Tulokset Copenhagen Swim Cup 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Andersen | 2001 | 384 | 34.90 | 2:35.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 371 | 35.21 | 2:37.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 361 | 36.14 | 2:38.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Monica Kristiansen | 2001 | 354 | 35.93 | 2:39.78 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Lea Joensen | 2001 | 330 | 35.96 | 2:43.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Kajsa Gregersen | 2001 | 328 | 35.74 | 2:43.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 323 | 36.23 | 2:44.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 318 | 35.52 | 2:45.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 287 | 37.37 | 2:51.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilde Weibel | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 609 | 31.24 | 2:13.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Celina Lohmann | 1999 | 474 | 33.46 | 2:24.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Kornbek | 2000 | 457 | 33.14 | 2:26.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 426 | 33.93 | 2:30.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 426 | 34.12 | 2:30.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Emily Brophy | 1999 | 413 | 33.48 | 2:31.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 409 | 34.33 | 2:32.22 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Josephine Olsen | 2000 | 387 | 35.15 | 2:35.02 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Maria Olsen | 2000 | 384 | 35.16 | 2:35.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | 382 | 36.10 | 2:35.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Therkelsen | 2000 | 377 | 34.92 | 2:36.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 358 | 35.87 | 2:39.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 354 | 35.10 | 2:39.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Mille Rask Sander | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 663 | 30.85 | 2:09.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 658 | 30.91 | 2:09.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 639 | 30.88 | 2:11.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 600 | 30.30 | 2:13.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 599 | 31.87 | 2:14.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Anna Fixdahl | 1997 | 587 | 31.19 | 2:14.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Meyer | 1995 | 573 | 32.01 | 2:16.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Louise Delani | 1984 | 553 | 31.54 | 2:17.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Grandt | 1998 | 550 | 31.81 | 2:17.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Hvid | 1998 | 488 | 33.16 | 2:23.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 471 | 32.27 | 2:25.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tenna Jensen | 1998 | 462 | 32.45 | 2:26.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Knudsen | 1998 | 454 | 33.03 | 2:26.95 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Kate Ladefoged | 1998 | 422 | 34.27 | 2:30.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Saga Hjartardottir | 1996 | 390 | 33.70 | 2:34.70 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 310 | 33.92 | 2:30.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mike Johansen | 2001 | 269 | 36.28 | 2:38.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Ole Damgaard | 2002 | 255 | 35.86 | 2:40.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 249 | 36.87 | 2:42.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 512 | 28.77 | 2:07.48 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marius Møldrup | 1999 | 473 | 30.58 | 2:10.87 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | 451 | 29.86 | 2:13.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 446 | 29.19 | 2:13.48 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 442 | 30.71 | 2:13.87 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederik Liljedahl | 1999 | 393 | 31.37 | 2:19.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mathias Immerkjær | 1999 | 376 | 31.11 | 2:21.30 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 374 | 31.54 | 2:21.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 349 | 31.84 | 2:24.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Daniel Sørensen | 1999 | 344 | 32.63 | 2:25.58 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Philip Schiøtz | 1999 | 342 | 32.64 | 2:25.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 341 | 32.97 | 2:26.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Lukas Storm | 1999 | 328 | 34.09 | 2:27.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 321 | 33.87 | 2:29.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 304 | 34.30 | 2:31.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Alexander Eggers | 1999 | 302 | 33.35 | 2:32.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Erik Kjærgaard | 1999 | 294 | 35.05 | 2:33.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Ferdinand Wahl | 2000 | 284 | 33.71 | 2:35.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 226 | 36.87 | 2:47.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 628 | 27.33 | 1:59.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 467 | 30.79 | 2:11.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 434 | 30.53 | 2:14.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Christoffer Krogh | 1997 | 430 | 30.67 | 2:15.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | 417 | 30.91 | 2:16.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 412 | 31.70 | 2:17.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mads Andersen | 1998 | 370 | 31.48 | 2:22.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Thor Friis Skifte | 1997 | 331 | 32.69 | 2:27.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | 644 | 28.20 | 1:58.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 589 | 28.74 | 2:01.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jakob Vismann | 1995 | 538 | 28.96 | 2:05.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | 523 | 28.88 | 2:06.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asger Skafte | 1996 | 507 | 27.77 | 2:07.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | 502 | 29.51 | 2:08.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 501 | 28.77 | 2:08.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Victor Drevskich | 1996 | 497 | 29.64 | 2:08.75 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Kasper Vitten | 1995 | 476 | 29.29 | 2:10.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.14 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 42.65 | ||||||
3 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.47 | ||||||
4 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 44.63 | ||||||
5 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.03 | ||||||
6 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 45.49 | ||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.61 | ||||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.73 | ||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.89 | ||||||
10 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.12 | ||||||
11 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.20 | ||||||
12 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 48.85 | ||||||
13 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.08 | ||||||
14 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.26 | ||||||
15 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.90 | ||||||
16 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.19 | ||||||
17 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.93 | ||||||
18 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 52.21 | ||||||
19 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.47 | ||||||
20 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.31 | ||||||
21 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.49 | ||||||
22 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.37 | ||||||
23 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.16 | ||||||
24 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.99 | ||||||
25 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.97 | ||||||
26 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 59.86 | ||||||
27 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.77 | ||||||
28 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.63 | ||||||
29 | Maria Holst | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.66 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.01 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.55 | ||||||
3 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.67 | ||||||
4 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.89 | ||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.06 | ||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.60 | ||||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.64 | ||||||
8 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.76 | ||||||
9 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.95 | ||||||
10 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.97 | ||||||
11 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.01 | ||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.06 | ||||||
13 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.28 | ||||||
14 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.93 | ||||||
15 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 39.99 | ||||||
16 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 41.01 | ||||||
17 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.20 | ||||||
18 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 41.43 | ||||||
19 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 41.68 | ||||||
20 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.74 | ||||||
21 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 41.81 | ||||||
22 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.03 | ||||||
23 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 42.14 | ||||||
24 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.20 | ||||||
25 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.96 | ||||||
26 | Lea Overgård Olsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.27 | ||||||
27 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.97 | ||||||
28 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.11 | ||||||
29 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.66 | ||||||
30 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.69 | ||||||
31 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.89 | ||||||
32 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.94 | ||||||
33 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.53 | ||||||
34 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.56 | ||||||
35 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.15 | ||||||
36 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 46.64 | ||||||
37 | Hannah Bekker | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.79 | ||||||
38 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.30 | ||||||
39 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.31 | ||||||
40 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.18 | ||||||
41 | Josephine Ahlm | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 48.30 | ||||||
42 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.35 | ||||||
43 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.33 | ||||||
44 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.38 | ||||||
45 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.46 | ||||||
46 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.66 | ||||||
47 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.74 | ||||||
48 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.89 | ||||||
49 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 50.34 | ||||||
50 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.43 | ||||||
51 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.41 | ||||||
- | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | afslut på mave | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.36 | ||||||
2 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.84 | ||||||
3 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 38.23 | ||||||
4 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.60 | ||||||
5 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | ||||||
5 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | ||||||
7 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.24 | ||||||
8 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.55 | ||||||
9 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.87 | ||||||
10 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.00 | ||||||
11 | Julie Hinge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 44.37 | ||||||
12 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 46.60 | ||||||
- | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | afslut på mave | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.48 | ||||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.67 | ||||||
3 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 33.94 | ||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.44 | ||||||
5 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 34.74 | ||||||
6 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.76 | ||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.99 | ||||||
8 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.65 | ||||||
9 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 40.71 | ||||||
10 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 40.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 41.61 | ||||||
2 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.60 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.67 | ||||||
4 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 45.39 | ||||||
5 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 45.56 | ||||||
6 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.85 | ||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.23 | ||||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.33 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.83 | ||||||
3 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.03 | ||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.09 | ||||||
5 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.39 | ||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.82 | ||||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.35 | ||||||
8 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.08 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.18 | ||||||
2 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.41 | ||||||
3 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 38.44 | ||||||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.99 | ||||||
5 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.13 | ||||||
6 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.39 | ||||||
7 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.84 | ||||||
8 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.14 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.93 | ||||||
2 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.88 | ||||||
3 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 33.99 | ||||||
4 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 34.60 | ||||||
5 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | ||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.90 | ||||||
7 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.84 | ||||||
- | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | over 15m u vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 36.90 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.98 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.41 | ||||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.32 | ||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.58 | ||||||
6 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.93 | ||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 40.22 | ||||||
8 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.32 | ||||||
9 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.67 | ||||||
10 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.04 | ||||||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 41.57 | ||||||
12 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 41.93 | ||||||
13 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.95 | ||||||
14 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.99 | ||||||
15 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 42.72 | ||||||
16 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.95 | ||||||
17 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.66 | ||||||
18 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.85 | ||||||
19 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 44.08 | ||||||
20 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.54 | ||||||
21 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.61 | ||||||
22 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.63 | ||||||
23 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.65 | ||||||
24 | Carl Terp Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.22 | ||||||
25 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.62 | ||||||
26 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.05 | ||||||
27 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.44 | ||||||
28 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.71 | ||||||
29 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.87 | ||||||
30 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.93 | ||||||
31 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 50.37 | ||||||
32 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.75 | ||||||
33 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.00 | ||||||
34 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 51.96 | ||||||
35 | Christian Røhl Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.56 | ||||||
36 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.57 | ||||||
37 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.65 | ||||||
38 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.88 | ||||||
39 | Milas Guirao Bueno | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.12 | ||||||
40 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.11 | ||||||
41 | Malik Emil Fall | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.58 | ||||||
- | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afslut på mave | |||||
- | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afslut på mave | |||||
- | Victor Bornæs | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.72 | ||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.44 | ||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.81 | ||||||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.34 | ||||||
5 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.46 | ||||||
6 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.26 | ||||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | ||||||
8 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.68 | ||||||
9 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.83 | ||||||
10 | David Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 36.85 | ||||||
11 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.96 | ||||||
12 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.09 | ||||||
13 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.57 | ||||||
14 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.02 | ||||||
15 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.36 | ||||||
16 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.51 | ||||||
17 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.84 | ||||||
18 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.93 | ||||||
19 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.57 | ||||||
20 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.43 | ||||||
21 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 42.03 | ||||||
22 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.20 | ||||||
23 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.67 | ||||||
24 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.84 | ||||||
25 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 46.60 | ||||||
- | Emil Frovin Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | afslut på mave | |||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.73 | ||||||
2 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 34.46 | ||||||
3 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 34.70 | ||||||
4 | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.60 | ||||||
5 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 43.99 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.22 | ||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.70 | ||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.89 | ||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 36.37 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.82 | ||||||
4 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.90 | ||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.16 | ||||||
6 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.48 | ||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 40.11 | ||||||
8 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.69 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.08 | ||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.68 | ||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.95 | ||||||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.22 | ||||||
5 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.74 | ||||||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.14 | ||||||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.31 | ||||||
8 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.40 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | ||||||
2 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 34.13 | ||||||
3 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 34.24 | ||||||
4 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 44.48 | ||||||
- | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.89 | ||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.57 | ||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.15 | ||||||
2 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.08 | ||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.81 | ||||||
4 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.44 | ||||||
5 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:56.52 | ||||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.95 | ||||||
7 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:01.93 | ||||||
8 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:02.64 | ||||||
9 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.38 | ||||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:04.02 | ||||||
11 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.46 | ||||||
12 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.68 | ||||||
13 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:10.91 | ||||||
14 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.56 | ||||||
15 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.86 | ||||||
16 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.80 | ||||||
17 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.24 | ||||||
18 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:17.90 | ||||||
19 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.06 | ||||||
20 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.68 | ||||||
21 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:29.56 | ||||||
22 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.89 | ||||||
- | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør i afs | |||||
- | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 armt u vand e vend | |||||
- | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 armtag eft start | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.46 | ||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.11 | ||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:28.24 | ||||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.58 | ||||||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.67 | ||||||
6 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:33.09 | ||||||
7 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.95 | ||||||
8 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.47 | ||||||
9 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:34.98 | ||||||
10 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.84 | ||||||
11 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.00 | ||||||
12 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.46 | ||||||
13 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.18 | ||||||
14 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.00 | ||||||
15 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:42.83 | ||||||
16 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.23 | ||||||
17 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.61 | ||||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.73 | ||||||
19 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.96 | ||||||
20 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:45.07 | ||||||
21 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.18 | ||||||
22 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:45.57 | ||||||
23 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.60 | ||||||
24 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:46.03 | ||||||
25 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.22 | ||||||
26 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.33 | ||||||
27 | Hannah Bekker | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.04 | ||||||
27 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.04 | ||||||
29 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.35 | ||||||
30 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.62 | ||||||
31 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.35 | ||||||
32 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 1:49.94 | ||||||
33 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.26 | ||||||
34 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.61 | ||||||
35 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.41 | ||||||
36 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.02 | ||||||
37 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.16 | ||||||
38 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.58 | ||||||
39 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:56.44 | ||||||
40 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.02 | ||||||
41 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.78 | ||||||
42 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.39 | ||||||
43 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.18 | ||||||
44 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:03.05 | ||||||
45 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:04.01 | ||||||
46 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.01 | ||||||
47 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.50 | ||||||
48 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.10 | ||||||
- | Lea Overgård Olsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 bensp u vand e sta | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.63 | ||||||
2 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.76 | ||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.61 | ||||||
4 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:35.42 | ||||||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.63 | ||||||
6 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:38.67 | ||||||
7 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.47 | ||||||
8 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.75 | ||||||
9 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:48.65 | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.01 | ||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.02 | ||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.16 | ||||||
4 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.73 | ||||||
5 | Anna Fixdahl | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.63 | ||||||
6 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.22 | ||||||
7 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.07 | ||||||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.72 | ||||||
9 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.01 | ||||||
10 | Natasja Schultz | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.68 | ||||||
2 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.99 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.00 | ||||||
4 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.59 | ||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.92 | ||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:59.48 | ||||||
7 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:01.74 | ||||||
8 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.88 | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.80 | ||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.85 | ||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:26.48 | ||||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.51 | ||||||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.77 | ||||||
6 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:33.25 | ||||||
7 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.84 | ||||||
8 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.42 | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.70 | ||||||
2 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.68 | ||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.87 | ||||||
4 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.03 | ||||||
5 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:34.70 | ||||||
6 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:38.45 | ||||||
7 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.92 | ||||||
8 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.40 | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.84 | ||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.58 | ||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.60 | ||||||
4 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.78 | ||||||
5 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.72 | ||||||
6 | Anna Fixdahl | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.34 | ||||||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.37 | ||||||
8 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.19 | ||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.93 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.42 | ||||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.83 | ||||||
5 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.79 | ||||||
6 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.16 | ||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.63 | ||||||
8 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.68 | ||||||
9 | Elia Latta | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:50.69 | ||||||
10 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:51.19 | ||||||
11 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.63 | ||||||
12 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.00 | ||||||
13 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.66 | ||||||
14 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.94 | ||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.29 | ||||||
16 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.99 | ||||||
17 | Malik Emil Fall | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.65 | ||||||
18 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.30 | ||||||
19 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.98 | ||||||
20 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.56 | ||||||
21 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.36 | ||||||
22 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.30 | ||||||
- | Victor Bornæs | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 armt u vand v star | |||||
- | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej samt berøt v 50m | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.88 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.55 | ||||||
3 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.77 | ||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:21.43 | ||||||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:24.11 | ||||||
7 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.82 | ||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.04 | ||||||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.06 | ||||||
10 | Andreas B Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:29.72 | ||||||
11 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.76 | ||||||
12 | David Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:31.30 | ||||||
13 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.98 | ||||||
14 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.91 | ||||||
15 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.33 | ||||||
16 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.07 | ||||||
17 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.26 | ||||||
18 | Mikkel T. Madsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.00 | ||||||
19 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.01 | ||||||
20 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.65 | ||||||
21 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:41.80 | ||||||
22 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.21 | ||||||
23 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:42.72 | ||||||
24 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.58 | ||||||
25 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.71 | ||||||
26 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.45 | ||||||
27 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.43 | ||||||
28 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:52.08 | ||||||
- | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 flyben v start | |||||
- | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | aktiv flyb eft brben | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.65 | ||||||
2 | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.27 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.52 | ||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.54 | ||||||
3 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.85 | ||||||
4 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:17.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.71 | 1:31.13 | |||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 45.27 | 1:32.79 | |||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.36 | 1:37.40 | |||||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.14 | 1:39.20 | |||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.13 | 1:40.24 | |||||
6 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.41 | 1:43.92 | |||||
7 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 49.92 | 1:47.30 | |||||
8 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.15 | 1:47.73 | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 34.88 | 1:14.98 | |||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.56 | 1:18.89 | |||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.37 | 1:18.91 | |||||
4 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.11 | 1:20.97 | |||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.79 | 1:25.27 | |||||
6 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.87 | 1:25.53 | |||||
7 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.20 | 1:26.49 | |||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.65 | 1:26.97 | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.14 | 1:12.91 | |||||
- | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.65 | 1:06.05 | |||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.36 | 1:12.86 | |||||
3 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 34.16 | 1:13.08 | |||||
4 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | 1:13.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.72 | 1:18.95 | 2:04.36 | 2:49.88 | |||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.94 | 1:24.97 | 2:12.29 | 2:59.96 | |||
3 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 44.77 | 1:36.27 | 2:30.15 | 3:20.06 | |||
4 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.85 | 1:32.56 | 2:27.10 | 3:20.57 | |||
5 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.25 | 1:30.67 | 2:29.94 | 3:32.14 | |||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.13 | 1:21.45 | 2:07.85 | 2:52.28 | |||
2 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.28 | 1:27.06 | 2:19.03 | 3:05.04 | |||
3 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.11 | 1:26.95 | 2:15.71 | 3:05.70 | |||
4 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 42.87 | 1:33.81 | 2:27.33 | 3:18.13 | |||
5 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.31 | 1:32.01 | 2:24.70 | 3:18.34 | |||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.01 | 1:11.86 | 1:51.41 | 2:30.94 | |||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.44 | 1:12.16 | 1:52.24 | 2:31.51 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 43.47 | 1:32.74 | 2:23.33 | 3:12.07 | |||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 42.78 | 1:35.05 | 2:32.54 | 3:29.72 | |||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.14 | 1:13.80 | 1:55.09 | 2:37.03 | |||
2 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 34.83 | 1:15.01 | 1:56.83 | 2:40.00 | |||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.71 | 1:15.90 | 1:59.90 | 2:40.14 | |||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.88 | 1:19.73 | 2:03.77 | 2:45.51 | |||
5 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.00 | 1:21.73 | 2:11.86 | 3:01.24 | |||
6 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 38.82 | 1:26.21 | 2:17.80 | 3:06.37 | |||
7 | David Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 43.13 | 1:35.46 | 2:31.35 | 3:27.84 | |||
- | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ud på ryg v 50 +150m | |||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | 1:07.22 | 1:45.46 | 2:24.54 | |||
2 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.17 | 1:07.48 | 1:47.19 | 2:27.46 | |||
3 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 31.21 | 1:10.92 | 1:53.50 | 2:37.22 | |||
- | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.34 | 1:04.82 | 1:38.36 | 2:13.54 | |||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.75 | 1:04.78 | 1:40.55 | 2:16.42 | |||
3 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.62 | 1:04.71 | 1:41.02 | 2:19.21 | |||
4 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.16 | 1:07.99 | 1:46.26 | 2:27.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.60 | 1:30.16 | 2:18.38 | 3:01.28 | |||
2 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 45.19 | 1:32.75 | 2:18.63 | 3:03.12 | |||
3 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.63 | 1:31.62 | 2:20.41 | 3:06.45 | |||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.30 | 1:35.16 | 2:25.52 | 3:10.12 | |||
5 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.08 | 1:38.91 | 2:32.35 | 3:23.36 | |||
6 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.87 | 1:45.42 | 2:39.45 | 3:30.44 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.75 | 1:18.48 | 1:59.98 | 2:41.99 | |||
2 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.38 | 1:21.72 | 2:04.35 | 2:45.74 | |||
3 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.24 | 1:25.77 | 2:10.48 | 2:53.49 | |||
4 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.45 | 1:26.61 | 2:11.03 | 2:53.66 | |||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 41.92 | 1:27.62 | 2:14.50 | 2:59.23 | |||
6 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 43.77 | 1:29.11 | 2:15.26 | 3:00.47 | |||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 43.10 | 1:29.14 | 2:15.50 | 3:00.55 | |||
8 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.86 | 1:29.16 | 2:16.80 | 3:03.89 | |||
9 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.48 | 1:32.10 | 2:21.43 | 3:09.03 | |||
10 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 45.21 | 1:34.05 | 2:23.41 | 3:10.72 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.53 | 1:11.07 | 1:48.47 | 2:25.33 | |||
2 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.22 | 1:14.59 | 1:52.92 | 2:30.36 | |||
3 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 36.11 | 1:15.23 | 1:57.00 | 2:38.53 | |||
4 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | 1:23.45 | 2:06.48 | 2:49.63 | |||
5 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 42.15 | 1:27.45 | 2:13.92 | 2:59.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.49 | 1:25.11 | 2:08.64 | 2:50.33 | |||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.27 | 1:28.22 | 2:13.03 | 2:56.26 | |||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.95 | 1:27.93 | 2:13.80 | 2:57.21 | |||
4 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.11 | 1:30.18 | 2:14.80 | 2:59.31 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 35.18 | 1:11.64 | 1:48.70 | 2:26.00 | |||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 35.86 | 1:15.27 | 1:54.89 | 2:34.27 | |||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.37 | 1:18.22 | 1:59.66 | 2:39.07 | |||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | 1:19.49 | 2:01.27 | 2:40.61 | |||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.95 | 1:18.93 | 2:00.58 | 2:40.79 | |||
6 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 37.86 | 1:19.60 | 2:01.64 | 2:42.22 | |||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.05 | 1:19.26 | 2:01.51 | 2:42.69 | |||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.66 | 1:19.78 | 2:02.78 | 2:43.88 | |||
9 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.92 | 1:22.66 | 2:07.99 | 2:50.31 | |||
10 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 39.85 | 1:24.24 | 2:09.15 | 2:52.12 | |||
11 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.29 | 1:28.61 | 2:14.72 | 2:58.21 | |||
12 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.84 | 1:35.36 | 2:22.97 | 3:07.49 | |||
- | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | svøm på mave v 50m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.70 | 1:08.42 | 1:44.73 | 2:20.23 | |||
2 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.50 | 1:10.40 | 1:47.31 | 2:24.25 | |||
3 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.21 | 1:11.57 | 1:50.21 | 2:27.68 | |||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.05 | 1:15.96 | 1:55.79 | 2:34.20 | |||
5 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.03 | 1:16.86 | 1:58.77 | 2:39.08 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.80 | 1:07.79 | 1:43.44 | 2:18.46 | |||
2 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.72 | 1:11.69 | 1:49.43 | 2:24.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.44 | ||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.83 | ||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.02 | ||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.40 | ||||||
5 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:25.50 | ||||||
6 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:25.86 | ||||||
7 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:30.28 | ||||||
8 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.56 | ||||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.67 | ||||||
10 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.66 | ||||||
11 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.91 | ||||||
12 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.99 | ||||||
13 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.65 | ||||||
14 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.23 | ||||||
15 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.90 | ||||||
16 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.33 | ||||||
17 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.81 | ||||||
18 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.93 | ||||||
19 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.20 | ||||||
20 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.59 | ||||||
21 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.69 | ||||||
22 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.70 | ||||||
23 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.18 | ||||||
24 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:46.74 | ||||||
25 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.90 | ||||||
26 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.20 | ||||||
27 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:54.02 | ||||||
28 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.30 | ||||||
29 | Maria Holst | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.04 | ||||||
30 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.02 | ||||||
31 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.56 | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.10 | ||||||
2 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:10.31 | ||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.10 | ||||||
4 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.91 | ||||||
5 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.00 | ||||||
6 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.38 | ||||||
7 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.87 | ||||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:12.97 | ||||||
9 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:13.15 | ||||||
10 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.44 | ||||||
11 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.59 | ||||||
12 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:14.18 | ||||||
13 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.60 | ||||||
14 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.47 | ||||||
15 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.12 | ||||||
16 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.49 | ||||||
17 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:16.73 | ||||||
18 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.59 | ||||||
19 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.75 | ||||||
20 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.11 | ||||||
21 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.04 | ||||||
22 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.36 | ||||||
23 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.17 | ||||||
24 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.69 | ||||||
25 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.01 | ||||||
26 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.33 | ||||||
27 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.53 | ||||||
28 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.64 | ||||||
29 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:24.03 | ||||||
30 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.28 | ||||||
31 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.32 | ||||||
32 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.79 | ||||||
33 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.12 | ||||||
34 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.03 | ||||||
35 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.43 | ||||||
36 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.61 | ||||||
37 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.83 | ||||||
38 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.13 | ||||||
39 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.42 | ||||||
40 | Hannah Bekker | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.09 | ||||||
41 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.56 | ||||||
42 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.61 | ||||||
43 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.64 | ||||||
44 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.25 | ||||||
45 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.53 | ||||||
46 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.87 | ||||||
47 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.58 | ||||||
48 | Lea Overgård Olsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.59 | ||||||
49 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.95 | ||||||
50 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.69 | ||||||
51 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.19 | ||||||
52 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.79 | ||||||
53 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.40 | ||||||
54 | Josephine Ahlm | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:35.55 | ||||||
55 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:36.43 | ||||||
56 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.70 | ||||||
57 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.90 | ||||||
58 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:43.28 | ||||||
59 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.72 | ||||||
60 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.01 | ||||||
61 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.19 | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.52 | ||||||
2 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:07.61 | ||||||
3 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.16 | ||||||
4 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.54 | ||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.71 | ||||||
6 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:10.85 | ||||||
7 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.26 | ||||||
8 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.80 | ||||||
9 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.42 | ||||||
10 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.43 | ||||||
11 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.09 | ||||||
12 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.99 | ||||||
13 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.18 | ||||||
14 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.38 | ||||||
15 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.08 | ||||||
16 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:27.65 | ||||||
17 | Julie Hinge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.69 | ||||||
18 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.85 | ||||||
- | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.88 | ||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.56 | ||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.79 | ||||||
4 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.91 | ||||||
5 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.63 | ||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.06 | ||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.62 | ||||||
8 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.83 | ||||||
9 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:07.67 | ||||||
10 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:08.18 | ||||||
11 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.29 | ||||||
12 | Saga Hjartardottir | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:09.21 | ||||||
13 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.50 | ||||||
14 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.28 | ||||||
15 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.00 | 1:19.93 | |||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.67 | 1:20.22 | |||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.48 | 1:21.85 | |||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.04 | 1:22.83 | |||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | 1:26.26 | |||||
6 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 42.00 | 1:27.50 | |||||
7 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.63 | 1:34.52 | |||||
8 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 44.03 | 1:34.62 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.07 | 1:07.40 | |||||
2 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.02 | 1:08.31 | |||||
3 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.60 | 1:11.18 | |||||
4 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.29 | 1:11.39 | |||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.07 | 1:12.52 | |||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.68 | 1:12.57 | |||||
7 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 35.68 | 1:13.11 | |||||
8 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.75 | 1:13.88 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.79 | 1:02.10 | |||||
2 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 32.15 | 1:06.38 | |||||
3 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.24 | 1:06.56 | |||||
4 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.97 | 1:07.33 | |||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.35 | 1:07.60 | |||||
6 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 33.77 | 1:10.62 | |||||
7 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.20 | 1:10.89 | |||||
8 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.17 | 1:12.12 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.71 | 59.01 | |||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.88 | 1:00.85 | |||||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.54 | 1:03.30 | |||||
4 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.00 | 1:03.58 | |||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 31.91 | 1:04.26 | |||||
6 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.07 | 1:04.70 | |||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | 1:06.24 | |||||
8 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.13 | 1:06.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.01 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.03 | ||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.18 | ||||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.99 | ||||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.21 | ||||||
6 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.79 | ||||||
7 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.88 | ||||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.91 | ||||||
9 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.95 | ||||||
10 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.04 | ||||||
11 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.20 | ||||||
12 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.91 | ||||||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.29 | ||||||
14 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.72 | ||||||
15 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.73 | ||||||
16 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.27 | ||||||
17 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.43 | ||||||
18 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.66 | ||||||
19 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.63 | ||||||
20 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.87 | ||||||
21 | Carl Terp Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.09 | ||||||
21 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.09 | ||||||
23 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.71 | ||||||
24 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.01 | ||||||
25 | Victor Bornæs | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.20 | ||||||
26 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.78 | ||||||
27 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.04 | ||||||
28 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.29 | ||||||
29 | Elia Latta | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:33.61 | ||||||
30 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.24 | ||||||
31 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:37.99 | ||||||
32 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.00 | ||||||
33 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.13 | ||||||
34 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.26 | ||||||
35 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.68 | ||||||
36 | Malik Emil Fall | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.03 | ||||||
37 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.94 | ||||||
38 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.55 | ||||||
39 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:50.04 | ||||||
40 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.42 | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 59.92 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.15 | ||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:01.28 | ||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.60 | ||||||
5 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.38 | ||||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:03.54 | ||||||
7 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.10 | ||||||
8 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.39 | ||||||
9 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.66 | ||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.67 | ||||||
11 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.17 | ||||||
12 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:06.24 | ||||||
13 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:06.99 | ||||||
14 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.01 | ||||||
15 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.37 | ||||||
16 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:07.61 | ||||||
17 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.68 | ||||||
18 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.35 | ||||||
19 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.56 | ||||||
20 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.63 | ||||||
21 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.63 | ||||||
22 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.04 | ||||||
23 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.76 | ||||||
24 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.85 | ||||||
25 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.21 | ||||||
26 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.29 | ||||||
27 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.37 | ||||||
28 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.68 | ||||||
29 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.10 | ||||||
30 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:15.51 | ||||||
31 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.32 | ||||||
32 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.24 | ||||||
33 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.32 | ||||||
34 | Andreas B Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:20.72 | ||||||
35 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.97 | ||||||
36 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:23.08 | ||||||
37 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.41 | ||||||
38 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.48 | ||||||
39 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.67 | ||||||
40 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.08 | ||||||
- | Emil Frovin Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.93 | ||||||
2 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.07 | ||||||
3 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.17 | ||||||
4 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.54 | ||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.05 | ||||||
6 | Thor Friis Skifte | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.31 | ||||||
7 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:19.10 | ||||||
- | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.50 | ||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.47 | ||||||
3 | Asger Skafte | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.77 | ||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.77 | ||||||
5 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.08 | ||||||
6 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.07 | ||||||
7 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.83 | 1:07.64 | |||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.66 | 1:09.67 | |||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.23 | 1:09.79 | |||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.51 | 1:12.55 | |||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 35.37 | 1:13.81 | |||||
6 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 35.87 | 1:14.05 | |||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.47 | 1:14.65 | |||||
8 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.62 | 1:15.01 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 28.89 | 59.16 | |||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 28.65 | 59.92 | |||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.71 | 1:00.54 | |||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.37 | 1:00.68 | |||||
5 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.53 | 1:01.52 | |||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.70 | 1:03.66 | |||||
7 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.00 | 1:04.28 | |||||
8 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.09 | 1:07.69 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.97 | 55.30 | |||||
2 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 28.91 | 59.72 | |||||
3 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.90 | 1:01.59 | |||||
4 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.31 | 1:02.75 | |||||
5 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.59 | 1:03.04 | |||||
6 | Thor Friis Skifte | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.00 | 1:07.68 | |||||
7 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 35.71 | 1:18.18 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.06 | 54.29 | |||||
2 | Asger Skafte | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.91 | 56.26 | |||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.70 | 56.72 | |||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.48 | 56.82 | |||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.79 | 56.96 | |||||
6 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.50 | 59.54 | |||||
7 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 30.80 | 1:04.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.35 | ||||||
2 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.13 | ||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.27 | ||||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.62 | ||||||
5 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 46.78 | ||||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.16 | ||||||
7 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.49 | ||||||
8 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.57 | ||||||
9 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.79 | ||||||
10 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.10 | ||||||
11 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.55 | ||||||
12 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.83 | ||||||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.89 | ||||||
14 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.02 | ||||||
15 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.01 | ||||||
16 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.16 | ||||||
17 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.03 | ||||||
18 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.18 | ||||||
19 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 56.71 | ||||||
20 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 58.01 | ||||||
21 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.76 | ||||||
22 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.69 | ||||||
23 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.78 | ||||||
24 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.46 | ||||||
25 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.80 | ||||||
26 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.20 | ||||||
27 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.40 | ||||||
28 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.17 | ||||||
- | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | crawltag efter start | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.72 | ||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.64 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.37 | ||||||
4 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.54 | ||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.96 | ||||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 37.95 | ||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.40 | ||||||
9 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.93 | ||||||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.96 | ||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.49 | ||||||
12 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.72 | ||||||
13 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 39.80 | ||||||
14 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.13 | ||||||
15 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.05 | ||||||
16 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.71 | ||||||
17 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 41.73 | ||||||
18 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.01 | ||||||
19 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.11 | ||||||
20 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.75 | ||||||
21 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.83 | ||||||
22 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.88 | ||||||
23 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.04 | ||||||
24 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 44.14 | ||||||
25 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.24 | ||||||
26 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.26 | ||||||
27 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.53 | ||||||
28 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.17 | ||||||
29 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.63 | ||||||
30 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.26 | ||||||
31 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.74 | ||||||
32 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.74 | ||||||
33 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.95 | ||||||
34 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 49.33 | ||||||
35 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.50 | ||||||
36 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.53 | ||||||
37 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.59 | ||||||
38 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.66 | ||||||
39 | Lea Overgård Olsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.09 | ||||||
40 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 51.24 | ||||||
41 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.43 | ||||||
42 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.61 | ||||||
43 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.95 | ||||||
44 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.73 | ||||||
45 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.47 | ||||||
- | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | ||||||
2 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.69 | ||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.19 | ||||||
4 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.12 | ||||||
5 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.06 | ||||||
6 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | ||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.73 | ||||||
8 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.15 | ||||||
9 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.70 | ||||||
10 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.74 | ||||||
11 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.77 | ||||||
12 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.80 | ||||||
13 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 51.43 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.07 | ||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 30.29 | ||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.59 | ||||||
4 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | ||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.54 | ||||||
6 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.12 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | ||||||
8 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.79 | ||||||
9 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 34.90 | ||||||
10 | Natasja Schultz | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.66 | ||||||
11 | Saga Hjartardottir | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 36.70 | ||||||
12 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.51 | ||||||
13 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.10 | ||||||
14 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.39 | ||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.94 | ||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.30 | ||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.68 | ||||||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.03 | ||||||
6 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 46.47 | ||||||
7 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.19 | ||||||
- | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.62 | ||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.81 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.24 | ||||||
4 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.93 | ||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.73 | ||||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 37.28 | ||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.65 | ||||||
2 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.28 | ||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.80 | ||||||
4 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.36 | ||||||
5 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.06 | ||||||
6 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.35 | ||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.89 | ||||||
8 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.26 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.31 | ||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 30.68 | ||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.35 | ||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.36 | ||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.14 | ||||||
6 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.12 | ||||||
7 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.31 | ||||||
8 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 34.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.59 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.25 | ||||||
3 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.32 | ||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.61 | ||||||
5 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.69 | ||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.20 | ||||||
7 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.11 | ||||||
8 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 41.61 | ||||||
9 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.06 | ||||||
10 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 44.03 | ||||||
11 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.10 | ||||||
12 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.22 | ||||||
13 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.02 | ||||||
14 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.71 | ||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.81 | ||||||
16 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.57 | ||||||
17 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.55 | ||||||
18 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.19 | ||||||
19 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.87 | ||||||
20 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.40 | ||||||
21 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.97 | ||||||
22 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.68 | ||||||
23 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.42 | ||||||
24 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.52 | ||||||
25 | Malik Emil Fall | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.38 | ||||||
26 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.13 | ||||||
- | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | crawlben | |||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 29.07 | ||||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.55 | ||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 31.31 | ||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 32.27 | ||||||
5 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.77 | ||||||
6 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.06 | ||||||
8 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.48 | ||||||
9 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.84 | ||||||
10 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.94 | ||||||
11 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 37.14 | ||||||
12 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.63 | ||||||
13 | Mikkel T. Madsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.73 | ||||||
14 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.67 | ||||||
15 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.12 | ||||||
16 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.13 | ||||||
17 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.74 | ||||||
18 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.79 | ||||||
19 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.47 | ||||||
20 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.23 | ||||||
21 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.98 | ||||||
22 | Andreas B Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 45.29 | ||||||
23 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 46.33 | ||||||
24 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.14 | ||||||
25 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.29 | ||||||
26 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.53 | ||||||
27 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 51.44 | ||||||
- | Emil Frovin Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 29.83 | ||||||
2 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.93 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.90 | ||||||
2 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 29.12 | ||||||
3 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.23 | ||||||
4 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.43 | ||||||
2 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.47 | ||||||
3 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | ||||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.11 | ||||||
5 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 39.44 | ||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.32 | ||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 41.25 | ||||||
- | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk ben v start | |||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 28.46 | ||||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.66 | ||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 30.66 | ||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.08 | ||||||
5 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.72 | ||||||
6 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.04 | ||||||
7 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.78 | ||||||
8 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.90 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 29.52 | ||||||
2 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.70 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | ||||||
2 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 29.26 | ||||||
3 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.59 | ||||||
4 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.87 | 2:53.61 | 4:32.04 | 5:54.46 | |||
2 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.39 | 2:58.84 | 4:35.56 | 5:55.13 | |||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.82 | 3:00.63 | 4:38.49 | 5:59.44 | |||
4 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:38.49 | 3:19.48 | 5:13.66 | 6:44.35 | |||
- | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.20 | 2:52.02 | 4:33.22 | 5:49.16 | |||
2 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.05 | 2:56.33 | 4:35.90 | 5:54.21 | |||
3 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.85 | 2:54.32 | 4:36.72 | 5:54.49 | |||
4 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.88 | 2:50.41 | 4:31.72 | 5:54.77 | |||
5 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.73 | 2:58.69 | 4:44.09 | 6:04.58 | |||
6 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.59 | 3:06.18 | 4:44.95 | 6:05.87 | |||
7 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.93 | 3:03.18 | 4:45.96 | 6:07.06 | |||
8 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.22 | 3:01.07 | 4:47.90 | 6:13.87 | |||
9 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.98 | 3:00.61 | 4:50.15 | 6:14.16 | |||
10 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.79 | 3:08.35 | 5:00.53 | 6:26.44 | |||
11 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.02 | 3:12.10 | 5:05.98 | 6:34.75 | |||
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.92 | 2:30.22 | 3:55.75 | 5:05.34 | |||
2 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.80 | 2:29.35 | 3:57.86 | 5:07.64 | |||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.47 | 2:30.60 | 3:59.81 | 5:09.35 | |||
4 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.15 | 2:33.05 | 4:02.30 | 5:13.64 | |||
5 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.71 | 2:44.78 | 4:15.97 | 5:28.68 | |||
6 | Anna Fixdahl | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.63 | 2:46.29 | 4:23.01 | 5:37.21 | |||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.93 | 3:05.19 | 4:46.31 | 6:17.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.51 | 2:28.10 | 3:53.89 | 5:02.66 | |||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.63 | 2:37.00 | 4:14.94 | 5:26.31 | |||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:20.01 | 2:43.25 | 4:16.61 | 5:29.16 | |||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.38 | 2:38.85 | 4:16.43 | 5:33.25 | |||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.01 | 2:42.04 | 4:18.00 | 5:35.51 | |||
6 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:22.09 | 2:47.25 | 4:25.34 | 5:39.07 | |||
7 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.96 | 2:53.57 | 4:32.47 | 5:47.25 | |||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.51 | 2:52.14 | 4:37.37 | 5:50.43 | |||
9 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.59 | 2:55.83 | 4:43.28 | 5:58.33 | |||
10 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:20.84 | 2:53.92 | 4:38.81 | 5:59.59 | |||
- | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | brben ef af akt flyb | |||||
- | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | sv på mave eft 100m | |||||
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.33 | 2:26.98 | 3:59.19 | 5:10.34 | |||
2 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.63 | 2:32.53 | 4:07.16 | 5:20.04 | |||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.11 | 2:38.93 | 4:11.93 | 5:23.25 | |||
4 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.67 | 2:39.86 | 4:13.94 | 5:26.65 | |||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.26 | 2:46.32 | 4:16.68 | 5:26.96 | |||
6 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.95 | 2:50.96 | 4:30.48 | 5:47.72 | |||
- | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.67 | 2:27.31 | 3:55.84 | 5:01.76 | |||
2 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.65 | 2:31.65 | 3:59.38 | 5:06.52 | |||
3 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.05 | 2:29.26 | 3:58.35 | 5:08.37 | |||
4 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.39 | 2:39.11 | 4:00.88 | 5:17.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.68 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 35.53 | 1:07.33 | |||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 30.23 | 1:37.56 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 27.12 | 2:04.68 | |||||||
2 | Hovedstad Piger Junior | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.55 | ||||||
Matilde Zaggai | 1998 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 38.47 | 1:12.59 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 28.52 | 1:41.11 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 28.44 | 2:09.55 | |||||||
3 | Hovedstad Damer | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.32 | ||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 35.11 | 1:11.11 | |||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 30.73 | 1:41.84 | |||||||
Louise Delani | 1984 | 29.48 | 2:11.32 | |||||||
4 | Hs Piger 1 | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:11.87 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Thea Schulze | 1998 | 34.96 | 1:09.33 | |||||||
Mette Meyer | 1995 | 32.74 | 1:42.07 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 29.80 | 2:11.87 | |||||||
5 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.97 | ||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Laura Andersen | 2001 | 39.92 | 1:11.14 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 30.79 | 1:41.93 | |||||||
Celina Lohmann | 1999 | 30.04 | 2:11.97 | |||||||
6 | Hs Piger 2 | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:22.27 | ||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Tania Berry | 1998 | 38.76 | 1:16.07 | |||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 34.49 | 1:50.56 | |||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 31.71 | 2:22.27 | |||||||
7 | Hils 3 Piger | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:23.46 | ||||||
Emma Brogaard | 2001 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 41.62 | 1:19.11 | |||||||
Karoline Hauerbach | 1995 | 32.75 | 1:51.86 | |||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 31.60 | 2:23.46 | |||||||
8 | Hs Piger 3 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:34.25 | ||||||
Christina Borges-Nielsen | 1999 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 42.77 | 1:21.63 | |||||||
Natasja Kepp | 2000 | 38.00 | 1:59.63 | |||||||
Emilie Friis Preisler | 2000 | 34.62 | 2:34.25 | |||||||
9 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT København | 2:39.18 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 50.00 | 1:28.04 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 37.09 | 2:05.13 | |||||||
Xandra Huryn | 2001 | 34.05 | 2:39.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.38 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 29.87 | 59.57 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 26.23 | 1:25.80 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 25.58 | 1:51.38 | |||||||
2 | Kvik Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.94 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 34.48 | 1:03.95 | |||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 27.24 | 1:31.19 | |||||||
Viktor Holm | 1996 | 26.75 | 1:57.94 | |||||||
3 | Hovedstad Drenge Junior | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.41 | ||||||
Kasper Vitten | 1995 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Timon Wedekind | 1996 | 32.56 | 1:05.47 | |||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 29.52 | 1:34.99 | |||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.42 | 2:00.41 | |||||||
4 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT København | 2:07.78 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 36.95 | 1:11.31 | |||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 28.65 | 1:39.96 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 27.82 | 2:07.78 | |||||||
5 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT København | 2:18.02 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 38.92 | 1:15.08 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 34.52 | 1:49.60 | |||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 28.42 | 2:18.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:59 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 224 | 52.59 | 1:51.98 | 2:51.45 | 3:50.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | 209 | 53.79 | 1:54.76 | 2:55.21 | 3:56.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 195 | 53.20 | 1:56.36 | 2:59.31 | 4:01.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | 194 | 40.18 | 1:54.28 | 2:58.73 | 4:02.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | 193 | 54.83 | 1:57.17 | 2:59.23 | 4:02.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 416 | 43.56 | 1:31.14 | 2:19.95 | 3:07.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 412 | 42.24 | 1:31.15 | 2:20.17 | 3:08.29 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 403 | 42.96 | 1:31.02 | 2:19.75 | 3:09.74 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Monica Kristiansen | 2001 | 395 | 43.45 | 1:32.40 | 2:22.52 | 3:10.96 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 342 | 45.97 | 1:37.46 | 2:28.90 | 3:20.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Anna Fiedler | 2001 | 329 | 44.89 | 1:36.17 | 2:30.02 | 3:22.90 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Frida Schledermann | 2001 | 311 | 47.74 | 1:41.07 | 2:33.17 | 3:26.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 303 | 49.26 | 1:43.08 | 2:36.83 | 3:28.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Nørby | 2001 | 286 | 47.79 | 1:42.81 | 2:38.02 | 3:32.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 268 | 47.59 | 1:43.22 | 2:40.41 | 3:37.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Pedersen | 2002 | 258 | 51.37 | 1:48.33 | 2:47.31 | 3:40.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Charlotte Malberg | 2002 | 257 | 50.11 | 1:47.22 | 2:44.02 | 3:40.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 245 | 50.21 | 1:48.30 | 2:46.35 | 3:43.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 242 | 50.89 | 1:48.51 | 2:47.10 | 3:44.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 241 | 52.13 | 1:49.67 | 2:46.88 | 3:45.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hannah Bekker | 2001 | 231 | 53.16 | 1:49.03 | 2:48.07 | 3:48.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Anna Enevoldsen | 2002 | 212 | 52.18 | 1:52.18 | 2:54.06 | 3:55.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Silke Siff Larsson | 2002 | 189 | 53.95 | 1:55.86 | 3:00.46 | 4:03.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Andersen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 382 | 44.60 | 1:34.20 | 2:23.71 | 3:13.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 374 | 43.70 | 1:32.62 | 2:23.22 | 3:14.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Josephine Olsen | 2000 | 328 | 45.74 | 1:37.72 | 2:30.45 | 3:23.08 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 623 | 37.51 | 1:19.30 | 2:01.41 | 2:44.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | 604 | 38.08 | 1:20.48 | 2:02.87 | 2:45.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 552 | 39.90 | 1:23.14 | 2:07.38 | 2:50.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Tania Berry | 1998 | 470 | 40.62 | 1:26.81 | 2:13.49 | 3:00.17 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Katrine Hvid | 1998 | 425 | 43.15 | 1:31.69 | 2:19.54 | 3:06.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Vestergaard | 2001 | 253 | 45.94 | 1:37.58 | 2:29.71 | 3:21.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 233 | 47.02 | 1:39.57 | 2:32.64 | 3:26.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 212 | 47.70 | 1:42.34 | 2:37.80 | 3:33.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Arthur Hansen | 2002 | 205 | 51.15 | 1:46.87 | 2:41.41 | 3:35.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Alfred August Grubert | 2001 | 198 | 49.33 | 1:45.06 | 2:41.20 | 3:38.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Christoffer Hove | 2002 | 157 | 53.75 | 1:54.97 | 2:56.01 | 3:56.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 113 | 1:00.17 | 2:08.60 | 3:16.81 | 4:23.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Aleksandar Pesic | 2001 | DSQ | 2 armt u. vand v st | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 467 | 36.53 | 1:17.91 | 2:00.73 | 2:44.07 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathias Holdrup | 1999 | 400 | 38.87 | 1:23.41 | 2:08.94 | 2:52.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 380 | 39.23 | 1:24.10 | 2:10.28 | 2:55.82 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | 361 | 40.02 | 1:24.77 | 2:11.63 | 2:58.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 344 | 41.17 | 1:28.32 | 2:15.94 | 3:01.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | 324 | 40.87 | 1:27.54 | 2:17.12 | 3:05.34 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 317 | 42.57 | 1:30.89 | 2:19.54 | 3:06.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 313 | 42.43 | 1:29.65 | 2:19.10 | 3:07.54 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Nikolai Hougaard | 1999 | 296 | 44.46 | 1:33.96 | 2:22.82 | 3:11.01 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Lukas Storm | 1999 | 290 | 43.48 | 1:33.20 | 2:23.26 | 3:12.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 241 | 48.18 | 1:40.59 | 2:32.87 | 3:24.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Kolberg | 2000 | 226 | 46.42 | 1:39.35 | 2:33.79 | 3:28.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | 204 | 50.14 | 1:45.84 | 2:42.12 | 3:36.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Kristian Mortensen | 2000 | DSQ | ej samt berør v 100m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 448 | 38.38 | 1:20.86 | 2:03.64 | 2:46.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 645 | 33.01 | 1:11.10 | 1:50.36 | 2:27.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 553 | 33.94 | 1:13.22 | 1:54.30 | 2:35.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Vitten | 1995 | 516 | 35.59 | 1:16.56 | 1:57.39 | 2:38.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Esben Norup | 1996 | 449 | 37.35 | 1:19.32 | 2:02.05 | 2:46.20 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Victor Drevskich | 1996 | 406 | 37.85 | 1:21.31 | 2:06.95 | 2:51.94 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 284 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | 251 | 37.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 240 | 38.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 239 | 38.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 238 | 38.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 235 | 38.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Sofie Høvring | 2004 | 233 | 38.58 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | 216 | 39.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | 208 | 40.03 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Sofia Drevskich | 2003 | 204 | 40.30 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 193 | 41.03 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | 178 | 42.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Sofie Maagøe | 2003 | 178 | 42.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie Meyer Have | 2003 | 175 | 42.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 172 | 42.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 165 | 43.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Laura Boutrup | 2003 | 164 | 43.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 145 | 45.12 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Alberte Vallentin | 2003 | 139 | 45.78 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Sigrid Meta Winther | 2003 | 129 | 46.93 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Julie Becker Sondrup | 2003 | 128 | 47.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Kaya Rolin | 2003 | 123 | 47.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 122 | 47.90 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Maria Lund | 2003 | 120 | 48.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Maria Holst | 2003 | 73 | 56.82 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Esther Else Grubert | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 471 | 30.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 425 | 31.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 424 | 31.59 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 416 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Josefine Nickelsen | 2001 | 406 | 32.05 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 406 | 32.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | 386 | 32.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 375 | 32.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camille Erichsen | 2001 | 366 | 33.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 363 | 33.26 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 357 | 33.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 353 | 33.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mia Søgaard | 2001 | 351 | 33.64 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Xandra Huryn | 2001 | 343 | 33.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 342 | 33.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Monica Kristiansen | 2001 | 328 | 34.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 328 | 34.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Alina Sherfig | 2001 | 307 | 35.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Katinka Søby | 2001 | 307 | 35.19 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Anne Føyn | 2002 | 304 | 35.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Matilde Weibel | 2002 | 299 | 35.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 293 | 35.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | 291 | 35.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Victoria Vorm | 2001 | 285 | 36.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Clara Gjerløv | 2002 | 279 | 36.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 279 | 36.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
27 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 271 | 36.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Sofie Krühlmann | 2002 | 270 | 36.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 264 | 36.97 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
30 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 253 | 37.54 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Anna Graffe | 2002 | 252 | 37.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Caroline Mathiesen | 2001 | 251 | 37.63 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
33 | Emilie Sørensen | 2001 | 251 | 37.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 236 | 38.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Lea Overgård Olsen | 2002 | 233 | 38.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Zenia Aarestrup | 2001 | 231 | 38.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 230 | 38.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Anika Hedegaard | 2002 | 227 | 38.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | 226 | 38.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Rikke Ross | 2002 | 226 | 38.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
41 | Cecilie Porsdal | 2002 | 222 | 39.18 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
42 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 221 | 39.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
43 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 220 | 39.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Rebecca Lawætz | 2002 | 217 | 39.51 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
45 | Anna Enevoldsen | 2002 | 216 | 39.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
46 | Hannah Bekker | 2001 | 209 | 39.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
47 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 207 | 40.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Josephine Ahlm | 2002 | 206 | 40.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 204 | 40.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
50 | Aya Bødker Grann | 2002 | 200 | 40.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
51 | Michelle Mortensen | 2002 | 193 | 41.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
52 | Victoria Leth | 2002 | 188 | 41.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
53 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | 186 | 41.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
54 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 182 | 41.85 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
55 | Luna Granborg | 2002 | 175 | 42.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
56 | Thea Friis Skifte | 2002 | 165 | 43.29 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
57 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | 157 | 44.01 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
58 | Silke Siff Larsson | 2002 | 149 | 44.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
59 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | 138 | 45.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
60 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | 120 | 48.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
61 | Sara K Venø | 2002 | 120 | 48.17 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Rask Sander | 1999 | 447 | 31.03 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Celina Lohmann | 1999 | 438 | 31.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | 435 | 31.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Sofie Kornbek | 2000 | 430 | 31.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 414 | 31.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 394 | 32.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 383 | 32.67 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 379 | 32.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | 374 | 32.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Olivia Therkelsen | 2000 | 374 | 32.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | 350 | 33.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Natasja Kepp | 2000 | 345 | 33.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 344 | 33.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Nicoline Hove | 1999 | 339 | 34.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 338 | 34.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Clara Marott Schelde | 2000 | 329 | 34.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | 308 | 35.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Victoria Dahl | 2000 | 296 | 35.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 270 | 36.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Julie Hinge | 2000 | 259 | 37.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Cecilie Meyn | 2000 | 256 | 37.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | 252 | 37.57 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Asta Riis | 2000 | 195 | 40.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Liva Schmid | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | 594 | 28.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 551 | 28.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | 541 | 29.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 539 | 29.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Dufour | 1996 | 502 | 29.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | 485 | 30.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 470 | 30.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 455 | 30.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Mariner | 1998 | 455 | 30.85 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Louise Delani | 1984 | 444 | 31.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rikke Knudsen | 1998 | 443 | 31.12 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Saga Hjartardottir | 1996 | 421 | 31.67 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Thea Schulze | 1998 | 406 | 32.05 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Lea Søgaard | 1998 | 386 | 32.59 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Kate Ladefoged | 1998 | 379 | 32.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.53 | ||||||
2 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.60 | ||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.89 | ||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.97 | ||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.99 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.38 | ||||||
7 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 38.44 | ||||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.72 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.27 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.07 | ||||||
3 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.23 | ||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.28 | ||||||
5 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.35 | ||||||
6 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.74 | ||||||
7 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.47 | ||||||
8 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.71 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.35 | ||||||
2 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 30.55 | ||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.77 | ||||||
4 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.02 | ||||||
5 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.17 | ||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.51 | ||||||
7 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 32.33 | ||||||
8 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.23 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.91 | ||||||
2 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.47 | ||||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 28.94 | ||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.07 | ||||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.04 | ||||||
6 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 30.08 | ||||||
7 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 30.34 | ||||||
8 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 298 | 31.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 298 | 31.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Ole Damgaard | 2002 | 282 | 31.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 276 | 32.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 254 | 33.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jonas Paulsen | 2001 | 252 | 33.12 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | 250 | 33.19 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 242 | 33.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mike Johansen | 2001 | 241 | 33.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | 239 | 33.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asger Hartvig | 2002 | 234 | 33.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Gustav Sidenius | 2001 | 221 | 34.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 215 | 34.89 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 207 | 35.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Alexander Schiøtz | 2001 | 202 | 35.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Frederik Røginnd | 2001 | 200 | 35.77 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Frede Meincke | 2002 | 178 | 37.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Carl Terp Larsen | 2001 | 174 | 37.45 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | 174 | 37.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 170 | 37.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Steenberg | 2002 | 169 | 37.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Arthur Hansen | 2002 | 167 | 37.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Christoffer Hove | 2002 | 159 | 38.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 156 | 38.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 153 | 39.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Elia Latta | 2002 | 136 | 40.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 132 | 41.08 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Aleksandar Pesic | 2001 | 129 | 41.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 126 | 41.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | 121 | 42.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Valentin Wahl | 2003 | 119 | 42.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Rasmus Warberg | 2004 | 106 | 44.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 103 | 44.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Christian Røhl Jørgensen | 2002 | 89 | 46.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 84 | 47.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Milas Guirao Bueno | 2002 | 81 | 48.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Marius Larsen | 2003 | 75 | 49.55 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
38 | Casper Puggaard | 2005 | 70 | 50.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Carl Rosenquist | 2003 | 34 | 1:04.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Harry Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | 447 | 27.35 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 439 | 27.52 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 425 | 27.81 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 398 | 28.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Emil Hedegaard | 1999 | 381 | 28.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | 376 | 28.98 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Frederik Liljedahl | 1999 | 373 | 29.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 361 | 29.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Jakob Kolberg | 2000 | 353 | 29.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | 342 | 29.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Daniel Sørensen | 1999 | 332 | 30.21 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Alexander Eggers | 1999 | 326 | 30.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 321 | 30.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 314 | 30.78 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 313 | 30.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lukas Storm | 1999 | 303 | 31.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 300 | 31.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Lasse Maigaard | 2000 | 299 | 31.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | August Terp Larsen | 1999 | 292 | 31.52 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 292 | 31.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Oliver Schiellerup | 2000 | 289 | 31.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Anders Sørensen | 1999 | 286 | 31.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 281 | 31.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Ferdinand Wahl | 2000 | 271 | 32.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Christian Mørkeberg | 1999 | 270 | 32.37 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 267 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Frederik Presskorn | 2000 | 255 | 32.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Erik Kjærgaard | 1999 | 252 | 33.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Markus Bredal Hajdu | 2000 | 247 | 33.32 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
30 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 245 | 33.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Sipan Kawiani | 2000 | 243 | 33.52 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
32 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 240 | 33.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 238 | 33.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Martin Holst | 2000 | 222 | 34.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 221 | 34.59 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 216 | 34.83 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
37 | Andreas B Norup | 1999 | 204 | 35.50 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
38 | Kristian Mortensen | 2000 | 197 | 35.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Kristian Torp | 2000 | 195 | 36.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
40 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | 177 | 37.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
41 | Daniel Brylov | 2000 | 177 | 37.27 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
42 | Frederik H Christiansen | 2000 | 171 | 37.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
43 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 161 | 38.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
44 | Tristan Alanne | 2000 | 157 | 38.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Philip Schiøtz | 1999 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Krogh | 1997 | 455 | 27.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Frederik Kühn | 1997 | 393 | 28.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Thor Friis Skifte | 1997 | 331 | 30.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | 300 | 31.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Ali El-Atbi | 1998 | 225 | 34.38 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Skafte | 1996 | 532 | 25.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 526 | 25.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Härstedt | 1994 | 511 | 26.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 499 | 26.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 487 | 26.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Esben Norup | 1996 | 344 | 29.83 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.63 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.86 | ||||||
3 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.86 | ||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.02 | ||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.22 | ||||||
6 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 33.15 | ||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.16 | ||||||
8 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.64 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 27.13 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 27.33 | ||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 27.44 | ||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.88 | ||||||
5 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.56 | ||||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 28.63 | ||||||
7 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.65 | ||||||
8 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.84 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 28.06 | ||||||
2 | Thor Friis Skifte | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.90 | ||||||
3 | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 31.01 | ||||||
4 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 34.25 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.79 | ||||||
2 | Asger Skafte | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.25 | ||||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.02 | ||||||
4 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.57 | ||||||
5 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 28.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 247 | 45.43 | 1:32.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Meyer Have | 2003 | 243 | 44.86 | 1:33.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | 221 | 46.59 | 1:36.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sofia Drevskich | 2003 | 205 | 49.31 | 1:38.64 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | 172 | 52.29 | 1:44.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Mia Lindberg | 2003 | 171 | 50.49 | 1:44.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 145 | 54.02 | 1:50.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 133 | 56.86 | 1:53.85 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Laura Boutrup | 2003 | 128 | 56.99 | 1:55.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Alberte Vallentin | 2003 | 127 | 1:55.58 | 1:55.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 125 | 58.05 | 1:56.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 105 | 59.98 | 2:03.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Maria Lund | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Nickelsen | 2001 | 420 | 38.20 | 1:17.63 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 404 | 38.57 | 1:18.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 359 | 38.89 | 1:21.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 344 | 40.42 | 1:22.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 326 | 41.49 | 1:24.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Hager | 2001 | 325 | 41.61 | 1:24.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 313 | 41.54 | 1:25.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 308 | 41.21 | 1:26.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 299 | 42.93 | 1:26.93 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 296 | 42.03 | 1:27.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 294 | 40.84 | 1:27.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Mathiesen | 2001 | 289 | 42.61 | 1:27.88 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Alina Sherfig | 2001 | 286 | 43.97 | 1:28.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Katinka Søby | 2001 | 276 | 43.08 | 1:29.32 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 275 | 44.64 | 1:29.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Thea Blomsterberg | 2002 | 274 | 43.29 | 1:29.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Fich Hansen | 2002 | 273 | 43.61 | 1:29.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Matilde Weibel | 2002 | 268 | 44.40 | 1:30.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Xandra Huryn | 2001 | 268 | 44.50 | 1:30.17 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Victoria Vorm | 2001 | 263 | 43.72 | 1:30.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Frida Schledermann | 2001 | 261 | 44.93 | 1:30.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | 248 | 45.21 | 1:32.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Anna Graffe | 2002 | 238 | 47.90 | 1:33.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Lea Overgård Olsen | 2002 | 214 | 46.32 | 1:37.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Charlotte Malberg | 2002 | 212 | 47.53 | 1:37.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 205 | 48.47 | 1:38.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 199 | 49.47 | 1:39.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 198 | 50.31 | 1:39.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Emilie Sørensen | 2001 | 194 | 48.43 | 1:40.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 189 | 48.45 | 1:41.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 184 | 51.37 | 1:42.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 183 | 48.68 | 1:42.42 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
33 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | 182 | 49.29 | 1:42.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 182 | 51.84 | 1:42.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 181 | 51.66 | 1:42.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Josephine Ahlm | 2002 | 174 | 50.97 | 1:44.15 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Aya Bødker Grann | 2002 | 168 | 52.18 | 1:45.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Rebecca Lawætz | 2002 | 168 | 50.46 | 1:45.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Michelle Mortensen | 2002 | 167 | 50.93 | 1:45.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 159 | 52.68 | 1:47.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
41 | Luna Granborg | 2002 | 153 | 55.13 | 1:48.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
42 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 151 | 54.56 | 1:49.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | 147 | 53.82 | 1:50.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 136 | 1:52.89 | 1:52.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
45 | Victoria Leth | 2002 | 114 | 1:00.80 | 2:00.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
46 | Silke Siff Larsson | 2002 | 113 | 57.72 | 2:00.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | 88 | 1:04.86 | 2:10.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
48 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | 83 | 2:13.05 | 2:13.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Clara Malling Frederiksen | 2001 | DSQ | ud på mave v 50m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Brophy | 1999 | 452 | 36.60 | 1:15.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Stinna Schnabl | 1999 | 412 | 38.19 | 1:18.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 404 | 38.14 | 1:18.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Josephine Olsen | 2000 | 317 | 42.05 | 1:25.27 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 313 | 42.52 | 1:25.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Emilie Friis Preisler | 2000 | 312 | 41.92 | 1:25.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Victoria Dahl | 2000 | 267 | 43.82 | 1:30.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | 249 | 45.13 | 1:32.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Julie Hinge | 2000 | 223 | 46.44 | 1:35.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 213 | 47.24 | 1:37.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Asta Riis | 2000 | 169 | 1:45.15 | 1:45.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | 154 | 55.20 | 1:48.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniella Bender | 1996 | 488 | 35.86 | 1:13.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sarah Mariner | 1998 | 487 | 35.24 | 1:13.88 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Kate Ladefoged | 1998 | 353 | 40.08 | 1:22.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Saga Hjartardottir | 1996 | 329 | 41.09 | 1:24.21 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Lea Søgaard | 1998 | 301 | 42.31 | 1:26.68 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Karen Mørch | 1998 | 300 | 41.82 | 1:26.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:31.52 | ||||||
2 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.60 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.00 | ||||||
4 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:37.77 | ||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.48 | ||||||
6 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.37 | ||||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.20 | ||||||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.47 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:16.41 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.88 | ||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.47 | ||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.02 | ||||||
5 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.04 | ||||||
6 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.14 | ||||||
7 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.07 | ||||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:28.12 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | ||||||
2 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.37 | ||||||
3 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.43 | ||||||
4 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:24.16 | ||||||
5 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.59 | ||||||
6 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.30 | ||||||
7 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.96 | ||||||
8 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.85 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.87 | ||||||
2 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:14.20 | ||||||
3 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.01 | ||||||
4 | Saga Hjartardottir | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:24.00 | ||||||
5 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:25.90 | ||||||
6 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 258 | 39.91 | 1:21.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 254 | 40.43 | 1:21.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 251 | 41.19 | 1:22.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 230 | 40.75 | 1:24.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 227 | 42.05 | 1:25.20 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Ole Damgaard | 2002 | 220 | 42.20 | 1:25.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mike Johansen | 2001 | 214 | 42.61 | 1:26.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 206 | 43.80 | 1:27.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | August Weilguny | 2001 | 202 | 42.66 | 1:28.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Paulsen | 2001 | 202 | 44.11 | 1:28.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 186 | 44.21 | 1:30.92 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Sidenius | 2001 | 184 | 44.24 | 1:31.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Roar Andersen | 2001 | 182 | 45.33 | 1:31.73 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Alexander Schiøtz | 2001 | 181 | 45.39 | 1:31.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | 157 | 46.70 | 1:36.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oskar Vårdal | 2001 | 155 | 45.96 | 1:36.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 141 | 49.11 | 1:39.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 133 | 49.81 | 1:41.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Oliver Steenberg | 2002 | 120 | 51.69 | 1:45.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Aleksandar Pesic | 2001 | 108 | 55.10 | 1:48.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 101 | 52.06 | 1:51.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Frede Meincke | 2002 | 100 | 53.19 | 1:51.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 99 | 55.57 | 1:52.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Harry Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Steenberg | 2002 | DSQ | ej fort bev v 50 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 420 | 34.55 | 1:09.36 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 419 | 33.71 | 1:09.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | 360 | 35.39 | 1:13.00 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | 330 | 36.52 | 1:15.14 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | 326 | 36.35 | 1:15.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 316 | 36.89 | 1:16.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Anders Sørensen | 1999 | 303 | 37.03 | 1:17.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Philip Schiøtz | 1999 | 298 | 37.74 | 1:17.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 284 | 38.24 | 1:19.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Oliver Schiellerup | 2000 | 277 | 38.63 | 1:19.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Frederik Presskorn | 2000 | 271 | 38.77 | 1:20.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 270 | 39.64 | 1:20.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Mikkel Salmansen | 2000 | 269 | 38.89 | 1:20.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 256 | 38.58 | 1:21.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Markus Bredal Hajdu | 2000 | 250 | 41.58 | 1:22.42 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 248 | 40.36 | 1:22.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Ferdinand Wahl | 2000 | 242 | 40.83 | 1:23.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | August Terp Larsen | 1999 | 238 | 40.08 | 1:23.77 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Erik Kjærgaard | 1999 | 235 | 40.84 | 1:24.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 235 | 40.69 | 1:24.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Lasse Maigaard | 2000 | 226 | 41.35 | 1:25.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Christian Mørkeberg | 1999 | 226 | 41.66 | 1:25.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 203 | 42.35 | 1:28.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 178 | 45.24 | 1:32.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 169 | 47.44 | 1:33.96 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Andreas B Norup | 1999 | 161 | 46.40 | 1:35.54 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Frederik H Christiansen | 2000 | 148 | 46.24 | 1:38.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Daniel Brylov | 2000 | 147 | 49.54 | 1:38.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Martin Holst | 2000 | 128 | 50.33 | 1:43.01 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Tristan Alanne | 2000 | 118 | 52.15 | 1:45.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 519 | 31.44 | 1:04.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | 502 | 30.95 | 1:05.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 441 | 32.95 | 1:08.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 440 | 33.32 | 1:08.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 428 | 34.22 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 348 | 36.10 | 1:13.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mads Andersen | 1998 | 332 | 36.05 | 1:15.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Ali El-Atbi | 1998 | 148 | 47.68 | 1:38.20 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Holm | 1996 | 476 | 32.12 | 1:06.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.28 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.58 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.69 | ||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.71 | ||||||
5 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.52 | ||||||
6 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.68 | ||||||
7 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.14 | ||||||
8 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.95 | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.49 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.31 | ||||||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:11.84 | ||||||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.76 | ||||||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:14.40 | ||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.25 | ||||||
7 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.97 | ||||||
8 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.56 | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.70 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.79 | ||||||
3 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.00 | ||||||
4 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.01 | ||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.42 | ||||||
6 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.88 | ||||||
7 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:37.17 | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Andersen | 2001 | 429 | 37.06 | 1:21.51 | 2:08.40 | 2:47.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 411 | 36.03 | 1:22.27 | 2:10.30 | 2:49.72 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 385 | 40.35 | 1:23.36 | 2:12.82 | 2:53.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 353 | 41.10 | 1:25.91 | 2:19.29 | 2:58.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Julie Stampe Meier | 2001 | 345 | 36.89 | 1:23.95 | 2:19.01 | 2:59.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Lea Joensen | 2001 | 344 | 37.03 | 1:27.27 | 2:19.66 | 3:00.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 314 | 37.44 | 1:25.80 | 2:23.55 | 3:05.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 300 | 39.57 | 1:29.96 | 2:24.98 | 3:08.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 295 | 40.79 | 1:29.49 | 2:25.69 | 3:09.51 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 284 | 45.75 | 1:35.48 | 2:31.53 | 3:11.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Anne Føyn | 2002 | 274 | 43.72 | 1:34.68 | 2:30.87 | 3:14.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 240 | 45.87 | 1:36.34 | 2:39.13 | 3:23.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Victoria Vorm | 2001 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emily Brophy | 1999 | 449 | 36.59 | 1:16.45 | 2:05.59 | 2:44.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Kornbek | 2000 | 424 | 37.05 | 1:20.05 | 2:10.76 | 2:47.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 397 | 40.32 | 1:27.66 | 2:13.81 | 2:51.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Maria Olsen | 2000 | 378 | 35.38 | 1:22.37 | 2:14.59 | 2:54.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Natasja Kepp | 2000 | 367 | 39.92 | 1:25.42 | 2:18.19 | 2:56.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 352 | 41.53 | 1:27.38 | 2:19.86 | 2:58.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Nicoline Hove | 1999 | 345 | 37.85 | 1:24.31 | 2:18.56 | 2:59.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 341 | 37.40 | 1:26.08 | 2:21.00 | 3:00.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Liva Schmid | 2000 | 321 | 42.93 | 1:28.50 | 2:22.47 | 3:04.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 660 | 32.40 | 1:08.47 | 1:52.31 | 2:24.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 658 | 31.81 | 1:11.08 | 1:52.10 | 2:25.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | 621 | 32.59 | 1:10.76 | 1:54.88 | 2:27.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 551 | 31.31 | 1:12.01 | 1:56.78 | 2:33.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 528 | 33.74 | 1:17.61 | 1:59.61 | 2:36.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Fixdahl | 1997 | 527 | 34.47 | 1:16.20 | 2:01.68 | 2:36.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Meyer | 1995 | 523 | 34.04 | 1:16.77 | 2:01.76 | 2:36.60 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Matilde Zaggai | 1998 | 505 | 34.36 | 1:13.99 | 2:03.24 | 2:38.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 493 | 33.58 | 1:16.12 | 2:01.61 | 2:39.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tenna Jensen | 1998 | 460 | 38.48 | 1:21.42 | 2:06.30 | 2:43.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 456 | 34.54 | 1:16.58 | 2:04.45 | 2:43.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 419 | 37.89 | 1:23.20 | 2:10.41 | 2:48.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Hvid | 1998 | 417 | 37.07 | 1:23.11 | 2:12.22 | 2:48.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 415 | 37.21 | 1:22.56 | 2:07.68 | 2:49.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rikke Knudsen | 1998 | 376 | 36.64 | 1:21.94 | 2:16.31 | 2:54.74 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Natasja Schultz | 1998 | 368 | 36.82 | 1:24.35 | 2:15.06 | 2:56.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karen Mørch | 1998 | 311 | 41.42 | 1:29.06 | 2:24.28 | 3:06.10 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 303 | 36.84 | 1:19.76 | 2:12.10 | 2:49.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 299 | 39.30 | 1:23.30 | 2:15.88 | 2:50.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 261 | 41.04 | 1:28.01 | 2:17.95 | 2:58.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | 234 | 41.24 | 1:28.34 | 2:24.78 | 3:05.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | 232 | 42.93 | 1:30.01 | 2:24.15 | 3:05.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Strunge Nissen | 2002 | DSQ | ej samt berør v 150m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Mike Johansen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 415 | 33.68 | 1:13.99 | 1:59.32 | 2:32.85 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 410 | 32.94 | 1:12.89 | 2:00.87 | 2:33.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 394 | 32.79 | 1:13.58 | 2:00.17 | 2:35.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 394 | 33.67 | 1:14.52 | 2:01.78 | 2:35.52 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | 355 | 35.62 | 1:17.92 | 2:06.72 | 2:41.01 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Andreas Vestergaard | 1999 | 340 | 36.68 | 1:19.80 | 2:06.59 | 2:43.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Holdrup | 1999 | 319 | 39.58 | 1:24.73 | 2:09.42 | 2:46.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 311 | 37.21 | 1:19.88 | 2:10.29 | 2:48.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 298 | 35.75 | 1:20.85 | 2:14.41 | 2:50.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Alexander Eggers | 1999 | 294 | 40.36 | 1:25.04 | 2:14.55 | 2:51.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 290 | 36.80 | 1:23.46 | 2:14.47 | 2:52.14 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Lukas Storm | 1999 | 290 | 38.62 | 1:24.58 | 2:14.11 | 2:52.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 281 | 39.19 | 1:24.34 | 2:17.69 | 2:54.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ferdinand Wahl | 2000 | 281 | 39.78 | 1:23.70 | 2:15.86 | 2:54.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Anders Sørensen | 1999 | 264 | 37.98 | 1:23.28 | 2:18.14 | 2:57.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 256 | 40.53 | 1:27.19 | 2:21.65 | 2:59.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Erik Kjærgaard | 1999 | 255 | 39.17 | 1:26.34 | 2:20.76 | 2:59.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Sipan Kawiani | 2000 | 254 | 39.59 | 1:28.24 | 2:18.63 | 2:59.93 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 227 | 42.82 | 1:30.52 | 2:25.59 | 3:06.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 561 | 29.46 | 1:04.67 | 1:47.32 | 2:18.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 434 | 32.92 | 1:13.66 | 1:55.36 | 2:30.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 428 | 34.20 | 1:11.82 | 1:57.24 | 2:31.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 422 | 32.99 | 1:10.25 | 1:56.90 | 2:31.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 410 | 33.12 | 1:13.13 | 1:59.59 | 2:33.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mads Midtbøll | 1998 | 405 | 34.36 | 1:17.23 | 2:01.20 | 2:34.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 585 | 29.02 | 1:06.82 | 1:44.74 | 2:16.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Asger Skafte | 1996 | 570 | 29.27 | 1:05.15 | 1:46.30 | 2:17.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Kasper Vitten | 1995 | 507 | 31.70 | 1:09.32 | 1:49.36 | 2:22.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Viktor Holm | 1996 | 488 | 32.96 | 1:08.79 | 1:52.65 | 2:24.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | 484 | 30.31 | 1:08.68 | 1:52.63 | 2:25.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Drevskich | 1996 | 456 | 29.44 | 1:10.53 | 1:54.14 | 2:28.13 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | 450 | 29.69 | 1:07.20 | 1:53.19 | 2:28.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Timon Wedekind | 1996 | 429 | 31.89 | 1:14.18 | 1:55.07 | 2:31.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.36 | ||||||
2 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:41.04 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.94 | ||||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.18 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.56 | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.53 | ||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.34 | ||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.52 | ||||||
4 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.57 | ||||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.05 | ||||||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:31.41 | ||||||
7 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.86 | ||||||
8 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.82 | ||||||
9 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.83 | ||||||
10 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.65 | ||||||
11 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.74 | ||||||
12 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.21 | ||||||
13 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:42.89 | ||||||
14 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.22 | ||||||
15 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:45.84 | ||||||
16 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.98 | ||||||
17 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.66 | ||||||
18 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:49.83 | ||||||
19 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.57 | ||||||
20 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.87 | ||||||
21 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:04.84 | ||||||
22 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.09 | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.13 | ||||||
2 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.79 | ||||||
3 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.94 | ||||||
4 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:25.46 | ||||||
5 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.73 | ||||||
6 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.05 | ||||||
7 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.06 | ||||||
8 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.13 | ||||||
9 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.53 | ||||||
10 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.82 | ||||||
11 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.55 | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.38 | ||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.90 | ||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.16 | ||||||
4 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.82 | ||||||
5 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:31.06 | ||||||
6 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:38.41 | ||||||
- | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.05 | ||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.57 | ||||||
3 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:41.17 | ||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.92 | ||||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.10 | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.56 | ||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:23.14 | ||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.73 | ||||||
4 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.46 | ||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.37 | ||||||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.79 | ||||||
7 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.95 | ||||||
8 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.76 | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.74 | ||||||
2 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.88 | ||||||
3 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.70 | ||||||
4 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.45 | ||||||
5 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.50 | ||||||
6 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:29.07 | ||||||
7 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.53 | ||||||
- | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.30 | ||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.66 | ||||||
3 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.46 | ||||||
4 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:32.84 | ||||||
5 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:33.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.76 | ||||||
2 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.44 | ||||||
3 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:33.06 | ||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.01 | ||||||
5 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.45 | ||||||
6 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.72 | ||||||
7 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.89 | ||||||
8 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.47 | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.69 | ||||||
2 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 1:09.59 | ||||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.26 | ||||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.21 | ||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.60 | ||||||
6 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:15.28 | ||||||
7 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:16.60 | ||||||
8 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.83 | ||||||
9 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:18.38 | ||||||
10 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:19.02 | ||||||
11 | Markus Bredal Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:19.08 | ||||||
12 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.91 | ||||||
13 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.59 | ||||||
14 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.93 | ||||||
15 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.65 | ||||||
16 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.74 | ||||||
17 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.78 | ||||||
18 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.45 | ||||||
19 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.47 | ||||||
20 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.72 | ||||||
21 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:30.39 | ||||||
22 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.03 | ||||||
23 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.15 | ||||||
24 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.32 | ||||||
25 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.33 | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.50 | ||||||
2 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.80 | ||||||
3 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.83 | ||||||
4 | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.53 | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.88 | ||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.79 | ||||||
3 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.42 | ||||||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.27 | ||||||
5 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.31 | ||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.32 | ||||||
2 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:28.57 | ||||||
3 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.06 | ||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.21 | ||||||
5 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.78 | ||||||
6 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.85 | ||||||
- | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | Akut syg | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.48 | ||||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.91 | ||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 1:08.25 | ||||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.07 | ||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.38 | ||||||
6 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:14.96 | ||||||
7 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:16.17 | ||||||
- | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | asynk ben | |||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.93 | ||||||
2 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.04 | ||||||
3 | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.19 | ||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.28 | ||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.39 | ||||||
3 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.31 | ||||||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.57 | ||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.24 | ||||||
6 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 51.39 | ||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.67 | ||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.68 | ||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.49 | ||||||
5 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.11 | ||||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.33 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 54.34 | ||||||
8 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 54.41 | ||||||
9 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.37 | ||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.56 | ||||||
11 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.23 | ||||||
12 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.83 | ||||||
13 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 59.26 | ||||||
14 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 59.44 | ||||||
15 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.60 | ||||||
16 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.74 | ||||||
17 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.92 | ||||||
18 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.32 | ||||||
19 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.03 | ||||||
20 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.14 | ||||||
21 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.22 | ||||||
22 | Maria Holst | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.64 | ||||||
23 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.87 | ||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.21 | ||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.00 | ||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.10 | ||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.38 | ||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.69 | ||||||
6 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 42.68 | ||||||
7 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.02 | ||||||
8 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 43.70 | ||||||
9 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.39 | ||||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 45.40 | ||||||
11 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 45.56 | ||||||
12 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 45.86 | ||||||
13 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.98 | ||||||
14 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 46.29 | ||||||
15 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.26 | ||||||
16 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.38 | ||||||
17 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 48.59 | ||||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.74 | ||||||
19 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.84 | ||||||
20 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.93 | ||||||
21 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.96 | ||||||
22 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.16 | ||||||
23 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.38 | ||||||
24 | Hannah Bekker | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.43 | ||||||
25 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 49.63 | ||||||
26 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.69 | ||||||
27 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.15 | ||||||
28 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.35 | ||||||
29 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 50.74 | ||||||
30 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 50.79 | ||||||
31 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 51.63 | ||||||
32 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.93 | ||||||
33 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.47 | ||||||
34 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.38 | ||||||
35 | Lea Overgård Olsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.68 | ||||||
36 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.76 | ||||||
37 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.20 | ||||||
38 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 54.30 | ||||||
39 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 54.40 | ||||||
40 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 55.05 | ||||||
41 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.25 | ||||||
42 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.87 | ||||||
43 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 57.00 | ||||||
44 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.47 | ||||||
45 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 57.75 | ||||||
46 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.99 | ||||||
47 | Josephine Ahlm | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 58.40 | ||||||
48 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.58 | ||||||
49 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.65 | ||||||
50 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.93 | ||||||
- | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | asynk arme | |||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 40.76 | ||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.83 | ||||||
3 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.12 | ||||||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.42 | ||||||
5 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.14 | ||||||
6 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.26 | ||||||
7 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 43.66 | ||||||
8 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 45.00 | ||||||
9 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 46.45 | ||||||
10 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 47.10 | ||||||
11 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 47.50 | ||||||
12 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 48.32 | ||||||
13 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.46 | ||||||
14 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 52.04 | ||||||
15 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.80 | ||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.98 | ||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 35.99 | ||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | ||||||
4 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.36 | ||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.44 | ||||||
6 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.83 | ||||||
7 | Natasja Schultz | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.02 | ||||||
8 | Saga Hjartardottir | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 43.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.88 | ||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.35 | ||||||
3 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.54 | ||||||
4 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 51.66 | ||||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.50 | ||||||
6 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.53 | ||||||
7 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 53.54 | ||||||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 54.25 | ||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | ||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.73 | ||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.36 | ||||||
4 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.63 | ||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.37 | ||||||
6 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.58 | ||||||
7 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 42.38 | ||||||
8 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.69 | ||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 39.39 | ||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.95 | ||||||
3 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.19 | ||||||
4 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.00 | ||||||
5 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.13 | ||||||
6 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.17 | ||||||
7 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 43.95 | ||||||
8 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 44.64 | ||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.46 | ||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 35.68 | ||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.22 | ||||||
4 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.35 | ||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.87 | ||||||
6 | Saga Hjartardottir | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.98 | ||||||
7 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.20 | ||||||
- | Natasja Schultz | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 45.11 | ||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 45.62 | ||||||
3 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 46.89 | ||||||
4 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 46.90 | ||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.55 | ||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.68 | ||||||
7 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.20 | ||||||
8 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 49.28 | ||||||
9 | Elia Latta | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 50.25 | ||||||
10 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.47 | ||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 52.35 | ||||||
11 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 52.35 | ||||||
13 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 53.77 | ||||||
14 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.17 | ||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.46 | ||||||
16 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.08 | ||||||
17 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.72 | ||||||
18 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.00 | ||||||
19 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.02 | ||||||
- | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.82 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.83 | ||||||
3 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.71 | ||||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.99 | ||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.76 | ||||||
6 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.80 | ||||||
7 | Andreas B Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.09 | ||||||
8 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.45 | ||||||
9 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 44.00 | ||||||
10 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 44.35 | ||||||
11 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.88 | ||||||
12 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.99 | ||||||
13 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 46.12 | ||||||
14 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.22 | ||||||
15 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.58 | ||||||
16 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.25 | ||||||
17 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 48.33 | ||||||
18 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 50.33 | ||||||
18 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.33 | ||||||
20 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 50.37 | ||||||
21 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.56 | ||||||
22 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 52.08 | ||||||
23 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.76 | ||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.76 | ||||||
2 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 37.19 | ||||||
3 | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 43.30 | ||||||
4 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 49.32 | ||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.32 | ||||||
2 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 33.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 42.61 | ||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 43.79 | ||||||
3 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 43.93 | ||||||
4 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 46.54 | ||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.13 | ||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.18 | ||||||
7 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.72 | ||||||
- | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | akut syg | ||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 35.36 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.05 | ||||||
3 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.40 | ||||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.55 | ||||||
5 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.20 | ||||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.64 | ||||||
7 | Andreas B Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.18 | ||||||
8 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.18 | ||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.64 | ||||||
2 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 38.67 | ||||||
3 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 47.10 | ||||||
- | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | flyb eft hvert benta | |||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.43 | ||||||
2 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 32.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 400 | 1:18.46 | 2:42.13 | 4:04.80 | 5:24.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | 392 | 1:20.26 | 2:44.06 | 4:07.42 | 5:26.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 351 | 1:21.77 | 2:48.33 | 4:15.41 | 5:38.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celina Lohmann | 1999 | 487 | 1:12.81 | 2:29.67 | 3:47.58 | 5:03.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Kornbek | 2000 | 469 | 1:12.27 | 2:30.96 | 3:50.28 | 5:07.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 452 | 1:14.42 | 2:34.54 | 3:53.85 | 5:11.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mille Rask Sander | 1999 | 408 | 1:16.05 | 2:38.41 | 4:01.24 | 5:22.41 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Natasja Kepp | 2000 | 399 | 1:16.80 | 2:40.78 | 4:05.01 | 5:24.93 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Emily Brophy | 1999 | 387 | 1:18.31 | 2:44.44 | 4:07.14 | 5:28.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Maria Olsen | 2000 | 387 | 1:19.67 | 2:44.21 | 4:07.19 | 5:28.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 688 | 1:05.10 | 2:14.14 | 3:22.87 | 4:30.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 603 | 1:08.95 | 2:21.04 | 3:32.58 | 4:43.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | 592 | 1:09.30 | 2:21.49 | 3:33.38 | 4:44.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Matilde Zaggai | 1998 | 572 | 1:09.27 | 2:22.93 | 3:37.08 | 4:48.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 568 | 1:09.95 | 2:23.96 | 3:38.40 | 4:48.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Meyer | 1995 | 565 | 1:09.84 | 2:24.09 | 3:37.33 | 4:49.22 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Louise Delani | 1984 | 557 | 1:09.93 | 2:24.03 | 3:38.08 | 4:50.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | 551 | 1:09.03 | 2:23.20 | 3:38.23 | 4:51.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 540 | 1:08.55 | 2:24.84 | 3:38.46 | 4:53.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 495 | 1:10.54 | 2:27.98 | 3:46.32 | 5:02.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Hvid | 1998 | 477 | 1:14.26 | 2:33.12 | 3:50.05 | 5:06.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tenna Jensen | 1998 | 454 | 1:13.64 | 2:31.89 | 3:51.67 | 5:11.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Knudsen | 1998 | 446 | 1:14.73 | 2:36.09 | 3:56.06 | 5:12.93 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Kate Ladefoged | 1998 | 427 | 1:15.68 | 2:37.22 | 3:58.65 | 5:17.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hedegaard | 1999 | 520 | 1:05.68 | 2:17.35 | 3:26.50 | 4:33.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 509 | 1:05.59 | 2:17.24 | 3:27.50 | 4:35.54 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | 473 | 1:05.93 | 2:19.19 | 3:31.57 | 4:42.44 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 464 | 1:06.43 | 2:19.11 | 3:32.46 | 4:44.25 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Frederik Liljedahl | 1999 | 427 | 1:09.16 | 2:25.07 | 3:39.24 | 4:52.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 425 | 1:08.09 | 2:21.86 | 3:37.97 | 4:52.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | 397 | 1:10.24 | 2:28.68 | 3:45.98 | 4:59.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 357 | 1:10.58 | 2:30.67 | 3:48.68 | 5:10.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 608 | 1:03.87 | 2:10.93 | 3:16.58 | 4:19.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 518 | 1:06.21 | 2:18.43 | 3:28.10 | 4:34.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | 473 | 1:09.08 | 2:22.09 | 3:34.08 | 4:42.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | 456 | 1:08.74 | 2:23.55 | 3:36.08 | 4:45.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 447 | 1:07.01 | 2:20.01 | 3:34.13 | 4:47.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Christoffer Krogh | 1997 | 438 | 1:07.43 | 2:21.74 | 3:36.81 | 4:49.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 437 | 1:09.63 | 2:24.59 | 3:37.72 | 4:49.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | 621 | 1:03.37 | 2:10.23 | 3:16.84 | 4:17.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 612 | 1:02.85 | 2:08.91 | 3:15.86 | 4:19.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Viktor Holm | 1996 | 608 | 1:03.27 | 2:10.08 | 3:16.18 | 4:19.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 537 | 1:04.66 | 2:13.82 | 3:23.70 | 4:30.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Kasper Vitten | 1995 | 534 | 1:06.18 | 2:16.32 | 3:25.18 | 4:31.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Vismann | 1995 | 532 | 1:04.04 | 2:12.60 | 3:21.93 | 4:31.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Asger Skafte | 1996 | 531 | 1:02.80 | 2:13.62 | 3:23.64 | 4:31.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Victor Drevskich | 1996 | 506 | 1:06.25 | 2:16.69 | 3:26.76 | 4:36.20 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Peter Gjerulff | 1996 | 433 | 1:08.23 | 2:22.56 | 3:35.66 | 4:50.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.44 | ||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 27.49 | 55.69 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | 27.88 | 1:23.57 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 26.87 | 1:50.44 | |||||||
2 | Hovedstad Piger Junior | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.68 | ||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 28.70 | 28.70 | |||||||
Matilde Zaggai | 1998 | 28.99 | 57.69 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 28.71 | 1:26.40 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 27.28 | 1:53.68 | |||||||
3 | Hovedstad Damer | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.86 | ||||||
Louise Delani | 1984 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 30.01 | 1:00.25 | |||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 29.72 | 1:29.97 | |||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 27.89 | 1:57.86 | |||||||
4 | Hs Piger 1 | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:57.90 | ||||||
Thea Schulze | 1998 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 28.78 | 1:00.32 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.88 | 1:29.20 | |||||||
Mette Meyer | 1995 | 28.70 | 1:57.90 | |||||||
5 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.85 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 31.16 | 31.16 | |||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 31.82 | 1:02.98 | |||||||
Emily Brophy | 1999 | 31.91 | 1:34.89 | |||||||
Celina Lohmann | 1999 | 31.96 | 2:06.85 | |||||||
6 | Hs Piger 2 | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:07.75 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 31.45 | 1:03.76 | |||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 31.67 | 1:35.43 | |||||||
Tania Berry | 1998 | 32.32 | 2:07.75 | |||||||
7 | Hovestad Piger Årgang 1 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.26 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Ida Sophie Ahm | 2001 | 33.43 | 1:06.57 | |||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 34.47 | 1:41.04 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 30.22 | 2:11.26 | |||||||
8 | Hs Piger 3 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:12.71 | ||||||
Christina Borges-Nielsen | 1999 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 33.13 | 1:06.09 | |||||||
Emilie Friis Preisler | 2000 | 33.64 | 1:39.73 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 32.98 | 2:12.71 | |||||||
9 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT København | 2:17.38 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 36.28 | 1:09.35 | |||||||
Victoria Vorm | 2001 | 35.90 | 1:45.25 | |||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 32.13 | 2:17.38 | |||||||
10 | Hovestad Piger Årgang 2 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.15 | ||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 38.47 | 1:12.18 | |||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 37.13 | 1:49.31 | |||||||
Lea Overgård Olsen | 2002 | 38.84 | 2:28.15 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.05 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 24.75 | 24.75 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 25.54 | 50.29 | |||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 25.43 | 1:15.72 | |||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 27.33 | 1:43.05 | |||||||
2 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.21 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 25.14 | 25.14 | |||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 25.50 | 50.64 | |||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 25.81 | 1:16.45 | |||||||
Viktor Holm | 1996 | 26.76 | 1:43.21 | |||||||
3 | Hovedstad Drenge Junior | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.57 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Timon Wedekind | 1996 | 27.67 | 55.46 | |||||||
Kasper Vitten | 1995 | 27.37 | 1:22.83 | |||||||
Mathias Hvid | 1994 | 25.74 | 1:48.57 | |||||||
4 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT København | 1:53.22 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 29.95 | 58.25 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 28.54 | 1:26.79 | |||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 26.43 | 1:53.22 | |||||||
5 | Hs Drenge 1 | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:56.91 | ||||||
Frederik Kühn | 1997 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 30.80 | 1:00.10 | |||||||
Jakob Vismann | 1995 | 26.73 | 1:26.83 | |||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 30.08 | 1:56.91 | |||||||
6 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT København | 2:01.84 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 31.51 | 1:02.30 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 30.90 | 1:33.20 | |||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 28.64 | 2:01.84 | |||||||
7 | Vat-Cph Drenge 3 | 0 | VAT København | 2:03.21 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 29.40 | 1:00.03 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 32.26 | 1:32.29 | |||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | 30.92 | 2:03.21 | |||||||
8 | Hovedstad Drenge Årgang | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.88 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 32.95 | 1:06.17 | |||||||
Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 34.10 | 1:40.27 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 33.61 | 2:13.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:44 |