Tulokset Lappiuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:10 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 8X50m VuV, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:10 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:41 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.71 |
1:11.72 |
1:51.32 |
|
2:30.38 |
|
2 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
34.71 |
1:13.84 |
1:54.46 |
|
2:33.73 |
|
3 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.98 |
1:16.50 |
1:58.40 |
|
2:38.70 |
|
4 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
35.99 |
1:18.63 |
2:02.71 |
|
2:44.31 |
|
5 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.06 |
1:23.46 |
2:08.40 |
|
2:50.79 |
|
6 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
40.81 |
1:28.07 |
2:14.04 |
|
2:57.92 |
|
7 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
40.89 |
1:29.37 |
2:19.37 |
|
3:05.28 |
|
8 |
Natalia Karaseva |
2005 |
Poljarny |
|
39.43 |
1:27.79 |
2:21.62 |
|
3:13.59 |
|
9 |
Pinja Saranen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.58 |
1:34.63 |
2:27.96 |
|
3:17.40 |
|
10 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
45.75 |
1:38.94 |
2:36.13 |
|
3:28.09 |
|
11 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.94 |
1:41.77 |
2:38.74 |
|
3:32.51 |
|
12 |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
45.71 |
1:43.42 |
2:43.99 |
|
3:38.80 |
|
13 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
47.11 |
1:51.38 |
2:57.44 |
|
3:56.64 |
|
14 |
Ida Kristine Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
50.73 |
1:52.11 |
2:58.44 |
|
4:03.10 |
|
15 |
Enna Memic |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
54.48 |
1:58.13 |
3:03.87 |
|
4:06.53 |
|
16 |
Ada Johanne Ulvang |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:00.13 |
4:09.92 |
|
|
4:09.92 |
|
17 |
Oliwia Rozwadowska |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
55.10 |
4:12.53 |
|
|
4:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Gudalina |
2004 |
KARELIA |
|
32.59 |
1:09.50 |
1:48.89 |
|
2:26.51 |
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.81 |
1:12.82 |
1:54.52 |
|
2:33.07 |
|
3 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.77 |
1:19.63 |
2:01.65 |
|
2:41.70 |
|
4 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
36.55 |
1:18.59 |
2:02.30 |
|
2:43.72 |
|
5 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.98 |
1:18.84 |
2:02.79 |
|
2:45.64 |
|
6 |
Iida Saraniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
37.15 |
1:19.53 |
2:03.04 |
|
2:46.43 |
|
7 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
39.95 |
1:24.77 |
2:10.07 |
|
2:52.57 |
|
8 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.13 |
1:27.73 |
2:14.31 |
|
2:54.59 |
|
9 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.94 |
1:25.39 |
2:11.64 |
|
2:55.63 |
|
10 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.57 |
1:27.85 |
2:14.32 |
|
2:57.29 |
|
11 |
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
39.79 |
2:57.67 |
|
|
2:57.67 |
|
12 |
Henna Koponen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
40.59 |
1:27.23 |
2:15.55 |
|
2:59.89 |
|
13 |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
43.80 |
3:16.34 |
|
|
3:16.34 |
|
- |
Irja Skogan |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.96 |
1:07.89 |
1:45.25 |
|
2:20.41 |
|
2 |
Aleksandra Kriukova |
2002 |
Poljarny |
|
32.41 |
1:08.64 |
1:45.21 |
|
2:21.70 |
|
3 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.61 |
1:09.38 |
1:46.84 |
|
2:23.25 |
|
4 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
36.44 |
1:16.58 |
1:56.63 |
|
2:34.23 |
|
5 |
Line Lyngvaer |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
45.42 |
1:34.95 |
2:27.86 |
|
3:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Siltari |
2000 |
Kemin Uimaseura |
|
32.14 |
1:08.09 |
1:46.45 |
|
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:41 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.94 |
1:25.06 |
2:09.15 |
|
2:49.35 |
|
2 |
Vitalii Pavlov |
2005 |
Poljarny |
|
37.33 |
1:23.40 |
2:11.64 |
|
2:56.30 |
|
3 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
48.41 |
1:43.56 |
2:39.93 |
|
3:31.84 |
|
4 |
Tebarek Hailey |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
55.48 |
1:58.05 |
3:10.91 |
|
4:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
30.09 |
1:03.14 |
1:39.01 |
|
2:14.86 |
|
2 |
Nikita Maloukh |
2003 |
Poljarny |
|
30.33 |
1:04.34 |
1:40.27 |
|
2:16.73 |
|
3 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.70 |
1:05.70 |
1:42.58 |
|
2:17.49 |
|
4 |
Vladislav Merkulin |
2003 |
Poljarny |
|
30.36 |
1:05.61 |
1:44.56 |
|
2:26.13 |
|
5 |
Vebjörn Hansen-Lind |
2003 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
39.36 |
1:24.61 |
2:09.15 |
|
2:51.63 |
|
6 |
Onni Kelloniemi |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
42.73 |
1:31.33 |
2:20.67 |
|
3:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
29.23 |
1:02.77 |
1:37.80 |
|
2:11.73 |
|
2 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.53 |
1:05.29 |
1:41.68 |
|
2:17.27 |
|
3 |
Aleksi Romsi |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
30.63 |
1:05.50 |
1:42.93 |
|
2:17.73 |
|
4 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
30.91 |
1:06.32 |
1:43.60 |
|
2:20.99 |
|
5 |
Valtteri Setälä |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.15 |
1:08.67 |
1:47.55 |
|
2:26.80 |
|
6 |
Petteri Maijala |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.23 |
1:12.37 |
1:52.43 |
|
2:32.75 |
|
7 |
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
Kemin Uimaseura |
|
34.30 |
1:14.48 |
1:56.29 |
|
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eelis Hukka |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
28.78 |
1:33.44 |
2:05.94 |
|
2:05.94 |
|
2 |
Juho Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.16 |
1:03.36 |
1:38.29 |
|
2:11.14 |
|
- |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:59 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 25m SU T8,10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sadie Luukas |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 25m SU T8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:59 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:00 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 25m SU P8,10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hammari |
2010 |
Lapin Vedenkävijät |
|
|
|
|
|
43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 25m SU P8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:00 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:32 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m PU T12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 6, 50m PU T12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.16 |
|
2 |
Liina Rajaniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.68 |
|
3 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.83 |
|
4 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.98 |
|
5 |
Karina Gudalina |
2004 |
KARELIA |
|
|
|
|
|
36.56 |
|
6 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
37.13 |
|
7 |
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
37.70 |
|
8 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
37.95 |
|
9 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.00 |
|
10 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.42 |
|
11 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.81 |
|
12 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
39.53 |
|
13 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
42.47 |
|
14 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
42.59 |
|
15 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
42.71 |
|
16 |
Mina Pettersen Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.35 |
|
17 |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.97 |
|
18 |
Henna Koponen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m PU T12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Chernyatina |
2002 |
KARELIA |
|
|
|
|
|
30.70 |
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.08 |
|
3 |
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.18 |
|
4 |
Aleksandra Kriukova |
2002 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
32.62 |
|
5 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
33.72 |
|
6 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
34.62 |
|
7 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m PU T12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:32 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:39 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m PU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
37.89 |
|
2 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
40.02 |
|
3 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.08 |
|
4 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.76 |
|
5 |
Matti Ballo |
2006 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.04 |
|
6 |
Lassi Kuulasmaa |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
50.78 |
|
7 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
54.59 |
|
- |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raitis Rudzite |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m PU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 7, 50m PU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 7, 50m PU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:39 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:50 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SU T14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
2:09.03 |
2:52.56 |
|
|
2:52.56 |
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.53 |
1:23.50 |
2:10.42 |
|
2:53.27 |
|
3 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
41.98 |
1:26.80 |
2:11.66 |
|
2:55.32 |
|
4 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.37 |
1:27.22 |
2:13.71 |
|
2:58.21 |
|
5 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
49.86 |
1:43.12 |
2:36.80 |
|
3:24.71 |
|
- |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SU T14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.01 |
1:19.33 |
2:00.20 |
|
2:40.69 |
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
38.52 |
1:20.89 |
2:04.51 |
|
2:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SU T14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Niemelä |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.00 |
1:13.41 |
1:53.20 |
|
2:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:50 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:53 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m SU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.88 |
1:18.58 |
1:59.57 |
|
2:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m SU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
40.41 |
1:24.03 |
2:09.02 |
|
2:52.01 |
|
- |
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m SU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.32 |
1:05.89 |
1:41.48 |
|
2:16.35 |
|
2 |
Eelis Hukka |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.21 |
1:10.85 |
1:49.24 |
|
2:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:53 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:25 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m VU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 10, 50m VU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.79 |
|
2 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.72 |
|
3 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.83 |
|
4 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.46 |
|
5 |
Sofia Novikova |
2006 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
36.70 |
|
6 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.07 |
|
7 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
38.22 |
|
8 |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
38.40 |
|
9 |
Anastsia Takmakova |
2006 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
38.88 |
|
10 |
Linnea Korva |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
39.02 |
|
11 |
Emilia Jylkkä |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
39.51 |
|
12 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
39.52 |
|
13 |
Pinja Saranen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
39.99 |
|
14 |
Pinja Perälä |
2006 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
40.18 |
|
15 |
Veera Nivunkijärvi |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.37 |
|
16 |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
40.59 |
|
17 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
40.70 |
|
18 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
42.01 |
|
19 |
Hanna Bangsund Degerstrøm |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
42.52 |
|
20 |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
43.61 |
|
21 |
Enna Memic |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
45.01 |
|
22 |
Marita Strøm Aronsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
46.02 |
|
23 |
Ada Johanne Ulvang |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
46.67 |
|
24 |
Ida Kristine Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.73 |
|
25 |
Oliwia Rozwadowska |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
50.33 |
|
- |
Anastasia Drozdova |
2006 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m VU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Gudalina |
2004 |
KARELIA |
|
|
|
|
|
30.55 |
|
2 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
30.78 |
|
3 |
Liina Rajaniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
30.92 |
|
4 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.24 |
|
5 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
31.85 |
|
6 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.99 |
|
7 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.59 |
|
8 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.01 |
|
9 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.10 |
|
10 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.58 |
|
11 |
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.87 |
|
12 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
34.03 |
|
13 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
34.12 |
|
14 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
34.63 |
|
15 |
Iida Saraniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.03 |
|
16 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
35.41 |
|
17 |
Mina Pettersen Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
35.54 |
|
18 |
Henna Koponen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
35.98 |
|
19 |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.90 |
|
20 |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
39.94 |
|
21 |
Irja Skogan |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.78 |
|
- |
Aada Tapio |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m VU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Chernyatina |
2002 |
KARELIA |
|
|
|
|
|
28.65 |
|
2 |
Katariina Kourula |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
28.94 |
|
3 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
30.04 |
|
4 |
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.56 |
|
5 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
30.93 |
|
6 |
Ida Karjalainen |
2002 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.75 |
|
7 |
Kristiina Ruotsalainen |
2001 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.01 |
|
8 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
33.55 |
|
9 |
Line Lyngvaer |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m VU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:25 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:37 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 11, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
34.17 |
|
2 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
34.24 |
|
3 |
Vitalii Pavlov |
2005 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
34.92 |
|
4 |
Otso Jylkkä |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
37.56 |
|
5 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.85 |
|
6 |
Eliel Ketola |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
39.23 |
|
7 |
Matti Ballo |
2006 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
42.80 |
|
8 |
Emil Abrahamsen-Stock |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.60 |
|
9 |
Eirik Amundsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
44.65 |
|
10 |
Tebarek Hailey |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
44.98 |
|
11 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
47.81 |
|
12 |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
53.94 |
|
- |
Raitis Rudzite |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 11, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 11, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:37 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:50 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 800m VU T14,16,N, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aada Tapio |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 800m VU T14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:14.23 |
2:35.18 |
3:56.23 |
5:17.98 |
10:40.19 |
|
|
|
|
|
|
6:41.65 |
8:02.65 |
9:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 800m VU T14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:09.59 |
2:23.85 |
3:39.55 |
4:55.47 |
9:57.91 |
|
|
|
|
|
|
6:11.36 |
7:27.29 |
8:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:50 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
13:14 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m VU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vebjörn Hansen-Lind |
2003 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
1:28.80 |
3:06.05 |
4:43.20 |
6:20.44 |
12:28.15 |
|
|
|
|
|
|
7:56.30 |
9:31.66 |
11:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m VU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:09.98 |
2:24.38 |
3:38.47 |
4:53.40 |
9:51.65 |
|
|
|
|
|
|
6:09.02 |
7:24.67 |
8:39.53 |
|
|
|
2 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:10.72 |
2:24.86 |
3:38.82 |
4:54.06 |
9:51.96 |
|
|
|
|
|
|
6:09.74 |
7:26.22 |
8:40.53 |
|
|
|
3 |
Valtteri Setälä |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:12.58 |
2:29.44 |
3:47.83 |
5:07.28 |
10:28.57 |
|
|
|
|
|
|
6:28.86 |
7:49.42 |
9:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m VU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:07.82 |
2:21.09 |
3:35.38 |
4:49.94 |
9:22.53 |
|
|
|
|
|
|
6:36.07 |
8:17.84 |
9:22.53 |
|
|
|
2 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:07.72 |
2:21.24 |
3:35.21 |
4:49.84 |
9:26.65 |
|
|
|
|
|
|
6:02.36 |
7:10.91 |
8:19.19 |
|
|
|
3 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:07.97 |
2:21.25 |
3:35.50 |
4:49.78 |
9:31.86 |
|
|
|
|
|
|
6:02.65 |
7:11.73 |
8:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
13:14 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m VUV T14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Laji 14, 4X50m VUV T14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:14 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Laji 15, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 15, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Scr Miehet |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:14 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:17 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 25m RU T8,10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sadie Luukas |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 25m RU T8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:17 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 25m RU P8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:19 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m RU T14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.85 |
1:28.07 |
2:17.18 |
|
3:05.83 |
|
2 |
Anna Demidova |
2004 |
Poljarny |
|
41.02 |
1:28.75 |
2:20.15 |
|
3:12.14 |
|
3 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
43.48 |
1:33.61 |
2:24.69 |
|
3:14.59 |
|
4 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
44.69 |
1:33.85 |
2:24.42 |
|
3:15.84 |
|
5 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.78 |
1:34.88 |
2:26.86 |
|
3:17.44 |
|
6 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
43.22 |
1:34.18 |
2:25.77 |
|
3:17.97 |
|
7 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
47.51 |
1:41.34 |
2:35.97 |
|
3:29.27 |
|
8 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
50.01 |
1:46.41 |
2:41.39 |
|
3:34.91 |
|
9 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
51.16 |
1:48.15 |
2:44.36 |
|
3:36.18 |
|
10 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
49.46 |
1:47.04 |
2:42.89 |
|
3:36.86 |
|
11 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
55.52 |
1:58.34 |
3:02.56 |
|
4:04.99 |
|
12 |
Aava Näykki |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
57.68 |
2:05.18 |
3:08.27 |
|
4:11.38 |
|
13 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
58.92 |
2:03.44 |
3:10.00 |
|
4:16.61 |
|
- |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
17:41 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
40.67 |
1:27.02 |
2:15.29 |
|
3:04.01 |
|
2 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.93 |
1:32.31 |
2:22.86 |
|
3:11.11 |
|
3 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
42.97 |
1:33.13 |
2:23.64 |
|
3:12.24 |
|
4 |
Vebjörn Hansen-Lind |
2003 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
48.76 |
1:43.67 |
2:40.05 |
|
3:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Siltari |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
34.84 |
1:15.28 |
1:58.64 |
|
2:42.91 |
|
2 |
Petteri Maijala |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.52 |
1:28.80 |
2:17.21 |
|
3:06.35 |
|
3 |
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
Kemin Uimaseura |
|
41.71 |
1:30.23 |
2:20.41 |
|
3:09.51 |
|
4 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.45 |
1:35.61 |
2:26.70 |
|
3:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.64 |
1:17.89 |
2:02.05 |
|
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
17:41 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
20:05 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50 VU Superfinaali naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
27.97 |
|
2 |
Maria Chernyatina |
2002 |
KARELIA |
|
|
|
|
|
28.66 |
|
3 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
20:05 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
20:05 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50 VU Superfinaali miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
20:05 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
18:39 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m SU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 22, 100m SU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.86 |
|
|
|
1:22.82 |
|
2 |
Kristina Gribova |
2005 |
Poljarny |
|
39.59 |
|
|
|
1:22.94 |
|
3 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.18 |
|
|
|
1:23.93 |
|
4 |
Sofia Novikova |
2006 |
Poljarny |
|
44.23 |
|
|
|
1:32.15 |
|
5 |
Natalia Karaseva |
2005 |
Poljarny |
|
44.83 |
|
|
|
1:34.51 |
|
6 |
Pinja Saranen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
47.11 |
|
|
|
1:34.81 |
|
7 |
Linnea Korva |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
49.54 |
|
|
|
1:38.89 |
|
8 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
49.99 |
|
|
|
1:40.57 |
|
9 |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
52.79 |
|
|
|
1:46.98 |
|
10 |
Hanna Bangsund Degerstrøm |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
56.16 |
|
|
|
1:56.06 |
|
11 |
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
57.84 |
|
|
|
2:00.12 |
|
12 |
Marita Strøm Aronsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
2:04.19 |
|
|
|
2:04.19 |
|
13 |
Enna Memic |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:00.82 |
|
|
|
2:04.30 |
|
14 |
Ida Kristine Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:01.42 |
|
|
|
2:13.36 |
|
15 |
Ada Johanne Ulvang |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
2:29.51 |
|
|
|
2:29.51 |
|
- |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliwia Rozwadowska |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m SU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.40 |
|
|
|
1:17.97 |
|
2 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.21 |
|
|
|
1:18.04 |
|
3 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:21.21 |
|
|
|
1:21.21 |
|
4 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
39.88 |
|
|
|
1:21.92 |
|
5 |
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
40.08 |
|
|
|
1:22.51 |
|
6 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.52 |
|
|
|
1:24.18 |
|
7 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
47.67 |
|
|
|
1:32.38 |
|
8 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.62 |
|
|
|
1:32.98 |
|
9 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.33 |
|
|
|
1:34.08 |
|
10 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
47.01 |
|
|
|
1:34.82 |
|
11 |
Mina Pettersen Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
47.01 |
|
|
|
1:35.89 |
|
12 |
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
48.34 |
|
|
|
1:38.06 |
|
13 |
Irja Skogan |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
57.14 |
|
|
|
2:02.60 |
|
- |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henna Koponen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m SU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Khromykh |
2002 |
Poljarny |
|
35.59 |
|
|
|
1:13.63 |
|
2 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.32 |
|
|
|
1:16.91 |
|
3 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.43 |
|
|
|
1:18.89 |
|
4 |
Katariina Kourula |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
40.30 |
|
|
|
1:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m SU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Niemelä |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.47 |
|
|
|
1:10.01 |
|
2 |
Noora Siltari |
2000 |
Kemin Uimaseura |
|
35.92 |
|
|
|
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
18:39 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
18:50 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
42.61 |
|
|
|
1:27.88 |
|
- |
Lassi Kuulasmaa |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Koptev |
2005 |
Poljarny |
|
38.74 |
|
|
|
1:20.01 |
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
45.93 |
|
|
|
1:33.65 |
|
3 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
53.49 |
|
|
|
1:47.63 |
|
4 |
Raitis Rudzite |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
54.14 |
|
|
|
1:54.34 |
|
5 |
Eirik Amundsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
56.44 |
|
|
|
1:58.16 |
|
6 |
Matti Ballo |
2006 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
59.30 |
|
|
|
2:01.56 |
|
7 |
Emil Abrahamsen-Stock |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
2:05.06 |
|
|
|
2:05.06 |
|
- |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.01 |
|
|
|
1:08.50 |
|
2 |
Dmitrii Feoktistov |
2003 |
Poljarny |
|
34.30 |
|
|
|
1:09.68 |
|
3 |
Nikita Maloukh |
2003 |
Poljarny |
|
34.10 |
|
|
|
1:10.74 |
|
4 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
34.36 |
|
|
|
1:12.46 |
|
5 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:20.26 |
|
|
|
1:20.26 |
|
6 |
Onni Kelloniemi |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
49.93 |
|
|
|
1:41.49 |
|
7 |
Aaro Antero Tavi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
56.18 |
|
|
|
1:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Setälä |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.80 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.60 |
|
|
|
1:02.55 |
|
2 |
Juho Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.99 |
|
|
|
1:03.55 |
|
3 |
Eelis Hukka |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.75 |
|
|
|
1:05.26 |
|
4 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.35 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
18:50 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
19:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m PU T14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liina Rajaniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
36.29 |
|
|
|
1:22.91 |
|
2 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
37.91 |
|
|
|
1:24.26 |
|
3 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
38.06 |
|
|
|
1:29.57 |
|
4 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
43.36 |
|
|
|
1:34.29 |
|
5 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.92 |
|
|
|
1:35.50 |
|
6 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
45.57 |
|
|
|
1:37.29 |
|
7 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
42.50 |
|
|
|
1:38.88 |
|
8 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
50.08 |
|
|
|
1:44.22 |
|
9 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
49.07 |
|
|
|
1:45.83 |
|
10 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
53.38 |
|
|
|
1:55.08 |
|
11 |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
55.18 |
|
|
|
1:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m PU T14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
32.64 |
|
|
|
1:08.66 |
|
2 |
Aleksandra Kriukova |
2002 |
Poljarny |
|
32.50 |
|
|
|
1:10.21 |
|
3 |
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
33.13 |
|
|
|
1:10.99 |
|
4 |
Sofia Khromykh |
2002 |
Poljarny |
|
33.77 |
|
|
|
1:12.21 |
|
5 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.13 |
|
|
|
1:18.64 |
|
6 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.09 |
|
|
|
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m PU T14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.79 |
|
|
|
1:09.83 |
|
2 |
Silja Kanto |
2000 |
Kemin Uimaseura |
|
35.10 |
|
|
|
1:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
19:13 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
19:23 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m PU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dmitrii Feoktistov |
2003 |
Poljarny |
|
34.88 |
|
|
|
1:14.96 |
|
2 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
36.48 |
|
|
|
1:21.96 |
|
3 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.20 |
|
|
|
1:32.06 |
|
- |
Elmeri Kuulasmaa |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m PU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 25, 100m PU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eelis Hukka |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.65 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
19:23 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
19:54 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:12.15 |
2:31.78 |
3:52.20 |
|
5:09.35 |
|
2 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:19.34 |
2:47.20 |
4:56.30 |
|
5:36.39 |
|
3 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
1:17.08 |
2:44.41 |
4:15.64 |
|
5:41.76 |
|
4 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:33.00 |
3:17.84 |
5:02.72 |
|
6:41.81 |
|
5 |
Linnea Korva |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:36.52 |
3:25.01 |
5:12.56 |
|
6:51.73 |
|
6 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:45.81 |
3:39.30 |
5:32.26 |
|
7:15.86 |
|
7 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:45.43 |
3:38.76 |
5:31.40 |
|
7:16.29 |
|
8 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:51.25 |
3:48.91 |
5:43.96 |
|
7:34.24 |
|
- |
Pinja Saranen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:11.61 |
2:31.70 |
3:52.66 |
|
5:09.11 |
|
2 |
Karina Gudalina |
2004 |
KARELIA |
|
1:09.37 |
2:28.74 |
3:49.69 |
|
5:11.53 |
|
3 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:15.34 |
2:38.20 |
4:01.28 |
|
5:19.25 |
|
4 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:16.12 |
2:42.94 |
4:09.65 |
|
5:33.89 |
|
5 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:18.64 |
2:43.46 |
4:08.16 |
|
5:34.46 |
|
6 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:22.31 |
2:50.48 |
4:19.67 |
|
5:48.56 |
|
7 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:25.48 |
2:55.87 |
4:24.92 |
|
5:50.06 |
|
8 |
Iida Saraniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
1:21.90 |
2:52.78 |
4:24.48 |
|
5:53.56 |
|
9 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:21.11 |
2:53.36 |
4:26.46 |
|
5:55.61 |
|
10 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:22.40 |
2:56.37 |
4:29.71 |
|
5:56.06 |
|
11 |
Aada Tapio |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
1:25.03 |
3:00.15 |
4:37.94 |
|
6:07.65 |
|
12 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:28.82 |
3:03.04 |
4:38.70 |
|
6:10.77 |
|
13 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:27.84 |
3:04.40 |
4:39.70 |
|
6:11.35 |
|
14 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:36.14 |
3:18.40 |
4:58.59 |
|
6:29.69 |
|
15 |
Henna Koponen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:41.16 |
3:32.36 |
5:24.85 |
|
7:07.12 |
|
16 |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:49.76 |
3:44.35 |
5:38.37 |
|
7:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Chernyatina |
2002 |
KARELIA |
|
1:06.42 |
2:20.86 |
3:35.88 |
|
4:50.47 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:10.13 |
2:28.22 |
3:47.55 |
|
5:03.17 |
|
3 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:13.40 |
2:35.32 |
3:59.43 |
|
5:19.43 |
|
4 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
1:19.78 |
2:44.40 |
4:50.02 |
|
5:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
19:54 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
20:10 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:28.11 |
2:59.93 |
4:31.52 |
|
5:57.08 |
|
2 |
Vitalii Pavlov |
2005 |
Poljarny |
|
1:32.19 |
3:10.76 |
4:49.11 |
|
6:19.21 |
|
3 |
Matti Ballo |
2006 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
1:49.79 |
3:49.80 |
5:48.56 |
|
7:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:07.63 |
2:22.23 |
3:37.44 |
|
4:47.82 |
|
2 |
Vladislav Merkulin |
2003 |
Poljarny |
|
1:10.70 |
2:28.61 |
3:50.13 |
|
5:12.01 |
|
3 |
Elmeri Kuulasmaa |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:20.21 |
2:44.37 |
4:08.81 |
|
5:29.74 |
|
4 |
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:17.29 |
2:41.47 |
4:06.95 |
|
5:32.87 |
|
5 |
Onni Kelloniemi |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
1:30.43 |
3:09.39 |
4:50.68 |
|
6:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:04.04 |
2:15.67 |
3:28.50 |
|
4:42.25 |
|
2 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:08.25 |
2:22.28 |
3:34.95 |
|
4:48.40 |
|
3 |
Valtteri Setälä |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:11.13 |
2:30.02 |
3:50.56 |
|
5:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
20:10 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:07 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m SKU T14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kemus Tyttäret |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
5:42.05 |
|
|
Noora Aikio |
2004 |
|
|
39.17 |
1:23.14 |
|
|
1:23.14 |
|
|
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
|
|
44.60 |
1:35.89 |
|
|
2:59.03 |
|
|
Miina Torvikoski |
2006 |
|
|
38.07 |
1:28.37 |
|
|
4:27.40 |
|
|
Saana Näsi |
2004 |
|
|
35.25 |
1:14.65 |
|
|
5:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roius Kilpurit |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
5:53.52 |
|
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
|
|
38.80 |
1:22.09 |
|
|
1:22.09 |
|
|
Aada Tapio |
2003 |
|
|
49.60 |
1:43.92 |
|
|
3:06.01 |
|
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
|
|
40.68 |
1:33.73 |
|
|
4:39.74 |
|
|
Liina Rajaniemi |
2003 |
|
|
36.22 |
1:13.78 |
|
|
5:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Scr Naiset 3 |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
6:01.42 |
|
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
|
1:37.60 |
2:22.67 |
|
|
2:22.67 |
|
|
Milena Autti |
2005 |
|
|
52.91 |
1:30.64 |
|
|
3:53.31 |
|
|
Maiju Huttunen |
2005 |
|
|
47.21 |
1:25.05 |
|
|
5:18.36 |
|
|
Sani Nätynki |
2005 |
|
|
43.06 |
43.06 |
|
|
6:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kirkenes SK 1 |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
6:06.42 |
|
|
Miina Johanne Johansen |
2004 |
|
|
45.04 |
1:32.67 |
|
|
1:32.67 |
|
|
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
|
|
48.17 |
1:47.50 |
|
|
3:20.17 |
|
|
Linda M Hansen |
2004 |
|
|
42.34 |
1:32.40 |
|
|
4:52.57 |
|
|
Elle Karlsen |
2004 |
|
|
34.60 |
1:13.85 |
|
|
6:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirkenes SK 2 |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
6:12.66 |
|
|
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
|
|
48.81 |
1:39.77 |
|
|
1:39.77 |
|
|
Mina Pettersen Nesje |
2004 |
|
|
48.65 |
1:46.99 |
|
|
3:26.76 |
|
|
Julianne Haug Rojas |
2004 |
|
|
41.10 |
1:32.59 |
|
|
4:59.35 |
|
|
Alisa M Hansen |
2004 |
|
|
35.04 |
1:13.31 |
|
|
6:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m SKU T14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:07 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:13 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:13 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:14 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 25m VU T8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:14 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:17 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 25m VU P8,10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Hammari |
2010 |
Lapin Vedenkävijät |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 25m VU P8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:17 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:31 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m SU T12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
37.82 |
|
2 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.77 |
|
3 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.31 |
|
4 |
Pinja Saranen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
43.51 |
|
5 |
Natalia Karaseva |
2005 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
44.08 |
|
6 |
Aava Näykki |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
46.11 |
|
7 |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
47.93 |
|
8 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
48.17 |
|
9 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
49.71 |
|
10 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
50.19 |
|
11 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
51.47 |
|
12 |
Enna Memic |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
53.49 |
|
13 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
55.50 |
|
14 |
Ida Kristine Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
59.42 |
|
- |
Ada Johanne Ulvang |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristina Gribova |
2005 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliwia Rozwadowska |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m SU T12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.46 |
|
2 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.91 |
|
3 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
36.33 |
|
4 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.06 |
|
5 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
37.84 |
|
6 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.82 |
|
7 |
Karina Gudalina |
2004 |
KARELIA |
|
|
|
|
|
38.97 |
|
8 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
39.52 |
|
9 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
41.94 |
|
10 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
42.53 |
|
11 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
43.79 |
|
12 |
Mina Pettersen Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.93 |
|
13 |
Henna Koponen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
44.12 |
|
14 |
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
44.58 |
|
15 |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
45.47 |
|
16 |
Irja Skogan |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
54.88 |
|
- |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m SU T12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
35.20 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.30 |
|
3 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
35.80 |
|
4 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m SU T12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:31 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
10:40 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Koptev |
2005 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
37.01 |
|
2 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
41.97 |
|
3 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.44 |
|
4 |
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
48.56 |
|
5 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
48.72 |
|
6 |
Eirik Amundsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.07 |
|
7 |
Anton Sulasalmi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
51.39 |
|
8 |
Lassi Kuulasmaa |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
52.25 |
|
9 |
Emil Abrahamsen-Stock |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
56.32 |
|
10 |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:09.00 |
|
- |
Eliel Kelloniemi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raitis Rudzite |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tebarek Hailey |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 33, 50m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 33, 50m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
10:40 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:20 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.78 |
|
|
|
1:09.11 |
|
2 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.09 |
|
|
|
1:12.38 |
|
3 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.27 |
|
|
|
1:20.57 |
|
4 |
Natalia Karaseva |
2005 |
Poljarny |
|
40.73 |
|
|
|
1:23.94 |
|
5 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
39.89 |
|
|
|
1:25.58 |
|
6 |
Pinja Saranen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
41.67 |
|
|
|
1:25.75 |
|
7 |
Emilia Jylkkä |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
41.07 |
|
|
|
1:26.34 |
|
8 |
Hanna Bangsund Degerstrøm |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
41.66 |
|
|
|
1:29.24 |
|
8 |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.93 |
|
|
|
1:29.24 |
|
10 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.66 |
|
|
|
1:33.13 |
|
11 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.46 |
|
|
|
1:34.73 |
|
12 |
Marita Strøm Aronsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
48.96 |
|
|
|
1:40.60 |
|
13 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
48.75 |
|
|
|
1:41.35 |
|
14 |
Ada Johanne Ulvang |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:47.62 |
|
|
|
1:47.62 |
|
15 |
Enna Memic |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
53.12 |
|
|
|
1:47.69 |
|
16 |
Ida Kristine Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:48.87 |
|
|
|
1:48.87 |
|
17 |
Oliwia Rozwadowska |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
50.39 |
|
|
|
1:49.15 |
|
- |
Linnea Korva |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Gudalina |
2004 |
KARELIA |
|
32.08 |
|
|
|
1:06.66 |
|
2 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.32 |
|
|
|
1:07.15 |
|
3 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.27 |
|
|
|
1:08.49 |
|
4 |
Liina Rajaniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
33.59 |
|
|
|
1:09.47 |
|
5 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.81 |
|
|
|
1:09.53 |
|
6 |
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
32.68 |
|
|
|
1:09.82 |
|
7 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
33.76 |
|
|
|
1:10.45 |
|
8 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
36.06 |
|
|
|
1:11.86 |
|
9 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
33.88 |
|
|
|
1:13.04 |
|
10 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
35.73 |
|
|
|
1:13.40 |
|
11 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.67 |
|
|
|
1:16.30 |
|
12 |
Iida Saraniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
37.11 |
|
|
|
1:18.05 |
|
13 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
37.93 |
|
|
|
1:18.88 |
|
14 |
Henna Koponen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
39.51 |
|
|
|
1:20.73 |
|
15 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
39.35 |
|
|
|
1:20.79 |
|
16 |
Mina Pettersen Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
39.68 |
|
|
|
1:22.28 |
|
17 |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
40.71 |
|
|
|
1:27.07 |
|
18 |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
41.60 |
|
|
|
1:27.53 |
|
19 |
Tuuli Maaria Leinonen |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
40.81 |
|
|
|
1:28.20 |
|
20 |
Irja Skogan |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
53.08 |
|
|
|
1:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Chernyatina |
2002 |
KARELIA |
|
29.68 |
|
|
|
1:01.74 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.72 |
|
|
|
1:03.63 |
|
3 |
Katariina Kourula |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
30.97 |
|
|
|
1:04.83 |
|
4 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
31.87 |
|
|
|
1:05.75 |
|
5 |
Aleksandra Kriukova |
2002 |
Poljarny |
|
31.56 |
|
|
|
1:05.80 |
|
6 |
Sofia Khromykh |
2002 |
Poljarny |
|
32.01 |
|
|
|
1:06.77 |
|
7 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.18 |
|
|
|
1:08.08 |
|
8 |
Ida Karjalainen |
2002 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
33.04 |
|
|
|
1:10.05 |
|
9 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
34.54 |
|
|
|
1:11.65 |
|
10 |
Kristiina Ruotsalainen |
2001 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
34.38 |
|
|
|
1:11.73 |
|
11 |
Line Lyngvaer |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.69 |
|
|
|
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m VU T12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Niemelä |
1999 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.74 |
|
|
|
1:05.80 |
|
2 |
Emma Nikula |
1998 |
Vieskan Uimarit |
|
31.47 |
|
|
|
1:06.56 |
|
3 |
Bigga Guttorm |
2000 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
33.03 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:20 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:35 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
34.83 |
|
|
|
1:13.84 |
|
2 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
36.28 |
|
|
|
1:15.39 |
|
3 |
Vitalii Pavlov |
2005 |
Poljarny |
|
37.32 |
|
|
|
1:18.54 |
|
4 |
Otso Jylkkä |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
38.92 |
|
|
|
1:21.40 |
|
5 |
Lassi Kuulasmaa |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.89 |
|
|
|
1:28.79 |
|
6 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.35 |
|
|
|
1:33.18 |
|
7 |
Matti Ballo |
2006 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
44.12 |
|
|
|
1:36.20 |
|
8 |
Anton Sulasalmi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
48.73 |
|
|
|
1:43.23 |
|
9 |
Emil Abrahamsen-Stock |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
46.83 |
|
|
|
1:44.08 |
|
10 |
Eirik Amundsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
48.41 |
|
|
|
1:44.10 |
|
11 |
Tebarek Hailey |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
46.88 |
|
|
|
1:45.01 |
|
12 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
50.48 |
|
|
|
1:48.58 |
|
13 |
Eliel Kelloniemi |
2007 |
Kemijärven Kaiku |
|
51.31 |
|
|
|
1:50.72 |
|
14 |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
55.99 |
|
|
|
2:07.71 |
|
- |
Raitis Rudzite |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Maloukh |
2003 |
Poljarny |
|
29.59 |
|
|
|
1:01.81 |
|
2 |
Vladislav Merkulin |
2003 |
Poljarny |
|
30.06 |
|
|
|
1:02.43 |
|
3 |
Dmitrii Feoktistov |
2003 |
Poljarny |
|
31.20 |
|
|
|
1:04.99 |
|
4 |
Elmeri Kuulasmaa |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.36 |
|
|
|
1:11.02 |
|
5 |
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.16 |
|
|
|
1:16.26 |
|
6 |
Vebjörn Hansen-Lind |
2003 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
36.93 |
|
|
|
1:18.01 |
|
7 |
Onni Kelloniemi |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
38.91 |
|
|
|
1:19.27 |
|
8 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
37.89 |
|
|
|
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 35, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:35 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:53 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m RU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 36, 50m RU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Gribova |
2005 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
44.83 |
|
2 |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
44.91 |
|
3 |
Sofia Novikova |
2006 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
46.64 |
|
4 |
Anastasia Drozdova |
2006 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
47.21 |
|
5 |
Anastsia Takmakova |
2006 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
47.98 |
|
6 |
Emilia Jylkkä |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
49.39 |
|
7 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
49.77 |
|
8 |
Hanna Bangsund Degerstrøm |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
49.92 |
|
9 |
Pinja Saranen |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
50.58 |
|
10 |
Linnea Korva |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
51.35 |
|
11 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
51.87 |
|
12 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
54.76 |
|
13 |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
56.03 |
|
14 |
Ida Kristine Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
59.22 |
|
15 |
Ada Johanne Ulvang |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:00.17 |
|
16 |
Oliwia Rozwadowska |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:01.09 |
|
17 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:10.09 |
|
- |
Enna Memic |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marita Strøm Aronsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m RU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Demidova |
2004 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
38.61 |
|
2 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
39.99 |
|
3 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
40.38 |
|
4 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
40.87 |
|
5 |
Karina Gudalina |
2004 |
KARELIA |
|
|
|
|
|
41.43 |
|
6 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
42.50 |
|
7 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.74 |
|
8 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.79 |
|
9 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
43.96 |
|
10 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
44.64 |
|
11 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
45.71 |
|
12 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
46.00 |
|
13 |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
47.02 |
|
14 |
Mina Pettersen Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
48.84 |
|
15 |
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
49.42 |
|
16 |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
55.84 |
|
17 |
Henna Koponen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m RU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.13 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
39.82 |
|
3 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
42.19 |
|
4 |
Kristiina Ruotsalainen |
2001 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
45.08 |
|
5 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
45.64 |
|
6 |
Line Lyngvaer |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m RU T10,12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:53 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
11:59 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 37, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Koptev |
2005 |
Poljarny |
|
|
|
|
|
40.01 |
|
2 |
Otso Jylkkä |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
52.26 |
|
3 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
58.94 |
|
- |
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 37, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 37, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
11:59 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m SKU T14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.37 |
1:20.20 |
2:11.30 |
|
2:49.58 |
|
2 |
Inka Lytz |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.09 |
1:20.51 |
2:12.35 |
|
2:50.19 |
|
3 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.29 |
1:25.35 |
2:20.95 |
|
3:01.24 |
|
4 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
42.17 |
1:26.84 |
2:22.84 |
|
3:07.66 |
|
5 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.35 |
1:29.74 |
2:27.22 |
|
3:12.23 |
|
6 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
45.26 |
1:35.88 |
2:33.71 |
|
3:13.42 |
|
7 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
41.90 |
1:31.76 |
2:34.00 |
|
3:14.06 |
|
8 |
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
42.56 |
1:34.84 |
2:34.99 |
|
3:23.11 |
|
9 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
40.64 |
1:33.21 |
2:36.39 |
|
3:23.32 |
|
10 |
Tuuli Maaria Leinonen |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
51.57 |
1:50.03 |
2:48.26 |
|
3:38.10 |
|
11 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
52.10 |
1:47.13 |
2:51.80 |
|
3:41.30 |
|
12 |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
55.06 |
1:50.61 |
2:52.48 |
|
3:43.30 |
|
13 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
53.15 |
1:52.15 |
2:56.63 |
|
3:48.20 |
|
14 |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
53.71 |
1:55.34 |
2:58.25 |
|
3:48.32 |
|
15 |
Aava Näykki |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
55.32 |
1:51.38 |
2:56.22 |
|
3:48.34 |
|
16 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
53.60 |
1:54.42 |
2:59.27 |
|
3:48.77 |
|
- |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m SKU T14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Chernyatina |
2002 |
KARELIA |
|
32.94 |
1:11.81 |
1:57.14 |
|
2:34.54 |
|
2 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.88 |
1:17.81 |
2:04.34 |
|
2:40.11 |
|
3 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
33.30 |
1:17.32 |
2:04.58 |
|
2:40.57 |
|
4 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
37.29 |
1:19.22 |
2:12.59 |
|
2:50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m SKU T14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.80 |
1:09.89 |
1:49.62 |
|
2:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
12:40 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
33.98 |
1:13.66 |
1:57.49 |
|
2:30.75 |
|
2 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.24 |
1:11.28 |
1:57.88 |
|
2:31.02 |
|
3 |
Vladislav Merkulin |
2003 |
Poljarny |
|
33.79 |
1:14.11 |
2:00.15 |
|
2:37.22 |
|
4 |
Elmeri Kuulasmaa |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.18 |
1:31.78 |
2:22.99 |
|
3:03.34 |
|
5 |
Vebjörn Hansen-Lind |
2003 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
47.62 |
1:37.68 |
2:30.82 |
|
3:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.69 |
1:11.37 |
2:00.66 |
|
2:33.13 |
|
2 |
Aleksi Romsi |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
33.30 |
1:13.70 |
1:59.08 |
|
2:35.05 |
|
3 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
34.75 |
1:14.95 |
2:05.91 |
|
2:43.15 |
|
4 |
Valtteri Setälä |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
39.49 |
1:23.12 |
2:13.27 |
|
2:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
28.91 |
1:04.02 |
1:41.38 |
|
2:13.60 |
|
2 |
Juho Röytiö |
1998 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.46 |
1:04.49 |
1:45.49 |
|
2:17.80 |
|
3 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
30.01 |
1:09.38 |
1:53.59 |
|
2:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
12:40 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
13:03 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m RU T12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
44.37 |
|
|
|
1:32.77 |
|
2 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
45.63 |
|
|
|
1:36.49 |
|
3 |
Kristina Gribova |
2005 |
Poljarny |
|
45.93 |
|
|
|
1:38.72 |
|
4 |
Anastasia Drozdova |
2006 |
Poljarny |
|
49.12 |
|
|
|
1:41.67 |
|
5 |
Anastsia Takmakova |
2006 |
Poljarny |
|
50.99 |
|
|
|
1:45.95 |
|
6 |
Raita Virtanen |
2005 |
Kemijärven Kaiku |
|
51.40 |
|
|
|
1:48.32 |
|
7 |
Linnea Korva |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
52.50 |
|
|
|
1:48.41 |
|
8 |
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
52.85 |
|
|
|
1:48.97 |
|
9 |
Hanna Bangsund Degerstrøm |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
51.60 |
|
|
|
1:49.23 |
|
10 |
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
53.86 |
|
|
|
1:51.07 |
|
11 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
56.06 |
|
|
|
1:58.47 |
|
12 |
Marita Strøm Aronsen |
2005 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:02.40 |
|
13 |
Hilla Järvinen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
2:06.48 |
|
14 |
Ida Kristine Agersen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
59.46 |
|
|
|
2:09.30 |
|
15 |
Ada Johanne Ulvang |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:04.45 |
|
|
|
2:14.96 |
|
16 |
Ellerine Tellefsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
1:13.33 |
|
|
|
2:35.42 |
|
- |
Oliwia Rozwadowska |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Enna Memic |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milena Autti |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m RU T12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.73 |
|
|
|
1:27.21 |
|
2 |
Anna Demidova |
2004 |
Poljarny |
|
40.68 |
|
|
|
1:27.53 |
|
3 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.29 |
|
|
|
1:28.41 |
|
4 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
41.83 |
|
|
|
1:29.57 |
|
5 |
Liina Rajaniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
41.93 |
|
|
|
1:29.77 |
|
6 |
Iida Saraniemi |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
42.72 |
|
|
|
1:31.91 |
|
7 |
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
43.84 |
|
|
|
1:32.44 |
|
8 |
Elle Karlsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
45.11 |
|
|
|
1:35.60 |
|
9 |
Julianne Haug Rojas |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
46.90 |
|
|
|
1:38.55 |
|
10 |
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
47.05 |
|
|
|
1:39.92 |
|
11 |
Linda M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
49.34 |
|
|
|
1:41.55 |
|
12 |
Alisa M Hansen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
51.22 |
|
|
|
1:45.55 |
|
13 |
Mina Pettersen Nesje |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
50.10 |
|
|
|
1:47.62 |
|
14 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
51.33 |
|
|
|
1:48.00 |
|
15 |
Ada Winneberg Heitmann |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
53.50 |
|
|
|
1:54.65 |
|
16 |
Angelica Johnsen Nilsen |
2004 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m RU T12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Khromykh |
2002 |
Poljarny |
|
38.34 |
|
|
|
1:20.33 |
|
2 |
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
2002 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
38.68 |
|
|
|
1:21.30 |
|
3 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.75 |
|
|
|
1:26.52 |
|
4 |
Katariina Kourula |
2002 |
Kemin Uimaseura |
|
41.01 |
|
|
|
1:28.38 |
|
5 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
42.76 |
|
|
|
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m RU T12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
13:03 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lappiuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Rovaniemi |
|
Tulostusaika |
13:15 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Koptev |
2005 |
Poljarny |
|
41.74 |
|
|
|
1:29.86 |
|
2 |
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.23 |
|
|
|
1:33.52 |
|
3 |
Tuomas Romsi |
2005 |
Kemin Uimaseura |
|
46.87 |
|
|
|
1:37.55 |
|
4 |
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
52.78 |
|
|
|
1:52.31 |
|
5 |
Matti Ballo |
2006 |
Vadsø Svømmeklubb |
|
53.71 |
|
|
|
1:55.53 |
|
6 |
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
55.74 |
|
|
|
2:00.56 |
|
7 |
Otto Karlsen |
2006 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
58.80 |
|
|
|
2:05.29 |
|
8 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:02.51 |
|
|
|
2:05.95 |
|
- |
Ingvar Solhaug |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raitis Rudzite |
2005 |
Kirkenes Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Lytz |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
36.95 |
|
|
|
1:18.91 |
|
2 |
Dmitrii Feoktistov |
2003 |
Poljarny |
|
36.95 |
|
|
|
1:19.53 |
|
3 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
39.31 |
|
|
|
1:24.29 |
|
4 |
Tudor Ratiu |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.71 |
|
|
|
1:26.98 |
|
5 |
Onni Kelloniemi |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
49.67 |
|
|
|
1:45.88 |
|
6 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
50.16 |
|
|
|
1:45.96 |
|
7 |
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
51.40 |
|
|
|
1:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 41, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi |
Tulostusaika |
13:15 |
|