Resultater for Køge Open 2017 Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 539 | 31.81 | 1:09.63 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.44 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 436 | 34.58 | 1:14.70 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.73 | |||||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 420 | 34.78 | 1:15.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.03 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 419 | 33.82 | 1:15.70 | |||||
GTI | 1:18.24 | |||||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 404 | 36.76 | 1:16.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 392 | 36.89 | 1:17.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.40 | |||||||||
7 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 384 | 34.01 | 1:17.92 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:20.73 | |||||||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | 373 | 36.30 | 1:18.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.41 | |||||||||
9 | Thea Mikkelsen | 2005 | 370 | 36.55 | 1:18.89 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
10 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 370 | 37.65 | 1:18.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.82 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 358 | 36.15 | 1:19.75 | |||||
GTI | 1:26.45 | |||||||||
12 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 355 | 37.75 | 1:19.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.71 | |||||||||
13 | Annika Britt Larsen | 2005 | 354 | 37.53 | 1:20.08 | |||||
GTI | 1:19.55 | |||||||||
14 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 342 | 37.40 | 1:21.01 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.35 | |||||||||
15 | Nancy N. Dam | 2005 | 336 | 38.82 | 1:21.50 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:22.55 | |||||||||
16 | Ella Gohr Metz | 2005 | 313 | 38.04 | 1:23.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.54 | |||||||||
17 | Josephine Frederiksen | 2005 | 311 | 38.51 | 1:23.59 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:24.71 | |||||||||
18 | Luna Luminari | 2005 | 308 | 40.62 | 1:23.85 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.07 | |||||||||
19 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 307 | 39.93 | 1:23.96 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
20 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 303 | 40.09 | 1:24.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.21 | |||||||||
21 | Frida Høj Andersen | 2005 | 296 | 39.15 | 1:24.95 | |||||
GTI | 1:26.26 | |||||||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | 296 | 38.70 | 1:24.97 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.54 | |||||||||
23 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 294 | 37.75 | 1:25.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
24 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 292 | 39.95 | 1:25.39 | |||||
GTI | 1:32.39 | |||||||||
25 | Anna Østerby | 2005 | 290 | 42.59 | 1:25.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.58 | |||||||||
26 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 289 | 39.82 | 1:25.71 | |||||
GTI | 1:27.47 | |||||||||
27 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 286 | 39.69 | 1:26.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.27 | |||||||||
28 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 284 | 39.65 | 1:26.15 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.54 | |||||||||
29 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 284 | 38.28 | 1:26.19 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:29.43 | |||||||||
30 | Annika Køhn | 2005 | 283 | 41.18 | 1:26.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.03 | |||||||||
31 | Signe Holm Hansen | 2005 | 278 | 39.14 | 1:26.78 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:33.14 | |||||||||
32 | Sarah Højlund | 2006 | 277 | 40.60 | 1:26.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.02 | |||||||||
33 | Julie Segato | 2005 | 277 | 41.06 | 1:26.91 | |||||
GTI | 1:28.88 | |||||||||
34 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 276 | 40.54 | 1:26.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.62 | |||||||||
35 | Johanna Rasmussen | 2006 | 266 | 42.60 | 1:28.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.64 | |||||||||
36 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 261 | 43.74 | 1:28.65 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.13 | |||||||||
37 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 248 | 41.64 | 1:30.08 | |||||
GTI | 1:37.17 | |||||||||
38 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 248 | 42.23 | 1:30.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:37.87 | |||||||||
39 | Jaqueline Haack | 2006 | 242 | 41.68 | 1:30.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.44 | |||||||||
40 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 240 | 43.48 | 1:31.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.99 | |||||||||
40 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 240 | 42.92 | 1:31.12 | |||||
GTI | 1:36.76 | |||||||||
42 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 238 | 43.29 | 1:31.34 | |||||
GTI | 1:29.76 | |||||||||
43 | Ida Jacobsen | 2005 | 232 | 41.66 | 1:32.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.13 | |||||||||
44 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 229 | 41.90 | 1:32.59 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:33.30 | |||||||||
45 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 226 | 43.87 | 1:32.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.41 | |||||||||
46 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 224 | 43.11 | 1:33.19 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mathilde Rømer | 2006 | 220 | 45.05 | 1:33.76 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:39.87 | |||||||||
48 | Mille Giolbas | 2006 | 219 | 44.80 | 1:33.90 | |||||
GTI | 1:43.65 | |||||||||
49 | Maja Zastrojevic | 2006 | 216 | 46.24 | 1:34.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.97 | |||||||||
50 | Line Pedersen | 2005 | 209 | 43.51 | 1:35.36 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.36 | |||||||||
51 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 198 | 45.59 | 1:37.10 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:43.75 | |||||||||
52 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 197 | 49.67 | 1:37.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.17 | |||||||||
53 | Luna Hein | 2005 | 191 | 47.86 | 1:38.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.80 | |||||||||
54 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 176 | 49.33 | 1:41.05 | |||||
GTI | 1:44.83 | |||||||||
55 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 172 | 45.62 | 1:41.74 | |||||
GTI | 1:45.86 | |||||||||
56 | Birgit Thomsen | 2006 | 171 | 47.05 | 1:41.93 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:51.89 | |||||||||
57 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 170 | 49.40 | 1:42.25 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:08.00 | |||||||||
58 | Malene Dithmar | 2006 | 166 | 49.84 | 1:43.02 | |||||
GTI | 1:51.59 | |||||||||
59 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 164 | 49.33 | 1:43.34 | |||||
GTI | 1:40.65 | |||||||||
60 | Laura Friis Justesen | 2006 | 136 | 53.73 | 1:49.96 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:17.96 | |||||||||
61 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | 126 | 54.06 | 1:53.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:51.02 | |||||||||
- | Amalie Frost Fischer | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:40.71 | |||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DSQ | Asynkr. v/25m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:30.98 | |||||||||
- | Malou Nielsen | 2005 | DSQ | Afslut på mav v/50m | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:48.36 | |||||||||
- | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | DSQ | Afsl.ryg på ma.v/50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:31.58 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 567 | 31.50 | 1:08.44 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
Køge Svømmeklub | 1:09.71 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 516 | 32.60 | 1:10.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.73 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 509 | 32.41 | 1:10.94 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.71 | |||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 493 | 34.31 | 1:11.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.94 | |||||||||
5 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 486 | 35.22 | 1:12.04 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 483 | 32.07 | 1:12.20 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | 479 | 33.41 | 1:12.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.21 | |||||||||
8 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 470 | 33.75 | 1:12.87 | |||||
GTI | 1:13.59 | |||||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 457 | 33.78 | 1:13.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.96 | |||||||||
10 | Nønne Christensen | 2004 | 453 | 34.70 | 1:13.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.24 | |||||||||
11 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 446 | 35.77 | 1:14.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.92 | |||||||||
12 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 443 | 34.50 | 1:14.33 | |||||
GTI | 1:15.08 | |||||||||
13 | Maj Jensen | 2003 | 436 | 32.28 | 1:14.73 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.70 | |||||||||
14 | Liva Søby | 2004 | 432 | 34.32 | 1:14.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.26 | |||||||||
15 | Olivia Møller | 2004 | 428 | 33.79 | 1:15.15 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.42 | |||||||||
16 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 427 | 34.47 | 1:15.22 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
17 | Freja Søndergaard | 2004 | 425 | 35.08 | 1:15.36 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.14 | |||||||||
18 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 416 | 34.69 | 1:15.86 | |||||
Albertslund IF | 1:16.07 | |||||||||
19 | Laura L. Hørning | 2004 | 414 | 35.52 | 1:16.00 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
20 | Isabella Rosenberg | 2003 | 402 | 35.07 | 1:16.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.02 | |||||||||
21 | Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 399 | 36.42 | 1:16.96 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:17.76 | |||||||||
22 | Petra A. Nielsen | 2003 | 398 | 34.94 | 1:17.00 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:13.88 | |||||||||
23 | Karoline Nielsen | 2004 | 396 | 36.43 | 1:17.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.30 | |||||||||
24 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 388 | 34.49 | 1:17.66 | |||||
GTI | 1:15.90 | |||||||||
25 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 383 | 35.07 | 1:18.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.27 | |||||||||
26 | Elin Christiansen | 2004 | 382 | 35.08 | 1:18.10 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:18.72 | |||||||||
27 | Karoline K. Larsen | 2004 | 370 | 37.06 | 1:18.92 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
28 | Lilja D Jacobsen | 2003 | 369 | 36.65 | 1:18.96 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:16.20 | |||||||||
29 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 369 | 35.34 | 1:18.99 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
30 | Line Thode Møller | 2004 | 364 | 37.83 | 1:19.33 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:33.52 | |||||||||
31 | Marike Nevermann | 2003 | 350 | 37.93 | 1:20.39 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
32 | Clara Schmedes | 2004 | 340 | 36.95 | 1:21.15 | |||||
GTI | 1:22.73 | |||||||||
33 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 339 | 36.40 | 1:21.20 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:23.64 | |||||||||
34 | Mathilde Svendsen | 2004 | 337 | 38.37 | 1:21.36 | |||||
GTI | 1:23.03 | |||||||||
35 | Sophia Christensen | 2003 | 337 | 36.26 | 1:21.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
36 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 335 | 38.74 | 1:21.53 | |||||
GTI | 1:25.07 | |||||||||
37 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 333 | 37.04 | 1:21.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.41 | |||||||||
38 | Astrid Høffer | 2004 | 330 | 38.67 | 1:21.97 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.12 | |||||||||
39 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 328 | 38.43 | 1:22.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.10 | |||||||||
40 | Ida Mørk | 2004 | 327 | 37.93 | 1:22.19 | |||||
GTI | 1:23.23 | |||||||||
41 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 326 | 39.20 | 1:22.31 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:33.83 | |||||||||
42 | Julie Dahl | 2004 | 326 | 38.28 | 1:22.32 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
43 | Asta Kristensen | 2004 | 318 | 37.59 | 1:22.98 | |||||
Albertslund IF | 1:29.58 | |||||||||
44 | Anna Højgaard | 2004 | 318 | 36.19 | 1:23.00 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:25.58 | |||||||||
45 | Laura Thomadsen | 2004 | 317 | 40.13 | 1:23.03 | |||||
Albertslund IF | 1:24.71 | |||||||||
46 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 314 | 38.28 | 1:23.35 | |||||
Albertslund IF | 1:29.57 | |||||||||
47 | Miriam Mortensen | 2004 | 312 | 37.73 | 1:23.52 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:39.77 | |||||||||
48 | Jóhanna H. Eidesgaard | 2004 | 309 | 40.39 | 1:23.77 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:27.02 | |||||||||
49 | Signe Bagge Møller | 2004 | 305 | 39.55 | 1:24.11 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:26.67 | |||||||||
50 | Laura Winther | 2004 | 282 | 40.40 | 1:26.32 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:26.31 | |||||||||
51 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 268 | 39.72 | 1:27.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:32.12 | |||||||||
52 | Kristina K. Hansen | 2003 | 267 | 39.88 | 1:27.92 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:29.73 | |||||||||
53 | Maya Baltser | 2004 | 254 | 40.89 | 1:29.42 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:30.49 | |||||||||
54 | Malou Hansen | 2004 | 253 | 43.26 | 1:29.55 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:30.05 | |||||||||
55 | Laura Sonne Steen | 2004 | 238 | 43.94 | 1:31.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:31.45 | |||||||||
56 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | 219 | 46.43 | 1:33.95 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
57 | Line Høj | 2004 | 214 | 43.09 | 1:34.62 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:36.18 | |||||||||
- | Bára D. Nattestad | 2004 | DNS | |||||||
Havnar Svimjifelag | 1:34.00 | |||||||||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | DSQ | Ej samt. berør. v/75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:29.71 | |||||||||
- | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.09 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 520 | 32.54 | 1:10.43 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.53 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 520 | 32.19 | 1:10.45 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.79 | |||||||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 505 | 32.70 | 1:11.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.78 | |||||||||
4 | Sara Mortensen | 2001 | 494 | 33.67 | 1:11.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.94 | |||||||||
5 | Clara Marott Schelde | 2000 | 489 | 32.83 | 1:11.91 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.09 | |||||||||
6 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 476 | 32.94 | 1:12.57 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
7 | Freja Petersen | 2000 | 447 | 34.08 | 1:14.08 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.26 | |||||||||
8 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 428 | 34.78 | 1:15.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.42 | |||||||||
9 | Mia Witt | 2002 | 389 | 36.18 | 1:17.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.07 | |||||||||
10 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 374 | 38.16 | 1:18.61 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:19.37 | |||||||||
11 | Mia Krüger | 2002 | 371 | 35.96 | 1:18.86 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.31 | |||||||||
12 | Anastasia Hansen | 2002 | 332 | 39.03 | 1:21.83 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:31.79 | |||||||||
13 | Julie Silberg | 2002 | 296 | 39.36 | 1:24.96 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.68 | |||||||||
14 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 293 | 38.26 | 1:25.29 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:26.71 | |||||||||
15 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 271 | 42.20 | 1:27.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
- | Amalie V. Sørensen | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:17.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.41 | 1:08.27 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.78 | 1:09.34 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.75 | 1:09.68 | |||||
4 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 32.06 | 1:09.70 | |||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.89 | 1:09.97 | |||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.05 | 1:10.56 | |||||
7 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.29 | 1:10.94 | |||||
8 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.96 | 1:10.98 | |||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 32.53 | 1:11.26 | |||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.78 | 1:11.84 | |||||
11 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.53 | 1:11.98 | |||||
12 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 32.99 | 1:12.08 | |||||
13 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.18 | 1:13.11 | |||||
14 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.93 | 1:14.60 | |||||
15 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 33.70 | 1:14.61 | |||||
16 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 36.76 | 1:16.67 | |||||
17 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.12 | 1:18.00 | |||||
- | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 373 | 31.93 | 1:09.85 | |||||
GTI | 1:09.34 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 371 | 32.11 | 1:09.99 | |||||
GTI | 1:12.37 | |||||||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 368 | 32.62 | 1:10.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
GTI | 1:10.78 | |||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 366 | 33.08 | 1:10.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.43 | |||||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 359 | 33.05 | 1:10.74 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.08 | |||||||||
6 | Casper Madsen | 2004 | 345 | 33.31 | 1:11.70 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
7 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 338 | 32.96 | 1:12.18 | |||||
GTI | 1:15.07 | |||||||||
8 | Alexander Slente | 2004 | 318 | 35.58 | 1:13.65 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.89 | |||||||||
9 | Oliver Schultz | 2004 | 314 | 36.07 | 1:13.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.82 | |||||||||
10 | Oscar Isberg | 2004 | 313 | 34.21 | 1:14.02 | |||||
GTI | 1:17.38 | |||||||||
11 | Eren Kaya | 2004 | 306 | 35.37 | 1:14.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.41 | |||||||||
12 | Esben Rasmussen | 2004 | 305 | 36.09 | 1:14.69 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.01 | |||||||||
13 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 303 | 33.51 | 1:14.88 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.84 | |||||||||
14 | Jannik Jørgensen | 2004 | 282 | 37.07 | 1:16.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
15 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 277 | 37.35 | 1:17.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.05 | |||||||||
16 | Anton Skov Grell | 2004 | 275 | 36.27 | 1:17.28 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.44 | |||||||||
17 | Stefan Rasmussen | 2004 | 270 | 36.72 | 1:17.75 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.70 | |||||||||
18 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 269 | 35.23 | 1:17.85 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.36 | |||||||||
19 | August K Madsen | 2004 | 269 | 34.74 | 1:17.87 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:22.53 | |||||||||
20 | Lauritz Johansen | 2004 | 266 | 35.84 | 1:18.15 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
21 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 265 | 35.15 | 1:18.24 | |||||
GTI | 1:19.96 | |||||||||
22 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 263 | 36.83 | 1:18.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
23 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 254 | 37.59 | 1:19.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.38 | |||||||||
24 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 248 | 37.08 | 1:20.03 | |||||
GTI | 1:21.17 | |||||||||
25 | Bertram Krak | 2004 | 245 | 36.62 | 1:20.30 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.50 | |||||||||
26 | Daniel Bastholm | 2005 | 240 | 37.68 | 1:20.85 | |||||
GTI | 1:27.26 | |||||||||
27 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 239 | 39.23 | 1:21.01 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.74 | |||||||||
28 | Rúni Dahl | 2004 | 236 | 38.45 | 1:21.38 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:30.30 | |||||||||
29 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 229 | 39.88 | 1:22.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.44 | |||||||||
30 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 227 | 38.92 | 1:22.45 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.51 | |||||||||
31 | Philip H. Christensen | 2004 | 224 | 38.27 | 1:22.80 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
32 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 219 | 41.42 | 1:23.39 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.84 | |||||||||
33 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 217 | 39.03 | 1:23.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.52 | |||||||||
34 | Magnus Kiemer | 2005 | 216 | 37.07 | 1:23.75 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:28.48 | |||||||||
35 | Símun G. Nielsen | 2005 | 209 | 39.46 | 1:24.68 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:28.08 | |||||||||
36 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 203 | 39.24 | 1:25.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.63 | |||||||||
37 | Grigory Selivanov | 2004 | 201 | 38.97 | 1:25.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.31 | |||||||||
38 | Mathias Olsen | 2005 | 194 | 40.77 | 1:26.77 | |||||
GTI | 1:31.79 | |||||||||
39 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 189 | 41.75 | 1:27.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.26 | |||||||||
40 | William Mitchell | 2004 | 183 | 40.03 | 1:28.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.94 | |||||||||
41 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 181 | 41.95 | 1:28.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:38.03 | |||||||||
42 | Rasmus Capion | 2005 | 176 | 39.32 | 1:29.75 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.90 | |||||||||
43 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 173 | 39.85 | 1:30.16 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
44 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 168 | 41.57 | 1:30.98 | |||||
GTI | 1:39.87 | |||||||||
45 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 158 | 43.82 | 1:32.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:41.50 | |||||||||
46 | Villads Lund Larsen | 2004 | 139 | 46.58 | 1:37.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:43.56 | |||||||||
47 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 135 | 44.41 | 1:38.01 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:38.04 | |||||||||
- | Jákup Búason | 2005 | DSQ | Asynkr. ben 50-75m | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:38.48 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 457 | 29.28 | 1:05.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.31 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 456 | 30.77 | 1:05.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.03 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 446 | 29.48 | 1:05.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
4 | August Ryom | 2002 | 428 | 30.38 | 1:06.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.55 | |||||||||
5 | August Schade Cantby | 2002 | 419 | 30.09 | 1:07.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
6 | Silas Lykke | 2003 | 412 | 30.99 | 1:07.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
7 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 401 | 29.90 | 1:08.16 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:11.72 | |||||||||
8 | Elias Rought | 2003 | 399 | 32.94 | 1:08.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.93 | |||||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 395 | 31.93 | 1:08.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.06 | |||||||||
10 | Mads Lind | 2002 | 390 | 31.37 | 1:08.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.94 | |||||||||
11 | Marco Knudsen | 2003 | 386 | 32.05 | 1:09.07 | |||||
GTI | 1:10.40 | |||||||||
12 | Jónas Hansen | 2002 | 378 | 31.69 | 1:09.52 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:15.48 | |||||||||
13 | Ole Hovmand | 2003 | 373 | 32.32 | 1:09.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.48 | |||||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 371 | 32.20 | 1:09.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.38 | |||||||||
15 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 367 | 33.07 | 1:10.23 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:11.90 | |||||||||
16 | Tobias Lindberg | 2003 | 357 | 33.40 | 1:10.90 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.84 | |||||||||
17 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 351 | 33.20 | 1:11.25 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.40 | |||||||||
18 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 349 | 33.90 | 1:11.43 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.13 | |||||||||
19 | Daniel Mir | 2003 | 344 | 32.69 | 1:11.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
20 | Simon Bergendorff | 2002 | 344 | 32.56 | 1:11.75 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.74 | |||||||||
21 | Nicholas Svane | 2002 | 344 | 33.59 | 1:11.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.19 | |||||||||
22 | Nicklas Taylor | 2002 | 339 | 32.80 | 1:12.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.40 | |||||||||
23 | Tobias Davidsen | 2003 | 338 | 32.66 | 1:12.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.78 | |||||||||
24 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 331 | 34.12 | 1:12.66 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:14.58 | |||||||||
25 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 331 | 31.87 | 1:12.70 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.72 | |||||||||
26 | Michael Elliks | 2002 | 324 | 34.11 | 1:13.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.37 | |||||||||
27 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 315 | 34.37 | 1:13.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
28 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 306 | 35.16 | 1:14.59 | |||||
GTI | 1:15.33 | |||||||||
29 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 305 | 33.78 | 1:14.67 | |||||
GTI | 1:16.82 | |||||||||
30 | Joachim L Andersen | 2003 | 304 | 35.75 | 1:14.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
31 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 299 | 34.58 | 1:15.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
32 | Hans Jacob Hjelm | 2003 | 268 | 37.02 | 1:18.01 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:20.83 | |||||||||
33 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 257 | 35.60 | 1:19.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.61 | |||||||||
34 | Pauli Jacobsen | 2002 | 217 | 38.61 | 1:23.70 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:25.43 | |||||||||
35 | Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 201 | 40.87 | 1:25.82 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:28.19 | |||||||||
36 | Kasper Kusk | 2003 | 186 | 40.21 | 1:28.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:31.58 | |||||||||
- | Heini Hansen | 2003 | DSQ | Ej saml. berør.v/75m | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:28.19 | |||||||||
- | Nicolai Schuster Gath | 2003 | DSQ | Ej berø beg.hænd.v75 | ||||||
GTI | 1:13.29 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 567 | 28.48 | 1:00.77 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 518 | 29.37 | 1:02.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 497 | 28.30 | 1:03.50 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
4 | Andreas L. Damgård | 2000 | 490 | 30.43 | 1:03.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:04.58 | |||||||||
5 | Erling Johansen | 2000 | 467 | 29.98 | 1:04.80 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:03.39 | |||||||||
6 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 449 | 30.32 | 1:05.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
7 | August Hertz Bugge | 2000 | 443 | 29.87 | 1:05.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.19 | |||||||||
8 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 436 | 31.57 | 1:06.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.36 | |||||||||
9 | Lucas Jensen | 2001 | 407 | 31.18 | 1:07.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.52 | |||||||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | 331 | 33.88 | 1:12.65 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
11 | Colins Anthony George | 2001 | 329 | 33.28 | 1:12.82 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:17.91 | |||||||||
12 | Andreas Hausner | 1999 | 292 | 34.21 | 1:15.78 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:17.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | 407 | 31.99 | 1:07.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.43 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 379 | 31.48 | 1:09.49 | |||||
GTI | 1:09.34 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 369 | 32.19 | 1:10.08 | |||||
GTI | 1:12.37 | |||||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 364 | 32.84 | 1:10.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.08 | |||||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 337 | 33.01 | 1:12.27 | |||||
GTI | 1:15.07 | |||||||||
- | Casper Madsen | 2004 | DSQ | Ej samtid. berør 75m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 485 | 29.99 | 1:04.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.03 | |||||||||
2 | August Ryom | 2002 | 484 | 29.94 | 1:04.04 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.55 | |||||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | 455 | 29.93 | 1:05.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 454 | 29.59 | 1:05.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
5 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 442 | 29.58 | 1:06.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.31 | |||||||||
6 | Silas Lykke | 2003 | 412 | 30.90 | 1:07.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 540 | 28.89 | 1:01.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 524 | 28.95 | 1:02.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 521 | 28.11 | 1:02.48 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
4 | Erling Johansen | 2000 | 478 | 29.78 | 1:04.33 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:03.39 | |||||||||
5 | August Hertz Bugge | 2000 | 446 | 29.89 | 1:05.82 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.19 | |||||||||
6 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 433 | 30.40 | 1:06.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 |
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Í Skála | 2005 | 426 | 37.14 | 1:17.24 | 1:58.27 | 2:38.44 | |||
Havnar Svimjifelag | 2:43.95 | |||||||||
2 | Amalie Jensen | 2005 | 367 | 40.51 | 1:23.33 | 2:05.19 | 2:46.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.46 | |||||||||
3 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 352 | 41.03 | 1:23.48 | 2:06.86 | 2:48.82 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:55.32 | |||||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 316 | 41.15 | 1:25.64 | 2:11.50 | 2:54.93 | |||
Køge Svømmeklub | 2:56.74 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 295 | 42.57 | 1:28.48 | 2:15.29 | 2:58.93 | |||
GTI | 3:18.58 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 289 | 42.05 | 1:28.59 | 2:15.36 | 3:00.14 | |||
Vest-Brøndby | 2:51.54 | |||||||||
7 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 277 | 42.45 | 1:28.89 | 2:15.96 | 3:02.69 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:09.27 | |||||||||
8 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 228 | 45.18 | 1:35.06 | 2:25.97 | 3:15.08 | |||
GTI | 3:34.19 | |||||||||
9 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 156 | 52.18 | 1:50.07 | 2:46.98 | 3:41.07 | |||
Vest-Brøndby | 3:29.70 | |||||||||
- | Ella Heide | 2005 | DSQ | ej forts.bevæg.v/75m | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Jonna Joensen | 2005 | DSQ | EFB ved 75 m | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 2:48.56 | |||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 |
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 553 | 33.73 | 1:11.04 | 1:48.77 | 2:25.24 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.32 | |||||||||
2 | Alisa Vestergård | 2003 | 519 | 33.07 | 1:10.06 | 1:49.33 | 2:28.29 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | 2:27.26 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 479 | 34.61 | 1:13.01 | 1:52.80 | 2:32.28 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.74 | |||||||||
4 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 443 | 35.98 | 1:15.14 | 1:55.94 | 2:36.29 | |||
Farum Svømmeklub | 2:40.91 | |||||||||
5 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 442 | 36.89 | 1:15.75 | 1:56.19 | 2:36.44 | |||
Vest-Brøndby | 2:41.13 | |||||||||
6 | Maj Jensen | 2003 | 418 | 35.69 | 1:16.60 | 1:58.16 | 2:39.36 | |||
Farum Svømmeklub | 2:48.54 | |||||||||
7 | Karoline K. Larsen | 2004 | 413 | 38.20 | 1:18.15 | 2:00.28 | 2:40.03 | |||
Farum Svømmeklub | 2:48.36 | |||||||||
8 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 408 | 36.84 | 1:18.19 | 1:59.76 | 2:40.73 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.31 | |||||||||
9 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 407 | 38.86 | 1:19.85 | 2:00.97 | 2:40.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.51 | |||||||||
10 | Freja Søndergaard | 2004 | 392 | 37.93 | 1:19.69 | 2:01.58 | 2:42.80 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:50.61 | |||||||||
11 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 385 | 39.05 | 1:20.71 | 2:02.84 | 2:43.76 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.59 | |||||||||
12 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 383 | 37.79 | 1:19.50 | 2:01.93 | 2:44.05 | |||
Havnar Svimjifelag | 2:51.60 | |||||||||
13 | Annika Egenhardt | 2003 | 360 | 38.35 | 1:20.01 | 2:03.72 | 2:47.46 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.27 | |||||||||
14 | Ida Kjølby | 2003 | 358 | 40.16 | 1:22.53 | 2:05.49 | 2:47.89 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:47.30 | |||||||||
15 | Sophia Christensen | 2003 | 355 | 40.00 | 1:22.74 | 2:06.46 | 2:48.24 | |||
Køge Svømmeklub | 2:47.15 | |||||||||
16 | Clara Schmedes | 2004 | 349 | 39.69 | 1:21.96 | 2:05.88 | 2:49.32 | |||
GTI | 2:46.99 | |||||||||
17 | Marike Nevermann | 2003 | 344 | 41.46 | 1:24.11 | 2:07.29 | 2:50.12 | |||
Farum Svømmeklub | 2:42.58 | |||||||||
18 | Anna Højgaard | 2004 | 320 | 39.51 | 1:25.15 | 2:10.85 | 2:54.16 | |||
Havnar Svimjifelag | 3:00.13 | |||||||||
19 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 317 | 41.07 | 1:25.57 | 2:11.16 | 2:54.74 | |||
Albertslund IF | 3:17.80 | |||||||||
20 | Miriam Mortensen | 2004 | 268 | 43.09 | 1:29.69 | 2:18.60 | 3:04.84 | |||
Havnar Svimjifelag | 3:04.50 | |||||||||
21 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 251 | 45.61 | 1:33.02 | 2:21.32 | 3:08.84 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:14.66 | |||||||||
22 | Bjørk L Sørensen | 2004 | 249 | 45.16 | 1:33.11 | 2:21.70 | 3:09.38 | |||
Svimjifelagið REYSTI | 3:20.13 | |||||||||
23 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 207 | 46.23 | 1:37.05 | 2:29.19 | 3:21.26 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:22.13 | |||||||||
- | Sofie Bak | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:18.72 | |||||||||
- | Nora Kejser | 2004 | DSQ | ej forts.bevæg.v/75m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:59.70 | |||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 |
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 628 | 32.51 | 1:07.62 | 1:43.81 | 2:19.20 | 16-99 Aldersgruppe Rekord | ||
Nakskov Svømme Klub | 2:20.28 | |||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 540 | 33.96 | 1:10.08 | 1:47.54 | 2:26.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.03 | |||||||||
3 | Maya Nykjær | 2001 | 421 | 37.11 | 1:17.66 | 1:58.14 | 2:38.96 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:41.36 | |||||||||
4 | Sofia Levisen | 2002 | 374 | 37.81 | 1:18.73 | 2:02.09 | 2:45.42 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:46.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2003-2004: Arthur Dalen Ellegaard (2001) 2:18.81 2014-11-21 |
Årg. 2001-2002: Kristinn Thóransson (1996) 2:08.92 |
Årg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 2:04.55 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | 365 | 35.15 | 1:13.22 | 1:51.68 | 2:27.79 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:38.37 | |||||||||
2 | Emil Søby | 2004 | 347 | 35.23 | 1:13.67 | 1:52.85 | 2:30.28 | |||
GTI | 2:31.33 | |||||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 347 | 34.92 | 1:12.42 | 1:51.92 | 2:30.29 | |||
GTI | 2:32.01 | |||||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | 307 | 35.86 | 1:15.70 | 1:56.34 | 2:36.55 | |||
Farum Svømmeklub | 2:38.65 | |||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 302 | 36.24 | 1:16.48 | 1:57.33 | 2:37.42 | |||
Vest-Brøndby | 3:03.31 | |||||||||
6 | Valdemar Jensen | 2004 | 271 | 38.73 | 1:20.42 | 2:01.96 | 2:43.09 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:55.71 | |||||||||
7 | Jannik Jørgensen | 2004 | 260 | 39.61 | 1:22.01 | 2:04.50 | 2:45.48 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:09.48 | |||||||||
8 | Mikkel Roed | 2004 | 259 | 38.79 | 1:21.25 | 2:03.76 | 2:45.58 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.58 | |||||||||
9 | Magnus Kiemer | 2005 | 243 | 40.36 | 1:23.23 | 2:06.79 | 2:49.21 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:02.08 | |||||||||
10 | Bertram Krak | 2004 | 229 | 40.51 | 1:24.64 | 2:09.19 | 2:52.45 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
11 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 223 | 42.54 | 1:26.57 | 2:11.36 | 2:54.03 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.23 | |||||||||
12 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 187 | 43.17 | 1:30.59 | 2:18.91 | 3:04.47 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:21.46 | |||||||||
13 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 182 | 45.21 | 1:32.89 | 2:20.69 | 3:06.26 | |||
Køge Svømmeklub | 3:24.00 | |||||||||
14 | Teitur Winther | 2005 | 153 | 44.99 | 1:35.96 | 2:26.25 | 3:17.22 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | 3:12.45 | |||||||||
15 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 141 | 47.93 | 1:40.50 | 2:33.14 | 3:22.79 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:38.19 | |||||||||
- | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | DSQ | EFB ved 125 m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:32.94 | |||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2003-2004: Arthur Dalen Ellegaard (2001) 2:18.81 2014-11-21 |
Årg. 2001-2002: Kristinn Thóransson (1996) 2:08.92 |
Årg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 2:04.55 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 484 | 31.69 | 1:05.46 | 1:40.20 | 2:14.47 | |||
GTI | 2:17.96 | |||||||||
2 | Anders Skousen | 2002 | 482 | 31.41 | 1:05.23 | 1:39.82 | 2:14.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:16.07 | |||||||||
3 | Mads Baltzer | 2002 | 419 | 34.11 | 1:10.45 | 1:46.37 | 2:21.09 | |||
GTI | 2:24.51 | |||||||||
4 | Óðin Jákupsson | 2002 | 413 | 33.23 | 1:09.20 | 1:45.82 | 2:21.77 | |||
Havnar Svimjifelag | 2:22.45 | |||||||||
5 | Oscar Cleemann | 2003 | 405 | 32.68 | 1:08.23 | 1:45.89 | 2:22.66 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.67 | |||||||||
6 | Bartal Debess | 2002 | 385 | 31.93 | 1:08.25 | 1:46.73 | 2:25.17 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | 2:42.02 | |||||||||
7 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 330 | 36.14 | 1:14.87 | 1:54.87 | 2:32.85 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:30.95 | |||||||||
8 | Simon Bergendorff | 2002 | 320 | 36.01 | 1:14.99 | 1:54.43 | 2:34.42 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:37.94 | |||||||||
9 | Joachim L Andersen | 2003 | 288 | 38.68 | 1:18.40 | 1:59.54 | 2:39.78 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:56.17 | |||||||||
10 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 276 | 36.86 | 1:19.04 | 2:01.78 | 2:42.08 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:42.21 | |||||||||
11 | Rúni Bech | 2002 | 268 | 35.55 | 1:17.09 | 2:00.62 | 2:43.73 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | 2:44.35 | |||||||||
12 | Malte Hjalholt | 2003 | 267 | 38.97 | 1:20.35 | 2:02.18 | 2:43.88 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:48.41 | |||||||||
13 | Oliver Gadegaard | 2003 | 248 | 39.55 | 1:22.14 | 2:05.48 | 2:48.00 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.54 | |||||||||
- | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:36.38 | |||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2003-2004: Arthur Dalen Ellegaard (2001) 2:18.81 2014-11-21 |
Årg. 2001-2002: Kristinn Thóransson (1996) 2:08.92 |
Årg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 2:04.55 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 472 | 32.52 | 1:06.60 | 1:41.86 | 2:15.60 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:15.21 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 408 | 33.83 | 1:10.36 | 1:46.90 | 2:22.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 |
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.49 | 1:10.78 | 1:48.71 | 2:24.07 | |||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.30 | 1:10.85 | 1:49.65 | 2:25.71 | |||
3 | Kristina Í Skála | 2005 | Havnar Svimjifelag | 32.75 | 1:10.11 | 1:49.29 | 2:27.98 | |||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 33.55 | 1:10.73 | 1:50.42 | 2:28.40 | |||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.63 | 1:11.60 | 1:50.57 | 2:28.54 | |||
6 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 34.43 | 1:12.08 | 1:50.74 | 2:29.71 | |||
7 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 34.77 | 1:13.92 | 1:52.91 | 2:30.66 | |||
8 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.21 | 1:12.50 | 1:51.99 | 2:30.73 | |||
9 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.84 | 1:14.47 | 1:53.67 | 2:30.99 | |||
10 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 34.68 | 1:12.78 | 1:52.42 | 2:31.40 | |||
11 | Jonna Joensen | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 34.75 | 1:14.66 | 1:55.15 | 2:31.49 | |||
12 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.91 | 1:12.76 | 1:53.03 | 2:32.30 | |||
13 | Nancy N. Dam | 2005 | Havnar Svimjifelag | 35.37 | 1:16.02 | 1:56.63 | 2:34.65 | |||
14 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.10 | 1:13.40 | 1:56.23 | 2:35.10 | |||
15 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.07 | 1:15.52 | 1:56.01 | 2:35.21 | |||
16 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.14 | 1:16.78 | 1:58.38 | 2:36.40 | |||
17 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 34.49 | 1:14.08 | 1:56.89 | 2:36.99 | |||
18 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.04 | 1:14.77 | 1:56.40 | 2:37.33 | |||
19 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 36.61 | 1:17.41 | 1:58.98 | 2:37.98 | |||
20 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | GTI | 35.89 | 1:15.66 | 1:58.57 | 2:41.05 | |||
21 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.24 | 1:20.02 | 2:01.77 | 2:42.70 | |||
22 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.35 | 1:17.95 | 2:01.17 | 2:42.99 | |||
23 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.26 | 1:18.89 | 2:01.98 | 2:43.09 | |||
24 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.37 | 1:21.44 | 2:03.80 | 2:45.00 | |||
25 | Krista Justinussen | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 37.04 | 1:21.02 | 2:05.10 | 2:47.31 | |||
26 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.33 | 1:23.22 | 2:06.41 | 2:48.94 | |||
27 | Marjun Hjelm | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 36.43 | 1:19.41 | 2:05.85 | 2:48.98 | |||
28 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 38.44 | 1:23.14 | 2:07.74 | 2:49.15 | |||
29 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 38.03 | 1:21.70 | 2:06.75 | 2:49.48 | |||
30 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 38.30 | 1:22.61 | 2:07.50 | 2:50.36 | |||
31 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 39.67 | 1:24.09 | 2:09.26 | 2:52.81 | |||
32 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.94 | 1:23.27 | 2:09.05 | 2:53.37 | |||
33 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | GTI | 40.82 | 1:26.73 | 2:12.73 | 2:53.95 | |||
34 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 39.38 | 1:24.09 | 2:10.44 | 2:53.97 | |||
35 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 38.53 | 1:23.64 | 2:12.13 | 2:57.81 | |||
36 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.51 | 1:25.96 | 2:12.52 | 2:58.62 | |||
37 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.06 | 1:24.85 | 2:14.13 | 2:58.94 | |||
38 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.31 | 1:26.78 | 2:16.35 | 3:04.40 | |||
39 | Sára Thomsen | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 42.06 | 1:31.34 | 2:21.90 | 3:07.57 | |||
40 | Rósa Hansen | 2006 | Svimjifelagið REYSTI | 39.38 | 1:26.23 | 2:17.81 | 3:08.71 | |||
41 | Birgit Thomsen | 2006 | Suðuroyar Svimjifelag | 43.37 | 1:32.02 | 2:23.21 | 3:11.36 | |||
- | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | Akut syg | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 |
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.83 | 1:01.71 | 1:34.36 | 2:06.63 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.67 | 1:04.28 | 1:39.14 | 2:13.08 | |||
3 | Alisa Vestergård | 2003 | Suðuroyar Svimjifelag | 29.87 | 1:03.67 | 1:38.79 | 2:13.11 | |||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.98 | 1:05.12 | 1:40.00 | 2:13.60 | |||
5 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.22 | 1:05.38 | 1:40.35 | 2:13.65 | |||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.30 | 1:07.04 | 1:41.04 | 2:14.71 | |||
7 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 33.25 | 1:07.93 | 1:43.08 | 2:17.77 | |||
8 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.01 | 1:08.18 | 1:43.88 | 2:18.74 | |||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.77 | 1:05.63 | 1:42.04 | 2:18.81 | |||
10 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.36 | 1:07.38 | 1:43.55 | 2:18.94 | |||
11 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.35 | 1:08.59 | 1:44.95 | 2:19.90 | |||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.03 | 1:08.58 | 1:44.32 | 2:20.85 | |||
13 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 32.49 | 1:08.56 | 1:45.95 | 2:22.28 | |||
14 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.72 | 1:08.63 | 1:45.71 | 2:22.49 | |||
15 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.05 | 1:09.92 | 1:47.51 | 2:24.75 | |||
16 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.42 | 1:09.42 | 1:47.59 | 2:25.04 | |||
17 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.94 | 1:11.67 | 1:49.62 | 2:26.43 | |||
18 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.06 | 1:11.52 | 1:50.74 | 2:26.69 | |||
19 | Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | Svimjifelagið REYSTI | 34.09 | 1:11.94 | 1:49.83 | 2:26.89 | |||
20 | Petra A. Nielsen | 2003 | Suðuroyar Svimjifelag | 33.45 | 1:11.56 | 1:50.20 | 2:27.94 | |||
21 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 34.36 | 1:11.94 | 1:50.45 | 2:28.54 | |||
22 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 35.38 | 1:14.98 | 1:52.24 | 2:28.88 | |||
23 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | GTI | 34.84 | 1:13.23 | 1:51.75 | 2:29.16 | |||
24 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.32 | 1:12.77 | 1:51.53 | 2:29.17 | |||
25 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.74 | 1:14.59 | 1:52.89 | 2:29.23 | |||
26 | Elin Christiansen | 2004 | Suðuroyar Svimjifelag | 34.59 | 1:13.13 | 1:52.04 | 2:29.44 | |||
27 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 35.19 | 1:14.08 | 1:53.05 | 2:30.76 | |||
28 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.33 | 1:13.88 | 1:52.04 | 2:31.08 | |||
29 | Emma L Nagurset | 2004 | Svimjifelagið REYSTI | 35.31 | 1:14.06 | 1:54.53 | 2:31.89 | |||
30 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 34.57 | 1:13.71 | 1:53.20 | 2:32.15 | |||
31 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 35.15 | 1:13.73 | 1:53.60 | 2:32.88 | |||
32 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.65 | 1:14.48 | 1:54.42 | 2:33.03 | |||
33 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.74 | 1:14.55 | 1:56.24 | 2:33.89 | |||
34 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 36.01 | 1:15.10 | 1:55.31 | 2:34.10 | |||
35 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 34.94 | 1:14.54 | 1:55.59 | 2:34.40 | |||
36 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 34.49 | 1:13.11 | 1:54.33 | 2:34.69 | |||
37 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | Svimjifelagið REYSTI | 34.93 | 1:13.98 | 1:55.09 | 2:35.72 | |||
38 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 35.36 | 1:15.57 | 1:56.65 | 2:35.88 | |||
39 | Jóhanna H. Eidesgaard | 2004 | Havnar Svimjifelag | 35.19 | 1:16.38 | 1:57.84 | 2:36.39 | |||
40 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.03 | 1:15.26 | 1:57.38 | 2:38.41 | |||
41 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.97 | 1:15.82 | 1:56.63 | 2:40.08 | |||
42 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 36.51 | 1:17.81 | 1:59.53 | 2:41.13 | |||
43 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.04 | 1:17.72 | 2:00.14 | 2:41.25 | |||
44 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.63 | 1:17.90 | 2:00.69 | 2:42.21 | |||
45 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.91 | 1:19.27 | 2:02.52 | 2:43.02 | |||
46 | Bjørk L Sørensen | 2004 | Svimjifelagið REYSTI | 38.18 | 1:20.55 | 2:03.76 | 2:46.31 | |||
47 | Bára D. Nattestad | 2004 | Havnar Svimjifelag | 39.24 | 1:24.34 | 2:12.09 | 2:56.60 | |||
48 | Birita Við Gil | 2004 | Svimjifelagið REYSTI | 38.67 | 1:24.22 | 2:11.72 | 2:58.26 | |||
- | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 |
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 30.45 | 1:03.05 | 1:36.29 | 2:09.51 | |||
2 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.08 | 1:05.09 | 1:40.44 | 2:14.58 | |||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 31.12 | 1:05.86 | 1:41.18 | 2:14.94 | |||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.29 | 1:07.28 | 1:44.01 | 2:20.47 | |||
5 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.19 | 1:10.04 | 1:45.41 | 2:20.48 | |||
6 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.85 | 1:07.80 | 1:44.56 | 2:21.41 | |||
7 | Sólvá A. Sigurðsson | 2002 | Ægir Klaksvik | 32.72 | 1:10.07 | 1:46.48 | 2:21.72 | |||
8 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.23 | 1:09.12 | 1:46.04 | 2:22.00 | |||
9 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.14 | 1:09.55 | 1:45.81 | 2:22.36 | |||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.45 | 1:07.47 | 1:44.54 | 2:22.36 | |||
11 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 33.45 | 1:10.48 | 1:48.22 | 2:25.01 | |||
12 | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | 33.86 | 1:10.09 | 1:47.80 | 2:25.63 | |||
13 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.38 | 1:09.97 | 1:48.24 | 2:26.59 | |||
14 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.06 | 1:08.84 | 1:47.61 | 2:26.84 | |||
15 | Ró Holm Magnadóttir | 2002 | Havnar Svimjifelag | 34.32 | 1:13.02 | 1:54.39 | 2:35.22 | |||
16 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.46 | 1:16.36 | 1:57.71 | 2:35.84 | |||
17 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | Havnar Svimjifelag | 36.75 | 1:17.92 | 1:59.68 | 2:40.03 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 20:48 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Carl-Emil Lønborg (2002) 2:07.50 2015-12-27 |
Årg. 2002-2003: Jacob Holst (1991) 1:56.47 |
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 30.62 | 1:03.87 | 1:36.95 | 2:09.66 | |||
2 | Nicklas Plank | 2004 | GTI | 30.53 | 1:04.39 | 1:38.72 | 2:11.71 | |||
3 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 30.46 | 1:04.44 | 1:39.12 | 2:12.76 | |||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 30.17 | 1:04.52 | 1:39.25 | 2:14.36 | |||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.23 | 1:06.02 | 1:41.06 | 2:14.76 | |||
6 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.17 | 1:05.69 | 1:41.97 | 2:17.90 | |||
7 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.44 | 1:07.75 | 1:44.36 | 2:20.09 | |||
8 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.02 | 1:09.43 | 1:45.14 | 2:20.11 | |||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.55 | 1:06.94 | 1:44.61 | 2:21.08 | |||
10 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.83 | 1:09.04 | 1:46.92 | 2:21.09 | |||
11 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.39 | 1:08.78 | 1:45.61 | 2:21.77 | |||
12 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.21 | 1:12.68 | 1:49.93 | 2:25.85 | |||
13 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.15 | 1:12.11 | 1:49.50 | 2:26.12 | |||
14 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.62 | 1:10.95 | 1:51.09 | 2:26.24 | |||
15 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.38 | 1:13.98 | 1:53.98 | 2:32.75 | |||
15 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.75 | 1:15.73 | 1:55.13 | 2:32.75 | |||
17 | Rúni Dahl | 2004 | Suðuroyar Svimjifelag | 34.49 | 1:14.12 | 1:55.46 | 2:34.79 | |||
18 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.14 | 1:16.18 | 1:57.00 | 2:36.29 | |||
19 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.75 | 1:13.63 | 1:55.12 | 2:36.57 | |||
20 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 35.13 | 1:16.05 | 1:57.81 | 2:37.46 | |||
21 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 34.48 | 1:14.51 | 1:56.69 | 2:37.58 | |||
22 | Símun G. Nielsen | 2005 | Havnar Svimjifelag | 36.89 | 1:18.53 | 2:02.03 | 2:42.84 | |||
23 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.12 | 1:19.52 | 2:02.01 | 2:44.24 | |||
24 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 39.40 | 1:24.29 | 2:10.51 | 2:52.40 | |||
25 | Marius Mains | 2005 | GTI | 39.02 | 1:24.72 | 2:13.56 | 2:59.39 | |||
26 | Teitur Winther | 2005 | Suðuroyar Svimjifelag | 43.34 | 1:31.42 | 2:18.77 | 3:04.38 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Carl-Emil Lønborg (2002) 2:07.50 2015-12-27 |
Årg. 2002-2003: Jacob Holst (1991) 1:56.47 |
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 27.84 | 58.95 | 1:30.83 | 2:01.70 | |||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.79 | 58.92 | 1:31.08 | 2:02.74 | |||
3 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 29.08 | 59.32 | 1:31.75 | 2:04.57 | |||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 28.63 | 59.95 | 1:32.28 | 2:04.81 | |||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.32 | 1:01.31 | 1:34.41 | 2:06.85 | |||
6 | Høgni H. Thomassen | 2002 | Havnar Svimjifelag | 28.94 | 1:00.96 | 1:34.71 | 2:07.11 | |||
7 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 28.32 | 1:00.36 | 1:34.08 | 2:08.99 | |||
8 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 29.47 | 1:01.88 | 1:35.75 | 2:09.23 | |||
9 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.09 | 1:03.81 | 1:38.58 | 2:10.29 | |||
10 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.73 | 1:04.12 | 1:38.26 | 2:11.45 | |||
11 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.63 | 1:03.72 | 1:37.82 | 2:11.67 | |||
12 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.64 | 1:03.30 | 1:37.70 | 2:12.01 | |||
13 | Óðin Jákupsson | 2002 | Havnar Svimjifelag | 31.77 | 1:06.04 | 1:40.90 | 2:13.68 | |||
14 | Marco Knudsen | 2003 | GTI | 30.54 | 1:05.52 | 1:40.71 | 2:13.75 | |||
15 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 29.39 | 1:03.35 | 1:38.78 | 2:13.91 | |||
16 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 31.13 | 1:05.08 | 1:39.64 | 2:14.29 | |||
17 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | GTI | 31.35 | 1:05.76 | 1:41.44 | 2:14.44 | |||
18 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 30.72 | 1:04.70 | 1:39.87 | 2:14.52 | |||
19 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 31.25 | 1:06.24 | 1:41.97 | 2:16.00 | |||
20 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 31.33 | 1:05.76 | 1:41.03 | 2:16.25 | |||
21 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.88 | 1:06.13 | 1:41.72 | 2:17.39 | |||
22 | Jónas Hansen | 2002 | Svimjifelagið REYSTI | 31.94 | 1:06.98 | 1:42.82 | 2:18.25 | |||
23 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 31.99 | 1:07.54 | 1:43.92 | 2:19.33 | |||
24 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.02 | 1:07.28 | 1:43.80 | 2:19.79 | |||
25 | Simon Als-Nielsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 31.33 | 1:07.21 | 1:44.40 | 2:20.52 | |||
26 | Rúni Bech | 2002 | Suðuroyar Svimjifelag | 30.95 | 1:09.13 | 1:49.44 | 2:26.82 | |||
27 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | Havnar Svimjifelag | 32.90 | 1:11.17 | 1:50.64 | 2:28.57 | |||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Carl-Emil Lønborg (2002) 2:07.50 2015-12-27 |
Årg. 2002-2003: Jacob Holst (1991) 1:56.47 |
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 26.60 | 56.23 | 1:26.65 | 1:57.30 | |||
2 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 28.20 | 58.90 | 1:30.52 | 2:01.95 | |||
3 | Scott Steenberg | 2000 | Farum Svømmeklub | 28.66 | 59.58 | 1:31.23 | 2:02.27 | |||
4 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.21 | 1:01.25 | 1:34.40 | 2:06.64 | |||
5 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.50 | 1:01.30 | 1:34.53 | 2:06.71 | |||
6 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.79 | 1:00.37 | 1:33.36 | 2:06.81 | |||
7 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.58 | 1:02.66 | 1:36.11 | 2:09.01 | |||
8 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.40 | 1:03.48 | 1:37.72 | 2:10.99 | |||
9 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 29.91 | 1:03.70 | 1:38.84 | 2:13.73 | |||
10 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.45 | 1:05.81 | 1:41.48 | 2:17.21 | |||
11 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 30.54 | 1:05.93 | 1:42.69 | 2:17.23 | |||
12 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.35 | 1:08.47 | 1:46.25 | 2:22.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:48 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 20:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 1919-2006: Ida Börjesson (1985) 5:04.25 2006-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 1:06.32 | 2:35.57 | 4:09.80 | 5:20.49 | |||
2 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:17.19 | 2:42.33 | 4:14.63 | 5:27.80 | |||
3 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 1:17.63 | 2:39.75 | 4:15.53 | 5:28.01 | |||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:20.31 | 2:44.14 | 4:16.50 | 5:33.81 | |||
5 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.91 | 2:42.85 | 4:18.32 | 5:34.99 | |||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:16.74 | 2:44.03 | 4:25.29 | 5:37.30 | |||
7 | Sólvá A. Sigurðsson | 2002 | Ægir Klaksvik | 1:20.10 | 2:49.46 | 4:19.51 | 5:40.72 | |||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:16.49 | 2:45.45 | 4:29.69 | 5:48.76 | |||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.89 | 2:52.68 | 4:30.93 | 5:50.38 | |||
10 | Lilja D Jacobsen | 2003 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:26.36 | 2:54.25 | 4:30.74 | 5:54.88 | |||
11 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.70 | 2:55.82 | 4:31.16 | 5:59.10 | |||
12 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:22.77 | 2:51.27 | 4:38.72 | 6:02.93 | |||
13 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 1:24.54 | 2:58.66 | 4:45.19 | 6:11.31 | |||
14 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 1:34.83 | 3:07.50 | 4:49.50 | 6:12.65 | |||
15 | Bára D. Nattestad | 2004 | Havnar Svimjifelag | 1:50.30 | 3:33.49 | 5:30.30 | 7:03.11 | |||
- | Ida Mørk | 2004 | GTI | DSQ | EFB ved 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:50 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 21:08 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 1919-2005: Mathias Rysgaard (1998) 4:38.35 2012-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 593 | 1:01.50 | 2:14.49 | 3:36.62 | 4:40.25 | |||
Køge Svømmeklub | 4:39.72 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 504 | 1:07.63 | 2:22.41 | 3:49.80 | 4:55.91 | |||
Køge Svømmeklub | 5:00.11 | |||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 434 | 1:10.27 | 2:26.81 | 3:57.89 | 5:10.91 | |||
GTI | 5:35.39 | |||||||||
4 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 414 | 1:07.89 | 2:33.22 | 4:03.45 | 5:15.88 | |||
Køge Svømmeklub | 5:22.91 | |||||||||
5 | Silas Lykke | 2003 | 410 | 1:07.81 | 2:28.35 | 3:58.84 | 5:16.97 | |||
Slagelse Svømmeklub | 7:30.99 | |||||||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | 387 | 1:14.61 | 2:38.03 | 4:11.39 | 5:23.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:38.94 | |||||||||
7 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 385 | 1:20.75 | 2:39.24 | 4:10.80 | 5:23.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:32.48 | |||||||||
8 | Frederik Helms | 2001 | 380 | 1:14.20 | 2:37.09 | 4:12.64 | 5:24.88 | |||
Vest-Brøndby | 6:36.15 | |||||||||
9 | Emil Søby | 2004 | 368 | 1:16.59 | 2:41.06 | 4:14.02 | 5:28.39 | |||
GTI | 5:23.60 | |||||||||
10 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 366 | 1:18.60 | 2:42.74 | 4:15.18 | 5:28.99 | |||
Køge Svømmeklub | 5:29.45 | |||||||||
11 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 349 | 1:15.02 | 2:44.42 | 4:14.17 | 5:34.29 | |||
GTI | 5:48.82 | |||||||||
12 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 346 | 1:19.69 | 2:44.96 | 4:16.70 | 5:35.24 | |||
GTI | 5:31.00 | |||||||||
13 | Oliver Schultz | 2004 | 326 | 1:16.25 | 2:51.57 | 4:25.96 | 5:41.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | 298 | 1:23.71 | 2:55.59 | 4:37.86 | 5:52.52 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:37.84 | |||||||||
15 | Oliver Gadegaard | 2003 | 266 | 1:24.04 | 2:57.33 | 4:44.34 | 6:06.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:08 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 10 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1919-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lf Swim 1 | 2000 | 1:58.08 | |||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 1:55.90 | |||||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 35.34 | 1:05.89 | |||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 27.33 | 1:33.22 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 24.86 | 1:58.08 | |||||||
2 | Køge Mix 1 | 2000 | 1:58.48 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 30.37 | 1:02.71 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.93 | 1:30.64 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 27.84 | 1:58.48 | |||||||
3 | Mk Mix 1 | 2000 | 2:01.64 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.23 | |||||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 36.03 | 1:07.71 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 28.58 | 1:36.29 | |||||||
August Hertz Bugge | 2000 | 25.35 | 2:01.64 | |||||||
4 | Lf Swim 2 | 2000 | 2:01.73 | |||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:01.90 | |||||||||
Jonas Gram-Lange | 1999 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Clara Neumann | 2001 | 36.94 | 1:06.85 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 29.51 | 1:36.36 | |||||||
Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 25.37 | 2:01.73 | |||||||
5 | Vest Mix | 1997 | 2:02.99 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:05.00 | |||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 36.35 | 1:07.96 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.71 | 1:34.67 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 28.32 | 2:02.99 | |||||||
6 | Gti 1 | 2000 | 2:03.63 | |||||||
GTI | 2:04.90 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 36.92 | 1:06.65 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 28.83 | 1:35.48 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 28.15 | 2:03.63 | |||||||
7 | Susvim 2 | 2002 | 2:06.44 | |||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 2:19.20 | |||||||||
Bartal Debess | 2002 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Petra A. Nielsen | 2003 | 37.87 | 1:08.39 | |||||||
Alisa Vestergård | 2003 | 30.42 | 1:38.81 | |||||||
Rúni Bech | 2002 | 27.63 | 2:06.44 | |||||||
8 | Gti 2 | 2000 | 2:08.06 | |||||||
GTI | 2:06.90 | |||||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 32.74 | 1:09.49 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.20 | 1:41.69 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 26.37 | 2:08.06 | |||||||
9 | Solrød Mix 1 | 2000 | 2:09.47 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:08.99 | |||||||||
Sofia Levisen | 2002 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 38.15 | 1:13.50 | |||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 27.79 | 1:41.29 | |||||||
Morten Kilhof | 2000 | 28.18 | 2:09.47 | |||||||
10 | Køge Mix 3 | 2002 | 2:09.74 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 37.89 | 1:12.31 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 28.48 | 1:40.79 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 28.95 | 2:09.74 | |||||||
11 | Vg17 Vest 1 | 2001 | 2:10.56 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:07.51 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 38.47 | 1:12.58 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 28.38 | 1:40.96 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 29.60 | 2:10.56 | |||||||
12 | Køge Mix 4 | 2003 | 2:11.33 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Sophia Christensen | 2003 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 34.86 | 1:10.62 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 31.12 | 1:41.74 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 29.59 | 2:11.33 | |||||||
13 | Mk Mix 2 | 2004 | 2:11.56 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:10.36 | |||||||||
Simon Bergendorff | 2002 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 37.41 | 1:11.36 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 31.31 | 1:42.67 | |||||||
Michael Elliks | 2002 | 28.89 | 2:11.56 | |||||||
14 | Vordingborg Mix 1 | 2002 | 2:11.59 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:20.00 | |||||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 38.82 | 1:11.19 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 32.78 | 1:43.97 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 27.62 | 2:11.59 | |||||||
15 | Hs 3 Bluesharks | 2002 | 2:16.20 | |||||||
Havnar Svimjifelag | 2:14.50 | |||||||||
Anna Højgaard | 2004 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 35.49 | 1:10.99 | |||||||
Jóhannis Erlendsson | 2003 | 34.26 | 1:45.25 | |||||||
Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 30.95 | 2:16.20 | |||||||
16 | Gsk Vg17 | 2004 | 2:17.97 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:22.93 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.51 | 1:14.78 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 33.64 | 1:48.42 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 29.55 | 2:17.97 | |||||||
17 | Vg17 Vest 2 | 2002 | 2:18.05 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:16.31 | |||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 38.07 | 1:11.94 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 35.76 | 1:47.70 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 30.35 | 2:18.05 | |||||||
18 | Gti 5 | 1980 | 2:18.09 | |||||||
GTI | 2:22.90 | |||||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 41.77 | 1:15.44 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 34.78 | 1:50.22 | |||||||
Nicolai Schuster Gath | 2003 | 27.87 | 2:18.09 | |||||||
19 | Hs 3 Ambassadors | 2002 | 2:19.20 | |||||||
Havnar Svimjifelag | 2:11.30 | |||||||||
Óðin Jákupsson | 2002 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Pauli Jacobsen | 2002 | 41.33 | 1:14.00 | |||||||
Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 32.55 | 1:46.55 | |||||||
Jóhanna H. Eidesgaard | 2004 | 32.65 | 2:19.20 | |||||||
20 | Gti 4 | 2002 | 2:19.69 | |||||||
GTI | 2:10.90 | |||||||||
Clara Schmedes | 2004 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 36.11 | 1:13.08 | |||||||
Esben Brasch Jensen | 2003 | 32.66 | 1:45.74 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 33.95 | 2:19.69 | |||||||
21 | Gti 3 | 2000 | 2:20.11 | |||||||
GTI | 2:08.90 | |||||||||
Emil Søby | 2004 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 43.49 | 1:15.47 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 31.47 | 1:46.94 | |||||||
Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 33.17 | 2:20.11 | |||||||
22 | Vordingborg Mix 2 | 2005 | 2:20.61 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:45.00 | |||||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 38.67 | 1:15.27 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 34.89 | 1:50.16 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 30.45 | 2:20.61 | |||||||
23 | Hs 3 Mako Sharks | 2004 | 2:24.89 | |||||||
Havnar Svimjifelag | 2:40.00 | |||||||||
Miriam Mortensen | 2004 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Pætur Højgaard | 1999 | 39.98 | 1:17.41 | |||||||
Høgni H. Thomassen | 2002 | 31.72 | 1:49.13 | |||||||
Bára D. Nattestad | 2004 | 35.76 | 2:24.89 | |||||||
24 | Køge Mix 6 | 2004 | 2:25.87 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 43.14 | 1:19.95 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 32.73 | 1:52.68 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 33.19 | 2:25.87 | |||||||
25 | Susvim 1 | 2000 | 2:26.72 | |||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 2:20.22 | |||||||||
Lilja D Jacobsen | 2003 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 45.04 | 1:21.34 | |||||||
Hans Jacob Hjelm | 2003 | 34.41 | 1:55.75 | |||||||
Elin Christiansen | 2004 | 30.97 | 2:26.72 | |||||||
26 | Hs 3 Wahoos | 2002 | 2:27.24 | |||||||
Havnar Svimjifelag | 2:28.29 | |||||||||
Kristina Í Skála | 2005 | 35.74 | 35.74 | |||||||
Nancy N. Dam | 2005 | 40.10 | 1:15.84 | |||||||
Símun G. Nielsen | 2005 | 36.85 | 1:52.69 | |||||||
Erling Erlendsson | 2007 | 34.55 | 2:27.24 | |||||||
27 | Køge Mix 5 | 2004 | 2:28.38 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 40.60 | 1:18.35 | |||||||
Eren Kaya | 2004 | 32.47 | 1:50.82 | |||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 37.56 | 2:28.38 | |||||||
28 | Gti 3 Mix | 2000 | 2:28.92 | |||||||
GTI | 2:28.12 | |||||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 43.19 | 1:24.44 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 33.96 | 1:58.40 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 30.52 | 2:28.92 | |||||||
29 | Vg17 Vest 3 | 2003 | 2:31.66 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:37.12 | |||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 41.15 | 1:18.33 | |||||||
Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 37.78 | 1:56.11 | |||||||
William Mitchell | 2004 | 35.55 | 2:31.66 | |||||||
30 | Susvim 3 | 2004 | 2:40.41 | |||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 2:40.89 | |||||||||
Birgit Thomsen | 2006 | 48.45 | 48.45 | |||||||
Rúni Dahl | 2004 | 42.20 | 1:30.65 | |||||||
Heini Hansen | 2003 | 36.19 | 2:06.84 | |||||||
Laura Winther | 2004 | 33.57 | 2:40.41 | |||||||
- | Reysta Diddurnar | 2004 | DNS | |||||||
Svimjifelagið REYSTI | 2:46.62 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Reysta Genturnar | 2005 | DNS | |||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Køge Mix 2 | 2001 | DSQ | Ej samt.berør.v/75m | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 489 | 30.93 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.33 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 446 | 31.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
3 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 424 | 32.45 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.52 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 419 | 32.57 | ||||||
GTI | 32.26 | |||||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | 394 | 33.25 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.60 | |||||||||
6 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 383 | 33.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.59 | |||||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 380 | 33.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.01 | |||||||||
8 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 379 | 33.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
9 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 359 | 34.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.17 | |||||||||
10 | Thea Mikkelsen | 2005 | 347 | 34.67 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
11 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 324 | 35.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
12 | Cille Kirketerp | 2005 | 323 | 35.50 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.44 | |||||||||
13 | Ella Gohr Metz | 2005 | 312 | 35.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.33 | |||||||||
14 | Alma Møller-Ern | 2006 | 310 | 36.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.69 | |||||||||
15 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 306 | 36.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
16 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 305 | 36.21 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
17 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 299 | 36.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.31 | |||||||||
18 | Annika Britt Larsen | 2005 | 296 | 36.57 | ||||||
GTI | 35.57 | |||||||||
19 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 295 | 36.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
20 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 291 | 36.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
21 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 286 | 37.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | 269 | 37.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.01 | |||||||||
23 | Natacha Munch | 2005 | 268 | 37.80 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
24 | Ida Jacobsen | 2005 | 259 | 38.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.78 | |||||||||
25 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 250 | 38.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.66 | |||||||||
26 | Asta Palmund | 2005 | 249 | 38.72 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.16 | |||||||||
27 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 245 | 38.92 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.12 | |||||||||
28 | Signe Holm Hansen | 2005 | 240 | 39.19 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
29 | Luna Luminari | 2005 | 239 | 39.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.13 | |||||||||
30 | Anna Østerby | 2005 | 237 | 39.39 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.75 | |||||||||
31 | Julie Segato | 2005 | 235 | 39.47 | ||||||
GTI | 40.02 | |||||||||
32 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 232 | 39.66 | ||||||
GTI | 43.08 | |||||||||
33 | Nancy N. Dam | 2005 | 230 | 39.75 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 38.53 | |||||||||
34 | Line Pedersen | 2005 | 229 | 39.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
35 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 228 | 39.90 | ||||||
GTI | 40.90 | |||||||||
36 | Sofie Larsen | 2006 | 223 | 40.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.14 | |||||||||
37 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 222 | 40.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
38 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 220 | 40.36 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 52.02 | |||||||||
39 | Rikke Parkhøi | 2006 | 213 | 40.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.48 | |||||||||
40 | Annika Køhn | 2005 | 205 | 41.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.42 | |||||||||
41 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 198 | 41.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.10 | |||||||||
42 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 194 | 42.09 | ||||||
GTI | 42.97 | |||||||||
43 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 190 | 42.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.09 | |||||||||
44 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 184 | 42.80 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.00 | |||||||||
45 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 167 | 44.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | 55.91 | |||||||||
46 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 153 | 45.53 | ||||||
GTI | 47.27 | |||||||||
47 | Mille Giolbas | 2006 | 152 | 45.68 | ||||||
GTI | 44.41 | |||||||||
48 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 149 | 45.92 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 52.02 | |||||||||
49 | Olga Cermak | 2006 | 133 | 47.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.78 | |||||||||
50 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 129 | 48.19 | ||||||
GTI | 46.76 | |||||||||
51 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 114 | 50.21 | ||||||
GTI | 48.74 | |||||||||
52 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 104 | 51.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 55.00 | |||||||||
53 | Laura Friis Justesen | 2006 | 72 | 58.45 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.00 | |||||||||
- | Celina Lindholm Hansen | 2006 | DSQ | Ej samt. berør 25 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Heide | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | 50.11 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 536 | 30.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.07 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 497 | 30.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
3 | Alisa Vestergård | 2003 | 489 | 30.93 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 30.52 | |||||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 487 | 30.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 473 | 31.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.29 | |||||||||
6 | Maj Jensen | 2003 | 463 | 31.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | 462 | 31.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.53 | |||||||||
8 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 452 | 31.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 445 | 31.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
10 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 442 | 31.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.32 | |||||||||
11 | Olivia Møller | 2004 | 440 | 32.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.19 | |||||||||
12 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 426 | 32.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.73 | |||||||||
13 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 415 | 32.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
14 | Julie Wolter | 2003 | 410 | 32.81 | ||||||
GTI | 32.22 | |||||||||
15 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 409 | 32.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.18 | |||||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 406 | 32.90 | ||||||
GTI | 33.85 | |||||||||
17 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 403 | 33.00 | ||||||
GTI | 32.11 | |||||||||
18 | Liva Søby | 2004 | 401 | 33.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.57 | |||||||||
19 | Emma Enevoldsen | 2003 | 397 | 33.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.14 | |||||||||
20 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 394 | 33.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.40 | |||||||||
21 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 376 | 33.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.41 | |||||||||
22 | Petra A. Nielsen | 2003 | 346 | 34.72 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.63 | |||||||||
23 | Sophia Christensen | 2003 | 342 | 34.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
24 | Elin Christiansen | 2004 | 335 | 35.09 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 33.46 | |||||||||
25 | Laura L. Hørning | 2004 | 330 | 35.27 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
26 | Asta Kristensen | 2004 | 328 | 35.32 | ||||||
Albertslund IF | 36.75 | |||||||||
27 | Astrid Høffer | 2004 | 328 | 35.35 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.98 | |||||||||
28 | Ulrika Paaske | 2004 | 327 | 35.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.82 | |||||||||
29 | Anna Højgaard | 2004 | 324 | 35.49 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 36.32 | |||||||||
30 | Clara Kongsfelt | 2003 | 314 | 35.85 | ||||||
Herlev Svømning | 37.00 | |||||||||
31 | Mathilde Svendsen | 2004 | 313 | 35.87 | ||||||
GTI | 36.48 | |||||||||
32 | Marike Nevermann | 2003 | 313 | 35.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
33 | Clara Schmedes | 2004 | 312 | 35.91 | ||||||
GTI | 36.52 | |||||||||
34 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 311 | 35.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.28 | |||||||||
35 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 310 | 36.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
36 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 306 | 36.17 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 37.94 | |||||||||
37 | Annika Egenhardt | 2003 | 298 | 36.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.83 | |||||||||
38 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 293 | 36.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.33 | |||||||||
39 | Julie Dahl | 2004 | 278 | 37.32 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
40 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 273 | 37.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.07 | |||||||||
41 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 262 | 38.07 | ||||||
GTI | 39.98 | |||||||||
42 | Miriam Mortensen | 2004 | 230 | 39.79 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 37.19 | |||||||||
43 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 226 | 40.01 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.73 | |||||||||
44 | Signe Bagge Møller | 2004 | 222 | 40.21 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 39.14 | |||||||||
45 | Laura Winther | 2004 | 221 | 40.28 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 39.84 | |||||||||
46 | Nora Kejser | 2004 | 212 | 40.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.36 | |||||||||
47 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 189 | 42.48 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 42.96 | |||||||||
48 | Bára D. Nattestad | 2004 | 174 | 43.64 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 45.02 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 570 | 29.40 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.27 | |||||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | 555 | 29.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.58 | |||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 539 | 29.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.68 | |||||||||
4 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 511 | 30.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.10 | |||||||||
5 | Clara Marott Schelde | 2000 | 499 | 30.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | 484 | 31.04 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.48 | |||||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | 478 | 31.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.78 | |||||||||
8 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 478 | 31.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | 459 | 31.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
10 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 436 | 32.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.87 | |||||||||
11 | Simone Jørgensen | 1999 | 426 | 32.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
12 | Sara Mortensen | 2001 | 425 | 32.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.93 | |||||||||
13 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 406 | 32.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
14 | Maya Nykjær | 2001 | 389 | 33.38 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
15 | Volena Dimitrova | 1999 | 387 | 33.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.35 | |||||||||
16 | Ida Holm Hansen | 2002 | 385 | 33.51 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
17 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 375 | 33.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.55 | |||||||||
18 | Julie Silberg | 2002 | 330 | 35.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
19 | Anastasia Hansen | 2002 | 278 | 37.34 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.07 | |||||||||
20 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 259 | 38.22 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 37.60 | |||||||||
- | Mia Krüger | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
- | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 30.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 324 | 35.49 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 277 | 37.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 208 | 41.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lara Ghizzaui | 2007 | 161 | 44.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 131 | 47.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rebekka Roed | 2007 | 124 | 48.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 491 | 30.90 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.33 | |||||||||
2 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 453 | 31.73 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.52 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 451 | 31.79 | ||||||
GTI | 32.26 | |||||||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 439 | 32.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | 393 | 33.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.60 | |||||||||
6 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 384 | 33.54 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.59 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 551 | 29.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.07 | |||||||||
2 | Alisa Vestergård | 2003 | 530 | 30.11 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 30.52 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 518 | 30.35 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 499 | 30.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.29 | |||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 491 | 30.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
6 | Maj Jensen | 2003 | 466 | 31.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 578 | 29.26 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.27 | |||||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | 564 | 29.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.58 | |||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 543 | 29.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.68 | |||||||||
4 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 519 | 30.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.10 | |||||||||
5 | Clara Marott Schelde | 2000 | 507 | 30.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | 499 | 30.73 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2006-2018: Johan Heôinsson (1995) 30.08 2011-11-26 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 27.69 2015-11-28 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 26.73 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 415 | 29.21 | ||||||
GTI | 29.59 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 370 | 30.36 | ||||||
GTI | 30.36 | |||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 344 | 31.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 334 | 31.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.17 | |||||||||
5 | Pelle Colmorten | 2004 | 333 | 31.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.50 | |||||||||
6 | Lauritz Johansen | 2004 | 320 | 31.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 314 | 32.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.10 | |||||||||
8 | Esben Rasmussen | 2004 | 312 | 32.13 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.44 | |||||||||
9 | Alexander Slente | 2004 | 311 | 32.16 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.47 | |||||||||
10 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 310 | 32.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.43 | |||||||||
11 | Cornelius Olsen | 2005 | 309 | 32.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
12 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 306 | 32.35 | ||||||
GTI | 32.69 | |||||||||
13 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 295 | 32.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.25 | |||||||||
14 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 288 | 33.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.32 | |||||||||
15 | Eren Kaya | 2004 | 284 | 33.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 273 | 33.60 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.00 | |||||||||
16 | Bertram Nyegaard | 2004 | 273 | 33.60 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.58 | |||||||||
18 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 268 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 35.74 | |||||||||
19 | Sebastian Rendlev | 2005 | 267 | 33.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.28 | |||||||||
20 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 255 | 34.37 | ||||||
GTI | 34.47 | |||||||||
21 | Mikkel Roed | 2004 | 244 | 34.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
22 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 243 | 34.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.60 | |||||||||
23 | Daniel Bastholm | 2005 | 236 | 35.26 | ||||||
GTI | 37.21 | |||||||||
24 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 232 | 35.44 | ||||||
GTI | 35.54 | |||||||||
25 | Valdemar Jensen | 2004 | 230 | 35.53 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 36.38 | |||||||||
26 | Alex Baes Maidens | 2004 | 224 | 35.85 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.81 | |||||||||
27 | Emil Isaksen | 2005 | 215 | 36.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.88 | |||||||||
28 | Magnus Kiemer | 2005 | 205 | 36.92 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 53.43 | |||||||||
29 | William Breuner | 2005 | 200 | 37.24 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.55 | |||||||||
30 | Símun G. Nielsen | 2005 | 198 | 37.35 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 37.56 | |||||||||
31 | Grigory Selivanov | 2004 | 194 | 37.61 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.27 | |||||||||
32 | Philip H. Christensen | 2004 | 190 | 37.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.82 | |||||||||
33 | Anton Rytter Bech | 2005 | 182 | 38.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.82 | |||||||||
34 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 180 | 38.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.55 | |||||||||
35 | William Mitchell | 2004 | 173 | 39.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.09 | |||||||||
36 | Rasmus Capion | 2005 | 169 | 39.39 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.73 | |||||||||
37 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 161 | 40.00 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.13 | |||||||||
38 | Marius Mains | 2005 | 149 | 41.09 | ||||||
GTI | 41.85 | |||||||||
39 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 143 | 41.60 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
40 | Jákup Búason | 2005 | 125 | 43.59 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 42.54 | |||||||||
41 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 122 | 43.93 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 44.17 | |||||||||
42 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 117 | 44.48 | ||||||
Roskilde Svømning | 44.03 | |||||||||
43 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 102 | 46.52 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 52.48 | |||||||||
- | Emil Søby | 2004 | DNS | |||||||
GTI | 30.43 | |||||||||
- | Mathias W. Rasmussen | 2005 | DSQ | Asykr. arme v 40 m | ||||||
GTI | 48.49 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2006-2018: Johan Heôinsson (1995) 30.08 2011-11-26 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 27.69 2015-11-28 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 26.73 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 516 | 27.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.72 | |||||||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 500 | 27.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
Solrød Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
3 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 492 | 27.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.25 | |||||||||
4 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 483 | 27.78 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.71 | |||||||||
5 | August Schade Cantby | 2002 | 481 | 27.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
6 | August Ryom | 2002 | 480 | 27.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
7 | Silas Lykke | 2003 | 478 | 27.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 28.11 | |||||||||
7 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 478 | 27.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
9 | Silas Lykke | 2003 | 476 | 27.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 28.11 | |||||||||
10 | Frederik Jørgensen | 2003 | 423 | 29.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 414 | 29.23 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.84 | |||||||||
12 | Oliver Breuner | 2002 | 412 | 29.29 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.19 | |||||||||
13 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 408 | 29.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
14 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 397 | 29.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.42 | |||||||||
15 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 396 | 29.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.45 | |||||||||
16 | Affou Adlouni | 2002 | 386 | 29.92 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.88 | |||||||||
17 | Mads Lind | 2002 | 382 | 30.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.32 | |||||||||
18 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 381 | 30.05 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.17 | |||||||||
19 | Ole Hovmand | 2003 | 371 | 30.32 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 31.24 | |||||||||
20 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 366 | 30.46 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.66 | |||||||||
21 | Jónas Hansen | 2002 | 362 | 30.57 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 29.48 | |||||||||
22 | Tobias Davidsen | 2003 | 353 | 30.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.92 | |||||||||
23 | Mads Baltzer | 2002 | 349 | 30.95 | ||||||
GTI | 30.41 | |||||||||
24 | Simon Bergendorff | 2002 | 342 | 31.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.50 | |||||||||
25 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 327 | 31.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.14 | |||||||||
26 | Mathias Parkhøi | 2003 | 326 | 31.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
27 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 320 | 31.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.51 | |||||||||
28 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 319 | 31.88 | ||||||
GTI | 31.80 | |||||||||
29 | Daniel Mir | 2003 | 318 | 31.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
30 | Óðin Jákupsson | 2002 | 315 | 32.03 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.52 | |||||||||
31 | Christoffer Jensen | 2002 | 313 | 32.10 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 32.64 | |||||||||
32 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 306 | 32.33 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 31.87 | |||||||||
33 | Nicholas Svane | 2002 | 304 | 32.39 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.17 | |||||||||
34 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 296 | 32.69 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.60 | |||||||||
35 | Rúni Bech | 2002 | 290 | 32.91 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 32.68 | |||||||||
36 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 288 | 32.99 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.86 | |||||||||
37 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 281 | 33.26 | ||||||
GTI | 32.97 | |||||||||
38 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 271 | 33.67 | ||||||
GTI | 32.75 | |||||||||
39 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | 255 | 34.34 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 35.84 | |||||||||
40 | Hans Jacob Hjelm | 2003 | 247 | 34.71 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 33.58 | |||||||||
41 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 245 | 34.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.63 | |||||||||
42 | Oliver Gadegaard | 2003 | 238 | 35.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
43 | Kasper Kusk | 2003 | 180 | 38.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.50 | |||||||||
- | Samuel Risager | 2003 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2006-2018: Johan Heôinsson (1995) 30.08 2011-11-26 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 27.69 2015-11-28 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 26.73 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 557 | 26.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | 540 | 26.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 500 | 27.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 498 | 27.50 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.06 | |||||||||
5 | Jens Saugmann | 1996 | 497 | 27.52 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 26.43 | |||||||||
6 | Kristian Svenstrup | 1998 | 493 | 27.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
7 | Sebastian Jensen | 2001 | 485 | 27.74 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.12 | |||||||||
8 | August Hertz Bugge | 2000 | 477 | 27.90 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.27 | |||||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 477 | 27.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 467 | 28.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
11 | Erling Johansen | 2000 | 461 | 28.21 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.88 | |||||||||
12 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 454 | 28.36 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.92 | |||||||||
13 | Lucas Jensen | 2001 | 441 | 28.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.35 | |||||||||
14 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 435 | 28.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
15 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 425 | 28.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
16 | Mert Kaya | 2001 | 423 | 29.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
17 | David Ajken Hansen | 1999 | 416 | 29.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
18 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 386 | 29.94 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 372 | 30.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
20 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 369 | 30.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
21 | Magnus Christensen | 1995 | 359 | 30.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
22 | Mathias Jelshøj | 2001 | 315 | 32.01 | ||||||
Herlev Svømning | 31.95 | |||||||||
23 | Andreas Hausner | 1999 | 273 | 33.59 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 33.07 | |||||||||
24 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 272 | 33.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
25 | Colins Anthony George | 2001 | 265 | 33.93 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 33.59 | |||||||||
26 | Morten Kilhof | 2000 | 253 | 34.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2006-2018: Johan Heôinsson (1995) 30.08 2011-11-26 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 27.69 2015-11-28 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 26.73 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 302 | 32.49 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 281 | 33.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 255 | 34.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Toke Olsen | 2006 | 246 | 34.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Marinus Leisvig | 2007 | 179 | 38.65 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | 171 | 39.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2006-2018: Johan Heôinsson (1995) 30.08 2011-11-26 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 27.69 2015-11-28 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 26.73 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 419 | 29.11 | ||||||
GTI | 29.59 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 380 | 30.08 | ||||||
GTI | 30.36 | |||||||||
3 | Pelle Colmorten | 2004 | 380 | 30.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.50 | |||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 361 | 30.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.17 | |||||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | 350 | 30.92 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
6 | Lauritz Johansen | 2004 | 328 | 31.60 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2006-2018: Johan Heôinsson (1995) 30.08 2011-11-26 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 27.69 2015-11-28 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 26.73 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 522 | 27.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.72 | |||||||||
2 | August Ryom | 2002 | 500 | 27.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
3 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 490 | 27.64 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.71 | |||||||||
4 | August Schade Cantby | 2002 | 483 | 27.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
5 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 479 | 27.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.25 | |||||||||
6 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 470 | 28.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2006-2018: Johan Heôinsson (1995) 30.08 2011-11-26 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 27.69 2015-11-28 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 26.73 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | 554 | 26.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 544 | 26.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 504 | 27.39 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | 503 | 27.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 502 | 27.42 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.06 | |||||||||
6 | Jens Saugmann | 1996 | 490 | 27.65 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 26.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Caroline Salskov Jensen (2005) 43.13 2015-11-28 |
Årg. 2005-2006: Clara Rybak-Andersen (2003) 36.51 2015-11-28 |
Årg. 1919-2004: Henritte Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 418 | 38.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.74 | |||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 396 | 38.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.34 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 383 | 39.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.62 | |||||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 378 | 39.60 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.20 | |||||||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 351 | 40.58 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.18 | |||||||||
6 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 349 | 40.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.40 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 339 | 41.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.54 | |||||||||
8 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 327 | 41.57 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.57 | |||||||||
9 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 322 | 41.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
10 | Annette Toft | 2006 | 300 | 42.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
11 | Mathilde Rømer | 2006 | 299 | 42.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | 44.42 | |||||||||
12 | Josephine Frederiksen | 2005 | 297 | 42.88 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 43.84 | |||||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 295 | 42.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.42 | |||||||||
14 | Antoinette Zafra | 2005 | 294 | 43.03 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.27 | |||||||||
15 | Luna Luminari | 2005 | 281 | 43.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.55 | |||||||||
16 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 278 | 43.85 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 45.18 | |||||||||
17 | Johanna Rasmussen | 2006 | 272 | 44.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 46.95 | |||||||||
18 | Mathilde Willumsen | 2006 | 269 | 44.36 | ||||||
GTI | 46.32 | |||||||||
19 | Anna Østerby | 2005 | 263 | 44.69 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
20 | Frida Høj Andersen | 2005 | 254 | 45.22 | ||||||
GTI | 45.02 | |||||||||
21 | Alma Møller-Ern | 2006 | 252 | 45.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 44.69 | |||||||||
22 | Emilie Larsen | 2005 | 250 | 45.42 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 47.86 | |||||||||
23 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 248 | 45.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.91 | |||||||||
24 | Ida Jacobsen | 2005 | 239 | 46.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.61 | |||||||||
25 | Sarah Højlund | 2006 | 236 | 46.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.34 | |||||||||
26 | Sára Thomsen | 2005 | 235 | 46.38 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 49.77 | |||||||||
27 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 226 | 46.97 | ||||||
GTI | 48.98 | |||||||||
28 | Maica Jensen | 2006 | 224 | 47.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.56 | |||||||||
29 | Sofie Larsen | 2006 | 218 | 47.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 49.74 | |||||||||
30 | Malene Dithmar | 2006 | 217 | 47.65 | ||||||
GTI | 50.69 | |||||||||
31 | Marjun Hjelm | 2005 | 215 | 47.80 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 47.81 | |||||||||
32 | Krista Justinussen | 2005 | 211 | 48.10 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
33 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 210 | 48.18 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 51.59 | |||||||||
34 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 207 | 48.40 | ||||||
GTI | 48.67 | |||||||||
35 | Jaqueline Haack | 2006 | 206 | 48.45 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 47.54 | |||||||||
36 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 206 | 48.49 | ||||||
GTI | 52.07 | |||||||||
37 | Maja Zastrojevic | 2006 | 204 | 48.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.74 | |||||||||
38 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 199 | 49.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.80 | |||||||||
39 | Mille Giolbas | 2006 | 193 | 49.48 | ||||||
GTI | 50.37 | |||||||||
40 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 190 | 49.77 | ||||||
GTI | 50.37 | |||||||||
41 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 187 | 50.02 | ||||||
GTI | 54.19 | |||||||||
42 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 177 | 50.94 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.94 | |||||||||
43 | Luna Hein | 2005 | 176 | 51.05 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 51.14 | |||||||||
44 | Birgit Thomsen | 2006 | 168 | 51.90 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 50.72 | |||||||||
45 | Laura Friis Justesen | 2006 | 144 | 54.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:00.69 | |||||||||
46 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | 142 | 54.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.30 | |||||||||
- | Ella Heide | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Josefine Meng Langhorn | 2006 | DSQ | Ej samt berør 25 m | ||||||
Svømmeklubben Syd | 55.34 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Caroline Salskov Jensen (2005) 43.13 2015-11-28 |
Årg. 2005-2006: Clara Rybak-Andersen (2003) 36.51 2015-11-28 |
Årg. 1919-2004: Henritte Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | 537 | 35.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
2 | Malou Carlsen | 2000 | 520 | 35.61 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 508 | 35.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 507 | 35.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
5 | Lærke Blond | 2003 | 478 | 36.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.21 | |||||||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 455 | 37.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.52 | |||||||||
7 | Clara Neumann | 2001 | 451 | 37.32 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.01 | |||||||||
8 | Nønne Christensen | 2004 | 450 | 37.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.07 | |||||||||
9 | Sólvá A. Sigurðsson | 2002 | 445 | 37.49 | ||||||
Ægir Klaksvik | 36.05 | |||||||||
10 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 444 | 37.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.98 | |||||||||
11 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 443 | 37.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.77 | |||||||||
12 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 438 | 37.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
13 | Pernille Pedersen | 2001 | 435 | 37.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
14 | Delphine Møller | 1999 | 426 | 38.04 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.32 | |||||||||
15 | Petra A. Nielsen | 2003 | 420 | 38.23 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 37.79 | |||||||||
16 | Freja Søndergaard | 2004 | 419 | 38.25 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 42.30 | |||||||||
17 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 418 | 38.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.40 | |||||||||
18 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 417 | 38.31 | ||||||
GTI | 37.14 | |||||||||
19 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 392 | 39.13 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.35 | |||||||||
20 | Freja Petersen | 2000 | 388 | 39.26 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.68 | |||||||||
21 | Lilja D Jacobsen | 2003 | 386 | 39.32 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 42.59 | |||||||||
22 | Liva Søby | 2004 | 384 | 39.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.28 | |||||||||
23 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 379 | 39.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.84 | |||||||||
24 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 378 | 39.60 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.33 | |||||||||
25 | Anastasia Hansen | 2002 | 358 | 40.33 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 43.15 | |||||||||
26 | Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 343 | 40.88 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 41.41 | |||||||||
27 | Elin Christiansen | 2004 | 343 | 40.89 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 39.74 | |||||||||
28 | Mia Witt | 2002 | 317 | 41.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.27 | |||||||||
29 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | 313 | 42.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.60 | |||||||||
30 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 309 | 42.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 45.38 | |||||||||
31 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 307 | 42.45 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
32 | Line Thode Møller | 2004 | 304 | 42.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | 41.78 | |||||||||
33 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 297 | 42.89 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 42.74 | |||||||||
34 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 296 | 42.94 | ||||||
Albertslund IF | 44.63 | |||||||||
35 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 284 | 43.56 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 45.07 | |||||||||
36 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 282 | 43.67 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
37 | Frederikke Meisner From | 2004 | 281 | 43.71 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.99 | |||||||||
38 | Ida Mørk | 2004 | 262 | 44.73 | ||||||
GTI | 42.72 | |||||||||
39 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 256 | 45.10 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 44.56 | |||||||||
40 | Anna Højgaard | 2004 | 255 | 45.13 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 45.14 | |||||||||
41 | Laura Winther | 2004 | 243 | 45.88 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 44.53 | |||||||||
42 | Maja Raalund | 2003 | 240 | 46.03 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.00 | |||||||||
43 | Jóhanna H. Eidesgaard | 2004 | 240 | 46.06 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 43.52 | |||||||||
44 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | 234 | 46.42 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 50.03 | |||||||||
45 | Miriam Mortensen | 2004 | 227 | 46.89 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 46.64 | |||||||||
46 | Kristina K. Hansen | 2003 | 226 | 46.97 | ||||||
Ægir Klaksvik | 50.96 | |||||||||
47 | Birita Við Gil | 2004 | 225 | 47.03 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 49.19 | |||||||||
48 | Malou Hansen | 2004 | 224 | 47.09 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 48.84 | |||||||||
49 | Bára D. Nattestad | 2004 | 209 | 48.22 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 50.22 | |||||||||
50 | Laura Sonne Steen | 2004 | 197 | 49.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.56 | |||||||||
51 | Line Høj | 2004 | 175 | 51.18 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | DSQ | Gentagn. flyb v 25 m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 53.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Caroline Salskov Jensen (2005) 43.13 2015-11-28 |
Årg. 2005-2006: Clara Rybak-Andersen (2003) 36.51 2015-11-28 |
Årg. 1919-2004: Henritte Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 302 | 42.65 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 291 | 43.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Lara Ghizzaui | 2007 | 281 | 43.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | 230 | 46.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 198 | 49.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Steen Petersen | 2007 | 185 | 50.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Caroline Salskov Jensen (2005) 43.13 2015-11-28 |
Årg. 2005-2006: Clara Rybak-Andersen (2003) 36.51 2015-11-28 |
Årg. 1919-2004: Henritte Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 428 | 37.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.74 | |||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 426 | 38.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.34 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 385 | 39.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.62 | |||||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 384 | 39.40 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.20 | |||||||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 377 | 39.63 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.18 | |||||||||
6 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 349 | 40.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.40 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Caroline Salskov Jensen (2005) 43.13 2015-11-28 |
Årg. 2005-2006: Clara Rybak-Andersen (2003) 36.51 2015-11-28 |
Årg. 1919-2004: Henritte Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Carlsen | 2000 | 534 | 35.30 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
2 | Dagmar Boeck | 2004 | 525 | 35.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 523 | 35.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
4 | Dagmar Boeck | 2004 | 515 | 35.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
5 | Malou Carlsen | 2000 | 514 | 35.75 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 512 | 35.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
7 | Dagmar Boeck | 2004 | 501 | 36.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 499 | 36.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
9 | Malou Carlsen | 2000 | 496 | 36.16 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
10 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 496 | 36.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
11 | Dagmar Boeck | 2004 | 490 | 36.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
12 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 487 | 36.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
13 | Malou Carlsen | 2000 | 481 | 36.53 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
14 | Lærke Blond | 2003 | 477 | 36.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.21 | |||||||||
15 | Dagmar Boeck | 2004 | 476 | 36.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
16 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 474 | 36.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
17 | Malou Carlsen | 2000 | 469 | 36.84 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
18 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 461 | 37.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
19 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 453 | 37.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.52 | |||||||||
20 | Lærke Blond | 2003 | 450 | 37.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Julius Gustavsson (2002) 38.99 2013-11-16 |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 32.62 2013-11-16 |
Årg. 1919-2003: Teodor Widerberg (1998) 29.26 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | 339 | 36.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 335 | 36.34 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.42 | |||||||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | 306 | 37.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
4 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 293 | 37.99 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.91 | |||||||||
5 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 254 | 39.86 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.08 | |||||||||
6 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 253 | 39.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.27 | |||||||||
7 | Rúni Dahl | 2004 | 244 | 40.38 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 42.77 | |||||||||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 232 | 41.05 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.83 | |||||||||
9 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 220 | 41.81 | ||||||
GTI | 41.14 | |||||||||
10 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 214 | 42.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.15 | |||||||||
11 | Bertram Krak | 2004 | 211 | 42.37 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.95 | |||||||||
12 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 206 | 42.69 | ||||||
Roskilde Svømning | 44.51 | |||||||||
13 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 204 | 42.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 45.01 | |||||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | 199 | 43.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.58 | |||||||||
15 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 193 | 43.64 | ||||||
GTI | 46.42 | |||||||||
16 | August K Madsen | 2004 | 187 | 44.14 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 51.05 | |||||||||
17 | Mathias Olsen | 2005 | 166 | 45.86 | ||||||
GTI | 46.04 | |||||||||
18 | Marius Mains | 2005 | 153 | 47.16 | ||||||
GTI | 48.24 | |||||||||
19 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 136 | 49.09 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.34 | |||||||||
20 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 132 | 49.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 56.24 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DSQ | Ej samtid.berør 25 m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.40 | |||||||||
- | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | DSQ | ej samt. berør. 50 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.75 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Julius Gustavsson (2002) 38.99 2013-11-16 |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 32.62 2013-11-16 |
Årg. 1919-2003: Teodor Widerberg (1998) 29.26 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Merl | 1993 | 544 | 30.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 441 | 33.17 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.49 | |||||||||
3 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 433 | 33.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
4 | Elias Rought | 2003 | 432 | 33.40 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 431 | 33.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.42 | |||||||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 397 | 34.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.25 | |||||||||
7 | Malthe Letting | 2001 | 384 | 34.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
8 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 357 | 35.58 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.24 | |||||||||
9 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 356 | 35.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.09 | |||||||||
10 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 352 | 35.75 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 36.15 | |||||||||
11 | Magnus Christensen | 1995 | 333 | 36.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
12 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 331 | 36.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.24 | |||||||||
13 | Michael Elliks | 2002 | 313 | 37.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.03 | |||||||||
14 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 309 | 37.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
15 | Marco Knudsen | 2003 | 306 | 37.44 | ||||||
GTI | 37.46 | |||||||||
16 | Jónas Hansen | 2002 | 302 | 37.60 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 36.85 | |||||||||
17 | Joachim L Andersen | 2003 | 291 | 38.07 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.60 | |||||||||
18 | Xander Pontoppidan | 2003 | 262 | 39.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.73 | |||||||||
19 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 258 | 39.66 | ||||||
GTI | 39.79 | |||||||||
20 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 242 | 40.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
21 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 218 | 41.93 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.22 | |||||||||
22 | Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 208 | 42.55 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 47.52 | |||||||||
23 | Heini Hansen | 2003 | 206 | 42.70 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 50.70 | |||||||||
24 | Pauli Jacobsen | 2002 | 205 | 42.82 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 42.64 | |||||||||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
- | Mikkel Hemmingsen | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 35.53 | |||||||||
- | Hans Jacob Hjelm | 2003 | DSQ | Ej samtid.berør 25 m | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 41.17 | |||||||||
- | Marc Gieseler | 2003 | DSQ | Ej samtid.berør 50m | ||||||
Roskilde Svømning | 40.13 | |||||||||
- | Tobias Lindberg | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 36.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Julius Gustavsson (2002) 38.99 2013-11-16 |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 32.62 2013-11-16 |
Årg. 1919-2003: Teodor Widerberg (1998) 29.26 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 246 | 40.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 210 | 42.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Andreas Debess | 2006 | 147 | 47.77 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
4 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 127 | 50.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Anders Gaard | 2006 | DSQ | ESB 25 meter | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Toke Olsen | 2006 | DSQ | Flere flyben 25 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Julius Gustavsson (2002) 38.99 2013-11-16 |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 32.62 2013-11-16 |
Årg. 1919-2003: Teodor Widerberg (1998) 29.26 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | 352 | 35.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 346 | 35.95 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.42 | |||||||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | 327 | 36.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
4 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 285 | 38.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.91 | |||||||||
5 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 278 | 38.67 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.27 | |||||||||
6 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 254 | 39.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.08 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Julius Gustavsson (2002) 38.99 2013-11-16 |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 32.62 2013-11-16 |
Årg. 1919-2003: Teodor Widerberg (1998) 29.26 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Merl | 1993 | 448 | 32.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
2 | Lars Merl | 1993 | 436 | 33.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
2 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 436 | 33.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
4 | Lars Merl | 1993 | 432 | 33.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
5 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 431 | 33.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.49 | |||||||||
6 | Lars Merl | 1993 | 427 | 33.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
7 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 425 | 33.56 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.49 | |||||||||
8 | Elias Rought | 2003 | 425 | 33.57 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
8 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 425 | 33.57 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.49 | |||||||||
8 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 425 | 33.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.42 | |||||||||
11 | Elias Rought | 2003 | 425 | 33.58 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
11 | Elias Rought | 2003 | 425 | 33.58 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
13 | Lars Merl | 1993 | 417 | 33.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
14 | Elias Rought | 2003 | 416 | 33.82 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 416 | 33.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.42 | |||||||||
16 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 414 | 33.86 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.49 | |||||||||
17 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 411 | 33.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.42 | |||||||||
18 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 407 | 34.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.25 | |||||||||
19 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 397 | 34.33 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.49 | |||||||||
20 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 381 | 34.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:01 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 14, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 1919-2006: Rebekka Jaferian (1997) 9:22.13 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 559 | 1:10.21 | 2:23.66 | 3:36.60 | 4:50.75 | 9:41.76 | ||
Svømmeklubben Syd | 9:41.77 | 6:03.82 | 7:17.19 | 8:30.24 | ||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 553 | 1:09.99 | 2:24.20 | 3:37.69 | 4:51.40 | 9:43.97 | ||
Køge Svømmeklub | 9:56.64 | 6:05.47 | 7:18.81 | 8:32.29 | ||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 512 | 1:08.86 | 2:22.87 | 3:37.77 | 4:53.74 | 9:59.17 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 10:10.49 | 6:09.94 | 7:26.82 | 8:43.24 | ||||||
4 | Nønne Christensen | 2004 | 502 | 1:11.54 | 2:27.64 | 3:43.52 | 5:00.01 | 10:02.96 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 10:05.29 | 6:15.76 | 7:31.49 | 8:48.74 | ||||||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 498 | 1:11.12 | 2:27.38 | 3:44.37 | 5:01.03 | 10:04.52 | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 10:55.27 | 6:16.75 | 7:33.32 | 8:49.99 | ||||||
6 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 489 | 1:10.88 | 2:25.77 | 3:41.90 | 4:58.67 | 10:08.27 | ||
Vest-Brøndby | 9:48.91 | 6:15.92 | 7:33.54 | 8:52.13 | ||||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | 486 | 1:11.84 | 2:28.98 | 3:46.27 | 5:02.68 | 10:09.55 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 10:00.74 | 6:19.30 | 7:36.58 | 8:53.98 | ||||||
8 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 443 | 1:12.66 | 2:30.33 | 3:50.28 | 5:10.83 | 10:28.43 | ||
Vest-Brøndby | 10:16.88 | 6:31.60 | 7:51.77 | 9:11.72 | ||||||
9 | Ida Kjølby | 2003 | 389 | 1:17.62 | 2:40.32 | 4:03.78 | 5:27.37 | 10:56.44 | ||
Svømmeklubben Syd | 11:26.70 | 6:50.55 | 8:14.07 | 9:37.03 | ||||||
10 | Kristina Í Skála | 2005 | 362 | 1:17.26 | 2:41.48 | 4:07.02 | 5:33.63 | 11:12.33 | ||
Havnar Svimjifelag | 10:59.10 | 7:00.14 | 8:25.88 | 9:50.78 | ||||||
11 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 344 | 1:19.15 | 2:44.35 | 4:10.88 | 5:38.26 | 11:23.80 | ||
Havnar Svimjifelag | 11:36.17 | 7:05.88 | 8:33.66 | 10:00.07 | ||||||
12 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 327 | 1:19.27 | 2:45.44 | 4:13.90 | 5:42.34 | 11:35.51 | ||
Havnar Svimjifelag | 11:20.34 | 7:10.96 | 8:39.17 | 10:08.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2004-2005: Arthur Ellegaard (2001) 2:18.59 2014-11-23 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 2:10.31 2014-11-23 |
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 380 | 33.03 | 1:12.75 | 1:56.05 | 2:31.30 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.15 | |||||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | 369 | 32.92 | 1:11.85 | 1:58.52 | 2:32.80 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:37.63 | |||||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 350 | 34.72 | 1:14.21 | 2:02.60 | 2:35.52 | |||
GTI | 2:39.15 | |||||||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | 347 | 33.02 | 1:13.19 | 2:02.79 | 2:35.99 | |||
GTI | 2:42.59 | |||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 327 | 32.53 | 1:11.84 | 2:01.33 | 2:39.05 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.22 | |||||||||
6 | Esben Rasmussen | 2004 | 305 | 34.13 | 1:16.90 | 2:05.56 | 2:42.70 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.19 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 303 | 35.28 | 1:18.02 | 2:06.67 | 2:43.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:46.26 | |||||||||
8 | Valdemar Jensen | 2004 | 289 | 36.68 | 1:21.49 | 2:10.72 | 2:45.78 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:51.97 | |||||||||
9 | Pelle Colmorten | 2004 | 287 | 32.69 | 1:16.77 | 2:07.16 | 2:46.01 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.44 | |||||||||
10 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 286 | 38.22 | 1:24.90 | 2:10.17 | 2:46.36 | |||
Roskilde Svømning | 2:47.88 | |||||||||
11 | Stefan Rasmussen | 2004 | 285 | 37.60 | 1:20.48 | 2:09.64 | 2:46.51 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:51.02 | |||||||||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 279 | 35.81 | 1:21.59 | 2:07.69 | 2:47.69 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:51.07 | |||||||||
13 | Alex Baes Maidens | 2004 | 260 | 37.23 | 1:21.78 | 2:12.90 | 2:51.65 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.88 | |||||||||
14 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 231 | 42.69 | 1:29.56 | 2:17.05 | 2:58.65 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:08.99 | |||||||||
15 | Mathias Olsen | 2005 | 215 | 39.87 | 1:29.32 | 2:22.36 | 3:02.89 | |||
GTI | 3:17.53 | |||||||||
16 | Grigory Selivanov | 2004 | 212 | 40.37 | 1:29.39 | 2:24.71 | 3:03.80 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:01.61 | |||||||||
17 | William Mitchell | 2004 | 180 | 43.27 | 1:30.76 | 2:30.12 | 3:13.88 | |||
Vest-Brøndby | 3:37.90 | |||||||||
- | Eren Kaya | 2004 | DSQ | Fl.flyb.v.bryststart | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:51.53 | |||||||||
- | Lucas Emil Heinze | 2005 | DSQ | Ryg sfslut på mave | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:20.26 | |||||||||
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2004-2005: Arthur Ellegaard (2001) 2:18.59 2014-11-23 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 2:10.31 2014-11-23 |
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Ryom | 2002 | 481 | 28.84 | 1:05.43 | 1:46.61 | 2:19.84 | |||
Køge Svømmeklub | 2:21.03 | |||||||||
2 | Mads Lind | 2002 | 435 | 30.44 | 1:08.08 | 1:52.22 | 2:24.64 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:24.03 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 434 | 29.01 | 1:05.91 | 1:50.23 | 2:24.77 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:29.92 | |||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 407 | 31.10 | 1:07.64 | 1:53.13 | 2:27.82 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.01 | |||||||||
5 | Ole Hovmand | 2003 | 391 | 30.65 | 1:09.61 | 1:55.74 | 2:29.80 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:35.83 | |||||||||
6 | Óðin Jákupsson | 2002 | 380 | 34.91 | 1:12.27 | 1:57.56 | 2:31.30 | |||
Havnar Svimjifelag | 2:33.19 | |||||||||
7 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 378 | 31.61 | 1:12.36 | 1:57.60 | 2:31.52 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:45.21 | |||||||||
8 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 371 | 31.74 | 1:10.45 | 1:57.17 | 2:32.57 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.56 | |||||||||
9 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 361 | 34.55 | 1:14.25 | 1:58.29 | 2:33.87 | |||
GTI | 2:36.07 | |||||||||
10 | Mathias Parkhøi | 2003 | 360 | 32.79 | 1:14.04 | 1:59.65 | 2:34.01 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.44 | |||||||||
11 | Marco Knudsen | 2003 | 357 | 33.55 | 1:12.33 | 1:59.44 | 2:34.49 | |||
GTI | 2:32.53 | |||||||||
12 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 323 | 33.92 | 1:14.04 | 2:04.03 | 2:39.74 | |||
GTI | 2:42.78 | |||||||||
13 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 300 | 34.50 | 1:17.25 | 2:03.41 | 2:43.61 | |||
Havnar Svimjifelag | 2:41.64 | |||||||||
14 | Affou Adlouni | 2002 | 264 | 31.84 | 1:17.40 | 2:11.52 | 2:50.78 | |||
Roskilde Svømning | 2:47.19 | |||||||||
15 | Oliver Gadegaard | 2003 | 256 | 37.26 | 1:22.35 | 2:15.13 | 2:52.51 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.10 | |||||||||
16 | Samuel Risager | 2003 | 252 | 36.53 | 1:20.66 | 2:12.98 | 2:53.48 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:54.89 | |||||||||
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2004-2005: Arthur Ellegaard (2001) 2:18.59 2014-11-23 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 2:10.31 2014-11-23 |
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 563 | 28.65 | 1:02.50 | 1:41.60 | 2:12.72 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.68 | |||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 539 | 29.20 | 1:03.94 | 1:44.91 | 2:14.68 | |||
Roskilde Svømning | 2:17.35 | |||||||||
3 | Mert Kaya | 2001 | 524 | 29.84 | 1:03.69 | 1:44.41 | 2:15.98 | |||
Køge Svømmeklub | 2:18.96 | |||||||||
4 | Sebastian Jensen | 2001 | 437 | 29.59 | 1:10.01 | 1:50.96 | 2:24.41 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:21.25 | |||||||||
5 | Frederik Helms | 2001 | 354 | 32.63 | 1:12.15 | 1:59.22 | 2:34.97 | |||
Vest-Brøndby | 2:42.52 | |||||||||
6 | Morten Kilhof | 2000 | 325 | 34.78 | 1:16.26 | 2:04.34 | 2:39.35 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:48.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 1:11.08 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Melanie Eggertsen (2002) 1:05.14 2016-11-18 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 455 | 34.51 | 1:11.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.66 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 416 | 36.04 | 1:13.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
3 | Kristina Í Skála | 2005 | 385 | 36.67 | 1:15.64 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:15.53 | |||||||||
4 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 379 | 37.20 | 1:15.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.84 | |||||||||
5 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 375 | 37.27 | 1:16.27 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.01 | |||||||||
6 | Jonna Joensen | 2005 | 362 | 36.80 | 1:17.16 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:22.22 | |||||||||
7 | Malou Nielsen | 2005 | 355 | 38.14 | 1:17.70 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
8 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 343 | 37.62 | 1:18.58 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:16.71 | |||||||||
9 | Asta Palmund | 2005 | 341 | 37.98 | 1:18.70 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.55 | |||||||||
10 | Liva Lund Hansen | 2005 | 336 | 38.63 | 1:19.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.05 | |||||||||
11 | Annika Britt Larsen | 2005 | 332 | 39.27 | 1:19.46 | |||||
GTI | 1:24.17 | |||||||||
12 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 321 | 40.50 | 1:20.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.88 | |||||||||
13 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 320 | 38.36 | 1:20.43 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.89 | |||||||||
14 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 318 | 39.51 | 1:20.59 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.21 | |||||||||
15 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 314 | 40.74 | 1:20.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.28 | |||||||||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 314 | 39.56 | 1:20.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.36 | |||||||||
17 | Julie Segato | 2005 | 300 | 40.84 | 1:22.18 | |||||
GTI | 1:22.00 | |||||||||
18 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 297 | 40.44 | 1:22.45 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
19 | Filippa Eiler | 2005 | 295 | 39.94 | 1:22.58 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.71 | |||||||||
20 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 294 | 40.45 | 1:22.68 | |||||
GTI | 1:30.83 | |||||||||
21 | Thea Mikkelsen | 2005 | 294 | 40.00 | 1:22.71 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.72 | |||||||||
22 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 293 | 40.35 | 1:22.77 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
23 | Ella Gohr Metz | 2005 | 289 | 40.55 | 1:23.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.54 | |||||||||
24 | Natacha Munch | 2005 | 288 | 41.07 | 1:23.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.49 | |||||||||
25 | Signe Holm Hansen | 2005 | 286 | 39.91 | 1:23.49 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
26 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 277 | 42.14 | 1:24.38 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
27 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 261 | 41.79 | 1:26.09 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:27.57 | |||||||||
28 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 259 | 1:26.27 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.44 | |||||||||
29 | Sarah Højlund | 2006 | 241 | 44.35 | 1:28.36 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.84 | |||||||||
30 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 238 | 43.73 | 1:28.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:32.03 | |||||||||
31 | Luna Luminari | 2005 | 220 | 45.16 | 1:31.11 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.69 | |||||||||
32 | Mathilde Willumsen | 2006 | 212 | 46.21 | 1:32.20 | |||||
GTI | 1:32.73 | |||||||||
33 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 209 | 46.20 | 1:32.64 | |||||
GTI | 1:31.20 | |||||||||
34 | Marjun Hjelm | 2005 | 209 | 44.91 | 1:32.69 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
34 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 209 | 46.20 | 1:32.69 | |||||
GTI | 1:44.85 | |||||||||
36 | Maja Zastrojevic | 2006 | 200 | 45.12 | 1:34.02 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.76 | |||||||||
37 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 198 | 44.81 | 1:34.30 | |||||
GTI | 1:30.95 | |||||||||
38 | Rósa Hansen | 2006 | 186 | 46.97 | 1:36.36 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:46.96 | |||||||||
39 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 162 | 50.42 | 1:40.94 | |||||
GTI | 1:46.86 | |||||||||
40 | Olga Cermak | 2006 | 158 | 49.56 | 1:41.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:44.50 | |||||||||
41 | Luna Hein | 2005 | 149 | 51.20 | 1:43.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:45.64 | |||||||||
42 | Sára Thomsen | 2005 | 138 | 49.82 | 1:46.35 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 2:07.94 | |||||||||
43 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 137 | 51.83 | 1:46.73 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
44 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | 131 | 53.32 | 1:48.28 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:43.57 | |||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DSQ | Ej fortsat bev 75 m | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.81 | |||||||||
- | Ella Heide | 2005 | DSQ | Ej forsat bev. 50 m | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Jaqueline Haack | 2006 | DSQ | Ej fortsat bev. 50 m | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.81 | |||||||||
- | Line Pedersen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.67 | |||||||||
- | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | DSQ | Ej fortsat bev 25 m | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:32.67 | |||||||||
- | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | DSQ | Ej fors. bevæg 25m | ||||||
GTI | 1:52.58 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 1:11.08 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Melanie Eggertsen (2002) 1:05.14 2016-11-18 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 510 | 33.27 | 1:08.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
2 | Alisa Vestergård | 2003 | 468 | 33.92 | 1:10.85 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:07.76 | |||||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 454 | 34.44 | 1:11.59 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
4 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 439 | 35.45 | 1:12.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.57 | |||||||||
5 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 438 | 35.21 | 1:12.41 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
6 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 438 | 35.54 | 1:12.43 | |||||
GTI | 1:12.31 | |||||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | 429 | 35.51 | 1:12.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.76 | |||||||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | 424 | 35.50 | 1:13.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.89 | |||||||||
9 | Karoline K. Larsen | 2004 | 417 | 36.37 | 1:13.63 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
10 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 415 | 36.40 | 1:13.75 | |||||
Albertslund IF | 1:16.52 | |||||||||
11 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 411 | 36.24 | 1:14.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
12 | Ida Hebeltoft | 2003 | 404 | 36.22 | 1:14.41 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.99 | |||||||||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | 401 | 36.32 | 1:14.59 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
14 | Freja Søndergaard | 2004 | 377 | 36.94 | 1:16.17 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.83 | |||||||||
15 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 374 | 36.84 | 1:16.35 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:18.81 | |||||||||
16 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 369 | 36.65 | 1:16.67 | |||||
GTI | 1:14.54 | |||||||||
17 | Anastasia Smirnov | 2004 | 359 | 36.44 | 1:17.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.53 | |||||||||
18 | Sophia Christensen | 2003 | 352 | 38.22 | 1:17.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
19 | Clara Schmedes | 2004 | 348 | 37.68 | 1:18.21 | |||||
GTI | 1:19.32 | |||||||||
20 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 345 | 38.76 | 1:18.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.96 | |||||||||
21 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 343 | 39.17 | 1:18.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.60 | |||||||||
22 | Annika Egenhardt | 2003 | 326 | 38.07 | 1:19.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.45 | |||||||||
23 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 316 | 38.48 | 1:20.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.67 | |||||||||
24 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 314 | 39.43 | 1:20.89 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:23.38 | |||||||||
25 | Anna Højgaard | 2004 | 308 | 38.50 | 1:21.43 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:26.47 | |||||||||
26 | Ida Kjølby | 2003 | 303 | 40.32 | 1:21.92 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:19.62 | |||||||||
27 | Mathilde Svendsen | 2004 | 297 | 39.72 | 1:22.41 | |||||
GTI | 1:33.23 | |||||||||
28 | Nora Kejser | 2004 | 294 | 40.32 | 1:22.70 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.19 | |||||||||
29 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 288 | 40.39 | 1:23.33 | |||||
Albertslund IF | 1:24.70 | |||||||||
30 | Astrid Høffer | 2004 | 284 | 41.46 | 1:23.70 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.19 | |||||||||
31 | Laura Thomadsen | 2004 | 280 | 40.81 | 1:24.02 | |||||
Albertslund IF | 1:24.88 | |||||||||
32 | Emma L Nagurset | 2004 | 280 | 40.59 | 1:24.11 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
33 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 276 | 41.45 | 1:24.43 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.95 | |||||||||
34 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 272 | 41.20 | 1:24.87 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.06 | |||||||||
35 | Signe Bagge Møller | 2004 | 271 | 41.00 | 1:24.97 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:24.65 | |||||||||
36 | Ulrika Paaske | 2004 | 270 | 40.71 | 1:25.09 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.74 | |||||||||
37 | Julie Dahl | 2004 | 265 | 41.60 | 1:25.61 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.45 | |||||||||
38 | Naya Dige | 2003 | 261 | 42.12 | 1:26.01 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:39.05 | |||||||||
39 | Bjørk L Sørensen | 2004 | 243 | 43.08 | 1:28.07 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:36.49 | |||||||||
40 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 193 | 45.70 | 1:35.13 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:34.31 | |||||||||
41 | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | 183 | 46.83 | 1:36.87 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:45.12 | |||||||||
- | Birita Við Gil | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. 75 m | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 1:11.08 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Melanie Eggertsen (2002) 1:05.14 2016-11-18 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 609 | 31.65 | 1:04.91 | 16-99 Aldersgruppe Rekord | ||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.82 | |||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 538 | 33.41 | 1:07.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
3 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 480 | 33.48 | 1:10.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | 475 | 34.23 | 1:10.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.22 | |||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 449 | 34.93 | 1:11.84 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.16 | |||||||||
6 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 442 | 34.76 | 1:12.24 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.44 | |||||||||
7 | Volena Dimitrova | 1999 | 388 | 36.10 | 1:15.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.70 | |||||||||
8 | Maya Nykjær | 2001 | 377 | 37.12 | 1:16.15 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:15.73 | |||||||||
9 | Sofia Levisen | 2002 | 374 | 37.00 | 1:16.36 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.13 | |||||||||
10 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 361 | 38.60 | 1:17.22 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.61 | |||||||||
11 | Freja Petersen | 2000 | 357 | 37.64 | 1:17.54 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.42 | |||||||||
12 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 253 | 42.53 | 1:26.90 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:23.31 | |||||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
- | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:12.51 | |||||||||
- | Ró Holm Magnadóttir | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev. 25 m | ||||||
Havnar Svimjifelag | 1:20.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 1:11.08 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Melanie Eggertsen (2002) 1:05.14 2016-11-18 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 461 | 34.63 | 1:11.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.66 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 435 | 35.36 | 1:12.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
3 | Kristina Í Skála | 2005 | 414 | 35.67 | 1:13.81 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:15.53 | |||||||||
4 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 386 | 36.24 | 1:15.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.84 | |||||||||
5 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 378 | 36.38 | 1:16.05 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.01 | |||||||||
6 | Jonna Joensen | 2005 | 362 | 36.59 | 1:17.19 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:22.22 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 1:11.08 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Melanie Eggertsen (2002) 1:05.14 2016-11-18 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 534 | 33.14 | 1:07.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
2 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 487 | 34.00 | 1:09.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
3 | Alisa Vestergård | 2003 | 470 | 34.36 | 1:10.75 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:07.76 | |||||||||
4 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 461 | 34.97 | 1:11.21 | |||||
GTI | 1:12.31 | |||||||||
5 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 450 | 34.90 | 1:11.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.57 | |||||||||
6 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 429 | 35.35 | 1:12.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 1:11.08 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Melanie Eggertsen (2002) 1:05.14 2016-11-18 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 1:05.70 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 614 | 31.74 | 1:04.73 | 16-99 Aldersgruppe Rekord | ||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.82 | |||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 533 | 33.01 | 1:07.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
3 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 463 | 34.34 | 1:11.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | 461 | 34.45 | 1:11.20 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.16 | |||||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | 458 | 34.94 | 1:11.36 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.22 | |||||||||
6 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 417 | 35.45 | 1:13.62 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | 344 | 34.27 | 1:09.78 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.27 | |||||||||
2 | Emil Søby | 2004 | 335 | 34.34 | 1:10.38 | |||||
GTI | 1:08.07 | |||||||||
3 | Oscar Isberg | 2004 | 318 | 35.28 | 1:11.63 | |||||
GTI | 1:16.72 | |||||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | 286 | 36.03 | 1:14.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
5 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 274 | 36.92 | 1:15.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.97 | |||||||||
6 | Bertram Nyegaard | 2004 | 268 | 37.13 | 1:15.85 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.97 | |||||||||
7 | Mikkel Roed | 2004 | 253 | 37.38 | 1:17.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
8 | Alexander Slente | 2004 | 251 | 37.69 | 1:17.47 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:53.47 | |||||||||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | 235 | 39.99 | 1:19.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:32.03 | |||||||||
10 | William Breuner | 2005 | 233 | 39.01 | 1:19.45 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.02 | |||||||||
11 | Magnus Kiemer | 2005 | 233 | 39.02 | 1:19.48 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.09 | |||||||||
12 | Bertram Krak | 2004 | 230 | 38.85 | 1:19.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.76 | |||||||||
13 | Emil Isaksen | 2005 | 229 | 39.86 | 1:19.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.81 | |||||||||
14 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 223 | 39.79 | 1:20.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
15 | Daniel Bastholm | 2005 | 213 | 40.03 | 1:21.88 | |||||
GTI | 1:26.86 | |||||||||
16 | Philip H. Christensen | 2004 | 203 | 40.71 | 1:23.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.76 | |||||||||
17 | Lauritz Johansen | 2004 | 200 | 39.41 | 1:23.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.65 | |||||||||
18 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 197 | 41.29 | 1:24.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.93 | |||||||||
19 | Anton Rytter Bech | 2005 | 196 | 40.65 | 1:24.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.16 | |||||||||
20 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 188 | 41.69 | 1:25.31 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:27.39 | |||||||||
21 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 176 | 42.93 | 1:27.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:26.33 | |||||||||
22 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 174 | 43.53 | 1:27.54 | |||||
GTI | 1:32.68 | |||||||||
23 | Rasmus Capion | 2005 | 167 | 41.75 | 1:28.79 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.23 | |||||||||
24 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 164 | 42.99 | 1:29.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.99 | |||||||||
25 | Teitur Winther | 2005 | 145 | 45.54 | 1:33.03 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:35.52 | |||||||||
26 | Jákup Búason | 2005 | 128 | 48.46 | 1:36.84 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:45.64 | |||||||||
27 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 120 | 48.85 | 1:38.93 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:38.98 | |||||||||
28 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 110 | 48.90 | 1:42.01 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:38.68 | |||||||||
29 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 104 | 50.49 | 1:43.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:48.27 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Skousen | 2002 | 447 | 30.76 | 1:03.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.59 | |||||||||
2 | Bartal Debess | 2002 | 409 | 31.39 | 1:05.89 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:15.99 | |||||||||
3 | Mads Baltzer | 2002 | 392 | 32.83 | 1:06.80 | |||||
GTI | 1:07.17 | |||||||||
4 | August Schade Cantby | 2002 | 362 | 33.56 | 1:08.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.46 | |||||||||
5 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 350 | 33.20 | 1:09.39 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.59 | |||||||||
6 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 336 | 34.67 | 1:10.30 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.80 | |||||||||
7 | Tobias Davidsen | 2003 | 333 | 34.48 | 1:10.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.62 | |||||||||
8 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 327 | 34.38 | 1:10.95 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:11.18 | |||||||||
9 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 325 | 34.63 | 1:11.09 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.49 | |||||||||
10 | Daniel Mir | 2003 | 324 | 34.09 | 1:11.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
11 | Christoffer Jensen | 2002 | 323 | 34.46 | 1:11.26 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.84 | |||||||||
12 | Simon Bergendorff | 2002 | 317 | 34.51 | 1:11.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.63 | |||||||||
13 | Nicklas Taylor | 2002 | 314 | 34.88 | 1:11.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.27 | |||||||||
14 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 306 | 34.40 | 1:12.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.38 | |||||||||
15 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 300 | 35.08 | 1:13.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
16 | Jónas Hansen | 2002 | 298 | 35.20 | 1:13.16 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:12.34 | |||||||||
17 | Joachim L Andersen | 2003 | 276 | 36.90 | 1:15.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.98 | |||||||||
18 | Rúni Bech | 2002 | 273 | 34.80 | 1:15.41 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:12.35 | |||||||||
19 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | 256 | 37.58 | 1:17.01 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:20.23 | |||||||||
20 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 246 | 37.34 | 1:17.99 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:24.04 | |||||||||
- | Mikkel Hemmingsen | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:12.18 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 539 | 29.13 | 1:00.08 | |||||
GTI | 1:01.06 | |||||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | 491 | 29.54 | 1:01.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.42 | |||||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 471 | 30.40 | 1:02.86 | |||||
Roskilde Svømning | 1:01.63 | |||||||||
4 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 443 | 30.92 | 1:04.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
5 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 422 | 31.42 | 1:05.22 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.84 | |||||||||
6 | August Hertz Bugge | 2000 | 413 | 31.44 | 1:05.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.51 | |||||||||
7 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 404 | 32.59 | 1:06.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
8 | Lucas Jensen | 2001 | 371 | 32.02 | 1:08.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.02 | |||||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 363 | 33.35 | 1:08.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.65 | |||||||||
10 | David Ajken Hansen | 1999 | 348 | 33.47 | 1:09.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
11 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 307 | 35.20 | 1:12.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.66 | |||||||||
12 | Pætur Højgaard | 1999 | 270 | 36.26 | 1:15.68 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:16.00 | |||||||||
13 | Andreas Hausner | 1999 | 247 | 37.20 | 1:17.90 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:24.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | 366 | 33.98 | 1:08.34 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.27 | |||||||||
2 | Emil Søby | 2004 | 357 | 33.80 | 1:08.91 | |||||
GTI | 1:08.07 | |||||||||
3 | Oscar Isberg | 2004 | 349 | 34.77 | 1:09.46 | |||||
GTI | 1:16.72 | |||||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | 287 | 35.96 | 1:14.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
5 | Mikkel Roed | 2004 | 277 | 36.38 | 1:15.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
6 | Bertram Nyegaard | 2004 | 256 | 36.78 | 1:16.95 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.97 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Skousen | 2002 | 477 | 30.38 | 1:02.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.59 | |||||||||
2 | Bartal Debess | 2002 | 430 | 31.13 | 1:04.79 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:15.99 | |||||||||
3 | Mads Baltzer | 2002 | 406 | 32.48 | 1:06.05 | |||||
GTI | 1:07.17 | |||||||||
4 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 381 | 32.60 | 1:07.43 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.59 | |||||||||
5 | Tobias Davidsen | 2003 | 381 | 32.69 | 1:07.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.62 | |||||||||
6 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 344 | 34.12 | 1:09.77 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.80 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 540 | 29.17 | 1:00.05 | |||||
GTI | 1:01.06 | |||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 482 | 30.77 | 1:02.36 | |||||
Roskilde Svømning | 1:01.63 | |||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 455 | 30.86 | 1:03.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.42 | |||||||||
4 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 449 | 31.32 | 1:03.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.84 | |||||||||
5 | August Hertz Bugge | 2000 | 398 | 32.06 | 1:06.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.51 | |||||||||
6 | Lucas Jensen | 2001 | 383 | 32.05 | 1:07.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 2:48.59 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 2:39.54 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Elizaveta Kolobova (1998) 2:37.12 2014-11-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 397 | 41.61 | 1:28.59 | 2:15.78 | 3:03.00 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:06.45 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 396 | 42.71 | 1:29.87 | 2:17.86 | 3:03.22 | |||
Roskilde Svømning | 3:10.64 | |||||||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | 395 | 41.86 | 1:29.53 | 2:17.30 | 3:03.28 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:13.71 | |||||||||
4 | Nancy N. Dam | 2005 | 393 | 40.74 | 1:28.33 | 2:16.38 | 3:03.68 | |||
Havnar Svimjifelag | 3:20.95 | |||||||||
5 | Julie Liv Madsen | 2006 | 358 | 43.68 | 1:32.12 | 2:21.05 | 3:09.47 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 357 | 42.43 | 1:31.90 | 2:21.56 | 3:09.57 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:11.00 | |||||||||
7 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 341 | 43.75 | 1:34.08 | 2:23.66 | 3:12.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 341 | 41.44 | 1:31.23 | 2:22.89 | 3:12.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:24.62 | |||||||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 331 | 44.22 | 1:34.03 | 2:25.03 | 3:14.46 | |||
Vest-Brøndby | 3:17.47 | |||||||||
10 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 324 | 43.04 | 1:33.83 | 2:26.03 | 3:15.78 | |||
Vest-Brøndby | 3:26.47 | |||||||||
11 | Annette Toft | 2006 | 324 | 44.65 | 1:34.42 | 2:25.25 | 3:15.89 | |||
Køge Svømmeklub | 3:19.30 | |||||||||
12 | Josephine Frederiksen | 2005 | 321 | 44.60 | 1:34.80 | 2:25.49 | 3:16.44 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:38.06 | |||||||||
13 | Frida Høj Andersen | 2005 | 310 | 46.88 | 1:38.67 | 2:29.45 | 3:18.83 | |||
GTI | 3:22.38 | |||||||||
14 | Mathilde Rømer | 2006 | 295 | 46.53 | 1:39.06 | 2:31.43 | 3:21.97 | |||
Farum Svømmeklub | 3:32.39 | |||||||||
15 | Johanna Rasmussen | 2006 | 284 | 47.48 | 1:40.09 | 2:33.04 | 3:24.70 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:54.00 | |||||||||
16 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 264 | 50.57 | 1:44.68 | 2:37.53 | 3:29.76 | |||
GTI | 3:42.54 | |||||||||
17 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 247 | 48.77 | 1:42.03 | 2:38.73 | 3:34.29 | |||
GTI | 3:39.85 | |||||||||
18 | Malene Dithmar | 2006 | 221 | 51.61 | 1:48.42 | 2:46.23 | 3:42.30 | |||
GTI | 3:51.95 | |||||||||
19 | Krista Justinussen | 2005 | 202 | 50.67 | 1:49.54 | 2:49.50 | 3:49.30 | |||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
20 | Sára Thomsen | 2005 | 192 | 50.56 | 1:50.36 | 2:51.31 | 3:53.22 | |||
Svimjifelagið REYSTI | 3:59.24 | |||||||||
21 | Birgit Thomsen | 2006 | 139 | 57.94 | 2:06.23 | 3:13.96 | 4:19.19 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | 4:16.04 | |||||||||
- | Emilie Larsen | 2005 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Syd | 3:51.20 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 2:48.59 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 2:39.54 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Elizaveta Kolobova (1998) 2:37.12 2014-11-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 529 | 36.70 | 1:19.09 | 2:02.42 | 2:46.38 | |||
Køge Svømmeklub | 2:48.11 | |||||||||
2 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 504 | 38.67 | 1:21.58 | 2:05.77 | 2:49.01 | |||
Køge Svømmeklub | 2:42.97 | |||||||||
3 | Dagmar Boeck | 2004 | 469 | 37.85 | 1:22.71 | 2:08.41 | 2:53.13 | |||
Farum Svømmeklub | 3:00.91 | |||||||||
4 | Lærke Blond | 2003 | 466 | 38.30 | 1:21.48 | 2:06.61 | 2:53.47 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:54.94 | |||||||||
5 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 437 | 39.06 | 1:25.37 | 2:11.82 | 2:57.32 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.62 | |||||||||
6 | Julie Wolter | 2003 | 419 | 41.45 | 1:27.64 | 2:13.88 | 2:59.77 | |||
GTI | 2:58.76 | |||||||||
7 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 418 | 41.54 | 1:28.31 | 2:13.88 | 2:59.84 | |||
GTI | 3:01.18 | |||||||||
8 | Lilja D Jacobsen | 2003 | 394 | 40.96 | 1:27.41 | 2:15.23 | 3:03.56 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | 2:57.16 | |||||||||
9 | Line Thode Møller | 2004 | 387 | 42.15 | 1:28.90 | 2:17.19 | 3:04.64 | |||
Farum Svømmeklub | 3:09.24 | |||||||||
10 | Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 349 | 42.02 | 1:30.26 | 2:19.89 | 3:11.00 | |||
Svimjifelagið REYSTI | 3:12.06 | |||||||||
11 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 290 | 45.55 | 1:37.57 | 2:30.09 | 3:23.27 | |||
GTI | 3:19.90 | |||||||||
12 | Ida Mørk | 2004 | 288 | 47.77 | 1:40.85 | 2:33.15 | 3:23.72 | |||
GTI | 3:17.31 | |||||||||
13 | Jóhanna H. Eidesgaard | 2004 | 271 | 45.44 | 1:39.85 | 2:34.46 | 3:27.92 | |||
Havnar Svimjifelag | 3:27.46 | |||||||||
14 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | 262 | 45.27 | 1:37.52 | 2:33.07 | 3:30.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:49.71 | |||||||||
- | Birita Við Gil | 2004 | DSQ | Ej samtid.berør 175m | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 3:42.10 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 2:48.59 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 2:39.54 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Elizaveta Kolobova (1998) 2:37.12 2014-11-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sólvá A. Sigurðsson | 2002 | 492 | 39.50 | 1:23.08 | 2:06.68 | 2:50.38 | |||
Ægir Klaksvik | 2:46.58 | |||||||||
2 | Malou Carlsen | 2000 | 492 | 38.86 | 1:20.83 | 2:05.16 | 2:50.46 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:47.55 | |||||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | 469 | 39.39 | 1:23.38 | 2:07.96 | 2:53.15 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.12 | |||||||||
4 | Clara Neumann | 2001 | 459 | 39.34 | 1:22.64 | 2:08.10 | 2:54.42 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:02.01 | |||||||||
5 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 387 | 40.43 | 1:26.98 | 2:15.31 | 3:04.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.85 | |||||||||
6 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 366 | 41.59 | 1:28.34 | 2:17.66 | 3:08.01 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:09.84 | |||||||||
7 | Mia Witt | 2002 | 351 | 43.87 | 1:32.46 | 2:22.04 | 3:10.77 | |||
Vest-Brøndby | 3:09.15 | |||||||||
8 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 281 | 46.14 | 1:38.97 | 2:34.31 | 3:25.36 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:22.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Daniel Skaaning (1993) 2:35.65 2006-10-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 2:24.97 2015-11-28 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 2:18.17 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Schultz | 2004 | 311 | 40.04 | 1:26.24 | 2:12.82 | 2:57.74 | |||
Køge Svømmeklub | 3:17.23 | |||||||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | 258 | 43.49 | 1:32.30 | 2:21.09 | 3:08.99 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:41.05 | |||||||||
3 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 219 | 44.60 | 1:36.26 | 2:28.51 | 3:19.68 | |||
Farum Svømmeklub | 3:26.14 | |||||||||
4 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 214 | 45.27 | 1:36.77 | 2:29.57 | 3:21.33 | |||
Roskilde Svømning | 3:26.92 | |||||||||
5 | Mathias Olsen | 2005 | 195 | 47.79 | 1:40.87 | 2:34.40 | 3:27.65 | |||
GTI | 3:28.52 | |||||||||
6 | William Mitchell | 2004 | 146 | 51.74 | 1:50.66 | 2:49.42 | 3:48.48 | |||
Vest-Brøndby | 3:51.87 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Daniel Skaaning (1993) 2:35.65 2006-10-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 2:24.97 2015-11-28 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 2:18.17 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 476 | 34.93 | 1:13.22 | 1:53.38 | 2:34.17 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.65 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 441 | 36.15 | 1:15.72 | 1:56.47 | 2:38.13 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.42 | |||||||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 369 | 38.26 | 1:21.56 | 2:05.51 | 2:47.85 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:59.59 | |||||||||
4 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 360 | 37.58 | 1:20.41 | 2:04.94 | 2:49.23 | |||
Havnar Svimjifelag | 2:54.38 | |||||||||
5 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 357 | 39.01 | 1:22.40 | 2:06.28 | 2:49.75 | |||
GTI | 2:54.73 | |||||||||
6 | Michael Elliks | 2002 | 319 | 39.18 | 1:24.35 | 2:10.32 | 2:56.16 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.95 | |||||||||
7 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 319 | 39.34 | 1:24.69 | 2:11.00 | 2:56.24 | |||
Køge Svømmeklub | 2:59.01 | |||||||||
8 | Joachim L Andersen | 2003 | 317 | 39.37 | 1:23.84 | 2:10.32 | 2:56.55 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:10.76 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Daniel Skaaning (1993) 2:35.65 2006-10-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 2:24.97 2015-11-28 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 2:18.17 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 412 | 34.89 | 1:14.56 | 1:56.96 | 2:41.85 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:38.60 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 361 | 38.29 | 1:21.76 | 2:05.49 | 2:49.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2005-2006: Naya Modin Thomsen (2003) 1:03.96 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Caroline Hør (2003) 59.60 2013-11-16 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 533 | 30.57 | 1:02.79 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.89 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 489 | 31.17 | 1:04.59 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.20 | |||||||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 449 | 32.82 | 1:06.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.73 | |||||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | 444 | 32.29 | 1:06.72 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.62 | |||||||||
5 | Kristina Í Skála | 2005 | 441 | 32.16 | 1:06.85 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:08.28 | |||||||||
6 | Antoinette Zafra | 2005 | 435 | 31.56 | 1:07.17 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.98 | |||||||||
7 | Julie Liv Madsen | 2006 | 416 | 32.40 | 1:08.17 | |||||
GTI | 1:09.52 | |||||||||
8 | Asta Palmund | 2005 | 413 | 33.25 | 1:08.31 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.77 | |||||||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | 413 | 33.48 | 1:08.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.40 | |||||||||
10 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 409 | 32.96 | 1:08.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.45 | |||||||||
11 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 399 | 33.62 | 1:09.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
12 | Malou Nielsen | 2005 | 399 | 33.07 | 1:09.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.08 | |||||||||
13 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 394 | 34.06 | 1:09.44 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.38 | |||||||||
14 | Annika Køhn | 2005 | 389 | 33.84 | 1:09.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.32 | |||||||||
15 | Annika Britt Larsen | 2005 | 385 | 33.58 | 1:09.93 | |||||
GTI | 1:11.09 | |||||||||
16 | Filippa Eiler | 2005 | 382 | 33.33 | 1:10.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.42 | |||||||||
17 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 381 | 34.34 | 1:10.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.62 | |||||||||
18 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 379 | 34.25 | 1:10.31 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.63 | |||||||||
19 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 374 | 34.34 | 1:10.60 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
20 | Nancy N. Dam | 2005 | 371 | 34.23 | 1:10.80 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:12.02 | |||||||||
21 | Amalie Jensen | 2005 | 370 | 34.87 | 1:10.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.99 | |||||||||
22 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 363 | 34.63 | 1:11.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
23 | Jonna Joensen | 2005 | 360 | 33.18 | 1:11.53 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:09.77 | |||||||||
24 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 356 | 35.36 | 1:11.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.86 | |||||||||
25 | Thea Mikkelsen | 2005 | 344 | 35.16 | 1:12.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
26 | Natacha Munch | 2005 | 337 | 35.37 | 1:13.13 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.15 | |||||||||
27 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 336 | 34.90 | 1:13.19 | |||||
GTI | 1:14.45 | |||||||||
28 | Signe Holm Hansen | 2005 | 335 | 34.99 | 1:13.24 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.69 | |||||||||
29 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 333 | 34.71 | 1:13.41 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:10.41 | |||||||||
30 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 333 | 35.66 | 1:13.43 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.96 | |||||||||
31 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 333 | 35.41 | 1:13.44 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.34 | |||||||||
32 | Frida Høj Andersen | 2005 | 325 | 35.83 | 1:13.99 | |||||
GTI | 1:24.49 | |||||||||
32 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 325 | 35.68 | 1:13.99 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.15 | |||||||||
34 | Julie Segato | 2005 | 314 | 36.09 | 1:14.89 | |||||
GTI | 1:14.34 | |||||||||
35 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 307 | 36.35 | 1:15.44 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.79 | |||||||||
36 | Ella Gohr Metz | 2005 | 305 | 36.30 | 1:15.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.03 | |||||||||
37 | Krista Justinussen | 2005 | 304 | 36.78 | 1:15.67 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
38 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 303 | 37.02 | 1:15.79 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.27 | |||||||||
39 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 302 | 35.75 | 1:15.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
40 | Anna Østerby | 2005 | 297 | 36.69 | 1:16.22 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
41 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 293 | 37.63 | 1:16.65 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.61 | |||||||||
42 | Ida Jacobsen | 2005 | 292 | 36.92 | 1:16.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.75 | |||||||||
43 | Sarah Højlund | 2006 | 287 | 37.05 | 1:17.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.16 | |||||||||
44 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 286 | 36.23 | 1:17.24 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.55 | |||||||||
45 | Maica Jensen | 2006 | 284 | 37.10 | 1:17.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.52 | |||||||||
46 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 279 | 36.94 | 1:17.86 | |||||
GTI | 1:18.65 | |||||||||
47 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 275 | 37.14 | 1:18.24 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
48 | Marjun Hjelm | 2005 | 271 | 38.00 | 1:18.67 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:20.33 | |||||||||
49 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 269 | 37.64 | 1:18.83 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
50 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 268 | 38.39 | 1:18.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.13 | |||||||||
51 | Sofie Larsen | 2006 | 263 | 38.12 | 1:19.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.51 | |||||||||
52 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 261 | 37.01 | 1:19.57 | |||||
GTI | 1:22.04 | |||||||||
53 | Maja Zastrojevic | 2006 | 260 | 38.68 | 1:19.72 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.12 | |||||||||
54 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 258 | 40.31 | 1:19.91 | |||||
GTI | 1:20.38 | |||||||||
55 | Rikke Parkhøi | 2006 | 256 | 38.59 | 1:20.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.54 | |||||||||
56 | Johanna Rasmussen | 2006 | 251 | 37.74 | 1:20.67 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.19 | |||||||||
57 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 242 | 38.26 | 1:21.69 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.35 | |||||||||
58 | Line Pedersen | 2005 | 240 | 39.23 | 1:21.81 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.05 | |||||||||
59 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 240 | 37.07 | 1:21.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.77 | |||||||||
60 | Mille Giolbas | 2006 | 236 | 38.73 | 1:22.27 | |||||
GTI | 1:24.71 | |||||||||
61 | Emilie Larsen | 2005 | 232 | 39.63 | 1:22.75 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:23.98 | |||||||||
62 | Luna Hein | 2005 | 227 | 39.27 | 1:23.43 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.20 | |||||||||
63 | Rósa Hansen | 2006 | 225 | 39.12 | 1:23.65 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:32.05 | |||||||||
64 | Mathilde Willumsen | 2006 | 221 | 39.43 | 1:24.08 | |||||
GTI | 1:27.17 | |||||||||
65 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 217 | 40.43 | 1:24.60 | |||||
GTI | 1:21.96 | |||||||||
66 | Jaqueline Haack | 2006 | 215 | 40.14 | 1:24.87 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
67 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 208 | 40.87 | 1:25.79 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:34.37 | |||||||||
68 | Sára Thomsen | 2005 | 204 | 40.89 | 1:26.37 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:27.64 | |||||||||
69 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 200 | 40.77 | 1:27.03 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:31.69 | |||||||||
70 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 198 | 42.57 | 1:27.24 | |||||
GTI | 1:28.16 | |||||||||
71 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 197 | 43.67 | 1:27.45 | |||||
GTI | 1:30.23 | |||||||||
72 | Ella Heide | 2005 | 183 | 42.20 | 1:29.59 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:31.83 | |||||||||
73 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 183 | 42.09 | 1:29.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.58 | |||||||||
74 | Malene Dithmar | 2006 | 167 | 45.16 | 1:32.36 | |||||
GTI | 1:39.00 | |||||||||
75 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 151 | 46.59 | 1:35.54 | |||||
GTI | 1:37.47 | |||||||||
76 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | 147 | 45.04 | 1:36.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:44.30 | |||||||||
77 | Laura Friis Justesen | 2006 | 136 | 45.92 | 1:38.84 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:52.24 | |||||||||
78 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | 132 | 46.90 | 1:39.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.20 | |||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2005-2006: Naya Modin Thomsen (2003) 1:03.96 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Caroline Hør (2003) 59.60 2013-11-16 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 654 | 28.54 | 58.65 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
Køge Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
2 | Alisa Vestergård | 2003 | 576 | 28.69 | 1:01.16 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 59.49 | |||||||||
3 | Thippe de Neergaard | 2003 | 568 | 30.22 | 1:01.44 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.34 | |||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 559 | 29.62 | 1:01.77 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.16 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 545 | 30.11 | 1:02.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.29 | |||||||||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 538 | 30.06 | 1:02.58 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.22 | |||||||||
7 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 537 | 30.40 | 1:02.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.31 | |||||||||
8 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 534 | 30.37 | 1:02.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.88 | |||||||||
9 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 524 | 30.58 | 1:03.12 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
10 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 523 | 30.49 | 1:03.17 | |||||
GTI | 1:02.56 | |||||||||
11 | Nønne Christensen | 2004 | 509 | 30.91 | 1:03.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.65 | |||||||||
12 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 506 | 30.97 | 1:03.86 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.51 | |||||||||
12 | Liva Søby | 2004 | 506 | 30.59 | 1:03.86 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.78 | |||||||||
14 | Maj Jensen | 2003 | 498 | 30.81 | 1:04.20 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.96 | |||||||||
15 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 472 | 31.55 | 1:05.37 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:05.24 | |||||||||
16 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 461 | 31.67 | 1:05.87 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.11 | |||||||||
17 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 459 | 32.04 | 1:05.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.03 | |||||||||
18 | Emma Enevoldsen | 2003 | 455 | 31.54 | 1:06.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.25 | |||||||||
19 | Ida Hebeltoft | 2003 | 449 | 32.38 | 1:06.46 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.38 | |||||||||
20 | Olivia Møller | 2004 | 447 | 32.15 | 1:06.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
21 | Laura L. Hørning | 2004 | 446 | 31.50 | 1:06.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
22 | Isabella Rosenberg | 2003 | 445 | 32.31 | 1:06.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.38 | |||||||||
23 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 436 | 32.86 | 1:07.11 | |||||
GTI | 1:09.98 | |||||||||
24 | Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 435 | 32.08 | 1:07.19 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:09.33 | |||||||||
25 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 434 | 32.04 | 1:07.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.16 | |||||||||
26 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 429 | 31.99 | 1:07.47 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
27 | Dagmar Boeck | 2004 | 423 | 31.70 | 1:07.78 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.34 | |||||||||
28 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 419 | 32.84 | 1:08.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.82 | |||||||||
29 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 408 | 33.06 | 1:08.62 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:10.16 | |||||||||
30 | Maya Baltser | 2004 | 403 | 33.00 | 1:08.89 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.00 | |||||||||
31 | Freja Søndergaard | 2004 | 403 | 32.85 | 1:08.90 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.89 | |||||||||
32 | Anastasia Smirnov | 2004 | 399 | 32.72 | 1:09.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.47 | |||||||||
33 | Naya Dige | 2003 | 396 | 33.64 | 1:09.28 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.36 | |||||||||
34 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 395 | 33.45 | 1:09.34 | |||||
Albertslund IF | 1:09.27 | |||||||||
35 | Emma L Nagurset | 2004 | 395 | 33.40 | 1:09.38 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:11.99 | |||||||||
36 | Annika Egenhardt | 2003 | 393 | 33.25 | 1:09.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.47 | |||||||||
37 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 392 | 33.20 | 1:09.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.19 | |||||||||
38 | Lærke Blond | 2003 | 391 | 32.84 | 1:09.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.58 | |||||||||
39 | Mathilde Svendsen | 2004 | 385 | 33.66 | 1:09.95 | |||||
GTI | 1:13.99 | |||||||||
40 | Marike Nevermann | 2003 | 383 | 34.11 | 1:10.09 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
41 | Julie Wolter | 2003 | 382 | 33.37 | 1:10.15 | |||||
GTI | 1:07.36 | |||||||||
42 | Lilja D Jacobsen | 2003 | 381 | 33.38 | 1:10.22 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:05.94 | |||||||||
43 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 380 | 33.59 | 1:10.27 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.45 | |||||||||
44 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 373 | 33.73 | 1:10.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
45 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 361 | 34.37 | 1:11.44 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.09 | |||||||||
46 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 357 | 34.06 | 1:11.72 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:13.12 | |||||||||
47 | Asta Kristensen | 2004 | 355 | 34.93 | 1:11.86 | |||||
Albertslund IF | 1:11.32 | |||||||||
48 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 352 | 35.16 | 1:12.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.97 | |||||||||
49 | Clara Schmedes | 2004 | 346 | 34.23 | 1:12.45 | |||||
GTI | 1:12.65 | |||||||||
50 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 345 | 34.22 | 1:12.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.11 | |||||||||
51 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 344 | 35.00 | 1:12.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
52 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 343 | 34.49 | 1:12.67 | |||||
GTI | 1:11.35 | |||||||||
53 | Ida Mørk | 2004 | 341 | 33.96 | 1:12.82 | |||||
GTI | 1:13.36 | |||||||||
54 | Signe Bagge Møller | 2004 | 338 | 34.86 | 1:13.02 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:15.31 | |||||||||
55 | Ulrika Paaske | 2004 | 335 | 34.86 | 1:13.26 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.57 | |||||||||
56 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 334 | 35.84 | 1:13.34 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.27 | |||||||||
57 | Maja Raalund | 2003 | 331 | 34.39 | 1:13.53 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:18.33 | |||||||||
58 | Julie Dahl | 2004 | 320 | 35.36 | 1:14.38 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
59 | Anna Højgaard | 2004 | 320 | 34.53 | 1:14.40 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:14.19 | |||||||||
60 | Miriam Mortensen | 2004 | 316 | 35.48 | 1:14.70 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:11.26 | |||||||||
61 | Laura Winther | 2004 | 315 | 36.00 | 1:14.80 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:15.47 | |||||||||
62 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | 310 | 36.29 | 1:15.20 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.81 | |||||||||
63 | Laura Thomadsen | 2004 | 309 | 35.85 | 1:15.26 | |||||
Albertslund IF | 1:13.11 | |||||||||
64 | Nora Kejser | 2004 | 305 | 36.34 | 1:15.62 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.21 | |||||||||
65 | Bjørk L Sørensen | 2004 | 300 | 36.56 | 1:16.03 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:18.12 | |||||||||
66 | Malou Hansen | 2004 | 289 | 36.10 | 1:16.93 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:18.69 | |||||||||
67 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 284 | 37.47 | 1:17.41 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:19.99 | |||||||||
68 | Kristina K. Hansen | 2003 | 278 | 36.73 | 1:17.92 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:22.35 | |||||||||
69 | Laura Sonne Steen | 2004 | 275 | 37.73 | 1:18.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.36 | |||||||||
70 | Line Høj | 2004 | 249 | 38.06 | 1:20.89 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:21.12 | |||||||||
71 | Bára D. Nattestad | 2004 | 247 | 38.67 | 1:21.10 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:18.79 | |||||||||
72 | Frederikke Meisner From | 2004 | 240 | 39.56 | 1:21.89 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.32 | |||||||||
73 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 236 | 40.02 | 1:22.34 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.65 | |||||||||
74 | Birita Við Gil | 2004 | 211 | 39.31 | 1:25.49 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:22.95 | |||||||||
75 | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | 207 | 39.90 | 1:25.94 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.20 | |||||||||
- | Clara Kongsfelt | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:09.46 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2005-2006: Naya Modin Thomsen (2003) 1:03.96 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Caroline Hør (2003) 59.60 2013-11-16 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 631 | 28.83 | 59.33 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 589 | 29.63 | 1:00.72 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:01.07 | |||||||||
3 | Clara Neumann | 2001 | 588 | 29.54 | 1:00.74 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.66 | |||||||||
4 | Sara Mortensen | 2001 | 552 | 29.90 | 1:02.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.43 | |||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 535 | 30.33 | 1:02.70 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:03.18 | |||||||||
6 | Clara Marott Schelde | 2000 | 511 | 30.53 | 1:03.66 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | 501 | 30.50 | 1:04.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.03 | |||||||||
8 | Pernille Pedersen | 2001 | 496 | 30.79 | 1:04.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.69 | |||||||||
9 | Lærke Rask Sander | 2002 | 494 | 30.98 | 1:04.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.33 | |||||||||
10 | Simone Jørgensen | 1999 | 489 | 30.74 | 1:04.60 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.00 | |||||||||
11 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 485 | 30.89 | 1:04.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.55 | |||||||||
12 | Malou Carlsen | 2000 | 480 | 31.11 | 1:04.99 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:05.97 | |||||||||
13 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 468 | 31.27 | 1:05.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.59 | |||||||||
14 | Sólvá A. Sigurðsson | 2002 | 453 | 31.87 | 1:06.24 | 16-99 Aldersgruppe Rekord | ||||
Ægir Klaksvik | 1:03.14 | |||||||||
15 | Maya Nykjær | 2001 | 452 | 31.86 | 1:06.33 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:04.37 | |||||||||
16 | Volena Dimitrova | 1999 | 451 | 31.22 | 1:06.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.01 | |||||||||
17 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 450 | 31.47 | 1:06.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
18 | Mia Krüger | 2002 | 425 | 32.47 | 1:07.70 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
19 | Mia Witt | 2002 | 413 | 32.75 | 1:08.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.63 | |||||||||
20 | Anastasia Hansen | 2002 | 413 | 32.39 | 1:08.35 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.42 | |||||||||
21 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 409 | 32.95 | 1:08.54 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:07.78 | |||||||||
22 | Sofia Levisen | 2002 | 396 | 34.28 | 1:09.31 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.56 | |||||||||
23 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 391 | 33.20 | 1:09.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.05 | |||||||||
24 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 370 | 34.51 | 1:10.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.33 | |||||||||
25 | Ró Holm Magnadóttir | 2002 | 369 | 34.21 | 1:10.94 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:09.41 | |||||||||
26 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 349 | 33.48 | 1:12.29 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.60 | |||||||||
27 | Julie Silberg | 2002 | 326 | 35.06 | 1:13.92 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
28 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 305 | 35.78 | 1:15.59 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:14.24 | |||||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
- | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:06.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2005-2006: Naya Modin Thomsen (2003) 1:03.96 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Caroline Hør (2003) 59.60 2013-11-16 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 540 | 30.54 | 1:02.48 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.89 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 532 | 30.32 | 1:02.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.20 | |||||||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | 465 | 31.65 | 1:05.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.62 | |||||||||
4 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 461 | 32.00 | 1:05.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.73 | |||||||||
5 | Kristina Í Skála | 2005 | 457 | 31.53 | 1:06.09 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:08.28 | |||||||||
6 | Antoinette Zafra | 2005 | 439 | 31.86 | 1:06.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.98 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2005-2006: Naya Modin Thomsen (2003) 1:03.96 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Caroline Hør (2003) 59.60 2013-11-16 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 623 | 28.90 | 59.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
2 | Alisa Vestergård | 2003 | 584 | 29.30 | 1:00.88 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 59.49 | |||||||||
3 | Thippe de Neergaard | 2003 | 584 | 29.71 | 1:00.89 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.34 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 554 | 30.05 | 1:01.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.29 | |||||||||
5 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 528 | 30.31 | 1:02.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.22 | |||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 524 | 30.36 | 1:03.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.16 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2005-2006: Naya Modin Thomsen (2003) 1:03.96 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Caroline Hør (2003) 59.60 2013-11-16 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 615 | 28.69 | 59.84 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
2 | Clara Neumann | 2001 | 602 | 29.34 | 1:00.27 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.66 | |||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 587 | 29.56 | 1:00.79 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:01.07 | |||||||||
4 | Sara Mortensen | 2001 | 553 | 30.01 | 1:01.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.43 | |||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 543 | 29.84 | 1:02.40 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:03.18 | |||||||||
6 | Clara Marott Schelde | 2000 | 502 | 30.66 | 1:04.02 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:19 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.58 2013-11-16 |
Årg. 2002-2003: Christian Berg (1998) 53.94 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 404 | 29.35 | 1:00.79 | |||||
GTI | 1:00.17 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 396 | 29.57 | 1:01.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
GTI | 1:02.93 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 396 | 29.84 | 1:01.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
GTI | 1:02.93 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 395 | 30.13 | 1:01.24 | |||||
GTI | 1:02.09 | |||||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | 386 | 30.08 | 1:01.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.52 | |||||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | 383 | 29.59 | 1:01.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.30 | |||||||||
7 | Esben Rasmussen | 2004 | 382 | 30.11 | 1:01.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:04.90 | |||||||||
7 | Esben Rasmussen | 2004 | 382 | 30.37 | 1:01.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:04.90 | |||||||||
9 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 367 | 29.77 | 1:02.76 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.71 | |||||||||
10 | Esben Rasmussen | 2004 | 366 | 30.11 | 1:02.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:04.90 | |||||||||
10 | Esben Rasmussen | 2004 | 366 | 30.37 | 1:02.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:04.90 | |||||||||
10 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 366 | 29.57 | 1:02.78 | |||||
GTI | 1:02.93 | |||||||||
10 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 366 | 29.84 | 1:02.78 | |||||
GTI | 1:02.93 | |||||||||
14 | Alexander Slente | 2004 | 362 | 30.51 | 1:03.01 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.42 | |||||||||
15 | Oscar Isberg | 2004 | 361 | 30.58 | 1:03.11 | |||||
GTI | 1:04.35 | |||||||||
16 | Pelle Colmorten | 2004 | 357 | 30.54 | 1:03.31 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.65 | |||||||||
17 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 325 | 30.96 | 1:05.35 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.98 | |||||||||
18 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 319 | 31.58 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.59 | |||||||||
19 | Jannik Jørgensen | 2004 | 318 | 31.99 | 1:05.84 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
20 | Stefan Rasmussen | 2004 | 314 | 31.59 | 1:06.09 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:08.89 | |||||||||
21 | Mikkel Roed | 2004 | 313 | 31.56 | 1:06.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.22 | |||||||||
22 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 312 | 31.63 | 1:06.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.91 | |||||||||
23 | Anton Skov Grell | 2004 | 304 | 32.50 | 1:06.82 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.45 | |||||||||
24 | Alex Baes Maidens | 2004 | 302 | 32.19 | 1:06.97 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.13 | |||||||||
25 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 300 | 32.72 | 1:07.09 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.85 | |||||||||
26 | Bertram Nyegaard | 2004 | 298 | 32.38 | 1:07.22 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.94 | |||||||||
27 | Valdemar Jensen | 2004 | 296 | 32.05 | 1:07.38 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:12.59 | |||||||||
28 | Lauritz Johansen | 2004 | 295 | 31.36 | 1:07.49 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
29 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 293 | 31.58 | 1:07.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
30 | Emil Isaksen | 2005 | 285 | 33.26 | 1:08.26 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.99 | |||||||||
31 | August K Madsen | 2004 | 276 | 32.91 | 1:08.97 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.57 | |||||||||
32 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 272 | 33.84 | 1:09.33 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.81 | |||||||||
33 | William Breuner | 2005 | 268 | 33.51 | 1:09.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.67 | |||||||||
34 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 264 | 32.51 | 1:10.03 | |||||
GTI | 1:12.15 | |||||||||
35 | Rúni Dahl | 2004 | 263 | 32.97 | 1:10.09 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:12.29 | |||||||||
36 | Daniel Bastholm | 2005 | 254 | 34.32 | 1:10.88 | |||||
GTI | 1:15.00 | |||||||||
37 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 251 | 34.35 | 1:11.15 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.98 | |||||||||
38 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 248 | 34.35 | 1:11.46 | |||||
GTI | 1:12.89 | |||||||||
39 | Magnus Kiemer | 2005 | 246 | 34.29 | 1:11.72 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.19 | |||||||||
40 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 245 | 34.16 | 1:11.78 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.10 | |||||||||
41 | Anton Rytter Bech | 2005 | 242 | 34.64 | 1:12.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.92 | |||||||||
42 | Philip H. Christensen | 2004 | 241 | 34.73 | 1:12.20 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
43 | Bertram Krak | 2004 | 240 | 34.04 | 1:12.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.11 | |||||||||
44 | Símun G. Nielsen | 2005 | 226 | 35.96 | 1:13.77 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:16.23 | |||||||||
45 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 224 | 35.74 | 1:13.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.50 | |||||||||
46 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 223 | 35.64 | 1:14.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.94 | |||||||||
47 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 214 | 36.33 | 1:15.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.21 | |||||||||
48 | Grigory Selivanov | 2004 | 212 | 35.99 | 1:15.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.33 | |||||||||
49 | Rasmus Capion | 2005 | 208 | 34.75 | 1:15.84 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:19.66 | |||||||||
50 | Jákup Búason | 2005 | 194 | 36.33 | 1:17.50 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:16.91 | |||||||||
51 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 190 | 38.31 | 1:18.15 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.97 | |||||||||
52 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 188 | 37.70 | 1:18.41 | |||||
GTI | 1:23.96 | |||||||||
53 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 188 | 36.46 | 1:18.42 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
54 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 186 | 38.71 | 1:18.60 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:19.29 | |||||||||
55 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 183 | 37.86 | 1:19.14 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.18 | |||||||||
56 | Marius Mains | 2005 | 162 | 39.41 | 1:22.32 | |||||
GTI | 1:28.45 | |||||||||
57 | Teitur Winther | 2005 | 150 | 40.58 | 1:24.40 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:23.04 | |||||||||
58 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 146 | 39.56 | 1:25.17 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:21.77 | |||||||||
- | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:09.61 | |||||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.79 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.58 2013-11-16 |
Årg. 2002-2003: Christian Berg (1998) 53.94 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | 525 | 26.86 | 55.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 55.66 | |||||||||
2 | August Ryom | 2002 | 502 | 27.23 | 56.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 55.96 | |||||||||
3 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 500 | 26.99 | 56.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.04 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | 491 | 27.62 | 56.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.17 | |||||||||
5 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 487 | 27.18 | 57.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 57.10 | |||||||||
6 | Anders Skousen | 2002 | 456 | 27.48 | 58.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.25 | |||||||||
7 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 449 | 28.40 | 58.68 | |||||
Havnar Svimjifelag | 59.49 | |||||||||
8 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 447 | 28.40 | 58.77 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 58.01 | |||||||||
9 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 433 | 28.44 | 59.37 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 59.95 | |||||||||
10 | Oliver Breuner | 2002 | 429 | 28.75 | 59.55 | |||||
Roskilde Svømning | 59.50 | |||||||||
11 | Mads Lind | 2002 | 429 | 28.49 | 59.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.43 | |||||||||
12 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 429 | 28.59 | 59.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.38 | |||||||||
13 | Christoffer Jensen | 2002 | 429 | 28.93 | 59.58 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:00.51 | |||||||||
14 | Oscar Cleemann | 2003 | 426 | 28.76 | 59.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.57 | |||||||||
15 | Ole Hovmand | 2003 | 420 | 28.81 | 59.99 | |||||
Svømmeklubben Syd | 59.83 | |||||||||
16 | Jónas Hansen | 2002 | 410 | 28.76 | 1:00.46 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:00.72 | |||||||||
17 | Simon Bergendorff | 2002 | 403 | 29.11 | 1:00.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.11 | |||||||||
18 | Elias Rought | 2003 | 402 | 29.48 | 1:00.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
19 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 399 | 29.18 | 1:01.04 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
20 | Silas Lykke | 2003 | 395 | 28.91 | 1:01.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.75 | |||||||||
21 | Nicklas Taylor | 2002 | 389 | 29.70 | 1:01.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.94 | |||||||||
21 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 389 | 29.50 | 1:01.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.20 | |||||||||
23 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 387 | 29.71 | 1:01.65 | |||||
GTI | 1:01.32 | |||||||||
24 | Bartal Debess | 2002 | 383 | 28.95 | 1:01.87 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 59.39 | |||||||||
25 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 382 | 29.08 | 1:01.90 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.70 | |||||||||
26 | Tobias Lindberg | 2003 | 376 | 30.09 | 1:02.25 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.70 | |||||||||
27 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 370 | 31.17 | 1:02.58 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:02.86 | |||||||||
28 | Michael Elliks | 2002 | 367 | 29.39 | 1:02.72 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.61 | |||||||||
29 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 355 | 29.88 | 1:03.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.50 | |||||||||
30 | Nicholas Svane | 2002 | 355 | 30.27 | 1:03.44 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.28 | |||||||||
31 | Daniel Mir | 2003 | 349 | 30.51 | 1:03.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
32 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 347 | 30.46 | 1:03.92 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.48 | |||||||||
33 | Xander Pontoppidan | 2003 | 345 | 30.75 | 1:04.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.74 | |||||||||
34 | Marc Gieseler | 2003 | 340 | 30.83 | 1:04.34 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.99 | |||||||||
35 | Hans Jacob Hjelm | 2003 | 334 | 31.60 | 1:04.72 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:07.43 | |||||||||
36 | Tobias Davidsen | 2003 | 325 | 29.57 | 1:05.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.22 | |||||||||
37 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 311 | 31.89 | 1:06.31 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:04.94 | |||||||||
38 | Heini Hansen | 2003 | 304 | 32.72 | 1:06.83 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:11.65 | |||||||||
39 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | 294 | 32.60 | 1:07.53 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:06.21 | |||||||||
40 | Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 289 | 33.06 | 1:07.93 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:12.08 | |||||||||
41 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 265 | 32.70 | 1:09.96 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.67 | |||||||||
42 | Samuel Risager | 2003 | 252 | 34.63 | 1:11.14 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.37 | |||||||||
43 | Pauli Jacobsen | 2002 | 220 | 36.18 | 1:14.42 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:16.52 | |||||||||
44 | Kasper Kusk | 2003 | 216 | 35.97 | 1:14.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.46 | |||||||||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
- | Mikkel Hemmingsen | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:02.43 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.58 2013-11-16 |
Årg. 2002-2003: Christian Berg (1998) 53.94 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | 605 | 25.89 | 53.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.90 | |||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 578 | 26.80 | 53.94 | |||||
Køge Svømmeklub | 54.20 | |||||||||
3 | Erling Johansen | 2000 | 541 | 26.68 | 55.12 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 54.86 | |||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 527 | 26.53 | 55.62 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
5 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 512 | 26.92 | 56.17 | |||||
GTI | 55.79 | |||||||||
6 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 500 | 26.76 | 56.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.52 | |||||||||
7 | Mert Kaya | 2001 | 497 | 27.52 | 56.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 484 | 27.41 | 57.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.30 | |||||||||
9 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 480 | 27.86 | 57.37 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 56.87 | |||||||||
10 | August Hertz Bugge | 2000 | 478 | 27.85 | 57.46 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 57.64 | |||||||||
11 | Scott Steenberg | 2000 | 474 | 27.77 | 57.62 | |||||
Farum Svømmeklub | 59.62 | |||||||||
12 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 468 | 27.75 | 57.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.11 | |||||||||
13 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 455 | 27.85 | 58.42 | |||||
Svømmeklubben Syd | 55.39 | |||||||||
14 | Sebastian Jensen | 2001 | 450 | 28.13 | 58.63 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 59.70 | |||||||||
15 | Gustav Frydensberg | 1999 | 441 | 28.45 | 59.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.63 | |||||||||
16 | Kristian Svenstrup | 1998 | 437 | 28.47 | 59.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.61 | |||||||||
17 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 431 | 28.53 | 59.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.80 | |||||||||
18 | Lucas Jensen | 2001 | 429 | 28.20 | 59.58 | |||||
Vest-Brøndby | 58.60 | |||||||||
19 | David Ajken Hansen | 1999 | 428 | 28.49 | 59.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
20 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 426 | 28.00 | 59.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.51 | |||||||||
21 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 402 | 28.75 | 1:00.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.62 | |||||||||
22 | Colins Anthony George | 2001 | 387 | 30.16 | 1:01.64 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.94 | |||||||||
23 | Mathias Jelshøj | 2001 | 370 | 29.73 | 1:02.57 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.26 | |||||||||
24 | Morten Kilhof | 2000 | 362 | 29.38 | 1:03.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.41 | |||||||||
25 | Frederik Helms | 2001 | 360 | 30.10 | 1:03.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.14 | |||||||||
26 | Pætur Højgaard | 1999 | 331 | 31.00 | 1:04.94 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:05.73 | |||||||||
27 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 327 | 30.96 | 1:05.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.52 | |||||||||
28 | Andreas Hausner | 1999 | 320 | 31.04 | 1:05.68 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:06.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.58 2013-11-16 |
Årg. 2002-2003: Christian Berg (1998) 53.94 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 410 | 29.88 | 1:00.47 | |||||
GTI | 1:02.09 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 409 | 29.60 | 1:00.53 | |||||
GTI | 1:00.17 | |||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 391 | 30.16 | 1:01.44 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.52 | |||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 372 | 30.29 | 1:02.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.30 | |||||||||
5 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 359 | 30.44 | 1:03.22 | |||||
GTI | 1:02.93 | |||||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 345 | 30.60 | 1:04.02 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.71 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.58 2013-11-16 |
Årg. 2002-2003: Christian Berg (1998) 53.94 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | 540 | 26.79 | 55.17 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 55.66 | |||||||||
2 | August Ryom | 2002 | 538 | 27.17 | 55.25 | |||||
Køge Svømmeklub | 55.96 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | 497 | 27.36 | 56.73 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.17 | |||||||||
4 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 492 | 27.37 | 56.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.04 | |||||||||
5 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 473 | 27.35 | 57.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 57.10 | |||||||||
- | Høgni H. Thomassen | 2002 | DNS | |||||||
Havnar Svimjifelag | 59.49 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.58 2013-11-16 |
Årg. 2002-2003: Christian Berg (1998) 53.94 2013-11-16 |
Årg. 1919-2001: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | 609 | 25.69 | 53.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.90 | |||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 569 | 26.72 | 54.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 54.20 | |||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 544 | 26.69 | 55.04 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
4 | Erling Johansen | 2000 | 541 | 26.38 | 55.12 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 54.86 | |||||||||
5 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 478 | 27.72 | 57.47 | |||||
GTI | 55.79 | |||||||||
6 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 454 | 27.26 | 58.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 22, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mathilde Nielsen (2001) 2:48.96 2012-12-01 |
Årg. 2003-2004: Thea Lund Petersen (1998) 2:30.20 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Martina Nilsson (1986) 2:21.52 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | 282 | 38.07 | 1:24.23 | 2:13.20 | 3:02.36 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.00 | |||||||||
2 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 237 | 40.84 | 1:31.81 | 2:24.08 | 3:13.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mathilde Nielsen (2001) 2:48.96 2012-12-01 |
Årg. 2003-2004: Thea Lund Petersen (1998) 2:30.20 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Martina Nilsson (1986) 2:21.52 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 463 | 33.96 | 1:14.05 | 1:54.52 | 2:34.53 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.08 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 410 | 33.22 | 1:12.60 | 1:54.88 | 2:40.88 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.63 | |||||||||
3 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 335 | 36.80 | 1:20.75 | 2:06.36 | 2:52.12 | |||
GTI | 2:55.59 | |||||||||
4 | Olivia Møller | 2004 | 259 | 39.72 | 1:28.79 | 2:22.10 | 3:07.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 256 | 40.51 | 1:29.45 | 2:19.30 | 3:08.16 | |||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
6 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 237 | 40.47 | 1:30.17 | 2:21.81 | 3:13.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 22, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Mathilde Nielsen (2001) 2:48.96 2012-12-01 |
Årg. 2003-2004: Thea Lund Petersen (1998) 2:30.20 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Martina Nilsson (1986) 2:21.52 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 616 | 30.92 | 1:06.23 | 1:42.61 | 2:20.55 | 16-99 Aldersgruppe Rekord | ||
Svømmeklubben Syd | 2:20.43 | |||||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 455 | 33.30 | 1:11.97 | 1:52.94 | 2:35.43 | |||
Farum Svømmeklub | 2:35.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Johan Müller (1998) 2:25:46 |
Årg. 2002-2003: Niklas Nedegaard (1995) 2:12:57 |
Årg. 2001-1900: Magnus Krygell (1982) 2:07:88 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 366 | 32.82 | 1:11.36 | 1:51.88 | 2:31.73 | |||
GTI | 2:35.64 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 302 | 33.82 | 1:15.71 | 2:00.93 | 2:41.67 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 299 | 35.89 | 1:18.42 | 2:00.77 | 2:42.22 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:52.45 | |||||||||
4 | Oliver Schultz | 2004 | 269 | 35.43 | 1:17.67 | 2:03.04 | 2:48.03 | |||
Køge Svømmeklub | 3:10.06 | |||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 265 | 37.11 | 1:21.83 | 2:06.85 | 2:48.85 | |||
Roskilde Svømning | 2:55.53 | |||||||||
6 | Emil Søby | 2004 | 255 | 36.59 | 1:20.21 | 2:05.99 | 2:51.09 | |||
GTI | ||||||||||
- | Eren Kaya | 2004 | DSQ | Ryglig.e.vending 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Johan Müller (1998) 2:25:46 |
Årg. 2002-2003: Niklas Nedegaard (1995) 2:12:57 |
Årg. 2001-1900: Magnus Krygell (1982) 2:07:88 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Lykke | 2003 | 392 | 34.20 | 1:12.54 | 1:50.50 | 2:28.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:29.14 | |||||||||
2 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 310 | 33.37 | 1:13.15 | 1:55.69 | 2:40.39 | |||
Farum Svømmeklub | 2:46.78 | |||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 300 | 36.59 | 1:18.75 | 2:01.21 | 2:42.07 | |||
GTI | 2:53.83 | |||||||||
4 | Mathias Parkhøi | 2003 | 293 | 34.60 | 1:15.92 | 1:59.55 | 2:43.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:58.52 | |||||||||
5 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 279 | 36.71 | 1:19.10 | 2:03.37 | 2:46.03 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Oliver Gadegaard | 2003 | 221 | 40.14 | 1:25.93 | 2:13.01 | 2:59.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Kusk | 2003 | 190 | 41.29 | 1:29.57 | 2:18.76 | 3:08.59 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:18.26 | |||||||||
8 | Marco Knudsen | 2003 | 185 | 40.03 | 1:31.49 | 2:22.87 | 3:10.27 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Johan Müller (1998) 2:25:46 |
Årg. 2002-2003: Niklas Nedegaard (1995) 2:12:57 |
Årg. 2001-1900: Magnus Krygell (1982) 2:07:88 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 551 | 29.38 | 1:02.67 | 1:36.93 | 2:12.34 | 17-99 Aldersgruppe Rekord | ||
Køge Svømmeklub | 2:07.93 | |||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 523 | 29.96 | 1:04.06 | 1:39.84 | 2:14.67 | |||
Roskilde Svømning | 2:13.56 | |||||||||
3 | Erling Johansen | 2000 | 418 | 31.69 | 1:07.89 | 1:47.37 | 2:25.12 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:14.66 | |||||||||
4 | Frederik Helms | 2001 | 345 | 33.97 | 1:13.45 | 1:54.25 | 2:34.76 | |||
Vest-Brøndby | 2:32.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 24, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2006 |
Årg. 1919-2006: SK Laxen 2:03.10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lf Piger 1 :-) | 2000 | 585 | 2:03.47 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:01.90 | |||||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 36.37 | 1:06.81 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.85 | 1:35.66 | |||||||
Clara Neumann | 2001 | 27.81 | 2:03.47 | |||||||
2 | Køge Piger 1 | 2000 | 565 | 2:04.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:16.00 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 35.50 | 1:07.20 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 29.70 | 1:36.90 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 27.95 | 2:04.85 | |||||||
3 | Mk Juniorpiger | 2001 | 547 | 2:06.26 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:10.87 | |||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 37.06 | 1:09.24 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 29.21 | 1:38.45 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 27.81 | 2:06.26 | |||||||
4 | Vest Damer | 1997 | 523 | 2:08.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:08.00 | |||||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 36.07 | 1:09.56 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 30.19 | 1:39.75 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 28.35 | 2:08.10 | |||||||
5 | Køge Piger 2 | 2002 | 512 | 2:09.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 35.36 | 1:07.53 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 32.11 | 1:39.64 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.39 | 2:09.03 | |||||||
6 | Farum Piger 1 | 2004 | 487 | 2:11.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:11.48 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 35.34 | 1:09.31 | |||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 31.66 | 1:40.97 | |||||||
Malou Nielsen | 2005 | 30.27 | 2:11.24 | |||||||
7 | Pink Piger Panthers | 2002 | 482 | 2:11.63 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:11.99 | |||||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 37.83 | 1:12.41 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 31.06 | 1:43.47 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 28.16 | 2:11.63 | |||||||
8 | Mk Årgangspiger 1 | 2004 | 460 | 2:13.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:11.38 | |||||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 37.52 | 1:12.26 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 32.80 | 1:45.06 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 28.69 | 2:13.75 | |||||||
9 | Sisvim 1 Piger | 2003 | 459 | 2:13.86 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
Lilja D Jacobsen | 2003 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Petra A. Nielsen | 2003 | 37.07 | 1:12.26 | |||||||
Alisa Vestergård | 2003 | 31.12 | 1:43.38 | |||||||
Elin Christiansen | 2004 | 30.48 | 2:13.86 | |||||||
10 | Vg17 Vest Piger 1 | 2002 | 453 | 2:14.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:13.04 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 38.02 | 1:12.46 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 31.83 | 1:44.29 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 30.16 | 2:14.45 | |||||||
11 | Gti Piger 1 | 2004 | 452 | 2:14.51 | ||||||
GTI | 2:10.44 | |||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 37.41 | 1:11.55 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.61 | 1:44.16 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 30.35 | 2:14.51 | |||||||
12 | Køge Piger 3 | 2003 | 443 | 2:15.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 36.74 | 1:11.56 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 32.96 | 1:44.52 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 30.85 | 2:15.37 | |||||||
13 | Mk Årgangspiger 2 | 2005 | 415 | 2:18.43 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.43 | |||||||||
Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 37.67 | 1:14.80 | |||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 33.67 | 1:48.47 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 29.96 | 2:18.43 | |||||||
14 | Vsk The Team | 2000 | 411 | 2:18.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:20.00 | |||||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 39.34 | 1:15.32 | |||||||
Nana Hansen | 2000 | 31.03 | 1:46.35 | |||||||
Maja Raalund | 2003 | 32.54 | 2:18.89 | |||||||
15 | Lf Piger 2 :-) | 2000 | 393 | 2:20.91 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:16.10 | |||||||||
Ida Kjølby | 2003 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 39.05 | 1:16.35 | |||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 34.13 | 1:50.48 | |||||||
Anastasia Hansen | 2002 | 30.43 | 2:20.91 | |||||||
16 | Solrød Piger 02 | 2002 | 393 | 2:20.93 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:27.94 | |||||||||
Sofia Levisen | 2002 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 40.64 | 1:16.26 | |||||||
Julie Silberg | 2002 | 34.06 | 1:50.32 | |||||||
Silje Juhl Nielsen | 2003 | 30.61 | 2:20.93 | |||||||
17 | Vg17 Gsk Piger | 2004 | 387 | 2:21.69 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:21.33 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 40.40 | 1:14.79 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 34.66 | 1:49.45 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 32.24 | 2:21.69 | |||||||
18 | Roskilde Skjoldmøer | 2000 | 381 | 2:22.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:10.00 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 42.50 | 1:19.58 | |||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 32.45 | 1:52.03 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 30.30 | 2:22.33 | |||||||
19 | Gti Piger 2 | 2004 | 360 | 2:25.11 | ||||||
GTI | 2:18.30 | |||||||||
Clara Schmedes | 2004 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 42.27 | 1:17.90 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 35.55 | 1:53.45 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 31.66 | 2:25.11 | |||||||
20 | Vg17 Vest Piger 2 | 2003 | 346 | 2:27.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:30.52 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 40.77 | 1:20.45 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 35.72 | 1:56.17 | |||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 30.93 | 2:27.10 | |||||||
21 | Køge S Piger | 2006 | 340 | 2:27.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:31.80 | |||||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 41.36 | 1:21.66 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 35.17 | 1:56.83 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 31.01 | 2:27.84 | |||||||
22 | Køge Piger 4 | 2004 | 339 | 2:28.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 47.16 | 1:24.24 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 33.47 | 1:57.71 | |||||||
Sophia Christensen | 2003 | 30.36 | 2:28.07 | |||||||
23 | Gti 3 Girls | 2002 | 333 | 2:28.95 | ||||||
GTI | 2:31.83 | |||||||||
Julie Segato | 2005 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 44.91 | 1:21.69 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 32.60 | 1:54.29 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 34.66 | 2:28.95 | |||||||
24 | Reysta - Gellurnar | 2004 | 323 | 2:30.39 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
Bjørk L Sørensen | 2004 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 41.31 | 1:22.72 | |||||||
Malan Jóhansdóttir | 2004 | 36.91 | 1:59.63 | |||||||
Emma L Nagurset | 2004 | 30.76 | 2:30.39 | |||||||
25 | Hs 3 Bluesharks | 2004 | 318 | 2:31.26 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 2:28.42 | |||||||||
Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Miriam Mortensen | 2004 | 45.00 | 1:24.28 | |||||||
Anna Højgaard | 2004 | 1:06.98 | 2:31.26 | |||||||
Ró Holm Magnadóttir | 2002 | 2:31.26 | ||||||||
26 | Lf Piger 3 :-) | 2000 | 314 | 2:31.78 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:44.50 | |||||||||
Mille Marie Ullerup | 2004 | 38.30 | 38.30 | |||||||
Josephine Frederiksen | 2005 | 42.77 | 1:21.07 | |||||||
Signe Bagge Møller | 2004 | 37.90 | 1:58.97 | |||||||
Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 32.81 | 2:31.78 | |||||||
27 | Reysta - Diddurnar | 2005 | 275 | 2:38.67 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
Jonna Joensen | 2005 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Sára Thomsen | 2005 | 47.17 | 1:23.27 | |||||||
Marjun Hjelm | 2005 | 41.60 | 2:04.87 | |||||||
Krista Justinussen | 2005 | 33.80 | 2:38.67 | |||||||
- | Hs 3 Ambassadors | 2002 | DSQ | SW 10.14=3sv på bane | ||||||
Havnar Svimjifelag | 2:19.90 | |||||||||
Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Nancy N. Dam | 2005 | 38.04 | 1:13.42 | |||||||
Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 33.48 | 1:46.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2005 |
Årg. 1919-2005: SK Laxen (1993) 1:44.66 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Køge Masters | 1990 | 544 | 1:50.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 30.17 | 58.73 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 26.91 | 1:25.64 | |||||||
Magnus Christensen | 1995 | 25.18 | 1:50.82 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 2002 | 496 | 1:54.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 32.87 | 1:01.48 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.49 | 1:28.97 | |||||||
August Ryom | 2002 | 25.35 | 1:54.32 | |||||||
3 | Lf Drenge 1 :-) | 2000 | 473 | 1:56.10 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 1:55.50 | |||||||||
Jonas Gram-Lange | 1999 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 33.03 | 1:02.79 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 27.44 | 1:30.23 | |||||||
Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 25.87 | 1:56.10 | |||||||
4 | Drenge Lyngby | 1999 | 464 | 1:56.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 33.17 | 1:02.55 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 28.30 | 1:30.85 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.00 | 1:56.85 | |||||||
5 | Stv Drenge | 2000 | 462 | 1:57.03 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
August Schade Cantby | 2002 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 32.84 | 1:03.78 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 28.13 | 1:31.91 | |||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 25.12 | 1:57.03 | |||||||
6 | Lf Drenge 2 :-) | 2000 | 435 | 1:59.45 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:03.70 | |||||||||
Jens Saugmann | 1996 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 35.12 | 1:05.55 | |||||||
Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 27.45 | 1:33.00 | |||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 26.45 | 1:59.45 | |||||||
7 | Vg17 Vest Drenge 1 | 2002 | 406 | 2:02.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:07.63 | |||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 38.12 | 1:09.87 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.27 | 1:36.14 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 26.07 | 2:02.21 | |||||||
8 | Gti Drenge 1 | 2003 | 387 | 2:04.17 | ||||||
GTI | 2:02.11 | |||||||||
Emil Søby | 2004 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 36.40 | 1:08.39 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 29.16 | 1:37.55 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 26.62 | 2:04.17 | |||||||
9 | Roskilde Vikings 1 | 2000 | 379 | 2:05.04 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:05.00 | |||||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 37.24 | 1:07.31 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 30.56 | 1:37.87 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 27.17 | 2:05.04 | |||||||
10 | Lf Drenge 3 :-) | 2000 | 362 | 2:06.93 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:13.40 | |||||||||
Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 37.51 | 1:10.08 | |||||||
Ole Hovmand | 2003 | 30.06 | 1:40.14 | |||||||
Colins Anthony George | 2001 | 26.79 | 2:06.93 | |||||||
11 | Pink Drenge Panthers | 2002 | 361 | 2:07.01 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:11.99 | |||||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 36.50 | 1:09.30 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 29.06 | 1:38.36 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.65 | 2:07.01 | |||||||
12 | Mk Årgangsdrenge | 2004 | 360 | 2:07.12 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.43 | |||||||||
Simon Bergendorff | 2002 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Michael Elliks | 2002 | 36.39 | 1:09.59 | |||||||
August Hertz Bugge | 2000 | 27.52 | 1:37.11 | |||||||
Alex Baes Maidens | 2004 | 30.01 | 2:07.12 | |||||||
13 | Hs 3 Ambassadors | 2002 | 340 | 2:09.56 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 2:11.30 | |||||||||
Óðin Jákupsson | 2002 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 35.39 | 1:07.91 | |||||||
Høgni H. Thomassen | 2002 | 31.62 | 1:39.53 | |||||||
Jóhannis Erlendsson | 2003 | 30.03 | 2:09.56 | |||||||
14 | Gti Drenge 2 | 2004 | 333 | 2:10.55 | ||||||
GTI | 1:59.97 | |||||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Esben Brasch Jensen | 2003 | 37.71 | 1:11.33 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 31.64 | 1:42.97 | |||||||
Nicolai Schuster Gath | 2003 | 27.58 | 2:10.55 | |||||||
15 | Køge Drenge 2 | 2002 | 326 | 2:11.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Eren Kaya | 2004 | 40.68 | 1:13.72 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 28.64 | 1:42.36 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 29.06 | 2:11.42 | |||||||
16 | Vsk Drenge 1 | 1997 | 316 | 2:12.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:21.00 | |||||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 39.19 | 1:15.86 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 30.47 | 1:46.33 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 26.49 | 2:12.82 | |||||||
17 | Susvim 1 Drenge | 2002 | 294 | 2:16.03 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
Bartal Debess | 2002 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 43.54 | 1:14.26 | |||||||
Hans Jacob Hjelm | 2003 | 34.38 | 1:48.64 | |||||||
Rúni Bech | 2002 | 27.39 | 2:16.03 | |||||||
18 | Gti 3 Boys | 2000 | 270 | 2:19.88 | ||||||
GTI | 2:21.55 | |||||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Villads Brasch Jensen | 2004 | 40.59 | 1:17.81 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 34.24 | 1:52.05 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 27.83 | 2:19.88 | |||||||
19 | Roskilde Vikings 2 | 2001 | 270 | 2:19.94 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:10.00 | |||||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Marc Gieseler | 2003 | 38.88 | 1:14.51 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 33.84 | 1:48.35 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 31.59 | 2:19.94 | |||||||
20 | Køge Drenge 3 | 2003 | 223 | 2:29.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Mikkel Roed | 2004 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 43.16 | 1:20.19 | |||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 35.85 | 1:56.04 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 33.13 | 2:29.17 | |||||||
21 | Susvim 2 Drenge | 2003 | 185 | 2:38.66 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
Teitur Winther | 2005 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Rúni Dahl | 2004 | 41.99 | 1:26.12 | |||||||
Heini Hansen | 2003 | 36.77 | 2:02.89 | |||||||
Hans Jón Debess Bech | 2004 | 35.77 | 2:38.66 | |||||||
22 | Susvim 3 Drenge | 2005 | 124 | 3:01.36 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
Tóti Christiansen | 2006 | 49.45 | 49.45 | |||||||
Andreas Debess | 2006 | 51.01 | 1:40.46 | |||||||
Jákup Búason | 2005 | 43.71 | 2:24.17 | |||||||
Bjarti Ludvig | 2006 | 37.19 | 3:01.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 338 | 31.89 | ||||||
GTI | 31.80 | |||||||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | 308 | 32.89 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.63 | |||||||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 298 | 33.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.71 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 269 | 34.39 | ||||||
GTI | 32.96 | |||||||||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | 261 | 34.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.59 | |||||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | 253 | 35.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
7 | Mikkel Roed | 2004 | 250 | 35.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
8 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 246 | 35.45 | ||||||
GTI | 38.24 | |||||||||
9 | Sebastian Rendlev | 2005 | 241 | 35.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.73 | |||||||||
10 | Bertram Nyegaard | 2004 | 236 | 35.94 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.92 | |||||||||
11 | Alex Baes Maidens | 2004 | 230 | 36.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.48 | |||||||||
12 | Oliver Schultz | 2004 | 229 | 36.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
13 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 226 | 36.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
14 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 224 | 36.57 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 37.98 | |||||||||
15 | Pelle Colmorten | 2004 | 223 | 36.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.05 | |||||||||
16 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 219 | 36.85 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.14 | |||||||||
17 | Emil Isaksen | 2005 | 218 | 36.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.49 | |||||||||
18 | Anton Skov Grell | 2004 | 216 | 36.98 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.95 | |||||||||
19 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 215 | 37.04 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.98 | |||||||||
20 | Jannik Jørgensen | 2004 | 212 | 37.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
21 | Grigory Selivanov | 2004 | 211 | 37.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.50 | |||||||||
22 | Bertram Krak | 2004 | 210 | 37.34 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.21 | |||||||||
23 | Daniel Bastholm | 2005 | 209 | 37.44 | ||||||
GTI | 39.59 | |||||||||
24 | Magnus Kiemer | 2005 | 203 | 37.78 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
25 | Anton Rytter Bech | 2005 | 201 | 37.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.90 | |||||||||
26 | Lauritz Johansen | 2004 | 197 | 38.13 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
27 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 192 | 38.48 | ||||||
GTI | 40.21 | |||||||||
28 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 181 | 39.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.61 | |||||||||
28 | Philip H. Christensen | 2004 | 181 | 39.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.03 | |||||||||
30 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 180 | 39.29 | ||||||
Roskilde Svømning | 39.72 | |||||||||
31 | Rasmus Capion | 2005 | 180 | 39.32 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.82 | |||||||||
32 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 176 | 39.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.91 | |||||||||
33 | Símun G. Nielsen | 2005 | 169 | 40.17 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 39.57 | |||||||||
34 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 169 | 40.18 | ||||||
GTI | 43.42 | |||||||||
35 | William Mitchell | 2004 | 168 | 40.24 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.75 | |||||||||
36 | Marius Mains | 2005 | 164 | 40.58 | ||||||
GTI | 44.34 | |||||||||
37 | Mathias Olsen | 2005 | 150 | 41.77 | ||||||
GTI | 42.93 | |||||||||
38 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 133 | 43.47 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 46.61 | |||||||||
39 | Jákup Búason | 2005 | 130 | 43.80 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 45.07 | |||||||||
40 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 126 | 44.30 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 42.36 | |||||||||
41 | Teitur Winther | 2005 | 125 | 44.42 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 45.19 | |||||||||
42 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 110 | 46.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.75 | |||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Skousen | 2002 | 422 | 29.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.00 | |||||||||
2 | Bartal Debess | 2002 | 399 | 30.18 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.52 | |||||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | 393 | 30.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.09 | |||||||||
4 | August Schade Cantby | 2002 | 392 | 30.34 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
5 | Mads Baltzer | 2002 | 349 | 31.55 | ||||||
GTI | 31.76 | |||||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | 341 | 31.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.93 | |||||||||
7 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 335 | 31.99 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.21 | |||||||||
7 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 335 | 31.99 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.05 | |||||||||
9 | Óðin Jákupsson | 2002 | 319 | 32.51 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.78 | |||||||||
10 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 314 | 32.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
11 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 309 | 32.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
12 | Simon Bergendorff | 2002 | 306 | 32.96 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.67 | |||||||||
13 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 305 | 32.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.58 | |||||||||
14 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 304 | 33.02 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 34.15 | |||||||||
15 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 303 | 33.08 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.59 | |||||||||
16 | Jónas Hansen | 2002 | 300 | 33.16 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 33.03 | |||||||||
17 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 300 | 33.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.50 | |||||||||
18 | Daniel Mir | 2003 | 297 | 33.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
19 | Rúni Bech | 2002 | 283 | 33.83 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 32.91 | |||||||||
20 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 265 | 34.57 | ||||||
GTI | 36.28 | |||||||||
21 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 258 | 34.87 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 36.05 | |||||||||
22 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 250 | 35.23 | ||||||
GTI | 35.75 | |||||||||
23 | Michael Elliks | 2002 | 245 | 35.50 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.94 | |||||||||
24 | Marc Gieseler | 2003 | 232 | 36.12 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.93 | |||||||||
25 | Joachim L Andersen | 2003 | 232 | 36.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
25 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | 232 | 36.14 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 35.97 | |||||||||
27 | Oliver Gadegaard | 2003 | 223 | 36.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 44.20 | |||||||||
28 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 220 | 36.78 | ||||||
GTI | 36.13 | |||||||||
29 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 217 | 36.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | 39.94 | |||||||||
30 | Pauli Jacobsen | 2002 | 179 | 39.42 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 38.75 | |||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | 459 | 28.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 457 | 28.84 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.56 | |||||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 447 | 29.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
4 | Mert Kaya | 2001 | 433 | 29.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
5 | August Hertz Bugge | 2000 | 411 | 29.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.07 | |||||||||
6 | Lucas Jensen | 2001 | 361 | 31.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.44 | |||||||||
7 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 359 | 31.26 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.72 | |||||||||
8 | David Ajken Hansen | 1999 | 333 | 32.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 331 | 32.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.91 | |||||||||
10 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 287 | 33.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
11 | Pætur Højgaard | 1999 | 279 | 33.98 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 33.73 | |||||||||
12 | Andreas Hausner | 1999 | 242 | 35.61 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 36.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 291 | 33.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 238 | 35.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Hjalte Møller | 2007 | 161 | 40.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marinus Leisvig | 2007 | 153 | 41.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 153 | 41.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | 141 | 42.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 365 | 31.07 | ||||||
GTI | 31.80 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 319 | 32.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.71 | |||||||||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | 315 | 32.65 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.63 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 300 | 33.18 | ||||||
GTI | 32.96 | |||||||||
5 | Cornelius Olsen | 2005 | 258 | 34.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
6 | Esben Rasmussen | 2004 | 243 | 35.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.59 | |||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Skousen | 2002 | 454 | 28.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.00 | |||||||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | 395 | 30.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | 393 | 30.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.09 | |||||||||
4 | Mads Baltzer | 2002 | 354 | 31.40 | ||||||
GTI | 31.76 | |||||||||
5 | Tobias Davidsen | 2003 | 349 | 31.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.93 | |||||||||
- | Bartal Debess | 2002 | DSQ | EFB 25 m | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.52 | |||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 |
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | 474 | 28.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 454 | 28.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 443 | 29.13 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.56 | |||||||||
4 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 427 | 29.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
5 | Lucas Jensen | 2001 | 386 | 30.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.44 | |||||||||
6 | August Hertz Bugge | 2000 | 377 | 30.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 37.08 2015-11-27 |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 32.30 2015-11-27 |
Årg. 2003-2004: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 446 | 33.58 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.93 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 429 | 34.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 410 | 34.53 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 34.40 | |||||||||
4 | Kristina Í Skála | 2005 | 401 | 34.81 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 35.07 | |||||||||
5 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 381 | 35.38 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
6 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 380 | 35.42 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.85 | |||||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 373 | 35.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.99 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 373 | 35.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
9 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 365 | 35.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
10 | Liva Lund Hansen | 2005 | 362 | 36.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.98 | |||||||||
11 | Julie Segato | 2005 | 352 | 36.33 | ||||||
GTI | 40.77 | |||||||||
12 | Jonna Joensen | 2005 | 348 | 36.47 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 37.51 | |||||||||
13 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 341 | 36.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
14 | Annika Britt Larsen | 2005 | 341 | 36.73 | ||||||
GTI | 38.20 | |||||||||
15 | Malou Nielsen | 2005 | 338 | 36.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
16 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 337 | 36.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.89 | |||||||||
17 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 334 | 36.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.92 | |||||||||
18 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 332 | 37.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.72 | |||||||||
19 | Asta Palmund | 2005 | 323 | 37.41 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.13 | |||||||||
19 | Thea Mikkelsen | 2005 | 323 | 37.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.50 | |||||||||
21 | Filippa Eiler | 2005 | 298 | 38.43 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.81 | |||||||||
22 | Ella Gohr Metz | 2005 | 292 | 38.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.57 | |||||||||
23 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 288 | 38.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | 44.59 | |||||||||
24 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 287 | 38.91 | ||||||
GTI | 41.24 | |||||||||
25 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 283 | 39.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
26 | Annika Køhn | 2005 | 279 | 39.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.34 | |||||||||
27 | Natacha Munch | 2005 | 276 | 39.38 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.90 | |||||||||
28 | Frida Høj Andersen | 2005 | 276 | 39.42 | ||||||
GTI | 41.86 | |||||||||
29 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 275 | 39.43 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.49 | |||||||||
30 | Ida Jacobsen | 2005 | 268 | 39.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.34 | |||||||||
31 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 266 | 39.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.89 | |||||||||
32 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 262 | 40.10 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.07 | |||||||||
33 | Sarah Højlund | 2006 | 251 | 40.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.57 | |||||||||
34 | Mathilde Rømer | 2006 | 246 | 40.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
35 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 236 | 41.53 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 44.25 | |||||||||
36 | Maica Jensen | 2006 | 230 | 41.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.66 | |||||||||
37 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 228 | 42.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.16 | |||||||||
38 | Krista Justinussen | 2005 | 225 | 42.15 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
39 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 225 | 42.16 | ||||||
GTI | 43.69 | |||||||||
40 | Mathilde Willumsen | 2006 | 224 | 42.24 | ||||||
GTI | 43.85 | |||||||||
41 | Johanna Rasmussen | 2006 | 216 | 42.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.21 | |||||||||
42 | Marjun Hjelm | 2005 | 212 | 43.00 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 44.42 | |||||||||
43 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 207 | 43.35 | ||||||
GTI | 45.15 | |||||||||
44 | Sofie Larsen | 2006 | 206 | 43.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 50.42 | |||||||||
45 | Rósa Hansen | 2006 | 203 | 43.64 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 47.30 | |||||||||
46 | Jaqueline Haack | 2006 | 201 | 43.75 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 44.61 | |||||||||
47 | Maja Zastrojevic | 2006 | 200 | 43.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.92 | |||||||||
47 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 200 | 43.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | 45.03 | |||||||||
49 | Rikke Parkhøi | 2006 | 197 | 44.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.00 | |||||||||
50 | Sofie Lind | 2006 | 185 | 45.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 53.95 | |||||||||
51 | Emilie Larsen | 2005 | 183 | 45.21 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 48.32 | |||||||||
52 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 181 | 45.32 | ||||||
GTI | 45.55 | |||||||||
53 | Ella Heide | 2005 | 178 | 45.63 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 50.40 | |||||||||
54 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 172 | 46.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.13 | |||||||||
55 | Line Pedersen | 2005 | 171 | 46.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.58 | |||||||||
56 | Mille Giolbas | 2006 | 171 | 46.18 | ||||||
GTI | 46.44 | |||||||||
57 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 166 | 46.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 52.96 | |||||||||
58 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 163 | 46.95 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
59 | Malene Dithmar | 2006 | 158 | 47.48 | ||||||
GTI | 46.89 | |||||||||
60 | Sára Thomsen | 2005 | 150 | 48.24 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 50.07 | |||||||||
61 | Luna Hein | 2005 | 146 | 48.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 49.14 | |||||||||
62 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | 135 | 49.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | 56.41 | |||||||||
63 | Oddvá Sedea D. Nattestad | 2006 | 122 | 51.75 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 52.34 | |||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.34 | |||||||||
- | Esther Haudrum Larsen | 2005 | DSQ | Ej fortsat bev 25m | ||||||
Værløse Svømmeklub | 40.64 | |||||||||
- | Felicia N. Nielsen | 2006 | DSQ | Ej fortat bev. 25m | ||||||
GTI | 48.37 | |||||||||
- | Katarina A. Jørgensen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.75 | |||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 37.08 2015-11-27 |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 32.30 2015-11-27 |
Årg. 2003-2004: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 542 | 31.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
2 | Alisa Vestergård | 2003 | 507 | 32.19 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.66 | |||||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 455 | 33.36 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 453 | 33.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.12 | |||||||||
5 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 448 | 33.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
6 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 435 | 33.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
7 | Maj Jensen | 2003 | 428 | 34.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | 423 | 34.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.84 | |||||||||
9 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 420 | 34.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.14 | |||||||||
10 | Karoline K. Larsen | 2004 | 408 | 34.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
11 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 398 | 34.88 | ||||||
Albertslund IF | 35.13 | |||||||||
12 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 397 | 34.92 | ||||||
GTI | 35.47 | |||||||||
13 | Ida Hebeltoft | 2003 | 384 | 35.31 | ||||||
Herlev Svømning | 34.54 | |||||||||
14 | Karoline Nielsen | 2004 | 375 | 35.58 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
15 | Elin Christiansen | 2004 | 374 | 35.60 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 35.01 | |||||||||
16 | Petra A. Nielsen | 2003 | 367 | 35.84 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 35.07 | |||||||||
17 | Anna Højgaard | 2004 | 364 | 35.93 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 36.97 | |||||||||
18 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 361 | 36.04 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 36.05 | |||||||||
19 | Sophia Christensen | 2003 | 353 | 36.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
20 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 353 | 36.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.75 | |||||||||
21 | Freja Søndergaard | 2004 | 352 | 36.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.94 | |||||||||
22 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 349 | 36.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.51 | |||||||||
23 | Annika Egenhardt | 2003 | 329 | 37.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.38 | |||||||||
24 | Ida Kjølby | 2003 | 328 | 37.20 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.36 | |||||||||
25 | Asta Kristensen | 2004 | 316 | 37.65 | ||||||
Albertslund IF | 37.86 | |||||||||
26 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 315 | 37.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.58 | |||||||||
27 | Naya Dige | 2003 | 307 | 38.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
28 | Miriam Mortensen | 2004 | 302 | 38.26 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 38.53 | |||||||||
29 | Nora Kejser | 2004 | 296 | 38.51 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.51 | |||||||||
30 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 290 | 38.77 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.78 | |||||||||
31 | Julie Dahl | 2004 | 267 | 39.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.84 | |||||||||
32 | Emma L Nagurset | 2004 | 265 | 39.95 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 39.08 | |||||||||
33 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 264 | 39.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
34 | Signe Bagge Møller | 2004 | 262 | 40.10 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 40.49 | |||||||||
35 | Frederikke Meisner From | 2004 | 251 | 40.66 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.68 | |||||||||
36 | Laura Winther | 2004 | 237 | 41.47 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 40.27 | |||||||||
37 | Bjørk L Sørensen | 2004 | 232 | 41.76 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 43.23 | |||||||||
38 | Maja Raalund | 2003 | 230 | 41.87 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 42.93 | |||||||||
39 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | 219 | 42.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.04 | |||||||||
40 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 205 | 43.48 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 45.23 | |||||||||
41 | Kristina K. Hansen | 2003 | 205 | 43.49 | ||||||
Ægir Klaksvik | 46.34 | |||||||||
42 | Birita Við Gil | 2004 | 200 | 43.87 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 44.68 | |||||||||
43 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 195 | 44.21 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 44.10 | |||||||||
44 | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | 191 | 44.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 52.69 | |||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 37.08 2015-11-27 |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 32.30 2015-11-27 |
Årg. 2003-2004: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 581 | 30.76 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.27 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 531 | 31.70 | Akut Syg | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.56 | |||||||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | 525 | 31.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 31.96 | |||||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 478 | 32.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
5 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 453 | 33.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vest-Brøndby | 33.03 | |||||||||
6 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 436 | 33.84 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
7 | Volena Dimitrova | 1999 | 411 | 34.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.68 | |||||||||
8 | Sofia Levisen | 2002 | 389 | 35.16 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
9 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 355 | 36.24 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.30 | |||||||||
10 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 269 | 39.74 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 40.54 | |||||||||
- | Ró Holm Magnadóttir | 2002 | DNS | |||||||
Havnar Svimjifelag | 37.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 37.08 2015-11-27 |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 32.30 2015-11-27 |
Årg. 2003-2004: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 328 | 37.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 203 | 43.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Pedersen | 2007 | 191 | 44.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Steen Petersen | 2007 | 187 | 44.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebekka Roed | 2007 | 186 | 44.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Viktoria Olsen | 2007 | 161 | 47.14 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 37.08 2015-11-27 |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 32.30 2015-11-27 |
Årg. 2003-2004: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 492 | 32.50 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.93 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 449 | 33.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 447 | 33.56 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 34.40 | |||||||||
4 | Kristina Í Skála | 2005 | 427 | 34.07 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 35.07 | |||||||||
5 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 377 | 35.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
6 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 356 | 36.21 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.85 | |||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 37.08 2015-11-27 |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 32.30 2015-11-27 |
Årg. 2003-2004: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 541 | 31.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
2 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 509 | 32.15 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
3 | Alisa Vestergård | 2003 | 501 | 32.30 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.66 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 462 | 33.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.12 | |||||||||
5 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 443 | 33.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
6 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 440 | 33.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 37.08 2015-11-27 |
Årg. 2005-2006: Mia Rindshøj (2003) 32.30 2015-11-27 |
Årg. 2003-2004: Emilie Beckmann (1997) 30.85 2010-12-05 |
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 580 | 30.77 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.27 | |||||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 504 | 32.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | 436 | 33.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.68 | |||||||||
4 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 428 | 34.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
5 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 380 | 35.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.30 | |||||||||
6 | Sofia Levisen | 2002 | 357 | 36.18 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 |
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 413 | 27.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 372 | 28.15 | ||||||
GTI | 28.15 | |||||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 362 | 28.42 | ||||||
GTI | 27.96 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 356 | 28.57 | ||||||
GTI | 27.98 | |||||||||
5 | Oscar Isberg | 2004 | 353 | 28.64 | ||||||
GTI | 29.06 | |||||||||
6 | Casper Madsen | 2004 | 352 | 28.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 346 | 28.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.27 | |||||||||
8 | Alexander Slente | 2004 | 343 | 28.93 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.91 | |||||||||
9 | Esben Rasmussen | 2004 | 340 | 29.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.90 | |||||||||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 339 | 29.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.43 | |||||||||
11 | Pelle Colmorten | 2004 | 338 | 29.08 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.86 | |||||||||
12 | Oliver Schultz | 2004 | 332 | 29.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
13 | Lauritz Johansen | 2004 | 322 | 29.54 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
14 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 309 | 29.94 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
15 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 307 | 30.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.94 | |||||||||
16 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 302 | 30.19 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 31.04 | |||||||||
17 | Alex Baes Maidens | 2004 | 299 | 30.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.59 | |||||||||
18 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 298 | 30.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.13 | |||||||||
18 | Eren Kaya | 2004 | 298 | 30.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
20 | Sebastian Rendlev | 2005 | 295 | 30.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.24 | |||||||||
21 | Jannik Jørgensen | 2004 | 292 | 30.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.38 | |||||||||
22 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 278 | 31.01 | ||||||
GTI | 30.85 | |||||||||
23 | Bertram Nyegaard | 2004 | 268 | 31.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.67 | |||||||||
24 | Rúni Dahl | 2004 | 264 | 31.55 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 32.85 | |||||||||
25 | Valdemar Jensen | 2004 | 264 | 31.57 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.60 | |||||||||
26 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 263 | 31.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.64 | |||||||||
27 | Daniel Bastholm | 2005 | 256 | 31.87 | ||||||
GTI | 32.02 | |||||||||
28 | Emil Isaksen | 2005 | 256 | 31.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.72 | |||||||||
29 | August K Madsen | 2004 | 255 | 31.94 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 32.44 | |||||||||
30 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 250 | 32.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.70 | |||||||||
31 | Grigory Selivanov | 2004 | 245 | 32.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.70 | |||||||||
32 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 241 | 32.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.05 | |||||||||
33 | Bertram Krak | 2004 | 238 | 32.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.18 | |||||||||
34 | Anton Rytter Bech | 2005 | 233 | 32.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.46 | |||||||||
35 | Rasmus Capion | 2005 | 231 | 32.99 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.57 | |||||||||
36 | Jákup Búason | 2005 | 230 | 33.05 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 33.10 | |||||||||
37 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 230 | 33.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.52 | |||||||||
38 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 229 | 33.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
39 | Símun G. Nielsen | 2005 | 221 | 33.47 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 33.85 | |||||||||
40 | Magnus Kiemer | 2005 | 218 | 33.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
41 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 214 | 33.82 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.00 | |||||||||
42 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 208 | 34.16 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.36 | |||||||||
43 | Mathias Olsen | 2005 | 206 | 34.28 | ||||||
GTI | 37.04 | |||||||||
44 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 205 | 34.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.13 | |||||||||
45 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 202 | 34.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.89 | |||||||||
46 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 193 | 35.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.18 | |||||||||
47 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 189 | 35.30 | ||||||
GTI | 36.24 | |||||||||
48 | Hans Jón Debess Bech | 2004 | 181 | 35.76 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 35.82 | |||||||||
49 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 178 | 35.96 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 35.57 | |||||||||
50 | Marius Mains | 2005 | 164 | 37.01 | ||||||
GTI | 36.54 | |||||||||
51 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 162 | 37.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.59 | |||||||||
52 | Teitur Winther | 2005 | 141 | 38.89 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 39.20 | |||||||||
- | Cornelius Olsen | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 |
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | 506 | 25.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
2 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 500 | 25.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 499 | 25.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.03 | |||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 499 | 25.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
5 | Mads Emil Christensen | 1999 | 498 | 25.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
6 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 494 | 25.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.29 | |||||||||
7 | August Ryom | 2002 | 493 | 25.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.09 | |||||||||
8 | Erling Johansen | 2000 | 485 | 25.77 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 25.04 | |||||||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 485 | 25.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.98 | |||||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 481 | 25.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 475 | 25.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.03 | |||||||||
12 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 470 | 26.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.78 | |||||||||
13 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 467 | 26.11 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.23 | |||||||||
14 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 466 | 26.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.22 | |||||||||
15 | Jens Saugmann | 1996 | 465 | 26.15 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 25.23 | |||||||||
16 | Frederik Jørgensen | 2003 | 462 | 26.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.09 | |||||||||
17 | Andreas L. Damgård | 2000 | 460 | 26.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
18 | August Hertz Bugge | 2000 | 455 | 26.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 25.99 | |||||||||
19 | Magnus Christensen | 1995 | 449 | 26.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.25 | |||||||||
20 | Anders Skousen | 2002 | 444 | 26.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.36 | |||||||||
20 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 444 | 26.55 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.63 | |||||||||
22 | Christoffer Jensen | 2002 | 438 | 26.66 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.68 | |||||||||
23 | Lucas Jensen | 2001 | 438 | 26.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.22 | |||||||||
24 | Christian Ong Hansen | 2001 | 427 | 26.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
25 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 422 | 27.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.38 | |||||||||
26 | Jónas Hansen | 2002 | 420 | 27.04 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 26.98 | |||||||||
27 | Oliver Breuner | 2002 | 417 | 27.10 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.07 | |||||||||
28 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 413 | 27.20 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 27.76 | |||||||||
29 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 410 | 27.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
30 | Gustav Frydensberg | 1999 | 404 | 27.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.72 | |||||||||
31 | Marco Knudsen | 2003 | 403 | 27.41 | ||||||
GTI | 26.63 | |||||||||
32 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 402 | 27.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.39 | |||||||||
33 | Bartal Debess | 2002 | 398 | 27.53 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 26.81 | |||||||||
34 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 396 | 27.58 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.58 | |||||||||
35 | Mads Baltzer | 2002 | 390 | 27.71 | ||||||
GTI | 27.29 | |||||||||
36 | Colins Anthony George | 2001 | 385 | 27.84 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.37 | |||||||||
36 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 385 | 27.84 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.71 | |||||||||
38 | Simon Bergendorff | 2002 | 382 | 27.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.01 | |||||||||
39 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 381 | 27.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 29.66 | |||||||||
40 | Silas Lykke | 2003 | 377 | 28.03 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.47 | |||||||||
41 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 375 | 28.08 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.77 | |||||||||
42 | Mathias Jelshøj | 2001 | 372 | 28.17 | ||||||
Herlev Svømning | 27.93 | |||||||||
43 | Rúni Bech | 2002 | 371 | 28.18 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 27.92 | |||||||||
44 | Elias Rought | 2003 | 363 | 28.38 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.11 | |||||||||
45 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 361 | 28.43 | ||||||
GTI | 27.64 | |||||||||
46 | David Ajken Hansen | 1999 | 359 | 28.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.77 | |||||||||
47 | Michael Elliks | 2002 | 356 | 28.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.24 | |||||||||
48 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 352 | 28.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
49 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 348 | 28.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.62 | |||||||||
50 | Pætur Højgaard | 1999 | 344 | 28.89 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 28.90 | |||||||||
51 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 343 | 28.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
52 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 343 | 28.94 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 29.45 | |||||||||
53 | Morten Kilhof | 2000 | 339 | 29.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
54 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 339 | 29.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
55 | Frederik Helms | 2001 | 338 | 29.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.45 | |||||||||
56 | Daniel Mir | 2003 | 337 | 29.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
56 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 337 | 29.09 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.20 | |||||||||
58 | Tobias Lindberg | 2003 | 336 | 29.14 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 29.23 | |||||||||
59 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 332 | 29.24 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.22 | |||||||||
60 | Nicholas Svane | 2002 | 328 | 29.37 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.21 | |||||||||
61 | Xander Pontoppidan | 2003 | 324 | 29.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.87 | |||||||||
62 | Nicklas Taylor | 2002 | 320 | 29.59 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.32 | |||||||||
63 | Marc Gieseler | 2003 | 318 | 29.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.65 | |||||||||
64 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 315 | 29.75 | ||||||
GTI | 29.56 | |||||||||
65 | Hans Jacob Hjelm | 2003 | 312 | 29.87 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 28.74 | |||||||||
66 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | 302 | 30.17 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 29.96 | |||||||||
67 | Heini Hansen | 2003 | 294 | 30.45 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 32.18 | |||||||||
68 | Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 293 | 30.48 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.92 | |||||||||
69 | Joachim L Andersen | 2003 | 291 | 30.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
70 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 278 | 31.03 | ||||||
GTI | 30.38 | |||||||||
71 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 266 | 31.48 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.59 | |||||||||
72 | Samuel Risager | 2003 | 258 | 31.80 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.33 | |||||||||
73 | Pauli Jacobsen | 2002 | 221 | 33.46 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 33.97 | |||||||||
74 | Kasper Kusk | 2003 | 193 | 35.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.47 | |||||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 27.85 | |||||||||
- | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 27.39 | |||||||||
- | Mathias Hatting Petersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 |
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 309 | 29.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Joachim Poulsen | 2006 | 256 | 31.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 242 | 32.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Hjalte Møller | 2007 | 211 | 34.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Debess | 2006 | 175 | 36.20 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
- | Anders Gaard | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 |
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 410 | 27.26 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 388 | 27.77 | ||||||
GTI | 27.96 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 385 | 27.83 | ||||||
GTI | 28.15 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 369 | 28.24 | ||||||
GTI | 27.98 | |||||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | 352 | 28.69 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 347 | 28.83 | ||||||
GTI | 29.06 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 |
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Letting | 2001 | 508 | 25.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
2 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 503 | 25.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.29 | |||||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | 503 | 25.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
4 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 489 | 25.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
5 | Rasmus Danielsen | 2001 | 480 | 25.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
6 | Mads Emil Christensen | 1999 | 473 | 26.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 465 | 26.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.03 | |||||||||
8 | Malthe Letting | 2001 | 462 | 26.20 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
9 | Rasmus Danielsen | 2001 | 461 | 26.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
10 | Malthe Letting | 2001 | 456 | 26.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
10 | Rasmus Danielsen | 2001 | 456 | 26.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
12 | Mads Emil Christensen | 1999 | 454 | 26.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
13 | Rasmus Danielsen | 2001 | 450 | 26.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
14 | Mads Emil Christensen | 1999 | 449 | 26.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
15 | Mads Emil Christensen | 1999 | 449 | 26.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
16 | Mads Emil Christensen | 1999 | 443 | 26.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
17 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 442 | 26.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
18 | Malthe Letting | 2001 | 432 | 26.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
19 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 421 | 27.03 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.29 | |||||||||
20 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 409 | 27.28 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 32.19 2015-11-29 |
Årg. 2005-2006: Alberte V. Bisgaard (2003) 28.36 2015-11-27 |
Årg. 1919-2004: Henriette Brekke (1988) 25.64 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 478 | 29.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 473 | 29.81 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.58 | |||||||||
3 | Kristina Í Skála | 2005 | 457 | 30.17 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 31.30 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 430 | 30.79 | ||||||
GTI | 30.38 | |||||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 427 | 30.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.34 | |||||||||
6 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 426 | 30.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
7 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 425 | 30.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.90 | |||||||||
8 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 420 | 31.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
9 | Malou Nielsen | 2005 | 417 | 31.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.06 | |||||||||
10 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 403 | 31.45 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 31.52 | |||||||||
11 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 393 | 31.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.66 | |||||||||
12 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 391 | 31.77 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
13 | Jonna Joensen | 2005 | 389 | 31.83 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 31.53 | |||||||||
14 | Nancy N. Dam | 2005 | 383 | 31.98 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 33.07 | |||||||||
15 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 381 | 32.05 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.91 | |||||||||
16 | Filippa Eiler | 2005 | 375 | 32.20 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.28 | |||||||||
17 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 374 | 32.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.61 | |||||||||
18 | Asta Palmund | 2005 | 371 | 32.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.81 | |||||||||
19 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 371 | 32.34 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.98 | |||||||||
20 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 355 | 32.80 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.10 | |||||||||
21 | Josephine Frederiksen | 2005 | 355 | 32.81 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.47 | |||||||||
22 | Annika Køhn | 2005 | 350 | 32.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.73 | |||||||||
23 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 339 | 33.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
24 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 338 | 33.34 | ||||||
GTI | 34.11 | |||||||||
25 | Natacha Munch | 2005 | 337 | 33.39 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
26 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 332 | 33.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.82 | |||||||||
27 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 330 | 33.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.04 | |||||||||
28 | Krista Justinussen | 2005 | 328 | 33.67 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
29 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 326 | 33.75 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 35.33 | |||||||||
30 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 320 | 33.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
31 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 316 | 34.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
32 | Ella Gohr Metz | 2005 | 314 | 34.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.23 | |||||||||
33 | Alma Møller-Ern | 2006 | 311 | 34.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.76 | |||||||||
34 | Ida Jacobsen | 2005 | 310 | 34.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.64 | |||||||||
35 | Sarah Højlund | 2006 | 300 | 34.68 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.50 | |||||||||
36 | Anna Østerby | 2005 | 298 | 34.79 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
37 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 287 | 35.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.40 | |||||||||
38 | Johanna Rasmussen | 2006 | 283 | 35.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.35 | |||||||||
39 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 281 | 35.47 | ||||||
GTI | 35.72 | |||||||||
40 | Marjun Hjelm | 2005 | 280 | 35.52 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 35.56 | |||||||||
41 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 278 | 35.60 | ||||||
GTI | 38.58 | |||||||||
42 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 275 | 35.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
43 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 274 | 35.75 | ||||||
GTI | 34.87 | |||||||||
44 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 270 | 35.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.58 | |||||||||
45 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 269 | 35.96 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
46 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 268 | 36.03 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.46 | |||||||||
47 | Emilie Larsen | 2005 | 266 | 36.12 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 36.70 | |||||||||
47 | Mathilde Willumsen | 2006 | 266 | 36.12 | ||||||
GTI | 35.89 | |||||||||
49 | Sára Thomsen | 2005 | 261 | 36.33 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 40.04 | |||||||||
50 | Sofie Larsen | 2006 | 253 | 36.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.11 | |||||||||
51 | Line Pedersen | 2005 | 249 | 36.92 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
52 | Maja Zastrojevic | 2006 | 249 | 36.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.77 | |||||||||
53 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 247 | 37.03 | ||||||
GTI | 37.05 | |||||||||
54 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 244 | 37.17 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
55 | Luna Hein | 2005 | 242 | 37.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.65 | |||||||||
56 | Rósa Hansen | 2006 | 241 | 37.32 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 39.52 | |||||||||
57 | Birgit Thomsen | 2006 | 235 | 37.63 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 37.81 | |||||||||
58 | Mille Giolbas | 2006 | 234 | 37.66 | ||||||
GTI | 37.44 | |||||||||
59 | Ella Heide | 2005 | 218 | 38.60 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 39.02 | |||||||||
60 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 215 | 38.77 | ||||||
GTI | 39.06 | |||||||||
61 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 210 | 39.06 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 37.91 | |||||||||
62 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 196 | 39.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.63 | |||||||||
63 | Olga Cermak | 2006 | 193 | 40.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.53 | |||||||||
64 | Malene Dithmar | 2006 | 185 | 40.72 | ||||||
GTI | 40.83 | |||||||||
65 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | 174 | 41.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
66 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 169 | 41.98 | ||||||
GTI | 44.13 | |||||||||
67 | Oddvá Sedea D. Nattestad | 2006 | 137 | 45.05 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 45.10 | |||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 32.19 2015-11-29 |
Årg. 2005-2006: Alberte V. Bisgaard (2003) 28.36 2015-11-27 |
Årg. 1919-2004: Henriette Brekke (1988) 25.64 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 592 | 27.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 588 | 27.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
3 | Alisa Vestergård | 2003 | 573 | 27.97 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 27.78 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 554 | 28.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.18 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 543 | 28.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | 539 | 28.54 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.12 | |||||||||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 539 | 28.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
8 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 537 | 28.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.76 | |||||||||
8 | Thippe de Neergaard | 2003 | 537 | 28.59 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.14 | |||||||||
10 | Sara Mortensen | 2001 | 534 | 28.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.58 | |||||||||
11 | Ida Holm Hansen | 2002 | 522 | 28.86 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
12 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 512 | 29.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
13 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 511 | 29.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
14 | Emilie Larsen | 2001 | 508 | 29.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.97 | |||||||||
15 | Simone Jørgensen | 1999 | 508 | 29.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
16 | Lærke Rask Sander | 2002 | 506 | 29.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.95 | |||||||||
17 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 505 | 29.18 | ||||||
GTI | 28.97 | |||||||||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 501 | 29.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.52 | |||||||||
18 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 501 | 29.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.95 | |||||||||
18 | Liva Søby | 2004 | 501 | 29.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.19 | |||||||||
21 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 500 | 29.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
22 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 499 | 29.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.25 | |||||||||
23 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 482 | 29.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.96 | |||||||||
23 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 482 | 29.64 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 29.21 | |||||||||
25 | Malou Carlsen | 2000 | 481 | 29.65 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 29.40 | |||||||||
25 | Volena Dimitrova | 1999 | 481 | 29.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.58 | |||||||||
27 | Pernille Pedersen | 2001 | 476 | 29.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
28 | Nønne Christensen | 2004 | 474 | 29.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.29 | |||||||||
29 | Maj Jensen | 2003 | 471 | 29.85 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
30 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 470 | 29.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
31 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 469 | 29.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
32 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 463 | 30.03 | ||||||
GTI | 30.47 | |||||||||
33 | Emma Enevoldsen | 2003 | 462 | 30.05 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.22 | |||||||||
34 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 460 | 30.10 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.29 | |||||||||
35 | Laura L. Hørning | 2004 | 456 | 30.18 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
36 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 456 | 30.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.83 | |||||||||
37 | Anastasia Smirnov | 2004 | 447 | 30.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
38 | Dagmar Boeck | 2004 | 446 | 30.41 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.72 | |||||||||
39 | Mia Witt | 2002 | 445 | 30.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.86 | |||||||||
40 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 445 | 30.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.71 | |||||||||
41 | Olivia Møller | 2004 | 440 | 30.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
41 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 440 | 30.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
43 | Lilja D Jacobsen | 2003 | 433 | 30.71 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 30.41 | |||||||||
44 | Lærke Blond | 2003 | 430 | 30.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.80 | |||||||||
45 | Maya Nykjær | 2001 | 430 | 30.78 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 29.62 | |||||||||
46 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 430 | 30.79 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
47 | Ida Hebeltoft | 2003 | 427 | 30.84 | ||||||
Herlev Svømning | 30.34 | |||||||||
48 | Julie Wolter | 2003 | 421 | 30.99 | ||||||
GTI | 30.64 | |||||||||
49 | Anastasia Hansen | 2002 | 419 | 31.04 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 30.86 | |||||||||
50 | Elin Christiansen | 2004 | 417 | 31.09 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.46 | |||||||||
51 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 413 | 31.20 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.79 | |||||||||
51 | Naya Dige | 2003 | 413 | 31.20 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
53 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 411 | 31.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.14 | |||||||||
53 | Isabella Rosenberg | 2003 | 411 | 31.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.50 | |||||||||
55 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 408 | 31.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.79 | |||||||||
55 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 408 | 31.32 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
57 | Clara Kongsfelt | 2003 | 405 | 31.40 | ||||||
Herlev Svømning | 31.97 | |||||||||
57 | Mia Krüger | 2002 | 405 | 31.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
59 | Sofia Levisen | 2002 | 402 | 31.48 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
60 | Emma L Nagurset | 2004 | 398 | 31.59 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 32.26 | |||||||||
60 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 398 | 31.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 31.81 | |||||||||
62 | Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 397 | 31.60 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 31.38 | |||||||||
63 | Sophia Christensen | 2003 | 396 | 31.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
64 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 393 | 31.72 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 31.60 | |||||||||
65 | Freja Søndergaard | 2004 | 392 | 31.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.59 | |||||||||
66 | Marike Nevermann | 2003 | 391 | 31.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
66 | Mathilde Svendsen | 2004 | 391 | 31.76 | ||||||
GTI | 30.98 | |||||||||
68 | Ida Mørk | 2004 | 388 | 31.85 | ||||||
GTI | 31.38 | |||||||||
69 | Ró Holm Magnadóttir | 2002 | 386 | 31.90 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.14 | |||||||||
70 | Maya Baltser | 2004 | 385 | 31.94 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 32.56 | |||||||||
71 | Astrid Høffer | 2004 | 380 | 32.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.52 | |||||||||
72 | Ida Kjølby | 2003 | 379 | 32.10 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.05 | |||||||||
73 | Annika Egenhardt | 2003 | 379 | 32.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.10 | |||||||||
74 | Karoline K. Larsen | 2004 | 369 | 32.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
75 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 369 | 32.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.72 | |||||||||
76 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 366 | 32.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
77 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 365 | 32.51 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.43 | |||||||||
78 | Clara Schmedes | 2004 | 363 | 32.56 | ||||||
GTI | 32.60 | |||||||||
79 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 360 | 32.64 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 34.07 | |||||||||
80 | Julie Silberg | 2002 | 359 | 32.67 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
81 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 357 | 32.76 | ||||||
Albertslund IF | 35.25 | |||||||||
82 | Ida Oest | 2003 | 356 | 32.78 | ||||||
Herlev Svømning | 34.56 | |||||||||
83 | Julie Dahl | 2004 | 353 | 32.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.45 | |||||||||
84 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 352 | 32.90 | ||||||
GTI | 32.03 | |||||||||
85 | Anna Højgaard | 2004 | 352 | 32.91 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.71 | |||||||||
85 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 352 | 32.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.01 | |||||||||
87 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 348 | 33.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
88 | Miriam Mortensen | 2004 | 342 | 33.23 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.18 | |||||||||
89 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 332 | 33.55 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.67 | |||||||||
90 | Jóhanna H. Eidesgaard | 2004 | 331 | 33.59 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.28 | |||||||||
91 | Asta Kristensen | 2004 | 330 | 33.61 | ||||||
Albertslund IF | 33.38 | |||||||||
92 | Signe Bagge Møller | 2004 | 326 | 33.75 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.24 | |||||||||
93 | Laura Thomadsen | 2004 | 324 | 33.82 | ||||||
Albertslund IF | 33.31 | |||||||||
94 | Laura Winther | 2004 | 317 | 34.06 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 32.82 | |||||||||
95 | Nora Kejser | 2004 | 313 | 34.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.51 | |||||||||
96 | Bjørk L Sørensen | 2004 | 310 | 34.31 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 34.23 | |||||||||
97 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | 303 | 34.58 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 35.22 | |||||||||
98 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 302 | 34.63 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 34.93 | |||||||||
99 | Kristina K. Hansen | 2003 | 301 | 34.64 | ||||||
Ægir Klaksvik | 37.32 | |||||||||
100 | Maja Raalund | 2003 | 296 | 34.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 34.75 | |||||||||
101 | Malou Hansen | 2004 | 296 | 34.87 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.68 | |||||||||
102 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 292 | 35.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
103 | Bára D. Nattestad | 2004 | 279 | 35.55 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 35.17 | |||||||||
104 | Laura Sonne Steen | 2004 | 276 | 35.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.85 | |||||||||
105 | Frederikke Meisner From | 2004 | 271 | 35.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.57 | |||||||||
106 | Line Høj | 2004 | 270 | 35.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
107 | Birita Við Gil | 2004 | 240 | 37.39 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 39.29 | |||||||||
108 | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | 228 | 37.99 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.20 | |||||||||
109 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 215 | 38.75 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 37.48 | |||||||||
- | Delphine Møller | 1999 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 29.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 32.19 2015-11-29 |
Årg. 2005-2006: Alberte V. Bisgaard (2003) 28.36 2015-11-27 |
Årg. 1919-2004: Henriette Brekke (1988) 25.64 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 358 | 32.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 256 | 36.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mejse Jakobsen | 2007 | 250 | 36.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebekka Roed | 2007 | 224 | 38.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Steen Petersen | 2007 | 214 | 38.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 193 | 40.15 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 32.19 2015-11-29 |
Årg. 2005-2006: Alberte V. Bisgaard (2003) 28.36 2015-11-27 |
Årg. 1919-2004: Henriette Brekke (1988) 25.64 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 514 | 29.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 496 | 29.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.58 | |||||||||
3 | Kristina Í Skála | 2005 | 449 | 30.33 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 31.30 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 446 | 30.40 | ||||||
GTI | 30.38 | |||||||||
5 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 445 | 30.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
6 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 432 | 30.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.34 | |||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2007-2018: Schastine Skifter Tabor (2005) 32.19 2015-11-29 |
Årg. 2005-2006: Alberte V. Bisgaard (2003) 28.36 2015-11-27 |
Årg. 1919-2004: Henriette Brekke (1988) 25.64 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 605 | 27.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
2 | Alisa Vestergård | 2003 | 579 | 27.87 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 27.78 | |||||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 574 | 27.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 565 | 28.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
5 | Alisa Vestergård | 2003 | 557 | 28.23 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 27.78 | |||||||||
6 | Alisa Vestergård | 2003 | 545 | 28.45 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 27.78 | |||||||||
7 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 538 | 28.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 538 | 28.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 534 | 28.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
10 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 533 | 28.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
11 | Alisa Vestergård | 2003 | 533 | 28.66 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 27.78 | |||||||||
12 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 529 | 28.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
13 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 526 | 28.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
14 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 523 | 28.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.18 | |||||||||
15 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 517 | 28.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
16 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 516 | 28.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.18 | |||||||||
17 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 512 | 29.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
18 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 511 | 29.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.18 | |||||||||
19 | Melanie Eggertsen | 2002 | 510 | 29.08 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.12 | |||||||||
20 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 488 | 29.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 1919-2005: Jonas Gram-Lange (1999) 8:37.82 2014-11-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 587 | 1:03.20 | 2:10.58 | 3:18.16 | 4:24.43 | 8:49.48 | ||
Svømmeklubben Syd | 8:37.82 | 5:30.95 | 6:37.66 | 7:44.82 | ||||||
2 | Scott Steenberg | 2000 | 559 | 1:05.23 | 2:12.32 | 3:19.91 | 4:27.43 | 8:58.10 | ||
Farum Svømmeklub | 9:32.90 | 5:35.46 | 6:43.59 | 7:52.08 | ||||||
3 | Óðin Jákupsson | 2002 | 494 | 1:06.94 | 2:18.42 | 3:28.97 | 4:39.36 | 9:20.57 | ||
Havnar Svimjifelag | 9:34.69 | 5:49.47 | 7:00.22 | 8:10.90 | ||||||
4 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 472 | 1:06.86 | 2:18.31 | 3:29.12 | 4:39.63 | 9:29.44 | ||
Havnar Svimjifelag | 9:43.35 | 5:51.08 | 7:03.03 | 8:17.11 | ||||||
5 | Mads Lind | 2002 | 454 | 1:06.72 | 2:17.91 | 3:30.36 | 4:43.49 | 9:36.71 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 9:42.31 | 5:57.15 | 7:11.30 | 8:25.66 | ||||||
6 | Ole Hovmand | 2003 | 452 | 1:07.07 | 2:20.03 | 3:32.26 | 4:43.86 | 9:37.65 | ||
Svømmeklubben Syd | 9:44.49 | 5:56.52 | 7:10.46 | 8:24.13 | ||||||
7 | Frederik Helms | 2001 | 445 | 1:07.71 | 2:20.63 | 3:33.32 | 4:47.02 | 9:40.58 | ||
Vest-Brøndby | 9:49.32 | 6:00.86 | 7:14.91 | 8:28.27 | ||||||
8 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 419 | 1:08.66 | 2:23.98 | 3:39.22 | 4:54.50 | 9:52.45 | ||
Vordingborg Svømme Klub | 10:26.38 | 6:09.18 | 7:24.11 | 8:39.28 | ||||||
9 | Stefan Rasmussen | 2004 | 404 | 1:09.30 | 2:24.70 | 3:41.72 | 4:58.52 | 9:59.74 | ||
Svømmeklubben Syd | 10:17.07 | 6:15.25 | 7:31.48 | 8:46.76 | ||||||
10 | Marco Knudsen | 2003 | 384 | 1:10.18 | 2:27.05 | 3:44.16 | 5:02.86 | 10:09.90 | ||
GTI | 12:37.35 | 6:21.27 | 7:40.34 | 8:56.43 | ||||||
11 | Nicolai Wium | 1991 | 343 | 1:07.71 | 2:23.92 | 3:42.90 | 5:04.31 | 10:33.14 | ||
Køge Svømmeklub | 10:00.00 | 6:26.45 | 7:49.14 | 9:12.44 | ||||||
12 | Sebastian Rendlev | 2005 | 327 | 1:16.41 | 2:38.32 | 4:00.14 | 5:21.60 | 10:43.50 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 11:19.00 | 6:42.44 | 8:03.93 | 9:25.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 2:33.55 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Jessica Yu Mortensen (2000) 2:27.40 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 431 | 34.87 | 1:16.70 | 2:06.47 | 2:41.30 | |||
Køge Svømmeklub | 2:49.59 | |||||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 417 | 35.97 | 1:18.56 | 2:05.82 | 2:42.99 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:48.32 | |||||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 393 | 37.51 | 1:18.60 | 2:09.01 | 2:46.36 | |||
Roskilde Svømning | 2:46.93 | |||||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 382 | 38.35 | 1:21.26 | 2:09.32 | 2:47.94 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:51.69 | |||||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | 380 | 38.83 | 1:23.63 | 2:11.55 | 2:48.16 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.42 | |||||||||
6 | Annika Britt Larsen | 2005 | 372 | 36.91 | 1:19.38 | 2:09.48 | 2:49.42 | |||
GTI | 2:51.80 | |||||||||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | 365 | 36.99 | 1:21.32 | 2:11.80 | 2:50.51 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:56.73 | |||||||||
8 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 340 | 36.56 | 1:21.47 | 2:16.09 | 2:54.51 | |||
Roskilde Svømning | 2:55.89 | |||||||||
9 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 330 | 41.79 | 1:29.23 | 2:18.48 | 2:56.31 | |||
Roskilde Svømning | 2:56.29 | |||||||||
10 | Frida Høj Andersen | 2005 | 327 | 40.74 | 1:25.19 | 2:16.66 | 2:56.79 | |||
GTI | 3:01.57 | |||||||||
11 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 324 | 39.75 | 1:28.65 | 2:21.01 | 2:57.36 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.22 | |||||||||
12 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 321 | 38.28 | 1:22.95 | 2:18.23 | 2:57.92 | |||
Køge Svømmeklub | 2:58.54 | |||||||||
13 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 313 | 38.34 | 1:24.39 | 2:15.39 | 2:59.46 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.83 | |||||||||
14 | Filippa Eiler | 2005 | 309 | 38.56 | 1:25.11 | 2:20.50 | 3:00.07 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:02.54 | |||||||||
15 | Julie Segato | 2005 | 291 | 43.26 | 1:28.27 | 2:23.89 | 3:03.82 | |||
GTI | 3:24.44 | |||||||||
16 | Anna Østerby | 2005 | 276 | 39.62 | 1:28.84 | 2:22.38 | 3:07.01 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:15.42 | |||||||||
17 | Sarah Højlund | 2006 | 276 | 44.41 | 1:32.57 | 2:26.38 | 3:07.08 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:18.28 | |||||||||
18 | Ida Jacobsen | 2005 | 275 | 40.67 | 1:28.68 | 2:23.77 | 3:07.20 | |||
Vest-Brøndby | 3:20.74 | |||||||||
19 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 274 | 43.03 | 1:29.46 | 2:26.42 | 3:07.44 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:16.04 | |||||||||
20 | Annette Toft | 2006 | 259 | 44.76 | 1:33.75 | 2:25.58 | 3:11.04 | |||
Køge Svømmeklub | 3:15.46 | |||||||||
21 | Maica Jensen | 2006 | 248 | 3:13.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:41.28 | |||||||||
22 | Rikke Parkhøi | 2006 | 246 | 3:14.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:37.00 | |||||||||
23 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 243 | 3:15.28 | ||||||
GTI | 3:29.22 | |||||||||
24 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 232 | 47.32 | 1:37.67 | 2:34.06 | 3:18.14 | |||
Køge Svømmeklub | 3:28.02 | |||||||||
25 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 203 | 3:27.16 | ||||||
GTI | 3:32.41 | |||||||||
26 | Mille Giolbas | 2006 | 201 | 48.00 | 1:42.71 | 2:42.16 | 3:27.94 | |||
GTI | ||||||||||
27 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 190 | 3:31.97 | ||||||
GTI | 3:37.70 | |||||||||
28 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 173 | 53.39 | 1:49.82 | 2:49.75 | 3:38.34 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:45.00 | |||||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | DSQ | ESB 125 m | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:07.31 | |||||||||
- | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:00.83 | |||||||||
- | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | 3:20.11 | |||||||||
- | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | DSQ | EFB 75 M | ||||||
Vest-Brøndby | 3:10.86 | |||||||||
- | Olga Cermak | 2006 | DSQ | Asykro. arme 125 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 2:33.55 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Jessica Yu Mortensen (2000) 2:27.40 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 553 | 32.42 | 1:09.81 | 1:55.18 | 2:28.39 | |||
Køge Svømmeklub | 2:29.29 | |||||||||
2 | Thippe de Neergaard | 2003 | 492 | 32.39 | 1:12.44 | 1:58.47 | 2:34.32 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:37.48 | |||||||||
3 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 481 | 36.16 | 1:17.69 | 2:01.44 | 2:35.44 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.76 | |||||||||
4 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 479 | 33.54 | 1:13.91 | 1:59.93 | 2:35.64 | |||
Køge Svømmeklub | 2:40.78 | |||||||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 451 | 35.12 | 1:14.43 | 2:02.74 | 2:38.85 | |||
GTI | 2:37.85 | |||||||||
6 | Liva Søby | 2004 | 438 | 35.54 | 1:16.59 | 2:05.37 | 2:40.34 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:44.82 | |||||||||
7 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 412 | 35.78 | 1:17.52 | 2:05.25 | 2:43.76 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.33 | |||||||||
8 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 405 | 35.17 | 1:17.13 | 2:04.94 | 2:44.69 | |||
GTI | 2:44.70 | |||||||||
9 | Karoline Nielsen | 2004 | 404 | 36.43 | 1:18.88 | 2:06.78 | 2:44.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.62 | |||||||||
10 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 389 | 34.58 | 1:17.16 | 2:08.07 | 2:46.82 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Julie Wolter | 2003 | 387 | 36.48 | 1:22.30 | 2:09.06 | 2:47.08 | |||
GTI | 2:47.90 | |||||||||
12 | Petra A. Nielsen | 2003 | 387 | 35.96 | 1:20.12 | 2:07.16 | 2:47.17 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | 2:42.65 | |||||||||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | 381 | 36.89 | 1:19.21 | 2:08.59 | 2:47.95 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.69 | |||||||||
14 | Emma Enevoldsen | 2003 | 373 | 35.61 | 1:18.51 | 2:11.16 | 2:49.28 | |||
Roskilde Svømning | 2:49.95 | |||||||||
15 | Line Thode Møller | 2004 | 356 | 41.06 | 1:24.24 | 2:12.32 | 2:51.80 | |||
Farum Svømmeklub | 3:07.57 | |||||||||
16 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 348 | 40.30 | 1:23.12 | 2:13.87 | 2:53.23 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:55.54 | |||||||||
17 | Mathilde Svendsen | 2004 | 330 | 37.91 | 1:24.81 | 2:16.54 | 2:56.17 | |||
GTI | 2:56.63 | |||||||||
18 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 328 | 38.77 | 1:22.83 | 2:16.82 | 2:56.59 | |||
Havnar Svimjifelag | 3:01.59 | |||||||||
19 | Clara Schmedes | 2004 | 328 | 37.37 | 1:21.27 | 2:15.57 | 2:56.68 | |||
GTI | 2:49.23 | |||||||||
20 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 321 | 2:57.83 | ||||||
GTI | 3:37.99 | |||||||||
21 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 317 | 37.13 | 1:25.71 | 2:17.43 | 2:58.67 | |||
Svimjifelagið REYSTI | 3:04.55 | |||||||||
22 | Sophia Christensen | 2003 | 307 | 38.39 | 1:24.27 | 2:19.79 | 3:00.61 | |||
Køge Svømmeklub | 2:59.47 | |||||||||
23 | Nora Kejser | 2004 | 299 | 43.64 | 1:27.75 | 2:21.65 | 3:02.09 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.98 | |||||||||
24 | Signe Bagge Møller | 2004 | 285 | 39.48 | 1:27.96 | 2:24.47 | 3:04.97 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:09.75 | |||||||||
25 | Maya Baltser | 2004 | 246 | 45.84 | 1:34.89 | 2:37.10 | 3:14.41 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Marike Nevermann | 2003 | DSQ | EFB 75 m | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:50.93 | |||||||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 2:33.55 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Jessica Yu Mortensen (2000) 2:27.40 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 553 | 30.35 | 1:11.32 | 1:55.04 | 2:28.44 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:33.04 | |||||||||
2 | Sólvá A. Sigurðsson | 2002 | 505 | 33.54 | 1:13.52 | 1:56.79 | 2:32.94 | |||
Ægir Klaksvik | 2:37.61 | |||||||||
3 | Clara Neumann | 2001 | 500 | 33.16 | 1:14.36 | 1:58.58 | 2:33.48 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:37.74 | |||||||||
4 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 401 | 34.67 | 1:19.36 | 2:06.65 | 2:45.14 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:44.95 | |||||||||
5 | Sofia Levisen | 2002 | 39.30 | 1:22.12 | 2:16.62 | 2:55.41 | ||||
Solrød Svømmeklub | 2:58.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 59.64 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.73 2008-10-26 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 2008-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 357 | 31.14 | 1:07.72 | |||||
GTI | 1:10.35 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 349 | 31.38 | 1:08.24 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 330 | 32.85 | 1:09.54 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.79 | |||||||||
4 | Pelle Colmorten | 2004 | 324 | 32.56 | 1:09.95 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.11 | |||||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 316 | 32.73 | 1:10.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.67 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 313 | 33.18 | 1:10.80 | |||||
GTI | 1:11.97 | |||||||||
7 | Eren Kaya | 2004 | 284 | 33.79 | 1:13.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.63 | |||||||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 263 | 32.92 | 1:14.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.79 | |||||||||
9 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 260 | 35.56 | 1:15.28 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.07 | |||||||||
10 | Alexander Slente | 2004 | 255 | 35.44 | 1:15.73 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:32.91 | |||||||||
11 | Anton Skov Grell | 2004 | 253 | 36.02 | 1:15.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
12 | August K Madsen | 2004 | 245 | 35.71 | 1:16.78 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:27.16 | |||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 242 | 36.35 | 1:17.08 | |||||
GTI | 1:29.89 | |||||||||
14 | Lauritz Johansen | 2004 | 228 | 34.91 | 1:18.67 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.19 | |||||||||
15 | Daniel Bastholm | 2005 | 223 | 37.02 | 1:19.25 | |||||
GTI | 1:45.57 | |||||||||
16 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 216 | 37.82 | 1:20.12 | |||||
GTI | 1:22.59 | |||||||||
17 | Alex Baes Maidens | 2004 | 208 | 37.59 | 1:21.06 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.00 | |||||||||
18 | Símun G. Nielsen | 2005 | 184 | 39.73 | 1:24.52 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:30.76 | |||||||||
19 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 176 | 38.47 | 1:25.69 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:21.42 | |||||||||
20 | Philip H. Christensen | 2004 | 166 | 40.81 | 1:27.45 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:37.00 | |||||||||
21 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 164 | 39.98 | 1:27.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.59 | |||||||||
22 | Magnus Kiemer | 2005 | 156 | 39.76 | 1:29.16 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
23 | Rasmus Capion | 2005 | 143 | 40.14 | 1:31.80 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.00 | |||||||||
24 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 139 | 42.42 | 1:32.74 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:46.56 | |||||||||
25 | William Mitchell | 2004 | 138 | 41.44 | 1:32.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.32 | |||||||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:28.42 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 59.64 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.73 2008-10-26 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 2008-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 515 | 28.28 | 59.97 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
Vest-Brøndby | 1:00.17 | |||||||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | 492 | 28.25 | 1:00.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
3 | August Ryom | 2002 | 463 | 29.26 | 1:02.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
4 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 451 | 28.87 | 1:02.65 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:03.43 | |||||||||
5 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 440 | 28.46 | 1:03.20 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
6 | Silas Lykke | 2003 | 434 | 29.68 | 1:03.46 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
7 | Oliver Breuner | 2002 | 383 | 30.51 | 1:06.19 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.80 | |||||||||
8 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 381 | 30.62 | 1:06.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
9 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 372 | 30.89 | 1:06.82 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
10 | Oscar Cleemann | 2003 | 372 | 30.90 | 1:06.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.47 | |||||||||
11 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 351 | 32.17 | 1:08.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.47 | |||||||||
12 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 315 | 33.02 | 1:10.62 | |||||
GTI | 1:12.49 | |||||||||
13 | Elias Rought | 2003 | 311 | 32.03 | 1:10.95 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
14 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 310 | 33.08 | 1:11.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.59 | |||||||||
15 | Mathias Parkhøi | 2003 | 305 | 33.03 | 1:11.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.74 | |||||||||
16 | Simon Bergendorff | 2002 | 300 | 32.84 | 1:11.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.79 | |||||||||
17 | Høgni H. Thomassen | 2002 | 298 | 33.54 | 1:11.94 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:12.59 | |||||||||
18 | Jónas Hansen | 2002 | 289 | 32.19 | 1:12.71 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
19 | Daniel Mir | 2003 | 287 | 33.16 | 1:12.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.53 | |||||||||
20 | Tobias Davidsen | 2003 | 276 | 31.87 | 1:13.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.32 | |||||||||
21 | Samuel Risager | 2003 | 223 | 36.71 | 1:19.27 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
22 | Oliver Gadegaard | 2003 | 219 | 37.70 | 1:19.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.84 | |||||||||
23 | Kasper Kusk | 2003 | 180 | 39.53 | 1:25.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.91 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 59.64 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.73 2008-10-26 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 2008-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 517 | 27.91 | 59.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.86 | |||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 513 | 28.45 | 1:00.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:01.15 | |||||||||
3 | Mads Emil Christensen | 1999 | 499 | 28.46 | 1:00.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
4 | Sebastian Jensen | 2001 | 488 | 28.55 | 1:01.04 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:00.19 | |||||||||
5 | Rasmus Danielsen | 2001 | 485 | 28.24 | 1:01.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
6 | Mert Kaya | 2001 | 455 | 29.34 | 1:02.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
7 | Erling Johansen | 2000 | 448 | 29.41 | 1:02.83 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:00.71 | |||||||||
8 | August Hertz Bugge | 2000 | 439 | 29.68 | 1:03.26 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.83 | |||||||||
9 | Lucas Jensen | 2001 | 398 | 29.94 | 1:05.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.31 | |||||||||
10 | Andreas L. Damgård | 2000 | 369 | 30.66 | 1:07.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
11 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 332 | 29.93 | 1:09.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
12 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 319 | 31.16 | 1:10.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.38 | |||||||||
13 | Mathias Jelshøj | 2001 | 244 | 34.82 | 1:16.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 59.64 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.73 2008-10-26 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 2008-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 371 | 31.08 | 1:06.86 | |||||
GTI | 1:10.35 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 353 | 30.91 | 1:08.00 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Pelle Colmorten | 2004 | 344 | 31.56 | 1:08.56 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.11 | |||||||||
4 | Casper Madsen | 2004 | 337 | 32.32 | 1:09.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.79 | |||||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 318 | 32.75 | 1:10.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.67 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 317 | 33.55 | 1:10.46 | |||||
GTI | 1:11.97 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 59.64 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.73 2008-10-26 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 2008-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 512 | 28.37 | 1:00.08 | |||||
Vest-Brøndby | 1:00.17 | |||||||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | 486 | 28.15 | 1:01.13 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
3 | August Ryom | 2002 | 483 | 28.96 | 1:01.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
4 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 450 | 29.13 | 1:02.74 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:03.43 | |||||||||
5 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 440 | 29.27 | 1:03.18 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
6 | Silas Lykke | 2003 | 438 | 29.35 | 1:03.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 59.64 2015-11-29 |
Årg. 2002-2003: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.73 2008-10-26 |
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 2008-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 533 | 27.83 | 59.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.86 | |||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 503 | 28.48 | 1:00.42 | |||||
Roskilde Svømning | 1:01.15 | |||||||||
3 | Sebastian Jensen | 2001 | 502 | 28.45 | 1:00.48 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:00.19 | |||||||||
4 | Mads Emil Christensen | 1999 | 502 | 28.66 | 1:00.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
5 | Rasmus Danielsen | 2001 | 467 | 29.14 | 1:01.95 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
6 | Mert Kaya | 2001 | 459 | 29.12 | 1:02.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:09.11 2016-11-20 |
Årg. 2003-2004: Caroline Eskildsen (1995) 1:04.31 |
Årg. 1919-2002: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 381 | 34.39 | 1:15.32 | |||||
GTI | 1:14.88 | |||||||||
2 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 369 | 34.78 | 1:16.10 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:20.31 | |||||||||
3 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 338 | 36.54 | 1:18.39 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.28 | |||||||||
4 | Alma Møller-Ern | 2006 | 327 | 35.96 | 1:19.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.80 | |||||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 321 | 36.30 | 1:19.72 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.22 | |||||||||
6 | Kristina Í Skála | 2005 | 319 | 36.23 | 1:19.91 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:28.63 | |||||||||
7 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 262 | 37.86 | 1:25.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.98 | |||||||||
8 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 257 | 39.44 | 1:25.82 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
9 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 233 | 41.57 | 1:28.74 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
10 | Natacha Munch | 2005 | 229 | 39.51 | 1:29.19 | |||||
Solrød Svømmeklub | 3:13.00 | |||||||||
11 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 222 | 37.43 | 1:30.10 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:39.31 | |||||||||
12 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 201 | 43.43 | 1:33.22 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Anna Østerby | 2005 | 183 | 42.09 | 1:36.10 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.05 | |||||||||
14 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 137 | 47.01 | 1:45.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Line Pedersen | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.83 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:09.11 2016-11-20 |
Årg. 2003-2004: Caroline Eskildsen (1995) 1:04.31 |
Årg. 1919-2002: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 543 | 31.65 | 1:06.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.94 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 454 | 32.92 | 1:11.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.37 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 442 | 32.35 | 1:11.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
4 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 431 | 34.23 | 1:12.27 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 414 | 34.32 | 1:13.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.34 | |||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 385 | 34.39 | 1:15.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.92 | |||||||||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 382 | 34.38 | 1:15.23 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
8 | Olivia Møller | 2004 | 374 | 34.99 | 1:15.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.28 | |||||||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 374 | 34.29 | 1:15.79 | |||||
GTI | 1:14.41 | |||||||||
10 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 368 | 36.67 | 1:16.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.03 | |||||||||
11 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 358 | 35.27 | 1:16.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.65 | |||||||||
12 | Liva Søby | 2004 | 350 | 35.43 | 1:17.48 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.58 | |||||||||
13 | Emma Enevoldsen | 2003 | 343 | 36.31 | 1:17.99 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.77 | |||||||||
14 | Ida Hebeltoft | 2003 | 322 | 36.49 | 1:19.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.83 | |||||||||
15 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 275 | 38.41 | 1:23.95 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:29.15 | |||||||||
16 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 272 | 37.77 | 1:24.19 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.71 | |||||||||
17 | Clara Kongsfelt | 2003 | 264 | 38.62 | 1:25.11 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.67 | |||||||||
18 | Clara Schmedes | 2004 | 258 | 37.87 | 1:25.73 | |||||
GTI | 1:45.64 | |||||||||
19 | Julie Dahl | 2004 | 256 | 38.53 | 1:25.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
- | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | DNF | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:34.61 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:09.11 2016-11-20 |
Årg. 2003-2004: Caroline Eskildsen (1995) 1:04.31 |
Årg. 1919-2002: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 623 | 29.98 | 1:03.91 | 16-99 Aldersgruppe Rekord | ||||
Svømmeklubben Syd | 1:03.08 | |||||||||
2 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 524 | 31.43 | 1:07.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.95 | |||||||||
3 | Clara Marott Schelde | 2000 | 515 | 31.86 | 1:08.10 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.69 | |||||||||
4 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 486 | 32.65 | 1:09.45 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
5 | Melanie Eggertsen | 2002 | 453 | 32.85 | 1:11.06 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
6 | Simone Jørgensen | 1999 | 401 | 34.43 | 1:14.04 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.45 | |||||||||
7 | Maya Nykjær | 2001 | 392 | 35.00 | 1:14.59 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:11.16 | |||||||||
8 | Ida Holm Hansen | 2002 | 372 | 35.22 | 1:15.89 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.00 | |||||||||
9 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 293 | 38.03 | 1:22.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
10 | Julie Silberg | 2002 | 230 | 39.66 | 1:29.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.83 | |||||||||
- | Lærke Rask Sander | 2002 | Akut syg | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:09.11 2016-11-20 |
Årg. 2003-2004: Caroline Eskildsen (1995) 1:04.31 |
Årg. 1919-2002: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 409 | 33.08 | 1:13.56 | |||||
GTI | 1:14.88 | |||||||||
2 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 402 | 34.17 | 1:13.94 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:20.31 | |||||||||
3 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 388 | 34.67 | 1:14.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.28 | |||||||||
4 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 342 | 35.26 | 1:18.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.22 | |||||||||
5 | Alma Møller-Ern | 2006 | 340 | 35.17 | 1:18.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.80 | |||||||||
6 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 254 | 38.86 | 1:26.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.98 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:09.11 2016-11-20 |
Årg. 2003-2004: Caroline Eskildsen (1995) 1:04.31 |
Årg. 1919-2002: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 566 | 30.74 | 1:06.01 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.94 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 484 | 31.96 | 1:09.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 465 | 32.91 | 1:10.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.37 | |||||||||
4 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 465 | 33.72 | 1:10.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 404 | 34.26 | 1:13.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.34 | |||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 382 | 34.20 | 1:15.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.92 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:09.11 2016-11-20 |
Årg. 2003-2004: Caroline Eskildsen (1995) 1:04.31 |
Årg. 1919-2002: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 614 | 30.26 | 1:04.25 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:03.08 | |||||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 509 | 32.28 | 1:08.36 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 507 | 31.46 | 1:08.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.95 | |||||||||
4 | Clara Marott Schelde | 2000 | 502 | 31.09 | 1:08.69 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.69 | |||||||||
5 | Melanie Eggertsen | 2002 | 405 | 33.99 | 1:13.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
6 | Simone Jørgensen | 1999 | 405 | 33.65 | 1:13.77 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 334 | 37.90 | 1:20.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.04 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 319 | 37.69 | 1:21.37 | |||||
GTI | 1:20.73 | |||||||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | 314 | 38.48 | 1:21.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | 310 | 39.77 | 1:22.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.51 | |||||||||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | 302 | 38.37 | 1:22.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.72 | |||||||||
6 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 298 | 38.76 | 1:23.21 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.00 | |||||||||
7 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 296 | 39.71 | 1:23.37 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.20 | |||||||||
8 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 270 | 40.18 | 1:25.94 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:22.67 | |||||||||
9 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 265 | 40.10 | 1:26.49 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.48 | |||||||||
10 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 240 | 42.80 | 1:29.43 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.67 | |||||||||
10 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 240 | 42.56 | 1:29.43 | |||||
GTI | 1:33.70 | |||||||||
12 | Rúni Dahl | 2004 | 236 | 40.71 | 1:29.95 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:30.31 | |||||||||
13 | Bertram Nyegaard | 2004 | 235 | 43.02 | 1:30.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.06 | |||||||||
14 | Eren Kaya | 2004 | 234 | 44.11 | 1:30.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.67 | |||||||||
15 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 230 | 41.82 | 1:30.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 214 | 43.31 | 1:32.84 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.29 | |||||||||
17 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 213 | 43.81 | 1:33.11 | |||||
GTI | 1:35.07 | |||||||||
18 | Bertram Krak | 2004 | 211 | 43.83 | 1:33.28 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.40 | |||||||||
19 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 210 | 44.57 | 1:33.55 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:33.84 | |||||||||
20 | Mathias Olsen | 2005 | 193 | 45.96 | 1:36.20 | |||||
GTI | 1:42.24 | |||||||||
21 | Grigory Selivanov | 2004 | 182 | 46.96 | 1:38.06 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.18 | |||||||||
22 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 154 | 48.12 | 1:43.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.48 | |||||||||
23 | Marius Mains | 2005 | 149 | 49.51 | 1:44.78 | |||||
GTI | 1:43.37 | |||||||||
24 | William Mitchell | 2004 | 147 | 47.51 | 1:45.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:47.83 | |||||||||
25 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 142 | 49.72 | 1:46.45 | |||||
Roskilde Svømning | 1:43.88 | |||||||||
26 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 118 | 54.45 | 1:53.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:56.33 | |||||||||
27 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 117 | 52.23 | 1:53.43 | |||||
GTI | 2:06.10 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DSQ | ESB 25 m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.78 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 447 | 34.49 | 1:12.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.37 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 424 | 34.89 | 1:14.01 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 398 | 35.26 | 1:15.54 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 390 | 36.15 | 1:16.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.13 | |||||||||
5 | Silas Lykke | 2003 | 362 | 36.65 | 1:18.01 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.08 | |||||||||
6 | Tobias Lindberg | 2003 | 360 | 36.04 | 1:18.11 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 353 | 36.64 | 1:18.66 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:19.51 | |||||||||
8 | Joachim L Andersen | 2003 | 334 | 37.97 | 1:20.15 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
9 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 329 | 38.66 | 1:20.50 | |||||
GTI | 1:26.56 | |||||||||
10 | Michael Elliks | 2002 | 328 | 37.17 | 1:20.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.33 | |||||||||
11 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 315 | 38.13 | 1:21.71 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
12 | Nicholas Svane | 2002 | 307 | 38.46 | 1:22.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.63 | |||||||||
13 | Ole Hovmand | 2003 | 301 | 38.92 | 1:22.89 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:24.20 | |||||||||
14 | Tobias Davidsen | 2003 | 285 | 40.32 | 1:24.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.27 | |||||||||
15 | Marco Knudsen | 2003 | 272 | 39.88 | 1:25.79 | |||||
GTI | 1:22.18 | |||||||||
16 | Marc Gieseler | 2003 | 249 | 41.70 | 1:28.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:32.21 | |||||||||
17 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 221 | 43.28 | 1:31.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
18 | Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 220 | 42.80 | 1:32.11 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:36.11 | |||||||||
19 | Heini Hansen | 2003 | 217 | 44.29 | 1:32.41 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:35.11 | |||||||||
20 | Hans Jacob Hjelm | 2003 | 217 | 42.64 | 1:32.48 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:30.95 | |||||||||
21 | Pauli Jacobsen | 2002 | 215 | 44.76 | 1:32.78 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:32.66 | |||||||||
22 | Samuel Risager | 2003 | 207 | 45.60 | 1:33.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.80 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | 508 | 32.91 | 1:09.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 467 | 33.38 | 1:11.63 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.05 | |||||||||
3 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 404 | 35.29 | 1:15.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.72 | |||||||||
4 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 397 | 35.02 | 1:15.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.30 | |||||||||
5 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 338 | 37.72 | 1:19.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.76 | |||||||||
6 | Colins Anthony George | 2001 | 279 | 39.91 | 1:25.06 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:27.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | 352 | 37.59 | 1:18.74 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.51 | |||||||||
2 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 348 | 37.57 | 1:19.02 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.04 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 342 | 37.64 | 1:19.46 | |||||
GTI | 1:20.73 | |||||||||
4 | Oliver Schultz | 2004 | 330 | 38.17 | 1:20.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 312 | 38.07 | 1:21.97 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.00 | |||||||||
6 | Esben Rasmussen | 2004 | 251 | 40.24 | 1:28.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.72 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 499 | 33.29 | 1:10.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.37 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 459 | 33.55 | 1:12.09 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 403 | 34.38 | 1:15.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 394 | 35.58 | 1:15.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.13 | |||||||||
5 | Silas Lykke | 2003 | 372 | 36.15 | 1:17.31 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.08 | |||||||||
6 | Tobias Lindberg | 2003 | 348 | 36.54 | 1:19.00 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | 535 | 32.15 | 1:08.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 466 | 33.38 | 1:11.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.05 | |||||||||
3 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 400 | 34.58 | 1:15.44 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.30 | |||||||||
4 | Colins Anthony George | 2001 | 286 | 39.77 | 1:24.37 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:27.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 1:18.24 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:14.03 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Hanna Cederholm (1997) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 520 | 37.41 | 1:17.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.97 | |||||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 418 | 39.72 | 1:23.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.98 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 375 | 40.60 | 1:26.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | 372 | 41.30 | 1:26.65 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.28 | |||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 368 | 41.73 | 1:26.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:31.49 | |||||||||
6 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 353 | 41.78 | 1:28.17 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.13 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 343 | 41.68 | 1:29.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.71 | |||||||||
8 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 331 | 42.48 | 1:30.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.85 | |||||||||
9 | Thea Mikkelsen | 2005 | 322 | 43.52 | 1:30.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.79 | |||||||||
10 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 317 | 43.72 | 1:31.45 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
11 | Mathilde Rømer | 2006 | 315 | 43.52 | 1:31.58 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:37.17 | |||||||||
12 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 309 | 43.87 | 1:32.21 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.04 | |||||||||
13 | Annette Toft | 2006 | 301 | 44.54 | 1:32.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.62 | |||||||||
14 | Josephine Frederiksen | 2005 | 299 | 44.64 | 1:33.16 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:34.21 | |||||||||
15 | Liva Lund Hansen | 2005 | 295 | 44.56 | 1:33.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.44 | |||||||||
16 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 294 | 44.42 | 1:33.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:31.04 | |||||||||
17 | Ella Gohr Metz | 2005 | 290 | 44.01 | 1:34.19 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.99 | |||||||||
18 | Alma Møller-Ern | 2006 | 272 | 44.82 | 1:36.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.61 | |||||||||
19 | Annika Britt Larsen | 2005 | 267 | 46.74 | 1:36.82 | |||||
GTI | 1:43.29 | |||||||||
20 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 263 | 44.66 | 1:37.22 | |||||
GTI | 1:36.21 | |||||||||
21 | Frida Høj Andersen | 2005 | 260 | 46.91 | 1:37.70 | |||||
GTI | 1:43.72 | |||||||||
22 | Johanna Rasmussen | 2006 | 253 | 47.12 | 1:38.51 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.78 | |||||||||
23 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 246 | 47.38 | 1:39.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:50.76 | |||||||||
24 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 240 | 48.41 | 1:40.31 | |||||
GTI | 1:42.87 | |||||||||
25 | Sára Thomsen | 2005 | 227 | 49.62 | 1:42.16 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:58.45 | |||||||||
26 | Emilie Larsen | 2005 | 225 | 47.79 | 1:42.46 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:46.72 | |||||||||
27 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 224 | 47.40 | 1:42.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:38.89 | |||||||||
28 | Sofie Larsen | 2006 | 215 | 49.32 | 1:43.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:58.64 | |||||||||
29 | Maja Zastrojevic | 2006 | 215 | 49.84 | 1:43.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:51.32 | |||||||||
30 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 214 | 49.58 | 1:44.14 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:47.01 | |||||||||
31 | Jaqueline Haack | 2006 | 207 | 49.27 | 1:45.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Asta Palmund | 2005 | 207 | 48.22 | 1:45.34 | |||||
Roskilde Svømning | 1:48.31 | |||||||||
33 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 204 | 49.61 | 1:45.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:52.34 | |||||||||
34 | Maica Jensen | 2006 | 203 | 49.30 | 1:45.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:45.88 | |||||||||
35 | Ella Heide | 2005 | 203 | 50.36 | 1:46.09 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
36 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 202 | 49.11 | 1:46.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:58.66 | |||||||||
37 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 188 | 53.06 | 1:48.71 | |||||
GTI | 1:56.43 | |||||||||
38 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 188 | 50.06 | 1:48.81 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:47.55 | |||||||||
39 | Luna Hein | 2005 | 184 | 51.74 | 1:49.51 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:49.55 | |||||||||
40 | Marjun Hjelm | 2005 | 184 | 50.62 | 1:49.55 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:45.62 | |||||||||
41 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 183 | 54.29 | 1:49.78 | |||||
GTI | 1:56.41 | |||||||||
42 | Krista Justinussen | 2005 | 180 | 52.71 | 1:50.39 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:53.96 | |||||||||
43 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 173 | 52.17 | 1:51.73 | |||||
GTI | 2:08.02 | |||||||||
44 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 167 | 54.38 | 1:53.19 | |||||
GTI | 2:10.46 | |||||||||
45 | Sofie Lind | 2006 | 166 | 53.25 | 1:53.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:57.58 | |||||||||
46 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | 155 | 55.18 | 1:56.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:09.26 | |||||||||
47 | Birgit Thomsen | 2006 | 138 | 54.38 | 2:00.58 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:56.41 | |||||||||
48 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 121 | 56.56 | 2:05.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:00.60 | |||||||||
- | Josephine N. Østergaard | 2005 | DSQ | Ej samt. berør 100m | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:49.99 | |||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 1:18.24 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:14.03 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Hanna Cederholm (1997) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | 496 | 37.41 | 1:18.74 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 465 | 37.22 | 1:20.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
2 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 465 | 38.51 | 1:20.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.04 | |||||||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 451 | 38.74 | 1:21.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.00 | |||||||||
5 | Lærke Blond | 2003 | 445 | 37.70 | 1:21.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.63 | |||||||||
6 | Nønne Christensen | 2004 | 431 | 38.62 | 1:22.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.73 | |||||||||
7 | Freja Søndergaard | 2004 | 430 | 39.23 | 1:22.56 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.93 | |||||||||
8 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 414 | 39.65 | 1:23.66 | |||||
GTI | 1:21.85 | |||||||||
9 | Karoline Nielsen | 2004 | 393 | 40.17 | 1:25.07 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.68 | |||||||||
10 | Lilja D Jacobsen | 2003 | 381 | 40.23 | 1:25.97 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:23.35 | |||||||||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | 381 | 41.37 | 1:26.01 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
12 | Ida Oest | 2003 | 371 | 41.48 | 1:26.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.05 | |||||||||
13 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 364 | 41.29 | 1:27.29 | |||||
Albertslund IF | 1:26.56 | |||||||||
14 | Astrid Høffer | 2004 | 363 | 42.14 | 1:27.37 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.04 | |||||||||
15 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 363 | 40.51 | 1:27.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.53 | |||||||||
16 | Julie Wolter | 2003 | 344 | 42.61 | 1:28.93 | |||||
GTI | 1:26.76 | |||||||||
17 | Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 343 | 42.43 | 1:29.04 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:30.89 | |||||||||
18 | Line Thode Møller | 2004 | 338 | 43.38 | 1:29.44 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.22 | |||||||||
19 | Elin Christiansen | 2004 | 337 | 42.18 | 1:29.59 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:26.14 | |||||||||
20 | Laura Thomadsen | 2004 | 332 | 42.89 | 1:30.03 | |||||
Albertslund IF | 1:38.00 | |||||||||
21 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 318 | 42.62 | 1:31.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.06 | |||||||||
22 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 310 | 43.59 | 1:32.10 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:34.50 | |||||||||
23 | Olivia Møller | 2004 | 299 | 43.94 | 1:33.23 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Mørk | 2004 | 297 | 44.41 | 1:33.45 | |||||
GTI | 1:30.37 | |||||||||
25 | Annika Egenhardt | 2003 | 294 | 44.42 | 1:33.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.72 | |||||||||
26 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 290 | 44.13 | 1:34.15 | |||||
Albertslund IF | 1:35.69 | |||||||||
27 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 283 | 44.87 | 1:34.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.51 | |||||||||
28 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | 280 | 44.34 | 1:35.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.14 | |||||||||
29 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 268 | 46.79 | 1:36.68 | |||||
GTI | 1:34.97 | |||||||||
30 | Anna Højgaard | 2004 | 261 | 45.29 | 1:37.49 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:41.46 | |||||||||
31 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | 244 | 45.99 | 1:39.67 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:52.43 | |||||||||
32 | Frederikke Meisner From | 2004 | 241 | 47.07 | 1:40.08 | |||||
Roskilde Svømning | 1:43.39 | |||||||||
33 | Malou Hansen | 2004 | 234 | 48.32 | 1:41.11 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
34 | Miriam Mortensen | 2004 | 222 | 47.62 | 1:42.94 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:44.59 | |||||||||
35 | Jóhanna H. Eidesgaard | 2004 | 221 | 47.14 | 1:43.01 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:38.26 | |||||||||
36 | Kristina K. Hansen | 2003 | 218 | 47.92 | 1:43.52 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:47.89 | |||||||||
37 | Birita Við Gil | 2004 | 206 | 49.49 | 1:45.45 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:45.10 | |||||||||
38 | Line Høj | 2004 | 187 | 52.02 | 1:48.96 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 2:14.36 | |||||||||
- | Laura Sonne Steen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.37 | |||||||||
- | Mathilde Svendsen | 2004 | DSQ | Ej samtid berør 75m | ||||||
GTI | 1:46.34 | |||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 1:18.24 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:14.03 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Hanna Cederholm (1997) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Carlsen | 2000 | 523 | 36.44 | 1:17.39 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.50 | |||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 476 | 38.09 | 1:19.83 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
3 | Sólvá A. Sigurðsson | 2002 | 467 | 38.55 | 1:20.36 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:16.25 | |||||||||
4 | Delphine Møller | 1999 | 444 | 38.39 | 1:21.69 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.64 | |||||||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 418 | 39.35 | 1:23.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.88 | |||||||||
6 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 401 | 39.20 | 1:24.51 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.89 | |||||||||
7 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 380 | 40.09 | 1:26.04 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.80 | |||||||||
8 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 356 | 41.25 | 1:27.92 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
9 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 351 | 41.57 | 1:28.38 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:27.14 | |||||||||
10 | Anastasia Hansen | 2002 | 347 | 40.64 | 1:28.70 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:37.57 | |||||||||
11 | Mia Witt | 2002 | 327 | 43.02 | 1:30.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.64 | |||||||||
12 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 278 | 45.21 | 1:35.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.91 | |||||||||
13 | Ró Holm Magnadóttir | 2002 | 250 | 46.34 | 1:38.94 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:36.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 1:18.24 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:14.03 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Hanna Cederholm (1997) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 528 | 37.04 | 1:17.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.97 | |||||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 429 | 38.66 | 1:22.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.98 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 397 | 39.89 | 1:24.82 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | 396 | 40.07 | 1:24.87 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.28 | |||||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 380 | 40.72 | 1:26.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.13 | |||||||||
6 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 352 | 42.27 | 1:28.26 | |||||
Roskilde Svømning | 1:31.49 | |||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 1:18.24 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:14.03 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Hanna Cederholm (1997) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | 537 | 36.13 | 1:16.72 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
2 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 503 | 37.60 | 1:18.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.04 | |||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 502 | 37.14 | 1:18.45 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
4 | Lærke Blond | 2003 | 481 | 37.32 | 1:19.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.63 | |||||||||
5 | Nønne Christensen | 2004 | 456 | 38.02 | 1:21.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.73 | |||||||||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 449 | 38.81 | 1:21.40 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.00 | |||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 1:18.24 2016-11-18 |
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:14.03 2015-11-29 |
Årg. 1919-2002: Hanna Cederholm (1997) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Carlsen | 2000 | 553 | 36.06 | 1:15.96 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.50 | |||||||||
2 | Sólvá A. Sigurðsson | 2002 | 490 | 37.16 | 1:19.06 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:16.25 | |||||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | 460 | 38.05 | 1:20.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.64 | |||||||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 421 | 39.10 | 1:23.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.88 | |||||||||
5 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 416 | 39.15 | 1:23.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.89 | |||||||||
6 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 379 | 40.44 | 1:26.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 1919-2005: Kenneth Thestrup (1976) 4:01.86 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 607 | 58.03 | 2:01.06 | 3:05.04 | 4:10.61 | |||
Køge Svømmeklub | 4:00.55 | |||||||||
2 | Mads Emil Christensen | 1999 | 543 | 1:00.67 | 2:07.06 | 3:13.41 | 4:20.12 | |||
Køge Svømmeklub | 4:23.82 | |||||||||
3 | Scott Steenberg | 2000 | 526 | 1:03.03 | 2:09.08 | 3:15.75 | 4:22.81 | |||
Farum Svømmeklub | 4:25.20 | |||||||||
4 | August Ryom | 2002 | 512 | 1:04.83 | 2:13.99 | 3:21.72 | 4:25.30 | |||
Køge Svømmeklub | 4:33.90 | |||||||||
5 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 500 | 1:02.79 | 2:10.77 | 3:19.38 | 4:27.30 | |||
Nakskov Svømme Klub | 4:26.48 | |||||||||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | 492 | 1:03.32 | 2:11.52 | 3:20.10 | 4:28.76 | |||
Køge Svømmeklub | 4:24.25 | |||||||||
7 | Frederik Jørgensen | 2003 | 490 | 1:04.74 | 2:14.16 | 3:22.25 | 4:29.13 | |||
Farum Svømmeklub | 4:33.22 | |||||||||
8 | Mert Kaya | 2001 | 471 | 1:03.93 | 2:13.17 | 3:23.20 | 4:32.70 | |||
Køge Svømmeklub | 4:30.54 | |||||||||
9 | Casper Madsen | 2004 | 440 | 1:06.62 | 2:18.12 | 3:29.20 | 4:38.95 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:53.24 | |||||||||
10 | Frederik Helms | 2001 | 431 | 1:07.11 | 2:17.62 | 3:29.63 | 4:40.78 | |||
Vest-Brøndby | 4:41.58 | |||||||||
11 | Nicklas Plank | 2004 | 417 | 1:08.93 | 2:22.42 | 3:35.04 | 4:43.91 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Oscar Isberg | 2004 | 415 | 1:07.70 | 2:21.01 | 3:34.52 | 4:44.44 | |||
GTI | 5:03.39 | |||||||||
13 | Xander Pontoppidan | 2003 | 409 | 1:07.52 | 2:19.12 | 3:31.75 | 4:45.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:52.64 | |||||||||
14 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 408 | 1:06.06 | 2:20.96 | 3:34.75 | 4:46.07 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 5:00.00 | |||||||||
15 | Mathias Parkhøi | 2003 | 395 | 1:08.79 | 2:23.34 | 3:37.31 | 4:49.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:01.65 | |||||||||
16 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 395 | 1:07.94 | 2:23.10 | 3:38.55 | 4:49.27 | |||
GTI | 4:49.99 | |||||||||
17 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 383 | 1:08.33 | 2:24.63 | 3:40.09 | 4:52.03 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 4:50.00 | |||||||||
18 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 382 | 1:08.86 | 2:22.82 | 3:38.04 | 4:52.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:55.59 | |||||||||
19 | Morten Kilhof | 2000 | 382 | 1:06.87 | 2:22.36 | 3:40.22 | 4:52.42 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:53.23 | |||||||||
20 | Cornelius Olsen | 2005 | 375 | 1:08.97 | 2:23.29 | 3:38.89 | 4:54.11 | |||
Farum Svømmeklub | 4:56.15 | |||||||||
21 | Nicolai Wium | 1991 | 373 | 1:07.36 | 2:22.71 | 3:39.61 | 4:54.66 | |||
Køge Svømmeklub | 5:59.00 | |||||||||
22 | Emil Søby | 2004 | 360 | 1:12.58 | 2:29.39 | 3:45.87 | 4:58.14 | |||
GTI | 4:53.70 | |||||||||
- | Jonathan Eskildsen | 2003 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 4:42.01 | |||||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:00.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 37, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: HTH Danmark |
Årg. 0-2018: Elspa Mørkøre (1991) 4:26.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Neumann | 2001 | 654 | 1:04.44 | 2:12.36 | 3:21.75 | 4:30.17 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:29.66 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 646 | 1:06.58 | 2:16.14 | 3:25.43 | 4:31.24 | |||
Køge Svømmeklub | 4:35.07 | |||||||||
3 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 574 | 1:07.80 | 2:19.39 | 3:31.16 | 4:42.10 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:44.33 | |||||||||
4 | Alisa Vestergård | 2003 | 547 | 1:07.64 | 2:20.85 | 3:33.87 | 4:46.73 | |||
Suðuroyar Svimjifelag | 4:36.39 | |||||||||
5 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 527 | 1:09.44 | 2:23.71 | 3:37.98 | 4:50.25 | |||
Køge Svømmeklub | 4:46.10 | |||||||||
6 | Nønne Christensen | 2004 | 524 | 1:07.90 | 2:22.91 | 3:37.45 | 4:50.87 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:53.38 | |||||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | 523 | 1:09.95 | 2:24.78 | 3:39.07 | 4:51.02 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:52.27 | |||||||||
8 | Ida Holm Hansen | 2002 | 521 | 1:09.18 | 2:24.29 | 3:39.35 | 4:51.43 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:01.15 | |||||||||
9 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 502 | 1:10.05 | 2:24.44 | 3:39.64 | 4:55.00 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:08.71 | |||||||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 495 | 1:09.50 | 2:25.18 | 3:40.57 | 4:56.42 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:55.03 | |||||||||
11 | Isabella Rosenberg | 2003 | 492 | 1:10.68 | 2:26.41 | 3:42.01 | 4:56.89 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:54.78 | |||||||||
12 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 490 | 1:10.66 | 2:27.48 | 3:43.95 | 4:57.46 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:05.01 | |||||||||
13 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 487 | 1:10.49 | 2:26.65 | 3:43.55 | 4:57.94 | |||
Køge Svømmeklub | 5:01.92 | |||||||||
14 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 484 | 1:11.47 | 2:27.20 | 3:43.28 | 4:58.67 | |||
GTI | 4:54.20 | |||||||||
15 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 478 | 1:12.19 | 2:29.34 | 3:46.28 | 4:59.75 | |||
Køge Svømmeklub | 5:15.26 | |||||||||
16 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 476 | 1:12.85 | 2:30.18 | 3:46.49 | 5:00.35 | |||
Køge Svømmeklub | 5:11.29 | |||||||||
17 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 456 | 1:12.43 | 2:30.68 | 3:47.91 | 5:04.52 | |||
Vest-Brøndby | 4:58.66 | |||||||||
18 | Maya Nykjær | 2001 | 449 | 1:12.33 | 2:30.35 | 3:48.51 | 5:06.06 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 5:05.00 | |||||||||
19 | Mia Krüger | 2002 | 445 | 1:11.48 | 2:28.64 | 3:48.06 | 5:07.13 | |||
Farum Svømmeklub | 5:08.67 | |||||||||
20 | Mia Witt | 2002 | 435 | 1:12.92 | 2:31.19 | 3:51.42 | 5:09.45 | |||
Vest-Brøndby | 5:11.15 | |||||||||
21 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 412 | 1:15.88 | 2:36.72 | 3:57.65 | 5:14.98 | |||
Køge Svømmeklub | 5:18.94 | |||||||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | 408 | 1:15.02 | 2:35.75 | 3:56.15 | 5:16.04 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:19.37 | |||||||||
23 | Kristina Í Skála | 2005 | 356 | 1:17.02 | 2:42.77 | 4:07.89 | 5:30.79 | |||
Havnar Svimjifelag | 5:16.85 | |||||||||
- | Sofie Bak | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:23.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Årg. 1919-2006: Helsingør (1995) 1:50.12 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lf Piger 1 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:52.96 | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Clara Neumann | 2001 | 27.88 | 56.02 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.22 | 1:24.24 | |||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 28.72 | 1:52.96 | |||||||
2 | Mk Juniorpiger | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:53.30 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 28.62 | 56.98 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 28.64 | 1:25.62 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.68 | 1:53.30 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:53.76 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 27.87 | 56.75 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 28.34 | 1:25.09 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 28.67 | 1:53.76 | |||||||
4 | Vest Damer | 1997 | Vest-Brøndby | 1:54.59 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 29.84 | 58.25 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 28.23 | 1:26.48 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 28.11 | 1:54.59 | |||||||
5 | Vsk The Team | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:57.86 | ||||||
Freja Petersen | 2000 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 29.69 | 58.55 | |||||||
Nana Hansen | 2000 | 29.15 | 1:27.70 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 30.16 | 1:57.86 | |||||||
6 | Køge Piger 2 | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:58.48 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.30 | 58.79 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 29.87 | 1:28.66 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 29.82 | 1:58.48 | |||||||
7 | Gti Piger 1 | 2004 | GTI | 1:59.22 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 29.93 | 1:00.06 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 30.88 | 1:30.94 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 28.28 | 1:59.22 | |||||||
7 | Pink Piger Panthers | 2002 | VAT Copenhagen | 1:59.22 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 31.21 | 1:00.45 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.16 | 1:30.61 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 28.61 | 1:59.22 | |||||||
9 | Mk Årgangspiger 1 | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.12 | ||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 31.14 | 1:01.06 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 29.41 | 1:30.47 | |||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 29.65 | 2:00.12 | |||||||
10 | Sisvim 1 Piger | 2003 | Suðuroyar Svimjifelag | 2:00.92 | ||||||
Lilja D Jacobsen | 2003 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Petra A. Nielsen | 2003 | 31.08 | 1:01.93 | |||||||
Alisa Vestergård | 2003 | 28.07 | 1:30.00 | |||||||
Elin Christiansen | 2004 | 30.92 | 2:00.92 | |||||||
11 | Farum Piger 1 | 2004 | Farum Svømmeklub | 2:01.00 | ||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 30.55 | 1:00.03 | |||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 30.92 | 1:30.95 | |||||||
Malou Nielsen | 2005 | 30.05 | 2:01.00 | |||||||
12 | Vg17 Vest Piger 1 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:02.73 | ||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 31.38 | 1:01.49 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 31.56 | 1:33.05 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 29.68 | 2:02.73 | |||||||
13 | Køge Piger 3 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:04.06 | ||||||
Sophia Christensen | 2003 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 30.90 | 1:02.31 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 30.80 | 1:33.11 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 30.95 | 2:04.06 | |||||||
14 | Mk Årgangspiger 2 | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.25 | ||||||
Filippa Eiler | 2005 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 30.02 | 1:01.86 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 30.69 | 1:32.55 | |||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 31.70 | 2:04.25 | |||||||
15 | Hs 3 Ambassadors | 2002 | Havnar Svimjifelag | 2:04.69 | ||||||
Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 31.90 | 1:03.15 | |||||||
Ró Holm Magnadóttir | 2002 | 31.26 | 1:34.41 | |||||||
Kristina Í Skála | 2005 | 30.28 | 2:04.69 | |||||||
16 | Lf Piger 2 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:05.37 | ||||||
Malou Carlsen | 2000 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Anastasia Hansen | 2002 | 30.84 | 1:00.99 | |||||||
Ida Kjølby | 2003 | 31.41 | 1:32.40 | |||||||
Mille Marie Ullerup | 2004 | 32.97 | 2:05.37 | |||||||
17 | Solrød Piger 02 | 2002 | Solrød Svømmeklub | 2:05.51 | ||||||
Sofia Levisen | 2002 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 31.40 | 1:03.22 | |||||||
Silje Juhl Nielsen | 2003 | 30.61 | 1:33.83 | |||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 31.68 | 2:05.51 | |||||||
18 | Vg17 Gsk Piger | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 2:07.03 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 32.23 | 1:04.06 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 33.01 | 1:37.07 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 29.96 | 2:07.03 | |||||||
19 | Gti Piger 2 | 2004 | GTI | 2:07.86 | ||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 32.61 | 1:05.28 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 31.21 | 1:36.49 | |||||||
Clara Schmedes | 2004 | 31.37 | 2:07.86 | |||||||
20 | Hs 3 Bluesharks | 2002 | Havnar Svimjifelag | 2:11.35 | ||||||
Anna Højgaard | 2004 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Jóhanna H. Eidesgaard | 2004 | 33.23 | 1:06.22 | |||||||
Miriam Mortensen | 2004 | 33.82 | 1:40.04 | |||||||
Nancy N. Dam | 2005 | 31.31 | 2:11.35 | |||||||
21 | Reysta Genturnar | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 2:13.54 | ||||||
Birita Við Gil | 2004 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Bjørk L Sørensen | 2004 | 33.79 | 1:10.43 | |||||||
Emma L Nagurset | 2004 | 31.65 | 1:42.08 | |||||||
Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 31.46 | 2:13.54 | |||||||
22 | Gti 3 Girls | 2002 | GTI | 2:14.14 | ||||||
Julie Segato | 2005 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Lærke Marie Clausen | 2005 | 34.37 | 1:06.96 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 36.65 | 1:43.61 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 30.53 | 2:14.14 | |||||||
23 | Lf Piger 3 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:14.84 | ||||||
Josephine Frederiksen | 2005 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 32.86 | 1:06.25 | |||||||
Signe Bagge Møller | 2004 | 32.24 | 1:38.49 | |||||||
Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 36.35 | 2:14.84 | |||||||
24 | Køge S Piger | 2006 | Køge Svømmeklub | 2:15.16 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 33.68 | 1:05.77 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 33.77 | 1:39.54 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 35.62 | 2:15.16 | |||||||
25 | Vg17 Vest Piger 2 | 2003 | Vest-Brøndby | 2:18.94 | ||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 37.31 | 1:12.43 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 33.55 | 1:45.98 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 32.96 | 2:18.94 | |||||||
26 | Reysta Diddurnar | 2004 | Svimjifelagið REYSTI | 2:19.91 | ||||||
Sára Thomsen | 2005 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Rósa Hansen | 2006 | 37.64 | 1:14.20 | |||||||
Jonna Joensen | 2005 | 31.74 | 1:45.94 | |||||||
Krista Justinussen | 2005 | 33.97 | 2:19.91 | |||||||
- | Roskilde Skjoldmøer | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | Forkert oplyst navn | |||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 54.59 | ||||||||
Asta Palmund | 2005 | |||||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | |||||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 59 | DSQ | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Årg. 1919-2005: SK Laxen (1999) 1:35.43 2015-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Drenge 1 | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:39.99 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 24.97 | 24.97 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 25.24 | 50.21 | |||||||
Mads Emil Christensen | 1999 | 24.95 | 1:15.16 | |||||||
August Ryom | 2002 | 24.83 | 1:39.99 | |||||||
2 | Lf Drenge 1 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:41.36 | ||||||
Jonas Gram-Lange | 1999 | 25.73 | 25.73 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 25.01 | 50.74 | |||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 25.61 | 1:16.35 | |||||||
Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 25.01 | 1:41.36 | |||||||
3 | Vsk Drenge 1 | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 1:42.70 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 25.88 | 25.88 | |||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 25.89 | 51.77 | |||||||
Alexander Duus-Jensen | 1995 | 24.78 | 1:16.55 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 26.15 | 1:42.70 | |||||||
4 | Drenge Lyngby | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.80 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 25.28 | 25.28 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 26.69 | 51.97 | |||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 25.56 | 1:17.53 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 25.27 | 1:42.80 | |||||||
5 | Lf Drenge 2 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:45.37 | ||||||
Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 26.42 | 26.42 | |||||||
Ole Hovmand | 2003 | 27.11 | 53.53 | |||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 26.07 | 1:19.60 | |||||||
Jens Saugmann | 1996 | 25.77 | 1:45.37 | |||||||
6 | Roskilde Vikings 1 | 2000 | Roskilde Svømning | 1:46.98 | ||||||
Oliver Breuner | 2002 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 26.48 | 53.48 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 28.21 | 1:21.69 | |||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 25.29 | 1:46.98 | |||||||
7 | Mk Drenge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:47.02 | ||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Simon Bergendorff | 2002 | 27.11 | 54.29 | |||||||
Michael Elliks | 2002 | 27.33 | 1:21.62 | |||||||
August Hertz Bugge | 2000 | 25.40 | 1:47.02 | |||||||
8 | Gti Drenge 1 | 2003 | GTI | 1:49.67 | ||||||
Marco Knudsen | 2003 | 26.67 | 26.67 | |||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 27.94 | 54.61 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 27.94 | 1:22.55 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 27.12 | 1:49.67 | |||||||
9 | Hs 3 Ambassadors | 2002 | Havnar Svimjifelag | 1:52.10 | ||||||
Pætur Højgaard | 1999 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 28.50 | 57.18 | |||||||
Óðin Jákupsson | 2002 | 28.28 | 1:25.46 | |||||||
Høgni H. Thomassen | 2002 | 26.64 | 1:52.10 | |||||||
10 | Lf Drenge 3 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:52.89 | ||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 28.64 | 57.88 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 27.73 | 1:25.61 | |||||||
Colins Anthony George | 2001 | 27.28 | 1:52.89 | |||||||
11 | Gti Drenge 2 | 2004 | GTI | 1:53.57 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 28.33 | 56.64 | |||||||
Esben Brasch Jensen | 2003 | 29.46 | 1:26.10 | |||||||
Nicolai Schuster Gath | 2003 | 27.47 | 1:53.57 | |||||||
12 | Susvim 1 Drenge | 2002 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:54.23 | ||||||
Bartal Debess | 2002 | 27.34 | 27.34 | |||||||
Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 29.96 | 57.30 | |||||||
Hans Jacob Hjelm | 2003 | 29.73 | 1:27.03 | |||||||
Rúni Bech | 2002 | 27.20 | 1:54.23 | |||||||
13 | Pink Drenge Panthers | 2002 | VAT Copenhagen | 1:56.62 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 30.08 | 58.80 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 30.33 | 1:29.13 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 27.49 | 1:56.62 | |||||||
14 | Vg17 Vest Drenge 1 | 2002 | Vest-Brøndby | 1:58.98 | ||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 33.20 | 1:02.88 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 28.45 | 1:31.33 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 27.65 | 1:58.98 | |||||||
15 | Roskilde Vikings 2 | 2001 | Roskilde Svømning | 2:00.43 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 30.21 | 1:00.65 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 30.97 | 1:31.62 | |||||||
Marc Gieseler | 2003 | 28.81 | 2:00.43 | |||||||
16 | Gti 3 Boys | 2000 | GTI | 2:03.06 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Villads Brasch Jensen | 2004 | 32.31 | 1:03.03 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 30.84 | 1:33.87 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 29.19 | 2:03.06 | |||||||
17 | Vsk Drenge 2 | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 2:03.23 | ||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 32.01 | 1:02.41 | |||||||
Rasmus Capion | 2005 | 32.98 | 1:35.39 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 27.84 | 2:03.23 | |||||||
18 | Køge Drenge 3 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:08.16 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 32.48 | 1:04.99 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 33.06 | 1:38.05 | |||||||
Eren Kaya | 2004 | 30.11 | 2:08.16 | |||||||
19 | Susvim 2 Drenge | 2003 | Suðuroyar Svimjifelag | 2:16.40 | ||||||
Teitur Winther | 2005 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Rúni Dahl | 2004 | 31.93 | 1:10.89 | |||||||
Heini Hansen | 2003 | 29.79 | 1:40.68 | |||||||
Hans Jón Debess Bech | 2004 | 35.72 | 2:16.40 | |||||||
20 | Susvim 3 Drenge | 2005 | Suðuroyar Svimjifelag | 2:31.17 | ||||||
Tóti Christiansen | 2006 | 43.55 | 43.55 | |||||||
Andreas Debess | 2006 | 38.84 | 1:22.39 | |||||||
Jákup Búason | 2005 | 31.90 | 1:54.29 | |||||||
Bjarti Ludvig | 2006 | 36.88 | 2:31.17 | |||||||
- | Køge Drenge 2 | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 28.61 | 55.79 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 29.05 | 1:24.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |