Results for Spar Nord Hørsholm Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Strömberg | 1998 | 461 | 31.16 | 1:13.56 | 2:03.74 | 2:43.15 | |||
Ystads Simsällskap | 2:36.58 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 538 | 31.91 | 1:13.39 | 2:00.62 | 2:34.99 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.23 | |||||||||
2 | Maja Åkesson | 2002 | 392 | 38.88 | 1:22.00 | 2:15.29 | 2:52.31 | |||
Ystads Simsällskap | 2:51.41 | |||||||||
3 | Sara Melgar | 2002 | 386 | 36.01 | 1:20.65 | 2:13.50 | 2:53.19 | |||
Ystads Simsällskap | 2:44.78 | |||||||||
4 | Laura Sørensen | 2001 | 325 | 40.51 | 1:29.53 | 2:23.88 | 3:03.27 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:55.63 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 552 | 32.36 | 1:11.89 | 1:58.82 | 2:33.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.37 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 531 | 31.62 | 1:12.18 | 2:02.51 | 2:35.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.94 | |||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 525 | 33.87 | 1:14.36 | 2:02.31 | 2:36.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.93 | |||||||||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | 496 | 33.29 | 1:14.41 | 2:03.54 | 2:39.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.83 | |||||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 489 | 32.50 | 1:16.23 | 2:01.60 | 2:40.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.27 | |||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 468 | 35.14 | 1:15.65 | 2:02.66 | 2:42.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.44 | |||||||||
7 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 462 | 34.21 | 1:17.42 | 2:06.08 | 2:43.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:40.68 | |||||||||
8 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 443 | 34.94 | 1:16.92 | 2:07.22 | 2:45.38 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.79 | |||||||||
9 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 441 | 34.50 | 1:18.21 | 2:06.07 | 2:45.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.77 | |||||||||
10 | Elin Kjellberg | 2003 | 414 | 36.41 | 1:22.06 | 2:11.06 | 2:49.09 | |||
Ystads Simsällskap | 2:50.44 | |||||||||
11 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 390 | 36.80 | 1:24.04 | 2:13.27 | 2:52.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.51 | |||||||||
12 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 370 | 34.55 | 1:19.13 | 2:14.06 | 2:55.64 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:54.77 | |||||||||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | 358 | 35.24 | 1:21.64 | 2:13.93 | 2:57.58 | |||
Ystads Simsällskap | 2:55.76 | |||||||||
14 | Laura Bang | 2004 | 354 | 40.89 | 1:26.50 | 2:18.00 | 2:58.26 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:00.37 | |||||||||
15 | Sille Bachmann | 2004 | 344 | 38.02 | 1:20.91 | 2:18.90 | 2:59.88 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:56.63 | |||||||||
16 | Maria Hardis | 2004 | 335 | 35.49 | 1:24.35 | 2:17.24 | 3:01.55 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:01.58 | |||||||||
17 | Ella Rasmussen | 2004 | 312 | 40.83 | 1:26.90 | 2:22.68 | 3:05.92 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:05.05 | |||||||||
18 | Frederikke Smidt | 2004 | 305 | 38.23 | 1:28.82 | 2:26.61 | 3:07.35 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:18.02 | |||||||||
19 | Sophia Bøttger | 2004 | 302 | 35.17 | 1:21.47 | 2:20.29 | 3:07.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.67 | |||||||||
20 | Anna Melgar | 2004 | 244 | 44.56 | 1:37.58 | 2:38.72 | 3:21.76 | |||
Ystads Simsällskap | 3:22.43 | |||||||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | DSQ | svøm mave v/100m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.11 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 530 | 32.75 | 1:12.57 | 2:00.78 | 2:35.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.23 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 487 | 32.32 | 1:14.05 | 2:02.89 | 2:40.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.55 | |||||||||
3 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 437 | 34.49 | 1:19.67 | 2:09.03 | 2:46.09 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.66 | |||||||||
4 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 408 | 38.24 | 1:21.62 | 2:10.22 | 2:49.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.41 | |||||||||
5 | Luna Christensen | 2005 | 394 | 38.34 | 1:23.37 | 2:11.29 | 2:52.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.32 | |||||||||
6 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 381 | 36.94 | 1:22.77 | 2:14.30 | 2:53.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.33 | |||||||||
7 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 345 | 38.40 | 1:24.71 | 2:19.96 | 2:59.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.17 | |||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 344 | 39.34 | 1:25.04 | 2:19.86 | 2:59.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.14 | |||||||||
9 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 322 | 41.66 | 1:29.57 | 2:23.25 | 3:03.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.10 | |||||||||
10 | Anna Røjel | 2006 | 322 | 40.57 | 1:31.32 | 2:25.65 | 3:03.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:10.45 | |||||||||
11 | Henriette Roos | 2006 | 318 | 42.08 | 1:30.61 | 2:19.94 | 3:04.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.48 | |||||||||
12 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 317 | 38.43 | 1:29.44 | 2:22.80 | 3:04.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.91 | |||||||||
13 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 316 | 38.96 | 1:27.69 | 2:24.45 | 3:05.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:01.44 | |||||||||
14 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 309 | 41.10 | 1:26.39 | 2:24.61 | 3:06.36 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:15.11 | |||||||||
15 | Anna E.e. Balle | 2006 | 303 | 38.40 | 1:26.83 | 2:24.29 | 3:07.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.12 | |||||||||
16 | Emma Philip | 2005 | 296 | 39.69 | 1:30.49 | 2:27.69 | 3:09.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:09.45 | |||||||||
17 | Katrine Hansen | 2006 | 291 | 41.89 | 1:29.40 | 2:28.22 | 3:10.29 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:16.11 | |||||||||
18 | Felicia Leo | 2006 | 284 | 40.41 | 1:28.96 | 2:27.84 | 3:11.68 | |||
Ystads Simsällskap | 3:18.33 | |||||||||
19 | Johanne Hummelmose | 2006 | 278 | 42.81 | 1:31.27 | 2:30.02 | 3:13.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.20 | |||||||||
20 | Signe Munk Hvid | 2006 | 259 | 45.95 | 1:35.95 | 2:33.58 | 3:17.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:31.54 | |||||||||
21 | Hannah Nilsson | 2006 | 258 | 44.86 | 1:38.30 | 2:33.47 | 3:17.99 | |||
Ystads Simsällskap | 3:15.48 | |||||||||
22 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 249 | 43.58 | 1:33.30 | 2:38.19 | 3:20.21 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:18.67 | |||||||||
23 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 243 | 49.27 | 1:37.87 | 2:36.15 | 3:22.07 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:35.11 | |||||||||
24 | Tindra Alstierna | 2006 | 239 | 39.85 | 1:31.31 | 2:35.42 | 3:23.16 | |||
Ystads Simsällskap | 4:40.00 | |||||||||
25 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 236 | 44.86 | 1:32.82 | 2:38.44 | 3:23.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:46.06 | |||||||||
26 | Olivia Malmborg | 2006 | 216 | 46.71 | 1:39.60 | 2:46.69 | 3:29.90 | |||
Ystads Simsällskap | 3:21.99 | |||||||||
27 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 214 | 46.73 | 1:37.06 | 2:43.53 | 3:30.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:32.93 | |||||||||
28 | Dina Shapley | 2006 | 214 | 47.46 | 1:43.66 | 2:46.89 | 3:30.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:35.07 | |||||||||
29 | Sofia Mohammadi | 2005 | 186 | 42.30 | 1:38.91 | 2:52.36 | 3:40.61 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:53.74 | |||||||||
30 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 180 | 56.64 | 1:51.13 | 2:59.79 | 3:43.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:00.00 | |||||||||
- | Maja Hansen | 2006 | DSQ | svøm mave v/100m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:48.83 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 347 | 37.24 | 1:23.94 | 2:15.95 | 2:59.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.73 | |||||||||
2 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 284 | 40.95 | 1:31.68 | 2:28.89 | 3:11.81 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:09.03 | |||||||||
3 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 268 | 38.89 | 1:32.39 | 2:30.16 | 3:15.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.15 | |||||||||
4 | Emilie Dommer | 2007 | 254 | 47.32 | 1:36.69 | 2:33.33 | 3:19.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:39.67 | |||||||||
5 | Mathilde Kristensen | 2007 | 248 | 44.19 | 1:37.17 | 2:39.18 | 3:20.54 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:29.86 | |||||||||
6 | Molly Borchorst | 2007 | 248 | 45.09 | 1:37.78 | 2:37.38 | 3:20.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:32.68 | |||||||||
7 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 245 | 46.41 | 1:38.75 | 2:39.28 | 3:21.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:21.28 | |||||||||
8 | Caroline Terney | 2007 | 199 | 42.11 | 1:37.69 | 2:43.92 | 3:35.74 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
9 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 199 | 48.80 | 1:47.44 | 2:48.56 | 3:35.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:40.05 | |||||||||
10 | Laura Kaysfeld | 2007 | 192 | 50.38 | 1:48.78 | 2:49.11 | 3:38.40 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.38 | |||||||||
11 | Oline Ludvigsen | 2007 | 184 | 48.57 | 1:47.00 | 2:54.18 | 3:41.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:43.57 | |||||||||
12 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 184 | 53.54 | 1:53.11 | 2:53.27 | 3:41.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:52.09 | |||||||||
13 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 180 | 50.28 | 1:46.55 | 2:53.44 | 3:43.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:48.94 | |||||||||
14 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 173 | 50.56 | 2:51.68 | 3:45.94 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:58.31 | |||||||||
15 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 144 | 57.82 | 1:58.00 | 3:06.27 | 4:00.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:01.59 | |||||||||
16 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 132 | 54.00 | 1:54.34 | 3:05.07 | 4:07.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:23.97 | |||||||||
17 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 123 | 59.68 | 2:02.83 | 3:14.80 | 4:13.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.67 | |||||||||
18 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 115 | 1:02.67 | 2:09.75 | 3:17.13 | 4:19.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.28 | |||||||||
- | Annabella Nathansen | 2007 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
- | Augusta Blom | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:52.92 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
- | Katrine Hermansen | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:32.32 | |||||||||
- | Helene Heegaard | 2007 | DSQ | ESB v/50m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:56.31 | |||||||||
- | Sigrid Mygind | 2008 | DSQ | svøm mave v/100m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:02.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 412 | 32.39 | 1:10.58 | 1:58.57 | 2:33.19 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:30.74 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 604 | 28.81 | 1:03.53 | 1:43.61 | 2:14.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.50 | |||||||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | 577 | 28.54 | 1:05.39 | 1:43.72 | 2:16.86 | |||
Ystads Simsällskap | 2:15.53 | |||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 526 | 29.30 | 1:08.06 | 1:50.24 | 2:21.17 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.78 | |||||||||
4 | Matthæus Vámosi | 2000 | 422 | 32.08 | 1:13.72 | 1:56.35 | 2:31.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.41 | |||||||||
5 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 363 | 31.53 | 1:12.95 | 2:01.83 | 2:39.79 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.23 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 567 | 29.76 | 1:06.89 | 1:45.98 | 2:17.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.15 | |||||||||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 511 | 31.45 | 1:08.42 | 1:50.57 | 2:22.57 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:25.88 | |||||||||
3 | Janus Rosholm | 2002 | 501 | 29.88 | 1:06.37 | 1:50.57 | 2:23.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:23.32 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 461 | 30.19 | 1:07.30 | 1:55.10 | 2:27.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.97 | |||||||||
5 | Mattias Houen | 2002 | 445 | 29.58 | 1:08.94 | 1:54.37 | 2:29.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.91 | |||||||||
6 | Noah Bred | 2003 | 435 | 30.64 | 1:11.25 | 1:56.64 | 2:30.37 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.06 | |||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 431 | 30.47 | 1:09.87 | 1:56.28 | 2:30.90 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.05 | |||||||||
8 | Valdemar Kristensen | 2003 | 412 | 32.25 | 1:13.75 | 1:59.84 | 2:33.20 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.41 | |||||||||
9 | Zilas Aarestrup | 2003 | 395 | 32.63 | 1:10.78 | 2:01.06 | 2:35.30 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.46 | |||||||||
10 | William Kristensen | 2003 | 385 | 30.65 | 1:12.03 | 2:00.08 | 2:36.64 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.51 | |||||||||
11 | Anders Hvidt | 2002 | 381 | 32.44 | 1:15.34 | 2:01.64 | 2:37.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.70 | |||||||||
12 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 371 | 34.71 | 1:16.51 | 2:02.86 | 2:38.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.59 | |||||||||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 371 | 33.77 | 1:15.31 | 2:03.30 | 2:38.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.62 | |||||||||
14 | Mathias Ehlers | 2003 | 336 | 32.88 | 1:13.26 | 2:07.25 | 2:43.89 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:43.46 | |||||||||
15 | Victor Holm Larsen | 2003 | 328 | 34.53 | 1:15.83 | 2:07.19 | 2:45.24 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:41.90 | |||||||||
16 | Kasper Milton Smith | 2003 | 296 | 35.63 | 1:18.20 | 2:10.66 | 2:50.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:53.00 | |||||||||
17 | Ludvig Montag | 2003 | 284 | 35.14 | 1:23.99 | 2:14.54 | 2:53.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:49.02 | |||||||||
18 | Thomas Trebbien | 2002 | 231 | 37.94 | 1:28.26 | 2:22.72 | 3:05.73 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:05.11 | |||||||||
- | Emil Steenberg | 2002 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.45 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 449 | 30.20 | 1:08.46 | 1:57.05 | 2:28.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.20 | |||||||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 405 | 31.02 | 1:12.37 | 1:59.75 | 2:34.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.45 | |||||||||
3 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 383 | 35.30 | 1:16.88 | 2:02.14 | 2:36.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.39 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 381 | 32.35 | 1:14.33 | 2:02.61 | 2:37.22 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.65 | |||||||||
5 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 368 | 31.57 | 2:03.93 | 2:39.05 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 2:40.16 | |||||||||
6 | Illia Bulba | 2005 | 359 | 35.81 | 1:17.53 | 2:03.58 | 2:40.32 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:40.73 | |||||||||
7 | Alexander Griffin | 2004 | 346 | 36.19 | 1:20.95 | 2:04.60 | 2:42.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.49 | |||||||||
8 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 328 | 33.67 | 1:16.53 | 2:06.96 | 2:45.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:40.97 | |||||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | 323 | 35.05 | 1:18.84 | 2:09.72 | 2:46.01 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.80 | |||||||||
10 | Laurits Boserup | 2005 | 321 | 37.03 | 1:22.10 | 2:07.74 | 2:46.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.93 | |||||||||
11 | Asbjørn Olesen | 2004 | 305 | 36.08 | 1:20.09 | 2:09.72 | 2:49.22 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:54.16 | |||||||||
12 | Sebastian Alexander West | 2004 | 296 | 35.21 | 1:19.38 | 2:10.89 | 2:51.03 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:52.09 | |||||||||
13 | Lucas Kaavé | 2004 | 295 | 32.74 | 1:19.37 | 2:14.76 | 2:51.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:50.92 | |||||||||
14 | Sune Vergmann | 2005 | 281 | 36.54 | 1:21.90 | 2:13.28 | 2:53.88 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.35 | |||||||||
15 | Louie Hansen | 2005 | 280 | 37.41 | 1:20.36 | 2:12.67 | 2:54.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.75 | |||||||||
16 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 276 | 36.06 | 1:19.49 | 2:15.16 | 2:55.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:54.74 | |||||||||
17 | August Sølvsteen | 2005 | 251 | 3:00.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.13 | |||||||||
18 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 229 | 45.66 | 1:31.71 | 2:25.21 | 3:06.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:19.44 | |||||||||
19 | Frederik Rasmussen | 2005 | 210 | 41.71 | 1:33.73 | 2:29.23 | 3:11.50 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:04.37 | |||||||||
20 | Alexander Silow | 2005 | 204 | 44.19 | 1:32.81 | 2:30.39 | 3:13.51 | |||
Ystads Simsällskap | 3:20.74 | |||||||||
21 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 203 | 37.92 | 1:27.24 | 2:26.44 | 3:13.75 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:18.40 | |||||||||
22 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 203 | 42.67 | 1:31.78 | 2:29.78 | 3:13.83 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:07.15 | |||||||||
23 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 194 | 3:16.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.18 | |||||||||
24 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 189 | 42.04 | 1:32.02 | 2:35.67 | 3:18.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:19.50 | |||||||||
- | William Rützou | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:18.68 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DSQ | afsl.ryg på mave v | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.71 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Nørby | 2006 | 288 | 37.77 | 1:22.98 | 2:13.85 | 2:52.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:56.45 | |||||||||
2 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 256 | 36.35 | 1:26.32 | 2:18.54 | 2:59.32 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:30.15 | |||||||||
3 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 255 | 38.69 | 1:26.69 | 2:22.09 | 2:59.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.43 | |||||||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | 243 | 40.81 | 1:32.06 | 2:21.36 | 3:02.54 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:17.03 | |||||||||
5 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 231 | 3:05.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.41 | |||||||||
6 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 220 | 3:08.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.01 | |||||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 213 | 41.07 | 1:27.87 | 2:28.89 | 3:10.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.88 | |||||||||
8 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 200 | 41.84 | 1:32.45 | 2:34.17 | 3:14.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:25.71 | |||||||||
9 | William Brix Søhoel | 2006 | 186 | 41.22 | 1:31.07 | 2:34.97 | 3:19.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:36.37 | |||||||||
10 | Tore Krogh | 2006 | 177 | 3:22.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.55 | |||||||||
11 | Thor Andersen | 2007 | 173 | 41.63 | 1:30.99 | 2:40.89 | 3:24.33 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:45.18 | |||||||||
12 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 172 | 48.08 | 1:42.98 | 2:42.13 | 3:24.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:50.95 | |||||||||
13 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 170 | 44.13 | 1:35.94 | 2:39.45 | 3:25.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:27.79 | |||||||||
14 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 160 | 48.04 | 1:41.42 | 2:44.23 | 3:29.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.09 | |||||||||
15 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 149 | 49.70 | 1:41.98 | 2:46.40 | 3:34.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
16 | Rasmus Edske | 2007 | 143 | 54.45 | 1:50.31 | 2:51.08 | 3:37.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:00.71 | |||||||||
17 | Oscar Heinemann | 2007 | 140 | 53.08 | 1:45.86 | 2:49.79 | 3:39.16 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:43.26 | |||||||||
18 | William Bendixen | 2007 | 88 | 1:00.62 | 2:17.99 | 3:25.92 | 4:15.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:01.00 | |||||||||
- | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:37.79 | |||||||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:13.67 | |||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:54.01 | |||||||||
- | Christian Moefelt | 2006 | DSQ | ej samt.berør afs br | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.90 | |||||||||
- | Christian Nimb | 2006 | DSQ | vend på mave v 100m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.43 | |||||||||
- | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | DSQ | sv på mave v 100m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:01.00 | |||||||||
- | Lukas Peacock | 2007 | DSQ | ej synk.arme v 125m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:01.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilia Frederiksen | 2000 | 347 | 42.48 | 1:31.18 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:22.95 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 564 | 36.32 | 1:17.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.67 | |||||||||
2 | Zenia Aarestrup | 2001 | 548 | 37.86 | 1:18.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
3 | Caroline Møller | 2002 | 254 | 45.99 | 1:41.14 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.63 | |||||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | 208 | 49.58 | 1:48.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.80 | |||||||||
5 | Jasmin Danielsen | 2001 | 148 | 56.85 | 2:01.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:55.28 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 504 | 37.58 | 1:20.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.82 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | 450 | 38.31 | 1:23.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 416 | 39.96 | 1:25.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.82 | |||||||||
4 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 394 | 40.62 | 1:27.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.70 | |||||||||
5 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 380 | 41.47 | 1:28.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.26 | |||||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 378 | 42.16 | 1:28.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.95 | |||||||||
7 | Pauline Drucker | 2004 | 363 | 42.16 | 1:29.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.38 | |||||||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 347 | 42.68 | 1:31.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.20 | |||||||||
9 | Kamille Lundberg | 2003 | 278 | 46.60 | 1:38.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:39.40 | |||||||||
10 | Marina Jönsson | 2004 | 237 | 47.41 | 1:43.57 | |||||
Ystads Simsällskap | 2:45.00 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tea Stark Friis | 2006 | 428 | 38.48 | 1:25.06 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:24.66 | |||||||||
2 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 422 | 41.02 | 1:25.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | 416 | 41.19 | 1:25.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.38 | |||||||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | 405 | 41.56 | 1:26.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.81 | |||||||||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 399 | 41.06 | 1:27.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.02 | |||||||||
6 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 377 | 41.56 | 1:28.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.22 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 369 | 43.02 | 1:29.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.00 | |||||||||
8 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 343 | 42.10 | 1:31.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.94 | |||||||||
9 | Frederikke Larsen | 2005 | 339 | 43.34 | 1:31.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:41.85 | |||||||||
10 | Freja Threms | 2005 | 333 | 43.50 | 1:32.48 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:34.06 | |||||||||
11 | Bianca Roos | 2006 | 332 | 43.46 | 1:32.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.35 | |||||||||
12 | Molly Szczepanski | 2006 | 329 | 43.96 | 1:32.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.09 | |||||||||
13 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 325 | 43.96 | 1:33.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
14 | Josefine Staudt | 2005 | 315 | 44.59 | 1:34.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.30 | |||||||||
15 | Frederikke Poulsen | 2006 | 283 | 45.26 | 1:37.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:37.19 | |||||||||
16 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 265 | 49.00 | 1:39.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:45.36 | |||||||||
17 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 262 | 46.43 | 1:40.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
18 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 257 | 45.71 | 1:40.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.71 | |||||||||
19 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 250 | 46.66 | 1:41.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.28 | |||||||||
20 | Emma Haagen | 2006 | 249 | 47.26 | 1:41.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:41.16 | |||||||||
21 | Hannah Nilsson | 2006 | 243 | 48.07 | 1:42.69 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:42.53 | |||||||||
22 | Sofie Larsen | 2005 | 235 | 48.50 | 1:43.86 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:47.82 | |||||||||
23 | Emma Philip | 2005 | 219 | 49.63 | 1:46.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:56.63 | |||||||||
24 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 197 | 50.49 | 1:50.13 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:45.00 | |||||||||
25 | Evelyn Nyborg | 2005 | 191 | 49.90 | 1:51.27 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:48.54 | |||||||||
26 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | 191 | 50.98 | 1:51.31 | |||||
Ystads Simsällskap | 2:45.00 | |||||||||
27 | Tindra Karlsson | 2006 | 180 | 52.23 | 1:53.46 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:54.63 | |||||||||
28 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 175 | 55.42 | 1:54.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:53.90 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 323 | 44.55 | 1:33.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.71 | |||||||||
2 | Emilie Dommer | 2007 | 241 | 49.33 | 1:42.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:44.72 | |||||||||
3 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 233 | 50.02 | 1:44.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.63 | |||||||||
4 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 218 | 50.71 | 1:46.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.15 | |||||||||
5 | Elsa Lundstedt | 2007 | 218 | 49.16 | 1:46.46 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:52.25 | |||||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 195 | 52.27 | 1:50.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.67 | |||||||||
7 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 193 | 53.34 | 1:50.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.73 | |||||||||
8 | Molly Emilsson | 2008 | 180 | 55.00 | 1:53.53 | |||||
Ystads Simsällskap | 2:45.00 | |||||||||
9 | Laura Kaysfeld | 2007 | 166 | 55.60 | 1:56.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.66 | |||||||||
10 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 161 | 54.78 | 1:57.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.15 | |||||||||
11 | Elice Casimir | 2007 | 155 | 56.11 | 1:59.33 | |||||
Ystads Simsällskap | 2:45.00 | |||||||||
12 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 151 | 57.02 | 2:00.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:05.90 | |||||||||
13 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 151 | 57.95 | 2:00.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.31 | |||||||||
14 | Oline Ludvigsen | 2007 | 145 | 57.93 | 2:02.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
15 | Emma Nilsson | 2008 | 142 | 57.25 | 2:02.70 | |||||
Ystads Simsällskap | 2:45.00 | |||||||||
16 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 141 | 58.52 | 2:03.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.10 | |||||||||
17 | Tora Stark Friis | 2008 | 135 | 58.44 | 2:04.80 | |||||
Ystads Simsällskap | 2:45.00 | |||||||||
18 | Kamilla Figurski | 2008 | 119 | 59.52 | 2:10.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
19 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 119 | 1:01.33 | 2:10.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.09 | |||||||||
20 | Therese Dommer | 2009 | 116 | 1:00.15 | 2:11.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
21 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 114 | 1:03.70 | 2:12.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.14 | |||||||||
22 | Sigrid Mygind | 2008 | 109 | 1:03.04 | 2:13.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.30 | |||||||||
23 | Victoria Pedersen | 2008 | 95 | 1:05.09 | 2:20.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
24 | Ida Fiala Kohl | 2008 | 91 | 1:04.86 | 2:22.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
25 | Johanna Silow | 2008 | 91 | 1:06.25 | 2:22.51 | |||||
Ystads Simsällskap | 2:45.00 | |||||||||
26 | Camilla Schnabl | 2008 | 86 | 1:07.62 | 2:24.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
27 | Rosamarie Grevelund | 2007 | 79 | 1:09.49 | 2:28.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
- | Augusta Blom | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.13 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.38 | |||||||||
- | Isabella Weise | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
- | Katrine Hermansen | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.47 | |||||||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.90 | |||||||||
- | Elisabeth Rix Melchiorsen | 2008 | DSQ | armtag til hofter | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
- | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | DSQ | asynk ben v/50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.94 | |||||||||
- | Filippa Siim | 2008 | DSQ | asynk ben start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | 576 | 31.77 | 1:08.65 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:08.29 | |||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 528 | 33.58 | 1:10.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.90 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 523 | 32.94 | 1:10.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
4 | Max Persson | 2001 | 510 | 32.69 | 1:11.47 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:09.11 | |||||||||
5 | Alfred August Grubert | 2001 | 477 | 34.47 | 1:13.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
6 | Laurids Holme | 2000 | 350 | 36.86 | 1:21.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
7 | Marcus Munkholm | 2001 | 280 | 40.20 | 1:27.32 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.07 | |||||||||
8 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 234 | 41.91 | 1:32.68 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.07 | |||||||||
- | Rasmus Steenberg | 2000 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
- | Patrick S. Hansen | 2000 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.76 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 566 | 33.03 | 1:09.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.02 | |||||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | 525 | 34.06 | 1:10.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 486 | 33.98 | 1:12.64 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.14 | |||||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 392 | 36.06 | 1:18.01 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:26.20 | |||||||||
5 | Jesse Refsgaard | 2003 | 381 | 36.94 | 1:18.78 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:21.65 | |||||||||
6 | Harald Riisager | 2003 | 354 | 37.71 | 1:20.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.05 | |||||||||
7 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 334 | 39.11 | 1:22.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.36 | |||||||||
8 | Janus Schnabl | 2003 | 328 | 38.64 | 1:22.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.61 | |||||||||
9 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 305 | 40.74 | 1:24.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.77 | |||||||||
10 | Oliver Skadhauge | 2002 | 249 | 42.17 | 1:30.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.65 | |||||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.09 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aron Persson | 2004 | 410 | 36.68 | 1:16.87 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:16.43 | |||||||||
2 | Julian Birch | 2004 | 403 | 36.59 | 1:17.31 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
3 | Alexander Halken | 2005 | 313 | 40.32 | 1:24.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.53 | |||||||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 301 | 40.75 | 1:25.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
5 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 293 | 40.76 | 1:25.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.91 | |||||||||
6 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 288 | 41.06 | 1:26.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.44 | |||||||||
7 | Silas Fessel | 2004 | 286 | 39.65 | 1:26.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
8 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 254 | 41.22 | 1:30.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.16 | |||||||||
9 | Sebastian Alexander West | 2004 | 229 | 44.39 | 1:33.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:42.11 | |||||||||
10 | Axel Björnsson | 2005 | 208 | 44.37 | 1:36.41 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:33.90 | |||||||||
11 | Sune Vergmann | 2005 | 202 | 45.18 | 1:37.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.42 | |||||||||
12 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 180 | 47.16 | 1:41.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.30 | |||||||||
13 | Calvin Konge Neess | 2005 | 147 | 50.67 | 1:48.15 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:05.50 | |||||||||
14 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 147 | 51.22 | 1:48.18 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:00.00 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.92 | |||||||||
- | Østen Pedersen | 2005 | Afmeldt | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:48.86 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Chabert Delhi | 2006 | 251 | 42.22 | 1:30.55 | |||||
Dubai | 1:29.70 | |||||||||
2 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 233 | 43.95 | 1:32.79 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.48 | |||||||||
3 | August Taul | 2006 | 227 | 43.98 | 1:33.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.32 | |||||||||
4 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 200 | 46.56 | 1:37.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:44.09 | |||||||||
5 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 197 | 46.72 | 1:38.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.59 | |||||||||
6 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 181 | 47.49 | 1:40.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.54 | |||||||||
7 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 181 | 48.43 | 1:40.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:45.41 | |||||||||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 170 | 48.86 | 1:43.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.18 | |||||||||
9 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 169 | 49.57 | 1:43.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.74 | |||||||||
10 | Mikkel Munkholm | 2006 | 162 | 48.21 | 1:44.70 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:49.17 | |||||||||
11 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 153 | 51.16 | 1:46.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.29 | |||||||||
12 | Rasmus Edske | 2007 | 146 | 51.12 | 1:48.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.02 | |||||||||
13 | William F. Pilgaard | 2006 | 144 | 51.43 | 1:48.89 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
14 | Tore Krogh | 2006 | 142 | 52.00 | 1:49.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.57 | |||||||||
15 | Christian Moefelt | 2006 | 136 | 51.90 | 1:50.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.71 | |||||||||
16 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 130 | 54.25 | 1:52.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 123 | 55.39 | 1:54.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.33 | |||||||||
18 | Emil Olsen | 2006 | 121 | 54.05 | 1:55.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:54.41 | |||||||||
19 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 110 | 57.01 | 1:59.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.29 | |||||||||
20 | Noah El-Nagdy | 2007 | 106 | 56.53 | 2:00.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Lukas Peacock | 2007 | 103 | 58.13 | 2:01.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.60 | |||||||||
22 | William Brix Søhoel | 2006 | 97 | 59.05 | 2:04.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.02 | |||||||||
23 | William Bendixen | 2007 | 95 | 58.35 | 2:05.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.31 | |||||||||
24 | Marcus Westmark Holm | 2007 | 94 | 58.00 | 2:05.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:19.12 | |||||||||
25 | Oscar Heinemann | 2007 | 94 | 1:00.85 | 2:05.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.33 | |||||||||
26 | Maximillian Silow | 2007 | 91 | 58.78 | 2:06.61 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
27 | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | 87 | 59.92 | 2:08.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | 80 | 1:02.04 | 2:12.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Cosmo Kyriakidis | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:58.13 | |||||||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.43 | |||||||||
- | Sebastian Engelbrecht | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 535 | 30.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | 530 | 30.17 | ||||||
Ystads Simsällskap | 30.07 | |||||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | 515 | 30.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
4 | Freja Gram | 1999 | 512 | 30.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
5 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 488 | 31.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.66 | |||||||||
6 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 466 | 31.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
7 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 392 | 33.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.23 | |||||||||
8 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 386 | 33.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
9 | Isabella Ringbæk | 1998 | 288 | 36.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
- | Kristina Thomsen | 1991 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | 485 | 31.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
2 | Mathilde Schrøder | 2002 | 396 | 33.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
3 | Tilde Larsson | 2001 | 390 | 33.42 | ||||||
Ystads Simsällskap | 32.15 | |||||||||
4 | Sara Melgar | 2002 | 339 | 35.01 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.90 | |||||||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | 228 | 39.98 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.34 | |||||||||
6 | Jasmin Danielsen | 2001 | 94 | 53.68 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 588 | 29.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 548 | 29.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 508 | 30.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.45 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 459 | 31.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.29 | |||||||||
5 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 458 | 31.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
6 | Anna Nørskov | 2004 | 458 | 31.69 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
7 | Camille Neess | 2003 | 406 | 32.99 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.72 | |||||||||
8 | Astrid Thimmer | 2003 | 396 | 33.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.45 | |||||||||
9 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 392 | 33.37 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | 390 | 33.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.81 | |||||||||
11 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 377 | 33.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.51 | |||||||||
11 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 377 | 33.79 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.49 | |||||||||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | 372 | 33.95 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.56 | |||||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | 372 | 33.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.02 | |||||||||
15 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 365 | 34.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.77 | |||||||||
16 | Victoria Husted Volden | 2003 | 361 | 34.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.12 | |||||||||
17 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 356 | 34.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.37 | |||||||||
18 | Emma Clausen | 2003 | 353 | 34.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.98 | |||||||||
19 | Irma Nilsson | 2004 | 322 | 35.64 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.07 | |||||||||
20 | Liv Martinsson | 2004 | 283 | 37.21 | ||||||
Ystads Simsällskap | 37.77 | |||||||||
21 | Linn Martinsson | 2004 | 259 | 38.31 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.21 | |||||||||
22 | Marina Jönsson | 2004 | 251 | 38.71 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.97 | |||||||||
23 | Kamille Lundberg | 2003 | 214 | 40.79 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.11 | |||||||||
24 | Anna Melgar | 2004 | 171 | 44.01 | ||||||
Ystads Simsällskap | 42.78 | |||||||||
25 | Mille Dige From | 2004 | 148 | 46.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 57.65 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 517 | 30.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.27 | |||||||||
2 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 429 | 32.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.25 | |||||||||
3 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 409 | 32.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.15 | |||||||||
4 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 393 | 33.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.17 | |||||||||
5 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 391 | 33.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.09 | |||||||||
6 | Tea Stark Friis | 2006 | 344 | 34.85 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.71 | |||||||||
7 | Emma S. Kristensen | 2005 | 343 | 34.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
8 | Alma Gotfredsen | 2005 | 343 | 34.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
9 | Felicia Leo | 2006 | 319 | 35.75 | ||||||
Ystads Simsällskap | 38.15 | |||||||||
10 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 293 | 36.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.03 | |||||||||
11 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 289 | 36.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.72 | |||||||||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 287 | 37.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
13 | Josefine Staudt | 2005 | 287 | 37.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
14 | Anna E.e. Balle | 2006 | 287 | 37.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.63 | |||||||||
15 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 286 | 37.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.31 | |||||||||
16 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 274 | 37.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
17 | Anna R. Strøbek | 2005 | 272 | 37.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.96 | |||||||||
17 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 272 | 37.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.40 | |||||||||
19 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 271 | 37.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
20 | Frederikke Larsen | 2005 | 264 | 38.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.41 | |||||||||
21 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 257 | 38.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.35 | |||||||||
22 | Johanne Hummelmose | 2006 | 251 | 38.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.70 | |||||||||
23 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 246 | 38.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.55 | |||||||||
24 | Tindra Alstierna | 2006 | 246 | 38.98 | ||||||
Ystads Simsällskap | 42.67 | |||||||||
25 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 240 | 39.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.19 | |||||||||
26 | Emma Philip | 2005 | 232 | 39.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.40 | |||||||||
27 | Anna Røjel | 2006 | 227 | 40.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.78 | |||||||||
28 | Bianca Roos | 2006 | 223 | 40.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.76 | |||||||||
29 | Sofia Mohammadi | 2005 | 222 | 40.33 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.83 | |||||||||
30 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 220 | 40.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 210 | 41.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.64 | |||||||||
32 | Henriette Roos | 2006 | 191 | 42.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.95 | |||||||||
33 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 185 | 42.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Elize Jönsson | 2006 | 179 | 43.33 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.30 | |||||||||
35 | Signe Munk Hvid | 2006 | 173 | 43.82 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.94 | |||||||||
36 | Olivia Malmborg | 2006 | 172 | 43.85 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
37 | Dina Shapley | 2006 | 169 | 44.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.50 | |||||||||
38 | Hannah Nilsson | 2006 | 165 | 44.51 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.25 | |||||||||
39 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 157 | 45.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.24 | |||||||||
40 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 155 | 45.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.72 | |||||||||
41 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 149 | 46.04 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.20 | |||||||||
42 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 136 | 47.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.21 | |||||||||
43 | Maja Hansen | 2006 | 135 | 47.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.40 | |||||||||
44 | Emma Haagen | 2006 | 117 | 49.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.27 | |||||||||
- | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.72 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Kristensen | 2007 | 190 | 42.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.22 | |||||||||
2 | Caroline Terney | 2007 | 186 | 42.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.04 | |||||||||
3 | Molly Borchorst | 2007 | 173 | 43.80 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.45 | |||||||||
4 | Isabelle Leo | 2009 | 163 | 44.67 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Alice Strömberg | 2007 | 154 | 45.55 | ||||||
Ystads Simsällskap | 46.09 | |||||||||
6 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 144 | 46.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.52 | |||||||||
7 | Isabella M. Madsen | 2007 | 138 | 47.27 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.19 | |||||||||
8 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 129 | 48.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.09 | |||||||||
9 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 126 | 48.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 55.70 | |||||||||
10 | Helene Heegaard | 2007 | 114 | 50.24 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 57.42 | |||||||||
11 | Amalie Møller | 2007 | 110 | 50.98 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.24 | |||||||||
12 | Emilia Malmborg | 2008 | 99 | 52.75 | ||||||
Ystads Simsällskap | 58.32 | |||||||||
13 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 92 | 53.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
14 | Sigrid Mygind | 2008 | 87 | 55.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
15 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 82 | 56.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.64 | |||||||||
16 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 75 | 57.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.51 | |||||||||
17 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 65 | 1:00.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.42 | |||||||||
18 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 58 | 1:02.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.81 | |||||||||
- | Annabella Nathansen | 2007 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.84 | |||||||||
- | Augusta Blom | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.22 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.59 | |||||||||
- | Katrine Hermansen | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adam Hansen | 1998 | 532 | 27.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
2 | Erik Stoltz | 1998 | 430 | 29.70 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.42 | |||||||||
3 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 405 | 30.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 363 | 31.43 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 645 | 25.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.71 | |||||||||
2 | Max Persson | 2001 | 540 | 27.54 | ||||||
Ystads Simsällskap | 27.49 | |||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 503 | 28.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 502 | 28.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
5 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 490 | 28.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.45 | |||||||||
6 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 473 | 28.78 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
7 | Emil Jespersen | 2001 | 460 | 29.05 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.28 | |||||||||
8 | Marcus Munkholm | 2001 | 446 | 29.34 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.43 | |||||||||
9 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 348 | 31.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.19 | |||||||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | 247 | 35.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.91 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 540 | 27.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.32 | |||||||||
2 | Mattias Houen | 2002 | 462 | 29.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
3 | Janus Rosholm | 2002 | 459 | 29.06 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 448 | 29.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.77 | |||||||||
5 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 443 | 29.41 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 443 | 29.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.16 | |||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 437 | 29.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
8 | William Kristensen | 2003 | 434 | 29.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
9 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 405 | 30.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
10 | Anders Hvidt | 2002 | 387 | 30.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.96 | |||||||||
11 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 379 | 30.98 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
12 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 370 | 31.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.58 | |||||||||
13 | Zilas Aarestrup | 2003 | 348 | 31.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
14 | Isak Klamming | 2003 | 335 | 32.29 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.28 | |||||||||
15 | Oliver Skadhauge | 2002 | 315 | 32.96 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.31 | |||||||||
16 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 312 | 33.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.78 | |||||||||
17 | Janus Schnabl | 2003 | 295 | 33.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.11 | |||||||||
18 | Jesse Refsgaard | 2003 | 292 | 33.79 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.85 | |||||||||
19 | Thomas Trebbien | 2002 | 215 | 37.39 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
- | Marcus Hiort | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
- | Emil Steenberg | 2002 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 478 | 28.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.27 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 414 | 30.08 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
3 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 398 | 30.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
4 | Lucas Kaavé | 2004 | 388 | 30.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.82 | |||||||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | 328 | 32.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
6 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 323 | 32.68 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
7 | Ugnius Melieska | 2004 | 314 | 32.99 | ||||||
Ystads Simsällskap | 33.08 | |||||||||
8 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 308 | 33.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.83 | |||||||||
9 | William Leth | 2004 | 273 | 34.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
10 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 271 | 34.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.31 | |||||||||
11 | Alexander Griffin | 2004 | 270 | 34.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.29 | |||||||||
12 | August Sølvsteen | 2005 | 267 | 34.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.07 | |||||||||
13 | Hugo Stoltz | 2004 | 262 | 35.01 | ||||||
Ystads Simsällskap | 35.37 | |||||||||
14 | Illia Bulba | 2005 | 257 | 35.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.46 | |||||||||
15 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 253 | 35.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.59 | |||||||||
16 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 252 | 35.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.24 | |||||||||
17 | Louie Hansen | 2005 | 250 | 35.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.57 | |||||||||
18 | Laurits Boserup | 2005 | 232 | 36.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.75 | |||||||||
19 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 228 | 36.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.74 | |||||||||
20 | Anders Junker | 2005 | 222 | 37.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
21 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 221 | 37.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.40 | |||||||||
22 | Asbjørn Olesen | 2004 | 220 | 37.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
23 | Frederik Rasmussen | 2005 | 209 | 37.75 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.82 | |||||||||
24 | Silas Fessel | 2004 | 209 | 37.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
25 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 192 | 38.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
26 | Marcus Madsen | 2005 | 157 | 41.50 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.10 | |||||||||
27 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 138 | 43.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.48 | |||||||||
28 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 132 | 43.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.78 | |||||||||
29 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 129 | 44.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.86 | |||||||||
30 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 118 | 45.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.13 | |||||||||
31 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 103 | 47.71 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.64 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.20 | |||||||||
- | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.69 | |||||||||
- | William Rützou | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.02 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 261 | 35.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.68 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 260 | 35.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
3 | Alexander Nørby | 2006 | 236 | 36.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.02 | |||||||||
4 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 183 | 39.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.05 | |||||||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 183 | 39.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.49 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 170 | 40.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.53 | |||||||||
7 | Thor Andersen | 2007 | 159 | 41.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.90 | |||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 157 | 41.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.56 | |||||||||
9 | William F. Pilgaard | 2006 | 148 | 42.37 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.39 | |||||||||
10 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 141 | 43.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.60 | |||||||||
11 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 131 | 44.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.02 | |||||||||
12 | Lukas Peacock | 2007 | 124 | 44.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.80 | |||||||||
13 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 99 | 48.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
14 | Mikkel Munkholm | 2006 | 98 | 48.57 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 56.45 | |||||||||
15 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 95 | 49.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
16 | Rasmus Edske | 2007 | 88 | 50.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.37 | |||||||||
17 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 88 | 50.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.69 | |||||||||
18 | Oscar Heinemann | 2007 | 79 | 52.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.33 | |||||||||
19 | William Bendixen | 2007 | 48 | 1:01.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.55 | |||||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.67 | |||||||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 7, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Piger 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 6:00.29 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 43.83 | 1:29.18 | 1:29.18 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 42.93 | 1:32.88 | 3:02.06 | ||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 40.13 | 1:36.29 | 4:38.35 | ||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 39.17 | 1:21.94 | 6:00.29 | ||||||
2 | Søllerød Piger K3 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 6:32.17 | ||||||
Molly Borchorst | 2007 | 46.16 | 1:34.31 | 1:34.31 | ||||||
Helene Heegaard | 2007 | 52.95 | 1:50.45 | 3:24.76 | ||||||
Mathilde Kristensen | 2007 | 1:41.98 | 1:42.67 | 5:07.43 | ||||||
Caroline Terney | 2007 | 1:24.74 | 1:24.74 | 6:32.17 | ||||||
3 | Hs Børn1 | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 7:17.60 | ||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 51.79 | 1:45.80 | 1:45.80 | ||||||
Emilie Dommer | 2007 | 48.62 | 1:43.57 | 3:29.37 | ||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 51.44 | 1:57.43 | 5:26.80 | ||||||
Rosamarie Grevelund | 2007 | 51.04 | 1:50.80 | 7:17.60 | ||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 7:37.19 | ||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 51.18 | 1:46.83 | 1:46.83 | ||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 54.23 | 1:57.29 | 3:44.12 | ||||||
Rosa Rank Solhart | 2007 | 1:00.07 | 2:12.36 | 5:56.48 | ||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 1:40.71 | 1:40.71 | 7:37.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 8, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Drenge 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:40.51 | ||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 40.69 | 1:25.25 | 1:25.25 | ||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 46.20 | 1:37.96 | 3:03.21 | ||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 38.22 | 1:24.55 | 4:27.76 | ||||||
Christian Moefelt | 2006 | 34.41 | 1:12.75 | 5:40.51 | ||||||
2 | Gsc Drenge 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 6:00.77 | ||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 44.52 | 1:30.39 | 1:30.39 | ||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 47.13 | 1:41.58 | 3:11.97 | ||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 38.91 | 1:27.61 | 4:39.58 | ||||||
Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 39.06 | 1:21.19 | 6:00.77 | ||||||
- | Hs Børn1 | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | afs maven v/100m | |||||
- | Søllerød Herrer K3 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ikke tilmeldt svømme | |||||
Thor Andersen | 2007 | 1:16.74 | 1:31.42 | 1:31.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 643 | 1:08.68 | 2:18.82 | 3:29.50 | 4:39.86 | 9:21.59 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:10.47 | 5:50.69 | 7:01.58 | 8:12.34 | ||||||
2 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 561 | 1:08.84 | 2:21.55 | 3:34.66 | 4:48.10 | 9:47.64 | ||
Helsingør Svømmeklub | 9:34.87 | 6:02.11 | 7:17.07 | 8:32.27 | ||||||
3 | Felina Noe | 2002 | 493 | 1:08.82 | 2:24.64 | 3:41.83 | 5:00.80 | 10:13.33 | ||
Dragsholm Svømmeklub | 10:05.95 | 6:20.28 | 7:39.35 | 8:58.02 | ||||||
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Clara Toft | 2004 | 528 | 1:10.54 | 2:26.62 | 3:42.28 | 4:58.65 | 9:59.53 | ||
Gentofte Svømme Klub | 10:01.26 | 6:15.21 | 7:30.70 | 8:45.74 | ||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 517 | 1:11.26 | 2:27.14 | 3:42.73 | 4:58.44 | 10:03.85 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:06.58 | 6:14.52 | 7:31.06 | 8:47.15 | ||||||
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 509 | 1:10.24 | 2:27.25 | 3:44.04 | 5:01.30 | 10:07.09 | ||
Gentofte Svømme Klub | 10:13.61 | 6:18.65 | 7:35.68 | 8:52.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | 624 | 28.90 | 1:00.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 594 | 29.53 | 1:01.51 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.54 | |||||||||
3 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 557 | 30.14 | 1:02.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
4 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 484 | 31.93 | 1:05.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
5 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 469 | 31.97 | 1:06.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
6 | Emilia Frederiksen | 2000 | 383 | 34.06 | 1:11.20 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:10.28 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 610 | 29.31 | 1:00.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.75 | |||||||||
2 | Maja Åkesson | 2002 | 498 | 31.12 | 1:05.22 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:05.89 | |||||||||
3 | Felina Noe | 2002 | 474 | 32.12 | 1:06.31 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
4 | Laura Sørensen | 2001 | 410 | 33.41 | 1:09.56 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
5 | Julia Frederiksen | 2001 | 404 | 32.77 | 1:09.90 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:08.23 | |||||||||
6 | Emilia Høffer | 2001 | 280 | 37.03 | 1:19.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.98 | |||||||||
7 | Jasmin Danielsen | 2001 | 134 | 46.25 | 1:40.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.17 | |||||||||
- | Caroline Møller | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 601 | 30.18 | 1:01.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.73 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 522 | 31.18 | 1:04.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.88 | |||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 518 | 30.77 | 1:04.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.84 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 506 | 31.19 | 1:04.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.98 | |||||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 497 | 30.59 | 1:05.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
6 | Elena Westmark Holm | 2003 | 490 | 31.25 | 1:05.59 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.07 | |||||||||
7 | Anna Nørskov | 2004 | 487 | 32.22 | 1:05.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
8 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 480 | 31.61 | 1:06.00 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.03 | |||||||||
9 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 478 | 32.16 | 1:06.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
10 | Elin Kjellberg | 2003 | 477 | 31.84 | 1:06.17 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:07.37 | |||||||||
11 | Amalie Schou | 2003 | 455 | 32.17 | 1:07.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.74 | |||||||||
12 | Irma Nilsson | 2004 | 454 | 32.87 | 1:07.26 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:07.59 | |||||||||
13 | Kamille Lundberg | 2003 | 444 | 31.91 | 1:07.76 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
14 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 439 | 32.89 | 1:07.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.88 | |||||||||
15 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 435 | 32.84 | 1:08.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.30 | |||||||||
16 | Clara Toft | 2004 | 426 | 33.05 | 1:08.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.19 | |||||||||
17 | Astrid Thimmer | 2003 | 420 | 32.78 | 1:09.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.46 | |||||||||
18 | Camille Neess | 2003 | 410 | 32.63 | 1:09.56 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:08.60 | |||||||||
19 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 401 | 33.43 | 1:10.09 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
20 | Laura Bang | 2004 | 401 | 33.74 | 1:10.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.95 | |||||||||
21 | Liv Martinsson | 2004 | 369 | 34.60 | 1:12.07 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:09.26 | |||||||||
22 | Pauline Drucker | 2004 | 368 | 34.89 | 1:12.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.70 | |||||||||
23 | Ella Rasmussen | 2004 | 367 | 34.02 | 1:12.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
24 | Frederikke Smidt | 2004 | 366 | 34.81 | 1:12.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.24 | |||||||||
25 | Maria Hardis | 2004 | 356 | 34.52 | 1:12.90 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
26 | Linn Martinsson | 2004 | 353 | 34.76 | 1:13.10 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:10.49 | |||||||||
27 | Marina Jönsson | 2004 | 312 | 36.55 | 1:16.18 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:11.53 | |||||||||
28 | Mille Dige From | 2004 | 280 | 38.52 | 1:19.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.13 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 467 | 32.73 | 1:06.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.72 | |||||||||
2 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 439 | 32.57 | 1:08.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
3 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 432 | 32.62 | 1:08.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.05 | |||||||||
4 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 417 | 33.15 | 1:09.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.07 | |||||||||
5 | Emma S. Kristensen | 2005 | 415 | 33.77 | 1:09.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.99 | |||||||||
6 | Anna R. Strøbek | 2005 | 392 | 34.79 | 1:10.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.97 | |||||||||
7 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 388 | 34.59 | 1:10.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.43 | |||||||||
8 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 374 | 34.60 | 1:11.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.41 | |||||||||
9 | Molly Szczepanski | 2006 | 369 | 34.72 | 1:12.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.71 | |||||||||
10 | Anna Røjel | 2006 | 362 | 34.20 | 1:12.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.91 | |||||||||
11 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 347 | 34.82 | 1:13.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.80 | |||||||||
12 | Josefine Staudt | 2005 | 345 | 36.19 | 1:13.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
13 | Emma Philip | 2005 | 342 | 36.34 | 1:13.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.65 | |||||||||
14 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 340 | 35.47 | 1:14.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
15 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 331 | 36.29 | 1:14.71 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
16 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 330 | 35.28 | 1:14.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.68 | |||||||||
17 | Johanna Jönsson | 2005 | 327 | 35.69 | 1:15.02 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:14.26 | |||||||||
18 | Kamma Rasmussen | 2006 | 327 | 35.41 | 1:15.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
19 | Freja Threms | 2005 | 326 | 35.58 | 1:15.11 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
20 | Alma Gotfredsen | 2005 | 322 | 35.35 | 1:15.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.17 | |||||||||
21 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 319 | 34.55 | 1:15.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.90 | |||||||||
22 | Frederikke Poulsen | 2006 | 314 | 36.51 | 1:16.00 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
23 | Frederikke Larsen | 2005 | 314 | 37.11 | 1:16.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.43 | |||||||||
24 | Katrine Hansen | 2006 | 306 | 35.67 | 1:16.70 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
25 | Felicia Leo | 2006 | 304 | 36.68 | 1:16.87 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:16.66 | |||||||||
26 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 299 | 36.56 | 1:17.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.72 | |||||||||
27 | Sofia Mohammadi | 2005 | 289 | 37.74 | 1:18.17 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.03 | |||||||||
28 | Sofie Larsen | 2005 | 283 | 37.37 | 1:18.74 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:25.09 | |||||||||
29 | Dina Shapley | 2006 | 278 | 37.57 | 1:19.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.16 | |||||||||
30 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 273 | 37.93 | 1:19.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
31 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 271 | 38.43 | 1:19.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.01 | |||||||||
31 | Evelyn Nyborg | 2005 | 271 | 36.93 | 1:19.85 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
33 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 268 | 37.68 | 1:20.15 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.98 | |||||||||
34 | Hannah Nilsson | 2006 | 265 | 39.13 | 1:20.47 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:23.49 | |||||||||
35 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 265 | 38.43 | 1:20.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.87 | |||||||||
36 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 260 | 39.89 | 1:20.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.94 | |||||||||
37 | Signe Munk Hvid | 2006 | 250 | 40.45 | 1:21.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.22 | |||||||||
38 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 242 | 38.42 | 1:22.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.00 | |||||||||
39 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 222 | 40.31 | 1:25.32 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.14 | |||||||||
40 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 220 | 39.64 | 1:25.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:35.57 | |||||||||
41 | Emma Haagen | 2006 | 218 | 40.27 | 1:25.86 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.91 | |||||||||
42 | Maja Hansen | 2006 | 168 | 45.41 | 1:33.70 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.84 | |||||||||
43 | Tindra Karlsson | 2006 | 146 | 45.38 | 1:38.05 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:39.50 | |||||||||
- | Freja Mathilde Kaas | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.02 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 321 | 1:15.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.09 | |||||||||
2 | Molly Borchorst | 2007 | 270 | 38.29 | 1:19.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.57 | |||||||||
3 | Alice Strömberg | 2007 | 265 | 39.37 | 1:20.41 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:27.13 | |||||||||
4 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 256 | 39.41 | 1:21.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.88 | |||||||||
5 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 239 | 39.24 | 1:23.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.47 | |||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 233 | 39.94 | 1:24.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
7 | Isabella M. Madsen | 2007 | 194 | 40.82 | 1:29.21 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.57 | |||||||||
8 | Oline Ludvigsen | 2007 | 193 | 42.48 | 1:29.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
9 | Molly Emilsson | 2008 | 189 | 42.59 | 1:30.00 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:30.24 | |||||||||
10 | Elsa Lundstedt | 2007 | 188 | 43.45 | 1:30.11 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 186 | 43.28 | 1:30.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:46.12 | |||||||||
12 | Isabelle Leo | 2009 | 185 | 43.50 | 1:30.68 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
13 | Mathilde Kristensen | 2007 | 182 | 44.46 | 1:31.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.86 | |||||||||
14 | Laura Kaysfeld | 2007 | 174 | 42.91 | 1:32.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.23 | |||||||||
15 | Caroline Terney | 2007 | 173 | 42.68 | 1:32.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.84 | |||||||||
16 | Helene Heegaard | 2007 | 163 | 46.94 | 1:34.52 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:37.60 | |||||||||
17 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 162 | 45.10 | 1:34.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.47 | |||||||||
18 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 158 | 42.89 | 1:35.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.45 | |||||||||
19 | Amalie Møller | 2007 | 157 | 44.14 | 1:35.80 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.02 | |||||||||
20 | Emma Nilsson | 2008 | 155 | 43.94 | 1:36.06 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
21 | Therese Dommer | 2009 | 133 | 48.18 | 1:41.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:44.70 | |||||||||
22 | Elice Casimir | 2007 | 131 | 47.63 | 1:41.81 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
23 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 125 | 48.70 | 1:43.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.52 | |||||||||
24 | Sigrid Mygind | 2008 | 124 | 48.21 | 1:43.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.59 | |||||||||
25 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 120 | 48.89 | 1:44.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.74 | |||||||||
26 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 118 | 49.17 | 1:45.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.81 | |||||||||
27 | Kamilla Figurski | 2008 | 111 | 48.26 | 1:47.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:56.60 | |||||||||
28 | Emilia Malmborg | 2008 | 110 | 49.28 | 1:47.76 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
29 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 110 | 50.38 | 1:47.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.97 | |||||||||
30 | Tora Stark Friis | 2008 | 106 | 50.42 | 1:49.12 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
31 | Victoria Pedersen | 2008 | 102 | 52.22 | 1:50.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 101 | 52.41 | 1:50.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.76 | |||||||||
33 | Filippa Siim | 2008 | 98 | 54.60 | 1:52.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:07.29 | |||||||||
34 | Rosamarie Grevelund | 2007 | 79 | 58.72 | 2:00.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Elisabeth Rix Melchiorsen | 2008 | 78 | 2:00.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:04.28 | |||||||||
36 | Ida Fiala Kohl | 2008 | 77 | 56.74 | 2:01.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:06.42 | |||||||||
37 | Camilla Schnabl | 2008 | 58 | 1:03.16 | 2:13.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:03.40 | |||||||||
- | Annabella Nathansen | 2007 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:34.19 | |||||||||
- | Augusta Blom | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.09 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.30 | |||||||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adam Hansen | 1998 | 494 | 28.36 | 59.33 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
2 | Erik Stoltz | 1998 | 491 | 28.16 | 59.45 | |||||
Ystads Simsällskap | 59.02 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 651 | 25.98 | 54.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.87 | |||||||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | 609 | 26.35 | 55.33 | |||||
Ystads Simsällskap | 54.28 | |||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 594 | 27.06 | 55.79 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 560 | 27.59 | 56.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 57.78 | |||||||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 530 | 28.03 | 57.93 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 57.83 | |||||||||
6 | Emil Jespersen | 2001 | 479 | 28.04 | 59.92 | |||||
Ystads Simsällskap | 59.51 | |||||||||
7 | Jesper Schiødt | 2001 | 437 | 28.12 | 1:01.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
8 | Marcus Munkholm | 2001 | 435 | 28.78 | 1:01.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.10 | |||||||||
9 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 385 | 31.26 | 1:04.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.39 | |||||||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | 381 | 30.56 | 1:04.68 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.33 | |||||||||
11 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 373 | 30.94 | 1:05.13 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.19 | |||||||||
- | Rasmus Steenberg | 2000 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.47 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 628 | 26.79 | 54.77 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 54.71 | |||||||||
2 | Janus Rosholm | 2002 | 524 | 27.95 | 58.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:00.21 | |||||||||
3 | Valdemar Kristensen | 2003 | 507 | 28.65 | 58.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
4 | Mattias Houen | 2002 | 492 | 28.48 | 59.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.82 | |||||||||
5 | Fillip Bruhn | 2003 | 478 | 28.24 | 59.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.89 | |||||||||
6 | Noah Bred | 2003 | 467 | 29.47 | 1:00.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.13 | |||||||||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | 443 | 28.86 | 1:01.53 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:01.69 | |||||||||
8 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 438 | 29.30 | 1:01.75 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:02.35 | |||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 434 | 29.47 | 1:01.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.90 | |||||||||
10 | William Kristensen | 2003 | 413 | 30.14 | 1:02.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
11 | Anders Hvidt | 2002 | 408 | 30.93 | 1:03.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.37 | |||||||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 390 | 30.91 | 1:04.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.82 | |||||||||
13 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 382 | 32.24 | 1:04.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.58 | |||||||||
14 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 381 | 31.19 | 1:04.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.04 | |||||||||
15 | Janus Schnabl | 2003 | 367 | 31.64 | 1:05.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.67 | |||||||||
16 | Melker Svensson | 2002 | 365 | 31.31 | 1:05.61 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:04.89 | |||||||||
17 | Jesse Refsgaard | 2003 | 344 | 32.01 | 1:06.90 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
18 | Harald Riisager | 2003 | 330 | 32.48 | 1:07.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.71 | |||||||||
19 | Oliver Skadhauge | 2002 | 322 | 31.91 | 1:08.37 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.20 | |||||||||
20 | Ludvig Montag | 2003 | 320 | 32.84 | 1:08.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.85 | |||||||||
21 | Isak Klamming | 2003 | 317 | 31.95 | 1:08.78 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:06.75 | |||||||||
22 | Kasper Milton Smith | 2003 | 316 | 33.54 | 1:08.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.78 | |||||||||
23 | Thomas Trebbien | 2002 | 250 | 36.51 | 1:14.41 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:20.92 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 462 | 28.97 | 1:00.67 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
2 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 453 | 29.42 | 1:01.08 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.33 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 415 | 30.65 | 1:02.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 403 | 30.65 | 1:03.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.12 | |||||||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 397 | 31.09 | 1:03.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
6 | Lucas Kaavé | 2004 | 371 | 32.11 | 1:05.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.86 | |||||||||
7 | Aron Persson | 2004 | 357 | 31.86 | 1:06.09 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:04.91 | |||||||||
8 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 357 | 31.36 | 1:06.10 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.35 | |||||||||
9 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 354 | 31.68 | 1:06.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.07 | |||||||||
10 | Laurits Boserup | 2005 | 338 | 32.48 | 1:07.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.33 | |||||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 337 | 33.20 | 1:07.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.25 | |||||||||
12 | Ugnius Melieska | 2004 | 329 | 31.60 | 1:07.93 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:04.47 | |||||||||
13 | William Bendix Schmidt | 2005 | 325 | 32.75 | 1:08.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.70 | |||||||||
14 | Vincent Matras | 2005 | 319 | 32.73 | 1:08.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.49 | |||||||||
15 | Silas Fessel | 2004 | 318 | 32.78 | 1:08.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.98 | |||||||||
16 | Hugo Stoltz | 2004 | 306 | 32.73 | 1:09.60 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:09.75 | |||||||||
17 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 304 | 33.95 | 1:09.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.47 | |||||||||
18 | Sebastian Alexander West | 2004 | 300 | 33.43 | 1:10.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.56 | |||||||||
19 | Marcus Madsen | 2005 | 298 | 35.23 | 1:10.16 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
20 | Alexander Halken | 2005 | 296 | 33.77 | 1:10.31 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
21 | Asbjørn Olesen | 2004 | 293 | 33.32 | 1:10.62 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:11.58 | |||||||||
22 | Anders Junker | 2005 | 287 | 34.85 | 1:11.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.15 | |||||||||
23 | August Sølvsteen | 2005 | 284 | 34.94 | 1:11.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.05 | |||||||||
24 | Axel Björnsson | 2005 | 246 | 35.03 | 1:14.86 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:13.43 | |||||||||
25 | Frederik Rasmussen | 2005 | 235 | 37.07 | 1:16.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.51 | |||||||||
26 | Calvin Konge Neess | 2005 | 228 | 37.22 | 1:16.78 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:24.46 | |||||||||
27 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 181 | 39.78 | 1:22.87 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.99 | |||||||||
- | William Rützou | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.72 | |||||||||
- | Østen Pedersen | 2005 | Afmeldt | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:20.11 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Chabert Delhi | 2006 | 357 | 31.60 | 1:06.07 | |||||
Dubai | 1:05.40 | |||||||||
2 | Alexander Nørby | 2006 | 313 | 33.09 | 1:09.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.24 | |||||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | 279 | 34.06 | 1:11.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
4 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 266 | 35.18 | 1:12.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 250 | 37.00 | 1:14.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.52 | |||||||||
6 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 247 | 35.56 | 1:14.67 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.00 | |||||||||
7 | Christian Nimb | 2006 | 242 | 36.34 | 1:15.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.42 | |||||||||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 238 | 36.25 | 1:15.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
9 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 237 | 36.87 | 1:15.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.81 | |||||||||
10 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 225 | 37.55 | 1:17.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
11 | William F. Pilgaard | 2006 | 222 | 37.71 | 1:17.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.41 | |||||||||
12 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 220 | 36.97 | 1:17.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
13 | Simon Hejbroch | 2006 | 213 | 36.76 | 1:18.44 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.43 | |||||||||
14 | Thor Andersen | 2007 | 201 | 38.25 | 1:19.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.62 | |||||||||
15 | Emil Olsen | 2006 | 192 | 37.62 | 1:21.18 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.11 | |||||||||
16 | Tore Krogh | 2006 | 189 | 39.30 | 1:21.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 185 | 38.64 | 1:22.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
18 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | 183 | 41.03 | 1:22.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
19 | Mikkel Munkholm | 2006 | 177 | 38.94 | 1:23.42 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:22.75 | |||||||||
20 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 177 | 39.63 | 1:23.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
21 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 173 | 39.96 | 1:24.05 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.00 | |||||||||
22 | Noah El-Nagdy | 2007 | 173 | 40.64 | 1:24.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.40 | |||||||||
23 | Lukas Peacock | 2007 | 172 | 40.62 | 1:24.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.19 | |||||||||
24 | Rasmus Edske | 2007 | 171 | 40.31 | 1:24.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.04 | |||||||||
25 | Linus Noe | 2008 | 166 | 40.01 | 1:25.27 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:28.71 | |||||||||
26 | William Brix Søhoel | 2006 | 157 | 39.82 | 1:26.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.79 | |||||||||
27 | Oscar Heinemann | 2007 | 118 | 45.66 | 1:35.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.03 | |||||||||
28 | William Bendixen | 2007 | 113 | 1:37.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.59 | |||||||||
29 | Marcus Westmark Holm | 2007 | 101 | 45.87 | 1:40.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.72 | |||||||||
30 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | 90 | 48.50 | 1:44.51 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 76 | 50.52 | 1:50.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.35 | |||||||||
- | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.46 | |||||||||
- | Cosmo Kyriakidis | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.63 | |||||||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
- | Sebastian Engelbrecht | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.55 | |||||||||
- | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:53.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 490 | 36.91 | 1:13.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tilde Larsson | 2001 | 442 | 35.68 | 1:16.22 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:11.39 | |||||||||
2 | Julia Frederiksen | 2001 | 326 | 41.11 | 1:24.37 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:22.30 | |||||||||
3 | Caroline Møller | 2002 | 213 | 45.57 | 1:37.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.60 | |||||||||
4 | Jasmin Danielsen | 2001 | 152 | 53.85 | 1:48.74 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:48.17 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 528 | 35.15 | 1:11.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.56 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | 522 | 34.42 | 1:12.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
3 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 504 | 35.38 | 1:12.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.47 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 471 | 36.88 | 1:14.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.60 | |||||||||
5 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 467 | 37.12 | 1:14.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
6 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 444 | 37.29 | 1:16.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.05 | |||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 443 | 36.91 | 1:16.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.44 | |||||||||
8 | Clara Toft | 2004 | 403 | 38.34 | 1:18.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.11 | |||||||||
9 | Sille Bachmann | 2004 | 392 | 38.23 | 1:19.37 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
10 | Amalie Schou | 2003 | 388 | 38.67 | 1:19.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.72 | |||||||||
11 | Camille Neess | 2003 | 377 | 38.38 | 1:20.39 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
12 | Elvira Eriksson | 2003 | 359 | 39.31 | 1:21.72 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:21.82 | |||||||||
13 | Pauline Drucker | 2004 | 345 | 41.08 | 1:22.82 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
14 | Maria Hardis | 2004 | 256 | 45.01 | 1:31.40 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
15 | Sophia Bøttger | 2004 | 224 | 46.17 | 1:35.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.66 | |||||||||
16 | Anna Melgar | 2004 | 211 | 47.13 | 1:37.57 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:28.32 | |||||||||
17 | Mille Dige From | 2004 | 205 | 47.86 | 1:38.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.41 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 523 | 34.37 | 1:12.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.63 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 433 | 36.74 | 1:16.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | 418 | 38.95 | 1:17.69 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 400 | 38.56 | 1:18.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
5 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 380 | 39.10 | 1:20.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.60 | |||||||||
6 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 346 | 40.01 | 1:22.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.83 | |||||||||
7 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 330 | 41.62 | 1:24.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.27 | |||||||||
8 | Anna R. Strøbek | 2005 | 322 | 42.27 | 1:24.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.24 | |||||||||
9 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 321 | 41.34 | 1:24.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.79 | |||||||||
10 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 317 | 41.23 | 1:25.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.97 | |||||||||
11 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 315 | 42.05 | 1:25.33 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.97 | |||||||||
12 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 307 | 43.14 | 1:26.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.22 | |||||||||
13 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 306 | 43.28 | 1:26.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:30.33 | |||||||||
14 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 290 | 42.63 | 1:27.77 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:27.72 | |||||||||
15 | Henriette Roos | 2006 | 288 | 43.50 | 1:27.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.97 | |||||||||
16 | Johanna Jönsson | 2005 | 288 | 42.79 | 1:27.96 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:25.28 | |||||||||
17 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 276 | 42.99 | 1:29.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.51 | |||||||||
18 | Tindra Alstierna | 2006 | 273 | 41.11 | 1:29.53 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:44.40 | |||||||||
19 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 268 | 44.19 | 1:30.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:34.34 | |||||||||
20 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 265 | 44.37 | 1:30.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.33 | |||||||||
21 | Elize Jönsson | 2006 | 258 | 44.81 | 1:31.17 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:28.23 | |||||||||
22 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 252 | 44.45 | 1:31.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.48 | |||||||||
23 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 246 | 46.15 | 1:32.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.18 | |||||||||
24 | Sofie Larsen | 2005 | 241 | 45.94 | 1:33.33 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
25 | Olivia Malmborg | 2006 | 240 | 47.11 | 1:33.39 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:29.53 | |||||||||
26 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 231 | 44.57 | 1:34.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Johanne Hummelmose | 2006 | 226 | 46.15 | 1:35.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.30 | |||||||||
28 | Freja Threms | 2005 | 225 | 46.03 | 1:35.39 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:26.33 | |||||||||
29 | Frederikke Poulsen | 2006 | 225 | 45.79 | 1:35.43 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.11 | |||||||||
30 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 200 | 49.74 | 1:39.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:41.93 | |||||||||
31 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | 138 | 55.14 | 1:52.25 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Emilia Clara Lindberg | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.40 | |||||||||
- | Sofia Mohammadi | 2005 | DSQ | EFB v/50m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:42.11 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 298 | 42.57 | 1:26.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.64 | |||||||||
2 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 269 | 44.61 | 1:29.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
3 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 247 | 45.32 | 1:32.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.58 | |||||||||
4 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 243 | 45.98 | 1:33.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.23 | |||||||||
5 | Emilie Dommer | 2007 | 230 | 46.32 | 1:34.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:36.77 | |||||||||
6 | Tyra Rundgren | 2008 | 220 | 46.31 | 1:36.15 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 214 | 1:37.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.67 | |||||||||
8 | Isabella M. Madsen | 2007 | 203 | 47.42 | 1:38.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:41.78 | |||||||||
9 | Oline Ludvigsen | 2007 | 193 | 49.42 | 1:40.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.92 | |||||||||
10 | Molly Emilsson | 2008 | 181 | 50.69 | 1:42.71 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:51.10 | |||||||||
11 | Amalie Møller | 2007 | 171 | 51.18 | 1:44.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:46.41 | |||||||||
12 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 169 | 50.71 | 1:45.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.71 | |||||||||
13 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 152 | 52.62 | 1:48.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.39 | |||||||||
14 | Sigrid Mygind | 2008 | 142 | 54.42 | 1:51.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.61 | |||||||||
15 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 139 | 54.05 | 1:52.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.76 | |||||||||
15 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 139 | 53.61 | 1:52.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.63 | |||||||||
17 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 133 | 54.89 | 1:53.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.56 | |||||||||
18 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 121 | 1:57.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.58 | |||||||||
19 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 103 | 59.76 | 2:03.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.34 | |||||||||
- | Augusta Blom | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.68 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.57 | |||||||||
- | Katrine Hermansen | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.29 | |||||||||
- | Laura Kaysfeld | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.22 | |||||||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.91 | 1:05.64 | |||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.30 | 1:07.21 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 31.92 | 1:06.33 | |||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.22 | 1:08.62 | |||||
3 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.30 | 1:11.54 | |||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.39 | 1:14.55 | |||||
5 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.94 | 1:14.79 | |||||
6 | Adrian Roed Schøning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.50 | 1:16.18 | |||||
7 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.82 | 1:16.25 | |||||
8 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.19 | 1:26.84 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.09 | 1:06.85 | |||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.52 | 1:08.86 | |||||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 33.55 | 1:09.73 | |||||
4 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.18 | 1:09.81 | |||||
5 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.69 | 1:12.84 | |||||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.11 | 1:16.74 | |||||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.39 | 1:16.78 | |||||
8 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.66 | 1:18.21 | |||||
9 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.83 | 1:18.75 | |||||
10 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.03 | 1:19.83 | |||||
11 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.57 | 1:20.21 | |||||
12 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.87 | 1:23.47 | |||||
13 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.08 | 1:24.33 | |||||
14 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.62 | 1:30.07 | |||||
- | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 34.72 | 1:11.02 | |||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.01 | 1:12.32 | |||||
3 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.02 | 1:13.56 | |||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.46 | 1:14.57 | |||||
5 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.06 | 1:16.66 | |||||
6 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.40 | 1:16.91 | |||||
7 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.27 | 1:16.95 | |||||
8 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.45 | 1:17.19 | |||||
9 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.93 | 1:18.09 | |||||
10 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.39 | 1:18.56 | |||||
11 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.01 | 1:18.59 | |||||
12 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.70 | 1:19.73 | |||||
13 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.47 | 1:20.19 | |||||
14 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.06 | 1:20.42 | |||||
15 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.70 | 1:21.45 | |||||
16 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.98 | 1:24.15 | |||||
17 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.39 | 1:24.80 | |||||
18 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.61 | 1:26.57 | |||||
19 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.25 | 1:27.13 | |||||
20 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.96 | 1:27.24 | |||||
21 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.40 | 1:28.28 | |||||
22 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.30 | 1:43.04 | |||||
23 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 51.16 | 1:43.66 | |||||
- | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | Afmeldt | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Chabert Delhi | 2006 | Dubai | 38.35 | 1:18.42 | |||||
2 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.11 | 1:24.10 | |||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.30 | 1:24.40 | |||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.08 | 1:27.25 | |||||
5 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.86 | ||||||
6 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.39 | 1:29.27 | |||||
7 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.52 | 1:29.52 | |||||
8 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.23 | 1:31.76 | |||||
9 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.61 | 1:32.58 | |||||
10 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.58 | 1:33.32 | |||||
11 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.05 | 1:34.72 | |||||
12 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.90 | 1:34.77 | |||||
13 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.06 | 1:35.25 | |||||
14 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.75 | 1:36.17 | |||||
15 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.66 | 1:36.82 | |||||
16 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 49.15 | 1:39.13 | |||||
17 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.00 | 1:40.50 | |||||
18 | Melvin Walters | 2008 | Ystads Simsällskap | 49.59 | 1:41.70 | |||||
19 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.90 | 1:44.11 | |||||
20 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 51.19 | 1:44.21 | |||||
21 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.50 | 1:49.77 | |||||
22 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 55.91 | 1:49.99 | |||||
23 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.55 | ||||||
24 | Maximillian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 1:01.28 | 2:00.85 | |||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Amanda Strömberg | 1998 | DNS | |||||||
Ystads Simsällskap | 2:31.76 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 536 | 33.27 | 1:10.94 | 1:49.55 | 2:29.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.84 | |||||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 456 | 33.81 | 1:13.37 | 1:55.91 | 2:38.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.27 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 438 | 34.35 | 1:14.70 | 1:57.57 | 2:40.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.60 | |||||||||
4 | Victoria Husted Volden | 2003 | 308 | 37.96 | 1:23.91 | 2:12.13 | 3:00.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:53.52 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Gotfredsen | 2005 | 239 | 38.06 | 1:26.41 | 2:21.27 | 3:16.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.15 | |||||||||
2 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 220 | 41.02 | 2:24.90 | 3:21.49 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:17.40 | |||||||||
3 | Bianca Roos | 2006 | 147 | 46.64 | 1:46.84 | 2:49.65 | 3:50.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:55.78 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oline Ludvigsen | 2007 | 124 | 53.27 | 1:57.08 | 4:03.71 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:02.95 | |||||||||
2 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 116 | 56.03 | 2:03.33 | 3:06.45 | 4:09.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 82 | 1:02.31 | 2:13.46 | 3:26.92 | 4:39.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:47.74 | |||||||||
- | Sofie Emilie Lange | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:39.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Max Persson | 2001 | 378 | 30.98 | 1:08.53 | 1:50.30 | 2:34.20 | |||
Ystads Simsällskap | 2:19.42 | |||||||||
2 | Lucas Hoffmann | 2000 | 363 | 31.07 | 1:07.98 | 1:49.64 | 2:36.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.79 | |||||||||
3 | Matthæus Vámosi | 2000 | 337 | 33.08 | 1:13.83 | 1:55.81 | 2:40.21 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.86 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 459 | 32.54 | 1:10.65 | 1:47.81 | 2:24.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.83 | |||||||||
2 | William Kristensen | 2003 | 375 | 32.41 | 1:11.16 | 1:52.35 | 2:34.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:31.87 | |||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 367 | 32.06 | 1:10.50 | 1:52.32 | 2:35.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:19.47 | |||||||||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 319 | 35.18 | 1:16.10 | 2:00.42 | 2:43.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.66 | |||||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:27.38 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 436 | 31.50 | 1:08.35 | 1:47.57 | 2:26.98 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:26.33 | |||||||||
2 | August Sølvsteen | 2005 | 193 | 39.23 | 1:29.55 | 2:22.11 | 3:12.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Moefelt | 2006 | 184 | 41.34 | 1:33.44 | 2:25.59 | 3:16.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:16.17 | |||||||||
2 | William Brix Søhoel | 2006 | 182 | 43.65 | 1:36.65 | 2:28.48 | 3:16.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 495 | 1:11.49 | 2:27.44 | 3:43.41 | 4:58.89 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:54.19 | |||||||||
2 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 464 | 1:12.97 | 2:30.32 | 3:48.47 | 5:05.42 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:59.73 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 539 | 1:09.21 | 2:22.58 | 3:37.39 | 4:50.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:47.96 | |||||||||
2 | Felina Noe | 2002 | 526 | 1:08.35 | 2:22.82 | 3:38.57 | 4:52.81 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:53.84 | |||||||||
3 | Sara Melgar | 2002 | 431 | 1:12.49 | 2:31.11 | 3:52.54 | 5:12.99 | |||
Ystads Simsällskap | 5:02.60 | |||||||||
4 | Laura Sørensen | 2001 | 389 | 1:14.57 | 2:36.86 | 4:01.23 | 5:23.90 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 5:10.24 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 504 | 1:11.73 | 2:27.98 | 3:44.62 | 4:57.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:48.15 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 486 | 1:12.17 | 2:28.61 | 3:45.45 | 5:00.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:19.53 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 475 | 1:13.62 | 2:30.51 | 3:47.12 | 5:02.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:15.46 | |||||||||
4 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 461 | 1:12.60 | 2:31.17 | 3:50.61 | 5:06.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:09.25 | |||||||||
5 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 457 | 1:13.55 | 2:31.74 | 3:50.64 | 5:06.78 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:10.93 | |||||||||
6 | Anna Nørskov | 2004 | 457 | 1:13.57 | 2:32.12 | 5:06.89 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 5:05.43 | |||||||||
7 | Irma Nilsson | 2004 | 454 | 1:14.46 | 2:34.34 | 3:53.19 | 5:07.59 | |||
Ystads Simsällskap | 5:07.71 | |||||||||
8 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 451 | 1:14.29 | 2:32.64 | 3:52.38 | 5:08.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:02.62 | |||||||||
9 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 437 | 1:15.24 | 2:34.73 | 3:54.77 | 5:11.40 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:04.06 | |||||||||
10 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 431 | 1:14.07 | 2:33.83 | 3:53.77 | 5:12.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:11.15 | |||||||||
11 | Elin Kjellberg | 2003 | 420 | 2:34.31 | 3:53.96 | 5:15.72 | ||||
Ystads Simsällskap | 5:11.96 | |||||||||
12 | Victoria Husted Volden | 2003 | 337 | 1:19.85 | 2:46.12 | 4:13.03 | 5:39.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:13.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Andersen | 1999 | 553 | 1:04.07 | 2:13.02 | 3:21.56 | 4:27.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:14.96 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 578 | 1:03.37 | 2:10.33 | 3:17.60 | 4:24.13 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:05.93 | |||||||||
2 | Valdemar Kristensen | 2003 | 511 | 1:04.40 | 2:15.31 | 3:26.80 | 4:35.20 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:41.72 | |||||||||
3 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 416 | 1:09.78 | 2:24.66 | 3:40.81 | 4:54.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:43.01 | |||||||||
4 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 399 | 1:09.83 | 2:25.42 | 3:42.02 | 4:58.72 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:56.03 | |||||||||
5 | Victor Holm Larsen | 2003 | 392 | 1:09.04 | 2:26.32 | 3:45.15 | 5:00.69 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:59.51 | |||||||||
6 | Melker Svensson | 2002 | 375 | 1:10.99 | 2:28.77 | 3:48.41 | 5:04.98 | |||
Ystads Simsällskap | 4:53.95 | |||||||||
7 | Mathias Ehlers | 2003 | 372 | 1:12.76 | 2:31.70 | 3:50.63 | 5:05.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:54.08 | |||||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:49.06 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 465 | 1:06.45 | 2:20.76 | 3:34.63 | 4:43.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:14.01 | |||||||||
2 | Julian Birch | 2004 | 429 | 1:09.86 | 2:24.76 | 3:40.07 | 4:51.75 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:53.33 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 422 | 1:08.94 | 2:24.33 | 3:39.34 | 4:53.37 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:53.96 | |||||||||
4 | William Leth | 2004 | 385 | 1:13.79 | 2:30.67 | 3:47.76 | 5:02.33 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:08.12 | |||||||||
5 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 377 | 1:14.80 | 2:31.82 | 3:49.84 | 5:04.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:19.08 | |||||||||
6 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 347 | 1:12.36 | 2:32.20 | 3:53.53 | 5:13.00 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 5:12.93 | |||||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | 346 | 1:13.90 | 2:35.77 | 3:57.13 | 5:13.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:17.66 | |||||||||
8 | Alexander Halken | 2005 | 289 | 1:18.14 | 2:43.69 | 4:08.89 | 5:32.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:45.49 | |||||||||
9 | Marcus Madsen | 2005 | 270 | 1:19.35 | 2:45.69 | 4:13.25 | 5:40.45 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 5:39.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 18, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger 1 | 2004 | 489 | 4:53.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:39.81 | |||||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.87 | 1:13.16 | 1:13.16 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.02 | 1:19.65 | 2:32.81 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 32.62 | 1:13.86 | 3:46.67 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 30.86 | 1:07.10 | 4:53.77 | ||||||
2 | Søllerød Piger K2A | 2004 | 458 | 5:00.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 38.44 | 1:17.78 | 1:17.78 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 38.74 | 1:23.50 | 2:41.28 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 33.44 | 1:12.69 | 3:53.97 | ||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 31.71 | 1:06.37 | 5:00.34 | ||||||
3 | Gsc Piger 2 | 2004 | 415 | 5:10.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:51.22 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 39.73 | 1:21.00 | 1:21.00 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 37.46 | 1:20.31 | 2:41.31 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 36.56 | 1:20.47 | 4:01.78 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 31.89 | 1:08.51 | 5:10.29 | ||||||
4 | Hs Årgang1 | 2004 | 402 | 5:13.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:07.00 | |||||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 36.89 | 1:16.75 | 1:16.75 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 41.93 | 1:31.08 | 2:47.83 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 34.94 | 1:16.14 | 4:03.97 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 32.59 | 1:09.63 | 5:13.60 | ||||||
5 | Søllerød Piger K2B | 2004 | 338 | 5:32.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:40.00 | |||||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 41.67 | 1:25.79 | 1:25.79 | ||||||
Frederikke Larsen | 2005 | 43.03 | 1:32.42 | 2:58.21 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 36.76 | 1:22.97 | 4:21.18 | ||||||
Laura Bang | 2004 | 33.29 | 1:11.04 | 5:32.22 | ||||||
6 | Yss 1 Årg.piger | 2004 | 332 | 5:34.32 | ||||||
Ystads Simsällskap | 5:50.19 | |||||||||
Johanna Jönsson | 2005 | 42.57 | 1:27.91 | 1:27.91 | ||||||
Tea Stark Friis | 2006 | 39.78 | 1:27.28 | 2:55.19 | ||||||
Linn Martinsson | 2004 | 39.13 | 1:29.59 | 4:24.78 | ||||||
Irma Nilsson | 2004 | 32.80 | 1:09.54 | 5:34.32 | ||||||
7 | Gsc Piger 3 | 2004 | 308 | 5:42.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:10.44 | |||||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 41.78 | 1:26.05 | 1:26.05 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 45.04 | 1:35.01 | 3:01.06 | ||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 36.77 | 1:24.75 | 4:25.81 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 35.50 | 1:16.91 | 5:42.72 | ||||||
8 | Yss 2 Årg.piger | 2004 | 278 | 5:54.68 | ||||||
Ystads Simsällskap | 6:03.45 | |||||||||
Felicia Leo | 2006 | 41.58 | 1:25.83 | 1:25.83 | ||||||
Hannah Nilsson | 2006 | 46.26 | 1:40.34 | 3:06.17 | ||||||
Marina Jönsson | 2004 | 42.73 | 1:36.61 | 4:42.78 | ||||||
Liv Martinsson | 2004 | 33.79 | 1:11.90 | 5:54.68 | ||||||
9 | Hs Årgang2 | 2004 | 273 | 5:56.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 6:00.00 | |||||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 43.04 | 1:27.86 | 1:27.86 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 48.07 | 1:46.19 | 3:14.05 | ||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 40.45 | 1:29.70 | 4:43.75 | ||||||
Emma Philip | 2005 | 35.09 | 1:12.83 | 5:56.58 | ||||||
10 | Yss 3 Årg.piger | 2004 | 213 | 6:27.48 | ||||||
Ystads Simsällskap | 6:30.87 | |||||||||
Anna Melgar | 2004 | 46.79 | 1:36.57 | 1:36.57 | ||||||
Tindra Alstierna | 2006 | 48.80 | 1:47.95 | 3:24.52 | ||||||
Elize Jönsson | 2006 | 43.60 | 1:40.11 | 5:04.63 | ||||||
Olivia Malmborg | 2006 | 40.08 | 1:22.85 | 6:27.48 | ||||||
11 | Hs Årgang3 | 2004 | 195 | 6:38.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 6:30.00 | |||||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 47.62 | 1:37.76 | 1:37.76 | ||||||
Amalie Busch Erhardi | 2006 | 50.58 | 1:47.41 | 3:25.17 | ||||||
Mille Dige From | 2004 | 50.58 | 1:58.11 | 5:23.28 | ||||||
Isabella El-Nagdy | 2005 | 35.28 | 1:15.69 | 6:38.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Damer | 2001 | 599 | 4:34.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:33.10 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 35.27 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 37.42 | 1:19.08 | 2:29.13 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.72 | 1:04.55 | 3:33.68 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 28.69 | 1:00.86 | 4:34.54 | ||||||
2 | Gsc Damer 2 | 1990 | 497 | 4:52.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:39.80 | |||||||||
Freja Gram | 1999 | 35.55 | 1:11.11 | 1:11.11 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 37.54 | 1:22.08 | 2:33.19 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 31.75 | 1:08.67 | 3:41.86 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 31.99 | 1:10.42 | 4:52.28 | ||||||
3 | Søllerød Piger K1 | 2001 | 463 | 4:59.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:50.00 | |||||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 38.10 | 1:17.62 | 1:17.62 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 37.43 | 1:21.41 | 2:39.03 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 32.96 | 1:13.47 | 3:52.50 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 31.65 | 1:06.70 | 4:59.20 | ||||||
4 | Yss 1 Jun-Sen Piger | 2001 | 452 | 5:01.59 | ||||||
Ystads Simsällskap | 4:51.38 | |||||||||
Tilde Larsson | 2001 | 37.71 | 1:19.10 | 1:19.10 | ||||||
Elin Kjellberg | 2003 | 41.51 | 1:28.35 | 2:47.45 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 30.29 | 1:07.90 | 3:55.35 | ||||||
Maja Åkesson | 2002 | 30.82 | 1:06.24 | 5:01.59 | ||||||
5 | Hs Jun-Sen1 | 2001 | 404 | 5:13.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:55.00 | |||||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 37.90 | 1:16.19 | 1:16.19 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 41.22 | 1:27.21 | 2:43.40 | ||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 36.75 | 1:21.89 | 4:05.29 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 31.92 | 1:07.77 | 5:13.06 | ||||||
6 | Yss 2 Jun-Sen Piger | 2001 | 368 | 5:22.98 | ||||||
Ystads Simsällskap | 5:27.41 | |||||||||
Elvira Eriksson | 2003 | 39.30 | 1:21.85 | 1:21.85 | ||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 41.67 | 1:29.82 | 2:51.67 | ||||||
Sara Melgar | 2002 | 36.53 | 1:22.44 | 4:14.11 | ||||||
Julia Frederiksen | 2001 | 32.20 | 1:08.87 | 5:22.98 | ||||||
7 | Stt-Stjernerne | 2001 | 182 | 6:48.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 6:30.00 | |||||||||
Caroline Møller | 2002 | 48.71 | 1:42.22 | 1:42.22 | ||||||
Jasmin Danielsen | 2001 | 57.73 | 2:03.30 | 3:45.52 | ||||||
Sofia Mohammadi | 2005 | 42.97 | 1:42.72 | 5:28.24 | ||||||
Emilia Høffer | 2001 | 36.57 | 1:20.05 | 6:48.29 | ||||||
- | Dragsholm Piger 1 | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 5:10.11 | |||||||||
Alberte Holst Schilling | 2003 | 39.35 | 1:20.54 | 1:20.54 | ||||||
Felina Noe | 2002 | 42.24 | 1:29.47 | 2:50.01 | ||||||
Camille Neess | 2003 | 34.40 | 1:19.66 | 4:09.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 20, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hs Årgang1 | 2004 | 410 | 4:38.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:38.00 | |||||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 35.59 | 1:13.34 | 1:13.34 | ||||||
Janus Schnabl | 2003 | 38.43 | 1:22.50 | 2:35.84 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 29.33 | 1:04.30 | 3:40.14 | ||||||
Fillip Bruhn | 2003 | 27.42 | 58.81 | 4:38.95 | ||||||
2 | Søllerød Herrer K2A | 2004 | 386 | 4:44.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:20.00 | |||||||||
Mathias Ehlers | 2003 | 37.82 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 36.61 | 1:19.77 | 2:35.33 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 30.77 | 1:07.69 | 3:43.02 | ||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 29.70 | 1:01.62 | 4:44.64 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2003 | 377 | 4:46.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:29.61 | |||||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 33.74 | 1:09.90 | 1:09.90 | ||||||
Silas Fessel | 2004 | 38.94 | 1:24.09 | 2:33.99 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 31.96 | 1:09.27 | 3:43.26 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 29.48 | 1:03.50 | 4:46.76 | ||||||
4 | Dragsholm Drenge 1 | 2004 | 372 | 4:48.01 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 4:40.11 | |||||||||
Elias Noe | 2004 | 36.58 | 1:16.13 | 1:16.13 | ||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 37.99 | 1:23.18 | 2:39.31 | ||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 30.86 | 1:08.00 | 3:47.31 | ||||||
Victor Holm Larsen | 2003 | 28.62 | 1:00.70 | 4:48.01 | ||||||
5 | Gsc Drenge 2 | 2003 | 307 | 5:07.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:43.78 | |||||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 38.36 | 1:20.74 | 1:20.74 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 40.10 | 1:26.58 | 2:47.32 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 33.45 | 1:13.50 | 4:00.82 | ||||||
William Leth | 2004 | 31.56 | 1:06.34 | 5:07.16 | ||||||
6 | Yss 1 Årg. Boys | 2004 | 294 | 5:11.56 | ||||||
Ystads Simsällskap | 5:11.53 | |||||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 38.67 | 1:19.47 | 1:19.47 | ||||||
Aron Persson | 2004 | 37.88 | 1:23.43 | 2:42.90 | ||||||
Ugnius Melieska | 2004 | 34.87 | 1:19.96 | 4:02.86 | ||||||
Isak Klamming | 2003 | 32.78 | 1:08.70 | 5:11.56 | ||||||
7 | Gsc Drenge 3 | 2003 | 198 | 5:55.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:50.91 | |||||||||
Mattias Sand Nielsen | 2005 | 42.19 | 1:24.73 | 1:24.73 | ||||||
Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 48.96 | 1:43.49 | 3:08.22 | ||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 41.74 | 1:32.60 | 4:40.82 | ||||||
Anders Junker | 2005 | 34.83 | 1:14.31 | 5:55.13 | ||||||
- | Hs Årgang2 | 2004 | DSQ | svøm ryg v/350 m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:00.00 | |||||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 39.80 | 1:22.57 | 1:22.57 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 38.80 | 1:23.83 | 2:46.40 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 34.08 | 1:16.51 | 4:02.91 | ||||||
- | Søllerød Herrer K2B | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 6:00.00 | |||||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 37.90 | 1:17.63 | 1:17.63 | ||||||
Alexander Halken | 2005 | 40.98 | 1:29.21 | 2:46.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Herrer | 2001 | 550 | 4:12.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:01.60 | |||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 29.92 | 1:01.24 | 1:01.24 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 33.06 | 1:12.40 | 2:13.64 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 28.95 | 1:04.45 | 3:18.09 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 25.81 | 54.84 | 4:12.93 | ||||||
2 | Søllerød Herrer K1 | 2001 | 518 | 4:18.02 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
Janus Rosholm | 2002 | 32.33 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 33.71 | 1:10.60 | 2:17.97 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 29.55 | 1:05.44 | 3:23.41 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 25.86 | 54.61 | 4:18.02 | ||||||
3 | Yss 1 Jun-Sen Boys | 2001 | 500 | 4:21.06 | ||||||
Ystads Simsällskap | 4:14.79 | |||||||||
Erik Stoltz | 1998 | 31.60 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Max Persson | 2001 | 33.07 | 1:13.33 | 2:19.91 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 29.05 | 1:05.94 | 3:25.85 | ||||||
Gustaf Persson | 2001 | 25.29 | 55.21 | 4:21.06 | ||||||
4 | Hs Jun-Sen1 | 2001 | 461 | 4:28.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:20.00 | |||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 33.19 | 1:09.36 | 1:09.36 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 31.93 | 1:10.21 | 2:19.57 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 28.24 | 1:00.46 | 3:20.03 | ||||||
Christoffer Hove | 2002 | 31.90 | 1:08.27 | 4:28.30 | ||||||
5 | Stt-Stjernerne | 2000 | 328 | 5:00.31 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:55.00 | |||||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 36.12 | 1:15.74 | 1:15.74 | ||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 38.09 | 1:24.05 | 2:39.79 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 32.13 | 1:13.49 | 3:53.28 | ||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 32.32 | 1:07.03 | 5:00.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 22, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 440 | 1:19.32 | 2:54.56 | 4:33.13 | 5:50.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:36.01 | |||||||||
Løb 22, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Melgar | 2002 | 391 | 1:21.53 | 2:54.94 | 4:42.35 | 6:04.06 | |||
Ystads Simsällskap | 5:55.34 | |||||||||
Løb 22, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 535 | 1:12.18 | 2:37.75 | 4:13.69 | 5:27.99 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:26.03 | |||||||||
2 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 413 | 1:19.26 | 2:51.76 | 4:37.40 | 5:57.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:47.94 | |||||||||
3 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 369 | 1:29.94 | 3:06.50 | 4:50.73 | 6:11.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:57.48 | |||||||||
4 | Anna Melgar | 2004 | 235 | 1:44.34 | 3:34.08 | 5:34.93 | 7:11.46 | |||
Ystads Simsällskap | 7:05.03 | |||||||||
Løb 22, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 527 | 1:18.25 | 2:39.64 | 4:16.08 | 5:29.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:35.23 | |||||||||
2 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 392 | 1:20.06 | 2:59.71 | 4:43.47 | 6:03.78 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:06.06 | |||||||||
3 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 389 | 1:24.35 | 2:53.23 | 4:36.32 | 6:04.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:50.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 09:34 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 458 | 1:09.02 | 2:29.18 | 4:05.43 | 5:16.33 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:01.28 | |||||||||
2 | Zilas Aarestrup | 2003 | 424 | 1:13.35 | 2:32.89 | 4:14.08 | 5:24.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:31.01 | |||||||||
3 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 403 | 1:08.20 | 2:35.87 | 4:15.74 | 5:30.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:34.36 | |||||||||
4 | William Kristensen | 2003 | 401 | 1:10.82 | 2:39.45 | 4:18.15 | 5:30.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:24.31 | |||||||||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 396 | 1:10.75 | 2:35.60 | 4:18.19 | 5:31.78 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 5:23.61 | |||||||||
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 410 | 1:09.05 | 2:34.13 | 4:15.26 | 5:28.22 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 5:15.11 | |||||||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 401 | 1:14.82 | 2:43.98 | 4:20.16 | 5:30.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 393 | 1:17.39 | 2:43.01 | 4:21.19 | 5:32.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:56.08 | |||||||||
4 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 358 | 1:13.04 | 2:46.46 | 4:25.17 | 5:43.33 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:20.00 | |||||||||
5 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 177 | 1:34.66 | 3:26.10 | 5:38.55 | 7:13.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 7:14.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Strömberg | 1998 | 462 | 34.99 | ||||||
Ystads Simsällskap | 33.59 | |||||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 401 | 36.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.97 | |||||||||
3 | Emilia Frederiksen | 2000 | 360 | 38.01 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.02 | |||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tilde Larsson | 2001 | 462 | 35.00 | ||||||
Ystads Simsällskap | 32.28 | |||||||||
2 | Maja Åkesson | 2002 | 387 | 37.11 | ||||||
Ystads Simsällskap | 35.26 | |||||||||
3 | Julia Frederiksen | 2001 | 335 | 38.94 | ||||||
Ystads Simsällskap | 37.93 | |||||||||
4 | Laura Sørensen | 2001 | 309 | 40.02 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 38.57 | |||||||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | 248 | 43.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
6 | Caroline Møller | 2002 | 227 | 44.32 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.88 | |||||||||
7 | Jasmin Danielsen | 2001 | 167 | 49.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.98 | |||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 570 | 32.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.96 | |||||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 508 | 33.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.65 | |||||||||
3 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 497 | 34.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 473 | 34.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.98 | |||||||||
5 | Clara Toft | 2004 | 442 | 35.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.42 | |||||||||
6 | Camille Neess | 2003 | 401 | 36.69 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.58 | |||||||||
7 | Sille Bachmann | 2004 | 392 | 36.96 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
8 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 384 | 37.21 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.38 | |||||||||
9 | Amalie Schou | 2003 | 357 | 38.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.03 | |||||||||
10 | Pauline Drucker | 2004 | 357 | 38.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.21 | |||||||||
11 | Ella Rasmussen | 2004 | 349 | 38.41 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 38.30 | |||||||||
12 | Rebecca Sangild | 2003 | 318 | 39.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
13 | Maria Hardis | 2004 | 256 | 42.60 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.03 | |||||||||
14 | Mille Dige From | 2004 | 230 | 44.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.01 | |||||||||
15 | Anne Louise Ingleby | 2003 | 214 | 45.18 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.07 | |||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 523 | 33.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.70 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 516 | 33.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | 480 | 34.56 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
4 | Alba Mantoni | 2006 | 422 | 36.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.77 | |||||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 413 | 36.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.05 | |||||||||
6 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 412 | 36.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.01 | |||||||||
7 | Josefine Staudt | 2005 | 369 | 37.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
8 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 368 | 37.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.57 | |||||||||
9 | Luna Christensen | 2005 | 360 | 38.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.51 | |||||||||
10 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 358 | 38.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.58 | |||||||||
11 | Molly Szczepanski | 2006 | 346 | 38.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.28 | |||||||||
12 | Johanna Jönsson | 2005 | 340 | 38.76 | ||||||
Ystads Simsällskap | 38.86 | |||||||||
13 | Anna E.e. Balle | 2006 | 328 | 39.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.13 | |||||||||
14 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 323 | 39.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.31 | |||||||||
15 | Dina Shapley | 2006 | 321 | 39.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.08 | |||||||||
16 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 311 | 39.90 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.58 | |||||||||
17 | Elize Jönsson | 2006 | 309 | 40.00 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.02 | |||||||||
18 | Bianca Roos | 2006 | 309 | 40.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.14 | |||||||||
19 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 308 | 40.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.55 | |||||||||
20 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 301 | 40.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.91 | |||||||||
21 | Tea Stark Friis | 2006 | 297 | 40.55 | ||||||
Ystads Simsällskap | 42.17 | |||||||||
22 | Freja Threms | 2005 | 289 | 40.91 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 41.85 | |||||||||
23 | Olivia Malmborg | 2006 | 286 | 41.06 | ||||||
Ystads Simsällskap | 40.80 | |||||||||
24 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 285 | 41.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.78 | |||||||||
25 | Anna Røjel | 2006 | 285 | 41.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.80 | |||||||||
26 | Alma Gotfredsen | 2005 | 285 | 41.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
27 | Johanne Hummelmose | 2006 | 280 | 41.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.61 | |||||||||
28 | Katrine Hansen | 2006 | 272 | 41.75 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.70 | |||||||||
29 | Signe Munk Hvid | 2006 | 269 | 41.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.22 | |||||||||
30 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 266 | 42.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.44 | |||||||||
31 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 259 | 42.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.52 | |||||||||
32 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 256 | 42.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.23 | |||||||||
33 | Frederikke Poulsen | 2006 | 254 | 42.70 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.76 | |||||||||
34 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 251 | 42.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.40 | |||||||||
35 | Emma Haagen | 2006 | 247 | 43.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.14 | |||||||||
36 | Sofie Larsen | 2005 | 244 | 43.25 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
37 | Hanna Rørbech | 2006 | 243 | 43.33 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.26 | |||||||||
38 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 239 | 43.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.65 | |||||||||
39 | Evelyn Nyborg | 2005 | 215 | 45.16 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
40 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 208 | 45.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.60 | |||||||||
41 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 205 | 45.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.87 | |||||||||
42 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 200 | 46.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.88 | |||||||||
43 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 185 | 47.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.91 | |||||||||
44 | Maja Hansen | 2006 | 166 | 49.15 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.58 | |||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Borchorst | 2007 | 247 | 43.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.88 | |||||||||
2 | Alice Strömberg | 2007 | 246 | 43.18 | ||||||
Ystads Simsällskap | 42.83 | |||||||||
3 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 237 | 43.68 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 53.49 | |||||||||
4 | Isabella M. Madsen | 2007 | 220 | 44.76 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.44 | |||||||||
5 | Isabelle Leo | 2009 | 217 | 44.98 | ||||||
Ystads Simsällskap | 52.29 | |||||||||
6 | Caroline Terney | 2007 | 209 | 45.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.93 | |||||||||
7 | Helene Heegaard | 2007 | 208 | 45.66 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
8 | Annabella Nathansen | 2007 | 208 | 45.67 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.52 | |||||||||
9 | Amalie Møller | 2007 | 196 | 46.57 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.37 | |||||||||
10 | Elsa Lundstedt | 2007 | 193 | 46.81 | ||||||
Ystads Simsällskap | 44.39 | |||||||||
11 | Molly Emilsson | 2008 | 182 | 47.73 | ||||||
Ystads Simsällskap | 49.10 | |||||||||
12 | Mathilde Kristensen | 2007 | 179 | 47.95 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.80 | |||||||||
13 | Emilie Neess | 2007 | 166 | 49.15 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 51.42 | |||||||||
14 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 162 | 49.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.22 | |||||||||
15 | Therese Dommer | 2009 | 160 | 49.80 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.19 | |||||||||
16 | Victoria Pedersen | 2008 | 159 | 49.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 54.51 | |||||||||
17 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 155 | 50.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
18 | Ida Fiala Kohl | 2008 | 152 | 50.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.52 | |||||||||
19 | Emilia Malmborg | 2008 | 143 | 51.71 | ||||||
Ystads Simsällskap | 55.36 | |||||||||
20 | Camilla Schnabl | 2008 | 139 | 52.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.69 | |||||||||
21 | Elisabeth Rix Melchiorsen | 2008 | 134 | 52.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 57.97 | |||||||||
22 | Kamilla Figurski | 2008 | 129 | 53.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.06 | |||||||||
23 | Tora Stark Friis | 2008 | 128 | 53.61 | ||||||
Ystads Simsällskap | 52.64 | |||||||||
24 | Filippa Siim | 2008 | 108 | 56.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.61 | |||||||||
25 | Johanna Silow | 2008 | 95 | 59.28 | ||||||
Ystads Simsällskap | 59.70 | |||||||||
26 | Rosamarie Grevelund | 2007 | 93 | 59.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.71 | |||||||||
- | Isabella Weise | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Stoltz | 1998 | 475 | 30.79 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.33 | |||||||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 450 | 31.35 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 513 | 30.03 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 459 | 31.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.45 | |||||||||
3 | Emil Jespersen | 2001 | 439 | 31.61 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.12 | |||||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | 343 | 34.31 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.85 | |||||||||
5 | Laurids Holme | 2000 | 340 | 34.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
6 | Patrick S. Hansen | 2000 | 335 | 34.59 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.93 | |||||||||
- | Jesper Schiødt | 2001 | afmeldt | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 506 | 30.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.60 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 443 | 31.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.14 | |||||||||
3 | Fillip Bruhn | 2003 | 373 | 33.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.11 | |||||||||
4 | Mathias Ehlers | 2003 | 345 | 34.25 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | 336 | 34.57 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.79 | |||||||||
6 | Isak Klamming | 2003 | 317 | 35.23 | ||||||
Ystads Simsällskap | 35.22 | |||||||||
7 | Harald Riisager | 2003 | 302 | 35.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.52 | |||||||||
8 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 277 | 36.85 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.28 | |||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 364 | 33.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.94 | |||||||||
2 | August Arup Neergaard | 2005 | 363 | 33.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.25 | |||||||||
3 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 350 | 34.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.23 | |||||||||
4 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 323 | 35.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
5 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 321 | 35.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.69 | |||||||||
6 | Hugo Stoltz | 2004 | 313 | 35.39 | ||||||
Ystads Simsällskap | 33.86 | |||||||||
6 | Louie Hansen | 2005 | 313 | 35.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.35 | |||||||||
8 | Ugnius Melieska | 2004 | 312 | 35.42 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.97 | |||||||||
9 | Anders Junker | 2005 | 306 | 35.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
10 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 294 | 36.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.87 | |||||||||
11 | Axel Björnsson | 2005 | 290 | 36.28 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.29 | |||||||||
12 | Alexander Griffin | 2004 | 280 | 36.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.64 | |||||||||
13 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 272 | 37.08 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.36 | |||||||||
14 | Asbjørn Olesen | 2004 | 265 | 37.40 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.70 | |||||||||
15 | Sune Vergmann | 2005 | 264 | 37.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.67 | |||||||||
16 | Silas Fessel | 2004 | 259 | 37.68 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.03 | |||||||||
17 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 250 | 38.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.70 | |||||||||
18 | August Sølvsteen | 2005 | 248 | 38.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.26 | |||||||||
19 | Alexander Silow | 2005 | 244 | 38.47 | ||||||
Ystads Simsällskap | 47.38 | |||||||||
20 | Calvin Konge Neess | 2005 | 241 | 38.59 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 44.80 | |||||||||
21 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 238 | 38.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.38 | |||||||||
22 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 234 | 39.00 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.28 | |||||||||
23 | Erik Schmidt | 2005 | 231 | 39.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.89 | |||||||||
24 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 229 | 39.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.45 | |||||||||
25 | Frederik Rasmussen | 2005 | 171 | 43.26 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.78 | |||||||||
26 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 153 | 44.94 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.09 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.21 | |||||||||
- | William Rützou | 2005 | Afmeldt | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.89 | |||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 234 | 38.97 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.10 | |||||||||
2 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 218 | 39.94 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.51 | |||||||||
3 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 214 | 40.14 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
4 | Thor Andersen | 2007 | 200 | 41.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.31 | |||||||||
5 | Anders W. Pedersen | 2006 | 191 | 41.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.73 | |||||||||
6 | Christian Nimb | 2006 | 185 | 42.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.88 | |||||||||
7 | Emil Olsen | 2006 | 162 | 44.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.05 | |||||||||
8 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 158 | 44.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 50.08 | |||||||||
9 | Melvin Walters | 2008 | 150 | 45.21 | ||||||
Ystads Simsällskap | 44.67 | |||||||||
10 | Linus Noe | 2008 | 143 | 45.94 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 47.83 | |||||||||
11 | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | 104 | 51.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.82 | |||||||||
12 | Marcus Westmark Holm | 2007 | 103 | 51.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.60 | |||||||||
13 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | 97 | 52.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Cosmo Kyriakidis | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 56.63 | |||||||||
- | Sebastian Engelbrecht | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Noah El-Nagdy | 2007 | DSQ | Afsl. mave | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 56.23 | |||||||||
- | Simon Hejbroch | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 522 | 29.39 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | 505 | 29.71 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.17 | |||||||||
3 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 480 | 30.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
4 | Isabella Ringbæk | 1998 | 366 | 33.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
5 | Emilia Frederiksen | 2000 | 361 | 33.24 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.61 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Åkesson | 2002 | 486 | 30.10 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.81 | |||||||||
2 | Felina Noe | 2002 | 469 | 30.46 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.23 | |||||||||
3 | Julia Frederiksen | 2001 | 410 | 31.84 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.64 | |||||||||
4 | Laura Sørensen | 2001 | 406 | 31.95 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
5 | Hanna Björnsdotter | 2002 | 377 | 32.76 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.51 | |||||||||
6 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 332 | 34.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
7 | Emilia Høffer | 2001 | 304 | 35.18 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.01 | |||||||||
8 | Caroline Møller | 2002 | 278 | 36.26 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.90 | |||||||||
9 | Jasmin Danielsen | 2001 | 165 | 43.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.99 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elena Westmark Holm | 2003 | 522 | 29.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.86 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 522 | 29.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.95 | |||||||||
3 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 508 | 29.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.12 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 507 | 29.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.35 | |||||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | 503 | 29.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.34 | |||||||||
6 | Anna Nørskov | 2004 | 499 | 29.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
7 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 496 | 29.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.77 | |||||||||
8 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 495 | 29.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.92 | |||||||||
9 | Astrid Thimmer | 2003 | 487 | 30.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.78 | |||||||||
10 | Nicoline Hansen | 2004 | 484 | 30.13 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
11 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 482 | 30.17 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
12 | Elin Kjellberg | 2003 | 476 | 30.31 | ||||||
Ystads Simsällskap | 30.67 | |||||||||
13 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 461 | 30.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
14 | Irma Nilsson | 2004 | 458 | 30.69 | ||||||
Ystads Simsällskap | 30.86 | |||||||||
15 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 443 | 31.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.09 | |||||||||
16 | Kamille Lundberg | 2003 | 437 | 31.17 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
17 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 429 | 31.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.21 | |||||||||
18 | Camille Neess | 2003 | 427 | 31.43 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
18 | Sophia Bøttger | 2004 | 427 | 31.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
20 | Amalie Schou | 2003 | 423 | 31.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.69 | |||||||||
21 | Linn Martinsson | 2004 | 419 | 31.63 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.74 | |||||||||
22 | Laura Bang | 2004 | 416 | 31.69 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
23 | Rebecca Sangild | 2003 | 410 | 31.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
24 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 402 | 32.07 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
25 | Liv Martinsson | 2004 | 396 | 32.22 | ||||||
Ystads Simsällskap | 32.49 | |||||||||
26 | Elvira Eriksson | 2003 | 392 | 32.34 | ||||||
Ystads Simsällskap | 32.49 | |||||||||
27 | Sille Bachmann | 2004 | 391 | 32.36 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
28 | Ella Rasmussen | 2004 | 374 | 32.84 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
29 | Victoria Husted Volden | 2003 | 372 | 32.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.92 | |||||||||
30 | Maria Hardis | 2004 | 352 | 33.51 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
31 | Frederikke Smidt | 2004 | 347 | 33.67 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.11 | |||||||||
32 | Anne Louise Ingleby | 2003 | 305 | 35.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
33 | Mille Dige From | 2004 | 271 | 36.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.41 | |||||||||
34 | Anna Melgar | 2004 | 264 | 36.86 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.74 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 444 | 31.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.50 | |||||||||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 441 | 31.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.16 | |||||||||
3 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 422 | 31.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
4 | Anna Røjel | 2006 | 421 | 31.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
5 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 419 | 31.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
6 | Anna R. Strøbek | 2005 | 412 | 31.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.86 | |||||||||
7 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 409 | 31.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.17 | |||||||||
8 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 391 | 32.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.46 | |||||||||
9 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 389 | 32.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.53 | |||||||||
10 | Alba Mantoni | 2006 | 387 | 32.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
10 | Kamma Rasmussen | 2006 | 387 | 32.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
12 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 376 | 32.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
13 | Felicia Leo | 2006 | 372 | 32.90 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.60 | |||||||||
14 | Molly Szczepanski | 2006 | 372 | 32.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
15 | Katrine Hansen | 2006 | 367 | 33.04 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
16 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 353 | 33.48 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
17 | Tea Stark Friis | 2006 | 352 | 33.50 | ||||||
Ystads Simsällskap | 33.62 | |||||||||
18 | Dina Shapley | 2006 | 352 | 33.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
19 | Emma Philip | 2005 | 338 | 33.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.35 | |||||||||
20 | Tindra Alstierna | 2006 | 337 | 33.99 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.13 | |||||||||
21 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 335 | 34.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.42 | |||||||||
22 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 325 | 34.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.99 | |||||||||
22 | Johanna Jönsson | 2005 | 325 | 34.41 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.28 | |||||||||
24 | Evelyn Nyborg | 2005 | 315 | 34.76 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
25 | Signe Munk Hvid | 2006 | 294 | 35.56 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
26 | Elize Jönsson | 2006 | 291 | 35.70 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.09 | |||||||||
27 | Sofie Larsen | 2005 | 290 | 35.76 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.39 | |||||||||
28 | Hannah Nilsson | 2006 | 283 | 36.02 | ||||||
Ystads Simsällskap | 37.54 | |||||||||
29 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 274 | 36.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
30 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 273 | 36.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.79 | |||||||||
31 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 268 | 36.67 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.46 | |||||||||
32 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 266 | 36.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.52 | |||||||||
33 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 260 | 37.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.46 | |||||||||
34 | Emma Haagen | 2006 | 254 | 37.36 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.06 | |||||||||
35 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 246 | 37.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.09 | |||||||||
36 | Hanna Rørbech | 2006 | 241 | 37.99 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.27 | |||||||||
37 | Tindra Karlsson | 2006 | 195 | 40.78 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.59 | |||||||||
38 | Maja Hansen | 2006 | 189 | 41.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.95 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alice Strömberg | 2007 | 326 | 34.38 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.56 | |||||||||
2 | Molly Borchorst | 2007 | 300 | 35.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
3 | Tyra Rundgren | 2008 | 288 | 35.81 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.14 | |||||||||
4 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 275 | 36.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.53 | |||||||||
5 | Caroline Terney | 2007 | 253 | 37.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
6 | Isabella M. Madsen | 2007 | 249 | 37.60 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.95 | |||||||||
7 | Helene Heegaard | 2007 | 246 | 37.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
8 | Emilie Dommer | 2007 | 240 | 38.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.58 | |||||||||
9 | Annabella Nathansen | 2007 | 234 | 38.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
10 | Mathilde Kristensen | 2007 | 234 | 38.39 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
11 | Molly Emilsson | 2008 | 226 | 38.81 | ||||||
Ystads Simsällskap | 40.21 | |||||||||
12 | Isabelle Leo | 2009 | 221 | 39.10 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.49 | |||||||||
13 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 215 | 39.49 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
14 | Julia Thörn | 2007 | 212 | 39.67 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
15 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 199 | 40.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
16 | Emilie Neess | 2007 | 178 | 42.02 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
17 | Emilia Malmborg | 2008 | 158 | 43.72 | ||||||
Ystads Simsällskap | 47.24 | |||||||||
18 | Amalie Møller | 2007 | 152 | 44.35 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.39 | |||||||||
19 | Ida Fiala Kohl | 2008 | 143 | 45.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.13 | |||||||||
20 | Victoria Pedersen | 2008 | 141 | 45.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.93 | |||||||||
21 | Tora Stark Friis | 2008 | 140 | 45.58 | ||||||
Ystads Simsällskap | 46.85 | |||||||||
22 | Therese Dommer | 2009 | 139 | 45.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.10 | |||||||||
23 | Kamilla Figurski | 2008 | 135 | 46.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.81 | |||||||||
24 | Filippa Siim | 2008 | 117 | 48.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.29 | |||||||||
25 | Elisabeth Rix Melchiorsen | 2008 | 92 | 52.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.09 | |||||||||
26 | Anna Hjuler Britze | 2010 | 84 | 53.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Mathilde Mossin Brønden | 2009 | 78 | 55.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Rosamarie Grevelund | 2007 | 77 | 55.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.73 | |||||||||
29 | Camilla Schnabl | 2008 | 75 | 55.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.08 | |||||||||
30 | Linn Stråhle | 2009 | 75 | 55.98 | ||||||
Ystads Simsällskap | 56.17 | |||||||||
31 | Freja Unold | 2009 | 66 | 58.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Johanna Silow | 2008 | 66 | 58.53 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
33 | Agnethe Overgaard | 2010 | 64 | 58.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Emma Majo Schmiegelow | 2010 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Isabella Weise | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Malou Wegener | 2009 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.03 | |||||||||
- | Elice Casimir | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ystads Simsällskap | 42.11 | |||||||||
- | Emma Nilsson | 2008 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ystads Simsällskap | 43.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adam Hansen | 1998 | 467 | 26.94 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
2 | Erik Stoltz | 1998 | 462 | 27.03 | ||||||
Ystads Simsällskap | 26.59 | |||||||||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 442 | 27.45 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
- | Kim Emil K. Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | 561 | 25.35 | ||||||
Ystads Simsällskap | 25.13 | |||||||||
2 | Jannick Hansen | 2001 | 539 | 25.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 25.45 | |||||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 509 | 26.18 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
4 | Emil Jespersen | 2001 | 501 | 26.31 | ||||||
Ystads Simsällskap | 26.71 | |||||||||
5 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 479 | 26.71 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 26.99 | |||||||||
6 | Viktor Eibye | 2001 | 476 | 26.78 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 27.32 | |||||||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 446 | 27.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.12 | |||||||||
8 | Marcus Munkholm | 2001 | 409 | 28.15 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.96 | |||||||||
9 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 364 | 29.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
- | Jesper Schiødt | 2001 | Afmeldt | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.64 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 532 | 25.79 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.09 | |||||||||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 483 | 26.65 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 26.54 | |||||||||
3 | Fillip Bruhn | 2003 | 475 | 26.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.53 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 465 | 26.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.60 | |||||||||
5 | Janus Rosholm | 2002 | 463 | 27.02 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.25 | |||||||||
6 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 446 | 27.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.15 | |||||||||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | 438 | 27.53 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
8 | Alexander Stærkær | 2002 | 420 | 27.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
9 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | 414 | 28.04 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 28.38 | |||||||||
10 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 404 | 28.28 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
11 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 403 | 28.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.73 | |||||||||
12 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 394 | 28.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.41 | |||||||||
13 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 374 | 29.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.26 | |||||||||
13 | Melker Svensson | 2002 | 374 | 29.00 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.01 | |||||||||
15 | Anders Hvidt | 2002 | 371 | 29.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.83 | |||||||||
16 | Janus Schnabl | 2003 | 351 | 29.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.87 | |||||||||
17 | Oliver Skadhauge | 2002 | 344 | 29.83 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.51 | |||||||||
18 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 339 | 29.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.85 | |||||||||
19 | Isak Klamming | 2003 | 316 | 30.67 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.42 | |||||||||
20 | Thomas Trebbien | 2002 | 276 | 32.09 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 41.97 | |||||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.78 | |||||||||
- | Marcus Hiort | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 481 | 26.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.56 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 397 | 28.45 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 382 | 28.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
4 | Lucas Kaavé | 2004 | 376 | 28.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.92 | |||||||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 376 | 28.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.17 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 370 | 29.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.37 | |||||||||
7 | Aron Persson | 2004 | 367 | 29.20 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.50 | |||||||||
8 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 344 | 29.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
9 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 341 | 29.91 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
10 | Ugnius Melieska | 2004 | 337 | 30.03 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.37 | |||||||||
11 | Illia Bulba | 2005 | 327 | 30.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.25 | |||||||||
12 | Laurits Boserup | 2005 | 319 | 30.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.27 | |||||||||
13 | William Leth | 2004 | 316 | 30.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
14 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 315 | 30.70 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
15 | William Bendix Schmidt | 2005 | 315 | 30.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
16 | Asbjørn Olesen | 2004 | 303 | 31.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
17 | Hugo Stoltz | 2004 | 301 | 31.17 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.13 | |||||||||
18 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 292 | 31.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.27 | |||||||||
19 | Vincent Matras | 2005 | 290 | 31.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
20 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 286 | 31.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.57 | |||||||||
21 | Axel Björnsson | 2005 | 275 | 32.12 | ||||||
Ystads Simsällskap | 32.50 | |||||||||
22 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 272 | 32.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.91 | |||||||||
22 | Sune Vergmann | 2005 | 272 | 32.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.32 | |||||||||
24 | Erik Schmidt | 2005 | 266 | 32.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.44 | |||||||||
25 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 245 | 33.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.54 | |||||||||
26 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 244 | 33.44 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.95 | |||||||||
27 | Anders Junker | 2005 | 243 | 33.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
28 | Calvin Konge Neess | 2005 | 217 | 34.76 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
29 | Alexander Silow | 2005 | 201 | 35.64 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.87 | |||||||||
30 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 200 | 35.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
31 | Frederik Rasmussen | 2005 | 199 | 35.79 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.61 | |||||||||
32 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 194 | 36.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.50 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Nørby | 2006 | 287 | 31.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.37 | |||||||||
2 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 280 | 31.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.79 | |||||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 260 | 32.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.04 | |||||||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | 243 | 33.50 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.79 | |||||||||
5 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 242 | 33.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
6 | Thor Andersen | 2007 | 217 | 34.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
7 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 213 | 34.97 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
8 | Mikkel Munkholm | 2006 | 211 | 35.07 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.79 | |||||||||
9 | Christian Nimb | 2006 | 208 | 35.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.05 | |||||||||
10 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 195 | 36.05 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.64 | |||||||||
11 | Noah El-Nagdy | 2007 | 190 | 36.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.84 | |||||||||
12 | Simon Franck | 2007 | 189 | 36.42 | ||||||
Ystads Simsällskap | 38.91 | |||||||||
13 | Emil Olsen | 2006 | 187 | 36.55 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.88 | |||||||||
14 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 175 | 37.32 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
15 | Linus Noe | 2008 | 152 | 39.16 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.45 | |||||||||
16 | Marcus Westmark Holm | 2007 | 122 | 42.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.92 | |||||||||
17 | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | 115 | 42.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.02 | |||||||||
18 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | 115 | 42.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 54.79 | |||||||||
19 | Melvin Walters | 2008 | 108 | 43.79 | ||||||
Ystads Simsällskap | 43.68 | |||||||||
20 | Emil Tvedergaard Blöndal | 2008 | 98 | 45.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Emil Arnum Kofoed | 2008 | 94 | 45.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Chad Winther Balleby | 2008 | 83 | 47.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Willian Brigsted Vissing | 2008 | 71 | 50.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Mathias Kjeldsen | 2009 | 62 | 52.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.73 | |||||||||
25 | Robert Nordby | 2009 | 54 | 55.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Silas Grevelund | 2009 | 53 | 55.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Felix Abel | 2008 | 46 | 57.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Maximillian Silow | 2007 | 41 | 1:00.16 | ||||||
Ystads Simsällskap | 1:03.28 | |||||||||
29 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | 39 | 1:01.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.44 | |||||||||
30 | Emil Slente Türck | 2008 | 30 | 1:06.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Alexander Højsgaard | 2007 | 27 | 1:09.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Cosmo Kyriakidis | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.36 | |||||||||
- | Sebastian Engelbrecht | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felina Noe | 2002 | 382 | 42.51 | 1:31.38 | 2:22.54 | 3:11.57 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:10.34 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 533 | 38.52 | 1:21.69 | 2:06.31 | 2:51.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
2 | Clara Toft | 2004 | 506 | 40.22 | 1:24.40 | 2:09.85 | 2:54.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.38 | |||||||||
3 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 477 | 41.29 | 1:26.89 | 2:12.94 | 2:57.92 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:57.00 | |||||||||
4 | Elin Kjellberg | 2003 | 412 | 42.03 | 1:30.04 | 2:19.16 | 3:06.92 | |||
Ystads Simsällskap | 3:01.83 | |||||||||
5 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 401 | 43.73 | 1:32.18 | 2:20.99 | 3:08.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.25 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Christensen | 2005 | 466 | 39.06 | 1:24.82 | 2:11.53 | 2:59.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.86 | |||||||||
2 | Ida Marie Platzer | 2005 | 457 | 41.42 | 1:28.25 | 2:15.26 | 3:00.48 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:04.69 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 440 | 41.58 | 1:28.95 | 2:16.03 | 3:02.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.50 | |||||||||
4 | Henriette Roos | 2006 | 421 | 42.14 | 1:29.46 | 2:18.22 | 3:05.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.62 | |||||||||
5 | Emma S. Kristensen | 2005 | 406 | 42.20 | 1:31.89 | 2:20.74 | 3:07.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.69 | |||||||||
6 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 395 | 42.80 | 1:30.57 | 2:19.54 | 3:09.46 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:11.54 | |||||||||
7 | Bianca Roos | 2006 | 392 | 43.55 | 1:32.05 | 2:20.93 | 3:10.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.78 | |||||||||
8 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 387 | 43.85 | 1:32.63 | 2:22.45 | 3:10.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:52.20 | |||||||||
9 | Tea Stark Friis | 2006 | 374 | 42.64 | 1:32.13 | 2:23.28 | 3:12.92 | |||
Ystads Simsällskap | 3:18.47 | |||||||||
10 | Frederikke Larsen | 2005 | 361 | 42.94 | 1:32.87 | 2:23.83 | 3:15.32 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
11 | Freja Threms | 2005 | 358 | 43.64 | 1:33.55 | 2:24.50 | 3:15.89 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:19.65 | |||||||||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 348 | 44.79 | 1:34.84 | 2:26.09 | 3:17.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.73 | |||||||||
13 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 332 | 45.45 | 1:37.75 | 2:30.28 | 3:20.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.31 | |||||||||
14 | Frederikke Poulsen | 2006 | 312 | 46.47 | 1:39.03 | 2:32.14 | 3:24.98 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:25.45 | |||||||||
15 | Josefine Staudt | 2005 | 312 | 47.11 | 1:39.96 | 2:32.77 | 3:25.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.42 | |||||||||
16 | Hannah Nilsson | 2006 | 279 | 48.51 | 1:44.29 | 2:39.29 | 3:32.71 | |||
Ystads Simsällskap | 3:40.23 | |||||||||
17 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 278 | 50.95 | 1:45.32 | 2:39.92 | 3:32.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:57.43 | |||||||||
18 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 268 | 48.16 | 1:43.66 | 2:40.26 | 3:35.59 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:42.75 | |||||||||
19 | Alma Gotfredsen | 2005 | 239 | 50.91 | 1:48.47 | 2:46.44 | 3:44.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:31.59 | |||||||||
20 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 205 | 55.08 | 1:56.33 | 2:59.12 | 3:55.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | 202 | 52.54 | 1:54.39 | 2:55.15 | 3:56.71 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Dommer | 2007 | 275 | 48.94 | 1:44.21 | 2:39.20 | 3:33.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:47.94 | |||||||||
2 | Elsa Lundstedt | 2007 | 229 | 50.80 | 1:50.14 | 2:49.10 | 3:47.07 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | 561 | 34.14 | 1:13.35 | 1:53.33 | 2:33.51 | |||
Ystads Simsällskap | 2:31.23 | |||||||||
2 | Max Persson | 2001 | 522 | 35.05 | 1:14.28 | 1:55.43 | 2:37.28 | |||
Ystads Simsällskap | 1:16.55 | |||||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 489 | 36.02 | 1:16.66 | 1:58.27 | 2:40.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:36.01 | |||||||||
4 | Patrick S. Hansen | 2000 | 315 | 40.78 | 1:28.44 | 2:17.62 | 3:06.05 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:59.52 | |||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 436 | 37.47 | 1:18.97 | 2:02.80 | 2:46.95 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:50.11 | |||||||||
2 | Janus Rosholm | 2002 | 420 | 37.29 | 1:20.84 | 2:05.59 | 2:49.12 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:42.59 | |||||||||
3 | Noah Bred | 2003 | 408 | 38.45 | 1:22.93 | 2:07.85 | 2:50.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.69 | |||||||||
4 | Jesse Refsgaard | 2003 | 392 | 38.61 | 1:21.85 | 2:07.38 | 2:52.94 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:53.65 | |||||||||
5 | Janus Schnabl | 2003 | 370 | 39.90 | 1:24.65 | 2:10.15 | 2:56.38 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.99 | |||||||||
6 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 340 | 40.27 | 1:27.05 | 2:14.21 | 3:01.33 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.71 | |||||||||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | 294 | 42.03 | 1:29.67 | 2:19.82 | 3:10.46 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:09.29 | |||||||||
8 | Kasper Milton Smith | 2003 | 267 | 44.59 | 1:34.95 | 2:26.16 | 3:16.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
9 | Ludvig Montag | 2003 | 239 | 43.77 | 1:34.61 | 2:28.70 | 3:23.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:14.16 | |||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aron Persson | 2004 | 424 | 39.03 | 1:23.32 | 2:06.89 | 2:48.53 | |||
Ystads Simsällskap | 2:53.60 | |||||||||
2 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 406 | 38.79 | 1:22.90 | 2:06.54 | 2:50.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.12 | |||||||||
3 | Julian Birch | 2004 | 406 | 38.95 | 1:23.02 | 2:07.06 | 2:50.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:48.28 | |||||||||
4 | Alexander Griffin | 2004 | 372 | 39.92 | 1:24.89 | 2:10.71 | 2:56.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.24 | |||||||||
5 | Illia Bulba | 2005 | 354 | 39.54 | 1:25.55 | 2:12.27 | 2:59.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:00.79 | |||||||||
6 | Laurits Boserup | 2005 | 334 | 41.67 | 1:28.68 | 2:15.94 | 3:02.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.25 | |||||||||
7 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 325 | 42.59 | 1:29.82 | 2:17.65 | 3:04.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.46 | |||||||||
8 | Alexander Halken | 2005 | 310 | 42.84 | 1:31.72 | 2:20.49 | 3:06.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:07.81 | |||||||||
9 | Sebastian Alexander West | 2004 | 296 | 43.93 | 1:33.27 | 2:22.25 | 3:09.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
10 | Erik Schmidt | 2005 | 275 | 44.64 | 1:35.14 | 2:25.75 | 3:14.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:45.00 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.07 | |||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Nørby | 2006 | 254 | 44.89 | 1:35.98 | 2:27.99 | 3:19.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:29.90 | |||||||||
2 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 193 | 50.22 | 1:45.90 | 2:43.01 | 3:39.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hs Børn1 | 2007 | 5:11.50 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:10.00 | |||||||||
Alexander Nørby | 2006 | 33.86 | 1:10.32 | 1:10.32 | ||||||
Emilie Dommer | 2007 | 40.86 | 1:26.31 | 2:36.63 | ||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 39.31 | 1:22.40 | 3:59.03 | ||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 33.48 | 1:12.47 | 5:11.50 | ||||||
2 | Søllerød Mix K3 | 2007 | 5:27.09 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 6:00.00 | |||||||||
Annabella Nathansen | 2007 | 40.45 | 1:26.98 | 1:26.98 | ||||||
Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 38.34 | 1:20.68 | 2:47.66 | ||||||
Molly Borchorst | 2007 | 36.92 | 1:19.58 | 4:07.24 | ||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | 38.50 | 1:19.85 | 5:27.09 | ||||||
3 | Yss Børn Mix | 2007 | 5:46.16 | |||||||
Ystads Simsällskap | 6:25.18 | |||||||||
Alice Strömberg | 2007 | 39.38 | 1:22.30 | 1:22.30 | ||||||
Simon Franck | 2007 | 39.66 | 1:24.90 | 2:47.20 | ||||||
Tyra Rundgren | 2008 | 39.15 | 1:22.78 | 4:09.98 | ||||||
Melvin Walters | 2008 | 43.39 | 1:36.18 | 5:46.16 | ||||||
4 | Søllerød Mix K3B | 2007 | 5:47.73 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 6:15.00 | |||||||||
Thor Andersen | 2007 | 38.59 | 1:20.98 | 1:20.98 | ||||||
Caroline Terney | 2007 | 40.37 | 1:27.72 | 2:48.70 | ||||||
Mathias Garset Petersen | 2007 | 40.45 | 1:26.48 | 4:15.18 | ||||||
Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 43.48 | 1:32.55 | 5:47.73 | ||||||
5 | Hs Børn3 | 2007 | 7:23.47 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 6:10.00 | |||||||||
Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | 47.68 | 1:43.90 | 1:43.90 | ||||||
Filippa Siim | 2008 | 1:53.03 | 3:36.93 | |||||||
Elisabeth Rix Melchiorsen | 2008 | 52.32 | 2:01.57 | 5:38.50 | ||||||
Jeppe Bruun-Møller | 2009 | 47.87 | 1:44.97 | 7:23.47 | ||||||
- | Hs Børn2 | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 6:00.00 | |||||||||
Marcus Westmark Holm | 2007 | 42.60 | 1:35.17 | 1:35.17 | ||||||
Therese Dommer | 2009 | 47.81 | 1:47.27 | 3:22.44 | ||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 50.21 | 1:48.93 | 5:11.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Valdemar Kristensen | 2003 | 517 | 1:05.62 | 2:16.67 | 3:28.06 | 4:40.20 | 18:05.22 | ||
Søllerød Svømmeklub | 18:29.70 | 5:53.56 | 7:05.72 | 8:19.71 | 9:33.19 | |||||
10:46.57 | 11:59.44 | 13:12.33 | 14:25.31 | |||||||
15:39.65 | 16:53.22 | |||||||||
2 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 498 | 1:07.17 | 2:18.75 | 3:31.38 | 4:44.71 | 18:18.31 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 18:30.00 | 5:58.33 | 7:12.27 | 8:26.19 | 9:40.16 | |||||
10:53.11 | 12:06.69 | 13:20.90 | 14:34.92 | |||||||
15:50.19 | 17:04.51 | |||||||||
3 | Anders Hvidt | 2002 | 401 | 1:13.46 | 2:32.63 | 3:53.24 | 5:13.09 | 19:41.01 | ||
Gentofte Svømme Klub | 18:55.36 | 6:32.38 | 7:51.47 | 9:11.37 | 10:30.46 | |||||
11:49.73 | 13:08.44 | 14:27.22 | 15:46.26 | |||||||
17:05.51 | 18:25.09 | |||||||||
4 | Harald Riisager | 2003 | 388 | 1:15.26 | 2:34.18 | 3:53.35 | 5:12.80 | 19:53.59 | ||
Gentofte Svømme Klub | 20:00.69 | 6:31.89 | 7:51.33 | 9:11.14 | 10:30.71 | |||||
11:50.47 | 13:10.35 | 14:30.56 | 15:51.12 | |||||||
17:12.42 | 18:34.08 | |||||||||
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 457 | 1:11.68 | 2:26.73 | 3:43.35 | 5:00.16 | 18:50.46 | ||
Gentofte Svømme Klub | 19:01.02 | 6:16.82 | 7:34.11 | 8:51.28 | 10:08.11 | |||||
11:23.99 | 12:38.98 | 13:54.87 | 15:10.63 | |||||||
16:25.62 | 17:39.35 | |||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 410 | 1:13.24 | 2:33.00 | 3:52.82 | 5:13.36 | 19:32.26 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 19:58.29 | 6:32.96 | 7:50.97 | 9:10.08 | 10:28.93 | |||||
11:48.08 | 13:07.28 | 14:24.62 | 15:43.39 | |||||||
17:00.85 | 18:18.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 526 | 36.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
2 | Isabella Ringbæk | 1998 | 395 | 40.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.66 | |||||||||
3 | Emilia Frederiksen | 2000 | 363 | 41.18 | ||||||
Ystads Simsällskap | 38.66 | |||||||||
- | Marta Kruse Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 425 | 39.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
2 | Felina Noe | 2002 | 354 | 41.55 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.52 | |||||||||
3 | Julia Frederiksen | 2001 | 345 | 41.89 | ||||||
Ystads Simsällskap | 40.36 | |||||||||
4 | Caroline Møller | 2002 | 270 | 45.47 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.41 | |||||||||
5 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 251 | 46.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.78 | |||||||||
6 | Emilia Høffer | 2001 | 173 | 52.68 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.77 | |||||||||
7 | Jasmin Danielsen | 2001 | 134 | 57.38 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.79 | |||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 539 | 36.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.89 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 517 | 36.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
3 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 490 | 37.28 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.26 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 474 | 37.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.79 | |||||||||
5 | Clara Toft | 2004 | 463 | 38.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.09 | |||||||||
6 | Irma Nilsson | 2004 | 414 | 39.42 | ||||||
Ystads Simsällskap | 40.27 | |||||||||
7 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 400 | 39.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.54 | |||||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 399 | 39.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.23 | |||||||||
9 | Marina Jönsson | 2004 | 278 | 45.03 | ||||||
Ystads Simsällskap | 44.41 | |||||||||
10 | Anne Louise Ingleby | 2003 | 254 | 46.42 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 47.62 | |||||||||
11 | Kamille Lundberg | 2003 | 234 | 47.67 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 46.46 | |||||||||
12 | Mille Dige From | 2004 | 149 | 55.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.24 | |||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | 451 | 38.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | 450 | 38.35 | ||||||
Ystads Simsällskap | 37.31 | |||||||||
3 | Anna R. Strøbek | 2005 | 413 | 39.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.93 | |||||||||
4 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 400 | 39.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.47 | |||||||||
5 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 394 | 40.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.05 | |||||||||
6 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 335 | 42.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.03 | |||||||||
7 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 327 | 42.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.24 | |||||||||
8 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 325 | 42.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.45 | |||||||||
9 | Freja Threms | 2005 | 310 | 43.44 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.29 | |||||||||
10 | Frederikke Poulsen | 2006 | 301 | 43.86 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.64 | |||||||||
11 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 295 | 44.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.94 | |||||||||
12 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 271 | 45.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.90 | |||||||||
13 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 271 | 45.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 262 | 45.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.61 | |||||||||
15 | Tindra Alstierna | 2006 | 262 | 45.92 | ||||||
Ystads Simsällskap | 47.79 | |||||||||
16 | Emma Haagen | 2006 | 241 | 47.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.99 | |||||||||
17 | Sofie Larsen | 2005 | 232 | 47.82 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
18 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 230 | 47.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
19 | Katrine Hansen | 2006 | 224 | 48.37 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 50.46 | |||||||||
20 | Evelyn Nyborg | 2005 | 215 | 49.07 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 48.85 | |||||||||
21 | Emma Philip | 2005 | 208 | 49.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.19 | |||||||||
22 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 177 | 52.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.76 | |||||||||
23 | Tindra Karlsson | 2006 | 170 | 52.97 | ||||||
Ystads Simsällskap | 54.52 | |||||||||
24 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 166 | 53.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.71 | |||||||||
25 | Hanna Rørbech | 2006 | 149 | 55.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.17 | |||||||||
26 | Maja Hansen | 2006 | 147 | 55.70 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.71 | |||||||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.67 | |||||||||
- | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 48.46 | |||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Dommer | 2007 | 221 | 48.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.80 | |||||||||
2 | Elsa Lundstedt | 2007 | 215 | 49.03 | ||||||
Ystads Simsällskap | 46.67 | |||||||||
3 | Tyra Rundgren | 2008 | 192 | 50.89 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
4 | Emilie Neess | 2007 | 181 | 51.95 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 56.53 | |||||||||
5 | Elice Casimir | 2007 | 162 | 53.87 | ||||||
Ystads Simsällskap | 57.46 | |||||||||
6 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 153 | 54.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.75 | |||||||||
7 | Julia Thörn | 2007 | 143 | 56.17 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
8 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 135 | 57.28 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 57.11 | |||||||||
9 | Emma Nilsson | 2008 | 132 | 57.72 | ||||||
Ystads Simsällskap | 57.79 | |||||||||
10 | Isabelle Leo | 2009 | 125 | 58.72 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Tora Stark Friis | 2008 | 115 | 1:00.33 | ||||||
Ystads Simsällskap | 1:00.55 | |||||||||
12 | Emilia Malmborg | 2008 | 88 | 1:05.99 | ||||||
Ystads Simsällskap | 1:04.15 | |||||||||
13 | Johanna Silow | 2008 | 68 | 1:11.69 | ||||||
Ystads Simsällskap | 1:06.85 | |||||||||
- | Linn Stråhle | 2009 | DSQ | Asynk ben start | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | 529 | 32.08 | ||||||
Ystads Simsällskap | 32.05 | |||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 511 | 32.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.61 | |||||||||
3 | Max Persson | 2001 | 474 | 33.27 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.82 | |||||||||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 421 | 34.61 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.43 | |||||||||
5 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 388 | 35.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.04 | |||||||||
6 | Laurids Holme | 2000 | 378 | 35.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
7 | Patrick S. Hansen | 2000 | 353 | 36.70 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.25 | |||||||||
8 | Marcus Munkholm | 2001 | 286 | 39.37 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.57 | |||||||||
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 522 | 32.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
2 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 510 | 32.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.84 | |||||||||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 391 | 35.47 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
4 | Jesse Refsgaard | 2003 | 334 | 37.38 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 38.04 | |||||||||
5 | Harald Riisager | 2003 | 326 | 37.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.23 | |||||||||
6 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 325 | 37.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.28 | |||||||||
7 | Janus Schnabl | 2003 | 313 | 38.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.47 | |||||||||
8 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 301 | 38.71 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.10 | |||||||||
9 | Oliver Skadhauge | 2002 | 262 | 40.52 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.26 | |||||||||
10 | Ludvig Montag | 2003 | 216 | 43.25 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.79 | |||||||||
- | Marcus Hiort | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Birch | 2004 | 402 | 35.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
2 | Aron Persson | 2004 | 395 | 35.35 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.92 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 368 | 36.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
4 | Silas Fessel | 2004 | 324 | 37.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
5 | Laurits Boserup | 2005 | 307 | 38.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.56 | |||||||||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 302 | 38.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.62 | |||||||||
7 | Alexander Griffin | 2004 | 302 | 38.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.34 | |||||||||
7 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 302 | 38.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
9 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 290 | 39.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.15 | |||||||||
10 | Alexander Halken | 2005 | 282 | 39.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.14 | |||||||||
11 | Lucas Kaavé | 2004 | 241 | 41.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.66 | |||||||||
12 | Asbjørn Olesen | 2004 | 241 | 41.69 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.59 | |||||||||
13 | Axel Björnsson | 2005 | 235 | 42.05 | ||||||
Ystads Simsällskap | 42.91 | |||||||||
14 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 195 | 44.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
15 | Sune Vergmann | 2005 | 193 | 44.86 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.81 | |||||||||
16 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 187 | 45.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.41 | |||||||||
17 | Vincent Matras | 2005 | 183 | 45.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.11 | |||||||||
18 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 180 | 45.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.14 | |||||||||
19 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 179 | 45.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.30 | |||||||||
20 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 154 | 48.33 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.64 | |||||||||
21 | Calvin Konge Neess | 2005 | 129 | 51.26 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 56.29 | |||||||||
22 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 126 | 51.69 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.41 | |||||||||
- | William Rützou | 2005 | Afmeldt | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.44 | |||||||||
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | 248 | 41.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.31 | |||||||||
2 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 177 | 46.17 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.49 | |||||||||
3 | Mikkel Munkholm | 2006 | 151 | 48.65 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 50.17 | |||||||||
4 | Anders W. Pedersen | 2006 | 146 | 49.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.55 | |||||||||
5 | Maximillian Silow | 2007 | 124 | 52.03 | ||||||
Ystads Simsällskap | 56.76 | |||||||||
- | Simon Franck | 2007 | DSQ | Crawlben v/start | ||||||
Ystads Simsällskap | 46.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Strömberg | 1998 | 533 | 31.01 | 1:08.39 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:06.03 | |||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 423 | 34.15 | 1:13.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.48 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Melgar | 2002 | 362 | 35.67 | 1:17.79 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:19.15 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 573 | 31.31 | 1:06.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.85 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 492 | 32.37 | 1:10.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.20 | |||||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 483 | 33.21 | 1:10.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.12 | |||||||||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | 463 | 32.78 | 1:11.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.31 | |||||||||
5 | Elena Westmark Holm | 2003 | 450 | 32.55 | 1:12.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.68 | |||||||||
6 | Anna Nørskov | 2004 | 446 | 33.63 | 1:12.59 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
7 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 443 | 32.99 | 1:12.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.60 | |||||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 413 | 32.93 | 1:14.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.87 | |||||||||
9 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 388 | 35.41 | 1:16.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.52 | |||||||||
10 | Camille Neess | 2003 | 358 | 36.38 | 1:18.13 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:16.73 | |||||||||
11 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 349 | 36.50 | 1:18.79 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
12 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 335 | 35.83 | 1:19.82 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.40 | |||||||||
13 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 324 | 35.88 | 1:20.77 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
14 | Elvira Eriksson | 2003 | 320 | 36.51 | 1:21.04 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:18.11 | |||||||||
15 | Pauline Drucker | 2004 | 296 | 37.75 | 1:23.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.75 | |||||||||
16 | Victoria Husted Volden | 2003 | 284 | 37.90 | 1:24.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.70 | |||||||||
17 | Linn Martinsson | 2004 | 235 | 40.88 | 1:29.78 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:28.91 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 458 | 32.70 | 1:11.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
2 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 353 | 36.01 | 1:18.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
3 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 336 | 35.66 | 1:19.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.44 | |||||||||
4 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 308 | 38.02 | 1:22.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.87 | |||||||||
5 | Alba Mantoni | 2006 | 303 | 38.61 | 1:22.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.16 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 281 | 37.46 | 1:24.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.83 | |||||||||
7 | Felicia Leo | 2006 | 267 | 39.57 | 1:26.12 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:29.92 | |||||||||
8 | Emma S. Kristensen | 2005 | 260 | 37.48 | 1:26.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.34 | |||||||||
9 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 244 | 40.29 | 1:28.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.98 | |||||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 228 | 41.74 | 1:30.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.60 | |||||||||
11 | Bianca Roos | 2006 | 211 | 40.44 | 1:33.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.99 | |||||||||
12 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 198 | 42.60 | 1:35.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
13 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 180 | 43.90 | 1:38.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
14 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 123 | 44.37 | 1:51.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
15 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 119 | 50.12 | 1:52.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.00 | |||||||||
- | Emilia Clara Lindberg | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.64 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella M. Madsen | 2007 | 177 | 45.91 | 1:38.73 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:02.56 | |||||||||
2 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 121 | 51.41 | 1:51.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:48.30 | |||||||||
3 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 108 | 51.29 | 1:56.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:01.59 | |||||||||
4 | Amalie Møller | 2007 | 95 | 52.64 | 2:01.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adam Hansen | 1998 | 372 | 31.35 | 1:09.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
- | Andreas Ingvordsen | 1996 | afmeldt | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:13.49 | |||||||||
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Max Persson | 2001 | 515 | 28.88 | 1:02.12 | |||||
Ystads Simsällskap | 59.82 | |||||||||
2 | Emil Jespersen | 2001 | 427 | 30.02 | 1:06.15 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:06.60 | |||||||||
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 439 | 30.74 | 1:05.51 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.24 | |||||||||
1 | William Kristensen | 2003 | 439 | 30.00 | 1:05.51 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
3 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 415 | 30.78 | 1:06.74 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:09.46 | |||||||||
4 | Noah Bred | 2003 | 399 | 31.40 | 1:07.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
5 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 399 | 30.44 | 1:07.64 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 364 | 31.27 | 1:09.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.64 | |||||||||
7 | Valdemar Kristensen | 2003 | 358 | 32.13 | 1:10.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
8 | Zilas Aarestrup | 2003 | 349 | 32.40 | 1:10.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.33 | |||||||||
9 | Mathias Ehlers | 2003 | 315 | 34.02 | 1:13.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
10 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 309 | 34.47 | 1:13.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
11 | Jesse Refsgaard | 2003 | 291 | 35.52 | 1:15.17 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:24.94 | |||||||||
12 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 257 | 36.22 | 1:18.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.71 | |||||||||
13 | Kasper Milton Smith | 2003 | 240 | 35.45 | 1:20.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.10 | |||||||||
14 | Ludvig Montag | 2003 | 233 | 36.79 | 1:20.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
15 | Thomas Trebbien | 2002 | 182 | 39.32 | 1:27.85 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:30.11 | |||||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.12 | |||||||||
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 429 | 30.69 | 1:06.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
2 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 355 | 31.88 | 1:10.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.40 | |||||||||
3 | Lucas Kaavé | 2004 | 315 | 34.17 | 1:13.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.91 | |||||||||
4 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 305 | 33.76 | 1:14.00 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
5 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 303 | 33.53 | 1:14.17 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 276 | 34.22 | 1:16.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.82 | |||||||||
7 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 248 | 36.13 | 1:19.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.28 | |||||||||
8 | William Leth | 2004 | 242 | 36.56 | 1:19.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.74 | |||||||||
9 | August Sølvsteen | 2005 | 238 | 36.42 | 1:20.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.03 | |||||||||
10 | Illia Bulba | 2005 | 225 | 37.20 | 1:21.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.53 | |||||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 211 | 38.04 | 1:23.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.99 | |||||||||
12 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 205 | 36.52 | 1:24.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
13 | Louie Hansen | 2005 | 186 | 38.95 | 1:27.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.04 | |||||||||
14 | Alexander Halken | 2005 | 183 | 39.22 | 1:27.66 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
15 | Asbjørn Olesen | 2004 | 168 | 39.10 | 1:30.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:30.12 | |||||||||
16 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 168 | 40.26 | 1:30.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.17 | |||||||||
17 | Frederik Rasmussen | 2005 | 165 | 41.13 | 1:30.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.10 | |||||||||
18 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 109 | 47.35 | 1:43.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.68 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.95 | |||||||||
- | William Rützou | 2005 | Afmeldt | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.61 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DSQ | asynk.arme v.50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.80 | |||||||||
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 196 | 37.81 | 1:25.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.02 | |||||||||
2 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 170 | 40.08 | 1:29.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.92 | |||||||||
3 | Emil Olsen | 2006 | 158 | 40.19 | 1:31.97 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 591 | 31.98 | 1:05.73 | 1:40.35 | 2:14.60 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:16.02 | |||||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felina Noe | 2002 | 501 | 32.91 | 1:08.50 | 1:45.86 | 2:22.25 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:19.36 | |||||||||
2 | Julia Frederiksen | 2001 | 426 | 34.46 | 1:12.13 | 1:51.46 | 2:30.10 | |||
Ystads Simsällskap | 2:26.46 | |||||||||
3 | Laura Sørensen | 2001 | 399 | 34.59 | 1:13.83 | 1:54.10 | 2:33.43 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:24.39 | |||||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | 232 | 39.08 | 1:26.09 | 2:17.01 | 3:03.64 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:58.65 | |||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 588 | 32.12 | 1:06.43 | 1:40.77 | 2:14.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.21 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 552 | 32.07 | 1:06.78 | 1:42.34 | 2:17.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.78 | |||||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 505 | 32.65 | 1:09.09 | 1:45.56 | 2:21.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.05 | |||||||||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | 499 | 32.49 | 1:09.23 | 1:46.09 | 2:22.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.00 | |||||||||
5 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 487 | 33.02 | 1:09.90 | 1:47.90 | 2:23.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.58 | |||||||||
6 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 480 | 33.16 | 1:10.90 | 1:48.10 | 2:24.23 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:27.36 | |||||||||
7 | Amalie Schou | 2003 | 469 | 33.98 | 1:10.16 | 1:47.72 | 2:25.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.52 | |||||||||
8 | Anna Nørskov | 2004 | 465 | 33.71 | 1:10.91 | 1:49.38 | 2:25.74 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.01 | |||||||||
9 | Elin Kjellberg | 2003 | 448 | 33.55 | 1:50.11 | 2:27.56 | ||||
Ystads Simsällskap | 2:26.96 | |||||||||
10 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 444 | 34.89 | 1:12.79 | 1:50.62 | 2:28.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.37 | |||||||||
11 | Kamille Lundberg | 2003 | 416 | 32.77 | 1:11.20 | 1:51.87 | 2:31.31 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:39.84 | |||||||||
12 | Laura Bang | 2004 | 414 | 33.81 | 1:11.74 | 1:52.17 | 2:31.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:36.81 | |||||||||
13 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 413 | 34.45 | 1:13.95 | 1:52.67 | 2:31.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.38 | |||||||||
14 | Liv Martinsson | 2004 | 372 | 36.16 | 1:17.58 | 1:58.12 | 2:37.06 | |||
Ystads Simsällskap | 2:43.68 | |||||||||
15 | Frederikke Smidt | 2004 | 352 | 36.92 | 1:17.52 | 2:00.52 | 2:39.92 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:52.20 | |||||||||
16 | Camille Neess | 2003 | 345 | 35.35 | 1:16.56 | 1:59.52 | 2:41.00 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:30.11 | |||||||||
17 | Maria Hardis | 2004 | 343 | 35.41 | 1:16.64 | 1:59.51 | 2:41.33 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:37.35 | |||||||||
18 | Ella Rasmussen | 2004 | 339 | 36.75 | 1:18.15 | 2:01.03 | 2:41.94 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:39.16 | |||||||||
19 | Marina Jönsson | 2004 | 312 | 36.83 | 1:19.59 | 2:05.05 | 2:46.43 | |||
Ystads Simsällskap | 2:50.84 | |||||||||
20 | Anne Louise Ingleby | 2003 | 257 | 37.19 | 1:22.25 | 2:10.11 | 2:57.48 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:41.11 | |||||||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.21 | |||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 441 | 33.83 | 1:11.44 | 1:49.83 | 2:28.32 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.13 | |||||||||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 425 | 33.73 | 1:11.70 | 1:51.06 | 2:30.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.99 | |||||||||
3 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 413 | 1:14.85 | 1:54.68 | 2:31.68 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 2:30.88 | |||||||||
4 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 408 | 34.67 | 1:14.24 | 1:54.05 | 2:32.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.40 | |||||||||
5 | Molly Szczepanski | 2006 | 391 | 35.42 | 1:15.67 | 1:55.75 | 2:34.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.78 | |||||||||
6 | Emma Philip | 2005 | 366 | 35.96 | 1:15.36 | 1:56.46 | 2:37.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.94 | |||||||||
7 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 363 | 36.09 | 1:16.68 | 1:58.60 | 2:38.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.00 | |||||||||
8 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 354 | 36.43 | 1:17.75 | 1:59.22 | 2:39.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
9 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 353 | 37.08 | 1:18.01 | 1:58.91 | 2:39.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.71 | |||||||||
10 | Katrine Hansen | 2006 | 338 | 36.22 | 1:19.09 | 2:02.22 | 2:42.18 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:46.06 | |||||||||
11 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 335 | 36.09 | 1:18.14 | 2:00.39 | 2:42.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
12 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 318 | 38.11 | 1:20.44 | 2:04.26 | 2:45.48 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:50.11 | |||||||||
13 | Frederikke Poulsen | 2006 | 314 | 36.98 | 1:18.99 | 2:03.04 | 2:46.14 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:47.11 | |||||||||
14 | Olivia Malmborg | 2006 | 304 | 39.46 | 1:23.49 | 2:07.35 | 2:48.00 | |||
Ystads Simsällskap | 2:51.03 | |||||||||
15 | Johanne Hummelmose | 2006 | 293 | 36.59 | 1:20.33 | 2:05.62 | 2:50.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.51 | |||||||||
16 | Evelyn Nyborg | 2005 | 291 | 36.55 | 1:21.45 | 2:06.45 | 2:50.32 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:51.79 | |||||||||
17 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 277 | 38.54 | 1:22.94 | 2:08.25 | 2:53.29 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:48.08 | |||||||||
18 | Elize Jönsson | 2006 | 270 | 38.93 | 1:25.48 | 2:11.40 | 2:54.66 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
19 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 259 | 40.58 | 1:26.23 | 2:13.18 | 2:57.02 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:56.58 | |||||||||
20 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 239 | 40.39 | 1:26.80 | 2:15.36 | 3:02.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.25 | |||||||||
21 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 234 | 40.99 | 1:28.57 | 2:18.46 | 3:03.17 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:58.68 | |||||||||
22 | Emma Haagen | 2006 | 230 | 41.49 | 1:29.35 | 2:18.02 | 3:04.15 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:09.54 | |||||||||
23 | Hanna Rørbech | 2006 | 230 | 40.98 | 1:27.81 | 2:17.25 | 3:04.23 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:07.26 | |||||||||
24 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | 166 | 47.50 | 1:42.90 | 2:35.90 | 3:25.38 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 226 | 42.67 | 1:31.83 | 2:20.75 | 3:05.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:10.71 | |||||||||
2 | Alice Strömberg | 2007 | 225 | 44.68 | 1:35.39 | 2:24.25 | 3:05.71 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
3 | Emilie Neess | 2007 | 170 | 43.08 | 1:36.49 | 2:31.23 | 3:23.71 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:19.11 | |||||||||
4 | Amalie Møller | 2007 | 154 | 49.33 | 1:43.01 | 2:38.78 | 3:30.46 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 37, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Christian Andersen | 1999 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:00.53 | |||||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jannick Hansen | 2001 | 592 | 27.97 | 58.41 | 1:29.88 | 2:01.47 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:02.52 | |||||||||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | 380 | 31.78 | 1:08.07 | 1:44.92 | 2:20.82 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:20.75 | |||||||||
3 | Patrick S. Hansen | 2000 | 334 | 33.55 | 1:11.28 | 1:50.14 | 2:26.94 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.40 | |||||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 659 | 27.89 | 57.15 | 1:27.46 | 1:57.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:54.72 | |||||||||
2 | Valdemar Kristensen | 2003 | 501 | 29.52 | 1:01.00 | 1:34.98 | 2:08.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.65 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 458 | 29.27 | 1:03.98 | 1:38.30 | 2:12.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:07.68 | |||||||||
4 | Victor Holm Larsen | 2003 | 412 | 31.30 | 1:06.08 | 1:41.69 | 2:16.98 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:22.30 | |||||||||
5 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 382 | 31.94 | 1:08.06 | 1:45.10 | 2:20.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:18.94 | |||||||||
6 | Janus Schnabl | 2003 | 381 | 32.09 | 1:07.84 | 1:44.67 | 2:20.67 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.28 | |||||||||
7 | Anders Hvidt | 2002 | 372 | 32.82 | 1:08.49 | 1:45.76 | 2:21.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.95 | |||||||||
8 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 363 | 32.79 | 1:09.50 | 1:46.48 | 2:22.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:26.60 | |||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 360 | 32.17 | 1:09.49 | 1:45.94 | 2:23.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:06.64 | |||||||||
10 | Melker Svensson | 2002 | 359 | 32.81 | 1:10.47 | 1:48.99 | 2:23.49 | |||
Ystads Simsällskap | 2:22.73 | |||||||||
11 | Mathias Ehlers | 2003 | 358 | 33.01 | 1:10.60 | 1:48.40 | 2:23.52 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.33 | |||||||||
12 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 335 | 33.10 | 1:11.15 | 1:50.07 | 2:26.85 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.09 | |||||||||
13 | Harald Riisager | 2003 | 326 | 34.31 | 1:12.04 | 1:50.30 | 2:28.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.87 | |||||||||
14 | Thomas Trebbien | 2002 | 275 | 34.83 | 1:14.88 | 1:56.44 | 2:36.75 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:19.11 | |||||||||
- | Marcus Hiort | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.68 | |||||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 475 | 29.17 | 1:02.51 | 1:37.14 | 2:10.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.74 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 436 | 30.48 | 1:04.28 | 1:39.96 | 2:14.47 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:07.06 | |||||||||
3 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 373 | 32.86 | 1:10.50 | 1:48.19 | 2:21.59 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:20.26 | |||||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 365 | 31.77 | 1:09.15 | 1:46.37 | 2:22.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.28 | |||||||||
5 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 359 | 32.94 | 1:10.22 | 1:47.89 | 2:23.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.18 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 353 | 32.92 | 1:11.07 | 1:49.57 | 2:24.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.90 | |||||||||
7 | Ugnius Melieska | 2004 | 349 | 32.90 | 1:10.94 | 1:48.89 | 2:24.86 | |||
Ystads Simsällskap | 2:25.55 | |||||||||
8 | William Bendix Schmidt | 2005 | 346 | 33.09 | 1:10.10 | 1:48.28 | 2:25.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.37 | |||||||||
9 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 341 | 34.40 | 1:11.58 | 1:48.79 | 2:25.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.47 | |||||||||
10 | Aron Persson | 2004 | 309 | 34.19 | 1:14.07 | 1:53.51 | 2:30.84 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Laurits Boserup | 2005 | 308 | 34.43 | 1:12.79 | 1:52.49 | 2:30.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.89 | |||||||||
12 | Silas Fessel | 2004 | 305 | 33.49 | 1:12.58 | 1:51.98 | 2:31.37 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
13 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 301 | 34.23 | 1:13.64 | 1:53.00 | 2:32.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:29.65 | |||||||||
14 | Alexander Griffin | 2004 | 301 | 34.93 | 1:15.76 | 1:54.73 | 2:32.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.68 | |||||||||
15 | Anders Junker | 2005 | 292 | 34.94 | 1:14.87 | 1:55.08 | 2:33.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.25 | |||||||||
16 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 287 | 34.22 | 1:13.73 | 1:53.83 | 2:34.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.39 | |||||||||
17 | Sune Vergmann | 2005 | 281 | 34.82 | 1:14.48 | 1:55.15 | 2:35.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.26 | |||||||||
18 | Sebastian Alexander West | 2004 | 279 | 35.84 | 1:16.41 | 1:57.63 | 2:36.07 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:39.54 | |||||||||
19 | Calvin Konge Neess | 2005 | 209 | 37.50 | 1:21.66 | 2:06.97 | 2:51.82 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:59.49 | |||||||||
20 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 192 | 40.45 | 1:27.17 | 2:14.84 | 2:56.67 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:59.54 | |||||||||
21 | Alexander Silow | 2005 | 189 | 38.61 | 1:24.71 | 2:12.50 | 2:57.55 | |||
Ystads Simsällskap | 3:11.59 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.16 | |||||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Nørby | 2006 | 314 | 34.50 | 1:12.42 | 1:51.48 | 2:30.02 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:32.83 | |||||||||
2 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 287 | 35.00 | 1:14.90 | 1:56.22 | 2:34.48 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:44.64 | |||||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 241 | 36.90 | 1:19.51 | 2:01.29 | 2:43.86 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:54.55 | |||||||||
4 | Emil Olsen | 2006 | 219 | 39.51 | 1:24.54 | 2:49.03 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:07.52 | |||||||||
5 | Anders W. Pedersen | 2006 | 219 | 40.52 | 1:26.16 | 2:09.62 | 2:49.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:03.67 | |||||||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | 172 | 40.10 | 1:28.01 | 2:15.77 | 3:03.11 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:02.86 | |||||||||
7 | Linus Noe | 2008 | 150 | 40.55 | 1:29.76 | 2:22.15 | 3:11.81 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:13.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Tilde Larsson | 2001 | DNS | |||||||
Ystads Simsällskap | 2:39.27 | |||||||||
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 548 | 35.96 | 1:13.94 | 1:53.10 | 2:31.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.36 | |||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 449 | 38.16 | 1:18.85 | 2:00.56 | 2:41.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.02 | |||||||||
3 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 418 | 39.44 | 1:21.58 | 2:04.30 | 2:45.83 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.60 | |||||||||
4 | Sille Bachmann | 2004 | 408 | 38.90 | 1:21.07 | 2:04.06 | 2:47.26 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:47.22 | |||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 356 | 41.12 | 1:24.41 | 2:10.47 | 2:55.00 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:46.77 | |||||||||
6 | Elvira Eriksson | 2003 | 349 | 41.33 | 1:26.69 | 2:12.41 | 2:56.19 | |||
Ystads Simsällskap | 2:55.43 | |||||||||
7 | Pauline Drucker | 2004 | 338 | 42.61 | 1:28.84 | 2:14.93 | 2:57.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:49.61 | |||||||||
8 | Victoria Husted Volden | 2003 | 307 | 43.68 | 1:30.51 | 2:17.25 | 3:03.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.30 | |||||||||
9 | Linn Martinsson | 2004 | 302 | 44.05 | 1:33.60 | 2:19.63 | 3:04.79 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
10 | Ella Rasmussen | 2004 | 290 | 43.43 | 3:07.41 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:55.11 | |||||||||
11 | Frederikke Smidt | 2004 | 287 | 46.67 | 1:34.45 | 2:22.50 | 3:07.93 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:45.56 | |||||||||
12 | Mille Dige From | 2004 | 232 | 47.68 | 1:40.05 | 2:31.25 | 3:21.71 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:27.49 | |||||||||
- | Carla Lyhne Weiner | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.25 | |||||||||
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 558 | 34.78 | 1:12.99 | 1:52.09 | 2:30.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.41 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 482 | 37.41 | 1:17.57 | 1:59.20 | 2:38.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.73 | |||||||||
3 | Alba Mantoni | 2006 | 452 | 37.12 | 1:18.44 | 2:00.10 | 2:41.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.13 | |||||||||
4 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 424 | 40.34 | 1:21.45 | 2:04.31 | 2:45.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.60 | |||||||||
5 | Ida Marie Platzer | 2005 | 411 | 40.60 | 1:24.19 | 2:07.83 | 2:46.78 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:51.19 | |||||||||
6 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 387 | 39.68 | 1:23.27 | 2:07.45 | 2:50.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:49.57 | |||||||||
7 | Luna Christensen | 2005 | 359 | 40.82 | 1:24.90 | 2:10.04 | 2:54.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:56.33 | |||||||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 340 | 41.89 | 1:27.32 | 2:13.91 | 2:57.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.83 | |||||||||
9 | Emma S. Kristensen | 2005 | 340 | 42.23 | 1:26.85 | 2:13.49 | 2:57.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.49 | |||||||||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 332 | 41.27 | 1:27.24 | 2:13.83 | 2:59.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.53 | |||||||||
11 | Henriette Roos | 2006 | 330 | 42.47 | 1:28.56 | 2:14.73 | 2:59.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.36 | |||||||||
12 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 274 | 45.73 | 1:34.87 | 2:23.87 | 3:10.90 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:11.50 | |||||||||
13 | Alma Gotfredsen | 2005 | 267 | 43.44 | 1:32.16 | 2:21.62 | 3:12.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:55.67 | |||||||||
14 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 267 | 45.30 | 1:34.36 | 2:26.03 | 3:12.58 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
15 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 254 | 47.26 | 1:38.92 | 2:29.34 | 3:15.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.86 | |||||||||
16 | Emma Philip | 2005 | 239 | 47.89 | 1:39.62 | 2:31.00 | 3:19.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:12.24 | |||||||||
17 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 198 | 48.34 | 1:43.69 | 2:40.53 | 3:32.78 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
18 | Maja Hansen | 2006 | 196 | 51.22 | 1:46.76 | 2:43.19 | 3:33.26 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
19 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 185 | 2:42.89 | 3:37.65 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Josefine Staudt | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.36 | |||||||||
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella M. Madsen | 2007 | 212 | 1:42.96 | 2:36.34 | 3:28.00 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 39, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Stoltz | 1998 | 466 | 33.81 | 1:11.08 | 1:48.18 | 2:24.30 | |||
Ystads Simsällskap | 2:15.24 | |||||||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 432 | 33.75 | 1:11.49 | 1:50.03 | 2:28.02 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:21.06 | |||||||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 405 | 33.58 | 1:12.03 | 1:51.96 | 2:31.16 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:39.52 | |||||||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Janus Rosholm | 2002 | 490 | 33.39 | 1:09.47 | 1:46.74 | 2:21.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.70 | |||||||||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 460 | 35.30 | 1:12.60 | 1:49.40 | 2:24.97 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:34.11 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 413 | 35.32 | 1:13.45 | 1:52.60 | 2:30.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.55 | |||||||||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 356 | 37.17 | 1:17.23 | 1:58.86 | 2:37.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.29 | |||||||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | 297 | 38.30 | 1:19.83 | 2:03.80 | 2:47.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:41.77 | |||||||||
6 | Kasper Milton Smith | 2003 | 295 | 40.69 | 1:23.04 | 2:06.79 | 2:48.02 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:48.81 | |||||||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 395 | 36.26 | 1:14.71 | 1:54.05 | 2:32.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.27 | |||||||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 377 | 36.21 | 1:16.05 | 1:56.07 | 2:34.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.02 | |||||||||
3 | Julian Birch | 2004 | 369 | 36.85 | 1:16.05 | 1:56.09 | 2:36.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:28.90 | |||||||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 339 | 38.60 | 1:19.07 | 2:00.50 | 2:40.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.63 | |||||||||
5 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 325 | 38.52 | 1:19.59 | 2:02.73 | 2:42.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.60 | |||||||||
6 | Louie Hansen | 2005 | 323 | 39.32 | 1:21.46 | 2:03.15 | 2:43.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.74 | |||||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | 319 | 39.24 | 1:21.37 | 2:03.11 | 2:43.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 312 | 40.75 | 1:23.16 | 2:04.01 | 2:44.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.24 | |||||||||
9 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 300 | 39.36 | 1:21.98 | 2:05.20 | 2:47.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.41 | |||||||||
10 | William Leth | 2004 | 280 | 41.87 | 1:25.83 | 2:09.26 | 2:50.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.67 | |||||||||
11 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 273 | 40.39 | 1:23.84 | 2:08.32 | 2:52.38 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.91 | |||||||||
12 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 272 | 41.30 | 1:25.81 | 2:09.85 | 2:52.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.35 | |||||||||
13 | August Sølvsteen | 2005 | 270 | 41.28 | 1:26.77 | 2:10.62 | 2:53.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.05 | |||||||||
14 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 253 | 41.83 | 1:27.34 | 2:12.53 | 2:56.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.08 | |||||||||
15 | Axel Björnsson | 2005 | 250 | 40.94 | 1:26.40 | 2:12.49 | 2:57.50 | |||
Ystads Simsällskap | 2:54.78 | |||||||||
16 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 244 | 40.84 | 1:26.21 | 2:13.52 | 2:58.90 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:58.83 | |||||||||
17 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 239 | 43.79 | 1:30.73 | 2:17.26 | 3:00.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.00 | |||||||||
18 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 226 | 42.59 | 1:29.90 | 2:19.12 | 3:03.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:09.41 | |||||||||
19 | Frederik Rasmussen | 2005 | 205 | 45.42 | 1:34.59 | 2:22.83 | 3:09.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Nimb | 2006 | 217 | 44.30 | 1:32.12 | 2:20.60 | 3:06.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.00 | |||||||||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | 212 | 44.99 | 1:33.63 | 2:22.01 | 3:07.42 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 40, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hs Årgang1 | 2004 | 4:08.12 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:04.00 | |||||||||
Fillip Bruhn | 2003 | 28.17 | 59.75 | 59.75 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 27.67 | 59.16 | 1:58.91 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 30.15 | 1:03.94 | 3:02.85 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 31.29 | 1:05.27 | 4:08.12 | ||||||
2 | Gsc Mix 1 | 2003 | 4:10.27 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:55.78 | |||||||||
Noah Bred | 2003 | 29.31 | 1:00.95 | 1:00.95 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 29.70 | 1:02.78 | 2:03.73 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.57 | 1:02.41 | 3:06.14 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 29.94 | 1:04.13 | 4:10.27 | ||||||
3 | Søllerød Mix K2A | 2004 | 4:11.98 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
Julian Birch | 2004 | 29.46 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 30.93 | 1:05.77 | 2:08.10 | ||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 27.99 | 58.58 | 3:06.68 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 30.93 | 1:05.30 | 4:11.98 | ||||||
4 | Hs Årgang2 | 2004 | 4:21.46 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:25.00 | |||||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 30.31 | 1:02.23 | 1:02.23 | ||||||
Janus Schnabl | 2003 | 30.89 | 1:04.87 | 2:07.10 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 32.37 | 1:08.17 | 3:15.27 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 31.75 | 1:06.19 | 4:21.46 | ||||||
5 | Gsc Mix 2 | 2003 | 4:22.93 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:05.22 | |||||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 29.80 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 31.21 | 1:05.36 | 2:08.47 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 29.94 | 1:05.01 | 3:13.48 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 32.06 | 1:09.45 | 4:22.93 | ||||||
6 | Søllerød Mix K2B | 2004 | 4:24.43 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:35.00 | |||||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 29.91 | 1:01.95 | 1:01.95 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 32.38 | 1:09.52 | 2:11.47 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 29.60 | 1:02.57 | 3:14.04 | ||||||
Laura Bang | 2004 | 32.89 | 1:10.39 | 4:24.43 | ||||||
7 | Yss 1 Årg. Mix | 2004 | 4:30.53 | |||||||
Ystads Simsällskap | 4:37.63 | |||||||||
Ugnius Melieska | 2004 | 31.38 | 1:06.94 | 1:06.94 | ||||||
Aron Persson | 2004 | 31.31 | 1:05.34 | 2:12.28 | ||||||
Irma Nilsson | 2004 | 31.60 | 1:06.20 | 3:18.48 | ||||||
Liv Martinsson | 2004 | 33.85 | 1:12.05 | 4:30.53 | ||||||
8 | Gsc Mix 3 | 2003 | 4:37.97 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:10.91 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.46 | 1:05.86 | 1:05.86 | ||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 33.88 | 1:10.82 | 2:16.68 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 32.38 | 1:09.45 | 3:26.13 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 33.69 | 1:11.84 | 4:37.97 | ||||||
9 | Hs Årgang3 | 2004 | 4:41.24 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:40.00 | |||||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 31.69 | 1:07.16 | 1:07.16 | ||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 31.05 | 1:04.82 | 2:11.98 | ||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 35.75 | 1:15.25 | 3:27.23 | ||||||
Emma Philip | 2005 | 35.50 | 1:14.01 | 4:41.24 | ||||||
10 | Yss 2 Årg. Mix | 2004 | 4:44.12 | |||||||
Ystads Simsällskap | 4:57.28 | |||||||||
Isak Klamming | 2003 | 1:08.55 | 1:08.55 | |||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 32.54 | 1:09.13 | 2:17.68 | ||||||
Linn Martinsson | 2004 | 33.39 | 1:11.71 | 3:29.39 | ||||||
Tea Stark Friis | 2006 | 1:14.73 | 4:44.12 | |||||||
11 | Gsc Mix 5 | 2003 | 4:45.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:26.18 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 32.17 | 1:06.89 | 1:06.89 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 31.69 | 1:06.20 | 2:13.09 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 34.74 | 1:15.03 | 3:28.12 | ||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 35.55 | 1:17.13 | 4:45.25 | ||||||
12 | Gsc Mix 4 | 2003 | 4:47.75 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:15.69 | |||||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 33.01 | 1:09.67 | 1:09.67 | ||||||
William Leth | 2004 | 33.22 | 1:09.02 | 2:18.69 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 35.04 | 1:14.86 | 3:33.55 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 35.00 | 1:14.20 | 4:47.75 | ||||||
13 | Gsc Mix 6 | 2003 | 4:53.28 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:35.71 | |||||||||
Vincent Matras | 2005 | 32.15 | 1:07.43 | 1:07.43 | ||||||
Silas Fessel | 2004 | 31.38 | 1:07.32 | 2:14.75 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 34.47 | 1:15.58 | 3:30.33 | ||||||
Henriette Roos | 2006 | 38.22 | 1:22.95 | 4:53.28 | ||||||
14 | Hs Årgang4 | 2004 | 4:57.48 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:54.00 | |||||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 33.32 | 1:10.82 | 1:10.82 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 31.26 | 1:05.77 | 2:16.59 | ||||||
Amalie Busch Erhardi | 2006 | 39.03 | 1:23.74 | 3:40.33 | ||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 36.25 | 1:17.15 | 4:57.48 | ||||||
15 | Yss 3 Årg. Mix | 2004 | 5:00.79 | |||||||
Ystads Simsällskap | 5:16.39 | |||||||||
Axel Björnsson | 2005 | 34.08 | 1:14.48 | 1:14.48 | ||||||
Alexander Silow | 2005 | 37.49 | 1:19.88 | 2:34.36 | ||||||
Johanna Jönsson | 2005 | 34.37 | 1:12.99 | 3:47.35 | ||||||
Felicia Leo | 2006 | 34.78 | 1:13.44 | 5:00.79 | ||||||
16 | Hs Årgang5 | 2004 | 5:10.75 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:05.00 | |||||||||
Anders W. Pedersen | 2006 | 38.41 | 1:20.60 | 1:20.60 | ||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 34.22 | 1:12.99 | 2:33.59 | ||||||
Isabella El-Nagdy | 2005 | 36.39 | 1:17.87 | 3:51.46 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 36.58 | 1:19.29 | 5:10.75 | ||||||
17 | The Avengers 1 | 2005 | 5:13.11 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:10.00 | |||||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 39.90 | 1:24.60 | 1:24.60 | ||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 35.22 | 1:15.67 | 2:40.27 | ||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 37.41 | 1:21.29 | 4:01.56 | ||||||
Sune Vergmann | 2005 | 33.32 | 1:11.55 | 5:13.11 | ||||||
18 | The Avengers 2 | 2005 | 5:31.42 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:25.00 | |||||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 41.00 | 1:29.34 | 1:29.34 | ||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 36.39 | 1:16.90 | 2:46.24 | ||||||
Emma Haagen | 2006 | 41.17 | 1:27.74 | 4:13.98 | ||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 36.34 | 1:17.44 | 5:31.42 | ||||||
19 | Black Panthers 1 | 2005 | 5:38.51 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:36.00 | |||||||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 41.58 | 1:31.15 | 1:31.15 | ||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 36.35 | 1:19.25 | 2:50.40 | ||||||
Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 40.69 | 1:27.74 | 4:18.14 | ||||||
Emil Olsen | 2006 | 37.24 | 1:20.37 | 5:38.51 | ||||||
- | Gsc Mix 7 | 2003 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:40.12 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
- | Gsc Mix 8 | 2003 | Afmeldt | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.62 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 41, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søllerød Mix K1A | 2001 | 3:57.74 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:59.00 | |||||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 31.40 | 1:04.95 | 1:04.95 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 26.42 | 55.40 | 2:00.35 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 26.01 | 54.50 | 2:54.85 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 29.97 | 1:02.89 | 3:57.74 | ||||||
2 | Hs Jun-Sen1 | 2001 | 3:58.66 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:55.00 | |||||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 28.38 | 59.05 | 59.05 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 29.29 | 1:01.38 | 2:00.43 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 26.77 | 55.94 | 2:56.37 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 29.82 | 1:02.29 | 3:58.66 | ||||||
3 | Yss 1 Jun-Sen Mix | 2001 | 4:06.69 | |||||||
Ystads Simsällskap | 4:03.42 | |||||||||
Gustaf Persson | 2001 | 26.85 | 56.49 | 56.49 | ||||||
Max Persson | 2001 | 26.41 | 57.47 | 1:53.96 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 30.23 | 1:03.68 | 2:57.64 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 32.04 | 1:09.05 | 4:06.69 | ||||||
4 | Dragsholm Mix 1 | 0 | 4:10.79 | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 4:07.11 | |||||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 27.79 | 58.15 | 58.15 | ||||||
Felina Noe | 2002 | 31.16 | 1:04.83 | 2:02.98 | ||||||
Laura Sørensen | 2001 | 31.91 | 1:09.30 | 3:12.28 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 27.14 | 58.51 | 4:10.79 | ||||||
5 | Yss 2 Jun-Sen Mix | 2001 | 4:15.47 | |||||||
Ystads Simsällskap | 4:11.04 | |||||||||
Emil Jespersen | 2001 | 28.88 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 27.61 | 58.70 | 2:00.60 | ||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 32.50 | 1:08.69 | 3:09.29 | ||||||
Maja Åkesson | 2002 | 30.40 | 1:06.18 | 4:15.47 | ||||||
6 | Stt-Stjernerne | 2000 | 4:57.53 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:50.00 | |||||||||
Caroline Møller | 2002 | 38.09 | 1:24.59 | 1:24.59 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 28.25 | 1:02.19 | 2:26.78 | ||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 31.35 | 1:05.25 | 3:32.03 | ||||||
Emilia Høffer | 2001 | 38.78 | 1:25.50 | 4:57.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:40 |