Tulokset Spar Nord Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 45.89 | ||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 46.11 | ||||||
3 | Rasmus Ditlefsen | 2004 | West Swim Esbjerg | 54.88 | ||||||
4 | William Terp | 2003 | West Swim Esbjerg | 1:04.61 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 39.74 | ||||||
2 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 40.69 | ||||||
3 | Morten Kaul | 2002 | West Swim Esbjerg | 42.44 | ||||||
4 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 43.88 | ||||||
5 | Alexander Poulsen | 2002 | Swim Team Esbjerg | 45.51 | ||||||
6 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 46.17 | ||||||
7 | Jonas Riis | 2002 | West Swim Esbjerg | 52.13 | ||||||
8 | Andreas L. Jytzler | 2002 | West Swim Esbjerg | 57.06 | ||||||
- | Simon Kjeldgaard | 2002 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Asger Elbæk Hansen | 2002 | West Swim Esbjerg | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 31.27 | ||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | West Swim Esbjerg | 33.90 | ||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | West Swim Esbjerg | 34.83 | ||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 37.46 | ||||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | Swim Team Esbjerg | 41.91 | ||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.03 | ||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | Swim Team Esbjerg | 34.53 | ||||||
3 | Andreas H. Paulsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 36.00 | ||||||
4 | Oliver Christensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 36.78 | ||||||
5 | Oliver Frøsig | 2000 | Swim Team Esbjerg | 37.12 | ||||||
6 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 39.31 | ||||||
7 | Magnus Lundgaard | 2000 | Swim Team Esbjerg | 40.22 | ||||||
8 | Malthe Sielermann | 2000 | Kolding SK | 43.66 | ||||||
9 | Simon Glibstrup Thomsen | 2000 | Kolding SK | 45.59 | ||||||
- | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | Delta Svøm | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 30.62 | ||||||
2 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 32.74 | ||||||
3 | Mikkel Hansen | 1999 | Varde Svømmeklub | 33.16 | ||||||
4 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 34.17 | ||||||
5 | Tobias Fosgau | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.39 | ||||||
6 | Thor Erik Andreasen | 1998 | West Swim Esbjerg | 36.24 | ||||||
7 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 36.78 | ||||||
8 | Mathias Jensen | 1998 | West Swim Esbjerg | 37.65 | ||||||
9 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 37.91 | ||||||
10 | Jonas Harboesgaard | 1999 | Kolding SK | 39.73 | ||||||
11 | Emil Henriksen | 1999 | Kolding SK | 42.45 | ||||||
12 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 43.18 | ||||||
13 | Esben Kay | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 45.23 | ||||||
- | Jakob Sørensen | 1998 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 27.38 | ||||||
2 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | Frem Odense | 28.43 | ||||||
3 | Anders Bjørn Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 30.23 | ||||||
4 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 31.98 | ||||||
5 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 32.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 45.54 | ||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 46.71 | ||||||
3 | Rasmus Ditlefsen | 2004 | West Swim Esbjerg | 55.63 | ||||||
4 | William Terp | 2003 | West Swim Esbjerg | 1:09.42 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 38.56 | ||||||
2 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 39.02 | ||||||
3 | Morten Kaul | 2002 | West Swim Esbjerg | 43.04 | ||||||
4 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 43.80 | ||||||
5 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 44.73 | ||||||
6 | Alexander Poulsen | 2002 | Swim Team Esbjerg | 48.88 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 32.16 | ||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | West Swim Esbjerg | 34.34 | ||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | West Swim Esbjerg | 36.08 | ||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 36.21 | ||||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | Swim Team Esbjerg | 46.19 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.55 | ||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | Swim Team Esbjerg | 34.68 | ||||||
3 | Andreas H. Paulsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 36.08 | ||||||
4 | Oliver Frøsig | 2000 | Swim Team Esbjerg | 36.80 | ||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 37.50 | ||||||
6 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 38.44 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 30.61 | ||||||
2 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 32.51 | ||||||
3 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 34.16 | ||||||
4 | Mikkel Hansen | 1999 | Varde Svømmeklub | 34.78 | ||||||
5 | Tobias Fosgau | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.29 | ||||||
6 | Thor Erik Andreasen | 1998 | West Swim Esbjerg | 36.62 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 27.58 | ||||||
2 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | Frem Odense | 28.37 | ||||||
3 | Anders Bjørn Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 30.05 | ||||||
4 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 31.50 | ||||||
5 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Swim Team Esbjerg | 41.86 | ||||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 44.83 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 52.88 | ||||||
4 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 52.94 | ||||||
5 | Freya Rasmussen | 2004 | West Swim Esbjerg | 53.99 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 42.63 | ||||||
2 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 43.58 | ||||||
3 | Victoria Macartney | 2002 | West Swim Esbjerg | 45.49 | ||||||
4 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 46.24 | ||||||
5 | Stine R. Jensen | 2002 | Varde Svømmeklub | 47.63 | ||||||
6 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | West Swim Esbjerg | 48.40 | ||||||
7 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.30 | ||||||
8 | Amina Begic | 2002 | Kolding SK | 49.89 | ||||||
9 | Thilde Timmermand | 2002 | West Swim Esbjerg | 49.93 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Swim Team Esbjerg | 37.21 | ||||||
2 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 38.43 | ||||||
3 | Julie Gadgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 39.95 | ||||||
4 | Carina Bro | 2001 | Swim Team Esbjerg | 40.65 | ||||||
5 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | 40.90 | ||||||
6 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 43.79 | ||||||
7 | Ester Møller | 2001 | West Swim Esbjerg | 46.23 | ||||||
8 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 46.55 | ||||||
9 | Cecilie Biltoft | 2001 | West Swim Esbjerg | 46.66 | ||||||
10 | Mathilde Lundgaard | 2001 | Swim Team Esbjerg | 48.32 | ||||||
11 | Emma Jørgensen | 2001 | West Swim Esbjerg | 48.85 | ||||||
12 | Mathilde Sofie Sørensen | 2001 | West Swim Esbjerg | 55.80 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 34.25 | ||||||
2 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 34.31 | ||||||
3 | Julie Christensen | 2000 | Kolding SK | 35.89 | ||||||
4 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 35.96 | ||||||
5 | Line Larsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 36.06 | ||||||
6 | Freja Maack Lykke | 2000 | West Swim Esbjerg | 37.05 | ||||||
7 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 38.51 | ||||||
8 | Katrine Risager Seegert | 2000 | Kolding SK | 40.09 | ||||||
9 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.18 | ||||||
10 | Frederikke Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.38 | ||||||
11 | Sofie Haahr | 2000 | Swim Team Esbjerg | 40.73 | ||||||
12 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 44.50 | ||||||
13 | Sara Bonde Christensen | 2000 | Varde Svømmeklub | 53.69 | ||||||
- | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 31.32 | ||||||
2 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 32.10 | ||||||
3 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 33.18 | ||||||
4 | Christine Larsen | 1998 | Kolding SK | 33.57 | ||||||
5 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 34.11 | ||||||
6 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 34.32 | ||||||
7 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | Kolding SK | 34.39 | ||||||
8 | Sissel L. Madsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 34.60 | ||||||
9 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 34.67 | ||||||
10 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 35.71 | ||||||
11 | Laura Jørgensen | 1999 | Varde Svømmeklub | 35.84 | ||||||
12 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.68 | ||||||
13 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 37.89 | ||||||
14 | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | Delta Svøm | 38.53 | ||||||
15 | Iben Højgaard Jensen | 1998 | Kolding SK | 39.12 | ||||||
16 | Sarah Østergård | 1998 | Kolding SK | 39.33 | ||||||
17 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 41.19 | ||||||
18 | Stine Kromann | 1999 | West Swim Esbjerg | 43.20 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 30.36 | ||||||
2 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 31.12 | ||||||
3 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.20 | ||||||
4 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.98 | ||||||
5 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 36.57 | ||||||
6 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 36.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Swim Team Esbjerg | 42.89 | ||||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 45.17 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 54.47 | ||||||
4 | Freya Rasmussen | 2004 | West Swim Esbjerg | 55.90 | ||||||
5 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 56.94 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 41.29 | ||||||
2 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 45.16 | ||||||
3 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 46.65 | ||||||
4 | Stine R. Jensen | 2002 | Varde Svømmeklub | 48.15 | ||||||
5 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | West Swim Esbjerg | 48.77 | ||||||
6 | Victoria Macartney | 2002 | West Swim Esbjerg | 49.25 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Swim Team Esbjerg | 36.24 | ||||||
2 | Julie Gadgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 38.58 | ||||||
3 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 38.74 | ||||||
4 | Carina Bro | 2001 | Swim Team Esbjerg | 40.70 | ||||||
5 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 42.80 | ||||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 34.24 | ||||||
2 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 34.40 | ||||||
3 | Julie Christensen | 2000 | Kolding SK | 36.30 | ||||||
4 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 37.04 | ||||||
5 | Line Larsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 37.26 | ||||||
6 | Freja Maack Lykke | 2000 | West Swim Esbjerg | 37.80 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 31.64 | ||||||
2 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 33.15 | ||||||
3 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 33.34 | ||||||
4 | Christine Larsen | 1998 | Kolding SK | 33.88 | ||||||
5 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 34.05 | ||||||
6 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 35.56 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 30.47 | ||||||
2 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 30.93 | ||||||
3 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.35 | ||||||
4 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.59 | ||||||
5 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 35.75 | ||||||
6 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 37.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 52.75 | 1:46.33 | |||||
2 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 47.82 | 1:46.95 | |||||
3 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 1:02.00 | 2:01.88 | |||||
4 | Eskild Wollesen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 55.37 | 2:08.36 | |||||
- | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | svøm ryg i bryst | |||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 38.19 | 1:21.26 | |||||
2 | Jakob Grene | 2001 | West Swim Esbjerg | 44.87 | 1:31.15 | |||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | West Swim Esbjerg | 42.79 | 1:34.39 | |||||
4 | Oliver Kjærgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 49.51 | 1:45.86 | |||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | Swim Team Esbjerg | 56.27 | 1:54.23 | |||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 43.06 | 1:31.29 | |||||
2 | Jakob Mose | 2000 | Swim Team Esbjerg | 42.82 | 1:31.39 | |||||
3 | Oliver Frøsig | 2000 | Swim Team Esbjerg | 45.37 | 1:33.44 | |||||
4 | Oliver Christensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 45.90 | 1:36.78 | |||||
5 | Andreas H. Paulsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 50.64 | 1:40.06 | |||||
6 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | Delta Svøm | 49.44 | 1:41.47 | |||||
7 | Magnus Lundgaard | 2000 | Swim Team Esbjerg | 54.97 | 1:52.45 | |||||
- | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Swim Team Esbjerg | 50.67 | 1:50.11 | |||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 54.02 | 1:53.44 | |||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 50.85 | 1:43.40 | |||||
2 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | West Swim Esbjerg | 59.17 | 2:01.77 | |||||
3 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:00.48 | 2:02.04 | |||||
4 | Victoria Macartney | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:01.39 | 2:05.12 | |||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 45.26 | 1:33.15 | |||||
2 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Swim Team Esbjerg | 44.00 | 1:33.34 | |||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 45.18 | 1:35.19 | |||||
4 | Thilde Lund | 2001 | Varde Svømmeklub | 45.56 | 1:36.12 | |||||
5 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 46.89 | 1:39.36 | |||||
6 | Sarah Bryld | 2001 | West Swim Esbjerg | 45.96 | 1:47.70 | |||||
7 | Carina Bro | 2001 | Swim Team Esbjerg | 55.68 | 1:49.88 | |||||
8 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | 55.19 | 1:53.34 | |||||
9 | Cecilie Biltoft | 2001 | West Swim Esbjerg | 58.73 | 2:10.10 | |||||
10 | Mathilde Lundgaard | 2001 | Swim Team Esbjerg | 1:02.77 | 2:10.66 | |||||
11 | Mathilde Sofie Sørensen | 2001 | West Swim Esbjerg | 1:06.85 | 2:17.38 | |||||
- | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | DSQ | ej forsat bevægelse | |||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 43.81 | 1:31.04 | |||||
2 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 44.79 | 1:36.32 | |||||
3 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 46.61 | 1:36.45 | |||||
4 | Line Larsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 47.05 | 1:37.25 | |||||
5 | Sofie Haahr | 2000 | Swim Team Esbjerg | 51.81 | 1:43.60 | |||||
6 | Frederikke Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 47.47 | 1:46.45 | |||||
7 | Katrine Risager Seegert | 2000 | Kolding SK | 48.62 | 1:47.49 | |||||
8 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 51.51 | 1:51.24 | |||||
- | Victoria Steen | 2000 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Freja Maack Lykke | 2000 | West Swim Esbjerg | DSQ | ikke afsluting i ryg | |||||
- | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 5, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 40.69 | 1:24.11 | 2:14.80 | 2:53.19 | |||
2 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 42.70 | 1:30.98 | 2:27.85 | 3:10.84 | |||
3 | Thor Erik Andreasen | 1998 | West Swim Esbjerg | 45.78 | 1:39.12 | 2:37.64 | 3:26.02 | |||
4 | Tobias Fosgau | 1998 | West Swim Esbjerg | 49.53 | 1:49.60 | 2:45.42 | 3:30.86 | |||
5 | Mathias Jensen | 1998 | West Swim Esbjerg | 50.06 | 2:50.24 | 3:34.95 | 3:34.95 | |||
6 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 46.19 | 1:42.45 | 2:47.81 | 3:35.22 | |||
7 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 58.54 | 2:00.58 | 3:05.64 | 4:02.29 | |||
- | Jakob Sørensen | 1998 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.87 | 1:12.45 | 1:56.80 | 2:31.66 | |||
2 | Anders Bjørn Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 41.04 | 1:24.40 | 2:09.55 | 2:48.72 | |||
3 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 38.83 | 1:25.07 | 2:19.99 | 2:57.12 | |||
4 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.01 | 1:26.48 | 2:17.59 | 2:59.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.37 | 1:23.24 | 2:15.80 | 2:55.57 | |||
2 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | Kolding SK | 42.37 | 1:31.66 | 2:21.64 | 3:05.12 | |||
3 | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | 43.03 | 1:30.68 | 2:29.98 | 3:10.99 | |||
4 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 44.41 | 1:33.07 | 2:29.04 | 3:13.13 | |||
5 | Christine Larsen | 1998 | Kolding SK | 51.36 | 1:43.54 | 2:41.85 | 3:23.14 | |||
6 | Iben Højgaard Jensen | 1998 | Kolding SK | 51.28 | 1:46.64 | 2:42.53 | 3:30.17 | |||
7 | Sarah Østergård | 1998 | Kolding SK | 47.89 | 1:44.56 | 2:44.39 | 3:33.21 | |||
8 | Laura Jørgensen | 1999 | Varde Svømmeklub | 51.04 | 1:49.91 | 2:56.04 | 3:48.03 | |||
9 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 53.69 | 1:56.66 | 2:57.68 | 3:50.53 | |||
- | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | DSQ | ej forsæt bevægelse | |||||
- | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | DSQ | brystslag under vand | |||||
Løb 6, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 37.81 | 1:19.59 | 2:06.75 | 2:43.07 | |||
- | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | DSQ | bryst under vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 57.45 | 1:58.42 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eskild Wollesen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 53.92 | 1:50.39 | |||||
2 | Jonas Riis | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:01.86 | 2:16.72 | |||||
3 | Andreas L. Jytzler | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:06.85 | 2:20.25 | |||||
- | Alexander Poulsen | 2002 | Swim Team Esbjerg | DSQ | i mål på maven | |||||
- | Morten Kaul | 2002 | West Swim Esbjerg | DSQ | ej forsat bevægelse | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 39.80 | 1:19.80 | |||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | West Swim Esbjerg | 47.74 | 1:33.52 | |||||
3 | Jakob Grene | 2001 | West Swim Esbjerg | 46.55 | 1:35.80 | |||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | DSQ | ej bevægelse v 50m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 38.53 | 1:19.71 | |||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 45.39 | 1:30.37 | |||||
3 | Oliver Frøsig | 2000 | Swim Team Esbjerg | 45.41 | 1:31.90 | |||||
4 | Jakob Mose | 2000 | Swim Team Esbjerg | 44.74 | 1:32.40 | |||||
5 | Magnus Lundgaard | 2000 | Swim Team Esbjerg | 1:51.59 | 1:51.59 | |||||
- | Malthe Sielermann | 2000 | Kolding SK | DSQ | crawl arm | |||||
- | Simon Glibstrup Thomsen | 2000 | Kolding SK | DSQ | udsvøm på maven | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 36.35 | 1:14.31 | |||||
2 | Jonas Harboesgaard | 1999 | Kolding SK | 48.69 | 1:36.57 | |||||
3 | Esben Kay | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 47.14 | 1:37.09 | |||||
4 | Thor Erik Andreasen | 1998 | West Swim Esbjerg | 48.58 | 1:38.56 | |||||
5 | Mathias Jensen | 1998 | West Swim Esbjerg | 49.12 | 1:38.69 | |||||
6 | Mikkel Hansen | 1999 | Varde Svømmeklub | 47.43 | 1:40.94 | |||||
7 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 49.40 | 1:42.32 | |||||
8 | Tobias Fosgau | 1998 | West Swim Esbjerg | 54.29 | 1:48.03 | |||||
9 | Rasmus M. Carlsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 1:48.17 | 1:48.17 | |||||
10 | Emil Henriksen | 1999 | Kolding SK | 58.64 | 1:56.52 | |||||
- | Jakob Sørensen | 1998 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 56.66 | 1:54.78 | |||||
2 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 1:02.73 | 2:08.05 | |||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:01.56 | 2:09.56 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 50.70 | 1:42.22 | |||||
2 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 52.08 | 1:42.55 | |||||
3 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:03.18 | 2:07.85 | |||||
4 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 1:03.01 | 2:12.35 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 46.68 | 1:35.12 | |||||
2 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 47.55 | 1:35.21 | |||||
3 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 48.50 | 1:39.43 | |||||
4 | Thilde Lund | 2001 | Varde Svømmeklub | 54.49 | 1:47.27 | |||||
5 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 53.37 | 1:53.84 | |||||
6 | Carina Bro | 2001 | Swim Team Esbjerg | 56.44 | 1:53.88 | |||||
7 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 1:14.57 | 2:42.29 | |||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Ester Møller | 2001 | West Swim Esbjerg | DSQ | crawtag | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 43.16 | 1:28.53 | |||||
2 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 45.64 | 1:31.06 | |||||
3 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 44.82 | 1:31.17 | |||||
4 | Julie Christensen | 2000 | Kolding SK | 46.52 | 1:34.15 | |||||
5 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 46.77 | 1:37.34 | |||||
6 | Sofie Haahr | 2000 | Swim Team Esbjerg | 51.94 | 1:44.93 | |||||
7 | Katrine Risager Seegert | 2000 | Kolding SK | 49.02 | 1:45.20 | |||||
8 | Line Bæk Thulin | 2000 | West Swim Esbjerg | 51.64 | 1:46.56 | |||||
9 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 57.35 | 1:58.56 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 40.60 | 1:22.99 | |||||
2 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 41.71 | 1:25.09 | |||||
3 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 41.16 | 1:26.15 | |||||
4 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 42.53 | 1:26.62 | |||||
5 | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | 42.69 | 1:27.88 | |||||
6 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 44.18 | 1:29.68 | |||||
7 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 45.07 | 1:31.60 | |||||
8 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 44.83 | 1:32.35 | |||||
9 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 1:34.81 | 1:34.81 | |||||
10 | Sissel L. Madsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 47.42 | 1:38.03 | |||||
11 | Stine Kromann | 1999 | West Swim Esbjerg | 54.29 | 1:52.13 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 37.13 | 1:16.29 | |||||
2 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 38.59 | 1:18.91 | |||||
3 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 42.19 | 1:25.91 | |||||
4 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 48.96 | 1:40.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 48.17 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 36.12 | ||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | West Swim Esbjerg | 42.24 | ||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | West Swim Esbjerg | 44.62 | ||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 45.05 | ||||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | Swim Team Esbjerg | 54.70 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 43.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Swim Team Esbjerg | 51.15 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 52.51 | ||||||
2 | Amina Begic | 2002 | Kolding SK | 56.84 | ||||||
3 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 58.34 | ||||||
4 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:00.36 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 42.81 | ||||||
2 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 46.09 | ||||||
3 | Sarah Bryld | 2001 | West Swim Esbjerg | 49.88 | ||||||
4 | Mathilde Lundgaard | 2001 | Swim Team Esbjerg | 1:04.47 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 37.41 | ||||||
2 | Freja Maack Lykke | 2000 | West Swim Esbjerg | 44.21 | ||||||
3 | Line Larsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 45.33 | ||||||
4 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 46.30 | ||||||
5 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 49.11 | ||||||
6 | Frederikke Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 51.00 | ||||||
7 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 51.93 | ||||||
8 | Line Bæk Thulin | 2000 | West Swim Esbjerg | 53.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 37.19 | 1:20.84 | |||||
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.60 | 1:09.18 | |||||
2 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.21 | 1:36.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 12, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.84 | 1:28.07 | |||||
2 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 41.30 | 1:28.73 | |||||
3 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | Kolding SK | 44.64 | 1:34.69 | |||||
4 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 46.00 | 1:41.01 | |||||
5 | Sarah Østergård | 1998 | Kolding SK | 48.52 | 1:45.68 | |||||
6 | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | Delta Svøm | 50.37 | 1:48.92 | |||||
7 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 52.06 | 1:53.11 | |||||
Løb 12, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.23 | 1:13.19 | |||||
2 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.92 | 1:21.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 50.72 | 1:49.79 | |||||
2 | Rasmus Ditlefsen | 2004 | West Swim Esbjerg | 57.67 | 2:04.55 | |||||
- | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 40.96 | 1:30.52 | |||||
2 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 47.97 | 1:41.76 | |||||
3 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 48.00 | 1:41.94 | |||||
4 | Morten Kaul | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:43.66 | 1:43.66 | |||||
5 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 52.55 | 1:46.73 | |||||
6 | Alexander Poulsen | 2002 | Swim Team Esbjerg | 52.23 | 1:46.82 | |||||
7 | Eskild Wollesen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 51.50 | 1:52.42 | |||||
8 | Jonas Riis | 2002 | West Swim Esbjerg | 55.05 | 2:01.97 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 34.18 | 1:09.32 | |||||
2 | Jakob Grene | 2001 | West Swim Esbjerg | 36.23 | 1:16.71 | |||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | West Swim Esbjerg | 39.73 | 1:21.38 | |||||
4 | Oliver Kjærgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 45.98 | 1:38.28 | |||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | Swim Team Esbjerg | 47.26 | 1:40.76 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 34.70 | 1:11.98 | |||||
2 | Jakob Mose | 2000 | Swim Team Esbjerg | 36.78 | 1:16.07 | |||||
3 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 37.97 | 1:17.37 | |||||
4 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | Delta Svøm | 39.54 | 1:20.61 | |||||
5 | Oliver Frøsig | 2000 | Swim Team Esbjerg | 39.54 | 1:21.61 | |||||
6 | Andreas H. Paulsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 39.93 | 1:23.07 | |||||
7 | Oliver Christensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 41.57 | 1:25.85 | |||||
8 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 40.51 | 1:27.81 | |||||
9 | Malthe Sielermann | 2000 | Kolding SK | 45.83 | 1:34.47 | |||||
10 | Magnus Lundgaard | 2000 | Swim Team Esbjerg | 47.36 | 1:35.64 | |||||
11 | Simon Glibstrup Thomsen | 2000 | Kolding SK | 1:47.21 | 1:47.21 | |||||
- | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.12 | 1:09.73 | |||||
2 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 34.34 | 1:11.53 | |||||
3 | Tobias Fosgau | 1998 | West Swim Esbjerg | 38.20 | 1:21.10 | |||||
4 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 39.32 | 1:22.00 | |||||
5 | Thor Erik Andreasen | 1998 | West Swim Esbjerg | 40.08 | 1:24.61 | |||||
6 | Esben Kay | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 42.77 | 1:27.26 | |||||
7 | Jonas Harboesgaard | 1999 | Kolding SK | 42.07 | 1:28.12 | |||||
8 | Mathias Jensen | 1998 | West Swim Esbjerg | 43.53 | 1:29.97 | |||||
9 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 43.04 | 1:31.12 | |||||
10 | Rasmus M. Carlsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 46.84 | 1:35.82 | |||||
11 | Emil Henriksen | 1999 | Kolding SK | 48.56 | 1:39.20 | |||||
- | Jakob Sørensen | 1998 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 28.78 | 59.47 | |||||
2 | Anders Bjørn Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.56 | 1:05.21 | |||||
3 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 32.94 | 1:08.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Swim Team Esbjerg | 45.93 | 1:38.31 | |||||
2 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 56.93 | 2:02.20 | |||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 57.46 | 2:04.70 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 47.49 | 1:39.22 | |||||
2 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 48.83 | 1:44.55 | |||||
3 | Victoria Macartney | 2002 | West Swim Esbjerg | 50.75 | 1:51.29 | |||||
4 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 1:52.05 | ||||||
5 | Amina Begic | 2002 | Kolding SK | 54.04 | 1:56.63 | |||||
6 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 55.16 | 2:00.46 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Swim Team Esbjerg | 39.30 | 1:21.48 | |||||
2 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 39.38 | 1:21.91 | |||||
3 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 44.10 | 1:27.59 | |||||
4 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 43.45 | 1:31.41 | |||||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 42.00 | 1:31.73 | |||||
6 | Carina Bro | 2001 | Swim Team Esbjerg | 45.26 | 1:32.44 | |||||
7 | Thilde Lund | 2001 | Varde Svømmeklub | 44.76 | 1:33.72 | |||||
8 | Sarah Bryld | 2001 | West Swim Esbjerg | 45.05 | 1:36.95 | |||||
9 | Mathilde Lundgaard | 2001 | Swim Team Esbjerg | 50.34 | 1:53.13 | |||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Mathilde Sofie Sørensen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Cecilie Biltoft | 2001 | West Swim Esbjerg | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 38.09 | 1:17.58 | |||||
2 | Line Larsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 38.00 | 1:18.43 | |||||
3 | Julie Christensen | 2000 | Kolding SK | 38.85 | 1:21.04 | |||||
4 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.47 | 1:23.71 | |||||
5 | Freja Maack Lykke | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.04 | 1:25.04 | |||||
6 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 40.94 | 1:29.69 | |||||
7 | Line Bæk Thulin | 2000 | West Swim Esbjerg | 43.99 | 1:33.07 | |||||
8 | Sofie Haahr | 2000 | Swim Team Esbjerg | 44.59 | 1:33.32 | |||||
9 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 44.59 | 1:36.41 | |||||
10 | Frederikke Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 46.35 | 1:36.88 | |||||
11 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 49.32 | 1:43.58 | |||||
- | Katrine Risager Seegert | 2000 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Victoria Steen | 2000 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 34.79 | 1:13.15 | |||||
2 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 35.82 | 1:13.59 | |||||
3 | Christine Larsen | 1998 | Kolding SK | 35.66 | 1:13.63 | |||||
4 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 35.35 | 1:15.81 | |||||
5 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 37.56 | 1:16.31 | |||||
6 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 38.04 | 1:20.39 | |||||
7 | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | 38.32 | 1:20.42 | |||||
8 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 39.88 | 1:21.11 | |||||
9 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 40.17 | 1:21.74 | |||||
10 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 41.78 | 1:26.35 | |||||
11 | Laura Jørgensen | 1999 | Varde Svømmeklub | 42.84 | 1:28.00 | |||||
12 | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | Delta Svøm | 43.35 | 1:29.18 | |||||
13 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 46.14 | 1:33.35 | |||||
14 | Stine Kromann | 1999 | West Swim Esbjerg | 44.89 | 1:34.33 | |||||
- | Sissel L. Madsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.05 | 1:06.81 | |||||
2 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 32.86 | 1:07.23 | |||||
3 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 32.93 | 1:07.32 | |||||
4 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 38.24 | 1:18.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 1:10.27 | ||||||
2 | Rasmus Ditlefsen | 2004 | West Swim Esbjerg | 1:25.57 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 53.06 | ||||||
2 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 53.14 | ||||||
3 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 58.27 | ||||||
4 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:13.41 | ||||||
5 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.44 | ||||||
- | Simon Kjeldgaard | 2002 | Frem Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 56.39 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 59.84 | ||||||
3 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 1:19.29 | ||||||
4 | Freya Rasmussen | 2004 | West Swim Esbjerg | 1:24.87 | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 55.12 | ||||||
2 | Amina Begic | 2002 | Kolding SK | 56.60 | ||||||
3 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:02.98 | ||||||
4 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 1:06.06 | ||||||
5 | Victoria Macartney | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:06.35 | ||||||
6 | Stine R. Jensen | 2002 | Varde Svømmeklub | 1:12.00 | ||||||
- | Thilde Timmermand | 2002 | West Swim Esbjerg | DSQ | synkron arm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 45.00 | 1:34.57 | |||||
2 | Jakob Grene | 2001 | West Swim Esbjerg | 49.50 | 1:44.38 | |||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 47.15 | 1:37.47 | |||||
2 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 49.99 | 1:44.18 | |||||
3 | Andreas H. Paulsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 53.59 | 1:51.96 | |||||
4 | Oliver Christensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 55.78 | 1:58.36 | |||||
5 | Simon Glibstrup Thomsen | 2000 | Kolding SK | 57.07 | 2:02.66 | |||||
6 | Malthe Sielermann | 2000 | Kolding SK | 59.87 | 2:04.56 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 46.25 | 1:36.02 | |||||
2 | Tobias Fosgau | 1998 | West Swim Esbjerg | 48.73 | 1:41.23 | |||||
3 | Jonas Harboesgaard | 1999 | Kolding SK | 51.14 | 1:48.18 | |||||
4 | Mikkel Hansen | 1999 | Varde Svømmeklub | 51.28 | 1:50.95 | |||||
5 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 53.25 | 1:54.65 | |||||
6 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 56.98 | 1:59.13 | |||||
7 | Emil Henriksen | 1999 | Kolding SK | 1:02.03 | 2:07.05 | |||||
8 | Rasmus M. Carlsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 1:00.27 | 2:11.09 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | Frem Odense | 35.93 | 1:18.22 | |||||
2 | Anders Bjørn Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.43 | 1:18.40 | |||||
3 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 43.51 | 1:33.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 51.79 | 1:46.84 | |||||
2 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 52.44 | 1:49.21 | |||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 52.64 | 1:49.66 | |||||
4 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 51.07 | 1:50.20 | |||||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 51.75 | 1:50.67 | |||||
6 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 55.52 | 1:51.45 | |||||
7 | Ester Møller | 2001 | West Swim Esbjerg | 53.82 | 1:54.90 | |||||
8 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 59.51 | 2:03.79 | |||||
9 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 59.78 | 2:05.68 | |||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 48.88 | 1:45.19 | |||||
2 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 50.62 | 1:47.97 | |||||
3 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 52.31 | 1:49.95 | |||||
4 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 53.22 | 1:51.78 | |||||
5 | Frederikke Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 57.94 | 2:00.28 | |||||
6 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 56.51 | 2:03.38 | |||||
7 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 57.62 | 2:03.91 | |||||
8 | Sara Bonde Christensen | 2000 | Varde Svømmeklub | 1:03.18 | 2:17.74 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | Kolding SK | 44.64 | 1:30.22 | |||||
2 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 46.18 | 1:36.41 | |||||
3 | Iben Højgaard Jensen | 1998 | Kolding SK | 50.10 | 1:43.44 | |||||
4 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 49.09 | 1:44.20 | |||||
5 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 52.46 | 1:52.43 | |||||
6 | Stine Kromann | 1999 | West Swim Esbjerg | 56.81 | 1:57.08 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 40.02 | 1:24.99 | |||||
2 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.86 | 1:29.91 | |||||
3 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 43.93 | 1:33.64 | |||||
4 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 47.91 | 1:40.55 | |||||
5 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 49.90 | 1:43.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 57.68 | ||||||
2 | Rasmus Ditlefsen | 2004 | West Swim Esbjerg | 1:03.63 | ||||||
- | William Terp | 2003 | West Swim Esbjerg | DSQ | afs på maven | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Poulsen | 2002 | Swim Team Esbjerg | 53.75 | ||||||
2 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 54.46 | ||||||
3 | Morten Kaul | 2002 | West Swim Esbjerg | 56.25 | ||||||
4 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 56.84 | ||||||
5 | Asger Elbæk Hansen | 2002 | West Swim Esbjerg | 58.14 | ||||||
6 | Andreas L. Jytzler | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:03.46 | ||||||
- | Simon Kjeldgaard | 2002 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Jonas Riis | 2002 | West Swim Esbjerg | DSQ | indsvøm på maven | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 38.91 | ||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | West Swim Esbjerg | 42.54 | ||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 42.97 | ||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | DSQ | asf på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 1:00.00 | ||||||
2 | Freya Rasmussen | 2004 | West Swim Esbjerg | 1:02.27 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 46.97 | ||||||
2 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 53.20 | ||||||
3 | Victoria Macartney | 2002 | West Swim Esbjerg | 56.98 | ||||||
4 | Thilde Timmermand | 2002 | West Swim Esbjerg | 57.79 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Swim Team Esbjerg | 42.33 | ||||||
2 | Julie Gadgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 46.69 | ||||||
3 | Sarah Bryld | 2001 | West Swim Esbjerg | 47.44 | ||||||
4 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 48.07 | ||||||
5 | Emma Jørgensen | 2001 | West Swim Esbjerg | 54.40 | ||||||
6 | Cecilie Biltoft | 2001 | West Swim Esbjerg | 56.38 | ||||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Mathilde Sofie Sørensen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Ester Møller | 2001 | West Swim Esbjerg | DSQ | ej forsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Mose | 2000 | Swim Team Esbjerg | 36.74 | 1:18.52 | 2:01.72 | 2:45.05 | |||
2 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 38.82 | 1:21.98 | 2:07.20 | 2:49.38 | |||
3 | Oliver Frøsig | 2000 | Swim Team Esbjerg | 39.66 | 1:24.59 | 2:10.57 | 2:55.09 | |||
4 | Andreas H. Paulsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 41.46 | 1:27.62 | 2:14.98 | 3:01.05 | |||
5 | Oliver Christensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 41.71 | 1:28.41 | 2:16.95 | 3:02.53 | |||
6 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 1:34.02 | 3:15.14 | 3:15.14 | ||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.02 | 1:12.34 | 1:52.57 | 2:30.99 | |||
2 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 37.04 | 1:16.42 | 1:56.57 | 2:34.61 | |||
3 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 36.19 | 1:17.66 | 2:00.62 | 2:42.18 | |||
4 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 42.64 | 1:28.73 | 2:15.58 | 2:59.99 | |||
5 | Thor Erik Andreasen | 1998 | West Swim Esbjerg | 40.21 | 1:28.27 | 2:17.24 | 3:04.20 | |||
6 | Mathias Jensen | 1998 | West Swim Esbjerg | 46.45 | 1:39.18 | 2:31.45 | 3:20.83 | |||
7 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 45.79 | 1:40.28 | 2:37.05 | 3:28.90 | |||
8 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 49.82 | 1:48.72 | 2:49.39 | 3:47.93 | |||
- | Jakob Sørensen | 1998 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 29.76 | 1:03.35 | 1:37.86 | 2:11.86 | |||
2 | Anders Bjørn Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 33.16 | 1:10.81 | 1:49.17 | 2:26.29 | |||
3 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 35.33 | 1:14.94 | 1:56.65 | 2:37.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 38.74 | 1:22.36 | 2:05.98 | 2:48.17 | |||
2 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 39.43 | 1:24.08 | 2:11.22 | 2:53.49 | |||
3 | Julie Christensen | 2000 | Kolding SK | 39.77 | 1:25.80 | 2:12.22 | 2:56.39 | |||
4 | Line Larsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.97 | 1:25.49 | 2:12.75 | 2:56.73 | |||
5 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.96 | 1:26.61 | 2:13.86 | 2:59.61 | |||
6 | Freja Maack Lykke | 2000 | West Swim Esbjerg | 40.40 | 1:27.69 | 2:17.87 | 3:07.94 | |||
7 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 46.47 | 1:43.71 | 2:43.85 | 3:41.04 | |||
8 | Frederikke Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 50.53 | 2:52.80 | 3:47.15 | 3:47.15 | |||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 34.56 | 1:11.86 | 1:49.44 | 2:26.92 | |||
2 | Christine Larsen | 1998 | Kolding SK | 38.19 | 1:19.48 | 2:02.29 | 2:43.14 | |||
3 | Sissel L. Madsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 37.26 | 1:20.60 | 2:04.63 | 2:45.26 | |||
4 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 38.82 | 1:22.35 | 2:05.90 | 2:46.98 | |||
5 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 39.78 | 1:23.44 | 2:07.11 | 2:47.41 | |||
6 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 39.74 | 1:23.92 | 2:08.56 | 2:50.32 | |||
7 | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | 39.86 | 1:24.92 | 2:10.70 | 2:53.80 | |||
8 | Iben Højgaard Jensen | 1998 | Kolding SK | 43.97 | 1:32.39 | 3:11.10 | 3:11.10 | |||
9 | Sarah Østergård | 1998 | Kolding SK | 44.22 | 1:34.22 | 2:25.03 | 3:13.70 | |||
10 | Stine Kromann | 1999 | West Swim Esbjerg | 46.15 | 1:38.98 | 2:30.77 | 3:21.55 | |||
- | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.74 | 1:09.83 | 1:46.48 | 2:23.03 | |||
2 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 34.38 | 1:12.49 | 1:51.06 | 2:29.32 | |||
3 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.55 | 1:13.13 | 1:53.30 | 2:33.21 | |||
4 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 40.38 | 1:26.56 | 2:15.09 | 3:03.83 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 25, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wes Vildbasser | 2001 | West Swim Esbjerg | 2:39.38 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 45.70 | 1:21.15 | |||||||
Morten Kaul | 2002 | 44.00 | 2:05.15 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 34.23 | 2:39.38 | |||||||
2 | Kolding Mix Mini | 2001 | Kolding SK | 2:56.45 | ||||||
Sofie Knudsen | 2001 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Ida Abildgaard | 2002 | 47.66 | 1:29.42 | |||||||
William Svarer | 2002 | 42.21 | 2:11.63 | |||||||
William Ohrt | 2002 | 44.82 | 2:56.45 | |||||||
3 | Frem Lille Mix | 2001 | Frem Odense | 3:04.67 | ||||||
Mads Jensen | 2002 | 1:33.02 | 1:33.02 | |||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 52.81 | 2:25.83 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 38.84 | 3:04.67 | |||||||
Morten Sørensen | 2002 | 3:04.67 | ||||||||
4 | Tempo | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 3:05.97 | ||||||
Eskild Wollesen | 2002 | 50.48 | 50.48 | |||||||
Malthe Toustrup | 2003 | 49.25 | 1:39.73 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 47.71 | 2:27.44 | |||||||
Esben Kay | 1999 | 38.53 | 3:05.97 | |||||||
- | Delta Mix | 2001 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Daniel Jensen | 2001 | |||||||||
Isabella S Ryser | 2001 | |||||||||
Sif Rubæk | 2001 | |||||||||
Janni S Hansen | 2001 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 26, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kolding Piger Mini | 2001 | Kolding SK | 2:46.57 | ||||||
Madison Guldborg | 2001 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Ida Højsager | 2002 | 43.39 | 1:21.36 | |||||||
Karoline Bauer | 2002 | 46.21 | 2:07.57 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 39.00 | 2:46.57 | |||||||
2 | Wes Tøser | 2001 | West Swim Esbjerg | 2:51.43 | ||||||
Sarah Bryld | 2001 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 43.31 | 1:23.39 | |||||||
Victoria Macartney | 2002 | 51.45 | 2:14.84 | |||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 36.59 | 2:51.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 27, 4X50m Medley Mix, Finaler 12 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wes Drenge | 1996 | West Swim Esbjerg | 2:36.15 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 41.71 | 41.71 | |||||||
Andreas H. Paulsen | 2000 | 49.75 | 1:31.46 | |||||||
Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 34.95 | 2:06.41 | |||||||
Anders Bjørn Fries | 1996 | 29.74 | 2:36.15 | |||||||
2 | Kolding Drenge 1 Maxi | 1999 | Kolding SK | 2:41.60 | ||||||
Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 51.60 | 1:31.75 | |||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 37.87 | 2:09.62 | |||||||
Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | 31.98 | 2:41.60 | |||||||
3 | Frem Mix | 1996 | Frem Odense | 2:49.72 | ||||||
Julie Kristoffersen | 2000 | 2:49.72 | 2:49.72 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | |||||||||
Jacob de Lisser | 2001 | |||||||||
Aleksander Engstrøm | 2000 | 2:49.72 | 2:49.72 | |||||||
4 | Kolding Drenge 2 Maxi | 1999 | Kolding SK | 3:18.16 | ||||||
Jonas Harboesgaard | 1999 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 51.14 | 1:34.90 | |||||||
Nicklas Frandsen | 1998 | 57.07 | 2:31.97 | |||||||
Emil Henriksen | 1999 | 46.19 | 3:18.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wes Piger | 1996 | West Swim Esbjerg | 2:35.50 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 39.09 | 1:21.30 | |||||||
Line Nielsen | 1999 | 44.33 | 2:05.63 | |||||||
Kirstine Theilgaard | 1997 | 29.87 | 2:35.50 | |||||||
2 | Kolding Piger 1 Maxi | 1999 | Kolding SK | 2:35.71 | ||||||
Julie Christensen | 2000 | 2:35.71 | 2:35.71 | |||||||
Rikke Kroun Laursen | 1998 | |||||||||
Fie Holzmann | 2000 | |||||||||
Lærke Højbjerg | 1999 | 2:35.71 | 2:35.71 | |||||||
3 | Kolding Piger 2 Maxi | 1999 | Kolding SK | 2:45.77 | ||||||
Celina R. Wiis | 1999 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Frederikke Christensen | 1998 | 51.27 | 1:33.56 | |||||||
Ida Kusk | 1999 | 38.70 | 2:12.26 | |||||||
Christine Larsen | 1998 | 33.51 | 2:45.77 | |||||||
- | Delta Damer | 1999 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | |||||||||
Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | |||||||||
Maya Damgaard-Larsen | 2000 | |||||||||
Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:01 |