Results for Quattro Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 1, 4X50m Frisim Damer C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Strängn Damer [2001] | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 2:14.03 | ||||||
Maja Eriksson | 2002 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Saga Bäckström | 2002 | 35.87 | 1:11.13 | |||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 32.81 | 1:43.94 | |||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 30.09 | 2:14.03 | |||||||
2 | Ubss Teamstrong Fl -00 | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:30.92 | ||||||
Celina Åström | 2000 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Jennifer Laine | 2001 | 38.64 | 1:11.48 | |||||||
Selma Åström | 2003 | 42.14 | 1:53.62 | |||||||
Emma Modig | 2000 | 37.30 | 2:30.92 | |||||||
3 | SK Ena Flickor 1 | 2000 | Simklubben Ena | 2:56.42 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 1:30.75 | 1:30.75 | |||||||
Adelina Walldén | 2002 | 36.83 | 2:07.58 | |||||||
Hannele Ålander | 2001 | 48.84 | 2:56.42 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 2:56.42 | ||||||||
4 | Ubss Teampower -00 Oy | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:56.66 | ||||||
Mikaela Jogell | 2003 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Tuva Kjellström | 2003 | 1:32.41 | 2:14.40 | |||||||
Helena Renström | 2002 | 42.26 | 2:56.66 | |||||||
Camilla Renström | 2002 | 2:56.66 | ||||||||
5 | SK Ena Flickor 2 | 2002 | Simklubben Ena | 4:06.16 | ||||||
Fanny Måfors | 2004 | 1:07.84 | 1:07.84 | |||||||
Emilia Boberg | 2002 | 42.75 | 1:50.59 | |||||||
Alexandra Rojas | 2004 | 1:13.43 | 3:04.02 | |||||||
Malvina Walldén | 2005 | 1:02.14 | 4:06.16 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | SK Ena Herrar Cd | 2000 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.34 | ||||||
2 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.79 | ||||||
3 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.54 | ||||||
4 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 21.77 | ||||||
5 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.09 | ||||||
6 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 24.22 | ||||||
7 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.61 | ||||||
8 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.72 | ||||||
9 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.58 | ||||||
10 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 31.72 | ||||||
11 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 35.55 | ||||||
- | Alice Lindqvist | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 14.97 | ||||||
2 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.38 | ||||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 16.92 | ||||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 17.26 | ||||||
5 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.77 | ||||||
6 | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.74 | ||||||
7 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 18.78 | ||||||
8 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 19.15 | ||||||
9 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 20.09 | ||||||
10 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 21.36 | ||||||
11 | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | 21.97 | ||||||
12 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.39 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 13.74 | ||||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 14.60 | ||||||
3 | Pamela Beyermann | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.60 | ||||||
4 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 16.19 | ||||||
5 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 16.39 | ||||||
6 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 16.55 | ||||||
7 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 17.02 | ||||||
8 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 17.30 | ||||||
9 | Ida Lindquist | 1998 | Österby Simsällskap | 17.73 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Blommé | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 18.36 | ||||||
2 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 20.33 | ||||||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 20.94 | ||||||
4 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.49 | ||||||
- | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 16.99 | ||||||
2 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 17.61 | ||||||
3 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.12 | ||||||
4 | Wille Hedberg | 2001 | Avesta Simsällskap | 18.62 | ||||||
5 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.18 | ||||||
6 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 21.15 | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedberg | 1999 | Avesta Simsällskap | 15.74 | ||||||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 16.17 | ||||||
3 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 16.82 | ||||||
4 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.86 | ||||||
5 | Alexander Welin | 1998 | Österby Simsällskap | 20.40 | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 13.20 | ||||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 13.25 | ||||||
3 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.22 | ||||||
4 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.33 | ||||||
5 | Simon Gustavsson | 1997 | Bålsta Simklubb | 15.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.46 | ||||||
2 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.37 | ||||||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 21.61 | ||||||
4 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 21.63 | ||||||
5 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 22.10 | ||||||
6 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.16 | ||||||
7 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 23.23 | ||||||
8 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 23.89 | ||||||
9 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.26 | ||||||
10 | Elis Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 24.76 | ||||||
11 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.82 | ||||||
12 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.96 | ||||||
13 | Ellen Dowling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.22 | ||||||
14 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.24 | ||||||
15 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 27.32 | ||||||
16 | Alice Lindqvist | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.06 | ||||||
17 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.65 | ||||||
18 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 30.92 | ||||||
19 | Fanny Måfors | 2004 | Simklubben Ena | 31.59 | ||||||
20 | Ebba Nilsson | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 32.12 | ||||||
21 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 32.27 | ||||||
22 | Alexandra Rojas | 2004 | Simklubben Ena | 35.31 | ||||||
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 16.62 | ||||||
2 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.56 | ||||||
3 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 20.07 | ||||||
4 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 20.18 | ||||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 21.11 | ||||||
6 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.66 | ||||||
7 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 21.71 | ||||||
8 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 21.92 | ||||||
9 | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.08 | ||||||
10 | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | 22.13 | ||||||
10 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 22.13 | ||||||
12 | Emma Welin | 2001 | Österby Simsällskap | 22.60 | ||||||
13 | Ina Hodell | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 22.82 | ||||||
14 | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 23.90 | ||||||
15 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 25.50 | ||||||
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 15.93 | ||||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.19 | ||||||
3 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.85 | ||||||
4 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.15 | ||||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 18.41 | ||||||
6 | Pamela Beyermann | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.23 | ||||||
7 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 19.36 | ||||||
8 | Ida Lindquist | 1998 | Österby Simsällskap | 19.56 | ||||||
9 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 20.06 | ||||||
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Blommé | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 20.56 | ||||||
2 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.01 | ||||||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 23.64 | ||||||
4 | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 24.02 | ||||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 24.02 | ||||||
6 | Alvin Toresten | 2003 | Simklubben Ena | 25.52 | ||||||
7 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 26.49 | ||||||
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 18.10 | ||||||
2 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.07 | ||||||
3 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 20.08 | ||||||
4 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 20.73 | ||||||
5 | Wille Hedberg | 2001 | Avesta Simsällskap | 21.10 | ||||||
6 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 21.18 | ||||||
7 | Leonard Lindvall | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 21.94 | ||||||
8 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 22.23 | ||||||
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | 17.55 | ||||||
2 | Albin Hedberg | 1999 | Avesta Simsällskap | 17.86 | ||||||
3 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 18.29 | ||||||
4 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 18.73 | ||||||
5 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.45 | ||||||
6 | Alexander Welin | 1998 | Österby Simsällskap | 19.62 | ||||||
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 14.88 | ||||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 15.56 | ||||||
3 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.16 | ||||||
4 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 7, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 21.73 | ||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 22.46 | ||||||
3 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 24.34 | ||||||
4 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.75 | ||||||
5 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.82 | ||||||
6 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.09 | ||||||
7 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 26.07 | ||||||
8 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.89 | ||||||
9 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 27.68 | ||||||
10 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.78 | ||||||
11 | Ellen Dowling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.30 | ||||||
12 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 28.57 | ||||||
13 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 29.31 | ||||||
14 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.25 | ||||||
15 | Alice Lindqvist | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.60 | ||||||
16 | Ebba Nilsson | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 33.25 | ||||||
17 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 34.93 | ||||||
18 | Alexandra Rojas | 2004 | Simklubben Ena | 35.24 | ||||||
19 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.96 | ||||||
- | Fanny Måfors | 2004 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.05 | ||||||
2 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.58 | ||||||
3 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.44 | ||||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 21.02 | ||||||
5 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.09 | ||||||
6 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 22.14 | ||||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 22.28 | ||||||
8 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 22.75 | ||||||
9 | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.19 | ||||||
10 | Ina Hodell | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 24.47 | ||||||
11 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 24.78 | ||||||
12 | Emma Welin | 2001 | Österby Simsällskap | 27.09 | ||||||
- | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 17.14 | ||||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.90 | ||||||
3 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.52 | ||||||
4 | Ida Lindquist | 1998 | Österby Simsällskap | 19.62 | ||||||
5 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.83 | ||||||
6 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 20.26 | ||||||
7 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 21.02 | ||||||
8 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 21.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 24.90 | ||||||
2 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.25 | ||||||
3 | Edwin Sedin | 2003 | Simklubben Ena | 25.53 | ||||||
4 | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 25.91 | ||||||
5 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 27.20 | ||||||
6 | Alvin Toresten | 2003 | Simklubben Ena | 28.55 | ||||||
- | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.64 | ||||||
2 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 22.19 | ||||||
3 | Leonard Lindvall | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 22.53 | ||||||
4 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 22.72 | ||||||
5 | Wille Hedberg | 2001 | Avesta Simsällskap | 22.79 | ||||||
6 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 23.50 | ||||||
7 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 24.02 | ||||||
8 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 24.70 | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 18.74 | ||||||
2 | Albin Hedberg | 1999 | Avesta Simsällskap | 20.02 | ||||||
3 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.78 | ||||||
4 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 21.32 | ||||||
5 | Alexander Welin | 1998 | Österby Simsällskap | 23.39 | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 15.37 | ||||||
2 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.65 | ||||||
3 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.34 | ||||||
4 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 17.70 | ||||||
5 | Simon Gustavsson | 1997 | Bålsta Simklubb | 18.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 9, 25m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 16.40 | ||||||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 17.67 | ||||||
3 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.96 | ||||||
4 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 18.67 | ||||||
5 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.25 | ||||||
6 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.61 | ||||||
7 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.67 | ||||||
8 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.21 | ||||||
9 | Alice Lindqvist | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.25 | ||||||
10 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 21.31 | ||||||
11 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 21.74 | ||||||
12 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.76 | ||||||
13 | Elis Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 21.85 | ||||||
14 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.24 | ||||||
15 | Ebba Nilsson | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 23.38 | ||||||
16 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.52 | ||||||
17 | Ellen Dowling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.85 | ||||||
18 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 25.49 | ||||||
19 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 27.39 | ||||||
20 | Fanny Måfors | 2004 | Simklubben Ena | 29.58 | ||||||
21 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 30.39 | ||||||
22 | Alexandra Rojas | 2004 | Simklubben Ena | 35.42 | ||||||
Gren 9, 25m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 14.71 | ||||||
2 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.26 | ||||||
3 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.28 | ||||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 16.30 | ||||||
5 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 16.50 | ||||||
6 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 16.94 | ||||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 17.08 | ||||||
8 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.54 | ||||||
9 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 17.58 | ||||||
10 | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.72 | ||||||
11 | Ina Hodell | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 18.88 | ||||||
12 | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | 18.99 | ||||||
13 | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 20.90 | ||||||
14 | Emma Welin | 2001 | Österby Simsällskap | 21.56 | ||||||
Gren 9, 25m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 13.29 | ||||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 13.93 | ||||||
3 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 14.26 | ||||||
4 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 14.69 | ||||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 15.18 | ||||||
6 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 15.21 | ||||||
7 | Pamela Beyermann | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.29 | ||||||
8 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 15.97 | ||||||
9 | Ida Lindquist | 1998 | Österby Simsällskap | 17.21 | ||||||
Gren 9, 25m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Blommé | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 14.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 17.32 | ||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 17.39 | ||||||
3 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.83 | ||||||
4 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.11 | ||||||
5 | Edwin Sedin | 2003 | Simklubben Ena | 19.63 | ||||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 20.29 | ||||||
7 | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 20.65 | ||||||
8 | Alvin Toresten | 2003 | Simklubben Ena | 22.24 | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.65 | ||||||
2 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 15.72 | ||||||
3 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 16.02 | ||||||
4 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 16.85 | ||||||
4 | Wille Hedberg | 2001 | Avesta Simsällskap | 16.85 | ||||||
6 | Leonard Lindvall | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.17 | ||||||
7 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.37 | ||||||
8 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.60 | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedberg | 1999 | Avesta Simsällskap | 14.14 | ||||||
2 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 15.01 | ||||||
3 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 15.12 | ||||||
4 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.40 | ||||||
5 | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | 15.76 | ||||||
6 | Alexander Welin | 1998 | Österby Simsällskap | 16.79 | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 12.19 | ||||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 13.11 | ||||||
3 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 13.40 | ||||||
4 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 13.53 | ||||||
5 | Simon Gustavsson | 1997 | Bålsta Simklubb | 13.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 11, 4X50m Medley Mixed C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Strängn Mix [2000] | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 2:38.14 | ||||||
Tommy Quach | 2000 | 44.88 | 44.88 | |||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 43.88 | 1:28.76 | |||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 33.04 | 2:01.80 | |||||||
Jesper Sandberg | 2001 | 36.34 | 2:38.14 | |||||||
2 | Ubss Mixed -00 Oy | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:48.68 | ||||||
Nikita Kharlamov | 2000 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Emma Modig | 2000 | 47.23 | 1:30.14 | |||||||
Celina Åström | 2000 | 35.02 | 2:05.16 | |||||||
Ludvig Eriksson | 2002 | 43.52 | 2:48.68 | |||||||
3 | SK Ena Mix C-D | 2000 | Simklubben Ena | 2:52.60 | ||||||
Hannele Ålander | 2001 | 1:32.75 | 1:32.75 | |||||||
Adelina Walldén | 2002 | 36.53 | 2:09.28 | |||||||
Jacob Pedersen | 2000 | 43.48 | 2:52.76 | |||||||
Gustav Walldén | 2003 | 2:52.60 | ||||||||
4 | Avesta SS Mix [2000] | 2000 | Avesta Simsällskap | 2:58.87 | ||||||
Oliver Sved | 2000 | 14.83 | 14.83 | |||||||
Petra Dahdouh | 2000 | 11.03 | 25.86 | |||||||
Moa Alden | 2000 | 12.32 | 38.18 | |||||||
Wille Hedberg | 2001 | 2:20.69 | 2:58.87 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 12, 4X50m Medley Mixed A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ena Mix | 1995 | Simklubben Ena | 2:10.80 | ||||||
Fredrik Ekesten | 1995 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Johannes Ålander | 1995 | 33.04 | 1:04.72 | |||||||
Rebecka Gustafsson | 1998 | 30.23 | 1:34.95 | |||||||
Hannele Ålander | 2001 | 35.85 | 2:10.80 | |||||||
2 | Ubss Mixat | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:20.54 | ||||||
Johanna Blommé | 1993 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Max Karlsson | 1997 | 37.88 | 1:14.86 | |||||||
Alfred Åström | 1997 | 32.72 | 1:47.58 | |||||||
Celina Åström | 2000 | 32.96 | 2:20.54 | |||||||
3 | Avesta SS Mix [1999] | 1999 | Avesta Simsällskap | 2:29.49 | ||||||
Cecilia Czarnecki | 1999 | 15.93 | 15.93 | |||||||
Samuel Sved | 1998 | 10.20 | 26.13 | |||||||
Albin Hedberg | 1999 | 11.22 | 37.35 | |||||||
Moa Alden | 2000 | 1:52.14 | 2:29.49 | |||||||
- | Ubss Maxatmixat | 0 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:08 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 21.89 | 1:36.66 | |||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 44.22 | 1:43.88 | |||||
3 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.84 | 1:46.65 | |||||
4 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 55.15 | 1:56.31 | |||||
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.43 | 1:14.62 | |||||
2 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.87 | 1:20.22 | |||||
3 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 41.58 | 1:32.33 | |||||
4 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 45.87 | 1:38.04 | |||||
5 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 46.07 | 1:38.87 | |||||
6 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 44.99 | 1:38.91 | |||||
7 | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 53.58 | 1:47.60 | |||||
8 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 50.07 | 1:48.46 | |||||
9 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 49.18 | 1:49.39 | |||||
- | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.90 | 1:08.32 | |||||
2 | Pamela Beyermann | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.96 | 1:19.14 | |||||
3 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 29.40 | 1:19.26 | |||||
4 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 41.73 | 1:29.56 | |||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 42.13 | 1:33.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:08 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:18 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:07.90 | 2:19.26 | |||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 34.37 | 1:16.96 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 36.67 | 1:19.29 | |||||
3 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 38.86 | 1:24.38 | |||||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.56 | 1:25.72 | |||||
5 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 39.48 | 1:28.91 | |||||
6 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 40.30 | 1:33.95 | |||||
7 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 53.34 | 1:54.65 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 35.72 | 1:17.12 | |||||
2 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.97 | 1:36.37 | |||||
- | Albin Hedberg | 1999 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.87 | 1:02.44 | |||||
2 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.39 | 1:18.64 | |||||
3 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.05 | 1:22.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:18 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.86 | 1:32.48 | |||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 46.89 | 1:33.54 | |||||
3 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.17 | 1:39.18 | |||||
4 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 49.26 | 1:39.62 | |||||
5 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 54.03 | 1:49.62 | |||||
6 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:00.09 | 1:58.40 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.04 | 1:16.71 | |||||
2 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.19 | 1:21.50 | |||||
3 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 38.50 | 1:21.70 | |||||
4 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 43.80 | 1:29.08 | |||||
5 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 44.54 | 1:30.19 | |||||
6 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 45.14 | 1:31.38 | |||||
7 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 47.03 | 1:34.58 | |||||
8 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 47.05 | 1:36.16 | |||||
9 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 47.34 | 1:37.00 | |||||
10 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 47.24 | 1:37.45 | |||||
11 | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.50 | 1:38.82 | |||||
12 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 48.41 | 1:41.10 | |||||
13 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 49.36 | 1:41.62 | |||||
14 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 50.35 | 1:42.29 | |||||
- | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.76 | 1:10.47 | |||||
2 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 39.49 | 1:20.44 | |||||
3 | Pamela Beyermann | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.75 | 1:20.70 | |||||
4 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.91 | 1:22.86 | |||||
5 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 45.49 | 1:29.61 | |||||
6 | Ida Lindquist | 1998 | Österby Simsällskap | 43.60 | 1:30.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 46.70 | 1:34.78 | |||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 49.69 | 1:42.24 | |||||
3 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.29 | 1:44.29 | |||||
4 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 58.35 | 1:58.36 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 39.58 | 1:19.71 | |||||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 38.07 | 1:20.03 | |||||
3 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 39.71 | 1:21.32 | |||||
4 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 39.81 | 1:23.24 | |||||
5 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 42.00 | 1:24.62 | |||||
6 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 41.62 | 1:27.05 | |||||
7 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.20 | 1:33.96 | |||||
8 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 48.73 | 1:39.58 | |||||
9 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.64 | 1:41.39 | |||||
- | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isac Stankiewicz | 1998 | Bålsta Simklubb | 36.20 | 1:14.25 | |||||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 39.55 | 1:19.46 | |||||
3 | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | 40.39 | 1:22.55 | |||||
- | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 34.10 | 1:08.00 | |||||
2 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.15 | 1:18.30 | |||||
3 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.16 | 1:28.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 51.74 | 1:45.14 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 51.55 | 1:47.87 | |||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 53.64 | 1:51.10 | |||||
4 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 53.87 | 1:53.13 | |||||
5 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 56.37 | 1:56.39 | |||||
6 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 57.98 | 1:58.38 | |||||
7 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 56.85 | 2:02.02 | |||||
8 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:01.51 | 2:08.95 | |||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 45.33 | 1:34.83 | |||||
2 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 45.53 | 1:37.45 | |||||
3 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 48.84 | 1:40.17 | |||||
4 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.94 | 1:42.96 | |||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 49.67 | 1:43.30 | |||||
6 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 49.32 | 1:43.93 | |||||
7 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 49.46 | 1:44.19 | |||||
8 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 49.52 | 1:44.29 | |||||
9 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 50.04 | 1:44.63 | |||||
10 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 51.12 | 1:47.07 | |||||
11 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 52.26 | 1:48.79 | |||||
12 | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 53.35 | 1:49.35 | |||||
13 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 54.02 | 1:50.95 | |||||
14 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 55.35 | 1:53.67 | |||||
15 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 52.13 | 1:54.84 | |||||
16 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 57.07 | 1:57.84 | |||||
17 | Ina Hodell | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 58.12 | 1:58.98 | |||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 37.17 | 1:19.28 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.78 | 1:25.20 | |||||
3 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.57 | 1:27.84 | |||||
4 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 45.82 | 1:35.71 | |||||
5 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.07 | 1:36.38 | |||||
6 | Ida Lindquist | 1998 | Österby Simsällskap | 48.98 | 1:40.45 | |||||
7 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 50.76 | 1:43.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 53.27 | 1:51.14 | |||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 57.97 | 1:56.38 | |||||
3 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 58.21 | 1:58.48 | |||||
- | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 41.77 | 1:28.21 | |||||
2 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 45.31 | 1:33.01 | |||||
3 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.48 | 1:33.55 | |||||
4 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 46.60 | 1:36.06 | |||||
5 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 48.03 | 1:38.24 | |||||
6 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 50.51 | 1:42.48 | |||||
7 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 52.30 | 1:50.51 | |||||
8 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 52.97 | 1:50.96 | |||||
9 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 52.35 | 1:51.82 | |||||
10 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 52.56 | 2:01.45 | |||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 44.05 | 1:31.00 | |||||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 45.91 | 1:35.93 | |||||
3 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.93 | 1:44.46 | |||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 39.39 | 1:23.51 | |||||
2 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.62 | 1:25.79 | |||||
3 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.52 | 1:26.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.94 | 1:21.62 | |||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 40.30 | 1:23.08 | |||||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 42.21 | 1:27.03 | |||||
3 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.35 | 1:27.03 | |||||
5 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.55 | 1:29.38 | |||||
6 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 45.56 | 1:34.69 | |||||
7 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.95 | 1:48.11 | |||||
8 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.14 | 1:48.23 | |||||
9 | Ebba Nilsson | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 56.76 | 1:58.16 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.59 | 1:07.26 | |||||
2 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.94 | 1:11.02 | |||||
3 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 34.54 | 1:12.24 | |||||
4 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.45 | 1:14.66 | |||||
5 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 37.95 | 1:18.08 | |||||
6 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 39.18 | 1:18.44 | |||||
7 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 39.37 | 1:19.53 | |||||
8 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 38.79 | 1:21.36 | |||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 39.71 | 1:21.70 | |||||
10 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 39.54 | 1:23.14 | |||||
11 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 40.31 | 1:23.22 | |||||
12 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 39.72 | 1:23.28 | |||||
13 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 40.93 | 1:25.46 | |||||
14 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.12 | 1:25.54 | |||||
15 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 40.50 | 1:25.61 | |||||
16 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 1:26.45 | 1:26.45 | |||||
17 | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 43.30 | 1:27.68 | |||||
18 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 43.04 | 1:28.52 | |||||
19 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 46.82 | 1:39.35 | |||||
20 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 50.35 | 1:43.05 | |||||
21 | Ina Hodell | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 50.89 | 1:47.04 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 30.65 | 1:02.72 | |||||
2 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.27 | 1:07.24 | |||||
3 | Pamela Beyermann | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.91 | 1:09.39 | |||||
4 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 35.62 | 1:11.74 | |||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 34.72 | 1:12.19 | |||||
6 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.47 | 1:12.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.99 | 1:17.70 | |||||
2 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.66 | 1:26.98 | |||||
3 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 46.04 | 1:37.15 | |||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 33.31 | 1:08.54 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 33.86 | 1:10.17 | |||||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 33.75 | 1:10.29 | |||||
4 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.90 | 1:13.10 | |||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.39 | 1:14.24 | |||||
6 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 36.80 | 1:17.39 | |||||
7 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.05 | 1:18.07 | |||||
8 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.60 | 1:18.86 | |||||
9 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.89 | 1:23.89 | |||||
10 | Wille Hedberg | 2001 | Avesta Simsällskap | 44.60 | 1:32.77 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isac Stankiewicz | 1998 | Bålsta Simklubb | 31.88 | 1:04.92 | |||||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 33.61 | 1:09.24 | |||||
3 | Albin Hedberg | 1999 | Avesta Simsällskap | 33.62 | 1:10.67 | |||||
4 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.52 | 1:13.56 | |||||
5 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 36.30 | 1:13.68 | |||||
6 | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | 36.11 | 1:13.86 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.83 | 1:02.82 | |||||
2 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.29 | 1:05.09 | |||||
3 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.34 | 1:07.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 21, 4X50m Frisim Damer A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Strängn Damer [1996] | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 2:02.66 | ||||||
Amanda Hyllbrant | 1999 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Pamela Beyermann | 1998 | 1:00.29 | 1:31.17 | |||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 31.62 | 2:02.79 | |||||||
Amanda Fors | 1998 | 2:02.66 | ||||||||
2 | Ubss Teamspeed | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:38.65 | ||||||
Celina Åström | 2000 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Jennifer Laine | 2001 | 41.66 | 1:15.15 | |||||||
Selma Åström | 2003 | 12.39 | 1:27.54 | |||||||
Emma Modig | 2000 | 1:11.11 | 2:38.65 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar A-B, Finaler 14 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ena Herrar 1 | 1994 | Simklubben Ena | 1:58.02 | ||||||
Fredrik Ekesten | 1995 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Gustav Ekesten | 1998 | 31.03 | 58.61 | |||||||
Jacob Pedersen | 2000 | 34.00 | 1:32.61 | |||||||
Johannes Ålander | 1995 | 25.41 | 1:58.02 | |||||||
2 | Ubss Teamforza -97 Oy | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:05.57 | ||||||
Alfred Åström | 1997 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Fredrik Renström | 1999 | 32.26 | 1:01.27 | |||||||
Nikita Kharlamov | 2000 | 35.41 | 1:36.68 | |||||||
Max Karlsson | 1997 | 28.89 | 2:05.57 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:05 |