Resultater for DM for hold - Ã…rgangsklassen - Finale
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 13 | 717 | 30.12 | 1:03.04 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Schmidt | 1995 | 11 | 709 | 30.54 | 1:03.25 | ||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 10 | 680 | 30.97 | 1:04.16 | ||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
4 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 9 | 627 | 30.43 | 1:05.90 | ||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 8 | 608 | 31.67 | 1:06.58 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Hvid Edill | 1995 | 7 | 577 | 31.26 | 1:07.75 | ||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Cecilie Villadsen | 1995 | 6 | 569 | 32.96 | 1:08.08 | ||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
8 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 5 | 555 | 31.25 | 1:08.66 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 4 | 509 | 33.66 | 1:10.64 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 3 | 502 | 32.58 | 1:10.97 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | 2 | 418 | 34.83 | 1:15.42 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Henriette Stuhr | 1996 | 1 | 415 | 35.39 | 1:15.62 | ||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 53.84 2009-10-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 13 | 755 | 26.42 | 55.14 | ||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 11 | 658 | 27.22 | 57.71 | ||||
GTI | ||||||||||
3 | Søren Dahl | 1993 | 10 | 648 | 26.71 | 58.02 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 9 | 628 | 27.70 | 58.63 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 8 | 582 | 28.77 | 1:00.12 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Morten Suhr | 1993 | 7 | 573 | 28.36 | 1:00.44 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nour Hermiz | 1994 | 6 | 553 | 28.75 | 1:01.17 | ||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
8 | Frederik Gustafsson | 1993 | 5 | 546 | 29.68 | 1:01.41 | ||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
9 | Tom Døi | 1993 | 4 | 505 | 30.03 | 1:03.04 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kasper Morsø | 1993 | 3 | 495 | 29.98 | 1:03.44 | ||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
11 | Gustav Håkonsson | 1994 | 2 | 490 | 29.06 | 1:03.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Gustav Prehn | 1993 | 1 | 387 | 31.35 | 1:08.89 | ||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:00.66 2009-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 13 | 769 | 1:01.12 | 2:07.75 | 3:15.38 | 4:21.81 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 11 | 705 | 1:04.07 | 2:12.73 | 3:21.73 | 4:29.52 | ||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Ida Steffensen | 1995 | 10 | 623 | 1:07.48 | 2:18.64 | 3:29.84 | 4:40.80 | ||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
4 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 9 | 616 | 1:05.81 | 2:16.65 | 3:29.41 | 4:41.90 | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Bro | 1996 | 8 | 614 | 1:06.74 | 2:18.66 | 3:30.58 | 4:42.17 | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Pernille Christiansen | 1995 | 7 | 605 | 1:05.08 | 2:16.85 | 3:30.58 | 4:43.57 | ||
GTI | ||||||||||
7 | Louise Møller Jessen | 1997 | 6 | 582 | 1:08.31 | 2:21.34 | 3:35.15 | 4:47.32 | ||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
8 | Nanna Jensen | 1995 | 5 | 580 | 1:07.54 | 2:20.71 | 3:35.11 | 4:47.57 | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Madeline Lou | 1995 | 4 | 577 | 1:07.98 | 2:21.74 | 3:36.30 | 4:48.17 | ||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Hanne Welinder | 1995 | 3 | 576 | 1:07.45 | 2:20.91 | 3:34.59 | 4:48.35 | ||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
11 | Daniella Bender | 1996 | 2 | 559 | 1:07.39 | 2:20.99 | 3:36.26 | 4:51.16 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 1 | 488 | 1:10.73 | 2:28.13 | 3:46.80 | 5:04.63 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 3:47.06 2006-10-29 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:37.75 2009-11-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 13 | 703 | 58.00 | 1:59.87 | 3:02.62 | 4:04.98 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kasper Holkjær | 1993 | 11 | 654 | 59.70 | 2:03.12 | 3:07.33 | 4:11.02 | ||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 10 | 605 | 1:00.97 | 2:05.41 | 3:11.43 | 4:17.61 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 9 | 601 | 1:00.71 | 2:05.96 | 3:12.42 | 4:18.08 | ||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 8 | 585 | 1:01.47 | 2:07.20 | 3:14.07 | 4:20.45 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Karim Møller | 1994 | 7 | 567 | 1:01.97 | 2:09.63 | 3:17.24 | 4:23.22 | ||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Viktor Christensen | 1995 | 6 | 562 | 1:00.63 | 2:06.87 | 3:15.52 | 4:23.93 | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 5 | 555 | 1:03.27 | 2:10.62 | 3:18.52 | 4:25.06 | ||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 4 | 536 | 1:03.20 | 2:11.35 | 3:20.09 | 4:28.17 | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Marcus Pagh | 1993 | 3 | 536 | 1:02.84 | 2:10.99 | 3:20.23 | 4:28.19 | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Møhl | 1994 | 2 | 493 | 1:02.63 | 2:11.41 | 3:23.31 | 4:35.80 | ||
GTI | ||||||||||
12 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 1 | 376 | 1:11.05 | 2:27.36 | 3:45.00 | 5:01.91 | ||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 59.30 2008-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 58.45 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 13 | 689 | 31.12 | 1:05.11 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | 11 | 641 | 32.15 | 1:06.68 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 10 | 634 | 32.77 | 1:06.94 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 9 | 601 | 33.18 | 1:08.12 | ||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 8 | 595 | 33.71 | 1:08.35 | ||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
6 | Annelouise Dolleris | 1995 | 7 | 582 | 33.61 | 1:08.86 | ||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 6 | 582 | 33.78 | 1:08.87 | ||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
8 | Josefine M. Jeppesen | 1995 | 5 | 519 | 34.62 | 1:11.55 | ||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
9 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 4 | 509 | 35.29 | 1:12.01 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Xiaoying Chen | 1995 | 3 | 493 | 34.54 | 1:12.80 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Kathrine Barrett | 1996 | 2 | 452 | 35.08 | 1:14.90 | ||||
GTI | ||||||||||
12 | Siri Vulpius | 1995 | 1 | 425 | 35.84 | 1:16.47 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.33 2009-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 52.08 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 13 | 687 | 27.54 | 57.19 | ||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Andreas de Jong | 1993 | 11 | 588 | 28.92 | 1:00.24 | ||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | 10 | 586 | 29.12 | 1:00.30 | ||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
4 | Emil K. Mortensen | 1993 | 9 | 577 | 29.67 | 1:00.63 | ||||
GTI | ||||||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 8 | 529 | 29.67 | 1:02.40 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 7 | 524 | 30.09 | 1:02.61 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Møller | 1994 | 6 | 480 | 31.39 | 1:04.47 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 5 | 423 | 32.97 | 1:07.22 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Jensen | 1994 | 4 | 416 | 33.23 | 1:07.60 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Mark H. Østermann | 1995 | 3 | 398 | 33.21 | 1:08.64 | ||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
11 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 2 | 388 | 33.83 | 1:09.19 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Eik Skafte | 1998 | 1 | 325 | 35.93 | 1:13.39 | ||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:14.45 2008-10-23 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 13 | 713 | 30.72 | 1:05.91 | 1:49.30 | 2:22.57 | ||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Kia Hansen | 1995 | 11 | 683 | 30.73 | 1:08.48 | 1:52.68 | 2:24.62 | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 10 | 652 | 32.32 | 1:08.95 | 1:54.57 | 2:26.88 | ||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 9 | 630 | 32.74 | 1:10.02 | 1:52.25 | 2:28.58 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Holten | 1996 | 8 | 629 | 32.76 | 1:13.02 | 1:56.10 | 2:28.65 | ||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Johanne K. Tolstrup | 1995 | 7 | 591 | 35.32 | 1:13.69 | 1:57.20 | 2:31.80 | ||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
7 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 6 | 558 | 36.20 | 1:16.13 | 1:59.36 | 2:34.73 | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Petersen | 1995 | 5 | 525 | 33.76 | 1:11.90 | 2:01.21 | 2:37.92 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Laura Kragholm | 1995 | 4 | 498 | 33.76 | 1:16.02 | 2:02.44 | 2:40.74 | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 3 | 488 | 35.63 | 1:15.87 | 2:04.21 | 2:41.81 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mette Gravballe | 1995 | DSQ | sv på mave v 75 m | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
- | Emilie Beckmann | 1997 | DSQ | sv på mave v 75m | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:58.90 2009-10-22 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 13 | 633 | 29.34 | 1:03.66 | 1:41.78 | 2:11.75 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Rasmus Dufour | 1993 | 11 | 626 | 28.14 | 1:03.25 | 1:40.87 | 2:12.25 | ||
GTI | ||||||||||
3 | Sebastian Tracey | 1993 | 10 | 580 | 30.16 | 1:05.82 | 1:45.15 | 2:15.70 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lars Merl | 1993 | 9 | 574 | 30.25 | 1:07.84 | 1:45.04 | 2:16.12 | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Olczyk | 1994 | 8 | 542 | 28.33 | 1:03.54 | 1:44.24 | 2:18.79 | ||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
6 | Harald Welling | 1993 | 7 | 524 | 30.78 | 1:07.27 | 1:47.84 | 2:20.34 | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 6 | 521 | 28.92 | 1:06.67 | 1:49.04 | 2:20.58 | ||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Eden Turin | 1994 | 5 | 518 | 31.13 | 1:07.26 | 1:47.84 | 2:20.87 | ||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 4 | 513 | 31.02 | 1:07.10 | 1:49.17 | 2:21.36 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 3 | 495 | 30.96 | 1:08.85 | 1:49.30 | 2:23.07 | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Søndergaard | 1993 | 2 | 484 | 31.27 | 1:09.76 | 1:52.71 | 2:24.14 | ||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
12 | Rasmus Hasemann | 1996 | 1 | 373 | 33.94 | 1:11.37 | 2:01.12 | 2:37.17 | ||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 9, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS Piger (1900) 4:19.19 2009-10-22 |
Dansk Rekord Senior: STO 95 (1900) 4:03.06 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1995 | 13 | 720 | 4:23.49 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 32.63 | 1:06.60 | 1:06.60 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 35.04 | 1:14.46 | 2:21.06 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.64 | 1:03.65 | 3:24.71 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 28.04 | 58.78 | 4:23.49 | ||||||
2 | Aalborg Piger | 0 | 11 | 711 | 4:24.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.89 | 1:05.57 | 1:05.57 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 35.22 | 1:15.72 | 2:21.29 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 30.69 | 1:07.13 | 3:28.42 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 26.49 | 56.27 | 4:24.69 | ||||||
3 | Køge Piger | 1995 | 10 | 671 | 4:29.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 33.42 | 1:07.12 | 1:07.12 | ||||||
Christina Witten | 1995 | 37.13 | 1:19.73 | 2:26.85 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 29.15 | 1:03.65 | 3:30.50 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.11 | 59.26 | 4:29.76 | ||||||
4 | Triton Piger | 1995 | 9 | 648 | 4:32.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 32.85 | 1:07.43 | 1:07.43 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 36.12 | 1:18.33 | 2:25.76 | ||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 32.07 | 1:35.65 | 4:01.41 | ||||||
Jahnay Benson | 1995 | 31.55 | 31.55 | 4:32.96 | ||||||
5 | Vat Piger | 0 | 8 | 585 | 4:42.39 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mie Thisted Feldberg | 1995 | 33.90 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 38.14 | 1:20.82 | 2:31.00 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 32.38 | 1:07.54 | 3:38.54 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 30.30 | 1:03.85 | 4:42.39 | ||||||
6 | Agf Piger | 0 | 7 | 567 | 4:45.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 32.98 | 1:07.91 | 1:07.91 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 36.80 | 1:17.17 | 2:25.08 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 34.30 | 1:14.86 | 3:39.94 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 31.50 | 1:05.44 | 4:45.38 | ||||||
7 | Gti Piger | 0 | 6 | 559 | 4:46.76 | |||||
GTI | ||||||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 35.49 | 1:15.28 | 1:15.28 | ||||||
Benedicte Zilmer | 1997 | 38.03 | 1:20.15 | 2:35.43 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 32.44 | 1:08.74 | 3:44.17 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 29.87 | 1:02.59 | 4:46.76 | ||||||
8 | Elite Svøm Esbjerg Piger | 0 | 5 | 555 | 4:47.44 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 34.66 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Katrine Larsen | 1997 | 41.72 | 1:29.37 | 2:39.60 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 31.30 | 1:05.27 | 3:44.87 | ||||||
Ida Steffensen | 1995 | 30.17 | 1:02.57 | 4:47.44 | ||||||
9 | Gentofte Piger | 0 | 4 | 544 | 4:49.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 35.42 | 1:12.25 | 1:12.25 | ||||||
Alma Lundin | 1998 | 39.38 | 1:24.68 | 2:36.93 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 31.57 | 1:10.93 | 3:47.86 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 29.34 | 1:01.52 | 4:49.38 | ||||||
10 | Sto 95 Damer | 0 | 3 | 540 | 4:50.07 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Hanne Welinder | 1995 | 35.83 | 1:16.11 | 1:16.11 | ||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 37.29 | 1:21.12 | 2:37.23 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 31.61 | 1:39.59 | 4:16.82 | ||||||
Johanne K. Tolstrup | 1995 | 33.25 | 33.25 | 4:50.07 | ||||||
11 | Lyngby Piger | 1995 | 2 | 533 | 4:51.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Jensen | 1995 | 36.67 | 1:15.01 | 1:15.01 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 38.22 | 1:20.09 | 2:35.10 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 32.75 | 1:13.03 | 3:48.13 | ||||||
Regitze Svensson | 1995 | 28.66 | 1:03.26 | 4:51.39 | ||||||
- | Kvik Piger | 0 | DSQ | sv på mave v 50 m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 10, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:44.89 2008-12-17 |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1993 | 13 | 653 | 3:58.78 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 27.69 | 56.77 | 56.77 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 32.80 | 1:36.70 | 2:33.47 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 32.77 | 57.61 | 3:31.08 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 27.70 | 27.70 | 3:58.78 | ||||||
2 | Agf Drenge | 0 | 11 | 644 | 3:59.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Søren Dahl | 1993 | 29.40 | 1:00.09 | 1:00.09 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 31.89 | 1:08.88 | 2:08.97 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 26.21 | 55.58 | 3:04.55 | ||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 26.19 | 55.37 | 3:59.92 | ||||||
3 | Aalborg Drenge | 0 | 10 | 629 | 4:01.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 30.21 | 1:02.32 | 1:02.32 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 31.69 | 1:08.01 | 2:10.33 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.81 | 57.78 | 3:08.11 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 24.93 | 53.64 | 4:01.75 | ||||||
4 | Gti Drenge | 0 | 9 | 623 | 4:02.58 | |||||
GTI | ||||||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 29.85 | 1:01.00 | 1:01.00 | ||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 32.46 | 1:09.01 | 2:10.01 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 26.26 | 56.89 | 3:06.90 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 26.31 | 55.68 | 4:02.58 | ||||||
5 | Elite Svøm Esbjerg Drenge | 0 | 8 | 580 | 4:08.44 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 31.31 | 1:04.46 | 1:04.46 | ||||||
Michael Petersen | 1994 | 33.32 | 1:10.67 | 2:15.13 | ||||||
Nour Hermiz | 1994 | 29.22 | 1:00.31 | 3:15.44 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.01 | 53.00 | 4:08.44 | ||||||
6 | Vat Drenge | 0 | 7 | 553 | 4:12.44 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Andreas de Jong | 1993 | 30.93 | 1:02.94 | 1:02.94 | ||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 32.39 | 1:11.83 | 2:14.77 | ||||||
Alexander Andersen | 1993 | 29.28 | 1:02.53 | 3:17.30 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 26.35 | 55.14 | 4:12.44 | ||||||
7 | Køge Drenge | 1993 | 6 | 550 | 4:12.87 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Christensen | 1995 | 33.51 | 1:07.84 | 1:07.84 | ||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 32.79 | 1:09.00 | 2:16.84 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.93 | 59.98 | 3:16.82 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 27.21 | 56.05 | 4:12.87 | ||||||
8 | Lyngby Drenge | 1993 | 5 | 530 | 4:15.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 31.12 | 1:03.64 | 1:03.64 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 34.54 | 1:12.85 | 2:16.49 | ||||||
Tom Døi | 1993 | 30.55 | 1:04.29 | 3:20.78 | ||||||
Marcus Pagh | 1993 | 26.51 | 55.18 | 4:15.96 | ||||||
9 | Gentofte Drenge | 0 | 4 | 491 | 4:22.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christian Tofte | 1993 | 33.81 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Harald Welling | 1993 | 32.35 | 1:10.78 | 2:20.81 | ||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 30.83 | 1:05.35 | 3:26.16 | ||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 26.85 | 56.48 | 4:22.64 | ||||||
10 | Triton Drenge | 1993 | 3 | 403 | 4:40.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 34.78 | 1:10.92 | 1:10.92 | ||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 35.81 | 1:16.89 | 2:27.81 | ||||||
Gustav Prehn | 1993 | 32.37 | 1:09.70 | 3:37.51 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 29.32 | 1:02.83 | 4:40.34 | ||||||
11 | Sto 95 Herrer | 0 | 2 | 366 | 4:49.53 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Kasper Morsø | 1993 | 31.53 | 1:05.05 | 1:05.05 | ||||||
Eik Skafte | 1998 | 42.53 | 1:28.25 | 2:33.30 | ||||||
Mikkel B. Mortensen | 1995 | 34.21 | 1:13.18 | 3:46.48 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 29.78 | 1:03.05 | 4:49.53 | ||||||
- | Kvik Drenge | 0 | DSQ | sv på mave v 50 m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Farum Piger (1900) 1:47.34 2009-10-22 |
Dansk Rekord Senior: KVIK damer (1900) 1:41.58 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Køge Piger | 1995 | 715 | 1:49.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 27.12 | 54.70 | |||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 27.95 | 1:22.65 | |||||||
Kia Hansen | 1995 | 26.90 | 1:49.55 | |||||||
2 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1995 | 694 | 1:50.66 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Luna Lüchau Jensen | 1995 | 28.12 | 55.97 | |||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 27.26 | 1:23.23 | |||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 27.43 | 1:50.66 | |||||||
3 | Triton Piger | 1995 | 677 | 1:51.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Jahnay Benson | 1995 | 26.95 | 54.96 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 28.36 | 1:23.32 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.25 | 1:51.57 | |||||||
4 | Aalborg Piger | 0 | 665 | 1:52.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 28.85 | 56.32 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.73 | 1:25.05 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 27.21 | 1:52.26 | |||||||
5 | Vat Piger | 0 | 652 | 1:53.01 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 27.34 | 55.66 | |||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 28.89 | 1:24.55 | |||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 28.46 | 1:53.01 | |||||||
6 | Lyngby Piger | 1995 | 617 | 1:55.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Svensson | 1995 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.10 | 57.37 | |||||||
Siri Vulpius | 1995 | 29.26 | 1:26.63 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 28.47 | 1:55.10 | |||||||
7 | Kvik Piger | 0 | 596 | 1:56.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Daniella Bender | 1996 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 29.68 | 58.68 | |||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | 29.47 | 1:28.15 | |||||||
Denise Nartey | 1995 | 28.24 | 1:56.39 | |||||||
8 | Elite Svøm Esbjerg Piger | 0 | 580 | 1:57.48 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Ida Steffensen | 1995 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 30.08 | 1:00.08 | |||||||
Mette Gravballe | 1995 | 29.63 | 1:29.71 | |||||||
Maria Madsen | 1995 | 27.77 | 1:57.48 | |||||||
9 | Gentofte Piger | 0 | 562 | 1:58.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Laura Kragholm | 1995 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 29.20 | 59.94 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 30.59 | 1:30.53 | |||||||
Sarah Bro | 1996 | 28.16 | 1:58.69 | |||||||
10 | Gti Piger | 0 | 531 | 2:00.97 | ||||||
GTI | ||||||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 31.17 | 1:01.34 | |||||||
Mie Bonè | 1996 | 31.10 | 1:32.44 | |||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 28.53 | 2:00.97 | |||||||
11 | Sto 95 Damer | 0 | 527 | 2:01.30 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Johanne K. Tolstrup | 1995 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Josefine M. Jeppesen | 1995 | 29.80 | 59.65 | |||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 31.77 | 1:31.42 | |||||||
Hanne Welinder | 1995 | 29.88 | 2:01.30 | |||||||
12 | Agf Piger | 0 | 499 | 2:03.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sara Mogensen | 1995 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 30.57 | 1:01.00 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 31.85 | 1:32.85 | |||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 30.67 | 2:03.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 12, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:32.18 2008-12-17 |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:29.33 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1993 | 697 | 1:36.90 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 24.14 | 24.14 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 24.33 | 48.47 | |||||||
Casper S. Korch | 1994 | 24.96 | 1:13.43 | |||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 23.47 | 1:36.90 | |||||||
2 | Aalborg Drenge | 0 | 640 | 1:39.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 24.91 | 24.91 | |||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 24.59 | 49.50 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 25.40 | 1:14.90 | |||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 24.83 | 1:39.73 | |||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg Drenge | 0 | 619 | 1:40.82 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.14 | 25.14 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 25.02 | 50.16 | |||||||
Morten Hansen | 1993 | 24.68 | 1:14.84 | |||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 25.98 | 1:40.82 | |||||||
3 | Vat Drenge | 0 | 619 | 1:40.82 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 23.50 | 23.50 | |||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 26.63 | 50.13 | |||||||
Henrik Smith | 1993 | 25.66 | 1:15.79 | |||||||
Andreas de Jong | 1993 | 25.03 | 1:40.82 | |||||||
5 | Agf Drenge | 0 | 604 | 1:41.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Søren Dahl | 1993 | 25.05 | 25.05 | |||||||
Jesper Gemke | 1993 | 25.50 | 50.55 | |||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 25.56 | 1:16.11 | |||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 25.57 | 1:41.68 | |||||||
6 | Lyngby Drenge | 1993 | 574 | 1:43.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 25.92 | 25.92 | |||||||
Tom Døi | 1993 | 26.15 | 52.07 | |||||||
Marcus Pagh | 1993 | 25.30 | 1:17.37 | |||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 26.05 | 1:43.42 | |||||||
7 | Kvik Drenge | 0 | 562 | 1:44.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 26.75 | 26.75 | |||||||
Steffen Basse | 1994 | 26.41 | 53.16 | |||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 24.19 | 1:17.35 | |||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 26.79 | 1:44.14 | |||||||
8 | Gti Drenge | 0 | 558 | 1:44.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emil Møhl | 1994 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 25.32 | 52.25 | |||||||
Oliver Grodt | 1994 | 26.24 | 1:18.49 | |||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 25.88 | 1:44.37 | |||||||
9 | Gentofte Drenge | 0 | 514 | 1:47.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Harald Welling | 1993 | 26.37 | 52.83 | |||||||
Christopher Gorrissen | 1994 | 27.56 | 1:20.39 | |||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 26.87 | 1:47.26 | |||||||
10 | Køge Drenge | 1993 | 510 | 1:47.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Lars Merl | 1993 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 27.52 | 53.85 | |||||||
Anders Paaske | 1995 | 26.73 | 1:20.58 | |||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 26.97 | 1:47.55 | |||||||
11 | Triton Drenge | 1993 | 430 | 1:53.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Karim Møller | 1994 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Tobias Vester | 1996 | 27.94 | 55.12 | |||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 28.45 | 1:23.57 | |||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 30.32 | 1:53.89 | |||||||
12 | Sto 95 Herrer | 0 | 381 | 1:58.57 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Eik Skafte | 1998 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Asger Skafte | 1996 | 28.84 | 59.43 | |||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 29.74 | 1:29.17 | |||||||
Mikkel B. Mortensen | 1995 | 29.40 | 1:58.57 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Schmidt | 1995 | 695 | 32.33 | 1:08.72 | 1:44.42 | 2:19.68 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 637 | 33.89 | 1:10.68 | 1:47.26 | 2:23.79 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 630 | 32.79 | 1:10.08 | 1:47.83 | 2:24.33 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
4 | Caroline Høgskilde | 1996 | 551 | 33.93 | 1:12.46 | 1:52.48 | 2:30.90 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Pernille Christiansen | 1995 | 547 | 36.14 | 1:15.77 | 1:53.87 | 2:31.29 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 539 | 34.30 | 1:12.03 | 1:52.49 | 2:32.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne K. Tolstrup | 1995 | 509 | 35.09 | 1:14.59 | 1:54.67 | 2:35.01 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
8 | Louise G. Riget | 1995 | 500 | 34.15 | 1:15.32 | 1:54.70 | 2:35.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Caroline Petersen | 1995 | 470 | 36.67 | 1:17.33 | 1:58.26 | 2:39.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 427 | 36.27 | 1:17.72 | 2:00.79 | 2:44.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Pedersen | 1995 | 423 | 38.25 | 1:19.99 | 2:03.21 | 2:44.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Laura Kragholm | 1995 | 422 | 38.47 | 1:20.50 | 2:04.33 | 2:45.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 1:58.38 2009-10-25 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christense (1988) 1:55.77 2009-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 729 | 28.80 | 59.22 | 1:31.95 | 2:03.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 630 | 28.87 | 1:01.47 | 1:35.88 | 2:09.72 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 621 | 28.97 | 1:03.36 | 1:37.82 | 2:10.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Holkjær | 1993 | 598 | 29.54 | 1:03.21 | 1:37.43 | 2:11.98 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
5 | Morten Suhr | 1993 | 566 | 30.60 | 1:04.83 | 1:39.42 | 2:14.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Johansen | 1994 | 548 | 31.97 | 1:06.32 | 1:40.93 | 2:15.90 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Nour Hermiz | 1994 | 504 | 31.66 | 1:07.50 | 1:43.78 | 2:19.72 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
8 | Morten Søndergaard | 1993 | 478 | 31.50 | 1:08.65 | 1:46.08 | 2:22.22 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
9 | Christian Nørregaard | 1993 | 478 | 31.97 | 1:08.44 | 1:45.31 | 2:22.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Jakob Vodstrup | 1994 | 476 | 32.87 | 1:09.46 | 1:46.35 | 2:22.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Håkonsson | 1994 | 408 | 31.90 | 1:09.44 | 1:50.16 | 2:29.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Gustav Prehn | 1993 | 396 | 34.05 | 1:12.16 | 1:51.52 | 2:31.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 28.24 2008-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 713 | 29.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 611 | 31.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Caroline Eskildsen | 1995 | 581 | 31.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 566 | 32.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 562 | 32.29 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | 562 | 32.30 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
7 | Xiaoying Chen | 1995 | 505 | 33.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Josefine M. Jeppesen | 1995 | 491 | 33.79 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
9 | Sarah Bro | 1996 | 486 | 33.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kathrine Barrett | 1996 | 482 | 33.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 477 | 34.11 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Regitze Svensson | 1995 | 473 | 34.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 24.71 2002-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 671 | 26.48 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 534 | 28.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas de Jong | 1993 | 515 | 28.92 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | 512 | 28.98 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
5 | Emil K. Mortensen | 1993 | 487 | 29.47 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 477 | 29.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Morsø | 1993 | 473 | 29.74 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
8 | Karim Møller | 1994 | 442 | 30.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Kasper Møller | 1994 | 434 | 30.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Benjamin Jensen | 1994 | 397 | 31.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Anders Paaske | 1995 | 372 | 32.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 369 | 32.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:18.30 2009-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 670 | 36.58 | 1:16.88 | 1:57.53 | 2:38.69 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | 597 | 38.34 | 1:19.98 | 2:02.87 | 2:44.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 589 | 37.08 | 1:18.60 | 2:01.82 | 2:45.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrika Toft | 1995 | 560 | 39.95 | 1:23.50 | 2:07.24 | 2:48.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 540 | 38.68 | 1:21.18 | 2:05.68 | 2:50.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Witten | 1995 | 539 | 39.44 | 1:22.70 | 2:06.36 | 2:50.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Liljedahl | 1995 | 533 | 40.51 | 1:24.37 | 2:08.48 | 2:51.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Benedicte Zilmer | 1997 | 527 | 39.61 | 1:23.16 | 2:07.18 | 2:51.92 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Dena Zornic | 1996 | 499 | 40.38 | 1:24.76 | 2:09.26 | 2:55.07 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Simone Nicolajsen | 1996 | 496 | 41.38 | 1:26.06 | 2:10.33 | 2:55.46 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
11 | Alma Lundin | 1998 | 465 | 41.85 | 1:27.79 | 2:13.47 | 2:59.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Katrine Larsen | 1997 | 404 | 42.62 | 1:31.14 | 2:20.72 | 3:07.91 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:10.06 2006-10-01 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:07.20 2008-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 600 | 34.02 | 1:12.26 | 1:50.60 | 2:27.28 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 597 | 34.54 | 1:13.28 | 1:50.81 | 2:27.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Lars Merl | 1993 | 594 | 34.43 | 1:12.20 | 1:50.06 | 2:27.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Olczyk | 1994 | 591 | 34.77 | 1:13.31 | 1:50.69 | 2:27.95 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
5 | Sebastian Tracey | 1993 | 565 | 34.96 | 1:13.49 | 1:52.16 | 2:30.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | 556 | 34.94 | 1:13.53 | 1:52.74 | 2:31.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 536 | 34.54 | 1:13.54 | 1:53.20 | 2:32.91 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Harald Welling | 1993 | 530 | 34.78 | 1:14.49 | 1:53.70 | 2:33.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Michael Petersen | 1994 | 493 | 36.77 | 1:16.50 | 1:57.80 | 2:37.25 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
10 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 478 | 36.34 | 1:16.93 | 1:57.39 | 2:38.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asger Skafte | 1996 | 415 | 38.45 | 1:21.96 | 2:04.06 | 2:46.49 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
12 | Marco Kirketerp | 1995 | 364 | 41.04 | 1:25.56 | 2:10.13 | 2:53.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jahnay Benson | 1995 | 662 | 27.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 655 | 27.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kia Hansen | 1995 | 652 | 27.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Villadsen | 1995 | 592 | 28.32 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
5 | Regitze Svensson | 1995 | 590 | 28.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Beckmann | 1997 | 578 | 28.54 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Katrine Brahtz | 1995 | 577 | 28.56 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Maria Madsen | 1995 | 571 | 28.67 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 566 | 28.74 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
10 | Daniella Bender | 1996 | 545 | 29.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 515 | 29.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sara Mogensen | 1995 | 462 | 30.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.58 2008-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 662 | 23.94 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | 659 | 23.97 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | 559 | 25.32 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 554 | 25.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Dahl | 1993 | 546 | 25.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 533 | 25.72 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 519 | 25.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Marcus Pagh | 1993 | 509 | 26.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 469 | 26.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christopher Gorrissen | 1994 | 449 | 27.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tobias Vester | 1996 | 407 | 28.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
- | Mikkel B. Mortensen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1995 | 757 | 8:32.90 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:01.08 | 2:04.68 | 2:04.68 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 1:03.67 | 2:10.06 | 4:14.74 | ||||||
Mette Louise Petersen | 1995 | 1:01.87 | 2:09.30 | 6:24.04 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 1:01.95 | 2:08.86 | 8:32.90 | ||||||
2 | Aalborg Piger | 0 | 719 | 8:41.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 1:03.10 | 2:12.69 | 2:12.69 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 1:03.99 | 2:11.48 | 4:24.17 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 59.92 | 2:05.39 | 6:29.56 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 1:03.88 | 2:12.08 | 8:41.64 | ||||||
3 | Køge Piger | 1995 | 680 | 8:51.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 1:04.15 | 2:12.32 | 2:12.32 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 1:04.10 | 2:11.51 | 4:23.83 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 1:06.24 | 2:18.92 | 6:42.75 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 1:02.07 | 2:08.82 | 8:51.57 | ||||||
4 | Vat Piger | 0 | 673 | 8:53.36 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 1:04.77 | 2:11.29 | 2:11.29 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 1:01.80 | 2:09.70 | 4:20.99 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 1:04.83 | 2:14.55 | 6:35.54 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 1:06.70 | 2:17.82 | 8:53.36 | ||||||
5 | Sto 95 Damer | 0 | 643 | 9:01.36 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Johanne K. Tolstrup | 1995 | 1:07.98 | 2:17.18 | 2:17.18 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 1:05.70 | 2:11.80 | 4:28.98 | ||||||
Josefine M. Jeppesen | 1995 | 1:05.75 | 2:15.48 | 6:44.46 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 1:06.36 | 2:16.90 | 9:01.36 | ||||||
6 | Triton Piger | 1995 | 625 | 9:06.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Maja Nielsen | 1996 | 1:05.10 | 2:15.80 | 2:15.80 | ||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 1:07.46 | 2:19.44 | 4:35.24 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 1:05.89 | 2:17.11 | 6:52.35 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 1:04.36 | 2:14.38 | 9:06.73 | ||||||
7 | Kvik Piger | 0 | 601 | 9:13.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 1:07.40 | 2:48.68 | 2:48.68 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 1:09.95 | 2:15.15 | 5:03.83 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 1:11.07 | 2:18.39 | 7:22.22 | ||||||
Denise Nartey | 1995 | 1:13.95 | 1:51.53 | 9:13.75 | ||||||
8 | Elite Svøm Esbjerg Piger | 0 | 596 | 9:15.22 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Maria Madsen | 1995 | 1:06.28 | 2:50.65 | 2:50.65 | ||||||
Ida Steffensen | 1995 | 1:11.46 | 2:52.30 | 5:42.95 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 1:09.06 | 2:18.49 | 8:01.44 | ||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 1:13.78 | 1:13.78 | 9:15.22 | ||||||
9 | Gti Piger | 0 | 582 | 9:19.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 1:09.68 | 2:22.99 | 2:22.99 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 1:06.43 | 2:16.68 | 4:39.67 | ||||||
Pernille Vegge | 1995 | 1:09.34 | 2:22.77 | 7:02.44 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 1:06.86 | 2:17.40 | 9:19.84 | ||||||
10 | Gentofte Piger | 0 | 562 | 9:26.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 1:08.73 | 2:21.62 | 2:21.62 | ||||||
Laura Kragholm | 1995 | 1:08.73 | 2:24.79 | 4:46.41 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 1:06.30 | 2:15.50 | 7:01.91 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 1:10.12 | 2:24.53 | 9:26.44 | ||||||
11 | Lyngby Piger | 1995 | 561 | 9:26.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Siri Vulpius | 1995 | 1:07.26 | 2:20.60 | 2:20.60 | ||||||
Laura Arberg | 1995 | 1:05.34 | 2:21.30 | 4:41.90 | ||||||
Nanna Jensen | 1995 | 1:05.61 | 2:17.26 | 6:59.16 | ||||||
Signe Nielsen | 1996 | 1:10.75 | 2:27.38 | 9:26.54 | ||||||
12 | Agf Piger | 0 | 561 | 9:26.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:05.53 | 2:16.32 | 2:16.32 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 1:08.75 | 2:23.03 | 4:39.35 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:09.84 | 2:24.80 | 7:04.15 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 1:09.31 | 2:22.60 | 9:26.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 12 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 7:11.63 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge | 0 | 707 | 7:52.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 59.82 | 2:03.47 | 2:03.47 | ||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 58.23 | 2:00.55 | 4:04.02 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 55.87 | 1:54.89 | 5:58.91 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 54.95 | 1:53.50 | 7:52.41 | ||||||
2 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1993 | 692 | 7:55.84 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 56.48 | 1:55.91 | 1:55.91 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 58.44 | 2:01.11 | 3:57.02 | ||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 57.32 | 1:59.27 | 5:56.29 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 55.90 | 1:59.55 | 7:55.84 | ||||||
3 | Vat Drenge | 0 | 680 | 7:58.57 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 59.01 | 2:00.10 | 2:00.10 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 59.05 | 2:03.71 | 4:03.81 | ||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 59.38 | 2:02.40 | 6:06.21 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 54.47 | 1:52.36 | 7:58.57 | ||||||
4 | Aalborg Drenge | 0 | 643 | 8:07.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Larsen | 1994 | 58.78 | 2:03.02 | 2:03.02 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 58.24 | 2:02.73 | 4:05.75 | ||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 57.33 | 2:00.24 | 6:05.99 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 58.40 | 2:01.70 | 8:07.69 | ||||||
5 | Gti Drenge | 0 | 629 | 8:11.34 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oliver Grodt | 1994 | 1:00.61 | 2:07.55 | 2:07.55 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 58.68 | 1:59.44 | 4:06.99 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 58.76 | 2:02.19 | 6:09.18 | ||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 57.81 | 2:02.16 | 8:11.34 | ||||||
6 | Elite Svøm Esbjerg Drenge | 0 | 616 | 8:14.59 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 59.82 | 2:03.06 | 2:03.06 | ||||||
Morten Hansen | 1993 | 58.45 | 2:01.59 | 4:04.65 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 58.61 | 2:02.28 | 6:06.93 | ||||||
Eden Turin | 1994 | 1:01.16 | 2:07.66 | 8:14.59 | ||||||
7 | Køge Drenge | 1993 | 598 | 8:19.58 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Morten Suhr | 1993 | 58.62 | 2:01.81 | 2:01.81 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 1:01.00 | 2:05.33 | 4:07.14 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 59.75 | 2:03.80 | 6:10.94 | ||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 1:01.94 | 2:08.64 | 8:19.58 | ||||||
8 | Kvik Drenge | 0 | 576 | 8:25.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 1:01.64 | 2:08.97 | 2:08.97 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 1:01.07 | 2:05.68 | 4:14.65 | ||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 1:00.41 | 2:05.70 | 6:20.35 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 1:01.47 | 2:05.50 | 8:25.85 | ||||||
9 | Gentofte Drenge | 0 | 529 | 8:40.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 1:01.42 | 2:06.17 | 2:06.17 | ||||||
Harald Welling | 1993 | 1:01.98 | 2:09.63 | 4:15.80 | ||||||
Christian Tofte | 1993 | 1:05.26 | 2:15.23 | 6:31.03 | ||||||
Johan Emil Westergaard | 1995 | 1:02.57 | 2:09.28 | 8:40.31 | ||||||
10 | Triton Drenge | 1993 | 487 | 8:54.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Karim Møller | 1994 | 1:01.35 | 2:07.87 | 2:07.87 | ||||||
Gustav Prehn | 1993 | 1:03.92 | 2:12.82 | 4:20.69 | ||||||
Tobias Vester | 1996 | 1:03.75 | 2:13.61 | 6:34.30 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 1:06.59 | 2:20.58 | 8:54.88 | ||||||
11 | Lyngby Drenge | 1993 | 483 | 8:56.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 1:02.12 | 2:09.46 | 2:09.46 | ||||||
Rasmus Fournais | 1994 | 1:03.40 | 2:14.01 | 4:23.47 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 1:05.61 | 2:19.97 | 6:43.44 | ||||||
Kristian Mohr Nielsen | 1993 | 1:02.09 | 2:12.91 | 8:56.35 | ||||||
12 | Sto 95 Herrer | 0 | 459 | 9:05.79 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Eik Skafte | 1998 | 1:08.25 | 2:21.04 | 2:21.04 | ||||||
Morten Søndergaard | 1993 | 1:00.27 | 2:05.17 | 4:26.21 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 1:09.02 | 2:24.41 | 6:50.62 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 1:05.24 | 2:15.17 | 9:05.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 12 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: AGF Piger (1900) 1:57.66 2008-10-25 |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 1:51.29 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger | 0 | 698 | 2:01.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 34.60 | 1:05.31 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.67 | 1:33.98 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 27.25 | 2:01.23 | |||||||
2 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1995 | 664 | 2:03.27 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Luna Lüchau Jensen | 1995 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 34.23 | 1:07.50 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | 28.45 | 1:35.95 | |||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 27.32 | 2:03.27 | |||||||
3 | Triton Piger | 1995 | 658 | 2:03.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 35.24 | 1:06.92 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 29.79 | 1:36.71 | |||||||
Jahnay Benson | 1995 | 26.96 | 2:03.67 | |||||||
4 | Vat Piger | 0 | 634 | 2:05.22 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mie Thisted Feldberg | 1995 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 36.93 | 1:09.61 | |||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.52 | 1:38.13 | |||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 27.09 | 2:05.22 | |||||||
5 | Elite Svøm Esbjerg Piger | 0 | 624 | 2:05.89 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 34.68 | 1:07.79 | |||||||
Mette Gravballe | 1995 | 58.10 | 2:05.89 | |||||||
Maria Madsen | 1995 | 2:05.89 | ||||||||
6 | Køge Piger | 1995 | 585 | 2:08.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Christina Witten | 1995 | 36.89 | 1:08.76 | |||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 30.76 | 1:39.52 | |||||||
Nellie Friis | 1995 | 29.05 | 2:08.57 | |||||||
7 | Lyngby Piger | 1995 | 571 | 2:09.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Siri Vulpius | 1995 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 1:07.01 | 1:41.61 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.00 | 2:09.61 | |||||||
Regitze Svensson | 1995 | 2:09.61 | ||||||||
8 | Agf Piger | 0 | 560 | 2:10.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Ulrika Toft | 1995 | 35.24 | 1:07.04 | |||||||
Maria Pedersen | 1995 | 33.52 | 1:40.56 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 29.89 | 2:10.45 | |||||||
9 | Gentofte Piger | 0 | 558 | 2:10.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bro | 1996 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 37.77 | 1:10.95 | |||||||
Laura Kragholm | 1995 | 59.65 | 2:10.60 | |||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 2:10.60 | ||||||||
10 | Kvik Piger | 0 | 542 | 2:11.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Xiaoying Chen | 1995 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | 38.03 | 1:11.92 | |||||||
Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 31.57 | 1:43.49 | |||||||
Denise Nartey | 1995 | 28.40 | 2:11.89 | |||||||
11 | Sto 95 Damer | 0 | 542 | 2:11.90 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Josefine M. Jeppesen | 1995 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 38.80 | 1:12.51 | |||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 30.63 | 1:43.14 | |||||||
Johanne K. Tolstrup | 1995 | 28.76 | 2:11.90 | |||||||
12 | Gti Piger | 0 | 499 | 2:15.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Benedicte Zilmer | 1997 | 38.06 | 1:12.14 | |||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 33.94 | 1:46.08 | |||||||
Simone Jørgensen | 1995 | 29.50 | 2:15.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:42.54 2009-10-23 |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:38.52 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1993 | 13 | 639 | 1:48.97 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 30.34 | 56.67 | |||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 27.34 | 1:24.01 | |||||||
Casper S. Korch | 1994 | 24.96 | 1:48.97 | |||||||
2 | Vat Drenge | 0 | 11 | 614 | 1:50.41 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Andreas de Jong | 1993 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 32.08 | 1:00.41 | |||||||
Alexander Andersen | 1993 | 26.89 | 1:27.30 | |||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 23.11 | 1:50.41 | |||||||
3 | Gti Drenge | 0 | 10 | 609 | 1:50.71 | |||||
GTI | ||||||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 31.28 | 1:00.55 | |||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.38 | 1:25.93 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 24.78 | 1:50.71 | |||||||
4 | Agf Drenge | 0 | 9 | 598 | 1:51.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Jesper Gemke | 1993 | 30.79 | 1:01.44 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 25.47 | 1:26.91 | |||||||
Kasper Møller | 1994 | 24.47 | 1:51.38 | |||||||
5 | Aalborg Drenge | 0 | 8 | 587 | 1:52.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 31.38 | 1:00.53 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.12 | 1:26.65 | |||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 25.43 | 1:52.08 | |||||||
6 | Kvik Drenge | 0 | 7 | 584 | 1:52.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Benjamin Jensen | 1994 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 29.60 | 1:00.71 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.26 | 1:26.97 | |||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 25.30 | 1:52.27 | |||||||
7 | Elite Svøm Esbjerg Drenge | 0 | 6 | 560 | 1:53.90 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Michael Petersen | 1994 | 31.98 | 1:02.12 | |||||||
Nour Hermiz | 1994 | 27.94 | 1:30.06 | |||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 23.84 | 1:53.90 | |||||||
8 | Lyngby Drenge | 1993 | 5 | 534 | 1:55.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Marcus Pagh | 1993 | 32.99 | 1:02.98 | |||||||
Tom Døi | 1993 | 27.36 | 1:30.34 | |||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 25.37 | 1:55.71 | |||||||
9 | Gentofte Drenge | 0 | 4 | 491 | 1:58.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christian Tofte | 1993 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Harald Welling | 1993 | 32.04 | 1:04.61 | |||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 28.11 | 1:32.72 | |||||||
Christopher Gorrissen | 1994 | 26.23 | 1:58.95 | |||||||
10 | Køge Drenge | 1993 | 3 | 491 | 1:58.99 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Anders Paaske | 1995 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 31.84 | 1:04.30 | |||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.34 | 1:31.64 | |||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 27.35 | 1:58.99 | |||||||
11 | Triton Drenge | 1993 | 2 | 451 | 2:02.42 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Karim Møller | 1994 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Benjamin Holten | 1994 | 34.05 | 1:04.29 | |||||||
Gustav Prehn | 1993 | 30.35 | 1:34.64 | |||||||
Tobias Vester | 1996 | 27.78 | 2:02.42 | |||||||
12 | Sto 95 Herrer | 0 | 1 | 344 | 2:13.95 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Eik Skafte | 1998 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Asger Skafte | 1996 | 37.15 | 1:10.92 | |||||||
Mikkel B. Mortensen | 1995 | 33.16 | 1:44.08 | |||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 29.87 | 2:13.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:43.41 2009-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 728 | 1:08.43 | 2:20.64 | 3:49.63 | 4:56.99 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | 642 | 1:10.28 | 2:26.68 | 3:58.69 | 5:09.66 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 616 | 1:14.38 | 2:28.74 | 4:03.98 | 5:13.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 600 | 1:10.20 | 2:28.50 | 4:05.98 | 5:16.71 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Johanne K. Tolstrup | 1995 | 591 | 1:17.37 | 2:38.85 | 4:06.81 | 5:18.35 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
6 | Louise G. Riget | 1995 | 579 | 1:14.00 | 2:33.90 | 4:05.18 | 5:20.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Caroline Petersen | 1995 | 532 | 1:15.93 | 2:37.30 | 4:14.06 | 5:29.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Pernille Christiansen | 1995 | 518 | 1:15.59 | 2:37.70 | 4:19.83 | 5:32.54 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 512 | 1:20.58 | 2:45.36 | 4:17.96 | 5:33.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Kragholm | 1995 | 511 | 1:17.86 | 2:45.40 | 4:18.31 | 5:34.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 501 | 1:19.44 | 2:38.27 | 4:21.97 | 5:36.25 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 471 | 1:20.70 | 2:46.44 | 4:24.33 | 5:43.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 4:18.04 2006-04-22 |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:08.58 2001-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 13 | 690 | 59.28 | 2:08.31 | 3:30.51 | 4:34.31 | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 11 | 637 | 1:04.26 | 2:12.42 | 3:39.86 | 4:41.78 | ||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Mikkel Johansen | 1994 | 10 | 597 | 1:05.05 | 2:19.45 | 3:44.79 | 4:47.95 | ||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Morten Suhr | 1993 | 9 | 577 | 1:04.18 | 2:19.56 | 3:43.68 | 4:51.21 | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil K. Mortensen | 1993 | 8 | 570 | 1:07.27 | 2:19.16 | 3:44.97 | 4:52.32 | ||
GTI | ||||||||||
6 | Sebastian Strandberg | 1994 | 7 | 565 | 1:04.51 | 2:19.87 | 3:46.35 | 4:53.19 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 6 | 550 | 1:08.96 | 2:23.39 | 3:51.45 | 4:55.95 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Eden Turin | 1994 | 5 | 502 | 1:10.12 | 2:23.88 | 3:55.59 | 5:05.10 | ||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Jakob Vodstrup | 1994 | 4 | 493 | 1:10.18 | 2:28.16 | 3:57.42 | 5:06.90 | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kasper Vitten | 1995 | 3 | 438 | 1:17.15 | 2:36.36 | 4:04.70 | 5:19.34 | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Eik Skafte | 1998 | 2 | 381 | 1:21.29 | 2:44.70 | 4:21.34 | 5:34.45 | ||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
12 | Marco Kirketerp | 1995 | 1 | 381 | 1:21.73 | 2:48.12 | 4:18.38 | 5:34.53 | ||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.95 2009-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 13 | 746 | 27.62 | 57.55 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 11 | 687 | 28.71 | 59.15 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 10 | 669 | 29.17 | 59.67 | ||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
4 | Annelouise Dolleris | 1995 | 9 | 652 | 28.95 | 1:00.19 | ||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Jahnay Benson | 1995 | 8 | 644 | 29.08 | 1:00.44 | ||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Cecilie Villadsen | 1995 | 7 | 642 | 29.42 | 1:00.51 | ||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
7 | Emilie Beckmann | 1997 | 6 | 597 | 29.72 | 1:01.98 | ||||
GTI | ||||||||||
8 | Maria Madsen | 1995 | 5 | 579 | 30.32 | 1:02.63 | ||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Daniella Bender | 1996 | 4 | 576 | 30.02 | 1:02.75 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Regitze Svensson | 1995 | 3 | 538 | 29.92 | 1:04.18 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 2 | 521 | 31.48 | 1:04.87 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 1 | 514 | 31.80 | 1:05.15 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 744 | 24.58 | 50.80 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Søren Dahl | 1993 | 673 | 25.29 | 52.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | 663 | 25.17 | 52.80 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
4 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 637 | 25.83 | 53.50 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 588 | 26.29 | 54.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 584 | 26.24 | 55.09 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 544 | 27.04 | 56.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Gustav Håkonsson | 1994 | 540 | 27.29 | 56.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marcus Pagh | 1993 | 533 | 27.99 | 56.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 477 | 28.28 | 58.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Vester | 1996 | 431 | 29.07 | 1:00.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 382 | 30.60 | 1:03.46 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.43 2009-11-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 640 | 36.23 | 1:15.09 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | 625 | 36.96 | 1:15.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 613 | 36.44 | 1:16.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrika Toft | 1995 | 611 | 36.55 | 1:16.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Signe Nielsen | 1996 | 522 | 37.90 | 1:20.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Møller | 1995 | 516 | 38.65 | 1:20.68 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Christina Witten | 1995 | 504 | 38.96 | 1:21.31 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Benedicte Zilmer | 1997 | 500 | 39.99 | 1:21.51 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Xiaoying Chen | 1995 | 500 | 38.82 | 1:21.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Simone Nicolajsen | 1996 | 462 | 40.65 | 1:23.70 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
11 | Alma Lundin | 1998 | 445 | 40.56 | 1:24.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Katrine Larsen | 1997 | 361 | 42.82 | 1:30.89 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:01.07 2006-09-30 |
Dansk Rekord Senior: Simon Panduro (1988) 59.05 2009-04-18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 646 | 31.90 | 1:06.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Lars Merl | 1993 | 605 | 32.62 | 1:08.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Olczyk | 1994 | 589 | 32.38 | 1:08.65 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
4 | Sebastian Tracey | 1993 | 587 | 32.23 | 1:08.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Gemke | 1993 | 575 | 32.98 | 1:09.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Rasmus Dufour | 1993 | 569 | 33.18 | 1:09.47 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Søren Jungersen | 1993 | 549 | 33.95 | 1:10.31 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Michael Petersen | 1994 | 512 | 34.26 | 1:11.97 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
9 | Harald Welling | 1993 | 511 | 33.86 | 1:12.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 463 | 36.02 | 1:14.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjamin Holten | 1994 | 396 | 36.10 | 1:18.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Asger Skafte | 1996 | 371 | 38.91 | 1:20.12 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kia Hansen | 1995 | 673 | 1:05.23 | 2:14.89 | 3:25.16 | 4:35.78 | 9:18.21 | ||
Køge Svømmeklub | 5:46.27 | 6:56.71 | 8:07.56 | |||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 658 | 1:06.60 | 2:17.96 | 3:29.41 | 4:40.47 | 9:22.65 | ||
SIGMA Nordsjælland | 5:51.78 | 7:02.45 | 8:13.36 | |||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 635 | 1:06.00 | 2:15.91 | 3:27.05 | 4:38.44 | 9:29.16 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:50.45 | 7:03.60 | 8:17.15 | |||||||
4 | Hanne Welinder | 1995 | 603 | 1:08.39 | 2:20.86 | 3:34.02 | 4:47.43 | 9:39.00 | ||
Swim Team Odense 95 | 6:01.02 | 7:14.59 | 8:27.32 | |||||||
5 | Katrine Brahtz | 1995 | 585 | 1:06.65 | 2:18.89 | 3:33.04 | 4:48.05 | 9:44.86 | ||
Vestegnens Aqua Team | 6:02.83 | 7:18.14 | 8:32.45 | |||||||
6 | Sarah Bro | 1996 | 582 | 1:11.30 | 2:25.78 | 3:38.91 | 4:52.84 | 9:45.89 | ||
Gentofte Svømme Klub | 6:05.76 | 7:19.99 | 8:34.07 | |||||||
7 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 577 | 1:09.28 | 2:22.93 | 3:37.02 | 4:51.34 | 9:47.65 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 6:04.87 | 7:19.26 | 8:33.88 | |||||||
8 | Maja Nielsen | 1996 | 568 | 1:08.22 | 2:22.28 | 3:36.66 | 4:51.53 | 9:50.63 | ||
Svømmeklubben Triton Ba | 6:06.08 | 7:21.21 | 8:37.26 | |||||||
9 | Nanna Jensen | 1995 | 535 | 1:09.42 | 2:23.58 | 3:40.22 | 4:56.55 | 10:02.67 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:13.89 | 7:31.23 | 8:48.40 | |||||||
10 | Pernille Vegge | 1995 | 480 | 1:12.08 | 2:30.83 | 3:50.60 | 5:11.04 | 10:24.96 | ||
GTI | 6:30.08 | 7:48.61 | 9:07.52 | |||||||
11 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 475 | 1:13.89 | 2:32.11 | 3:51.61 | 5:10.72 | 10:26.96 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:30.04 | 7:49.33 | 9:08.60 | |||||||
12 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 474 | 1:11.91 | 2:30.17 | 3:49.19 | 5:08.62 | 10:27.70 | ||
EliteSvøm Esbjerg | 6:28.54 | 7:48.71 | 9:09.14 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 32, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:43.63 2007-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kasper Holkjær | 1993 | 697 | 1:01.28 | 2:06.29 | 3:11.33 | 4:16.68 | 8:34.51 | ||
SIGMA Nordsjælland | 5:21.87 | 6:26.41 | 7:31.85 | |||||||
2 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 657 | 1:02.71 | 2:07.28 | 3:12.39 | 4:18.62 | 8:44.90 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.19 | 6:32.31 | 7:39.37 | |||||||
3 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 628 | 1:02.95 | 2:09.86 | 3:17.20 | 4:24.95 | 8:52.73 | ||
Vestegnens Aqua Team | 5:32.18 | 6:39.98 | 7:47.61 | |||||||
4 | Karim Møller | 1994 | 606 | 1:03.43 | 2:11.23 | 3:18.84 | 4:27.20 | 8:59.10 | ||
Svømmeklubben Triton Ba | 5:35.57 | 6:43.50 | 7:52.37 | |||||||
5 | Morten Hansen | 1993 | 587 | 1:01.97 | 2:10.16 | 3:18.73 | 4:27.40 | 9:05.03 | ||
EliteSvøm Esbjerg | 5:36.61 | 6:46.62 | 7:56.95 | |||||||
6 | Anton B. Pedersen | 1993 | 584 | 1:02.24 | 2:09.32 | 3:17.97 | 4:26.79 | 9:06.00 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:36.66 | 6:47.36 | 7:57.94 | |||||||
7 | Morten Søndergaard | 1993 | 583 | 1:05.33 | 2:14.93 | 3:24.00 | 4:33.04 | 9:06.22 | ||
Swim Team Odense 95 | 5:41.56 | 6:50.36 | 7:59.40 | |||||||
8 | Viktor Christensen | 1995 | 578 | 1:05.09 | 2:14.09 | 3:22.69 | 4:32.33 | 9:07.88 | ||
Køge Svømmeklub | 5:41.55 | 6:51.59 | 8:00.62 | |||||||
9 | Rasmus Härstedt | 1994 | 564 | 1:06.07 | 2:16.75 | 3:27.47 | 4:37.96 | 9:12.38 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:45.63 | 6:55.05 | 8:05.22 | |||||||
10 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 521 | 1:05.27 | 2:15.88 | 3:27.34 | 4:38.55 | 9:27.20 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:49.41 | 7:01.53 | 8:12.18 | |||||||
11 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 510 | 1:06.58 | 2:18.70 | 3:31.49 | 4:44.27 | 9:31.18 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:56.13 | 7:08.75 | 8:20.59 | |||||||
12 | Oliver Grodt | 1994 | 466 | 1:02.96 | 2:15.16 | 3:29.19 | 4:45.55 | 9:48.59 | ||
GTI | 6:01.77 | 7:17.29 | 8:33.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:05.61 2009-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 720 | 33.09 | 1:07.75 | 1:42.69 | 2:17.10 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | 683 | 33.94 | 1:09.77 | 1:45.24 | 2:19.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 680 | 33.05 | 1:08.33 | 1:44.20 | 2:19.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 659 | 32.61 | 1:08.42 | 1:45.12 | 2:21.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annelouise Dolleris | 1995 | 611 | 33.72 | 1:09.61 | 1:47.06 | 2:24.79 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 595 | 33.81 | 1:10.55 | 1:48.43 | 2:26.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 592 | 34.72 | 1:11.65 | 1:49.35 | 2:26.32 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
8 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 555 | 35.96 | 1:13.87 | 1:52.54 | 2:29.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine M. Jeppesen | 1995 | 553 | 34.90 | 1:12.88 | 1:51.44 | 2:29.71 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
10 | Pernille Christiansen | 1995 | 539 | 35.64 | 1:13.10 | 1:52.09 | 2:31.01 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Nanna Jensen | 1995 | 522 | 36.19 | 1:14.16 | 1:53.11 | 2:32.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 498 | 35.37 | 1:14.18 | 1:54.83 | 2:35.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.51 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 711 | 28.55 | 59.59 | 1:31.54 | 2:02.68 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 696 | 29.46 | 1:00.62 | 1:32.24 | 2:03.58 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | 650 | 30.67 | 1:02.46 | 1:34.46 | 2:06.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Emil K. Mortensen | 1993 | 605 | 31.07 | 1:03.18 | 1:36.53 | 2:09.47 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | 598 | 31.40 | 1:03.92 | 1:37.00 | 2:09.95 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
6 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 507 | 31.88 | 1:06.00 | 1:41.41 | 2:17.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Skinnerup | 1993 | 500 | 32.20 | 1:06.56 | 1:42.58 | 2:17.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Morsø | 1993 | 485 | 32.76 | 1:07.74 | 1:43.84 | 2:19.34 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
9 | Benjamin Jensen | 1994 | 472 | 32.96 | 1:08.03 | 1:44.54 | 2:20.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Viktor Christensen | 1995 | 453 | 33.62 | 1:09.45 | 1:46.29 | 2:22.55 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Vester | 1996 | 386 | 35.16 | 1:13.78 | 1:52.90 | 2:30.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Christian Tofte | 1993 | 382 | 35.93 | 1:14.31 | 1:53.13 | 2:30.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 35, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.18 2009-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 686 | 28.75 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 676 | 28.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Schmidt | 1995 | 635 | 29.51 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 626 | 29.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | 621 | 29.73 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
6 | Christina Hvid Edill | 1995 | 586 | 30.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 571 | 30.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 570 | 30.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Villadsen | 1995 | 530 | 31.33 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
10 | Caroline Petersen | 1995 | 509 | 31.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Kathrine Barrett | 1996 | 448 | 33.14 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Maria Pedersen | 1995 | 388 | 34.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 36, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.24 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 652 | 25.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 609 | 26.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | 586 | 26.89 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
4 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 570 | 27.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Lars Merl | 1993 | 548 | 27.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Andersen | 1993 | 548 | 27.49 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Frederik Gustafsson | 1993 | 537 | 27.69 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
8 | Tom Døi | 1993 | 521 | 27.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Møller | 1994 | 506 | 28.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Gustav Håkonsson | 1994 | 488 | 28.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Gustav Prehn | 1993 | 396 | 30.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Mikkel B. Mortensen | 1995 | 334 | 32.44 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 789 | 28.42 | 59.38 | 1:31.17 | 2:02.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kia Hansen | 1995 | 755 | 29.03 | 1:00.05 | 1:32.26 | 2:04.63 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 700 | 29.83 | 1:02.40 | 1:35.03 | 2:07.80 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
4 | Jahnay Benson | 1995 | 656 | 30.78 | 1:03.61 | 1:36.99 | 2:10.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Sarah Bro | 1996 | 624 | 30.91 | 1:04.81 | 1:38.99 | 2:12.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Steffensen | 1995 | 611 | 31.61 | 1:05.23 | 1:39.77 | 2:13.77 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Katrine Brahtz | 1995 | 609 | 30.90 | 1:04.77 | 1:39.54 | 2:13.89 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Emilie Beckmann | 1997 | 609 | 32.01 | 1:06.13 | 1:39.95 | 2:13.89 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 594 | 31.32 | 1:06.00 | 1:41.23 | 2:15.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hanne Welinder | 1995 | 577 | 31.50 | 1:06.58 | 1:42.29 | 2:16.32 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
11 | Daniella Bender | 1996 | 577 | 31.46 | 1:05.98 | 1:41.57 | 2:16.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Sara Mogensen | 1995 | 531 | 32.28 | 1:07.63 | 1:44.42 | 2:20.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:46.95 2009-10-23 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Steenberg | 1994 | 688 | 27.62 | 56.88 | 1:26.20 | 1:55.71 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Søren Dahl | 1993 | 677 | 27.10 | 56.73 | 1:26.72 | 1:56.32 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mikkel Johansen | 1994 | 651 | 27.93 | 57.52 | 1:27.80 | 1:57.90 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 627 | 27.83 | 57.80 | 1:28.89 | 1:59.38 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
5 | Morten Suhr | 1993 | 608 | 27.85 | 57.36 | 1:28.78 | 2:00.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Larsen | 1994 | 587 | 28.41 | 58.69 | 1:30.44 | 2:02.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 541 | 28.81 | 1:00.55 | 1:33.22 | 2:05.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Morten Søndergaard | 1993 | 537 | 28.89 | 1:00.77 | 1:33.48 | 2:05.72 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
9 | Karim Møller | 1994 | 536 | 28.40 | 1:00.04 | 1:33.33 | 2:05.74 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 522 | 28.77 | 1:00.75 | 1:33.35 | 2:06.91 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Jakob Vodstrup | 1994 | 500 | 29.33 | 1:02.05 | 1:35.57 | 2:08.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 491 | 29.73 | 1:02.61 | 1:36.06 | 2:09.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 39, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.49 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 652 | 34.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 636 | 34.85 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 598 | 35.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrika Toft | 1995 | 590 | 35.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Regitze Svensson | 1995 | 568 | 36.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Liljedahl | 1995 | 567 | 36.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 566 | 36.23 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
8 | Annelouise Dolleris | 1995 | 554 | 36.50 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Christina Witten | 1995 | 508 | 37.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benedicte Zilmer | 1997 | 500 | 37.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Agnes Marie Frey | 1997 | 494 | 37.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simone Nicolajsen | 1996 | 433 | 39.63 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 40, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 696 | 29.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | 596 | 31.39 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | 560 | 32.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 558 | 32.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Tracey | 1993 | 555 | 32.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | 548 | 32.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Michael Petersen | 1994 | 531 | 32.62 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Andreas T. Johansen | 1994 | 531 | 32.62 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Harald Welling | 1993 | 521 | 32.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Marcus Pagh | 1993 | 486 | 33.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjamin Holten | 1994 | 433 | 34.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Asger Skafte | 1996 | 375 | 36.61 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 41, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 663 | 31.18 | 1:08.06 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 631 | 31.74 | 1:09.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 614 | 33.19 | 1:09.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Nielsen | 1996 | 609 | 32.96 | 1:10.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Johanne K. Tolstrup | 1995 | 599 | 34.26 | 1:10.42 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
6 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 593 | 32.94 | 1:10.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 563 | 34.39 | 1:11.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Høgskilde | 1996 | 554 | 31.90 | 1:12.28 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Xiaoying Chen | 1995 | 527 | 34.25 | 1:13.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Mette Gravballe | 1995 | 522 | 33.19 | 1:13.70 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
11 | Laura Kragholm | 1995 | 503 | 34.10 | 1:14.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kathrine Barrett | 1996 | 503 | 33.49 | 1:14.65 | |||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 42, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 55.18 2009-10-25 |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 54.07 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 660 | 27.43 | 59.75 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 562 | 27.64 | 1:03.05 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 534 | 29.27 | 1:04.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | 529 | 28.66 | 1:04.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nour Hermiz | 1994 | 519 | 30.67 | 1:04.74 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
6 | Kasper Morsø | 1993 | 510 | 29.33 | 1:05.11 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
7 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 505 | 30.18 | 1:05.32 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 503 | 30.99 | 1:05.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor Christensen | 1995 | 460 | 31.98 | 1:07.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Nørregaard | 1993 | 459 | 30.40 | 1:07.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 427 | 31.92 | 1:09.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rasmus Hasemann | 1996 | 372 | 32.21 | 1:12.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:51.31 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1995 | 730 | 3:58.99 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 29.67 | 1:01.10 | 1:01.10 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 28.66 | 59.76 | 2:00.86 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 28.45 | 59.61 | 3:00.47 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 28.07 | 58.52 | 3:58.99 | ||||||
2 | Aalborg Piger | 0 | 718 | 4:00.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.41 | 1:01.02 | 1:01.02 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 27.07 | 57.23 | 1:58.25 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 28.72 | 1:00.32 | 2:58.57 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 29.29 | 1:01.65 | 4:00.22 | ||||||
3 | Køge Piger | 1995 | 715 | 4:00.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 29.61 | 59.90 | 59.90 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.18 | 59.25 | 1:59.15 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 28.46 | 59.39 | 2:58.54 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 30.53 | 1:02.11 | 4:00.65 | ||||||
4 | Triton Piger | 1995 | 658 | 4:07.38 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 30.15 | 1:03.03 | 1:03.03 | ||||||
Jahnay Benson | 1995 | 28.19 | 59.73 | 2:02.76 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 29.80 | 1:01.96 | 3:04.72 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 29.53 | 1:02.66 | 4:07.38 | ||||||
5 | Vat Piger | 0 | 646 | 4:08.92 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 29.38 | 1:00.55 | 1:00.55 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 30.33 | 1:03.79 | 2:04.34 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 30.37 | 1:03.23 | 3:07.57 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 29.12 | 1:01.35 | 4:08.92 | ||||||
6 | Elite Svøm Esbjerg Piger | 0 | 639 | 4:09.76 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 29.86 | 1:01.83 | 1:01.83 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 28.71 | 1:00.46 | 2:02.29 | ||||||
Ida Steffensen | 1995 | 30.28 | 1:02.51 | 3:04.80 | ||||||
Mia Egholm Andersen | 1996 | 31.19 | 1:04.96 | 4:09.76 | ||||||
7 | Lyngby Piger | 1995 | 618 | 4:12.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Svensson | 1995 | 29.80 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.28 | 1:03.72 | 2:07.27 | ||||||
Siri Vulpius | 1995 | 30.03 | 1:04.67 | 3:11.94 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 28.72 | 1:00.59 | 4:12.53 | ||||||
8 | Gti Piger | 0 | 611 | 4:13.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 30.36 | 1:03.14 | 1:03.14 | ||||||
Simone Jørgensen | 1995 | 30.82 | 1:04.25 | 2:07.39 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 29.03 | 1:00.81 | 3:08.20 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 30.66 | 1:05.37 | 4:13.57 | ||||||
9 | Kvik Piger | 0 | 609 | 4:13.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Denise Nartey | 1995 | 30.13 | 1:03.17 | 1:03.17 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 30.48 | 1:02.63 | 2:05.80 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 30.37 | 1:03.81 | 3:09.61 | ||||||
Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 30.68 | 1:04.16 | 4:13.77 | ||||||
10 | Sto 95 Damer | 0 | 586 | 4:17.08 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Hanne Welinder | 1995 | 31.03 | 1:03.95 | 1:03.95 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 29.61 | 1:01.54 | 2:05.49 | ||||||
Josefine M. Jeppesen | 1995 | 30.74 | 1:03.94 | 3:09.43 | ||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 32.91 | 1:07.65 | 4:17.08 | ||||||
11 | Agf Piger | 0 | 560 | 4:21.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 30.03 | 1:02.56 | 1:02.56 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 31.58 | 1:05.29 | 2:07.85 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 31.74 | 1:05.56 | 3:13.41 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 32.03 | 1:07.62 | 4:21.03 | ||||||
12 | Gentofte Piger | 0 | 498 | 4:31.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Laura Kragholm | 1995 | 32.87 | 1:09.27 | 1:09.27 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 30.87 | 1:05.24 | 2:14.51 | ||||||
Julie Bjørner Søe | 1995 | 31.51 | 1:06.44 | 3:20.95 | ||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 33.41 | 1:10.53 | 4:31.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Birkerød Svømmeklub |
Løb 44, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 3:23.77 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:17.91 2008-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge | 0 | 13 | 673 | 3:36.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 26.82 | 55.98 | 55.98 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 26.75 | 56.17 | 1:52.15 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 25.01 | 52.50 | 2:44.65 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 25.05 | 51.69 | 3:36.34 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg Drenge | 0 | 11 | 654 | 3:38.42 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 27.38 | 56.62 | 56.62 | ||||||
Morten Hansen | 1993 | 25.96 | 54.63 | 1:51.25 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 25.76 | 53.83 | 2:45.08 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 24.86 | 53.34 | 3:38.42 | ||||||
3 | Vat Drenge | 0 | 10 | 648 | 3:39.15 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 27.27 | 55.84 | 55.84 | ||||||
Henrik Smith | 1993 | 26.80 | 56.69 | 1:52.53 | ||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 27.17 | 56.77 | 2:49.30 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 23.80 | 49.85 | 3:39.15 | ||||||
4 | Gti Drenge | 0 | 9 | 640 | 3:40.09 | |||||
GTI | ||||||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 26.40 | 55.14 | 55.14 | ||||||
Oliver Grodt | 1994 | 27.65 | 57.52 | 1:52.66 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.00 | 52.40 | 2:45.06 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 25.50 | 55.03 | 3:40.09 | ||||||
5 | Sigma Ns 1 Sigma Ns | 1993 | 8 | 632 | 3:40.98 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 26.03 | 55.47 | 55.47 | ||||||
Casper S. Korch | 1994 | 26.27 | 56.33 | 1:51.80 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 27.17 | 56.88 | 2:48.68 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 24.61 | 52.30 | 3:40.98 | ||||||
6 | Aalborg Drenge | 0 | 7 | 629 | 3:41.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 26.61 | 56.29 | 56.29 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 26.30 | 55.85 | 1:52.14 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 25.35 | 54.11 | 2:46.25 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 25.79 | 55.06 | 3:41.31 | ||||||
7 | Kvik Drenge | 0 | 6 | 615 | 3:42.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 27.70 | 56.96 | 56.96 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 25.32 | 53.89 | 1:50.85 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.27 | 55.26 | 2:46.11 | ||||||
Steffen Basse | 1994 | 27.12 | 56.88 | 3:42.99 | ||||||
8 | Lyngby Drenge | 1993 | 5 | 602 | 3:44.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 26.50 | 55.64 | 55.64 | ||||||
Tom Døi | 1993 | 26.95 | 57.08 | 1:52.72 | ||||||
Marcus Pagh | 1993 | 26.32 | 55.32 | 2:48.04 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 27.44 | 56.59 | 3:44.63 | ||||||
9 | Gentofte Drenge | 0 | 4 | 511 | 3:57.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Håkonsson | 1994 | 28.00 | 57.73 | 57.73 | ||||||
Emil Storr-Hansen | 1994 | 28.64 | 59.70 | 1:57.43 | ||||||
Christopher Gorrissen | 1994 | 27.38 | 57.91 | 2:55.34 | ||||||
Johan Emil Westergaard | 1995 | 29.28 | 1:01.81 | 3:57.15 | ||||||
10 | Sto 95 Herrer | 0 | 3 | 480 | 4:02.23 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Mikkel B. Mortensen | 1995 | 30.26 | 1:02.73 | 1:02.73 | ||||||
Morten Søndergaard | 1993 | 27.32 | 57.35 | 2:00.08 | ||||||
Kasper Morsø | 1993 | 27.75 | 56.91 | 2:56.99 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 31.43 | 1:05.24 | 4:02.23 | ||||||
11 | Triton Drenge | 1993 | 2 | 470 | 4:03.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Tobias Vester | 1996 | 29.07 | 1:01.12 | 1:01.12 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 28.17 | 58.98 | 2:00.10 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 30.01 | 1:03.25 | 3:03.35 | ||||||
Gustav Prehn | 1993 | 28.75 | 1:00.49 | 4:03.84 | ||||||
- | Køge Drenge | 1993 | DSQ | Tyvstart v 3. skift | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.50 | 56.54 | 56.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 december 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 16:34 |