Resultater for Dronning Dorothea Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 469 | 1:17.05 | 2:43.31 | 4:18.85 | 5:34.29 | |||
Kolding | 5:38.48 | |||||||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | 348 | 1:22.38 | 2:58.45 | 4:46.68 | 6:09.17 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 6:04.05 | |||||||||
3 | Katrine Christensen | 1996 | 224 | 1:39.59 | 3:31.00 | 5:33.55 | 7:07.34 | |||
Vejen Svømmeklub | 6:45.77 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne S. Christensen | 2002 | 377 | 1:29.29 | 3:01.45 | 4:41.79 | 5:59.62 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:48.96 | |||||||||
2 | Katrine Mols | 2003 | 359 | 1:26.36 | 2:58.94 | 4:43.52 | 6:05.51 | |||
Aarhus Swim | 6:46.17 | |||||||||
3 | Caroline Sørensen | 2003 | 349 | 1:36.97 | 3:07.85 | 4:44.01 | 6:09.04 | |||
Aarhus Swim | 7:25.89 | |||||||||
4 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 326 | 1:35.06 | 3:12.91 | 4:50.00 | 6:17.46 | |||
Aarhus Swim | 7:01.28 | |||||||||
- | Pipaluk Selbo | 2003 | DSQ | ej fort bevæg v175 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 472 | 1:17.09 | 2:44.65 | 4:19.34 | 5:33.66 | |||
Kolding | 5:50.72 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 241 | 1:37.64 | 3:21.68 | 5:18.78 | 6:57.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Strandlyst | 1997 | 402 | 1:14.44 | 2:36.34 | 4:08.33 | 5:19.08 | |||
Svømmeklubben Opnør | 5:28.87 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 508 | 1:11.56 | 2:28.09 | 3:47.79 | 4:54.99 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:09.33 | |||||||||
2 | André Iversen | 2001 | 364 | 1:15.70 | 2:41.02 | 4:18.44 | 5:29.73 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:48.42 | |||||||||
3 | Jakob Lund | 2001 | 355 | 1:17.86 | 2:44.96 | 4:14.34 | 5:32.48 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:51.45 | |||||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 7:10.01 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 400 | 1:17.69 | 2:39.24 | 4:06.85 | 5:19.47 | |||
Kolding | 5:50.61 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 388 | 1:13.66 | 2:35.17 | 4:09.98 | 5:22.68 | |||
Aarhus Swim | 5:35.72 | |||||||||
3 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 328 | 1:17.18 | 2:40.90 | 4:23.78 | 5:41.30 | |||
Aarhus Swim | 5:51.88 | |||||||||
4 | Simon Sandal | 2003 | 148 | 1:49.83 | 3:46.09 | 5:48.41 | 7:24.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 8:20.00 | |||||||||
- | Wiliam S. Jensen | 2002 | DSQ | 1 hånd v25 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 7:10.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 571 | 30.94 | ||||||
Kolding | 31.33 | |||||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 502 | 32.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.17 | |||||||||
3 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 447 | 33.55 | ||||||
Kolding | 34.63 | |||||||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | 405 | 34.68 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
5 | Signe Christensen | 2001 | 367 | 35.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.66 | |||||||||
6 | Julie Fink | 2001 | 351 | 36.36 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.87 | |||||||||
7 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 344 | 36.61 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.89 | |||||||||
8 | Lærke Wittenberg | 2001 | 267 | 39.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.77 | |||||||||
9 | Katrine Jensen | 2001 | 254 | 40.52 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.73 | |||||||||
10 | Emma Bodum | 2001 | 246 | 40.93 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 243 | 41.10 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 40.46 | |||||||||
12 | Emma Krüger Jensen | 2001 | 190 | 44.60 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Mathilde Bang Madsen | 2001 | 175 | 45.87 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Louise Winsley | 1998 | 152 | 48.08 | ||||||
Kolding | 49.17 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 473 | 32.93 | ||||||
Kolding | 32.92 | |||||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | 451 | 33.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.00 | |||||||||
3 | Cecilie V Jensen | 2002 | 422 | 34.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.21 | |||||||||
4 | Lærke Asmussen | 2003 | 404 | 34.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.14 | |||||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 400 | 34.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.36 | |||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 376 | 35.56 | ||||||
Aarhus Swim | 36.51 | |||||||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | 358 | 36.12 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.93 | |||||||||
8 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 341 | 36.74 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 38.17 | |||||||||
9 | Mia Borgensgaard | 2003 | 339 | 36.80 | ||||||
TST Svømning | 39.48 | |||||||||
10 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 336 | 36.90 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.60 | |||||||||
11 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 335 | 36.94 | ||||||
Kolding | 36.77 | |||||||||
12 | Line Pedersen | 2003 | 317 | 37.64 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
13 | Maja Brinkmann | 2002 | 312 | 37.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.50 | |||||||||
14 | Thienanh Nguyen | 2002 | 299 | 38.37 | ||||||
Kolding | 40.06 | |||||||||
15 | Laura Arentsen | 2003 | 291 | 38.70 | ||||||
Kolding | 39.29 | |||||||||
16 | Selma Rubenius | 2002 | 274 | 39.51 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 42.44 | |||||||||
17 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 271 | 39.66 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.68 | |||||||||
18 | Marie Jæger | 2003 | 264 | 40.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 47.34 | |||||||||
19 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 248 | 40.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 47.41 | |||||||||
20 | Anna Pave Ottosen | 2003 | 240 | 41.29 | ||||||
Delta Svøm | 59.16 | |||||||||
21 | Josephine S. Johansen | 2003 | 233 | 41.67 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.57 | |||||||||
22 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 225 | 42.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 47.47 | |||||||||
23 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 214 | 42.85 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
24 | Julie Madsen | 2002 | 189 | 44.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.80 | |||||||||
25 | Stine Hansen | 2003 | 179 | 45.54 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.59 | |||||||||
26 | Marie Wichmann-Hansen | 2002 | 172 | 46.10 | ||||||
Kolding | 46.25 | |||||||||
27 | Anna Schou | 2003 | 161 | 47.16 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
28 | Nicoline Bech | 2003 | 151 | 48.10 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 50.25 | |||||||||
29 | Zenia Christensen | 2003 | 150 | 48.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 51.51 | |||||||||
30 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 99 | 55.43 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
31 | Cecilie Billesø | 2003 | 95 | 56.11 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 58.92 | |||||||||
- | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Thorsen | 2004 | 379 | 35.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.33 | |||||||||
2 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 358 | 36.12 | ||||||
Kolding | 40.21 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 352 | 36.34 | ||||||
Kolding | 38.57 | |||||||||
4 | Sofie Høvring | 2004 | 349 | 36.43 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.10 | |||||||||
5 | Clara Skrydstrup | 2004 | 324 | 37.36 | ||||||
Aarhus Swim | 38.86 | |||||||||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 302 | 38.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.89 | |||||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | 295 | 38.54 | ||||||
Aarhus Swim | 39.00 | |||||||||
8 | Eva Hjort | 2004 | 293 | 38.63 | ||||||
Aarhus Swim | 40.12 | |||||||||
9 | Ellen Jensen | 2005 | 289 | 38.81 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.22 | |||||||||
10 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 286 | 38.94 | ||||||
Kolding | 39.46 | |||||||||
11 | Sarah Larsen | 2004 | 280 | 39.23 | ||||||
Aarhus Swim | 43.67 | |||||||||
12 | Melanie Petersen | 2004 | 276 | 39.41 | ||||||
Kolding | 40.96 | |||||||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 269 | 39.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.07 | |||||||||
14 | Julie Kann | 2005 | 254 | 40.49 | ||||||
Kolding | 40.01 | |||||||||
15 | Amalie Holst | 2004 | 243 | 41.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 45.06 | |||||||||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 239 | 41.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.44 | |||||||||
17 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 239 | 41.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.71 | |||||||||
18 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 236 | 41.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.17 | |||||||||
19 | Johanne Heilmann | 2005 | 235 | 41.54 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 42.07 | |||||||||
20 | Rebecca Heimer | 2004 | 227 | 42.05 | ||||||
Delta Svøm | 44.68 | |||||||||
21 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 212 | 43.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.29 | |||||||||
22 | Laura Frost Rainer | 2005 | 208 | 43.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 43.75 | |||||||||
23 | Filippa Eiler | 2005 | 201 | 43.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 49.52 | |||||||||
24 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 200 | 43.87 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 47.29 | |||||||||
25 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 193 | 44.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.35 | |||||||||
26 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 190 | 44.58 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 43.32 | |||||||||
27 | Josefine Høgh | 2005 | 183 | 45.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.15 | |||||||||
28 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 175 | 45.83 | ||||||
Kolding | 46.50 | |||||||||
29 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 159 | 47.33 | ||||||
Delta Svøm | 46.03 | |||||||||
30 | Mie Asmussen | 2005 | 156 | 47.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.29 | |||||||||
31 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 142 | 49.09 | ||||||
Kolding | 53.96 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 226 | 42.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.07 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 210 | 43.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.58 | |||||||||
3 | Karoline Anthonsen | 2006 | 195 | 44.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.17 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 166 | 46.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.70 | |||||||||
5 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 166 | 46.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.62 | |||||||||
6 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 156 | 47.67 | ||||||
Kolding | 46.56 | |||||||||
7 | Ane Christensen | 2006 | 148 | 48.50 | ||||||
Kolding | 50.31 | |||||||||
8 | Laura Toftgaard | 2007 | 139 | 49.53 | ||||||
Kolding | 46.25 | |||||||||
9 | Laura M R Graversen | 2007 | 117 | 52.46 | ||||||
Kolding | 52.58 | |||||||||
10 | Ida Thomsen | 2006 | 111 | 53.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.18 | |||||||||
11 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 109 | 53.70 | ||||||
Kolding | 1:00.68 | |||||||||
12 | Sarah Laursen | 2007 | 101 | 55.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.45 | |||||||||
13 | Andrea Højbjerg | 2007 | 94 | 56.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.52 | |||||||||
14 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 88 | 57.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.74 | |||||||||
15 | Simone Heilmann | 2007 | 87 | 57.75 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Ida Damsbo | 2006 | 65 | 1:03.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Agnes Wissing | 2007 | DNS | |||||||
Kolding | ||||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | 55.69 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Christensen | 2008 | 66 | 1:03.51 | ||||||
Kolding | 1:06.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 406 | 29.99 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.49 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | 441 | 29.19 | ||||||
Kolding | 30.06 | |||||||||
2 | Lukas Jeppesen | 2001 | 380 | 30.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.91 | |||||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 344 | 31.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.02 | |||||||||
4 | Jannick Hagensen | 2001 | 328 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.13 | |||||||||
5 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 300 | 33.16 | ||||||
Kolding | 34.27 | |||||||||
6 | William Lolk | 2001 | 263 | 34.66 | ||||||
Kolding | 36.08 | |||||||||
7 | Oliver Salby | 2001 | 243 | 35.56 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 40.49 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 332 | 32.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.61 | |||||||||
2 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 319 | 32.49 | ||||||
Aarhus Swim | 33.29 | |||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 311 | 32.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.09 | |||||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 295 | 33.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.59 | |||||||||
5 | Hjalte Andersen | 2002 | 256 | 34.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 35.96 | |||||||||
6 | Simon Bergendorff | 2002 | 239 | 35.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.11 | |||||||||
7 | Michael Elliks | 2002 | 204 | 37.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.34 | |||||||||
8 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | 193 | 38.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.42 | |||||||||
9 | Christian Lorey | 2003 | 189 | 38.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.76 | |||||||||
10 | Niels Døssing | 2003 | 188 | 38.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 41.11 | |||||||||
11 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 186 | 38.89 | ||||||
Aarhus Swim | 39.98 | |||||||||
12 | Casper Fink | 2003 | 180 | 39.35 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.40 | |||||||||
13 | Jimmy Grønhøj Nielsen | 2003 | 176 | 39.59 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 38.83 | |||||||||
14 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 148 | 41.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 43.96 | |||||||||
15 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 141 | 42.62 | ||||||
Kolding | 44.30 | |||||||||
16 | Anders Olesen | 2003 | 130 | 43.84 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.53 | |||||||||
17 | Frederik Peter L. Thomsen | 2003 | 113 | 45.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 50.08 | |||||||||
18 | Jens Nielsen | 2003 | 78 | 51.89 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 55.24 | |||||||||
- | Frederik Zachariassen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.89 | |||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 48.80 | |||||||||
- | Mikkel Langkjær | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 230 | 36.24 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 34.85 | |||||||||
2 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 195 | 38.26 | ||||||
Aarhus Swim | 39.64 | |||||||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | 187 | 38.83 | ||||||
Aarhus Swim | 40.25 | |||||||||
4 | Ciano Kristensen | 2004 | 177 | 39.54 | ||||||
Aarhus Swim | 38.84 | |||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 169 | 40.12 | ||||||
Kolding | 41.52 | |||||||||
6 | Nicholas Simson | 2005 | 169 | 40.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.00 | |||||||||
7 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 168 | 40.26 | ||||||
Kolding | 40.52 | |||||||||
8 | Casper Friis Bossen | 2004 | 149 | 41.84 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 42.70 | |||||||||
9 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 149 | 41.86 | ||||||
Kolding | 47.83 | |||||||||
10 | Alex Baes Maidens | 2004 | 145 | 42.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 48.44 | |||||||||
11 | Grigory Selivanov | 2004 | 141 | 42.69 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 51.49 | |||||||||
12 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 140 | 42.78 | ||||||
Delta Svøm | 47.37 | |||||||||
13 | Frederik Kjølby | 2004 | 139 | 42.86 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.20 | |||||||||
14 | Max Venborg Kromann | 2005 | 138 | 42.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.22 | |||||||||
15 | Juka Nedergaard | 2004 | 135 | 43.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.01 | |||||||||
16 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 133 | 43.43 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.12 | |||||||||
17 | Thor Majgård | 2005 | 124 | 44.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.47 | |||||||||
18 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | 124 | 44.54 | ||||||
Kolding | 48.79 | |||||||||
19 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 122 | 44.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 119 | 45.08 | ||||||
Delta Svøm | 47.16 | |||||||||
21 | Bertram Krak | 2004 | 118 | 45.26 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.49 | |||||||||
22 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 109 | 46.48 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.36 | |||||||||
23 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 107 | 46.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 52.82 | |||||||||
24 | Oliver Winther | 2004 | 104 | 47.21 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Marcus Christiansen | 2005 | 94 | 48.79 | ||||||
Kolding | ||||||||||
26 | Zacharias Kloster | 2004 | 80 | 51.54 | ||||||
Kolding | 53.79 | |||||||||
27 | Sofus Funder | 2005 | 70 | 53.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.42 | |||||||||
28 | Simon Hülsen | 2005 | 56 | 57.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:00.95 | |||||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | DNS | |||||||
Kolding | 53.55 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 120 | 45.01 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.64 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 108 | 46.57 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 94 | 48.71 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 50.62 | |||||||||
4 | Mikkel Rey | 2006 | 89 | 49.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 52.89 | |||||||||
5 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 87 | 49.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.91 | |||||||||
6 | Elliott Mitaine | 2006 | 72 | 53.27 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Bank Hansen | 2006 | 69 | 54.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 57.72 | |||||||||
8 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 63 | 55.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.04 | |||||||||
9 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 61 | 56.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.09 | |||||||||
10 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 57 | 57.72 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:04.23 | |||||||||
11 | Moritz Hartmann | 2007 | 56 | 57.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 55.73 | |||||||||
12 | Simon Juel | 2006 | 53 | 59.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 57.81 | |||||||||
13 | Mads Krogsgaard Juhl | 2006 | 48 | 1:01.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Nikolaj Højby Petersen | 2007 | 46 | 1:02.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Christian Roed | 2006 | 45 | 1:02.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.87 | |||||||||
- | Martin Christensen | 2006 | DSQ | brysttag v25 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 55.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | 557 | 28.23 | ||||||
Kolding | 28.40 | |||||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 500 | 29.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.22 | |||||||||
3 | Liselotte Baxter | 1998 | 437 | 30.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.04 | |||||||||
4 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 434 | 30.69 | ||||||
Kolding | 29.64 | |||||||||
5 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 405 | 31.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.20 | |||||||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | 378 | 32.13 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
7 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 369 | 32.39 | ||||||
Kolding | 33.59 | |||||||||
8 | Katrine Jensen | 2001 | 321 | 33.92 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.97 | |||||||||
9 | Maja Nielsen | 2001 | 321 | 33.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.49 | |||||||||
10 | Emma Bodum | 2001 | 318 | 34.04 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Anna Vestergaard | 2001 | 314 | 34.19 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
12 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 312 | 34.25 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.15 | |||||||||
13 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 297 | 34.81 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.81 | |||||||||
14 | Lærke Wittenberg | 2001 | 294 | 34.95 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.78 | |||||||||
15 | Katrine Christensen | 1996 | 266 | 36.11 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 34.50 | |||||||||
16 | Emma Krüger Jensen | 2001 | 240 | 37.38 | ||||||
Delta Svøm | 37.07 | |||||||||
17 | Mathilde Bang Madsen | 2001 | 222 | 38.38 | ||||||
Delta Svøm | 41.63 | |||||||||
18 | Louise Winsley | 1998 | 200 | 39.73 | ||||||
Kolding | 39.61 | |||||||||
- | Sif Salomonsen | 2000 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.68 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 598 | 27.57 | ||||||
Aarhus Swim | 28.34 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 514 | 29.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.90 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 460 | 30.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.04 | |||||||||
4 | Johanne S. Christensen | 2002 | 456 | 30.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.85 | |||||||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 425 | 30.90 | ||||||
Aarhus Swim | 31.33 | |||||||||
6 | Louise Jensen | 2003 | 423 | 30.94 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.51 | |||||||||
7 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 419 | 31.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 31.67 | |||||||||
8 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 417 | 31.09 | ||||||
Kolding | 32.28 | |||||||||
8 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 417 | 31.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.24 | |||||||||
10 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 414 | 31.17 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.79 | |||||||||
11 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 414 | 31.18 | ||||||
Aarhus Swim | 30.54 | |||||||||
12 | Maja Brinkmann | 2002 | 401 | 31.49 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.28 | |||||||||
13 | Katrine Mols | 2003 | 377 | 32.15 | ||||||
Aarhus Swim | 31.87 | |||||||||
14 | Julia Harpøth | 2002 | 374 | 32.23 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.38 | |||||||||
15 | Pernille Christensen | 2003 | 355 | 32.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.31 | |||||||||
16 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 349 | 32.98 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
17 | Line Pedersen | 2003 | 340 | 33.29 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
18 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 339 | 33.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.91 | |||||||||
19 | Josephine S. Johansen | 2003 | 336 | 33.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.11 | |||||||||
20 | Laura Arentsen | 2003 | 335 | 33.44 | ||||||
Kolding | 33.04 | |||||||||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 334 | 33.47 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
22 | Selma Rubenius | 2002 | 333 | 33.51 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.58 | |||||||||
23 | Sofie Sjøgren | 2002 | 328 | 33.68 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.96 | |||||||||
24 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 327 | 33.70 | ||||||
Kolding | 34.73 | |||||||||
25 | Pipaluk Selbo | 2003 | 327 | 33.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.35 | |||||||||
26 | Sara Bundgaard | 2003 | 324 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.15 | |||||||||
27 | Mille Winther | 2003 | 314 | 34.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.38 | |||||||||
28 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 312 | 34.26 | ||||||
Aarhus Swim | 34.67 | |||||||||
29 | Thienanh Nguyen | 2002 | 308 | 34.40 | ||||||
Kolding | 35.06 | |||||||||
30 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 294 | 34.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
31 | Sara Farag | 2003 | 292 | 35.03 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.15 | |||||||||
32 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 290 | 35.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.87 | |||||||||
33 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 272 | 35.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.90 | |||||||||
34 | Emma Jensen | 2003 | 266 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.15 | |||||||||
35 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 254 | 36.68 | ||||||
Kolding | 37.15 | |||||||||
36 | Emilie Glinvad | 2003 | 224 | 38.25 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
37 | Julie Madsen | 2002 | 209 | 39.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.93 | |||||||||
38 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 209 | 39.16 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
39 | Nicoline Bech | 2003 | 199 | 39.76 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.47 | |||||||||
40 | Marie Wichmann-Hansen | 2002 | 198 | 39.86 | ||||||
Kolding | 40.42 | |||||||||
41 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 179 | 41.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.60 | |||||||||
42 | Zenia Christensen | 2003 | 160 | 42.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.41 | |||||||||
43 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 127 | 46.13 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.25 | |||||||||
44 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 97 | 50.56 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
45 | Cecilie Billesø | 2003 | 84 | 52.88 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 50.43 | |||||||||
46 | Camilla Marie B. Andersen | 2002 | 68 | 56.88 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Anna Pave Ottosen | 2003 | DNS | |||||||
Delta Svøm | 50.04 | |||||||||
- | Clara Westergaard | 2003 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Frida Svendsen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 446 | 30.41 | ||||||
Kolding | 30.63 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 423 | 30.95 | ||||||
Kolding | 31.78 | |||||||||
3 | Sofie Høvring | 2004 | 419 | 31.05 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.94 | |||||||||
4 | Emma Thorsen | 2004 | 394 | 31.69 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.28 | |||||||||
5 | Nønne Christensen | 2004 | 383 | 32.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.93 | |||||||||
6 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 376 | 32.19 | ||||||
Kolding | 32.27 | |||||||||
7 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 367 | 32.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.72 | |||||||||
8 | Frida Saks Justesen | 2004 | 351 | 32.93 | ||||||
Aarhus Swim | 34.53 | |||||||||
9 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 347 | 33.06 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.37 | |||||||||
10 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 346 | 33.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.38 | |||||||||
11 | Clara Skrydstrup | 2004 | 344 | 33.15 | ||||||
Aarhus Swim | 34.75 | |||||||||
12 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 341 | 33.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
13 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 326 | 33.76 | ||||||
Aarhus Swim | 34.02 | |||||||||
13 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 326 | 33.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 34.59 | |||||||||
15 | Sarah Larsen | 2004 | 320 | 33.97 | ||||||
Aarhus Swim | 37.16 | |||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 313 | 34.21 | ||||||
Aarhus Swim | 34.60 | |||||||||
17 | Melanie Petersen | 2004 | 312 | 34.25 | ||||||
Kolding | 34.52 | |||||||||
18 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 308 | 34.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.53 | |||||||||
19 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 306 | 34.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.61 | |||||||||
20 | Karoline Kristensen | 2004 | 297 | 34.81 | ||||||
Delta Svøm | 35.68 | |||||||||
21 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 291 | 35.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.83 | |||||||||
22 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 282 | 35.43 | ||||||
Kolding | 36.24 | |||||||||
23 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 278 | 35.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.81 | |||||||||
24 | Lea Winther | 2004 | 272 | 35.84 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.89 | |||||||||
25 | Filippa Eiler | 2005 | 257 | 36.51 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.20 | |||||||||
26 | Karla Kristensen | 2005 | 252 | 36.78 | ||||||
Kolding | 36.72 | |||||||||
27 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 250 | 36.87 | ||||||
Kolding | 36.85 | |||||||||
28 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 248 | 36.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.39 | |||||||||
29 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 247 | 37.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.79 | |||||||||
30 | Flora Rubenius | 2005 | 247 | 37.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.43 | |||||||||
31 | Julie Kann | 2005 | 234 | 37.69 | ||||||
Kolding | 38.67 | |||||||||
32 | Emma Phaff Steen | 2005 | 232 | 37.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.63 | |||||||||
33 | Laura Frost Rainer | 2005 | 222 | 38.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.69 | |||||||||
34 | Amalie Holst | 2004 | 219 | 38.53 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.30 | |||||||||
35 | Rose Simon | 2004 | 219 | 38.55 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.98 | |||||||||
36 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 217 | 38.64 | ||||||
Kolding | 44.18 | |||||||||
37 | Frederikke Riber | 2005 | 180 | 41.09 | ||||||
Delta Svøm | 42.08 | |||||||||
38 | Katrine Anthonsen | 2005 | 174 | 41.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.13 | |||||||||
39 | Victoria Richards | 2005 | 173 | 41.67 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
40 | Emma Jensen | 2004 | 171 | 41.79 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
41 | Silke Matthiesen | 2005 | 129 | 45.93 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 51.31 | |||||||||
42 | Silje Nygaard Pedersen | 2004 | 115 | 47.68 | ||||||
Delta Svøm | 46.43 | |||||||||
- | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DNS | |||||||
Delta Svøm | 45.60 | |||||||||
- | Kirstine Jørgensen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.06 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | 194 | 40.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.22 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 189 | 40.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.98 | |||||||||
3 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 187 | 40.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.80 | |||||||||
4 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 187 | 40.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.09 | |||||||||
5 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 185 | 40.73 | ||||||
Kolding | 40.23 | |||||||||
6 | Laura Toftgaard | 2007 | 149 | 43.78 | ||||||
Kolding | 40.28 | |||||||||
7 | Frida Høj Foldager | 2006 | 143 | 44.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.25 | |||||||||
8 | Frida M R Graversen | 2007 | 143 | 44.39 | ||||||
Kolding | 46.51 | |||||||||
9 | Laura M R Graversen | 2007 | 138 | 44.87 | ||||||
Kolding | 49.27 | |||||||||
10 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 136 | 45.14 | ||||||
Kolding | 53.18 | |||||||||
11 | Ida Thomsen | 2006 | 128 | 46.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.35 | |||||||||
12 | Lærke Jervelund | 2007 | 123 | 46.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 49.48 | |||||||||
13 | Ida Damsbo | 2006 | 114 | 47.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Andrea Højbjerg | 2007 | 84 | 52.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.20 | |||||||||
15 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 80 | 53.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.77 | |||||||||
16 | Simone Heilmann | 2007 | 76 | 54.75 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | 43.28 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Christensen | 2008 | 86 | 52.65 | ||||||
Kolding | 1:01.41 | |||||||||
2 | Astrid Hartmann | 2008 | 57 | 1:00.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 500 | 25.52 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 25.04 | |||||||||
2 | Mads Juul | 1997 | 448 | 26.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.11 | |||||||||
3 | Lau Lindquist | 1999 | 409 | 27.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.26 | |||||||||
4 | Andreas Norup | 1999 | 346 | 28.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.42 | |||||||||
5 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 345 | 28.88 | ||||||
Kolding | 28.62 | |||||||||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 342 | 28.95 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.04 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 432 | 26.80 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 27.94 | |||||||||
2 | Jannick Hagensen | 2001 | 404 | 27.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 28.21 | |||||||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 400 | 27.48 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
4 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 390 | 27.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.10 | |||||||||
5 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 383 | 27.89 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 29.19 | |||||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2000 | 381 | 27.94 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 28.39 | |||||||||
7 | Carl Terp Larsen | 2001 | 367 | 28.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.13 | |||||||||
8 | Christopher Ohm | 2001 | 360 | 28.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.37 | |||||||||
9 | Jakob Lund | 2001 | 353 | 28.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
10 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 340 | 29.02 | ||||||
Kolding | 29.13 | |||||||||
11 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 332 | 29.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.54 | |||||||||
12 | Jens Jacob E. Petersen | 2001 | 330 | 29.31 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 29.37 | |||||||||
13 | Oliver Salby | 2001 | 329 | 29.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 29.88 | |||||||||
14 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 324 | 29.47 | ||||||
Kolding | 29.35 | |||||||||
15 | William Lolk | 2001 | 313 | 29.82 | ||||||
Kolding | 30.22 | |||||||||
16 | Amin Nedergaard | 2001 | 257 | 31.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.56 | |||||||||
17 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 217 | 33.67 | ||||||
Delta Svøm | 35.21 | |||||||||
18 | Niklas Pedersen | 2001 | 167 | 36.74 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 48.23 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 398 | 27.53 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 384 | 27.85 | ||||||
Aarhus Swim | 28.66 | |||||||||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 384 | 27.86 | ||||||
Aarhus Swim | 27.89 | |||||||||
4 | William Svarer | 2002 | 371 | 28.19 | ||||||
Kolding | 28.06 | |||||||||
5 | Andreas Kronborg | 2002 | 355 | 28.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.54 | |||||||||
6 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 354 | 28.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.58 | |||||||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 349 | 28.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.00 | |||||||||
8 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 330 | 29.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.63 | |||||||||
9 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 327 | 29.39 | ||||||
Aarhus Swim | 29.62 | |||||||||
10 | Joshua Dannevang | 2002 | 326 | 29.41 | ||||||
Kolding | 29.53 | |||||||||
11 | Simon Bergendorff | 2002 | 314 | 29.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.03 | |||||||||
12 | Michael Elliks | 2002 | 305 | 30.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.16 | |||||||||
13 | Hjalte Andersen | 2002 | 298 | 30.33 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 30.76 | |||||||||
14 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | 278 | 31.03 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.59 | |||||||||
15 | Markus Toft | 2003 | 259 | 31.75 | ||||||
TST Svømning | 33.64 | |||||||||
16 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 254 | 31.95 | ||||||
Kolding | 33.00 | |||||||||
17 | Frederik Zachariassen | 2002 | 254 | 31.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.72 | |||||||||
18 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 248 | 32.23 | ||||||
Aarhus Swim | 33.00 | |||||||||
19 | Sophus Lund Øe | 2003 | 231 | 33.01 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
20 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 227 | 33.17 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 33.92 | |||||||||
21 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 225 | 33.30 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.01 | |||||||||
22 | Niels Døssing | 2003 | 218 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.17 | |||||||||
23 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 215 | 33.78 | ||||||
Aarhus Swim | 34.11 | |||||||||
24 | Christian Lorey | 2003 | 214 | 33.87 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.09 | |||||||||
25 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 183 | 35.65 | ||||||
Kolding | 35.78 | |||||||||
26 | Mikkel Langkjær | 2002 | 174 | 36.29 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.02 | |||||||||
27 | Frederik Peter L. Thomsen | 2003 | 172 | 36.42 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 42.39 | |||||||||
28 | Anders Olesen | 2003 | 165 | 36.92 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.10 | |||||||||
29 | Frederik Friis Lange | 2002 | 142 | 38.77 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
30 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 139 | 39.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Casper van Den Berg | 2002 | 136 | 39.33 | ||||||
Delta Svøm | 39.35 | |||||||||
32 | Mads Schønfeldt | 2003 | 94 | 44.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.85 | |||||||||
33 | Jens Nielsen | 2003 | 92 | 44.81 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 45.61 | |||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 38.83 | |||||||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | DNS | |||||||
Kolding | 35.30 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 309 | 29.96 | ||||||
Aarhus Swim | 31.71 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 303 | 30.16 | ||||||
Aarhus Swim | 31.09 | |||||||||
3 | Nicholas Simson | 2005 | 236 | 32.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.41 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 235 | 32.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.61 | |||||||||
5 | Emil Neumann | 2004 | 234 | 32.87 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.70 | |||||||||
6 | Mads Iversen | 2004 | 227 | 33.17 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 33.44 | |||||||||
7 | Ciano Kristensen | 2004 | 227 | 33.21 | ||||||
Aarhus Swim | 32.70 | |||||||||
8 | Lucas Rosenborg | 2004 | 204 | 34.39 | ||||||
Aarhus Swim | 35.94 | |||||||||
9 | Alex Baes Maidens | 2004 | 188 | 35.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.19 | |||||||||
10 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 187 | 35.39 | ||||||
Kolding | 35.39 | |||||||||
11 | Grigory Selivanov | 2004 | 182 | 35.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.99 | |||||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | 175 | 36.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.24 | |||||||||
13 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 174 | 36.25 | ||||||
Delta Svøm | 35.61 | |||||||||
14 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | 174 | 36.28 | ||||||
Kolding | 36.88 | |||||||||
15 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 171 | 36.49 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.90 | |||||||||
16 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 169 | 36.63 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.27 | |||||||||
17 | Thor Majgård | 2005 | 158 | 37.41 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 39.56 | |||||||||
18 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 157 | 37.55 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Casper Friis Bossen | 2004 | 155 | 37.70 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 36.95 | |||||||||
20 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 153 | 37.80 | ||||||
Kolding | 37.00 | |||||||||
20 | Bertram Krak | 2004 | 153 | 37.80 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.40 | |||||||||
22 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 153 | 37.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.20 | |||||||||
23 | Zacharias Kloster | 2004 | 136 | 39.35 | ||||||
Kolding | 46.36 | |||||||||
24 | Kasper Hansen | 2004 | 128 | 40.17 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
25 | Oliver Winther | 2004 | 115 | 41.66 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
26 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 110 | 42.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.94 | |||||||||
27 | Sofus Funder | 2005 | 102 | 43.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.07 | |||||||||
28 | Simon Hülsen | 2005 | 66 | 50.06 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 54.01 | |||||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DNS | |||||||
Kolding | 46.20 | |||||||||
- | Marcus Christiansen | 2005 | DNS | |||||||
Kolding | 46.28 | |||||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | DNS | |||||||
Kolding | 40.67 | |||||||||
- | Benjamin Dahl Kristensen | 2005 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.16 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 174 | 36.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.69 | |||||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | 147 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.52 | |||||||||
3 | Emil Winther | 2006 | 134 | 39.59 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.75 | |||||||||
4 | Christian N. Christensen | 2006 | 123 | 40.67 | ||||||
Kolding | 43.90 | |||||||||
5 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 115 | 41.58 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.07 | |||||||||
6 | Martin Christensen | 2006 | 97 | 44.02 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 45.95 | |||||||||
7 | Mikkel Rey | 2006 | 94 | 44.42 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.04 | |||||||||
8 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 94 | 44.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.34 | |||||||||
9 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 93 | 44.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Casper Batz | 2006 | 90 | 45.18 | ||||||
Kolding | 49.70 | |||||||||
11 | Anders Bank Hansen | 2006 | 82 | 46.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.57 | |||||||||
12 | Simon Juel | 2006 | 66 | 50.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.27 | |||||||||
13 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 65 | 50.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 58.78 | |||||||||
14 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 63 | 50.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.66 | |||||||||
15 | Mads Krogsgaard Juhl | 2006 | 62 | 50.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Christian Roed | 2006 | 61 | 51.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.17 | |||||||||
17 | Moritz Hartmann | 2007 | 61 | 51.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.80 | |||||||||
18 | Elliott Mitaine | 2006 | 53 | 53.80 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Emil Schwartz | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.50 | |||||||||
- | Nikolaj Højby Petersen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 522 | 1:08.46 | 2:22.84 | 3:38.33 | 4:54.50 | 19:02.19 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 19:53.81 | 6:10.77 | 7:27.72 | 8:45.13 | 10:02.38 | |||||
11:20.13 | 12:37.40 | 13:54.62 | 15:12.04 | |||||||
16:29.43 | 17:47.28 | |||||||||
2 | Lærke Høgsted | 2003 | 493 | 1:09.47 | 2:24.91 | 3:41.49 | 4:58.35 | 19:23.92 | ||
Svømmeklubben S 68 | 20:02.37 | 6:15.94 | 7:33.70 | 8:51.02 | 10:10.21 | |||||
11:29.26 | 12:48.35 | 14:07.52 | 15:26.95 | |||||||
16:46.92 | 18:06.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Patrick Strandlyst | 1997 | 436 | 1:07.11 | 2:19.87 | 3:34.62 | 4:50.24 | 18:40.41 | ||
Svømmeklubben Opnør | 18:34.05 | 6:06.36 | 7:21.54 | 8:37.47 | 9:53.80 | |||||
11:09.62 | 12:25.47 | 13:41.06 | 14:56.93 | |||||||
16:12.80 | 17:28.73 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | 512 | 1:06.55 | 2:17.03 | 3:27.43 | 4:38.65 | 17:42.51 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 18:32.85 | 5:49.41 | 7:00.22 | 8:11.70 | 9:23.42 | |||||
10:35.85 | 11:47.76 | 12:59.84 | 14:11.93 | |||||||
15:22.78 | 16:33.35 | |||||||||
2 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 467 | 1:05.85 | 2:16.96 | 3:28.92 | 4:40.46 | 18:15.21 | ||
Svømmeklubben Opnør | 18:28.31 | 5:53.84 | 7:07.19 | 8:21.23 | 9:34.78 | |||||
10:49.34 | 12:04.12 | 13:19.12 | 14:32.95 | |||||||
15:47.98 | 17:02.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | 496 | 30.79 | ||||||
Kolding | 32.20 | |||||||||
2 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 387 | 33.44 | ||||||
Kolding | 33.56 | |||||||||
3 | Liselotte Baxter | 1998 | 379 | 33.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.46 | |||||||||
4 | Maja Nielsen | 2001 | 240 | 39.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.07 | |||||||||
5 | Anna Vestergaard | 2001 | 210 | 40.98 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 40.04 | |||||||||
6 | Emma Bodum | 2001 | 208 | 41.12 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Katrine Christensen | 1996 | 189 | 42.45 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 41.19 | |||||||||
8 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 145 | 46.32 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 52.71 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 539 | 29.94 | ||||||
Aarhus Swim | 30.69 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 472 | 31.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.72 | |||||||||
3 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 416 | 32.65 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.25 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 369 | 33.96 | ||||||
TST Svømning | 34.37 | |||||||||
5 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 357 | 34.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.68 | |||||||||
6 | Cecilie Batz | 2003 | 344 | 34.78 | ||||||
Kolding | 40.48 | |||||||||
7 | Katrine Mols | 2003 | 339 | 34.94 | ||||||
Aarhus Swim | 36.72 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 332 | 35.19 | ||||||
Aarhus Swim | 36.91 | |||||||||
9 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 318 | 35.71 | ||||||
Aarhus Swim | 37.27 | |||||||||
10 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 311 | 35.95 | ||||||
Aarhus Swim | 36.45 | |||||||||
11 | Pipaluk Selbo | 2003 | 305 | 36.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.26 | |||||||||
12 | Cecilie V Jensen | 2002 | 295 | 36.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.15 | |||||||||
13 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 294 | 36.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.72 | |||||||||
14 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 292 | 36.73 | ||||||
Kolding | 35.96 | |||||||||
15 | Sofie Sjøgren | 2002 | 291 | 36.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 40.81 | |||||||||
16 | Isabella Rosenberg | 2003 | 281 | 37.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.17 | |||||||||
17 | Julia Harpøth | 2002 | 279 | 37.31 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.21 | |||||||||
18 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 268 | 37.79 | ||||||
Kolding | 38.68 | |||||||||
19 | Pernille Christensen | 2003 | 255 | 38.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.53 | |||||||||
20 | Sara Farag | 2003 | 251 | 38.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.03 | |||||||||
21 | Laura Arentsen | 2003 | 248 | 38.80 | ||||||
Kolding | 46.94 | |||||||||
22 | Line Pedersen | 2003 | 242 | 39.09 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
23 | Marie Jæger | 2003 | 235 | 39.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 45.77 | |||||||||
24 | Selma Rubenius | 2002 | 218 | 40.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 40.38 | |||||||||
25 | Maja Brinkmann | 2002 | 218 | 40.50 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
26 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 216 | 40.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.19 | |||||||||
27 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 215 | 40.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.32 | |||||||||
28 | Mille Winther | 2003 | 207 | 41.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.40 | |||||||||
29 | Caroline Sørensen | 2003 | 206 | 41.28 | ||||||
Aarhus Swim | 44.09 | |||||||||
30 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 200 | 41.64 | ||||||
Aarhus Swim | 48.82 | |||||||||
31 | Marie Primdahl | 2003 | 179 | 43.19 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
32 | Anna Pave Ottosen | 2003 | 161 | 44.73 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
33 | Emma Jensen | 2003 | 159 | 45.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.71 | |||||||||
34 | Nicoline Bech | 2003 | 124 | 48.86 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 48.79 | |||||||||
35 | Emilie Glinvad | 2003 | 122 | 49.12 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 49.77 | |||||||||
36 | Iben Sørensen | 2003 | 120 | 49.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Stine Hansen | 2003 | 114 | 50.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 47.41 | |||||||||
38 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 108 | 51.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.52 | |||||||||
39 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 86 | 55.10 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 54.37 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 438 | 32.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.65 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 393 | 33.26 | ||||||
Kolding | 32.88 | |||||||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | 351 | 34.55 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.81 | |||||||||
4 | Clara Skrydstrup | 2004 | 350 | 34.59 | ||||||
Aarhus Swim | 34.74 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 332 | 35.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.90 | |||||||||
6 | Eva Hjort | 2004 | 319 | 35.65 | ||||||
Aarhus Swim | 35.77 | |||||||||
7 | Frida Saks Justesen | 2004 | 305 | 36.21 | ||||||
Aarhus Swim | 38.66 | |||||||||
8 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 296 | 36.56 | ||||||
Kolding | 36.31 | |||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 284 | 37.05 | ||||||
Aarhus Swim | 37.19 | |||||||||
10 | Nønne Christensen | 2004 | 276 | 37.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.41 | |||||||||
11 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 256 | 38.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.26 | |||||||||
12 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 248 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 45.08 | |||||||||
13 | Ellen Jensen | 2005 | 231 | 39.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.16 | |||||||||
14 | Karoline Kristensen | 2004 | 218 | 40.50 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 215 | 40.64 | ||||||
Kolding | 42.44 | |||||||||
16 | Karla Kristensen | 2005 | 213 | 40.81 | ||||||
Kolding | 45.32 | |||||||||
17 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 211 | 40.95 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 43.72 | |||||||||
18 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 205 | 41.32 | ||||||
Aarhus Swim | 41.11 | |||||||||
19 | Flora Rubenius | 2005 | 190 | 42.39 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.38 | |||||||||
20 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 185 | 42.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 49.67 | |||||||||
21 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 165 | 44.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.99 | |||||||||
22 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 161 | 44.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.17 | |||||||||
23 | Filippa Eiler | 2005 | 154 | 45.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 56.01 | |||||||||
24 | Laura Frost Rainer | 2005 | 153 | 45.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.68 | |||||||||
25 | Emma Phaff Steen | 2005 | 152 | 45.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.25 | |||||||||
26 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 142 | 46.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.86 | |||||||||
27 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 135 | 47.47 | ||||||
Kolding | 52.66 | |||||||||
28 | Josefine Høgh | 2005 | 132 | 47.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.08 | |||||||||
29 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 131 | 47.93 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.13 | |||||||||
30 | Victoria Richards | 2005 | 115 | 50.02 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 98 | 52.71 | ||||||
Kolding | 54.97 | |||||||||
- | Julie Kann | 2005 | DNS | |||||||
Kolding | 53.54 | |||||||||
- | Emilia C. R. Olsen | 2004 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.70 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 199 | 41.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 43.82 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 157 | 45.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.79 | |||||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | 157 | 45.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.82 | |||||||||
4 | Karoline Anthonsen | 2006 | 146 | 46.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.94 | |||||||||
5 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 139 | 47.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.34 | |||||||||
6 | Laura Toftgaard | 2007 | 116 | 49.86 | ||||||
Kolding | 47.31 | |||||||||
7 | Frida M R Graversen | 2007 | 93 | 53.66 | ||||||
Kolding | 48.50 | |||||||||
8 | Sarah Laursen | 2007 | 60 | 1:02.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.25 | |||||||||
9 | Andrea Højbjerg | 2007 | 59 | 1:02.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.32 | |||||||||
10 | Lærke Jervelund | 2007 | 56 | 1:03.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.56 | |||||||||
- | Agnes Wissing | 2007 | DNS | |||||||
Kolding | ||||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | 53.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 433 | 28.81 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.49 | |||||||||
2 | Lau Lindquist | 1999 | 419 | 29.11 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.85 | |||||||||
3 | Morten Baxter | 1996 | 415 | 29.22 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.09 | |||||||||
4 | Patrick Strandlyst | 1997 | 370 | 30.36 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 31.17 | |||||||||
5 | Mads Juul | 1997 | 348 | 30.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.86 | |||||||||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 234 | 35.37 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | 463 | 28.17 | ||||||
Kolding | 27.73 | |||||||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | 380 | 30.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.65 | |||||||||
3 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 359 | 30.66 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 30.68 | |||||||||
4 | Jannick Hagensen | 2001 | 349 | 30.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 31.69 | |||||||||
5 | Lukas Jeppesen | 2001 | 347 | 31.00 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.02 | |||||||||
6 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 330 | 31.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.84 | |||||||||
7 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 329 | 31.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.49 | |||||||||
8 | Amin Nedergaard | 2001 | 286 | 33.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.86 | |||||||||
9 | Jens Jacob E. Petersen | 2001 | 281 | 33.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.59 | |||||||||
10 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 238 | 35.17 | ||||||
Kolding | 37.86 | |||||||||
- | William Lolk | 2001 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Kolding | 35.71 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 370 | 30.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.78 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 359 | 30.65 | ||||||
Aarhus Swim | 32.12 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 350 | 30.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.23 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 343 | 31.14 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
5 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 333 | 31.45 | ||||||
Aarhus Swim | 34.48 | |||||||||
6 | William Svarer | 2002 | 330 | 31.54 | ||||||
Kolding | 30.80 | |||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 322 | 31.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.75 | |||||||||
8 | Andreas Kronborg | 2002 | 321 | 31.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.77 | |||||||||
9 | Joshua Dannevang | 2002 | 306 | 32.33 | ||||||
Kolding | 32.89 | |||||||||
10 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 304 | 32.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.45 | |||||||||
11 | Michael Elliks | 2002 | 291 | 32.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.18 | |||||||||
12 | Simon Bergendorff | 2002 | 287 | 33.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.50 | |||||||||
13 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 283 | 33.20 | ||||||
Aarhus Swim | 34.33 | |||||||||
14 | William Ohrt | 2002 | 252 | 34.49 | ||||||
Kolding | 35.59 | |||||||||
15 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 213 | 36.48 | ||||||
Aarhus Swim | 37.28 | |||||||||
16 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | 202 | 37.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.79 | |||||||||
17 | Christian Lorey | 2003 | 192 | 37.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.11 | |||||||||
18 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 186 | 38.17 | ||||||
Aarhus Swim | 40.06 | |||||||||
19 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 181 | 38.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 40.88 | |||||||||
20 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 180 | 38.58 | ||||||
Kolding | 42.00 | |||||||||
21 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 175 | 38.96 | ||||||
Kolding | 40.20 | |||||||||
22 | Markus Toft | 2003 | 171 | 39.25 | ||||||
TST Svømning | 38.10 | |||||||||
23 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 170 | 39.35 | ||||||
Kolding | 48.46 | |||||||||
24 | Hjalte Andersen | 2002 | 167 | 39.57 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 39.93 | |||||||||
25 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 145 | 41.43 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 42.19 | |||||||||
26 | Anders Olesen | 2003 | 145 | 41.44 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 42.44 | |||||||||
27 | Jimmy Grønhøj Nielsen | 2003 | 143 | 41.68 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 41.04 | |||||||||
28 | Niels Døssing | 2003 | 138 | 42.11 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 42.52 | |||||||||
29 | Sophus Lund Øe | 2003 | 134 | 42.51 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 45.75 | |||||||||
30 | Simon Sandal | 2003 | 126 | 43.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 55.89 | |||||||||
31 | Mikkel Langkjær | 2002 | 121 | 44.07 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 52.03 | |||||||||
32 | Frederik Friis Lange | 2002 | 69 | 52.90 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 45.77 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 305 | 32.37 | ||||||
Aarhus Swim | 33.71 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 268 | 33.81 | ||||||
Aarhus Swim | 35.82 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 234 | 35.34 | ||||||
Aarhus Swim | 36.57 | |||||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | 217 | 36.23 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 35.60 | |||||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | 184 | 38.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.62 | |||||||||
6 | Frederik Kjølby | 2004 | 180 | 38.56 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.39 | |||||||||
7 | Grigory Selivanov | 2004 | 164 | 39.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 52.19 | |||||||||
8 | Thor Majgård | 2005 | 156 | 40.46 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.75 | |||||||||
9 | Ciano Kristensen | 2004 | 150 | 40.94 | ||||||
Aarhus Swim | 44.58 | |||||||||
10 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 142 | 41.72 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 45.60 | |||||||||
11 | Max Venborg Kromann | 2005 | 133 | 42.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.47 | |||||||||
12 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 120 | 44.18 | ||||||
Kolding | 46.38 | |||||||||
13 | Alex Baes Maidens | 2004 | 120 | 44.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 46.28 | |||||||||
14 | Lasse Thulstrup | 2004 | 116 | 44.58 | ||||||
Kolding | 44.90 | |||||||||
15 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | 90 | 48.57 | ||||||
Kolding | 49.39 | |||||||||
16 | Oliver Winther | 2004 | 70 | 52.66 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 125 | 43.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.49 | |||||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | 104 | 46.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.10 | |||||||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 85 | 49.48 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 54.81 | |||||||||
4 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 81 | 50.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Martin Christensen | 2006 | 69 | 52.95 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 54.50 | |||||||||
6 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 62 | 55.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.84 | |||||||||
7 | Christian N. Christensen | 2006 | 61 | 55.25 | ||||||
Kolding | ||||||||||
8 | Moritz Hartmann | 2007 | 51 | 58.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.20 | |||||||||
9 | Casper Batz | 2006 | 50 | 59.05 | ||||||
Kolding | ||||||||||
10 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 32 | 1:08.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.03 | |||||||||
11 | Simon Juel | 2006 | 24 | 1:15.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.28 | |||||||||
- | Mikkel Rey | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 59.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:13 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 591 | 34.31 | ||||||
Kolding | 34.46 | |||||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | 540 | 35.35 | ||||||
Kolding | 34.79 | |||||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 481 | 36.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.53 | |||||||||
4 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 436 | 37.96 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.67 | |||||||||
5 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 415 | 38.60 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.85 | |||||||||
6 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 392 | 39.33 | ||||||
Kolding | 35.50 | |||||||||
7 | Mille C. Berg | 2001 | 379 | 39.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 42.59 | |||||||||
8 | Signe Christensen | 2001 | 369 | 40.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.42 | |||||||||
9 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 264 | 44.85 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 49.43 | |||||||||
10 | Emma Bodum | 2001 | 263 | 44.91 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Katrine Jensen | 2001 | 239 | 46.38 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.60 | |||||||||
12 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 219 | 47.74 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 49.56 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 572 | 34.69 | ||||||
Aarhus Swim | 36.98 | |||||||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | 459 | 37.32 | ||||||
Kolding | 38.24 | |||||||||
3 | Johanne S. Christensen | 2002 | 431 | 38.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.15 | |||||||||
4 | Caroline Sørensen | 2003 | 405 | 38.90 | ||||||
Aarhus Swim | 37.69 | |||||||||
5 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 389 | 39.45 | ||||||
Aarhus Swim | 39.64 | |||||||||
6 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 348 | 40.92 | ||||||
Aarhus Swim | 41.11 | |||||||||
7 | Sara Bundgaard | 2003 | 329 | 41.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.25 | |||||||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | 318 | 42.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.50 | |||||||||
9 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 315 | 42.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 44.05 | |||||||||
10 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 299 | 43.06 | ||||||
Aarhus Swim | 44.04 | |||||||||
11 | Frida Svendsen | 2002 | 261 | 45.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 47.22 | |||||||||
12 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 251 | 45.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.14 | |||||||||
13 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 248 | 45.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.91 | |||||||||
14 | Selma Rubenius | 2002 | 248 | 45.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.65 | |||||||||
15 | Lærke Asmussen | 2003 | 242 | 46.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.07 | |||||||||
16 | Marie Jæger | 2003 | 239 | 46.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 51.18 | |||||||||
17 | Anna Schou | 2003 | 224 | 47.38 | ||||||
Delta Svøm | 48.79 | |||||||||
18 | Marie Primdahl | 2003 | 193 | 49.82 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
19 | Julie Madsen | 2002 | 180 | 50.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 53.51 | |||||||||
20 | Nicoline Bech | 2003 | 180 | 51.00 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 53.75 | |||||||||
21 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 177 | 51.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.40 | |||||||||
22 | Zenia Christensen | 2003 | 177 | 51.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.99 | |||||||||
23 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 172 | 51.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.73 | |||||||||
24 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 149 | 54.30 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Iben Sørensen | 2003 | 130 | 56.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 121 | 58.15 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
- | Marie Wichmann-Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Kolding | 52.30 | |||||||||
- | Ida Kjærdgaard | 2003 | DSQ | fl flyben eft 25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 51.49 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 461 | 37.28 | ||||||
Kolding | 36.75 | |||||||||
2 | Nønne Christensen | 2004 | 364 | 40.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.43 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 323 | 41.96 | ||||||
Aarhus Swim | 40.58 | |||||||||
4 | Rebecca Heimer | 2004 | 307 | 42.67 | ||||||
Delta Svøm | 44.58 | |||||||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 304 | 42.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 44.62 | |||||||||
6 | Sarah Larsen | 2004 | 299 | 43.04 | ||||||
Aarhus Swim | 45.29 | |||||||||
7 | Rose Simon | 2004 | 294 | 43.30 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.99 | |||||||||
8 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 271 | 44.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 52.53 | |||||||||
9 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 257 | 45.28 | ||||||
Aarhus Swim | 47.63 | |||||||||
10 | Emma Phaff Steen | 2005 | 245 | 45.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Frida Saks Justesen | 2004 | 230 | 46.98 | ||||||
Aarhus Swim | 48.09 | |||||||||
12 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 220 | 47.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 49.72 | |||||||||
13 | Johanne Heilmann | 2005 | 218 | 47.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 49.62 | |||||||||
14 | Lea Winther | 2004 | 213 | 48.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.70 | |||||||||
15 | Karoline Kristensen | 2004 | 212 | 48.29 | ||||||
Delta Svøm | 50.52 | |||||||||
15 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 212 | 48.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 50.47 | |||||||||
17 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 209 | 48.50 | ||||||
Kolding | 48.68 | |||||||||
18 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 209 | 48.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 52.28 | |||||||||
19 | Karla Kristensen | 2005 | 207 | 48.64 | ||||||
Kolding | 52.04 | |||||||||
20 | Emma Jensen | 2004 | 185 | 50.47 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
21 | Laura Frost Rainer | 2005 | 170 | 51.92 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 56.50 | |||||||||
22 | Flora Rubenius | 2005 | 166 | 52.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.29 | |||||||||
23 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 160 | 53.04 | ||||||
Kolding | 54.92 | |||||||||
24 | Mie Asmussen | 2005 | 149 | 54.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 53.32 | |||||||||
25 | Katrine Anthonsen | 2005 | 136 | 55.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.51 | |||||||||
26 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 136 | 55.95 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 53.74 | |||||||||
27 | Frederikke Riber | 2005 | 135 | 56.06 | ||||||
Delta Svøm | 55.62 | |||||||||
28 | Silje Nygaard Pedersen | 2004 | 134 | 56.15 | ||||||
Delta Svøm | 1:00.51 | |||||||||
29 | Victoria Richards | 2005 | 109 | 1:00.22 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Silke Matthiesen | 2005 | DSQ | asym benspark | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:10.11 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 198 | 49.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 54.69 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 178 | 51.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.98 | |||||||||
3 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 166 | 52.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.33 | |||||||||
4 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 165 | 52.48 | ||||||
Kolding | 53.98 | |||||||||
5 | Karoline Anthonsen | 2006 | 160 | 53.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.18 | |||||||||
6 | Frida Høj Foldager | 2006 | 155 | 53.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.73 | |||||||||
7 | Ane Christensen | 2006 | 149 | 54.28 | ||||||
Kolding | 53.93 | |||||||||
8 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 143 | 54.99 | ||||||
Kolding | 54.61 | |||||||||
9 | Laura M R Graversen | 2007 | 128 | 57.07 | ||||||
Kolding | 58.37 | |||||||||
10 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 99 | 1:02.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.48 | |||||||||
11 | Ida Damsbo | 2006 | 97 | 1:02.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Andrea Højbjerg | 2007 | 89 | 1:04.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.17 | |||||||||
13 | Lærke Jervelund | 2007 | 88 | 1:04.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.03 | |||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:04.93 | |||||||||
- | Frida M R Graversen | 2007 | DSQ | fl flyben eft 25 | ||||||
Kolding | 57.59 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Christensen | 2008 | 83 | 1:05.81 | ||||||
Kolding | 1:13.53 | |||||||||
2 | Astrid Hartmann | 2008 | 40 | 1:23.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:13 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Norup | 1999 | 412 | 33.93 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.98 | |||||||||
2 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 404 | 34.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.49 | |||||||||
3 | Patrick Strandlyst | 1997 | 361 | 35.45 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.49 | |||||||||
4 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 340 | 36.17 | ||||||
Kolding | 36.60 | |||||||||
5 | Mads Juul | 1997 | 332 | 36.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.28 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 460 | 32.70 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.01 | |||||||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | 400 | 34.26 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.16 | |||||||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 398 | 34.30 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
4 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 391 | 34.52 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.70 | |||||||||
5 | Rasmus Hald | 2001 | 383 | 34.75 | ||||||
Kolding | 34.68 | |||||||||
6 | Oliver Salby | 2001 | 333 | 36.40 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 38.33 | |||||||||
7 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 324 | 36.76 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.36 | |||||||||
8 | Jannick Hagensen | 2001 | 311 | 37.23 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 40.81 | |||||||||
9 | William Lolk | 2001 | 232 | 41.05 | ||||||
Kolding | 44.10 | |||||||||
10 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 166 | 45.93 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Christopher Ohm | 2001 | DSQ | ej samt berør v50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 42.25 | |||||||||
- | Niklas Pedersen | 2001 | DSQ | asym armtag v20 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 48.05 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 395 | 34.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.80 | |||||||||
2 | William Ohrt | 2002 | 344 | 36.02 | ||||||
Kolding | 36.14 | |||||||||
3 | William Svarer | 2002 | 325 | 36.70 | ||||||
Kolding | 38.68 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 274 | 38.83 | ||||||
TST Svømning | 37.76 | |||||||||
5 | Andreas Kronborg | 2002 | 241 | 40.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 186 | 44.19 | ||||||
Aarhus Swim | 42.92 | |||||||||
7 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 180 | 44.69 | ||||||
Kolding | 42.81 | |||||||||
8 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 163 | 46.13 | ||||||
Kolding | 45.00 | |||||||||
9 | Mikkel Langkjær | 2002 | 161 | 46.32 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 48.60 | |||||||||
10 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 160 | 46.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.40 | |||||||||
11 | Niels Døssing | 2003 | 159 | 46.58 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 48.69 | |||||||||
12 | Casper van Den Berg | 2002 | 149 | 47.55 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 149 | 47.58 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 50.80 | |||||||||
14 | Anders Olesen | 2003 | 139 | 48.72 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 51.29 | |||||||||
15 | Simon Sandal | 2003 | 138 | 48.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 55.34 | |||||||||
16 | Frederik Peter L. Thomsen | 2003 | 130 | 49.75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 53.34 | |||||||||
17 | Frederik Friis Lange | 2002 | 98 | 54.71 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 53.06 | |||||||||
18 | Jens Nielsen | 2003 | 94 | 55.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 58.68 | |||||||||
19 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 94 | 55.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 57.11 | |||||||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | DNS | |||||||
Kolding | 48.74 | |||||||||
- | Mads Schønfeldt | 2003 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.15 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 280 | 38.58 | ||||||
Aarhus Swim | 40.34 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 245 | 40.30 | ||||||
Aarhus Swim | 39.53 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 220 | 41.80 | ||||||
Aarhus Swim | 44.52 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 219 | 41.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.79 | |||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 158 | 46.65 | ||||||
Kolding | 48.00 | |||||||||
6 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 155 | 46.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.94 | |||||||||
7 | Lucas Rosenborg | 2004 | 148 | 47.73 | ||||||
Aarhus Swim | 53.44 | |||||||||
8 | Juka Nedergaard | 2004 | 135 | 49.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 58.11 | |||||||||
9 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 134 | 49.25 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 53.00 | |||||||||
10 | Bertram Krak | 2004 | 125 | 50.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 56.47 | |||||||||
11 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 125 | 50.48 | ||||||
Kolding | 51.77 | |||||||||
12 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 120 | 51.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.20 | |||||||||
13 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 113 | 52.18 | ||||||
Delta Svøm | 58.70 | |||||||||
14 | Frederik Kjølby | 2004 | 109 | 52.77 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 51.45 | |||||||||
15 | Thor Majgård | 2005 | 102 | 54.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:08.73 | |||||||||
16 | Daniel Busk | 2005 | 101 | 54.07 | ||||||
Kolding | ||||||||||
17 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 95 | 55.31 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Kasper Hansen | 2004 | 87 | 56.80 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
19 | Benjamin Dahl Kristensen | 2005 | 82 | 57.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 55.66 | |||||||||
20 | Simon Hülsen | 2005 | 70 | 1:01.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:10.40 | |||||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | DNS | |||||||
Kolding | 1:01.21 | |||||||||
- | Zacharias Kloster | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding | 58.80 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 127 | 50.16 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 50.57 | |||||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 92 | 55.84 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:07.88 | |||||||||
3 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 83 | 57.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 57.26 | |||||||||
4 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 76 | 59.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.11 | |||||||||
5 | Martin Christensen | 2006 | 71 | 1:00.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Christian Roed | 2006 | 70 | 1:01.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.21 | |||||||||
7 | Moritz Hartmann | 2007 | 57 | 1:05.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.68 | |||||||||
8 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 56 | 1:05.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Nikolaj Højby Petersen | 2007 | 46 | 1:10.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Simon Juel | 2006 | 38 | 1:14.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.93 | |||||||||
- | Mads Krogsgaard Juhl | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Elliott Mitaine | 2006 | DSQ | asym benspark | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Emil Schwartz | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | 535 | 32.25 | 1:07.26 | |||||
Kolding | 1:08.34 | |||||||||
2 | Freya Ellehus | 2000 | 424 | 32.21 | 1:12.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:10.58 | |||||||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 398 | 34.86 | 1:14.20 | |||||
Kolding | 1:14.27 | |||||||||
4 | Liselotte Baxter | 1998 | 369 | 35.12 | 1:16.12 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.79 | |||||||||
5 | Victoria Bang | 2001 | 344 | 34.71 | 1:17.91 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:15.81 | |||||||||
6 | Signe Christensen | 2001 | 322 | 36.31 | 1:19.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.45 | |||||||||
7 | Trine G. Sørensen | 1997 | 318 | 36.34 | 1:19.96 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:17.27 | |||||||||
8 | Julie Fink | 2001 | 309 | 37.90 | 1:20.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.38 | |||||||||
9 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 298 | 37.10 | 1:21.75 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.08 | |||||||||
10 | Anna Vestergaard | 2001 | 211 | 43.08 | 1:31.62 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 497 | 32.35 | 1:08.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.47 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 491 | 30.74 | 1:09.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.95 | |||||||||
3 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 439 | 33.73 | 1:11.82 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.67 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 362 | 35.44 | 1:16.57 | |||||
TST Svømning | 1:16.91 | |||||||||
5 | Pipaluk Selbo | 2003 | 297 | 39.26 | 1:21.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.96 | |||||||||
6 | Katrine Mols | 2003 | 264 | 37.69 | 1:25.10 | |||||
Aarhus Swim | 1:39.69 | |||||||||
7 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 246 | 40.87 | 1:27.15 | |||||
Kolding | 1:26.15 | |||||||||
8 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 237 | 39.81 | 1:28.14 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.29 | |||||||||
9 | Line Pedersen | 2003 | 233 | 40.20 | 1:28.64 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:33.86 | |||||||||
10 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 204 | 38.36 | 1:32.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.68 | |||||||||
11 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 203 | 41.52 | 1:32.85 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:43.34 | |||||||||
12 | Josephine S. Johansen | 2003 | 182 | 42.42 | 1:36.28 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:38.07 | |||||||||
13 | Anna Pave Ottosen | 2003 | 147 | 44.78 | 1:43.37 | |||||
Delta Svøm | 2:06.38 | |||||||||
14 | Anna Schou | 2003 | 111 | 51.79 | 1:53.41 | |||||
Delta Svøm | 1:52.55 | |||||||||
15 | Stine Hansen | 2003 | 110 | 50.29 | 1:53.80 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:00.51 | |||||||||
- | Zarah Heden Mortensen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.89 | |||||||||
- | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 439 | 33.77 | 1:11.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.59 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 406 | 34.84 | 1:13.70 | |||||
Kolding | 1:16.01 | |||||||||
3 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 307 | 37.76 | 1:20.89 | |||||
Kolding | 1:22.43 | |||||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 303 | 37.95 | 1:21.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.69 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 276 | 38.72 | 1:23.87 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.46 | |||||||||
6 | Frida Saks Justesen | 2004 | 252 | 39.58 | 1:26.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:32.68 | |||||||||
7 | Karla Kristensen | 2005 | 206 | 45.00 | 1:32.38 | |||||
Kolding | ||||||||||
8 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 198 | 40.87 | 1:33.62 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:50.66 | |||||||||
9 | Sarah Hansen | 2005 | 152 | 45.07 | 1:42.18 | |||||
Kolding | ||||||||||
10 | Flora Rubenius | 2005 | 145 | 45.60 | 1:43.73 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:48.59 | |||||||||
11 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 127 | 47.50 | 1:48.39 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 2:05.28 | |||||||||
12 | Laura Frost Rainer | 2005 | 126 | 47.49 | 1:48.91 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:48.64 | |||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 201 | 43.39 | 1:33.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.42 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 121 | 51.59 | 1:50.18 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:01.86 | |||||||||
3 | Ane Christensen | 2006 | 115 | 52.33 | 1:52.26 | |||||
Kolding | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 09:55 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 152 | 38.82 | 1:30.63 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:25.84 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 513 | 28.63 | 1:00.48 | |||||
Kolding | 59.26 | |||||||||
2 | Kasper Jørgensen | 2000 | 499 | 29.00 | 1:01.06 | |||||
Kolding | 1:01.33 | |||||||||
3 | Rasmus Hald | 2001 | 488 | 29.22 | 1:01.49 | |||||
Kolding | 1:01.04 | |||||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | 368 | 31.38 | 1:07.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.94 | |||||||||
5 | Magnus Havemann | 2000 | 348 | 30.77 | 1:08.81 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:06.46 | |||||||||
6 | Jannick Hagensen | 2001 | 346 | 31.22 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:16.80 | |||||||||
7 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 306 | 32.75 | 1:11.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.04 | |||||||||
8 | Jakob Lund | 2001 | 286 | 34.09 | 1:13.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:28.38 | |||||||||
9 | Christopher Kristiansen | 2000 | 284 | 33.53 | 1:13.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.18 | |||||||||
10 | Amin Nedergaard | 2001 | 228 | 36.78 | 1:19.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 378 | 31.33 | 1:06.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.26 | |||||||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 335 | 32.54 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.67 | |||||||||
3 | Daniel Gallacher | 2002 | 332 | 31.89 | 1:09.90 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.32 | |||||||||
4 | William Svarer | 2002 | 328 | 32.21 | 1:10.20 | |||||
Kolding | 1:10.55 | |||||||||
5 | Joshua Dannevang | 2002 | 317 | 33.16 | 1:11.02 | |||||
Kolding | 1:11.30 | |||||||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 301 | 33.25 | 1:12.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.38 | |||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 289 | 33.93 | 1:13.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.07 | |||||||||
8 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 285 | 35.82 | 1:13.56 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.07 | |||||||||
9 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 278 | 33.16 | 1:14.14 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.74 | |||||||||
10 | Simon Bergendorff | 2002 | 252 | 35.03 | 1:16.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.00 | |||||||||
11 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 186 | 38.07 | 1:24.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.00 | |||||||||
12 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 158 | 41.31 | 1:29.53 | |||||
Kolding | 1:35.15 | |||||||||
13 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 150 | 41.40 | 1:31.05 | |||||
Kolding | 1:37.87 | |||||||||
14 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 142 | 41.46 | 1:32.77 | |||||
Kolding | 1:41.68 | |||||||||
15 | Niels Døssing | 2003 | 129 | 43.58 | 1:35.84 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:38.39 | |||||||||
16 | Simon Sandal | 2003 | 105 | 46.40 | 1:42.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 96 | 45.98 | 1:45.47 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:51.78 | |||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:05.91 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 284 | 35.33 | 1:13.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.33 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 232 | 35.84 | 1:18.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.01 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 213 | 38.11 | 1:21.10 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:25.41 | |||||||||
4 | Frederik Kjølby | 2004 | 132 | 43.68 | 1:35.05 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 108 | 45.74 | 1:41.61 | |||||
Kolding | 2:03.26 | |||||||||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | 102 | 46.28 | 1:43.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:46.96 | |||||||||
7 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | 76 | 51.09 | 1:54.19 | |||||
Kolding | ||||||||||
- | Oliver Winther | 2004 | DSQ | asynk benspark v40 | ||||||
Delta Svøm | 2:27.58 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 111 | 45.03 | 1:40.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 55 | 58.74 | 2:06.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Casper Batz | 2006 | 50 | 58.70 | 2:11.05 | |||||
Kolding | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 563 | 32.52 | 1:06.62 | |||||
Kolding | 1:05.90 | |||||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 493 | 33.84 | 1:09.62 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.61 | |||||||||
3 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 437 | 35.37 | 1:12.51 | |||||
Kolding | 1:13.17 | |||||||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | 399 | 36.64 | 1:14.72 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
5 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 316 | 39.04 | 1:20.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.77 | |||||||||
6 | Madison Guldborg | 2001 | 315 | 38.61 | 1:20.82 | |||||
Kolding | 1:19.04 | |||||||||
7 | Lærke Wittenberg | 2001 | 263 | 42.52 | 1:25.87 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.96 | |||||||||
8 | Maja Nielsen | 2001 | 254 | 42.25 | 1:26.82 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.61 | |||||||||
9 | Katrine Jensen | 2001 | 237 | 43.05 | 1:28.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.62 | |||||||||
10 | Emma Krüger Jensen | 2001 | 189 | 46.08 | 1:35.89 | |||||
Delta Svøm | 1:39.57 | |||||||||
11 | Louise Winsley | 1998 | 168 | 48.59 | 1:39.55 | |||||
Kolding | 1:40.46 | |||||||||
- | Anni Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Kolding | 1:16.98 | |||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:30.44 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 504 | 33.72 | 1:09.13 | |||||
Kolding | 1:09.44 | |||||||||
2 | Cecilie V Jensen | 2002 | 442 | 35.61 | 1:12.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.58 | |||||||||
3 | Louise Jensen | 2003 | 432 | 35.74 | 1:12.75 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.76 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 411 | 36.39 | 1:13.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.14 | |||||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 388 | 36.07 | 1:15.42 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:20.14 | |||||||||
6 | Lærke Høgsted | 2003 | 380 | 36.43 | 1:15.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.28 | |||||||||
7 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 372 | 37.42 | 1:16.46 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:21.03 | |||||||||
8 | Lærke Asmussen | 2003 | 365 | 37.60 | 1:16.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.94 | |||||||||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | 363 | 37.22 | 1:17.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.52 | |||||||||
10 | Cecilie Batz | 2003 | 342 | 37.95 | 1:18.64 | |||||
Kolding | 1:18.38 | |||||||||
11 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 339 | 38.80 | 1:18.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.40 | |||||||||
12 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 332 | 38.66 | 1:19.46 | |||||
Kolding | 1:19.23 | |||||||||
13 | Line Pedersen | 2003 | 315 | 40.00 | 1:20.84 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:22.17 | |||||||||
14 | Maja Brinkmann | 2002 | 307 | 39.56 | 1:21.56 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.48 | |||||||||
15 | Caroline Sørensen | 2003 | 291 | 41.02 | 1:23.02 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.65 | |||||||||
16 | Mille Winther | 2003 | 291 | 41.06 | 1:23.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.29 | |||||||||
17 | Laura Arentsen | 2003 | 290 | 40.47 | 1:23.09 | |||||
Kolding | 1:25.49 | |||||||||
18 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 282 | 40.54 | 1:23.84 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.35 | |||||||||
19 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 279 | 41.35 | 1:24.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.49 | |||||||||
20 | Marie Jæger | 2003 | 271 | 40.58 | 1:24.97 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:31.06 | |||||||||
21 | Julia Harpøth | 2002 | 263 | 41.16 | 1:25.88 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
22 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 254 | 41.97 | 1:26.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.23 | |||||||||
23 | Sara Bundgaard | 2003 | 250 | 42.51 | 1:27.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.22 | |||||||||
24 | Thienanh Nguyen | 2002 | 239 | 40.12 | 1:28.62 | |||||
Kolding | 1:31.76 | |||||||||
25 | Emma Jensen | 2003 | 233 | 43.96 | 1:29.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.09 | |||||||||
26 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 219 | 45.00 | 1:31.25 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:35.27 | |||||||||
27 | Zenia Christensen | 2003 | 175 | 48.44 | 1:38.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:55.12 | |||||||||
28 | Julie Madsen | 2002 | 175 | 47.82 | 1:38.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.91 | |||||||||
29 | Marie Primdahl | 2003 | 166 | 47.06 | 1:39.96 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
30 | Stine Hansen | 2003 | 155 | 1:42.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.05 | |||||||||
- | Clara Westergaard | 2003 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Maria Olivia Gjerløff | 2003 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Mette Brandt Pedersen | 2003 | DSQ | ej fort bevæg | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:40.45 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 382 | 37.06 | 1:15.78 | |||||
Kolding | 1:17.49 | |||||||||
2 | Emma Thorsen | 2004 | 343 | 37.15 | 1:18.58 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.10 | |||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 307 | 39.31 | 1:21.56 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.14 | |||||||||
4 | Clara Skrydstrup | 2004 | 302 | 38.56 | 1:21.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.26 | |||||||||
5 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 298 | 40.18 | 1:22.30 | |||||
Kolding | 1:20.49 | |||||||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 295 | 40.34 | 1:22.60 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.48 | |||||||||
7 | Ellen Jensen | 2005 | 283 | 40.83 | 1:23.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.76 | |||||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 282 | 40.63 | 1:23.89 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.00 | |||||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | 266 | 41.62 | 1:25.54 | |||||
Kolding | 1:23.93 | |||||||||
10 | Sarah Larsen | 2004 | 264 | 40.82 | 1:25.75 | |||||
Aarhus Swim | 1:31.09 | |||||||||
11 | Amalie Holst | 2004 | 261 | 1:26.09 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:38.79 | |||||||||
12 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 255 | 42.58 | 1:26.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.53 | |||||||||
13 | Johanne Heilmann | 2005 | 228 | 44.06 | 1:30.05 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:26.92 | |||||||||
14 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 228 | 43.91 | 1:30.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.45 | |||||||||
15 | Rebecca Heimer | 2004 | 226 | 44.59 | 1:30.29 | |||||
Delta Svøm | 1:29.23 | |||||||||
16 | Filippa Eiler | 2005 | 211 | 45.22 | 1:32.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.79 | |||||||||
17 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 206 | 45.31 | 1:33.09 | |||||
Kolding | 1:38.44 | |||||||||
18 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 203 | 45.13 | 1:33.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.74 | |||||||||
19 | Laura Frost Rainer | 2005 | 188 | 47.45 | 1:35.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:36.67 | |||||||||
20 | Mie Asmussen | 2005 | 178 | 47.43 | 1:37.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:40.13 | |||||||||
21 | Josefine Høgh | 2005 | 172 | 48.45 | 1:38.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.49 | |||||||||
22 | Luna Møller | 2004 | 171 | 48.46 | 1:39.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:45.92 | |||||||||
23 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 159 | 47.76 | 1:41.45 | |||||
Delta Svøm | 1:41.80 | |||||||||
24 | Frederikke Riber | 2005 | 111 | 54.75 | 1:54.45 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Silke Matthiesen | 2005 | 86 | 1:00.04 | 2:04.42 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Sarah Hansen | 2005 | DNS | |||||||
Kolding | ||||||||||
- | Julie Kann | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding | 1:26.88 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 218 | 44.18 | 1:31.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.14 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 190 | 1:35.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:38.42 | |||||||||
3 | Laura Toftgaard | 2007 | 179 | 47.06 | 1:37.54 | |||||
Kolding | 1:43.88 | |||||||||
4 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 155 | 49.17 | 1:42.44 | |||||
Kolding | 1:50.88 | |||||||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | 137 | 52.28 | 1:46.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:51.87 | |||||||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 95 | 58.84 | 2:00.55 | |||||
Kolding | 2:09.00 | |||||||||
7 | Olivia Kjølby | 2007 | 62 | 1:05.67 | 2:18.60 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 2:25.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 470 | 31.43 | 1:02.94 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.78 | |||||||||
2 | Lau Lindquist | 1999 | 348 | 33.99 | 1:09.52 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.17 | |||||||||
3 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 327 | 34.62 | 1:11.00 | |||||
Kolding | 1:08.30 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 410 | 33.11 | 1:05.86 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.28 | |||||||||
2 | Andreas Jørgensen | 2000 | 402 | 31.77 | 1:06.31 | |||||
Kolding | 1:04.25 | |||||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 398 | 32.60 | 1:06.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.52 | |||||||||
4 | Lukas Jeppesen | 2001 | 394 | 33.20 | 1:06.72 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.05 | |||||||||
5 | Magnus Havemann | 2000 | 373 | 33.46 | 1:07.94 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:05.04 | |||||||||
6 | August Bugge | 2000 | 370 | 32.95 | 1:08.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.22 | |||||||||
7 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 316 | 34.71 | 1:11.81 | |||||
Kolding | 1:15.58 | |||||||||
8 | Lucas Grinderslev | 2001 | 311 | 36.04 | 1:12.20 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.49 | |||||||||
9 | Rasmus Pedersen | 2000 | 263 | 36.70 | 1:16.31 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:18.45 | |||||||||
10 | Jens Jacob E. Petersen | 2001 | 253 | 36.37 | 1:17.31 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:16.13 | |||||||||
11 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 199 | 40.29 | 1:23.72 | |||||
Kolding | 1:41.76 | |||||||||
- | Nicolai S Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:28.37 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 311 | 35.01 | 1:12.18 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.09 | |||||||||
2 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 298 | 36.32 | 1:13.22 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.03 | |||||||||
3 | William Ohrt | 2002 | 296 | 35.95 | 1:13.43 | |||||
Kolding | 1:14.15 | |||||||||
4 | Hjalte Andersen | 2002 | 285 | 35.76 | 1:14.34 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:15.93 | |||||||||
5 | Michael Elliks | 2002 | 229 | 39.02 | 1:19.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.64 | |||||||||
6 | Jimmy Grønhøj Nielsen | 2003 | 223 | 39.14 | 1:20.66 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:22.88 | |||||||||
7 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | 220 | 39.26 | 1:20.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.94 | |||||||||
8 | Frederik Zachariassen | 2002 | 219 | 39.40 | 1:21.19 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.77 | |||||||||
9 | Nikolai Flugt Sørensen | 2002 | 161 | 44.09 | 1:29.87 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:34.94 | |||||||||
10 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 155 | 43.55 | 1:30.96 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:32.59 | |||||||||
11 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | 151 | 45.90 | 1:31.87 | |||||
Kolding | 1:40.49 | |||||||||
12 | Silas Hansen | 2002 | 140 | 46.16 | 1:34.07 | |||||
Kolding | ||||||||||
13 | Frederik Peter L. Thomsen | 2003 | 115 | 49.14 | 1:40.63 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 2:01.54 | |||||||||
14 | Jens Nielsen | 2003 | 74 | 56.21 | 1:56.14 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 2:06.64 | |||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:43.98 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Simson | 2005 | 182 | 42.33 | 1:26.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.00 | |||||||||
2 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 177 | 42.01 | 1:27.14 | |||||
Kolding | 1:29.78 | |||||||||
3 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 169 | 42.14 | 1:28.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.67 | |||||||||
4 | Alex Baes Maidens | 2004 | 165 | 43.75 | 1:29.22 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.98 | |||||||||
5 | Casper Friis Bossen | 2004 | 159 | 1:30.19 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:41.62 | |||||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 157 | 43.74 | 1:30.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:38.63 | |||||||||
7 | Juka Nedergaard | 2004 | 153 | 44.12 | 1:31.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:31.23 | |||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 145 | 45.19 | 1:33.04 | |||||
Delta Svøm | 1:36.70 | |||||||||
9 | Bertram Krak | 2004 | 135 | 46.84 | 1:35.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.00 | |||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 133 | 45.75 | 1:35.85 | |||||
Delta Svøm | 1:39.44 | |||||||||
11 | Thor Majgård | 2005 | 130 | 46.47 | 1:36.49 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | 126 | 48.23 | 1:37.53 | |||||
Kolding | 1:34.20 | |||||||||
13 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 119 | 48.08 | 1:39.27 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.00 | |||||||||
14 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 101 | 49.51 | 1:44.76 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:49.29 | |||||||||
15 | Kasper Hansen | 2004 | 95 | 50.51 | 1:47.05 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Oliver Winther | 2004 | 84 | 52.43 | 1:51.67 | |||||
Delta Svøm | 1:49.51 | |||||||||
- | Marcus Christiansen | 2005 | DNS | |||||||
Kolding | 1:48.47 | |||||||||
- | Ciano Kristensen | 2004 | DSQ | ej fort bevæg v50 | ||||||
Aarhus Swim | 1:29.75 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 122 | 47.98 | 1:38.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.03 | |||||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 111 | 50.53 | 1:41.58 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:50.16 | |||||||||
3 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 97 | 51.96 | 1:46.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:10.67 | |||||||||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 96 | 52.61 | 1:46.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:51.94 | |||||||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | 69 | 58.26 | 1:59.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:04.86 | |||||||||
6 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 64 | 58.37 | 2:02.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Simon Juel | 2006 | 56 | 2:07.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mads Krogsgaard Juhl | 2006 | 54 | 1:02.26 | 2:08.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 475 | 32.79 | 1:13.97 | 1:59.18 | 2:36.17 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:37.15 | |||||||||
2 | Victoria Bang | 2001 | 415 | 34.33 | 1:18.37 | 2:05.75 | 2:43.33 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:36.61 | |||||||||
3 | Julie Fink | 2001 | 388 | 38.41 | 1:20.13 | 2:09.26 | 2:47.07 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.13 | |||||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | 334 | 37.92 | 1:22.99 | 2:16.54 | 2:55.60 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:49.90 | |||||||||
5 | Emma Bodum | 2001 | 286 | 44.15 | 1:29.55 | 2:23.94 | 3:04.81 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:13.53 | |||||||||
6 | Anna Vestergaard | 2001 | 285 | 45.23 | 1:31.70 | 2:25.07 | 3:05.09 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:16.26 | |||||||||
7 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 237 | 47.75 | 1:37.49 | 2:31.32 | 3:16.68 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:46.75 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 436 | 35.70 | 1:18.18 | 2:03.74 | 2:40.63 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:53.19 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 420 | 35.87 | 1:17.25 | 2:06.29 | 2:42.66 | |||
TST Svømning | 2:48.07 | |||||||||
3 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 420 | 35.22 | 1:14.10 | 2:06.23 | 2:42.68 | |||
Kolding | 2:43.57 | |||||||||
4 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 395 | 35.06 | 1:17.04 | 2:08.43 | 2:45.96 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:42.07 | |||||||||
5 | Johanne S. Christensen | 2002 | 392 | 37.76 | 1:20.89 | 2:08.14 | 2:46.49 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:47.85 | |||||||||
6 | Katrine Mols | 2003 | 355 | 35.93 | 1:21.53 | 2:12.67 | 2:52.03 | |||
Aarhus Swim | 3:01.52 | |||||||||
7 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 326 | 41.53 | 1:24.37 | 2:16.97 | 2:56.99 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:59.82 | |||||||||
8 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 324 | 38.89 | 1:23.92 | 2:17.01 | 2:57.25 | |||
Kolding | 2:53.58 | |||||||||
9 | Caroline Sørensen | 2003 | 321 | 43.54 | 1:29.57 | 2:17.22 | 2:57.95 | |||
Aarhus Swim | 3:01.53 | |||||||||
10 | Sara Farag | 2003 | 320 | 38.88 | 1:23.48 | 2:16.52 | 2:58.06 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:59.16 | |||||||||
11 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 307 | 43.35 | 1:30.43 | 2:19.36 | 3:00.59 | |||
Aarhus Swim | 3:02.70 | |||||||||
12 | Mille Winther | 2003 | 298 | 41.02 | 1:26.86 | 2:18.93 | 3:02.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:06.07 | |||||||||
13 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 292 | 40.03 | 1:26.89 | 2:19.91 | 3:03.52 | |||
Aarhus Swim | 3:00.32 | |||||||||
14 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 289 | 42.19 | 1:28.15 | 2:23.35 | 3:04.25 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:34.48 | |||||||||
15 | Maria Hall | 2003 | 270 | 41.86 | 1:30.72 | 2:25.58 | 3:08.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:22.28 | |||||||||
16 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 205 | 46.84 | 1:41.63 | 2:40.25 | 3:26.40 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 203 | 50.37 | 1:42.48 | 2:41.50 | 3:27.28 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:28.80 | |||||||||
18 | Frida Svendsen | 2002 | 199 | 48.27 | 1:41.25 | 2:41.62 | 3:28.50 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:52.23 | |||||||||
- | Zenia Christensen | 2003 | DSQ | to armtag v75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:31.40 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 416 | 34.11 | 1:17.31 | 2:07.64 | 2:43.22 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:38.10 | |||||||||
2 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 388 | 36.82 | 1:20.98 | 2:08.85 | 2:47.04 | |||
Kolding | 2:55.41 | |||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 365 | 39.31 | 1:25.70 | 2:13.42 | 2:50.44 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:06.70 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 325 | 38.95 | 1:24.68 | 2:16.75 | 2:57.08 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:07.21 | |||||||||
5 | Frida Saks Justesen | 2004 | 304 | 42.35 | 1:29.38 | 2:22.75 | 3:01.19 | |||
Aarhus Swim | 3:12.37 | |||||||||
6 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 302 | 41.12 | 1:26.94 | 2:19.40 | 3:01.60 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:29.31 | |||||||||
7 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 281 | 40.92 | 1:30.32 | 2:21.52 | 3:06.02 | |||
Aarhus Swim | 3:09.76 | |||||||||
8 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 233 | 45.50 | 1:36.84 | 2:37.26 | 3:17.82 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:44.69 | |||||||||
9 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 227 | 46.98 | 1:37.50 | 2:34.55 | 3:19.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:27.86 | |||||||||
10 | Johanne Heilmann | 2005 | 215 | 49.38 | 1:39.54 | 2:36.92 | 3:23.39 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:26.44 | |||||||||
11 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 175 | 50.05 | 1:43.20 | 2:51.72 | 3:37.86 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:33.85 | |||||||||
12 | Josefine Høgh | 2005 | 173 | 53.84 | 1:49.80 | 2:54.89 | 3:38.47 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:41.97 | |||||||||
- | Amalie Holst | 2004 | DSQ | ej samt berør v150 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:39.91 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 231 | 46.35 | 1:35.71 | 2:33.07 | 3:18.40 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:39.71 | |||||||||
2 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 180 | 53.09 | 1:48.27 | 2:49.23 | 3:35.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Ea Gram Møller | 2006 | DSQ | brystben v50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Strandlyst | 1997 | 389 | 32.56 | 1:11.26 | 1:55.51 | 2:30.16 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:36.63 | |||||||||
2 | Mads Juul | 1997 | 366 | 33.17 | 1:14.34 | 1:59.26 | 2:33.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.63 | |||||||||
3 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 174 | 41.39 | 1:37.03 | 2:33.76 | 3:16.05 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:04.96 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 419 | 32.84 | 1:12.93 | 1:52.50 | 2:26.49 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:27.11 | |||||||||
2 | Jannick Hagensen | 2001 | 397 | 31.21 | 1:09.10 | 1:55.13 | 2:29.10 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:38.31 | |||||||||
3 | Christopher Kristiansen | 2000 | 358 | 32.75 | 1:15.09 | 2:00.44 | 2:34.29 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.25 | |||||||||
4 | André Iversen | 2001 | 336 | 34.71 | 1:15.96 | 2:03.25 | 2:37.64 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:42.71 | |||||||||
5 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 322 | 33.98 | 1:16.67 | 2:05.27 | 2:39.89 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:40.58 | |||||||||
6 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 309 | 36.54 | 1:15.16 | 2:07.26 | 2:42.13 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:48.20 | |||||||||
- | Nicolai S Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:05.76 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 383 | 33.55 | 1:13.13 | 1:58.13 | 2:30.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.67 | |||||||||
2 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 380 | 32.21 | 1:09.95 | 1:57.27 | 2:31.24 | |||
Aarhus Swim | 2:35.32 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 326 | 34.90 | 1:12.75 | 2:03.95 | 2:39.29 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:40.11 | |||||||||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | 316 | 34.21 | 1:18.32 | 2:04.66 | 2:40.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:52.76 | |||||||||
5 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 311 | 36.16 | 1:15.73 | 2:04.77 | 2:41.75 | |||
Aarhus Swim | 2:44.33 | |||||||||
6 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 301 | 34.95 | 1:17.88 | 2:05.92 | 2:43.41 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:48.60 | |||||||||
7 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 240 | 41.53 | 1:26.73 | 2:17.81 | 2:56.19 | |||
Kolding | 3:13.14 | |||||||||
8 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 238 | 39.67 | 1:27.12 | 2:16.99 | 2:56.67 | |||
Aarhus Swim | 3:08.41 | |||||||||
9 | Casper Fink | 2003 | 227 | 45.62 | 1:29.89 | 2:22.47 | 2:59.58 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:59.39 | |||||||||
10 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 226 | 40.80 | 1:26.42 | 2:18.60 | 2:59.94 | |||
Aarhus Swim | 2:56.71 | |||||||||
11 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 179 | 39.68 | 1:28.05 | 2:24.45 | 3:14.28 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:23.38 | |||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:56.03 | |||||||||
- | Sophus Lund Øe | 2003 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:34.14 | |||||||||
- | Wiliam S. Jensen | 2002 | DSQ | asynk armtag v105 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:26.94 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 309 | 37.37 | 1:22.64 | 2:06.50 | 2:42.09 | |||
Aarhus Swim | 2:49.73 | |||||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | 222 | 42.72 | 1:29.59 | 2:24.76 | 3:01.01 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:12.66 | |||||||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | 211 | 41.26 | 1:27.62 | 2:23.52 | 3:04.07 | |||
Aarhus Swim | 3:15.77 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 197 | 45.24 | 1:33.92 | 2:27.65 | 3:08.32 | |||
Kolding | 3:52.34 | |||||||||
5 | Grigory Selivanov | 2004 | 189 | 43.17 | 1:32.27 | 2:29.72 | 3:10.83 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:59.18 | |||||||||
- | Frederik Kjølby | 2004 | DSQ | forkert stilart v130 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 3:33.59 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 71 | 1:02.67 | 2:06.52 | 3:21.48 | 4:24.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 578 | 35.91 | 1:14.83 | |||||
Kolding | 1:13.48 | |||||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 510 | 37.45 | 1:18.02 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.63 | |||||||||
3 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 415 | 39.00 | 1:23.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.54 | |||||||||
4 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 414 | 39.30 | 1:23.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.86 | |||||||||
5 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 411 | 39.98 | 1:23.87 | |||||
Kolding | 1:22.87 | |||||||||
6 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 255 | 47.08 | 1:38.30 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:57.12 | |||||||||
7 | Katrine Christensen | 1996 | 196 | 51.70 | 1:47.28 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:51.69 | |||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:40.26 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 521 | 36.23 | 1:17.45 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.15 | |||||||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | 474 | 38.17 | 1:19.93 | |||||
Kolding | 1:21.52 | |||||||||
3 | Caroline Sørensen | 2003 | 420 | 39.61 | 1:23.21 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.72 | |||||||||
4 | Johanne S. Christensen | 2002 | 405 | 39.94 | 1:24.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:27.34 | |||||||||
5 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 380 | 41.55 | 1:26.07 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.14 | |||||||||
6 | Sara Bundgaard | 2003 | 345 | 42.54 | 1:28.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.88 | |||||||||
7 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 339 | 42.11 | 1:29.40 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.86 | |||||||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | 338 | 41.97 | 1:29.46 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.63 | |||||||||
9 | Julia Harpøth | 2002 | 319 | 41.56 | 1:31.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:29.16 | |||||||||
10 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 309 | 43.06 | 1:32.21 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:53.78 | |||||||||
11 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 298 | 45.92 | 1:33.34 | |||||
Aarhus Swim | 1:38.35 | |||||||||
12 | Josephine S. Johansen | 2003 | 286 | 45.22 | 1:34.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.55 | |||||||||
13 | Pernille Christensen | 2003 | 273 | 45.74 | 1:36.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:39.37 | |||||||||
14 | Sofie Sjøgren | 2002 | 271 | 46.85 | 1:36.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:41.00 | |||||||||
15 | Emma Jensen | 2003 | 251 | 47.67 | 1:38.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:39.44 | |||||||||
16 | Laura Arentsen | 2003 | 248 | 46.73 | 1:39.17 | |||||
Kolding | 1:40.60 | |||||||||
17 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 246 | 46.97 | 1:39.50 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:42.49 | |||||||||
18 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 242 | 47.30 | 1:39.99 | |||||
Kolding | 1:36.09 | |||||||||
19 | Frida Svendsen | 2002 | 233 | 48.49 | 1:41.28 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:45.45 | |||||||||
20 | Maria Hall | 2003 | 226 | 48.97 | 1:42.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.99 | |||||||||
21 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 176 | 54.54 | 1:51.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:49.08 | |||||||||
22 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 173 | 53.18 | 1:51.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.07 | |||||||||
23 | Emilie Glinvad | 2003 | 167 | 52.71 | 1:53.09 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:51.89 | |||||||||
24 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 153 | 53.77 | 1:56.50 | |||||
Delta Svøm | 2:04.29 | |||||||||
25 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 143 | 57.15 | 1:59.19 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:14.53 | |||||||||
26 | Camilla Marie B. Andersen | 2002 | 129 | 55.69 | 2:03.39 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
27 | Clara Westergaard | 2003 | 112 | 1:02.01 | 2:09.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Maria Olivia Gjerløff | 2003 | DSQ | asynk armtag v60 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 428 | 39.21 | 1:22.73 | |||||
Kolding | 1:20.58 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 404 | 40.41 | 1:24.32 | |||||
Kolding | 1:31.84 | |||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 348 | 41.85 | 1:28.62 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.84 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 333 | 43.77 | 1:29.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.65 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 332 | 43.09 | 1:30.04 | |||||
Aarhus Swim | 1:31.68 | |||||||||
6 | Sarah Larsen | 2004 | 293 | 44.89 | 1:33.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:38.23 | |||||||||
7 | Ellen Jensen | 2005 | 287 | 46.53 | 1:34.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.61 | |||||||||
8 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 273 | 45.34 | 1:36.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:36.93 | |||||||||
9 | Rebecca Heimer | 2004 | 264 | 43.96 | 1:37.12 | |||||
Delta Svøm | 1:37.14 | |||||||||
10 | Rose Simon | 2004 | 262 | 45.64 | 1:37.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.88 | |||||||||
11 | Clara Skrydstrup | 2004 | 251 | 46.62 | 1:38.78 | |||||
Aarhus Swim | 1:39.55 | |||||||||
12 | Emma Phaff Steen | 2005 | 244 | 46.99 | 1:39.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:45.65 | |||||||||
13 | Lea Winther | 2004 | 226 | 48.18 | 1:42.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:45.13 | |||||||||
14 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 225 | 49.06 | 1:42.38 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:51.81 | |||||||||
15 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 224 | 49.57 | 1:42.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:47.03 | |||||||||
16 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 216 | 50.25 | 1:43.93 | |||||
Kolding | 1:48.53 | |||||||||
17 | Johanne Heilmann | 2005 | 210 | 48.86 | 1:44.75 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:44.27 | |||||||||
18 | Karoline Kristensen | 2004 | 204 | 48.45 | 1:45.80 | |||||
Delta Svøm | 1:48.73 | |||||||||
19 | Luna Møller | 2004 | 201 | 51.19 | 1:46.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:46.03 | |||||||||
20 | Emma Jensen | 2004 | 179 | 51.60 | 1:50.51 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:56.19 | |||||||||
21 | Mie Asmussen | 2005 | 153 | 54.99 | 1:56.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.59 | |||||||||
22 | Silje Nygaard Pedersen | 2004 | 112 | 59.93 | 2:09.10 | |||||
Delta Svøm | 1:58.52 | |||||||||
23 | Victoria Richards | 2005 | 87 | 1:04.36 | 2:20.52 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 202 | 50.92 | 1:46.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:47.32 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 187 | 51.43 | 1:48.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:49.67 | |||||||||
3 | Karoline Anthonsen | 2006 | 173 | 54.01 | 1:51.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:54.04 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 161 | 55.49 | 1:54.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:52.17 | |||||||||
5 | Frida Høj Foldager | 2006 | 155 | 57.56 | 1:56.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:21.53 | |||||||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 152 | 56.48 | 1:56.72 | |||||
Kolding | 1:58.09 | |||||||||
7 | Sarah Laursen | 2007 | 151 | 58.10 | 1:56.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.40 | |||||||||
8 | Ane Christensen | 2006 | 149 | 55.57 | 1:57.47 | |||||
Kolding | 1:55.98 | |||||||||
9 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 144 | 56.50 | 1:58.74 | |||||
Kolding | 2:08.93 | |||||||||
10 | Ida Thomsen | 2006 | 133 | 58.76 | 2:01.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 112 | 1:01.20 | 2:09.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:37.90 | |||||||||
12 | Olivia Kjølby | 2007 | 80 | 1:08.14 | 2:24.40 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Christensen | 2008 | 76 | 1:08.74 | 2:27.02 | |||||
Kolding | 2:24.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Norup | 1999 | 418 | 34.39 | 1:14.33 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.96 | |||||||||
2 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 385 | 35.71 | 1:16.44 | |||||
Kolding | 1:17.94 | |||||||||
3 | Patrick Strandlyst | 1997 | 360 | 36.57 | 1:18.13 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:20.77 | |||||||||
4 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 349 | 37.66 | 1:18.95 | |||||
Kolding | 1:18.10 | |||||||||
- | Frederik F. Nielsen | 1994 | DSQ | 2 arm uv eft start | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.95 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 479 | 33.90 | 1:11.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.52 | |||||||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | 474 | 34.54 | 1:11.28 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.01 | |||||||||
3 | Rasmus Hald | 2001 | 417 | 34.73 | 1:14.42 | |||||
Kolding | 1:13.27 | |||||||||
4 | Jakob Lund | 2001 | 412 | 36.90 | 1:14.72 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
5 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 402 | 35.88 | 1:15.31 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:14.16 | |||||||||
6 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 401 | 34.95 | 1:15.41 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:14.19 | |||||||||
7 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 327 | 37.98 | 1:20.71 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.85 | |||||||||
8 | Magnus Havemann | 2000 | 326 | 37.20 | 1:20.80 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:21.96 | |||||||||
9 | Oliver Salby | 2001 | 311 | 36.74 | 1:22.04 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:25.06 | |||||||||
10 | Christopher Ohm | 2001 | 275 | 39.60 | 1:25.48 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:37.53 | |||||||||
11 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 255 | 40.15 | 1:27.66 | |||||
Kolding | ||||||||||
12 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 233 | 40.56 | 1:30.37 | |||||
Kolding | 1:28.80 | |||||||||
13 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 185 | 46.11 | 1:37.46 | |||||
Delta Svøm | 1:39.63 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 416 | 35.44 | 1:14.46 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.69 | |||||||||
2 | William Ohrt | 2002 | 363 | 36.71 | 1:17.93 | |||||
Kolding | 1:18.34 | |||||||||
3 | Joshua Dannevang | 2002 | 338 | 38.27 | 1:19.78 | |||||
Kolding | 1:20.61 | |||||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | 327 | 37.63 | 1:20.71 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.19 | |||||||||
5 | Markus Toft | 2003 | 285 | 38.90 | 1:24.45 | |||||
TST Svømning | 1:25.96 | |||||||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 218 | 45.08 | 1:32.38 | |||||
Aarhus Swim | 1:38.42 | |||||||||
7 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | 205 | 44.47 | 1:34.24 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:36.98 | |||||||||
8 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 195 | 44.78 | 1:35.75 | |||||
Kolding | 1:34.34 | |||||||||
9 | Jimmy Grønhøj Nielsen | 2003 | 190 | 44.27 | 1:36.68 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:36.24 | |||||||||
10 | Frederik Zachariassen | 2002 | 184 | 45.81 | 1:37.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:40.91 | |||||||||
11 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 169 | 48.24 | 1:40.40 | |||||
Kolding | 1:45.14 | |||||||||
12 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 163 | 47.73 | 1:41.65 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:48.69 | |||||||||
13 | Simon Sandal | 2003 | 134 | 51.77 | 1:48.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:49.41 | |||||||||
14 | Frederik Peter L. Thomsen | 2003 | 125 | 52.66 | 1:51.11 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:56.84 | |||||||||
15 | Simon Nielsen | 2002 | 116 | 52.09 | 1:53.76 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Frederik Friis Lange | 2002 | 110 | 55.01 | 1:55.92 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jens Nielsen | 2003 | 97 | 58.03 | 2:01.02 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 2:08.05 | |||||||||
18 | Nikolai Flugt Sørensen | 2002 | 88 | 58.58 | 2:05.01 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:54.18 | |||||||||
- | Silas Hansen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding | 1:50.25 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 267 | 40.94 | 1:26.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.53 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 240 | 43.32 | 1:29.43 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:27.24 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 236 | 42.93 | 1:29.91 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.86 | |||||||||
4 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 173 | 48.16 | 1:39.75 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:48.69 | |||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 173 | 47.21 | 1:39.80 | |||||
Kolding | 1:41.05 | |||||||||
6 | Lucas Rosenborg | 2004 | 171 | 48.22 | 1:40.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:51.32 | |||||||||
7 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 153 | 49.13 | 1:43.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:45.30 | |||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 136 | 53.18 | 1:47.91 | |||||
Delta Svøm | 1:53.37 | |||||||||
9 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 122 | 52.76 | 1:51.96 | |||||
Kolding | 1:47.75 | |||||||||
10 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 83 | 59.13 | 2:07.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:02.95 | |||||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | DNS | |||||||
Kolding | 2:11.91 | |||||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DSQ | dobbelt armtag v50 | ||||||
Kolding | 1:58.54 | |||||||||
- | Juka Nedergaard | 2004 | DSQ | forkert stilart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:15.35 | |||||||||
- | Peter Rom Poulsen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:53.00 | |||||||||
- | Zacharias Kloster | 2004 | DSQ | asym benspark | ||||||
Kolding | ||||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 157 | 49.06 | 1:43.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:44.00 | |||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 85 | 58.83 | 2:06.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:07.25 | |||||||||
3 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 77 | 1:04.19 | 2:10.66 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 76 | 1:00.94 | 2:11.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mads Krogsgaard Juhl | 2006 | 63 | 1:08.31 | 2:19.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 47 | 1:11.81 | 2:33.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Elliott Mitaine | 2006 | DSQ | crawlben eft 25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 575 | 32.48 | 1:08.15 | |||||
Kolding | 1:07.61 | |||||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | 567 | 32.23 | 1:08.48 | |||||
Kolding | 1:12.11 | |||||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 483 | 33.95 | 1:12.26 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.30 | |||||||||
4 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 450 | 33.96 | 1:13.96 | |||||
Kolding | 1:10.22 | |||||||||
5 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 447 | 36.09 | 1:14.12 | |||||
Kolding | 1:16.42 | |||||||||
6 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 413 | 35.91 | 1:16.13 | |||||
Kolding | 1:16.81 | |||||||||
7 | Mille C. Berg | 2001 | 395 | 36.27 | 1:17.23 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.66 | |||||||||
8 | Signe Christensen | 2001 | 377 | 37.16 | 1:18.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.97 | |||||||||
9 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 362 | 38.30 | 1:19.51 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.95 | |||||||||
10 | Madison Guldborg | 2001 | 338 | 36.47 | 1:21.38 | |||||
Kolding | 1:20.68 | |||||||||
11 | Emma Bodum | 2001 | 288 | 41.18 | 1:25.83 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:28.20 | |||||||||
12 | Anna Vestergaard | 2001 | 264 | 42.73 | 1:28.31 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:27.38 | |||||||||
13 | Maja Nielsen | 2001 | 253 | 41.70 | 1:29.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.99 | |||||||||
14 | Lærke Wittenberg | 2001 | 253 | 42.89 | 1:29.57 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.11 | |||||||||
15 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 245 | 44.75 | 1:30.61 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:44.12 | |||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:29.37 | |||||||||
- | Fie Holzmann | 2000 | DNS | |||||||
Kolding | 1:21.28 | |||||||||
- | Sif Salomonsen | 2000 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.00 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 534 | 32.16 | 1:09.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.56 | |||||||||
2 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 444 | 34.88 | 1:14.29 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:21.70 | |||||||||
3 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 399 | 35.52 | 1:16.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.04 | |||||||||
4 | Louise Jensen | 2003 | 368 | 35.83 | 1:19.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:26.00 | |||||||||
5 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 361 | 37.68 | 1:19.60 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.64 | |||||||||
6 | Isabella Rosenberg | 2003 | 347 | 37.84 | 1:20.65 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.61 | |||||||||
7 | Line Pedersen | 2003 | 322 | 37.56 | 1:22.64 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 322 | 38.21 | 1:22.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.72 | |||||||||
9 | Pipaluk Selbo | 2003 | 320 | 39.37 | 1:22.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.75 | |||||||||
10 | Sara Farag | 2003 | 315 | 39.00 | 1:23.28 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:27.57 | |||||||||
11 | Maja Brinkmann | 2002 | 306 | 39.75 | 1:24.09 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
12 | Sara Bundgaard | 2003 | 305 | 42.43 | 1:24.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.20 | |||||||||
13 | Pernille Christensen | 2003 | 303 | 40.35 | 1:24.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.79 | |||||||||
14 | Mille Winther | 2003 | 300 | 39.98 | 1:24.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.08 | |||||||||
15 | Sofie Sjøgren | 2002 | 291 | 40.26 | 1:25.54 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.51 | |||||||||
16 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 286 | 40.23 | 1:26.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.32 | |||||||||
17 | Marie Jæger | 2003 | 278 | 40.38 | 1:26.78 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:32.88 | |||||||||
18 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 263 | 43.89 | 1:28.40 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 259 | 38.81 | 1:28.94 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
20 | Maria Hall | 2003 | 244 | 44.17 | 1:30.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.77 | |||||||||
21 | Anna Pave Ottosen | 2003 | 232 | 42.76 | 1:32.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 223 | 43.39 | 1:33.41 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:44.86 | |||||||||
23 | Anna Schou | 2003 | 214 | 45.49 | 1:34.76 | |||||
Delta Svøm | 1:41.61 | |||||||||
24 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 202 | 45.44 | 1:36.53 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:41.18 | |||||||||
25 | Zenia Christensen | 2003 | 194 | 46.52 | 1:37.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:50.08 | |||||||||
26 | Nicoline Bech | 2003 | 183 | 48.61 | 1:39.73 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Marie Primdahl | 2003 | 177 | 48.07 | 1:40.98 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:45.35 | |||||||||
28 | Julie Madsen | 2002 | 171 | 48.60 | 1:42.04 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:42.00 | |||||||||
29 | Emilie Glinvad | 2003 | 164 | 51.14 | 1:43.41 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:46.86 | |||||||||
30 | Stine Hansen | 2003 | 164 | 48.43 | 1:43.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:44.39 | |||||||||
31 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 114 | 56.59 | 1:56.66 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.14 | |||||||||
- | Clara Westergaard | 2003 | DSQ | brystl. e. 25m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Lotte Dyndgaard | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.93 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 405 | 37.00 | 1:16.58 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.69 | |||||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 349 | 37.88 | 1:20.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.09 | |||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 346 | 36.28 | 1:20.72 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.82 | |||||||||
4 | Nønne Christensen | 2004 | 342 | 39.13 | 1:21.06 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.05 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 341 | 37.60 | 1:21.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.98 | |||||||||
6 | Frida Saks Justesen | 2004 | 324 | 37.23 | 1:22.55 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.75 | |||||||||
7 | Emma Thorsen | 2004 | 313 | 38.45 | 1:23.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.17 | |||||||||
8 | Ellen Jensen | 2005 | 311 | 40.57 | 1:23.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.78 | |||||||||
9 | Clara Skrydstrup | 2004 | 309 | 37.77 | 1:23.80 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.24 | |||||||||
10 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 300 | 41.14 | 1:24.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.79 | |||||||||
11 | Liva Søby | 2004 | 293 | 40.88 | 1:25.28 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.31 | |||||||||
12 | Melanie Petersen | 2004 | 290 | 41.29 | 1:25.60 | |||||
Kolding | 1:26.59 | |||||||||
13 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 283 | 41.36 | 1:26.31 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:31.67 | |||||||||
14 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 266 | 42.19 | 1:28.06 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.37 | |||||||||
15 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 257 | 44.17 | 1:29.12 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:38.38 | |||||||||
16 | Lea Winther | 2004 | 252 | 43.20 | 1:29.72 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:38.04 | |||||||||
17 | Rebecca Heimer | 2004 | 250 | 41.82 | 1:30.00 | |||||
Delta Svøm | 1:33.89 | |||||||||
18 | Karla Kristensen | 2005 | 246 | 41.08 | 1:30.41 | |||||
Kolding | 1:31.38 | |||||||||
19 | Karoline Kristensen | 2004 | 241 | 41.56 | 1:31.09 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 239 | 44.66 | 1:31.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.68 | |||||||||
21 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 238 | 44.94 | 1:31.38 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:35.33 | |||||||||
22 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 238 | 41.13 | 1:31.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.32 | |||||||||
23 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 236 | 43.80 | 1:31.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:37.14 | |||||||||
24 | Filippa Eiler | 2005 | 223 | 44.52 | 1:33.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:45.63 | |||||||||
25 | Julie Kann | 2005 | 222 | 42.24 | 1:33.61 | |||||
Kolding | 1:41.28 | |||||||||
26 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 218 | 46.96 | 1:34.14 | |||||
Kolding | 1:45.93 | |||||||||
27 | Emma Phaff Steen | 2005 | 216 | 45.51 | 1:34.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:37.74 | |||||||||
28 | Rose Simon | 2004 | 199 | 48.14 | 1:37.09 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:40.85 | |||||||||
29 | Laura Frost Rainer | 2005 | 187 | 46.13 | 1:38.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:36.59 | |||||||||
30 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 183 | 44.86 | 1:39.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:48.86 | |||||||||
31 | Luna Møller | 2004 | 181 | 48.81 | 1:40.16 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:49.94 | |||||||||
32 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 181 | 48.30 | 1:40.17 | |||||
Kolding | 1:42.74 | |||||||||
33 | Josefine Høgh | 2005 | 176 | 47.54 | 1:41.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:41.80 | |||||||||
34 | Sarah Hansen | 2005 | 164 | 47.82 | 1:43.51 | |||||
Kolding | 1:50.06 | |||||||||
35 | Emma Jensen | 2004 | 155 | 51.71 | 1:45.52 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
36 | Frederikke Riber | 2005 | 154 | 51.66 | 1:45.66 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
37 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 137 | 50.95 | 1:49.81 | |||||
Delta Svøm | 2:03.93 | |||||||||
38 | Silje Nygaard Pedersen | 2004 | 107 | 59.19 | 1:59.26 | |||||
Delta Svøm | 1:55.75 | |||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DSQ | 1 hånd i vend. v 75m | ||||||
Kolding | 1:32.65 | |||||||||
- | Sarah Larsen | 2004 | DSQ | bryst i crawl | ||||||
Aarhus Swim | 1:27.47 | |||||||||
- | Silke Matthiesen | 2005 | DSQ | asym ben | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 222 | 45.09 | 1:33.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.59 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 210 | 44.33 | 1:35.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.83 | |||||||||
3 | Karoline Anthonsen | 2006 | 190 | 48.03 | 1:38.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:40.70 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 174 | 47.47 | 1:41.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:40.66 | |||||||||
5 | Ane Christensen | 2006 | 166 | 48.96 | 1:43.13 | |||||
Kolding | 1:43.58 | |||||||||
6 | Frida M R Graversen | 2007 | 152 | 50.55 | 1:46.19 | |||||
Kolding | 1:53.11 | |||||||||
7 | Frida Høj Foldager | 2006 | 125 | 57.39 | 1:53.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Ida Thomsen | 2006 | 120 | 55.22 | 1:54.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Laura M R Graversen | 2007 | 116 | 55.76 | 1:55.95 | |||||
Kolding | 1:55.26 | |||||||||
10 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 116 | 56.71 | 1:56.07 | |||||
Kolding | ||||||||||
11 | Lærke Jervelund | 2007 | 100 | 57.29 | 2:02.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Ea Gram Møller | 2006 | 99 | 1:01.55 | 2:02.32 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Olivia Kjølby | 2007 | 65 | 1:06.02 | 2:20.92 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 2:06.95 | |||||||||
- | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | DSQ | asym besp. bryst | ||||||
Kolding | 1:49.78 | |||||||||
- | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | DSQ | mavel. v. ven. i ryg | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Sophia Jochumsen | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend. 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:38.50 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Christensen | 2008 | 80 | 1:02.36 | 2:11.42 | |||||
Kolding | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 432 | 30.58 | 1:07.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.29 | |||||||||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | 400 | 32.80 | 1:08.75 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:11.65 | |||||||||
3 | Andreas Norup | 1999 | 394 | 33.41 | 1:09.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.98 | |||||||||
4 | Lau Lindquist | 1999 | 367 | 32.01 | 1:10.74 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.64 | |||||||||
5 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 284 | 36.61 | 1:17.00 | |||||
Kolding | 1:15.51 | |||||||||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 229 | 38.83 | 1:22.77 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 511 | 30.31 | 1:03.35 | |||||
Kolding | 1:00.92 | |||||||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 466 | 31.31 | 1:05.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.61 | |||||||||
3 | Kasper Jørgensen | 2000 | 447 | 30.88 | 1:06.22 | |||||
Kolding | 1:06.38 | |||||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | 400 | 34.27 | 1:08.73 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.59 | |||||||||
5 | Magnus Havemann | 2000 | 395 | 31.46 | 1:08.99 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:08.38 | |||||||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 380 | 33.43 | 1:09.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.95 | |||||||||
7 | August Bugge | 2000 | 370 | 31.66 | 1:10.54 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.00 | |||||||||
8 | Lukas Jeppesen | 2001 | 368 | 31.85 | 1:10.67 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.08 | |||||||||
9 | Jannick Hagensen | 2001 | 362 | 32.95 | 1:11.02 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.82 | |||||||||
10 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 346 | 35.67 | 1:12.12 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:15.15 | |||||||||
11 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 342 | 34.08 | 1:12.43 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.70 | |||||||||
12 | Oliver Salby | 2001 | 309 | 34.37 | 1:14.90 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:19.23 | |||||||||
13 | Rasmus Pedersen | 2000 | 295 | 34.39 | 1:16.09 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:18.98 | |||||||||
14 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 276 | 35.01 | 1:17.78 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:20.37 | |||||||||
15 | Jens Jacob E. Petersen | 2001 | 259 | 35.39 | 1:19.39 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:18.37 | |||||||||
16 | Amin Nedergaard | 2001 | 257 | 36.99 | 1:19.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.49 | |||||||||
- | Nicolai S Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:26.38 | |||||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:36.03 | |||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 416 | 32.13 | 1:07.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.54 | |||||||||
2 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 404 | 31.36 | 1:08.51 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.70 | |||||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 324 | 34.30 | 1:13.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.56 | |||||||||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | 320 | 34.38 | 1:14.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.61 | |||||||||
5 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 300 | 34.84 | 1:15.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.14 | |||||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 295 | 36.13 | 1:16.05 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
7 | Simon Bergendorff | 2002 | 291 | 34.35 | 1:16.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.00 | |||||||||
8 | Michael Elliks | 2002 | 287 | 35.71 | 1:16.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.95 | |||||||||
9 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | 252 | 37.43 | 1:20.12 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.94 | |||||||||
10 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 245 | 38.63 | 1:20.88 | |||||
Kolding | 1:28.63 | |||||||||
11 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 245 | 37.18 | 1:20.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.10 | |||||||||
12 | Hjalte Andersen | 2002 | 240 | 37.75 | 1:21.42 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:20.66 | |||||||||
13 | Niels Døssing | 2003 | 215 | 39.25 | 1:24.44 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:28.96 | |||||||||
14 | Markus Toft | 2003 | 213 | 41.98 | 1:24.76 | |||||
TST Svømning | 1:23.06 | |||||||||
15 | Casper Fink | 2003 | 211 | 41.22 | 1:25.03 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.31 | |||||||||
16 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 210 | 40.76 | 1:25.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:28.43 | |||||||||
17 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 198 | 39.08 | 1:26.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.15 | |||||||||
18 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | 196 | 43.18 | 1:27.08 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
19 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 196 | 43.06 | 1:27.19 | |||||
Kolding | 1:29.42 | |||||||||
20 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 183 | 42.16 | 1:29.21 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:35.86 | |||||||||
21 | Sophus Lund Øe | 2003 | 179 | 43.75 | 1:29.80 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
22 | Mikkel Langkjær | 2002 | 171 | 44.31 | 1:31.25 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 169 | 42.51 | 1:31.47 | |||||
Kolding | 1:33.27 | |||||||||
24 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | 156 | 44.04 | 1:33.97 | |||||
Kolding | 1:31.55 | |||||||||
25 | Silas Hansen | 2002 | 149 | 46.69 | 1:35.40 | |||||
Kolding | 1:42.84 | |||||||||
26 | Simon Sandal | 2003 | 148 | 47.10 | 1:35.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:56.24 | |||||||||
27 | Nikolai Flugt Sørensen | 2002 | 130 | 43.53 | 1:39.84 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:37.10 | |||||||||
28 | Frederik Friis Lange | 2002 | 107 | 49.65 | 1:46.67 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:45.51 | |||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 281 | 36.25 | 1:17.29 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.47 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 251 | 37.82 | 1:20.21 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:20.46 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 236 | 39.51 | 1:21.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.17 | |||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 200 | 40.21 | 1:26.52 | |||||
Aarhus Swim | 1:32.66 | |||||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | 193 | 40.37 | 1:27.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.32 | |||||||||
6 | Alex Baes Maidens | 2004 | 183 | 41.79 | 1:29.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.00 | |||||||||
7 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 173 | 43.09 | 1:30.82 | |||||
Kolding | 1:33.72 | |||||||||
8 | Ciano Kristensen | 2004 | 168 | 41.96 | 1:31.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.63 | |||||||||
9 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 165 | 44.88 | 1:32.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.58 | |||||||||
10 | Grigory Selivanov | 2004 | 162 | 43.60 | 1:32.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.00 | |||||||||
11 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 159 | 46.11 | 1:33.48 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:38.00 | |||||||||
12 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 157 | 43.01 | 1:33.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:38.89 | |||||||||
13 | Max Venborg Kromann | 2005 | 156 | 43.52 | 1:33.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:37.02 | |||||||||
14 | Bertram Krak | 2004 | 155 | 45.11 | 1:34.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:45.00 | |||||||||
15 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 154 | 43.80 | 1:34.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:32.99 | |||||||||
16 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 151 | 43.87 | 1:35.01 | |||||
Kolding | 1:31.01 | |||||||||
17 | Casper Friis Bossen | 2004 | 142 | 26.15 | 1:37.00 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:44.94 | |||||||||
18 | Juka Nedergaard | 2004 | 139 | 47.96 | 1:37.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:39.56 | |||||||||
19 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | 138 | 47.03 | 1:37.85 | |||||
Kolding | 1:31.47 | |||||||||
20 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 137 | 45.11 | 1:38.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 131 | 48.62 | 1:39.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.00 | |||||||||
22 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 127 | 44.48 | 1:40.67 | |||||
Delta Svøm | 1:41.73 | |||||||||
23 | Kasper Hansen | 2004 | 107 | 46.10 | 1:46.42 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
24 | Oliver Winther | 2004 | 106 | 52.42 | 1:46.97 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Sofus Funder | 2005 | 74 | 59.08 | 2:00.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:07.03 | |||||||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | DNS | |||||||
Kolding | 1:54.42 | |||||||||
- | Emil Neumann | 2004 | DSQ | ej berør v50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.75 | |||||||||
- | Thor Majgård | 2005 | DSQ | asym armtag i bryst | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:38.04 | |||||||||
- | Zacharias Kloster | 2004 | DSQ | ej berør v75 | ||||||
Kolding | ||||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 146 | 45.32 | 1:36.13 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:44.52 | |||||||||
2 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 140 | 46.45 | 1:37.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:45.15 | |||||||||
3 | Emil Winther | 2006 | 135 | 49.65 | 1:38.62 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.11 | |||||||||
4 | Mikkel Rey | 2006 | 92 | 52.75 | 1:52.09 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:06.97 | |||||||||
5 | Casper Batz | 2006 | 85 | 53.88 | 1:55.04 | |||||
Kolding | ||||||||||
6 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 85 | 55.43 | 1:55.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:47.78 | |||||||||
7 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 84 | 57.57 | 1:55.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 58 | 1:01.97 | 2:10.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Moritz Hartmann | 2007 | 57 | 1:02.34 | 2:11.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:55.53 | |||||||||
10 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 53 | 1:06.85 | 2:14.06 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:13.50 | |||||||||
11 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 52 | 1:01.41 | 2:14.93 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Christian N. Christensen | 2006 | DSQ | ej samt berør v75 | ||||||
Kolding | 1:53.66 | |||||||||
- | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | DSQ | ej berør v50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:49.04 | |||||||||
- | Simon Juel | 2006 | DSQ | ej berør v50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:27.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liselotte Baxter | 1998 | 428 | 34.00 | 1:11.04 | 1:49.54 | 2:26.99 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:23.86 | |||||||||
2 | Julie Fink | 2001 | 418 | 35.29 | 1:13.08 | 1:50.73 | 2:28.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.93 | |||||||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | 342 | 37.16 | 1:18.02 | 1:58.91 | 2:38.34 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:31.75 | |||||||||
4 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 341 | 35.89 | 1:15.98 | 1:57.31 | 2:38.42 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.62 | |||||||||
5 | Madison Guldborg | 2001 | 338 | 36.16 | 1:16.76 | 1:58.38 | 2:38.99 | |||
Kolding | 2:31.15 | |||||||||
6 | Katrine Jensen | 2001 | 333 | 35.65 | 1:17.07 | 1:58.79 | 2:39.69 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:44.73 | |||||||||
7 | Emma Bodum | 2001 | 333 | 37.10 | 1:17.70 | 1:59.63 | 2:39.78 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:47.33 | |||||||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | 329 | 37.38 | 1:19.50 | 2:01.82 | 2:40.42 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:48.79 | |||||||||
9 | Louise Winsley | 1998 | 231 | 41.70 | 1:27.52 | 2:14.17 | 3:00.32 | |||
Kolding | ||||||||||
10 | Emma Krüger Jensen | 2001 | 221 | 41.86 | 1:29.00 | 2:17.07 | 3:03.00 | |||
Delta Svøm | 3:13.27 | |||||||||
- | Sif Salomonsen | 2000 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.00 | |||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 538 | 31.67 | 1:06.43 | 1:41.69 | 2:16.16 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.71 | |||||||||
2 | Lærke Høgsted | 2003 | 498 | 32.39 | 1:07.67 | 1:43.67 | 2:19.69 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:18.25 | |||||||||
3 | Johanne S. Christensen | 2002 | 470 | 34.75 | 1:10.16 | 1:46.39 | 2:22.46 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:23.10 | |||||||||
4 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 461 | 33.92 | 1:10.77 | 1:48.01 | 2:23.37 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:30.74 | |||||||||
5 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 448 | 32.83 | 1:09.30 | 1:47.46 | 2:24.73 | |||
Kolding | 2:22.99 | |||||||||
6 | Mia Borgensgaard | 2003 | 447 | 34.32 | 1:11.04 | 1:49.14 | 2:24.79 | |||
TST Svømning | 2:28.37 | |||||||||
7 | Cecilie V Jensen | 2002 | 430 | 34.41 | 1:12.14 | 1:49.50 | 2:26.70 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:35.08 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 414 | 35.43 | 1:13.27 | 1:51.68 | 2:28.61 | |||
Aarhus Swim | 2:27.57 | |||||||||
9 | Cecilie Batz | 2003 | 407 | 35.12 | 1:13.60 | 1:52.48 | 2:29.47 | |||
Kolding | 2:30.35 | |||||||||
10 | Katrine Mols | 2003 | 397 | 35.50 | 1:13.95 | 1:53.52 | 2:30.68 | |||
Aarhus Swim | 2:39.89 | |||||||||
11 | Julia Harpøth | 2002 | 347 | 35.93 | 1:15.21 | 1:56.65 | 2:37.59 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:37.63 | |||||||||
12 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 320 | 37.81 | 1:19.31 | 2:01.08 | 2:41.94 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:44.18 | |||||||||
13 | Josephine S. Johansen | 2003 | 312 | 36.64 | 1:18.37 | 2:01.43 | 2:43.23 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:56.46 | |||||||||
14 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 290 | 38.79 | 1:22.26 | 2:05.84 | 2:47.34 | |||
Aarhus Swim | 2:49.66 | |||||||||
15 | Marie Jæger | 2003 | 281 | 38.27 | 1:21.08 | 2:05.96 | 2:49.02 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:03.99 | |||||||||
16 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 276 | 39.57 | 1:23.74 | 2:08.37 | 2:50.04 | |||
Kolding | 2:54.15 | |||||||||
17 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 261 | 39.62 | 1:24.84 | 2:10.30 | 2:53.17 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:14.12 | |||||||||
18 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 252 | 40.43 | 1:24.35 | 2:09.81 | 2:55.36 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:05.19 | |||||||||
19 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 241 | 39.69 | 1:24.65 | 2:15.66 | 2:57.92 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:46.61 | |||||||||
20 | Thienanh Nguyen | 2002 | 232 | 39.96 | 1:27.32 | 2:16.35 | 3:00.05 | |||
Kolding | ||||||||||
21 | Frida Svendsen | 2002 | 217 | 42.68 | 1:30.52 | 2:18.36 | 3:04.20 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:29.64 | |||||||||
22 | Clara Westergaard | 2003 | 133 | 48.39 | 1:46.02 | 2:42.24 | 3:36.86 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:20.87 | |||||||||
- | Anna Pave Ottesen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Delta Svøm | 4:06.95 | |||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 454 | 34.76 | 1:12.05 | 1:49.83 | 2:24.11 | |||
Kolding | 2:28.18 | |||||||||
2 | Nønne Christensen | 2004 | 423 | 34.92 | 1:13.03 | 1:51.37 | 2:27.48 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.76 | |||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 419 | 35.05 | 1:13.11 | 1:51.63 | 2:28.04 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:41.51 | |||||||||
4 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 361 | 35.69 | 1:16.21 | 1:56.99 | 2:35.58 | |||
Kolding | 2:33.21 | |||||||||
5 | Liva Søby | 2004 | 355 | 36.30 | 1:16.70 | 1:58.18 | 2:36.44 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.27 | |||||||||
6 | Emma Thorsen | 2004 | 342 | 35.96 | 1:16.70 | 1:58.38 | 2:38.37 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.83 | |||||||||
7 | Melanie Petersen | 2004 | 320 | 37.50 | 1:19.35 | 2:02.49 | 2:41.90 | |||
Kolding | 2:44.88 | |||||||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | 312 | 37.70 | 1:19.27 | 2:01.63 | 2:43.19 | |||
Aarhus Swim | 2:45.05 | |||||||||
9 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 301 | 36.52 | 1:18.30 | 2:02.46 | 2:45.18 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:48.98 | |||||||||
10 | Filippa Eiler | 2005 | 276 | 39.66 | 1:24.75 | 2:08.21 | 2:50.06 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.30 | |||||||||
11 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 272 | 38.94 | 1:22.72 | 2:06.98 | 2:50.87 | |||
Aarhus Swim | 2:48.92 | |||||||||
12 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 263 | 39.88 | 1:25.38 | 2:10.44 | 2:52.69 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:03.39 | |||||||||
13 | Amalie Holst | 2004 | 258 | 40.28 | 1:26.24 | 2:11.16 | 2:54.00 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:01.79 | |||||||||
14 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 256 | 40.37 | 1:26.29 | 2:11.16 | 2:54.30 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:00.00 | |||||||||
15 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 235 | 42.62 | 1:28.58 | 2:15.06 | 2:59.45 | |||
Kolding | 3:27.22 | |||||||||
16 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 230 | 41.67 | 1:28.34 | 2:15.67 | 3:00.70 | |||
Kolding | 3:05.88 | |||||||||
17 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 227 | 41.73 | 1:28.30 | 2:16.45 | 3:01.50 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:09.59 | |||||||||
18 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 220 | 40.39 | 1:26.86 | 2:15.34 | 3:03.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:10.10 | |||||||||
19 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 216 | 42.24 | 1:29.71 | 2:18.09 | 3:04.62 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:13.34 | |||||||||
20 | Julie Kann | 2005 | 205 | 42.51 | 1:31.18 | 2:21.45 | 3:07.72 | |||
Kolding | 3:22.24 | |||||||||
21 | Flora Rubenius | 2005 | 200 | 42.59 | 1:31.31 | 2:22.09 | 3:09.20 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:15.05 | |||||||||
22 | Laura Frost Rainer | 2005 | 163 | 43.73 | 1:35.31 | 2:30.14 | 3:22.51 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:06.81 | |||||||||
23 | Victoria Richards | 2005 | 135 | 49.47 | 1:42.92 | 2:41.20 | 3:35.60 | |||
Delta Svøm | 3:49.58 | |||||||||
- | Kirstine Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:12.81 | |||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 204 | 44.77 | 1:32.39 | 2:21.37 | 3:07.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:15.55 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 193 | 44.23 | 1:33.80 | 2:24.41 | 3:11.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:12.49 | |||||||||
3 | Laura Toftgaard | 2007 | 181 | 45.06 | 1:35.50 | 2:27.34 | 3:15.52 | |||
Kolding | 3:21.66 | |||||||||
4 | Frida M R Graversen | 2007 | 129 | 47.26 | 1:44.14 | 2:45.10 | 3:39.09 | |||
Kolding | ||||||||||
5 | Laura M R Graversen | 2007 | 120 | 49.37 | 1:48.65 | 2:49.82 | 3:44.40 | |||
Kolding | ||||||||||
6 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 118 | 52.57 | 1:51.12 | 2:49.97 | 3:45.63 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:58.83 | |||||||||
7 | Sarah Laursen | 2007 | 111 | 55.53 | 1:54.18 | 2:54.89 | 3:50.13 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:59.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 490 | 29.95 | 1:01.67 | 1:34.01 | 2:06.03 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:01.93 | |||||||||
2 | Mads Juul | 1997 | 408 | 31.28 | 1:04.59 | 1:38.98 | 2:13.90 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:11.45 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | 482 | 29.25 | 1:01.73 | 1:34.96 | 2:06.66 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:10.05 | |||||||||
2 | Andreas Jørgensen | 2000 | 474 | 29.15 | 1:01.71 | 1:34.65 | 2:07.38 | |||
Kolding | 2:07.56 | |||||||||
3 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 445 | 30.20 | 1:03.74 | 1:37.50 | 2:10.12 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:11.74 | |||||||||
4 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 398 | 31.16 | 1:05.61 | 1:40.49 | 2:15.05 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:15.88 | |||||||||
5 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 372 | 32.61 | 1:08.39 | 1:44.28 | 2:18.12 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.81 | |||||||||
6 | André Iversen | 2001 | 361 | 32.94 | 1:08.86 | 1:44.91 | 2:19.53 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:22.96 | |||||||||
7 | Jakob Lund | 2001 | 353 | 32.36 | 1:08.93 | 1:45.46 | 2:20.60 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:49.22 | |||||||||
8 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 346 | 31.02 | 1:07.37 | 1:45.05 | 2:21.43 | |||
Kolding | 2:26.77 | |||||||||
9 | Oliver Salby | 2001 | 330 | 31.62 | 1:07.49 | 1:45.93 | 2:23.69 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:27.44 | |||||||||
10 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 329 | 33.64 | 1:11.19 | 1:48.32 | 2:23.89 | |||
Kolding | 2:37.13 | |||||||||
11 | Lucas Grinderslev | 2001 | 266 | 36.10 | 1:15.69 | 2:34.49 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 216 | 38.05 | 1:20.14 | 2:04.26 | 2:45.40 | |||
Delta Svøm | 3:03.74 | |||||||||
- | Nicolai S Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:45.00 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 470 | 29.49 | 1:01.88 | 1:35.00 | 2:07.77 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:07.68 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 405 | 29.91 | 1:04.00 | 1:39.57 | 2:14.29 | |||
Aarhus Swim | 2:21.71 | |||||||||
3 | Joshua Dannevang | 2002 | 374 | 32.21 | 1:07.47 | 1:43.66 | 2:17.80 | |||
Kolding | 2:18.42 | |||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 372 | 33.04 | 1:08.95 | 1:44.53 | 2:18.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:22.42 | |||||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 354 | 32.43 | 1:09.97 | 1:47.02 | 2:20.38 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:27.72 | |||||||||
6 | William Svarer | 2002 | 344 | 32.62 | 1:08.63 | 1:44.87 | 2:21.69 | |||
Kolding | 2:15.63 | |||||||||
7 | Hjalte Andersen | 2002 | 341 | 33.25 | 1:09.29 | 1:46.12 | 2:22.20 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:24.06 | |||||||||
8 | Michael Elliks | 2002 | 327 | 32.77 | 1:09.73 | 1:46.96 | 2:24.20 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:29.67 | |||||||||
9 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 301 | 34.88 | 1:13.45 | 1:51.75 | 2:28.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:30.88 | |||||||||
10 | Niels Døssing | 2003 | 252 | 35.96 | 1:16.69 | 1:57.61 | 2:37.15 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:42.13 | |||||||||
11 | Casper Fink | 2003 | 247 | 37.67 | 1:19.06 | 2:00.04 | 2:38.30 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:39.39 | |||||||||
12 | Sophus Lund Øe | 2003 | 241 | 36.58 | 1:17.74 | 1:59.49 | 2:39.55 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:48.73 | |||||||||
13 | Frederik Zachariassen | 2002 | 238 | 36.09 | 1:16.76 | 1:59.38 | 2:40.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:41.24 | |||||||||
14 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | 225 | 37.87 | 1:19.57 | 2:02.96 | 2:43.31 | |||
Vejen Svømmeklub | 2:52.72 | |||||||||
15 | Christian Lorey | 2003 | 201 | 36.72 | 1:21.96 | 2:49.63 | 2:49.63 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:54.36 | |||||||||
16 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 196 | 37.63 | 1:19.71 | 2:06.07 | 2:50.99 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:57.76 | |||||||||
17 | Simon Nielsen | 2002 | 137 | 38.76 | 1:29.01 | 2:20.44 | 3:12.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Frederik Peter L. Thomsen | 2003 | 112 | 43.83 | 1:38.75 | 2:35.05 | 3:26.05 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
19 | Jens Nielsen | 2003 | 103 | 47.98 | 1:42.33 | 2:38.66 | 3:31.44 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:39.13 | |||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:12.16 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 299 | 33.94 | 1:13.36 | 1:52.07 | 2:28.53 | |||
Aarhus Swim | 2:34.41 | |||||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | 264 | 35.25 | 1:14.41 | 1:54.70 | 2:34.80 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:31.87 | |||||||||
3 | Ciano Kristensen | 2004 | 218 | 37.72 | 1:19.37 | 2:02.88 | 2:45.03 | |||
Aarhus Swim | 2:59.90 | |||||||||
4 | Alex Baes Maidens | 2004 | 218 | 36.40 | 1:19.01 | 2:03.16 | 2:45.05 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:05.00 | |||||||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 206 | 38.91 | 1:22.96 | 2:06.46 | 2:48.05 | |||
Kolding | 2:49.96 | |||||||||
6 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 191 | 39.64 | 1:23.38 | 2:08.83 | 2:52.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:49.98 | |||||||||
7 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 189 | 39.38 | 1:24.75 | 2:10.74 | 2:53.01 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:06.57 | |||||||||
8 | Bertram Krak | 2004 | 187 | 41.41 | 1:26.05 | 2:11.09 | 2:53.66 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:10.00 | |||||||||
9 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 174 | 41.43 | 1:27.96 | 2:14.07 | 2:57.72 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:45.00 | |||||||||
10 | Frederik Kjølby | 2004 | 170 | 39.06 | 1:26.07 | 2:12.85 | 2:59.17 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:04.41 | |||||||||
11 | Thor Majgård | 2005 | 160 | 42.21 | 1:29.92 | 2:18.53 | 3:02.68 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:10.48 | |||||||||
12 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 156 | 43.37 | 1:33.94 | 2:21.77 | 3:04.44 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:07.43 | |||||||||
13 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 141 | 42.67 | 1:31.54 | 2:22.48 | 3:10.83 | |||
Delta Svøm | 2:56.21 | |||||||||
14 | Sofus Funder | 2005 | 97 | 46.85 | 1:42.53 | 2:39.59 | 3:36.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:10.29 | |||||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DNF | |||||||
Kolding | ||||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 146 | 42.66 | 1:31.93 | 2:22.92 | 3:08.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:14.83 | |||||||||
2 | Christian N. Christensen | 2006 | 113 | 43.92 | 1:36.58 | 2:31.92 | 3:25.07 | |||
Kolding | ||||||||||
3 | Mikkel Rey | 2006 | 99 | 47.36 | 1:43.32 | 2:40.36 | 3:34.56 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 97 | 50.25 | 1:47.37 | 2:44.13 | 3:36.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:45.94 | |||||||||
5 | Simon Juel | 2006 | 84 | 49.92 | 1:48.33 | 2:48.04 | 3:46.35 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:50.36 | |||||||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | 82 | 49.48 | 1:50.12 | 2:54.40 | 3:48.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:01.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | 489 | 34.26 | 1:12.95 | 1:53.22 | 2:31.79 | |||
Kolding | 2:33.58 | |||||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 275 | 39.63 | 1:26.56 | 2:14.93 | 3:03.73 | |||
Aarhus Swim | 3:04.65 | |||||||||
2 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 222 | 41.06 | 1:34.82 | 2:28.81 | 3:17.44 | |||
Kolding | 3:22.26 | |||||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 351 | 36.98 | 1:20.77 | 2:06.18 | 2:49.42 | |||
Kolding | 2:51.93 | |||||||||
2 | Laura Frost Rainer | 2005 | 115 | 47.77 | 1:53.36 | 3:00.20 | 4:05.75 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 180 | 45.41 | 1:38.83 | 2:35.94 | 3:31.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:37.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 432 | 32.04 | 1:06.99 | 1:44.51 | 2:23.58 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:18.75 | |||||||||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | 310 | 34.25 | 1:13.79 | 1:57.55 | 2:40.36 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:41.76 | |||||||||
3 | Jonathan Bos | 1998 | 284 | 36.17 | 1:18.58 | 2:03.08 | 2:44.98 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:02.82 | |||||||||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 517 | 29.90 | 1:03.91 | 1:39.06 | 2:15.19 | |||
Kolding | 2:20.08 | |||||||||
2 | Rasmus Hald | 2001 | 485 | 30.27 | 1:06.06 | 1:42.86 | 2:18.13 | |||
Kolding | 2:35.44 | |||||||||
3 | Magnus Havemann | 2000 | 342 | 31.76 | 1:10.00 | 1:51.85 | 2:35.23 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:41.76 | |||||||||
4 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 337 | 34.48 | 1:13.60 | 1:54.88 | 2:36.00 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:39.78 | |||||||||
5 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 295 | 34.82 | 1:15.76 | 1:58.77 | 2:42.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:52.18 | |||||||||
6 | Lukas Jeppesen | 2001 | 237 | 34.04 | 1:14.98 | 2:02.59 | 2:55.26 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:47.00 | |||||||||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 280 | 35.69 | 1:17.09 | 2:00.87 | 2:45.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:48.66 | |||||||||
2 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 147 | 42.33 | 1:35.18 | 2:30.83 | 3:25.53 | |||
Kolding | 3:47.38 | |||||||||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 256 | 37.44 | 1:21.22 | 2:06.68 | 2:50.97 | |||
Aarhus Swim | 2:57.43 | |||||||||
2 | Lucas Rosenborg | 2004 | 138 | 43.28 | 1:38.21 | 2:35.71 | 3:30.05 | |||
Aarhus Swim | 3:39.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 597 | 29.48 | 1:00.57 | |||||
Kolding | 1:00.13 | |||||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 535 | 30.38 | 1:02.83 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.22 | |||||||||
3 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 502 | 30.50 | 1:04.17 | |||||
Kolding | 1:02.86 | |||||||||
4 | Liselotte Baxter | 1998 | 467 | 32.20 | 1:05.74 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.18 | |||||||||
5 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 465 | 31.84 | 1:05.83 | |||||
Kolding | 1:04.65 | |||||||||
6 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 390 | 33.18 | 1:09.79 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.85 | |||||||||
7 | Julie Fink | 2001 | 381 | 34.12 | 1:10.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.69 | |||||||||
8 | Trine G. Sørensen | 1997 | 376 | 34.52 | 1:10.64 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
9 | Fie Holzmann | 2000 | 374 | 34.28 | 1:10.77 | |||||
Kolding | 1:13.61 | |||||||||
10 | Madison Guldborg | 2001 | 372 | 33.67 | 1:10.91 | |||||
Kolding | 1:11.74 | |||||||||
11 | Signe Christensen | 2001 | 366 | 33.92 | 1:11.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.18 | |||||||||
12 | Mille C. Berg | 2001 | 363 | 34.62 | 1:11.45 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:13.42 | |||||||||
13 | Emma Bodum | 2001 | 346 | 35.54 | 1:12.66 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:16.35 | |||||||||
14 | Anna Vestergaard | 2001 | 329 | 36.13 | 1:13.89 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
15 | Katrine Jensen | 2001 | 314 | 34.99 | 1:15.04 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.32 | |||||||||
16 | Katrine Christensen | 1996 | 302 | 36.63 | 1:15.95 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:14.21 | |||||||||
17 | Lærke Wittenberg | 2001 | 292 | 37.44 | 1:16.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.52 | |||||||||
18 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 290 | 37.62 | 1:17.06 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:28.85 | |||||||||
19 | Maja Nielsen | 2001 | 247 | 37.34 | 1:21.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.19 | |||||||||
20 | Emma Krüger Jensen | 2001 | 246 | 38.55 | 1:21.32 | |||||
Delta Svøm | 1:22.30 | |||||||||
21 | Louise Winsley | 1998 | 208 | 41.59 | 1:26.04 | |||||
Kolding | 1:25.72 | |||||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:20.59 | |||||||||
- | Nikoline Mathiesen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.06 | |||||||||
- | Sif Salomonsen | 2000 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.86 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 569 | 30.22 | 1:01.54 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.48 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 568 | 29.99 | 1:01.56 | |||||
Aarhus Swim | 1:02.72 | |||||||||
3 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 475 | 31.57 | 1:05.35 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:08.72 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 466 | 31.64 | 1:05.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.91 | |||||||||
5 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 446 | 32.49 | 1:06.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.53 | |||||||||
6 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 444 | 32.02 | 1:06.83 | |||||
Kolding | 1:07.49 | |||||||||
7 | Mia Borgensgaard | 2003 | 439 | 32.41 | 1:07.11 | |||||
TST Svømning | 1:09.29 | |||||||||
8 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 431 | 32.46 | 1:07.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.27 | |||||||||
9 | Cecilie Batz | 2003 | 418 | 33.19 | 1:08.19 | |||||
Kolding | 1:07.77 | |||||||||
10 | Cecilie V Jensen | 2002 | 416 | 33.11 | 1:08.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.23 | |||||||||
11 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 402 | 32.85 | 1:09.07 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.14 | |||||||||
12 | Katrine Mols | 2003 | 399 | 33.05 | 1:09.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.22 | |||||||||
13 | Louise Jensen | 2003 | 379 | 34.04 | 1:10.43 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.00 | |||||||||
14 | Laura Arentsen | 2003 | 365 | 34.39 | 1:11.33 | |||||
Kolding | 1:12.12 | |||||||||
15 | Julia Harpøth | 2002 | 360 | 34.43 | 1:11.69 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:12.05 | |||||||||
16 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 355 | 34.96 | 1:12.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.61 | |||||||||
17 | Lærke Asmussen | 2003 | 354 | 34.88 | 1:12.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.33 | |||||||||
18 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 351 | 34.86 | 1:12.28 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:14.91 | |||||||||
19 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 350 | 34.58 | 1:12.36 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.18 | |||||||||
20 | Josephine S. Johansen | 2003 | 336 | 35.11 | 1:13.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.12 | |||||||||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 332 | 35.59 | 1:13.61 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
22 | Pipaluk Selbo | 2003 | 327 | 35.80 | 1:14.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.48 | |||||||||
23 | Sofie Sjøgren | 2002 | 324 | 36.94 | 1:14.26 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:36.85 | |||||||||
24 | Selma Rubenius | 2002 | 323 | 35.26 | 1:14.28 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.50 | |||||||||
25 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 319 | 36.11 | 1:14.63 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.32 | |||||||||
26 | Sara Bundgaard | 2003 | 317 | 35.35 | 1:14.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.65 | |||||||||
27 | Pernille Christensen | 2003 | 314 | 35.96 | 1:14.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.52 | |||||||||
28 | Sara Farag | 2003 | 311 | 36.08 | 1:15.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.09 | |||||||||
29 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 303 | 36.44 | 1:15.87 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.23 | |||||||||
30 | Caroline Sørensen | 2003 | 300 | 36.65 | 1:16.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.53 | |||||||||
31 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 300 | 35.82 | 1:16.17 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.54 | |||||||||
32 | Mille Winther | 2003 | 291 | 37.12 | 1:16.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.83 | |||||||||
33 | Marie Jæger | 2003 | 288 | 36.58 | 1:17.22 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:20.40 | |||||||||
34 | Maria Hall | 2003 | 283 | 37.23 | 1:17.65 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.09 | |||||||||
35 | Frida Svendsen | 2002 | 277 | 38.53 | 1:18.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:28.48 | |||||||||
36 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 274 | 37.61 | 1:18.51 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.86 | |||||||||
37 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 268 | 37.40 | 1:19.09 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:27.61 | |||||||||
38 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 254 | 37.22 | 1:20.47 | |||||
Delta Svøm | 2:02.01 | |||||||||
39 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 243 | 38.16 | 1:21.70 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:39.27 | |||||||||
40 | Emma Jensen | 2003 | 241 | 39.34 | 1:21.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.09 | |||||||||
41 | Julie Madsen | 2002 | 218 | 41.00 | 1:24.67 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.13 | |||||||||
42 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 217 | 40.35 | 1:24.77 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
43 | Nicoline Bech | 2003 | 214 | 40.56 | 1:25.20 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:31.95 | |||||||||
44 | Anna Schou | 2003 | 209 | 40.24 | 1:25.87 | |||||
Delta Svøm | 1:30.41 | |||||||||
45 | Emilie Glinvad | 2003 | 193 | 40.38 | 1:28.17 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:28.34 | |||||||||
46 | Marie Primdahl | 2003 | 190 | 40.30 | 1:28.66 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:34.16 | |||||||||
47 | Zenia Christensen | 2003 | 173 | 44.63 | 1:31.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:37.46 | |||||||||
48 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 137 | 47.68 | 1:38.87 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:44.39 | |||||||||
49 | Clara Westergaard | 2003 | 136 | 44.96 | 1:39.06 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
50 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 109 | 1:46.48 | 1:46.48 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
51 | Maria Olivia Gjerløff | 2003 | 101 | 49.51 | 1:49.47 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Mette Brandt Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.30 | |||||||||
- | Camilla Marie B. Andersen | 2002 | DNF | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | DNF | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 417 | 32.73 | 1:08.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.31 | |||||||||
2 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 404 | 32.88 | 1:09.00 | |||||
Kolding | 1:09.71 | |||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 393 | 33.70 | 1:09.60 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.24 | |||||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 388 | 33.38 | 1:09.89 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.84 | |||||||||
5 | Liva Søby | 2004 | 371 | 34.30 | 1:10.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.10 | |||||||||
6 | Emma Thorsen | 2004 | 369 | 34.43 | 1:11.11 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.41 | |||||||||
7 | Martha Bjerg | 2004 | 356 | 35.16 | 1:11.92 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.91 | |||||||||
8 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 353 | 34.67 | 1:12.14 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:16.61 | |||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 351 | 34.48 | 1:12.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.74 | |||||||||
10 | Ellen Jensen | 2005 | 344 | 34.68 | 1:12.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.37 | |||||||||
11 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 337 | 35.91 | 1:13.29 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.33 | |||||||||
12 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 334 | 34.99 | 1:13.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.04 | |||||||||
13 | Melanie Petersen | 2004 | 331 | 35.11 | 1:13.68 | |||||
Kolding | 1:16.62 | |||||||||
14 | Frida Saks Justesen | 2004 | 330 | 34.89 | 1:13.76 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.59 | |||||||||
15 | Clara Skrydstrup | 2004 | 329 | 34.91 | 1:13.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.46 | |||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 305 | 35.40 | 1:15.76 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.11 | |||||||||
17 | Sarah Larsen | 2004 | 301 | 36.08 | 1:16.08 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.62 | |||||||||
18 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 299 | 36.73 | 1:16.20 | |||||
Kolding | 1:18.52 | |||||||||
19 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 298 | 36.86 | 1:16.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.37 | |||||||||
20 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 293 | 36.44 | 1:16.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.00 | |||||||||
21 | Amalie Holst | 2004 | 287 | 36.74 | 1:17.31 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.69 | |||||||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | 271 | 37.38 | 1:18.82 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.08 | |||||||||
23 | Karoline Kristensen | 2004 | 270 | 36.84 | 1:18.90 | |||||
Delta Svøm | 1:19.06 | |||||||||
24 | Lea Winther | 2004 | 262 | 37.91 | 1:19.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.30 | |||||||||
25 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 246 | 39.96 | 1:21.39 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:23.71 | |||||||||
26 | Karla Kristensen | 2005 | 244 | 38.66 | 1:21.55 | |||||
Kolding | 1:22.41 | |||||||||
27 | Emma Phaff Steen | 2005 | 225 | 39.17 | 1:23.76 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.13 | |||||||||
28 | Flora Rubenius | 2005 | 213 | 40.40 | 1:25.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.91 | |||||||||
29 | Rose Simon | 2004 | 201 | 41.54 | 1:27.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.57 | |||||||||
30 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 197 | 40.60 | 1:27.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.27 | |||||||||
31 | Josefine Høgh | 2005 | 190 | 42.31 | 1:28.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.99 | |||||||||
32 | Laura Frost Rainer | 2005 | 178 | 42.27 | 1:30.66 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:27.23 | |||||||||
33 | Luna Møller | 2004 | 174 | 44.46 | 1:31.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.77 | |||||||||
34 | Mie Asmussen | 2005 | 158 | 44.49 | 1:34.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.76 | |||||||||
35 | Emma Jensen | 2004 | 156 | 44.35 | 1:34.75 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:34.16 | |||||||||
36 | Silke Matthiesen | 2005 | 98 | 50.62 | 1:50.27 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Anna Munk Fuglsang | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.98 | |||||||||
- | Stine Bendixen Nissen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:26.74 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 244 | 38.21 | 1:21.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.29 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 211 | 41.27 | 1:25.66 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.21 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 191 | 42.95 | 1:28.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.85 | |||||||||
4 | Karoline Anthonsen | 2006 | 188 | 43.66 | 1:28.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.62 | |||||||||
5 | Ane Christensen | 2006 | 175 | 44.01 | 1:31.09 | |||||
Kolding | 1:34.37 | |||||||||
6 | Laura Toftgaard | 2007 | 174 | 43.39 | 1:31.23 | |||||
Kolding | 1:37.42 | |||||||||
7 | Frida M R Graversen | 2007 | 145 | 46.61 | 1:36.92 | |||||
Kolding | 1:43.93 | |||||||||
8 | Laura M R Graversen | 2007 | 140 | 45.54 | 1:38.13 | |||||
Kolding | 1:40.71 | |||||||||
9 | Sarah Laursen | 2007 | 108 | 20.80 | 1:47.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:49.36 | |||||||||
10 | Ea Gram Møller | 2006 | 97 | 53.44 | 1:50.80 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:49.18 | |||||||||
11 | Ida Damsbo | 2006 | 90 | 51.32 | 1:53.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Christensen | 2008 | 85 | 53.52 | 1:55.97 | |||||
Kolding | 2:18.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lau Lindquist | 1999 | 429 | 29.08 | 59.57 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:00.55 | |||||||||
2 | Andreas Norup | 1999 | 378 | 29.60 | 1:02.11 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.86 | |||||||||
3 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 353 | 30.81 | 1:03.58 | |||||
Kolding | 1:05.69 | |||||||||
4 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 304 | 32.07 | 1:06.79 | |||||
Kolding | 1:01.98 | |||||||||
5 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 267 | 33.16 | 1:09.72 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Havemann | 2000 | 455 | 28.32 | 58.40 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 58.74 | |||||||||
2 | Andreas Jørgensen | 2000 | 438 | 28.19 | 59.16 | |||||
Kolding | 57.65 | |||||||||
3 | Carl Terp Larsen | 2001 | 434 | 28.65 | 59.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.66 | |||||||||
4 | Jannick Hagensen | 2001 | 431 | 28.77 | 59.47 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:01.37 | |||||||||
5 | Christopher Kristiansen | 2000 | 425 | 28.79 | 59.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.82 | |||||||||
6 | August Bugge | 2000 | 414 | 28.58 | 1:00.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.32 | |||||||||
7 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 398 | 29.29 | 1:01.07 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.72 | |||||||||
8 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 397 | 29.61 | 1:01.10 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.91 | |||||||||
9 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 391 | 29.58 | 1:01.42 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:00.17 | |||||||||
10 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 388 | 29.43 | 1:01.60 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
11 | Christopher Ohm | 2001 | 368 | 30.27 | 1:02.71 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.01 | |||||||||
12 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 363 | 29.91 | 1:02.98 | |||||
Kolding | 1:01.20 | |||||||||
13 | William Lolk | 2001 | 345 | 29.98 | 1:04.06 | |||||
Kolding | 1:05.12 | |||||||||
14 | Oliver Salby | 2001 | 343 | 30.53 | 1:04.19 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:05.07 | |||||||||
15 | Jens Jacob E. Petersen | 2001 | 337 | 31.03 | 1:04.56 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:04.24 | |||||||||
16 | Rasmus Pedersen | 2000 | 336 | 30.22 | 1:04.58 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:05.32 | |||||||||
17 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 329 | 31.76 | 1:05.09 | |||||
Kolding | 1:05.87 | |||||||||
18 | André Iversen | 2001 | 321 | 31.92 | 1:05.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.97 | |||||||||
19 | Lucas Grinderslev | 2001 | 307 | 1:06.55 | 1:06.55 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.45 | |||||||||
20 | Amin Nedergaard | 2001 | 244 | 34.07 | 1:11.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.13 | |||||||||
21 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 213 | 37.16 | 1:15.18 | |||||
Delta Svøm | 1:17.88 | |||||||||
22 | Niklas Pedersen | 2001 | 119 | 42.45 | 1:31.21 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:40.96 | |||||||||
- | Kasper Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
Kolding | 1:01.22 | |||||||||
- | Nicolai S Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.20 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 417 | 28.59 | 1:00.15 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.52 | |||||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | 416 | 29.05 | 1:00.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.95 | |||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 407 | 29.38 | 1:00.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 59.93 | |||||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | 403 | 29.02 | 1:00.84 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.93 | |||||||||
5 | William Svarer | 2002 | 391 | 29.58 | 1:01.42 | |||||
Kolding | 1:02.60 | |||||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 372 | 30.47 | 1:02.45 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 367 | 29.93 | 1:02.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.00 | |||||||||
8 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 354 | 30.42 | 1:03.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.16 | |||||||||
9 | Joshua Dannevang | 2002 | 349 | 31.07 | 1:03.78 | |||||
Kolding | 1:03.17 | |||||||||
10 | Andreas Kronborg | 2002 | 338 | 31.00 | 1:04.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.21 | |||||||||
11 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 331 | 30.77 | 1:04.92 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.63 | |||||||||
12 | Michael Elliks | 2002 | 326 | 31.57 | 1:05.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.88 | |||||||||
13 | William Ohrt | 2002 | 322 | 31.30 | 1:05.52 | |||||
Kolding | 1:04.61 | |||||||||
14 | Simon Bergendorff | 2002 | 321 | 31.64 | 1:05.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.89 | |||||||||
15 | Hjalte Andersen | 2002 | 310 | 32.01 | 1:06.35 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:07.60 | |||||||||
16 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | 306 | 31.68 | 1:06.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.40 | |||||||||
17 | Markus Toft | 2003 | 252 | 33.81 | 1:11.10 | |||||
TST Svømning | 1:13.38 | |||||||||
18 | Sophus Lund Øe | 2003 | 247 | 34.35 | 1:11.61 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.94 | |||||||||
19 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 244 | 34.40 | 1:11.90 | |||||
Kolding | 1:13.11 | |||||||||
20 | Jimmy Grønhøj Nielsen | 2003 | 234 | 34.05 | 1:12.84 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:16.40 | |||||||||
21 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 233 | 35.17 | 1:12.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.96 | |||||||||
22 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 228 | 34.85 | 1:13.54 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.73 | |||||||||
23 | Christian Lorey | 2003 | 222 | 35.24 | 1:14.16 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.27 | |||||||||
24 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 195 | 35.87 | 1:17.46 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:20.81 | |||||||||
25 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 185 | 36.94 | 1:18.82 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.73 | |||||||||
26 | Nikolai Flugt Sørensen | 2002 | 166 | 38.93 | 1:21.68 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:39.81 | |||||||||
27 | Paulus Haddad | 2002 | 143 | 41.16 | 1:25.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.81 | |||||||||
28 | Kevin Salby | 2003 | 135 | 40.98 | 1:27.51 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:31.68 | |||||||||
29 | Frederik Peter L. Thomsen | 2003 | 125 | 42.12 | 1:29.69 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:40.46 | |||||||||
30 | Jens Nielsen | 2003 | 90 | 47.14 | 1:40.12 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:41.48 | |||||||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | DNS | |||||||
Kolding | 1:19.00 | |||||||||
- | Mikkel Langkjær | 2002 | DNF | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:31.00 | |||||||||
- | Niels Døssing | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:15.20 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 307 | 32.09 | 1:06.59 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.86 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 289 | 32.56 | 1:07.92 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.63 | |||||||||
3 | Emil Neumann | 2004 | 247 | 35.21 | 1:11.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.86 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 245 | 34.16 | 1:11.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.15 | |||||||||
5 | Mads Iversen | 2004 | 221 | 36.17 | 1:14.23 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:13.41 | |||||||||
6 | Ciano Kristensen | 2004 | 217 | 35.63 | 1:14.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.13 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 215 | 36.21 | 1:14.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.50 | |||||||||
8 | Alex Baes Maidens | 2004 | 208 | 35.77 | 1:15.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.49 | |||||||||
9 | Nicholas Simson | 2005 | 204 | 36.57 | 1:16.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.82 | |||||||||
10 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 201 | 37.24 | 1:16.65 | |||||
Kolding | 1:21.36 | |||||||||
11 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 171 | 39.61 | 1:20.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.86 | |||||||||
12 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 170 | 38.60 | 1:21.10 | |||||
Delta Svøm | 1:21.94 | |||||||||
13 | Bertram Krak | 2004 | 168 | 40.31 | 1:21.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.09 | |||||||||
14 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 168 | 39.35 | 1:21.44 | |||||
Kolding | 1:21.83 | |||||||||
15 | Casper Friis Bossen | 2004 | 165 | 40.95 | 1:21.92 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:25.79 | |||||||||
16 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 154 | 39.11 | 1:23.76 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:27.61 | |||||||||
17 | Juka Nedergaard | 2004 | 139 | 40.65 | 1:26.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.22 | |||||||||
18 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 128 | 39.75 | 1:29.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:51.00 | |||||||||
19 | Kasper Hansen | 2004 | 124 | 41.85 | 1:29.90 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
20 | Oliver Winther | 2004 | 119 | 42.24 | 1:31.35 | |||||
Delta Svøm | 1:42.34 | |||||||||
21 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 113 | 42.40 | 1:32.95 | |||||
Delta Svøm | 1:32.71 | |||||||||
22 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 111 | 44.69 | 1:33.46 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:41.34 | |||||||||
23 | Sofus Funder | 2005 | 110 | 43.64 | 1:33.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Benjamin Dahl Kristensen | 2005 | 86 | 47.98 | 1:41.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Filip Esklund Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding | 1:25.98 | |||||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | DSQ | ej berør v75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.00 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 165 | 38.27 | 1:21.83 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:25.41 | |||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 123 | 42.86 | 1:30.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.96 | |||||||||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | 109 | 43.31 | 1:33.80 | |||||
Kolding | 1:45.79 | |||||||||
4 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 102 | 44.75 | 1:36.13 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Mikkel Rey | 2006 | 99 | 44.13 | 1:37.13 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:47.43 | |||||||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | 89 | 48.56 | 1:40.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:54.87 | |||||||||
7 | Casper Batz | 2006 | 85 | 47.16 | 1:41.87 | |||||
Kolding | 1:48.82 | |||||||||
8 | Simon Juel | 2006 | 80 | 48.21 | 1:43.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:59.27 | |||||||||
9 | Christian Roed | 2006 | 62 | 51.61 | 1:53.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:56.64 | |||||||||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | 49 | 51.63 | 2:02.09 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Winther | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 521 | 1:07.41 | 2:21.83 | 3:37.97 | 4:53.47 | 9:55.40 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 11:12.70 | 6:08.47 | 7:24.80 | 8:41.28 | ||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 444 | 1:15.73 | 2:36.46 | 3:57.73 | 5:18.28 | 10:27.93 | ||
Kolding | 10:36.27 | 6:38.20 | 7:56.67 | 9:14.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Patrick Strandlyst | 1997 | 447 | 1:06.76 | 2:19.43 | 3:32.98 | 4:47.07 | 9:39.71 | ||
Svømmeklubben Opnør | 10:13.56 | 6:00.94 | 7:14.49 | 8:28.32 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 471 | 1:06.78 | 2:19.01 | 3:31.01 | 4:43.25 | 9:29.57 | ||
Svømmeklubben Opnør | 9:39.01 | 5:55.27 | 7:07.96 | 8:20.40 | ||||||
2 | Magnus Havemann | 2000 | 457 | 1:06.50 | 2:18.72 | 3:32.08 | 4:45.90 | 9:35.27 | ||
Svømmeklubben Opnør | 9:36.20 | 6:00.51 | 7:14.53 | 8:27.29 | ||||||
3 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 383 | 1:06.22 | 2:22.11 | 3:39.69 | 4:58.25 | 10:10.51 | ||
Kolding | 10:29.56 | 6:18.44 | 7:37.47 | 8:55.60 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 377 | 1:09.17 | 2:26.33 | 3:44.18 | 5:02.92 | 10:13.48 | ||
Aarhus Swim | 10:29.00 | 6:20.92 | 7:39.48 | 8:57.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 572 | 37.34 | 1:18.56 | 1:59.91 | 2:42.03 | |||
Kolding | 2:44.03 | |||||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 524 | 37.90 | 1:19.60 | 2:02.47 | 2:46.87 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.78 | |||||||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 456 | 39.85 | 1:25.20 | 2:10.21 | 2:54.77 | |||
Kolding | 2:55.20 | |||||||||
4 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 444 | 39.90 | 1:24.82 | 2:11.37 | 2:56.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:54.61 | |||||||||
5 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 426 | 40.85 | 1:25.85 | 2:12.16 | 2:58.76 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:56.95 | |||||||||
6 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 401 | 38.54 | 1:24.99 | 2:13.48 | 3:02.39 | |||
Kolding | 3:01.61 | |||||||||
7 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 388 | 41.88 | 1:28.93 | 2:17.95 | 3:04.50 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:04.87 | |||||||||
8 | Katrine Jensen | 2001 | 273 | 47.58 | 1:40.09 | 2:34.00 | 3:27.20 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:36.95 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | 469 | 40.08 | 1:24.73 | 2:09.94 | 2:53.10 | |||
Kolding | 3:00.88 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 467 | 38.88 | 1:22.73 | 2:07.41 | 2:53.40 | |||
Aarhus Swim | 2:54.21 | |||||||||
3 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 411 | 42.17 | 1:28.70 | 2:15.60 | 3:00.85 | |||
Aarhus Swim | 3:00.60 | |||||||||
4 | Caroline Sørensen | 2003 | 398 | 42.31 | 1:30.88 | 2:19.06 | 3:02.90 | |||
Aarhus Swim | 3:02.52 | |||||||||
5 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 394 | 42.22 | 1:29.34 | 2:16.87 | 3:03.46 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:19.64 | |||||||||
6 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 381 | 42.14 | 1:29.32 | 2:17.81 | 3:05.53 | |||
Aarhus Swim | 3:02.36 | |||||||||
7 | Sara Bundgaard | 2003 | 330 | 44.84 | 1:35.20 | 2:25.49 | 3:14.73 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:15.21 | |||||||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | 326 | 44.45 | 1:34.11 | 2:24.66 | 3:15.47 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:10.99 | |||||||||
9 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 317 | 44.55 | 1:35.58 | 2:27.24 | 3:17.28 | |||
Aarhus Swim | 3:22.86 | |||||||||
10 | Pernille Christensen | 2003 | 301 | 46.84 | 1:39.03 | 2:31.26 | 3:20.77 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:31.92 | |||||||||
11 | Julia Harpøth | 2002 | 300 | 43.75 | 1:34.22 | 2:27.25 | 3:20.82 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:18.09 | |||||||||
12 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 297 | 46.02 | 1:37.46 | 2:29.91 | 3:21.55 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara Farag | 2003 | 286 | 47.00 | 1:38.45 | 2:32.54 | 3:24.20 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:37.08 | |||||||||
14 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 280 | 46.48 | 1:39.38 | 2:33.77 | 3:25.56 | |||
Kolding | 3:20.23 | |||||||||
15 | Emma Jensen | 2003 | 279 | 47.82 | 1:42.14 | 2:34.75 | 3:25.92 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:28.81 | |||||||||
16 | Zenia Christensen | 2003 | 265 | 51.14 | 1:46.50 | 2:37.85 | 3:29.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:54.87 | |||||||||
17 | Sofie Sjøgren | 2002 | 264 | 46.98 | 1:39.06 | 2:34.01 | 3:29.66 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:43.95 | |||||||||
18 | Pipaluk Selbo | 2003 | 262 | 45.61 | 1:38.11 | 2:32.93 | 3:30.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:42.84 | |||||||||
19 | Anna Schou | 2003 | 256 | 48.69 | 1:43.23 | 2:38.48 | 3:31.78 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Maria Hall | 2003 | 253 | 49.25 | 1:44.44 | 2:41.17 | 3:32.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:41.54 | |||||||||
21 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 253 | 48.15 | 1:42.49 | 2:38.48 | 3:32.66 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:32.34 | |||||||||
22 | Frida Svendsen | 2002 | 240 | 48.31 | 1:43.42 | 2:40.70 | 3:36.32 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 188 | 54.31 | 1:53.38 | 2:54.11 | 3:54.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:48.13 | |||||||||
24 | Emilie Glinvad | 2003 | 172 | 54.87 | 1:55.77 | 2:58.56 | 4:01.58 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
25 | Maria Olivia Gjerløff | 2003 | 166 | 53.05 | 1:56.76 | 3:01.50 | 4:04.68 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Marie Primdahl | 2003 | DNS | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 405 | 42.50 | 1:29.37 | 2:17.89 | 3:01.79 | |||
Kolding | 3:17.04 | |||||||||
2 | Nønne Christensen | 2004 | 352 | 43.23 | 1:31.23 | 2:22.65 | 3:10.53 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:09.81 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 345 | 43.11 | 1:31.97 | 2:22.53 | 3:11.85 | |||
Aarhus Swim | 3:11.29 | |||||||||
4 | Eva Hjort | 2004 | 339 | 43.77 | 1:33.34 | 2:23.44 | 3:12.93 | |||
Aarhus Swim | 3:24.72 | |||||||||
5 | Sarah Larsen | 2004 | 306 | 44.28 | 1:35.53 | 2:28.01 | 3:19.55 | |||
Aarhus Swim | 3:28.61 | |||||||||
6 | Ellen Jensen | 2005 | 291 | 46.75 | 1:38.31 | 2:31.15 | 3:22.89 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:37.67 | |||||||||
7 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 269 | 47.33 | 1:41.86 | 2:35.25 | 3:28.24 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:40.30 | |||||||||
8 | Rebecca Heimer | 2004 | 259 | 46.74 | 1:40.71 | 2:35.71 | 3:31.00 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Emma Phaff Steen | 2005 | 251 | 48.16 | 1:42.96 | 2:40.46 | 3:33.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:43.51 | |||||||||
10 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 246 | 49.13 | 1:43.69 | 2:39.10 | 3:34.72 | |||
Svømmeklubben Tempo | 4:08.11 | |||||||||
11 | Rose Simon | 2004 | 235 | 49.28 | 1:45.07 | 2:42.73 | 3:38.04 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:38.69 | |||||||||
12 | Lea Winther | 2004 | 234 | 49.30 | 1:44.98 | 2:42.17 | 3:38.17 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:34.93 | |||||||||
13 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 215 | 51.78 | 1:49.93 | 2:48.46 | 3:44.42 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Luna Møller | 2004 | 207 | 52.93 | 1:50.82 | 2:49.49 | 3:47.35 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:50.21 | |||||||||
15 | Emma Jensen | 2004 | 184 | 54.09 | 1:54.07 | 2:56.76 | 3:56.38 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Katrine Anthonsen | 2005 | 151 | 56.61 | 2:02.86 | 3:08.56 | 4:12.63 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:08.74 | |||||||||
- | Anna Munk Fuglsang | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:21.58 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 230 | 50.80 | 1:44.70 | 2:41.48 | 3:39.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 199 | 54.63 | 1:53.37 | 2:52.88 | 3:50.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Karoline Anthonsen | 2006 | 188 | 54.70 | 1:55.92 | 2:56.06 | 3:54.63 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:01.17 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 169 | 57.47 | 2:00.01 | 3:03.87 | 4:03.37 | |||
Kolding | 4:08.78 | |||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 155 | 59.92 | 2:03.91 | 3:09.29 | 4:10.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:37.40 | |||||||||
- | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | DSQ | crawlben eft vend v7 | ||||||
Kolding | 4:32.71 | |||||||||
- | Ea Gram Møller | 2006 | DSQ | ej samt berør v100 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Christensen | 2008 | 80 | 1:11.86 | 2:31.79 | 3:51.45 | 5:11.24 | |||
Kolding | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Norup | 1999 | 378 | 36.38 | 1:17.81 | 2:01.44 | 2:46.54 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.20 | |||||||||
2 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 357 | 37.39 | 1:20.19 | 2:04.60 | 2:49.71 | |||
Kolding | 2:52.37 | |||||||||
3 | Patrick Strandlyst | 1997 | 325 | 37.61 | 1:21.49 | 2:08.95 | 2:55.11 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:54.61 | |||||||||
4 | Jonathan Bos | 1998 | 324 | 39.31 | 1:23.66 | 2:09.86 | 2:55.40 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:03.94 | |||||||||
- | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | DSQ | 2 armtag uv v80 | ||||||
Kolding | 2:52.32 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 503 | 34.95 | 1:14.04 | 1:52.59 | 2:31.47 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:31.57 | |||||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 489 | 35.08 | 1:14.23 | 1:54.16 | 2:32.83 | |||
Kolding | 2:48.42 | |||||||||
3 | Carl Terp Larsen | 2001 | 471 | 34.69 | 1:13.59 | 1:53.54 | 2:34.81 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.19 | |||||||||
4 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 426 | 37.08 | 1:18.36 | 1:59.48 | 2:40.06 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:39.35 | |||||||||
5 | Jakob Lund | 2001 | 403 | 36.51 | 1:17.72 | 2:00.69 | 2:43.07 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:48.17 | |||||||||
6 | Jannick Hagensen | 2001 | 339 | 39.45 | 1:24.15 | 2:08.50 | 2:52.70 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:10.02 | |||||||||
7 | Oliver Salby | 2001 | 323 | 39.40 | 1:25.47 | 2:10.52 | 2:55.59 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:05.67 | |||||||||
8 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 264 | 40.60 | 1:27.65 | 2:16.82 | 3:07.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:21.84 | |||||||||
9 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 164 | 50.61 | 1:46.49 | 2:44.25 | 3:39.95 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Niklas Pedersen | 2001 | 160 | 50.07 | 1:49.46 | 2:48.88 | 3:41.91 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:51.78 | |||||||||
- | Kasper Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
Kolding | 2:43.90 | |||||||||
- | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:43.42 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 383 | 37.92 | 1:20.61 | 2:03.42 | 2:45.81 | |||
Kolding | 2:48.12 | |||||||||
2 | Joshua Dannevang | 2002 | 330 | 39.75 | 1:24.71 | 2:10.31 | 2:54.34 | |||
Kolding | 3:01.30 | |||||||||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 320 | 38.92 | 1:24.81 | 2:11.69 | 2:56.08 | |||
Aarhus Swim | 3:03.56 | |||||||||
4 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 220 | 45.00 | 1:36.10 | 2:28.09 | 3:19.55 | |||
Aarhus Swim | 3:21.60 | |||||||||
5 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 199 | 46.54 | 1:39.43 | 2:33.59 | 3:26.34 | |||
Aarhus Swim | 3:26.60 | |||||||||
6 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 192 | 46.90 | 1:40.46 | 2:35.34 | 3:28.66 | |||
Kolding | 3:33.46 | |||||||||
- | Paulus Haddad | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 324 | 39.96 | 1:25.99 | 2:12.14 | 2:55.28 | |||
Aarhus Swim | 3:04.53 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 295 | 41.97 | 1:28.46 | 2:15.58 | 3:00.86 | |||
Aarhus Swim | 3:05.56 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 292 | 41.90 | 1:29.00 | 2:15.68 | 3:01.46 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:05.94 | |||||||||
4 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 177 | 49.90 | 1:44.46 | 2:40.31 | 3:34.45 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:41.86 | |||||||||
5 | Lucas Rosenborg | 2004 | 163 | 51.48 | 1:48.26 | 2:46.79 | 3:40.44 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Benjamin Dahl Kristensen | 2005 | 110 | 57.85 | 2:02.44 | 3:07.55 | 4:10.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Sofus Funder | 2005 | 75 | 1:08.21 | 2:21.47 | 3:36.27 | 4:45.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Juka Nedergaard | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:13.98 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 177 | 49.73 | 1:44.63 | 2:41.24 | 3:34.41 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:54.98 | |||||||||
2 | Mikkel Rey | 2006 | 96 | 59.91 | 2:07.80 | 3:16.59 | 4:22.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:07.91 | |||||||||
3 | Christian Roed | 2006 | 96 | 1:00.84 | 2:10.10 | 3:16.00 | 4:23.03 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Casper Batz | 2006 | 80 | 1:06.76 | 2:19.45 | 3:29.44 | 4:38.46 | |||
Kolding | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 422 | 37.35 | 1:17.86 | 1:59.21 | 2:38.95 | |||
Kolding | 2:38.54 | |||||||||
2 | Julie Fink | 2001 | 414 | 37.52 | 1:17.60 | 1:58.86 | 2:39.87 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:40.36 | |||||||||
3 | Mille C. Berg | 2001 | 410 | 37.83 | 1:18.81 | 2:00.81 | 2:40.38 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:48.48 | |||||||||
4 | Madison Guldborg | 2001 | 340 | 39.05 | 1:22.32 | 2:06.97 | 2:50.77 | |||
Kolding | 2:48.53 | |||||||||
5 | Signe Christensen | 2001 | 329 | 40.11 | 1:24.52 | 2:09.68 | 2:52.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Maja Nielsen | 2001 | 244 | 43.08 | 1:32.27 | 2:22.05 | 3:10.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:14.15 | |||||||||
7 | Louise Winsley | 1998 | 187 | 49.49 | 1:43.28 | 2:36.81 | 3:28.25 | |||
Kolding | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 518 | 34.69 | 1:12.26 | 1:50.46 | 2:28.44 | |||
Kolding | 2:30.01 | |||||||||
2 | Cecilie V Jensen | 2002 | 458 | 38.73 | 1:18.08 | 1:56.84 | 2:34.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:35.50 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 417 | 37.74 | 1:18.10 | 1:58.77 | 2:39.57 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:43.20 | |||||||||
4 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 408 | 37.18 | 1:18.28 | 1:59.79 | 2:40.70 | |||
Aarhus Swim | 2:58.77 | |||||||||
5 | Louise Jensen | 2003 | 393 | 37.92 | 1:19.48 | 2:02.94 | 2:42.71 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:52.00 | |||||||||
6 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 368 | 38.76 | 1:21.87 | 2:04.93 | 2:46.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:49.06 | |||||||||
7 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 365 | 38.31 | 1:20.59 | 2:06.33 | 2:46.80 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:04.21 | |||||||||
8 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 363 | 39.61 | 1:22.95 | 2:05.84 | 2:47.14 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:55.15 | |||||||||
9 | Katrine Mols | 2003 | 360 | 38.80 | 1:22.33 | 2:07.12 | 2:47.59 | |||
Aarhus Swim | 2:55.97 | |||||||||
10 | Isabella Rosenberg | 2003 | 358 | 40.63 | 1:23.58 | 2:05.68 | 2:47.79 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:50.00 | |||||||||
11 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 336 | 41.08 | 1:24.50 | 2:08.59 | 2:51.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:46.00 | |||||||||
12 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 332 | 40.75 | 1:25.26 | 2:09.32 | 2:52.02 | |||
Kolding | 2:46.64 | |||||||||
13 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 294 | 41.35 | 1:27.76 | 2:14.93 | 2:59.12 | |||
Aarhus Swim | 3:00.45 | |||||||||
14 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 294 | 42.30 | 1:27.74 | 2:15.28 | 2:59.21 | |||
Aarhus Swim | 3:03.19 | |||||||||
15 | Mille Winther | 2003 | 288 | 44.20 | 1:29.94 | 2:15.52 | 3:00.40 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Caroline Sørensen | 2003 | 285 | 43.24 | 1:29.80 | 2:15.96 | 3:01.14 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 268 | 43.93 | 1:31.42 | 2:19.24 | 3:04.90 | |||
Aarhus Swim | 4:01.77 | |||||||||
18 | Emma Jensen | 2003 | 241 | 47.42 | 1:36.64 | 2:25.47 | 3:11.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:15.67 | |||||||||
19 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 236 | 44.32 | 1:33.41 | 2:24.22 | 3:12.69 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Josephine S. Johansen | 2003 | 208 | 45.13 | 1:34.93 | 2:27.78 | 3:21.12 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:34.21 | |||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:46.44 | |||||||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 3:00.71 | |||||||||
- | Stine Hansen | 2003 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:30.85 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Thorsen | 2004 | 357 | 39.08 | 1:22.66 | 2:05.83 | 2:47.94 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:48.54 | |||||||||
2 | Martha Bjerg | 2004 | 338 | 41.21 | 1:24.42 | 2:08.18 | 2:51.06 | |||
Aarhus Swim | 3:14.75 | |||||||||
3 | Clara Skrydstrup | 2004 | 324 | 40.35 | 1:24.48 | 2:10.59 | 2:53.56 | |||
Aarhus Swim | 3:02.16 | |||||||||
4 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 319 | 41.37 | 1:26.61 | 2:11.91 | 2:54.44 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:01.27 | |||||||||
5 | Melanie Petersen | 2004 | 289 | 43.12 | 1:29.11 | 2:15.29 | 3:00.25 | |||
Kolding | 3:15.46 | |||||||||
6 | Liva Søby | 2004 | 262 | 45.05 | 1:33.55 | 2:20.82 | 3:06.12 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.00 | |||||||||
7 | Filippa Eiler | 2005 | 223 | 47.50 | 1:37.21 | 2:27.57 | 3:16.41 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:21.68 | |||||||||
8 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 219 | 46.92 | 1:36.93 | 2:28.90 | 3:17.76 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:14.77 | |||||||||
9 | Josefine Høgh | 2005 | 168 | 52.22 | 1:47.92 | 2:44.43 | 3:35.95 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:40.50 | |||||||||
10 | Silke Matthiesen | 2005 | 93 | 1:02.56 | 2:11.13 | 3:19.91 | 4:22.96 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Kirstine Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:35.50 | |||||||||
- | Mie Asmussen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:18.93 | |||||||||
- | Sarah Larsen | 2004 | DNF | |||||||
Aarhus Swim | 3:16.04 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 233 | 46.45 | 1:35.49 | 2:26.20 | 3:13.59 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:28.35 | |||||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | 185 | 50.26 | 1:43.34 | 2:37.39 | 3:29.01 | |||
Kolding | 3:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 154 | 46.60 | 1:37.32 | 2:29.25 | 3:17.77 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:24.08 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | 496 | 31.29 | 1:05.23 | 1:39.88 | 2:14.00 | |||
Kolding | 2:19.21 | |||||||||
2 | Magnus Havemann | 2000 | 414 | 33.44 | 1:09.27 | 1:46.03 | 2:22.28 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:20.39 | |||||||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 403 | 34.92 | 1:11.74 | 1:48.12 | 2:23.58 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.55 | |||||||||
4 | Lukas Jeppesen | 2001 | 402 | 34.48 | 1:11.56 | 1:48.45 | 2:23.74 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:24.75 | |||||||||
5 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 389 | 34.76 | 1:11.47 | 1:48.76 | 2:25.27 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:24.45 | |||||||||
6 | Jannick Hagensen | 2001 | 369 | 34.85 | 1:12.26 | 1:50.66 | 2:27.93 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:42.80 | |||||||||
7 | August Bugge | 2000 | 347 | 35.03 | 1:12.92 | 1:52.07 | 2:30.92 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:40.00 | |||||||||
8 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 317 | 36.84 | 1:17.13 | 1:56.79 | 2:35.58 | |||
Kolding | 2:40.34 | |||||||||
9 | Lucas Grinderslev | 2001 | 308 | 37.67 | 1:17.42 | 2:37.01 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:50.78 | |||||||||
10 | Jens Jacob E. Petersen | 2001 | 251 | 38.64 | 1:21.39 | 2:04.96 | 2:48.10 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:09.79 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Gallacher | 2002 | 362 | 33.39 | 1:10.59 | 1:49.55 | 2:28.80 | |||
Aarhus Swim | 2:33.25 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 346 | 36.08 | 1:14.18 | 1:53.12 | 2:31.04 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:32.07 | |||||||||
3 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 337 | 34.98 | 1:13.41 | 1:53.09 | 2:32.42 | |||
Aarhus Swim | 2:36.21 | |||||||||
4 | William Svarer | 2002 | 318 | 36.80 | 1:17.44 | 1:57.89 | 2:35.35 | |||
Kolding | 2:38.40 | |||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 283 | 39.07 | 1:20.32 | 2:01.53 | 2:41.61 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Hjalte Andersen | 2002 | 281 | 37.44 | 1:18.30 | 2:00.22 | 2:41.93 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:43.61 | |||||||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 274 | 35.66 | 1:18.22 | 2:01.67 | 2:43.29 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.00 | |||||||||
8 | Michael Elliks | 2002 | 242 | 40.26 | 1:23.69 | 2:07.69 | 2:50.19 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.78 | |||||||||
9 | Casper Fink | 2003 | 235 | 40.34 | 1:23.83 | 2:08.55 | 2:51.76 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.12 | |||||||||
10 | Frederik Zachariassen | 2002 | 223 | 40.94 | 1:25.96 | 2:12.23 | 2:54.83 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:00.20 | |||||||||
11 | Jimmy Grønhøj Nielsen | 2003 | 220 | 41.53 | 1:26.16 | 2:12.21 | 2:55.72 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:57.78 | |||||||||
12 | Nikolai Flugt Sørensen | 2002 | 172 | 44.14 | 2:22.51 | 3:10.48 | 3:10.48 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:56.88 | |||||||||
13 | Frederik Peter L. Thomsen | 2003 | 123 | 50.79 | 1:45.90 | 2:40.53 | 3:33.28 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Jens Nielsen | 2003 | 89 | 57.19 | 1:57.35 | 2:57.84 | 3:56.80 | |||
Svømmeklubben Opnør | 4:23.75 | |||||||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | DNS | |||||||
Kolding | ||||||||||
- | Niels Døssing | 2003 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:59.76 | |||||||||
- | Simon Bergendorff | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v175 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:40.00 | |||||||||
- | Torben Wetcke-Brask | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v125 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:57.51 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 266 | 40.31 | 1:23.13 | 2:05.01 | 2:44.86 | |||
Aarhus Swim | 2:54.89 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 259 | 39.35 | 1:22.42 | 2:05.39 | 2:46.31 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:58.00 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 245 | 40.98 | 1:23.70 | 2:07.35 | 2:49.45 | |||
Aarhus Swim | 2:55.94 | |||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 200 | 42.98 | 1:30.10 | 2:16.75 | 3:01.21 | |||
Aarhus Swim | 3:07.78 | |||||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | 192 | 42.11 | 1:29.59 | 2:17.66 | 3:03.79 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.53 | |||||||||
6 | Alex Baes Maidens | 2004 | 176 | 44.22 | 1:32.71 | 2:21.56 | 3:09.21 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:10.54 | |||||||||
7 | Bertram Krak | 2004 | 153 | 48.30 | 1:38.20 | 2:29.12 | 3:18.01 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:30.00 | |||||||||
8 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 143 | 47.30 | 1:39.05 | 2:32.35 | 3:22.49 | |||
Delta Svøm | 3:35.23 | |||||||||
9 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 141 | 49.29 | 1:41.79 | 2:34.01 | 3:23.53 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:27.24 | |||||||||
10 | Kasper Hansen | 2004 | 90 | 53.54 | 1:55.93 | 2:55.43 | 3:56.23 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DNS | |||||||
Delta Svøm | 3:21.08 | |||||||||
- | Ciano Kristensen | 2004 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Oliver Winther | 2004 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Delta Svøm | 3:51.24 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Anders Bank Hansen | 2006 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Malthe Elias Wolgast | 2006 | DSQ | ej fort bevæg v50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:50.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | 574 | 1:06.97 | 2:20.47 | 3:33.69 | 4:42.11 | |||
Kolding | 4:48.33 | |||||||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | 334 | 1:20.28 | 2:47.70 | 4:14.08 | 5:37.82 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bodum | 2001 | 333 | 1:18.76 | 2:44.92 | 4:12.52 | 5:38.06 | |||
Svømmeklubben Opnør | 6:08.61 | |||||||||
4 | Anna Vestergaard | 2001 | 321 | 1:19.91 | 2:47.68 | 4:16.69 | 5:42.34 | |||
Vejen Svømmeklub | 6:00.69 | |||||||||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 478 | 1:10.17 | 2:25.80 | 3:43.32 | 4:59.91 | |||
Svømmeklubben Opnør | 5:11.95 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 468 | 1:11.06 | 2:27.96 | 3:45.75 | 5:01.95 | |||
TST Svømning | 5:20.23 | |||||||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 438 | 1:14.88 | 2:34.34 | 3:51.51 | 5:08.73 | |||
Aarhus Swim | 5:28.74 | |||||||||
4 | Katrine Mols | 2003 | 401 | 1:15.00 | 2:37.35 | 3:59.57 | 5:17.87 | |||
Aarhus Swim | 5:33.00 | |||||||||
5 | Laura Arentsen | 2003 | 340 | 1:18.52 | 2:44.81 | 4:11.37 | 5:35.72 | |||
Kolding | 6:57.88 | |||||||||
6 | Pipaluk Selbo | 2003 | 326 | 1:20.01 | 2:48.57 | 4:16.73 | 5:40.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:24.39 | |||||||||
7 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 318 | 1:18.89 | 2:46.84 | 4:16.45 | 5:43.29 | |||
Kolding | 5:42.89 | |||||||||
8 | Selma Rubenius | 2002 | 302 | 1:20.02 | 2:48.82 | 4:18.98 | 5:49.30 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:37.42 | |||||||||
9 | Marie Jæger | 2003 | 296 | 1:22.17 | 2:51.96 | 4:23.62 | 5:51.88 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 247 | 1:25.65 | 3:02.26 | 4:38.44 | 6:13.35 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 7:36.68 | |||||||||
11 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 235 | 1:28.71 | 3:04.25 | 4:44.45 | 6:19.62 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:57.76 | |||||||||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 474 | 1:10.97 | 2:28.33 | 3:45.85 | 5:00.62 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:18.33 | |||||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 390 | 1:16.84 | 2:39.80 | 4:02.81 | 5:20.96 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 6:00.00 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 371 | 1:18.48 | 2:42.96 | 4:05.29 | 5:26.14 | |||
Aarhus Swim | 5:26.42 | |||||||||
4 | Liva Søby | 2004 | 354 | 1:19.87 | 2:44.97 | 4:09.98 | 5:31.44 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:40.00 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 323 | 1:20.09 | 2:47.56 | 4:15.71 | 5:41.80 | |||
Aarhus Swim | 6:44.64 | |||||||||
6 | Clara Skrydstrup | 2004 | 321 | 1:20.45 | 2:48.10 | 4:17.30 | 5:42.17 | |||
Aarhus Swim | 6:19.39 | |||||||||
6 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 321 | 1:18.96 | 2:46.98 | 4:16.34 | 5:42.17 | |||
Svømmeklubben S 68 | 6:37.63 | |||||||||
8 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 312 | 1:21.53 | 2:49.94 | 4:19.03 | 5:45.44 | |||
Kolding | 6:11.50 | |||||||||
9 | Eva Hjort | 2004 | 302 | 1:22.94 | 2:53.51 | 4:23.21 | 5:49.45 | |||
Aarhus Swim | 6:06.70 | |||||||||
10 | Frida Saks Justesen | 2004 | 291 | 1:22.38 | 2:53.13 | 4:22.72 | 5:53.63 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 276 | 1:25.40 | 2:57.58 | 4:29.07 | 5:59.88 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 6:59.55 | |||||||||
12 | Karla Kristensen | 2005 | 268 | 1:23.49 | 2:57.70 | 4:32.57 | 6:03.35 | |||
Kolding | 6:20.19 | |||||||||
13 | Amalie Holst | 2004 | 249 | 1:26.22 | 3:02.03 | 4:37.84 | 6:12.33 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 6:40.31 | |||||||||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 230 | 1:29.33 | 3:07.03 | 4:45.71 | 6:22.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Strandlyst | 1997 | 403 | 1:05.32 | 2:18.84 | 3:34.66 | 4:47.29 | |||
Svømmeklubben Opnør | 4:52.02 | |||||||||
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | 503 | 1:02.65 | 2:10.19 | 3:19.10 | 4:26.75 | |||
Kolding | 4:28.78 | |||||||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | 500 | 1:03.12 | 2:11.43 | 3:20.38 | 4:27.30 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:33.60 | |||||||||
3 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 454 | 1:07.64 | 2:19.37 | 3:29.26 | 4:36.02 | |||
Svømmeklubben Opnør | 5:00.48 | |||||||||
4 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 429 | 1:05.18 | 2:16.02 | 3:29.08 | 4:41.32 | |||
Svømmeklubben Opnør | 4:46.47 | |||||||||
5 | André Iversen | 2001 | 397 | 1:08.88 | 2:22.84 | 3:36.81 | 4:48.74 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:56.09 | |||||||||
6 | William Lolk | 2001 | 354 | 1:10.83 | 2:28.40 | 3:45.14 | 5:00.04 | |||
Kolding | 4:58.08 | |||||||||
7 | Oliver Salby | 2001 | 348 | 1:09.50 | 2:27.02 | 3:45.39 | 5:01.65 | |||
Svømmeklubben Opnør | 5:10.77 | |||||||||
8 | Jakob Lund | 2001 | 340 | 1:12.34 | 2:30.97 | 3:49.25 | 5:03.95 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:25.25 | |||||||||
9 | Rasmus Pedersen | 2000 | 290 | 1:13.01 | 2:35.47 | 3:59.82 | 5:20.41 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 5:42.62 | |||||||||
- | Nicolai S Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 5:48.83 | |||||||||
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 516 | 1:03.76 | 2:10.85 | 3:18.43 | 4:24.52 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:25.68 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 407 | 1:06.70 | 2:20.41 | 3:33.74 | 4:46.22 | |||
Aarhus Swim | 5:02.81 | |||||||||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 404 | 1:07.94 | 2:22.92 | 3:37.05 | 4:46.91 | |||
Aarhus Swim | 5:16.71 | |||||||||
4 | Hjalte Andersen | 2002 | 345 | 1:11.68 | 2:28.09 | 3:45.86 | 5:02.47 | |||
Svømmeklubben Opnør | 5:05.24 | |||||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 336 | 1:12.09 | 2:32.70 | 3:50.40 | 5:05.23 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:37.05 | |||||||||
6 | Casper Fink | 2003 | 279 | 1:17.55 | 2:42.19 | 4:05.63 | 5:24.62 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:14.13 | |||||||||
7 | Sophus Lund Øe | 2003 | 259 | 1:19.97 | 2:46.60 | 4:11.82 | 5:32.92 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 6:43.48 | |||||||||
8 | Niels Døssing | 2003 | 253 | 1:19.59 | 2:45.73 | 4:10.95 | 5:35.54 | |||
Svømmeklubben Opnør | 6:00.01 | |||||||||
9 | Christian Lorey | 2003 | 218 | 1:24.03 | 2:54.41 | 4:25.22 | 5:52.16 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:11.65 | |||||||||
10 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 214 | 1:24.60 | 2:53.06 | 4:23.38 | 5:54.35 | |||
Aarhus Swim | 6:26.73 | |||||||||
11 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 193 | 1:22.19 | 2:54.95 | 4:32.53 | 6:07.00 | |||
Svømmeklubben Opnør | 7:00.00 | |||||||||
12 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 174 | 1:21.45 | 2:47.90 | 4:14.37 | 6:19.86 | |||
Aarhus Swim | 6:10.65 | |||||||||
13 | Kevin Salby | 2003 | 128 | 1:35.20 | 3:23.68 | 5:12.96 | 7:00.17 | |||
Svømmeklubben Opnør | 7:15.50 | |||||||||
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Neumann | 2004 | 278 | 1:16.43 | 2:39.15 | 4:02.62 | 5:25.16 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:27.26 | |||||||||
2 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 271 | 1:17.48 | 2:43.28 | 4:07.26 | 5:27.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:29.28 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 176 | 1:21.06 | 2:47.33 | 4:11.43 | 6:18.62 | |||
Aarhus Swim | 6:19.55 | |||||||||
4 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 173 | 1:28.37 | 3:08.02 | 4:47.36 | 6:20.41 | |||
Kolding | ||||||||||
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 162 | 1:31.63 | 3:11.50 | 4:53.49 | 6:29.24 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:51.07 | |||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 137 | 1:37.20 | 3:23.27 | 5:09.33 | 6:50.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 101, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 255 | 40.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.11 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 232 | 41.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 43.16 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 211 | 43.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.70 | |||||||||
4 | Karoline Anthonsen | 2006 | 205 | 43.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.26 | |||||||||
5 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 182 | 45.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.66 | |||||||||
6 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 158 | 47.43 | ||||||
Kolding | 47.67 | |||||||||
7 | Ane Christensen | 2006 | 156 | 47.66 | ||||||
Kolding | 48.50 | |||||||||
8 | Laura Toftgaard | 2007 | 153 | 47.97 | ||||||
Kolding | 49.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 102, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 233 | 36.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.24 | |||||||||
2 | Lucas Rosenborg | 2004 | 198 | 38.08 | ||||||
Aarhus Swim | 38.83 | |||||||||
3 | Ciano Kristensen | 2004 | 195 | 38.31 | ||||||
Aarhus Swim | 39.54 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 194 | 38.36 | ||||||
Aarhus Swim | 38.26 | |||||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | 186 | 38.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.16 | |||||||||
6 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 175 | 39.70 | ||||||
Kolding | 40.26 | |||||||||
7 | Lasse Thulstrup | 2004 | 160 | 40.86 | ||||||
Kolding | 40.12 | |||||||||
8 | Casper Friis Bossen | 2004 | 157 | 41.14 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 398 | 34.88 | ||||||
Kolding | 36.34 | |||||||||
2 | Emma Thorsen | 2004 | 394 | 34.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.47 | |||||||||
3 | Sofie Høvring | 2004 | 384 | 35.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.43 | |||||||||
4 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 359 | 36.11 | ||||||
Kolding | 36.12 | |||||||||
5 | Clara Skrydstrup | 2004 | 355 | 36.24 | ||||||
Aarhus Swim | 37.36 | |||||||||
6 | Eva Hjort | 2004 | 331 | 37.08 | ||||||
Aarhus Swim | 38.63 | |||||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | 319 | 37.56 | ||||||
Aarhus Swim | 38.54 | |||||||||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 307 | 38.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 354 | 31.39 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.79 | |||||||||
2 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 345 | 31.68 | ||||||
Aarhus Swim | 32.49 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 343 | 31.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.08 | |||||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 304 | 33.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.36 | |||||||||
5 | Simon Bergendorff | 2002 | 259 | 34.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.78 | |||||||||
6 | Hjalte Andersen | 2002 | 252 | 35.17 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.96 | |||||||||
7 | Michael Elliks | 2002 | 207 | 37.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.70 | |||||||||
8 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | 198 | 38.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 105, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 564 | 31.06 | ||||||
Kolding | 30.94 | |||||||||
2 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 495 | 32.45 | ||||||
Kolding | 32.93 | |||||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 487 | 32.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.29 | |||||||||
4 | Louise Jensen | 2003 | 445 | 33.62 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.47 | |||||||||
5 | Mille C. Berg | 2001 | 440 | 33.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.68 | |||||||||
6 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 420 | 34.26 | ||||||
Kolding | 33.55 | |||||||||
7 | Cecilie V Jensen | 2002 | 401 | 34.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.21 | |||||||||
8 | Lærke Asmussen | 2003 | 396 | 34.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 106, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 436 | 29.30 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.99 | |||||||||
2 | Rasmus Hald | 2001 | 420 | 29.66 | ||||||
Kolding | 29.19 | |||||||||
3 | Lukas Jeppesen | 2001 | 380 | 30.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.66 | |||||||||
4 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 374 | 30.82 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.69 | |||||||||
5 | Jannick Hagensen | 2001 | 336 | 31.94 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 32.21 | |||||||||
6 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 304 | 33.04 | ||||||
Kolding | 33.16 | |||||||||
7 | Oliver Salby | 2001 | 262 | 34.72 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 35.56 | |||||||||
- | William Lolk | 2001 | DNS | |||||||
Kolding | 34.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 107, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 211 | 48.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 49.40 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 194 | 49.67 | ||||||
Kolding | 52.48 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 184 | 50.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.15 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 175 | 51.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 52.36 | |||||||||
5 | Karoline Anthonsen | 2006 | 167 | 52.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.05 | |||||||||
6 | Frida Høj Foldager | 2006 | 164 | 52.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.55 | |||||||||
7 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 156 | 53.41 | ||||||
Kolding | 54.99 | |||||||||
8 | Ane Christensen | 2006 | 155 | 53.53 | ||||||
Kolding | 54.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 108, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 311 | 37.26 | ||||||
Aarhus Swim | 38.58 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 282 | 38.50 | ||||||
Aarhus Swim | 40.30 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 244 | 40.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.89 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 212 | 42.28 | ||||||
Aarhus Swim | 41.80 | |||||||||
5 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 193 | 43.68 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.96 | |||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 168 | 45.76 | ||||||
Kolding | 46.65 | |||||||||
7 | Lucas Rosenborg | 2004 | 167 | 45.80 | ||||||
Aarhus Swim | 47.73 | |||||||||
8 | Juka Nedergaard | 2004 | 139 | 48.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 109, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 456 | 37.41 | ||||||
Kolding | 37.28 | |||||||||
2 | Nønne Christensen | 2004 | 385 | 39.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.31 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 334 | 41.50 | ||||||
Aarhus Swim | 41.96 | |||||||||
4 | Sarah Larsen | 2004 | 321 | 42.04 | ||||||
Aarhus Swim | 43.04 | |||||||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 299 | 43.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 42.82 | |||||||||
6 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 292 | 43.37 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.47 | |||||||||
7 | Rose Simon | 2004 | 266 | 44.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.30 | |||||||||
- | Rebecca Heimer | 2004 | DSQ | 2 tag uv v25 | ||||||
Delta Svøm | 42.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 110, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 405 | 34.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.41 | |||||||||
2 | William Ohrt | 2002 | 345 | 35.97 | ||||||
Kolding | 36.02 | |||||||||
3 | William Svarer | 2002 | 329 | 36.55 | ||||||
Kolding | 36.70 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 286 | 38.31 | ||||||
TST Svømning | 38.83 | |||||||||
5 | Andreas Kronborg | 2002 | 284 | 38.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.55 | |||||||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 232 | 41.06 | ||||||
Aarhus Swim | 44.19 | |||||||||
7 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 227 | 41.37 | ||||||
Kolding | 44.69 | |||||||||
8 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 184 | 44.35 | ||||||
Kolding | 46.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 111, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 576 | 34.60 | ||||||
Aarhus Swim | 34.69 | |||||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | 573 | 34.66 | ||||||
Kolding | 35.35 | |||||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 565 | 34.82 | ||||||
Kolding | 34.31 | |||||||||
4 | Cecilie Batz | 2003 | 488 | 36.56 | ||||||
Kolding | 37.32 | |||||||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 473 | 36.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.74 | |||||||||
6 | Johanne S. Christensen | 2002 | 472 | 36.97 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.11 | |||||||||
7 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 439 | 37.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.96 | |||||||||
8 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 427 | 38.22 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 112, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Terp Larsen | 2001 | 444 | 33.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.26 | |||||||||
2 | Rasmus Hald | 2001 | 419 | 33.73 | ||||||
Kolding | 34.75 | |||||||||
3 | Andreas Norup | 1999 | 418 | 33.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.93 | |||||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 414 | 33.87 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
5 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 376 | 34.97 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.52 | |||||||||
6 | Patrick Strandlyst | 1997 | 361 | 35.43 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 35.45 | |||||||||
7 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 331 | 36.48 | ||||||
Kolding | 36.17 | |||||||||
- | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 113, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 254 | 42.60 | 1:29.50 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.38 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 251 | 42.29 | 1:29.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.52 | |||||||||
3 | Karoline Anthonsen | 2006 | 181 | 47.88 | 1:40.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:38.62 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 175 | 48.55 | 1:41.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.37 | |||||||||
5 | Ane Christensen | 2006 | 158 | 48.77 | 1:44.84 | |||||
Kolding | 1:43.13 | |||||||||
6 | Frida M R Graversen | 2007 | 142 | 50.05 | 1:48.45 | |||||
Kolding | 1:46.19 | |||||||||
7 | Frida Høj Foldager | 2006 | 134 | 54.18 | 1:50.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:53.40 | |||||||||
8 | Ida Thomsen | 2006 | 128 | 53.36 | 1:52.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:54.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 114, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 304 | 36.37 | 1:15.30 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.29 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 289 | 36.18 | 1:16.56 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:20.21 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 238 | 39.16 | 1:21.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 195 | 40.40 | 1:27.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.52 | |||||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | 190 | 41.42 | 1:27.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.66 | |||||||||
6 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 181 | 40.89 | 1:29.40 | |||||
Kolding | 1:30.82 | |||||||||
7 | Ciano Kristensen | 2004 | 174 | 41.51 | 1:30.74 | |||||
Aarhus Swim | 1:31.64 | |||||||||
8 | Alex Baes Maidens | 2004 | 172 | 43.17 | 1:31.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 115, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 434 | 35.46 | 1:14.88 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.58 | |||||||||
2 | Nønne Christensen | 2004 | 363 | 38.39 | 1:19.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.06 | |||||||||
3 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 339 | 37.72 | 1:21.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.12 | |||||||||
4 | Eva Hjort | 2004 | 334 | 36.50 | 1:21.69 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.72 | |||||||||
5 | Emma Thorsen | 2004 | 328 | 37.80 | 1:22.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.50 | |||||||||
6 | Ellen Jensen | 2005 | 324 | 38.76 | 1:22.48 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.64 | |||||||||
7 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 316 | 39.33 | 1:23.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.47 | |||||||||
8 | Frida Saks Justesen | 2004 | 284 | 40.14 | 1:26.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 116, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 442 | 31.61 | 1:06.48 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.84 | |||||||||
2 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 405 | 31.12 | 1:08.47 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.51 | |||||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 326 | 33.40 | 1:13.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.71 | |||||||||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | 317 | 34.49 | 1:14.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.02 | |||||||||
5 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 304 | 34.38 | 1:15.30 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.61 | |||||||||
6 | Michael Elliks | 2002 | 285 | 37.08 | 1:16.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.78 | |||||||||
7 | Simon Bergendorff | 2002 | 278 | 35.01 | 1:17.53 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.40 | |||||||||
8 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 204 | 38.39 | 1:26.05 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 117, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 598 | 32.23 | 1:07.30 | |||||
Kolding | 1:08.15 | |||||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | 581 | 32.64 | 1:07.95 | |||||
Kolding | 1:08.48 | |||||||||
3 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 488 | 33.20 | 1:12.01 | |||||
Kolding | 1:13.96 | |||||||||
4 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 480 | 33.88 | 1:12.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.26 | |||||||||
5 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 448 | 35.66 | 1:14.10 | |||||
Kolding | 1:14.12 | |||||||||
6 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 436 | 34.41 | 1:14.77 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:14.29 | |||||||||
7 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 427 | 35.36 | 1:15.28 | |||||
Kolding | 1:16.13 | |||||||||
8 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 400 | 35.53 | 1:16.90 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 118, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Jørgensen | 2000 | 440 | 31.51 | 1:06.58 | |||||
Kolding | 1:06.22 | |||||||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 420 | 33.55 | 1:07.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.33 | |||||||||
3 | Magnus Havemann | 2000 | 412 | 31.26 | 1:08.07 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:08.99 | |||||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | 402 | 34.35 | 1:08.60 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.73 | |||||||||
5 | Patrick Strandlyst | 1997 | 400 | 32.35 | 1:08.73 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:08.75 | |||||||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 388 | 32.05 | 1:09.42 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.91 | |||||||||
7 | Andreas Norup | 1999 | 381 | 34.01 | 1:09.88 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.07 | |||||||||
- | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding | 1:03.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 119, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 199 | 41.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.73 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 168 | 44.17 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.15 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 152 | 45.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.11 | |||||||||
4 | Karoline Anthonsen | 2006 | 144 | 46.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.26 | |||||||||
5 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 120 | 49.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.01 | |||||||||
6 | Frida M R Graversen | 2007 | 110 | 50.75 | ||||||
Kolding | 53.66 | |||||||||
7 | Sarah Laursen | 2007 | 68 | 59.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.15 | |||||||||
- | Laura Toftgaard | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding | 49.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 120, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 292 | 32.85 | ||||||
Aarhus Swim | 33.81 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 291 | 32.87 | ||||||
Aarhus Swim | 32.37 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 239 | 35.10 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.23 | |||||||||
4 | Frederik Kjølby | 2004 | 217 | 36.25 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.56 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 208 | 36.77 | ||||||
Aarhus Swim | 35.34 | |||||||||
6 | Nicholas Simson | 2005 | 171 | 39.26 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.30 | |||||||||
7 | Thor Majgård | 2005 | 170 | 39.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.46 | |||||||||
8 | Grigory Selivanov | 2004 | 141 | 41.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 121, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 439 | 32.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.08 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 421 | 32.51 | ||||||
Kolding | 33.26 | |||||||||
3 | Clara Skrydstrup | 2004 | 334 | 35.13 | ||||||
Aarhus Swim | 34.59 | |||||||||
4 | Eva Hjort | 2004 | 331 | 35.22 | ||||||
Aarhus Swim | 35.65 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 326 | 35.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.20 | |||||||||
6 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 298 | 36.48 | ||||||
Kolding | 36.56 | |||||||||
7 | Emma Thorsen | 2004 | 297 | 36.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.55 | |||||||||
8 | Frida Saks Justesen | 2004 | 235 | 39.46 | ||||||
Aarhus Swim | 36.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 122, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 387 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.34 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 351 | 30.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.92 | |||||||||
3 | William Svarer | 2002 | 347 | 31.01 | ||||||
Kolding | 31.54 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 343 | 31.14 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 338 | 31.27 | ||||||
Aarhus Swim | 30.65 | |||||||||
6 | Andreas Kronborg | 2002 | 329 | 31.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.81 | |||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 325 | 31.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.79 | |||||||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 321 | 31.82 | ||||||
Aarhus Swim | 31.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 123, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 523 | 30.25 | ||||||
Aarhus Swim | 29.94 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 519 | 30.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.31 | |||||||||
3 | Lærke Toftgaard | 2001 | 494 | 30.83 | ||||||
Kolding | 30.79 | |||||||||
4 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 404 | 32.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.34 | |||||||||
5 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 402 | 33.01 | ||||||
Kolding | 33.44 | |||||||||
6 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 378 | 33.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.65 | |||||||||
7 | Liselotte Baxter | 1998 | 368 | 34.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.67 | |||||||||
8 | Mia Borgensgaard | 2003 | 345 | 34.74 | ||||||
TST Svømning | 33.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 124, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | 471 | 28.01 | ||||||
Kolding | 28.17 | |||||||||
2 | Lau Lindquist | 1999 | 423 | 29.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.11 | |||||||||
3 | Morten Baxter | 1996 | 408 | 29.38 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.22 | |||||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | 391 | 29.81 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.09 | |||||||||
5 | Patrick Strandlyst | 1997 | 375 | 30.21 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 30.36 | |||||||||
6 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 366 | 30.47 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 30.66 | |||||||||
7 | Jannick Hagensen | 2001 | 364 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 30.95 | |||||||||
8 | Mads Juul | 1997 | 320 | 31.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 125, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 216 | 38.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.63 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 213 | 38.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.10 | |||||||||
3 | Karoline Anthonsen | 2006 | 203 | 39.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.46 | |||||||||
4 | Laura Toftgaard | 2007 | 201 | 39.65 | ||||||
Kolding | 43.78 | |||||||||
5 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 200 | 39.71 | ||||||
Kolding | 40.73 | |||||||||
6 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 190 | 40.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.62 | |||||||||
7 | Frida Høj Foldager | 2006 | 132 | 45.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.37 | |||||||||
8 | Frida M R Graversen | 2007 | 130 | 45.78 | ||||||
Kolding | 44.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 126, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 322 | 29.55 | ||||||
Aarhus Swim | 29.96 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 317 | 29.69 | ||||||
Aarhus Swim | 30.16 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 243 | 32.45 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 33.17 | |||||||||
4 | Emil Neumann | 2004 | 242 | 32.49 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.87 | |||||||||
5 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 235 | 32.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.79 | |||||||||
6 | Ciano Kristensen | 2004 | 233 | 32.92 | ||||||
Aarhus Swim | 33.21 | |||||||||
7 | Nicholas Simson | 2005 | 217 | 33.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.78 | |||||||||
8 | Lucas Rosenborg | 2004 | 198 | 34.73 | ||||||
Aarhus Swim | 34.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 127, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 473 | 29.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.05 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 468 | 29.92 | ||||||
Kolding | 30.41 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 425 | 30.89 | ||||||
Kolding | 30.95 | |||||||||
4 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 382 | 32.01 | ||||||
Kolding | 32.19 | |||||||||
5 | Nønne Christensen | 2004 | 374 | 32.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.00 | |||||||||
6 | Emma Thorsen | 2004 | 342 | 33.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.69 | |||||||||
7 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 339 | 33.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.44 | |||||||||
8 | Frida Saks Justesen | 2004 | 327 | 33.73 | ||||||
Aarhus Swim | 32.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 128, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 399 | 27.52 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
2 | William Svarer | 2002 | 392 | 27.67 | ||||||
Kolding | 28.19 | |||||||||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 390 | 27.73 | ||||||
Aarhus Swim | 27.86 | |||||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | 368 | 28.25 | ||||||
Aarhus Swim | 27.85 | |||||||||
5 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 363 | 28.39 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.62 | |||||||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 355 | 28.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.77 | |||||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 340 | 29.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.29 | |||||||||
8 | Andreas Kronborg | 2002 | 329 | 29.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 129 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 129, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 571 | 28.00 | ||||||
Aarhus Swim | 27.57 | |||||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | 540 | 28.53 | ||||||
Kolding | 28.23 | |||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 521 | 28.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.00 | |||||||||
4 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 516 | 28.96 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.28 | |||||||||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | 435 | 30.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.09 | |||||||||
6 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 420 | 31.01 | ||||||
Kolding | 30.69 | |||||||||
7 | Liselotte Baxter | 1998 | 412 | 31.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.61 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 410 | 31.27 | ||||||
Aarhus Swim | 30.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 130, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 496 | 25.59 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 25.52 | |||||||||
2 | Mads Juul | 1997 | 433 | 26.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 26.46 | |||||||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 421 | 27.03 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.80 | |||||||||
4 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 411 | 27.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.71 | |||||||||
5 | Lau Lindquist | 1999 | 406 | 27.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.29 | |||||||||
6 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 398 | 27.53 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
7 | Jannick Hagensen | 2001 | 397 | 27.55 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 27.39 | |||||||||
8 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 356 | 28.57 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 27.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:04 |