Results for UGP 4 2016, Sjöbo
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
10:27 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Larsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
31.73 |
1:05.70 |
1:40.38 |
|
2:15.15 |
|
2 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.62 |
1:06.05 |
1:42.01 |
|
2:16.48 |
|
3 |
Emma Cerutti |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
33.06 |
1:09.57 |
1:45.83 |
|
2:21.92 |
|
4 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
31.26 |
1:06.90 |
1:44.05 |
|
2:22.05 |
|
5 |
Lina Ostreus |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
33.09 |
1:10.30 |
1:47.71 |
|
2:23.76 |
|
6 |
Maja Åkesson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
33.35 |
1:10.63 |
1:49.65 |
|
2:27.08 |
|
7 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
33.94 |
1:11.61 |
1:50.16 |
|
2:27.25 |
|
8 |
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
33.17 |
1:11.37 |
1:50.87 |
|
2:30.30 |
|
9 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
35.54 |
1:15.21 |
1:55.87 |
|
2:34.74 |
|
10 |
Siri Hägg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
36.47 |
1:16.22 |
1:57.17 |
|
2:35.23 |
|
11 |
Elin Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.25 |
1:14.28 |
1:56.24 |
|
2:36.22 |
|
12 |
Mia Lang |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.76 |
1:14.79 |
1:56.13 |
|
2:37.08 |
|
13 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
33.25 |
1:12.71 |
1:55.91 |
|
2:38.17 |
|
14 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
37.32 |
1:19.72 |
2:03.26 |
|
2:45.03 |
|
15 |
Ellen Johansson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.27 |
1:19.82 |
2:03.18 |
|
2:45.54 |
|
16 |
Erika Sjögren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
37.27 |
1:19.23 |
2:03.51 |
|
2:47.57 |
|
17 |
Malin Bothén |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.60 |
1:19.71 |
2:05.33 |
|
2:48.42 |
|
18 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
37.86 |
1:22.25 |
2:07.41 |
|
2:52.56 |
|
19 |
Victoria Olsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
40.67 |
1:25.71 |
2:11.26 |
|
2:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
10:27 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
10:01 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
10:01 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
10:28 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
10:28 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
11:22 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
39.05 |
1:22.67 |
2:06.72 |
|
2:50.78 |
|
2 |
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.23 |
1:24.59 |
2:12.67 |
|
3:02.87 |
|
3 |
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
41.90 |
1:30.61 |
2:20.65 |
|
3:08.47 |
|
4 |
Oskar Lövberg |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
44.33 |
1:34.32 |
2:23.32 |
|
3:12.47 |
|
5 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.67 |
1:33.81 |
2:26.31 |
|
3:16.26 |
|
6 |
Aron Persson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
44.78 |
1:36.18 |
2:28.55 |
|
3:16.58 |
|
7 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
45.65 |
1:37.29 |
2:29.10 |
|
3:17.38 |
|
8 |
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.09 |
1:34.29 |
2:26.97 |
|
3:19.37 |
|
9 |
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
44.88 |
1:35.70 |
2:28.17 |
|
3:21.59 |
|
10 |
Carl Elmer |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
47.72 |
1:39.62 |
2:31.44 |
|
3:22.84 |
|
11 |
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
45.58 |
1:39.37 |
2:34.39 |
|
3:24.42 |
|
12 |
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
47.50 |
1:41.53 |
2:34.49 |
|
3:28.30 |
|
13 |
Albert Sivtoft |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
47.13 |
1:44.27 |
2:38.61 |
|
3:30.16 |
|
14 |
Aron Paulsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
49.51 |
1:44.88 |
2:40.94 |
|
3:33.57 |
|
15 |
Axel Wergeland |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
48.91 |
1:45.68 |
2:40.20 |
|
3:33.81 |
|
16 |
Simon Myrvold |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
45.17 |
1:39.88 |
2:33.61 |
|
3:35.74 |
|
17 |
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
49.44 |
1:48.77 |
2:49.31 |
|
3:48.78 |
|
18 |
Olle Zetterström |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
52.20 |
1:51.90 |
2:51.86 |
|
3:49.93 |
|
19 |
Malte Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
51.19 |
1:50.87 |
2:51.31 |
|
3:50.73 |
|
20 |
Luke Brickhill |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
51.34 |
1:52.14 |
2:55.35 |
|
3:57.81 |
|
21 |
Elias Stridh |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
53.04 |
1:57.04 |
3:03.37 |
|
4:08.41 |
|
- |
Hampus Erdös |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
37.08 |
1:18.70 |
2:02.13 |
|
2:46.56 |
|
2 |
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.19 |
1:21.93 |
2:04.86 |
|
2:47.49 |
|
3 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.47 |
1:26.90 |
2:14.39 |
|
3:01.28 |
|
4 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
40.53 |
1:29.31 |
2:17.79 |
|
3:04.97 |
|
5 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
42.51 |
1:30.95 |
2:19.93 |
|
3:07.27 |
|
6 |
David Elfvin |
2002 |
Simklubben Ran |
|
39.95 |
1:25.67 |
2:17.08 |
|
3:09.29 |
|
7 |
Philip Primetta |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.37 |
1:31.51 |
2:22.59 |
|
3:12.08 |
|
8 |
Johan Rauer |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
45.98 |
1:37.32 |
2:28.13 |
|
3:17.51 |
|
9 |
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
44.83 |
1:37.44 |
2:33.32 |
|
3:27.81 |
|
- |
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Isak Paulsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.70 |
1:14.47 |
1:56.14 |
|
2:37.23 |
|
2 |
Gustaf Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
34.54 |
1:15.72 |
1:58.89 |
|
2:42.81 |
|
3 |
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.87 |
1:24.76 |
2:10.73 |
|
2:56.67 |
|
- |
Simon Ghidini |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roy Hangård |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
37.86 |
1:19.80 |
2:02.62 |
|
2:44.76 |
|
2 |
Jesper Hansson |
1998 |
Trelleborg Sim |
|
40.30 |
1:25.72 |
2:13.94 |
|
3:03.15 |
|
3 |
Nicodemos Abraha |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
39.00 |
1:25.48 |
2:14.66 |
|
3:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
11:22 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
11:28 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Smideberg |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
1:16.57 |
2:53.24 |
4:30.85 |
|
5:51.66 |
|
2 |
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:29.68 |
3:09.96 |
4:51.62 |
|
6:18.49 |
|
- |
Nike Källkvist |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:15.02 |
2:42.73 |
4:20.23 |
|
5:32.54 |
|
2 |
Siri Hägg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:29.57 |
3:00.68 |
4:44.37 |
|
6:02.61 |
|
3 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:26.04 |
2:55.65 |
4:44.15 |
|
6:03.77 |
|
4 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:31.00 |
3:03.80 |
4:49.75 |
|
6:13.40 |
|
5 |
Ellen Johansson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:28.17 |
3:00.11 |
4:52.70 |
|
6:18.68 |
|
6 |
Malin Bothén |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:38.06 |
3:20.66 |
5:11.92 |
|
6:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:11.77 |
2:37.11 |
4:10.60 |
|
5:26.58 |
|
2 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:18.48 |
2:46.41 |
4:16.77 |
|
5:30.69 |
|
3 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
1:27.11 |
3:02.72 |
4:42.71 |
|
6:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:18.08 |
2:42.78 |
4:18.56 |
|
5:31.19 |
|
2 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:14.95 |
2:42.73 |
4:22.56 |
|
5:40.15 |
|
3 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
1:22.91 |
2:52.59 |
4:28.74 |
|
5:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
11:28 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
11:53 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivan Sivolov |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
15:19.21 |
16:47.38 |
18:15.75 |
19:43.09 |
21:50.13 |
|
|
|
|
|
|
21:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
15:08.77 |
16:40.66 |
18:12.81 |
19:45.39 |
22:41.65 |
|
|
|
|
|
|
21:16.99 |
22:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
15:21.58 |
16:32.43 |
17:41.53 |
|
17:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
15:39.45 |
16:59.28 |
18:17.79 |
19:33.39 |
19:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
15:46.22 |
17:12.63 |
18:38.94 |
20:03.26 |
21:23.86 |
|
|
|
|
|
|
21:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
15:31.22 |
17:01.06 |
18:33.01 |
20:04.83 |
22:19.15 |
|
|
|
|
|
|
21:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
15:21.33 |
16:34.96 |
17:47.37 |
|
18:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Douglas Thulin Ahlström |
2001 |
Simklubben Ran |
|
15:01.95 |
16:19.40 |
17:37.31 |
18:52.12 |
18:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
11:53 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
12:53 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liam Bech |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:07.64 |
2:21.42 |
3:37.24 |
4:52.60 |
9:54.13 |
|
|
|
|
|
|
6:08.55 |
7:24.89 |
8:41.16 |
|
|
|
2 |
Gabriel Olsson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:11.15 |
2:28.30 |
3:46.83 |
5:05.93 |
10:16.76 |
|
|
|
|
|
|
6:24.55 |
7:43.08 |
9:01.38 |
|
|
|
3 |
Gustav Conradsen |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:13.99 |
2:33.60 |
3:53.18 |
5:11.65 |
10:19.08 |
|
|
|
|
|
|
6:29.90 |
7:47.17 |
9:05.52 |
|
|
|
4 |
Nils Tired |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:10.83 |
2:28.63 |
3:47.92 |
5:08.68 |
10:19.16 |
|
|
|
|
|
|
6:27.85 |
7:46.93 |
9:04.72 |
|
|
|
5 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.60 |
2:32.26 |
3:51.42 |
5:09.70 |
10:20.24 |
|
|
|
|
|
|
6:27.62 |
7:46.82 |
9:04.65 |
|
|
|
6 |
Jacob Baxmann |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.38 |
2:33.20 |
3:52.23 |
5:12.99 |
10:27.87 |
|
|
|
|
|
|
6:32.89 |
7:51.97 |
9:11.67 |
|
|
|
7 |
Ludvig Romare |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:15.49 |
2:37.61 |
4:00.07 |
5:22.30 |
10:44.68 |
|
|
|
|
|
|
6:44.56 |
8:06.89 |
9:27.98 |
|
|
|
8 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:14.40 |
2:35.88 |
3:59.05 |
5:23.15 |
10:49.87 |
|
|
|
|
|
|
6:45.07 |
8:07.52 |
9:30.02 |
|
|
|
9 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:15.26 |
2:36.90 |
4:00.01 |
5:24.14 |
10:58.43 |
|
|
|
|
|
|
6:48.85 |
8:12.78 |
9:36.81 |
|
|
|
10 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
1:16.04 |
2:37.99 |
4:00.23 |
5:25.08 |
11:00.12 |
|
|
|
|
|
|
6:50.74 |
8:16.27 |
9:38.46 |
|
|
|
11 |
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:15.89 |
2:39.13 |
4:03.70 |
5:27.73 |
11:01.32 |
|
|
|
|
|
|
6:52.61 |
8:17.86 |
9:41.43 |
|
|
|
12 |
Carl Elmer |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:17.83 |
2:44.16 |
4:09.47 |
5:34.61 |
11:10.98 |
|
|
|
|
|
|
6:59.65 |
8:24.28 |
9:50.04 |
|
|
|
13 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:19.17 |
2:44.95 |
4:11.26 |
5:37.84 |
11:15.39 |
|
|
|
|
|
|
7:04.85 |
8:30.60 |
9:54.82 |
|
|
|
14 |
Eddie Nilsson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:19.71 |
2:46.19 |
4:13.83 |
5:41.49 |
11:24.75 |
|
|
|
|
|
|
7:09.21 |
9:20.56 |
10:46.15 |
|
|
|
15 |
Oskar Lövberg |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
1:21.00 |
2:48.58 |
4:14.92 |
5:43.01 |
11:36.38 |
|
|
|
|
|
|
7:09.91 |
8:39.14 |
10:09.93 |
|
|
|
16 |
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:25.13 |
2:56.72 |
4:29.79 |
6:02.37 |
12:05.43 |
|
|
|
|
|
|
7:35.42 |
9:08.45 |
10:40.10 |
|
|
|
17 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:24.72 |
2:56.73 |
4:28.99 |
6:02.08 |
12:06.04 |
|
|
|
|
|
|
7:34.48 |
9:08.22 |
11:24.05 |
|
|
|
18 |
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:25.29 |
2:57.77 |
4:32.01 |
6:06.31 |
12:08.26 |
|
|
|
|
|
|
7:38.83 |
9:11.34 |
10:42.42 |
|
|
|
19 |
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
1:30.25 |
3:09.87 |
4:50.06 |
6:29.08 |
13:09.93 |
|
|
|
|
|
|
8:10.59 |
9:53.61 |
11:36.84 |
|
|
|
20 |
Axel Wergeland |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
1:31.38 |
3:10.85 |
4:51.69 |
6:32.43 |
13:10.54 |
|
|
|
|
|
|
8:13.74 |
9:54.66 |
11:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:14.24 |
2:34.80 |
3:52.40 |
5:11.74 |
10:27.31 |
|
|
|
|
|
|
6:30.81 |
7:49.89 |
9:09.14 |
|
|
|
2 |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:12.43 |
2:33.14 |
3:53.86 |
5:15.19 |
10:39.93 |
|
|
|
|
|
|
6:37.30 |
7:58.98 |
9:21.01 |
|
|
|
3 |
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.43 |
2:33.24 |
3:54.98 |
5:17.21 |
10:40.16 |
|
|
|
|
|
|
6:39.77 |
8:01.68 |
9:23.65 |
|
|
|
4 |
Melker Svensson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:13.99 |
2:36.14 |
3:59.62 |
5:23.38 |
10:54.13 |
|
|
|
|
|
|
6:46.87 |
8:11.41 |
9:34.66 |
|
|
|
5 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:17.79 |
2:44.60 |
4:10.13 |
5:36.91 |
11:14.40 |
|
|
|
|
|
|
7:04.08 |
8:30.36 |
9:54.13 |
|
|
|
6 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:16.94 |
2:44.66 |
4:12.41 |
5:39.88 |
11:21.66 |
|
|
|
|
|
|
7:07.59 |
8:34.20 |
10:01.66 |
|
|
|
7 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:20.33 |
2:48.15 |
4:15.39 |
5:42.92 |
11:21.73 |
|
|
|
|
|
|
7:09.48 |
8:35.75 |
10:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
1:02.34 |
2:10.98 |
3:19.87 |
4:29.25 |
9:05.62 |
|
|
|
|
|
|
5:38.66 |
6:48.29 |
7:57.35 |
|
|
|
2 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
1:02.15 |
2:09.51 |
3:18.85 |
4:30.32 |
9:12.65 |
|
|
|
|
|
|
5:41.86 |
6:53.32 |
8:04.32 |
|
|
|
3 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:06.05 |
2:16.63 |
3:28.20 |
4:40.17 |
9:25.53 |
|
|
|
|
|
|
5:51.84 |
7:03.97 |
8:15.88 |
|
|
|
- |
Douglas Thulin Ahlström |
2001 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred Persson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:04.43 |
2:13.37 |
3:23.00 |
4:33.37 |
9:14.84 |
|
|
|
|
|
|
5:44.54 |
6:55.73 |
8:06.11 |
|
|
|
2 |
Primus Olsson |
2000 |
Simklubben Ran |
|
1:03.39 |
2:11.75 |
3:19.86 |
4:29.75 |
9:15.60 |
|
|
|
|
|
|
5:41.10 |
6:54.22 |
8:06.31 |
|
|
|
3 |
Felix Hansson |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
1:03.05 |
2:13.39 |
3:26.00 |
4:38.90 |
9:29.67 |
|
|
|
|
|
|
5:51.92 |
7:05.05 |
8:18.09 |
|
|
|
4 |
Tim Hagerström |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.40 |
2:23.17 |
3:37.01 |
4:51.31 |
9:47.43 |
|
|
|
|
|
|
6:06.15 |
7:20.24 |
8:34.93 |
|
|
|
- |
Sebastian Lundgren |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
12:53 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Smideberg |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
35.67 |
1:19.09 |
2:06.04 |
|
2:53.70 |
|
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.43 |
1:23.89 |
2:14.35 |
|
3:03.73 |
|
3 |
Nike Källkvist |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.53 |
1:24.31 |
2:18.07 |
|
3:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
38.88 |
1:25.39 |
2:13.98 |
|
3:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.05 |
1:15.30 |
1:57.44 |
|
2:39.52 |
|
2 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.70 |
1:10.99 |
1:54.38 |
|
2:40.48 |
|
3 |
Linn Tufvesson |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
35.93 |
1:17.69 |
2:02.02 |
|
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
33.42 |
1:12.30 |
1:54.50 |
|
2:36.41 |
|
2 |
Elvira Lundqvist |
2000 |
Simklubben Ran |
|
36.91 |
1:20.08 |
2:06.91 |
|
2:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
16:43 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.27 |
1:07.81 |
1:51.15 |
|
2:24.13 |
|
2 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
33.30 |
1:12.35 |
1:58.18 |
|
2:30.53 |
|
3 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
30.49 |
1:09.85 |
1:55.88 |
|
2:32.07 |
|
4 |
Liam Bech |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.59 |
1:14.40 |
2:01.02 |
|
2:36.00 |
|
5 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
36.68 |
1:14.42 |
2:00.34 |
|
2:37.74 |
|
6 |
Gustav Conradsen |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.04 |
1:17.04 |
2:07.13 |
|
2:43.31 |
|
7 |
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
36.89 |
1:21.25 |
2:08.46 |
|
2:44.01 |
|
8 |
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
39.21 |
1:22.49 |
2:10.01 |
|
2:48.01 |
|
9 |
Gabriel Olsson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
38.17 |
1:19.81 |
2:11.36 |
|
2:48.83 |
|
10 |
Hampus Erdös |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
36.08 |
1:20.13 |
2:12.43 |
|
2:48.92 |
|
11 |
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
37.31 |
1:19.97 |
2:11.48 |
|
2:48.98 |
|
12 |
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.71 |
1:20.56 |
2:08.65 |
|
2:49.70 |
|
13 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
38.09 |
1:21.41 |
2:12.39 |
|
2:50.66 |
|
14 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
38.71 |
1:24.78 |
2:15.70 |
|
2:50.69 |
|
15 |
Lucas Örmon |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.72 |
1:23.87 |
2:16.06 |
|
2:51.64 |
|
16 |
Ludvig Romare |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.88 |
1:22.25 |
2:15.10 |
|
2:51.87 |
|
17 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
39.19 |
1:25.00 |
2:14.01 |
|
2:52.01 |
|
18 |
Jacob Baxmann |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.21 |
1:23.93 |
2:16.29 |
|
2:52.26 |
|
19 |
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.82 |
1:21.79 |
2:15.42 |
|
2:55.86 |
|
20 |
Ivan Sivolov |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
37.50 |
1:25.83 |
2:18.23 |
|
2:57.37 |
|
21 |
Carl Elmer |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
44.14 |
1:30.31 |
2:23.13 |
|
3:01.86 |
|
22 |
Axel Björnsson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
|
42.70 |
1:27.38 |
2:22.22 |
|
3:03.34 |
|
23 |
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
41.47 |
1:29.79 |
2:25.36 |
|
3:06.29 |
|
24 |
Oskar Lövberg |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
44.92 |
1:33.21 |
2:25.82 |
|
3:07.93 |
|
25 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
41.57 |
1:29.47 |
2:26.19 |
|
3:08.57 |
|
26 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.89 |
1:31.61 |
2:26.05 |
|
3:08.83 |
|
27 |
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
43.43 |
1:35.65 |
2:27.91 |
|
3:09.35 |
|
28 |
Edvard Levau |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
43.09 |
1:28.23 |
2:26.64 |
|
3:09.62 |
|
29 |
Albert Sivtoft |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
43.85 |
1:29.64 |
2:27.92 |
|
3:11.15 |
|
30 |
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
45.68 |
1:32.43 |
2:34.53 |
|
3:17.51 |
|
31 |
Aram Kazarian |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.11 |
1:35.15 |
2:34.36 |
|
3:17.84 |
|
32 |
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
45.07 |
1:37.04 |
2:38.86 |
|
3:24.27 |
|
33 |
Axel Wergeland |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
49.37 |
1:44.66 |
2:42.50 |
|
3:30.41 |
|
34 |
Alfred Pettersson |
2005 |
Simklubben Poseidon |
|
47.04 |
1:43.98 |
2:51.43 |
|
3:40.16 |
|
35 |
Arvid Söderberg |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
57.59 |
1:50.67 |
2:58.13 |
|
3:50.46 |
|
36 |
Elias Stridh |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
57.01 |
2:01.23 |
3:09.00 |
|
4:03.18 |
|
- |
Hannes Palmgren |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Christoffer Cimbritz |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Eddie Nilsson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Edvin Dahlén |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Erik Simonsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Malte Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Stefan Bondzic-Rasic |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.68 |
1:07.69 |
1:47.45 |
|
2:20.30 |
|
2 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
31.49 |
1:07.84 |
1:52.26 |
|
2:22.78 |
|
3 |
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.04 |
1:11.33 |
1:53.18 |
|
2:27.59 |
|
4 |
Joel Dahlgren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
33.81 |
1:13.64 |
2:00.61 |
|
2:33.99 |
|
5 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
32.86 |
1:15.85 |
2:02.95 |
|
2:37.00 |
|
6 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
33.34 |
1:15.34 |
2:02.42 |
|
2:39.89 |
|
7 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
35.65 |
1:14.75 |
2:02.75 |
|
2:42.26 |
|
8 |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
36.14 |
1:20.95 |
2:07.55 |
|
2:42.45 |
|
9 |
Oscar Klittbo |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.57 |
1:14.74 |
2:05.62 |
|
2:43.98 |
|
10 |
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.68 |
1:19.50 |
2:08.08 |
|
2:44.83 |
|
11 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
39.91 |
1:24.85 |
2:12.75 |
|
2:53.61 |
|
12 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.13 |
1:27.31 |
2:15.31 |
|
2:54.69 |
|
12 |
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.82 |
1:16.93 |
2:16.14 |
|
2:54.69 |
|
14 |
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
39.44 |
1:26.10 |
2:19.87 |
|
2:59.10 |
|
15 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
39.42 |
1:25.68 |
2:18.85 |
|
2:59.40 |
|
16 |
Philip Primetta |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.62 |
1:29.55 |
2:19.91 |
|
3:00.02 |
|
17 |
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
42.38 |
1:28.22 |
2:22.03 |
|
3:00.87 |
|
18 |
Pavli Rafael |
2002 |
Simklubben Ran |
|
40.28 |
1:27.54 |
2:22.43 |
|
3:02.85 |
|
19 |
Johan Rauer |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
42.70 |
1:31.15 |
2:22.93 |
|
3:03.24 |
|
- |
Filip Kekeric |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
David Elfvin |
2002 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
31.01 |
1:08.65 |
1:50.39 |
|
2:22.71 |
|
2 |
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
30.38 |
1:08.59 |
1:54.53 |
|
2:25.41 |
|
3 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
31.71 |
1:10.99 |
1:52.27 |
|
2:25.58 |
|
4 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.86 |
1:12.65 |
1:53.55 |
|
2:27.73 |
|
5 |
Simon Ghidini |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.49 |
1:12.87 |
1:56.53 |
|
2:32.60 |
|
6 |
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.04 |
1:15.35 |
2:01.81 |
|
2:37.51 |
|
- |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Larsson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
26.78 |
1:01.12 |
1:42.43 |
|
2:15.54 |
|
2 |
Roy Hangård |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
31.56 |
1:09.00 |
1:49.90 |
|
2:22.07 |
|
3 |
Sebastian Lundgren |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
29.44 |
1:05.50 |
1:50.40 |
|
2:24.50 |
|
4 |
Tim Hagerström |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.77 |
1:13.08 |
1:58.20 |
|
2:31.94 |
|
5 |
Simon Tufvesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
32.57 |
1:13.00 |
1:56.89 |
|
2:35.02 |
|
6 |
Marcus Karlin-Reteike |
1999 |
Simklubben Ran |
|
32.71 |
1:11.26 |
1:58.83 |
|
2:36.45 |
|
7 |
Martin Stoltz |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
33.02 |
1:13.10 |
2:00.96 |
|
2:39.92 |
|
8 |
Jesper Hansson |
1998 |
Trelleborg Sim |
|
32.81 |
1:15.86 |
2:03.74 |
|
2:43.23 |
|
9 |
Albert Gudermanis |
2000 |
Simklubben Ran |
|
35.45 |
1:19.47 |
2:08.74 |
|
2:43.27 |
|
10 |
Nicodemos Abraha |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
33.64 |
1:15.31 |
2:04.73 |
|
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
16:43 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
16:26 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:07.96 |
2:23.15 |
3:38.96 |
|
4:52.75 |
|
2 |
Filippa Dihle |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
1:11.68 |
2:28.97 |
3:47.34 |
|
5:02.72 |
|
3 |
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.40 |
2:30.16 |
3:47.85 |
|
5:04.68 |
|
4 |
Vilma Andersson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:12.02 |
2:30.85 |
3:49.59 |
|
5:06.32 |
|
5 |
Julia Olsson |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
1:13.57 |
2:33.35 |
3:51.71 |
|
5:09.66 |
|
6 |
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:16.00 |
2:36.16 |
3:53.44 |
|
5:11.75 |
|
7 |
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.31 |
2:32.58 |
3:53.47 |
|
5:12.98 |
|
8 |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:14.33 |
2:34.78 |
3:54.76 |
|
5:15.01 |
|
9 |
Elin Kjellberg |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
1:12.40 |
2:33.46 |
3:54.83 |
|
5:16.88 |
|
10 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.22 |
2:33.26 |
3:56.68 |
|
5:18.44 |
|
11 |
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:15.20 |
2:36.19 |
3:58.28 |
|
5:18.95 |
|
12 |
Tilde Persson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:13.68 |
2:34.11 |
3:57.65 |
|
5:19.87 |
|
13 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:19.14 |
2:45.24 |
4:11.83 |
|
5:35.53 |
|
14 |
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:20.05 |
2:47.32 |
4:13.82 |
|
5:36.73 |
|
15 |
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:20.01 |
2:46.82 |
4:10.85 |
|
5:38.58 |
|
16 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:18.56 |
2:45.59 |
4:15.03 |
|
5:41.33 |
|
17 |
Elma Kjellin |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:20.49 |
2:47.28 |
4:15.98 |
|
5:42.76 |
|
18 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:20.64 |
2:49.80 |
4:20.43 |
|
5:45.19 |
|
19 |
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:20.75 |
2:49.90 |
4:20.33 |
|
5:45.51 |
|
20 |
Adna Curan |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:21.35 |
2:49.75 |
4:19.18 |
|
5:45.55 |
|
21 |
Nellie Korunovska Skyttma |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:20.64 |
2:49.91 |
4:20.06 |
|
5:49.98 |
|
22 |
Emma Bontidean |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:22.59 |
2:52.26 |
4:22.76 |
|
5:51.84 |
|
23 |
Victoria Berild Andersen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:24.16 |
2:55.08 |
4:27.29 |
|
5:56.06 |
|
24 |
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:23.79 |
2:54.17 |
4:25.59 |
|
6:08.11 |
|
25 |
Hanna Stenskepp |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:26.75 |
3:03.51 |
4:40.22 |
|
6:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Hägg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:11.82 |
2:26.27 |
3:40.13 |
|
4:54.32 |
|
2 |
Lina Ostreus |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:12.75 |
2:29.92 |
3:47.15 |
|
5:01.78 |
|
3 |
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:11.24 |
2:29.07 |
3:48.38 |
|
5:06.24 |
|
4 |
Linn Olsson |
2002 |
Trelleborg Sim |
|
1:10.69 |
2:29.34 |
3:50.28 |
|
5:08.48 |
|
5 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:16.19 |
2:37.48 |
3:59.50 |
|
5:21.73 |
|
6 |
Elin Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:19.42 |
2:47.15 |
4:13.96 |
|
5:37.42 |
|
7 |
Malin Bothén |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:24.69 |
2:58.39 |
4:28.54 |
|
5:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:07.32 |
2:20.13 |
3:34.20 |
|
4:48.20 |
|
2 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:08.92 |
2:24.08 |
3:40.91 |
|
4:56.57 |
|
3 |
Linn Tufvesson |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:10.09 |
2:26.41 |
3:43.12 |
|
4:59.19 |
|
4 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
1:12.60 |
2:31.75 |
3:52.65 |
|
5:12.11 |
|
5 |
Nina Andersson-Wulf |
2001 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:21.25 |
2:49.85 |
4:19.20 |
|
5:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:03.54 |
2:11.26 |
3:19.64 |
|
4:27.87 |
|
2 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:05.81 |
2:16.52 |
3:27.37 |
|
4:37.31 |
|
3 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:06.47 |
2:17.08 |
3:28.74 |
|
4:39.01 |
|
4 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:09.38 |
2:22.57 |
3:37.56 |
|
4:53.28 |
|
5 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:10.01 |
2:25.07 |
3:41.35 |
|
4:56.48 |
|
6 |
Lovisa Sjögren |
1999 |
Simklubben Ran |
|
1:13.91 |
2:31.94 |
3:50.67 |
|
5:09.88 |
|
7 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:31.23 |
3:07.83 |
4:47.47 |
|
6:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
16:26 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
17:07 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
17:07 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
17:26 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.48 |
1:17.98 |
1:59.09 |
|
2:39.85 |
|
2 |
Filippa Dihle |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
38.84 |
1:20.28 |
2:01.84 |
|
2:43.16 |
|
3 |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
39.00 |
1:22.08 |
2:05.51 |
|
2:48.62 |
|
4 |
Tilde Persson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
39.67 |
1:22.94 |
2:07.51 |
|
2:50.57 |
|
5 |
Alicia Sjögren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
39.31 |
1:23.70 |
2:08.11 |
|
2:52.15 |
|
6 |
Frida Jansson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
|
38.67 |
1:22.88 |
2:09.48 |
|
2:53.30 |
|
7 |
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
41.57 |
1:25.76 |
2:10.74 |
|
2:53.34 |
|
8 |
Ida Nordberg |
2006 |
Simklubben Poseidon |
|
41.36 |
1:25.98 |
2:11.64 |
|
2:55.20 |
|
9 |
Tova Kjellberg |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
41.02 |
1:25.78 |
2:11.72 |
|
2:55.84 |
|
10 |
Hanne Husby |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
41.59 |
1:25.97 |
2:11.79 |
|
2:55.99 |
|
11 |
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.08 |
1:28.04 |
2:16.66 |
|
3:03.15 |
|
12 |
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.16 |
1:30.55 |
2:18.86 |
|
3:05.04 |
|
13 |
Vanessa Johansson |
2006 |
Simklubben Poseidon |
|
42.63 |
1:30.82 |
2:19.37 |
|
3:06.14 |
|
14 |
Nike Källkvist |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.24 |
1:27.91 |
2:18.70 |
|
3:06.48 |
|
15 |
Emilia Folklund |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:30.10 |
2:20.04 |
3:06.72 |
|
3:06.72 |
|
16 |
Anna Melgar |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
43.45 |
1:32.07 |
2:21.99 |
|
3:10.49 |
|
17 |
Elina Kazarian |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.73 |
1:30.88 |
2:21.35 |
|
3:10.55 |
|
18 |
Nelly Ahmadi |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
44.42 |
1:34.19 |
2:24.32 |
|
3:14.91 |
|
19 |
Anna Stenberg |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.45 |
1:35.33 |
2:28.06 |
|
3:18.81 |
|
- |
Hanna Johansson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
37.53 |
1:18.14 |
1:59.65 |
|
2:39.62 |
|
2 |
Olivia Skog |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
37.33 |
1:17.23 |
1:59.04 |
|
2:42.49 |
|
3 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
37.69 |
1:18.64 |
2:01.38 |
|
2:43.98 |
|
4 |
Lina Ostreus |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
38.90 |
1:21.02 |
2:03.24 |
|
2:45.31 |
|
5 |
Ellen Johansson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.19 |
1:22.60 |
2:05.48 |
|
2:46.59 |
|
6 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.65 |
1:25.17 |
2:09.78 |
|
2:52.96 |
|
7 |
Siri Hägg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
43.63 |
1:28.08 |
2:13.48 |
|
2:57.78 |
|
8 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
42.08 |
1:27.63 |
2:14.86 |
|
2:59.79 |
|
9 |
Erika Sjögren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
44.82 |
1:32.63 |
2:22.95 |
|
3:11.53 |
|
10 |
Malin Bothén |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:35.62 |
2:27.27 |
3:17.53 |
|
3:17.53 |
|
11 |
Victoria Olsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
1:40.47 |
2:35.49 |
3:28.10 |
|
3:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
35.15 |
1:12.40 |
1:48.50 |
|
2:24.24 |
|
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
35.14 |
1:13.02 |
1:52.03 |
|
2:30.16 |
|
3 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
37.75 |
1:18.78 |
2:00.98 |
|
2:42.94 |
|
4 |
Lovisa Sjögren |
1999 |
Simklubben Ran |
|
43.32 |
1:28.83 |
2:15.05 |
|
2:59.20 |
|
5 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
53.81 |
1:49.95 |
2:47.98 |
|
3:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
17:26 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
17:47 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
17:47 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
09:37 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liam Bech |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.10 |
1:01.68 |
1:37.21 |
|
2:12.00 |
|
2 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.78 |
1:05.55 |
1:41.61 |
|
2:17.39 |
|
3 |
Nils Tired |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
31.87 |
1:08.05 |
1:45.03 |
|
2:21.49 |
|
4 |
Jacob Baxmann |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.47 |
1:10.17 |
1:48.14 |
|
2:24.01 |
|
5 |
Gabriel Olsson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
32.70 |
1:09.50 |
1:47.09 |
|
2:24.06 |
|
6 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.68 |
1:10.27 |
1:48.63 |
|
2:26.38 |
|
7 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
32.32 |
1:09.68 |
1:48.21 |
|
2:27.10 |
|
8 |
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.10 |
1:10.77 |
1:49.63 |
|
2:27.59 |
|
9 |
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.86 |
1:11.69 |
1:51.17 |
|
2:28.57 |
|
10 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
34.11 |
1:12.32 |
1:51.07 |
|
2:29.43 |
|
11 |
Ludvig Romare |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.28 |
1:11.68 |
1:51.30 |
|
2:30.53 |
|
12 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
34.45 |
1:12.94 |
1:52.37 |
|
2:31.52 |
|
13 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.40 |
1:13.37 |
1:52.84 |
|
2:32.67 |
|
14 |
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.83 |
1:11.37 |
1:54.37 |
|
2:33.31 |
|
15 |
Ivan Sivolov |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
33.87 |
1:13.67 |
1:55.74 |
|
2:36.33 |
|
16 |
Aron Paulsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
35.16 |
1:16.14 |
1:58.71 |
|
2:37.21 |
|
17 |
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.04 |
1:15.37 |
1:57.31 |
|
2:37.56 |
|
18 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.60 |
1:17.37 |
1:59.48 |
|
2:40.17 |
|
19 |
Axel Sandberg |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
36.90 |
1:18.40 |
2:01.51 |
|
2:42.55 |
|
20 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
36.73 |
1:19.07 |
2:02.46 |
|
2:44.34 |
|
21 |
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.00 |
1:19.66 |
2:05.07 |
|
2:45.99 |
|
22 |
Elias af Trampe |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
37.00 |
1:20.53 |
2:05.13 |
|
2:46.59 |
|
23 |
Lucas Bontidean |
2005 |
Simklubben Poseidon |
|
36.73 |
1:20.51 |
2:05.70 |
|
2:47.80 |
|
24 |
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.65 |
1:16.89 |
2:02.72 |
|
2:48.22 |
|
25 |
Aram Kazarian |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.24 |
1:20.09 |
2:06.29 |
|
2:50.54 |
|
26 |
Philip Björkman |
2005 |
Simklubben Poseidon |
|
37.87 |
1:21.86 |
2:08.45 |
|
2:52.70 |
|
27 |
Simon Myrvold |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
39.39 |
1:24.17 |
2:11.93 |
|
2:53.13 |
|
28 |
Erik Simonsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.72 |
1:22.31 |
2:09.52 |
|
2:53.72 |
|
29 |
Victor Khan-Amidy |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
38.32 |
1:23.08 |
2:11.85 |
|
2:58.05 |
|
30 |
Axel Rydström |
2005 |
Simklubben Poseidon |
|
41.32 |
1:28.72 |
2:17.51 |
|
3:04.53 |
|
31 |
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
40.25 |
1:29.21 |
2:20.62 |
|
3:08.90 |
|
32 |
Malte Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.12 |
1:34.73 |
2:29.48 |
|
3:18.15 |
|
33 |
Alfred Pettersson |
2005 |
Simklubben Poseidon |
|
42.35 |
1:33.69 |
2:27.10 |
|
3:18.77 |
|
34 |
Vincent Berglind |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.61 |
1:36.92 |
2:35.00 |
|
3:25.55 |
|
35 |
Edvin Dahlén |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
47.10 |
1:44.36 |
2:40.84 |
|
3:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
28.37 |
1:00.59 |
1:34.13 |
|
2:06.36 |
|
2 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
28.61 |
1:00.70 |
1:34.49 |
|
2:06.89 |
|
3 |
Joel Dahlgren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
29.88 |
1:03.53 |
1:39.10 |
|
2:12.92 |
|
4 |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
31.60 |
1:06.49 |
1:43.42 |
|
2:20.13 |
|
5 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
30.12 |
1:03.91 |
1:41.49 |
|
2:20.79 |
|
6 |
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.89 |
1:08.24 |
1:45.86 |
|
2:22.02 |
|
7 |
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
32.27 |
1:08.77 |
1:46.08 |
|
2:22.69 |
|
8 |
Oscar Klittbo |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.87 |
1:09.25 |
1:47.54 |
|
2:25.35 |
|
9 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
32.00 |
1:09.52 |
1:49.02 |
|
2:27.79 |
|
10 |
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.70 |
1:10.30 |
1:51.03 |
|
2:30.58 |
|
11 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.46 |
1:12.39 |
1:53.95 |
|
2:33.64 |
|
12 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
34.49 |
1:13.94 |
1:55.74 |
|
2:36.20 |
|
- |
Herman Nilsson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ian Hangård |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.75 |
1:00.84 |
1:32.76 |
|
2:05.91 |
|
2 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
28.43 |
1:00.30 |
1:33.64 |
|
2:06.02 |
|
3 |
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.12 |
1:03.05 |
1:37.15 |
|
2:09.98 |
|
4 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.10 |
1:03.26 |
1:37.56 |
|
2:10.85 |
|
5 |
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
29.69 |
1:03.52 |
1:39.95 |
|
2:14.36 |
|
6 |
Simon Ghidini |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.82 |
1:03.08 |
1:38.85 |
|
2:15.24 |
|
7 |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.77 |
1:04.06 |
1:39.05 |
|
2:15.73 |
|
8 |
Jakob Börjesson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
29.31 |
1:03.29 |
1:39.86 |
|
2:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
09:37 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
09:45 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Larsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
33.01 |
|
|
|
1:11.11 |
|
2 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.99 |
|
|
|
1:13.07 |
|
3 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
36.66 |
|
|
|
1:21.92 |
|
4 |
Mia Lang |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.06 |
|
|
|
1:22.17 |
|
5 |
Cornelia Hökmark |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
38.74 |
|
|
|
1:25.86 |
|
6 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
40.65 |
|
|
|
1:30.23 |
|
7 |
Siri Hägg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
42.83 |
|
|
|
1:35.27 |
|
8 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
43.39 |
|
|
|
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
09:45 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
10:13 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.16 |
|
|
|
1:08.62 |
|
2 |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
32.52 |
|
|
|
1:08.97 |
|
3 |
Joaquin Diaz |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.11 |
|
|
|
1:11.39 |
|
4 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.54 |
|
|
|
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
10:13 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
10:49 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Kjellberg |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
39.68 |
1:25.07 |
2:10.74 |
|
2:58.05 |
|
2 |
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.37 |
1:26.85 |
2:15.11 |
|
3:02.71 |
|
3 |
Isabel Smideberg |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
41.62 |
1:28.57 |
2:17.09 |
|
3:04.40 |
|
4 |
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.25 |
1:32.55 |
2:22.24 |
|
3:10.22 |
|
5 |
Frida Jansson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
|
41.73 |
1:31.29 |
2:21.39 |
|
3:10.73 |
|
6 |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
40.25 |
1:28.17 |
2:19.09 |
|
3:11.19 |
|
7 |
Julia Rieschel |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
44.08 |
1:33.22 |
2:24.35 |
|
3:14.22 |
|
8 |
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
44.66 |
1:33.70 |
2:24.81 |
|
3:14.32 |
|
9 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
44.65 |
1:34.35 |
2:24.81 |
|
3:15.67 |
|
10 |
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.31 |
1:34.98 |
2:26.25 |
|
3:15.97 |
|
11 |
Hanne Husby |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
42.59 |
1:33.70 |
2:25.10 |
|
3:16.02 |
|
12 |
Julia Olsson |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
44.57 |
1:35.74 |
2:27.39 |
|
3:17.97 |
|
13 |
Hanna Stenskepp |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
45.13 |
1:37.27 |
2:30.43 |
|
3:23.28 |
|
14 |
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
45.21 |
1:37.92 |
2:33.40 |
|
3:23.65 |
|
15 |
Thea Brünjes |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
47.05 |
1:38.88 |
2:32.34 |
|
3:24.12 |
|
16 |
Emelie Stridh |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
46.45 |
1:39.17 |
2:33.69 |
|
3:26.98 |
|
17 |
Tea Stark Friis |
2006 |
Ystads Simsällskap |
|
48.91 |
1:42.48 |
2:35.88 |
|
3:28.39 |
|
18 |
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
46.98 |
1:40.46 |
2:35.79 |
|
3:30.37 |
|
19 |
Olivia Olsson |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
47.13 |
1:41.99 |
2:37.52 |
|
3:31.53 |
|
20 |
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
48.03 |
1:42.66 |
2:37.47 |
|
3:32.49 |
|
21 |
Anna Melgar |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
47.48 |
1:43.69 |
2:42.01 |
|
3:38.51 |
|
22 |
Vanessa Johansson |
2006 |
Simklubben Poseidon |
|
49.33 |
1:45.04 |
2:42.79 |
|
3:39.98 |
|
23 |
Tilde Klehn |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
49.89 |
1:46.50 |
2:44.87 |
|
3:41.86 |
|
24 |
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
52.50 |
1:52.20 |
2:52.05 |
|
3:49.85 |
|
25 |
Susanne Sarabi |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
53.59 |
1:53.63 |
2:55.85 |
|
3:56.63 |
|
26 |
Tyra Sivtoft |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
56.23 |
2:01.11 |
3:06.42 |
|
4:09.00 |
|
27 |
Ida Husby |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
57.91 |
2:02.81 |
3:09.96 |
|
4:16.42 |
|
- |
Saga Lundgren |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Amanda Dihle |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Hedda Andréasson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.66 |
1:21.09 |
2:07.01 |
|
2:51.50 |
|
2 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
37.94 |
1:22.49 |
2:09.38 |
|
2:56.47 |
|
3 |
Olivia Skog |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
40.97 |
1:27.57 |
2:15.20 |
|
3:02.04 |
|
4 |
Elna Jepsson |
2002 |
Simklubben Ran |
|
41.27 |
1:28.94 |
2:19.07 |
|
3:08.77 |
|
5 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.46 |
1:33.99 |
2:25.12 |
|
3:14.98 |
|
6 |
Cornelia Hökmark |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
49.73 |
1:44.97 |
2:42.37 |
|
3:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
40.02 |
1:23.83 |
2:08.86 |
|
2:52.99 |
|
2 |
Felicia Schubert |
2001 |
Trelleborg Sim |
|
40.03 |
1:26.44 |
2:12.42 |
|
2:59.67 |
|
3 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
41.23 |
1:27.72 |
2:15.87 |
|
3:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
36.51 |
1:18.10 |
2:01.34 |
|
2:44.96 |
|
2 |
Vickie Berg |
2000 |
Simklubben Ran |
|
36.64 |
1:19.06 |
2:03.06 |
|
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
10:49 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
11:08 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Tired |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:12.86 |
2:35.98 |
4:13.14 |
|
5:29.27 |
|
2 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:23.32 |
2:45.53 |
4:19.05 |
|
5:38.20 |
|
3 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
1:22.33 |
2:51.86 |
4:39.17 |
|
6:03.72 |
|
4 |
Max Ringström |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:30.80 |
3:04.15 |
4:48.19 |
|
6:10.04 |
|
5 |
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:24.37 |
2:59.36 |
4:49.33 |
|
6:13.73 |
|
6 |
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:38.51 |
3:17.62 |
5:15.50 |
|
6:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.44 |
2:24.44 |
3:52.86 |
|
4:58.54 |
|
2 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:18.11 |
2:43.97 |
4:27.68 |
|
5:50.52 |
|
3 |
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:18.55 |
2:56.76 |
4:34.43 |
|
5:50.86 |
|
- |
Ian Hangård |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
1:06.24 |
2:24.42 |
3:46.38 |
|
4:54.97 |
|
2 |
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.83 |
2:27.63 |
4:00.12 |
|
5:10.51 |
|
3 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:12.21 |
2:35.03 |
4:02.93 |
|
5:14.47 |
|
4 |
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.81 |
2:29.51 |
4:06.35 |
|
5:18.40 |
|
5 |
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:11.89 |
2:39.77 |
4:14.68 |
|
5:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
11:08 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
11:49 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
9:13.70 |
10:47.64 |
12:20.80 |
13:53.24 |
23:10.98 |
|
|
|
|
|
|
15:27.09 |
17:00.90 |
18:34.86 |
20:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
21:41.52 |
23:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tilde Klehn |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
8:46.21 |
10:35.93 |
12:25.06 |
14:14.10 |
26:35.37 |
|
|
|
|
|
|
16:00.95 |
17:48.18 |
19:35.23 |
21:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
23:07.83 |
24:55.55 |
26:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
8:42.47 |
10:04.76 |
11:27.10 |
12:50.35 |
20:33.70 |
|
|
|
|
|
|
14:13.48 |
15:37.17 |
17:00.70 |
18:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
19:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kajsa Berglind |
2001 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
8:21.42 |
9:39.74 |
10:58.10 |
12:17.68 |
19:27.45 |
|
|
|
|
|
|
13:36.75 |
14:55.50 |
16:13.65 |
17:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
18:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
8:51.41 |
10:08.41 |
11:25.01 |
12:42.57 |
19:09.66 |
|
|
|
|
|
|
13:59.94 |
15:17.70 |
16:35.72 |
17:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
19:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
11:48 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
12:38 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.05 |
2:31.04 |
3:49.62 |
5:08.36 |
10:18.93 |
|
|
|
|
|
|
6:27.22 |
7:46.32 |
9:04.91 |
|
|
|
2 |
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.74 |
2:32.50 |
3:51.58 |
5:11.53 |
10:27.20 |
|
|
|
|
|
|
6:31.25 |
7:51.15 |
9:10.29 |
|
|
|
3 |
Filippa Dihle |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
1:14.20 |
2:34.37 |
3:54.84 |
5:14.77 |
10:31.69 |
|
|
|
|
|
|
6:34.86 |
7:54.59 |
9:14.40 |
|
|
|
4 |
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:16.42 |
2:36.40 |
3:57.16 |
5:16.33 |
10:34.92 |
|
|
|
|
|
|
6:35.55 |
7:55.74 |
9:16.12 |
|
|
|
5 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
1:13.54 |
2:32.95 |
3:53.75 |
5:15.47 |
10:41.47 |
|
|
|
|
|
|
6:37.61 |
7:59.65 |
9:21.65 |
|
|
|
6 |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:16.01 |
2:38.28 |
4:01.62 |
5:25.51 |
10:54.49 |
|
|
|
|
|
|
6:48.50 |
8:10.85 |
9:33.77 |
|
|
|
7 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:17.64 |
2:41.26 |
4:03.89 |
5:27.09 |
10:58.01 |
|
|
|
|
|
|
6:50.62 |
8:13.28 |
9:36.65 |
|
|
|
8 |
Tilde Persson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:18.04 |
2:42.91 |
4:06.55 |
5:32.00 |
11:09.42 |
|
|
|
|
|
|
6:56.85 |
8:22.53 |
9:47.20 |
|
|
|
9 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:19.21 |
2:45.32 |
4:10.83 |
5:37.20 |
11:24.34 |
|
|
|
|
|
|
7:05.44 |
8:32.42 |
9:59.38 |
|
|
|
10 |
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:19.90 |
2:47.16 |
4:13.73 |
5:41.87 |
11:28.48 |
|
|
|
|
|
|
7:09.78 |
8:38.34 |
10:04.83 |
|
|
|
11 |
Elma Kjellin |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:21.30 |
2:49.54 |
4:18.15 |
5:48.72 |
11:39.40 |
|
|
|
|
|
|
7:17.20 |
8:45.64 |
10:13.89 |
|
|
|
12 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:21.68 |
2:49.87 |
4:21.02 |
5:53.88 |
11:51.63 |
|
|
|
|
|
|
7:26.18 |
8:57.17 |
10:27.53 |
|
|
|
13 |
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:26.67 |
2:56.38 |
4:27.24 |
5:58.53 |
11:52.61 |
|
|
|
|
|
|
7:28.90 |
8:58.78 |
10:28.59 |
|
|
|
14 |
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:24.99 |
2:54.98 |
4:25.94 |
5:57.86 |
11:53.94 |
|
|
|
|
|
|
7:29.36 |
9:00.10 |
10:30.35 |
|
|
|
15 |
Nellie Korunovska Skyttma |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:23.58 |
2:54.78 |
4:25.71 |
5:57.40 |
12:01.65 |
|
|
|
|
|
|
7:29.38 |
9:01.73 |
10:33.39 |
|
|
|
16 |
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:21.10 |
2:51.57 |
4:24.24 |
5:57.36 |
12:03.92 |
|
|
|
|
|
|
7:30.84 |
9:05.01 |
10:36.57 |
|
|
|
17 |
Adna Curan |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:23.76 |
2:55.58 |
4:29.49 |
6:03.83 |
12:12.29 |
|
|
|
|
|
|
7:37.14 |
9:11.26 |
10:44.11 |
|
|
|
18 |
Emma Bontidean |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:25.16 |
2:56.60 |
4:29.97 |
6:02.93 |
12:15.84 |
|
|
|
|
|
|
7:36.66 |
9:10.00 |
10:43.13 |
|
|
|
19 |
Julia Rieschel |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:28.22 |
3:03.35 |
4:37.75 |
6:11.47 |
12:17.11 |
|
|
|
|
|
|
7:44.70 |
9:17.18 |
10:49.87 |
|
|
|
20 |
Tyra Sivtoft |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
1:48.62 |
3:47.96 |
5:48.58 |
7:50.82 |
15:51.80 |
|
|
|
|
|
|
9:53.53 |
11:57.06 |
14:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Larsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:08.87 |
2:22.53 |
3:36.70 |
4:51.09 |
9:50.47 |
|
|
|
|
|
|
6:06.55 |
7:21.95 |
8:37.48 |
|
|
|
2 |
Siri Hägg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:15.46 |
2:35.38 |
3:55.70 |
5:15.73 |
10:29.13 |
|
|
|
|
|
|
6:35.19 |
7:54.78 |
9:14.02 |
|
|
|
3 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:11.17 |
2:29.41 |
3:49.62 |
5:11.13 |
10:34.71 |
|
|
|
|
|
|
6:32.94 |
7:54.24 |
9:15.88 |
|
|
|
4 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:24.84 |
2:54.55 |
4:23.01 |
5:50.51 |
11:32.97 |
|
|
|
|
|
|
7:18.91 |
8:46.32 |
10:11.63 |
|
|
|
5 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:23.12 |
2:51.91 |
4:20.10 |
5:48.29 |
11:39.12 |
|
|
|
|
|
|
7:17.17 |
8:45.68 |
10:13.78 |
|
|
|
6 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:23.94 |
2:57.48 |
4:33.26 |
6:09.72 |
12:36.59 |
|
|
|
|
|
|
7:45.66 |
9:22.52 |
11:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
1:14.86 |
2:35.81 |
3:58.57 |
5:22.56 |
11:04.66 |
|
|
|
|
|
|
6:47.76 |
8:14.03 |
9:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:06.85 |
2:17.53 |
3:27.40 |
4:38.10 |
9:16.36 |
|
|
|
|
|
|
5:47.30 |
6:57.11 |
8:06.72 |
|
|
|
2 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:07.54 |
2:18.68 |
3:30.62 |
4:42.95 |
9:28.96 |
|
|
|
|
|
|
5:54.55 |
7:06.78 |
8:18.75 |
|
|
|
3 |
Lovisa Sjögren |
1999 |
Simklubben Ran |
|
1:15.81 |
2:36.86 |
3:58.23 |
5:18.96 |
10:39.15 |
|
|
|
|
|
|
6:39.37 |
7:59.96 |
9:21.03 |
|
|
|
4 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:34.17 |
3:14.30 |
4:54.20 |
6:33.79 |
13:09.87 |
|
|
|
|
|
|
8:13.17 |
9:53.35 |
11:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
12:38 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Tired |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
33.90 |
1:12.80 |
1:53.96 |
|
2:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.65 |
1:09.25 |
1:47.08 |
|
2:23.94 |
|
2 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
31.03 |
1:07.79 |
1:47.81 |
|
2:28.98 |
|
3 |
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.58 |
1:10.15 |
1:49.61 |
|
2:30.24 |
|
4 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.80 |
1:11.12 |
1:50.85 |
|
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
15:04 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
15:42 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.25 |
1:20.23 |
2:08.17 |
|
2:45.07 |
|
2 |
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.66 |
1:18.90 |
2:07.05 |
|
2:45.37 |
|
3 |
Klara Rödin |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.00 |
1:16.87 |
2:08.84 |
|
2:46.08 |
|
4 |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
36.96 |
1:19.69 |
2:09.12 |
|
2:47.85 |
|
5 |
Erma Duratovic |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
35.51 |
1:21.41 |
2:11.14 |
|
2:51.98 |
|
6 |
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.55 |
1:19.69 |
2:12.70 |
|
2:52.57 |
|
7 |
Julia Olsson |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
38.42 |
1:23.78 |
2:16.27 |
|
2:53.87 |
|
8 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.86 |
1:24.57 |
2:17.97 |
|
2:54.62 |
|
9 |
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.24 |
1:26.84 |
2:19.52 |
|
2:57.02 |
|
10 |
Johanna Melin |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
39.53 |
1:24.50 |
2:17.05 |
|
2:59.30 |
|
11 |
Linnea Christensen |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
37.18 |
1:24.09 |
2:17.96 |
|
2:59.36 |
|
12 |
Julia Rieschel |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
42.90 |
1:28.59 |
2:18.60 |
|
3:00.31 |
|
13 |
Elvira Eriksson |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
38.54 |
1:24.16 |
2:18.09 |
|
3:00.67 |
|
14 |
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.84 |
1:28.59 |
2:19.60 |
|
3:00.76 |
|
15 |
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.11 |
1:27.88 |
2:17.99 |
|
3:00.82 |
|
16 |
Elin Lundberg |
2003 |
Kiviks Simklubb |
|
39.79 |
1:26.10 |
2:18.79 |
|
3:01.81 |
|
17 |
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.11 |
1:33.93 |
2:21.71 |
|
3:02.77 |
|
18 |
Hilma Mårtensson |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
40.39 |
1:27.89 |
2:23.34 |
|
3:03.47 |
|
19 |
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.14 |
1:32.09 |
2:24.42 |
|
3:05.08 |
|
20 |
Nelly Ahmadi |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.92 |
1:29.51 |
2:25.35 |
|
3:06.27 |
|
21 |
Emma Bontidean |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
42.44 |
1:30.28 |
2:23.73 |
|
3:06.89 |
|
21 |
Ida Nordberg |
2006 |
Simklubben Poseidon |
|
43.70 |
1:28.82 |
2:25.10 |
|
3:06.89 |
|
23 |
Vanessa Johansson |
2006 |
Simklubben Poseidon |
|
41.87 |
1:29.62 |
2:26.35 |
|
3:07.27 |
|
24 |
Thea Brünjes |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
44.88 |
1:34.97 |
2:29.35 |
|
3:07.34 |
|
25 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.17 |
1:31.17 |
2:27.83 |
|
3:08.41 |
|
26 |
Emilia Berg |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
43.74 |
1:34.50 |
2:27.79 |
|
3:09.14 |
|
27 |
Nellie Korunovska Skyttma |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.61 |
1:32.44 |
2:25.84 |
|
3:09.37 |
|
28 |
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
43.59 |
1:32.82 |
2:26.74 |
|
3:09.40 |
|
29 |
Olivia Fallesen |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
42.16 |
1:29.91 |
2:22.59 |
|
3:12.51 |
|
30 |
Hanna Stenskepp |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.49 |
1:33.91 |
2:29.08 |
|
3:14.09 |
|
31 |
Elma Kjellin |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
44.19 |
1:32.54 |
2:32.11 |
|
3:14.56 |
|
32 |
Marina Jönsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
45.68 |
1:37.16 |
2:36.43 |
|
3:19.39 |
|
33 |
Emilia Folklund |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
45.75 |
1:34.62 |
2:34.85 |
|
3:22.11 |
|
34 |
Olivia Olsson |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
47.39 |
1:43.32 |
2:39.43 |
|
3:27.87 |
|
35 |
Emelie Stridh |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
49.17 |
1:41.14 |
2:36.73 |
|
3:28.69 |
|
36 |
Linnéa Landgren |
2003 |
Trelleborg Sim |
|
48.12 |
1:40.76 |
2:41.93 |
|
3:30.43 |
|
37 |
Ida Husby |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
52.37 |
1:47.19 |
2:49.50 |
|
3:33.84 |
|
38 |
Hedda Andréasson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
52.03 |
1:48.22 |
2:47.11 |
|
3:38.23 |
|
39 |
Amanda Dihle |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
51.86 |
1:46.41 |
2:48.01 |
|
3:39.88 |
|
40 |
Emma Martinsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
52.31 |
1:49.42 |
2:49.59 |
|
3:42.45 |
|
41 |
Mira Sandberg |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
48.26 |
1:45.70 |
2:51.86 |
|
3:44.96 |
|
42 |
Susanne Sarabi |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
51.86 |
1:52.02 |
2:54.76 |
|
3:49.84 |
|
43 |
Tyra Sivtoft |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
53.64 |
1:50.33 |
2:54.29 |
|
3:52.09 |
|
- |
Hanna Johansson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Saga Lundgren |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jennie Christiansen |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Tea Bengtsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Tilde Klehn |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.15 |
1:13.63 |
1:55.44 |
|
2:31.06 |
|
2 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.46 |
1:13.16 |
2:00.71 |
|
2:34.31 |
|
3 |
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.75 |
1:14.23 |
2:01.63 |
|
2:38.72 |
|
4 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
35.02 |
1:17.83 |
2:04.10 |
|
2:40.51 |
|
5 |
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
36.31 |
1:18.91 |
2:07.88 |
|
2:45.32 |
|
6 |
Maja Åkesson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
39.65 |
1:22.95 |
2:12.74 |
|
2:50.96 |
|
7 |
Elna Jepsson |
2002 |
Simklubben Ran |
|
38.21 |
1:25.55 |
2:16.10 |
|
2:55.85 |
|
8 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.09 |
1:24.56 |
2:17.24 |
|
2:58.60 |
|
9 |
Siri Hägg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
42.28 |
1:29.69 |
2:24.86 |
|
3:03.17 |
|
10 |
Cornelia Hökmark |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.45 |
1:27.71 |
2:23.83 |
|
3:05.48 |
|
11 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
40.32 |
1:31.76 |
2:24.76 |
|
3:08.42 |
|
12 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
43.44 |
1:31.58 |
2:24.99 |
|
3:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
32.05 |
1:12.24 |
1:54.55 |
|
2:29.05 |
|
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
33.01 |
1:12.12 |
1:57.89 |
|
2:33.70 |
|
3 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
32.06 |
1:12.75 |
2:00.71 |
|
2:34.69 |
|
4 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.19 |
1:15.63 |
2:02.78 |
|
2:38.07 |
|
5 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
36.92 |
1:19.72 |
2:06.67 |
|
2:44.34 |
|
6 |
Olivia Torres |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.38 |
1:19.62 |
2:12.93 |
|
2:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
15:42 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
17:01 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
1:05.58 |
2:16.78 |
3:28.11 |
|
4:39.35 |
|
2 |
Liam Bech |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.13 |
2:16.73 |
3:30.09 |
|
4:40.98 |
|
3 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.75 |
2:25.26 |
3:40.08 |
|
4:53.86 |
|
4 |
Gabriel Olsson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:10.86 |
2:27.09 |
3:43.73 |
|
4:59.71 |
|
5 |
Jacob Baxmann |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.54 |
2:27.14 |
3:44.41 |
|
5:00.46 |
|
6 |
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:11.75 |
2:30.50 |
3:49.14 |
|
5:06.74 |
|
7 |
Ludvig Romare |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.57 |
2:34.88 |
3:55.65 |
|
5:12.33 |
|
8 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
1:14.12 |
2:33.28 |
3:53.65 |
|
5:14.34 |
|
9 |
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.97 |
2:35.39 |
3:57.21 |
|
5:14.83 |
|
10 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:14.91 |
2:36.71 |
3:58.35 |
|
5:16.32 |
|
11 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:15.80 |
2:37.43 |
3:59.07 |
|
5:18.13 |
|
12 |
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:16.97 |
2:41.12 |
4:07.62 |
|
5:31.33 |
|
13 |
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:17.65 |
2:42.42 |
4:10.14 |
|
5:37.87 |
|
14 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
1:20.00 |
2:46.82 |
4:14.04 |
|
5:38.39 |
|
15 |
Axel Sandberg |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
1:20.71 |
2:48.61 |
4:16.63 |
|
5:41.74 |
|
16 |
Aron Paulsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
1:20.11 |
2:48.29 |
4:16.70 |
|
5:42.38 |
|
17 |
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:21.27 |
2:49.70 |
4:17.71 |
|
5:42.58 |
|
18 |
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:20.66 |
2:50.37 |
4:20.14 |
|
5:48.16 |
|
19 |
Lucas Bontidean |
2005 |
Simklubben Poseidon |
|
1:24.33 |
2:58.44 |
4:31.53 |
|
5:57.06 |
|
20 |
Erik Simonsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:24.29 |
2:59.66 |
4:35.88 |
|
6:07.57 |
|
- |
Jonathan Fröjd |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:02.90 |
2:11.38 |
3:20.89 |
|
4:29.99 |
|
2 |
Anton Jansson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:04.42 |
2:14.08 |
3:23.30 |
|
4:33.25 |
|
3 |
Joel Dahlgren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
1:06.29 |
2:18.97 |
3:33.38 |
|
4:44.96 |
|
4 |
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:11.87 |
2:30.50 |
3:51.40 |
|
5:09.82 |
|
5 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:16.43 |
2:39.46 |
4:01.23 |
|
5:19.25 |
|
6 |
Melker Svensson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:12.15 |
2:33.68 |
3:56.61 |
|
5:19.34 |
|
7 |
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:14.84 |
2:38.79 |
4:04.30 |
|
5:26.12 |
|
8 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:16.01 |
2:40.61 |
4:06.10 |
|
5:27.24 |
|
9 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:15.11 |
2:39.87 |
4:06.65 |
|
5:34.05 |
|
10 |
Pavli Rafael |
2002 |
Simklubben Ran |
|
1:20.69 |
2:48.66 |
4:17.55 |
|
5:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Stenberg |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:02.58 |
2:14.40 |
3:26.79 |
|
4:36.70 |
|
2 |
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:06.36 |
2:15.56 |
3:26.15 |
|
4:37.20 |
|
3 |
Pascal Björkman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:04.18 |
2:15.59 |
3:28.55 |
|
4:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Larsson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
59.86 |
2:05.21 |
3:10.78 |
|
4:17.14 |
|
2 |
Felix Hansson |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
1:02.33 |
2:12.53 |
3:24.55 |
|
4:37.12 |
|
3 |
Marcus Karlin-Reteike |
1999 |
Simklubben Ran |
|
1:06.10 |
2:19.98 |
3:33.13 |
|
4:47.05 |
|
4 |
Albert Gudermanis |
2000 |
Simklubben Ran |
|
1:09.41 |
2:25.39 |
3:41.85 |
|
4:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
17:01 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
16:52 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
16:52 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
17:09 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
35.43 |
1:13.70 |
1:52.66 |
|
2:29.61 |
|
2 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
35.22 |
1:14.22 |
1:54.73 |
|
2:34.25 |
|
3 |
Nils Tired |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
36.70 |
1:16.92 |
1:57.83 |
|
2:36.97 |
|
4 |
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
37.96 |
1:19.33 |
2:02.29 |
|
2:43.85 |
|
5 |
Gabriel Olsson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
39.21 |
1:22.31 |
2:06.03 |
|
2:48.25 |
|
6 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
40.06 |
1:23.16 |
2:07.69 |
|
2:49.94 |
|
7 |
Aron Paulsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
42.35 |
1:27.40 |
2:11.32 |
|
2:53.40 |
|
8 |
Axel Björnsson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
|
42.67 |
1:28.16 |
2:13.14 |
|
2:56.35 |
|
9 |
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.25 |
1:26.05 |
2:12.99 |
|
2:58.10 |
|
10 |
Lucas Bontidean |
2005 |
Simklubben Poseidon |
|
44.42 |
1:32.28 |
2:20.53 |
|
3:05.59 |
|
11 |
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
46.53 |
1:33.78 |
2:22.26 |
|
3:08.02 |
|
12 |
Elias af Trampe |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
43.74 |
1:32.25 |
2:22.84 |
|
3:10.32 |
|
13 |
Erik Simonsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
46.50 |
1:35.97 |
2:25.10 |
|
3:12.59 |
|
- |
Arvid Söderberg |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.27 |
1:10.52 |
1:47.78 |
|
2:24.61 |
|
2 |
Oscar Klittbo |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.34 |
1:12.35 |
1:51.44 |
|
2:29.91 |
|
3 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
37.79 |
1:18.69 |
1:59.46 |
|
2:39.11 |
|
4 |
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
38.74 |
1:19.70 |
2:01.55 |
|
2:42.40 |
|
- |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.01 |
1:11.55 |
1:48.68 |
|
2:23.63 |
|
2 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.09 |
1:10.20 |
1:49.28 |
|
2:26.80 |
|
3 |
Jakob Börjesson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.63 |
1:12.31 |
1:52.90 |
|
2:32.21 |
|
4 |
Philip Stenberg |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.79 |
1:13.17 |
1:54.06 |
|
2:32.34 |
|
- |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Karlin-Reteike |
1999 |
Simklubben Ran |
|
33.47 |
1:10.38 |
1:49.08 |
|
2:26.20 |
|
2 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
36.15 |
1:15.40 |
1:55.78 |
|
2:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
17:09 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
17:32 |
|