Results for Ã…bergs Museum Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 21.89 | 47.69 | |||||
2 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 23.64 | 51.15 | |||||
3 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.94 | 51.27 | |||||
4 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.28 | 52.42 | |||||
5 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.62 | 55.72 | |||||
6 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.94 | 56.73 | |||||
7 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.40 | 59.62 | |||||
8 | Ebba Hertzell | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.28 | 1:01.41 | |||||
9 | Kristina Bratt | 2008 | Strängnäs Simklubb | 29.91 | 1:03.12 | |||||
- | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 19.80 | 42.37 | |||||
2 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 20.48 | 43.59 | |||||
3 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.63 | 44.29 | |||||
4 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 20.37 | 44.34 | |||||
5 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 20.62 | 44.45 | |||||
6 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.67 | 44.83 | |||||
7 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.83 | 44.91 | |||||
8 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.01 | 46.54 | |||||
9 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 21.94 | 48.05 | |||||
10 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.15 | 48.38 | |||||
11 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 23.65 | 50.36 | |||||
12 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 23.16 | 50.41 | |||||
13 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.52 | 50.96 | |||||
14 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.36 | 51.27 | |||||
15 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.31 | 51.90 | |||||
16 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.37 | 52.39 | |||||
17 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.75 | 52.98 | |||||
18 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.17 | 53.07 | |||||
19 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.05 | 54.09 | |||||
20 | Sarah Mahoro | 2007 | Västerås Simsällskap | 25.60 | 55.46 | |||||
21 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.59 | 58.96 | |||||
- | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilma Jönsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isabelle Lindtedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Svea Rådman | 2007 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 17.32 | 37.31 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.11 | 37.40 | |||||
3 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.52 | 39.80 | |||||
4 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.38 | 40.00 | |||||
5 | Soobin Åkerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 19.17 | 40.85 | |||||
6 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 18.72 | 41.05 | |||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 19.36 | 41.73 | |||||
8 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 19.34 | 42.49 | |||||
9 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 19.83 | 43.04 | |||||
10 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.43 | 43.74 | |||||
11 | Monica Zhan | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.68 | 44.02 | |||||
12 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.94 | 44.70 | |||||
13 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.68 | 44.90 | |||||
14 | Alice Lindroos | 2005 | Bålsta Simklubb | 21.60 | 46.00 | |||||
15 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.56 | 46.88 | |||||
16 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 22.00 | 47.54 | |||||
17 | Leona Arganti | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.79 | 48.19 | |||||
18 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 22.76 | 48.97 | |||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 18.01 | 38.34 | |||||
2 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 17.94 | 38.46 | |||||
3 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.03 | 41.16 | |||||
4 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 19.47 | 41.59 | |||||
5 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.31 | 43.36 | |||||
6 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 20.89 | 45.22 | |||||
- | Armita Samani | 2003 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.93 | 54.58 | |||||
2 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.69 | 55.20 | |||||
3 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.43 | 57.13 | |||||
4 | Oscar Sagelius | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.96 | 57.60 | |||||
5 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.80 | 58.28 | |||||
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 19.44 | 41.88 | |||||
2 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 21.09 | 46.18 | |||||
3 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 21.25 | 46.41 | |||||
4 | Gustav Nilsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 23.09 | 49.17 | |||||
5 | Algot Rådman | 2006 | Västerås Simsällskap | 22.90 | 49.36 | |||||
6 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.85 | 49.57 | |||||
7 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.25 | 55.33 | |||||
8 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.42 | 55.44 | |||||
9 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.98 | 56.37 | |||||
10 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.90 | 1:01.10 | |||||
11 | Oskar Wessén | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.66 | 1:04.97 | |||||
- | William Emilsson | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Nils Backlund | 2006 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.45 | 37.77 | |||||
2 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 18.83 | 40.66 | |||||
3 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 19.13 | 41.36 | |||||
4 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 19.17 | 41.72 | |||||
5 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 20.07 | 43.04 | |||||
6 | Gustav Aglert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.77 | 43.60 | |||||
7 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.16 | 43.65 | |||||
8 | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.94 | 44.81 | |||||
9 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 20.84 | 45.58 | |||||
10 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 22.27 | 48.01 | |||||
- | Oskar Thorvaldsson | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 17.66 | 37.89 | |||||
2 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 19.02 | 41.36 | |||||
3 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.33 | 43.25 | |||||
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.53 | 33.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 18.64 | 39.96 | 1:01.05 | 1:21.42 | |||
2 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 18.63 | 40.10 | 1:02.86 | 1:25.35 | |||
3 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.81 | 46.62 | 1:32.90 | 1:32.90 | |||
4 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.62 | 45.26 | 1:12.05 | 1:37.95 | |||
5 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.98 | 47.13 | 1:15.24 | 1:41.22 | |||
6 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.72 | 52.86 | 1:23.89 | 1:51.25 | |||
7 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.00 | 54.98 | 1:26.45 | 1:56.13 | |||
8 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.85 | 57.41 | 1:29.36 | 1:58.00 | |||
- | Ebba Hertzell | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.52 | 35.26 | 54.97 | 1:14.92 | |||
2 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 16.55 | 35.62 | 55.58 | 1:15.09 | |||
3 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 16.78 | 35.82 | 56.24 | 1:16.24 | |||
4 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 18.04 | 38.38 | 1:00.12 | 1:19.63 | |||
5 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 18.29 | 38.83 | 1:00.30 | 1:20.13 | |||
6 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 18.56 | 38.69 | 59.92 | 1:21.14 | |||
7 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 19.00 | 40.36 | 1:01.80 | 1:21.97 | |||
8 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.39 | 40.91 | 1:03.26 | 1:24.18 | |||
9 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.91 | 40.92 | 1:03.12 | 1:24.85 | |||
10 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 19.44 | 41.92 | 1:05.02 | 1:26.94 | |||
11 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.33 | 43.07 | 1:06.15 | 1:27.88 | |||
12 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 19.54 | 41.33 | 1:05.30 | 1:28.40 | |||
13 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.19 | 44.42 | 1:08.53 | 1:29.75 | |||
14 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 19.59 | 43.25 | 1:08.39 | 1:30.42 | |||
15 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.32 | 42.58 | 1:09.45 | 1:33.78 | |||
16 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.69 | 45.12 | 1:11.17 | 1:34.99 | |||
17 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.05 | 45.31 | 1:11.68 | 1:35.93 | |||
18 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.47 | 46.26 | 1:12.16 | 1:36.89 | |||
19 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.26 | 48.36 | 1:15.39 | 1:39.34 | |||
20 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.97 | 46.82 | 1:13.75 | 1:40.30 | |||
21 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.91 | 49.05 | 1:16.51 | 1:41.22 | |||
- | Vilma Jönsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | DNF | ||||||
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 14.22 | 30.03 | 46.56 | 1:02.82 | |||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.57 | 30.71 | 47.84 | 1:04.94 | |||
3 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.71 | 31.59 | 49.39 | 1:06.33 | |||
4 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 14.98 | 31.54 | 48.95 | 1:06.44 | |||
5 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 15.44 | 32.01 | 49.44 | 1:06.85 | |||
6 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 16.73 | 35.39 | 54.80 | 1:13.85 | |||
7 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.27 | 35.74 | 55.42 | 1:15.11 | |||
8 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.91 | 37.32 | 57.85 | 1:16.75 | |||
9 | Monica Zhan | 2005 | Västerås Simsällskap | 18.67 | 37.97 | 58.66 | 1:18.42 | |||
10 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 16.67 | 36.90 | 58.03 | 1:18.57 | |||
11 | Leona Arganti | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.75 | 40.40 | 1:01.12 | 1:21.63 | |||
12 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 17.59 | 37.62 | 59.76 | 1:21.75 | |||
13 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.26 | 41.13 | 1:02.35 | 1:23.47 | |||
14 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.93 | 40.21 | 1:02.79 | 1:24.26 | |||
15 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 20.70 | 44.06 | 1:08.56 | 1:31.68 | |||
- | Alice Lindroos | 2005 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.50 | 31.98 | 49.36 | 1:06.20 | |||
2 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.18 | 33.85 | 52.33 | 1:10.11 | |||
3 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 16.05 | 34.36 | 53.50 | 1:12.33 | |||
4 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.33 | 35.01 | 54.71 | 1:13.75 | |||
5 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.43 | 34.91 | 54.88 | 1:13.86 | |||
6 | Wilda Furberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.71 | 35.54 | 1:15.73 | 1:15.73 | |||
7 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.16 | 35.91 | 56.28 | 1:16.57 | |||
- | Armita Samani | 2003 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.20 | 33.96 | 51.81 | 1:09.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 18.04 | 40.28 | 1:02.76 | 1:25.70 | |||
2 | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | 19.72 | 43.45 | 1:08.86 | 1:34.08 | |||
3 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.84 | 46.39 | 1:12.17 | 1:35.82 | |||
4 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.00 | 46.30 | 1:12.62 | 1:36.51 | |||
5 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.01 | 45.59 | 1:12.44 | 1:38.69 | |||
6 | Oscar Sagelius | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.04 | 51.20 | 1:18.26 | 1:45.01 | |||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 17.06 | 36.88 | 57.94 | 1:17.26 | |||
2 | Adam Lidholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 17.03 | 36.84 | 58.08 | 1:19.01 | |||
3 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 18.30 | 40.56 | 1:03.49 | 1:25.22 | |||
4 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.77 | 43.31 | 1:06.48 | 1:29.05 | |||
5 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.93 | 44.28 | 1:08.89 | 1:32.31 | |||
6 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.56 | 46.86 | 1:13.10 | 1:36.72 | |||
7 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.38 | 1:27.03 | 1:55.94 | ||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 14.43 | 31.00 | 48.28 | 1:04.67 | |||
2 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 15.44 | 32.45 | 50.36 | 1:08.54 | |||
3 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.23 | 34.85 | 54.50 | 1:12.69 | |||
4 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 16.85 | 35.52 | 55.36 | 1:13.49 | |||
5 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 16.63 | 35.56 | 55.09 | 1:13.69 | |||
6 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 15.96 | 34.76 | 54.31 | 1:14.02 | |||
7 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 17.69 | 36.74 | 57.06 | 1:16.45 | |||
8 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.38 | 36.75 | 56.97 | 1:17.32 | |||
9 | Gustav Aglert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.00 | 36.59 | 57.86 | 1:18.59 | |||
10 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.16 | 36.58 | 57.49 | 1:18.79 | |||
11 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.53 | 37.88 | 1:01.25 | 1:23.24 | |||
12 | Oskar Thorvaldsson | 2004 | Västerås Simsällskap | 20.05 | 42.37 | 1:05.73 | 1:28.61 | |||
- | Mikael Ajjan | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thor Pedro | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 13.59 | 28.43 | 44.39 | 59.50 | |||
2 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.95 | 32.88 | 50.25 | 1:07.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.62 | 41.01 | |||||
2 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 19.91 | 44.79 | |||||
3 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 21.43 | 47.54 | |||||
4 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.08 | 48.81 | |||||
- | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 17.02 | 37.23 | |||||
2 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.19 | 37.47 | |||||
3 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.23 | 42.82 | |||||
4 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 19.81 | 43.62 | |||||
5 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.31 | 45.45 | |||||
6 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 19.73 | 45.79 | |||||
7 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 20.55 | 46.34 | |||||
8 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.58 | 47.25 | |||||
9 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.31 | 47.56 | |||||
10 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 20.84 | 47.65 | |||||
11 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.25 | 47.86 | |||||
12 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 21.05 | 47.96 | |||||
13 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.97 | 48.22 | |||||
14 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.11 | 48.44 | |||||
15 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.40 | 51.20 | |||||
16 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.80 | 52.00 | |||||
17 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.10 | 58.33 | |||||
- | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabelle Lindtedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sarah Millner | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 15.43 | 33.14 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 15.53 | 33.30 | |||||
3 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 15.22 | 33.89 | |||||
4 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 16.29 | 34.57 | |||||
5 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.28 | 35.02 | |||||
6 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 16.33 | 35.63 | |||||
7 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.50 | 36.49 | |||||
8 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 16.79 | 36.96 | |||||
9 | Soobin Åkerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.51 | 37.47 | |||||
10 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.45 | 38.37 | |||||
11 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.76 | 39.04 | |||||
12 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.94 | 39.45 | |||||
13 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.14 | 40.37 | |||||
14 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 18.83 | 41.32 | |||||
15 | Leona Arganti | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.36 | 42.70 | |||||
16 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.60 | 43.20 | |||||
17 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 23.05 | 51.10 | |||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.43 | 32.99 | |||||
2 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 15.28 | 33.00 | |||||
3 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.61 | 35.50 | |||||
4 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.86 | 37.48 | |||||
5 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 17.16 | 38.29 | |||||
6 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 18.34 | 41.06 | |||||
- | Armita Samani | 2003 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 17.20 | 36.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | 21.68 | 49.48 | |||||
2 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.83 | 53.31 | |||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 17.16 | 38.84 | |||||
2 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 18.13 | 39.23 | |||||
3 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 18.76 | 41.09 | |||||
4 | Adam Lidholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 19.08 | 41.44 | |||||
5 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.46 | 45.51 | |||||
6 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.60 | 59.40 | |||||
- | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oskar Wessén | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 15.63 | 33.90 | |||||
2 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 15.87 | 34.32 | |||||
3 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 17.09 | 37.40 | |||||
4 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 17.72 | 38.34 | |||||
5 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 17.31 | 38.65 | |||||
6 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.35 | 38.92 | |||||
7 | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | 18.22 | 40.53 | |||||
8 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 18.74 | 40.76 | |||||
9 | Gustav Aglert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.21 | 42.97 | |||||
10 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.54 | 43.70 | |||||
11 | Oskar Thorvaldsson | 2004 | Västerås Simsällskap | 20.65 | 45.41 | |||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.87 | 34.38 | |||||
2 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.10 | 34.72 | |||||
3 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 16.65 | 35.87 | |||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.40 | 31.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 37.14 | 1:19.19 | 2:04.22 | 2:48.76 | |||
2 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.75 | 1:23.47 | 2:09.43 | 2:51.38 | |||
3 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 40.60 | 1:25.52 | 2:11.12 | 2:52.03 | |||
4 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 42.44 | 1:28.87 | 2:15.52 | 2:58.64 | |||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 33.41 | 1:10.56 | 1:48.45 | 2:25.65 | |||
2 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.61 | 1:22.71 | 2:08.55 | 2:49.39 | |||
3 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.37 | 1:23.00 | 2:08.54 | 2:49.95 | |||
4 | Monica Zhan | 2005 | Västerås Simsällskap | 38.88 | 1:22.32 | 2:08.87 | 2:53.66 | |||
5 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 39.86 | 1:28.92 | 2:20.72 | 3:12.47 | |||
6 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.64 | 1:36.68 | 2:30.07 | 3:22.47 | |||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 32.90 | 1:10.02 | 1:46.12 | 2:22.41 | |||
2 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.74 | 1:14.85 | 1:54.35 | 2:35.73 | |||
3 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.44 | 1:15.30 | 1:56.07 | 2:36.89 | |||
4 | Wilda Furberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.70 | 1:23.44 | 2:06.68 | 2:48.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 38.67 | 1:23.75 | 2:08.95 | 2:51.94 | |||
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 33.64 | 1:11.01 | 1:48.93 | 2:25.11 | |||
2 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.02 | 1:19.37 | 2:03.13 | 2:46.78 | |||
3 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.14 | 1:27.42 | 2:14.67 | 2:55.84 | |||
4 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 37.78 | 1:21.99 | 2:56.04 | 2:56.04 | |||
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 34.35 | 1:11.71 | 1:49.44 | 2:25.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:37 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 22.15 | 43.79 | |||||
2 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.62 | 49.09 | |||||
3 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.35 | 49.22 | |||||
4 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.76 | 1:00.22 | |||||
5 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.85 | 1:02.46 | |||||
- | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 18.31 | 37.15 | |||||
2 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.30 | 38.26 | |||||
3 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 19.51 | 39.51 | |||||
4 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.61 | 41.61 | |||||
5 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 21.85 | 42.81 | |||||
6 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 21.90 | 42.95 | |||||
7 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.43 | 43.71 | |||||
8 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 22.05 | 44.62 | |||||
9 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 22.03 | 44.79 | |||||
10 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.89 | 44.80 | |||||
11 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.87 | 45.53 | |||||
12 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.75 | 45.75 | |||||
13 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.31 | 46.28 | |||||
14 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 22.93 | 46.32 | |||||
15 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.10 | 46.39 | |||||
16 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.74 | 46.69 | |||||
17 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 24.10 | 47.93 | |||||
18 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.68 | 48.14 | |||||
19 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.06 | 49.26 | |||||
20 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.03 | 49.27 | |||||
21 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.68 | 50.43 | |||||
22 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.78 | 50.62 | |||||
23 | Sarah Millner | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.19 | 52.33 | |||||
24 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.89 | 53.28 | |||||
25 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.49 | 53.72 | |||||
26 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 25.55 | 54.56 | |||||
27 | Svea Rådman | 2007 | Västerås Simsällskap | 28.47 | 57.53 | |||||
28 | Sarah Mahoro | 2007 | Västerås Simsällskap | 30.25 | 1:02.80 | |||||
29 | Isabelle Lindtedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:03.38 | |||||
- | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.20 | 34.54 | |||||
2 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.64 | 35.30 | |||||
3 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.86 | 35.55 | |||||
4 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.75 | 37.33 | |||||
5 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.72 | 37.35 | |||||
6 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.27 | 39.66 | |||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.02 | 40.84 | |||||
8 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 21.36 | 43.38 | |||||
9 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.19 | 43.66 | |||||
10 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 21.57 | 43.70 | |||||
11 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 21.37 | 44.31 | |||||
- | Soobin Åkerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 17.74 | 35.30 | |||||
2 | Wilda Furberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.99 | 37.55 | |||||
3 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.97 | 37.87 | |||||
4 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.67 | 38.06 | |||||
5 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.53 | 40.45 | |||||
6 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 20.20 | 40.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:37 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:40 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.32 | 45.95 | |||||
2 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.16 | 46.91 | |||||
3 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.75 | 54.26 | |||||
- | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 21.17 | 41.83 | |||||
2 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.58 | 43.56 | |||||
3 | Adam Lidholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 21.24 | 43.87 | |||||
4 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 21.60 | 43.91 | |||||
5 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 22.55 | 44.92 | |||||
6 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.96 | 45.47 | |||||
7 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.94 | 48.44 | |||||
8 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.11 | 50.11 | |||||
9 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.59 | 51.65 | |||||
10 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.19 | 52.10 | |||||
11 | Oskar Wessén | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.72 | 55.04 | |||||
12 | Nils Backlund | 2006 | Bålsta Simklubb | 28.57 | 58.40 | |||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.58 | 32.78 | |||||
2 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.13 | 35.80 | |||||
3 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 17.99 | 37.12 | |||||
4 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 18.90 | 38.63 | |||||
5 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 20.34 | 38.97 | |||||
6 | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | 19.70 | 40.00 | |||||
7 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 20.14 | 40.12 | |||||
8 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 20.56 | 41.28 | |||||
9 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.99 | 44.74 | |||||
10 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.63 | 46.63 | |||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.43 | 31.06 | |||||
2 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 17.95 | 35.23 | |||||
3 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.86 | 40.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:40 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:06 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 48.52 | 1:40.31 | 2:36.22 | 3:17.99 | |||
2 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 48.65 | 1:39.27 | 2:34.05 | 3:18.47 | |||
3 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 46.71 | 1:40.15 | 2:39.19 | 3:24.57 | |||
4 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 51.96 | 1:45.44 | 2:47.58 | 3:35.13 | |||
5 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.40 | 2:14.28 | 3:38.43 | 3:38.43 | |||
- | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 35.01 | 1:17.70 | 2:04.34 | 2:39.37 | |||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.48 | 1:19.60 | 2:06.24 | 2:42.48 | |||
3 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 35.92 | 1:20.20 | 2:13.53 | 2:50.96 | |||
4 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 39.72 | 1:25.44 | 2:14.33 | 2:55.53 | |||
5 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 43.58 | 1:35.96 | 2:31.17 | 3:14.19 | |||
6 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.22 | 1:38.83 | 2:31.66 | 3:18.91 | |||
7 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.05 | 1:40.41 | 2:37.49 | 3:28.55 | |||
8 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 48.07 | 2:42.09 | 3:32.90 | ||||
- | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.44 | 1:18.57 | 2:05.49 | 2:42.56 | |||
2 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.27 | 1:25.93 | 2:17.83 | 2:57.59 | |||
3 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.65 | 1:26.28 | 2:19.89 | 2:59.50 | |||
4 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.64 | 1:25.23 | 2:15.05 | 3:00.06 | |||
5 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 40.50 | 1:29.50 | 2:21.70 | 3:04.44 | |||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 39.48 | 1:25.30 | 2:21.46 | 3:04.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:06 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:16 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 42.39 | 1:30.57 | 2:24.86 | 3:07.64 | |||
2 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 44.72 | 1:36.34 | 2:34.95 | 3:20.45 | |||
3 | Adam Lidholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 44.06 | 1:38.16 | 2:36.64 | 3:20.73 | |||
4 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 44.43 | 1:37.22 | 2:35.71 | 3:23.48 | |||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 39.50 | 1:23.91 | 2:15.70 | 2:53.72 | |||
2 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 41.36 | 1:28.04 | 2:19.68 | 2:59.62 | |||
3 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 43.87 | 1:29.44 | 2:21.72 | 3:03.67 | |||
4 | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | 43.69 | 1:32.18 | 2:26.37 | 3:11.51 | |||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.91 | 1:18.11 | 2:03.95 | 2:40.67 | |||
2 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 38.68 | 1:26.95 | 2:19.14 | 2:58.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 17.28 | 36.41 | |||||
2 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.10 | 37.99 | |||||
3 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.95 | 39.95 | |||||
4 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.53 | 43.02 | |||||
5 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.99 | 44.49 | |||||
6 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.85 | 45.91 | |||||
7 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.85 | 48.64 | |||||
8 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.57 | 50.39 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 15.59 | 31.69 | |||||
2 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.58 | 34.25 | |||||
3 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 16.63 | 34.34 | |||||
4 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 17.00 | 34.93 | |||||
5 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.79 | 35.34 | |||||
6 | Clara Linnergren | 2006 | Bålsta Simklubb | 17.46 | 36.22 | |||||
7 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 17.69 | 36.23 | |||||
8 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.88 | 36.31 | |||||
9 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 18.00 | 36.46 | |||||
10 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 18.52 | 37.72 | |||||
11 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.50 | 38.30 | |||||
12 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.56 | 38.41 | |||||
13 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.04 | 39.03 | |||||
14 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 19.06 | 39.04 | |||||
15 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.18 | 39.42 | |||||
16 | Vilma Jönsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.62 | 40.01 | |||||
17 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 19.39 | 40.02 | |||||
18 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.78 | 40.38 | |||||
19 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.21 | 40.50 | |||||
20 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.66 | 42.13 | |||||
21 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.38 | 42.95 | |||||
22 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 18.78 | 42.99 | |||||
23 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.54 | 43.33 | |||||
24 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.71 | 43.61 | |||||
25 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.68 | 43.78 | |||||
26 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.89 | 44.56 | |||||
27 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.45 | 46.10 | |||||
28 | Sarah Millner | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.51 | 46.51 | |||||
29 | Svea Rådman | 2007 | Västerås Simsällskap | 24.92 | 51.69 | |||||
30 | Isabelle Lindtedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.94 | 54.74 | |||||
31 | Sarah Mahoro | 2007 | Västerås Simsällskap | 25.86 | 59.35 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 14.17 | 28.79 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.57 | 29.67 | |||||
3 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.81 | 29.94 | |||||
4 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 14.69 | 30.36 | |||||
5 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.37 | 31.07 | |||||
6 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 16.32 | 33.52 | |||||
7 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.00 | 34.98 | |||||
8 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.90 | 35.17 | |||||
9 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.71 | 35.35 | |||||
10 | Monica Zhan | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.73 | 35.50 | |||||
11 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 17.14 | 35.74 | |||||
12 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 17.67 | 36.29 | |||||
13 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 18.18 | 36.37 | |||||
14 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.17 | 37.13 | |||||
15 | Alice Lindroos | 2005 | Bålsta Simklubb | 18.34 | 38.52 | |||||
16 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 19.57 | 39.97 | |||||
- | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 14.97 | 30.39 | |||||
2 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.29 | 31.09 | |||||
3 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.88 | 32.04 | |||||
4 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 15.96 | 32.59 | |||||
5 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.55 | 33.84 | |||||
6 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.44 | 34.54 | |||||
7 | Wilda Furberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.91 | 34.62 | |||||
8 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.85 | 34.69 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 15.92 | 32.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 18.11 | 38.02 | |||||
2 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.80 | 40.87 | |||||
3 | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | 20.03 | 42.37 | |||||
4 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.31 | 43.41 | |||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Lidholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 17.00 | 35.22 | |||||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 17.08 | 35.46 | |||||
3 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 17.25 | 35.54 | |||||
4 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.59 | 36.62 | |||||
5 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 18.03 | 37.14 | |||||
6 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.73 | 39.96 | |||||
7 | Gustav Nilsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 19.30 | 40.22 | |||||
8 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.65 | 41.14 | |||||
9 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.34 | 41.25 | |||||
10 | Algot Rådman | 2006 | Västerås Simsällskap | 20.25 | 41.56 | |||||
11 | Nils Backlund | 2006 | Bålsta Simklubb | 21.95 | 45.41 | |||||
12 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.22 | 47.61 | |||||
13 | Oskar Wessén | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.68 | 50.11 | |||||
- | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.48 | 29.60 | |||||
2 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 14.40 | 29.65 | |||||
3 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 15.36 | 31.25 | |||||
4 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 15.88 | 32.55 | |||||
5 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 16.59 | 33.58 | |||||
6 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 16.64 | 33.59 | |||||
7 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.32 | 33.75 | |||||
8 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 17.19 | 34.85 | |||||
9 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.02 | 36.47 | |||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.29 | 31.08 | |||||
- | Gabriel Robertson-Pearce | 2003 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 15, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Simsällskap Lag 1 | 2007 | Västerås Simsällskap | 2:01.63 | ||||||
Isak Rehnman | 2004 | 14.70 | 29.67 | 29.67 | ||||||
Gustav Ulfvebrand | 2003 | 14.34 | 30.04 | 59.71 | ||||||
Matilda Olausson | 2004 | 14.22 | 29.81 | 1:29.52 | ||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 15.57 | 32.11 | 2:01.63 | ||||||
2 | Bålsta Simklubb | 2003 | Bålsta Simklubb | 2:04.11 | ||||||
Marcus Ardanius | 2003 | 15.56 | 30.92 | 30.92 | ||||||
Lukas Jakobsson | 2005 | 15.35 | 31.80 | 1:02.72 | ||||||
Olivia Budden | 2007 | 15.18 | 31.40 | 1:34.12 | ||||||
Alma Norgren | 2004 | 14.70 | 29.99 | 2:04.11 | ||||||
3 | Strängnäs Simklubb | 2003 | Strängnäs Simklubb | 2:04.34 | ||||||
Elin Logander | 2005 | 14.17 | 28.65 | 28.65 | ||||||
Elsa Staaf | 2003 | 14.58 | 30.31 | 58.96 | ||||||
Hugo Klang | 2005 | 15.93 | 33.47 | 1:32.43 | ||||||
Elias Arvidsson | 2005 | 15.46 | 31.91 | 2:04.34 | ||||||
4 | Västerås Simsällskap Lag 2 | 2007 | Västerås Simsällskap | 2:05.22 | ||||||
Joel Brewitz | 2005 | 14.62 | 30.04 | 30.04 | ||||||
Emilia Dahlström | 2006 | 15.65 | 33.37 | 1:03.41 | ||||||
Melvin Norlén | 2005 | 15.03 | 32.08 | 1:35.49 | ||||||
Astrid Engström | 2004 | 14.28 | 29.73 | 2:05.22 | ||||||
5 | Västerås Simsällskap Lag 3 | 2007 | Västerås Simsällskap | 2:09.17 | ||||||
Olle Halvarsson | 2006 | 16.41 | 34.51 | 34.51 | ||||||
Amalia Mowafy | 2005 | 14.68 | 30.18 | 1:04.69 | ||||||
Wilma Nääf | 2002 | 14.12 | 29.83 | 1:34.52 | ||||||
Sebastian Gecer | 2002 | 16.01 | 34.65 | 2:09.17 | ||||||
6 | Strängnäs Simklubb Lag 2 | 2003 | Strängnäs Simklubb | 2:20.73 | ||||||
Tyra Håkanson Reneström | 2003 | 15.73 | 32.34 | 32.34 | ||||||
Vera Romin | 2005 | 16.92 | 35.12 | 1:07.46 | ||||||
Adam Lidholm | 2006 | 17.68 | 37.38 | 1:44.84 | ||||||
Sigvard Göransson | 2007 | 16.88 | 35.89 | 2:20.73 | ||||||
7 | Västerås Simsällskap Lag 4 | 2007 | Västerås Simsällskap | 2:21.00 | ||||||
Mira Myllylä | 2002 | 16.48 | 33.53 | 33.53 | ||||||
Ulrika Jansson | 2002 | 15.80 | 32.62 | 1:06.15 | ||||||
Isac Mörtstrand | 2007 | 18.95 | 39.11 | 1:45.26 | ||||||
Viam Assadi | 2005 | 17.66 | 35.74 | 2:21.00 | ||||||
8 | Bålsta Simklubb Lag 2 | 2005 | Bålsta Simklubb | 2:43.23 | ||||||
Nils Backlund | 2006 | 22.10 | 45.80 | 45.80 | ||||||
Anton Martinez Molina | 2008 | 19.97 | 43.56 | 1:29.36 | ||||||
Ellen Martinez Molina | 2006 | 17.26 | 35.99 | 2:05.35 | ||||||
Alice Lindroos | 2005 | 18.32 | 37.88 | 2:43.23 | ||||||
9 | Skk Lag 3 | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:46.58 | ||||||
Anton Hagspiel | 2009 | 18.27 | 39.17 | 39.17 | ||||||
Alma Brorson | 2008 | 20.11 | 43.12 | 1:22.29 | ||||||
Alexander Bouchet | 2007 | 20.56 | 42.70 | 2:04.99 | ||||||
Ellen Bystedt | 2007 | 19.39 | 41.59 | 2:46.58 | ||||||
10 | Skk Lag 5 | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:46.63 | ||||||
Ludvig Axegård | 2008 | 20.80 | 43.49 | 43.49 | ||||||
Annie Donaldsson | 2008 | 23.49 | 50.35 | 1:33.84 | ||||||
Fredrik Axegård | 1977 | 13.34 | 28.08 | 2:01.92 | ||||||
Elin Borgman | 2008 | 20.84 | 44.71 | 2:46.63 | ||||||
- | Skk Lag 1 | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 12.82 | 26.21 | 26.21 | ||||||
Sarah Millner | 2006 | 20.58 | 44.60 | 1:10.81 | ||||||
- | Skk Lag 2 | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Neil Daimay | 2007 | 19.20 | 41.58 | 41.58 | ||||||
Ellen Gustafsson | 2007 | 21.12 | 45.22 | 1:26.80 | ||||||
Isabelle Lindtedt | 2007 | 25.03 | 56.01 | 2:22.81 | ||||||
- | Skk Lag 4 | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Lucas Bouchet | 2009 | 20.04 | 41.61 | 41.61 | ||||||
Mildred Holmberg | 2007 | 21.53 | 45.50 | 1:27.11 | ||||||
Sebastian Sveding | 2007 | 23.26 | 50.41 | 2:17.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:15 |