Results for Vest Kortbane Mesterskaber - GP1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.93 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.12 | ||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.18 | ||||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.54 | ||||||
4 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f | 27.64 | ||||||
5 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 27.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 28.03 | ||||||
7 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.18 | ||||||
8 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 28.42 | ||||||
9 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.50 | ||||||
10 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 28.60 | ||||||
11 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.03 | ||||||
11 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.03 | ||||||
13 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.11 | ||||||
14 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.21 | ||||||
15 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.24 | ||||||
16 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 29.27 | ||||||
17 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 29.31 | ||||||
18 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.42 | ||||||
19 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.55 | ||||||
19 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 29.55 | ||||||
21 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 29.60 | ||||||
21 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 29.60 | ||||||
23 | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | 29.61 | ||||||
24 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.65 | ||||||
24 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.65 | ||||||
26 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 29.66 | ||||||
27 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.77 | ||||||
28 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 29.94 | ||||||
29 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 29.95 | ||||||
30 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 29.97 | ||||||
31 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 29.98 | ||||||
32 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.s.l.f | 29.99 | ||||||
33 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.04 | ||||||
34 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 30.16 | ||||||
35 | Line Nadia Hansen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 30.19 | ||||||
35 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.19 | ||||||
37 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 30.22 | ||||||
38 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.38 | ||||||
39 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.41 | ||||||
40 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.62 | ||||||
40 | Amalie Sundstrup | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.62 | ||||||
42 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 30.68 | ||||||
43 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.80 | ||||||
44 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.82 | ||||||
45 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 31.22 | ||||||
46 | Louise Rasmussen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
47 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 31.40 | ||||||
48 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.93 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 26.38 | ||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.86 | ||||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 26.88 | ||||||
4 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f | 27.39 | ||||||
5 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 27.73 | ||||||
6 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 28.58 | ||||||
7 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.65 | ||||||
8 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.95 | ||||||
9 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 28.43 | ||||||
10 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 28.58 | ||||||
11 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.98 | ||||||
12 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.13 | ||||||
13 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.22 | ||||||
14 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.27 | ||||||
15 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.37 | ||||||
16 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 29.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.77 2007-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 22.99 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 24.01 | ||||||
2 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 24.03 | ||||||
3 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 24.27 | ||||||
4 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 24.37 | ||||||
5 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 24.39 | ||||||
6 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 24.41 | ||||||
7 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 24.90 | ||||||
8 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 24.94 | ||||||
9 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.09 | ||||||
9 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 25.09 | ||||||
11 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 25.11 | ||||||
12 | Kaspar Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 25.16 | ||||||
13 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 25.31 | ||||||
14 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.36 | ||||||
14 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.36 | ||||||
16 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.41 | ||||||
17 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 25.42 | ||||||
17 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 25.42 | ||||||
19 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 25.44 | ||||||
20 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 25.45 | ||||||
21 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.57 | ||||||
22 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
23 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 25.78 | ||||||
24 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 25.81 | ||||||
25 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 25.83 | ||||||
26 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 25.84 | ||||||
27 | Jesper Søgaard | 1990 | Kolding SK | 25.86 | ||||||
28 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 25.98 | ||||||
29 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 26.19 | ||||||
30 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 26.23 | ||||||
31 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 26.24 | ||||||
32 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 26.28 | ||||||
33 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 26.37 | ||||||
34 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 26.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.77 2007-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 22.99 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 23.90 | ||||||
2 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 23.92 | ||||||
3 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 24.07 | ||||||
4 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 24.27 | ||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 24.45 | ||||||
6 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 24.89 | ||||||
7 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 25.09 | ||||||
8 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.26 | ||||||
9 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 24.75 | ||||||
10 | Kaspar Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 25.19 | ||||||
11 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.39 | ||||||
12 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 25.77 | ||||||
13 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.90 | ||||||
14 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 26.00 | ||||||
15 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.53 | ||||||
16 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.17 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.51 | ||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.06 | ||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.36 | ||||||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 30.21 | ||||||
5 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 30.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 30.55 | ||||||
7 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.92 | ||||||
8 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 31.03 | ||||||
10 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.18 | ||||||
11 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.49 | ||||||
12 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 31.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.74 | ||||||
13 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.74 | ||||||
15 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.85 | ||||||
16 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.92 | ||||||
17 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.94 | ||||||
18 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.02 | ||||||
19 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.03 | ||||||
20 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 32.05 | ||||||
21 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 32.22 | ||||||
22 | Stine Lander | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 32.31 | ||||||
23 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.67 | ||||||
24 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 32.70 | ||||||
25 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 32.71 | ||||||
26 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.71 | ||||||
27 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.77 | ||||||
28 | Louise Rasmussen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 33.90 | ||||||
29 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 34.57 | ||||||
- | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.17 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.45 | ||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.60 | ||||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.75 | ||||||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 29.32 | ||||||
5 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 30.04 | ||||||
6 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 30.32 | ||||||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.39 | ||||||
8 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.57 | ||||||
9 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.23 | ||||||
10 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.50 | ||||||
11 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.88 | ||||||
12 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.93 | ||||||
13 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.20 | ||||||
14 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.22 | ||||||
15 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.31 | ||||||
16 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.35 2007-12-16 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ørn Arnarson | 1981 | Aalborg Svømmeklub | 24.96 | ||||||
2 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.04 | ||||||
3 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.31 | ||||||
4 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.56 | ||||||
5 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 26.65 | ||||||
6 | Anders Larsen | 1991 | Kolding SK | 26.74 | ||||||
7 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.01 | ||||||
8 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 27.13 | ||||||
9 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.24 | ||||||
10 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 27.27 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.36 | ||||||
12 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.47 | ||||||
13 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.48 | ||||||
14 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.51 | ||||||
15 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 27.58 | ||||||
16 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 27.84 | ||||||
17 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 28.06 | ||||||
18 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
19 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 28.18 | ||||||
20 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 28.28 | ||||||
21 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 28.31 | ||||||
22 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 28.35 | ||||||
23 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 28.40 | ||||||
24 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 28.44 | ||||||
25 | Jonas Skall Hansen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 28.50 | ||||||
26 | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | 28.64 | ||||||
27 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 28.68 | ||||||
28 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 28.75 | ||||||
29 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.76 | ||||||
30 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 28.80 | ||||||
31 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 28.82 | ||||||
31 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 28.82 | ||||||
33 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 28.91 | ||||||
33 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 28.91 | ||||||
35 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 28.97 | ||||||
36 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 29.03 | ||||||
37 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 29.05 | ||||||
38 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 29.07 | ||||||
39 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.08 | ||||||
40 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.11 | ||||||
41 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 29.16 | ||||||
42 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.29 | ||||||
43 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.35 | ||||||
44 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.37 | ||||||
44 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 29.37 | ||||||
46 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.38 | ||||||
47 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.42 | ||||||
48 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 29.48 | ||||||
49 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.55 | ||||||
50 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 29.60 | ||||||
51 | Mathias Dahl | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 29.78 | ||||||
52 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.80 | ||||||
53 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.95 | ||||||
- | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.35 2007-12-16 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ørn Arnarson | 1981 | Aalborg Svømmeklub | 23.94 | ||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.65 | ||||||
3 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 26.54 | ||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.70 | ||||||
5 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.75 | ||||||
6 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 26.88 | ||||||
7 | Anders Larsen | 1991 | Kolding SK | 26.90 | ||||||
8 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 27.13 | ||||||
9 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 26.57 | ||||||
10 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.24 | ||||||
11 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 27.50 | ||||||
12 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.62 | ||||||
13 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.70 | ||||||
14 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 28.02 | ||||||
15 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.07 | ||||||
16 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.47 2007-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 1:03.35 | 2:10.05 | 3:15.50 | 4:19.27 | |||
2 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:02.82 | 2:08.71 | 3:14.76 | 4:20.06 | |||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:03.77 | 2:10.58 | 3:17.88 | 4:25.31 | |||
4 | Matilde Riis | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:05.06 | 2:12.71 | 3:21.34 | 4:29.32 | |||
5 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:05.29 | 2:13.42 | 3:22.34 | 4:29.81 | |||
6 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.32 | 2:13.20 | 3:22.73 | 4:32.81 | |||
7 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.19 | 2:15.35 | 3:26.26 | 4:37.10 | |||
8 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.88 | 2:17.67 | 3:29.61 | 4:41.01 | |||
9 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:07.89 | 2:20.15 | 3:32.42 | 4:42.10 | |||
10 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.17 | 2:19.95 | 3:31.89 | 4:42.14 | |||
11 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.29 | 2:19.70 | 3:31.91 | 4:42.46 | |||
12 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.13 | 2:18.10 | 3:30.99 | 4:43.74 | |||
13 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 1:06.84 | 2:17.86 | 3:31.08 | 4:44.77 | |||
14 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:09.41 | 2:22.09 | 3:34.63 | 4:46.76 | |||
15 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.01 | 2:18.32 | 3:32.71 | 4:46.78 | |||
16 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 1:09.76 | 2:23.15 | 3:37.33 | 4:51.56 | |||
17 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:09.75 | 2:25.05 | 3:40.90 | 4:54.72 | |||
18 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.39 | 2:26.39 | 3:46.31 | 5:06.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 3:42.08 1998-03-14 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 3:47.06 2006-10-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 57.41 | 1:43.57 | 3:55.07 | ||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 56.90 | 1:43.14 | 3:00.01 | 4:00.54 | |||
3 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 57.06 | 1:58.03 | 2:59.89 | 4:00.74 | |||
4 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 58.83 | 2:00.74 | 3:02.88 | 4:05.61 | |||
5 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 57.84 | 1:59.93 | 3:02.95 | 4:06.12 | |||
6 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 58.73 | 2:01.26 | 3:04.43 | 4:09.36 | |||
7 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.09 | 2:03.86 | 3:08.11 | 4:13.46 | |||
8 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 1:00.57 | 2:04.88 | 3:09.51 | 4:13.61 | |||
9 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 59.76 | 2:03.82 | 3:09.44 | 4:13.91 | |||
10 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.13 | 2:04.91 | 3:10.58 | 4:15.35 | |||
11 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.81 | 2:07.24 | 3:13.99 | 4:18.49 | |||
12 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.90 | 2:09.40 | 3:15.06 | 4:20.02 | |||
13 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:02.36 | 2:09.69 | 3:15.91 | 4:20.30 | |||
14 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:02.16 | 2:08.15 | 3:14.77 | 4:20.96 | |||
15 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:02.27 | 2:08.43 | 3:15.49 | 4:21.45 | |||
16 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:03.82 | 2:10.06 | 3:16.45 | 4:21.77 | |||
17 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 1:01.56 | 2:08.02 | 3:15.81 | 4:23.82 | |||
18 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.57 | 2:09.20 | 3:17.35 | 4:25.34 | |||
19 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.51 | 2:12.64 | 3:19.79 | 4:26.75 | |||
20 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 1:01.22 | 2:08.88 | 3:21.85 | 4:33.37 | |||
21 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:01.98 | 2:10.77 | 3:21.83 | 4:33.86 | |||
22 | Jens H. Nannerup | 1993 | Ikast Svømmeklub | 1:04.87 | 2:14.69 | 3:24.86 | 4:35.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:04.97 | 2:23.48 | 3:43.29 | 4:48.45 | Dansk rekord - Junio | ||
2 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 1:10.68 | 2:33.10 | 3:58.53 | 5:07.62 | |||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.21 | 2:33.03 | 3:59.35 | 5:08.67 | |||
4 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:11.87 | 2:28.72 | 3:58.92 | 5:08.71 | |||
5 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.81 | 2:32.79 | 4:04.39 | 5:15.55 | |||
6 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:14.20 | 2:38.43 | 4:03.69 | 5:16.64 | |||
7 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.84 | 2:33.48 | 4:04.74 | 5:16.70 | |||
8 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.52 | 2:37.79 | 4:05.17 | 5:17.88 | |||
9 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:13.07 | 2:36.13 | 4:08.51 | 5:17.89 | |||
10 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:18.69 | 2:40.85 | 4:06.31 | 5:21.26 | |||
11 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.73 | 2:38.29 | 4:11.81 | 5:22.78 | |||
12 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:19.50 | 2:42.57 | 4:10.66 | 5:22.94 | |||
13 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:20.28 | 2:46.12 | 4:11.66 | 5:24.94 | |||
14 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.04 | 2:37.21 | 4:10.93 | 5:25.23 | |||
15 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 1:21.66 | 2:45.77 | 4:14.46 | 5:27.03 | |||
16 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.81 | 2:42.31 | 4:13.00 | 5:27.38 | |||
17 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.s.l.f | 1:16.34 | 2:42.68 | 4:17.90 | 5:31.91 | |||
18 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 1:19.21 | 2:46.08 | 4:15.91 | 5:32.11 | |||
19 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 1:19.43 | 2:47.39 | 4:18.49 | 5:32.68 | |||
20 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 1:21.16 | 2:46.81 | 4:21.58 | 5:41.92 | |||
- | Lea Hoffmann | 1991 | KFUM Fredericia | DSQ | 1 hd i vend 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:08.58 2001-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 4:18.04 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:02.80 | 2:10.76 | 3:28.53 | 4:34.39 | |||
2 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.72 | 2:12.17 | 3:38.47 | 4:40.51 | |||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 1:03.12 | 2:17.51 | 3:38.32 | 4:41.13 | |||
4 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:02.78 | 2:17.88 | 3:38.37 | 4:43.66 | |||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.60 | 2:18.35 | 3:40.12 | 4:44.28 | |||
6 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:06.18 | 2:20.92 | 3:39.32 | 4:44.37 | |||
7 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.63 | 2:17.14 | 3:41.50 | 4:46.93 | |||
8 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 1:04.36 | 2:18.87 | 3:41.88 | 4:47.71 | |||
9 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 1:05.60 | 2:20.75 | 3:51.85 | 4:57.58 | |||
10 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 1:09.23 | 2:26.92 | 3:50.71 | 4:58.83 | |||
11 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.12 | 2:27.56 | 3:51.99 | 4:59.77 | |||
12 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.86 | 2:29.03 | 3:55.81 | 5:04.89 | |||
13 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:09.66 | 2:23.60 | 3:54.89 | 5:05.30 | |||
14 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 1:12.46 | 2:37.51 | 4:07.91 | 5:23.53 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 28.40 2001-12-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.20 | ||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.79 | ||||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.19 | ||||||
4 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.86 | ||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 30.92 | ||||||
6 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.08 | ||||||
7 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f | 31.29 | ||||||
8 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 31.32 | ||||||
9 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.58 | ||||||
10 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.22 | ||||||
11 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.57 | ||||||
12 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.93 | ||||||
13 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 33.13 | ||||||
14 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 33.21 | ||||||
15 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 33.42 | ||||||
16 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.51 | ||||||
16 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 33.51 | ||||||
18 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 33.67 | ||||||
19 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 33.76 | ||||||
20 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.83 | ||||||
21 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 33.85 | ||||||
22 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.10 | ||||||
23 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 34.11 | ||||||
24 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.18 | ||||||
25 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 34.27 | ||||||
26 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.30 | ||||||
27 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 34.42 | ||||||
28 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.48 | ||||||
29 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.61 | ||||||
30 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.69 | ||||||
31 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.73 | ||||||
32 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.78 | ||||||
33 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 34.90 | ||||||
34 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.03 | ||||||
35 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.04 | ||||||
36 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 35.06 | ||||||
37 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.08 | ||||||
38 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.25 | ||||||
39 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.s.l.f | 35.30 | ||||||
40 | Stine Lander | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 35.32 | ||||||
41 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.33 | ||||||
42 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 35.50 | ||||||
43 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 35.65 | ||||||
44 | Anja Frahm | 1992 | Ikast Svømmeklub | 35.73 | ||||||
45 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 35.81 | ||||||
46 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.94 | ||||||
47 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 36.20 | ||||||
48 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.28 | ||||||
49 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 36.32 | ||||||
50 | Karina Christensen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.33 | ||||||
51 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 36.40 | ||||||
52 | Amalie Sundstrup | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.43 | ||||||
53 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 36.56 | ||||||
54 | Isabella Pedersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 36.58 | ||||||
55 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 36.61 | ||||||
56 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 36.67 | ||||||
57 | Jeannie Jensen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 36.78 | ||||||
58 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 36.87 | ||||||
59 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.93 | ||||||
60 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 37.11 | ||||||
61 | Louise Lundin | 1992 | Bov IF | 37.18 | ||||||
62 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 37.40 | ||||||
63 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 37.55 | ||||||
64 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 38.25 | ||||||
65 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 38.70 | ||||||
- | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 28.40 2001-12-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.20 | ||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.29 | ||||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.40 | ||||||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 30.50 | ||||||
5 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.61 | ||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 30.84 | ||||||
7 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f | 31.00 | ||||||
8 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 31.17 | ||||||
9 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.09 | ||||||
10 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 32.38 | ||||||
11 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.46 | ||||||
12 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 32.91 | ||||||
13 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.93 | ||||||
14 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.14 | ||||||
15 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 33.16 | ||||||
16 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:23 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 24.71 2002-11-23 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.40 | ||||||
2 | Ørn Arnarson | 1981 | Aalborg Svømmeklub | 27.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.24 | ||||||
4 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.47 | ||||||
4 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 28.47 | ||||||
6 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.79 | ||||||
7 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.03 | ||||||
8 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.28 | ||||||
9 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 29.32 | ||||||
10 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.47 | ||||||
11 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 29.53 | ||||||
12 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.58 | ||||||
13 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.61 | ||||||
14 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 29.81 | ||||||
15 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.05 | ||||||
16 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.14 | ||||||
17 | Jonas Skall Hansen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 30.22 | ||||||
18 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 30.31 | ||||||
19 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 30.39 | ||||||
20 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 30.47 | ||||||
21 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.64 | ||||||
22 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 30.74 | ||||||
23 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.85 | ||||||
24 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 31.35 | ||||||
- | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 24.71 2002-11-23 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 25.85 | ||||||
2 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 27.78 | ||||||
3 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.00 | ||||||
4 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.61 | ||||||
5 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.66 | ||||||
6 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.94 | ||||||
7 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 29.10 | ||||||
8 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 33.71 | ||||||
9 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 28.72 | ||||||
10 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.37 | ||||||
11 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 29.45 | ||||||
12 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 29.50 | ||||||
13 | Jonas Skall Hansen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 29.68 | ||||||
14 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.72 | ||||||
15 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.31 | ||||||
- | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 31.21 2003-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.85 2004-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 33.08 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 34.73 | ||||||
3 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.92 | ||||||
4 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.93 | ||||||
5 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | KFUM Fredericia | 36.10 | ||||||
6 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.15 | ||||||
7 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 36.21 | ||||||
8 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.49 | ||||||
9 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.59 | ||||||
10 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.65 | ||||||
11 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.88 | ||||||
12 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.20 | ||||||
13 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 37.29 | ||||||
14 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.30 | ||||||
15 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 37.32 | ||||||
16 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 37.33 | ||||||
17 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 37.47 | ||||||
18 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.51 | ||||||
19 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 37.66 | ||||||
20 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 37.94 | ||||||
21 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.98 | ||||||
22 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 38.04 | ||||||
23 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 38.11 | ||||||
24 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 38.34 | ||||||
25 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 38.83 | ||||||
- | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2 delfben v. udsvøm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 31.21 2003-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.85 2004-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.44 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.17 | ||||||
3 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.50 | ||||||
4 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.68 | ||||||
5 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.88 | ||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.28 | ||||||
7 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 36.57 | ||||||
8 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | KFUM Fredericia | 36.72 | ||||||
9 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.04 | ||||||
10 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.29 | ||||||
11 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.82 | ||||||
12 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.99 | ||||||
13 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 37.01 | ||||||
14 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.29 | ||||||
15 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 37.47 | ||||||
16 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 37.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 28.27 2006-04-23 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.08 2006-09-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 28.95 | ||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.36 | ||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.55 | ||||||
4 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.98 | ||||||
5 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 31.20 | ||||||
6 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.48 | ||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 31.58 | ||||||
8 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
9 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.17 | ||||||
10 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 32.32 | ||||||
11 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 32.45 | ||||||
12 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 32.51 | ||||||
13 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.87 | ||||||
14 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.92 | ||||||
15 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.05 | ||||||
16 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 33.08 | ||||||
17 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 33.33 | ||||||
18 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 33.44 | ||||||
19 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.47 | ||||||
20 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 34.13 | ||||||
21 | Alexander B. Ottesen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 34.47 | ||||||
22 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 34.85 | ||||||
23 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 34.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 28.27 2006-04-23 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.08 2006-09-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.72 | ||||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 28.90 | ||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.52 | ||||||
4 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 31.36 | ||||||
5 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 31.49 | ||||||
5 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.49 | ||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 31.55 | ||||||
8 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.69 | ||||||
9 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 31.39 | ||||||
10 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 31.85 | ||||||
11 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 32.23 | ||||||
12 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.37 | ||||||
13 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 32.68 | ||||||
14 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.69 | ||||||
15 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 32.89 | ||||||
16 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 33.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:58.33 2007-03-30 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS Piger (1900) 8:27.16 2007-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | :-) Wes Damer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 8:32.94 | ||||||
Matilde Riis | 1988 | 1:04.69 | 2:12.37 | 2:12.37 | ||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 58.78 | 2:03.13 | 4:15.50 | ||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 1:04.19 | 2:12.25 | 6:27.75 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 59.61 | 2:05.19 | 8:32.94 | ||||||
2 | Sto95 Piger | 0 | STO 95 | 8:40.97 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 1:02.26 | 2:06.61 | 2:06.61 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 1:03.35 | 2:10.60 | 4:17.21 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 1:03.19 | 2:09.34 | 6:26.55 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 1:04.98 | 2:14.42 | 8:40.97 | ||||||
3 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:42.10 | ||||||
Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 1:04.78 | 2:14.86 | 2:14.86 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 1:01.66 | 2:08.97 | 4:23.83 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 1:00.60 | 2:05.63 | 6:29.46 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 1:04.59 | 2:12.64 | 8:42.10 | ||||||
4 | Herning Killerwhales D1-1 | 0 | Herning Svømmeklub | 8:48.33 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 1:04.95 | 2:13.74 | 2:13.74 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 1:04.33 | 2:12.11 | 4:25.85 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 1:05.60 | 2:16.35 | 6:42.20 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 1:00.37 | 2:06.13 | 8:48.33 | ||||||
5 | Piger Swim Team Esbjerg | 0 | Swim Team Esbjerg | 8:49.75 | ||||||
Nicole Møller | 1993 | 1:03.12 | 2:09.18 | 2:09.18 | ||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 1:05.96 | 2:17.69 | 4:26.87 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 59.86 | 2:03.65 | 6:30.52 | ||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 1:07.18 | 2:19.23 | 8:49.75 | ||||||
6 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:57.41 | ||||||
Sofie Lunden Nielsen | 1992 | 1:05.30 | 2:15.30 | 2:15.30 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 1:04.36 | 2:14.45 | 4:29.75 | ||||||
Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 1:03.85 | 2:12.86 | 6:42.61 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 1:04.66 | 2:14.80 | 8:57.41 | ||||||
7 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 9:02.68 | ||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 1:08.00 | 2:21.61 | 2:21.61 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 1:01.38 | 2:07.17 | 4:28.78 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 1:05.84 | 2:15.51 | 6:44.29 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 1:07.17 | 2:18.39 | 9:02.68 | ||||||
8 | Thisted SK | 0 | Thisted Svømmeklub | 9:07.47 | ||||||
Janni Overgaard | 1993 | 1:05.76 | 2:15.07 | 2:15.07 | ||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 1:05.83 | 2:15.18 | 4:30.25 | ||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 1:07.80 | 2:19.73 | 6:49.98 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 1:07.27 | 2:17.49 | 9:07.47 | ||||||
9 | Herning Killerwhales D2 | 0 | Herning Svømmeklub | 9:16.72 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 1:06.38 | 2:16.45 | 2:16.45 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 1:09.93 | 2:22.53 | 4:38.98 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 1:08.02 | 2:22.45 | 7:01.43 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 1:05.55 | 2:15.29 | 9:16.72 | ||||||
10 | Silkeborg Damer Silkeborg | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 9:21.40 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 1:06.53 | 2:15.74 | 2:15.74 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 1:12.64 | 2:29.36 | 4:45.10 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 1:10.03 | 2:22.95 | 7:08.05 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 1:04.66 | 2:13.35 | 9:21.40 | ||||||
11 | Hjørring 1 | 0 | Svømmeklubben S 68 | 9:30.96 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 1:05.11 | 2:15.05 | 2:15.05 | ||||||
Tine Trolle | 1991 | 1:09.29 | 2:23.29 | 4:38.34 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 1:09.55 | 2:26.02 | 7:04.36 | ||||||
Lene Rasmussen | 1989 | 1:08.64 | 2:26.60 | 9:30.96 | ||||||
12 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 9:33.23 | ||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 1:06.10 | 2:19.30 | 2:19.30 | ||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 1:13.30 | 2:32.11 | 4:51.41 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 1:04.97 | 2:14.07 | 7:05.48 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 1:08.89 | 2:27.75 | 9:33.23 | ||||||
13 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 9:37.41 | ||||||
Karina Christensen | 1993 | 1:10.74 | 2:29.17 | 2:29.17 | ||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 1:07.92 | 2:23.76 | 4:52.93 | ||||||
Marie Bukholt Byskov | 1993 | 1:07.23 | 2:21.45 | 7:14.38 | ||||||
Malene Knudsen | 1993 | 1:08.72 | 2:23.03 | 9:37.41 | ||||||
14 | Herning Killerwhales D3 | 0 | Herning Svømmeklub | 9:45.68 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 1:09.88 | 2:24.17 | 2:24.17 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 1:12.95 | 2:27.06 | 4:51.23 | ||||||
Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 1:13.04 | 2:31.15 | 7:22.38 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 1:10.05 | 2:23.30 | 9:45.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:49 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 7:14.67 2004-05-22 |
Dansk Rekord Junior: Sædding-Guldager IF (1900) 7:33.67 1995-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 7:42.07 | ||||||
Peter Sørensen | 1988 | 57.51 | 1:57.81 | 1:57.81 | ||||||
Palle Gordon | 1987 | 56.28 | 1:55.76 | 3:53.57 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 57.25 | 1:58.87 | 5:52.44 | ||||||
Ørn Arnarson | 1981 | 51.79 | 1:49.63 | 7:42.07 | ||||||
2 | :-) Wes Herrer 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 7:47.46 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 54.20 | 1:52.21 | 1:52.21 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 55.78 | 1:55.07 | 3:47.28 | ||||||
Marcus Orloff Søemod | 1991 | 57.68 | 1:59.91 | 5:47.19 | ||||||
Martin Pedersen | 1992 | 57.08 | 2:00.27 | 7:47.46 | ||||||
3 | :-) Wes Herrer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 7:50.06 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 55.40 | 1:55.30 | 1:55.30 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 52.99 | 1:54.30 | 3:49.60 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 57.04 | 1:59.28 | 5:48.88 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 58.43 | 2:01.18 | 7:50.06 | ||||||
4 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 7:54.71 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 58.82 | 2:00.89 | 2:00.89 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 55.54 | 1:54.96 | 3:55.85 | ||||||
David Jakobsen | 1990 | 58.22 | 2:02.38 | 5:58.23 | ||||||
Ruben Arent | 1989 | 54.05 | 1:56.48 | 7:54.71 | ||||||
5 | Herning Killerwhales H2 | 0 | Herning Svømmeklub | 8:06.36 | ||||||
Martin Duedahl | 1985 | 59.43 | 2:00.52 | 2:00.52 | ||||||
Lasse Sangild | 1990 | 58.87 | 2:01.58 | 4:02.10 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 1:00.21 | 2:04.81 | 6:06.91 | ||||||
Lars Arnbak | 1981 | 55.97 | 1:59.45 | 8:06.36 | ||||||
6 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:09.40 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 57.69 | 1:59.28 | 1:59.28 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 1:00.07 | 2:03.80 | 4:03.08 | ||||||
Jonas Graversen | 1990 | 59.04 | 2:04.65 | 6:07.73 | ||||||
Patrick Butler | 1990 | 58.37 | 2:01.67 | 8:09.40 | ||||||
7 | Herning Killerwhales H3 | 0 | Herning Svømmeklub | 8:22.96 | ||||||
Alexander Rosager | 1991 | 1:01.57 | 2:05.75 | 2:05.75 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 59.29 | 2:03.50 | 4:09.25 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 59.72 | 2:05.71 | 6:14.96 | ||||||
Mathias Hansen | 1993 | 1:00.63 | 2:08.00 | 8:22.96 | ||||||
8 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:26.81 | ||||||
Steffen Breinbjerg | 1994 | 1:01.27 | 2:07.36 | 2:07.36 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 1:00.27 | 2:03.28 | 4:10.64 | ||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 1:00.36 | 2:07.28 | 6:17.92 | ||||||
Mike Torsland Pedersen | 1991 | 1:01.68 | 2:08.89 | 8:26.81 | ||||||
9 | Agf Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:32.46 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 1:01.99 | 2:05.88 | 2:05.88 | ||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 1:00.46 | 2:06.24 | 4:12.12 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 1:03.43 | 2:10.91 | 6:23.03 | ||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 1:01.20 | 2:09.43 | 8:32.46 | ||||||
10 | Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 8:52.73 | ||||||
Peter Sønderskov | 1990 | 1:02.49 | 2:14.35 | 2:14.35 | ||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 1:01.20 | 2:07.40 | 4:21.75 | ||||||
Alexander B. Ottesen | 1989 | 1:04.71 | 2:16.15 | 6:37.90 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 1:04.09 | 2:14.83 | 8:52.73 | ||||||
- | Lyseng Drenge | 0 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:57.08 1990-02-10 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.73 | 1:01.12 | 1:33.35 | 2:04.97 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 29.87 | 1:00.42 | 1:32.53 | 2:05.09 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.11 | 1:02.59 | 1:35.06 | 2:06.99 | |||
4 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.39 | 1:02.99 | 1:35.40 | 2:07.18 | |||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 31.02 | 1:03.38 | 1:35.76 | 2:08.52 | |||
6 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 30.00 | 1:02.69 | 1:35.99 | 2:09.01 | |||
7 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.08 | 1:02.99 | 1:36.24 | 2:09.04 | |||
8 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f | 30.26 | 1:03.20 | 1:36.76 | 2:10.19 | |||
9 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.50 | 1:05.85 | 1:40.04 | 2:13.98 | |||
10 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.11 | 1:06.62 | 1:40.70 | 2:14.72 | |||
11 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.88 | 1:06.35 | 1:41.34 | 2:14.97 | |||
12 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.61 | 1:05.85 | 1:40.71 | 2:15.05 | |||
13 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 30.93 | 1:05.56 | 1:40.76 | 2:15.15 | |||
14 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.41 | 1:05.02 | 1:40.02 | 2:15.37 | |||
15 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.22 | 1:06.35 | 1:41.44 | 2:15.43 | |||
16 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 31.91 | 1:06.72 | 1:41.37 | 2:15.49 | |||
17 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.87 | 1:06.48 | 1:41.79 | 2:15.66 | |||
18 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.89 | 1:06.35 | 1:41.51 | 2:15.68 | |||
19 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 31.72 | 1:05.82 | 1:40.80 | 2:15.72 | |||
20 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.14 | 1:05.97 | 1:41.48 | 2:15.73 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.59 | 1:06.68 | 1:41.86 | 2:16.22 | |||
22 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 31.53 | 1:05.75 | 1:40.84 | 2:16.50 | |||
23 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.26 | 1:05.76 | 1:41.60 | 2:16.93 | |||
24 | Matilde Riis | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.42 | 1:06.03 | 1:41.33 | 2:17.04 | |||
25 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.50 | 1:07.17 | 1:42.39 | 2:17.07 | |||
26 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.58 | 1:05.65 | 1:41.30 | 2:17.29 | |||
27 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.98 | 1:08.45 | 1:43.34 | 2:18.22 | |||
28 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 31.77 | 1:06.48 | 1:43.17 | 2:19.72 | |||
29 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 32.86 | 1:08.14 | 1:44.35 | 2:20.39 | |||
30 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.43 | 1:08.60 | 1:44.71 | 2:20.44 | |||
31 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.36 | 1:07.96 | 1:44.52 | 2:20.50 | |||
32 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 33.05 | 1:08.09 | 1:45.11 | 2:24.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:57.08 1990-02-10 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.96 | 1:00.63 | 1:32.30 | 2:03.76 | |||
2 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f | 29.23 | 1:00.84 | 1:32.90 | 2:04.97 | |||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 29.97 | 1:01.92 | 1:34.39 | 2:06.75 | |||
4 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.27 | 1:02.40 | 1:35.08 | 2:07.58 | |||
5 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.41 | 1:02.25 | 1:36.11 | 2:09.51 | |||
6 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 29.95 | 1:02.48 | 1:36.32 | 2:09.79 | |||
7 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.18 | 1:03.24 | 1:36.91 | 2:09.94 | |||
8 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 31.00 | 1:04.32 | 1:39.22 | 2:14.68 | |||
9 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 30.11 | 1:02.55 | 1:35.77 | 2:09.01 | |||
10 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.18 | 1:03.66 | 1:37.47 | 2:11.26 | |||
11 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.84 | 1:04.47 | 1:39.68 | 2:13.68 | |||
12 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.79 | 1:05.13 | 1:39.55 | 2:13.91 | |||
13 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.54 | 1:05.06 | 1:40.54 | 2:13.96 | |||
14 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.09 | 1:06.39 | 1:41.76 | 2:16.36 | |||
15 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 31.55 | 1:05.71 | 1:41.13 | 2:16.38 | |||
16 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.55 | 1:14.24 | 1:53.84 | 2:33.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:45.56 1998-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Jon Rud (1986) 1:48.69 2004-05-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 27.95 | 58.15 | 1:27.62 | 1:56.54 | |||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.67 | 57.49 | 1:27.32 | 1:56.60 | |||
3 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 28.24 | 57.85 | 1:27.50 | 1:57.62 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.10 | 57.76 | 1:28.11 | 1:57.82 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 27.66 | 57.36 | 1:28.01 | 1:57.86 | |||
6 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 28.23 | 57.98 | 1:28.09 | 1:58.26 | |||
7 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 27.88 | 58.63 | 1:28.22 | 1:58.41 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.19 | 57.55 | 1:28.47 | 1:58.84 | |||
9 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.80 | 58.11 | 1:28.78 | 1:59.26 | |||
10 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.71 | 58.59 | 1:29.19 | 1:59.34 | |||
11 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 27.95 | 58.34 | 1:28.99 | 1:59.81 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.09 | 58.37 | 1:29.04 | 2:00.02 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.41 | 59.38 | 1:30.02 | 2:00.48 | |||
14 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 28.62 | 59.39 | 1:30.41 | 2:00.99 | |||
15 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 27.54 | 57.25 | 1:29.08 | 2:01.50 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 29.02 | 59.23 | 1:30.78 | 2:02.44 | |||
17 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.43 | 59.10 | 1:30.43 | 2:02.83 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.07 | 59.06 | 1:30.98 | 2:03.15 | |||
19 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.46 | 59.66 | 1:31.96 | 2:04.03 | |||
20 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 28.57 | 1:00.41 | 1:32.96 | 2:04.32 | |||
21 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 27.99 | 58.89 | 1:31.37 | 2:04.33 | |||
22 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 28.98 | 1:00.09 | 1:32.02 | 2:04.47 | |||
23 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.04 | 1:00.78 | 1:33.11 | 2:05.05 | |||
24 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 28.17 | 59.58 | 1:32.06 | 2:05.21 | |||
25 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 28.69 | 1:01.03 | 1:33.88 | 2:05.43 | |||
26 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.11 | 1:01.03 | 1:33.58 | 2:06.01 | |||
27 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.52 | 59.74 | 1:33.19 | 2:06.33 | |||
28 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.26 | 1:01.13 | 1:34.31 | 2:06.63 | |||
29 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 29.04 | 1:01.77 | 1:34.46 | 2:06.67 | |||
30 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.89 | 1:01.95 | 1:35.49 | 2:08.77 | |||
31 | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | 29.05 | 1:01.62 | 1:34.99 | 2:08.95 | |||
32 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 28.74 | 1:01.37 | 1:35.35 | 2:09.57 | |||
33 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.90 | 1:02.71 | 1:37.08 | 2:09.64 | |||
34 | Jens H. Nannerup | 1993 | Ikast Svømmeklub | 29.38 | 1:02.14 | 1:36.09 | 2:09.66 | |||
35 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.73 | 1:01.31 | 1:36.05 | 2:10.60 | |||
36 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.00 | 1:02.96 | 1:37.06 | 2:10.81 | |||
- | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:45.56 1998-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Jon Rud (1986) 1:48.69 2004-05-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 26.68 | 55.49 | 1:24.51 | 1:53.57 | |||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.94 | 55.55 | 1:24.55 | 1:54.02 | |||
3 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 26.85 | 56.24 | 1:26.17 | 1:56.05 | |||
4 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.83 | 56.79 | 1:27.72 | 1:58.25 | |||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.21 | 57.54 | 1:28.43 | 1:58.27 | |||
6 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 27.68 | 57.07 | 1:27.64 | 1:58.73 | |||
7 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.22 | 59.37 | 1:31.56 | 2:03.37 | |||
8 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.14 | 1:04.42 | 1:39.08 | 2:12.45 | |||
9 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.45 | 57.84 | 1:28.86 | 1:59.61 | |||
10 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.75 | 58.94 | 1:30.75 | 2:02.54 | |||
11 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 27.93 | 58.65 | 1:30.66 | 2:02.68 | |||
12 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.34 | 59.14 | 1:31.85 | 2:03.72 | |||
13 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.99 | 1:00.85 | 1:32.90 | 2:04.01 | |||
14 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 28.27 | 59.35 | 1:32.29 | 2:06.22 | |||
15 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 28.89 | 1:01.21 | 1:34.88 | 2:09.62 | |||
16 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.35 | 1:04.16 | 1:38.60 | 2:13.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:07.49 2003-03-21 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:09.82 2004-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.50 | 1:12.38 | |||||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 35.26 | 1:15.22 | |||||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 36.16 | 1:15.31 | |||||
4 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.99 | 1:15.53 | |||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.36 | 1:16.14 | |||||
6 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 37.40 | 1:16.64 | |||||
7 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.09 | 1:17.13 | |||||
8 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.67 | 1:17.36 | |||||
9 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.46 | 1:18.17 | |||||
10 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.88 | 1:18.52 | |||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | KFUM Fredericia | 37.35 | 1:18.64 | |||||
12 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.39 | 1:18.83 | |||||
13 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 38.25 | 1:19.51 | |||||
14 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.73 | 1:19.81 | |||||
15 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.64 | 1:19.90 | |||||
16 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 37.91 | 1:20.17 | |||||
17 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.79 | 1:20.48 | |||||
18 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.92 | 1:20.80 | |||||
19 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 38.59 | 1:21.12 | |||||
20 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 39.53 | 1:21.16 | |||||
21 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 38.59 | 1:21.48 | |||||
22 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 39.73 | 1:21.84 | |||||
23 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.21 | 1:22.01 | |||||
24 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 38.10 | 1:22.08 | |||||
25 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 38.74 | 1:22.12 | |||||
26 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.97 | 1:22.96 | |||||
27 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 39.69 | 1:23.02 | |||||
28 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 38.93 | 1:23.08 | |||||
29 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.56 | 1:23.81 | |||||
30 | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | 39.49 | 1:24.16 | |||||
31 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 40.56 | 1:24.38 | |||||
32 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 41.52 | 1:25.40 | |||||
33 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 42.90 | 1:29.42 | |||||
- | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:07.49 2003-03-21 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:09.82 2004-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.73 | 1:10.65 | |||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.06 | 1:11.46 | |||||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 36.15 | 1:15.29 | |||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.31 | 1:16.04 | |||||
5 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.40 | 1:16.59 | |||||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.91 | 1:16.77 | |||||
7 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 37.13 | 1:17.25 | |||||
8 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 38.27 | 1:18.07 | |||||
9 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.03 | 1:17.17 | |||||
10 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.32 | 1:18.36 | |||||
11 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.80 | 1:18.39 | |||||
12 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 37.90 | 1:19.35 | |||||
13 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | KFUM Fredericia | 37.72 | 1:19.40 | |||||
14 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 37.92 | 1:20.36 | |||||
15 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.15 | 1:21.30 | |||||
16 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.56 | 1:22.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 59.93 2008-05-04 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:01.07 2006-09-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 30.52 | 1:05.30 | |||||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.68 | 1:05.55 | |||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.01 | 1:07.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.19 | 1:07.92 | |||||
5 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 32.85 | 1:08.10 | |||||
6 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 32.20 | 1:08.49 | |||||
7 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 32.49 | 1:08.59 | |||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 32.45 | 1:09.69 | |||||
9 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 33.29 | 1:10.50 | |||||
10 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 33.27 | 1:11.00 | |||||
11 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 32.94 | 1:11.47 | |||||
12 | Joachim Mortensen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 34.05 | 1:11.81 | |||||
13 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 34.85 | 1:11.86 | |||||
14 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 34.86 | 1:12.12 | |||||
15 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.13 | 1:12.67 | |||||
16 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 34.86 | 1:12.72 | |||||
17 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.72 | 1:12.73 | |||||
17 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 33.88 | 1:12.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Alexander B. Ottesen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 35.20 | 1:13.86 | |||||
20 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.65 | 1:14.50 | |||||
21 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.33 | 1:14.93 | |||||
22 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 36.49 | 1:15.55 | |||||
23 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.15 | 1:15.56 | |||||
24 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.06 | 1:15.84 | |||||
25 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 35.89 | 1:16.20 | |||||
26 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 37.18 | 1:17.70 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 59.93 2008-05-04 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:01.07 2006-09-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.37 | 1:02.83 | |||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 29.79 | 1:03.89 | |||||
3 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.53 | 1:07.76 | |||||
4 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 32.37 | 1:07.83 | |||||
5 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 32.45 | 1:08.48 | |||||
6 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 32.50 | 1:08.76 | |||||
7 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 33.78 | 1:11.20 | |||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 33.15 | 1:12.10 | |||||
9 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 33.25 | 1:09.91 | |||||
10 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 33.28 | 1:09.98 | |||||
11 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 32.80 | 1:10.71 | |||||
12 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 34.59 | 1:12.02 | |||||
13 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 34.57 | 1:12.32 | |||||
14 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 34.41 | 1:12.81 | |||||
15 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.87 | 1:13.37 | |||||
- | Joachim Mortensen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 2:05.78 2005-01-19 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 32.84 | 1:08.55 | 1:44.91 | 2:20.52 | |||
2 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.71 | 1:09.46 | 1:47.28 | 2:24.72 | |||
3 | Stine Lander | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 33.59 | 1:10.17 | 1:47.31 | 2:25.92 | |||
4 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.20 | 1:09.27 | 1:47.77 | 2:26.21 | |||
5 | Matilde Riis | 1988 | West Swim Esbjerg | 34.77 | 1:14.11 | 1:54.24 | 2:33.62 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.43 | 1:13.52 | 1:54.19 | 2:35.37 | |||
7 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.03 | 1:13.28 | 1:55.23 | 2:36.75 | |||
8 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.70 | 1:14.69 | 1:57.53 | 2:37.16 | |||
9 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.69 | 1:14.84 | 1:57.28 | 2:39.50 | |||
10 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 34.06 | 1:13.52 | 1:55.91 | 2:39.56 | |||
11 | Astrid Koch | 1994 | Frem Odense | 36.90 | 1:16.87 | 1:59.56 | 2:40.49 | |||
12 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 37.45 | 1:20.61 | 2:04.49 | 2:48.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 2:05.78 2005-01-19 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 31.43 | 1:05.50 | 1:41.36 | 2:16.67 | |||
2 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.31 | 1:10.41 | 1:48.72 | 2:26.18 | |||
3 | Stine Lander | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 32.82 | 1:09.87 | 1:48.81 | 2:27.55 | |||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.28 | 1:13.52 | 1:52.60 | 2:30.41 | |||
5 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.24 | 1:09.77 | 1:49.89 | 2:31.15 | |||
6 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 33.22 | 1:10.92 | 1:52.32 | 2:32.49 | |||
7 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.83 | 1:13.26 | 1:55.74 | 2:37.33 | |||
8 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.74 | 1:15.09 | 1:57.75 | 2:39.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Bo Pedersen (1981) 1:57.53 2003-11-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 1:58.72 1999-03-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.89 | 1:01.24 | 1:33.93 | 2:06.75 | |||
2 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 28.57 | 1:01.59 | 1:35.23 | 2:06.87 | |||
3 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 27.54 | 59.40 | 1:32.21 | 2:08.40 | |||
4 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 29.07 | 1:02.29 | 1:36.11 | 2:10.02 | |||
5 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.42 | 1:02.40 | 1:35.67 | 2:10.08 | |||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 29.92 | 1:04.68 | 1:38.58 | 2:12.74 | |||
7 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.59 | 1:04.78 | 1:39.32 | 2:14.09 | |||
8 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | 1:05.03 | 1:40.19 | 2:14.83 | |||
9 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 32.00 | 1:07.02 | 1:42.32 | 2:16.82 | |||
10 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.89 | 1:04.62 | 1:40.44 | 2:17.03 | |||
11 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 29.77 | 1:03.90 | 1:39.75 | 2:17.61 | |||
12 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 31.36 | 1:06.40 | 1:42.50 | 2:18.66 | |||
13 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 30.31 | 1:05.92 | 1:42.43 | 2:19.89 | |||
14 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.83 | 1:06.81 | 1:44.22 | 2:20.73 | |||
15 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.43 | 1:07.10 | 1:44.52 | 2:21.78 | |||
16 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.70 | 1:06.60 | 1:44.20 | 2:23.52 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 32.28 | 1:10.66 | 1:49.51 | 2:27.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Bo Pedersen (1981) 1:57.53 2003-11-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 1:58.72 1999-03-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 28.17 | 59.90 | 1:32.21 | 2:04.30 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.04 | 1:00.15 | 1:33.10 | 2:05.85 | |||
3 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.79 | 1:00.44 | 1:34.83 | 2:08.99 | |||
4 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 29.12 | 1:02.26 | 1:36.99 | 2:11.37 | |||
5 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.49 | 1:04.44 | 1:38.33 | 2:12.07 | |||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 30.17 | 1:04.72 | 1:40.20 | 2:12.93 | |||
7 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.91 | 1:03.40 | 1:38.13 | 2:13.46 | |||
8 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.16 | 1:04.53 | 1:40.14 | 2:15.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 59.56 2001-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.41 | 1:03.88 | |||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 32.49 | 1:05.44 | |||||
3 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 32.77 | 1:06.64 | |||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 32.93 | 1:06.90 | |||||
5 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.48 | 1:07.29 | |||||
6 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.69 | 1:07.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 32.76 | 1:08.27 | |||||
8 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.42 | 1:08.37 | |||||
9 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.99 | 1:09.10 | |||||
10 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.12 | 1:10.29 | |||||
11 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 33.76 | 1:10.32 | |||||
12 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.71 | 1:10.57 | |||||
13 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.92 | 1:10.69 | |||||
14 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.22 | 1:10.79 | |||||
15 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 35.17 | 1:11.21 | |||||
16 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 34.24 | 1:11.72 | |||||
17 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.67 | 1:11.77 | |||||
18 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.24 | 1:12.54 | |||||
19 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 35.45 | 1:12.55 | |||||
20 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.46 | 1:12.60 | |||||
21 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.89 | 1:12.72 | |||||
22 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 35.45 | 1:13.06 | |||||
23 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.26 | 1:13.11 | |||||
24 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.86 | 1:13.28 | |||||
25 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 36.11 | 1:13.51 | |||||
26 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 35.53 | 1:13.52 | |||||
27 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 36.23 | 1:13.76 | |||||
28 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.80 | 1:13.83 | |||||
29 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.77 | 1:14.11 | |||||
30 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.91 | 1:14.13 | |||||
31 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.11 | 1:14.35 | |||||
32 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.12 | 1:14.42 | |||||
33 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 36.51 | 1:14.70 | |||||
34 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 36.27 | 1:14.77 | |||||
35 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.91 | 1:14.86 | |||||
36 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.47 | 1:14.93 | |||||
37 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.69 | 1:15.05 | |||||
38 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.11 | 1:15.20 | |||||
39 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 36.90 | 1:15.41 | |||||
40 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.75 | 1:15.81 | |||||
41 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 37.64 | 1:16.03 | |||||
42 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 37.25 | 1:16.44 | |||||
42 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 37.26 | 1:16.44 | |||||
44 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 37.64 | 1:16.48 | |||||
45 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 37.54 | 1:16.71 | |||||
46 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 37.36 | 1:16.98 | |||||
47 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.92 | 1:17.06 | |||||
47 | Isabella Pedersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 38.05 | 1:17.06 | |||||
49 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 37.43 | 1:17.70 | |||||
50 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | West Swim Esbjerg | 38.24 | 1:17.89 | |||||
51 | Louise Lundin | 1992 | Bov IF | 38.11 | 1:18.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 59.56 2001-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.75 | 1:01.46 | |||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.77 | 1:02.38 | |||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 32.28 | 1:05.62 | |||||
4 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.57 | 1:05.89 | |||||
5 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 32.34 | 1:06.22 | |||||
6 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.64 | 1:07.15 | |||||
7 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 32.94 | 1:08.09 | |||||
8 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.36 | 1:08.90 | |||||
9 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 33.12 | 1:08.85 | |||||
10 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.23 | 1:08.87 | |||||
11 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.07 | 1:10.28 | |||||
12 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 33.77 | 1:10.48 | |||||
13 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.94 | 1:11.96 | |||||
14 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.29 | 1:12.09 | |||||
15 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.16 | 1:12.51 | |||||
16 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 35.24 | 1:12.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 52.94 2004-05-23 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 54.78 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ørn Arnarson | 1981 | Aalborg Svømmeklub | 28.79 | 59.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.58 | 59.50 | |||||
3 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.65 | 59.58 | |||||
4 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 29.83 | 1:00.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 29.76 | 1:00.81 | |||||
6 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.96 | 1:01.07 | |||||
7 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 29.20 | 1:01.23 | |||||
8 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.98 | 1:02.01 | |||||
9 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.04 | 1:02.06 | |||||
10 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 30.42 | 1:02.24 | |||||
11 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.27 | 1:02.40 | |||||
12 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.29 | 1:02.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.88 | 1:02.63 | |||||
14 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 30.57 | 1:03.69 | |||||
15 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 31.17 | 1:04.05 | |||||
16 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.30 | 1:04.12 | |||||
17 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.39 | 1:04.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 30.98 | 1:04.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.41 | 1:04.56 | |||||
20 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 31.26 | 1:04.59 | |||||
21 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 31.02 | 1:04.80 | |||||
22 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 31.52 | 1:04.95 | |||||
23 | Jonas Skall Hansen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 31.32 | 1:05.11 | |||||
24 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.16 | 1:05.54 | |||||
25 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.48 | 1:05.60 | |||||
26 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.14 | 1:05.71 | |||||
27 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.95 | 1:05.74 | |||||
28 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 32.33 | 1:05.99 | |||||
29 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.30 | 1:06.13 | |||||
30 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 32.36 | 1:06.88 | |||||
31 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 32.41 | 1:06.92 | |||||
32 | Kasper Holm Morsø | 1993 | Odense Svømme Klub | 32.48 | 1:07.04 | |||||
33 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 32.95 | 1:08.16 | |||||
34 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 33.23 | 1:08.31 | |||||
35 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 33.81 | 1:08.67 | |||||
36 | Frans Bastrup | 1992 | Herning Svømmeklub | 32.99 | 1:09.02 | |||||
37 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.77 | 1:09.06 | |||||
38 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.60 | 1:09.19 | |||||
39 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.59 | 1:09.71 | |||||
- | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 52.94 2004-05-23 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 54.78 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 26.84 | 54.52 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.80 | 59.65 | |||||
3 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 29.34 | 59.90 | |||||
4 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.39 | 1:00.41 | |||||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.25 | 1:01.99 | |||||
6 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 30.48 | 1:02.41 | |||||
7 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 29.92 | 1:02.64 | |||||
8 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.00 | 1:01.40 | |||||
9 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.01 | 1:02.53 | |||||
10 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 30.73 | 1:03.50 | |||||
11 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.50 | 1:04.03 | |||||
12 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 31.12 | 1:04.46 | |||||
13 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.54 | 1:05.35 | |||||
14 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 30.61 | 1:05.60 | |||||
15 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 31.71 | 1:06.00 | |||||
- | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:01.44 2002-01-27 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.91 | 1:05.10 | |||||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.96 | 1:06.95 | |||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.81 | 1:07.09 | |||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.92 | 1:07.34 | |||||
5 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.55 | 1:08.06 | |||||
6 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.32 | 1:09.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 32.33 | 1:09.93 | |||||
8 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 32.17 | 1:10.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.00 | 1:10.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.85 | 1:10.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 33.48 | 1:10.58 | |||||
12 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.29 | 1:10.64 | |||||
13 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 33.15 | 1:10.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 34.17 | 1:11.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.74 | 1:11.32 | |||||
16 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.87 | 1:11.80 | |||||
17 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.05 | 1:11.81 | |||||
18 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 33.02 | 1:12.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 34.54 | 1:12.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
20 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.74 | 1:12.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
21 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 34.75 | 1:12.46 | |||||
22 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.66 | 1:12.56 | |||||
23 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.05 | 1:12.60 | |||||
24 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.07 | 1:12.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
25 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.68 | 1:12.67 | |||||
26 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.64 | 1:12.80 | |||||
27 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 34.34 | 1:13.37 | |||||
28 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.34 | 1:13.54 | |||||
29 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.21 | 1:14.09 | |||||
30 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 34.57 | 1:14.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
31 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 33.88 | 1:14.44 | |||||
32 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.21 | 1:15.59 | |||||
33 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 38.50 | 1:16.12 | |||||
34 | Stine Lander | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 34.62 | 1:16.55 | |||||
35 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 37.25 | 1:16.70 | |||||
36 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 33.93 | 1:16.78 | |||||
37 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 35.46 | 1:17.10 | |||||
37 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.56 | 1:17.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:01.44 2002-01-27 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.32 | 1:04.57 | |||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.90 | 1:04.92 | |||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.25 | 1:05.43 | |||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.79 | 1:06.10 | |||||
5 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.00 | 1:07.81 | |||||
6 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 31.87 | 1:10.13 | |||||
7 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 33.13 | 1:10.55 | |||||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.44 | 1:10.96 | |||||
9 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.27 | 1:11.35 | |||||
10 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.89 | 1:11.71 | |||||
11 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 33.45 | 1:11.98 | |||||
12 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 35.96 | 1:12.32 | |||||
13 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.46 | 1:13.32 | |||||
14 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.60 | 1:13.47 | |||||
15 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.97 | 1:13.78 | |||||
- | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 54.31 2002-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Kristian Outinen (1983) 56.59 2001-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.44 | 1:00.77 | |||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 30.18 | 1:01.15 | |||||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.69 | 1:01.46 | |||||
4 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 29.48 | 1:01.88 | |||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.69 | 1:02.23 | |||||
6 | Kim Hansen | 1987 | Herning Svømmeklub | 28.89 | 1:02.38 | |||||
7 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 29.28 | 1:02.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.70 | 1:02.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 29.94 | 1:03.09 | |||||
10 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 29.03 | 1:03.15 | |||||
11 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.93 | 1:03.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.03 | 1:03.21 | |||||
13 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 30.24 | 1:03.79 | |||||
14 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 30.30 | 1:03.81 | |||||
15 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 30.90 | 1:03.87 | |||||
16 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.19 | 1:04.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.48 | 1:04.42 | |||||
18 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.86 | 1:04.53 | |||||
19 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.60 | 1:04.68 | |||||
20 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 29.64 | 1:05.23 | |||||
21 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 29.97 | 1:05.24 | |||||
22 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 29.86 | 1:05.30 | |||||
23 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 29.73 | 1:05.36 | |||||
24 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.40 | 1:05.39 | |||||
25 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 31.34 | 1:05.53 | |||||
26 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.51 | 1:05.56 | |||||
27 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 31.12 | 1:05.62 | |||||
28 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.21 | 1:05.74 | |||||
29 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.27 | 1:05.87 | |||||
30 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 30.99 | 1:06.02 | |||||
31 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.46 | 1:06.23 | |||||
32 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.83 | 1:06.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
33 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.33 | 1:06.60 | |||||
34 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 32.19 | 1:06.81 | |||||
35 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 31.21 | 1:06.92 | |||||
36 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.26 | 1:07.10 | |||||
37 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | 1:07.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
38 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 31.85 | 1:08.00 | |||||
39 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 31.90 | 1:09.54 | |||||
40 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 31.41 | 1:09.63 | |||||
41 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 31.82 | 1:10.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 54.31 2002-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Kristian Outinen (1983) 56.59 2001-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.07 | 58.61 | |||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 30.07 | 1:01.07 | |||||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.45 | 1:01.28 | |||||
4 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 29.23 | 1:01.34 | |||||
5 | Kim Hansen | 1987 | Herning Svømmeklub | 29.30 | 1:01.78 | |||||
6 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.17 | 1:02.04 | |||||
7 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 28.59 | 1:02.36 | |||||
8 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 30.96 | 1:03.65 | |||||
9 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.79 | 1:03.28 | |||||
10 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 29.92 | 1:04.18 | |||||
11 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 30.81 | 1:04.19 | |||||
12 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.89 | 1:04.36 | |||||
13 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.69 | 1:04.37 | |||||
14 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.40 | 1:04.46 | |||||
15 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 31.22 | 1:04.54 | |||||
16 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 29.88 | 1:05.87 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:53.22 2006-10-27 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.12 | 2:26.01 | 3:40.49 | 4:54.89 | 18:20.59 | ||
6:09.18 | 7:22.08 | 8:35.66 | 9:49.48 | |||||||
11:02.44 | 12:15.96 | 13:29.06 | 14:43.12 | |||||||
15:55.81 | 17:09.97 | |||||||||
2 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:11.97 | 2:27.04 | 3:41.88 | 4:57.35 | 18:35.81 | ||
6:12.79 | 7:28.85 | 8:43.82 | 9:57.99 | |||||||
11:11.54 | 12:25.81 | 13:40.20 | 14:54.36 | |||||||
16:08.66 | 17:23.09 | |||||||||
3 | Lea Hoffmann | 1991 | KFUM Fredericia | 1:11.87 | 2:27.11 | 3:41.39 | 4:56.06 | 18:53.36 | ||
6:10.66 | 7:25.51 | 8:40.94 | 9:56.72 | |||||||
11:12.46 | 12:28.92 | 13:45.90 | 15:03.14 | |||||||
16:19.97 | 17:37.09 | |||||||||
4 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.89 | 2:21.99 | 3:36.73 | 4:52.53 | 19:02.68 | ||
6:08.72 | 7:23.62 | 8:41.11 | 9:57.33 | |||||||
11:13.68 | 12:31.99 | 13:50.65 | 15:09.13 | |||||||
16:27.93 | 17:46.14 | |||||||||
5 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:11.86 | 2:27.24 | 3:42.85 | 4:59.89 | 19:19.16 | ||
6:17.13 | 7:34.58 | 8:52.54 | 10:10.88 | |||||||
11:28.04 | 12:46.81 | 14:05.41 | 15:24.26 | |||||||
16:43.99 | 18:01.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:53.22 2006-10-27 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:07.11 | 2:16.23 | 3:24.24 | 4:32.35 | 17:07.31 | ||
5:41.36 | 6:49.88 | 7:58.85 | 9:07.68 | |||||||
10:16.31 | 11:24.73 | 12:32.89 | 13:41.51 | |||||||
14:49.92 | 15:58.82 | |||||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:06.43 | 2:15.63 | 3:24.34 | 4:32.31 | 17:11.79 | ||
5:40.74 | 6:48.97 | 7:57.88 | 9:06.61 | |||||||
10:15.81 | 11:24.92 | 12:34.00 | 13:43.39 | |||||||
14:52.99 | 16:02.53 | |||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:06.88 | 2:16.37 | 3:25.59 | 4:34.93 | 17:13.96 | ||
5:44.17 | 6:53.48 | 8:02.89 | 9:12.30 | |||||||
10:21.34 | 11:30.17 | 12:38.68 | 13:47.78 | |||||||
14:56.44 | 16:05.53 | |||||||||
4 | Matilde Riis | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:06.55 | 2:15.28 | 3:24.63 | 4:33.19 | 17:15.46 | ||
5:42.14 | 6:50.72 | 7:59.98 | 9:09.21 | |||||||
10:18.76 | 11:28.34 | 12:38.29 | 13:48.35 | |||||||
14:57.80 | 16:07.83 | |||||||||
5 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.38 | 2:19.23 | 3:30.46 | 4:42.08 | 17:51.87 | ||
5:53.60 | 7:04.98 | 8:16.16 | 9:27.90 | |||||||
10:39.61 | 11:51.39 | 13:03.60 | 14:15.85 | |||||||
15:28.42 | 16:41.20 | |||||||||
6 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.30 | 2:20.03 | 3:33.03 | 4:46.34 | 18:20.04 | ||
5:59.82 | 7:13.51 | 8:27.49 | 9:41.48 | |||||||
10:55.50 | 12:09.70 | 13:24.41 | 14:38.84 | |||||||
15:53.48 | 17:07.46 | |||||||||
7 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.12 | 2:26.01 | 3:40.49 | 4:54.89 | 18:20.59 | ||
6:09.18 | 7:22.08 | 8:35.66 | 9:49.48 | |||||||
11:02.44 | 12:15.96 | 13:29.06 | 14:43.12 | |||||||
15:55.81 | 17:09.97 | |||||||||
8 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.22 | 2:22.69 | 3:35.92 | 4:50.18 | 18:29.37 | ||
6:04.71 | 7:19.19 | 8:33.52 | 9:48.02 | |||||||
11:02.45 | 12:16.60 | 13:31.92 | 14:46.65 | |||||||
16:01.42 | 17:14.90 | |||||||||
9 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:11.97 | 2:27.04 | 3:41.88 | 4:57.35 | 18:35.81 | ||
6:12.79 | 7:28.85 | 8:43.82 | 9:57.99 | |||||||
11:11.54 | 12:25.81 | 13:40.20 | 14:54.36 | |||||||
16:08.66 | 17:23.09 | |||||||||
10 | Lea Hoffmann | 1991 | KFUM Fredericia | 1:11.87 | 2:27.11 | 3:41.39 | 4:56.06 | 18:53.36 | ||
6:10.66 | 7:25.51 | 8:40.94 | 9:56.72 | |||||||
11:12.46 | 12:28.92 | 13:45.90 | 15:03.14 | |||||||
16:19.97 | 17:37.09 | |||||||||
11 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:10.37 | 2:24.91 | 3:40.17 | 4:55.77 | 18:53.40 | ||
6:11.72 | 7:28.34 | 8:45.12 | 10:01.73 | |||||||
11:18.34 | 12:34.69 | 13:50.90 | 15:07.16 | |||||||
16:23.37 | 17:39.27 | |||||||||
12 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.89 | 2:21.99 | 3:36.73 | 4:52.53 | 19:02.68 | ||
6:08.72 | 7:23.62 | 8:41.11 | 9:57.33 | |||||||
11:13.68 | 12:31.99 | 13:50.65 | 15:09.13 | |||||||
16:27.93 | 17:46.14 | |||||||||
13 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:11.86 | 2:27.24 | 3:42.85 | 4:59.89 | 19:19.16 | ||
6:17.13 | 7:34.58 | 8:52.54 | 10:10.88 | |||||||
11:28.04 | 12:46.81 | 14:05.41 | 15:24.26 | |||||||
16:43.99 | 18:01.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:43.63 2007-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:01.34 | 2:05.70 | 3:10.48 | 4:15.65 | 8:31.88 | ||
5:20.01 | 6:24.47 | 7:28.73 | ||||||||
2 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:03.55 | 2:11.41 | 3:19.72 | 4:28.41 | 9:02.07 | ||
5:36.95 | 6:45.76 | 7:54.49 | ||||||||
3 | Jens H. Nannerup | 1993 | Ikast Svømmeklub | 1:06.84 | 2:17.98 | 3:29.92 | 4:42.07 | 9:28.03 | ||
5:53.76 | 7:05.97 | 8:17.43 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:43.63 2007-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 59.75 | 2:02.37 | 3:05.46 | 4:08.71 | 8:19.67 | ||
5:11.82 | 6:14.58 | 7:17.40 | ||||||||
2 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:00.28 | 2:03.66 | 3:07.53 | 4:11.27 | 8:24.77 | ||
5:14.17 | 6:17.94 | 7:21.24 | ||||||||
3 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 1:00.16 | 2:03.32 | 3:06.86 | 4:10.91 | 8:30.90 | ||
5:15.25 | 6:20.25 | 7:26.07 | ||||||||
4 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:01.34 | 2:05.70 | 3:10.48 | 4:15.65 | 8:31.88 | ||
5:20.01 | 6:24.47 | 7:28.73 | ||||||||
5 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:02.28 | 2:08.62 | 3:15.61 | 4:22.56 | 8:48.61 | ||
5:29.29 | 6:36.21 | 7:42.65 | ||||||||
6 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.44 | 2:08.40 | 3:15.40 | 4:22.97 | 8:52.05 | ||
5:30.24 | 6:38.24 | 7:45.81 | ||||||||
7 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:03.55 | 2:11.41 | 3:19.72 | 4:28.41 | 9:02.07 | ||
5:36.95 | 6:45.76 | 7:54.49 | ||||||||
8 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 1:01.88 | 2:08.20 | 3:16.04 | 4:25.92 | 9:09.42 | ||
5:36.10 | 6:46.88 | 7:57.90 | ||||||||
9 | Jens H. Nannerup | 1993 | Ikast Svømmeklub | 1:06.84 | 2:17.98 | 3:29.92 | 4:42.07 | 9:28.03 | ||
5:53.76 | 7:05.97 | 8:17.43 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 1:54.59 2005-10-29 |
Dansk Rekord Junior: AGF Piger (1900) 1:59.86 2007-09-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto95 Piger | 0 | STO 95 | 1:58.92 | ||||||
Line Møller Pedersen | 1989 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 31.92 | 1:02.72 | |||||||
Tine Aagaard | 1989 | 29.37 | 1:32.09 | |||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 26.83 | 1:58.92 | |||||||
2 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:00.25 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | |||||||||
Katrine Crone | 1992 | 1:33.99 | 1:33.99 | |||||||
Anja Olsen | 1993 | 26.26 | 2:00.25 | |||||||
3 | :-) Wes Damer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 2:01.54 | ||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 34.01 | 1:03.41 | |||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 30.01 | 1:33.42 | |||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 28.12 | 2:01.54 | |||||||
4 | Herning Killerwhales D1 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:03.99 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 35.03 | 1:07.66 | |||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 28.51 | 1:36.17 | |||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 27.82 | 2:03.99 | |||||||
5 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:08.61 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Pernille Moth | 1994 | 37.61 | 1:10.12 | |||||||
Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 30.07 | 1:40.19 | |||||||
Sofie Lunden Nielsen | 1992 | 28.42 | 2:08.61 | |||||||
6 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:09.06 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 35.59 | 1:06.99 | |||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 32.74 | 1:39.73 | |||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 29.33 | 2:09.06 | |||||||
7 | Silkeborg Damer Silkeborg | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:10.75 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 37.51 | 1:11.21 | |||||||
Freja Østergaard | 1995 | 30.24 | 1:41.45 | |||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 29.30 | 2:10.75 | |||||||
8 | Herning Killerwhales D2 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:11.05 | ||||||
Pernille Thalund | 1990 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 36.64 | 1:10.76 | |||||||
Nanna Lunding | 1991 | 30.09 | 1:40.85 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 30.20 | 2:11.05 | |||||||
9 | Triton Vejle Pi | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.59 | ||||||
Mai Nyholm | 1993 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 36.93 | 1:11.01 | |||||||
Karen Bundgaard | 1992 | 33.31 | 1:44.32 | |||||||
Helena Stanbury | 1990 | 28.27 | 2:12.59 | |||||||
10 | Hjørring 1 | 0 | Svømmeklubben S 68 | 2:12.68 | ||||||
Lene Rasmussen | 1989 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Camilla Stange | 1989 | 37.14 | 1:13.21 | |||||||
Tine Trolle | 1991 | 31.08 | 1:44.29 | |||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 28.39 | 2:12.68 | |||||||
11 | Thisted SK | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:13.37 | ||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 38.28 | 1:11.12 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | 31.26 | 1:42.38 | |||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 30.99 | 2:13.37 | |||||||
12 | Herning Killerwhales D3 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:13.58 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 36.91 | 1:11.89 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | 32.93 | 1:44.82 | |||||||
Camilla Andersen | 1993 | 28.76 | 2:13.58 | |||||||
13 | Horsens Damer | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:13.66 | ||||||
Josephine Holst Pedersen | 1990 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Julie Pedersen | 1992 | 36.93 | 1:11.69 | |||||||
Louise Rasmussen | 1992 | 32.52 | 1:44.21 | |||||||
Line Nadia Hansen | 1994 | 29.45 | 2:13.66 | |||||||
14 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:16.57 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 36.51 | 1:11.37 | |||||||
Julie Jepsen | 1994 | 34.41 | 1:45.78 | |||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 30.79 | 2:16.57 | |||||||
15 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:16.97 | ||||||
Malene Knudsen | 1993 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 37.44 | 1:12.91 | |||||||
Lena Torsland Pedersen | 1992 | 34.77 | 1:47.68 | |||||||
Marie Bukholt Byskov | 1993 | 29.29 | 2:16.97 | |||||||
16 | Kolding Damer | 0 | Kolding SK | 2:18.10 | ||||||
Ida Larsen | 1991 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Pernille Sandvang | 1992 | 39.57 | 1:14.72 | |||||||
Katrine Andersen | 1993 | 33.65 | 1:48.37 | |||||||
Anna Kiel | 1993 | 29.73 | 2:18.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 1:41.09 2003-03-21 |
Dansk Rekord Junior: VAT 89 (1900) 1:44.79 2002-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | :-) Wes Herrer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 1:44.46 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 25.44 | 25.44 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 30.44 | 55.88 | |||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 24.95 | 1:20.83 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 23.63 | 1:44.46 | |||||||
2 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:44.91 | ||||||
Ørn Arnarson | 1981 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Peter Sørensen | 1988 | 30.31 | 56.10 | |||||||
Palle Gordon | 1987 | 25.78 | 1:21.88 | |||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 23.03 | 1:44.91 | |||||||
3 | Herning Killerwhales H1 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:49.60 | ||||||
Martin Duedahl | 1985 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | 30.79 | 59.54 | |||||||
Lars Arnbak | 1981 | 25.95 | 1:25.49 | |||||||
Kim Hansen | 1987 | 24.11 | 1:49.60 | |||||||
4 | :-) Wes Herrer 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 1:50.78 | ||||||
Patrick Sommer | 1988 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Marcus Orloff Søemod | 1991 | 30.81 | 59.86 | |||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 26.16 | 1:26.02 | |||||||
Karsten Schütt | 1991 | 24.76 | 1:50.78 | |||||||
5 | Silkeborg Herrer Silkebor | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 1:52.79 | ||||||
Jonas Skall Hansen | 1990 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 31.48 | 1:01.42 | |||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 51.37 | 1:52.79 | |||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 1:52.79 | ||||||||
6 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:53.13 | ||||||
Patrick Butler | 1990 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 32.77 | 1:01.93 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 26.18 | 1:28.11 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 25.02 | 1:53.13 | |||||||
7 | Drenge Svendborg | 0 | Svendborg Svømme Klub | 1:54.52 | ||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Anders Birkbak | 1991 | 32.71 | 1:01.84 | |||||||
Henrik Kingo | 1991 | 27.86 | 1:29.70 | |||||||
Martin Dyrehøj | 1988 | 24.82 | 1:54.52 | |||||||
8 | Lyseng Drenge | 0 | Lyseng IF | 1:55.72 | ||||||
Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 31.89 | 1:03.37 | |||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 26.60 | 1:29.97 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 25.75 | 1:55.72 | |||||||
9 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:56.56 | ||||||
Steffen Breinbjerg | 1994 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 32.94 | 1:03.35 | |||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 28.06 | 1:31.41 | |||||||
Philip Dreyer | 1990 | 25.15 | 1:56.56 | |||||||
10 | Herning Killerwhales H2 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:56.75 | ||||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Lasse Sangild | 1990 | 32.89 | 1:02.84 | |||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 28.16 | 1:31.00 | |||||||
Mathias Hansen | 1993 | 25.75 | 1:56.75 | |||||||
11 | Haderslev 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:57.53 | ||||||
Mads Andersen | 1991 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 32.29 | 1:02.32 | |||||||
Giacomo Gellert | 1989 | 28.46 | 1:30.78 | |||||||
Christian Christiansen | 1991 | 26.75 | 1:57.53 | |||||||
12 | Agf Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:58.79 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Jesper Gemke | 1993 | 35.77 | 1:05.64 | |||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 27.36 | 1:33.00 | |||||||
David Jakobsen | 1990 | 25.79 | 1:58.79 | |||||||
13 | Kolding Herrer | 0 | Kolding SK | 1:58.81 | ||||||
Dennis Eriksen | 1990 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Michael Christiansen | 1982 | 34.71 | 1:06.17 | |||||||
Anders Larsen | 1991 | 27.35 | 1:33.52 | |||||||
Jesper Søgaard | 1990 | 25.29 | 1:58.81 | |||||||
14 | Horsens Herrer | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:59.57 | ||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 31.67 | 1:03.98 | |||||||
Mads Bygballe | 1991 | 28.90 | 1:32.88 | |||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | 26.69 | 1:59.57 | |||||||
15 | Herning Killerwhales H3 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:00.36 | ||||||
Frans Bastrup | 1992 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 33.11 | 1:04.22 | |||||||
Alexander Rosager | 1991 | 28.70 | 1:32.92 | |||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 27.44 | 2:00.36 | |||||||
16 | Sønderborg Drenge | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:00.59 | ||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 35.09 | 1:06.27 | |||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 29.27 | 1:35.54 | |||||||
Mads Andersen | 1990 | 25.05 | 2:00.59 | |||||||
17 | Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 2:03.89 | ||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Alexander B. Ottesen | 1989 | 34.61 | 1:06.69 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 30.68 | 1:37.37 | |||||||
Peter Sønderskov | 1990 | 26.52 | 2:03.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 3:44.54 2005-10-30 |
Dansk Rekord Junior: Lyngby Svømmeklub (1900) 3:55.80 2002-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto95 Piger | 0 | STO 95 | 3:55.92 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 27.95 | 57.81 | 57.81 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 28.56 | 1:00.21 | 1:58.02 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 27.48 | 58.49 | 2:56.51 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 28.03 | 59.41 | 3:55.92 | ||||||
2 | :-) Wes Damer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 3:58.62 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 27.42 | 57.20 | 57.20 | ||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 29.21 | 1:00.66 | 1:57.86 | ||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 27.34 | 57.54 | 2:55.40 | ||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 30.22 | 1:03.22 | 3:58.62 | ||||||
3 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:00.04 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 28.15 | 59.25 | 59.25 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 29.67 | 1:01.85 | 2:01.10 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 27.66 | 57.57 | 2:58.67 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 29.02 | 1:01.37 | 4:00.04 | ||||||
4 | Herning Killerwhales D1 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:02.59 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 29.15 | 1:00.59 | 1:00.59 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 29.09 | 1:01.03 | 2:01.62 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 29.39 | 1:02.42 | 3:04.04 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 27.97 | 58.55 | 4:02.59 | ||||||
5 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:10.60 | ||||||
Ann-Louise Nielsen | 1993 | 30.97 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 30.11 | 1:02.24 | 2:06.51 | ||||||
Sofie Lunden Nielsen | 1992 | 30.01 | 1:02.57 | 3:09.08 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 28.46 | 1:01.52 | 4:10.60 | ||||||
6 | Piger Swim Team Esbjerg | 0 | Swim Team Esbjerg | 4:12.48 | ||||||
Nicole Møller | 1993 | 30.45 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 28.20 | 59.15 | 2:02.15 | ||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 31.66 | 1:06.08 | 3:08.23 | ||||||
Tukummeq Berthelsen | 1992 | 30.46 | 1:04.25 | 4:12.48 | ||||||
7 | Hjørring 1 | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:16.16 | ||||||
Tine Trolle | 1991 | 30.18 | 1:03.53 | 1:03.53 | ||||||
Lene Rasmussen | 1989 | 31.92 | 1:05.71 | 2:09.24 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 30.87 | 1:05.45 | 3:14.69 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 29.18 | 1:01.47 | 4:16.16 | ||||||
8 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:17.12 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.88 | 1:01.53 | 1:01.53 | ||||||
Malene Knudsen | 1993 | 31.24 | 1:06.00 | 2:07.53 | ||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 30.71 | 1:05.29 | 3:12.82 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 30.99 | 1:04.30 | 4:17.12 | ||||||
9 | :-) Wes Damer 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 4:18.40 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 30.81 | 1:03.66 | 1:03.66 | ||||||
Anne Vester Pedersen | 1993 | 30.94 | 1:06.55 | 2:10.21 | ||||||
Matilde Riis | 1988 | 30.32 | 1:03.53 | 3:13.74 | ||||||
Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 30.73 | 1:04.66 | 4:18.40 | ||||||
10 | Herning Killerwhales D2 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:19.57 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 32.60 | 1:07.53 | 1:07.53 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 30.31 | 1:03.11 | 2:10.64 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 30.12 | 1:04.04 | 3:14.68 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 31.27 | 1:04.89 | 4:19.57 | ||||||
11 | Silkeborg Damer Silkeborg | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:21.28 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 31.64 | 1:05.16 | 1:05.16 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 30.02 | 1:03.11 | 2:08.27 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 33.29 | 1:09.97 | 3:18.24 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 30.22 | 1:03.04 | 4:21.28 | ||||||
12 | Triton Vejle Pi | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:22.38 | ||||||
Simone Martinsen | 1994 | 30.94 | 1:04.38 | 1:04.38 | ||||||
Mai Nyholm | 1993 | 32.26 | 1:09.93 | 2:14.31 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 31.31 | 1:05.65 | 3:19.96 | ||||||
Karen Bundgaard | 1992 | 29.76 | 1:02.42 | 4:22.38 | ||||||
13 | Kolding Damer | 0 | Kolding SK | 4:22.82 | ||||||
Pernille Sandvang | 1992 | 30.99 | 1:04.40 | 1:04.40 | ||||||
Ida Larsen | 1991 | 30.83 | 1:05.53 | 2:09.93 | ||||||
Maja Eriksen | 1990 | 32.41 | 1:07.99 | 3:17.92 | ||||||
Anna Kiel | 1993 | 31.15 | 1:04.90 | 4:22.82 | ||||||
14 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 4:23.09 | ||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 30.81 | 1:03.64 | 1:03.64 | ||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 33.45 | 1:09.41 | 2:13.05 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 29.95 | 1:02.27 | 3:15.32 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 32.04 | 1:07.77 | 4:23.09 | ||||||
15 | Horsens Damer | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:27.46 | ||||||
Line Nadia Hansen | 1994 | 31.26 | 1:04.37 | 1:04.37 | ||||||
Josephine Holst Pedersen | 1990 | 31.90 | 1:07.60 | 2:11.97 | ||||||
Gitte Lading | 1994 | 33.08 | 1:09.96 | 3:21.93 | ||||||
Julie Pedersen | 1992 | 31.32 | 1:05.53 | 4:27.46 | ||||||
16 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:27.68 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 32.09 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
Marie Bukholt Byskov | 1993 | 30.87 | 1:05.16 | 2:10.16 | ||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 31.45 | 1:06.31 | 3:16.47 | ||||||
Lena Torsland Pedersen | 1992 | 33.48 | 1:11.21 | 4:27.68 | ||||||
17 | Herning Killerwhales D3 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:35.02 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 33.14 | 1:09.68 | 1:09.68 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 33.28 | 1:08.78 | 2:18.46 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 31.81 | 1:07.53 | 3:25.99 | ||||||
Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 32.49 | 1:09.03 | 4:35.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 3:20.96 2003-03-21 |
Dansk Rekord Junior: VAT 89 (1900) 3:28.75 2003-03-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:27.76 | ||||||
Palle Gordon | 1987 | 25.76 | 53.07 | 53.07 | ||||||
Peter Sørensen | 1988 | 24.97 | 52.17 | 1:45.24 | ||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 25.23 | 53.22 | 2:38.46 | ||||||
Ørn Arnarson | 1981 | 23.36 | 49.30 | 3:27.76 | ||||||
2 | :-) Wes Herrer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 3:30.14 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 25.16 | 52.03 | 52.03 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.40 | 52.56 | 1:44.59 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 24.59 | 50.85 | 2:35.44 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.14 | 54.70 | 3:30.14 | ||||||
3 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:37.61 | ||||||
Ruben Arent | 1989 | 25.82 | 53.68 | 53.68 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 26.16 | 54.45 | 1:48.13 | ||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 25.60 | 54.23 | 2:42.36 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 25.96 | 55.25 | 3:37.61 | ||||||
4 | Herning Killerwhales H1 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:37.78 | ||||||
Lars Arnbak | 1981 | 25.70 | 54.15 | 54.15 | ||||||
Kim Hansen | 1987 | 25.65 | 53.07 | 1:47.22 | ||||||
Martin Duedahl | 1985 | 26.48 | 55.63 | 2:42.85 | ||||||
Kaspar Pedersen | 1989 | 26.83 | 54.93 | 3:37.78 | ||||||
5 | :-) Wes Herrer 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 3:39.77 | ||||||
Martin Pedersen | 1992 | 26.38 | 56.14 | 56.14 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 25.55 | 54.30 | 1:50.44 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 26.22 | 55.17 | 2:45.61 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.72 | 54.16 | 3:39.77 | ||||||
6 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:41.06 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 26.43 | 54.87 | 54.87 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 26.07 | 54.84 | 1:49.71 | ||||||
Jonas Graversen | 1990 | 26.17 | 55.86 | 2:45.57 | ||||||
Patrick Butler | 1990 | 26.42 | 55.49 | 3:41.06 | ||||||
7 | Lyseng Drenge | 0 | Lyseng IF | 3:41.39 | ||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 25.70 | 53.43 | 53.43 | ||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 26.94 | 56.66 | 1:50.09 | ||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 26.50 | 55.41 | 2:45.50 | ||||||
Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | 26.89 | 55.89 | 3:41.39 | ||||||
8 | Svendborg Drenge 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 3:45.61 | ||||||
Henrik Kingo | 1991 | 27.24 | 57.15 | 57.15 | ||||||
Jonas Andersen | 1992 | 26.76 | 56.40 | 1:53.55 | ||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 26.92 | 58.51 | 2:52.06 | ||||||
Martin Dyrehøj | 1988 | 25.45 | 53.55 | 3:45.61 | ||||||
9 | Herning Killerwhales H2 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:48.18 | ||||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 27.08 | 58.03 | 58.03 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 26.53 | 56.55 | 1:54.58 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 27.08 | 56.47 | 2:51.05 | ||||||
Mathias Hansen | 1993 | 26.60 | 57.13 | 3:48.18 | ||||||
10 | Sønderborg Drenge | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:49.13 | ||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 28.11 | 58.14 | 58.14 | ||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 27.01 | 56.90 | 1:55.04 | ||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 28.05 | 58.80 | 2:53.84 | ||||||
Mads Andersen | 1990 | 26.34 | 55.29 | 3:49.13 | ||||||
11 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:49.72 | ||||||
Philip Dreyer | 1990 | 27.24 | 58.89 | 58.89 | ||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 26.73 | 56.45 | 1:55.34 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 27.40 | 56.61 | 2:51.95 | ||||||
Mike Torsland Pedersen | 1991 | 27.53 | 57.77 | 3:49.72 | ||||||
12 | Silkeborg Herrer Silkebor | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 3:50.27 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 26.71 | 55.55 | 55.55 | ||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 27.27 | ||||||||
Jonas Skall Hansen | 1990 | |||||||||
Mads Møller | 1991 | 3:50.27 | 3:50.27 | |||||||
13 | Kolding Herrer | 0 | Kolding SK | 3:51.06 | ||||||
Michael Christiansen | 1982 | 26.76 | 56.62 | 56.62 | ||||||
Jan Søgaard | 1987 | 27.02 | 56.98 | 1:53.60 | ||||||
Anders Larsen | 1991 | 28.30 | 1:00.68 | 2:54.28 | ||||||
Jesper Søgaard | 1990 | 27.05 | 56.78 | 3:51.06 | ||||||
14 | Herning Killerwhales H3 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:52.82 | ||||||
Alexander Rosager | 1991 | 28.47 | 58.05 | 58.05 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 27.91 | 58.89 | 1:56.94 | ||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 26.74 | 56.54 | 2:53.48 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 28.20 | 59.34 | 3:52.82 | ||||||
15 | Horsens Herrer | 0 | Horsens Svømmeklub | 3:52.99 | ||||||
Mads Bygballe | 1991 | 27.31 | 56.97 | 56.97 | ||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 27.42 | 59.95 | 1:56.92 | ||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | 28.08 | 59.93 | 2:56.85 | ||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 26.57 | 56.14 | 3:52.99 | ||||||
16 | Agf Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:53.05 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 28.18 | 58.28 | 58.28 | ||||||
David Jakobsen | 1990 | 26.91 | 56.56 | 1:54.84 | ||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 27.43 | 58.14 | 2:52.98 | ||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 27.87 | 1:00.07 | 3:53.05 | ||||||
17 | Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:02.68 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 29.15 | 1:02.05 | 1:02.05 | ||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 28.27 | 59.19 | 2:01.24 | ||||||
Alexander B. Ottesen | 1989 | 29.02 | 1:01.25 | 3:02.49 | ||||||
Peter Sønderskov | 1990 | 27.60 | 1:00.19 | 4:02.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:06.33 2004-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:09.18 2001-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.79 | 1:07.89 | 1:43.89 | 2:17.83 | |||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 33.90 | 1:10.07 | 1:46.62 | 2:22.59 | |||
3 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.41 | 1:11.20 | 1:48.41 | 2:24.94 | |||
4 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 35.18 | 1:12.21 | 1:49.26 | 2:25.88 | |||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 34.93 | 1:12.10 | 1:50.14 | 2:27.10 | |||
6 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 34.73 | 1:12.31 | 1:50.52 | 2:27.55 | |||
7 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 34.80 | 1:12.39 | 1:50.64 | 2:28.09 | |||
8 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.00 | 1:12.67 | 1:50.77 | 2:28.45 | |||
9 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.20 | 1:12.72 | 1:51.77 | 2:28.57 | |||
10 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 35.56 | 1:13.19 | 1:51.67 | 2:29.25 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.14 | 1:14.58 | 1:52.74 | 2:29.66 | |||
12 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.01 | 1:12.71 | 1:51.77 | 2:29.87 | |||
13 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.61 | 1:14.73 | 1:53.00 | 2:31.06 | |||
14 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.29 | 1:13.44 | 1:53.24 | 2:32.77 | |||
15 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.50 | 1:15.12 | 1:54.19 | 2:33.00 | |||
16 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 35.68 | 1:14.76 | 1:54.77 | 2:34.83 | |||
17 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 36.09 | 1:15.19 | 1:55.61 | 2:35.56 | |||
18 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 37.17 | 1:15.83 | 1:56.17 | 2:36.60 | |||
19 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 37.55 | 1:17.61 | 1:57.47 | 2:36.82 | |||
20 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 36.94 | 1:16.35 | 1:56.85 | 2:37.18 | |||
21 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.64 | 1:18.16 | 1:58.01 | 2:37.92 | |||
22 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 38.37 | 1:18.40 | 1:58.69 | 2:38.68 | |||
23 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.44 | 1:16.65 | 1:57.81 | 2:39.67 | |||
24 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.27 | 1:18.07 | 1:59.76 | 2:40.27 | |||
25 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | 1:19.93 | 2:00.96 | 2:40.77 | |||
26 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 38.08 | 1:18.95 | 2:00.41 | 2:41.35 | |||
27 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 38.37 | 1:19.36 | 2:00.68 | 2:41.80 | |||
28 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.65 | 1:21.00 | 2:02.87 | 2:45.05 | |||
29 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 39.73 | 1:22.24 | 2:05.09 | 2:47.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:06.33 2004-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:09.18 2001-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.60 | 1:04.15 | 1:37.53 | 2:10.86 | |||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 32.64 | 1:07.83 | 1:44.08 | 2:19.97 | |||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 33.81 | 1:09.81 | 1:45.96 | 2:22.09 | |||
4 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.04 | 1:10.23 | 1:46.90 | 2:23.41 | |||
5 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.00 | 1:10.26 | 1:47.83 | 2:24.86 | |||
6 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 35.75 | 1:13.88 | 1:51.19 | 2:28.06 | |||
7 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 35.18 | 1:12.96 | 1:51.13 | 2:29.28 | |||
8 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 35.11 | 1:13.77 | 1:53.09 | 2:32.69 | |||
9 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.09 | 1:12.59 | 1:50.82 | 2:27.76 | |||
10 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.72 | 1:13.46 | 1:51.56 | 2:29.22 | |||
11 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.93 | 1:13.38 | 1:51.59 | 2:29.95 | |||
12 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.23 | 1:13.86 | 1:53.21 | 2:31.37 | |||
13 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 34.81 | 1:13.00 | 1:52.52 | 2:32.01 | |||
14 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.30 | 1:14.54 | 1:53.51 | 2:32.40 | |||
15 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.19 | 1:15.14 | 1:53.20 | 2:32.72 | |||
16 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 35.99 | 1:14.43 | 1:54.34 | 2:33.31 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 1:56.39 2000-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 1:59.36 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.30 | 1:01.88 | 1:34.57 | 2:05.39 | |||
2 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.39 | 1:02.08 | 1:34.19 | 2:06.02 | |||
3 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 29.83 | 1:01.88 | 1:34.48 | 2:08.20 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.64 | 1:05.40 | 1:39.54 | 2:13.37 | |||
5 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.36 | 1:02.73 | 1:38.08 | 2:13.63 | |||
6 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.59 | 1:06.15 | 1:40.14 | 2:14.13 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 31.71 | 1:05.26 | 1:39.76 | 2:14.38 | |||
8 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.18 | 1:05.80 | 1:40.40 | 2:14.62 | |||
9 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 31.07 | 1:06.32 | 1:41.79 | 2:16.73 | |||
10 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.78 | 1:07.62 | 1:42.91 | 2:17.98 | |||
11 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 32.16 | 1:07.29 | 1:43.40 | 2:19.23 | |||
12 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.72 | 1:08.05 | 1:43.99 | 2:19.86 | |||
13 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.69 | 1:07.88 | 1:44.25 | 2:20.01 | |||
14 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.15 | 1:06.42 | 1:43.15 | 2:20.05 | |||
15 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 32.98 | 1:08.47 | 1:44.62 | 2:20.97 | |||
16 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.73 | 1:10.00 | 1:45.66 | 2:21.15 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.30 | 1:08.82 | 1:44.97 | 2:21.98 | |||
18 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 32.71 | 1:08.60 | 1:45.75 | 2:23.01 | |||
19 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 33.19 | 1:09.48 | 1:46.80 | 2:23.60 | |||
20 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.11 | 1:11.90 | 1:48.61 | 2:24.76 | |||
21 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 32.44 | 1:08.90 | 1:46.91 | 2:25.10 | |||
22 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 34.86 | 1:11.20 | 1:48.75 | 2:25.48 | |||
23 | Kasper Holm Morsø | 1993 | Odense Svømme Klub | 32.99 | 1:09.39 | 1:47.58 | 2:25.99 | |||
24 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 35.22 | 1:12.20 | 1:49.66 | 2:26.74 | Deltager ikke i finalen | ||
25 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 36.04 | 1:13.27 | 1:51.19 | 2:29.16 | |||
26 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.09 | 1:12.00 | 1:51.53 | 2:30.52 | |||
27 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 35.51 | 1:14.77 | 1:54.97 | 2:34.22 | |||
- | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | DSQ | Mer.end 15m u.vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 1:56.39 2000-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 1:59.36 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.87 | 1:00.52 | 1:34.16 | 2:05.94 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.72 | 1:03.07 | 1:35.66 | 2:07.86 | |||
3 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.20 | 1:02.53 | 1:35.69 | 2:08.17 | |||
4 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.50 | 1:02.77 | 1:35.67 | 2:08.67 | |||
5 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 31.75 | 1:05.54 | 1:39.61 | 2:13.59 | |||
6 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.17 | 1:05.00 | 1:39.88 | 2:14.07 | |||
7 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.64 | 1:04.91 | 1:41.29 | 2:17.29 | |||
8 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.25 | 1:06.67 | 1:42.12 | 2:17.43 | |||
9 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 31.96 | 1:07.32 | 1:43.23 | 2:17.50 | |||
10 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.36 | 1:07.27 | 1:42.86 | 2:17.64 | |||
11 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.20 | 1:07.12 | 1:43.23 | 2:19.60 | |||
12 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 32.40 | 1:07.68 | 1:44.09 | 2:20.25 | |||
13 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 33.27 | 1:08.94 | 1:45.36 | 2:20.89 | |||
14 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.17 | 1:08.90 | 1:45.41 | 2:22.05 | |||
15 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 33.67 | 1:10.64 | 1:48.68 | 2:23.13 | |||
16 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.88 | 1:10.97 | 1:48.19 | 2:24.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.94 2007-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.46 | 58.75 | |||||
2 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f | 28.34 | 58.83 | |||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.03 | 59.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.77 | 59.48 | |||||
5 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 29.07 | 1:00.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.91 | 1:00.11 | |||||
7 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 29.22 | 1:00.92 | |||||
8 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 28.94 | 1:01.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.94 | 1:01.32 | |||||
10 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.28 | 1:02.00 | |||||
11 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.59 | 1:02.19 | |||||
12 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.45 | 1:02.84 | |||||
13 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.17 | 1:02.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.37 | 1:02.96 | |||||
15 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.29 | 1:03.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 30.85 | 1:03.16 | |||||
17 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f | 31.22 | 1:03.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.69 | 1:03.94 | |||||
19 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 30.92 | 1:03.98 | |||||
20 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.91 | 1:04.19 | |||||
21 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.s.l.f | 31.34 | 1:04.76 | |||||
22 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.29 | 1:05.39 | |||||
23 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 33.49 | 1:07.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.94 2007-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.83 | 57.19 | |||||
2 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f | 28.45 | 57.84 | |||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.95 | 58.06 | |||||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.48 | 59.09 | |||||
5 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 28.95 | 1:00.11 | |||||
6 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.77 | 1:01.18 | |||||
7 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.03 | 1:01.23 | |||||
8 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.47 | 1:02.80 | |||||
9 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.49 | 1:01.26 | |||||
10 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 30.19 | 1:02.12 | |||||
11 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 30.38 | 1:02.52 | |||||
12 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.53 | 1:02.74 | |||||
13 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.64 | 1:04.23 | |||||
14 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.s.l.f | 31.21 | 1:04.43 | |||||
15 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 31.11 | 1:05.09 | |||||
16 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.77 | 1:06.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 50.04 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.60 | 52.58 | |||||
2 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 25.66 | 52.90 | |||||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 25.85 | 53.75 | |||||
4 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 26.11 | 53.96 | |||||
5 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 26.13 | 54.04 | |||||
6 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 25.89 | 54.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 26.54 | 54.16 | |||||
8 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 25.76 | 54.31 | |||||
9 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 26.31 | 54.37 | |||||
10 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.42 | 54.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Kim Hansen | 1987 | Herning Svømmeklub | 26.41 | 54.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 26.39 | 54.80 | |||||
13 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.19 | 55.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 26.61 | 55.49 | |||||
15 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.62 | 55.52 | |||||
16 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.79 | 55.60 | |||||
17 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.58 | 55.77 | |||||
18 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.67 | 55.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.01 | 55.86 | |||||
20 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.02 | 55.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
21 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.84 | 56.11 | |||||
22 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 26.40 | 56.31 | |||||
23 | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | 27.45 | 56.50 | |||||
24 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 27.29 | 56.73 | |||||
25 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 27.19 | 56.78 | |||||
26 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 27.11 | 56.81 | |||||
26 | Jesper Søgaard | 1990 | Kolding SK | 27.45 | 56.81 | |||||
28 | Michael Christiansen | 1982 | Kolding SK | 26.81 | 56.98 | |||||
29 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 27.64 | 57.00 | |||||
30 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 27.74 | 57.06 | |||||
31 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 26.60 | 57.22 | |||||
32 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.19 | 57.40 | |||||
33 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 27.96 | 57.41 | |||||
34 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.91 | 57.48 | |||||
35 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 27.75 | 57.64 | |||||
36 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 27.64 | 57.65 | |||||
37 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 27.96 | 57.74 | |||||
38 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 27.70 | 57.80 | |||||
39 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 27.69 | 57.83 | |||||
40 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 27.67 | 57.90 | |||||
41 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 27.66 | 58.14 | |||||
42 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 27.99 | 58.19 | |||||
43 | Jonas Skall Hansen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 28.09 | 58.52 | |||||
44 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 28.15 | 58.53 | |||||
45 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.31 | 58.95 | |||||
46 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 27.80 | 59.27 | |||||
47 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 28.51 | 59.42 | |||||
48 | Peter Sønderskov | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 28.09 | 59.61 | |||||
49 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 27.54 | 59.81 | |||||
50 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.59 | 59.94 | |||||
51 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 28.45 | 1:00.60 | |||||
52 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 29.27 | 1:01.58 | |||||
53 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 29.37 | 1:05.97 | |||||
- | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 50.04 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.52 | 52.14 | |||||
2 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 25.30 | 52.59 | |||||
3 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 25.78 | 53.10 | |||||
4 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 25.58 | 53.53 | |||||
5 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 26.05 | 53.67 | |||||
6 | Johan Seistrup | 1989 | KFUM Fredericia | 25.74 | 53.72 | |||||
7 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 25.93 | 53.78 | |||||
8 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 26.00 | 54.94 | |||||
9 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 26.55 | 54.55 | |||||
10 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 26.45 | 54.69 | |||||
11 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.91 | 55.50 | |||||
12 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.86 | 55.77 | |||||
13 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.91 | 56.00 | |||||
14 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 26.11 | 56.04 | |||||
15 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.14 | 56.70 | |||||
16 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.68 | 57.19 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 2:25.80 1994-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Britta Vestergaard (1975) 2:30.36 1990-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.73 | 1:14.28 | 1:54.31 | 2:35.14 | |||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 36.95 | 1:18.52 | 1:59.16 | 2:39.95 | |||
3 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 38.62 | 1:19.20 | 2:00.22 | 2:41.16 | |||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 38.12 | 1:19.21 | 2:00.84 | 2:41.70 | |||
5 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.11 | 1:19.54 | 2:02.67 | 2:43.66 | |||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 38.35 | 1:20.44 | 2:02.97 | 2:46.19 | |||
7 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.91 | 1:21.21 | 2:04.51 | 2:46.74 | |||
8 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.96 | 1:21.98 | 2:05.10 | 2:47.16 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.84 | 1:22.32 | 2:05.15 | 2:47.38 | |||
10 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.11 | 1:23.25 | 2:06.06 | 2:49.11 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 40.25 | 1:23.13 | 2:07.08 | 2:49.36 | |||
12 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | KFUM Fredericia | 39.06 | 1:22.84 | 2:07.16 | 2:49.94 | |||
13 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 39.31 | 1:22.87 | 2:06.81 | 2:50.78 | |||
14 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.35 | 1:23.60 | 2:07.65 | 2:50.94 | |||
15 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 39.82 | 1:23.53 | 2:07.33 | 2:51.20 | |||
16 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 40.75 | 1:25.19 | 2:09.17 | 2:52.81 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 39.11 | 1:22.84 | 2:07.83 | 2:52.89 | |||
18 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.s.l.f | 40.17 | 1:24.29 | 2:08.64 | 2:53.13 | |||
19 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 40.51 | 1:25.32 | 2:10.46 | 2:53.67 | |||
20 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.13 | 1:22.65 | 2:08.84 | 2:53.87 | |||
21 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.75 | 1:24.20 | 2:09.89 | 2:56.35 | |||
22 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 41.49 | 1:25.54 | 2:11.03 | 2:56.64 | |||
23 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 40.52 | 1:26.17 | 2:12.65 | 2:56.91 | |||
24 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 40.87 | 1:26.58 | 2:13.94 | 3:00.49 | |||
24 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 41.28 | 1:28.19 | 2:14.61 | 3:00.49 | |||
26 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 40.31 | 1:26.62 | 2:14.48 | 3:02.11 | |||
27 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 42.80 | 1:29.97 | 2:16.98 | 3:02.35 | |||
28 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 42.86 | 1:30.09 | 2:18.19 | 3:06.38 | |||
- | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 2:25.80 1994-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Britta Vestergaard (1975) 2:30.36 1990-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 34.64 | 1:15.04 | 1:53.69 | 2:32.50 | |||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.44 | 1:14.03 | 1:52.78 | 2:32.62 | |||
3 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 38.20 | 1:18.86 | 1:59.94 | 2:40.22 | |||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 37.38 | 1:18.52 | 2:00.09 | 2:41.04 | |||
5 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 37.71 | 1:19.39 | 2:01.80 | 2:44.52 | |||
6 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.42 | 1:21.43 | 2:03.65 | 2:45.56 | |||
7 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.78 | 1:18.99 | 2:03.21 | 2:46.67 | |||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.90 | 1:23.02 | 2:08.63 | 2:51.42 | |||
9 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.12 | 1:21.00 | 2:03.36 | 2:43.96 | |||
10 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 37.96 | 1:20.32 | 2:03.18 | 2:46.44 | |||
11 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 38.28 | 1:20.54 | 2:03.94 | 2:47.15 | |||
12 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | KFUM Fredericia | 38.81 | 1:21.53 | 2:06.53 | 2:48.53 | |||
13 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 39.90 | 1:23.73 | 2:07.48 | 2:52.03 | |||
14 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 40.01 | 1:24.08 | 2:08.98 | 2:52.15 | |||
15 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 41.50 | 1:25.91 | 2:09.84 | 2:54.13 | |||
16 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.s.l.f | 41.20 | 1:26.51 | 2:11.25 | 2:55.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:07.20 2008-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:10.06 2006-10-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 33.41 | 1:10.84 | 1:45.15 | 2:20.45 | |||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.82 | 1:09.90 | 1:47.29 | 2:24.44 | |||
3 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 33.32 | 1:09.33 | 1:45.89 | 2:24.57 | |||
4 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 34.78 | 1:11.87 | 1:49.33 | 2:26.98 | |||
5 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 33.65 | 1:11.14 | 1:50.53 | 2:28.22 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 34.29 | 1:12.86 | 1:51.36 | 2:29.08 | |||
7 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 34.38 | 1:12.77 | 1:52.19 | 2:32.18 | |||
8 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 34.65 | 1:14.02 | 1:54.11 | 2:34.27 | |||
9 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 36.27 | 1:15.24 | 1:54.86 | 2:34.62 | |||
10 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.94 | 1:15.65 | 1:55.34 | 2:36.29 | |||
11 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 37.19 | 1:17.26 | 1:57.45 | 2:36.84 | |||
12 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 36.04 | 1:16.72 | 1:57.56 | 2:38.01 | |||
13 | Alexander B. Ottesen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 35.88 | 1:16.60 | 1:57.91 | 2:40.06 | |||
14 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 37.16 | 1:17.24 | 1:58.81 | 2:40.55 | |||
15 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 35.78 | 1:18.08 | 1:59.58 | 2:40.96 | |||
16 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 36.09 | 1:18.17 | 2:00.15 | 2:41.45 | |||
17 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.85 | 1:18.51 | 2:02.42 | 2:41.90 | |||
18 | Joachim Mortensen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.31 | 1:18.16 | 2:01.30 | 2:42.01 | |||
19 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 36.56 | 1:17.94 | 2:00.95 | 2:43.09 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.65 | 1:18.28 | 2:00.90 | 2:44.70 | |||
- | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej samt berør 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:07.20 2008-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:10.06 2006-10-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.61 | 1:07.14 | 1:43.44 | 2:19.76 | |||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.89 | 1:07.27 | 1:43.51 | 2:21.35 | |||
3 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 34.26 | 1:11.61 | 1:48.04 | 2:24.92 | |||
4 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.93 | 1:12.63 | 1:50.95 | 2:28.66 | |||
5 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 34.08 | 1:12.18 | 1:51.03 | 2:28.95 | |||
6 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 34.54 | 1:13.73 | 1:53.85 | 2:34.23 | |||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 36.04 | 1:16.17 | 1:55.47 | 2:35.18 | |||
8 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 35.03 | 1:14.37 | 1:55.27 | 2:35.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 58.02 2005-01-18 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.07 | 1:05.78 | |||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 32.00 | 1:05.80 | |||||
3 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 31.34 | 1:06.02 | |||||
4 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 32.59 | 1:07.10 | |||||
5 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.00 | 1:08.55 | |||||
6 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.39 | 1:08.60 | |||||
7 | Stine Lander | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 33.06 | 1:08.88 | |||||
8 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.49 | 1:08.93 | |||||
9 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.25 | 1:09.87 | |||||
10 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 34.12 | 1:09.96 | |||||
11 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.32 | 1:11.36 | |||||
12 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 33.79 | 1:11.70 | |||||
13 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 32.72 | 1:12.08 | |||||
14 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.97 | 1:12.62 | |||||
15 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 34.12 | 1:13.38 | |||||
16 | Astrid Koch | 1994 | Frem Odense | 34.81 | 1:13.39 | |||||
17 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 33.84 | 1:13.60 | |||||
18 | Lea Hoffmann | 1991 | KFUM Fredericia | 34.92 | 1:13.76 | |||||
19 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.24 | 1:13.93 | |||||
20 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 34.30 | 1:14.12 | |||||
21 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.s.l.f | 34.90 | 1:14.15 | |||||
22 | Louise Rasmussen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 34.80 | 1:14.24 | |||||
23 | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | 34.08 | 1:14.34 | |||||
24 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 35.23 | 1:14.47 | |||||
25 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 34.66 | 1:15.04 | |||||
26 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.32 | 1:16.34 | |||||
27 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 36.00 | 1:17.10 | |||||
28 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | KFUM Fredericia | 35.35 | 1:17.31 | |||||
29 | Monika Laugesen | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.26 | 1:19.06 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 58.02 2005-01-18 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.50 | 1:02.26 | |||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.13 | 1:04.34 | |||||
3 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 31.47 | 1:04.52 | |||||
4 | Stine Lander | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 31.56 | 1:06.85 | |||||
5 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 31.16 | 1:06.87 | |||||
6 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.63 | 1:08.51 | |||||
7 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.67 | 1:08.55 | |||||
8 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.49 | 1:10.52 | |||||
9 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.91 | 1:08.07 | |||||
10 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.73 | 1:09.25 | |||||
11 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 33.32 | 1:10.57 | |||||
12 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 34.87 | 1:11.98 | |||||
13 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 34.63 | 1:12.59 | |||||
14 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.99 | 1:13.24 | |||||
15 | Astrid Koch | 1994 | Frem Odense | 35.74 | 1:13.68 | |||||
16 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.21 | 1:17.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.49 2004-11-21 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 53.87 2005-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 27.16 | 57.33 | |||||
2 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.43 | 57.75 | |||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.75 | 58.54 | |||||
4 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.02 | 58.59 | |||||
5 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.87 | 58.91 | |||||
6 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 28.67 | 1:00.19 | |||||
7 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.80 | 1:00.23 | |||||
8 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.72 | 1:00.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 28.91 | 1:00.79 | |||||
10 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.24 | 1:00.83 | |||||
11 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 28.70 | 1:01.02 | |||||
12 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.80 | 1:01.07 | |||||
13 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.18 | 1:01.19 | |||||
14 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.60 | 1:01.63 | |||||
15 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.78 | 1:01.73 | |||||
16 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 29.27 | 1:02.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.92 | 1:02.66 | |||||
18 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 28.83 | 1:02.69 | |||||
19 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.32 | 1:03.22 | |||||
20 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 29.70 | 1:03.88 | |||||
21 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 30.16 | 1:03.92 | |||||
22 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 29.71 | 1:04.43 | |||||
23 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 29.74 | 1:04.58 | |||||
24 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 30.29 | 1:04.82 | |||||
25 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.09 | 1:04.96 | |||||
26 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.55 | 1:05.15 | |||||
27 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 30.76 | 1:05.52 | |||||
28 | Mads Jensen | 1990 | Kolding SK | 30.45 | 1:05.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.49 2004-11-21 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 53.87 2005-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 27.34 | 57.05 | |||||
2 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.07 | 57.35 | |||||
3 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.99 | 58.18 | |||||
4 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.49 | 58.77 | |||||
5 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.58 | 59.64 | |||||
6 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 27.71 | 59.98 | |||||
7 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.95 | 1:00.08 | |||||
8 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 28.48 | 1:01.35 | |||||
9 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 27.58 | 59.86 | |||||
10 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.90 | 1:00.58 | |||||
11 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.44 | 1:01.40 | |||||
12 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.50 | 1:01.60 | |||||
13 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.22 | 1:01.76 | |||||
14 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.62 | 1:01.84 | |||||
15 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 29.55 | 1:03.38 | |||||
16 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.45 | 1:03.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:10.44 2003-01-21 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:16.91 2008-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.22 | 1:06.75 | 1:46.51 | 2:18.53 | |||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.60 | 1:11.74 | 1:55.22 | 2:28.74 | |||
3 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.53 | 1:11.72 | 1:56.38 | 2:29.05 | |||
4 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.96 | 1:12.21 | 1:56.02 | 2:29.09 | |||
5 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 33.24 | 1:11.83 | 1:55.13 | 2:29.28 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 32.03 | 1:12.12 | 1:55.54 | 2:29.33 | |||
7 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.85 | 1:11.58 | 1:57.07 | 2:30.65 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.77 | 1:16.09 | 1:57.99 | 2:33.36 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.35 | 1:15.33 | 1:58.11 | 2:33.36 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.43 | 1:16.71 | 2:00.57 | 2:35.40 | |||
11 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.54 | 1:17.39 | 2:00.95 | 2:35.67 | |||
12 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.34 | 1:13.30 | 2:00.05 | 2:36.32 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 35.82 | 1:16.52 | 2:01.73 | 2:36.41 | |||
14 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.60 | 1:15.33 | 2:04.00 | 2:36.45 | |||
15 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.88 | 1:16.63 | 2:01.18 | 2:36.50 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.02 | 1:15.30 | 2:02.62 | 2:36.51 | |||
17 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.32 | 1:13.45 | 2:01.29 | 2:37.84 | |||
18 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 36.87 | 1:18.99 | 2:03.58 | 2:38.36 | |||
19 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.47 | 1:19.31 | 2:02.46 | 2:39.00 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.68 | 1:17.42 | 2:04.27 | 2:39.29 | |||
21 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.39 | 1:16.48 | 2:04.11 | 2:39.47 | |||
22 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.45 | 1:14.50 | 2:04.13 | 2:39.57 | |||
23 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.s.l.f | 36.21 | 1:19.11 | 2:04.36 | 2:39.64 | |||
24 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 34.74 | 1:15.34 | 2:03.12 | 2:40.55 | |||
25 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.62 | 1:19.81 | 2:04.20 | 2:41.18 | |||
26 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 35.85 | 1:15.30 | 2:07.42 | 2:43.13 | |||
27 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.s.l.f | 35.60 | 1:20.30 | 2:08.49 | 2:44.51 | |||
28 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 36.69 | 1:22.38 | 2:07.20 | 2:45.63 | |||
29 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.75 | 1:18.80 | 2:07.85 | 2:45.97 | |||
- | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:10.44 2003-01-21 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:16.91 2008-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.74 | 1:07.05 | 1:46.32 | 2:18.55 | |||
2 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 31.35 | 1:10.63 | 1:53.11 | 2:26.28 | |||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.51 | 1:11.36 | 1:53.95 | 2:27.73 | |||
4 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 33.74 | 1:12.63 | 1:57.53 | 2:31.13 | |||
5 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 34.28 | 1:13.86 | 1:59.36 | 2:32.38 | |||
6 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.57 | 1:13.13 | 1:58.47 | 2:32.48 | |||
7 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.17 | 1:16.54 | 1:59.89 | 2:35.43 | |||
8 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.25 | 1:16.38 | 2:00.73 | 2:35.64 | |||
9 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.48 | 1:16.45 | 2:03.41 | 2:35.37 | |||
10 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 35.30 | 1:17.68 | 2:01.52 | 2:35.86 | |||
11 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.46 | 1:13.14 | 2:00.92 | 2:36.21 | |||
12 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.40 | 1:16.29 | 2:02.44 | 2:37.47 | |||
13 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.67 | 1:17.59 | 2:04.44 | 2:39.34 | |||
14 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.s.l.f | 36.35 | 1:19.14 | 2:05.21 | 2:41.52 | |||
15 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.08 | 1:19.27 | 2:05.74 | 2:45.24 | |||
16 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 36.02 | 1:17.53 | 2:08.81 | 2:47.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 1:57.99 1992-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:02.58 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.31 | 1:03.01 | 1:36.92 | 2:12.25 | |||
2 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.87 | 1:03.74 | 1:43.25 | 2:13.52 | |||
3 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.48 | 1:03.26 | 1:43.45 | 2:14.52 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.32 | 1:06.16 | 1:44.26 | 2:15.76 | |||
5 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 31.13 | 1:08.86 | 1:45.29 | 2:16.43 | |||
6 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.00 | 1:04.60 | 1:44.69 | 2:16.46 | |||
7 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 29.48 | 1:06.01 | 1:47.89 | 2:17.37 | |||
8 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.90 | 1:04.21 | 1:46.85 | 2:18.24 | |||
9 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.19 | 1:08.04 | 1:48.11 | 2:19.01 | |||
10 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 30.15 | 1:05.77 | 1:47.31 | 2:19.32 | |||
11 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 29.88 | 1:06.55 | 1:47.69 | 2:19.72 | |||
12 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 29.59 | 1:04.54 | 1:48.42 | 2:19.83 | |||
13 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.71 | 1:09.69 | 1:47.38 | 2:20.01 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 29.92 | 1:07.68 | 1:49.64 | 2:20.94 | Deltager ikke i finalen | ||
15 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.35 | 1:08.95 | 1:49.66 | 2:21.09 | |||
16 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 31.83 | 1:08.02 | 1:48.79 | 2:21.27 | |||
17 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 31.87 | 1:04.91 | 1:49.25 | 2:22.16 | |||
18 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.21 | 1:07.02 | 1:51.73 | 2:22.68 | |||
19 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 31.22 | 1:11.17 | 1:50.39 | 2:22.75 | |||
20 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.65 | 1:10.00 | 1:51.40 | 2:24.04 | |||
21 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.52 | 1:08.85 | 1:52.48 | 2:24.16 | |||
22 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 32.23 | 1:11.19 | 1:51.78 | 2:25.04 | |||
23 | Kasper Holm Morsø | 1993 | Odense Svømme Klub | 30.88 | 1:06.87 | 1:52.16 | 2:25.43 | |||
24 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 29.76 | 1:08.77 | 1:52.18 | 2:25.53 | |||
25 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 31.58 | 1:08.77 | 1:52.53 | 2:26.21 | |||
26 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.39 | 1:07.54 | 1:53.85 | 2:26.55 | |||
27 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 31.15 | 1:11.09 | 1:53.86 | 2:27.19 | |||
28 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 30.17 | 1:09.48 | 1:55.30 | 2:27.20 | |||
29 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.92 | 1:11.93 | 1:52.36 | 2:27.59 | |||
30 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 32.25 | 1:12.27 | 1:56.73 | 2:30.03 | |||
31 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 32.92 | 1:12.65 | 1:55.06 | 2:30.57 | |||
32 | Alexander B. Ottesen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 32.52 | 1:14.77 | 1:56.73 | 2:31.22 | |||
33 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.08 | 1:11.50 | 1:59.71 | 2:35.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:56 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 1:57.99 1992-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:02.58 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 26.33 | 56.42 | 1:30.79 | 1:59.43 | |||
2 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.05 | 1:02.40 | 1:41.48 | 2:12.14 | |||
3 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 29.51 | 1:06.22 | 1:46.97 | 2:15.96 | |||
4 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.10 | 1:05.30 | 1:45.46 | 2:16.78 | |||
5 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.65 | 1:03.79 | 1:46.16 | 2:17.61 | |||
6 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.84 | 1:07.74 | 1:46.20 | 2:18.96 | |||
7 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.01 | 1:08.33 | 1:49.42 | 2:20.49 | |||
8 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 32.02 | 1:09.98 | 1:50.33 | 2:25.08 | |||
9 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 30.43 | 1:07.45 | 1:46.43 | 2:18.45 | |||
10 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 30.25 | 1:06.85 | 1:47.30 | 2:18.55 | |||
11 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.71 | 1:06.92 | 1:48.35 | 2:19.30 | |||
12 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 29.64 | 1:04.19 | 1:48.89 | 2:20.33 | |||
13 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 31.35 | 1:10.85 | 1:55.19 | 2:29.89 | |||
14 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 35.11 | 1:15.79 | 1:57.73 | 2:31.50 | |||
15 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 33.96 | 1:11.45 | 1:56.46 | 2:32.75 | |||
- | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 41 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:12.27 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.07 | 2:20.36 | 3:32.79 | 4:45.68 | 9:33.52 | ||
5:57.94 | 7:10.66 | 8:23.20 | ||||||||
2 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.62 | 2:23.31 | 3:36.89 | 4:49.74 | 9:39.10 | ||
6:03.10 | 7:16.05 | 8:29.09 | ||||||||
3 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 1:09.04 | 2:22.88 | 3:35.98 | 4:49.31 | 9:42.43 | ||
6:02.37 | 7:15.70 | 8:29.36 | ||||||||
4 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.58 | 2:22.00 | 3:35.15 | 4:49.03 | 9:44.60 | ||
6:02.57 | 7:17.14 | 8:31.26 | ||||||||
5 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:09.82 | 2:24.01 | 3:38.88 | 4:53.14 | 9:47.29 | ||
6:06.85 | 7:20.56 | 8:34.41 | ||||||||
6 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.80 | 2:23.11 | 3:38.25 | 4:54.25 | 10:01.18 | ||
6:11.33 | 7:28.88 | 8:46.48 | ||||||||
7 | Lea Hoffmann | 1991 | KFUM Fredericia | 1:12.66 | 2:28.53 | 3:43.32 | 4:58.56 | 10:01.91 | ||
6:14.15 | 7:30.44 | 8:46.51 | ||||||||
8 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:10.46 | 2:25.48 | 3:41.06 | 4:57.44 | 10:04.26 | ||
6:14.21 | 7:31.68 | 8:48.61 | ||||||||
9 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:11.94 | 2:29.17 | 3:47.18 | 5:04.95 | 10:13.58 | ||
6:21.96 | 7:39.70 | 8:57.32 | ||||||||
10 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.48 | 2:21.80 | 3:37.57 | 4:57.10 | 10:21.32 | ||
6:18.60 | 7:39.83 | 9:01.52 | ||||||||
11 | Monika Laugesen | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.20 | 2:32.01 | 3:51.85 | 5:12.27 | 10:33.52 | ||
6:32.69 | 7:53.90 | 9:14.93 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:12.27 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:05.76 | 2:13.25 | 3:21.12 | 4:29.36 | 9:01.88 | ||
5:37.02 | 6:45.53 | 7:54.06 | ||||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:04.60 | 2:11.91 | 3:19.93 | 4:28.86 | 9:02.82 | ||
5:37.31 | 6:46.82 | 7:55.98 | ||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:06.34 | 2:15.32 | 3:24.59 | 4:33.67 | 9:06.06 | ||
5:41.96 | 6:50.10 | 7:58.67 | ||||||||
4 | Matilde Riis | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:06.10 | 2:13.83 | 3:22.07 | 4:30.91 | 9:09.71 | ||
5:40.33 | 6:49.81 | 7:59.71 | ||||||||
5 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.94 | 2:18.92 | 3:30.23 | 4:42.33 | 9:29.30 | ||
5:55.12 | 7:07.52 | 8:19.28 | ||||||||
6 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.07 | 2:20.36 | 3:32.79 | 4:45.68 | 9:33.52 | ||
5:57.94 | 7:10.66 | 8:23.20 | ||||||||
7 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.18 | 2:21.86 | 3:34.36 | 4:46.53 | 9:34.09 | ||
5:59.46 | 7:12.45 | 8:24.11 | ||||||||
8 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.71 | 2:20.66 | 3:32.87 | 4:45.73 | 9:36.38 | ||
5:58.45 | 7:11.63 | 8:24.44 | ||||||||
9 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.62 | 2:23.31 | 3:36.89 | 4:49.74 | 9:39.10 | ||
6:03.10 | 7:16.05 | 8:29.09 | ||||||||
10 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 1:09.04 | 2:22.88 | 3:35.98 | 4:49.31 | 9:42.43 | ||
6:02.37 | 7:15.70 | 8:29.36 | ||||||||
11 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.58 | 2:22.00 | 3:35.15 | 4:49.03 | 9:44.60 | ||
6:02.57 | 7:17.14 | 8:31.26 | ||||||||
12 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:09.82 | 2:24.01 | 3:38.88 | 4:53.14 | 9:47.29 | ||
6:06.85 | 7:20.56 | 8:34.41 | ||||||||
13 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.20 | 2:21.59 | 3:35.73 | 4:50.29 | 9:48.74 | ||
6:05.11 | 7:19.77 | 8:35.04 | ||||||||
14 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.80 | 2:23.11 | 3:38.25 | 4:54.25 | 10:01.18 | ||
6:11.33 | 7:28.88 | 8:46.48 | ||||||||
15 | Lea Hoffmann | 1991 | KFUM Fredericia | 1:12.66 | 2:28.53 | 3:43.32 | 4:58.56 | 10:01.91 | ||
6:14.15 | 7:30.44 | 8:46.51 | ||||||||
16 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:10.46 | 2:25.48 | 3:41.06 | 4:57.44 | 10:04.26 | ||
6:14.21 | 7:31.68 | 8:48.61 | ||||||||
17 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:11.94 | 2:29.17 | 3:47.18 | 5:04.95 | 10:13.58 | ||
6:21.96 | 7:39.70 | 8:57.32 | ||||||||
18 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.48 | 2:21.80 | 3:37.57 | 4:57.10 | 10:21.32 | ||
6:18.60 | 7:39.83 | 9:01.52 | ||||||||
19 | Monika Laugesen | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.20 | 2:32.01 | 3:51.85 | 5:12.27 | 10:33.52 | ||
6:32.69 | 7:53.90 | 9:14.93 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 42 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:45.16 2007-10-27 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 1:04.34 | 2:13.83 | 3:23.41 | 4:33.66 | 17:21.40 | ||
5:43.14 | 6:52.56 | 8:02.51 | 9:12.31 | |||||||
10:22.59 | 11:32.53 | 12:42.40 | 13:52.90 | |||||||
15:03.16 | 16:13.44 | |||||||||
2 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.75 | 2:18.21 | 3:30.00 | 4:41.71 | 17:47.50 | ||
5:53.33 | 7:04.64 | 8:15.89 | 9:27.13 | |||||||
10:38.65 | 11:50.37 | 13:02.29 | 14:14.38 | |||||||
15:25.97 | 16:37.50 | |||||||||
3 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 1:05.12 | 2:15.94 | 3:28.32 | 4:41.80 | 17:58.52 | ||
5:55.35 | 7:09.11 | 8:22.42 | 9:35.97 | |||||||
10:48.85 | 12:00.88 | 13:11.66 | 14:23.29 | |||||||
15:35.43 | 16:47.26 | |||||||||
4 | Mike Torsland Pedersen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:04.76 | 2:15.23 | 3:25.89 | 4:37.32 | 18:13.60 | ||
5:49.44 | 7:01.83 | 8:15.27 | 9:28.75 | |||||||
10:43.05 | 11:57.71 | 13:12.59 | 14:28.88 | |||||||
15:45.42 | 17:01.95 | |||||||||
5 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 1:06.14 | 2:17.03 | 3:28.85 | 4:42.22 | 18:14.94 | ||
5:56.74 | 7:11.20 | 8:26.46 | 9:40.30 | |||||||
10:54.29 | 12:07.88 | 13:21.81 | 14:35.91 | |||||||
15:50.12 | 17:04.13 | |||||||||
6 | Robert Laugesen | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.65 | 2:17.86 | 3:30.90 | 4:44.97 | 18:25.12 | ||
5:59.43 | 7:14.11 | 8:28.90 | 9:43.98 | |||||||
10:59.06 | 12:14.10 | 13:28.86 | 14:44.01 | |||||||
15:58.33 | 17:13.11 | |||||||||
7 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.74 | 2:19.87 | 3:33.83 | 4:47.28 | 18:30.79 | ||
6:02.38 | 7:17.13 | 8:32.78 | 9:46.48 | |||||||
11:01.41 | 12:17.39 | 13:32.48 | 14:48.01 | |||||||
16:03.14 | 17:19.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:45.16 2007-10-27 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.52 | 2:03.55 | 3:07.14 | 4:10.36 | 15:48.93 | ||
5:13.86 | 6:17.28 | 7:21.10 | 8:24.83 | |||||||
9:28.65 | 10:32.43 | 11:36.11 | 12:39.92 | |||||||
13:43.81 | 14:47.30 | |||||||||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 1:00.99 | 2:04.85 | 3:09.28 | 4:14.28 | 16:08.66 | ||
5:19.84 | 6:25.34 | 7:31.06 | 8:36.91 | |||||||
9:42.71 | 10:48.02 | 11:52.81 | 12:57.29 | |||||||
14:01.60 | 15:06.33 | |||||||||
3 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:02.35 | 2:07.04 | 3:12.09 | 4:17.09 | 16:08.95 | ||
5:21.93 | 6:26.88 | 7:31.90 | 8:37.05 | |||||||
9:41.96 | 10:46.47 | 11:51.75 | 12:56.84 | |||||||
14:02.12 | 15:06.78 | |||||||||
4 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:00.35 | 2:03.70 | 3:08.14 | 4:13.36 | 16:09.31 | ||
5:19.53 | 6:25.09 | 7:30.46 | 8:35.94 | |||||||
9:40.94 | 10:45.97 | 11:51.04 | 12:56.56 | |||||||
14:01.82 | 15:07.10 | |||||||||
5 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:04.92 | 2:13.06 | 3:21.13 | 4:28.73 | 17:04.46 | ||
5:36.93 | 6:45.29 | 7:53.82 | 9:02.84 | |||||||
10:11.98 | 11:20.34 | 12:29.32 | 13:38.55 | |||||||
14:47.79 | 15:57.26 | |||||||||
6 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:04.30 | 2:12.43 | 3:21.03 | 4:29.59 | 17:08.74 | ||
5:37.50 | 6:46.39 | 7:53.91 | 9:01.92 | |||||||
10:10.95 | 11:20.55 | 12:29.67 | 13:39.93 | |||||||
14:49.91 | 16:00.05 | |||||||||
7 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:04.01 | 2:11.80 | 3:19.87 | 4:28.48 | 17:11.30 | ||
5:37.76 | 6:46.99 | 7:56.39 | 9:05.84 | |||||||
10:15.12 | 11:24.39 | 12:33.88 | 13:43.47 | |||||||
14:53.12 | 16:02.80 | |||||||||
8 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 1:04.34 | 2:13.83 | 3:23.41 | 4:33.66 | 17:21.40 | ||
5:43.14 | 6:52.56 | 8:02.51 | 9:12.31 | |||||||
10:22.59 | 11:32.53 | 12:42.40 | 13:52.90 | |||||||
15:03.16 | 16:13.44 | |||||||||
9 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 1:05.14 | 2:14.95 | 3:23.60 | 4:31.79 | 17:25.72 | ||
5:39.78 | 6:48.18 | 7:57.22 | 9:08.04 | |||||||
10:19.11 | 11:30.59 | 12:40.78 | 13:52.68 | |||||||
15:04.35 | 16:15.42 | |||||||||
10 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.75 | 2:18.21 | 3:30.00 | 4:41.71 | 17:47.50 | ||
5:53.33 | 7:04.64 | 8:15.89 | 9:27.13 | |||||||
10:38.65 | 11:50.37 | 13:02.29 | 14:14.38 | |||||||
15:25.97 | 16:37.50 | |||||||||
11 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 1:05.12 | 2:15.94 | 3:28.32 | 4:41.80 | 17:58.52 | ||
5:55.35 | 7:09.11 | 8:22.42 | 9:35.97 | |||||||
10:48.85 | 12:00.88 | 13:11.66 | 14:23.29 | |||||||
15:35.43 | 16:47.26 | |||||||||
12 | Mike Torsland Pedersen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:04.76 | 2:15.23 | 3:25.89 | 4:37.32 | 18:13.60 | ||
5:49.44 | 7:01.83 | 8:15.27 | 9:28.75 | |||||||
10:43.05 | 11:57.71 | 13:12.59 | 14:28.88 | |||||||
15:45.42 | 17:01.95 | |||||||||
13 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 1:06.14 | 2:17.03 | 3:28.85 | 4:42.22 | 18:14.94 | ||
5:56.74 | 7:11.20 | 8:26.46 | 9:40.30 | |||||||
10:54.29 | 12:07.88 | 13:21.81 | 14:35.91 | |||||||
15:50.12 | 17:04.13 | |||||||||
14 | Robert Laugesen | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.65 | 2:17.86 | 3:30.90 | 4:44.97 | 18:25.12 | ||
5:59.43 | 7:14.11 | 8:28.90 | 9:43.98 | |||||||
10:59.06 | 12:14.10 | 13:28.86 | 14:44.01 | |||||||
15:58.33 | 17:13.11 | |||||||||
15 | Kasper Enemark | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.74 | 2:19.87 | 3:33.83 | 4:47.28 | 18:30.79 | ||
6:02.38 | 7:17.13 | 8:32.78 | 9:46.48 | |||||||
11:01.41 | 12:17.39 | 13:32.48 | 14:48.01 | |||||||
16:03.14 | 17:19.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 1:42.54 2004-11-20 |
Dansk Rekord Junior: Lyngby Svømmeklub (1900) 1:48.30 2002-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto95 Piger | 0 | STO 95 | 1:49.06 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 27.01 | 54.62 | |||||||
Line Gregersen | 1994 | 27.89 | 1:22.51 | |||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 26.55 | 1:49.06 | |||||||
2 | :-) Wes Damer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 1:50.43 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 26.96 | 26.96 | |||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 26.27 | 53.23 | |||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 28.82 | 1:22.05 | |||||||
Marie Philipsen | 1992 | 28.38 | 1:50.43 | |||||||
3 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:50.93 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 27.41 | 27.41 | |||||||
Pernille Larsen | 1992 | 26.97 | 54.38 | |||||||
Katrine Crone | 1992 | 28.40 | 1:22.78 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 28.15 | 1:50.93 | |||||||
4 | Herning Killerwhales D1 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:51.64 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 27.83 | 55.70 | |||||||
Mathilde Balle | 1989 | 27.15 | 1:22.85 | |||||||
Nanna Lunding | 1991 | 28.79 | 1:51.64 | |||||||
5 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:55.34 | ||||||
Ann-Louise Nielsen | 1993 | 29.31 | 29.31 | |||||||
Sofie Lunden Nielsen | 1992 | 28.43 | 57.74 | |||||||
Pernille Moth | 1994 | 29.21 | 1:26.95 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 28.39 | 1:55.34 | |||||||
6 | Hjørring 1 | 0 | Svømmeklubben S 68 | 1:58.15 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 28.86 | 59.43 | |||||||
Lene Rasmussen | 1989 | 30.13 | 1:29.56 | |||||||
Tine Trolle | 1991 | 28.59 | 1:58.15 | |||||||
7 | Thisted SK | 0 | Thisted Svømmeklub | 1:58.17 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | 29.20 | 59.27 | |||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 29.10 | 1:28.37 | |||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 29.80 | 1:58.17 | |||||||
8 | Triton Vejle Pi | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:59.92 | ||||||
Simone Martinsen | 1994 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Mai Nyholm | 1993 | 30.72 | 59.86 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 30.24 | 1:30.10 | |||||||
Karen Bundgaard | 1992 | 29.82 | 1:59.92 | |||||||
9 | Herning Killerwhales D2 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:59.97 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Camilla Andersen | 1993 | 29.35 | 59.73 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 30.41 | 1:30.14 | |||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 29.83 | 1:59.97 | |||||||
10 | Kolding Damer | 0 | Kolding SK | 2:00.03 | ||||||
Pernille Sandvang | 1992 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Ida Larsen | 1991 | 29.15 | 59.52 | |||||||
Maja Eriksen | 1990 | 30.73 | 1:30.25 | |||||||
Anna Kiel | 1993 | 29.78 | 2:00.03 | |||||||
11 | Silkeborg Damer Silkeborg | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:00.19 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Freja Østergaard | 1995 | 29.12 | 59.75 | |||||||
Runa Dalby | 1993 | 30.78 | 1:30.53 | |||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 29.66 | 2:00.19 | |||||||
12 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:01.57 | ||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Julie Jepsen | 1994 | 28.96 | 1:00.78 | |||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 29.47 | 1:30.25 | |||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 31.32 | 2:01.57 | |||||||
13 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:01.80 | ||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Malene Knudsen | 1993 | 30.52 | 1:00.65 | |||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 30.73 | 1:31.38 | |||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 30.42 | 2:01.80 | |||||||
14 | Horsens Damer | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:04.05 | ||||||
Line Nadia Hansen | 1994 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Josephine Holst Pedersen | 1990 | 30.99 | 1:00.80 | |||||||
Gitte Lading | 1994 | 32.22 | 1:33.02 | |||||||
Louise Rasmussen | 1992 | 31.03 | 2:04.05 | |||||||
15 | Herning Killerwhales D3 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:06.35 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | 31.32 | 1:02.68 | |||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 31.66 | 1:34.34 | |||||||
Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 32.01 | 2:06.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 1:30.82 2005-10-29 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg drenge (1988) 1:34.68 2006-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | :-) Wes Herrer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 1:34.65 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 24.11 | 24.11 | |||||||
Nicolai Graae Hansen | 1988 | 23.14 | 47.25 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 23.93 | 1:11.18 | |||||||
Chris Christensen | 1988 | 23.47 | 1:34.65 | |||||||
2 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:35.86 | ||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 23.97 | 23.97 | |||||||
Peter Sørensen | 1988 | 23.92 | 47.89 | |||||||
Palle Gordon | 1987 | 23.95 | 1:11.84 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 24.02 | 1:35.86 | |||||||
3 | Herning Killerwhales H1 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:37.46 | ||||||
Lars Arnbak | 1981 | 24.26 | 24.26 | |||||||
Kim Hansen | 1987 | 23.74 | 48.00 | |||||||
Kaspar Pedersen | 1989 | 24.78 | 1:12.78 | |||||||
Mathias Hansen | 1993 | 24.68 | 1:37.46 | |||||||
4 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.95 | ||||||
Ruben Arent | 1989 | 25.20 | 25.20 | |||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 24.24 | 49.44 | |||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 25.49 | 1:14.93 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 25.02 | 1:39.95 | |||||||
5 | Silkeborg Herrer Silkebor | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 1:42.43 | ||||||
Jonas Skall Hansen | 1990 | 26.15 | 26.15 | |||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 25.09 | 51.24 | |||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 26.05 | 1:17.29 | |||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 25.14 | 1:42.43 | |||||||
6 | Herning Killerwhales H2 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:42.61 | ||||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 25.93 | 25.93 | |||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 24.44 | 50.37 | |||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 26.08 | 1:16.45 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | 26.16 | 1:42.61 | |||||||
6 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:42.61 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 25.51 | 25.51 | |||||||
Patrick Butler | 1990 | 25.41 | 50.92 | |||||||
Jonas Graversen | 1990 | 25.79 | 1:16.71 | |||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 25.90 | 1:42.61 | |||||||
8 | Lyseng Drenge | 0 | Lyseng IF | 1:42.75 | ||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 25.01 | 25.01 | |||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 25.90 | 50.91 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 26.30 | 1:17.21 | |||||||
Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | 25.54 | 1:42.75 | |||||||
9 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:44.05 | ||||||
Philip Dreyer | 1990 | 25.51 | 25.51 | |||||||
Mike Torsland Pedersen | 1991 | 26.40 | 51.91 | |||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 26.21 | 1:18.12 | |||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 25.93 | 1:44.05 | |||||||
10 | Kolding Herrer | 0 | Kolding SK | 1:45.32 | ||||||
Michael Christiansen | 1982 | 26.30 | 26.30 | |||||||
Anders Larsen | 1991 | 26.77 | 53.07 | |||||||
Dennis Eriksen | 1990 | 27.29 | 1:20.36 | |||||||
Jesper Søgaard | 1990 | 24.96 | 1:45.32 | |||||||
11 | Horsens Herrer | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:45.75 | ||||||
Mads Bygballe | 1991 | 26.38 | 26.38 | |||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 26.44 | 52.82 | |||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | 27.26 | 1:20.08 | |||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 25.67 | 1:45.75 | |||||||
12 | Sønderborg Drenge | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:46.29 | ||||||
Mads Andersen | 1990 | 25.64 | 25.64 | |||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 27.20 | 52.84 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 27.03 | 1:19.87 | |||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 26.42 | 1:46.29 | |||||||
13 | Haderslev 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:46.79 | ||||||
Giacomo Gellert | 1989 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 26.72 | 53.29 | |||||||
Christian Christiansen | 1991 | 26.34 | 1:19.63 | |||||||
Mads Andersen | 1991 | 27.16 | 1:46.79 | |||||||
14 | Agf Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:46.99 | ||||||
David Jakobsen | 1990 | 26.20 | 26.20 | |||||||
Søren Dahl | 1993 | 26.12 | 52.32 | |||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 28.63 | 1:20.95 | |||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 26.04 | 1:46.99 | |||||||
15 | Herning Killerwhales H3 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:50.04 | ||||||
Frans Bastrup | 1992 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Alexander Rosager | 1991 | 26.68 | 55.03 | |||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 27.52 | 1:22.55 | |||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 27.49 | 1:50.04 | |||||||
16 | Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 1:51.43 | ||||||
Peter Sønderskov | 1990 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Alexander B. Ottesen | 1989 | 27.42 | 54.67 | |||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 27.97 | 1:22.64 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 28.79 | 1:51.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 4:08.57 2005-10-28 |
Dansk Rekord Junior: AGF Piger (1900) 4:20.48 2007-10-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto95 Piger | 0 | STO 95 | 4:18.17 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 32.74 | 1:06.90 | 1:06.90 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 32.43 | 1:10.47 | 2:17.37 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 29.28 | 1:03.08 | 3:20.45 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 27.39 | 57.72 | 4:18.17 | ||||||
2 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:23.12 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 31.23 | 1:02.59 | 1:02.59 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 36.08 | 1:15.28 | 2:17.87 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 31.27 | 1:07.60 | 3:25.47 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 27.24 | 57.65 | 4:23.12 | ||||||
3 | :-) Wes Damer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 4:25.94 | ||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 30.74 | 1:02.55 | 1:02.55 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 34.51 | 1:15.65 | 2:18.20 | ||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 31.42 | 1:07.58 | 3:25.78 | ||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 28.86 | 1:00.16 | 4:25.94 | ||||||
4 | Herning Killerwhales D1 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:30.03 | ||||||
Pernille Thalund | 1990 | 34.56 | 1:10.99 | 1:10.99 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 36.37 | 1:15.91 | 2:26.90 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 30.29 | 1:04.42 | 3:31.32 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 27.69 | 58.71 | 4:30.03 | ||||||
5 | Piger Swim Team Esbjerg | 0 | Swim Team Esbjerg | 4:35.31 | ||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 33.84 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 34.26 | 1:12.63 | 2:23.01 | ||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 33.20 | 1:10.65 | 3:33.66 | ||||||
Nicole Møller | 1993 | 29.96 | 1:01.65 | 4:35.31 | ||||||
6 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:40.04 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 32.50 | 1:06.40 | 1:06.40 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 36.98 | 1:18.81 | 2:25.21 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 32.68 | 1:10.09 | 3:35.30 | ||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 30.92 | 1:04.74 | 4:40.04 | ||||||
7 | Herning Killerwhales D2 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:41.15 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 35.78 | 1:13.07 | 1:13.07 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 37.15 | 1:18.39 | 2:31.46 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 31.37 | 1:07.79 | 3:39.25 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 29.41 | 1:01.90 | 4:41.15 | ||||||
8 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:43.94 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 35.07 | 1:12.15 | 1:12.15 | ||||||
Amalie Stage | 1993 | 39.33 | ||||||||
Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 3:06.29 | 3:41.64 | 3:41.64 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 29.77 | 1:02.30 | 4:43.94 | ||||||
9 | Silkeborg Damer Silkeborg | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:46.87 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 36.93 | 1:15.73 | 1:15.73 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 38.09 | 1:19.70 | 2:35.43 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 31.73 | 1:08.17 | 3:43.60 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 30.21 | 1:03.27 | 4:46.87 | ||||||
10 | :-) Wes Damer 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 4:49.22 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 36.58 | 1:14.13 | 1:14.13 | ||||||
Anne Vester Pedersen | 1993 | 38.55 | ||||||||
Matilde Riis | 1988 | |||||||||
Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 4:49.22 | 4:49.22 | |||||||
11 | Thisted SK | 0 | Thisted Svømmeklub | 4:51.00 | ||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 34.25 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 47.54 | 1:32.21 | 2:33.84 | ||||||
Janni Overgaard | 1993 | 31.84 | 1:09.27 | 3:43.11 | ||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 32.45 | 1:07.89 | 4:51.00 | ||||||
12 | Hjørring 1 | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:56.93 | ||||||
Tine Trolle | 1991 | 35.82 | 1:13.10 | 1:13.10 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 38.75 | 1:22.99 | 2:36.09 | ||||||
Lene Rasmussen | 1989 | 36.15 | 1:19.09 | 3:55.18 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 29.84 | 1:01.75 | 4:56.93 | ||||||
13 | Herning Killerwhales D3 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:58.24 | ||||||
Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 37.37 | 1:15.94 | 1:15.94 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 39.69 | 1:21.57 | 2:37.51 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 34.38 | 1:15.73 | 3:53.24 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 31.35 | 1:05.00 | 4:58.24 | ||||||
14 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 5:03.17 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 36.30 | 1:14.30 | 1:14.30 | ||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 39.61 | 1:22.85 | 2:37.15 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 36.04 | 1:18.33 | 3:55.48 | ||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 32.27 | 1:07.69 | 5:03.17 | ||||||
15 | Kolding Damer | 0 | Kolding SK | 5:03.27 | ||||||
Ida Larsen | 1991 | 35.83 | ||||||||
Maja Eriksen | 1990 | |||||||||
Katrine Andersen | 1993 | |||||||||
Pernille Sandvang | 1992 | 5:03.27 | 5:03.27 | |||||||
16 | Horsens Damer | 0 | Horsens Svømmeklub | 5:16.18 | ||||||
Gitte Lading | 1994 | 40.60 | 1:23.84 | 1:23.84 | ||||||
Josephine Holst Pedersen | 1990 | 41.18 | 1:26.33 | 2:50.17 | ||||||
Louise Rasmussen | 1992 | 33.97 | 1:15.78 | 4:05.95 | ||||||
Line Nadia Hansen | 1994 | 33.07 | 1:10.23 | 5:16.18 | ||||||
- | Triton Vejle Pi | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
Mai Nyholm | 1993 | 35.76 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 38.56 | 2:34.77 | |||||||
Karen Bundgaard | 1992 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 3:37.96 2004-05-23 |
Dansk Rekord Junior: VAT 89 (1900) 3:49.42 2002-03-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | :-) Wes Herrer 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 3:52.14 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 27.97 | 57.80 | 57.80 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 30.15 | 1:05.39 | 2:03.19 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.77 | 56.96 | 3:00.15 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 24.50 | 51.99 | 3:52.14 | ||||||
2 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:56.74 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 30.49 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 29.29 | 1:03.08 | 2:05.41 | ||||||
David Jakobsen | 1990 | 27.44 | 59.23 | 3:04.64 | ||||||
Ruben Arent | 1989 | 25.00 | 52.10 | 3:56.74 | ||||||
3 | Herning Killerwhales H1 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:57.92 | ||||||
Martin Duedahl | 1985 | 29.19 | 1:00.10 | 1:00.10 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 30.79 | 1:06.94 | 2:07.04 | ||||||
Lars Arnbak | 1981 | 27.62 | 59.33 | 3:06.37 | ||||||
Kim Hansen | 1987 | 24.41 | 51.55 | 3:57.92 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:00.95 | ||||||
Palle Gordon | 1987 | 29.47 | 59.71 | 59.71 | ||||||
Peter Sørensen | 1988 | 32.53 | 1:08.10 | 2:07.81 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 27.29 | 58.90 | 3:06.71 | ||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 24.68 | 54.24 | 4:00.95 | ||||||
5 | :-) Wes Herrer 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 4:01.23 | ||||||
Patrick Sommer | 1988 | 29.09 | 59.48 | 59.48 | ||||||
Marcus Orloff Søemod | 1991 | 31.82 | 1:07.45 | 2:06.93 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 27.60 | 59.99 | 3:06.92 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.27 | 54.31 | 4:01.23 | ||||||
6 | Herning Killerwhales H2 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:09.58 | ||||||
Mathias Hansen | 1993 | 30.55 | 1:02.69 | 1:02.69 | ||||||
Lasse Sangild | 1990 | 33.16 | 1:10.55 | 2:13.24 | ||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 29.52 | 1:02.61 | 3:15.85 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 25.03 | 53.73 | 4:09.58 | ||||||
7 | Lyseng Drenge | 0 | Lyseng IF | 4:11.14 | ||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 32.62 | 1:06.70 | 1:06.70 | ||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 33.16 | 1:11.10 | 2:17.80 | ||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 26.55 | 57.42 | 3:15.22 | ||||||
Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | 27.06 | 55.92 | 4:11.14 | ||||||
8 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:11.79 | ||||||
Patrick Butler | 1990 | 30.40 | 1:03.64 | 1:03.64 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 33.95 | 1:12.36 | 2:16.00 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 28.64 | 1:02.15 | 3:18.15 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 25.44 | 53.64 | 4:11.79 | ||||||
9 | Silkeborg Herrer Silkebor | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 4:13.73 | ||||||
Jonas Skall Hansen | 1990 | 30.52 | 1:09.38 | 1:09.38 | ||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 31.57 | 1:07.86 | 2:17.24 | ||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 29.09 | 1:01.08 | 3:18.32 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 26.66 | 55.41 | 4:13.73 | ||||||
10 | Agf Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:15.18 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 31.23 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 35.21 | 1:14.15 | 2:17.24 | ||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 28.37 | 1:02.72 | 3:19.96 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 26.58 | 55.22 | 4:15.18 | ||||||
11 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:15.32 | ||||||
Philip Dreyer | 1990 | 30.20 | 1:02.13 | 1:02.13 | ||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 33.78 | 1:12.20 | 2:14.33 | ||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 28.71 | 1:02.82 | 3:17.15 | ||||||
Mike Torsland Pedersen | 1991 | 27.77 | 58.17 | 4:15.32 | ||||||
12 | Horsens Herrer | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:22.31 | ||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 32.91 | 1:07.47 | 1:07.47 | ||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 31.84 | 1:09.02 | 2:16.49 | ||||||
Mads Bygballe | 1991 | 30.05 | 1:06.02 | 3:22.51 | ||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | 27.98 | 59.80 | 4:22.31 | ||||||
13 | Kolding Herrer | 0 | Kolding SK | 4:24.05 | ||||||
Dennis Eriksen | 1990 | 33.09 | 1:07.99 | 1:07.99 | ||||||
Michael Christiansen | 1982 | 34.71 | 1:14.76 | 2:22.75 | ||||||
Mads Jensen | 1990 | 29.63 | 1:05.39 | 3:28.14 | ||||||
Jesper Søgaard | 1990 | 26.35 | 55.91 | 4:24.05 | ||||||
14 | Herning Killerwhales H3 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:29.07 | ||||||
Frans Bastrup | 1992 | 33.76 | 1:09.32 | 1:09.32 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 34.11 | 1:13.31 | 2:22.63 | ||||||
Alexander Rosager | 1991 | 31.95 | 1:06.31 | 3:28.94 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 28.77 | 1:00.13 | 4:29.07 | ||||||
15 | Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:39.58 | ||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 34.47 | 1:12.91 | 1:12.91 | ||||||
Alexander B. Ottesen | 1989 | 35.29 | 1:15.30 | 2:28.21 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 31.86 | 1:10.88 | 3:39.09 | ||||||
Peter Sønderskov | 1990 | 28.42 | 1:00.49 | 4:39.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |