Results for Nya Göingeplumset 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristianstads SLS Lag 1 | 2001 | Kristianstads SLS | 2:06.13 | ||||||
Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Thilde Lantz | 2001 | 33.97 | 1:07.30 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 30.09 | 1:37.39 | |||||||
Annie Thulin | 2003 | 28.74 | 2:06.13 | |||||||
2 | Lag Ryggsim | 0 | Simklubben Lödde | 2:09.28 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Louise Ranevi | 1999 | 34.33 | 1:08.62 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 31.00 | 1:39.62 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 29.66 | 2:09.28 | |||||||
3 | Osby Simsällskap | 2001 | Osby Simsällskap | 2:09.44 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Moa Olofsson | 2002 | 36.81 | 1:10.07 | |||||||
Clara Johansson | 2005 | 30.63 | 1:40.70 | |||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 28.74 | 2:09.44 | |||||||
4 | Sjöbo Simsällskap Lag 2 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:12.09 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Clara Steen | 2003 | 37.50 | 1:11.63 | |||||||
Augusta Andersson | 1997 | 31.33 | 1:42.96 | |||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 29.13 | 2:12.09 | |||||||
5 | Simsällskapet Delfin | 2000 | Simsällskapet Delfin | 2:14.02 | ||||||
Emma Ragnarsson | 2004 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Tilda Joelsson | 2002 | 36.12 | 1:11.06 | |||||||
Alexandra Petersen | 2003 | 33.78 | 1:44.84 | |||||||
Alice Möller | 2000 | 29.18 | 2:14.02 | |||||||
6 | Osby Simsällskap Lag 2 | 2003 | Osby Simsällskap | 2:16.55 | ||||||
Maja Olofsson | 2004 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Selma Seipp | 2005 | 38.15 | 1:14.25 | |||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 31.62 | 1:45.87 | |||||||
Felicia Karlsson | 2003 | 30.68 | 2:16.55 | |||||||
7 | Kappsimningsklubben Karpen D Lag 1 | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:18.50 | ||||||
Emilia Olsson | 2002 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 39.52 | 1:16.10 | |||||||
Linnéa Persson | 2002 | 30.82 | 1:46.92 | |||||||
Alice Bengtsson | 2000 | 31.58 | 2:18.50 | |||||||
8 | Paw Patrol | 2003 | Kristianstads SLS | 2:20.44 | ||||||
Liv Axelsson | 2005 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 38.47 | 1:14.59 | |||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 36.17 | 1:50.76 | |||||||
Amanda Modig | 1999 | 29.68 | 2:20.44 | |||||||
9 | Osby Simsällskap Lag 3 | 2002 | Osby Simsällskap | 2:23.47 | ||||||
Elina Holgersson | 2005 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Jacqlyne Jersov | 2004 | 38.19 | 1:13.32 | |||||||
Jonna Möller | 2005 | 38.29 | 1:51.61 | |||||||
Lina Nilsson | 2002 | 31.86 | 2:23.47 | |||||||
10 | Sjöbo Simsällskap Lag 3 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:25.53 | ||||||
Tilde Persson | 2003 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Sabina Rosengren | 2003 | 42.78 | 1:20.66 | |||||||
Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | 34.99 | 1:55.65 | |||||||
Emy Ek | 2003 | 29.88 | 2:25.53 | |||||||
11 | Bamse & Hans Vänner | 2002 | Kristianstads SLS | 2:39.60 | ||||||
Emma Widerfors | 2005 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Elly Petersson | 2005 | 42.07 | 1:22.75 | |||||||
Isabella Wahlund | 2006 | 39.16 | 2:01.91 | |||||||
Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 37.69 | 2:39.60 | |||||||
12 | Sjöbo Simsällskap Lag 5 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:42.17 | ||||||
Mimmi Palm | 2005 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Emilia Kryger | 2004 | 43.25 | 1:27.02 | |||||||
Sofie Jönsson | 2007 | 41.05 | 2:08.07 | |||||||
Nellie Björkqvist | 2007 | 34.10 | 2:42.17 | |||||||
13 | Babblarna | 2005 | Kristianstads SLS | 2:47.60 | ||||||
Ida Lund | 2006 | 44.69 | 44.69 | |||||||
Ana Corluka | 2006 | 45.48 | 1:30.17 | |||||||
Novalie Gulin | 2006 | 39.83 | 2:10.00 | |||||||
Sofia Svensson | 2007 | 37.60 | 2:47.60 | |||||||
14 | Lag Fjäril | 0 | Simklubben Lödde | 2:52.64 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Vilma Gillerfors | 2006 | 53.58 | 1:31.38 | |||||||
Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | 36.20 | 2:07.58 | |||||||
Julia Nilsson | 2004 | 45.06 | 2:52.64 | |||||||
15 | Lag Crawl | 0 | Simklubben Lödde | 2:53.08 | ||||||
Tilde Klehn | 2004 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Lykke Löfqvist | 2005 | 45.85 | 1:26.39 | |||||||
Vilda Berg | 2007 | 43.38 | 2:09.77 | |||||||
Julia Keldebäk | 2005 | 43.31 | 2:53.08 | |||||||
16 | Smurfarna | 2006 | Kristianstads SLS | 2:54.24 | ||||||
Wilma Andersson | 2007 | 51.18 | 51.18 | |||||||
Vicky Luc | 2007 | 41.33 | 1:32.51 | |||||||
Ellie Petersson | 2005 | 42.39 | 2:14.90 | |||||||
Tilda Widerfors | 2008 | 39.34 | 2:54.24 | |||||||
17 | Lag Bröstsim | 0 | Simklubben Lödde | 3:03.93 | ||||||
Hedda Andréasson | 2004 | 44.72 | 44.72 | |||||||
Emma Martinsson | 2004 | 43.71 | 1:28.43 | |||||||
Violetta Pflug | 2008 | 40.21 | 2:08.64 | |||||||
Zoé Jindal | 2008 | 55.29 | 3:03.93 | |||||||
18 | Sjöbo Simsällskap Lag 1 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 3:20.00 | ||||||
Lynneà Wikbourn | 2008 | 51.29 | 51.29 | |||||||
Isabella Stoltz | 2008 | 50.18 | 1:41.47 | |||||||
Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | 55.47 | 2:36.94 | |||||||
Vilda Larsson | 2008 | 43.06 | 3:20.00 | |||||||
19 | Simsällskapet Delfin Lag 2 | 2006 | Simsällskapet Delfin | 3:22.34 | ||||||
Edith Bosson | 2009 | 49.07 | 49.07 | |||||||
Nanna Oredsson | 2007 | 1:00.86 | 1:49.93 | |||||||
Emelie Skoog | 2007 | 51.66 | 2:41.59 | |||||||
Astrid Persson | 2009 | 40.75 | 3:22.34 | |||||||
- | Lag Medley | 0 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Agnes Ljungberg | 2004 | 52.64 | ||||||||
Elin Delfin | 2008 | |||||||||
Emilia Berg | 2005 | |||||||||
Ella Andréasson | 2005 | 64 | DSQ | |||||||
- | Sjöbo Simsällskap Lag 4 | 0 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | 25.53 | ||||||||
Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | |||||||||
Mathilde Berild Andersen | 2004 | |||||||||
Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | 53 | DSQ | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 14:22 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lag Fjäril | 1999 | Simklubben Lödde | 1:56.53 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 34.11 | 1:04.78 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 27.05 | 1:31.83 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 24.70 | 1:56.53 | |||||||
2 | Kappsimningsklubben Karpen H Lag 2 | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:00.55 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Niels Kwant | 2003 | 34.13 | 1:03.86 | |||||||
Simon Persson | 2003 | 28.54 | 1:32.40 | |||||||
Liam Lesmac | 2003 | 28.15 | 2:00.55 | |||||||
3 | Simsällskapet Delfin | 2000 | Simsällskapet Delfin | 2:03.04 | ||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Birkan Ates | 2002 | 33.30 | 1:03.22 | |||||||
Jakob Petersen | 2001 | 27.61 | 1:30.83 | |||||||
Hugo Johnsson | 2005 | 32.21 | 2:03.04 | |||||||
4 | Power Puff Pinglorna | 2000 | Kristianstads SLS | 2:08.95 | ||||||
Tomislav Corluka | 2003 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Haris Jazavac | 2002 | 39.19 | 1:11.90 | |||||||
Joel Johnsson | 2000 | 30.24 | 1:42.14 | |||||||
Jacob El Mokri | 2001 | 26.81 | 2:08.95 | |||||||
5 | Sjöbo Simsällskap Lag 1 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:08.96 | ||||||
Alfred Rosberg | 2003 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Hampus Olsson | 2003 | 34.69 | 1:09.52 | |||||||
Isak Larsson | 2000 | 25.83 | 1:35.35 | |||||||
Viktor Spoelstra | 2004 | 33.61 | 2:08.96 | |||||||
6 | Hello Kitty | 2001 | Kristianstads SLS | 2:13.93 | ||||||
Harry Petersson | 2002 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Jacob Olsson | 2006 | 38.60 | 1:12.77 | |||||||
Herman Modig | 2003 | 33.11 | 1:45.88 | |||||||
Oliver Pavkovic | 2001 | 28.05 | 2:13.93 | |||||||
7 | Teletubbies | 2004 | Kristianstads SLS | 2:23.61 | ||||||
Jacob Glans | 2006 | 36.76 | 36.76 | |||||||
William Feldt | 2005 | 41.26 | 1:18.02 | |||||||
Melvin Carlsson | 2005 | 37.80 | 1:55.82 | |||||||
Ola Kristoffersson | 1988 | 27.79 | 2:23.61 | |||||||
8 | Lag Ryggsim | 0 | Simklubben Lödde | 2:25.10 | ||||||
Aron Paulsson | 2006 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Axel Wergeland | 2006 | 39.43 | 1:14.99 | |||||||
Elliot Larsson | 2000 | 29.47 | 1:44.46 | |||||||
Leo Eriksson | 2008 | 40.64 | 2:25.10 | |||||||
9 | Osby Simsällskap | 1991 | Osby Simsällskap | 2:29.69 | ||||||
Erik Moberg | 2006 | 44.66 | 44.66 | |||||||
Vincent Johnson | 2006 | 40.16 | 1:24.82 | |||||||
Andreas Nordh | 1991 | 31.88 | 1:56.70 | |||||||
Oscar Wahl | 2005 | 32.99 | 2:29.69 | |||||||
10 | Lag Bröstsim | 0 | Simklubben Lödde | 2:36.99 | ||||||
Albin Lundkvist | 2006 | 44.95 | 44.95 | |||||||
Sebastian Björk | 2007 | 48.41 | 1:33.36 | |||||||
Hampus Erdös | 2003 | 31.11 | 2:04.47 | |||||||
Ted Nilsson | 2006 | 32.52 | 2:36.99 | |||||||
11 | Bumbibjörnarna | 2004 | Kristianstads SLS | 2:44.68 | ||||||
Thage Bergström | 2007 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Malte Ljunggren | 2006 | 44.17 | 1:27.74 | |||||||
Gabriel Ekelund | 2006 | 37.63 | 2:05.37 | |||||||
Noah Brylski | 2008 | 39.31 | 2:44.68 | |||||||
12 | Kappsimningsklubben Karpen H Lag 1 | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:47.40 | ||||||
Anton Persson | 2006 | 37.78 | 37.78 | |||||||
Erik Björk | 2007 | 48.03 | 1:25.81 | |||||||
Axel Jellbom | 2004 | 40.05 | 2:05.86 | |||||||
Maximus Löfberg | 2007 | 41.54 | 2:47.40 | |||||||
13 | Lag Crawl | 0 | Simklubben Lödde | 2:47.65 | ||||||
Oliver Björk | 2007 | 44.39 | 44.39 | |||||||
Elias Lindeberg | 2008 | 51.66 | 1:36.05 | |||||||
Anton Witzell | 2004 | 30.79 | 2:06.84 | |||||||
Tim Edelberg | 2007 | 40.81 | 2:47.65 | |||||||
14 | Simsällskapet Delfin Lag 2 | 2005 | Simsällskapet Delfin | 2:59.42 | ||||||
Benjamin Olsson | 2006 | 46.33 | 46.33 | |||||||
Albin Hedvall | 2007 | 56.75 | 1:43.08 | |||||||
Karl Oredsson | 2006 | 33.92 | 2:17.00 | |||||||
Melvin Persson | 2007 | 42.42 | 2:59.42 | |||||||
- | Avengers | 2005 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 38.57 | ||||||
2 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 38.61 | ||||||
3 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 40.28 | ||||||
4 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 41.31 | ||||||
5 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 41.53 | ||||||
6 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 42.37 | ||||||
7 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 42.58 | ||||||
8 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 42.67 | ||||||
9 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 42.82 | ||||||
10 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 42.96 | ||||||
11 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 43.18 | ||||||
12 | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 44.52 | ||||||
13 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 45.74 | ||||||
14 | Molly Ohlsson-Zärnholm | 2008 | Kristianstads SLS | 47.81 | ||||||
15 | Elin Delfin | 2008 | Simklubben Lödde | 48.79 | ||||||
16 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 49.57 | ||||||
17 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 49.94 | ||||||
18 | Minela Causevic | 2010 | Simsällskapet Delfin | 50.86 | ||||||
19 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 51.36 | ||||||
20 | Lynneà Wikbourn | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 52.19 | ||||||
21 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 53.59 | ||||||
22 | Hilda L Christensen | 2010 | Ringsjö Simklubb | 53.68 | ||||||
23 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 55.10 | ||||||
24 | Miranda Olsson | 2009 | Simklubben Lödde | 58.51 | ||||||
25 | Elise Henriksson | 2009 | Ringsjö Simklubb | 1:00.21 | ||||||
- | Julia Thorsen | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Doris Lundsten | 2008 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 33.58 | ||||||
2 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 34.51 | ||||||
3 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 35.04 | ||||||
4 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 36.49 | ||||||
5 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 37.47 | ||||||
6 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 38.77 | ||||||
7 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 38.84 | ||||||
8 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 39.17 | ||||||
9 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 39.33 | ||||||
10 | Wilma Andersson | 2007 | Kristianstads SLS | 40.54 | ||||||
11 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 41.19 | ||||||
12 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 42.23 | ||||||
13 | Moa Nameus | 2007 | Kristianstads SLS | 43.14 | ||||||
14 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 46.62 | ||||||
15 | Andrea Johansdotter | 2007 | Simklubben Lödde | 47.34 | ||||||
16 | Julia Andersson | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.04 | ||||||
17 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 48.75 | ||||||
18 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 51.06 | ||||||
19 | Annette Rosenqvist | 2007 | Simklubben Lödde | 54.14 | ||||||
20 | Nanna Oredsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 58.89 | ||||||
21 | Jackie Ohlsson-Zärnholm | 2007 | Kristianstads SLS | 1:01.01 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 33.89 | ||||||
2 | Novalie Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 34.03 | ||||||
3 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 34.85 | ||||||
4 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 36.13 | ||||||
5 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 38.08 | ||||||
6 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 38.25 | ||||||
7 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 40.49 | ||||||
8 | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | 42.84 | ||||||
9 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 43.40 | ||||||
10 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 45.15 | ||||||
11 | Selma Bergström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 51.37 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 29.21 | ||||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 29.34 | ||||||
3 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.01 | ||||||
3 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 30.01 | ||||||
5 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 30.20 | ||||||
6 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 30.94 | ||||||
7 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.46 | ||||||
8 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 31.82 | ||||||
9 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 32.54 | ||||||
10 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 32.81 | ||||||
11 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 32.85 | ||||||
12 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 32.99 | ||||||
13 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 33.47 | ||||||
14 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 33.55 | ||||||
15 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 33.65 | ||||||
16 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 33.84 | ||||||
17 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 33.85 | ||||||
18 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 33.88 | ||||||
19 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 34.09 | ||||||
20 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 34.44 | ||||||
21 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 35.60 | ||||||
22 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 35.80 | ||||||
23 | Nima Arends | 2004 | Sösdala Simsällskap | 35.88 | ||||||
24 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 36.52 | ||||||
25 | Lykke Löfqvist | 2005 | Simklubben Lödde | 37.19 | ||||||
26 | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | 38.77 | ||||||
27 | Hedda Andréasson | 2004 | Simklubben Lödde | 38.89 | ||||||
28 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 39.33 | ||||||
29 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.36 | ||||||
30 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 40.75 | ||||||
31 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 40.87 | ||||||
32 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 43.37 | ||||||
33 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 45.23 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 28.94 | ||||||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 28.96 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 29.10 | ||||||
4 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 29.19 | ||||||
5 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.70 | ||||||
6 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.83 | ||||||
7 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 29.89 | ||||||
8 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 29.92 | ||||||
9 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.18 | ||||||
10 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 30.29 | ||||||
11 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 30.32 | ||||||
12 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 30.34 | ||||||
13 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 30.36 | ||||||
14 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 30.63 | ||||||
15 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.65 | ||||||
15 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 30.65 | ||||||
17 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 30.87 | ||||||
18 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 30.90 | ||||||
19 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 31.01 | ||||||
20 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 31.13 | ||||||
21 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 31.36 | ||||||
22 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.46 | ||||||
23 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.57 | ||||||
24 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 31.64 | ||||||
25 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.81 | ||||||
26 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 32.28 | ||||||
27 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 32.55 | ||||||
28 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.56 | ||||||
29 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 33.21 | ||||||
30 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.15 | ||||||
31 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 34.17 | ||||||
32 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 03 september 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 39.96 | ||||||
2 | Noah Brylski | 2008 | Kristianstads SLS | 40.02 | ||||||
3 | Leo Eriksson | 2008 | Simklubben Lödde | 43.52 | ||||||
4 | Johan Bendz Lundberg | 2009 | Osby Simsällskap | 44.07 | ||||||
5 | Abbe Wästerberg | 2008 | Ringsjö Simklubb | 47.42 | ||||||
6 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 47.76 | ||||||
7 | Noah Zhang | 2008 | Ringsjö Simklubb | 48.51 | ||||||
8 | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | 49.20 | ||||||
9 | Casper Huasson | 2011 | Ringsjö Simklubb | 53.32 | ||||||
10 | Oscar Andersson | 2008 | S71 | 55.10 | ||||||
11 | Lucas Larsson Jarl | 2008 | Kristianstads SLS | 1:01.96 | ||||||
- | Liam Lindstedt | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Theodor Åkerman | 2010 | Ringsjö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Zhang | 2007 | Ringsjö Simklubb | 34.55 | ||||||
2 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.56 | ||||||
3 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 36.13 | ||||||
4 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 36.16 | ||||||
5 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 40.42 | ||||||
6 | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 42.83 | ||||||
7 | Maximus Löfberg | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.98 | ||||||
8 | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | 43.20 | ||||||
9 | Elias Jönsson | 2007 | S71 | 43.50 | ||||||
10 | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | 45.11 | ||||||
11 | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | 48.34 | ||||||
12 | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 49.74 | ||||||
- | Nicholas Olsson Gonsalves | 2007 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 30.80 | ||||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 31.21 | ||||||
3 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 32.23 | ||||||
4 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 32.25 | ||||||
5 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 32.59 | ||||||
6 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 32.73 | ||||||
7 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.84 | ||||||
8 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 35.01 | ||||||
9 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 35.96 | ||||||
10 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 36.03 | ||||||
11 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 37.03 | ||||||
12 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 37.18 | ||||||
13 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 37.62 | ||||||
14 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 37.87 | ||||||
15 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 37.92 | ||||||
16 | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.00 | ||||||
17 | Isac Willeborg | 2006 | Kristianstads SLS | 41.34 | ||||||
18 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 41.59 | ||||||
19 | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | 47.07 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 28.18 | ||||||
2 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 31.25 | ||||||
3 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 31.45 | ||||||
4 | Hugo Härjesten | 2004 | Ringsjö Simklubb | 32.21 | ||||||
5 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 33.11 | ||||||
6 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 33.15 | ||||||
7 | William Feldt | 2005 | Kristianstads SLS | 33.45 | ||||||
8 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 33.71 | ||||||
9 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 34.24 | ||||||
10 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 36.10 | ||||||
11 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.32 | ||||||
12 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 36.72 | ||||||
- | Adham Toredsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oscar Tram | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 24.97 | ||||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 25.41 | ||||||
3 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 25.95 | ||||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 26.23 | ||||||
5 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 26.52 | ||||||
6 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 26.68 | ||||||
7 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 26.80 | ||||||
8 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.05 | ||||||
9 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 27.25 | ||||||
10 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 27.50 | ||||||
11 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 27.63 | ||||||
12 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 27.95 | ||||||
13 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 28.19 | ||||||
14 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 28.24 | ||||||
15 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 28.54 | ||||||
16 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 28.81 | ||||||
17 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 28.90 | ||||||
18 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 29.31 | ||||||
19 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 29.63 | ||||||
19 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 29.63 | ||||||
21 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 30.09 | ||||||
21 | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | 30.09 | ||||||
23 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.15 | ||||||
24 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.28 | ||||||
25 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 30.69 | ||||||
26 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 31.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 september 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Delfin | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 49.29 | ||||||
2 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 51.35 | ||||||
3 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 52.19 | ||||||
4 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 52.24 | ||||||
5 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 53.31 | ||||||
6 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 55.09 | ||||||
7 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 55.84 | ||||||
8 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 56.57 | ||||||
9 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 56.68 | ||||||
10 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 58.85 | ||||||
11 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 59.09 | ||||||
12 | Hilda L Christensen | 2010 | Ringsjö Simklubb | 1:00.26 | ||||||
13 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 1:00.75 | ||||||
14 | Lynneà Wikbourn | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 1:01.10 | ||||||
15 | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 1:01.70 | ||||||
16 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 1:02.47 | ||||||
17 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 1:04.12 | ||||||
18 | Elise Henriksson | 2009 | Ringsjö Simklubb | 1:04.59 | ||||||
19 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 1:09.37 | ||||||
20 | Doris Lundsten | 2008 | Simsällskapet Delfin | 1:09.98 | ||||||
21 | Miranda Olsson | 2009 | Simklubben Lödde | 1:10.03 | ||||||
22 | Alva Lavesson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 1:11.49 | ||||||
23 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 1:14.62 | ||||||
24 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 1:16.53 | ||||||
- | Julia Thorsen | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Elin Delfin | 2008 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Minela Causevic | 2010 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Molly Ohlsson-Zärnholm | 2008 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 43.74 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 46.61 | ||||||
3 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 47.03 | ||||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 49.70 | ||||||
5 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 53.44 | ||||||
6 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 53.64 | ||||||
6 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 53.64 | ||||||
8 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 54.17 | ||||||
9 | Wilma Andersson | 2007 | Kristianstads SLS | 54.60 | ||||||
10 | Moa Nameus | 2007 | Kristianstads SLS | 55.30 | ||||||
11 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 56.83 | ||||||
12 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 56.94 | ||||||
13 | Andrea Johansdotter | 2007 | Simklubben Lödde | 1:00.92 | ||||||
14 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 1:01.40 | ||||||
15 | Julia Andersson | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:02.01 | ||||||
16 | Nanna Oredsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 1:03.29 | ||||||
17 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 1:04.34 | ||||||
18 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 1:04.90 | ||||||
19 | Jackie Ohlsson-Zärnholm | 2007 | Kristianstads SLS | 1:08.44 | ||||||
- | Annette Rosenqvist | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 45.68 | ||||||
2 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 47.06 | ||||||
3 | Novalie Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 48.71 | ||||||
4 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 50.76 | ||||||
5 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 52.29 | ||||||
6 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 52.35 | ||||||
7 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 52.99 | ||||||
8 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 56.30 | ||||||
9 | Selma Bergström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 1:01.90 | ||||||
- | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 34.44 | ||||||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 38.89 | ||||||
3 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 38.93 | ||||||
4 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 39.16 | ||||||
5 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 39.55 | ||||||
6 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 39.71 | ||||||
7 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 39.89 | ||||||
8 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 40.53 | ||||||
9 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 41.77 | ||||||
10 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.24 | ||||||
11 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 42.41 | ||||||
12 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.50 | ||||||
13 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.59 | ||||||
14 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 42.94 | ||||||
15 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 43.98 | ||||||
16 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 44.55 | ||||||
17 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 44.64 | ||||||
18 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 46.05 | ||||||
19 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.18 | ||||||
20 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 46.34 | ||||||
21 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 46.95 | ||||||
22 | Hedda Andréasson | 2004 | Simklubben Lödde | 47.32 | ||||||
23 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 47.34 | ||||||
24 | Ella Andréasson | 2005 | Simklubben Lödde | 47.45 | ||||||
25 | Lykke Löfqvist | 2005 | Simklubben Lödde | 48.50 | ||||||
26 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 49.48 | ||||||
27 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 54.17 | ||||||
28 | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | 54.41 | ||||||
29 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 55.24 | ||||||
30 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 55.60 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.57 | ||||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.60 | ||||||
3 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.82 | ||||||
4 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.83 | ||||||
5 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.10 | ||||||
6 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.28 | ||||||
7 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.33 | ||||||
8 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 38.45 | ||||||
9 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 38.58 | ||||||
10 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.77 | ||||||
11 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 38.87 | ||||||
12 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 38.89 | ||||||
13 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.63 | ||||||
14 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.78 | ||||||
15 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 39.82 | ||||||
16 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 40.29 | ||||||
17 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.42 | ||||||
18 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 41.39 | ||||||
19 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 41.83 | ||||||
20 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 41.98 | ||||||
21 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 42.40 | ||||||
22 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.24 | ||||||
23 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.28 | ||||||
24 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 44.03 | ||||||
25 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 44.07 | ||||||
26 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 44.46 | ||||||
27 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 51.76 | ||||||
2 | Noah Brylski | 2008 | Kristianstads SLS | 52.28 | ||||||
3 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 59.02 | ||||||
4 | Theodor Åkerman | 2010 | Ringsjö Simklubb | 59.80 | ||||||
5 | Leo Eriksson | 2008 | Simklubben Lödde | 1:00.21 | ||||||
6 | Casper Huasson | 2011 | Ringsjö Simklubb | 1:00.56 | ||||||
7 | Abbe Wästerberg | 2008 | Ringsjö Simklubb | 1:01.07 | ||||||
8 | Johan Bendz Lundberg | 2009 | Osby Simsällskap | 1:01.42 | ||||||
9 | Oscar Andersson | 2008 | S71 | 1:03.29 | ||||||
10 | Noah Zhang | 2008 | Ringsjö Simklubb | 1:03.66 | ||||||
11 | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | 1:04.64 | ||||||
12 | Edvin Jakobsson | 2008 | Simsällskapet Delfin | 1:11.74 | ||||||
- | Liam Lindstedt | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.78 | ||||||
2 | Alexander Zhang | 2007 | Ringsjö Simklubb | 48.17 | ||||||
3 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 49.39 | ||||||
4 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 50.47 | ||||||
5 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 56.09 | ||||||
6 | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | 56.82 | ||||||
7 | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | 58.39 | ||||||
8 | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 1:00.10 | ||||||
9 | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:00.51 | ||||||
10 | Elias Jönsson | 2007 | S71 | 1:06.10 | ||||||
- | Nicholas Olsson Gonsalves | 2007 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Maximus Löfberg | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 39.74 | ||||||
2 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 40.33 | ||||||
3 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 40.64 | ||||||
4 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 40.70 | ||||||
5 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 43.50 | ||||||
6 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 43.62 | ||||||
7 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.47 | ||||||
8 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 46.87 | ||||||
9 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 47.10 | ||||||
10 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 48.90 | ||||||
11 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 50.34 | ||||||
12 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 51.60 | ||||||
13 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 55.17 | ||||||
14 | Isac Willeborg | 2006 | Kristianstads SLS | 55.35 | ||||||
15 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 55.57 | ||||||
- | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
- | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 38.01 | ||||||
2 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 38.41 | ||||||
3 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 41.08 | ||||||
4 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.73 | ||||||
5 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 43.18 | ||||||
6 | Hugo Härjesten | 2004 | Ringsjö Simklubb | 43.19 | ||||||
7 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 46.42 | ||||||
8 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 48.33 | ||||||
9 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 48.71 | ||||||
10 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 49.79 | ||||||
- | Adham Toredsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oscar Tram | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | William Feldt | 2005 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.54 | ||||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.83 | ||||||
3 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.72 | ||||||
4 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.88 | ||||||
5 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 34.29 | ||||||
6 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 34.42 | ||||||
7 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.91 | ||||||
8 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 34.98 | ||||||
9 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.60 | ||||||
10 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 35.89 | ||||||
11 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 36.53 | ||||||
12 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 37.81 | ||||||
13 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 37.93 | ||||||
14 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.08 | ||||||
15 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 38.45 | ||||||
16 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 38.70 | ||||||
17 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.00 | ||||||
18 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 39.30 | ||||||
19 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 39.44 | ||||||
20 | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | 40.11 | ||||||
21 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 40.18 | ||||||
22 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 40.55 | ||||||
23 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 41.08 | ||||||
24 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 43.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 12:49 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 42.43 | ||||||
2 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 47.88 | ||||||
3 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 52.09 | ||||||
4 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 53.05 | ||||||
5 | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 54.17 | ||||||
6 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 57.73 | ||||||
7 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 57.81 | ||||||
8 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 59.16 | ||||||
9 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 59.94 | ||||||
10 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 1:00.19 | ||||||
11 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 1:00.58 | ||||||
12 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 1:08.89 | ||||||
- | Julia Thorsen | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 39.49 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 39.52 | ||||||
3 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 39.81 | ||||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 45.15 | ||||||
5 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 46.06 | ||||||
6 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 47.39 | ||||||
7 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 48.39 | ||||||
8 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 49.18 | ||||||
9 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 52.00 | ||||||
10 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 54.94 | ||||||
11 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 1:00.15 | ||||||
12 | Andrea Johansdotter | 2007 | Simklubben Lödde | 1:00.42 | ||||||
- | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 39.71 | ||||||
2 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 40.65 | ||||||
3 | Novalie Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 40.68 | ||||||
4 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 44.87 | ||||||
5 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 50.47 | ||||||
6 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 51.57 | ||||||
7 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 55.12 | ||||||
8 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 55.26 | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 30.71 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.65 | ||||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 32.13 | ||||||
4 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 32.31 | ||||||
5 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 34.19 | ||||||
6 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 34.47 | ||||||
7 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 34.88 | ||||||
8 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 35.34 | ||||||
9 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.55 | ||||||
10 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 36.48 | ||||||
11 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 36.91 | ||||||
12 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 36.96 | ||||||
13 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 37.18 | ||||||
14 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 37.84 | ||||||
15 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 37.92 | ||||||
16 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 39.02 | ||||||
17 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 39.15 | ||||||
18 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 39.64 | ||||||
19 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.99 | ||||||
20 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.85 | ||||||
21 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 41.05 | ||||||
22 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.94 | ||||||
23 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.49 | ||||||
24 | Nima Arends | 2004 | Sösdala Simsällskap | 44.22 | ||||||
25 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 45.68 | ||||||
26 | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | 51.19 | ||||||
27 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 51.42 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.71 | ||||||
2 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.36 | ||||||
3 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.47 | ||||||
4 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 31.66 | ||||||
5 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 31.73 | ||||||
6 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.83 | ||||||
7 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 32.13 | ||||||
8 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.24 | ||||||
9 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 32.72 | ||||||
10 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 33.52 | ||||||
11 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.54 | ||||||
12 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 33.70 | ||||||
13 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.72 | ||||||
14 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 33.91 | ||||||
15 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 34.05 | ||||||
16 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.21 | ||||||
17 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 34.43 | ||||||
18 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.00 | ||||||
19 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.25 | ||||||
20 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 35.31 | ||||||
21 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 35.37 | ||||||
22 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 35.51 | ||||||
23 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.77 | ||||||
24 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.03 | ||||||
25 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 36.32 | ||||||
26 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.36 | ||||||
27 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.83 | ||||||
28 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.60 | ||||||
29 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.72 | ||||||
30 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 37.77 | ||||||
31 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 12:49 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lag Stark | 1999 | Simklubben Lödde | 1:43.28 | ||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 25.51 | 25.51 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 25.29 | 50.80 | |||||||
Nils Wergeland | 2002 | 25.77 | 1:16.57 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 26.71 | 1:43.28 | |||||||
2 | Simsällskapet Delfin | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:48.10 | ||||||
Jakob Petersen | 2001 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 25.20 | 51.76 | |||||||
Birkan Ates | 2002 | 25.94 | 1:17.70 | |||||||
Karl Oredsson | 2006 | 30.40 | 1:48.10 | |||||||
3 | Kappsimningsklubben Karpen H Lag 1 | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:51.29 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Liam Lesmac | 2003 | 29.57 | 56.21 | |||||||
Simon Persson | 2003 | 27.41 | 1:23.62 | |||||||
Niels Kwant | 2003 | 27.67 | 1:51.29 | |||||||
4 | Power Puff Pinglorna | 2000 | Kristianstads SLS | 1:53.17 | ||||||
Jacob El Mokri | 2001 | 27.71 | 27.71 | |||||||
Tomislav Corluka | 2003 | 28.52 | 56.23 | |||||||
Harry Petersson | 2002 | 28.22 | 1:24.45 | |||||||
Oliver Pavkovic | 2001 | 28.72 | 1:53.17 | |||||||
5 | Sjöbo Simsällskap Lag 1 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 1:56.45 | ||||||
Alfred Rosberg | 2003 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Viktor Spoelstra | 2004 | 33.84 | 1:03.70 | |||||||
Hampus Olsson | 2003 | 27.50 | 1:31.20 | |||||||
Isak Larsson | 2000 | 25.25 | 1:56.45 | |||||||
6 | Hello Kitty | 2001 | Kristianstads SLS | 2:03.39 | ||||||
Joel Johnsson | 2000 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Herman Modig | 2003 | 29.99 | 59.46 | |||||||
Haris Jazavac | 2002 | 31.08 | 1:30.54 | |||||||
Jacob Glans | 2006 | 32.85 | 2:03.39 | |||||||
7 | Lag Snabb | 0 | Simklubben Lödde | 2:13.41 | ||||||
Hampus Erdös | 2003 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Albin Lundkvist | 2006 | 36.89 | 1:06.04 | |||||||
Sebastian Björk | 2007 | 35.73 | 1:41.77 | |||||||
Axel Wergeland | 2006 | 31.64 | 2:13.41 | |||||||
8 | Teletubbies | 2004 | Kristianstads SLS | 2:13.98 | ||||||
Jacob Olsson | 2006 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Melvin Carlsson | 2005 | 33.53 | 1:06.63 | |||||||
William Feldt | 2005 | 33.72 | 1:40.35 | |||||||
Gabriel Ekelund | 2006 | 33.63 | 2:13.98 | |||||||
9 | Lag Super | 0 | Simklubben Lödde | 2:14.62 | ||||||
Elliot Larsson | 2000 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Simon Björk | 2009 | 46.07 | 1:13.61 | |||||||
Ted Nilsson | 2006 | 33.36 | 1:46.97 | |||||||
Anton Witzell | 2004 | 27.65 | 2:14.62 | |||||||
10 | Osby Simsällskap | 1991 | Osby Simsällskap | 2:16.09 | ||||||
Andreas Nordh | 1991 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Vincent Johnson | 2006 | 35.90 | 1:06.00 | |||||||
Oscar Wahl | 2005 | 38.04 | 1:44.04 | |||||||
Erik Moberg | 2006 | 32.05 | 2:16.09 | |||||||
11 | Lag Suverän | 0 | Simklubben Lödde | 2:17.90 | ||||||
Tobias Ranevi | 1999 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Elias Lindeberg | 2008 | 40.38 | 1:10.80 | |||||||
Pelle Erdös | 2005 | 30.26 | 1:41.06 | |||||||
Oliver Björk | 2007 | 36.84 | 2:17.90 | |||||||
12 | Kappsimningsklubben Karpen H Lag 2 | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:29.34 | ||||||
Anton Persson | 2006 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Ludvig Rohlin | 2006 | 41.73 | 1:14.87 | |||||||
Axel Jellbom | 2004 | 36.02 | 1:50.89 | |||||||
Erik Björk | 2007 | 38.45 | 2:29.34 | |||||||
13 | Bumbibjörnarna | 2004 | Kristianstads SLS | 2:38.66 | ||||||
Linus Svensson | 2005 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Noah Brylski | 2008 | 40.44 | 1:17.03 | |||||||
Isac Willeborg | 2006 | 40.54 | 1:57.57 | |||||||
Ozzy Melin | 2006 | 41.09 | 2:38.66 | |||||||
14 | Simsällskapet Delfin Lag 2 | 2005 | Simsällskapet Delfin | 2:43.57 | ||||||
Hugo Johnsson | 2005 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Melvin Persson | 2007 | 42.12 | 1:14.80 | |||||||
Benjamin Olsson | 2006 | 38.67 | 1:53.47 | |||||||
Albin Hedvall | 2007 | 50.10 | 2:43.57 | |||||||
15 | Avengers | 2005 | Kristianstads SLS | 3:29.34 | ||||||
Thage Bergström | 2007 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Martin Johansson | 2006 | 47.03 | 1:29.21 | |||||||
Jakob Bondesson | 2009 | 51.80 | 2:21.01 | |||||||
Lucas Larsson Jarl | 2008 | 1:08.33 | 3:29.34 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 9, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Osby Simsällskap | 2001 | Osby Simsällskap | 1:56.41 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 29.22 | 58.28 | |||||||
Clara Johansson | 2005 | 28.87 | 1:27.15 | |||||||
Moa Olofsson | 2002 | 29.26 | 1:56.41 | |||||||
2 | Sjöbo Simsällskap Lag 1 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 1:56.71 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 28.99 | 58.28 | |||||||
Emy Ek | 2003 | 29.78 | 1:28.06 | |||||||
Clara Steen | 2003 | 28.65 | 1:56.71 | |||||||
3 | Lag Super | 0 | Simklubben Lödde | 1:58.40 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 30.38 | 59.16 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 29.86 | 1:29.02 | |||||||
Emma Persson | 1999 | 29.38 | 1:58.40 | |||||||
4 | Simsällskapet Delfin | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:59.61 | ||||||
Alice Möller | 2000 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Emma Ragnarsson | 2004 | 30.01 | 58.97 | |||||||
Tilda Joelsson | 2002 | 30.04 | 1:29.01 | |||||||
Alexandra Petersen | 2003 | 30.60 | 1:59.61 | |||||||
5 | Pyjamashjältarna | 1999 | Kristianstads SLS | 1:59.75 | ||||||
Thilde Lantz | 2001 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Annie Thulin | 2003 | 29.77 | 59.77 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 30.45 | 1:30.22 | |||||||
Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 29.53 | 1:59.75 | |||||||
6 | Kappsimningsklubben Karpen D Lag 1 | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:05.36 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Alice Bengtsson | 2000 | 31.45 | 1:01.68 | |||||||
Lovisa Rohlin | 2004 | 31.42 | 1:33.10 | |||||||
Emilia Olsson | 2002 | 32.26 | 2:05.36 | |||||||
7 | Paw Patrol | 2003 | Kristianstads SLS | 2:05.86 | ||||||
Amanda Modig | 1999 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 30.86 | 1:01.64 | |||||||
Liv Axelsson | 2005 | 31.50 | 1:33.14 | |||||||
Emma Widerfors | 2005 | 32.72 | 2:05.86 | |||||||
8 | Osby Simsällskap Lag 2 | 2003 | Osby Simsällskap | 2:06.13 | ||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Selma Seipp | 2005 | 30.42 | 1:01.14 | |||||||
Felicia Karlsson | 2003 | 33.01 | 1:34.15 | |||||||
Maja Olofsson | 2004 | 31.98 | 2:06.13 | |||||||
9 | Sjöbo Simsällskap Lag 2 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:11.26 | ||||||
Augusta Andersson | 1997 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Sabina Rosengren | 2003 | 36.56 | 1:07.23 | |||||||
Mathilde Berild Andersen | 2004 | 32.55 | 1:39.78 | |||||||
Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | 31.48 | 2:11.26 | |||||||
10 | Osby Simsällskap Lag 3 | 2002 | Osby Simsällskap | 2:11.60 | ||||||
Elina Holgersson | 2005 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Jonna Möller | 2005 | 32.41 | 1:04.65 | |||||||
Lina Nilsson | 2002 | 33.73 | 1:38.38 | |||||||
Jacqlyne Jersov | 2004 | 33.22 | 2:11.60 | |||||||
11 | Bamse & Hans Vänner | 2002 | Kristianstads SLS | 2:16.79 | ||||||
Vicky Luc | 2007 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Isabella Wahlund | 2006 | 34.61 | 1:09.26 | |||||||
Elly Petersson | 2005 | 33.10 | 1:42.36 | |||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 34.43 | 2:16.79 | |||||||
12 | Sjöbo Simsällskap Lag 3 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:26.96 | ||||||
0 | 39.58 | 39.58 | ||||||||
0 | 35.20 | 1:14.78 | ||||||||
0 | 35.75 | 1:50.53 | ||||||||
0 | 36.43 | 2:26.96 | ||||||||
13 | Lag Stark | 0 | Simklubben Lödde | 2:32.96 | ||||||
Agnes Ljungberg | 2004 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Hanna Dahlander | 2008 | 40.93 | 1:15.75 | |||||||
Ella Andréasson | 2005 | 39.35 | 1:55.10 | |||||||
Vilma Gillerfors | 2006 | 37.86 | 2:32.96 | |||||||
14 | Babblarna | 2005 | Kristianstads SLS | 2:35.36 | ||||||
Ida Lund | 2006 | 39.17 | 39.17 | |||||||
Tilda Widerfors | 2008 | 40.71 | 1:19.88 | |||||||
Ana Corluka | 2006 | 36.42 | 1:56.30 | |||||||
Ellie Petersson | 2005 | 39.06 | 2:35.36 | |||||||
15 | Lag Stolt | 0 | Simklubben Lödde | 2:36.78 | ||||||
Tilde Klehn | 2004 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Selma Lindell | 2008 | 40.35 | 1:15.11 | |||||||
Julia Keldebäk | 2005 | 44.39 | 1:59.50 | |||||||
Hedda Andréasson | 2004 | 37.28 | 2:36.78 | |||||||
16 | Lag Suverän | 0 | Simklubben Lödde | 2:38.50 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Andrea Johansdotter | 2007 | 50.70 | 1:23.11 | |||||||
Violetta Pflug | 2008 | 38.50 | 2:01.61 | |||||||
Lykke Löfqvist | 2005 | 36.89 | 2:38.50 | |||||||
17 | Lag Snabb | 0 | Simklubben Lödde | 2:39.78 | ||||||
Julia Nilsson | 2004 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Eleonora Sjögren | 2006 | 41.49 | 1:15.57 | |||||||
Luna Kant | 2007 | 48.45 | 2:04.02 | |||||||
Vilda Berg | 2007 | 35.76 | 2:39.78 | |||||||
18 | Pokemon Go | 2006 | Kristianstads SLS | 2:40.75 | ||||||
Ella Thim | 2009 | 51.55 | 51.55 | |||||||
Giada Riva | 2008 | 52.71 | 1:44.26 | |||||||
Sofie Persson | 2008 | 56.49 | 2:40.75 | |||||||
Jackie Ohlsson-Zärnholm | 2007 | 2:40.75 | ||||||||
19 | Lag Skicklig | 0 | Simklubben Lödde | 2:47.24 | ||||||
Emilia Berg | 2005 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Inez Lund | 2007 | 49.85 | 1:23.33 | |||||||
Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | 46.96 | 2:10.29 | |||||||
Emma Martinsson | 2004 | 36.95 | 2:47.24 | |||||||
20 | Smurfarna | 2006 | Kristianstads SLS | 2:50.26 | ||||||
Wilma Andersson | 2007 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Wilma Nameus | 2005 | 40.94 | 1:21.77 | |||||||
Siri Tillberg | 2007 | 41.54 | 2:03.31 | |||||||
Moa Nameus | 2007 | 46.95 | 2:50.26 | |||||||
21 | Sjöbo Simsällskap Lag 4 | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:59.85 | ||||||
Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | 41.27 | 41.27 | |||||||
Lynneà Wikbourn | 2008 | 50.83 | 1:32.10 | |||||||
Isabella Stoltz | 2008 | 42.88 | 2:14.98 | |||||||
Vilda Larsson | 2008 | 44.87 | 2:59.85 | |||||||
22 | Doras Utforskare | 2005 | Kristianstads SLS | 3:16.36 | ||||||
Elin Adler | 2006 | 44.34 | 44.34 | |||||||
Molly Ohlsson-Zärnholm | 2008 | 50.38 | 1:34.72 | |||||||
Rebecca Wendel | 2007 | 50.37 | 2:25.09 | |||||||
Nicole Persson | 2008 | 51.27 | 3:16.36 | |||||||
- | Simsällskapet Delfin Lag 2 | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 44.88 | ||||||
2 | Leo Eriksson | 2008 | Simklubben Lödde | 48.46 | ||||||
3 | Noah Zhang | 2008 | Ringsjö Simklubb | 59.09 | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Zhang | 2007 | Ringsjö Simklubb | 41.53 | ||||||
2 | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 42.53 | ||||||
3 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 48.31 | ||||||
4 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.56 | ||||||
- | Nicholas Olsson Gonsalves | 2007 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 34.98 | ||||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 35.83 | ||||||
3 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 36.94 | ||||||
4 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 37.23 | ||||||
5 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 37.53 | ||||||
6 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 37.81 | ||||||
7 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 38.63 | ||||||
8 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.64 | ||||||
9 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 42.26 | ||||||
10 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 44.23 | ||||||
11 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 46.98 | ||||||
12 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 48.19 | ||||||
13 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 54.99 | ||||||
- | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isac Willeborg | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 31.38 | ||||||
2 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 37.31 | ||||||
3 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 37.48 | ||||||
4 | Hugo Härjesten | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.69 | ||||||
5 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.25 | ||||||
6 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.34 | ||||||
7 | William Feldt | 2005 | Kristianstads SLS | 40.71 | ||||||
8 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 44.08 | ||||||
9 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 45.98 | ||||||
- | Adham Toredsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oscar Tram | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.81 | ||||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.57 | ||||||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.64 | ||||||
4 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 28.33 | ||||||
5 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 28.56 | ||||||
6 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 28.89 | ||||||
7 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.92 | ||||||
8 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 29.19 | ||||||
9 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 29.39 | ||||||
10 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.02 | ||||||
11 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 30.35 | ||||||
12 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 30.58 | ||||||
13 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 30.91 | ||||||
14 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 31.08 | ||||||
15 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.75 | ||||||
16 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 31.89 | ||||||
17 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.12 | ||||||
18 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 32.70 | ||||||
19 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 33.56 | ||||||
20 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 33.94 | ||||||
21 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 34.39 | ||||||
22 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 35.39 | ||||||
23 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.72 | ||||||
24 | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | 36.29 | ||||||
25 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 37.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 43.15 | ||||||
2 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 45.69 | ||||||
3 | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 50.49 | ||||||
4 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 50.56 | ||||||
5 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 51.79 | ||||||
6 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 52.36 | ||||||
7 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 52.38 | ||||||
8 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 53.19 | ||||||
9 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 53.76 | ||||||
10 | Lynneà Wikbourn | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 54.47 | ||||||
11 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 58.49 | ||||||
12 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 58.51 | ||||||
13 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 58.91 | ||||||
14 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 59.53 | ||||||
15 | Molly Ohlsson-Zärnholm | 2008 | Kristianstads SLS | 1:01.74 | ||||||
16 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 1:02.64 | ||||||
17 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 1:05.60 | ||||||
18 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 1:05.90 | ||||||
- | Julia Thorsen | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 41.56 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 43.05 | ||||||
3 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 43.37 | ||||||
4 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 44.26 | ||||||
5 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 45.26 | ||||||
6 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 46.19 | ||||||
7 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 48.55 | ||||||
8 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 48.94 | ||||||
9 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 50.10 | ||||||
10 | Moa Nameus | 2007 | Kristianstads SLS | 51.10 | ||||||
11 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 52.08 | ||||||
12 | Annette Rosenqvist | 2007 | Simklubben Lödde | 53.77 | ||||||
13 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 57.94 | ||||||
14 | Andrea Johansdotter | 2007 | Simklubben Lödde | 58.82 | ||||||
15 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 59.36 | ||||||
16 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 1:00.90 | ||||||
17 | Nanna Oredsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 1:02.00 | ||||||
- | Jackie Ohlsson-Zärnholm | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Wilma Andersson | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 42.07 | ||||||
2 | Novalie Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 42.74 | ||||||
3 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 44.27 | ||||||
4 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 47.77 | ||||||
5 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 48.35 | ||||||
6 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 48.59 | ||||||
7 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 51.22 | ||||||
8 | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | 51.92 | ||||||
- | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | DNF | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 35.59 | ||||||
2 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 35.94 | ||||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 36.08 | ||||||
4 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 36.17 | ||||||
5 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 36.19 | ||||||
6 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 36.30 | ||||||
7 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 36.68 | ||||||
8 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 37.08 | ||||||
9 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 37.12 | ||||||
10 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 37.23 | ||||||
11 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.75 | ||||||
12 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 39.27 | ||||||
13 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 39.39 | ||||||
14 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.88 | ||||||
15 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 40.23 | ||||||
16 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 40.38 | ||||||
17 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 40.70 | ||||||
18 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 41.11 | ||||||
19 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.29 | ||||||
20 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 41.91 | ||||||
21 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.01 | ||||||
22 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.63 | ||||||
23 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.81 | ||||||
24 | Nima Arends | 2004 | Sösdala Simsällskap | 44.31 | ||||||
25 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 47.08 | ||||||
26 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 50.57 | ||||||
27 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 51.47 | ||||||
28 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 57.92 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 32.81 | ||||||
2 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 33.63 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.03 | ||||||
4 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.53 | ||||||
5 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.62 | ||||||
6 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.64 | ||||||
7 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 35.06 | ||||||
8 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.12 | ||||||
9 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 35.83 | ||||||
10 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.04 | ||||||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.14 | ||||||
12 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.20 | ||||||
13 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.34 | ||||||
14 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 36.69 | ||||||
15 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 37.40 | ||||||
16 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 37.61 | ||||||
17 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.62 | ||||||
18 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.92 | ||||||
19 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 38.17 | ||||||
20 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.65 | ||||||
21 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.45 | ||||||
22 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 39.69 | ||||||
23 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.07 | ||||||
24 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.64 | ||||||
25 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 41.02 | ||||||
26 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 43.21 | ||||||
27 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 43.76 | ||||||
- | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 46.30 | ||||||
2 | Noah Brylski | 2008 | Kristianstads SLS | 47.76 | ||||||
3 | Johan Bendz Lundberg | 2009 | Osby Simsällskap | 51.65 | ||||||
4 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 56.45 | ||||||
5 | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | 1:00.77 | ||||||
6 | Noah Zhang | 2008 | Ringsjö Simklubb | 1:01.93 | ||||||
7 | Oscar Andersson | 2008 | S71 | 1:07.22 | ||||||
8 | Lucas Larsson Jarl | 2008 | Kristianstads SLS | 1:11.10 | ||||||
- | Liam Lindstedt | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Zhang | 2007 | Ringsjö Simklubb | 43.47 | ||||||
2 | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | 45.12 | ||||||
3 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 46.73 | ||||||
4 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.61 | ||||||
5 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 50.17 | ||||||
6 | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 55.36 | ||||||
7 | Elias Jönsson | 2007 | S71 | 56.83 | ||||||
- | Nicholas Olsson Gonsalves | 2007 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 35.62 | ||||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 36.76 | ||||||
3 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 38.32 | ||||||
4 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 39.30 | ||||||
5 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 40.03 | ||||||
6 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.20 | ||||||
7 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 42.35 | ||||||
8 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 42.53 | ||||||
9 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 44.47 | ||||||
10 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 45.39 | ||||||
11 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 46.06 | ||||||
12 | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.79 | ||||||
13 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 47.20 | ||||||
14 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 47.64 | ||||||
15 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 47.68 | ||||||
16 | Isac Willeborg | 2006 | Kristianstads SLS | 49.28 | ||||||
17 | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | 55.17 | ||||||
- | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 31.59 | ||||||
2 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 36.84 | ||||||
3 | William Feldt | 2005 | Kristianstads SLS | 40.55 | ||||||
4 | Hugo Härjesten | 2004 | Ringsjö Simklubb | 40.56 | ||||||
5 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 41.14 | ||||||
6 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 41.31 | ||||||
7 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.11 | ||||||
8 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.33 | ||||||
9 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 44.35 | ||||||
10 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.97 | ||||||
- | Adham Toredsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oscar Tram | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.00 | ||||||
2 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.93 | ||||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 30.97 | ||||||
4 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 31.16 | ||||||
5 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 31.46 | ||||||
6 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 31.60 | ||||||
7 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.68 | ||||||
8 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 32.13 | ||||||
9 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 32.24 | ||||||
10 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 32.98 | ||||||
11 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 33.38 | ||||||
12 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.84 | ||||||
13 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.40 | ||||||
14 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 34.74 | ||||||
15 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.24 | ||||||
16 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 36.17 | ||||||
17 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 36.91 | ||||||
18 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 36.96 | ||||||
19 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.03 | ||||||
20 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 37.48 | ||||||
21 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 37.67 | ||||||
22 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 38.00 | ||||||
23 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 38.17 | ||||||
24 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.22 | ||||||
25 | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | 38.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 1:40.24 | ||||||
2 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 1:42.98 | ||||||
3 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 1:48.71 | ||||||
4 | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | 1:51.25 | ||||||
5 | Lynneà Wikbourn | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 1:51.97 | ||||||
6 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 1:52.50 | ||||||
7 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 1:52.89 | ||||||
8 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 1:53.27 | ||||||
9 | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 1:54.73 | ||||||
10 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 1:55.62 | ||||||
11 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 1:56.94 | ||||||
12 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 1:57.87 | ||||||
13 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 1:58.96 | ||||||
14 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 2:01.05 | ||||||
15 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 2:02.27 | ||||||
- | Julia Thorsen | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 1:27.78 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 1:28.96 | ||||||
3 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 1:36.25 | ||||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 1:39.94 | ||||||
5 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 1:40.86 | ||||||
6 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 1:44.43 | ||||||
7 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 1:46.78 | ||||||
8 | Wilma Andersson | 2007 | Kristianstads SLS | 1:48.14 | ||||||
9 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 1:50.05 | ||||||
10 | Moa Nameus | 2007 | Kristianstads SLS | 1:51.37 | ||||||
11 | Andrea Johansdotter | 2007 | Simklubben Lödde | 2:04.66 | ||||||
12 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 2:05.68 | ||||||
13 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 2:13.38 | ||||||
14 | Nanna Oredsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 2:18.93 | ||||||
- | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Novalie Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 1:29.07 | ||||||
2 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 1:30.27 | ||||||
3 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 1:36.83 | ||||||
4 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 1:42.31 | ||||||
5 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 1:46.85 | ||||||
6 | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | 1:52.49 | ||||||
7 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 1:54.10 | ||||||
8 | Selma Bergström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 2:12.06 | ||||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 1:13.48 | ||||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:14.97 | ||||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:15.82 | ||||||
4 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 1:16.36 | ||||||
5 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 1:16.76 | ||||||
6 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 1:16.86 | ||||||
7 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 1:20.00 | ||||||
8 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 1:20.23 | ||||||
9 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 1:20.60 | ||||||
10 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 1:21.04 | ||||||
11 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 1:22.01 | ||||||
12 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 1:23.11 | ||||||
13 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 1:23.15 | ||||||
14 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 1:24.07 | ||||||
15 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 1:24.64 | ||||||
16 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 1:25.83 | ||||||
17 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:26.95 | ||||||
18 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 1:28.16 | ||||||
19 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:28.26 | ||||||
20 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:28.87 | ||||||
21 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 1:29.75 | ||||||
22 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 1:35.17 | ||||||
23 | Nima Arends | 2004 | Sösdala Simsällskap | 1:35.24 | ||||||
24 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 1:37.39 | ||||||
25 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:43.40 | ||||||
26 | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | 1:45.01 | ||||||
27 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 1:48.28 | ||||||
28 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 1:52.17 | ||||||
29 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 1:59.13 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:12.14 | ||||||
2 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:12.15 | ||||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:12.22 | ||||||
4 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.57 | ||||||
5 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.81 | ||||||
6 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:14.21 | ||||||
7 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:14.34 | ||||||
8 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:15.25 | ||||||
9 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:15.65 | ||||||
10 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 1:17.75 | ||||||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:17.91 | ||||||
12 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:18.43 | ||||||
13 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:19.00 | ||||||
14 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:19.35 | ||||||
15 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:19.65 | ||||||
16 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:19.72 | ||||||
17 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:19.91 | ||||||
18 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 1:20.24 | ||||||
19 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 1:21.33 | ||||||
20 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:21.46 | ||||||
21 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:22.02 | ||||||
22 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:22.79 | ||||||
23 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:23.77 | ||||||
24 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:23.80 | ||||||
25 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:24.88 | ||||||
26 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 1:26.81 | ||||||
27 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:28.41 | ||||||
28 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:32.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 1:44.09 | ||||||
2 | Noah Brylski | 2008 | Kristianstads SLS | 1:44.84 | ||||||
3 | Leo Eriksson | 2008 | Simklubben Lödde | 1:45.87 | ||||||
4 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 1:58.52 | ||||||
5 | Noah Zhang | 2008 | Ringsjö Simklubb | 2:03.76 | ||||||
- | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Johan Bendz Lundberg | 2009 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Zhang | 2007 | Ringsjö Simklubb | 1:29.49 | ||||||
2 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 1:35.06 | ||||||
3 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:35.91 | ||||||
4 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 1:49.39 | ||||||
5 | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | 1:50.35 | ||||||
6 | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | 2:00.96 | ||||||
- | Nicholas Olsson Gonsalves | 2007 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 1:19.01 | ||||||
2 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 1:19.66 | ||||||
3 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:20.66 | ||||||
4 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 1:21.09 | ||||||
5 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 1:24.24 | ||||||
6 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:26.89 | ||||||
7 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 1:29.65 | ||||||
8 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 1:31.81 | ||||||
9 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 1:36.17 | ||||||
10 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 1:36.97 | ||||||
11 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 1:39.76 | ||||||
12 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 1:41.62 | ||||||
13 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 1:47.65 | ||||||
14 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 1:48.79 | ||||||
- | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Isac Willeborg | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 1:19.09 | ||||||
2 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 1:23.12 | ||||||
3 | William Feldt | 2005 | Kristianstads SLS | 1:24.89 | ||||||
4 | Hugo Härjesten | 2004 | Ringsjö Simklubb | 1:25.37 | ||||||
5 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 1:27.37 | ||||||
6 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:31.30 | ||||||
7 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 1:32.02 | ||||||
- | Adham Toredsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oscar Tram | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.25 | ||||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 1:04.89 | ||||||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:07.24 | ||||||
4 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:08.51 | ||||||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:09.14 | ||||||
6 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 1:09.16 | ||||||
7 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:09.52 | ||||||
8 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:09.69 | ||||||
9 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 1:10.06 | ||||||
10 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 1:11.96 | ||||||
11 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 1:12.33 | ||||||
12 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 1:12.82 | ||||||
13 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 1:13.33 | ||||||
14 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.58 | ||||||
15 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:14.03 | ||||||
16 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:14.10 | ||||||
17 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:14.39 | ||||||
18 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 1:14.48 | ||||||
19 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:17.59 | ||||||
20 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:19.22 | ||||||
21 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 1:19.98 | ||||||
22 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:20.78 | ||||||
23 | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | 1:21.40 | ||||||
24 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 1:21.51 | ||||||
- | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:27 |