Results for US-Cupen 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 34.39 | ||||||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 37.71 | ||||||
3 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 37.85 | ||||||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 39.81 | ||||||
5 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 39.83 | ||||||
6 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 39.84 | ||||||
7 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 40.25 | ||||||
8 | Nathalie Johansson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 40.90 | ||||||
9 | Isabella Brogren | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 40.95 | ||||||
10 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 41.25 | ||||||
11 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 41.50 | ||||||
12 | Jelka Feldhusen | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 41.79 | ||||||
13 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 41.85 | ||||||
14 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 41.99 | ||||||
15 | Maja Wennroth | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 42.19 | ||||||
16 | Marie Håkansson | 1992 | Uddevalla Sim | 42.61 | ||||||
17 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 42.63 | ||||||
18 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 42.73 | ||||||
19 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 43.05 | ||||||
20 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 43.18 | ||||||
21 | Louise Jensen | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 45.12 | ||||||
22 | Jouline Svensson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 45.35 | ||||||
23 | Linnea Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 45.49 | ||||||
24 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 46.51 | ||||||
- | Anna Shafie | 1999 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 28.99 | ||||||
2 | Fredrich Risebrandt | 1992 | Uddevalla Sim | 29.50 | ||||||
3 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 30.49 | ||||||
4 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.94 | ||||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.35 | ||||||
6 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 33.30 | ||||||
7 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 34.13 | ||||||
8 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 34.17 | ||||||
9 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 34.93 | ||||||
10 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 37.08 | ||||||
11 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 37.59 | ||||||
12 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 38.18 | ||||||
13 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 38.88 | ||||||
14 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 39.42 | ||||||
15 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 39.59 | ||||||
16 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 40.88 | ||||||
17 | Simon Schariot | 1998 | Simklubben S 02 | 44.97 | ||||||
18 | Niklas Johansson | 1996 | Deje Simsällskap | 48.33 | ||||||
- | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 37.90 | ||||||
2 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 42.07 | ||||||
3 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 42.14 | ||||||
4 | Maja Gustavsson | 2001 | Uddevalla Sim | 42.68 | ||||||
5 | Cecilia Lindstedt | 2000 | Simklubben S 02 | 42.88 | ||||||
6 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 43.17 | ||||||
7 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben Alingsås | 43.39 | ||||||
8 | Rebecca Gilley | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 43.93 | ||||||
9 | Lena Shafie | 2001 | Simklubben S 02 | 43.97 | ||||||
10 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 44.44 | ||||||
11 | Matilda Lillevars | 2000 | Simklubben Alingsås | 44.83 | ||||||
12 | Vilma Creutz | 2001 | Simklubben Vänersborg | 45.27 | ||||||
13 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 45.83 | ||||||
14 | Sadaf Paktinat | 2001 | Simklubben S 02 | 46.11 | ||||||
15 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 46.33 | ||||||
16 | Saga Berglund | 2001 | Deje Simsällskap | 46.35 | ||||||
17 | Tilda Nilsson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 46.52 | ||||||
18 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 46.90 | ||||||
19 | Stina Ström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 47.37 | ||||||
20 | Melina Robertsson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 47.90 | ||||||
21 | Hanna Malm | 2001 | Simklubben Vänersborg | 48.06 | ||||||
22 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 48.27 | ||||||
23 | Loella Kottusch | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 48.33 | ||||||
24 | Matilda Fransson | 2000 | Uddevalla Sim | 48.71 | ||||||
25 | Michelle Djurberg | 2001 | Simklubben S 02 | 48.72 | ||||||
26 | Yulia Smirnova | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 48.98 | ||||||
27 | Alma Johansson | 2000 | Simklubben Alingsås | 49.38 | ||||||
28 | Sara Johansson | 2001 | Uddevalla Sim | 50.23 | ||||||
29 | Alva Knutsen-Rohman | 2000 | Simklubben S 02 | 51.16 | ||||||
30 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 51.29 | ||||||
31 | Felicia Benhardtz | 2001 | Uddevalla Sim | 52.17 | ||||||
32 | Liv Johannesson | 2001 | Simklubben Alingsås | 52.47 | ||||||
33 | Elin Wingård Pihl | 2001 | Simklubben S 02 | 52.95 | ||||||
34 | Negin Hashmati | 2000 | Simklubben S 02 | 53.74 | ||||||
35 | Telma Nilsson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 54.56 | ||||||
36 | Melinda Ankel | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 1:03.15 | ||||||
- | Amanda Tabarte | 2001 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Dahlberg | 2001 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herr 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.11 | ||||||
2 | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 35.86 | ||||||
3 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 37.38 | ||||||
4 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 39.02 | ||||||
5 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 39.22 | ||||||
6 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 39.47 | ||||||
7 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 40.50 | ||||||
8 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 41.00 | ||||||
9 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 41.55 | ||||||
10 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 41.60 | ||||||
11 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 41.73 | ||||||
12 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 42.48 | ||||||
13 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 44.05 | ||||||
14 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 45.84 | ||||||
15 | Victor Anderberg | 2000 | Uddevalla Sim | 46.48 | ||||||
16 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 46.54 | ||||||
17 | Ivan Diep | 2001 | Simklubben S 02 | 46.73 | ||||||
18 | Matthew Pettersson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 49.66 | ||||||
19 | Christian Falk | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 50.15 | ||||||
20 | Michael Matei | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 50.69 | ||||||
21 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 51.78 | ||||||
- | Martin Nguyen | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Anders Parrow | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Martin Ettberger | 2001 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mathias Johansson | 2001 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Patrik Husepian | 2001 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 39.88 | ||||||
2 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 43.18 | ||||||
3 | Sara Metcalfe | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 43.77 | ||||||
4 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 43.83 | ||||||
5 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 44.13 | ||||||
6 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 46.39 | ||||||
7 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 47.01 | ||||||
8 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 47.67 | ||||||
9 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 48.46 | ||||||
10 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 48.50 | ||||||
11 | Frida Lindstedt | 2002 | Simklubben S 02 | 48.76 | ||||||
12 | Julia Eklund | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 49.27 | ||||||
13 | Moa Hermansson | 2002 | Simklubben Alingsås | 49.39 | ||||||
14 | Hanna Liindsröm | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 49.48 | ||||||
15 | Nina Edofsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 50.93 | ||||||
16 | Signe Kåberg | 2002 | Simklubben S 02 | 50.99 | ||||||
17 | Amanda Ljunggren | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 53.90 | ||||||
18 | Klara Lillevars | 2002 | Simklubben Alingsås | 54.27 | ||||||
19 | Hanna Gabrielsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 54.30 | ||||||
20 | Tindra Fredriksson | 2002 | Uddevalla Sim | 57.96 | ||||||
21 | Tilda Alexandersson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 58.98 | ||||||
- | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Sofia Mällo | 2002 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herr 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 42.26 | ||||||
2 | Villiam Creutz | 2002 | Simklubben Vänersborg | 43.89 | ||||||
3 | David Poluyshkin | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 46.95 | ||||||
4 | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | 47.30 | ||||||
5 | Carl Storberg | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 48.20 | ||||||
6 | Edvin Karlsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 49.32 | ||||||
7 | Stefan Pettersson | 2002 | Uddevalla Sim | 53.90 | ||||||
8 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 53.98 | ||||||
9 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 54.78 | ||||||
10 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 56.18 | ||||||
- | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Charlie Tranberg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 44.56 | ||||||
2 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 44.68 | ||||||
3 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 45.20 | ||||||
4 | Emma Zupancic | 2003 | Simklubben S 02 | 45.87 | ||||||
5 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 47.18 | ||||||
6 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 47.20 | ||||||
7 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Simklubben S 02 | 47.75 | ||||||
8 | Melinda Södergård - Flärd | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 48.97 | ||||||
9 | Maja Feldhusen | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 50.91 | ||||||
10 | Nelly Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 51.43 | ||||||
11 | Emilia Ouseley | 2003 | Uddevalla Sim | 51.75 | ||||||
12 | Linnea Lindsta | 2003 | Uddevalla Sim | 51.85 | ||||||
13 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 52.37 | ||||||
14 | Emmie Höög | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 52.77 | ||||||
15 | Leia Wolcher | 2003 | Simklubben S 02 | 53.11 | ||||||
16 | Elsa Uddgren | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 53.88 | ||||||
17 | Ella Fast | 2003 | Simklubben S 02 | 54.52 | ||||||
18 | Linn Nyman-Ryd | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 54.67 | ||||||
19 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 55.31 | ||||||
20 | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | 55.57 | ||||||
21 | Natalie Izad Mouda | 2003 | Uddevalla Sim | 59.60 | ||||||
22 | Ebba Jonasson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:03.08 | ||||||
23 | Sofia Berander | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 1:04.24 | ||||||
- | Alicia Andreasson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Frida Olsson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Klara Gedeck | 2003 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Hallman | 2003 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sanna Strömblad | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herr 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 46.64 | ||||||
2 | Alfred Karlsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 48.74 | ||||||
3 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 48.79 | ||||||
4 | Teodor Linn | 2003 | Simklubben Alingsås | 48.91 | ||||||
5 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 50.02 | ||||||
6 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 51.18 | ||||||
7 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 52.61 | ||||||
8 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 52.63 | ||||||
9 | Philip Olsson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 52.75 | ||||||
10 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 53.90 | ||||||
11 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 54.94 | ||||||
12 | Daniel Isaksson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:00.07 | ||||||
13 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:05.55 | ||||||
- | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Lukas Larsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Eriksson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 48.33 | ||||||
2 | Celina Skåås | 2004 | Lysekils Simsällskap | 50.90 | ||||||
3 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 52.81 | ||||||
4 | Gabriella Milusic | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 52.87 | ||||||
5 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 53.46 | ||||||
6 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 53.63 | ||||||
7 | Isabelle Persson | 2004 | Simklubben Alingsås | 55.79 | ||||||
8 | Alma Larsson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 56.46 | ||||||
9 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 58.92 | ||||||
10 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 58.93 | ||||||
11 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 59.03 | ||||||
12 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 59.22 | ||||||
13 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 59.86 | ||||||
- | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herr 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 52.10 | ||||||
2 | Victor Törnqvist | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 52.42 | ||||||
3 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 52.79 | ||||||
4 | Simon Karlsson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 54.34 | ||||||
5 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 55.75 | ||||||
6 | Håkan Hekmati | 2004 | Simklubben S 02 | 58.35 | ||||||
7 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 1:02.80 | ||||||
8 | Gabriel Lindeblad | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:06.38 | ||||||
9 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:08.26 | ||||||
10 | Albin Vikström | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:08.37 | ||||||
- | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Jordan Cvetic | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 11, 25m Bröstsim Damer 0-9år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 22.95 | ||||||
2 | Tyra Linn | 2005 | Simklubben Alingsås | 23.20 | ||||||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 25.25 | ||||||
4 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 25.97 | ||||||
5 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 26.66 | ||||||
6 | Joline Bakken | 2005 | Deje Simsällskap | 28.75 | ||||||
7 | Maja Karlsson | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 29.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 12, 25m Bröstsim Herr 0-9år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 22.98 | ||||||
2 | Pelle Svensson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 27.63 | ||||||
3 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 30.34 | ||||||
4 | Carl Lillevars | 2007 | Simklubben Alingsås | 49.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 33.14 | ||||||
2 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.54 | ||||||
3 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.56 | ||||||
4 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 33.57 | ||||||
5 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 34.11 | ||||||
6 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 34.18 | ||||||
7 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 34.54 | ||||||
8 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 34.55 | ||||||
9 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.21 | ||||||
10 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 35.49 | ||||||
11 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.58 | ||||||
12 | Nathalie Johansson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 36.77 | ||||||
13 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 36.79 | ||||||
14 | Marie Håkansson | 1992 | Uddevalla Sim | 37.68 | ||||||
15 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 37.91 | ||||||
16 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 38.16 | ||||||
17 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 38.35 | ||||||
18 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 38.40 | ||||||
19 | Isabella Brogren | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 39.01 | ||||||
20 | Maja Wennroth | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 39.65 | ||||||
21 | Linnea Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 39.84 | ||||||
22 | Jouline Svensson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 40.32 | ||||||
23 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 40.35 | ||||||
24 | Jelka Feldhusen | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 41.50 | ||||||
25 | Anna Shafie | 1999 | Simklubben S 02 | 41.79 | ||||||
26 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 42.25 | ||||||
27 | Louise Jensen | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 42.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrich Risebrandt | 1992 | Uddevalla Sim | 27.13 | ||||||
2 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 29.55 | ||||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.62 | ||||||
4 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 31.11 | ||||||
5 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 31.14 | ||||||
6 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.12 | ||||||
7 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 32.39 | ||||||
8 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 32.50 | ||||||
9 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 32.81 | ||||||
10 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 32.91 | ||||||
11 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 33.70 | ||||||
12 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 33.81 | ||||||
13 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 35.14 | ||||||
14 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.97 | ||||||
15 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 36.54 | ||||||
16 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 36.87 | ||||||
17 | Simon Schariot | 1998 | Simklubben S 02 | 42.33 | ||||||
18 | Niklas Johansson | 1996 | Deje Simsällskap | 42.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 36.08 | ||||||
2 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 36.54 | ||||||
3 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 36.69 | ||||||
4 | Tilda Nilsson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 37.55 | ||||||
5 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 37.60 | ||||||
6 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 38.20 | ||||||
7 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben Alingsås | 38.27 | ||||||
8 | Wilma Dahlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 38.57 | ||||||
9 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 38.74 | ||||||
10 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 38.75 | ||||||
11 | Vilma Creutz | 2001 | Simklubben Vänersborg | 39.16 | ||||||
12 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 39.73 | ||||||
13 | Melina Robertsson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 40.09 | ||||||
14 | Stina Ström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 40.14 | ||||||
15 | Hanna Malm | 2001 | Simklubben Vänersborg | 40.31 | ||||||
16 | Lena Shafie | 2001 | Simklubben S 02 | 41.03 | ||||||
17 | Cecilia Lindstedt | 2000 | Simklubben S 02 | 41.12 | ||||||
18 | Loella Kottusch | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 41.83 | ||||||
19 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 42.08 | ||||||
20 | Maja Gustavsson | 2001 | Uddevalla Sim | 42.72 | ||||||
21 | Amanda Tabarte | 2001 | Uddevalla Sim | 42.76 | ||||||
22 | Yulia Smirnova | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 42.86 | ||||||
23 | Alva Knutsen-Rohman | 2000 | Simklubben S 02 | 43.18 | ||||||
24 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 43.25 | ||||||
25 | Negin Hashmati | 2000 | Simklubben S 02 | 43.89 | ||||||
26 | Matilda Fransson | 2000 | Uddevalla Sim | 44.27 | ||||||
27 | Sadaf Paktinat | 2001 | Simklubben S 02 | 45.51 | ||||||
28 | Saga Berglund | 2001 | Deje Simsällskap | 46.15 | ||||||
29 | Michelle Djurberg | 2001 | Simklubben S 02 | 46.25 | ||||||
30 | Sara Johansson | 2001 | Uddevalla Sim | 47.68 | ||||||
31 | Alma Johansson | 2000 | Simklubben Alingsås | 48.35 | ||||||
32 | Felicia Benhardtz | 2001 | Uddevalla Sim | 50.09 | ||||||
33 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 53.02 | ||||||
34 | Telma Nilsson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 54.20 | ||||||
35 | Elin Wingård Pihl | 2001 | Simklubben S 02 | 55.04 | ||||||
- | Linnea Karlsson | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herr 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.41 | ||||||
2 | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 33.13 | ||||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 33.30 | ||||||
4 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 34.20 | ||||||
5 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 36.17 | ||||||
6 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.43 | ||||||
7 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.54 | ||||||
8 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 37.16 | ||||||
9 | Andreas Gunderssen | 2001 | Uddevalla Sim | 37.54 | ||||||
10 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 37.63 | ||||||
11 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 37.82 | ||||||
12 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 39.04 | ||||||
13 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 39.63 | ||||||
14 | Linus Lundström | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 40.07 | ||||||
15 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 41.68 | ||||||
16 | Martin Ettberger | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 41.79 | ||||||
17 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 42.47 | ||||||
18 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 42.48 | ||||||
19 | Victor Anderberg | 2000 | Uddevalla Sim | 42.51 | ||||||
20 | Ivan Diep | 2001 | Simklubben S 02 | 42.54 | ||||||
21 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 44.79 | ||||||
22 | Patrik Husepian | 2001 | Simklubben S 02 | 45.04 | ||||||
23 | Mathias Johansson | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 45.32 | ||||||
24 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 45.69 | ||||||
25 | Anders Parrow | 2000 | Uddevalla Sim | 55.04 | ||||||
- | Martin Nguyen | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Michael Matei | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.74 | ||||||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 40.07 | ||||||
3 | Sara Metcalfe | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 40.86 | ||||||
4 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 41.76 | ||||||
5 | Moa Hermansson | 2002 | Simklubben Alingsås | 42.18 | ||||||
6 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 42.43 | ||||||
7 | Hanna Liindsröm | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 42.62 | ||||||
8 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 43.51 | ||||||
9 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 43.71 | ||||||
10 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 45.14 | ||||||
11 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 45.38 | ||||||
12 | Frida Lindstedt | 2002 | Simklubben S 02 | 46.66 | ||||||
13 | Hanna Gabrielsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 47.47 | ||||||
14 | Signe Kåberg | 2002 | Simklubben S 02 | 48.09 | ||||||
15 | Linn Benjamin | 2002 | Simklubben S 02 | 48.43 | ||||||
16 | Tindra Fredriksson | 2002 | Uddevalla Sim | 50.14 | ||||||
17 | Tilda Alexandersson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 50.30 | ||||||
18 | Mira Hedqvist | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 51.71 | ||||||
19 | Nina Edofsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 52.41 | ||||||
20 | Sofia Mällo | 2002 | Simklubben S 02 | 53.32 | ||||||
21 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 56.49 | ||||||
22 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 58.33 | ||||||
- | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Julia Eklund | 2002 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 18, 50m Ryggsim Herr 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 39.27 | ||||||
2 | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | 41.64 | ||||||
3 | Charlie Tranberg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 42.10 | ||||||
4 | Villiam Creutz | 2002 | Simklubben Vänersborg | 45.60 | ||||||
5 | Carl Storberg | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 46.42 | ||||||
6 | David Poluyshkin | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 46.83 | ||||||
7 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 48.82 | ||||||
8 | Stefan Pettersson | 2002 | Uddevalla Sim | 48.85 | ||||||
9 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 51.46 | ||||||
10 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 57.13 | ||||||
- | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Simklubben S 02 | 40.17 | ||||||
2 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 41.92 | ||||||
3 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 42.51 | ||||||
4 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 42.85 | ||||||
5 | Melinda Södergård - Flärd | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 43.60 | ||||||
6 | Maja Feldhusen | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 46.10 | ||||||
7 | Emma Zupancic | 2003 | Simklubben S 02 | 46.40 | ||||||
8 | Nelly Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 47.62 | ||||||
9 | Klara Gedeck | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 47.72 | ||||||
10 | Natalie Izad Mouda | 2003 | Uddevalla Sim | 47.80 | ||||||
11 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 47.89 | ||||||
12 | Linn Nyman-Ryd | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 48.17 | ||||||
13 | Matilda Hallman | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 48.64 | ||||||
14 | Linnea Lindsta | 2003 | Uddevalla Sim | 50.16 | ||||||
15 | Sofia Berander | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 50.66 | ||||||
16 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 50.68 | ||||||
17 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 50.82 | ||||||
18 | Elsa Uddgren | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 51.57 | ||||||
19 | Leia Wolcher | 2003 | Simklubben S 02 | 52.35 | ||||||
20 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 52.39 | ||||||
21 | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | 52.50 | ||||||
22 | Ella Fast | 2003 | Simklubben S 02 | 53.61 | ||||||
23 | Emilia Ouseley | 2003 | Uddevalla Sim | 54.30 | ||||||
24 | Elin Fransson | 2003 | Uddevalla Sim | 58.44 | ||||||
- | Alicia Andreasson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Frida Olsson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Ebba Jonasson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmie Höög | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herr 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alfred Karlsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 42.55 | ||||||
2 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 43.27 | ||||||
3 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 44.76 | ||||||
4 | Teodor Linn | 2003 | Simklubben Alingsås | 45.54 | ||||||
5 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 45.84 | ||||||
6 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 47.11 | ||||||
7 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 47.37 | ||||||
8 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 48.30 | ||||||
9 | Lukas Larsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 48.31 | ||||||
10 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 48.85 | ||||||
11 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 49.50 | ||||||
12 | Daniel Isaksson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 51.38 | ||||||
13 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 55.90 | ||||||
- | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Philip Olsson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 41.64 | ||||||
2 | Sofia Eriksson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 43.07 | ||||||
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 48.30 | ||||||
4 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 48.61 | ||||||
5 | Celina Skåås | 2004 | Lysekils Simsällskap | 49.36 | ||||||
6 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 49.76 | ||||||
7 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 50.27 | ||||||
8 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 51.25 | ||||||
9 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 53.23 | ||||||
10 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 53.59 | ||||||
11 | Alma Larsson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 53.65 | ||||||
12 | Isabelle Persson | 2004 | Simklubben Alingsås | 55.12 | ||||||
13 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 59.05 | ||||||
14 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 59.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Karlsson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.28 | ||||||
2 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.80 | ||||||
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 45.11 | ||||||
4 | Victor Törnqvist | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 46.13 | ||||||
5 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 52.40 | ||||||
6 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 53.03 | ||||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 54.20 | ||||||
8 | Håkan Hekmati | 2004 | Simklubben S 02 | 55.29 | ||||||
9 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 56.67 | ||||||
10 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 56.72 | ||||||
11 | Gabriel Lindeblad | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:02.22 | ||||||
12 | Jordan Cvetic | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:06.27 | ||||||
13 | Albin Vikström | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:07.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 23, 25m Ryggsim Damer 0-9, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 21.41 | ||||||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 21.48 | ||||||
3 | Tyra Linn | 2005 | Simklubben Alingsås | 22.62 | ||||||
4 | Joline Bakken | 2005 | Deje Simsällskap | 22.84 | ||||||
5 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 27.08 | ||||||
6 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 29.22 | ||||||
7 | Maja Karlsson | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 32.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 24, 25m Ryggsim Herr 0-9, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 20.32 | ||||||
2 | Pelle Svensson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 26.02 | ||||||
3 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 27.01 | ||||||
4 | Carl Lillevars | 2007 | Simklubben Alingsås | 47.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 25, 4X25m Frisim Mixed 00-11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Mix [2003] Lag 1 | 2003 | Simklubben S 02 | 1:05.10 | ||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | |||||||||
Maximus Murray | 2003 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | |||||||||
Kevin Shen | 2003 | 1:05.10 | 1:05.10 | |||||||
2 | Trollhätta Mix [2003] | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.85 | ||||||
Lithea Kottusch | 2003 | |||||||||
Hugo Fransson | 2005 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Daniella Alström | 2003 | |||||||||
Olle Wising | 2003 | 1:09.85 | 1:09.85 | |||||||
3 | Kungälv Mix 1 | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:09.95 | ||||||
Sofia Eriksson | 2004 | |||||||||
Simon Karlsson | 2004 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Alfred Karlsson | 2003 | |||||||||
Matilda Hallman | 2003 | 1:09.95 | 1:09.95 | |||||||
4 | Uddevalla Mix Lag1 | 2004 | Uddevalla Sim | 1:12.90 | ||||||
Lina Nielsen | 2005 | |||||||||
Elias Robertsson | 2004 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Jennifer Persson | 2004 | |||||||||
Filip Aronsson | 2004 | 1:12.90 | 1:12.90 | |||||||
5 | S02 Mix [2003] Lag 2 | 2003 | Simklubben S 02 | 1:14.03 | ||||||
Selma Avdic | 2003 | |||||||||
Vide Troberg Eskola | 2003 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Emma Zupancic | 2003 | |||||||||
Linus Olofsson | 2003 | 1:14.03 | 1:14.03 | |||||||
6 | Uddevalla Sim Lag 2 | 2009 | Uddevalla Sim | 1:14.98 | ||||||
Natalie Izad Mouda | 2003 | |||||||||
Albin Hanson | 2003 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Tilde Nordström | 2004 | |||||||||
Anton Olsson | 2004 | 1:14.98 | 1:14.98 | |||||||
7 | Kungälv Mix 2 | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:18.55 | ||||||
Gabriella Milusic | 2004 | |||||||||
Daniel Isaksson | 2003 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Amalia Mattisson | 2004 | |||||||||
Erik Isaksson | 2005 | 1:18.55 | 1:18.55 | |||||||
8 | Trollhätta Mix Lag 2 | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:19.80 | ||||||
Victor Törnqvist | 2004 | |||||||||
Emmie Höög | 2003 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Philip Olsson | 2003 | |||||||||
Sofia Tranberg | 2006 | 1:19.80 | 1:19.80 | |||||||
9 | Trollhätta Mix Lag 3 | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:21.56 | ||||||
Leon Heal | 2003 | |||||||||
Elsa Olofsson | 2004 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Anton Hägg | 2004 | |||||||||
Ebba Jonasson | 2003 | 1:21.56 | 1:21.56 | |||||||
10 | SK Alingså Mix [2003] | 2003 | Simklubben Alingsås | 1:25.00 | ||||||
Eskil Johannesson | 2003 | |||||||||
Isabelle Persson | 2004 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Hanna Andrén | 2004 | |||||||||
Lukas Larsson | 2003 | 1:25.00 | 1:25.00 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:17 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 26, 50m Frisim Damer 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 28.25 | ||||||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 28.46 | ||||||
3 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 28.56 | ||||||
4 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.63 | ||||||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.22 | ||||||
6 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 29.46 | ||||||
7 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.03 | ||||||
8 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 30.06 | ||||||
9 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 30.19 | ||||||
10 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 30.32 | ||||||
11 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.55 | ||||||
12 | Isabella Brogren | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 30.71 | ||||||
13 | Marie Håkansson | 1992 | Uddevalla Sim | 30.90 | ||||||
14 | Linnea Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 31.33 | ||||||
15 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 31.35 | ||||||
16 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 31.86 | ||||||
17 | Maja Wennroth | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 31.89 | ||||||
18 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 32.17 | ||||||
19 | Jouline Svensson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 32.19 | ||||||
20 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.34 | ||||||
21 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 32.38 | ||||||
22 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 32.57 | ||||||
23 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 32.62 | ||||||
24 | Nathalie Johansson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 32.84 | ||||||
25 | Jelka Feldhusen | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 33.02 | ||||||
26 | Louise Jensen | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 34.39 | ||||||
27 | Anna Shafie | 1999 | Simklubben S 02 | 35.07 | ||||||
28 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 36.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:17 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:20 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 27, 50m Frisim Herrar 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrich Risebrandt | 1992 | Uddevalla Sim | 23.18 | ||||||
2 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 24.92 | ||||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.22 | ||||||
4 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 25.23 | ||||||
5 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 25.40 | ||||||
6 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 25.79 | ||||||
7 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 27.16 | ||||||
8 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 27.37 | ||||||
9 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 27.96 | ||||||
10 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 28.53 | ||||||
11 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 28.60 | ||||||
12 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 28.65 | ||||||
13 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 28.76 | ||||||
14 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 29.00 | ||||||
15 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 29.03 | ||||||
16 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 29.13 | ||||||
17 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 30.65 | ||||||
18 | Niklas Johansson | 1996 | Deje Simsällskap | 34.51 | ||||||
19 | Simon Schariot | 1998 | Simklubben S 02 | 35.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:20 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:45 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 28, 50m Frisim Damer 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.01 | ||||||
2 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 30.72 | ||||||
3 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 31.85 | ||||||
4 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 32.45 | ||||||
5 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 32.63 | ||||||
6 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben Alingsås | 32.89 | ||||||
7 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 32.95 | ||||||
8 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 33.16 | ||||||
9 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.24 | ||||||
10 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 33.37 | ||||||
11 | Hanna Malm | 2001 | Simklubben Vänersborg | 33.84 | ||||||
11 | Melina Robertsson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.84 | ||||||
13 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 33.91 | ||||||
14 | Lena Shafie | 2001 | Simklubben S 02 | 33.98 | ||||||
15 | Maja Gustavsson | 2001 | Uddevalla Sim | 34.06 | ||||||
16 | Amanda Tabarte | 2001 | Uddevalla Sim | 34.20 | ||||||
17 | Cecilia Lindstedt | 2000 | Simklubben S 02 | 34.47 | ||||||
18 | Loella Kottusch | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 34.86 | ||||||
19 | Tilda Nilsson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 35.36 | ||||||
20 | Wilma Dahlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 35.51 | ||||||
21 | Alva Knutsen-Rohman | 2000 | Simklubben S 02 | 35.55 | ||||||
22 | Stina Ström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 36.82 | ||||||
23 | Alma Johansson | 2000 | Simklubben Alingsås | 37.53 | ||||||
24 | Liv Johannesson | 2001 | Simklubben Alingsås | 37.69 | ||||||
25 | Negin Hashmati | 2000 | Simklubben S 02 | 38.03 | ||||||
26 | Yulia Smirnova | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 38.54 | ||||||
27 | Sadaf Paktinat | 2001 | Simklubben S 02 | 38.93 | ||||||
28 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 39.48 | ||||||
29 | Saga Berglund | 2001 | Deje Simsällskap | 39.53 | ||||||
30 | Michelle Djurberg | 2001 | Simklubben S 02 | 39.55 | ||||||
31 | Sara Johansson | 2001 | Uddevalla Sim | 39.83 | ||||||
32 | Felicia Benhardtz | 2001 | Uddevalla Sim | 40.31 | ||||||
33 | Elin Wingård Pihl | 2001 | Simklubben S 02 | 44.33 | ||||||
34 | Telma Nilsson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 47.16 | ||||||
35 | Melinda Ankel | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 47.29 | ||||||
- | Linnea Karlsson | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Matilda Fransson | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Rebecca Gilley | 2001 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Creutz | 2001 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:45 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 29, 50m Frisim Herr 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 26.90 | ||||||
2 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 28.02 | ||||||
3 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.16 | ||||||
4 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 30.28 | ||||||
5 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 30.64 | ||||||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.64 | ||||||
7 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 30.74 | ||||||
8 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.30 | ||||||
9 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.22 | ||||||
10 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 32.54 | ||||||
11 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 32.55 | ||||||
12 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.66 | ||||||
13 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 32.94 | ||||||
14 | Andreas Gunderssen | 2001 | Uddevalla Sim | 33.05 | ||||||
15 | Mathias Johansson | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 33.07 | ||||||
16 | Ivan Diep | 2001 | Simklubben S 02 | 33.27 | ||||||
17 | Martin Ettberger | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 33.55 | ||||||
18 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 34.52 | ||||||
19 | Linus Lundström | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 34.88 | ||||||
20 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 35.20 | ||||||
21 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 35.62 | ||||||
22 | Patrik Husepian | 2001 | Simklubben S 02 | 35.86 | ||||||
23 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 36.74 | ||||||
24 | Victor Anderberg | 2000 | Uddevalla Sim | 37.40 | ||||||
25 | Michael Matei | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 41.39 | ||||||
26 | Matthew Pettersson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 42.75 | ||||||
27 | Christian Falk | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 45.77 | ||||||
28 | Anders Parrow | 2000 | Uddevalla Sim | 46.89 | ||||||
- | Martin Nguyen | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:38 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 30, 50m Frisim Damer 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 30.52 | ||||||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 34.37 | ||||||
3 | Sara Metcalfe | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 34.70 | ||||||
4 | Moa Hermansson | 2002 | Simklubben Alingsås | 35.19 | ||||||
5 | Hanna Liindsröm | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 35.92 | ||||||
6 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.56 | ||||||
7 | Frida Lindstedt | 2002 | Simklubben S 02 | 36.65 | ||||||
8 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 36.97 | ||||||
9 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 37.74 | ||||||
10 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 38.20 | ||||||
11 | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | 38.46 | ||||||
12 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 38.65 | ||||||
13 | Signe Kåberg | 2002 | Simklubben S 02 | 38.98 | ||||||
14 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 39.07 | ||||||
15 | Julia Eklund | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 39.82 | ||||||
16 | Hanna Gabrielsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 40.36 | ||||||
17 | Tilda Alexandersson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 42.12 | ||||||
18 | Tindra Fredriksson | 2002 | Uddevalla Sim | 43.06 | ||||||
19 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 44.46 | ||||||
20 | Mira Hedqvist | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 44.65 | ||||||
21 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 44.72 | ||||||
22 | Amanda Ljunggren | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 44.95 | ||||||
23 | Klara Lillevars | 2002 | Simklubben Alingsås | 46.44 | ||||||
- | Linn Benjamin | 2002 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Sofia Mällo | 2002 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:38 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:41 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 31, 50m Frisim Herr 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.24 | ||||||
2 | Charlie Tranberg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 34.89 | ||||||
3 | Villiam Creutz | 2002 | Simklubben Vänersborg | 35.50 | ||||||
4 | Edvin Karlsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 35.61 | ||||||
5 | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | 35.65 | ||||||
6 | Carl Storberg | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 36.03 | ||||||
7 | David Poluyshkin | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 39.38 | ||||||
8 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 40.48 | ||||||
9 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 40.76 | ||||||
10 | Stefan Pettersson | 2002 | Uddevalla Sim | 46.51 | ||||||
11 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 47.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:41 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:54 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 32, 50m Frisim Damer 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 34.15 | ||||||
2 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Simklubben S 02 | 36.49 | ||||||
3 | Melinda Södergård - Flärd | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 36.97 | ||||||
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 36.97 | ||||||
5 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.40 | ||||||
6 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.63 | ||||||
7 | Nelly Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 39.54 | ||||||
8 | Maja Feldhusen | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 39.59 | ||||||
9 | Klara Gedeck | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 40.91 | ||||||
10 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 41.16 | ||||||
11 | Linn Nyman-Ryd | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 41.58 | ||||||
12 | Matilda Hallman | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 41.62 | ||||||
13 | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | 41.83 | ||||||
14 | Linnea Lindsta | 2003 | Uddevalla Sim | 42.10 | ||||||
15 | Emilia Ouseley | 2003 | Uddevalla Sim | 42.90 | ||||||
16 | Elsa Uddgren | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 43.00 | ||||||
17 | Natalie Izad Mouda | 2003 | Uddevalla Sim | 44.01 | ||||||
18 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 44.37 | ||||||
19 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 45.06 | ||||||
20 | Leia Wolcher | 2003 | Simklubben S 02 | 47.21 | ||||||
21 | Ella Fast | 2003 | Simklubben S 02 | 48.15 | ||||||
22 | Ebba Jonasson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 55.40 | ||||||
23 | Elin Fransson | 2003 | Uddevalla Sim | 56.46 | ||||||
- | Alicia Andreasson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Frida Olsson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Sanna Strömblad | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Sofia Berander | 2003 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:54 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:52 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 33, 50m Frisim Herr 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teodor Linn | 2003 | Simklubben Alingsås | 35.53 | ||||||
2 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 36.58 | ||||||
3 | Lukas Larsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 37.49 | ||||||
4 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 38.82 | ||||||
5 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.88 | ||||||
6 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 40.65 | ||||||
7 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 40.67 | ||||||
8 | Philip Olsson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.01 | ||||||
9 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 42.26 | ||||||
10 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.50 | ||||||
11 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 43.00 | ||||||
12 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 43.05 | ||||||
13 | Daniel Isaksson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 46.35 | ||||||
14 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 51.69 | ||||||
15 | Eskil Johannesson | 2003 | Simklubben Alingsås | 56.91 | ||||||
- | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Alfred Karlsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:52 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:57 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 34, 50m Frisim Damer 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 36.25 | ||||||
2 | Sofia Eriksson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 36.86 | ||||||
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.63 | ||||||
4 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 41.84 | ||||||
5 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.55 | ||||||
6 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.76 | ||||||
7 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.97 | ||||||
7 | Celina Skåås | 2004 | Lysekils Simsällskap | 42.97 | ||||||
9 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 43.58 | ||||||
10 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 44.70 | ||||||
11 | Alma Larsson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 47.22 | ||||||
12 | Isabelle Persson | 2004 | Simklubben Alingsås | 50.05 | ||||||
13 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 50.19 | ||||||
14 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 51.00 | ||||||
- | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:57 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:58 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 35, 50m Frisim Herr 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.07 | ||||||
2 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.42 | ||||||
3 | Simon Karlsson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 38.46 | ||||||
4 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.42 | ||||||
5 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 43.31 | ||||||
6 | Victor Törnqvist | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 44.38 | ||||||
7 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 48.88 | ||||||
8 | Jordan Cvetic | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 52.31 | ||||||
9 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 53.20 | ||||||
10 | Gabriel Lindeblad | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 55.11 | ||||||
11 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 57.14 | ||||||
12 | Albin Vikström | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:11.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:58 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:00 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 36, 25m Frisim Damer 0-9, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 17.03 | ||||||
2 | Tyra Linn | 2005 | Simklubben Alingsås | 18.68 | ||||||
3 | Joline Bakken | 2005 | Deje Simsällskap | 19.48 | ||||||
4 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 20.78 | ||||||
5 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 22.62 | ||||||
6 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 24.44 | ||||||
7 | Maja Karlsson | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 25.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:00 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:09 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 37, 25m Frisim Herr 0-9, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 17.14 | ||||||
2 | Pelle Svensson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 21.91 | ||||||
3 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 22.54 | ||||||
4 | Carl Lillevars | 2007 | Simklubben Alingsås | 1:02.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:09 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.28 | ||||||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.33 | ||||||
3 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 31.42 | ||||||
4 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 32.38 | ||||||
5 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 32.56 | ||||||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.84 | ||||||
7 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.50 | ||||||
8 | Marie Håkansson | 1992 | Uddevalla Sim | 34.43 | ||||||
9 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.59 | ||||||
10 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 34.91 | ||||||
11 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 35.11 | ||||||
12 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.18 | ||||||
13 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.56 | ||||||
14 | Jouline Svensson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 35.77 | ||||||
15 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 35.81 | ||||||
16 | Nathalie Johansson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 35.89 | ||||||
17 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 36.82 | ||||||
17 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.82 | ||||||
19 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 37.30 | ||||||
20 | Isabella Brogren | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 37.90 | ||||||
21 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 38.43 | ||||||
22 | Linnea Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 39.34 | ||||||
23 | Jelka Feldhusen | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 40.47 | ||||||
24 | Louise Jensen | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 43.14 | ||||||
25 | Anna Shafie | 1999 | Simklubben S 02 | 44.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:29 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 39, 50m Fjärilsim Herr 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrich Risebrandt | 1992 | Uddevalla Sim | 24.84 | ||||||
2 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 27.17 | ||||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.50 | ||||||
4 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 28.03 | ||||||
5 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.17 | ||||||
6 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 29.04 | ||||||
7 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 29.08 | ||||||
8 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.53 | ||||||
9 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 29.63 | ||||||
10 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 32.31 | ||||||
11 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 32.42 | ||||||
12 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 32.52 | ||||||
13 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 32.78 | ||||||
14 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 33.28 | ||||||
15 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 36.50 | ||||||
16 | Niklas Johansson | 1996 | Deje Simsällskap | 43.00 | ||||||
17 | Simon Schariot | 1998 | Simklubben S 02 | 45.70 | ||||||
- | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.21 | ||||||
2 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 34.24 | ||||||
3 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben Alingsås | 35.23 | ||||||
4 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 36.82 | ||||||
5 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 38.24 | ||||||
6 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 38.58 | ||||||
7 | Rebecca Gilley | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 38.94 | ||||||
8 | Maja Gustavsson | 2001 | Uddevalla Sim | 39.13 | ||||||
9 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 39.18 | ||||||
10 | Melina Robertsson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 39.28 | ||||||
11 | Tilda Nilsson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 39.29 | ||||||
12 | Lena Shafie | 2001 | Simklubben S 02 | 39.41 | ||||||
13 | Hanna Malm | 2001 | Simklubben Vänersborg | 39.93 | ||||||
14 | Vilma Creutz | 2001 | Simklubben Vänersborg | 40.40 | ||||||
15 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 40.55 | ||||||
16 | Alva Knutsen-Rohman | 2000 | Simklubben S 02 | 40.93 | ||||||
17 | Loella Kottusch | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 41.17 | ||||||
18 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 41.54 | ||||||
19 | Wilma Dahlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 43.88 | ||||||
20 | Linnea Kihlberg | 2001 | Uddevalla Sim | 43.97 | ||||||
21 | Cecilia Lindstedt | 2000 | Simklubben S 02 | 44.85 | ||||||
22 | Yulia Smirnova | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 45.03 | ||||||
23 | Liv Johannesson | 2001 | Simklubben Alingsås | 45.19 | ||||||
24 | Stina Ström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 45.25 | ||||||
25 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 45.40 | ||||||
25 | Amanda Tabarte | 2001 | Uddevalla Sim | 45.40 | ||||||
27 | Negin Hashmati | 2000 | Simklubben S 02 | 47.32 | ||||||
28 | Matilda Fransson | 2000 | Uddevalla Sim | 47.81 | ||||||
29 | Sara Johansson | 2001 | Uddevalla Sim | 51.45 | ||||||
30 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 52.56 | ||||||
31 | Sadaf Paktinat | 2001 | Simklubben S 02 | 52.82 | ||||||
32 | Felicia Benhardtz | 2001 | Uddevalla Sim | 53.32 | ||||||
- | Linnea Karlsson | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Alma Johansson | 2000 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:39 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 41, 50m Fjärilsim Herr 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 30.93 | ||||||
2 | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 31.64 | ||||||
3 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.04 | ||||||
4 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 34.79 | ||||||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.10 | ||||||
6 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 36.12 | ||||||
7 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 36.97 | ||||||
8 | Patrik Husepian | 2001 | Simklubben S 02 | 37.91 | ||||||
9 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 38.24 | ||||||
10 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 39.03 | ||||||
11 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 39.24 | ||||||
12 | Martin Ettberger | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 39.26 | ||||||
13 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 39.28 | ||||||
14 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 39.48 | ||||||
15 | Andreas Gunderssen | 2001 | Uddevalla Sim | 40.17 | ||||||
16 | Ivan Diep | 2001 | Simklubben S 02 | 40.60 | ||||||
17 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 41.65 | ||||||
18 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 42.00 | ||||||
19 | Linus Lundström | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 42.39 | ||||||
20 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 44.22 | ||||||
21 | Mathias Johansson | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 44.78 | ||||||
22 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 48.87 | ||||||
- | Anders Parrow | 2000 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Martin Nguyen | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Michael Matei | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Anderberg | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:44 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 42, 50m Fjärilsim Dam 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.69 | ||||||
2 | Moa Hermansson | 2002 | Simklubben Alingsås | 39.06 | ||||||
3 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 41.31 | ||||||
4 | Hanna Liindsröm | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 43.12 | ||||||
5 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 43.60 | ||||||
6 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 43.68 | ||||||
7 | Julia Eklund | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 46.27 | ||||||
8 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 47.63 | ||||||
9 | Signe Kåberg | 2002 | Simklubben S 02 | 47.83 | ||||||
10 | Hanna Gabrielsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 50.86 | ||||||
11 | Ida Berlin | 2002 | Simklubben S 02 | 51.00 | ||||||
12 | Tindra Fredriksson | 2002 | Uddevalla Sim | 54.88 | ||||||
- | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Sara Metcalfe | 2002 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tea Wilenius | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 43, 50m Fjärilsim Herr 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.93 | ||||||
2 | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | 43.02 | ||||||
3 | Carl Storberg | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 43.54 | ||||||
4 | Villiam Creutz | 2002 | Simklubben Vänersborg | 44.46 | ||||||
5 | Charlie Tranberg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 45.86 | ||||||
6 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 50.52 | ||||||
7 | Stefan Pettersson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:03.16 | ||||||
- | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:55 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 44, 50m Fjärilsim Damer 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 40.45 | ||||||
2 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Simklubben S 02 | 41.97 | ||||||
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 42.60 | ||||||
4 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.74 | ||||||
5 | Klara Gedeck | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 44.26 | ||||||
6 | Melinda Södergård - Flärd | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 47.32 | ||||||
7 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 48.61 | ||||||
8 | Nelly Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 49.61 | ||||||
9 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 50.12 | ||||||
9 | Natalie Izad Mouda | 2003 | Uddevalla Sim | 50.12 | ||||||
11 | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | 50.27 | ||||||
12 | Linnea Lindsta | 2003 | Uddevalla Sim | 50.55 | ||||||
13 | Maja Feldhusen | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 52.84 | ||||||
14 | Sofia Berander | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 53.59 | ||||||
15 | Emilia Ouseley | 2003 | Uddevalla Sim | 53.65 | ||||||
16 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 56.95 | ||||||
- | Alicia Andreasson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Frida Olsson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:55 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 45, 50m Fjärilsim Herr 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Larsson | 2003 | Simklubben Alingsås | 44.29 | ||||||
2 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 48.50 | ||||||
3 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 50.48 | ||||||
4 | Alfred Karlsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 51.93 | ||||||
5 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 52.71 | ||||||
6 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:05.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:00 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 46, 25m Fjärilsim Damer 0-10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 18.14 | ||||||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 18.43 | ||||||
3 | Sofia Eriksson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 19.31 | ||||||
4 | Joline Bakken | 2005 | Deje Simsällskap | 22.43 | ||||||
5 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 22.62 | ||||||
6 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 23.14 | ||||||
7 | Celina Skåås | 2004 | Lysekils Simsällskap | 23.31 | ||||||
8 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 23.63 | ||||||
9 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 23.75 | ||||||
10 | Alma Larsson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 24.11 | ||||||
11 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 25.04 | ||||||
12 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 25.18 | ||||||
13 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 25.42 | ||||||
14 | Isabelle Persson | 2004 | Simklubben Alingsås | 25.82 | ||||||
15 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 25.92 | ||||||
16 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 29.31 | ||||||
17 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 31.17 | ||||||
18 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 32.92 | ||||||
- | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:00 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 47, 25m Fjärilsim Herr 0-10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 18.82 | ||||||
2 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 19.31 | ||||||
3 | Simon Karlsson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 19.42 | ||||||
4 | Victor Törnqvist | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 20.91 | ||||||
5 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 22.08 | ||||||
6 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 22.50 | ||||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 24.71 | ||||||
8 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 27.41 | ||||||
- | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 48, 100m Medley Damer 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 33.59 | 1:09.48 | |||||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 32.78 | 1:10.07 | |||||
3 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.44 | 1:10.42 | |||||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.60 | 1:12.84 | |||||
5 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 34.41 | 1:13.65 | |||||
6 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 33.21 | 1:14.66 | |||||
7 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 34.02 | 1:14.98 | |||||
8 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.80 | 1:16.84 | |||||
9 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 35.68 | 1:17.17 | |||||
10 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.46 | 1:18.44 | |||||
11 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 37.09 | 1:19.94 | |||||
12 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 36.64 | 1:20.00 | |||||
13 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 37.59 | 1:20.12 | |||||
14 | Isabella Brogren | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 38.80 | 1:20.27 | |||||
15 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 38.24 | 1:21.06 | |||||
16 | Nathalie Johansson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 37.83 | 1:21.39 | |||||
17 | Marie Håkansson | 1992 | Uddevalla Sim | 37.21 | 1:21.47 | |||||
18 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 39.45 | 1:23.55 | |||||
19 | Linnea Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 39.07 | 1:23.73 | |||||
20 | Jouline Svensson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 39.41 | 1:24.51 | |||||
21 | Jelka Feldhusen | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 42.91 | 1:27.45 | |||||
22 | Anna Shafie | 1999 | Simklubben S 02 | 42.72 | 1:29.24 | |||||
23 | Louise Jensen | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 43.13 | 1:30.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 49, 100m Medley Herr 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrich Risebrandt | 1992 | Uddevalla Sim | 26.20 | 56.99 | |||||
2 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 28.36 | 1:01.81 | |||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.49 | 1:02.13 | |||||
4 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 30.88 | 1:04.40 | |||||
5 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 29.56 | 1:04.47 | |||||
6 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 29.78 | 1:05.39 | |||||
7 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 30.59 | 1:06.05 | |||||
8 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.42 | 1:09.35 | |||||
9 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 33.83 | 1:09.71 | |||||
10 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 35.21 | 1:11.23 | |||||
11 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 33.05 | 1:11.52 | |||||
12 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 33.37 | 1:12.44 | |||||
13 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.47 | 1:15.21 | |||||
14 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 34.39 | 1:15.63 | |||||
15 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.04 | 1:17.05 | |||||
16 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 34.83 | 1:17.14 | |||||
17 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 37.20 | 1:19.45 | |||||
18 | Simon Schariot | 1998 | Simklubben S 02 | 43.04 | 1:31.63 | |||||
19 | Niklas Johansson | 1996 | Deje Simsällskap | 42.16 | 1:31.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 50, 4X50m Frisim Mixed 12-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uddevalla Mix [2000] | 2000 | Uddevalla Sim | 1:58.32 | ||||||
Max Ström | 2000 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Linnea Persson | 2002 | 29.95 | 59.87 | |||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 29.50 | 1:29.37 | |||||||
Oskar Robertsson | 2000 | 28.95 | 1:58.32 | |||||||
2 | Uddevalla Mix Lag 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 2:07.29 | ||||||
Edwin Larsson | 2001 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Amanda Tabarte | 2001 | 33.80 | 1:06.50 | |||||||
Jesper Simonsson | 2000 | 28.81 | 1:35.31 | |||||||
Annie Strömberg | 2001 | 31.98 | 2:07.29 | |||||||
3 | S02 Mix [2001] | 2001 | Simklubben S 02 | 2:11.20 | ||||||
Karl Hallström | 2000 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Lena Shafie | 2001 | 33.71 | 1:05.01 | |||||||
Gustav Karlsson | 2000 | 33.13 | 1:38.14 | |||||||
Cecilia Lindstedt | 2000 | 33.06 | 2:11.20 | |||||||
4 | Uddevalla Mix Lag 3 | 2000 | Uddevalla Sim | 2:11.80 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Maja Gustavsson | 2001 | 33.38 | 1:06.79 | |||||||
Linnea Kihlberg | 2001 | 33.30 | 1:40.09 | |||||||
Markus Börjesson | 2001 | 31.71 | 2:11.80 | |||||||
5 | Trollhätta Mix [2000] | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 2:12.37 | ||||||
Balint Kis | 2001 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Annie Lätt | 2001 | 33.05 | 1:06.08 | |||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 32.57 | 1:38.65 | |||||||
Melina Robertsson | 2001 | 33.72 | 2:12.37 | |||||||
6 | Kungälv Mix 1 | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 2:12.76 | ||||||
Filip Johansson | 2000 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Mathias Johansson | 2001 | 35.02 | 1:04.01 | |||||||
Alice Götestam | 2001 | 34.23 | 1:38.24 | |||||||
Rebecca Gilley | 2001 | 34.52 | 2:12.76 | |||||||
7 | Uddevalla Mix Lag 4 | 2000 | Uddevalla Sim | 2:15.83 | ||||||
Eliot Sjöqvist | 2000 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Marit Cuperus | 2002 | 35.29 | 1:09.72 | |||||||
Dagmar Cuperus | 2001 | 33.38 | 1:43.10 | |||||||
Andreas Gunderssen | 2001 | 32.73 | 2:15.83 | |||||||
8 | Falkenberg Mix 1 | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 2:20.87 | ||||||
Dennis Andersson | 2001 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Yulia Smirnova | 2001 | 39.98 | 1:12.88 | |||||||
Maja Feldhusen | 2003 | 40.82 | 1:53.70 | |||||||
Erik Storberg | 2000 | 27.17 | 2:20.87 | |||||||
9 | S02 Mix [2002] | 2002 | Simklubben S 02 | 2:21.26 | ||||||
Ivan Diep | 2001 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Alva Knutsen-Rohman | 2000 | 35.96 | 1:09.78 | |||||||
Patrik Husepian | 2001 | 35.02 | 1:44.80 | |||||||
Frida Lindstedt | 2002 | 36.46 | 2:21.26 | |||||||
10 | SK Alingså Mix [2000] | 2000 | Simklubben Alingsås | 2:22.95 | ||||||
Teodor Linn | 2003 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Liv Johannesson | 2001 | 38.97 | 1:15.20 | |||||||
Agnes Svantesson | 2001 | 32.80 | 1:48.00 | |||||||
Erik Hjorth | 2002 | 34.95 | 2:22.95 | |||||||
11 | Uddevalla Mix Lag5 | 2000 | Uddevalla Sim | 2:26.80 | ||||||
Emilia Simonsson | 2002 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Wilma Dahlberg | 2001 | 35.54 | 1:12.02 | |||||||
Stefan Pettersson | 2002 | 38.34 | 1:50.36 | |||||||
Victor Anderberg | 2000 | 36.44 | 2:26.80 | |||||||
12 | Kungälv Mix 2 | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 2:27.21 | ||||||
Linus Lundström | 2001 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Hanna Gabrielsson | 2002 | 40.67 | 1:14.52 | |||||||
Noah Gustafsson | 2000 | 37.02 | 1:51.54 | |||||||
Hanna Liindsröm | 2002 | 35.67 | 2:27.21 | |||||||
13 | Trollhätta Mix Lag 2 | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 2:31.87 | ||||||
Charlie Tranberg | 2002 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Emilia Ström | 2002 | 37.36 | 1:14.82 | |||||||
William Hägg | 2002 | 41.97 | 1:56.79 | |||||||
Sara Metcalfe | 2002 | 35.08 | 2:31.87 | |||||||
14 | Falkenberg Mix 2 | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 2:52.98 | ||||||
Martin Ettberger | 2001 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Linnea Andersson | 2004 | 56.04 | 1:29.19 | |||||||
Ebba Davidsson | 2003 | 47.16 | 2:16.35 | |||||||
Carl Storberg | 2002 | 36.63 | 2:52.98 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:45 |