Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 580 | 1:04.21 | 2:16.71 | 3:37.41 | 4:42.42 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jacob Adolfsen | 1996 | 573 | 1:06.29 | 2:22.15 | 3:40.77 | 4:43.49 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Asger Skafte | 1996 | 555 | 1:07.08 | 2:18.45 | 3:40.03 | 4:46.51 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | 517 | 1:07.34 | 2:20.72 | 3:44.18 | 4:53.35 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 470 | 1:08.02 | 2:25.27 | 3:54.60 | 5:02.83 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Albert Grann-Frankild | 1996 | 466 | 1:07.86 | 2:26.28 | 3:52.70 | 5:03.78 | |||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 449 | 1:10.82 | 2:28.49 | 3:59.67 | 5:07.60 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Oliver Degn | 1996 | 413 | 1:12.60 | 2:31.17 | 4:05.09 | 5:16.12 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Thomas Birkkjær | 1996 | DSQ | en hånd i vend v 225 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 566 | 1:05.08 | 2:17.44 | 3:40.20 | 4:44.63 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 539 | 1:05.37 | 2:20.55 | 3:43.77 | 4:49.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 523 | 1:07.72 | 2:22.34 | 3:45.82 | 4:52.31 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Nielsen | 1997 | 493 | 1:05.83 | 2:23.20 | 3:49.67 | 4:58.18 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 485 | 1:06.96 | 2:26.16 | 3:49.70 | 4:59.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Knudsen | 1997 | 472 | 1:13.69 | 2:29.33 | 3:55.54 | 5:02.57 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 446 | 1:08.70 | 2:27.61 | 3:57.74 | 5:08.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anton Holten Lambert | 1997 | 445 | 1:08.74 | 2:25.84 | 3:58.95 | 5:08.37 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik H Thomsen | 1997 | 445 | 1:09.04 | 2:25.20 | 3:55.08 | 5:08.43 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 437 | 1:07.39 | 2:28.27 | 3:58.41 | 5:10.32 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Gravgaard | 1997 | 432 | 1:12.56 | 2:34.58 | 3:58.49 | 5:11.47 | |||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Rasmus Wegener | 1997 | 427 | 1:11.93 | 2:30.83 | 4:01.99 | 5:12.80 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 422 | 1:17.35 | 2:35.76 | 4:03.18 | 5:14.06 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 415 | 1:15.62 | 2:37.02 | 4:02.58 | 5:15.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mikkel Strand | 1997 | 412 | 1:12.98 | 2:31.93 | 4:04.19 | 5:16.53 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Rasmus Kristensen | 1997 | 385 | 1:16.75 | 2:36.20 | 4:13.55 | 5:23.68 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 377 | 1:13.83 | 2:33.99 | 4:10.99 | 5:25.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Frederik Elmann | 1997 | 376 | 1:10.84 | 2:29.41 | 4:15.52 | 5:26.14 | |||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Marcus Brandborg | 1997 | 340 | 1:15.88 | 2:44.38 | 4:20.55 | 5:37.37 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:13.92 | 2:33.01 | 4:03.78 | 5:15.94 | |||
2 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.50 | 2:33.60 | 4:07.34 | 5:19.05 | |||
3 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:14.34 | 2:34.05 | 4:07.50 | 5:22.93 | |||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.22 | 2:44.54 | 4:11.89 | 5:26.17 | |||
5 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:20.48 | 2:40.14 | 4:12.62 | 5:27.67 | |||
6 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.52 | 2:42.16 | 4:18.79 | 5:34.56 | |||
7 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 1:19.98 | 2:50.19 | 4:21.08 | 5:38.92 | |||
8 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:18.48 | 2:44.97 | 4:28.25 | 5:41.19 | |||
9 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:19.65 | 2:47.23 | 4:26.77 | 5:42.48 | |||
10 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.75 | 2:55.80 | 4:31.32 | 5:53.03 | |||
11 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.52 | 2:53.31 | 4:34.57 | 5:54.70 | |||
12 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:21.12 | 2:51.06 | 4:33.54 | 5:56.37 | |||
13 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.93 | 3:03.93 | 4:37.68 | 5:56.99 | |||
14 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 1:27.47 | 3:02.01 | 4:36.51 | 5:57.19 | |||
15 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.72 | 2:54.04 | 4:38.60 | 5:57.65 | |||
16 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 1:21.61 | 2:54.00 | 4:39.96 | 6:04.47 | |||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.79 | 2:38.33 | 4:09.77 | 5:22.28 | |||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 1:19.51 | 2:44.17 | 4:14.01 | 5:29.73 | |||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.41 | 2:41.93 | 4:16.94 | 5:30.18 | |||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:16.43 | 2:43.58 | 4:18.65 | 5:33.64 | |||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:15.65 | 2:40.64 | 4:20.79 | 5:38.12 | |||
6 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.84 | 2:49.76 | 4:19.07 | 5:39.04 | |||
7 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:20.26 | 2:48.02 | 4:20.45 | 5:42.81 | |||
8 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:21.65 | 2:53.86 | 4:27.14 | 5:43.06 | |||
9 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.79 | 2:50.17 | 4:30.99 | 5:44.62 | |||
10 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 1:24.24 | 2:47.03 | 4:24.24 | 5:44.74 | |||
11 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.66 | 2:50.48 | 4:29.71 | 5:45.98 | |||
12 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:21.55 | 2:52.05 | 4:26.05 | 5:46.59 | |||
13 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 1:21.91 | 2:49.11 | 4:30.70 | 5:50.05 | |||
14 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:25.07 | 2:54.72 | 4:31.11 | 5:53.33 | |||
15 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:25.41 | 2:51.64 | 4:35.67 | 5:55.20 | |||
16 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:33.08 | 3:03.54 | 4:37.14 | 5:56.77 | |||
17 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:20.16 | 2:48.21 | 4:37.23 | 5:57.25 | |||
18 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:30.61 | 3:02.72 | 4:41.41 | 5:58.79 | |||
19 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:29.16 | 3:04.32 | 4:41.03 | 5:59.95 | |||
20 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.43 | 2:59.41 | 4:33.72 | 6:00.95 | |||
21 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.18 | 2:53.21 | 4:36.71 | 6:02.00 | |||
22 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.13 | 2:56.02 | 4:41.57 | 6:04.81 | |||
23 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:29.15 | 2:59.95 | 4:44.30 | 6:05.88 | |||
24 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.80 | 3:02.92 | 4:50.24 | 6:13.02 | |||
25 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.07 | 3:16.00 | 5:01.65 | 6:19.49 | |||
26 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:32.52 | 3:08.13 | 4:57.15 | 6:20.18 | |||
27 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 1:36.79 | 3:18.47 | 5:03.00 | 6:31.19 | |||
28 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:35.22 | 3:10.84 | 5:08.20 | 6:36.04 | |||
29 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 1:39.73 | 3:18.06 | 5:12.96 | 6:36.39 | |||
- | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | DSQ | rygliggende v. 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 24.15 | ||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 24.18 | ||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 24.72 | ||||||
4 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 25.08 | ||||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 25.15 | ||||||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 25.32 | ||||||
7 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 25.33 | ||||||
8 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 25.40 | ||||||
9 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 25.66 | ||||||
10 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 25.78 | ||||||
11 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 25.90 | ||||||
12 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.11 | ||||||
13 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 26.35 | ||||||
14 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 26.39 | ||||||
15 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.48 | ||||||
16 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 26.69 | ||||||
17 | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 26.72 | ||||||
18 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Odder IGF | 26.80 | ||||||
19 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 26.89 | ||||||
20 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 27.13 | ||||||
20 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 27.13 | ||||||
20 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 27.13 | ||||||
23 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.15 | ||||||
24 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 27.23 | ||||||
25 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.32 | ||||||
26 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 27.40 | ||||||
27 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.41 | ||||||
28 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 27.48 | ||||||
29 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 27.51 | ||||||
30 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.76 | ||||||
31 | Jens Christian Tramm | 1996 | IHF Svømning | 27.80 | ||||||
32 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 28.16 | ||||||
33 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.22 | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 24.94 | ||||||
2 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 25.84 | ||||||
3 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 26.17 | ||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 26.38 | ||||||
5 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 26.43 | ||||||
6 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 26.49 | ||||||
7 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 26.50 | ||||||
8 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 26.57 | ||||||
9 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 26.69 | ||||||
10 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 26.79 | ||||||
11 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 26.99 | ||||||
12 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 27.01 | ||||||
13 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 27.02 | ||||||
14 | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.10 | ||||||
15 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 27.42 | ||||||
16 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 27.45 | ||||||
17 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 27.60 | ||||||
18 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.85 | ||||||
19 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 27.99 | ||||||
20 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 28.05 | ||||||
21 | Emil Hougesen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.24 | ||||||
22 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 28.31 | ||||||
23 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 28.39 | ||||||
24 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 29.99 | ||||||
25 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.16 | ||||||
2 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 28.72 | ||||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.85 | ||||||
4 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.06 | ||||||
5 | Fiona Bracken | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.22 | ||||||
6 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 29.48 | ||||||
7 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 29.66 | ||||||
8 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 29.70 | ||||||
9 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.87 | ||||||
10 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.99 | ||||||
11 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.07 | ||||||
12 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 30.28 | ||||||
13 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 30.39 | ||||||
14 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 30.43 | ||||||
15 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 30.50 | ||||||
16 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 30.62 | ||||||
17 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 30.64 | ||||||
18 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.73 | ||||||
19 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 30.77 | ||||||
20 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.93 | ||||||
21 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 31.08 | ||||||
22 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 31.27 | ||||||
23 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.29 | ||||||
24 | Frederikke B Christensen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.34 | ||||||
25 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.36 | ||||||
26 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.45 | ||||||
27 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 31.53 | ||||||
28 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 31.56 | ||||||
29 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.62 | ||||||
30 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 31.74 | ||||||
31 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 31.82 | ||||||
32 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.83 | ||||||
33 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 31.87 | ||||||
33 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 31.87 | ||||||
35 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 31.89 | ||||||
36 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 31.94 | ||||||
37 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.79 | ||||||
37 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 32.79 | ||||||
39 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.15 | ||||||
40 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.16 | ||||||
41 | Laura Falk | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.33 | ||||||
42 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.94 | ||||||
- | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
- | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.49 | ||||||
2 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 28.92 | ||||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 29.19 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.64 | ||||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 29.97 | ||||||
6 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.18 | ||||||
7 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 30.41 | ||||||
8 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 30.47 | ||||||
9 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.52 | ||||||
10 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 30.57 | ||||||
11 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.74 | ||||||
12 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
13 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 31.10 | ||||||
14 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.12 | ||||||
15 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.23 | ||||||
16 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 31.34 | ||||||
17 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.38 | ||||||
18 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.44 | ||||||
19 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 31.66 | ||||||
20 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 31.72 | ||||||
21 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 31.76 | ||||||
22 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.87 | ||||||
23 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 31.91 | ||||||
24 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 32.16 | ||||||
25 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 32.26 | ||||||
26 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 32.40 | ||||||
27 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.45 | ||||||
28 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.47 | ||||||
29 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.50 | ||||||
30 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.58 | ||||||
31 | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 32.63 | ||||||
32 | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.79 | ||||||
33 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | IHF Svømning | 32.87 | ||||||
34 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 32.90 | ||||||
35 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 33.03 | ||||||
36 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 33.73 | ||||||
- | Signe Tramm | 1999 | IHF Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.98 | 1:04.49 | 1:37.48 | 2:10.38 | |||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.07 | 1:05.93 | 1:39.83 | 2:12.30 | |||
3 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.37 | 1:04.98 | 1:38.85 | 2:12.38 | |||
4 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 32.38 | 1:06.53 | 1:41.25 | 2:15.71 | |||
5 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.66 | 1:07.06 | 1:41.57 | 2:15.82 | |||
6 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.08 | 1:06.29 | 1:41.64 | 2:16.56 | |||
7 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.00 | 1:06.69 | 1:42.05 | 2:17.51 | |||
8 | Victor Moritz | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.95 | 1:07.64 | 1:42.93 | 2:17.69 | |||
9 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.27 | 1:07.46 | 1:43.24 | 2:19.83 | |||
10 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.70 | 1:09.60 | 1:45.65 | 2:21.26 | |||
11 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.84 | 1:07.75 | 1:44.51 | 2:22.48 | |||
12 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.20 | 1:09.92 | 1:46.24 | 2:22.51 | |||
13 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.98 | 1:10.00 | 1:46.46 | 2:23.41 | |||
14 | Magnus Lundgren | 1996 | Haslev Svømmeklub | 34.07 | 1:10.67 | 1:47.80 | 2:24.09 | |||
15 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.50 | 1:11.96 | 1:49.11 | 2:24.21 | |||
16 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.48 | 1:11.00 | 1:48.07 | 2:24.46 | |||
17 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.44 | 1:10.02 | 1:48.15 | 2:25.12 | |||
18 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 33.64 | 1:09.92 | 1:48.00 | 2:25.13 | |||
19 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 32.83 | 1:09.98 | 1:48.56 | 2:25.46 | |||
20 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 35.32 | 1:12.96 | 1:50.29 | 2:25.68 | |||
21 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.98 | 1:11.94 | 1:48.96 | 2:25.91 | |||
22 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 33.77 | 1:10.22 | 1:48.37 | 2:27.25 | |||
23 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.59 | 1:13.40 | 1:51.68 | 2:27.26 | |||
24 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.44 | 1:13.27 | 1:52.15 | 2:30.38 | |||
- | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.13 | 1:08.95 | 1:43.57 | 2:18.10 | |||
2 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 33.36 | 1:09.41 | 1:45.21 | 2:20.95 | |||
3 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.31 | 1:09.48 | 1:45.94 | 2:21.85 | |||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 33.84 | 1:10.72 | 1:47.81 | 2:24.61 | |||
5 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 34.61 | 1:11.34 | 1:47.91 | 2:25.10 | |||
6 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 33.81 | 1:10.39 | 1:48.38 | 2:27.12 | |||
7 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.27 | 1:11.55 | 1:49.91 | 2:28.04 | |||
8 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 34.81 | 1:12.23 | 1:50.93 | 2:28.06 | |||
9 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 34.25 | 1:12.41 | 1:51.61 | 2:28.29 | |||
10 | Alexander Wildenschild | 1997 | Vejen Svømmeklub | 34.60 | 1:12.43 | 1:51.25 | 2:28.35 | |||
11 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 35.76 | 1:13.54 | 1:52.08 | 2:30.08 | |||
12 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.99 | 1:12.15 | 1:51.55 | 2:30.44 | |||
13 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 34.81 | 1:12.54 | 1:52.28 | 2:31.17 | |||
14 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.88 | 1:12.75 | 1:52.45 | 2:31.54 | |||
15 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.85 | 1:14.27 | 1:53.45 | 2:32.19 | |||
16 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.32 | 1:15.16 | 1:54.40 | 2:32.52 | |||
17 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 36.98 | 1:15.27 | 1:54.44 | 2:33.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.18 | 1:11.69 | 1:48.42 | 2:24.38 | |||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.92 | 1:12.17 | 1:49.72 | 2:27.06 | |||
3 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.57 | 1:13.22 | 1:51.56 | 2:28.70 | |||
4 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.87 | 1:12.38 | 1:50.86 | 2:28.96 | |||
5 | Fiona Bracken | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.23 | 1:12.96 | 1:52.12 | 2:31.32 | |||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 35.52 | 1:14.51 | 1:54.17 | 2:33.59 | |||
7 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.62 | 1:15.27 | 1:56.21 | 2:37.24 | |||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 36.65 | 1:16.68 | 2:37.97 | 2:37.97 | |||
9 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.14 | 1:18.52 | 1:59.30 | 2:39.06 | |||
10 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 38.48 | 1:19.99 | 2:01.91 | 2:43.82 | |||
11 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.45 | 1:22.48 | 2:06.66 | 2:50.28 | |||
- | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej forts. bev. v.100 | |||||
- | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | DSQ | ej fort.bev. v 50 m | |||||
- | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | ej forts. bev. v 150 | |||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 35.87 | 1:14.14 | 1:52.88 | 2:30.67 | |||
2 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 36.81 | 1:15.45 | 1:54.11 | 2:31.68 | |||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.88 | 1:14.25 | 1:54.56 | 2:33.24 | |||
4 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.80 | 1:13.98 | 1:53.11 | 2:33.41 | |||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.95 | 1:15.45 | 1:55.35 | 2:35.06 | |||
6 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 36.50 | 1:16.42 | 1:56.91 | 2:35.97 | |||
7 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 37.24 | 1:16.45 | 1:56.58 | 2:36.10 | |||
8 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 37.30 | 1:16.59 | 1:56.87 | 2:36.66 | |||
9 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.89 | 1:17.02 | 1:57.74 | 2:37.35 | |||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.34 | 1:59.34 | 2:38.95 | 2:38.95 | |||
11 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | 1:18.65 | 1:59.34 | 2:39.19 | |||
12 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.12 | 1:18.32 | 1:59.40 | 2:39.43 | |||
13 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 37.63 | 1:18.45 | 1:59.69 | 2:39.81 | |||
14 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 39.29 | 1:19.59 | 2:00.12 | 2:39.84 | |||
15 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 38.25 | 1:18.78 | 2:00.05 | 2:40.70 | |||
16 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.66 | 1:17.94 | 1:59.91 | 2:40.84 | |||
17 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:18.15 | 2:00.87 | 2:41.88 | 2:41.88 | |||
18 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 37.68 | 1:18.10 | 2:00.26 | 2:42.11 | |||
19 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.66 | 1:20.77 | 2:02.91 | 2:42.26 | |||
20 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.08 | 1:18.58 | 2:00.60 | 2:42.52 | |||
21 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 38.72 | 1:20.37 | 2:02.47 | 2:43.53 | |||
22 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.58 | 1:21.31 | 2:04.36 | 2:45.19 | |||
23 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.07 | 1:22.73 | 2:05.10 | 2:46.89 | |||
24 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 39.00 | 1:20.66 | 2:04.16 | 2:47.00 | |||
25 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 39.68 | 1:22.64 | 2:05.52 | 2:47.18 | |||
26 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.84 | 1:21.69 | 2:05.75 | 2:48.94 | |||
27 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.55 | 1:22.65 | 2:06.64 | 2:49.49 | |||
28 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 41.50 | 1:24.44 | 2:07.99 | 2:50.16 | |||
29 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 41.58 | 1:25.61 | 2:10.57 | 2:52.93 | |||
30 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.90 | 1:25.36 | 2:10.43 | 2:53.72 | |||
31 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 40.51 | 1:23.78 | 2:09.15 | 2:56.19 | |||
32 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 43.93 | 1:31.37 | 2:19.09 | 3:06.06 | |||
- | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | ej forts. bev. 150 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:04 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | As Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:03.37 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 57.80 | 2:01.24 | 2:01.24 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 59.37 | 2:05.03 | 4:06.27 | ||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 57.61 | 1:59.16 | 6:05.43 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 55.28 | 1:57.94 | 8:03.37 | ||||||
2 | Sto Drenge 1 | 1996 | Swim Team Odense | 8:10.25 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 59.25 | 2:03.27 | 2:03.27 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 1:01.76 | 2:10.24 | 4:13.51 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 57.68 | 2:00.02 | 6:13.53 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 54.27 | 1:56.72 | 8:10.25 | ||||||
3 | Thisted Drenge | 1996 | Thisted Svømmeklub | 8:12.37 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 59.39 | 2:03.04 | 2:03.04 | ||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 58.15 | 1:59.86 | 4:02.90 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 1:01.06 | 2:07.37 | 6:10.27 | ||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 58.88 | 2:02.10 | 8:12.37 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:19.43 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 58.65 | 1:58.62 | 1:58.62 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 1:01.13 | 2:07.37 | 4:05.99 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 1:01.11 | 2:08.88 | 6:14.87 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 58.50 | 2:04.56 | 8:19.43 | ||||||
5 | Agf Drenge | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:21.93 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 1:00.00 | 2:04.27 | 2:04.27 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 1:02.41 | 2:08.49 | 4:12.76 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 57.23 | 2:00.01 | 6:12.77 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 1:01.77 | 2:09.16 | 8:21.93 | ||||||
6 | Sønderborg | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 8:28.85 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 59.21 | 2:02.79 | 2:02.79 | ||||||
Søren Fredenslund | 1996 | 1:05.62 | 2:15.79 | 4:18.58 | ||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 59.66 | 2:06.51 | 6:25.09 | ||||||
Asger Terp | 1996 | 1:00.02 | 2:03.76 | 8:28.85 | ||||||
7 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 8:33.60 | ||||||
Christoffer Beck | 1996 | 1:04.40 | 2:14.07 | 2:14.07 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 59.50 | 2:04.79 | 4:18.86 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 1:03.63 | 2:14.10 | 6:32.96 | ||||||
Jacob Adolfsen | 1996 | 58.47 | 2:00.64 | 8:33.60 | ||||||
8 | Ssk Drenge 96 | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 8:36.18 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 1:04.79 | 2:14.38 | 2:14.38 | ||||||
Simon Hansen | 1997 | 1:00.37 | 2:04.91 | 4:19.29 | ||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 1:02.15 | 2:07.72 | 6:27.01 | ||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 1:03.34 | 2:09.17 | 8:36.18 | ||||||
9 | As Drenge 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:38.55 | ||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 1:05.98 | 2:15.89 | 2:15.89 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 1:00.74 | 2:07.79 | 4:23.68 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 1:01.32 | 2:08.81 | 6:32.49 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 1:00.78 | 2:06.06 | 8:38.55 | ||||||
10 | Grindsted Drenge | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 8:42.50 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 1:00.36 | 2:04.39 | 2:04.39 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 1:00.61 | 2:04.98 | 4:09.37 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 1:04.45 | 2:13.47 | 6:22.84 | ||||||
Frederik Linck | 1997 | 1:07.17 | 2:19.66 | 8:42.50 | ||||||
11 | Kolding Herrer | 0 | Kolding SK | 8:45.52 | ||||||
Frederik Elmann | 1997 | 1:03.60 | 2:09.88 | 2:09.88 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 1:01.98 | 2:09.75 | 4:19.63 | ||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 1:04.84 | 2:15.73 | 6:35.36 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 1:02.13 | 2:10.16 | 8:45.52 | ||||||
12 | Silkeborg Drenge | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 8:52.25 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 1:02.22 | 2:07.67 | 2:07.67 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 1:06.40 | 2:17.85 | 4:25.52 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 1:03.74 | 2:14.80 | 6:40.32 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 1:03.69 | 2:11.93 | 8:52.25 | ||||||
13 | Triton Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 9:07.66 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 1:06.45 | 2:15.97 | 2:15.97 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 1:06.58 | 2:17.64 | 4:33.61 | ||||||
Andreas Sehested | 1996 | 1:03.89 | 2:13.21 | 6:46.82 | ||||||
Mads Juul | 1997 | 1:08.50 | 2:20.84 | 9:07.66 | ||||||
14 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 9:18.96 | ||||||
Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 1:07.44 | 2:22.77 | 2:22.77 | ||||||
Oliver Degn | 1996 | 1:08.47 | 2:23.39 | 4:46.16 | ||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 1:08.47 | 2:23.44 | 7:09.60 | ||||||
Albert Grann-Frankild | 1996 | 1:02.67 | 2:09.36 | 9:18.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:37 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 21:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Agf Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 9:17.83 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 1:06.68 | 2:18.96 | 2:18.96 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 1:07.69 | 2:20.08 | 4:39.04 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:08.17 | 2:18.49 | 6:57.53 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:07.96 | 2:20.30 | 9:17.83 | ||||||
2 | Sto Piger 1 | 1998 | Swim Team Odense | 9:28.40 | ||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 1:09.36 | 2:22.10 | 2:22.10 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 1:07.73 | 2:19.84 | 4:41.94 | ||||||
Katrine Ejby | 1998 | 1:09.03 | 2:20.89 | 7:02.83 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 1:11.23 | 2:25.57 | 9:28.40 | ||||||
3 | Piger 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 9:33.27 | ||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 1:12.41 | 2:27.41 | 2:27.41 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 1:08.47 | 2:22.47 | 4:49.88 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 1:08.87 | 2:20.96 | 7:10.84 | ||||||
Caroline Beck | 1998 | 1:08.93 | 2:22.43 | 9:33.27 | ||||||
4 | Ssk Piger 98 | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 9:33.40 | ||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 1:09.17 | 2:21.04 | 2:21.04 | ||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 1:07.01 | 2:20.77 | 4:41.81 | ||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 1:10.47 | 2:25.54 | 7:07.35 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 1:11.27 | 2:26.05 | 9:33.40 | ||||||
5 | Ese Piger | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 9:44.19 | ||||||
Anna C. Lange | 1998 | 1:12.72 | 2:28.09 | 2:28.09 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 1:06.54 | 2:18.66 | 4:46.75 | ||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 1:11.11 | 2:31.45 | 7:18.20 | ||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 1:08.15 | 2:25.99 | 9:44.19 | ||||||
6 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:45.01 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 1:09.70 | 2:23.07 | 2:23.07 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 1:16.77 | 2:40.90 | 5:03.97 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 1:13.15 | 2:30.52 | 7:34.49 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 1:03.71 | 2:10.52 | 9:45.01 | ||||||
7 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 9:53.52 | ||||||
Anna Hertzog | 1999 | 1:13.24 | 2:33.00 | 2:33.00 | ||||||
Stine Madsen | 1999 | 1:10.59 | 2:29.26 | 5:02.26 | ||||||
Helene Grønnegaard | 1998 | 1:10.21 | 2:23.66 | 7:25.92 | ||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 1:10.56 | 2:27.60 | 9:53.52 | ||||||
8 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 9:53.75 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 1:08.87 | 2:23.99 | 2:23.99 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 1:15.82 | 2:33.82 | 4:57.81 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 1:10.75 | 2:27.27 | 7:25.08 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 1:12.10 | 2:28.67 | 9:53.75 | ||||||
9 | Triton Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 9:54.11 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 1:12.48 | 2:27.94 | 2:27.94 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 1:10.10 | 2:24.15 | 4:52.09 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 1:12.82 | 2:30.45 | 7:22.54 | ||||||
Freja K. Hyldgaard | 1998 | 1:12.96 | 2:31.57 | 9:54.11 | ||||||
10 | Sønderborg | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 9:55.05 | ||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 1:09.06 | 2:24.38 | 2:24.38 | ||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 1:14.95 | 2:32.50 | 4:56.88 | ||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 1:11.92 | 2:29.31 | 7:26.19 | ||||||
Emilie Andresen Ravn | 1998 | 1:12.61 | 2:28.86 | 9:55.05 | ||||||
11 | Neptun Piger | 1998 | Randers GF Neptun | 9:58.79 | ||||||
Marie Eske | 1999 | 1:10.52 | 2:27.95 | 2:27.95 | ||||||
Celina G Winther | 1999 | 1:16.20 | 2:38.01 | 5:05.96 | ||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 1:11.49 | 2:31.00 | 7:36.96 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 1:07.36 | 2:21.83 | 9:58.79 | ||||||
12 | Ihf Ihf | 0 | IHF Svømning | 10:00.43 | ||||||
Una Møller | 1998 | 1:08.68 | 2:21.34 | 2:21.34 | ||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 1:12.70 | 2:29.11 | 4:50.45 | ||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 1:17.72 | 2:40.08 | 7:30.53 | ||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 1:11.37 | 2:29.90 | 10:00.43 | ||||||
13 | Kolding Damer | 0 | Kolding SK | 10:04.30 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 1:12.87 | 2:33.32 | 2:33.32 | ||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 1:10.71 | 2:26.88 | 5:00.20 | ||||||
Ida Kusk | 1999 | 1:15.69 | 2:37.53 | 7:37.73 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 1:09.22 | 2:26.57 | 10:04.30 | ||||||
14 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 10:12.00 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 1:11.43 | 2:29.10 | 2:29.10 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 1:09.75 | 2:26.73 | 4:55.83 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 1:13.12 | 3:10.07 | 8:05.90 | ||||||
Anna Olesen | 1999 | 1:24.61 | 2:06.10 | 10:12.00 | ||||||
15 | Triton Piger 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 10:28.90 | ||||||
Mikala Mai Halbirk | 1998 | 1:13.87 | 2:31.70 | 2:31.70 | ||||||
Katrine Møll Jensen | 1998 | 1:16.27 | 2:40.55 | 5:12.25 | ||||||
Isabell Eriksen | 1999 | 1:16.62 | 2:40.29 | 7:52.54 | ||||||
Clara Gjelstrup | 1999 | 1:15.83 | 2:36.36 | 10:28.90 | ||||||
- | Odder Piger | 0 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 1:11.20 | 2:28.42 | 2:28.42 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 5:36.97 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:10 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:07.25 | 2:16.35 | 3:24.58 | 4:32.97 | |||
2 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.90 | 2:17.53 | 3:29.49 | 4:39.80 | |||
3 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:09.41 | 2:21.91 | 3:34.79 | 4:48.04 | |||
4 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.57 | 2:25.40 | 3:39.94 | 4:53.12 | |||
5 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.15 | 2:25.15 | 3:40.34 | 4:54.57 | |||
6 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.42 | 2:25.80 | 3:43.12 | 5:01.88 | |||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.14 | 2:27.29 | 3:44.82 | 5:02.91 | |||
8 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 1:15.00 | 2:36.49 | 3:58.94 | 5:19.12 | |||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.86 | 2:21.08 | 3:34.83 | 4:48.55 | |||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 1:09.02 | 2:23.18 | 3:38.00 | 4:53.34 | |||
3 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.49 | 2:26.89 | 3:41.70 | 4:55.68 | |||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.60 | 2:26.87 | 3:43.49 | 4:58.71 | |||
5 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:09.95 | 2:25.55 | 3:42.89 | 4:59.00 | |||
6 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.74 | 2:29.45 | 3:45.92 | 5:00.13 | |||
7 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.16 | 2:27.79 | 3:44.62 | 5:00.28 | |||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:12.67 | 2:29.83 | 3:46.86 | 5:02.80 | |||
9 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:10.94 | 2:28.82 | 3:47.09 | 5:03.40 | |||
10 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.43 | 2:28.14 | 3:47.12 | 5:05.71 | |||
11 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 1:12.78 | 2:31.65 | 3:50.33 | 5:07.15 | |||
12 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:13.34 | 2:32.38 | 3:52.14 | 5:09.41 | |||
13 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.59 | 2:34.04 | 3:51.85 | 5:09.66 | |||
14 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:14.62 | 2:33.47 | 3:52.45 | 5:10.84 | |||
15 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:14.60 | 2:33.61 | 3:53.09 | 5:11.05 | |||
16 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:14.34 | 2:33.75 | 3:53.61 | 5:12.64 | |||
17 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 1:14.40 | 2:35.51 | 3:55.71 | 5:15.46 | |||
18 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:13.26 | 2:33.37 | 3:54.53 | 5:15.61 | |||
19 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.96 | 2:37.32 | 3:57.42 | 5:16.34 | |||
20 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 1:16.18 | 2:38.44 | 4:00.37 | 5:20.42 | |||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:15.19 | 5:20.44 | |||||
22 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.29 | 2:35.49 | 3:58.63 | 5:20.67 | |||
23 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 1:16.06 | 2:39.21 | 4:02.15 | 5:23.83 | |||
24 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.91 | 5:33.02 | |||||
25 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 1:21.73 | 5:47.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 27.72 | 57.82 | 1:28.32 | 1:57.53 | |||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.64 | 59.19 | 1:29.31 | 1:58.58 | |||
3 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.75 | 57.77 | 1:28.81 | 1:58.67 | |||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.02 | 58.33 | 1:28.39 | 1:58.79 | |||
5 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 1:28.61 | 1:59.54 | 1:59.54 | ||||
6 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:30.29 | 2:00.51 | 2:00.51 | ||||
7 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.64 | 2:01.19 | 2:01.19 | ||||
8 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.41 | 59.41 | 1:30.64 | 2:01.23 | |||
9 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.84 | 58.53 | 1:29.73 | 2:01.46 | |||
10 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.63 | 59.84 | 1:30.84 | 2:02.12 | |||
11 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:30.84 | 2:02.63 | 2:02.63 | ||||
12 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 28.59 | 59.63 | 1:31.63 | 2:03.15 | |||
13 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 28.76 | 1:00.32 | 1:32.05 | 2:03.63 | |||
14 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:31.77 | 2:03.82 | 2:03.82 | ||||
15 | Daniel Ydegaard | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 1:31.27 | 2:04.82 | 2:04.82 | ||||
16 | Magnus Lundgren | 1996 | Haslev Svømmeklub | 29.33 | 1:01.11 | 1:33.41 | 2:05.06 | |||
17 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 28.54 | 1:00.45 | 1:33.72 | 2:05.09 | |||
18 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 29.63 | 1:00.54 | 1:32.53 | 2:05.28 | |||
19 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 29.07 | 1:00.88 | 1:33.28 | 2:05.38 | |||
20 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.11 | 1:01.14 | 1:33.64 | 2:05.39 | |||
21 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 29.44 | 1:00.66 | 1:33.14 | 2:05.72 | |||
22 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 29.26 | 1:00.84 | 1:33.53 | 2:06.09 | |||
23 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.96 | 1:02.11 | 1:35.33 | 2:07.88 | |||
24 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 30.20 | 1:02.63 | 1:35.81 | 2:08.03 | |||
25 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.70 | 1:04.74 | 1:39.59 | 2:14.12 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 27.36 | 57.93 | 1:29.27 | 1:59.68 | |||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.91 | 58.72 | 1:30.19 | 2:01.76 | |||
3 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 28.23 | 59.27 | 1:31.53 | 2:03.41 | |||
4 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 28.51 | 59.49 | 1:31.56 | 2:03.43 | |||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 28.94 | 59.94 | 1:32.09 | 2:04.75 | |||
6 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.05 | 59.90 | 1:33.20 | 2:05.47 | |||
7 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 28.88 | 1:00.20 | 1:32.85 | 2:05.70 | |||
8 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 28.96 | 1:02.06 | 1:35.77 | 2:06.54 | |||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.61 | 1:01.21 | 1:33.91 | 2:06.74 | |||
10 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.21 | 1:01.73 | 1:34.88 | 2:07.50 | |||
11 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.25 | 1:03.05 | 1:35.91 | 2:07.59 | |||
12 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.97 | 1:01.48 | 1:35.13 | 2:08.26 | |||
13 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 30.03 | 1:03.03 | 1:35.67 | 2:08.30 | |||
14 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.06 | 1:02.78 | 1:35.62 | 2:08.33 | |||
15 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 29.27 | 1:01.70 | 1:35.28 | 2:09.42 | |||
16 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 30.56 | 1:03.86 | 1:37.50 | 2:09.68 | |||
17 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 31.06 | 1:04.40 | 1:38.52 | 2:11.22 | |||
18 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.01 | 1:04.96 | 1:38.79 | 2:11.49 | |||
19 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.48 | 1:03.88 | 1:37.84 | 2:11.56 | |||
20 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.80 | 1:04.64 | 1:39.02 | 2:11.70 | |||
21 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.63 | 1:04.08 | 1:38.08 | 2:12.31 | |||
22 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 30.62 | 1:04.91 | 1:40.18 | 2:13.64 | |||
23 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 31.22 | 1:05.65 | 1:40.29 | 2:14.30 | |||
24 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.77 | 1:05.07 | 1:40.63 | 2:14.85 | |||
25 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 30.45 | 1:05.67 | 1:43.28 | 2:19.62 | |||
26 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | 31.53 | 1:07.12 | 1:44.84 | 2:21.26 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.18 | 1:08.76 | |||||
2 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.49 | 1:09.74 | |||||
3 | Fiona Bracken | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.47 | 1:10.65 | |||||
4 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.65 | 1:11.09 | |||||
5 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.55 | 1:11.91 | |||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 35.17 | 1:12.25 | |||||
7 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.50 | 1:12.33 | |||||
8 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 35.23 | 1:12.87 | |||||
9 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.95 | 1:12.89 | |||||
10 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 35.38 | 1:12.92 | |||||
11 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.94 | 1:13.21 | |||||
12 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 36.27 | 1:14.00 | |||||
13 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 36.53 | 1:14.11 | |||||
14 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 36.20 | 1:14.18 | |||||
15 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:15.09 | 1:15.09 | |||||
16 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.93 | 1:15.41 | |||||
17 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 36.78 | 1:15.81 | |||||
18 | Laura Falk | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.39 | 1:16.05 | |||||
19 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 37.41 | 1:16.87 | |||||
20 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.42 | 1:17.20 | |||||
21 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 37.67 | 1:18.13 | |||||
22 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.48 | 1:20.43 | |||||
23 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.43 | 1:20.74 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 34.57 | 1:10.84 | |||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | 1:10.90 | |||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.33 | 1:10.94 | |||||
4 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 35.30 | 1:12.20 | |||||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.83 | 1:12.68 | |||||
6 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 35.65 | 1:13.57 | |||||
7 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 36.11 | 1:13.71 | |||||
8 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.24 | 1:14.38 | |||||
9 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.53 | 1:14.70 | |||||
10 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.81 | 1:14.85 | |||||
11 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 37.20 | 1:15.07 | |||||
12 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.94 | 1:15.40 | |||||
13 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 37.65 | 1:15.58 | |||||
14 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 37.19 | 1:15.77 | |||||
15 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 36.18 | 1:16.00 | |||||
16 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.32 | 1:16.81 | |||||
17 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 37.46 | 1:17.01 | |||||
18 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.62 | 1:17.26 | |||||
19 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 38.12 | 1:17.67 | |||||
20 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 38.48 | 1:18.02 | |||||
21 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.83 | 1:18.11 | |||||
22 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.77 | 1:18.64 | |||||
23 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 38.73 | 1:19.45 | |||||
24 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | IHF Svømning | 39.76 | 1:21.87 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.08 | 1:06.31 | |||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.18 | 1:07.05 | |||||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.55 | 1:10.09 | |||||
4 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.95 | 1:11.82 | |||||
5 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Odder IGF | 34.37 | 1:12.53 | |||||
6 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.87 | 1:12.54 | |||||
7 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.98 | 1:12.64 | |||||
8 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.40 | 1:12.68 | |||||
9 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.09 | 1:12.82 | |||||
10 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.14 | 1:14.30 | |||||
11 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.74 | 1:15.10 | |||||
12 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | Frem Odense | 35.86 | 1:16.74 | |||||
13 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 36.47 | 1:17.18 | |||||
14 | Jens Christian Tramm | 1996 | IHF Svømning | 36.33 | 1:17.31 | |||||
14 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 35.68 | 1:17.31 | |||||
16 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 36.45 | 1:17.80 | |||||
17 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 35.76 | 1:18.03 | |||||
18 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.14 | 1:18.19 | |||||
19 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.68 | 1:18.83 | |||||
20 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 37.09 | 1:20.08 | |||||
21 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.11 | 1:20.29 | |||||
22 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 38.16 | 1:21.32 | |||||
23 | Morten Jæger | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.42 | 1:22.03 | |||||
24 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 38.47 | 1:22.19 | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.92 | 1:09.76 | |||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.84 | 1:11.41 | |||||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 34.70 | 1:13.55 | |||||
4 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.15 | 1:13.87 | |||||
5 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.57 | 1:14.82 | |||||
6 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.61 | 1:15.05 | |||||
7 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.36 | 1:15.92 | |||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.08 | 1:16.75 | |||||
9 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 35.93 | 1:16.84 | |||||
10 | Victor Prange | 1997 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.34 | 1:17.28 | |||||
11 | Emil Hougesen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.87 | 1:18.48 | |||||
12 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.57 | 1:19.00 | |||||
13 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.66 | 1:19.70 | |||||
14 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 37.47 | 1:19.83 | |||||
15 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 37.43 | 1:20.20 | |||||
16 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.95 | 1:20.28 | |||||
17 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.95 | 1:20.39 | |||||
18 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 38.35 | 1:20.62 | |||||
19 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 40.16 | 1:23.75 | |||||
20 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 39.74 | 1:24.27 | |||||
21 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 39.71 | 1:26.22 | |||||
- | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v. 50m | |||||
- | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.23 | 1:14.20 | 1:53.38 | 2:32.95 | |||
2 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 36.68 | 1:17.41 | 1:59.46 | 2:43.22 | |||
3 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 37.16 | 1:19.45 | 2:03.31 | 2:46.61 | |||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 38.78 | 1:21.92 | 2:06.17 | 2:51.35 | |||
5 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 36.93 | 1:19.87 | 2:06.34 | 2:51.54 | |||
6 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 38.36 | 1:21.98 | 2:07.32 | 2:52.19 | |||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.26 | 1:19.75 | 2:06.11 | 2:54.01 | |||
8 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.56 | 1:20.66 | 2:07.12 | 2:54.79 | |||
9 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 37.22 | 1:22.64 | 2:10.70 | 2:56.27 | |||
10 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 38.04 | 1:22.19 | 2:09.76 | 2:58.20 | |||
11 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.46 | 1:22.63 | 2:15.95 | 3:08.69 | |||
12 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.84 | 1:29.18 | 2:20.09 | 3:09.79 | |||
13 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 38.76 | 1:27.30 | 2:20.12 | 3:13.34 | |||
14 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 40.54 | 1:30.63 | 2:23.57 | 3:15.10 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.29 | 1:16.59 | 1:59.13 | 2:42.59 | |||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 34.95 | 1:16.72 | 2:00.54 | 2:45.18 | |||
3 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.00 | 1:20.93 | 2:06.01 | 2:47.74 | |||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.79 | 1:22.83 | 2:08.78 | 2:55.95 | |||
5 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.11 | 1:23.43 | 2:12.54 | 2:59.42 | |||
6 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 38.72 | 1:24.85 | 2:12.75 | 3:00.02 | |||
7 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 36.86 | 1:23.40 | 2:13.58 | 3:03.67 | |||
8 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 40.42 | 1:27.38 | 2:15.14 | 3:03.83 | |||
9 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 37.79 | 1:24.40 | 2:16.60 | 3:08.55 | |||
10 | Asta Hermansen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.81 | 1:31.30 | 2:22.92 | 3:09.68 | |||
11 | Karen Brilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.43 | 1:31.87 | 2:22.43 | 3:12.89 | |||
12 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.70 | 1:36.87 | 2:33.75 | 3:28.97 | |||
13 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 44.31 | 1:38.42 | 2:35.64 | 3:28.99 | |||
14 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 43.93 | 1:40.25 | 2:38.19 | 3:33.36 | |||
15 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | IHF Svømning | 46.05 | 1:41.01 | 2:38.26 | 3:34.74 | |||
- | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej samtid berør v175 | |||||
- | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Asynkron ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.65 | 1:02.92 | 1:40.82 | 2:11.51 | |||
2 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.31 | 1:04.95 | 1:44.53 | 2:14.76 | |||
3 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.16 | 1:02.72 | 1:43.51 | 2:14.92 | |||
4 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.62 | 1:05.77 | 1:44.84 | 2:15.24 | |||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.19 | 1:05.38 | 1:46.26 | 2:16.98 | |||
6 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.36 | 1:07.31 | 1:47.13 | 2:18.15 | |||
7 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.96 | 1:05.44 | 1:45.93 | 2:18.18 | |||
8 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.96 | 1:05.49 | 1:47.00 | 2:19.34 | |||
9 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Odder IGF | 29.66 | 1:05.60 | 1:48.12 | 2:20.81 | |||
10 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.80 | 1:07.05 | 1:49.52 | 2:21.43 | |||
11 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.41 | 1:06.84 | 1:50.45 | 2:22.21 | |||
12 | Daniel Ydegaard | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 29.42 | 1:05.83 | 1:49.57 | 2:22.94 | |||
13 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.94 | 1:09.47 | 1:52.72 | 2:24.53 | |||
14 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.40 | 1:07.76 | 1:51.48 | 2:24.74 | |||
15 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.09 | 1:05.92 | 1:50.68 | 2:24.95 | |||
16 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 32.32 | 1:09.64 | 1:53.41 | 2:26.05 | |||
17 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.51 | 1:05.70 | 1:51.81 | 2:26.87 | |||
18 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.36 | 1:09.90 | 1:53.09 | 2:27.17 | |||
19 | Victor Moritz | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.81 | 1:10.61 | 1:58.76 | 2:34.13 | |||
- | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | DSQ | flyben i bryst | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 29.33 | 1:04.00 | 1:45.03 | 2:14.75 | |||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.40 | 1:03.17 | 1:44.89 | 2:15.47 | |||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.50 | 1:05.96 | 1:45.87 | 2:17.57 | |||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.43 | 1:07.09 | 1:48.98 | 2:21.35 | |||
5 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.63 | 1:07.79 | 1:50.93 | 2:21.79 | |||
6 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 31.91 | 1:09.73 | 1:51.45 | 2:24.50 | |||
7 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.14 | 1:09.29 | 1:51.73 | 2:24.51 | |||
8 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.64 | 1:08.91 | 1:53.45 | 2:26.07 | |||
9 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 32.86 | 1:13.11 | 1:53.23 | 2:26.72 | |||
10 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 32.04 | 1:09.26 | 1:52.60 | 2:27.18 | |||
11 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 32.88 | 1:10.03 | 1:53.11 | 2:27.25 | |||
12 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.37 | 1:12.08 | 1:52.24 | 2:27.51 | |||
13 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.30 | 1:09.98 | 1:53.95 | 2:27.62 | |||
14 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 31.35 | 1:53.49 | 2:28.72 | 2:28.72 | |||
15 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 32.47 | 1:10.21 | 1:55.64 | 2:28.83 | |||
16 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 33.36 | 1:11.37 | 1:55.55 | 2:30.23 | |||
17 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.86 | 1:11.99 | 1:56.37 | 2:31.24 | |||
18 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.32 | 1:11.70 | 1:56.45 | 2:32.62 | |||
19 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 33.80 | 1:12.79 | 1:56.82 | 2:32.65 | |||
20 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 34.51 | 1:12.97 | 1:59.28 | 2:32.79 | |||
21 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.97 | 1:15.62 | 2:06.71 | 2:44.91 | |||
- | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.62 | 1:00.06 | |||||
2 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.27 | 1:02.37 | |||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.45 | 1:02.45 | |||||
4 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 30.58 | 1:02.80 | |||||
5 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 30.64 | 1:03.00 | |||||
6 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.87 | 1:03.47 | |||||
7 | Fiona Bracken | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.91 | 1:03.49 | |||||
8 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.33 | 1:04.28 | |||||
9 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.11 | 1:04.60 | |||||
10 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 31.63 | 1:05.20 | |||||
11 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.67 | 1:05.60 | |||||
12 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 32.22 | 1:06.08 | |||||
13 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.82 | 1:06.43 | |||||
14 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 32.22 | 1:06.53 | |||||
15 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.64 | 1:06.58 | |||||
16 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.13 | 1:06.72 | |||||
17 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.10 | 1:06.81 | |||||
18 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.75 | 1:07.03 | |||||
19 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.49 | 1:07.14 | |||||
20 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.64 | 1:07.83 | |||||
21 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.05 | 1:09.15 | |||||
22 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 32.63 | 1:09.25 | |||||
23 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 33.29 | 1:09.46 | |||||
24 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.66 | 1:10.27 | |||||
25 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.38 | 1:11.38 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.12 | 1:01.98 | |||||
2 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.93 | 1:03.79 | |||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.67 | 1:03.81 | |||||
4 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.77 | 1:03.96 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.55 | 1:04.33 | |||||
6 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 31.26 | 1:04.42 | |||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.45 | 1:04.54 | |||||
8 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 31.78 | 1:04.69 | |||||
9 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 31.71 | 1:05.50 | |||||
10 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.89 | 1:05.79 | |||||
11 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.43 | 1:06.65 | |||||
12 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.57 | 1:06.77 | |||||
13 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 32.30 | 1:07.18 | |||||
14 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 33.04 | 1:07.53 | |||||
15 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.79 | 1:07.69 | |||||
16 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.22 | 1:07.96 | |||||
17 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.95 | 1:07.97 | |||||
18 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:07.98 | 1:07.98 | |||||
19 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:08.24 | 1:08.24 | |||||
20 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 32.60 | 1:08.75 | |||||
21 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 33.33 | 1:08.76 | |||||
22 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.21 | 1:08.96 | |||||
23 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 33.37 | 1:08.98 | |||||
24 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:09.04 | 1:09.04 | |||||
25 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.10 | 1:09.15 | |||||
26 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.88 | 1:09.38 | |||||
27 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 1:09.39 | 1:09.39 | |||||
28 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.66 | 1:09.44 | |||||
29 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 33.37 | 1:09.49 | |||||
30 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:09.68 | 1:09.68 | |||||
31 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 33.26 | 1:09.82 | |||||
32 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 33.79 | 1:09.92 | |||||
33 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | Hobro Svømmeklub | 33.68 | 1:10.52 | |||||
34 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 34.22 | 1:10.56 | |||||
35 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.48 | 1:10.68 | |||||
36 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.98 | 1:11.03 | |||||
37 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.76 | 1:11.47 | |||||
38 | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.77 | 1:11.58 | |||||
39 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 1:11.93 | 1:11.93 | |||||
40 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 35.46 | 1:12.43 | |||||
41 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 35.44 | 1:13.58 | |||||
42 | Signe Tramm | 1999 | IHF Svømning | 38.35 | 1:15.19 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:02.00 | 2:07.46 | 3:13.48 | 4:19.43 | 16:20.62 | ||
5:24.88 | 6:30.62 | 7:36.69 | 8:42.37 | |||||||
9:48.07 | 10:54.07 | 11:59.95 | 13:05.64 | |||||||
14:11.30 | 15:16.93 | |||||||||
2 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:04.19 | 2:12.13 | 3:19.51 | 4:26.48 | 16:40.71 | ||
5:33.64 | 6:40.63 | 7:47.24 | 8:54.05 | |||||||
10:00.48 | 11:07.31 | 12:13.71 | 13:20.31 | |||||||
14:27.50 | 15:34.37 | |||||||||
3 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:04.42 | 2:12.60 | 3:21.08 | 4:28.69 | 16:44.20 | ||
5:36.19 | 6:43.98 | 7:51.32 | 8:58.84 | |||||||
10:05.72 | 11:12.89 | 12:19.94 | 13:27.19 | |||||||
14:34.30 | 15:41.77 | |||||||||
4 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:04.01 | 2:11.26 | 3:18.94 | 4:26.51 | 16:44.42 | ||
5:34.23 | 6:42.04 | 7:49.80 | 8:57.56 | |||||||
10:05.66 | 11:13.32 | 12:21.21 | 13:28.30 | |||||||
14:34.95 | 15:41.34 | |||||||||
5 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:03.27 | 2:11.36 | 3:19.79 | 4:28.14 | 17:05.62 | ||
5:36.51 | 6:44.70 | 7:52.79 | 9:01.62 | |||||||
10:10.37 | 11:20.07 | 12:29.54 | 13:39.23 | |||||||
14:49.26 | 15:58.77 | |||||||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.39 | 2:12.61 | 3:20.56 | 4:28.77 | 17:10.73 | ||
5:36.79 | 6:45.39 | 7:54.66 | 9:04.21 | |||||||
10:13.49 | 11:22.93 | 12:32.51 | 13:42.89 | |||||||
14:53.07 | 16:02.81 | |||||||||
7 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:40.05 | 2:49.81 | 4:00.78 | 5:09.78 | 17:11.78 | ||
6:17.50 | 7:26.15 | 8:36.36 | 9:47.07 | |||||||
11:33.30 | 12:40.80 | 13:49.70 | 14:59.44 | |||||||
16:42.41 | ||||||||||
8 | Magnus Lundgren | 1996 | Haslev Svømmeklub | 1:04.93 | 2:14.76 | 3:24.96 | 4:35.70 | 17:16.43 | ||
5:45.37 | 6:54.82 | 8:04.72 | 9:13.96 | |||||||
10:23.05 | 11:32.22 | 12:41.04 | 13:50.35 | |||||||
14:59.62 | 16:08.82 | |||||||||
9 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.65 | 2:13.67 | 3:23.76 | 4:34.46 | 17:26.76 | ||
5:44.65 | 6:55.23 | 8:06.16 | 9:16.36 | |||||||
10:27.10 | 11:38.10 | 12:48.43 | 13:58.87 | |||||||
15:08.97 | 16:18.37 | |||||||||
10 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:06.18 | 2:15.43 | 3:24.93 | 4:35.14 | 17:34.11 | ||
5:45.21 | 6:55.36 | 8:05.47 | 9:15.89 | |||||||
10:26.76 | 11:38.32 | 12:49.55 | 14:00.93 | |||||||
15:12.69 | 16:23.91 | |||||||||
11 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:09.50 | 2:23.85 | 3:39.24 | 4:53.95 | 18:01.08 | ||
6:07.75 | 7:20.34 | 8:32.54 | 9:44.67 | |||||||
10:56.66 | 12:07.76 | 13:18.83 | 14:30.91 | |||||||
15:41.45 | 16:52.32 | |||||||||
12 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.97 | 2:20.22 | 3:33.24 | 4:45.82 | 18:09.83 | ||
5:58.67 | 7:11.55 | 8:25.09 | 9:37.84 | |||||||
10:50.66 | 12:03.98 | 13:17.62 | 14:30.88 | |||||||
15:44.62 | 16:57.46 | |||||||||
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:04.24 | 2:11.70 | 3:18.81 | 4:25.32 | 16:40.57 | ||
5:32.47 | 6:39.73 | 7:47.38 | 8:54.70 | |||||||
10:02.01 | 11:09.25 | 12:15.79 | 13:22.15 | |||||||
14:28.47 | 15:35.18 | |||||||||
2 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:03.52 | 2:11.00 | 3:19.33 | 4:27.47 | 17:03.47 | ||
5:35.82 | 6:44.58 | 7:53.83 | 9:02.65 | |||||||
10:12.03 | 11:21.01 | 12:29.96 | 13:38.14 | |||||||
14:47.24 | 15:56.11 | |||||||||
3 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.79 | 2:13.71 | 3:22.89 | 4:32.99 | 17:21.89 | ||
5:43.23 | 6:52.55 | 8:03.42 | 9:13.23 | |||||||
10:23.50 | 11:33.07 | 12:42.47 | 13:52.45 | |||||||
15:02.38 | 16:12.52 | |||||||||
4 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 1:05.21 | 2:13.98 | 3:23.17 | 4:33.11 | 17:26.85 | ||
5:42.59 | 6:52.22 | 8:02.37 | 9:12.27 | |||||||
10:22.07 | 11:32.47 | 12:42.76 | 13:53.87 | |||||||
15:05.03 | 16:16.97 | |||||||||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.14 | 2:14.84 | 3:24.48 | 4:35.11 | 17:41.82 | ||
5:45.66 | 6:56.44 | 8:07.99 | 9:19.38 | |||||||
10:30.91 | 11:42.52 | 12:54.36 | 14:06.71 | |||||||
15:18.77 | 16:30.93 | |||||||||
6 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:06.57 | 2:16.40 | 3:26.72 | 4:37.74 | 17:43.27 | ||
5:49.37 | 7:00.27 | 8:11.63 | 9:23.34 | |||||||
10:34.64 | 11:46.18 | 12:57.70 | 14:09.62 | |||||||
15:21.44 | 16:33.41 | |||||||||
7 | Victor Prange | 1997 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.19 | 2:19.65 | 3:31.61 | 4:45.26 | 18:02.23 | ||
5:57.05 | 7:10.75 | 8:24.65 | 9:35.88 | |||||||
10:47.84 | 12:00.41 | 13:13.78 | 14:26.55 | |||||||
15:39.94 | 16:52.64 | |||||||||
8 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.33 | 2:18.99 | 3:31.06 | 4:44.33 | 18:03.40 | ||
5:57.12 | 7:10.18 | 8:22.99 | 9:35.93 | |||||||
10:49.03 | 12:01.67 | 13:14.69 | 14:27.39 | |||||||
15:40.19 | 16:52.86 | |||||||||
9 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:09.12 | 2:22.84 | 3:36.18 | 4:50.24 | 18:06.51 | ||
6:03.42 | 7:16.76 | 8:29.94 | 9:43.16 | |||||||
10:56.09 | 12:09.41 | 13:21.58 | 14:33.95 | |||||||
15:45.55 | 16:57.87 | |||||||||
10 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 1:04.87 | 2:14.70 | 3:25.89 | 4:37.62 | 18:09.96 | ||
5:47.14 | 6:58.54 | 8:11.69 | 9:25.19 | |||||||
10:37.72 | 11:53.00 | 13:08.51 | 14:23.70 | |||||||
15:40.24 | 16:55.43 | |||||||||
11 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.97 | 2:20.23 | 3:33.55 | 4:47.80 | 18:24.38 | ||
6:01.42 | 7:15.12 | 8:29.50 | 9:42.81 | |||||||
10:57.46 | 12:11.65 | 13:25.53 | 14:40.37 | |||||||
15:55.17 | 17:11.23 | |||||||||
12 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | 1:07.28 | 2:22.82 | 3:39.93 | 4:57.60 | 19:33.65 | ||
6:15.94 | 7:35.28 | 8:54.92 | 10:13.69 | |||||||
11:34.53 | 12:55.44 | 14:15.89 | 15:37.03 | |||||||
16:57.88 | 18:17.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.04 | 1:21.51 | 2:03.81 | 2:45.88 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.62 | 1:21.30 | 2:04.70 | 2:47.38 | |||
3 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.32 | 1:20.92 | 2:04.86 | 2:49.72 | |||
4 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.62 | 1:22.13 | 2:06.76 | 2:52.29 | |||
5 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.46 | 1:23.25 | 2:08.22 | 2:52.38 | |||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:53.07 | ||||||
7 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 39.16 | 1:23.10 | 2:08.50 | 2:54.27 | |||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 2:58.06 | ||||||
9 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 2:58.84 | ||||||
10 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 3:02.66 | ||||||
11 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 3:04.76 | ||||||
12 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.50 | 1:30.55 | 2:19.59 | 3:08.60 | |||
13 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 42.72 | 1:30.51 | 2:20.25 | 3:09.47 | |||
14 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 43.15 | 1:31.77 | 2:21.48 | 3:12.10 | |||
15 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | Kolding SK | 42.26 | 1:30.33 | 2:20.47 | 3:12.70 | |||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:44.02 | 2:44.02 | |||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 2:45.95 | 2:45.95 | |||||
3 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:09.22 | 2:54.21 | 2:54.21 | ||||
4 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 2:56.63 | ||||||
5 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:56.69 | ||||||
6 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:11.76 | 2:56.74 | 2:56.74 | ||||
7 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.12 | 1:28.10 | 2:15.14 | 3:00.03 | |||
8 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:00.49 | ||||||
9 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 3:00.84 | ||||||
10 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 3:01.96 | ||||||
11 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 2:15.86 | 3:03.37 | 3:03.37 | ||||
12 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:05.29 | ||||||
13 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 42.65 | 1:30.42 | 2:18.73 | 3:05.93 | |||
14 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:06.17 | ||||||
15 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.61 | 1:31.40 | 2:19.79 | 3:07.56 | |||
16 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 43.87 | 1:31.51 | 2:20.62 | 3:09.89 | |||
17 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.41 | 1:33.57 | 2:22.75 | 3:09.93 | |||
18 | Julie Uldall Larsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.67 | 1:32.87 | 2:25.08 | 3:15.38 | |||
19 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 44.09 | 1:34.45 | 2:25.95 | 3:15.82 | |||
20 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 45.30 | 1:35.68 | 2:26.60 | 3:17.16 | |||
21 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 44.89 | 1:35.34 | 2:26.67 | 3:17.26 | |||
22 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 45.38 | 1:34.47 | 2:24.93 | 3:17.45 | |||
23 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 45.78 | 1:36.56 | 2:27.90 | 3:19.42 | |||
24 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.22 | 1:37.67 | 2:29.53 | 3:20.92 | |||
25 | Mathilde Hedemand | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.13 | 1:40.78 | 2:33.51 | 3:24.21 | |||
26 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 46.02 | 1:38.18 | 2:31.78 | 3:24.63 | |||
- | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | asym ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 27.69 | 58.83 | |||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.36 | 1:01.46 | |||||
3 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.55 | 1:01.69 | |||||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.31 | 1:01.85 | |||||
5 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.99 | 1:01.92 | |||||
6 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.45 | 1:02.31 | |||||
7 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.42 | 1:02.59 | |||||
8 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.52 | 1:02.81 | |||||
9 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.57 | 1:03.57 | |||||
10 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.83 | 1:04.12 | |||||
11 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.39 | 1:04.57 | |||||
12 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 29.62 | 1:04.82 | |||||
13 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.27 | 1:05.08 | |||||
14 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.56 | 1:05.23 | |||||
15 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.45 | 1:05.72 | |||||
16 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.01 | 1:06.20 | |||||
17 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.35 | 1:06.64 | |||||
18 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.54 | 1:06.78 | |||||
19 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.08 | 1:07.24 | |||||
20 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.01 | 1:07.96 | |||||
- | Albert Grann-Frankild | 1996 | Odder IGF | DNF | ||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.10 | 59.76 | |||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 29.07 | 1:00.57 | |||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.15 | 1:02.95 | |||||
4 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.31 | 1:03.25 | |||||
5 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 29.57 | 1:04.67 | |||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.29 | 1:04.69 | |||||
7 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.06 | 1:05.30 | |||||
8 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.92 | 1:06.04 | |||||
9 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.83 | 1:06.35 | |||||
10 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.67 | 1:07.62 | |||||
11 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.04 | 1:08.92 | |||||
12 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.00 | 1:08.94 | |||||
13 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 32.48 | 1:09.55 | |||||
14 | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.23 | 1:10.08 | |||||
15 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 33.45 | 1:10.72 | |||||
16 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.13 | 1:11.02 | |||||
17 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.72 | 1:11.13 | |||||
18 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.07 | 1:11.49 | |||||
19 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | 1:11.77 | |||||
20 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 33.18 | 1:13.44 | |||||
21 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 34.34 | 1:13.79 | |||||
22 | Simon Maahn Christensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.45 | 1:13.85 | |||||
23 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 33.69 | 1:14.52 | |||||
24 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 33.52 | 1:14.56 | |||||
25 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 35.26 | 1:15.53 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Agf Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:44.38 | ||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 36.80 | 1:15.33 | 1:15.33 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 35.31 | 1:15.30 | 2:30.63 | ||||||
Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 33.24 | 1:11.58 | 3:42.21 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 29.81 | 1:02.17 | 4:44.38 | ||||||
2 | Sto Piger 1 | 1998 | Swim Team Odense | 4:56.55 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 35.85 | 1:13.34 | 1:13.34 | ||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 37.74 | 1:21.10 | 2:34.44 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 35.14 | 1:18.42 | 3:52.86 | ||||||
Katrine Ejby | 1998 | 30.76 | 1:03.69 | 4:56.55 | ||||||
3 | Piger 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:58.58 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 35.71 | 1:13.79 | 1:13.79 | ||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 36.77 | 1:20.66 | 2:34.45 | ||||||
Caroline Beck | 1998 | 35.83 | 1:17.42 | 3:51.87 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 31.73 | 1:06.71 | 4:58.58 | ||||||
4 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:02.08 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 34.40 | 1:10.58 | 1:10.58 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 39.59 | 1:24.23 | 2:34.81 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 34.78 | 1:15.38 | 3:50.19 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 33.87 | 1:11.89 | 5:02.08 | ||||||
5 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:02.35 | ||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 38.19 | 1:19.35 | 1:19.35 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 41.26 | 1:26.90 | 2:46.25 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 32.72 | 1:10.70 | 3:56.95 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 30.83 | 1:05.40 | 5:02.35 | ||||||
6 | Ssk Piger 98 | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 5:03.94 | ||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 37.04 | 1:16.41 | 1:16.41 | ||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 38.07 | 1:20.56 | 2:36.97 | ||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 36.21 | 1:18.54 | 3:55.51 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 33.71 | 1:08.43 | 5:03.94 | ||||||
7 | Silkeborg Piger Silkeborg | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:04.73 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 36.14 | 1:14.71 | 1:14.71 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 39.35 | 1:23.86 | 2:38.57 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 36.53 | 1:21.02 | 3:59.59 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 30.63 | 1:05.14 | 5:04.73 | ||||||
8 | Ese Piger | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 5:06.13 | ||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 36.51 | 1:16.80 | 1:16.80 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 38.11 | 1:22.01 | 2:38.81 | ||||||
Anna C. Lange | 1998 | 35.00 | 1:18.38 | 3:57.19 | ||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 32.80 | 1:08.94 | 5:06.13 | ||||||
9 | Neptun Piger | 1998 | Randers GF Neptun | 5:07.40 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 35.83 | 1:14.04 | 1:14.04 | ||||||
Marie Eske | 1999 | 40.43 | 1:25.70 | 2:39.74 | ||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 34.87 | 1:18.24 | 3:57.98 | ||||||
Celina G Winther | 1999 | 33.59 | 1:09.42 | 5:07.40 | ||||||
10 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:10.87 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 34.21 | 1:09.72 | 1:09.72 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 44.52 | 1:33.83 | 2:43.55 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 34.80 | 1:15.75 | 3:59.30 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 33.98 | 1:11.57 | 5:10.87 | ||||||
11 | Sønderborg | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:15.95 | ||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 42.00 | 1:26.36 | 1:26.36 | ||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 37.71 | 1:20.57 | 2:46.93 | ||||||
Signe Terp | 1998 | 36.53 | 1:20.38 | 4:07.31 | ||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 32.97 | 1:08.64 | 5:15.95 | ||||||
12 | Ihf Ihf | 0 | IHF Svømning | 5:21.43 | ||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 38.03 | 1:17.91 | 1:17.91 | ||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 44.01 | 1:35.23 | 2:53.14 | ||||||
Una Møller | 1998 | 36.51 | 1:18.34 | 4:11.48 | ||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 33.10 | 1:09.95 | 5:21.43 | ||||||
13 | Triton Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:30.02 | ||||||
Freja K. Hyldgaard | 1998 | 39.44 | 1:21.75 | 1:21.75 | ||||||
Clara Gjelstrup | 1999 | 44.12 | 1:34.61 | 2:56.36 | ||||||
Isabell Eriksen | 1999 | 38.28 | 1:23.17 | 4:19.53 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 33.48 | 1:10.49 | 5:30.02 | ||||||
- | Kolding Damer | 0 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 37.54 | 1:17.76 | 1:17.76 | ||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 2:44.46 | ||||||||
- | Odder Piger | 0 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
Gizem Øzkan | 1998 | 35.91 | 1:13.00 | |||||||
- | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | forkert rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto Drenge 1 | 1996 | Swim Team Odense | 3:42.82 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 26.60 | 55.57 | 55.57 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 28.35 | 1:00.25 | 1:55.82 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 26.38 | 55.20 | 2:51.02 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 24.73 | 51.80 | 3:42.82 | ||||||
2 | Agf Drenge | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:45.09 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 27.05 | 55.51 | 55.51 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 26.21 | 54.82 | 1:50.33 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 27.80 | 57.18 | 2:47.51 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 27.17 | 57.58 | 3:45.09 | ||||||
3 | Thisted Drenge | 1996 | Thisted Svømmeklub | 3:45.80 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 25.95 | 54.36 | 54.36 | ||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 26.58 | 54.96 | 1:49.32 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 28.73 | 1:00.23 | 2:49.55 | ||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 27.15 | 56.25 | 3:45.80 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:47.14 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 27.43 | 57.51 | 57.51 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 26.95 | 56.51 | 1:54.02 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 27.50 | 58.37 | 2:52.39 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 26.61 | 54.75 | 3:47.14 | ||||||
5 | Sønderborg | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:53.37 | ||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 27.83 | 57.39 | 57.39 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 26.76 | 56.16 | 1:53.55 | ||||||
Søren Fredenslund | 1996 | 31.00 | 1:04.33 | 2:57.88 | ||||||
Asger Terp | 1996 | 26.68 | 55.49 | 3:53.37 | ||||||
6 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:56.34 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 28.77 | 1:00.37 | 1:00.37 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 27.63 | 58.14 | 1:58.51 | ||||||
Christoffer Beck | 1996 | 29.49 | 1:01.53 | 3:00.04 | ||||||
Jacob Adolfsen | 1996 | 26.73 | 56.30 | 3:56.34 | ||||||
7 | Ssk Drenge 96 | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 3:57.50 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 29.82 | 1:02.12 | 1:02.12 | ||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 28.62 | 1:00.07 | 2:02.19 | ||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 28.10 | 58.25 | 3:00.44 | ||||||
Simon Hansen | 1997 | 27.18 | 57.06 | 3:57.50 | ||||||
8 | Silkeborg Drenge | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:58.27 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 29.25 | 1:01.59 | 1:01.59 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 28.41 | 58.91 | 2:00.50 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 29.29 | 1:00.63 | 3:01.13 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 27.74 | 57.14 | 3:58.27 | ||||||
9 | Haderslev Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:58.81 | ||||||
Asger Richard Hansen | 1996 | 27.41 | 57.58 | 57.58 | ||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 26.65 | 56.45 | 1:54.03 | ||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 29.24 | 1:00.82 | 2:54.85 | ||||||
Lukas Larsen | 1996 | 28.99 | 1:03.96 | 3:58.81 | ||||||
10 | Grindsted Drenge | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 3:59.00 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 27.60 | 56.81 | 56.81 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 28.12 | 59.16 | 1:55.97 | ||||||
Frederik Linck | 1997 | 30.42 | 1:04.14 | 3:00.11 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 27.98 | 58.89 | 3:59.00 | ||||||
11 | Kolding Herrer | 0 | Kolding SK | 4:03.57 | ||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 29.48 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 29.14 | 1:01.23 | 2:03.43 | ||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 28.84 | 1:00.91 | 3:04.34 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 28.00 | 59.23 | 4:03.57 | ||||||
12 | Triton Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:05.35 | ||||||
Andreas Sehested | 1996 | 29.34 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 28.54 | 1:00.71 | 2:00.71 | ||||||
Mads Juul | 1997 | 30.81 | 1:04.98 | 3:05.69 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 28.38 | 59.66 | 4:05.35 | ||||||
13 | As Drenge 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:07.57 | ||||||
Phillip Winther | 1997 | 28.16 | 59.64 | 59.64 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 28.18 | 1:00.27 | 1:59.91 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 29.27 | 1:02.14 | 3:02.05 | ||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 30.34 | 1:05.52 | 4:07.57 | ||||||
14 | Ese Drenge | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 4:08.57 | ||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 30.02 | 1:02.76 | 1:02.76 | ||||||
Simon Juhl Schmidt | 1997 | 28.58 | 1:00.11 | 2:02.87 | ||||||
Simon Maahn Christensen | 1997 | 32.28 | 1:07.66 | 3:10.53 | ||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 27.50 | 58.04 | 4:08.57 | ||||||
- | As Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 28.07 | 58.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 630 | 59.84 | 2:03.02 | 3:06.38 | 4:08.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor Tolstrup | 1996 | 593 | 1:00.86 | 2:04.76 | 3:09.29 | 4:13.24 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 573 | 1:01.53 | 2:05.91 | 3:11.32 | 4:16.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 569 | 2:07.31 | 3:12.82 | 4:16.71 | 4:16.71 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 563 | 1:00.63 | 2:06.07 | 3:12.34 | 4:17.68 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Magnus Yde | 1996 | 561 | 1:00.26 | 2:05.28 | 3:10.48 | 4:17.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | 556 | 1:00.26 | 2:05.96 | 3:11.99 | 4:18.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristoffer Moos | 1996 | 550 | 1:02.01 | 2:07.81 | 3:13.71 | 4:19.75 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Knudsen | 1996 | 546 | 1:01.18 | 2:06.21 | 3:12.75 | 4:20.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 537 | 1:04.69 | 2:12.97 | 3:17.89 | 4:21.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus Christensen | 1996 | 517 | 1:02.19 | 2:09.71 | 3:17.50 | 4:25.18 | |||
Bov IF | ||||||||||
12 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 516 | 1:01.66 | 2:08.83 | 3:17.46 | 4:25.31 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 512 | 1:02.68 | 2:09.80 | 3:17.72 | 4:25.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Magnus Lundgren | 1996 | 512 | 1:05.07 | 2:13.16 | 3:20.44 | 4:26.02 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon L. Knudsen | 1996 | 501 | 1:01.54 | 2:09.92 | 3:19.31 | 4:27.92 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jesper Jensen | 1996 | 489 | 1:00.87 | 2:09.56 | 3:20.00 | 4:30.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Casper Trier Jensen | 1996 | 487 | 1:04.60 | 2:13.43 | 3:22.51 | 4:30.41 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Grønbo | 1996 | 458 | 1:05.51 | 2:15.70 | 3:26.56 | 4:35.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christoffer Beck | 1996 | 449 | 1:05.49 | 2:15.89 | 3:26.66 | 4:37.96 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Max Tellefsen | 1996 | 440 | 1:04.91 | 2:16.77 | 3:29.18 | 4:39.71 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 424 | 1:05.68 | 2:17.66 | 3:30.51 | 4:43.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marc Ochsendorf | 1996 | 415 | 1:06.68 | 2:18.53 | 3:31.87 | 4:45.20 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Bjørn Wismann | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 594 | 1:00.78 | 2:05.16 | 3:09.36 | 4:13.11 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 564 | 59.73 | 2:04.83 | 3:10.80 | 4:17.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | 541 | 1:01.08 | 2:06.85 | 3:14.17 | 4:21.16 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Simon Hansen | 1997 | 523 | 1:03.33 | 2:10.36 | 3:18.77 | 4:24.04 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | 497 | 1:03.14 | 2:11.60 | 3:19.78 | 4:28.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 495 | 1:01.85 | 2:09.33 | 3:18.43 | 4:28.92 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Frederik Elmann | 1997 | 493 | 1:04.76 | 2:13.77 | 3:22.83 | 4:29.38 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Mikkel Vølund | 1997 | 485 | 1:06.65 | 2:17.46 | 3:27.62 | 4:30.86 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 483 | 1:04.34 | 2:13.07 | 3:22.35 | 4:31.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Larsen | 1997 | 482 | 1:04.11 | 2:13.25 | 3:22.33 | 4:31.46 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 473 | 1:03.64 | 2:13.61 | 3:24.00 | 4:33.12 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jannik Skov | 1997 | 471 | 1:03.19 | 2:13.51 | 3:24.85 | 4:33.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens N. Nielsen | 1997 | 467 | 1:05.11 | 2:13.88 | 3:24.32 | 4:34.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel Strand | 1997 | 454 | 1:04.72 | 2:14.27 | 3:25.66 | 4:36.75 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Rasmus Kristensen | 1997 | 453 | 1:05.72 | 2:15.82 | 3:27.48 | 4:37.14 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 434 | 1:03.05 | 2:14.50 | 3:28.71 | 4:41.06 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Victor Prange | 1997 | 430 | 1:06.51 | 2:17.97 | 3:31.00 | 4:41.81 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jacob Wacherhausen | 1997 | 429 | 1:05.65 | 2:17.70 | 3:30.99 | 4:42.17 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 421 | 1:07.14 | 2:18.57 | 3:30.98 | 4:43.83 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Frederik H Thomsen | 1997 | 387 | 1:09.33 | 2:23.64 | 3:39.41 | 4:52.05 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 372 | 1:06.54 | 2:20.83 | 3:37.76 | 4:55.75 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Martin Grønning | 1997 | 350 | 2:28.09 | 3:45.81 | 5:02.00 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 328 | 1:09.74 | 2:29.99 | 3:50.64 | 5:08.62 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 626 | 31.16 | 1:04.04 | 1:36.96 | 2:09.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 576 | 31.03 | 1:04.49 | 1:39.10 | 2:13.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 535 | 32.52 | 1:06.48 | 1:41.17 | 2:16.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 525 | 33.59 | 1:09.30 | 1:44.32 | 2:17.82 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Jensen | 1998 | 522 | 31.86 | 1:06.81 | 1:42.40 | 2:18.05 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Fiona Bracken | 1998 | 522 | 32.33 | 1:07.29 | 1:43.11 | 2:18.07 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Una Møller | 1998 | 494 | 32.31 | 1:08.20 | 1:45.16 | 2:20.66 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 492 | 32.08 | 1:07.59 | 1:44.77 | 2:20.84 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 488 | 31.96 | 1:07.50 | 1:44.56 | 2:21.16 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Ejby | 1998 | 480 | 33.18 | 1:09.95 | 1:46.77 | 2:22.02 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 463 | 32.79 | 1:09.45 | 1:46.98 | 2:23.66 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Helle Dohn | 1998 | 463 | 32.46 | 1:09.82 | 1:47.54 | 2:23.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 444 | 33.53 | 1:10.42 | 1:48.64 | 2:25.71 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christina Blaaberg | 1998 | 440 | 34.39 | 1:11.23 | 1:48.68 | 2:26.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Shanna Armstrong | 1998 | 414 | 33.95 | 1:11.30 | 1:50.35 | 2:29.12 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Caroline Beck | 1998 | 414 | 35.18 | 1:12.75 | 1:51.45 | 2:29.15 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 403 | 34.47 | 1:12.80 | 1:51.93 | 2:30.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Anne Tollerup | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 557 | 31.08 | 1:05.58 | 1:40.83 | 2:15.15 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 548 | 32.78 | 1:06.91 | 1:41.73 | 2:15.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 533 | 31.57 | 1:06.33 | 1:42.44 | 2:17.10 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 532 | 31.33 | 1:05.86 | 1:41.64 | 2:17.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 499 | 32.82 | 1:08.25 | 1:44.21 | 2:20.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Camilla Rask | 1999 | 482 | 32.13 | 1:07.84 | 1:45.07 | 2:21.79 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Stinne Sørensen | 1999 | 475 | 33.58 | 1:09.56 | 1:46.20 | 2:22.50 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martha Andersen | 1999 | 461 | 33.57 | 1:10.54 | 1:48.02 | 2:23.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | 459 | 33.19 | 1:09.77 | 1:47.33 | 2:24.10 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Merete Toft Jensen | 1999 | 450 | 33.62 | 1:10.54 | 1:48.11 | 2:25.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 447 | 34.45 | 1:11.46 | 1:49.13 | 2:25.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lisa Schøn | 1999 | 444 | 33.37 | 1:11.82 | 1:49.25 | 2:25.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabella Drest | 1999 | 443 | 34.86 | 1:12.05 | 1:49.68 | 2:25.84 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sofie W. Bunten | 1999 | 441 | 34.38 | 1:12.50 | 1:50.48 | 2:26.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Bonde | 1999 | 435 | 33.66 | 1:10.77 | 1:49.14 | 2:26.67 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 435 | 32.73 | 1:10.29 | 1:49.43 | 2:26.77 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Stine Knudsen | 1999 | 428 | 33.59 | 1:10.91 | 1:49.73 | 2:27.46 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 419 | 34.88 | 1:12.88 | 1:50.96 | 2:28.58 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lisa Terp | 1999 | 417 | 34.66 | 1:13.16 | 1:51.63 | 2:28.78 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 414 | 33.78 | 1:12.04 | 1:51.19 | 2:29.18 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 412 | 34.85 | 1:13.33 | 1:52.33 | 2:29.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Emma Hansen | 1999 | 408 | 33.95 | 1:12.69 | 1:51.82 | 2:29.94 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 405 | 35.02 | 1:13.25 | 1:52.35 | 2:30.28 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Laura Morsing | 1999 | 402 | 33.18 | 1:11.28 | 1:50.98 | 2:30.68 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 400 | 34.39 | 1:13.01 | 1:52.33 | 2:30.84 | |||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Anna Hertzog | 1999 | 398 | 33.83 | 1:12.35 | 1:51.82 | 2:31.13 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Helena Terp | 1999 | 397 | 33.37 | 1:11.23 | 1:51.43 | 2:31.30 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 393 | 34.34 | 1:13.12 | 1:53.94 | 2:31.77 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Johanne Laursen | 1999 | 391 | 35.32 | 1:14.49 | 1:54.32 | 2:31.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Ida Kusk | 1999 | 357 | 35.82 | 1:14.98 | 1:56.27 | 2:36.74 | |||
Kolding SK | ||||||||||
31 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 345 | 36.96 | 1:17.70 | 1:59.05 | 2:38.52 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 516 | 30.06 | 1:01.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | 506 | 30.21 | 1:01.43 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders L. Mogensen | 1996 | 496 | 30.45 | 1:01.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Asger Skafte | 1996 | 492 | 30.01 | 1:02.01 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Asger Terp | 1996 | 467 | 30.52 | 1:03.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | 454 | 31.11 | 1:03.67 | |||||
Bov IF | ||||||||||
7 | Victor Tolstrup | 1996 | 451 | 1:03.81 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 441 | 1:04.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 436 | 1:04.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Daniel Ydegaard | 1996 | 420 | 1:05.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Grønbo | 1996 | 411 | 1:05.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Bech | 1996 | 410 | 1:05.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Oliver Degn | 1996 | 407 | 1:06.04 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Christian Lund | 1996 | 402 | 1:06.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 401 | 1:06.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 390 | 1:06.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Johannes Larsen | 1996 | 389 | 1:07.06 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Asger Richard Hansen | 1996 | 383 | 1:07.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 380 | 1:07.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Peter Birk | 1996 | 379 | 32.75 | 1:07.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 378 | 1:07.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Oliver Danielsen | 1996 | 378 | 1:07.68 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Jakob Brinkmann | 1996 | 374 | 1:07.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 374 | 1:07.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Søren Fredenslund | 1996 | 370 | 1:08.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
26 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 365 | 1:08.46 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Casper Trier Jensen | 1996 | 336 | 1:10.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lukas Larsen | 1996 | 329 | 1:10.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
29 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 292 | 1:13.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Moritz | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Nielsen | 1997 | 463 | 30.61 | 1:03.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 438 | 31.07 | 1:04.42 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 430 | 31.61 | 1:04.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | 415 | 31.76 | 1:05.61 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 414 | 32.15 | 1:05.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Holten Lambert | 1997 | 407 | 1:06.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 403 | 1:06.27 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 400 | 32.09 | 1:06.44 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nicolas Blanch | 1997 | 396 | 1:06.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Grønning | 1997 | 370 | 1:08.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Knudsen | 1997 | 368 | 1:08.31 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 367 | 1:08.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Ohrt | 1997 | 360 | 1:08.79 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Mikkel Boisen | 1997 | 359 | 1:08.86 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Jannik Skov | 1997 | 349 | 1:09.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Wildenschild | 1997 | 349 | 1:09.51 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 345 | 1:09.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Simon Hansen | 1997 | 340 | 1:10.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 338 | 33.84 | 1:10.26 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Frederik Elmann | 1997 | 334 | 1:10.53 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Rune Jensen | 1997 | 331 | 1:10.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Rasmus Larsen | 1997 | 331 | 1:10.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Jacob Wacherhausen | 1997 | 324 | 34.18 | 1:11.28 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
24 | Frederik Linck | 1997 | 321 | 1:11.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Jonatan Balladone | 1997 | 319 | 1:11.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 319 | 1:11.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anders Husted | 1997 | 318 | 35.06 | 1:11.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 316 | 35.20 | 1:11.84 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
29 | Christian Gravgaard | 1997 | 314 | 1:11.97 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 542 | 1:16.90 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 497 | 1:19.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophie Lund Møller | 1998 | 490 | 1:19.55 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anna C. Lange | 1998 | 477 | 1:20.23 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | 448 | 1:21.95 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 441 | 39.14 | 1:22.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 409 | 40.29 | 1:24.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sandra Guldborg | 1998 | 406 | 1:24.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Helene Grønnegaard | 1998 | 388 | 1:25.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 373 | 41.49 | 1:27.07 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 354 | 1:28.64 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Frederikke B Christensen | 1998 | 353 | 1:28.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 352 | 42.27 | 1:28.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 350 | 41.77 | 1:29.00 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
15 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 345 | 42.27 | 1:29.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 302 | 43.89 | 1:33.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 299 | 44.55 | 1:33.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Rikke Kroun Laursen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 574 | 1:15.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 477 | 1:20.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 463 | 1:21.07 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 436 | 1:22.69 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | 426 | 1:23.32 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 418 | 1:23.86 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | 406 | 40.87 | 1:24.70 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Lehmann | 1999 | 401 | 41.25 | 1:25.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Therese E. Christensen | 1999 | 400 | 1:25.07 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Lisa Schøn | 1999 | 383 | 1:26.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sidse Thorup | 1999 | 383 | 42.03 | 1:26.32 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 367 | 42.03 | 1:27.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 342 | 43.21 | 1:29.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Laursen | 1999 | 337 | 43.24 | 1:30.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Clara Holst | 1999 | 326 | 43.38 | 1:31.07 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 313 | 44.46 | 1:32.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Christensen | 1999 | DSQ | udsvøm ryg | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 528 | 2:14.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 527 | 2:15.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 511 | 2:16.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 499 | 2:17.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Adolfsen | 1996 | 495 | 2:17.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 486 | 2:18.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 460 | 2:21.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Robert Asfeldt | 1996 | 460 | 2:21.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Baxter | 1996 | 444 | 2:22.98 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Albert Grann-Frankild | 1996 | 417 | 2:26.01 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Asger Skafte | 1996 | 401 | 2:27.99 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johannes Larsen | 1996 | 380 | 2:30.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Mathias Bech | 1996 | 380 | 2:30.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Anders L. Mogensen | 1996 | 357 | 2:33.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Oliver Degn | 1996 | 346 | 2:35.35 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Casper Trier Jensen | 1996 | 346 | 2:35.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malthe Lindquist | 1996 | 330 | 2:37.85 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Jakob Brinkmann | 1996 | 329 | 2:38.06 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 329 | 2:38.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 314 | 2:40.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lukas Larsen | 1996 | 298 | 2:43.28 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 286 | 2:45.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 537 | 2:14.20 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 463 | 2:21.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | 451 | 2:22.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 450 | 2:22.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 381 | 2:30.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Holten Lambert | 1997 | 343 | 2:35.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Wegener | 1997 | 334 | 2:37.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Frederiksen | 1997 | 315 | 2:40.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Vølund | 1997 | 303 | 2:42.36 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anton Løbner | 1997 | 289 | 2:45.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Alexander Wildenschild | 1997 | 285 | 2:45.86 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tom Heilmann | 1997 | 281 | 2:46.59 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Simon Maahn Christensen | 1997 | 277 | 2:47.31 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Rasmus Kristensen | 1997 | 255 | 2:52.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marcus Brandborg | 1997 | 254 | 2:52.18 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Casper Vestergaard | 1997 | 245 | 2:54.43 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Victor Prange | 1997 | 236 | 2:56.46 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mads Juul | 1997 | 219 | 3:01.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 587 | 33.68 | 1:10.93 | 1:55.50 | 2:28.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 584 | 32.23 | 1:09.75 | 1:54.55 | 2:29.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 549 | 33.91 | 1:12.03 | 1:56.97 | 2:32.14 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Fiona Bracken | 1998 | 535 | 33.61 | 1:12.07 | 1:58.01 | 2:33.48 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 489 | 34.30 | 1:15.71 | 2:01.38 | 2:38.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 480 | 34.99 | 1:14.74 | 2:02.53 | 2:39.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 480 | 37.94 | 1:18.91 | 2:02.59 | 2:39.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Jensen | 1998 | 476 | 34.93 | 1:15.39 | 2:02.06 | 2:39.61 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Sophie Lund Møller | 1998 | 470 | 35.82 | 1:18.42 | 2:03.06 | 2:40.29 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 469 | 37.39 | 1:18.02 | 2:02.12 | 2:40.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Helene Grønnegaard | 1998 | 458 | 34.10 | 1:15.72 | 2:04.33 | 2:41.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 448 | 35.28 | 1:14.70 | 2:04.13 | 2:42.89 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Una Møller | 1998 | 429 | 37.03 | 1:19.91 | 2:10.84 | 2:45.21 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 424 | 34.50 | 1:15.25 | 2:06.44 | 2:45.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Mathilde Hansen | 1998 | 415 | 35.40 | 1:20.76 | 2:07.03 | 2:47.05 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 381 | 2:51.94 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 305 | 3:05.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 280 | 3:10.56 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 567 | 32.88 | 1:10.95 | 1:54.95 | 2:30.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 538 | 34.74 | 1:14.01 | 1:58.64 | 2:33.20 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | 526 | 36.11 | 1:16.77 | 1:57.71 | 2:34.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 477 | 36.12 | 1:18.41 | 2:02.93 | 2:39.44 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | 467 | 36.15 | 1:18.03 | 2:03.54 | 2:40.58 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Merete Toft Jensen | 1999 | 454 | 34.71 | 1:17.04 | 2:04.56 | 2:42.16 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | 448 | 34.39 | 1:15.94 | 2:05.06 | 2:42.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Marie Eske | 1999 | 444 | 35.08 | 1:18.68 | 2:04.71 | 2:43.37 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 441 | 2:43.65 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Anna Bonde | 1999 | 439 | 38.19 | 1:19.67 | 2:07.34 | 2:43.99 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 433 | 38.50 | 1:20.27 | 2:09.19 | 2:44.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Sofia Zachariassen | 1999 | 433 | 36.90 | 1:17.82 | 2:07.96 | 2:44.71 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 424 | 37.57 | 1:22.41 | 2:08.78 | 2:45.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 422 | 2:46.07 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Karoline Lehmann | 1999 | 422 | 38.88 | 1:22.93 | 2:08.07 | 2:46.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martha Andersen | 1999 | 418 | 2:46.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Emma Sand Majlund | 1999 | 417 | 2:46.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Celia Erikstad | 1999 | 415 | 2:47.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie W. Bunten | 1999 | 412 | 2:47.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 409 | 35.77 | 1:19.24 | 2:12.32 | 2:47.88 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 405 | 37.89 | 1:20.50 | 2:10.14 | 2:48.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Hertzog | 1999 | 398 | 2:49.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Clara Franck | 1999 | 397 | 2:49.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 394 | 2:49.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 389 | 2:50.64 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Emma Hansen | 1999 | 382 | 2:51.69 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 377 | 2:52.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Sidse Thorup | 1999 | 375 | 2:52.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 374 | 2:52.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Therese E. Christensen | 1999 | 368 | 2:53.85 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Johanne Laursen | 1999 | 361 | 2:54.93 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 343 | 2:58.06 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
33 | Camilla Buch | 1999 | 337 | 2:59.08 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
34 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 302 | 3:05.79 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
35 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 263 | 3:14.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 606 | 25.51 | 53.10 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | 578 | 26.25 | 53.95 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | 577 | 25.65 | 53.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Tolstrup | 1996 | 556 | 26.28 | 54.64 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Jesper Jensen | 1996 | 542 | 26.66 | 55.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 535 | 26.94 | 55.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Asger Terp | 1996 | 532 | 26.82 | 55.47 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Magnus Yde | 1996 | 527 | 26.16 | 55.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Birkkjær | 1996 | 520 | 27.01 | 55.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristoffer Moos | 1996 | 514 | 27.07 | 56.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Ydegaard | 1996 | 512 | 27.14 | 56.16 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Asger Skafte | 1996 | 499 | 27.40 | 56.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 491 | 27.53 | 56.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 486 | 28.02 | 57.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
15 | Asger Richard Hansen | 1996 | 483 | 27.22 | 57.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Malthe Lindquist | 1996 | 479 | 27.92 | 57.43 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Thomas Knudsen | 1996 | 479 | 27.10 | 57.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 466 | 27.82 | 57.97 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Magnus Lundgren | 1996 | 463 | 28.13 | 58.08 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jakob Brinkmann | 1996 | 457 | 27.71 | 58.33 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Bjørn Wismann | 1996 | 451 | 28.24 | 58.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rasmus Christensen | 1996 | 449 | 28.30 | 58.67 | |||||
Bov IF | ||||||||||
23 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 449 | 28.75 | 58.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mathias Bech | 1996 | 449 | 28.50 | 58.71 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Jacob Adolfsen | 1996 | 448 | 28.05 | 58.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 446 | 28.48 | 58.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Max Tellefsen | 1996 | 439 | 28.65 | 59.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Mikkel Grønbo | 1996 | 437 | 28.53 | 59.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 431 | 28.86 | 59.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christian Lund | 1996 | 426 | 28.41 | 59.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Andreas Sehested | 1996 | 415 | 29.10 | 1:00.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 411 | 29.08 | 1:00.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Johannes Larsen | 1996 | 401 | 29.12 | 1:00.92 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Morten Baxter | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 545 | 26.86 | 55.03 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Jens Bach | 1997 | 514 | 27.17 | 56.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Nielsen | 1997 | 505 | 26.89 | 56.44 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 502 | 27.40 | 56.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 491 | 27.52 | 56.95 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolas Blanch | 1997 | 490 | 27.42 | 57.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 476 | 27.70 | 57.54 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Tom Heilmann | 1997 | 461 | 27.82 | 58.16 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Mikkel Vølund | 1997 | 454 | 28.03 | 58.47 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jannik Skov | 1997 | 453 | 28.04 | 58.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anton Holten Lambert | 1997 | 452 | 28.05 | 58.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Strand | 1997 | 451 | 27.92 | 58.58 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 450 | 28.09 | 58.63 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Andreas Hermansen | 1997 | 448 | 28.38 | 58.75 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Phillip Winther | 1997 | 446 | 28.28 | 58.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 442 | 28.35 | 59.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 432 | 28.94 | 59.45 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 423 | 28.52 | 59.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Frederik Knudsen | 1997 | 423 | 28.82 | 59.89 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 419 | 28.76 | 1:00.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jens N. Nielsen | 1997 | 410 | 29.33 | 1:00.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonatan Balladone | 1997 | 409 | 29.46 | 1:00.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Mikkel Boisen | 1997 | 405 | 29.72 | 1:00.72 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Rasmus Kristensen | 1997 | 400 | 29.78 | 1:00.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 391 | 29.49 | 1:01.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Lasse Dall | 1997 | 389 | 30.27 | 1:01.58 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | 387 | 29.84 | 1:01.65 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
28 | Rasmus Larsen | 1997 | 381 | 29.50 | 1:01.99 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Frederik Elmann | 1997 | 372 | 30.00 | 1:02.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Alexander Ohrt | 1997 | 365 | 29.91 | 1:02.89 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
31 | Mark Simonsen | 1997 | 324 | 31.19 | 1:05.41 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Christian Gravgaard | 1997 | 315 | 31.57 | 1:06.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
33 | Simon Maahn Christensen | 1997 | 303 | 32.30 | 1:06.94 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Simon Hansen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 654 | 1:07.60 | 2:18.41 | 3:29.33 | 4:40.24 | 9:18.25 | ||
Herning Svømmeklub | 5:50.45 | 7:00.24 | 8:09.91 | |||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 599 | 1:07.90 | 2:20.02 | 3:32.59 | 4:44.88 | 9:34.93 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:57.66 | 7:10.73 | 8:23.63 | |||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 570 | 1:08.49 | 2:21.29 | 3:35.81 | 4:50.50 | 9:44.51 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:04.89 | 7:18.84 | 8:32.58 | |||||||
4 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 533 | 1:08.91 | 2:22.68 | 3:37.39 | 4:53.23 | 9:57.77 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:08.82 | 7:24.82 | 8:41.50 | |||||||
5 | Una Møller | 1998 | 491 | 1:10.26 | 2:27.12 | 3:45.37 | 5:03.92 | 10:14.31 | ||
IHF Svømning | 6:23.49 | 7:42.07 | 9:00.70 | |||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 490 | 1:10.76 | 2:27.30 | 3:45.39 | 5:03.42 | 10:14.39 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:22.35 | 7:40.45 | 8:58.67 | |||||||
7 | Ida Kristensen | 1998 | 477 | 1:13.65 | 2:31.18 | 3:48.29 | 5:06.55 | 10:19.99 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:25.00 | 7:43.64 | 9:03.50 | |||||||
8 | Christina Blaaberg | 1998 | 472 | 1:14.14 | 2:33.24 | 3:53.12 | 5:11.78 | 10:22.33 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:29.75 | 7:48.74 | 9:07.49 | |||||||
9 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 462 | 1:12.68 | 2:31.06 | 3:50.95 | 5:11.18 | 10:26.80 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:31.27 | 7:50.97 | 9:10.58 | |||||||
10 | Sandra Guldborg | 1998 | 448 | 1:14.82 | 2:34.63 | 4:35.83 | 5:56.10 | 10:33.17 | ||
Kolding SK | 7:15.65 | 9:54.53 | ||||||||
11 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 428 | 1:15.32 | 2:35.45 | 3:57.33 | 5:20.24 | 10:42.90 | ||
Skanderborg Svømmeklub | 6:43.05 | 8:03.80 | 9:24.78 | |||||||
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 543 | 1:09.46 | 2:24.11 | 3:38.86 | 4:54.62 | 9:54.07 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:10.25 | 7:24.97 | 8:39.67 | |||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 537 | 1:09.98 | 2:24.71 | 3:40.09 | 4:55.88 | 9:56.12 | ||
West Swim Esbjerg | 6:11.35 | 7:26.86 | 8:42.18 | |||||||
3 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 514 | 1:11.85 | 2:27.82 | 3:44.14 | 5:01.13 | 10:04.91 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:17.44 | 7:34.02 | 8:49.91 | |||||||
4 | Martha Andersen | 1999 | 502 | 1:12.38 | 2:28.88 | 3:45.90 | 5:03.64 | 10:09.58 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:21.38 | 7:38.22 | 8:54.86 | |||||||
5 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 475 | 1:15.02 | 2:34.19 | 3:53.85 | 5:12.63 | 10:21.12 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:31.00 | 7:48.87 | 9:06.79 | |||||||
6 | Laura Morsing | 1999 | 471 | 1:14.55 | 2:33.93 | 3:53.26 | 5:13.41 | 10:22.73 | ||
Haderslev Svømme Klub | 6:31.10 | 7:47.97 | 9:05.68 | |||||||
7 | Stine Knudsen | 1999 | 469 | 1:12.03 | 2:30.16 | 3:49.39 | 5:09.41 | 10:23.68 | ||
Kolding SK | 6:28.47 | 7:47.89 | 9:06.77 | |||||||
8 | Johanne Laursen | 1999 | 458 | 1:15.47 | 2:34.83 | 3:54.55 | 5:13.54 | 10:28.55 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:33.01 | 8:31.64 | 9:50.79 | |||||||
9 | Sofie W. Bunten | 1999 | 446 | 1:16.29 | 2:36.76 | 3:57.41 | 5:18.52 | 10:34.02 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:39.47 | 7:58.07 | 9:17.75 | |||||||
10 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 445 | 1:14.96 | 2:34.56 | 3:54.54 | 5:14.54 | 10:34.57 | ||
Herning Svømmeklub | 6:35.77 | 7:56.51 | 9:16.85 | |||||||
11 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 439 | 1:15.30 | 2:35.20 | 3:56.07 | 5:17.29 | 10:37.42 | ||
Odder IGF | 6:38.60 | 7:58.45 | 9:19.53 | |||||||
12 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 428 | 1:16.69 | 2:38.98 | 4:00.64 | 5:22.25 | 10:42.91 | ||
Odder IGF | 6:43.64 | 8:04.33 | 9:25.73 | |||||||
13 | Emma Hansen | 1999 | 428 | 1:16.28 | 2:37.68 | 3:59.76 | 5:20.51 | 10:43.11 | ||
Odense Svømme Klub | 6:42.06 | 8:03.70 | 9:24.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 556 | 34.67 | 1:12.00 | 1:50.04 | 2:26.78 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 546 | 33.87 | 1:11.24 | 1:49.17 | 2:27.67 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | 531 | 34.58 | 1:12.45 | 1:50.81 | 2:29.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Albert Grann-Frankild | 1996 | 472 | 35.93 | 1:15.97 | 1:55.91 | 2:34.97 | |||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Peter Birk | 1996 | 468 | 35.88 | 1:15.19 | 1:56.23 | 2:35.42 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Emil Lings | 1996 | 445 | 34.26 | 1:14.11 | 1:55.45 | 2:38.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 443 | 36.25 | 1:17.14 | 1:57.92 | 2:38.35 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Asger Skafte | 1996 | 438 | 36.97 | 1:17.96 | 1:59.72 | 2:38.94 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thomas Knudsen | 1996 | 435 | 36.58 | 1:16.73 | 1:58.49 | 2:39.25 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Asger Terp | 1996 | 419 | 37.32 | 1:18.65 | 2:00.46 | 2:41.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Jakob Brinkmann | 1996 | 411 | 37.58 | 1:19.13 | 2:01.06 | 2:42.33 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Peter Guldberg | 1996 | 405 | 2:43.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 373 | 37.84 | 1:21.21 | 2:04.75 | 2:47.59 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Marc Ochsendorf | 1996 | 373 | 38.96 | 1:21.55 | 2:04.60 | 2:47.63 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Oliver Degn | 1996 | 365 | 38.32 | 1:21.42 | 2:05.77 | 2:48.91 | |||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Christoffer Beck | 1996 | 362 | 38.39 | 1:21.74 | 2:05.81 | 2:49.33 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johannes Larsen | 1996 | 348 | 2:51.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 340 | 2:52.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 340 | 39.55 | 1:23.34 | 2:07.57 | 2:52.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jens Christian Tramm | 1996 | 340 | 39.22 | 1:22.57 | 2:07.52 | 2:52.97 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Morten Jæger | 1996 | 322 | 40.28 | 1:24.79 | 2:10.65 | 2:56.12 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Oliver Danielsen | 1996 | 312 | 40.62 | 1:26.20 | 2:12.82 | 2:58.01 | |||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 307 | 40.09 | 1:25.21 | 2:11.93 | 2:58.92 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 488 | 34.82 | 1:13.56 | 1:53.92 | 2:33.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Gravgaard | 1997 | 485 | 34.79 | 1:13.69 | 1:53.82 | 2:33.61 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 447 | 36.55 | 1:17.08 | 1:57.53 | 2:37.81 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 435 | 36.84 | 1:16.96 | 1:58.00 | 2:39.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Andreas Hermansen | 1997 | 430 | 35.69 | 1:16.32 | 1:58.42 | 2:39.84 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 410 | 37.19 | 1:18.24 | 1:59.66 | 2:42.41 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 407 | 2:42.85 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 400 | 37.02 | 1:19.36 | 2:01.52 | 2:43.75 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Casper Vestergaard | 1997 | 383 | 2:46.12 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Victor Prange | 1997 | 372 | 38.23 | 1:21.47 | 2:04.53 | 2:47.72 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Anders Husted | 1997 | 371 | 38.77 | 1:21.93 | 2:05.11 | 2:47.86 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Hougesen | 1997 | 335 | 39.21 | 1:23.81 | 2:09.43 | 2:53.82 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Niclas Henriksen | 1997 | 333 | 39.87 | 1:25.07 | 2:10.36 | 2:54.05 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Mikkel Strand | 1997 | 330 | 38.55 | 1:23.42 | 2:09.44 | 2:54.54 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Frederik Knudsen | 1997 | 329 | 2:54.83 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Frederik Rossavik | 1997 | 329 | 39.50 | 1:23.48 | 2:08.88 | 2:54.86 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emil Træholt | 1997 | 326 | 39.76 | 1:23.42 | 2:09.51 | 2:55.30 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Ohrt | 1997 | 325 | 39.02 | 1:24.33 | 2:10.83 | 2:55.56 | |||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Andreas Harmuth | 1997 | 309 | 41.19 | 1:26.97 | 2:13.17 | 2:58.45 | |||
Bov IF | ||||||||||
20 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 305 | 40.38 | 1:26.60 | 2:13.27 | 2:59.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Nicolai Madsen | 1997 | 303 | 40.44 | 1:26.28 | 2:13.97 | 2:59.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emil Poulsen | 1997 | 303 | 40.43 | 1:25.68 | 2:12.37 | 2:59.69 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | 288 | 40.88 | 1:27.69 | 2:15.42 | 3:02.79 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mads Juul | 1997 | 278 | 41.77 | 1:28.91 | 2:17.20 | 3:04.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 471 | 33.68 | 1:10.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Fiona Bracken | 1998 | 468 | 33.25 | 1:10.93 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Matilda Holse | 1998 | 464 | 33.09 | 1:11.10 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 455 | 32.99 | 1:11.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 447 | 33.75 | 1:12.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Helle Dohn | 1998 | 413 | 34.50 | 1:13.95 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | 405 | 34.81 | 1:14.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Anna C. Lange | 1998 | 396 | 34.76 | 1:14.97 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Thea Lund Petersen | 1998 | 393 | 35.42 | 1:15.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Beck | 1998 | 383 | 35.02 | 1:15.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 361 | 36.09 | 1:17.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ida Kristensen | 1998 | 361 | 35.68 | 1:17.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 360 | 34.91 | 1:17.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Ella Turin | 1998 | 358 | 35.69 | 1:17.51 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Laura Falk | 1998 | 356 | 35.67 | 1:17.65 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Una Møller | 1998 | 330 | 37.08 | 1:19.68 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Mathilde Hansen | 1998 | 326 | 36.02 | 1:20.00 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Helene Grønnegaard | 1998 | 321 | 37.26 | 1:20.37 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Signe Terp | 1998 | 319 | 35.84 | 1:20.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Katrine Ejby | 1998 | 316 | 37.59 | 1:20.83 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 313 | 36.63 | 1:21.07 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 309 | 36.79 | 1:21.42 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rikke M Pedersen | 1998 | 280 | 39.00 | 1:24.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 238 | 40.43 | 1:28.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Akut syg | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 506 | 33.53 | 1:09.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 436 | 33.48 | 1:12.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Clara Franck | 1999 | 422 | 34.38 | 1:13.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | 410 | 34.64 | 1:14.10 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 377 | 34.75 | 1:16.21 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Frida Frydendal | 1999 | 377 | 34.68 | 1:16.22 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Stinne Sørensen | 1999 | 376 | 35.38 | 1:16.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena Terp | 1999 | 375 | 35.69 | 1:16.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lisa Schøn | 1999 | 367 | 34.63 | 1:16.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 363 | 35.63 | 1:17.14 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Julie Pavon Friis | 1999 | 361 | 36.40 | 1:17.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Lisa Terp | 1999 | 354 | 36.10 | 1:17.83 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 342 | 36.55 | 1:18.73 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 340 | 36.58 | 1:18.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anna Bonde | 1999 | 327 | 36.91 | 1:19.93 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marie Eske | 1999 | 326 | 34.97 | 1:19.99 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Sofie W. Bunten | 1999 | 320 | 36.65 | 1:20.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Celia Erikstad | 1999 | 317 | 36.85 | 1:20.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 317 | 38.01 | 1:20.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Asta Hermansen | 1999 | 311 | 39.12 | 1:21.22 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Anna Hertzog | 1999 | 305 | 37.46 | 1:21.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 302 | 38.53 | 1:22.06 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Karoline Lehmann | 1999 | 298 | 38.95 | 1:22.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 295 | 37.20 | 1:22.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 292 | 39.12 | 1:23.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 285 | 35.83 | 1:23.67 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Karen Brilner Lund | 1999 | 283 | 38.86 | 1:23.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 258 | 39.38 | 1:26.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
29 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 257 | 39.77 | 1:26.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 31, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Stm 1 | 0 | 529 | 4:06.31 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 30.18 | 1:01.81 | 1:01.81 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 32.47 | 1:09.20 | 2:11.01 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.01 | 59.27 | 3:10.28 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 27.11 | 56.03 | 4:06.31 | ||||||
2 | Sto Drenge 1 | 1996 | 528 | 4:06.40 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Asger Skafte | 1996 | 30.33 | 1:01.74 | 1:01.74 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 30.41 | 1:05.13 | 2:06.87 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 27.55 | 1:00.19 | 3:07.06 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 28.21 | 59.34 | 4:06.40 | ||||||
3 | Agf Drenge | 0 | 510 | 4:09.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 30.10 | 1:01.48 | 1:01.48 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 33.07 | 1:12.02 | 2:13.50 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 28.25 | 1:00.81 | 3:14.31 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 26.48 | 54.99 | 4:09.30 | ||||||
4 | As Drenge 1 | 0 | 475 | 4:15.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 31.95 | 1:05.92 | 1:05.92 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 33.81 | 1:12.94 | 2:18.86 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 27.87 | 1:01.33 | 3:20.19 | ||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 26.17 | 55.08 | 4:15.27 | ||||||
5 | Thisted Drenge | 1996 | 474 | 4:15.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 33.76 | 1:09.02 | 1:09.02 | ||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 31.96 | 1:07.80 | 2:16.82 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 29.00 | 1:02.61 | 3:19.43 | ||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 27.26 | 56.06 | 4:15.49 | ||||||
6 | Sønderborg | 1996 | 425 | 4:24.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Søren Fredenslund | 1996 | 32.82 | 1:07.14 | 1:07.14 | ||||||
Asger Terp | 1996 | 35.25 | 1:14.14 | 2:21.28 | ||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 31.07 | 1:07.07 | 3:28.35 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 27.17 | 56.51 | 4:24.86 | ||||||
7 | Ssk Drenge 96 | 1996 | 406 | 4:28.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 32.15 | 1:06.96 | 1:06.96 | ||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 35.14 | 1:15.06 | 2:22.02 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 32.37 | 1:10.46 | 3:32.48 | ||||||
Simon Hansen | 1997 | 27.10 | 56.43 | 4:28.91 | ||||||
8 | As Drenge 2 | 0 | 400 | 4:30.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 35.09 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 34.93 | 1:15.86 | 2:27.93 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 30.29 | 1:05.87 | 3:33.80 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 26.62 | 56.45 | 4:30.25 | ||||||
9 | Kolding Herrer | 0 | 398 | 4:30.86 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 33.05 | 1:08.33 | 1:08.33 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 33.81 | 1:12.85 | 2:21.18 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 30.63 | 1:06.89 | 3:28.07 | ||||||
Frederik Elmann | 1997 | 29.94 | 1:02.79 | 4:30.86 | ||||||
10 | Odder Drenge | 0 | 377 | 4:35.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 32.54 | 1:08.17 | 1:08.17 | ||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 38.12 | 1:23.31 | 2:31.48 | ||||||
Albert Grann-Frankild | 1996 | 29.03 | 1:03.04 | 3:34.52 | ||||||
Oliver Degn | 1996 | 28.44 | 1:01.05 | 4:35.57 | ||||||
11 | Grindsted Drenge | 1996 | 360 | 4:39.92 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Frederik Linck | 1997 | 34.71 | 1:11.91 | 1:11.91 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 36.25 | 1:17.43 | 2:29.34 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 32.28 | 1:09.29 | 3:38.63 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 29.00 | 1:01.29 | 4:39.92 | ||||||
12 | Haderslev Drenge | 0 | 359 | 4:40.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 32.04 | 1:06.29 | 1:06.29 | ||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 39.27 | 1:24.30 | 2:30.59 | ||||||
Lukas Larsen | 1996 | 32.87 | 1:11.91 | 3:42.50 | ||||||
Asger Richard Hansen | 1996 | 27.22 | 57.66 | 4:40.16 | ||||||
13 | Triton Drenge 1 | 0 | 333 | 4:47.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 35.04 | 1:12.37 | 1:12.37 | ||||||
Mads Juul | 1997 | 40.72 | 1:26.99 | 2:39.36 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 30.65 | 1:08.20 | 3:47.56 | ||||||
Andreas Sehested | 1996 | 28.52 | 59.64 | 4:47.20 | ||||||
- | Drenge 1 Viborg | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Beck | 1996 | 33.82 | 1:08.24 | 1:08.24 | ||||||
- | Silkeborg Drenge | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 32.99 | 1:07.95 | 1:07.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger | 0 | 547 | 4:14.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 29.92 | 1:02.01 | 1:02.01 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 30.53 | 1:03.72 | 2:05.73 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 30.77 | 1:03.94 | 3:09.67 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 30.61 | 1:04.99 | 4:14.66 | ||||||
2 | Sto Piger 1 | 1998 | 506 | 4:21.32 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Katrine Ejby | 1998 | 31.78 | 1:04.52 | 1:04.52 | ||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 31.01 | 1:05.25 | 2:09.77 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 32.88 | 1:08.12 | 3:17.89 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 30.33 | 1:03.43 | 4:21.32 | ||||||
3 | Piger 1 Viborg | 0 | 473 | 4:27.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 31.69 | 1:06.13 | 1:06.13 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 31.85 | 1:06.73 | 2:12.86 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 32.36 | 1:08.18 | 3:21.04 | ||||||
Caroline Beck | 1998 | 31.94 | 1:06.18 | 4:27.22 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | 463 | 4:29.16 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Trine Guldberg | 1999 | 34.66 | 1:12.87 | 1:12.87 | ||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 32.54 | 1:09.50 | 2:22.37 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 29.71 | 1:01.65 | 3:24.02 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 31.02 | 1:05.14 | 4:29.16 | ||||||
5 | Kolding Damer | 0 | 439 | 4:33.88 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 32.96 | 1:08.53 | 1:08.53 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 31.23 | 1:06.33 | 2:14.86 | ||||||
Ida Kusk | 1999 | 34.35 | 1:11.66 | 3:26.52 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 32.26 | 1:07.36 | 4:33.88 | ||||||
6 | Silkeborg Piger Silkeborg | 0 | 438 | 4:34.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 32.48 | 1:07.31 | 1:07.31 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 34.00 | 1:10.71 | 2:18.02 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 33.41 | 1:09.86 | 3:27.88 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 30.96 | 1:06.35 | 4:34.23 | ||||||
7 | Neptun Piger | 1998 | 429 | 4:36.07 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Marie Eske | 1999 | 33.22 | 1:09.81 | 1:09.81 | ||||||
Celina G Winther | 1999 | 33.79 | 1:10.58 | 2:20.39 | ||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 33.48 | 1:09.29 | 3:29.68 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 31.26 | 1:06.39 | 4:36.07 | ||||||
8 | Rsk 3 | 0 | 422 | 4:37.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anna Hertzog | 1999 | 33.23 | 1:09.23 | 1:09.23 | ||||||
Helene Grønnegaard | 1998 | 31.77 | 1:07.54 | 2:16.77 | ||||||
Karen Brilner Lund | 1999 | 35.84 | 1:13.92 | 3:30.69 | ||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 31.95 | 1:06.85 | 4:37.54 | ||||||
9 | Hsc Damer 1 | 0 | 415 | 4:39.23 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 33.65 | 1:09.49 | 1:09.49 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 35.32 | 1:13.79 | 2:23.28 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 33.84 | 1:10.60 | 3:33.88 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 30.70 | 1:05.35 | 4:39.23 | ||||||
10 | Sønderborg | 1998 | 412 | 4:39.92 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Signe Terp | 1998 | 33.47 | 1:09.27 | 1:09.27 | ||||||
Camilla Buch | 1999 | 34.62 | 1:12.74 | 2:22.01 | ||||||
Emilie Andresen Ravn | 1998 | 33.32 | 1:10.10 | 3:32.11 | ||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 32.67 | 1:07.81 | 4:39.92 | ||||||
11 | Ihf Ihf | 0 | 402 | 4:42.14 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 33.63 | 1:10.77 | 1:10.77 | ||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 32.45 | 1:08.69 | 2:19.46 | ||||||
Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 37.34 | 1:17.11 | 3:36.57 | ||||||
Una Møller | 1998 | 31.28 | 1:05.57 | 4:42.14 | ||||||
12 | Odder Piger | 0 | 392 | 4:44.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 33.07 | 1:09.69 | 1:09.69 | ||||||
Gizem Øzkan | 1998 | 32.27 | 1:08.99 | 2:18.68 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 33.41 | 1:46.48 | 4:05.16 | ||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 39.34 | 39.34 | 4:44.50 | ||||||
13 | Triton Piger 1 | 0 | 384 | 4:46.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Mikala Mai Halbirk | 1998 | 32.67 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Katrine Møll Jensen | 1998 | 35.67 | 1:15.72 | 2:23.78 | ||||||
Clara Gjelstrup | 1999 | 34.21 | 1:10.82 | 3:34.60 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 34.16 | 1:11.92 | 4:46.52 | ||||||
14 | As Piger 1 | 0 | 371 | 4:49.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 35.22 | 1:13.02 | 1:13.02 | ||||||
Anna Olesen | 1999 | 35.06 | 1:14.07 | 2:27.09 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 35.13 | 1:11.07 | 3:38.16 | ||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 33.65 | 1:11.69 | 4:49.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:28 |