Results for Laviaarit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miiro Vartiainen | 2001 | 29.82 | 1:03.21 | 1:37.67 | 2:10.68 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 29.92 | 1:03.63 | 1:38.74 | 2:11.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Juho Porkkala | 2001 | 29.81 | 1:02.65 | 1:37.79 | 2:12.54 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
4 | Oskari Hynynen | 2001 | 29.61 | 1:03.53 | 1:39.91 | 2:14.19 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Herman Widbom | 2001 | 31.90 | 1:05.78 | 1:41.43 | 2:15.64 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Ossi Kleimola | 2001 | 31.07 | 1:05.69 | 1:41.96 | 2:16.77 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Jaakko Reinonen | 2001 | 29.38 | 1:03.94 | 1:41.48 | 2:17.62 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Aleksi Helminen | 2001 | 31.37 | 1:06.74 | 1:42.84 | 2:18.21 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Veeti Haikonen | 2001 | 30.69 | 1:06.10 | 1:42.60 | 2:18.33 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Timi Torkkel | 2001 | 30.41 | 1:05.01 | 1:41.88 | 2:19.01 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Atte Alila | 2001 | 30.80 | 1:06.36 | 1:44.78 | 2:19.72 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Olli Malmberg | 2001 | 31.38 | 1:07.12 | 1:44.31 | 2:20.06 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Isak Gramén | 2001 | 30.27 | 1:05.26 | 1:42.90 | 2:20.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Saku Suomalainen | 2001 | 31.94 | 1:08.81 | 1:45.07 | 2:20.86 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Eemeli Raninen | 2001 | 31.80 | 1:08.04 | 1:45.32 | 2:22.01 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Atte Lasmio | 2001 | 32.77 | 1:09.02 | 1:47.33 | 2:23.86 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Harry Zimmermann | 2001 | 32.58 | 1:07.96 | 1:45.03 | 2:23.93 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Kasper Envalds | 2001 | 32.50 | 1:08.78 | 1:47.10 | 2:24.67 | ||||
Vanders | ||||||||||
19 | Kasper Vaittinen | 2001 | 32.99 | 1:09.65 | 1:48.07 | 2:26.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Jetro Isotalo | 2001 | 32.66 | 1:10.72 | 1:50.59 | 2:26.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Aaro Märsylä | 2001 | 32.66 | 1:11.17 | 1:50.83 | 2:27.10 | ||||
Vanders | ||||||||||
22 | Ruslan Panschin | 2001 | 31.44 | 1:09.26 | 1:48.76 | 2:28.88 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 33.53 | 1:11.98 | 1:51.30 | 2:29.44 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Perttu Somero | 2001 | 33.32 | 1:11.15 | 1:51.20 | 2:29.51 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
25 | Pyry Nurminen | 2001 | 32.29 | 1:10.56 | 1:51.08 | 2:31.24 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Valtteri Vuori | 2001 | 33.70 | 1:11.68 | 1:51.77 | 2:31.87 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Teemu Annala | 2001 | 34.89 | 1:15.04 | 1:55.35 | 2:32.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Ville Lauslahti | 2001 | 35.48 | 1:15.12 | 1:54.94 | 2:32.38 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Juho Ruuskanen | 2001 | 33.86 | 1:12.95 | 1:54.43 | 2:32.98 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Harald Åström | 2001 | 36.01 | 1:15.83 | 1:55.87 | 2:33.62 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Herkko Lajas | 2001 | 35.15 | 1:14.92 | 1:55.82 | 2:35.12 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Niklas Linnanen | 2001 | 35.07 | 1:15.39 | 1:56.04 | 2:35.24 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Teemu Salminen | 2001 | 35.54 | 1:15.36 | 1:56.29 | 2:35.95 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
34 | Tatu Jentze | 2001 | 33.68 | 1:14.58 | 1:57.89 | 2:39.09 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 36.75 | 1:17.89 | 2:00.28 | 2:39.36 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Repe Kupila | 2001 | 38.15 | 1:19.88 | 2:06.08 | 2:49.27 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
37 | Eetu Häkkinen | 2001 | 38.53 | 1:23.87 | 2:10.24 | 2:51.46 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
38 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 40.55 | 1:27.37 | 2:14.99 | 2:57.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Reko Ojalainen | 2001 | 38.62 | 1:23.53 | 2:10.71 | 2:57.63 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
- | Eemil Kylmä | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samuli Hartikainen | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:53 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 30.96 | 1:07.25 | 1:45.05 | 2:22.51 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Helmi Tossavainen | 2002 | 32.20 | 1:09.01 | 1:46.73 | 2:23.54 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anni Savolainen | 2002 | 32.80 | 1:10.38 | 1:48.89 | 2:26.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Venla Salminen | 2002 | 33.05 | 1:11.48 | 1:50.86 | 2:27.82 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Mathilda Kalenius | 2002 | 33.24 | 1:11.46 | 1:50.57 | 2:28.07 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Meri Lauronen | 2002 | 32.50 | 1:10.39 | 1:49.53 | 2:28.58 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Emilia Skinnari | 2002 | 33.41 | 1:12.07 | 1:52.56 | 2:29.78 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Verna Rostedt | 2002 | 32.68 | 1:11.15 | 1:51.28 | 2:30.03 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Milla Nikkanen | 2002 | 33.11 | 1:10.95 | 1:50.58 | 2:30.43 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Emma Jokilammi | 2002 | 33.44 | 1:11.41 | 1:51.29 | 2:30.67 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Cecilia Johansson | 2002 | 33.62 | 1:10.89 | 1:51.12 | 2:30.73 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Ida Grundström | 2002 | 32.96 | 1:10.33 | 1:49.83 | 2:33.40 | ||||
Vanders | ||||||||||
13 | Viivi Vaajanen | 2002 | 36.19 | 1:15.74 | 1:56.56 | 2:33.96 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Meri Karttunen | 2002 | 35.76 | 1:14.31 | 1:55.41 | 2:35.61 | ||||
Vanders | ||||||||||
15 | Nella Korpela | 2002 | 34.68 | 1:14.54 | 1:56.56 | 2:36.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jade Huhtamaa | 2002 | 34.01 | 1:14.59 | 1:57.12 | 2:38.57 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Annina Toimela | 2002 | 34.09 | 1:13.65 | 1:56.42 | 2:38.71 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Mikaela Jokela | 2002 | 34.74 | 1:14.94 | 1:57.03 | 2:38.76 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Veera Saarelainen | 2002 | 36.95 | 1:18.33 | 2:00.45 | 2:39.12 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
20 | Jenna Kallio | 2002 | 37.15 | 1:17.59 | 1:59.76 | 2:39.78 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Ella Haravuori | 2002 | 35.74 | 1:16.44 | 1:59.15 | 2:40.87 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Noona Rantanen | 2002 | 35.22 | 1:17.09 | 2:00.05 | 2:40.91 | ||||
Vanders | ||||||||||
23 | Siri Auvinen | 2002 | 35.89 | 1:17.57 | 2:00.24 | 2:41.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Emma Kajanto | 2002 | 33.99 | 1:13.72 | 1:56.95 | 2:41.53 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Noora Nikkinen | 2002 | 36.43 | 1:18.86 | 2:00.86 | 2:41.88 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Oona Siltala | 2002 | 36.84 | 1:19.04 | 2:01.75 | 2:43.18 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 36.06 | 1:17.62 | 2:01.20 | 2:43.94 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
28 | Ida Nuppola | 2002 | 37.72 | 1:20.62 | 2:03.95 | 2:44.06 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
29 | Iida Koskiluoto | 2002 | 38.90 | 1:21.65 | 2:05.25 | 2:46.25 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Riia Hiltunen | 2002 | 37.48 | 1:19.78 | 2:03.37 | 2:46.81 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Essi Helle | 2002 | 37.89 | 1:21.81 | 2:08.48 | 2:54.17 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Viivi Hakamäki | 2002 | 40.12 | 1:26.11 | 2:12.46 | 2:55.92 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 40.28 | 1:26.52 | 2:14.00 | 2:59.05 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
34 | Cami Wacklin | 2002 | 40.18 | 1:27.24 | 2:14.73 | 2:59.76 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Saga Lindeberg | 2002 | 39.65 | 1:26.16 | 2:14.27 | 3:01.84 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Oona Piekkala | 2002 | 40.59 | 1:26.87 | 2:17.40 | 3:05.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Emma Laasonen | 2002 | 41.35 | 1:28.12 | 2:18.16 | 3:08.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Nelli Vartiainen | 2002 | 41.90 | 1:30.33 | 2:21.30 | 3:09.23 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
39 | Sara Mulari | 2002 | 42.70 | 1:34.71 | 2:31.71 | 3:25.89 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:11 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:33 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Heikkilä | 2003 | 31.57 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 32.01 | |||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 32.11 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Risto Martikainen | 2003 | 32.52 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Sami Uusikumpu | 2003 | 32.75 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Eetu Palvanen | 2003 | 32.77 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Markus Nuorinko | 2003 | 32.79 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Luukas Vainio | 2003 | 32.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 32.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Juuso Rahikainen | 2003 | 33.07 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Ville Savulahti | 2003 | 33.80 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Tuukka Inkilä | 2003 | 33.85 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Eemil Kankare | 2003 | 34.36 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Nikita Rezin | 2003 | 34.39 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Lauri Tolvanen | 2003 | 34.50 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
16 | Elias Kallonen | 2003 | 34.90 | |||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Tuomas Peltola | 2003 | 35.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Topi Myyry | 2003 | 35.42 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
19 | Isak Jatkola | 2003 | 35.53 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Otto Mikkonen | 2003 | 35.62 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
21 | Roni Koskinen | 2003 | 36.16 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 36.52 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
23 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 36.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 36.95 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Oscar Taht | 2003 | 36.95 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Karri Suuronen | 2003 | 36.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Henry Nyman | 2003 | 37.06 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Sami Pönkä | 2003 | 37.38 | |||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Niko Teperi | 2005 | 37.50 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Roni Severinkangas | 2003 | 37.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Otso Kurikka | 2003 | 37.80 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Stefan Saltykov | 2005 | 37.85 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Aapo Kaasinen | 2003 | 37.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Markus Seweryn Heiskanen | 2004 | 37.93 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
35 | Kasper Holopainen | 2003 | 37.95 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Elis Fokin | 2003 | 38.12 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
37 | Aapo Koskinen | 2004 | 38.13 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Konsta Kukkonen | 2006 | 38.14 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
39 | Jesse Lintusalo | 2004 | 38.32 | |||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Atte Linnolahti | 2004 | 38.38 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
41 | Nico Peltonen | 2005 | 39.09 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
42 | Veerti Juurakko | 2004 | 39.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Mikhail Vilesov | 2005 | 39.24 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
44 | Sampo Nord | 2005 | 39.78 | |||||||
Vanders | ||||||||||
45 | Aleksi Alanko | 2003 | 39.81 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Mattias Janhunen | 2003 | 39.95 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Leevi Hautaniemi | 2003 | 40.03 | |||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
48 | Arsenij Shadrin | 2003 | 40.44 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
49 | Otto Ahvonen | 2003 | 40.45 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
50 | Jimi Kojo | 2005 | 40.57 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
51 | Santtu Kosunen | 2003 | 40.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Sam Zamanimehr | 2003 | 40.69 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Alexander Huhtala | 2003 | 41.00 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Joona Kuitu | 2004 | 41.16 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Olli Havia | 2004 | 41.16 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
56 | Masih Tantula | 2004 | 41.23 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
57 | Matias Rasinmäki | 2003 | 41.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Toivo Juselius | 2005 | 41.46 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
59 | Viktor Asklöf | 2004 | 41.52 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Joona Lehtonen | 2003 | 41.69 | |||||||
Vanders | ||||||||||
61 | Jaakko Jokinen | 2003 | 41.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Nikita Bogdanov | 2004 | 41.79 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
63 | Matteus Einiö | 2004 | 41.80 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
64 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 43.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
65 | Daniel Bun | 2004 | 43.53 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
66 | Rufus Strandell | 2005 | 43.68 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
67 | Miska Sarkkinen | 2005 | 43.83 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
68 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 43.88 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
69 | Risto Kallström | 2006 | 44.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Eeli Partanen | 2005 | 45.09 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
71 | Frans Pietari Riekki | 2005 | 46.00 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
72 | Eetu Autio | 2007 | 46.05 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
73 | Lasse Niemi | 2006 | 46.32 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
74 | Oskar Bengts | 2004 | 46.49 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
75 | Julius Lekander | 2006 | 48.04 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
76 | Ilmari Laitala | 2003 | 50.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
77 | Viljami Puhakka | 2005 | 52.02 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
78 | Mikael Repo | 2005 | 54.93 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
79 | Teemu Heinzmann | 2007 | 56.98 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
80 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 1:00.61 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
81 | Aleksandr Shakhov | 2006 | 1:02.78 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Aapo Ahlroos | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Emil Kuuskoski | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Joonas Jaakkola | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Viljami Kuittinen | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Anton Kettunen | 2005 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leo Zurban | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Äijälä | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oscar Westerberg | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
- | Paavo Nenonen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Richard Ramstedt | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 27.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kalle Mäkinen | 2002 | 28.47 | |||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 30.21 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Otto Hoffren | 2002 | 31.71 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Akseli Kontiainen | 2002 | 31.75 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 32.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Muhammed Tantula | 2002 | 33.92 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Lauri Uosukainen | 2002 | 34.18 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Mathias Lindfors | 2002 | 34.49 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Max Eriksson | 2002 | 34.68 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 34.75 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Aarno Lind | 2002 | 34.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Teo Branchicella | 2002 | 35.24 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Georg Närjä | 2002 | 35.67 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 36.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Emil Strandell | 2002 | 36.16 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Aapo Kivioja | 2002 | 36.29 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Samuel Seppänen | 2002 | 36.32 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Severi Vilkko | 2002 | 36.70 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Kalle Kauppinen | 2002 | 36.89 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 37.31 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Birger Niskanen | 2002 | 37.60 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Ossi Kervinen | 2002 | 38.12 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
24 | Sandro Karhula | 2002 | 38.74 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Tuomas Tolppala | 2002 | 39.73 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Topi Havo | 2002 | 39.80 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Topias Ojanen | 2002 | 39.92 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Daniel Lipkin | 2002 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Sebastian Bun | 2002 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Arsenij Afrosin | 2002 | DSQ | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 26.29 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Joona Mikkola | 2001 | 28.06 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Jere Ruuhonen | 2001 | 28.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kalle Hyttinen | 2001 | 30.45 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Eemeli Puhakka | 2001 | 30.66 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Veeti Vainionpää | 2001 | 30.90 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Ali Gardberg | 2001 | 31.56 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Lukas Vahtera | 2001 | 32.05 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Timi Aaltonen | 2001 | 32.64 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Juho Laukkanen | 2001 | 34.24 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 36.49 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Harri Connell | 2001 | 38.22 | |||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 38.68 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:33 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 33.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 33.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 33.36 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 33.88 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Wilma Långström | 2004 | 34.31 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Nicole Yisrael | 2004 | 34.40 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Daniela Laakkonen | 2004 | 34.86 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Nessa Järvinen | 2004 | 35.07 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Milja Mäkinen | 2004 | 35.13 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Helmi Haverinen | 2004 | 35.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Saga Kovanen | 2004 | 35.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Anna Edwards | 2004 | 35.31 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Venla Lindström | 2004 | 35.60 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Kira Lindroos | 2005 | 35.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Milla Hännikäinen | 2004 | 35.86 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Tuuli Pippuri | 2005 | 35.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Iida Heikkinen | 2004 | 36.03 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
18 | Cecilia Serovuo | 2004 | 36.15 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Aada Taiponen | 2004 | 36.17 | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
20 | Pinja Nieminen | 2004 | 36.64 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Beata Niskanen | 2004 | 37.06 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Lumi Luoma | 2005 | 37.24 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Iida Savulahti | 2004 | 37.26 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Ciara Wacklin | 2004 | 37.45 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Milla Strandberg | 2005 | 37.52 | |||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Siiri Pekkala | 2005 | 37.61 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Emily Cwirzen | 2004 | 37.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Melissa Miettinen | 2005 | 37.70 | |||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Liina Virta | 2004 | 37.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Elina Ryynänen | 2005 | 38.00 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Kukka Peill | 2005 | 38.10 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Henni Havén | 2004 | 38.19 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Iida Herrala | 2004 | 38.27 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Janita Severinkangas | 2004 | 38.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Gabriella Linna | 2004 | 38.33 | |||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Essi Kallunki | 2004 | 38.43 | |||||||
Vanders | ||||||||||
37 | Aino Tamminen | 2005 | 38.58 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
38 | Siiri Reinonen | 2004 | 38.60 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
39 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 38.82 | |||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Jannika Hirvonen | 2004 | 38.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 38.97 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
42 | Tiinu Tamminen | 2006 | 39.03 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Stella Kela | 2004 | 39.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Silja Eloranta | 2004 | 39.15 | |||||||
Vanders | ||||||||||
45 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 39.18 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
46 | Alina Antila | 2004 | 39.22 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
47 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 39.28 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
48 | Wilma Sundt | 2006 | 39.32 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Kreetta Somero | 2004 | 39.35 | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
50 | Elina Gavrilov | 2004 | 39.37 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
51 | Maija Hinkkala | 2005 | 39.41 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
52 | Louna Kasvio | 2006 | 39.79 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
53 | Julia Huovinen | 2004 | 40.12 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
54 | Vilja Saarinen | 2005 | 40.35 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
55 | Silja Villanen | 2005 | 40.43 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
56 | Ella Vilenius | 2004 | 40.47 | |||||||
Vanders | ||||||||||
57 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 40.61 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
58 | Tinka Tamminen | 2006 | 40.74 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
59 | Venla Varvikko | 2005 | 40.86 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Jannalina Porkka | 2005 | 41.12 | |||||||
Vanders | ||||||||||
61 | Hanna Martola | 2005 | 41.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Laura Kousa | 2005 | 41.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Essi Ahvenainen | 2005 | 42.14 | |||||||
Vanders | ||||||||||
64 | Iisa Karpela | 2004 | 42.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
65 | Anniina Ahonen | 2005 | 42.31 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
66 | Rauha Heikkinen | 2005 | 42.35 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
67 | Inka Vahtola | 2005 | 42.53 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
68 | Susanna Ryynänen | 2006 | 42.57 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
69 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 42.90 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
70 | Saga Höijer | 2005 | 43.09 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
71 | Jasmin Savonen | 2005 | 43.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
72 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 43.56 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
73 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 43.63 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
74 | Esta Aitamurto | 2004 | 43.65 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
75 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 43.67 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
76 | Eevi Uitti | 2004 | 43.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
77 | Malva Salmelin | 2006 | 44.00 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
78 | Juulia Lindfors | 2005 | 44.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
79 | Iina Rissanen | 2005 | 44.60 | |||||||
Vanders | ||||||||||
80 | Laura Turunen | 2005 | 45.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
81 | Verna Haravuori | 2004 | 45.44 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
82 | Annika Idman | 2004 | 45.51 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
83 | Noora Koukkari | 2004 | 45.59 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
84 | Iida Siltala | 2005 | 46.20 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
85 | Jill Sjöstrand | 2006 | 46.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
86 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 46.54 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
87 | Meri Kultaranta | 2004 | 46.55 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
88 | Ava Malm | 2004 | 46.72 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
89 | Maria Mustonen | 2005 | 46.85 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
90 | Kia Andréasen | 2004 | 46.86 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
91 | Roosa Tuomola | 2005 | 47.09 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
92 | Rina Rantanen | 2005 | 48.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
93 | Sanni Porkkala | 2004 | 48.39 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
94 | Janica Nieminen | 2005 | 48.48 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
95 | Lea Heinzmann | 2004 | 49.17 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
96 | Pinja Suominen | 2006 | 49.35 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
97 | Nea Leino | 2004 | 50.15 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
98 | Säde Ryynänen | 2005 | 50.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
99 | Weera Taimela | 2005 | 50.69 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
100 | Kia Paulomo | 2004 | 50.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
101 | Helmi Kauranen | 2004 | 51.54 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
102 | Kia Mäennenä | 2006 | 51.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
103 | Susanna Leino | 2006 | 52.58 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
104 | Matilda Leppänen | 2007 | 52.80 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
105 | Ilona Lehtonen | 2005 | 54.03 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
106 | Ninja Brelo | 2006 | 54.37 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
107 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 56.70 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Siiri Vesanen | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 31.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sofia Långström | 2003 | 32.21 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Julia Sairanen | 2003 | 32.23 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Ethel Piksilä | 2003 | 32.97 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Sandra Kalenius | 2003 | 32.98 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Ida Lehtovaara | 2003 | 33.43 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Stella Freystätter | 2003 | 33.62 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Daniela Degenhardt | 2003 | 33.75 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Iina Von Schrowe | 2003 | 34.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Emilia Hokkanen | 2003 | 34.37 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Aino Paju | 2003 | 34.59 | |||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Ella Tommola | 2003 | 34.75 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Anna Retva | 2003 | 34.78 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 34.92 | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
15 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 35.82 | |||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Aida Pasma | 2003 | 35.91 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Kielo Hankonen | 2003 | 36.02 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Winona Forslund | 2003 | 36.43 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Tinka Rokka | 2003 | 36.47 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Henrietta Löfgren | 2003 | 36.60 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Lotta Lehtoila | 2003 | 36.76 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Milla Salminen | 2003 | 37.04 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Liisa Penttinen | 2003 | 37.22 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Susanna Kuisma | 2003 | 38.01 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Tiia Kuisma | 2003 | 38.04 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
26 | Hanna Kauhanen | 2003 | 38.50 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Silja Hieto | 2003 | 38.58 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Nelly Plukka | 2003 | 39.21 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Hanna Catalano | 2003 | 39.24 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Maria Rintala | 2003 | 39.99 | |||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Eeva Nousiainen | 2003 | 40.33 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
32 | Noora Hirvonen | 2003 | 40.58 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Venla Mäkelä | 2003 | 40.84 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
34 | Niini Saxelin | 2003 | 41.22 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
35 | Wilma Sirén | 2003 | 41.49 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
36 | Delia Helena Aho | 2003 | 41.77 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Matilda Byholm | 2003 | 41.92 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
38 | Lotta Lahti | 2003 | 42.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Kia Kivelä | 2003 | 42.92 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
40 | Ella Parviainen | 2003 | 43.19 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
41 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 45.34 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Sara Korpineva | 2003 | 48.46 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Miia Niinimäki | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nea Grundström | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Erika Korpela | 2003 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Meri Lauronen | 2002 | 29.53 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Sara Mustonen | 2002 | 30.60 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Venla Salminen | 2002 | 31.22 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Vilma Hottinen | 2002 | 32.34 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Annika Toiviainen | 2002 | 32.37 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Siiri Välimaa | 2002 | 32.51 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Vilma Norja | 2002 | 32.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aino Kontiainen | 2002 | 32.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Iisa Kääpä | 2002 | 32.95 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 33.13 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Mikaela Jokela | 2002 | 33.33 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Ada Salokannel | 2002 | 33.51 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Sofia Harju | 2002 | 34.46 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Ada Saarikko | 2002 | 35.29 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Ellen Strandberg | 2002 | 35.32 | |||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Maria Hemmi | 2002 | 35.86 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Agneta Kallas | 2002 | 36.26 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Julia Ingberg | 2002 | 38.54 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Maria Pesso | 2002 | 38.91 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Iiris Saranpää | 2002 | 40.05 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
21 | Sara Mulari | 2002 | 40.28 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Erika Andreasen | 2002 | 42.71 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:00 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:23 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 35.75 | 1:16.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 36.06 | 1:17.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Manu Hännikäinen | 2003 | 39.03 | 1:24.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Leo Parviainen | 2003 | 38.47 | 1:29.27 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Juho Elia Marjala | 2003 | 39.66 | 1:29.65 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Aleksi Alanko | 2003 | 45.58 | 1:39.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Alexander Nyman | 2004 | 47.52 | 1:47.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Tatu Saareks | 2003 | 52.35 | 1:56.72 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Oskar Turunen | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 33.46 | 1:11.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 35.09 | 1:13.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Matias Hjelm | 2002 | 35.96 | 1:18.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 35.28 | 1:18.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Benjamin Kangas | 2002 | 35.94 | 1:18.80 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
6 | Danila Shishinin | 2002 | 36.85 | 1:19.04 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Oscar Skjäl | 2002 | 36.74 | 1:19.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 37.72 | 1:20.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Elias Saarinen | 2002 | 35.60 | 1:21.16 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Akseli Lehtonen | 2002 | 37.73 | 1:22.60 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Verneri Viisanen | 2002 | 37.97 | 1:24.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Henri Jokinen | 2002 | 38.96 | 1:25.34 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Max Åström | 2002 | 39.39 | 1:26.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 39.58 | 1:26.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Iivari Tuomola | 2002 | 39.04 | 1:27.73 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Joel Korhonen | 2002 | 41.87 | 1:28.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 41.49 | 1:30.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Rasmus Söderholm | 2002 | 40.59 | 1:31.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Alexander Fyhr | 2002 | 38.91 | 1:34.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Roni Vilén | 2002 | 42.39 | 1:35.14 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Valle Joenranta | 2002 | 45.27 | 1:36.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Joonatan Lekander | 2002 | 48.18 | 1:39.72 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
23 | Elmeri Helander | 2002 | 45.81 | 1:40.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Manu Ursin | 2002 | 44.75 | 1:40.85 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
25 | Ilari Silventoinen | 2002 | 48.45 | 1:40.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Otto Sormunen | 2002 | 46.44 | 1:41.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 45.71 | 1:43.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Pyry Talvitie | 2002 | 46.19 | 1:44.28 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Roope Tsutsunen | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 29.51 | 1:03.11 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 29.59 | 1:04.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 30.51 | 1:07.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Herman Widbom | 2001 | 31.95 | 1:07.70 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Tuomas Jokinen | 2001 | 32.69 | 1:08.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Juho Porkkala | 2001 | 31.60 | 1:08.19 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
7 | Timi Pernanen | 2001 | 32.14 | 1:09.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Atte Alila | 2001 | 31.81 | 1:09.80 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Eerikki Laitala | 2001 | 30.85 | 1:10.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Aaron Antikainen | 2001 | 33.32 | 1:10.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jere Ruuhonen | 2001 | 32.71 | 1:11.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Timi Torkkel | 2001 | 32.95 | 1:13.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Olli Malmberg | 2001 | 34.52 | 1:13.27 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Saku Suomalainen | 2001 | 34.60 | 1:15.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Aleksi Seger | 2001 | 36.04 | 1:21.80 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Lauri Krapf | 2001 | 37.00 | 1:22.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Eemil Kylmä | 2001 | 38.36 | 1:22.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Tatu Jentze | 2001 | 40.23 | 1:27.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Niklas Linnanen | 2001 | 40.82 | 1:28.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Aapo Keltanen | 2001 | 43.11 | 1:34.17 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
21 | Samuli Hartikainen | 2001 | 42.15 | 1:36.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Valtteri Vuori | 2001 | 43.60 | 1:40.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 46.17 | 1:42.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Veeti Vainionpää | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:23 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:38 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 40.29 | 1:26.65 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Venla Lindström | 2004 | 43.76 | 1:36.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Julia Tuura | 2004 | 49.32 | 1:43.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Nea Mustonen | 2004 | 48.14 | 1:43.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 44.92 | 1:44.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Saga Jatkola | 2004 | 47.37 | 1:47.35 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Saga Höijer | 2005 | 1:00.33 | 2:10.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aada Rissanen | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 37.75 | 1:22.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Juulia Käräjämies | 2003 | 39.21 | 1:26.82 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Nicole Sundell | 2003 | 40.42 | 1:27.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Julia Peltola | 2003 | 39.40 | 1:27.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Siiri Einiö | 2003 | 38.12 | 1:29.03 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Minttu Paalanen | 2003 | 40.44 | 1:29.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 41.00 | 1:29.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ellen Antikainen | 2003 | 39.08 | 1:29.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Viivi Sorri | 2003 | 41.16 | 1:30.58 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 39.24 | 1:31.62 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
11 | Aino Villanen | 2003 | 42.45 | 1:32.19 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
12 | Senni Räikkönen | 2003 | 40.67 | 1:35.10 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Emma Johansson | 2003 | 42.44 | 1:35.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Julia Sairanen | 2003 | 42.62 | 1:36.56 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Tilda Selonen | 2003 | 41.55 | 1:36.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 41.97 | 1:38.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Essi Salokorpi | 2003 | 44.99 | 1:38.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Annika Heikkilä | 2003 | 50.66 | 1:42.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Saana Tertsunen | 2003 | 48.09 | 1:44.50 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Diana Seiger | 2003 | 48.87 | 1:47.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Ronja Hellberg | 2003 | 49.22 | 1:48.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Lotta Heinimäki | 2003 | 50.51 | 1:49.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Oona Lehtola | 2003 | 50.42 | 1:50.86 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Tiia Kuisma | 2003 | 51.40 | 1:51.85 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Matilda Lonka | 2003 | 54.29 | 1:54.47 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
- | Sini Heikkilä | 2003 | DNS | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Aida Pasma | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Alexandra Nikkinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Liina-milana Isotalo | 2003 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Sonja Lehtinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alexandra Arenius | 2002 | 34.59 | 1:13.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Nea Winqvist | 2002 | 33.46 | 1:13.81 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Sofia Nieminen | 2002 | 33.45 | 1:16.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Mirka Mettinen | 2002 | 34.58 | 1:16.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Helmi Tossavainen | 2002 | 34.40 | 1:16.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Peppi Siirtola | 2002 | 33.69 | 1:17.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Verna Rostedt | 2002 | 35.74 | 1:19.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Emma Issakainen | 2002 | 36.00 | 1:19.23 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
9 | Pinja Paulomo | 2002 | 36.79 | 1:19.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sara Virtanen | 2002 | 35.00 | 1:20.22 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Jonna Vasara | 2002 | 35.19 | 1:20.34 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Charlotte Ingberg | 2002 | 37.70 | 1:20.52 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 34.40 | 1:20.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Aino-olivia Arola | 2002 | 37.37 | 1:23.91 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Viivi Vaajanen | 2002 | 39.95 | 1:25.55 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 38.80 | 1:25.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jenny Kareinen | 2002 | 39.18 | 1:28.34 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Sofia Harju | 2002 | 42.20 | 1:30.17 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Negiin Javadi | 2002 | 42.92 | 1:33.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Hanni Riikonen | 2002 | 43.34 | 1:35.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Ronja Nurminen | 2002 | 44.14 | 1:36.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 43.25 | 1:40.59 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Oona Parviainen | 2002 | 43.23 | 1:44.42 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
24 | Cami Wacklin | 2002 | 47.41 | 1:45.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Marleen Mikk | 2002 | 45.87 | 1:46.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Milli Kosunen | 2002 | 48.66 | 1:47.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Linda Merimaa | 2002 | 50.53 | 1:51.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:38 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | 33.14 | 1:11.03 | 1:49.29 | 2:26.10 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 33.81 | 1:10.61 | 1:49.00 | 2:26.56 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Veeti Haikonen | 2001 | 34.95 | 1:13.46 | 1:53.50 | 2:31.93 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Joona Mikkola | 2001 | 35.54 | 1:14.99 | 1:55.40 | 2:33.83 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Perttu Somero | 2001 | 34.82 | 1:14.04 | 1:55.15 | 2:34.38 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Väinö Koponen | 2001 | 37.17 | 1:17.66 | 1:57.56 | 2:36.12 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Aleksi Helminen | 2001 | 36.80 | 1:16.94 | 1:57.56 | 2:37.80 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Miiro Vartiainen | 2001 | 37.07 | 1:18.16 | 1:58.61 | 2:38.30 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Atte Pennanen | 2001 | 36.68 | 1:17.04 | 1:58.59 | 2:38.58 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Saku Suomalainen | 2001 | 38.47 | 1:19.52 | 2:00.50 | 2:39.35 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Kasper Vaittinen | 2001 | 36.65 | 1:17.27 | 1:58.79 | 2:39.85 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Teemu Annala | 2001 | 38.69 | 1:19.64 | 2:02.43 | 2:41.86 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jetro Isotalo | 2001 | 39.36 | 1:21.15 | 2:04.83 | 2:46.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Eevert Leppänen | 2001 | 39.50 | 1:23.57 | 2:08.04 | 2:51.39 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Ville Lauslahti | 2001 | 42.17 | 1:25.83 | 2:11.24 | 2:53.45 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Harald Åström | 2001 | 41.94 | 1:26.72 | 2:12.81 | 2:55.73 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Teemu Salminen | 2001 | 41.85 | 1:27.12 | 2:13.09 | 2:57.45 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
18 | Herkko Lajas | 2001 | 41.74 | 1:27.68 | 2:14.80 | 2:57.89 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Kristoffer Kulju | 2001 | 43.97 | 1:32.13 | 2:19.86 | 3:05.58 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Iikka Rajala | 2001 | 43.31 | 1:30.66 | 2:19.98 | 3:07.76 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Repe Kupila | 2001 | 44.27 | 1:33.25 | 2:22.66 | 3:10.70 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Harry Zimmermann | 2001 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:06 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Milla Nikkanen | 2002 | 37.78 | 1:18.79 | 2:02.08 | 2:42.32 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Emilia Skinnari | 2002 | 37.56 | 1:19.29 | 2:02.12 | 2:42.99 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Sara Mustonen | 2002 | 38.49 | 1:19.51 | 2:02.29 | 2:43.85 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 37.31 | 1:18.89 | 2:02.33 | 2:44.52 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Venla Suihkonen | 2002 | 38.85 | 1:21.41 | 2:04.01 | 2:44.61 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Siiri Välimaa | 2002 | 40.26 | 1:22.10 | 2:04.52 | 2:46.20 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Mathilda Kalenius | 2002 | 39.69 | 1:22.56 | 2:05.66 | 2:47.43 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Ida Grundström | 2002 | 38.42 | 1:20.75 | 2:04.85 | 2:47.93 | ||||
Vanders | ||||||||||
9 | Siiri Jämsä | 2002 | 39.71 | 1:23.31 | 2:07.71 | 2:49.78 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
10 | Vilma Norja | 2002 | 40.08 | 1:23.08 | 2:07.45 | 2:50.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Siri Auvinen | 2002 | 39.19 | 1:23.30 | 2:08.29 | 2:51.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Verna Rostedt | 2002 | 39.68 | 1:23.27 | 2:08.26 | 2:51.74 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emma Kajanto | 2002 | 36.87 | 1:19.30 | 2:04.61 | 2:51.86 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Saana Karell | 2002 | 38.86 | 1:22.34 | 2:07.79 | 2:51.96 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Anni Savolainen | 2002 | 42.21 | 1:27.31 | 2:13.07 | 2:57.33 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Noona Rantanen | 2002 | 42.67 | 1:28.10 | 2:14.82 | 2:57.48 | ||||
Vanders | ||||||||||
17 | Ida Nuppola | 2002 | 45.68 | 1:34.39 | 2:21.33 | 3:04.04 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
18 | Aino Kontiainen | 2002 | 41.17 | 1:28.35 | 2:17.13 | 3:04.93 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Iines Makkonen | 2002 | 44.55 | 1:32.88 | 2:21.51 | 3:06.76 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Annika Toiviainen | 2002 | 44.49 | 1:32.97 | 2:22.16 | 3:09.73 | ||||
Vanders | ||||||||||
21 | Iida Koskiluoto | 2002 | 47.01 | 1:37.49 | 2:29.98 | 3:17.42 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Viivi Hakamäki | 2002 | 47.71 | 1:39.96 | 2:32.71 | 3:22.99 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:06 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aki Hakkarainen | 2003 | 36.43 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 37.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 37.36 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Eetu Palvanen | 2003 | 38.20 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Akseli Leppänen | 2004 | 40.63 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Elias Kallonen | 2003 | 41.79 | |||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Jesse Lintusalo | 2004 | 41.82 | |||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 42.01 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Otto Mikkonen | 2003 | 42.44 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Samuel Räty | 2003 | 42.68 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Tuomas Peltola | 2003 | 42.85 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Topi Myyry | 2003 | 42.95 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Lauri Tolvanen | 2003 | 43.20 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
14 | Nikita Rezin | 2003 | 43.29 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Niklas Rantapää | 2003 | 44.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 44.30 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Roni Severinkangas | 2003 | 44.34 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Stefan Saltykov | 2005 | 45.15 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Benjamin Hoot | 2003 | 45.21 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Tomi Silander | 2006 | 45.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Olli Havia | 2004 | 45.50 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 46.31 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
23 | Karri Suuronen | 2003 | 46.32 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Aapo Koskinen | 2004 | 46.46 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Matteus Einiö | 2004 | 46.53 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Paavo Nenonen | 2005 | 46.53 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Sampo Nord | 2005 | 47.02 | |||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Tony Heinola | 2003 | 47.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Veeti Salminen | 2004 | 47.34 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Joona Kuitu | 2004 | 47.42 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Miko Mikkola | 2004 | 47.66 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Samuli Masalin | 2004 | 47.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Markus Seweryn Heiskanen | 2004 | 48.21 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
34 | Mattias Janhunen | 2003 | 48.25 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Alexander Huhtala | 2003 | 48.48 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Jimi Kojo | 2005 | 48.51 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
37 | Atte Linnolahti | 2004 | 49.16 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
38 | Nico Peltonen | 2005 | 49.26 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
39 | Otso Kurikka | 2003 | 49.30 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
40 | Nuutti Laitinen | 2004 | 49.36 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Nooa Matela | 2005 | 49.86 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
42 | Niko Teperi | 2005 | 49.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Konsta Kukkonen | 2006 | 50.08 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
44 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 50.13 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Miska Törmi | 2004 | 50.67 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
46 | Waldemar Palombi | 2004 | 51.37 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
47 | Matti Nätti | 2004 | 51.44 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Masih Tantula | 2004 | 51.52 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
49 | Risto Kallström | 2006 | 51.95 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Toivo Juselius | 2005 | 51.95 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
51 | Anton Petrov | 2004 | 52.71 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
52 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 53.20 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Eetu Autio | 2007 | 53.26 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
54 | Alvar Aho | 2004 | 54.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Frans Pietari Riekki | 2005 | 56.48 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
56 | Sam Zamanimehr | 2003 | 56.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Julius Lekander | 2006 | 57.54 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
58 | Rufus Strandell | 2005 | 57.95 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
59 | Konsta Pekkala | 2003 | 58.25 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
60 | Adam Karhula | 2005 | 59.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Viljami Puhakka | 2005 | 59.38 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
62 | Ilmari Laitala | 2003 | 1:10.42 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aapo Ahlroos | 2004 | EXTRA | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Emil Kuuskoski | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Joonas Jaakkola | 2004 | EXTRA | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aarne Eskelinen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Mikhail Vilesov | 2005 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nikita Bogdanov | 2004 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Richard Ramstedt | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 35.71 | |||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Joel Syrjä | 2002 | 37.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Akseli Kontiainen | 2002 | 38.05 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Otto Hoffren | 2002 | 38.21 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Benjamin Kangas | 2002 | 39.57 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
6 | Kirill Levo | 2002 | 40.03 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 41.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Birger Niskanen | 2002 | 42.67 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Ossi Kervinen | 2002 | 43.51 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Muhammed Tantula | 2002 | 43.66 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 43.87 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Ilja Freudenthal | 2002 | 43.93 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Aapo Kivioja | 2002 | 44.20 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Olavi Saarinen | 2002 | 44.41 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Otto Sormunen | 2002 | 45.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Kalle Kauppinen | 2002 | 45.21 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Samuel Seppänen | 2002 | 45.27 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
18 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 45.75 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Arsenij Afrosin | 2002 | 46.01 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Sandro Karhula | 2002 | 48.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Aarno Lind | 2002 | 49.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Tuomas Tolppala | 2002 | 51.61 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Daniel Lipkin | 2002 | EXTRA | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Ruuhonen | 2001 | 32.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lukas Vahtera | 2001 | 37.91 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Timi Aaltonen | 2001 | 38.33 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Eemeli Puhakka | 2001 | 38.38 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Juho Laukkanen | 2001 | 39.86 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 41.23 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Ali Gardberg | 2001 | 41.41 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | EXTRA | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:22 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nessa Järvinen | 2004 | 41.08 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 41.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Saga Kovanen | 2004 | 41.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Lumi Luoma | 2005 | 42.44 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Daniela Laakkonen | 2004 | 42.69 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Daniella Guth | 2005 | 42.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Alina Antila | 2004 | 43.09 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Roona Karola | 2004 | 43.96 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Aino Tamminen | 2005 | 44.41 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Silja Villanen | 2005 | 45.28 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Wilma Sundt | 2006 | 45.43 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kreetta Somero | 2004 | 46.60 | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
13 | Melissa Miettinen | 2005 | 46.65 | |||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 46.68 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Iisa Karpela | 2004 | 46.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Elina Ryynänen | 2005 | 46.73 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Tiinu Tamminen | 2006 | 46.75 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 46.97 | |||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Emily Cwirzen | 2004 | 46.98 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Iiris Järvelä | 2005 | 47.19 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Sofia Kraptsak | 2005 | 47.45 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Maija Hinkkala | 2005 | 47.57 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Jannalina Porkka | 2005 | 47.59 | |||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Elina Gavrilov | 2004 | 47.91 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
25 | Laura Kousa | 2005 | 48.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Milla Strandberg | 2005 | 48.17 | |||||||
Vanders | ||||||||||
27 | Noora Koukkari | 2004 | 48.36 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
28 | Louna Kasvio | 2006 | 48.41 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Ester Hirvonen | 2006 | 48.69 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Anna Hakkarainen | 2005 | 48.95 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Kukka Peill | 2005 | 49.08 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Essi Ahvenainen | 2005 | 49.16 | |||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Hanna Martola | 2005 | 49.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Veera Korsoff | 2005 | 49.56 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 49.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Elina Ruha | 2005 | 50.21 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Anniina Ahonen | 2005 | 50.42 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Siiri Pekkala | 2005 | 50.60 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Ada Hakkarainen | 2005 | 50.85 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Verna Haravuori | 2004 | 51.05 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
41 | Rauha Heikkinen | 2005 | 51.41 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
42 | Vilja Saarinen | 2005 | 51.42 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
43 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 51.69 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 51.76 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
45 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 51.90 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
46 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 52.13 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
47 | Julia Huovinen | 2004 | 52.48 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
48 | Malva Salmelin | 2006 | 54.22 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
48 | Saara Seppälä | 2005 | 54.22 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
50 | Venla Varvikko | 2005 | 54.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Rina Rantanen | 2005 | 54.36 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Jasmin Savonen | 2005 | 54.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Ellen Kettunen | 2005 | 55.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Roosa Tuomola | 2005 | 55.59 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
55 | Iina Rissanen | 2005 | 55.63 | |||||||
Vanders | ||||||||||
56 | Juulia Lindfors | 2005 | 55.96 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Amanda Lehtonen | 2005 | 56.09 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
58 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 56.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Helmi Kauranen | 2004 | 56.32 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
60 | Laura Turunen | 2005 | 56.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Annika Idman | 2004 | 57.56 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Ava Malm | 2004 | 57.68 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
63 | Ilona Lehtonen | 2005 | 57.74 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
64 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 58.23 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
65 | Lina Paulomo | 2006 | 58.48 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
66 | Ninja Brelo | 2006 | 59.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
67 | Matilda Leppänen | 2007 | 1:01.60 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
68 | Pinja Suominen | 2006 | 1:03.38 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
69 | Janica Nieminen | 2005 | 1:03.85 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
70 | Weera Taimela | 2005 | 1:09.46 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Kia Andréasen | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Susanna Leino | 2006 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 35.60 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Minttu Paalanen | 2003 | 38.81 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Milla Hyttinen | 2003 | 40.03 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Essi Salokorpi | 2003 | 40.69 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anna Retva | 2003 | 40.79 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Iina Von Schrowe | 2003 | 40.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Stefania Pavlidi | 2003 | 41.36 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 41.61 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Helmi Ahonen | 2003 | 41.76 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Nelly Plukka | 2003 | 41.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lotta Lehtoila | 2003 | 42.20 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Hilla Kuuva | 2003 | 42.25 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Julie Nikkilä | 2003 | 42.95 | |||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Senni Räikkönen | 2003 | 43.83 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
15 | Nella Kukkonen | 2003 | 44.65 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Milla Salminen | 2003 | 45.27 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Diana Seiger | 2003 | 45.34 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Silja Hieto | 2003 | 46.95 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Hanna Kauhanen | 2003 | 48.51 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Lotta Lahti | 2003 | 48.55 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Venla Mäkelä | 2003 | 49.75 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Wilma Sirén | 2003 | 50.27 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Niini Saxelin | 2003 | 50.84 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Kia Kivelä | 2003 | 52.37 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Ella Parviainen | 2003 | 52.60 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Noora Hirvonen | 2003 | 52.75 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
27 | Sara Korpineva | 2003 | 54.04 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Miia Niinimäki | 2003 | EXTRA | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nea Grundström | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Siiri Jämsä | 2002 | 37.66 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Meri Lauronen | 2002 | 37.71 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Emma Issakainen | 2002 | 39.14 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
4 | Aino-olivia Arola | 2002 | 40.02 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Ellen Strandberg | 2002 | 40.87 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Oona Parviainen | 2002 | 42.13 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 43.30 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Ada Saarikko | 2002 | 43.42 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Maria Hemmi | 2002 | 44.56 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Hanni Riikonen | 2002 | 44.98 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Julia Ingberg | 2002 | 46.39 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Iiris Saranpää | 2002 | 48.02 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Erika Andreasen | 2002 | 53.70 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:39 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:24 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Matela | 2003 | 41.48 | 1:27.45 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Eemil Kankare | 2003 | 43.72 | 1:31.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Eetu Palvanen | 2003 | 44.68 | 1:33.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 44.56 | 1:34.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Juuso Rahikainen | 2003 | 46.90 | 1:35.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Tuukka Inkilä | 2003 | 46.79 | 1:36.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lassi Haimi | 2003 | 45.41 | 1:37.45 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 46.63 | 1:37.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Otto Kotola | 2003 | 45.04 | 1:38.18 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Olavi Männistö | 2003 | 47.78 | 1:38.74 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Manu Hännikäinen | 2003 | 48.62 | 1:40.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Danil Seksenov | 2004 | 47.26 | 1:40.55 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Arsenij Shadrin | 2003 | 48.27 | 1:40.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
14 | Pauli Rantamäki | 2003 | 46.52 | 1:41.14 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Leo Parviainen | 2003 | 48.62 | 1:42.49 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Alexander Nyman | 2004 | 48.90 | 1:42.92 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Markus Nuorinko | 2003 | 49.61 | 1:43.08 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 49.47 | 1:43.08 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Oskari Repo | 2003 | 48.08 | 1:43.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Elis Fokin | 2003 | 49.75 | 1:44.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Luukas Vainio | 2003 | 49.66 | 1:46.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Roni Koskinen | 2003 | 50.63 | 1:47.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Otto Ahvonen | 2003 | 50.41 | 1:48.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Aleksi Alanko | 2003 | 52.60 | 1:49.34 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Jimi Kojo | 2005 | 52.97 | 1:50.54 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Atte Linnolahti | 2004 | 54.34 | 1:51.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
27 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 55.14 | 1:53.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Tatu Saareks | 2003 | 55.47 | 1:54.21 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
29 | Leevi Kukkonen | 2005 | 55.92 | 1:55.20 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
30 | Nooa Matela | 2005 | 54.99 | 1:55.91 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
31 | Roni Severinkangas | 2003 | 55.76 | 1:56.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Joona Lehtonen | 2003 | 54.81 | 1:56.40 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Anton Kettunen | 2005 | 56.92 | 1:56.51 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 53.16 | 1:57.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Kasper Holopainen | 2003 | 57.37 | 1:58.12 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Mikhail Vilesov | 2005 | 56.06 | 1:59.17 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
37 | Tuomas Peltola | 2003 | 56.47 | 1:59.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Daniel Bun | 2004 | 56.77 | 2:01.92 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
39 | Leevi Hautaniemi | 2003 | 57.06 | 2:04.61 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
40 | Karri Suuronen | 2003 | 1:00.04 | 2:04.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Frans Pietari Riekki | 2005 | 1:01.56 | 2:11.58 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
42 | Niko Teperi | 2005 | 1:04.50 | 2:13.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 1:05.09 | 2:15.30 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
44 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 1:06.06 | 2:16.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emil Kuuskoski | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Paavo Nenonen | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Sami Pönkä | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Yufei Meng | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Verneri Viisanen | 2002 | 38.85 | 1:21.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eetu Koskinen | 2002 | 39.78 | 1:26.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 41.98 | 1:29.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 44.25 | 1:30.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Benjamin Kangas | 2002 | 43.58 | 1:30.91 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
6 | Otto Hoffren | 2002 | 43.65 | 1:31.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Oscar Skjäl | 2002 | 43.85 | 1:31.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Georg Närjä | 2002 | 44.83 | 1:35.07 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Max Åström | 2002 | 45.86 | 1:35.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Lauri Uosukainen | 2002 | 46.71 | 1:37.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Joonatan Lekander | 2002 | 49.09 | 1:39.87 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
12 | Teo Branchicella | 2002 | 48.67 | 1:40.63 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
13 | Kirill Levo | 2002 | 47.39 | 1:40.92 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Roope Tsutsunen | 2002 | 48.32 | 1:41.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Ilja Freudenthal | 2002 | 49.75 | 1:43.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Henri Jokinen | 2002 | 50.48 | 1:43.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Max Eriksson | 2002 | 49.14 | 1:44.05 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 48.17 | 1:44.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 48.85 | 1:45.65 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Elmeri Helander | 2002 | 52.21 | 1:45.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 49.77 | 1:45.88 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 50.48 | 1:46.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Olavi Saarinen | 2002 | 53.25 | 1:53.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Aarno Lind | 2002 | 54.21 | 1:54.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Topi Havo | 2002 | 56.54 | 1:54.65 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 56.29 | 1:54.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Sandro Karhula | 2002 | 57.99 | 1:58.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Topias Ojanen | 2002 | 59.02 | 2:04.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Sebastian Bun | 2002 | 47.48 | 1:40.02 | EXTRA | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 33.66 | 1:11.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | 34.73 | 1:12.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Aaron Antikainen | 2001 | 36.42 | 1:17.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Herman Widbom | 2001 | 36.03 | 1:17.05 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Väinö Koponen | 2001 | 37.18 | 1:18.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Jaakko Reinonen | 2001 | 36.76 | 1:18.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Petteri Haverinen | 2001 | 37.51 | 1:19.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Kalle Hyttinen | 2001 | 36.33 | 1:19.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Ossi Kleimola | 2001 | 37.72 | 1:21.00 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Pyry Nurminen | 2001 | 38.43 | 1:21.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Timi Torkkel | 2001 | 38.37 | 1:22.16 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Atte Pennanen | 2001 | 38.80 | 1:22.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Oliver Juursoo | 2001 | 37.76 | 1:22.61 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Atte Lasmio | 2001 | 39.77 | 1:23.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Timi Pernanen | 2001 | 40.02 | 1:23.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Eemeli Raninen | 2001 | 39.10 | 1:23.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Jere Ruuhonen | 2001 | 39.83 | 1:24.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aleksi Helminen | 2001 | 39.65 | 1:25.14 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Lauri Krapf | 2001 | 40.16 | 1:25.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Oskari Niemi | 2001 | 40.31 | 1:27.80 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Eevert Leppänen | 2001 | 41.81 | 1:27.83 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Ruslan Panschin | 2001 | 41.02 | 1:28.46 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Teemu Salminen | 2001 | 41.48 | 1:28.55 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
24 | Joonas Kousa | 2001 | 43.43 | 1:31.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Aapo Keltanen | 2001 | 42.89 | 1:32.09 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
26 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 44.31 | 1:33.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Juho Ruuskanen | 2001 | 44.46 | 1:34.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 45.36 | 1:35.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Kristoffer Kulju | 2001 | 45.78 | 1:35.90 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
30 | Eetu Häkkinen | 2001 | 45.77 | 1:36.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
31 | Tatu Jentze | 2001 | 44.91 | 1:36.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Reko Ojalainen | 2001 | 45.41 | 1:37.63 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
33 | Timi Aaltonen | 2001 | 47.73 | 1:41.09 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 48.96 | 1:43.00 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
35 | Harri Connell | 2001 | 50.65 | 1:48.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Aapo Löyttyniemi | 2001 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:24 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 44.58 | 1:30.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 42.21 | 1:31.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Liina Virta | 2004 | 44.46 | 1:34.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 45.46 | 1:35.96 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Pinja Nieminen | 2004 | 45.84 | 1:36.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tuuli Pippuri | 2005 | 46.53 | 1:36.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Liinu Louhikoski | 2004 | 46.65 | 1:37.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Josephine Otis | 2004 | 45.37 | 1:38.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aada Taiponen | 2004 | 46.13 | 1:39.12 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
10 | Emily Cwirzen | 2004 | 47.37 | 1:39.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Greta Beszteri | 2004 | 48.30 | 1:40.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 48.44 | 1:41.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Helmi Haverinen | 2004 | 48.62 | 1:41.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Auri Keurulainen | 2004 | 48.41 | 1:41.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Cecilia Serovuo | 2004 | 48.12 | 1:42.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Wilma Långström | 2004 | 48.60 | 1:42.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Iida Herrala | 2004 | 48.91 | 1:43.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Nea Mustonen | 2004 | 51.42 | 1:43.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Kira Lindroos | 2005 | 50.93 | 1:43.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Wilma Savonen | 2004 | 49.54 | 1:44.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Julia Tuura | 2004 | 51.34 | 1:44.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Milja Mäkinen | 2004 | 50.72 | 1:45.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
23 | Oona Ura | 2004 | 50.36 | 1:46.34 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Lumi Luoma | 2005 | 51.34 | 1:46.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 51.90 | 1:47.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Aava Aula | 2004 | 51.80 | 1:48.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Venla Lindström | 2004 | 52.21 | 1:48.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Henni Havén | 2004 | 51.54 | 1:49.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Essi Kallunki | 2004 | 51.50 | 1:49.72 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Saga Jatkola | 2004 | 52.85 | 1:49.84 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Jannika Hirvonen | 2004 | 52.74 | 1:50.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Milla Hännikäinen | 2004 | 52.67 | 1:51.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Kristina Nikkinen | 2004 | 52.01 | 1:51.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
34 | Wilma Sundt | 2006 | 53.35 | 1:51.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Noora Koukkari | 2004 | 54.02 | 1:51.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
36 | Iida Savulahti | 2004 | 52.17 | 1:52.71 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Alexandra Chaker | 2004 | 54.21 | 1:53.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Roona Karola | 2004 | 54.96 | 1:54.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
39 | Hanna Martola | 2005 | 55.01 | 1:55.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Aliina Karvonen | 2004 | 55.48 | 1:55.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Tinka Tamminen | 2006 | 57.69 | 1:56.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
42 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 56.99 | 1:56.72 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
43 | Saga Höijer | 2005 | 57.18 | 1:57.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Lilja Oberwahrenbrock | 2004 | 56.71 | 1:58.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
45 | Elina Gavrilov | 2004 | 58.73 | 1:59.59 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
46 | Olivia Kailanko | 2004 | 58.83 | 1:59.68 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Meri Kultaranta | 2004 | 58.93 | 2:01.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
48 | Annika Lekander | 2004 | 58.34 | 2:01.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
49 | Julia Huovinen | 2004 | 57.58 | 2:03.24 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
50 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 58.17 | 2:03.40 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
51 | Roosa Tuomola | 2005 | 59.34 | 2:03.71 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
52 | Juulia Lindfors | 2005 | 59.56 | 2:03.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 59.88 | 2:04.69 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
54 | Gabriella Linna | 2004 | 58.19 | 2:05.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
55 | Maria Mustonen | 2005 | 1:00.17 | 2:05.51 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
56 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 1:00.23 | 2:06.88 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
57 | Katarina Kobycheva | 2004 | 58.70 | 2:07.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Elina Ruha | 2005 | 1:03.32 | 2:07.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Ella Vilenius | 2004 | 1:00.74 | 2:08.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
60 | Kukka Peill | 2005 | 1:01.24 | 2:09.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Silja Eloranta | 2004 | 58.84 | 2:09.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
62 | Alina Antila | 2004 | 1:00.11 | 2:10.46 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
63 | Venla Varvikko | 2005 | 1:03.89 | 2:16.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
64 | Nea Leino | 2004 | 1:06.34 | 2:20.36 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
65 | Sanni Porkkala | 2004 | 1:07.27 | 2:20.90 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
- | Anna Mattila | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Eevi Uitti | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 40.97 | 1:24.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Cindy Palm | 2003 | 41.66 | 1:29.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 43.83 | 1:30.04 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
4 | Sofia Långström | 2003 | 43.02 | 1:31.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emilia Hokkanen | 2003 | 43.69 | 1:32.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 43.21 | 1:32.16 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Julia Sairanen | 2003 | 43.61 | 1:32.46 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 43.80 | 1:32.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Winona Forslund | 2003 | 45.10 | 1:36.88 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 44.61 | 1:37.08 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
11 | Veera Skinnari | 2003 | 45.27 | 1:37.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Anna Retva | 2003 | 44.97 | 1:37.47 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Nicole Sundell | 2003 | 46.57 | 1:37.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emma Johansson | 2003 | 47.04 | 1:37.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Tinka Rokka | 2003 | 46.65 | 1:38.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Henrietta Löfgren | 2003 | 47.27 | 1:40.16 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Janna Salminen | 2003 | 49.05 | 1:41.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Julia Peltola | 2003 | 48.85 | 1:41.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Daniela Degenhardt | 2003 | 48.31 | 1:41.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 47.22 | 1:42.66 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
21 | Susanna Kuisma | 2003 | 48.86 | 1:42.97 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Aino Villanen | 2003 | 48.48 | 1:43.45 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
23 | Helmi Ahonen | 2003 | 47.95 | 1:43.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Oona Lehtola | 2003 | 50.57 | 1:44.05 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Annika Heikkilä | 2003 | 49.47 | 1:44.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Ella Tommola | 2003 | 48.92 | 1:44.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Oona Puolakka | 2003 | 49.61 | 1:44.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Kaisa Himanen | 2003 | 49.45 | 1:44.38 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
29 | Ethel Piksilä | 2003 | 48.16 | 1:44.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Milla Salminen | 2003 | 49.88 | 1:44.52 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Kielo Hankonen | 2003 | 49.67 | 1:45.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Stefania Pavlidi | 2003 | 50.23 | 1:45.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Erika Korpela | 2003 | 50.68 | 1:46.33 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Martina Uusitalo | 2003 | 51.31 | 1:47.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Sini Heikkilä | 2003 | 52.22 | 1:47.63 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Minttu Paalanen | 2003 | 51.60 | 1:47.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Liisa Penttinen | 2003 | 50.37 | 1:48.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
38 | Julie Nikkilä | 2003 | 50.54 | 1:48.33 | ||||||
Vanders | ||||||||||
39 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 53.28 | 1:48.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Hanna Catalano | 2003 | 52.39 | 1:48.74 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
41 | Nelly Plukka | 2003 | 52.63 | 1:51.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Aida Pasma | 2003 | 53.93 | 1:51.93 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
43 | Senni Toikka | 2003 | 52.30 | 1:51.95 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
44 | Liina-milana Isotalo | 2003 | 52.61 | 1:52.22 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
45 | Kia Kivelä | 2003 | 55.93 | 1:54.14 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
46 | Essi Kortelainen | 2003 | 53.45 | 1:54.55 | ||||||
Vanders | ||||||||||
47 | Saana Tertsunen | 2003 | 55.84 | 1:56.32 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
48 | Lotta Heinimäki | 2003 | 55.29 | 1:56.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Nella Kukkonen | 2003 | 57.72 | 2:00.32 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
50 | Noora Hirvonen | 2003 | 59.04 | 2:01.41 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
51 | Niini Saxelin | 2003 | 58.89 | 2:02.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
52 | Matilda Byholm | 2003 | 58.72 | 2:06.16 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
53 | Eeva Nousiainen | 2003 | 59.08 | 2:08.96 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
54 | Lotta Lahti | 2003 | 1:02.30 | 2:09.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nea Grundström | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ronja Hellberg | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Wilma Sirén | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mirka Mettinen | 2002 | 39.12 | 1:21.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pinja Paulomo | 2002 | 41.36 | 1:25.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sofia Nieminen | 2002 | 40.29 | 1:25.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Cecilia Johansson | 2002 | 40.81 | 1:25.58 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Alexandra Arenius | 2002 | 40.93 | 1:26.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Venla Salminen | 2002 | 41.93 | 1:27.25 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Vilma Hottinen | 2002 | 40.71 | 1:27.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Jonna Vasara | 2002 | 42.45 | 1:28.25 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Jade Huhtamaa | 2002 | 41.41 | 1:30.00 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Venla Suihkonen | 2002 | 43.09 | 1:31.35 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Hanni Riikonen | 2002 | 44.89 | 1:33.12 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Sara Virtanen | 2002 | 45.28 | 1:33.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Anni Savolainen | 2002 | 44.62 | 1:33.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Saana Karell | 2002 | 43.91 | 1:34.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Vilma Tuokko | 2002 | 45.53 | 1:34.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Erin Ekroos | 2002 | 43.72 | 1:34.90 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
17 | Aino Kontiainen | 2002 | 44.54 | 1:35.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Nella Korpela | 2002 | 45.87 | 1:35.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Riia Hiltunen | 2002 | 45.15 | 1:37.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Charlotte Ingberg | 2002 | 47.85 | 1:37.63 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Ada Salokannel | 2002 | 45.64 | 1:37.76 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Oona Siltala | 2002 | 45.58 | 1:38.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Iisa Kääpä | 2002 | 47.08 | 1:38.80 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
24 | Ada Saarikko | 2002 | 47.70 | 1:39.24 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Negiin Javadi | 2002 | 46.97 | 1:39.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Milli Kosunen | 2002 | 47.57 | 1:40.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 47.71 | 1:41.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Nelli Vartiainen | 2002 | 49.15 | 1:42.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Jenna Kallio | 2002 | 49.77 | 1:42.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Saga Lindeberg | 2002 | 48.08 | 1:43.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Emma Laasonen | 2002 | 49.24 | 1:44.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 49.22 | 1:44.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Linda Merimaa | 2002 | 52.50 | 1:49.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Pinja Kuuva | 2002 | 51.70 | 1:49.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
35 | Maria Pesso | 2002 | 54.75 | 1:52.59 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
36 | Julia Laine | 2002 | 53.31 | 1:52.85 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
37 | Sara Mulari | 2002 | 56.02 | 2:03.97 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
38 | Iiris Saranpää | 2002 | 59.18 | 2:04.32 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:00 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 1:12.91 | 2:31.99 | 3:50.30 | 5:08.59 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Henri Heikkilä | 2003 | 1:14.70 | 2:35.79 | 3:58.00 | 5:14.28 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Niko Matela | 2003 | 1:14.49 | 2:37.31 | 4:02.04 | 5:23.40 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Risto Martikainen | 2003 | 1:17.71 | 2:41.53 | 4:06.04 | 5:28.97 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Leo Parviainen | 2003 | 1:16.80 | 2:41.50 | 4:07.27 | 5:29.72 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Niklas Hatakka | 2003 | 1:19.44 | 2:45.40 | 4:10.60 | 5:31.60 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Aki Hakkarainen | 2003 | 1:19.60 | 2:48.19 | 4:16.02 | 5:39.62 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Lauri Tolvanen | 2003 | 1:21.27 | 2:48.48 | 4:16.73 | 5:41.76 | ||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
9 | Markus Nuorinko | 2003 | 1:17.54 | 2:48.91 | 4:18.69 | 5:44.02 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Ville Savulahti | 2003 | 1:23.60 | 2:55.80 | 4:25.98 | 5:46.53 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Pauli Salonen | 2003 | 1:19.89 | 2:50.76 | 4:23.58 | 5:48.01 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Onni Äijälä | 2004 | 1:21.13 | 2:51.89 | 4:23.89 | 5:48.18 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Juho Elia Marjala | 2003 | 1:21.97 | 2:52.18 | 4:23.09 | 5:48.72 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Otto Mikkonen | 2003 | 1:22.75 | 2:53.54 | 4:23.98 | 5:51.22 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Samuel Räty | 2003 | 1:20.23 | 2:51.51 | 4:23.30 | 5:51.91 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Topi Myyry | 2003 | 1:22.59 | 2:54.16 | 4:25.55 | 5:53.83 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Benjamin Hoot | 2003 | 1:22.92 | 2:55.21 | 4:29.09 | 5:54.76 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Eemil Kankare | 2003 | 1:23.27 | 2:55.95 | 4:28.07 | 5:55.63 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Oscar Taht | 2003 | 1:23.18 | 2:54.97 | 4:26.99 | 5:56.22 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Nikita Rezin | 2003 | 1:27.21 | 2:59.93 | 4:34.09 | 5:59.37 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Oskar Turunen | 2003 | 1:23.32 | 2:56.59 | 4:32.48 | 6:02.55 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Roni Koskinen | 2003 | 1:24.36 | 2:57.87 | 4:33.79 | 6:05.76 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Olavi Männistö | 2003 | 1:25.95 | 2:59.94 | 4:35.52 | 6:06.29 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 1:28.69 | 3:03.43 | 4:36.39 | 6:06.47 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
25 | Kasper Holopainen | 2003 | 1:26.25 | 3:03.60 | 4:42.76 | 6:15.81 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 1:30.91 | 3:09.41 | 4:48.42 | 6:21.49 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Aapo Kaasinen | 2003 | 1:34.95 | 3:18.62 | 5:01.32 | 6:38.99 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Tony Heinola | 2003 | 1:35.05 | 3:18.96 | 5:01.24 | 6:40.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Niklas Rantapää | 2003 | 1:34.75 | 3:20.21 | 5:04.48 | 6:42.07 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Leevi Kukkonen | 2005 | 1:34.19 | 3:18.87 | 5:04.20 | 6:46.24 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
31 | Nico Peltonen | 2005 | 1:34.36 | 3:19.58 | 5:05.75 | 6:48.23 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Yufei Meng | 2004 | 1:38.60 | 3:29.89 | 5:22.37 | 7:08.61 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
33 | Olli Havia | 2004 | 1:40.38 | 3:29.26 | 5:21.03 | 7:10.04 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Isak Jatkola | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 1:09.99 | 2:23.10 | 3:36.10 | 4:47.21 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Antti Leppänen | 2002 | 1:08.74 | 2:23.33 | 3:37.41 | 4:50.36 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Kalle Mäkinen | 2002 | 1:10.79 | 2:30.46 | 3:50.30 | 5:06.05 | ||||
Vanders | ||||||||||
4 | Danila Shishinin | 2002 | 1:14.75 | 2:34.65 | 3:54.77 | 5:11.25 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Akseli Kontiainen | 2002 | 1:13.60 | 2:33.94 | 3:54.93 | 5:12.25 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Verneri Viisanen | 2002 | 1:13.41 | 2:34.31 | 3:56.10 | 5:17.24 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Oscar Skjäl | 2002 | 1:16.17 | 2:40.43 | 4:05.18 | 5:25.40 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Henri Jokinen | 2002 | 1:19.54 | 2:43.53 | 4:07.96 | 5:26.86 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Aatu Harju | 2002 | 1:16.21 | 2:41.41 | 4:06.94 | 5:29.02 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Joel Syrjä | 2002 | 1:20.08 | 2:43.94 | 4:09.56 | 5:31.90 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lauri Uosukainen | 2002 | 1:18.65 | 2:44.82 | 4:12.44 | 5:35.97 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Elias Saarinen | 2002 | 1:19.21 | 2:46.81 | 4:14.60 | 5:36.20 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Aarne Myllynen | 2002 | 1:18.79 | 2:46.84 | 4:15.50 | 5:37.99 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Roni Vilén | 2002 | 1:19.51 | 2:46.47 | 4:13.20 | 5:38.46 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Mathias Lindfors | 2002 | 1:19.98 | 2:47.42 | 4:15.37 | 5:39.66 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Touko Luukkonen | 2002 | 1:19.09 | 2:47.44 | 4:15.34 | 5:40.13 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Rasmus Söderholm | 2002 | 1:18.89 | 2:46.96 | 4:17.50 | 5:41.55 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Akseli Lehtonen | 2002 | 1:19.58 | 2:47.54 | 4:17.45 | 5:44.92 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Manu Ursin | 2002 | 1:21.70 | 2:51.85 | 4:19.48 | 5:46.36 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
20 | Joel Korhonen | 2002 | 1:20.26 | 2:51.15 | 4:23.07 | 5:48.04 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Iivari Tuomola | 2002 | 1:19.95 | 2:48.81 | 4:21.41 | 5:52.44 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 1:23.69 | 2:56.15 | 4:28.50 | 5:58.10 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
23 | Martti Rautell | 2002 | 1:24.54 | 2:58.72 | 4:32.84 | 6:02.32 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Joonatan Lekander | 2002 | 1:29.56 | 3:08.70 | 4:47.63 | 6:18.84 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
25 | Kirill Levo | 2002 | 1:22.85 | 3:02.24 | 4:44.27 | 6:19.67 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Emil Strandell | 2002 | 1:28.42 | 3:06.67 | 4:45.94 | 6:20.03 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Samuel Seppänen | 2002 | 1:29.56 | 3:08.83 | 4:46.64 | 6:20.40 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Pyry Talvitie | 2002 | 1:34.03 | 3:17.27 | 4:56.50 | 6:29.94 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Otto Sormunen | 2002 | 1:34.47 | 3:15.92 | 4:58.22 | 6:33.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Severi Vilkko | 2002 | 1:28.97 | 3:14.60 | 4:59.64 | 6:42.33 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juho Porkkala | 2001 | 1:05.96 | 2:16.20 | 3:25.81 | 4:33.94 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
2 | Miiro Vartiainen | 2001 | 1:05.80 | 2:16.54 | 3:27.33 | 4:35.26 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Veeti Ruohtula | 2001 | 1:05.98 | 2:17.39 | 3:28.48 | 4:39.24 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Kasper Envalds | 2001 | 1:06.47 | 2:19.44 | 3:33.15 | 4:46.29 | ||||
Vanders | ||||||||||
5 | Aaro Märsylä | 2001 | 1:12.18 | 2:29.60 | 3:48.59 | 5:04.63 | ||||
Vanders | ||||||||||
6 | Perttu Somero | 2001 | 1:12.83 | 2:33.02 | 3:53.55 | 5:11.92 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
7 | Aleksi Seger | 2001 | 1:13.38 | 2:34.14 | 3:55.13 | 5:12.87 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Eemeli Puhakka | 2001 | 1:11.75 | 2:36.82 | 4:04.28 | 5:28.63 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Reko Ojalainen | 2001 | 1:22.93 | 2:57.96 | 4:34.61 | 6:06.30 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:06 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 1:19.09 | 2:43.21 | 4:05.81 | 5:23.24 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 1:17.38 | 2:41.23 | 4:04.72 | 5:26.32 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 1:17.83 | 2:41.93 | 4:05.74 | 5:26.72 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Helmiina Toivonen | 2004 | 1:18.47 | 2:43.17 | 4:06.64 | 5:27.67 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Lotta Pälsi | 2004 | 1:20.28 | 2:44.59 | 4:09.16 | 5:30.03 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Nicole Yisrael | 2004 | 1:20.06 | 2:48.31 | 4:18.18 | 5:43.86 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Milja Mäkinen | 2004 | 1:21.00 | 2:49.06 | 4:19.10 | 5:44.79 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 1:22.60 | 2:53.71 | 4:23.32 | 5:48.17 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Auri Keurulainen | 2004 | 1:23.41 | 2:53.94 | 4:25.03 | 5:52.60 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Ciara Wacklin | 2004 | 1:23.91 | 2:54.18 | 4:25.29 | 5:54.58 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sonja Salmimies | 2004 | 1:25.51 | 3:00.72 | 4:34.98 | 6:00.43 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
12 | Aada Rissanen | 2004 | 1:22.17 | 2:56.22 | 4:31.53 | 6:03.46 | ||||
Vanders | ||||||||||
13 | Emma Hakala | 2004 | 1:22.89 | 2:58.52 | 4:35.27 | 6:11.04 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 1:25.86 | 3:03.79 | 4:43.17 | 6:17.79 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
15 | Iida Heikkinen | 2004 | 1:27.85 | 3:08.56 | 4:47.84 | 6:21.11 | ||||
Uinti Imatra | ||||||||||
16 | Wilma Savonen | 2004 | 1:29.59 | 3:10.16 | 4:51.85 | 6:25.67 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Daniella Guth | 2005 | 1:28.42 | 3:10.07 | 4:50.91 | 6:26.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Beata Niskanen | 2004 | 1:29.00 | 3:08.56 | 4:49.96 | 6:27.01 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Josephine Otis | 2004 | 1:31.53 | 3:13.82 | 4:54.94 | 6:27.74 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Pinja Kinnunen | 2004 | 1:29.83 | 3:11.74 | 4:53.96 | 6:28.86 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Siiri Reinonen | 2004 | 1:31.57 | 3:12.22 | 4:53.35 | 6:29.32 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Helmi Lehtonen | 2004 | 1:31.28 | 3:14.15 | 5:00.90 | 6:37.48 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Siiri Innanen | 2004 | 1:30.47 | 3:14.04 | 4:59.64 | 6:40.51 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 1:35.73 | 3:22.35 | 5:08.52 | 6:48.50 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
25 | Annika Lekander | 2004 | 1:48.21 | 3:57.71 | 6:09.79 | 8:19.29 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 1:12.93 | 2:35.12 | 3:57.65 | 5:17.78 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Ellen Antikainen | 2003 | 1:14.75 | 2:38.28 | 4:04.21 | 5:26.40 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sandra Kalenius | 2003 | 1:16.88 | 2:41.97 | 4:07.26 | 5:30.52 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 1:17.07 | 2:41.62 | 4:07.65 | 5:31.42 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Ida Lehtovaara | 2003 | 1:17.69 | 2:43.27 | 4:08.39 | 5:31.48 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Sofia Långström | 2003 | 1:20.13 | 2:46.31 | 4:13.95 | 5:38.83 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Oona Puolakka | 2003 | 1:20.70 | 2:48.37 | 4:15.91 | 5:39.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Emma Johansson | 2003 | 1:22.48 | 2:50.84 | 4:18.13 | 5:40.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 1:21.06 | 2:48.44 | 4:16.53 | 5:41.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Kaisa Himanen | 2003 | 1:20.98 | 2:50.57 | 4:19.31 | 5:42.44 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
11 | Ella Tommola | 2003 | 1:21.94 | 2:51.43 | 4:21.73 | 5:49.10 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Cindy Palm | 2003 | 1:22.69 | 2:52.75 | 4:23.85 | 5:51.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Saima Huovinen | 2003 | 1:20.83 | 2:50.81 | 4:21.80 | 5:51.13 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Stella Freystätter | 2003 | 1:24.03 | 2:55.34 | 4:26.89 | 5:51.52 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Nicole Sundell | 2003 | 1:24.80 | 2:56.36 | 4:25.63 | 5:51.86 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Tilda Selonen | 2003 | 1:21.02 | 2:50.97 | 4:22.92 | 5:52.12 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Viivi Sorri | 2003 | 1:25.12 | 2:56.90 | 4:27.36 | 5:56.29 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Daniela Degenhardt | 2003 | 1:26.04 | 3:00.26 | 4:31.25 | 5:56.52 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Emilia Hokkanen | 2003 | 1:25.30 | 2:58.61 | 4:30.61 | 5:57.25 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Liisa Penttinen | 2003 | 1:23.69 | 2:57.70 | 4:31.14 | 5:58.73 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 1:25.35 | 2:57.65 | 4:30.48 | 5:59.05 | ||||
Vanders | ||||||||||
22 | Janna Salminen | 2003 | 1:26.37 | 3:01.67 | 4:35.06 | 6:01.26 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Aino Paju | 2003 | 1:26.51 | 3:00.25 | 4:34.00 | 6:02.19 | ||||
Vanders | ||||||||||
24 | Hilla Kuuva | 2003 | 1:26.36 | 3:00.63 | 4:34.57 | 6:02.57 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Frida Kangastupa | 2003 | 1:26.39 | 3:05.42 | 4:43.48 | 6:13.65 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Oona Lehtola | 2003 | 1:28.64 | 3:07.18 | 4:43.91 | 6:17.77 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
27 | Martina Uusitalo | 2003 | 1:28.38 | 3:05.67 | 4:45.79 | 6:23.97 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Susanna Kuisma | 2003 | 1:31.99 | 3:14.88 | 4:58.75 | 6:37.16 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
29 | Maria Rintala | 2003 | 1:36.53 | 3:22.60 | 5:05.78 | 6:42.52 | ||||
Vanders | ||||||||||
30 | Matilda Lonka | 2003 | 1:41.04 | 3:29.79 | 5:19.76 | 7:05.84 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 1:10.41 | 2:28.47 | 3:47.75 | 5:03.51 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Siiri Välimaa | 2002 | 1:17.10 | 2:38.85 | 4:00.44 | 5:18.00 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Mikaela Jokela | 2002 | 1:16.55 | 2:41.95 | 4:08.16 | 5:32.27 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Meri Karttunen | 2002 | 1:18.32 | 2:43.22 | 4:10.32 | 5:34.01 | ||||
Vanders | ||||||||||
5 | Ella Haravuori | 2002 | 1:17.97 | 2:44.50 | 4:12.23 | 5:35.36 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Noora Nikkinen | 2002 | 1:20.52 | 2:47.54 | 4:15.05 | 5:37.91 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Veera Saarelainen | 2002 | 1:22.04 | 2:49.97 | 4:17.28 | 5:38.38 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
8 | Oona Siltala | 2002 | 1:22.65 | 2:51.07 | 4:18.70 | 5:42.23 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jenny Kareinen | 2002 | 1:21.10 | 2:49.31 | 4:18.46 | 5:45.56 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Iida Koskiluoto | 2002 | 1:25.28 | 2:57.14 | 4:29.69 | 5:58.88 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Essi Helle | 2002 | 1:25.41 | 2:59.74 | 4:34.27 | 6:08.11 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Agneta Kallas | 2002 | 1:25.31 | 3:04.94 | 4:41.55 | 6:15.66 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Viivi Hakamäki | 2002 | 1:30.13 | 3:09.13 | 4:46.79 | 6:18.45 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:06 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:49 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 26.40 | 55.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Santeri Hölttä | 2000 | 26.58 | 56.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Allar Lihtsa | 1999 | 27.07 | 56.34 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Atte Somero | 1999 | 27.51 | 57.33 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
5 | Leevi Suhonen | 1999 | 28.40 | 57.92 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Otto Laakso | 1999 | 27.78 | 57.99 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Jan Strömberg | 1999 | 28.36 | 58.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Samuli Halme | 2000 | 28.43 | 58.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Jonni Aho | 1999 | 28.35 | 58.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Akseli Heino | 1999 | 27.33 | 59.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Kirill Egorov | 2000 | 28.30 | 59.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Tuomas Herlevi | 1999 | 29.04 | 59.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Georgy Babenov | 2000 | 28.76 | 59.79 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Leo Kuusela | 1999 | 28.01 | 1:00.03 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 28.32 | 1:00.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Vinski Pyykönen | 2000 | 29.09 | 1:00.15 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Martti Tervanen | 2000 | 28.80 | 1:00.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Anton Helin | 1999 | 28.92 | 1:00.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Henry Hatanpää | 2000 | 28.76 | 1:00.52 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
20 | Emil Perkkiö | 2000 | 28.95 | 1:00.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Mikael Lähde | 2000 | 28.91 | 1:00.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 28.67 | 1:00.82 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
23 | Onni Punkka | 2000 | 28.96 | 1:01.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Lassi Grönroos | 2000 | 29.03 | 1:01.32 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Alex Lassila | 2000 | 30.16 | 1:01.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Lauri Jämsén | 2000 | 28.91 | 1:01.79 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
27 | Eetu Isosuo | 2000 | 30.12 | 1:01.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Roope Ruohtula | 2000 | 30.14 | 1:02.04 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
29 | Tuomas Saraneva | 2000 | 29.93 | 1:02.11 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Janek Erik Päike | 2000 | 29.94 | 1:02.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Antti Lehtinen | 1999 | 29.79 | 1:02.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Elias Soukola | 1999 | 29.55 | 1:02.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
33 | Matti Salán | 1999 | 29.39 | 1:02.36 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
34 | Jonni Timonen | 2000 | 30.07 | 1:02.42 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
35 | Aleksi Hautaniemi | 2000 | 29.59 | 1:02.66 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
36 | Joona Ruuskanen | 2000 | 29.45 | 1:03.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Henri Koski | 2000 | 29.79 | 1:03.10 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
38 | Joonatan Lindfors | 1999 | 29.99 | 1:03.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Miska Kurvinen | 1999 | 30.31 | 1:03.44 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
40 | Joona Salminen | 2000 | 30.56 | 1:03.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Lauri Helin | 2000 | 30.64 | 1:04.02 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
42 | Pyry Korpikoski | 1999 | 30.85 | 1:04.05 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
43 | Juha Jernvall | 2000 | 30.59 | 1:04.81 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
44 | Otso Helstelä | 2000 | 31.52 | 1:05.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
45 | Ville Särkkä | 2000 | 30.86 | 1:05.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Veeti Kupari | 2000 | 31.55 | 1:05.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
47 | Severi Nieminen | 1999 | 32.03 | 1:05.95 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
48 | Oliver Keho | 2000 | 31.21 | 1:06.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Sami Seppälä | 2000 | 31.93 | 1:06.94 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
50 | Aaro Nygård | 1999 | 32.01 | 1:07.35 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
51 | Rasmus Backman | 2000 | 32.42 | 1:07.62 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
52 | Henrik Martola | 2000 | 32.11 | 1:07.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Kasper Määttä | 2000 | 32.41 | 1:08.67 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
54 | Toni Virtanen | 1999 | 33.53 | 1:10.69 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
55 | Nesja Seppälä | 2000 | 31.96 | 1:11.14 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
56 | Aleksander Laihinen | 2000 | 33.45 | 1:12.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
57 | Matias Blomfelt | 2000 | 34.34 | 1:12.52 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Aleksej Belfer | 2000 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Atso Iivanainen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Mikko Kuosmanen | 2000 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Santeri Hulkko | 2000 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Markus Heino | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roope Koski | 1999 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 24.85 | 51.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 25.64 | 53.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tapio Junninen | 1995 | 26.81 | 54.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Jesse Tommiska | 1994 | 26.41 | 54.61 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Miro Torola | 1995 | 27.11 | 55.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Frants Tikerpuu | 1997 | 26.34 | 55.25 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
7 | Tuomas Ikonen | 1996 | 26.85 | 55.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Topias Vainio | 1997 | 26.72 | 55.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Joni Kitinoja | 1996 | 26.85 | 55.37 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Elmo Kiuru | 1997 | 26.71 | 55.39 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 26.98 | 55.48 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Kevin Kroon | 1997 | 26.58 | 55.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Konsta Nenonen | 1998 | 26.96 | 56.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Matis Hiie | 1998 | 26.65 | 56.30 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
15 | Sami Pakarinen | 1992 | 26.96 | 56.41 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Antti Leiponen | 1998 | 26.67 | 56.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Teemu Aho | 1994 | 27.26 | 56.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Alari Pakarinen | 1998 | 27.62 | 57.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Jasper Järvelä | 1996 | 27.41 | 57.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Teemu Vihervaara | 1998 | 27.65 | 57.42 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
21 | Jyri Lähde | 1996 | 27.40 | 58.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 27.84 | 58.40 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Juho Päivinen | 1996 | 27.64 | 58.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Panu Sipilä | 1996 | 28.31 | 58.59 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
25 | Olli Soramies | 1998 | 28.21 | 58.69 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
26 | Mikhail Novikov | 1998 | 27.96 | 58.73 | ||||||
Sports Club EKRAN | ||||||||||
27 | Tim Kontturi | 1996 | 28.52 | 59.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Jon Lundgren | 1998 | 28.23 | 59.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Mika Vänskä | 1998 | 28.14 | 59.60 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Joni Honkala | 1995 | 28.29 | 1:00.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
31 | Henrik Häkkinen | 1998 | 28.64 | 1:00.52 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Miika Mäentaus | 1998 | 29.86 | 1:00.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Roberto Honni | 1998 | 28.97 | 1:00.88 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
34 | Heikki Tervanen | 1998 | 28.93 | 1:00.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
35 | Arttu Mäki | 1998 | 29.74 | 1:01.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Eetu Närhi | 1998 | 29.70 | 1:01.47 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
37 | Jere Vänskä | 1996 | 28.20 | 1:01.59 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Aarne Santamäki | 1998 | 29.70 | 1:02.91 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
39 | Dmitry Nosov | 1998 | 28.58 | 1:03.45 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
40 | Roope Lajas | 1998 | 29.95 | 1:03.65 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
41 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 30.53 | 1:03.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Joel Vaitilo | 1998 | 30.60 | 1:03.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Markus Kuisma | 1998 | 30.78 | 1:04.14 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
44 | Frans Antila | 1998 | 30.65 | 1:04.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Teemu Saarinen | 1995 | 29.89 | 1:04.55 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
46 | Santeri Lamminpää | 1998 | 33.11 | 1:09.76 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Lauri Kuitunen | 1998 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Robin Bucher | 1997 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Topi Suomalainen | 1998 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Roope Pakkanen | 1997 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:49 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:06 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 31.46 | 1:04.66 | 1:38.05 | 2:11.02 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Iida Koiranen | 2000 | 30.74 | 1:04.54 | 1:38.61 | 2:12.48 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Wilma Jacobson | 2000 | 30.46 | 1:04.36 | 1:38.61 | 2:12.60 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sophia Lindeberg | 2000 | 30.92 | 1:04.68 | 1:38.97 | 2:13.48 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Lyydia Kalenius | 2000 | 31.27 | 1:06.31 | 1:40.76 | 2:14.98 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Ella Aalto | 2000 | 31.50 | 1:05.55 | 1:40.92 | 2:15.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Ronja Riihinen | 2000 | 31.58 | 1:05.70 | 1:41.06 | 2:16.31 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Erika Ketola | 2000 | 31.53 | 1:07.61 | 1:43.74 | 2:19.23 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Hanna Kareinen | 2000 | 31.92 | 1:08.14 | 1:44.57 | 2:19.53 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 30.79 | 1:06.16 | 1:42.84 | 2:19.54 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Marilla Parhiala | 2000 | 32.14 | 1:08.29 | 1:45.97 | 2:19.82 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
12 | Mira Tarnanen | 2000 | 31.98 | 1:07.66 | 1:43.83 | 2:19.83 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Emma Koiranen | 2001 | 31.89 | 1:07.37 | 1:44.69 | 2:21.01 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Helene Hirvonen | 2001 | 31.82 | 1:07.57 | 1:44.65 | 2:21.07 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Nea Tiesmäki | 2000 | 32.69 | 1:08.76 | 1:46.33 | 2:21.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Emma Kotiranta | 2001 | 31.65 | 1:07.66 | 1:45.30 | 2:22.01 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Aino Mononen | 2001 | 31.86 | 1:08.08 | 1:45.73 | 2:22.57 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Isabel Hagelin | 2001 | 30.89 | 1:06.61 | 1:44.30 | 2:23.09 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Sanna Putkonen | 2001 | 33.46 | 1:10.82 | 1:48.29 | 2:23.69 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Melinda Moilanen | 2000 | 33.44 | 1:10.69 | 1:48.35 | 2:24.88 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
21 | Vilma Uuttu | 2001 | 33.62 | 1:09.94 | 1:48.68 | 2:24.89 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Ida Slöör | 2001 | 32.89 | 1:10.08 | 1:48.49 | 2:25.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Laura Lempinen | 2001 | 32.85 | 1:10.95 | 1:49.85 | 2:25.35 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Anni Hirvo | 2001 | 32.02 | 1:08.90 | 1:48.01 | 2:25.48 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Roosa Paukku | 2000 | 32.48 | 1:09.23 | 1:48.09 | 2:25.88 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
26 | Jessika Rissanen | 2001 | 32.23 | 1:08.96 | 1:47.68 | 2:25.90 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
27 | Juuli Miettinen | 2000 | 32.82 | 1:09.69 | 1:48.15 | 2:25.98 | ||||
Vanders | ||||||||||
28 | Anna Luukka | 2000 | 32.01 | 1:08.81 | 1:46.77 | 2:26.84 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Veera Heikkinen | 2001 | 32.31 | 1:09.31 | 1:48.19 | 2:27.54 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Saana Liikonen | 2001 | 35.00 | 1:12.09 | 1:50.11 | 2:28.63 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 33.41 | 1:10.38 | 1:49.55 | 2:28.80 | ||||
Vanders | ||||||||||
32 | Ella Saarikko | 2000 | 33.96 | 1:11.66 | 1:50.66 | 2:29.68 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Siiri Salokorpi | 2000 | 33.25 | 1:11.72 | 1:51.83 | 2:31.05 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 34.66 | 1:13.53 | 1:54.01 | 2:31.88 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Noora Kokko | 2001 | 33.56 | 1:12.61 | 1:53.51 | 2:32.60 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
36 | Henna Ahlgren | 2000 | 35.74 | 1:15.79 | 1:55.60 | 2:34.47 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Säde Lahtinen | 2001 | 34.53 | 1:14.42 | 1:55.78 | 2:35.58 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Noora Kanerva | 2000 | 34.69 | 1:14.23 | 1:55.52 | 2:36.30 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Laura Väisänen | 2001 | 34.95 | 1:14.75 | 1:55.83 | 2:36.83 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
40 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 34.61 | 1:14.02 | 1:56.76 | 2:39.45 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
41 | Liia Louhikoski | 2001 | 33.84 | 1:13.99 | 1:57.97 | 2:41.92 | ||||
Vanders | ||||||||||
42 | Mette Konttila | 2001 | 37.15 | 1:20.03 | 2:04.64 | 2:43.43 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
43 | Daniela Helanne | 2000 | 36.44 | 1:17.89 | 2:01.47 | 2:44.02 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
44 | Jenni Surakka | 2000 | 37.04 | 1:19.00 | 2:01.95 | 2:44.35 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Miia Puranen | 2001 | 36.44 | 1:18.64 | 2:03.55 | 2:45.49 | ||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
46 | Oona Saarikko | 2001 | 36.46 | 1:18.84 | 2:02.67 | 2:47.08 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
47 | Aino Lehtinen | 2001 | 36.89 | 1:20.01 | 2:04.89 | 2:47.58 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Irina Puukko | 2001 | 35.00 | 1:16.41 | 2:01.76 | 2:47.93 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
49 | Riina Karola | 2000 | 36.72 | 1:18.82 | 2:03.06 | 2:48.02 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
50 | Fanny Puska | 2001 | 38.93 | 1:22.65 | 2:07.84 | 2:49.73 | ||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
51 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 38.91 | 1:23.55 | 2:09.55 | 2:53.87 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
52 | Emmi Kallioinen | 2000 | 37.14 | 1:21.19 | 2:07.69 | 2:55.15 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
53 | Katja Räsänen | 2000 | 39.52 | 1:24.89 | 2:12.26 | 2:57.92 | ||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
54 | Sara Rosqvist | 2001 | 40.73 | 1:27.37 | 2:17.53 | 2:58.88 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
55 | Oona Malinen | 2001 | 40.56 | 1:27.57 | 2:16.18 | 2:59.44 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
56 | Ellen Mänttäri | 2000 | 41.64 | 1:28.41 | 2:17.02 | 3:05.34 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Aino Pere | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Johanna Vieraankivi | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Stella Pajunen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 31.05 | 1:03.20 | 1:35.60 | 2:07.16 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Vaula Vekkeli | 1996 | 31.00 | 1:04.11 | 1:37.07 | 2:09.76 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Nea Rinne | 1995 | 31.47 | 1:07.62 | 1:43.56 | 2:18.62 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 32.38 | 1:08.15 | 1:45.09 | 2:19.79 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 33.39 | 1:09.57 | 1:45.88 | 2:21.02 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Reetta Schroderus | 1997 | 32.98 | 1:09.04 | 1:45.55 | 2:21.07 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Annika Laihonen | 1997 | 31.90 | 1:07.75 | 1:44.56 | 2:21.11 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Jenni Kukkonen | 1999 | 32.54 | 1:09.04 | 1:45.82 | 2:21.38 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 31.77 | 1:07.41 | 1:44.19 | 2:21.40 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Heidi Manninen | 1999 | 31.21 | 1:06.91 | 1:44.83 | 2:21.72 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Milla Koskela | 1999 | 31.80 | 1:08.13 | 1:45.77 | 2:23.81 | ||||
Vanders | ||||||||||
12 | Kia Karike | 1999 | 33.28 | 1:10.12 | 1:46.95 | 2:23.87 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Iida Sihvonen | 1998 | 32.01 | 1:08.51 | 1:47.56 | 2:24.41 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Venla Linnakivi | 1999 | 32.45 | 1:09.99 | 1:49.03 | 2:25.45 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Emma Ingberg | 1999 | 32.26 | 1:10.81 | 1:50.55 | 2:27.38 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Hanni Pratsch | 1999 | 32.96 | 1:09.63 | 1:48.66 | 2:27.98 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Inari Rostedt | 1999 | 34.51 | 1:12.88 | 1:52.06 | 2:30.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Johanna Hyvönen | 1999 | 33.11 | 1:10.97 | 1:50.56 | 2:30.07 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 32.55 | 1:10.58 | 1:50.85 | 2:30.34 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Tuuli Vuorentausta | 1998 | 33.51 | 1:12.20 | 1:53.08 | 2:32.40 | ||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
21 | Riia Ojalainen | 1999 | 34.94 | 1:14.72 | 1:55.19 | 2:34.15 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
22 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 35.87 | 1:14.29 | 1:54.93 | 2:36.21 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Lisette Sild | 1999 | 35.86 | 1:17.43 | 2:01.92 | 2:45.31 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Reetta Hirvonen | 1998 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:06 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:14 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Hölttä | 2000 | 33.43 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Roope Ruohtula | 2000 | 34.06 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Otto Laakso | 1999 | 35.32 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Otto Seppä | 1999 | 36.57 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Jon Byskov | 2000 | 37.31 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
6 | Tuomas Herlevi | 1999 | 37.46 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Aleksi Hautaniemi | 2000 | 37.61 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Aku Ovaskainen | 2000 | 38.87 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Karl-johan Salokangas | 1999 | 39.39 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Roope Koski | 1999 | 39.72 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Rasmus Backman | 2000 | 40.52 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 28.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lassi Ohtonen | 1992 | 29.17 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 29.20 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Miika Nuorinko | 1996 | 29.93 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Tapio Junninen | 1995 | 30.69 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Ville Kotikuusi | 1991 | 30.95 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Silver Hein | 1997 | 31.00 | |||||||
Briis | ||||||||||
8 | Antti Leiponen | 1998 | 31.13 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Thomas Böckerman | 1997 | 31.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 31.31 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Niko Mäkelä | 1998 | 31.32 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Frants Tikerpuu | 1997 | 31.58 | |||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
13 | Emil Kaidesoja | 1995 | 31.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Sami Pakarinen | 1992 | 31.84 | |||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Juho Päivinen | 1996 | 32.14 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Alari Pakarinen | 1998 | 32.33 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Valtteri Eloranta | 1992 | 32.64 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Eerikki Rutanen | 1972 | 32.74 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Arttu Mitrunen | 1997 | 33.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Elias Lampinen | 1997 | 33.30 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Samu Vuoriainen | 1995 | 34.13 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Elmo Kiuru | 1997 | 34.48 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Joonas Kotiranta | 1998 | 34.51 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Aarne Santamäki | 1998 | 35.18 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Joni Honkala | 1995 | 35.22 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Roope Pakkanen | 1997 | 37.22 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
27 | Roberto Honni | 1998 | 37.28 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
28 | Taneli Härkönen | 1997 | 39.07 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
29 | Santeri Lamminpää | 1998 | 43.41 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Frans Antila | 1998 | 44.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Daniel Viitikko | 1996 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Topi Suomalainen | 1998 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:14 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 34.71 | 1:14.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Annika Tietz | 2001 | 37.23 | 1:19.20 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Hanna Kareinen | 2000 | 37.54 | 1:20.01 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Aino Ruottu | 2001 | 37.53 | 1:20.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ksenia Egorova | 2000 | 38.23 | 1:20.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Jenna Rita | 2000 | 38.30 | 1:23.03 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Saija Mikkonen | 2001 | 38.55 | 1:23.13 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Sofia Lehtinen | 2000 | 40.14 | 1:23.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Lotta Auvinen | 2001 | 40.19 | 1:24.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Amanda Rapinoja | 2001 | 40.78 | 1:24.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Hilda Harle | 2001 | 39.91 | 1:25.35 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Maija Liukkonen | 2001 | 39.53 | 1:25.60 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
13 | Pippi Nordström | 2001 | 39.46 | 1:25.67 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Linda Simula | 2001 | 40.20 | 1:26.12 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Myra Bengts | 2000 | 41.45 | 1:27.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Iiris Himanto | 2001 | 41.64 | 1:27.78 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Lotta Tiittanen | 2001 | 42.10 | 1:27.98 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Petra Uusikumpu | 2001 | 40.13 | 1:28.21 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Saana Liikonen | 2001 | 42.17 | 1:28.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Nea Eränpalo | 2001 | 41.86 | 1:29.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Millariina Bruce | 2001 | 43.03 | 1:29.90 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Sarah Tepponen | 2001 | 42.39 | 1:30.82 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Diana Belozjorova | 2000 | 42.33 | 1:31.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Roosa Lehtola | 2001 | 42.65 | 1:31.98 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Natalie Wahlroos | 2001 | 42.58 | 1:32.02 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Diana Lattu | 2001 | 43.68 | 1:32.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Gemma James | 2000 | 43.33 | 1:32.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Jenny Nieminen | 2001 | 42.75 | 1:33.00 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
29 | Pia Peräjoki | 2000 | 42.53 | 1:33.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Fanny Virtanen | 2000 | 43.75 | 1:33.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 44.69 | 1:33.84 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
32 | Venla Hämäläinen | 2001 | 44.58 | 1:33.90 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Sara Hätönen | 2001 | 45.45 | 1:35.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Aino Lehtinen | 2001 | 45.87 | 1:35.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Vilma Ryynänen | 2001 | 46.07 | 1:35.99 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
36 | Sini Hirvonen | 2001 | 45.01 | 1:36.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Katariina Kivi | 2001 | 46.69 | 1:38.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
38 | Anita Mickelsson | 2001 | 45.46 | 1:38.76 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
39 | Annika Niemi | 2000 | 46.31 | 1:39.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Marianne Uusitalo | 2001 | 47.07 | 1:39.06 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
41 | Annika Heiskanen | 2001 | 48.86 | 1:41.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
42 | Erja Tiljander | 2000 | 47.99 | 1:42.20 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
43 | Sara Rosqvist | 2001 | 49.17 | 1:42.83 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
44 | Roza Abubakir | 2000 | 46.75 | 1:45.24 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
45 | Fanny Talonpoika | 2001 | 50.94 | 1:48.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Johanna Luukkonen | 2001 | 51.02 | 1:49.26 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Emmi Saarela | 2001 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Fanny Puska | 2001 | DNS | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 36.57 | 1:16.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lotta Räisänen | 1999 | 35.86 | 1:17.02 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Maija Hirvo | 1997 | 37.13 | 1:17.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Heleene Pak | 1999 | 37.06 | 1:19.12 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
5 | Roosa Andelin | 1998 | 37.28 | 1:21.56 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Nea Norismaa | 1995 | 38.29 | 1:21.68 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Ylva Sjölund | 1998 | 38.91 | 1:23.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Mirva Kallström | 1999 | 39.77 | 1:23.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Alissa Eloranta | 1999 | 38.74 | 1:23.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Pinja Partinen | 1999 | 39.66 | 1:24.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Aleksia Halonen | 1996 | 40.00 | 1:24.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Nea Kontturi | 1998 | 39.79 | 1:25.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Yvonne Tollander | 1997 | 41.09 | 1:26.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Maria Yli-Jama | 1999 | 41.38 | 1:26.77 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Micaela Orellana | 1999 | 41.91 | 1:28.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Patricia Vainio | 1998 | 43.18 | 1:29.59 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Linda Mylly | 1999 | 43.17 | 1:31.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Oona Hytö | 1999 | 47.54 | 1:37.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Jessika Lehtonen | 1999 | 46.25 | 1:38.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Veera Onkela | 1999 | 46.54 | 1:40.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Piia Kaivola | 1999 | 48.78 | 1:43.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Elina Valliaro | 1999 | 49.20 | 1:44.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Sara Lehtinen | 1999 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:35 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:41 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Elias Soukola | 1999 | 1:09.61 | 2:34.88 | 4:08.27 | 5:22.47 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Saku Romo | 2000 | 1:24.01 | 2:50.17 | 4:26.06 | 5:40.81 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Aarne Sarkima | 1999 | 1:15.29 | 2:42.35 | 4:22.24 | 5:44.14 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 1:04.71 | 2:14.36 | 3:40.00 | 4:43.43 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Silver Hein | 1997 | 1:04.53 | 2:21.08 | 3:38.74 | 4:43.53 | ||||
Briis | ||||||||||
3 | Mikhail Novikov | 1998 | 1:09.37 | 2:28.86 | 3:56.73 | 5:03.19 | ||||
Sports Club EKRAN | ||||||||||
4 | Juha Hyvärinen | 1998 | 1:14.32 | 2:42.13 | 4:13.66 | 5:33.90 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Daniel Viitikko | 1996 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:41 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 31.35 | 1:06.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Nelli Ohvo | 2001 | 33.63 | 1:10.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Daniela Helanne | 2000 | 34.62 | 1:13.27 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Aino Hämäläinen | 2000 | 33.48 | 1:13.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Taru Rilla | 2000 | 33.02 | 1:13.49 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Sanna Putkonen | 2001 | 33.53 | 1:13.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 34.54 | 1:14.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Ronja Riihinen | 2000 | 34.14 | 1:15.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Helene Hirvonen | 2001 | 35.24 | 1:15.61 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Jessika Rissanen | 2001 | 35.18 | 1:15.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Nadine Medarhri | 2000 | 34.58 | 1:15.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Daniela Nummi | 2000 | 35.20 | 1:16.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Saara Lehtonen | 2000 | 35.04 | 1:16.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Janna Appelberg | 2001 | 34.27 | 1:16.78 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Tytti Härkönen | 2001 | 35.60 | 1:18.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Jenni Rantanen | 2001 | 35.63 | 1:18.60 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Ella Saarikko | 2000 | 36.41 | 1:19.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Vilja Saxelin | 2000 | 35.62 | 1:19.78 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 35.50 | 1:21.17 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
20 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 35.52 | 1:21.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Mariel Mylly | 2001 | 36.24 | 1:21.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Nea Eränpalo | 2001 | 36.89 | 1:21.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Aino Mononen | 2001 | 35.95 | 1:22.09 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
24 | Emmi Laitinen | 2001 | 37.42 | 1:23.36 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Maari Sinivuori | 2001 | 37.12 | 1:23.93 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Mira Tarnanen | 2000 | 37.04 | 1:24.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Anni Manninen | 2001 | 39.08 | 1:25.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Siiri Friman | 2001 | 38.25 | 1:26.43 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 38.35 | 1:26.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Emmi Kallioinen | 2000 | 42.35 | 1:33.49 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Anita Mickelsson | 2001 | 39.59 | 1:33.59 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
32 | Iida Jantunen | 2000 | 40.75 | 1:35.81 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
33 | Amanda Ahlgren | 2001 | 46.51 | 1:40.67 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
34 | Ronja Tuominen | 2001 | 43.03 | 1:43.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Aino Pere | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Johanna Vieraankivi | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Milla-Marita Anttila | 2000 | DNS | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Laura Väisänen | 2001 | DNF | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 29.68 | 1:03.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aino Otava | 1999 | 30.02 | 1:03.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 30.24 | 1:04.17 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
4 | Ronja Mehtonen | 1999 | 33.00 | 1:10.35 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Lotta Aho | 1999 | 33.35 | 1:12.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Milja Korte | 1998 | 33.89 | 1:14.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Pinja Peippo | 1999 | 34.08 | 1:14.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Jonna Siilin | 1997 | 35.02 | 1:14.58 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Iida Sihvonen | 1998 | 34.84 | 1:15.34 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
10 | Aino Räike | 1999 | 34.90 | 1:17.08 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Jonna Tuononen | 1997 | 32.84 | 1:17.47 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Anni Halonen | 1999 | 35.36 | 1:18.67 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Johanna Hyvönen | 1999 | 35.95 | 1:18.78 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Jenna Pesu | 1996 | 35.36 | 1:20.60 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
15 | Lisette Sild | 1999 | 38.70 | 1:27.55 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Lia Lehtinen | 1998 | 39.35 | 1:27.70 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Saara Lindbohm | 1996 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Jasmin Kumpulainen | 1998 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:57 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Rasmus Kujala | 1999 | 31.86 | 1:06.59 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Vinski Pyykönen | 2000 | 32.69 | 1:06.79 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 33.04 | 1:08.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Martti Tervanen | 2000 | 32.72 | 1:08.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 32.83 | 1:08.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oskar Kleinson | 2000 | 33.85 | 1:08.87 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
7 | Onni Punkka | 2000 | 33.43 | 1:09.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Leevi Suhonen | 1999 | 33.97 | 1:09.55 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
9 | Lauri Jämsén | 2000 | 33.41 | 1:10.62 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Lassi Grönroos | 2000 | 33.97 | 1:11.12 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Jesse Koskinen | 1999 | 34.52 | 1:12.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Georgy Babenov | 2000 | 35.50 | 1:12.48 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Samuli Halme | 2000 | 35.44 | 1:12.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Teemu Viitanen | 2000 | 36.08 | 1:13.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Joona Ruuskanen | 2000 | 35.11 | 1:13.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Antti Lehtinen | 1999 | 36.42 | 1:14.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Lauri Helin | 2000 | 36.44 | 1:14.61 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Ville Särkkä | 2000 | 36.28 | 1:14.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Kasper Määttä | 2000 | 36.18 | 1:15.20 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
20 | Mikael Lähde | 2000 | 35.73 | 1:15.37 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Eetu Isosuo | 2000 | 36.79 | 1:16.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Pyry Korpikoski | 1999 | 37.32 | 1:18.18 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Veeti Laine | 2000 | 38.33 | 1:18.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Veeti Kupari | 2000 | 38.46 | 1:19.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Otso Helstelä | 2000 | 40.02 | 1:21.11 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
26 | Sami Seppälä | 2000 | 39.46 | 1:22.31 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Oliver Keho | 2000 | 39.43 | 1:22.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Markus Heino | 2000 | 39.75 | 1:23.79 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Nesja Seppälä | 2000 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 29.24 | 1:00.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Matis Hiie | 1998 | 30.41 | 1:01.88 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
3 | Nikita Saunonen | 1997 | 30.82 | 1:05.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Teemu Aho | 1994 | 31.70 | 1:05.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Joni Kitinoja | 1996 | 31.97 | 1:05.44 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Thomas Böckerman | 1997 | 31.99 | 1:05.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Roope Pakkanen | 1997 | 32.46 | 1:05.88 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jasper Järvelä | 1996 | 32.13 | 1:07.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Elias Lampinen | 1997 | 33.21 | 1:07.48 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Niklas Valkonen | 1997 | 32.30 | 1:07.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Teemu Vihervaara | 1998 | 33.09 | 1:07.57 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
12 | Pontus Kaisti | 1997 | 32.62 | 1:07.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Santeri Huhtala | 1998 | 35.06 | 1:11.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Joonas Kotiranta | 1998 | 35.09 | 1:12.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Tino Laine | 1998 | 34.68 | 1:12.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Miika Mäentaus | 1998 | 36.93 | 1:13.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Panu Sipilä | 1996 | 36.17 | 1:14.99 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
18 | Alexi Taimela | 1998 | 35.61 | 1:15.86 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Teemu Saarinen | 1995 | 36.47 | 1:18.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Heikki Tervanen | 1998 | 37.02 | 1:19.10 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:24 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 32.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Ella Aalto | 2000 | 33.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Nea Tiesmäki | 2000 | 33.51 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Erika Kattilakoski | 2000 | 34.24 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Viivi Ruhala | 2001 | 34.77 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Mari Hyvönen | 2000 | 35.26 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Amanda Rapinoja | 2001 | 35.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Pia Peräjoki | 2000 | 36.07 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Roosa Lehtola | 2001 | 36.37 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Kirsi Salmela | 2000 | 36.64 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Millariina Bruce | 2001 | 36.75 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Elina Jurvanen | 2001 | 36.88 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
13 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 37.35 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Wilma Walther | 2001 | 37.39 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
15 | Fiia Pyykkö | 2001 | 37.46 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Säde Lahtinen | 2001 | 37.89 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Nea Salo | 2001 | 38.87 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
18 | Henna Ahlgren | 2000 | 39.01 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Eevi Kotiranta | 2001 | 39.02 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Miia Puranen | 2001 | 39.08 | |||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
21 | Katariina Kivi | 2001 | 40.65 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Enni Kanerva | 2000 | 41.27 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
23 | Maija Liukkonen | 2001 | 41.34 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
24 | Lotta Husu | 2001 | 41.36 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Anniina Uusitalo | 2001 | 41.37 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Oona Saarikko | 2001 | 41.82 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Emmi Kallioinen | 2000 | 42.12 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Fanny Jonasson | 2001 | 43.81 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
29 | Johanna Luukkonen | 2001 | 44.06 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Katarina Pyhälä | 2001 | 45.01 | |||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Sini Hirvonen | 2001 | 45.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Fanny Puska | 2001 | 46.59 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
- | Meri Ojala | 2000 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sigrid Sepp | 1998 | 29.42 | |||||||
TOP UK | ||||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 32.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Peppi Päiviö | 1999 | 33.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Nina Haltia | 1999 | 33.14 | |||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Riina Strengell | 1997 | 33.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Salla Elovirta | 1997 | 33.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emilia Eloranta | 1997 | 33.77 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tiia Nikkanen | 1997 | 34.16 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 34.81 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Jenna Ranki | 1997 | 34.83 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Sofia Rönkkö | 1999 | 35.33 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Reetta Schroderus | 1997 | 36.06 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Heidi Manninen | 1999 | 36.36 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Venla Linnakivi | 1999 | 37.02 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Sanni Knuutila | 1997 | 37.45 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Aleksia Halonen | 1996 | 37.55 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Patricia Vainio | 1998 | 37.58 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Inari Rostedt | 1999 | 38.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Daria Poryadina | 1998 | 38.52 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Lia Lehtinen | 1998 | 39.05 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Linda Mylly | 1999 | 39.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Tuuli Vuorentausta | 1998 | 39.65 | |||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
23 | Elina Valliaro | 1999 | 42.00 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Riia Pyykkö | 1999 | 42.01 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Veera Onkela | 1999 | 44.38 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Veera Venäläinen | 1995 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:24 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:31 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Allar Lihtsa | 1999 | 31.55 | 1:08.22 | 1:47.20 | 2:26.84 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 33.08 | 1:15.05 | 1:59.77 | 2:44.70 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
3 | Pessi Länsirinne | 2000 | 33.39 | 1:12.86 | 1:57.84 | 2:44.76 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Joona Salminen | 2000 | 35.37 | 1:16.09 | 2:00.26 | 2:45.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Miska Kurvinen | 1999 | 33.80 | 1:17.86 | 2:04.22 | 2:48.87 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Joonatan Lindfors | 1999 | 34.86 | 1:17.36 | 2:04.71 | 2:54.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Henrik Martola | 2000 | 37.55 | 1:24.05 | 2:14.69 | 3:04.75 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Santeri Hulkko | 2000 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Tuomas Saraneva | 2000 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Verneri Mattila | 1999 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 30.07 | 1:06.25 | 1:45.45 | 2:25.26 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 33.54 | 1:13.06 | 1:53.38 | 2:33.10 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lassi Ohtonen | 1992 | 32.66 | 1:13.92 | 1:55.34 | 2:35.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kevin Andersson | 1998 | 35.83 | 1:20.35 | 2:10.47 | 3:02.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:31 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 31.56 | 1:10.72 | 1:53.37 | 2:27.23 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 33.59 | 1:14.89 | 1:58.40 | 2:33.52 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilma Oura | 2001 | 29.98 | 1:09.39 | 1:58.81 | 2:34.21 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Reetta Rantakokko | 2001 | 31.71 | 1:14.37 | 2:00.88 | 2:37.58 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Erika Ketola | 2000 | 34.33 | 1:16.20 | 2:03.50 | 2:38.94 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Kotiranta | 2001 | 33.54 | 1:16.71 | 2:02.72 | 2:39.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emilia Flyckt | 2001 | 34.64 | 1:18.55 | 2:02.80 | 2:40.08 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Marilla Parhiala | 2000 | 35.53 | 1:16.26 | 2:05.41 | 2:41.16 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Lotta Auvinen | 2001 | 34.63 | 1:19.78 | 2:05.84 | 2:42.23 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Janna Appelberg | 2001 | 33.98 | 1:17.16 | 2:07.18 | 2:42.58 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Anni Hirvo | 2001 | 37.11 | 1:20.53 | 2:08.55 | 2:44.94 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Daniela Nummi | 2000 | 34.75 | 1:18.50 | 2:08.33 | 2:45.27 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Millariina Bruce | 2001 | 36.71 | 1:20.75 | 2:08.86 | 2:45.66 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Aino Ruottu | 2001 | 37.28 | 1:23.27 | 2:05.44 | 2:45.74 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Ida Slöör | 2001 | 36.98 | 1:20.75 | 2:09.02 | 2:46.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Hanna Kareinen | 2000 | 34.56 | 1:21.33 | 2:08.15 | 2:46.48 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Aino Mononen | 2001 | 36.22 | 1:18.15 | 2:09.25 | 2:47.02 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Laura Lempinen | 2001 | 35.11 | 1:16.33 | 2:09.30 | 2:47.15 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
19 | Saara Lehtonen | 2000 | 34.99 | 1:18.21 | 2:09.01 | 2:47.59 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Anna Luukka | 2000 | 35.36 | 1:19.66 | 2:10.58 | 2:48.91 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Cia Wacklin | 2001 | 35.10 | 1:19.03 | 2:13.09 | 2:49.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Pippi Nordström | 2001 | 34.88 | 1:20.29 | 2:09.15 | 2:49.37 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Emma Koiranen | 2001 | 38.07 | 1:20.93 | 2:10.71 | 2:49.59 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Roosa Lehtola | 2001 | 39.43 | 1:21.07 | 2:12.67 | 2:51.80 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Eevi Kotiranta | 2001 | 38.98 | 1:26.31 | 2:12.99 | 2:52.49 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Petra Uusikumpu | 2001 | 37.29 | 1:21.81 | 2:11.29 | 2:53.14 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Hilda Harle | 2001 | 37.64 | 1:24.56 | 2:14.96 | 2:53.61 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Jenni Rantanen | 2001 | 37.59 | 1:24.29 | 2:15.38 | 2:54.18 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Lotta Tiittanen | 2001 | 40.25 | 1:27.85 | 2:15.12 | 2:54.37 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
30 | Sofia Hinkka | 2001 | 38.47 | 1:21.82 | 2:14.67 | 2:54.83 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Maari Sinivuori | 2001 | 37.59 | 1:25.36 | 2:16.21 | 2:57.49 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Vilma Kotola | 2001 | 41.02 | 1:26.67 | 2:18.30 | 2:58.78 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
33 | Vilja Saxelin | 2000 | 37.04 | 1:23.60 | 2:19.04 | 2:59.07 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
34 | Jonna Salminen | 2001 | 38.76 | 1:22.94 | 2:16.54 | 3:02.60 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
35 | Fiia Pyykkö | 2001 | 38.94 | 1:26.57 | 2:22.90 | 3:03.66 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Mariel Mylly | 2001 | 37.84 | 1:28.35 | 2:23.23 | 3:04.21 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
37 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 38.78 | 1:24.74 | 2:22.39 | 3:04.82 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
38 | Mette Konttila | 2001 | 42.77 | 1:32.41 | 2:27.79 | 3:07.72 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
39 | Venla Hämäläinen | 2001 | 43.23 | 1:33.09 | 2:25.20 | 3:08.70 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Riina Karola | 2000 | 43.93 | 1:28.39 | 2:27.63 | 3:10.32 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Iida Jantunen | 2000 | 42.82 | 1:31.80 | 2:28.24 | 3:12.26 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
42 | Annika Heiskanen | 2001 | 49.07 | 1:37.81 | 2:34.11 | 3:13.80 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
43 | Oona Malinen | 2001 | 46.71 | 1:38.11 | 2:34.48 | 3:15.43 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
44 | Natalie Wahlroos | 2001 | 44.15 | 1:32.31 | 2:27.28 | 3:15.79 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Vilma Ryynänen | 2001 | 42.17 | 1:34.87 | 2:30.24 | 3:16.75 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
46 | Erja Tiljander | 2000 | 40.22 | 1:34.84 | 2:33.63 | 3:22.78 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
47 | Fanny Talonpoika | 2001 | 49.24 | 1:39.13 | 2:39.02 | 3:23.45 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Marianne Uusitalo | 2001 | 50.76 | 1:48.84 | 2:43.84 | 3:31.31 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Iiris Himanto | 2001 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Oona Saarikko | 2001 | DNS | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 31.05 | 1:09.60 | 1:54.08 | 2:28.04 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Adelia Spångberg | 1999 | 30.66 | 1:11.53 | 1:56.42 | 2:30.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Nea Rinne | 1995 | 31.38 | 1:13.52 | 1:56.89 | 2:30.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Mirva Kallström | 1999 | 31.24 | 1:10.95 | 1:57.17 | 2:32.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 34.10 | 1:18.99 | 1:59.47 | 2:35.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Jenni Kukkonen | 1999 | 33.05 | 1:14.30 | 2:01.01 | 2:36.59 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Yvonne Tollander | 1997 | 32.32 | 1:15.39 | 2:02.56 | 2:38.24 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Maija Hirvo | 1997 | 35.67 | 1:19.38 | 2:01.94 | 2:39.15 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Heleene Pak | 1999 | 33.73 | 1:15.59 | 2:01.28 | 2:39.33 | ||||
Keila Swimclub | ||||||||||
10 | Lotta Aho | 1999 | 34.02 | 1:16.76 | 2:03.16 | 2:40.54 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Iida Sihvonen | 1998 | 34.68 | 1:19.67 | 2:11.74 | 2:49.29 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
12 | Helena Knaapi | 1999 | 36.96 | 1:22.31 | 2:09.53 | 2:50.21 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Venla Linnakivi | 1999 | 35.39 | 1:20.64 | 2:12.14 | 2:51.21 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Pinja Partinen | 1999 | 37.10 | 1:26.54 | 2:15.17 | 2:56.10 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Oona Hytö | 1999 | 42.22 | 1:31.14 | 2:24.30 | 3:04.78 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Somero | 1999 | 1:02.35 | 2:12.62 | 3:23.60 | 4:32.99 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 1:02.81 | 2:14.30 | 3:25.53 | 4:34.19 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Anton Helin | 1999 | 1:06.07 | 2:19.04 | 3:33.10 | 4:39.91 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Martti Tervanen | 2000 | 1:06.28 | 2:19.00 | 3:33.02 | 4:46.27 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Emil Perkkiö | 2000 | 1:07.16 | 2:22.61 | 3:39.16 | 4:50.22 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Jonni Timonen | 2000 | 1:05.73 | 2:20.98 | 3:38.88 | 4:56.21 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Pyry Korpikoski | 1999 | 1:10.25 | 2:28.77 | 3:49.58 | 5:07.35 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Vinski Pyykönen | 2000 | 1:09.42 | 2:25.12 | 3:44.62 | 5:11.51 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Toni Virtanen | 1999 | 1:14.58 | 2:44.42 | 4:15.58 | 5:41.34 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Aleksander Laihinen | 2000 | 1:17.91 | 2:49.87 | 4:22.79 | 5:50.79 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
- | Jan Strömberg | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Topias Vainio | 1997 | 1:01.66 | 2:08.92 | 3:15.78 | 4:21.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Mikhail Novikov | 1998 | 1:02.49 | 2:09.01 | 3:16.46 | 4:23.64 | ||||
Sports Club EKRAN | ||||||||||
3 | Jesse Tommiska | 1994 | 1:00.50 | 2:08.17 | 3:16.52 | 4:25.24 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Rasmus Virta | 1998 | 1:03.11 | 2:12.14 | 3:21.17 | 4:28.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Olli Soramies | 1998 | 1:02.89 | 2:12.25 | 3:24.44 | 4:35.08 | ||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
6 | Konsta Nenonen | 1998 | 1:02.61 | 2:13.16 | 3:26.69 | 4:39.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Antti Latikka | 1990 | 1:07.43 | 2:18.20 | 3:29.88 | 4:41.45 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tim Kontturi | 1996 | 1:07.50 | 2:19.71 | 3:31.31 | 4:43.50 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Eetu Närhi | 1998 | 1:05.83 | 2:20.18 | 3:34.20 | 4:45.17 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Niklas Valkonen | 1997 | 1:06.11 | 2:21.95 | 3:37.54 | 4:49.48 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Jon Lundgren | 1998 | 1:03.92 | 2:18.03 | 3:38.14 | 4:57.64 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Teemu Saarinen | 1995 | 1:09.63 | 2:31.22 | 3:59.90 | 5:30.32 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 27.56 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Ella Aalto | 2000 | 28.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kerli Viidas | 2000 | 29.17 | |||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
4 | Tytti Härkönen | 2001 | 29.58 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Mari Hyvönen | 2000 | 29.94 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Jessika Rissanen | 2001 | 30.09 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Sofia Lehtinen | 2000 | 30.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anni Hirvo | 2001 | 30.73 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Melinda Moilanen | 2000 | 31.28 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Erika Kattilakoski | 2000 | 31.31 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Annika Tietz | 2001 | 31.87 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 31.95 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Säde Lahtinen | 2001 | 31.98 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Fanny Virtanen | 2000 | 32.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Siiri Friman | 2001 | 32.27 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Annika Niemi | 2000 | 32.48 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 32.64 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Myra Bengts | 2000 | 32.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Liia Louhikoski | 2001 | 32.69 | |||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Tara Hintsanen | 2000 | 32.74 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Kirsi Salmela | 2000 | 32.76 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
22 | Nea Salo | 2001 | 32.96 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
23 | Irina Puukko | 2001 | 33.08 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Sara Hätönen | 2001 | 33.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Fiia Pyykkö | 2001 | 33.45 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | Maija Liukkonen | 2001 | 33.78 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
27 | Anniina Uusitalo | 2001 | 34.19 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Miia Puranen | 2001 | 34.27 | |||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
29 | Roza Abubakir | 2000 | 34.31 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Lotta Husu | 2001 | 34.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
31 | Sara Rosqvist | 2001 | 35.00 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Johanna Luukkonen | 2001 | 35.06 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 35.10 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Katja Räsänen | 2000 | 36.21 | |||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
35 | Amanda Ahlgren | 2001 | 36.66 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Ellen Mänttäri | 2000 | 37.06 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
37 | Fanny Jonasson | 2001 | 39.54 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Vilja Saxelin | 2000 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 25.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 27.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Veera Venäläinen | 1995 | 27.53 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Aino Otava | 1999 | 27.91 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anna Kotonen | 1997 | 27.93 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Alissa Eloranta | 1999 | 28.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emilia Eloranta | 1997 | 28.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Nina Haltia | 1999 | 28.32 | |||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 28.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 28.64 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
11 | Nea Kontturi | 1998 | 28.75 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Ylva Sjölund | 1998 | 28.97 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Riina Strengell | 1997 | 28.98 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Salla Elovirta | 1997 | 29.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jonna Siilin | 1997 | 29.33 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Annika Laihonen | 1997 | 29.57 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Milla Koskela | 1999 | 29.63 | |||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Lotta Aho | 1999 | 29.64 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Pinja Peippo | 1999 | 29.65 | |||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Vilma Venäläinen | 1996 | 29.75 | |||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Sofia Rönkkö | 1999 | 29.78 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
22 | Tiia Nikkanen | 1997 | 29.87 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
23 | Roosa Andelin | 1998 | 29.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
24 | Ronja Mehtonen | 1999 | 30.04 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 30.06 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
26 | Sanni Knuutila | 1997 | 30.10 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
27 | Milja Korte | 1998 | 30.17 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Suvi Taskinen | 1998 | 30.25 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Jonna Tuononen | 1997 | 30.34 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
30 | Heidi Manninen | 1999 | 30.37 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Jenna Ranki | 1997 | 30.37 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
32 | Eevi Keronen | 1997 | 30.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Julia Korva | 1999 | 30.46 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Sanni Malinen | 1998 | 30.52 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Hanni Pratsch | 1999 | 30.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Sara Lehtolainen | 1996 | 30.57 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
37 | Minni Kotka | 1998 | 30.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Daria Poryadina | 1998 | 30.71 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
39 | Tuuli Vuorentausta | 1998 | 31.07 | |||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
40 | Pinja Partinen | 1999 | 31.25 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
41 | Jenna Pesu | 1996 | 31.45 | |||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
42 | Reetta Schroderus | 1997 | 31.50 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
43 | Riia Ojalainen | 1999 | 31.71 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
44 | Linda Mylly | 1999 | 32.09 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Lotta Koskinen | 1974 | 32.16 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
46 | Maria Yli-Jama | 1999 | 32.75 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
47 | Patricia Vainio | 1998 | 32.79 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
48 | Heini Vartiainen | 1997 | 32.92 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
49 | Jessika Lehtonen | 1999 | 33.17 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Riia Pyykkö | 1999 | 33.63 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
51 | Oona Hytö | 1999 | 34.17 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
52 | Sara Lehtinen | 1999 | 34.81 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
53 | Elina Valliaro | 1999 | 34.86 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
54 | Piia Kaivola | 1999 | 36.43 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:40 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 35.12 | 1:15.00 | 1:55.79 | 2:36.89 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jonni Aho | 1999 | 36.84 | 1:17.33 | 1:57.81 | 2:37.86 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Rasmus Kujala | 1999 | 34.79 | 1:15.80 | 1:56.98 | 2:38.45 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Juha Jernvall | 2000 | 35.70 | 1:16.64 | 1:59.92 | 2:43.66 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Roope Ruohtula | 2000 | 37.29 | 1:19.64 | 2:02.82 | 2:45.75 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Kirill Egorov | 2000 | 37.12 | 1:20.21 | 2:03.77 | 2:46.86 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Alex Lassila | 2000 | 38.05 | 1:20.68 | 2:04.62 | 2:48.24 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Elias Soukola | 1999 | 37.52 | 1:20.39 | 2:04.59 | 2:48.88 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Otto Seppä | 1999 | 37.58 | 1:21.54 | 2:07.01 | 2:52.83 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Teemu Viitanen | 2000 | 37.36 | 1:22.93 | 2:08.40 | 2:55.26 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Saku Romo | 2000 | 39.34 | 1:25.01 | 2:12.58 | 2:57.71 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Veeti Laine | 2000 | 40.32 | 1:26.05 | 2:13.39 | 3:00.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jon Byskov | 2000 | 40.95 | 1:26.55 | 2:14.50 | 3:02.23 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Rasmus Backman | 2000 | 40.83 | 1:27.55 | 2:14.83 | 3:02.89 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Matias Blomfelt | 2000 | 41.93 | 1:29.22 | 2:18.71 | 3:07.49 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Henri Koski | 2000 | 40.62 | 1:28.38 | 2:17.76 | 3:07.96 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Mikael Lähde | 2000 | 41.33 | 1:29.54 | 2:19.21 | 3:08.74 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Karl-johan Salokangas | 1999 | 41.56 | 1:29.62 | 2:20.38 | 3:09.54 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Mikko Kuosmanen | 2000 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 32.52 | 1:09.53 | 1:47.09 | 2:24.92 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Silver Hein | 1997 | 33.91 | 1:11.38 | 1:49.96 | 2:26.79 | ||||
Briis | ||||||||||
3 | Miika Nuorinko | 1996 | 33.23 | 1:10.47 | 1:48.99 | 2:27.12 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Miro Torola | 1995 | 33.65 | 1:11.04 | 1:49.29 | 2:27.79 | ||||
Vanders | ||||||||||
5 | Frants Tikerpuu | 1997 | 35.80 | 1:16.20 | 1:57.85 | 2:39.41 | ||||
Keila Swimclub | ||||||||||
6 | Jaro Salo | 1997 | 34.94 | 1:15.24 | 1:57.33 | 2:40.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 35.51 | 1:17.18 | 1:59.95 | 2:40.90 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Ville Kotikuusi | 1991 | 35.51 | 1:17.16 | 2:00.18 | 2:45.08 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
9 | Santeri Huhtala | 1998 | 37.65 | 1:20.77 | 2:05.19 | 2:49.50 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Joel Vaitilo | 1998 | 38.16 | 1:20.83 | 2:04.86 | 2:49.72 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Tino Laine | 1998 | 36.79 | 1:19.75 | 2:04.86 | 2:50.15 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Henrik Häkkinen | 1998 | 38.08 | 1:22.31 | 2:06.80 | 2:50.89 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Daniel Viitikko | 1996 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Lauri Kuitunen | 1998 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Jyri Lähde | 1996 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:57 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 21:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 34.33 | 1:11.15 | 1:49.16 | 2:26.12 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 35.01 | 1:12.94 | 1:52.91 | 2:32.09 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Nelli Ohvo | 2001 | 36.83 | 1:16.61 | 1:56.75 | 2:35.78 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sophia Lindeberg | 2000 | 37.54 | 1:17.42 | 1:57.67 | 2:37.53 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Nea Tiesmäki | 2000 | 38.09 | 1:18.55 | 1:59.54 | 2:38.05 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Noora Kokko | 2001 | 35.78 | 1:16.10 | 1:58.01 | 2:39.01 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Helene Hirvonen | 2001 | 38.16 | 1:19.53 | 2:00.81 | 2:40.49 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Kerli Viidas | 2000 | 37.61 | 1:18.13 | 1:59.85 | 2:40.62 | ||||
Keila Swimclub | ||||||||||
9 | Isabel Hagelin | 2001 | 37.15 | 1:17.48 | 1:59.56 | 2:40.75 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Aino Hämäläinen | 2000 | 38.49 | 1:19.63 | 2:01.37 | 2:41.50 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 38.95 | 1:21.84 | 2:03.32 | 2:41.79 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Amanda Rapinoja | 2001 | 38.55 | 1:19.56 | 2:01.28 | 2:42.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Linda Simula | 2001 | 38.65 | 1:19.53 | 2:02.02 | 2:43.00 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Laura Lempinen | 2001 | 37.56 | 1:19.07 | 2:02.17 | 2:43.79 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
15 | Viivi Ruhala | 2001 | 37.54 | 1:18.57 | 2:01.41 | 2:44.28 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Taru Rilla | 2000 | 37.83 | 1:20.38 | 2:02.92 | 2:45.89 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Diana Lattu | 2001 | 37.96 | 1:20.15 | 2:03.59 | 2:45.97 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aino Mononen | 2001 | 37.85 | 1:20.67 | 2:03.45 | 2:46.13 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
19 | Nadine Medarhri | 2000 | 36.97 | 1:19.39 | 2:04.20 | 2:46.48 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Emmi Saarela | 2001 | 38.42 | 1:20.89 | 2:04.64 | 2:47.05 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Elina Jurvanen | 2001 | 39.58 | 1:22.53 | 2:05.84 | 2:47.27 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
22 | Cia Wacklin | 2001 | 37.71 | 1:20.27 | 2:04.26 | 2:47.37 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lisanne Nurk | 2001 | 38.92 | 1:21.57 | 2:04.77 | 2:47.79 | ||||
Keila Swimclub | ||||||||||
24 | Roosa Lehtola | 2001 | 39.12 | 1:21.71 | 2:05.91 | 2:47.96 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Senni Ovaskainen | 2001 | 38.27 | 1:20.67 | 2:04.67 | 2:48.12 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Vilma Uuttu | 2001 | 39.35 | 1:23.00 | 2:06.30 | 2:48.61 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Sofia Hinkka | 2001 | 39.22 | 1:22.65 | 2:07.32 | 2:49.66 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
28 | Roosa Paukku | 2000 | 39.54 | 1:22.87 | 2:07.07 | 2:49.77 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
29 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 39.34 | 1:22.33 | 2:06.77 | 2:49.80 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Gemma James | 2000 | 39.11 | 1:22.33 | 2:06.99 | 2:50.41 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Wilma Walther | 2001 | 39.40 | 1:21.91 | 2:05.98 | 2:50.42 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
32 | Veera Heikkinen | 2001 | 39.53 | 1:22.69 | 2:08.26 | 2:51.04 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
33 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 39.42 | 1:23.06 | 2:08.94 | 2:52.21 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
34 | Emma Koiranen | 2001 | 40.78 | 1:23.57 | 2:08.88 | 2:52.36 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Vilma Kotola | 2001 | 41.22 | 1:25.85 | 2:11.83 | 2:56.13 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
36 | Anni Manninen | 2001 | 43.17 | 1:28.43 | 2:15.24 | 3:00.82 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 41.85 | 1:28.41 | 2:15.33 | 3:01.29 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
38 | Enni Kanerva | 2000 | 45.19 | 1:35.02 | 2:25.42 | 3:12.43 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
39 | Lotta Husu | 2001 | 44.26 | 1:33.32 | 2:24.22 | 3:12.95 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
40 | Katarina Pyhälä | 2001 | 48.25 | 1:43.19 | 2:40.67 | 3:34.58 | ||||
Vanders | ||||||||||
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 34.84 | 1:11.37 | 1:48.91 | 2:26.64 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Peppi Päiviö | 1999 | 36.78 | 1:17.56 | 1:57.61 | 2:37.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Heidi Manninen | 1999 | 37.48 | 1:18.89 | 2:00.10 | 2:40.64 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Aino Räike | 1999 | 37.77 | 1:18.63 | 2:00.50 | 2:41.09 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 37.09 | 1:18.54 | 2:01.44 | 2:43.66 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Emma Ingberg | 1999 | 38.31 | 1:20.83 | 2:04.78 | 2:45.90 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Anni Halonen | 1999 | 38.94 | 1:22.12 | 2:05.99 | 2:48.68 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Kia Karike | 1999 | 39.10 | 1:23.05 | 2:07.19 | 2:49.81 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 21:22 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 21:24 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jesse Koskinen | 1999 | 27.94 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Leevi Suhonen | 1999 | 28.89 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Leo Kuusela | 1999 | 29.60 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Roope Ruohtula | 2000 | 29.61 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Lauri Jämsén | 2000 | 30.14 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Matti Salán | 1999 | 30.70 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Verneri Mattila | 1999 | 31.82 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Georgy Babenov | 2000 | 32.19 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Joona Ruuskanen | 2000 | 33.49 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Markus Heino | 2000 | 33.60 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Severi Nieminen | 1999 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 25.90 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
1 | Tatu Waltari | 1987 | 25.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kevin Kroon | 1997 | 26.21 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 27.60 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 27.66 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Samuli Jeskanen | 1996 | 28.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Teemu Vihervaara | 1998 | 28.26 | |||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
8 | Samu Vuoriainen | 1995 | 28.52 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Juha Hyvärinen | 1998 | 29.21 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Mikhail Novikov | 1998 | 29.69 | |||||||
Sports Club EKRAN | ||||||||||
11 | Heikki Tervanen | 1998 | 29.71 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Dmitry Nosov | 1998 | 30.03 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Taneli Härkönen | 1997 | 30.43 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Alexi Taimela | 1998 | 31.06 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Roope Lajas | 1998 | 31.62 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Arttu Mäki | 1998 | 32.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 21:24 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 30, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 35.29 | 1:16.14 | 1:57.99 | 2:38.71 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aleksi Helminen | 2001 | 36.94 | 1:19.32 | 2:02.65 | 2:45.95 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | 38.41 | 1:20.81 | 2:04.54 | 2:46.77 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Aaron Antikainen | 2001 | 37.79 | 1:20.04 | 2:04.21 | 2:46.97 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Väinö Koponen | 2001 | 39.00 | 1:22.95 | 2:08.47 | 2:51.58 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Atte Pennanen | 2001 | 38.93 | 1:23.69 | 2:08.39 | 2:53.61 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Jaakko Reinonen | 2001 | 37.64 | 1:22.66 | 2:08.94 | 2:55.71 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Eetu Einto | 2001 | 39.22 | 1:25.44 | 2:12.87 | 2:57.27 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Ossi Kleimola | 2001 | 39.87 | 1:25.10 | 2:12.36 | 2:58.44 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Eemeli Raninen | 2001 | 39.92 | 1:26.04 | 2:11.92 | 2:59.32 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
11 | Atte Lasmio | 2001 | 40.04 | 1:26.19 | 2:13.76 | 3:00.26 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Timi Torkkel | 2001 | 40.46 | 1:26.59 | 2:13.23 | 3:00.33 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Pyry Nurminen | 2001 | 40.22 | 1:26.16 | 2:13.77 | 3:00.68 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Oliver Juursoo | 2001 | 39.19 | 1:26.28 | 2:15.17 | 3:04.77 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Lauri Krapf | 2001 | 40.65 | 1:28.43 | 2:17.52 | 3:07.80 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Oskari Niemi | 2001 | 42.68 | 1:30.55 | 2:20.11 | 3:07.86 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Niklas Linnanen | 2001 | 42.80 | 1:32.76 | 2:21.41 | 3:11.12 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Eetu Partanen | 2001 | 41.96 | 1:30.61 | 2:21.13 | 3:12.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Joonas Kousa | 2001 | 44.72 | 1:35.96 | 2:28.98 | 3:20.32 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Harry Zimmermann | 2001 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Eetu Häkkinen | 2001 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:57 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:58 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 31, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sara Mustonen | 2002 | 38.82 | 1:23.29 | 2:09.72 | 2:57.30 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pinja Paulomo | 2002 | 41.70 | 1:28.43 | 2:16.74 | 3:02.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Venla Salminen | 2002 | 43.21 | 1:31.44 | 2:18.71 | 3:05.06 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Helmi Tossavainen | 2002 | 41.68 | 1:29.35 | 2:18.21 | 3:05.21 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Cecilia Johansson | 2002 | 42.01 | 1:28.81 | 2:17.88 | 3:05.51 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Janita Brunila | 2002 | 41.96 | 1:29.95 | 2:18.74 | 3:06.08 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Vilma Hottinen | 2002 | 42.58 | 1:32.87 | 2:24.99 | 3:14.60 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Jenny Kareinen | 2002 | 44.90 | 1:35.27 | 2:26.41 | 3:15.33 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Venla Suihkonen | 2002 | 43.92 | 1:33.67 | 2:24.68 | 3:15.38 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Tiia Strandberg | 2002 | 44.90 | 1:35.85 | 2:27.09 | 3:17.74 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Hanni Riikonen | 2002 | 45.35 | 1:36.43 | 2:28.63 | 3:19.74 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Jade Huhtamaa | 2002 | 43.27 | 1:35.81 | 2:28.51 | 3:20.19 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Siri Auvinen | 2002 | 46.29 | 1:36.80 | 2:29.44 | 3:20.93 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aino Kontiainen | 2002 | 45.03 | 1:37.84 | 2:32.61 | 3:25.17 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Ada Salokannel | 2002 | 45.37 | 1:39.95 | 2:33.95 | 3:27.73 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Negiin Javadi | 2002 | 46.96 | 1:41.88 | 2:36.21 | 3:31.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Ella Haravuori | 2002 | 47.42 | 1:41.14 | 2:36.72 | 3:32.04 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Noona Rantanen | 2002 | 48.86 | 1:42.79 | 2:39.83 | 3:35.12 | ||||
Vanders | ||||||||||
19 | Nelli Vartiainen | 2002 | 50.38 | 1:45.55 | 2:42.48 | 3:36.96 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Marleen Mikk | 2002 | 52.44 | 1:52.22 | 2:52.35 | 3:52.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Nora Pennanen | 2002 | 56.82 | 1:59.14 | 3:05.30 | 4:09.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ida Grundström | 2002 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Sofia Nieminen | 2002 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:58 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 40.78 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Eetu Palvanen | 2003 | 44.93 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Arsenij Shadrin | 2003 | 45.46 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Alexander Nyman | 2004 | 47.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Mio Heinola | 2005 | 48.78 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Onni Äijälä | 2004 | 49.20 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 49.51 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 49.59 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 49.72 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Stefan Saltykov | 2005 | 50.28 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Niklas Rantapää | 2003 | 50.74 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Otto Mikkonen | 2003 | 50.76 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Jesse Lintusalo | 2004 | 50.93 | |||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Max Walther | 2003 | 51.14 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
15 | Aapo Koskinen | 2004 | 51.20 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Tino Kaukonen | 2004 | 51.24 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Atte Linnolahti | 2004 | 51.57 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Samuli Masalin | 2004 | 51.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Roni Severinkangas | 2003 | 52.09 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Jimi Kojo | 2005 | 52.17 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 52.37 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Joonas Jaakkola | 2004 | 52.65 | |||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Tuomas Peltola | 2003 | 52.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Lasse Niemi | 2006 | 53.38 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 53.54 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Nico Peltonen | 2005 | 53.55 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Joona Kuitu | 2004 | 53.56 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Anton Kettunen | 2005 | 53.92 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Olli Havia | 2004 | 54.13 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
30 | Niko Akkanen | 2003 | 54.19 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Joona Lehtonen | 2003 | 54.51 | |||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Joona Pohjola | 2004 | 54.70 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
33 | Paavo Nenonen | 2005 | 54.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Lucas Lönnblad | 2004 | 55.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Miska Sarkkinen | 2005 | 55.53 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
36 | Waldemar Palombi | 2004 | 55.95 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
37 | Justus Holtari | 2004 | 56.61 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Leo Hautaniemi | 2004 | 56.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Samuel Saari | 2004 | 57.55 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Toivo Juselius | 2005 | 57.87 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
40 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 57.87 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
42 | Saku Ahde | 2003 | 58.04 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
43 | Eeti Virolainen | 2004 | 58.08 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
44 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 58.50 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 59.24 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
46 | Matias Rasinmäki | 2003 | 59.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Veikko Kauhanen | 2005 | 59.67 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
48 | Matteus Einiö | 2004 | 59.68 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
49 | Niko Teperi | 2005 | 59.98 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Oskari Suominen | 2003 | 1:00.74 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
51 | Julius Lekander | 2006 | 1:00.99 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
52 | Aleksandr Shakhov | 2006 | 1:01.32 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
53 | Frans Pietari Riekki | 2005 | 1:02.10 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
54 | Eeli Partanen | 2005 | 1:02.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Rufus Strandell | 2005 | 1:02.97 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
56 | Alvar Aho | 2004 | 1:03.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Elias Suni | 2004 | 1:03.79 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Viljami Puhakka | 2005 | 1:04.93 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
59 | Eetu Autio | 2007 | 1:06.34 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
60 | Viktor Asklöf | 2004 | 1:06.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Mikael Repo | 2005 | 1:08.13 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
62 | Leo Heinola | 2006 | 1:08.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Adam Karhula | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Anton Petrov | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Karri Suuronen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Masih Tantula | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sampo Nord | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 34.69 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 37.48 | |||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 40.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Matias Ola | 2002 | 47.38 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Muhammed Tantula | 2002 | 47.42 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 47.75 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 48.91 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Kasimir Riihelä | 2002 | 49.96 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Aaron Utulahti | 2002 | 51.33 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 51.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Aarno Lind | 2002 | 52.58 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Topi Havo | 2002 | 52.66 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Sandro Karhula | 2002 | 54.72 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Jenson Lih Shan Li | 2002 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Ruuhonen | 2001 | 36.68 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Oliver Juursoo | 2001 | 37.35 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Oskari Niemi | 2001 | 40.36 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho Laukkanen | 2001 | 43.58 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Harri Connell | 2001 | 47.08 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 49.88 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:21 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:34 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liina Virta | 2004 | 44.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Helmiina Toivonen | 2004 | 44.23 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Emily Cwirzen | 2004 | 45.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Milla Strandberg | 2005 | 45.49 | |||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Greta Beszteri | 2004 | 45.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Aino Koskelo | 2005 | 47.42 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Cecilia Serovuo | 2004 | 47.74 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Elina Ryynänen | 2005 | 48.42 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Helmi Haverinen | 2004 | 48.69 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Daniella Guth | 2005 | 48.89 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Henni Havén | 2004 | 49.73 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Lumi Luoma | 2005 | 49.99 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Ellen Kettunen | 2005 | 51.43 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Nicole Haakana | 2005 | 51.96 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Siiri Pekkala | 2005 | 52.05 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Inka Vahtola | 2005 | 52.17 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 52.26 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Ada Hakkarainen | 2005 | 52.39 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Olivia Turtiainen | 2005 | 52.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Emilia Niemi | 2005 | 52.78 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Wilma Sundt | 2006 | 52.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Tinka Tamminen | 2006 | 53.16 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Melissa Miettinen | 2005 | 53.50 | |||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Hanna Martola | 2005 | 53.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Elina Gavrilov | 2004 | 53.93 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Veera Korsoff | 2005 | 54.15 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 54.20 | |||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Aino Tamminen | 2005 | 54.68 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
29 | Tilla Saarentaus | 2005 | 54.70 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Stella Kela | 2004 | 55.05 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 55.50 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
32 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 55.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Ida Ackley | 2004 | 56.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Rina Rantanen | 2005 | 56.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Maija Nätti | 2004 | 56.42 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Milla Kähkönen | 2005 | 56.85 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Vilma Leppähaara | 2005 | 57.02 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Silja Villanen | 2005 | 57.06 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
39 | Kukka Peill | 2005 | 57.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Jenni Kurki | 2005 | 57.52 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Juulia Lindfors | 2005 | 57.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Emma Veide | 2005 | 57.93 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
43 | Elina Ruha | 2005 | 57.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Essi Pyykkö | 2006 | 58.01 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
45 | Louna Kasvio | 2006 | 58.06 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
46 | Maria Mustonen | 2005 | 58.30 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
47 | Janica Nieminen | 2005 | 58.37 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
48 | Rauha Heikkinen | 2005 | 58.47 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
49 | Anniina Ahonen | 2005 | 58.97 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
50 | Verna Haravuori | 2004 | 1:00.20 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
51 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 1:01.34 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
52 | Laura Kousa | 2005 | 1:01.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Sanni Porkkala | 2004 | 1:01.97 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
54 | Essi Ahvenainen | 2005 | 1:02.33 | |||||||
Vanders | ||||||||||
55 | Laura Turunen | 2005 | 1:02.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Helmi Romppanen | 2004 | 1:03.24 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
57 | Jannalina Porkka | 2005 | 1:03.40 | |||||||
Vanders | ||||||||||
58 | Ava Malm | 2004 | 1:03.65 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
59 | Pinja Suominen | 2006 | 1:03.84 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
60 | Ninja Brelo | 2006 | 1:03.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Susanna Leino | 2006 | 1:03.92 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
62 | Kia Mäennenä | 2006 | 1:04.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Venla Varvikko | 2005 | 1:04.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
64 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 1:04.62 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
65 | Iida Siltala | 2005 | 1:08.96 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
66 | Lina Paulomo | 2006 | 1:10.29 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
67 | Iina Rissanen | 2005 | 1:12.31 | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Vlada Guljajeva | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Celina Siggberg | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Daniela Laakkonen | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Janita Severinkangas | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Jenni Korkeamäki | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Kia Paulomo | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ellen Antikainen | 2003 | 40.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Julia Sairanen | 2003 | 40.60 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Winona Forslund | 2003 | 42.74 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 43.01 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Anna Retva | 2003 | 43.21 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Milla Hyttinen | 2003 | 43.95 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Veera Laakkonen | 2003 | 44.93 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
8 | Ida Lehtovaara | 2003 | 45.16 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Tinka Rokka | 2003 | 45.94 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Susanna Kuisma | 2003 | 46.99 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Julie Nikkilä | 2003 | 49.10 | |||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Erika Korpela | 2003 | 50.31 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Nelly Plukka | 2003 | 50.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 51.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Kia Kivelä | 2003 | 52.51 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Hanna Kauhanen | 2003 | 52.68 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Nea Grundström | 2003 | 54.83 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Niini Saxelin | 2003 | 56.46 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Lotta Lahti | 2003 | 56.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Delia Helena Aho | 2003 | 57.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Eeva Nousiainen | 2003 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Miia Niinimäki | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Strandberg | 2002 | 43.42 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Erin Ekroos | 2002 | 43.77 | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
3 | Nikita Ravalt | 2002 | 45.15 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Sofia Harju | 2002 | 47.61 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Pinja Kuuva | 2002 | 49.69 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Oona Parviainen | 2002 | 50.40 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Annika Toiviainen | 2002 | 50.80 | |||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Aada Pukki | 2002 | 53.48 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Emma Aarnikoivu | 2002 | 58.66 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Erika Andreasen | 2002 | 1:01.44 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:34 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Hatakka | 2003 | 38.36 | 1:18.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aki Hakkarainen | 2003 | 39.70 | 1:19.83 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Niko Matela | 2003 | 40.42 | 1:22.63 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 40.13 | 1:22.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 40.41 | 1:23.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Risto Martikainen | 2003 | 40.37 | 1:23.47 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Eetu Palvanen | 2003 | 40.57 | 1:23.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Markus Nuorinko | 2003 | 39.97 | 1:23.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Lassi Haimi | 2003 | 40.13 | 1:25.07 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Tuukka Inkilä | 2003 | 41.89 | 1:25.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Henri Heikkilä | 2003 | 41.70 | 1:25.48 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Luukas Vainio | 2003 | 42.14 | 1:26.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Otto Kotola | 2003 | 41.60 | 1:26.76 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Ville Savulahti | 2003 | 44.14 | 1:29.11 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 42.05 | 1:29.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Topi Myyry | 2003 | 43.56 | 1:30.03 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Pauli Rantamäki | 2003 | 42.38 | 1:30.13 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Lauri Tolvanen | 2003 | 43.97 | 1:30.65 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
19 | Kasper Holopainen | 2003 | 43.89 | 1:31.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Elias Kallonen | 2003 | 44.46 | 1:32.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Antti Malmberg | 2003 | 45.14 | 1:33.00 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Juho Elia Marjala | 2003 | 44.73 | 1:34.13 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Olavi Männistö | 2003 | 46.43 | 1:35.25 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Max Walther | 2003 | 47.59 | 1:35.40 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Alexander Nyman | 2004 | 46.08 | 1:35.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
26 | Santeri Berggren | 2003 | 47.37 | 1:35.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Benjamin Hoot | 2003 | 48.52 | 1:36.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Tino Kaukonen | 2004 | 47.07 | 1:36.66 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Jonne Isoranta | 2003 | 46.08 | 1:36.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Sami Pönkä | 2003 | 47.56 | 1:37.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Kalle Seppä | 2003 | 48.83 | 1:37.73 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Mikhail Vilesov | 2005 | 47.36 | 1:37.82 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Leevi Hautaniemi | 2003 | 1:39.26 | 1:39.26 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
34 | Elis Fokin | 2003 | 47.22 | 1:39.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 47.58 | 1:39.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Aapo Kaasinen | 2003 | 46.21 | 1:39.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Mattias Janhunen | 2003 | 48.09 | 1:40.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Saku Ahde | 2003 | 49.18 | 1:40.61 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
39 | Tony Heinola | 2003 | 49.13 | 1:41.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Arsenij Shadrin | 2003 | 49.17 | 1:41.78 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
41 | Alexander Huhtala | 2003 | 52.56 | 1:44.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Jimi Kojo | 2005 | 52.31 | 1:45.51 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
43 | Yufei Meng | 2004 | 53.82 | 1:47.59 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
44 | Nikita Bogdanov | 2004 | 58.45 | 1:56.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Johan Krister Fredriksson | 2003 | DNS | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Leo Parviainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 34.94 | 1:11.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 34.54 | 1:11.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Jesper Lietzen | 2002 | 35.64 | 1:11.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 35.56 | 1:14.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Oskari Aalto | 2002 | 37.55 | 1:15.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Mikael Virtanen | 2002 | 38.35 | 1:17.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Verneri Viisanen | 2002 | 37.74 | 1:17.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Samuli Korva | 2002 | 39.05 | 1:18.48 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Oscar Skjäl | 2002 | 37.31 | 1:18.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Akseli Kontiainen | 2002 | 38.11 | 1:19.25 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Henri Jokinen | 2002 | 39.07 | 1:21.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Roope Tsutsunen | 2002 | 40.34 | 1:21.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Rasmus Söderholm | 2002 | 40.05 | 1:22.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Joel Syrjä | 2002 | 40.07 | 1:23.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Otto Hoffren | 2002 | 40.04 | 1:23.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 40.80 | 1:23.92 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
17 | Aatu Harju | 2002 | 40.00 | 1:23.99 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Iivari Tuomola | 2002 | 39.74 | 1:24.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 41.50 | 1:24.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Akseli Lehtonen | 2002 | 40.89 | 1:24.91 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Aarne Myllynen | 2002 | 41.42 | 1:25.20 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Max Åström | 2002 | 41.47 | 1:25.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Danila Shishinin | 2002 | 42.70 | 1:25.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Emil Strandell | 2002 | 45.02 | 1:27.07 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Joonatan Lekander | 2002 | 42.79 | 1:27.08 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Lauri Uosukainen | 2002 | 40.96 | 1:27.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Touko Luukkonen | 2002 | 41.88 | 1:27.75 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Roni Vilén | 2002 | 43.25 | 1:27.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 43.23 | 1:28.35 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
30 | Joonas Kytömäki | 2002 | 43.18 | 1:28.55 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
31 | Manu Ursin | 2002 | 42.10 | 1:29.32 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
32 | Martti Rautell | 2002 | 42.96 | 1:29.36 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 44.30 | 1:31.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Joel Korhonen | 2002 | 44.91 | 1:32.68 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
35 | Aleksi Vuorio | 2002 | 45.95 | 1:32.84 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
36 | Ilari Silventoinen | 2002 | 44.99 | 1:33.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Ossi Kervinen | 2002 | 45.72 | 1:33.50 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
38 | Elmeri Helander | 2002 | 46.60 | 1:35.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Mathias Lindfors | 2002 | 46.90 | 1:35.39 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
40 | Ilja Freudenthal | 2002 | 46.64 | 1:35.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Otto Sormunen | 2002 | 47.37 | 1:36.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Valle Joenranta | 2002 | 46.46 | 1:36.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Matias Ola | 2002 | 47.27 | 1:36.65 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
44 | Max Eriksson | 2002 | 47.13 | 1:36.67 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 48.93 | 1:36.71 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
46 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 47.09 | 1:37.81 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Daniil Lukasin | 2002 | 49.07 | 1:40.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Aki Holtari | 2002 | 48.91 | 1:40.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Pyry Talvitie | 2002 | 50.59 | 1:41.82 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
50 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 51.71 | 1:42.63 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Severi Vilkko | 2002 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 31.23 | 1:04.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 32.60 | 1:06.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Petteri Haverinen | 2001 | 32.05 | 1:06.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 32.98 | 1:08.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Joona Mikkola | 2001 | 33.56 | 1:09.45 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jere Ruuhonen | 2001 | 33.60 | 1:10.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Oskari Hynynen | 2001 | 34.33 | 1:10.93 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Ossi Kleimola | 2001 | 35.24 | 1:11.79 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
9 | Perttu Somero | 2001 | 34.86 | 1:12.66 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
10 | Teemu Annala | 2001 | 36.45 | 1:13.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jetro Isotalo | 2001 | 36.39 | 1:14.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Atte Alila | 2001 | 36.14 | 1:14.82 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Kasper Vaittinen | 2001 | 36.25 | 1:15.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jere Nevalainen | 2001 | 37.02 | 1:16.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Kasper Envalds | 2001 | 37.18 | 1:16.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Eerikki Laitala | 2001 | 38.22 | 1:17.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Oskari Rantamäki | 2001 | 36.91 | 1:17.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Ruslan Panschin | 2001 | 38.13 | 1:20.20 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Ville Lauslahti | 2001 | 39.80 | 1:20.35 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Eevert Leppänen | 2001 | 39.42 | 1:21.00 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Eemil Kylmä | 2001 | 40.12 | 1:22.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 39.71 | 1:22.72 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Juho Ruuskanen | 2001 | 39.76 | 1:23.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Tatu Jentze | 2001 | 40.36 | 1:23.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Eemeli Puhakka | 2001 | 39.42 | 1:24.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Samuli Hartikainen | 2001 | 41.98 | 1:26.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Kristoffer Kulju | 2001 | 43.36 | 1:27.06 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
28 | Iikka Rajala | 2001 | 42.23 | 1:27.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Repe Kupila | 2001 | 42.05 | 1:28.15 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Aapo Keltanen | 2001 | 42.13 | 1:30.35 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
31 | Joonas Kousa | 2001 | 45.92 | 1:31.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 46.84 | 1:36.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aaro Märsylä | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Reko Ojalainen | 2001 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:12 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 39.46 | 1:21.53 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 41.48 | 1:22.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Lotta Pälsi | 2004 | 39.61 | 1:23.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Saga Kovanen | 2004 | 42.56 | 1:26.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Lotta Hermonen | 2004 | 42.94 | 1:26.65 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 42.32 | 1:27.13 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Nicole Yisrael | 2004 | 42.56 | 1:27.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Iida Heikkinen | 2004 | 41.47 | 1:27.49 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
9 | Nessa Järvinen | 2004 | 42.42 | 1:27.81 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Anni Hyttinen | 2004 | 43.39 | 1:27.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 43.18 | 1:28.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Ciara Wacklin | 2004 | 43.71 | 1:29.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Aada Rissanen | 2004 | 42.97 | 1:29.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Aada Taiponen | 2004 | 43.80 | 1:31.03 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
15 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 44.71 | 1:31.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Auri Keurulainen | 2004 | 45.00 | 1:31.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Lumi Luoma | 2005 | 44.57 | 1:31.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
18 | Pinja Nieminen | 2004 | 44.15 | 1:31.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Alexandra Chaker | 2004 | 45.98 | 1:32.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Anna Edwards | 2004 | 43.25 | 1:32.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Pinja Kinnunen | 2004 | 44.75 | 1:34.57 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Milja Mäkinen | 2004 | 45.60 | 1:34.63 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
23 | Siiri Reinonen | 2004 | 45.99 | 1:34.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Julia Tuura | 2004 | 46.06 | 1:35.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Iisa Karpela | 2004 | 46.60 | 1:36.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Wilma Savonen | 2004 | 46.15 | 1:36.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Jannika Hirvonen | 2004 | 45.63 | 1:36.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Nelli Vihola | 2005 | 48.43 | 1:36.74 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
29 | Milla Hännikäinen | 2004 | 48.33 | 1:36.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Wilma Långström | 2004 | 47.18 | 1:37.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Iida Herrala | 2004 | 46.94 | 1:37.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Alina Antila | 2004 | 46.82 | 1:37.62 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
33 | Oona Ura | 2004 | 46.14 | 1:38.15 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
34 | Iiris Närhinen | 2004 | 48.77 | 1:39.89 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
35 | Salma Mäntynen | 2005 | 47.62 | 1:39.90 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
36 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 48.82 | 1:40.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
37 | Oona Kupari | 2004 | 49.80 | 1:41.03 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 48.83 | 1:41.07 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
39 | Essi Kallunki | 2004 | 48.50 | 1:41.47 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Gabriella Linna | 2004 | 49.38 | 1:41.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
41 | Aava Aula | 2004 | 50.14 | 1:42.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
42 | Kristina Nikkinen | 2004 | 50.12 | 1:42.29 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
43 | Inka Raitio | 2004 | 50.50 | 1:42.59 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
44 | Ella Vilenius | 2004 | 50.02 | 1:43.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
45 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 51.71 | 1:43.89 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
46 | Silja Eloranta | 2004 | 50.14 | 1:45.06 | ||||||
Vanders | ||||||||||
47 | Eevi Uitti | 2004 | 51.31 | 1:45.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Olivia Kailanko | 2004 | 51.61 | 1:45.44 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
49 | Anna-maria Siivonen | 2004 | 52.55 | 1:48.71 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Annika Lekander | 2004 | 52.21 | 1:49.56 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
51 | Esta Aitamurto | 2004 | 54.35 | 1:50.80 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
52 | Katarina Kobycheva | 2004 | 54.67 | 1:52.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 51.90 | 1:52.53 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
54 | Nea Leino | 2004 | 58.61 | 1:58.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 37.27 | 1:16.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Juulia Käräjämies | 2003 | 38.93 | 1:20.41 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Minttu Paalanen | 2003 | 40.65 | 1:21.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Veera Skinnari | 2003 | 40.38 | 1:24.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Villanen | 2003 | 41.12 | 1:24.20 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Emilia Hokkanen | 2003 | 41.92 | 1:24.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Sandra Kalenius | 2003 | 41.42 | 1:24.45 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Viivi Sorri | 2003 | 40.50 | 1:24.48 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Emma Johansson | 2003 | 42.11 | 1:25.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Saana Yritys | 2003 | 40.75 | 1:25.48 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Iina Von Schrowe | 2003 | 42.50 | 1:25.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 41.94 | 1:26.54 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Essi Salokorpi | 2003 | 42.33 | 1:26.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Siiri Einiö | 2003 | 43.38 | 1:27.13 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 42.66 | 1:27.18 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Henrietta Löfgren | 2003 | 42.30 | 1:27.65 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Taiga Yritys | 2003 | 43.44 | 1:28.12 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
18 | Saima Huovinen | 2003 | 42.15 | 1:28.17 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Tilda Selonen | 2003 | 43.31 | 1:28.23 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Cindy Palm | 2003 | 43.02 | 1:29.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Sofia Långström | 2003 | 43.02 | 1:29.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Oona Puolakka | 2003 | 43.22 | 1:29.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 44.11 | 1:29.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Lotta Lehtoila | 2003 | 42.88 | 1:29.77 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Helmi Ahonen | 2003 | 44.28 | 1:30.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Ella Tommola | 2003 | 43.57 | 1:30.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Julia Peltola | 2003 | 43.84 | 1:30.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Sini Heikkilä | 2003 | 44.39 | 1:30.83 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
29 | Martina Uusitalo | 2003 | 44.79 | 1:31.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 44.88 | 1:31.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 45.68 | 1:32.26 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Oona Lehtola | 2003 | 45.59 | 1:32.90 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
33 | Stella Freystätter | 2003 | 45.97 | 1:33.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Ronja Hellberg | 2003 | 45.14 | 1:33.34 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Kielo Hankonen | 2003 | 46.62 | 1:33.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Diana Seiger | 2003 | 45.34 | 1:33.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Hanna Catalano | 2003 | 46.77 | 1:34.04 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
38 | Senni Räikkönen | 2003 | 45.14 | 1:34.34 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
39 | Aino Paju | 2003 | 45.03 | 1:34.84 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Liisa Penttinen | 2003 | 45.98 | 1:35.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
41 | Stefania Pavlidi | 2003 | 45.71 | 1:35.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Annika Heikkilä | 2003 | 46.51 | 1:35.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Lotta Heinimäki | 2003 | 46.54 | 1:36.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
44 | Jenna Boman | 2003 | 47.19 | 1:36.65 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
45 | Nicole Sundell | 2003 | 46.65 | 1:36.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Senni Toikka | 2003 | 46.86 | 1:36.94 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
47 | Essi Kortelainen | 2003 | 46.03 | 1:37.89 | ||||||
Vanders | ||||||||||
48 | Veera Laakkonen | 2003 | 47.03 | 1:38.08 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
49 | Enni Silvennoinen | 2003 | 48.29 | 1:38.17 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Nella Kukkonen | 2003 | 45.63 | 1:38.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Maria Rintala | 2003 | 48.42 | 1:39.94 | ||||||
Vanders | ||||||||||
52 | Saana Tertsunen | 2003 | 49.47 | 1:40.56 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
53 | Maija Hukkanen | 2003 | 48.81 | 1:40.76 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
54 | Silja Hieto | 2003 | 51.62 | 1:41.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
55 | Liina-milana Isotalo | 2003 | 50.65 | 1:46.05 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
56 | Venla Mäkelä | 2003 | 53.78 | 1:46.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
57 | Sara Korpineva | 2003 | 55.09 | 1:53.43 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
58 | Noora Hirvonen | 2003 | 55.65 | 1:53.88 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
59 | Ella Parviainen | 2003 | 55.32 | 1:54.39 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
60 | Matilda Byholm | 2003 | 53.01 | 1:54.85 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Alexandra Nikkinen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Frida Kangastupa | 2003 | DNS | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Ethel Piksilä | 2003 | DSQ | Varpaat ei paneeliss | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Peppi-stiina Ahti | 2003 | DSQ | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tiia Kuisma | 2003 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 33.64 | 1:12.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Emilia Skinnari | 2002 | 35.97 | 1:14.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 36.06 | 1:15.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Mathilda Kalenius | 2002 | 36.73 | 1:15.58 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Milla Nikkanen | 2002 | 37.08 | 1:16.73 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Siiri Välimaa | 2002 | 37.65 | 1:18.22 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Saana Karell | 2002 | 38.05 | 1:18.27 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Mirka Mettinen | 2002 | 38.62 | 1:19.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Siri Auvinen | 2002 | 38.24 | 1:19.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Vilma Norja | 2002 | 38.98 | 1:20.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Meri Lauronen | 2002 | 39.38 | 1:20.48 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Annina Toimela | 2002 | 40.17 | 1:23.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Minna Laitinen | 2002 | 41.91 | 1:23.89 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Aino Kontiainen | 2002 | 40.92 | 1:24.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Noora Nikkinen | 2002 | 40.49 | 1:24.52 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
16 | Anni Savolainen | 2002 | 41.34 | 1:24.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Ida Nuppola | 2002 | 41.24 | 1:24.88 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
18 | Julia Laine | 2002 | 41.81 | 1:26.12 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Vilma Tuokko | 2002 | 41.23 | 1:26.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Meri Karttunen | 2002 | 42.19 | 1:27.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Riia Hiltunen | 2002 | 43.01 | 1:27.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Vilja Laaksonen | 2002 | 42.17 | 1:28.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Iida Koskiluoto | 2002 | 43.05 | 1:28.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Mikaela Jokela | 2002 | 42.47 | 1:29.35 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Milli Kosunen | 2002 | 43.62 | 1:29.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 44.47 | 1:30.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Viivi Hakamäki | 2002 | 46.44 | 1:31.84 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 43.15 | 1:32.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Essi Helle | 2002 | 45.18 | 1:32.68 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Cami Wacklin | 2002 | 45.25 | 1:32.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Linda Merimaa | 2002 | 46.52 | 1:35.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Marleen Mikk | 2002 | 48.73 | 1:37.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Jenny Kareinen | 2002 | 47.50 | 1:39.41 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Julia Ingberg | 2002 | 48.56 | 1:41.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Iiris Saranpää | 2002 | 51.76 | 1:44.35 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
36 | Emma Laasonen | 2002 | 48.44 | 1:45.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Emma Aarnikoivu | 2002 | 51.99 | 1:49.64 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Nora Pennanen | 2002 | 53.89 | 1:51.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Maria Yritys | 2002 | DNS | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Ronja Nurminen | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Verna Rostedt | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:12 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:07 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 36, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 30.93 | 1:08.98 | 1:47.51 | 2:27.98 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Miiro Vartiainen | 2001 | 33.31 | 1:13.91 | 1:53.82 | 2:33.74 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Veeti Ruohtula | 2001 | 31.13 | 1:09.82 | 1:52.77 | 2:37.30 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho Porkkala | 2001 | 34.16 | 1:15.11 | 1:57.26 | 2:38.35 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
5 | Timi Pernanen | 2001 | 34.40 | 1:17.13 | 2:03.96 | 2:49.08 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Olli Malmberg | 2001 | 36.19 | 1:20.55 | 2:06.99 | 2:50.18 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Timi Torkkel | 2001 | 36.20 | 1:19.13 | 2:05.21 | 2:51.96 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Konsta Seppä | 2001 | 37.51 | 1:23.96 | 2:10.93 | 2:56.32 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Harald Åström | 2001 | 41.68 | 1:35.37 | 2:29.50 | 3:20.49 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:07 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:45 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 37, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Alexandra Arenius | 2002 | 36.33 | 1:19.79 | 2:02.49 | 2:43.33 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Lydia Rintanen | 2002 | 37.15 | 1:23.44 | 2:09.82 | 2:57.73 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 37.76 | 1:23.76 | 2:12.81 | 3:00.81 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Nea Winqvist | 2002 | 35.67 | 1:20.40 | 2:08.38 | 3:00.98 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Viivi Vaajanen | 2002 | 40.07 | 1:27.36 | 2:16.71 | 3:01.13 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 41.76 | 1:31.19 | 2:20.84 | 3:06.45 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sofia Nieminen | 2002 | 37.71 | 1:25.19 | 2:17.52 | 3:06.93 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jonna Vasara | 2002 | 38.37 | 1:26.11 | 2:19.86 | 3:11.75 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Emma Kajanto | 2002 | 39.21 | 1:27.52 | 2:21.58 | 3:17.15 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Charlotte Ingberg | 2002 | 39.99 | 1:31.50 | 2:27.79 | 3:17.65 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Negiin Javadi | 2002 | 48.43 | 1:43.08 | 2:39.67 | 3:33.79 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tia Haikarinen | 2002 | DNF | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:45 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 33.68 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Niko Matela | 2003 | 34.94 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Manu Hännikäinen | 2003 | 35.54 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | 36.03 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Lassi Haimi | 2003 | 36.07 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Danil Seksenov | 2004 | 36.30 | |||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Leo Parviainen | 2003 | 37.10 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Eetu Palvanen | 2003 | 37.14 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Aki Hakkarainen | 2003 | 38.31 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Otto Kotola | 2003 | 39.01 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Risto Martikainen | 2003 | 39.72 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
12 | Akseli Leppänen | 2004 | 40.57 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Tuomas Peltola | 2003 | 40.60 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lauri Tolvanen | 2003 | 41.46 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
15 | Juuso Rahikainen | 2003 | 41.65 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 41.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 41.79 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Kasper Holopainen | 2003 | 42.07 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Antti Malmberg | 2003 | 43.21 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Jonne Isoranta | 2003 | 43.38 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Miro Merinen | 2003 | 43.88 | |||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Otto Mikkonen | 2003 | 44.72 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
23 | Markus Nuorinko | 2003 | 44.96 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Oskari Repo | 2003 | 45.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Topi Myyry | 2003 | 45.68 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 45.74 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Oscar Taht | 2003 | 46.58 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 46.62 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Leevi Kervinen | 2003 | 46.84 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
30 | Santeri Berggren | 2003 | 46.90 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 46.98 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
32 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 47.07 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Nico Peltonen | 2005 | 48.02 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
34 | Paavo Nenonen | 2005 | 48.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Roni Severinkangas | 2003 | 48.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 48.48 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Leo Karttunen | 2004 | 49.08 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Stefan Saltykov | 2005 | 50.74 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Atte Linnolahti | 2004 | 51.01 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
40 | Aapo Koskinen | 2004 | 53.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Eetu Autio | 2007 | 53.12 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
42 | Joona Kuitu | 2004 | 53.31 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Karri Suuronen | 2003 | 53.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Mikhail Vilesov | 2005 | 54.55 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
45 | Sam Zamanimehr | 2003 | 55.10 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Jimi Kojo | 2005 | 55.39 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Aarne Eskelinen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Taavi Backman | 2004 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Eeti Virolainen | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Heikki Konsta Ianes | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Isak Jatkola | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Niko Akkanen | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 34.11 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 35.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ilari Silventoinen | 2002 | 38.22 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 39.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Ilja Freudenthal | 2002 | 39.65 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Aarno Lind | 2002 | 40.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Olavi Saarinen | 2002 | 45.93 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Ossi Kervinen | 2002 | 46.43 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 46.60 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Sandro Karhula | 2002 | 47.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Topi Havo | 2002 | 55.93 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 56.52 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Ruuhonen | 2001 | 29.88 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lukas Vahtera | 2001 | 37.65 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 42.16 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Harri Connell | 2001 | 50.11 | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:35 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:44 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 33.23 | |||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 34.44 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Hakala | 2004 | 38.26 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Matilda Laitinen | 2004 | 38.45 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Sohvi Kallinen | 2004 | 38.74 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Nicole Yisrael | 2004 | 39.93 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Aino Koskelo | 2005 | 40.09 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
8 | Auri Keurulainen | 2004 | 40.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Venla Lindström | 2004 | 41.14 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Milla Rintanen | 2004 | 41.72 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Saga Jatkola | 2004 | 42.03 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
12 | Milja Mäkinen | 2004 | 42.22 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
13 | Helmi Haverinen | 2004 | 42.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Helmiina Toivonen | 2004 | 43.36 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 43.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Tuuli Pippuri | 2005 | 43.82 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Kira Lindroos | 2005 | 44.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 45.64 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Daniella Guth | 2005 | 46.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Nelli Vihola | 2005 | 46.70 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Tiinu Tamminen | 2006 | 46.77 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Anna Edwards | 2004 | 46.92 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Aada Taiponen | 2004 | 46.95 | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
24 | Siiri Innanen | 2004 | 46.98 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Kristina Nikkinen | 2004 | 47.16 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Vilma Leppähaara | 2005 | 47.26 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Milla Kähkönen | 2005 | 47.68 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Silja Villanen | 2005 | 48.17 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Sofia Kraptsak | 2005 | 48.17 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Siiri Pekkala | 2005 | 48.37 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 48.88 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
32 | Pinja Nieminen | 2004 | 49.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Cecilia Serovuo | 2004 | 49.31 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Emily Cwirzen | 2004 | 49.72 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Anna-maria Siivonen | 2004 | 50.11 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
36 | Jenni Kurki | 2005 | 50.46 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 50.53 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
38 | Aava Aula | 2004 | 50.68 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
39 | Hanna Martola | 2005 | 50.82 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Iiris Närhinen | 2004 | 50.85 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
41 | Kukka Peill | 2005 | 51.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Susanna Ryynänen | 2006 | 51.07 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Eevi Uitti | 2004 | 51.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Anniina Ahonen | 2005 | 51.28 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
45 | Anna Hakkarainen | 2005 | 51.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Jannalina Porkka | 2005 | 51.96 | |||||||
Vanders | ||||||||||
47 | Emilia Niemi | 2005 | 52.27 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
48 | Iida Herrala | 2004 | 52.84 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Esta Aitamurto | 2004 | 53.15 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
50 | Milla Strandberg | 2005 | 53.86 | |||||||
Vanders | ||||||||||
51 | Venla Varvikko | 2005 | 54.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 54.36 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Wilma Sundt | 2006 | 55.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 56.31 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
55 | Melissa Miettinen | 2005 | 58.91 | |||||||
Vanders | ||||||||||
56 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 1:01.19 | |||||||
Vanders | ||||||||||
57 | Juulia Lindfors | 2005 | 1:08.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Vlada Guljajeva | 2004 | EXTRA | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Roosa Tuomola | 2005 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Wilma Långström | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Veide | 2005 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Helmi Romppanen | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Säde Ryynänen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janna Salminen | 2003 | 37.55 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
1 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 37.55 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
3 | Minttu Paalanen | 2003 | 38.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Julia Sairanen | 2003 | 38.34 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 39.89 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Ella Tommola | 2003 | 41.16 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Anna Retva | 2003 | 41.48 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Tinka Rokka | 2003 | 41.98 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Iina Von Schrowe | 2003 | 42.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Nea Grundström | 2003 | 43.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Susanna Kuisma | 2003 | 45.24 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Nelly Plukka | 2003 | 49.50 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Lotta Lahti | 2003 | 49.98 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 52.98 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Delia Helena Aho | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tinja Turunen | 2002 | 35.15 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Aino-olivia Arola | 2002 | 35.29 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Annika Toiviainen | 2002 | 36.08 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Iida Koskiluoto | 2002 | 37.52 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Nikita Ravalt | 2002 | 39.15 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Hanni Riikonen | 2002 | 39.43 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Agneta Kallas | 2002 | 40.67 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Iisa Kääpä | 2002 | 40.71 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Oona Parviainen | 2002 | 41.17 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Viivi Hakamäki | 2002 | 41.77 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Pinja Kuuva | 2002 | 58.03 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Jenna Kallio | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:44 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:34 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Matela | 2003 | 32.22 | 1:08.04 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 32.64 | 1:08.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 33.45 | 1:09.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 33.52 | 1:09.84 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Sami Uusikumpu | 2003 | 33.55 | 1:10.45 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Oskar Turunen | 2003 | 34.29 | 1:11.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Danil Seksenov | 2004 | 34.07 | 1:12.03 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Otto Kotola | 2003 | 34.41 | 1:12.21 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Niklas Hatakka | 2003 | 35.96 | 1:14.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Onni Äijälä | 2004 | 34.87 | 1:14.51 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 36.21 | 1:15.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Juho Elia Marjala | 2003 | 35.80 | 1:15.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Lauri Tolvanen | 2003 | 36.19 | 1:15.16 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
14 | Pauli Salonen | 2003 | 35.00 | 1:15.23 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Elias Kallonen | 2003 | 36.04 | 1:16.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Benjamin Hoot | 2003 | 37.01 | 1:16.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Akseli Leppänen | 2004 | 37.02 | 1:17.30 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 38.87 | 1:20.00 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Tuomas Peltola | 2003 | 38.00 | 1:20.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Kalle Seppä | 2003 | 40.00 | 1:21.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Jonne Isoranta | 2003 | 38.96 | 1:21.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 39.74 | 1:22.59 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Tino Kaukonen | 2004 | 39.78 | 1:22.65 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Atte Linnolahti | 2004 | 39.78 | 1:22.80 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
25 | Sami Pönkä | 2003 | 38.60 | 1:23.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Niklas Rantapää | 2003 | 38.67 | 1:24.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Elis Fokin | 2003 | 39.66 | 1:24.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Jesse Lintusalo | 2004 | 40.36 | 1:24.63 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Aapo Kaasinen | 2003 | 40.41 | 1:24.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Niko Akkanen | 2003 | 41.24 | 1:26.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Max Walther | 2003 | 41.27 | 1:26.25 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
32 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 40.93 | 1:26.90 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 41.14 | 1:27.41 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
34 | Tony Heinola | 2003 | 41.07 | 1:27.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Richard Ramstedt | 2004 | 42.17 | 1:28.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Arsenij Shadrin | 2003 | 41.97 | 1:28.25 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
37 | Alexander Huhtala | 2003 | 43.40 | 1:28.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Nico Peltonen | 2005 | 42.12 | 1:29.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
39 | Karri Suuronen | 2003 | 43.52 | 1:29.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Matti Nätti | 2004 | 41.66 | 1:29.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Veerti Juurakko | 2004 | 42.72 | 1:29.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Sampo Nord | 2005 | 42.45 | 1:29.82 | ||||||
Vanders | ||||||||||
43 | Veeti Salminen | 2004 | 43.06 | 1:30.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
44 | Miko Mikkola | 2004 | 44.43 | 1:30.68 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Santtu Kosunen | 2003 | 41.25 | 1:30.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Antti Malmberg | 2003 | 41.89 | 1:30.86 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
47 | Niko Teperi | 2005 | 44.31 | 1:31.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Joonas Jaakkola | 2004 | 42.03 | 1:31.70 | ||||||
Vanders | ||||||||||
49 | Joona Pohjola | 2004 | 43.68 | 1:31.71 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
50 | Mikhail Vilesov | 2005 | 43.54 | 1:32.18 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
51 | Nikita Bogdanov | 2004 | 44.09 | 1:34.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
52 | Saku Ahde | 2003 | 44.22 | 1:34.21 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
53 | Jaakko Jokinen | 2003 | 43.72 | 1:35.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Joona Lehtonen | 2003 | 45.04 | 1:36.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
55 | Paavo Nenonen | 2005 | 46.29 | 1:36.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Miska Törmi | 2004 | 45.46 | 1:36.79 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
57 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 45.44 | 1:36.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Konsta Pekkala | 2003 | 44.18 | 1:36.91 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Toivo Juselius | 2005 | 46.22 | 1:38.05 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
60 | Leo Karttunen | 2004 | 47.18 | 1:38.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Matteus Einiö | 2004 | 45.92 | 1:38.84 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
62 | Anton Petrov | 2004 | 46.32 | 1:43.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
63 | Rufus Strandell | 2005 | 48.09 | 1:45.22 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
64 | Frans Pietari Riekki | 2005 | 47.75 | 1:46.51 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
65 | Anton Kettunen | 2005 | 53.57 | 1:55.28 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
66 | Viljami Puhakka | 2005 | 56.95 | 2:02.63 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Henry Nyman | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Julius Lekander | 2006 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leevi Hautaniemi | 2003 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mattias Janhunen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oskari Suominen | 2003 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roni Severinkangas | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 30.36 | 1:00.52 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 29.39 | 1:01.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Samuli Korva | 2002 | 32.06 | 1:06.06 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Verneri Viisanen | 2002 | 32.33 | 1:08.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 32.45 | 1:08.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Aatu Harju | 2002 | 32.24 | 1:08.61 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 32.16 | 1:08.72 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Oscar Skjäl | 2002 | 32.77 | 1:08.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Akseli Kontiainen | 2002 | 33.30 | 1:09.22 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Akseli Lehtonen | 2002 | 33.32 | 1:09.54 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Otto Hoffren | 2002 | 33.14 | 1:09.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Touko Luukkonen | 2002 | 33.90 | 1:11.40 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Roope Tsutsunen | 2002 | 34.86 | 1:11.56 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Henri Jokinen | 2002 | 34.38 | 1:12.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 34.41 | 1:13.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Rasmus Söderholm | 2002 | 35.59 | 1:13.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 34.69 | 1:13.75 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
18 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 34.92 | 1:13.78 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
19 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 35.37 | 1:14.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Mathias Lindfors | 2002 | 35.27 | 1:14.16 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Manu Ursin | 2002 | 34.19 | 1:14.22 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
22 | Joel Korhonen | 2002 | 35.41 | 1:14.29 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Lauri Uosukainen | 2002 | 35.22 | 1:14.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Ilari Silventoinen | 2002 | 34.90 | 1:14.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Joonatan Lekander | 2002 | 36.82 | 1:15.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Max Eriksson | 2002 | 35.63 | 1:16.01 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 37.65 | 1:16.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Martti Rautell | 2002 | 38.24 | 1:17.71 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Aarno Lind | 2002 | 37.84 | 1:18.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Kasimir Riihelä | 2002 | 36.98 | 1:18.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Elmeri Helander | 2002 | 37.95 | 1:19.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Otto Sormunen | 2002 | 38.86 | 1:20.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Ossi Kervinen | 2002 | 38.81 | 1:21.38 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
34 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 38.15 | 1:21.59 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
35 | Kalle Kauppinen | 2002 | 38.55 | 1:22.67 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
36 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 40.02 | 1:23.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Aleksi Vuorio | 2002 | 38.84 | 1:23.48 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
38 | Severi Vilkko | 2002 | 38.82 | 1:24.37 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
39 | Olavi Saarinen | 2002 | 39.27 | 1:24.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Emil Strandell | 2002 | 39.62 | 1:24.88 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
41 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 39.41 | 1:26.15 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
42 | Aaron Utulahti | 2002 | 39.48 | 1:26.94 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
43 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 40.90 | 1:27.34 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
44 | Daniil Lukasin | 2002 | 42.24 | 1:27.79 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Sandro Karhula | 2002 | 41.49 | 1:30.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Aki Holtari | 2002 | 43.33 | 1:31.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Joonas Kytömäki | 2002 | DSQ | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 27.37 | 56.76 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Miiro Vartiainen | 2001 | 28.58 | 58.74 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Petteri Haverinen | 2001 | 28.43 | 59.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Jaakko Reinonen | 2001 | 28.17 | 1:00.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Oskari Hynynen | 2001 | 28.63 | 1:00.15 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Mohamed Ezzat | 2001 | 28.77 | 1:00.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Juho Porkkala | 2001 | 29.46 | 1:00.98 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
8 | Eetu Einto | 2001 | 28.66 | 1:01.38 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Joona Mikkola | 2001 | 29.32 | 1:01.83 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Veeti Haikonen | 2001 | 29.57 | 1:01.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Herman Widbom | 2001 | 29.45 | 1:02.05 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Atte Alila | 2001 | 29.84 | 1:02.20 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Jere Ruuhonen | 2001 | 29.86 | 1:02.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Isak Gramén | 2001 | 30.01 | 1:02.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Olli Malmberg | 2001 | 30.23 | 1:03.22 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Jere Nevalainen | 2001 | 30.71 | 1:03.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Aaron Antikainen | 2001 | 30.83 | 1:03.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Pyry Nurminen | 2001 | 30.29 | 1:04.01 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Kasper Envalds | 2001 | 31.03 | 1:04.67 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Eemeli Puhakka | 2001 | 30.46 | 1:05.00 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
21 | Eemeli Raninen | 2001 | 30.41 | 1:05.19 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Eemil Kylmä | 2001 | 31.85 | 1:05.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Teemu Annala | 2001 | 32.41 | 1:06.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Jetro Isotalo | 2001 | 31.60 | 1:06.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Oskari Rantamäki | 2001 | 31.39 | 1:06.79 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 32.06 | 1:07.03 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Ruslan Panschin | 2001 | 31.17 | 1:07.68 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Juho Ruuskanen | 2001 | 32.18 | 1:08.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Eevert Leppänen | 2001 | 32.61 | 1:08.20 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Veeti Vainionpää | 2001 | 32.38 | 1:09.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Tatu Jentze | 2001 | 32.13 | 1:09.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Ville Lauslahti | 2001 | 34.53 | 1:09.49 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
33 | Aapo Keltanen | 2001 | 33.68 | 1:10.03 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
34 | Lukas Vahtera | 2001 | 33.40 | 1:10.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Niklas Linnanen | 2001 | 33.91 | 1:10.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Ali Gardberg | 2001 | 33.02 | 1:11.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Harald Åström | 2001 | 34.75 | 1:11.92 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
38 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 34.69 | 1:12.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Juho Laukkanen | 2001 | 33.46 | 1:13.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Alexander Beresten | 2001 | 34.67 | 1:14.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 35.32 | 1:14.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Iikka Rajala | 2001 | 36.23 | 1:15.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
43 | Kristoffer Kulju | 2001 | 37.16 | 1:16.61 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
44 | Joonas Kousa | 2001 | 36.58 | 1:17.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Reko Ojalainen | 2001 | 36.29 | 1:18.35 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
46 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 36.33 | 1:19.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Samuli Hartikainen | 2001 | 39.08 | 1:21.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Roni Kallström | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:34 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:14 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 33.47 | 1:10.22 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 34.38 | 1:11.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Helmiina Toivonen | 2004 | 35.58 | 1:13.96 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Matilda Laitinen | 2004 | 35.58 | 1:14.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 36.70 | 1:14.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Saga Kovanen | 2004 | 36.88 | 1:14.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 36.04 | 1:14.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tuuli Pippuri | 2005 | 38.93 | 1:18.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Nessa Järvinen | 2004 | 38.55 | 1:19.84 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Kira Lindroos | 2005 | 38.47 | 1:20.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Milla Rintanen | 2004 | 38.25 | 1:20.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Pinja Nieminen | 2004 | 38.37 | 1:20.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Daniela Laakkonen | 2004 | 36.20 | 1:20.36 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Wilma Savonen | 2004 | 38.38 | 1:20.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Ciara Wacklin | 2004 | 38.38 | 1:21.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Aada Taiponen | 2004 | 38.91 | 1:21.81 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
17 | Anni Hyttinen | 2004 | 40.13 | 1:21.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Iiris Närhinen | 2004 | 39.27 | 1:22.17 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Nelli Vihola | 2005 | 40.77 | 1:22.69 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Julia Tuura | 2004 | 39.67 | 1:22.72 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 39.76 | 1:23.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Pinja Kinnunen | 2004 | 39.34 | 1:23.65 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Elina Ryynänen | 2005 | 39.18 | 1:23.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Siiri Innanen | 2004 | 40.57 | 1:24.84 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Aava Aula | 2004 | 38.68 | 1:25.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 41.02 | 1:25.72 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
27 | Tilla Saarentaus | 2005 | 40.51 | 1:25.81 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Ida Ackley | 2004 | 40.85 | 1:26.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Liina Virta | 2004 | 40.74 | 1:27.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Henni Havén | 2004 | 39.42 | 1:27.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Gabriella Linna | 2004 | 41.21 | 1:27.77 | ||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Aliina Karvonen | 2004 | 41.48 | 1:28.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Iisa Karpela | 2004 | 42.32 | 1:28.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Louna Kasvio | 2006 | 40.62 | 1:28.67 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
35 | Jannika Hirvonen | 2004 | 41.49 | 1:28.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Kristina Nikkinen | 2004 | 41.63 | 1:28.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
37 | Tiinu Tamminen | 2006 | 43.53 | 1:28.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Alina Antila | 2004 | 40.85 | 1:29.24 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
39 | Oona Kupari | 2004 | 42.93 | 1:29.59 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Roona Karola | 2004 | 41.23 | 1:29.75 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Silja Eloranta | 2004 | 41.51 | 1:29.98 | ||||||
Vanders | ||||||||||
42 | Tinka Tamminen | 2006 | 42.21 | 1:30.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Elina Gavrilov | 2004 | 41.88 | 1:30.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
44 | Hanna Martola | 2005 | 42.66 | 1:30.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Wilma Sundt | 2006 | 44.09 | 1:30.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Inka Raitio | 2004 | 43.24 | 1:31.07 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
47 | Veera Korsoff | 2005 | 44.51 | 1:32.00 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
48 | Kukka Peill | 2005 | 44.13 | 1:32.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Ella Vilenius | 2004 | 42.92 | 1:32.89 | ||||||
Vanders | ||||||||||
50 | Ellen Kettunen | 2005 | 44.31 | 1:34.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Nicole Haakana | 2005 | 45.13 | 1:34.66 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
52 | Inka Vahtola | 2005 | 45.95 | 1:35.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Jasmin Savonen | 2005 | 45.77 | 1:36.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Rauha Heikkinen | 2005 | 45.03 | 1:36.33 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
55 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 45.04 | 1:36.55 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
56 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 44.54 | 1:37.64 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
57 | Katarina Kobycheva | 2004 | 45.60 | 1:37.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Lilja Oberwahrenbrock | 2004 | 45.77 | 1:38.63 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
59 | Anna Hakkarainen | 2005 | 46.33 | 1:38.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Iida Kallio | 2004 | 46.79 | 1:38.84 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
61 | Ester Hirvonen | 2006 | 46.44 | 1:38.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
62 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 46.55 | 1:39.12 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
63 | Iiris Järvelä | 2005 | 45.13 | 1:39.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
64 | Elina Ruha | 2005 | 48.45 | 1:39.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
65 | Maija Nätti | 2004 | 46.78 | 1:40.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
66 | Ava Malm | 2004 | 48.88 | 1:41.42 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
67 | Sofia Kraptsak | 2005 | 50.21 | 1:42.72 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
68 | Iina Rissanen | 2005 | 51.55 | 1:44.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
69 | Venla Varvikko | 2005 | 46.80 | 1:44.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Juulia Lindfors | 2005 | 50.25 | 1:47.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
71 | Sanni Porkkala | 2004 | 50.88 | 1:48.62 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
72 | Essi Pyykkö | 2006 | 50.20 | 1:48.67 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
73 | Hilla Kuitunen | 2005 | 50.87 | 1:49.62 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
74 | Pinja Suominen | 2006 | 52.46 | 1:49.85 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
75 | Amanda Lehtonen | 2005 | 51.56 | 1:50.34 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
76 | Janica Nieminen | 2005 | 50.09 | 1:50.88 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
77 | Saara Seppälä | 2005 | 52.56 | 1:51.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
78 | Nea Leino | 2004 | 54.17 | 1:54.68 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
79 | Susanna Leino | 2006 | 53.73 | 1:55.54 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
- | Roosa Tuomola | 2005 | 48.20 | 1:45.63 | EXTRA | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Anna Mattila | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Annika Lekander | 2004 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emily Cwirzen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Essi Ahvenainen | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Essi Kallunki | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Olivia Kailanko | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 32.46 | 1:08.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 33.55 | 1:09.08 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Veera Skinnari | 2003 | 32.85 | 1:09.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 33.59 | 1:10.41 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Ida Lehtovaara | 2003 | 33.97 | 1:11.04 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Sofia Långström | 2003 | 33.77 | 1:11.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sonja Lehtinen | 2003 | 33.45 | 1:11.70 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Milla Hyttinen | 2003 | 34.65 | 1:11.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Tilda Selonen | 2003 | 35.08 | 1:13.06 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Oona Puolakka | 2003 | 34.97 | 1:13.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emma Johansson | 2003 | 35.27 | 1:13.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Saana Yritys | 2003 | 34.33 | 1:14.02 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Saima Huovinen | 2003 | 35.37 | 1:14.03 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 35.87 | 1:14.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Anna Retva | 2003 | 35.89 | 1:14.45 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Ethel Piksilä | 2003 | 35.01 | 1:14.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Hilla Kuuva | 2003 | 36.17 | 1:16.65 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
18 | Viivi Sorri | 2003 | 36.32 | 1:17.09 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Cindy Palm | 2003 | 37.05 | 1:17.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Aino Kallio | 2003 | 36.98 | 1:17.89 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
21 | Helmi Ahonen | 2003 | 36.94 | 1:18.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Iina Von Schrowe | 2003 | 37.48 | 1:18.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Taiga Yritys | 2003 | 36.68 | 1:18.60 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
24 | Liisa Penttinen | 2003 | 37.33 | 1:18.63 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 37.52 | 1:18.93 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Henrietta Löfgren | 2003 | 37.65 | 1:19.04 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 33.26 | 1:19.19 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
28 | Kielo Hankonen | 2003 | 37.78 | 1:19.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Nicole Sundell | 2003 | 37.77 | 1:19.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Oona Lehtola | 2003 | 39.41 | 1:20.59 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Lotta Lehtoila | 2003 | 38.71 | 1:20.71 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
32 | Ronja Hellberg | 2003 | 38.78 | 1:21.38 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Winona Forslund | 2003 | 38.05 | 1:21.56 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
34 | Diana Seiger | 2003 | 38.44 | 1:21.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Aino Villanen | 2003 | 37.13 | 1:22.02 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Lotta Heinimäki | 2003 | 37.93 | 1:22.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
37 | Martina Uusitalo | 2003 | 39.46 | 1:22.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Sini Heikkilä | 2003 | 39.66 | 1:23.21 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
39 | Jenna Boman | 2003 | 41.66 | 1:24.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
40 | Tiia Kuisma | 2003 | 39.13 | 1:24.94 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
41 | Senni Toikka | 2003 | 39.90 | 1:25.27 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
42 | Tinka Rokka | 2003 | 41.71 | 1:25.88 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
43 | Annika Heikkilä | 2003 | 41.34 | 1:25.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
44 | Eeva Nousiainen | 2003 | 42.66 | 1:28.01 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
45 | Hanna Catalano | 2003 | 41.68 | 1:28.43 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
46 | Venla Mäkelä | 2003 | 41.65 | 1:28.71 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
47 | Saana Tertsunen | 2003 | 41.65 | 1:28.93 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
48 | Nelly Plukka | 2003 | 42.42 | 1:29.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Silja Hieto | 2003 | 42.37 | 1:29.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
50 | Nea Grundström | 2003 | 43.01 | 1:30.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Maija Hukkanen | 2003 | 41.74 | 1:30.90 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
52 | Essi Kortelainen | 2003 | 41.51 | 1:30.94 | ||||||
Vanders | ||||||||||
53 | Lotta Lahti | 2003 | 44.42 | 1:33.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Noora Hirvonen | 2003 | 45.16 | 1:33.85 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
55 | Nella Kukkonen | 2003 | 43.62 | 1:35.01 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
56 | Niini Saxelin | 2003 | 45.18 | 1:36.69 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
57 | Kia Kivelä | 2003 | 45.89 | 1:37.86 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
58 | Matilda Byholm | 2003 | 45.31 | 1:40.26 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
59 | Ella Parviainen | 2003 | 46.98 | 1:41.94 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
60 | Erika Korpela | 2003 | 47.64 | 1:43.55 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
61 | Sara Korpineva | 2003 | 51.09 | 1:47.88 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Frida Kangastupa | 2003 | EXTRA | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Alexandra Nikkinen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 29.91 | 1:03.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Helmi Tossavainen | 2002 | 31.12 | 1:05.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Meri Lauronen | 2002 | 30.93 | 1:05.61 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Emilia Skinnari | 2002 | 31.57 | 1:06.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Sara Virtanen | 2002 | 31.23 | 1:06.38 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Jonna Vasara | 2002 | 32.14 | 1:06.59 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Ida Grundström | 2002 | 31.89 | 1:06.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Milla Nikkanen | 2002 | 31.91 | 1:07.65 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Sara Mustonen | 2002 | 32.09 | 1:07.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Venla Salminen | 2002 | 32.64 | 1:07.90 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
11 | Verna Rostedt | 2002 | 33.11 | 1:08.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jade Huhtamaa | 2002 | 32.48 | 1:08.93 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Cecilia Johansson | 2002 | 33.42 | 1:08.94 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Anni Savolainen | 2002 | 33.41 | 1:09.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Emma Jokilammi | 2002 | 32.77 | 1:09.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Saana Karell | 2002 | 33.33 | 1:09.44 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Charlotte Ingberg | 2002 | 32.65 | 1:09.69 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Annina Toimela | 2002 | 33.06 | 1:09.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Pinja Paulomo | 2002 | 34.25 | 1:10.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Vilma Hottinen | 2002 | 32.57 | 1:10.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Emma Kajanto | 2002 | 32.95 | 1:11.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Mikaela Jokela | 2002 | 33.88 | 1:11.61 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Ida Nuppola | 2002 | 34.86 | 1:12.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Minna Laitinen | 2002 | 35.73 | 1:12.41 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Lena Maula | 2002 | 32.75 | 1:12.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Meri Karttunen | 2002 | 35.05 | 1:12.52 | ||||||
Vanders | ||||||||||
27 | Riia Hiltunen | 2002 | 34.98 | 1:12.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Oona Siltala | 2002 | 35.36 | 1:13.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Ella Haravuori | 2002 | 35.28 | 1:13.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
30 | Ellen Strandberg | 2002 | 35.64 | 1:14.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 34.40 | 1:14.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 36.21 | 1:14.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Saga Lindeberg | 2002 | 36.05 | 1:15.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 34.68 | 1:15.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Sofia Harju | 2002 | 36.13 | 1:15.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
36 | Essi Helle | 2002 | 35.78 | 1:16.02 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
37 | Nikita Ravalt | 2002 | 37.47 | 1:16.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Milli Kosunen | 2002 | 36.29 | 1:16.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Vilma Tuokko | 2002 | 35.07 | 1:17.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
40 | Vilja Laaksonen | 2002 | 37.03 | 1:18.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
41 | Iines Makkonen | 2002 | 38.08 | 1:18.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
42 | Aada Pukki | 2002 | 37.99 | 1:21.98 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
43 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 38.30 | 1:22.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Nelli Vartiainen | 2002 | 39.18 | 1:22.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
45 | Emma Laasonen | 2002 | 38.90 | 1:23.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Linda Merimaa | 2002 | 39.00 | 1:23.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
47 | Cami Wacklin | 2002 | 39.09 | 1:23.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Maria Hemmi | 2002 | 41.42 | 1:24.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Oona Piekkala | 2002 | 39.97 | 1:27.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Iiris Saranpää | 2002 | 43.70 | 1:29.80 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
51 | Julia Ingberg | 2002 | 42.25 | 1:30.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Maria Yritys | 2002 | EXTRA | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Ronja Nurminen | 2002 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Julia Laine | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Marleen Mikk | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nora Pennanen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:14 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:59 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Palvanen | 2003 | 39.81 | 1:26.51 | 2:18.41 | 2:56.98 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Niko Matela | 2003 | 39.16 | 1:26.20 | 2:17.02 | 2:57.11 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Tuukka Inkilä | 2003 | 39.47 | 1:25.27 | 2:17.66 | 2:57.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Oskar Turunen | 2003 | 39.44 | 1:28.66 | 2:16.93 | 2:57.97 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Risto Martikainen | 2003 | 42.57 | 1:29.22 | 2:23.01 | 3:00.56 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Leo Parviainen | 2003 | 38.93 | 1:24.76 | 2:22.27 | 3:02.60 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Lassi Haimi | 2003 | 39.49 | 1:26.83 | 2:20.45 | 3:03.35 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Manu Hännikäinen | 2003 | 38.17 | 1:29.67 | 2:24.46 | 3:04.59 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Markus Nuorinko | 2003 | 46.28 | 1:32.31 | 2:27.85 | 3:05.28 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Ville Savulahti | 2003 | 46.36 | 1:35.38 | 2:26.11 | 3:05.62 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Luukas Vainio | 2003 | 40.93 | 1:28.08 | 2:26.77 | 3:06.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 43.29 | 1:31.45 | 2:24.99 | 3:07.08 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Juuso Rahikainen | 2003 | 45.11 | 1:31.81 | 2:28.37 | 3:08.18 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Pauli Salonen | 2003 | 42.20 | 1:28.95 | 2:27.34 | 3:09.51 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Akseli Leppänen | 2004 | 44.53 | 1:32.81 | 2:28.61 | 3:11.76 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Olavi Männistö | 2003 | 44.25 | 1:36.20 | 2:28.86 | 3:11.82 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Otto Mikkonen | 2003 | 46.00 | 1:33.45 | 2:31.43 | 3:13.21 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Isak Jatkola | 2003 | 44.73 | 1:36.51 | 2:35.37 | 3:15.85 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Pauli Rantamäki | 2003 | 44.48 | 1:35.31 | 2:32.72 | 3:16.55 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Leevi Kervinen | 2003 | 47.36 | 1:38.19 | 2:33.63 | 3:17.45 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Alexander Nyman | 2004 | 48.31 | 1:37.97 | 2:36.73 | 3:19.63 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Kasper Holopainen | 2003 | 44.19 | 1:33.84 | 2:37.20 | 3:20.70 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Santeri Berggren | 2003 | 48.00 | 1:38.77 | 2:40.52 | 3:21.48 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Oscar Taht | 2003 | 49.18 | 1:39.41 | 2:39.57 | 3:21.54 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Otto Kuusisto | 2004 | 46.53 | 1:37.58 | 2:39.34 | 3:23.89 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
26 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 49.36 | 1:43.06 | 2:43.58 | 3:25.58 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
27 | Tuomas Peltola | 2003 | 43.19 | 1:36.26 | 2:40.18 | 3:26.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Henry Nyman | 2003 | 46.54 | 1:37.69 | 2:43.15 | 3:27.33 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 44.48 | 1:41.13 | 2:41.63 | 3:30.13 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 46.85 | 1:37.72 | 2:47.01 | 3:33.30 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
31 | Aapo Kaasinen | 2003 | 51.41 | 1:49.85 | 2:52.42 | 3:40.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Waldemar Palombi | 2004 | 53.41 | 1:52.05 | 2:55.98 | 3:44.04 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Olli Havia | 2004 | 58.10 | 1:55.20 | 3:01.73 | 3:51.89 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Yufei Meng | 2004 | 1:01.14 | 2:03.34 | 3:12.12 | 4:01.29 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Paavo Nenonen | 2005 | 56.07 | 1:56.70 | 3:07.39 | 4:03.03 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Karri Suuronen | 2003 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Benjamin Hoot | 2003 | DSQ | rinta/1-käsi | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Mio Heinola | 2005 | DSQ | selkä | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Roni Severinkangas | 2003 | DSQ | selkä | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jesper Lietzen | 2002 | 33.80 | 1:13.22 | 1:57.57 | 2:32.52 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 32.74 | 1:12.01 | 1:59.20 | 2:33.87 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Mikael Virtanen | 2002 | 35.69 | 1:18.53 | 2:07.27 | 2:43.80 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 34.31 | 1:20.18 | 2:07.06 | 2:44.74 | ||||
Vanders | ||||||||||
5 | Verneri Viisanen | 2002 | 37.16 | 1:22.25 | 2:06.61 | 2:44.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oscar Skjäl | 2002 | 34.54 | 1:17.71 | 2:08.94 | 2:49.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Danila Shishinin | 2002 | 37.79 | 1:22.90 | 2:12.70 | 2:51.12 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 37.07 | 1:24.16 | 2:14.07 | 2:52.57 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Henri Jokinen | 2002 | 40.33 | 1:24.48 | 2:19.02 | 2:55.85 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Roope Tsutsunen | 2002 | 38.69 | 1:22.85 | 2:16.77 | 2:56.15 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Lauri Uosukainen | 2002 | 43.48 | 1:29.04 | 2:23.82 | 3:03.78 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Max Åström | 2002 | 39.09 | 1:27.01 | 2:23.45 | 3:04.75 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Iivari Tuomola | 2002 | 40.45 | 1:26.25 | 2:25.06 | 3:05.62 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Roni Vilén | 2002 | 43.32 | 1:30.94 | 2:27.75 | 3:09.54 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Valle Joenranta | 2002 | 42.70 | 1:34.62 | 2:34.66 | 3:15.75 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Kirill Levo | 2002 | 42.13 | 1:31.36 | 2:33.25 | 3:16.23 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Aarne Myllynen | 2002 | 46.21 | 1:33.57 | 2:37.91 | 3:20.57 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Matias Ola | 2002 | 48.33 | 1:38.12 | 2:37.45 | 3:24.59 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Pyry Talvitie | 2002 | 47.33 | 1:42.31 | 2:42.35 | 3:25.74 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Otto Sormunen | 2002 | 45.31 | 1:37.91 | 2:43.88 | 3:30.78 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Sandro Karhula | 2002 | 54.86 | 1:52.69 | 3:03.47 | 3:54.58 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aarno Lind | 2002 | DSQ | selkä | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Elias Jääskeläinen | 2002 | DSQ | selkä | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 31.49 | 1:09.73 | 1:55.28 | 2:27.21 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | 32.51 | 1:13.55 | 1:54.93 | 2:27.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Eerikki Laitala | 2001 | 31.49 | 1:14.48 | 1:52.63 | 2:28.75 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Väinö Koponen | 2001 | 33.07 | 1:13.48 | 1:56.60 | 2:30.28 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Veeti Ruohtula | 2001 | 32.44 | 1:13.97 | 1:58.25 | 2:32.24 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Timi Pernanen | 2001 | 31.68 | 1:12.95 | 1:59.46 | 2:34.29 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Miiro Vartiainen | 2001 | 33.98 | 1:15.30 | 2:01.18 | 2:35.01 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Petteri Haverinen | 2001 | 32.40 | 1:10.25 | 1:59.10 | 2:35.89 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Atte Pennanen | 2001 | 35.30 | 1:17.01 | 2:01.64 | 2:38.03 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Timi Torkkel | 2001 | 33.81 | 1:17.02 | 2:02.83 | 2:38.38 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Aleksi Helminen | 2001 | 35.66 | 1:18.01 | 2:03.74 | 2:38.40 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Atte Alila | 2001 | 31.79 | 1:15.57 | 2:02.35 | 2:38.50 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Pyry Nurminen | 2001 | 36.31 | 1:20.20 | 2:05.36 | 2:41.32 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Perttu Somero | 2001 | 35.55 | 1:13.79 | 2:03.48 | 2:41.44 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
15 | Jetro Isotalo | 2001 | 33.75 | 1:17.09 | 2:07.75 | 2:44.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Kasper Vaittinen | 2001 | 36.89 | 1:17.14 | 2:08.78 | 2:46.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Konsta Seppä | 2001 | 37.13 | 1:21.43 | 2:09.85 | 2:46.54 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Aaro Märsylä | 2001 | 34.80 | 1:19.79 | 2:15.97 | 2:52.10 | ||||
Vanders | ||||||||||
19 | Eetu Häkkinen | 2001 | 40.83 | 1:32.26 | 2:24.53 | 3:06.91 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Alexander Beresten | 2001 | 41.29 | 1:35.12 | 2:28.75 | 3:10.77 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 43.58 | 1:31.01 | 2:28.55 | 3:12.31 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
22 | Repe Kupila | 2001 | 46.80 | 1:38.29 | 2:39.33 | 3:24.52 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Harry Zimmermann | 2001 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Lauri Krapf | 2001 | DSQ | rinta/1-käsi | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:59 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 15:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 38.89 | 1:24.94 | 2:16.78 | 2:55.43 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 41.39 | 1:27.63 | 2:23.13 | 3:01.28 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Saga Kovanen | 2004 | 41.28 | 1:31.31 | 2:25.60 | 3:06.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 40.54 | 1:28.72 | 2:26.09 | 3:06.42 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Sonja Salmimies | 2004 | 44.20 | 1:34.30 | 2:27.02 | 3:08.48 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Aino Koskelo | 2005 | 42.17 | 1:32.54 | 2:26.84 | 3:12.19 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Lotta Hermonen | 2004 | 46.72 | 1:32.94 | 2:32.43 | 3:12.52 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Ciara Wacklin | 2004 | 44.60 | 1:34.18 | 2:31.17 | 3:14.17 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 43.70 | 1:34.40 | 2:34.42 | 3:14.54 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Helmi Haverinen | 2004 | 46.20 | 1:34.04 | 2:31.95 | 3:14.69 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emma Hakala | 2004 | 38.15 | 1:29.95 | 2:31.74 | 3:14.78 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Venla Lindström | 2004 | 42.18 | 1:34.36 | 2:34.80 | 3:15.91 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Anni Hyttinen | 2004 | 47.73 | 1:36.96 | 2:32.96 | 3:15.98 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Pinja Nieminen | 2004 | 50.89 | 1:39.37 | 2:31.68 | 3:16.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Auri Keurulainen | 2004 | 45.00 | 1:34.67 | 2:33.56 | 3:16.42 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Milja Mäkinen | 2004 | 43.81 | 1:34.43 | 2:35.08 | 3:16.45 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Saga Jatkola | 2004 | 45.04 | 1:31.62 | 2:32.90 | 3:18.21 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Daniella Guth | 2005 | 48.74 | 1:38.51 | 2:36.76 | 3:20.76 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Alexandra Chaker | 2004 | 45.13 | 1:35.17 | 2:38.27 | 3:22.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Helmi Lehtonen | 2004 | 45.24 | 1:38.17 | 2:36.08 | 3:22.75 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Siiri Reinonen | 2004 | 48.92 | 1:41.54 | 2:36.32 | 3:24.91 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Greta Beszteri | 2004 | 49.58 | 1:42.50 | 2:39.06 | 3:25.52 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Matilda Laitinen | 2004 | 44.08 | 1:37.73 | 2:38.90 | 3:25.59 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Milla Hännikäinen | 2004 | 45.98 | 1:40.76 | 2:42.00 | 3:25.85 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Wilma Savonen | 2004 | 44.51 | 1:39.04 | 2:40.48 | 3:27.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Emily Cwirzen | 2004 | 50.11 | 1:45.97 | 2:42.88 | 3:28.15 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Lumi Luoma | 2005 | 50.75 | 1:44.60 | 2:43.55 | 3:28.68 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
28 | Oona Ura | 2004 | 44.34 | 1:41.55 | 2:45.14 | 3:32.98 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
29 | Roona Karola | 2004 | 50.93 | 1:43.79 | 2:47.57 | 3:34.86 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Salma Mäntynen | 2005 | 50.86 | 1:45.30 | 2:49.54 | 3:36.17 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
31 | Ada Hakkarainen | 2005 | 49.17 | 1:48.48 | 2:50.76 | 3:37.94 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Kristina Nikkinen | 2004 | 52.06 | 1:47.67 | 2:49.15 | 3:38.14 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
33 | Inka Raitio | 2004 | 54.24 | 1:50.85 | 2:51.91 | 3:39.09 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
34 | Hanna Martola | 2005 | 53.85 | 1:51.44 | 2:52.93 | 3:41.87 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Silja Villanen | 2005 | 50.50 | 1:48.50 | 2:55.88 | 3:42.12 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Aino Tamminen | 2005 | 50.33 | 1:47.36 | 2:51.88 | 3:43.76 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
37 | Alina Antila | 2004 | 49.38 | 1:43.67 | 2:53.71 | 3:47.15 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
38 | Milla Kähkönen | 2005 | 52.22 | 1:49.09 | 2:56.52 | 3:47.55 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Wilma Sundt | 2006 | 58.76 | 2:01.55 | 3:00.57 | 3:50.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Anniina Ahonen | 2005 | 56.17 | 1:58.82 | 3:10.64 | 4:03.13 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
41 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 56.97 | 1:58.35 | 3:12.08 | 4:04.43 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
42 | Juulia Lindfors | 2005 | 1:12.70 | 2:20.21 | 3:28.18 | 4:28.17 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Venla Varvikko | 2005 | 1:00.88 | 2:09.16 | 3:31.03 | 4:28.32 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Roosa Tuomola | 2005 | 57.89 | 1:58.42 | 3:03.55 | 4:00.80 | EXTRA | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Vlada Guljajeva | 2004 | EXTRA | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Aada Rissanen | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Emilia Niemi | 2005 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kukka Peill | 2005 | DSQ | rinta/1-käsi | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Hokkanen | 2003 | 40.85 | 1:28.83 | 2:17.48 | 2:57.60 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Minttu Paalanen | 2003 | 40.03 | 1:25.16 | 2:19.64 | 2:58.09 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 39.04 | 1:27.62 | 2:17.71 | 3:00.00 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Sandra Kalenius | 2003 | 38.59 | 1:24.56 | 2:21.58 | 3:02.13 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Julia Peltola | 2003 | 38.93 | 1:26.81 | 2:21.86 | 3:03.63 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 40.85 | 1:31.09 | 2:21.90 | 3:03.65 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Sofia Långström | 2003 | 40.63 | 1:30.90 | 2:23.37 | 3:03.81 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Julia Sairanen | 2003 | 42.57 | 1:30.43 | 2:24.26 | 3:04.12 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Janna Salminen | 2003 | 42.10 | 1:28.74 | 2:25.00 | 3:04.56 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Emma Johansson | 2003 | 43.71 | 1:31.44 | 2:26.17 | 3:07.31 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Cindy Palm | 2003 | 44.01 | 1:33.49 | 2:25.80 | 3:07.38 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Nicole Sundell | 2003 | 41.01 | 1:32.59 | 2:24.71 | 3:09.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Stella Freystätter | 2003 | 38.23 | 1:29.91 | 2:29.50 | 3:09.82 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Aino Paju | 2003 | 41.81 | 1:33.14 | 2:28.06 | 3:10.67 | ||||
Vanders | ||||||||||
15 | Oona Puolakka | 2003 | 44.69 | 1:33.83 | 2:32.05 | 3:11.22 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Julie Nikkilä | 2003 | 42.74 | 1:33.88 | 2:33.38 | 3:14.25 | ||||
Vanders | ||||||||||
17 | Essi Salokorpi | 2003 | 45.41 | 1:34.43 | 2:33.89 | 3:14.73 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 42.52 | 1:33.83 | 2:32.35 | 3:15.45 | ||||
Vanders | ||||||||||
19 | Martina Uusitalo | 2003 | 45.67 | 1:34.57 | 2:34.45 | 3:15.52 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Hilla Kuuva | 2003 | 44.17 | 1:34.70 | 2:31.10 | 3:15.77 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
21 | Stefania Pavlidi | 2003 | 45.17 | 1:36.74 | 2:32.51 | 3:16.97 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Veera Laakkonen | 2003 | 43.46 | 1:38.27 | 2:33.26 | 3:18.75 | ||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
23 | Oona Lehtola | 2003 | 48.36 | 1:39.05 | 2:36.46 | 3:20.15 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Susanna Kuisma | 2003 | 46.93 | 1:40.17 | 2:35.82 | 3:22.78 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Liisa Penttinen | 2003 | 50.98 | 1:41.96 | 2:42.26 | 3:24.91 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Enni Silvennoinen | 2003 | 47.21 | 1:40.27 | 2:37.37 | 3:25.02 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Ronja Hellberg | 2003 | 50.66 | 1:43.57 | 2:42.09 | 3:26.04 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Senni Räikkönen | 2003 | 42.90 | 1:37.95 | 2:41.61 | 3:27.47 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
29 | Senni Toikka | 2003 | 52.40 | 1:44.64 | 2:47.66 | 3:36.20 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
30 | Maria Rintala | 2003 | 53.37 | 1:51.67 | 2:56.30 | 3:44.33 | ||||
Vanders | ||||||||||
31 | Liina-milana Isotalo | 2003 | 54.42 | 1:50.87 | 2:53.05 | 3:44.36 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
32 | Nea Grundström | 2003 | 49.47 | 1:46.82 | 2:55.42 | 3:44.88 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Lotta Lahti | 2003 | 56.76 | 1:55.33 | 3:03.84 | 3:57.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ellen Antikainen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Juulia Käräjämies | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Nelly Plukka | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Helmi Tossavainen | 2002 | 34.53 | 1:19.47 | 2:05.81 | 2:42.54 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Alexandra Arenius | 2002 | 36.04 | 1:19.17 | 2:05.88 | 2:42.93 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Mathilda Kalenius | 2002 | 36.40 | 1:18.29 | 2:06.59 | 2:43.61 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Mirka Mettinen | 2002 | 35.10 | 1:18.40 | 2:04.65 | 2:43.79 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 35.00 | 1:16.09 | 2:07.33 | 2:43.96 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Pinja Paulomo | 2002 | 37.25 | 1:22.47 | 2:10.18 | 2:47.25 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Venla Suihkonen | 2002 | 34.71 | 1:16.49 | 2:08.25 | 2:47.36 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Janita Brunila | 2002 | 37.60 | 1:21.94 | 2:10.03 | 2:47.37 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Lydia Rintanen | 2002 | 36.64 | 1:19.99 | 2:10.62 | 2:49.90 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Siri Auvinen | 2002 | 34.72 | 1:18.56 | 2:10.08 | 2:49.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Verna Rostedt | 2002 | 35.79 | 1:20.06 | 2:13.01 | 2:50.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Siiri Välimaa | 2002 | 37.67 | 1:21.53 | 2:11.92 | 2:50.76 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Sara Virtanen | 2002 | 35.59 | 1:20.30 | 2:12.39 | 2:53.34 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Venla Salminen | 2002 | 40.71 | 1:29.23 | 2:19.40 | 2:55.85 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
15 | Emma Jokilammi | 2002 | 35.84 | 1:22.19 | 2:15.17 | 2:56.20 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Saana Karell | 2002 | 40.65 | 1:25.16 | 2:16.67 | 2:57.13 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Viivi Vaajanen | 2002 | 40.92 | 1:29.04 | 2:20.66 | 2:58.60 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Aino-olivia Arola | 2002 | 36.18 | 1:25.68 | 2:20.40 | 3:01.17 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Tia Haikarinen | 2002 | 38.87 | 1:27.13 | 2:21.25 | 3:02.42 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Noora Nikkinen | 2002 | 40.71 | 1:26.42 | 2:23.82 | 3:06.05 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
21 | Ada Salokannel | 2002 | 41.85 | 1:32.45 | 2:25.61 | 3:06.60 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Noona Rantanen | 2002 | 43.84 | 1:28.06 | 2:24.97 | 3:06.61 | ||||
Vanders | ||||||||||
23 | Iida Koskiluoto | 2002 | 42.17 | 1:32.31 | 2:25.50 | 3:07.52 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Mikaela Jokela | 2002 | 44.37 | 1:32.88 | 2:27.87 | 3:07.55 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Hanni Riikonen | 2002 | 44.09 | 1:34.87 | 2:26.44 | 3:10.84 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Iisa Kääpä | 2002 | 42.10 | 1:32.41 | 2:29.85 | 3:13.64 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
27 | Agneta Kallas | 2002 | 41.64 | 1:34.68 | 2:31.99 | 3:17.16 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 46.00 | 1:38.08 | 2:37.86 | 3:21.99 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Oona Parviainen | 2002 | 42.29 | 1:35.16 | 2:40.13 | 3:26.09 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
30 | Pinja Kuuva | 2002 | 59.57 | 2:00.01 | 3:04.24 | 3:55.16 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Jenna Kallio | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Viivi Hakamäki | 2002 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 15:57 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 29.02 | 59.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Iida Koiranen | 2000 | 29.28 | 1:00.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 29.58 | 1:01.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Wilma Jacobson | 2000 | 29.12 | 1:01.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Erika Ketola | 2000 | 29.83 | 1:01.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Ella Aalto | 2000 | 29.78 | 1:02.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Hanna Kareinen | 2000 | 29.80 | 1:02.16 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Roza Turunen | 2000 | 29.91 | 1:02.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Sophia Lindeberg | 2000 | 30.15 | 1:02.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Ksenia Egorova | 2000 | 30.53 | 1:02.60 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Reetta Rantakokko | 2001 | 30.32 | 1:02.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Janna Appelberg | 2001 | 30.41 | 1:03.61 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Aino Hämäläinen | 2000 | 30.31 | 1:03.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Nelli Ohvo | 2001 | 30.78 | 1:03.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Kerli Viidas | 2000 | 31.01 | 1:03.96 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
16 | Lotta Auvinen | 2001 | 31.59 | 1:04.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Marilla Parhiala | 2000 | 30.96 | 1:04.23 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Gemma James | 2000 | 30.66 | 1:04.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 31.36 | 1:04.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Emilia Flyckt | 2001 | 30.40 | 1:04.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Helene Hirvonen | 2001 | 31.43 | 1:04.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Nea Tiesmäki | 2000 | 31.24 | 1:04.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Cia Wacklin | 2001 | 31.20 | 1:05.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Tytti Härkönen | 2001 | 31.47 | 1:05.32 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Emmi Saarela | 2001 | 31.54 | 1:05.44 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Emma Kotiranta | 2001 | 31.56 | 1:05.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Linda Simula | 2001 | 31.00 | 1:05.70 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Mari Hyvönen | 2000 | 32.00 | 1:05.90 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
29 | Ida Slöör | 2001 | 31.71 | 1:05.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Aino Mononen | 2001 | 31.94 | 1:06.06 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
31 | Sanna Putkonen | 2001 | 32.03 | 1:06.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Anna Luukka | 2000 | 30.85 | 1:06.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Juuli Miettinen | 2000 | 31.93 | 1:06.49 | ||||||
Vanders | ||||||||||
34 | Sofia Lehtinen | 2000 | 32.20 | 1:06.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Jenni Rantanen | 2001 | 31.70 | 1:06.96 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
36 | Jessika Rissanen | 2001 | 31.52 | 1:06.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
37 | Emma Koiranen | 2001 | 31.92 | 1:07.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
38 | Veera Heikkinen | 2001 | 31.67 | 1:07.05 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
39 | Nea Eränpalo | 2001 | 32.70 | 1:07.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Eevi Kotiranta | 2001 | 32.45 | 1:07.29 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
41 | Melinda Moilanen | 2000 | 32.30 | 1:07.47 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
42 | Säde Lahtinen | 2001 | 31.91 | 1:07.50 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
43 | Noora Kokko | 2001 | 31.88 | 1:07.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
44 | Anni Hirvo | 2001 | 31.90 | 1:07.97 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
45 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 33.30 | 1:08.11 | ||||||
Vanders | ||||||||||
46 | Saara Lehtonen | 2000 | 32.69 | 1:08.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
47 | Millariina Bruce | 2001 | 32.91 | 1:08.31 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
48 | Ella Saarikko | 2000 | 33.25 | 1:08.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
49 | Myra Bengts | 2000 | 33.30 | 1:08.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Aino Pajari | 2001 | 33.18 | 1:09.19 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
51 | Siiri Salokorpi | 2000 | 32.93 | 1:09.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Elina Jurvanen | 2001 | 33.99 | 1:10.11 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
53 | Liia Louhikoski | 2001 | 33.28 | 1:10.47 | ||||||
Vanders | ||||||||||
54 | Laura Väisänen | 2001 | 34.32 | 1:10.73 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
55 | Lisa Maula | 2001 | 35.19 | 1:10.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
56 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 33.75 | 1:11.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
57 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 33.96 | 1:11.28 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
58 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 33.66 | 1:11.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Noora Kanerva | 2000 | 33.75 | 1:11.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
60 | Diana Belozjorova | 2000 | 34.39 | 1:11.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
61 | Fanny Virtanen | 2000 | 32.02 | 1:12.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Lisanne Nurk | 2001 | 34.03 | 1:12.18 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
63 | Vilja Saxelin | 2000 | 34.17 | 1:12.22 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
64 | Sofia Hinkka | 2001 | 34.20 | 1:12.26 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
65 | Mariel Mylly | 2001 | 34.53 | 1:12.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
66 | Nea Salo | 2001 | 34.08 | 1:12.32 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
67 | Stella Pajunen | 2001 | 34.67 | 1:12.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
68 | Annika Niemi | 2000 | 34.15 | 1:12.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
69 | Sara Hätönen | 2001 | 34.87 | 1:13.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Tara Hintsanen | 2000 | 33.99 | 1:13.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
71 | Kirsi Salmela | 2000 | 34.12 | 1:13.34 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
72 | Jonna Salminen | 2001 | 34.25 | 1:13.95 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
73 | Vilma Kotola | 2001 | 34.41 | 1:14.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
74 | Aino Lehtinen | 2001 | 35.73 | 1:14.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
75 | Emmi Laitinen | 2001 | 35.91 | 1:14.73 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
76 | Sarah Tepponen | 2001 | 35.75 | 1:15.70 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
77 | Lotta Husu | 2001 | 35.88 | 1:16.14 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
78 | Enni Kanerva | 2000 | 36.59 | 1:16.19 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
79 | Roza Abubakir | 2000 | 36.40 | 1:16.20 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
80 | Sini Hirvonen | 2001 | 37.11 | 1:16.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
81 | Sara Rosqvist | 2001 | 37.58 | 1:20.00 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
82 | Amanda Ahlgren | 2001 | 40.07 | 1:23.10 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
83 | Ellen Mänttäri | 2000 | 39.11 | 1:23.48 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
84 | Marianne Uusitalo | 2001 | 39.94 | 1:26.53 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
85 | Emmi Kapanen | 2001 | 39.21 | 1:26.71 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
86 | Isabella Forsskåhl | 2001 | 40.20 | 1:27.16 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
87 | Carolina Bäckström | 2001 | 39.69 | 1:29.34 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Johanna Luukkonen | 2001 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Vilma Ryynänen | 2001 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Fanny Jonasson | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Hilda Harle | 2001 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 26.85 | 56.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sohvi Nenonen | 1999 | 28.12 | 58.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Alissa Eloranta | 1999 | 28.81 | 59.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Anna Kotonen | 1997 | 28.99 | 1:00.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Nina Haltia | 1999 | 28.98 | 1:00.77 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Ylva Sjölund | 1998 | 30.05 | 1:01.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Adelia Spångberg | 1999 | 29.66 | 1:01.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Riina Strengell | 1997 | 29.75 | 1:02.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Lotta Räisänen | 1999 | 30.28 | 1:02.95 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Nea Kontturi | 1998 | 30.05 | 1:03.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Yvonne Tollander | 1997 | 30.28 | 1:03.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Peppi Päiviö | 1999 | 30.63 | 1:04.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Annika Laihonen | 1997 | 31.16 | 1:04.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Jonna Siilin | 1997 | 31.78 | 1:04.74 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Aleksia Halonen | 1996 | 31.01 | 1:04.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Roosa Andelin | 1998 | 30.66 | 1:04.85 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Jenna Ranki | 1997 | 30.47 | 1:04.89 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Iida Sihvonen | 1998 | 30.66 | 1:04.90 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Milla Koskela | 1999 | 30.90 | 1:05.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Heidi Manninen | 1999 | 30.99 | 1:05.24 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Tiia Nikkanen | 1997 | 30.76 | 1:05.54 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
22 | Hanni Pratsch | 1999 | 31.17 | 1:05.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Jenni Kukkonen | 1999 | 31.40 | 1:06.51 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Reetta Schroderus | 1997 | 32.06 | 1:06.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Milja Korte | 1998 | 31.52 | 1:07.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Sara Lehtolainen | 1996 | 31.88 | 1:07.31 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Minni Kotka | 1998 | 31.90 | 1:07.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 31.60 | 1:07.57 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Jessika Patjas | 1997 | 31.89 | 1:07.58 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
30 | Suvi Taskinen | 1998 | 30.63 | 1:07.83 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Linda Mylly | 1999 | 32.42 | 1:07.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Emma Ingberg | 1999 | 31.18 | 1:07.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Julia Korva | 1999 | 32.88 | 1:08.50 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Jasmin Pienimäki | 1992 | 32.74 | 1:08.82 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
35 | Inari Rostedt | 1999 | 33.55 | 1:09.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Johanna Hyvönen | 1999 | 33.47 | 1:10.08 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
37 | Riia Ojalainen | 1999 | 33.88 | 1:10.36 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
38 | Jenna Pesu | 1996 | 33.89 | 1:10.42 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
39 | Saara Hirvo | 1999 | 34.38 | 1:12.34 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Reetta Hirvonen | 1998 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Sanna Linko | 1992 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aino Otava | 1999 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:22 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:56 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Somero | 1999 | 29.65 | 1:01.32 | 1:33.62 | 2:06.03 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 26.99 | 58.57 | 1:32.68 | 2:06.84 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 29.56 | 1:03.32 | 1:38.08 | 2:11.26 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
4 | Martti Tervanen | 2000 | 30.45 | 1:03.94 | 1:38.41 | 2:11.41 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 28.66 | 1:02.04 | 1:37.12 | 2:11.45 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Kirill Egorov | 2000 | 29.85 | 1:03.39 | 1:37.57 | 2:11.45 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Anton Helin | 1999 | 29.48 | 1:03.08 | 1:38.10 | 2:12.36 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Onni Punkka | 2000 | 29.46 | 1:02.73 | 1:37.73 | 2:12.37 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Otto Laakso | 1999 | 30.17 | 1:03.56 | 1:38.85 | 2:12.94 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Leo Kuusela | 1999 | 28.95 | 1:02.31 | 1:37.53 | 2:12.97 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Vinski Pyykönen | 2000 | 30.46 | 1:04.52 | 1:39.99 | 2:13.44 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Lassi Grönroos | 2000 | 29.25 | 1:02.40 | 1:38.32 | 2:14.41 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Elias Soukola | 1999 | 30.35 | 1:04.43 | 1:39.83 | 2:15.08 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Eetu Isosuo | 2000 | 31.28 | 1:05.71 | 1:41.50 | 2:15.46 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jonni Timonen | 2000 | 30.68 | 1:04.46 | 1:40.27 | 2:15.86 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Emil Perkkiö | 2000 | 29.68 | 1:03.27 | 1:39.75 | 2:16.09 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Saku Romo | 2000 | 31.23 | 1:05.97 | 1:41.72 | 2:16.22 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Henry Hatanpää | 2000 | 30.15 | 1:04.36 | 1:40.85 | 2:16.55 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
19 | Janek Erik Päike | 2000 | 30.30 | 1:04.57 | 1:41.25 | 2:16.75 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Alex Lassila | 2000 | 30.58 | 1:05.68 | 1:41.62 | 2:16.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Joonatan Lindfors | 1999 | 31.14 | 1:05.86 | 1:42.39 | 2:17.64 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Antti Lehtinen | 1999 | 31.32 | 1:05.99 | 1:41.98 | 2:18.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Tuomas Saraneva | 2000 | 30.65 | 1:05.92 | 1:42.54 | 2:18.87 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Joona Salminen | 2000 | 31.78 | 1:07.20 | 1:43.43 | 2:19.35 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Pyry Korpikoski | 1999 | 31.80 | 1:07.17 | 1:44.60 | 2:21.05 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Veeti Kupari | 2000 | 32.41 | 1:08.78 | 1:46.70 | 2:23.81 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Juha Jernvall | 2000 | 31.26 | 1:07.32 | 1:45.28 | 2:24.24 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Henrik Martola | 2000 | 32.74 | 1:10.65 | 1:49.30 | 2:26.69 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Toni Virtanen | 1999 | 33.25 | 1:12.21 | 1:55.03 | 2:37.15 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 27.34 | 57.37 | 1:28.10 | 1:58.59 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Joni Kitinoja | 1996 | 27.43 | 57.45 | 1:28.27 | 1:59.00 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Jesse Tommiska | 1994 | 27.31 | 58.36 | 1:29.43 | 2:00.72 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Tuomas Ikonen | 1996 | 28.11 | 59.68 | 1:31.70 | 2:03.99 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Mikhail Novikov | 1998 | 29.48 | 1:01.30 | 1:33.87 | 2:05.73 | ||||
Sports Club EKRAN | ||||||||||
6 | Reko Patinen | 1998 | 28.01 | 59.75 | 1:32.88 | 2:05.79 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Valtteri Eloranta | 1992 | 29.68 | 1:02.07 | 1:34.73 | 2:06.79 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Elmo Kiuru | 1997 | 28.51 | 1:00.67 | 1:33.64 | 2:06.80 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Samu Vuoriainen | 1995 | 29.01 | 1:00.99 | 1:34.56 | 2:07.06 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Teemu Vihervaara | 1998 | 28.69 | 1:00.91 | 1:34.29 | 2:07.50 | ||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
11 | Thomas Böckerman | 1997 | 27.62 | 1:00.34 | 1:34.76 | 2:08.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Rasmus Virta | 1998 | 29.01 | 1:02.30 | 1:35.79 | 2:09.03 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Joonas Kotiranta | 1998 | 29.78 | 1:02.93 | 1:36.39 | 2:09.29 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 29.53 | 1:01.59 | 1:35.51 | 2:09.58 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 29.90 | 1:02.92 | 1:36.64 | 2:10.06 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Tim Kontturi | 1996 | 30.36 | 1:03.53 | 1:38.21 | 2:11.83 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Niklas Valkonen | 1997 | 28.22 | 1:01.41 | 1:36.81 | 2:12.13 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
18 | Jon Lundgren | 1998 | 29.24 | 1:02.57 | 1:37.88 | 2:13.58 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Panu Sipilä | 1996 | 29.78 | 1:03.06 | 1:38.73 | 2:14.61 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
20 | Markus Kuisma | 1998 | 31.37 | 1:06.05 | 1:41.37 | 2:16.17 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Heikki Tervanen | 1998 | 30.45 | 1:04.25 | 1:39.85 | 2:17.68 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Miika Mäentaus | 1998 | 30.99 | 1:06.85 | 1:42.66 | 2:17.80 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Frans Antila | 1998 | 31.98 | 1:08.77 | 1:47.03 | 2:24.01 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Alexi Taimela | 1998 | 31.85 | 1:08.43 | 1:46.24 | 2:24.26 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:56 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 35.77 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Maija Liukkonen | 2001 | 38.32 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Sofia Lehtinen | 2000 | 38.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Saija Mikkonen | 2001 | 38.69 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 39.19 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Säde Lahtinen | 2001 | 39.33 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Roosa Lehtola | 2001 | 40.46 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Mikaela Kulmala | 2001 | 40.48 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Natalie Wahlroos | 2001 | 41.72 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Diana Belozjorova | 2000 | 41.85 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Maari Sinivuori | 2001 | 41.91 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Linnea Saarikivi | 2000 | 42.52 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Fanny Virtanen | 2000 | 42.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lotta Tiittanen | 2001 | 42.76 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Sini Hirvonen | 2001 | 43.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Katariina Kivi | 2001 | 44.56 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Tara Hintsanen | 2000 | 44.72 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 44.91 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
19 | Carolina Bäckström | 2001 | 44.95 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Annika Niemi | 2000 | 45.54 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Emmi Kapanen | 2001 | 45.78 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
22 | Erja Tiljander | 2000 | 47.27 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Fanny Talonpoika | 2001 | 50.94 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Isabella Forsskåhl | 2001 | DSQ | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Marianne Uusitalo | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 33.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 34.54 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 34.55 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Roosa Andelin | 1998 | 36.65 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Pinja Partinen | 1999 | 36.69 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 37.53 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
7 | Veera Venäläinen | 1995 | 37.59 | |||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Salla Elovirta | 1997 | 37.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aino Räike | 1999 | 38.49 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Mirva Kallström | 1999 | 38.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lotta Koskinen | 1974 | 39.22 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Helena Knaapi | 1999 | 39.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Ronja Mehtonen | 1999 | 40.00 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Maria Yli-Jama | 1999 | 41.54 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Micaela Orellana | 1999 | 42.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eevi Keronen | 1997 | 42.55 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Peppi Päiviö | 1999 | 43.96 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Helmi Kapiainen | 1998 | 44.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Oona Hytö | 1999 | 45.13 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Jessika Lehtonen | 1999 | 45.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Piia Kaivola | 1999 | 47.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:00 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Rasmus Kujala | 1999 | 33.77 | 1:12.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Roope Ruohtula | 2000 | 35.53 | 1:16.43 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Kirill Egorov | 2000 | 35.65 | 1:16.61 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Teemu Viitanen | 2000 | 35.97 | 1:17.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Samuli Halme | 2000 | 37.45 | 1:19.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Ville Laukkanen | 1999 | 37.75 | 1:21.04 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Saku Romo | 2000 | 38.93 | 1:22.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Aleksi Hautaniemi | 2000 | 38.06 | 1:23.01 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Veeti Laine | 2000 | 39.31 | 1:23.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jon Byskov | 2000 | 39.10 | 1:24.08 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Aleksander Laihinen | 2000 | 39.60 | 1:24.57 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
12 | Henri Koski | 2000 | 38.44 | 1:24.67 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Rasmus Backman | 2000 | 39.13 | 1:24.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Aku Ovaskainen | 2000 | 40.74 | 1:25.05 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Matias Blomfelt | 2000 | 40.13 | 1:26.03 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Jarkko Lehtola | 1999 | 40.43 | 1:26.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Karl-johan Salokangas | 1999 | 40.51 | 1:27.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Roope Koski | 1999 | 39.36 | 1:27.96 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Ville Kaipainen | 2000 | 41.64 | 1:28.34 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Valtteri Salmela | 2000 | 44.63 | 1:36.42 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Toni Virtanen | 1999 | 46.13 | 1:38.92 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Otto Seppä | 1999 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 30.26 | 1:04.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lassi Ohtonen | 1992 | 30.57 | 1:04.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Silver Hein | 1997 | 31.82 | 1:06.71 | ||||||
Briis | ||||||||||
4 | Jere Laukkanen | 1993 | 30.95 | 1:07.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 32.07 | 1:09.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Frants Tikerpuu | 1997 | 32.53 | 1:09.20 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
7 | Tapio Junninen | 1995 | 32.44 | 1:10.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Jaro Salo | 1997 | 32.66 | 1:10.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Antti Leiponen | 1998 | 33.48 | 1:10.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Joni Kitinoja | 1996 | 34.14 | 1:11.44 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Alari Pakarinen | 1998 | 33.56 | 1:12.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Konsta Nenonen | 1998 | 34.64 | 1:12.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jari Schwarte | 1990 | 34.08 | 1:12.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emil Kaidesoja | 1995 | 32.40 | 1:12.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Ville Kotikuusi | 1991 | 32.41 | 1:12.98 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
16 | Tino Laine | 1998 | 34.42 | 1:15.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Eerikki Rutanen | 1972 | 34.57 | 1:16.27 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
18 | Pontus Kaisti | 1997 | 35.91 | 1:16.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Aarne Santamäki | 1998 | 36.20 | 1:17.14 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Joel Vaitilo | 1998 | 36.99 | 1:18.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 37.03 | 1:20.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 37.57 | 1:20.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Santeri Lamminpää | 1998 | 44.41 | 1:35.76 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:12 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:46 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 48, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Helene Hirvonen | 2001 | 1:20.18 | 2:48.10 | 4:26.36 | 5:41.93 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Nelli Ohvo | 2001 | 1:17.45 | 2:42.68 | 4:21.83 | 5:42.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Mikaela Kulmala | 2001 | 1:22.28 | 2:54.38 | 4:28.86 | 5:45.25 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Taru Rilla | 2000 | 1:16.96 | 2:44.54 | 4:27.97 | 5:46.74 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Millariina Bruce | 2001 | 1:26.71 | 2:58.23 | 4:36.14 | 5:55.84 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Jessika Rissanen | 2001 | 1:18.83 | 2:55.89 | 4:39.78 | 5:56.26 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Pippi Nordström | 2001 | 1:22.67 | 3:00.58 | 4:38.84 | 6:02.51 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Vilma Uuttu | 2001 | 1:27.46 | 2:59.48 | 4:52.72 | 6:14.60 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Anni Manninen | 2001 | 1:29.97 | 3:08.09 | 4:54.36 | 6:20.49 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Martta Kitinoja | 2001 | 1:27.18 | 3:15.08 | 4:57.09 | 6:24.86 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 1:33.37 | 3:15.55 | 5:12.20 | 6:41.74 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Riina Karola | 2000 | 1:39.53 | 3:15.97 | 5:17.88 | 6:48.11 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 48, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 1:08.55 | 2:31.24 | 3:57.13 | 5:07.43 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Nea Norismaa | 1995 | 1:07.28 | 2:34.30 | 4:06.90 | 5:21.25 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Heleene Pak | 1999 | 1:18.62 | 2:48.47 | 4:24.07 | 5:46.13 | ||||
Keila Swimclub | ||||||||||
4 | Kia Karike | 1999 | 1:22.35 | 2:55.07 | 4:30.21 | 5:48.31 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anni Halonen | 1999 | 1:20.92 | 2:55.84 | 4:36.82 | 5:54.73 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:46 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:32 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 49, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Soukola | 1999 | 31.02 | 1:07.26 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Lauri Jämsén | 2000 | 30.16 | 1:07.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Pessi Länsirinne | 2000 | 31.26 | 1:07.36 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Aarne Sarkima | 1999 | 31.00 | 1:08.27 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Alex Lassila | 2000 | 31.10 | 1:08.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Vinski Pyykönen | 2000 | 32.45 | 1:09.03 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Joona Ruuskanen | 2000 | 32.50 | 1:13.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Pyry Korpikoski | 1999 | 33.65 | 1:13.18 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Joona Salminen | 2000 | 34.29 | 1:13.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Oliver Keho | 2000 | 35.85 | 1:21.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 49, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kristian Talvitie | 1995 | 26.95 | 58.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Topias Vainio | 1997 | 27.20 | 58.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Miro Torola | 1995 | 28.26 | 59.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Nikita Saunonen | 1997 | 27.84 | 1:00.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Jesse Tommiska | 1994 | 28.74 | 1:00.88 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 28.59 | 1:01.98 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Antti Latikka | 1990 | 29.25 | 1:03.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Mikhail Novikov | 1998 | 30.12 | 1:03.79 | ||||||
Sports Club EKRAN | ||||||||||
9 | Valtteri Eloranta | 1992 | 29.67 | 1:04.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Henrik Häkkinen | 1998 | 29.58 | 1:04.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Teemu Vihervaara | 1998 | 30.54 | 1:04.75 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
12 | Markus Kuisma | 1998 | 32.71 | 1:10.60 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Arttu Mitrunen | 1997 | 31.27 | 1:11.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Arttu Mäki | 1998 | 33.43 | 1:13.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lauri Kuitunen | 1998 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:32 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:55 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 32.37 | 1:06.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 34.27 | 1:09.84 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 34.67 | 1:09.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 33.85 | 1:11.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Ella Aalto | 2000 | 35.06 | 1:12.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Noora Kokko | 2001 | 35.41 | 1:13.11 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Isabel Hagelin | 2001 | 34.85 | 1:13.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Ida Slöör | 2001 | 35.92 | 1:13.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Amanda Rapinoja | 2001 | 36.95 | 1:14.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Erika Ketola | 2000 | 37.01 | 1:14.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Emmi Saarela | 2001 | 36.60 | 1:14.96 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Tytti Härkönen | 2001 | 35.97 | 1:15.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Pia Peräjoki | 2000 | 37.66 | 1:16.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Saana Liikonen | 2001 | 37.48 | 1:16.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Cia Wacklin | 2001 | 37.43 | 1:17.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Diana Lattu | 2001 | 36.92 | 1:17.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Elina Jurvanen | 2001 | 38.35 | 1:17.49 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
18 | Roosa Lehtola | 2001 | 37.48 | 1:17.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Janna Appelberg | 2001 | 37.25 | 1:17.63 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Lotta Auvinen | 2001 | 38.35 | 1:17.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Lisanne Nurk | 2001 | 37.80 | 1:17.97 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
22 | Daniela Nummi | 2000 | 37.97 | 1:18.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Mari Hyvönen | 2000 | 37.73 | 1:18.19 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Taru Rilla | 2000 | 36.88 | 1:18.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Sofia Hinkka | 2001 | 38.33 | 1:19.10 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Petra Uusikumpu | 2001 | 37.63 | 1:19.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Veera Heikkinen | 2001 | 37.97 | 1:19.46 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 38.67 | 1:19.66 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Wilma Walther | 2001 | 39.09 | 1:19.82 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 38.36 | 1:20.05 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
31 | Annika Hänninen | 2000 | 38.48 | 1:20.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Anna Luukka | 2000 | 38.46 | 1:20.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Emma Koiranen | 2001 | 39.30 | 1:21.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Kirsi Salmela | 2000 | 38.15 | 1:22.16 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
35 | Sara Hätönen | 2001 | 40.00 | 1:23.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Jonna Salminen | 2001 | 39.47 | 1:23.45 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
37 | Jenny Nieminen | 2001 | 39.52 | 1:23.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Vilma Kotola | 2001 | 39.96 | 1:23.92 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
39 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 41.59 | 1:24.80 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
40 | Nea Salo | 2001 | 41.95 | 1:26.53 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
41 | Lotta Husu | 2001 | 43.04 | 1:28.28 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
42 | Enni Kanerva | 2000 | 43.87 | 1:29.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
43 | Sara Rosqvist | 2001 | 43.98 | 1:30.73 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
44 | Ellen Mänttäri | 2000 | 45.73 | 1:32.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Linnea Saarikivi | 2000 | 45.61 | 1:33.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Sini Hirvonen | 2001 | 48.02 | 1:38.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Katarina Pyhälä | 2001 | 46.80 | 1:39.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
48 | Amanda Ahlgren | 2001 | 48.62 | 1:42.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Alexandra Vartiainen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Johanna Luukkonen | 2001 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Fanny Jonasson | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sigrid Sepp | 1998 | 30.75 | 1:04.10 | ||||||
TOP UK | ||||||||||
2 | Sohvi Nenonen | 1999 | 33.15 | 1:08.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Pinja Peippo | 1999 | 34.19 | 1:10.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Nina Haltia | 1999 | 33.98 | 1:10.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Adelia Spångberg | 1999 | 34.65 | 1:10.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Emilia Eloranta | 1997 | 34.25 | 1:11.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Riina Strengell | 1997 | 34.95 | 1:12.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Lotta Räisänen | 1999 | 35.99 | 1:14.06 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Ronja Mehtonen | 1999 | 35.78 | 1:14.08 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 34.07 | 1:14.16 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Aino Räike | 1999 | 36.24 | 1:14.17 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
12 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 35.63 | 1:14.67 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
12 | Tiia Nikkanen | 1997 | 35.83 | 1:14.67 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
14 | Sara Lehtolainen | 1996 | 35.54 | 1:14.82 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Jenna Ranki | 1997 | 36.36 | 1:16.20 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 37.70 | 1:16.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Reetta Schroderus | 1997 | 37.10 | 1:17.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Heidi Manninen | 1999 | 37.61 | 1:19.04 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Inari Rostedt | 1999 | 39.06 | 1:19.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Hanni Pratsch | 1999 | 38.95 | 1:20.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Maria Yli-Jama | 1999 | 40.38 | 1:22.24 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Iida Sihvonen | 1998 | 39.12 | 1:23.65 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
23 | Saara Hirvo | 1999 | 41.28 | 1:24.47 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Piia Kaivola | 1999 | 41.84 | 1:27.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Jessika Lehtonen | 1999 | 42.11 | 1:27.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Oona Hytö | 1999 | 44.09 | 1:30.04 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:55 |
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 51, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jan Strömberg | 1999 | 31.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Oskar Kleinson | 2000 | 32.04 | |||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 32.16 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Aleksi Hautaniemi | 2000 | 33.73 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Severi Nieminen | 1999 | 35.14 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Kasper Määttä | 2000 | 35.27 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Jarkko Lehtola | 1999 | 36.12 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 51, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 28.36 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Teemu Aho | 1994 | 28.65 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Matis Hiie | 1998 | 28.75 | |||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
4 | Jari Schwarte | 1990 | 28.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sami Pakarinen | 1992 | 29.17 | |||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Antti Leiponen | 1998 | 29.41 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Jasper Järvelä | 1996 | 29.56 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Elmo Kiuru | 1997 | 29.64 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Tapio Junninen | 1995 | 29.73 | |||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Miro Torola | 1995 | 30.23 | |||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Emil Kaidesoja | 1995 | 31.12 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Tino Laine | 1998 | 32.44 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Dmitry Nosov | 1998 | 32.94 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
14 | Mika Katajisto | 1997 | 33.11 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Jussi Koivisto | 1979 | 33.48 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Santeri Huhtala | 1998 | 33.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Taneli Härkönen | 1997 | 34.52 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
18 | Teemu Saarinen | 1995 | 34.63 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Jere Honkamäki | 1998 | 34.88 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Kevin Andersson | 1998 | 37.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Paavo Mielonen | 1997 | 41.37 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:04 |
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 52, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 36.20 | 1:19.68 | 2:04.26 | 2:47.75 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Sanna Putkonen | 2001 | 37.11 | 1:21.72 | 2:08.03 | 2:52.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Nadine Medarhri | 2000 | 34.47 | 1:18.26 | 2:07.77 | 2:57.43 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Saara Lehtonen | 2000 | 35.94 | 1:20.23 | 2:09.63 | 3:00.46 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Marilla Parhiala | 2000 | 38.82 | 1:26.80 | 2:16.55 | 3:02.64 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Aino Mononen | 2001 | 37.96 | 1:23.65 | 2:13.37 | 3:03.07 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Maari Sinivuori | 2001 | 38.87 | 1:25.56 | 2:15.00 | 3:05.65 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Emmi Laitinen | 2001 | 37.94 | 1:24.09 | 2:17.64 | 3:13.97 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Jenni Rantanen | 2001 | 38.70 | 1:28.58 | 2:22.99 | 3:18.17 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Vilja Saxelin | 2000 | 40.61 | 1:32.71 | 2:27.94 | 3:21.78 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Mariel Mylly | 2001 | 41.52 | 1:33.16 | 2:28.97 | 3:24.92 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 52, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Yvonne Tollander | 1997 | 31.79 | 1:09.42 | 1:47.47 | 2:26.17 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 33.90 | 1:10.69 | 1:51.84 | 2:31.81 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jonna Siilin | 1997 | 38.27 | 1:24.93 | 2:12.69 | 2:59.97 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Jessika Patjas | 1997 | 36.55 | 1:22.14 | 2:14.02 | 3:07.85 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:12 |
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:26 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilhelm Suominen | 1999 | 27.70 | 1:01.59 | 1:43.95 | 2:15.71 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Jonni Aho | 1999 | 30.94 | 1:10.32 | 1:50.02 | 2:23.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Atte Somero | 1999 | 30.77 | 1:07.44 | 1:52.12 | 2:26.26 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Kirill Egorov | 2000 | 31.84 | 1:10.47 | 1:55.09 | 2:27.53 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Juho Seppälä | 1999 | 30.38 | 1:09.41 | 1:53.20 | 2:27.71 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Vinski Pyykönen | 2000 | 31.01 | 1:06.87 | 1:55.81 | 2:28.84 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Samuli Halme | 2000 | 31.56 | 1:11.41 | 1:56.26 | 2:29.85 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Pessi Länsirinne | 2000 | 32.48 | 1:14.31 | 1:58.07 | 2:34.03 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Teemu Viitanen | 2000 | 32.34 | 1:15.66 | 1:58.12 | 2:34.58 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Lauri Jämsén | 2000 | 31.85 | 1:14.03 | 2:00.74 | 2:36.82 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Saku Romo | 2000 | 34.90 | 1:17.33 | 2:02.78 | 2:38.01 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Roope Ruohtula | 2000 | 34.00 | 1:17.38 | 2:02.60 | 2:38.31 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Aarne Sarkima | 1999 | 32.08 | 1:11.94 | 2:00.74 | 2:38.95 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Juha Jernvall | 2000 | 33.34 | 1:16.98 | 2:00.67 | 2:40.32 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Otto Seppä | 1999 | 35.69 | 1:19.61 | 2:07.07 | 2:42.56 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Joonatan Lindfors | 1999 | 33.46 | 1:16.77 | 2:07.02 | 2:42.57 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Veeti Kupari | 2000 | 38.02 | 1:20.38 | 2:07.95 | 2:45.49 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Jon Byskov | 2000 | 39.48 | 1:25.84 | 2:12.44 | 2:49.53 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Oliver Keho | 2000 | 35.83 | 1:18.39 | 2:12.68 | 2:51.88 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Aleksander Laihinen | 2000 | 40.83 | 1:29.03 | 2:17.67 | 2:58.85 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
21 | Toni Virtanen | 1999 | 41.89 | 1:30.06 | 2:25.50 | 3:06.23 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Aku Ovaskainen | 2000 | 44.69 | 1:38.26 | 2:28.20 | 3:09.55 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Atso Iivanainen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Eetu Alitalo | 1999 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ville Kaipainen | 2000 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 30.61 | 1:09.90 | 1:49.46 | 2:19.14 | ||||
Vanders | ||||||||||
2 | Sami Pakarinen | 1992 | 29.71 | 1:06.70 | 1:49.29 | 2:22.14 | ||||
Vanders | ||||||||||
3 | Mikhail Novikov | 1998 | 29.85 | 1:07.60 | 1:50.85 | 2:23.00 | ||||
Sports Club EKRAN | ||||||||||
4 | Reko Patinen | 1998 | 30.17 | 1:07.14 | 1:50.15 | 2:23.30 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Samuli Jeskanen | 1996 | 28.86 | 1:06.55 | 1:50.88 | 2:23.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Pontus Kaisti | 1997 | 28.35 | 1:07.59 | 1:52.27 | 2:24.58 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Joonas Kotiranta | 1998 | 31.68 | 1:11.58 | 1:55.73 | 2:29.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:26 |
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 54, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 1:07.88 | 2:18.19 | 3:27.75 | 4:34.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vilma Oura | 2001 | 1:08.77 | 2:21.44 | 3:32.91 | 4:40.95 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 1:08.72 | 2:22.00 | 3:32.88 | 4:44.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ella Aalto | 2000 | 1:07.84 | 2:20.12 | 3:33.66 | 4:45.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Reetta Rantakokko | 2001 | 1:11.19 | 2:28.41 | 3:43.45 | 4:57.63 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Ronja Riihinen | 2000 | 1:09.15 | 2:24.46 | 3:43.31 | 4:57.97 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Nea Tiesmäki | 2000 | 1:13.68 | 2:31.43 | 3:48.38 | 5:00.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jessika Rissanen | 2001 | 1:11.86 | 2:30.19 | 3:48.06 | 5:03.31 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Melinda Moilanen | 2000 | 1:11.27 | 2:30.03 | 3:50.63 | 5:06.93 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 1:15.22 | 2:33.00 | 3:50.44 | 5:06.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Janna Appelberg | 2001 | 1:15.71 | 2:35.99 | 3:56.62 | 5:11.76 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Vilma Uuttu | 2001 | 1:13.19 | 2:33.33 | 3:55.71 | 5:13.05 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Noora Kanerva | 2000 | 1:14.51 | 2:37.63 | 4:00.95 | 5:22.16 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Aino Pajari | 2001 | 1:13.52 | 2:37.00 | 4:01.67 | 5:23.19 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Katariina Kivi | 2001 | 1:16.51 | 2:41.69 | 4:06.90 | 5:27.36 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Meri Ojala | 2000 | 1:17.23 | 2:41.69 | 4:06.85 | 5:29.86 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Stella Pajunen | 2001 | 1:17.56 | 2:43.83 | 4:09.96 | 5:34.51 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Liia Louhikoski | 2001 | 1:20.80 | 2:47.07 | 4:12.80 | 5:37.28 | ||||
Vanders | ||||||||||
19 | Venla Hämäläinen | 2001 | 1:22.95 | 2:59.10 | 4:32.82 | 6:00.89 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Riina Karola | 2000 | 1:22.94 | 2:54.97 | 4:28.41 | 6:01.02 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Fanny Talonpoika | 2001 | 1:24.88 | 3:01.56 | 4:38.17 | 6:11.90 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Oona Malinen | 2001 | 1:29.09 | 3:05.64 | 4:43.72 | 6:13.77 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Katja Räsänen | 2000 | 1:29.15 | 3:07.43 | 4:47.80 | 6:22.36 | ||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
Laji 54, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Annika Laihonen | 1997 | 1:09.03 | 2:24.83 | 3:41.85 | 4:58.13 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 1:12.41 | 2:30.19 | 3:47.98 | 5:00.94 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
3 | Reetta Schroderus | 1997 | 1:12.98 | 2:31.46 | 3:47.66 | 5:01.82 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Heidi Manninen | 1999 | 1:11.82 | 2:29.79 | 3:47.46 | 5:02.26 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Emma Ingberg | 1999 | 1:10.48 | 2:30.91 | 3:52.52 | 5:08.98 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Johanna Hyvönen | 1999 | 1:12.72 | 2:32.77 | 3:54.51 | 5:13.11 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Jasmin Pienimäki | 1992 | 1:13.60 | 2:36.59 | 4:01.99 | 5:26.30 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Riia Ojalainen | 1999 | 1:16.18 | 2:39.99 | 4:04.98 | 5:27.95 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:57 |
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 55, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 24.83 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Wilhelm Suominen | 1999 | 25.50 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Akseli Heino | 1999 | 25.70 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Otto Laakso | 1999 | 26.76 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Leo Kuusela | 1999 | 26.84 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Tuomas Herlevi | 1999 | 26.88 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Kirill Egorov | 2000 | 27.16 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Anton Helin | 1999 | 27.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Henri Koski | 2000 | 27.91 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Alex Lassila | 2000 | 28.25 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Roope Ruohtula | 2000 | 28.40 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Janek Erik Päike | 2000 | 28.50 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Emil Perkkiö | 2000 | 28.57 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Ville Laukkanen | 1999 | 28.97 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Elias Soukola | 1999 | 29.01 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Jonni Timonen | 2000 | 29.50 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Karl-johan Salokangas | 1999 | 30.26 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Jarkko Lehtola | 1999 | 30.32 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Eetu Alitalo | 1999 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 55, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 22.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tatu Waltari | 1987 | 23.51 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jere Laukkanen | 1993 | 24.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kevin Kroon | 1997 | 25.01 | |||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Frants Tikerpuu | 1997 | 25.11 | |||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
6 | Ville Kotikuusi | 1991 | 25.25 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Konsta Nenonen | 1998 | 25.61 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Antti Leiponen | 1998 | 25.62 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Jasper Järvelä | 1996 | 26.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Alari Pakarinen | 1998 | 26.13 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Jaro Salo | 1997 | 26.36 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Henrik Häkkinen | 1998 | 26.77 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Panu Sipilä | 1996 | 26.77 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Rasmus Virta | 1998 | 26.88 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Mika Vänskä | 1998 | 27.05 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
16 | Jere Vänskä | 1996 | 27.28 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Santeri Huhtala | 1998 | 27.31 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Dmitry Nosov | 1998 | 27.39 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Arttu Mitrunen | 1997 | 27.51 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Mika Katajisto | 1997 | 27.69 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Samuli Jeskanen | 1996 | 27.69 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Jere Honkamäki | 1998 | 27.74 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Heikki Tervanen | 1998 | 27.79 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Aarne Santamäki | 1998 | 27.84 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Arttu Mäki | 1998 | 28.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 28.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Teemu Saarinen | 1995 | 28.83 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Joel Vaitilo | 1998 | 28.88 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Markus Kuisma | 1998 | 29.50 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
30 | Paavo Mielonen | 1997 | 30.16 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Kevin Andersson | 1998 | 30.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Santeri Lamminpää | 1998 | 31.03 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Lauri Kuitunen | 1998 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:57 |
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 56, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 36.35 | 1:18.36 | 2:02.12 | 2:46.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Annika Tietz | 2001 | 38.20 | 1:22.21 | 2:06.65 | 2:50.64 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Ksenia Egorova | 2000 | 39.56 | 1:23.46 | 2:08.60 | 2:54.20 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Aino Hämäläinen | 2000 | 40.83 | 1:26.15 | 2:11.15 | 2:56.12 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Emma Kotiranta | 2001 | 39.03 | 1:25.08 | 2:11.49 | 2:57.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Amanda Rapinoja | 2001 | 41.62 | 1:27.63 | 2:15.30 | 3:01.51 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Pippi Nordström | 2001 | 41.01 | 1:27.99 | 2:15.70 | 3:02.55 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Sofia Lehtinen | 2000 | 41.51 | 1:28.04 | 2:15.76 | 3:03.44 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Hilda Harle | 2001 | 41.58 | 1:28.59 | 2:16.32 | 3:04.06 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Lotta Auvinen | 2001 | 42.53 | 1:29.44 | 2:17.93 | 3:04.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Siiri Salokorpi | 2000 | 41.71 | 1:28.61 | 2:16.56 | 3:05.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Mikaela Kulmala | 2001 | 42.17 | 1:29.82 | 2:17.82 | 3:05.27 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Linda Simula | 2001 | 40.99 | 1:28.59 | 2:17.65 | 3:05.29 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Eevi Kotiranta | 2001 | 40.86 | 1:28.68 | 2:17.57 | 3:05.81 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Anni Hirvo | 2001 | 41.56 | 1:29.68 | 2:18.74 | 3:06.68 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Emma Koiranen | 2001 | 40.82 | 1:28.33 | 2:17.74 | 3:07.21 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Lotta Tiittanen | 2001 | 43.42 | 1:31.73 | 2:19.74 | 3:07.83 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Saana Liikonen | 2001 | 43.41 | 1:32.55 | 2:20.67 | 3:08.07 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Saija Mikkonen | 2001 | 42.83 | 1:32.19 | 2:21.14 | 3:08.31 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Myra Bengts | 2000 | 42.78 | 1:30.42 | 2:19.75 | 3:08.92 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Maija Liukkonen | 2001 | 41.05 | 1:29.62 | 2:19.85 | 3:09.80 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
22 | Nea Eränpalo | 2001 | 42.75 | 1:32.50 | 2:21.78 | 3:10.85 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Aino Mononen | 2001 | 44.93 | 1:33.13 | 2:24.09 | 3:12.88 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
24 | Petra Uusikumpu | 2001 | 44.49 | 1:35.04 | 2:26.41 | 3:15.53 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Sarah Tepponen | 2001 | 43.59 | 1:33.30 | 2:24.85 | 3:15.69 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Martta Kitinoja | 2001 | 43.86 | 1:33.47 | 2:25.98 | 3:16.40 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 45.84 | 1:36.35 | 2:26.72 | 3:17.34 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Diana Belozjorova | 2000 | 43.23 | 1:33.28 | 2:25.48 | 3:17.40 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Daniela Nummi | 2000 | 45.62 | 1:36.52 | 2:27.63 | 3:17.54 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Diana Lattu | 2001 | 45.30 | 1:35.85 | 2:27.88 | 3:18.57 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Natalie Wahlroos | 2001 | 46.01 | 1:37.80 | 2:31.47 | 3:19.63 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Linnea Saarikivi | 2000 | 44.91 | 1:36.37 | 2:29.61 | 3:21.63 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Aino Lehtinen | 2001 | 46.33 | 1:39.29 | 2:32.17 | 3:25.07 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Ronja Tuominen | 2001 | 50.17 | 1:44.50 | 2:41.63 | 3:38.01 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Erja Tiljander | 2000 | 48.98 | 1:43.82 | 2:41.14 | 3:38.69 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 56, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 35.94 | 1:17.22 | 1:59.03 | 2:39.53 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Maija Hirvo | 1997 | 38.16 | 1:19.63 | 2:03.30 | 2:46.47 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 37.06 | 1:20.89 | 2:04.67 | 2:47.89 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Nea Norismaa | 1995 | 40.33 | 1:26.08 | 2:12.85 | 2:58.43 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Helena Knaapi | 1999 | 41.58 | 1:29.08 | 2:13.98 | 3:00.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Ylva Sjölund | 1998 | 40.23 | 1:26.96 | 2:14.71 | 3:00.98 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Kia Karike | 1999 | 42.16 | 1:28.86 | 2:17.16 | 3:03.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Pinja Partinen | 1999 | 41.21 | 1:30.03 | 2:18.28 | 3:05.02 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenni Kukkonen | 1999 | 44.29 | 1:31.92 | 2:19.95 | 3:08.58 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:19 |
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:31 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 57, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jan Strömberg | 1999 | 32.95 | 1:08.41 | 1:45.22 | 2:21.29 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 32.96 | 1:11.06 | 1:49.90 | 2:28.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Onni Punkka | 2000 | 33.78 | 1:11.36 | 1:50.12 | 2:28.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Martti Tervanen | 2000 | 34.30 | 1:11.78 | 1:51.02 | 2:30.40 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Lassi Grönroos | 2000 | 34.83 | 1:13.73 | 1:54.52 | 2:32.31 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Juho Seppälä | 1999 | 33.99 | 1:13.18 | 1:53.09 | 2:32.70 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Joona Salminen | 2000 | 36.81 | 1:16.54 | 1:56.97 | 2:35.56 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anton Heinonen | 2000 | 34.93 | 1:15.72 | 1:56.79 | 2:36.10 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Lauri Jämsén | 2000 | 35.72 | 1:16.25 | 1:58.11 | 2:37.98 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Georgy Babenov | 2000 | 36.87 | 1:16.71 | 1:57.89 | 2:38.00 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Antti Lehtinen | 1999 | 38.65 | 1:19.42 | 1:59.71 | 2:38.09 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kasper Määttä | 2000 | 37.21 | 1:17.66 | 1:59.24 | 2:39.15 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Eetu Isosuo | 2000 | 38.03 | 1:19.91 | 2:02.49 | 2:44.33 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Veeti Laine | 2000 | 39.53 | 1:22.33 | 2:06.02 | 2:47.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Joona Ruuskanen | 2000 | 35.48 | 1:17.69 | 2:04.14 | 2:48.63 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Henrik Martola | 2000 | 39.15 | 1:23.10 | 2:07.44 | 2:49.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Severi Nieminen | 1999 | 39.64 | 1:24.74 | 2:09.22 | 2:51.72 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 57, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Matis Hiie | 1998 | 31.26 | 1:05.36 | 1:40.82 | 2:16.04 | ||||
Keila Swimclub | ||||||||||
2 | Niklas Valkonen | 1997 | 32.15 | 1:09.24 | 1:48.69 | 2:26.93 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Jussi Koivisto | 1979 | 37.04 | 1:17.40 | 1:58.09 | 2:39.02 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Alexi Taimela | 1998 | 41.02 | 1:24.68 | 2:09.67 | 2:51.28 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Daniel Viitikko | 1996 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:31 |
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:42 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 58, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nelli Ohvo | 2001 | 31.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Erika Ketola | 2000 | 32.13 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Taru Rilla | 2000 | 32.39 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Jessika Rissanen | 2001 | 32.40 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Vilja Saxelin | 2000 | 32.98 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Fanny Virtanen | 2000 | 33.85 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Daniela Nummi | 2000 | 34.04 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 35.20 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Meri Ojala | 2000 | 36.04 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Elina Jurvanen | 2001 | 36.74 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
11 | Laura Väisänen | 2001 | 38.02 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Susanna Rönkkö | 2001 | 39.08 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Linnea Saarikivi | 2000 | 39.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Erja Tiljander | 2000 | 39.38 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 58, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Rinne | 1995 | 29.45 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Veera Venäläinen | 1995 | 29.46 | |||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Salla Elovirta | 1997 | 29.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 31.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Pinja Partinen | 1999 | 32.08 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 32.13 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Vilma Venäläinen | 1996 | 32.30 | |||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Sofia Rönkkö | 1999 | 32.33 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenna Pesu | 1996 | 32.49 | |||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
10 | Milla Koskela | 1999 | 32.51 | |||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Pinja Peippo | 1999 | 32.58 | |||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Sara Lehtolainen | 1996 | 32.59 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Suvi Taskinen | 1998 | 32.60 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Milja Korte | 1998 | 32.61 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jonna Siilin | 1997 | 32.81 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Hanni Pratsch | 1999 | 32.87 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sanni Malinen | 1998 | 32.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 33.21 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 33.57 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Jessika Patjas | 1997 | 33.84 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
21 | Minni Kotka | 1998 | 33.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Saara Hirvo | 1999 | 34.66 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Heini Vartiainen | 1997 | 37.79 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Micaela Orellana | 1999 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Johanna Hyvönen | 1999 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:42 |