Results for Brøndby Swim Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja A. Skov | 2000 | 209 | 1:33.36 | 3:16.42 | 4:59.04 | 6:41.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Celine Brock | 2000 | 179 | 1:37.49 | 3:27.63 | 6:13.35 | 7:02.80 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Sara L. Brinch | 2000 | 139 | 1:48.68 | 3:47.93 | 5:45.72 | 7:39.73 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 389 | 1:18.88 | 2:44.50 | 4:07.60 | 5:26.48 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 369 | 1:18.18 | 2:43.66 | 4:09.23 | 5:32.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Silje Krarup | 1998 | 355 | 2:45.55 | 5:36.61 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 323 | 1:21.56 | 2:47.86 | 4:18.04 | 5:47.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emily Krontoft | 1998 | 266 | 1:27.20 | 3:02.64 | 4:40.21 | 6:10.35 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 222 | 1:30.89 | 3:14.85 | 4:55.64 | 6:33.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 194 | 1:30.30 | 4:01.43 | 5:51.28 | 6:51.30 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggard | 1996 | 532 | 1:10.58 | 2:25.31 | 3:40.63 | 4:53.99 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Rikke Blemholt | 1996 | 532 | 1:11.13 | 2:25.73 | 3:40.83 | 4:54.06 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | 513 | 1:10.53 | 2:25.56 | 3:41.82 | 4:57.67 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | 499 | 1:27.18 | 2:28.42 | 3:44.20 | 5:00.29 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 497 | 1:10.24 | 2:27.39 | 3:44.60 | 5:00.72 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Kamilla Larsen | 1996 | 450 | 1:13.62 | 2:33.47 | 3:52.93 | 5:10.99 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 449 | 1:14.56 | 2:33.46 | 3:52.67 | 5:11.05 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Sara Mikkelsen | 1997 | 448 | 1:13.99 | 2:33.17 | 3:52.93 | 5:11.32 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 441 | 1:14.11 | 2:33.92 | 3:53.88 | 5:13.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Mie Garlin | 1996 | 437 | 1:13.79 | 2:33.85 | 3:54.13 | 5:13.99 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Siham Saud | 1997 | 396 | 1:17.03 | 2:39.74 | 4:03.02 | 5:24.44 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Cecilie T Linden | 1997 | 386 | 1:17.12 | 2:41.86 | 4:05.58 | 5:27.16 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 376 | 1:17.35 | 2:40.87 | 4:06.83 | 5:30.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 498 | 1:13.46 | 2:30.80 | 3:47.18 | 5:00.57 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Pil Hansen | 1995 | 459 | 1:12.22 | 2:31.83 | 3:51.10 | 5:08.88 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 453 | 1:12.29 | 2:31.91 | 3:51.46 | 5:10.24 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Simone Larsen | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 281 | 40.20 | 1:23.10 | 2:05.97 | 2:47.11 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 234 | 42.06 | 1:27.93 | 2:13.99 | 2:57.72 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Emil Parnel | 1999 | 213 | 44.99 | 1:32.00 | 2:18.96 | 3:03.43 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Lilleøre | 1998 | 131 | 53.87 | 1:50.31 | 2:45.95 | 3:35.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 130 | 49.75 | 1:45.79 | 2:42.48 | 3:36.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 119 | 51.80 | 1:51.87 | 2:49.75 | 3:42.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 106 | 1:51.94 | 2:18.22 | 2:53.26 | 3:51.29 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 413 | 35.63 | 1:12.78 | 1:49.97 | 2:27.08 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 297 | 38.17 | 1:19.80 | 2:02.08 | 2:44.14 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kasper Tvergaard | 1996 | 294 | 38.60 | 1:20.86 | 2:03.67 | 2:44.70 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Patrick Rasmussen | 1997 | 212 | 43.12 | 1:29.72 | 2:16.94 | 3:03.53 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Martin Nielsen | 1997 | 176 | 45.20 | 1:35.73 | 2:27.43 | 3:15.53 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frederik Rasmussen | 1997 | DSQ | Svøm på maven v. 100 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Halby | 1994 | 369 | 35.42 | 1:14.74 | 1:54.57 | 2:32.69 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 141 | 46.67 | 1:41.37 | 2:38.15 | 3:30.33 | |||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kim Henriksen | 1989 | 439 | 32.92 | 1:08.96 | 1:46.42 | 2:24.04 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 411 | 34.85 | 1:12.26 | 1:50.27 | 2:27.28 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Johan Jørgensen | 1993 | 386 | 35.53 | 1:13.59 | 1:52.12 | 2:30.41 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 329 | 37.05 | 1:17.42 | 2:38.62 | 2:38.62 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja A. Skov | 2000 | 201 | 47.82 | 1:41.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Celine Brock | 2000 | 171 | 51.73 | 1:46.95 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 155 | 50.45 | 1:50.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Nadia Hansen | 2000 | 139 | 51.19 | 1:54.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 137 | 51.05 | 1:55.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Sara L. Brinch | 2000 | 108 | 1:00.02 | 2:04.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Monica Kristiansen | 2001 | DSQ | Svøm på maven v 50 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Stefanie Skermer | 2000 | DSQ | Asynkron arme | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 387 | 37.46 | 1:21.43 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 376 | 38.31 | 1:22.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | 374 | 39.80 | 1:22.35 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Isabella B. Grant | 1998 | 304 | 42.95 | 1:28.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Signe Thorup | 1998 | 285 | 42.30 | 1:30.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Laura Dahl | 1998 | 271 | 43.47 | 1:31.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Rikke Munkholm | 1998 | 261 | 44.72 | 1:32.83 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 241 | 46.29 | 1:35.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 228 | 48.29 | 1:37.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Rebekka Larsen | 1998 | 201 | 43.02 | 1:41.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Meltem Dagidir | 1998 | 177 | 50.37 | 1:45.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Isabella V. Knudsen | 1998 | DSQ | SVøm på maven v 50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Emily Krontoft | 1998 | DSQ | 1 hånd i vending 25 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Vanggård | 1996 | 477 | 34.67 | 1:15.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Linda Aaen | 1996 | 468 | 35.09 | 1:16.44 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
3 | Kathrine Holm | 1996 | 468 | 36.49 | 1:16.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Fie Bay Florin | 1996 | 419 | 35.81 | 1:19.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 412 | 37.35 | 1:19.78 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Leona Kenskov | 1996 | 410 | 35.16 | 1:19.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 356 | 39.63 | 1:23.74 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Rikke Voss | 1997 | 317 | 42.41 | 1:27.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie T Linden | 1997 | 300 | 40.56 | 1:28.61 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Lærke Viereck | 1997 | 297 | 41.54 | 1:28.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 295 | 39.65 | 1:29.16 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
12 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 276 | 42.81 | 1:31.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 271 | 43.87 | 1:31.71 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
14 | Sara Kaminski | 1996 | 263 | 44.32 | 1:32.67 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
15 | Lovisa Larsson | 1997 | 260 | 43.32 | 1:33.03 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
16 | Karoline Karlog | 1997 | 226 | 46.71 | 1:37.43 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
17 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 139 | 56.48 | 1:54.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Freja Loop | 1997 | DSQ | Svøm på maven v 50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DSQ | Svøm på maven v 50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Cecilia Bøttcher | 1997 | DSQ | Svøm på maven v 50 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Stine Boe Gad | 1997 | DSQ | Svøm på maven v 50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 611 | 31.99 | 1:09.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Simone Staudt | 1992 | 541 | 33.38 | 1:12.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Birka Månsson | 1992 | 538 | 34.19 | 1:12.96 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Madsen | 1995 | 535 | 34.21 | 1:13.12 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 514 | 33.60 | 1:14.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Nanna Havshøi | 1994 | 449 | 35.79 | 1:17.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 446 | 36.07 | 1:17.68 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 427 | 35.75 | 1:18.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emely Freja Petersen | 1994 | 422 | 36.19 | 1:19.13 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carina Christiansen | 1995 | 420 | 37.10 | 1:19.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 407 | 35.48 | 1:20.06 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 390 | 40.20 | 1:21.20 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
13 | Olivia Hansen | 1994 | 372 | 37.32 | 1:22.52 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Trine Munkholm | 1995 | 353 | 37.45 | 1:23.98 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
15 | Katrine Feld | 1993 | 344 | 39.64 | 1:24.73 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Langberg | 1995 | 311 | 40.74 | 1:27.56 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 279 | 43.26 | 1:30.82 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Michelle Icka Christensen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Christine Lynggård Hansen | 1994 | DSQ | Svøm på maven v 50 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 205 | 41.62 | 1:28.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 177 | 42.98 | 1:32.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | 177 | 44.42 | 1:32.68 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
4 | Sebastian B. Lantz | 1999 | 155 | 51.95 | 1:36.91 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 151 | 45.40 | 1:37.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 144 | 45.72 | 1:39.32 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Marvin Kaminski | 1999 | 141 | 46.60 | 1:39.99 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | 140 | 1:40.17 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
9 | Mathias Wilquin | 1998 | 139 | 48.76 | 1:40.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Oskar Lilleøre | 1998 | 135 | 49.44 | 1:41.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | 131 | 48.01 | 1:42.36 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 120 | 55.42 | 1:45.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 119 | 50.44 | 1:45.89 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
14 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 109 | 49.95 | 1:48.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 107 | 50.72 | 1:49.53 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
16 | Malthe Aabye | 1998 | 97 | 50.40 | 1:53.14 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
17 | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | 94 | 55.12 | 1:54.51 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
18 | Sipan Kawiani | 2000 | 87 | 50.47 | 1:57.50 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
19 | Nicolaj Leth Bernsen | 1998 | 86 | 59.43 | 1:57.86 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
20 | Zacharias Munkemose | 1998 | 64 | 58.20 | 2:10.15 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Malik Tappert | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Hartoft | 2000 | DSQ | 1 hånd v 25 m | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Mathias Thomassen | 1998 | DSQ | 1 hånd v 75 m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Christopher Riis | 2000 | DSQ | 1 hånd v 75 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 339 | 33.37 | 1:14.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 322 | 34.58 | 1:15.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Brock | 1997 | 315 | 35.45 | 1:16.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | 234 | 40.80 | 1:24.46 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 214 | 40.61 | 1:27.02 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 213 | 40.90 | 1:27.16 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Simon Halby | 1996 | 212 | 41.95 | 1:27.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Isac Troell | 1997 | 210 | 42.17 | 1:27.57 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
9 | Sebastianbhul | 1997 | 192 | 40.32 | 1:30.26 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
10 | Sebastian Tejs Knudsen | 1996 | 167 | 43.92 | 1:34.42 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Mathias Parnel | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | August Warrer | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hansen | 1994 | 459 | 32.39 | 1:07.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | 453 | 31.56 | 1:07.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Max Troell | 1995 | 443 | 32.78 | 1:08.27 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
4 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 439 | 31.72 | 1:08.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mark H. Østermann | 1995 | 421 | 31.37 | 1:09.41 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
6 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 375 | 34.05 | 1:12.18 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Christensen | 1994 | 359 | 33.88 | 1:13.18 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Ted Troell | 1994 | 348 | 35.03 | 1:13.95 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
9 | Andreas Petersen | 1994 | 313 | 36.19 | 1:16.62 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 300 | 36.51 | 1:17.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Jesper Larsen | 1994 | 297 | 34.54 | 1:17.98 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Holm | 1993 | 542 | 28.87 | 1:03.81 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Thomas Olsen | 1992 | 509 | 30.13 | 1:05.16 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 452 | 30.72 | 1:07.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 411 | 31.52 | 1:09.96 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 398 | 33.54 | 1:10.76 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Refsgaard | 2000 | 160 | 57.84 | 2:02.38 | 3:09.06 | 4:15.69 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silje Krarup | 1998 | 308 | 48.15 | 1:41.29 | 2:34.13 | 3:25.56 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 303 | 48.17 | 1:42.50 | 2:36.23 | 3:26.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 234 | 51.91 | 1:50.58 | 2:48.35 | 3:45.31 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 234 | 51.24 | 1:48.00 | 2:46.35 | 3:45.39 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Rikke Munkholm | 1998 | 227 | 51.98 | 1:50.74 | 2:50.61 | 3:47.69 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
6 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 218 | 1:03.16 | 1:51.56 | 3:01.40 | 3:50.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Meltem Dagidir | 1998 | 205 | 52.08 | 1:51.86 | 2:52.79 | 3:55.49 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mai Sørensen | 1999 | 126 | 1:02.80 | 2:16.11 | 3:24.72 | 4:36.66 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Stine Mathiasen | 1998 | DSQ | Asynkron arme v. 25 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggard | 1996 | 491 | 39.53 | 1:25.00 | 2:10.68 | 2:56.05 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Kathrine Holm | 1996 | 461 | 41.89 | 1:27.86 | 2:14.01 | 2:59.80 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Linda Aaen | 1996 | 437 | 42.54 | 1:28.78 | 2:16.17 | 3:02.97 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Ida Schütt | 1996 | 435 | 42.27 | 1:28.82 | 2:16.36 | 3:03.34 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mette Sannerud | 1997 | 429 | 42.58 | 1:30.02 | 2:17.15 | 3:04.18 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mian Hartoft | 1996 | 428 | 42.02 | 1:28.17 | 2:15.53 | 3:04.33 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Helena L. Bengtsen | 1996 | 412 | 44.16 | 1:31.85 | 2:20.36 | 3:06.58 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
8 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 403 | 43.52 | 1:31.39 | 2:20.39 | 3:08.08 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Rikke Blemholt | 1996 | 389 | 42.15 | 1:31.12 | 2:20.72 | 3:10.28 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 339 | 44.95 | 1:35.93 | 2:27.87 | 3:19.12 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
11 | Emma Rasmussen | 1996 | 320 | 46.36 | 1:39.57 | 2:32.54 | 3:23.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simone Riis | 1997 | 310 | 47.77 | 1:41.28 | 2:34.00 | 3:25.13 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
13 | Lovisa Larsson | 1997 | 288 | 47.46 | 1:42.25 | 2:36.58 | 3:30.26 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
14 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 172 | 1:16.75 | 3:17.91 | 4:09.63 | 4:09.63 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Laksø | 1995 | 457 | 40.80 | 1:26.88 | 2:13.97 | 3:00.32 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Emely Freja Petersen | 1994 | 383 | 41.19 | 1:30.61 | 2:22.47 | 3:11.27 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nathalie Nielsen | 1993 | 371 | 44.62 | 1:34.96 | 2:43.81 | 3:13.32 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Jørgensen | 1990 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Noah Thompson | 1998 | 265 | 46.53 | 1:35.81 | 2:25.26 | 3:13.23 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 240 | 46.75 | 1:38.45 | 2:29.43 | 3:19.92 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | 181 | 51.64 | 1:47.92 | 2:44.46 | 3:39.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 180 | 49.82 | 1:46.63 | 2:44.28 | 3:40.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 164 | 50.99 | 1:48.96 | 2:48.29 | 3:46.84 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
6 | Gustav Jacobsen | 1998 | 154 | 1:01.73 | 3:08.17 | 3:10.00 | 3:51.61 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolai Hougaard | 1999 | 153 | 54.45 | 1:53.92 | 2:53.41 | 3:52.24 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 147 | 53.18 | 1:54.53 | 2:56.05 | 3:55.19 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
9 | Daniel Johansen | 2000 | 113 | 59.53 | 2:05.91 | 3:12.62 | 4:16.84 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Lukas Mittelberger | 1998 | 113 | 57.30 | 2:02.32 | 3:09.39 | 4:16.88 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Malik Tappert | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian B. Lantz | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Martin W. Wiftstrand | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend v 75m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Tvergaard | 1996 | 355 | 39.98 | 1:24.75 | 2:10.16 | 2:55.39 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Sune Kokholm | 1996 | 319 | 41.91 | 1:28.25 | 2:14.82 | 3:01.72 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 283 | 42.11 | 1:30.36 | 2:20.06 | 3:09.06 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | 268 | 42.47 | 1:32.66 | 2:23.56 | 3:12.52 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 243 | 45.23 | 1:36.34 | 2:28.72 | 3:19.01 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Parnel | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 452 | 37.00 | 1:16.22 | 1:58.61 | 2:41.88 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Oliver Hjeresen | 1995 | 412 | 38.24 | 1:20.71 | 2:04.24 | 2:46.88 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Marco Kirketerp | 1995 | 403 | 38.22 | 1:21.15 | 2:04.74 | 2:48.13 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Burak Dagidir | 1995 | 382 | 37.86 | 1:21.50 | 2:06.59 | 2:51.20 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Jonas Frei | 1995 | 359 | 39.26 | 1:23.58 | 2:09.49 | 2:54.77 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | 278 | 42.87 | 1:31.06 | 2:20.47 | 3:10.19 | |||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Johannes Schwaab | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Gøkhan Dagidir | 1995 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Max Troell | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 233 | 38.67 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Celine Brock | 2000 | 218 | 39.54 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Sara L. Brinch | 2000 | 206 | 40.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja A. Skov | 2000 | 200 | 40.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nadia Hansen | 2000 | 160 | 43.82 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Monica Kristiansen | 2001 | 157 | 44.06 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Stefanie Skermer | 2000 | 138 | 46.02 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | 138 | 46.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Erica Ragnarsson | 2000 | 136 | 46.21 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Cassandra Liljeqvist | 2000 | 85 | 54.07 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
11 | Maria Akoha | 2000 | 80 | 55.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Olivia Castillo Reitov | 2000 | 78 | 55.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Yasemin Karatas | 2000 | 72 | 57.27 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Isabel Abcell | 2002 | 68 | 58.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Sophia Lakjer | 2000 | 48 | 1:05.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Iben Wiese Høholm | 2000 | 48 | 1:05.61 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Katerina Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Camilla S Bjerrum | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Emma Palmquist | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 434 | 31.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 413 | 31.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | 401 | 32.24 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 362 | 33.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | 305 | 35.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella B. Grant | 1998 | 305 | 35.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mathilde Norup | 1998 | 251 | 37.69 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 219 | 39.43 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
9 | Sasha Rasmussen | 1998 | 191 | 41.31 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
10 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 168 | 43.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
11 | Kajsa Paulsson Olsson | 1999 | 164 | 43.46 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
12 | Salma Ababssi | 1998 | 161 | 43.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
13 | Anne Katrine Killgaard | 1999 | 150 | 44.78 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
14 | Mai Sørensen | 1999 | 54 | 1:02.73 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Nadia Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Leona Kenskov | 1996 | 479 | 30.40 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 462 | 30.76 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 459 | 30.83 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Fie Bay Florin | 1996 | 423 | 31.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mie Garlin | 1996 | 421 | 31.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Anna Gade | 1996 | 411 | 31.98 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Katrine Larsen | 1996 | 370 | 33.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 364 | 33.29 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sara Løkke | 1996 | 340 | 34.08 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
10 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 329 | 34.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 327 | 34.53 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
12 | Emma Rasmussen | 1996 | 307 | 35.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Hjort | 1996 | 294 | 35.76 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lærke Viereck | 1997 | 279 | 36.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Dina Hansen | 1996 | 267 | 36.92 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 246 | 37.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sara Kaminski | 1996 | 244 | 38.08 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
18 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 241 | 38.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Freja Loop | 1997 | 203 | 40.46 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Nicole Larsson | 1997 | 188 | 41.48 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
21 | Klara Kristiansen | 1996 | 168 | 43.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilia Bøttcher | 1997 | 162 | 43.58 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Stine Boe Gad | 1997 | 155 | 44.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 150 | 44.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 138 | 46.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Madsen | 1995 | 572 | 28.64 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helene Hauschultz | 1993 | 547 | 29.07 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 522 | 29.53 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pil Hansen | 1995 | 508 | 29.81 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Klara Strand Olesen | 1995 | 504 | 29.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Birka Månsson | 1992 | 501 | 29.95 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Trine Munkholm | 1995 | 432 | 31.45 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Nanna Havshøi | 1994 | 399 | 32.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emely Freja Petersen | 1994 | 393 | 32.47 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nathalie Nielsen | 1993 | 391 | 32.51 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Feld | 1993 | 339 | 34.10 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sandra Laksø | 1995 | 330 | 34.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 234 | 33.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Jacobsen | 1998 | 191 | 36.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Bech | 1998 | 189 | 36.35 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
4 | Mathias Wilquin | 1998 | 174 | 37.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mathias Thomassen | 1998 | 171 | 37.60 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 166 | 37.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 157 | 38.69 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Oskar Lilleøre | 1998 | 150 | 39.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 143 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Marvin Kaminski | 1999 | 141 | 40.04 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
11 | Sebastian B. Lantz | 1999 | 131 | 41.06 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 131 | 41.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Malthe Aabye | 1998 | 128 | 41.34 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
14 | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | 122 | 42.05 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
15 | Lukas Mittelberger | 1998 | 122 | 42.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
16 | Julius Barsballe Witter | 2000 | 108 | 43.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
17 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 107 | 43.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
18 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 103 | 44.50 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
19 | Nicolaj Leth Bernsen | 1998 | 96 | 45.53 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
20 | Mai L´nyavskiy | 1998 | 89 | 46.67 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
21 | Frederik Olsson | 2000 | 78 | 48.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Sofus Clausen | 1999 | 67 | 51.44 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
23 | Zacharias Munkemose | 1998 | 59 | 53.64 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
24 | Simon Schönbeck | 1998 | 57 | 54.10 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
25 | Lassa A. N. Pedersen | 1998 | 53 | 55.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Andeas M. Brink-Frerup | 2001 | 51 | 56.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Malik Tappert | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Johnathan Kiel Jensen | 2001 | DNF | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Nikolaj Ilyas Nielsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Tvergaard | 1996 | 406 | 28.16 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | August Warrer | 1996 | 395 | 28.42 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | 374 | 28.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Lasse Brock | 1997 | 341 | 29.87 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 335 | 30.03 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 275 | 32.08 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 267 | 32.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 243 | 33.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Isac Troell | 1997 | 223 | 34.41 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Simon Halby | 1996 | 215 | 34.82 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 176 | 37.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolaj Buhl | 1996 | 158 | 38.62 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
13 | Frederik Rasmussen | 1997 | 114 | 43.01 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sigurd Schjødt Thorsen | 1996 | 71 | 50.46 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Magnus Clausen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Hans Christian Kiilgaard | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Larsen | 1994 | 484 | 26.57 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Hansen | 1994 | 436 | 27.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Max Troell | 1995 | 419 | 27.88 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
4 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 410 | 28.09 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 400 | 28.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Jeppe Christensen | 1994 | 399 | 28.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Ted Troell | 1994 | 398 | 28.36 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
8 | Jesper Larsen | 1994 | 390 | 28.55 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Andersen | 1994 | 388 | 28.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 386 | 28.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Jonas Frei | 1995 | 360 | 29.32 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Alexander Rahbek | 1994 | 360 | 29.33 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Burak Dagidir | 1995 | 356 | 29.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mikkel Rasmus Hansen | 1994 | 330 | 30.20 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 326 | 30.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Mathias Petersen | 1995 | 266 | 32.44 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
17 | Johannes Schwaab | 1994 | 256 | 32.85 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
18 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 157 | 38.65 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Henriksen | 1989 | 539 | 25.63 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Olsen | 1992 | 509 | 26.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Johan Jørgensen | 1993 | 439 | 27.45 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 433 | 27.57 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja A. Skov | 2000 | 178 | 49.99 | 1:41.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 172 | 50.89 | 1:42.39 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 148 | 52.19 | 1:47.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Line Refsgaard | 2000 | 114 | 57.03 | 1:57.48 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Clara Schade Cantby | 2000 | DSQ | Svøm på mave v50m | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 332 | 41.17 | 1:22.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 295 | 41.79 | 1:25.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Dahl | 1998 | 275 | 41.72 | 1:27.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Emily Krontoft | 1998 | 235 | 44.89 | 1:32.37 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Signe Thorup | 1998 | 230 | 45.54 | 1:32.98 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 222 | 45.37 | 1:34.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 211 | 47.44 | 1:35.70 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 196 | 47.86 | 1:38.05 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mathilde Norup | 1998 | 175 | 49.34 | 1:41.80 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 149 | 51.26 | 1:47.38 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Maria Buch | 1999 | 95 | 58.44 | 2:05.01 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 443 | 36.34 | 1:14.76 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Linda Aaen | 1996 | 417 | 37.33 | 1:16.25 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 413 | 37.61 | 1:16.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Emma Vanggård | 1996 | 410 | 36.94 | 1:16.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Siham Saud | 1997 | 399 | 38.44 | 1:17.41 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 375 | 37.86 | 1:18.97 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Gade | 1996 | 373 | 39.01 | 1:19.11 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Sara Mikkelsen | 1997 | 352 | 39.39 | 1:20.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Simone Riis | 1997 | 319 | 41.40 | 1:23.37 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
10 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 297 | 41.74 | 1:25.39 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
11 | Helena L. Bengtsen | 1996 | 280 | 42.16 | 1:27.03 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
12 | Rikke Voss | 1997 | 277 | 42.89 | 1:27.36 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabell Erlandsson | 1997 | 258 | 43.79 | 1:29.46 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
14 | Karoline Karlog | 1997 | 163 | 51.59 | 1:44.32 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Kamilla Larsen | 1996 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 525 | 34.05 | 1:10.61 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Carina Christiansen | 1995 | 437 | 36.48 | 1:15.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Pil Hansen | 1995 | 423 | 36.85 | 1:15.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Birka Månsson | 1992 | 415 | 37.12 | 1:16.37 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 404 | 37.42 | 1:17.06 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Trine Munkholm | 1995 | 386 | 38.74 | 1:18.26 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Helene Hauschultz | 1993 | 368 | 38.88 | 1:19.47 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 363 | 39.20 | 1:19.86 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nina Jørgensen | 1990 | 342 | 39.55 | 1:21.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 334 | 40.25 | 1:22.10 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Hansen | 1994 | 326 | 40.18 | 1:22.79 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Julie Langberg | 1995 | 318 | 40.39 | 1:23.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 200 | 1:02.62 | 1:37.45 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 228 | 40.51 | 1:21.72 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 209 | 41.64 | 1:24.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 149 | 46.46 | 1:34.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 138 | 46.88 | 1:36.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Hartoft | 2000 | 107 | 1:04.92 | 1:45.33 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 102 | 52.73 | 1:46.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 101 | 53.99 | 1:47.39 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
8 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 93 | 54.40 | 1:50.12 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
9 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 85 | 54.83 | 1:53.43 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Julius Barsballe Witter | 2000 | 80 | 56.67 | 1:55.88 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
11 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | 79 | 55.78 | 1:56.36 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sipan Kawiani | 2000 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Christopher Riis | 2000 | DSQ | Svøm på mave v25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Marvin Kaminski | 1999 | DSQ | Svøm på mave v25m | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 337 | 35.37 | 1:11.78 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 302 | 36.55 | 1:14.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sune Kokholm | 1996 | 287 | 36.82 | 1:15.72 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 275 | 38.04 | 1:16.79 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | 193 | 41.86 | 1:26.36 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Martin Nielsen | 1997 | 144 | 46.49 | 1:35.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Isac Troell | 1997 | 141 | 46.92 | 1:35.86 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
8 | Sebastian Tejs Knudsen | 1996 | 133 | 46.62 | 1:37.77 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mark H. Østermann | 1995 | 402 | 33.74 | 1:07.70 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Joakim Lassen | 1994 | 377 | 33.38 | 1:09.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Oliver Hjeresen | 1995 | 281 | 37.63 | 1:16.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Magnus Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Holm | 1993 | 475 | 31.29 | 1:04.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 389 | 33.16 | 1:08.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lauge Bruun | 1992 | 386 | 33.57 | 1:08.63 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 298 | 36.81 | 1:14.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nadia Hansen | 2000 | 90 | 1:01.60 | 2:12.38 | 3:25.98 | 4:36.36 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silje Krarup | 1998 | 230 | 45.12 | 1:38.07 | 2:30.58 | 3:21.93 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Rebekka Larsen | 1998 | 122 | 50.27 | 1:56.36 | 3:04.45 | 4:09.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Meltem Dagidir | 1998 | DSQ | Asynkron arme 100m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 403 | 37.15 | 1:20.61 | 2:04.23 | 2:47.50 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 368 | 38.11 | 1:22.32 | 2:07.88 | 2:52.75 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kamilla Larsen | 1996 | 350 | 38.26 | 1:22.90 | 2:09.89 | 2:55.62 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 329 | 38.94 | 1:25.66 | 2:12.68 | 2:59.22 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 316 | 38.51 | 1:26.48 | 2:15.93 | 3:01.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Mette Sannerud | 1997 | 305 | 42.28 | 1:28.84 | 2:17.17 | 3:03.85 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 248 | 40.54 | 1:30.72 | 2:24.55 | 3:16.93 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 211 | 45.46 | 1:39.54 | 2:34.40 | 3:27.69 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Havshøi | 1994 | 413 | 36.03 | 1:18.72 | 2:01.29 | 2:46.10 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Simone Larsen | 1993 | 252 | 41.14 | 1:31.70 | 2:24.27 | 3:15.87 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | 92 | 52.57 | 1:55.14 | 3:00.43 | 4:06.08 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Noah Thompson | 1998 | 86 | 54.94 | 2:02.53 | 3:10.73 | 4:12.25 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Thomas Bech | 1998 | DSQ | Asynkron arme | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 251 | 35.62 | 1:20.67 | 2:09.25 | 2:56.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Andersen | 1994 | 425 | 32.55 | 1:09.29 | 1:47.78 | 2:27.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Rasmus Hansen | 1994 | 365 | 34.58 | 1:14.26 | 1:54.44 | 2:35.63 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Christian Halby | 1994 | 295 | 34.72 | 1:16.65 | 2:01.99 | 2:47.01 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 448 | 32.52 | 1:09.40 | 1:47.68 | 2:25.28 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 230 | 1:25.23 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Celine Brock | 2000 | 198 | 1:29.54 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | 170 | 45.86 | 1:34.32 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
4 | Sara L. Brinch | 2000 | 159 | 45.63 | 1:36.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 144 | 1:39.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 132 | 48.28 | 1:42.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Stefanie Skermer | 2000 | 126 | 49.46 | 1:44.17 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Line Refsgaard | 2000 | 115 | 1:47.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | 102 | 1:51.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Erica Ragnarsson | 2000 | 100 | 51.34 | 1:52.56 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
11 | Cassandra Liljeqvist | 2000 | 78 | 55.34 | 2:01.93 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
12 | Iben Wiese Høholm | 2000 | 35 | 1:10.71 | 2:39.15 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Katerina Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 420 | 34.48 | 1:09.73 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Kaja Aunstrup | 1998 | 399 | 34.82 | 1:10.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 390 | 34.55 | 1:11.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 360 | 35.17 | 1:13.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Dahl | 1998 | 345 | 35.93 | 1:14.40 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Frederikke Houen | 1998 | 322 | 36.22 | 1:16.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rikke Munkholm | 1998 | 297 | 38.22 | 1:18.22 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Isabella B. Grant | 1998 | 291 | 37.53 | 1:18.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Signe Thorup | 1998 | 282 | 38.35 | 1:19.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 239 | 1:24.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emily Krontoft | 1998 | 236 | 1:24.48 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Mathilde Norup | 1998 | 216 | 1:26.99 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 205 | 42.45 | 1:28.59 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Mia Wennecke | 1999 | 199 | 1:29.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nadia Hansen | 1999 | 197 | 40.58 | 1:29.72 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sasha Rasmussen | 1998 | 175 | 45.65 | 1:33.32 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
17 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 170 | 45.41 | 1:34.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 157 | 44.30 | 1:36.75 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
19 | Kajsa Paulsson Olsson | 1999 | 132 | 1:42.44 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
20 | Stine Mathiasen | 1998 | 116 | 1:47.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
21 | Maria Buch | 1999 | 102 | 52.05 | 1:51.62 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 498 | 32.21 | 1:05.86 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 476 | 32.69 | 1:06.86 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | 472 | 32.44 | 1:07.03 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Vanggård | 1996 | 466 | 32.04 | 1:07.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rikke Blemholt | 1996 | 456 | 32.74 | 1:07.84 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
6 | Anna Puggard | 1996 | 455 | 32.91 | 1:07.87 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
7 | Nanna Johansen | 1996 | 448 | 33.12 | 1:08.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Sara Mikkelsen | 1997 | 434 | 33.63 | 1:08.95 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Linda Aaen | 1996 | 426 | 33.70 | 1:09.35 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Mie Garlin | 1996 | 417 | 33.74 | 1:09.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Leona Kenskov | 1996 | 413 | 32.89 | 1:10.08 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 413 | 32.90 | 1:10.10 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Simone Riis | 1997 | 412 | 34.75 | 1:10.14 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Anna Gade | 1996 | 393 | 34.65 | 1:11.27 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 371 | 35.25 | 1:12.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 362 | 35.01 | 1:13.22 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Sara Løkke | 1996 | 358 | 35.78 | 1:13.49 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
18 | Cecilie T Linden | 1997 | 345 | 36.03 | 1:14.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Helena L. Bengtsen | 1996 | 338 | 1:14.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
20 | Rikke Voss | 1997 | 314 | 37.53 | 1:16.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mian Hartoft | 1996 | 313 | 36.78 | 1:16.86 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
22 | Isabell Erlandsson | 1997 | 293 | 38.11 | 1:18.57 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
23 | Lærke Viereck | 1997 | 277 | 1:20.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Katrine Larsen | 1996 | 249 | 35.23 | 1:23.01 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lærke Hjort | 1996 | 243 | 38.18 | 1:23.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 230 | 1:25.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 230 | 40.19 | 1:25.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Sara Kaminski | 1996 | 217 | 1:26.82 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
29 | Karoline Karlog | 1997 | 199 | 1:29.41 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
30 | Freja Loop | 1997 | 168 | 44.69 | 1:34.53 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Cecilia Bøttcher | 1997 | 165 | 44.56 | 1:35.09 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Stine Boe Gad | 1997 | 146 | 47.31 | 1:39.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 136 | 1:41.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Nicole Larsson | 1997 | 132 | 45.84 | 1:42.47 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
35 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 124 | 48.74 | 1:44.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Madsen | 1995 | 616 | 29.65 | 1:01.36 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 569 | 30.77 | 1:02.98 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 556 | 30.54 | 1:03.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Helene Hauschultz | 1993 | 541 | 30.97 | 1:04.08 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pil Hansen | 1995 | 489 | 31.81 | 1:06.24 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Lea Sørensen | 1994 | 470 | 31.86 | 1:07.13 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 462 | 32.82 | 1:07.52 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
8 | Trine Munkholm | 1995 | 438 | 34.02 | 1:08.75 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
9 | Nathalie Nielsen | 1993 | 385 | 34.98 | 1:11.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 384 | 34.55 | 1:11.82 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
11 | Emely Freja Petersen | 1994 | 358 | 35.43 | 1:13.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Hansen | 1994 | 355 | 35.01 | 1:13.73 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
13 | Katrine Feld | 1993 | 336 | 36.00 | 1:15.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 255 | 1:22.29 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Parnel | 1999 | 241 | 36.12 | 1:14.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 218 | 36.01 | 1:16.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kenneth Abcell | 1998 | 214 | 36.88 | 1:16.95 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Gustav Jacobsen | 1998 | 205 | 38.20 | 1:18.04 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | 205 | 37.67 | 1:18.07 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 203 | 38.32 | 1:18.38 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 183 | 38.37 | 1:21.02 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 176 | 38.12 | 1:22.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 167 | 39.36 | 1:23.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 164 | 40.42 | 1:24.03 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 144 | 40.86 | 1:27.76 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
12 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 144 | 41.73 | 1:27.89 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
13 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | 142 | 41.98 | 1:28.32 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 127 | 43.98 | 1:31.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 123 | 43.98 | 1:32.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 121 | 45.04 | 1:33.18 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
17 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 120 | 43.25 | 1:33.22 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
18 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 117 | 43.90 | 1:34.16 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | 110 | 1:36.18 | 1:36.18 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
20 | Christopher Riis | 2000 | 105 | 45.03 | 1:37.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 93 | 48.57 | 1:41.57 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
22 | Julius Barsballe Witter | 2000 | 93 | 48.11 | 1:41.74 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
23 | Nicolaj Leth Bernsen | 1998 | 85 | 48.83 | 1:44.72 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
24 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 82 | 48.20 | 1:46.09 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Malik Tappert | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Mai L´nyavskiy | 1998 | DNS | |||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Sofus Clausen | 1999 | DNS | |||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Malthe Aabye | 1998 | DSQ | ingen berøring 25m | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | August Warrer | 1996 | 406 | 30.60 | 1:02.18 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Kasper Tvergaard | 1996 | 391 | 30.61 | 1:02.98 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 369 | 30.69 | 1:04.17 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Lasse Brock | 1997 | 363 | 31.41 | 1:04.52 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Sune Kokholm | 1996 | 350 | 31.36 | 1:05.32 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 269 | 34.55 | 1:11.32 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Patrick Rasmussen | 1997 | 265 | 34.19 | 1:11.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 246 | 36.38 | 1:13.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Halby | 1996 | 233 | 36.10 | 1:14.80 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 228 | 36.19 | 1:15.41 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mads Johnbeck | 1997 | 223 | 32.91 | 1:15.87 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Isac Troell | 1997 | 221 | 36.86 | 1:16.17 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
13 | Sebastianbhul | 1997 | 214 | 36.51 | 1:16.93 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
14 | Martin Nielsen | 1997 | 158 | 39.38 | 1:25.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Nicolaj Buhl | 1996 | 143 | 1:28.03 | 1:28.03 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Sigurd Schjødt Thorsen | 1996 | DNF | |||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Magnus Clausen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 464 | 28.62 | 59.46 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Max Troell | 1995 | 463 | 28.70 | 59.53 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
3 | Nicolai Larsen | 1994 | 461 | 28.39 | 59.60 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark H. Østermann | 1995 | 424 | 29.39 | 1:01.27 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
5 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 417 | 30.48 | 1:01.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 409 | 30.00 | 1:02.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ted Troell | 1994 | 406 | 29.93 | 1:02.16 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
8 | Oliver Hjeresen | 1995 | 390 | 30.84 | 1:03.01 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Alexander Rahbek | 1994 | 390 | 30.72 | 1:03.04 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Andersen | 1994 | 382 | 30.19 | 1:03.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Burak Dagidir | 1995 | 377 | 30.37 | 1:03.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Jeppe Christensen | 1994 | 368 | 30.34 | 1:04.23 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 356 | 31.12 | 1:04.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Jonas Frei | 1995 | 356 | 31.88 | 1:04.99 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Jesper Larsen | 1994 | 348 | 29.45 | 1:05.43 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Rasmus Hansen | 1994 | 335 | 31.80 | 1:06.31 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Andreas Petersen | 1994 | 332 | 31.51 | 1:06.51 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Petersen | 1995 | 255 | 36.03 | 1:12.57 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
19 | Johannes Schwaab | 1994 | 245 | 34.60 | 1:13.57 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Magnus Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Olsen | 1992 | 554 | 27.07 | 56.05 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 544 | 27.39 | 56.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kim Henriksen | 1989 | 496 | 28.31 | 58.18 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Jørgensen | 1993 | 481 | 28.37 | 58.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 431 | 28.78 | 1:00.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 342 | 31.34 | 1:05.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 196 | 45.89 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Helena Berg Wenk | 2000 | 107 | 56.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
3 | Camilla S Bjerrum | 2000 | 89 | 59.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Erica Ragnarsson | 2000 | 88 | 59.84 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
5 | Yasemin Karatas | 2000 | 82 | 1:01.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Sophia Lakjer | 2000 | 69 | 1:05.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Olivia Castillo Reitov | 2000 | 53 | 1:11.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Katerina Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Maria Akoha | 2000 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Isabel Abcell | 2002 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Cassandra Liljeqvist | 2000 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | 274 | 41.05 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Rebekka Larsen | 1998 | 224 | 43.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mathilde Norup | 1998 | 224 | 43.90 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 215 | 44.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | 208 | 45.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 178 | 47.39 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
7 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 156 | 49.54 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Salma Ababssi | 1998 | 155 | 49.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 154 | 49.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Sasha Rasmussen | 1998 | 148 | 50.43 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Nadia Hansen | 1999 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Katrine Killgaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Siham Saud | 1997 | 396 | 36.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | 341 | 38.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Katrine Larsen | 1996 | 332 | 38.47 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Løkke | 1996 | 323 | 38.86 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Kathrine Holm | 1996 | 322 | 38.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Isabell Erlandsson | 1997 | 288 | 40.37 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
7 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 287 | 40.40 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 265 | 41.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lovisa Larsson | 1997 | 238 | 43.03 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Sara Kaminski | 1996 | 228 | 43.61 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
11 | Dina Hansen | 1996 | 222 | 44.04 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mian Hartoft | 1996 | 216 | 44.44 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
13 | Nicole Larsson | 1997 | 72 | 1:04.10 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 569 | 32.17 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 541 | 32.70 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Staudt | 1992 | 521 | 33.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Birka Månsson | 1992 | 474 | 34.19 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carina Christiansen | 1995 | 431 | 35.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 420 | 35.59 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Lea Sørensen | 1994 | 410 | 35.86 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 392 | 36.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nina Jørgensen | 1990 | 389 | 36.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Julie Langberg | 1995 | 309 | 39.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sandra Laksø | 1995 | 300 | 39.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 213 | 38.84 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 155 | 43.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Noah Thompson | 1998 | 152 | 43.44 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Marvin Kaminski | 1999 | 143 | 44.30 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
5 | Mads Hartoft | 2000 | 117 | 47.45 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
6 | Oskar Lilleøre | 1998 | 111 | 48.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sipan Kawiani | 2000 | 100 | 49.96 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Lukas Mittelberger | 1998 | 90 | 51.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 86 | 52.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Julius Barsballe Witter | 2000 | 73 | 55.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
11 | Frederik Olsson | 2000 | 71 | 55.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Zacharias Munkemose | 1998 | 63 | 58.36 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
13 | Daniel Johansen | 2000 | 61 | 58.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
14 | Nikolaj Ilyas Nielsen | 2000 | 60 | 59.34 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Andeas M. Brink-Frerup | 2001 | 55 | 1:00.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Johnathan Kiel Jensen | 2001 | 53 | 1:01.54 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Lassa A. N. Pedersen | 1998 | 40 | 1:08.02 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Bertil Binau-Uldal | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Schönbeck | 1998 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Mikkel Bech Schouw | 1999 | DSQ | svøm på mave v25m | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 361 | 32.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | August Warrer | 1996 | 316 | 34.02 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 288 | 35.09 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 280 | 35.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 272 | 35.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sune Kokholm | 1996 | 271 | 35.81 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Sebastianbhul | 1997 | 209 | 39.06 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
8 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 165 | 42.30 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Isac Troell | 1997 | 155 | 43.19 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Sebastian Tejs Knudsen | 1996 | 135 | 45.23 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
11 | Frederik Rasmussen | 1997 | 82 | 53.41 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigurd Schjødt Thorsen | 1996 | DNS | |||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Hans Christian Kiilgaard | 1997 | DNS | |||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Lassen | 1994 | 394 | 31.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Christian Halby | 1994 | 372 | 32.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 368 | 32.36 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Andreas Petersen | 1994 | 286 | 35.17 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ted Troell | 1994 | 238 | 37.41 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
6 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 132 | 45.52 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Marco Kirketerp | 1995 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Holm | 1993 | 464 | 29.94 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Kim Henriksen | 1989 | 362 | 32.52 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 343 | 33.11 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 08 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Talent Piger | 1998 | 126 | 3:34.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 52.32 | 52.32 | |||||||
Meltem Dagidir | 1998 | 52.30 | 1:44.62 | |||||||
Nadia Hansen | 2000 | 1:04.17 | 2:48.79 | |||||||
Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 46.00 | 3:34.79 | |||||||
2 | Stt Piger T2 | 1998 | 116 | 3:40.67 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Stefanie Skermer | 2000 | 1:34.72 | 1:34.72 | |||||||
Sasha Rasmussen | 1998 | 26.16 | 2:00.88 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 1:39.61 | 3:40.49 | |||||||
Mai Sørensen | 1999 | 18 | 3:40.67 | |||||||
3 | Sim Team Engelholm Damer | 1999 | 92 | 3:58.61 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Kajsa Paulsson Olsson | 1999 | 55.59 | 55.59 | |||||||
Emma Palmquist | 2000 | 1:01.44 | 1:57.03 | |||||||
Erica Ragnarsson | 2000 | 1:07.25 | 3:04.28 | |||||||
Cassandra Liljeqvist | 2000 | 54.33 | 3:58.61 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 100 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Damer | 1992 | 530 | 2:12.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Sandra Laksø | 1995 | 38.52 | 1:10.77 | |||||||
Simone Staudt | 1992 | 32.23 | 1:43.00 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 29.90 | 2:12.90 | |||||||
2 | Vest Fightors | 1992 | 435 | 2:21.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Kathrine Holm | 1996 | 39.81 | 1:16.72 | |||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 33.88 | 1:50.60 | |||||||
Mie Garlin | 1996 | 31.29 | 2:21.89 | |||||||
3 | Triton Piger 1 | 1995 | 427 | 2:22.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Rikke Blemholt | 1996 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Anna Puggard | 1996 | 40.11 | 1:16.72 | |||||||
Linda Aaen | 1996 | 34.93 | 1:51.65 | |||||||
Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 31.13 | 2:22.78 | |||||||
4 | de Smukke Havfruer | 1994 | 408 | 2:25.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Cille Dahl Kragh | 1994 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Leona Kenskov | 1996 | 42.70 | 1:18.80 | |||||||
Siham Saud | 1997 | 35.07 | 1:53.87 | |||||||
Anna Gade | 1996 | 31.16 | 2:25.03 | |||||||
5 | Stt Piger T* Vat | 1994 | 387 | 2:27.54 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Mian Hartoft | 1996 | 42.37 | 1:22.42 | |||||||
Lea Sørensen | 1994 | 33.66 | 1:56.08 | |||||||
Christine Lynggård Hansen | 1994 | 31.46 | 2:27.54 | |||||||
6 | Helsingør Piger | 1996 | 379 | 2:28.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Emma Rasmussen | 1996 | 42.57 | 1:20.65 | |||||||
Fie Bay Florin | 1996 | 35.02 | 1:55.67 | |||||||
Maria Kaisa Mundt | 1998 | 32.97 | 2:28.64 | |||||||
7 | Vest Chicks | 1996 | 378 | 2:28.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 40.38 | 1:17.71 | |||||||
Cecilie T Linden | 1997 | 38.15 | 1:55.86 | |||||||
Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 32.83 | 2:28.69 | |||||||
8 | Fsk Devilgirls 1 | 1994 | 373 | 2:29.40 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Pil Hansen | 1995 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Simone Riis | 1997 | 45.66 | 1:20.39 | |||||||
Olivia Hansen | 1994 | 36.76 | 1:57.15 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 32.25 | 2:29.40 | |||||||
9 | Solrød Sælerne 1 | 1993 | 342 | 2:33.83 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Rikke Voss | 1997 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Emely Freja Petersen | 1994 | 41.02 | 1:20.29 | |||||||
Lærke Hjort | 1996 | 41.97 | 2:02.26 | |||||||
Nathalie Nielsen | 1993 | 31.57 | 2:33.83 | |||||||
10 | Stt Piger T1 | 1996 | 266 | 2:47.22 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 44.11 | 1:29.34 | |||||||
Cathrine Jørgensen | 1997 | 39.36 | 2:08.70 | |||||||
Karoline Karlog | 1997 | 38.52 | 2:47.22 | |||||||
11 | Sim Team Engelholm Damer | 1996 | 229 | 2:55.90 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Isabell Erlandsson | 1997 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Sara Kaminski | 1996 | 48.43 | 1:29.06 | |||||||
Lovisa Larsson | 1997 | 43.86 | 2:12.92 | |||||||
Nicole Larsson | 1997 | 42.98 | 2:55.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 08 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 08 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stt Drenge | 1998 | 143 | 2:59.61 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Mads Hartoft | 2000 | 47.58 | 47.58 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 51.49 | 1:39.07 | |||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 42.32 | 2:21.39 | |||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 38.22 | 2:59.61 | |||||||
2 | Sim Team Engelholm | 1996 | 137 | 3:02.20 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Marvin Kaminski | 1999 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Simon Schönbeck | 1998 | 1:00.47 | 1:43.17 | |||||||
Isac Troell | 1997 | 41.74 | 2:24.91 | |||||||
Magnus Clausen | 1996 | 37.29 | 3:02.20 | |||||||
3 | Vest Talent Drenge | 1997 | 126 | 3:07.30 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 45.91 | 45.91 | |||||||
Sebastian B. Lantz | 1999 | 51.13 | 1:37.04 | |||||||
Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 45.72 | 2:22.76 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 44.54 | 3:07.30 | |||||||
- | Skk Hajer | 1996 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Helsingør Drenge | 1996 | DSQ | 2 arme u.vand v50 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Herre 1 | 1992 | 510 | 1:57.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Søren Holm | 1993 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 32.59 | 1:02.49 | |||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 29.08 | 1:31.57 | |||||||
Thomas Olsen | 1992 | 25.89 | 1:57.46 | |||||||
2 | Vest Tågehjerner | 1994 | 381 | 2:09.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Joakim Lassen | 1994 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Burak Dagidir | 1995 | 36.34 | 1:07.98 | |||||||
Oliver Huban | 1996 | 33.04 | 1:41.02 | |||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 28.47 | 2:09.49 | |||||||
3 | Fsk Devilboys 1 | 1993 | 371 | 2:10.68 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Nichlas Fonnesbech | 1996 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Kasper Tvergaard | 1996 | 37.81 | 1:13.42 | |||||||
August Warrer | 1996 | 30.77 | 1:44.19 | |||||||
Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 26.49 | 2:10.68 | |||||||
4 | Dragsholm 2 | 1994 | 324 | 2:16.63 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Petersen | 1994 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 39.52 | 1:16.87 | |||||||
Jesper Larsen | 1994 | 32.77 | 1:49.64 | |||||||
Nicolai Larsen | 1994 | 26.99 | 2:16.63 | |||||||
5 | Sim Team Engelholm | 1951 | 290 | 2:21.79 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Ted Troell | 1994 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Kent Hanberg | 1951 | 38.31 | 1:16.18 | |||||||
Max Troell | 1995 | 32.19 | 1:48.37 | |||||||
Michal Szclesniak | 1975 | 33.42 | 2:21.79 | |||||||
6 | Solrød Søløverne 1 | 1994 | 241 | 2:30.79 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 42.92 | 42.92 | |||||||
Gustav Jacobsen | 1998 | 50.28 | 1:33.20 | |||||||
Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 32.75 | 2:05.95 | |||||||
Kim Henriksen | 1989 | 24.84 | 2:30.79 | |||||||
7 | Vsk Kageklub | 1994 | 193 | 2:42.45 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Mads H. Jacobsen | 1995 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Johannes Schwaab | 1994 | 43.40 | 1:28.66 | |||||||
Thomas Bech | 1998 | 42.34 | 2:11.00 | |||||||
Mathias Petersen | 1995 | 31.45 | 2:42.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 08 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 194 | 50.69 | 1:45.69 | 2:40.03 | 3:32.09 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 174 | 51.85 | 1:49.27 | 2:47.16 | 3:40.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 153 | 52.88 | 1:50.25 | 2:49.22 | 3:49.60 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Stefanie Skermer | 2000 | 131 | 1:13.15 | 1:57.90 | 3:01.64 | 4:02.10 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
5 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 121 | 55.23 | 1:58.55 | 3:04.44 | 4:08.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | 87 | 59.36 | 2:11.93 | 3:26.07 | 4:37.10 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | DSQ | svøm på mave v25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Dahl | 1998 | 336 | 42.73 | 1:28.36 | 2:13.73 | 2:56.81 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Silje Krarup | 1998 | 311 | 42.84 | 1:29.51 | 2:16.50 | 3:01.37 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Kristine Barrett | 1998 | 301 | 43.13 | 1:30.08 | 2:17.44 | 3:03.27 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Signe Thorup | 1998 | 239 | 46.80 | 1:38.81 | 2:30.67 | 3:18.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Maria Pii Hjørne | 1998 | 233 | 47.56 | 1:37.10 | 2:28.29 | 3:19.82 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Louise Friis | 1998 | 206 | 52.39 | 1:45.19 | 2:37.50 | 3:28.23 | |||
GTI | ||||||||||
- | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | DSQ | Ingen berør.v 100m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Mathilde Norup | 1998 | DSQ | Svøm på mave v100m | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 447 | 38.45 | 1:19.62 | 2:01.35 | 2:40.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Siham Saud | 1997 | 441 | 38.88 | 1:20.28 | 2:02.21 | 2:41.48 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Anna Gade | 1996 | 423 | 39.88 | 1:21.70 | 2:03.55 | 2:43.69 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | 413 | 38.43 | 1:20.88 | 2:04.03 | 2:45.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 397 | 40.64 | 1:22.08 | 2:04.97 | 2:47.19 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 381 | 40.68 | 1:24.00 | 2:07.51 | 2:49.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Sara Mikkelsen | 1997 | 360 | 40.66 | 1:24.87 | 2:09.77 | 2:52.75 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Isabella Dolang | 1996 | 340 | 42.32 | 1:27.17 | 2:13.11 | 2:55.98 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 333 | 40.83 | 1:26.24 | 2:12.84 | 2:57.22 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
10 | Simone Riis | 1997 | 327 | 42.12 | 1:28.56 | 2:15.82 | 2:58.39 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
11 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 322 | 41.64 | 1:28.05 | 2:14.44 | 2:59.29 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 313 | 44.92 | 1:30.68 | 2:16.17 | 3:00.96 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Rikke Voss | 1997 | 304 | 43.54 | 1:30.57 | 2:17.91 | 3:02.65 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 290 | 42.43 | 1:30.01 | 2:18.78 | 3:05.60 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Ida Olsen | 1996 | 278 | 44.78 | 1:32.34 | 2:21.02 | 3:08.38 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 262 | 45.94 | 1:35.01 | 2:24.02 | 3:11.94 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
17 | Isabell Erlandsson | 1997 | 254 | 44.84 | 1:34.24 | 2:25.18 | 3:13.95 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 505 | 35.05 | 1:13.31 | 1:53.38 | 2:34.28 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pil Hansen | 1995 | 435 | 37.13 | 1:18.39 | 2:00.29 | 2:42.14 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Anna Henriksen | 1994 | 406 | 37.81 | 1:19.32 | 2:02.91 | 2:45.94 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 382 | 37.47 | 1:21.60 | 2:06.24 | 2:49.39 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Julie Langberg | 1995 | 346 | 40.39 | 1:24.49 | 2:10.24 | 2:55.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Katrine Feld | 1993 | 332 | 42.43 | 1:27.89 | 2:14.11 | 2:57.39 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 319 | 1:16.30 | 2:37.91 | 3:58.73 | 5:16.32 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 217 | 1:25.22 | 2:56.15 | 4:28.85 | 5:59.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | 216 | 1:24.53 | 2:57.42 | 4:29.97 | 5:59.94 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Thomas Vilmar | 1998 | 159 | 1:31.90 | 3:14.64 | 4:57.28 | 6:39.28 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 145 | 1:33.09 | 3:18.76 | 5:06.44 | 6:51.37 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
6 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 115 | 1:34.01 | 3:26.18 | 5:38.08 | 7:23.88 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Sejr Abildgaard | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 448 | 1:06.53 | 2:19.42 | 3:31.87 | 4:42.42 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Kasper Tvergaard | 1996 | 399 | 1:06.80 | 2:21.98 | 3:38.28 | 4:53.50 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | 380 | 1:10.24 | 2:27.18 | 3:43.83 | 4:58.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 379 | 1:12.26 | 2:28.38 | 3:44.19 | 4:58.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 349 | 1:08.47 | 2:26.24 | 3:47.55 | 5:06.90 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | 314 | 1:14.35 | 2:35.41 | 3:57.58 | 5:17.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 283 | 1:19.41 | 2:43.11 | 4:06.81 | 5:29.33 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Victor Jensen | 1997 | 265 | 1:14.43 | 2:35.81 | 3:59.26 | 5:36.62 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 245 | 1:20.69 | 2:46.97 | 4:15.44 | 5:45.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 223 | 1:22.46 | 2:55.01 | 4:27.84 | 5:56.11 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 202 | 1:25.81 | 2:57.74 | 4:32.30 | 6:08.49 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Max Troell | 1995 | 461 | 1:06.16 | 2:17.22 | 3:28.50 | 4:39.76 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
2 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 459 | 1:07.00 | 2:19.48 | 3:31.45 | 4:40.24 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 451 | 1:06.33 | 2:18.14 | 3:30.82 | 4:41.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Oliver Hjeresen | 1995 | 416 | 1:07.68 | 2:20.96 | 3:35.24 | 4:49.42 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Asbjørn Munk | 1995 | 400 | 1:10.13 | 2:25.67 | 3:39.93 | 4:53.28 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 388 | 1:09.56 | 2:23.36 | 3:39.37 | 4:56.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Alexander Rahbek | 1994 | 385 | 1:10.16 | 2:27.38 | 3:45.38 | 4:57.16 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 346 | 1:12.28 | 2:29.94 | 3:48.21 | 5:07.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lauge Bruun | 1992 | 555 | 1:03.87 | 2:09.79 | 3:16.21 | 4:22.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Johan Jørgensen | 1993 | 482 | 1:04.81 | 2:14.38 | 3:25.59 | 4:35.60 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Celine Brock | 2000 | 184 | 44.56 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 144 | 48.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nadia Hansen | 2000 | 102 | 54.22 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Erica Ragnarsson | 2000 | 53 | 1:07.66 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | 309 | 37.51 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Isabella B. Grant | 1998 | 272 | 39.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Emily Krontoft | 1998 | 209 | 42.71 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Mia Wennecke | 1999 | 172 | 45.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 156 | 47.06 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Rebekka Larsen | 1998 | 147 | 48.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Meltem Dagidir | 1998 | 134 | 49.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 117 | 51.82 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Karoline Haenschke | 1999 | 82 | 58.33 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Julie Amalie Riedler Topp | 1999 | 67 | 1:02.59 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fie Bay Florin | 1996 | 434 | 33.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Løkke | 1996 | 312 | 37.41 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Rikke Blemholt | 1996 | 306 | 37.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 300 | 37.89 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
5 | Cecilie T Linden | 1997 | 291 | 38.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Lærke Hjort | 1996 | 229 | 41.43 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Viereck | 1997 | 226 | 41.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Lovisa Larsson | 1997 | 217 | 42.20 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
9 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 209 | 42.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sara Kaminski | 1996 | 158 | 46.94 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 542 | 31.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 530 | 31.33 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Staudt | 1992 | 479 | 32.41 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Helene Hauschultz | 1993 | 469 | 32.63 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Madsen | 1995 | 451 | 33.06 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lea Sørensen | 1994 | 443 | 33.27 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Anna Henriksen | 1994 | 400 | 34.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Hansen | 1994 | 327 | 36.80 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
9 | Sandra Laksø | 1995 | 311 | 37.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | 128 | 44.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 126 | 44.87 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
3 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 119 | 45.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 116 | 46.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 95 | 49.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 93 | 49.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 82 | 51.83 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Marvin Kaminski | 1999 | 76 | 53.19 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
9 | Simon Hansen | 1999 | 73 | 53.78 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Thomas Vilmar | 1998 | 69 | 54.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sejr Abildgaard | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Julius Thielst | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikael Jakobsen | 2000 | DSQ | Brystben | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Warrer | 1996 | 379 | 31.10 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Oliver Huban | 1996 | 303 | 33.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Lasse Brock | 1997 | 294 | 33.82 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 283 | 34.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Simon Halby | 1996 | 185 | 39.46 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Isac Troell | 1997 | DNS | |||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Martin Nielsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Andreas Ingvordsen | 1996 | DSQ | Asynkron arm v25m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mark H. Østermann | 1995 | 406 | 30.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Christian Halby | 1994 | 405 | 30.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Joakim Lassen | 1994 | 404 | 30.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Rasmus Hansen | 1994 | 383 | 30.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Nicolai Larsen | 1994 | 365 | 31.47 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 364 | 31.50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Burak Dagidir | 1995 | 342 | 32.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Jesper Larsen | 1994 | 328 | 32.64 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ted Troell | 1994 | 293 | 33.87 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Magnus Andersen | 1995 | 280 | 34.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Holm | 1993 | 497 | 28.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Jimmy Dahl Christiansen | 1975 | 483 | 28.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 463 | 29.08 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 454 | 29.28 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | 364 | 31.52 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
6 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 336 | 32.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Philip Nielsen | 1991 | 275 | 34.59 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 139 | 1:00.91 | 2:05.07 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | 133 | 59.74 | 2:06.78 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Erica Ragnarsson | 2000 | 126 | 1:00.51 | 2:09.23 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
4 | Cassandra Liljeqvist | 2000 | 118 | 1:02.73 | 2:11.95 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 116 | 1:02.72 | 2:12.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Agnes Hansen | 2000 | 115 | 1:02.43 | 2:12.95 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Maria Palmqvist | 2000 | 93 | 1:08.56 | 2:22.61 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 64 | 1:15.62 | 2:42.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Eva Olsen | 2000 | DSQ | hænder forbi hofter | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Pil Nicolajsen | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend v25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Silje Krarup | 1998 | 274 | 47.95 | 1:39.62 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Isabella B. Grant | 1998 | 268 | 47.33 | 1:40.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | 267 | 48.22 | 1:40.46 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Laura Dahl | 1998 | 260 | 47.25 | 1:41.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Stephanie Bekker | 1998 | 240 | 48.46 | 1:44.19 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 239 | 48.95 | 1:44.21 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Sasha Rasmussen | 1998 | 202 | 53.77 | 1:50.36 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 174 | 55.05 | 1:55.92 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kajsa Paulsson Olsson | 1999 | 171 | 55.72 | 1:56.52 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 156 | 55.81 | 2:00.22 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | 123 | 59.83 | 2:09.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 118 | 1:04.75 | 2:11.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 87 | 1:07.58 | 2:26.06 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mai Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend. v75m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emilie Hermann Schimming | 1999 | DSQ | Hænder forbi hofter | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggard | 1996 | 453 | 39.34 | 1:24.28 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Linda Aaen | 1996 | 435 | 40.77 | 1:25.40 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | 421 | 40.70 | 1:26.32 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kathrine Holm | 1996 | 417 | 41.60 | 1:26.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mette Sannerud | 1997 | 410 | 41.30 | 1:27.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mian Hartoft | 1996 | 399 | 42.10 | 1:27.89 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 394 | 42.19 | 1:28.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Helena L. Bengtsen | 1996 | 392 | 42.68 | 1:28.39 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Leona Kenskov | 1996 | 346 | 43.00 | 1:32.18 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Emma Rasmussen | 1996 | 327 | 44.35 | 1:33.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 311 | 44.23 | 1:35.50 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Simone Riis | 1997 | 290 | 46.49 | 1:37.74 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
13 | Lovisa Larsson | 1997 | 269 | 48.97 | 1:40.30 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
14 | Lærke Viereck | 1997 | 266 | 47.41 | 1:40.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 227 | 50.64 | 1:46.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Karoline Karlog | 1997 | 226 | 49.80 | 1:46.20 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
17 | Stine Boe Gad | 1997 | 220 | 50.67 | 1:47.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 161 | 55.98 | 1:58.84 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 145 | 57.62 | 2:03.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nicole Larsson | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Jørgensen | 1990 | 507 | 37.24 | 1:21.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Maria Jørgensen | 1990 | 499 | 38.09 | 1:21.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Birka Månsson | 1992 | 495 | 39.00 | 1:21.83 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Klara Strand Olesen | 1995 | 489 | 39.44 | 1:22.16 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Simone Staudt | 1992 | 454 | 40.32 | 1:24.22 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Sandra Laksø | 1995 | 441 | 40.21 | 1:25.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Nathalie Nielsen | 1993 | 361 | 43.61 | 1:30.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Noah Thompson | 1998 | 227 | 45.87 | 1:34.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 172 | 51.35 | 1:43.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Gustav Jacobsen | 1998 | 155 | 50.82 | 1:47.19 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joakim Palmqvist | 1999 | 149 | 52.45 | 1:48.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 147 | 53.47 | 1:49.06 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 146 | 54.03 | 1:49.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | 143 | 52.31 | 1:50.18 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Sebastian B. Lantz | 1999 | 138 | 52.70 | 1:51.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Thomas Vilmar | 1998 | 125 | 55.30 | 1:55.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 106 | 59.93 | 2:01.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Carl Filip Ottosen | 1998 | 103 | 57.11 | 2:02.88 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Mai L´nyavskiy | 1998 | 98 | 59.27 | 2:04.77 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
13 | Simon Schönbeck | 1998 | 97 | 1:01.45 | 2:05.29 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Mikkel Ørbæk Lysemose | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend. 75m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Valdemar Mariegaard | 1999 | DSQ | Asynkron ben v.50m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Christopher Riis | 2000 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Parnel | 1996 | 414 | 37.05 | 1:17.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Tvergaard | 1996 | 366 | 38.28 | 1:20.44 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Lasse Brock | 1997 | 299 | 40.30 | 1:26.04 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 298 | 40.24 | 1:26.15 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Victor Jensen | 1997 | 272 | 42.51 | 1:28.88 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 262 | 41.59 | 1:29.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Isac Troell | 1997 | 221 | 45.11 | 1:35.18 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
8 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 186 | 48.29 | 1:40.91 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 169 | 49.71 | 1:44.08 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Magnus Clausen | 1996 | 112 | 53.97 | 1:59.50 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Frederik Rasmussen | 1997 | DSQ | Asynkron arme v50m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Petersen | 1997 | DSQ | 1 hånd i vend. 25m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | DSQ | 1 hånd i vend. v50m | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 467 | 34.67 | 1:14.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Rasmus Hansen | 1994 | 452 | 35.46 | 1:15.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Marco Kirketerp | 1995 | 415 | 36.54 | 1:17.16 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Oliver Hjeresen | 1995 | 402 | 37.41 | 1:18.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Max Troell | 1995 | 395 | 36.26 | 1:18.44 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
6 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 373 | 38.52 | 1:19.95 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 372 | 37.71 | 1:20.01 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Asbjørn Munk | 1995 | 348 | 39.67 | 1:21.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ted Troell | 1994 | 348 | 38.57 | 1:21.84 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Lars Elsborg | 1994 | 314 | 39.54 | 1:24.66 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
11 | Andreas Petersen | 1994 | 288 | 40.60 | 1:27.17 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 277 | 42.44 | 1:28.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Rahbek | 1994 | 261 | 42.38 | 1:30.12 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johannes Schwaab | 1994 | 200 | 45.24 | 1:38.41 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
15 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 135 | 51.50 | 1:52.32 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Henriksen | 1989 | 415 | 36.32 | 1:17.16 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Ærenlund | 1992 | 404 | 36.54 | 1:17.86 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | 376 | 37.79 | 1:19.76 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Jeppe Nejlund | 1993 | 294 | 40.34 | 1:26.57 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celine Brock | 2000 | 211 | 43.92 | 1:34.21 | 2:24.12 | 3:10.77 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 201 | 44.13 | 1:34.82 | 2:25.64 | 3:13.67 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | 192 | 44.99 | 1:34.88 | 2:26.92 | 3:16.59 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 161 | 46.61 | 1:39.56 | 2:33.47 | 3:28.80 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Nadia Hansen | 2000 | 130 | 51.36 | 1:50.99 | 2:48.68 | 3:44.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 129 | 48.97 | 1:47.24 | 2:47.17 | 3:44.51 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Agnes Hansen | 2000 | 126 | 48.21 | 1:45.93 | 2:45.97 | 3:46.25 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 96 | 56.74 | 2:00.39 | 3:05.10 | 4:08.03 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 81 | 58.87 | 2:09.52 | 3:16.97 | 4:22.37 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Pil Nicolajsen | 2001 | 78 | 52.97 | 2:00.33 | 3:08.44 | 4:25.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Maria Palmqvist | 2000 | 75 | 58.38 | 3:21.71 | 4:29.54 | 4:29.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 72 | 56.07 | 2:07.66 | 3:20.60 | 4:32.36 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | 69 | 58.80 | 2:10.26 | 3:23.87 | 4:36.11 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 58 | 1:07.17 | 2:20.07 | 3:36.63 | 4:53.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silje Krarup | 1998 | 369 | 37.84 | 1:18.52 | 1:59.71 | 2:38.19 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 290 | 39.56 | 1:25.24 | 2:07.77 | 2:51.44 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Louise Friis | 1998 | 288 | 36.78 | 1:20.43 | 2:06.57 | 2:51.88 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Emily Krontoft | 1998 | 261 | 40.41 | 1:26.90 | 2:12.58 | 2:57.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Mathilde Norup | 1998 | 234 | 43.09 | 1:31.12 | 2:20.79 | 3:04.24 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 227 | 42.74 | 1:31.66 | 2:19.52 | 3:06.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 220 | 43.20 | 1:31.28 | 2:20.73 | 3:07.92 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Rebekka Larsen | 1998 | 208 | 43.07 | 1:33.08 | 2:23.80 | 3:11.40 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 171 | 45.59 | 1:38.31 | 2:33.10 | 3:24.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 167 | 48.21 | 1:42.51 | 2:36.17 | 3:25.99 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 157 | 44.60 | 1:38.24 | 2:34.48 | 3:30.17 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Stephanie Bekker | 1998 | 142 | 48.99 | 1:46.19 | 2:42.24 | 3:37.35 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | 105 | 52.14 | 1:55.64 | 2:59.58 | 4:00.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 98 | 52.85 | 1:56.62 | 3:01.63 | 4:05.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 93 | 53.00 | 1:57.45 | 3:04.75 | 4:10.29 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Karoline Haenschke | 1999 | 90 | 58.26 | 2:04.94 | 3:10.55 | 4:13.26 | |||
GTI | ||||||||||
17 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 86 | 54.31 | 2:02.20 | 3:11.05 | 4:16.79 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 82 | 57.19 | 2:05.55 | 3:13.83 | 4:21.60 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Julie Amalie Riedler Topp | 1999 | 70 | 58.26 | 2:12.45 | 3:23.99 | 4:35.88 | |||
GTI | ||||||||||
20 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | 47 | 1:07.63 | 2:27.61 | 3:47.37 | 5:15.42 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Blemholt | 1996 | 506 | 32.88 | 1:09.14 | 1:46.25 | 2:22.38 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 499 | 32.91 | 1:08.91 | 1:46.48 | 2:23.12 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kamilla Larsen | 1996 | 455 | 33.76 | 1:10.92 | 1:49.64 | 2:27.60 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Sara Mikkelsen | 1997 | 446 | 34.00 | 1:12.14 | 1:50.90 | 2:28.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 440 | 34.76 | 1:13.11 | 1:51.94 | 2:29.20 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mie Garlin | 1996 | 440 | 34.00 | 1:11.80 | 1:51.13 | 2:29.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 424 | 34.95 | 1:14.04 | 1:53.16 | 2:31.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Simone Riis | 1997 | 419 | 35.08 | 1:14.70 | 1:54.82 | 2:31.63 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
9 | Anna Gade | 1996 | 406 | 36.40 | 1:15.95 | 1:55.05 | 2:33.28 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 382 | 35.47 | 1:14.47 | 1:56.08 | 2:36.35 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Sara Løkke | 1996 | 364 | 36.63 | 1:17.38 | 1:59.50 | 2:38.88 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Cecilie T Linden | 1997 | 362 | 36.57 | 1:17.24 | 1:59.10 | 2:39.23 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 360 | 36.48 | 1:16.04 | 1:57.82 | 2:39.56 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 359 | 36.84 | 1:18.00 | 1:59.95 | 2:39.73 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Isabella Dolang | 1996 | 345 | 38.54 | 1:20.19 | 2:02.12 | 2:41.84 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Rikke Voss | 1997 | 302 | 39.27 | 1:23.16 | 2:09.24 | 2:49.12 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Olsen | 1996 | 271 | 40.40 | 1:25.81 | 2:11.15 | 2:55.33 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 261 | 39.40 | 1:25.36 | 2:12.63 | 2:57.63 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Isabell Erlandsson | 1997 | 258 | 38.95 | 1:23.94 | 2:10.89 | 2:58.16 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
20 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 252 | 39.03 | 1:25.65 | 2:14.98 | 2:59.69 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 244 | 41.81 | 1:28.19 | 2:16.26 | 3:01.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Sara Kaminski | 1996 | 220 | 40.76 | 1:28.56 | 2:19.31 | 3:07.94 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
23 | Stine Boe Gad | 1997 | 163 | 46.69 | 1:38.79 | 2:33.65 | 3:27.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 124 | 48.78 | 1:46.70 | 2:48.34 | 3:47.80 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 113 | 51.60 | 1:49.98 | 2:53.62 | 3:54.61 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Madsen | 1995 | 611 | 30.53 | 1:04.43 | 1:39.32 | 2:13.76 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helene Hauschultz | 1993 | 592 | 31.61 | 1:04.84 | 1:39.42 | 2:15.16 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 506 | 33.26 | 1:09.60 | 1:46.42 | 2:22.42 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Pil Hansen | 1995 | 484 | 32.58 | 1:09.00 | 1:46.98 | 2:24.58 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Anna Henriksen | 1994 | 424 | 35.58 | 1:14.54 | 1:53.72 | 2:31.04 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simone Larsen | 1993 | 401 | 35.28 | 1:15.15 | 1:55.07 | 2:33.93 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 396 | 35.37 | 1:14.93 | 1:55.35 | 2:34.59 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Nathalie Nielsen | 1993 | 367 | 37.01 | 1:17.01 | 1:59.66 | 2:38.51 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Langberg | 1995 | 352 | 36.12 | 1:16.36 | 1:58.91 | 2:40.74 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Katrine Feld | 1993 | 340 | 37.31 | 1:19.30 | 2:02.03 | 2:42.54 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 240 | 40.23 | 1:27.49 | 2:17.32 | 3:02.70 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Olivia Hansen | 1994 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 297 | 35.90 | 1:15.57 | 1:55.63 | 2:33.08 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Emil Parnel | 1999 | 264 | 37.51 | 1:18.25 | 1:59.58 | 2:39.22 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Jacobsen | 1998 | 204 | 39.44 | 1:24.58 | 2:11.36 | 2:53.47 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 181 | 39.98 | 1:26.24 | 2:13.80 | 3:00.63 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
5 | Mathias Wilquin | 1998 | 148 | 42.65 | 1:31.91 | 2:22.87 | 3:13.20 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Marvin Kaminski | 1999 | 148 | 42.01 | 1:33.78 | 2:25.21 | 3:13.22 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
7 | Joakim Palmqvist | 1999 | 141 | 43.70 | 1:35.35 | 2:27.59 | 3:16.45 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Carl Filip Ottosen | 1998 | 140 | 43.63 | 1:36.30 | 2:29.11 | 3:16.62 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 139 | 42.90 | 1:33.32 | 2:26.75 | 3:17.25 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 135 | 45.05 | 1:36.70 | 2:29.82 | 3:19.27 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
11 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 134 | 44.22 | 1:36.00 | 2:29.44 | 3:19.58 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 132 | 44.67 | 1:37.56 | 2:31.55 | 3:20.39 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | 125 | 43.15 | 1:37.16 | 2:34.20 | 3:24.30 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Christopher Riis | 2000 | 108 | 46.41 | 1:42.90 | 2:40.67 | 3:34.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 106 | 45.72 | 1:39.41 | 2:38.01 | 3:35.73 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
16 | Mikkel Ørbæk Lysemose | 1999 | 99 | 45.29 | 1:44.42 | 2:43.30 | 3:40.71 | |||
GTI | ||||||||||
17 | Mikael Jakobsen | 2000 | 97 | 46.84 | 1:44.49 | 2:44.90 | 3:42.28 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Sipan Kawiani | 2000 | 96 | 45.62 | 1:41.79 | 2:39.59 | 3:42.97 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
19 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 85 | 51.05 | 1:53.15 | 2:52.62 | 3:51.92 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Simon Hansen | 1999 | 80 | 47.49 | 1:50.06 | 2:54.20 | 3:57.10 | |||
GTI | ||||||||||
- | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 363 | 33.95 | 1:10.90 | 1:48.00 | 2:23.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Patrick Rasmussen | 1997 | 300 | 34.71 | 1:13.14 | 1:53.00 | 2:32.69 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | 281 | 34.53 | 1:14.33 | 1:56.14 | 2:35.88 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 239 | 36.98 | 1:19.04 | 2:02.30 | 2:44.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 230 | 37.73 | 1:20.79 | 2:05.60 | 2:46.69 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 222 | 37.89 | 1:20.45 | 2:05.03 | 2:48.71 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 190 | 39.29 | 1:25.10 | 2:12.09 | 2:57.57 | |||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
8 | Martin Nielsen | 1997 | 184 | 40.04 | 1:27.46 | 2:13.09 | 2:59.47 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Frederik Petersen | 1997 | 69 | 53.85 | 1:58.61 | 3:04.53 | 4:09.67 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Børre Petersen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Max Troell | 1995 | 462 | 31.71 | 1:06.93 | 1:39.14 | 2:12.14 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
2 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 459 | 30.35 | 1:03.40 | 1:38.50 | 2:12.39 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | 449 | 30.35 | 1:04.75 | 1:39.49 | 2:13.43 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Nicolai Larsen | 1994 | 428 | 29.98 | 1:05.20 | 1:40.67 | 2:15.57 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 423 | 31.53 | 1:05.78 | 1:41.01 | 2:16.12 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Alexander Rahbek | 1994 | 397 | 31.15 | 1:06.04 | 1:42.95 | 2:19.00 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lars Elsborg | 1994 | 391 | 31.88 | 1:44.52 | 2:19.67 | ||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
8 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 363 | 34.10 | 1:11.21 | 1:47.90 | 2:23.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Petersen | 1994 | 294 | 34.72 | 1:13.96 | 1:54.53 | 2:33.63 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Burak Dagidir | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Olsen | 1992 | 615 | 28.07 | 58.59 | 1:29.14 | 2:00.12 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 598 | 28.53 | 58.98 | 1:29.97 | 2:01.25 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Johan Jørgensen | 1993 | 500 | 29.00 | 1:01.88 | 1:35.56 | 2:08.73 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kim Henriksen | 1989 | 480 | 28.17 | 1:00.05 | 1:35.24 | 2:10.46 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 460 | 30.66 | 1:04.87 | 1:39.01 | 2:12.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Jeppe Nejlund | 1993 | 395 | 32.48 | 1:08.13 | 1:43.40 | 2:19.24 | |||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
7 | Philip Nielsen | 1991 | 390 | 30.97 | 1:05.88 | 1:42.89 | 2:19.81 | |||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
8 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 378 | 31.94 | 1:08.25 | 1:45.04 | 2:21.23 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | 355 | 32.05 | 1:06.87 | 1:44.68 | 2:24.34 | |||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Celine Brock | 2000 | 142 | 49.71 | 1:47.84 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 82 | 57.78 | 2:09.72 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Asmussen | 1998 | 200 | 42.13 | 1:36.26 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Signe Thorup | 1998 | 200 | 44.56 | 1:36.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Laura Dahl | 1998 | 185 | 46.02 | 1:38.78 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Maria Pii Hjørne | 1998 | 179 | 45.54 | 1:39.89 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | 157 | 48.29 | 1:44.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebekka Larsen | 1998 | 104 | 52.03 | 1:59.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggard | 1996 | 379 | 35.87 | 1:17.81 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | 358 | 37.17 | 1:19.31 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Siham Saud | 1997 | 328 | 38.65 | 1:21.64 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 307 | 37.89 | 1:23.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mie Garlin | 1996 | 265 | 40.67 | 1:27.63 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Sara Løkke | 1996 | 263 | 40.71 | 1:27.94 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
7 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 252 | 42.15 | 1:29.19 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 242 | 40.22 | 1:30.32 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
9 | Mian Hartoft | 1996 | 195 | 43.57 | 1:37.11 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
10 | Lærke Hjort | 1996 | 159 | 44.66 | 1:43.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Holm | 1996 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 476 | 35.02 | 1:12.12 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simone Larsen | 1993 | 282 | 39.63 | 1:25.84 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | 80 | 52.69 | 1:55.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 72 | 52.90 | 1:59.91 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 59 | 59.76 | 2:07.71 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 59 | 57.99 | 2:07.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Julius Thielst | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian B. Lantz | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | August Warrer | 1996 | 354 | 32.98 | 1:10.44 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 299 | 34.81 | 1:14.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | 277 | 34.65 | 1:16.41 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 247 | 36.61 | 1:19.39 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Lasse Brock | 1997 | 212 | 38.28 | 1:23.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 208 | 38.45 | 1:24.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Halby | 1996 | 133 | 44.26 | 1:37.55 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Halby | 1994 | 403 | 31.83 | 1:07.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Joakim Lassen | 1994 | 346 | 32.78 | 1:10.94 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 327 | 33.07 | 1:12.29 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Max Troell | 1995 | 301 | 34.43 | 1:14.29 | |||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
5 | Jesper Larsen | 1994 | 243 | 34.06 | 1:19.83 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Andersen | 1995 | 234 | 36.43 | 1:20.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Rolf Pihl | 1994 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Holm | 1993 | 492 | 29.83 | 1:03.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 428 | 30.67 | 1:06.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 380 | 31.82 | 1:08.74 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | 330 | 31.12 | 1:12.10 | |||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Erica Ragnarsson | 2000 | 140 | 57.77 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
2 | Cassandra Liljeqvist | 2000 | 126 | 59.79 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
3 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 122 | 1:00.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | 121 | 1:00.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Emma Palmquist | 2000 | 116 | 1:01.41 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
6 | Nadia Hansen | 2000 | 106 | 1:03.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 104 | 1:03.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 97 | 1:05.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Maria Palmqvist | 2000 | 87 | 1:07.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Pil Nicolajsen | 2001 | 67 | 1:13.61 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 63 | 1:15.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Andrea Paaske | 2001 | 59 | 1:17.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 57 | 1:17.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 50 | 1:21.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Agnes Hansen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vending 25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Stefanie Skermer | 2000 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Barrett | 1998 | 302 | 44.67 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 277 | 45.96 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Stephanie Bekker | 1998 | 234 | 48.66 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Meltem Dagidir | 1998 | 222 | 49.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Nadia Hansen | 1999 | 211 | 50.32 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sasha Rasmussen | 1998 | 201 | 51.15 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
7 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 192 | 51.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 175 | 53.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 115 | 1:01.62 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 83 | 1:08.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Karoline Haenschke | 1999 | 73 | 1:11.66 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Julie Amalie Riedler Topp | 1999 | 71 | 1:12.21 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Mai Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | DSQ | 1 hånd v 25 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kajsa Paulsson Olsson | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 423 | 39.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Sara Mikkelsen | 1997 | 413 | 40.23 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mette Sannerud | 1997 | 377 | 41.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Emma Rasmussen | 1996 | 340 | 42.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 320 | 43.82 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Lovisa Larsson | 1997 | 289 | 45.32 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
7 | Lærke Viereck | 1997 | 264 | 46.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Stine Boe Gad | 1997 | 210 | 50.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 197 | 51.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 162 | 55.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 158 | 55.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nicole Larsson | 1997 | DSQ | Asynkron arme | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Isabell Erlandsson | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Jørgensen | 1990 | 526 | 37.13 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Maria Jørgensen | 1990 | 503 | 37.68 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Klara Strand Olesen | 1995 | 478 | 38.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Birka Månsson | 1992 | 473 | 38.46 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lea Sørensen | 1994 | 435 | 39.56 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
6 | Sandra Laksø | 1995 | 433 | 39.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Simone Staudt | 1992 | 423 | 39.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Nathalie Nielsen | 1993 | 364 | 41.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pil Hansen | 1995 | 319 | 43.84 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
10 | Olivia Hansen | 1994 | 288 | 45.37 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Noah Thompson | 1998 | 194 | 45.64 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Emil Parnel | 1999 | 173 | 47.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Jacobsen | 1998 | 162 | 48.47 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 141 | 50.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 139 | 50.93 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Thomas Vilmar | 1998 | 139 | 50.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | 135 | 51.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 134 | 51.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 133 | 51.78 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
10 | Joakim Palmqvist | 1999 | 128 | 52.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Christopher Riis | 2000 | 127 | 52.55 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Mai L´nyavskiy | 1998 | 97 | 57.49 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
13 | Simon Schönbeck | 1998 | 92 | 58.45 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
14 | Mikkel Ørbæk Lysemose | 1999 | 85 | 1:00.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Simon Hansen | 1999 | 76 | 1:02.33 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 75 | 1:02.71 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
17 | Mikael Jakobsen | 2000 | 65 | 1:05.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Julius Thielst | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Bech Schouw | 1999 | DSQ | 2 armtag v start | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Sofus Clausen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Parnel | 1996 | 392 | 36.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Tvergaard | 1996 | 369 | 36.83 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 295 | 39.67 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Isac Troell | 1997 | 209 | 44.51 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
5 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 180 | 46.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 163 | 48.33 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Frederik Petersen | 1997 | 112 | 54.78 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Clausen | 1996 | 107 | 55.61 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
9 | Frederik Rasmussen | 1997 | 79 | 1:01.54 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Nielsen | 1997 | 56 | 1:09.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 468 | 34.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Rasmus Hansen | 1994 | 466 | 34.06 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Oliver Hjeresen | 1995 | 387 | 36.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 369 | 36.82 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Ted Troell | 1994 | 363 | 37.02 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
6 | Lars Elsborg | 1994 | 313 | 38.90 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
7 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 303 | 39.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johannes Schwaab | 1994 | 225 | 43.41 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: PH - EL og Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Olesen | 1990 | 458 | 34.25 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kim Henriksen | 1989 | 444 | 34.61 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Ærenlund | 1992 | 399 | 35.87 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
4 | Emil Andersen | 1992 | 370 | 36.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 151 | 54.86 | 1:51.77 | 3:08.41 | 3:59.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Monica Kristiansen | 2001 | DSQ | svøm på maven v 100 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silje Krarup | 1998 | 350 | 43.51 | 1:28.90 | 2:22.66 | 3:00.82 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Kaja Aunstrup | 1998 | 343 | 40.81 | 1:27.18 | 2:23.26 | 3:02.03 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Laura Dahl | 1998 | 330 | 41.73 | 1:27.35 | 2:21.36 | 3:04.40 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Isabella B. Grant | 1998 | 289 | 42.72 | 1:34.30 | 2:29.33 | 3:12.62 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Signe Thorup | 1998 | 263 | 45.82 | 1:35.65 | 2:35.35 | 3:18.85 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Emily Krontoft | 1998 | 263 | 45.78 | 1:36.04 | 2:33.97 | 3:18.89 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Louise Friis | 1998 | 256 | 44.85 | 1:41.87 | 2:37.20 | 3:20.56 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Maria Pii Hjørne | 1998 | 231 | 45.56 | 1:39.51 | 2:37.82 | 3:27.48 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 217 | 50.73 | 1:44.31 | 2:44.37 | 3:32.02 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 199 | 48.70 | 1:45.17 | 2:50.49 | 3:38.22 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Meltem Dagidir | 1998 | 198 | 3:38.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggard | 1996 | 505 | 36.16 | 1:18.78 | 2:04.03 | 2:40.01 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 503 | 36.10 | 1:18.41 | 2:04.85 | 2:40.15 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Linda Aaen | 1996 | 488 | 36.44 | 1:17.87 | 2:04.39 | 2:41.76 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Rikke Blemholt | 1996 | 452 | 38.21 | 1:20.33 | 2:08.79 | 2:46.04 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
5 | Fie Bay Florin | 1996 | 439 | 35.27 | 1:16.39 | 2:08.05 | 2:47.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kamilla Larsen | 1996 | 431 | 35.49 | 1:20.14 | 2:11.28 | 2:48.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 424 | 37.57 | 1:21.59 | 2:12.80 | 2:49.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 387 | 41.75 | 1:26.23 | 2:15.35 | 2:54.78 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
9 | Leona Kenskov | 1996 | 380 | 39.16 | 1:21.78 | 2:14.33 | 2:55.90 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 355 | 39.20 | 1:24.99 | 2:19.17 | 2:59.91 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 347 | 41.56 | 1:27.61 | 2:17.83 | 3:01.24 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Mie Garlin | 1996 | 340 | 40.70 | 1:33.31 | 2:24.80 | 3:02.53 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Simone Riis | 1997 | 336 | 43.67 | 1:30.05 | 2:23.61 | 3:03.17 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Mian Hartoft | 1996 | 333 | 43.89 | 1:32.99 | 2:21.75 | 3:03.76 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
15 | Isabella Dolang | 1996 | 333 | 41.12 | 1:28.24 | 2:22.84 | 3:03.84 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 327 | 42.69 | 1:30.42 | 2:24.02 | 3:04.80 | |||
GTI | ||||||||||
17 | Cecilie T Linden | 1997 | 326 | 41.84 | 1:29.23 | 2:24.56 | 3:05.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 302 | 39.93 | 1:27.93 | 2:28.98 | 3:09.76 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
19 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 299 | 43.79 | 1:33.36 | 2:24.45 | 3:10.55 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
20 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 284 | 44.69 | 1:32.30 | 2:28.53 | 3:13.76 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Lovisa Larsson | 1997 | 254 | 45.37 | 1:39.20 | 2:33.25 | 3:21.16 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
22 | Sara Kaminski | 1996 | 236 | 48.75 | 1:40.51 | 2:37.07 | 3:26.16 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
23 | Karoline Karlog | 1997 | 218 | 46.86 | 1:42.57 | 2:42.33 | 3:31.56 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Kathrine Holm | 1996 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Rikke Voss | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Olsen | 1996 | DSQ | svøm på maven v 75m | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Madsen | 1995 | 572 | 34.21 | 1:12.63 | 1:58.26 | 2:33.42 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Birka Månsson | 1992 | 513 | 35.08 | 1:15.63 | 2:01.80 | 2:39.11 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Hauschultz | 1993 | 497 | 33.72 | 1:16.29 | 2:05.04 | 2:40.77 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 424 | 40.58 | 1:22.67 | 2:13.08 | 2:49.56 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
5 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 418 | 37.91 | 1:19.07 | 2:10.19 | 2:50.32 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Anna Henriksen | 1994 | 404 | 38.06 | 1:20.57 | 2:12.63 | 2:52.33 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simone Larsen | 1993 | 334 | 41.14 | 1:30.01 | 2:25.66 | 3:03.53 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Feld | 1993 | 333 | 41.35 | 1:28.26 | 2:21.02 | 3:03.74 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Langberg | 1995 | 327 | 43.33 | 1:28.20 | 2:23.58 | 3:04.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 241 | 44.65 | 1:37.86 | 2:34.72 | 3:24.68 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 257 | 43.73 | 1:27.44 | 2:20.01 | 2:57.94 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 206 | 45.72 | 1:31.40 | 2:29.95 | 3:11.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Noah Thompson | 1998 | 199 | 51.65 | 1:39.60 | 2:31.62 | 3:13.81 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 190 | 46.34 | 1:33.91 | 2:32.52 | 3:16.94 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mathias Wilquin | 1998 | 147 | 51.09 | 1:45.42 | 2:46.84 | 3:34.25 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Marvin Kaminski | 1999 | 144 | 54.24 | 1:42.41 | 2:46.47 | 3:35.98 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
7 | Sipan Kawiani | 2000 | 91 | 1:02.56 | 1:56.06 | 3:17.13 | 4:11.51 | |||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Julius Thielst | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian B. Lantz | 1999 | DSQ | crawlben v 25 m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Carl Filip Ottosen | 1998 | DSQ | svøm på maven v 75 m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Casper Davidsen | 1999 | DSQ | svøm på maven v 50 m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 391 | 35.36 | 1:15.34 | 2:00.63 | 2:34.75 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mathias Parnel | 1996 | 374 | 35.00 | 1:17.22 | 2:01.35 | 2:37.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Tvergaard | 1996 | 358 | 35.20 | 1:18.12 | 2:03.63 | 2:39.39 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 335 | 37.95 | 1:19.17 | 2:06.53 | 2:42.83 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 269 | 39.43 | 1:24.29 | 2:18.11 | 2:55.36 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | 266 | 41.23 | 1:27.66 | 2:18.15 | 2:56.00 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Victor Jensen | 1997 | 264 | 37.70 | 1:26.70 | 2:19.20 | 2:56.43 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Mads Johnbeck | 1997 | 249 | 42.34 | 1:30.74 | 2:20.33 | 2:59.81 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 222 | 43.33 | 1:32.24 | 2:26.06 | 3:06.75 | |||
GTI | ||||||||||
10 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 205 | 50.05 | 1:41.17 | 2:33.35 | 3:11.79 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 205 | 40.48 | 1:32.14 | 2:29.36 | 3:12.01 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isac Troell | 1997 | 204 | 45.06 | 1:38.06 | 2:31.70 | 3:12.24 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Simon Halby | 1996 | DSQ | 2 flyspark v 125 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | DSQ | svøm på maven v 100 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 448 | 31.47 | 1:11.35 | 1:52.71 | 2:27.87 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Max Troell | 1995 | 425 | 35.68 | 1:13.91 | 1:57.62 | 2:30.49 | |||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
3 | Christian Halby | 1994 | 424 | 31.46 | 1:09.46 | 1:55.13 | 2:30.61 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 398 | 35.43 | 1:15.08 | 1:58.97 | 2:33.78 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Burak Dagidir | 1995 | 393 | 34.10 | 1:15.02 | 1:59.05 | 2:34.46 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 387 | 33.93 | 1:14.99 | 2:02.70 | 2:35.22 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 371 | 34.73 | 1:16.78 | 2:03.40 | 2:37.46 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asbjørn Munk | 1995 | 345 | 36.83 | 1:19.25 | 2:05.13 | 2:41.36 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 317 | 37.72 | 1:23.56 | 2:11.81 | 2:45.97 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Andreas Petersen | 1994 | 288 | 37.70 | 1:20.68 | 2:10.54 | 2:51.37 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jesper Larsen | 1994 | 285 | 34.40 | 1:20.26 | 2:13.69 | 2:51.85 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Rahbek | 1994 | 281 | 41.23 | 1:27.54 | 2:15.00 | 2:52.71 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Andersen | 1995 | 255 | 38.58 | 1:23.72 | 2:19.44 | 2:58.44 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 162 | 49.02 | 2:41.20 | 3:27.45 | 3:27.45 | |||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Rolf Pihl | 1994 | DNS | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
- | Nicolai Larsen | 1994 | DSQ | svøm på maven v 100 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Marco Kirketerp | 1995 | DSQ | 1 hånd i vend 125 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: NETTO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Olsen | 1992 | 522 | 30.20 | 1:04.99 | 1:48.63 | 2:20.51 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 478 | 30.79 | 1:08.73 | 1:52.81 | 2:24.74 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | 422 | 35.25 | 1:14.06 | 1:56.27 | 2:30.87 | |||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Johan Jørgensen | 1993 | 395 | 31.42 | 1:12.50 | 1:57.44 | 2:34.16 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 322 | 35.61 | 1:18.02 | 2:09.54 | 2:45.00 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jeppe Nejlund | 1993 | 320 | 38.83 | 1:20.02 | 2:08.78 | 2:45.34 | |||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Søren Holm | 1993 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 08 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Talent Piger | 1998 | 191 | 2:50.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 50.02 | 50.02 | |||||||
Isabella V. Knudsen | 1998 | 41.94 | 1:31.96 | |||||||
Rebekka Larsen | 1998 | 42.87 | 2:14.83 | |||||||
Signe Thorup | 1998 | 35.20 | 2:50.03 | |||||||
2 | Sim Team Engelholm Damer | 1999 | 119 | 3:19.34 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Erica Ragnarsson | 2000 | 49.80 | 49.80 | |||||||
Emma Palmquist | 2000 | 49.29 | 1:39.09 | |||||||
Kajsa Paulsson Olsson | 1999 | 46.03 | 2:25.12 | |||||||
Cassandra Liljeqvist | 2000 | 54.22 | 3:19.34 | |||||||
- | Stt Piger T2 | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Stefanie Skermer | 2000 | 47.70 | 47.70 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Charlies Angels | 1994 | 471 | 2:05.96 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Anna Gade | 1996 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Siham Saud | 1997 | 31.97 | 1:03.89 | |||||||
Leona Kenskov | 1996 | 31.23 | 1:35.12 | |||||||
Cille Dahl Kragh | 1994 | 30.84 | 2:05.96 | |||||||
2 | Vest Chicks | 1996 | 463 | 2:06.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mie Garlin | 1996 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 31.65 | 1:03.44 | |||||||
Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 32.62 | 1:36.06 | |||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 30.62 | 2:06.68 | |||||||
3 | Fsk Devilgirls 1 | 1994 | 448 | 2:08.04 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Pil Hansen | 1995 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Simone Riis | 1997 | 32.87 | 1:03.42 | |||||||
Olivia Hansen | 1994 | 32.77 | 1:36.19 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 31.85 | 2:08.04 | |||||||
4 | Vest Fightors | 1992 | 440 | 2:08.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Isabella B. Grant | 1998 | 35.20 | 1:05.29 | |||||||
Cecilie T Linden | 1997 | 33.87 | 1:39.16 | |||||||
Simone Staudt | 1992 | 29.63 | 2:08.79 | |||||||
5 | Solrød Sælerne 1 | 1993 | 357 | 2:18.05 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Lærke Hjort | 1996 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Rikke Voss | 1997 | 34.93 | 1:11.39 | |||||||
Nathalie Nielsen | 1993 | 33.11 | 1:44.50 | |||||||
Anna Henriksen | 1994 | 33.55 | 2:18.05 | |||||||
6 | Stt Piger T1 | 1996 | 308 | 2:25.13 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Sascha Meinild Nielsen | 1997 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Karoline Karlog | 1997 | 37.14 | 1:15.60 | |||||||
Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 34.44 | 1:50.04 | |||||||
Cathrine Jørgensen | 1997 | 35.09 | 2:25.13 | |||||||
7 | Helsingør Piger | 1996 | 291 | 2:27.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Fie Bay Florin | 1996 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Emma Rasmussen | 1996 | 34.14 | 1:06.00 | |||||||
Mathilde Kaadtmann | 2000 | 43.03 | 1:49.03 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 38.88 | 2:27.91 | |||||||
8 | Sim Team Engelholm Damer | 1996 | 258 | 2:33.89 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Lovisa Larsson | 1997 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Sara Kaminski | 1996 | 38.24 | 1:16.18 | |||||||
Nicole Larsson | 1997 | 41.89 | 1:58.07 | |||||||
Isabell Erlandsson | 1997 | 35.82 | 2:33.89 | |||||||
9 | Solrød Sælerne 2 | 1993 | 211 | 2:44.57 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Mathilde Norup | 1998 | 37.62 | 1:22.18 | |||||||
Katrine Feld | 1993 | 33.73 | 1:55.91 | |||||||
Amalie Sophia Skou | 1997 | 48.66 | 2:44.57 | |||||||
- | Stt Piger T* Vat | 1994 | Afmeldt rettidigt | |||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 08 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 09 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sim Team Engelholm Herre | 1996 | 166 | 2:36.32 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Marvin Kaminski | 1999 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Mai L´nyavskiy | 1998 | 45.52 | 1:24.74 | |||||||
Magnus Clausen | 1996 | 38.67 | 2:03.41 | |||||||
Isac Troell | 1997 | 32.91 | 2:36.32 | |||||||
2 | Stt Drenge | 1998 | 163 | 2:37.24 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 38.21 | 1:19.26 | |||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 40.15 | 1:59.41 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 37.83 | 2:37.24 | |||||||
3 | Vest Talent Drenge | 1997 | 161 | 2:37.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Martin Nielsen | 1997 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 38.92 | 1:16.72 | |||||||
Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 42.37 | 1:59.09 | |||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 38.81 | 2:37.90 | |||||||
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 100 år |
Sponsor: TOMS Chokolade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Herre 1 | 1992 | 530 | 1:46.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Thomas Olsen | 1992 | 25.97 | 25.97 | |||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 27.36 | 53.33 | |||||||
Joakim Lassen | 1994 | 26.80 | 1:20.13 | |||||||
Søren Holm | 1993 | 26.05 | 1:46.18 | |||||||
2 | En Hund | 1989 | 450 | 1:52.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Lasse Brock | 1997 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Sebastian Olesen | 1990 | 25.38 | 54.83 | |||||||
Troels Madsen | 1989 | 24.89 | 1:19.72 | |||||||
Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 32.39 | 1:52.11 | |||||||
3 | Vest Tågehjerner | 1994 | 442 | 1:52.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Burak Dagidir | 1995 | 29.25 | 58.00 | |||||||
Oliver Huban | 1996 | 28.78 | 1:26.78 | |||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 26.00 | 1:52.78 | |||||||
4 | Fsk Devilboys 1 | 1993 | 433 | 1:53.54 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
August Warrer | 1996 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 27.13 | 55.50 | |||||||
Nichlas Fonnesbech | 1996 | 29.48 | 1:24.98 | |||||||
Kasper Tvergaard | 1996 | 28.56 | 1:53.54 | |||||||
5 | Vsk Kageklub | 1991 | 424 | 1:54.40 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | 28.82 | 28.82 | |||||||
Rasmus Ærenlund | 1992 | 27.13 | 55.95 | |||||||
Philip Nielsen | 1991 | 29.38 | 1:25.33 | |||||||
Jeppe Nejlund | 1993 | 29.07 | 1:54.40 | |||||||
6 | Sim Team Engelholm Herre | 1951 | 359 | 2:00.94 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Kent Hanberg | 1951 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Michal Szclesniak | 1975 | 33.36 | 1:04.12 | |||||||
Max Troell | 1995 | 27.71 | 1:31.83 | |||||||
Ted Troell | 1994 | 29.11 | 2:00.94 | |||||||
7 | Dragsholm 2 | 1994 | 346 | 2:02.38 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Petersen | 1994 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 37.07 | 1:07.54 | |||||||
Jesper Larsen | 1994 | 28.71 | 1:36.25 | |||||||
Nicolai Larsen | 1994 | 26.13 | 2:02.38 | |||||||
8 | Solrød Søløverne 1 | 1989 | 334 | 2:03.81 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 28.71 | 28.71 | |||||||
Gustav Jacobsen | 1998 | 34.75 | 1:03.46 | |||||||
Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 1:00.35 | 2:03.81 | |||||||
Kim Henriksen | 1989 | 2:03.81 | ||||||||
9 | Helsingør Drenge | 1995 | 329 | 2:04.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Kaadtmann | 1995 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 31.89 | 1:02.81 | |||||||
Jonas Kaadtmann | 1997 | 32.09 | 1:34.90 | |||||||
Mathias Parnel | 1996 | 29.54 | 2:04.44 | |||||||
10 | Vsk Kageklub | 1994 | 239 | 2:18.46 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Johannes Schwaab | 1994 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Lars Elsborg | 1994 | 29.35 | 1:02.18 | |||||||
Mads H. Jacobsen | 1995 | 37.93 | 1:40.11 | |||||||
Lucas A. Jakobsen | 1997 | 38.35 | 2:18.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 09 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:39 |