Tulokset Forårsstævne i Albertslund
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.80 | 1:29.57 | |||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 46.74 | 1:37.05 | |||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 44.80 | 1:45.53 | |||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.67 | 1:50.83 | |||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.55 | 1:51.74 | |||||
6 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 54.68 | 1:52.24 | |||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 47.53 | 1:52.46 | |||||
8 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 50.26 | 1:55.98 | |||||
9 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.44 | 1:59.15 | |||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 56.87 | 1:59.84 | |||||
11 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.76 | 2:24.14 | |||||
- | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | svøm på ryg i bryst | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.15 | 1:30.24 | |||||
2 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.97 | 1:33.35 | |||||
3 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 43.72 | 1:33.78 | |||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.85 | 1:36.09 | |||||
5 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.29 | 1:37.81 | |||||
6 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.94 | 1:40.02 | |||||
7 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.26 | 1:40.12 | |||||
8 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 47.11 | 1:40.99 | |||||
9 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 48.37 | 1:42.28 | |||||
10 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 51.74 | 1:45.10 | |||||
11 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.11 | 1:46.47 | |||||
12 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.84 | 1:47.16 | |||||
13 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.32 | 1:54.86 | |||||
14 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 1:00.36 | 1:55.52 | |||||
15 | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.26 | 2:25.24 | |||||
- | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Asym arme i fly | |||||
- | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.93 | 1:24.06 | |||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.43 | 1:26.27 | |||||
3 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 40.99 | 1:28.43 | |||||
4 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.01 | 1:29.84 | |||||
5 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 46.15 | 1:34.85 | |||||
6 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.17 | 1:36.95 | |||||
7 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.55 | 1:39.93 | |||||
8 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.72 | 1:58.21 | |||||
- | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 34.85 | 1:15.95 | |||||
2 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 46.97 | 1:41.18 | |||||
3 | Amelia Helleman | 2000 | Værløse Svømmeklub | 50.13 | 1:43.46 | |||||
4 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.88 | 1:51.00 | |||||
- | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 42.59 | 1:30.79 | |||||
2 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 40.96 | 1:30.83 | |||||
3 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 42.39 | 1:31.05 | |||||
4 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 43.36 | 1:38.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.58 | 1:23.27 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.11 | 1:23.29 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 41.69 | 1:28.70 | |||||
4 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.18 | 1:29.47 | |||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.89 | 1:29.70 | |||||
6 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.91 | 1:34.02 | |||||
7 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.66 | 1:35.16 | |||||
8 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.37 | 1:36.61 | |||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.03 | 1:39.93 | |||||
10 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 49.99 | 1:43.30 | |||||
11 | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.26 | 1:43.85 | |||||
12 | Mark Rudbæk Andersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.51 | 1:46.15 | |||||
13 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.19 | 1:48.23 | |||||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:51.37 | ||||||
15 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 51.77 | 1:52.14 | |||||
16 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.17 | 1:53.51 | |||||
17 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 56.08 | 1:56.05 | |||||
18 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.06 | 1:56.13 | |||||
19 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.61 | 1:56.33 | |||||
20 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 55.36 | 1:58.27 | |||||
21 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.25 | 2:01.49 | |||||
22 | Vincent Lynggård Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 54.32 | 2:01.70 | |||||
23 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:02.32 | ||||||
24 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.67 | 2:03.14 | |||||
25 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.45 | 2:09.09 | |||||
26 | Simon Eliasen Rytter | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 59.61 | 2:11.00 | |||||
27 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.79 | 2:16.06 | |||||
28 | Patrick Laursen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.79 | 2:37.42 | |||||
- | Tobias Gøtz | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave i ryg | |||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Afslut på mave i ryg | |||||
- | Teis Loftheim | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.11 | 1:25.13 | |||||
2 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.94 | 1:30.30 | |||||
3 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 42.84 | 1:31.30 | |||||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 40.26 | 1:32.10 | |||||
5 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 44.75 | 1:36.25 | |||||
6 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 48.60 | 1:40.00 | |||||
7 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 47.36 | 1:40.22 | |||||
8 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.19 | 1:43.77 | |||||
9 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | 47.88 | 1:43.88 | |||||
10 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 50.89 | 1:51.77 | |||||
- | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | DSQ | Afslut på mave i ryg | |||||
- | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Asym arme i fly | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 43.02 | 1:29.33 | |||||
2 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 44.08 | 1:33.42 | |||||
3 | Oser Demir | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 46.26 | 1:34.51 | |||||
4 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 47.24 | 1:35.56 | |||||
5 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 48.77 | 1:37.04 | |||||
6 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 48.11 | 1:41.52 | |||||
- | Magnus Vejgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.90 | 1:12.08 | |||||
2 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 35.60 | 1:17.64 | |||||
3 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.71 | 1:37.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.80 | 1:24.94 | 2:17.27 | 2:58.60 | |||
2 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 41.27 | 1:28.64 | 2:22.74 | 3:03.57 | |||
3 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.88 | 1:30.35 | 2:35.26 | 3:20.95 | |||
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.56 | 1:25.17 | 2:21.89 | 3:00.51 | |||
2 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.13 | 1:31.95 | 2:28.06 | 3:13.52 | |||
- | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | ej berør ved 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 4, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 43.91 | 1:31.12 | 2:27.09 | 3:05.15 | |||
Løb 4, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.23 | 1:20.73 | 2:09.67 | 2:46.96 | |||
2 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.81 | 1:19.68 | 2:13.48 | 2:51.36 | |||
3 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.09 | 1:21.66 | 2:15.04 | 2:52.93 | |||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.96 | 1:26.24 | 2:18.52 | 2:59.93 | |||
5 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.19 | 1:29.11 | 2:24.07 | 3:05.03 | |||
6 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 41.63 | 1:32.20 | 2:28.94 | 3:11.77 | |||
7 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 42.52 | 1:32.45 | 2:34.68 | 3:18.40 | |||
Løb 4, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 39.00 | 1:23.73 | 2:19.32 | 2:58.10 | |||
2 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 43.10 | 1:30.61 | 2:20.42 | 3:01.44 | |||
- | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.56 | ||||||
2 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 44.16 | ||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 44.26 | ||||||
4 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 46.16 | ||||||
5 | Daniella Shabtai Hai | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.26 | ||||||
6 | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.31 | ||||||
7 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.51 | ||||||
8 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 47.61 | ||||||
9 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 47.75 | ||||||
10 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.75 | ||||||
11 | Malou Christensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.96 | ||||||
12 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 49.24 | ||||||
13 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.68 | ||||||
14 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 50.42 | ||||||
15 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 51.37 | ||||||
16 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 51.64 | ||||||
17 | Maria Øllgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 52.86 | ||||||
18 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.17 | ||||||
19 | Amalie Kjalke | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.91 | ||||||
20 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 55.51 | ||||||
21 | Freja Møller Hansen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 55.87 | ||||||
22 | Marie Reno Bernack | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 56.30 | ||||||
23 | Frida Kielstrup | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 56.91 | ||||||
23 | Mille Christoffersen | 2004 | Albertslund IF | 56.91 | ||||||
25 | Amalie Aarestrup | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.99 | ||||||
26 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 57.98 | ||||||
27 | Lili Young Iversen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 59.26 | ||||||
28 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 59.87 | ||||||
29 | Ida Hur Laursen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.83 | ||||||
30 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.97 | ||||||
31 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.99 | ||||||
32 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:01.92 | ||||||
33 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.01 | ||||||
34 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.36 | ||||||
35 | Camilla Lyø Petersen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:08.11 | ||||||
36 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:12.98 | ||||||
37 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:22.78 | ||||||
- | Linea Wilms Johansen | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 37.36 | ||||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.00 | ||||||
3 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 40.22 | ||||||
4 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.46 | ||||||
5 | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.70 | ||||||
6 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 46.00 | ||||||
7 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Albertslund IF | 46.28 | ||||||
8 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.17 | ||||||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 50.34 | ||||||
10 | Maja Skriver | 2002 | Albertslund IF | 52.51 | ||||||
11 | Heleena Ying Cecilie Wang | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.63 | ||||||
12 | Lea Wilms | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.68 | ||||||
13 | Ida Sofie Andreassen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.88 | ||||||
- | Josephine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.52 | ||||||
2 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.58 | ||||||
3 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 41.68 | ||||||
4 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.82 | ||||||
- | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 31.25 | ||||||
2 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.25 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 39.56 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.07 | ||||||
3 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 42.48 | ||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.93 | ||||||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.61 | ||||||
6 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 43.91 | ||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 44.38 | ||||||
8 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 44.87 | ||||||
9 | Victor Salmansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.16 | ||||||
10 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.52 | ||||||
11 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.05 | ||||||
12 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 47.61 | ||||||
13 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.14 | ||||||
14 | Johannes Ludvig | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.66 | ||||||
15 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 50.94 | ||||||
16 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 51.37 | ||||||
17 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 51.99 | ||||||
18 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 54.23 | ||||||
19 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.38 | ||||||
20 | Victor Prehn | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 57.29 | ||||||
21 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 59.40 | ||||||
22 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 59.42 | ||||||
23 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.29 | ||||||
24 | Mathis Larsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:00.47 | ||||||
25 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.41 | ||||||
26 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.95 | ||||||
27 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:05.57 | ||||||
28 | Matias Janischefska | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.55 | ||||||
29 | Emil Cebula | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.20 | ||||||
- | Anton Carlsen | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Jakob Nadeem | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Fiil Præstegaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.95 | ||||||
2 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.92 | ||||||
3 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 45.12 | ||||||
4 | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.33 | ||||||
5 | Emil Friis-Vistisen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.66 | ||||||
6 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 47.14 | ||||||
7 | Carl Aelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 49.30 | ||||||
8 | Andreas B. Larsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 50.93 | ||||||
9 | Jonathan T. Andersen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.70 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.26 | ||||||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.98 | ||||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.24 | ||||||
4 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 40.14 | ||||||
5 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 40.67 | ||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 45.24 | ||||||
7 | Dennis Sølvberg | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.82 | ||||||
8 | Tobias Surland Madsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 50.45 | ||||||
9 | Jeppe Bo Larsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.54 | ||||||
- | Martin R. Johansen | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.64 | ||||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.87 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 31.41 | ||||||
2 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.08 | ||||||
3 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.84 | 1:27.40 | |||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 47.68 | 1:35.21 | |||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.54 | 1:39.78 | |||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.48 | 1:41.02 | |||||
5 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.24 | 1:45.53 | |||||
6 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 51.20 | 1:48.10 | |||||
7 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 53.05 | 1:50.35 | |||||
8 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 52.51 | 1:50.91 | |||||
9 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 58.15 | 1:56.86 | |||||
10 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.47 | 2:02.02 | |||||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.14 | 2:02.14 | |||||
12 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 58.87 | 2:05.83 | |||||
13 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.07 | 2:09.61 | |||||
14 | Ida Hur Laursen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.36 | 2:09.76 | |||||
15 | Malou Christensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.30 | 2:14.45 | |||||
16 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.65 | 2:18.43 | |||||
17 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:08.03 | 2:22.77 | |||||
- | Ida Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej fort. bev. 25m | |||||
- | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | svøm på mave 75m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.82 | 1:25.86 | |||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.59 | 1:26.71 | |||||
3 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 45.06 | 1:31.09 | |||||
4 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.03 | 1:35.18 | |||||
5 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.12 | 1:41.36 | |||||
6 | Sarah Robl Barry | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.27 | 2:00.86 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 38.46 | 1:20.02 | |||||
2 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 39.27 | 1:21.44 | |||||
3 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.09 | 1:26.08 | |||||
4 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 46.90 | 1:39.00 | |||||
5 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 54.76 | 1:49.34 | |||||
6 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 56.01 | 1:54.62 | |||||
- | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esther Øksnebjerg | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.50 | 1:19.87 | |||||
- | Amelia Helleman | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.45 | 1:39.26 | |||||
2 | Teis Loftheim | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:41.66 | 1:41.66 | |||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.02 | 1:47.00 | |||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.82 | 1:51.73 | |||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 54.73 | 1:52.17 | |||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 58.51 | 1:54.72 | |||||
7 | Victor Salmansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.54 | 1:55.27 | |||||
8 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 1:56.51 | 1:56.51 | |||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:01.10 | 2:04.17 | |||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.42 | 2:08.73 | |||||
11 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 1:02.13 | 2:16.64 | |||||
12 | Patrick Laursen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.21 | 2:23.29 | |||||
- | Johannes Ludvig | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej fort v 25m | |||||
- | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | efb 25m | |||||
- | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ej berør 25m | |||||
- | Simon Eliasen Rytter | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 50 m | |||||
- | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v. 25m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.25 | 1:38.40 | |||||
2 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:38.81 | 1:38.81 | |||||
3 | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | Swim Team Tåstrup | 50.61 | 1:41.78 | |||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.09 | 1:46.07 | |||||
5 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.61 | 1:47.23 | |||||
6 | Mark Rudbæk Andersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.12 | 1:48.71 | |||||
7 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:00.65 | 2:03.88 | |||||
8 | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.49 | 2:04.42 | |||||
- | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | svøm på mave 50m | |||||
- | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm mave 25 m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.67 | 1:20.45 | |||||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.97 | 1:25.68 | |||||
3 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.32 | 1:28.40 | |||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 45.82 | 1:31.10 | |||||
5 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 46.34 | 1:31.88 | |||||
6 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 49.45 | 1:41.12 | |||||
7 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 51.47 | 1:43.76 | |||||
- | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | DSQ | efb 50m | |||||
- | Asger Preuss | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej berør 25m | |||||
- | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm mave 25m | |||||
- | Dennis Sølvberg | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | svøm mave 25m | |||||
- | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | efb 25m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.52 | 1:23.92 | |||||
2 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 45.48 | 1:35.22 | |||||
3 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 47.87 | 1:40.30 | |||||
4 | Magnus Vejgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.51 | 1:43.20 | |||||
- | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | efb 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 45.78 | 1:37.45 | 2:25.91 | 3:16.42 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.19 | 1:27.33 | 2:12.49 | 2:59.49 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.52 | 1:47.66 | 2:50.18 | 3:52.82 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 50.33 | 1:45.06 | 2:39.02 | 3:30.38 | |||
- | Oser Demir | 2000 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 41.93 | 1:28.48 | 2:15.39 | 3:00.36 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 53.71 | ||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 57.60 | ||||||
3 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 58.22 | ||||||
4 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 59.76 | ||||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.55 | ||||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:02.67 | ||||||
7 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:13.17 | ||||||
8 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.24 | ||||||
9 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 1:16.05 | ||||||
10 | Mille Christoffersen | 2004 | Albertslund IF | 1:27.37 | ||||||
- | Ida Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Linea Wilms Johansen | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 49.43 | ||||||
2 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.34 | ||||||
3 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 53.17 | ||||||
4 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 53.77 | ||||||
5 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 57.95 | ||||||
6 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:00.70 | ||||||
7 | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.43 | ||||||
- | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Albertslund IF | DSQ | crawlspark ved start | |||||
- | Sarah Robl Barry | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.57 | ||||||
2 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 46.41 | ||||||
3 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 49.62 | ||||||
4 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.04 | ||||||
5 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 57.54 | ||||||
- | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | flere flyben v. star | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.98 | ||||||
2 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.18 | ||||||
3 | Katrine Louise Olsson | 2000 | Herlev Svømning | 48.69 | ||||||
- | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 54.07 | ||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 57.34 | ||||||
3 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 1:05.53 | ||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.24 | ||||||
5 | Victor Prehn | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.68 | ||||||
6 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.85 | ||||||
7 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.40 | ||||||
- | Tobias Gøtz | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 58.12 | ||||||
2 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.79 | ||||||
3 | Vincent Lynggård Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.88 | ||||||
4 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.37 | ||||||
- | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslut | |||||
- | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | assynk. ben v. start | |||||
- | Jacob Ellekæar | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jonathan T. Andersen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.67 | ||||||
2 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 49.84 | ||||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.18 | ||||||
4 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | 55.31 | ||||||
5 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 57.29 | ||||||
6 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.55 | ||||||
- | Jeppe Bo Larsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | assynkron ben v. st. | |||||
- | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.84 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | flere flyben v. star | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.10 | 1:30.91 | |||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 45.83 | 1:39.12 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.74 | 1:34.62 | |||||
2 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.58 | 1:36.81 | |||||
3 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.04 | 1:48.30 | |||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.01 | 1:48.82 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.85 | 1:26.34 | |||||
2 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.47 | 1:26.40 | |||||
- | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | asynkrone arme | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 34.50 | 1:16.63 | |||||
2 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 40.64 | 1:27.69 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 40.53 | 1:28.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.22 | 1:21.97 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 42.39 | 1:29.20 | |||||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.40 | 1:36.39 | |||||
3 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 50.38 | 1:44.74 | |||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 42.61 | 1:47.04 | |||||
5 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.30 | 1:55.03 | |||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | asynkrone arme | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.31 | 1:19.45 | |||||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.41 | 1:24.02 | |||||
3 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 50.74 | 1:51.57 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.86 | 1:17.15 | |||||
2 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 42.68 | 1:37.80 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.27 | 1:11.29 | |||||
2 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 40.97 | 1:28.60 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.52 | 1:13.46 | 1:53.88 | 2:32.40 | |||
2 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.77 | 1:14.12 | 1:54.57 | 2:33.73 | |||
3 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 39.06 | 1:22.15 | 2:07.45 | 2:52.64 | |||
4 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 46.94 | 1:41.50 | 2:37.74 | 3:31.36 | |||
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.13 | 1:20.89 | 2:03.68 | 2:44.57 | |||
2 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.84 | 1:39.38 | 2:35.90 | 3:28.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.85 | 1:16.95 | 1:57.50 | 2:36.04 | |||
2 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.18 | 1:17.42 | 1:59.10 | 2:38.07 | |||
3 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 36.55 | 1:21.48 | 2:06.97 | 2:53.02 | |||
4 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 41.25 | 1:31.46 | 2:21.81 | 3:10.34 | |||
5 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 45.07 | 1:36.45 | 2:26.45 | 3:18.37 | |||
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 34.77 | 1:13.64 | 1:52.68 | 2:31.05 | |||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.13 | 1:14.56 | 1:54.61 | 2:34.36 | |||
3 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.97 | 1:23.54 | 2:05.43 | 2:45.93 | |||
4 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.42 | 2:50.54 | |||||
5 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.02 | 1:24.82 | 2:11.27 | 2:55.60 | |||
6 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 42.06 | 1:29.32 | 3:04.60 | 3:04.60 | |||
7 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 42.93 | 1:33.85 | 2:26.48 | 3:16.75 | |||
8 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 43.40 | 1:36.60 | 2:31.50 | 3:22.65 | |||
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 35.49 | 1:15.38 | 1:55.38 | 2:33.29 | |||
2 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.58 | 1:24.22 | 2:09.52 | 2:52.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.77 | ||||||
2 | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.66 | ||||||
3 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 53.40 | ||||||
4 | Daniella Shabtai Hai | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.81 | ||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 55.28 | ||||||
6 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 56.98 | ||||||
7 | Helena Skovboel | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.00 | ||||||
8 | Freja Møller Hansen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 57.53 | ||||||
9 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 58.31 | ||||||
10 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 58.66 | ||||||
11 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 58.70 | ||||||
12 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.50 | ||||||
13 | Ida Hur Laursen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:01.59 | ||||||
14 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:02.41 | ||||||
15 | Frida Kielstrup | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.81 | ||||||
16 | Lili Young Iversen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:04.09 | ||||||
17 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.62 | ||||||
18 | Marie Reno Bernack | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:04.95 | ||||||
19 | Mille Christoffersen | 2004 | Albertslund IF | 1:06.95 | ||||||
20 | Maria Øllgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.27 | ||||||
21 | Camilla Lyø Petersen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.83 | ||||||
22 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:14.94 | ||||||
23 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.69 | ||||||
24 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:21.52 | ||||||
- | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Linea Wilms Johansen | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Maria Kern Hasselmark | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | svøm mave 25m | |||||
- | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | stå på bund 25m | |||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | afs.på mave | |||||
- | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej berør 25m | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.36 | ||||||
2 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 47.90 | ||||||
3 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 49.16 | ||||||
4 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.75 | ||||||
5 | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.77 | ||||||
6 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 52.93 | ||||||
7 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 54.45 | ||||||
8 | Cathrine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 59.86 | ||||||
9 | Josephine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.27 | ||||||
10 | Maja Skriver | 2002 | Albertslund IF | 1:08.75 | ||||||
11 | Ida Sofie Andreassen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.06 | ||||||
- | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Lea Wilms | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej berør 25m | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.48 | ||||||
2 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 45.56 | ||||||
3 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.84 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.34 | ||||||
- | Esther Øksnebjerg | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 45.15 | ||||||
2 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 46.67 | ||||||
3 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 51.90 | ||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 53.76 | ||||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.20 | ||||||
6 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 55.89 | ||||||
7 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 56.28 | ||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.86 | ||||||
9 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 59.15 | ||||||
10 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 59.16 | ||||||
11 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:03.37 | ||||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.68 | ||||||
13 | Mathis Larsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:05.70 | ||||||
14 | Patrick Laursen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.63 | ||||||
15 | Victor Prehn | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.13 | ||||||
16 | Emil Cebula | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.78 | ||||||
17 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:20.64 | ||||||
18 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.61 | ||||||
- | Jakob Nadeem | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Fiil Præstegaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | afs. på mave | |||||
- | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | afs. på maven | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.96 | ||||||
2 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.39 | ||||||
3 | Emil Friis-Vistisen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.06 | ||||||
4 | Carl Aelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.27 | ||||||
5 | Jacob Ellekæar | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.29 | ||||||
6 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.31 | ||||||
7 | Andreas B. Larsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.31 | ||||||
8 | Jonathan T. Andersen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.92 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.05 | ||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.24 | ||||||
3 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 41.78 | ||||||
4 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 49.79 | ||||||
5 | Asger Preuss | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.59 | ||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 58.23 | ||||||
7 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 1:00.91 | ||||||
8 | Tobias Surland Madsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.53 | ||||||
9 | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.72 | ||||||
- | Martin R. Johansen | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | ej berør 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 53.87 | 1:54.55 | |||||
2 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 55.45 | 1:56.65 | |||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.12 | 2:08.12 | |||||
4 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.06 | 2:08.35 | |||||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 58.73 | 2:08.59 | |||||
6 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.54 | 2:50.79 | |||||
- | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend 50m | |||||
- | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 51.29 | 1:46.06 | |||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.34 | 1:48.23 | |||||
3 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 51.32 | 1:48.81 | |||||
4 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 51.35 | 1:49.01 | |||||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.29 | 1:52.12 | |||||
6 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 53.93 | 1:54.98 | |||||
7 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 55.74 | 1:57.36 | |||||
8 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.26 | 1:57.92 | |||||
9 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.21 | 2:07.65 | |||||
- | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asym ben | |||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.77 | 1:31.93 | |||||
2 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.68 | 1:40.42 | |||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 51.26 | 1:47.50 | |||||
4 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 51.09 | 1:47.54 | |||||
5 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.89 | 1:49.79 | |||||
- | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 43.23 | 1:32.50 | |||||
2 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 48.91 | 1:40.85 | |||||
3 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 50.10 | 1:48.17 | |||||
4 | Katrine Louise Olsson | 2000 | Herlev Svømning | 50.43 | 1:49.45 | |||||
5 | Amelia Helleman | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.66 | 1:50.01 | |||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 47.91 | 1:42.32 | |||||
2 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 49.09 | 1:44.42 | |||||
3 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.39 | 1:47.09 | |||||
4 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 51.35 | 1:51.26 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.53 | 1:46.33 | |||||
2 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 57.34 | 1:59.34 | |||||
3 | Teis Loftheim | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:00.87 | 2:04.33 | |||||
4 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.67 | 2:04.73 | |||||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.04 | 2:07.63 | |||||
- | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend 25m | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 46.25 | 1:38.88 | |||||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.86 | 1:47.54 | |||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 53.09 | 1:49.59 | |||||
4 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.85 | 1:51.98 | |||||
5 | Mark Rudbæk Andersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 56.02 | 1:54.00 | |||||
6 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 57.73 | 2:02.22 | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 47.75 | 1:39.28 | |||||
2 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 49.19 | 1:41.44 | |||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.66 | 1:51.04 | |||||
4 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.11 | 2:14.37 | |||||
- | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oser Demir | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 50.02 | 1:41.60 | |||||
2 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 48.82 | 1:41.63 | |||||
3 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 48.72 | 1:41.66 | |||||
4 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 52.58 | 1:50.51 | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 38.96 | 1:26.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 46.46 | ||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 50.78 | ||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 54.11 | ||||||
4 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:11.26 | ||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:22.69 | ||||||
- | Ida Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i berør 25m | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 59.87 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 38.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.61 | ||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.53 | ||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Tobias Gøtz | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asym ben | |||||
- | Victor Salmansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | Swim Team Tåstrup | 55.96 | ||||||
2 | Carl Aelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 59.69 | ||||||
3 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.69 | ||||||
4 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.97 | ||||||
5 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:10.45 | ||||||
6 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.76 | ||||||
- | Vincent Lynggård Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | asym arme | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | 53.74 | ||||||
2 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 54.16 | ||||||
- | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 42.21 | ||||||
2 | Magnus Vejgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 49.34 | ||||||
3 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 52.46 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 37.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 40.67 | 1:24.63 | 2:08.45 | 2:51.62 | |||
2 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 46.77 | 1:39.15 | 2:27.78 | 3:15.95 | |||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 36.16 | 1:16.16 | 1:56.65 | 2:36.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.32 | 1:34.46 | 2:23.83 | 3:11.33 | |||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.44 | 1:25.25 | 2:09.61 | 2:52.15 | |||
2 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 42.22 | 1:26.18 | 2:09.50 | 2:53.98 | |||
3 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 43.96 | 1:30.43 | 2:18.78 | 3:03.46 | |||
4 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.54 | 1:33.63 | 2:20.72 | 3:06.21 | |||
5 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 48.67 | 1:40.90 | 2:31.12 | 3:18.51 | |||
- | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | svøm mave 150m | |||||
- | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | svøm mave 75m | |||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.27 | 1:23.16 | 2:05.83 | 2:48.58 | |||
2 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:36.07 | ||||||
- | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 125m | |||||
- | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | efb 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 39.87 | 1:23.80 | |||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.16 | 1:38.78 | |||||
3 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 48.86 | 1:45.91 | |||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.71 | 1:46.82 | |||||
5 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 48.90 | 1:47.24 | |||||
6 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 52.86 | 1:54.72 | |||||
7 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 53.04 | 1:55.20 | |||||
8 | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.99 | 1:55.82 | |||||
9 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:57.95 | 1:57.95 | |||||
10 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 2:00.88 | 2:00.88 | |||||
11 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:02.04 | 2:02.04 | |||||
12 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.65 | 2:05.07 | |||||
13 | Lili Young Iversen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.93 | 2:08.52 | |||||
14 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:01.55 | 2:14.53 | |||||
15 | Marie Reno Bernack | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.80 | 2:20.00 | |||||
16 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.83 | 2:20.46 | |||||
- | Freja Møller Hansen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | afsæt fra bund 75 m | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.54 | 1:14.27 | |||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.72 | 1:14.99 | |||||
3 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.96 | 1:20.55 | |||||
4 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.84 | 1:23.12 | |||||
5 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.50 | 1:24.73 | |||||
6 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.24 | 1:28.50 | |||||
7 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.82 | 1:29.30 | |||||
8 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.36 | 1:31.33 | |||||
9 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 42.75 | 1:31.34 | |||||
10 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 42.87 | 1:32.62 | |||||
11 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 44.71 | 1:33.61 | |||||
12 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 45.01 | 1:34.05 | |||||
13 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 46.56 | 1:39.30 | |||||
14 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.04 | 1:41.59 | |||||
15 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 48.88 | 1:42.76 | |||||
16 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 47.00 | 1:43.98 | |||||
17 | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.10 | 1:45.21 | |||||
18 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 52.19 | 1:50.01 | |||||
19 | Josephine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 55.44 | 1:56.46 | |||||
20 | Cathrine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:01.65 | 2:01.65 | |||||
21 | Sarah Robl Barry | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.75 | 2:01.75 | |||||
- | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.39 | 1:11.68 | |||||
2 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.73 | 1:11.83 | |||||
3 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.48 | 1:15.16 | |||||
4 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.09 | 1:15.65 | |||||
5 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.78 | 1:20.59 | |||||
6 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.99 | 1:26.71 | |||||
7 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 42.48 | 1:27.63 | |||||
7 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 40.80 | 1:27.63 | |||||
9 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 45.40 | 1:33.95 | |||||
10 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 45.92 | 1:36.27 | |||||
11 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 46.22 | 1:38.89 | |||||
- | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 1:08.24 | ||||||
2 | Esther Øksnebjerg | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.82 | 1:12.40 | |||||
3 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.78 | 1:16.11 | |||||
4 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | 1:16.12 | |||||
5 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.02 | 1:19.26 | |||||
6 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 41.99 | 1:31.64 | |||||
7 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.69 | 1:34.00 | |||||
8 | Katrine Louise Olsson | 2000 | Herlev Svømning | 47.41 | 1:44.37 | |||||
- | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.14 | 1:15.53 | |||||
2 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 36.48 | 1:18.14 | |||||
3 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 37.75 | 1:20.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 16:46 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.14 | 1:13.25 | |||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.59 | 1:27.63 | |||||
3 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.24 | 1:30.70 | |||||
4 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 44.72 | 1:32.65 | |||||
5 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.25 | 1:33.20 | |||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 44.05 | 1:39.72 | |||||
7 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 47.04 | 1:41.50 | |||||
8 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 47.10 | 1:41.64 | |||||
9 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 49.15 | 1:45.98 | |||||
10 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 51.20 | 1:46.25 | |||||
11 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.26 | 1:48.67 | |||||
12 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 53.50 | 1:49.19 | |||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 54.33 | 1:56.36 | |||||
14 | Simon Eliasen Rytter | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 56.07 | 1:58.74 | |||||
15 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.72 | 1:58.75 | |||||
16 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 54.07 | 2:00.31 | |||||
17 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 55.43 | 2:03.16 | |||||
18 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 59.21 | 2:04.05 | |||||
19 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.21 | 2:09.77 | |||||
20 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 52.76 | 2:11.33 | |||||
21 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:04.57 | 2:20.50 | |||||
22 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.66 | 2:21.18 | |||||
23 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.06 | 2:26.95 | |||||
- | Emil Cebula | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jakob Nadeem | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mathis Larsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | træk i tov v 99m | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.15 | 1:16.51 | |||||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.27 | 1:21.16 | |||||
3 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.77 | 1:23.23 | |||||
4 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.98 | 1:29.78 | |||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.87 | 1:32.34 | |||||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.10 | 1:34.64 | |||||
7 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 45.84 | 1:35.77 | |||||
8 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.69 | 1:36.24 | |||||
9 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.79 | 1:36.25 | |||||
10 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.67 | 1:38.06 | |||||
11 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 46.41 | 1:39.65 | |||||
12 | Jacob Ellekæar | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 55.39 | 2:01.97 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.72 | 1:11.54 | |||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.45 | 1:11.88 | |||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.70 | 1:13.08 | |||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.30 | 1:16.17 | |||||
5 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.64 | 1:20.38 | |||||
6 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 39.27 | 1:23.41 | |||||
7 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.08 | 1:24.38 | |||||
8 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.81 | 1:25.99 | |||||
9 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 41.84 | 1:26.29 | |||||
10 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 44.37 | 1:33.73 | |||||
11 | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.30 | 1:37.07 | |||||
12 | Asger Preuss | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.82 | 1:42.30 | |||||
13 | Martin R. Johansen | 2001 | Herlev Svømning | 49.95 | 1:48.53 | |||||
14 | Tobias Surland Madsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 50.15 | 1:54.43 | |||||
15 | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.09 | 2:18.26 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.68 | 1:08.56 | |||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.11 | 1:12.37 | |||||
3 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.38 | 1:15.34 | |||||
4 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 37.75 | 1:18.25 | |||||
5 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 41.09 | 1:22.53 | |||||
6 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.42 | 1:24.02 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.01 | 1:01.11 | |||||
2 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 31.03 | 1:06.96 | |||||
3 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.91 | 1:10.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 17:12 |