Tulokset Ungdoms-GP 4, Borås
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.42 | 1:08.44 | 1:44.93 | 2:20.82 | |||
2 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 32.89 | 1:09.69 | 1:46.97 | 2:22.26 | |||
3 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 31.56 | 1:07.48 | 1:46.11 | 2:23.25 | |||
4 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.55 | 1:10.36 | 1:48.15 | 2:25.23 | |||
5 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.68 | 1:10.16 | 1:49.21 | 2:26.38 | |||
6 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.34 | 1:10.54 | 1:48.92 | 2:26.49 | |||
7 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 33.51 | 1:10.67 | 1:49.76 | 2:28.90 | |||
8 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 35.43 | 1:13.47 | 1:51.82 | 2:29.56 | |||
9 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 35.03 | 1:14.44 | 1:53.33 | 2:30.31 | |||
10 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.39 | 1:14.38 | 1:54.61 | 2:33.40 | |||
11 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 35.74 | 1:15.30 | 1:55.12 | 2:33.79 | |||
12 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.72 | 1:15.61 | 1:55.59 | 2:35.30 | |||
13 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 35.46 | 1:14.59 | 1:56.06 | 2:37.35 | |||
14 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 34.72 | 1:13.71 | 1:55.16 | 2:37.36 | |||
15 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.14 | 1:17.29 | 1:58.16 | 2:37.89 | |||
16 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.84 | 1:16.26 | 1:58.20 | 2:37.92 | |||
17 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 35.06 | 1:17.82 | 2:01.90 | 2:41.16 | |||
18 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.09 | 1:19.10 | 2:01.49 | 2:42.42 | |||
19 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 37.33 | 1:18.27 | 2:01.35 | 2:42.77 | |||
20 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 37.11 | 1:18.46 | 2:01.54 | 2:44.46 | |||
21 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 38.39 | 1:21.02 | 2:05.53 | 2:47.81 | |||
22 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 38.62 | 1:23.22 | 2:07.71 | 2:47.95 | |||
23 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 35.94 | 1:19.30 | 2:05.25 | 2:48.12 | |||
24 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.15 | 1:22.79 | 2:07.15 | 2:49.96 | |||
25 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.77 | 1:20.98 | 2:06.82 | 2:50.54 | |||
26 | Linnea Lindsta | 2003 | Uddevalla Sim | 36.98 | 1:19.83 | 2:06.38 | 2:51.35 | |||
27 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 39.05 | 1:23.80 | 2:09.16 | 2:51.94 | |||
28 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 38.46 | 1:22.33 | 2:07.95 | 2:52.09 | |||
29 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.36 | 1:24.35 | 2:08.71 | 2:53.54 | |||
30 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.90 | 1:23.29 | 2:10.33 | 2:53.59 | |||
31 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.98 | 1:22.32 | 2:08.87 | 2:53.97 | |||
32 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 39.56 | 1:24.24 | 2:09.83 | 2:54.13 | |||
33 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.12 | 1:24.19 | 2:11.09 | 2:55.10 | |||
34 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.13 | 1:22.85 | 2:10.07 | 2:57.52 | |||
35 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 40.64 | 1:26.35 | 2:14.24 | 3:01.42 | |||
36 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 40.43 | 1:27.04 | 2:15.88 | 3:01.93 | |||
37 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 41.13 | 1:29.27 | 2:18.96 | 3:02.09 | |||
38 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 41.47 | 1:29.01 | 2:18.50 | 3:02.77 | |||
39 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.73 | 1:28.05 | 2:16.51 | 3:03.18 | |||
40 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 40.25 | 1:27.09 | 2:16.28 | 3:03.94 | |||
41 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.88 | 1:30.77 | 2:22.15 | 3:06.42 | |||
42 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 41.96 | 1:32.24 | 2:21.71 | 3:08.27 | |||
43 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 42.90 | 1:31.96 | 2:23.54 | 3:13.62 | |||
44 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.99 | 1:35.69 | 2:27.54 | 3:15.28 | |||
45 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.75 | 1:35.12 | 2:28.65 | 3:20.25 | |||
- | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.46 | 1:07.51 | 1:43.17 | 2:16.85 | |||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.89 | 1:08.63 | 1:44.59 | 2:18.02 | |||
3 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 32.71 | 1:08.63 | 1:44.26 | 2:18.69 | |||
4 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.88 | 1:07.90 | 1:44.98 | 2:20.51 | |||
5 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 34.41 | 1:10.46 | 1:46.98 | 2:22.57 | |||
6 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.33 | 1:08.49 | 1:45.63 | 2:22.68 | |||
7 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.48 | 1:12.10 | 1:50.80 | 2:28.83 | |||
8 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 32.84 | 1:10.63 | 1:50.91 | 2:30.64 | |||
9 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 33.68 | 1:11.97 | 1:52.40 | 2:31.41 | |||
10 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.72 | 1:12.29 | 1:52.66 | 2:31.75 | |||
11 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 34.23 | 1:12.85 | 1:53.12 | 2:32.48 | |||
12 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 34.95 | 1:14.03 | 1:55.24 | 2:35.87 | |||
13 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.09 | 1:16.01 | 1:57.70 | 2:38.93 | |||
14 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 36.73 | 1:18.14 | 2:00.39 | 2:40.68 | |||
15 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.61 | 1:18.82 | 2:03.24 | 2:46.47 | |||
16 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 38.18 | 1:22.16 | 2:06.08 | 2:47.93 | |||
17 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.89 | 1:24.01 | 2:10.65 | 2:55.54 | |||
- | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.67 | 1:06.21 | 1:40.43 | 2:15.07 | |||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.74 | 1:06.42 | 1:41.82 | 2:16.09 | |||
3 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 32.22 | 1:07.57 | 1:42.84 | 2:16.87 | |||
4 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.27 | 1:09.80 | 1:45.61 | 2:19.43 | |||
5 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.80 | 1:08.11 | 1:44.08 | 2:20.39 | |||
6 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.32 | 1:10.02 | 1:47.79 | 2:24.31 | |||
7 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.85 | 1:10.62 | 1:48.47 | 2:25.23 | |||
8 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.78 | 1:11.89 | 1:51.42 | 2:30.65 | |||
9 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 34.18 | 1:11.53 | 1:51.40 | 2:31.91 | |||
10 | Tove Olsson Brandtvig | 2000 | Göteborg Sim | 37.04 | 1:18.47 | 2:00.47 | 2:42.00 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.82 | 1:03.51 | 1:37.29 | 2:10.17 | |||
2 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.19 | 1:05.48 | 1:40.55 | 2:14.54 | |||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.46 | 1:05.74 | 1:40.68 | 2:15.58 | |||
4 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.58 | 1:06.91 | 1:43.08 | 2:19.48 | |||
5 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.29 | 1:08.48 | 1:45.07 | 2:20.03 | |||
6 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.70 | 1:08.58 | 1:45.11 | 2:21.46 | |||
7 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.78 | 1:10.65 | 1:46.80 | 2:22.72 | |||
8 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.08 | 1:09.45 | 1:46.77 | 2:23.69 | |||
9 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.01 | 1:11.77 | 1:52.07 | 2:32.48 | |||
10 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 36.23 | 1:16.99 | 1:59.45 | 2:40.90 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.20 | 1:21.44 | |||||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.20 | 1:21.88 | |||||
3 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 40.16 | 1:31.95 | |||||
4 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 41.95 | 1:31.97 | |||||
5 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.95 | 1:36.49 | |||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.51 | 1:36.86 | |||||
7 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 46.97 | 1:43.55 | |||||
- | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.91 | 1:04.04 | |||||
2 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.82 | 1:08.50 | |||||
3 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 32.38 | 1:10.02 | |||||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 32.54 | 1:10.58 | |||||
5 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.44 | 1:10.77 | |||||
6 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.84 | 1:11.60 | |||||
7 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 32.57 | 1:11.70 | |||||
8 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 36.30 | 1:17.71 | |||||
9 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 34.80 | 1:17.88 | |||||
10 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.02 | 1:21.71 | |||||
11 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 41.13 | 1:31.81 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.50 | 1:03.92 | |||||
2 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 30.09 | 1:04.62 | |||||
3 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.53 | 1:08.14 | |||||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 32.21 | 1:08.59 | |||||
5 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.35 | 1:12.73 | |||||
6 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.13 | 1:13.35 | |||||
7 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.46 | 1:15.66 | |||||
8 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 33.73 | 1:16.14 | |||||
9 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 33.31 | 1:17.72 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.99 | 1:01.48 | |||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.62 | 1:03.01 | |||||
3 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 29.83 | 1:03.93 | |||||
4 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.67 | 1:05.47 | |||||
5 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.83 | 1:05.68 | |||||
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.38 | 1:08.86 | |||||
7 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.18 | 1:09.51 | |||||
8 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 32.13 | 1:10.58 | |||||
9 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 33.35 | 1:12.06 | |||||
10 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 33.38 | 1:12.71 | |||||
11 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.04 | 1:17.00 | |||||
12 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 39.23 | 1:24.29 | |||||
13 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 37.55 | 1:26.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.65 | 1:19.72 | |||||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.38 | 1:20.41 | |||||
3 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 40.05 | 1:22.79 | |||||
4 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.80 | 1:22.85 | |||||
5 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 40.99 | 1:25.95 | |||||
6 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 40.55 | 1:26.07 | |||||
7 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.56 | 1:26.89 | |||||
8 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 41.50 | 1:27.36 | |||||
9 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 41.87 | 1:27.87 | |||||
10 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 40.91 | 1:27.99 | |||||
11 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 41.77 | 1:28.02 | |||||
12 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 41.77 | 1:28.39 | |||||
13 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.81 | 1:28.43 | |||||
14 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.18 | 1:29.79 | |||||
15 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.97 | 1:30.54 | |||||
16 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 42.50 | 1:31.11 | |||||
17 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 45.94 | 1:32.18 | |||||
18 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 43.39 | 1:32.59 | |||||
19 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 45.62 | 1:33.08 | |||||
20 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 44.24 | 1:33.38 | |||||
21 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | Simklubben Elfsborg | 44.82 | 1:33.68 | |||||
22 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 44.82 | 1:34.10 | |||||
23 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 45.62 | 1:34.33 | |||||
24 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.90 | 1:34.70 | |||||
25 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.20 | 1:34.90 | |||||
26 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 45.35 | 1:35.20 | |||||
27 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 44.99 | 1:35.29 | |||||
28 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 46.23 | 1:35.62 | |||||
29 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 45.56 | 1:35.71 | |||||
30 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 44.96 | 1:35.83 | |||||
31 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 45.11 | 1:36.42 | |||||
32 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.35 | 1:38.26 | |||||
33 | Miranda Belgrano | 2002 | Göteborg Sim | 47.37 | 1:38.39 | |||||
34 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 46.24 | 1:38.40 | |||||
35 | Linnea Lindsta | 2003 | Uddevalla Sim | 46.29 | 1:38.87 | |||||
36 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 46.58 | 1:38.95 | |||||
37 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 48.49 | 1:39.67 | |||||
38 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.58 | 1:40.32 | |||||
39 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 47.67 | 1:40.45 | |||||
40 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 47.35 | 1:40.71 | |||||
41 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 48.46 | 1:41.25 | |||||
42 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 48.13 | 1:41.84 | |||||
43 | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | 49.61 | 1:43.43 | |||||
44 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 49.06 | 1:43.69 | |||||
45 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 50.27 | 1:44.70 | |||||
46 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 51.20 | 1:46.69 | |||||
47 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 53.34 | 1:52.93 | |||||
48 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 52.67 | 1:54.09 | |||||
49 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 54.79 | 1:54.98 | |||||
50 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 57.16 | 1:57.66 | |||||
51 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 58.00 | 1:57.87 | |||||
52 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 54.54 | 1:59.66 | |||||
53 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 57.12 | 2:00.55 | |||||
- | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 36.21 | 1:18.81 | |||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.52 | 1:20.84 | |||||
3 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.45 | 1:21.44 | |||||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.40 | 1:22.61 | |||||
5 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.81 | 1:24.68 | |||||
6 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.71 | 1:25.40 | |||||
7 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 40.30 | 1:27.14 | |||||
8 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 40.99 | 1:28.03 | |||||
9 | Alexandra P. Hukvist | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.23 | 1:30.53 | |||||
10 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 47.54 | 1:38.24 | |||||
11 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 48.34 | 1:42.61 | |||||
12 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 50.89 | 1:45.23 | |||||
13 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 50.15 | 1:46.37 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.51 | 1:20.14 | |||||
2 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 38.29 | 1:20.40 | |||||
3 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 40.54 | 1:24.61 | |||||
4 | Tove Olsson Brandtvig | 2000 | Göteborg Sim | 41.79 | 1:28.10 | |||||
5 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 41.71 | 1:28.18 | |||||
6 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 43.33 | 1:31.01 | |||||
7 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 43.64 | 1:35.59 | |||||
8 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 44.98 | 1:38.92 | |||||
9 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 46.77 | 1:41.05 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.65 | 1:15.87 | |||||
2 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 40.15 | 1:24.44 | |||||
3 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 41.53 | 1:30.56 | |||||
4 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 43.76 | 1:32.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.94 | 1:21.42 | 2:05.15 | 2:48.33 | |||
2 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.35 | 1:30.15 | 2:19.03 | 3:06.09 | |||
3 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 45.28 | 1:36.63 | 2:28.60 | 3:17.84 | |||
4 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 46.68 | 1:38.11 | 2:30.11 | 3:21.34 | |||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.32 | 1:44.36 | 2:39.45 | 3:33.68 | |||
6 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 48.99 | 1:43.85 | 2:40.05 | 3:34.76 | |||
7 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 57.66 | 2:03.28 | 3:09.99 | 4:11.74 | |||
- | Linus Friberg | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 37.37 | 1:18.59 | 2:01.73 | 2:47.34 | |||
2 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 40.40 | 1:22.36 | 2:05.98 | 2:47.88 | |||
3 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 38.38 | 1:23.04 | 2:08.70 | 2:52.10 | |||
4 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 39.65 | 1:23.78 | 2:08.93 | 2:53.48 | |||
5 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 39.15 | 1:24.10 | 2:10.62 | 2:55.36 | |||
6 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 38.09 | 1:22.58 | 2:08.99 | 2:56.14 | |||
7 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 41.90 | 1:31.08 | 2:21.50 | 3:10.41 | |||
- | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Otto Thelin | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.52 | 1:13.60 | 1:53.79 | 2:34.74 | |||
2 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.66 | 1:15.57 | 1:56.99 | 2:38.87 | |||
3 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 39.99 | 1:24.48 | 2:10.41 | 2:55.19 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 32.66 | 1:10.30 | 1:49.63 | 2:28.80 | |||
2 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.86 | 1:22.08 | 2:07.22 | 2:50.54 | |||
3 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 39.96 | 1:25.76 | 2:12.04 | 2:58.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:19.63 | 2:45.41 | 4:24.56 | 5:47.02 | |||
2 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:25.26 | 2:54.52 | 4:28.10 | 5:48.91 | |||
3 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:24.89 | 2:55.74 | 4:31.53 | 5:53.60 | |||
4 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 1:27.41 | 3:00.35 | 4:41.37 | 6:00.16 | |||
5 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 1:29.99 | 3:00.83 | 4:41.61 | 6:01.01 | |||
6 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:29.92 | 3:01.14 | 4:43.82 | 6:02.94 | |||
7 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:24.02 | 3:04.02 | 4:46.34 | 6:10.97 | |||
8 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 1:30.91 | 3:13.26 | 4:55.19 | 6:29.90 | |||
9 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 1:42.19 | 3:23.98 | 5:19.75 | 6:48.82 | |||
- | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:15.34 | 2:35.50 | 4:07.94 | 5:22.73 | |||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:19.89 | 2:48.89 | 4:23.60 | 5:38.37 | |||
3 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:25.26 | 3:00.24 | 4:39.08 | 5:57.09 | |||
4 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:24.31 | 2:55.99 | 4:30.72 | 5:57.33 | |||
5 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:23.82 | 2:57.79 | 4:43.37 | 6:00.94 | |||
6 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:31.81 | 3:05.62 | 4:48.14 | 6:10.26 | |||
7 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 1:33.79 | 3:06.86 | 4:49.43 | 6:11.61 | |||
8 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 1:28.57 | 3:02.03 | 4:48.50 | 6:13.77 | |||
- | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNS | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:16.50 | 2:45.43 | 4:26.04 | 5:39.63 | |||
2 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:19.85 | 2:47.46 | 4:31.67 | 5:45.16 | |||
3 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:21.25 | 2:51.08 | 4:31.57 | 5:48.64 | |||
4 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 1:28.26 | 2:56.93 | 4:42.14 | 6:03.90 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:13.62 | 2:40.58 | 4:13.48 | 5:29.71 | |||
2 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:19.29 | 2:43.78 | 4:21.42 | 5:35.00 | |||
3 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:17.89 | 2:46.21 | 4:26.12 | 5:42.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:20.36 | 2:46.69 | 4:12.85 | 5:39.86 | 21:27.13 | ||
7:05.98 | 8:32.99 | 9:59.53 | 11:26.31 | |||||||
12:53.60 | 14:20.26 | 15:46.74 | 17:13.32 | |||||||
18:39.10 | 20:04.32 | |||||||||
2 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 1:19.28 | 2:46.61 | 4:16.05 | 5:45.16 | 21:55.00 | ||
7:15.78 | 8:44.54 | 10:15.04 | 11:44.82 | |||||||
13:14.34 | 14:41.89 | 16:10.82 | 17:38.14 | |||||||
19:05.48 | 20:31.22 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 1:05.10 | 2:14.16 | 3:24.64 | 4:35.03 | 17:38.05 | ||
5:45.98 | 6:57.13 | 8:08.51 | 9:19.98 | |||||||
10:31.66 | 11:43.54 | 12:54.78 | 14:06.19 | |||||||
15:17.84 | 16:28.99 | |||||||||
2 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:05.96 | 2:19.61 | 3:30.38 | 4:41.62 | 18:00.60 | ||
5:53.98 | 7:06.72 | 8:19.71 | 9:31.74 | |||||||
10:44.17 | 11:57.16 | 13:10.35 | 14:23.55 | |||||||
15:36.45 | 16:49.46 | |||||||||
3 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:05.58 | 2:16.88 | 3:28.97 | 4:41.68 | 18:12.01 | ||
5:53.88 | 7:07.02 | 8:20.06 | 9:33.15 | |||||||
10:46.68 | 12:00.83 | 13:14.66 | 14:29.49 | |||||||
15:44.68 | 16:59.66 | |||||||||
4 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:06.67 | 2:18.73 | 3:32.45 | 4:47.67 | 18:34.75 | ||
6:03.95 | 7:20.19 | 8:35.60 | 9:50.52 | |||||||
11:05.77 | 12:22.24 | 13:38.03 | 14:52.88 | |||||||
16:08.25 | 17:23.46 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 1:16.78 | 2:39.44 | 4:02.51 | 5:25.47 | 10:59.44 | ||
6:48.96 | 8:13.56 | 9:36.17 | ||||||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:24.20 | 2:58.74 | 4:35.24 | 6:12.16 | 12:25.22 | ||
7:48.96 | 9:23.78 | 10:57.75 | ||||||||
3 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 1:29.29 | 3:08.76 | 4:46.83 | 6:27.86 | 12:57.95 | ||
8:09.14 | 9:48.00 | 11:27.54 | ||||||||
4 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 1:23.36 | 3:00.26 | 4:41.96 | 6:26.12 | 13:25.79 | ||
8:13.37 | 10:01.42 | 11:47.39 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:13.19 | 2:29.20 | 3:46.12 | 5:04.02 | 10:02.06 | ||
6:21.96 | 7:38.35 | 8:54.04 | ||||||||
2 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:09.90 | 2:25.96 | 3:43.03 | 5:00.39 | 10:10.37 | ||
6:18.81 | 7:36.73 | 8:54.75 | ||||||||
3 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 1:09.85 | 2:27.24 | 3:45.04 | 5:03.89 | 10:12.73 | ||
6:23.15 | 7:41.81 | 8:59.71 | ||||||||
4 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 1:09.83 | 2:26.80 | 3:44.89 | 5:04.32 | 10:14.81 | ||
6:23.06 | 7:41.70 | 9:00.23 | ||||||||
5 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:10.58 | 2:27.99 | 3:47.46 | 5:07.61 | 10:24.99 | ||
6:28.00 | 7:48.79 | 9:09.41 | ||||||||
6 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:10.33 | 2:29.65 | 3:50.57 | 5:13.09 | 10:28.76 | ||
6:34.38 | 7:56.55 | 9:15.36 | ||||||||
7 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 1:13.17 | 2:33.90 | 3:55.81 | 5:17.55 | 10:32.11 | ||
6:39.09 | 7:59.14 | 9:17.85 | ||||||||
8 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 1:13.63 | 2:34.94 | 3:57.72 | 5:21.58 | 10:49.10 | ||
6:45.49 | 8:09.04 | 9:32.00 | ||||||||
9 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:25.23 | 2:55.32 | 4:28.57 | 6:01.40 | 12:05.10 | ||
7:32.63 | 9:04.30 | 10:36.23 | ||||||||
- | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:02.51 | 2:09.04 | 3:14.93 | 4:21.30 | 8:44.85 | ||
5:27.44 | 6:32.77 | 7:39.08 | ||||||||
2 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:07.48 | 2:20.13 | 3:34.85 | 4:50.24 | 9:46.47 | ||
6:04.58 | 7:19.73 | 8:34.08 | ||||||||
3 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 1:13.01 | 2:33.23 | 3:55.97 | 5:19.74 | 10:48.79 | ||
6:43.10 | 8:07.26 | 9:30.19 | ||||||||
- | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | DNF | ||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:02.67 | 2:09.57 | 3:17.23 | 4:26.17 | 8:59.30 | ||
5:34.95 | 6:43.82 | 7:52.32 | ||||||||
2 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:05.33 | 2:15.24 | 3:26.27 | 4:38.42 | 9:24.87 | ||
5:50.81 | 7:03.21 | 8:14.33 | ||||||||
3 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 1:04.50 | 2:15.61 | 3:28.14 | 4:42.20 | 9:35.62 | ||
5:56.82 | 7:10.79 | 8:24.11 | ||||||||
4 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 1:09.31 | 2:25.44 | 3:42.39 | 5:02.64 | 10:17.81 | ||
6:21.56 | 7:40.97 | 9:00.01 | ||||||||
5 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 1:11.54 | 2:31.13 | 3:52.97 | 5:17.28 | 10:33.36 | ||
6:39.85 | 8:01.02 | 9:21.55 | ||||||||
6 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 1:13.84 | 2:35.44 | 3:58.38 | 5:22.03 | 10:55.90 | ||
6:46.05 | 8:10.37 | 9:33.93 | ||||||||
7 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 1:11.26 | 2:32.52 | 3:59.76 | 5:27.66 | 11:21.03 | ||
6:56.51 | 8:25.33 | 9:54.96 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.67 | 1:14.22 | 1:55.87 | 2:38.52 | |||
2 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.74 | 1:24.11 | 2:11.39 | 2:58.46 | |||
3 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.19 | 1:25.73 | 2:15.22 | 3:06.44 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.55 | 1:15.74 | 1:55.80 | 2:35.90 | |||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.60 | 1:18.94 | 2:02.05 | 2:45.65 | |||
3 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.05 | 1:25.02 | 2:11.80 | 2:58.37 | |||
4 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.70 | 1:23.77 | 2:10.95 | 2:58.65 | |||
5 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 37.88 | 1:22.57 | 2:11.14 | 3:00.38 | |||
6 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 40.28 | 1:28.28 | 2:17.13 | 3:04.82 | |||
- | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | DNF | ||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.44 | 1:15.08 | 1:57.03 | 2:42.09 | |||
2 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 37.31 | 1:20.45 | 2:05.97 | 2:52.12 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 37.08 | 1:17.76 | 1:58.52 | 2:38.94 | |||
2 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.03 | 1:20.46 | 2:10.14 | 3:02.37 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.10 | 1:16.28 | 2:00.09 | 2:34.94 | |||
2 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.56 | 1:19.77 | 2:07.33 | 2:43.12 | |||
3 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 39.85 | 1:25.07 | 2:18.17 | 3:02.13 | |||
4 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 44.03 | 1:31.10 | 2:26.64 | 3:09.15 | |||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.24 | 1:34.09 | 2:29.98 | 3:10.33 | |||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.75 | 1:35.76 | 2:34.12 | 3:19.80 | |||
7 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 48.51 | 1:39.67 | 2:40.72 | 3:24.09 | |||
- | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.79 | 1:09.23 | 1:52.24 | 2:25.31 | |||
2 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 32.51 | 1:11.72 | 1:56.92 | 2:30.75 | |||
3 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 31.54 | 1:12.80 | 1:56.84 | 2:31.05 | |||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 32.89 | 1:11.23 | 1:57.48 | 2:32.30 | |||
5 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.69 | 1:13.39 | 1:57.85 | 2:34.23 | |||
6 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 33.33 | 1:16.23 | 2:00.14 | 2:35.56 | |||
7 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 36.02 | 1:18.98 | 2:04.55 | 2:40.94 | |||
8 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.93 | 1:18.12 | 2:06.33 | 2:42.18 | |||
9 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 37.73 | 1:19.62 | 2:06.62 | 2:43.26 | |||
10 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.68 | 1:23.11 | 2:13.10 | 2:52.59 | |||
11 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 41.84 | 1:29.64 | 2:24.42 | 3:05.28 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 30.48 | 1:08.68 | 1:50.80 | 2:23.55 | |||
2 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 32.73 | 1:11.02 | 1:55.41 | 2:28.64 | |||
3 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.31 | 1:12.99 | 1:52.88 | 2:29.33 | |||
4 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.80 | 1:11.27 | 1:55.13 | 2:29.56 | |||
5 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.18 | 1:10.73 | 1:57.38 | 2:31.18 | |||
6 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 33.07 | 1:15.93 | 2:00.80 | 2:36.86 | |||
7 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 32.83 | 1:16.73 | 2:04.02 | 2:41.59 | |||
8 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.61 | 1:17.23 | 2:08.60 | 2:45.10 | |||
- | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.78 | 1:04.31 | 1:45.45 | 2:16.78 | |||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.56 | 1:08.71 | 1:47.72 | 2:19.14 | |||
3 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.77 | 1:06.71 | 1:49.00 | 2:19.95 | |||
4 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.86 | 1:06.35 | 1:50.29 | 2:23.37 | |||
5 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.74 | 1:09.27 | 1:55.45 | 2:28.47 | |||
6 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 34.73 | 1:16.22 | 2:05.68 | 2:40.91 | |||
7 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 35.23 | 1:18.75 | 2:09.36 | 2:46.12 | |||
- | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:11.97 | 2:29.40 | 3:46.09 | 5:02.76 | |||
2 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 1:12.73 | 2:30.61 | 3:48.95 | 5:02.78 | |||
3 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 1:13.87 | 2:31.44 | 3:48.65 | 5:04.65 | |||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:10.90 | 2:28.20 | 3:47.30 | 5:05.52 | |||
5 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 1:13.49 | 2:31.02 | 3:49.33 | 5:06.13 | |||
6 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:12.49 | 2:30.44 | 3:49.35 | 5:09.93 | |||
7 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:13.46 | 2:32.05 | 3:51.87 | 5:10.66 | |||
8 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 1:11.69 | 2:30.92 | 3:51.20 | 5:11.10 | |||
9 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:15.39 | 2:35.25 | 3:55.37 | 5:11.15 | |||
10 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:14.43 | 2:32.85 | 3:52.52 | 5:11.92 | |||
11 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:16.87 | 2:37.38 | 3:57.60 | 5:15.49 | |||
12 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 1:15.40 | 2:36.93 | 3:57.96 | 5:16.26 | |||
13 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 1:14.91 | 2:35.49 | 3:56.87 | 5:16.89 | |||
14 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:15.23 | 2:36.66 | 3:57.19 | 5:17.46 | |||
15 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 1:16.97 | 2:40.05 | 4:03.60 | 5:25.13 | |||
16 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:19.32 | 2:44.25 | 4:09.66 | 5:32.50 | |||
17 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:16.35 | 2:41.58 | 4:07.39 | 5:35.33 | |||
18 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 1:18.97 | 2:45.25 | 4:12.47 | 5:35.39 | |||
19 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 1:17.87 | 2:42.45 | 4:07.79 | 5:35.77 | |||
20 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 1:20.95 | 2:49.62 | 4:19.16 | 5:44.97 | |||
21 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 1:20.40 | 2:49.18 | 4:19.63 | 5:46.07 | |||
22 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 1:23.78 | 2:52.45 | 4:22.12 | 5:47.73 | |||
23 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 1:21.28 | 2:50.75 | 4:22.36 | 5:50.93 | |||
24 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 1:19.89 | 2:51.24 | 4:24.04 | 5:54.53 | |||
25 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 1:22.70 | 2:55.55 | 4:27.23 | 5:55.93 | |||
26 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:23.49 | 2:54.83 | 4:26.93 | 5:56.38 | |||
27 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 1:25.66 | 2:56.22 | 4:28.12 | 5:56.59 | |||
28 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 1:23.20 | 2:55.74 | 4:29.82 | 5:57.17 | |||
29 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 1:22.24 | 2:54.71 | 4:27.92 | 5:58.17 | |||
30 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 1:24.32 | 2:56.95 | 4:29.96 | 6:01.08 | |||
31 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 1:22.87 | 2:56.22 | 4:28.36 | 6:02.12 | |||
32 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 1:24.36 | 2:57.85 | 4:32.51 | 6:02.48 | |||
33 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:27.13 | 3:00.96 | 4:34.71 | 6:04.61 | |||
34 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:24.33 | 2:58.02 | 4:32.69 | 6:07.41 | |||
35 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:26.36 | 3:03.21 | 4:40.64 | 6:14.06 | |||
36 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 1:29.18 | 3:08.26 | 4:49.14 | 6:23.97 | |||
37 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 1:32.52 | 3:12.58 | 4:50.69 | 6:24.44 | |||
38 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:32.93 | 3:13.79 | 4:53.45 | 6:27.82 | |||
39 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:25.74 | 3:05.26 | 4:47.95 | 6:29.73 | |||
40 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 1:30.41 | 3:10.63 | 4:53.77 | 6:30.66 | |||
41 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 1:29.97 | 3:11.27 | 4:54.37 | 6:32.10 | |||
42 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:30.30 | 3:13.19 | 4:56.87 | 6:34.49 | |||
43 | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | 1:30.50 | 3:16.27 | 5:04.47 | 6:51.71 | |||
- | Linnea Lindsta | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Tilda Johansson Hillbert | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:09.43 | 2:23.04 | 3:36.46 | 4:47.83 | |||
2 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:10.25 | 2:26.40 | 3:41.69 | 4:56.50 | |||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:13.03 | 2:30.41 | 3:45.70 | 4:57.10 | |||
4 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 1:13.86 | 2:30.19 | 3:46.38 | 5:00.73 | |||
5 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:12.44 | 2:29.58 | 3:46.51 | 5:03.01 | |||
6 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:11.65 | 2:29.82 | 3:48.70 | 5:09.09 | |||
7 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 1:15.36 | 2:36.39 | 3:57.21 | 5:16.90 | |||
8 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:13.50 | 2:34.69 | 3:58.10 | 5:17.60 | |||
9 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:13.55 | 2:35.84 | 3:58.16 | 5:18.59 | |||
10 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:15.46 | 2:38.81 | 4:03.14 | 5:26.07 | |||
11 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 1:16.27 | 2:39.79 | 4:05.27 | 5:29.72 | |||
12 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:19.59 | 2:45.22 | 4:11.66 | 5:35.15 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:08.85 | 2:21.48 | 3:34.35 | 4:45.22 | |||
2 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:09.21 | 2:22.33 | 3:35.20 | 4:46.53 | |||
3 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 1:09.14 | 2:24.42 | 3:40.16 | 4:57.18 | |||
4 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:10.73 | 2:26.10 | 3:41.98 | 4:58.38 | |||
5 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:13.14 | 2:29.83 | 3:44.94 | 4:58.68 | |||
6 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:12.04 | 2:29.42 | 3:45.69 | 5:02.25 | |||
7 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:14.29 | 2:33.82 | 3:54.24 | 5:13.40 | |||
8 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 1:16.37 | 2:38.29 | 4:00.81 | 5:21.16 | |||
9 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:14.71 | 2:37.39 | 4:01.52 | 5:23.88 | |||
10 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 1:16.23 | 2:39.81 | 4:04.41 | 5:25.74 | |||
11 | Tove Olsson Brandtvig | 2000 | Göteborg Sim | 1:21.36 | 2:50.54 | 4:19.23 | 5:45.08 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:06.65 | 2:15.84 | 3:24.64 | 4:33.30 | |||
2 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:08.92 | 2:21.81 | 3:34.35 | 4:45.36 | |||
3 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:08.01 | 2:22.44 | 3:37.38 | 4:53.08 | |||
4 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:10.33 | 2:26.27 | 3:42.56 | 4:56.07 | |||
5 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 1:17.40 | 2:40.70 | 4:05.02 | 5:28.93 | |||
6 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:19.21 | 2:47.18 | 4:12.03 | 5:31.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.03 | 1:15.43 | |||||
2 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 36.67 | 1:15.88 | |||||
3 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 37.27 | 1:17.85 | |||||
4 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.29 | 1:23.23 | |||||
5 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 42.96 | 1:28.40 | |||||
6 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 43.58 | 1:31.14 | |||||
7 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 47.51 | 1:35.53 | |||||
8 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 46.46 | 1:35.80 | |||||
9 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 46.80 | 1:37.06 | |||||
10 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 46.72 | 1:37.87 | |||||
11 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 47.50 | 1:39.30 | |||||
12 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.58 | 1:39.62 | |||||
13 | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | 53.63 | 1:49.32 | |||||
14 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 57.01 | 1:54.53 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 32.68 | 1:07.81 | |||||
2 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 33.68 | 1:09.46 | |||||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 34.06 | 1:10.49 | |||||
4 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.80 | 1:10.63 | |||||
5 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.32 | 1:10.65 | |||||
6 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 35.58 | 1:13.75 | |||||
7 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.38 | 1:15.48 | |||||
8 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 36.09 | 1:15.86 | |||||
9 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 38.61 | 1:18.16 | |||||
10 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 38.93 | 1:20.39 | |||||
11 | Otto Thelin | 2001 | Göteborg Sim | 49.91 | 1:43.79 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.42 | 1:02.18 | |||||
2 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.98 | 1:06.83 | |||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 33.75 | 1:09.07 | |||||
4 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.64 | 1:10.17 | |||||
5 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.50 | 1:12.46 | |||||
6 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.03 | 1:16.19 | |||||
7 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 39.69 | 1:22.08 | |||||
- | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
- | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.37 | 1:01.74 | |||||
2 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 30.81 | 1:03.31 | |||||
3 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.82 | 1:05.20 | |||||
4 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.77 | 1:05.98 | |||||
5 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.40 | 1:06.30 | |||||
6 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 32.76 | 1:07.50 | |||||
7 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.00 | 1:08.13 | |||||
8 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 38.14 | 1:17.68 | |||||
9 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 39.05 | 1:21.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 36.18 | 1:16.47 | 1:57.95 | 2:37.98 | |||
2 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.30 | 1:17.78 | 1:58.43 | 2:38.15 | |||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.45 | 1:17.65 | 1:57.98 | 2:38.35 | |||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.30 | 1:17.84 | 1:59.17 | 2:39.18 | |||
5 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.51 | 1:19.47 | 2:01.54 | 2:42.54 | |||
6 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 38.13 | 1:21.27 | 2:04.98 | 2:45.20 | |||
7 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.66 | 1:22.10 | 2:04.98 | 2:45.47 | |||
8 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.69 | 1:22.80 | 2:07.33 | 2:49.79 | |||
9 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 40.96 | 1:24.76 | 2:08.50 | 2:50.84 | |||
10 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.06 | 1:25.49 | 2:10.93 | 2:53.64 | |||
11 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 41.34 | 1:25.57 | 2:10.49 | 2:53.69 | |||
12 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 40.40 | 1:25.13 | 2:08.79 | 2:54.69 | |||
13 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.76 | 1:26.29 | 2:13.34 | 2:58.06 | |||
14 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 41.87 | 1:26.74 | 2:13.35 | 2:59.65 | |||
15 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.23 | 1:29.14 | 2:18.95 | 3:02.35 | |||
16 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 43.41 | 1:29.23 | 2:18.14 | 3:02.94 | |||
17 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 41.65 | 1:28.29 | 2:16.58 | 3:03.23 | |||
18 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.67 | 1:30.22 | 2:17.04 | 3:03.26 | |||
19 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.76 | 1:31.14 | 2:19.43 | 3:06.84 | |||
20 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 44.62 | 1:32.85 | 2:20.64 | 3:06.99 | |||
21 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 44.67 | 1:33.11 | 2:23.12 | 3:08.34 | |||
22 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 44.02 | 1:32.26 | 2:22.49 | 3:10.67 | |||
23 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 45.71 | 1:34.43 | 2:24.32 | 3:11.11 | |||
24 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.77 | 1:35.87 | 2:26.49 | 3:11.80 | |||
25 | Teagan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 44.30 | 1:33.42 | 2:23.40 | 3:12.21 | |||
26 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 45.12 | 1:34.60 | 2:25.46 | 3:14.65 | |||
27 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 45.76 | 1:36.73 | 2:28.36 | 3:14.69 | |||
28 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 45.13 | 1:34.98 | 2:27.09 | 3:16.55 | |||
29 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 46.29 | 1:38.74 | 2:29.86 | 3:17.76 | |||
30 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 46.20 | 1:37.73 | 2:30.22 | 3:22.83 | |||
- | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.14 | 1:14.68 | 1:53.56 | 2:31.38 | |||
2 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 35.29 | 1:14.97 | 1:56.04 | 2:36.73 | |||
3 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 38.55 | 1:18.66 | 1:59.01 | 2:38.35 | |||
4 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.77 | 1:18.95 | 2:01.16 | 2:40.08 | |||
5 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 38.23 | 1:19.54 | 2:01.18 | 2:40.74 | |||
6 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 39.57 | 1:22.12 | 2:04.51 | 2:44.68 | |||
7 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.99 | 1:18.93 | 2:02.87 | 2:45.83 | |||
8 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.46 | 1:23.97 | 2:08.71 | 2:52.68 | |||
9 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.55 | 1:24.91 | 2:10.83 | 2:54.45 | |||
10 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 41.07 | 1:26.63 | 2:11.90 | 2:54.55 | |||
11 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 43.90 | 1:30.78 | 2:20.16 | 3:07.25 | |||
- | Elin Andrén | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.32 | 1:13.69 | 1:52.23 | 2:28.83 | |||
2 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 35.97 | 1:14.92 | 1:55.91 | 2:36.37 | |||
3 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 38.45 | 1:19.37 | 2:01.12 | 2:42.28 | |||
4 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.08 | 1:19.67 | 2:02.77 | 2:45.26 | |||
5 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 38.39 | 1:20.37 | 2:02.95 | 2:45.55 | |||
6 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.39 | 1:23.04 | 2:06.09 | 2:48.24 | |||
7 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 40.44 | 1:24.32 | 2:09.16 | 2:52.54 | |||
8 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 42.18 | 1:27.02 | 2:13.38 | 2:58.87 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.66 | 1:11.62 | 1:50.26 | 2:29.56 | |||
2 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.41 | 1:15.10 | 1:53.63 | 2:31.63 | |||
3 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.23 | 1:15.00 | 1:53.98 | 2:32.11 | |||
4 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.73 | 1:14.83 | 1:54.97 | 2:34.16 | |||
5 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 38.95 | 1:20.12 | 2:02.17 | 2:43.29 | |||
6 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 36.52 | 1:18.70 | 2:02.32 | 2:45.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.50 | 1:04.60 | |||||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.90 | 1:05.35 | |||||
3 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.56 | 1:06.37 | |||||
4 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 33.55 | 1:09.86 | |||||
5 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 33.66 | 1:10.57 | |||||
6 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 33.67 | 1:11.43 | |||||
7 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.70 | 1:11.92 | |||||
8 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.45 | 1:12.31 | |||||
9 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 33.01 | 1:13.63 | |||||
10 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 34.88 | 1:13.96 | |||||
11 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.94 | 1:15.82 | |||||
12 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.86 | 1:15.83 | |||||
13 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 37.96 | 1:18.33 | |||||
14 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 38.41 | 1:19.44 | |||||
15 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.98 | 1:19.98 | |||||
16 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 41.79 | 1:28.80 | |||||
17 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.94 | 1:32.15 | |||||
18 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 44.04 | 1:34.79 | |||||
19 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 49.86 | 1:42.35 | |||||
- | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 28.57 | 59.09 | |||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.03 | 59.32 | |||||
3 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.71 | 1:00.58 | |||||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 29.06 | 1:00.68 | |||||
5 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 29.35 | 1:01.06 | |||||
6 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 29.81 | 1:01.78 | |||||
7 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.65 | 1:01.82 | |||||
8 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 30.68 | 1:03.41 | |||||
9 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 31.31 | 1:05.67 | |||||
10 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.32 | 1:05.81 | |||||
11 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 31.29 | 1:05.82 | |||||
12 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 32.81 | 1:07.14 | |||||
13 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 33.38 | 1:10.37 | |||||
14 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 35.39 | 1:14.78 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 26.75 | 54.59 | |||||
2 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 28.57 | 59.23 | |||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 29.82 | 1:00.57 | |||||
3 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 29.18 | 1:00.57 | |||||
5 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.97 | 1:01.99 | |||||
6 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.81 | 1:03.48 | |||||
7 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 31.52 | 1:05.15 | |||||
8 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 31.77 | 1:06.70 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 26.59 | 54.54 | |||||
2 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.71 | 55.82 | |||||
3 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.44 | 57.06 | |||||
4 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.54 | 57.19 | |||||
5 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 27.55 | 57.31 | |||||
6 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.69 | 58.82 | |||||
7 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 28.14 | 59.92 | |||||
8 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 28.92 | 1:00.23 | |||||
9 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 29.41 | 1:01.87 | |||||
10 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 29.89 | 1:01.92 | |||||
11 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 29.19 | 1:02.10 | |||||
12 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 32.03 | 1:06.58 | |||||
- | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.87 | 1:11.71 | 1:49.65 | 2:25.33 | |||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.66 | 1:10.57 | 1:49.53 | 2:26.92 | |||
3 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 34.30 | 1:14.24 | 1:55.12 | 2:34.97 | |||
4 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 35.21 | 1:16.13 | 1:56.83 | 2:35.60 | |||
5 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.38 | 1:15.82 | 1:56.67 | 2:37.50 | |||
6 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.63 | 1:19.97 | 2:04.79 | 2:47.67 | |||
7 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.23 | 1:20.98 | 2:05.36 | 2:49.44 | |||
8 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.05 | 1:23.64 | 2:08.73 | 2:51.97 | |||
9 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 38.56 | 1:22.28 | 2:07.82 | 2:52.18 | |||
10 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 40.98 | 1:26.52 | 2:12.94 | 2:57.07 | |||
11 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.21 | 1:34.53 | 2:27.41 | 3:16.03 | |||
- | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.09 | 1:03.35 | 1:38.01 | 2:10.39 | |||
2 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 30.12 | 1:03.83 | 1:39.73 | 2:16.00 | |||
3 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 31.01 | 1:05.34 | 1:41.47 | 2:16.26 | |||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 29.51 | 1:04.26 | 1:41.06 | 2:16.45 | |||
5 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.87 | 1:06.11 | 1:41.57 | 2:16.51 | |||
6 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.57 | 1:05.39 | 1:41.22 | 2:16.57 | |||
7 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 30.20 | 1:04.29 | 1:40.48 | 2:16.94 | |||
8 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 32.32 | 1:07.38 | 1:43.60 | 2:18.74 | |||
9 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.97 | 1:08.80 | 1:45.27 | 2:20.58 | |||
10 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.49 | 1:08.98 | 1:45.84 | 2:22.87 | |||
11 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 32.68 | 1:09.17 | 1:47.09 | 2:23.58 | |||
12 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 33.31 | 1:12.81 | 1:53.03 | 2:32.28 | |||
13 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 36.16 | 1:17.79 | 2:02.69 | 2:46.67 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.95 | 58.45 | 1:28.83 | 1:59.50 | |||
2 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 29.86 | 1:03.00 | 1:37.46 | 2:10.84 | |||
3 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 30.70 | 1:05.48 | 1:41.91 | 2:16.56 | |||
4 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 31.76 | 1:06.99 | 1:43.01 | 2:17.31 | |||
5 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 32.84 | 1:10.21 | 1:48.38 | 2:25.89 | |||
6 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 32.42 | 1:09.37 | 1:48.06 | 2:26.83 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.37 | 59.07 | 1:30.68 | 2:01.86 | |||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 28.72 | 59.70 | 1:31.36 | 2:02.03 | |||
3 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.26 | 59.74 | 1:32.11 | 2:04.94 | |||
4 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.00 | 59.91 | 1:32.33 | 2:05.34 | |||
5 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 29.87 | 1:02.22 | 1:34.64 | 2:06.40 | |||
6 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.88 | 1:00.59 | 1:34.13 | 2:08.41 | |||
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.90 | 1:01.63 | 1:35.29 | 2:09.77 | |||
8 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 28.53 | 1:00.73 | 1:35.20 | 2:10.28 | |||
9 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.53 | 1:03.44 | 1:37.88 | 2:11.91 | |||
10 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.95 | 1:06.20 | 1:42.63 | 2:18.18 | |||
11 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 31.46 | 1:07.21 | 1:45.06 | 2:22.75 | |||
12 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 33.31 | 1:11.69 | 1:52.53 | 2:31.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 31.61 | 1:09.62 | |||||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.93 | 1:12.78 | |||||
3 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.48 | 1:16.76 | |||||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.08 | 1:16.97 | |||||
5 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.55 | 1:17.46 | |||||
6 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.37 | 1:19.00 | |||||
7 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.92 | 1:19.36 | |||||
8 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 38.17 | 1:20.51 | |||||
9 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.98 | 1:20.64 | |||||
10 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 37.68 | 1:20.79 | |||||
11 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 36.65 | 1:21.13 | |||||
12 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.97 | 1:22.98 | |||||
13 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 38.19 | 1:23.55 | |||||
14 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 38.74 | 1:24.61 | |||||
15 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.32 | 1:27.95 | |||||
16 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 41.55 | 1:29.97 | |||||
17 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.98 | 1:30.52 | |||||
18 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.15 | 1:31.97 | |||||
19 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 41.93 | 1:32.09 | |||||
20 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.50 | 1:32.41 | |||||
21 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 42.50 | 1:32.95 | |||||
22 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 43.58 | 1:33.44 | |||||
23 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 43.78 | 1:34.53 | |||||
24 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 46.63 | 1:38.51 | |||||
25 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 46.86 | 1:39.50 | |||||
26 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 45.53 | 1:40.38 | |||||
27 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 41.53 | 1:41.01 | |||||
28 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.81 | 1:46.92 | |||||
- | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.57 | 1:11.08 | |||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.51 | 1:12.17 | |||||
3 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.53 | 1:15.41 | |||||
4 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.47 | 1:16.08 | |||||
5 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.55 | 1:17.69 | |||||
6 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 35.94 | 1:18.87 | |||||
7 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.67 | 1:19.55 | |||||
8 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 37.50 | 1:20.63 | |||||
9 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.66 | 1:23.19 | |||||
10 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 40.55 | 1:24.70 | |||||
11 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.16 | 1:26.62 | |||||
12 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 42.14 | 1:31.60 | |||||
13 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 43.07 | 1:36.28 | |||||
14 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 41.73 | 1:36.36 | |||||
- | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.67 | 1:06.27 | |||||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.03 | 1:11.53 | |||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.38 | 1:12.19 | |||||
4 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.55 | 1:15.68 | |||||
5 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.64 | 1:16.34 | |||||
6 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.35 | 1:16.93 | |||||
7 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 36.84 | 1:20.81 | |||||
8 | Tove Olsson Brandtvig | 2000 | Göteborg Sim | 37.72 | 1:21.71 | |||||
9 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 39.21 | 1:23.85 | |||||
10 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 38.62 | 1:24.10 | |||||
11 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 37.64 | 1:28.53 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.19 | 1:06.06 | |||||
2 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.92 | 1:08.17 | |||||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.51 | 1:08.46 | |||||
4 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.29 | 1:16.64 | |||||
5 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.98 | 1:19.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.66 | 1:17.44 | |||||
2 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.95 | 1:27.14 | |||||
3 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 43.01 | 1:32.47 | |||||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 46.06 | 1:32.72 | |||||
5 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 44.84 | 1:33.43 | |||||
6 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 47.26 | 1:38.64 | |||||
7 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.53 | 1:42.68 | |||||
8 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 48.51 | 1:42.89 | |||||
9 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 51.54 | 1:47.82 | |||||
10 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 54.71 | 1:53.38 | |||||
11 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 56.67 | 1:57.24 | |||||
12 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 56.84 | 2:01.05 | |||||
13 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 59.31 | 2:02.64 | |||||
- | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.61 | 1:14.51 | |||||
2 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 37.80 | 1:20.51 | |||||
3 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.83 | 1:20.67 | |||||
4 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 41.70 | 1:29.78 | |||||
5 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 45.73 | 1:37.01 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.02 | 1:12.63 | |||||
2 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.91 | 1:12.86 | |||||
3 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.89 | 1:16.09 | |||||
4 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 37.21 | 1:19.39 | |||||
5 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.89 | 1:19.67 | |||||
6 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 39.67 | 1:24.19 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.11 | 1:06.16 | |||||
2 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.67 | 1:16.80 | |||||
3 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.67 | 1:17.63 | |||||
4 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 36.06 | 1:17.74 | |||||
5 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 36.16 | 1:17.92 | |||||
6 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 38.97 | 1:22.43 | |||||
7 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 43.26 | 1:32.56 | |||||
- | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.87 | 1:23.86 | 2:09.94 | 2:55.18 | |||
2 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.98 | 1:27.69 | 2:14.34 | 2:59.69 | |||
3 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.74 | 1:28.27 | 2:15.52 | 3:01.83 | |||
4 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 42.39 | 1:29.29 | 2:16.99 | 3:04.28 | |||
5 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 39.70 | 1:26.86 | 2:17.14 | 3:04.57 | |||
6 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 41.17 | 1:29.19 | 2:19.35 | 3:06.87 | |||
7 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 42.44 | 1:29.82 | 2:18.77 | 3:07.34 | |||
8 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 44.00 | 1:33.68 | 2:23.49 | 3:12.70 | |||
9 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 44.48 | 1:35.17 | 2:24.84 | 3:13.19 | |||
10 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 46.59 | 1:35.04 | 2:24.69 | 3:13.51 | |||
11 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 46.72 | 1:38.47 | 2:30.76 | 3:17.19 | |||
12 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 45.99 | 1:36.80 | 2:27.85 | 3:18.05 | |||
13 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 46.09 | 1:36.95 | 2:28.32 | 3:18.47 | |||
14 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 47.12 | 1:36.38 | 2:28.13 | 3:18.60 | |||
15 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 45.20 | 1:35.48 | 2:27.39 | 3:18.66 | |||
16 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.59 | 1:37.76 | 2:31.34 | 3:22.30 | |||
17 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 46.44 | 1:38.26 | 2:31.28 | 3:22.64 | |||
18 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.46 | 1:39.24 | 2:33.59 | 3:22.77 | |||
19 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 47.50 | 1:40.69 | 2:33.85 | 3:26.29 | |||
20 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.87 | 1:39.65 | 2:35.05 | 3:27.41 | |||
21 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 46.23 | 1:41.78 | 2:36.93 | 3:28.99 | |||
22 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 49.57 | 1:44.82 | 2:40.15 | 3:33.55 | |||
23 | Saga Ström | 2004 | Simklubben 1970 | 50.38 | 1:49.43 | 2:48.51 | 3:48.06 | |||
- | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 40.51 | 1:25.15 | 2:09.96 | 2:54.64 | |||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 40.18 | 1:25.60 | 2:11.28 | 2:56.72 | |||
3 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.33 | 1:24.55 | 2:10.86 | 2:56.98 | |||
4 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 41.40 | 1:29.97 | 2:19.56 | 3:06.76 | |||
5 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 42.53 | 1:32.19 | 2:22.24 | 3:09.48 | |||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 49.34 | 1:47.03 | 2:46.00 | 3:45.42 | |||
- | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.97 | 1:22.49 | 2:06.78 | 2:50.55 | |||
2 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.53 | 1:22.68 | 2:07.29 | 2:51.39 | |||
3 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 39.14 | 1:23.00 | 2:08.36 | 2:53.98 | |||
4 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 41.26 | 1:27.10 | 2:13.27 | 2:59.34 | |||
5 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 42.46 | 1:29.16 | 2:17.74 | 3:05.78 | |||
6 | Tove Olsson Brandtvig | 2000 | Göteborg Sim | 43.46 | 1:32.31 | 2:22.13 | 3:11.62 | |||
7 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 46.31 | 1:36.30 | 2:26.59 | 3:17.70 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 37.62 | 1:19.47 | 2:02.32 | 2:44.89 | |||
2 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 41.39 | 1:28.73 | 2:19.07 | 3:10.56 | |||
3 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 43.73 | 1:35.49 | 2:28.47 | 3:20.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:19.29 | 2:47.33 | 4:18.13 | 5:33.84 | |||
2 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 1:34.81 | 3:07.24 | 4:55.13 | 6:19.57 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:08.19 | 2:28.73 | 4:00.27 | 5:11.17 | |||
2 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 1:18.38 | 2:42.92 | 4:16.51 | 5:29.07 | |||
3 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:13.57 | 2:36.47 | 4:18.07 | 5:31.43 | |||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 1:17.02 | 2:39.46 | 4:17.57 | 5:31.61 | |||
5 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 1:25.02 | 2:54.74 | 4:29.20 | 5:47.87 | |||
- | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:12.39 | 2:31.50 | 4:02.88 | 5:13.74 | |||
2 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:18.23 | 2:43.48 | 4:09.28 | 5:27.63 | |||
3 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:16.13 | 2:38.32 | 4:13.18 | 5:28.73 | |||
4 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:19.05 | 2:47.90 | 4:30.31 | 5:47.35 | |||
- | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:05.70 | 2:20.84 | 3:49.70 | 4:55.35 | |||
2 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:07.08 | 2:25.03 | 3:52.74 | 4:55.51 | |||
3 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:12.29 | 2:29.79 | 4:06.25 | 5:16.72 | |||
4 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:12.12 | 2:32.83 | 4:08.37 | 5:19.35 | |||
5 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:11.71 | 2:31.07 | 4:10.47 | 5:20.96 | |||
6 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:22.92 | 2:52.22 | 4:32.22 | 5:46.96 | |||
7 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 1:32.61 | 3:10.04 | 4:44.70 | 6:08.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:12.77 | 2:30.10 | 3:48.45 | 5:06.63 | 19:30.39 | ||
6:25.95 | 7:44.08 | 9:03.32 | 10:22.01 | |||||||
11:40.85 | 12:59.71 | 14:17.97 | 15:36.31 | |||||||
16:54.82 | 18:13.85 | |||||||||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:17.37 | 2:38.90 | 4:01.09 | 5:23.17 | 20:21.23 | ||
6:46.06 | 8:08.71 | 9:30.08 | 10:51.76 | |||||||
12:13.85 | 13:35.93 | 14:58.20 | 16:19.79 | |||||||
17:41.03 | 19:02.02 | |||||||||
3 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 1:21.68 | 2:52.04 | 4:22.97 | 5:54.06 | 22:06.39 | ||
7:24.16 | 8:54.36 | 10:25.74 | 11:55.16 | |||||||
13:24.38 | 14:53.92 | 16:23.30 | 17:50.73 | |||||||
19:18.16 | 20:44.43 | |||||||||
4 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:24.21 | 2:57.38 | 4:32.89 | 6:08.68 | 24:07.22 | ||
7:44.95 | 9:21.65 | 11:48.31 | 13:27.70 | |||||||
15:07.35 | 16:44.94 | 18:24.95 | 20:04.33 | |||||||
21:43.61 | 23:20.85 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:17.27 | 2:41.01 | 4:06.79 | 5:34.29 | 21:37.56 | ||
7:02.72 | 8:28.90 | 9:56.95 | 11:25.18 | |||||||
12:53.87 | 14:22.65 | 15:50.28 | 17:18.51 | |||||||
18:46.94 | 20:13.63 | |||||||||
2 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:27.83 | 3:07.75 | 4:50.59 | 6:34.70 | 25:28.40 | ||
8:23.03 | 10:08.06 | 11:53.81 | 13:37.95 | |||||||
15:24.87 | 17:08.51 | 18:53.14 | 20:37.03 | |||||||
22:18.45 | 24:00.18 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:10.47 | 2:27.19 | 3:44.52 | 5:02.31 | 19:30.35 | ||
6:20.52 | 7:39.03 | 8:58.52 | 10:19.40 | |||||||
11:39.31 | 12:59.80 | 14:20.44 | 15:40.56 | |||||||
16:59.57 | 18:17.02 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:08.05 | 2:21.58 | 3:35.16 | 4:49.15 | 18:40.91 | ||
6:04.01 | 7:19.77 | 8:35.40 | 9:50.40 | |||||||
11:07.22 | 12:23.46 | 13:39.97 | 14:55.49 | |||||||
16:11.82 | 17:26.99 | |||||||||
2 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:07.31 | 2:22.11 | 3:38.38 | 4:56.50 | 19:26.86 | ||
6:14.63 | 7:32.74 | 8:51.04 | 10:09.80 | |||||||
11:29.15 | 12:48.86 | 14:08.79 | 15:28.67 | |||||||
16:48.83 | 18:08.61 | |||||||||
3 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 1:18.47 | 2:43.43 | 4:09.85 | 5:37.01 | 22:01.59 | ||
7:06.06 | 8:34.04 | 10:04.74 | 11:33.45 | |||||||
13:01.46 | 14:30.23 | 15:59.17 | 17:29.22 | |||||||
19:01.43 | 20:32.97 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:12.39 | 2:31.39 | 3:49.72 | 5:08.19 | 10:20.24 | ||
6:27.18 | 7:45.95 | 9:04.58 | ||||||||
2 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:12.37 | 2:30.06 | 3:49.33 | 5:08.86 | 10:25.09 | ||
6:28.25 | 7:48.22 | 9:07.95 | ||||||||
3 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:13.92 | 2:33.23 | 3:53.10 | 5:14.14 | 10:33.10 | ||
6:33.98 | 7:54.80 | 9:15.03 | ||||||||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:11.02 | 2:30.50 | 3:52.09 | 5:14.03 | 10:35.96 | ||
6:36.03 | 7:58.35 | 9:19.87 | ||||||||
5 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 1:16.36 | 2:36.85 | 3:58.08 | 5:18.34 | 10:36.97 | ||
6:38.87 | 7:59.39 | 9:19.91 | ||||||||
6 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:18.23 | 2:38.57 | 3:59.66 | 5:21.69 | 10:44.99 | ||
6:42.85 | 8:04.45 | 9:25.98 | ||||||||
7 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 1:17.18 | 2:39.78 | 4:03.03 | 5:26.64 | 10:55.13 | ||
6:50.39 | 8:12.78 | 9:35.65 | ||||||||
8 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:15.00 | 2:36.30 | 4:00.09 | 5:25.01 | 11:04.78 | ||
6:49.50 | 8:15.46 | 9:41.04 | ||||||||
9 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 1:17.97 | 2:42.57 | 4:08.44 | 5:34.38 | 11:04.81 | ||
6:59.17 | 8:23.58 | 9:45.32 | ||||||||
10 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:18.85 | 2:43.59 | 4:08.87 | 5:34.13 | 11:18.57 | ||
6:59.29 | 8:28.25 | 9:55.13 | ||||||||
11 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:21.25 | 2:49.04 | 4:16.37 | 5:43.71 | 11:31.39 | ||
7:10.85 | 8:38.70 | 10:06.06 | ||||||||
12 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:18.69 | 2:46.49 | 4:15.38 | 5:44.83 | 11:36.02 | ||
7:14.12 | 8:43.26 | 10:11.74 | ||||||||
13 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:22.44 | 2:50.54 | 4:19.01 | 5:47.41 | 11:37.99 | ||
7:15.95 | 8:44.44 | 10:12.88 | ||||||||
14 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 1:21.79 | 2:49.92 | 4:19.73 | 5:50.59 | 11:42.61 | ||
7:19.83 | 8:49.40 | 10:18.14 | ||||||||
15 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 1:22.40 | 2:52.93 | 4:25.87 | 5:56.78 | 11:53.73 | ||
7:28.19 | 8:58.79 | 10:27.83 | ||||||||
16 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 1:27.79 | 3:01.66 | 4:36.34 | 6:10.31 | 12:16.88 | ||
7:43.09 | 9:16.59 | 10:49.27 | ||||||||
17 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 1:28.01 | 3:01.66 | 4:36.11 | 6:10.92 | 12:25.39 | ||
7:45.21 | 9:19.80 | 11:39.38 | ||||||||
18 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 1:23.76 | 2:56.33 | 4:31.96 | 6:07.42 | 12:29.72 | ||
7:44.36 | 9:22.19 | 10:55.60 | ||||||||
19 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 1:21.36 | 2:55.88 | 4:30.99 | 6:07.63 | 12:30.64 | ||
7:43.94 | 9:20.44 | 10:57.12 | ||||||||
20 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 1:30.42 | 3:11.64 | 4:54.39 | 6:39.91 | 13:27.88 | ||
8:22.68 | 10:06.72 | 11:49.26 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:13.26 | 2:31.59 | 3:49.89 | 5:08.44 | 10:09.94 | ||
6:25.55 | 7:42.59 | 8:58.21 | ||||||||
2 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:12.54 | 2:29.36 | 3:46.41 | 5:03.70 | 10:10.58 | ||
6:20.64 | 7:38.17 | 8:55.64 | ||||||||
3 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:12.77 | 2:31.67 | 3:50.10 | 5:08.39 | 10:11.20 | ||
6:25.88 | 7:43.55 | 8:59.78 | ||||||||
4 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:11.87 | 2:28.92 | 3:46.33 | 5:03.78 | 10:17.24 | ||
6:21.70 | 7:40.28 | 8:59.21 | ||||||||
5 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 1:14.58 | 2:33.22 | 3:52.21 | 5:09.86 | 10:24.81 | ||
6:27.89 | 7:45.34 | 9:06.73 | ||||||||
6 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:13.05 | 2:31.59 | 3:51.24 | 5:10.86 | 10:24.82 | ||
6:29.77 | 7:49.12 | 9:07.90 | ||||||||
7 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:13.85 | 2:34.86 | 3:55.06 | 5:17.99 | 10:46.12 | ||
6:39.40 | 8:02.88 | 9:25.35 | ||||||||
8 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 1:14.58 | 2:36.37 | 3:59.22 | 5:22.73 | 10:57.28 | ||
6:47.15 | 8:11.04 | 9:34.93 | ||||||||
9 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 1:16.78 | 2:40.61 | 4:05.91 | 5:30.02 | 11:07.14 | ||
6:54.89 | 8:20.04 | 9:45.47 | ||||||||
10 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:17.09 | 2:42.13 | 4:07.57 | 5:33.79 | 11:09.38 | ||
6:58.42 | 8:24.51 | 9:49.61 | ||||||||
11 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:18.86 | 2:43.86 | 4:10.08 | 5:36.20 | 11:26.29 | ||
7:02.52 | 8:30.42 | 9:59.17 | ||||||||
12 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:18.69 | 2:44.66 | 4:12.60 | 5:39.25 | 11:29.81 | ||
7:07.32 | 8:35.73 | 10:03.68 | ||||||||
13 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 1:21.12 | 2:48.07 | 4:17.30 | 5:46.59 | 11:38.16 | ||
7:15.97 | 8:44.29 | 10:13.55 | ||||||||
14 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 1:19.37 | 2:49.24 | 4:20.80 | 5:52.06 | 11:59.56 | ||
7:26.10 | 8:59.28 | 10:31.62 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:10.14 | 2:24.99 | 3:40.21 | 4:55.76 | 9:53.91 | ||
6:11.41 | 7:27.25 | 8:42.62 | ||||||||
2 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:10.84 | 2:26.43 | 3:42.39 | 4:58.21 | 9:56.40 | ||
6:13.47 | 7:29.27 | 8:44.30 | ||||||||
3 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:12.13 | 2:28.45 | 3:45.10 | 5:02.03 | 10:05.67 | ||
6:18.74 | 7:35.01 | 8:50.73 | ||||||||
4 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:13.19 | 2:29.76 | 3:47.08 | 5:05.61 | 10:17.56 | ||
6:24.56 | 7:43.46 | 9:02.61 | ||||||||
5 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:12.03 | 2:29.90 | 3:48.28 | 5:07.59 | 10:18.06 | ||
6:25.63 | 7:43.33 | 9:00.84 | ||||||||
6 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:14.67 | 2:34.87 | 3:56.05 | 5:18.26 | 10:38.20 | ||
6:39.21 | 7:59.26 | 9:20.08 | ||||||||
7 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 1:13.66 | 2:35.29 | 3:58.55 | 5:23.20 | 10:57.94 | ||
6:48.52 | 8:13.22 | 9:37.95 | ||||||||
8 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 1:16.23 | 2:41.38 | 4:06.49 | 5:36.67 | 11:34.66 | ||
7:07.25 | 8:38.66 | 10:09.33 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:09.62 | 2:23.38 | 3:38.26 | 4:52.74 | 9:49.69 | ||
6:07.56 | 7:22.59 | 8:36.36 | ||||||||
2 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:12.03 | 2:29.58 | 3:47.56 | 5:05.99 | 10:24.13 | ||
6:24.89 | 7:45.44 | 9:05.15 | ||||||||
3 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:17.56 | 2:43.76 | 4:10.29 | 5:35.88 | 11:09.68 | ||
7:00.52 | 8:24.71 | 9:47.69 | ||||||||
- | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 32.19 | 1:09.58 | 1:49.02 | 2:25.52 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 31.95 | 1:10.30 | 1:48.60 | 2:24.61 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.73 | 1:07.05 | 1:42.29 | 2:18.42 | |||
2 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 31.60 | 1:10.04 | 1:48.11 | 2:24.80 | |||
3 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.69 | 1:12.63 | 1:53.66 | 2:36.37 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 32.80 | 1:15.74 | 2:02.40 | 2:37.93 | |||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.60 | 1:15.76 | 2:01.92 | 2:38.25 | |||
3 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.84 | 1:15.21 | 2:02.72 | 2:40.93 | |||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.13 | 1:18.33 | 2:04.71 | 2:42.84 | |||
5 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 36.17 | 1:18.28 | 2:07.82 | 2:43.29 | |||
6 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.61 | 1:19.12 | 2:08.25 | 2:43.53 | |||
7 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 35.98 | 1:20.32 | 2:08.92 | 2:46.87 | |||
8 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.30 | 1:22.48 | 2:09.20 | 2:46.91 | |||
9 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.79 | 1:18.60 | 2:11.07 | 2:49.26 | |||
10 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 37.07 | 1:22.09 | 2:11.51 | 2:50.06 | |||
11 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 37.45 | 1:23.20 | 2:11.04 | 2:50.18 | |||
12 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.51 | 1:20.50 | 2:11.14 | 2:50.34 | |||
13 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.13 | 1:24.93 | 2:11.94 | 2:51.41 | |||
14 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 37.87 | 1:23.32 | 2:13.59 | 2:51.82 | |||
15 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.74 | 1:25.73 | 2:15.02 | 2:55.14 | |||
16 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.22 | 1:27.12 | 2:17.71 | 2:57.05 | |||
17 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.95 | 1:26.56 | 2:15.54 | 2:57.08 | |||
18 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 40.73 | 1:27.84 | 2:15.06 | 2:59.28 | |||
19 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 42.03 | 1:27.72 | 2:17.31 | 2:59.38 | |||
20 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 40.42 | 1:30.05 | 2:21.24 | 3:00.92 | |||
21 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 39.24 | 1:26.68 | 2:17.36 | 3:01.54 | |||
22 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 39.67 | 1:29.85 | 2:20.54 | 3:02.23 | |||
23 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 42.27 | 1:28.43 | 2:21.55 | 3:04.42 | |||
24 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 43.64 | 1:30.23 | 2:22.46 | 3:06.79 | |||
25 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 40.26 | 1:30.52 | 2:25.89 | 3:06.96 | |||
26 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 44.02 | 1:30.45 | 2:26.35 | 3:08.39 | |||
27 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 42.83 | 1:31.80 | 2:27.53 | 3:09.46 | |||
28 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 44.10 | 1:32.72 | 2:27.91 | 3:09.95 | |||
29 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.20 | 1:32.92 | 2:27.66 | 3:10.34 | |||
30 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 45.29 | 1:35.30 | 2:27.38 | 3:11.93 | |||
31 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.81 | 1:33.16 | 2:27.71 | 3:12.64 | |||
32 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.61 | 1:31.82 | 2:27.31 | 3:12.84 | |||
33 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 42.17 | 1:32.42 | 2:28.24 | 3:13.00 | |||
34 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 46.80 | 1:34.53 | 2:32.20 | 3:13.06 | |||
35 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 42.37 | 1:30.20 | 2:30.06 | 3:13.87 | |||
36 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.92 | 1:40.98 | 2:31.84 | 3:15.07 | |||
37 | Miranda Belgrano | 2002 | Göteborg Sim | 41.18 | 1:34.04 | 2:29.38 | 3:16.80 | |||
38 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 45.82 | 1:36.84 | 2:33.22 | 3:18.97 | |||
39 | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 44.56 | 1:34.00 | 2:33.52 | 3:20.34 | |||
40 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 48.35 | 1:37.23 | 2:36.62 | 3:21.88 | |||
41 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 47.35 | 1:42.14 | 2:36.21 | 3:22.49 | |||
42 | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | 45.92 | 1:36.54 | 2:37.33 | 3:23.16 | |||
43 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.11 | 1:40.47 | 2:43.68 | 3:28.23 | |||
44 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 47.43 | 1:42.04 | 2:42.61 | 3:32.03 | |||
45 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 53.92 | 1:51.92 | 2:56.83 | 3:49.90 | |||
- | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.78 | 1:12.67 | 1:56.39 | 2:32.34 | |||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.50 | 1:18.45 | 2:03.44 | 2:37.83 | |||
3 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.87 | 1:15.43 | 2:02.60 | 2:42.89 | |||
4 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.30 | 1:20.97 | 2:09.37 | 2:45.88 | |||
5 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 35.40 | 1:18.18 | 2:06.31 | 2:46.61 | |||
6 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.16 | 1:21.26 | 2:07.69 | 2:48.39 | |||
7 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.09 | 1:22.37 | 2:13.16 | 2:50.60 | |||
8 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.19 | 1:23.59 | 2:12.98 | 2:51.14 | |||
9 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 37.74 | 1:24.02 | 2:13.02 | 2:51.57 | |||
10 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 35.03 | 1:17.65 | 2:12.58 | 2:52.73 | |||
11 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.21 | 1:23.12 | 2:14.56 | 2:53.33 | |||
12 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 39.71 | 1:24.88 | 2:15.83 | 2:53.79 | |||
13 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 38.30 | 1:22.46 | 2:13.76 | 2:54.34 | |||
- | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.50 | 1:13.18 | 2:00.28 | 2:33.78 | |||
2 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.24 | 1:17.00 | 2:08.53 | 2:41.76 | |||
3 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.44 | 1:20.30 | 2:06.45 | 2:42.62 | |||
4 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.18 | 1:21.34 | 2:05.38 | 2:43.82 | |||
5 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 38.13 | 1:20.62 | 2:10.36 | 2:47.25 | |||
6 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.57 | 1:21.68 | 2:10.19 | 2:47.94 | |||
7 | Tove Olsson Brandtvig | 2000 | Göteborg Sim | 37.44 | 1:22.31 | 2:09.97 | 2:52.48 | |||
8 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 36.42 | 1:20.04 | 2:17.87 | 2:55.10 | |||
9 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 39.28 | 1:25.20 | 2:18.28 | 2:59.69 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.37 | 1:09.32 | 1:52.64 | 2:27.20 | |||
2 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.17 | 1:11.59 | 1:56.92 | 2:33.05 | |||
3 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.47 | 1:13.54 | 2:01.28 | 2:33.18 | |||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.32 | 1:16.36 | 2:00.71 | 2:35.43 | |||
5 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 36.62 | 1:18.64 | 2:07.30 | 2:41.79 | |||
6 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 36.50 | 1:20.07 | 2:08.76 | 2:44.84 | |||
7 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.84 | 1:21.01 | 2:12.75 | 2:54.35 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:10.34 | 2:25.74 | 3:42.05 | 4:54.44 | |||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:13.27 | 2:34.44 | 3:55.18 | 5:13.19 | |||
3 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 1:15.76 | 2:39.00 | 4:02.40 | 5:20.70 | |||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:16.15 | 2:36.96 | 3:59.54 | 5:20.80 | |||
5 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 1:16.51 | 2:40.61 | 4:02.74 | 5:21.04 | |||
6 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 1:18.59 | 2:43.32 | 4:08.71 | 5:32.15 | |||
7 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 1:25.60 | 2:57.98 | 4:30.78 | 5:59.09 | |||
8 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:25.77 | 2:57.45 | 4:30.60 | 6:00.61 | |||
9 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:28.04 | 3:02.62 | 4:37.08 | 6:05.61 | |||
10 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 1:28.77 | 3:05.95 | 4:43.03 | 6:09.94 | |||
11 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 1:30.54 | 3:08.05 | 4:42.04 | 6:10.55 | |||
- | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | DNF | ||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 1:05.94 | 2:20.29 | 3:36.22 | 4:49.12 | |||
2 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 1:07.79 | 2:22.40 | 3:38.07 | 4:50.99 | |||
3 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:07.87 | 2:22.27 | 3:37.89 | 4:52.52 | |||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 1:08.27 | 2:25.64 | 3:41.94 | 4:54.38 | |||
5 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:10.05 | 2:26.26 | 3:43.09 | 4:55.21 | |||
6 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 1:10.69 | 2:28.85 | 3:46.81 | 5:01.80 | |||
7 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:16.41 | 2:42.04 | 4:08.88 | 5:31.59 | |||
8 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:20.82 | 2:50.28 | 4:20.90 | 5:49.85 | |||
- | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 1:09.59 | 2:26.87 | 3:45.28 | 5:00.75 | EXTRA | ||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:00.09 | 2:03.67 | 3:07.07 | 4:10.67 | |||
2 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 1:08.52 | 2:22.26 | 3:37.06 | 4:48.59 | |||
3 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:07.40 | 2:22.31 | 3:37.70 | 4:49.02 | |||
4 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:07.68 | 2:21.66 | 3:38.39 | 4:54.49 | |||
5 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:13.86 | 2:34.57 | 3:54.19 | 5:11.67 | |||
6 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 1:12.09 | 2:32.49 | 3:53.69 | 5:13.20 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:01.48 | 2:08.61 | 3:16.29 | 4:24.06 | |||
2 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:02.69 | 2:10.22 | 3:19.13 | 4:26.79 | |||
3 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 1:04.19 | 2:13.78 | 3:25.49 | 4:37.44 | |||
4 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:04.07 | 2:16.35 | 3:30.29 | 4:43.89 | |||
5 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 1:07.43 | 2:21.55 | 3:37.87 | 4:55.04 | |||
6 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:10.90 | 2:29.59 | 3:47.55 | 5:03.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.21 | 1:10.88 | |||||
2 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.91 | 1:13.79 | |||||
3 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.62 | 1:14.13 | |||||
4 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 35.67 | 1:14.25 | |||||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.48 | 1:14.87 | |||||
6 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.94 | 1:15.88 | |||||
7 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 37.72 | 1:17.41 | |||||
8 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.35 | 1:17.75 | |||||
9 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 39.05 | 1:18.31 | |||||
10 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 37.81 | 1:20.17 | |||||
11 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 40.02 | 1:20.29 | |||||
12 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 40.15 | 1:22.28 | |||||
13 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 39.93 | 1:22.47 | |||||
14 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.12 | 1:22.73 | |||||
15 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.46 | 1:23.67 | |||||
16 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 40.90 | 1:25.07 | |||||
17 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 43.29 | 1:27.00 | |||||
18 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 43.27 | 1:27.55 | |||||
19 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 42.65 | 1:27.86 | |||||
20 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 43.35 | 1:28.38 | |||||
21 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 42.49 | 1:28.43 | |||||
22 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.57 | 1:29.42 | |||||
23 | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | 43.79 | 1:29.86 | |||||
24 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 43.67 | 1:30.08 | |||||
25 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 43.71 | 1:30.63 | |||||
26 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 44.08 | 1:30.75 | |||||
27 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 44.59 | 1:30.93 | |||||
28 | Teagan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 43.52 | 1:32.58 | |||||
29 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 46.29 | 1:33.72 | |||||
30 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 44.99 | 1:34.00 | |||||
31 | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 45.77 | 1:34.76 | |||||
32 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 46.50 | 1:35.70 | |||||
33 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 47.41 | 1:36.64 | |||||
34 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.09 | 1:38.35 | |||||
35 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.74 | 1:39.77 | |||||
36 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.11 | 1:42.43 | |||||
37 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 49.39 | 1:43.20 | |||||
38 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 50.19 | 1:44.27 | |||||
38 | Lovisa Lein | 2004 | Göteborg Sim | 51.57 | 1:44.27 | |||||
40 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 53.17 | 1:49.46 | |||||
41 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 55.72 | 1:54.29 | |||||
- | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Saga Ström | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.21 | 1:12.78 | |||||
2 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 37.33 | 1:13.98 | |||||
3 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.80 | 1:16.00 | |||||
4 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 36.84 | 1:16.15 | |||||
5 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 37.21 | 1:17.36 | |||||
6 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.49 | 1:17.70 | |||||
7 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 38.26 | 1:17.94 | |||||
8 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 38.80 | 1:19.85 | |||||
9 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.37 | 1:21.50 | |||||
10 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 39.79 | 1:22.44 | |||||
11 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 40.60 | 1:23.08 | |||||
12 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 43.74 | 1:27.98 | |||||
13 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 42.81 | 1:29.46 | |||||
14 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 44.23 | 1:30.75 | |||||
15 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 44.88 | 1:32.80 | |||||
16 | Tindra Ejdestig | 2001 | Göteborg Sim | 46.32 | 1:34.10 | |||||
17 | Elin Andrén | 2001 | Göteborg Sim | 49.50 | 1:41.44 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.92 | 1:08.40 | |||||
2 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.36 | 1:12.01 | |||||
3 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 35.08 | 1:12.11 | |||||
4 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.81 | 1:13.95 | |||||
5 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.45 | 1:14.99 | |||||
6 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 39.11 | 1:19.41 | |||||
7 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 39.91 | 1:21.47 | |||||
8 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 40.37 | 1:23.72 | |||||
9 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 40.56 | 1:26.04 | |||||
10 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 42.66 | 1:28.40 | |||||
- | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.73 | 1:08.40 | |||||
2 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.99 | 1:11.46 | |||||
3 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 35.96 | 1:13.41 | |||||
4 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.90 | 1:16.51 | |||||
5 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 37.55 | 1:17.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 39.64 | 1:22.23 | 2:04.69 | 2:44.28 | |||
2 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 39.01 | 1:23.22 | 2:06.16 | 2:47.16 | |||
3 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 41.10 | 1:24.92 | 2:09.07 | 2:51.81 | |||
4 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.19 | 1:34.62 | 2:24.80 | 3:14.47 | |||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.18 | 1:39.45 | 2:30.65 | 3:18.49 | |||
6 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 46.52 | 1:37.93 | 2:30.74 | 3:20.00 | |||
7 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 48.11 | 1:42.20 | 2:34.59 | 3:23.72 | |||
- | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | DNF | ||||||
- | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 34.05 | 1:12.52 | 1:52.77 | 2:31.13 | |||
2 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 34.78 | 1:13.25 | 1:53.66 | 2:32.58 | |||
3 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.19 | 1:15.60 | 1:55.24 | 2:34.70 | |||
4 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 38.01 | 1:18.62 | 1:59.05 | 2:39.36 | |||
5 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 38.99 | 1:21.01 | 2:02.85 | 2:43.03 | |||
6 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 39.46 | 1:22.02 | 2:05.55 | 2:48.67 | |||
7 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.42 | 1:24.68 | 2:09.89 | 2:52.78 | |||
- | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.78 | 1:04.26 | 1:38.37 | 2:11.91 | |||
2 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.33 | 1:08.88 | 1:45.09 | 2:21.01 | |||
3 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.35 | 1:09.66 | 1:47.59 | 2:24.17 | |||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 34.20 | 1:11.04 | 1:49.19 | 2:25.92 | |||
5 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.91 | 1:12.40 | 1:51.17 | 2:29.46 | |||
6 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.81 | 1:15.57 | 1:55.35 | 2:34.09 | |||
7 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 38.83 | 1:21.12 | 2:03.33 | 2:45.07 | |||
- | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.40 | 1:04.19 | 1:39.29 | 2:12.89 | |||
2 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 31.70 | 1:05.51 | 1:40.13 | 2:15.13 | |||
3 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.80 | 1:07.17 | 1:42.81 | 2:19.10 | |||
4 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.17 | 1:09.11 | 1:46.36 | 2:23.67 | |||
5 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 33.25 | 1:09.53 | 1:46.57 | 2:23.78 | |||
6 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.62 | 1:10.34 | 1:47.93 | 2:25.11 | |||
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.44 | 1:10.89 | 1:49.74 | 2:28.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 29.90 | 1:02.24 | |||||
2 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.46 | 1:03.86 | |||||
3 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.47 | 1:05.57 | |||||
4 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 31.28 | 1:05.91 | |||||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.93 | 1:06.03 | |||||
6 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 31.87 | 1:06.36 | |||||
7 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.47 | 1:06.55 | |||||
8 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.79 | 1:06.93 | |||||
9 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 33.19 | 1:07.64 | |||||
10 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 33.19 | 1:08.42 | |||||
11 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 32.81 | 1:08.74 | |||||
12 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.50 | 1:08.96 | |||||
13 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.23 | 1:09.37 | |||||
14 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 33.04 | 1:09.45 | |||||
15 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.86 | 1:09.84 | |||||
16 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 33.64 | 1:09.93 | |||||
17 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.85 | 1:10.51 | |||||
18 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.46 | 1:10.91 | |||||
19 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.83 | 1:12.30 | |||||
20 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 34.55 | 1:14.07 | |||||
21 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 36.51 | 1:15.15 | |||||
22 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.53 | 1:15.32 | |||||
23 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 36.11 | 1:16.11 | |||||
24 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 36.66 | 1:16.22 | |||||
25 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 35.54 | 1:16.23 | |||||
26 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 36.35 | 1:17.02 | |||||
27 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 36.33 | 1:17.09 | |||||
28 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 37.75 | 1:17.13 | |||||
29 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.16 | 1:17.26 | |||||
30 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 36.75 | 1:17.46 | |||||
31 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.28 | 1:17.79 | |||||
32 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.77 | 1:18.34 | |||||
33 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 37.47 | 1:18.52 | |||||
34 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 37.13 | 1:18.61 | |||||
35 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 39.05 | 1:20.24 | |||||
36 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 38.00 | 1:20.28 | |||||
37 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 39.29 | 1:20.38 | |||||
38 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 37.75 | 1:20.46 | |||||
39 | Miranda Belgrano | 2002 | Göteborg Sim | 38.31 | 1:20.52 | |||||
40 | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | 38.91 | 1:21.40 | |||||
41 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.52 | 1:21.96 | |||||
42 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.44 | 1:23.65 | |||||
43 | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 40.03 | 1:23.71 | |||||
44 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 39.00 | 1:23.76 | |||||
45 | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | 39.59 | 1:23.81 | |||||
46 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 40.08 | 1:23.95 | |||||
47 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 39.91 | 1:24.51 | |||||
48 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 39.94 | 1:24.52 | |||||
49 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 41.48 | 1:25.46 | |||||
50 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.15 | 1:25.88 | |||||
51 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.05 | 1:26.11 | |||||
52 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 41.96 | 1:27.19 | |||||
52 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 42.41 | 1:27.19 | |||||
54 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 43.09 | 1:30.41 | |||||
55 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.66 | 1:32.38 | |||||
56 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.96 | 1:32.55 | |||||
57 | Saga Ström | 2004 | Simklubben 1970 | 45.45 | 1:36.93 | |||||
58 | Lovisa Lein | 2004 | Göteborg Sim | 47.72 | 1:40.31 | |||||
59 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 46.42 | 1:40.65 | |||||
- | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Teagan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.16 | 1:01.79 | |||||
2 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.60 | 1:03.76 | |||||
3 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 30.80 | 1:04.63 | |||||
4 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 31.20 | 1:05.27 | |||||
5 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 32.16 | 1:05.32 | |||||
6 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.54 | 1:05.53 | |||||
7 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.10 | 1:06.50 | |||||
8 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.61 | 1:07.78 | |||||
9 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 33.07 | 1:08.66 | |||||
10 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.13 | 1:08.85 | |||||
11 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.20 | 1:08.91 | |||||
12 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.16 | 1:09.38 | |||||
13 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 33.54 | 1:09.87 | |||||
14 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 33.48 | 1:09.99 | |||||
15 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 33.48 | 1:10.14 | |||||
16 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 34.05 | 1:10.90 | |||||
17 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 35.66 | 1:13.12 | |||||
18 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 34.93 | 1:13.13 | |||||
19 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 35.52 | 1:13.39 | |||||
20 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 37.76 | 1:16.17 | |||||
21 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.55 | 1:16.47 | |||||
22 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 37.64 | 1:20.03 | |||||
23 | Tindra Ejdestig | 2001 | Göteborg Sim | 40.08 | 1:23.46 | |||||
- | Elin Andrén | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.64 | 1:01.04 | |||||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.89 | 1:01.71 | |||||
3 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.23 | 1:03.05 | |||||
4 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.20 | 1:03.64 | |||||
5 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.59 | 1:03.81 | |||||
6 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.79 | 1:04.41 | |||||
7 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 32.39 | 1:06.27 | |||||
8 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 32.19 | 1:07.93 | |||||
9 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.80 | 1:08.18 | |||||
10 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 32.81 | 1:08.39 | |||||
11 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 33.26 | 1:08.68 | |||||
12 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 33.33 | 1:08.70 | |||||
13 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 33.56 | 1:09.16 | |||||
14 | Tove Olsson Brandtvig | 2000 | Göteborg Sim | 36.45 | 1:15.05 | |||||
15 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 37.40 | 1:18.03 | |||||
16 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 38.17 | 1:19.50 | |||||
- | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 28.78 | 59.43 | |||||
2 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.79 | 1:03.19 | |||||
3 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.94 | 1:04.43 | |||||
4 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.64 | 1:05.35 | |||||
5 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.72 | 1:05.93 | |||||
6 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 31.87 | 1:05.99 | |||||
7 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.77 | 1:09.45 | |||||
8 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 35.35 | 1:14.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 131 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 131, 50m Bröst Dam (Ej UGP), Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 36.27 | ||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 36.97 | ||||||
3 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 41.29 | ||||||
4 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 41.72 | ||||||
5 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 42.29 | ||||||
6 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 42.89 | ||||||
7 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 43.09 | ||||||
8 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 44.07 | ||||||
9 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 44.52 | ||||||
10 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 44.60 | ||||||
11 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 46.07 | ||||||
12 | Miranda Belgrano | 2002 | Göteborg Sim | 46.26 | ||||||
13 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 46.92 | ||||||
14 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 47.18 | ||||||
15 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 47.23 | ||||||
16 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 47.82 | ||||||
17 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 48.27 | ||||||
18 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 48.32 | ||||||
19 | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | 49.36 | ||||||
20 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 50.34 | ||||||
21 | Teagan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 51.03 | ||||||
22 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 51.34 | ||||||
23 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 51.77 | ||||||
24 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 52.68 | ||||||
25 | Ida Hansson | 2005 | Simklubben 1970 | 54.69 | ||||||
26 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 57.03 | ||||||
27 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 57.63 | ||||||
28 | Louise Sandström | 2004 | Simklubben 1970 | 59.87 | ||||||
- | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 131, 50m Bröst Dam (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 35.50 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.21 | ||||||
3 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 39.73 | ||||||
4 | Alexandra P. Hukvist | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.44 | ||||||
5 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 44.53 | ||||||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 47.66 | ||||||
7 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 47.77 | ||||||
8 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 49.04 | ||||||
Gren 131, 50m Bröst Dam (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Olsson Brandtvig | 2000 | Göteborg Sim | 40.46 | ||||||
2 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 41.23 | ||||||
Gren 131, 50m Bröst Dam (Ej UGP), Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 39.07 | ||||||
2 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 42.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 132 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 132, 50m Bröst Herr (Ej UGP), Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 42.94 | ||||||
2 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 45.16 | ||||||
3 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 47.40 | ||||||
4 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 51.99 | ||||||
5 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 57.82 | ||||||
6 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 1:03.30 | ||||||
- | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 132, 50m Bröst Herr (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Otto Thelin | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 132, 50m Bröst Herr (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 36.33 | ||||||
Gren 132, 50m Bröst Herr (Ej UGP), Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 38.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 133 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 133, 50m Rygg Dam (Ej UGP), Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 38.12 | ||||||
2 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 40.94 | ||||||
3 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 41.05 | ||||||
4 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 41.13 | ||||||
5 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 41.43 | ||||||
6 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 41.79 | ||||||
7 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 42.04 | ||||||
8 | Teagan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 42.95 | ||||||
9 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 43.17 | ||||||
10 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 43.31 | ||||||
11 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 43.73 | ||||||
12 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 44.46 | ||||||
13 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 44.51 | ||||||
14 | Miranda Belgrano | 2002 | Göteborg Sim | 45.19 | ||||||
14 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 45.19 | ||||||
16 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 45.70 | ||||||
17 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 47.84 | ||||||
18 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 48.30 | ||||||
19 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 55.24 | ||||||
20 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 55.38 | ||||||
21 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 58.02 | ||||||
- | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 133, 50m Rygg Dam (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 33.25 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.90 | ||||||
3 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 36.80 | ||||||
4 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 37.60 | ||||||
5 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 39.20 | ||||||
6 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 40.10 | ||||||
7 | Alexandra P. Hukvist | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.82 | ||||||
8 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 40.92 | ||||||
9 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 44.44 | ||||||
Gren 133, 50m Rygg Dam (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 33.91 | ||||||
2 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 37.23 | ||||||
Gren 133, 50m Rygg Dam (Ej UGP), Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 35.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 134 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 134, 50m Rygg Herr (Ej UGP), Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 35.16 | ||||||
2 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 39.16 | ||||||
3 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 40.82 | ||||||
4 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 42.41 | ||||||
5 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 43.16 | ||||||
6 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 45.53 | ||||||
7 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 49.74 | ||||||
8 | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | 52.84 | ||||||
Gren 134, 50m Rygg Herr (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.71 | ||||||
2 | Otto Thelin | 2001 | Göteborg Sim | 48.90 | ||||||
Gren 134, 50m Rygg Herr (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 36.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 261 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 261, 50m Fjäril Herr (Ej UGP), Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 38.02 | ||||||
2 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 38.89 | ||||||
3 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 43.84 | ||||||
4 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 45.63 | ||||||
Gren 261, 50m Fjäril Herr (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.26 | ||||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.70 | ||||||
3 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 33.18 | ||||||
Gren 261, 50m Fjäril Herr (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 30.17 | ||||||
Gren 261, 50m Fjäril Herr (Ej UGP), Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 30.25 | ||||||
2 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 38.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 262 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 262, 50m Fjäril Dam (Ej UGP), Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 32.33 | ||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 33.70 | ||||||
3 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 35.85 | ||||||
4 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 38.14 | ||||||
5 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 38.21 | ||||||
6 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 39.92 | ||||||
7 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 40.20 | ||||||
7 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 40.20 | ||||||
9 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.29 | ||||||
10 | Miranda Belgrano | 2002 | Göteborg Sim | 41.45 | ||||||
11 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 41.50 | ||||||
12 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 44.28 | ||||||
13 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 44.92 | ||||||
14 | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 45.53 | ||||||
15 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 48.50 | ||||||
16 | Lovisa Lein | 2004 | Göteborg Sim | 52.88 | ||||||
- | Teagan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 262, 50m Fjäril Dam (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 32.82 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.99 | ||||||
3 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 37.93 | ||||||
4 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 39.90 | ||||||
5 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 41.42 | ||||||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 42.57 | ||||||
7 | Tindra Ejdestig | 2001 | Göteborg Sim | 45.81 | ||||||
Gren 262, 50m Fjäril Dam (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 34.52 | ||||||
2 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 46.02 | ||||||
Gren 262, 50m Fjäril Dam (Ej UGP), Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 33.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 263 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 263, 50m Fri Herr (Ej UGP), Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 31.69 | ||||||
2 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 32.86 | ||||||
3 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 33.64 | ||||||
4 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 35.85 | ||||||
5 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 36.52 | ||||||
6 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 37.96 | ||||||
7 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 40.38 | ||||||
8 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 41.43 | ||||||
9 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 42.24 | ||||||
Gren 263, 50m Fri Herr (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 27.19 | ||||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 27.81 | ||||||
3 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 29.03 | ||||||
Gren 263, 50m Fri Herr (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 27.69 | ||||||
Gren 263, 50m Fri Herr (Ej UGP), Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 27.37 | ||||||
2 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 31.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:39 |
Resultat Gren 264 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 30.42 | ||||||
2 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 33.16 | ||||||
3 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 34.55 | ||||||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.87 | ||||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.87 | ||||||
5 | Miranda Belgrano | 2002 | Göteborg Sim | 35.87 | ||||||
7 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 36.50 | ||||||
8 | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 37.10 | ||||||
9 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 38.29 | ||||||
10 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 38.69 | ||||||
11 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 38.75 | ||||||
12 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 44.25 | ||||||
13 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 44.60 | ||||||
14 | Ida Hansson | 2005 | Simklubben 1970 | 51.45 | ||||||
- | Teagan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Louise Sandström | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 29.47 | ||||||
2 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 31.76 | ||||||
3 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.38 | ||||||
4 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 32.52 | ||||||
5 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.06 | ||||||
6 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 33.78 | ||||||
7 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.96 | ||||||
8 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 34.46 | ||||||
9 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 34.96 | ||||||
10 | Tindra Ejdestig | 2001 | Göteborg Sim | 37.45 | ||||||
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 30.53 | ||||||
2 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 35.19 | ||||||
Gren 264, 50m Fri Dam (Ej UGP), Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 30.99 | ||||||
2 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 34.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:40 |