Resultater for Nääsuinnit 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:10 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Klubbensport |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
600 |
26.86 |
56.61 |
1:27.29 |
|
1:57.78 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
570 |
27.51 |
57.83 |
1:29.17 |
|
1:59.84 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Danil Seksenov |
2004 |
|
567 |
27.68 |
57.95 |
1:28.85 |
|
2:00.01 |
|
|
Vanders |
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
561 |
28.07 |
58.21 |
1:29.34 |
|
2:00.42 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Olander |
2002 |
|
541 |
28.14 |
58.09 |
1:29.34 |
|
2:01.89 |
|
|
TaTu Tampere |
1:59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petr Pankratov |
2002 |
|
491 |
27.72 |
58.75 |
1:32.13 |
|
2:05.90 |
|
|
TaTu Tampere |
2:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
481 |
29.70 |
1:01.75 |
1:34.45 |
|
2:06.81 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
476 |
27.68 |
59.02 |
1:32.08 |
|
2:07.18 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
452 |
29.05 |
1:02.24 |
1:36.34 |
|
2:09.43 |
|
|
TaTu Tampere |
2:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonne Isoranta |
2003 |
|
450 |
29.33 |
1:02.79 |
1:37.09 |
|
2:09.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
448 |
29.64 |
1:02.82 |
1:36.53 |
|
2:09.84 |
|
|
TaTu Tampere |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
440 |
29.38 |
1:02.52 |
1:36.73 |
|
2:10.60 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
412 |
29.38 |
1:02.86 |
1:38.05 |
|
2:13.49 |
|
|
Uinti Tampere |
2:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ilja Syrjä |
2004 |
|
411 |
30.96 |
1:05.30 |
1:40.27 |
|
2:13.56 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
396 |
29.99 |
1:04.53 |
1:40.63 |
|
2:15.29 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Petteri Lepola |
2003 |
|
393 |
30.66 |
1:05.07 |
1:42.24 |
|
2:15.57 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
376 |
31.60 |
1:06.09 |
1:42.92 |
|
2:17.63 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
374 |
30.04 |
1:04.52 |
1:41.54 |
|
2:17.85 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
372 |
30.78 |
1:06.16 |
1:42.84 |
|
2:18.16 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Roope Tuomainen |
2004 |
|
370 |
32.09 |
1:07.30 |
1:44.61 |
|
2:18.38 |
|
|
Salon Uimarit |
2:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Leo Liukonen |
2004 |
|
360 |
31.70 |
1:07.41 |
1:44.14 |
|
2:19.58 |
|
|
TaTu Tampere |
2:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jani Savander |
1999 |
|
353 |
29.64 |
1:04.65 |
1:41.95 |
|
2:20.48 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
351 |
31.63 |
1:07.15 |
1:44.37 |
|
2:20.76 |
|
|
TaTu Tampere |
2:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sebastian Rasimus |
2004 |
|
345 |
32.44 |
1:08.31 |
1:45.91 |
|
2:21.62 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Olavi Männistö |
2003 |
|
334 |
31.69 |
1:07.38 |
1:45.61 |
|
2:23.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
326 |
32.51 |
1:09.26 |
1:46.62 |
|
2:24.28 |
|
|
Uinti Tampere |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Matias Pikkala |
2004 |
|
322 |
32.62 |
1:10.20 |
1:48.11 |
|
2:24.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Aarne Eskelinen |
2004 |
|
319 |
33.01 |
1:10.23 |
1:48.25 |
|
2:25.32 |
|
|
Uinti Tampere |
2:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
304 |
32.67 |
1:10.07 |
1:48.89 |
|
2:27.76 |
|
|
Uinti Tampere |
2:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Otto Ahvonen |
2003 |
|
290 |
33.02 |
1:10.89 |
1:49.98 |
|
2:30.04 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Santeri Gummerus |
2003 |
|
284 |
32.63 |
1:11.78 |
1:52.32 |
|
2:31.09 |
|
|
Uinti Tampere |
2:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Roni Hägen |
2003 |
|
283 |
35.21 |
1:14.25 |
1:53.26 |
|
2:31.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Akseli Soini |
2004 |
|
280 |
34.38 |
1:13.10 |
1:53.52 |
|
2:31.74 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Elias Molodtsov |
2005 |
|
278 |
33.04 |
1:12.47 |
1:53.53 |
|
2:32.19 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sohneel Mandpe |
2004 |
|
275 |
32.98 |
1:12.74 |
1:53.49 |
|
2:32.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Väinö Pitkänen |
2006 |
|
265 |
34.51 |
1:14.02 |
1:55.16 |
|
2:34.63 |
|
|
Uinti Tampere |
2:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Miko Virtanen |
2005 |
|
263 |
35.62 |
1:15.97 |
1:56.75 |
|
2:34.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Topi Salminen |
2004 |
|
255 |
34.91 |
1:14.97 |
1:56.80 |
|
2:36.64 |
|
|
Nokian Pyry |
2:52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Karri Korhonen |
2002 |
|
253 |
35.73 |
1:14.85 |
1:55.98 |
|
2:37.05 |
|
|
Uinti Tampere |
2:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Joel Jokiaho |
2004 |
|
248 |
34.67 |
1:13.95 |
1:56.08 |
|
2:38.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Antero Ruban |
2004 |
|
244 |
33.97 |
1:13.73 |
1:56.69 |
|
2:38.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
241 |
37.14 |
1:17.67 |
1:58.72 |
|
2:39.49 |
|
|
Salon Uimarit |
2:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Juho Rosenström |
2007 |
|
240 |
|
|
|
|
2:39.83 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Markus Koskinen |
2005 |
|
237 |
35.51 |
1:17.35 |
1:59.22 |
|
2:40.43 |
|
|
TaTu Tampere |
2:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Joona Talja |
2007 |
|
231 |
36.83 |
1:19.40 |
2:01.50 |
|
2:41.94 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Joona Kurppa |
2004 |
|
222 |
35.99 |
1:17.17 |
2:01.59 |
|
2:43.98 |
|
|
TaTu Tampere |
2:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Kasperi Haverinen |
2005 |
|
220 |
37.93 |
1:20.48 |
2:04.22 |
|
2:44.50 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
208 |
37.66 |
1:20.92 |
2:05.99 |
|
2:47.70 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Matias Leiwo |
2006 |
|
205 |
37.69 |
1:20.50 |
2:06.26 |
|
2:48.27 |
|
|
Uinti Tampere |
2:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Kalle Heinonen |
2006 |
|
205 |
35.90 |
1:18.17 |
2:03.83 |
|
2:48.34 |
|
|
TaTu Tampere |
3:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
|
204 |
38.11 |
1:21.25 |
2:05.58 |
|
2:48.79 |
|
|
Uinti Tampere |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Casper Kvist |
2006 |
|
193 |
38.75 |
1:22.18 |
2:07.14 |
|
2:51.70 |
|
|
Nokian Pyry |
3:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Castor Trygg |
2004 |
|
193 |
38.56 |
1:22.97 |
2:08.66 |
|
2:51.90 |
|
|
Uinti Tampere |
2:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Severi Muje |
2005 |
|
190 |
39.31 |
1:23.19 |
2:08.00 |
|
2:52.83 |
|
|
TaTu Tampere |
3:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Henrik Leinonen |
2005 |
|
188 |
38.90 |
1:22.58 |
2:08.58 |
|
2:53.32 |
|
|
Uinti Tampere |
2:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Markus Popov |
2005 |
|
188 |
37.25 |
1:19.73 |
2:07.06 |
|
2:53.37 |
|
|
TaTu Tampere |
3:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Iiro Kyllönen |
2005 |
|
187 |
39.21 |
1:25.03 |
2:10.14 |
|
2:53.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Georg Aspholm |
2008 |
|
185 |
|
|
|
|
2:54.15 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Sauli Gummerus |
2004 |
|
182 |
38.81 |
1:24.12 |
2:11.21 |
|
2:55.30 |
|
|
Uinti Tampere |
3:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Eelis Wiberg |
2004 |
|
167 |
41.21 |
1:28.18 |
2:14.42 |
|
3:00.38 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Tuomas Kallio |
2005 |
|
153 |
40.43 |
1:28.65 |
2:18.96 |
|
3:05.40 |
|
|
TaTu Tampere |
3:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Luukas Kallio |
2005 |
|
152 |
41.94 |
1:30.49 |
2:19.41 |
|
3:06.18 |
|
|
Uinti Tampere |
3:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Vilho Teno |
2006 |
|
151 |
40.75 |
1:29.19 |
2:19.06 |
|
3:06.30 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
145 |
41.27 |
1:29.62 |
2:19.97 |
|
3:09.09 |
|
|
S.C.Pingviinit |
3:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Niklas Tikkanen |
2007 |
|
140 |
|
|
|
|
3:11.30 |
|
|
TaTu Tampere |
3:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Antti Toivonen |
2003 |
|
139 |
40.80 |
1:29.20 |
2:20.44 |
|
3:11.42 |
|
|
Uinti Tampere |
3:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Tobias Lydén |
2008 |
|
128 |
41.90 |
1:31.88 |
2:24.30 |
|
3:16.79 |
|
|
Uinti Tampere |
3:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Vili Niemi |
2006 |
|
124 |
43.30 |
1:35.03 |
2:27.69 |
|
3:19.03 |
|
|
TaTu Tampere |
3:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Ferdinand Backman |
2006 |
|
121 |
43.83 |
1:37.52 |
2:29.88 |
|
3:20.44 |
|
|
TaTu Tampere |
3:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Anton Kiviniemi |
2006 |
|
109 |
|
|
|
|
3:27.70 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Eetu Nissinen |
2008 |
|
98 |
49.58 |
1:45.81 |
2:40.83 |
|
3:35.13 |
|
|
TaTu Tampere |
3:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Hugo Rossi |
2008 |
|
96 |
48.29 |
1:43.10 |
2:40.24 |
|
3:36.58 |
|
|
Uinti Tampere |
3:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Richard Tikkerberi |
2006 |
|
92 |
|
|
|
|
3:39.88 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Topias Tuomi |
2007 |
|
85 |
|
|
|
|
3:46.00 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lev Vlasov |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
TaTu Tampere |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alex Hamilton |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Olli |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikita Zuravljov |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leevi Luoma |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
3:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maxim Zuravljov |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Sojolin |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Lehtonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nokian Pyry |
2:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
21 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:10 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:53 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Klubbensport |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
671 |
29.74 |
1:01.88 |
1:34.58 |
|
2:06.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
638 |
29.58 |
1:02.91 |
1:36.65 |
|
2:09.08 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
596 |
30.49 |
1:03.85 |
1:37.89 |
|
2:12.07 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
563 |
31.07 |
1:04.42 |
1:39.41 |
|
2:14.63 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Mustonen |
2004 |
|
554 |
31.45 |
1:06.42 |
1:41.27 |
|
2:15.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
541 |
30.51 |
1:04.41 |
1:40.63 |
|
2:16.39 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heta Koivuluoma |
1999 |
|
535 |
31.38 |
1:06.37 |
1:42.12 |
|
2:16.94 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
533 |
32.19 |
1:06.79 |
1:42.13 |
|
2:17.09 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noora Kylmämetsä |
2004 |
|
521 |
31.74 |
1:07.18 |
1:42.78 |
|
2:18.07 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
|
511 |
32.08 |
1:07.12 |
1:42.82 |
|
2:19.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juulia Sakomaa |
2005 |
|
505 |
31.92 |
1:07.40 |
1:43.75 |
|
2:19.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
501 |
31.90 |
1:07.19 |
1:42.91 |
|
2:19.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
497 |
32.21 |
1:07.81 |
1:44.83 |
|
2:20.27 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Yritys |
2002 |
|
493 |
32.01 |
1:07.26 |
1:43.76 |
|
2:20.72 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Heidi Helenius |
2005 |
|
456 |
33.52 |
1:10.53 |
1:48.46 |
|
2:24.41 |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elli Lenkkeri |
2006 |
|
455 |
33.80 |
1:11.30 |
1:48.78 |
|
2:24.45 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sivi Juvakka |
2005 |
|
451 |
31.59 |
1:08.02 |
1:47.14 |
|
2:24.87 |
|
|
Nokian Pyry |
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Melissa Virtanen |
2004 |
|
449 |
33.78 |
1:11.21 |
1:49.39 |
|
2:25.15 |
|
|
Uinti Tampere |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Veera Varsanpää |
2004 |
|
443 |
33.43 |
1:10.93 |
1:49.03 |
|
2:25.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
440 |
32.88 |
1:09.46 |
1:47.82 |
|
2:26.06 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Essi Turkki |
2004 |
|
437 |
33.86 |
1:11.78 |
1:49.78 |
|
2:26.49 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aino Lepola |
2005 |
|
433 |
32.46 |
1:10.49 |
1:49.05 |
|
2:26.89 |
|
|
TaTu Tampere |
2:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tessa Kirjonen |
2003 |
|
424 |
34.16 |
1:11.72 |
1:50.17 |
|
2:27.87 |
|
|
Uinti Tampere |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ilona Niemi |
2005 |
|
422 |
34.06 |
1:12.02 |
1:51.07 |
|
2:28.19 |
|
|
Uinti Tampere |
2:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tuisku Grundström |
2002 |
|
419 |
32.42 |
1:07.66 |
1:45.92 |
|
2:28.52 |
|
|
Vanders |
2:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Aava Mattila |
2003 |
|
419 |
33.73 |
1:11.44 |
1:50.37 |
|
2:28.56 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Annukka Jouppila |
2003 |
|
416 |
33.30 |
1:10.79 |
1:50.10 |
|
2:28.82 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jenna Nousiainen |
2005 |
|
411 |
34.35 |
1:12.95 |
1:52.05 |
|
2:29.45 |
|
|
Nokian Pyry |
2:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Laura Hautamäki |
2002 |
|
410 |
33.77 |
1:12.26 |
1:51.32 |
|
2:29.58 |
|
|
Simmis Wanda |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Fanny Savia |
2005 |
|
409 |
32.69 |
1:10.38 |
1:50.25 |
|
2:29.65 |
|
|
Nokian Pyry |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Enna Eho |
2004 |
|
408 |
33.80 |
1:12.67 |
1:52.25 |
|
2:29.83 |
|
|
Uinti Tampere |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Piia Lahtinen |
2006 |
|
404 |
34.30 |
1:12.68 |
1:51.96 |
|
2:30.37 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Sanni Salmi |
2003 |
|
389 |
33.57 |
1:12.44 |
1:53.21 |
|
2:32.20 |
|
|
Uinti Tampere |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Noora Kekola |
2004 |
|
382 |
33.82 |
1:12.42 |
1:52.60 |
|
2:33.09 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Hilma Husari |
2004 |
|
382 |
34.18 |
1:13.37 |
1:54.04 |
|
2:33.12 |
|
|
Nokian Pyry |
2:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Liisa Siikala |
2003 |
|
374 |
36.40 |
1:16.57 |
1:55.49 |
|
2:34.26 |
|
|
Uinti Tampere |
2:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Wilma Lassila |
2004 |
|
371 |
34.73 |
1:12.86 |
1:54.06 |
|
2:34.71 |
|
|
TaTu Tampere |
2:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
370 |
35.75 |
1:15.08 |
1:55.46 |
|
2:34.84 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Joanna Salonen |
2006 |
|
367 |
34.40 |
1:13.92 |
1:54.98 |
|
2:35.18 |
|
|
Uinti Tampere |
2:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Janica Nieminen |
2005 |
|
358 |
33.46 |
1:12.98 |
1:54.38 |
|
2:36.49 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anna Hynönen |
2006 |
|
356 |
34.79 |
1:15.25 |
1:57.55 |
|
2:36.72 |
|
|
Uinti Tampere |
2:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Kaisu Leinonen |
2005 |
|
356 |
34.81 |
1:14.82 |
1:55.00 |
|
2:36.73 |
|
|
Uinti Tampere |
2:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Viivi Heittokangas |
2004 |
|
356 |
36.57 |
1:16.39 |
1:57.03 |
|
2:36.83 |
|
|
Uinti Tampere |
2:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sara Ruotsalainen |
2003 |
|
353 |
35.12 |
1:14.78 |
1:55.62 |
|
2:37.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Erica Tomperi |
2004 |
|
346 |
35.67 |
1:16.17 |
1:57.84 |
|
2:38.35 |
|
|
Nokian Pyry |
2:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Emma Loo |
2004 |
|
338 |
35.12 |
1:16.11 |
1:57.64 |
|
2:39.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Susanna Uitto |
2004 |
|
335 |
38.07 |
1:18.47 |
1:59.56 |
|
2:39.95 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Ebba Simberg |
2007 |
|
335 |
35.76 |
1:17.33 |
1:59.58 |
|
2:40.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Nanna Tynkkynen |
2003 |
|
333 |
36.28 |
1:17.51 |
1:59.93 |
|
2:40.24 |
|
|
TaTu Tampere |
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Amanda Lång |
2006 |
|
332 |
37.64 |
1:18.60 |
2:00.73 |
|
2:40.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
|
330 |
35.64 |
1:17.00 |
1:59.93 |
|
2:40.80 |
|
|
Uinti Tampere |
2:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Iida-Isabella Pakka |
2004 |
|
329 |
36.59 |
1:16.80 |
1:59.27 |
|
2:41.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
328 |
35.73 |
1:16.54 |
1:59.20 |
|
2:41.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Emma Lähteenmäki |
2004 |
|
326 |
35.03 |
1:15.42 |
1:58.55 |
|
2:41.41 |
|
|
Uinti Tampere |
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Petra Soini |
2007 |
|
320 |
37.46 |
1:20.06 |
2:03.86 |
|
2:42.53 |
|
|
Nokian Pyry |
2:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Janna Tepsa |
2005 |
|
319 |
36.15 |
1:18.23 |
2:01.77 |
|
2:42.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Veera Malmelin |
2007 |
|
318 |
37.62 |
1:20.05 |
2:02.15 |
|
2:42.71 |
|
|
Nokian Pyry |
2:54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Enni Halttunen |
2005 |
|
316 |
35.91 |
1:17.59 |
2:01.87 |
|
2:43.19 |
|
|
Uinti Tampere |
2:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Elli Kenttälä |
2006 |
|
303 |
36.21 |
1:19.17 |
2:03.19 |
|
2:45.49 |
|
|
Uinti Tampere |
2:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Kiia Alenius |
2005 |
|
302 |
37.70 |
1:20.83 |
2:05.22 |
|
2:45.55 |
|
|
TaTu Tampere |
2:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Hertta Nieminen |
2007 |
|
302 |
38.29 |
1:21.22 |
2:04.78 |
|
2:45.65 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Tilda Saine |
2006 |
|
296 |
38.62 |
1:21.71 |
2:04.96 |
|
2:46.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Ella Parviainen |
2006 |
|
288 |
37.75 |
1:21.02 |
2:04.55 |
|
2:48.23 |
|
|
Uinti Tampere |
3:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Wilma Wallenius |
2005 |
|
282 |
38.50 |
1:20.86 |
2:05.37 |
|
2:49.38 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Diana Raduly Baka |
2006 |
|
282 |
38.56 |
1:22.66 |
2:07.00 |
|
2:49.45 |
|
|
Salon Uimarit |
3:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Iida Hannus |
2001 |
|
280 |
36.91 |
1:18.88 |
2:04.52 |
|
2:49.92 |
|
|
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Veera Olli |
2005 |
|
278 |
37.48 |
1:21.23 |
2:07.45 |
|
2:50.22 |
|
|
Uinti Tampere |
2:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Venny Korjonen |
2005 |
|
275 |
38.46 |
1:22.77 |
2:07.16 |
|
2:50.82 |
|
|
Uinti Tampere |
2:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Saana Keskinen |
2005 |
|
274 |
40.52 |
1:24.33 |
2:08.54 |
|
2:51.06 |
|
|
Uinti Tampere |
2:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Soila Nevalainen |
2005 |
|
274 |
38.34 |
1:22.24 |
2:06.47 |
|
2:51.11 |
|
|
Uinti Tampere |
2:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Elle Axén |
2004 |
|
273 |
38.52 |
1:22.31 |
2:07.72 |
|
2:51.27 |
|
|
Uinti Tampere |
2:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Veera Vittaniemi |
2002 |
|
273 |
38.35 |
1:21.11 |
2:05.81 |
|
2:51.33 |
|
|
Uinti Tampere |
2:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Vilma Manninen |
2005 |
|
270 |
39.64 |
1:23.02 |
2:08.19 |
|
2:51.84 |
|
|
Salon Uimarit |
3:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Riikka Broman |
2006 |
|
268 |
37.98 |
1:22.44 |
2:09.69 |
|
2:52.34 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Milja Prepula |
2006 |
|
268 |
37.47 |
1:21.89 |
2:07.06 |
|
2:52.40 |
|
|
Uinti Tampere |
2:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Sofia Mustonen |
2006 |
|
266 |
38.39 |
1:22.06 |
2:07.90 |
|
2:52.69 |
|
|
TaTu Tampere |
3:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Saga Peltolehto |
2003 |
|
260 |
39.05 |
1:23.43 |
2:09.39 |
|
2:53.99 |
|
|
Uinti Tampere |
2:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
Olivia Romo |
2005 |
|
257 |
38.06 |
1:23.08 |
2:08.96 |
|
2:54.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
Veera Rantala |
2006 |
|
256 |
40.16 |
1:25.63 |
2:12.56 |
|
2:55.05 |
|
|
Uinti Tampere |
3:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
Erika Pulkkinen |
2000 |
|
255 |
38.27 |
1:22.85 |
2:10.13 |
|
2:55.19 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
Piitu Perkola |
2006 |
|
251 |
39.27 |
1:24.37 |
2:10.32 |
|
2:56.09 |
|
|
TaTu Tampere |
3:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
Emma Tieaho |
2008 |
|
245 |
40.54 |
1:27.19 |
2:11.52 |
|
2:57.56 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
Eedi Imppola |
2008 |
|
243 |
39.10 |
1:24.74 |
2:13.59 |
|
2:58.10 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
Sara Suonio |
2006 |
|
241 |
38.18 |
1:25.21 |
2:12.22 |
|
2:58.50 |
|
|
Salon Uimarit |
3:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
Maisa Savisto |
2006 |
|
240 |
40.25 |
1:26.35 |
2:13.80 |
|
2:58.79 |
|
|
Uinti Tampere |
3:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
Anna Selin |
2006 |
|
233 |
37.49 |
1:22.33 |
2:11.00 |
|
3:00.52 |
|
|
Uinti Tampere |
3:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
Iiris Myllymäki |
2008 |
|
226 |
39.67 |
1:26.62 |
2:15.08 |
|
3:02.29 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
Riia Pietilä |
2006 |
|
213 |
40.18 |
1:26.97 |
2:17.31 |
|
3:06.09 |
|
|
Uinti Tampere |
3:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
Emmiina Eho |
2007 |
|
212 |
39.06 |
1:24.90 |
2:13.87 |
|
3:06.39 |
|
|
Uinti Tampere |
3:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
Saima Peltonen |
2007 |
|
212 |
40.79 |
1:29.02 |
2:18.40 |
|
3:06.39 |
|
|
Salon Uimarit |
3:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
Nelli Lehtonen |
2006 |
|
210 |
39.03 |
1:27.10 |
2:17.56 |
|
3:07.00 |
|
|
Uinti Tampere |
3:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
Elsa Joseph |
2007 |
|
208 |
41.67 |
1:31.22 |
2:21.56 |
|
3:07.44 |
|
|
TaTu Tampere |
3:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
Julia Jurttila |
2006 |
|
205 |
41.54 |
1:28.27 |
2:17.62 |
|
3:08.38 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
Linda Möttönen |
2006 |
|
189 |
39.78 |
1:28.98 |
2:22.29 |
|
3:13.63 |
|
|
Uinti Tampere |
3:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
Sanni Tapio |
2005 |
|
186 |
42.20 |
1:32.27 |
2:26.04 |
|
3:14.69 |
|
|
Salon Uimarit |
3:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
Minea Laakso |
2005 |
|
185 |
42.20 |
1:33.13 |
2:24.89 |
|
3:14.92 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
Rebecca Mäkinen |
2008 |
|
164 |
41.86 |
1:37.01 |
2:33.31 |
|
3:22.99 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
Annika Leppänen |
2006 |
|
164 |
44.07 |
1:35.30 |
2:30.87 |
|
3:23.09 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
Isabel Rumask |
2006 |
|
162 |
44.59 |
1:35.93 |
2:30.67 |
|
3:23.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
Selma Ala-Karvia |
2008 |
|
160 |
43.00 |
1:36.61 |
2:32.99 |
|
3:24.38 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
Nella Pesonen |
2006 |
|
155 |
40.08 |
1:24.55 |
2:09.13 |
|
3:26.78 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
Aino Mustonen |
2007 |
|
149 |
43.94 |
1:37.37 |
2:34.08 |
|
3:29.62 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
Ella Lindholm |
2008 |
|
139 |
47.46 |
1:45.74 |
2:43.56 |
|
3:34.45 |
|
|
Salon Uimarit |
3:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
Olivia Saukko |
2009 |
|
123 |
51.82 |
1:50.88 |
2:48.84 |
|
3:43.03 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
Miisa Yltävä |
2008 |
|
112 |
49.76 |
1:49.48 |
2:50.33 |
|
3:50.46 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
Ida Hamilton |
2008 |
|
82 |
55.07 |
2:02.67 |
3:11.52 |
|
4:15.76 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Celina Sandell |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erika Ruuskanen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heidi Nurminen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida Salonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katri Kulovuori |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
3:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nella Kuivanen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Pätiälä |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
2:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:53 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m RU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
|
|
Laji 3, 50m RU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
|
|
Laji 3, 50m RU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:08 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m RU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Mustonen |
2008 |
|
263 |
|
|
|
|
44.92 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Saarinen |
2008 |
|
219 |
|
|
|
|
47.71 |
|
|
Salon Uimarit |
48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liisi Lehtiö |
2008 |
|
200 |
|
|
|
|
49.19 |
|
|
Lahden Uimaseura |
49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saaga Pitkänen |
2008 |
|
198 |
|
|
|
|
49.39 |
|
|
Lahden Uimaseura |
49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janna Saloniemi |
2009 |
|
197 |
|
|
|
|
49.47 |
|
|
TaTu Tampere |
49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Awa Laukkanen |
2008 |
|
175 |
|
|
|
|
51.46 |
|
|
Lahden Uimaseura |
50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Järvinen |
2008 |
|
169 |
|
|
|
|
52.03 |
|
|
Lahden Uimaseura |
51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saimi Lanki |
2008 |
|
164 |
|
|
|
|
52.54 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Saukko |
2009 |
|
156 |
|
|
|
|
53.47 |
|
|
TaTu Tampere |
55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Moona Pulkkinen |
2008 |
|
141 |
|
|
|
|
55.23 |
|
|
Lahden Uimaseura |
52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elviira Onni |
2009 |
|
114 |
|
|
|
|
59.39 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linda From |
2008 |
|
101 |
|
|
|
|
1:01.82 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Hamilton |
2008 |
|
99 |
|
|
|
|
1:02.23 |
|
|
TaTu Tampere |
58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miisa Yltävä |
2008 |
|
90 |
|
|
|
|
1:04.09 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helka Känkänen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oona Valtonen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Selma Kipponen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keuruun Toverit |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m RU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
|
|
Laji 4, 50m RU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Kauppi Sports Center |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:08 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:21 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m SU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 5, 50m SU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
Laji 5, 50m SU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:21 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:08 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m SU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 6, 50m SU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v |
|
Laji 6, 50m SU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:08 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:00 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Atro Vuolle |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Efim Romanov |
2002 |
|
583 |
1:02.09 |
2:14.89 |
3:36.94 |
|
4:41.78 |
|
|
TaTu Tampere |
4:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
487 |
1:04.76 |
2:21.86 |
3:50.49 |
|
4:59.14 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Marjala |
2003 |
|
415 |
1:09.34 |
2:30.37 |
4:03.06 |
|
5:15.57 |
|
|
Simmis Wanda |
5:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Gummerus |
2003 |
|
234 |
1:31.56 |
3:15.43 |
5:03.13 |
|
6:21.90 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sakari Gummerus |
2003 |
|
212 |
1:33.38 |
3:17.36 |
5:06.13 |
|
6:34.49 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lassi Niemi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
5:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Mäkinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:00 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:02 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Atro Vuolle |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
512 |
1:15.57 |
2:39.60 |
4:11.15 |
|
5:26.02 |
|
|
Nokian Pyry |
5:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
494 |
1:14.60 |
2:38.16 |
4:11.31 |
|
5:29.84 |
|
|
Uinti Tampere |
5:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
464 |
1:19.55 |
2:48.50 |
4:19.48 |
|
5:36.71 |
|
|
Uinti Tampere |
5:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada Hakala |
2004 |
|
460 |
1:22.89 |
2:46.82 |
4:18.24 |
|
5:37.82 |
|
|
Uinti Tampere |
5:46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
451 |
1:22.04 |
2:52.05 |
4:26.03 |
|
5:40.09 |
|
|
Salon Uimarit |
5:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiinu Tamminen |
2006 |
|
441 |
1:24.44 |
2:50.68 |
4:25.05 |
|
5:42.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
6:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Herrala |
2004 |
|
440 |
1:23.47 |
2:52.39 |
4:23.34 |
|
5:42.82 |
|
|
Simmis Wanda |
5:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
436 |
1:16.49 |
2:46.35 |
4:24.42 |
|
5:43.94 |
|
|
Simmis Wanda |
5:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiona Inkilä |
2004 |
|
430 |
1:19.63 |
2:48.75 |
4:26.86 |
|
5:45.43 |
|
|
Uinti Tampere |
5:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
415 |
1:23.68 |
2:55.97 |
4:33.74 |
|
5:49.68 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liisa Siikala |
2003 |
|
370 |
1:25.50 |
3:04.59 |
4:43.85 |
|
6:03.21 |
|
|
Uinti Tampere |
6:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanni Salmi |
2003 |
|
367 |
1:24.74 |
2:56.69 |
4:37.87 |
|
6:04.32 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Susanna Uitto |
2004 |
|
345 |
1:29.98 |
3:06.89 |
4:47.42 |
|
6:11.70 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Lähteenmäki |
2004 |
|
345 |
1:24.52 |
3:02.28 |
4:44.89 |
|
6:11.80 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Viivi Heittokangas |
2004 |
|
275 |
1:35.45 |
3:12.99 |
5:11.11 |
|
6:40.65 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Melissa Virtanen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:02 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:02 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
573 |
59.70 |
2:04.80 |
3:10.03 |
|
4:15.43 |
|
|
Uinti Tampere |
4:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taavi Backman |
2004 |
|
527 |
1:03.24 |
2:10.57 |
3:17.43 |
|
4:22.74 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
517 |
59.86 |
2:06.60 |
3:15.28 |
|
4:24.38 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miro Merinen |
2003 |
|
516 |
1:01.09 |
2:08.63 |
3:16.90 |
|
4:24.51 |
|
|
Simmis Wanda |
4:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mio Harju |
2002 |
|
463 |
1:04.43 |
2:14.10 |
3:24.60 |
|
4:34.21 |
|
|
TaTu Tampere |
4:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
393 |
1:06.21 |
2:20.20 |
3:34.82 |
|
4:49.71 |
|
|
Uinti Tampere |
4:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
370 |
1:07.43 |
2:23.35 |
3:39.64 |
|
4:55.48 |
|
|
Uinti Tampere |
4:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roope Tuomainen |
2004 |
|
347 |
1:12.34 |
2:30.03 |
3:47.58 |
|
5:01.79 |
|
|
Salon Uimarit |
4:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iiro Räty |
2006 |
|
284 |
1:16.33 |
2:38.15 |
4:00.70 |
|
5:22.77 |
|
|
Nokian Pyry |
5:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matias Pikkala |
2004 |
|
276 |
1:16.56 |
2:39.78 |
4:04.32 |
|
5:25.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Albert Laakkonen |
2007 |
|
241 |
1:18.54 |
2:45.79 |
4:14.11 |
|
5:40.90 |
|
|
Uinti Tampere |
6:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Sahla |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
6:47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joel Jokiaho |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:02 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:03 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
621 |
1:06.27 |
2:16.82 |
3:25.40 |
|
4:34.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuisku Grundström |
2002 |
|
541 |
1:08.38 |
2:21.22 |
3:34.55 |
|
4:47.69 |
|
|
Vanders |
4:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Salla Rantala |
2004 |
|
530 |
1:07.58 |
2:21.24 |
3:35.78 |
|
4:49.69 |
|
|
Uinti Tampere |
4:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
|
513 |
1:08.12 |
2:21.70 |
3:37.26 |
|
4:52.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
509 |
1:08.84 |
2:23.47 |
3:39.45 |
|
4:53.63 |
|
|
Uinti Tampere |
4:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
|
492 |
1:10.30 |
2:26.72 |
3:41.37 |
|
4:56.88 |
|
|
Uinti Tampere |
5:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
492 |
1:08.29 |
2:23.68 |
3:40.23 |
|
4:57.05 |
|
|
Simmis Wanda |
4:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Ekman |
2003 |
|
490 |
1:09.33 |
2:24.87 |
3:41.00 |
|
4:57.33 |
|
|
Uinti Tampere |
5:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Pekkala |
2005 |
|
461 |
1:10.13 |
2:27.46 |
3:45.76 |
|
5:03.52 |
|
|
Simmis Wanda |
5:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Essi Loponen |
2004 |
|
446 |
1:12.64 |
2:31.81 |
3:49.82 |
|
5:06.94 |
|
|
Simmis Wanda |
5:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erin Ekroos |
2002 |
|
442 |
1:10.68 |
2:28.19 |
3:47.60 |
|
5:07.72 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emmi Lapikisto |
2005 |
|
440 |
1:11.72 |
2:30.82 |
3:50.07 |
|
5:08.24 |
|
|
Uinti Tampere |
5:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Töyrylä |
2004 |
|
437 |
1:11.33 |
2:29.99 |
3:49.83 |
|
5:09.00 |
|
|
Uinti Tampere |
5:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eevi-Maria Bogdanova |
2005 |
|
426 |
1:13.07 |
2:32.91 |
3:53.67 |
|
5:11.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
420 |
1:12.85 |
2:32.16 |
3:52.36 |
|
5:12.95 |
|
|
Simmis Wanda |
5:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
403 |
1:16.06 |
2:37.13 |
3:58.63 |
|
5:17.47 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Ekebohm |
2005 |
|
382 |
1:16.41 |
2:41.31 |
4:05.28 |
|
5:23.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julie Nikkilä |
2003 |
|
380 |
1:15.93 |
2:38.69 |
4:03.90 |
|
5:23.61 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Veera Viskari |
2005 |
|
343 |
1:16.54 |
2:41.58 |
4:07.57 |
|
5:34.93 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
5:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
341 |
1:18.95 |
2:45.04 |
4:11.17 |
|
5:35.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nella Kortteinen |
2007 |
|
339 |
1:19.93 |
2:47.20 |
4:13.35 |
|
5:36.19 |
|
|
Uinti Tampere |
5:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kerttu Heinä |
2006 |
|
323 |
1:19.70 |
2:46.06 |
4:14.49 |
|
5:41.54 |
|
|
Salon Uimarit |
5:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Loo |
2004 |
|
306 |
1:21.72 |
2:49.88 |
4:19.72 |
|
5:47.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Iida-Isabella Pakka |
2004 |
|
304 |
1:20.98 |
2:50.31 |
4:20.63 |
|
5:48.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tilda Saine |
2006 |
|
289 |
1:23.30 |
2:53.30 |
4:25.43 |
|
5:54.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Iida Kontkanen |
2003 |
|
281 |
1:20.37 |
2:52.58 |
4:26.43 |
|
5:57.89 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Iida Jännes |
2004 |
|
276 |
1:23.19 |
2:56.04 |
4:30.70 |
|
6:00.13 |
|
|
Uinti Tampere |
6:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Erika Pulkkinen |
2000 |
|
244 |
1:25.57 |
3:02.29 |
4:39.26 |
|
6:14.87 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Lång |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:03 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:41 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m PU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Selkäfix |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Väinö Hinkka |
2007 |
|
210 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Talja |
2007 |
|
185 |
|
|
|
|
38.24 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Pulkkinen |
2007 |
|
124 |
|
|
|
|
43.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuukka Visto |
2007 |
|
121 |
|
|
|
|
44.04 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Albert Laakkonen |
2007 |
|
121 |
|
|
|
|
44.07 |
|
|
Uinti Tampere |
42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raman Bajalan |
2007 |
|
114 |
|
|
|
|
44.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Salo |
2008 |
|
106 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
Lahden Uimaseura |
47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tobias Lydén |
2008 |
|
89 |
|
|
|
|
48.81 |
|
|
Uinti Tampere |
48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thomas Failer |
2007 |
|
80 |
|
|
|
|
50.48 |
|
|
Uinti Tampere |
51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikael Uitto |
2007 |
|
70 |
|
|
|
|
52.86 |
|
|
Uinti Tampere |
58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hugo Rossi |
2008 |
|
49 |
|
|
|
|
59.20 |
|
|
Uinti Tampere |
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lev Vlasov |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
TaTu Tampere |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Olli |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iiro Viskari |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jaakko Bogdanov |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaapo Tuomainen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m PU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v |
Sponsori: Selkäfix |
|
|
Laji 11, 50m PU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Selkäfix |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:41 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:07 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m PU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Selkäfix |
|
|
Laji 12, 50m PU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v |
Sponsori: Selkäfix |
|
|
Laji 12, 50m PU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Selkäfix |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:07 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:28 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m VU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 13, 50m VU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
Laji 13, 50m VU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:28 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:35 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 14, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v |
|
Laji 14, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:35 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
16:26 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m SKU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Subway |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taavi Backman |
2004 |
|
471 |
31.02 |
1:07.76 |
1:48.71 |
|
2:20.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
394 |
31.05 |
1:10.40 |
1:53.73 |
|
2:29.45 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sakari Korri |
2005 |
|
356 |
30.82 |
1:11.52 |
1:59.17 |
|
2:34.66 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
346 |
33.60 |
1:14.37 |
2:01.88 |
|
2:36.04 |
|
|
TaTu Tampere |
2:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Weeti Virtanen |
2004 |
|
342 |
32.56 |
1:14.54 |
2:00.53 |
|
2:36.65 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antte Säilä |
2004 |
|
330 |
33.50 |
1:14.48 |
2:01.19 |
|
2:38.55 |
|
|
Uinti Tampere |
2:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
318 |
34.26 |
1:18.14 |
2:04.37 |
|
2:40.51 |
|
|
Uinti Tampere |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
317 |
36.34 |
1:18.22 |
2:05.35 |
|
2:40.71 |
|
|
Uinti Tampere |
2:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Liukonen |
2004 |
|
309 |
32.89 |
1:16.94 |
2:06.34 |
|
2:42.07 |
|
|
TaTu Tampere |
2:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jeremy Valkeavuori |
2004 |
|
305 |
34.84 |
1:17.27 |
2:05.61 |
|
2:42.83 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
295 |
35.39 |
1:15.69 |
2:06.35 |
|
2:44.63 |
|
|
Uinti Tampere |
2:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
287 |
36.36 |
1:17.48 |
2:09.04 |
|
2:46.02 |
|
|
Uinti Tampere |
2:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Akseli Soini |
2004 |
|
263 |
36.51 |
1:20.90 |
2:13.95 |
|
2:50.94 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sebastian Sojolin |
2006 |
|
238 |
38.53 |
1:28.16 |
2:16.88 |
|
2:56.89 |
|
|
TaTu Tampere |
3:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
233 |
40.29 |
1:25.77 |
2:19.35 |
|
2:57.96 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
3:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Markus Koskinen |
2005 |
|
231 |
40.19 |
1:27.36 |
2:19.30 |
|
2:58.54 |
|
|
TaTu Tampere |
3:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Kontula |
2005 |
|
230 |
42.14 |
1:26.62 |
2:17.91 |
|
2:58.74 |
|
|
Uinti Tampere |
3:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Matias Saarinen |
2006 |
|
230 |
39.28 |
1:22.86 |
2:15.99 |
|
2:58.90 |
|
|
Salon Uimarit |
3:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joona Kurppa |
2004 |
|
222 |
41.36 |
1:26.29 |
2:19.75 |
|
3:00.87 |
|
|
TaTu Tampere |
3:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Topi Salminen |
2004 |
|
207 |
38.49 |
1:23.54 |
2:25.91 |
|
3:05.15 |
|
|
Nokian Pyry |
3:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sauli Gummerus |
2004 |
|
177 |
45.29 |
1:36.64 |
2:32.62 |
|
3:15.09 |
|
|
Uinti Tampere |
3:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kalle Heinonen |
2006 |
|
176 |
41.11 |
1:29.09 |
2:30.86 |
|
3:15.38 |
|
|
TaTu Tampere |
3:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Henrik Leinonen |
2005 |
|
174 |
43.67 |
1:33.58 |
2:31.78 |
|
3:16.32 |
|
|
Uinti Tampere |
3:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Markus Popov |
2005 |
|
165 |
43.91 |
1:37.47 |
2:31.83 |
|
3:19.83 |
|
|
TaTu Tampere |
3:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tuomas Kallio |
2005 |
|
165 |
45.45 |
1:39.83 |
2:33.69 |
|
3:19.86 |
|
|
TaTu Tampere |
3:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Niklas Tikkanen |
2007 |
|
147 |
46.11 |
1:38.86 |
2:37.78 |
|
3:27.31 |
|
|
TaTu Tampere |
3:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kaapo Tuomainen |
2008 |
|
134 |
55.62 |
1:48.12 |
2:45.04 |
|
3:33.92 |
|
|
Salon Uimarit |
3:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ferdinand Backman |
2006 |
|
103 |
53.66 |
1:56.79 |
3:01.53 |
|
3:53.61 |
|
|
TaTu Tampere |
3:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leevi Luoma |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Tampere |
3:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lev Vlasov |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
TaTu Tampere |
2:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iiro Kyllönen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
3:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Rosenström |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miika Nurminen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
3:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
2:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Severi Muje |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m SKU P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Subway |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
586 |
30.12 |
1:02.59 |
1:40.35 |
|
2:10.96 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petr Pankratov |
2002 |
|
520 |
29.79 |
1:06.53 |
1:44.64 |
|
2:16.27 |
|
|
TaTu Tampere |
2:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Laine |
2002 |
|
519 |
28.83 |
1:01.67 |
1:45.28 |
|
2:16.35 |
|
|
TaTu Tampere |
2:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
489 |
30.02 |
1:05.20 |
1:47.22 |
|
2:19.13 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
438 |
29.69 |
1:06.95 |
1:50.43 |
|
2:24.34 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
422 |
31.19 |
1:07.99 |
1:51.55 |
|
2:26.07 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
347 |
33.86 |
1:13.73 |
2:01.09 |
|
2:35.87 |
|
|
TaTu Tampere |
2:45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
346 |
33.77 |
1:12.71 |
2:02.09 |
|
2:36.10 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olavi Männistö |
2003 |
|
345 |
33.99 |
1:16.71 |
2:00.28 |
|
2:36.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roni Hägen |
2003 |
|
262 |
40.14 |
1:24.22 |
2:12.94 |
|
2:51.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
16:26 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
16:32 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m SKU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Subway |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
640 |
30.09 |
1:04.99 |
1:49.97 |
|
2:22.92 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maija Hinkkala |
2005 |
|
477 |
36.33 |
1:15.84 |
2:02.25 |
|
2:37.58 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
459 |
35.34 |
1:15.42 |
2:01.81 |
|
2:39.60 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Essi Ahvenainen |
2005 |
|
456 |
32.11 |
1:11.30 |
2:00.77 |
|
2:40.06 |
|
|
Vanders |
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sivi Juvakka |
2005 |
|
434 |
35.94 |
1:17.48 |
2:04.39 |
|
2:42.67 |
|
|
Nokian Pyry |
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Ollikainen |
2005 |
|
429 |
36.56 |
1:18.68 |
2:03.47 |
|
2:43.23 |
|
|
Keuruun Toverit |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veera Välivainio |
2005 |
|
423 |
36.09 |
1:19.20 |
2:06.96 |
|
2:44.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saana Perkkiö |
2005 |
|
407 |
34.59 |
1:17.52 |
2:10.34 |
|
2:46.24 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenna Nousiainen |
2005 |
|
400 |
35.68 |
1:18.18 |
2:08.69 |
|
2:47.14 |
|
|
Nokian Pyry |
2:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
397 |
38.29 |
1:22.84 |
2:11.30 |
|
2:47.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
394 |
37.78 |
1:19.87 |
2:10.84 |
|
2:47.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
386 |
36.09 |
1:20.84 |
2:11.44 |
|
2:49.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Piia Lahtinen |
2006 |
|
379 |
37.09 |
1:20.55 |
2:12.52 |
|
2:50.15 |
|
|
Uinti Tampere |
2:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iina Rissanen |
2005 |
|
377 |
35.69 |
1:17.74 |
2:11.83 |
|
2:50.48 |
|
|
Vanders |
3:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
|
371 |
35.65 |
1:21.77 |
2:10.31 |
|
2:51.36 |
|
|
Salon Uimarit |
3:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Pekkala |
2005 |
|
356 |
38.87 |
1:27.42 |
2:16.34 |
|
2:53.69 |
|
|
Simmis Wanda |
2:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Ekebohm |
2005 |
|
352 |
41.41 |
1:25.71 |
2:17.02 |
|
2:54.47 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Hynönen |
2006 |
|
351 |
38.36 |
1:23.20 |
2:15.16 |
|
2:54.64 |
|
|
Uinti Tampere |
3:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Petra Soini |
2007 |
|
314 |
41.03 |
1:28.56 |
2:22.42 |
|
3:01.22 |
|
|
Nokian Pyry |
3:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karoliina Hirvelä |
2006 |
|
313 |
38.48 |
1:27.93 |
2:20.96 |
|
3:01.29 |
|
|
Kampuksen Plaani |
3:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ilona Niemi |
2005 |
|
310 |
39.73 |
1:32.66 |
2:21.69 |
|
3:01.85 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Rebekka Ritmala |
2006 |
|
310 |
39.85 |
1:26.69 |
2:20.33 |
|
3:01.86 |
|
|
Vanders |
3:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Veera Viskari |
2005 |
|
310 |
39.33 |
1:26.87 |
2:20.51 |
|
3:01.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
3:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Veera Malmelin |
2007 |
|
303 |
40.91 |
1:27.50 |
2:23.38 |
|
3:03.34 |
|
|
Nokian Pyry |
3:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aada Lehtoniemi |
2005 |
|
303 |
41.18 |
1:28.14 |
2:18.45 |
|
3:03.38 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Joanna Salonen |
2006 |
|
302 |
39.73 |
1:28.57 |
2:21.98 |
|
3:03.55 |
|
|
Uinti Tampere |
3:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Hertta Nieminen |
2007 |
|
296 |
42.68 |
1:30.37 |
2:23.08 |
|
3:04.74 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Silva Salonniemi |
2006 |
|
296 |
43.28 |
1:33.57 |
2:24.60 |
|
3:04.86 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ella Parviainen |
2006 |
|
278 |
41.75 |
1:30.33 |
2:26.48 |
|
3:08.75 |
|
|
Uinti Tampere |
3:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emmi Halonen |
2006 |
|
274 |
43.83 |
1:31.83 |
2:27.18 |
|
3:09.64 |
|
|
Vanders |
3:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jenna Luoma |
2005 |
|
270 |
46.67 |
1:36.48 |
2:26.58 |
|
3:10.42 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Veera Olli |
2005 |
|
263 |
44.22 |
1:35.78 |
2:28.06 |
|
3:12.19 |
|
|
Uinti Tampere |
3:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Soila Nevalainen |
2005 |
|
255 |
45.04 |
1:36.54 |
2:32.26 |
|
3:14.20 |
|
|
Uinti Tampere |
3:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Saana Keskinen |
2005 |
|
252 |
41.57 |
1:35.94 |
2:31.74 |
|
3:14.95 |
|
|
Uinti Tampere |
3:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sofia Mustonen |
2006 |
|
250 |
42.63 |
1:33.56 |
2:27.73 |
|
3:15.51 |
|
|
TaTu Tampere |
3:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Vilma Manninen |
2005 |
|
237 |
47.63 |
1:39.03 |
2:34.41 |
|
3:18.94 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Nella Pesonen |
2006 |
|
217 |
45.36 |
1:40.51 |
2:38.73 |
|
3:24.95 |
|
|
Uinti Tampere |
3:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Veera Rantala |
2006 |
|
215 |
46.41 |
1:37.68 |
2:39.59 |
|
3:25.38 |
|
|
Uinti Tampere |
3:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Peppi Peltotalo |
2006 |
|
215 |
45.98 |
1:38.49 |
2:38.20 |
|
3:25.47 |
|
|
Uinti Tampere |
3:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Saima Peltonen |
2007 |
|
208 |
46.31 |
1:42.49 |
2:41.77 |
|
3:27.65 |
|
|
Salon Uimarit |
3:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Venny Korjonen |
2005 |
|
198 |
46.68 |
1:38.67 |
2:44.75 |
|
3:31.07 |
|
|
Uinti Tampere |
4:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Iiris Myllymäki |
2008 |
|
192 |
48.74 |
1:44.91 |
2:46.20 |
|
3:33.27 |
|
|
TaTu Tampere |
3:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Matilda Saarinen |
2008 |
|
161 |
53.59 |
1:50.80 |
2:51.91 |
|
3:46.08 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilma Paajanen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Salon Uimarit |
2:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Kunelius |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
3:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elsa Joseph |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
3:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heidi Nurminen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
3:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Elomaa |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
3:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Piitu Perkola |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
3:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m SKU T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Subway |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
570 |
31.72 |
1:09.62 |
1:53.41 |
|
2:28.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jessica Mäkinen |
2004 |
|
532 |
32.84 |
1:12.14 |
1:55.87 |
|
2:31.99 |
|
|
Uinti Tampere |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
526 |
32.03 |
1:10.75 |
1:56.75 |
|
2:32.62 |
|
|
TaTu Tampere |
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
521 |
32.57 |
1:12.00 |
1:56.53 |
|
2:33.03 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Martinkauppi |
2003 |
|
513 |
32.54 |
1:11.70 |
1:57.77 |
|
2:33.87 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
506 |
32.73 |
1:12.82 |
1:56.97 |
|
2:34.55 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
497 |
34.72 |
1:15.87 |
2:01.24 |
|
2:35.52 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jessika Liimatta |
2004 |
|
496 |
33.30 |
1:14.56 |
1:58.50 |
|
2:35.60 |
|
|
TaTu Tampere |
2:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
471 |
33.95 |
1:14.57 |
2:02.46 |
|
2:38.27 |
|
|
TaTu Tampere |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
445 |
33.73 |
1:15.15 |
2:04.29 |
|
2:41.34 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
442 |
36.41 |
1:17.22 |
2:04.38 |
|
2:41.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maisa Berg |
2003 |
|
424 |
35.57 |
1:18.20 |
2:05.47 |
|
2:43.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gitta Nukala |
2004 |
|
392 |
37.53 |
1:22.20 |
2:10.26 |
|
2:48.21 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida Savulahti |
2004 |
|
388 |
37.53 |
1:21.10 |
2:10.24 |
|
2:48.87 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Noora Pätiälä |
2004 |
|
386 |
37.06 |
1:20.44 |
2:10.75 |
|
2:49.09 |
|
|
Uinti Tampere |
2:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veera Varsanpää |
2004 |
|
376 |
38.88 |
1:21.04 |
2:12.94 |
|
2:50.62 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aava Mattila |
2003 |
|
374 |
38.01 |
1:21.95 |
2:12.24 |
|
2:50.91 |
|
|
Simmis Wanda |
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Liisa Siikala |
2003 |
|
374 |
37.84 |
1:22.92 |
2:12.40 |
|
2:50.91 |
|
|
Uinti Tampere |
2:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Henrietta Löfgren |
2003 |
|
361 |
37.97 |
1:21.66 |
2:12.57 |
|
2:53.01 |
|
|
Simmis Wanda |
3:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
358 |
39.11 |
1:24.85 |
2:15.33 |
|
2:53.40 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Julia Nelimarkka |
2004 |
|
353 |
35.65 |
1:21.13 |
2:10.72 |
|
2:54.16 |
|
|
Keuruun Toverit |
3:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ronja Mustalahti |
2004 |
|
353 |
36.96 |
1:22.76 |
2:14.13 |
|
2:54.29 |
|
|
Nokian Pyry |
2:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Wilma Lassila |
2004 |
|
338 |
38.48 |
1:23.26 |
2:16.93 |
|
2:56.85 |
|
|
TaTu Tampere |
3:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Viivi Nieminen |
2002 |
|
332 |
40.46 |
1:24.73 |
2:17.75 |
|
2:57.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Iida Peuraniemi |
2002 |
|
287 |
41.26 |
1:28.84 |
2:23.03 |
|
3:06.61 |
|
|
TaTu Tampere |
3:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Saara Kiuru |
2004 |
|
272 |
45.75 |
1:32.10 |
2:25.18 |
|
3:09.97 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Reetta Haara |
2004 |
|
248 |
43.80 |
1:33.02 |
2:28.93 |
|
3:16.06 |
|
|
Simmis Wanda |
3:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Saga Peltolehto |
2003 |
|
216 |
49.99 |
1:41.18 |
2:40.64 |
|
3:25.20 |
|
|
Uinti Tampere |
3:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Tynkkynen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
3:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
16:32 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:00 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m RU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
519 |
32.43 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Musikka |
2005 |
|
400 |
35.26 |
|
|
|
1:15.47 |
|
|
Vanders |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesse Hyppönen |
2004 |
|
398 |
36.54 |
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
377 |
36.34 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
354 |
37.23 |
|
|
|
1:18.58 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sakari Korri |
2005 |
|
352 |
36.72 |
|
|
|
1:18.72 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
345 |
36.78 |
|
|
|
1:19.23 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesse Lintusalo |
2004 |
|
331 |
37.92 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
Vanders |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
310 |
38.44 |
|
|
|
1:22.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
286 |
40.83 |
|
|
|
1:24.34 |
|
|
TaTu Tampere |
1:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
285 |
39.68 |
|
|
|
1:24.41 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
|
247 |
40.63 |
|
|
|
1:28.55 |
|
|
Uinti Tampere |
1:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sami Schrader |
2006 |
|
230 |
42.39 |
|
|
|
1:30.70 |
|
|
Uinti Tampere |
1:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Osmo Mäkelä |
2004 |
|
228 |
42.15 |
|
|
|
1:30.94 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaapo Laaja |
2006 |
|
228 |
43.17 |
|
|
|
1:30.97 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joel Jokiaho |
2004 |
|
213 |
42.95 |
|
|
|
1:33.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ilmari Partanen |
2006 |
|
197 |
45.79 |
|
|
|
1:35.51 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roy Nukala |
2005 |
|
193 |
44.62 |
|
|
|
1:36.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Albert Laakkonen |
2007 |
|
190 |
45.43 |
|
|
|
1:36.60 |
|
|
Uinti Tampere |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pyry Nieminen |
2007 |
|
163 |
48.37 |
|
|
|
1:41.77 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iiro Räty |
2006 |
|
153 |
48.88 |
|
|
|
1:43.88 |
|
|
Nokian Pyry |
1:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eetu Nieminen |
2006 |
|
137 |
52.96 |
|
|
|
1:47.84 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joonatan Hietarinne |
2006 |
|
130 |
50.52 |
|
|
|
1:49.72 |
|
|
Salon Uimarit |
1:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Eelis Wiberg |
2004 |
|
116 |
53.28 |
|
|
|
1:53.76 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Elias Sahla |
2007 |
|
104 |
55.25 |
|
|
|
1:57.89 |
|
|
Salon Uimarit |
1:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hugo Rossi |
2008 |
|
59 |
1:06.69 |
|
|
|
2:22.39 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Kvist |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nokian Pyry |
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Olli |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Ahvonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m RU P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Kollin |
1993 |
|
550 |
31.87 |
|
|
|
1:07.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
519 |
31.91 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
480 |
32.83 |
|
|
|
1:11.01 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
|
469 |
33.69 |
|
|
|
1:11.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
466 |
32.87 |
|
|
|
1:11.71 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
459 |
33.70 |
|
|
|
1:12.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
382 |
36.44 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
335 |
36.97 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lenni Kukkonen |
2001 |
|
303 |
38.29 |
|
|
|
1:22.74 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Nieminen |
2003 |
|
113 |
52.57 |
|
|
|
1:54.69 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aapo Rasinmäki |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:00 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
16:59 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m RU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elli Lenkkeri |
2006 |
|
459 |
38.32 |
|
|
|
1:20.81 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Ollikainen |
2005 |
|
432 |
39.06 |
|
|
|
1:22.48 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
413 |
39.13 |
|
|
|
1:23.70 |
|
|
Nokian Pyry |
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisu Leinonen |
2005 |
|
358 |
40.91 |
|
|
|
1:27.82 |
|
|
Uinti Tampere |
1:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jessika Lampinen |
2006 |
|
350 |
41.59 |
|
|
|
1:28.45 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilja Saarinen |
2005 |
|
347 |
40.88 |
|
|
|
1:28.68 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fanny Savia |
2005 |
|
347 |
42.19 |
|
|
|
1:28.72 |
|
|
Nokian Pyry |
1:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emmi Lapikisto |
2005 |
|
335 |
42.03 |
|
|
|
1:29.78 |
|
|
Uinti Tampere |
1:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Essi Pyykkö |
2006 |
|
303 |
44.67 |
|
|
|
1:32.84 |
|
|
Salon Uimarit |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ippi Ranta |
2006 |
|
297 |
44.70 |
|
|
|
1:33.45 |
|
|
Uinti Tampere |
1:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eeva Toroi |
2005 |
|
296 |
44.87 |
|
|
|
1:33.53 |
|
|
Uinti Tampere |
1:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oona Sarlin |
2006 |
|
292 |
43.81 |
|
|
|
1:33.96 |
|
|
Vanders |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lila Niskala |
2006 |
|
291 |
44.31 |
|
|
|
1:34.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nella Kortteinen |
2007 |
|
290 |
45.32 |
|
|
|
1:34.11 |
|
|
Uinti Tampere |
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Riikka Broman |
2006 |
|
277 |
46.00 |
|
|
|
1:35.59 |
|
|
Nokian Pyry |
1:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Diana Raduly Baka |
2006 |
|
273 |
45.79 |
|
|
|
1:36.11 |
|
|
Salon Uimarit |
1:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anni Frusti |
2007 |
|
268 |
45.42 |
|
|
|
1:36.66 |
|
|
Nokian Pyry |
1:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maija Mikkonen |
2008 |
|
267 |
47.37 |
|
|
|
1:36.80 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Ruottinen |
2007 |
|
261 |
46.24 |
|
|
|
1:37.55 |
|
|
Uinti Tampere |
1:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ada Tuurna |
2008 |
|
212 |
49.49 |
|
|
|
1:44.45 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Veera Nurmikolu |
2007 |
|
210 |
49.20 |
|
|
|
1:44.85 |
|
|
Uinti Tampere |
1:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amanda Lång |
2006 |
|
198 |
51.11 |
|
|
|
1:46.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Aino Mustonen |
2007 |
|
197 |
50.18 |
|
|
|
1:47.06 |
|
|
Uinti Tampere |
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rebecca Mäkinen |
2008 |
|
196 |
51.05 |
|
|
|
1:47.19 |
|
|
Uinti Tampere |
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jenna Myllyntausta |
2006 |
|
192 |
52.15 |
|
|
|
1:47.98 |
|
|
Uinti Tampere |
1:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sara Suonio |
2006 |
|
187 |
51.00 |
|
|
|
1:48.93 |
|
|
Salon Uimarit |
1:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Selma Ala-Karvia |
2008 |
|
181 |
52.37 |
|
|
|
1:50.21 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Martta Mäkinen |
2008 |
|
177 |
53.00 |
|
|
|
1:50.96 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Helmi Heinonen |
2006 |
|
172 |
53.05 |
|
|
|
1:51.96 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Julia Lampinen |
2009 |
|
165 |
53.73 |
|
|
|
1:53.58 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
2:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Nella Kuivanen |
2008 |
|
144 |
57.18 |
|
|
|
1:58.95 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Neea Väkinen |
2006 |
|
134 |
58.80 |
|
|
|
2:01.76 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Selin |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stella Laukkanen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m RU T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
619 |
35.08 |
|
|
|
1:13.17 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
503 |
36.93 |
|
|
|
1:18.40 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
500 |
37.89 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
|
500 |
37.85 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Uinti Tampere |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilja Grundström |
2003 |
|
482 |
37.58 |
|
|
|
1:19.48 |
|
|
Vanders |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pirita Hautala |
2004 |
|
466 |
38.11 |
|
|
|
1:20.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Herrala |
2004 |
|
452 |
37.96 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Simmis Wanda |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanni Riikonen |
2002 |
|
448 |
38.13 |
|
|
|
1:21.48 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Töyrylä |
2004 |
|
436 |
39.19 |
|
|
|
1:22.20 |
|
|
Uinti Tampere |
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
|
416 |
39.64 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Simmis Wanda |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Reinonen |
2004 |
|
408 |
38.93 |
|
|
|
1:24.02 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Kylmämetsä |
2004 |
|
406 |
40.08 |
|
|
|
1:24.16 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Henni Havén |
2004 |
|
389 |
40.23 |
|
|
|
1:25.37 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Lähteenmäki |
2004 |
|
360 |
41.31 |
|
|
|
1:27.62 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Enna Eho |
2004 |
|
357 |
40.99 |
|
|
|
1:27.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noora Kekola |
2004 |
|
350 |
41.47 |
|
|
|
1:28.48 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Erica Tomperi |
2004 |
|
335 |
42.16 |
|
|
|
1:29.71 |
|
|
Nokian Pyry |
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anni Koivula |
2003 |
|
318 |
42.61 |
|
|
|
1:31.35 |
|
|
Nokian Pyry |
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Peppi Siurola |
2004 |
|
284 |
44.05 |
|
|
|
1:34.82 |
|
|
Simmis Wanda |
1:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emmi Tamminiemi |
2002 |
|
272 |
46.80 |
|
|
|
1:36.14 |
|
|
Uinti Tampere |
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hilma Husari |
2004 |
|
270 |
45.73 |
|
|
|
1:36.42 |
|
|
Nokian Pyry |
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Lång |
2004 |
|
260 |
45.80 |
|
|
|
1:37.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Veera Vittaniemi |
2002 |
|
163 |
53.99 |
|
|
|
1:54.11 |
|
|
Uinti Tampere |
1:54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Loponen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaisa Huttunen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
16:59 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Pihlajalinna |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
499 |
30.45 |
1:04.80 |
1:42.43 |
|
2:16.79 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
383 |
32.15 |
1:09.76 |
1:49.80 |
|
2:29.38 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarne Eskelinen |
2004 |
|
292 |
36.33 |
1:15.84 |
1:58.57 |
|
2:43.45 |
|
|
Uinti Tampere |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Rasimus |
2004 |
|
274 |
37.03 |
1:20.84 |
2:06.41 |
|
2:47.11 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:05 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Pihlajalinna |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Korin |
2003 |
|
412 |
35.62 |
1:16.08 |
1:59.49 |
|
2:42.20 |
|
|
Uinti Tampere |
2:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
379 |
36.03 |
1:19.07 |
2:03.14 |
|
2:46.76 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Paju |
2003 |
|
374 |
33.35 |
1:13.81 |
2:00.36 |
|
2:47.53 |
|
|
Vanders |
2:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kiona Inkilä |
2004 |
|
356 |
36.57 |
1:19.76 |
2:05.64 |
|
2:50.29 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Enni Halttunen |
2005 |
|
285 |
37.55 |
1:23.23 |
2:13.20 |
|
3:03.39 |
|
|
Uinti Tampere |
3:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Celina Sandell |
2005 |
|
230 |
39.87 |
1:30.18 |
2:24.79 |
|
3:17.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simmis Wanda |
2:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:05 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:25 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m VU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: POP Vakuutus |
|
|
Laji 21, 100m VU P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: POP Vakuutus |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:25 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:55 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: POP Vakuutus |
|
|
Laji 22, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: POP Vakuutus |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:55 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:10 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Kekola |
2000 |
|
464 |
35.07 |
1:15.07 |
1:55.97 |
|
2:35.80 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
459 |
34.19 |
1:14.18 |
1:55.46 |
|
2:36.39 |
|
|
TaTu Tampere |
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
452 |
34.52 |
1:15.16 |
1:56.65 |
|
2:37.22 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
|
417 |
35.46 |
1:16.61 |
1:58.64 |
|
2:41.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
374 |
37.28 |
1:20.17 |
2:04.35 |
|
2:47.48 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilja Syrjä |
2004 |
|
278 |
41.35 |
1:29.13 |
2:17.42 |
|
3:04.80 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sakari Gummerus |
2003 |
|
254 |
40.87 |
1:30.31 |
2:20.89 |
|
3:10.52 |
|
|
Uinti Tampere |
3:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Kontula |
2005 |
|
251 |
43.51 |
1:33.77 |
2:23.98 |
|
3:11.25 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
246 |
43.95 |
1:33.98 |
2:24.02 |
|
3:12.44 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lauri Mäkinen |
2004 |
|
245 |
44.98 |
1:35.89 |
2:25.31 |
|
3:12.62 |
|
|
Uinti Tampere |
3:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lenni Lehtonen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
2:59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ville Nieminen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Hyvinkää |
3:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
21 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:10 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:18 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Liimatta |
2004 |
|
550 |
37.80 |
1:20.86 |
2:03.18 |
|
2:44.16 |
|
|
TaTu Tampere |
2:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
|
513 |
39.83 |
1:22.27 |
2:06.31 |
|
2:48.10 |
|
|
Uinti Tampere |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Strandberg |
2005 |
|
512 |
38.10 |
1:21.60 |
2:05.13 |
|
2:48.20 |
|
|
Vanders |
2:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
508 |
38.41 |
1:21.57 |
2:06.21 |
|
2:48.63 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi Turkki |
2004 |
|
493 |
38.64 |
1:22.78 |
2:07.08 |
|
2:50.26 |
|
|
Uinti Tampere |
2:50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Salla Rantala |
2004 |
|
470 |
38.69 |
1:22.44 |
2:07.27 |
|
2:53.01 |
|
|
Uinti Tampere |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Herrala |
2004 |
|
463 |
39.10 |
1:23.52 |
2:08.63 |
|
2:53.84 |
|
|
Simmis Wanda |
2:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tinka Tamminen |
2006 |
|
448 |
40.80 |
1:26.20 |
2:10.85 |
|
2:55.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
444 |
41.46 |
1:26.62 |
2:11.93 |
|
2:56.35 |
|
|
Salon Uimarit |
3:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sivi Juvakka |
2005 |
|
429 |
40.66 |
1:25.99 |
2:12.30 |
|
2:58.41 |
|
|
Nokian Pyry |
2:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
|
425 |
41.66 |
1:26.50 |
2:13.56 |
|
2:58.87 |
|
|
Simmis Wanda |
3:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
|
412 |
40.83 |
1:27.41 |
2:15.48 |
|
3:00.74 |
|
|
Salon Uimarit |
3:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
409 |
41.63 |
1:28.79 |
2:16.01 |
|
3:01.18 |
|
|
Simmis Wanda |
3:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ella Ekman |
2003 |
|
379 |
42.62 |
1:29.81 |
2:17.39 |
|
3:05.89 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
377 |
41.15 |
1:29.46 |
2:18.23 |
|
3:06.24 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erica Tomperi |
2004 |
|
368 |
42.87 |
1:31.45 |
2:20.09 |
|
3:07.71 |
|
|
Nokian Pyry |
3:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nea Elomaa |
2006 |
|
329 |
43.06 |
1:33.45 |
2:25.37 |
|
3:14.91 |
|
|
Uinti Tampere |
3:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aada Lehtoniemi |
2005 |
|
320 |
43.56 |
1:33.12 |
2:24.93 |
|
3:16.62 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Essi Pyykkö |
2006 |
|
306 |
46.33 |
1:37.71 |
2:29.73 |
|
3:19.66 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aino Kunelius |
2005 |
|
291 |
45.81 |
1:37.96 |
2:31.29 |
|
3:22.85 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lila Niskala |
2006 |
|
291 |
46.63 |
1:38.63 |
2:32.08 |
|
3:22.87 |
|
|
Uinti Tampere |
3:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ida Rantala |
2002 |
|
276 |
44.06 |
1:36.98 |
2:31.77 |
|
3:26.47 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Reetta Haara |
2004 |
|
261 |
48.18 |
1:39.96 |
2:35.00 |
|
3:30.48 |
|
|
Simmis Wanda |
3:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Vilma Manninen |
2005 |
|
234 |
49.05 |
1:45.83 |
2:42.70 |
|
3:38.31 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jenna Myllyntausta |
2006 |
|
216 |
51.37 |
1:49.57 |
2:47.48 |
|
3:43.99 |
|
|
Uinti Tampere |
3:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Diana Raduly Baka |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eeva Toroi |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
3:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sonja Heikkilä |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:18 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:37 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m SU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kuortaneen Urheiluopisto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
426 |
31.19 |
|
|
|
1:05.02 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Hyppönen |
2004 |
|
311 |
34.85 |
|
|
|
1:12.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Musikka |
2005 |
|
302 |
35.43 |
|
|
|
1:12.90 |
|
|
Vanders |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Tuominen |
2004 |
|
280 |
35.87 |
|
|
|
1:14.75 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Rasimus |
2004 |
|
267 |
36.47 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Molodtsov |
2005 |
|
248 |
37.76 |
|
|
|
1:17.87 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Topi Salminen |
2004 |
|
227 |
38.38 |
|
|
|
1:20.11 |
|
|
Nokian Pyry |
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Pikkala |
2004 |
|
215 |
39.99 |
|
|
|
1:21.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Áron Zautasvili |
2006 |
|
172 |
43.83 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samuel Rooke |
2004 |
|
167 |
41.79 |
|
|
|
1:28.79 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Rosenström |
2007 |
|
161 |
44.49 |
|
|
|
1:29.95 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joel Lipponen |
2004 |
|
155 |
43.60 |
|
|
|
1:31.01 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roy Nukala |
2005 |
|
140 |
46.01 |
|
|
|
1:34.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juuso Saarikko |
2006 |
|
135 |
45.71 |
|
|
|
1:35.32 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Ahvonen |
2005 |
|
128 |
46.63 |
|
|
|
1:36.87 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aapo Ahlroos |
2004 |
|
123 |
47.19 |
|
|
|
1:38.34 |
|
|
Vanders |
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ilmari Partanen |
2006 |
|
94 |
51.60 |
|
|
|
1:47.43 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Topias Tuomi |
2007 |
|
71 |
56.29 |
|
|
|
1:57.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Konsta Kallio |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aarne Eskelinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemeli Salo |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joel Jokiaho |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m SU P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Kuortaneen Urheiluopisto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Efim Romanov |
2002 |
|
544 |
29.18 |
|
|
|
59.92 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Laine |
2002 |
|
531 |
29.41 |
|
|
|
1:00.43 |
|
|
TaTu Tampere |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
350 |
33.53 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Olander |
2002 |
|
314 |
33.87 |
|
|
|
1:11.96 |
|
|
TaTu Tampere |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonne Isoranta |
2003 |
|
297 |
35.42 |
|
|
|
1:13.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Gummerus |
2003 |
|
190 |
40.54 |
|
|
|
1:25.01 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roni Hägen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:37 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:51 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m SU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kuortaneen Urheiluopisto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Lepola |
2005 |
|
446 |
33.80 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
TaTu Tampere |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
426 |
35.54 |
|
|
|
1:13.35 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maija Hinkkala |
2005 |
|
422 |
35.86 |
|
|
|
1:13.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iina Rissanen |
2005 |
|
416 |
35.94 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Vanders |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
405 |
36.25 |
|
|
|
1:14.61 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
385 |
36.27 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
Nokian Pyry |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenna Nousiainen |
2005 |
|
382 |
36.95 |
|
|
|
1:16.06 |
|
|
Nokian Pyry |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elli Lenkkeri |
2006 |
|
372 |
37.93 |
|
|
|
1:16.77 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
323 |
39.52 |
|
|
|
1:20.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aliisa Soini |
2007 |
|
321 |
39.16 |
|
|
|
1:20.65 |
|
|
Salon Uimarit |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emmi Halonen |
2006 |
|
277 |
41.23 |
|
|
|
1:24.70 |
|
|
Vanders |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ada Oila |
2005 |
|
255 |
42.89 |
|
|
|
1:27.09 |
|
|
Vanders |
1:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emmiina Eho |
2007 |
|
227 |
43.78 |
|
|
|
1:30.48 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eedi Imppola |
2008 |
|
221 |
44.63 |
|
|
|
1:31.34 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Riikka Broman |
2006 |
|
217 |
43.62 |
|
|
|
1:31.79 |
|
|
Nokian Pyry |
1:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tilda Saine |
2006 |
|
214 |
45.29 |
|
|
|
1:32.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Selma Ala-Karvia |
2008 |
|
170 |
48.83 |
|
|
|
1:39.61 |
|
|
Uinti Tampere |
1:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rebecca Mäkinen |
2008 |
|
153 |
50.16 |
|
|
|
1:43.09 |
|
|
Uinti Tampere |
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ella Lindholm |
2008 |
|
152 |
50.45 |
|
|
|
1:43.37 |
|
|
Salon Uimarit |
1:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Saimi Lanki |
2008 |
|
148 |
51.99 |
|
|
|
1:44.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nella Kuivanen |
2008 |
|
147 |
50.43 |
|
|
|
1:44.59 |
|
|
Uinti Tampere |
1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aino Mustonen |
2007 |
|
110 |
54.13 |
|
|
|
1:54.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Välimaa |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Tapio |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tatiana Sukhareva |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
1:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m SU T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Kuortaneen Urheiluopisto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
592 |
31.93 |
|
|
|
1:05.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
556 |
32.43 |
|
|
|
1:07.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saana Yritys |
2003 |
|
538 |
32.62 |
|
|
|
1:07.89 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jessica Mäkinen |
2004 |
|
514 |
32.48 |
|
|
|
1:08.93 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Martinkauppi |
2003 |
|
503 |
33.35 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Laiteenmäki |
2001 |
|
498 |
33.79 |
|
|
|
1:09.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
494 |
34.03 |
|
|
|
1:09.82 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilja Grundström |
2003 |
|
473 |
33.40 |
|
|
|
1:10.84 |
|
|
Vanders |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
456 |
34.87 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
430 |
34.60 |
|
|
|
1:13.14 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
414 |
36.54 |
|
|
|
1:14.09 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Venla Pesu |
2002 |
|
401 |
35.87 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aada Viitamäki |
2003 |
|
398 |
36.32 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sini Korin |
2003 |
|
387 |
36.12 |
|
|
|
1:15.73 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella Ekman |
2003 |
|
380 |
36.49 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tuisku Grundström |
2002 |
|
379 |
36.33 |
|
|
|
1:16.26 |
|
|
Vanders |
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
372 |
37.54 |
|
|
|
1:16.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Melissa Virtanen |
2004 |
|
360 |
37.83 |
|
|
|
1:17.62 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Viivi Nieminen |
2002 |
|
356 |
38.31 |
|
|
|
1:17.88 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aino Paju |
2003 |
|
350 |
37.20 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Vanders |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iida Savulahti |
2004 |
|
341 |
37.78 |
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sanni Salmi |
2003 |
|
341 |
37.12 |
|
|
|
1:19.02 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Gitta Nukala |
2004 |
|
335 |
38.63 |
|
|
|
1:19.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Peppi-Stiina Ahti |
2003 |
|
319 |
39.04 |
|
|
|
1:20.80 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
317 |
39.78 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Viivi Heittokangas |
2004 |
|
301 |
40.63 |
|
|
|
1:22.41 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Soile Auvinen |
2002 |
|
294 |
39.75 |
|
|
|
1:23.00 |
|
|
Uinti Tampere |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
265 |
42.47 |
|
|
|
1:25.96 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Iida-Isabella Pakka |
2004 |
|
260 |
43.70 |
|
|
|
1:26.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ida Rantala |
2002 |
|
246 |
42.75 |
|
|
|
1:28.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emma Lång |
2004 |
|
229 |
44.12 |
|
|
|
1:30.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Saga Peltolehto |
2003 |
|
196 |
47.02 |
|
|
|
1:34.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:51 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:52 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m PU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
372 |
30.99 |
|
|
|
1:07.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
363 |
31.44 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
351 |
31.60 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
351 |
31.82 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
318 |
32.41 |
|
|
|
1:10.97 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antte Säilä |
2004 |
|
299 |
32.99 |
|
|
|
1:12.46 |
|
|
Uinti Tampere |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
281 |
34.01 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ilja Syrjä |
2004 |
|
246 |
35.45 |
|
|
|
1:17.37 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sohneel Mandpe |
2004 |
|
242 |
35.71 |
|
|
|
1:17.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tuomas Lehtonen |
2005 |
|
220 |
37.33 |
|
|
|
1:20.21 |
|
|
Nokian Pyry |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matias Saarinen |
2006 |
|
190 |
39.09 |
|
|
|
1:24.26 |
|
|
Salon Uimarit |
1:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Casper Kvist |
2006 |
|
170 |
39.89 |
|
|
|
1:27.43 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iiro Räty |
2006 |
|
148 |
41.47 |
|
|
|
1:31.46 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linus Vuollet |
2004 |
|
126 |
41.80 |
|
|
|
1:36.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sampo Nord |
2005 |
|
119 |
41.52 |
|
|
|
1:38.30 |
|
|
Vanders |
1:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joonatan Hietarinne |
2006 |
|
91 |
47.72 |
|
|
|
1:47.47 |
|
|
Salon Uimarit |
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joni Routamo |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m PU P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
523 |
28.07 |
|
|
|
1:00.17 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
478 |
28.72 |
|
|
|
1:01.99 |
|
|
TaTu Tampere |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
467 |
29.23 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
447 |
29.39 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
444 |
29.35 |
|
|
|
1:03.53 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petr Pankratov |
2002 |
|
428 |
30.42 |
|
|
|
1:04.29 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mio Harju |
2002 |
|
412 |
30.07 |
|
|
|
1:05.12 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Marjala |
2003 |
|
402 |
30.16 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Simmis Wanda |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Konsta Pekkala |
2003 |
|
357 |
31.04 |
|
|
|
1:08.29 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
316 |
33.53 |
|
|
|
1:11.14 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
285 |
33.76 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leevi Lehtonen |
2003 |
|
273 |
34.71 |
|
|
|
1:14.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niko Akkanen |
2003 |
|
266 |
33.80 |
|
|
|
1:15.30 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:52 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:16 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m PU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 28, 100m PU T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Mäki |
1997 |
|
672 |
29.25 |
|
|
|
1:02.82 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
536 |
31.96 |
|
|
|
1:07.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Kylmämetsä |
2004 |
|
490 |
32.54 |
|
|
|
1:09.82 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
484 |
33.19 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Töyrylä |
2004 |
|
456 |
32.56 |
|
|
|
1:11.52 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Koivula |
2003 |
|
435 |
33.71 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
Nokian Pyry |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pirita Hautala |
2004 |
|
435 |
35.04 |
|
|
|
1:12.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
417 |
33.90 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiona Inkilä |
2004 |
|
401 |
34.52 |
|
|
|
1:14.61 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tessa Kirjonen |
2003 |
|
396 |
35.19 |
|
|
|
1:14.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maisa Berg |
2003 |
|
380 |
35.97 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elina Palojärvi |
2002 |
|
360 |
35.13 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
352 |
35.62 |
|
|
|
1:17.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Annukka Jouppila |
2003 |
|
326 |
37.77 |
|
|
|
1:19.92 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Noora Kekola |
2004 |
|
314 |
37.02 |
|
|
|
1:20.97 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ronja Mustalahti |
2004 |
|
292 |
37.93 |
|
|
|
1:22.96 |
|
|
Nokian Pyry |
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hilma Husari |
2004 |
|
188 |
40.72 |
|
|
|
1:36.00 |
|
|
Nokian Pyry |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Loponen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:16 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:13 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: CM Turtola |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Laine |
2002 |
|
522 |
31.20 |
1:04.07 |
1:37.70 |
|
2:11.78 |
|
|
TaTu Tampere |
2:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Danil Seksenov |
2004 |
|
474 |
32.29 |
1:06.90 |
1:41.74 |
|
2:16.08 |
|
|
Vanders |
2:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
455 |
31.40 |
1:06.26 |
1:42.53 |
|
2:17.92 |
|
|
TaTu Tampere |
2:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
411 |
32.95 |
1:09.80 |
1:47.31 |
|
2:22.61 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
393 |
33.31 |
1:10.10 |
1:47.98 |
|
2:24.84 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
390 |
33.82 |
1:11.15 |
1:48.63 |
|
2:25.15 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
347 |
33.43 |
1:11.43 |
1:51.66 |
|
2:30.96 |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesse Lintusalo |
2004 |
|
332 |
35.68 |
1:14.24 |
1:53.94 |
|
2:33.23 |
|
|
Vanders |
2:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Tuominen |
2004 |
|
327 |
35.65 |
1:14.91 |
1:55.49 |
|
2:33.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
284 |
37.27 |
1:18.39 |
2:00.13 |
|
2:41.28 |
|
|
Uinti Tampere |
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
282 |
38.25 |
1:19.03 |
2:01.85 |
|
2:41.79 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
278 |
37.83 |
1:19.58 |
2:02.50 |
|
2:42.52 |
|
|
Uinti Tampere |
2:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Konsta Kallio |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aaro Imppola |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:13 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:24 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: CM Turtola |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
563 |
32.26 |
1:09.05 |
1:46.91 |
|
2:25.30 |
|
|
TaTu Tampere |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jessica Mäkinen |
2004 |
|
498 |
33.85 |
1:12.54 |
1:52.66 |
|
2:31.41 |
|
|
Uinti Tampere |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Laiteenmäki |
2001 |
|
488 |
35.53 |
1:14.54 |
1:54.74 |
|
2:32.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Mustonen |
2004 |
|
486 |
35.57 |
1:14.17 |
1:54.22 |
|
2:32.59 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi Ahvenainen |
2005 |
|
471 |
36.56 |
1:15.84 |
1:55.90 |
|
2:34.27 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aada Hakala |
2004 |
|
447 |
36.31 |
1:16.74 |
1:57.17 |
|
2:36.93 |
|
|
Uinti Tampere |
2:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Salla Rantala |
2004 |
|
440 |
36.62 |
1:16.94 |
1:58.33 |
|
2:37.74 |
|
|
Uinti Tampere |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
439 |
36.58 |
1:16.64 |
1:58.32 |
|
2:37.87 |
|
|
Uinti Tampere |
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iina Rissanen |
2005 |
|
423 |
38.26 |
1:19.30 |
2:00.68 |
|
2:39.82 |
|
|
Vanders |
2:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janna Salminen |
2003 |
|
417 |
38.69 |
1:19.72 |
2:01.54 |
|
2:40.59 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
414 |
37.56 |
1:19.13 |
2:00.58 |
|
2:40.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Enna Eho |
2004 |
|
398 |
36.93 |
1:18.79 |
2:01.70 |
|
2:43.07 |
|
|
Uinti Tampere |
2:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heidi Helenius |
2005 |
|
379 |
38.35 |
1:20.76 |
2:04.19 |
|
2:45.79 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milla Kähkönen |
2005 |
|
379 |
38.71 |
1:20.95 |
2:03.76 |
|
2:45.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veera Varsanpää |
2004 |
|
374 |
39.48 |
1:21.60 |
2:04.83 |
|
2:46.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henni Havén |
2004 |
|
355 |
39.16 |
1:22.55 |
2:07.01 |
|
2:49.43 |
|
|
Simmis Wanda |
2:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milana Virtanen |
2006 |
|
342 |
40.30 |
1:24.61 |
2:09.13 |
|
2:51.52 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Essi Turkki |
2004 |
|
341 |
17.27 |
41.48 |
1:25.10 |
|
2:51.72 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elle Axén |
2004 |
|
322 |
40.16 |
1:24.68 |
2:10.72 |
|
2:55.04 |
|
|
Uinti Tampere |
2:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aliisa Soini |
2007 |
|
321 |
41.06 |
1:26.04 |
2:11.80 |
|
2:55.18 |
|
|
Salon Uimarit |
3:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ada Oila |
2005 |
|
305 |
42.33 |
1:27.94 |
2:13.90 |
|
2:58.23 |
|
|
Vanders |
3:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Janna Tepsa |
2005 |
|
298 |
42.40 |
1:28.85 |
2:15.49 |
|
2:59.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Aurora Änäkkälä |
2007 |
|
196 |
48.78 |
1:41.10 |
2:35.69 |
|
3:26.51 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Saima Peltonen |
2007 |
|
181 |
50.79 |
1:45.00 |
2:39.57 |
|
3:32.15 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sonja Heikkilä |
2006 |
|
133 |
53.48 |
1:53.34 |
2:55.13 |
|
3:55.11 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Suonio |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:24 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:57 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Lehtonen |
2003 |
|
311 |
1:20.26 |
2:44.80 |
4:10.77 |
5:36.01 |
20:54.13 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
7:00.43 |
8:25.06 |
9:49.05 |
11:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
12:37.03 |
14:00.20 |
15:23.37 |
16:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
18:09.14 |
19:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lenni Lehtonen |
2004 |
|
268 |
1:22.28 |
2:51.18 |
4:20.55 |
5:50.73 |
21:58.14 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
7:20.42 |
8:50.59 |
10:20.40 |
11:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
13:18.60 |
14:46.46 |
16:15.79 |
17:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
19:11.44 |
20:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Max Nikkari |
2004 |
|
246 |
1:22.39 |
2:52.12 |
4:23.24 |
5:54.82 |
22:35.13 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
7:27.33 |
8:59.59 |
10:31.61 |
12:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
13:39.52 |
15:11.77 |
16:43.90 |
18:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
19:48.46 |
21:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:57 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nääs-uinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
20:08 |
|
|
Järjestäjä |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
611 |
1:07.28 |
2:19.85 |
3:33.08 |
4:46.39 |
18:12.26 |
|
|
Porin Uimaseura |
17:43.95 |
|
|
5:59.87 |
7:12.90 |
8:27.06 |
9:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.70 |
12:07.49 |
13:21.03 |
14:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.27 |
17:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
563 |
1:09.61 |
2:26.27 |
3:42.50 |
4:58.48 |
18:42.23 |
|
|
Uinti Tampere |
19:21.88 |
|
|
6:14.56 |
7:30.72 |
8:47.18 |
10:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.75 |
12:36.73 |
13:50.35 |
15:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.06 |
17:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
545 |
1:10.01 |
2:25.39 |
3:41.03 |
4:56.74 |
18:54.26 |
|
|
Simmis Wanda |
18:55.23 |
|
|
6:12.54 |
7:28.63 |
8:44.76 |
10:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.50 |
12:33.37 |
13:49.61 |
15:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.87 |
17:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
532 |
1:13.68 |
2:29.14 |
3:45.88 |
5:02.65 |
19:03.83 |
|
|
Simmis Wanda |
18:49.80 |
|
|
6:19.11 |
7:35.52 |
8:52.58 |
10:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.69 |
12:45.32 |
14:02.01 |
15:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.76 |
17:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
462 |
1:13.41 |
2:31.49 |
3:50.38 |
5:09.82 |
19:58.66 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
20:46.07 |
|
|
6:29.25 |
7:49.01 |
9:10.05 |
10:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
11:51.94 |
13:12.57 |
14:33.30 |
15:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
17:17.22 |
18:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tatiana Sukhareva |
2005 |
|
391 |
1:19.54 |
2:43.57 |
4:08.20 |
5:32.89 |
21:06.85 |
|
|
Vanders |
|
|
|
6:58.46 |
8:22.47 |
9:48.34 |
11:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
12:37.81 |
14:04.50 |
15:30.25 |
16:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.63 |
19:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
20:08 |
|