Resultater for Snapphanesimmet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 36.18 | 1:18.30 | |||||
2 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.10 | 1:25.61 | |||||
3 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 41.70 | 1:28.90 | |||||
4 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 42.33 | 1:31.26 | |||||
5 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 37.59 | 1:31.94 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 32.57 | 1:07.48 | |||||
2 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 33.04 | 1:07.83 | |||||
3 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 33.82 | 1:10.83 | |||||
4 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.51 | 1:12.05 | |||||
5 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 34.98 | 1:13.41 | |||||
6 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.28 | 1:13.68 | |||||
7 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 34.44 | 1:14.60 | |||||
8 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.29 | 1:15.89 | |||||
9 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 36.77 | 1:17.83 | |||||
10 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.03 | 1:18.64 | |||||
11 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.01 | 1:19.35 | |||||
12 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 38.21 | 1:20.50 | |||||
13 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 39.94 | 1:24.79 | |||||
14 | Astrid Elmberg | 2002 | Kristianstads SLS | 40.55 | 1:30.79 | |||||
15 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 45.55 | 1:42.76 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.22 | 1:08.50 | |||||
2 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.29 | 1:08.94 | |||||
3 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 32.79 | 1:09.09 | |||||
4 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.81 | 1:14.29 | |||||
5 | Liv Johannesson | 2001 | Kristianstads SLS | 36.81 | 1:20.86 | |||||
6 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 41.60 | 1:26.15 | |||||
7 | Emma Resin | 2001 | Bromöllaortens Simsällskap | 43.99 | 1:35.13 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 28.19 | 59.21 | |||||
2 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 30.79 | 1:04.44 | |||||
3 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 31.44 | 1:06.05 | |||||
4 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 32.57 | 1:08.16 | |||||
5 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 33.77 | 1:10.28 | |||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 34.95 | 1:13.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 37.83 | 1:20.86 | |||||
- | Noah Anderssen | 2005 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 34.56 | 1:12.07 | |||||
2 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 35.65 | 1:12.35 | |||||
3 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 37.81 | 1:18.10 | |||||
4 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 37.46 | 1:18.44 | |||||
5 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 38.22 | 1:19.73 | |||||
6 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 38.31 | 1:21.57 | |||||
7 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:21.74 | 1:21.74 | |||||
8 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.94 | 1:24.88 | |||||
9 | Nils Malmquist | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 43.76 | 1:33.72 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 33.56 | 1:08.74 | |||||
2 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 35.96 | 1:13.84 | |||||
3 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 38.27 | 1:20.40 | |||||
4 | Johan Nilsson | 2001 | S71 | 40.82 | 1:28.46 | |||||
5 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 42.58 | 1:28.54 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 26.57 | 55.73 | |||||
2 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 27.66 | 58.34 | |||||
3 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 30.25 | 1:03.48 | |||||
4 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 30.23 | 1:04.44 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 47.44 | ||||||
2 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 55.17 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.97 | ||||||
2 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 33.74 | ||||||
3 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 34.90 | ||||||
4 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 35.42 | ||||||
5 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 38.57 | ||||||
6 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.57 | ||||||
7 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 40.34 | ||||||
8 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 43.32 | ||||||
9 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 49.21 | ||||||
10 | Astrid Elmberg | 2002 | Kristianstads SLS | 54.74 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 35.93 | ||||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 36.12 | ||||||
- | Liv Johannesson | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 32.55 | ||||||
2 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 34.61 | ||||||
3 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 37.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:18.15 | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.96 | ||||||
2 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 41.20 | ||||||
3 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 45.13 | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 29.87 | ||||||
2 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 34.06 | ||||||
3 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 35.32 | ||||||
4 | Tobias Wijk | 2000 | S71 | 36.69 | ||||||
5 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 44.46 | ||||||
6 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 50.98 | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 28.84 | ||||||
2 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 31.68 | ||||||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 32.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 54.20 | 1:51.31 | |||||
2 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 55.94 | 1:54.82 | |||||
3 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 57.11 | 2:03.93 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.28 | 1:23.67 | |||||
2 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.24 | 1:24.74 | |||||
3 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 49.61 | 1:39.66 | |||||
4 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 47.15 | 1:40.01 | |||||
5 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 50.59 | 1:45.35 | |||||
6 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 53.53 | 1:55.73 | |||||
- | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 39.82 | 1:21.81 | |||||
2 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.61 | 1:34.53 | |||||
3 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 49.11 | 1:42.77 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 46.51 | 1:38.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 08 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 51.50 | 1:46.49 | |||||
2 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:10.76 | 2:28.40 | |||||
- | Noah Anderssen | 2005 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 50.92 | 1:48.18 | |||||
- | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 50.62 | 1:45.76 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 34.25 | 1:13.79 | |||||
2 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 35.90 | 1:17.14 | |||||
3 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 35.58 | 1:18.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 43.77 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 48.25 | ||||||
3 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 49.08 | ||||||
4 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 54.59 | ||||||
5 | Nea Pettersson | 2006 | Bromöllaortens Simsällskap | 55.73 | ||||||
- | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 36.76 | ||||||
2 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 37.43 | ||||||
3 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.77 | ||||||
4 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 39.62 | ||||||
5 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 40.49 | ||||||
6 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 41.86 | ||||||
7 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 44.35 | ||||||
8 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 51.16 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Johannesson | 2001 | Kristianstads SLS | 41.85 | ||||||
2 | Emma Resin | 2001 | Bromöllaortens Simsällskap | 48.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 44.02 | ||||||
2 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.64 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 36.12 | ||||||
2 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 37.98 | ||||||
3 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 42.64 | ||||||
4 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 43.31 | ||||||
5 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 43.42 | ||||||
6 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 51.74 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 30.94 | ||||||
2 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 44.10 | ||||||
3 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 48.29 | ||||||
4 | Johan Nilsson | 2001 | S71 | 49.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 08 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.34 | 1:17.38 | 2:04.43 | 2:43.58 | |||
2 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.50 | 1:21.64 | 2:11.57 | 2:49.23 | |||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 35.68 | 1:19.37 | 2:12.05 | 2:49.97 | |||
4 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 47.32 | 1:40.13 | 2:37.99 | 3:27.62 | |||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 39.49 | 1:22.88 | 2:08.33 | 2:48.42 | |||
2 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.05 | 1:22.31 | 2:14.76 | 2:53.52 | |||
3 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.09 | 1:29.50 | 2:22.83 | 3:05.26 | |||
- | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 30.28 | 1:09.16 | 1:55.63 | 2:33.41 | |||
2 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 33.69 | 1:15.24 | 2:06.18 | 2:43.57 | |||
3 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 35.26 | 57.16 | 1:17.30 | 2:45.11 | |||
4 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 35.39 | 1:17.24 | 2:08.56 | 2:45.40 | |||
5 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 35.87 | 1:20.14 | 2:12.83 | 2:51.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 08 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 44.44 | 1:37.58 | 2:29.18 | 3:13.39 | |||
- | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 34.34 | 1:18.66 | 2:05.62 | 2:44.30 | |||
2 | Tobias Wijk | 2000 | S71 | 37.27 | 1:31.25 | 2:31.76 | 3:15.20 | |||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 32.06 | 1:11.06 | 1:53.92 | 2:26.66 | |||
2 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 31.59 | 1:11.81 | 1:55.10 | 2:27.48 | |||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 34.06 | 1:13.12 | 2:01.94 | 2:38.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Lag 1 | 2000 | S71 | 2:06.47 | ||||||
Fanny Lindfors | 2002 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Noah Malmgren | 2004 | 35.13 | 1:06.41 | |||||||
Wilma Nilsson | 2004 | 35.25 | 1:41.66 | |||||||
Andreas Myhrberg | 1993 | 24.81 | 2:06.47 | |||||||
2 | Engelholm Lag 1 | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 2:10.62 | ||||||
Ellen Thunberg | 2001 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Wilma Carlsson | 2000 | 34.79 | 1:05.92 | |||||||
Stig Greiner | 2003 | 37.97 | 1:43.89 | |||||||
Marvin Kaminski | 1999 | 26.73 | 2:10.62 | |||||||
3 | S 71 Lag 2 | 1993 | S71 | 2:12.28 | ||||||
Philip Chen | 2000 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Anna-Louisa Permarker | 2002 | 31.84 | 58.74 | |||||||
Alva Olofsson | 2005 | 46.70 | 1:45.44 | |||||||
Kassem Abou Nawfal | 1997 | 26.84 | 2:12.28 | |||||||
4 | Ksls Lag 1 | 2000 | Kristianstads SLS | 2:15.84 | ||||||
Annie Lindström | 1996 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Joel Johnsson | 2000 | 30.70 | 58.79 | |||||||
Erik Dahlberg | 2002 | 32.73 | 1:31.52 | |||||||
Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 44.32 | 2:15.84 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 48.62 | 1:41.34 | |||||
2 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 53.35 | 1:46.99 | |||||
- | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 39.34 | 1:19.69 | |||||
2 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 39.42 | 1:19.75 | |||||
3 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.69 | 1:20.77 | |||||
4 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 40.43 | 1:22.54 | |||||
5 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 40.53 | 1:22.77 | |||||
6 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 41.89 | 1:25.24 | |||||
7 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 43.89 | 1:30.59 | |||||
8 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 44.82 | 1:33.01 | |||||
9 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 46.86 | 1:36.75 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 38.94 | 1:20.53 | |||||
2 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.12 | 1:20.78 | |||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 40.64 | 1:20.97 | |||||
4 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.45 | 1:21.95 | |||||
5 | Liv Johannesson | 2001 | Kristianstads SLS | 45.90 | 1:33.45 | |||||
6 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 45.79 | 1:35.04 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 41.00 | 1:23.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 45.42 | 1:32.73 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 39.17 | 1:20.11 | |||||
2 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 42.07 | 1:27.40 | |||||
3 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 45.30 | 1:32.86 | |||||
4 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.08 | 1:33.92 | |||||
5 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 47.85 | 1:37.86 | |||||
6 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 55.99 | 1:51.92 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 32.54 | 1:07.79 | |||||
2 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 47.45 | 1:35.36 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.42 | 1:07.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 47.45 | ||||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 51.96 | ||||||
3 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 53.88 | ||||||
4 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 54.91 | ||||||
5 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 55.29 | ||||||
6 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 56.31 | ||||||
7 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 1:00.03 | ||||||
8 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 1:06.52 | ||||||
- | Alva Olofsson | 2005 | S71 | DSQ | ||||||
- | Nova Johansson | 2005 | S71 | DSQ | ||||||
- | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 38.66 | ||||||
2 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.69 | ||||||
3 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.91 | ||||||
4 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 42.89 | ||||||
5 | Thelma Klint Ipsa | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 45.85 | ||||||
6 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 46.21 | ||||||
7 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 46.64 | ||||||
8 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 46.89 | ||||||
9 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 47.05 | ||||||
10 | Indra Borgström | 2003 | Bromöllaortens Simsällskap | 51.29 | ||||||
11 | Tekla Hult | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 51.62 | ||||||
12 | Linnea Nilsson | 2003 | S71 | 52.87 | ||||||
13 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 53.47 | ||||||
14 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 56.42 | ||||||
- | Amina Sabotic | 2003 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 41.69 | ||||||
2 | Julia Aspegren | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 50.17 | ||||||
- | Emma Resin | 2001 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 42.13 | ||||||
2 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 46.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 48.67 | ||||||
2 | Lukas Nilsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 51.77 | ||||||
3 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 52.22 | ||||||
4 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 1:00.29 | ||||||
5 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:08.35 | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 41.70 | ||||||
2 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 42.21 | ||||||
3 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 52.27 | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 34.62 | ||||||
2 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 48.12 | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 32.08 | ||||||
2 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 34.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 08 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.57 | 1:12.71 | |||||
2 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 36.68 | 1:19.09 | |||||
3 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.88 | 1:31.36 | |||||
- | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 39.81 | 1:24.22 | |||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 29.79 | 1:04.51 | |||||
2 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 33.05 | 1:11.28 | |||||
3 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 35.70 | 1:18.02 | |||||
4 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 22.07 | 1:20.89 | |||||
5 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 38.50 | 1:26.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.65 | 1:24.14 | |||||
2 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 43.37 | 1:34.71 | |||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 34.84 | 1:17.01 | |||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 32.67 | 1:12.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 36.19 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 39.96 | ||||||
3 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 40.36 | ||||||
4 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 43.17 | ||||||
5 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 43.29 | ||||||
6 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 45.47 | ||||||
7 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 46.04 | ||||||
8 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 47.13 | ||||||
9 | Nea Pettersson | 2006 | Bromöllaortens Simsällskap | 52.87 | ||||||
10 | Annika Malmquist | 2007 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:04.65 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 30.77 | ||||||
2 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 32.50 | ||||||
3 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 32.76 | ||||||
4 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.58 | ||||||
5 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 33.86 | ||||||
6 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.54 | ||||||
7 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.76 | ||||||
8 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.11 | ||||||
9 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 36.25 | ||||||
10 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 36.65 | ||||||
11 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 37.76 | ||||||
12 | Linnea Nilsson | 2003 | S71 | 38.82 | ||||||
13 | Astrid Elmberg | 2002 | Kristianstads SLS | 39.15 | ||||||
14 | Indra Borgström | 2003 | Bromöllaortens Simsällskap | 41.34 | ||||||
15 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 41.67 | ||||||
16 | Amina Sabotic | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 41.83 | ||||||
17 | Thelma Klint Ipsa | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 42.12 | ||||||
18 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 43.29 | ||||||
19 | Rebecka Olsson | 2002 | S71 | 49.65 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 30.62 | ||||||
2 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 32.80 | ||||||
3 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 36.35 | ||||||
4 | Julia Aspegren | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 39.45 | ||||||
- | Liv Johannesson | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 27.03 | ||||||
2 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 30.48 | ||||||
3 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 30.71 | ||||||
4 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 31.73 | ||||||
5 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 34.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 08 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 19, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.95 | ||||||
2 | Måns Andersson | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 39.50 | ||||||
3 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 40.56 | ||||||
4 | Lukas Nilsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 41.52 | ||||||
5 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 46.71 | ||||||
6 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.80 | ||||||
7 | Jonas Malmquist | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 51.00 | ||||||
Gren 19, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.91 | ||||||
2 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 37.28 | ||||||
3 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.00 | ||||||
4 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.14 | ||||||
5 | Filip Fällman | 2003 | Bromöllaortens Simsällskap | 40.46 | ||||||
6 | Nils Malmquist | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 43.16 | ||||||
- | Nils Malmquist | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 32.48 | ||||||
2 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 36.07 | ||||||
3 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 37.26 | ||||||
Gren 19, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 25.43 | ||||||
2 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 28.18 | ||||||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 29.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 44.04 | 1:32.50 | |||||
2 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.32 | 1:39.68 | |||||
3 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 50.77 | 1:42.33 | |||||
4 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 47.68 | 1:43.20 | |||||
5 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 52.33 | 1:47.65 | |||||
6 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 53.57 | 1:52.09 | |||||
7 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 56.73 | 1:54.31 | |||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.41 | 1:15.62 | |||||
2 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.71 | 1:18.54 | |||||
3 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 37.76 | 1:18.92 | |||||
4 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 37.43 | 1:19.55 | |||||
5 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 37.29 | 1:20.52 | |||||
6 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 38.99 | 1:24.85 | |||||
7 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 45.27 | 1:33.18 | |||||
8 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 48.27 | 1:34.10 | |||||
9 | Tekla Hult | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.91 | 1:37.26 | |||||
10 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 49.97 | 1:46.85 | |||||
11 | Astrid Elmberg | 2002 | Kristianstads SLS | 53.42 | 1:46.86 | |||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 38.26 | 1:18.33 | |||||
2 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.25 | 1:21.86 | |||||
3 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 42.84 | 1:30.67 | |||||
4 | Liv Johannesson | 2001 | Kristianstads SLS | 41.11 | 1:31.64 | |||||
- | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 35.14 | 1:16.46 | |||||
2 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 36.50 | 1:17.43 | |||||
3 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 37.63 | 1:19.89 | |||||
4 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 42.87 | 1:28.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 45.43 | 1:35.06 | |||||
2 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 57.13 | 1:50.74 | |||||
- | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 38.92 | 1:21.28 | |||||
2 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 40.37 | 1:21.35 | |||||
3 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.09 | 1:23.06 | |||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 44.48 | 1:35.61 | |||||
5 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.31 | 1:36.55 | |||||
6 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 45.90 | 1:39.55 | |||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 32.41 | 1:09.57 | |||||
2 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 37.50 | 1:19.84 | |||||
3 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 39.03 | 1:22.06 | |||||
4 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 44.66 | 1:34.01 | |||||
- | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 30.38 | 1:05.86 | |||||
2 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 31.71 | 1:08.98 | |||||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 33.50 | 1:13.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 22, 4X50m Medley Mixed, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Lag 2 | 1993 | S71 | 2:23.73 | ||||||
Philip Chen | 2000 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Tova Nilsson | 2002 | 38.97 | 1:09.19 | |||||||
Kassem Abou Nawfal | 1997 | 29.17 | 1:38.36 | |||||||
Veronika Ruzic | 2006 | 45.37 | 2:23.73 | |||||||
2 | Engelholm Lag 1 | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 2:24.42 | ||||||
Klara Flodmark | 2001 | 37.07 | 37.07 | |||||||
Marvin Kaminski | 1999 | 34.60 | 1:11.67 | |||||||
Alma Sandberg | 2002 | 34.64 | 1:46.31 | |||||||
Stig Greiner | 2003 | 38.11 | 2:24.42 | |||||||
3 | S 71 Lag 1 | 2000 | S71 | 2:29.81 | ||||||
Wilma Nilsson | 2004 | 43.15 | 43.15 | |||||||
Noah Malmgren | 2004 | 47.60 | 1:30.75 | |||||||
Andreas Myhrberg | 1993 | 27.61 | 1:58.36 | |||||||
Fanny Lindfors | 2002 | 31.45 | 2:29.81 | |||||||
4 | Ksls Lag 1 | 2000 | Kristianstads SLS | 2:30.79 | ||||||
Julia Hallengren | 2004 | 49.05 | 49.05 | |||||||
Erik Dahlberg | 2002 | 40.89 | 1:29.94 | |||||||
Annie Lindström | 1996 | 29.15 | 1:59.09 | |||||||
Joel Johnsson | 2000 | 31.70 | 2:30.79 | |||||||
5 | Österlen Mix [2002] | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 2:50.16 | ||||||
Melker Svensson | 2002 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Julia Aspegren | 2000 | 50.63 | 1:35.44 | |||||||
Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | 34.73 | 2:10.17 | |||||||
Lukas Nilsson | 2004 | 39.99 | 2:50.16 | |||||||
6 | S 71 Lag 3 | 1993 | S71 | 3:16.51 | ||||||
Malte Rönningdal | 2005 | 49.84 | 49.84 | |||||||
Alva Olofsson | 2005 | 56.60 | 1:46.44 | |||||||
Anna-Louisa Permarker | 2002 | 1:30.07 | 3:16.51 | |||||||
Ville Nordqvist | 2004 | 3:16.51 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 17:18 |