Results for ZOGGS -uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 11:36 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Helamaa&Heiskanen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 31.59 | 1:05.24 | ||||||
Vanders | 1:07.79 | |||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 30.89 | 1:06.57 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:08.05 | |||||||||
3 | Eero Rautaporras | 2005 | 31.13 | 1:09.16 | ||||||
Nokian Pyry | 1:13.46 | |||||||||
4 | Aapo Kinnunen | 2004 | 33.83 | 1:09.48 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:11.61 | |||||||||
5 | Lassi Niemi | 2004 | 33.56 | 1:09.53 | ||||||
TaTu Tampere | 1:08.64 | |||||||||
6 | Markus Veckman | 2004 | 34.52 | 1:11.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.68 | |||||||||
7 | Jesse Hyppönen | 2004 | 34.13 | 1:12.42 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:13.99 | |||||||||
8 | Akseli Kotti | 2004 | 35.56 | 1:12.65 | ||||||
TaTu Tampere | 1:16.75 | |||||||||
9 | Sakari Korri | 2005 | 35.58 | 1:15.54 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:14.41 | |||||||||
10 | Miro Birkstedt | 2004 | 37.03 | 1:17.44 | ||||||
TaTu Tampere | 1:19.87 | |||||||||
11 | Lucas Lydman | 2005 | 36.67 | 1:17.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.18 | |||||||||
12 | Topias Kupiainen | 2004 | 37.49 | 1:17.60 | ||||||
Nokian Pyry | 1:17.36 | |||||||||
13 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 37.48 | 1:17.94 | ||||||
TaTu Tampere | 1:18.03 | |||||||||
14 | Eero Leino | 2004 | 37.35 | 1:18.06 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:16.44 | |||||||||
15 | Joona Saloniemi | 2004 | 37.68 | 1:19.19 | ||||||
TaTu Tampere | 1:20.24 | |||||||||
16 | Leo Liukonen | 2004 | 38.34 | 1:19.20 | ||||||
TaTu Tampere | 1:22.31 | |||||||||
17 | Elmeri Aho | 2004 | 37.65 | 1:19.57 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:19.14 | |||||||||
18 | Nico Peltonen | 2005 | 37.84 | 1:20.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.21 | |||||||||
19 | Jimi Kojo | 2005 | 38.55 | 1:20.76 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:22.33 | |||||||||
20 | Aarne Eskelinen | 2004 | 39.80 | 1:22.44 | ||||||
Uinti Tampere | 1:20.65 | |||||||||
21 | Lev Vlasov | 2007 | 39.00 | 1:22.57 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.08 | |||||||||
22 | Ilja Syrjä | 2004 | 39.77 | 1:22.58 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.31 | |||||||||
23 | Joni Routamo | 2005 | 38.83 | 1:23.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:23.90 | |||||||||
24 | Juho Törmä | 2005 | 38.97 | 1:23.66 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:26.24 | |||||||||
25 | Atte Nieminen | 2004 | 39.71 | 1:24.16 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:27.37 | |||||||||
26 | Jesse Anoschkin | 2004 | 39.22 | 1:24.33 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:31.66 | |||||||||
27 | Julius Sandelin | 2005 | 39.53 | 1:24.53 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:20.74 | |||||||||
28 | Linus Vuollet | 2004 | 41.02 | 1:24.60 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.86 | |||||||||
29 | Nuutti Nissilä | 2004 | 40.60 | 1:25.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.02 | |||||||||
30 | Ilari Hatunen | 2006 | 40.81 | 1:25.85 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:36.69 | |||||||||
31 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 42.28 | 1:26.07 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:24.12 | |||||||||
32 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 40.87 | 1:26.20 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:26.88 | |||||||||
33 | Antte Säilä | 2004 | 41.88 | 1:27.86 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.31 | |||||||||
34 | Jaakko Karti | 2004 | 41.53 | 1:28.04 | ||||||
Uinti Tampere | 1:34.09 | |||||||||
35 | Valtteri Muranen | 2005 | 42.31 | 1:29.30 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:34.89 | |||||||||
36 | Oliver Aspholm | 2005 | 42.27 | 1:29.98 | ||||||
Uinti Tampere | 1:38.78 | |||||||||
37 | Sampo Rautio | 2004 | 41.63 | 1:30.30 | ||||||
Uinti Tampere | 1:29.34 | |||||||||
38 | Litti Penttilä | 2004 | 42.79 | 1:31.72 | ||||||
Uinti Tampere | 1:33.58 | |||||||||
39 | Castor Trygg | 2004 | 43.51 | 1:32.85 | ||||||
Uinti Tampere | 1:34.60 | |||||||||
40 | Anton Passoja | 2006 | 44.28 | 1:33.67 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Mikael Tuohioja | 2005 | 42.37 | 1:34.12 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.34 | |||||||||
42 | Topi Salminen | 2004 | 43.76 | 1:34.14 | ||||||
Nokian Pyry | 1:35.52 | |||||||||
43 | Albert Laakkonen | 2007 | 44.23 | 1:34.32 | ||||||
Uinti Tampere | 1:33.55 | |||||||||
44 | Eelis Wiberg | 2004 | 43.36 | 1:34.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:37.60 | |||||||||
45 | Kalle Heinonen | 2006 | 43.35 | 1:34.92 | ||||||
TaTu Tampere | 1:42.74 | |||||||||
46 | Luka Pykälistö | 2004 | 42.90 | 1:35.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:47.13 | |||||||||
47 | Nicolas Knuutila | 2004 | 43.95 | 1:35.83 | ||||||
Uinti Tampere | 1:48.54 | |||||||||
48 | Joonas Arponen | 2005 | 45.53 | 1:36.22 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:36.89 | |||||||||
49 | Iiro Kyllönen | 2005 | 44.77 | 1:36.48 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:41.84 | |||||||||
50 | Joona Kurppa | 2004 | 47.47 | 1:37.14 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:35.57 | |||||||||
51 | Ville Kivelä | 2005 | 45.56 | 1:38.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
52 | Samuele Cavallotti | 2005 | 48.72 | 1:39.31 | ||||||
Uinti Tampere | 1:42.16 | |||||||||
53 | Markus Koskinen | 2005 | 46.02 | 1:40.55 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:36.01 | |||||||||
54 | Santeri Ahinko | 2004 | 45.50 | 1:43.39 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:47.82 | |||||||||
55 | Niklas Töyrylä | 2006 | 51.72 | 1:43.51 | ||||||
Uinti Tampere | 1:52.32 | |||||||||
56 | Emil Ahvonen | 2005 | 48.51 | 1:43.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:42.83 | |||||||||
57 | Saku Pietilä | 2006 | 49.94 | 1:45.07 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:47.53 | |||||||||
58 | Henrik Leinonen | 2005 | 51.44 | 1:47.49 | ||||||
Uinti Tampere | 1:58.72 | |||||||||
59 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 50.36 | 1:47.66 | ||||||
Uinti Tampere | 2:03.48 | |||||||||
60 | Väinö Pitkänen | 2006 | 50.88 | 1:48.04 | ||||||
Uinti Tampere | 1:59.89 | |||||||||
61 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 51.08 | 1:48.18 | ||||||
Uinti Tampere | 1:59.68 | |||||||||
62 | Casper Kvist | 2006 | 49.55 | 1:48.67 | ||||||
Nokian Pyry | 2:04.71 | |||||||||
63 | Kasper Kaskela | 2004 | 51.07 | 1:48.80 | ||||||
Uinti Tampere | 1:57.39 | |||||||||
64 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 45.29 | 1:52.35 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
65 | Iiro Räty | 2006 | 45.36 | 1:52.50 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
66 | Sauli Gummerus | 2004 | 54.03 | 1:55.25 | ||||||
Uinti Tampere | 1:55.70 | |||||||||
67 | Eemeli Salo | 2007 | 52.81 | 1:57.48 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:01.95 | |||||||||
68 | Ilmari Anttila | 2005 | 1:03.49 | 2:16.14 | ||||||
TaTu Tampere | 2:09.73 | |||||||||
69 | Joa Siltakoski | 2007 | 44.28 | 2:27.39 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Alexander Nyman | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.66 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Elias Tuominen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:53.47 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ivan Chupakhin | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:54.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lucas Kerby | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:35.20 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tuomas Lehtonen | 2005 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Helamaa&Heiskanen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Efim Romanov | 2002 | 30.10 | 1:02.29 | ||||||
TaTu Tampere | 1:02.88 | |||||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 30.74 | 1:04.12 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.71 | |||||||||
3 | Jere Broman | 2002 | 31.17 | 1:04.83 | ||||||
Nokian Pyry | 1:04.49 | |||||||||
4 | Justus Hilaja | 2002 | 30.85 | 1:05.11 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:03.23 | |||||||||
5 | Nico Nieminen | 2002 | 30.91 | 1:06.77 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:04.16 | |||||||||
6 | Mikael Nurmela | 2002 | 32.51 | 1:07.28 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.39 | |||||||||
7 | Arttu Seppänen | 2002 | 32.14 | 1:07.58 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:10.03 | |||||||||
8 | Robin Söderholm | 2002 | 34.07 | 1:08.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.19 | |||||||||
9 | Akira Konttinen | 2003 | 33.28 | 1:09.21 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:09.48 | |||||||||
10 | Julius Nyberg | 2002 | 33.93 | 1:09.36 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:09.99 | |||||||||
11 | Henri Naarajärvi | 2002 | 32.63 | 1:10.11 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.42 | |||||||||
12 | Valdemar Peltonen | 2002 | 33.61 | 1:10.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.51 | |||||||||
13 | Leo Parviainen | 2003 | 33.87 | 1:11.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:11.50 | |||||||||
14 | Kuutti Suominen | 2003 | 34.17 | 1:11.59 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:11.25 | |||||||||
15 | Joonas Karttunen | 2003 | 34.99 | 1:12.39 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:12.89 | |||||||||
16 | Juuso Vastamäki | 2002 | 34.95 | 1:12.81 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:12.80 | |||||||||
17 | Leevi Kervinen | 2003 | 34.66 | 1:13.14 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:12.11 | |||||||||
18 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 34.63 | 1:13.54 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:12.83 | |||||||||
19 | Karri Korhonen | 2002 | 35.25 | 1:14.24 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.10 | |||||||||
20 | Dan Lampinen | 2003 | 35.49 | 1:15.27 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:16.26 | |||||||||
21 | Kalle Haavisto | 2003 | 36.14 | 1:15.89 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:14.78 | |||||||||
22 | Topi Raitalaakso | 2003 | 35.63 | 1:15.98 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.26 | |||||||||
23 | Samu Hatakka | 2003 | 37.52 | 1:17.60 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:20.26 | |||||||||
24 | Valtteri Salmela | 2003 | 36.56 | 1:17.95 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.55 | |||||||||
25 | Otto Ahvonen | 2003 | 36.80 | 1:18.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.10 | |||||||||
26 | Eemil Sipola | 2003 | 37.51 | 1:18.55 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.84 | |||||||||
27 | Markus Nuoranne | 2003 | 38.13 | 1:20.23 | ||||||
Nokian Pyry | 1:21.71 | |||||||||
28 | Mikael Halonen | 2003 | 36.60 | 1:20.30 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.25 | |||||||||
29 | Mikael Forsström | 2003 | 38.28 | 1:21.49 | ||||||
Nokian Pyry | 1:29.63 | |||||||||
30 | Markus Kylliäinen | 2002 | 39.50 | 1:21.77 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.91 | |||||||||
31 | Arttu Niemi | 2003 | 38.70 | 1:22.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.28 | |||||||||
32 | Petteri Lepola | 2003 | 38.73 | 1:23.70 | ||||||
TaTu Tampere | 1:19.29 | |||||||||
33 | Antti Toivonen | 2003 | 42.16 | 1:28.82 | ||||||
Uinti Tampere | 1:32.09 | |||||||||
34 | Joonas Nieminen | 2003 | 41.69 | 1:28.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:31.39 | |||||||||
35 | Robert Aspholm | 2003 | 44.52 | 1:36.64 | ||||||
Uinti Tampere | 1:38.31 | |||||||||
36 | Roope Autio | 2003 | 46.27 | 1:39.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Kasper Holopainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.38 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Markus Nuorinko | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.89 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Valtteri Jussila | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:23.75 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Helamaa&Heiskanen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 26.30 | 53.85 | ||||||
TaTu Tampere | 53.21 | |||||||||
2 | Niklas Reunanen | 1998 | 26.73 | 55.45 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 54.03 | |||||||||
3 | Jan Rif | 1998 | 27.22 | 56.01 | ||||||
TaTu Tampere | 55.48 | |||||||||
4 | Jere Honkamäki | 1998 | 27.52 | 58.55 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:00.03 | |||||||||
5 | Werner Heräjärvi | 1999 | 28.14 | 58.74 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 57.81 | |||||||||
6 | Juha Hyvärinen | 1998 | 27.60 | 58.96 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 57.54 | |||||||||
7 | Lauri Törmä | 2000 | 28.63 | 59.59 | ||||||
Porin Uimaseura | 58.96 | |||||||||
8 | Firas El-Idi | 2001 | 28.30 | 1:00.61 | ||||||
Lahden Kaleva | 59.98 | |||||||||
9 | Roope Aro | 2000 | 29.35 | 1:01.23 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:00.78 | |||||||||
9 | Teemu Viitanen | 2000 | 29.66 | 1:01.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:00.40 | |||||||||
11 | Olli Aflecht | 2000 | 29.66 | 1:01.35 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:00.58 | |||||||||
12 | Markus Heino | 2000 | 29.48 | 1:02.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:03.91 | |||||||||
13 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 29.89 | 1:02.35 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:01.83 | |||||||||
14 | Joonas Hilaja | 1999 | 30.54 | 1:02.43 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:01.45 | |||||||||
15 | Daniel Laurila | 1996 | 29.39 | 1:02.54 | ||||||
Nokian Pyry | 1:01.98 | |||||||||
16 | Onni Kuronen | 2000 | 29.27 | 1:03.16 | ||||||
Nokian Pyry | 1:05.01 | |||||||||
17 | Mikael Jokinen | 2001 | 29.45 | 1:04.82 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:03.80 | |||||||||
18 | Sami Peltonen | 2001 | 30.64 | 1:05.41 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.33 | |||||||||
19 | Elias Nurmi | 2001 | 32.44 | 1:06.06 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:06.00 | |||||||||
20 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 31.93 | 1:07.66 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.04 | |||||||||
21 | Juuso Syrjälä | 2001 | 32.08 | 1:07.69 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.96 | |||||||||
22 | Ali Khalili | 2001 | 32.56 | 1:08.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.58 | |||||||||
23 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 32.23 | 1:08.50 | ||||||
Uinti Tampere | 1:07.87 | |||||||||
24 | Oskari Niemi | 2001 | 31.89 | 1:08.79 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:09.03 | |||||||||
25 | Olli Peura | 2001 | 32.69 | 1:08.89 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.36 | |||||||||
26 | Eemil Pynnönen | 2001 | 32.19 | 1:09.21 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:09.61 | |||||||||
27 | Kalle Tankka | 2001 | 32.65 | 1:09.46 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.80 | |||||||||
28 | Lauri Koskela | 1999 | 33.81 | 1:11.83 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:10.64 | |||||||||
29 | Aaro Lassila | 2000 | 34.61 | 1:12.16 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:11.19 | |||||||||
30 | Pyry Sirola | 1999 | 35.72 | 1:12.84 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | 1:08.49 | |||||||||
31 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 35.05 | 1:13.15 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.36 | |||||||||
32 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 34.98 | 1:13.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.00 | |||||||||
33 | Lasse Purmonen | 1985 | 39.73 | 1:24.47 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:22.92 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:36 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:22 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Helamaa&Heiskanen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 34.08 | 1:11.14 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:11.25 | |||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 34.08 | 1:12.02 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:12.83 | |||||||||
3 | Inger Isaksen | 2005 | 36.76 | 1:16.48 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.42 | |||||||||
4 | Rebekka Aaltola | 2005 | 37.17 | 1:16.83 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.09 | |||||||||
5 | Emmi Ellonen | 2005 | 36.45 | 1:16.93 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:23.15 | |||||||||
6 | Salma Mäntynen | 2005 | 36.74 | 1:17.37 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:19.92 | |||||||||
7 | Fiona Laakso | 2005 | 36.95 | 1:17.38 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:18.70 | |||||||||
8 | Milla Karttunen | 2005 | 37.93 | 1:20.11 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:17.53 | |||||||||
9 | Lumi Luoma | 2005 | 38.20 | 1:20.33 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:17.10 | |||||||||
10 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 38.34 | 1:21.67 | ||||||
Nokian Pyry | 1:24.54 | |||||||||
11 | Veera Maijala | 2005 | 38.51 | 1:22.56 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:23.52 | |||||||||
12 | Aino Kuusisto | 2006 | 40.12 | 1:23.22 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:27.19 | |||||||||
13 | Isla Leinonen | 2006 | 38.94 | 1:23.45 | ||||||
Uinti Tampere | 1:37.58 | |||||||||
14 | Aino Välimaa | 2006 | 40.36 | 1:23.95 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.43 | |||||||||
15 | Emmi Lapikisto | 2005 | 39.79 | 1:25.15 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.28 | |||||||||
16 | Iida Salonen | 2005 | 39.71 | 1:25.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.60 | |||||||||
17 | Heidi Helenius | 2005 | 40.38 | 1:25.58 | ||||||
Uinti Tampere | 1:34.29 | |||||||||
18 | Elvira Lydén | 2006 | 40.53 | 1:25.61 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.15 | |||||||||
19 | Nea Sainio | 2005 | 41.26 | 1:25.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.07 | |||||||||
20 | Veera Hautamäki | 2005 | 42.33 | 1:26.09 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.46 | |||||||||
21 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 39.98 | 1:26.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.22 | |||||||||
22 | Aino Lepola | 2005 | 41.57 | 1:26.52 | ||||||
TaTu Tampere | 1:27.83 | |||||||||
23 | Pihla Äkkinen | 2005 | 41.75 | 1:27.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.79 | |||||||||
24 | Sivi Juvakka | 2005 | 42.71 | 1:28.12 | ||||||
Nokian Pyry | 1:27.20 | |||||||||
25 | Mette Peltola | 2005 | 41.00 | 1:28.54 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:28.23 | |||||||||
26 | Bettina Sandelin | 2005 | 42.28 | 1:28.59 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:29.83 | |||||||||
27 | Pilvi Österman | 2005 | 43.11 | 1:30.21 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:33.46 | |||||||||
28 | Jenna Nousiainen | 2005 | 41.23 | 1:30.64 | ||||||
Nokian Pyry | 1:27.35 | |||||||||
29 | Hilda Mäkelä | 2005 | 42.61 | 1:30.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.77 | |||||||||
30 | Tara Salli | 2005 | 40.75 | 1:30.80 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Henni Halme | 2005 | 41.33 | 1:30.99 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.80 | |||||||||
32 | Julia Sihvo | 2006 | 43.27 | 1:31.45 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:33.38 | |||||||||
33 | Tara Ojanperä | 2005 | 42.66 | 1:31.76 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:34.25 | |||||||||
34 | Ronja Makkonen | 2005 | 43.87 | 1:31.78 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.64 | |||||||||
35 | Heli Kuisma | 2006 | 42.37 | 1:32.03 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.51 | |||||||||
36 | Saara Seppälä | 2005 | 43.86 | 1:32.38 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:33.12 | |||||||||
37 | Eeva Toroi | 2005 | 43.73 | 1:32.62 | ||||||
Uinti Tampere | 1:37.40 | |||||||||
38 | Ippi Ranta | 2006 | 43.94 | 1:33.04 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.67 | |||||||||
39 | Elena Surakka | 2005 | 44.34 | 1:33.77 | ||||||
Uinti Tampere | 1:34.67 | |||||||||
40 | Eveliina Laine | 2005 | 44.99 | 1:34.28 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:34.31 | |||||||||
41 | Joanna Salonen | 2006 | 44.60 | 1:35.03 | ||||||
Uinti Tampere | 1:35.38 | |||||||||
42 | Emilia Peuhkurinen | 2005 | 47.01 | 1:35.94 | ||||||
Uinti Tampere | 1:43.55 | |||||||||
43 | Laura Punkkinen | 2005 | 45.49 | 1:36.23 | ||||||
Voikkaan Viesti | 1:32.10 | |||||||||
44 | Janica Nieminen | 2005 | 43.43 | 1:37.29 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.02 | |||||||||
45 | Nella Kortteinen | 2007 | 47.21 | 1:37.39 | ||||||
Uinti Tampere | 1:42.22 | |||||||||
46 | Milana Virtanen | 2006 | 46.33 | 1:37.77 | ||||||
Uinti Tampere | 1:43.77 | |||||||||
47 | Siiri Lahtinen | 2006 | 44.47 | 1:37.99 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:39.50 | |||||||||
48 | Kaisu Leinonen | 2005 | 44.84 | 1:38.82 | ||||||
Uinti Tampere | 1:47.93 | |||||||||
49 | Mandi Ojala | 2005 | 47.99 | 1:41.25 | ||||||
Nokian Pyry | 1:42.62 | |||||||||
50 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 45.38 | 1:41.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:40.20 | |||||||||
51 | Silva Salonniemi | 2006 | 48.32 | 1:43.55 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:40.83 | |||||||||
52 | Jenna Luoma | 2005 | 49.23 | 1:44.20 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:46.35 | |||||||||
53 | Elli Raitalaakso | 2006 | 50.74 | 1:47.89 | ||||||
Uinti Tampere | 1:47.28 | |||||||||
54 | Venny Korjonen | 2005 | 49.04 | 1:49.72 | ||||||
Uinti Tampere | 2:03.43 | |||||||||
55 | Maisa Savisto | 2006 | 50.04 | 1:50.98 | ||||||
Uinti Tampere | 2:03.02 | |||||||||
56 | Peppi Peltotalo | 2006 | 55.55 | 1:55.13 | ||||||
Uinti Tampere | 1:55.47 | |||||||||
57 | Viivi Kiiveri | 2006 | 53.25 | 1:58.91 | ||||||
Uinti Tampere | 2:18.65 | |||||||||
58 | Julia Krainikova | 2007 | 59.41 | 2:13.73 | ||||||
Uinti Tampere | 1:56.28 | |||||||||
- | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:29.45 | |||||||||
- | Enni Halttunen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:30.76 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Milla Juhola | 2005 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 1:42.20 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Helamaa&Heiskanen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 31.27 | 1:06.01 | ||||||
Lapuan Virkiä | 1:07.37 | |||||||||
2 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 31.89 | 1:06.40 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.00 | |||||||||
3 | Irene Mäkilä | 2004 | 32.08 | 1:06.88 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:07.18 | |||||||||
4 | Emilia Sihvo | 2004 | 31.90 | 1:07.18 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:05.65 | |||||||||
5 | Kiia Kinnunen | 2003 | 32.52 | 1:07.27 | ||||||
Uinti Tampere | 1:07.51 | |||||||||
6 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 32.30 | 1:07.66 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:08.27 | |||||||||
7 | Ethel Piksilä | 2003 | 32.97 | 1:08.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.71 | |||||||||
8 | Eveliina Koivula | 2003 | 32.16 | 1:08.31 | ||||||
Uinti Tampere | 1:07.71 | |||||||||
9 | Emma Hämäläinen | 2003 | 33.45 | 1:08.73 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:08.60 | |||||||||
10 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 32.32 | 1:08.92 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.06 | |||||||||
11 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 34.40 | 1:10.00 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:09.24 | |||||||||
12 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 34.37 | 1:11.24 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:08.96 | |||||||||
13 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 33.82 | 1:12.60 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:09.40 | |||||||||
14 | Riikka Niskala | 2004 | 35.29 | 1:13.14 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:14.26 | |||||||||
15 | Nessa Järvinen | 2004 | 34.66 | 1:13.40 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:13.34 | |||||||||
16 | Sini Korin | 2003 | 34.45 | 1:13.60 | ||||||
Nokian Pyry | 1:12.59 | |||||||||
17 | Aada Viitamäki | 2003 | 35.08 | 1:13.71 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.37 | |||||||||
18 | Saana Järvinen | 2003 | 36.11 | 1:13.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:15.05 | |||||||||
19 | Mimosa Rintala | 2003 | 35.00 | 1:13.96 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:12.35 | |||||||||
20 | Sofia Ellonen | 2004 | 35.63 | 1:14.97 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Tiiu Korhonen | 2003 | 36.01 | 1:14.99 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:12.13 | |||||||||
22 | Jenna Boman | 2003 | 36.72 | 1:15.13 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.60 | |||||||||
23 | Cinja Åvist | 2003 | 35.53 | 1:15.39 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.89 | |||||||||
24 | Ida Maliranta | 2004 | 36.53 | 1:15.46 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:15.65 | |||||||||
25 | Siiri Reinonen | 2004 | 36.28 | 1:15.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.15 | |||||||||
26 | Minea Wiren | 2003 | 36.74 | 1:15.92 | ||||||
Nokian Pyry | 1:17.17 | |||||||||
27 | Milla Salminen | 2003 | 35.74 | 1:16.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.24 | |||||||||
28 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 36.46 | 1:17.10 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.62 | |||||||||
29 | Lilli Rinne | 2004 | 36.70 | 1:17.24 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:16.85 | |||||||||
30 | Alina Talja | 2004 | 37.31 | 1:17.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:17.45 | |||||||||
31 | Venla Mäkelä | 2003 | 36.43 | 1:17.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.67 | |||||||||
32 | Siiri Niskasaari | 2004 | 37.86 | 1:18.87 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:16.41 | |||||||||
33 | Liisa Penttinen | 2003 | 38.17 | 1:19.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.55 | |||||||||
34 | Evalisa Cordova Castellani | 2003 | 37.02 | 1:19.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
35 | Sanni Salmi | 2003 | 36.41 | 1:19.95 | ||||||
Nokian Pyry | 1:21.89 | |||||||||
36 | Tessa Kirjonen | 2003 | 38.44 | 1:20.06 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.41 | |||||||||
37 | Kiona Inkilä | 2004 | 38.11 | 1:20.14 | ||||||
Uinti Tampere | 1:20.37 | |||||||||
38 | Liisa Siikala | 2003 | 38.69 | 1:20.85 | ||||||
Uinti Tampere | 1:21.98 | |||||||||
39 | Tiia Kuisma | 2003 | 36.84 | 1:21.12 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.31 | |||||||||
40 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 37.80 | 1:21.34 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:22.28 | |||||||||
41 | Laura Valonen | 2003 | 38.81 | 1:21.74 | ||||||
Uinti Tampere | 1:21.64 | |||||||||
42 | Maisa Berg | 2003 | 38.36 | 1:22.54 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.32 | |||||||||
43 | Siiri Levonoja | 2004 | 39.63 | 1:22.56 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:22.44 | |||||||||
44 | Hilma Husari | 2004 | 39.29 | 1:22.76 | ||||||
Nokian Pyry | 1:25.86 | |||||||||
45 | Jessika Liimatta | 2004 | 38.96 | 1:22.94 | ||||||
TaTu Tampere | 1:20.85 | |||||||||
46 | Ella Luoma | 2004 | 39.15 | 1:23.11 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.38 | |||||||||
47 | Viivi Hietarinta | 2003 | 39.39 | 1:23.81 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:23.69 | |||||||||
48 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 41.78 | 1:25.55 | ||||||
Uinti Tampere | 1:28.20 | |||||||||
49 | Sofia Blomfelt | 2003 | 40.05 | 1:25.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:25.94 | |||||||||
50 | Jessika Mursula | 2003 | 37.82 | 1:25.81 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:16.99 | |||||||||
51 | Linda Koivisto | 2004 | 39.08 | 1:25.82 | ||||||
Nokian Pyry | 1:36.75 | |||||||||
52 | Nella Vastamäki | 2004 | 40.49 | 1:25.94 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:26.92 | |||||||||
53 | Lotta Laine | 2003 | 40.87 | 1:27.35 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:25.85 | |||||||||
54 | Aino Soramies | 2004 | 42.97 | 1:27.36 | ||||||
Voikkaan Viesti | 1:30.15 | |||||||||
55 | Ronja Mustalahti | 2004 | 41.35 | 1:27.68 | ||||||
Nokian Pyry | 1:33.15 | |||||||||
56 | Aino Suominen | 2004 | 42.48 | 1:29.13 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:33.78 | |||||||||
57 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 43.04 | 1:29.77 | ||||||
TaTu Tampere | 1:30.14 | |||||||||
58 | Saga Peltolehto | 2003 | 42.47 | 1:30.03 | ||||||
Nokian Pyry | 1:32.73 | |||||||||
59 | Ella Happonen | 2003 | 42.94 | 1:32.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.08 | |||||||||
60 | Vilma Määttä | 2004 | 43.68 | 1:32.65 | ||||||
Uinti Tampere | 1:41.04 | |||||||||
61 | Lotta Ruppa | 2003 | 43.44 | 1:33.45 | ||||||
TaTu Tampere | 1:26.19 | |||||||||
62 | Jemina Vainio | 2004 | 46.35 | 1:35.29 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
63 | Sanni Porkkala | 2004 | 43.42 | 1:35.48 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:39.54 | |||||||||
64 | Sara Lemieux | 2003 | 45.81 | 1:38.48 | ||||||
Uinti Tampere | 2:01.59 | |||||||||
- | Erica Tomperi | 2004 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 1:33.91 | |||||||||
- | Elle Axén | 2004 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | 1:50.24 | |||||||||
- | Melissa Virtanen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:27.93 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vilma Rantala | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.42 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: Helamaa&Heiskanen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sara Kazi | 1999 | 28.95 | 1:00.40 | ||||||
Raision Urheilijat | 58.75 | |||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 29.22 | 1:01.51 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.30 | |||||||||
3 | Heini Hammar | 1999 | 30.03 | 1:01.91 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.13 | |||||||||
4 | Heta Koivuluoma | 1999 | 30.24 | 1:02.27 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:02.90 | |||||||||
5 | Fanni Pirhonen | 2000 | 30.21 | 1:02.37 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.02 | |||||||||
6 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 30.73 | 1:02.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:05.50 | |||||||||
7 | Noora Poutanen | 1999 | 30.75 | 1:03.45 | ||||||
TaTu Tampere | 1:04.61 | |||||||||
8 | Nea Reunanen | 2001 | 30.40 | 1:03.85 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.16 | |||||||||
9 | Ada Alajääskö | 1998 | 31.06 | 1:04.23 | ||||||
TaTu Tampere | 1:05.33 | |||||||||
10 | Annika Lepistö | 2001 | 30.85 | 1:04.34 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:07.92 | |||||||||
11 | Sanni Kilponen | 2001 | 31.46 | 1:04.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:05.43 | |||||||||
12 | Johanna Suova | 1999 | 31.01 | 1:05.22 | ||||||
Uinti Tampere | 1:04.53 | |||||||||
13 | Minka Halava | 2001 | 31.30 | 1:05.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.62 | |||||||||
14 | Saara Svahn | 2001 | 31.54 | 1:05.97 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:05.70 | |||||||||
14 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 30.84 | 1:05.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.82 | |||||||||
16 | Aino Jussila | 2000 | 31.82 | 1:06.20 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.58 | |||||||||
17 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 32.28 | 1:06.22 | ||||||
Uinti Tampere | 1:08.03 | |||||||||
18 | Pinja Penttilä | 2001 | 31.95 | 1:06.29 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:06.73 | |||||||||
19 | Ada Aartela | 2002 | 31.63 | 1:06.71 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:07.02 | |||||||||
19 | Sini Tuominen | 2000 | 31.98 | 1:06.71 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.28 | |||||||||
21 | Emilia Potkonen | 1998 | 32.80 | 1:06.77 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.88 | |||||||||
22 | Netta Nyberg | 2001 | 32.38 | 1:07.08 | ||||||
Uinti Tampere | 1:08.18 | |||||||||
23 | Fanny Grönvall | 2000 | 30.88 | 1:07.15 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.49 | |||||||||
24 | Hilla Nieminen | 2001 | 32.13 | 1:07.28 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.63 | |||||||||
25 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 32.30 | 1:08.37 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:08.16 | |||||||||
26 | Pinja Österman | 2002 | 32.83 | 1:09.09 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:08.29 | |||||||||
27 | Iida Koskiluoto | 2002 | 32.71 | 1:09.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.73 | |||||||||
28 | Siiri Toiva | 2002 | 33.20 | 1:09.77 | ||||||
Nokian Pyry | 1:10.42 | |||||||||
29 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 33.79 | 1:09.92 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:07.88 | |||||||||
30 | Erin Ekroos | 2002 | 33.81 | 1:11.00 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:13.01 | |||||||||
31 | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | 33.92 | 1:11.05 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:09.92 | |||||||||
32 | Anniina Kylkisalo | 2001 | 33.54 | 1:11.11 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.44 | |||||||||
33 | Oona Ahinko | 2001 | 33.79 | 1:11.67 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:12.55 | |||||||||
34 | Nelli Vartiainen | 2002 | 34.85 | 1:12.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.15 | |||||||||
35 | Maiju Harju | 2002 | 35.04 | 1:12.51 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.79 | |||||||||
36 | Helmi Viitasalo | 2002 | 34.64 | 1:12.75 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:10.99 | |||||||||
37 | Elina Palojärvi | 2002 | 34.62 | 1:13.22 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.83 | |||||||||
38 | Daria Marishina | 2001 | 35.50 | 1:13.97 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.55 | |||||||||
39 | Hanni Riikonen | 2002 | 35.54 | 1:14.66 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.18 | |||||||||
40 | Lidian Vihervä | 2002 | 36.06 | 1:15.07 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:15.56 | |||||||||
41 | Kaisa Siukonen | 2001 | 35.25 | 1:15.08 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.65 | |||||||||
42 | Julianna Rintala | 2001 | 36.33 | 1:16.29 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:14.75 | |||||||||
43 | Johanna Luukkonen | 2001 | 36.56 | 1:16.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:17.14 | |||||||||
44 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 36.15 | 1:16.34 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.17 | |||||||||
45 | Jemina Knuutila | 2002 | 35.85 | 1:16.61 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.09 | |||||||||
46 | Aurora Hirvonen | 2000 | 35.79 | 1:16.67 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.74 | |||||||||
47 | Sara Lehtinen | 1999 | 35.57 | 1:17.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.73 | |||||||||
48 | Kerttu Hirvonen | 2002 | 35.95 | 1:17.98 | ||||||
Voikkaan Viesti | 1:23.01 | |||||||||
49 | Sara Ikonen | 2002 | 37.56 | 1:18.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.42 | |||||||||
50 | Kerttu Virtanen | 2000 | 37.34 | 1:18.68 | ||||||
TaTu Tampere | 1:16.11 | |||||||||
51 | Marissa Cavallotti | 2000 | 36.58 | 1:18.93 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.73 | |||||||||
52 | Viivi Nieminen | 2002 | 38.59 | 1:19.18 | ||||||
Uinti Tampere | 1:20.51 | |||||||||
53 | Sanna Rajamäki | 2002 | 37.73 | 1:19.88 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.92 | |||||||||
54 | Raakel Koivisto | 2001 | 37.61 | 1:20.64 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:19.21 | |||||||||
55 | Erja Tiljander | 2000 | 37.59 | 1:20.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.58 | |||||||||
56 | Nuppu Toiva | 2001 | 38.40 | 1:21.29 | ||||||
Nokian Pyry | 1:20.40 | |||||||||
57 | Alisa Kajander | 2002 | 40.64 | 1:25.66 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.03 | |||||||||
58 | Aurora Laine | 2002 | 41.36 | 1:27.68 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.19 | |||||||||
59 | Sofia Runnakko | 2002 | 42.33 | 1:28.28 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:22.46 | |||||||||
60 | Emma Kulmala | 2002 | 41.42 | 1:29.23 | ||||||
Uinti Tampere | 1:33.35 | |||||||||
61 | Noomi Auervuolle | 2001 | 41.26 | 1:29.89 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.71 | |||||||||
62 | Jenna Rajahalme | 2002 | 43.60 | 1:35.19 | ||||||
Nokian Pyry | 1:36.44 | |||||||||
- | Emmi Kallioinen | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.61 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nora Kosonen | 2001 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:05.70 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veera Vittaniemi | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:22.54 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:22 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:29 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 3, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joona Korhonen | 2000 | 1:06.75 | 2:26.36 | 3:54.18 | 5:05.42 | ||||
TaTu Tampere | 4:58.95 | |||||||||
2 | Olli Soramies | 1998 | 1:03.10 | 2:27.20 | 4:00.63 | 5:16.55 | ||||
Voikkaan Viesti | 5:02.38 | |||||||||
3 | Juho Porkkala | 2001 | 1:09.23 | 2:34.42 | 4:12.23 | 5:23.28 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:13.37 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:29 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:35 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 4, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 1:13.42 | 2:38.72 | 4:11.71 | 5:24.05 | ||||
Nokian Pyry | 5:23.13 | |||||||||
2 | Hanna Rautiainen | 1999 | 1:12.22 | 2:35.01 | 4:10.70 | 5:27.12 | ||||
Uinti Tampere | 5:21.21 | |||||||||
3 | Hanna Hammar | 1998 | 1:13.69 | 2:43.06 | 4:12.83 | 5:28.59 | ||||
Uinti Tampere | 5:30.14 | |||||||||
4 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 1:14.66 | 2:42.43 | 4:16.80 | 5:30.64 | ||||
TaTu Tampere | 6:01.50 | |||||||||
5 | Jenni Moisio | 2002 | 1:16.84 | 2:47.05 | 4:24.58 | 5:42.32 | ||||
Nokian Pyry | 5:37.82 | |||||||||
6 | Camilla Tyven | 2001 | 1:18.80 | 2:49.67 | 4:29.03 | 5:47.35 | ||||
Nokian Pyry | 5:38.94 | |||||||||
- | Lotta Aho | 1999 | DNF | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 5:35.27 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:35 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:53 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 5, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Miro Birkstedt | 2004 | 41.65 | 1:24.92 | ||||||
TaTu Tampere | 1:28.24 | |||||||||
2 | Akseli Maaranen | 2004 | 41.91 | 1:28.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:28.42 | |||||||||
3 | Joonas Maaranen | 2004 | 43.13 | 1:30.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.22 | |||||||||
4 | Filip Jåfs | 2004 | 43.14 | 1:32.06 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.21 | |||||||||
5 | Elmeri Aho | 2004 | 45.16 | 1:34.03 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:32.38 | |||||||||
6 | Aarne Eskelinen | 2004 | 45.10 | 1:34.32 | ||||||
Uinti Tampere | 1:34.20 | |||||||||
7 | Atte Nieminen | 2004 | 47.93 | 1:37.53 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:35.88 | |||||||||
7 | Leo Liukonen | 2004 | 47.14 | 1:37.53 | ||||||
TaTu Tampere | 1:41.58 | |||||||||
9 | Osmo Mäkelä | 2004 | 46.88 | 1:37.78 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:39.91 | |||||||||
10 | Aapo Hampaala | 2004 | 48.47 | 1:37.83 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:37.67 | |||||||||
11 | Kalle Välimäki | 2004 | 46.84 | 1:37.90 | ||||||
Uinti Tampere | 1:37.77 | |||||||||
12 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 48.73 | 1:38.22 | ||||||
TaTu Tampere | 1:36.20 | |||||||||
13 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 50.46 | 1:41.56 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:47.71 | |||||||||
14 | Joona Kurppa | 2004 | 51.22 | 1:42.09 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:41.48 | |||||||||
15 | Mitja Vaikkola | 2004 | 50.95 | 1:42.57 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:39.61 | |||||||||
16 | Topi Salminen | 2004 | 48.80 | 1:43.19 | ||||||
Nokian Pyry | 1:45.49 | |||||||||
17 | Jaakko Karti | 2004 | 50.49 | 1:45.16 | ||||||
Uinti Tampere | 1:50.10 | |||||||||
18 | Litti Penttilä | 2004 | 52.69 | 1:49.23 | ||||||
Uinti Tampere | 1:55.21 | |||||||||
19 | Sampo Rautio | 2004 | 58.81 | 2:01.27 | ||||||
Uinti Tampere | 1:53.23 | |||||||||
20 | Kasper Kaskela | 2004 | 1:01.39 | 2:06.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 5, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 34.28 | 1:10.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.90 | |||||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 35.15 | 1:11.79 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:08.65 | |||||||||
3 | Justus Hilaja | 2002 | 36.44 | 1:15.35 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:13.67 | |||||||||
4 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 37.64 | 1:16.62 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:17.30 | |||||||||
5 | Markus Nuorinko | 2003 | 37.36 | 1:18.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:17.78 | |||||||||
6 | Vilho Heino | 2003 | 38.76 | 1:19.69 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:18.29 | |||||||||
7 | Joonas Karttunen | 2003 | 40.58 | 1:23.03 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:23.68 | |||||||||
8 | Akira Konttinen | 2003 | 41.03 | 1:23.72 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:24.49 | |||||||||
9 | Nico Nieminen | 2002 | 39.67 | 1:24.03 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:23.84 | |||||||||
10 | Oskari Ketonen | 2002 | 42.05 | 1:26.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.36 | |||||||||
11 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 42.36 | 1:27.14 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:25.80 | |||||||||
12 | Leevi Lehtonen | 2003 | 41.54 | 1:27.58 | ||||||
Uinti Tampere | 1:32.07 | |||||||||
13 | Kuutti Suominen | 2003 | 43.97 | 1:28.20 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:28.10 | |||||||||
14 | Arttu Niemi | 2003 | 43.70 | 1:28.77 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.98 | |||||||||
15 | Kalle Haavisto | 2003 | 43.68 | 1:29.36 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:32.67 | |||||||||
16 | Topi Raitalaakso | 2003 | 43.54 | 1:29.52 | ||||||
Uinti Tampere | 1:29.37 | |||||||||
17 | Petteri Lepola | 2003 | 43.69 | 1:32.21 | ||||||
TaTu Tampere | 1:28.34 | |||||||||
18 | Eemil Sipola | 2003 | 45.77 | 1:32.56 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.65 | |||||||||
19 | Miko Vaikkola | 2003 | 45.65 | 1:34.25 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.36 | |||||||||
20 | Karri Korhonen | 2002 | 46.98 | 1:35.10 | ||||||
Uinti Tampere | 1:37.61 | |||||||||
21 | Markus Kylliäinen | 2002 | 48.12 | 1:37.09 | ||||||
Uinti Tampere | 1:42.55 | |||||||||
22 | Samu Hatakka | 2003 | 48.09 | 1:38.99 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:39.21 | |||||||||
23 | Markus Nuoranne | 2003 | 49.06 | 1:39.89 | ||||||
Nokian Pyry | 1:36.85 | |||||||||
24 | Mikael Halonen | 2003 | 47.58 | 1:42.09 | ||||||
Uinti Tampere | 1:39.79 | |||||||||
25 | Mikael Forsström | 2003 | 49.97 | 1:44.56 | ||||||
Nokian Pyry | 1:40.32 | |||||||||
26 | Robert Aspholm | 2003 | 59.34 | 2:02.03 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 5, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Antti Hakkarainen | 2000 | 31.45 | 1:04.54 | ||||||
TaTu Tampere | 1:03.67 | |||||||||
2 | Teemu Lehtonen | 2000 | 31.34 | 1:06.19 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.49 | |||||||||
3 | Saku Salo | 1995 | 31.78 | 1:06.62 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.82 | |||||||||
4 | Aapo Eerola | 1999 | 32.42 | 1:08.36 | ||||||
TaTu Tampere | 1:06.25 | |||||||||
5 | Jaakko Kokko | 1999 | 33.41 | 1:09.28 | ||||||
TaTu Tampere | 1:06.39 | |||||||||
6 | Walentin Koskinen | 2000 | 33.12 | 1:09.36 | ||||||
Uinti Tampere | 1:07.74 | |||||||||
7 | Tatu Hörkkö | 2001 | 33.41 | 1:10.47 | ||||||
Uinti Tampere | 1:08.72 | |||||||||
8 | Arttu Heikkinen | 2000 | 34.46 | 1:11.80 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.42 | |||||||||
9 | Tino Laine | 1998 | 34.35 | 1:12.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.29 | |||||||||
10 | Perttu Mikkola | 2001 | 34.57 | 1:12.94 | ||||||
Nokian Pyry | 1:12.56 | |||||||||
11 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 35.20 | 1:12.99 | ||||||
Nokian Pyry | 1:11.66 | |||||||||
12 | Onni Kuronen | 2000 | 37.45 | 1:17.69 | ||||||
Nokian Pyry | 1:11.89 | |||||||||
13 | Elias Nurmi | 2001 | 38.33 | 1:18.80 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:15.88 | |||||||||
14 | Kalle Tankka | 2001 | 42.51 | 1:26.57 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.81 | |||||||||
- | Aaro Kangasmaa | 2001 | DSQ | 50m | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.28 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:53 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:28 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 6, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 40.27 | 1:21.55 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:21.32 | |||||||||
2 | Fiona Laakso | 2005 | 41.82 | 1:26.12 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:25.82 | |||||||||
3 | Milla Karttunen | 2005 | 44.14 | 1:29.76 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:31.29 | |||||||||
4 | Emmi Ellonen | 2005 | 44.69 | 1:31.76 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:31.52 | |||||||||
5 | Inger Isaksen | 2005 | 44.90 | 1:32.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.49 | |||||||||
6 | Rezi Imre | 2005 | 44.63 | 1:34.38 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Melina Rantala | 2005 | 46.51 | 1:36.94 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:39.14 | |||||||||
8 | Veera Maijala | 2005 | 46.13 | 1:37.09 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:35.46 | |||||||||
9 | Nea Sainio | 2005 | 47.43 | 1:37.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:34.64 | |||||||||
10 | Nelli Rauhanen | 2005 | 48.38 | 1:38.68 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:37.16 | |||||||||
11 | Aino Lepola | 2005 | 47.76 | 1:38.75 | ||||||
TaTu Tampere | 1:42.53 | |||||||||
12 | Tara Ojanperä | 2005 | 48.65 | 1:39.92 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:39.03 | |||||||||
13 | Saara Seppälä | 2005 | 49.37 | 1:41.76 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:44.02 | |||||||||
14 | Veera Hautamäki | 2005 | 52.64 | 1:44.40 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.75 | |||||||||
15 | Eeva Toroi | 2005 | 51.72 | 1:45.70 | ||||||
Uinti Tampere | 2:04.41 | |||||||||
16 | Emmi Lapikisto | 2005 | 52.00 | 1:46.45 | ||||||
Uinti Tampere | 1:53.33 | |||||||||
17 | Pilvi Österman | 2005 | 50.83 | 1:46.50 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:48.06 | |||||||||
18 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 52.38 | 1:46.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:39.37 | |||||||||
19 | Emilia Peuhkurinen | 2005 | 51.41 | 1:46.99 | ||||||
Uinti Tampere | 1:58.02 | |||||||||
20 | Tara Salli | 2005 | 51.29 | 1:47.12 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 54.14 | 1:52.05 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:57.18 | |||||||||
22 | Ronja Makkonen | 2005 | 56.42 | 1:52.34 | ||||||
Uinti Tampere | 1:58.80 | |||||||||
23 | Jenna Luoma | 2005 | 56.19 | 1:53.34 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:53.35 | |||||||||
24 | Elena Surakka | 2005 | 55.76 | 1:54.19 | ||||||
Uinti Tampere | 2:03.81 | |||||||||
25 | Milla Juhola | 2005 | 56.80 | 1:56.08 | ||||||
Nokian Pyry | 1:47.88 | |||||||||
26 | Kaisu Leinonen | 2005 | 58.30 | 2:00.95 | ||||||
Uinti Tampere | 2:02.06 | |||||||||
27 | Venny Korjonen | 2005 | 1:05.02 | 2:09.35 | ||||||
Uinti Tampere | 1:59.79 | |||||||||
- | Bettina Sandelin | 2005 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | 1:39.72 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 6, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 35.75 | 1:14.00 | ||||||
Lapuan Virkiä | 1:12.93 | |||||||||
2 | Irene Mäkilä | 2004 | 39.12 | 1:19.70 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:20.14 | |||||||||
3 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 38.15 | 1:19.81 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.81 | |||||||||
4 | Ronja Myllykallio | 2003 | 39.56 | 1:20.18 | ||||||
Nokian Pyry | 1:17.58 | |||||||||
5 | Riikka Niskala | 2004 | 39.63 | 1:20.62 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:15.59 | |||||||||
6 | Ethel Piksilä | 2003 | 39.08 | 1:21.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.82 | |||||||||
7 | Anni Ruokanen | 2003 | 40.05 | 1:21.85 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.35 | |||||||||
8 | Emmi Manninen | 2004 | 39.70 | 1:22.56 | ||||||
TaTu Tampere | 1:22.70 | |||||||||
9 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 41.54 | 1:22.66 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:20.27 | |||||||||
10 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 41.57 | 1:23.16 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:24.60 | |||||||||
11 | Aada Taiponen | 2004 | 41.05 | 1:23.40 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:25.54 | |||||||||
12 | Vlada Guljajeva | 2004 | 42.01 | 1:25.36 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:26.06 | |||||||||
13 | Jessica Mäkinen | 2004 | 41.10 | 1:25.52 | ||||||
Uinti Tampere | 1:25.23 | |||||||||
14 | Santra Nieminen | 2004 | 43.39 | 1:26.94 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:28.61 | |||||||||
15 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 41.66 | 1:27.57 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:28.93 | |||||||||
16 | Nessa Järvinen | 2004 | 42.39 | 1:27.92 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:25.53 | |||||||||
17 | Jenna Boman | 2003 | 44.26 | 1:29.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:35.43 | |||||||||
18 | Kiona Inkilä | 2004 | 44.47 | 1:30.92 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.83 | |||||||||
19 | Lilli Rinne | 2004 | 44.35 | 1:31.05 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:29.45 | |||||||||
20 | Noora Pätiälä | 2004 | 45.07 | 1:32.40 | ||||||
Uinti Tampere | 1:33.44 | |||||||||
21 | Sanni Salmi | 2003 | 44.72 | 1:32.75 | ||||||
Nokian Pyry | 1:31.27 | |||||||||
22 | Lotta Laine | 2003 | 47.00 | 1:34.62 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:37.42 | |||||||||
23 | Frida Ekman | 2004 | 46.14 | 1:35.26 | ||||||
Uinti Tampere | 1:37.10 | |||||||||
24 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 47.69 | 1:36.90 | ||||||
Uinti Tampere | 1:40.34 | |||||||||
25 | Aada Rantanen | 2004 | 48.47 | 1:37.80 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:34.69 | |||||||||
26 | Aino Suominen | 2004 | 48.04 | 1:37.97 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:39.06 | |||||||||
27 | Amanda Malminen | 2004 | 48.64 | 1:38.15 | ||||||
Nokian Pyry | 1:39.16 | |||||||||
28 | Jessika Liimatta | 2004 | 47.62 | 1:39.07 | ||||||
TaTu Tampere | 1:36.60 | |||||||||
29 | Melissa Virtanen | 2004 | 51.21 | 1:39.22 | ||||||
Uinti Tampere | 1:40.29 | |||||||||
30 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 46.92 | 1:40.43 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:45.74 | |||||||||
31 | Linda Koivisto | 2004 | 48.41 | 1:41.84 | ||||||
Nokian Pyry | 1:45.27 | |||||||||
32 | Susanna Uitto | 2004 | 49.77 | 1:42.19 | ||||||
Uinti Tampere | 1:47.12 | |||||||||
33 | Siiri Levonoja | 2004 | 50.43 | 1:42.81 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:40.48 | |||||||||
34 | Lotta Ruppa | 2003 | 50.81 | 1:45.69 | ||||||
TaTu Tampere | 1:40.52 | |||||||||
35 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 55.18 | 1:47.70 | ||||||
TaTu Tampere | 1:51.86 | |||||||||
36 | Saga Peltolehto | 2003 | 52.94 | 1:47.84 | ||||||
Nokian Pyry | 1:48.90 | |||||||||
37 | Ronja Mustalahti | 2004 | 53.33 | 1:47.88 | ||||||
Nokian Pyry | 1:48.55 | |||||||||
38 | Jemina Vainio | 2004 | 57.53 | 1:52.66 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Ida Töyrylä | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:49.67 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Siiri Niskasaari | 2004 | DSQ | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:41.57 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 6, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emma Nieminen | 1996 | 33.09 | 1:08.16 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.97 | |||||||||
2 | Alma Lumio | 1999 | 34.86 | 1:13.61 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.25 | |||||||||
3 | Ida Tahvanainen | 1997 | 36.06 | 1:14.90 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.87 | |||||||||
4 | Anna Mäkinen | 1995 | 36.68 | 1:15.11 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.39 | |||||||||
5 | Fanni Pirhonen | 2000 | 37.34 | 1:15.88 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.20 | |||||||||
6 | Sanni Kilponen | 2001 | 37.14 | 1:16.32 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.06 | |||||||||
7 | Senja Saarteinen | 1999 | 37.25 | 1:17.13 | ||||||
TaTu Tampere | 1:16.43 | |||||||||
8 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 38.20 | 1:18.02 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.43 | |||||||||
9 | Emma von Dickoff | 2002 | 38.40 | 1:18.07 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.83 | |||||||||
10 | Ninni Luoma | 1998 | 37.05 | 1:18.10 | ||||||
Uinti Tampere | 1:20.12 | |||||||||
11 | Anna Rantanen | 2001 | 37.85 | 1:18.38 | ||||||
Uinti Tampere | 1:18.89 | |||||||||
12 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 38.34 | 1:18.72 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:17.73 | |||||||||
13 | Hilla Nieminen | 2001 | 38.56 | 1:19.58 | ||||||
Uinti Tampere | 1:18.76 | |||||||||
13 | Saara Svahn | 2001 | 38.38 | 1:19.58 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:22.31 | |||||||||
15 | Viivi Kuusinen | 2002 | 38.42 | 1:20.27 | ||||||
TaTu Tampere | 1:19.45 | |||||||||
16 | Enni Määttä | 1999 | 38.49 | 1:20.75 | ||||||
Uinti Tampere | 1:16.87 | |||||||||
17 | Sofia Nieminen | 2002 | 38.93 | 1:20.92 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.96 | |||||||||
18 | Lyydia Tuominen | 1998 | 38.60 | 1:21.48 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:18.32 | |||||||||
19 | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | 40.37 | 1:21.50 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:20.94 | |||||||||
20 | Pinja Österman | 2002 | 38.87 | 1:21.69 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:20.59 | |||||||||
21 | Venla Pesu | 2002 | 39.74 | 1:22.19 | ||||||
TaTu Tampere | 1:21.03 | |||||||||
22 | Pauliina Haarala | 2000 | 41.22 | 1:25.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.99 | |||||||||
23 | Veera Vittaniemi | 2002 | 42.60 | 1:28.38 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.21 | |||||||||
24 | Siiri Toiva | 2002 | 42.90 | 1:28.40 | ||||||
Nokian Pyry | 1:25.51 | |||||||||
25 | Viivi Nieminen | 2002 | 44.36 | 1:29.49 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.29 | |||||||||
26 | Julianna Rintala | 2001 | 44.12 | 1:30.23 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:26.51 | |||||||||
27 | Jemina Knuutila | 2002 | 44.59 | 1:30.44 | ||||||
Uinti Tampere | 1:29.22 | |||||||||
28 | Raakel Koivisto | 2001 | 44.97 | 1:30.62 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:35.19 | |||||||||
29 | Johanna Luukkonen | 2001 | 46.77 | 1:36.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.21 | |||||||||
30 | Sofia Runnakko | 2002 | 49.62 | 1:40.46 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:37.53 | |||||||||
31 | Jenna Rajahalme | 2002 | 49.37 | 1:44.53 | ||||||
Nokian Pyry | 1:41.62 | |||||||||
- | Anni Turkkila | 2002 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:20.32 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:28 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:30 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 7, 200m PU Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lauri Törmä | 2000 | 31.01 | 1:07.38 | 1:45.53 | 2:23.38 | ||||
Porin Uimaseura | 2:22.19 | |||||||||
2 | Leo Roine | 2001 | 33.84 | 1:13.60 | 1:56.73 | 2:40.25 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Veeti Veijonen | 2001 | 33.51 | 1:13.39 | 1:58.34 | 2:46.76 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:42.91 | |||||||||
4 | Wäinö Koskinen | 2002 | 36.30 | 1:19.75 | 2:08.65 | 2:55.40 | ||||
Uinti Tampere | 2:55.19 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:30 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:38 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 8, 200m PU Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 35.00 | 1:14.84 | 1:56.18 | 2:35.23 | ||||
Nokian Pyry | 2:34.52 | |||||||||
2 | Salla Puhtimäki | 1998 | 32.94 | 1:11.75 | 1:54.39 | 2:36.09 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:32.34 | |||||||||
3 | Minka Halava | 2001 | 35.41 | 1:16.92 | 2:00.81 | 2:44.70 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:47.80 | |||||||||
4 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 35.87 | 1:20.83 | 2:09.42 | 2:57.40 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Enni Lahtinen | 2002 | 35.53 | 1:20.72 | 2:11.33 | 3:03.53 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 40.32 | 1:33.68 | 2:28.75 | 3:23.54 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Mariia Sherstiuk | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:38 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 9, 50m RU M, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 39.59 | |||||||
TaTu Tampere | 40.34 | |||||||||
2 | Samuel Sainio | 2005 | 43.49 | |||||||
Uinti Tampere | 42.86 | |||||||||
3 | Jesse Hyppönen | 2004 | 44.13 | |||||||
Lahden Kaleva | 47.34 | |||||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | 44.36 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.88 | |||||||||
5 | Konsta Kallio | 2004 | 44.42 | |||||||
Uinti Tampere | 50.11 | |||||||||
6 | Eero Rautaporras | 2005 | 45.41 | |||||||
Nokian Pyry | 46.74 | |||||||||
7 | Lucas Lydman | 2005 | 45.88 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.23 | |||||||||
8 | Lev Vlasov | 2007 | 46.42 | |||||||
Uinti Tampere | 47.85 | |||||||||
9 | Alexander Nyman | 2004 | 46.96 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.67 | |||||||||
10 | Jimi Kojo | 2005 | 47.02 | |||||||
Uimaseura Aquila | 47.14 | |||||||||
11 | Sakari Korri | 2005 | 47.03 | |||||||
Rauman Uimaseura | 48.75 | |||||||||
12 | Markus Veckman | 2004 | 47.94 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 48.07 | |||||||||
13 | Julius Sandelin | 2005 | 48.08 | |||||||
Rauman Uimaseura | 49.87 | |||||||||
14 | Juho Törmä | 2005 | 48.29 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 47.91 | |||||||||
15 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 49.42 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 49.26 | |||||||||
16 | Emil Ahvonen | 2005 | 49.82 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 49.59 | |||||||||
17 | Akseli Liukkonen | 2005 | 50.16 | |||||||
Uinti Tampere | 52.25 | |||||||||
18 | Nico Peltonen | 2005 | 50.23 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.78 | |||||||||
19 | Daniel Kontula | 2005 | 50.32 | |||||||
Uinti Tampere | 50.20 | |||||||||
20 | Ilja Syrjä | 2004 | 50.92 | |||||||
Uinti Tampere | 51.91 | |||||||||
21 | Ilari Hatunen | 2006 | 51.53 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.08 | |||||||||
22 | Markus Koskinen | 2005 | 51.91 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 54.01 | |||||||||
23 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 52.19 | |||||||
Rauman Uimaseura | 51.56 | |||||||||
24 | Sebastian Sojolin | 2006 | 52.75 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 53.69 | |||||||||
25 | Santeri Ahinko | 2004 | 52.99 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 54.73 | |||||||||
26 | Joona Talja | 2007 | 53.23 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.19 | |||||||||
27 | Oliver Aspholm | 2005 | 54.51 | |||||||
Uinti Tampere | 54.15 | |||||||||
28 | Casper Kvist | 2006 | 55.23 | |||||||
Nokian Pyry | 57.52 | |||||||||
29 | Jesse Anoschkin | 2004 | 55.39 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 55.78 | |||||||||
30 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 55.63 | |||||||
Uinti Tampere | 56.85 | |||||||||
31 | Nuutti Nissilä | 2004 | 56.12 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.92 | |||||||||
32 | Ossi Vienamo | 2006 | 56.26 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Luka Pykälistö | 2004 | 57.03 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 56.84 | |||||||||
34 | Samuele Cavallotti | 2005 | 57.16 | |||||||
Uinti Tampere | 57.23 | |||||||||
35 | Onni Väyrynen | 2005 | 57.53 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Lucas Kerby | 2005 | 57.70 | |||||||
Uinti Tampere | 59.23 | |||||||||
37 | Anton Passoja | 2006 | 58.32 | |||||||
Nokian Pyry | 1:00.23 | |||||||||
38 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 1:00.44 | |||||||
Uinti Tampere | 1:02.46 | |||||||||
39 | Sauli Gummerus | 2004 | 1:01.22 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Valtteri Pellinen | 2007 | 1:01.68 | |||||||
Uinti Tampere | 1:08.37 | |||||||||
41 | Saku Pietilä | 2006 | 1:02.53 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.91 | |||||||||
42 | Eelis Wiberg | 2004 | 1:03.06 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.17 | |||||||||
43 | Sean Salli | 2007 | 1:04.51 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Niklas Töyrylä | 2006 | 1:05.80 | |||||||
Uinti Tampere | 1:04.65 | |||||||||
45 | Henrik Leinonen | 2005 | 1:05.81 | |||||||
Uinti Tampere | 1:05.42 | |||||||||
46 | Väinö Pitkänen | 2006 | 1:05.91 | |||||||
Uinti Tampere | 1:02.23 | |||||||||
47 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 1:08.61 | |||||||
Uinti Tampere | 1:04.17 | |||||||||
48 | Mikael Uitto | 2007 | 1:10.94 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Elias Tuominen | 2005 | 1:15.64 | |||||||
Uinti Tampere | 1:06.65 | |||||||||
50 | Veeti Heittokangas | 2006 | 1:19.80 | |||||||
Uinti Tampere | 1:17.41 | |||||||||
- | Eero Kärkkäinen | 2006 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Elias Suominen | 2008 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Iiro Räty | 2006 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Ivan Chupakhin | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:05.38 | |||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Joonas Arponen | 2005 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Santeri Leinonen | 2005 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Simo Myllyniemi | 2006 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Topias Tuomi | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 9, 50m RU M, P12, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Atte Kulmala | 1998 | 29.71 | |||||||
Uinti Tampere | 29.57 | |||||||||
2 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 29.97 | |||||||
Uinti Tampere | 29.41 | |||||||||
3 | Werneri Koskinen | 1998 | 30.68 | |||||||
Uinti Tampere | 30.11 | |||||||||
4 | Jyri Lähde | 1996 | 31.18 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.54 | |||||||||
5 | Olli Soramies | 1998 | 31.61 | |||||||
Voikkaan Viesti | 31.15 | |||||||||
6 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 33.22 | |||||||
TaTu Tampere | 32.90 | |||||||||
7 | Eetu Nyman | 1999 | 33.68 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 34.12 | |||||||||
8 | Jaakko Kokko | 1999 | 34.61 | |||||||
TaTu Tampere | 35.25 | |||||||||
9 | Lauri Kinnunen | 2003 | 34.87 | |||||||
Raision Urheilijat | 35.19 | |||||||||
10 | Onni Kuronen | 2000 | 34.93 | |||||||
Nokian Pyry | 35.21 | |||||||||
11 | Joonas Hilaja | 1999 | 35.34 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 34.65 | |||||||||
12 | Arttu Heikkinen | 2000 | 35.70 | |||||||
Uinti Tampere | 36.40 | |||||||||
13 | Jussi Rauhala | 1977 | 36.00 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.58 | |||||||||
14 | Lauri Koskela | 1999 | 36.39 | |||||||
Uinti Tampere | 36.28 | |||||||||
15 | Jami Ihalainen | 2003 | 36.74 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 37.79 | |||||||||
16 | Justus Hilaja | 2002 | 36.84 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 37.05 | |||||||||
17 | Tatu Hapuoja | 2003 | 37.91 | |||||||
Uinti Tampere | 37.80 | |||||||||
18 | Julius Nyberg | 2002 | 38.25 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 38.91 | |||||||||
19 | Joona Kortteinen | 2003 | 39.07 | |||||||
Uinti Tampere | 39.73 | |||||||||
20 | Nico Nieminen | 2002 | 39.74 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 40.14 | |||||||||
21 | Lenni Kukkonen | 2001 | 39.78 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.44 | |||||||||
22 | Sami Peltonen | 2001 | 39.90 | |||||||
Uinti Tampere | 39.92 | |||||||||
23 | Urho Lyytinen | 2003 | 40.30 | |||||||
Uinti Tampere | 40.82 | |||||||||
24 | Akseli Hakala | 2003 | 40.34 | |||||||
Uinti Tampere | 42.58 | |||||||||
25 | Ali Khalili | 2001 | 40.86 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.90 | |||||||||
26 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 42.59 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 43.94 | |||||||||
27 | Aaro Lassila | 2000 | 44.18 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 43.50 | |||||||||
28 | Olli Peura | 2001 | 44.23 | |||||||
Uinti Tampere | 43.36 | |||||||||
29 | Leo Roine | 2001 | 47.80 | |||||||
Uinti Tampere | 46.85 | |||||||||
30 | Lasse Purmonen | 1985 | 51.82 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 49.81 | |||||||||
31 | Roope Autio | 2003 | 52.53 | |||||||
Uinti Tampere | 59.12 | |||||||||
32 | Markus Nuoranne | 2003 | 1:00.47 | |||||||
Nokian Pyry | 1:00.76 | |||||||||
- | Otto Ahvonen | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.43 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:10 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 10, 50m RU N, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emmi Ellonen | 2005 | 46.13 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 45.56 | |||||||||
2 | Hilda Mäkelä | 2005 | 48.39 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 52.34 | |||||||||
3 | Isla Leinonen | 2006 | 50.40 | |||||||
Uinti Tampere | 53.29 | |||||||||
4 | Pihla Äkkinen | 2005 | 51.21 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.15 | |||||||||
5 | Laura Punkkinen | 2005 | 51.59 | |||||||
Voikkaan Viesti | 51.22 | |||||||||
6 | Julia Rauhala | 2006 | 51.79 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.79 | |||||||||
7 | Nella Kortteinen | 2007 | 52.49 | |||||||
Uinti Tampere | 56.61 | |||||||||
8 | Janica Nieminen | 2005 | 53.05 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 52.29 | |||||||||
9 | Heli Kuisma | 2006 | 53.53 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 53.57 | |||||||||
10 | Heidi Helenius | 2005 | 53.99 | |||||||
Uinti Tampere | 55.60 | |||||||||
11 | Olivia Talvitie | 2006 | 54.26 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 54.16 | |||||||||
12 | Elvira Lydén | 2006 | 54.56 | |||||||
Uinti Tampere | 54.71 | |||||||||
13 | Silva Salonniemi | 2006 | 55.29 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.50 | |||||||||
14 | Lila Niskala | 2006 | 55.88 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Milla Juhola | 2005 | 56.48 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Aino Välimaa | 2006 | 56.85 | |||||||
Uinti Tampere | 58.12 | |||||||||
17 | Eveliina Laine | 2005 | 56.98 | |||||||
Rauman Uimaseura | 56.57 | |||||||||
18 | Josefina Uitto | 2006 | 57.21 | |||||||
Uinti Tampere | 57.73 | |||||||||
19 | Karoliina Salmi | 2006 | 57.24 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 59.57 | |||||||||
19 | Soila Nevalainen | 2005 | 57.24 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Elli Raitalaakso | 2006 | 57.44 | |||||||
Uinti Tampere | 1:01.84 | |||||||||
22 | Hanni Koski | 2007 | 58.08 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Viivi Kiiveri | 2006 | 59.65 | |||||||
Uinti Tampere | 1:00.94 | |||||||||
24 | Ellida Tuominen | 2006 | 1:01.79 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:03.09 | |||||||||
25 | Siiri Lahtinen | 2006 | 1:03.08 | |||||||
Rauman Uimaseura | 1:06.39 | |||||||||
26 | Peppi Peltotalo | 2006 | 1:03.59 | |||||||
Uinti Tampere | 1:09.58 | |||||||||
27 | Milana Virtanen | 2006 | 1:04.42 | |||||||
Uinti Tampere | 1:06.97 | |||||||||
28 | Maisa Savisto | 2006 | 1:10.08 | |||||||
Uinti Tampere | 1:16.00 | |||||||||
29 | Minea Moisio | 2009 | 1:15.84 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
30 | Venny Korjonen | 2005 | 1:16.47 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Veera Nurmikolu | 2007 | 1:17.76 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Aino Kuusisto | 2006 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 49.36 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Julia Krainikova | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:13.16 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Petra Soini | 2007 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Sinna Somppi | 2007 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veera Malmelin | 2007 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m RU N, T11, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 33.68 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.90 | |||||||||
2 | Anna Mäkinen | 1995 | 34.43 | |||||||
Uinti Tampere | 32.76 | |||||||||
3 | Carita Luukkanen | 1996 | 34.52 | |||||||
Uinti Tampere | 33.11 | |||||||||
4 | Noora Poutanen | 1999 | 36.53 | |||||||
TaTu Tampere | 36.21 | |||||||||
5 | Fanny Grönvall | 2000 | 36.71 | |||||||
Uinti Tampere | 36.15 | |||||||||
6 | Emma Nieminen | 1996 | 36.78 | |||||||
Uinti Tampere | 35.83 | |||||||||
7 | Oona Ahinko | 2001 | 37.10 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 36.59 | |||||||||
8 | Roosa Andelin | 1998 | 37.11 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.38 | |||||||||
9 | Emilia Potkonen | 1998 | 37.69 | |||||||
Uinti Tampere | 35.46 | |||||||||
10 | Aino Puomila | 1992 | 37.77 | |||||||
TaTu Tampere | 40.62 | |||||||||
11 | Mari Kausiala | 1997 | 38.47 | |||||||
TaTu Tampere | 37.85 | |||||||||
12 | Noora Vallinen | 1998 | 39.35 | |||||||
Nokian Pyry | 39.03 | |||||||||
13 | Heini Hammar | 1999 | 39.94 | |||||||
Uinti Tampere | 38.30 | |||||||||
14 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 40.31 | |||||||
Uinti Tampere | 39.91 | |||||||||
15 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 40.85 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.60 | |||||||||
16 | Sara Lehtinen | 1999 | 42.54 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 43.71 | |||||||||
17 | Jessika Liimatta | 2004 | 42.67 | |||||||
TaTu Tampere | 43.45 | |||||||||
18 | Milla Salminen | 2003 | 42.89 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.79 | |||||||||
19 | Siiri Reinonen | 2004 | 42.97 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.37 | |||||||||
20 | Aino Salonen | 2001 | 43.25 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 41.85 | |||||||||
21 | Senni Tuominen | 2003 | 43.52 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 44.32 | |||||||||
22 | Minea Wiren | 2003 | 43.53 | |||||||
Nokian Pyry | 42.63 | |||||||||
23 | Vlada Guljajeva | 2004 | 43.69 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 44.43 | |||||||||
24 | Riina Korri | 2002 | 43.74 | |||||||
Rauman Uimaseura | 43.55 | |||||||||
25 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 44.16 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 44.02 | |||||||||
26 | Aada Viitamäki | 2003 | 44.84 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.62 | |||||||||
27 | Kerttu Hirvonen | 2002 | 44.99 | |||||||
Voikkaan Viesti | 44.80 | |||||||||
28 | Lidian Vihervä | 2002 | 45.58 | |||||||
Rauman Uimaseura | 44.96 | |||||||||
29 | Helmi Viitasalo | 2002 | 45.75 | |||||||
Rauman Uimaseura | 43.94 | |||||||||
30 | Daria Marishina | 2001 | 45.82 | |||||||
Uinti Tampere | 46.39 | |||||||||
31 | Susanna Kuisma | 2003 | 46.15 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.43 | |||||||||
32 | Stina Roth | 2001 | 46.36 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.02 | |||||||||
33 | Erica Tomperi | 2004 | 46.42 | |||||||
Nokian Pyry | 51.45 | |||||||||
34 | Aino Soramies | 2004 | 46.86 | |||||||
Voikkaan Viesti | 49.10 | |||||||||
35 | Maisa Berg | 2003 | 47.32 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.78 | |||||||||
36 | Erja Tiljander | 2000 | 47.38 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.61 | |||||||||
37 | Emma Latva | 2001 | 47.65 | |||||||
Uinti Tampere | 46.39 | |||||||||
38 | Oona Holmberg | 2004 | 48.67 | |||||||
Uinti Tampere | 49.98 | |||||||||
39 | Ella Happonen | 2003 | 49.03 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 49.20 | |||||||||
40 | Sanni Mäkelä | 2003 | 49.53 | |||||||
Uinti Tampere | 49.03 | |||||||||
41 | Julianna Rintala | 2001 | 49.57 | |||||||
Rauman Uimaseura | 49.96 | |||||||||
42 | Vilma Halava | 2004 | 50.58 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.63 | |||||||||
43 | Alisa Kajander | 2002 | 50.72 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.15 | |||||||||
44 | Kaisa Huttunen | 2002 | 50.76 | |||||||
Uinti Tampere | 51.42 | |||||||||
45 | Nella Vastamäki | 2004 | 50.96 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 51.69 | |||||||||
46 | Hilma Husari | 2004 | 52.76 | |||||||
Nokian Pyry | 54.54 | |||||||||
47 | Laura Valonen | 2003 | 52.87 | |||||||
Uinti Tampere | 51.89 | |||||||||
48 | Aurora Laine | 2002 | 54.09 | |||||||
Uinti Tampere | 53.42 | |||||||||
49 | Noomi Auervuolle | 2001 | 54.37 | |||||||
Uinti Tampere | 53.61 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:10 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:20 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 11, 50m VU M, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aapo Kinnunen | 2004 | 31.44 | |||||||
Raision Urheilijat | 32.46 | |||||||||
2 | Filip Jåfs | 2004 | 35.04 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.25 | |||||||||
3 | Elmeri Aho | 2004 | 35.15 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 35.32 | |||||||||
4 | Joni Routamo | 2005 | 36.93 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.00 | |||||||||
5 | Julius Sandelin | 2005 | 37.24 | |||||||
Rauman Uimaseura | 36.74 | |||||||||
6 | Antte Säilä | 2004 | 38.54 | |||||||
Uinti Tampere | 41.10 | |||||||||
7 | Osmo Mäkelä | 2004 | 39.50 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.52 | |||||||||
8 | Sebastian Sojolin | 2006 | 39.62 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.46 | |||||||||
9 | Kalle Heinonen | 2006 | 41.39 | |||||||
TaTu Tampere | 46.87 | |||||||||
10 | Albert Laakkonen | 2007 | 42.13 | |||||||
Uinti Tampere | 41.33 | |||||||||
11 | Castor Trygg | 2004 | 42.16 | |||||||
Uinti Tampere | 44.19 | |||||||||
12 | Valtteri Pellinen | 2007 | 42.20 | |||||||
Uinti Tampere | 46.88 | |||||||||
13 | Joona Talja | 2007 | 42.65 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.73 | |||||||||
14 | Iiro Kyllönen | 2005 | 42.72 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.75 | |||||||||
15 | Joonas Arponen | 2005 | 42.76 | |||||||
Rauman Uimaseura | 42.33 | |||||||||
16 | Ville Kivelä | 2005 | 43.76 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Veeti Heittokangas | 2006 | 45.66 | |||||||
Uinti Tampere | 45.83 | |||||||||
18 | Luca Ruusila | 2006 | 45.90 | |||||||
Uinti Tampere | 44.95 | |||||||||
19 | Aarni Inkinen | 2005 | 46.17 | |||||||
Uinti Tampere | 49.97 | |||||||||
20 | Emil Ahvonen | 2005 | 47.23 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.11 | |||||||||
21 | Oliver Savinainen | 2007 | 48.00 | |||||||
Uinti Tampere | 57.14 | |||||||||
22 | Veeti Talasniemi | 2004 | 49.37 | |||||||
Uinti Tampere | 48.10 | |||||||||
23 | Eero Kärkkäinen | 2006 | 49.43 | |||||||
Nokian Pyry | 52.39 | |||||||||
24 | Simo Myllyniemi | 2006 | 49.79 | |||||||
Nokian Pyry | 54.48 | |||||||||
25 | Sean Salli | 2007 | 53.47 | |||||||
Uinti Tampere | 47.69 | |||||||||
26 | Eemeli Salo | 2007 | 53.48 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 54.86 | |||||||||
27 | Severi Roihankorpi | 2006 | 53.57 | |||||||
Uinti Tampere | 58.32 | |||||||||
28 | Ilmari Anttila | 2005 | 58.21 | |||||||
TaTu Tampere | 56.21 | |||||||||
29 | Elias Suominen | 2008 | 1:07.34 | |||||||
TaTu Tampere | 1:14.45 | |||||||||
30 | Miska Moisio | 2007 | 1:19.56 | |||||||
TaTu Tampere | 1:22.37 | |||||||||
- | Eino Anttila | 2007 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:10.94 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matias Mäkinen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 41.12 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sami Schrader | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 45.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Santeri Leinonen | 2005 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 50m VU M, P12, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 24.74 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 24.55 | |||||||||
2 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 26.02 | |||||||
TaTu Tampere | 25.39 | |||||||||
3 | Werner Heräjärvi | 1999 | 26.10 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 26.36 | |||||||||
4 | Santeri Mettälä | 1999 | 26.44 | |||||||
TaTu Tampere | 26.98 | |||||||||
5 | Antti Hakkarainen | 2000 | 26.47 | |||||||
TaTu Tampere | 26.79 | |||||||||
6 | Juha Hyvärinen | 1998 | 26.55 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.01 | |||||||||
7 | Santeri Kaasinen | 1999 | 26.58 | |||||||
TaTu Tampere | 26.21 | |||||||||
8 | Mika Katajisto | 1997 | 26.62 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 26.41 | |||||||||
9 | Jaakko Reinonen | 2001 | 26.66 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 26.71 | |||||||||
9 | Saku Salo | 1995 | 26.66 | |||||||
Uinti Tampere | 26.09 | |||||||||
11 | Jere Honkamäki | 1998 | 27.07 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 26.08 | |||||||||
12 | Kalle Lintula | 1986 | 27.23 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 27.25 | |||||||||
13 | Mikael Lähde | 2000 | 27.31 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.26 | |||||||||
14 | Lauri Koskela | 1999 | 27.77 | |||||||
Uinti Tampere | 27.31 | |||||||||
15 | Firas El-Idi | 2001 | 27.91 | |||||||
Lahden Kaleva | 27.61 | |||||||||
16 | Markus Heino | 2000 | 28.03 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.94 | |||||||||
17 | Tino Laine | 1998 | 28.26 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.61 | |||||||||
18 | Eemeli Leinonen | 2002 | 28.43 | |||||||
Uinti Tampere | 30.27 | |||||||||
19 | Daniel Laurila | 1996 | 28.53 | |||||||
Nokian Pyry | 29.95 | |||||||||
20 | Lauri Ytti | 1999 | 29.11 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.80 | |||||||||
21 | Sami Peltonen | 2001 | 29.27 | |||||||
Uinti Tampere | 31.28 | |||||||||
22 | Oskari Niemi | 2001 | 30.03 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.89 | |||||||||
23 | Juuso Syrjälä | 2001 | 30.15 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.12 | |||||||||
24 | Roope Liuska | 2000 | 30.17 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.90 | |||||||||
25 | Paavo Mielonen | 1997 | 30.51 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.16 | |||||||||
26 | Robin Söderholm | 2002 | 30.67 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.68 | |||||||||
27 | Kalle Tankka | 2001 | 31.28 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.91 | |||||||||
28 | Akira Konttinen | 2003 | 31.66 | |||||||
Raision Urheilijat | 33.42 | |||||||||
29 | Visa Kotiniitty | 2003 | 32.02 | |||||||
Uinti Tampere | 34.95 | |||||||||
30 | Leo Parviainen | 2003 | 32.34 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 33.70 | |||||||||
31 | Pyry Sirola | 1999 | 32.56 | |||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | 31.60 | |||||||||
32 | Aaro Lassila | 2000 | 32.86 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 32.29 | |||||||||
33 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 32.97 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.53 | |||||||||
34 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 33.83 | |||||||
Rauman Uimaseura | 32.86 | |||||||||
35 | Joona Varpukari | 2003 | 36.48 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Valtteri Jussila | 2003 | 36.76 | |||||||
Uinti Tampere | 39.26 | |||||||||
37 | Santeri Gummerus | 2003 | 36.84 | |||||||
Uinti Tampere | 38.05 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:20 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:31 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 12, 50m VU N, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Veera Maijala | 2005 | 36.64 | |||||||
Rauman Uimaseura | 37.61 | |||||||||
2 | Iida Salonen | 2005 | 38.34 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.42 | |||||||||
2 | Kiia Alenius | 2005 | 38.34 | |||||||
TaTu Tampere | 37.97 | |||||||||
4 | Ellida Tuominen | 2006 | 41.20 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 43.05 | |||||||||
5 | Aino Kunelius | 2005 | 41.50 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Laura Punkkinen | 2005 | 41.91 | |||||||
Voikkaan Viesti | 40.79 | |||||||||
7 | Karoliina Salmi | 2006 | 41.99 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 43.07 | |||||||||
8 | Olivia Talvitie | 2006 | 42.01 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.28 | |||||||||
9 | Hanni Koski | 2007 | 42.57 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.46 | |||||||||
10 | Siiri Lahtinen | 2006 | 42.84 | |||||||
Rauman Uimaseura | 43.57 | |||||||||
11 | Eveliina Laine | 2005 | 43.44 | |||||||
Rauman Uimaseura | 41.42 | |||||||||
12 | Piitu Perkola | 2006 | 48.52 | |||||||
TaTu Tampere | 44.92 | |||||||||
13 | Stella Laukkanen | 2007 | 51.45 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Veera Nurmikolu | 2007 | 52.09 | |||||||
Nokian Pyry | 55.82 | |||||||||
15 | Sinna Somppi | 2007 | 54.16 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Veera Malmelin | 2007 | 57.02 | |||||||
Nokian Pyry | 1:00.26 | |||||||||
17 | Petra Soini | 2007 | 57.21 | |||||||
Nokian Pyry | 55.70 | |||||||||
18 | Venla Rajala | 2008 | 57.40 | |||||||
TaTu Tampere | 1:00.65 | |||||||||
19 | Minea Moisio | 2009 | 1:05.94 | |||||||
TaTu Tampere | 1:07.31 | |||||||||
- | Ippi Ranta | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 46.45 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 50m VU N, T11, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sara Kazi | 1999 | 27.69 | |||||||
Raision Urheilijat | 27.49 | |||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 28.05 | |||||||
Uinti Tampere | 27.80 | |||||||||
3 | Suvi Huhtanen | 1999 | 28.06 | |||||||
Uinti Tampere | 27.59 | |||||||||
4 | Emma Männikkö | 1998 | 28.74 | |||||||
Uinti Tampere | 28.33 | |||||||||
5 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 29.09 | |||||||
Uinti Tampere | 28.85 | |||||||||
6 | Fanny Grönvall | 2000 | 29.56 | |||||||
Uinti Tampere | 28.33 | |||||||||
7 | Mari Kausiala | 1997 | 29.60 | |||||||
TaTu Tampere | 28.70 | |||||||||
8 | Johanna Suova | 1999 | 29.68 | |||||||
Uinti Tampere | 29.60 | |||||||||
9 | Camilla Tyven | 2001 | 29.70 | |||||||
Nokian Pyry | 30.05 | |||||||||
10 | Lotta Aho | 1999 | 29.81 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.64 | |||||||||
11 | Enni Määttä | 1999 | 30.01 | |||||||
Uinti Tampere | 29.56 | |||||||||
12 | Susanna Ellonen | 1999 | 30.10 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 29.96 | |||||||||
13 | Olga Koskinen | 2002 | 30.16 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 31.67 | |||||||||
14 | Emma von Dickoff | 2002 | 30.17 | |||||||
Uinti Tampere | 30.12 | |||||||||
15 | Ida Tahvanainen | 1997 | 30.19 | |||||||
Uinti Tampere | 29.51 | |||||||||
16 | Emilia Skinnari | 2002 | 30.29 | |||||||
Lahden Uimaseura | 31.57 | |||||||||
17 | Roosa Andelin | 1998 | 30.49 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.50 | |||||||||
18 | Ella Ekman | 2003 | 30.66 | |||||||
Uinti Tampere | 29.75 | |||||||||
19 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 30.90 | |||||||
Uinti Tampere | 30.98 | |||||||||
20 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 31.05 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 31.00 | |||||||||
21 | Iida Koskiluoto | 2002 | 31.06 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.63 | |||||||||
22 | Senja Saarteinen | 1999 | 31.08 | |||||||
TaTu Tampere | 30.28 | |||||||||
23 | Netta Nyberg | 2001 | 31.10 | |||||||
Uinti Tampere | 30.52 | |||||||||
24 | Viivi Hakamäki | 2002 | 31.42 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.33 | |||||||||
25 | Kiia Kinnunen | 2003 | 31.57 | |||||||
Uinti Tampere | 31.62 | |||||||||
26 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 32.03 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 31.55 | |||||||||
27 | Noora Vallinen | 1998 | 32.15 | |||||||
Nokian Pyry | 32.52 | |||||||||
28 | Mai Multimäki | 2000 | 32.26 | |||||||
Uinti Tampere | 31.91 | |||||||||
29 | Anniina Kylkisalo | 2001 | 32.40 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.66 | |||||||||
30 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 32.41 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 31.67 | |||||||||
31 | Soile Auvinen | 2002 | 32.43 | |||||||
Uinti Tampere | 33.32 | |||||||||
32 | Stina Roth | 2001 | 32.77 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.71 | |||||||||
33 | Mimosa Rintala | 2003 | 33.00 | |||||||
Rauman Uimaseura | 33.59 | |||||||||
34 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 33.08 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 30.87 | |||||||||
35 | Elina Palojärvi | 2002 | 33.18 | |||||||
Uinti Tampere | 31.46 | |||||||||
36 | Kerttu Virtanen | 2000 | 33.39 | |||||||
TaTu Tampere | 32.70 | |||||||||
37 | Jessica Mäkinen | 2004 | 33.57 | |||||||
Uinti Tampere | 33.09 | |||||||||
38 | Sara Lehtinen | 1999 | 33.63 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.27 | |||||||||
39 | Helmi Viitasalo | 2002 | 33.86 | |||||||
Rauman Uimaseura | 33.03 | |||||||||
40 | Johanna Luukkonen | 2001 | 34.07 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.24 | |||||||||
41 | Sofia Ellonen | 2004 | 34.21 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.40 | |||||||||
42 | Riina Korri | 2002 | 34.61 | |||||||
Rauman Uimaseura | 33.98 | |||||||||
43 | Jenna Boman | 2003 | 34.64 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.39 | |||||||||
44 | Aada Hakala | 2004 | 35.01 | |||||||
Uinti Tampere | 34.75 | |||||||||
45 | Emma Latva | 2001 | 35.04 | |||||||
Uinti Tampere | 31.80 | |||||||||
46 | Pauliina Haarala | 2000 | 35.07 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.29 | |||||||||
47 | Alina Talja | 2004 | 35.19 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.95 | |||||||||
48 | Evalisa Cordova Castellani | 2003 | 35.59 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.71 | |||||||||
49 | Venla Mäkelä | 2003 | 35.64 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.08 | |||||||||
50 | Tiia Kuisma | 2003 | 35.77 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.20 | |||||||||
51 | Marissa Cavallotti | 2000 | 36.00 | |||||||
Uinti Tampere | 36.48 | |||||||||
52 | Raakel Koivisto | 2001 | 36.08 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 35.76 | |||||||||
53 | Liisa Penttinen | 2003 | 36.44 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 36.16 | |||||||||
53 | Vilma Rantala | 2003 | 36.44 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 37.49 | |||||||||
55 | Oona Holmberg | 2004 | 37.38 | |||||||
Uinti Tampere | 36.96 | |||||||||
56 | Viivi Hietarinta | 2003 | 37.55 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 37.52 | |||||||||
57 | Enna Eho | 2004 | 38.94 | |||||||
Uinti Tampere | 40.41 | |||||||||
58 | Vilma Määttä | 2004 | 39.17 | |||||||
Uinti Tampere | 40.03 | |||||||||
59 | Sofia Runnakko | 2002 | 39.20 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 38.31 | |||||||||
60 | Lotta Laine | 2003 | 39.21 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.03 | |||||||||
61 | Emma Kulmala | 2002 | 39.76 | |||||||
Uinti Tampere | 42.90 | |||||||||
62 | Saga Peltolehto | 2003 | 41.40 | |||||||
Nokian Pyry | 43.57 | |||||||||
63 | Elle Axén | 2004 | 42.31 | |||||||
Uinti Tampere | 46.81 | |||||||||
64 | Iida Jännes | 2004 | 42.76 | |||||||
Uinti Tampere | 41.22 | |||||||||
65 | Sara Lemieux | 2003 | 45.73 | |||||||
Uinti Tampere | 43.56 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:31 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:38 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 13, 200m RU Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Werneri Koskinen | 1998 | 32.73 | 1:09.63 | 1:47.27 | 2:24.90 | ||||
Uinti Tampere | 2:20.18 | |||||||||
2 | Olli Soramies | 1998 | 34.51 | 1:14.22 | 1:55.50 | 2:36.65 | ||||
Voikkaan Viesti | 2:33.55 | |||||||||
3 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 38.94 | 1:22.93 | 2:09.33 | 2:55.90 | ||||
Porin Uimaseura | 2:54.70 | |||||||||
4 | Joona Kortteinen | 2003 | 40.16 | 1:27.06 | 2:17.21 | 3:04.17 | ||||
Uinti Tampere | 3:04.07 | |||||||||
5 | Mikael Nurmela | 2002 | 42.42 | 1:29.22 | 2:18.25 | 3:05.21 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:08.16 | |||||||||
6 | Pyry Nurmilo | 1999 | 42.81 | 1:31.09 | 2:19.48 | 3:06.19 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Lenni Kukkonen | 2001 | 40.81 | 1:29.14 | 2:18.96 | 3:08.11 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:04.92 | |||||||||
8 | Urho Lyytinen | 2003 | 42.97 | 1:32.11 | 2:21.72 | 3:10.72 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Arttu Seppänen | 2002 | 45.16 | 1:37.09 | 2:29.37 | 3:19.37 | ||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 3:13.91 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:38 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:51 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 14, 200m RU Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emma Nieminen | 1996 | 38.41 | 1:21.07 | 2:06.45 | 2:51.81 | ||||
Uinti Tampere | 2:47.95 | |||||||||
2 | Oona Ahinko | 2001 | 38.19 | 1:20.98 | 2:06.44 | 2:52.31 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:47.98 | |||||||||
3 | Alma Lumio | 1999 | 37.89 | 1:22.55 | 2:08.28 | 2:53.80 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Noora Poutanen | 1999 | 39.92 | 1:25.83 | 2:14.61 | 3:02.24 | ||||
TaTu Tampere | 2:54.75 | |||||||||
5 | Ada Aartela | 2002 | 42.22 | 1:30.60 | 2:19.10 | 3:05.94 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:18.95 | |||||||||
6 | Hanni Riikonen | 2002 | 42.30 | 1:29.42 | 2:17.78 | 3:07.04 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:06.29 | |||||||||
7 | Sanna Rajamäki | 2002 | 45.78 | 1:36.86 | 2:28.81 | 3:20.25 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:23.45 | |||||||||
8 | Evgenia Vlasova | 2003 | 45.18 | 1:36.25 | 2:28.40 | 3:21.13 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Lidian Vihervä | 2002 | 45.86 | 1:38.84 | 2:31.62 | 3:25.11 | ||||
Rauman Uimaseura | 3:24.75 | |||||||||
10 | Tiiu Korhonen | 2003 | 45.61 | 1:39.19 | 2:33.36 | 3:26.08 | ||||
Uimaseura Aquila | 3:22.41 | |||||||||
11 | Susanna Kuisma | 2003 | 48.05 | 1:42.92 | 2:38.89 | 3:34.01 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:29.10 | |||||||||
12 | Cinja Åvist | 2003 | 48.43 | 1:44.14 | 2:40.75 | 3:35.08 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:47.83 | |||||||||
13 | Aino Soramies | 2004 | 51.49 | 1:47.29 | 2:43.09 | 3:35.10 | ||||
Voikkaan Viesti | 3:51.60 | |||||||||
14 | Ella Happonen | 2003 | 50.70 | 1:45.85 | 2:42.49 | 3:38.28 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:43.85 | |||||||||
15 | Mai Multimäki | 2000 | 48.15 | 1:42.07 | 2:39.69 | 3:38.74 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Kerttu Hirvonen | 2002 | 49.54 | 1:46.58 | 2:44.66 | 3:42.09 | ||||
Voikkaan Viesti | 3:35.27 | |||||||||
- | Sofia Blomfelt | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:47.68 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:51 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:07 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 36.04 | 1:17.08 | 1:59.90 | 2:39.75 | ||||
Uinti Tampere | 2:44.44 | |||||||||
2 | Konsta Kallio | 2004 | 34.71 | 1:17.51 | 2:01.26 | 2:40.85 | ||||
Uinti Tampere | 2:48.61 | |||||||||
3 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 39.08 | 1:25.26 | 2:10.62 | 2:52.77 | ||||
TaTu Tampere | 3:06.76 | |||||||||
4 | Lucas Lydman | 2005 | 37.94 | 1:23.05 | 2:11.36 | 2:54.15 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:02.98 | |||||||||
5 | Akseli Maaranen | 2004 | 38.73 | 1:26.05 | 2:15.41 | 2:59.20 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Leo Liukonen | 2004 | 39.86 | 1:28.29 | 2:20.29 | 3:04.42 | ||||
TaTu Tampere | 3:06.16 | |||||||||
7 | Nuutti Nissilä | 2004 | 42.25 | 1:31.24 | 2:20.98 | 3:08.57 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:07.45 | |||||||||
8 | Ilari Hatunen | 2006 | 43.43 | 1:32.44 | 2:22.59 | 3:09.15 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:17.44 | |||||||||
9 | Osmo Mäkelä | 2004 | 44.24 | 1:35.77 | 2:30.48 | 3:21.00 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:41.69 | |||||||||
10 | Joona Kurppa | 2004 | 46.59 | 1:39.89 | 2:35.49 | 3:25.17 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:36.07 | |||||||||
11 | Eelis Wiberg | 2004 | 46.09 | 1:40.72 | 2:36.43 | 3:29.56 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Iiro Kyllönen | 2005 | 48.73 | 1:49.67 | 2:53.23 | 3:52.69 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Akseli Liukkonen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:36.70 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Danil Seksenov | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:32.56 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Axel Olander | 2002 | 30.09 | 1:03.02 | 1:37.57 | 2:12.26 | ||||
Nokian Pyry | 2:18.93 | |||||||||
2 | Jere Broman | 2002 | 32.09 | 1:08.15 | 1:45.25 | 2:20.37 | ||||
Nokian Pyry | 2:26.89 | |||||||||
3 | Akseli Hakala | 2003 | 32.60 | 1:09.40 | 1:46.49 | 2:21.55 | ||||
Uinti Tampere | 2:21.06 | |||||||||
4 | Eemeli Leinonen | 2002 | 31.89 | 1:08.41 | 1:46.86 | 2:22.22 | ||||
Uinti Tampere | 2:24.07 | |||||||||
5 | Henri Naarajärvi | 2002 | 34.29 | 1:13.93 | 1:56.64 | 2:35.91 | ||||
Uinti Tampere | 2:59.65 | |||||||||
6 | Petteri Lepola | 2003 | 40.77 | 1:28.89 | 2:19.23 | 3:04.11 | ||||
TaTu Tampere | 3:01.42 | |||||||||
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joona Korhonen | 2000 | 28.97 | 1:00.06 | 1:31.85 | 2:04.32 | ||||
TaTu Tampere | 2:02.88 | |||||||||
2 | Aapo Eerola | 1999 | 29.60 | 1:01.44 | 1:35.45 | 2:08.88 | ||||
TaTu Tampere | 2:06.32 | |||||||||
2 | Eetu Nyman | 1999 | 30.03 | 1:02.88 | 1:36.49 | 2:08.88 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:09.85 | |||||||||
4 | Tatu Hörkkö | 2001 | 30.08 | 1:03.03 | 1:37.61 | 2:11.53 | ||||
Uinti Tampere | 2:10.54 | |||||||||
5 | Roope Aro | 2000 | 30.08 | 1:03.61 | 1:38.63 | 2:12.42 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:12.73 | |||||||||
6 | Jaakko Reinonen | 2001 | 29.38 | 1:04.19 | 1:40.96 | 2:16.35 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:12.07 | |||||||||
7 | Perttu Mikkola | 2001 | 30.85 | 1:05.19 | 1:42.04 | 2:19.28 | ||||
Nokian Pyry | 2:17.82 | |||||||||
8 | Arttu Heikkinen | 2000 | 30.75 | 1:07.61 | 1:45.94 | 2:22.07 | ||||
Uinti Tampere | 2:37.66 | |||||||||
9 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 33.17 | 1:10.18 | 1:49.06 | 2:25.70 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:32.00 | |||||||||
10 | Ali Khalili | 2001 | 33.87 | 1:11.96 | 1:52.02 | 2:29.85 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.66 | |||||||||
11 | Eemil Pynnönen | 2001 | 35.09 | 1:15.95 | 1:55.52 | 2:35.46 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:35.16 | |||||||||
12 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 35.42 | 1:14.79 | 1:56.46 | 2:38.39 | ||||
Uinti Tampere | 2:34.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:07 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:19 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Rebekka Aaltola | 2005 | 38.13 | 1:21.61 | 2:06.74 | 2:50.64 | ||||
Uinti Tampere | 2:56.47 | |||||||||
2 | Rezi Imre | 2005 | 40.84 | 1:27.32 | 2:16.64 | 3:03.62 | ||||
TaTu Tampere | 3:15.58 | |||||||||
3 | Laura Punkkinen | 2005 | 46.57 | 1:40.17 | 2:33.98 | 3:25.20 | ||||
Voikkaan Viesti | 3:17.92 | |||||||||
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 33.66 | 1:11.20 | 1:50.59 | 2:27.21 | ||||
Uinti Tampere | 2:31.66 | |||||||||
2 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 33.88 | 1:11.45 | 1:50.52 | 2:28.48 | ||||
Lapuan Virkiä | 2:27.46 | |||||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | 35.76 | 1:15.79 | 1:56.52 | 2:34.95 | ||||
Vieskan Uimarit | 2:33.72 | |||||||||
4 | Ella Ekman | 2003 | 34.92 | 1:14.69 | 1:55.75 | 2:35.51 | ||||
Uinti Tampere | 2:31.22 | |||||||||
5 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 35.52 | 1:15.26 | 1:56.65 | 2:36.64 | ||||
Uinti Tampere | 2:41.60 | |||||||||
6 | Anni Ruokanen | 2003 | 36.64 | 1:18.07 | 1:59.41 | 2:38.69 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:50.90 | |||||||||
7 | Aada Viitamäki | 2003 | 36.53 | 1:18.95 | 2:04.61 | 2:46.93 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:14.68 | |||||||||
8 | Tessa Kirjonen | 2003 | 38.77 | 1:21.60 | 2:05.65 | 2:47.19 | ||||
Uinti Tampere | 3:06.62 | |||||||||
9 | Liisa Siikala | 2003 | 40.55 | 1:24.16 | 2:07.81 | 2:51.41 | ||||
Uinti Tampere | 3:02.36 | |||||||||
10 | Liisa Penttinen | 2003 | 39.64 | 1:25.79 | 2:13.73 | 2:57.56 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:47.43 | |||||||||
11 | Venla Mäkelä | 2003 | 40.18 | 1:25.87 | 2:12.43 | 2:58.51 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:02.77 | |||||||||
12 | Kiona Inkilä | 2004 | 40.83 | 1:28.55 | 2:15.49 | 3:00.24 | ||||
Uinti Tampere | 3:11.90 | |||||||||
13 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 38.45 | 1:25.96 | 2:17.40 | 3:05.76 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:25.14 | |||||||||
14 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 45.73 | 1:40.06 | 2:34.39 | 3:24.65 | ||||
TaTu Tampere | 3:26.37 | |||||||||
15 | Lotta Ruppa | 2003 | 46.29 | 1:40.39 | 2:37.55 | 3:32.00 | ||||
TaTu Tampere | 3:23.57 | |||||||||
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea Virta | 1996 | 31.01 | 1:04.65 | 1:39.60 | 2:14.31 | ||||
Uinti Tampere | 2:12.43 | |||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 31.61 | 1:06.16 | 1:41.40 | 2:15.33 | ||||
Uinti Tampere | 2:14.35 | |||||||||
3 | Heini Hammar | 1999 | 31.79 | 1:06.40 | 1:42.48 | 2:17.89 | ||||
Uinti Tampere | 2:14.62 | |||||||||
4 | Ninni Luoma | 1998 | 33.01 | 1:08.66 | 1:44.09 | 2:19.83 | ||||
Uinti Tampere | 2:25.04 | |||||||||
5 | Nea Reunanen | 2001 | 32.32 | 1:08.95 | 1:47.14 | 2:21.70 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:24.47 | |||||||||
6 | Jenni Moisio | 2002 | 32.49 | 1:08.53 | 1:45.69 | 2:22.15 | ||||
Nokian Pyry | 2:20.36 | |||||||||
7 | Nora Kosonen | 2001 | 31.82 | 1:08.00 | 1:45.88 | 2:22.43 | ||||
TaTu Tampere | 2:23.21 | |||||||||
8 | Annika Lepistö | 2001 | 32.57 | 1:09.31 | 1:47.37 | 2:24.33 | ||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:24.08 | |||||||||
9 | Sini Tuominen | 2000 | 33.73 | 1:11.28 | 1:49.24 | 2:25.77 | ||||
Uinti Tampere | 2:25.11 | |||||||||
10 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 33.77 | 1:11.93 | 1:50.62 | 2:26.52 | ||||
Uinti Tampere | 2:29.85 | |||||||||
11 | Anna Rantanen | 2001 | 34.97 | 1:12.55 | 1:50.76 | 2:28.46 | ||||
Uinti Tampere | 2:28.45 | |||||||||
12 | Siiri Toiva | 2002 | 33.63 | 1:11.38 | 1:50.91 | 2:28.91 | ||||
Nokian Pyry | 2:33.32 | |||||||||
13 | Aino Jussila | 2000 | 32.91 | 1:10.99 | 1:51.78 | 2:30.78 | ||||
Uinti Tampere | 2:39.95 | |||||||||
14 | Anni Turkkila | 2002 | 35.10 | 1:14.71 | 1:56.15 | 2:34.57 | ||||
Jämsänkosken Ilves | 2:33.90 | |||||||||
15 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 34.67 | 1:13.65 | 1:55.58 | 2:34.99 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:36.29 | |||||||||
16 | Helmi Viitasalo | 2002 | 35.13 | 1:14.85 | 1:56.81 | 2:36.07 | ||||
Rauman Uimaseura | 2:34.93 | |||||||||
17 | Soile Auvinen | 2002 | 36.11 | 1:16.69 | 1:58.36 | 2:37.22 | ||||
Uinti Tampere | 2:35.13 | |||||||||
18 | Nelli Vartiainen | 2002 | 36.64 | 1:16.59 | 1:58.14 | 2:37.28 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:57.40 | |||||||||
19 | Viivi Kuusinen | 2002 | 36.12 | 1:16.69 | 2:01.29 | 2:44.87 | ||||
TaTu Tampere | 2:36.62 | |||||||||
20 | Maiju Harju | 2002 | 35.57 | 1:18.50 | 2:01.60 | 2:45.10 | ||||
Uinti Tampere | 2:43.33 | |||||||||
21 | Jemina Knuutila | 2002 | 37.12 | 1:20.44 | 2:06.18 | 2:49.26 | ||||
Uinti Tampere | 2:54.03 | |||||||||
22 | Sara Ikonen | 2002 | 38.70 | 1:21.94 | 2:05.70 | 2:49.62 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:58.09 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:19 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:34 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 17, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 39.79 | 1:24.19 | ||||||
TaTu Tampere | 1:27.92 | |||||||||
2 | Joona Saloniemi | 2004 | 45.81 | 1:36.43 | ||||||
TaTu Tampere | 1:41.22 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 46.19 | 1:38.37 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:36.63 | |||||||||
4 | Joonas Maaranen | 2004 | 47.33 | 1:38.41 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.32 | |||||||||
5 | Aapo Hampaala | 2004 | 48.62 | 1:39.88 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.64 | |||||||||
6 | Konsta Kallio | 2004 | 47.78 | 1:40.13 | ||||||
Uinti Tampere | 1:51.84 | |||||||||
7 | Alexander Nyman | 2004 | 48.35 | 1:42.34 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.81 | |||||||||
8 | Markus Veckman | 2004 | 49.46 | 1:42.94 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:43.81 | |||||||||
9 | Akseli Kotti | 2004 | 49.12 | 1:43.10 | ||||||
TaTu Tampere | 1:43.56 | |||||||||
10 | Topias Kupiainen | 2004 | 49.69 | 1:43.83 | ||||||
Nokian Pyry | 1:52.44 | |||||||||
11 | Riccardo Castagno | 2004 | 48.72 | 1:44.67 | ||||||
Uinti Tampere | 1:44.17 | |||||||||
12 | Mitja Vaikkola | 2004 | 51.45 | 1:45.31 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:44.55 | |||||||||
13 | Kalle Välimäki | 2004 | 49.46 | 1:46.90 | ||||||
Uinti Tampere | 2:00.00 | |||||||||
14 | Litti Penttilä | 2004 | 53.06 | 1:49.50 | ||||||
Uinti Tampere | 1:52.57 | |||||||||
15 | Santeri Ahinko | 2004 | 53.96 | 1:55.47 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:55.85 | |||||||||
16 | Jaakko Karti | 2004 | 54.85 | 1:56.37 | ||||||
Uinti Tampere | 1:59.97 | |||||||||
17 | Linus Vuollet | 2004 | 56.59 | 1:57.30 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:50.97 | |||||||||
18 | Nicolas Knuutila | 2004 | 56.84 | 2:02.36 | ||||||
Uinti Tampere | 2:04.85 | |||||||||
19 | Luka Pykälistö | 2004 | 58.12 | 2:04.79 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Albert Laakkonen | 2007 | 59.75 | 2:05.88 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Emil Ahvonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:51.21 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sampo Rautio | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:06.45 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 35.53 | 1:14.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.04 | |||||||||
2 | Jere Broman | 2002 | 39.72 | 1:23.82 | ||||||
Nokian Pyry | 1:23.87 | |||||||||
3 | Eetu Palvanen | 2003 | 39.66 | 1:24.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:27.75 | |||||||||
4 | Markus Nuorinko | 2003 | 41.34 | 1:26.70 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:30.36 | |||||||||
5 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 40.93 | 1:27.32 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:28.94 | |||||||||
6 | Robin Söderholm | 2002 | 42.55 | 1:27.43 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.30 | |||||||||
7 | Julius Nyberg | 2002 | 40.97 | 1:27.50 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:28.52 | |||||||||
8 | Oskari Ketonen | 2002 | 41.54 | 1:28.08 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.98 | |||||||||
9 | Valdemar Peltonen | 2002 | 42.05 | 1:30.23 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.84 | |||||||||
10 | Leevi Kervinen | 2003 | 42.80 | 1:31.37 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:33.22 | |||||||||
11 | Leo Parviainen | 2003 | 45.22 | 1:34.68 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:36.48 | |||||||||
12 | Visa Kotiniitty | 2003 | 45.61 | 1:36.34 | ||||||
Uinti Tampere | 1:39.74 | |||||||||
13 | Otto Ahvonen | 2003 | 45.42 | 1:36.38 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:34.47 | |||||||||
14 | Samu Hatakka | 2003 | 43.38 | 1:36.75 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:37.47 | |||||||||
15 | Kuutti Suominen | 2003 | 47.75 | 1:38.10 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:36.65 | |||||||||
16 | Karri Korhonen | 2002 | 45.82 | 1:38.91 | ||||||
Uinti Tampere | 1:43.39 | |||||||||
17 | Topi Raitalaakso | 2003 | 48.67 | 1:43.97 | ||||||
Uinti Tampere | 1:41.97 | |||||||||
18 | Juuso Vastamäki | 2002 | 49.06 | 1:44.07 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:48.41 | |||||||||
19 | Valtteri Salmela | 2003 | 49.84 | 1:46.55 | ||||||
Uinti Tampere | 1:52.46 | |||||||||
20 | Leevi Lehtonen | 2003 | 52.21 | 1:49.03 | ||||||
Uinti Tampere | 1:48.33 | |||||||||
21 | Miko Vaikkola | 2003 | 53.54 | 1:49.81 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:49.70 | |||||||||
22 | Arttu Niemi | 2003 | 55.03 | 1:57.70 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:00.33 | |||||||||
- | Efim Romanov | 2002 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Olli Soramies | 1998 | 33.69 | 1:11.52 | ||||||
Voikkaan Viesti | 1:09.86 | |||||||||
2 | Atte Kulmala | 1998 | 29.80 | 1:12.40 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.90 | |||||||||
3 | Joonas Hilaja | 1999 | 35.94 | 1:15.63 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:14.64 | |||||||||
4 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 35.46 | 1:16.89 | ||||||
Nokian Pyry | 1:18.79 | |||||||||
5 | Antti Hakkarainen | 2000 | 36.20 | 1:17.05 | ||||||
TaTu Tampere | 1:13.56 | |||||||||
6 | Santeri Kaasinen | 1999 | 36.07 | 1:19.31 | ||||||
TaTu Tampere | 1:16.20 | |||||||||
7 | Oskari Niemi | 2001 | 37.88 | 1:21.34 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.63 | |||||||||
8 | Jussi Rauhala | 1977 | 37.77 | 1:21.44 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:17.96 | |||||||||
9 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 39.22 | 1:22.37 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:20.44 | |||||||||
10 | Kalle Tankka | 2001 | 39.96 | 1:25.56 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.19 | |||||||||
11 | Juuso Syrjälä | 2001 | 41.27 | 1:27.23 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.53 | |||||||||
12 | Lenni Kukkonen | 2001 | 40.02 | 1:27.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.19 | |||||||||
13 | Aaro Lassila | 2000 | 46.28 | 1:36.54 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:34.66 | |||||||||
- | Frans Bärlund | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:27.74 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:34 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:59 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 18, 100m RU N T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 46.22 | 1:34.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:36.79 | |||||||||
2 | Vilma Leppähaara | 2005 | 45.08 | 1:34.84 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:37.76 | |||||||||
3 | Lumi Luoma | 2005 | 48.30 | 1:39.95 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.48 | |||||||||
4 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 47.82 | 1:40.48 | ||||||
Nokian Pyry | 1:43.64 | |||||||||
5 | Veera Hautamäki | 2005 | 51.23 | 1:43.21 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:47.58 | |||||||||
6 | Nelli Rauhanen | 2005 | 49.09 | 1:43.65 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:45.98 | |||||||||
7 | Anniina Ahonen | 2005 | 49.96 | 1:44.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.06 | |||||||||
8 | Melina Rantala | 2005 | 49.85 | 1:45.16 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:47.44 | |||||||||
9 | Salma Mäntynen | 2005 | 50.54 | 1:46.80 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:48.23 | |||||||||
10 | Veera Maijala | 2005 | 51.20 | 1:47.28 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:47.77 | |||||||||
11 | Inger Isaksen | 2005 | 52.09 | 1:48.66 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:47.96 | |||||||||
12 | Jenna Luoma | 2005 | 54.30 | 1:48.77 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:49.40 | |||||||||
13 | Sivi Juvakka | 2005 | 52.62 | 1:48.86 | ||||||
Nokian Pyry | 1:48.04 | |||||||||
14 | Mette Peltola | 2005 | 51.42 | 1:49.26 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:48.51 | |||||||||
15 | Saara Seppälä | 2005 | 53.65 | 1:49.79 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:50.09 | |||||||||
16 | Enni Halttunen | 2005 | 52.87 | 1:51.50 | ||||||
Uinti Tampere | 1:53.22 | |||||||||
17 | Emmi Lapikisto | 2005 | 53.66 | 1:51.65 | ||||||
Uinti Tampere | 1:56.78 | |||||||||
18 | Bettina Sandelin | 2005 | 53.76 | 1:52.12 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:52.70 | |||||||||
19 | Pihla Äkkinen | 2005 | 54.54 | 1:52.68 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:48.29 | |||||||||
20 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 53.28 | 1:53.68 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:02.33 | |||||||||
21 | Henni Halme | 2005 | 55.41 | 1:55.98 | ||||||
Uinti Tampere | 1:58.58 | |||||||||
22 | Kaisu Leinonen | 2005 | 56.52 | 1:57.86 | ||||||
Uinti Tampere | 1:56.87 | |||||||||
23 | Janica Nieminen | 2005 | 55.19 | 1:58.56 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:51.81 | |||||||||
24 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 55.60 | 1:58.81 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:01.63 | |||||||||
25 | Tara Ojanperä | 2005 | 56.96 | 1:59.42 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:59.10 | |||||||||
26 | Tara Salli | 2005 | 55.54 | 1:59.69 | ||||||
Uinti Tampere | 1:59.74 | |||||||||
27 | Elena Surakka | 2005 | 57.69 | 2:01.85 | ||||||
Uinti Tampere | 2:04.74 | |||||||||
28 | Ronja Makkonen | 2005 | 59.04 | 2:04.79 | ||||||
Uinti Tampere | 2:08.05 | |||||||||
29 | Piitu Perkola | 2006 | 58.00 | 2:06.61 | ||||||
TaTu Tampere | 2:06.90 | |||||||||
30 | Nea Sainio | 2005 | 1:00.32 | 2:06.82 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:06.71 | |||||||||
31 | Emilia Peuhkurinen | 2005 | 1:04.52 | 2:12.11 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 18, 100m RU N T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 38.73 | 1:24.25 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:26.66 | |||||||||
2 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 42.48 | 1:26.91 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:29.54 | |||||||||
3 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 41.51 | 1:29.15 | ||||||
Uinti Tampere | 1:27.08 | |||||||||
4 | Saana Järvinen | 2003 | 42.79 | 1:29.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:29.46 | |||||||||
5 | Aada Taiponen | 2004 | 43.06 | 1:30.03 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:30.55 | |||||||||
6 | Salla Rantala | 2004 | 42.79 | 1:30.14 | ||||||
Nokian Pyry | 1:34.66 | |||||||||
7 | Eveliina Koivula | 2003 | 42.82 | 1:30.58 | ||||||
Uinti Tampere | 1:29.65 | |||||||||
8 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 42.40 | 1:31.66 | ||||||
Lapuan Virkiä | 1:30.47 | |||||||||
9 | Minea Wiren | 2003 | 42.81 | 1:31.81 | ||||||
Nokian Pyry | 1:31.83 | |||||||||
10 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 44.62 | 1:34.26 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:32.14 | |||||||||
11 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 44.56 | 1:35.11 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:33.63 | |||||||||
12 | Senni Tuominen | 2003 | 46.30 | 1:36.85 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:36.57 | |||||||||
13 | Santra Nieminen | 2004 | 46.66 | 1:37.12 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:34.87 | |||||||||
14 | Erica Tomperi | 2004 | 46.98 | 1:39.54 | ||||||
Nokian Pyry | 1:46.13 | |||||||||
15 | Aino Soramies | 2004 | 48.94 | 1:40.78 | ||||||
Voikkaan Viesti | 1:49.85 | |||||||||
16 | Sanni Salmi | 2003 | 48.49 | 1:41.03 | ||||||
Nokian Pyry | 1:42.48 | |||||||||
17 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 49.98 | 1:41.82 | ||||||
Uinti Tampere | 1:43.17 | |||||||||
18 | Ella Suominen | 2004 | 49.71 | 1:43.26 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:43.67 | |||||||||
19 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 49.21 | 1:43.54 | ||||||
Uinti Tampere | 1:47.30 | |||||||||
20 | Susanna Kuisma | 2003 | 49.20 | 1:44.18 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:38.53 | |||||||||
21 | Amanda Malminen | 2004 | 50.12 | 1:44.60 | ||||||
Nokian Pyry | 1:44.37 | |||||||||
22 | Susanna Uitto | 2004 | 50.08 | 1:44.89 | ||||||
Uinti Tampere | 1:46.48 | |||||||||
23 | Ella Luoma | 2004 | 49.46 | 1:44.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:43.09 | |||||||||
24 | Sofia Blomfelt | 2003 | 50.61 | 1:47.48 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:47.84 | |||||||||
25 | Ella Happonen | 2003 | 51.73 | 1:47.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:46.49 | |||||||||
26 | Noora Pätiälä | 2004 | 51.98 | 1:47.90 | ||||||
Uinti Tampere | 1:45.32 | |||||||||
27 | Aino Suominen | 2004 | 51.92 | 1:48.68 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:50.99 | |||||||||
28 | Jessika Mursula | 2003 | 52.77 | 1:48.87 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:46.14 | |||||||||
29 | Ida Töyrylä | 2004 | 52.52 | 1:49.08 | ||||||
Uinti Tampere | 1:52.41 | |||||||||
30 | Vilma Halava | 2004 | 51.80 | 1:49.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.06 | |||||||||
31 | Nella Vastamäki | 2004 | 53.72 | 1:49.40 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:50.94 | |||||||||
32 | Melissa Virtanen | 2004 | 55.60 | 1:59.55 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Sanni Porkkala | 2004 | 59.86 | 2:03.56 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:04.07 | |||||||||
34 | Linda Koivisto | 2004 | 58.11 | 2:03.94 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Jemina Vainio | 2004 | 1:02.18 | 2:10.46 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Wilma Lassila | 2004 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 1:54.76 | |||||||||
- | Milla Salminen | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.29 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 18, 100m RU N T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Alma Lumio | 1999 | 37.58 | 1:18.58 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.48 | |||||||||
2 | Ada Alajääskö | 1998 | 38.09 | 1:20.27 | ||||||
TaTu Tampere | 1:19.79 | |||||||||
3 | Oona Ahinko | 2001 | 37.77 | 1:20.83 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:18.77 | |||||||||
4 | Suvi Huhtanen | 1999 | 38.36 | 1:22.16 | ||||||
Uinti Tampere | 1:20.11 | |||||||||
5 | Roosa Andelin | 1998 | 39.89 | 1:24.74 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.53 | |||||||||
6 | Sofia Nieminen | 2002 | 39.21 | 1:25.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:22.69 | |||||||||
7 | Mari Kausiala | 1997 | 40.05 | 1:27.34 | ||||||
TaTu Tampere | 1:26.22 | |||||||||
8 | Erin Ekroos | 2002 | 40.60 | 1:27.97 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:28.22 | |||||||||
9 | Hanna Rautiainen | 1999 | 41.95 | 1:28.05 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.80 | |||||||||
10 | Kaisa Siukonen | 2001 | 42.31 | 1:29.16 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.97 | |||||||||
11 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 42.30 | 1:29.26 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.72 | |||||||||
12 | Armi Auvinen | 2000 | 41.62 | 1:29.32 | ||||||
Uinti Tampere | 1:29.16 | |||||||||
13 | Netta Nyberg | 2001 | 42.63 | 1:29.45 | ||||||
Uinti Tampere | 1:28.58 | |||||||||
14 | Pauliina Haarala | 2000 | 45.94 | 1:37.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:37.28 | |||||||||
15 | Riina Korri | 2002 | 45.91 | 1:37.11 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:35.47 | |||||||||
16 | Aurora Hirvonen | 2000 | 44.59 | 1:37.46 | ||||||
Uinti Tampere | 1:39.92 | |||||||||
17 | Anniina Kylkisalo | 2001 | 47.55 | 1:39.15 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.07 | |||||||||
18 | Aino Salonen | 2001 | 48.63 | 1:40.52 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:38.54 | |||||||||
19 | Nuppu Toiva | 2001 | 47.71 | 1:40.56 | ||||||
Nokian Pyry | 1:41.46 | |||||||||
20 | Erja Tiljander | 2000 | 49.79 | 1:44.81 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.70 | |||||||||
21 | Kerttu Hirvonen | 2002 | 48.56 | 1:45.12 | ||||||
Voikkaan Viesti | 1:41.87 | |||||||||
22 | Marissa Cavallotti | 2000 | 49.08 | 1:46.16 | ||||||
Uinti Tampere | 1:46.63 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:59 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:05 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 19, 100m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
- | Aarne Eskelinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:36.17 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 19, 100m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Wäinö Koskinen | 2002 | 34.30 | 1:13.49 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.08 | |||||||||
2 | Vilho Heino | 2003 | 34.18 | 1:15.51 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:16.89 | |||||||||
3 | Arttu Seppänen | 2002 | 36.88 | 1:21.66 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:30.92 | |||||||||
4 | Dan Lampinen | 2003 | 42.12 | 1:33.59 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:36.25 | |||||||||
Laji 19, 100m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Santeri Mettälä | 1999 | 29.03 | 1:02.27 | ||||||
TaTu Tampere | 1:02.53 | |||||||||
2 | Lauri Törmä | 2000 | 28.48 | 1:02.75 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:02.89 | |||||||||
3 | Jan Rif | 1998 | 29.65 | 1:05.52 | ||||||
TaTu Tampere | 1:05.41 | |||||||||
4 | Saku Salo | 1995 | 28.26 | 1:05.62 | ||||||
Uinti Tampere | 1:03.43 | |||||||||
5 | Juho Porkkala | 2001 | 31.91 | 1:06.75 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:07.28 | |||||||||
6 | Roope Liuska | 2000 | 31.86 | 1:09.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.36 | |||||||||
7 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 31.65 | 1:10.07 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:11.02 | |||||||||
8 | Leo Roine | 2001 | 33.20 | 1:10.66 | ||||||
Uinti Tampere | 1:11.45 | |||||||||
9 | Teemu Viitanen | 2000 | 31.80 | 1:12.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:09.74 | |||||||||
10 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 35.28 | 1:18.50 | ||||||
Nokian Pyry | 1:14.75 | |||||||||
11 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 38.17 | 1:23.08 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.98 | |||||||||
12 | Lauri Koskela | 1999 | 36.61 | 1:25.24 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:24.36 | |||||||||
- | Jaakko Kokko | 1999 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 1:09.90 | |||||||||
- | Sampo Kärkkäinen | 2000 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 1:11.08 | |||||||||
- | Werner Heräjärvi | 1999 | DNS | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:05.28 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:05 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:15 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Rebekka Aaltola | 2005 | 44.54 | 1:40.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ronja Myllykallio | 2003 | 38.54 | 1:20.95 | ||||||
Nokian Pyry | 1:22.01 | |||||||||
2 | Tiiu Korhonen | 2003 | 38.04 | 1:21.56 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:21.74 | |||||||||
3 | Evgenia Vlasova | 2003 | 36.84 | 1:21.88 | ||||||
Uinti Tampere | 1:21.67 | |||||||||
4 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 38.36 | 1:22.68 | ||||||
Uinti Tampere | 1:22.16 | |||||||||
5 | Emma Hämäläinen | 2003 | 37.87 | 1:23.46 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:20.73 | |||||||||
6 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 37.76 | 1:26.18 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.13 | |||||||||
7 | Liisa Siikala | 2003 | 39.33 | 1:26.23 | ||||||
Uinti Tampere | 1:28.14 | |||||||||
8 | Tessa Kirjonen | 2003 | 41.83 | 1:26.87 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.71 | |||||||||
9 | Emmi Manninen | 2004 | 40.63 | 1:28.12 | ||||||
TaTu Tampere | 1:28.75 | |||||||||
10 | Ida Maliranta | 2004 | 41.59 | 1:32.29 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:34.14 | |||||||||
11 | Aada Hakala | 2004 | 43.58 | 1:37.32 | ||||||
Uinti Tampere | 1:38.63 | |||||||||
12 | Vlada Guljajeva | 2004 | 43.89 | 1:37.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.61 | |||||||||
13 | Frida Ekman | 2004 | 44.32 | 1:38.08 | ||||||
Uinti Tampere | 1:44.80 | |||||||||
14 | Ida Töyrylä | 2004 | 46.63 | 1:41.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Vilma Rantala | 2003 | 46.24 | 1:43.85 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:44.87 | |||||||||
- | Iida Jännes | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Sini Korin | 2003 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 1:23.17 | |||||||||
- | Tiia Kuisma | 2003 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:47.94 | |||||||||
- | Sofia Ellonen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:40.55 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Hanna Rautiainen | 1999 | 32.07 | 1:06.90 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.38 | |||||||||
2 | Carita Luukkanen | 1996 | 32.00 | 1:07.74 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.51 | |||||||||
3 | Emma Männikkö | 1998 | 31.77 | 1:08.49 | ||||||
Uinti Tampere | 1:08.24 | |||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 32.51 | 1:09.57 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:07.52 | |||||||||
5 | Ida Tahvanainen | 1997 | 32.87 | 1:11.17 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.40 | |||||||||
6 | Roosa Mäkinen | 1999 | 33.20 | 1:12.21 | ||||||
Uinti Tampere | 1:16.28 | |||||||||
7 | Annika Lepistö | 2001 | 33.40 | 1:12.36 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:17.62 | |||||||||
8 | Nea Reunanen | 2001 | 33.37 | 1:13.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:09.13 | |||||||||
9 | Emma von Dickoff | 2002 | 35.86 | 1:13.47 | ||||||
Uinti Tampere | 1:14.70 | |||||||||
10 | Sofia Nieminen | 2002 | 33.59 | 1:13.69 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:13.35 | |||||||||
11 | Sanni Kilponen | 2001 | 34.47 | 1:15.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.39 | |||||||||
12 | Camilla Tyven | 2001 | 34.96 | 1:16.83 | ||||||
Nokian Pyry | 1:14.39 | |||||||||
13 | Hilla Nieminen | 2001 | 35.50 | 1:20.50 | ||||||
Uinti Tampere | 1:16.95 | |||||||||
14 | Iida Koskiluoto | 2002 | 35.47 | 1:21.21 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.35 | |||||||||
15 | Venla Pesu | 2002 | 36.79 | 1:22.74 | ||||||
TaTu Tampere | 1:18.28 | |||||||||
16 | Mai Multimäki | 2000 | 37.66 | 1:25.12 | ||||||
Uinti Tampere | 1:21.39 | |||||||||
17 | Viivi Hakamäki | 2002 | 38.52 | 1:25.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.12 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:15 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:38 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 21, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 33.19 | 1:16.02 | 2:09.99 | 2:48.78 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:57.42 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 38.47 | 1:23.79 | 2:16.89 | 2:55.84 | ||||
TaTu Tampere | 2:53.10 | |||||||||
3 | Jesse Hyppönen | 2004 | 43.61 | 1:31.63 | 2:26.08 | 3:07.69 | ||||
Lahden Kaleva | 3:16.42 | |||||||||
4 | Akseli Kotti | 2004 | 46.64 | 1:35.26 | 2:32.15 | 3:09.68 | ||||
TaTu Tampere | 3:11.67 | |||||||||
5 | Nico Peltonen | 2005 | 43.95 | 1:32.34 | 2:32.25 | 3:14.45 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:19.33 | |||||||||
6 | Akseli Maaranen | 2004 | 42.64 | 1:34.82 | 2:29.96 | 3:18.20 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Filip Jåfs | 2004 | 43.16 | 1:32.08 | 2:36.79 | 3:18.77 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:13.41 | |||||||||
8 | Mitja Vaikkola | 2004 | 44.87 | 1:39.90 | 2:37.50 | 3:20.05 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:17.51 | |||||||||
9 | Joonas Maaranen | 2004 | 45.40 | 1:38.97 | 2:36.44 | 3:23.23 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:26.51 | |||||||||
10 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 48.75 | 1:43.12 | 2:42.89 | 3:30.04 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:27.61 | |||||||||
11 | Atte Nieminen | 2004 | 47.99 | 1:40.54 | 2:44.54 | 3:30.91 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Ilja Syrjä | 2004 | 51.29 | 1:45.81 | 2:46.69 | 3:31.36 | ||||
Uinti Tampere | 4:04.02 | |||||||||
13 | Joni Routamo | 2005 | 47.44 | 1:43.65 | 2:48.70 | 3:34.94 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Daniel Kontula | 2005 | 56.99 | 1:51.67 | 2:54.21 | 3:42.82 | ||||
Uinti Tampere | 3:45.81 | |||||||||
- | Kalle Välimäki | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:24.44 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Oskar Tuominen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:24.02 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Samuel Sainio | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:58.38 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 21, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 33.21 | 1:10.91 | 1:52.98 | 2:26.46 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:22.43 | |||||||||
2 | Lauri Kinnunen | 2003 | 31.13 | 1:11.26 | 1:54.48 | 2:30.81 | ||||
Raision Urheilijat | 2:40.14 | |||||||||
3 | Jami Ihalainen | 2003 | 34.52 | 1:16.67 | 2:02.69 | 2:39.46 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:39.78 | |||||||||
4 | Eetu Palvanen | 2003 | 35.60 | 1:17.35 | 2:06.87 | 2:44.46 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:43.83 | |||||||||
5 | Vilho Heino | 2003 | 34.59 | 1:16.72 | 2:08.90 | 2:45.02 | ||||
Rauman Uimaseura | 2:50.39 | |||||||||
6 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 36.87 | 1:18.49 | 2:07.57 | 2:45.58 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:46.36 | |||||||||
7 | Nico Nieminen | 2002 | 35.32 | 1:22.30 | 2:11.23 | 2:48.95 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:42.54 | |||||||||
8 | Mikael Nurmela | 2002 | 38.31 | 1:26.11 | 2:13.34 | 2:52.84 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:47.55 | |||||||||
9 | Valdemar Peltonen | 2002 | 38.08 | 1:26.56 | 2:18.34 | 2:59.66 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:56.04 | |||||||||
10 | Visa Kotiniitty | 2003 | 38.19 | 1:23.79 | 2:19.75 | 3:00.90 | ||||
Uinti Tampere | 2:59.65 | |||||||||
11 | Oskari Ketonen | 2002 | 41.62 | 1:31.16 | 2:21.07 | 3:05.05 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:57.51 | |||||||||
12 | Miko Vaikkola | 2003 | 40.40 | 1:30.95 | 2:27.71 | 3:05.54 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:06.20 | |||||||||
13 | Kasper Holopainen | 2003 | 41.74 | 1:27.60 | 2:25.57 | 3:06.39 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:09.72 | |||||||||
14 | Leevi Kervinen | 2003 | 46.57 | 1:34.17 | 2:28.28 | 3:08.36 | ||||
Uimaseura Aquila | 3:05.30 | |||||||||
15 | Topi Raitalaakso | 2003 | 42.81 | 1:34.81 | 2:31.44 | 3:14.51 | ||||
Uinti Tampere | 3:09.39 | |||||||||
16 | Leevi Lehtonen | 2003 | 43.27 | 1:35.07 | 2:39.47 | 3:20.36 | ||||
Uinti Tampere | 3:19.14 | |||||||||
17 | Valtteri Salmela | 2003 | 47.61 | 1:42.36 | 2:41.29 | 3:23.64 | ||||
Uinti Tampere | 3:25.01 | |||||||||
18 | Otto Ahvonen | 2003 | 49.46 | 1:42.41 | 2:38.38 | 3:25.23 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Joonas Nieminen | 2003 | 53.41 | 1:55.60 | 2:59.80 | 3:51.30 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Axel Olander | 2002 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 2:38.09 | |||||||||
- | Eemil Sipola | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:04.74 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Henri Naarajärvi | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:59.73 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 21, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 30.02 | 1:06.81 | 1:44.55 | 2:16.47 | ||||
TaTu Tampere | 2:19.04 | |||||||||
2 | Niklas Reunanen | 1998 | 28.03 | 1:04.31 | 1:47.12 | 2:18.29 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:19.40 | |||||||||
3 | Eetu Nyman | 1999 | 30.69 | 1:09.70 | 1:52.24 | 2:25.57 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:26.32 | |||||||||
4 | Olli Aflecht | 2000 | 33.51 | 1:11.76 | 1:58.34 | 2:34.85 | ||||
Raision Urheilijat | 2:32.88 | |||||||||
5 | Perttu Mikkola | 2001 | 31.40 | 1:12.80 | 1:59.13 | 2:35.24 | ||||
Nokian Pyry | 2:34.30 | |||||||||
6 | Veeti Veijonen | 2001 | 32.25 | 1:13.01 | 1:59.28 | 2:36.24 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:44.08 | |||||||||
7 | Mikael Lähde | 2000 | 31.77 | 1:13.66 | 2:01.66 | 2:38.32 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:34.86 | |||||||||
8 | Elias Nurmi | 2001 | 37.54 | 1:21.51 | 2:14.24 | 2:51.43 | ||||
Alavuden Urheilijat | 2:59.45 | |||||||||
9 | Juuso Syrjälä | 2001 | 37.84 | 1:22.14 | 2:12.33 | 2:51.85 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:51.98 | |||||||||
10 | Eemil Pynnönen | 2001 | 39.80 | 1:24.39 | 2:13.55 | 2:53.42 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:56.23 | |||||||||
11 | Leo Roine | 2001 | 34.75 | 1:22.06 | 2:21.52 | 3:00.71 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Juha Hyvärinen | 1998 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:26.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:38 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:10 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 22, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emmi Ellonen | 2005 | 46.07 | 1:35.25 | 2:29.75 | 3:12.85 | ||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 3:22.20 | |||||||||
2 | Anniina Ahonen | 2005 | 46.24 | 1:38.49 | 2:39.73 | 3:22.30 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:24.55 | |||||||||
3 | Salma Mäntynen | 2005 | 46.35 | 1:38.56 | 2:40.15 | 3:23.58 | ||||
Uimaseura Aquila | 3:23.19 | |||||||||
4 | Julia Rauhala | 2006 | 47.81 | 1:41.89 | 2:41.47 | 3:27.45 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:36.26 | |||||||||
5 | Bettina Sandelin | 2005 | 50.26 | 1:44.98 | 2:46.67 | 3:31.07 | ||||
Rauman Uimaseura | 3:35.19 | |||||||||
6 | Aino Lepola | 2005 | 49.79 | 1:42.85 | 2:43.67 | 3:32.16 | ||||
TaTu Tampere | 3:35.27 | |||||||||
7 | Sivi Juvakka | 2005 | 51.87 | 1:48.69 | 2:44.61 | 3:33.31 | ||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Aino Välimaa | 2006 | 48.62 | 1:46.04 | 2:50.14 | 3:37.15 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Enni Halttunen | 2005 | 46.57 | 1:43.32 | 2:47.08 | 3:37.40 | ||||
Uinti Tampere | 3:40.34 | |||||||||
10 | Heli Kuisma | 2006 | 51.61 | 1:50.88 | 2:55.77 | 3:44.92 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:41.75 | |||||||||
11 | Elvira Lydén | 2006 | 53.94 | 1:49.95 | 2:55.59 | 3:47.04 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:55.83 | |||||||||
- | Hilda Mäkelä | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:48.15 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Jenna Nousiainen | 2005 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 3:28.09 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rezi Imre | 2005 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 22, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 39.31 | 1:22.54 | 2:11.34 | 2:47.82 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:54.76 | |||||||||
2 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 37.77 | 1:23.61 | 2:12.87 | 2:51.54 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:55.66 | |||||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | 39.84 | 1:26.46 | 2:14.83 | 2:52.31 | ||||
Vieskan Uimarit | 2:50.27 | |||||||||
4 | Kiia Kinnunen | 2003 | 36.58 | 1:23.50 | 2:13.98 | 2:53.26 | ||||
Uinti Tampere | 2:49.32 | |||||||||
5 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 36.82 | 1:22.03 | 2:15.03 | 2:53.73 | ||||
Jämsänkosken Ilves | 2:50.35 | |||||||||
6 | Mimosa Rintala | 2003 | 36.79 | 1:22.75 | 2:13.90 | 2:54.13 | ||||
Rauman Uimaseura | 2:57.86 | |||||||||
7 | Anni Ruokanen | 2003 | 39.80 | 1:25.86 | 2:18.30 | 2:59.74 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:53.28 | |||||||||
8 | Salla Rantala | 2004 | 43.77 | 1:31.50 | 2:21.92 | 3:01.40 | ||||
Nokian Pyry | 3:10.06 | |||||||||
9 | Nessa Järvinen | 2004 | 40.79 | 1:29.81 | 2:23.44 | 3:04.32 | ||||
Uimaseura Aquila | 3:05.63 | |||||||||
10 | Alina Talja | 2004 | 44.29 | 1:34.33 | 2:25.78 | 3:06.08 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:12.55 | |||||||||
11 | Ella Suominen | 2004 | 42.22 | 1:30.52 | 2:28.46 | 3:10.67 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:17.15 | |||||||||
12 | Kiona Inkilä | 2004 | 44.30 | 1:35.67 | 2:34.11 | 3:17.43 | ||||
Uinti Tampere | 3:15.53 | |||||||||
13 | Frida Ekman | 2004 | 44.38 | 1:39.60 | 2:37.43 | 3:20.86 | ||||
Uinti Tampere | 3:20.42 | |||||||||
14 | Ella Luoma | 2004 | 45.76 | 1:40.51 | 2:38.17 | 3:22.16 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:34.95 | |||||||||
15 | Siiri Levonoja | 2004 | 48.13 | 1:41.63 | 2:39.13 | 3:22.20 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:35.31 | |||||||||
16 | Liisa Penttinen | 2003 | 49.83 | 1:38.81 | 2:40.69 | 3:22.51 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:19.66 | |||||||||
17 | Noora Pätiälä | 2004 | 48.58 | 1:42.87 | 2:43.79 | 3:26.53 | ||||
Uinti Tampere | 3:21.43 | |||||||||
18 | Amanda Malminen | 2004 | 49.66 | 1:45.03 | 2:42.15 | 3:28.02 | ||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Siiri Niskasaari | 2004 | 45.09 | 1:40.42 | 2:46.26 | 3:31.20 | ||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 3:28.88 | |||||||||
20 | Maisa Berg | 2003 | 43.22 | 1:42.72 | 2:42.29 | 3:33.62 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
21 | Susanna Uitto | 2004 | 51.32 | 1:48.77 | 2:49.08 | 3:36.93 | ||||
Uinti Tampere | 3:45.47 | |||||||||
- | Cinja Åvist | 2003 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:10.51 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jenna Boman | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:14.89 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 22, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 32.28 | 1:11.84 | 1:57.77 | 2:32.53 | ||||
Nokian Pyry | 2:33.29 | |||||||||
2 | Aino Puomila | 1992 | 31.99 | 1:11.27 | 2:01.88 | 2:38.03 | ||||
TaTu Tampere | 2:36.31 | |||||||||
3 | Johanna Suova | 1999 | 34.12 | 1:15.84 | 2:01.28 | 2:38.08 | ||||
Uinti Tampere | 2:41.19 | |||||||||
4 | Minka Halava | 2001 | 35.70 | 1:16.70 | 2:03.35 | 2:38.86 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:40.67 | |||||||||
5 | Pinja Penttilä | 2001 | 34.29 | 1:17.95 | 2:04.16 | 2:40.25 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:40.90 | |||||||||
6 | Olga Koskinen | 2002 | 36.29 | 1:16.27 | 2:03.90 | 2:40.55 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:43.38 | |||||||||
7 | Jenni Moisio | 2002 | 34.59 | 1:14.98 | 2:04.22 | 2:40.77 | ||||
Nokian Pyry | 2:35.72 | |||||||||
8 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 36.21 | 1:19.01 | 2:13.99 | 2:50.86 | ||||
Jämsänkosken Ilves | 2:48.34 | |||||||||
9 | Ada Aartela | 2002 | 37.50 | 1:24.49 | 2:15.66 | 2:56.88 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Viivi Nieminen | 2002 | 46.99 | 1:35.65 | 2:31.83 | 3:11.28 | ||||
Uinti Tampere | 3:17.34 | |||||||||
11 | Julianna Rintala | 2001 | 44.48 | 1:33.74 | 2:31.64 | 3:13.05 | ||||
Rauman Uimaseura | 3:08.54 | |||||||||
12 | Maiju Harju | 2002 | 45.21 | 1:35.71 | 2:35.05 | 3:14.37 | ||||
Uinti Tampere | 3:11.63 | |||||||||
13 | Daria Marishina | 2001 | 44.92 | 1:37.77 | 2:36.01 | 3:18.63 | ||||
Uinti Tampere | 3:18.10 | |||||||||
14 | Nuppu Toiva | 2001 | 45.32 | 1:40.50 | 2:40.66 | 3:25.02 | ||||
Nokian Pyry | 3:25.49 | |||||||||
15 | Alisa Kajander | 2002 | 51.80 | 1:46.89 | 2:46.66 | 3:35.51 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:56.37 | |||||||||
- | Anna Mäkinen | 1995 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 2:31.89 | |||||||||
- | Enni Määttä | 1999 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Kaisa Huttunen | 2002 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 3:36.73 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:10 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:17 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 23, 50m SU M, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Juho Törmä | 2005 | 40.52 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 41.92 | |||||||||
2 | Sakari Korri | 2005 | 41.45 | |||||||
Rauman Uimaseura | 41.65 | |||||||||
3 | Alexander Nyman | 2004 | 42.59 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.13 | |||||||||
4 | Jimi Kojo | 2005 | 43.83 | |||||||
Uimaseura Aquila | 44.57 | |||||||||
5 | Julius Sandelin | 2005 | 44.53 | |||||||
Rauman Uimaseura | 44.37 | |||||||||
6 | Tuomas Lehtonen | 2005 | 45.06 | |||||||
Nokian Pyry | 48.52 | |||||||||
7 | Osmo Mäkelä | 2004 | 45.17 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.43 | |||||||||
8 | Joonas Arponen | 2005 | 46.44 | |||||||
Rauman Uimaseura | 45.24 | |||||||||
9 | Nuutti Nissilä | 2004 | 46.99 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.51 | |||||||||
10 | Nicolas Knuutila | 2004 | 48.37 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Joona Talja | 2007 | 48.86 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.21 | |||||||||
12 | Kalle Heinonen | 2006 | 49.19 | |||||||
TaTu Tampere | 52.56 | |||||||||
13 | Markus Koskinen | 2005 | 50.04 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.94 | |||||||||
14 | Anton Passoja | 2006 | 50.30 | |||||||
Nokian Pyry | 51.32 | |||||||||
15 | Mikael Tuohioja | 2005 | 50.53 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 51.52 | |||||||||
16 | Lucas Kerby | 2005 | 51.14 | |||||||
Uinti Tampere | 52.73 | |||||||||
17 | Jesse Anoschkin | 2004 | 51.34 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 50.94 | |||||||||
18 | Samuele Cavallotti | 2005 | 52.09 | |||||||
Uinti Tampere | 53.09 | |||||||||
19 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 52.45 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Niklas Töyrylä | 2006 | 52.48 | |||||||
Uinti Tampere | 51.41 | |||||||||
21 | Sami Schrader | 2006 | 53.30 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Ivan Chupakhin | 2005 | 53.52 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Aarni Inkinen | 2005 | 53.70 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Sean Salli | 2007 | 54.06 | |||||||
Uinti Tampere | 1:01.61 | |||||||||
25 | Saku Pietilä | 2006 | 54.07 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.56 | |||||||||
26 | Veeti Heittokangas | 2006 | 54.23 | |||||||
Uinti Tampere | 56.19 | |||||||||
27 | Valtteri Pellinen | 2007 | 54.36 | |||||||
Uinti Tampere | 53.45 | |||||||||
28 | Luca Ruusila | 2006 | 54.75 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 55.15 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Väinö Pitkänen | 2006 | 55.86 | |||||||
Uinti Tampere | 55.18 | |||||||||
31 | Castor Trygg | 2004 | 56.45 | |||||||
Uinti Tampere | 56.35 | |||||||||
32 | Casper Kvist | 2006 | 57.22 | |||||||
Nokian Pyry | 57.09 | |||||||||
33 | Sauli Gummerus | 2004 | 58.01 | |||||||
Uinti Tampere | 55.66 | |||||||||
34 | Henrik Leinonen | 2005 | 58.11 | |||||||
Uinti Tampere | 1:01.37 | |||||||||
35 | Oliver Savinainen | 2007 | 58.17 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Onni Väyrynen | 2005 | 58.85 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Matias Mäkinen | 2006 | 59.30 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Ossi Vienamo | 2006 | 59.92 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Iiro Kyllönen | 2005 | 1:00.03 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
40 | Elias Tuominen | 2005 | 1:00.50 | |||||||
Uinti Tampere | 57.92 | |||||||||
41 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 1:00.59 | |||||||
Uinti Tampere | 58.66 | |||||||||
42 | Severi Roihankorpi | 2006 | 1:01.08 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Eemeli Salo | 2007 | 1:02.45 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:05.60 | |||||||||
44 | Miska Moisio | 2007 | 1:03.73 | |||||||
TaTu Tampere | 1:08.16 | |||||||||
45 | Topias Tuomi | 2007 | 1:06.38 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Eino Anttila | 2007 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 1:20.07 | |||||||||
- | Valtteri Muranen | 2005 | DSQ | |||||||
Uimaseura Aquila | 49.22 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 50m SU M, P12, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 28.67 | |||||||
Uinti Tampere | 28.77 | |||||||||
2 | Tatu Hörkkö | 2001 | 31.22 | |||||||
Uinti Tampere | 32.18 | |||||||||
3 | Tatu Hapuoja | 2003 | 31.27 | |||||||
Uinti Tampere | 33.71 | |||||||||
4 | Lauri Koskela | 1999 | 32.19 | |||||||
Uinti Tampere | 32.80 | |||||||||
5 | Firas El-Idi | 2001 | 32.64 | |||||||
Lahden Kaleva | 32.69 | |||||||||
6 | Pyry Nurmilo | 1999 | 32.71 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Akseli Hakala | 2003 | 34.93 | |||||||
Uinti Tampere | 37.17 | |||||||||
8 | Joel Koskinen | 1998 | 35.68 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Urho Lyytinen | 2003 | 37.26 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 37.84 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.84 | |||||||||
11 | Joonas Karttunen | 2003 | 39.03 | |||||||
Raision Urheilijat | 39.64 | |||||||||
12 | Robin Söderholm | 2002 | 39.80 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.08 | |||||||||
13 | Joona Kortteinen | 2003 | 39.81 | |||||||
Uinti Tampere | 39.13 | |||||||||
14 | Kalle Tankka | 2001 | 40.58 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.94 | |||||||||
15 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 40.64 | |||||||
Rauman Uimaseura | 39.63 | |||||||||
16 | Valtteri Jussila | 2003 | 45.95 | |||||||
Uinti Tampere | 47.60 | |||||||||
17 | Santeri Gummerus | 2003 | 50.52 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Antti Toivonen | 2003 | 52.21 | |||||||
Uinti Tampere | 53.13 | |||||||||
19 | Roope Autio | 2003 | 53.34 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Atte Kulmala | 1998 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 32.63 | |||||||||
- | Joona Varpukari | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Väinö Kilpeläinen | 1999 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 34.00 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:17 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:28 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 24, 50m SU N, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Rebekka Aaltola | 2005 | 44.36 | |||||||
Uinti Tampere | 43.60 | |||||||||
2 | Heidi Helenius | 2005 | 47.50 | |||||||
Uinti Tampere | 52.45 | |||||||||
3 | Aino Kuusisto | 2006 | 47.59 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 46.87 | |||||||||
4 | Aino Kunelius | 2005 | 49.48 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Julia Rauhala | 2006 | 50.95 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 52.18 | |||||||||
6 | Milana Virtanen | 2006 | 51.43 | |||||||
Uinti Tampere | 50.55 | |||||||||
7 | Eveliina Laine | 2005 | 51.45 | |||||||
Rauman Uimaseura | 47.42 | |||||||||
8 | Nella Kortteinen | 2007 | 51.59 | |||||||
Uinti Tampere | 49.69 | |||||||||
9 | Ellida Tuominen | 2006 | 51.82 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 51.01 | |||||||||
10 | Hanni Koski | 2007 | 52.11 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 51.63 | |||||||||
11 | Josefina Uitto | 2006 | 52.60 | |||||||
Uinti Tampere | 53.20 | |||||||||
12 | Karoliina Salmi | 2006 | 53.76 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 53.21 | |||||||||
13 | Siiri Lahtinen | 2006 | 54.86 | |||||||
Rauman Uimaseura | 54.92 | |||||||||
14 | Silva Salonniemi | 2006 | 55.90 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.57 | |||||||||
15 | Peppi Peltotalo | 2006 | 56.37 | |||||||
Uinti Tampere | 57.34 | |||||||||
16 | Lila Niskala | 2006 | 56.62 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Mandi Ojala | 2005 | 56.84 | |||||||
Nokian Pyry | 55.33 | |||||||||
18 | Viivi Kiiveri | 2006 | 57.17 | |||||||
Uinti Tampere | 59.19 | |||||||||
19 | Maisa Savisto | 2006 | 58.96 | |||||||
Uinti Tampere | 1:03.13 | |||||||||
20 | Soila Nevalainen | 2005 | 1:00.92 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Julia Krainikova | 2007 | 1:01.14 | |||||||
Uinti Tampere | 1:06.69 | |||||||||
22 | Elli Raitalaakso | 2006 | 1:01.33 | |||||||
Uinti Tampere | 58.98 | |||||||||
- | Stella Laukkanen | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 24, 50m SU N, T11, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Suvi Huhtanen | 1999 | 31.99 | |||||||
Uinti Tampere | 30.33 | |||||||||
2 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 33.48 | |||||||
TaTu Tampere | 33.56 | |||||||||
3 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 33.60 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.67 | |||||||||
4 | Hanna Rautiainen | 1999 | 34.57 | |||||||
Uinti Tampere | 34.62 | |||||||||
5 | Emilia Skinnari | 2002 | 35.41 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.77 | |||||||||
6 | Viivi Kuusinen | 2002 | 36.02 | |||||||
TaTu Tampere | 36.34 | |||||||||
7 | Lyydia Tuominen | 1998 | 36.80 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 36.39 | |||||||||
8 | Riikka Niskala | 2004 | 37.21 | |||||||
Raision Urheilijat | 36.30 | |||||||||
9 | Stina Roth | 2001 | 39.07 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.23 | |||||||||
10 | Pauliina Haarala | 2000 | 40.31 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.87 | |||||||||
11 | Jessika Mursula | 2003 | 40.58 | |||||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
12 | Maiju Harju | 2002 | 41.18 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Aada Viitamäki | 2003 | 41.48 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Jemina Knuutila | 2002 | 41.98 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Johanna Luukkonen | 2001 | 43.67 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.81 | |||||||||
16 | Lotta Laine | 2003 | 43.80 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.29 | |||||||||
17 | Jenni Hakala | 2001 | 43.86 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Enna Eho | 2004 | 44.39 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Evalisa Cordova Castellani | 2003 | 44.68 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.00 | |||||||||
20 | Sofia Runnakko | 2002 | 46.00 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 45.23 | |||||||||
21 | Sara Ikonen | 2002 | 46.28 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.75 | |||||||||
22 | Oona Holmberg | 2004 | 46.29 | |||||||
Uinti Tampere | 49.21 | |||||||||
23 | Susanna Kuisma | 2003 | 46.37 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.92 | |||||||||
24 | Laura Valonen | 2003 | 46.38 | |||||||
Uinti Tampere | 48.53 | |||||||||
25 | Aino Salonen | 2001 | 47.12 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Iida Jännes | 2004 | 47.64 | |||||||
Uinti Tampere | 55.78 | |||||||||
27 | Emma Kulmala | 2002 | 50.53 | |||||||
Uinti Tampere | 50.62 | |||||||||
28 | Sara Lemieux | 2003 | 55.16 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Senja Saarteinen | 1999 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 35.67 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:28 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:34 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 25, 50m PU M, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 33.31 | |||||||
Vanders | 33.61 | |||||||||
2 | Eero Rautaporras | 2005 | 35.31 | |||||||
Nokian Pyry | 39.44 | |||||||||
3 | Lassi Niemi | 2004 | 36.07 | |||||||
TaTu Tampere | 34.42 | |||||||||
4 | Aapo Kinnunen | 2004 | 37.89 | |||||||
Raision Urheilijat | 38.59 | |||||||||
5 | Lev Vlasov | 2007 | 39.52 | |||||||
Uinti Tampere | 41.55 | |||||||||
5 | Samuel Sainio | 2005 | 39.52 | |||||||
Uinti Tampere | 38.65 | |||||||||
7 | Sakari Korri | 2005 | 39.98 | |||||||
Rauman Uimaseura | 37.60 | |||||||||
8 | Miro Birkstedt | 2004 | 40.13 | |||||||
TaTu Tampere | 43.03 | |||||||||
9 | Konsta Kallio | 2004 | 40.68 | |||||||
Uinti Tampere | 39.14 | |||||||||
10 | Jimi Kojo | 2005 | 40.86 | |||||||
Uimaseura Aquila | 42.81 | |||||||||
11 | Markus Veckman | 2004 | 40.93 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 40.18 | |||||||||
12 | Eero Leino | 2004 | 40.96 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.40 | |||||||||
13 | Aarne Eskelinen | 2004 | 41.02 | |||||||
Uinti Tampere | 39.42 | |||||||||
14 | Aapo Hampaala | 2004 | 42.16 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.33 | |||||||||
15 | Nico Peltonen | 2005 | 42.27 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.01 | |||||||||
16 | Riccardo Castagno | 2004 | 42.83 | |||||||
Uinti Tampere | 43.10 | |||||||||
17 | Linus Vuollet | 2004 | 42.91 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.80 | |||||||||
18 | Akseli Liukkonen | 2005 | 43.69 | |||||||
Uinti Tampere | 44.10 | |||||||||
19 | Alexander Nyman | 2004 | 43.82 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.50 | |||||||||
20 | Lucas Lydman | 2005 | 44.53 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.95 | |||||||||
21 | Joni Routamo | 2005 | 46.78 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.76 | |||||||||
22 | Juho Törmä | 2005 | 47.16 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 44.75 | |||||||||
23 | Julius Sandelin | 2005 | 47.48 | |||||||
Rauman Uimaseura | 48.22 | |||||||||
24 | Topi Salminen | 2004 | 48.81 | |||||||
Nokian Pyry | 50.37 | |||||||||
25 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 51.61 | |||||||
Rauman Uimaseura | 46.78 | |||||||||
26 | Daniel Kontula | 2005 | 52.34 | |||||||
Uinti Tampere | 54.04 | |||||||||
27 | Ilari Hatunen | 2006 | 55.03 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Mikael Tuohioja | 2005 | 1:01.25 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.98 | |||||||||
- | Antte Säilä | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 47.64 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ville Kivelä | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 25, 50m PU M, P12, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 26.03 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 26.52 | |||||||||
2 | Mikael Karuveha | 1999 | 27.67 | |||||||
TaTu Tampere | 26.72 | |||||||||
3 | Kalle Lintula | 1986 | 28.28 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 29.16 | |||||||||
4 | Jan Rif | 1998 | 29.17 | |||||||
TaTu Tampere | 28.78 | |||||||||
5 | Santeri Kaasinen | 1999 | 29.51 | |||||||
TaTu Tampere | 30.08 | |||||||||
6 | Lauri Koskela | 1999 | 30.36 | |||||||
Uinti Tampere | 29.52 | |||||||||
7 | Efim Romanov | 2002 | 30.74 | |||||||
TaTu Tampere | 31.96 | |||||||||
8 | Mika Katajisto | 1997 | 30.83 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.27 | |||||||||
9 | Lauri Kinnunen | 2003 | 31.03 | |||||||
Raision Urheilijat | 32.77 | |||||||||
10 | Tatu Hapuoja | 2003 | 31.59 | |||||||
Uinti Tampere | 32.61 | |||||||||
11 | Lauri Ytti | 1999 | 31.63 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.95 | |||||||||
12 | Tino Laine | 1998 | 33.20 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.07 | |||||||||
13 | Elias Nurmi | 2001 | 34.55 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 37.64 | |||||||||
14 | Lauri Koskela | 1999 | 36.10 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 34.44 | |||||||||
15 | Akseli Hakala | 2003 | 37.72 | |||||||
Uinti Tampere | 39.35 | |||||||||
16 | Aaro Lassila | 2000 | 38.71 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 43.47 | |||||||||
17 | Samu Hatakka | 2003 | 38.78 | |||||||
Rauman Uimaseura | 38.24 | |||||||||
18 | Mikael Halonen | 2003 | 45.49 | |||||||
Uinti Tampere | 50.99 | |||||||||
19 | Antti Toivonen | 2003 | 57.14 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Henri Naarajärvi | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 38.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roope Liuska | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.26 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:34 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:45 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 26, 50m PU N, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 35.43 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.81 | |||||||||
2 | Inger Isaksen | 2005 | 38.75 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.14 | |||||||||
3 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 38.89 | |||||||
Nokian Pyry | 41.03 | |||||||||
4 | Fiona Laakso | 2005 | 41.20 | |||||||
Raision Urheilijat | 38.74 | |||||||||
5 | Kiia Alenius | 2005 | 43.52 | |||||||
TaTu Tampere | 45.97 | |||||||||
6 | Jenna Nousiainen | 2005 | 44.06 | |||||||
Nokian Pyry | 43.22 | |||||||||
7 | Mette Peltola | 2005 | 48.09 | |||||||
Raision Urheilijat | 46.37 | |||||||||
8 | Isla Leinonen | 2006 | 48.10 | |||||||
Uinti Tampere | 55.20 | |||||||||
9 | Bettina Sandelin | 2005 | 48.35 | |||||||
Rauman Uimaseura | 44.55 | |||||||||
10 | Milla Karttunen | 2005 | 48.69 | |||||||
Raision Urheilijat | 44.82 | |||||||||
11 | Saara Seppälä | 2005 | 49.25 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 47.99 | |||||||||
12 | Aino Kunelius | 2005 | 49.71 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Heli Kuisma | 2006 | 49.86 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.04 | |||||||||
14 | Iida Salonen | 2005 | 50.14 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Hilda Mäkelä | 2005 | 50.54 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.60 | |||||||||
16 | Eeva Toroi | 2005 | 50.92 | |||||||
Uinti Tampere | 52.88 | |||||||||
17 | Veera Hautamäki | 2005 | 51.06 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.69 | |||||||||
18 | Tara Ojanperä | 2005 | 51.21 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.01 | |||||||||
19 | Henni Halme | 2005 | 51.34 | |||||||
Uinti Tampere | 50.29 | |||||||||
20 | Sivi Juvakka | 2005 | 51.68 | |||||||
Nokian Pyry | 47.69 | |||||||||
21 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 52.69 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.86 | |||||||||
22 | Pihla Äkkinen | 2005 | 53.37 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.98 | |||||||||
23 | Josefina Uitto | 2006 | 54.26 | |||||||
Uinti Tampere | 55.01 | |||||||||
24 | Ippi Ranta | 2006 | 54.52 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Janica Nieminen | 2005 | 54.64 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.09 | |||||||||
26 | Siiri Lahtinen | 2006 | 55.21 | |||||||
Rauman Uimaseura | 54.36 | |||||||||
27 | Olivia Talvitie | 2006 | 57.28 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
28 | Pilvi Österman | 2005 | 59.71 | |||||||
Raision Urheilijat | 52.48 | |||||||||
- | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 48.63 | |||||||||
Laji 26, 50m PU N, T11, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 29.99 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.95 | |||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 30.03 | |||||||
Uinti Tampere | 29.17 | |||||||||
3 | Ninni Luoma | 1998 | 30.92 | |||||||
Uinti Tampere | 30.76 | |||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 31.16 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 30.45 | |||||||||
5 | Heta Koivuluoma | 1999 | 31.41 | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 30.93 | |||||||||
6 | Aino Jussila | 2000 | 31.93 | |||||||
Uinti Tampere | 31.96 | |||||||||
7 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 31.98 | |||||||
Uinti Tampere | 31.13 | |||||||||
8 | Fanni Pirhonen | 2000 | 32.24 | |||||||
Uinti Tampere | 31.75 | |||||||||
9 | Ada Alajääskö | 1998 | 32.78 | |||||||
TaTu Tampere | 32.56 | |||||||||
10 | Venla Pesu | 2002 | 33.17 | |||||||
TaTu Tampere | 34.03 | |||||||||
11 | Iida Koskiluoto | 2002 | 33.78 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.05 | |||||||||
12 | Anni Turkkila | 2002 | 33.81 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 34.67 | |||||||||
13 | Sini Tuominen | 2000 | 33.90 | |||||||
Uinti Tampere | 32.95 | |||||||||
14 | Noora Vallinen | 1998 | 34.19 | |||||||
Nokian Pyry | 34.54 | |||||||||
15 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 34.36 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 35.92 | |||||||||
16 | Evgenia Vlasova | 2003 | 34.88 | |||||||
Uinti Tampere | 36.13 | |||||||||
17 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 35.39 | |||||||
Uinti Tampere | 34.09 | |||||||||
18 | Viivi Hakamäki | 2002 | 35.41 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.20 | |||||||||
19 | Emmi Kallioinen | 2000 | 36.22 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.08 | |||||||||
20 | Ella Ekman | 2003 | 36.83 | |||||||
Uinti Tampere | 34.29 | |||||||||
21 | Mimosa Rintala | 2003 | 37.11 | |||||||
Rauman Uimaseura | 36.87 | |||||||||
22 | Anniina Kylkisalo | 2001 | 37.22 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.43 | |||||||||
23 | Elina Palojärvi | 2002 | 37.51 | |||||||
Uinti Tampere | 35.74 | |||||||||
24 | Hanni Riikonen | 2002 | 37.67 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.97 | |||||||||
25 | Liisa Siikala | 2003 | 37.75 | |||||||
Uinti Tampere | 37.81 | |||||||||
26 | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | 37.78 | |||||||
Rauman Uimaseura | 36.56 | |||||||||
27 | Jenni Hakala | 2001 | 38.03 | |||||||
Uinti Tampere | 37.59 | |||||||||
28 | Kerttu Virtanen | 2000 | 38.21 | |||||||
TaTu Tampere | 37.61 | |||||||||
29 | Tessa Kirjonen | 2003 | 38.22 | |||||||
Uinti Tampere | 40.74 | |||||||||
30 | Vlada Guljajeva | 2004 | 38.38 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.23 | |||||||||
31 | Ida Maliranta | 2004 | 38.79 | |||||||
Raision Urheilijat | 39.01 | |||||||||
32 | Soile Auvinen | 2002 | 39.29 | |||||||
Uinti Tampere | 38.97 | |||||||||
33 | Nelli Vartiainen | 2002 | 40.10 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.20 | |||||||||
34 | Stina Roth | 2001 | 40.13 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.95 | |||||||||
35 | Maisa Berg | 2003 | 40.49 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.02 | |||||||||
36 | Riina Korri | 2002 | 40.66 | |||||||
Rauman Uimaseura | 38.85 | |||||||||
37 | Cinja Åvist | 2003 | 40.96 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.50 | |||||||||
38 | Erja Tiljander | 2000 | 41.16 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.35 | |||||||||
39 | Lidian Vihervä | 2002 | 41.31 | |||||||
Rauman Uimaseura | 41.69 | |||||||||
40 | Aada Hakala | 2004 | 41.86 | |||||||
Uinti Tampere | 42.72 | |||||||||
41 | Sanna Rajamäki | 2002 | 42.14 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.04 | |||||||||
42 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 45.87 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 50.36 | |||||||||
43 | Noora Pätiälä | 2004 | 45.98 | |||||||
Uinti Tampere | 44.45 | |||||||||
44 | Venla Mäkelä | 2003 | 46.80 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.57 | |||||||||
45 | Oona Holmberg | 2004 | 46.88 | |||||||
Uinti Tampere | 46.13 | |||||||||
46 | Aurora Laine | 2002 | 47.03 | |||||||
Uinti Tampere | 47.24 | |||||||||
47 | Hilma Husari | 2004 | 47.22 | |||||||
Nokian Pyry | 50.64 | |||||||||
48 | Veera Vittaniemi | 2002 | 47.28 | |||||||
Uinti Tampere | 49.74 | |||||||||
49 | Ronja Mustalahti | 2004 | 50.83 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Lotta Aho | 1999 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.80 | |||||||||
- | Sanni Mäkelä | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Tiia Kuisma | 2003 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.68 | |||||||||
- | Elle Axén | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Jessika Mursula | 2003 | DSQ | |||||||
Alavuden Urheilijat | 44.80 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mariia Sherstiuk | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 35.77 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:45 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:05 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 27, 400m Vapaauinti M, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 1:17.06 | 2:42.73 | 4:04.38 | 5:25.53 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Pavel Pankratov | 2004 | 1:18.84 | 2:44.84 | 4:10.26 | 5:30.28 | ||||
TaTu Tampere | 5:22.92 | |||||||||
3 | Eero Leino | 2004 | 1:22.36 | 2:51.70 | 4:21.50 | 5:47.85 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:50.26 | |||||||||
4 | Topias Kupiainen | 2004 | 1:21.75 | 2:52.47 | 4:24.82 | 5:51.14 | ||||
Nokian Pyry | 6:03.51 | |||||||||
5 | Filip Jåfs | 2004 | 1:24.85 | 2:59.90 | 4:33.27 | 6:02.65 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:50.68 | |||||||||
6 | Joona Saloniemi | 2004 | 1:24.69 | 2:58.16 | 4:34.17 | 6:06.70 | ||||
TaTu Tampere | 6:10.03 | |||||||||
7 | Kalle Välimäki | 2004 | 1:25.52 | 3:04.35 | 4:42.24 | 6:15.99 | ||||
Uinti Tampere | 6:10.52 | |||||||||
8 | Riccardo Castagno | 2004 | 1:35.29 | 3:14.77 | 6:19.68 | 6:19.68 | ||||
Uinti Tampere | 6:24.93 | |||||||||
- | Oskar Tuominen | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 6:09.89 | |||||||||
Laji 27, 400m Vapaauinti M, P12, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Walentin Koskinen | 2000 | 1:05.33 | 2:16.86 | 3:26.08 | 4:33.00 | ||||
Uinti Tampere | 4:37.45 | |||||||||
2 | Aapo Eerola | 1999 | 1:06.30 | 2:16.18 | 3:26.01 | 4:33.16 | ||||
TaTu Tampere | 4:25.72 | |||||||||
3 | Juho Porkkala | 2001 | 1:06.16 | 2:15.80 | 3:25.38 | 4:33.17 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:29.99 | |||||||||
4 | Pyry Nurmilo | 1999 | 1:06.83 | 2:17.96 | 3:32.02 | 4:45.93 | ||||
TaTu Tampere | 4:38.61 | |||||||||
5 | Jami Ihalainen | 2003 | 1:11.44 | 2:31.03 | 3:52.59 | 5:07.17 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:24.50 | |||||||||
6 | Eetu Palvanen | 2003 | 1:11.57 | 2:30.74 | 3:51.76 | 5:07.71 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:17.17 | |||||||||
7 | Dan Lampinen | 2003 | 1:20.40 | 2:48.82 | 4:17.39 | 5:41.04 | ||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 5:52.45 | |||||||||
8 | Kasper Holopainen | 2003 | 1:18.14 | 2:47.44 | 4:17.75 | 5:41.57 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:45.66 | |||||||||
9 | Kalle Haavisto | 2003 | 1:24.91 | 2:58.05 | 4:31.51 | 5:58.97 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:52.78 | |||||||||
10 | Eemil Sipola | 2003 | 1:21.13 | 2:53.29 | 4:28.06 | 6:01.60 | ||||
Uinti Tampere | 5:36.79 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:05 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:24 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 28, 400m Vapaauinti N, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 1:17.63 | 2:43.33 | 4:09.85 | 5:35.48 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:26.05 | |||||||||
2 | Lumi Luoma | 2005 | 1:25.61 | 2:59.95 | 4:37.95 | 6:08.83 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 6:20.56 | |||||||||
3 | Anniina Ahonen | 2005 | 1:27.02 | 3:03.11 | 4:39.28 | 6:09.55 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 6:11.74 | |||||||||
4 | Melina Rantala | 2005 | 1:27.85 | 3:08.55 | 4:50.63 | 6:27.41 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 6:32.45 | |||||||||
5 | Ilona Niemi | 2005 | 1:31.46 | 3:16.70 | 5:01.60 | 6:44.54 | ||||
Uinti Tampere | 6:48.99 | |||||||||
Laji 28, 400m Vapaauinti N, T11, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Carita Luukkanen | 1996 | 1:10.38 | 2:26.75 | 3:42.81 | 4:57.42 | ||||
Uinti Tampere | 4:51.29 | |||||||||
2 | Susanna Ellonen | 1999 | 1:10.59 | 2:26.33 | 3:43.07 | 4:57.70 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:53.97 | |||||||||
3 | Armi Auvinen | 2000 | 1:10.40 | 2:27.21 | 3:44.47 | 4:57.96 | ||||
Uinti Tampere | 5:09.58 | |||||||||
4 | Emilia Potkonen | 1998 | 1:13.64 | 2:31.91 | 3:51.12 | 5:08.91 | ||||
Uinti Tampere | 5:11.58 | |||||||||
5 | Roosa Mäkinen | 1999 | 1:11.34 | 2:31.63 | 3:53.03 | 5:11.70 | ||||
Uinti Tampere | 5:40.56 | |||||||||
6 | Nora Kosonen | 2001 | 1:06.56 | 2:22.66 | 3:52.60 | 5:16.41 | ||||
TaTu Tampere | 4:59.79 | |||||||||
7 | Anna Rantanen | 2001 | 1:13.15 | 2:35.22 | 3:58.83 | 5:22.66 | ||||
Uinti Tampere | 5:15.24 | |||||||||
8 | Emmi Manninen | 2004 | 1:16.61 | 2:40.58 | 4:04.82 | 5:26.42 | ||||
TaTu Tampere | 5:32.08 | |||||||||
9 | Salla Rantala | 2004 | 1:18.62 | 2:42.46 | 4:06.54 | 5:26.66 | ||||
Nokian Pyry | 5:42.72 | |||||||||
10 | Santra Nieminen | 2004 | 1:22.15 | 2:51.62 | 4:22.20 | 5:46.27 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:46.36 | |||||||||
11 | Siiri Reinonen | 2004 | 1:24.58 | 2:55.27 | 4:24.11 | 5:46.70 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:08.79 | |||||||||
12 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 1:21.88 | 2:53.81 | 4:24.65 | 5:53.35 | ||||
Uinti Tampere | 5:58.58 | |||||||||
13 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 1:22.78 | 2:55.46 | 4:27.92 | 5:59.36 | ||||
Uinti Tampere | 6:10.88 | |||||||||
14 | Ella Suominen | 2004 | 1:24.27 | 2:57.28 | 4:33.54 | 6:00.41 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 6:33.19 | |||||||||
- | Heta Koivuluoma | 1999 | DNS | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 5:05.37 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:24 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:33 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 29, 200m SU Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joona Korhonen | 2000 | 32.93 | 1:09.35 | 1:46.37 | 2:23.72 | ||||
TaTu Tampere | 2:20.21 | |||||||||
2 | Teemu Lehtonen | 2000 | 34.01 | 1:13.08 | 1:53.16 | 2:32.07 | ||||
Uinti Tampere | 2:20.37 | |||||||||
3 | Olli Aflecht | 2000 | 35.50 | 1:14.33 | 1:55.45 | 2:34.02 | ||||
Raision Urheilijat | 2:29.63 | |||||||||
4 | Eemeli Leinonen | 2002 | 36.29 | 1:16.44 | 1:58.68 | 2:39.15 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Teemu Viitanen | 2000 | 36.38 | 1:16.23 | 1:58.32 | 2:39.82 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:30.46 | |||||||||
6 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 38.02 | 1:18.82 | 2:00.89 | 2:41.19 | ||||
Raision Urheilijat | 2:38.05 | |||||||||
7 | Wäinö Koskinen | 2002 | 39.05 | 1:23.61 | 2:08.53 | 2:53.20 | ||||
Uinti Tampere | 2:46.94 | |||||||||
8 | Visa Kotiniitty | 2003 | 40.79 | 1:25.43 | 2:12.46 | 2:57.91 | ||||
Uinti Tampere | 2:57.89 | |||||||||
9 | Ali Khalili | 2001 | 40.84 | 1:27.37 | 2:16.45 | 3:00.63 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Joonas Nieminen | 2003 | 57.30 | 1:57.53 | 2:59.19 | 3:55.66 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:43.03 | |||||||||
- | Axel Olander | 2002 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 2:35.72 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:33 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ZOGGS-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:39 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Laji 30, 200m SU Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 36.73 | 1:15.98 | 1:55.85 | 2:34.29 | ||||
TaTu Tampere | 2:37.59 | |||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 38.34 | 1:19.51 | 1:59.77 | 2:39.29 | ||||
Uinti Tampere | 2:32.73 | |||||||||
3 | Emma Männikkö | 1998 | 36.84 | 1:17.50 | 1:59.38 | 2:40.56 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Nea Virta | 1996 | 37.58 | 1:18.64 | 2:00.68 | 2:42.08 | ||||
Uinti Tampere | 2:39.09 | |||||||||
5 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 38.85 | 1:20.97 | 2:04.49 | 2:46.05 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:44.65 | |||||||||
6 | Sini Korin | 2003 | 39.62 | 1:23.22 | 2:06.60 | 2:49.68 | ||||
Nokian Pyry | 2:48.25 | |||||||||
7 | Ronja Myllykallio | 2003 | 41.34 | 1:25.28 | 2:09.62 | 2:51.64 | ||||
Nokian Pyry | 2:43.75 | |||||||||
8 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 42.74 | 1:27.13 | 2:12.94 | 2:54.50 | ||||
Jämsänkosken Ilves | 2:50.13 | |||||||||
9 | Enni Lahtinen | 2002 | 41.05 | 1:26.48 | 2:12.64 | 2:58.27 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Aada Hakala | 2004 | 43.59 | 1:29.56 | 2:17.12 | 3:01.65 | ||||
Uinti Tampere | 3:03.68 | |||||||||
- | Anna Mäkinen | 1995 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 2:46.17 | |||||||||
- | Lyydia Tuominen | 1998 | DNS | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:51.63 | |||||||||
- | Siiri Arjanmaa | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:44.28 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 21 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:39 |