Results for Höstdoppet 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 1, 100m Medley F-12 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsällskap | 46.00 | 1:42.50 | |||||
- | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Medley F-12 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 44.16 | 1:32.59 | |||||
2 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 44.44 | 1:35.43 | |||||
3 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 44.60 | 1:38.38 | |||||
4 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 49.40 | 1:48.00 | |||||
Gren 1, 100m Medley F-12 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 40.91 | 1:27.27 | |||||
2 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 42.46 | 1:29.95 | |||||
3 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 44.28 | 1:32.21 | |||||
4 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 41.43 | 1:32.42 | |||||
5 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 44.45 | 1:35.51 | |||||
6 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 52.41 | 1:51.02 | |||||
7 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 54.18 | 1:51.88 | |||||
- | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Medley F-12 oy, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.49 | 1:22.45 | |||||
2 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 41.50 | 1:26.77 | |||||
3 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 42.67 | 1:29.63 | |||||
4 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.36 | 1:31.92 | |||||
5 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 44.82 | 1:38.55 | |||||
6 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.47 | 1:41.51 | |||||
7 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 1:52.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 2, 100m Medley P-12 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 49.34 | 1:40.18 | |||||
2 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 1:01.82 | 2:11.30 | |||||
- | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Medley P-12 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 44.54 | 1:38.62 | |||||
2 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 55.03 | 1:54.20 | |||||
3 | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 1:01.69 | 1:58.60 | |||||
Gren 2, 100m Medley P-12 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 46.15 | 1:33.11 | |||||
2 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 44.66 | 1:36.06 | |||||
3 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 47.81 | 1:40.57 | |||||
4 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 50.54 | 1:49.14 | |||||
5 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 57.03 | 1:53.95 | |||||
Gren 2, 100m Medley P-12 oy, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 44.27 | 1:30.21 | |||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melwin Pihlgren | 2006 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 3, 50m Frisim F 10-12, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 36.95 | ||||||
2 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 37.91 | ||||||
3 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 38.18 | ||||||
4 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 38.53 | ||||||
5 | Hilda Carlstedt | 2008 | Filipstads Simklubb | 40.20 | ||||||
6 | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | 41.56 | ||||||
7 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 43.53 | ||||||
8 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 47.60 | ||||||
9 | Linn Karlsson | 2008 | Filipstads Simklubb | 1:04.63 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim F 10-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 33.64 | ||||||
2 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 35.15 | ||||||
3 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 35.37 | ||||||
4 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 37.68 | ||||||
5 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 37.88 | ||||||
6 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 38.79 | ||||||
7 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 39.51 | ||||||
8 | Nora Hope | 2007 | Arvika Simsällskap | 40.51 | ||||||
9 | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | 40.96 | ||||||
10 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 43.98 | ||||||
11 | Lisa Svensson | 2007 | Simklubben Solsta | 49.25 | ||||||
12 | Caroline Engelbrektsson Grund | 2007 | Simklubben Solsta | 49.80 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim F 10-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 33.15 | ||||||
2 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 34.59 | ||||||
3 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 35.50 | ||||||
4 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 35.54 | ||||||
5 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.51 | ||||||
6 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 36.70 | ||||||
7 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.62 | ||||||
8 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 43.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:16 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 4, 50m Frisim P 10-12, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 38.34 | ||||||
2 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 39.43 | ||||||
3 | Ted Lenander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 42.47 | ||||||
4 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 44.34 | ||||||
5 | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 47.17 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim P 10-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 36.56 | ||||||
2 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 38.46 | ||||||
3 | Love Kjellberg Lundmark | 2007 | Karlstads Simsällskap | 38.98 | ||||||
4 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.15 | ||||||
5 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 42.09 | ||||||
6 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.48 | ||||||
- | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim P 10-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | 36.72 | ||||||
2 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 37.54 | ||||||
3 | Melwin Pihlgren | 2006 | Arvika Simsällskap | 43.26 | ||||||
- | Anton Lundman | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 5, 25m Frisim F-9-oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 18.26 | ||||||
2 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsällskap | 18.34 | ||||||
3 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 20.63 | ||||||
4 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 21.35 | ||||||
5 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 21.63 | ||||||
6 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 22.12 | ||||||
7 | Josefine Spjut | 2009 | Arvika Simsällskap | 26.78 | ||||||
8 | Filippa Larsson | 2011 | Simklubben Solsta | 26.93 | ||||||
9 | Linnea Heggen | 2010 | Deje Simsällskap | 28.28 | ||||||
10 | Emma Karlsson | 2009 | Filipstads Simklubb | 38.28 | ||||||
11 | Moa Andersson | 2010 | Filipstads Simklubb | 40.27 | ||||||
12 | Therese Skirby | 2009 | Deje Simsällskap | 47.00 | ||||||
13 | Thilde Möller | 2011 | Deje Simsällskap | 56.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 6, 25m Frisim P-9-oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 17.02 | ||||||
2 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 20.02 | ||||||
3 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 20.15 | ||||||
4 | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | 21.22 | ||||||
5 | Anton Grimberg | 2009 | Grums Simsällskap | 24.47 | ||||||
6 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 27.19 | ||||||
7 | Olof Lindberg | 2010 | Karlstads Simsällskap | 27.33 | ||||||
8 | Theo Häggbom | 2010 | Deje Simsällskap | 43.88 | ||||||
9 | Elmer Pihlgren | 2011 | Arvika Simsällskap | 48.89 | ||||||
- | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 7, 50m Bröstsim F 10-12, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 48.84 | ||||||
2 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 51.80 | ||||||
3 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.25 | ||||||
4 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 58.30 | ||||||
5 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:06.77 | ||||||
- | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elodie Petersen | 2008 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim F 10-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 42.69 | ||||||
2 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 47.20 | ||||||
3 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 48.23 | ||||||
4 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 49.59 | ||||||
5 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 50.49 | ||||||
6 | Caroline Engelbrektsson Grund | 2007 | Simklubben Solsta | 55.36 | ||||||
7 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 56.45 | ||||||
8 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 59.29 | ||||||
9 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:06.43 | ||||||
- | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Svensson | 2007 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nora Hope | 2007 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim F 10-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.26 | ||||||
2 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 43.45 | ||||||
3 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 45.01 | ||||||
4 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.76 | ||||||
5 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 46.93 | ||||||
6 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 47.42 | ||||||
7 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 57.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 8, 50m Bröstsim P 10-12, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 50.98 | ||||||
2 | Ted Lenander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 51.21 | ||||||
3 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 51.55 | ||||||
4 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:03.42 | ||||||
- | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim P 10-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 50.16 | ||||||
2 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 53.95 | ||||||
3 | Love Kjellberg Lundmark | 2007 | Karlstads Simsällskap | 55.23 | ||||||
4 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 56.06 | ||||||
5 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 57.56 | ||||||
- | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim P 10-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 43.71 | ||||||
2 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 48.05 | ||||||
3 | Alvin Petersen | 2006 | Deje Simsällskap | 1:00.38 | ||||||
- | Melwin Pihlgren | 2006 | Arvika Simsällskap | DNF | ||||||
- | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 9, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsällskap | 24.43 | ||||||
2 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 28.12 | ||||||
3 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 28.16 | ||||||
4 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 29.49 | ||||||
5 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 30.15 | ||||||
6 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 30.43 | ||||||
7 | Josefine Spjut | 2009 | Arvika Simsällskap | 31.06 | ||||||
8 | Linnea Heggen | 2010 | Deje Simsällskap | 34.28 | ||||||
- | Filippa Larsson | 2011 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Therese Skirby | 2009 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thilde Möller | 2011 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 10, 25m Bröstsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 22.63 | ||||||
2 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 27.71 | ||||||
3 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 28.20 | ||||||
4 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 29.01 | ||||||
5 | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | 29.40 | ||||||
6 | Anton Grimberg | 2009 | Grums Simsällskap | 32.41 | ||||||
7 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 38.52 | ||||||
- | Theo Häggbom | 2010 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 13:08 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 11, 50m Ryggsim F 10-12, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 42.95 | ||||||
2 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 44.90 | ||||||
3 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 46.41 | ||||||
4 | Hilda Carlstedt | 2008 | Filipstads Simklubb | 50.16 | ||||||
5 | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | 50.64 | ||||||
6 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 54.49 | ||||||
7 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 56.80 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim F 10-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 40.47 | ||||||
2 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 42.71 | ||||||
3 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 45.04 | ||||||
4 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 47.55 | ||||||
5 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 48.06 | ||||||
6 | Nora Hope | 2007 | Arvika Simsällskap | 51.46 | ||||||
7 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 53.27 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim F 10-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.54 | ||||||
2 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 41.25 | ||||||
3 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 43.56 | ||||||
4 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 44.20 | ||||||
5 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.75 | ||||||
6 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 47.32 | ||||||
7 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 52.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:08 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 13:16 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 12, 50m Ryggsim P 10-12, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 45.26 | ||||||
2 | Ted Lenander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 51.60 | ||||||
3 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 53.84 | ||||||
- | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim P 10-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 45.14 | ||||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.15 | ||||||
3 | Love Kjellberg Lundmark | 2007 | Karlstads Simsällskap | 46.31 | ||||||
4 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 47.22 | ||||||
5 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 49.80 | ||||||
6 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 52.66 | ||||||
7 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 53.25 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim P 10-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 43.91 | ||||||
2 | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | 45.14 | ||||||
3 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 48.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 13:10 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 23.33 | ||||||
2 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 25.70 | ||||||
3 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 26.14 | ||||||
4 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 27.94 | ||||||
5 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 28.25 | ||||||
6 | Josefine Spjut | 2009 | Arvika Simsällskap | 30.19 | ||||||
7 | Linnea Heggen | 2010 | Deje Simsällskap | 34.13 | ||||||
8 | Therese Skirby | 2009 | Deje Simsällskap | 47.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:10 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 14, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 21.41 | ||||||
2 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 22.63 | ||||||
3 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 24.40 | ||||||
4 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 27.20 | ||||||
5 | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | 28.69 | ||||||
6 | Anton Grimberg | 2009 | Grums Simsällskap | 31.82 | ||||||
7 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 31.85 | ||||||
8 | Theo Häggbom | 2010 | Deje Simsällskap | 33.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 15, 25m Fjärilsim F-12 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsällskap | 19.71 | ||||||
2 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 24.20 | ||||||
3 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 30.00 | ||||||
Gren 15, 25m Fjärilsim F-12 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 18.02 | ||||||
2 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 19.69 | ||||||
3 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 20.16 | ||||||
4 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 20.92 | ||||||
5 | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | 21.44 | ||||||
6 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 21.52 | ||||||
7 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 25.52 | ||||||
Gren 15, 25m Fjärilsim F-12 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 17.40 | ||||||
2 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 18.37 | ||||||
3 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 18.43 | ||||||
4 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 18.89 | ||||||
5 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 19.68 | ||||||
6 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 20.58 | ||||||
7 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 22.91 | ||||||
8 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 23.05 | ||||||
9 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 23.39 | ||||||
10 | Nora Hope | 2007 | Arvika Simsällskap | 25.82 | ||||||
- | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 25m Fjärilsim F-12 oy, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 16.97 | ||||||
2 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 17.80 | ||||||
3 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 17.93 | ||||||
4 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 18.37 | ||||||
5 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 19.09 | ||||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 19.75 | ||||||
7 | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 21.38 | ||||||
8 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 23.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 13:38 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 16, 25m Fjärilsim P-12 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 23.91 | ||||||
2 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 25.39 | ||||||
3 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 31.21 | ||||||
Gren 16, 25m Fjärilsim P-12 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 20.57 | ||||||
2 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 23.20 | ||||||
3 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 23.95 | ||||||
4 | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 27.81 | ||||||
Gren 16, 25m Fjärilsim P-12 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 19.91 | ||||||
2 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 20.49 | ||||||
3 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 20.77 | ||||||
4 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 21.89 | ||||||
5 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 22.57 | ||||||
6 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 28.63 | ||||||
Gren 16, 25m Fjärilsim P-12 oy, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | 19.10 | ||||||
2 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 20.23 | ||||||
3 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 21.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:38 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 13:54 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed 10-12, Finaler 10 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstads Simsällskap | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:20.48 | ||||||
Alexander Albringer | 2007 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Nellie Westerlund | 2007 | 35.94 | 1:13.03 | |||||||
Erik Bjurenhed | 2006 | 34.47 | 1:47.50 | |||||||
Alva Granzell | 2006 | 32.98 | 2:20.48 | |||||||
2 | Grums Simsällskap Lag 2 | 2007 | Grums Simsällskap | 2:22.03 | ||||||
Wilma Jonsson | 2007 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Wilma Umeland | 2006 | 34.43 | 1:12.95 | |||||||
Ellen Aronsson | 2007 | 35.25 | 1:48.20 | |||||||
Ella Bäcker | 2007 | 33.83 | 2:22.03 | |||||||
3 | Åmåls Simsällskap | 2006 | Åmåls Simsällskap | 2:29.55 | ||||||
Hilda Karlsson | 2007 | 40.21 | 40.21 | |||||||
Vilma Thorpman | 2006 | 37.12 | 1:17.33 | |||||||
Hayk Hakobyan | 2006 | 37.66 | 1:54.99 | |||||||
Thea Eriksson | 2006 | 34.56 | 2:29.55 | |||||||
4 | Karlstads Simsällskap Lag 2 | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:35.18 | ||||||
Emilia Tallberg | 2006 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Olof Hellgren | 2008 | 41.42 | 1:17.82 | |||||||
Moa Granzell | 2008 | 38.15 | 1:55.97 | |||||||
Love Kjellberg Lundmark | 2007 | 39.21 | 2:35.18 | |||||||
5 | Karlstads Simsällskap Lag 3 | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:37.41 | ||||||
Johan Pellfolk | 2007 | 41.64 | 41.64 | |||||||
Aron Widström | 2007 | 39.02 | 1:20.66 | |||||||
Boglarka Biro | 2006 | 39.18 | 1:59.84 | |||||||
Signe Lindberg | 2008 | 37.57 | 2:37.41 | |||||||
6 | Grums Simsällskap | 2006 | Grums Simsällskap | 2:39.34 | ||||||
Vilhelm Otnem | 2007 | 38.00 | 38.00 | |||||||
Joel Andersson | 2007 | 40.13 | 1:18.13 | |||||||
Ebbastina Gunnberg | 2008 | 43.07 | 2:01.20 | |||||||
Moa Englund | 2008 | 38.14 | 2:39.34 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:54 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Grums | Utskriftstid | 13:59 | |||
Arrangör | Grums Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2018 |
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed 9 -oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Grums Simsällskap | 2009 | Grums Simsällskap | 3:22.95 | ||||||
Liam Gustafsson | 2009 | 46.16 | 46.16 | |||||||
Elly Andersson | 2011 | 52.39 | 1:38.55 | |||||||
Anton Grimberg | 2009 | 1:01.20 | 2:39.75 | |||||||
Maja Englund | 2010 | 43.20 | 3:22.95 | |||||||
- | Säffle Simsällskap | 2009 | Säffle Simsällskap | DNF | ||||||
- | Åmåls Simsällskap | 2009 | Åmåls Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:59 |