Results for Medley Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | 211 | 40.91 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 42.61 | |||||||||
2 | Olivia Elmquist | 2007 | 208 | 41.13 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 42.86 | |||||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | 200 | 41.65 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.66 | |||||||||
4 | Olivia Larsson | 2007 | 114 | 50.28 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 53.78 | |||||||||
- | Carolina Sönner | 2007 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Montelius | 2005 | 394 | 33.23 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.24 | |||||||||
2 | Alice Velden | 2005 | 309 | 36.03 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 39.37 | |||||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | 300 | 36.41 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 36.44 | |||||||||
4 | Jennifer Mardo | 2005 | 275 | 37.47 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 38.14 | |||||||||
5 | Linnea Sjöström | 2005 | 275 | 37.48 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
6 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 229 | 39.81 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 40.44 | |||||||||
7 | Agnes Lundmark | 2006 | 212 | 40.85 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.10 | |||||||||
8 | Nathalie Galway | 2005 | 200 | 41.67 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.62 | |||||||||
9 | Marit Seeliger | 2005 | 181 | 43.06 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 45.76 | |||||||||
10 | Clara Teljstedt | 2006 | 170 | 43.94 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 47.22 | |||||||||
11 | Alice Englund | 2005 | 161 | 44.78 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 43.54 | |||||||||
12 | Leah Ishaq | 2006 | 159 | 44.93 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.32 | |||||||||
13 | Emilia Teglöf | 2005 | 158 | 45.02 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 43.65 | |||||||||
14 | Moa Berg | 2006 | 156 | 45.23 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 40.88 | |||||||||
15 | Rebecca Andersson | 2006 | 155 | 45.33 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 42.95 | |||||||||
16 | Isidora Mitrovic | 2005 | 150 | 45.88 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.18 | |||||||||
17 | Embla Stendrake | 2005 | 144 | 46.44 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 45.98 | |||||||||
18 | Danielle Youssef | 2006 | 142 | 46.63 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 49.54 | |||||||||
19 | Cecilia Adielsson | 2006 | 125 | 48.64 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 43.46 | |||||||||
20 | Alexandra Kanhamn | 2005 | 116 | 49.93 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 48.11 | |||||||||
21 | Signe Kling | 2005 | 116 | 49.96 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 46.75 | |||||||||
22 | Tea Yggmark | 2006 | 115 | 49.99 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
23 | Tyra Korent | 2006 | 115 | 50.04 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 50.63 | |||||||||
24 | Magda Westberg | 2005 | 110 | 50.86 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 48.40 | |||||||||
25 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | 78 | 56.83 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 57.70 | |||||||||
26 | Minou Merati | 2006 | 72 | 58.39 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Filippa Bonorden | 2005 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 53.59 | |||||||||
- | Tove Dicander | 2005 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Stendrake | 2003 | 386 | 33.48 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.57 | |||||||||
2 | Alice Fagerlund | 2003 | 272 | 37.59 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.25 | |||||||||
3 | Isabella Galway | 2003 | 269 | 37.74 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 35.84 | |||||||||
4 | Rebecca Duns | 2003 | 251 | 38.63 | ||||||
Ålands Simförening | 41.86 | |||||||||
5 | Leah Schöneberg | 2004 | 235 | 39.46 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 40.01 | |||||||||
6 | Ella Olsson | 2004 | 216 | 40.59 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 49.56 | |||||||||
7 | Saga Strömstedt | 2004 | 216 | 40.60 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.93 | |||||||||
8 | Ella Sörensen | 2004 | 215 | 40.67 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Nora Lundberg | 2003 | 214 | 40.71 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.74 | |||||||||
10 | Gabriella Gilbert | 2004 | 207 | 41.20 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 41.15 | |||||||||
11 | Marina Tormo Lind | 2003 | 201 | 41.61 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.40 | |||||||||
12 | Emma Wärn | 2004 | 197 | 41.87 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
13 | Wilma Landegren | 2004 | 186 | 42.68 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 41.80 | |||||||||
14 | Clara Flatow | 2003 | 183 | 42.87 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
15 | Selma Dolama | 2003 | 182 | 43.01 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 43.45 | |||||||||
16 | Nora Rönnbro | 2004 | 178 | 43.31 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.24 | |||||||||
17 | Alva Leufven | 2004 | 176 | 43.48 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
18 | Denise Frejd | 2003 | 168 | 44.15 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.95 | |||||||||
19 | Anushka Bhowmik | 2003 | 148 | 46.08 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
20 | Melissa Muhic | 2004 | 101 | 52.22 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 51.39 | |||||||||
- | Isabel Solomon | 2004 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 48.23 | |||||||||
- | Klara Pettersson | 2004 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.86 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jessica Lindholm | 2001 | 541 | 29.91 | ||||||
Ålands Simförening | 29.37 | |||||||||
2 | Olivia Weuro | 2002 | 530 | 30.11 | ||||||
Ålands Simförening | 30.27 | |||||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | 517 | 30.37 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 30.35 | |||||||||
4 | Lovisa Liljeblad | 2002 | 436 | 32.14 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 32.22 | |||||||||
5 | Tova Sjöberg | 2001 | 394 | 33.25 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 34.73 | |||||||||
6 | Ellen Woivalin | 2001 | 384 | 33.53 | ||||||
Ålands Simförening | 33.25 | |||||||||
7 | Emma Pettersson | 2001 | 327 | 35.36 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 34.60 | |||||||||
8 | Stella Donning | 2002 | 323 | 35.53 | ||||||
Ålands Simförening | 34.50 | |||||||||
9 | Matilda Wrenkler | 2001 | 302 | 36.30 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 36.51 | |||||||||
10 | Moa Nyberg | 2001 | 296 | 36.55 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.31 | |||||||||
11 | Bonnie Ingemarson | 2002 | 292 | 36.71 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 37.16 | |||||||||
12 | Emma Marcus | 2002 | 290 | 36.83 | ||||||
Ålands Simförening | 36.27 | |||||||||
13 | Lina Albertsen | 2001 | 288 | 36.90 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 38.68 | |||||||||
14 | Linnea Jonsson | 2002 | 267 | 37.86 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 39.47 | |||||||||
15 | Lina Carlsson | 2002 | 215 | 40.69 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 38.05 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jenny Ek | 1999 | 528 | 30.15 | ||||||
Ålands Simförening | 29.60 | |||||||||
2 | Isabelle Ehrngren | 1999 | 418 | 32.60 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 32.44 | |||||||||
3 | Ylwali Häggblad | 2000 | 322 | 35.56 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 35.91 | |||||||||
4 | Emelie Högström | 1999 | 296 | 36.57 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 35.48 | |||||||||
5 | Eleonor Rosengart | 2000 | 164 | 44.53 | ||||||
Hellas Simklubb | 45.75 | |||||||||
- | Fanny Ek | 1999 | DSQ | |||||||
Ålands Simförening | 32.63 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vide Kling | 2007 | 34 | 1:06.81 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | 156 | 40.49 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 38.11 | |||||||||
2 | Simon Söderberg | 2006 | 135 | 42.41 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 43.82 | |||||||||
3 | Axel Strand | 2006 | 134 | 42.53 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 44.17 | |||||||||
4 | Arvin Parsa | 2006 | 131 | 42.87 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 44.19 | |||||||||
5 | Melvin Bosson | 2006 | 118 | 44.43 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 47.27 | |||||||||
6 | Anton Lind | 2006 | 117 | 44.50 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 44.95 | |||||||||
7 | Neo Carlberg | 2005 | 115 | 44.73 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 50.23 | |||||||||
8 | Arvid Engqvist | 2005 | 93 | 47.96 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Teodor Berglund | 2006 | 72 | 52.33 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 51.30 | |||||||||
10 | Sixten Selander | 2006 | 36 | 1:05.64 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 1:04.11 | |||||||||
- | Joel Åman | 2005 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Mellker Backman Magnusson | 2005 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | 284 | 33.14 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 34.06 | |||||||||
2 | Victor Karell | 2003 | 273 | 33.59 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 34.52 | |||||||||
3 | David Kjellberg | 2003 | 270 | 33.69 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.94 | |||||||||
4 | Alexander Mattsson | 2003 | 228 | 35.66 | ||||||
Ålands Simförening | 36.68 | |||||||||
5 | Elias Kling | 2003 | 208 | 36.75 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.13 | |||||||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | 178 | 38.72 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.50 | |||||||||
7 | Jesper Sandström | 2003 | 173 | 39.11 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.56 | |||||||||
8 | Johannes Jansson | 2004 | 172 | 39.16 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.51 | |||||||||
9 | Alexander Youssef | 2004 | 159 | 40.22 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
10 | Kalle Glassel | 2003 | 146 | 41.31 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 39.91 | |||||||||
11 | Isak Widstrand | 2004 | 139 | 42.04 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 42.46 | |||||||||
12 | Dennis de Oliveira | 2003 | 134 | 42.54 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 46.26 | |||||||||
13 | Tommy Pehrsson | 2003 | 128 | 43.15 | ||||||
Ålands Simförening | 44.85 | |||||||||
- | Filip Berardi | 2003 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | 413 | 29.25 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 29.64 | |||||||||
2 | Gustav Andersson | 2001 | 343 | 31.14 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 32.34 | |||||||||
3 | Elias Säfström | 2002 | 335 | 31.38 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 36.70 | |||||||||
4 | Linus Eriksson | 2001 | 305 | 32.38 | ||||||
Ålands Simförening | 32.02 | |||||||||
5 | Timothy Westmoreland | 2002 | 287 | 33.02 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.06 | |||||||||
6 | Isak Jederström | 2002 | 257 | 34.27 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.97 | |||||||||
7 | Hampus Wikner | 2002 | 230 | 35.53 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.77 | |||||||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | 228 | 35.67 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.87 | |||||||||
9 | Noa Bonnet | 2001 | 162 | 39.97 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
10 | Mohammad Ahmade | 2001 | 119 | 44.29 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 42.11 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Gullberg | 1999 | 510 | 27.28 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 27.22 | |||||||||
2 | Thomas Östervall | 2000 | 506 | 27.34 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 27.01 | |||||||||
3 | William Jansson | 2000 | 429 | 28.90 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 29.02 | |||||||||
4 | Eddie Eriksson | 1999 | 416 | 29.18 | ||||||
Ålands Simförening | 28.66 | |||||||||
5 | Jonas Fellman | 1999 | 413 | 29.26 | ||||||
Ålands Simförening | 28.72 | |||||||||
6 | Max Roman | 2000 | 372 | 30.29 | ||||||
Ålands Simförening | 30.69 | |||||||||
7 | Adam Söderqvist | 2000 | 361 | 30.61 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 31.81 | |||||||||
8 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | 214 | 36.43 | ||||||
Ålands Simförening | 35.20 | |||||||||
9 | Simon Elg | 2000 | 173 | 39.05 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.59 | |||||||||
10 | Petter Nors | 1999 | 173 | 39.07 | ||||||
Hellas Simklubb | 39.54 | |||||||||
11 | Javad Torabi | 1999 | 170 | 39.28 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
12 | Hussain Bostani | 2000 | 123 | 43.77 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 42.83 | |||||||||
13 | Anwar Badaoui | 2000 | 107 | 45.86 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Westberg | 2007 | 251 | 40.69 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 41.23 | |||||||||
2 | Linn Bengtsson | 2007 | 246 | 40.93 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 41.34 | |||||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | 204 | 43.54 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.39 | |||||||||
4 | Olivia Elmquist | 2007 | 196 | 44.18 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 44.87 | |||||||||
5 | Olivia Larsson | 2007 | 170 | 46.29 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 45.09 | |||||||||
6 | Tora Sandin | 2008 | 120 | 51.95 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 55.33 | |||||||||
7 | Ida Muhic | 2007 | 118 | 52.25 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 54.24 | |||||||||
8 | Moa Eiving | 2008 | 110 | 53.54 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 56.97 | |||||||||
9 | Carolina Sönner | 2007 | 79 | 59.73 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Asta Revsäter | 2007 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 53.97 | |||||||||
- | Nicole Dvali | 2007 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Montelius | 2005 | 380 | 35.42 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 35.61 | |||||||||
2 | Moa Zetterström | 2005 | 320 | 37.50 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 37.78 | |||||||||
3 | Linnea Sjöström | 2005 | 314 | 37.73 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
4 | Alice Velden | 2005 | 298 | 38.40 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 36.66 | |||||||||
5 | Agnes Lundmark | 2006 | 250 | 40.70 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.43 | |||||||||
6 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 242 | 41.14 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 41.37 | |||||||||
7 | Nathalie Galway | 2005 | 238 | 41.42 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.37 | |||||||||
8 | Filippa Bonorden | 2005 | 212 | 43.02 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 42.54 | |||||||||
9 | Magda Westberg | 2005 | 207 | 43.34 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.37 | |||||||||
10 | Emilia Teglöf | 2005 | 201 | 43.77 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 43.22 | |||||||||
11 | Alice Englund | 2005 | 200 | 43.83 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 43.64 | |||||||||
12 | Leah Ishaq | 2006 | 179 | 45.48 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.55 | |||||||||
13 | Isidora Mitrovic | 2005 | 177 | 45.66 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.88 | |||||||||
14 | Marit Seeliger | 2005 | 176 | 45.73 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 47.04 | |||||||||
15 | Embla Stendrake | 2005 | 175 | 45.84 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 46.14 | |||||||||
16 | Moa Berg | 2006 | 174 | 45.95 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 39.81 | |||||||||
17 | Rebecca Andersson | 2006 | 169 | 46.40 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 45.24 | |||||||||
18 | Emilia Lingman | 2006 | 163 | 46.95 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 49.60 | |||||||||
19 | Danielle Youssef | 2006 | 163 | 46.99 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.85 | |||||||||
20 | Signe Kling | 2005 | 157 | 47.51 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 47.47 | |||||||||
21 | Tea Yggmark | 2006 | 150 | 48.27 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.22 | |||||||||
22 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | 145 | 48.76 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 48.67 | |||||||||
23 | Cecilia Adielsson | 2006 | 143 | 49.03 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 44.64 | |||||||||
24 | Moa Karlsson | 2005 | 129 | 50.68 | ||||||
Hellas Simklubb | 50.92 | |||||||||
25 | Moa Ohlson | 2006 | 122 | 51.65 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 50.27 | |||||||||
26 | Elise Blomström | 2006 | 122 | 51.72 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 49.17 | |||||||||
27 | Olivia Hedlund | 2006 | 118 | 52.30 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 51.46 | |||||||||
28 | Karolina Tylets | 2006 | 100 | 55.28 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 51.04 | |||||||||
29 | Minou Merati | 2006 | 84 | 58.59 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
30 | Alexandra Jansson | 2005 | 66 | 1:03.46 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:09.66 | |||||||||
- | Jennifer Mardo | 2005 | DNF | |||||||
Södertälje Simsällskap | 37.95 | |||||||||
- | Alexandra Kanhamn | 2005 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 46.63 | |||||||||
- | Clara Teljstedt | 2006 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | 45.23 | |||||||||
- | Elina Darvish | 2005 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 47.48 | |||||||||
- | Sara Norman Widell | 2006 | DSQ | |||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
- | Tyra Korent | 2006 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 51.80 | |||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Stendrake | 2003 | 352 | 36.34 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 37.87 | |||||||||
2 | Alice Fagerlund | 2003 | 284 | 39.01 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.71 | |||||||||
3 | Isabella Galway | 2003 | 277 | 39.37 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.80 | |||||||||
4 | Leah Schöneberg | 2004 | 273 | 39.57 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 40.50 | |||||||||
5 | Rebecca Duns | 2003 | 241 | 41.22 | ||||||
Ålands Simförening | 44.88 | |||||||||
6 | Ella Olsson | 2004 | 230 | 41.84 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 47.50 | |||||||||
7 | Nora Lundberg | 2003 | 222 | 42.37 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.67 | |||||||||
8 | Selma Dolama | 2003 | 219 | 42.55 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
9 | Saga Strömstedt | 2004 | 217 | 42.71 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.48 | |||||||||
10 | Nora Rönnbro | 2004 | 213 | 42.98 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.01 | |||||||||
11 | Melissa Muhic | 2004 | 198 | 44.00 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.05 | |||||||||
12 | Klara Pettersson | 2004 | 190 | 44.63 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.92 | |||||||||
13 | Marina Tormo Lind | 2003 | 180 | 45.42 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
14 | Clara Flatow | 2003 | 178 | 45.55 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.47 | |||||||||
15 | Anushka Bhowmik | 2003 | 172 | 46.10 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 49.35 | |||||||||
16 | Denise Frejd | 2003 | 167 | 46.59 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.60 | |||||||||
17 | Wilma Landegren | 2004 | 164 | 46.89 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 46.04 | |||||||||
18 | Agnes Svensson | 2004 | 158 | 47.47 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
19 | Matilda Andersson | 2004 | 135 | 50.01 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 52.73 | |||||||||
20 | Leona Arganti | 2004 | 133 | 50.23 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
21 | Alva Leufven | 2004 | 130 | 50.65 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
22 | Kristina Nikosjkov | 2004 | 111 | 53.26 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
- | Ella Sörensen | 2004 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | 42.45 | |||||||||
- | Emma Wärn | 2004 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.41 | |||||||||
- | Gabriella Gilbert | 2004 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.01 | |||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | 552 | 31.29 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 31.84 | |||||||||
2 | Olivia Weuro | 2002 | 522 | 31.87 | ||||||
Ålands Simförening | 33.10 | |||||||||
3 | Jessica Lindholm | 2001 | 424 | 34.15 | ||||||
Ålands Simförening | 32.88 | |||||||||
4 | Tova Sjöberg | 2001 | 397 | 34.92 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 35.65 | |||||||||
5 | Lovisa Liljeblad | 2002 | 378 | 35.49 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 35.20 | |||||||||
6 | Ellen Woivalin | 2001 | 362 | 35.99 | ||||||
Ålands Simförening | 34.97 | |||||||||
7 | Stella Donning | 2002 | 343 | 36.67 | ||||||
Ålands Simförening | 34.39 | |||||||||
8 | Lina Carlsson | 2002 | 318 | 37.60 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 37.55 | |||||||||
9 | Linnea Jonsson | 2002 | 293 | 38.61 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 39.18 | |||||||||
10 | Matilda Wrenkler | 2001 | 292 | 38.66 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.94 | |||||||||
11 | Lina Albertsen | 2001 | 286 | 38.95 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 41.58 | |||||||||
12 | Emma Marcus | 2002 | 280 | 39.20 | ||||||
Ålands Simförening | 38.38 | |||||||||
13 | Towalie Hedelin | 2002 | 261 | 40.15 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.62 | |||||||||
14 | Moa Nyberg | 2001 | 256 | 40.42 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.80 | |||||||||
15 | Bonnie Ingemarson | 2002 | 237 | 41.43 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 41.70 | |||||||||
- | Emma Pettersson | 2001 | DSQ | |||||||
Norrtälje Simklubb | 39.88 | |||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jenny Ek | 1999 | 475 | 32.89 | ||||||
Ålands Simförening | 32.03 | |||||||||
2 | Isabelle Ehrngren | 1999 | 443 | 33.65 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.98 | |||||||||
3 | Fanny Ek | 1999 | 413 | 34.46 | ||||||
Ålands Simförening | 34.66 | |||||||||
4 | Ylwali Häggblad | 2000 | 290 | 38.78 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.07 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Sjöberg | 2007 | 129 | 43.90 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 46.83 | |||||||||
2 | Martin Löf | 2008 | 98 | 48.04 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 47.98 | |||||||||
- | Vide Kling | 2007 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 54.54 | |||||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | 191 | 38.53 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 36.72 | |||||||||
2 | Arvin Parsa | 2006 | 162 | 40.74 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 40.32 | |||||||||
3 | Simon Söderberg | 2006 | 153 | 41.52 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 42.11 | |||||||||
4 | Melvin Bosson | 2006 | 135 | 43.25 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.66 | |||||||||
5 | Henry Israelsson | 2006 | 128 | 43.98 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 42.66 | |||||||||
6 | Neo Carlberg | 2005 | 121 | 44.85 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.07 | |||||||||
7 | Filip Olsson | 2006 | 111 | 46.15 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 49.45 | |||||||||
8 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | 103 | 47.40 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Arvid Engqvist | 2005 | 102 | 47.41 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 45.17 | |||||||||
10 | Jakob Fridsell | 2005 | 100 | 47.84 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 49.53 | |||||||||
11 | Sixten Selander | 2006 | 84 | 50.66 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 50.12 | |||||||||
12 | Isak Lindberg | 2005 | 79 | 51.76 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 55.04 | |||||||||
13 | Joel Åman | 2005 | 69 | 54.14 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Gustav Löf | 2006 | 63 | 55.61 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
- | Anton Lind | 2006 | DSQ | |||||||
Järfälla Simsällskap | 41.21 | |||||||||
- | Axel Strand | 2006 | DSQ | |||||||
Järfälla Simsällskap | 42.37 | |||||||||
- | Emil Alsered Fällman | 2006 | DSQ | |||||||
Järfälla Simsällskap | 45.00 | |||||||||
- | Teodor Berglund | 2006 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.67 | |||||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Kjellberg | 2003 | 275 | 34.16 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.71 | |||||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | 262 | 34.71 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 34.93 | |||||||||
3 | Victor Karell | 2003 | 220 | 36.80 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 38.48 | |||||||||
4 | Johannes Barkarö | 2004 | 185 | 38.95 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 39.42 | |||||||||
5 | Isak Widstrand | 2004 | 183 | 39.08 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.45 | |||||||||
6 | Alexander Mattsson | 2003 | 178 | 39.48 | ||||||
Ålands Simförening | 42.16 | |||||||||
7 | Filip Berardi | 2003 | 165 | 40.50 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.98 | |||||||||
8 | Elias Kling | 2003 | 159 | 41.01 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.18 | |||||||||
9 | Johannes Jansson | 2004 | 148 | 41.93 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.24 | |||||||||
10 | Tommy Pehrsson | 2003 | 138 | 42.96 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
11 | Jesper Sandström | 2003 | 137 | 43.03 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 42.20 | |||||||||
12 | Adam Halldin | 2004 | 136 | 43.13 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 43.60 | |||||||||
13 | Alexander Youssef | 2004 | 136 | 43.18 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.04 | |||||||||
14 | Bilal Mustefa | 2004 | 119 | 45.14 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 45.62 | |||||||||
15 | Dennis de Oliveira | 2003 | 109 | 46.45 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
16 | Aliaksei Kupa | 2004 | 105 | 47.09 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
17 | Paul Kumlin | 2003 | 93 | 48.94 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 46.65 | |||||||||
- | Kalle Glassel | 2003 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.32 | |||||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | 357 | 31.31 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 30.51 | |||||||||
2 | Elias Säfström | 2002 | 311 | 32.78 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 32.53 | |||||||||
3 | Gustav Andersson | 2001 | 307 | 32.92 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 33.21 | |||||||||
4 | Linus Eriksson | 2001 | 284 | 33.78 | ||||||
Ålands Simförening | 34.63 | |||||||||
5 | Timothy Westmoreland | 2002 | 272 | 34.29 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.41 | |||||||||
6 | Isak Jederström | 2002 | 235 | 35.99 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.91 | |||||||||
7 | Hampus Wikner | 2002 | 199 | 38.00 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.94 | |||||||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | 199 | 38.02 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 39.87 | |||||||||
9 | Noa Bonnet | 2001 | 174 | 39.76 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
10 | Mohammad Ahmade | 2001 | 96 | 48.44 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 51.66 | |||||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Fellman | 1999 | 413 | 29.83 | ||||||
Ålands Simförening | 28.73 | |||||||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | 362 | 31.16 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 31.42 | |||||||||
3 | Eddie Eriksson | 1999 | 343 | 31.72 | ||||||
Ålands Simförening | 30.84 | |||||||||
4 | William Jansson | 2000 | 333 | 32.05 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 31.72 | |||||||||
5 | Thomas Östervall | 2000 | 321 | 32.43 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 32.16 | |||||||||
6 | Max Roman | 2000 | 300 | 33.16 | ||||||
Ålands Simförening | 33.17 | |||||||||
7 | Adam Söderqvist | 2000 | 298 | 33.25 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.14 | |||||||||
8 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | 222 | 36.65 | ||||||
Ålands Simförening | 38.16 | |||||||||
9 | Anwar Badaoui | 2000 | 102 | 47.47 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 47.58 | |||||||||
- | Hussain Bostani | 2000 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.42 | |||||||||
- | Javad Torabi | 1999 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
- | Muslim Ahmani | 2000 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | 247 | 45.88 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 46.33 | |||||||||
2 | Isabella Westberg | 2007 | 207 | 48.65 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 45.32 | |||||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | 192 | 49.89 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 49.15 | |||||||||
4 | Olivia Elmquist | 2007 | 191 | 49.97 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 49.53 | |||||||||
5 | Alice Jeansson | 2008 | 186 | 50.39 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 53.43 | |||||||||
6 | Olivia Larsson | 2007 | 168 | 52.11 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 50.56 | |||||||||
7 | Moa Eiving | 2008 | 164 | 52.53 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 55.36 | |||||||||
8 | Asta Revsäter | 2007 | 162 | 52.75 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 56.78 | |||||||||
9 | Tora Sandin | 2008 | 150 | 54.17 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 59.00 | |||||||||
10 | Evelina Dahlberg | 2007 | 136 | 55.89 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
11 | Ida Muhic | 2007 | 136 | 55.92 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
- | Carolina Sönner | 2007 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Nicole Dvali | 2007 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jennifer Mardo | 2005 | 342 | 41.15 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 43.63 | |||||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | 322 | 41.99 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 41.75 | |||||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | 277 | 44.13 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 43.87 | |||||||||
4 | Linnea Sjöström | 2005 | 270 | 44.51 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 46.45 | |||||||||
5 | Embla Stendrake | 2005 | 269 | 44.59 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 45.26 | |||||||||
6 | Leah Ishaq | 2006 | 249 | 45.75 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.33 | |||||||||
7 | Clara Teljstedt | 2006 | 240 | 46.28 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 46.05 | |||||||||
8 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 238 | 46.42 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 46.25 | |||||||||
9 | Alice Velden | 2005 | 234 | 46.69 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.08 | |||||||||
10 | Cecilia Krans | 2005 | 228 | 47.12 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
11 | Nathalie Galway | 2005 | 226 | 47.27 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 45.48 | |||||||||
12 | Moa Karlsson | 2005 | 223 | 47.43 | ||||||
Hellas Simklubb | 47.88 | |||||||||
13 | Isidora Mitrovic | 2005 | 221 | 47.62 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.56 | |||||||||
14 | Danielle Youssef | 2006 | 221 | 47.63 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 50.26 | |||||||||
15 | Agnes Lundmark | 2006 | 220 | 47.70 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.47 | |||||||||
16 | Alexandra Kanhamn | 2005 | 209 | 48.48 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 48.52 | |||||||||
17 | Karolina Tylets | 2006 | 206 | 48.71 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
18 | Tove Dicander | 2005 | 204 | 48.91 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 51.06 | |||||||||
19 | Emilia Teglöf | 2005 | 203 | 48.99 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 47.85 | |||||||||
20 | Alice Englund | 2005 | 201 | 49.14 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 47.65 | |||||||||
21 | Magda Westberg | 2005 | 198 | 49.41 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 49.11 | |||||||||
22 | Filippa Bonorden | 2005 | 194 | 49.67 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 50.42 | |||||||||
23 | Moa Berg | 2006 | 181 | 50.90 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 49.67 | |||||||||
24 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | 176 | 51.32 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 52.20 | |||||||||
25 | Rebecca Andersson | 2006 | 176 | 51.38 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 48.57 | |||||||||
26 | Moa Ohlson | 2006 | 165 | 52.45 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 53.82 | |||||||||
27 | Elina Darvish | 2005 | 157 | 53.29 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 52.85 | |||||||||
28 | Tyra Korent | 2006 | 157 | 53.33 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 56.76 | |||||||||
29 | Cecilia Adielsson | 2006 | 156 | 53.47 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 49.70 | |||||||||
30 | Olivia Hedlund | 2006 | 131 | 56.60 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 59.47 | |||||||||
31 | Minou Merati | 2006 | 131 | 56.70 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
32 | Signe Kling | 2005 | 122 | 58.05 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 58.48 | |||||||||
33 | Sara Norman Widell | 2006 | 77 | 1:07.60 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:04.77 | |||||||||
- | Signe Lindholm | 2006 | DNS | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 55.98 | |||||||||
- | Alexandra Jansson | 2005 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:13.26 | |||||||||
- | Elise Blomström | 2006 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 57.68 | |||||||||
- | Emilia Lingman | 2006 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
- | Marit Seeliger | 2005 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | 47.25 | |||||||||
- | Tea Yggmark | 2006 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 53.12 | |||||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Galway | 2003 | 382 | 39.69 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.16 | |||||||||
2 | Wilma Stendrake | 2003 | 345 | 41.03 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.00 | |||||||||
3 | Klara Pettersson | 2004 | 277 | 44.16 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.57 | |||||||||
4 | Nora Lundberg | 2003 | 264 | 44.86 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 46.00 | |||||||||
5 | Leah Schöneberg | 2004 | 253 | 45.53 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 47.92 | |||||||||
6 | Alice Fagerlund | 2003 | 250 | 45.70 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 47.41 | |||||||||
6 | Nora Rönnbro | 2004 | 250 | 45.70 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 45.65 | |||||||||
8 | Rebecca Duns | 2003 | 250 | 45.71 | ||||||
Ålands Simförening | 46.81 | |||||||||
9 | Ella Olsson | 2004 | 245 | 45.97 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 50.13 | |||||||||
10 | Saga Strömstedt | 2004 | 238 | 46.47 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 51.42 | |||||||||
11 | Selma Dolama | 2003 | 234 | 46.72 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 47.31 | |||||||||
12 | Alva Leufven | 2004 | 226 | 47.23 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
13 | Gabriella Gilbert | 2004 | 224 | 47.40 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 47.56 | |||||||||
14 | Wilma Landegren | 2004 | 221 | 47.58 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 45.73 | |||||||||
15 | Matilda Andersson | 2004 | 217 | 47.91 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 48.04 | |||||||||
16 | Ella Sörensen | 2004 | 210 | 48.43 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 46.82 | |||||||||
17 | Anushka Bhowmik | 2003 | 187 | 50.31 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 52.43 | |||||||||
18 | Emma Wärn | 2004 | 187 | 50.35 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 51.13 | |||||||||
19 | Isabel Solomon | 2004 | 183 | 50.66 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 50.82 | |||||||||
20 | Leona Arganti | 2004 | 178 | 51.18 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
21 | Melissa Muhic | 2004 | 161 | 52.85 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 52.59 | |||||||||
22 | Denise Frejd | 2003 | 159 | 53.13 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 53.84 | |||||||||
- | Clara Flatow | 2003 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 42.37 | |||||||||
- | Kristina Nikosjkov | 2004 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | 551 | 35.11 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.29 | |||||||||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | 530 | 35.57 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 35.56 | |||||||||
3 | Ellen Woivalin | 2001 | 466 | 37.14 | ||||||
Ålands Simförening | 37.21 | |||||||||
4 | Olivia Weuro | 2002 | 436 | 37.98 | ||||||
Ålands Simförening | 39.02 | |||||||||
5 | Jessica Lindholm | 2001 | 404 | 38.93 | ||||||
Ålands Simförening | 39.70 | |||||||||
6 | Stella Donning | 2002 | 376 | 39.89 | ||||||
Ålands Simförening | 38.02 | |||||||||
7 | Bonnie Ingemarson | 2002 | 373 | 39.98 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 40.43 | |||||||||
8 | Emma Pettersson | 2001 | 339 | 41.28 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 42.98 | |||||||||
9 | Moa Nyberg | 2001 | 331 | 41.62 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.43 | |||||||||
10 | Lina Carlsson | 2002 | 325 | 41.86 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 42.39 | |||||||||
11 | Tova Sjöberg | 2001 | 318 | 42.19 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 41.80 | |||||||||
12 | Matilda Wrenkler | 2001 | 275 | 44.24 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 46.38 | |||||||||
13 | Towalie Hedelin | 2002 | 270 | 44.51 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.99 | |||||||||
14 | Linnea Jonsson | 2002 | 224 | 47.41 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 46.18 | |||||||||
- | Lina Albertsen | 2001 | DSQ | |||||||
Norrtälje Simklubb | 40.85 | |||||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jenny Ek | 1999 | 432 | 38.08 | ||||||
Ålands Simförening | 36.70 | |||||||||
2 | Fanny Ek | 1999 | 392 | 39.34 | ||||||
Ålands Simförening | 39.17 | |||||||||
3 | Isabelle Ehrngren | 1999 | 382 | 39.67 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.18 | |||||||||
4 | Ylwali Häggblad | 2000 | 270 | 44.53 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 42.83 | |||||||||
5 | Eleonor Rosengart | 2000 | 197 | 49.42 | ||||||
Hellas Simklubb | 48.37 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Sjöberg | 2007 | 176 | 45.02 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 46.73 | |||||||||
2 | Martin Löf | 2008 | 82 | 58.10 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 58.77 | |||||||||
3 | Vide Kling | 2007 | 59 | 1:04.62 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:07.77 | |||||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | 192 | 43.71 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 41.42 | |||||||||
2 | Simon Söderberg | 2006 | 187 | 44.14 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 43.29 | |||||||||
3 | Melvin Bosson | 2006 | 145 | 48.06 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 48.97 | |||||||||
4 | Neo Carlberg | 2005 | 144 | 48.14 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 48.26 | |||||||||
5 | Filip Olsson | 2006 | 143 | 48.19 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 49.13 | |||||||||
6 | Anton Lind | 2006 | 113 | 52.20 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 50.49 | |||||||||
7 | Axel Strand | 2006 | 112 | 52.37 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 50.31 | |||||||||
8 | Henry Israelsson | 2006 | 105 | 53.37 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 53.34 | |||||||||
9 | Teodor Berglund | 2006 | 102 | 53.99 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 55.75 | |||||||||
10 | Emil Alsered Fällman | 2006 | 91 | 56.12 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 56.69 | |||||||||
11 | Leon Bocké | 2006 | 87 | 56.92 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
12 | Jakob Fridsell | 2005 | 74 | 1:00.06 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 59.43 | |||||||||
13 | Isak Lindberg | 2005 | 74 | 1:00.10 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
14 | Sixten Selander | 2006 | 73 | 1:00.20 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 56.82 | |||||||||
15 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | 67 | 1:02.06 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Arvin Parsa | 2006 | DSQ | |||||||
Järfälla Simsällskap | 48.04 | |||||||||
- | Joel Åman | 2005 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Kjellberg | 2003 | 332 | 36.43 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 39.11 | |||||||||
2 | Victor Karell | 2003 | 296 | 37.85 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 37.88 | |||||||||
3 | Alexander Youssef | 2004 | 251 | 40.01 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | |||||||||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | 237 | 40.77 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 40.60 | |||||||||
5 | Alexander Mattsson | 2003 | 209 | 42.52 | ||||||
Ålands Simförening | 45.03 | |||||||||
6 | Isak Widstrand | 2004 | 193 | 43.63 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.02 | |||||||||
7 | Tommy Pehrsson | 2003 | 192 | 43.74 | ||||||
Ålands Simförening | 46.65 | |||||||||
8 | Filip Berardi | 2003 | 190 | 43.88 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.37 | |||||||||
9 | Kalle Glassel | 2003 | 181 | 44.56 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 45.18 | |||||||||
10 | Elias Kling | 2003 | 153 | 47.20 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 46.59 | |||||||||
11 | Aliaksei Kupa | 2004 | 152 | 47.24 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
12 | Bilal Mustefa | 2004 | 147 | 47.82 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 49.32 | |||||||||
13 | Jesper Sandström | 2003 | 146 | 47.88 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 50.69 | |||||||||
14 | Johannes Barkarö | 2004 | 144 | 48.17 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 45.66 | |||||||||
15 | Dennis de Oliveira | 2003 | 137 | 48.94 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
16 | Paul Kumlin | 2003 | 102 | 54.04 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 50.36 | |||||||||
- | Adam Halldin | 2004 | DSQ | |||||||
Järfälla Simsällskap | 52.68 | |||||||||
- | Johannes Jansson | 2004 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 52.84 | |||||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | 411 | 33.96 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.64 | |||||||||
2 | Gustav Andersson | 2001 | 346 | 35.94 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 36.23 | |||||||||
3 | Isak Jederström | 2002 | 331 | 36.49 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.26 | |||||||||
4 | Elias Säfström | 2002 | 303 | 37.59 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 37.30 | |||||||||
5 | Timothy Westmoreland | 2002 | 293 | 38.01 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 37.83 | |||||||||
6 | Hampus Wikner | 2002 | 278 | 38.68 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 39.79 | |||||||||
7 | Linus Eriksson | 2001 | 277 | 38.69 | ||||||
Ålands Simförening | 38.49 | |||||||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | 238 | 40.74 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.12 | |||||||||
9 | Noa Bonnet | 2001 | 181 | 44.63 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
10 | Mohammad Ahmade | 2001 | 135 | 49.12 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
11 | Hameedullah Safdari | 2001 | 132 | 49.52 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eddie Eriksson | 1999 | 441 | 33.16 | ||||||
Ålands Simförening | 32.62 | |||||||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | 426 | 33.54 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.28 | |||||||||
3 | Thomas Östervall | 2000 | 403 | 34.18 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.08 | |||||||||
4 | Jonas Fellman | 1999 | 308 | 37.37 | ||||||
Ålands Simförening | 36.39 | |||||||||
5 | William Jansson | 2000 | 299 | 37.75 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 37.92 | |||||||||
6 | Adam Söderqvist | 2000 | 296 | 37.87 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 37.02 | |||||||||
7 | Max Roman | 2000 | 262 | 39.42 | ||||||
Ålands Simförening | 42.85 | |||||||||
8 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | 246 | 40.27 | ||||||
Ålands Simförening | 41.83 | |||||||||
9 | Hussain Bostani | 2000 | 236 | 40.83 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.44 | |||||||||
10 | Petter Nors | 1999 | 186 | 44.19 | ||||||
Hellas Simklubb | 42.77 | |||||||||
11 | Simon Elg | 2000 | 167 | 45.83 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.66 | |||||||||
12 | Anwar Badaoui | 2000 | 163 | 46.20 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
- | Javad Torabi | 1999 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
- | Muslim Ahmani | 2000 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | 272 | 35.83 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 36.40 | |||||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | 234 | 37.68 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 37.36 | |||||||||
3 | Olivia Elmquist | 2007 | 234 | 37.71 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 38.17 | |||||||||
4 | Isabella Westberg | 2007 | 233 | 37.73 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 36.69 | |||||||||
5 | Olivia Larsson | 2007 | 183 | 40.93 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 40.58 | |||||||||
6 | Tora Sandin | 2008 | 155 | 43.19 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 44.17 | |||||||||
7 | Evelina Dahlberg | 2007 | 148 | 43.91 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 45.66 | |||||||||
8 | Ida Muhic | 2007 | 141 | 44.64 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.06 | |||||||||
9 | Moa Eiving | 2008 | 97 | 50.42 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 50.83 | |||||||||
10 | Carolina Sönner | 2007 | 95 | 50.85 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Isabella Winsnes | 2007 | 92 | 51.41 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
12 | Nicole Dvali | 2007 | 91 | 51.66 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Montelius | 2005 | 423 | 30.94 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.23 | |||||||||
2 | Jennifer Mardo | 2005 | 395 | 31.65 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 31.03 | |||||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | 329 | 33.65 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 33.42 | |||||||||
4 | Alice Velden | 2005 | 322 | 33.90 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.08 | |||||||||
5 | Linnea Sjöström | 2005 | 317 | 34.08 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
6 | Agnes Lundmark | 2006 | 274 | 35.74 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 36.70 | |||||||||
7 | Nathalie Galway | 2005 | 271 | 35.89 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.80 | |||||||||
8 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 268 | 36.03 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 35.96 | |||||||||
9 | Emilia Teglöf | 2005 | 253 | 36.70 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 36.78 | |||||||||
10 | Cecilia Krans | 2005 | 253 | 36.72 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
11 | Clara Teljstedt | 2006 | 251 | 36.81 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 36.09 | |||||||||
12 | Filippa Bonorden | 2005 | 246 | 37.09 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.18 | |||||||||
13 | Magda Westberg | 2005 | 229 | 37.94 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.78 | |||||||||
14 | Isidora Mitrovic | 2005 | 227 | 38.08 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 38.84 | |||||||||
15 | Alice Englund | 2005 | 224 | 38.26 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 38.61 | |||||||||
16 | Embla Stendrake | 2005 | 219 | 38.55 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.17 | |||||||||
17 | Tove Dicander | 2005 | 218 | 38.57 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 38.88 | |||||||||
18 | Rebecca Andersson | 2006 | 207 | 39.28 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 39.02 | |||||||||
19 | Leah Ishaq | 2006 | 206 | 39.30 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 39.11 | |||||||||
20 | Karolina Tylets | 2006 | 198 | 39.86 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.69 | |||||||||
21 | Alexandra Kanhamn | 2005 | 197 | 39.88 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.00 | |||||||||
22 | Emilia Lingman | 2006 | 193 | 40.15 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 41.77 | |||||||||
23 | Danielle Youssef | 2006 | 171 | 41.80 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.63 | |||||||||
24 | Signe Kling | 2005 | 170 | 41.91 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.86 | |||||||||
25 | Elina Darvish | 2005 | 170 | 41.92 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.22 | |||||||||
26 | Moa Karlsson | 2005 | 169 | 41.97 | ||||||
Hellas Simklubb | 44.62 | |||||||||
27 | Tyra Korent | 2006 | 168 | 42.09 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 45.47 | |||||||||
28 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | 163 | 42.49 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.58 | |||||||||
29 | Elise Blomström | 2006 | 161 | 42.70 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.38 | |||||||||
30 | Cecilia Adielsson | 2006 | 155 | 43.21 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 39.72 | |||||||||
31 | Olivia Hedlund | 2006 | 150 | 43.73 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.56 | |||||||||
32 | Moa Ohlson | 2006 | 142 | 44.49 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 43.02 | |||||||||
33 | Minou Merati | 2006 | 123 | 46.66 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
34 | Hanna Burström | 2006 | 107 | 48.87 | ||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
35 | Alexandra Jansson | 2005 | 71 | 56.00 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:09.59 | |||||||||
- | Marit Seeliger | 2005 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | 38.78 | |||||||||
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Stendrake | 2003 | 428 | 30.82 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 30.71 | |||||||||
2 | Isabella Galway | 2003 | 375 | 32.21 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 31.49 | |||||||||
3 | Nora Lundberg | 2003 | 327 | 33.70 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 35.42 | |||||||||
4 | Leah Schöneberg | 2004 | 321 | 33.91 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 33.84 | |||||||||
5 | Alice Fagerlund | 2003 | 321 | 33.94 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 36.15 | |||||||||
6 | Rebecca Duns | 2003 | 319 | 33.98 | ||||||
Ålands Simförening | 35.70 | |||||||||
7 | Clara Flatow | 2003 | 317 | 34.08 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.19 | |||||||||
8 | Denise Frejd | 2003 | 308 | 34.39 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.53 | |||||||||
9 | Ella Sörensen | 2004 | 303 | 34.58 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 34.79 | |||||||||
10 | Gabriella Gilbert | 2004 | 302 | 34.61 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 35.23 | |||||||||
11 | Selma Dolama | 2003 | 301 | 34.65 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 34.94 | |||||||||
12 | Nora Rönnbro | 2004 | 295 | 34.91 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 35.37 | |||||||||
13 | Marina Tormo Lind | 2003 | 277 | 35.63 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 39.07 | |||||||||
14 | Saga Strömstedt | 2004 | 261 | 36.32 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 36.50 | |||||||||
15 | Ella Olsson | 2004 | 251 | 36.84 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.12 | |||||||||
16 | Emma Wärn | 2004 | 232 | 37.81 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.03 | |||||||||
17 | Klara Pettersson | 2004 | 224 | 38.25 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 39.16 | |||||||||
18 | Anushka Bhowmik | 2003 | 222 | 38.37 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.25 | |||||||||
19 | Matilda Andersson | 2004 | 218 | 38.58 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 40.48 | |||||||||
20 | Elina Szeplaky | 2004 | 217 | 38.67 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 39.38 | |||||||||
21 | Agnes Svensson | 2004 | 201 | 39.66 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
22 | Melissa Muhic | 2004 | 200 | 39.70 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.10 | |||||||||
23 | Leona Arganti | 2004 | 199 | 39.77 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Weuro | 2002 | 625 | 27.17 | ||||||
Ålands Simförening | 26.94 | |||||||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | 567 | 28.07 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 27.44 | |||||||||
3 | Jessica Lindholm | 2001 | 516 | 28.97 | ||||||
Ålands Simförening | 28.40 | |||||||||
4 | Tova Sjöberg | 2001 | 507 | 29.14 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 29.20 | |||||||||
5 | Stella Donning | 2002 | 462 | 30.05 | ||||||
Ålands Simförening | 29.38 | |||||||||
6 | Ellen Woivalin | 2001 | 430 | 30.79 | ||||||
Ålands Simförening | 30.74 | |||||||||
7 | Lina Albertsen | 2001 | 374 | 32.23 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 32.77 | |||||||||
8 | Linnea Jonsson | 2002 | 370 | 32.35 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 32.40 | |||||||||
9 | Emma Marcus | 2002 | 368 | 32.42 | ||||||
Ålands Simförening | 31.97 | |||||||||
10 | Lina Carlsson | 2002 | 364 | 32.53 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 32.09 | |||||||||
11 | Emma Pettersson | 2001 | 357 | 32.74 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 32.51 | |||||||||
12 | Bonnie Ingemarson | 2002 | 340 | 33.29 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 32.98 | |||||||||
13 | Matilda Wrenkler | 2001 | 321 | 33.93 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.07 | |||||||||
14 | Moa Nyberg | 2001 | 305 | 34.50 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.65 | |||||||||
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jenny Ek | 1999 | 558 | 28.22 | ||||||
Ålands Simförening | 27.47 | |||||||||
2 | Fanny Ek | 1999 | 470 | 29.89 | ||||||
Ålands Simförening | 29.90 | |||||||||
3 | Isabelle Ehrngren | 1999 | 453 | 30.25 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 30.36 | |||||||||
4 | Ylwali Häggblad | 2000 | 384 | 31.97 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 31.88 | |||||||||
5 | Eleonor Rosengart | 2000 | 190 | 40.38 | ||||||
Hellas Simklubb | 40.04 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Sjöberg | 2007 | 156 | 37.59 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 38.23 | |||||||||
2 | Martin Löf | 2008 | 152 | 37.88 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 40.75 | |||||||||
3 | Vide Kling | 2007 | 84 | 46.10 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 49.16 | |||||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | 224 | 33.33 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 33.13 | |||||||||
2 | Arvin Parsa | 2006 | 200 | 34.59 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 35.07 | |||||||||
3 | Simon Söderberg | 2006 | 198 | 34.75 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 36.21 | |||||||||
4 | Anton Lind | 2006 | 183 | 35.64 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 35.90 | |||||||||
5 | Henry Israelsson | 2006 | 161 | 37.20 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 37.82 | |||||||||
6 | Melvin Bosson | 2006 | 150 | 38.13 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 37.53 | |||||||||
7 | Axel Strand | 2006 | 144 | 38.62 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 38.49 | |||||||||
8 | Teodor Berglund | 2006 | 142 | 38.82 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.15 | |||||||||
9 | Arvid Engqvist | 2005 | 131 | 39.80 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 39.43 | |||||||||
10 | Jakob Fridsell | 2005 | 112 | 42.00 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.39 | |||||||||
11 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | 103 | 43.14 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Leon Bocké | 2006 | 85 | 45.93 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.62 | |||||||||
13 | Sixten Selander | 2006 | 85 | 45.98 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 41.30 | |||||||||
14 | Simon Ericsson | 2006 | 80 | 46.83 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 47.82 | |||||||||
15 | Joel Åman | 2005 | 79 | 47.07 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Emil Alsered Fällman | 2006 | DNF | |||||||
Järfälla Simsällskap | 40.09 | |||||||||
- | Isak Lindberg | 2005 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 44.51 | |||||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Kjellberg | 2003 | 338 | 29.06 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 29.42 | |||||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | 322 | 29.53 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 29.04 | |||||||||
3 | Victor Karell | 2003 | 321 | 29.56 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 30.11 | |||||||||
4 | Alexander Mattsson | 2003 | 259 | 31.75 | ||||||
Ålands Simförening | 35.53 | |||||||||
5 | Johannes Barkarö | 2004 | 235 | 32.81 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 32.68 | |||||||||
6 | Dennis de Oliveira | 2003 | 222 | 33.45 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 36.49 | |||||||||
7 | Kalle Glassel | 2003 | 221 | 33.48 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.31 | |||||||||
8 | Elias Kling | 2003 | 210 | 34.06 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.02 | |||||||||
9 | Isak Widstrand | 2004 | 209 | 34.09 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.84 | |||||||||
10 | Alexander Youssef | 2004 | 202 | 34.52 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 36.10 | |||||||||
11 | Tommy Pehrsson | 2003 | 200 | 34.60 | ||||||
Ålands Simförening | 35.83 | |||||||||
12 | Jesper Sandström | 2003 | 194 | 34.97 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 35.27 | |||||||||
13 | Filip Berardi | 2003 | 186 | 35.48 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 37.11 | |||||||||
14 | Bilal Mustefa | 2004 | 181 | 35.79 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 35.90 | |||||||||
15 | Johannes Jansson | 2004 | 180 | 35.82 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 38.05 | |||||||||
16 | Alexander Olausson | 2004 | 177 | 36.07 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
17 | Adam Halldin | 2004 | 152 | 37.93 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 37.93 | |||||||||
18 | Paul Kumlin | 2003 | 123 | 40.70 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 40.34 | |||||||||
19 | Leonard Solén | 2003 | 110 | 42.24 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | 411 | 27.23 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 26.65 | |||||||||
2 | Gustav Andersson | 2001 | 395 | 27.61 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 27.50 | |||||||||
3 | Elias Säfström | 2002 | 374 | 28.12 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 28.82 | |||||||||
4 | Timothy Westmoreland | 2002 | 372 | 28.16 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 27.65 | |||||||||
5 | Linus Eriksson | 2001 | 334 | 29.19 | ||||||
Ålands Simförening | 29.50 | |||||||||
6 | Isak Jederström | 2002 | 298 | 30.33 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 30.36 | |||||||||
7 | Hampus Wikner | 2002 | 268 | 31.40 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 31.50 | |||||||||
8 | Noa Bonnet | 2001 | 257 | 31.85 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 31.35 | |||||||||
9 | Sebastian Hosokawa | 2002 | 256 | 31.87 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 32.40 | |||||||||
- | Mohammad Ahmade | 2001 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 41.64 | |||||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | 488 | 25.72 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 25.26 | |||||||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | 468 | 26.08 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 25.77 | |||||||||
3 | Jonas Fellman | 1999 | 426 | 26.92 | ||||||
Ålands Simförening | 26.90 | |||||||||
4 | William Jansson | 2000 | 422 | 27.01 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 27.41 | |||||||||
5 | Adam Söderqvist | 2000 | 419 | 27.07 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 27.53 | |||||||||
6 | Eddie Eriksson | 1999 | 413 | 27.20 | ||||||
Ålands Simförening | 26.36 | |||||||||
7 | Max Roman | 2000 | 382 | 27.91 | ||||||
Ålands Simförening | 28.23 | |||||||||
8 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | 313 | 29.83 | ||||||
Ålands Simförening | 28.98 | |||||||||
9 | Hussain Bostani | 2000 | 261 | 31.70 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 32.08 | |||||||||
10 | Petter Nors | 1999 | 247 | 32.26 | ||||||
Hellas Simklubb | 33.43 | |||||||||
11 | Anwar Badaoui | 2000 | 239 | 32.61 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 33.81 | |||||||||
12 | Simon Elg | 2000 | 200 | 34.61 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 34.17 | |||||||||
13 | Javad Torabi | 1999 | 156 | 37.60 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
14 | Muslim Ahmani | 2000 | 140 | 38.97 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 43.57 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 9, 100m Medley Flickor E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | 295 | 1:25.04 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.00 | |||||||||
2 | Isabella Westberg | 2007 | 254 | 1:29.47 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.05 | |||||||||
3 | Olivia Elmquist | 2007 | 222 | 1:33.48 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.15 | |||||||||
4 | Cornelia Utgren | 2007 | 217 | 1:34.30 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.10 | |||||||||
5 | Olivia Larsson | 2007 | 184 | 1:39.55 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.20 | |||||||||
6 | Ida Muhic | 2007 | 118 | 1:55.53 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 10, 100m Medley Pojkar E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Sjöberg | 2007 | 139 | 1:37.71 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.01 | |||||||||
2 | Martin Löf | 2008 | 116 | 1:43.64 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.02 | |||||||||
- | Vide Kling | 2007 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.03 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 11, 100m Medley Flickor D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Montelius | 2005 | 399 | 1:16.94 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.00 | |||||||||
2 | Jennifer Mardo | 2005 | 338 | 1:21.28 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 1:00.05 | |||||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | 334 | 1:21.64 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:00.10 | |||||||||
4 | Linnea Sjöström | 2005 | 307 | 1:23.94 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:00.20 | |||||||||
5 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 266 | 1:28.08 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 1:00.25 | |||||||||
6 | Alice Velden | 2005 | 262 | 1:28.53 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.15 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 12, 100m Medley Pojkar D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | 225 | 1:23.28 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 1:00.01 | |||||||||
2 | Simon Söderberg | 2006 | 192 | 1:27.80 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.02 | |||||||||
3 | Arvin Parsa | 2006 | 179 | 1:29.84 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.03 | |||||||||
4 | Anton Lind | 2006 | 178 | 1:30.00 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.05 | |||||||||
5 | Melvin Bosson | 2006 | 171 | 1:31.15 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.04 | |||||||||
6 | Henry Israelsson | 2006 | 147 | 1:35.91 | ||||||
Järfälla Simsällskap | 1:00.06 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 13, 100m Medley Flickor C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Stendrake | 2003 | 387 | 1:17.71 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.01 | |||||||||
2 | Isabella Galway | 2003 | 375 | 1:18.55 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.02 | |||||||||
3 | Leah Schöneberg | 2004 | 284 | 1:26.21 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:00.04 | |||||||||
4 | Rebecca Duns | 2003 | 276 | 1:26.97 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.05 | |||||||||
5 | Nora Lundberg | 2003 | 253 | 1:29.58 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.06 | |||||||||
- | Alice Fagerlund | 2003 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.03 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 14, 100m Medley Pojkar C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Kjellberg | 2003 | 338 | 1:12.66 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.01 | |||||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | 336 | 1:12.84 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:00.03 | |||||||||
3 | Victor Karell | 2003 | 334 | 1:12.95 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:00.02 | |||||||||
4 | Alexander Mattsson | 2003 | 247 | 1:20.66 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.04 | |||||||||
5 | Alexander Youssef | 2004 | 218 | 1:24.12 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.05 | |||||||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | 202 | 1:26.29 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.06 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 15, 100m Medley Flickor B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | 592 | 1:07.49 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.02 | |||||||||
2 | Olivia Weuro | 2002 | 576 | 1:08.08 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.01 | |||||||||
3 | Jessica Lindholm | 2001 | 487 | 1:12.01 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.03 | |||||||||
4 | Ellen Woivalin | 2001 | 418 | 1:15.75 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.05 | |||||||||
5 | Tova Sjöberg | 2001 | 384 | 1:17.92 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:00.04 | |||||||||
6 | Emma Pettersson | 2001 | 358 | 1:19.80 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 16, 100m Medley Pojkar B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | 441 | 1:06.53 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.01 | |||||||||
2 | Gustav Andersson | 2001 | 397 | 1:08.92 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:00.02 | |||||||||
3 | Elias Säfström | 2002 | 358 | 1:11.29 | ||||||
Norrtälje Simklubb | 1:00.03 | |||||||||
4 | Linus Eriksson | 2001 | 343 | 1:12.36 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.05 | |||||||||
5 | Timothy Westmoreland | 2002 | 331 | 1:13.17 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.04 | |||||||||
6 | Isak Jederström | 2002 | 290 | 1:16.46 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.06 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 17, 100m Medley Flickor A, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jenny Ek | 1999 | 513 | 1:10.79 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.01 | |||||||||
2 | Isabelle Ehrngren | 1999 | 473 | 1:12.73 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.02 | |||||||||
3 | Fanny Ek | 1999 | 451 | 1:13.87 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.03 | |||||||||
4 | Ylwali Häggblad | 2000 | 282 | 1:26.41 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.04 | |||||||||
5 | Eleonor Rosengart | 2000 | 201 | 1:36.61 | ||||||
Hellas Simklubb | 1:00.05 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2017 |
Gren 18, 100m Medley Pojkar A, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Gullberg | 1999 | 504 | 1:03.64 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.01 | |||||||||
2 | Eddie Eriksson | 1999 | 449 | 1:06.13 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.03 | |||||||||
3 | William Jansson | 2000 | 402 | 1:08.64 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.05 | |||||||||
4 | Jonas Fellman | 1999 | 379 | 1:10.00 | ||||||
Ålands Simförening | 1:00.04 | |||||||||
5 | Adam Söderqvist | 2000 | 339 | 1:12.60 | ||||||
Åkersberga Simsällskap | 1:00.06 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |