Resultater for Höstsimiaden-Åkersberga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Mix 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 1:58.45 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 27.27 | 56.01 | |||||||
Tess Engvall | 2001 | 31.33 | 1:27.34 | |||||||
Vilma Brolund | 2001 | 31.11 | 1:58.45 | |||||||
2 | Tureberg Mix [2001] 1 | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:04.52 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 28.92 | 28.92 | |||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 30.44 | 59.36 | |||||||
Astrid Eriksson | 2001 | 30.99 | 1:30.35 | |||||||
Michael Stille | 2002 | 34.17 | 2:04.52 | |||||||
3 | Täby Sim Lag 1 Mix [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:06.35 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Linn Melldén | 2001 | 31.74 | 1:03.47 | |||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 31.76 | 1:35.23 | |||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 31.12 | 2:06.35 | |||||||
4 | SK Neptun Mix 2 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:11.06 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Felix Andersson | 2002 | 33.71 | 1:05.04 | |||||||
Sunanda Aronsson | 2002 | 32.95 | 1:37.99 | |||||||
Hanna Lindé | 2001 | 33.07 | 2:11.06 | |||||||
5 | Åss Illrar Lag 1 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:11.17 | ||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 32.09 | 1:03.43 | |||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 33.17 | 1:36.60 | |||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 34.57 | 2:11.17 | |||||||
6 | Täby Sim Lag 2 Mix [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:11.65 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Frida Nöu | 2001 | 34.06 | 1:07.52 | |||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 31.65 | 1:39.17 | |||||||
Axel Nordén | 2001 | 32.48 | 2:11.65 | |||||||
7 | Åss Illrar Lag 2 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:16.40 | ||||||
Ella Westholm | 2001 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Lovisa Liljeblad | 2002 | 33.00 | 1:05.52 | |||||||
Oliver Beijming | 2001 | 34.83 | 1:40.35 | |||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 36.05 | 2:16.40 | |||||||
8 | Täby Sim Lag 3 Mix [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:17.85 | ||||||
Moa Ohlin | 2001 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Josephine Junehed | 2002 | 34.54 | 1:10.01 | |||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 34.94 | 1:44.95 | |||||||
Anton Forsberg | 2001 | 32.90 | 2:17.85 | |||||||
9 | Tureberg Mix [2001] 2 | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:19.29 | ||||||
John Sun | 2002 | 35.07 | 35.07 | |||||||
Tyra Wijk | 2001 | 33.75 | 1:08.82 | |||||||
Isak Nordin | 2001 | 35.62 | 1:44.44 | |||||||
Agnes Jägerskog | 2002 | 34.85 | 2:19.29 | |||||||
10 | Åss Illrar Lag 3 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:21.58 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Emil Cederlöf | 2001 | 36.54 | 1:09.66 | |||||||
Simon Sandberg | 2001 | 35.00 | 1:44.66 | |||||||
Julia Ignell | 2002 | 36.92 | 2:21.58 | |||||||
11 | SK Neptun Mix 3 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:23.34 | ||||||
Leo Herrmann | 2002 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Morgan Martinsson | 2001 | 36.62 | 1:12.23 | |||||||
Chanda Smeds | 2001 | 35.10 | 1:47.33 | |||||||
Sophia Wåhlén | 2001 | 36.01 | 2:23.34 | |||||||
12 | Täby Sim Lag 4 Mix [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:25.16 | ||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 35.73 | 35.73 | |||||||
My Hambreus | 2001 | 35.52 | 1:11.25 | |||||||
Alexander Bergström | 2002 | 37.74 | 1:48.99 | |||||||
Karl Lingham | 2002 | 36.17 | 2:25.16 | |||||||
13 | SK Neptun Mix 4 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:27.19 | ||||||
Filippa Ehn | 2001 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Hjördis Köhler | 2001 | 35.48 | 1:11.37 | |||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 39.32 | 1:50.69 | |||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 36.50 | 2:27.19 | |||||||
14 | Täby Sim Lag 5 Mix [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:27.84 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Elma Starrost | 2002 | 35.96 | 1:10.86 | |||||||
Olof Westerberg | 2001 | 38.65 | 1:49.51 | |||||||
Oscar Amilon | 2002 | 38.33 | 2:27.84 | |||||||
15 | Tureberg Mix [2001] 3 | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:29.89 | ||||||
Victoria Norén | 2002 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Laura Bergman | 2001 | 35.81 | 1:11.70 | |||||||
Emil Holm | 2001 | 37.27 | 1:48.97 | |||||||
Matei Cananau | 2002 | 40.92 | 2:29.89 | |||||||
16 | Åkersberga My2 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:51.21 | ||||||
Oliver Andersson | 2001 | 42.46 | 42.46 | |||||||
Moa Nyberg | 2001 | 45.34 | 1:27.80 | |||||||
Sebastian Westerlund | 2002 | 41.41 | 2:09.21 | |||||||
Matilda Wrenkler | 2001 | 42.00 | 2:51.21 | |||||||
- | Norrtälje Mix [2001] | 2001 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Åss Illrar Lag 4 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Tina Westmoreland | 2002 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Emma Öberg | 2002 | 39.23 | 1:15.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 39.22 | 1:25.01 | |||||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.99 | 1:26.83 | |||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 41.56 | 1:30.82 | |||||
4 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.28 | 1:31.92 | |||||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 45.47 | 1:38.09 | |||||
6 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 46.90 | 1:39.06 | |||||
7 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 47.55 | 1:40.11 | |||||
8 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.46 | 1:40.28 | |||||
9 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.87 | 1:40.56 | |||||
10 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 47.75 | 1:40.57 | |||||
11 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 45.06 | 1:40.69 | |||||
12 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 49.37 | 1:40.85 | |||||
13 | Hedda Jägerskog | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.94 | 1:41.05 | |||||
14 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 48.62 | 1:41.43 | |||||
15 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.49 | 1:41.50 | |||||
16 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 49.50 | 1:42.04 | |||||
17 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.38 | 1:42.85 | |||||
18 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 48.87 | 1:44.11 | |||||
19 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 54.93 | 1:51.67 | |||||
20 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 53.60 | 1:54.35 | |||||
21 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 56.44 | 1:56.61 | |||||
22 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 57.51 | 1:57.19 | |||||
23 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 54.77 | 1:57.70 | |||||
24 | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | 53.62 | 1:57.86 | |||||
25 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 58.59 | 2:03.99 | |||||
26 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 54.45 | 2:07.06 | |||||
- | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 41.30 | 1:28.03 | |||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 42.81 | 1:31.97 | |||||
3 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.01 | 1:34.62 | |||||
3 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 41.96 | 1:34.62 | |||||
5 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 45.25 | 1:34.90 | |||||
6 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 49.90 | 1:52.80 | |||||
7 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.55 | 1:53.50 | |||||
8 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 54.70 | 1:55.58 | |||||
9 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 54.15 | 1:59.74 | |||||
- | Albin Seidevall | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vilmer Stensson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.94 | 1:13.06 | |||||
2 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.91 | 1:15.85 | |||||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 39.11 | 1:18.52 | |||||
4 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 39.61 | 1:19.84 | |||||
5 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 40.43 | 1:20.38 | |||||
6 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.49 | 1:20.64 | |||||
7 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.37 | 1:20.96 | |||||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.44 | 1:21.47 | |||||
9 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.30 | 1:21.57 | |||||
10 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 40.39 | 1:22.49 | |||||
11 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 40.43 | 1:23.00 | |||||
12 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 41.74 | 1:24.40 | |||||
13 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.74 | 1:25.39 | |||||
14 | Moa Ohlin | 2001 | Täby Sim | 40.62 | 1:25.79 | |||||
15 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 42.42 | 1:26.85 | |||||
16 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 42.81 | 1:27.46 | |||||
17 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 42.47 | 1:28.25 | |||||
18 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 43.43 | 1:29.03 | |||||
19 | Sharon Kellokoski | 2001 | Turebergs Simklubb | 44.30 | 1:30.26 | |||||
20 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 43.84 | 1:30.58 | |||||
21 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 44.45 | 1:31.23 | |||||
22 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.59 | 1:32.58 | |||||
23 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 45.39 | 1:32.65 | |||||
24 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 45.22 | 1:32.81 | |||||
25 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 45.91 | 1:33.13 | |||||
26 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 45.49 | 1:33.16 | |||||
27 | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 44.65 | 1:33.25 | |||||
28 | Linnea Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | 44.63 | 1:33.80 | |||||
29 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 44.44 | 1:33.85 | |||||
30 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 45.61 | 1:34.12 | |||||
31 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 45.11 | 1:34.57 | |||||
32 | Ida Kananen | 2001 | Täby Sim | 47.06 | 1:36.75 | |||||
33 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 49.44 | 1:39.06 | |||||
34 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 48.33 | 1:40.37 | |||||
35 | Nickolina Hedenlund | 2001 | Täby Sim | 48.69 | 1:42.27 | |||||
36 | Elodie Terselius | 2001 | Simklubben Neptun | 47.88 | 1:43.02 | |||||
37 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.29 | 1:44.47 | |||||
38 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 50.23 | 1:46.06 | |||||
- | Fanny Lindgren | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Astrid Petersson Lindberg | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 33.09 | 1:07.72 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 34.12 | 1:09.79 | |||||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.66 | 1:15.60 | |||||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 37.89 | 1:16.56 | |||||
5 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 40.86 | 1:22.96 | |||||
6 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 42.10 | 1:25.30 | |||||
7 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 42.51 | 1:26.86 | |||||
8 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.47 | 1:28.39 | |||||
9 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.27 | 1:28.71 | |||||
10 | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.85 | 1:30.12 | |||||
11 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 44.99 | 1:31.35 | |||||
12 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 44.74 | 1:32.30 | |||||
13 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 48.42 | 1:38.77 | |||||
14 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 48.57 | 1:38.92 | |||||
15 | Gustav Johannesson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.29 | 1:39.30 | |||||
16 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.88 | 1:40.74 | |||||
17 | Rasmus Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 50.87 | 1:55.57 | |||||
- | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Holm | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Olof Westerberg | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 6, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.34 | 1:13.95 | 1:53.64 | 2:31.48 | |||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.27 | 1:16.56 | 1:58.64 | 2:40.58 | |||
3 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 36.38 | 1:17.50 | 2:00.81 | 2:42.67 | |||
4 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.11 | 1:17.88 | 2:00.95 | 2:42.99 | |||
5 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.56 | 1:19.65 | 2:03.91 | 2:44.07 | |||
6 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 37.01 | 1:19.25 | 2:02.73 | 2:45.17 | |||
7 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 40.06 | 1:26.07 | 2:13.46 | 2:57.07 | |||
8 | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.64 | 1:25.94 | 2:13.32 | 2:57.34 | |||
9 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.44 | 1:26.57 | 2:13.69 | 2:58.10 | |||
10 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.75 | 1:25.79 | 2:13.14 | 3:00.15 | |||
11 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 41.35 | 1:29.52 | 2:19.10 | 3:05.96 | |||
12 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.24 | 1:32.02 | 2:22.04 | 3:06.21 | |||
13 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.51 | 1:30.08 | 2:19.15 | 3:07.13 | |||
14 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.94 | 1:30.19 | 2:21.50 | 3:08.26 | |||
15 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 42.80 | 1:33.51 | 2:25.66 | 3:12.20 | |||
16 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 43.83 | 1:32.28 | 2:23.15 | 3:14.26 | |||
17 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 41.54 | 1:33.67 | 2:27.91 | 3:21.79 | |||
18 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 43.92 | 1:37.69 | 2:32.14 | 3:24.73 | |||
19 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 43.96 | 1:39.17 | 2:35.64 | 3:26.18 | |||
20 | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | 45.09 | 1:38.62 | 2:35.20 | 3:29.12 | |||
21 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 47.01 | 1:41.47 | 2:38.39 | 3:33.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 38.65 | 1:19.66 | 2:01.07 | 2:40.29 | |||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.30 | 1:18.82 | 2:01.32 | 2:42.50 | |||
3 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.79 | 1:22.26 | 2:05.04 | 2:47.74 | |||
4 | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.10 | 1:20.54 | 2:05.44 | 2:49.71 | |||
5 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.45 | 1:23.93 | 2:09.97 | 2:52.02 | |||
6 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.12 | 1:26.76 | 2:12.05 | 2:52.09 | |||
7 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.92 | 1:25.82 | 2:12.93 | 2:54.76 | |||
8 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.30 | 1:25.54 | 2:11.62 | 2:55.44 | |||
9 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.36 | 1:26.68 | 2:12.39 | 2:56.12 | |||
10 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.44 | 1:24.38 | 2:13.99 | 2:59.58 | |||
11 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.66 | 1:27.52 | 2:15.73 | 3:02.99 | |||
12 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 40.98 | 1:29.42 | 2:20.73 | 3:06.63 | |||
13 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 42.05 | 1:31.97 | 2:25.39 | 3:13.52 | |||
14 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 45.52 | 1:37.54 | 2:30.52 | 3:17.58 | |||
15 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 40.50 | 1:29.24 | 2:23.28 | 3:17.92 | |||
16 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.01 | 1:38.64 | 2:31.76 | 3:23.31 | |||
17 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.48 | 1:38.72 | 2:33.74 | 3:27.40 | |||
- | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.86 | 1:04.57 | |||||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.90 | 1:07.89 | |||||
3 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 33.98 | 1:08.99 | |||||
4 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 33.99 | 1:09.10 | |||||
5 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.67 | 1:11.66 | |||||
6 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 34.36 | 1:11.92 | |||||
7 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 35.56 | 1:12.47 | |||||
8 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.92 | 1:12.83 | |||||
9 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.25 | 1:13.07 | |||||
10 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 35.61 | 1:13.17 | |||||
11 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 35.65 | 1:13.33 | |||||
12 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.83 | 1:14.68 | |||||
13 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.22 | 1:14.90 | |||||
14 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.68 | 1:15.24 | |||||
15 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 36.14 | 1:15.50 | |||||
16 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.70 | 1:16.45 | |||||
17 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 37.49 | 1:17.18 | |||||
18 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 36.64 | 1:17.25 | |||||
19 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.13 | 1:17.43 | |||||
20 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.05 | 1:17.53 | |||||
21 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 38.28 | 1:17.97 | |||||
22 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.53 | 1:18.33 | |||||
23 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 37.49 | 1:18.72 | |||||
24 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 37.14 | 1:18.73 | |||||
25 | Moa Ohlin | 2001 | Täby Sim | 37.44 | 1:18.88 | |||||
26 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 38.68 | 1:19.01 | |||||
27 | Linnea Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.13 | 1:20.12 | |||||
28 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 37.89 | 1:20.20 | |||||
29 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.49 | 1:20.40 | |||||
30 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.90 | 1:21.52 | |||||
31 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.49 | 1:22.34 | |||||
32 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 38.45 | 1:23.26 | |||||
33 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.28 | 1:23.37 | |||||
34 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 39.63 | 1:23.60 | |||||
35 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 39.91 | 1:24.31 | |||||
36 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 39.53 | 1:24.56 | |||||
37 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 39.48 | 1:25.67 | |||||
38 | Iris Fransson Lindqvist | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.28 | 1:26.08 | |||||
39 | Elodie Terselius | 2001 | Simklubben Neptun | 39.60 | 1:26.17 | |||||
40 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 40.12 | 1:26.26 | |||||
41 | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.89 | 1:27.70 | |||||
42 | Sharon Kellokoski | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.96 | 1:28.00 | |||||
43 | Vera Holmer | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.12 | 1:28.54 | |||||
44 | Rebecka Forssberg | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.61 | 1:29.69 | |||||
45 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 42.09 | 1:31.95 | |||||
46 | Astrid Petersson Lindberg | 2001 | Simklubben Neptun | 42.40 | 1:33.35 | |||||
47 | Nickolina Hedenlund | 2001 | Täby Sim | 42.50 | 1:34.31 | |||||
48 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 44.42 | 1:35.64 | |||||
49 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.91 | 1:37.73 | |||||
50 | Melissa Uzum | 2001 | Turebergs Simklubb | 47.01 | 1:38.97 | |||||
51 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 45.03 | 1:39.10 | |||||
52 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.69 | 1:43.48 | |||||
- | Fanny Lindgren | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ida Kananen | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Laura Bergman | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 9, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 28.79 | 1:00.19 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 29.62 | 1:01.75 | |||||
3 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 33.10 | 1:08.80 | |||||
4 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.16 | 1:10.02 | |||||
5 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.53 | 1:11.34 | |||||
6 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.05 | 1:11.74 | |||||
7 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.54 | 1:11.83 | |||||
8 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 36.11 | 1:15.32 | |||||
9 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 38.33 | 1:20.54 | |||||
10 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.47 | 1:20.71 | |||||
11 | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.67 | 1:21.15 | |||||
12 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 38.99 | 1:21.33 | |||||
13 | Olof Westerberg | 2001 | Täby Sim | 39.57 | 1:23.88 | |||||
14 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.52 | 1:25.24 | |||||
15 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.05 | 1:25.33 | |||||
16 | Emil Holm | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.21 | 1:29.09 | |||||
17 | Gustav Johannesson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.12 | 1:29.53 | |||||
18 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.38 | 1:29.77 | |||||
19 | Rasmus Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.55 | 1:30.82 | |||||
20 | Oliver Andersson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.23 | 1:34.98 | |||||
21 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 46.50 | 1:37.01 | |||||
- | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.22 | 1:26.23 | |||||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.06 | 1:26.58 | |||||
3 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 44.90 | 1:35.13 | |||||
4 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 46.36 | 1:37.58 | |||||
5 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 46.73 | 1:37.83 | |||||
6 | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | 47.57 | 1:42.42 | |||||
7 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 47.73 | 1:44.45 | |||||
8 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 50.43 | 1:44.74 | |||||
9 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 50.10 | 1:45.49 | |||||
10 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.66 | 1:45.61 | |||||
11 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 49.30 | 1:46.06 | |||||
11 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 50.86 | 1:46.06 | |||||
13 | Klara Tryding | 2002 | Tyresö Simsällskap | 50.43 | 1:46.34 | |||||
14 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 50.86 | 1:47.75 | |||||
15 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 51.95 | 1:48.94 | |||||
16 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 50.71 | 1:49.43 | |||||
17 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 51.80 | 1:50.07 | |||||
18 | Wilma Haglund | 2002 | Turebergs Simklubb | 51.05 | 1:50.48 | |||||
19 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 53.92 | 1:50.81 | |||||
20 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.36 | 1:51.28 | |||||
21 | Wilma Remmelg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 53.35 | 1:52.09 | |||||
22 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 52.57 | 1:52.80 | |||||
23 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 53.23 | 1:52.92 | |||||
24 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 53.64 | 1:53.10 | |||||
25 | Smilla Wretman | 2002 | Turebergs Simklubb | 52.15 | 1:58.22 | |||||
26 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 55.57 | 2:00.51 | |||||
27 | Elsa Edblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 57.04 | 2:00.81 | |||||
28 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 57.29 | 2:01.21 | |||||
29 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 56.47 | 2:01.28 | |||||
30 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 58.85 | 2:01.96 | |||||
- | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Maria Schuman | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nora Holmberg | 2002 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Ekdahl | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Veronica Marcowicz | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.11 | 1:35.84 | |||||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 48.09 | 1:39.44 | |||||
3 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.59 | 1:40.77 | |||||
4 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 46.89 | 1:41.28 | |||||
5 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 49.22 | 1:42.43 | |||||
6 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 49.77 | 1:44.40 | |||||
7 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 50.02 | 1:45.92 | |||||
8 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 51.40 | 1:47.15 | |||||
9 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 51.10 | 1:48.00 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 51.73 | 1:49.15 | |||||
11 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 53.35 | 1:50.26 | |||||
12 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 53.01 | 1:51.39 | |||||
13 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 52.53 | 1:52.06 | |||||
14 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 54.12 | 1:52.63 | |||||
15 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 53.95 | 1:53.92 | |||||
16 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 57.33 | 2:02.11 | |||||
17 | Armin Riahi | 2002 | Täby Sim | 58.29 | 2:02.75 | |||||
18 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 1:00.33 | 2:11.22 | |||||
19 | Nevan Abeyratne | 2002 | Tyresö Simsällskap | 1:06.93 | 2:22.43 | |||||
- | Gabriel Anderberg | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.49 | ||||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 39.94 | ||||||
3 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.44 | ||||||
4 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 44.41 | ||||||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 45.01 | ||||||
6 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.57 | ||||||
7 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.87 | ||||||
8 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 46.25 | ||||||
9 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 46.69 | ||||||
10 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.74 | ||||||
11 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 46.86 | ||||||
12 | Hedda Jägerskog | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.92 | ||||||
13 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.57 | ||||||
14 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 48.36 | ||||||
15 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 48.46 | ||||||
16 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 49.23 | ||||||
17 | Saga Hannerz | 2003 | Turebergs Simklubb | 49.63 | ||||||
18 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 49.75 | ||||||
19 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 49.82 | ||||||
20 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 49.95 | ||||||
21 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 50.64 | ||||||
22 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 50.73 | ||||||
23 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 51.39 | ||||||
24 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.08 | ||||||
25 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 52.76 | ||||||
26 | Shirina Kellokoski | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.84 | ||||||
27 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 53.53 | ||||||
28 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 55.33 | ||||||
29 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 56.65 | ||||||
30 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 57.96 | ||||||
31 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 59.19 | ||||||
32 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 1:01.07 | ||||||
33 | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:01.97 | ||||||
- | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Stella Cederskog | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 41.18 | ||||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 43.32 | ||||||
3 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 43.54 | ||||||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.27 | ||||||
5 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 45.34 | ||||||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 46.19 | ||||||
7 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.64 | ||||||
8 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 48.07 | ||||||
9 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 48.37 | ||||||
10 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.52 | ||||||
11 | Victor Samuelsson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 48.64 | ||||||
12 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 51.15 | ||||||
13 | Joar Ericsson | 2003 | Täby Sim | 51.63 | ||||||
14 | Axel Cederlöf | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 51.76 | ||||||
15 | Vilmer Stensson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 52.17 | ||||||
16 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 52.42 | ||||||
17 | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | 55.34 | ||||||
18 | Johannes Waldenström | 2003 | Täby Sim | 56.50 | ||||||
19 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 58.58 | ||||||
20 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 59.95 | ||||||
21 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:04.23 | ||||||
- | Albin Seidevall | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tureberg Damer 1 | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:23.39 | ||||||
Tyra Wijk | 2001 | 38.69 | 38.69 | |||||||
Elin Swerlander | 2001 | 36.96 | 1:15.65 | |||||||
Astrid Eriksson | 2001 | 33.90 | 1:49.55 | |||||||
Agnes Jägerskog | 2002 | 33.84 | 2:23.39 | |||||||
2 | Åss Illrar Lag 1 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:24.73 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Lovisa Liljeblad | 2002 | 40.63 | 1:16.39 | |||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 36.98 | 1:53.37 | |||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 31.36 | 2:24.73 | |||||||
3 | Täby Sim Lag 1 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:27.77 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 41.90 | 1:18.37 | |||||||
Linn Melldén | 2001 | 36.45 | 1:54.82 | |||||||
Kristina Isacson | 2001 | 32.95 | 2:27.77 | |||||||
4 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:32.95 | ||||||
Sunanda Aronsson | 2002 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Vilma Brolund | 2001 | 44.92 | 1:24.98 | |||||||
Tess Engvall | 2001 | 35.42 | 2:00.40 | |||||||
Hanna Lindé | 2001 | 32.55 | 2:32.95 | |||||||
5 | Täby Sim Lag 2 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:34.92 | ||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Moa Ohlin | 2001 | 43.10 | 1:21.49 | |||||||
Josefin Hydén | 2002 | 40.31 | 2:01.80 | |||||||
Frida Nöu | 2001 | 33.12 | 2:34.92 | |||||||
6 | Tyresö SS Damer [2001] | 2001 | Tyresö Simsällskap | 2:36.00 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Wilma Öberg | 2001 | 44.94 | 1:22.10 | |||||||
Sandra Öberg | 2001 | 40.17 | 2:02.27 | |||||||
Petronella Wenell | 2001 | 33.73 | 2:36.00 | |||||||
7 | Täby Sim Lag 3 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:41.19 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Elma Starrost | 2002 | 42.77 | 1:24.02 | |||||||
Maria Tavemark | 2001 | 43.10 | 2:07.12 | |||||||
My Hambreus | 2001 | 34.07 | 2:41.19 | |||||||
8 | Tureberg Damer 2 | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:42.09 | ||||||
Sharon Kellokoski | 2001 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Linnea Nilsson | 2001 | 43.74 | 1:24.88 | |||||||
Victoria Norén | 2002 | 39.79 | 2:04.67 | |||||||
Julia Wernros Olofsson | 2002 | 37.42 | 2:42.09 | |||||||
9 | Åss Illrar Lag 2 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:46.05 | ||||||
Emma Öberg | 2002 | 45.42 | 45.42 | |||||||
Tina Westmoreland | 2002 | 46.25 | 1:31.67 | |||||||
Julia Ignell | 2002 | 41.90 | 2:13.57 | |||||||
Ella Westholm | 2001 | 32.48 | 2:46.05 | |||||||
10 | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:50.89 | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | 43.34 | 43.34 | |||||||
Jana Smeds | 2002 | 49.40 | 1:32.74 | |||||||
Stefanie Wrembicki | 2001 | 42.03 | 2:14.77 | |||||||
Hjördis Köhler | 2001 | 36.12 | 2:50.89 | |||||||
11 | Täby Sim Lag 4 [2001] | 2001 | Täby Sim | 3:00.84 | ||||||
Stella Alin | 2002 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Maja Sköld | 2002 | 50.06 | 1:34.15 | |||||||
Jennifer Barnå | 2002 | 51.30 | 2:25.45 | |||||||
Emilia Thorling | 2001 | 35.39 | 3:00.84 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Sophia Wåhlén | 2001 | |||||||||
Chanda Smeds | 2001 | |||||||||
Filippa Ehn | 2001 | |||||||||
Roya Mohimani Svärdell | 2001 | DNS | ||||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Elodie Terselius | 2001 | |||||||||
Anastasia Marinou | 2002 | |||||||||
Embla Wihk | 2002 | |||||||||
Fanny Lindgren | 2001 | DNS | ||||||||
- | Tureberg Damer 3 | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:39 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:15.89 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 35.23 | 1:11.22 | |||||||
Oliver Rehn | 2001 | 30.71 | 1:41.93 | |||||||
Felix Andersson | 2002 | 33.96 | 2:15.89 | |||||||
2 | Täby Sim Lag 1 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:30.34 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Axel Nordén | 2001 | 42.13 | 1:21.48 | |||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 37.20 | 1:58.68 | |||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 31.66 | 2:30.34 | |||||||
3 | Tureberg Herrar | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:36.72 | ||||||
Michael Stille | 2002 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 38.37 | 1:20.47 | |||||||
John Sun | 2002 | 40.67 | 2:01.14 | |||||||
Isak Nordin | 2001 | 35.58 | 2:36.72 | |||||||
4 | Åss Illrar Lag 1 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:46.41 | ||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 43.13 | 43.13 | |||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 46.37 | 1:29.50 | |||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 42.03 | 2:11.53 | |||||||
Simon Sandberg | 2001 | 34.88 | 2:46.41 | |||||||
5 | Danderyd Herrar [2001] | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 2:52.49 | ||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 47.21 | 47.21 | |||||||
Philip Edler | 2001 | 45.74 | 1:32.95 | |||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 44.26 | 2:17.21 | |||||||
Gustav Johannesson | 2001 | 35.28 | 2:52.49 | |||||||
6 | Täby Sim Lag 2 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:55.19 | ||||||
Karl Lingham | 2002 | 44.46 | 44.46 | |||||||
Oscar Amilon | 2002 | 51.51 | 1:35.97 | |||||||
Anton Forsberg | 2001 | 44.94 | 2:20.91 | |||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 34.28 | 2:55.19 | |||||||
- | Åss Illrar Lag 2 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Emil Cederlöf | 2001 | |||||||||
Hampus Wikner | 2002 | |||||||||
Simon Sandberg | 2001 | |||||||||
Isak Jederström | 2002 | DNS | ||||||||
- | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:39 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:54 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 17.51 | ||||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 18.33 | ||||||
3 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 18.46 | ||||||
4 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 19.16 | ||||||
5 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 19.19 | ||||||
6 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 19.97 | ||||||
7 | Malin Engberg | 2003 | Turebergs Simklubb | 20.12 | ||||||
8 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 20.46 | ||||||
9 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 20.83 | TLB | |||||
10 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 20.83 | TLB | |||||
11 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 20.88 | ||||||
12 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.06 | ||||||
13 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 21.14 | ||||||
14 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.52 | TLB | |||||
15 | Anna Sundqvist | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.52 | TLB | |||||
15 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 21.52 | TLB | |||||
17 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 21.89 | ||||||
18 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 22.05 | ||||||
19 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 22.25 | ||||||
20 | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | 22.86 | ||||||
21 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 23.25 | ||||||
22 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 23.36 | ||||||
23 | Hedda Jägerskog | 2003 | Turebergs Simklubb | 23.42 | ||||||
24 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 23.54 | ||||||
25 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 24.49 | ||||||
26 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 24.65 | ||||||
27 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 24.68 | ||||||
28 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 25.19 | ||||||
29 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 25.48 | ||||||
30 | Shirina Kellokoski | 2003 | Turebergs Simklubb | 25.49 | ||||||
31 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.03 | ||||||
32 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 30.30 | ||||||
- | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:54 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 17.95 | ||||||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 18.05 | ||||||
3 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 18.58 | ||||||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 19.59 | ||||||
5 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 19.93 | ||||||
6 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 21.52 | ||||||
7 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 22.54 | ||||||
8 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 24.00 | ||||||
9 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 24.06 | ||||||
10 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 24.19 | ||||||
11 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 24.29 | ||||||
12 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 24.40 | ||||||
13 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 24.84 | ||||||
14 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 25.21 | ||||||
- | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nils Wijk | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.81 | 1:22.77 | |||||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.71 | 1:27.31 | |||||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 43.96 | 1:31.25 | |||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 43.67 | 1:31.53 | |||||
5 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.26 | 1:31.81 | |||||
6 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.80 | 1:32.52 | |||||
7 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 44.28 | 1:32.62 | |||||
8 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 44.18 | 1:32.88 | |||||
9 | Moa Ohlin | 2001 | Täby Sim | 43.88 | 1:33.29 | |||||
10 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 45.57 | 1:34.25 | |||||
11 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 46.77 | 1:36.16 | |||||
12 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 46.25 | 1:36.25 | |||||
13 | Linnea Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.41 | 1:36.83 | |||||
14 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 46.07 | 1:37.02 | |||||
15 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.24 | 1:37.13 | |||||
16 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.35 | 1:37.58 | |||||
17 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 46.41 | 1:37.81 | |||||
18 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 47.45 | 1:40.35 | |||||
19 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 47.31 | 1:40.55 | |||||
20 | Maja von Rosen | 2001 | Tyresö Simsällskap | 48.18 | 1:40.88 | |||||
21 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 48.34 | 1:40.98 | |||||
22 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 48.44 | 1:41.21 | |||||
23 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 49.39 | 1:43.07 | |||||
24 | Sharon Kellokoski | 2001 | Turebergs Simklubb | 48.09 | 1:43.14 | |||||
25 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.07 | 1:43.24 | |||||
26 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 48.70 | 1:43.31 | |||||
27 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 48.01 | 1:43.59 | |||||
28 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 49.26 | 1:43.90 | |||||
29 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 49.56 | 1:45.21 | |||||
30 | Astrid Petersson Lindberg | 2001 | Simklubben Neptun | 49.21 | 1:45.57 | |||||
31 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.22 | 1:46.34 | |||||
32 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 50.56 | 1:47.02 | |||||
33 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 51.86 | 1:47.58 | |||||
34 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 50.80 | 1:48.09 | |||||
35 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 52.55 | 1:51.75 | |||||
36 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 53.90 | 1:55.21 | |||||
37 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 54.53 | 1:56.18 | |||||
38 | Nickolina Hedenlund | 2001 | Täby Sim | 54.92 | 1:56.41 | |||||
39 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 54.39 | 1:56.49 | |||||
- | Elodie Terselius | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Iris Fransson Lindqvist | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 37.05 | 1:18.72 | |||||
2 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.14 | 1:23.51 | |||||
3 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 40.75 | 1:27.06 | |||||
4 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 42.84 | 1:30.17 | |||||
5 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 43.85 | 1:31.55 | |||||
6 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 43.70 | 1:31.65 | |||||
7 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 43.27 | 1:32.64 | |||||
8 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 46.48 | 1:37.38 | |||||
9 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 47.79 | 1:41.57 | |||||
10 | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.24 | 1:42.77 | |||||
11 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 48.33 | 1:44.75 | |||||
12 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.76 | 1:47.71 | |||||
13 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 54.99 | 1:53.89 | |||||
14 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 53.41 | 1:54.04 | |||||
15 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 59.79 | 2:02.88 | |||||
- | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Gustav Johannesson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Rasmus Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Svallhammar | 2005 | Turebergs Simklubb | 44.08 | ||||||
2 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 46.68 | ||||||
3 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 49.52 | ||||||
4 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 50.42 | ||||||
5 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 51.34 | ||||||
6 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 52.14 | ||||||
7 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 52.37 | ||||||
8 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 53.19 | ||||||
9 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 55.07 | ||||||
10 | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | 56.32 | ||||||
11 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 58.04 | ||||||
- | Ariana Semarp | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 21, 25m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Junehed | 2004 | Täby Sim | 24.20 | ||||||
2 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 25.07 | ||||||
3 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 25.18 | ||||||
4 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 25.73 | ||||||
5 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 26.38 | ||||||
6 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 26.99 | ||||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 27.57 | ||||||
8 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 27.80 | ||||||
9 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 27.82 | ||||||
10 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 32.05 | ||||||
11 | Aysel Soyal | 2006 | Norrtälje Simklubb | 41.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.01 | ||||||
2 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 47.63 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 51.15 | ||||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 53.95 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 55.01 | ||||||
- | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 23, 25m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 24.20 | ||||||
2 | Victor Jansson | 2004 | Turebergs Simklubb | 24.37 | ||||||
3 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 24.38 | ||||||
4 | Lucas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 24.70 | ||||||
5 | Leo Anderberg | 2005 | Täby Sim | 25.26 | ||||||
6 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 27.01 | ||||||
7 | Dino Lidberg Dimos | 2004 | Simklubben Neptun | 27.25 | ||||||
8 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 27.80 | ||||||
9 | Nima Pourmand | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 29.86 | ||||||
10 | Liam Pourmand | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 33.27 | ||||||
- | Sebastian Heidendahl | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 34.12 | ||||||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.62 | ||||||
3 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 36.63 | ||||||
4 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 37.73 | ||||||
5 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.57 | ||||||
6 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.59 | ||||||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.62 | ||||||
8 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.82 | ||||||
9 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 38.97 | ||||||
10 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 40.29 | ||||||
11 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 40.33 | ||||||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 40.34 | ||||||
13 | Thilde Lindén | 2003 | Täby Sim | 40.35 | ||||||
14 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.48 | ||||||
15 | Anna Sundqvist | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.65 | ||||||
16 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 40.82 | ||||||
17 | Malin Engberg | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.15 | ||||||
18 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.48 | ||||||
19 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 41.83 | ||||||
20 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.14 | ||||||
21 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 42.29 | ||||||
22 | Saga Hannerz | 2003 | Turebergs Simklubb | 43.48 | ||||||
23 | Hedda Jägerskog | 2003 | Turebergs Simklubb | 43.63 | ||||||
24 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.93 | ||||||
25 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.07 | ||||||
26 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.32 | ||||||
27 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 44.33 | ||||||
28 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 44.82 | ||||||
29 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.26 | ||||||
30 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 45.94 | ||||||
31 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.95 | ||||||
32 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.03 | ||||||
33 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.77 | ||||||
34 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.87 | ||||||
35 | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | 47.14 | ||||||
36 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 47.16 | ||||||
37 | Delara Marofi | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.46 | ||||||
38 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 47.95 | ||||||
39 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 48.24 | ||||||
40 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 48.60 | ||||||
41 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 48.93 | ||||||
42 | Shirina Kellokoski | 2003 | Turebergs Simklubb | 49.76 | ||||||
43 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 51.31 | ||||||
44 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.75 | ||||||
45 | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | 53.88 | ||||||
46 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 58.96 | ||||||
47 | Stella Cederskog | 2003 | Simklubben Neptun | 1:01.21 | ||||||
- | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Lovisa Thoresson | 2003 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 36.53 | ||||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 37.06 | ||||||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.60 | ||||||
4 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 38.39 | ||||||
5 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 39.76 | ||||||
6 | Victor Samuelsson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.02 | ||||||
7 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.21 | ||||||
8 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.99 | ||||||
9 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.26 | ||||||
10 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 43.07 | ||||||
11 | Wilhelm Strömgren | 2003 | Täby Sim | 43.09 | ||||||
12 | Joar Ericsson | 2003 | Täby Sim | 43.36 | ||||||
13 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.58 | ||||||
14 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 44.99 | ||||||
15 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 45.20 | ||||||
16 | Markus Engdahl | 2003 | Täby Sim | 45.24 | ||||||
17 | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | 46.43 | ||||||
18 | Johannes Waldenström | 2003 | Täby Sim | 46.68 | ||||||
19 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.04 | ||||||
20 | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | 47.10 | ||||||
21 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 47.56 | ||||||
22 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 49.60 | ||||||
23 | Nils Wijk | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.75 | ||||||
24 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 52.28 | ||||||
25 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 53.47 | ||||||
- | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DNS | ||||||
- | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:48 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 1:13.86 | 2:32.04 | 3:49.98 | 5:07.07 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:14.44 | 2:32.86 | 3:49.40 | 5:10.23 | |||
3 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 1:15.01 | 2:33.81 | 3:53.50 | 5:10.91 | |||
4 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:19.60 | 2:46.52 | 4:12.42 | 5:33.86 | |||
5 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:19.50 | 2:46.05 | 4:13.95 | 5:36.82 | |||
6 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 1:18.47 | 2:45.33 | 4:14.48 | 5:42.10 | |||
7 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:20.46 | 2:49.85 | 4:20.26 | 5:48.39 | |||
8 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 1:22.63 | 2:54.48 | 4:26.90 | 5:51.49 | |||
9 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:21.94 | 2:49.51 | 4:20.66 | 5:52.03 | |||
10 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:23.12 | 2:55.35 | 4:28.47 | 5:55.99 | |||
11 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 1:26.67 | 2:58.71 | 4:29.68 | 5:57.21 | |||
12 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:24.19 | 2:55.16 | 4:27.54 | 5:59.38 | |||
13 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:26.82 | 3:01.89 | 4:37.33 | 6:08.43 | |||
14 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 1:22.48 | 2:59.76 | 4:36.55 | 6:08.94 | |||
15 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:25.31 | 3:01.99 | 4:38.55 | 6:10.93 | |||
16 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 1:28.19 | 3:05.05 | 4:41.59 | 6:18.23 | |||
17 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 1:27.28 | 3:04.26 | 4:43.13 | 6:19.62 | |||
18 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 1:29.09 | 3:09.65 | 4:52.15 | 6:29.52 | |||
19 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 1:31.39 | 3:14.65 | 4:58.81 | 6:39.61 | |||
20 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 1:29.17 | 3:13.52 | 5:01.11 | 6:45.72 | |||
- | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 27, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:09.97 | 2:20.56 | 3:30.77 | 4:40.44 | |||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 1:11.15 | 2:22.99 | 3:34.63 | 4:44.08 | |||
3 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:12.67 | 2:31.80 | 3:51.84 | 5:08.82 | |||
4 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:22.09 | 2:50.19 | 4:18.52 | 5:41.27 | |||
5 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:22.97 | 2:52.92 | 4:24.62 | 5:51.53 | |||
6 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:25.59 | 2:59.46 | 4:35.53 | 6:09.81 | |||
7 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 1:25.59 | 3:00.45 | 4:37.22 | 6:11.92 | |||
8 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:30.02 | 3:09.84 | 4:48.26 | 6:24.57 | |||
9 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:30.21 | 3:11.84 | 4:54.29 | 6:36.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 28, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:29.41 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Vendela Hillström | 2003 | 40.92 | 1:15.42 | |||||||
Freja Nordeman | 2003 | 37.48 | 1:52.90 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 36.51 | 2:29.41 | |||||||
2 | Täby Sim Lag 1 [2003] | 2003 | Täby Sim | 2:30.56 | ||||||
Thilde Lindén | 2003 | 39.19 | 39.19 | |||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 36.69 | 1:15.88 | |||||||
Thilda Ström | 2003 | 39.23 | 1:55.11 | |||||||
Ingrid Franks | 2003 | 35.45 | 2:30.56 | |||||||
3 | Täby Sim Lag 2 [2003] | 2003 | Täby Sim | 2:44.73 | ||||||
Saga Grindberg | 2003 | 40.82 | 40.82 | |||||||
Elin Andersson | 2003 | 40.02 | 1:20.84 | |||||||
Nina Takolander | 2003 | 44.12 | 2:04.96 | |||||||
Katie Hälleberg | 2003 | 39.77 | 2:44.73 | |||||||
4 | Åkersberga Damer [2003] | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 2:58.70 | ||||||
Melina Pirkizri | 2003 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Wilma Stendrake | 2003 | 44.07 | 1:29.86 | |||||||
Ariana Semarp | 2004 | 48.35 | 2:18.21 | |||||||
Isabella Galway | 2003 | 40.49 | 2:58.70 | |||||||
5 | Täby Sim Lag 3 [2003] | 2003 | Täby Sim | 3:01.80 | ||||||
Ebba Penker | 2003 | 48.04 | 48.04 | |||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 45.47 | 1:33.51 | |||||||
Dina Larsson | 2004 | 44.01 | 2:17.52 | |||||||
Kore Danaë Plunkett | 2003 | 44.28 | 3:01.80 | |||||||
6 | Tureberg Damer [2003] 2 | 2003 | Turebergs Simklubb | 3:11.52 | ||||||
Astrid Nilsson | 2003 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Kajsa Iwarsson | 2003 | 52.91 | 1:36.23 | |||||||
Saga Hannerz | 2003 | 46.07 | 2:22.30 | |||||||
Delara Marofi | 2003 | 49.22 | 3:11.52 | |||||||
7 | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:21.84 | ||||||
Britta Jardfelt | 2003 | 47.52 | 47.52 | |||||||
Moa Smedjer | 2003 | 50.99 | 1:38.51 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 49.39 | 2:27.90 | |||||||
Lova Komada | 2005 | 53.94 | 3:21.84 | |||||||
- | Tureberg Damer [2003] 1 | 2003 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Felicia Larsered | 2003 | |||||||||
Yasemin Uzum | 2003 | |||||||||
Hedda Jägerskog | 2003 | |||||||||
Malin Engberg | 2003 | DNS | ||||||||
- | Täby Sim Lag 4 [2003] | 2003 | Täby Sim | DNF | ||||||
Emelie Bergwall | 2003 | 46.83 | 46.83 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 43.91 | 1:30.74 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Aysha Camal Cerrato | 2004 | 45.78 | 45.78 | |||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 42.80 | 1:28.58 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 1:00.06 | 1:00.06 | |||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 46.16 | 1:46.22 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 5 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Else Jomaa | 2004 | 50.23 | 50.23 | |||||||
Nina Hall | 2004 | 48.60 | 1:38.83 | |||||||
Lisa Karlsson | 2003 | 54.26 | 2:33.09 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 29, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Lag 1 [2003] | 2003 | Täby Sim | 2:38.39 | ||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 37.19 | 37.19 | |||||||
Isac Rune | 2003 | 41.97 | 1:19.16 | |||||||
Liam Gabrielsson | 2003 | 41.26 | 2:00.42 | |||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 37.97 | 2:38.39 | |||||||
2 | Täby Sim Lag 2 [2003] | 2003 | Täby Sim | 2:48.67 | ||||||
Hugo Westholm | 2004 | 43.13 | 43.13 | |||||||
Sebastian Heidendahl | 2004 | 41.95 | 1:25.08 | |||||||
Botond Megyesi | 2004 | 41.79 | 2:06.87 | |||||||
Joar Ericsson | 2003 | 41.80 | 2:48.67 | |||||||
3 | Tureberg Herrar [2003] 1 | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:56.21 | ||||||
August Eriksson | 2004 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Ludvig Holfve | 2003 | 44.10 | 1:18.64 | |||||||
Filip Westlund | 2003 | 49.19 | 2:07.83 | |||||||
Nils Wijk | 2003 | 48.38 | 2:56.21 | |||||||
4 | Täby Sim Lag 4 [2003] | 2003 | Täby Sim | 3:11.08 | ||||||
Simon Lörinc | 2003 | 45.89 | 45.89 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 49.33 | 1:35.22 | |||||||
Johannes Waldenström | 2003 | 46.51 | 2:21.73 | |||||||
Johannes Barkarö | 2004 | 49.35 | 3:11.08 | |||||||
5 | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:21.91 | ||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 48.37 | 48.37 | |||||||
Alexander Thulin | 2003 | 50.25 | 1:38.62 | |||||||
Gabriel Wächter | 2005 | 48.89 | 2:27.51 | |||||||
Dino Lidberg Dimos | 2004 | 54.40 | 3:21.91 | |||||||
- | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Hugo Lundströmer | 2003 | |||||||||
Theo Djuphammar | 2005 | |||||||||
Malte Norberg | 2003 | |||||||||
Rasmus Rehn | 2003 | DNS | ||||||||
- | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Troy Kroonder | 2003 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 36.94 | 1:14.02 | |||||||
- | Täby Sim Lag 3 [2003] | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Elvin Agneborg | 2003 | 46.77 | 46.77 | |||||||
John Hogg | 2005 | 44.94 | 1:31.71 | |||||||
Markus Engdahl | 2003 | 46.75 | 2:18.46 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 30, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.20 | 1:15.13 | 2:04.53 | 2:41.02 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.79 | 1:19.96 | 2:08.62 | 2:47.04 | |||
3 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 36.98 | 1:20.86 | 2:11.20 | 2:48.72 | |||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 39.05 | 1:23.59 | 2:11.87 | 2:54.69 | |||
5 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.80 | 1:23.23 | 2:13.54 | 2:55.47 | |||
6 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 39.36 | 1:23.95 | 2:14.21 | 2:56.68 | |||
7 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.38 | 1:23.40 | 2:16.29 | 2:57.15 | |||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.24 | 1:23.82 | 2:17.07 | 3:00.34 | |||
9 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.91 | 1:27.65 | 2:22.45 | 3:03.24 | |||
10 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.00 | 1:24.77 | 2:20.98 | 3:03.33 | |||
11 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 37.90 | 1:26.51 | 2:20.57 | 3:05.73 | |||
12 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 40.37 | 1:29.52 | 2:23.08 | 3:07.59 | |||
13 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 43.33 | 1:30.03 | 2:26.13 | 3:09.36 | |||
14 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 41.25 | 1:30.83 | 2:27.71 | 3:10.56 | |||
15 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 44.23 | 1:36.33 | 2:28.37 | 3:13.25 | |||
16 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 46.57 | 1:34.62 | 2:29.85 | 3:13.41 | |||
17 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 44.78 | 1:33.00 | 2:31.49 | 3:15.18 | |||
18 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 42.36 | 1:32.37 | 2:26.28 | 3:15.40 | |||
19 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 44.38 | 1:34.83 | 2:32.54 | 3:15.44 | |||
20 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.74 | 1:35.15 | 2:38.11 | 3:20.75 | |||
21 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 48.38 | 1:39.58 | 2:37.55 | 3:21.11 | |||
22 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 44.10 | 1:36.78 | 2:37.76 | 3:23.06 | |||
23 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 44.34 | 1:33.61 | 2:36.96 | 3:24.07 | |||
24 | Sharon Kellokoski | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.43 | 1:35.92 | 2:34.37 | 3:25.71 | |||
25 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 43.51 | 1:34.22 | 2:37.89 | 3:28.10 | |||
26 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 42.43 | 1:37.76 | 2:42.93 | 3:30.63 | |||
- | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Moa Ohlin | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 31, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 31.67 | 1:08.77 | 1:54.04 | 2:28.18 | |||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 33.65 | 1:12.43 | 1:59.55 | 2:34.00 | |||
3 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.51 | 1:17.68 | 2:07.22 | 2:43.07 | |||
4 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.28 | 1:20.34 | 2:07.54 | 2:46.68 | |||
5 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 38.12 | 1:24.12 | 2:15.11 | 2:56.48 | |||
6 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 43.05 | 1:30.30 | 2:22.40 | 3:03.93 | |||
7 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 45.97 | 1:34.34 | 2:32.73 | 3:11.61 | |||
8 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 41.73 | 1:33.65 | 2:28.13 | 3:12.20 | |||
9 | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 46.02 | 1:35.87 | 2:31.81 | 3:16.04 | |||
10 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.67 | 1:34.28 | 2:36.88 | 3:28.83 | |||
11 | Gustav Johannesson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.99 | 1:44.86 | 2:44.53 | 3:32.82 | |||
- | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 32, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.69 | 1:08.55 | |||||
2 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.53 | 1:11.18 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.45 | 1:13.38 | |||||
4 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 35.44 | 1:13.53 | |||||
5 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.50 | 1:13.87 | |||||
6 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 37.37 | 1:17.18 | |||||
7 | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.04 | 1:17.71 | |||||
8 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.60 | 1:18.18 | |||||
9 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 38.70 | 1:21.28 | |||||
10 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.20 | 1:22.31 | |||||
11 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.65 | 1:22.40 | |||||
12 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.07 | 1:22.44 | |||||
13 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.06 | 1:23.44 | |||||
14 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.63 | 1:23.59 | |||||
15 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 40.67 | 1:25.27 | |||||
16 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.96 | 1:25.67 | |||||
17 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 40.34 | 1:26.51 | |||||
18 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.71 | 1:27.24 | |||||
19 | Klara Tryding | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.77 | 1:27.29 | |||||
20 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 41.07 | 1:27.45 | |||||
21 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 41.20 | 1:27.49 | |||||
22 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.53 | 1:27.67 | |||||
23 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 42.04 | 1:29.70 | |||||
24 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 42.89 | 1:29.76 | |||||
25 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 42.34 | 1:29.83 | |||||
26 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.87 | 1:30.06 | |||||
27 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 42.22 | 1:32.17 | |||||
28 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 44.76 | 1:32.24 | |||||
29 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 41.54 | 1:32.27 | |||||
30 | Stina Järnek | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.46 | 1:32.89 | |||||
31 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 44.03 | 1:33.75 | |||||
32 | Wilma Remmelg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 44.98 | 1:34.11 | |||||
33 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.61 | 1:34.73 | |||||
34 | Wilma Haglund | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.57 | 1:37.38 | |||||
35 | Olivia Ekdahl | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.02 | 1:39.75 | |||||
36 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 46.95 | 1:40.65 | |||||
37 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 53.53 | 1:52.41 | |||||
- | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Veronica Marcowicz | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 33, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.61 | 1:08.76 | |||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 34.38 | 1:11.23 | |||||
3 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.03 | 1:17.06 | |||||
4 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.18 | 1:17.68 | |||||
5 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.75 | 1:18.07 | |||||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 38.38 | 1:18.31 | |||||
7 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.34 | 1:19.20 | |||||
8 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.40 | 1:20.63 | |||||
8 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 38.93 | 1:20.63 | |||||
10 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.00 | 1:20.82 | |||||
11 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.28 | 1:20.88 | |||||
11 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.19 | 1:20.88 | |||||
13 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.53 | 1:22.65 | |||||
14 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 40.95 | 1:25.48 | |||||
15 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 40.96 | 1:25.96 | |||||
16 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 39.53 | 1:26.26 | |||||
17 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.55 | 1:26.32 | |||||
18 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 40.82 | 1:26.82 | |||||
19 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.05 | 1:27.83 | |||||
20 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 41.95 | 1:28.66 | |||||
21 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.89 | 1:30.60 | |||||
22 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.14 | 1:31.83 | |||||
23 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 45.52 | 1:32.26 | |||||
24 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.67 | 1:33.31 | |||||
25 | Armin Riahi | 2002 | Täby Sim | 43.37 | 1:33.55 | |||||
26 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.29 | 1:35.70 | |||||
27 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.62 | 1:36.27 | |||||
28 | Matei Cananau | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.04 | 1:38.09 | |||||
29 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.78 | 1:38.91 | |||||
30 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.71 | 1:39.43 | |||||
31 | Nevan Abeyratne | 2002 | Tyresö Simsällskap | 49.86 | 1:44.31 | |||||
32 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 50.64 | 1:51.45 | |||||
- | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 34, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 19.99 | ||||||
2 | Linda Svallhammar | 2005 | Turebergs Simklubb | 20.35 | ||||||
3 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 21.25 | ||||||
4 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 21.51 | ||||||
5 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 22.86 | ||||||
6 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 26.10 | ||||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 26.81 | ||||||
8 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 30.87 | ||||||
9 | Linnea Svenning | 2004 | Simklubben Neptun | 35.63 | ||||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 35, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 17.35 | ||||||
2 | Angelo Sun | 2004 | Turebergs Simklubb | 20.13 | ||||||
3 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 21.34 | ||||||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 22.56 | ||||||
5 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 24.35 | ||||||
6 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 24.78 | ||||||
7 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 26.38 | ||||||
- | Leo Robèrt | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 36, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.56 | 1:16.43 | |||||
2 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 37.66 | 1:18.19 | |||||
3 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 37.45 | 1:19.27 | |||||
4 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.96 | 1:19.43 | |||||
5 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 39.01 | 1:24.64 | |||||
6 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.89 | 1:26.63 | |||||
7 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.26 | 1:28.92 | |||||
8 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 41.97 | 1:32.49 | |||||
9 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 43.92 | 1:34.94 | |||||
10 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.03 | 1:36.59 | |||||
11 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 42.87 | 1:36.76 | |||||
12 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 44.22 | 1:38.30 | |||||
13 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 44.42 | 1:41.75 | |||||
14 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.45 | 1:46.65 | |||||
15 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 46.33 | 1:52.51 | |||||
- | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 37, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 32.09 | 1:07.76 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:10.35 | |||||
3 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 37.23 | 1:19.17 | |||||
4 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 38.95 | 1:21.82 | |||||
5 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 40.58 | 1:29.32 | |||||
6 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 41.49 | 1:30.65 | |||||
7 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 42.38 | 1:35.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 38, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.60 | 1:19.64 | |||||
2 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.62 | 1:21.12 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.63 | 1:21.45 | |||||
4 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 40.96 | 1:23.55 | |||||
5 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.03 | 1:24.64 | |||||
6 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.86 | 1:25.51 | |||||
7 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.11 | 1:29.40 | |||||
8 | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.79 | 1:29.74 | |||||
9 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.61 | 1:29.96 | |||||
10 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.84 | 1:33.66 | |||||
11 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 46.70 | 1:35.05 | |||||
12 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 47.21 | 1:35.36 | |||||
13 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.02 | 1:36.61 | |||||
14 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 46.91 | 1:37.84 | |||||
15 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 47.56 | 1:38.21 | |||||
16 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 47.33 | 1:39.19 | |||||
17 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.74 | 1:39.22 | |||||
18 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 48.46 | 1:41.15 | |||||
19 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 48.51 | 1:41.79 | |||||
20 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 50.02 | 1:41.84 | |||||
21 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 49.11 | 1:42.23 | |||||
22 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 50.88 | 1:44.63 | |||||
23 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 53.19 | 1:46.63 | |||||
24 | Olivia Ekdahl | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 52.13 | 1:48.13 | |||||
25 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 54.57 | 1:50.97 | |||||
26 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 54.78 | 1:51.56 | |||||
27 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 55.81 | 1:54.97 | |||||
28 | Stina Järnek | 2002 | Tyresö Simsällskap | 57.59 | 1:56.88 | |||||
29 | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | 57.89 | 1:56.96 | |||||
30 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 58.53 | 2:05.33 | |||||
- | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.35 | 1:20.80 | |||||
2 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.11 | 1:27.38 | |||||
3 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.36 | 1:28.37 | |||||
4 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.92 | 1:29.46 | |||||
5 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.16 | 1:30.54 | |||||
6 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 44.68 | 1:31.38 | |||||
7 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 45.57 | 1:31.57 | |||||
8 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.75 | 1:31.93 | |||||
9 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 45.12 | 1:32.35 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.39 | 1:32.81 | |||||
11 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.72 | 1:33.38 | |||||
12 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.38 | 1:34.01 | |||||
13 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.20 | 1:34.92 | |||||
14 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.05 | 1:35.14 | |||||
15 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 48.12 | 1:38.33 | |||||
16 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.64 | 1:39.08 | |||||
17 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 48.63 | 1:40.94 | |||||
18 | Wilhelm Olivercrona | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 49.40 | 1:41.54 | |||||
19 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 50.91 | 1:42.33 | |||||
20 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.40 | 1:42.76 | |||||
21 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 53.04 | 1:46.58 | |||||
22 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.54 | 1:47.24 | |||||
23 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 53.78 | 1:47.67 | |||||
24 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 56.31 | 1:53.34 | |||||
25 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.81 | 1:54.52 | |||||
26 | Nevan Abeyratne | 2002 | Tyresö Simsällskap | 58.65 | 1:57.09 | |||||
- | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.90 | ||||||
2 | Linda Svallhammar | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.33 | ||||||
3 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 42.64 | ||||||
4 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 42.82 | ||||||
5 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 43.58 | ||||||
6 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 43.78 | ||||||
7 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 44.14 | ||||||
8 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.34 | ||||||
9 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.02 | ||||||
10 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 46.45 | ||||||
11 | Alicia Junehed | 2004 | Täby Sim | 46.66 | ||||||
12 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 46.99 | ||||||
13 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 50.82 | ||||||
14 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 51.08 | ||||||
15 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.29 | ||||||
16 | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | 51.70 | ||||||
17 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 54.10 | ||||||
18 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 59.32 | ||||||
- | Ariana Semarp | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 41, 25m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 19.67 | ||||||
2 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 21.12 | ||||||
3 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 22.36 | ||||||
4 | Thea Starrost | 2004 | Täby Sim | 23.14 | ||||||
5 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 27.50 | ||||||
6 | Linnea Svenning | 2004 | Simklubben Neptun | 31.49 | ||||||
7 | Aysel Soyal | 2006 | Norrtälje Simklubb | 32.60 | ||||||
- | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 42, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.99 | ||||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 41.47 | ||||||
3 | Botond Megyesi | 2004 | Täby Sim | 42.32 | ||||||
4 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.67 | ||||||
5 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 44.70 | ||||||
6 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 45.76 | ||||||
7 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 46.11 | ||||||
8 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.77 | ||||||
9 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 51.64 | ||||||
10 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 54.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 43, 25m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Heidendahl | 2004 | Täby Sim | 17.70 | ||||||
2 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 20.01 | ||||||
3 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 20.27 | ||||||
4 | Angelo Sun | 2004 | Turebergs Simklubb | 20.42 | ||||||
5 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 20.70 | ||||||
6 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 20.73 | ||||||
7 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 20.75 | ||||||
8 | Leo Anderberg | 2005 | Täby Sim | 21.09 | ||||||
9 | Leo Robèrt | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 22.19 | ||||||
10 | Dino Lidberg Dimos | 2004 | Simklubben Neptun | 22.22 | ||||||
- | Liam Pourmand | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Nima Pourmand | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 44, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tureberg Damer 1 | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:06.62 | ||||||
Astrid Eriksson | 2001 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Tyra Wijk | 2001 | 33.42 | 1:05.13 | |||||||
Elin Swerlander | 2001 | 28.09 | 1:33.22 | |||||||
Agnes Jägerskog | 2002 | 33.40 | 2:06.62 | |||||||
2 | Åss Illrar Lag 1 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:08.63 | ||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 31.61 | 1:03.30 | |||||||
Ella Westholm | 2001 | 32.63 | 1:35.93 | |||||||
Lovisa Liljeblad | 2002 | 32.70 | 2:08.63 | |||||||
3 | Täby Sim Lag 1 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:12.44 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Frida Nöu | 2001 | 33.59 | 1:07.64 | |||||||
Linn Melldén | 2001 | 32.71 | 1:40.35 | |||||||
Johanna Persson | 2001 | 32.09 | 2:12.44 | |||||||
4 | Tyresö SS Damer [2001] | 2001 | Tyresö Simsällskap | 2:15.78 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Sandra Öberg | 2001 | 34.12 | 1:07.01 | |||||||
Wilma Öberg | 2001 | 34.50 | 1:41.51 | |||||||
Petronella Wenell | 2001 | 34.27 | 2:15.78 | |||||||
5 | Täby Sim Lag 3 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:20.97 | ||||||
Maria Tavemark | 2001 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 34.76 | 1:10.68 | |||||||
Elma Starrost | 2002 | 36.75 | 1:47.43 | |||||||
Anna Ladis | 2001 | 33.54 | 2:20.97 | |||||||
6 | Täby Sim Lag 2 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:21.09 | ||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Moa Ohlin | 2001 | 36.50 | 1:11.12 | |||||||
Josephine Junehed | 2002 | 35.66 | 1:46.78 | |||||||
My Hambreus | 2001 | 34.31 | 2:21.09 | |||||||
7 | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:25.02 | ||||||
Chanda Smeds | 2001 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Hjördis Köhler | 2001 | 36.02 | 1:11.71 | |||||||
Filippa Ehn | 2001 | 36.99 | 1:48.70 | |||||||
Sophia Wåhlén | 2001 | 36.32 | 2:25.02 | |||||||
8 | Åss Illrar Lag 2 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:29.71 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Julia Ignell | 2002 | 36.61 | 1:11.67 | |||||||
Tina Westmoreland | 2002 | 37.30 | 1:48.97 | |||||||
Emma Öberg | 2002 | 40.74 | 2:29.71 | |||||||
9 | Tureberg Damer 2 | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:31.25 | ||||||
Victoria Norén | 2002 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Sharon Kellokoski | 2001 | 37.68 | 1:13.66 | |||||||
Julia Wernros Olofsson | 2002 | 38.31 | 1:51.97 | |||||||
Clara Wettergren | 2002 | 39.28 | 2:31.25 | |||||||
10 | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:31.64 | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | 36.53 | 36.53 | |||||||
Stefanie Wrembicki | 2001 | 37.51 | 1:14.04 | |||||||
Felicia Wächter | 2002 | 38.30 | 1:52.34 | |||||||
Anastasia Marinou | 2002 | 39.30 | 2:31.64 | |||||||
11 | Täby Sim Lag 5 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:44.94 | ||||||
Chloe Elhouar | 2002 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Maja Sköld | 2002 | 39.70 | 1:19.45 | |||||||
Embla Börjesson | 2002 | 41.85 | 2:01.30 | |||||||
Veronica Marcowicz | 2002 | 43.64 | 2:44.94 | |||||||
- | Saltsjöb Damer [2001] | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Täby Sim Lag 4 [2001] | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 45, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:00.26 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 28.00 | 56.86 | |||||||
Felix Andersson | 2002 | 33.16 | 1:30.02 | |||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 30.24 | 2:00.26 | |||||||
2 | Täby Sim Lag 1 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:09.33 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 32.85 | 32.85 | |||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 32.50 | 1:05.35 | |||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 32.61 | 1:37.96 | |||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 31.37 | 2:09.33 | |||||||
3 | Tureberg Herrar | 2001 | Turebergs Simklubb | 2:17.42 | ||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Isak Nordin | 2001 | 35.57 | 1:06.40 | |||||||
Michael Stille | 2002 | 36.54 | 1:42.94 | |||||||
John Sun | 2002 | 34.48 | 2:17.42 | |||||||
4 | Åss Illrar Lag 1 | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 2:19.32 | ||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 35.83 | 1:08.95 | |||||||
Emil Cederlöf | 2001 | 35.99 | 1:44.94 | |||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 34.38 | 2:19.32 | |||||||
5 | Täby Sim Lag 2 [2001] | 2001 | Täby Sim | 2:21.75 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Armin Riahi | 2002 | 38.66 | 1:12.23 | |||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 34.57 | 1:46.80 | |||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 34.95 | 2:21.75 | |||||||
6 | Danderyd Herrar [2001] | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 2:25.74 | ||||||
Philip Edler | 2001 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 36.16 | 1:11.81 | |||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 36.51 | 1:48.32 | |||||||
Gustav Johannesson | 2001 | 37.42 | 2:25.74 | |||||||
7 | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | 2:30.43 | ||||||
Leo Herrmann | 2002 | 37.76 | 37.76 | |||||||
Daniel Xia | 2001 | 34.70 | 1:12.46 | |||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 39.22 | 1:51.68 | |||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 38.75 | 2:30.43 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 46, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.98 | 1:39.46 | |||||
2 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 52.11 | 1:52.85 | |||||
3 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 52.14 | 1:53.39 | |||||
4 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 52.26 | 1:53.40 | |||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Linda Svallhammar | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Svenning | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 47, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.67 | 1:31.81 | |||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 52.40 | 1:48.82 | |||||
3 | Angelo Sun | 2004 | Turebergs Simklubb | 48.63 | 1:49.05 | |||||
4 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 53.22 | 1:53.03 | |||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.39 | 2:01.98 | |||||
- | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 48, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.93 | ||||||
2 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 36.05 | ||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.31 | ||||||
4 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.22 | ||||||
5 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.65 | ||||||
6 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.90 | ||||||
7 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 39.39 | ||||||
8 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.59 | ||||||
9 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 41.01 | ||||||
10 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.75 | ||||||
11 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 43.56 | ||||||
12 | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.85 | ||||||
13 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.15 | ||||||
14 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.53 | ||||||
15 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.54 | ||||||
16 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 46.46 | ||||||
17 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 46.93 | ||||||
18 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 47.36 | ||||||
19 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.00 | ||||||
20 | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | 50.22 | ||||||
21 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 50.29 | ||||||
22 | Olivia Ekdahl | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 50.51 | ||||||
- | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 49, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 37.52 | ||||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.48 | ||||||
3 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.70 | ||||||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.07 | ||||||
5 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 40.20 | ||||||
6 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.35 | ||||||
7 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.56 | ||||||
8 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.67 | ||||||
9 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.82 | ||||||
10 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.89 | ||||||
11 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 44.24 | ||||||
12 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 47.76 | ||||||
13 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 49.32 | ||||||
14 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 50.16 | ||||||
15 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.24 | ||||||
16 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.65 | ||||||
17 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 54.67 | ||||||
- | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 50, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.51 | ||||||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 44.47 | ||||||
3 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 45.36 | ||||||
4 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 45.42 | ||||||
5 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.37 | ||||||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 47.47 | ||||||
7 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.64 | ||||||
8 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.26 | ||||||
9 | Hedda Jägerskog | 2003 | Turebergs Simklubb | 50.63 | ||||||
10 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 51.26 | ||||||
11 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 51.30 | ||||||
12 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 52.49 | ||||||
13 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 52.50 | ||||||
14 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 52.90 | ||||||
15 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 53.18 | ||||||
16 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 53.85 | ||||||
17 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 53.98 | ||||||
18 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 54.09 | ||||||
19 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 54.42 | ||||||
20 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 54.83 | ||||||
21 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 54.93 | ||||||
22 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 55.06 | ||||||
23 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 55.43 | ||||||
24 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 55.67 | ||||||
25 | Thea Wermé | 2003 | Turebergs Simklubb | 55.95 | ||||||
26 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 56.24 | ||||||
27 | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | 56.73 | ||||||
28 | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | 56.93 | ||||||
29 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 56.98 | ||||||
30 | Delara Marofi | 2003 | Turebergs Simklubb | 58.10 | ||||||
31 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:00.36 | ||||||
32 | Stella Cederskog | 2003 | Simklubben Neptun | 1:02.69 | ||||||
- | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ebba Zaar | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Shirina Kellokoski | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 51, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.90 | ||||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 48.76 | ||||||
3 | Mark Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | 48.82 | ||||||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 51.75 | ||||||
5 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 52.93 | ||||||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 53.95 | ||||||
7 | Wilhelm Strömgren | 2003 | Täby Sim | 55.06 | ||||||
8 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 55.42 | ||||||
9 | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | 55.71 | ||||||
10 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 55.98 | ||||||
11 | Axel Cederlöf | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 57.84 | ||||||
12 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:00.16 | ||||||
13 | Markus Engdahl | 2003 | Täby Sim | 1:00.48 | ||||||
14 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 1:01.27 | ||||||
15 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 1:02.36 | ||||||
16 | Vilmer Stensson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 1:06.60 | ||||||
- | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 52, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 50.01 | ||||||
2 | Linda Svallhammar | 2005 | Turebergs Simklubb | 54.18 | ||||||
3 | Nathalie Hedlund | 2004 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 54.64 | ||||||
4 | Stella Lindqvist | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.07 | ||||||
5 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 56.93 | ||||||
6 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 57.83 | ||||||
7 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 58.00 | ||||||
8 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 58.09 | ||||||
9 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.98 | ||||||
10 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 1:01.03 | ||||||
11 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 1:01.09 | ||||||
12 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 1:01.43 | ||||||
13 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:04.91 | ||||||
14 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:05.64 | ||||||
- | Ariana Semarp | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Katja Suchdev | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 53, 25m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 24.85 | ||||||
2 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 26.24 | ||||||
3 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 29.04 | ||||||
4 | Linnea Svenning | 2004 | Simklubben Neptun | 37.61 | ||||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Aysel Soyal | 2006 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Thea Starrost | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.22 | ||||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 48.99 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 56.80 | ||||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 57.39 | ||||||
5 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 59.09 | ||||||
- | Botond Megyesi | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 55, 25m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 25.38 | ||||||
2 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 26.40 | ||||||
3 | Angelo Sun | 2004 | Turebergs Simklubb | 26.92 | ||||||
4 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 27.94 | ||||||
- | Dino Lidberg Dimos | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Sebastian Heidendahl | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 56, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.85 | 1:21.50 | |||||
2 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.39 | 1:23.22 | |||||
3 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.09 | 1:23.79 | |||||
4 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.56 | 1:25.00 | |||||
5 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.98 | 1:25.54 | |||||
6 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 40.20 | 1:25.96 | |||||
7 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 40.23 | 1:27.97 | |||||
8 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 40.84 | 1:30.13 | |||||
9 | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.75 | 1:31.29 | |||||
10 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.90 | 1:34.43 | |||||
11 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.89 | 1:35.20 | |||||
12 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.64 | 1:35.87 | |||||
13 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 47.32 | 1:36.83 | |||||
14 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.93 | 1:36.86 | |||||
15 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 45.70 | 1:37.27 | |||||
16 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 47.55 | 1:37.53 | |||||
17 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 45.44 | 1:37.73 | |||||
18 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 48.22 | 1:40.81 | |||||
19 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 46.69 | 1:41.94 | |||||
20 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 50.99 | 1:42.28 | |||||
21 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 48.81 | 1:42.80 | |||||
22 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 48.37 | 1:43.69 | |||||
23 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.05 | 1:43.81 | |||||
24 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 52.75 | 1:46.25 | |||||
25 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 52.56 | 1:47.95 | |||||
26 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 52.05 | 1:51.46 | |||||
27 | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | 53.96 | 1:52.54 | |||||
- | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Ekdahl | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Wilma Haglund | 2002 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 57, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 39.78 | 1:25.13 | |||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.29 | 1:25.70 | |||||
3 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.84 | 1:27.25 | |||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 40.62 | 1:28.79 | |||||
5 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.08 | 1:29.62 | |||||
6 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.87 | 1:32.18 | |||||
7 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.39 | 1:32.20 | |||||
8 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.75 | 1:32.54 | |||||
9 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.90 | 1:32.71 | |||||
10 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.75 | 1:32.90 | |||||
11 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.93 | 1:34.34 | |||||
12 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.35 | 1:39.22 | |||||
13 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.42 | 1:39.59 | |||||
14 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.74 | 1:39.95 | |||||
15 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 47.55 | 1:40.39 | |||||
16 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 47.09 | 1:40.58 | |||||
17 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 47.84 | 1:40.84 | |||||
18 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.50 | 1:40.87 | |||||
19 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.59 | 1:42.10 | |||||
20 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.73 | 1:43.55 | |||||
21 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 49.80 | 1:44.64 | |||||
22 | Armin Riahi | 2002 | Täby Sim | 48.46 | 1:44.89 | |||||
23 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 49.05 | 1:45.62 | |||||
24 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.44 | 1:48.92 | |||||
25 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 57.08 | 2:02.86 | |||||
- | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 58, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Lag 1 [2003] | 2003 | Täby Sim | 2:46.53 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 46.37 | 46.37 | |||||||
Ingrid Franks | 2003 | 42.86 | 1:29.23 | |||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 39.50 | 2:08.73 | |||||||
Katie Hälleberg | 2003 | 37.80 | 2:46.53 | |||||||
2 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:46.80 | ||||||
Vendela Hillström | 2003 | 45.59 | 45.59 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 46.21 | 1:31.80 | |||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 38.48 | 2:10.28 | |||||||
Freja Nordeman | 2003 | 36.52 | 2:46.80 | |||||||
3 | Tureberg Damer [2003] 1 | 2003 | Turebergs Simklubb | 3:06.73 | ||||||
Yasemin Uzum | 2003 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Felicia Larsered | 2003 | 48.31 | 1:31.88 | |||||||
Hedda Jägerskog | 2003 | 50.36 | 2:22.24 | |||||||
Julia Häglund | 2003 | 44.49 | 3:06.73 | |||||||
4 | Täby Sim Lag 2 [2003] | 2003 | Täby Sim | 3:11.90 | ||||||
Louise Franks | 2005 | 49.39 | 49.39 | |||||||
Erika Ahlberg | 2004 | 52.39 | 1:41.78 | |||||||
Thilde Lindén | 2003 | 51.07 | 2:32.85 | |||||||
Saga Grindberg | 2003 | 39.05 | 3:11.90 | |||||||
5 | Åkersberga Damer [2003] | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 3:30.39 | ||||||
Wilma Stendrake | 2003 | 54.17 | 54.17 | |||||||
Melina Pirkizri | 2003 | 56.21 | 1:50.38 | |||||||
Isabella Galway | 2003 | 50.42 | 2:40.80 | |||||||
Ebba Zaar | 2003 | 49.59 | 3:30.39 | |||||||
6 | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:41.70 | ||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 1:06.78 | 1:06.78 | |||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 54.98 | 2:01.76 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 53.29 | 2:55.05 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 46.65 | 3:41.70 | |||||||
7 | SK Neptun Flickor Lag 5 | 2003 | Simklubben Neptun | 4:27.21 | ||||||
Stella Cederskog | 2003 | 1:01.46 | 1:01.46 | |||||||
Lisa Karlsson | 2003 | 59.08 | 2:00.54 | |||||||
Emelie Dahl | 2004 | 1:16.04 | 3:16.58 | |||||||
Linnea Svenning | 2004 | 1:10.63 | 4:27.21 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Lovisa Edman | 2003 | 49.40 | 49.40 | |||||||
Line Brandt | 2003 | 56.10 | 1:45.50 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 59, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:55.44 | ||||||
Alexander Varon Boldyrev | 2003 | 46.17 | 46.17 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 44.31 | 1:30.48 | |||||||
Troy Kroonder | 2003 | 44.36 | 2:14.84 | |||||||
Mark Jonsson | 2003 | 40.60 | 2:55.44 | |||||||
2 | Täby Sim Lag 1 [2003] | 2003 | Täby Sim | 3:06.78 | ||||||
John Hogg | 2005 | 50.13 | 50.13 | |||||||
Sebastian Heidendahl | 2004 | 54.83 | 1:44.96 | |||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 42.56 | 2:27.52 | |||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 39.26 | 3:06.78 | |||||||
3 | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:51.10 | ||||||
Dino Lidberg Dimos | 2004 | 1:01.21 | 1:01.21 | |||||||
Rasmus Rehn | 2003 | 1:05.49 | 2:06.70 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 57.63 | 3:04.33 | |||||||
Alexander Thulin | 2003 | 46.77 | 3:51.10 | |||||||
- | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 51.27 | 51.27 | |||||||
- | Åkersberga Herrar [2003] | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |