Results for Sydpoolen Knatte Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Medley Mixed 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Södertörn Dolphins |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Bäckström |
2010 |
AA3810 |
|
39.13 |
|
|
|
|
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Sejla Dacic |
2009 |
AB8409 |
-.-- |
47.12 |
|
|
|
|
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
AA8810 |
+0.34 |
38.12 |
|
|
|
|
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Chubakov |
2010 |
AB8110 |
+0.16 |
38.83 |
|
|
|
|
2:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Södertälje Simsällskap |
10 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:17.11 |
+33.91 |
|
|
|
|
Vera Landegren |
2010 |
AG9810 |
|
50.27 |
|
|
|
|
50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Schilling |
2010 |
AG1410 |
+0.40 |
1:09.06 |
|
|
|
|
1:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
AI0209 |
-.-- |
39.83 |
|
|
|
|
2:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
AC0610 |
-.-- |
37.95 |
|
|
|
|
3:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertälje SS Lag 3 |
10 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Pölki |
2009 |
|
|
52.14 |
|
|
|
|
52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Venessa Walldèn |
2009 |
AI1209 |
-.-- |
56.96 |
|
|
|
|
1:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Samuelsson |
2010 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Hoffman Cederquist |
2009 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertälje SS Lag 2 |
10 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alaa el Atifi |
2010 |
AG6810 |
|
58.12 |
|
|
|
|
58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bergh |
2009 |
|
-.-- |
27.56 |
|
|
|
|
1:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Merati |
2009 |
AJ1109 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Cabanne |
2009 |
|
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:12:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:24:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Mixed 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
35.84 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
38.13 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
39.05 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Landegren |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
41.77 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
45.16 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alaa el Atifi |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
49.06 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Schilling |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
51.08 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
52.36 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Samuelsson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
58.35 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ahmed Reyad |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:10.04 |
+35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Angelina Malki |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:19:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:24:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Mixed 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sejla Dacic |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.02 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Merati |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
40.42 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
40.82 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
41.22 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Ogden |
2009 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
42.80 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Pölki |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
44.61 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Hoffman Cederquist |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
46.20 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Bergh |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
52.23 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Cabanne |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
58.24 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Karlsson |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
58.52 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roaa Reyad |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
59.24 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ahmad Assad |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:00.04 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Gyllfors |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:25:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:26:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Mixed 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
44.30 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
51.34 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
53.96 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alaa el Atifi |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
54.28 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Landegren |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
57.55 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
58.24 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
58.72 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elionor Amouri |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:00.67 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Schilling |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:05.13 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ahmed Reyad |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Samuelsson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Angelina Malki |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
James Nelson |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:32:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:32:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sejla Dacic |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
48.99 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Merati |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
49.22 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50.59 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
55.79 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
58.36 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Cabanne |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:02.20 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Hoffman Cederquist |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:02.66 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Karlsson |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:03.45 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Pölki |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roaa Reyad |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bergh |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:39:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:39:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.74 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.98 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
47.37 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Landegren |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
54.43 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Schilling |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
59.39 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elionor Amouri |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:01.45 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Samuelsson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:09.39 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ahmed Reyad |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alaa el Atifi |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Angelina Malki |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:45:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:45:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Mixed 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sejla Dacic |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
46.32 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Merati |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
48.43 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
49.27 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
55.15 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Pölki |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
55.20 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Bergh |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
57.65 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ahmad Assad |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:00.20 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Cabanne |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:03.32 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Karlsson |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:12.42 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Gyllfors |
2009 |
Hellas Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Hoffman Cederquist |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roaa Reyad |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:58:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Fjärilsim Mixed 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
18.80 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Landegren |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
20.09 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
20.21 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
21.98 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alaa el Atifi |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
26.04 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Schilling |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
28.20 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Angelina Malki |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 11:01:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 11:01:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Fjärilsim Mixed 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sejla Dacic |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
21.62 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
22.53 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Merati |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
22.80 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 11:02:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 11:02:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Medley Mixed 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:29.79 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:42.21 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:43.71 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alaa el Atifi |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:56.42 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Schilling |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:11.28 |
+45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Landegren |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Angelina Malki |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 11:08:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 11:08:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Mixed 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sejla Dacic |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:46.66 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:49.70 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Hoffman Cederquist |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:09.26 |
+28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roaa Reyad |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 11:11:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 11:11:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4x50m Medley Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Stockholms Polisens IF |
12 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
2:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Stridh |
2008 |
AG5908 |
|
39.46 |
|
|
|
|
39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Olsson |
2007 |
BH8207 |
+0.45 |
48.69 |
|
|
|
|
1:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Otto Sahlée |
2007 |
AJ2307 |
+0.58 |
36.38 |
|
|
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
BA4207 |
+0.10 |
35.40 |
|
|
|
|
2:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Södertälje lag 2 |
12 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.80 |
+2.87 |
|
|
|
|
Alexia Biörck |
2007 |
|
|
46.14 |
|
|
|
|
46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Ek |
2008 |
AA8108 |
-.-- |
53.83 |
|
|
|
|
1:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Tetli |
2007 |
AH6507 |
-0.02 |
31.32 |
|
|
|
|
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Klintengren |
2007 |
AH0807 |
+0.19 |
31.51 |
|
|
|
|
2:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Södertälje Simsällskap |
12 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:49.47 |
+9.54 |
|
|
|
|
Oscar Carlén |
2008 |
AM8308 |
|
48.62 |
|
|
|
|
48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
AV8808 |
-.-- |
51.13 |
|
|
|
|
1:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Tshibanda |
2007 |
AB7407 |
+0.51 |
33.15 |
|
|
|
|
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Boman |
2008 |
AT3408 |
-.-- |
36.57 |
|
|
|
|
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:07:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:08:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Mixed 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
34.61 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
35.18 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charvi Panugannti |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
36.89 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
37.48 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
40.09 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eoin Ryan Balkeståhl |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
40.38 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noa Ek |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
40.87 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
41.76 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fares Eissa Elkallaf |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
42.49 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mimmi Pettersson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
43.97 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viggo Hedin Johansson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
44.39 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
44.65 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adéle Karlsson |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
46.35 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Majra Ekman |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
47.52 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Jordelius |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:15:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:15:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
31.20 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
33.96 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
35.97 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
36.83 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexia Biörck |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
39.12 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Hadad |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
40.97 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Centellini |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
42.21 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rokaia Reyad |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
45.24 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:18:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Pojkar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
33.12 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Farzan Mehran |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
36.23 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mete Ahmet Arslan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
39.35 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
45.88 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Rasool |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:22:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:22:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
45.18 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50.72 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
52.00 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eoin Ryan Balkeståhl |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
54.43 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noa Ek |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
55.67 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
55.77 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
58.09 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Beijnoff |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
58.64 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mimmi Pettersson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
59.17 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Jordelius |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majra Ekman |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:26:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:26:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
45.87 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
48.23 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Olsson |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
48.77 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
49.28 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Centellini |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50.06 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Hadad |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
51.82 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Huerta |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
59.03 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rokaia Reyad |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexia Biörck |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Judith Toorell |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:31:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:31:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
45.08 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
59.70 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:32:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:32:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Mixed 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
39.80 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
46.48 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charvi Panugannti |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.71 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eoin Ryan Balkeståhl |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
49.09 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
49.94 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noa Ek |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50.52 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
51.16 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
51.78 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adéle Karlsson |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
53.87 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mimmi Pettersson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
56.09 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fares Eissa Elkallaf |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
57.27 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:46:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:46:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Ryggsim Flickor 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
37.43 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
38.60 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Olsson |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
47.74 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexia Biörck |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
48.63 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rokaia Reyad |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Judith Toorell |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:51:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:51:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Ryggsim Pojkar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Rasool |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
39.58 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:53:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Fjärilsim Mixed 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
17.83 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
19.14 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
19.61 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charvi Panugannti |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
21.38 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noa Ek |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
21.42 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
21.92 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
23.55 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
24.13 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mimmi Pettersson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
24.36 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Hedin Johansson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
25.94 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eoin Ryan Balkeståhl |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:56:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:56:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 25m Fjärilsim Flickor 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
16.04 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
16.25 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Olsson |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
18.35 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
19.11 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
20.54 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexia Biörck |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
22.43 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rokaia Reyad |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25.97 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 14:58:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 14:58:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 25m Fjärilsim Pojkar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
16.45 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Rasool |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
17.56 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Farzan Mehran |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
18.77 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mete Ahmet Arslan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
21.96 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
22.84 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frank Floren |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 15:01:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 15:01:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Medley Mixed 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:34.92 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:40.00 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:51.62 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:52.15 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Hedin Johansson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:52.92 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mimmi Pettersson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:58.49 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adéle Karlsson |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
|
2:02.74 |
+39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Ek |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eoin Ryan Balkeståhl |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 15:07:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 15:07:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Medley Flickor 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:23.06 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:24.65 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:32.62 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Centellini |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:48.19 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisa Olsson |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:51.51 |
+34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexia Biörck |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:53.02 |
+35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rokaia Reyad |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Judith Toorell |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 15:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 15:13:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydpoolen Knatte Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Medley Pojkar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:25.05 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Rasool |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:26.81 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Farzan Mehran |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:36.51 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mete Ahmet Arslan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:48.55 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frank Floren |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 15:15:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 15:15:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|