Results for Tegnerdoppet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 1, 100m Medley Damer 11 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:40.24 | 1:40.24 | |||||
2 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 1:43.61 | 1:43.61 | |||||
3 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 59.19 | 2:05.39 | |||||
4 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:00.77 | 2:05.86 | |||||
- | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Medley Damer 11 o y, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 1:39.88 | 1:39.88 | |||||
2 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 51.02 | 1:51.53 | |||||
3 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 59.07 | 2:10.03 | |||||
- | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Medley Damer 11 o y, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:19.83 | 1:19.83 | |||||
2 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:24.40 | 1:24.40 | |||||
3 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:29.06 | 1:29.06 | |||||
4 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:34.00 | 1:34.00 | |||||
5 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 1:35.11 | 1:35.11 | |||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 1:37.65 | 1:37.65 | |||||
7 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:40.12 | 1:40.12 | |||||
8 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 1:40.55 | 1:40.55 | |||||
9 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 1:42.38 | 1:42.38 | |||||
10 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 48.58 | 1:44.31 | |||||
11 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 55.82 | 1:57.71 | |||||
12 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:00.76 | 2:03.92 | |||||
- | Emilia Öhberg | 2006 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 2, 100m Medley Herrar 11 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 58.78 | 2:04.69 | |||||
Gren 2, 100m Medley Herrar 11 o y, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.61 | 1:23.59 | |||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 51.19 | 1:44.70 | |||||
3 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:00.97 | 2:09.92 | |||||
- | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Medley Herrar 11 o y, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 47.27 | 1:35.94 | |||||
2 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 50.72 | 1:49.15 | |||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 3, 200m Medley Damer 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.50 | 1:18.27 | 2:06.19 | 2:43.00 | |||
2 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.08 | 1:25.74 | 2:18.19 | 2:58.26 | |||
3 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.09 | 1:24.94 | 2:18.82 | 2:58.94 | |||
4 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.68 | 1:26.98 | 2:21.23 | 3:01.35 | |||
5 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.84 | 1:29.07 | 2:25.77 | 3:06.43 | |||
6 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.36 | 1:44.80 | 2:45.48 | 3:38.82 | |||
7 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 58.32 | 1:53.25 | 3:00.06 | 3:49.08 | |||
- | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Medley Damer 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.02 | 1:25.45 | 2:20.40 | 3:02.50 | |||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 44.03 | 1:33.26 | 2:24.77 | 3:03.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 4, 200m Medley Herrar 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.65 | 1:20.49 | 2:12.46 | 2:50.04 | |||
2 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.13 | 1:31.97 | 2:28.94 | 3:08.76 | |||
3 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.17 | 1:32.54 | 2:26.89 | 3:12.73 | |||
- | Jonatan Aronsson | 2005 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Medley Herrar 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 38.71 | 1:23.32 | 2:13.97 | 2:52.87 | |||
2 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 40.17 | 1:22.91 | 2:17.15 | 2:57.02 | |||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 38.36 | 1:25.72 | 2:21.96 | 3:03.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 5, 25m Frisim Damer 9 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 16.98 | ||||||
2 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 17.58 | ||||||
3 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 19.04 | ||||||
4 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 20.53 | ||||||
5 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 22.46 | ||||||
6 | Elin Karlsson | 2008 | Arvika Simsällskap | 22.94 | ||||||
7 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 23.28 | ||||||
8 | Randa Kattan | 2008 | Mellerud Simklubb | 23.56 | ||||||
9 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 23.71 | ||||||
10 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 24.00 | ||||||
11 | Elin Björkholz | 2008 | Arvika Simsällskap | 24.32 | ||||||
12 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 24.69 | ||||||
13 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 26.81 | ||||||
14 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 30.88 | ||||||
15 | Ellie Lindh | 2011 | Filipstads Simklubb | 38.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 6, 25m Frisim Herrar 9 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 18.12 | ||||||
2 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 18.70 | ||||||
3 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 20.23 | ||||||
4 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 20.30 | ||||||
5 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 21.43 | ||||||
6 | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 21.45 | ||||||
7 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 22.63 | ||||||
8 | Xavier Schneider | 2008 | Mellerud Simklubb | 23.53 | ||||||
9 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 24.19 | ||||||
10 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 27.80 | ||||||
11 | Elliot Magnussoin | 2009 | Åmåls Simsällskap | 30.39 | ||||||
12 | Muhammad Kattan | 2010 | Mellerud Simklubb | 31.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 7, 50m Frisim Damer 10-11, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 39.00 | ||||||
2 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 40.49 | ||||||
3 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 41.41 | ||||||
4 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 43.10 | ||||||
5 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 44.49 | ||||||
6 | Sara Feki | 2007 | Säffle Simsällskap | 44.74 | ||||||
7 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 49.03 | ||||||
8 | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | 50.62 | ||||||
9 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 50.81 | ||||||
10 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 52.13 | ||||||
11 | Alice Westberg | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:01.53 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer 10-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 31.46 | ||||||
2 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 33.40 | ||||||
3 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.24 | ||||||
4 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 37.38 | ||||||
5 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 37.56 | ||||||
6 | Tilda Mildh | 2006 | Mellerud Simklubb | 37.70 | ||||||
7 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 38.05 | ||||||
8 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 38.31 | ||||||
9 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 40.47 | ||||||
10 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 40.67 | ||||||
11 | Emilia Öhberg | 2006 | Simklubben Solsta | 44.34 | ||||||
12 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 44.45 | ||||||
13 | Madelaine Schneider | 2006 | Mellerud Simklubb | 44.47 | ||||||
14 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 49.35 | ||||||
15 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 51.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 13:52 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar 10-11, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 32.92 | ||||||
2 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 41.15 | ||||||
3 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.59 | ||||||
4 | Alfred Selrot | 2007 | Karlstads Simsällskap | 42.94 | ||||||
5 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 46.69 | ||||||
6 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 50.59 | ||||||
7 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 58.13 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar 10-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 39.81 | ||||||
2 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.23 | ||||||
3 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.42 | ||||||
4 | Hayk Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | 48.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:52 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 9, 100m Frisim Damer 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 31.68 | 1:06.27 | |||||
2 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 32.90 | 1:09.67 | |||||
3 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.81 | 1:11.94 | |||||
4 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.44 | 1:14.26 | |||||
5 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 35.34 | 1:14.46 | |||||
6 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 35.59 | 1:15.95 | |||||
7 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.85 | 1:17.69 | |||||
8 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.05 | 1:24.48 | |||||
9 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.93 | 1:35.68 | |||||
- | Elise Löfberg Johansson | 2005 | Mellerud Simklubb | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.08 | 1:13.24 | |||||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 35.82 | 1:13.87 | |||||
3 | Clara Berner | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.07 | 1:14.16 | |||||
4 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 35.58 | 1:15.99 | |||||
- | Florence Schneider | 2004 | Mellerud Simklubb | DNS | ||||||
- | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 10, 100m Frisim Herrar 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 31.32 | 1:05.55 | |||||
2 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 33.42 | 1:10.24 | |||||
3 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.41 | 1:17.15 | |||||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.88 | 1:17.32 | |||||
5 | Jonatan Aronsson | 2005 | Grums Simsällskap | 48.94 | 1:48.57 | |||||
Gren 10, 100m Frisim Herrar 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 34.30 | 1:10.46 | |||||
2 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 33.86 | 1:11.58 | |||||
3 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 34.48 | 1:11.85 | |||||
4 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 34.72 | 1:11.99 | |||||
5 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.75 | 1:13.39 | |||||
6 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 39.95 | 1:26.92 | |||||
7 | Robin Ljungqvist | 2004 | Arvika Simsällskap | 44.89 | 1:42.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 11, 25m Bröstsim Damer 9 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 22.55 | ||||||
2 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 26.03 | ||||||
3 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 26.09 | ||||||
4 | Elin Björkholz | 2008 | Arvika Simsällskap | 30.44 | ||||||
5 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 30.87 | ||||||
6 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 31.21 | ||||||
7 | Frida Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 31.34 | ||||||
8 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 32.25 | ||||||
9 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 32.80 | ||||||
10 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 33.47 | ||||||
11 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 34.64 | ||||||
- | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 12, 25m Bröstsim Herrar 9 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 25.32 | ||||||
2 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 25.50 | ||||||
3 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 25.53 | ||||||
4 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 25.94 | ||||||
5 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 26.95 | ||||||
6 | Xavier Schneider | 2008 | Mellerud Simklubb | 27.69 | ||||||
7 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 28.19 | ||||||
8 | Elliot Magnussoin | 2009 | Åmåls Simsällskap | 31.46 | ||||||
9 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 32.87 | ||||||
10 | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 33.15 | ||||||
11 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 39.56 | ||||||
- | Mattias Aronsson | 2008 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 49.70 | ||||||
2 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 51.78 | ||||||
3 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 52.29 | ||||||
4 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 55.78 | ||||||
5 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 59.25 | ||||||
6 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 1:00.54 | ||||||
7 | Sara Feki | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:00.83 | ||||||
8 | Alice Westberg | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:02.76 | ||||||
9 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:04.72 | ||||||
10 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:14.01 | ||||||
- | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
- | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 10 år, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 44.64 | ||||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 52.92 | ||||||
3 | Alfred Selrot | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.91 | ||||||
4 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 55.97 | ||||||
5 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 56.46 | ||||||
6 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 56.57 | ||||||
7 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:04.36 | ||||||
- | Sebastiaan Schneider | 2007 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
- | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.69 | 1:28.89 | |||||
2 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.56 | 1:37.23 | |||||
3 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 47.77 | 1:38.50 | |||||
4 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 47.51 | 1:40.65 | |||||
5 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.91 | 1:46.41 | |||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 50.13 | 1:47.60 | |||||
7 | Emilia Öhberg | 2006 | Simklubben Solsta | 52.79 | 1:48.39 | |||||
8 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 52.17 | 1:49.49 | |||||
9 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 55.07 | 1:56.88 | |||||
10 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 55.27 | 1:59.28 | |||||
11 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:02.67 | 2:13.09 | |||||
12 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 1:05.71 | 2:21.95 | |||||
13 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 1:08.24 | 2:24.71 | |||||
- | Madelaine Schneider | 2006 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.52 | 1:25.91 | |||||
2 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.07 | 1:29.26 | |||||
3 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.63 | 1:33.72 | |||||
4 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 45.53 | 1:37.77 | |||||
5 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.12 | 1:37.93 | |||||
6 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 49.08 | 1:46.39 | |||||
7 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.00 | 1:47.64 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Berner | 2004 | Karlstads Simsällskap | 43.85 | 1:32.02 | |||||
2 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 46.32 | 1:37.47 | |||||
- | Florence Schneider | 2004 | Mellerud Simklubb | DNS | ||||||
- | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 47.20 | 1:38.80 | |||||
2 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 57.03 | 1:58.18 | |||||
- | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.46 | 1:33.09 | |||||
2 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 45.69 | 1:37.58 | |||||
3 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 52.78 | 1:49.24 | |||||
- | Jonatan Aronsson | 2005 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 42.88 | 1:30.50 | |||||
2 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 44.31 | 1:33.95 | |||||
3 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 48.59 | 1:41.20 | |||||
4 | Robin Ljungqvist | 2004 | Arvika Simsällskap | 1:01.92 | 2:14.59 | |||||
- | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:39 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 17, 4X25m Medley Mixed 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Mix1 [2007] | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:23.60 | ||||||
Moa Granzell | 2008 | |||||||||
Alexander Albringer | 2007 | 47.23 | 47.23 | |||||||
Lex Albringer | 2007 | |||||||||
Vincent Johander | 2008 | 1:23.60 | 1:23.60 | |||||||
2 | Karlstad Mix2 [2007] | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:43.58 | ||||||
Johan Pellfolk | 2007 | |||||||||
Zander Holmgren | 2007 | 54.42 | 54.42 | |||||||
Nellie Westerlund | 2007 | |||||||||
Oskar Mathisen | 2009 | 1:43.58 | 1:43.58 | |||||||
3 | Säffle SS Mix1 [2007] | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:57.19 | ||||||
Sara Feki | 2007 | |||||||||
Alice Westberg | 2007 | 55.02 | 55.02 | |||||||
Linus Locken | 2008 | |||||||||
Lavinia Thörner | 2008 | 1:57.19 | 1:57.19 | |||||||
- | Arvika SS Mix [2007] | 2007 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filipstad | 2007 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
- | Säffle SS Mix2 [2007] | 2007 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:39 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 12:45 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 18, 4X50m Medley Mixed 11-13, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Mix1 [2006] | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:26.46 | ||||||
Erik Pellfolk | 2005 | 41.70 | 41.70 | |||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 38.63 | 1:20.33 | |||||||
Marcus Bülund | 2004 | 35.25 | 1:55.58 | |||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 30.88 | 2:26.46 | |||||||
2 | Karlstad Mix2 [2006] | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:32.16 | ||||||
Clara Berner | 2004 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Agnes Wilde | 2005 | 40.98 | 1:20.19 | |||||||
Alice Johnson | 2005 | 38.97 | 1:59.16 | |||||||
Minea Dautbegovic | 2004 | 33.00 | 2:32.16 | |||||||
3 | Säffle SS Mix Lag 3 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:37.60 | ||||||
Sofie Leander | 2005 | 45.97 | 45.97 | |||||||
Ebba Locken | 2006 | 45.91 | 1:31.88 | |||||||
Erik Mulikov | 2005 | 33.74 | 2:05.62 | |||||||
Adam Feki | 2005 | 31.98 | 2:37.60 | |||||||
4 | Säffle SS Mix Lag 1 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:43.24 | ||||||
Jesper Andersson | 2004 | 38.00 | 38.00 | |||||||
Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 43.49 | 1:21.49 | |||||||
Amanda Orban | 2005 | 40.74 | 2:02.23 | |||||||
Hanna Widing | 2006 | 41.01 | 2:43.24 | |||||||
5 | Åmåls SS Mix Lag 1 | 2006 | Åmåls Simsällskap | 2:43.71 | ||||||
Vilma Thorpman | 2006 | 44.84 | 44.84 | |||||||
Robin Lundahl | 2004 | 42.56 | 1:27.40 | |||||||
Albin Svensson | 2004 | 38.48 | 2:05.88 | |||||||
Thea Eriksson | 2006 | 37.83 | 2:43.71 | |||||||
6 | Karlstad Mix3 [2004] | 2004 | Karlstads Simsällskap | 2:51.74 | ||||||
Alva Granzell | 2006 | 44.67 | 44.67 | |||||||
Sara Sjölander | 2006 | 43.55 | 1:28.22 | |||||||
Elvira Bergsten | 2005 | 43.28 | 2:11.50 | |||||||
Hanna Dautbegovic | 2005 | 40.24 | 2:51.74 | |||||||
7 | Säffle SS Mix Lag 2 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:55.95 | ||||||
Hugo Koivumäki | 2004 | 43.18 | 43.18 | |||||||
Tim Weghammar | 2005 | 46.43 | 1:29.61 | |||||||
Tilde Halldan | 2005 | 39.30 | 2:08.91 | |||||||
Johanna Storm | 2006 | 47.04 | 2:55.95 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:45 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 19, 25m Ryggsim Herrar 9 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 22.99 | ||||||
2 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 24.09 | ||||||
3 | Xavier Schneider | 2008 | Mellerud Simklubb | 26.40 | ||||||
4 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 26.52 | ||||||
5 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 27.83 | ||||||
6 | Mattias Aronsson | 2008 | Grums Simsällskap | 28.36 | ||||||
7 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 28.84 | ||||||
8 | Elliot Magnussoin | 2009 | Åmåls Simsällskap | 34.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:39 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 20, 25m Ryggsim Damer 9 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 21.88 | ||||||
2 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 22.54 | ||||||
3 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 26.33 | ||||||
4 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 26.67 | ||||||
5 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 27.13 | ||||||
6 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 27.33 | ||||||
7 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 28.99 | ||||||
8 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 29.40 | ||||||
9 | Elin Karlsson | 2008 | Arvika Simsällskap | 30.23 | ||||||
10 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 31.28 | ||||||
11 | Elin Björkholz | 2008 | Arvika Simsällskap | 31.50 | ||||||
12 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 33.18 | ||||||
13 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 39.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:39 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.84 | ||||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 47.82 | ||||||
3 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 49.06 | ||||||
4 | Alfred Selrot | 2007 | Karlstads Simsällskap | 49.36 | ||||||
5 | Sebastiaan Schneider | 2007 | Mellerud Simklubb | 53.91 | ||||||
6 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 56.01 | ||||||
- | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.13 | ||||||
2 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 48.43 | ||||||
3 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 49.80 | ||||||
4 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 50.26 | ||||||
5 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 54.16 | ||||||
6 | Sara Feki | 2007 | Säffle Simsällskap | 56.15 | ||||||
7 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 56.75 | ||||||
8 | Alice Westberg | 2007 | Säffle Simsällskap | 57.26 | ||||||
9 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:01.63 | ||||||
10 | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | 1:06.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 55.48 | 1:55.93 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.01 | 1:22.65 | |||||
2 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.45 | 1:24.33 | |||||
3 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.44 | 1:28.61 | |||||
4 | Jonatan Aronsson | 2005 | Grums Simsällskap | 57.64 | 2:05.26 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 38.57 | 1:17.29 | |||||
2 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 40.25 | 1:23.02 | |||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 41.28 | 1:25.16 | |||||
4 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 44.04 | 1:29.11 | |||||
5 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 46.93 | 1:42.68 | |||||
- | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 38.48 | 1:18.62 | |||||
2 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 42.10 | 1:27.43 | |||||
3 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.03 | 1:31.01 | |||||
4 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.22 | 1:34.16 | |||||
5 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 48.32 | 1:39.65 | |||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 50.00 | 1:42.61 | |||||
7 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 50.71 | 1:43.36 | |||||
8 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 53.72 | 1:50.31 | |||||
9 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:01.97 | 2:06.96 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.16 | 1:18.09 | |||||
2 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.50 | 1:22.55 | |||||
3 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.62 | 1:23.29 | |||||
4 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.69 | 1:24.16 | |||||
5 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.69 | 1:29.53 | |||||
6 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.40 | 1:30.06 | |||||
7 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.76 | 1:33.03 | |||||
8 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 46.55 | 1:36.32 | |||||
9 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.87 | 1:42.47 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.17 | 1:23.93 | |||||
2 | Clara Berner | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.33 | 1:27.03 | |||||
3 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 42.48 | 1:28.84 | |||||
- | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 25, 25m Fjäril Herrar 10 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 24.59 | ||||||
2 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 24.80 | ||||||
Gren 25, 25m Fjäril Herrar 10 o y, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 17.60 | ||||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 22.48 | ||||||
3 | Alfred Selrot | 2007 | Karlstads Simsällskap | 23.59 | ||||||
4 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 26.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 26, 25m Fjäril Damer 10 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 20.96 | ||||||
2 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 21.56 | ||||||
3 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 27.25 | ||||||
4 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 28.20 | ||||||
5 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 29.45 | ||||||
- | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 25m Fjäril Damer 10 o y, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 20.45 | ||||||
2 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 20.87 | ||||||
3 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 23.14 | ||||||
4 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 26.44 | ||||||
5 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 27.13 | ||||||
6 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 35.11 | ||||||
- | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 27, 50m Fjäril Herrar 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 56.54 | ||||||
2 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 57.37 | ||||||
Gren 27, 50m Fjäril Herrar 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 33.20 | ||||||
2 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 36.76 | ||||||
3 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.07 | ||||||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.97 | ||||||
Gren 27, 50m Fjäril Herrar 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 36.88 | ||||||
2 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 38.39 | ||||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 38.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 28, 50m Fjäril Damer 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 47.69 | ||||||
2 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 51.25 | ||||||
3 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 56.84 | ||||||
Gren 28, 50m Fjäril Damer 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.18 | ||||||
2 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.09 | ||||||
3 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.21 | ||||||
4 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.19 | ||||||
5 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.44 | ||||||
6 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.56 | ||||||
7 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.46 | ||||||
8 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.00 | ||||||
9 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:04.24 | ||||||
Gren 28, 50m Fjäril Damer 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 39.09 | ||||||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 41.94 | ||||||
3 | Clara Berner | 2004 | Karlstads Simsällskap | 42.30 | ||||||
4 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 42.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 29, 50m Frisim Herrar 9 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 41.43 | ||||||
2 | Linus Locken | 2008 | Säffle Simsällskap | 44.80 | ||||||
3 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 48.67 | ||||||
4 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 48.76 | ||||||
5 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 1:07.80 | ||||||
- | Mattias Aronsson | 2008 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 30, 50m Frisim Damer 9 o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 41.26 | ||||||
2 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 42.31 | ||||||
3 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 46.59 | ||||||
4 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 48.59 | ||||||
5 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.37 | ||||||
6 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 56.78 | ||||||
7 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 58.41 | ||||||
8 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 1:02.69 | ||||||
9 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:07.58 | ||||||
10 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:20.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 31, 100m Frisim Herrar 10-11, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 34.65 | 1:14.10 | |||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 43.21 | 1:30.39 | |||||
2 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 44.06 | 1:30.39 | |||||
4 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.57 | 1:50.39 | |||||
5 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 52.65 | 1:51.16 | |||||
Gren 31, 100m Frisim Herrar 10-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 42.40 | 1:27.80 | |||||
2 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.80 | 1:31.95 | |||||
3 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.09 | 1:32.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 32, 100m Frisim Damer 10-11, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 43.09 | 1:32.25 | |||||
2 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 43.37 | 1:33.99 | |||||
3 | Hilda Karlsson | 2007 | Åmåls Simsällskap | 51.22 | 1:48.03 | |||||
4 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 54.90 | 1:55.99 | |||||
5 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 58.44 | 2:01.28 | |||||
6 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:04.27 | 2:15.56 | |||||
Gren 32, 100m Frisim Damer 10-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 32.11 | 1:06.78 | |||||
2 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 36.77 | 1:15.96 | |||||
3 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.26 | 1:17.05 | |||||
4 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 39.25 | 1:22.90 | |||||
5 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.85 | 1:25.81 | |||||
6 | Tilda Mildh | 2006 | Mellerud Simklubb | 41.14 | 1:27.44 | |||||
7 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 42.35 | 1:30.93 | |||||
8 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 43.16 | 1:32.32 | |||||
9 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 43.27 | 1:35.03 | |||||
10 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 47.73 | 1:42.77 | |||||
11 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 51.39 | 1:50.88 | |||||
12 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 53.71 | 1:56.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 33.62 | 1:11.40 | 1:49.52 | 2:27.36 | |||
2 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.22 | 1:21.85 | 2:05.03 | 2:45.48 | |||
3 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.97 | 1:22.32 | 2:05.59 | 2:45.56 | |||
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 34.85 | 1:14.85 | 1:56.23 | 2:34.68 | |||
2 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 38.02 | 1:21.02 | 2:02.12 | 2:40.57 | |||
3 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 37.75 | 1:20.09 | 2:03.38 | 2:43.15 | |||
- | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 34, 200m Frisim Damer 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 33.51 | 1:12.09 | 1:51.43 | 2:28.74 | |||
2 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.58 | 1:14.00 | 1:54.47 | 2:32.98 | |||
3 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 36.89 | 1:17.10 | 1:58.54 | 2:37.34 | |||
4 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.22 | 1:18.99 | 2:03.39 | 2:44.78 | |||
5 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.05 | 1:24.70 | 2:12.27 | 2:54.92 | |||
6 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.70 | 1:34.54 | 2:23.34 | 3:10.50 | |||
Gren 34, 200m Frisim Damer 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.89 | 1:17.17 | 1:58.62 | 2:37.99 | |||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 36.26 | 1:16.15 | 1:58.24 | 2:38.67 | |||
3 | Clara Berner | 2004 | Karlstads Simsällskap | 36.41 | 1:17.86 | 2:00.62 | 2:43.60 | |||
4 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 36.75 | 1:22.01 | 2:09.82 | 2:54.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 35, 4X25m Frisim Mixed 10 o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Mix1 [2007] | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:13.45 | ||||||
Alexander Albringer | 2007 | |||||||||
Moa Granzell | 2008 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Vincent Johander | 2008 | |||||||||
Lex Albringer | 2007 | 1:13.45 | 1:13.45 | |||||||
2 | Karlstad Mix2 [2007] | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:24.32 | ||||||
Nellie Westerlund | 2007 | |||||||||
Oskar Mathisen | 2009 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Signe Lindberg | 2008 | |||||||||
Johan Pellfolk | 2007 | 1:24.32 | 1:24.32 | |||||||
3 | Säffle SS Mix2 [2007] | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:33.70 | ||||||
Linus Locken | 2008 | |||||||||
Sara Feki | 2007 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Melvin Weghammar | 2008 | |||||||||
Frida Weghammar | 2010 | 1:33.70 | 1:33.70 | |||||||
4 | Arvika SS Mix [2007] | 2007 | Arvika Simsällskap | 1:39.73 | ||||||
Allis Vernersson | 2007 | |||||||||
Elin Karlsson | 2008 | 53.10 | 53.10 | |||||||
Elin Björkholz | 2008 | |||||||||
Oliwer Lindblom | 2007 | 1:39.73 | 1:39.73 | |||||||
5 | Säffle SS Mix1 [2007] | 2007 | Säffle Simsällskap | 2:00.25 | ||||||
Lavinia Thörner | 2008 | |||||||||
Nellie Leander | 2010 | 57.23 | 57.23 | |||||||
Jennifer Storm | 2009 | |||||||||
Alice Westberg | 2007 | 2:00.25 | 2:00.25 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tegnerdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Säffle | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Säffle SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2017 |
Gren 36, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Mix1 [2006] | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:05.06 | ||||||
Marcus Bülund | 2004 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 31.14 | 1:02.59 | |||||||
Agnes Wilde | 2005 | 31.44 | 1:34.03 | |||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 31.03 | 2:05.06 | |||||||
2 | Säffle SS Mix Lag 1 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:07.31 | ||||||
Erik Mulikov | 2005 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Adam Feki | 2005 | 32.44 | 1:03.80 | |||||||
Jesper Andersson | 2004 | 31.75 | 1:35.55 | |||||||
Tilde Halldan | 2005 | 31.76 | 2:07.31 | |||||||
3 | Säffle SS Mix Lag 2 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:19.83 | ||||||
Ebba Locken | 2006 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 34.85 | 1:09.07 | |||||||
Amanda Orban | 2005 | 34.86 | 1:43.93 | |||||||
Tim Weghammar | 2005 | 35.90 | 2:19.83 | |||||||
4 | Karlstad Mix2 [2006] | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:21.35 | ||||||
Minea Dautbegovic | 2004 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Alice Johnson | 2005 | 35.69 | 1:09.44 | |||||||
Erik Pellfolk | 2005 | 37.79 | 1:47.23 | |||||||
Clara Berner | 2004 | 34.12 | 2:21.35 | |||||||
5 | Karlstad Mix3 [2004] | 2004 | Karlstads Simsällskap | 2:30.36 | ||||||
Elvira Bergsten | 2005 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Hanna Dautbegovic | 2005 | 42.11 | 1:16.93 | |||||||
Alva Granzell | 2006 | 39.33 | 1:56.26 | |||||||
Sara Sjölander | 2006 | 34.10 | 2:30.36 | |||||||
6 | Åmåls SS Mix Lag 1 | 2006 | Åmåls Simsällskap | 2:30.62 | ||||||
Thea Eriksson | 2006 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Robin Lundahl | 2004 | 38.51 | 1:17.38 | |||||||
Vilma Thorpman | 2006 | 40.34 | 1:57.72 | |||||||
Albin Svensson | 2004 | 32.90 | 2:30.62 | |||||||
7 | Arvika Mix<1 | 2006 | Arvika Simsällskap | 2:35.38 | ||||||
Sanna Axelsson | 2004 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Robin Ljungqvist | 2004 | 46.21 | 1:20.07 | |||||||
Ellen Lundgren | 2007 | 42.53 | 2:02.60 | |||||||
William Lindblom | 2004 | 32.78 | 2:35.38 | |||||||
- | Säffle SS Mix Lag 3 | 2004 | Säffle Simsällskap | DNS | ||||||
Sofie Leander | 2005 | |||||||||
Ebba Locken | 2006 | |||||||||
Erik Mulikov | 2005 | |||||||||
Adam Feki | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:28 |