Results for U-GP2 Ã…kersberga - 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
09:24 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 53,93 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 56,79 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 58,16 Po 00 o yngre |
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 53,93 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 56,79 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 58,16 Po 00 o yngre |
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 53,93 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 56,79 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 58,16 Po 00 o yngre |
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 53,93 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 56,79 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 58,16 Po 00 o yngre |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:24 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
11:05 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 9.33,97 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 9.35,19 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Brännlund |
1998 |
Täby Sim |
|
1:09.67 |
2:24.35 |
3:38.72 |
4:53.50 |
9:54.37 |
|
|
|
|
|
|
6:08.85 |
7:24.57 |
8:40.16 |
|
|
|
2 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.80 |
2:31.30 |
3:50.96 |
5:10.93 |
10:24.48 |
|
|
|
|
|
|
6:29.58 |
7:49.71 |
9:08.82 |
|
|
|
3 |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:11.55 |
2:31.03 |
3:51.61 |
5:12.64 |
10:30.24 |
|
|
|
|
|
|
6:32.31 |
7:52.10 |
9:12.67 |
|
|
|
4 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.89 |
2:33.09 |
3:52.81 |
5:13.14 |
10:36.25 |
|
|
|
|
|
|
6:33.79 |
7:55.45 |
9:17.42 |
|
|
|
5 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:14.01 |
2:32.14 |
3:52.43 |
5:12.57 |
10:38.45 |
|
|
|
|
|
|
6:33.70 |
7:55.41 |
9:17.69 |
|
|
|
6 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.82 |
2:35.93 |
3:58.80 |
5:22.81 |
10:54.57 |
|
|
|
|
|
|
6:46.99 |
8:10.06 |
9:33.50 |
|
|
|
7 |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.62 |
2:33.14 |
3:54.86 |
5:19.34 |
10:54.78 |
|
|
|
|
|
|
6:43.73 |
8:08.50 |
9:32.20 |
|
|
|
8 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:16.56 |
2:40.66 |
4:04.18 |
5:28.94 |
11:01.14 |
|
|
|
|
|
|
6:51.19 |
8:15.02 |
9:37.94 |
|
|
|
9 |
Mikaela Söderberg |
1996 |
IF Åland |
|
1:19.16 |
2:43.92 |
4:11.49 |
5:37.62 |
11:21.15 |
|
|
|
|
|
|
7:03.23 |
8:30.39 |
9:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 9.33,97 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 9.35,19 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.46 |
2:22.45 |
3:36.01 |
4:50.44 |
9:46.24 |
|
|
|
|
|
|
6:05.48 |
7:20.07 |
8:33.73 |
|
|
|
2 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.53 |
2:23.76 |
3:37.92 |
4:52.80 |
9:46.82 |
|
|
|
|
|
|
6:07.00 |
7:21.00 |
8:35.44 |
|
|
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.95 |
2:21.58 |
3:35.48 |
4:50.66 |
9:46.92 |
|
|
|
|
|
|
6:05.74 |
7:20.85 |
8:36.19 |
|
|
|
4 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.53 |
2:27.33 |
3:42.38 |
4:58.06 |
9:58.09 |
|
|
|
|
|
|
6:13.18 |
7:28.48 |
8:43.61 |
|
|
|
5 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.17 |
2:24.54 |
3:40.00 |
4:56.26 |
10:01.73 |
|
|
|
|
|
|
6:12.68 |
7:30.20 |
8:46.08 |
|
|
|
6 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:18.27 |
2:40.63 |
3:58.66 |
5:17.97 |
10:29.54 |
|
|
|
|
|
|
6:36.35 |
7:55.53 |
9:14.01 |
|
|
|
7 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.65 |
2:40.14 |
4:06.39 |
5:32.95 |
11:12.01 |
|
|
|
|
|
|
6:59.35 |
8:26.85 |
9:51.39 |
|
|
|
8 |
Ebba Langemar |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:14.95 |
2:39.10 |
4:05.59 |
5:32.62 |
11:21.39 |
|
|
|
|
|
|
6:59.25 |
8:27.19 |
9:55.68 |
|
|
|
9 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
1:18.19 |
2:45.19 |
4:13.06 |
5:42.64 |
11:43.03 |
|
|
|
|
|
|
7:12.24 |
8:43.57 |
10:14.35 |
|
|
|
10 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:21.68 |
2:49.81 |
4:17.73 |
5:45.58 |
11:46.40 |
|
|
|
|
|
|
7:14.49 |
8:43.08 |
10:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 9.33,97 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 9.35,19 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.34 |
2:24.76 |
3:40.11 |
4:56.86 |
10:02.64 |
|
|
|
|
|
|
6:13.71 |
7:30.78 |
8:47.23 |
|
|
|
2 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.75 |
2:30.85 |
3:48.42 |
5:05.03 |
10:05.98 |
|
|
|
|
|
|
6:21.23 |
7:36.75 |
8:51.86 |
|
|
|
3 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.17 |
2:31.51 |
3:49.33 |
5:07.85 |
10:11.32 |
|
|
|
|
|
|
6:26.06 |
7:43.73 |
9:00.06 |
|
|
|
4 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:11.88 |
2:27.98 |
3:43.92 |
5:01.58 |
10:11.96 |
|
|
|
|
|
|
6:19.95 |
7:37.58 |
8:57.45 |
|
|
|
5 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:13.63 |
2:33.61 |
3:54.14 |
5:15.81 |
10:31.33 |
|
|
|
|
|
|
6:36.54 |
7:57.51 |
9:17.01 |
|
|
|
6 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:15.37 |
2:35.75 |
3:56.77 |
5:16.93 |
10:40.25 |
|
|
|
|
|
|
6:38.54 |
7:59.34 |
9:19.83 |
|
|
|
7 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.14 |
2:37.76 |
4:01.40 |
5:25.70 |
11:03.81 |
|
|
|
|
|
|
6:50.09 |
8:15.14 |
9:39.79 |
|
|
|
8 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.03 |
2:52.44 |
4:23.15 |
5:51.83 |
11:33.11 |
|
|
|
|
|
|
7:21.03 |
8:47.34 |
10:12.43 |
|
|
|
9 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
1:21.47 |
2:48.20 |
4:15.35 |
5:43.64 |
11:37.15 |
|
|
|
|
|
|
7:12.11 |
8:40.66 |
10:09.70 |
|
|
|
10 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:16.34 |
2:42.12 |
4:11.01 |
5:40.43 |
11:37.98 |
|
|
|
|
|
|
7:10.30 |
8:40.67 |
10:12.45 |
|
|
|
11 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.55 |
2:50.70 |
4:21.86 |
5:51.03 |
11:38.40 |
|
|
|
|
|
|
7:20.32 |
8:47.57 |
10:14.63 |
|
|
|
12 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.58 |
2:56.08 |
4:28.82 |
6:02.10 |
12:08.46 |
|
|
|
|
|
|
7:34.60 |
9:07.25 |
10:39.73 |
|
|
|
13 |
Ida Hamberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:22.51 |
2:59.42 |
4:33.79 |
6:10.86 |
12:34.42 |
|
|
|
|
|
|
7:47.37 |
9:25.81 |
11:02.36 |
|
|
|
14 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:24.47 |
2:59.64 |
4:38.46 |
6:17.58 |
12:56.03 |
|
|
|
|
|
|
7:58.98 |
9:38.30 |
11:19.84 |
|
|
|
- |
Karolina Willberg |
2000 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 9.33,97 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 9.35,19 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.95 |
2:34.95 |
3:54.94 |
5:14.98 |
10:27.37 |
|
|
|
|
|
|
6:34.27 |
7:52.77 |
9:11.00 |
|
|
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.48 |
2:33.28 |
3:52.60 |
5:12.38 |
10:34.53 |
|
|
|
|
|
|
6:32.47 |
7:52.23 |
9:13.21 |
|
|
|
3 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.59 |
2:36.03 |
3:56.99 |
5:18.44 |
10:43.16 |
|
|
|
|
|
|
6:40.15 |
8:02.07 |
9:23.34 |
|
|
|
4 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:20.38 |
2:45.80 |
4:11.23 |
5:36.49 |
11:12.27 |
|
|
|
|
|
|
7:01.31 |
8:26.64 |
9:51.92 |
|
|
|
5 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.43 |
2:41.79 |
4:06.86 |
5:33.41 |
11:16.39 |
|
|
|
|
|
|
7:01.36 |
8:28.90 |
9:54.81 |
|
|
|
6 |
Hanna Lindé |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.11 |
2:40.43 |
4:07.24 |
5:35.59 |
11:19.90 |
|
|
|
|
|
|
7:02.91 |
8:29.71 |
9:56.20 |
|
|
|
7 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.47 |
2:51.05 |
4:19.09 |
5:45.84 |
11:21.54 |
|
|
|
|
|
|
7:12.34 |
8:36.23 |
10:00.73 |
|
|
|
8 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.50 |
2:44.33 |
4:11.06 |
5:37.87 |
11:23.43 |
|
|
|
|
|
|
7:05.07 |
8:32.39 |
9:59.51 |
|
|
|
9 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.24 |
2:52.38 |
4:23.27 |
5:53.56 |
11:44.40 |
|
|
|
|
|
|
7:23.57 |
8:51.65 |
10:20.55 |
|
|
|
10 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.08 |
2:51.98 |
4:25.37 |
5:59.74 |
12:06.93 |
|
|
|
|
|
|
7:34.68 |
9:07.39 |
10:40.13 |
|
|
|
11 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.56 |
2:55.18 |
4:28.32 |
6:02.05 |
12:11.54 |
|
|
|
|
|
|
7:36.01 |
9:09.56 |
10:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:05 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
11:25 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.14,45 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.19,40 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
30.66 |
1:06.17 |
1:41.27 |
|
2:19.60 |
|
2 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.17 |
1:08.27 |
1:46.29 |
|
2:23.10 |
|
3 |
Ossian Ankarberg |
1996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.12 |
1:08.68 |
1:46.71 |
|
2:26.39 |
|
4 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.49 |
1:09.92 |
1:49.63 |
|
2:29.72 |
|
5 |
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.48 |
1:09.14 |
1:49.24 |
|
2:29.89 |
|
6 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.26 |
1:09.73 |
1:50.45 |
|
2:34.38 |
|
7 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.70 |
1:12.76 |
1:53.88 |
|
2:34.49 |
|
8 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
Täby Sim |
|
33.52 |
1:14.11 |
1:56.32 |
|
2:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.14,45 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.19,40 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.20 |
1:06.96 |
1:43.38 |
|
2:21.14 |
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
32.55 |
1:08.75 |
1:44.98 |
|
2:22.37 |
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.68 |
1:10.28 |
1:47.59 |
|
2:23.74 |
|
4 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.77 |
1:19.65 |
2:04.18 |
|
2:47.63 |
|
5 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
36.23 |
1:20.13 |
2:05.97 |
|
2:52.08 |
|
6 |
David Manea |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.60 |
1:26.51 |
2:16.36 |
|
3:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.14,45 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.19,40 Po 99 o yngre |
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 2.14,45 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.19,40 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.56 |
1:13.19 |
1:53.33 |
|
2:33.28 |
|
2 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.41 |
1:11.72 |
1:54.59 |
|
2:33.89 |
|
3 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.01 |
1:20.49 |
2:05.36 |
|
2:49.67 |
|
4 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.87 |
1:21.81 |
2:09.57 |
|
2:58.84 |
|
5 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.09 |
1:28.57 |
2:22.07 |
|
3:10.71 |
|
- |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:25 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
11:44 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:44 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
15:47 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.25,87 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.26,74 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
Täby Sim |
|
34.68 |
1:11.00 |
1:47.97 |
|
2:25.80 |
|
2 |
Danute Kacinskas |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.29 |
1:14.65 |
1:54.42 |
|
2:33.63 |
|
3 |
Elin Timbäck |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.10 |
1:19.32 |
2:03.84 |
|
2:47.73 |
|
4 |
Mikaela Söderberg |
1996 |
IF Åland |
|
43.88 |
1:30.72 |
2:18.56 |
|
3:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.25,87 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.26,74 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
36.87 |
1:15.14 |
1:53.45 |
|
2:31.40 |
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.54 |
1:16.31 |
1:56.68 |
|
2:35.41 |
|
3 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.07 |
1:17.18 |
1:57.22 |
|
2:36.43 |
|
4 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
37.50 |
1:18.81 |
2:00.56 |
|
2:40.76 |
|
5 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.08 |
1:19.18 |
2:00.93 |
|
2:41.66 |
|
6 |
Ebba Langemar |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.01 |
1:21.68 |
2:04.43 |
|
2:43.48 |
|
7 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
37.40 |
1:19.63 |
2:02.79 |
|
2:43.73 |
|
8 |
Olivia Högstedt Petersén |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.15 |
1:25.92 |
2:12.37 |
|
2:58.02 |
|
9 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
42.66 |
1:29.20 |
2:14.70 |
|
3:00.90 |
|
10 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.47 |
1:28.15 |
2:15.70 |
|
3:02.45 |
|
11 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.98 |
1:29.68 |
2:18.75 |
|
3:03.89 |
|
12 |
Fanny Lundgren |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
43.68 |
1:31.30 |
2:19.47 |
|
3:05.05 |
|
13 |
Lovisa Sterner |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
42.79 |
1:30.25 |
2:19.26 |
|
3:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.25,87 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.26,74 Fl 99 o yngre |
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 2.25,87 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.26,74 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.22 |
1:19.54 |
1:59.88 |
|
2:39.56 |
|
2 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.51 |
1:21.56 |
2:04.22 |
|
2:45.23 |
|
3 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.16 |
1:21.75 |
2:04.42 |
|
2:46.29 |
|
4 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.60 |
1:21.44 |
2:04.63 |
|
2:46.46 |
|
5 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.89 |
1:22.36 |
2:06.88 |
|
2:49.32 |
|
6 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
41.22 |
1:24.39 |
2:08.00 |
|
2:50.75 |
|
7 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.58 |
1:24.10 |
2:09.30 |
|
2:52.39 |
|
8 |
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
|
40.23 |
1:23.86 |
2:08.31 |
|
2:52.76 |
|
9 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.99 |
1:26.32 |
2:10.77 |
|
2:53.29 |
|
10 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.74 |
1:25.32 |
2:10.29 |
|
2:53.74 |
|
11 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.49 |
1:26.79 |
2:13.13 |
|
2:57.11 |
|
12 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Täby Sim |
|
42.62 |
1:27.94 |
2:13.73 |
|
2:57.37 |
|
13 |
Hanna Lindé |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
41.91 |
1:27.00 |
2:12.58 |
|
2:57.66 |
|
14 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.66 |
1:28.18 |
2:15.31 |
|
3:00.95 |
|
15 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
42.95 |
1:30.62 |
2:18.59 |
|
3:01.82 |
|
16 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
43.78 |
1:30.92 |
2:19.11 |
|
3:04.80 |
|
17 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.64 |
1:29.10 |
2:17.70 |
|
3:04.98 |
|
18 |
Sunanda Aronsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
43.51 |
1:30.27 |
2:17.02 |
|
3:05.03 |
|
19 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
44.96 |
1:33.70 |
2:22.02 |
|
3:07.81 |
|
20 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
43.77 |
1:31.62 |
2:20.49 |
|
3:08.76 |
|
21 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
45.66 |
1:34.20 |
2:22.59 |
|
3:08.83 |
|
22 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
46.05 |
1:36.35 |
2:25.01 |
|
3:10.42 |
|
23 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.69 |
1:35.05 |
2:24.73 |
|
3:10.74 |
|
24 |
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
47.30 |
1:38.07 |
2:28.57 |
|
3:12.99 |
|
25 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
47.55 |
1:37.08 |
2:27.23 |
|
3:16.76 |
|
26 |
Signe Rönn |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
47.64 |
1:39.46 |
2:32.53 |
|
3:21.54 |
|
27 |
Julia Ignell |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
48.80 |
1:40.84 |
2:33.19 |
|
3:23.25 |
|
28 |
Milena Östby |
2002 |
Hellas Simklubb |
|
45.80 |
1:39.45 |
2:34.17 |
|
3:24.36 |
|
29 |
Tina Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
47.80 |
1:42.52 |
2:35.62 |
|
3:27.68 |
|
30 |
Rebecka Rosengart |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
54.84 |
1:54.45 |
2:55.82 |
|
3:55.30 |
|
- |
Ella Westholm |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Viktoria Sande |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:47 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
16:08 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.01,28 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.05,65 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,89 Po 00 o yngre |
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.01,28 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.05,65 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,89 Po 00 o yngre |
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.01,28 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.05,65 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,89 Po 00 o yngre |
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 1.01,28 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.05,65 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,89 Po 00 o yngre |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:08 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
17:18 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.09,06 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.11,60 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Brännlund |
1998 |
Täby Sim |
|
31.59 |
1:05.95 |
1:41.51 |
|
2:17.50 |
|
2 |
Danute Kacinskas |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.70 |
1:07.96 |
1:43.97 |
|
2:17.82 |
|
3 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.26 |
1:09.74 |
1:46.91 |
|
2:23.01 |
|
4 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.07 |
1:11.24 |
1:48.78 |
|
2:24.80 |
|
5 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.23 |
1:09.90 |
1:47.82 |
|
2:25.19 |
|
6 |
Marianne Dellwik |
1997 |
Täby Sim |
|
32.57 |
1:10.13 |
1:48.24 |
|
2:25.75 |
|
7 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.39 |
1:10.20 |
1:48.22 |
|
2:26.27 |
|
8 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.54 |
1:12.75 |
1:51.15 |
|
2:28.93 |
|
9 |
Anna Olsson |
1997 |
Turebergs Simklubb |
|
34.27 |
1:12.10 |
1:51.10 |
|
2:29.60 |
|
10 |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.54 |
1:13.32 |
1:54.93 |
|
2:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.09,06 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.11,60 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.07 |
1:05.52 |
1:40.85 |
|
2:14.92 |
|
2 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.21 |
1:06.75 |
1:41.77 |
|
2:16.20 |
|
3 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.22 |
1:07.24 |
1:43.25 |
|
2:17.70 |
|
4 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.83 |
1:07.22 |
1:43.36 |
|
2:17.77 |
|
5 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.78 |
1:09.65 |
1:47.42 |
|
2:23.10 |
|
6 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
33.91 |
1:10.66 |
1:48.24 |
|
2:24.36 |
|
7 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.93 |
1:08.87 |
1:47.38 |
|
2:25.51 |
|
8 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
33.13 |
1:10.02 |
1:48.36 |
|
2:25.60 |
|
9 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
Täby Sim |
|
32.21 |
1:09.02 |
1:48.33 |
|
2:26.21 |
|
10 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.20 |
1:12.66 |
1:52.78 |
|
2:32.00 |
|
11 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
34.97 |
1:14.12 |
1:54.56 |
|
2:32.52 |
|
12 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.99 |
1:14.43 |
1:54.61 |
|
2:32.80 |
|
13 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.09 |
1:17.80 |
1:58.04 |
|
2:36.38 |
|
14 |
Emilia Blomqvist |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.74 |
1:15.37 |
1:56.76 |
|
2:37.65 |
|
15 |
Victoria Taylor |
1999 |
Hellas Simklubb |
|
35.37 |
1:14.75 |
1:56.01 |
|
2:37.77 |
|
16 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.46 |
1:16.12 |
1:58.21 |
|
2:38.00 |
|
17 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.53 |
1:19.52 |
2:02.79 |
|
2:42.79 |
|
18 |
Fanny Lundgren |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.76 |
1:22.88 |
2:06.96 |
|
2:46.73 |
|
19 |
Olivia Högstedt Petersén |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.48 |
1:20.81 |
2:04.79 |
|
2:47.61 |
|
20 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.94 |
1:21.30 |
2:06.62 |
|
2:47.72 |
|
21 |
Lovisa Sterner |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
38.53 |
1:23.04 |
2:10.51 |
|
2:57.65 |
|
22 |
Erika Söderberg |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.88 |
1:21.54 |
2:10.88 |
|
2:58.98 |
|
23 |
Lovisa Spångberg |
1999 |
Hellas Simklubb |
|
39.31 |
1:25.59 |
2:14.93 |
|
3:02.44 |
|
24 |
Frida Therkhildsen |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.21 |
1:29.07 |
2:19.61 |
|
3:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.09,06 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.11,60 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
32.01 |
1:06.74 |
1:42.35 |
|
2:17.55 |
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
31.60 |
1:06.71 |
1:44.16 |
|
2:21.37 |
|
3 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.20 |
1:09.92 |
1:47.53 |
|
2:23.54 |
|
4 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
32.83 |
1:10.10 |
1:47.70 |
|
2:23.85 |
|
5 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.93 |
1:11.52 |
1:48.08 |
|
2:24.61 |
|
6 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.04 |
1:11.45 |
1:48.85 |
|
2:24.64 |
|
7 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.68 |
1:08.26 |
1:46.59 |
|
2:24.72 |
|
8 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
34.28 |
1:11.78 |
1:50.56 |
|
2:29.28 |
|
9 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.53 |
1:14.12 |
1:54.35 |
|
2:33.23 |
|
10 |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.84 |
1:16.36 |
1:57.24 |
|
2:36.90 |
|
11 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.74 |
1:14.78 |
1:57.42 |
|
2:38.21 |
|
12 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
36.46 |
1:16.74 |
1:58.66 |
|
2:38.53 |
|
13 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.19 |
1:20.77 |
2:05.41 |
|
2:46.81 |
|
14 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.55 |
1:20.85 |
2:07.00 |
|
2:50.87 |
|
15 |
Saga Grönberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.45 |
1:22.30 |
2:03.86 |
|
2:51.06 |
|
16 |
Johanna Sandahl |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
40.34 |
1:26.76 |
2:13.83 |
|
2:57.92 |
|
17 |
Eleonor Rosengart |
2000 |
Hellas Simklubb |
|
47.45 |
1:43.53 |
2:43.56 |
|
3:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 2.09,06 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.11,60 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
33.29 |
1:11.04 |
1:49.15 |
|
2:25.10 |
|
2 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.38 |
1:11.05 |
1:49.28 |
|
2:26.65 |
|
3 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.73 |
1:10.74 |
1:49.75 |
|
2:27.40 |
|
4 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.14 |
1:13.08 |
1:51.27 |
|
2:27.59 |
|
5 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.04 |
1:11.94 |
1:50.86 |
|
2:28.42 |
|
6 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.90 |
1:13.08 |
1:51.16 |
|
2:28.94 |
|
7 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.33 |
1:14.30 |
1:53.31 |
|
2:30.77 |
|
8 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.22 |
1:12.54 |
1:52.71 |
|
2:32.28 |
|
9 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.06 |
1:13.60 |
1:53.13 |
|
2:32.43 |
|
10 |
Hanna Lindé |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.99 |
1:14.76 |
1:55.89 |
|
2:35.08 |
|
11 |
Viktoria Sande |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.37 |
1:14.43 |
1:55.35 |
|
2:35.66 |
|
12 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.01 |
1:15.79 |
1:56.30 |
|
2:35.86 |
|
13 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
37.38 |
1:18.49 |
1:59.38 |
|
2:36.61 |
|
14 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.33 |
1:14.10 |
1:56.49 |
|
2:38.27 |
|
15 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.37 |
1:18.71 |
2:00.84 |
|
2:39.34 |
|
16 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
37.60 |
1:18.47 |
2:00.44 |
|
2:41.30 |
|
17 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.24 |
1:17.88 |
1:59.89 |
|
2:41.55 |
|
18 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
38.27 |
1:19.49 |
2:01.97 |
|
2:42.09 |
|
19 |
Linn Melldén |
2001 |
Täby Sim |
|
36.88 |
1:19.29 |
2:02.18 |
|
2:42.11 |
|
20 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.93 |
1:20.30 |
2:02.67 |
|
2:42.29 |
|
21 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
38.17 |
1:20.80 |
2:03.21 |
|
2:43.05 |
|
22 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.74 |
1:17.94 |
2:01.33 |
|
2:43.33 |
|
23 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.98 |
1:19.25 |
2:01.65 |
|
2:43.66 |
|
24 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.25 |
1:18.25 |
2:01.60 |
|
2:44.51 |
|
25 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.57 |
1:19.75 |
2:03.03 |
|
2:44.57 |
|
26 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Täby Sim |
|
38.34 |
1:20.59 |
2:05.22 |
|
2:46.43 |
|
27 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.35 |
1:20.27 |
2:05.31 |
|
2:47.01 |
|
28 |
Roya Mohimani Svärdell |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.87 |
1:19.75 |
2:03.85 |
|
2:47.08 |
|
29 |
Sunanda Aronsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.38 |
1:20.83 |
2:05.30 |
|
2:48.27 |
|
30 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.76 |
1:21.63 |
2:05.95 |
|
2:48.30 |
|
31 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.46 |
1:23.95 |
2:07.39 |
|
2:49.87 |
|
32 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.77 |
1:24.45 |
2:10.49 |
|
2:51.10 |
|
33 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.48 |
1:23.56 |
2:08.31 |
|
2:51.13 |
|
34 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
38.41 |
1:23.52 |
2:10.00 |
|
2:52.47 |
|
35 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.01 |
1:24.50 |
2:10.38 |
|
2:54.65 |
|
36 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.01 |
1:23.23 |
2:09.13 |
|
2:54.77 |
|
37 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
39.42 |
1:23.83 |
2:10.64 |
|
2:55.91 |
|
38 |
Tova Wagenius |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.88 |
1:24.52 |
2:11.65 |
|
2:57.09 |
|
39 |
Ella Westholm |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.05 |
1:26.96 |
2:14.86 |
|
2:57.63 |
|
40 |
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.13 |
1:26.58 |
2:13.92 |
|
2:58.31 |
|
41 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.49 |
1:28.12 |
2:15.82 |
|
2:59.75 |
|
42 |
Sarron Mehari |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.99 |
1:27.87 |
2:15.29 |
|
2:59.80 |
|
43 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
40.61 |
1:25.56 |
2:12.41 |
|
3:00.91 |
|
44 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
41.36 |
1:29.06 |
2:10.19 |
|
3:01.37 |
|
45 |
Emma Öberg |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.53 |
1:28.07 |
2:16.75 |
|
3:01.43 |
|
46 |
Sidony Estifanos |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.42 |
1:28.90 |
2:17.68 |
|
3:04.88 |
|
47 |
Tina Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.84 |
1:30.78 |
2:19.69 |
|
3:05.40 |
|
48 |
Julia Ignell |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.59 |
1:31.25 |
2:20.72 |
|
3:07.50 |
|
49 |
Milena Östby |
2002 |
Hellas Simklubb |
|
42.00 |
1:32.80 |
2:22.36 |
|
3:11.28 |
|
50 |
Signe Rönn |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.26 |
1:35.95 |
2:27.90 |
|
3:17.68 |
|
51 |
Rebecka Rosengart |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
43.44 |
1:36.24 |
2:32.00 |
|
3:25.89 |
|
- |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:18 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
18:05 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.14,85 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.23,19 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 2.25,49 Po 00 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.15 |
1:05.33 |
1:49.38 |
|
2:19.88 |
|
2 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
29.71 |
1:08.11 |
1:51.22 |
|
2:22.93 |
|
3 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
29.78 |
1:08.65 |
1:52.79 |
|
2:25.43 |
|
4 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
29.64 |
1:08.77 |
1:53.28 |
|
2:26.04 |
|
5 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.31 |
1:08.46 |
1:54.01 |
|
2:27.45 |
|
6 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
Täby Sim |
|
32.54 |
1:12.46 |
1:55.41 |
|
2:28.68 |
|
7 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.55 |
1:11.36 |
1:58.41 |
|
2:32.99 |
|
8 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.04 |
1:15.39 |
1:59.85 |
|
2:34.84 |
|
9 |
Alexander Gabri |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.07 |
1:15.04 |
1:58.51 |
|
2:35.87 |
|
10 |
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.62 |
1:12.58 |
2:01.03 |
|
2:36.12 |
|
11 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
36.53 |
1:20.45 |
2:07.04 |
|
2:42.37 |
|
12 |
Mathias Murmester |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.19 |
1:20.20 |
2:08.24 |
|
2:48.03 |
|
13 |
Jacob Öberg |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.17 |
1:25.72 |
2:19.01 |
|
2:59.81 |
|
14 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.98 |
1:29.99 |
2:21.80 |
|
3:02.67 |
|
- |
Erik From |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Marcus Svensson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.14,85 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.23,19 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 2.25,49 Po 00 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
29.74 |
1:07.28 |
1:49.51 |
|
2:20.76 |
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.00 |
1:09.22 |
1:51.92 |
|
2:24.73 |
|
3 |
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
|
33.08 |
1:09.94 |
1:53.70 |
|
2:27.26 |
|
4 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
29.48 |
1:08.27 |
1:54.30 |
|
2:27.31 |
|
5 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
31.90 |
1:13.15 |
1:57.59 |
|
2:34.58 |
|
6 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
32.62 |
1:14.66 |
1:59.42 |
|
2:34.90 |
|
7 |
Edwin Häger |
1999 |
Täby Sim |
|
34.55 |
1:14.37 |
2:00.59 |
|
2:35.44 |
|
8 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.01 |
1:14.62 |
2:04.27 |
|
2:38.14 |
|
9 |
Kevin Ballchand |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.07 |
1:16.73 |
2:07.92 |
|
2:43.67 |
|
10 |
Josef Mehari |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.94 |
1:25.12 |
2:16.76 |
|
2:56.25 |
|
11 |
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
46.45 |
1:33.37 |
2:25.54 |
|
3:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.14,85 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.23,19 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 2.25,49 Po 00 o yngre |
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 2.14,85 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.23,19 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 2.25,49 Po 00 o yngre |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:05 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
18:47 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 5.13,87 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 5.16,79 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:17.43 |
2:44.77 |
4:14.97 |
|
5:30.12 |
|
2 |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:23.16 |
2:55.97 |
4:26.29 |
|
5:42.25 |
|
3 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.61 |
2:50.58 |
4:31.82 |
|
5:50.58 |
|
4 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:26.06 |
2:56.10 |
4:35.57 |
|
5:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 5.13,87 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 5.16,79 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.76 |
2:39.35 |
4:12.54 |
|
5:25.09 |
|
2 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:20.66 |
2:47.54 |
4:19.51 |
|
5:33.49 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.76 |
2:51.23 |
4:22.19 |
|
5:40.40 |
|
4 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:23.25 |
2:52.64 |
4:28.30 |
|
5:43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 5.13,87 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 5.16,79 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.32 |
2:42.60 |
4:16.83 |
|
5:37.02 |
|
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:19.95 |
2:45.93 |
4:22.36 |
|
5:39.97 |
|
3 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.33 |
2:49.81 |
4:26.49 |
|
5:40.43 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.26 |
2:45.51 |
4:26.67 |
|
5:46.20 |
|
5 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:24.74 |
2:53.03 |
4:35.47 |
|
5:51.35 |
|
6 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.48 |
3:10.39 |
4:55.39 |
|
6:17.87 |
|
7 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:32.48 |
3:13.86 |
5:04.01 |
|
6:31.25 |
|
- |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 5.13,87 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 5.16,79 Fl 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.19 |
2:47.32 |
4:27.60 |
|
5:42.64 |
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.60 |
2:49.35 |
4:27.78 |
|
5:45.31 |
|
3 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:30.40 |
3:05.94 |
4:41.46 |
|
6:04.83 |
|
4 |
Hanna Lindé |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.31 |
2:59.71 |
4:46.45 |
|
6:12.07 |
|
5 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:31.10 |
3:06.46 |
4:58.09 |
|
6:25.47 |
|
6 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:30.36 |
3:11.42 |
5:01.31 |
|
6:27.78 |
|
7 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:39.21 |
3:19.17 |
5:11.97 |
|
6:40.19 |
|
- |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:47 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.15,98 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,19 Fl 00 o yngre |
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.15,98 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,19 Fl 00 o yngre |
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.15,98 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,19 Fl 00 o yngre |
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 1.15,98 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,19 Fl 00 o yngre |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
09:50 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.30,94 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.37,47 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.47 |
1:15.38 |
1:55.39 |
|
2:35.80 |
|
2 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
Täby Sim |
|
36.01 |
1:17.55 |
1:59.88 |
|
2:42.17 |
|
3 |
Alexander Gabri |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.89 |
1:18.01 |
2:01.19 |
|
2:43.49 |
|
4 |
Ludwig Häggblad |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.57 |
1:25.93 |
2:14.42 |
|
3:04.32 |
|
- |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.30,94 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.37,47 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
36.34 |
1:16.53 |
1:56.62 |
|
2:37.68 |
|
2 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
37.53 |
1:19.66 |
2:02.51 |
|
2:44.52 |
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.10 |
1:20.84 |
2:04.29 |
|
2:47.80 |
|
- |
Ilja Bondarev |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 2.30,94 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.37,47 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pontus Jonsson |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.38 |
1:17.34 |
2:00.59 |
|
2:43.85 |
|
2 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.03 |
1:22.65 |
2:07.39 |
|
2:51.71 |
|
3 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.34 |
1:24.02 |
2:09.23 |
|
2:53.64 |
|
4 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
39.26 |
1:24.66 |
2:10.30 |
|
2:55.68 |
|
5 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
39.41 |
1:24.91 |
2:12.10 |
|
3:00.60 |
|
6 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
42.04 |
1:29.73 |
2:17.59 |
|
3:05.86 |
|
7 |
Kacper Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
43.04 |
1:32.49 |
2:23.18 |
|
3:13.57 |
|
8 |
Gustav Ljungholm |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.96 |
1:38.96 |
2:32.29 |
|
3:22.59 |
|
- |
Felix Persson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 2.30,94 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 2.37,47 Po 99 o yngre |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:50 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
11:17 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 4.34,12 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 4.43,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 4.42,69 Fl 00 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Brännlund |
1998 |
Täby Sim |
|
1:07.97 |
2:20.66 |
3:35.75 |
|
4:53.11 |
|
2 |
Danute Kacinskas |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.59 |
2:25.99 |
3:41.82 |
|
4:57.09 |
|
3 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.15 |
2:28.34 |
3:45.26 |
|
5:00.82 |
|
4 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.26 |
2:30.58 |
3:50.56 |
|
5:09.86 |
|
5 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.50 |
2:30.04 |
3:49.90 |
|
5:10.00 |
|
6 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:13.80 |
2:33.02 |
3:53.14 |
|
5:12.84 |
|
7 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:13.18 |
2:33.61 |
3:55.25 |
|
5:14.14 |
|
8 |
Anna Olsson |
1997 |
Turebergs Simklubb |
|
1:13.88 |
2:33.76 |
3:55.74 |
|
5:17.51 |
|
9 |
Marianne Dellwik |
1997 |
Täby Sim |
|
1:13.26 |
2:35.02 |
3:57.34 |
|
5:17.66 |
|
10 |
Mikaela Söderberg |
1996 |
IF Åland |
|
1:20.63 |
2:48.26 |
4:14.89 |
|
5:39.72 |
|
- |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 4.34,12 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 4.43,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 4.42,69 Fl 00 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.87 |
2:22.35 |
3:35.35 |
|
4:46.68 |
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.50 |
2:22.43 |
3:36.47 |
|
4:47.75 |
|
3 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.22 |
2:22.25 |
3:36.14 |
|
4:48.01 |
|
4 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.99 |
2:22.94 |
3:36.98 |
|
4:49.19 |
|
5 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.19 |
2:25.71 |
3:43.13 |
|
4:59.46 |
|
6 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:12.85 |
2:30.45 |
3:48.98 |
|
5:03.70 |
|
7 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
1:13.14 |
2:31.31 |
3:50.83 |
|
5:06.30 |
|
8 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.85 |
2:31.45 |
3:51.08 |
|
5:06.57 |
|
9 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:13.49 |
2:33.83 |
3:54.57 |
|
5:13.41 |
|
10 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:17.96 |
2:43.03 |
4:07.35 |
|
5:30.69 |
|
11 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
1:17.99 |
2:42.76 |
4:09.04 |
|
5:36.56 |
|
12 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:19.61 |
2:46.59 |
4:13.80 |
|
5:37.20 |
|
13 |
Fanny Tyrstrup |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:21.30 |
2:50.36 |
4:17.81 |
|
5:40.12 |
|
14 |
Emilia Blomqvist |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:17.34 |
2:44.61 |
4:14.37 |
|
5:43.62 |
|
15 |
Mona Domehri |
1999 |
Täby Sim |
|
1:21.79 |
2:51.04 |
4:21.01 |
|
5:51.63 |
|
16 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:24.84 |
2:57.80 |
4:27.75 |
|
5:52.70 |
|
17 |
Lovisa Sterner |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:27.00 |
3:04.31 |
4:42.21 |
|
6:16.08 |
|
18 |
Erika Söderberg |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:28.51 |
3:07.46 |
4:48.07 |
|
6:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 4.34,12 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 4.43,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 4.42,69 Fl 00 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:09.79 |
2:24.39 |
3:38.90 |
|
4:50.16 |
|
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:10.60 |
2:24.74 |
3:39.19 |
|
4:53.63 |
|
3 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.86 |
2:28.22 |
3:43.51 |
|
4:56.11 |
|
4 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.04 |
2:27.08 |
3:43.34 |
|
4:58.08 |
|
5 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.86 |
2:28.26 |
3:44.24 |
|
4:58.38 |
|
6 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.86 |
2:29.55 |
3:45.63 |
|
5:00.53 |
|
7 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
1:13.18 |
2:34.14 |
3:57.61 |
|
5:20.34 |
|
8 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:15.16 |
2:39.00 |
4:02.56 |
|
5:23.92 |
|
9 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:15.11 |
2:40.46 |
4:06.00 |
|
5:29.91 |
|
10 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
1:19.56 |
2:45.10 |
4:10.61 |
|
5:34.65 |
|
11 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.91 |
2:48.94 |
4:16.96 |
|
5:38.54 |
|
12 |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.87 |
2:47.06 |
4:14.63 |
|
5:40.58 |
|
13 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.31 |
2:49.72 |
4:18.13 |
|
5:41.65 |
|
14 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:20.55 |
2:47.65 |
4:16.63 |
|
5:43.28 |
|
15 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.81 |
2:52.84 |
4:25.26 |
|
5:55.53 |
|
16 |
Johanna Sandahl |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.85 |
3:11.93 |
4:52.06 |
|
6:23.31 |
|
- |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 4.34,12 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 4.43,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 4.42,69 Fl 00 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.82 |
2:29.50 |
3:46.42 |
|
5:00.45 |
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.49 |
2:32.22 |
3:51.93 |
|
5:10.18 |
|
3 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.80 |
2:32.33 |
3:52.02 |
|
5:10.31 |
|
4 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:13.66 |
2:34.88 |
3:55.92 |
|
5:14.59 |
|
5 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.22 |
2:39.57 |
4:00.97 |
|
5:18.47 |
|
6 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:16.17 |
2:37.72 |
4:00.05 |
|
5:18.71 |
|
7 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:16.03 |
2:39.45 |
4:00.94 |
|
5:20.90 |
|
8 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.83 |
2:38.90 |
4:02.33 |
|
5:25.27 |
|
9 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.95 |
2:42.31 |
4:06.79 |
|
5:28.52 |
|
10 |
Hanna Lindé |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.13 |
2:40.62 |
4:05.35 |
|
5:29.22 |
|
11 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.36 |
2:42.23 |
4:06.85 |
|
5:31.23 |
|
12 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:17.34 |
2:42.75 |
4:07.95 |
|
5:33.43 |
|
13 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.25 |
2:46.73 |
4:14.59 |
|
5:37.56 |
|
14 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:20.77 |
2:47.67 |
4:15.60 |
|
5:40.94 |
|
15 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:21.35 |
2:48.57 |
4:17.04 |
|
5:41.55 |
|
16 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.42 |
2:47.43 |
4:15.96 |
|
5:42.46 |
|
17 |
Therese Arnqvist |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:22.76 |
2:50.00 |
4:17.71 |
|
5:43.04 |
|
18 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:22.05 |
2:50.59 |
4:19.18 |
|
5:43.17 |
|
19 |
Isabella Tegman |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:21.74 |
2:49.77 |
4:18.80 |
|
5:44.73 |
|
20 |
Johanna Persson |
2001 |
Täby Sim |
|
1:21.95 |
2:50.97 |
4:20.30 |
|
5:46.33 |
|
21 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
1:21.46 |
2:51.37 |
4:21.80 |
|
5:48.35 |
|
22 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
1:23.30 |
2:52.90 |
4:22.85 |
|
5:49.39 |
|
23 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.60 |
2:51.30 |
4:21.27 |
|
5:49.45 |
|
24 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Täby Sim |
|
1:24.41 |
2:56.30 |
4:27.05 |
|
5:56.58 |
|
25 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:25.41 |
2:57.36 |
4:29.59 |
|
5:57.42 |
|
26 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.10 |
2:57.52 |
4:29.12 |
|
5:58.78 |
|
27 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.17 |
2:57.80 |
4:30.10 |
|
6:01.77 |
|
28 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.70 |
3:01.76 |
4:37.02 |
|
6:06.78 |
|
29 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:28.01 |
3:04.50 |
4:42.18 |
|
6:15.69 |
|
30 |
Tina Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:33.54 |
3:16.30 |
4:58.39 |
|
6:32.88 |
|
- |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:17 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga SS |
|
Utskriftstid |
12:50 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 17.21,78 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 17.33,89 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:04.06 |
2:11.65 |
3:20.27 |
4:29.45 |
17:16.42 |
|
|
|
|
|
|
5:38.87 |
6:48.76 |
7:58.48 |
9:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:17.59 |
11:27.20 |
12:37.23 |
13:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
14:56.51 |
16:07.58 |
|
|
|
|
2 |
Marcus Svensson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:04.55 |
2:13.89 |
3:24.48 |
4:36.97 |
18:19.26 |
|
|
|
|
|
|
5:50.45 |
7:05.32 |
8:20.83 |
9:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.34 |
12:03.50 |
13:18.27 |
14:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
15:49.41 |
17:05.37 |
|
|
|
|
3 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.60 |
2:24.30 |
3:39.57 |
4:56.04 |
18:38.22 |
|
|
|
|
|
|
6:12.53 |
7:27.77 |
8:43.76 |
9:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.50 |
12:29.56 |
13:45.55 |
14:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.96 |
17:28.60 |
|
|
|
|
4 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:09.90 |
2:28.25 |
3:46.13 |
5:03.18 |
19:25.84 |
|
|
|
|
|
|
6:20.97 |
7:39.10 |
8:58.24 |
10:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.22 |
12:59.37 |
14:19.29 |
15:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.35 |
18:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 17.21,78 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 17.33,89 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:05.90 |
2:16.53 |
3:26.80 |
4:36.56 |
18:00.62 |
|
|
|
|
|
|
5:47.24 |
6:59.10 |
8:11.57 |
9:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.39 |
11:53.17 |
13:07.28 |
14:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
15:33.21 |
16:48.10 |
|
|
|
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.78 |
2:22.90 |
3:36.18 |
4:49.99 |
18:04.73 |
|
|
|
|
|
|
6:02.03 |
7:14.58 |
8:26.84 |
9:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:51.13 |
12:02.71 |
13:15.65 |
14:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
15:41.31 |
16:55.15 |
|
|
|
|
3 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:11.08 |
2:26.75 |
3:42.58 |
4:58.82 |
18:45.19 |
|
|
|
|
|
|
6:16.09 |
7:32.41 |
8:48.94 |
10:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.23 |
12:38.76 |
13:54.01 |
15:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
16:23.89 |
17:36.19 |
|
|
|
|
4 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.56 |
2:23.31 |
3:37.14 |
4:51.63 |
18:53.47 |
|
|
|
|
|
|
6:06.43 |
7:22.39 |
8:37.51 |
9:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.44 |
12:27.42 |
13:44.68 |
15:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
16:20.61 |
17:38.20 |
|
|
|
|
5 |
David Manea |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.91 |
2:30.93 |
3:50.38 |
5:10.81 |
20:01.81 |
|
|
|
|
|
|
6:31.79 |
7:52.40 |
9:13.88 |
10:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11:55.73 |
13:17.61 |
14:38.40 |
16:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
17:20.53 |
18:41.64 |
|
|
|
|
- |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 17.21,78 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 17.33,89 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.03 |
2:28.65 |
3:46.10 |
5:03.66 |
19:13.69 |
|
|
|
|
|
|
6:21.88 |
7:40.12 |
8:56.94 |
10:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.84 |
12:49.39 |
14:07.54 |
15:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.07 |
17:59.87 |
|
|
|
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.59 |
2:28.96 |
3:46.89 |
5:05.65 |
19:18.08 |
|
|
|
|
|
|
6:23.84 |
7:42.75 |
9:00.06 |
10:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.60 |
12:53.25 |
14:10.48 |
15:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
16:45.84 |
18:03.50 |
|
|
|
|
3 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.52 |
2:31.59 |
3:51.02 |
5:10.67 |
19:40.87 |
|
|
|
|
|
|
6:30.00 |
7:49.47 |
9:08.08 |
10:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
11:45.27 |
13:04.10 |
14:22.99 |
15:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
17:02.73 |
18:22.86 |
|
|
|
|
4 |
Elias Hysing |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.46 |
2:44.23 |
4:11.32 |
5:42.43 |
22:19.11 |
|
|
|
|
|
|
7:13.99 |
8:46.70 |
10:18.04 |
11:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
13:22.52 |
14:53.04 |
16:23.82 |
17:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
19:24.82 |
20:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 17.21,78 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 17.33,89 Po 99 o yngre |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.21 |
2:20.87 |
3:31.92 |
4:43.89 |
18:03.55 |
|
|
|
|
|
|
5:56.89 |
7:10.13 |
8:22.97 |
9:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.77 |
12:02.83 |
13:16.14 |
14:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
15:41.25 |
16:54.14 |
|
|
|
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.30 |
2:30.46 |
3:46.50 |
5:04.23 |
19:25.59 |
|
|
|
|
|
|
6:21.69 |
7:40.21 |
8:58.09 |
10:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11:36.35 |
12:55.42 |
14:15.43 |
15:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.89 |
18:11.12 |
|
|
|
|
3 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.78 |
2:33.04 |
3:53.51 |
5:14.24 |
20:07.08 |
|
|
|
|
|
|
6:35.54 |
7:57.63 |
9:17.69 |
10:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
12:01.51 |
13:24.59 |
14:46.67 |
16:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
17:32.30 |
18:51.78 |
|
|
|
|
4 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.22 |
2:33.18 |
3:54.71 |
5:17.75 |
20:23.03 |
|
|
|
|
|
|
6:41.17 |
8:05.80 |
9:28.09 |
10:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.56 |
13:35.42 |
14:59.51 |
16:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
17:46.12 |
19:07.14 |
|
|
|
|
5 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.22 |
2:48.07 |
4:14.56 |
5:41.07 |
21:21.91 |
|
|
|
|
|
|
7:07.76 |
8:34.81 |
10:01.77 |
11:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
12:53.34 |
14:19.08 |
15:45.07 |
17:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
18:35.44 |
20:00.37 |
|
|
|
|
6 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.11 |
2:46.11 |
4:12.38 |
5:37.93 |
21:32.42 |
|
|
|
|
|
|
7:04.30 |
8:32.96 |
10:01.07 |
11:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
12:56.52 |
14:24.27 |
15:51.65 |
17:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
18:46.24 |
20:11.77 |
|
|
|
|
7 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.09 |
2:49.76 |
4:16.50 |
5:43.63 |
21:37.47 |
|
|
|
|
|
|
7:10.90 |
8:38.34 |
10:07.78 |
11:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
13:02.07 |
14:30.34 |
15:56.93 |
17:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18:52.53 |
20:18.11 |
|
|
|
|
8 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:21.82 |
2:52.28 |
4:23.74 |
5:56.08 |
22:44.02 |
|
|
|
|
|
|
7:28.21 |
9:01.82 |
10:36.38 |
12:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
13:42.00 |
15:14.36 |
16:45.70 |
18:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
19:47.06 |
21:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
12:50 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:39 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Cederoth & Toyota |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:39 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:59 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Cederoth & Toyota |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:59 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:53 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Roslagens Marincenter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Roslagens Marincenter |
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Roslagens Marincenter |
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Roslagens Marincenter |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:53 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:57 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Roslagens Marincenter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Roslagens Marincenter |
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Roslagens Marincenter |
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Roslagens Marincenter |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:57 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
16:08 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: TYR |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:08 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
16:15 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: TYR |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:15 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
16:50 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:50 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
16:58 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:58 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:10 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: TYR |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:10 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:19 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TYR |
|
|
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: TYR |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:19 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:35 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: AD bildelar i Åkersberga |
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: AD bildelar i Åkersberga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wictor Häggblad |
1994 |
Åkersberga Simsällskap |
|
31.64 |
|
|
|
1:07.11 |
|
2 |
Marcus Pirkizri |
1995 |
Åkersberga Simsällskap |
|
32.01 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:35 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:39 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: AD bildelar i Åkersberga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.13 |
1:31.43 |
2:21.51 |
|
3:10.46 |
|
2 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.82 |
1:35.16 |
2:31.82 |
|
3:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: AD bildelar i Åkersberga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.78 |
1:35.58 |
2:30.67 |
|
3:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:39 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:47 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
47.80 |
1:38.86 |
2:29.14 |
|
3:16.93 |
|
2 |
Johannes Fällgren |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
48.27 |
1:41.28 |
2:36.50 |
|
3:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
35.65 |
1:15.54 |
1:56.40 |
|
2:35.37 |
|
2 |
Gustav Ljungholm |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.97 |
1:29.57 |
2:16.65 |
|
3:00.07 |
|
3 |
Isak Nordin |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
46.38 |
1:37.44 |
2:27.45 |
|
3:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wictor Häggblad |
1994 |
Åkersberga Simsällskap |
|
33.22 |
1:09.87 |
1:48.14 |
|
2:28.05 |
|
2 |
Marcus Pirkizri |
1995 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.54 |
1:15.38 |
1:57.52 |
|
2:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:47 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:56 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:56 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
18:04 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:04 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ÅSS öppna (pass 4 i U-GP2) |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tolue Taheri |
2004 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.15 |
1:31.51 |
2:20.61 |
|
3:07.95 |
|
2 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.52 |
1:29.08 |
2:19.15 |
|
3:08.76 |
|
3 |
Josefine Torell |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
46.37 |
1:38.17 |
2:30.44 |
|
3:20.19 |
|
4 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
47.87 |
1:41.46 |
2:36.29 |
|
3:29.45 |
|
5 |
Cecilia Viberg |
2003 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
48.08 |
1:43.07 |
2:38.33 |
|
3:32.27 |
|
6 |
Sonja Angermund |
2002 |
Märsta Simsällskap |
|
1:01.21 |
2:10.77 |
3:21.26 |
|
4:31.77 |
|
- |
Wilma Haglund |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Nilsson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
45.53 |
1:38.78 |
2:33.45 |
|
3:23.62 |
|
- |
Marta Busa |
2001 |
Märsta Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Cederoth |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmeli Hansson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.75 |
1:19.76 |
2:04.32 |
|
2:50.36 |
|
2 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
39.20 |
1:23.72 |
2:10.74 |
|
2:57.13 |
|
3 |
Matilda Eriksson |
1999 |
Täby Sim |
|
43.96 |
1:33.79 |
2:28.26 |
|
3:22.71 |
|
4 |
Annastasia Wrembicki |
1999 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
44.28 |
1:38.66 |
2:33.98 |
|
3:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:16 |
|