Tulokset DM-H 3. Division
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 45.54 2009-11-10 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 693 | 50.76 | 50.76 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 607 | 53.07 | 53.07 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Mads Steen Petersen | 1997 | 566 | 54.32 | 54.32 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 554 | 54.71 | 54.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Christian Røssel | 1995 | 536 | 55.29 | 55.29 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 536 | 55.31 | 55.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Nicklas Andersen | 2001 | 533 | 55.40 | 55.40 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 526 | 55.67 | 55.67 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
9 | August Schade Cantby | 2002 | 512 | 56.14 | 56.14 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 503 | 56.49 | 56.49 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 500 | 56.60 | 56.60 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Philip Agerskov | 1998 | 489 | 57.03 | 57.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Lukas Pedersen | 2003 | 452 | 58.52 | 58.52 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
14 | Marco Knudsen | 2003 | 429 | 59.57 | 59.57 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
15 | Kevin Liang | 2002 | 417 | 1:00.11 | 1:00.11 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
16 | Malte Lyck Falk | 2003 | 315 | 1:06.04 | 1:06.04 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Francesca Halsall (1990) 51.19 2009-11-22 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.32 2014-11-23 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 767 | 55.61 | 55.61 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 733 | 56.45 | 56.45 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
3 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 603 | 1:00.25 | 1:00.25 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | 597 | 1:00.44 | 1:00.44 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 594 | 1:00.56 | 1:00.56 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Sofie Andersen | 2001 | 577 | 1:01.13 | 1:01.13 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | 553 | 1:02.00 | 1:02.00 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
8 | Ulrikke Veje | 2002 | 504 | 1:03.94 | 1:03.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mathilde Schwartz | 1988 | 497 | 1:04.27 | 1:04.27 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
10 | Emma Lykke Holm | 2000 | 492 | 1:04.46 | 1:04.46 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Anna Nørskov | 2004 | 487 | 1:04.70 | 1:04.70 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 481 | 1:04.96 | 1:04.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 478 | 1:05.08 | 1:05.08 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
14 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 458 | 1:06.01 | 1:06.01 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Silke Mehr | 2000 | 422 | 1:07.85 | 1:07.85 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
16 | Julie Liv Madsen | 2006 | 392 | 1:09.52 | 1:09.52 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | 545 | 2:14.21 | 2:14.21 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 540 | 2:14.62 | 2:14.62 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
3 | Bartal Hestoy | 1992 | 535 | 2:15.00 | 2:15.00 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
4 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 520 | 2:16.29 | 2:16.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 516 | 2:16.68 | 2:16.68 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 501 | 2:18.03 | 2:18.03 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
7 | Christian Christensen | 1991 | 492 | 2:18.82 | 2:18.82 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
8 | Christian Andersen | 1999 | 480 | 2:19.93 | 2:19.93 | Diskløb | ||||
Søllerød Hørsholm Swim | ||||||||||
9 | Janus Rosholm | 2002 | 476 | 2:20.32 | 2:20.32 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Magnus Nygaard | 2000 | 476 | 2:20.34 | 2:20.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 476 | 2:20.37 | 2:20.37 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 470 | 2:20.91 | 2:20.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Rasmus Henning | 1975 | 451 | 2:22.91 | 2:22.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Morten Nørregaard | 1977 | 401 | 2:28.57 | 2:28.57 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
15 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 360 | 2:33.98 | 2:33.98 | Diskløb | ||||
GTI | ||||||||||
16 | Mathias Teuchler | 2000 | 287 | 2:46.01 | 2:46.01 | Diskløb | ||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Asger Væver Hartvig | 2002 | DSQ | EFB v 75m | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | DSQ | SW 4.4 tyvstart | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
- | Martin Broch | 2001 | DSQ | EFB v 75m | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 2014-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 639 | 2:21.41 | 2:21.41 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 583 | 2:25.87 | 2:25.87 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 566 | 2:27.30 | 2:27.30 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 565 | 2:27.36 | 2:27.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 564 | 2:27.47 | 2:27.47 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
6 | Regitze Gotthard | 2002 | 555 | 2:28.28 | 2:28.28 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Emma Festirstein Nyström | 1996 | 546 | 2:29.05 | 2:29.05 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
8 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 492 | 2:34.32 | 2:34.32 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 489 | 2:34.66 | 2:34.66 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | 477 | 2:35.93 | 2:35.93 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Matilde Weibel | 2002 | 444 | 2:39.63 | 2:39.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Iben Jeppesen | 2000 | 427 | 2:41.79 | 2:41.79 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 427 | 2:41.81 | 2:41.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 412 | 2:43.76 | 2:43.76 | Diskløb | ||||
DeltaSwim | ||||||||||
15 | Emma Jensen | 2002 | 411 | 2:43.88 | 2:43.88 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Karoline Kristensen | 2004 | 385 | 2:47.45 | 2:47.45 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
- | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DSQ | EFB v. 75m | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 22.22 2014-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 23.33 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 493 | 28.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 485 | 28.27 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
3 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 483 | 28.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | 480 | 28.36 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Lars Breum Hansen | 1997 | 477 | 28.43 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 476 | 28.44 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 455 | 28.88 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Frederik Weibel | 1999 | 440 | 29.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Emil Blomgaard | 1999 | 432 | 29.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
10 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 416 | 29.76 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
11 | Mikkel Jensen | 1995 | 405 | 30.03 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Mark Wiskum | 2001 | 379 | 30.69 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
13 | Rune Solvang | 1980 | 346 | 31.63 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
14 | Mads Baltzer | 2002 | 334 | 32.02 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
15 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 321 | 32.42 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
16 | Kenneth Aaberg | 1995 | 306 | 32.95 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 2009-12-12 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Barrett | 1998 | 546 | 31.40 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 532 | 31.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 518 | 31.95 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | 504 | 32.25 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
5 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 490 | 32.55 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
6 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 488 | 32.60 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Natascha Laigaard | 2002 | 481 | 32.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 470 | 33.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 423 | 34.18 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 422 | 34.22 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
11 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 419 | 34.30 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Maja Johansen | 2002 | 408 | 34.61 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
13 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 404 | 34.72 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
14 | Karoline Nielsen | 2004 | 374 | 35.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Emma Enevoldsen | 2003 | 365 | 35.90 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
16 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 322 | 37.43 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 586 | 4:13.56 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 585 | 4:13.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Christian Andersen | 1999 | 541 | 4:20.36 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
4 | Alexander Mogensen | 1999 | 509 | 4:25.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 492 | 4:28.71 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
6 | Rasmus Henning | 1975 | 490 | 4:29.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 477 | 4:31.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | August Schade Cantby | 2002 | 474 | 4:32.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 469 | 4:33.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 468 | 4:33.22 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
11 | Mads Enghave | 2002 | 459 | 4:34.98 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
12 | Christian Damgaard | 1991 | 432 | 4:40.57 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
13 | William W. Kofoed | 2001 | 431 | 4:40.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
14 | Affou Adlouni | 2002 | 350 | 5:01.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
15 | Malte Lyck Falk | 2003 | 317 | 5:11.19 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
16 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 305 | 5:15.08 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 664 | 4:28.81 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 619 | 4:35.07 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | 607 | 4:36.84 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
4 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 603 | 4:37.46 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
5 | Sofie Andersen | 2001 | 589 | 4:39.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 554 | 4:45.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 541 | 4:47.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 536 | 4:48.55 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 517 | 4:52.10 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 506 | 4:54.20 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
11 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 505 | 4:54.48 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 485 | 4:58.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Maiken Steen-Andersen | 1992 | 482 | 4:59.05 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
14 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 479 | 4:59.69 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
15 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 468 | 5:02.06 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 450 | 5:06.00 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 3:19.16 2009-12-20 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:28.03 2016-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stv Herrer | 0 | 563 | 4:01.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 59.50 | 59.50 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | |||||||||
Jonas Hansen | 2001 | |||||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 4:01.11 | 4:01.11 | |||||||
2 | Helsinge Herrer | 1996 | 543 | 4:04.02 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 1:03.67 | 1:03.67 | |||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | |||||||||
Oliver Christiansen | 1999 | |||||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 4:04.02 | 4:04.02 | |||||||
3 | Shs Herrer | 0 | 539 | 4:04.65 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | ||||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 1:03.39 | 1:03.39 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | |||||||||
Christian Røssel | 1995 | |||||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 4:04.65 | 4:04.65 | |||||||
4 | Vikinger | 0 | 528 | 4:06.31 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.00 | |||||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 1:04.56 | 1:04.56 | |||||||
Riyan Salem | 1998 | |||||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | |||||||||
Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 4:06.31 | 4:06.31 | |||||||
5 | U.s.g. Herrer - Diskløb | 0 | 517 | 4:08.02 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 1:04.96 | 1:04.96 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | |||||||||
Bartal Hestoy | 1992 | |||||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 4:08.02 | 4:08.02 | |||||||
6 | Hils Stormtroopers | 0 | 513 | 4:08.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 1:01.83 | 1:01.83 | |||||||
Luke Postema | 1995 | |||||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | |||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 4:08.63 | 4:08.63 | |||||||
7 | Gti Drenge | 0 | 503 | 4:10.30 | ||||||
GTI | ||||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 1:03.89 | 1:03.89 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | |||||||||
Morten Suhr | 1993 | |||||||||
Kevin Liang | 2002 | 4:10.30 | 4:10.30 | |||||||
8 | Delta Boys | 0 | 438 | 4:22.07 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 1:04.15 | 1:04.15 | |||||||
Kenneth Aaberg | 1995 | |||||||||
Morten Nørregaard | 1977 | |||||||||
Martin Broch | 2001 | 4:22.07 | 4:22.07 | |||||||
- | Usg Herrer | 0 | DSQ | SW 6.3 bryder ef 15m | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Skjoldmøer | 0 | 604 | 4:26.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.00 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:08.11 | 1:08.11 | |||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | |||||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | |||||||||
Andrea Paaske | 2001 | 4:26.36 | 4:26.36 | |||||||
2 | Gti Piger | 0 | 555 | 4:34.03 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kristine Barrett | 1998 | 1:09.25 | 1:09.25 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | |||||||||
Karoline Barrett | 2002 | |||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 4:34.03 | 4:34.03 | |||||||
3 | Stv Damer | 0 | 546 | 4:35.38 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:08.44 | 1:08.44 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | |||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | |||||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 4:35.38 | 4:35.38 | |||||||
4 | Usg Damer | 0 | 538 | 4:36.83 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 1:09.56 | 1:09.56 | |||||||
Emma Vilstrup | 1994 | |||||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | |||||||||
Emma Festirstein Nyström | 1996 | 4:36.83 | 4:36.83 | |||||||
5 | Shs Damer | 0 | 510 | 4:41.71 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | ||||||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 1:11.63 | 1:11.63 | |||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | |||||||||
Anna Nørskov | 2004 | |||||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 4:41.71 | 4:41.71 | |||||||
6 | The Princess Leias | 0 | 486 | 4:46.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 1:09.23 | 1:09.23 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | |||||||||
Matilde Weibel | 2002 | |||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 4:46.35 | 4:46.35 | |||||||
7 | Delta Girls | 0 | 449 | 4:53.94 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Maja Johansen | 2002 | 1:13.83 | 1:13.83 | |||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | |||||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | |||||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 4:53.94 | 4:53.94 | |||||||
8 | Helsinge Damer | 1998 | 383 | 5:09.93 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | 1:12.04 | 1:12.04 | |||||||
Pernille Møller Leisted | 2002 | |||||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | |||||||||
Amalie Lund | 2004 | 5:09.93 | 5:09.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Stanislav Donets (1983) 48.95 2010-12-19 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 51.33 2014-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 565 | 59.16 | 59.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 529 | 1:00.47 | 1:00.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 513 | 1:01.09 | 1:01.09 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
4 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 489 | 1:02.06 | 1:02.06 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
5 | Nicklas Andersen | 2001 | 477 | 1:02.58 | 1:02.58 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 474 | 1:02.70 | 1:02.70 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 473 | 1:02.75 | 1:02.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Emil Blomgaard | 1999 | 468 | 1:02.99 | 1:02.99 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
9 | Andreas Gram Peters | 2001 | 465 | 1:03.10 | 1:03.10 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 444 | 1:04.12 | 1:04.12 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
11 | Mikkel Jensen | 1995 | 434 | 1:04.59 | 1:04.59 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Frederik Clausen | 2001 | 429 | 1:04.86 | 1:04.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mark Wiskum | 2001 | 422 | 1:05.21 | 1:05.21 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
14 | Morten Nørregaard | 1977 | 417 | 1:05.44 | 1:05.44 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
15 | William W. Kofoed | 2001 | 376 | 1:07.77 | 1:07.77 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
16 | Rune Solvang | 1980 | 373 | 1:07.91 | 1:07.91 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 55.03 2014-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 512 | 1:08.76 | 1:08.76 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 508 | 1:10.21 | 1:08.95 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 507 | 1:09.01 | 1:09.01 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
4 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 490 | 1:09.77 | 1:09.77 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
5 | Natascha Laigaard | 2002 | 486 | 1:09.95 | 1:09.95 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 483 | 1:10.11 | 1:10.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Sofie Andersen | 2001 | 474 | 1:10.54 | 1:10.54 | Diskløb | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 463 | 1:11.09 | 1:11.09 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Maja Johansen | 2002 | 438 | 1:12.42 | 1:12.42 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 430 | 1:12.89 | 1:12.89 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
11 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 415 | 1:13.75 | 1:13.75 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Mie Lønne | 1992 | 415 | 1:13.77 | 1:13.77 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
13 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 408 | 1:14.14 | 1:14.14 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
14 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 405 | 1:14.33 | 1:14.33 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
15 | Iben Jeppesen | 2000 | 384 | 1:15.69 | 1:15.69 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 321 | 1:20.36 | 1:20.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
- | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Marco Koch (1990) 2:00.44 2016-11-20 |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:04.42 2015-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Riyan Salem | 1998 | 610 | 2:22.05 | 2:22.05 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 602 | 2:22.66 | 2:22.66 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
3 | Oliver Christiansen | 1999 | 567 | 2:25.50 | 2:25.50 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 545 | 2:27.47 | 2:27.47 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 531 | 2:28.75 | 2:28.75 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Christian Christensen | 1991 | 524 | 2:29.43 | 2:29.43 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
7 | Magnus Nygaard | 2000 | 501 | 2:31.69 | 2:31.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 479 | 2:33.94 | 2:33.94 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 465 | 2:35.50 | 2:35.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Elias Rought | 2003 | 464 | 2:35.57 | 2:35.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 451 | 2:37.07 | 2:37.07 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
12 | Luke Postema | 1995 | 444 | 2:37.81 | 2:37.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 404 | 2:42.85 | 2:42.85 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
14 | Kenneth Aaberg | 1995 | 398 | 2:43.66 | 2:43.66 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
15 | Thomas Vestergaard | 1989 | 393 | 2:44.44 | 2:44.44 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
16 | Mathias Teuchler | 2000 | 366 | 2:48.31 | 2:48.31 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.41 2016-11-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 597 | 2:39.77 | 2:39.77 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | 551 | 2:44.10 | 2:44.10 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 533 | 2:45.95 | 2:45.95 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | Emma Festirstein Nyström | 1996 | 514 | 2:47.99 | 2:47.99 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
5 | Silke Larsen | 2003 | 491 | 2:50.49 | 2:50.49 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
6 | Emma Vilstrup | 1994 | 481 | 2:51.75 | 2:51.75 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 468 | 2:53.27 | 2:53.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 465 | 2:53.63 | 2:53.63 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Janni S Hansen | 2001 | 438 | 2:57.15 | 2:57.15 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Julie Wolter | 2003 | 426 | 2:58.79 | 2:58.79 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
11 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 414 | 3:00.52 | 3:00.52 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 396 | 3:03.19 | 3:03.19 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
13 | Karoline Nielsen | 2004 | 392 | 3:03.75 | 3:03.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 373 | 3:06.87 | 3:06.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 340 | 3:12.78 | 3:12.78 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 327 | 3:15.25 | 3:15.25 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Steffen Deibler (1987) 21.80 2009-11-14 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 676 | 24.83 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
2 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 596 | 25.90 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 561 | 26.43 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | 559 | 26.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Emil Müller | 1995 | 517 | 27.15 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
6 | Morten Suhr | 1993 | 508 | 27.32 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
7 | Adam Hansen | 1998 | 492 | 27.61 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Philip Agerskov | 1998 | 477 | 27.90 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Morten Nørregaard | 1977 | 473 | 27.97 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Mikkel Jensen | 1995 | 458 | 28.27 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Silas Lykke | 2003 | 450 | 28.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Valdemar Solok | 2001 | 433 | 28.80 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
13 | Casper Koch | 2002 | 422 | 29.05 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
14 | Affou Adlouni | 2002 | 395 | 29.71 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
15 | Carl Kirchhoff | 2002 | 372 | 30.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Marcus Christiansen | 2001 | 326 | 31.65 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 752 | 26.80 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
2 | Julie Schmidt | 1995 | 573 | 29.35 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | 566 | 29.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 548 | 29.78 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
5 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 531 | 30.09 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
6 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 504 | 30.62 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 497 | 30.76 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Elena Westmark Holm | 2003 | 489 | 30.94 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | 470 | 31.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Anna Nørskov | 2004 | 461 | 31.55 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 452 | 31.75 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
12 | Julie Liv Madsen | 2006 | 431 | 32.26 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
13 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 413 | 32.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Emma Lykke Holm | 2000 | 381 | 33.62 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
15 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 325 | 35.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Emily Hansen | 2005 | 194 | 42.08 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-11-07 |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 619 | 1:56.57 | 1:56.57 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 602 | 1:57.65 | 1:57.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Christian Andersen | 1999 | 575 | 1:59.44 | 1:59.44 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | 572 | 1:59.68 | 1:59.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 543 | 2:01.76 | 2:01.76 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Daniel Jensen | 2001 | 533 | 2:02.51 | 2:02.51 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Emil Blomgaard | 1999 | 515 | 2:03.93 | 2:03.93 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
8 | Alexander Mogensen | 1999 | 504 | 2:04.85 | 2:04.85 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 483 | 2:06.63 | 2:06.63 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
10 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 464 | 2:08.32 | 2:08.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Mads Enghave | 2002 | 460 | 2:08.68 | 2:08.68 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
12 | Christian Damgaard | 1991 | 455 | 2:09.17 | 2:09.17 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
13 | Simon Blidarevic | 2002 | 442 | 2:10.38 | 2:10.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Mads Baltzer | 2002 | 420 | 2:12.62 | 2:12.62 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
15 | Lukas Pedersen | 2003 | 404 | 2:14.41 | 2:14.41 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
16 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 337 | 2:22.74 | 2:22.74 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.78 2014-12-07 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.78 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 769 | 2:00.91 | 2:00.91 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 625 | 2:09.56 | 2:09.56 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 615 | 2:10.24 | 2:10.24 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
4 | Sofie Andersen | 2001 | 588 | 2:12.19 | 2:12.19 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 587 | 2:12.25 | 2:12.25 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 557 | 2:14.64 | 2:14.64 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 553 | 2:14.96 | 2:14.96 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 530 | 2:16.87 | 2:16.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Silke Larsen | 2003 | 523 | 2:17.42 | 2:17.42 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
10 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 518 | 2:17.90 | 2:17.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 515 | 2:18.17 | 2:18.17 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 505 | 2:19.03 | 2:19.03 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
13 | Emma Jensen | 2002 | 504 | 2:19.15 | 2:19.15 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 502 | 2:19.35 | 2:19.35 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
15 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 459 | 2:23.52 | 2:23.52 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
16 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 407 | 2:29.37 | 2:29.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Vladimir V. Morozov (1990) 50.30 2016-08-30 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 693 | 57.22 | 57.22 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 599 | 1:00.08 | 1:00.08 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | 573 | 1:00.99 | 1:00.99 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Malthe Lindeblad | 2001 | 562 | 1:01.37 | 1:01.37 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Riyan Salem | 1998 | 526 | 1:02.75 | 1:02.75 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
6 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 524 | 1:02.81 | 1:02.81 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
7 | Christian Røssel | 1995 | 520 | 1:02.98 | 1:02.98 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Janus Rosholm | 2002 | 473 | 1:04.98 | 1:04.98 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Morten Suhr | 1993 | 468 | 1:05.23 | 1:05.23 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
10 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 467 | 1:05.28 | 1:05.28 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Frederik Clausen | 2001 | 455 | 1:05.84 | 1:05.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Luke Postema | 1995 | 446 | 1:06.29 | 1:06.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Elias Rought | 2003 | 430 | 1:07.10 | 1:07.10 | Diskløb | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 416 | 1:07.81 | 1:07.81 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
15 | Martin Broch | 2001 | 364 | 1:10.92 | 1:10.92 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
16 | Lukas Frederiksen | 2004 | 312 | 1:14.68 | 1:14.68 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
- | Anders Dam Frandsen | 2000 | DSQ | 2 flyben v50m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 56.67 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 721 | 1:03.17 | 1:03.17 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
2 | Emma Festirstein Nyström | 1996 | 570 | 1:08.32 | 1:08.32 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 560 | 1:08.73 | 1:08.73 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | 529 | 1:10.06 | 1:10.06 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
5 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 504 | 1:11.20 | 1:11.20 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 500 | 1:11.37 | 1:11.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 490 | 1:11.84 | 1:11.84 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
8 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 461 | 1:13.32 | 1:13.32 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 457 | 1:13.56 | 1:13.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 440 | 1:14.48 | 1:14.48 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Natascha Laigaard | 2002 | 437 | 1:14.65 | 1:14.65 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Silke Mehr | 2000 | 428 | 1:15.16 | 1:15.16 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
13 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 427 | 1:15.25 | 1:15.25 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Karoline Nielsen | 2004 | 377 | 1:18.40 | 1:18.40 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 374 | 1:18.63 | 1:18.63 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
16 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 365 | 1:19.24 | 1:19.24 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Evgeny Korotyshkin (1983) 48.48 2009-11-07 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 600 | 57.41 | 57.41 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 567 | 58.51 | 58.51 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Emil Müller | 1995 | 555 | 58.94 | 58.94 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
4 | Christian Røssel | 1995 | 534 | 59.70 | 59.70 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 523 | 1:00.09 | 1:00.09 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 509 | 1:00.64 | 1:00.64 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
7 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 495 | 1:01.20 | 1:01.20 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
8 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 489 | 1:01.45 | 1:01.45 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Morten Suhr | 1993 | 477 | 1:01.98 | 1:01.98 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
10 | Morten Nørregaard | 1977 | 473 | 1:02.14 | 1:02.14 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Silas Lykke | 2003 | 431 | 1:04.10 | 1:04.10 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Mikkel Gummer | 2002 | 410 | 1:05.19 | 1:05.19 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
13 | Andreas Gram Peters | 2001 | 397 | 1:05.87 | 1:05.87 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Philip Agerskov | 1998 | 370 | 1:07.47 | 1:07.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Affou Adlouni | 2002 | 364 | 1:07.81 | 1:07.81 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
16 | Carl Kirchhoff | 2002 | 321 | 1:10.69 | 1:10.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 611 | 1:04.33 | 1:04.33 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 596 | 1:04.89 | 1:04.89 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
3 | Kristine Barrett | 1998 | 593 | 1:04.97 | 1:04.97 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 577 | 1:05.59 | 1:05.59 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | 577 | 1:05.59 | 1:05.59 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | 569 | 1:05.87 | 1:05.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | 489 | 1:09.30 | 1:09.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Elena Westmark Holm | 2003 | 485 | 1:09.46 | 1:09.46 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 481 | 1:09.67 | 1:09.67 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
10 | Anna Nørskov | 2004 | 429 | 1:12.39 | 1:12.39 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
11 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 405 | 1:13.77 | 1:13.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Emma Lykke Holm | 2000 | 391 | 1:14.68 | 1:14.68 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 391 | 1:14.68 | 1:14.68 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
14 | Karoline Kristensen | 2004 | 359 | 1:16.80 | 1:16.80 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
15 | Karoline Nielsen | 2004 | 318 | 1:19.93 | 1:19.93 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 268 | 1:24.63 | 1:24.63 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 4:05.06 2015-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | 574 | 4:43.26 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 549 | 4:47.53 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
3 | Oliver Christiansen | 1999 | 549 | 4:47.58 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 516 | 4:53.53 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
5 | Janus Rosholm | 2002 | 498 | 4:56.96 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
6 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 495 | 4:57.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Daniel Jensen | 2001 | 490 | 4:58.53 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 470 | 5:02.89 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 455 | 5:06.07 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Mads Enghave | 2002 | 449 | 5:07.45 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
11 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 448 | 5:07.58 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
12 | Rasmus Henning | 1975 | 447 | 5:08.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | August Schade Cantby | 2002 | 434 | 5:10.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Rune Solvang | 1980 | 390 | 5:22.08 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
15 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 381 | 5:24.78 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
16 | Martin Broch | 2001 | 373 | 5:27.13 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 24, 400m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:19.46 2015-12-02 |
Nordisk Rekord Senior: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 670 | 4:56.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 569 | 5:13.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | 564 | 5:13.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 562 | 5:14.23 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
5 | Emma Festirstein Nyström | 1996 | 550 | 5:16.60 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 526 | 5:21.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 510 | 5:24.55 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 459 | 5:36.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 459 | 5:36.33 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
10 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 430 | 5:43.66 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 428 | 5:44.21 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 422 | 5:45.86 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 419 | 5:46.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Emma Jensen | 2002 | 418 | 5:46.94 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Maiken Steen-Andersen | 1992 | 391 | 5:54.68 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
16 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 297 | 6:28.78 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Fabio Scozzoli (1988) 25.72 2013-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Aleksander Hetland (1982) 26.19 2009-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | 603 | 29.88 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Riyan Salem | 1998 | 601 | 29.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
3 | Christian Christensen | 1991 | 578 | 30.31 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 556 | 30.69 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
5 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 529 | 31.21 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 528 | 31.24 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Luke Postema | 1995 | 521 | 31.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 517 | 31.45 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Magnus Nygaard | 2000 | 512 | 31.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 495 | 31.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Elias Rought | 2003 | 457 | 32.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 436 | 33.28 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
13 | Kenneth Aaberg | 1995 | 429 | 33.47 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Philipp Haselbach | 1984 | 414 | 33.87 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
15 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 380 | 34.83 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
16 | Mathias Teuchler | 2000 | 365 | 35.30 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 28.81 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 623 | 33.72 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 561 | 34.90 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Silke Mehr | 2000 | 513 | 35.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
4 | Mathilde Schwartz | 1988 | 496 | 36.38 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 478 | 36.83 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
6 | Silke Larsen | 2003 | 470 | 37.04 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
7 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 466 | 37.14 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
8 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 451 | 37.54 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 431 | 38.10 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Stephanie Hansen | 1996 | 427 | 38.22 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
11 | Frida Uldall | 2003 | 423 | 38.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Iben Jeppesen | 2000 | 382 | 39.69 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 380 | 39.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Janni S Hansen | 2001 | 376 | 39.89 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
15 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 354 | 40.69 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | 237 | 46.53 | Diskløb | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 518 | 2:11.46 | 2:11.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 511 | 2:12.06 | 2:12.06 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 509 | 2:12.28 | 2:12.28 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 504 | 2:12.67 | 2:12.67 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
5 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 492 | 2:13.73 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
6 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 490 | 2:13.98 | 2:13.98 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
7 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 475 | 2:15.31 | 2:15.31 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Nicklas Andersen | 2001 | 469 | 2:15.92 | 2:15.92 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Andreas Gram Peters | 2001 | 466 | 2:16.18 | 2:16.18 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 465 | 2:16.25 | 2:16.25 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
11 | Emil Müller | 1995 | 463 | 2:16.49 | 2:16.49 | Diskløb | ||||
U.S.G | ||||||||||
12 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 438 | 2:19.04 | 2:19.04 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
13 | Frederik Clausen | 2001 | 403 | 2:22.95 | 2:22.95 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | William W. Kofoed | 2001 | 387 | 2:24.83 | 2:24.83 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
15 | Martin Broch | 2001 | 310 | 2:36.05 | 2:36.05 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
16 | Malte Lyck Falk | 2003 | 232 | 2:51.71 | 2:51.71 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
- | Anton Andersen | 1995 | DSQ | EFB v 25m | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 1:59.23 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 561 | 2:24.55 | 2:24.55 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 536 | 2:26.73 | 2:26.73 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
3 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 505 | 2:29.71 | 2:29.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 503 | 2:29.85 | 2:29.85 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
5 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 496 | 2:30.55 | 2:30.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 485 | 2:31.75 | 2:31.75 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Natascha Laigaard | 2002 | 463 | 2:34.11 | 2:34.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Maja Johansen | 2002 | 461 | 2:34.33 | 2:34.33 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 452 | 2:35.27 | 2:35.27 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 433 | 2:37.60 | 2:37.60 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
11 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 417 | 2:39.55 | 2:39.55 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 414 | 2:39.96 | 2:39.96 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mie Lønne | 1992 | 409 | 2:40.59 | 2:40.59 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
14 | Julie Wolter | 2003 | 360 | 2:47.60 | 2:47.60 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
15 | Gry Therkelsen | 2004 | 279 | 3:02.37 | 3:02.37 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | 233 | 3:13.61 | 3:13.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 6:49.04 2010-12-16 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 6:54.88 2016-12-09 |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stv Herrer | 0 | 620 | 7:59.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 1:56.82 | 1:56.82 | |||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | |||||||||
August Schade Cantby | 2002 | |||||||||
Matthias Hansen | 2001 | 7:59.67 | 7:59.67 | |||||||
2 | Shs Herrer | 0 | 581 | 8:10.14 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | ||||||||||
Christian Andersen | 1999 | 2:01.32 | 2:01.32 | |||||||
Valdemar Solok | 2001 | |||||||||
Adam Hansen | 1998 | |||||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 8:10.14 | 8:10.14 | |||||||
3 | Gti Drenge | 0 | 550 | 8:19.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 2:04.76 | 2:04.76 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | |||||||||
Mads Enghave | 2002 | |||||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 8:19.18 | 8:19.18 | |||||||
4 | Helsinge Herrer | 1996 | 549 | 8:19.26 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Thor Bols Jeppesen | 2002 | 2:06.77 | 2:06.77 | |||||||
Oliver Christiansen | 1999 | |||||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | |||||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 8:19.26 | 8:19.26 | |||||||
5 | Delta Boys | 0 | 548 | 8:19.59 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 1:59.62 | 1:59.62 | |||||||
Mikkel Jensen | 1995 | |||||||||
Daniel Jensen | 2001 | |||||||||
Morten Nørregaard | 1977 | 8:19.59 | 8:19.59 | |||||||
6 | Vikinger | 0 | 542 | 8:21.52 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.01 | |||||||||
Emil Blomgaard | 1999 | 2:01.46 | 2:01.46 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | |||||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | |||||||||
William W. Kofoed | 2001 | 8:21.52 | 8:21.52 | |||||||
7 | Hils Stormtroopers | 0 | 512 | 8:30.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 2:08.56 | 2:08.56 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | |||||||||
Frederik Clausen | 2001 | |||||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 8:30.98 | 8:30.98 | |||||||
8 | Usg Herrer | 0 | 509 | 8:32.05 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 2:07.12 | 2:07.12 | |||||||
Christian Damgaard | 1991 | |||||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | |||||||||
Rune Solvang | 1980 | 8:32.05 | 8:32.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 30, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 7:32.85 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:41.91 2010-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Skjoldmøer | 0 | 639 | 8:45.53 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.00 | |||||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 2:10.88 | 2:10.88 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | |||||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 8:45.53 | 8:45.53 | |||||||
2 | Stv Damer | 0 | 600 | 8:56.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 2:13.86 | 2:13.86 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | |||||||||
Regitze Gotthard | 2002 | |||||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 8:56.79 | 8:56.79 | |||||||
3 | Usg Damer | 0 | 582 | 9:02.38 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 2:18.38 | 2:18.38 | |||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | |||||||||
Julie Schmidt | 1995 | |||||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 9:02.38 | 9:02.38 | |||||||
4 | Shs Damer | 0 | 540 | 9:15.96 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | ||||||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 2:21.40 | 2:21.40 | |||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | |||||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | |||||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 9:15.96 | 9:15.96 | |||||||
5 | Gti Piger | 0 | 537 | 9:17.13 | ||||||
GTI | ||||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 2:17.81 | 2:17.81 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | |||||||||
Julie Wolter | 2003 | |||||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 9:17.13 | 9:17.13 | |||||||
6 | Delta Girls | 0 | 533 | 9:18.35 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 2:12.89 | 2:12.89 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | |||||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | |||||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 9:18.35 | 9:18.35 | |||||||
7 | Helsinge Damer | 1998 | 520 | 9:23.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Emily Gantriis | 1999 | 2:00.94 | 2:00.94 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | |||||||||
Emma Jensen | 2002 | |||||||||
Caroline Bach Offendal | 2002 | 9:23.11 | 9:23.11 | |||||||
8 | The Princess Leias | 0 | 507 | 9:27.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 2:19.06 | 2:19.06 | |||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | |||||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | |||||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 9:27.76 | 9:27.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Robin van Aggele (1984) 56.29 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 57.05 2011-12-09 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Riyan Salem | 1998 | 658 | 1:03.92 | 1:03.92 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 620 | 1:05.21 | 1:05.21 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 603 | 1:05.80 | 1:05.80 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
4 | Christian Christensen | 1991 | 579 | 1:06.70 | 1:06.70 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
5 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 554 | 1:07.69 | 1:07.69 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | 548 | 1:07.92 | 1:07.92 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 534 | 1:08.52 | 1:08.52 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 517 | 1:09.27 | 1:09.27 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Luke Postema | 1995 | 488 | 1:10.62 | 1:10.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Emil Blomgaard | 1999 | 484 | 1:10.79 | 1:10.79 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
11 | Elias Rought | 2003 | 482 | 1:10.92 | 1:10.92 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 459 | 1:12.04 | 1:12.04 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
13 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 445 | 1:12.83 | 1:12.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Kenneth Aaberg | 1995 | 400 | 1:15.42 | 1:15.42 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
15 | Philipp Haselbach | 1984 | 396 | 1:15.68 | 1:15.68 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
16 | Mathias Teuchler | 2000 | 388 | 1:16.21 | 1:16.21 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 560 | 1:15.62 | 1:15.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 524 | 1:17.35 | 1:17.35 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
3 | Silke Larsen | 2003 | 479 | 1:19.69 | 1:19.69 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
4 | Silke Mehr | 2000 | 471 | 1:20.11 | 1:20.11 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
5 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 469 | 1:20.24 | 1:20.24 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Emma Vilstrup | 1994 | 468 | 1:20.30 | 1:20.30 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
7 | Eva Olsen | 2000 | 460 | 1:20.77 | 1:20.77 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
8 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 429 | 1:22.65 | 1:22.65 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 406 | 1:24.21 | 1:24.21 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
10 | Janni S Hansen | 2001 | 386 | 1:25.60 | 1:25.60 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 385 | 1:25.66 | 1:25.66 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Frida Uldall | 2003 | 384 | 1:25.73 | 1:25.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 367 | 1:27.03 | 1:27.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 318 | 1:31.32 | 1:31.32 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 292 | 1:33.91 | 1:33.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Gry Therkelsen | 2004 | 292 | 1:33.98 | 1:33.98 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:49.00 2015-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | 603 | 2:08.45 | 2:08.45 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | 587 | 2:09.62 | 2:09.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 558 | 2:11.80 | 2:11.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | 537 | 2:13.52 | 2:13.52 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
5 | Malthe Lindeblad | 2001 | 533 | 2:13.86 | 2:13.86 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 522 | 2:14.76 | 2:14.76 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 509 | 2:15.89 | 2:15.89 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
8 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 489 | 2:17.72 | 2:17.72 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
9 | Christian Andersen | 1999 | 448 | 2:21.81 | 2:21.81 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Bartal Hestoy | 1992 | 439 | 2:22.75 | 2:22.75 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
11 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 408 | 2:26.25 | 2:26.25 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 401 | 2:27.21 | 2:27.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mikkel Gummer | 2002 | 382 | 2:29.58 | 2:29.58 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
14 | Andreas Gram Peters | 2001 | 371 | 2:30.98 | 2:30.98 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 328 | 2:37.34 | 2:37.34 | |||||
U.S.G | ||||||||||
16 | Carl Kirchhoff | 2002 | 297 | 2:42.61 | 2:42.61 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 558 | 2:25.23 | 2:25.23 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 538 | 2:27.01 | 2:27.01 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 519 | 2:28.82 | 2:28.82 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | 514 | 2:29.30 | 2:29.30 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 512 | 2:29.44 | 2:29.44 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 492 | 2:31.44 | 2:31.44 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | 486 | 2:32.11 | 2:32.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 455 | 2:35.50 | 2:35.50 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
9 | Anna Nørskov | 2004 | 381 | 2:44.92 | 2:44.92 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Iben Jeppesen | 2000 | 380 | 2:45.04 | 2:45.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 372 | 2:46.28 | 2:46.28 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 362 | 2:47.81 | 2:47.81 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
13 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 355 | 2:48.81 | 2:48.81 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
14 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 355 | 2:48.83 | 2:48.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Emma Jensen | 2002 | 353 | 2:49.24 | 2:49.24 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Karoline Kristensen | 2004 | 275 | 3:03.84 | 3:03.84 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 20.26 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 20.70 2009-11-15 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 679 | 23.05 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
2 | Mads Steen Petersen | 1997 | 527 | 25.07 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 522 | 25.16 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
4 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 515 | 25.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 514 | 25.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Christian Røssel | 1995 | 510 | 25.35 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Mark Wiskum | 2001 | 495 | 25.61 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Nicklas Andersen | 2001 | 486 | 25.76 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mikkel Jensen | 1995 | 484 | 25.79 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Emil Müller | 1995 | 482 | 25.83 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
11 | Philip Agerskov | 1998 | 475 | 25.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Marco Knudsen | 2003 | 440 | 26.63 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
13 | Kevin Liang | 2002 | 425 | 26.94 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
14 | Lukas Pedersen | 2003 | 420 | 27.04 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
15 | Malte Lyck Falk | 2003 | 349 | 28.76 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
- | August Schade Cantby | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ranomi Kromowidjojo (1990) 23.24 2015-12-12 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.27 2009-11-21 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 779 | 25.25 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 738 | 25.71 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 627 | 27.14 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
4 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 619 | 27.26 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
5 | Mathilde Schwartz | 1988 | 606 | 27.45 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
6 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 556 | 28.26 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
7 | Elena Westmark Holm | 2003 | 541 | 28.51 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 523 | 28.84 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 511 | 29.06 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | 507 | 29.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 489 | 29.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 486 | 29.54 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
13 | Emma Enevoldsen | 2003 | 475 | 29.78 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
14 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 451 | 30.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Julie Liv Madsen | 2006 | 447 | 30.38 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
16 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 353 | 32.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 37, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Gregorio Paltrinirri (1994) 14:08.06 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:23.60 2015-12-04 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 639 | 4:29.56 | 16:24.54 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | 8:50.89 | ||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 583 | 4:28.95 | 16:54.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | 9:02.83 | ||||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | 579 | 4:30.28 | 16:57.36 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | 9:06.67 | ||||||||
4 | Valdemar Solok | 2001 | 570 | 4:30.78 | 17:02.24 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | 9:05.78 | ||||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | 559 | 4:32.13 | 17:08.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | 9:08.19 | ||||||||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 532 | 4:33.31 | 17:26.33 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | 9:13.62 | ||||||||
7 | Alexander Mogensen | 1999 | 513 | 4:38.11 | 17:39.37 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | 9:24.30 | ||||||||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 510 | 4:35.27 | 17:40.90 | |||||
GTI | 59:59.04 | 9:23.73 | ||||||||
9 | Mads Enghave | 2002 | 509 | 4:40.57 | 17:41.80 | |||||
GTI | 59:59.03 | 9:28.05 | ||||||||
10 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 502 | 4:44.54 | 17:46.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | 9:30.46 | ||||||||
11 | Christian Damgaard | 1991 | 498 | 4:36.04 | 17:49.83 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | 9:20.76 | ||||||||
12 | William W. Kofoed | 2001 | 494 | 4:38.59 | 17:52.51 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | 9:26.02 | ||||||||
13 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 492 | 4:40.63 | 17:54.23 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | 9:25.82 | ||||||||
14 | Rasmus Henning | 1975 | 491 | 4:38.75 | 17:54.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | 10:01.65 | ||||||||
15 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 422 | 4:49.06 | 18:49.78 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | 9:55.74 | ||||||||
16 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 317 | 5:24.62 | 20:43.14 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | 11:01.87 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 38, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 654 | 4:34.61 | 9:12.17 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 633 | 4:38.65 | 9:18.02 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | 595 | 4:42.22 | 9:29.76 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 583 | 4:43.78 | 9:33.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 531 | 4:53.40 | 9:51.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 526 | 4:54.45 | 9:53.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 498 | 4:56.87 | 10:04.72 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 490 | 5:00.52 | 10:07.87 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 489 | 5:04.74 | 10:08.24 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
10 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 472 | 5:06.01 | 10:15.30 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 462 | 5:07.44 | 10:20.02 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Mie Lønne | 1992 | 433 | 5:08.63 | 10:33.37 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
13 | Julie Wolter | 2003 | 422 | 5:17.52 | 10:38.82 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
14 | Mie Trothe | 1998 | 411 | 5:16.98 | 10:44.33 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
15 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 382 | 5:27.04 | 11:00.21 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 292 | 5:56.68 | 12:01.94 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 39, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:03.78 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: SK Neptun, Stockholm (1900) 3:09.53 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:15.10 2016-11-18 |
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 2016-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Usg Herrer | 0 | 624 | 3:34.40 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 54.20 | 54.20 | |||||||
Emil Müller | 1995 | |||||||||
Bartal Hestoy | 1992 | |||||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 3:34.40 | 3:34.40 | |||||||
2 | Shs Herrer | 0 | 576 | 3:40.27 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | ||||||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 56.08 | 56.08 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | |||||||||
Christian Andersen | 1999 | |||||||||
Christian Røssel | 1995 | 3:40.27 | 3:40.27 | |||||||
3 | Helsinge Herrer | 1996 | 575 | 3:40.37 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 53.87 | 53.87 | |||||||
Lars Breum Hansen | 1997 | |||||||||
Nicklas Andersen | 2001 | |||||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 3:40.37 | 3:40.37 | |||||||
4 | Stv Herrer | 0 | 570 | 3:40.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Hansen | 2001 | 55.04 | 55.04 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | |||||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | |||||||||
Matthias Hansen | 2001 | 3:40.96 | 3:40.96 | |||||||
5 | Hils Stormtroopers | 0 | 551 | 3:43.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Frederik Clausen | 2001 | 55.51 | 55.51 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | |||||||||
Philip Agerskov | 1998 | |||||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 3:43.51 | 3:43.51 | |||||||
6 | Vikinger | 0 | 540 | 3:45.03 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.00 | |||||||||
Riyan Salem | 1998 | 56.99 | 56.99 | |||||||
Emil Blomgaard | 1999 | |||||||||
Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | |||||||||
Joakim Palmqvist | 1999 | 3:45.03 | 3:45.03 | |||||||
7 | Gti Drenge | 0 | 522 | 3:47.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kevin Liang | 2002 | 59.77 | 59.77 | |||||||
Morten Suhr | 1993 | |||||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | |||||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 3:47.53 | 3:47.53 | |||||||
8 | Delta Boys | 0 | 475 | 3:54.88 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 53.03 | 53.03 | |||||||
Daniel Jensen | 2001 | |||||||||
Kenneth Aaberg | 1995 | |||||||||
Martin Broch | 2001 | 3:54.88 | 3:54.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:04 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 40, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:26.53 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:29.86 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti Piger | 0 | 648 | 3:58.62 | ||||||
GTI | ||||||||||
Karoline Barrett | 2002 | 55.85 | 55.85 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | |||||||||
Eva Olsen | 2000 | |||||||||
Kristine Barrett | 1998 | 3:58.62 | 3:58.62 | |||||||
2 | Skjoldmøer | 0 | 617 | 4:02.54 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.00 | |||||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:01.21 | 1:01.21 | |||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | |||||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | |||||||||
Andrea Paaske | 2001 | 4:02.54 | 4:02.54 | |||||||
3 | Helsinge Damer | 1998 | 595 | 4:05.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Emma Jensen | 2002 | 1:02.75 | 1:02.75 | |||||||
Emily Gantriis | 1999 | |||||||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | |||||||||
Iben Jeppesen | 2000 | 4:05.50 | 4:05.50 | |||||||
4 | Usg Damer | 0 | 588 | 4:06.52 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 1:02.93 | 1:02.93 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | |||||||||
Emma Festirstein Nyström | 1996 | |||||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 4:06.52 | 4:06.52 | |||||||
5 | Shs Damer | 0 | 554 | 4:11.33 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | ||||||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 1:01.57 | 1:01.57 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | |||||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | |||||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 4:11.33 | 4:11.33 | |||||||
6 | Stv Damer | 0 | 549 | 4:12.20 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 1:01.31 | 1:01.31 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | |||||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | |||||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 4:12.20 | 4:12.20 | |||||||
7 | Delta Girls | 0 | 536 | 4:14.14 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1:02.61 | 1:02.61 | |||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | |||||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 4:14.14 | 4:14.14 | |||||||
8 | The Princess Leias | 0 | 526 | 4:15.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 1:05.15 | 1:05.15 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | |||||||||
Natascha Laigaard | 2002 | |||||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 4:15.84 | 4:15.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 19:08 |