Results for Hela-uinnit 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 09:48 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 1, N, T-15 200 m pu, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 489 | 35.36 | 1:14.89 | 1:54.00 | 2:34.57 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Hanna Rautiainen | 1999 | 422 | 33.23 | 1:11.96 | 1:54.49 | 2:42.37 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 419 | 33.65 | 1:14.57 | 1:58.38 | 2:42.68 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Elina Karinkanta | 2000 | 414 | 35.89 | 1:17.96 | 2:00.91 | 2:43.31 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Reetta Rantakokko | 2001 | 395 | 34.13 | 1:15.73 | 2:00.78 | 2:46.00 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Annika Karinkanta | 2000 | 392 | 36.54 | 1:18.91 | 2:02.45 | 2:46.38 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Denize Korkiakoski | 1999 | 356 | 36.02 | 1:20.01 | 2:07.16 | 2:51.83 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Janina Ollikainen | 2000 | 351 | 35.34 | 1:19.33 | 2:07.27 | 2:52.56 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Linda Wallenius | 1999 | 329 | 36.26 | 1:21.15 | 2:07.17 | 2:56.29 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Emmi Kilpinen | 2000 | 313 | 37.79 | 1:22.96 | 2:11.76 | 2:59.27 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Kiira Mauranen | 1999 | 295 | 40.17 | 1:27.07 | 2:15.13 | 3:02.85 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Roosa Penttinen | 2000 | 292 | 40.57 | 1:29.07 | 2:19.73 | 3:03.58 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Aino Räike | 1999 | 277 | 37.23 | 1:23.70 | 2:14.39 | 3:06.66 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Nelli Toivonen | 2000 | 276 | 36.10 | 1:24.41 | 2:15.68 | 3:06.88 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Enna Simola | 1999 | 257 | 39.59 | 1:27.61 | 2:19.66 | 3:11.37 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Enni Määttä | 1999 | 256 | 41.55 | 1:31.68 | 2:22.11 | 3:11.75 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Sofia Ranta | 2000 | 242 | 38.57 | 1:25.69 | 2:17.64 | 3:15.45 | |||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
18 | Sanni Salminen | 1999 | 222 | 40.32 | 1:29.54 | 2:23.38 | 3:20.93 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
19 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 220 | 40.96 | 1:31.39 | 3:21.75 | 3:21.75 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Anni Aro | 2001 | 215 | 41.69 | 1:32.65 | 2:28.59 | 3:23.27 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Ida Nordquist | 2001 | 208 | 42.29 | 1:33.80 | 2:29.03 | 3:25.39 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 185 | 39.51 | 1:30.51 | 3:33.58 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Anni Manninen | 2001 | 169 | 51.65 | 1:47.99 | 2:44.69 | 3:39.92 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Anni Matikainen | 2001 | 166 | 46.10 | 1:45.68 | 2:46.36 | 3:41.37 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
25 | Amanda Mankinen | 2001 | 133 | 48.84 | 1:48.72 | 2:52.77 | 3:58.46 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Helena Knaapi | 1999 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Verna Laaksonen | 2000 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, N, T-15 200 m pu, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Lehtinen | 1995 | 510 | 34.16 | 1:13.88 | 1:52.65 | 2:32.41 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Emma Männikkö | 1998 | 389 | 34.82 | 1:16.43 | 2:00.61 | 2:46.77 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Mari Ääri | 1980 | 348 | 34.50 | 1:16.71 | 2:02.78 | 2:53.05 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 328 | 36.31 | 1:18.98 | 2:07.46 | 2:56.52 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 226 | 41.07 | 1:31.14 | 2:25.62 | 3:19.71 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Maria Mäkelä | 1986 | 165 | 45.73 | 1:40.47 | 3:41.71 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 09:48 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:00 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 2, M, P-16 200 m pu, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Joni Aaltonen | 1999 | 448 | 31.42 | 1:07.91 | 1:47.04 | 2:25.65 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 409 | 31.69 | 1:10.04 | 1:49.00 | 2:30.16 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Otto Rannikko | 1999 | 387 | 31.10 | 1:08.67 | 1:49.98 | 2:32.89 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Markus Äijälä | 1998 | 358 | 34.03 | 1:14.15 | 1:56.24 | 2:37.04 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 356 | 32.29 | 1:11.89 | 1:53.38 | 2:37.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oskar Mäkelä | 1998 | 344 | 35.60 | 1:15.65 | 1:57.74 | 2:39.03 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Niki Karlsson | 2000 | 338 | 31.45 | 1:08.50 | 1:52.45 | 2:40.01 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Rasmus Virta | 1998 | 328 | 35.49 | 1:17.26 | 1:59.80 | 2:41.65 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Miska Kurvinen | 1999 | 267 | 36.37 | 1:21.79 | 2:09.28 | 2:53.13 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
10 | Elias Herlevi | 2000 | 263 | 34.96 | 1:17.66 | 2:06.55 | 2:53.91 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Ali Tahmasabi | 1998 | 255 | 36.45 | 1:21.00 | 2:08.44 | 2:55.68 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
12 | Pessi Länsirinne | 2000 | 245 | 34.24 | 1:15.97 | 2:04.13 | 2:58.00 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
13 | Jani-Markus Sula | 1999 | 244 | 35.36 | 1:21.57 | 2:10.56 | 2:58.44 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Lauri Elomaa | 2000 | 211 | 1:26.78 | 2:18.38 | 3:07.27 | 3:07.27 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 208 | 37.02 | 1:22.81 | 2:14.21 | 3:07.99 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Roope Liuska | 2000 | 149 | 40.56 | 1:34.38 | 2:33.06 | 3:30.06 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Sampo Kärkkäinen | 2000 | DSQ | 125 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 2, M, P-16 200 m pu, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 444 | 32.06 | 1:09.60 | 1:48.93 | 2:26.08 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 415 | 30.49 | 1:08.07 | 1:49.41 | 2:29.49 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 190 | 34.36 | 1:22.44 | 2:17.10 | 3:13.74 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 10:00 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:50 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 3, N, T-11 50 m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Venla Koskinen | 2003 | 276 | 36.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Matilda Saario | 2003 | 272 | 36.61 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
3 | Kerttu Nurmi | 2003 | 264 | 36.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Emilia Jalonen | 2004 | 258 | 37.27 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 256 | 37.33 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Lilli Kulpakko | 2005 | 246 | 37.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Sofia Salospohja | 2004 | 241 | 38.08 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 235 | 38.45 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Pinja Kallio | 2004 | 216 | 39.50 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Maija Björkholm | 2003 | 215 | 39.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Laura Helena Müürsepp | 2004 | 214 | 39.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Riikka Niskala | 2004 | 204 | 40.30 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Milla Strandberg | 2005 | 201 | 40.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Ida Maliranta | 2004 | 200 | 40.52 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 197 | 40.75 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 183 | 41.76 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Venla Salminen | 2004 | 182 | 41.86 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
18 | Santra Nieminen | 2004 | 178 | 42.18 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Sini Salmi | 2004 | 164 | 43.29 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
20 | Elisa Liven | 2004 | 164 | 43.31 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Elsa Vira | 2006 | 157 | 43.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Hilla Valtonen | 2003 | 151 | 44.49 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
23 | Xiaohan Zhou | 2004 | 147 | 44.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Sanni Porkkala | 2004 | 147 | 44.94 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
25 | Ulla Haarala | 2004 | 105 | 50.19 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
26 | Henni Havén | 2004 | 100 | 51.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Oona-Julianna Kurkela | 2005 | 86 | 53.73 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Laji 3, N, T-11 50 m vu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 687 | 26.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 603 | 28.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Suvi Huhtanen | 1999 | 595 | 28.20 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Nina Haltia | 1999 | 589 | 28.30 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Miia Hurskainen | 1992 | 549 | 28.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Emilia Lahtinen | 1996 | 538 | 29.17 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Fanny Grönvall | 2000 | 521 | 29.48 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Emma Nieminen | 1996 | 516 | 29.58 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Saara Männistö | 2000 | 513 | 29.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Vuokko Suomäki | 2001 | 508 | 29.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Vilma Ryöti | 1999 | 506 | 29.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Ida Mustonen | 1998 | 505 | 29.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 501 | 29.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 495 | 29.99 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Salla Puhtimäki | 1998 | 493 | 30.03 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
16 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 492 | 30.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Emma Kotiranta | 2001 | 488 | 30.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Emma Uusküla | 2002 | 485 | 30.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Roosa Mykkänen | 2000 | 479 | 30.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Jenna Ranki | 1997 | 469 | 30.53 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
21 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 461 | 30.70 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
22 | Heta Känkänen | 2001 | 448 | 31.01 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Henni Känkänen | 1999 | 439 | 31.20 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
24 | Oona Forsblom | 1999 | 435 | 31.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Hanni Pratsch | 1999 | 434 | 31.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Jenna Miettinen | 1999 | 429 | 31.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
26 | Marie Tuominen | 2000 | 429 | 31.44 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
28 | Sanna Putkonen | 2001 | 429 | 31.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Milja Korte | 1998 | 429 | 31.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Karine Gagnon | 1985 | 427 | 31.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Jasmin Vacker | 1999 | 419 | 31.71 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
32 | Hilla Nieminen | 2001 | 418 | 31.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Iiris Loukkola | 1999 | 414 | 31.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Sini Tuominen | 2000 | 412 | 31.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Marika Kajander | 1997 | 400 | 32.20 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
36 | Meri Lauronen | 2002 | 389 | 32.50 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
37 | Laura Vierikko | 2000 | 386 | 32.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
38 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 381 | 32.71 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
39 | Julia Huhtala | 1998 | 370 | 33.05 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
40 | Emilia Kinnunen | 2000 | 366 | 33.17 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
41 | Tinja Turunen | 2002 | 362 | 33.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Maiju Mäenpää | 1997 | 357 | 33.44 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
43 | Fiia Pyykkö | 2001 | 356 | 33.46 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
44 | Jaana Kaljunen | 2002 | 356 | 33.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
45 | Annika Mäenpää | 1999 | 354 | 33.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
46 | Riia Pyykkö | 1999 | 344 | 33.84 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
47 | Katariina Niemi | 2002 | 344 | 33.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Nora Kosonen | 2001 | 342 | 33.92 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
48 | Pinja Penttilä | 2001 | 342 | 33.92 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
50 | Eevi Kotiranta | 2001 | 342 | 33.93 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
51 | Sylvi Björk | 1999 | 339 | 34.00 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
52 | Patricia Vainio | 1998 | 338 | 34.05 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
53 | Kaisla Kangas | 2002 | 325 | 34.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
54 | Tytti Kuusela | 2000 | 321 | 34.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
55 | Minka Halava | 2001 | 320 | 34.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
56 | Iina Aro | 1998 | 318 | 34.74 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
57 | Ronja Vallenius | 2001 | 315 | 34.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
58 | Reetta Kuusisto | 2002 | 312 | 34.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Lotta Anttila | 2000 | 304 | 35.27 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
60 | Noora Kuhna | 2000 | 303 | 35.32 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
61 | Oona Ahinko | 2001 | 302 | 35.35 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
62 | Anna-Maria Lebedeva | 2001 | 293 | 35.70 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
63 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 284 | 36.09 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
64 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 270 | 36.68 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
65 | Maja Meurman | 2001 | 270 | 36.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
66 | Ellen Strandberg | 2002 | 258 | 37.25 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
67 | Inka Leino | 2001 | 258 | 37.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
68 | Pauliina Haarala | 2000 | 252 | 37.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
69 | Ida Heino | 2000 | 251 | 37.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
70 | Ada Salokannel | 2002 | 245 | 37.91 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
71 | Sirpa Visakoski | 1952 | 224 | 39.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
72 | Johanna Törmä | 1997 | 217 | 39.46 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
73 | Emma Nieminen | 2002 | 196 | 40.85 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
74 | Martta Haarala | 2001 | 191 | 41.16 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
74 | Merja Lundberg | 1970 | 191 | 41.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
76 | Nea Suominen | 2001 | 181 | 41.94 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
77 | Pauliina Harjanne | 1989 | 106 | 50.01 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:50 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:12 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 4, M, P-12 50 m vu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 271 | 32.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 261 | 32.68 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Otto Saarimaa | 2002 | 248 | 33.26 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Vilho Honkamaa | 2002 | 223 | 34.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Sami Uusikumpu | 2003 | 221 | 34.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Aleksi Kaljunen | 2003 | 192 | 36.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Niclas Viitasalo | 2002 | 190 | 36.32 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Akira Konttinen | 2003 | 185 | 36.66 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 181 | 36.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Robin Söderholm | 2002 | 177 | 37.22 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Frans Hihnala | 2003 | 176 | 37.26 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Eemil Kankare | 2003 | 176 | 37.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Heikki Jaspi | 2003 | 174 | 37.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Joonas Karttunen | 2003 | 168 | 37.83 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Santeri Kinnunen | 2002 | 156 | 38.81 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
16 | Kuutti Suominen | 2003 | 145 | 39.75 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Niko Viitala | 2003 | 141 | 40.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Lauri Anttila | 2002 | 132 | 41.01 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Miko Muuri | 2004 | 118 | 42.53 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
20 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 116 | 42.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 113 | 43.18 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Linus Vuollet | 2004 | 109 | 43.69 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
23 | Jesper Isomaa | 2004 | 105 | 44.22 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
24 | Einari Palmu | 2004 | 102 | 44.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Tuomas Toppinen | 2005 | 102 | 44.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Matias Ylipelkonen | 2003 | 90 | 46.55 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
27 | Oscar Boucht | 2004 | 77 | 48.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Axel Leppähaara | 2004 | 69 | 50.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Ilpo Pitkänen | 2003 | 64 | 52.11 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
30 | Eerik Rantanen | 2004 | 61 | 52.97 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
31 | Rasmus Rauhala | 2004 | 50 | 56.75 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Jussi Häyrinen | 2002 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, M, P-12 50 m vu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jani Rusi | 1984 | 638 | 24.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Lauri Pilpola | 1993 | 579 | 25.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Aleksi Liehu | 1995 | 556 | 25.42 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
4 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 517 | 26.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Matti Mattsson | 1993 | 511 | 26.15 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Konsta Nenonen | 1998 | 510 | 26.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Arto Auri | 1997 | 487 | 26.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Oskari Mäkinen | 1997 | 484 | 26.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Patrik Jantunen | 1999 | 447 | 27.34 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Saku Salo | 1995 | 445 | 27.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Aake Nyrhinen | 1997 | 444 | 27.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Joonas Kotiranta | 1998 | 440 | 27.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jan Strömberg | 1999 | 425 | 27.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jussi Kause | 1997 | 413 | 28.06 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
15 | Valtteri Somero | 1998 | 404 | 28.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Oskar Nordquist | 1999 | 402 | 28.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Valtteri Väisänen | 1999 | 401 | 28.35 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 387 | 28.69 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Elias Rantakokko | 1998 | 381 | 28.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Lauri Koskela | 1999 | 372 | 29.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Leevi Luhtanen | 2000 | 372 | 29.07 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Salminen | 1998 | 369 | 29.14 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Markus Kuisma | 1998 | 365 | 29.24 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
24 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 351 | 29.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Rio Koskelo | 1997 | 344 | 29.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Eetu Nyman | 1999 | 343 | 29.87 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
27 | Eetu Toivonen | 1998 | 340 | 29.94 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
28 | Antti Wihanto | 1962 | 333 | 30.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Eemil Laine | 1998 | 332 | 30.17 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
30 | Elmeri Ekström | 2000 | 326 | 30.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
31 | Valtteri Wikstedt | 1999 | 307 | 30.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Onni Kuronen | 2000 | 296 | 31.36 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
33 | Ivar Malm | 2001 | 284 | 31.81 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
34 | Otto Laitinen | 1998 | 280 | 31.93 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
35 | Petri Koli | 1986 | 274 | 32.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Lauri Toikka | 1984 | 270 | 32.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Taito Nurmi | 1961 | 265 | 32.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 265 | 32.53 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
39 | Jesper Werdi | 2001 | 255 | 32.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Niklas Konttinen | 2001 | 249 | 33.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Aleksei Belov | 1998 | 248 | 33.25 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Jussi Arvas | 1999 | 245 | 33.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Viktor Leinonen | 2001 | 213 | 34.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
44 | Janne Juven | 2001 | 213 | 34.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Veeti Vainionpää | 2001 | 211 | 35.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Leevi Korpinen | 2001 | 208 | 35.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
47 | Hugo Enroth | 2001 | 203 | 35.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Otto Lindroos | 2001 | 151 | 39.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Jimi Miromaa | 1996 | 140 | 40.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Eetu Turkka | 2000 | 96 | 45.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
51 | Pauli Korhonen | 2001 | 83 | 47.92 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:12 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:00 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 5, N, T-12 100 m su, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oona Laakso | 2002 | 435 | 37.31 | 1:16.65 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Peppi Pinomäki | 2002 | 419 | 38.19 | 1:17.64 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Anna Vira | 2002 | 414 | 38.94 | 1:17.94 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | 395 | 38.27 | 1:19.20 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Peppi Siirtola | 2002 | 393 | 37.63 | 1:19.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Helmi Heinonen | 2002 | 383 | 39.72 | 1:20.00 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Emmi Kaunisto | 2002 | 378 | 38.67 | 1:20.36 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Lilli Louhikoski | 2002 | 368 | 39.77 | 1:21.06 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Emma von Dickoff | 2002 | 363 | 39.97 | 1:21.42 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Anniina Kallio | 2002 | 360 | 39.16 | 1:21.69 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Jaana Kaljunen | 2002 | 358 | 39.94 | 1:21.85 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Emilia Liven | 2002 | 347 | 41.67 | 1:22.69 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Liisa Räikkönen | 2002 | 346 | 39.22 | 1:22.72 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Ida Grundström | 2002 | 343 | 39.32 | 1:23.00 | |||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Ina Pollari | 2002 | 343 | 40.96 | 1:23.01 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Reetta Kuusisto | 2002 | 328 | 41.08 | 1:24.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Katariina Niemi | 2002 | 326 | 41.08 | 1:24.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Venla Järvinen | 2003 | 324 | 41.51 | 1:24.58 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Roosa Aho | 2003 | 321 | 41.45 | 1:24.82 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Lydia Rintanen | 2002 | 318 | 41.35 | 1:25.09 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Iida Nyman | 2002 | 308 | 42.45 | 1:26.01 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
22 | Kaisla Kangas | 2002 | 306 | 42.41 | 1:26.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Rebekka Luoto | 2003 | 305 | 42.75 | 1:26.27 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Alexandra Arenius | 2002 | 300 | 43.17 | 1:26.76 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Wilma Rintala | 2002 | 295 | 42.62 | 1:27.26 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Anni Korhonen | 2003 | 278 | 43.89 | 1:29.03 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Josefiina Kause | 2002 | 276 | 43.81 | 1:29.20 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
28 | Noona Rantanen | 2002 | 274 | 44.13 | 1:29.41 | |||||
Poseidon | ||||||||||
29 | Mette Hyvärinen | 2002 | 270 | 44.27 | 1:29.88 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
30 | Tara Korkiakoski | 2003 | 270 | 43.18 | 1:29.92 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
31 | Emmi Heine | 2002 | 243 | 44.99 | 1:33.06 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
32 | Helmi Viitasalo | 2002 | 229 | 47.09 | 1:34.88 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
33 | Paula Kivi | 2002 | 228 | 46.79 | 1:35.03 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
34 | Minea Wiren | 2003 | 228 | 46.92 | 1:35.11 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Ronja Myllykallio | 2003 | 227 | 47.22 | 1:35.20 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
36 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 226 | 46.47 | 1:35.39 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
37 | Alina Hakkarainen | 2002 | 224 | 46.53 | 1:35.58 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
38 | Kerttu Nurmi | 2003 | 223 | 47.51 | 1:35.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Helka Suomäki | 2003 | 217 | 47.48 | 1:36.65 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Iris Hanski | 2003 | 217 | 46.29 | 1:36.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Inari Laaksonen | 2002 | 215 | 1:36.94 | 1:36.94 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
42 | Saga Lindeberg | 2002 | 213 | 47.69 | 1:37.19 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
43 | Maija Rislakki | 2002 | 208 | 47.60 | 1:37.94 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
44 | Henrika Rantanen | 2002 | 208 | 46.70 | 1:37.96 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
45 | Sini Korin | 2003 | 204 | 48.13 | 1:38.57 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
46 | Nea Palanen | 2003 | 198 | 47.40 | 1:39.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
47 | Ella Alanko | 2003 | 198 | 48.61 | 1:39.67 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
48 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 195 | 1:40.13 | 1:40.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
49 | Linnea Ström | 2003 | 194 | 47.98 | 1:40.30 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
50 | Isla Pinta | 2002 | 187 | 51.03 | 1:41.62 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
51 | Vivian Halmelinna | 2002 | 185 | 50.17 | 1:41.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
52 | Daniela Degenhardt | 2003 | 181 | 49.07 | 1:42.63 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
53 | Greta Kandolin | 2003 | 180 | 46.92 | 1:42.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
54 | Lawen Veisi | 2002 | 180 | 50.28 | 1:42.86 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
55 | Tuuli Koivunen | 2002 | 178 | 49.78 | 1:43.21 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
56 | Hilda Helo | 2003 | 177 | 49.05 | 1:43.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
57 | Riikka Silander | 2003 | 176 | 52.18 | 1:43.70 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
58 | Enni Ilona Ahonen | 2003 | 173 | 51.07 | 1:44.28 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
59 | Nea Palomäki | 2002 | 170 | 49.45 | 1:44.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
60 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 169 | 49.48 | 1:44.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
61 | Noora Uro | 2003 | 159 | 51.59 | 1:47.16 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
62 | Nea Juslén | 2002 | 155 | 52.14 | 1:48.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
63 | Juliana Niinisalo | 2002 | 147 | 55.06 | 1:50.04 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
64 | Aino Kallio | 2003 | 138 | 54.55 | 1:52.28 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
65 | Ilona Arvilommi | 2003 | 120 | 57.66 | 1:57.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
66 | Selina Kavka | 2003 | 106 | 57.75 | 2:02.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Sanni Ylösmäki | 2002 | DNF | |||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
- | Aliisa Jalo | 2002 | DSQ | 50 m | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Roosa Rantala | 2002 | DSQ | 50 m | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sonja Kaitosaari | 2002 | DSQ | 50 m | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Taru Vannas | 2003 | DSQ | 50 m | ||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 5, N, T-12 100 m su, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 593 | 33.94 | 1:09.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Pinja Peippo | 1999 | 538 | 35.04 | 1:11.43 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 528 | 34.97 | 1:11.90 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Alissa Eloranta | 1999 | 520 | 34.70 | 1:12.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Hanna Hammar | 1998 | 504 | 35.88 | 1:13.00 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Paula Peltola | 2001 | 492 | 35.84 | 1:13.60 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Heta Koivuluoma | 1999 | 488 | 36.06 | 1:13.81 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Sofia Litsilä | 1999 | 481 | 36.11 | 1:14.15 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Milja Mielty | 2000 | 467 | 35.74 | 1:14.90 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 466 | 35.79 | 1:14.93 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Nea Tiesmäki | 2000 | 462 | 35.80 | 1:15.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Vilma Iisalo | 2001 | 455 | 36.40 | 1:15.53 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Netta Nyberg | 2001 | 454 | 37.18 | 1:15.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Peppi Päiviö | 1999 | 448 | 36.92 | 1:15.93 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Roosa Rekola | 2000 | 445 | 36.20 | 1:16.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Inkeri Pöllänen | 2001 | 426 | 37.74 | 1:17.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Fanni Pirhonen | 2000 | 424 | 37.20 | 1:17.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Emmi Valdolin | 1999 | 420 | 37.68 | 1:17.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Ida Slöör | 2001 | 379 | 38.53 | 1:20.26 | |||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Ida Metsämäki | 1998 | 378 | 38.19 | 1:20.38 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Marianne Killström | 1998 | 374 | 38.92 | 1:20.64 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Emma Koiranen | 2001 | 364 | 39.36 | 1:21.39 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Pinja Aro | 1999 | 359 | 39.28 | 1:21.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Fiia Pyykkö | 2001 | 344 | 40.50 | 1:22.89 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Patricia Vainio | 1998 | 335 | 40.95 | 1:23.67 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Marie Tuominen | 2000 | 332 | 40.32 | 1:23.90 | |||||
Poseidon | ||||||||||
27 | Roosa Hyypiä | 1997 | 331 | 40.05 | 1:23.95 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 330 | 41.29 | 1:24.03 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Julia Rönkä | 2001 | 309 | 41.73 | 1:25.93 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
30 | Saara Sojolin | 2001 | 303 | 42.53 | 1:26.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Roosa Hjelm | 1997 | 299 | 42.37 | 1:26.83 | |||||
Poseidon | ||||||||||
32 | Joanna Kekkonen | 2000 | 297 | 41.57 | 1:27.09 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 278 | 42.63 | 1:29.01 | |||||
Poseidon | ||||||||||
34 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 275 | 43.19 | 1:29.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Ella Heino | 2001 | 264 | 43.20 | 1:30.53 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Ronja Vallenius | 2001 | 247 | 45.81 | 1:32.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 240 | 44.63 | 1:33.42 | |||||
Poseidon | ||||||||||
38 | Petra Puronurmi | 2000 | 237 | 45.43 | 1:33.82 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
39 | Meri Pohjola | 2001 | 226 | 47.43 | 1:35.39 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
40 | Alina Heinonen | 2001 | 223 | 46.67 | 1:35.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Inka Leino | 2001 | 222 | 47.43 | 1:35.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Ellen Vuollet | 2001 | 206 | 48.07 | 1:38.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
43 | Katarina Pyhälä | 2001 | 182 | 47.83 | 1:42.43 | |||||
Poseidon | ||||||||||
44 | Janette Rajala | 2001 | 142 | 51.08 | 1:51.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
45 | Emma Loukasmäki | 2000 | 131 | 55.01 | 1:54.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:00 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:14 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 6, M, P-13 100 m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Pennanen | 2001 | 333 | 1:14.88 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 332 | 35.69 | 1:14.98 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Jere Nevalainen | 2001 | 308 | 37.36 | 1:16.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 305 | 37.30 | 1:17.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Oskari Herpola | 2001 | 280 | 38.35 | 1:19.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Jesse Haimi | 2001 | 270 | 1:20.34 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Niklas Konttinen | 2001 | 262 | 1:21.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 261 | 1:21.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Tuure Sandberg | 2001 | 242 | 41.53 | 1:23.29 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 227 | 41.77 | 1:25.12 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Kasper Tolonen | 2002 | 225 | 41.67 | 1:25.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Viljami Salonen | 2002 | 218 | 42.63 | 1:26.21 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Pieti Raunio | 2002 | 213 | 42.19 | 1:26.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Kalle Kinnala | 2001 | 213 | 42.73 | 1:26.93 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
15 | Matias Hjelm | 2002 | 210 | 1:27.29 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Jesper Werdi | 2001 | 202 | 42.60 | 1:28.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Ville Aaltonen | 2001 | 201 | 42.97 | 1:28.56 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Hugo Enroth | 2001 | 196 | 43.45 | 1:29.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Viktor Leinonen | 2001 | 193 | 44.21 | 1:29.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Axel Olander | 2002 | 191 | 43.68 | 1:30.09 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Leevi Korpinen | 2001 | 183 | 44.61 | 1:31.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Janne Juven | 2001 | 179 | 44.76 | 1:32.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Lukas Vahtera | 2001 | 170 | 44.55 | 1:33.59 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 167 | 45.88 | 1:34.22 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
25 | Iiro Uusitalo | 2002 | 158 | 46.70 | 1:35.93 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
26 | Joel Europaeus | 2001 | 153 | 47.49 | 1:37.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Juuso Vastamäki | 2002 | 152 | 49.41 | 1:37.19 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
28 | Jere Broman | 2002 | 151 | 47.92 | 1:37.47 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Veeti Verronen | 2002 | 145 | 47.39 | 1:38.80 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
30 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 136 | 49.33 | 1:40.78 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
31 | Ilari Silventoinen | 2002 | 133 | 49.28 | 1:41.52 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Juho Jämsä | 2001 | 132 | 48.91 | 1:41.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
33 | Casper Loo | 2002 | 127 | 51.12 | 1:43.19 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
34 | Otto Lindroos | 2001 | 126 | 49.31 | 1:43.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Lauri Törnström | 2002 | 107 | 52.05 | 1:49.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Elias Laine | 2003 | 81 | 57.55 | 1:59.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Arttu Niemi | 2001 | DSQ | 50 m | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Henry Mahkonen | 2002 | DSQ | 50 m | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kasper Pohjankukka | 2001 | DSQ | 50 m | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 6, M, P-13 100 m su, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | 562 | 30.30 | 1:02.93 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Lauri Pilpola | 1993 | 558 | 30.24 | 1:03.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Valtteri Karttunen | 1993 | 502 | 31.72 | 1:05.35 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Akseli Heino | 1999 | 460 | 32.75 | 1:07.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Jussi Kause | 1997 | 449 | 33.26 | 1:07.82 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Jan Strömberg | 1999 | 440 | 33.12 | 1:08.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Oskari Alanen | 1990 | 427 | 33.90 | 1:08.93 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Walentin Koskinen | 2000 | 420 | 33.85 | 1:09.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Jaakko Siipola | 1999 | 405 | 34.59 | 1:10.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Jyri Mattila | 1999 | 404 | 34.37 | 1:10.21 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Atte Kulmala | 1998 | 390 | 35.02 | 1:11.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 390 | 34.34 | 1:11.05 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Alexei Upornikov | 1998 | 381 | 34.85 | 1:11.64 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Ossi Airaksinen | 1996 | 379 | 34.98 | 1:11.76 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 367 | 35.98 | 1:12.49 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
16 | Juho Urhemaa | 1999 | 365 | 34.10 | 1:12.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Mikko Suova | 1997 | 363 | 34.79 | 1:12.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Elias Tiihonen | 1999 | 350 | 35.39 | 1:13.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Niklas Uitto | 2000 | 347 | 35.70 | 1:13.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Eetu Kallio | 1994 | 341 | 36.27 | 1:14.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Jere Kekola | 2000 | 339 | 35.77 | 1:14.46 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
22 | Onni Punkka | 2000 | 338 | 35.86 | 1:14.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lauri Elomaa | 2000 | 322 | 36.83 | 1:15.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Emil Hanski | 1999 | 321 | 36.33 | 1:15.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Onni Kartimo | 2000 | 320 | 36.35 | 1:15.90 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
26 | Joel Vaitilo | 1998 | 313 | 36.80 | 1:16.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 305 | 37.66 | 1:17.15 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Ensio Rislakki | 2000 | 283 | 37.67 | 1:19.03 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Leevi Luhtanen | 2000 | 278 | 38.58 | 1:19.49 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Mika Arkkila | 2000 | 232 | 1:24.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Tom Nylund | 1959 | 213 | 41.22 | 1:26.84 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
32 | Haakon Helsko | 2000 | 87 | 56.97 | 1:57.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Jaroslav Vanbergen | 2000 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:14 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:58 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 7, N, T-15 200 m sku, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 581 | 31.32 | 1:10.03 | 1:55.63 | 2:31.15 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Merina Suoranta | 1999 | 572 | 31.07 | 1:11.23 | 1:56.45 | 2:31.93 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Ida Konkka | 2000 | 548 | 33.04 | 1:11.73 | 1:58.44 | 2:34.15 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Henna Syrjälä | 1999 | 490 | 33.32 | 1:13.68 | 2:03.26 | 2:39.96 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Ronja Mehtonen | 1999 | 488 | 34.05 | 1:14.18 | 2:03.76 | 2:40.15 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Emilia Flyckt | 2001 | 484 | 35.66 | 1:19.54 | 2:02.07 | 2:40.62 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Janina Ollikainen | 2000 | 480 | 34.57 | 1:18.15 | 2:06.40 | 2:41.10 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 465 | 35.99 | 1:18.69 | 2:05.45 | 2:42.77 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Roosa Nieminen | 1999 | 463 | 34.76 | 1:18.26 | 2:05.06 | 2:42.97 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Inka Aaltonen | 1999 | 461 | 32.31 | 1:14.94 | 2:06.77 | 2:43.30 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Mila Manner | 2001 | 459 | 34.91 | 1:16.52 | 2:07.43 | 2:43.49 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Roosa Oja | 2000 | 453 | 35.00 | 1:17.89 | 2:06.53 | 2:44.15 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Susanna Ellonen | 1999 | 442 | 36.39 | 1:21.11 | 2:07.35 | 2:45.51 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Alika Tsvrtkova | 2000 | 439 | 34.08 | 1:20.63 | 2:07.81 | 2:45.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Camilla Tyven | 2001 | 433 | 35.53 | 1:18.02 | 2:09.90 | 2:46.63 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Olivia Hellsten | 2000 | 415 | 35.02 | 1:18.06 | 2:07.23 | 2:49.01 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Minea Bogdanoff | 2001 | 407 | 37.71 | 1:20.75 | 2:14.29 | 2:50.17 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Sini Silvennoinen | 2002 | 402 | 39.56 | 1:24.78 | 2:14.82 | 2:50.80 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Linda Wallenius | 1999 | 392 | 35.54 | 1:21.67 | 2:12.16 | 2:52.26 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Laura Lahtinen | 2003 | 388 | 34.74 | 1:23.22 | 2:11.38 | 2:52.87 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Nelli Toivonen | 2000 | 386 | 35.49 | 1:21.04 | 2:13.42 | 2:53.19 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Laura Lempinen | 2001 | 385 | 36.19 | 1:19.11 | 2:13.81 | 2:53.28 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
23 | Suvi Kurth | 2001 | 384 | 36.74 | 1:22.53 | 2:17.45 | 2:53.52 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Vilma Iisalo | 2001 | 380 | 40.81 | 1:23.28 | 2:15.41 | 2:54.08 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 379 | 38.02 | 1:23.66 | 2:16.78 | 2:54.29 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Emilie Pärnänen | 2002 | 376 | 39.01 | 1:22.22 | 2:16.22 | 2:54.67 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Anna Vira | 2002 | 373 | 38.44 | 1:23.13 | 2:15.79 | 2:55.22 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Annika Lepistö | 2001 | 366 | 38.96 | 1:23.70 | 2:13.14 | 2:56.30 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
29 | Anniina Murto | 2001 | 362 | 40.98 | 1:27.20 | 2:15.76 | 2:56.97 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Olga Koskinen | 2002 | 355 | 40.31 | 1:24.22 | 2:18.28 | 2:58.02 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
31 | Enna Simola | 1999 | 353 | 39.29 | 1:26.41 | 2:18.04 | 2:58.48 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Emma Haglund | 2003 | 344 | 39.65 | 1:27.28 | 2:18.52 | 3:00.01 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
33 | Minka Halava | 2001 | 320 | 43.23 | 1:28.63 | 2:23.32 | 3:04.33 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Verna Laaksonen | 2000 | 318 | 41.06 | 1:27.97 | 2:24.10 | 3:04.74 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Lotta Aho | 2000 | 298 | 42.43 | 1:29.41 | 2:25.18 | 3:08.73 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Vilma Kotola | 2001 | 293 | 40.45 | 1:31.07 | 2:26.02 | 3:09.74 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
37 | Maja Meurman | 2001 | 291 | 41.80 | 1:28.73 | 2:26.19 | 3:10.17 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Olivia Koski | 2002 | 290 | 40.48 | 1:28.14 | 2:26.63 | 3:10.39 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Pinja Österman | 2002 | 276 | 43.24 | 1:33.67 | 2:28.62 | 3:13.57 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
40 | Ilona Juuri | 2002 | 275 | 44.77 | 1:30.65 | 2:29.90 | 3:13.84 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Taru Jokipii | 2002 | 273 | 39.89 | 1:32.26 | 2:29.94 | 3:14.23 | |||
Poseidon | ||||||||||
42 | Oona Kuusivaara | 2002 | 273 | 48.54 | 1:35.31 | 2:29.40 | 3:14.26 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Tinja Turunen | 2002 | 273 | 44.43 | 1:31.43 | 2:32.79 | 3:14.35 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
44 | Helmi Viitasalo | 2002 | 266 | 42.72 | 1:33.97 | 2:32.30 | 3:16.11 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
45 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 257 | 43.51 | 1:35.74 | 2:36.06 | 3:18.29 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
46 | Jenny Grangärd | 2003 | 257 | 44.84 | 1:36.19 | 2:31.44 | 3:18.33 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
47 | Mette Hämeenaho | 2002 | 257 | 43.17 | 1:32.75 | 2:32.72 | 3:18.41 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
48 | Alida Öhberg | 2002 | 253 | 44.32 | 1:34.04 | 2:35.11 | 3:19.34 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Ada Saarikko | 2002 | 250 | 45.44 | 1:40.53 | 2:36.74 | 3:20.14 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
50 | Anni Korhonen | 2003 | 241 | 47.11 | 1:36.34 | 2:36.93 | 3:22.49 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
51 | Minna Ingi | 2002 | 233 | 50.04 | 1:39.27 | 2:38.97 | 3:24.89 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
52 | Veera Järvinen | 2000 | 230 | 46.75 | 1:40.87 | 2:37.67 | 3:25.71 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
53 | Ada Salokannel | 2002 | 230 | 46.37 | 1:39.38 | 2:37.99 | 3:25.87 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
54 | Siiri Konkka | 2004 | 229 | 47.94 | 1:39.97 | 2:42.06 | 3:26.19 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
55 | Maija Nurmi | 2003 | 228 | 48.89 | 1:39.63 | 2:42.49 | 3:26.47 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
56 | Mimosa Rintala | 2003 | 227 | 49.53 | 1:39.81 | 2:40.44 | 3:26.71 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
57 | Paula Kivi | 2002 | 226 | 45.21 | 1:34.48 | 2:40.10 | 3:27.00 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
58 | Lotta Isola | 2003 | 224 | 49.04 | 1:42.92 | 2:42.44 | 3:27.64 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
59 | Viivi Koivisto | 2002 | 216 | 45.66 | 1:39.96 | 2:43.45 | 3:30.07 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
60 | Anni Hyttinen | 2004 | 211 | 51.19 | 1:47.52 | 2:48.46 | 3:31.60 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
61 | Iris Halmelinna | 2000 | 201 | 47.22 | 1:43.39 | 2:50.00 | 3:35.04 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
62 | Julie Nikkilä | 2003 | 197 | 46.61 | 1:42.64 | 2:50.02 | 3:36.68 | |||
Poseidon | ||||||||||
63 | Milla Rintanen | 2004 | 187 | 48.58 | 1:43.48 | 2:52.20 | 3:40.35 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
64 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 147 | 53.39 | 1:55.92 | 3:03.43 | 3:58.74 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Ella Aalto | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aino Rantala | 2004 | DSQ | pu | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Emmiina Rautiainen | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Irene Mäkilä | 2004 | DSQ | pu | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Laura Helena Müürsepp | 2004 | DSQ | pu 25 m | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Oona Saarikko | 2001 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Xiaohan Zhou | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 7, N, T-15 200 m sku, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 626 | 30.60 | 1:09.50 | 1:53.70 | 2:27.44 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Nea Virta | 1996 | 535 | 31.72 | 1:13.35 | 2:00.84 | 2:35.34 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Nea Kolu | 1997 | 528 | 32.78 | 1:13.03 | 2:00.46 | 2:35.99 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Veera Rinne | 1998 | 512 | 32.40 | 1:12.34 | 1:59.97 | 2:37.66 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Mari Ääri | 1980 | 505 | 34.28 | 1:14.45 | 2:01.31 | 2:38.38 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Erika Lahtinen | 1998 | 493 | 33.88 | 1:16.75 | 2:04.05 | 2:39.63 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Kiia Kagan | 1997 | 490 | 34.67 | 1:17.57 | 2:02.99 | 2:39.93 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Ninni Luoma | 1998 | 474 | 33.67 | 1:16.54 | 2:03.87 | 2:41.74 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Emilia Potkonen | 1998 | 471 | 34.03 | 1:19.88 | 2:05.08 | 2:42.13 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 417 | 35.99 | 1:21.85 | 2:12.09 | 2:48.81 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Anni Raussi | 1998 | 344 | 39.30 | 1:27.54 | 2:20.50 | 2:59.99 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 11:58 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:12 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 8, M, P-16 200 m sku, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | 520 | 31.95 | 1:08.34 | 1:49.38 | 2:21.71 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Jami Heinilä | 2000 | 487 | 31.18 | 1:09.32 | 1:51.36 | 2:24.82 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Wilhelm Suominen | 1999 | 475 | 30.04 | 1:07.29 | 1:51.45 | 2:26.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Topi Suomalainen | 1998 | 465 | 30.81 | 1:07.82 | 1:53.72 | 2:27.05 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Vilho Mäenpää | 1998 | 459 | 32.06 | 1:11.51 | 1:53.05 | 2:27.74 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Joni Aaltonen | 1999 | 434 | 29.62 | 1:08.47 | 1:56.37 | 2:30.54 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Samu Kallio | 1998 | 431 | 32.50 | 1:10.47 | 1:56.56 | 2:30.90 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Patrik Jantunen | 1999 | 420 | 32.47 | 1:14.00 | 1:56.72 | 2:32.14 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Reko Patinen | 1998 | 406 | 32.20 | 1:11.29 | 1:57.65 | 2:33.89 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Santeri Huhtala | 1998 | 398 | 31.76 | 1:12.38 | 1:58.69 | 2:34.96 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jakob Sievers | 2000 | 385 | 32.43 | 1:13.30 | 2:00.73 | 2:36.70 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Valtteri Väisänen | 1999 | 371 | 31.12 | 1:13.61 | 2:01.83 | 2:38.52 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Atte Kulmala | 1998 | 369 | 33.88 | 1:15.22 | 1:57.86 | 2:38.84 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Elias Herlevi | 2000 | 365 | 33.50 | 1:16.81 | 2:03.67 | 2:39.38 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Kasper Envalds | 2001 | 338 | 34.91 | 1:16.81 | 2:07.94 | 2:43.56 | |||
Poseidon | ||||||||||
16 | Tatu Hörkkö | 2001 | 337 | 32.66 | 1:17.06 | 2:05.31 | 2:43.71 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Mohamed Ezzat | 2001 | 333 | 34.72 | 1:17.31 | 2:09.30 | 2:44.46 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Juha Jernvall | 2000 | 328 | 36.67 | 1:22.90 | 2:07.41 | 2:45.29 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
19 | Santeri Siurola | 1999 | 327 | 33.03 | 1:19.22 | 2:07.32 | 2:45.31 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Lauri Koskela | 1999 | 318 | 34.09 | 1:18.51 | 2:08.91 | 2:46.87 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Akseli Sipola | 1999 | 299 | 37.52 | 1:22.15 | 2:10.74 | 2:50.31 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
22 | Kalle Mäkinen | 2002 | 297 | 37.06 | 1:19.64 | 2:12.30 | 2:50.70 | |||
Poseidon | ||||||||||
23 | Juho Porkkala | 2001 | 283 | 36.60 | 1:22.53 | 2:16.07 | 2:53.46 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
24 | Miika Pänttönen | 1999 | 272 | 37.03 | 1:20.46 | 2:19.83 | 2:55.76 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Oskari Hynynen | 2001 | 263 | 39.35 | 1:27.17 | 2:20.78 | 2:57.88 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | William Stender | 1999 | 262 | 37.26 | 1:26.50 | 2:18.15 | 2:58.11 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Riku Leino | 2001 | 233 | 41.72 | 1:32.67 | 2:22.01 | 3:05.05 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
28 | Marcus Forsel | 2003 | 231 | 37.78 | 1:29.43 | 2:26.99 | 3:05.68 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
29 | Aleksei Belov | 1998 | 224 | 41.27 | 1:33.08 | 2:24.24 | 3:07.45 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Santeri Herpola | 2003 | 224 | 40.15 | 1:25.64 | 2:28.49 | 3:07.46 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 219 | 43.03 | 1:29.62 | 2:25.30 | 3:09.11 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Sami Uusikumpu | 2003 | 212 | 47.09 | 1:34.88 | 2:29.42 | 3:10.89 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Vilho Honkamaa | 2002 | 204 | 41.57 | 1:31.50 | 2:30.75 | 3:13.38 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
34 | Niclas Viitasalo | 2002 | 203 | 43.31 | 1:31.56 | 2:30.31 | 3:13.66 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Jami Ihalainen | 2003 | 194 | 46.55 | 1:39.98 | 2:31.29 | 3:16.60 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
36 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 170 | 47.90 | 1:37.35 | 2:43.62 | 3:25.46 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Nuutti Isoniemi | 2001 | 167 | 51.14 | 1:41.42 | 2:41.60 | 3:26.96 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Jere Broman | 2002 | 164 | 52.12 | 1:45.38 | 2:43.74 | 3:27.95 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
39 | Heikki Jaspi | 2003 | 145 | 50.63 | 1:45.61 | 2:50.09 | 3:36.98 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Leevi Rouhiainen | 2002 | 130 | 55.53 | 1:48.75 | 2:59.70 | 3:44.82 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
41 | Tatu Kunttila | 2003 | 128 | 55.03 | 1:51.40 | 2:56.08 | 3:46.13 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
42 | Veeti Satamo | 2003 | 127 | 51.55 | 1:48.18 | 2:52.96 | 3:46.59 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Arttu Heikkinen | 2000 | DSQ | ru:ssa | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Jussi Häyrinen | 2002 | DSQ | pu | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Markus Hagström | 2000 | DSQ | pu | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Oskar Voiko | 2002 | DSQ | pu | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Robin Söderholm | 2002 | DSQ | su | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
- | Teemu Tapola | 2003 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys | ||||||||||
Laji 8, M, P-16 200 m sku, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 638 | 28.64 | 1:04.87 | 1:41.85 | 2:12.40 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Matti Mattsson | 1993 | 548 | 28.96 | 1:08.68 | 1:46.02 | 2:19.29 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Lauri Pilpola | 1993 | 525 | 28.17 | 1:03.12 | 1:48.53 | 2:21.25 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:12 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:28 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 9, N, T-11 50 m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 380 | 34.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 316 | 36.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Liinu Louhikoski | 2004 | 295 | 37.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Rebekka Luoto | 2003 | 256 | 39.45 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Venla Järvinen | 2003 | 255 | 39.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 247 | 39.93 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
7 | Matilda Saario | 2003 | 230 | 40.87 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
8 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 222 | 41.38 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Anni Korhonen | 2003 | 220 | 41.49 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Emilia Sihvo | 2004 | 216 | 41.76 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Roosa Aho | 2003 | 208 | 42.29 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Aino Paju | 2003 | 202 | 42.69 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Matilda Laitinen | 2004 | 196 | 43.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Ronja Myllykallio | 2003 | 177 | 44.63 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Minea Wiren | 2003 | 173 | 44.99 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Linnea Ström | 2003 | 169 | 45.26 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
17 | Venla Koskinen | 2003 | 160 | 46.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Helka Suomäki | 2003 | 158 | 46.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Ella Alanko | 2003 | 156 | 46.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Sini Korin | 2003 | 150 | 47.17 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Siiri Konkka | 2004 | 146 | 47.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Kerttu Nurmi | 2003 | 135 | 48.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Lotta Isola | 2003 | 129 | 49.52 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Riikka Silander | 2003 | 126 | 49.97 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
25 | Marjut Jussila | 2003 | 125 | 50.11 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
26 | Manja Lindell | 2004 | 123 | 50.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Maija Björkholm | 2003 | 123 | 50.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 122 | 50.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Maija Nurmi | 2003 | 121 | 50.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Ninni Eriksson | 2003 | 119 | 50.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
31 | Irene Mäkilä | 2004 | 118 | 51.02 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Milla Järvenpää | 2004 | 118 | 51.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 114 | 51.70 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Lilli Rinne | 2004 | 102 | 53.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Greta Kandolin | 2003 | 101 | 53.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Pinja Kallio | 2004 | 98 | 54.25 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
37 | Ella Nihtilä | 2004 | 83 | 57.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Ilona Arvilommi | 2003 | 83 | 57.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Selina Kavka | 2003 | 65 | 1:02.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Anniina Haarala | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 9, N, T-11 50 m pu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 590 | 29.88 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 587 | 29.94 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Fanni Riiho | 1995 | 574 | 30.15 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Ida Tahvanainen | 1997 | 546 | 30.66 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Salla Puhtimäki | 1998 | 513 | 31.30 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
6 | Vilma Roman | 2000 | 512 | 31.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Heini Hammar | 1999 | 512 | 31.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Vilma Venäläinen | 1996 | 509 | 31.39 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Hanna Hammar | 1998 | 502 | 31.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 489 | 31.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Oona Pelttari | 1998 | 470 | 32.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 460 | 32.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Ylva Sjölund | 1998 | 438 | 33.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 433 | 33.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Ina Pollari | 2002 | 432 | 33.15 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Veera Siltanen | 1999 | 426 | 33.30 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Roosa Mäkinen | 1999 | 419 | 33.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Ida Mustonen | 1998 | 401 | 33.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 398 | 34.06 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Marianne Killström | 1998 | 397 | 34.11 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Sanni Malinen | 1998 | 391 | 34.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Alexandra Arenius | 2002 | 386 | 34.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Roosa Rantala | 2002 | 383 | 34.50 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
24 | Krista Mettinen | 1997 | 377 | 34.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Karine Gagnon | 1985 | 373 | 34.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Milja Korte | 1998 | 335 | 36.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Unna Harjamäki | 1998 | 335 | 36.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Laura Vierikko | 2000 | 325 | 36.43 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
29 | Maiju Mäenpää | 1997 | 325 | 36.45 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
30 | Linda Simula | 2001 | 310 | 37.04 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
31 | Julia Huhtala | 1998 | 309 | 37.07 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
32 | Sanni Salminen | 1999 | 294 | 37.70 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
33 | Anni Raussi | 1998 | 292 | 37.76 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
34 | Emilia Kinnunen | 2000 | 292 | 37.77 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
35 | Joanna Kekkonen | 2000 | 284 | 38.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
36 | Fiia Pyykkö | 2001 | 283 | 38.17 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Maria Mäkelä | 1986 | 283 | 38.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Wilhelmina Leppähaara | 2000 | 269 | 38.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Laura Väisänen | 2001 | 252 | 39.69 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
40 | Anni Matikainen | 2001 | 227 | 41.05 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 226 | 41.14 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
42 | Iina Aro | 1998 | 210 | 42.16 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
43 | Ada Saarikko | 2002 | 169 | 45.27 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
44 | Alina Heinonen | 2001 | 154 | 46.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Oona Saarikko | 2001 | 154 | 46.72 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
46 | Sirpa Visakoski | 1952 | 153 | 46.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
47 | Ellen Koskinen | 2002 | 147 | 47.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Henrika Rantanen | 2002 | 144 | 47.72 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
49 | Sylvi Björk | 1999 | 133 | 49.09 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
50 | Ida Heino | 2000 | 129 | 49.55 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Merja Lundberg | 1970 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:28 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:16 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 10, M, P-12 50 m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 315 | 32.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Jere Oikarainen | 2002 | 269 | 34.72 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Aku Kaila | 2003 | 236 | 36.25 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 236 | 36.29 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Santeri Herpola | 2003 | 232 | 36.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Viljami Salonen | 2002 | 225 | 36.83 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Axel Olander | 2002 | 210 | 37.70 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Alex Lydman | 2003 | 208 | 37.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Elias Laine | 2002 | 186 | 39.25 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Roope Paatos | 2002 | 173 | 40.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Otto Saarimaa | 2002 | 171 | 40.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 165 | 40.88 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 157 | 41.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Veeti Verronen | 2002 | 157 | 41.53 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
15 | Pieti Raunio | 2002 | 137 | 43.41 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Ilari Silventoinen | 2002 | 114 | 46.18 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 112 | 46.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 104 | 47.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Veeti Satamo | 2003 | 103 | 47.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Kasper Holopainen | 2003 | 85 | 50.89 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Lauri Anttila | 2002 | 82 | 51.55 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Santeri Kinnunen | 2002 | 81 | 51.76 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
23 | Casper Loo | 2002 | 80 | 51.86 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
24 | Niko Viitala | 2003 | 77 | 52.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Heikki Jaspi | 2003 | 76 | 52.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 62 | 56.47 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Tuomas Toppinen | 2005 | 30 | 1:11.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Axel Leppähaara | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Eemil Kankare | 2003 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Einari Palmu | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Elias Laine | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Emil Saha | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Ilpo Pitkänen | 2003 | DSQ | |||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Jesper Lietzen | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kasper Tolonen | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Linus Vuollet | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.5 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Teemu Tapola | 2003 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 10, M, P-12 50 m pu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 525 | 27.80 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Arto Auri | 1997 | 520 | 27.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Saku Salo | 1995 | 515 | 27.98 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Otto Rannikko | 1999 | 491 | 28.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Patrik von Bagh | 1996 | 462 | 29.01 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Santeri Siiranen | 1998 | 459 | 29.06 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Miikka Kylmänen | 1998 | 450 | 29.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Valtteri Väisänen | 1999 | 449 | 29.28 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Alexei Upornikov | 1998 | 428 | 29.75 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 412 | 30.13 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Elias Rantakokko | 1998 | 375 | 31.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Markus Kuisma | 1998 | 371 | 31.19 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Oskari Alanen | 1990 | 362 | 31.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Valtteri Somero | 1998 | 361 | 31.50 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 348 | 31.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 338 | 32.19 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Mika Kallio | 1996 | 332 | 32.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Rio Koskelo | 1997 | 323 | 32.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Eetu Nyman | 1999 | 319 | 32.82 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
20 | Miska Kurvinen | 1999 | 298 | 33.56 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
21 | Antti Wihanto | 1962 | 294 | 33.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Tero Nordström | 1968 | 285 | 34.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 285 | 34.07 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Ari Korhonen | 1972 | 258 | 35.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Petri Koli | 1986 | 253 | 35.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Eemil Laine | 1998 | 238 | 36.19 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
27 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 231 | 36.51 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
28 | Taito Nurmi | 1961 | 194 | 38.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Ville Aaltonen | 2001 | 180 | 39.72 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Aleksei Belov | 1998 | 178 | 39.83 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
31 | Veeti Vainionpää | 2001 | 176 | 40.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Jussi Arvas | 1999 | 156 | 41.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Jimi Miromaa | 1996 | 61 | 56.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Lauri Toikka | 1984 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:16 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 11, N, T-15 200 m ru, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 596 | 37.73 | 1:20.90 | 2:02.71 | 2:45.24 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 569 | 37.80 | 1:19.63 | 2:02.83 | 2:47.84 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Emmi Kölhi | 2000 | 563 | 38.08 | 1:20.87 | 2:04.64 | 2:48.38 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Emma Uusküla | 2002 | 482 | 40.46 | 1:26.73 | 2:12.30 | 2:57.31 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Emilia Flyckt | 2001 | 478 | 42.23 | 1:28.42 | 2:13.50 | 2:57.86 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Henni Känkänen | 1999 | 471 | 39.56 | 1:25.44 | 2:11.77 | 2:58.69 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Johanna Suova | 1999 | 467 | 40.79 | 1:26.41 | 2:14.20 | 2:59.26 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Paula Peltola | 2001 | 466 | 40.72 | 1:27.74 | 2:14.58 | 2:59.38 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Aino Räike | 1999 | 458 | 41.06 | 1:27.20 | 2:14.14 | 3:00.39 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Fanni Pirhonen | 2000 | 454 | 39.55 | 1:24.12 | 2:13.81 | 3:00.99 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Julia Sottinen | 2000 | 453 | 39.72 | 1:26.83 | 2:14.85 | 3:01.10 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Pinja Penttilä | 2001 | 451 | 42.46 | 1:29.22 | 2:15.19 | 3:01.32 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Kia Karike | 1999 | 443 | 42.82 | 1:28.01 | 2:15.39 | 3:02.41 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Alika Tsvrtkova | 2000 | 441 | 41.20 | 1:27.54 | 2:16.83 | 3:02.64 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Maria Yli-Jama | 1999 | 440 | 41.59 | 1:28.57 | 2:14.75 | 3:02.79 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Heta Känkänen | 2001 | 439 | 41.48 | 1:29.00 | 2:17.85 | 3:02.93 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Jenna Miettinen | 1999 | 438 | 40.90 | 1:27.60 | 2:15.43 | 3:03.08 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Annika Lepistö | 2001 | 418 | 42.94 | 1:31.00 | 2:18.88 | 3:05.97 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Micaela Orellana | 1999 | 414 | 43.15 | 1:31.22 | 2:19.52 | 3:06.64 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Fanny Vuollet | 1999 | 409 | 40.96 | 1:27.74 | 2:16.99 | 3:07.28 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
21 | Anniina Murto | 2001 | 407 | 41.45 | 1:31.14 | 2:19.65 | 3:07.58 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Oona Ahinko | 2001 | 394 | 43.23 | 1:29.85 | 2:21.24 | 3:09.75 | |||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
23 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 391 | 44.64 | 1:32.11 | 2:21.28 | 3:10.21 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Tessa Helenius | 2000 | 388 | 41.02 | 1:29.77 | 2:19.11 | 3:10.57 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Anni Eloranta | 2001 | 388 | 42.77 | 1:30.56 | 2:21.45 | 3:10.60 | |||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
26 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 372 | 43.26 | 1:30.77 | 2:23.28 | 3:13.27 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
27 | Eevi Kotiranta | 2001 | 371 | 43.81 | 1:33.37 | 2:25.03 | 3:13.56 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
28 | Hilda Harle | 2001 | 368 | 44.17 | 1:34.58 | 2:25.17 | 3:13.98 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Iida Vallenius | 1999 | 364 | 44.34 | 1:34.59 | 2:24.22 | 3:14.70 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Sofia Lindfors | 1999 | 353 | 42.10 | 1:31.78 | 2:23.65 | 3:16.68 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Janette Setälä | 2001 | 353 | 45.19 | 1:36.98 | 2:27.07 | 3:16.79 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Jasmin Rosnell | 2000 | 346 | 44.88 | 1:36.56 | 2:27.83 | 3:18.10 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Nitta Rantanen | 2000 | 346 | 44.74 | 1:35.91 | 2:27.26 | 3:18.10 | |||
Poseidon | ||||||||||
34 | Nea Eränpalo | 2001 | 339 | 44.45 | 1:33.75 | 2:26.51 | 3:19.32 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Venla Salminen | 2002 | 339 | 44.72 | 1:36.46 | 2:30.03 | 3:19.44 | |||
Someron Esa | ||||||||||
36 | Mette Hyvärinen | 2002 | 337 | 47.59 | 1:38.77 | 2:32.16 | 3:19.89 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
37 | Meri Pohjola | 2001 | 321 | 48.13 | 1:39.95 | 2:32.41 | 3:23.08 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
38 | Petra Uusikumpu | 2001 | 320 | 45.26 | 1:37.37 | 2:30.31 | 3:23.27 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Oona Kuusivaara | 2002 | 279 | 51.99 | 1:44.97 | 2:40.22 | 3:32.74 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Veera Järvinen | 2000 | 269 | 49.75 | 1:44.64 | 2:40.71 | 3:35.33 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
41 | Petra Puronurmi | 2000 | 267 | 49.58 | 1:45.85 | 2:41.84 | 3:35.92 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
42 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 227 | 51.09 | 1:49.30 | 2:51.31 | 3:48.02 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
43 | Ellen Strandberg | 2002 | 211 | 52.30 | 1:51.91 | 2:53.32 | 3:53.60 | |||
Poseidon | ||||||||||
44 | Martta Haarala | 2001 | 209 | 52.40 | 1:52.92 | 2:54.93 | 3:54.06 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Anni Aro | 2001 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
- | Ella-Maria Tiainen | 2002 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Saara Sojolin | 2001 | DSQ | 150 m | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 11, N, T-15 200 m ru, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emma Nieminen | 1996 | 472 | 38.25 | 1:23.56 | 2:10.92 | 2:58.61 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Ida Metsämäki | 1998 | 471 | 40.62 | 1:25.41 | 2:11.98 | 2:58.74 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
3 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 411 | 44.05 | 1:30.30 | 2:19.05 | 3:07.04 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Roosa Hjelm | 1997 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:13 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:40 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 12, M, P-16 200 m ru, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Werneri Koskinen | 1998 | 639 | 34.37 | 1:13.06 | 1:50.36 | 2:27.42 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Konsta Nenonen | 1998 | 526 | 35.43 | 1:15.45 | 1:55.56 | 2:37.26 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Eetu Alitalo | 1999 | 496 | 34.09 | 1:14.61 | 1:57.19 | 2:40.44 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Juho Urhemaa | 1999 | 458 | 36.01 | 1:18.24 | 2:02.02 | 2:44.68 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Walentin Koskinen | 2000 | 441 | 37.55 | 1:19.09 | 2:03.99 | 2:46.85 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Olli Rautaporras | 2000 | 384 | 38.67 | 1:23.50 | 2:09.09 | 2:54.60 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Onni Kuronen | 2000 | 381 | 39.39 | 1:24.48 | 2:11.44 | 2:55.11 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Jaakko Kokko | 1999 | 378 | 37.88 | 1:22.69 | 2:08.65 | 2:55.64 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 365 | 38.88 | 1:23.29 | 2:10.83 | 2:57.72 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Niki Karlsson | 2000 | 354 | 39.39 | 1:26.60 | 2:11.89 | 2:59.53 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Joel Vaitilo | 1998 | 341 | 40.94 | 1:27.36 | 2:14.64 | 3:01.76 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Elias Tiihonen | 1999 | 338 | 39.47 | 1:26.09 | 2:14.23 | 3:02.17 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 334 | 40.80 | 1:28.13 | 2:14.67 | 3:02.96 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 325 | 42.25 | 1:30.16 | 2:18.70 | 3:04.56 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Ivar Malm | 2001 | 317 | 40.60 | 1:29.12 | 2:17.51 | 3:06.11 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Jyri Mattila | 1999 | 312 | 40.28 | 1:26.60 | 2:17.34 | 3:07.18 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Eetu Toivonen | 1998 | 306 | 41.58 | 1:28.89 | 2:19.63 | 3:08.33 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Aare Kiviranta | 2000 | 306 | 41.84 | 1:29.00 | 2:18.40 | 3:08.40 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Mika Arkkila | 2000 | 275 | 45.08 | 1:33.97 | 2:25.22 | 3:15.31 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Jon Byskov | 2000 | 270 | 41.20 | 1:29.54 | 2:22.03 | 3:16.33 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Nuutti Isoniemi | 2001 | 162 | 52.73 | 1:51.54 | 2:52.24 | 3:52.75 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ali Tahmasabi | 1998 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rami Rissanen | 1999 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
Laji 12, M, P-16 200 m ru, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 634 | 34.55 | 1:13.26 | 1:50.63 | 2:27.80 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 426 | 37.57 | 38.17 | 1:20.77 | 2:48.70 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 398 | 37.75 | 1:20.96 | 2:06.23 | 2:52.58 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:40 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:32 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 14, Erityisryhmät M 100 m vu, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mika Kallio | 1996 | 438 | 29.27 | 1:01.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Eetu Kallio | 1994 | 360 | 30.85 | 1:05.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Petri Koli | 1986 | 240 | 33.79 | 1:15.47 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Tatu Kantonen | 1984 | 173 | 39.93 | 1:24.09 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Riku Savola | 1978 | 155 | 39.78 | 1:27.27 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:32 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:57 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 15, N, T-15 200 m su, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 613 | 33.89 | 1:10.95 | 1:49.02 | 2:26.03 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Iida Koiranen | 2000 | 539 | 35.42 | 1:14.13 | 1:53.39 | 2:32.41 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Merina Suoranta | 1999 | 529 | 36.57 | 1:15.19 | 1:54.26 | 2:33.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Ronja Mehtonen | 1999 | 474 | 35.97 | 1:15.65 | 1:57.54 | 2:39.03 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Nea Tiesmäki | 2000 | 466 | 37.56 | 1:18.10 | 1:59.83 | 2:39.99 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Sara Kazi | 1999 | 466 | 37.29 | 1:17.27 | 1:58.88 | 2:40.00 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Sofia Litsilä | 1999 | 460 | 37.85 | 1:19.03 | 2:00.85 | 2:40.64 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Janina Ollikainen | 2000 | 433 | 37.03 | 1:19.26 | 2:01.80 | 2:43.90 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Heta Koivuluoma | 1999 | 429 | 38.86 | 1:20.90 | 2:03.85 | 2:44.44 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
10 | Aurora Kortelainen | 2000 | 424 | 39.19 | 1:20.87 | 2:03.38 | 2:45.04 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Vilja Kaukinen | 2000 | 415 | 40.65 | 1:22.82 | 2:05.99 | 2:46.31 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 409 | 38.39 | 1:20.63 | 2:04.20 | 2:47.03 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Cia Wacklin | 2001 | 403 | 38.95 | 1:22.18 | 2:05.70 | 2:47.83 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emma Koiranen | 2001 | 389 | 40.10 | 1:23.24 | 2:06.46 | 2:49.86 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Emmi Valdolin | 1999 | 388 | 38.85 | 1:21.63 | 2:06.09 | 2:49.97 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Ida Grundström | 2002 | 378 | 41.59 | 1:25.14 | 2:09.24 | 2:51.47 | |||
Poseidon | ||||||||||
17 | Inkeri Pöllänen | 2001 | 378 | 38.84 | 1:21.80 | 2:06.99 | 2:51.52 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Olivia Hellsten | 2000 | 377 | 39.18 | 1:22.03 | 2:07.27 | 2:51.68 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Ida Slöör | 2001 | 376 | 40.99 | 1:24.90 | 2:08.77 | 2:51.82 | |||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Emmi Kilpinen | 2000 | 359 | 39.80 | 1:23.77 | 2:09.46 | 2:54.50 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Hilla Nieminen | 2001 | 340 | 39.99 | 1:24.12 | 2:11.12 | 2:57.74 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Tytti Kuusela | 2000 | 318 | 42.48 | 1:28.83 | 2:15.91 | 3:01.66 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Minka Halava | 2001 | 303 | 44.17 | 1:30.99 | 2:18.62 | 3:04.66 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Ilona Juuri | 2002 | 288 | 42.94 | 1:32.29 | 2:21.20 | 3:07.68 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Ella Heino | 2001 | 287 | 43.98 | 1:31.41 | 2:20.71 | 3:07.94 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | Noona Rantanen | 2002 | 267 | 44.63 | 1:34.18 | 2:24.13 | 3:12.51 | |||
Poseidon | ||||||||||
- | Henna Syrjälä | 1999 | DSQ | 50 m | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Iris Halmelinna | 2000 | DSQ | 150 m | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Pinja Aro | 1999 | DSQ | 100 m | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Roosa Oja | 2000 | DSQ | 100 m | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 15, N, T-15 200 m su, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Lahtinen | 1996 | 523 | 35.48 | 1:14.82 | 1:55.02 | 2:33.97 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Jenna Lehtinen | 1995 | 517 | 36.22 | 1:15.54 | 1:55.61 | 2:34.51 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Miia Hurskainen | 1992 | 423 | 37.91 | 1:19.91 | 2:02.74 | 2:45.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Krista Mettinen | 1997 | 379 | 40.25 | 1:24.19 | 2:08.67 | 2:51.42 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 329 | 42.09 | 1:26.95 | 2:13.61 | 2:59.68 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Sanni Malinen | 1998 | 328 | 41.58 | 1:27.10 | 2:13.12 | 2:59.85 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emma Suomio | 1998 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:57 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:05 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 16, M, P-16 200 m su, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jan Strömberg | 1999 | 454 | 33.93 | 1:10.99 | 1:49.05 | 2:25.55 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Reko Patinen | 1998 | 403 | 34.82 | 1:13.51 | 1:52.99 | 2:31.42 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Jyri Mattila | 1999 | 376 | 35.89 | 1:15.61 | 1:56.85 | 2:34.94 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 365 | 35.52 | 1:15.23 | 1:56.00 | 2:36.59 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Emil Hanski | 1999 | 347 | 36.06 | 1:16.26 | 1:58.06 | 2:39.14 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Onni Punkka | 2000 | 338 | 36.85 | 1:17.79 | 1:59.60 | 2:40.57 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jaakko Kokko | 1999 | 338 | 35.68 | 1:16.33 | 1:58.78 | 2:40.67 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Jere Kekola | 2000 | 332 | 36.86 | 1:18.35 | 2:01.69 | 2:41.61 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
9 | Niklas Uitto | 2000 | 329 | 37.86 | 1:19.31 | 2:00.96 | 2:42.12 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Onni Kartimo | 2000 | 319 | 37.48 | 1:21.39 | 2:04.04 | 2:43.79 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Konsta Suominen | 1999 | 317 | 2:44.01 | 2:44.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Ilja Riikonen | 2000 | 291 | 2:48.82 | 2:48.82 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Arttu Heikkinen | 2000 | 240 | 41.24 | 1:27.92 | 2:14.18 | 2:59.85 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Kalle Kinnala | 2001 | 202 | 3:10.51 | 3:10.51 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
15 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 200 | 43.96 | 1:33.43 | 2:23.14 | 3:11.23 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Leevi Rouhiainen | 2002 | 169 | 1:41.10 | 3:22.36 | 3:22.36 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Lauri Elomaa | 2000 | DSQ | 100 m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Miika Pänttönen | 1999 | DSQ | 150 m | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 16, M, P-16 200 m su, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | 529 | 31.90 | 1:08.13 | 1:43.65 | 2:18.37 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 527 | 2:18.52 | 2:18.52 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Santeri Horst | 1997 | 486 | 2:22.29 | 2:22.29 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Jussi Kause | 1997 | 427 | 33.48 | 1:11.82 | 2:28.55 | 2:28.55 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:05 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:50 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 17, N, T-11 100 m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 414 | 33.46 | 1:09.86 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 398 | 33.71 | 1:10.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Rebekka Luoto | 2003 | 358 | 35.57 | 1:13.30 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Emma Haglund | 2003 | 349 | 35.19 | 1:13.91 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Tara Korkiakoski | 2003 | 337 | 35.36 | 1:14.78 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Roosa Aho | 2003 | 333 | 36.43 | 1:15.07 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Emilia Sihvo | 2004 | 325 | 37.29 | 1:15.67 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Liinu Louhikoski | 2004 | 309 | 37.26 | 1:16.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Irene Mäkilä | 2004 | 283 | 39.40 | 1:19.24 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Maija Nurmi | 2003 | 273 | 38.03 | 1:20.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 273 | 38.33 | 1:20.22 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
12 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 270 | 37.97 | 1:20.53 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Matilda Saario | 2003 | 267 | 38.46 | 1:20.79 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
14 | Julie Nikkilä | 2003 | 260 | 38.78 | 1:21.57 | |||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Venla Koskinen | 2003 | 256 | 40.19 | 1:21.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Daniela Degenhardt | 2003 | 252 | 38.72 | 1:22.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Taru Vannas | 2003 | 248 | 40.07 | 1:22.78 | |||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Anni Hyttinen | 2004 | 246 | 41.03 | 1:23.06 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 243 | 38.80 | 1:23.34 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
20 | Sofia Salospohja | 2004 | 240 | 40.28 | 1:23.68 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Iris Hanski | 2003 | 240 | 39.45 | 1:23.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Lotta Isola | 2003 | 239 | 40.07 | 1:23.84 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Emilia Jalonen | 2004 | 235 | 39.06 | 1:24.27 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Matilda Laitinen | 2004 | 235 | 39.49 | 1:24.29 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Jenny Grangärd | 2003 | 233 | 40.30 | 1:24.58 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
26 | Mimosa Rintala | 2003 | 232 | 39.28 | 1:24.62 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
27 | Maija Björkholm | 2003 | 228 | 40.28 | 1:25.17 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Aino Hinkka | 2005 | 228 | 39.61 | 1:25.21 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
29 | Siiri Konkka | 2004 | 227 | 41.98 | 1:25.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Enni Ilona Ahonen | 2003 | 226 | 40.16 | 1:25.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Anniina Haarala | 2004 | 224 | 40.93 | 1:25.64 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
32 | Nea Palanen | 2003 | 214 | 39.31 | 1:26.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Riikka Niskala | 2004 | 204 | 41.13 | 1:28.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
34 | Aino Paju | 2003 | 204 | 43.49 | 1:28.36 | |||||
Poseidon | ||||||||||
35 | Hilda Helo | 2003 | 203 | 41.47 | 1:28.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Milla Rintanen | 2004 | 197 | 41.98 | 1:29.37 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 197 | 42.74 | 1:29.48 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
38 | Helka Suomäki | 2003 | 195 | 41.65 | 1:29.72 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Milla Järvenpää | 2004 | 191 | 42.42 | 1:30.38 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Sini Korin | 2003 | 191 | 42.74 | 1:30.38 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Ninni Eriksson | 2003 | 187 | 41.80 | 1:31.01 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
42 | Sofia Ellonen | 2004 | 187 | 42.52 | 1:31.02 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
43 | Lilli Rinne | 2004 | 184 | 43.20 | 1:31.49 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Manja Lindell | 2004 | 184 | 43.32 | 1:31.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Aino Rantala | 2004 | 171 | 43.65 | 1:33.77 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
46 | Alina Talja | 2004 | 168 | 45.54 | 1:34.25 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
47 | Santra Nieminen | 2004 | 163 | 44.62 | 1:35.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
48 | Iida Helén | 2003 | 162 | 43.82 | 1:35.45 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
49 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 161 | 44.86 | 1:35.68 | |||||
Poseidon | ||||||||||
50 | Sonja Ylösmäki | 2003 | 159 | 44.98 | 1:36.06 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
51 | Noora Kekola | 2004 | 154 | 45.48 | 1:37.10 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
52 | Noora Uro | 2003 | 143 | 46.68 | 1:39.56 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
53 | Greta Kandolin | 2003 | 136 | 44.02 | 1:41.18 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
54 | Aino Kallio | 2003 | 134 | 47.43 | 1:41.65 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
55 | Nella Vastamäki | 2004 | 132 | 46.90 | 1:42.02 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
56 | Ella Nihtilä | 2004 | 130 | 47.90 | 1:42.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
57 | Ilona Arvilommi | 2003 | 128 | 48.11 | 1:43.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
58 | Xiaohan Zhou | 2004 | 121 | 47.81 | 1:45.14 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
59 | Selina Kavka | 2003 | 118 | 49.85 | 1:45.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
60 | Henni Havén | 2004 | 112 | 50.45 | 1:47.88 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, N, T-11 100 m vu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Reini | 2000 | 605 | 29.74 | 1:01.55 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Alissa Eloranta | 1999 | 589 | 30.02 | 1:02.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ella Aalto | 2000 | 584 | 30.25 | 1:02.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Heini Hammar | 1999 | 566 | 30.48 | 1:02.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Vilma Venäläinen | 1996 | 558 | 30.03 | 1:03.21 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Vilma Havo | 1999 | 545 | 30.67 | 1:03.71 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Alika Tsvrtkova | 2000 | 539 | 30.16 | 1:03.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Fanny Grönvall | 2000 | 534 | 30.81 | 1:04.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Annika Karinkanta | 2000 | 533 | 31.03 | 1:04.20 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Oona Pelttari | 1998 | 533 | 30.75 | 1:04.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ylva Sjölund | 1998 | 529 | 31.27 | 1:04.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Saara Männistö | 2000 | 528 | 30.43 | 1:04.42 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Fanni Riiho | 1995 | 524 | 1:04.58 | 1:04.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Vuokko Suomäki | 2001 | 523 | 30.55 | 1:04.61 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Fanny Renvall | 2000 | 518 | 30.92 | 1:04.82 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
16 | Erika Lahtinen | 1998 | 516 | 32.31 | 1:04.88 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Salla Puhtimäki | 1998 | 516 | 30.98 | 1:04.89 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
18 | Ida Tahvanainen | 1997 | 513 | 1:05.02 | 1:05.02 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Milja Mielty | 2000 | 512 | 30.79 | 1:05.08 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Helene Helo | 1999 | 511 | 31.38 | 1:05.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Pinja Peippo | 1999 | 509 | 31.22 | 1:05.18 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Vilma Ryöti | 1999 | 502 | 31.03 | 1:05.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Susanna Ellonen | 1999 | 499 | 31.38 | 1:05.63 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Vilma Roman | 2000 | 497 | 31.89 | 1:05.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Emilia Potkonen | 1998 | 493 | 31.74 | 1:05.89 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Roosa Rekola | 2000 | 487 | 31.48 | 1:06.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Veera Siltanen | 1999 | 486 | 31.89 | 1:06.20 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
28 | Mila Manner | 2001 | 483 | 31.63 | 1:06.36 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Inka Aaltonen | 1999 | 482 | 32.00 | 1:06.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 482 | 31.45 | 1:06.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Peppi Siirtola | 2002 | 480 | 31.65 | 1:06.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Johanna Suova | 1999 | 479 | 31.88 | 1:06.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Roosa Penttinen | 2000 | 479 | 32.59 | 1:06.54 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Emmi Kölhi | 2000 | 473 | 31.84 | 1:06.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Roosa Mäkinen | 1999 | 472 | 31.72 | 1:06.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 470 | 32.06 | 1:06.97 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Ninni Luoma | 1998 | 468 | 32.20 | 1:07.02 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Elina Karinkanta | 2000 | 467 | 32.95 | 1:07.08 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
39 | Sanna Putkonen | 2001 | 466 | 32.65 | 1:07.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Emma Kotiranta | 2001 | 457 | 32.36 | 1:07.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Roosa Mykkänen | 2000 | 456 | 31.79 | 1:07.62 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
42 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 455 | 32.46 | 1:07.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Nelli Toivonen | 2000 | 453 | 32.29 | 1:07.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Oona Forsblom | 1999 | 451 | 32.43 | 1:07.86 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
45 | Sini Tuominen | 2000 | 444 | 32.11 | 1:08.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Minea Bogdanoff | 2001 | 444 | 33.14 | 1:08.24 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
47 | Milja Korte | 1998 | 443 | 32.48 | 1:08.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Emma von Dickoff | 2002 | 442 | 33.64 | 1:08.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Hanni Pratsch | 1999 | 442 | 33.66 | 1:08.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Sini Silvennoinen | 2002 | 440 | 32.73 | 1:08.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
51 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 439 | 32.94 | 1:08.46 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
52 | Kia Karike | 1999 | 436 | 32.65 | 1:08.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Cia Wacklin | 2001 | 436 | 32.86 | 1:08.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Netta Nyberg | 2001 | 435 | 33.70 | 1:08.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
55 | Vilma Iisalo | 2001 | 433 | 32.35 | 1:08.80 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
56 | Emmi Kaunisto | 2002 | 433 | 32.52 | 1:08.82 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
57 | Linda Simula | 2001 | 432 | 33.02 | 1:08.85 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
58 | Julia Koivisto | 2002 | 427 | 33.63 | 1:09.12 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
58 | Peppi Pinomäki | 2002 | 427 | 33.20 | 1:09.12 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
60 | Peppi Päiviö | 1999 | 426 | 33.28 | 1:09.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Suvi Kurth | 2001 | 424 | 32.83 | 1:09.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
62 | Anniina Murto | 2001 | 421 | 33.39 | 1:09.42 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
63 | Marika Kajander | 1997 | 419 | 33.24 | 1:09.53 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
64 | Anniina Kallio | 2002 | 419 | 32.41 | 1:09.57 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
65 | Siiri Salokorpi | 2000 | 414 | 32.97 | 1:09.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
66 | Lilli Louhikoski | 2002 | 413 | 33.53 | 1:09.87 | |||||
Poseidon | ||||||||||
67 | Roosa Hyypiä | 1997 | 413 | 32.73 | 1:09.89 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
68 | Iiris Loukkola | 1999 | 412 | 33.90 | 1:09.93 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
69 | Emilia Liven | 2002 | 410 | 34.12 | 1:10.09 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
70 | Laura Lempinen | 2001 | 406 | 33.03 | 1:10.31 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
71 | Oona Laakso | 2002 | 406 | 33.05 | 1:10.32 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
72 | Meri Lauronen | 2002 | 405 | 33.52 | 1:10.33 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
73 | Lydia Rintanen | 2002 | 400 | 33.57 | 1:10.65 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
74 | Ina Pollari | 2002 | 397 | 33.68 | 1:10.79 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
75 | Saara Sojolin | 2001 | 392 | 34.83 | 1:11.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
76 | Ida Nordquist | 2001 | 385 | 34.03 | 1:11.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
77 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 384 | 35.16 | 1:11.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
78 | Helena Knaapi | 1999 | 383 | 34.18 | 1:11.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
79 | Anna Vira | 2002 | 383 | 34.68 | 1:11.70 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
80 | Tessa Helenius | 2000 | 381 | 33.82 | 1:11.80 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
81 | Nora Kosonen | 2001 | 380 | 34.09 | 1:11.85 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
82 | Venla Salminen | 2002 | 379 | 33.99 | 1:11.89 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
83 | Joanna Kekkonen | 2000 | 377 | 34.35 | 1:12.05 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
84 | Jasmin Vacker | 1999 | 375 | 34.51 | 1:12.17 | |||||
Poseidon | ||||||||||
85 | Helmi Heinonen | 2002 | 375 | 35.18 | 1:12.19 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
85 | Jasmin Rosnell | 2000 | 375 | 35.01 | 1:12.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
87 | Nea Eränpalo | 2001 | 374 | 34.43 | 1:12.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
88 | Laura Vierikko | 2000 | 372 | 33.86 | 1:12.38 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
89 | Emilie Pärnänen | 2002 | 371 | 35.22 | 1:12.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
90 | Iida Vallenius | 1999 | 370 | 35.15 | 1:12.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
91 | Wilhelmina Leppähaara | 2000 | 369 | 35.16 | 1:12.55 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
92 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 367 | 34.95 | 1:12.69 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
93 | Emilia Kinnunen | 2000 | 365 | 36.09 | 1:12.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
94 | Hilda Harle | 2001 | 364 | 34.01 | 1:12.91 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
95 | Jaana Kaljunen | 2002 | 360 | 34.22 | 1:13.19 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
96 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 355 | 35.17 | 1:13.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
97 | Annika Mäenpää | 1999 | 355 | 36.14 | 1:13.52 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
98 | Julia Rönkä | 2001 | 353 | 35.88 | 1:13.62 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
99 | Katariina Niemi | 2002 | 353 | 35.29 | 1:13.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
100 | Iida Julin | 2000 | 350 | 34.88 | 1:13.82 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
101 | Lotta Aho | 2000 | 350 | 35.01 | 1:13.84 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
102 | Laura Väisänen | 2001 | 348 | 36.22 | 1:13.98 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
103 | Anni Eloranta | 2001 | 340 | 35.23 | 1:14.55 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
104 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 330 | 36.21 | 1:15.32 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
105 | Riia Pyykkö | 1999 | 324 | 37.30 | 1:15.76 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
106 | Liisa Räikkönen | 2002 | 322 | 35.60 | 1:15.92 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
107 | Noora Kuhna | 2000 | 317 | 36.72 | 1:16.33 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
108 | Sylvi Björk | 1999 | 314 | 36.65 | 1:16.55 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
109 | Ronja Vallenius | 2001 | 310 | 36.37 | 1:16.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
110 | Wilma Rintala | 2002 | 306 | 36.63 | 1:17.26 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
111 | Lotta Anttila | 2000 | 306 | 37.57 | 1:17.27 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
112 | Taru Jokipii | 2002 | 297 | 36.63 | 1:17.97 | |||||
Poseidon | ||||||||||
113 | Pinja Österman | 2002 | 293 | 37.34 | 1:18.36 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
114 | Inka Leino | 2001 | 289 | 38.00 | 1:18.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
115 | Alida Öhberg | 2002 | 284 | 37.89 | 1:19.21 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
116 | Sonja Sampinen | 1999 | 283 | 38.12 | 1:19.30 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
117 | Oona Saarikko | 2001 | 282 | 37.70 | 1:19.34 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
118 | Sanni Ylösmäki | 2002 | 278 | 38.18 | 1:19.69 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
119 | Lotta Rantakare | 2001 | 278 | 38.28 | 1:19.76 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
120 | Oona Ahinko | 2001 | 271 | 37.84 | 1:20.42 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
121 | Anni Manninen | 2001 | 267 | 38.87 | 1:20.78 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
122 | Anna-Maria Lebedeva | 2001 | 266 | 37.08 | 1:20.90 | |||||
Poseidon | ||||||||||
123 | Amanda Mankinen | 2001 | 264 | 38.26 | 1:21.14 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
124 | Maria Yritys | 2002 | 258 | 38.76 | 1:21.75 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
125 | Alina Hakkarainen | 2002 | 258 | 38.62 | 1:21.78 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
126 | Oona Kuusivaara | 2002 | 256 | 39.46 | 1:21.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
127 | Inari Laaksonen | 2002 | 255 | 39.56 | 1:22.02 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
127 | Mette Hämeenaho | 2002 | 255 | 38.95 | 1:22.02 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
129 | Emmi Heine | 2002 | 255 | 38.49 | 1:22.04 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
130 | Helmi Viitasalo | 2002 | 246 | 39.68 | 1:23.04 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
131 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 239 | 39.92 | 1:23.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
132 | Saga Lindeberg | 2002 | 227 | 40.86 | 1:25.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
133 | Lawen Veisi | 2002 | 223 | 39.61 | 1:25.80 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
134 | Janette Rajala | 2001 | 210 | 39.44 | 1:27.56 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
135 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 209 | 39.99 | 1:27.74 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
136 | Alina Heinonen | 2001 | 205 | 41.61 | 1:28.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
137 | Nea Juslén | 2002 | 199 | 42.46 | 1:29.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
138 | Isla Pinta | 2002 | 189 | 43.02 | 1:30.73 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
139 | Juliana Niinisalo | 2002 | 183 | 44.00 | 1:31.64 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
140 | Ellen Vuollet | 2001 | 182 | 44.46 | 1:31.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
141 | Maija Rislakki | 2002 | 182 | 41.51 | 1:31.87 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
142 | Aliisa Jalo | 2002 | 168 | 46.34 | 1:34.20 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
143 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 163 | 44.12 | 1:35.22 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
144 | Vivian Halmelinna | 2002 | 159 | 45.09 | 1:36.07 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
145 | Emma Loukasmäki | 2000 | 155 | 46.45 | 1:36.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
146 | Sonja Kaitosaari | 2002 | 150 | 47.43 | 1:37.92 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
147 | Emma Nieminen | 2002 | 150 | 44.58 | 1:37.97 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Minna Ingi | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Reetta Kuusisto | 2002 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:50 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:17 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 18, M, P-12 100 m vu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 357 | 31.79 | 1:06.11 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 341 | 33.11 | 1:07.09 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Kalle Mäkinen | 2002 | 318 | 32.55 | 1:08.68 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Aku Kaila | 2003 | 314 | 33.14 | 1:09.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Jesper Lietzen | 2002 | 297 | 33.75 | 1:10.25 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Santeri Herpola | 2003 | 289 | 33.32 | 1:10.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Alex Lydman | 2003 | 275 | 35.47 | 1:12.08 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Viljami Salonen | 2002 | 273 | 35.31 | 1:12.29 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Jere Oikarainen | 2002 | 265 | 33.99 | 1:12.97 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Axel Olander | 2002 | 261 | 35.32 | 1:13.35 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Elias Laine | 2002 | 252 | 34.82 | 1:14.26 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Roope Paatos | 2002 | 236 | 36.67 | 1:15.86 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Marcus Forsel | 2003 | 234 | 35.95 | 1:16.12 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Sami Uusikumpu | 2003 | 227 | 36.76 | 1:16.83 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Pieti Raunio | 2002 | 222 | 37.43 | 1:17.44 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 220 | 37.87 | 1:17.61 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Jami Ihalainen | 2003 | 216 | 38.06 | 1:18.16 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Juuso Vastamäki | 2002 | 214 | 38.34 | 1:18.33 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
19 | Kasper Tolonen | 2002 | 212 | 37.22 | 1:18.62 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Ilari Silventoinen | 2002 | 187 | 38.15 | 1:22.03 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Iiro Uusitalo | 2002 | 182 | 38.71 | 1:22.71 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
21 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 182 | 38.63 | 1:22.71 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
23 | Frans Hihnala | 2003 | 179 | 40.35 | 1:23.15 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Roope Niittymäki | 2002 | 177 | 39.56 | 1:23.49 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
25 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 174 | 40.31 | 1:23.94 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Eemil Kankare | 2003 | 159 | 41.49 | 1:26.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Henry Mahkonen | 2002 | 152 | 42.93 | 1:27.76 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Santeri Kinnunen | 2002 | 151 | 40.45 | 1:28.01 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
29 | Casper Loo | 2002 | 150 | 42.34 | 1:28.22 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
30 | Emil Saha | 2003 | 150 | 40.92 | 1:28.24 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
31 | Niko Viitala | 2003 | 145 | 41.73 | 1:29.14 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Kalle Haavisto | 2003 | 143 | 41.84 | 1:29.53 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Kasper Holopainen | 2003 | 131 | 43.89 | 1:32.29 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Tatu Kunttila | 2003 | 122 | 44.01 | 1:34.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Lauri Törnström | 2002 | 121 | 43.75 | 1:34.76 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Elias Laine | 2003 | 89 | 48.75 | 1:44.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Miko Muuri | 2004 | 88 | 49.42 | 1:45.24 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
38 | Rasmus Rauhala | 2004 | 55 | 58.07 | 2:02.75 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Jussi Häyrinen | 2002 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oskar Voiko | 2002 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, M, P-12 100 m vu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 700 | 25.89 | 52.82 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Wilhelm Suominen | 1999 | 564 | 27.33 | 56.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Akseli Heino | 1999 | 550 | 27.34 | 57.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Aleksi Liehu | 1995 | 549 | 27.02 | 57.26 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
5 | Joni Aaltonen | 1999 | 541 | 27.98 | 57.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Topi Suomalainen | 1998 | 536 | 27.83 | 57.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Arto Auri | 1997 | 515 | 27.65 | 58.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Oskari Mäkinen | 1997 | 507 | 28.02 | 58.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Joonas Kotiranta | 1998 | 506 | 28.50 | 58.83 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Saku Laakkonen | 1999 | 489 | 28.49 | 59.52 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Jami Heinilä | 2000 | 489 | 29.25 | 59.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Jaakko Siipola | 1999 | 484 | 28.74 | 59.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Santeri Huhtala | 1998 | 477 | 29.21 | 1:00.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aake Nyrhinen | 1997 | 467 | 29.35 | 1:00.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Patrik Jantunen | 1999 | 461 | 29.16 | 1:00.71 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Juho Urhemaa | 1999 | 459 | 28.62 | 1:00.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Rasmus Virta | 1998 | 452 | 29.24 | 1:01.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Mikko Suova | 1997 | 452 | 29.13 | 1:01.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 449 | 29.21 | 1:01.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Valtteri Väisänen | 1999 | 439 | 29.40 | 1:01.72 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
21 | Leevi Luhtanen | 2000 | 438 | 29.46 | 1:01.75 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 423 | 30.41 | 1:02.49 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
23 | Oskari Alanen | 1990 | 422 | 29.84 | 1:02.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Jakob Sievers | 2000 | 388 | 30.20 | 1:04.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Tatu Hörkkö | 2001 | 387 | 31.07 | 1:04.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Mohamed Ezzat | 2001 | 386 | 31.40 | 1:04.41 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Oskar Nordquist | 1999 | 384 | 31.26 | 1:04.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Pessi Länsirinne | 2000 | 382 | 30.96 | 1:04.62 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
29 | Oskar Mäkelä | 1998 | 376 | 31.29 | 1:04.99 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Oskari Herpola | 2001 | 372 | 30.88 | 1:05.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Eemil Laine | 1998 | 371 | 31.66 | 1:05.26 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
32 | Akseli Sipola | 1999 | 364 | 31.17 | 1:05.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Eetu Nyman | 1999 | 363 | 30.29 | 1:05.75 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
34 | Matias Pennanen | 2001 | 362 | 30.79 | 1:05.80 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
35 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 359 | 31.65 | 1:05.95 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Juho Porkkala | 2001 | 353 | 32.36 | 1:06.34 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
37 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 348 | 31.37 | 1:06.66 | |||||
Poseidon | ||||||||||
38 | Jere Nevalainen | 2001 | 346 | 31.96 | 1:06.77 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 346 | 31.78 | 1:06.79 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
40 | Valtteri Wikstedt | 1999 | 344 | 31.79 | 1:06.91 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
41 | Juha Jernvall | 2000 | 341 | 31.58 | 1:07.11 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
42 | Kasper Envalds | 2001 | 339 | 32.18 | 1:07.22 | |||||
Poseidon | ||||||||||
43 | Elmeri Ekström | 2000 | 321 | 33.75 | 1:08.48 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
44 | Jon Byskov | 2000 | 320 | 32.85 | 1:08.57 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
45 | Ensio Rislakki | 2000 | 313 | 32.25 | 1:09.09 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
46 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 309 | 33.07 | 1:09.36 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
47 | Felix Ollus | 1999 | 301 | 32.41 | 1:09.93 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
47 | Tuure Sandberg | 2001 | 301 | 34.61 | 1:09.93 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
49 | Otso Hammarberg | 1999 | 299 | 32.19 | 1:10.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Oskari Hynynen | 2001 | 295 | 33.78 | 1:10.44 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
51 | William Stender | 1999 | 290 | 33.95 | 1:10.86 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
52 | Niklas Konttinen | 2001 | 289 | 33.86 | 1:10.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
53 | Jesse Haimi | 2001 | 286 | 34.41 | 1:11.17 | |||||
Poseidon | ||||||||||
54 | Arttu Niemi | 2001 | 284 | 33.22 | 1:11.36 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
55 | Santeri Lamminpää | 1998 | 281 | 35.28 | 1:11.54 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
56 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 275 | 34.98 | 1:12.09 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
57 | Jussi Arvas | 1999 | 273 | 34.84 | 1:12.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
58 | Viktor Leinonen | 2001 | 259 | 35.06 | 1:13.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Otto Laitinen | 1998 | 257 | 34.34 | 1:13.73 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
60 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 257 | 33.45 | 1:13.75 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
61 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 255 | 35.42 | 1:13.93 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
62 | Jesper Werdi | 2001 | 252 | 34.35 | 1:14.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
63 | Ville Aaltonen | 2001 | 248 | 35.73 | 1:14.60 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
64 | Aleksei Belov | 1998 | 230 | 35.82 | 1:16.50 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
65 | Janne Juven | 2001 | 213 | 37.62 | 1:18.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
66 | Joel Europaeus | 2001 | 212 | 37.26 | 1:18.60 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
67 | Leevi Korpinen | 2001 | 212 | 37.72 | 1:18.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
68 | Hugo Enroth | 2001 | 210 | 37.23 | 1:18.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
69 | Lukas Vahtera | 2001 | 208 | 37.09 | 1:19.08 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
70 | Riku Leino | 2001 | 207 | 37.33 | 1:19.20 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
71 | Markus Hagström | 2000 | 204 | 37.43 | 1:19.57 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
72 | Paavo Rannikko | 2001 | 199 | 37.05 | 1:20.22 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
73 | Joe Rastas | 2001 | 180 | 39.37 | 1:22.93 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
74 | Juho Jämsä | 2001 | 171 | 39.20 | 1:24.43 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
75 | Kasper Pohjankukka | 2001 | 152 | 38.84 | 1:27.74 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
76 | Haakon Helsko | 2000 | 95 | 49.24 | 1:42.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Jaakko Kokko | 1999 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Jere Kekola | 2000 | DNF | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
- | Eetu Turkka | 2000 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veeti Vainionpää | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:17 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:20 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 19, Masters N 100 m vu, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 555 | 30.36 | 1:03.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Anu Räikkönen | 1979 | 539 | 30.36 | 1:03.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Maria Mäkelä | 1986 | 298 | 36.50 | 1:17.88 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Merja Lundberg | 1970 | 162 | 45.87 | 1:35.40 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Pauliina Harjanne | 1989 | 103 | 53.46 | 1:50.97 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:20 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:23 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 20, Masters M 100 m vu, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tero Nordström | 1968 | 323 | 32.77 | 1:08.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Juhana Lounela | 1969 | 319 | 31.86 | 1:08.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Tom Nylund | 1959 | 315 | 31.54 | 1:08.91 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Ari Korhonen | 1972 | 313 | 32.53 | 1:09.07 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Mikko Alpua | 1978 | 302 | 30.71 | 1:09.90 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Juha Lairola | 1955 | 278 | 33.20 | 1:11.85 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Lauri Toikka | 1984 | 270 | 34.04 | 1:12.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Taito Nurmi | 1961 | 257 | 34.66 | 1:13.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Seppo Numminen | 1954 | 165 | 38.45 | 1:25.50 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:23 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:31 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 21, N, T-15 400 m sku, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 614 | 1:12.53 | 2:35.54 | 4:03.41 | 5:15.69 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 583 | 1:13.97 | 2:38.79 | 4:08.40 | 5:21.28 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 531 | 1:19.05 | 2:44.85 | 4:15.45 | 5:31.46 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Lotta Räisänen | 1999 | 493 | 1:18.04 | 2:49.13 | 4:18.10 | 5:39.75 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Emma Uusküla | 2002 | 487 | 1:23.90 | 2:54.20 | 4:28.18 | 5:41.07 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Janina Ollikainen | 2000 | 485 | 1:20.37 | 2:49.03 | 4:25.74 | 5:41.64 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Henna Syrjälä | 1999 | 481 | 1:18.71 | 2:44.86 | 4:25.89 | 5:42.44 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Aino Räike | 1999 | 476 | 1:22.46 | 2:49.31 | 4:26.43 | 5:43.65 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Inka Aaltonen | 1999 | 472 | 1:15.55 | 2:45.93 | 4:31.61 | 5:44.67 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Meea Kivi | 1999 | 468 | 1:21.74 | 2:49.61 | 4:27.84 | 5:45.67 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Paula Peltola | 2001 | 457 | 1:28.40 | 2:52.87 | 4:31.41 | 5:48.29 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Wendela Vuorinen | 2000 | 449 | 1:18.37 | 2:48.76 | 4:35.66 | 5:50.53 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Roosa Mäkinen | 1999 | 448 | 1:19.17 | 2:53.54 | 4:30.98 | 5:50.69 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Hanna Kareinen | 2000 | 437 | 1:21.83 | 2:53.91 | 4:31.90 | 5:53.55 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 424 | 1:22.37 | 2:54.22 | 4:39.40 | 5:57.10 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Camilla Tyven | 2001 | 423 | 1:22.36 | 2:55.34 | 4:40.63 | 5:57.52 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Kiira Mauranen | 1999 | 422 | 1:26.11 | 2:54.82 | 4:40.18 | 5:57.64 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Emmi Kilpinen | 2000 | 416 | 1:22.88 | 2:57.93 | 4:39.46 | 5:59.48 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 388 | 1:26.63 | 3:54.43 | 5:27.36 | 6:07.81 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Emilie Pärnänen | 2002 | 373 | 1:26.28 | 2:58.13 | 4:48.80 | 6:12.67 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Enni Määttä | 1999 | 371 | 1:29.10 | 3:09.86 | 4:53.48 | 6:13.37 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Janette Setälä | 2001 | 368 | 1:28.54 | 3:07.37 | 4:49.90 | 6:14.26 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Helena Knaapi | 1999 | 367 | 1:27.67 | 3:08.07 | 4:49.87 | 6:14.75 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Enna Simola | 1999 | 350 | 1:27.48 | 3:03.71 | 4:54.58 | 6:20.64 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Ella Heino | 2001 | 341 | 1:30.64 | 3:10.10 | 4:59.19 | 6:24.09 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Roosa Penttinen | 2000 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Hanna Rautiainen | 1999 | DSQ | 150 m | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 21, N, T-15 400 m sku, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Hammar | 1998 | 519 | 1:17.37 | 2:46.04 | 4:16.98 | 5:33.89 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:31 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:57 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 22, M, P-16 400 m sku, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Werneri Koskinen | 1998 | 532 | 1:08.92 | 2:31.79 | 3:52.14 | 5:00.93 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Allar Lihtsa | 1999 | 526 | 1:06.10 | 2:25.96 | 3:52.46 | 5:01.91 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Niki Karlsson | 2000 | 455 | 1:07.09 | 2:25.03 | 4:00.86 | 5:16.95 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jussi Routila | 2000 | 427 | 1:13.23 | 2:43.71 | 4:12.03 | 5:23.65 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 425 | 1:11.53 | 2:37.20 | 4:11.05 | 5:24.30 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Vilho Mäenpää | 1998 | 421 | 1:17.50 | 2:45.70 | 4:10.78 | 5:25.16 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Walentin Koskinen | 2000 | 421 | 1:14.83 | 2:42.12 | 4:12.58 | 5:25.19 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Sami Kaipainen | 1998 | 418 | 1:10.27 | 2:42.36 | 4:16.03 | 5:26.02 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Markus Äijälä | 1998 | 389 | 1:17.94 | 2:45.29 | 4:21.29 | 5:33.77 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Jaakko Kokko | 1999 | 355 | 1:17.94 | 2:44.55 | 4:22.80 | 5:44.12 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Elias Tiihonen | 1999 | 348 | 1:24.41 | 2:52.70 | 4:30.83 | 5:46.49 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Olli Aflecht | 2000 | 346 | 1:20.38 | 2:50.92 | 4:30.99 | 5:47.27 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Jere Kekola | 2000 | 338 | 1:20.23 | 2:50.26 | 4:33.33 | 5:49.75 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
14 | Arttu Heikkinen | 2000 | 328 | 1:21.32 | 2:53.76 | 4:33.01 | 5:53.26 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Konsta Suominen | 1999 | 327 | 1:29.83 | 2:56.96 | 4:39.40 | 5:53.65 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Kasper Envalds | 2001 | 323 | 1:23.31 | 2:55.04 | 4:40.39 | 5:55.38 | |||
Poseidon | ||||||||||
17 | Juha Jernvall | 2000 | 322 | 1:29.52 | 3:03.41 | 4:36.24 | 5:55.52 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
18 | Ali Tahmasabi | 1998 | 318 | 1:22.42 | 2:54.90 | 4:42.50 | 5:57.12 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
19 | Joonas Ojala | 2000 | 302 | 1:28.99 | 3:03.37 | 4:46.38 | 6:03.25 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Elmeri Ekström | 2000 | 295 | 1:24.75 | 2:59.81 | 4:45.69 | 6:05.94 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
21 | Jani-Markus Sula | 1999 | 295 | 1:24.32 | 2:57.12 | 4:48.97 | 6:06.09 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Olli Rautaporras | 2000 | 277 | 1:29.38 | 3:13.66 | 4:52.11 | 6:14.05 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Ilja Riikonen | 2000 | 271 | 1:38.27 | 3:09.14 | 4:56.06 | 6:16.44 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Kasimir Kirjonen | 2000 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 22, M, P-16 400 m sku, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 591 | 1:07.29 | 2:27.45 | 3:44.47 | 4:50.47 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 579 | 1:08.18 | 2:26.17 | 3:48.09 | 4:52.45 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Ossi Airaksinen | 1996 | 487 | 1:10.55 | 2:33.48 | 4:00.95 | 5:09.86 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Mikko Suova | 1997 | 426 | 1:15.26 | 2:38.21 | 4:11.69 | 5:23.92 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Joni Lairola | 1992 | 423 | 1:06.60 | 2:36.46 | 4:06.00 | 5:24.76 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 394 | 1:14.95 | 2:44.40 | 4:16.33 | 5:32.34 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:57 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:15 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 23, N, T-10 50 m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Sihvo | 2004 | 280 | 41.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 250 | 42.90 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Sini Salmi | 2004 | 221 | 44.72 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
4 | Milla Rintanen | 2004 | 213 | 45.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 209 | 45.54 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Riikka Niskala | 2004 | 205 | 45.87 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 203 | 45.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 202 | 46.05 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Emilia Jalonen | 2004 | 202 | 46.09 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Anni Hyttinen | 2004 | 200 | 46.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Aino Hinkka | 2005 | 197 | 46.43 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Matilda Laitinen | 2004 | 192 | 46.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Ella Nihtilä | 2004 | 191 | 46.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Sofia Salospohja | 2004 | 187 | 47.25 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Lilli Rinne | 2004 | 185 | 47.44 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Sofia Ellonen | 2004 | 179 | 47.93 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Anniina Haarala | 2004 | 176 | 48.22 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 173 | 48.49 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 172 | 48.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Milla Järvenpää | 2004 | 170 | 48.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 169 | 48.90 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
22 | Aino Rantala | 2004 | 167 | 49.08 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
23 | Alina Talja | 2004 | 162 | 49.60 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Lilli Kulpakko | 2005 | 159 | 49.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Elsa Vira | 2006 | 158 | 50.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Elisa Liven | 2004 | 152 | 50.68 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Milla Karttunen | 2005 | 150 | 50.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Ida Maliranta | 2004 | 148 | 51.05 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Santra Nieminen | 2004 | 147 | 51.19 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Manja Lindell | 2004 | 146 | 51.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Pinja Kallio | 2004 | 134 | 52.81 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Milla Strandberg | 2005 | 128 | 53.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
33 | Venla Salminen | 2004 | 124 | 54.13 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
34 | Oona-Julianna Kurkela | 2005 | 121 | 54.65 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
35 | Noora Kekola | 2004 | 109 | 56.53 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
36 | Ulla Haarala | 2004 | 102 | 57.82 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
37 | Henni Havén | 2004 | 92 | 59.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Sanni Porkkala | 2004 | 66 | 1:06.65 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 23, N, T-10 50 m su, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Huhtanen | 1999 | 672 | 30.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Roosa Mört | 1999 | 622 | 31.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Nina Haltia | 1999 | 568 | 32.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Saara Männistö | 2000 | 553 | 32.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Nea Virta | 1996 | 528 | 33.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Nea Kolu | 1997 | 524 | 33.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Veera Kallio | 1997 | 506 | 33.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Emma Männikkö | 1998 | 497 | 34.14 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Jenna Lehtinen | 1995 | 491 | 34.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Salla Puhtimäki | 1998 | 478 | 34.60 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
11 | Johanna Suova | 1999 | 463 | 34.97 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Netta Nyberg | 2001 | 453 | 35.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Heini Hammar | 1999 | 447 | 35.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Peppi Päiviö | 1999 | 443 | 35.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 437 | 35.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Milja Mielty | 2000 | 428 | 35.88 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 418 | 36.19 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
18 | Emmi Valdolin | 1999 | 416 | 36.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Lotta Räisänen | 1999 | 416 | 36.24 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Marie Tuominen | 2000 | 408 | 36.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Enni Määttä | 1999 | 405 | 36.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Vilma Ryöti | 1999 | 402 | 36.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Ninni Luoma | 1998 | 390 | 37.01 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Kiia Toikka | 2001 | 389 | 37.04 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
25 | Sanni Malinen | 1998 | 379 | 37.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Krista Mettinen | 1997 | 372 | 37.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Lilli Louhikoski | 2002 | 365 | 37.84 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
28 | Iiris Loukkola | 1999 | 356 | 38.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Sanni Salminen | 1999 | 350 | 38.39 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
30 | Ida Grundström | 2002 | 346 | 38.51 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
31 | Ina Pollari | 2002 | 341 | 38.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
32 | Nitta Rantanen | 2000 | 334 | 39.00 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
33 | Patricia Vainio | 1998 | 333 | 39.02 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
34 | Katariina Niemi | 2002 | 332 | 39.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Ilona Juuri | 2002 | 328 | 39.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Tytti Kuusela | 2000 | 327 | 39.27 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
37 | Iida Nyman | 2002 | 326 | 39.31 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
38 | Pinja Aro | 1999 | 325 | 39.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Reetta Kuusisto | 2002 | 324 | 39.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Vilma Kotola | 2001 | 324 | 39.38 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
41 | Amanda Mankinen | 2001 | 301 | 40.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
42 | Roosa Mykkänen | 2000 | 298 | 40.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
43 | Noona Rantanen | 2002 | 291 | 40.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
44 | Iina Aro | 1998 | 290 | 40.87 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
45 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 287 | 40.99 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
46 | Annika Mäenpää | 1999 | 279 | 41.38 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
47 | Minka Halava | 2001 | 277 | 41.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Ronja Vallenius | 2001 | 275 | 41.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
49 | Maja Meurman | 2001 | 275 | 41.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Noora Kuhna | 2000 | 274 | 41.62 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
51 | Jenny Kareinen | 2002 | 267 | 42.02 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
52 | Taru Vannas | 2003 | 266 | 42.06 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
53 | Jenni Moisio | 2002 | 265 | 42.09 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
54 | Oona Hytö | 1999 | 263 | 42.23 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
55 | Petra Puronurmi | 2000 | 262 | 42.26 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
56 | Pauliina Haarala | 2000 | 255 | 42.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
57 | Taru Jokipii | 2002 | 252 | 42.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
58 | Ellen Strandberg | 2002 | 247 | 43.08 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
59 | Lotta Anttila | 2000 | 234 | 43.89 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
60 | Inka Leino | 2001 | 215 | 45.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
61 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 214 | 45.17 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
62 | Iris Hanski | 2003 | 212 | 45.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
63 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 202 | 46.09 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
64 | Sylvi Björk | 1999 | 200 | 46.20 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
65 | Katarina Pyhälä | 2001 | 195 | 46.60 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
66 | Maija Björkholm | 2003 | 184 | 47.56 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
67 | Martta Haarala | 2001 | 177 | 48.14 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
68 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 155 | 50.34 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
69 | Hilda Helo | 2003 | 148 | 51.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
70 | Emma Loukasmäki | 2000 | 138 | 52.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:15 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:37 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 24, M, P-11 50 m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Herpola | 2003 | 238 | 38.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Alex Lydman | 2003 | 234 | 38.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 224 | 39.58 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Aku Kaila | 2003 | 222 | 39.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 204 | 40.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Sami Uusikumpu | 2003 | 203 | 40.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 186 | 42.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Jami Ihalainen | 2003 | 166 | 43.72 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Lauri Kinnunen | 2003 | 163 | 43.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Frans Hihnala | 2003 | 153 | 44.90 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Eemil Kankare | 2003 | 137 | 46.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Vilho Verronen | 2004 | 137 | 46.63 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
13 | Emil Saha | 2003 | 133 | 47.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Akira Konttinen | 2003 | 130 | 47.37 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Aapo Kinnunen | 2004 | 125 | 47.97 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Otto Kullas | 2004 | 125 | 48.07 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
17 | Aleksi Kaljunen | 2003 | 124 | 48.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Joonas Karttunen | 2003 | 123 | 48.21 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Seweryn Pastucha | 2004 | 119 | 48.83 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Kuutti Suominen | 2003 | 113 | 49.64 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Jesper Isomaa | 2004 | 111 | 49.98 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
22 | Niko Viitala | 2003 | 108 | 50.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Elias Laine | 2003 | 92 | 53.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Einari Palmu | 2004 | 86 | 54.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Tuomas Toppinen | 2005 | 80 | 55.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Kalle Haavisto | 2003 | 80 | 55.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Oscar Boucht | 2004 | 78 | 56.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Linus Vuollet | 2004 | 76 | 56.63 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
29 | Eerik Rantanen | 2004 | 71 | 57.86 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
30 | Axel Leppähaara | 2004 | 60 | 1:01.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 24, M, P-11 50 m su, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | 599 | 28.51 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 504 | 30.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Patrik von Bagh | 1996 | 494 | 30.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Joni Kitinoja | 1996 | 484 | 30.61 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Eetu Alitalo | 1999 | 468 | 30.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jussi Kause | 1997 | 464 | 31.04 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
7 | Henri Kämäräinen | 1997 | 456 | 31.22 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Saku Salo | 1995 | 455 | 31.24 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Niki Räikkönen | 1997 | 444 | 31.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Saku Laakkonen | 1999 | 422 | 32.05 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Alexei Upornikov | 1998 | 408 | 32.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Atte Kulmala | 1998 | 378 | 33.23 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 373 | 33.37 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Oskari Mäkinen | 1997 | 368 | 33.54 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 365 | 33.62 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Jakob Sievers | 2000 | 336 | 34.56 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Santeri Huhtala | 1998 | 327 | 34.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Onni Punkka | 2000 | 322 | 35.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Kalle Mäkinen | 2002 | 314 | 35.36 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Miika Pänttönen | 1999 | 313 | 35.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Jesse Haimi | 2001 | 298 | 35.96 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Ville Laukkanen | 1999 | 296 | 36.04 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 284 | 36.54 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Leevi Luhtanen | 2000 | 280 | 36.72 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
25 | Eetu Nyman | 1999 | 274 | 36.99 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
26 | Santeri Siurola | 1999 | 253 | 37.97 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Matias Hjelm | 2002 | 231 | 39.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
28 | Niklas Konttinen | 2001 | 226 | 39.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Ville Aaltonen | 2001 | 210 | 40.41 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Otso Hammarberg | 1999 | 192 | 41.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Aleksei Belov | 1998 | 192 | 41.67 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Hugo Enroth | 2001 | 190 | 41.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Kalle Kinnala | 2001 | 182 | 42.41 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
34 | Leevi Korpinen | 2001 | 178 | 42.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Janne Juven | 2001 | 174 | 43.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Viktor Leinonen | 2001 | 173 | 43.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Jussi Häyrinen | 2002 | 172 | 43.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 172 | 43.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Leevi Rouhiainen | 2002 | 165 | 43.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Iiro Uusitalo | 2002 | 161 | 44.18 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
41 | Juuso Vastamäki | 2002 | 136 | 46.64 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
42 | Juho Jämsä | 2001 | 133 | 47.02 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
43 | Casper Loo | 2002 | 126 | 47.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
44 | Lauri Anttila | 2002 | 102 | 51.29 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
45 | Eetu Turkka | 2000 | 59 | 1:01.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Roope Niittymäki | 2002 | DSQ | 50 m | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:37 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:37 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 26, Erityisryhmät M 50 m su, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Kallio | 1994 | 310 | 35.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Petri Koli | 1986 | 161 | 44.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Riku Savola | 1978 | 112 | 49.84 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Tatu Kantonen | 1984 | 86 | 54.43 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:37 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:37 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 27, Masters N 50 m su, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 568 | 32.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Maria Mäkelä | 1986 | 356 | 38.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:37 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:34 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 28, Masters M 50 m su, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Johannes Nokkala | 1986 | 361 | 33.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Juhana Lounela | 1969 | 306 | 35.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Juha Lairola | 1955 | 253 | 37.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ari Korhonen | 1972 | 251 | 38.08 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Tero Nordström | 1968 | 249 | 38.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Jukka Parviainen | 1985 | 249 | 38.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Taito Nurmi | 1961 | 193 | 41.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Lauri Toikka | 1984 | 141 | 46.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:34 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:14 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 29, N, T-12 100 m ru, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 441 | 40.85 | 1:24.49 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Anniina Kallio | 2002 | 411 | 40.59 | 1:26.53 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Iida Nyman | 2002 | 410 | 40.59 | 1:26.59 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
4 | Laura Lahtinen | 2003 | 388 | 40.60 | 1:28.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Rebekka Luoto | 2003 | 377 | 42.54 | 1:29.06 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Anna Vira | 2002 | 371 | 42.03 | 1:29.48 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Emma von Dickoff | 2002 | 365 | 43.35 | 1:30.02 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Ida Grundström | 2002 | 364 | 42.84 | 1:30.05 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Oona Laakso | 2002 | 355 | 42.16 | 1:30.86 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Sofia Nieminen | 2002 | 352 | 42.36 | 1:31.09 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Wilma Rintala | 2002 | 339 | 43.99 | 1:32.23 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Venla Salminen | 2002 | 338 | 44.55 | 1:32.32 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Ina Pollari | 2002 | 331 | 44.17 | 1:32.95 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Emma Haglund | 2003 | 330 | 45.07 | 1:33.04 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Sini Silvennoinen | 2002 | 329 | 43.76 | 1:33.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Mette Hyvärinen | 2002 | 329 | 45.18 | 1:33.19 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
17 | Minna Ingi | 2002 | 316 | 43.96 | 1:34.42 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 312 | 45.65 | 1:34.78 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Helmi Heinonen | 2002 | 310 | 46.25 | 1:35.02 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Jenny Kareinen | 2002 | 302 | 45.18 | 1:35.90 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Katariina Niemi | 2002 | 294 | 46.53 | 1:36.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Venla Järvinen | 2003 | 283 | 46.52 | 1:38.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 278 | 47.56 | 1:38.54 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Tara Korkiakoski | 2003 | 273 | 46.28 | 1:39.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Liisa Räikkönen | 2002 | 265 | 47.79 | 1:40.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Olga Koskinen | 2002 | 261 | 48.54 | 1:40.59 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Emmi Kaunisto | 2002 | 261 | 48.95 | 1:40.65 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 258 | 47.19 | 1:41.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Oona Kuusivaara | 2002 | 255 | 49.95 | 1:41.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Ellen Koskinen | 2002 | 254 | 48.11 | 1:41.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Josefiina Kause | 2002 | 240 | 50.12 | 1:43.48 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
32 | Taru Jokipii | 2002 | 239 | 49.70 | 1:43.65 | |||||
Poseidon | ||||||||||
33 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 236 | 47.72 | 1:44.09 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
34 | Pinja Österman | 2002 | 229 | 50.51 | 1:45.08 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Jenny Grangärd | 2003 | 229 | 50.90 | 1:45.14 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
36 | Ada Saarikko | 2002 | 228 | 51.66 | 1:45.20 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
37 | Venla Koskinen | 2003 | 220 | 50.52 | 1:46.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Ellen Strandberg | 2002 | 218 | 50.27 | 1:46.84 | |||||
Poseidon | ||||||||||
39 | Reetta Kuusisto | 2002 | 218 | 52.20 | 1:46.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Roosa Aho | 2003 | 218 | 51.07 | 1:46.91 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
41 | Matilda Saario | 2003 | 216 | 51.21 | 1:47.09 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
42 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 214 | 50.53 | 1:47.42 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
43 | Manja Lindell | 2004 | 213 | 52.19 | 1:47.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
44 | Helmi Viitasalo | 2002 | 212 | 52.45 | 1:47.88 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
45 | Aino Paju | 2003 | 208 | 52.39 | 1:48.50 | |||||
Poseidon | ||||||||||
46 | Olivia Koski | 2002 | 207 | 50.55 | 1:48.61 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
47 | Jenni Moisio | 2002 | 205 | 51.74 | 1:49.01 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
48 | Tuuli Koivunen | 2002 | 205 | 52.94 | 1:49.11 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
49 | Ada Salokannel | 2002 | 204 | 51.64 | 1:49.29 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
50 | Lotta Isola | 2003 | 200 | 51.93 | 1:49.88 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
51 | Ella Alanko | 2003 | 198 | 55.13 | 1:50.29 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
52 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 195 | 54.14 | 1:50.91 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
53 | Viivi Koivisto | 2002 | 194 | 52.67 | 1:51.12 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
54 | Erin Ekroos | 2002 | 194 | 52.85 | 1:51.15 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
55 | Kerttu Nurmi | 2003 | 192 | 53.22 | 1:51.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
56 | Linnea Ström | 2003 | 191 | 52.31 | 1:51.59 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
57 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 190 | 54.05 | 1:51.90 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
58 | Riikka Silander | 2003 | 189 | 54.08 | 1:51.97 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
59 | Vivian Halmelinna | 2002 | 188 | 54.34 | 1:52.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
60 | Isla Pinta | 2002 | 188 | 53.01 | 1:52.20 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
61 | Mimosa Rintala | 2003 | 176 | 52.86 | 1:54.70 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
62 | Sonja Ylösmäki | 2003 | 172 | 57.38 | 1:55.57 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
63 | Juliana Niinisalo | 2002 | 172 | 54.67 | 1:55.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
63 | Nea Juslén | 2002 | 172 | 56.34 | 1:55.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
65 | Maija Björkholm | 2003 | 171 | 56.88 | 1:55.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
66 | Nea Palomäki | 2002 | 165 | 55.20 | 1:57.31 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
67 | Daniela Degenhardt | 2003 | 161 | 55.44 | 1:58.13 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
68 | Ninni Eriksson | 2003 | 161 | 55.47 | 1:58.18 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
69 | Maija Nurmi | 2003 | 160 | 55.38 | 1:58.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
70 | Enni Ilona Ahonen | 2003 | 156 | 57.54 | 1:59.41 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
71 | Helka Suomäki | 2003 | 150 | 56.14 | 2:00.95 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
72 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 133 | 1:02.84 | 2:05.77 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
73 | Emma Nieminen | 2002 | 133 | 59.37 | 2:05.98 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 29, N, T-12 100 m ru, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 606 | 35.21 | 1:16.01 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Emmi Kölhi | 2000 | 508 | 38.12 | 1:20.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Emilia Potkonen | 1998 | 502 | 38.13 | 1:20.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Ida Tahvanainen | 1997 | 487 | 37.98 | 1:21.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Nea Virta | 1996 | 472 | 38.62 | 1:22.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Elina Karinkanta | 2000 | 465 | 39.33 | 1:23.05 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Emma Kotiranta | 2001 | 453 | 39.76 | 1:23.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Henni Känkänen | 1999 | 441 | 39.83 | 1:24.48 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Julia Sottinen | 2000 | 436 | 40.78 | 1:24.82 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Kiia Kagan | 1997 | 433 | 40.31 | 1:25.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Erika Lahtinen | 1998 | 428 | 40.42 | 1:25.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Susanna Ellonen | 1999 | 420 | 40.48 | 1:25.91 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Heta Känkänen | 2001 | 419 | 40.53 | 1:25.99 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Kia Karike | 1999 | 413 | 42.22 | 1:26.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jenna Miettinen | 1999 | 410 | 40.58 | 1:26.57 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Fanny Vuollet | 1999 | 407 | 40.40 | 1:26.79 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Fanny Grönvall | 2000 | 404 | 40.96 | 1:27.01 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Salla Puhtimäki | 1998 | 402 | 39.87 | 1:27.14 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
19 | Anniina Murto | 2001 | 399 | 40.81 | 1:27.40 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Meea Kivi | 1999 | 397 | 41.54 | 1:27.51 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Roosa Oja | 2000 | 396 | 41.43 | 1:27.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Tessa Helenius | 2000 | 391 | 41.21 | 1:28.00 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Maria Yli-Jama | 1999 | 388 | 41.88 | 1:28.18 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Micaela Orellana | 1999 | 387 | 42.74 | 1:28.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Annika Lepistö | 2001 | 384 | 43.18 | 1:28.48 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Pinja Penttilä | 2001 | 383 | 41.94 | 1:28.55 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Helena Knaapi | 1999 | 382 | 41.81 | 1:28.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Sofia Lindfors | 1999 | 379 | 41.28 | 1:28.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Marianne Killström | 1998 | 379 | 41.32 | 1:28.90 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
30 | Eevi Kotiranta | 2001 | 378 | 42.44 | 1:28.94 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
31 | Anni Eloranta | 2001 | 377 | 41.17 | 1:29.07 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
32 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 370 | 41.56 | 1:29.59 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
33 | Jenna Ranki | 1997 | 367 | 40.57 | 1:29.80 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
34 | Anni Aro | 2001 | 361 | 42.21 | 1:30.32 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Iida Vallenius | 1999 | 353 | 43.11 | 1:30.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Petra Uusikumpu | 2001 | 346 | 44.37 | 1:31.62 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 345 | 43.73 | 1:31.74 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
38 | Emilia Kinnunen | 2000 | 339 | 44.90 | 1:32.22 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
39 | Roosa Hyypiä | 1997 | 338 | 43.33 | 1:32.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Vilma Kotola | 2001 | 338 | 43.50 | 1:32.36 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
41 | Jasmin Rosnell | 2000 | 329 | 44.28 | 1:33.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Lotta Aho | 2000 | 327 | 44.60 | 1:33.34 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Jasmin Vacker | 1999 | 325 | 43.80 | 1:33.54 | |||||
Poseidon | ||||||||||
44 | Nea Eränpalo | 2001 | 323 | 43.50 | 1:33.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Oona Ahinko | 2001 | 321 | 45.52 | 1:33.93 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
46 | Laura Vierikko | 2000 | 304 | 44.93 | 1:35.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
47 | Julia Huhtala | 1998 | 303 | 45.54 | 1:35.76 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
48 | Minka Halava | 2001 | 295 | 45.09 | 1:36.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
49 | Joanna Kekkonen | 2000 | 291 | 45.81 | 1:37.04 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
50 | Senni Ovaskainen | 2001 | 289 | 45.48 | 1:37.27 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
51 | Eeva Tuohumaa | 1998 | 286 | 46.62 | 1:37.56 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
52 | Noora Kuhna | 2000 | 282 | 46.82 | 1:38.04 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
53 | Oona Hytö | 1999 | 271 | 47.71 | 1:39.41 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
54 | Lotta Rantakare | 2001 | 257 | 46.66 | 1:41.21 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
55 | Ronja Vallenius | 2001 | 245 | 48.77 | 1:42.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
56 | Veera Järvinen | 2000 | 244 | 48.97 | 1:42.94 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
57 | Annika Mäenpää | 1999 | 240 | 49.36 | 1:43.52 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
58 | Sonja Sampinen | 1999 | 232 | 51.57 | 1:44.59 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
59 | Ellen Vuollet | 2001 | 218 | 52.36 | 1:46.79 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
60 | Wilhelmina Leppähaara | 2000 | 204 | 51.65 | 1:49.26 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
61 | Ida Heino | 2000 | 200 | 52.13 | 1:49.98 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
62 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 198 | 52.80 | 1:50.23 | |||||
Poseidon | ||||||||||
63 | Alina Heinonen | 2001 | 169 | 54.96 | 1:56.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
64 | Inka Leino | 2001 | 162 | 55.23 | 1:57.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
65 | Janette Rajala | 2001 | 105 | 1:01.26 | 2:16.20 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:14 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:44 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 30, M, P-13 100 m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 368 | 38.64 | 1:21.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Ivar Malm | 2001 | 321 | 40.04 | 1:25.37 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 285 | 41.71 | 1:28.77 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Tuure Sandberg | 2001 | 248 | 45.21 | 1:33.02 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Arttu Niemi | 2001 | 246 | 43.26 | 1:33.20 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Jere Oikarainen | 2002 | 241 | 46.45 | 1:33.90 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Jesper Lietzen | 2002 | 239 | 44.25 | 1:34.18 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Viljami Salonen | 2002 | 234 | 46.20 | 1:34.75 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Matias Hjelm | 2002 | 234 | 46.34 | 1:34.77 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Jere Nevalainen | 2001 | 224 | 45.21 | 1:36.15 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Paavo Rannikko | 2001 | 220 | 45.61 | 1:36.76 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Oskari Hynynen | 2001 | 216 | 47.17 | 1:37.30 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 212 | 46.67 | 1:37.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Iiro Uusitalo | 2002 | 209 | 47.15 | 1:38.39 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
15 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 207 | 47.23 | 1:38.72 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Kasper Tolonen | 2002 | 204 | 1:39.19 | 1:39.19 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Sami Uusikumpu | 2003 | 194 | 47.11 | 1:40.86 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Mikael Nurmela | 2002 | 192 | 48.86 | 1:41.28 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
19 | Hugo Enroth | 2001 | 191 | 1:41.47 | 1:41.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 188 | 47.12 | 1:41.91 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Jere Broman | 2002 | 188 | 48.48 | 1:41.95 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Janne Juven | 2001 | 183 | 1:42.89 | 1:42.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Niklas Konttinen | 2001 | 182 | 1:43.09 | 1:43.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Leevi Korpinen | 2001 | 180 | 48.74 | 1:43.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Niclas Viitasalo | 2002 | 178 | 49.24 | 1:43.78 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Viktor Leinonen | 2001 | 169 | 1:45.53 | 1:45.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Veeti Verronen | 2002 | 166 | 1:46.36 | 1:46.36 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
28 | Robin Söderholm | 2002 | 161 | 1:47.34 | 1:47.34 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
29 | Otto Lindroos | 2001 | 155 | 50.93 | 1:48.71 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Vilho Honkamaa | 2002 | 152 | 50.20 | 1:49.45 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
31 | Nuutti Isoniemi | 2001 | 135 | 54.53 | 1:53.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Otto Kullas | 2004 | 131 | 56.56 | 1:54.98 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
33 | Vilho Verronen | 2004 | 125 | 56.80 | 1:56.71 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
34 | Kasper Pohjankukka | 2001 | 120 | 54.74 | 1:58.26 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Henry Mahkonen | 2002 | 95 | 1:00.05 | 2:07.85 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Kalle Kinnala | 2001 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 30, M, P-13 100 m ru, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Nenonen | 1998 | 545 | 33.72 | 1:11.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vilho Mäenpää | 1998 | 507 | 34.37 | 1:13.30 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Aake Nyrhinen | 1997 | 436 | 36.14 | 1:17.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Walentin Koskinen | 2000 | 436 | 36.48 | 1:17.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Juha Jernvall | 2000 | 400 | 36.92 | 1:19.30 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
6 | Reko Patinen | 1998 | 395 | 36.70 | 1:19.66 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Valtteri Somero | 1998 | 393 | 36.49 | 1:19.76 | |||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Alexei Upornikov | 1998 | 385 | 37.58 | 1:20.35 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Rami Rissanen | 1999 | 375 | 37.71 | 1:21.04 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Oskar Nordquist | 1999 | 371 | 38.16 | 1:21.31 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Olli Rautaporras | 2000 | 370 | 38.62 | 1:21.39 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 370 | 37.76 | 1:21.40 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 370 | 38.61 | 1:21.41 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Elias Tiihonen | 1999 | 357 | 38.49 | 1:22.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Onni Kuronen | 2000 | 337 | 39.05 | 1:23.95 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Jyri Mattila | 1999 | 333 | 39.59 | 1:24.28 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Akseli Sipola | 1999 | 325 | 41.42 | 1:25.00 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Elias Herlevi | 2000 | 325 | 40.22 | 1:25.02 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Joel Vaitilo | 1998 | 322 | 40.26 | 1:25.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Niklas Uitto | 2000 | 322 | 39.49 | 1:25.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 295 | 40.92 | 1:27.72 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 295 | 41.42 | 1:27.73 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Lauri Koskela | 1999 | 284 | 42.21 | 1:28.89 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Aare Kiviranta | 2000 | 283 | 42.11 | 1:29.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Ville Laukkanen | 1999 | 274 | 41.97 | 1:29.95 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Mika Arkkila | 2000 | 274 | 42.07 | 1:29.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Santeri Lamminpää | 1998 | 255 | 43.40 | 1:32.15 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Markus Hagström | 2000 | 232 | 44.52 | 1:35.01 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
29 | Petri Koli | 1986 | 224 | 43.72 | 1:36.21 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Joona Salminen | 2000 | 224 | 46.65 | 1:36.22 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Aleksei Belov | 1998 | 211 | 45.95 | 1:38.10 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Ville Kaipainen | 2000 | 200 | 48.18 | 1:39.83 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Otto Laitinen | 1998 | DSQ | Lähtö | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Valtteri Wikstedt | 1999 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Wilhelm Suominen | 1999 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:44 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 31, N, T-15 200 m vu, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Alissa Eloranta | 1999 | 607 | 30.71 | 1:04.97 | 1:39.74 | 2:13.39 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vilma Havo | 1999 | 569 | 31.44 | 1:06.08 | 1:41.93 | 2:16.32 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Nina Haltia | 1999 | 560 | 30.33 | 1:04.77 | 1:41.01 | 2:17.05 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Hanna Kareinen | 2000 | 516 | 31.70 | 1:07.59 | 1:45.27 | 2:20.83 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Reetta Rantakokko | 2001 | 513 | 32.48 | 1:08.53 | 1:45.68 | 2:21.11 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Veera Siltanen | 1999 | 472 | 32.80 | 1:10.33 | 1:49.09 | 2:25.03 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Annika Karinkanta | 2000 | 472 | 34.35 | 1:11.06 | 1:48.76 | 2:25.08 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Nea Tiesmäki | 2000 | 467 | 32.28 | 1:08.61 | 1:47.52 | 2:25.60 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 466 | 32.99 | 1:10.28 | 1:48.78 | 2:25.66 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Peppi Pinomäki | 2002 | 464 | 32.82 | 1:09.52 | 1:47.96 | 2:25.85 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Roosa Rekola | 2000 | 461 | 32.37 | 1:10.14 | 1:47.95 | 2:26.24 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Johanna Suova | 1999 | 460 | 33.63 | 1:11.38 | 1:49.78 | 2:26.34 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Emilia Flyckt | 2001 | 443 | 31.86 | 1:09.51 | 1:49.34 | 2:28.15 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 442 | 33.54 | 1:11.93 | 1:50.93 | 2:28.23 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Cia Wacklin | 2001 | 431 | 33.61 | 1:12.08 | 1:51.52 | 2:29.46 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Emma von Dickoff | 2002 | 415 | 35.53 | 1:15.05 | 1:54.71 | 2:31.43 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Hilla Nieminen | 2001 | 411 | 35.13 | 1:13.77 | 1:53.47 | 2:31.84 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Sini Silvennoinen | 2002 | 411 | 35.03 | 1:14.32 | 1:54.09 | 2:31.89 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Lydia Rintanen | 2002 | 411 | 35.05 | 1:14.95 | 1:54.63 | 2:31.91 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Olivia Hellsten | 2000 | 399 | 33.94 | 1:12.21 | 1:52.73 | 2:33.37 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Oona Forsblom | 1999 | 398 | 34.41 | 1:13.61 | 1:54.46 | 2:33.57 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Sini Tuominen | 2000 | 396 | 33.34 | 1:11.97 | 1:52.81 | 2:33.84 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Aurora Kortelainen | 2000 | 395 | 34.60 | 1:13.04 | 1:54.54 | 2:33.86 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Linda Simula | 2001 | 395 | 35.26 | 1:15.01 | 1:56.00 | 2:33.97 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Meri Lauronen | 2002 | 392 | 34.75 | 1:14.33 | 1:54.46 | 2:34.29 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
26 | Inkeri Pöllänen | 2001 | 390 | 33.25 | 1:10.87 | 1:54.28 | 2:34.51 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
27 | Anniina Murto | 2001 | 386 | 34.70 | 1:14.39 | 1:54.90 | 2:35.04 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Roosa Mykkänen | 2000 | 386 | 33.12 | 1:14.04 | 1:56.53 | 2:35.06 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
29 | Julia Rönkä | 2001 | 383 | 36.09 | 1:16.89 | 1:56.88 | 2:35.54 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
30 | Marie Tuominen | 2000 | 382 | 35.83 | 1:16.10 | 1:56.53 | 2:35.58 | |||
Poseidon | ||||||||||
31 | Pinja Aro | 1999 | 375 | 34.45 | 1:13.72 | 1:55.31 | 2:36.60 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Minea Bogdanoff | 2001 | 372 | 35.43 | 1:16.08 | 1:57.51 | 2:37.09 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 360 | 35.79 | 1:17.23 | 1:58.54 | 2:38.70 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
34 | Emilie Pärnänen | 2002 | 352 | 37.55 | 1:19.66 | 2:01.44 | 2:39.90 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Iiris Loukkola | 1999 | 349 | 36.70 | 1:17.59 | 1:59.50 | 2:40.37 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 348 | 36.63 | 1:17.71 | 2:00.10 | 2:40.55 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Nelli Toivonen | 2000 | 343 | 35.42 | 1:17.08 | 2:00.16 | 2:41.34 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Oona Hytö | 1999 | 331 | 37.58 | 1:19.54 | 2:02.89 | 2:43.21 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
39 | Jenny Kareinen | 2002 | 298 | 37.27 | 1:20.68 | 2:05.45 | 2:49.05 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
40 | Lotta Anttila | 2000 | 292 | 38.28 | 1:21.26 | 2:05.99 | 2:50.17 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
41 | Sylvi Björk | 1999 | 279 | 38.51 | 1:22.67 | 2:08.48 | 2:52.79 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
42 | Amanda Mankinen | 2001 | 232 | 40.36 | 1:27.96 | 2:17.77 | 3:03.82 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Viivi Koivisto | 2002 | 228 | 38.77 | 1:23.53 | 2:15.60 | 3:04.73 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
44 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 216 | 40.70 | 1:31.01 | 2:21.65 | 3:08.29 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
45 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 166 | 47.46 | 1:41.67 | 2:35.61 | 3:25.20 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
46 | Emma Loukasmäki | 2000 | 141 | 47.80 | 1:44.50 | 2:43.30 | 3:36.72 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 31, N, T-15 200 m vu, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Veera Rinne | 1998 | 582 | 30.79 | 1:05.12 | 1:40.29 | 2:15.26 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Jenna Lehtinen | 1995 | 544 | 32.04 | 1:07.03 | 1:42.55 | 2:18.34 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Oona Pelttari | 1998 | 517 | 32.10 | 1:08.24 | 1:45.61 | 2:20.72 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Miia Hurskainen | 1992 | 509 | 30.83 | 1:07.42 | 1:44.42 | 2:21.49 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Annika Laihonen | 1997 | 498 | 31.39 | 1:07.68 | 1:45.34 | 2:22.53 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Milja Korte | 1998 | 413 | 34.21 | 1:12.78 | 1:52.60 | 2:31.67 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Krista Mettinen | 1997 | 383 | 35.35 | 1:16.37 | 1:57.01 | 2:35.52 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Sanni Malinen | 1998 | 371 | 34.99 | 1:14.95 | 1:56.38 | 2:37.13 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Nina Lehto | 1996 | 365 | 34.48 | 1:14.19 | 1:55.90 | 2:38.07 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Roosa Hjelm | 1997 | 363 | 35.26 | 1:15.52 | 1:57.12 | 2:38.30 | |||
Poseidon | ||||||||||
11 | Julia Huhtala | 1998 | 356 | 35.53 | 1:16.84 | 1:59.58 | 2:39.28 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:13 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 32, M, P-16 200 m vu, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 551 | 26.70 | 57.20 | 1:30.13 | 2:04.35 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Wilhelm Suominen | 1999 | 522 | 29.15 | 1:02.33 | 1:34.70 | 2:06.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Topi Suomalainen | 1998 | 513 | 28.84 | 1:01.72 | 1:35.15 | 2:07.37 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jami Heinilä | 2000 | 499 | 29.55 | 1:01.95 | 1:35.43 | 2:08.58 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Akseli Heino | 1999 | 490 | 29.24 | 1:02.25 | 1:36.55 | 2:09.32 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Samu Kallio | 1998 | 483 | 29.93 | 1:02.79 | 1:36.48 | 2:09.99 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Sami Kaipainen | 1998 | 479 | 29.01 | 1:02.04 | 1:36.53 | 2:10.32 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Jussi Routila | 2000 | 467 | 30.75 | 1:04.42 | 1:37.85 | 2:11.40 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Nemo Laiho | 1998 | 466 | 30.33 | 1:03.21 | 1:38.00 | 2:11.51 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Joonas Kotiranta | 1998 | 459 | 30.80 | 1:04.49 | 1:38.73 | 2:12.19 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 435 | 30.62 | 1:05.15 | 1:40.22 | 2:14.54 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
12 | Jaakko Siipola | 1999 | 431 | 30.63 | 1:05.01 | 1:40.37 | 2:14.98 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Jere Kekola | 2000 | 394 | 31.96 | 1:07.61 | 1:44.56 | 2:19.09 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
14 | Juho Urhemaa | 1999 | 394 | 30.73 | 1:05.37 | 1:41.83 | 2:19.11 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Ali Tahmasabi | 1998 | 365 | 32.25 | 1:08.82 | 1:46.45 | 2:22.63 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Joonas Ojala | 2000 | 361 | 31.97 | 1:07.98 | 1:45.78 | 2:23.13 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Konsta Suominen | 1999 | 360 | 33.27 | 1:10.63 | 1:47.73 | 2:23.34 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Ilja Riikonen | 2000 | 360 | 33.36 | 1:11.29 | 1:48.25 | 2:23.37 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Olli Aflecht | 2000 | 359 | 32.77 | 1:10.09 | 1:48.18 | 2:23.48 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Kasper Envalds | 2001 | 352 | 32.85 | 1:09.64 | 1:47.96 | 2:24.34 | |||
Poseidon | ||||||||||
21 | Eetu Nyman | 1999 | 349 | 31.54 | 1:07.80 | 1:46.43 | 2:24.74 | |||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
22 | Miika Pänttönen | 1999 | 338 | 32.60 | 1:09.79 | 1:48.99 | 2:26.33 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Lauri Koskela | 1999 | 329 | 32.68 | 1:10.39 | 1:49.95 | 2:27.75 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Tatu Hörkkö | 2001 | 316 | 32.42 | 1:11.18 | 1:50.92 | 2:29.70 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Kalle Mäkinen | 2002 | 295 | 34.33 | 1:13.69 | 1:54.52 | 2:33.14 | |||
Poseidon | ||||||||||
26 | Arttu Heikkinen | 2000 | 291 | 34.22 | 1:13.63 | 1:54.43 | 2:33.76 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Elias Laine | 2002 | 266 | 36.44 | 1:15.78 | 1:57.71 | 2:38.45 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Roope Paatos | 2002 | 261 | 37.17 | 1:18.81 | 1:59.85 | 2:39.45 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Otto Saarimaa | 2002 | 232 | 36.91 | 1:19.98 | 2:04.87 | 2:45.95 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
30 | Ville Aaltonen | 2001 | 228 | 37.27 | 1:20.14 | 2:05.21 | 2:46.95 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
31 | Ville Kaipainen | 2000 | 225 | 38.97 | 1:22.12 | 2:05.81 | 2:47.64 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
32 | Juuso Vastamäki | 2002 | 195 | 41.38 | 1:26.66 | 2:12.58 | 2:55.74 | |||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
33 | Leevi Rouhiainen | 2002 | 167 | 39.56 | 1:27.90 | 2:18.85 | 3:04.91 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Juho Jämsä | 2001 | 166 | 39.36 | 1:28.56 | 2:18.72 | 3:05.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
35 | Casper Loo | 2002 | 150 | 42.12 | 1:32.30 | 2:23.79 | 3:11.86 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 32, M, P-16 200 m vu, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | 585 | 27.91 | 58.87 | 1:30.52 | 2:01.92 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Jussi Kause | 1997 | 441 | 30.71 | 1:05.45 | 1:41.14 | 2:13.95 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:13 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:33 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 33, N, T-12 100 m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 425 | 34.43 | 1:14.42 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Emma Uusküla | 2002 | 418 | 36.07 | 1:14.85 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Roosa Rantala | 2002 | 370 | 36.78 | 1:17.93 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | 360 | 36.30 | 1:18.68 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Alexandra Arenius | 2002 | 350 | 37.23 | 1:19.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Anna Vira | 2002 | 306 | 39.53 | 1:23.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Emmi Kaunisto | 2002 | 299 | 37.01 | 1:23.65 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Helmi Heinonen | 2002 | 277 | 39.45 | 1:25.85 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Olivia Koski | 2002 | 273 | 40.36 | 1:26.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Oona Laakso | 2002 | 270 | 36.25 | 1:26.56 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Olga Koskinen | 2002 | 269 | 39.22 | 1:26.70 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Taru Vannas | 2003 | 259 | 40.71 | 1:27.71 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Josefiina Kause | 2002 | 242 | 40.63 | 1:29.78 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
14 | Emilia Liven | 2002 | 220 | 42.84 | 1:32.65 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Katariina Niemi | 2002 | 219 | 39.91 | 1:32.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Tinja Turunen | 2002 | 214 | 41.35 | 1:33.54 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Venla Salminen | 2002 | 212 | 44.51 | 1:33.83 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
18 | Tara Korkiakoski | 2003 | 212 | 39.23 | 1:33.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Ilona Juuri | 2002 | 211 | 44.04 | 1:33.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 203 | 42.00 | 1:35.22 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Mette Hämeenaho | 2002 | 201 | 43.72 | 1:35.41 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Pinja Österman | 2002 | 201 | 42.68 | 1:35.44 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Paula Kivi | 2002 | 192 | 42.84 | 1:36.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
24 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 186 | 43.64 | 1:37.99 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
25 | Emmi Heine | 2002 | 182 | 48.57 | 1:38.77 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
26 | Wilma Rintala | 2002 | 178 | 44.49 | 1:39.44 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Reetta Kuusisto | 2002 | 174 | 44.84 | 1:40.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Nea Palomäki | 2002 | 166 | 44.97 | 1:41.70 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
29 | Oona Kuusivaara | 2002 | 152 | 48.03 | 1:44.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Mette Hyvärinen | 2002 | 144 | 47.29 | 1:46.60 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
30 | Noona Rantanen | 2002 | 144 | 49.09 | 1:46.60 | |||||
Poseidon | ||||||||||
32 | Jenni Moisio | 2002 | 142 | 47.50 | 1:47.15 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
33 | Ellen Koskinen | 2002 | 130 | 49.42 | 1:50.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Juliana Niinisalo | 2002 | 106 | 52.91 | 1:58.17 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
35 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 94 | 57.88 | 2:03.00 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Minna Ingi | 2002 | 93 | 53.68 | 2:03.18 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Alida Öhberg | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Maija Rislakki | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Vivian Halmelinna | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 33, N, T-12 100 m pu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Roman | 2000 | 558 | 32.52 | 1:07.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 539 | 31.74 | 1:08.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Inka Aaltonen | 1999 | 531 | 32.84 | 1:09.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Helene Helo | 1999 | 529 | 32.41 | 1:09.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Lyydia Kalenius | 2000 | 514 | 32.54 | 1:09.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Salla Puhtimäki | 1998 | 513 | 33.22 | 1:09.90 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
7 | Nea Kolu | 1997 | 495 | 33.50 | 1:10.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Milja Mielty | 2000 | 456 | 32.58 | 1:12.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Emma Nieminen | 1996 | 437 | 32.94 | 1:13.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Ylva Sjölund | 1998 | 433 | 34.35 | 1:13.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Henna Syrjälä | 1999 | 432 | 32.85 | 1:14.03 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Saara Männistö | 2000 | 430 | 34.33 | 1:14.12 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Ninni Luoma | 1998 | 418 | 34.84 | 1:14.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Roosa Mäkinen | 1999 | 408 | 35.07 | 1:15.45 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Fanny Renvall | 2000 | 398 | 34.75 | 1:16.07 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
16 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 388 | 34.59 | 1:16.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Vuokko Suomäki | 2001 | 387 | 35.50 | 1:16.80 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 383 | 34.49 | 1:17.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Heta Koivuluoma | 1999 | 360 | 34.97 | 1:18.68 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
20 | Emmi Kilpinen | 2000 | 345 | 36.76 | 1:19.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Enni Määttä | 1999 | 317 | 36.10 | 1:22.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Netta Nyberg | 2001 | 292 | 39.64 | 1:24.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Roosa Penttinen | 2000 | 286 | 35.95 | 1:24.95 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Laura Lempinen | 2001 | 281 | 38.15 | 1:25.46 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Verna Laaksonen | 2000 | 277 | 38.91 | 1:25.86 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Peppi Päiviö | 1999 | 273 | 38.17 | 1:26.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Suvi Kurth | 2001 | 265 | 38.42 | 1:27.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 262 | 40.37 | 1:27.45 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Saara Sojolin | 2001 | 257 | 38.89 | 1:27.95 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Micaela Orellana | 1999 | 247 | 42.08 | 1:29.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Anni Raussi | 1998 | 243 | 39.48 | 1:29.64 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
32 | Hanni Pratsch | 1999 | 235 | 40.56 | 1:30.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Maja Meurman | 2001 | 230 | 40.62 | 1:31.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Minka Halava | 2001 | 199 | 44.64 | 1:35.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ellen Vuollet | 2001 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:33 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:43 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 34, M, P-13 100 m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 369 | 32.10 | 1:09.40 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 333 | 33.33 | 1:11.84 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Tatu Hörkkö | 2001 | 298 | 34.34 | 1:14.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Juho Porkkala | 2001 | 288 | 34.21 | 1:15.42 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
5 | Matias Pennanen | 2001 | 260 | 34.40 | 1:18.02 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Arttu Niemi | 2001 | 201 | 36.18 | 1:25.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Oskari Hynynen | 2001 | 195 | 39.30 | 1:25.79 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 181 | 37.72 | 1:27.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Tuure Sandberg | 2001 | 180 | 40.49 | 1:28.22 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Niklas Konttinen | 2001 | 168 | 41.34 | 1:30.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Hugo Enroth | 2001 | 162 | 40.22 | 1:31.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Riku Leino | 2001 | 161 | 41.10 | 1:31.52 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Eemil Kylmä | 2001 | 150 | 42.17 | 1:33.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Vilho Honkamaa | 2002 | 135 | 43.11 | 1:36.97 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Viktor Leinonen | 2001 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 34, M, P-13 100 m pu, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Joni Aaltonen | 1999 | 472 | 29.94 | 1:03.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Henri Kämäräinen | 1997 | 462 | 29.83 | 1:04.42 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Niki Karlsson | 2000 | 445 | 29.85 | 1:05.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Santeri Siiranen | 1998 | 436 | 30.03 | 1:05.66 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Ossi Airaksinen | 1996 | 418 | 30.47 | 1:06.62 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Saku Laakkonen | 1999 | 412 | 30.89 | 1:06.91 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Patrik von Bagh | 1996 | 399 | 31.67 | 1:07.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Valtteri Väisänen | 1999 | 394 | 30.94 | 1:07.91 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Pessi Länsirinne | 2000 | 375 | 32.21 | 1:09.08 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
10 | Patrik Jantunen | 1999 | 359 | 31.87 | 1:10.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Santeri Siurola | 1999 | 344 | 32.10 | 1:11.05 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Niklas Uitto | 2000 | 320 | 32.63 | 1:12.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 296 | 33.17 | 1:14.74 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Oskar Nordquist | 1999 | 286 | 35.16 | 1:15.57 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Miska Kurvinen | 1999 | 280 | 36.02 | 1:16.09 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
16 | William Stender | 1999 | 240 | 37.64 | 1:20.16 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Joona Salminen | 2000 | 235 | 37.76 | 1:20.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ensio Rislakki | 2000 | 228 | 36.14 | 1:21.54 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 190 | 38.21 | 1:26.54 | |||||
Poseidon | ||||||||||
- | Saku Salo | 1995 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:43 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:58 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 35, N, T-10 50 m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 280 | 45.01 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Emilia Sihvo | 2004 | 251 | 46.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Liinu Louhikoski | 2004 | 224 | 48.52 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 204 | 50.01 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Sofia Salospohja | 2004 | 203 | 50.12 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Matilda Laitinen | 2004 | 192 | 51.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Anni Hyttinen | 2004 | 185 | 51.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Emilia Jalonen | 2004 | 181 | 52.08 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Alina Talja | 2004 | 179 | 52.27 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Lilli Rinne | 2004 | 175 | 52.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 173 | 52.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Milla Järvenpää | 2004 | 155 | 54.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 148 | 55.61 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Riikka Niskala | 2004 | 147 | 55.79 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Noora Kekola | 2004 | 146 | 55.91 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
16 | Aino Hinkka | 2005 | 142 | 56.49 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Ulla Haarala | 2004 | 139 | 56.88 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
18 | Lilli Kulpakko | 2005 | 138 | 56.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Sofia Ellonen | 2004 | 134 | 57.57 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 133 | 57.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Laura Helena Müürsepp | 2004 | 130 | 58.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Nella Vastamäki | 2004 | 129 | 58.29 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
23 | Pinja Kallio | 2004 | 122 | 59.32 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
24 | Milla Rintanen | 2004 | 121 | 59.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Ida Maliranta | 2004 | 120 | 59.64 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Anniina Haarala | 2004 | 118 | 59.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
27 | Aino Rantala | 2004 | 111 | 1:01.17 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
28 | Venla Salminen | 2004 | 110 | 1:01.38 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
29 | Henni Havén | 2004 | 109 | 1:01.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Elisa Liven | 2004 | 100 | 1:03.34 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Ella Nihtilä | 2004 | 100 | 1:03.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Milla Karttunen | 2005 | 95 | 1:04.44 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Elsa Vira | 2006 | 88 | 1:06.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Sini Salmi | 2004 | 87 | 1:06.31 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
35 | Sanni Porkkala | 2004 | 83 | 1:07.44 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
36 | Oona-Julianna Kurkela | 2005 | 62 | 1:14.31 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Laji 35, N, T-10 50 m ru, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Hammar | 1998 | 588 | 35.17 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Emmi Kölhi | 2000 | 509 | 36.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Milja Mielty | 2000 | 465 | 38.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Jenna Miettinen | 1999 | 454 | 38.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Ida Konkka | 2000 | 417 | 39.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Anni Eloranta | 2001 | 397 | 40.11 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
7 | Pinja Penttilä | 2001 | 384 | 40.54 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Maria Yli-Jama | 1999 | 369 | 41.10 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Annika Lepistö | 2001 | 362 | 41.34 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Roosa Hjelm | 1997 | 360 | 41.42 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Venla Salminen | 2002 | 359 | 41.47 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Emilia Kinnunen | 2000 | 339 | 42.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Inkeri Pöllänen | 2001 | 318 | 43.17 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Roosa Mykkänen | 2000 | 312 | 43.46 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Jasmin Vacker | 1999 | 311 | 43.49 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Eeva Tuohumaa | 1998 | 310 | 43.54 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
17 | Laura Vierikko | 2000 | 305 | 43.78 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Ina Pollari | 2002 | 302 | 43.92 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Iina Aro | 1998 | 296 | 44.20 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Oona Ahinko | 2001 | 296 | 44.22 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
21 | Roosa Hyypiä | 1997 | 294 | 44.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Lilli Louhikoski | 2002 | 293 | 44.38 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Noora Kuhna | 2000 | 281 | 44.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
24 | Pauliina Haarala | 2000 | 279 | 45.09 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Unna Harjamäki | 1998 | 255 | 46.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Sini Tuominen | 2000 | 250 | 46.79 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Annika Mäenpää | 1999 | 240 | 47.40 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Veera Järvinen | 2000 | 224 | 48.48 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
29 | Ida Heino | 2000 | 221 | 48.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 212 | 49.40 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
31 | Aino Paju | 2003 | 202 | 50.23 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
32 | Johanna Törmä | 1997 | 195 | 50.77 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
33 | Nea Palanen | 2003 | 153 | 55.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Hilda Helo | 2003 | 145 | 56.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 140 | 56.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
36 | Ilona Arvilommi | 2003 | 118 | 1:00.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Selina Kavka | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.4 Potkut eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:58 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 20:49 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 36, M, P-11 50 m ru, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 241 | 42.84 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Jami Ihalainen | 2003 | 223 | 43.97 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Lauri Kinnunen | 2003 | 217 | 44.37 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 212 | 44.71 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Alex Lydman | 2003 | 204 | 45.28 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 202 | 45.45 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Eemil Kankare | 2003 | 168 | 48.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Otto Kullas | 2004 | 139 | 51.37 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
9 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 136 | 51.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Frans Hihnala | 2003 | 135 | 51.87 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 135 | 51.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Niko Viitala | 2003 | 127 | 52.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Aleksi Kaljunen | 2003 | 127 | 53.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Aapo Kinnunen | 2004 | 124 | 53.46 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Vilho Verronen | 2004 | 122 | 53.77 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
16 | Tatu Kunttila | 2003 | 111 | 55.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Emil Saha | 2003 | 107 | 56.02 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Veeti Satamo | 2003 | 105 | 56.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Linus Vuollet | 2004 | 77 | 1:02.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Kalle Haavisto | 2003 | 75 | 1:03.01 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Teemu Tapola | 2003 | 70 | 1:04.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Rasmus Rauhala | 2004 | 58 | 1:08.75 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Akira Konttinen | 2003 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Joonas Karttunen | 2003 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kuutti Suominen | 2003 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Miko Muuri | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 36, M, P-11 50 m ru, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Joni Lairola | 1992 | 690 | 30.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Jani Rusi | 1984 | 654 | 30.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Atte Kulmala | 1998 | 645 | 30.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 576 | 32.04 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Santeri Siiranen | 1998 | 519 | 33.18 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Niki Räikkönen | 1997 | 486 | 33.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Otto Rannikko | 1999 | 471 | 34.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Valtteri Somero | 1998 | 450 | 34.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Henri Kämäräinen | 1997 | 436 | 35.16 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Mikko Suova | 1997 | 430 | 35.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Wilhelm Suominen | 1999 | 415 | 35.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Miikka Kylmänen | 1998 | 409 | 35.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 392 | 36.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Eemil Laine | 1998 | 309 | 39.44 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Ville Laukkanen | 1999 | 306 | 39.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Ivar Malm | 2001 | 292 | 40.16 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Antti Wihanto | 1962 | 292 | 40.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Joel Vaitilo | 1998 | 287 | 40.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Petri Koli | 1986 | 259 | 41.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Jesse Haimi | 2001 | 246 | 42.52 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Aleksei Belov | 1998 | 234 | 43.27 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 185 | 46.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Otto Lindroos | 2001 | 144 | 50.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Oskar Voiko | 2002 | 131 | 52.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Eetu Turkka | 2000 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 20:49 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 21:47 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 37, N, T-15 800 m vu, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Aino Otava | 1999 | 738 | 1:05.84 | 2:14.77 | 3:24.09 | 4:34.02 | 9:06.31 | ||
Cetus Espoo | 5:42.83 | 6:51.66 | 8:00.55 | |||||||
2 | Adelia Spångberg | 1999 | 686 | 1:07.44 | 2:18.61 | 3:29.93 | 4:41.03 | 9:19.94 | ||
Cetus Espoo | 5:51.17 | 7:01.90 | 8:11.89 | |||||||
3 | Merina Suoranta | 1999 | 597 | 1:10.54 | 2:24.06 | 3:38.03 | 4:52.36 | 9:46.33 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:05.79 | 7:19.41 | 8:33.63 | |||||||
4 | Alissa Eloranta | 1999 | 580 | 1:10.38 | 2:25.56 | 3:41.07 | 4:56.54 | 9:51.93 | ||
Cetus Espoo | 6:11.47 | 7:26.31 | 8:40.60 | |||||||
5 | Ella Aalto | 2000 | 575 | 1:09.79 | 2:25.24 | 3:40.59 | 4:56.18 | 9:53.66 | ||
Cetus Espoo | 6:11.62 | 7:27.07 | 8:41.80 | |||||||
6 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 565 | 1:09.46 | 2:25.52 | 3:41.52 | 4:57.69 | 9:57.19 | ||
Aurajoen Uinti | 6:13.86 | 7:29.50 | 8:44.74 | |||||||
7 | Iida Reini | 2000 | 554 | 1:10.53 | 2:25.66 | 3:41.36 | 4:57.98 | 10:01.21 | ||
Aurajoen Uinti | 6:14.67 | 7:31.10 | 8:47.63 | |||||||
8 | Denize Korkiakoski | 1999 | 552 | 1:08.69 | 2:25.01 | 3:38.96 | 4:55.12 | 10:01.68 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:12.40 | 7:31.16 | 8:48.64 | |||||||
9 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 524 | 1:12.62 | 2:30.78 | 3:49.08 | 5:06.50 | 10:12.31 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:23.37 | 7:40.55 | 8:57.81 | |||||||
10 | Juuli Miettinen | 2000 | 523 | 1:10.76 | 2:27.95 | 3:45.09 | 5:02.64 | 10:12.70 | ||
Vantaan Vesikot | 6:20.24 | 7:37.55 | 8:55.63 | |||||||
11 | Helene Helo | 1999 | 519 | 1:11.55 | 2:29.85 | 3:47.80 | 5:06.02 | 10:14.53 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:24.14 | 7:42.49 | 9:00.80 | |||||||
12 | Pinja Peippo | 1999 | 515 | 1:12.46 | 2:31.02 | 3:49.47 | 5:06.48 | 10:15.93 | ||
Vantaan Vesikot | 6:23.75 | 7:41.73 | 9:00.43 | |||||||
13 | Vilja Kaukinen | 2000 | 506 | 1:13.82 | 2:32.27 | 3:50.64 | 5:08.80 | 10:19.40 | ||
Raision Urheilijat | 6:26.99 | 7:45.80 | 9:03.71 | |||||||
14 | Milla Koskela | 1999 | 493 | 1:13.76 | 2:32.73 | 3:51.47 | 5:09.81 | 10:25.03 | ||
Vantaan Vesikot | 6:28.95 | 7:48.27 | 9:07.94 | |||||||
15 | Wendela Vuorinen | 2000 | 491 | 1:14.15 | 2:32.47 | 3:50.39 | 5:08.86 | 10:25.67 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:28.08 | 7:49.67 | 9:08.75 | |||||||
16 | Heini Hammar | 1999 | 491 | 1:12.74 | 2:33.14 | 3:52.88 | 5:12.22 | 10:25.79 | ||
Uinti Tampere | 6:31.44 | 7:51.13 | 9:10.87 | |||||||
17 | Susanna Ellonen | 1999 | 491 | 1:09.61 | 2:28.24 | 3:47.07 | 5:06.59 | 10:25.82 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 6:26.68 | 7:47.40 | 9:08.09 | |||||||
18 | Roosa Nieminen | 1999 | 485 | 1:12.74 | 2:31.59 | 3:50.55 | 5:10.11 | 10:28.20 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:29.68 | 7:50.35 | 9:09.27 | |||||||
19 | Suvi Huhtanen | 1999 | 483 | 1:10.89 | 2:29.16 | 3:48.10 | 5:08.53 | 10:29.36 | ||
Uinti Tampere | 6:26.94 | 7:49.12 | 9:09.10 | |||||||
20 | Kiia Toikka | 2001 | 475 | 1:11.41 | 2:30.08 | 3:49.87 | 5:10.37 | 10:32.66 | ||
Uimaseura KoVe-Ve | 6:30.68 | 7:51.98 | 9:13.84 | |||||||
21 | Fanny Grönvall | 2000 | 474 | 1:13.14 | 2:33.52 | 3:54.17 | 5:16.14 | 10:33.25 | ||
Uinti Tampere | 6:37.84 | 7:59.07 | 9:18.76 | |||||||
22 | Aino Räike | 1999 | 472 | 1:11.59 | 2:30.55 | 3:50.59 | 5:11.51 | 10:33.91 | ||
Salon Uimarit | 6:32.36 | 7:54.04 | 9:15.10 | |||||||
23 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 471 | 1:14.29 | 2:33.73 | 3:54.04 | 5:14.99 | 10:34.53 | ||
Raision Urheilijat | 6:36.26 | 7:56.73 | 9:17.04 | |||||||
24 | Kia Karike | 1999 | 467 | 1:13.46 | 2:34.76 | 3:57.08 | 5:19.45 | 10:36.50 | ||
Cetus Espoo | 6:41.33 | 8:01.21 | 9:21.10 | |||||||
25 | Nea Tiesmäki | 2000 | 466 | 1:14.73 | 2:35.60 | 3:57.83 | 5:19.98 | 10:36.68 | ||
Cetus Espoo | 6:40.31 | 8:00.50 | 9:20.58 | |||||||
26 | Annika Karinkanta | 2000 | 466 | 1:16.42 | 2:37.74 | 3:59.18 | 5:20.19 | 10:36.71 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 6:39.90 | 7:59.63 | 9:19.92 | |||||||
27 | Henna Blomroos | 2000 | 456 | 1:13.15 | 2:33.44 | 3:54.48 | 5:15.47 | 10:41.27 | ||
Rauman Uimaseura | 6:37.63 | 8:01.39 | 9:23.91 | |||||||
28 | Hanna Rautiainen | 1999 | 455 | 1:12.10 | 2:30.64 | 3:50.91 | 5:12.10 | 10:41.67 | ||
Uinti Tampere | 6:33.92 | 7:56.34 | 9:19.03 | |||||||
29 | Minea Bogdanoff | 2001 | 454 | 1:16.39 | 2:38.20 | 4:00.10 | 5:23.12 | 10:42.23 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 6:44.91 | 8:06.50 | 9:26.08 | |||||||
30 | Elina Karinkanta | 2000 | 454 | 1:16.82 | 2:38.72 | 4:01.16 | 5:24.22 | 10:42.43 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 6:45.07 | 8:06.48 | 9:25.97 | |||||||
31 | Sofia Litsilä | 1999 | 452 | 1:14.29 | 2:34.81 | 3:56.24 | 5:17.83 | 10:43.19 | ||
Salon Uimarit | 6:39.93 | 8:02.10 | 9:23.97 | |||||||
32 | Kiira Mauranen | 1999 | 449 | 1:13.63 | 2:34.36 | 3:55.62 | 5:18.09 | 10:44.64 | ||
Helsingin Uimarit | 6:40.76 | 8:03.36 | 9:25.77 | |||||||
33 | Cia Wacklin | 2001 | 444 | 1:16.61 | 2:39.45 | 4:02.59 | 5:24.42 | 10:47.03 | ||
Cetus Espoo | 6:46.30 | 8:07.39 | 9:27.64 | |||||||
34 | Sanna Putkonen | 2001 | 444 | 1:15.38 | 2:36.43 | 3:59.54 | 5:22.54 | 10:47.21 | ||
Cetus Espoo | 6:43.61 | 8:06.23 | 9:28.28 | |||||||
35 | Senni Ovaskainen | 2001 | 438 | 1:14.72 | 2:35.85 | 3:57.75 | 5:20.82 | 10:49.88 | ||
Lahden Uimaseura | 6:44.99 | 8:08.22 | 9:31.08 | |||||||
36 | Paula Peltola | 2001 | 433 | 1:19.62 | 2:41.46 | 4:04.10 | 5:27.15 | 10:52.39 | ||
Aurajoen Uinti | 6:49.73 | 8:13.21 | 9:35.12 | |||||||
37 | Aurora Kortelainen | 2000 | 429 | 1:15.98 | 2:37.31 | 4:00.32 | 5:23.67 | 10:54.58 | ||
Raision Urheilijat | 6:46.96 | 8:10.09 | 9:33.63 | |||||||
38 | Noora Kanerva | 2000 | 426 | 1:13.94 | 2:35.18 | 3:57.85 | 5:20.92 | 10:56.15 | ||
Simmis Wanda | 6:44.54 | 8:08.29 | 9:32.47 | |||||||
39 | Nora Kosonen | 2001 | 404 | 1:15.95 | 2:39.91 | 4:05.15 | 5:31.54 | 11:07.66 | ||
Tampereen Työväen Uimarit | 6:56.33 | 8:21.30 | 9:45.14 | |||||||
40 | Hilla Nieminen | 2001 | 400 | 1:16.26 | 2:40.76 | 4:06.25 | 5:31.74 | 11:09.96 | ||
Uinti Tampere | 6:57.34 | 8:22.48 | 9:47.30 | |||||||
41 | Iida Julin | 2000 | 393 | 1:14.53 | 2:38.83 | 4:04.62 | 5:31.13 | 11:13.70 | ||
Simmis Wanda | 6:57.37 | 8:24.09 | 9:51.30 | |||||||
42 | Siiri Salokorpi | 2000 | 393 | 1:15.69 | 2:38.83 | 4:04.05 | 5:30.96 | 11:13.75 | ||
Cetus Espoo | 6:57.84 | 8:25.07 | 9:50.18 | |||||||
43 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 381 | 1:17.30 | 2:43.09 | 4:10.50 | 5:36.33 | 11:21.08 | ||
Poseidon | 7:03.35 | 8:29.81 | 9:56.42 | |||||||
44 | Joanna Kekkonen | 2000 | 380 | 1:16.73 | 2:41.30 | 4:08.01 | 5:34.96 | 11:21.55 | ||
Lahden Uimaseura | 7:02.89 | 8:30.69 | 9:57.81 | |||||||
45 | Janette Setälä | 2001 | 371 | 1:19.10 | 2:44.78 | 4:12.17 | 5:39.45 | 11:26.82 | ||
Aurajoen Uinti | 7:06.12 | 8:34.72 | 10:02.32 | |||||||
46 | Nitta Rantanen | 2000 | 343 | 1:20.69 | 2:49.90 | 4:20.14 | 5:50.44 | 11:44.94 | ||
Poseidon | 7:20.23 | 8:49.70 | 10:18.67 | |||||||
47 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | 337 | 1:15.81 | 2:41.14 | 4:10.51 | 5:41.96 | 11:49.50 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 7:14.39 | 8:47.46 | 10:20.93 | |||||||
48 | Anni Manninen | 2001 | 298 | 1:25.83 | 2:57.06 | 4:29.51 | 6:02.76 | 12:19.35 | ||
Simmis Wanda | 7:37.23 | 9:12.87 | 10:47.51 | |||||||
49 | Meri Pohjola | 2001 | 290 | 1:27.42 | 3:00.09 | 4:35.96 | 6:11.04 | 12:25.41 | ||
Salon Uimarit | 7:45.77 | 9:20.44 | 10:55.49 | |||||||
Laji 37, N, T-15 800 m vu, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 674 | 1:07.14 | 2:18.28 | 3:28.43 | 4:39.21 | 9:23.20 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:49.35 | 7:00.52 | 8:12.39 | |||||||
2 | Veera Kallio | 1997 | 599 | 1:08.79 | 2:24.16 | 3:38.96 | 4:53.47 | 9:45.72 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:07.38 | 7:21.67 | 8:34.12 | |||||||
3 | Kiia Kagan | 1997 | 530 | 1:10.10 | 2:27.60 | 3:45.12 | 5:02.98 | 10:10.08 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:20.76 | 7:39.50 | 8:55.98 | |||||||
4 | Annika Laihonen | 1997 | 488 | 1:12.25 | 2:31.25 | 3:50.04 | 5:09.13 | 10:26.97 | ||
Nummelan Kisaajat | 6:28.79 | 7:48.40 | 9:08.16 | |||||||
5 | Erika Lahtinen | 1998 | 487 | 1:12.60 | 2:31.25 | 3:50.88 | 5:10.96 | 10:27.57 | ||
Uinti Tampere | 6:31.85 | 7:52.47 | 9:12.39 | |||||||
6 | Marika Kajander | 1997 | 484 | 1:12.57 | 2:33.06 | 4:00.07 | 5:29.56 | 10:28.82 | ||
Uimaseura KoVe-Ve | 6:57.86 | 8:22.16 | 9:45.27 | |||||||
7 | Ida Tahvanainen | 1997 | 478 | 1:14.00 | 2:33.67 | 3:53.69 | 5:13.81 | 10:31.30 | ||
Uinti Tampere | 6:33.72 | 7:54.18 | 9:14.27 | |||||||
8 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 475 | 1:11.95 | 2:29.07 | 3:48.08 | 5:07.81 | 10:32.69 | ||
Aurajoen Uinti | 6:29.59 | 7:51.85 | 9:13.34 | |||||||
9 | Emilia Potkonen | 1998 | 468 | 1:11.32 | 2:30.95 | 3:52.18 | 5:13.23 | 10:36.00 | ||
Uinti Tampere | 6:34.91 | 7:56.97 | 9:18.61 | |||||||
10 | Emma Männikkö | 1998 | 459 | 1:14.02 | 2:35.36 | 3:56.25 | 5:17.52 | 10:40.03 | ||
Uinti Tampere | 6:38.14 | 8:00.69 | 9:21.70 | |||||||
11 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 399 | 1:16.45 | 2:40.75 | 4:05.05 | 5:28.20 | 11:10.28 | ||
Someron Esa | 6:55.95 | 8:21.46 | 9:47.99 | |||||||
12 | Maiju Mäenpää | 1997 | 371 | 1:18.24 | 2:43.84 | 4:12.03 | 5:39.06 | 11:26.86 | ||
Nokian Pyry | 7:06.33 | 8:34.93 | 10:01.53 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 21:47 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 22:17 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 38, M, P-16 800 m vu, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Rasmus Virta | 1998 | 522 | 1:05.40 | 2:16.47 | 3:27.84 | 4:39.26 | 9:21.42 | ||
Cetus Espoo | 5:50.30 | 7:01.21 | 8:12.13 | |||||||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | 518 | 1:05.72 | 2:16.26 | 3:27.40 | 4:38.81 | 9:22.75 | ||
Aurajoen Uinti | 5:50.69 | 7:02.32 | 8:14.00 | |||||||
3 | Jami Heinilä | 2000 | 508 | 1:06.45 | 2:17.28 | 3:28.71 | 4:40.77 | 9:26.37 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:52.87 | 7:05.27 | 8:17.30 | |||||||
4 | Jussi Routila | 2000 | 447 | 1:12.54 | 2:28.43 | 3:44.39 | 4:59.42 | 9:51.31 | ||
Raision Urheilijat | 6:14.90 | 7:29.91 | 8:42.18 | |||||||
5 | Reko Patinen | 1998 | 419 | 1:07.89 | 2:22.29 | 3:38.47 | 4:56.80 | 10:03.85 | ||
Nummelan Kisaajat | 6:15.15 | 7:33.81 | 8:51.12 | |||||||
6 | Elias Soukola | 1999 | 419 | 1:08.36 | 2:22.64 | 3:38.74 | 4:55.35 | 10:04.11 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:13.12 | 7:30.65 | 8:48.77 | |||||||
7 | Martti Tervanen | 2000 | 418 | 1:10.07 | 2:26.00 | 3:42.56 | 4:59.27 | 10:04.23 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:15.87 | 7:32.84 | 8:49.20 | |||||||
8 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 415 | 1:09.48 | 2:25.58 | 3:43.00 | 5:00.75 | 10:05.84 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:18.64 | 7:35.69 | 8:52.19 | |||||||
9 | Santeri Huhtala | 1998 | 408 | 1:09.78 | 2:24.53 | 3:41.18 | 4:57.17 | 10:09.30 | ||
Cetus Espoo | 6:13.19 | 7:31.51 | 8:51.23 | |||||||
10 | Onni Punkka | 2000 | 389 | 1:13.45 | 2:32.10 | 3:50.28 | 5:08.50 | 10:18.99 | ||
Cetus Espoo | 6:26.15 | 7:44.35 | 9:02.31 | |||||||
11 | Olli Aflecht | 2000 | 380 | 1:13.75 | 2:33.36 | 3:53.04 | 5:11.84 | 10:23.82 | ||
Raision Urheilijat | 6:31.63 | 7:51.19 | 9:09.53 | |||||||
12 | Ilja Riikonen | 2000 | 364 | 1:14.40 | 2:34.11 | 3:54.00 | 5:13.90 | 10:32.78 | ||
Raision Urheilijat | 6:34.84 | 7:56.11 | 9:15.13 | |||||||
13 | Elias Herlevi | 2000 | 360 | 1:12.18 | 2:31.15 | 3:49.66 | 5:08.37 | 10:35.23 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:28.96 | 7:51.07 | 9:14.06 | |||||||
14 | Konsta Suominen | 1999 | 344 | 1:14.98 | 2:34.71 | 3:54.41 | 5:15.33 | 10:44.85 | ||
Raision Urheilijat | 6:37.14 | 8:00.61 | 9:23.75 | |||||||
15 | Jakob Sievers | 2000 | 344 | 1:13.55 | 2:36.50 | 4:02.03 | 5:24.63 | 10:45.06 | ||
Uinti Tampere | 6:47.17 | 8:08.49 | 9:30.06 | |||||||
16 | Jani-Markus Sula | 1999 | 337 | 1:16.16 | 2:39.68 | 4:02.15 | 5:24.85 | 10:49.63 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:46.62 | 8:09.42 | 9:31.11 | |||||||
17 | Lauri Elomaa | 2000 | 333 | 1:18.17 | 2:40.75 | 4:03.36 | 5:25.76 | 10:51.79 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:48.72 | 8:11.66 | 9:33.19 | |||||||
18 | Joonas Ojala | 2000 | 319 | 1:15.33 | 2:38.91 | 4:03.31 | 5:27.99 | 11:01.21 | ||
Raision Urheilijat | 6:51.70 | 8:15.82 | 9:40.02 | |||||||
19 | Felix Ollus | 1999 | 290 | 1:13.15 | 2:36.94 | 4:47.31 | 6:15.91 | 11:23.01 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 8:28.01 | 9:56.48 | ||||||||
Laji 38, M, P-16 800 m vu, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 608 | 1:02.97 | 2:10.52 | 3:17.83 | 4:25.49 | 8:53.65 | ||
Poseidon | 5:33.24 | 6:41.96 | 7:49.97 | |||||||
2 | Joni Kitinoja | 1996 | 598 | 1:02.47 | 2:09.65 | 3:17.85 | 4:25.73 | 8:56.37 | ||
Keravan Uimarit | 5:33.73 | 6:41.99 | 7:50.22 | |||||||
3 | Santeri Horst | 1997 | 580 | 1:04.19 | 2:11.75 | 3:20.52 | 4:29.22 | 9:02.03 | ||
Aurajoen Uinti | 5:38.22 | 6:47.00 | 7:55.64 | |||||||
4 | Nikita Saunonen | 1997 | 538 | 1:03.88 | 2:12.70 | 3:22.81 | 4:33.61 | 9:15.59 | ||
Aurajoen Uinti | 5:44.63 | 6:55.92 | 8:07.33 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 22:17 |