Resultater for Vestkyst Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: TJ Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 456 | 30.88 | 1:08.52 | 1:50.00 | 2:22.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
2 | Christian Koch | 1998 | 430 | 31.83 | 1:10.47 | 1:52.15 | 2:25.22 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:27.64 | |||||||||
3 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 412 | 30.64 | 1:10.36 | 1:53.34 | 2:27.25 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:28.95 | |||||||||
4 | Kasper Livbjerg | 1998 | 357 | 30.57 | 1:10.89 | 1:57.12 | 2:34.51 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:39.62 | |||||||||
- | Anders Bruun-Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:29.73 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: TJ Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 496 | 30.26 | 1:07.53 | 1:48.34 | 2:18.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:18.33 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 446 | 28.78 | 1:04.96 | 1:48.86 | 2:23.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.14 | |||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 428 | 32.90 | 1:08.32 | 1:52.59 | 2:25.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:31.02 | |||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 424 | 31.43 | 1:07.46 | 1:52.14 | 2:25.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:27.26 | |||||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 390 | 33.29 | 1:15.33 | 1:56.10 | 2:29.98 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:31.22 | |||||||||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | 388 | 33.36 | 1:11.77 | 1:58.42 | 2:30.20 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:35.03 | |||||||||
7 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 384 | 34.08 | 1:12.90 | 1:56.73 | 2:30.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.57 | |||||||||
8 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 361 | 32.04 | 1:11.49 | 2:00.60 | 2:33.89 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:37.81 | |||||||||
9 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 323 | 34.48 | 1:15.75 | 2:04.80 | 2:39.76 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:46.22 | |||||||||
10 | Lukas Jeppesen | 2001 | 313 | 34.88 | 1:12.73 | 2:06.19 | 2:41.41 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:53.25 | |||||||||
11 | Parsa Hosini | 2001 | 293 | 33.32 | 1:17.45 | 2:07.77 | 2:45.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.55 | |||||||||
12 | Emil Steenhold | 2000 | 287 | 35.61 | 1:19.42 | 2:08.14 | 2:46.15 | |||
DeltaSwim | 3:05.78 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Eenberg | 2001 | DSQ | ej fortsat bev 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.85 | |||||||||
- | Mads Frydenholm | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.43 | |||||||||
- | Oliver Frøsig | 2000 | DSQ | ej fortsat bev 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.28 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: TJ Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 353 | 34.50 | 1:13.44 | 1:58.54 | 2:34.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.45 | |||||||||
2 | Andreas Blaaberg | 2002 | 343 | 34.48 | 1:14.68 | 2:00.75 | 2:36.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:39.77 | |||||||||
3 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 330 | 35.63 | 1:17.78 | 2:02.90 | 2:38.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:45.84 | |||||||||
4 | Casper Brinch | 2002 | 323 | 33.66 | 1:14.21 | 2:03.14 | 2:39.78 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:37.08 | |||||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 315 | 33.09 | 1:14.67 | 2:03.77 | 2:41.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:53.43 | |||||||||
6 | Asbjørn Guldager | 2002 | 299 | 33.78 | 1:17.35 | 2:05.77 | 2:43.88 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:02.03 | |||||||||
7 | Rasmus Petersen | 2002 | 289 | 35.41 | 1:16.27 | 2:07.61 | 2:45.63 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Benjamin Friis | 2002 | 284 | 38.47 | 1:23.29 | 2:09.15 | 2:46.76 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:03.93 | |||||||||
9 | Mads Stamholt | 2003 | 276 | 37.18 | 1:23.20 | 2:11.79 | 2:48.23 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:53.12 | |||||||||
10 | Jacob Christensen | 2002 | 272 | 38.99 | 1:23.88 | 2:09.67 | 2:49.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:49.67 | |||||||||
11 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 239 | 40.35 | 1:24.26 | 2:17.22 | 2:56.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.87 | |||||||||
12 | Tobias Svenningsen | 2003 | 232 | 40.24 | 1:27.86 | 2:18.35 | 2:58.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.35 | |||||||||
13 | Christian Jørgensen | 2002 | 228 | 40.58 | 1:26.10 | 2:20.39 | 2:59.39 | |||
Struer Svømmeklub | 3:01.53 | |||||||||
14 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 220 | 42.69 | 1:25.72 | 2:22.11 | 3:01.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:05.11 | |||||||||
15 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 205 | 42.08 | 1:29.16 | 2:24.50 | 3:05.78 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:12.54 | |||||||||
16 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 197 | 48.09 | 1:35.49 | 2:26.50 | 3:08.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:11.64 | |||||||||
17 | Anton Pedersen | 2003 | 184 | 47.92 | 1:38.78 | 2:30.58 | 3:12.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 153 | 47.03 | 1:38.23 | 2:38.71 | 3:24.79 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:29.45 | |||||||||
- | Christian Johannesen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 75 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:53.72 | |||||||||
- | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: TJ Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 269 | 36.30 | 1:20.44 | 2:10.03 | 2:49.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.86 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 257 | 39.46 | 1:23.01 | 2:12.61 | 2:52.30 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:21.41 | |||||||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 216 | 40.80 | 1:26.81 | 2:21.67 | 3:02.66 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:08.71 | |||||||||
4 | Theis Dalgaard | 2004 | 197 | 42.48 | 1:29.98 | 2:22.37 | 3:08.32 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:07.61 | |||||||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | 179 | 43.41 | 1:31.22 | 2:28.05 | 3:14.47 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
6 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 158 | 47.74 | 1:41.11 | 2:38.52 | 3:22.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:38.41 | |||||||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 150 | 45.27 | 1:39.88 | 2:41.51 | 3:26.14 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:23.60 | |||||||||
8 | Frederik Kjølby | 2004 | 131 | 46.65 | 1:42.17 | 2:44.43 | 3:35.33 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:33.59 | |||||||||
9 | Gustav Hoxer | 2005 | 124 | 51.65 | 1:43.65 | 2:51.69 | 3:39.66 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:04.01 | |||||||||
- | Casper Friis Bossen | 2004 | DSQ | ej synkro ben bryst | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 515 | 30.06 | 1:07.72 | 1:55.40 | 2:32.02 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:26.67 | |||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 473 | 33.92 | 1:15.18 | 1:59.49 | 2:36.31 | |||
Struer Svømmeklub | 2:36.36 | |||||||||
3 | Sille Ibsen | 2001 | 458 | 33.01 | 1:15.44 | 1:59.14 | 2:38.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:39.21 | |||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 429 | 35.48 | 1:16.53 | 2:05.64 | 2:41.49 | |||
Struer Svømmeklub | 2:40.22 | |||||||||
5 | Nanna Sund | 2000 | 389 | 35.40 | 1:17.82 | 2:08.24 | 2:46.91 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.90 | |||||||||
6 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 373 | 39.33 | 1:22.21 | 2:12.55 | 2:49.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.91 | |||||||||
7 | Freja Larsen | 2001 | 363 | 36.99 | 1:18.38 | 2:11.35 | 2:50.72 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:56.75 | |||||||||
8 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 342 | 35.72 | 1:20.55 | 2:14.49 | 2:54.14 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:03.72 | |||||||||
9 | SIF Rubæk | 2001 | 324 | 42.43 | 1:26.10 | 2:16.26 | 2:57.28 | |||
DeltaSwim | 3:07.46 | |||||||||
10 | Sofie Astrup | 2001 | 319 | 38.88 | 1:26.10 | 2:17.40 | 2:58.23 | |||
Struer Svømmeklub | 3:03.09 | |||||||||
11 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 303 | 38.76 | 1:25.18 | 2:20.45 | 3:01.43 | |||
Struer Svømmeklub | 3:10.92 | |||||||||
12 | Christine Rasmussen | 2001 | 301 | 41.42 | 1:30.15 | 2:19.24 | 3:01.75 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:12.93 | |||||||||
13 | Clara Mortensen | 2001 | 282 | 40.16 | 1:25.62 | 2:23.22 | 3:05.65 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:14.30 | |||||||||
14 | Line Tinggaard | 2000 | 249 | 41.33 | 1:30.14 | 2:29.78 | 3:13.51 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:11.61 | |||||||||
15 | Maja Nielsen | 2001 | 245 | 41.91 | 1:31.33 | 2:29.09 | 3:14.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:17.43 | |||||||||
16 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 239 | 43.30 | 1:32.31 | 2:32.55 | 3:16.18 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:17.32 | |||||||||
17 | Tenna Knigge | 2001 | 237 | 39.93 | 1:32.64 | 2:34.02 | 3:16.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.72 | |||||||||
18 | Christina Berggren Munch | 2001 | 221 | 44.21 | 1:31.35 | 2:34.27 | 3:21.30 | |||
Struer Svømmeklub | 3:19.34 | |||||||||
19 | Anna Pedersen | 2001 | 178 | 49.67 | 1:43.08 | 2:44.34 | 3:36.48 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 459 | 34.73 | 1:16.84 | 2:03.01 | 2:37.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.30 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 434 | 35.64 | 1:17.54 | 2:03.77 | 2:40.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.76 | |||||||||
3 | Thilde Timmermand | 2002 | 405 | 32.80 | 1:14.75 | 2:05.54 | 2:44.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.31 | |||||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 404 | 36.59 | 36.95 | 37.77 | 2:44.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 401 | 35.26 | 1:17.22 | 2:08.55 | 2:45.23 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:50.56 | |||||||||
6 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 396 | 34.95 | 1:16.03 | 2:06.22 | 2:45.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.81 | |||||||||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | 379 | 36.78 | 1:22.15 | 2:11.70 | 2:48.38 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:51.52 | |||||||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | 375 | 35.95 | 1:21.51 | 2:09.95 | 2:48.98 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:56.21 | |||||||||
9 | Ella Christiansen | 2003 | 364 | 38.20 | 1:22.37 | 2:13.14 | 2:50.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:01.54 | |||||||||
10 | Kristine Hülsen | 2002 | 350 | 43.90 | 1:24.85 | 2:13.72 | 2:52.90 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:57.18 | |||||||||
11 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 341 | 42.40 | 1:27.98 | 2:13.41 | 2:54.40 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:54.63 | |||||||||
12 | Cecilie Christensen | 2002 | 340 | 38.74 | 1:24.50 | 2:15.65 | 2:54.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.77 | |||||||||
13 | Maja Johansen | 2002 | 340 | 39.65 | 1:22.49 | 2:14.86 | 2:54.48 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:55.95 | |||||||||
14 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 338 | 39.01 | 1:23.62 | 2:14.03 | 2:54.89 | |||
Struer Svømmeklub | 3:02.42 | |||||||||
15 | Marikka Andersen | 2002 | 333 | 39.41 | 1:24.23 | 2:13.49 | 2:55.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:55.62 | |||||||||
16 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 299 | 38.93 | 1:26.94 | 2:19.64 | 3:02.04 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:00.87 | |||||||||
17 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 298 | 41.62 | 1:28.70 | 2:19.66 | 3:02.38 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:00.32 | |||||||||
18 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 292 | 40.93 | 1:29.81 | 2:21.15 | 3:03.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.69 | |||||||||
19 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 284 | 42.19 | 1:30.62 | 2:24.25 | 3:05.29 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:05.02 | |||||||||
20 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 267 | 44.44 | 1:31.28 | 2:27.66 | 3:09.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:11.89 | |||||||||
21 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 251 | 45.06 | 1:34.40 | 2:29.71 | 3:12.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:37.93 | |||||||||
22 | Pipaluk Selbo | 2003 | 231 | 41.28 | 1:37.54 | 2:34.70 | 3:18.33 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:27.22 | |||||||||
23 | Hildur Helgadottir | 2002 | 226 | 49.65 | 1:39.19 | 2:35.56 | 3:19.82 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:25.36 | |||||||||
24 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 226 | 43.79 | 1:36.47 | 2:34.49 | 3:19.89 | |||
Struer Svømmeklub | 3:34.13 | |||||||||
25 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 219 | 45.23 | 1:35.24 | 2:34.27 | 3:22.01 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:18.52 | |||||||||
26 | Maria Hall | 2003 | 212 | 48.51 | 50.22 | 1:43.30 | 3:24.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Amalie Antonsen | 2003 | 192 | 50.97 | 1:46.81 | 2:44.78 | 3:31.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:44.47 | |||||||||
- | Alberte Kjølby | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 75 m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 3:01.84 | |||||||||
- | Camilla Kjær | 2003 | DSQ | mavelig v 100 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:26.10 | |||||||||
- | Ida Sund | 2002 | DSQ | ej samt berør v 150 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:55.23 | |||||||||
- | Laura Damgaard | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 75 m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 3:07.61 | |||||||||
- | Marie Jæger | 2003 | DSQ | mavelig. v 100 m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 3:28.22 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 374 | 37.60 | 1:21.90 | 2:11.16 | 2:49.05 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:55.58 | |||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 374 | 36.29 | 1:19.98 | 2:11.44 | 2:49.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.39 | |||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 339 | 41.17 | 1:23.81 | 2:15.91 | 2:54.65 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:02.69 | |||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 310 | 40.46 | 1:25.24 | 2:19.02 | 3:00.00 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:58.16 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 295 | 41.55 | 1:33.53 | 2:25.18 | 3:02.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.95 | |||||||||
6 | Michelle Mølby | 2004 | 275 | 40.22 | 1:28.29 | 2:24.24 | 3:07.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:25.13 | |||||||||
7 | Kathrine Weide | 2004 | 246 | 47.26 | 1:37.43 | 2:32.49 | 3:14.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:28.33 | |||||||||
8 | Søs Freund | 2004 | 240 | 48.84 | 1:43.36 | 2:38.03 | 3:16.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:16.14 | |||||||||
9 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 233 | 46.44 | 1:36.96 | 2:35.56 | 3:17.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:24.04 | |||||||||
10 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 229 | 47.01 | 1:38.80 | 2:37.22 | 3:18.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:19.97 | |||||||||
11 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 208 | 48.28 | 48.35 | 1:41.04 | 3:25.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Heilmann | 2005 | 205 | 47.27 | 1:38.40 | 2:37.54 | 3:26.44 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 198 | 47.70 | 48.95 | 1:41.43 | 3:28.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 197 | 49.18 | 1:39.08 | 2:44.71 | 3:29.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:19.43 | |||||||||
15 | Laura Frost Rainer | 2005 | 193 | 49.02 | 1:41.48 | 2:45.68 | 3:30.67 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 191 | 53.99 | 1:46.97 | 2:46.51 | 3:31.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:35.21 | |||||||||
17 | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | 180 | 50.03 | 1:43.24 | 2:50.29 | 3:35.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:37.36 | |||||||||
18 | Tilde Søe Bach | 2005 | 180 | 48.24 | 1:43.45 | 2:45.65 | 3:35.80 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:36.72 | |||||||||
19 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 177 | 49.87 | 1:44.54 | 2:50.04 | 3:36.81 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:46.97 | |||||||||
20 | Emilie Moberg | 2005 | 175 | 51.49 | 52.87 | 1:43.88 | 3:37.78 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Caroline Madsen | 2004 | 154 | 55.08 | 1:48.96 | 2:59.44 | 3:47.11 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Oleander | 2004 | 136 | 54.71 | 1:50.80 | 3:01.45 | 3:56.67 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Underbjerg | 2004 | DNF | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:22.46 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 170 | 47.82 | 1:44.19 | 1:45.16 | 3:39.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Odin Seafoods |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 573 | 24.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.00 | |||||||||
2 | Sigurd Kehlet | 1993 | 453 | 26.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.08 | |||||||||
3 | Søren Bisgaard | 1998 | 421 | 27.03 | ||||||
DeltaSwim | 26.80 | |||||||||
4 | Lau Lindquist | 1999 | 409 | 27.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.26 | |||||||||
5 | Christian Koch | 1998 | 398 | 27.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
6 | Kasper Livbjerg | 1998 | 364 | 28.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 361 | 28.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.29 | |||||||||
8 | Casper Petersen | 1999 | 231 | 33.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.15 | |||||||||
- | Anders Bruun-Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 26.95 | |||||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | 31.12 | |||||||||
- | Nicolai Maron | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Odin Seafoods |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 496 | 25.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.86 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 479 | 25.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.82 | |||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 447 | 26.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
4 | Benjamin Peruchon | 2001 | 427 | 26.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.11 | |||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 406 | 27.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
6 | Oliver Mølby | 2001 | 398 | 27.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | 395 | 27.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.11 | |||||||||
8 | Jakob Grene | 2001 | 387 | 27.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
9 | Oliver Frøsig | 2000 | 371 | 28.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
10 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 367 | 28.28 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.01 | |||||||||
11 | Emil Kragh | 2001 | 363 | 28.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.22 | |||||||||
12 | Jakob Mose | 2000 | 358 | 28.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
13 | Mads Frydenholm | 2001 | 356 | 28.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
14 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 356 | 28.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
15 | Parsa Hosini | 2001 | 354 | 28.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
16 | Andreas Rasmussen | 2000 | 336 | 29.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
17 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 331 | 29.26 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 29.52 | |||||||||
18 | Emil Steenhold | 2000 | 331 | 29.28 | ||||||
DeltaSwim | 29.80 | |||||||||
19 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 316 | 29.73 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
20 | Lukas Jeppesen | 2001 | 306 | 30.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.91 | |||||||||
21 | Martin Broch | 2001 | 303 | 30.14 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
22 | Luis Velasquez | 2001 | 303 | 30.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
23 | August Sparre Hangel | 2001 | 299 | 30.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.12 | |||||||||
24 | Jacob Petersen | 2000 | 279 | 31.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.12 | |||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Odin Seafoods |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 336 | 29.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 323 | 29.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 29.63 | |||||||||
3 | Emil Frydenholm | 2002 | 311 | 29.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
4 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 308 | 29.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.01 | |||||||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 282 | 30.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.69 | |||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 281 | 30.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.19 | |||||||||
7 | Anton Leth | 2002 | 276 | 31.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.41 | |||||||||
8 | Casper Brinch | 2002 | 274 | 31.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 31.41 | |||||||||
9 | Tobias Boström | 2002 | 273 | 31.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
10 | Alex Søndergaard | 2003 | 272 | 31.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
10 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 272 | 31.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
12 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 253 | 32.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
13 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 249 | 32.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
14 | Nicklas Bager | 2003 | 244 | 32.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
15 | Christian Jørgensen | 2002 | 242 | 32.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
16 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 241 | 32.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.74 | |||||||||
17 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | 210 | 34.07 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
18 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 195 | 34.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
19 | Tobias Svenningsen | 2003 | 190 | 35.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
20 | Anton Pedersen | 2003 | 190 | 35.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.17 | |||||||||
21 | Karl Johansen | 2002 | 181 | 35.81 | ||||||
DeltaSwim | 39.82 | |||||||||
22 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 174 | 36.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.66 | |||||||||
23 | Sune Schaarup | 2003 | 174 | 36.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.49 | |||||||||
24 | Rasmus Antonsen | 2002 | 145 | 38.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
25 | Mikkel Stilling | 2003 | 140 | 38.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
26 | Frederik Friis Lange | 2002 | 110 | 42.20 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Odin Seafoods |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 257 | 31.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.01 | |||||||||
2 | Anders Mose | 2004 | 228 | 33.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
3 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 227 | 33.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
4 | Asger Mathiasen | 2004 | 189 | 35.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 181 | 35.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
6 | Gustav Hoxer | 2005 | 160 | 37.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 156 | 37.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.14 | |||||||||
8 | Gustav Hansen | 2004 | 145 | 38.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 51.14 | |||||||||
9 | Casper Friis Bossen | 2004 | 140 | 39.00 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 43.97 | |||||||||
10 | Frederik Kjølby | 2004 | 131 | 39.85 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.58 | |||||||||
11 | Philip Vesterby | 2005 | 124 | 40.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 586 | 27.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.21 | |||||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | 561 | 28.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.96 | |||||||||
3 | Louise Hvarre | 2001 | 493 | 29.40 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 29.30 | |||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 493 | 29.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
5 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 465 | 29.98 | ||||||
DeltaSwim | 29.97 | |||||||||
6 | Petrine Stryhn | 1998 | 463 | 30.02 | ||||||
DeltaSwim | 30.05 | |||||||||
7 | Sille Ibsen | 2001 | 460 | 30.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
8 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 453 | 30.26 | ||||||
DeltaSwim | 30.36 | |||||||||
9 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 449 | 30.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.98 | |||||||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 448 | 30.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
11 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 439 | 30.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
12 | Julie Henriksen | 2000 | 436 | 30.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
13 | Kasandra Isager | 2000 | 436 | 30.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
14 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 435 | 30.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
15 | Giulia Negrini | 1992 | 421 | 30.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
16 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 402 | 31.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
17 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 385 | 31.94 | ||||||
DeltaSwim | 32.03 | |||||||||
18 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 374 | 32.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
19 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 371 | 32.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
20 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 357 | 32.74 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 32.23 | |||||||||
21 | Klea Christensen | 2001 | 340 | 33.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
22 | Janni S Hansen | 2001 | 339 | 33.30 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
23 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 339 | 33.31 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.75 | |||||||||
24 | Christina Berggren Munch | 2001 | 330 | 33.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
25 | Maja Nielsen | 2001 | 317 | 34.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.49 | |||||||||
26 | Line Tinggaard | 2000 | 298 | 34.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
27 | Mie Trothe | 1998 | 297 | 34.81 | ||||||
DeltaSwim | 35.38 | |||||||||
28 | Sofie Astrup | 2001 | 291 | 35.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
29 | Pernille Harbo | 2001 | 289 | 35.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
30 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 275 | 35.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
31 | Mathilde Bang Madsen | 2001 | 173 | 41.63 | ||||||
DeltaSwim | 42.46 | |||||||||
32 | Anna Pedersen | 2001 | 168 | 42.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | 46.95 | |||||||||
- | Louise Frederiksen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
- | Emma Jørgensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 489 | 29.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.60 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 463 | 30.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.74 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 460 | 30.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | 445 | 30.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 441 | 30.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 408 | 31.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.00 | |||||||||
7 | Alberte Kjølby | 2002 | 390 | 31.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 32.29 | |||||||||
8 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 389 | 31.81 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.79 | |||||||||
9 | Clara Støttrup | 2002 | 384 | 31.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.26 | |||||||||
10 | Natasja Muncrief | 2002 | 382 | 32.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.50 | |||||||||
11 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 379 | 32.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.68 | |||||||||
12 | Therese Mardal | 2002 | 366 | 32.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
13 | Ida Sund | 2002 | 359 | 32.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.69 | |||||||||
14 | Kristine Hülsen | 2002 | 356 | 32.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 32.63 | |||||||||
15 | Signe Schwartz | 2002 | 350 | 32.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.21 | |||||||||
16 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 344 | 33.15 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 32.74 | |||||||||
17 | Holly Lønne Turner | 2003 | 343 | 33.17 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 33.64 | |||||||||
18 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 341 | 33.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
19 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 326 | 33.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.45 | |||||||||
20 | Camilla Kjær | 2003 | 326 | 33.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
21 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 323 | 33.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
22 | Line Pedersen | 2003 | 321 | 33.93 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 34.50 | |||||||||
23 | Maja Johansen | 2002 | 316 | 34.09 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 33.98 | |||||||||
24 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 315 | 34.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
25 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 314 | 34.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.15 | |||||||||
26 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 314 | 34.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.36 | |||||||||
27 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 309 | 34.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.78 | |||||||||
28 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 305 | 34.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.09 | |||||||||
29 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 302 | 34.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
30 | Selma Rubenius | 2002 | 276 | 35.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.61 | |||||||||
31 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 271 | 35.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
32 | Sofie Sjøgren | 2002 | 269 | 35.96 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 265 | 36.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.42 | |||||||||
34 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 250 | 36.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.90 | |||||||||
35 | Maria Hall | 2003 | 246 | 37.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.31 | |||||||||
36 | Sara Neermann | 2002 | 238 | 37.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.91 | |||||||||
37 | Marie Jæger | 2003 | 233 | 37.74 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.24 | |||||||||
38 | Iben Sønnichsen | 2002 | 233 | 37.75 | ||||||
DeltaSwim | 37.80 | |||||||||
39 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 225 | 38.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.00 | |||||||||
40 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 221 | 38.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
41 | Ida Marie Hansen | 2003 | 209 | 39.10 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.07 | |||||||||
42 | Emma Thinggaard | 2002 | 203 | 39.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
43 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 156 | 43.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.16 | |||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 393 | 31.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.61 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 383 | 31.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.55 | |||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 309 | 34.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 34.40 | |||||||||
4 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 298 | 34.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 35.50 | |||||||||
5 | Frida Grønkjær | 2005 | 268 | 36.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.28 | |||||||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 260 | 36.40 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.20 | |||||||||
7 | Søs Freund | 2004 | 249 | 36.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
8 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 237 | 37.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
9 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 227 | 38.06 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.30 | |||||||||
10 | Ida Hovmark | 2005 | 223 | 38.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.89 | |||||||||
11 | Tilde Søe Bach | 2005 | 211 | 38.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.85 | |||||||||
12 | Laura Frost Rainer | 2005 | 208 | 39.19 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.55 | |||||||||
13 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 205 | 39.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.30 | |||||||||
14 | Caroline Madsen | 2004 | 198 | 39.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
15 | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | 194 | 40.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.57 | |||||||||
16 | Emma Oleander | 2004 | 179 | 41.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.10 | |||||||||
17 | Emma Phaff Steen | 2005 | 169 | 41.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.63 | |||||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | 154 | 43.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 47.16 | |||||||||
19 | Katrine Anthonsen | 2005 | 152 | 43.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.13 | |||||||||
20 | Emilie Moberg | 2005 | 152 | 43.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 42.27 | |||||||||
21 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 140 | 44.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Karoline Anthonsen | 2006 | 182 | 40.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.51 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 175 | 41.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Varde Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Koch | 1998 | 447 | 35.48 | 1:15.24 | 1:55.85 | 2:37.53 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:01.57 | |||||||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | 302 | 38.89 | 1:23.89 | 2:11.82 | 2:59.47 | |||
DeltaSwim | 3:00.00 | |||||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | 3:01.91 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Varde Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 497 | 35.26 | 1:14.35 | 1:53.47 | 2:32.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.40 | |||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 472 | 35.64 | 1:15.43 | 1:55.56 | 2:34.64 | |||
Struer Svømmeklub | 2:37.53 | |||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 469 | 36.16 | 1:15.50 | 1:55.08 | 2:34.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:35.47 | |||||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 443 | 36.29 | 1:16.35 | 1:57.49 | 2:38.04 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:42.85 | |||||||||
5 | Jakob Grene | 2001 | 435 | 35.65 | 1:15.36 | 1:56.69 | 2:38.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.55 | |||||||||
6 | Magnus Funder | 2001 | 372 | 38.40 | 1:20.32 | 2:05.01 | 2:47.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.17 | |||||||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 355 | 39.16 | 1:22.43 | 2:05.93 | 2:50.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:02.37 | |||||||||
8 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 349 | 40.27 | 1:24.53 | 2:08.57 | 2:51.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.79 | |||||||||
9 | Mathias Teuchler | 2000 | 297 | 40.34 | 1:25.93 | 2:13.02 | 3:00.43 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
10 | Anders Eenberg | 2001 | 291 | 40.30 | 1:27.86 | 2:15.92 | 3:01.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:07.91 | |||||||||
11 | Jacob Petersen | 2000 | 221 | 47.02 | 1:37.43 | 2:28.47 | 3:19.09 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:16.63 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:36.69 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Varde Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 359 | 39.38 | 1:22.24 | 2:06.16 | 2:49.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.76 | |||||||||
2 | Jacob Christensen | 2002 | 322 | 41.16 | 1:26.20 | 2:11.63 | 2:55.70 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:56.03 | |||||||||
3 | Anton Leth | 2002 | 309 | 40.22 | 1:26.04 | 2:13.15 | 2:58.03 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Andreas Blaaberg | 2002 | 298 | 40.49 | 1:26.55 | 2:13.40 | 3:00.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Benjamin Friis | 2002 | 298 | 40.57 | 1:26.96 | 2:13.84 | 3:00.31 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:10.33 | |||||||||
6 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 289 | 42.32 | 1:29.29 | 2:16.01 | 3:02.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:01.98 | |||||||||
7 | Asbjørn Guldager | 2002 | 251 | 43.64 | 1:33.17 | 2:22.31 | 3:10.76 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel Damsbo | 2003 | 248 | 43.46 | 1:33.92 | 2:23.47 | 3:11.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:17.48 | |||||||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | 242 | 42.30 | 1:31.37 | 2:22.18 | 3:13.33 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:10.89 | |||||||||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 230 | 45.57 | 1:36.29 | 2:26.94 | 3:16.52 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:15.75 | |||||||||
11 | Sune Schaarup | 2003 | 227 | 46.60 | 1:37.62 | 2:28.94 | 3:17.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:19.35 | |||||||||
12 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 215 | 46.09 | 1:38.34 | 2:30.10 | 3:20.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:17.24 | |||||||||
13 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 210 | 45.56 | 1:37.12 | 2:30.46 | 3:22.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | 207 | 47.13 | 1:39.89 | 2:32.03 | 3:23.59 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:32.48 | |||||||||
15 | Karl Johansen | 2002 | 170 | 49.62 | 1:45.38 | 2:41.70 | 3:37.46 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
16 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 168 | 49.38 | 1:46.51 | 2:43.67 | 3:38.32 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:02.88 | |||||||||
17 | Rasmus Antonsen | 2002 | 121 | 54.89 | 1:57.10 | 3:00.89 | 4:03.36 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:51.56 | |||||||||
- | Mads Stamholt | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:36.27 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Varde Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 252 | 44.08 | 1:32.47 | 2:22.32 | 3:10.58 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 224 | 45.71 | 1:36.86 | 2:27.85 | 3:18.19 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:22.62 | |||||||||
3 | Theis Dalgaard | 2004 | 198 | 46.95 | 1:38.98 | 2:32.90 | 3:26.68 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:27.18 | |||||||||
4 | Asger Mathiasen | 2004 | 164 | 50.58 | 1:45.51 | 2:42.88 | 3:39.96 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:45.36 | |||||||||
5 | Philip Vesterby | 2005 | 127 | 54.28 | 1:57.30 | 2:59.83 | 3:59.68 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:59.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:31 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Blaaholm |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sille Ibsen | 2001 | 500 | 38.82 | 1:21.95 | 2:06.41 | 2:49.48 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:58.04 | |||||||||
2 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 443 | 40.94 | 1:26.43 | 2:11.82 | 2:56.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:01.63 | |||||||||
3 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 423 | 39.81 | 1:25.60 | 2:12.41 | 2:59.24 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:59.96 | |||||||||
4 | Freja Winkler | 2001 | 405 | 39.47 | 1:24.28 | 2:12.37 | 3:01.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.76 | |||||||||
5 | Klea Christensen | 2001 | 374 | 42.20 | 1:30.12 | 2:18.75 | 3:06.77 | |||
Struer Svømmeklub | 3:10.08 | |||||||||
6 | Janni S Hansen | 2001 | 360 | 44.06 | 1:32.46 | 2:21.14 | 3:09.14 | |||
DeltaSwim | 3:08.24 | |||||||||
7 | Christine Rasmussen | 2001 | 351 | 43.66 | 1:32.10 | 2:21.71 | 3:10.64 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:12.71 | |||||||||
8 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 338 | 44.21 | 1:33.37 | 2:23.42 | 3:13.10 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:13.53 | |||||||||
9 | Sofie Astrup | 2001 | 309 | 46.91 | 1:37.87 | 2:29.10 | 3:18.91 | |||
Struer Svømmeklub | 3:41.41 | |||||||||
10 | Tenna Knigge | 2001 | 215 | 50.27 | 1:47.96 | 2:46.96 | 3:44.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:10.12 | |||||||||
11 | Anna Pedersen | 2001 | 200 | 52.52 | 1:50.45 | 2:51.44 | 3:49.94 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | SIF Rubæk | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 3:16.68 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Blaaholm |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 473 | 39.78 | 1:22.68 | 2:07.51 | 2:52.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.86 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 424 | 41.02 | 1:26.13 | 2:12.65 | 2:59.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:01.25 | |||||||||
3 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 420 | 41.22 | 1:27.36 | 2:13.31 | 2:59.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:55.43 | |||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 418 | 42.10 | 1:26.80 | 2:13.24 | 2:59.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.50 | |||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 414 | 41.94 | 1:28.23 | 2:14.71 | 3:00.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:23.42 | |||||||||
6 | Anna Bull Kramer | 2003 | 380 | 42.66 | 1:29.79 | 2:18.06 | 3:05.68 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:12.39 | |||||||||
7 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 359 | 43.18 | 1:31.42 | 2:20.33 | 3:09.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:15.53 | |||||||||
8 | Kristine Hülsen | 2002 | 358 | 44.20 | 1:31.89 | 2:20.63 | 3:09.43 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:11.97 | |||||||||
9 | Marikka Andersen | 2002 | 356 | 43.70 | 1:30.95 | 2:20.41 | 3:09.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:11.90 | |||||||||
10 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 354 | 43.20 | 1:31.68 | 2:21.63 | 3:10.20 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:05.16 | |||||||||
11 | Clara Støttrup | 2002 | 337 | 43.59 | 1:33.76 | 2:24.01 | 3:13.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:18.07 | |||||||||
12 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 334 | 43.91 | 1:34.04 | 2:24.59 | 3:13.88 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:28.80 | |||||||||
13 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 320 | 45.43 | 1:35.84 | 2:26.60 | 3:16.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:17.32 | |||||||||
14 | Line Pedersen | 2003 | 318 | 45.04 | 1:35.02 | 2:25.94 | 3:17.09 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:45.53 | |||||||||
15 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 309 | 45.70 | 1:35.41 | 2:27.10 | 3:18.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:19.18 | |||||||||
16 | Laura Damgaard | 2002 | 306 | 46.81 | 1:37.62 | 2:29.34 | 3:19.62 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:22.43 | |||||||||
17 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 298 | 46.33 | 1:38.22 | 2:30.59 | 3:21.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:23.29 | |||||||||
18 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 262 | 47.83 | 1:41.72 | 2:35.84 | 3:30.20 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:47.42 | |||||||||
19 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 261 | 48.19 | 1:41.97 | 2:36.95 | 3:30.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:01.42 | |||||||||
20 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 250 | 49.14 | 1:43.00 | 2:40.13 | 3:33.46 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:36.53 | |||||||||
21 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 250 | 47.74 | 1:43.07 | 2:39.11 | 3:33.48 | |||
Struer Svømmeklub | 3:40.25 | |||||||||
22 | Ida Marie Hansen | 2003 | 249 | 48.82 | 1:43.77 | 2:41.22 | 3:33.87 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:41.66 | |||||||||
23 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 225 | 48.38 | 1:46.15 | 2:43.42 | 3:40.99 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:29.55 | |||||||||
24 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 225 | 50.40 | 1:46.83 | 2:45.29 | 3:41.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:12.68 | |||||||||
25 | Hildur Helgadottir | 2002 | 224 | 51.22 | 1:48.34 | 2:46.33 | 3:41.40 | |||
Vejen Svømmeklub | 4:12.98 | |||||||||
26 | Amalie Antonsen | 2003 | 219 | 52.09 | 1:49.30 | 2:47.02 | 3:42.99 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:47.80 | |||||||||
27 | Sofie Sjøgren | 2002 | 217 | 51.53 | 1:48.47 | 2:48.26 | 3:43.68 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Maria Hall | 2003 | 214 | 50.25 | 1:48.14 | 2:47.66 | 3:44.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Therese Mardal | 2002 | DSQ | ber en hånd 125m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:33.00 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Blaaholm |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 306 | 45.71 | 1:36.60 | 2:28.99 | 3:19.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:30.12 | |||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 306 | 45.62 | 1:37.14 | 2:28.33 | 3:19.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:28.12 | |||||||||
3 | Victoria Underbjerg | 2004 | 284 | 47.07 | 1:39.48 | 2:32.96 | 3:24.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:43.59 | |||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 271 | 46.66 | 1:41.10 | 2:35.60 | 3:27.74 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:33.54 | |||||||||
5 | Søs Freund | 2004 | 258 | 46.59 | 1:42.29 | 2:36.42 | 3:31.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:24.99 | |||||||||
6 | Michelle Mølby | 2004 | 246 | 48.10 | 1:43.65 | 2:40.69 | 3:34.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:35.12 | |||||||||
7 | Kathrine Weide | 2004 | 238 | 49.53 | 1:45.60 | 2:42.07 | 3:37.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:33.12 | |||||||||
8 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 234 | 52.53 | 1:49.24 | 2:45.18 | 3:38.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:53.18 | |||||||||
9 | Rose Pernille Simon | 2004 | 233 | 47.58 | 1:43.52 | 2:41.37 | 3:38.69 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 225 | 49.87 | 1:48.19 | 2:46.35 | 3:40.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:40.09 | |||||||||
11 | Ida Hovmark | 2005 | 224 | 49.48 | 1:48.68 | 2:45.12 | 3:41.35 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:47.01 | |||||||||
12 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 223 | 50.28 | 1:46.99 | 2:45.43 | 3:41.69 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:42.08 | |||||||||
13 | Johanne Heilmann | 2005 | 192 | 56.11 | 1:54.62 | 2:55.43 | 3:53.05 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Flora Rubenius | 2005 | 192 | 53.48 | 1:54.97 | 2:55.54 | 3:53.18 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:01.22 | |||||||||
15 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 190 | 54.78 | 1:53.82 | 2:53.53 | 3:53.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:09.12 | |||||||||
16 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 168 | 55.85 | 1:57.59 | 3:00.66 | 4:03.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:58.73 | |||||||||
17 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 159 | 56.42 | 1:59.47 | 3:03.67 | 4:08.11 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Katrine Anthonsen | 2005 | 158 | 57.15 | 2:01.40 | 3:08.87 | 4:08.74 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:10.19 | |||||||||
19 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 155 | 55.56 | 2:00.36 | 3:05.57 | 4:10.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:23.84 | |||||||||
20 | Ida Jul Christensen | 2004 | 131 | 1:01.49 | 2:10.59 | 3:18.00 | 4:24.58 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
- | Emma Phaff Steen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:43.51 | |||||||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | DSQ | ej sam ber 150 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:35.12 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Blaaholm |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Karoline Anthonsen | 2006 | 173 | 55.41 | 1:57.53 | 3:00.52 | 4:01.17 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:31 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:31 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Jysk Kloakentreprise |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 471 | 1:05.22 | 2:14.13 | 3:23.44 | 4:32.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:32.00 | |||||||||
2 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 435 | 1:05.38 | 2:15.05 | 3:26.88 | 4:40.05 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:37.72 | |||||||||
3 | Lau Lindquist | 1999 | 364 | 1:11.37 | 2:26.82 | 3:42.50 | 4:57.02 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:23.42 | |||||||||
4 | Casper Petersen | 1999 | 244 | 1:17.94 | 2:44.27 | 4:11.80 | 5:39.45 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Jysk Kloakentreprise |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 594 | 58.44 | 2:03.02 | 3:08.03 | 4:12.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:03.05 | |||||||||
2 | Andreas Rasmussen | 2000 | 494 | 1:04.60 | 2:13.99 | 3:21.64 | 4:28.49 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:31.79 | |||||||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | 471 | 1:02.80 | 2:11.37 | 3:22.36 | 4:32.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:10.38 | |||||||||
4 | Oliver Mølby | 2001 | 459 | 1:05.44 | 2:15.24 | 3:25.47 | 4:35.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:35.81 | |||||||||
5 | Emil Kragh | 2001 | 451 | 1:04.56 | 2:15.41 | 3:27.51 | 4:36.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:40.08 | |||||||||
6 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 447 | 1:04.52 | 2:15.41 | 3:25.87 | 4:37.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:58.26 | |||||||||
7 | Luis Velasquez | 2001 | 442 | 1:07.11 | 2:17.92 | 3:29.14 | 4:38.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:42.12 | |||||||||
8 | Magnus Funder | 2001 | 439 | 1:05.69 | 2:16.77 | 3:28.81 | 4:39.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:35.99 | |||||||||
9 | Jakob Mose | 2000 | 420 | 1:08.54 | 2:20.08 | 3:31.32 | 4:43.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:44.04 | |||||||||
10 | August Sparre Hangel | 2001 | 343 | 1:10.77 | 2:27.81 | 3:46.36 | 5:03.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:57.88 | |||||||||
11 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 295 | 1:15.41 | 2:36.73 | 3:57.51 | 5:18.56 | |||
Svømmeklubben Tempo | 5:12.91 | |||||||||
- | Benjamin Peruchon | 2001 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 5:46.66 | |||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Jysk Kloakentreprise |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 399 | 1:08.57 | 2:21.60 | 3:35.51 | 4:48.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:45.27 | |||||||||
2 | Emil Frydenholm | 2002 | 362 | 1:09.25 | 2:24.30 | 3:41.60 | 4:57.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:59.43 | |||||||||
3 | Casper Brinch | 2002 | 359 | 1:10.82 | 2:26.40 | 3:42.68 | 4:58.64 | |||
Svømmeklubben Tempo | 5:01.73 | |||||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | 345 | 1:11.25 | 2:29.68 | 3:47.97 | 5:02.57 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | 344 | 1:11.27 | 2:28.63 | 3:46.44 | 5:02.69 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:14.30 | |||||||||
6 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 343 | 1:13.08 | 2:29.64 | 3:46.57 | 5:03.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:58.71 | |||||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | 331 | 1:09.86 | 2:27.22 | 3:46.60 | 5:06.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:05.00 | |||||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 319 | 1:11.16 | 2:29.54 | 3:50.85 | 5:10.43 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malthe Elkjær | 2003 | 317 | 1:13.86 | 2:33.66 | 3:53.52 | 5:11.27 | |||
Svømmeklubben Tempo | 5:16.68 | |||||||||
10 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 251 | 1:20.47 | 2:46.57 | 4:11.91 | 5:36.12 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:37.11 | |||||||||
11 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 220 | 1:22.37 | 2:52.66 | 4:23.37 | 5:51.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:47.62 | |||||||||
12 | Sune Lyngesen | 2003 | 196 | 1:26.59 | 3:01.99 | 4:35.04 | 6:04.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 6:36.54 | |||||||||
13 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 161 | 1:29.53 | 3:07.31 | 4:47.17 | 6:30.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Jysk Kloakentreprise |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 276 | 1:16.05 | 2:39.45 | 4:03.42 | 5:25.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Mose | 2004 | 268 | 1:20.61 | 2:45.19 | 4:08.35 | 5:28.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:56.05 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 267 | 1:18.17 | 2:43.22 | 4:07.65 | 5:29.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:38.76 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 230 | 1:23.72 | 2:52.51 | 4:20.25 | 5:46.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 6:08.83 | |||||||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 184 | 1:27.85 | 3:03.24 | 4:37.89 | 6:12.79 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:44.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 555 | 1:07.99 | 2:21.25 | 3:34.37 | 4:45.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:54.46 | |||||||||
2 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 517 | 1:07.66 | 2:21.38 | 3:37.11 | 4:52.17 | |||
DeltaSwim | 4:48.82 | |||||||||
3 | Louise Hvarre | 2001 | 507 | 1:11.00 | 2:26.94 | 3:39.94 | 4:53.92 | |||
Svømmeklubben Tempo | 4:56.68 | |||||||||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 507 | 1:10.41 | 2:25.04 | 3:39.75 | 4:54.11 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:59.26 | |||||||||
5 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 498 | 1:10.50 | 2:26.08 | 3:41.75 | 4:55.86 | |||
DeltaSwim | 4:59.03 | |||||||||
6 | Petrine Stryhn | 1998 | 452 | 1:11.76 | 2:29.68 | 3:48.80 | 5:05.41 | |||
DeltaSwim | 4:58.83 | |||||||||
7 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 444 | 1:09.75 | 2:26.99 | 3:46.97 | 5:07.37 | |||
DeltaSwim | 4:49.44 | |||||||||
8 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 398 | 1:14.28 | 2:35.07 | 3:57.19 | 5:18.60 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:16.04 | |||||||||
9 | Freja Larsen | 2001 | 381 | 1:17.12 | 2:40.45 | 4:03.90 | 5:23.24 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:30.21 | |||||||||
10 | Nanna Sund | 2000 | 377 | 1:13.93 | 2:36.19 | 4:00.84 | 5:24.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mie Trothe | 1998 | 356 | 1:17.75 | 2:41.89 | 4:06.87 | 5:30.70 | |||
DeltaSwim | 5:37.57 | |||||||||
12 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 355 | 1:17.73 | 2:41.61 | 4:06.10 | 5:30.94 | |||
Svømmeklubben Tempo | 5:35.73 | |||||||||
13 | Carina Bro | 2001 | 349 | 1:18.12 | 2:43.97 | 4:10.23 | 5:32.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:39.82 | |||||||||
14 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 332 | 1:18.95 | 2:45.63 | 4:12.69 | 5:38.53 | |||
Struer Svømmeklub | 5:48.08 | |||||||||
15 | Katrine Christensen | 1996 | 290 | 1:21.44 | 2:51.44 | 4:24.12 | 5:54.25 | |||
Vejen Svømmeklub | 5:43.79 | |||||||||
- | Clara Mortensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 6:03.55 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 518 | 1:10.24 | 2:25.36 | 3:39.00 | 4:51.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:54.78 | |||||||||
2 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 515 | 1:09.97 | 2:23.44 | 3:37.63 | 4:52.47 | |||
DeltaSwim | 4:57.78 | |||||||||
3 | Ella Christiansen | 2003 | 420 | 1:14.30 | 2:33.43 | 3:53.92 | 5:13.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:30.27 | |||||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 409 | 1:15.89 | 2:36.61 | 3:56.89 | 5:15.89 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:17.31 | |||||||||
5 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 374 | 1:16.26 | 2:39.51 | 4:04.35 | 5:25.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:36.17 | |||||||||
6 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 373 | 1:16.81 | 2:40.41 | 4:03.59 | 5:25.51 | |||
Struer Svømmeklub | 5:23.36 | |||||||||
7 | Natasja Muncrief | 2002 | 373 | 1:16.43 | 2:39.97 | 4:04.13 | 5:25.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:29.89 | |||||||||
8 | Maja Johansen | 2002 | 365 | 1:18.47 | 2:42.42 | 4:05.94 | 5:27.99 | |||
Svømmeklubben Tempo | 5:44.26 | |||||||||
9 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 348 | 1:21.30 | 2:47.66 | 4:11.71 | 5:33.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:02.04 | |||||||||
10 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 342 | 1:18.12 | 2:42.76 | 4:08.12 | 5:35.13 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:41.34 | |||||||||
11 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 316 | 1:23.79 | 2:51.14 | 4:18.21 | 5:44.26 | |||
Svømmeklubben Tempo | 5:46.62 | |||||||||
12 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 311 | 1:19.78 | 2:47.87 | 4:18.09 | 5:45.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | 6:11.82 | |||||||||
13 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 293 | 1:22.97 | 2:53.11 | 4:24.01 | 5:53.02 | |||
DeltaSwim | 6:11.95 | |||||||||
14 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 292 | 1:25.33 | 2:55.99 | 4:28.61 | 5:53.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:37.06 | |||||||||
15 | Signe Schwartz | 2002 | 287 | 1:20.89 | 2:51.80 | 4:23.49 | 5:55.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:53.31 | |||||||||
16 | Pipaluk Selbo | 2003 | 227 | 1:30.52 | 3:10.14 | 4:48.80 | 6:24.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Sara Neermann | 2002 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:15.97 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 402 | 1:16.71 | 2:37.86 | 3:59.26 | 5:17.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:11.75 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 333 | 1:20.69 | 2:49.32 | 4:15.65 | 5:38.25 | |||
Haderslev Svømme Klub | 6:07.94 | |||||||||
3 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 270 | 1:27.06 | 3:00.51 | 4:33.68 | 6:02.73 | |||
Svømmeklubben Tempo | 6:28.48 | |||||||||
4 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 269 | 1:24.72 | 2:58.11 | 4:33.35 | 6:03.02 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:40.49 | |||||||||
5 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 190 | 1:32.26 | 3:17.26 | 5:04.39 | 6:47.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Sasti |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Koch | 1998 | 486 | 29.23 | 1:01.10 | 1:33.96 | 2:06.31 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:06.98 | |||||||||
2 | Malthe Lindquist | 1996 | 468 | 28.93 | 1:01.16 | 1:34.75 | 2:07.98 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:07.63 | |||||||||
3 | Kasper Livbjerg | 1998 | 390 | 30.46 | 1:05.02 | 1:40.74 | 2:15.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:19.63 | |||||||||
4 | Lau Lindquist | 1999 | 365 | 31.96 | 1:07.24 | 1:43.42 | 2:19.03 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:38.11 | |||||||||
5 | Jonathan Bos | 1998 | 327 | 32.52 | 1:09.00 | 1:46.74 | 2:24.12 | |||
Vejen Svømmeklub | 2:35.93 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sasti |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 571 | 28.03 | 58.53 | 1:29.90 | 1:59.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:00.37 | |||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 509 | 29.09 | 1:01.11 | 1:33.43 | 2:04.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:03.54 | |||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 505 | 29.15 | 1:01.32 | 1:34.06 | 2:04.78 | |||
Struer Svømmeklub | 2:08.65 | |||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 483 | 28.47 | 1:00.74 | 1:33.67 | 2:06.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.01 | |||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 471 | 29.45 | 1:01.67 | 1:35.34 | 2:07.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.24 | |||||||||
6 | Magnus Funder | 2001 | 465 | 29.06 | 1:00.84 | 1:34.12 | 2:08.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.47 | |||||||||
7 | Oliver Mølby | 2001 | 454 | 29.33 | 1:01.68 | 1:35.50 | 2:09.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.47 | |||||||||
8 | Jakob Grene | 2001 | 442 | 29.64 | 1:02.51 | 1:36.64 | 2:10.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.57 | |||||||||
9 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 440 | 30.03 | 1:02.82 | 1:36.72 | 2:10.58 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:13.54 | |||||||||
10 | Mads Frydenholm | 2001 | 420 | 31.15 | 1:04.40 | 1:39.00 | 2:12.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.94 | |||||||||
11 | Luis Velasquez | 2001 | 411 | 31.82 | 1:05.78 | 1:39.34 | 2:13.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.34 | |||||||||
12 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 364 | 33.06 | 1:08.34 | 1:44.23 | 2:19.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.49 | |||||||||
13 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 358 | 32.78 | 1:08.96 | 1:44.25 | 2:19.89 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:20.66 | |||||||||
14 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 357 | 32.06 | 1:07.45 | 1:44.13 | 2:20.06 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:13.15 | |||||||||
15 | Lukas Jeppesen | 2001 | 352 | 32.51 | 1:08.19 | 1:44.92 | 2:20.69 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:31.92 | |||||||||
16 | August Sparre Hangel | 2001 | 328 | 31.83 | 1:08.48 | 1:47.05 | 2:23.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:21.93 | |||||||||
17 | Parsa Hosini | 2001 | 322 | 32.33 | 1:09.13 | 1:48.02 | 2:24.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.97 | |||||||||
18 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 296 | 32.13 | 1:08.97 | 1:50.01 | 2:28.97 | |||
Vejen Svømmeklub | 2:29.51 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:07.69 | |||||||||
- | Lucas Arumugam | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:45.16 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sasti |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Blaaberg | 2002 | 388 | 30.95 | 1:05.86 | 1:41.63 | 2:16.13 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:18.72 | |||||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 383 | 32.09 | 1:07.14 | 1:42.81 | 2:16.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 383 | 32.20 | 1:07.26 | 1:43.05 | 2:16.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.24 | |||||||||
4 | Emil Frydenholm | 2002 | 368 | 32.16 | 1:07.53 | 1:43.52 | 2:18.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.59 | |||||||||
5 | Casper Brinch | 2002 | 360 | 32.28 | 1:07.78 | 1:43.57 | 2:19.68 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:21.05 | |||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 340 | 33.00 | 1:09.89 | 1:46.71 | 2:22.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:29.53 | |||||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | 309 | 32.59 | 1:09.47 | 1:48.54 | 2:26.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.70 | |||||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 305 | 32.23 | 1:09.36 | 1:48.94 | 2:27.50 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:27.39 | |||||||||
9 | Christian Jørgensen | 2002 | 292 | 35.62 | 1:14.20 | 1:52.49 | 2:29.67 | |||
Struer Svømmeklub | 2:30.74 | |||||||||
10 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 282 | 35.30 | 1:14.62 | 1:53.96 | 2:31.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.35 | |||||||||
11 | Christian Johannesen | 2003 | 275 | 34.56 | 1:12.68 | 1:52.53 | 2:32.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.34 | |||||||||
12 | Tobias Svenningsen | 2003 | 254 | 35.74 | 1:15.55 | 1:57.01 | 2:36.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.42 | |||||||||
13 | Nicklas Bager | 2003 | 229 | 37.07 | 1:18.78 | 2:01.34 | 2:42.42 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:46.80 | |||||||||
14 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 223 | 37.04 | 1:19.35 | 2:02.11 | 2:43.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:40.21 | |||||||||
15 | Anton Pedersen | 2003 | 207 | 38.94 | 1:22.36 | 2:07.37 | 2:47.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sune Lyngesen | 2003 | 205 | 37.68 | 1:20.06 | 2:06.09 | 2:48.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.95 | |||||||||
17 | Sune Schaarup | 2003 | 198 | 39.47 | 1:23.53 | 2:08.07 | 2:50.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:51.27 | |||||||||
18 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 192 | 40.24 | 1:25.77 | 2:11.30 | 2:52.08 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:03.92 | |||||||||
19 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 164 | 40.70 | 1:27.07 | 2:15.48 | 3:01.36 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Antonsen | 2002 | 147 | 41.71 | 1:29.48 | 2:18.68 | 3:07.89 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:13.08 | |||||||||
- | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.58 | |||||||||
- | Alex Søndergaard | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:28.72 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Sasti |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 282 | 34.71 | 1:13.01 | 1:53.40 | 2:31.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.00 | |||||||||
2 | Anders Mose | 2004 | 277 | 34.79 | 1:13.76 | 1:53.92 | 2:32.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.53 | |||||||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 263 | 34.08 | 1:13.53 | 1:54.67 | 2:35.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:39.56 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 223 | 36.93 | 1:19.34 | 2:02.47 | 2:43.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.05 | |||||||||
5 | Theis Dalgaard | 2004 | 193 | 37.33 | 1:21.87 | 2:08.30 | 2:51.75 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:56.72 | |||||||||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 186 | 41.03 | 1:26.17 | 2:11.03 | 2:53.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.67 | |||||||||
7 | Nicolas Duvander | 2005 | 185 | 40.22 | 1:25.47 | 2:10.67 | 2:54.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.04 | |||||||||
8 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 183 | 38.46 | 1:23.37 | 2:10.08 | 2:54.99 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:55.65 | |||||||||
9 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 169 | 39.32 | 1:27.36 | 2:13.82 | 2:59.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:17.02 | |||||||||
10 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 146 | 41.05 | 1:29.95 | 2:19.50 | 3:08.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:18.01 | |||||||||
11 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 132 | 42.12 | 1:32.26 | 2:25.16 | 3:15.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:47.09 | |||||||||
12 | Carl Clausen | 2005 | 128 | 44.97 | 1:36.96 | 2:27.98 | 3:16.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.19 | |||||||||
13 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 123 | 44.19 | 1:37.61 | 2:28.08 | 3:19.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.85 | |||||||||
14 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 117 | 44.39 | 1:33.67 | 2:28.58 | 3:22.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Special Læge Hans Lund |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 538 | 31.46 | 1:06.30 | 1:42.20 | 2:16.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.36 | |||||||||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 483 | 32.15 | 1:07.99 | 1:44.73 | 2:21.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.39 | |||||||||
3 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 482 | 31.85 | 1:07.46 | 1:44.82 | 2:21.28 | |||
DeltaSwim | 2:17.80 | |||||||||
4 | Petrine Stryhn | 1998 | 465 | 32.62 | 1:09.18 | 1:46.58 | 2:22.92 | |||
DeltaSwim | 2:29.65 | |||||||||
5 | Liselotte Baxter | 1998 | 456 | 34.88 | 1:12.07 | 1:48.09 | 2:23.86 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:25.93 | |||||||||
6 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 451 | 34.25 | 1:11.77 | 1:47.86 | 2:24.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:23.38 | |||||||||
7 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 435 | 33.61 | 1:11.07 | 1:49.33 | 2:26.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.21 | |||||||||
8 | Kasandra Isager | 2000 | 415 | 33.74 | 1:11.25 | 1:50.01 | 2:28.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.63 | |||||||||
9 | Nanna Sund | 2000 | 392 | 33.98 | 1:11.51 | 1:51.64 | 2:31.33 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:38.32 | |||||||||
10 | Freja Winkler | 2001 | 366 | 34.92 | 1:13.95 | 1:54.71 | 2:34.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.44 | |||||||||
11 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 351 | 35.46 | 1:16.00 | 1:57.73 | 2:36.98 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
12 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 323 | 36.99 | 1:18.13 | 2:00.18 | 2:41.38 | |||
Struer Svømmeklub | 2:48.50 | |||||||||
13 | Carina Bro | 2001 | 323 | 36.87 | 1:19.00 | 2:02.04 | 2:41.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.85 | |||||||||
14 | Sofie Astrup | 2001 | 304 | 37.77 | 1:21.10 | 2:05.26 | 2:44.66 | |||
Struer Svømmeklub | 2:42.00 | |||||||||
15 | Christina Berggren Munch | 2001 | 290 | 37.47 | 1:20.33 | 2:04.00 | 2:47.21 | |||
Struer Svømmeklub | 2:55.76 | |||||||||
16 | Tenna Knigge | 2001 | 285 | 38.12 | 1:21.22 | 2:05.64 | 2:48.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.63 | |||||||||
17 | Christine Rasmussen | 2001 | 279 | 39.09 | 1:21.56 | 2:06.65 | 2:49.45 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:50.21 | |||||||||
18 | Anna Pedersen | 2001 | 147 | 3:29.62 | 3:29.62 | |||||
Struer Svømmeklub | 3:53.86 | |||||||||
- | Julie Henriksen | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.23 | |||||||||
- | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:29.63 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Special Læge Hans Lund |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 524 | 32.12 | 1:07.64 | 1:43.02 | 2:17.35 | |||
DeltaSwim | 2:22.80 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 489 | 32.92 | 1:09.04 | 1:45.38 | 2:20.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:19.17 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 471 | 33.56 | 1:10.01 | 1:46.61 | 2:22.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.48 | |||||||||
4 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 470 | 33.31 | 1:09.38 | 1:46.01 | 2:22.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.99 | |||||||||
5 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 451 | 33.82 | 1:10.69 | 1:48.11 | 2:24.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.14 | |||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 448 | 33.13 | 1:10.31 | 1:48.25 | 2:24.71 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | 434 | 33.73 | 1:11.28 | 1:49.78 | 2:26.31 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:27.15 | |||||||||
8 | Thilde Timmermand | 2002 | 425 | 33.75 | 1:11.76 | 1:49.94 | 2:27.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.20 | |||||||||
9 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 388 | 35.54 | 1:14.96 | 1:54.52 | 2:31.86 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:40.34 | |||||||||
10 | Maja Johansen | 2002 | 385 | 36.06 | 1:14.56 | 1:53.96 | 2:32.23 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:36.39 | |||||||||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | 379 | 36.22 | 1:14.80 | 1:54.02 | 2:32.96 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:32.88 | |||||||||
12 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 374 | 34.68 | 1:13.76 | 1:54.71 | 2:33.69 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.65 | |||||||||
13 | Ida Sund | 2002 | 373 | 35.36 | 1:14.27 | 1:54.31 | 2:33.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.70 | |||||||||
14 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 363 | 35.05 | 1:15.43 | 1:55.44 | 2:35.18 | |||
Struer Svømmeklub | 2:35.99 | |||||||||
15 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 358 | 35.98 | 1:16.19 | 1:56.55 | 2:35.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.66 | |||||||||
16 | Therese Mardal | 2002 | 350 | 35.29 | 1:15.53 | 1:57.31 | 2:37.13 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:42.84 | |||||||||
17 | Marikka Andersen | 2002 | 339 | 37.35 | 1:16.87 | 1:57.92 | 2:38.79 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.64 | |||||||||
18 | Camilla Kjær | 2003 | 336 | 36.30 | 1:17.82 | 1:59.65 | 2:39.26 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.11 | |||||||||
19 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 327 | 36.82 | 1:17.79 | 2:00.46 | 2:40.66 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:41.28 | |||||||||
20 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 314 | 36.67 | 1:17.69 | 2:00.73 | 2:42.84 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.10 | |||||||||
21 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 314 | 37.41 | 1:18.57 | 2:01.94 | 2:42.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:43.44 | |||||||||
22 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 309 | 36.49 | 1:18.38 | 2:01.71 | 2:43.69 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:53.48 | |||||||||
23 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 298 | 35.69 | 1:17.32 | 2:01.45 | 2:45.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.70 | |||||||||
24 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 295 | 36.70 | 1:17.94 | 2:02.78 | 2:46.30 | |||
DeltaSwim | 2:59.02 | |||||||||
25 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 291 | 37.97 | 1:19.73 | 2:04.54 | 2:47.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.61 | |||||||||
26 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 284 | 38.26 | 1:21.74 | 2:05.66 | 2:48.51 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:56.88 | |||||||||
27 | Camilla S Mortensen | 2003 | 281 | 38.54 | 1:21.41 | 2:05.96 | 2:49.08 | |||
Struer Svømmeklub | 2:49.12 | |||||||||
28 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 272 | 39.00 | 1:24.06 | 2:08.88 | 2:50.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:55.83 | |||||||||
29 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 266 | 38.27 | 1:22.43 | 2:08.14 | 2:52.09 | |||
Struer Svømmeklub | 2:50.86 | |||||||||
30 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 266 | 37.78 | 1:21.26 | 2:06.14 | 2:52.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:08.47 | |||||||||
31 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 266 | 39.19 | 1:23.79 | 2:08.36 | 2:52.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.66 | |||||||||
32 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 245 | 1:24.41 | 2:11.55 | 2:56.88 | 2:56.88 | |||
Struer Svømmeklub | 3:25.71 | |||||||||
33 | Josephine Nielsen | 2003 | 240 | 38.79 | 1:23.67 | 2:12.52 | 2:58.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:58.70 | |||||||||
34 | Marie Jæger | 2003 | 218 | 41.25 | 1:30.32 | 2:19.86 | 3:03.99 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:07.03 | |||||||||
35 | Amalie Antonsen | 2003 | 217 | 41.27 | 1:27.13 | 2:16.14 | 3:04.11 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:22.38 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Special Læge Hans Lund |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 400 | 34.99 | 1:13.67 | 1:53.09 | 2:30.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:26.96 | |||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 368 | 35.80 | 1:16.00 | 1:56.98 | 2:34.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.81 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 330 | 36.60 | 1:17.51 | 1:59.99 | 2:40.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.69 | |||||||||
4 | Victoria Underbjerg | 2004 | 292 | 37.12 | 1:20.44 | 2:05.44 | 2:46.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.81 | |||||||||
5 | Søs Freund | 2004 | 290 | 39.11 | 1:22.59 | 2:06.40 | 2:47.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.39 | |||||||||
6 | Michelle Mølby | 2004 | 265 | 38.80 | 1:22.39 | 2:08.01 | 2:52.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.98 | |||||||||
7 | Maria Mathiesen | 2004 | 255 | 40.90 | 1:26.67 | 2:11.90 | 2:54.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.26 | |||||||||
8 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 254 | 39.14 | 1:24.45 | 2:12.36 | 2:54.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:05.87 | |||||||||
9 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 254 | 39.54 | 1:24.35 | 2:11.12 | 2:54.77 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:57.79 | |||||||||
10 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 254 | 40.27 | 1:26.04 | 2:12.73 | 2:54.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.28 | |||||||||
11 | Frida Grønkjær | 2005 | 242 | 40.76 | 1:26.33 | 2:13.20 | 2:57.53 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:28.35 | |||||||||
12 | Isabel Karlskov | 2005 | 241 | 39.23 | 1:25.58 | 2:13.21 | 2:57.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:08.34 | |||||||||
13 | Kathrine Weide | 2004 | 229 | 41.18 | 1:28.94 | 2:15.70 | 3:00.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:04.93 | |||||||||
14 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 226 | 40.98 | 1:28.70 | 2:15.80 | 3:01.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.12 | |||||||||
15 | Isabell Rothgordt | 2005 | 217 | 42.22 | 1:31.38 | 2:19.83 | 3:04.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.86 | |||||||||
16 | Laura Frost Rainer | 2005 | 208 | 42.19 | 1:30.65 | 2:20.77 | 3:06.81 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:42.49 | |||||||||
17 | Ida Hovmark | 2005 | 200 | 40.73 | 1:30.09 | 2:22.45 | 3:09.31 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:17.71 | |||||||||
18 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 199 | 42.90 | 1:32.01 | 2:21.92 | 3:09.59 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:42.43 | |||||||||
19 | Caroline Madsen | 2004 | 196 | 42.49 | 1:32.55 | 3:10.66 | 3:10.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 192 | 43.32 | 1:32.75 | 2:24.56 | 3:11.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:15.04 | |||||||||
21 | Emma Oleander | 2004 | 171 | 42.03 | 1:34.98 | 2:30.43 | 3:19.21 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:42.65 | |||||||||
22 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 131 | 49.45 | 1:44.93 | 2:42.47 | 3:37.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:51.81 | |||||||||
23 | Cecilie Linnet | 2005 | 130 | 46.60 | 1:43.11 | 2:42.13 | 3:38.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:39.25 | |||||||||
24 | Ida Jul Christensen | 2004 | 121 | 50.86 | 1:49.31 | 2:50.08 | 3:43.56 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:08.07 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:44.55 | |||||||||
- | Marie Jensen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:40.19 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Special Læge Hans Lund |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 175 | 41.18 | 1:31.68 | 2:23.12 | 3:17.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 168 | 45.57 | 1:37.05 | 2:30.88 | 3:20.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:45.57 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 168 | 43.19 | 1:35.21 | 2:29.43 | 3:20.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:35.19 | |||||||||
- | Sofie A. Wolf | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Tandreguleringshuset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 423 | 29.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
2 | Morten Baxter | 1996 | 415 | 29.22 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.10 | |||||||||
3 | Esben Jepsen | 1997 | 406 | 29.44 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
4 | Kasper Livbjerg | 1998 | 402 | 29.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
5 | Sigurd Kehlet | 1993 | 389 | 29.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.05 | |||||||||
6 | Lau Lindquist | 1999 | 380 | 30.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.85 | |||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 372 | 30.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
8 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 335 | 31.36 | ||||||
Durup IF | 33.49 | |||||||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | 286 | 33.08 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
10 | Casper Petersen | 1999 | 149 | 41.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.30 | |||||||||
- | Anders Bruun-Petersen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Tandreguleringshuset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 526 | 26.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 515 | 27.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.77 | |||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 440 | 28.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
4 | Christian Juul Jensen | 2000 | 439 | 28.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
5 | Oliver Frøsig | 2000 | 416 | 29.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
6 | Oliver Christensen | 2000 | 395 | 29.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | 382 | 30.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.68 | |||||||||
8 | Benjamin Peruchon | 2001 | 372 | 30.30 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.17 | |||||||||
9 | Jakob Mose | 2000 | 361 | 30.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
10 | Emil Kragh | 2001 | 359 | 30.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.86 | |||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 336 | 31.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
12 | Oliver Mølby | 2001 | 310 | 32.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.72 | |||||||||
13 | Parsa Hosini | 2001 | 308 | 32.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
14 | Mads Frydenholm | 2001 | 306 | 32.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
15 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 296 | 32.69 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.01 | |||||||||
16 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 278 | 33.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
17 | Martin Broch | 2001 | 273 | 33.57 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
18 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 251 | 34.55 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
19 | Lucas Arumugam | 2000 | 232 | 35.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.26 | |||||||||
20 | Emil Steenhold | 2000 | 224 | 35.86 | ||||||
DeltaSwim | 37.79 | |||||||||
21 | Lucas Grinderslev | 2001 | 186 | 38.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 44.72 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Tandreguleringshuset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 347 | 31.02 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 32.55 | |||||||||
2 | Rasmus Petersen | 2002 | 307 | 32.29 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Asbjørn Guldager | 2002 | 286 | 33.07 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.68 | |||||||||
4 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 254 | 34.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
5 | Emil Frydenholm | 2002 | 245 | 34.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.05 | |||||||||
6 | Jacob Christensen | 2002 | 241 | 35.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.11 | |||||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | 223 | 35.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
8 | Nicklas Bager | 2003 | 212 | 36.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
9 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 209 | 36.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 207 | 36.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.85 | |||||||||
11 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 190 | 37.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.39 | |||||||||
12 | Christian Jørgensen | 2002 | 186 | 38.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.76 | |||||||||
13 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 185 | 38.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.44 | |||||||||
14 | Andreas Kronborg | 2002 | 165 | 39.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 151 | 40.88 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.04 | |||||||||
16 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 137 | 42.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.60 | |||||||||
17 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | 134 | 42.51 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 41.76 | |||||||||
18 | Anders Olesen | 2003 | 133 | 42.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.68 | |||||||||
19 | Karl Johansen | 2002 | 96 | 47.49 | ||||||
DeltaSwim | 48.90 | |||||||||
20 | Christian R Pedersen | 2003 | 54 | 57.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.46 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Tandreguleringshuset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 214 | 36.40 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.41 | |||||||||
2 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 162 | 39.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.71 | |||||||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | 142 | 41.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.91 | |||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 140 | 41.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.14 | |||||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 139 | 42.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.91 | |||||||||
6 | Frederik Kjølby | 2004 | 125 | 43.54 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.38 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 118 | 44.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.01 | |||||||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | 116 | 44.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.35 | |||||||||
9 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 94 | 47.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.25 | |||||||||
10 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 94 | 47.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.13 | |||||||||
11 | Gustav Hansen | 2004 | 94 | 47.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
12 | Gustav Hoxer | 2005 | 88 | 48.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 51.44 | |||||||||
13 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 81 | 50.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.59 | |||||||||
14 | Carl Clausen | 2005 | 78 | 50.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
15 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 63 | 54.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.04 | |||||||||
16 | Bertram D. Pedersen | 2005 | 37 | 1:05.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 565 | 29.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.51 | |||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 554 | 29.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
3 | Emma Jørgensen | 2001 | 479 | 31.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 446 | 31.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
5 | Michelle Jatta | 2001 | 426 | 32.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.22 | |||||||||
6 | Sille Ibsen | 2001 | 425 | 32.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 414 | 32.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.12 | |||||||||
8 | Julie Henriksen | 2000 | 406 | 32.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
9 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 384 | 33.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 370 | 33.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
11 | Liselotte Baxter | 1998 | 343 | 34.80 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.70 | |||||||||
12 | Emma Lykke Holm | 2000 | 336 | 35.04 | ||||||
DeltaSwim | 35.16 | |||||||||
13 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 335 | 35.09 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
14 | Freja Larsen | 2001 | 298 | 36.46 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.65 | |||||||||
15 | Sandra Kristensen | 1999 | 285 | 37.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.76 | |||||||||
16 | Klea Christensen | 2001 | 284 | 37.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
17 | Pernille Harbo | 2001 | 280 | 37.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
18 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 275 | 37.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | 39.26 | |||||||||
19 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 271 | 37.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.86 | |||||||||
20 | Sofie Astrup | 2001 | 261 | 38.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.24 | |||||||||
21 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 257 | 38.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.68 | |||||||||
22 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 256 | 38.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.99 | |||||||||
23 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 236 | 39.42 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 39.20 | |||||||||
24 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 232 | 39.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.75 | |||||||||
25 | Line Tinggaard | 2000 | 231 | 39.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
26 | Anna Vestergaard | 2001 | 225 | 40.04 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mie Trothe | 1998 | 223 | 40.16 | ||||||
DeltaSwim | 45.48 | |||||||||
28 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 202 | 41.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 45.56 | |||||||||
29 | Mia Schou Brock | 2000 | 199 | 41.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.39 | |||||||||
30 | Christina Berggren Munch | 2001 | 198 | 41.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.88 | |||||||||
31 | Anna Pedersen | 2001 | 132 | 47.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | 48.70 | |||||||||
- | Thea Laugesen | 2000 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
- | Clara Mortensen | 2001 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.64 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thilde Timmermand | 2002 | 428 | 32.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 424 | 32.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.38 | |||||||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 396 | 33.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 387 | 33.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
5 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 365 | 34.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.57 | |||||||||
6 | Cecilie Davidsen | 2003 | 354 | 34.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.19 | |||||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | 351 | 34.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
8 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 350 | 34.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.58 | |||||||||
9 | Alberte Kjølby | 2002 | 341 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.42 | |||||||||
10 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 338 | 34.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.62 | |||||||||
11 | Natasja Muncrief | 2002 | 307 | 36.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.31 | |||||||||
12 | Cecilie Christensen | 2002 | 297 | 36.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
13 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 289 | 36.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
14 | Signe Schwartz | 2002 | 277 | 37.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.39 | |||||||||
15 | Therese Mardal | 2002 | 272 | 37.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
16 | Camilla Kjær | 2003 | 264 | 37.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
17 | Laura Damgaard | 2002 | 248 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.01 | |||||||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 219 | 40.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
19 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 217 | 40.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.43 | |||||||||
20 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 212 | 40.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.32 | |||||||||
21 | Louise Jensen | 2003 | 200 | 41.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.75 | |||||||||
22 | Hildur Helgadottir | 2002 | 184 | 42.81 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
23 | Sofie Sjøgren | 2002 | 184 | 42.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Holly Lønne Turner | 2003 | 183 | 42.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.82 | |||||||||
25 | Emma Thinggaard | 2002 | 182 | 42.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 46.00 | |||||||||
26 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 174 | 43.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 44.59 | |||||||||
27 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 173 | 43.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 43.26 | |||||||||
28 | Maria Hall | 2003 | 169 | 44.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.21 | |||||||||
29 | Selma Rubenius | 2002 | 166 | 44.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.31 | |||||||||
30 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 159 | 44.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 46.09 | |||||||||
31 | Marie Jæger | 2003 | 151 | 45.77 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 126 | 48.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 46.54 | |||||||||
33 | Ida Marie Hansen | 2003 | 119 | 49.45 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 51.20 | |||||||||
34 | Emma Karlsson | 2003 | 114 | 50.24 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Iben Sønnichsen | 2002 | 110 | 50.86 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
36 | Camilla Djørup Jepsen | 2003 | 62 | 1:01.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 301 | 36.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
2 | Mia Hvarre | 2004 | 240 | 39.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.44 | |||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 240 | 39.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.54 | |||||||||
4 | Isabel Karlskov | 2005 | 214 | 40.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.97 | |||||||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | 197 | 41.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.91 | |||||||||
6 | Flora Rubenius | 2005 | 196 | 41.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.38 | |||||||||
7 | Tilde Søe Bach | 2005 | 182 | 42.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.53 | |||||||||
8 | Emilie Moberg | 2005 | 163 | 44.59 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.26 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 162 | 44.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.39 | |||||||||
10 | Isabell Rothgordt | 2005 | 161 | 44.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.41 | |||||||||
11 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 160 | 44.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.98 | |||||||||
12 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 138 | 47.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 45.08 | |||||||||
13 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 127 | 48.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.81 | |||||||||
14 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 119 | 49.54 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 51.01 | |||||||||
15 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 105 | 51.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.80 | |||||||||
16 | Emma Oleander | 2004 | 104 | 51.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
17 | Katrine Anthonsen | 2005 | 102 | 52.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 56.72 | |||||||||
18 | Luna Holm Møller | 2004 | 90 | 54.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Rose Pernille Simon | 2004 | 89 | 54.55 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 55.90 | |||||||||
20 | Cecilie Linnet | 2005 | 87 | 54.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.60 | |||||||||
- | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.74 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.07 | |||||||||
- | Silke Bruun Svensen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 49.76 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 143 | 46.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.74 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 87 | 54.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 55.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Varde Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 429 | 1:09.06 | 2:31.82 | 4:01.18 | 5:12.20 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:25.45 | |||||||||
2 | Malthe Lindquist | 1996 | 358 | 1:08.98 | 2:32.19 | 4:12.64 | 5:31.49 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Varde Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Benjamin Peruchon | 2001 | 414 | 1:11.54 | 2:30.90 | 4:05.77 | 5:15.87 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 412 | 1:17.81 | 2:37.76 | 4:06.04 | 5:16.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:28.55 | |||||||||
3 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 376 | 1:13.33 | 2:34.97 | 4:15.80 | 5:26.13 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:27.00 | |||||||||
4 | Anders Eenberg | 2001 | 276 | 1:26.58 | 3:05.80 | 4:44.08 | 6:01.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Varde Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 376 | 1:18.35 | 2:39.26 | 4:12.22 | 5:26.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:59.91 | |||||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 370 | 1:22.33 | 2:45.77 | 4:15.28 | 5:27.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:37.85 | |||||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 307 | 1:25.50 | 2:54.01 | 4:35.45 | 5:48.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | 6:09.91 | |||||||||
4 | Alex Søndergaard | 2003 | 303 | 1:19.07 | 2:48.36 | 4:33.93 | 5:50.49 | |||
Thisted Svømmeklub | 6:26.25 | |||||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 269 | 1:27.49 | 2:58.86 | 4:41.44 | 6:04.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:06.23 | |||||||||
6 | Benjamin Friis | 2002 | 257 | 1:34.96 | 3:11.71 | 4:48.92 | 6:10.30 | |||
Haderslev Svømme Klub | 6:17.45 | |||||||||
7 | Christian Johannesen | 2003 | 245 | 1:30.91 | 3:07.87 | 4:52.21 | 6:15.88 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:20.52 | |||||||||
8 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 145 | 1:54.48 | 3:42.90 | 5:48.20 | 7:27.67 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 7:26.46 | |||||||||
- | Valdemar D. Pedersen | 2002 | DSQ | ej samt be v 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Varde Fysioterapi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 204 | 1:40.88 | 3:20.83 | 5:13.36 | 6:39.70 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:52.42 | |||||||||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | 175 | 1:51.05 | 3:33.42 | 5:27.28 | 7:00.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Danibo - Fanø sommerhus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Louise Hvarre | 2001 | 509 | 1:15.83 | 2:39.75 | 4:12.78 | 5:25.28 | |||
Svømmeklubben Tempo | 5:34.11 | |||||||||
2 | Emma Lykke Holm | 2000 | 380 | 1:22.79 | 2:56.09 | 4:39.71 | 5:58.47 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
3 | Nanna Sund | 2000 | 370 | 1:19.98 | 2:51.63 | 4:35.88 | 6:01.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 6:01.38 | |||||||||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danibo - Fanø sommerhus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 420 | 1:23.04 | 2:50.81 | 4:35.40 | 5:46.99 | |||
DeltaSwim | 6:24.79 | |||||||||
2 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 417 | 1:21.52 | 2:46.97 | 4:32.68 | 5:47.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:53.49 | |||||||||
3 | Ella Christiansen | 2003 | 384 | 1:29.18 | 2:59.69 | 4:39.22 | 5:57.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 335 | 1:33.25 | 3:08.85 | 4:49.02 | 6:13.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Marikka Andersen | 2002 | 330 | 1:31.05 | 3:05.41 | 4:49.34 | 6:15.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:17.24 | |||||||||
6 | Ida Sund | 2002 | 309 | 1:31.77 | 3:08.84 | 4:57.00 | 6:24.07 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 243 | 1:45.77 | 4:25.97 | 6:10.02 | 6:56.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Hansen | 2003 | 165 | 1:53.86 | 3:46.05 | 5:55.74 | 7:52.90 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Pipaluk Selbo | 2003 | DSQ | ej forsatbev 150m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danibo - Fanø sommerhus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 390 | 1:22.91 | 2:52.58 | 4:37.80 | 5:55.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:59.16 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 336 | 1:31.69 | 3:08.16 | 4:49.25 | 6:13.45 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Aloe Vera Huset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 472 | 31.30 | 1:02.84 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.78 | |||||||||
2 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 407 | 32.41 | 1:06.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
3 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 394 | 32.09 | 1:06.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
4 | Christian Koch | 1998 | 329 | 34.49 | 1:10.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.17 | |||||||||
5 | Casper Petersen | 1999 | 161 | 43.71 | 1:29.92 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Aloe Vera Huset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 458 | 31.54 | 1:03.47 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 426 | 31.74 | 1:05.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.05 | |||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 423 | 31.79 | 1:05.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.05 | |||||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 415 | 32.34 | 1:05.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.10 | |||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 406 | 32.11 | 1:06.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
6 | Magnus Funder | 2001 | 397 | 32.68 | 1:06.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.87 | |||||||||
7 | Oliver Christensen | 2000 | 386 | 32.63 | 1:07.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
8 | Jakob Grene | 2001 | 385 | 32.18 | 1:07.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
9 | Mads Frydenholm | 2001 | 344 | 34.21 | 1:09.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
10 | Jakob Mose | 2000 | 326 | 34.77 | 1:11.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.85 | |||||||||
11 | Oliver Frøsig | 2000 | 323 | 34.95 | 1:11.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
12 | Lukas Jeppesen | 2001 | 311 | 34.92 | 1:12.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.75 | |||||||||
13 | Emil Kragh | 2001 | 306 | 35.75 | 1:12.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.30 | |||||||||
14 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 252 | 37.72 | 1:17.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.13 | |||||||||
15 | August Sparre Hangel | 2001 | 251 | 36.86 | 1:17.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.82 | |||||||||
16 | Parsa Hosini | 2001 | 233 | 37.59 | 1:19.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.99 | |||||||||
17 | Lucas Grinderslev | 2001 | 223 | 40.31 | 1:20.70 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:33.88 | |||||||||
18 | Jacob Petersen | 2000 | 193 | 40.64 | 1:24.61 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.22 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.06 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Aloe Vera Huset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | 300 | 35.40 | 1:13.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.89 | |||||||||
2 | Casper Brinch | 2002 | 284 | 36.57 | 1:14.37 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:15.96 | |||||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 267 | 36.41 | 1:15.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
4 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 248 | 38.21 | 1:17.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.38 | |||||||||
5 | Tobias Boström | 2002 | 223 | 39.25 | 1:20.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.76 | |||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 222 | 39.43 | 1:20.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.88 | |||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 220 | 39.63 | 1:20.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.62 | |||||||||
8 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 220 | 39.63 | 1:21.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.08 | |||||||||
9 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 212 | 40.46 | 1:22.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.82 | |||||||||
10 | Jacob Christensen | 2002 | 210 | 40.51 | 1:22.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.30 | |||||||||
11 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 204 | 41.11 | 1:23.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.96 | |||||||||
12 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 201 | 41.39 | 1:23.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.81 | |||||||||
13 | Christian Jørgensen | 2002 | 190 | 40.41 | 1:24.99 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:26.14 | |||||||||
14 | Karl Johansen | 2002 | 167 | 42.83 | 1:28.78 | |||||
DeltaSwim | 1:33.51 | |||||||||
15 | Tobias Svenningsen | 2003 | 157 | 44.80 | 1:30.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.08 | |||||||||
16 | Anton Pedersen | 2003 | 130 | 1:36.57 | 1:36.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.68 | |||||||||
17 | Anders Olesen | 2003 | 123 | 48.29 | 1:38.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:34.13 | |||||||||
18 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 108 | 50.71 | 1:42.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:54.65 | |||||||||
19 | Rasmus Antonsen | 2002 | 107 | 50.63 | 1:42.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:46.91 | |||||||||
20 | Esben Breum Lau | 2003 | 106 | 49.05 | 1:43.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.14 | |||||||||
- | Paw Jensby Madsen | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 50 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.67 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Aloe Vera Huset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 226 | 40.05 | 1:20.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 220 | 39.89 | 1:21.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:22.94 | |||||||||
3 | Kristian Kjær | 2005 | 173 | 42.97 | 1:27.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.72 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 171 | 43.60 | 1:28.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 149 | 46.12 | 1:32.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.55 | |||||||||
6 | Gustav Hoxer | 2005 | 128 | 46.93 | 1:36.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:37.30 | |||||||||
7 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 111 | 48.63 | 1:41.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.41 | |||||||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | 102 | 50.21 | 1:44.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.57 | |||||||||
9 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 94 | 51.36 | 1:47.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.89 | |||||||||
10 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 94 | 52.21 | 1:47.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.54 | |||||||||
11 | Alexander Drachmann | 2005 | 94 | 53.01 | 1:47.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 546 | 32.27 | 1:07.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.93 | |||||||||
2 | Giulia Negrini | 1992 | 480 | 33.82 | 1:10.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 442 | 35.40 | 1:12.24 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:12.05 | |||||||||
4 | Kasandra Isager | 2000 | 388 | 36.99 | 1:15.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
5 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 378 | 36.77 | 1:16.09 | |||||
DeltaSwim | 1:16.41 | |||||||||
6 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 370 | 37.35 | 1:16.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:16.30 | |||||||||
7 | Freja Larsen | 2001 | 366 | 36.86 | 1:16.88 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.72 | |||||||||
8 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 337 | 38.65 | 1:19.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
9 | SIF Rubæk | 2001 | 330 | 38.21 | 1:19.58 | |||||
DeltaSwim | 1:17.99 | |||||||||
10 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 326 | 39.03 | 1:19.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.28 | |||||||||
11 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 308 | 39.56 | 1:21.42 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:19.35 | |||||||||
12 | Clara Mortensen | 2001 | 304 | 39.68 | 1:21.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.19 | |||||||||
13 | Christina Berggren Munch | 2001 | 291 | 40.73 | 1:22.98 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:22.82 | |||||||||
14 | Nanna Sund | 2000 | 291 | 40.23 | 1:23.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
15 | Klea Christensen | 2001 | 279 | 41.32 | 1:24.16 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:24.27 | |||||||||
16 | Lærke Wittenberg | 2001 | 262 | 44.09 | 1:25.96 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.40 | |||||||||
17 | Carina Bro | 2001 | 261 | 43.45 | 1:26.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
18 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 261 | 42.28 | 1:26.06 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.74 | |||||||||
19 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 260 | 42.22 | 1:26.18 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.45 | |||||||||
20 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 254 | 42.70 | 1:26.80 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
21 | Pernille Harbo | 2001 | 250 | 42.76 | 1:27.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
22 | Maja Nielsen | 2001 | 247 | 42.44 | 1:27.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.43 | |||||||||
23 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 243 | 42.89 | 1:28.15 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.77 | |||||||||
24 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 239 | 43.22 | 1:28.64 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.92 | |||||||||
25 | Sofie Astrup | 2001 | 224 | 43.89 | 1:30.57 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:31.36 | |||||||||
26 | Tenna Knigge | 2001 | 216 | 43.53 | 1:31.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.45 | |||||||||
27 | Anna Pedersen | 2001 | 166 | 48.17 | 1:40.06 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:58.42 | |||||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 404 | 37.46 | 1:14.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.61 | |||||||||
2 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 378 | 37.66 | 1:16.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.85 | |||||||||
3 | Maja Johansen | 2002 | 377 | 38.11 | 1:16.15 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:13.88 | |||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 363 | 38.38 | 1:17.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.30 | |||||||||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 354 | 38.05 | 1:17.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.67 | |||||||||
6 | Kristine Hülsen | 2002 | 345 | 38.86 | 1:18.41 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:20.65 | |||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 338 | 38.46 | 1:18.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.82 | |||||||||
8 | Caroline Liboriussen | 2002 | 332 | 39.52 | 1:19.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | 321 | 38.86 | 1:20.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
10 | Clara Støttrup | 2002 | 307 | 39.99 | 1:21.51 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.38 | |||||||||
11 | Alberte Kjølby | 2002 | 299 | 39.93 | 1:22.27 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:25.96 | |||||||||
12 | Louise Jensen | 2003 | 295 | 40.42 | 1:22.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:34.50 | |||||||||
13 | Cecilie Davidsen | 2003 | 292 | 39.80 | 1:22.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.05 | |||||||||
14 | Line Pedersen | 2003 | 286 | 40.89 | 1:23.51 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:22.80 | |||||||||
15 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 282 | 41.23 | 1:23.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:24.45 | |||||||||
16 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 274 | 40.99 | 1:24.70 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
17 | Laura Damgaard | 2002 | 265 | 42.29 | 1:25.57 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:26.14 | |||||||||
18 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 260 | 41.87 | 1:26.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.73 | |||||||||
19 | Holly Lønne Turner | 2003 | 252 | 41.87 | 1:27.05 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:29.04 | |||||||||
20 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 247 | 42.59 | 1:27.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.10 | |||||||||
21 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 246 | 42.24 | 1:27.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.70 | |||||||||
22 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 246 | 42.96 | 1:27.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.26 | |||||||||
23 | Signe Schwartz | 2002 | 246 | 42.55 | 1:27.82 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.25 | |||||||||
24 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 245 | 42.41 | 1:27.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.86 | |||||||||
25 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 244 | 42.89 | 1:28.02 | |||||
DeltaSwim | 1:29.63 | |||||||||
26 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 237 | 43.08 | 1:28.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.36 | |||||||||
27 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 223 | 44.07 | 1:30.66 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.15 | |||||||||
28 | Camilla S Mortensen | 2003 | 223 | 1:30.68 | 1:30.68 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:27.16 | |||||||||
29 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 221 | 44.50 | 1:30.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.08 | |||||||||
30 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 214 | 44.45 | 1:31.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.11 | |||||||||
31 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 209 | 45.17 | 1:32.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.95 | |||||||||
32 | Iben Sønnichsen | 2002 | 192 | 47.05 | 1:35.25 | |||||
DeltaSwim | 1:38.52 | |||||||||
33 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 192 | 46.37 | 1:35.27 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:40.69 | |||||||||
34 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 183 | 1:36.88 | 1:36.88 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
35 | Stine Hansen | 2003 | 172 | 48.39 | 1:38.95 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:54.89 | |||||||||
36 | Amalie Antonsen | 2003 | 170 | 48.32 | 1:39.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.75 | |||||||||
37 | Ida Marie Hansen | 2003 | 131 | 50.86 | 1:48.35 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 2:00.00 | |||||||||
- | Josephine Nielsen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.34 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 335 | 39.26 | 1:19.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.32 | |||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 325 | 38.70 | 1:19.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.82 | |||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 321 | 39.55 | 1:20.37 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:22.67 | |||||||||
4 | Michelle Mølby | 2004 | 265 | 41.59 | 1:25.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.08 | |||||||||
5 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 257 | 41.98 | 1:26.47 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:29.01 | |||||||||
6 | Kathrine Weide | 2004 | 234 | 43.59 | 1:29.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.46 | |||||||||
7 | Søs Freund | 2004 | 223 | 45.17 | 1:30.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.97 | |||||||||
8 | Victoria Underbjerg | 2004 | 220 | 43.04 | 1:31.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.64 | |||||||||
9 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 216 | 44.59 | 1:31.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.51 | |||||||||
10 | Caroline Madsen | 2004 | 194 | 47.06 | 1:34.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.34 | |||||||||
11 | Johanne Heilmann | 2005 | 193 | 46.14 | 1:35.07 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:33.64 | |||||||||
12 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 191 | 46.85 | 1:35.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.21 | |||||||||
13 | Emilie Moberg | 2005 | 189 | 46.84 | 1:35.73 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:39.21 | |||||||||
14 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 180 | 47.88 | 1:37.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.75 | |||||||||
15 | Laura Frost Rainer | 2005 | 176 | 47.50 | 1:38.16 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:42.09 | |||||||||
16 | Maria Mathiesen | 2004 | 175 | 48.11 | 1:38.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.37 | |||||||||
17 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 168 | 48.74 | 1:39.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:41.16 | |||||||||
18 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 164 | 50.78 | 1:40.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:49.14 | |||||||||
19 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 162 | 1:40.93 | 1:40.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.08 | |||||||||
20 | Marie Jensen | 2005 | 145 | 52.00 | 1:44.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.19 | |||||||||
21 | Emma Oleander | 2004 | 137 | 51.36 | 1:46.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:59.43 | |||||||||
22 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 116 | 54.16 | 1:52.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:52.17 | |||||||||
23 | Ida Kristensen | 2004 | 115 | 53.60 | 1:53.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:56.19 | |||||||||
24 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 106 | 56.62 | 1:55.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.66 | |||||||||
- | Frida Grønkjær | 2005 | DSQ | ej fortsat bev 50 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:34.91 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Karoline Anthonsen | 2006 | 150 | 52.68 | 1:43.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:51.37 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 142 | 51.60 | 1:45.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.53 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 139 | 52.50 | 1:46.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:46.93 | |||||||||
4 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 116 | 56.14 | 1:52.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.27 | |||||||||
- | Sofie A. Wolf | 2006 | DSQ | ej fortsat bev 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esben Jepsen | 1997 | 379 | 34.87 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 37.79 | |||||||||
2 | Kasper Livbjerg | 1998 | 351 | 35.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
3 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 337 | 36.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | |||||||||
4 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 324 | 36.73 | ||||||
Durup IF | 36.97 | |||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 430 | 33.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.12 | |||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 428 | 33.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.58 | |||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 381 | 34.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 377 | 34.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
5 | Andreas Hansen | 2000 | 375 | 35.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Magnus Funder | 2001 | 330 | 36.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.02 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 329 | 36.56 | ||||||
DeltaSwim | 38.80 | |||||||||
8 | Anders Eenberg | 2001 | 311 | 37.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
9 | Oliver Mølby | 2001 | 304 | 37.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
10 | Magnus Rundstrøm | 2001 | 299 | 37.74 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 38.11 | |||||||||
11 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 289 | 38.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.31 | |||||||||
12 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 285 | 38.35 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.00 | |||||||||
13 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 283 | 38.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.47 | |||||||||
14 | Jacob Petersen | 2000 | 233 | 41.03 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.48 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.69 | |||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 318 | 36.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
2 | Benjamin Friis | 2002 | 277 | 38.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.19 | |||||||||
3 | Anton Leth | 2002 | 273 | 38.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.43 | |||||||||
4 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 249 | 40.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.12 | |||||||||
5 | Asbjørn Guldager | 2002 | 235 | 40.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.30 | |||||||||
6 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 231 | 41.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
7 | Christian Johannesen | 2003 | 229 | 41.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.68 | |||||||||
8 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 228 | 41.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.91 | |||||||||
9 | Mads Stamholt | 2003 | 216 | 42.02 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.11 | |||||||||
10 | Sune Schaarup | 2003 | 173 | 45.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.05 | |||||||||
11 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 154 | 47.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.75 | |||||||||
12 | Karl Johansen | 2002 | 151 | 47.37 | ||||||
DeltaSwim | 48.23 | |||||||||
13 | Rasmus Antonsen | 2002 | 149 | 47.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.21 | |||||||||
14 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 137 | 48.95 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 50.64 | |||||||||
15 | Sune Lyngesen | 2003 | 131 | 49.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.84 | |||||||||
16 | Mikkel Stilling | 2003 | 127 | 50.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 52.11 | |||||||||
17 | Frederik Friis Lange | 2002 | 107 | 53.06 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 55.44 | |||||||||
18 | Esben Breum Lau | 2003 | 97 | 54.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.91 | |||||||||
19 | Christian R Pedersen | 2003 | 45 | 1:10.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Elkjær | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.26 | |||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 255 | 39.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.44 | |||||||||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | 218 | 41.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.97 | |||||||||
3 | Asger Mathiasen | 2004 | 154 | 47.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 47.72 | |||||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | 133 | 49.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.85 | |||||||||
5 | Philip Vesterby | 2005 | 130 | 49.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 122 | 50.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.08 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 114 | 51.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.92 | |||||||||
8 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 113 | 52.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.75 | |||||||||
9 | Frederik Kjølby | 2004 | 110 | 52.61 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 52.28 | |||||||||
10 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 107 | 53.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
11 | Gustav Hansen | 2004 | 101 | 54.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
12 | Bertram D. Pedersen | 2005 | 97 | 54.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.57 | |||||||||
13 | Carl Clausen | 2005 | 97 | 54.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.23 | |||||||||
14 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 90 | 56.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 88 | 56.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lukas Terkelsen | 2004 | 74 | 59.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
17 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 62 | 1:03.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.06 | |||||||||
18 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 55 | 1:06.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.19 | |||||||||
19 | Alexander Drachmann | 2005 | 40 | 1:13.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.71 | |||||||||
- | Capser Juul Jensen | 2007 | DSQ | asynk benspark | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Max Venborg Kromann | 2005 | DSQ | ej udad benspark | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 54.48 | |||||||||
- | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | DSQ | 1 i ven. 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 534 | 35.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.00 | |||||||||
2 | Sille Ibsen | 2001 | 486 | 36.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | 474 | 36.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.62 | |||||||||
4 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 434 | 38.02 | ||||||
DeltaSwim | 36.96 | |||||||||
5 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 431 | 38.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
6 | Freja Winkler | 2001 | 426 | 38.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 424 | 38.33 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.34 | |||||||||
8 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 387 | 39.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.82 | |||||||||
9 | Christine Rasmussen | 2001 | 384 | 39.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.01 | |||||||||
10 | Klea Christensen | 2001 | 347 | 40.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
11 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 327 | 41.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
12 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 323 | 41.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.83 | |||||||||
13 | Sandra Kristensen | 1999 | 320 | 42.10 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 44.15 | |||||||||
14 | Mia Schou Brock | 2000 | 307 | 42.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.47 | |||||||||
15 | Janni S Hansen | 2001 | 306 | 42.72 | ||||||
DeltaSwim | 41.01 | |||||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 300 | 42.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.15 | |||||||||
17 | Anna Vestergaard | 2001 | 260 | 45.09 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 49.33 | |||||||||
18 | Sofie Astrup | 2001 | 255 | 45.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | 45.06 | |||||||||
19 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 234 | 46.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 55.26 | |||||||||
20 | Lærke Wittenberg | 2001 | 201 | 49.09 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.35 | |||||||||
21 | Anna Pedersen | 2001 | 187 | 50.35 | ||||||
Struer Svømmeklub | 50.64 | |||||||||
22 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 172 | 51.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 50.42 | |||||||||
23 | Mathilde Bang Madsen | 2001 | 128 | 57.11 | ||||||
DeltaSwim | 56.42 | |||||||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.04 | |||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 430 | 38.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 414 | 38.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.86 | |||||||||
3 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 403 | 38.99 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.57 | |||||||||
4 | Ella Christiansen | 2003 | 374 | 39.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 369 | 40.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.10 | |||||||||
6 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 350 | 40.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
7 | Cecilie Christensen | 2002 | 346 | 40.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.58 | |||||||||
8 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 342 | 41.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | 335 | 41.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.68 | |||||||||
10 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 312 | 42.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 44.14 | |||||||||
11 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 309 | 42.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.91 | |||||||||
12 | Laura Damgaard | 2002 | 280 | 43.98 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 43.99 | |||||||||
13 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 265 | 44.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | 46.05 | |||||||||
14 | Camilla S Mortensen | 2003 | 257 | 45.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
15 | Natasja Muncrief | 2002 | 253 | 45.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.90 | |||||||||
16 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 243 | 46.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.04 | |||||||||
17 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 233 | 46.75 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 46.45 | |||||||||
18 | Emma Karlsson | 2003 | 232 | 46.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.87 | |||||||||
19 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 230 | 46.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.97 | |||||||||
20 | Ida Marie Hansen | 2003 | 226 | 47.24 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 48.03 | |||||||||
21 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 213 | 48.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 48.07 | |||||||||
22 | Amalie Antonsen | 2003 | 204 | 48.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.79 | |||||||||
23 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 199 | 49.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.54 | |||||||||
24 | Emma Thinggaard | 2002 | 196 | 49.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.61 | |||||||||
25 | Maria Hall | 2003 | 190 | 50.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.84 | |||||||||
26 | Selma Rubenius | 2002 | 186 | 50.44 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.41 | |||||||||
27 | Marie Jæger | 2003 | 178 | 51.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 54.14 | |||||||||
28 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 156 | 53.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 54.16 | |||||||||
- | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.97 | |||||||||
- | Camilla Djørup Jepsen | 2003 | DSQ | ej sam ber. v 25 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 370 | 40.11 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.67 | |||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 265 | 44.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.07 | |||||||||
3 | Rose Pernille Simon | 2004 | 238 | 46.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.09 | |||||||||
4 | Ida Hovmark | 2005 | 234 | 46.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 47.11 | |||||||||
5 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 232 | 46.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.77 | |||||||||
6 | Flora Rubenius | 2005 | 212 | 48.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 50.46 | |||||||||
7 | Emma Phaff Steen | 2005 | 202 | 49.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.37 | |||||||||
8 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 202 | 49.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.45 | |||||||||
9 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 185 | 50.51 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 54.28 | |||||||||
10 | Johanne Heilmann | 2005 | 181 | 50.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 50.66 | |||||||||
11 | Isabell Rothgordt | 2005 | 173 | 51.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.79 | |||||||||
12 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 164 | 52.53 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 55.99 | |||||||||
13 | Luna Holm Møller | 2004 | 158 | 53.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 57.90 | |||||||||
14 | Katrine Anthonsen | 2005 | 155 | 53.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.51 | |||||||||
15 | Emilie Moberg | 2005 | 155 | 53.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 55.47 | |||||||||
16 | Isabel Karlskov | 2005 | 150 | 54.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.15 | |||||||||
17 | Marie Jensen | 2005 | 149 | 54.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
18 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 142 | 55.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 56.03 | |||||||||
19 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 128 | 57.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.51 | |||||||||
20 | Lærke Lucia Lehmann | 2005 | 120 | 58.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.36 | |||||||||
21 | Ida Jul Christensen | 2004 | 120 | 58.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 58.18 | |||||||||
22 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | 89 | 1:04.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Bertelsen | 2005 | 51 | 1:17.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.25 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.76 | |||||||||
- | Cecilie Linnet | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
- | Rosa Emilie Hansen | 2005 | DSQ | f. mange armtag u v. | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 53.74 | |||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 157 | 53.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 54.11 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 154 | 53.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.21 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 144 | 54.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 116 | 58.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.19 | |||||||||
- | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | DSQ | 1 hånd v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Bech | 1996 | 581 | 29.90 | 1:01.57 | 1:35.29 | 2:10.06 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:08.40 | |||||||||
2 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 381 | 32.13 | 1:09.70 | 1:49.05 | 2:29.62 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:27.66 | |||||||||
3 | Kris Wesselink | 1990 | 353 | 30.97 | 1:08.04 | 1:48.36 | 2:33.56 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:08.32 | |||||||||
- | Jonathan Bos | 1998 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 3:02.82 | |||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 473 | 30.35 | 1:05.71 | 1:42.41 | 2:19.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:15.28 | |||||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | 440 | 31.92 | 1:08.17 | 1:45.01 | 2:22.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.65 | |||||||||
3 | Oliver Frøsig | 2000 | 397 | 32.85 | 1:09.70 | 1:48.49 | 2:27.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.19 | |||||||||
4 | Christian Juul Jensen | 2000 | 340 | 33.85 | 1:13.15 | 1:55.17 | 2:35.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.10 | |||||||||
5 | Luis Velasquez | 2001 | 260 | 38.09 | 1:21.67 | 2:07.09 | 2:49.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.22 | |||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Asbjørn Guldager | 2002 | 200 | 38.81 | 1:26.71 | 2:16.71 | 3:05.45 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emil Frydenholm | 2002 | 180 | 41.15 | 1:30.20 | 2:21.57 | 3:11.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:24.89 | |||||||||
3 | Christian Jørgensen | 2002 | 168 | 41.01 | 1:32.70 | 2:25.67 | 3:16.67 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 120 | 49.51 | 1:46.12 | 2:43.79 | 3:39.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:50.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 441 | 33.64 | 1:13.62 | 1:56.63 | 2:37.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.63 | |||||||||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 325 | 37.58 | 1:21.61 | 2:07.51 | 2:53.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Christensen | 1996 | 199 | 44.61 | 1:36.81 | 2:31.72 | 3:24.80 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:20.50 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thilde Timmermand | 2002 | 370 | 36.12 | 1:18.26 | 2:02.32 | 2:46.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.68 | |||||||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 340 | 35.69 | 1:19.66 | 2:05.84 | 2:51.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 323 | 39.29 | 1:23.87 | 2:10.38 | 2:54.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.46 | |||||||||
4 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 304 | 39.39 | 1:23.92 | 2:11.19 | 2:57.70 | |||
Struer Svømmeklub | 3:03.32 | |||||||||
5 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 288 | 37.57 | 1:24.61 | 2:13.39 | 3:01.12 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:00.00 | |||||||||
6 | Astrid Nielsen | 2002 | 280 | 39.63 | 1:26.00 | 2:14.74 | 3:02.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.24 | |||||||||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | 251 | 39.65 | 1:26.51 | 2:18.76 | 3:09.43 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:05.01 | |||||||||
8 | Marikka Andersen | 2002 | 222 | 42.74 | 1:33.65 | 2:27.46 | 3:17.29 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:18.20 | |||||||||
9 | Ida Sund | 2002 | 221 | 41.54 | 1:31.93 | 2:25.36 | 3:17.56 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:09.74 | |||||||||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 212 | 41.74 | 1:34.22 | 2:27.83 | 3:20.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 205 | 45.26 | 1:35.72 | 2:32.23 | 3:22.74 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:32.81 | |||||||||
12 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 203 | 43.34 | 1:36.37 | 2:31.64 | 3:23.34 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pipaluk Selbo | 2003 | 198 | 44.73 | 1:38.01 | 2:31.60 | 3:24.89 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:23.94 | |||||||||
- | Signe Schwartz | 2002 | DSQ | asyk armtag 190m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:19.69 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Flora Rubenius | 2005 | 102 | 49.57 | 1:55.97 | 3:09.21 | 4:15.92 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:38.24 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 166 | 48.75 | 1:43.91 | 2:41.01 | 3:37.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Granly Diesel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Malthe Lindquist | 1996 | 529 | 27.13 | 55.56 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 55.45 | |||||||||
2 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 492 | 27.48 | 56.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.73 | |||||||||
3 | Morten Baxter | 1996 | 463 | 28.43 | 58.09 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 55.92 | |||||||||
4 | Christian Koch | 1998 | 460 | 27.92 | 58.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.63 | |||||||||
5 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 430 | 29.07 | 59.54 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
6 | Sigurd Kehlet | 1993 | 420 | 27.89 | 1:00.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
7 | Esben Jepsen | 1997 | 414 | 28.93 | 1:00.27 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
8 | Nicolai Maron | 1996 | 404 | 28.14 | 1:00.79 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 57.50 | |||||||||
9 | Kasper Livbjerg | 1998 | 394 | 29.44 | 1:01.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
10 | Lau Lindquist | 1999 | 389 | 29.99 | 1:01.53 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:00.55 | |||||||||
11 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 316 | 31.61 | 1:05.95 | |||||
Durup IF | 1:10.43 | |||||||||
12 | Casper Petersen | 1999 | 210 | 36.06 | 1:15.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.61 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Granly Diesel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 556 | 27.41 | 54.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.87 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 493 | 27.81 | 56.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.18 | |||||||||
3 | Benjamin Peruchon | 2001 | 448 | 28.60 | 58.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 59.82 | |||||||||
4 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 441 | 28.91 | 59.02 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.03 | |||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 432 | 28.94 | 59.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.74 | |||||||||
6 | Christian Juul Jensen | 2000 | 420 | 28.69 | 59.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.20 | |||||||||
7 | Jakob Grene | 2001 | 414 | 29.01 | 1:00.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.14 | |||||||||
8 | Oliver Mølby | 2001 | 400 | 29.06 | 1:00.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
9 | Mads Frydenholm | 2001 | 390 | 29.73 | 1:01.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.72 | |||||||||
10 | Emil Kragh | 2001 | 386 | 29.89 | 1:01.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.23 | |||||||||
11 | Emil Steenhold | 2000 | 366 | 30.49 | 1:02.77 | |||||
DeltaSwim | 1:04.66 | |||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 366 | 30.10 | 1:02.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
13 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 355 | 30.18 | 1:03.46 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:04.21 | |||||||||
14 | Luis Velasquez | 2001 | 350 | 31.43 | 1:03.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.33 | |||||||||
15 | Parsa Hosini | 2001 | 349 | 31.12 | 1:03.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.11 | |||||||||
16 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 327 | 31.72 | 1:05.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.06 | |||||||||
17 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 326 | 31.22 | 1:05.27 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.22 | |||||||||
18 | Anders Eenberg | 2001 | 313 | 31.74 | 1:06.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
19 | Lukas Jeppesen | 2001 | 309 | 32.31 | 1:06.45 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.00 | |||||||||
20 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 307 | 31.71 | 1:06.58 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
21 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 302 | 32.74 | 1:06.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.96 | |||||||||
22 | August Sparre Hangel | 2001 | 301 | 31.37 | 1:07.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.12 | |||||||||
23 | Magnus Rundstrøm | 2001 | 286 | 32.39 | 1:08.16 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
24 | Jacob Petersen | 2000 | 246 | 34.37 | 1:11.67 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.67 | |||||||||
25 | Martin Broch | 2001 | 245 | 33.05 | 1:11.73 | |||||
DeltaSwim | 1:09.22 | |||||||||
- | Lucas Arumugam | 2000 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.50 | |||||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.06 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Granly Diesel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | 365 | 30.53 | 1:02.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.50 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 349 | 31.15 | 1:03.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.92 | |||||||||
3 | Andreas Blaaberg | 2002 | 346 | 30.71 | 1:04.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.22 | |||||||||
4 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 344 | 30.84 | 1:04.11 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.05 | |||||||||
5 | Malthe Elkjær | 2003 | 337 | 31.72 | 1:04.56 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:04.71 | |||||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 332 | 31.39 | 1:04.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
7 | Emil Frydenholm | 2002 | 324 | 31.82 | 1:05.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
8 | Casper Brinch | 2002 | 319 | 31.71 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:05.95 | |||||||||
9 | Tobias Boström | 2002 | 315 | 32.04 | 1:06.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 307 | 32.80 | 1:06.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.74 | |||||||||
11 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 303 | 32.59 | 1:06.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.22 | |||||||||
12 | Daniel Damsbo | 2003 | 283 | 32.79 | 1:08.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.22 | |||||||||
13 | Alex Søndergaard | 2003 | 280 | 33.27 | 1:08.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
14 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 265 | 34.39 | 1:09.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
15 | Benjamin Friis | 2002 | 260 | 34.03 | 1:10.33 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.16 | |||||||||
16 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 249 | 34.55 | 1:11.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.17 | |||||||||
17 | Anton Leth | 2002 | 240 | 34.61 | 1:12.24 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.59 | |||||||||
18 | Christian Johannesen | 2003 | 239 | 34.37 | 1:12.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
19 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 238 | 35.02 | 1:12.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
20 | Nicklas Bager | 2003 | 237 | 34.40 | 1:12.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.79 | |||||||||
21 | Christian Jørgensen | 2002 | 236 | 34.91 | 1:12.64 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:12.79 | |||||||||
22 | Jacob Christensen | 2002 | 234 | 34.88 | 1:12.91 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.66 | |||||||||
23 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | 225 | 35.61 | 1:13.88 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:18.71 | |||||||||
24 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 213 | 35.55 | 1:15.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
25 | Tobias Svenningsen | 2003 | 212 | 36.16 | 1:15.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.02 | |||||||||
26 | Andreas Kronborg | 2002 | 210 | 36.16 | 1:15.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.38 | |||||||||
27 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 206 | 36.50 | 1:16.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
28 | Anton Pedersen | 2003 | 196 | 37.38 | 1:17.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.80 | |||||||||
29 | Sune Lyngesen | 2003 | 193 | 36.93 | 1:17.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.98 | |||||||||
30 | Anders Olesen | 2003 | 183 | 38.40 | 1:19.04 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:26.56 | |||||||||
31 | Karl Johansen | 2002 | 175 | 38.52 | 1:20.31 | |||||
DeltaSwim | 1:22.88 | |||||||||
32 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 174 | 38.26 | 1:20.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.58 | |||||||||
33 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 167 | 39.12 | 1:21.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.98 | |||||||||
34 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 160 | 39.05 | 1:22.61 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.25 | |||||||||
35 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 160 | 40.51 | 1:22.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.21 | |||||||||
36 | Rasmus Antonsen | 2002 | 146 | 39.66 | 1:25.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.08 | |||||||||
37 | Mikkel Stilling | 2003 | 137 | 40.21 | 1:27.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:46.51 | |||||||||
38 | Esben Breum Lau | 2003 | 126 | 41.00 | 1:29.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.17 | |||||||||
39 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 92 | 47.10 | 1:39.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.01 | |||||||||
40 | Frederik Friis Lange | 2002 | 92 | 46.29 | 1:39.44 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
41 | Christian R Pedersen | 2003 | 60 | 50.62 | 1:54.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Granly Diesel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 275 | 33.12 | 1:09.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
2 | Anders Mose | 2004 | 239 | 34.97 | 1:12.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
3 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 235 | 34.84 | 1:12.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 232 | 35.51 | 1:13.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.43 | |||||||||
5 | Mads Iversen | 2004 | 229 | 35.44 | 1:13.41 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:16.98 | |||||||||
6 | Theis Dalgaard | 2004 | 211 | 35.60 | 1:15.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.75 | |||||||||
7 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 207 | 36.83 | 1:15.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
8 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 187 | 38.39 | 1:18.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.30 | |||||||||
9 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 166 | 38.88 | 1:21.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
10 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 158 | 40.46 | 1:22.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.14 | |||||||||
11 | Nicolas Duvander | 2005 | 157 | 40.29 | 1:23.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.96 | |||||||||
12 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 157 | 38.49 | 1:23.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
13 | Gustav Hoxer | 2005 | 152 | 39.55 | 1:24.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:33.68 | |||||||||
14 | Kristian Kjær | 2005 | 143 | 40.42 | 1:25.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:27.78 | |||||||||
15 | Gustav Hansen | 2004 | 131 | 41.43 | 1:28.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:36.54 | |||||||||
16 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 120 | 40.29 | 1:30.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
17 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 116 | 43.70 | 1:32.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.39 | |||||||||
18 | Max Venborg Kromann | 2005 | 114 | 44.65 | 1:32.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.59 | |||||||||
19 | Frederik Kjølby | 2004 | 113 | 43.08 | 1:32.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:34.00 | |||||||||
20 | Philip Vesterby | 2005 | 100 | 45.01 | 1:36.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:39.32 | |||||||||
21 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 98 | 45.56 | 1:37.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.66 | |||||||||
22 | Lukas Terkelsen | 2004 | 98 | 45.12 | 1:37.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Bertram D. Pedersen | 2005 | 95 | 46.21 | 1:38.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:58.03 | |||||||||
24 | Alexander Drachmann | 2005 | 93 | 46.50 | 1:38.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.74 | |||||||||
25 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 87 | 47.76 | 1:41.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.12 | |||||||||
26 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 61 | 56.03 | 1:54.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:06.89 | |||||||||
27 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 55 | 54.94 | 1:57.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Capser Juul Jensen | 2007 | 38 | 1:02.58 | 2:13.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Mathiasen | 2004 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.08 | |||||||||
- | Carl Clausen | 2005 | DSQ | ej ber ved 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Michelle Jatta | 2001 | 606 | 29.32 | 1:00.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.39 | |||||||||
2 | Emma Jørgensen | 2001 | 563 | 30.01 | 1:01.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
3 | Louise Hvarre | 2001 | 513 | 30.81 | 1:03.72 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:04.47 | |||||||||
4 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 493 | 31.24 | 1:04.53 | |||||
DeltaSwim | 1:02.93 | |||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 484 | 31.52 | 1:04.94 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:04.96 | |||||||||
6 | Julie Henriksen | 2000 | 482 | 31.48 | 1:05.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.79 | |||||||||
7 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 481 | 31.48 | 1:05.07 | |||||
DeltaSwim | 1:04.67 | |||||||||
8 | Emma Lykke Holm | 2000 | 463 | 32.10 | 1:05.91 | |||||
DeltaSwim | 1:04.76 | |||||||||
9 | Petrine Stryhn | 1998 | 458 | 31.81 | 1:06.16 | |||||
DeltaSwim | 1:05.26 | |||||||||
10 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 453 | 32.28 | 1:06.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.98 | |||||||||
11 | Liselotte Baxter | 1998 | 448 | 32.64 | 1:06.64 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.18 | |||||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 446 | 32.05 | 1:06.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.71 | |||||||||
13 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 445 | 32.98 | 1:06.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.19 | |||||||||
14 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 444 | 32.03 | 1:06.82 | |||||
DeltaSwim | 1:02.95 | |||||||||
15 | Kasandra Isager | 2000 | 444 | 32.21 | 1:06.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.85 | |||||||||
16 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 441 | 32.59 | 1:06.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
17 | Sille Ibsen | 2001 | 434 | 31.84 | 1:07.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
18 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 431 | 32.21 | 1:07.50 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
19 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 408 | 33.29 | 1:08.74 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:09.35 | |||||||||
20 | Nanna Sund | 2000 | 399 | 33.37 | 1:09.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
21 | Freja Winkler | 2001 | 392 | 33.75 | 1:09.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
22 | Freja Larsen | 2001 | 388 | 33.97 | 1:09.89 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.37 | |||||||||
23 | Sandra Kristensen | 1999 | 358 | 34.80 | 1:11.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.67 | |||||||||
24 | Janni S Hansen | 2001 | 354 | 34.85 | 1:12.07 | |||||
DeltaSwim | 1:14.71 | |||||||||
25 | SIF Rubæk | 2001 | 348 | 34.73 | 1:12.48 | |||||
DeltaSwim | 1:12.21 | |||||||||
26 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 347 | 35.01 | 1:12.56 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:10.99 | |||||||||
27 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 345 | 34.77 | 1:12.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.33 | |||||||||
28 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 341 | 34.10 | 1:13.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
29 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 332 | 35.51 | 1:13.62 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.56 | |||||||||
30 | Christine Rasmussen | 2001 | 330 | 36.05 | 1:13.75 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.05 | |||||||||
31 | Klea Christensen | 2001 | 330 | 35.26 | 1:13.77 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
32 | Mia Schou Brock | 2000 | 324 | 35.18 | 1:14.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.00 | |||||||||
33 | Tenna Knigge | 2001 | 322 | 35.20 | 1:14.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
34 | Clara Mortensen | 2001 | 321 | 35.78 | 1:14.45 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.25 | |||||||||
35 | Mie Trothe | 1998 | 317 | 36.62 | 1:14.74 | |||||
DeltaSwim | 1:16.48 | |||||||||
36 | Christina Berggren Munch | 2001 | 313 | 35.54 | 1:15.07 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:11.03 | |||||||||
37 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 311 | 36.36 | 1:15.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.84 | |||||||||
38 | Line Tinggaard | 2000 | 309 | 36.95 | 1:15.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
39 | Carina Bro | 2001 | 305 | 36.66 | 1:15.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.43 | |||||||||
40 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 297 | 36.48 | 1:16.41 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:17.82 | |||||||||
41 | Sofie Astrup | 2001 | 292 | 37.13 | 1:16.83 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
42 | Anna Vestergaard | 2001 | 287 | 38.35 | 1:17.27 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
43 | Pernille Harbo | 2001 | 287 | 37.29 | 1:17.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
44 | Lærke Wittenberg | 2001 | 284 | 36.70 | 1:17.56 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.52 | |||||||||
45 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 274 | 37.97 | 1:18.50 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.09 | |||||||||
46 | Maja Nielsen | 2001 | 240 | 37.79 | 1:22.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.19 | |||||||||
47 | Anna Pedersen | 2001 | 159 | 43.57 | 1:34.00 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:36.70 | |||||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.11 | |||||||||
- | Thea Laugesen | 2000 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 474 | 32.10 | 1:05.38 | |||||
DeltaSwim | 1:07.62 | |||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 470 | 32.36 | 1:05.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.53 | |||||||||
3 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 468 | 32.23 | 1:05.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.45 | |||||||||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | 445 | 32.53 | 1:06.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.85 | |||||||||
5 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 437 | 32.57 | 1:07.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.32 | |||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 435 | 32.86 | 1:07.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
7 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 418 | 33.08 | 1:08.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 413 | 32.97 | 1:08.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.60 | |||||||||
9 | Alberte Kjølby | 2002 | 405 | 32.79 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:09.87 | |||||||||
10 | Thilde Timmermand | 2002 | 398 | 33.30 | 1:09.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
11 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 383 | 34.45 | 1:10.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.62 | |||||||||
12 | Natasja Muncrief | 2002 | 382 | 33.63 | 1:10.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.09 | |||||||||
13 | Anna Bull Kramer | 2003 | 377 | 33.85 | 1:10.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.95 | |||||||||
14 | Kristine Hülsen | 2002 | 370 | 34.93 | 1:11.04 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:10.68 | |||||||||
15 | Therese Mardal | 2002 | 365 | 34.76 | 1:11.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.74 | |||||||||
16 | Ida Sund | 2002 | 361 | 34.58 | 1:11.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
17 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 349 | 34.94 | 1:12.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.41 | |||||||||
18 | Holly Lønne Turner | 2003 | 349 | 35.65 | 1:12.42 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:12.83 | |||||||||
19 | Clara Støttrup | 2002 | 347 | 34.91 | 1:12.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.27 | |||||||||
20 | Cecilie Davidsen | 2003 | 344 | 34.24 | 1:12.79 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.93 | |||||||||
21 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 343 | 34.63 | 1:12.81 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:12.83 | |||||||||
22 | Line Pedersen | 2003 | 337 | 35.37 | 1:13.25 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:17.96 | |||||||||
23 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 332 | 35.75 | 1:13.66 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:13.38 | |||||||||
24 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 320 | 35.81 | 1:14.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
25 | Marikka Andersen | 2002 | 319 | 35.97 | 1:14.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
26 | Maja Johansen | 2002 | 318 | 36.41 | 1:14.72 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:11.80 | |||||||||
27 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 317 | 35.48 | 1:14.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
28 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 309 | 35.99 | 1:15.40 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:14.32 | |||||||||
29 | Camilla Kjær | 2003 | 304 | 36.61 | 1:15.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.78 | |||||||||
30 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 303 | 36.85 | 1:15.94 | |||||
DeltaSwim | 1:20.17 | |||||||||
31 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 296 | 37.24 | 1:16.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.99 | |||||||||
32 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 296 | 37.03 | 1:16.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.67 | |||||||||
33 | Camilla S Mortensen | 2003 | 287 | 37.85 | 1:17.27 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:16.82 | |||||||||
34 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 283 | 37.16 | 1:17.64 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
35 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 279 | 37.65 | 1:18.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.74 | |||||||||
36 | Hildur Helgadottir | 2002 | 269 | 38.96 | 1:18.98 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
37 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 267 | 37.44 | 1:19.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.13 | |||||||||
38 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 253 | 39.03 | 1:20.65 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.84 | |||||||||
39 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 240 | 38.59 | 1:22.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.22 | |||||||||
40 | Josephine Nielsen | 2003 | 237 | 36.88 | 1:22.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.78 | |||||||||
41 | Sofie Sjøgren | 2002 | 229 | 40.73 | 1:23.33 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 227 | 39.43 | 1:23.53 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
43 | Marie Jæger | 2003 | 223 | 40.54 | 1:24.03 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:26.23 | |||||||||
44 | Maria Hall | 2003 | 222 | 39.64 | 1:24.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.65 | |||||||||
45 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 218 | 40.74 | 1:24.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.17 | |||||||||
46 | Emma Thinggaard | 2002 | 213 | 40.11 | 1:25.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
47 | Iben Sønnichsen | 2002 | 210 | 41.57 | 1:25.75 | |||||
DeltaSwim | 1:35.53 | |||||||||
48 | Amalie Antonsen | 2003 | 206 | 41.36 | 1:26.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.56 | |||||||||
49 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 185 | 43.48 | 1:29.42 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:38.81 | |||||||||
50 | Ida Marie Hansen | 2003 | 182 | 43.15 | 1:29.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:30.86 | |||||||||
51 | Emma Karlsson | 2003 | 158 | 45.06 | 1:34.17 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:36.53 | |||||||||
52 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 141 | 44.54 | 1:37.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:36.54 | |||||||||
53 | Camilla Djørup Jepsen | 2003 | 56 | 1:05.09 | 2:13.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.93 | |||||||||
- | Selma Rubenius | 2002 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.97 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 393 | 33.74 | 1:09.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.12 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 389 | 34.37 | 1:09.82 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.88 | |||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 362 | 35.48 | 1:11.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.51 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 353 | 34.63 | 1:12.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.98 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 334 | 36.12 | 1:13.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 317 | 35.32 | 1:14.78 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:16.50 | |||||||||
7 | Victoria Underbjerg | 2004 | 285 | 36.99 | 1:17.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
8 | Michelle Mølby | 2004 | 279 | 36.45 | 1:17.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
9 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 269 | 37.63 | 1:18.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
10 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 263 | 38.66 | 1:19.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:20.97 | |||||||||
11 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 257 | 39.15 | 1:20.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.74 | |||||||||
12 | Søs Freund | 2004 | 251 | 39.13 | 1:20.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
13 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 249 | 38.84 | 1:21.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
14 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 231 | 39.13 | 1:23.13 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:24.46 | |||||||||
15 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 228 | 39.50 | 1:23.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.79 | |||||||||
16 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 222 | 39.70 | 1:24.18 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.46 | |||||||||
17 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 220 | 40.52 | 1:24.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.32 | |||||||||
18 | Maria Mathiesen | 2004 | 219 | 40.32 | 1:24.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
19 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 217 | 40.85 | 1:24.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.11 | |||||||||
20 | Caroline Madsen | 2004 | 202 | 42.00 | 1:26.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.32 | |||||||||
21 | Kathrine Weide | 2004 | 201 | 41.18 | 1:26.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.23 | |||||||||
22 | Isabell Rothgordt | 2005 | 187 | 43.18 | 1:29.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.46 | |||||||||
23 | Marie Jensen | 2005 | 185 | 43.12 | 1:29.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.67 | |||||||||
24 | Laura Frost Rainer | 2005 | 185 | 42.03 | 1:29.52 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:31.01 | |||||||||
25 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 181 | 41.72 | 1:30.06 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:29.56 | |||||||||
26 | Tilde Søe Bach | 2005 | 173 | 40.67 | 1:31.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.92 | |||||||||
27 | Johanne Heilmann | 2005 | 169 | 43.73 | 1:32.15 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:33.48 | |||||||||
28 | Emma Oleander | 2004 | 164 | 42.87 | 1:33.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.08 | |||||||||
29 | Emma Phaff Steen | 2005 | 156 | 45.27 | 1:34.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.13 | |||||||||
30 | Cecilie Linnet | 2005 | 143 | 46.13 | 1:37.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
31 | Luna Holm Møller | 2004 | 133 | 47.96 | 1:39.75 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 128 | 46.61 | 1:41.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:46.01 | |||||||||
33 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 128 | 49.80 | 1:41.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.01 | |||||||||
34 | Ida Kristensen | 2004 | 120 | 45.94 | 1:43.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:47.65 | |||||||||
35 | Katrine Anthonsen | 2005 | 115 | 50.08 | 1:44.80 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:35.26 | |||||||||
36 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | 102 | 56.09 | 1:48.88 | LT | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Ida Jul Christensen | 2004 | 102 | 53.77 | 1:48.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:42.44 | |||||||||
38 | Lærke Lucia Lehmann | 2005 | 90 | 50.29 | 1:53.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.75 | |||||||||
- | Ida Bertelsen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.89 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 191 | 43.38 | 1:28.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.81 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 188 | 41.83 | 1:28.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.70 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 178 | 42.24 | 1:30.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.67 | |||||||||
- | Andrea Legaard Stelman | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 23, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Sponsor: Fiber Visions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esbjerg Mix 1 | 0 | 2:19.21 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 36.52 | 1:11.10 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 35.06 | 1:46.16 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 33.05 | 2:19.21 | |||||||
2 | Esv Besties | 0 | 2:26.12 | |||||||
Elite Swim Vejle | 2:25.00 | |||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 39.55 | 39.55 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 40.33 | 1:19.88 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 33.15 | 1:53.03 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.09 | 2:26.12 | |||||||
3 | Esv Goodies | 0 | 2:27.31 | |||||||
Elite Swim Vejle | 2:20.00 | |||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 40.41 | 1:18.27 | |||||||
Isabel Karlskov | 2005 | 39.49 | 1:57.76 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 29.55 | 2:27.31 | |||||||
4 | Esbjerg Mix 2 | 0 | 2:32.40 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 46.54 | 1:23.82 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 34.38 | 1:58.20 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 34.20 | 2:32.40 | |||||||
5 | Hsk Mix | 0 | 2:33.23 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 42.19 | 42.19 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 42.18 | 1:24.37 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 34.91 | 1:59.28 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 33.95 | 2:33.23 | |||||||
6 | Thisted Mix 1 | 0 | 2:34.39 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 46.06 | 1:22.55 | |||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | 34.80 | 1:57.35 | |||||||
Frida Grønkjær | 2005 | 37.04 | 2:34.39 | |||||||
7 | Esbjerg Mix 3 | 0 | 2:35.92 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.00 | |||||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 40.47 | 1:25.22 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 40.31 | 2:05.53 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 30.39 | 2:35.92 | |||||||
8 | Esbjerg Mix 4 | 0 | 2:38.87 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Maria Mathiesen | 2004 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 44.08 | 1:27.61 | |||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 37.01 | 2:04.62 | |||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 34.25 | 2:38.87 | |||||||
9 | Esv Greaties | 0 | 2:39.99 | |||||||
Elite Swim Vejle | 2:40.00 | |||||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 43.61 | 1:25.46 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 37.02 | 2:02.48 | |||||||
Rosa Emilie Hansen | 2005 | 37.51 | 2:39.99 | |||||||
10 | Esv Superbies | 0 | 2:43.64 | |||||||
Elite Swim Vejle | 2:30.00 | |||||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 45.40 | 45.40 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 40.12 | 1:25.52 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 36.32 | 2:01.84 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 41.80 | 2:43.64 | |||||||
11 | Thisted Mix 2 | 0 | 2:56.99 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:52.00 | |||||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 48.33 | 48.33 | |||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 47.69 | 1:36.02 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 36.56 | 2:12.58 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 44.41 | 2:56.99 | |||||||
- | Esbjerg Mix 6 | 0 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | |||||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | |||||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | |||||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | DNS | ||||||||
- | Esbjerg Mix 5 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
Isabell Rothgordt | 2005 | 47.04 | 47.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 24, 4X100m Medley Mix, Finaler |
Sponsor: Vestjysk Autodele |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esv Superiors | 0 | 4:17.96 | |||||||
Elite Swim Vejle | 4:20.00 | |||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 31.59 | 1:08.40 | 1:08.40 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 35.36 | 1:17.75 | 2:26.15 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.39 | 57.33 | 3:23.48 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 26.29 | 54.48 | 4:17.96 | ||||||
2 | Esbjerg Mix 1 | 0 | 4:32.55 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:50.00 | |||||||||
Kasandra Isager | 2000 | 36.74 | 1:15.75 | 1:15.75 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 34.22 | 1:13.98 | 2:29.73 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 27.74 | 1:00.83 | 3:30.56 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 28.91 | 1:01.99 | 4:32.55 | ||||||
3 | Esv Exceptionals | 0 | 4:33.97 | |||||||
Elite Swim Vejle | 4:30.00 | |||||||||
Louise Hvarre | 2001 | 35.38 | 1:14.77 | 1:14.77 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 32.88 | 1:12.35 | 2:27.12 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 27.86 | 1:00.58 | 3:27.70 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 30.68 | 1:06.27 | 4:33.97 | ||||||
4 | Esv Aces | 0 | 4:41.46 | |||||||
Elite Swim Vejle | 5:00.00 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 31.99 | 1:05.78 | 1:05.78 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 35.08 | 1:14.05 | 2:19.83 | ||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 34.60 | 1:16.58 | 3:36.41 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 31.17 | 1:05.05 | 4:41.46 | ||||||
5 | Esbjerg Mix 3 | 0 | 4:42.55 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 33.10 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 38.15 | 1:21.73 | 2:29.81 | ||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 30.51 | 1:06.31 | 3:36.12 | ||||||
Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 32.08 | 1:06.43 | 4:42.55 | ||||||
6 | Esbjerg Mix 2 | 0 | 4:46.46 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:55.00 | |||||||||
Julie Henriksen | 2000 | 37.74 | 1:16.36 | 1:16.36 | ||||||
Freja Winkler | 2001 | 38.24 | 1:23.30 | 2:39.66 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 31.27 | 1:07.85 | 3:47.51 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 28.33 | 58.95 | 4:46.46 | ||||||
7 | Ingen Ablutofobi | 1900 | 4:47.09 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:20.43 | |||||||||
Morten Baxter | 1996 | 31.46 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 43.17 | 1:32.97 | 2:36.75 | ||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 28.02 | 1:02.29 | 3:39.04 | ||||||
Liselotte Baxter | 1998 | 32.82 | 1:08.05 | 4:47.09 | ||||||
8 | Esbjerg Mix 4 | 0 | 4:48.37 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:05.00 | |||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 33.70 | 1:09.02 | 1:09.02 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 39.56 | 1:24.56 | 2:33.58 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 32.92 | 1:14.86 | 3:48.44 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 28.07 | 59.93 | 4:48.37 | ||||||
9 | Struer Mix | 2000 | 4:50.71 | |||||||
Struer Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 34.88 | 1:12.84 | 1:12.84 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 33.37 | 1:10.91 | 2:23.75 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 34.44 | 1:16.50 | 3:40.25 | ||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 33.03 | 1:10.46 | 4:50.71 | ||||||
10 | Delta Free 1 | 0 | 5:00.16 | |||||||
DeltaSwim | 4:45.00 | |||||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 36.89 | 1:16.43 | 1:16.43 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 37.75 | 1:21.03 | 2:37.46 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 35.38 | 1:18.90 | 3:56.36 | ||||||
Emil Steenhold | 2000 | 30.40 | 1:03.80 | 5:00.16 | ||||||
11 | Olympia Erritsø Mix Team | 1900 | 5:03.37 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:30.84 | |||||||||
Lau Lindquist | 1999 | 35.34 | 1:13.30 | 1:13.30 | ||||||
Mia Schou Brock | 2000 | 41.78 | 1:33.32 | 2:46.62 | ||||||
Nikolaj Borup | 1997 | 28.35 | 1:03.47 | 3:50.09 | ||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 34.16 | 1:13.28 | 5:03.37 | ||||||
12 | Esv Favourables | 0 | 5:03.64 | |||||||
Elite Swim Vejle | 5:00.00 | |||||||||
Magnus Funder | 2001 | 32.43 | 1:05.78 | 1:05.78 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 40.89 | 1:27.33 | 2:33.11 | ||||||
August Sparre Hangel | 2001 | 33.98 | 1:20.81 | 3:53.92 | ||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 32.60 | 1:09.72 | 5:03.64 | ||||||
13 | Esbjerg Mix 6 | 0 | 5:04.50 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:10.00 | |||||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 35.43 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 43.26 | 1:32.01 | 2:44.64 | ||||||
Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 35.52 | 1:17.66 | 4:02.30 | ||||||
Luis Velasquez | 2001 | 29.96 | 1:02.20 | 5:04.50 | ||||||
14 | Esbjerg Mix 5 | 0 | 5:06.48 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:07.00 | |||||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 39.48 | 1:20.89 | 1:20.89 | ||||||
Anders Eenberg | 2001 | 38.36 | 1:22.65 | 2:43.54 | ||||||
Parsa Hosini | 2001 | 34.51 | 1:15.16 | 3:58.70 | ||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 32.88 | 1:07.78 | 5:06.48 | ||||||
15 | Hsk Mix | 0 | 5:07.20 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 41.72 | 1:26.42 | 1:26.42 | ||||||
Christine Rasmussen | 2001 | 43.90 | 1:31.20 | 2:57.62 | ||||||
Benjamin Peruchon | 2001 | 32.05 | 1:10.18 | 4:07.80 | ||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 28.82 | 59.40 | 5:07.20 | ||||||
16 | Vejen Mix 1 | 0 | 5:13.77 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Emma Kjær Pedersen | 2001 | 40.49 | 1:23.88 | 1:23.88 | ||||||
Line Pedersen | 2003 | 44.02 | 1:34.05 | 2:57.93 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 33.87 | 1:15.92 | 4:13.85 | ||||||
Esben Jepsen | 1997 | 28.41 | 59.92 | 5:13.77 | ||||||
17 | Egifs Svømmeselskab Aps | 2000 | 6:07.04 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 40.80 | 1:22.17 | 1:22.17 | ||||||
Stine Hansen | 2003 | 55.86 | 1:58.97 | 3:21.14 | ||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 44.99 | 1:37.88 | 4:59.02 | ||||||
Lucas Arumugam | 2000 | 31.06 | 1:08.02 | 6:07.04 | ||||||
- | Egif Aquamen & Aquawomen | 2000 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 5:00.00 | |||||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | |||||||||
Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | |||||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | |||||||||
Kasper Høst Stenbæk | 2001 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 25, 10x50m Esbjerg Mix, Finaler |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Team Awesome | 0 | 4:57.62 | |||||||
Elite Swim Vejle | 5:15.00 | |||||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 34.10 | 1:04.44 | |||||||
Michelle Jatta | 2001 | 34.91 | 1:39.35 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 33.42 | 2:12.77 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.29 | 2:42.06 | |||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.06 | 3:08.12 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.91 | 3:38.03 | |||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.12 | 4:03.15 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.59 | 4:32.74 | |||||||
Jakob Juul | 2000 | 24.88 | 4:57.62 | |||||||
2 | Esbjerg Mix 1 | 0 | 5:08.99 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:15.00 | |||||||||
Kasandra Isager | 2000 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Oliver Christensen | 2000 | 38.79 | 1:06.90 | |||||||
Freja Winkler | 2001 | 37.39 | 1:44.29 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 34.34 | 2:18.63 | |||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 31.07 | 2:49.70 | |||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 28.90 | 3:18.60 | |||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 29.54 | 3:48.14 | |||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 26.38 | 4:14.52 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 28.88 | 4:43.40 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 25.59 | 5:08.99 | |||||||
3 | Esbjerg Mix 2 | 0 | 5:30.57 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:25.00 | |||||||||
Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 39.90 | 1:09.58 | |||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 40.42 | 1:50.00 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 37.23 | 2:27.23 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 35.93 | 3:03.16 | |||||||
Jakob Mose | 2000 | 30.77 | 3:33.93 | |||||||
Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 30.55 | 4:04.48 | |||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.46 | 4:32.94 | |||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 30.87 | 5:03.81 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.76 | 5:30.57 | |||||||
4 | Team Great | 0 | 5:36.36 | |||||||
Elite Swim Vejle | 5:30.00 | |||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 39.30 | 1:09.78 | |||||||
Louise Jensen | 2003 | 40.46 | 1:50.24 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 34.28 | 2:24.52 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 35.20 | 2:59.72 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 33.78 | 3:33.50 | |||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 32.17 | 4:05.67 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 29.71 | 4:35.38 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 30.78 | 5:06.16 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 30.20 | 5:36.36 | |||||||
5 | Esbjerg Mix 3 | 0 | 5:59.83 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:35.00 | |||||||||
Carina Bro | 2001 | 29.31 | 29.31 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 48.75 | 1:18.06 | |||||||
Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 43.90 | 2:01.96 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 37.77 | 2:39.73 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 41.10 | 3:20.83 | |||||||
Luis Velasquez | 2001 | 32.45 | 3:53.28 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 34.30 | 4:27.58 | |||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 29.92 | 4:57.50 | |||||||
Tenna Knigge | 2001 | 32.63 | 5:30.13 | |||||||
Parsa Hosini | 2001 | 29.70 | 5:59.83 | |||||||
6 | Vejen Mix 1 | 0 | 6:03.20 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Line Pedersen | 2003 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Magnus Rundstrøm | 2001 | 44.64 | 1:17.67 | |||||||
Anna Vestergaard | 2001 | 45.57 | 2:03.24 | |||||||
Esben Jepsen | 1997 | 35.11 | 2:38.35 | |||||||
Emma Kjær Pedersen | 2001 | 36.54 | 3:14.89 | |||||||
Nicklas Stølegaard | 2001 | 35.63 | 3:50.52 | |||||||
Katrine Christensen | 1996 | 34.69 | 4:25.21 | |||||||
Jonathan Bos | 1998 | 30.00 | 4:55.21 | |||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 34.65 | 5:29.86 | |||||||
Tobias Lyck Petersen | 2002 | 33.34 | 6:03.20 | |||||||
7 | Hsk Mix | 0 | 6:11.68 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Casper Petersen | 1999 | 50.51 | 1:24.77 | |||||||
Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 47.47 | 2:12.24 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 39.90 | 2:52.14 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 40.06 | 3:32.20 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 34.43 | 4:06.63 | |||||||
Kristina Liv Jensen | 2001 | 33.74 | 4:40.37 | |||||||
Jacob Petersen | 2000 | 30.44 | 5:10.81 | |||||||
Clara Mortensen | 2001 | 33.99 | 5:44.80 | |||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 26.88 | 6:11.68 | |||||||
8 | Det Mixede Hold Til Mix | 1900 | 6:15.77 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Lærke Wittenberg | 2001 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 39.73 | 1:16.15 | |||||||
Mia Schou Brock | 2000 | 42.44 | 1:58.59 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 47.95 | 2:46.54 | |||||||
Flora Rubenius | 2005 | 45.66 | 3:32.20 | |||||||
Nikolaj Borup | 1997 | 30.58 | 4:02.78 | |||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 35.70 | 4:38.48 | |||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 30.86 | 5:09.34 | |||||||
Louise Jensen | 2003 | 36.63 | 5:45.97 | |||||||
Lucas Arumugam | 2000 | 29.80 | 6:15.77 | |||||||
9 | Esbjerg Mix 4 | 0 | 6:37.34 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 6:10.00 | |||||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 56.32 | 1:26.38 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 45.32 | 2:11.70 | |||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 44.76 | 2:56.46 | |||||||
Isabell Rothgordt | 2005 | 46.27 | 3:42.73 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 34.81 | 4:17.54 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 34.68 | 4:52.22 | |||||||
Anton Pedersen | 2003 | 35.68 | 5:27.90 | |||||||
Josephine Nielsen | 2003 | 35.73 | 6:03.63 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 33.71 | 6:37.34 | |||||||
10 | Esbjerg Mix 5 | 0 | 7:00.40 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 6:15.00 | |||||||||
Maria Mathiesen | 2004 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 59.44 | 1:30.96 | |||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 46.29 | 2:17.25 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 44.64 | 3:01.89 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 43.77 | 3:45.66 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 41.95 | 4:27.61 | |||||||
Lizette Nikolajsen | 2003 | 34.54 | 5:02.15 | |||||||
Jonas Becker Skouboe | 2005 | 40.09 | 5:42.24 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 1:18.16 | 7:00.40 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 7:00.40 | ||||||||
- | Hurtigere End Kws Hold | 1900 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:45.00 | |||||||||
Liselotte Baxter | 1998 | |||||||||
Morten Baxter | 1996 | |||||||||
Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | |||||||||
Kasper Høst Stenbæk | 2001 | |||||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | |||||||||
Lærke Wittenberg | 2001 | |||||||||
Sandra Kristensen | 1999 | |||||||||
Oliver Sørensen | 1996 | |||||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | |||||||||
Lau Lindquist | 1999 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 581 | 27.03 | 58.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.60 | |||||||||
2 | Malthe Lindquist | 1996 | 472 | 28.67 | 1:02.19 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:03.15 | |||||||||
3 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 405 | 30.45 | 1:05.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
4 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 395 | 30.64 | 1:06.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.55 | |||||||||
5 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 390 | 30.64 | 1:06.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.35 | |||||||||
6 | Christian Koch | 1998 | 317 | 33.23 | 1:10.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.08 | |||||||||
7 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 284 | 33.27 | 1:13.67 | |||||
Durup IF | 1:18.73 | |||||||||
8 | Kasper Livbjerg | 1998 | 272 | 34.75 | 1:14.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
9 | Casper Petersen | 1999 | 146 | 42.00 | 1:31.85 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:50.79 | |||||||||
- | Jonathan Bos | 1998 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 1:20.37 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 538 | 28.11 | 59.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.70 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 516 | 27.86 | 1:00.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.32 | |||||||||
3 | Oliver Frøsig | 2000 | 421 | 30.30 | 1:04.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
4 | Jakob Mose | 2000 | 414 | 30.65 | 1:04.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
5 | Magnus Funder | 2001 | 386 | 32.09 | 1:06.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.19 | |||||||||
6 | Christian Juul Jensen | 2000 | 385 | 30.77 | 1:06.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
7 | Emil Kragh | 2001 | 367 | 31.79 | 1:07.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.03 | |||||||||
8 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 322 | 31.91 | 1:10.61 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.17 | |||||||||
9 | Luis Velasquez | 2001 | 301 | 33.87 | 1:12.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
10 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 296 | 32.43 | 1:12.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.15 | |||||||||
11 | Parsa Hosini | 2001 | 290 | 34.04 | 1:13.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.70 | |||||||||
12 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 284 | 33.50 | 1:13.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
13 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 268 | 35.20 | 1:15.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
14 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 260 | 34.86 | 1:15.84 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:19.82 | |||||||||
15 | Anders Eenberg | 2001 | 235 | 35.12 | 1:18.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.71 | |||||||||
16 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 227 | 36.80 | 1:19.34 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
17 | August Sparre Hangel | 2001 | 225 | 35.01 | 1:19.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.99 | |||||||||
18 | Emil Steenhold | 2000 | 203 | 37.36 | 1:22.31 | |||||
DeltaSwim | 1:36.59 | |||||||||
19 | Lucas Arumugam | 2000 | 144 | 41.63 | 1:32.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.98 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 316 | 33.98 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:17.32 | |||||||||
2 | Casper Brinch | 2002 | 270 | 33.98 | 1:14.88 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:16.65 | |||||||||
3 | Tobias Boström | 2002 | 261 | 35.33 | 1:15.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
4 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 248 | 36.05 | 1:17.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
5 | Emil Frydenholm | 2002 | 238 | 35.95 | 1:18.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
6 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 237 | 36.90 | 1:18.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.52 | |||||||||
7 | Alex Søndergaard | 2003 | 231 | 35.65 | 1:18.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 230 | 37.02 | 1:18.98 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.70 | |||||||||
9 | Asbjørn Guldager | 2002 | 228 | 36.35 | 1:19.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.20 | |||||||||
10 | Daniel Damsbo | 2003 | 215 | 37.32 | 1:20.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.74 | |||||||||
11 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 211 | 36.41 | 1:21.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.11 | |||||||||
12 | Jacob Christensen | 2002 | 187 | 39.12 | 1:24.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.24 | |||||||||
13 | Nicklas Bager | 2003 | 186 | 38.61 | 1:24.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.19 | |||||||||
14 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 182 | 39.94 | 1:25.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
15 | Tobias Svenningsen | 2003 | 159 | 39.98 | 1:29.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.76 | |||||||||
16 | Christian Johannesen | 2003 | 150 | 40.66 | 1:31.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.31 | |||||||||
17 | Andreas Kronborg | 2002 | 143 | 41.90 | 1:32.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.49 | |||||||||
18 | Christian Jørgensen | 2002 | 138 | 41.23 | 1:33.55 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:32.43 | |||||||||
19 | Benjamin Friis | 2002 | 134 | 41.58 | 1:34.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 203 | 36.41 | 1:22.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.50 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 182 | 37.97 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:27.04 | |||||||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 153 | 38.33 | 1:30.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.99 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 147 | 42.85 | 1:31.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.41 | |||||||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 102 | 44.06 | 1:43.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:44.08 | |||||||||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | 92 | 47.72 | 1:46.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:50.42 | |||||||||
- | Sebastian Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 496 | 31.65 | 1:08.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
2 | Louise Hvarre | 2001 | 435 | 34.04 | 1:12.06 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:13.43 | |||||||||
3 | Liselotte Baxter | 1998 | 366 | 35.80 | 1:16.31 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.99 | |||||||||
3 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 366 | 34.06 | 1:16.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.78 | |||||||||
5 | Sille Ibsen | 2001 | 355 | 35.49 | 1:17.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
6 | Julie Henriksen | 2000 | 351 | 34.46 | 1:17.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
7 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 316 | 36.26 | 1:20.13 | |||||
DeltaSwim | 1:23.48 | |||||||||
8 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 265 | 38.50 | 1:25.00 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:21.08 | |||||||||
9 | Tenna Knigge | 2001 | 252 | 37.72 | 1:26.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
10 | Christine Rasmussen | 2001 | 214 | 43.33 | 1:31.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Line Tinggaard | 2000 | 202 | 42.59 | 1:32.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.67 | |||||||||
12 | Mie Trothe | 1998 | 201 | 42.75 | 1:33.15 | |||||
DeltaSwim | 2:15.36 | |||||||||
13 | Maja Nielsen | 2001 | 194 | 43.76 | 1:34.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.37 | |||||||||
14 | Carina Bro | 2001 | 160 | 46.32 | 1:40.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.12 | |||||||||
15 | Anna Pedersen | 2001 | 134 | 48.41 | 1:46.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Harbo | 2001 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:31.90 | |||||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
- | Emma Lykke Holm | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 1:21.61 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 411 | 33.98 | 1:13.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
2 | Thilde Timmermand | 2002 | 409 | 34.27 | 1:13.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 373 | 35.11 | 1:15.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.82 | |||||||||
4 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 349 | 37.02 | 1:17.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.28 | |||||||||
5 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 345 | 36.25 | 1:17.80 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.16 | |||||||||
6 | Cecilie Davidsen | 2003 | 339 | 35.39 | 1:18.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.05 | |||||||||
7 | Alberte Kjølby | 2002 | 332 | 36.32 | 1:18.80 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:27.83 | |||||||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | 326 | 36.73 | 1:19.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.97 | |||||||||
9 | Camilla Kjær | 2003 | 303 | 38.40 | 1:21.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:40.73 | |||||||||
10 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 286 | 38.18 | 1:22.80 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
11 | Caroline Liboriussen | 2002 | 283 | 36.87 | 1:23.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
12 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 272 | 38.72 | 1:24.28 | |||||
DeltaSwim | 1:28.37 | |||||||||
13 | Ida Sund | 2002 | 265 | 37.75 | 1:24.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
14 | Marikka Andersen | 2002 | 256 | 39.34 | 1:25.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
15 | Natasja Muncrief | 2002 | 255 | 38.24 | 1:26.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.53 | |||||||||
16 | Signe Schwartz | 2002 | 245 | 40.35 | 1:27.18 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.64 | |||||||||
17 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 228 | 40.33 | 1:29.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.78 | |||||||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 219 | 42.71 | 1:30.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.07 | |||||||||
19 | Holly Lønne Turner | 2003 | 205 | 42.73 | 1:32.47 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:36.67 | |||||||||
20 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 196 | 42.92 | 1:33.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.75 | |||||||||
21 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 190 | 42.71 | 1:34.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.31 | |||||||||
22 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 179 | 44.28 | 1:36.76 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 174 | 44.33 | 1:37.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.92 | |||||||||
24 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 168 | 47.76 | 1:38.96 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:44.15 | |||||||||
25 | Maria Hall | 2003 | 161 | 45.99 | 1:40.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 149 | 47.64 | 1:42.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.28 | |||||||||
- | Camilla Falck | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Johanna Bülow | 2003 | DSQ | asynkro arm 80 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.79 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 331 | 37.36 | 1:18.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.90 | |||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 322 | 36.91 | 1:19.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.84 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 236 | 38.93 | 1:28.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
4 | Victoria Underbjerg | 2004 | 203 | 43.32 | 1:32.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.52 | |||||||||
5 | Isabel Karlskov | 2005 | 176 | 42.57 | 1:37.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.83 | |||||||||
6 | Kathrine Weide | 2004 | 174 | 46.83 | 1:37.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.69 | |||||||||
7 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 172 | 47.08 | 1:38.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.85 | |||||||||
8 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 145 | 48.34 | 1:43.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.78 | |||||||||
9 | Tilde Søe Bach | 2005 | 136 | 44.84 | 1:46.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.16 | |||||||||
10 | Emilie Moberg | 2005 | 130 | 48.60 | 1:47.55 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:46.69 | |||||||||
11 | Søs Freund | 2004 | 128 | 51.59 | 1:48.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.43 | |||||||||
12 | Flora Rubenius | 2005 | 127 | 47.34 | 1:48.59 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:56.57 | |||||||||
13 | Laura Frost Rainer | 2005 | 127 | 47.62 | 1:48.64 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:56.91 | |||||||||
14 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 125 | 49.98 | 1:49.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:47.66 | |||||||||
15 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 122 | 51.83 | 1:50.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:56.63 | |||||||||
16 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 117 | 47.74 | 1:51.40 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:50.66 | |||||||||
17 | Maria Mathiesen | 2004 | 116 | 50.24 | 1:51.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.12 | |||||||||
18 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 101 | 52.28 | 1:57.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:50.22 | |||||||||
- | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:50.60 | |||||||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | DSQ | asynkron ben v 85 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.12 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 156 | 49.46 | 1:41.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:47.16 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 89 | 58.50 | 2:01.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:02.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Slagter Erik Jensen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 485 | 32.97 | 1:07.55 | 1:41.65 | 2:14.97 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:25.32 | |||||||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | 341 | 33.61 | 1:10.93 | 1:51.19 | 2:31.75 | |||
DeltaSwim | 2:24.56 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Slagter Erik Jensen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 482 | 32.34 | 1:06.35 | 1:40.95 | 2:15.26 | |||
Struer Svømmeklub | 2:21.60 | |||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 468 | 32.31 | 1:06.03 | 1:41.24 | 2:16.64 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.56 | |||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 416 | 32.20 | 1:08.24 | 1:44.35 | 2:22.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:23.64 | |||||||||
4 | Oliver Christensen | 2000 | 410 | 32.86 | 1:08.93 | 1:46.63 | 2:22.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.22 | |||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 408 | 33.37 | 1:09.53 | 1:46.30 | 2:22.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.98 | |||||||||
6 | Jakob Grene | 2001 | 390 | 35.16 | 1:11.89 | 1:48.42 | 2:25.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.63 | |||||||||
7 | Mads Frydenholm | 2001 | 367 | 33.78 | 1:10.86 | 1:49.89 | 2:28.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.27 | |||||||||
8 | Oliver Mølby | 2001 | 361 | 35.81 | 1:14.11 | 1:52.01 | 2:29.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.58 | |||||||||
9 | Lukas Jeppesen | 2001 | 346 | 35.88 | 1:14.05 | 1:53.50 | 2:31.06 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:35.75 | |||||||||
10 | Jakob Mose | 2000 | 333 | 36.97 | 1:15.53 | 1:54.37 | 2:33.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
11 | Christian Juul Jensen | 2000 | 314 | 35.01 | 1:14.86 | 2:36.00 | 2:36.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.58 | |||||||||
12 | Magnus Rundstrøm | 2001 | 215 | 39.71 | 1:22.95 | 2:10.02 | 2:57.08 | |||
Vejen Svømmeklub | 3:00.65 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Slagter Erik Jensen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Blaaberg | 2002 | 341 | 35.82 | 1:14.69 | 1:54.15 | 2:31.81 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.67 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 319 | 37.17 | 1:16.77 | 1:56.51 | 2:35.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.79 | |||||||||
3 | Rasmus Petersen | 2002 | 294 | 36.92 | 1:17.24 | 1:59.17 | 2:39.55 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 269 | 37.26 | 1:19.62 | 2:02.26 | 2:44.37 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:42.94 | |||||||||
5 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 265 | 39.70 | 1:21.90 | 2:03.61 | 2:45.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:09.28 | |||||||||
6 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 243 | 39.64 | 1:22.83 | 2:06.46 | 2:49.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:57.53 | |||||||||
7 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 233 | 40.67 | 1:25.52 | 2:09.79 | 2:52.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:58.85 | |||||||||
8 | Christian Jørgensen | 2002 | 228 | 41.76 | 1:26.99 | 2:11.26 | 2:53.62 | |||
Struer Svømmeklub | 2:58.07 | |||||||||
9 | Sune Schaarup | 2003 | 196 | 44.41 | 1:30.96 | 2:18.14 | 3:02.46 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 161 | 46.43 | 1:35.98 | 2:26.41 | 3:14.89 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Esben Breum Lau | 2003 | 127 | 50.85 | 1:43.57 | 2:37.39 | 3:30.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:59.39 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Slagter Erik Jensen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 195 | 43.56 | 1:30.43 | 2:16.87 | 3:02.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Asger Mathiasen | 2004 | 195 | 40.93 | 1:27.49 | 2:15.87 | 3:02.97 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:00.77 | |||||||||
3 | Kristian Kjær | 2005 | 188 | 43.93 | 1:30.62 | 2:18.50 | 3:05.01 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:13.85 | |||||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | 161 | 45.85 | 1:35.60 | 2:26.37 | 3:14.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:41.43 | |||||||||
5 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 150 | 48.93 | 1:39.27 | 2:30.47 | 3:19.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:31.27 | |||||||||
6 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 134 | 48.85 | 1:41.68 | 2:35.63 | 3:27.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:47.40 | |||||||||
7 | Carl Clausen | 2005 | 109 | 50.82 | 1:48.31 | 2:47.69 | 3:41.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:05.19 | |||||||||
8 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 108 | 49.47 | 1:46.08 | 2:46.14 | 3:42.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:59.19 | |||||||||
- | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | DSQ | ej fortsat bev 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:35.19 | |||||||||
- | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | DSQ | ej fortsat bev 150 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:55.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 440 | 36.89 | 1:16.27 | 1:56.89 | 2:36.68 | |||
DeltaSwim | 2:45.39 | |||||||||
2 | Freja Larsen | 2001 | 402 | 38.08 | 1:18.68 | 2:00.49 | 2:41.42 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:43.62 | |||||||||
3 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 373 | 38.44 | 1:20.46 | 2:03.44 | 2:45.59 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:43.56 | |||||||||
4 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 356 | 39.28 | 1:21.43 | 2:05.04 | 2:48.21 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.42 | |||||||||
5 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 355 | 40.20 | 1:23.56 | 2:06.87 | 2:48.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.72 | |||||||||
6 | Nanna Sund | 2000 | 353 | 39.76 | 1:22.11 | 2:05.69 | 2:48.60 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.74 | |||||||||
7 | SIF Rubæk | 2001 | 346 | 39.28 | 1:22.68 | 2:06.86 | 2:49.71 | |||
DeltaSwim | 2:50.16 | |||||||||
8 | Clara Mortensen | 2001 | 286 | 40.35 | 1:25.16 | 2:13.29 | 3:00.95 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:51.92 | |||||||||
9 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 277 | 43.57 | 1:30.48 | 2:17.99 | 3:02.76 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:18.36 | |||||||||
- | Christina Berggren Munch | 2001 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 413 | 38.74 | 1:19.53 | 2:00.27 | 2:40.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.44 | |||||||||
2 | Maja Johansen | 2002 | 395 | 38.48 | 1:19.67 | 2:01.39 | 2:42.48 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:43.58 | |||||||||
3 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 390 | 39.88 | 1:21.38 | 2:03.14 | 2:43.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:10.14 | |||||||||
4 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 376 | 40.15 | 1:21.93 | 2:04.68 | 2:45.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.75 | |||||||||
5 | Kristine Hülsen | 2002 | 373 | 40.25 | 1:22.26 | 2:04.44 | 2:45.60 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:47.24 | |||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 355 | 39.45 | 1:22.43 | 2:06.03 | 2:48.28 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Støttrup | 2002 | 339 | 40.64 | 1:25.96 | 2:09.33 | 2:50.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:53.77 | |||||||||
8 | Caroline Liboriussen | 2002 | 333 | 41.47 | 1:25.30 | 2:10.03 | 2:51.97 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ella Christiansen | 2003 | 329 | 40.89 | 1:24.85 | 2:09.62 | 2:52.65 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:57.96 | |||||||||
10 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 322 | 41.01 | 1:25.20 | 2:10.15 | 2:53.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 319 | 40.35 | 1:23.98 | 2:09.65 | 2:54.49 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:58.87 | |||||||||
12 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 310 | 41.43 | 1:26.35 | 2:11.57 | 2:56.09 | |||
Struer Svømmeklub | 2:56.82 | |||||||||
13 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 292 | 43.28 | 1:28.61 | 2:14.60 | 2:59.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:18.33 | |||||||||
14 | Camilla S Mortensen | 2003 | 290 | 3:00.09 | 3:00.09 | |||||
Struer Svømmeklub | 3:05.61 | |||||||||
15 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 248 | 43.20 | 1:31.15 | 2:20.58 | 3:09.69 | |||
DeltaSwim | 3:15.85 | |||||||||
16 | Pipaluk Selbo | 2003 | 194 | 48.05 | 1:40.84 | 2:34.05 | 3:25.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 188 | 48.71 | 1:43.99 | 2:37.38 | 3:27.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:39.11 | |||||||||
18 | Stine Hansen | 2003 | 180 | 2:38.71 | 3:30.85 | 3:30.85 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:55.33 | |||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 343 | 39.07 | 1:21.61 | 2:06.56 | 2:50.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.75 | |||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 338 | 40.48 | 1:24.31 | 2:08.92 | 2:51.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:55.89 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 318 | 40.36 | 1:26.02 | 2:11.76 | 2:54.66 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:31.57 | |||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 316 | 40.27 | 1:24.17 | 2:09.85 | 2:54.90 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:52.05 | |||||||||
5 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 279 | 43.23 | 1:29.14 | 2:16.83 | 3:02.45 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:11.22 | |||||||||
6 | Michelle Mølby | 2004 | 256 | 45.15 | 1:33.95 | 2:23.21 | 3:07.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:18.49 | |||||||||
7 | Frida Grønkjær | 2005 | 211 | 2:30.14 | 3:20.02 | 3:20.02 | ||||
Thisted Svømmeklub | 3:31.92 | |||||||||
8 | Isabell Rothgordt | 2005 | 207 | 46.71 | 1:38.02 | 2:30.56 | 3:21.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:49.56 | |||||||||
9 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 202 | 47.90 | 1:40.76 | 2:34.11 | 3:23.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | 187 | 48.98 | 1:43.40 | 2:37.38 | 3:28.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:45.19 | |||||||||
11 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 166 | 50.98 | 1:46.27 | 2:42.68 | 3:36.63 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:01.49 | |||||||||
12 | Cecilie Linnet | 2005 | 148 | 52.72 | 1:50.79 | 2:48.67 | 3:45.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:04.19 | |||||||||
13 | Ida Kristensen | 2004 | 142 | 52.84 | 1:50.82 | 2:50.94 | 3:48.14 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:01.68 | |||||||||
- | Caroline Madsen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:42.73 | |||||||||
- | Rosa Emilie Hansen | 2005 | DSQ | ej fortsat bev 75 m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 143 | 53.89 | 1:51.42 | 2:51.12 | 3:47.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:19.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 30, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: ALT Pack |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 581 | 1:00.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.40 | |||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 536 | 1:02.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.18 | |||||||||
3 | Malthe Lindquist | 1996 | 467 | 1:05.27 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.66 | |||||||||
4 | Christian Koch | 1998 | 447 | 1:06.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.42 | |||||||||
5 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 441 | 1:06.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
6 | Kasper Livbjerg | 1998 | 422 | 1:07.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
7 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 419 | 1:07.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
8 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 381 | 1:09.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.62 | |||||||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | 327 | 1:13.46 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:17.52 | |||||||||
10 | Casper Petersen | 1999 | 181 | 1:29.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:27.65 | |||||||||
Løb 30, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: ALT Pack |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 508 | 1:03.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.69 | |||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 487 | 1:04.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.48 | |||||||||
3 | Benjamin Peruchon | 2001 | 429 | 1:07.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.56 | |||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 420 | 1:07.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.09 | |||||||||
5 | Magnus Funder | 2001 | 417 | 1:07.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.01 | |||||||||
6 | Jakob Grene | 2001 | 416 | 1:07.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
7 | Oliver Christensen | 2000 | 403 | 1:08.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.22 | |||||||||
8 | Oliver Frøsig | 2000 | 381 | 1:09.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
9 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 371 | 1:10.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.97 | |||||||||
10 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 370 | 1:10.51 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.07 | |||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 358 | 1:11.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
12 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 356 | 1:11.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.12 | |||||||||
13 | Mads Frydenholm | 2001 | 350 | 1:11.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
14 | Luis Velasquez | 2001 | 340 | 1:12.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
15 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 321 | 1:13.96 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:15.71 | |||||||||
16 | Martin Broch | 2001 | 314 | 1:14.48 | ||||||
DeltaSwim | 1:16.95 | |||||||||
17 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 295 | 1:16.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.15 | |||||||||
18 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 286 | 1:16.87 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
19 | August Sparre Hangel | 2001 | 278 | 1:17.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.49 | |||||||||
20 | Parsa Hosini | 2001 | 275 | 1:17.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
21 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 269 | 1:18.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:45.97 | |||||||||
22 | Jacob Petersen | 2000 | 227 | 1:22.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.65 | |||||||||
23 | Lucas Arumugam | 2000 | 210 | 1:25.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.57 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.61 | |||||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | DSQ | 1 hånd v vend 75 m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:36.03 | |||||||||
Løb 30, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: ALT Pack |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 357 | 1:11.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.13 | |||||||||
2 | Andreas Blaaberg | 2002 | 338 | 1:12.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.55 | |||||||||
3 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 326 | 1:13.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
4 | Casper Brinch | 2002 | 317 | 1:14.23 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:16.01 | |||||||||
5 | Emil Frydenholm | 2002 | 271 | 1:18.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
6 | Asbjørn Guldager | 2002 | 270 | 1:18.32 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.93 | |||||||||
7 | Mads Stamholt | 2003 | 268 | 1:18.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
8 | Tobias Boström | 2002 | 262 | 1:19.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
9 | Benjamin Friis | 2002 | 261 | 1:19.24 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.08 | |||||||||
10 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 251 | 1:20.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.40 | |||||||||
11 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 248 | 1:20.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Johannesen | 2003 | 245 | 1:20.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.20 | |||||||||
13 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 225 | 1:23.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.58 | |||||||||
14 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 225 | 1:23.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.74 | |||||||||
15 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 217 | 1:24.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.53 | |||||||||
16 | Christian Jørgensen | 2002 | 208 | 1:25.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
17 | Andreas Kronborg | 2002 | 206 | 1:25.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.93 | |||||||||
18 | Nicklas Bager | 2003 | 201 | 1:26.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.17 | |||||||||
19 | Tobias Svenningsen | 2003 | 196 | 1:27.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.50 | |||||||||
20 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 182 | 1:29.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.96 | |||||||||
21 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 178 | 1:29.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.07 | |||||||||
22 | Anton Pedersen | 2003 | 167 | 1:31.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:57.69 | |||||||||
23 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 166 | 1:32.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:37.75 | |||||||||
24 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 150 | 1:35.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mikkel Stilling | 2003 | 147 | 1:35.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:57.32 | |||||||||
26 | Esben Breum Lau | 2003 | 127 | 1:40.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.79 | |||||||||
27 | Rasmus Antonsen | 2002 | 111 | 1:45.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:48.86 | |||||||||
- | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
Løb 30, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: ALT Pack |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 284 | 1:17.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
2 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 227 | 1:22.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:27.65 | |||||||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 226 | 1:23.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | 171 | 1:31.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.88 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 149 | 1:35.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.07 | |||||||||
6 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 141 | 1:37.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.48 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 140 | 1:37.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.37 | |||||||||
8 | Frederik Kjølby | 2004 | 140 | 1:37.51 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:37.44 | |||||||||
9 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 138 | 1:37.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.05 | |||||||||
10 | Max Venborg Kromann | 2005 | 134 | 1:38.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:49.51 | |||||||||
11 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 121 | 1:42.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.56 | |||||||||
12 | Gustav Hoxer | 2005 | 110 | 1:45.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:48.02 | |||||||||
13 | Carl Clausen | 2005 | 109 | 1:45.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:57.26 | |||||||||
14 | Philip Vesterby | 2005 | 104 | 1:47.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:49.82 | |||||||||
15 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 100 | 1:48.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.37 | |||||||||
16 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 94 | 1:51.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.14 | |||||||||
17 | Alexander Drachmann | 2005 | 71 | 2:02.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.20 | |||||||||
18 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 60 | 2:08.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.19 | |||||||||
- | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | DSQ | ej korr afslut v 50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:37.25 | |||||||||
- | Oskar Foss | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.11 | |||||||||
- | Silas Kjølby Jacobsen | 2006 | DSQ | start i ryg v bryst | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 31, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 584 | 1:07.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.09 | |||||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | 526 | 1:10.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.19 | |||||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 470 | 1:12.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:13.24 | |||||||||
4 | Sille Ibsen | 2001 | 464 | 1:13.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.75 | |||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 451 | 1:13.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:15.78 | |||||||||
6 | Emma Jørgensen | 2001 | 432 | 1:14.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.97 | |||||||||
7 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 425 | 1:15.40 | ||||||
DeltaSwim | 1:16.00 | |||||||||
8 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 423 | 1:15.53 | ||||||
DeltaSwim | 1:20.20 | |||||||||
9 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 421 | 1:15.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.84 | |||||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 417 | 1:15.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.47 | |||||||||
11 | Petrine Stryhn | 1998 | 406 | 1:16.56 | ||||||
DeltaSwim | 1:19.63 | |||||||||
12 | Liselotte Baxter | 1998 | 389 | 1:17.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.67 | |||||||||
13 | Emma Lykke Holm | 2000 | 381 | 1:18.17 | ||||||
DeltaSwim | 1:21.46 | |||||||||
14 | Nanna Sund | 2000 | 379 | 1:18.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
15 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 370 | 1:18.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
16 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 360 | 1:19.70 | ||||||
DeltaSwim | 1:22.45 | |||||||||
17 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 353 | 1:20.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.26 | |||||||||
18 | Freja Winkler | 2001 | 350 | 1:20.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.54 | |||||||||
19 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 345 | 1:20.79 | ||||||
DeltaSwim | 1:25.51 | |||||||||
20 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 341 | 1:21.12 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:19.19 | |||||||||
21 | Sandra Kristensen | 1999 | 338 | 1:21.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.74 | |||||||||
22 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 334 | 1:21.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
23 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 331 | 1:21.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.83 | |||||||||
24 | Kasandra Isager | 2000 | 329 | 1:22.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.00 | |||||||||
25 | Klea Christensen | 2001 | 325 | 1:22.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:21.91 | |||||||||
26 | Janni S Hansen | 2001 | 310 | 1:23.76 | ||||||
DeltaSwim | 1:25.61 | |||||||||
27 | Clara Mortensen | 2001 | 293 | 1:25.34 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.76 | |||||||||
28 | Tenna Knigge | 2001 | 290 | 1:25.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
29 | Mia Schou Brock | 2000 | 280 | 1:26.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.19 | |||||||||
30 | Carina Bro | 2001 | 276 | 1:27.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.24 | |||||||||
31 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 262 | 1:28.52 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:29.87 | |||||||||
32 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 258 | 1:28.98 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:27.12 | |||||||||
33 | Maja Nielsen | 2001 | 258 | 1:28.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.75 | |||||||||
34 | Lærke Wittenberg | 2001 | 248 | 1:30.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.10 | |||||||||
35 | Katrine Christensen | 1996 | 246 | 1:30.42 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:34.82 | |||||||||
36 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 245 | 1:30.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.38 | |||||||||
37 | Mie Trothe | 1998 | 244 | 1:30.73 | ||||||
DeltaSwim | 1:32.22 | |||||||||
38 | Line Tinggaard | 2000 | 243 | 1:30.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.27 | |||||||||
39 | Anna Pedersen | 2001 | 192 | 1:38.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:44.05 | |||||||||
40 | Mathilde Bang Madsen | 2001 | 140 | 1:49.00 | ||||||
DeltaSwim | 1:48.82 | |||||||||
- | Christina Berggren Munch | 2001 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | 1:28.61 | |||||||||
- | Sofie Astrup | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:25.77 | |||||||||
Løb 31, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 455 | 1:13.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.97 | |||||||||
2 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 442 | 1:14.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
3 | Thilde Timmermand | 2002 | 395 | 1:17.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
4 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 383 | 1:18.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.55 | |||||||||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 383 | 1:18.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.27 | |||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 381 | 1:18.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | 353 | 1:20.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.45 | |||||||||
8 | Alberte Kjølby | 2002 | 341 | 1:21.09 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:24.82 | |||||||||
9 | Kristine Hülsen | 2002 | 333 | 1:21.75 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:24.12 | |||||||||
10 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 331 | 1:21.94 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:25.30 | |||||||||
11 | Natasja Muncrief | 2002 | 328 | 1:22.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.45 | |||||||||
12 | Cecilie Davidsen | 2003 | 328 | 1:22.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Marikka Andersen | 2002 | 327 | 1:22.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
14 | Ida Sund | 2002 | 321 | 1:22.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.72 | |||||||||
15 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 308 | 1:23.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:22.62 | |||||||||
16 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 307 | 1:23.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.45 | |||||||||
17 | Laura Damgaard | 2002 | 302 | 1:24.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:25.11 | |||||||||
18 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 298 | 1:24.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.17 | |||||||||
19 | Camilla Kjær | 2003 | 297 | 1:24.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
20 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 296 | 1:25.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
21 | Holly Lønne Turner | 2003 | 293 | 1:25.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:28.04 | |||||||||
22 | Therese Mardal | 2002 | 285 | 1:26.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.74 | |||||||||
23 | Signe Schwartz | 2002 | 277 | 1:26.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.48 | |||||||||
24 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 274 | 1:27.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.53 | |||||||||
25 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 272 | 1:27.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.79 | |||||||||
26 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 266 | 1:28.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.70 | |||||||||
27 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 248 | 1:30.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.50 | |||||||||
28 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 243 | 1:30.85 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.66 | |||||||||
29 | Hildur Helgadottir | 2002 | 241 | 1:31.02 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:33.17 | |||||||||
30 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 240 | 1:31.13 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:33.40 | |||||||||
30 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 240 | 1:31.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.09 | |||||||||
32 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 235 | 1:31.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | 1:37.27 | |||||||||
33 | Louise Jensen | 2003 | 227 | 1:32.85 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Selma Rubenius | 2002 | 223 | 1:33.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:43.12 | |||||||||
35 | Marie Jæger | 2003 | 219 | 1:34.02 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:39.39 | |||||||||
36 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 218 | 1:34.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:32.11 | |||||||||
37 | Maria Hall | 2003 | 214 | 1:34.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
38 | Sofie Sjøgren | 2002 | 210 | 1:35.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
39 | Emma Thinggaard | 2002 | 208 | 1:35.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:38.24 | |||||||||
40 | Ida Marie Hansen | 2003 | 194 | 1:37.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:41.85 | |||||||||
41 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 185 | 1:39.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.61 | |||||||||
42 | Amalie Antonsen | 2003 | 182 | 1:40.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.89 | |||||||||
43 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 171 | 1:42.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:45.67 | |||||||||
44 | Stine Hansen | 2003 | 144 | 1:48.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:48.75 | |||||||||
- | Camilla Falck | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.75 | |||||||||
- | Iben Sønnichsen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 1:37.06 | |||||||||
- | Lizette Nikolajsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.47 | |||||||||
Løb 31, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 361 | 1:19.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.85 | |||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 361 | 1:19.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.72 | |||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 319 | 1:22.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:24.12 | |||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 317 | 1:23.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.23 | |||||||||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | 269 | 1:27.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.77 | |||||||||
6 | Michelle Mølby | 2004 | 264 | 1:28.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.08 | |||||||||
7 | Søs Freund | 2004 | 259 | 1:28.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.20 | |||||||||
8 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 250 | 1:29.89 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:33.94 | |||||||||
9 | Kathrine Weide | 2004 | 250 | 1:29.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.29 | |||||||||
10 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 248 | 1:30.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.83 | |||||||||
11 | Isabel Karlskov | 2005 | 224 | 1:33.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:35.88 | |||||||||
12 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 224 | 1:33.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.69 | |||||||||
13 | Ida Hovmark | 2005 | 220 | 1:33.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:39.21 | |||||||||
14 | Maria Mathiesen | 2004 | 207 | 1:35.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.20 | |||||||||
15 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 207 | 1:35.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:38.04 | |||||||||
16 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 207 | 1:35.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:40.09 | |||||||||
17 | Laura Frost Rainer | 2005 | 202 | 1:36.59 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:40.33 | |||||||||
18 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 198 | 1:37.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.54 | |||||||||
19 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 195 | 1:37.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.06 | |||||||||
20 | Emma Phaff Steen | 2005 | 195 | 1:37.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:43.54 | |||||||||
21 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 183 | 1:39.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:43.69 | |||||||||
22 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 181 | 1:40.06 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:44.94 | |||||||||
23 | Isabell Rothgordt | 2005 | 181 | 1:40.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.95 | |||||||||
24 | Rose Pernille Simon | 2004 | 177 | 1:40.85 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:43.96 | |||||||||
25 | Tilde Søe Bach | 2005 | 174 | 1:41.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:42.18 | |||||||||
26 | Emma Oleander | 2004 | 170 | 1:42.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:54.30 | |||||||||
27 | Emilie Moberg | 2005 | 167 | 1:42.90 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:44.23 | |||||||||
28 | Marie Jensen | 2005 | 158 | 1:44.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.34 | |||||||||
29 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 155 | 1:45.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.89 | |||||||||
30 | Caroline Madsen | 2004 | 152 | 1:46.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:48.05 | |||||||||
31 | Ida Jacobsen | 2005 | 151 | 1:46.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.19 | |||||||||
32 | Katrine Anthonsen | 2005 | 143 | 1:48.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:45.02 | |||||||||
33 | Cecilie Linnet | 2005 | 141 | 1:48.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:54.24 | |||||||||
34 | Ida Jul Christensen | 2004 | 112 | 1:57.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:53.24 | |||||||||
Løb 31, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 178 | 1:40.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:02.09 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 173 | 1:41.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:51.85 | |||||||||
3 | Karoline Anthonsen | 2006 | 172 | 1:41.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:51.42 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 162 | 1:43.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.98 | |||||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 158 | 1:44.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.29 | |||||||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 157 | 1:45.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Spar Nord Bank Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Koch | 1998 | 451 | 34.06 | 1:12.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.61 | |||||||||
2 | Morten Baxter | 1996 | 332 | 38.48 | 1:20.28 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.89 | |||||||||
3 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 329 | 37.80 | 1:20.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 326 | 38.46 | 1:20.74 | |||||
Durup IF | 1:24.15 | |||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Spar Nord Bank Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 467 | 34.10 | 1:11.64 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 455 | 34.68 | 1:12.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.54 | |||||||||
3 | Emil Kragh | 2001 | 444 | 35.22 | 1:12.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.08 | |||||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 410 | 35.72 | 1:14.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | 332 | 37.93 | 1:20.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
6 | Oliver Mølby | 2001 | 327 | 38.49 | 1:20.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 326 | 37.79 | 1:20.75 | |||||
DeltaSwim | 1:23.13 | |||||||||
8 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 320 | 39.12 | 1:21.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
9 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 312 | 38.82 | 1:21.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.67 | |||||||||
10 | Magnus Rundstrøm | 2001 | 292 | 40.14 | 1:23.76 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:25.66 | |||||||||
11 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 290 | 39.28 | 1:24.01 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.00 | |||||||||
12 | Emil Steenhold | 2000 | 262 | 41.19 | 1:26.82 | |||||
DeltaSwim | 1:32.64 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
- | Mathias Teuchler | 2000 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Jacob Petersen | 2000 | DSQ | 1 hånd i ven 75 m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.37 | |||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Spar Nord Bank Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 342 | 37.62 | 1:19.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
2 | Jacob Christensen | 2002 | 312 | 38.94 | 1:21.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.00 | |||||||||
3 | Anton Leth | 2002 | 303 | 38.94 | 1:22.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.43 | |||||||||
4 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 278 | 40.49 | 1:25.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.29 | |||||||||
5 | Casper Brinch | 2002 | 251 | 42.55 | 1:28.13 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:30.08 | |||||||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | 239 | 42.07 | 1:29.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
7 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 235 | 44.07 | 1:30.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
8 | Daniel Damsbo | 2003 | 234 | 42.96 | 1:30.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.99 | |||||||||
9 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 226 | 43.42 | 1:31.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.94 | |||||||||
10 | Tobias Svenningsen | 2003 | 215 | 45.19 | 1:32.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.83 | |||||||||
11 | Sune Schaarup | 2003 | 213 | 45.14 | 1:33.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.98 | |||||||||
12 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 212 | 42.89 | 1:33.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.83 | |||||||||
13 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 155 | 48.31 | 1:43.48 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:52.26 | |||||||||
14 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 153 | 49.11 | 1:43.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:52.15 | |||||||||
15 | Rasmus Antonsen | 2002 | 133 | 51.12 | 1:48.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:50.10 | |||||||||
- | Esben Breum Lau | 2003 | DSQ | asynkro arm 1.armtag | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.45 | |||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Spar Nord Bank Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 259 | 41.89 | 1:27.24 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:35.10 | |||||||||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | 219 | 41.85 | 1:32.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.64 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 213 | 44.31 | 1:33.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.48 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 153 | 50.53 | 1:43.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.87 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 151 | 50.04 | 1:44.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:54.95 | |||||||||
6 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 150 | 48.71 | 1:44.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 137 | 51.37 | 1:47.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.60 | |||||||||
8 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 137 | 50.99 | 1:47.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:49.75 | |||||||||
9 | Asger Mathiasen | 2004 | 136 | 50.00 | 1:47.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.11 | |||||||||
10 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 120 | 52.95 | 1:52.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.14 | |||||||||
11 | Philip Vesterby | 2005 | 111 | 54.63 | 1:55.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:54.27 | |||||||||
12 | Gustav Hansen | 2004 | 96 | 56.48 | 2:01.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | 2:11.63 | |||||||||
13 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 83 | 56.24 | 2:07.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.34 | |||||||||
14 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 79 | 1:00.79 | 2:09.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.99 | |||||||||
15 | Silas Kjølby Jacobsen | 2006 | 73 | 1:03.53 | 2:12.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.19 | |||||||||
16 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 52 | 1:09.67 | 2:28.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.19 | |||||||||
17 | Alexander Drachmann | 2005 | 49 | 1:14.17 | 2:31.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.19 | |||||||||
- | Carl Clausen | 2005 | DSQ | 1 hånd i v 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.19 | |||||||||
- | Frederik Kjølby | 2004 | DSQ | 1 hånd i ven 50 m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:59.54 | |||||||||
- | Oskar Foss | 2006 | DSQ | crawlarmtag i start | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.19 | |||||||||
- | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | DSQ | asynk arm v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sille Ibsen | 2001 | 491 | 37.33 | 1:19.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.13 | |||||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | 467 | 38.34 | 1:20.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.77 | |||||||||
3 | Freja Winkler | 2001 | 448 | 38.65 | 1:21.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.93 | |||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 447 | 38.71 | 1:21.52 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:21.70 | |||||||||
5 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 444 | 38.72 | 1:21.73 | |||||
DeltaSwim | 1:23.29 | |||||||||
6 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 441 | 39.73 | 1:21.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.16 | |||||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 432 | 39.39 | 1:22.44 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:20.95 | |||||||||
8 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 389 | 39.97 | 1:25.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
9 | Christine Rasmussen | 2001 | 366 | 42.14 | 1:27.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.12 | |||||||||
10 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 358 | 41.74 | 1:27.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.81 | |||||||||
11 | Emma Jørgensen | 2001 | 348 | 41.53 | 1:28.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.94 | |||||||||
12 | Klea Christensen | 2001 | 339 | 43.00 | 1:29.41 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:28.67 | |||||||||
13 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 338 | 42.78 | 1:29.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
14 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 285 | 44.92 | 1:34.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:35.27 | |||||||||
15 | Mia Schou Brock | 2000 | 278 | 43.52 | 1:35.53 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:36.45 | |||||||||
16 | Sofie Astrup | 2001 | 268 | 46.38 | 1:36.69 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:36.33 | |||||||||
17 | Tenna Knigge | 2001 | 217 | 48.77 | 1:43.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.35 | |||||||||
18 | Anna Pedersen | 2001 | 194 | 51.31 | 1:47.66 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:50.18 | |||||||||
19 | Mathilde Bang Madsen | 2001 | 125 | 57.32 | 2:04.46 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 463 | 38.35 | 1:20.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.43 | |||||||||
2 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 412 | 40.59 | 1:23.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.62 | |||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 400 | 40.94 | 1:24.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.83 | |||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 386 | 40.56 | 1:25.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 382 | 40.90 | 1:25.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.40 | |||||||||
6 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 371 | 41.60 | 1:26.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.98 | |||||||||
7 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 363 | 41.51 | 1:27.40 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.73 | |||||||||
8 | Clara Støttrup | 2002 | 350 | 42.71 | 1:28.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.24 | |||||||||
9 | Ella Christiansen | 2003 | 350 | 42.20 | 1:28.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:35.24 | |||||||||
10 | Anna Bull Kramer | 2003 | 349 | 41.87 | 1:28.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.66 | |||||||||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | 331 | 43.15 | 1:30.13 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:29.86 | |||||||||
12 | Cecilie Christensen | 2002 | 330 | 42.19 | 1:30.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.08 | |||||||||
13 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 326 | 42.96 | 1:30.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.96 | |||||||||
14 | Marikka Andersen | 2002 | 322 | 43.08 | 1:30.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.57 | |||||||||
15 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 312 | 43.73 | 1:31.88 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:35.23 | |||||||||
16 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 297 | 44.87 | 1:33.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:38.66 | |||||||||
17 | Camilla S Mortensen | 2003 | 296 | 44.83 | 1:33.55 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
17 | Laura Damgaard | 2002 | 296 | 44.79 | 1:33.55 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:35.67 | |||||||||
19 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 294 | 44.72 | 1:33.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.75 | |||||||||
20 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 292 | 44.89 | 1:33.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.76 | |||||||||
21 | Cecilie Davidsen | 2003 | 250 | 48.75 | 1:38.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 248 | 47.19 | 1:39.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.66 | |||||||||
23 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 245 | 47.52 | 1:39.58 | |||||
DeltaSwim | 1:43.85 | |||||||||
24 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 236 | 48.77 | 1:40.88 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:44.48 | |||||||||
25 | Sofie Sjøgren | 2002 | 230 | 49.47 | 1:41.76 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Ida Marie Hansen | 2003 | 228 | 49.00 | 1:42.05 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:44.10 | |||||||||
27 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 227 | 47.77 | 1:42.15 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:40.47 | |||||||||
28 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 215 | 48.39 | 1:43.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.22 | |||||||||
29 | Emma Karlsson | 2003 | 210 | 49.53 | 1:44.86 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:50.36 | |||||||||
30 | Pipaluk Selbo | 2003 | 205 | 51.21 | 1:45.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:52.46 | |||||||||
31 | Maria Hall | 2003 | 204 | 50.11 | 1:45.79 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:48.07 | |||||||||
32 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 201 | 50.15 | 1:46.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:57.18 | |||||||||
33 | Amalie Antonsen | 2003 | 197 | 49.81 | 1:47.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:48.47 | |||||||||
34 | Marie Jæger | 2003 | 197 | 51.94 | 1:47.14 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 2:06.09 | |||||||||
35 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 193 | 51.59 | 1:47.80 | |||||
Vejen Svømmeklub | 2:02.93 | |||||||||
36 | Stine Hansen | 2003 | 130 | 58.84 | 2:02.83 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:59.78 | |||||||||
- | Camilla Falck | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:44.07 | |||||||||
- | Caroline Liboriussen | 2002 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Nyvang Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:56.67 | |||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 342 | 41.92 | 1:29.15 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.77 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 293 | 44.40 | 1:33.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.38 | |||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 268 | 45.40 | 1:36.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.15 | |||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 259 | 47.41 | 1:37.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.95 | |||||||||
5 | Søs Freund | 2004 | 255 | 47.30 | 1:38.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.74 | |||||||||
6 | Rose Pernille Simon | 2004 | 233 | 48.33 | 1:41.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:46.42 | |||||||||
7 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 232 | 50.20 | 1:41.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.06 | |||||||||
8 | Ida Hovmark | 2005 | 231 | 49.72 | 1:41.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:45.24 | |||||||||
9 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 228 | 48.59 | 1:42.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:42.43 | |||||||||
10 | Victoria Underbjerg | 2004 | 226 | 49.42 | 1:42.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.61 | |||||||||
11 | Michelle Mølby | 2004 | 223 | 48.29 | 1:42.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.71 | |||||||||
12 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 222 | 48.47 | 1:42.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:46.01 | |||||||||
13 | Flora Rubenius | 2005 | 218 | 51.29 | 1:43.47 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:47.52 | |||||||||
14 | Emma Phaff Steen | 2005 | 205 | 51.41 | 1:45.65 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:45.83 | |||||||||
15 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 196 | 50.62 | 1:47.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.77 | |||||||||
16 | Luna Holm Møller | 2004 | 186 | 52.36 | 1:49.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:08.65 | |||||||||
17 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 184 | 51.96 | 1:49.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:49.46 | |||||||||
18 | Maria Mathiesen | 2004 | 182 | 52.81 | 1:49.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.19 | |||||||||
19 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 164 | 53.50 | 1:53.76 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:51.91 | |||||||||
20 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 156 | 54.83 | 1:55.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.58 | |||||||||
21 | Marie Jensen | 2005 | 155 | 55.68 | 1:55.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.29 | |||||||||
22 | Katrine Anthonsen | 2005 | 154 | 54.12 | 1:56.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:50.63 | |||||||||
23 | Cecilie Linnet | 2005 | 122 | 59.14 | 2:05.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.74 | |||||||||
24 | Ida Kristensen | 2004 | 120 | 59.50 | 2:06.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 2:18.64 | |||||||||
- | Kathrine Weide | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.35 | |||||||||
- | Silke Bruun Svensen | 2005 | DSQ | 1 hånd v ven 75m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:55.42 | |||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 171 | 53.86 | 1:52.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:10.62 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 163 | 55.64 | 1:54.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:00.88 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 151 | 57.14 | 1:57.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.19 | |||||||||
4 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 149 | 56.50 | 1:57.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.07 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 104 | 1:01.99 | 2:12.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 524 | 27.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.80 | |||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 393 | 30.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
3 | Søren Bisgaard | 1998 | 377 | 30.75 | ||||||
DeltaSwim | 29.96 | |||||||||
4 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 369 | 30.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
5 | Kasper Livbjerg | 1998 | 322 | 32.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.15 | |||||||||
6 | Lau Lindquist | 1999 | 260 | 34.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.71 | |||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 416 | 29.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | 30.53 | |||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 403 | 30.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.13 | |||||||||
3 | Benjamin Peruchon | 2001 | 381 | 30.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 373 | 30.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 371 | 30.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | 365 | 31.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.21 | |||||||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 334 | 32.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
8 | Mads Frydenholm | 2001 | 330 | 32.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | 320 | 32.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
10 | Oliver Frøsig | 2000 | 300 | 33.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
11 | Lukas Jeppesen | 2001 | 292 | 33.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.54 | |||||||||
12 | Jakob Mose | 2000 | 291 | 33.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.83 | |||||||||
13 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 288 | 33.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.38 | |||||||||
14 | Oliver Mølby | 2001 | 283 | 33.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
15 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 281 | 33.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.08 | |||||||||
16 | Emil Kragh | 2001 | 266 | 34.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Luis Velasquez | 2001 | 265 | 34.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
18 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 232 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.28 | |||||||||
19 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 228 | 36.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
20 | Anders Eenberg | 2001 | 223 | 36.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
21 | Lucas Grinderslev | 2001 | 197 | 38.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.59 | |||||||||
22 | Jacob Petersen | 2000 | 184 | 39.05 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.33 | |||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 309 | 32.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 293 | 33.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
2 | Rasmus Petersen | 2002 | 293 | 33.42 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.97 | |||||||||
4 | Emil Frydenholm | 2002 | 234 | 36.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
5 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 209 | 37.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.61 | |||||||||
6 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 205 | 37.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.54 | |||||||||
7 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 201 | 37.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.00 | |||||||||
8 | Jacob Christensen | 2002 | 200 | 37.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 199 | 38.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.38 | |||||||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | 186 | 38.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | 40.14 | |||||||||
11 | Anton Leth | 2002 | 176 | 39.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.17 | |||||||||
12 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 139 | 42.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.48 | |||||||||
13 | Mikkel Stilling | 2003 | 133 | 43.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.67 | |||||||||
14 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 132 | 43.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.85 | |||||||||
15 | Anton Pedersen | 2003 | 116 | 45.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.81 | |||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 219 | 36.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 214 | 37.14 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.77 | |||||||||
3 | Theis Dalgaard | 2004 | 168 | 40.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 152 | 41.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.66 | |||||||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | 147 | 42.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.86 | |||||||||
6 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 123 | 44.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.19 | |||||||||
7 | Gustav Hoxer | 2005 | 109 | 46.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 47.93 | |||||||||
8 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 108 | 46.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | 104 | 47.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.62 | |||||||||
10 | Frederik Kjølby | 2004 | 81 | 51.27 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 47.11 | |||||||||
11 | Alexander Drachmann | 2005 | 79 | 51.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.76 | |||||||||
12 | Silas Kjølby Jacobsen | 2006 | 74 | 52.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.17 | |||||||||
13 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 68 | 54.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.48 | |||||||||
- | Oskar Foss | 2006 | DSQ | mavelig v25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Martinsen Revisionspartne |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 586 | 30.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.51 | |||||||||
2 | Giulia Negrini | 1992 | 527 | 31.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 513 | 32.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.43 | |||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 449 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 33.82 | |||||||||
5 | Kasandra Isager | 2000 | 416 | 34.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
6 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 398 | 34.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
7 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 359 | 36.10 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.23 | |||||||||
8 | Freja Larsen | 2001 | 349 | 36.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.14 | |||||||||
9 | Julie Henriksen | 2000 | 341 | 36.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
10 | SIF Rubæk | 2001 | 338 | 36.82 | ||||||
DeltaSwim | 36.11 | |||||||||
11 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 330 | 37.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
12 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 328 | 37.22 | ||||||
DeltaSwim | 39.16 | |||||||||
13 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 314 | 37.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.66 | |||||||||
14 | Janni S Hansen | 2001 | 308 | 38.01 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
15 | Nanna Sund | 2000 | 305 | 38.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
16 | Christina Berggren Munch | 2001 | 300 | 38.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
17 | Clara Mortensen | 2001 | 268 | 39.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.94 | |||||||||
18 | Pernille Harbo | 2001 | 267 | 39.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
19 | Klea Christensen | 2001 | 265 | 39.95 | ||||||
Struer Svømmeklub | 40.24 | |||||||||
20 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 262 | 40.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.19 | |||||||||
21 | Lærke Wittenberg | 2001 | 254 | 40.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.63 | |||||||||
22 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 253 | 40.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.04 | |||||||||
23 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 237 | 41.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.65 | |||||||||
24 | Sofie Astrup | 2001 | 210 | 43.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | 43.04 | |||||||||
25 | Anna Pedersen | 2001 | 160 | 47.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | 50.41 | |||||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
- | Kristina Liv Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Martinsen Revisionspartne |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 398 | 34.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 393 | 35.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.74 | |||||||||
3 | Natasja Muncrief | 2002 | 375 | 35.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.38 | |||||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 372 | 35.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.36 | |||||||||
5 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 370 | 35.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Maja Johansen | 2002 | 363 | 35.96 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.36 | |||||||||
7 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 355 | 36.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 349 | 36.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
9 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 344 | 36.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
10 | Louise Jensen | 2003 | 328 | 37.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.98 | |||||||||
11 | Cecilie Christensen | 2002 | 314 | 37.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
12 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 307 | 38.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.66 | |||||||||
13 | Ida Sund | 2002 | 295 | 38.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
14 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 289 | 38.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.45 | |||||||||
15 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 283 | 39.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.04 | |||||||||
16 | Laura Damgaard | 2002 | 275 | 39.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 39.27 | |||||||||
17 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 271 | 39.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.99 | |||||||||
18 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 259 | 40.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.67 | |||||||||
19 | Signe Schwartz | 2002 | 250 | 40.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.71 | |||||||||
20 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 245 | 40.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.58 | |||||||||
21 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 236 | 41.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 228 | 41.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 225 | 42.17 | ||||||
DeltaSwim | 41.58 | |||||||||
24 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 213 | 42.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.33 | |||||||||
25 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 213 | 42.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.67 | |||||||||
26 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 209 | 43.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.96 | |||||||||
27 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 207 | 43.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.18 | |||||||||
28 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 197 | 44.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
29 | Hildur Helgadottir | 2002 | 196 | 44.14 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 44.38 | |||||||||
30 | Sofie Sjøgren | 2002 | 196 | 44.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Emma Thinggaard | 2002 | 190 | 44.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.98 | |||||||||
32 | Iben Sønnichsen | 2002 | 188 | 44.78 | ||||||
DeltaSwim | 46.11 | |||||||||
33 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 173 | 46.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | 47.98 | |||||||||
34 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 173 | 46.06 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
35 | Marie Jæger | 2003 | 159 | 47.34 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 50.24 | |||||||||
36 | Ida Marie Hansen | 2003 | 141 | 49.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 52.09 | |||||||||
- | Camilla S Mortensen | 2003 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Struer Svømmeklub | 40.29 | |||||||||
- | Emma Karlsson | 2003 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Martinsen Revisionspartne |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 330 | 37.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.79 | |||||||||
2 | Mia Hvarre | 2004 | 297 | 38.44 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.91 | |||||||||
3 | Caroline Madsen | 2004 | 206 | 43.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.35 | |||||||||
4 | Frida Grønkjær | 2005 | 205 | 43.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.04 | |||||||||
5 | Isabel Karlskov | 2005 | 204 | 43.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.00 | |||||||||
6 | Emilie Moberg | 2005 | 201 | 43.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.62 | |||||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | 188 | 44.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 45.97 | |||||||||
8 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 188 | 44.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.83 | |||||||||
9 | Ida Jacobsen | 2005 | 183 | 45.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.43 | |||||||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 180 | 45.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.29 | |||||||||
11 | Emma Oleander | 2004 | 173 | 46.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
12 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 156 | 47.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.35 | |||||||||
13 | Katrine Anthonsen | 2005 | 144 | 48.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.61 | |||||||||
14 | Marie Jensen | 2005 | 123 | 51.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.18 | |||||||||
15 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 113 | 52.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.00 | |||||||||
16 | Luna Holm Møller | 2004 | 109 | 53.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 49.66 | |||||||||
- | Isabell Rothgordt | 2005 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.88 | |||||||||
- | Rosa Emilie Hansen | 2005 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.48 | |||||||||
- | Sophia Keren-Klaris | 2004 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.66 | |||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Martinsen Revisionspartne |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 166 | 46.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.23 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 156 | 47.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.19 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 156 | 47.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 146 | 48.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Sponsor: Fiber Visions |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esv Goodies | 0 | Elite Swim Vejle | 2:01.27 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 28.84 | 58.76 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.05 | 1:29.81 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.46 | 2:01.27 | |||||||
2 | Esbjerg Mix 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:02.35 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 32.06 | 1:02.24 | |||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.67 | 1:30.91 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 31.44 | 2:02.35 | |||||||
3 | Hsk Mix | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:05.99 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 33.52 | 1:05.18 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 31.29 | 1:36.47 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 29.52 | 2:05.99 | |||||||
4 | Esv Besties | 0 | Elite Swim Vejle | 2:09.44 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 30.66 | 1:00.77 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 33.76 | 1:34.53 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 34.91 | 2:09.44 | |||||||
5 | Esbjerg Mix 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:10.05 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 34.39 | 1:04.86 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 31.45 | 1:36.31 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 33.74 | 2:10.05 | |||||||
6 | Esbjerg Mix 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:12.52 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 34.39 | 1:04.69 | |||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 32.20 | 1:36.89 | |||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 35.63 | 2:12.52 | |||||||
7 | Esbjerg Mix 4 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:17.05 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 35.57 | 1:07.27 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 33.28 | 1:40.55 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 36.50 | 2:17.05 | |||||||
8 | Thisted Mix 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:19.59 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Frida Grønkjær | 2005 | 37.53 | 1:08.85 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 32.45 | 1:41.30 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 38.29 | 2:19.59 | |||||||
9 | Esv Superbies | 0 | Elite Swim Vejle | 2:19.76 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 31.08 | 1:03.13 | |||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 39.45 | 1:42.58 | |||||||
Isabel Karlskov | 2005 | 37.18 | 2:19.76 | |||||||
10 | Esv Greaties | 0 | Elite Swim Vejle | 2:22.97 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 34.92 | 1:09.05 | |||||||
Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 36.79 | 1:45.84 | |||||||
Rosa Emilie Hansen | 2005 | 37.13 | 2:22.97 | |||||||
11 | Thisted Mix 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:31.63 | ||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 41.12 | 1:14.14 | |||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | 32.89 | 1:47.03 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 44.60 | 2:31.63 | |||||||
12 | Esbjerg Mix 5 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:35.97 | ||||||
Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 41.75 | 1:22.46 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 37.71 | 2:00.17 | |||||||
Maria Mathiesen | 2004 | 35.80 | 2:35.97 | |||||||
13 | Esbjerg Mix 6 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:41.63 | ||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 40.90 | 1:19.02 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 40.99 | 2:00.01 | |||||||
Cecilie Linnet | 2005 | 41.62 | 2:41.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 37, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esv Exceptionals | 0 | Elite Swim Vejle | 3:47.54 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 26.29 | 54.27 | 54.27 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 25.77 | 54.13 | 1:48.40 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 27.72 | 59.65 | 2:48.05 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 28.14 | 59.49 | 3:47.54 | ||||||
2 | Esbjerg Masters | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:50.60 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 28.36 | 58.91 | 58.91 | ||||||
Giulia Negrini | 1992 | 29.57 | 1:02.69 | 2:01.60 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 26.72 | 55.78 | 2:57.38 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.38 | 53.22 | 3:50.60 | ||||||
3 | Esbjerg Mix 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:00.97 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 28.07 | 58.11 | 58.11 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 27.09 | 56.41 | 1:54.52 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 30.73 | 1:04.35 | 2:58.87 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 29.95 | 1:02.10 | 4:00.97 | ||||||
4 | Esbjerg Mix 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:08.70 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 28.69 | 59.23 | 59.23 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 27.98 | 59.16 | 1:58.39 | ||||||
Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 31.80 | 1:06.38 | 3:04.77 | ||||||
Julie Henriksen | 2000 | 30.41 | 1:03.93 | 4:08.70 | ||||||
5 | Esv Superiors | 0 | Elite Swim Vejle | 4:08.87 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 28.16 | 59.92 | 59.92 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.47 | 57.29 | 1:57.21 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 30.59 | 1:05.11 | 3:02.32 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 31.22 | 1:06.55 | 4:08.87 | ||||||
6 | Esv Aces | 0 | Elite Swim Vejle | 4:12.33 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 29.18 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 27.49 | 57.62 | 1:58.07 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 32.46 | 1:07.08 | 3:05.15 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 31.54 | 1:07.18 | 4:12.33 | ||||||
7 | Delta Free 1 | 0 | DeltaSwim | 4:13.03 | ||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 31.07 | 1:05.13 | 1:05.13 | ||||||
Emil Steenhold | 2000 | 30.79 | 1:03.97 | 2:09.10 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 30.74 | 1:03.89 | 3:12.99 | ||||||
Søren Bisgaard | 1998 | 29.12 | 1:00.04 | 4:13.03 | ||||||
8 | Esbjerg Mix 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:14.69 | ||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 32.34 | 1:06.39 | 1:06.39 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 28.74 | 1:00.71 | 2:07.10 | ||||||
Kasandra Isager | 2000 | 31.62 | 1:07.46 | 3:14.56 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 28.19 | 1:00.13 | 4:14.69 | ||||||
9 | Vi Bænker Mere End Kw | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:15.83 | ||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 27.07 | 56.38 | 56.38 | ||||||
Liselotte Baxter | 1998 | 32.19 | 1:07.55 | 2:03.93 | ||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 33.73 | 1:10.59 | 3:14.52 | ||||||
Nikolaj Borup | 1997 | 27.87 | 1:01.31 | 4:15.83 | ||||||
10 | Struer Mix | 2000 | Struer Svømmeklub | 4:19.61 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 28.09 | 57.70 | 57.70 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 30.71 | 1:04.43 | 2:02.13 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 31.82 | 1:06.00 | 3:08.13 | ||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 33.95 | 1:11.48 | 4:19.61 | ||||||
11 | Esbjerg Mix 4 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:20.22 | ||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 29.47 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 29.86 | 1:03.09 | 2:04.66 | ||||||
Freja Winkler | 2001 | 32.54 | 1:07.77 | 3:12.43 | ||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 32.60 | 1:07.79 | 4:20.22 | ||||||
12 | Esbjerg Mix 5 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:25.92 | ||||||
Parsa Hosini | 2001 | 31.23 | 1:04.83 | 1:04.83 | ||||||
Luis Velasquez | 2001 | 30.65 | 1:03.71 | 2:08.54 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 32.84 | 1:08.90 | 3:17.44 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 31.93 | 1:08.48 | 4:25.92 | ||||||
13 | Hsk Mix | 0 | Haderslev Svømme Klub | 4:27.09 | ||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 28.83 | 59.15 | 59.15 | ||||||
Freja Larsen | 2001 | 34.43 | 1:12.66 | 2:11.81 | ||||||
Kristina Liv Jensen | 2001 | 37.40 | 1:16.20 | 3:28.01 | ||||||
Benjamin Peruchon | 2001 | 28.07 | 59.08 | 4:27.09 | ||||||
14 | Erritsøs Sidste Vogtere | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:30.10 | ||||||
Kristoffer L Madsen | 2001 | 29.29 | 1:00.15 | 1:00.15 | ||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 32.99 | 1:09.75 | 2:09.90 | ||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 35.53 | 1:15.37 | 3:25.27 | ||||||
Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 30.33 | 1:04.83 | 4:30.10 | ||||||
15 | Esv Favourables | 0 | Elite Swim Vejle | 4:31.12 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 31.54 | 1:06.33 | 1:06.33 | ||||||
August Sparre Hangel | 2001 | 30.51 | 1:06.21 | 2:12.54 | ||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 33.26 | 1:11.13 | 3:23.67 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 32.28 | 1:07.45 | 4:31.12 | ||||||
16 | Erritsø Olympia | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:33.60 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 28.72 | 58.93 | 58.93 | ||||||
Lærke Wittenberg | 2001 | 34.98 | 1:18.06 | 2:16.99 | ||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 34.51 | 1:14.15 | 3:31.14 | ||||||
Lau Lindquist | 1999 | 30.30 | 1:02.46 | 4:33.60 | ||||||
17 | Esbjerg Mix 6 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:34.57 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 31.76 | 1:06.11 | 1:06.11 | ||||||
Anders Eenberg | 2001 | 30.71 | 1:05.26 | 2:11.37 | ||||||
Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 33.41 | 1:09.99 | 3:21.36 | ||||||
Tenna Knigge | 2001 | 34.33 | 1:13.21 | 4:34.57 | ||||||
18 | Erritsøs Første Vogtere | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:53.02 | ||||||
Lucas Arumugam | 2000 | 32.73 | 1:08.48 | 1:08.48 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 37.81 | 1:20.57 | 2:29.05 | ||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 30.97 | 1:05.27 | 3:34.32 | ||||||
Selma Rubenius | 2002 | 37.03 | 1:18.70 | 4:53.02 | ||||||
19 | Vejen Mix 1 | 0 | Vejen Svømmeklub | 4:54.68 | ||||||
Nicklas Stølegaard | 2001 | 32.80 | 1:08.98 | 1:08.98 | ||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 40.25 | 1:22.37 | 2:31.35 | ||||||
Katrine Christensen | 1996 | 36.56 | 1:15.99 | 3:47.34 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 33.48 | 1:07.34 | 4:54.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |