Results for XVI Marli Junior Games
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:51 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 1, T10,T15 50m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Laine | 2007 | 259 | 37.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.62 | |||||||||
2 | Linnea Koski | 2007 | 253 | 37.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.41 | |||||||||
3 | Elli Isometsä | 2007 | 248 | 37.72 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 38.48 | |||||||||
4 | Ines Pälviranta | 2007 | 247 | 37.78 | ||||||
Uinti Tampere | 40.83 | |||||||||
5 | Saara Lehto | 2007 | 246 | 37.83 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.28 | |||||||||
6 | Kerttu Rantanen | 2007 | 232 | 38.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.97 | |||||||||
7 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 230 | 38.68 | ||||||
Cetus Espoo | 37.81 | |||||||||
8 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 230 | 38.70 | ||||||
Cetus Espoo | 40.45 | |||||||||
9 | Aino Suomalainen | 2007 | 218 | 39.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.85 | |||||||||
10 | Peppi Lehtinen | 2007 | 200 | 40.53 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 38.57 | |||||||||
11 | Matilda Leppänen | 2007 | 197 | 40.78 | ||||||
Cetus Espoo | 39.46 | |||||||||
12 | Viivi Loimusto | 2007 | 185 | 41.58 | ||||||
Salon Uimarit | 44.05 | |||||||||
13 | Nova Larsson | 2007 | 179 | 42.09 | ||||||
Ålands Simförening | 46.21 | |||||||||
14 | Rahma Ezzat | 2007 | 172 | 42.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.19 | |||||||||
15 | Saima Peltonen | 2007 | 167 | 43.06 | ||||||
Salon Uimarit | 45.31 | |||||||||
16 | Fia Metsola | 2007 | 160 | 43.65 | ||||||
Ålands Simförening | 48.42 | |||||||||
17 | Adalmiina Levula | 2007 | 148 | 44.82 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 44.65 | |||||||||
18 | Senja Pakkanen | 2008 | 143 | 45.34 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 47.05 | |||||||||
19 | Ffion Watkins | 2008 | 138 | 45.81 | ||||||
Ålands Simförening | 47.80 | |||||||||
20 | Viivi Elonen | 2008 | 121 | 47.86 | ||||||
Swimming Team Rauma | 47.21 | |||||||||
21 | Amelia Fricker | 2007 | 102 | 50.74 | ||||||
Ålands Simförening | 56.68 | |||||||||
22 | Selma Syrjänen | 2009 | 92 | 52.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.12 | |||||||||
23 | Daniela Stancikas | 2009 | 88 | 53.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.40 | |||||||||
24 | Saara Pakomäki | 2008 | 70 | 57.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.58 | |||||||||
Laji 1, T10,T15 50m vu, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 681 | 26.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.48 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 638 | 27.56 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 28.13 | |||||||||
3 | Emma Uusküla | 2002 | 621 | 27.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.96 | |||||||||
4 | Oona Laakso | 2002 | 582 | 28.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.15 | |||||||||
5 | Emilie Pärnänen | 2002 | 571 | 28.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.48 | |||||||||
6 | Peppi Pinomäki | 2002 | 556 | 28.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.07 | |||||||||
7 | Siiri Konkka | 2004 | 529 | 29.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.30 | |||||||||
8 | Aino Rantala | 2004 | 523 | 29.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.76 | |||||||||
9 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 502 | 29.84 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 30.22 | |||||||||
10 | Kerttu Nurmi | 2003 | 487 | 30.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.17 | |||||||||
10 | Maija Nurmi | 2003 | 487 | 30.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.80 | |||||||||
12 | Kaisla Kangas | 2002 | 484 | 30.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.10 | |||||||||
13 | Senni Mattila | 2003 | 476 | 30.39 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.74 | |||||||||
14 | Ethel Piksilä | 2003 | 461 | 30.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.45 | |||||||||
15 | Tinja Lasonen | 2004 | 460 | 30.73 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.73 | |||||||||
16 | Emmi Heine | 2002 | 454 | 30.87 | ||||||
Rauman Uimaseura | 29.47 | |||||||||
17 | Iris Hanski | 2003 | 451 | 30.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.52 | |||||||||
18 | Helmiina Toivonen | 2004 | 448 | 30.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.62 | |||||||||
19 | Hilda Helo | 2003 | 448 | 31.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.72 | |||||||||
20 | Siiri Toiva | 2002 | 442 | 31.13 | ||||||
Nokian Pyry | 31.15 | |||||||||
21 | Alida Öhberg | 2002 | 439 | 31.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.45 | |||||||||
21 | Olivia Koski | 2002 | 439 | 31.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.21 | |||||||||
23 | Sini Heikkilä | 2003 | 429 | 31.46 | ||||||
Salon Uimarit | 31.30 | |||||||||
24 | Aamu Änkilä | 2004 | 426 | 31.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.17 | |||||||||
24 | Veera Säämänen | 2004 | 426 | 31.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.01 | |||||||||
26 | Pinja Österman | 2002 | 423 | 31.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.37 | |||||||||
27 | Oona Sirkiä | 2004 | 408 | 31.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.32 | |||||||||
28 | Anni Hyttinen | 2004 | 406 | 32.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.59 | |||||||||
29 | Cinja Åvist | 2003 | 405 | 32.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.65 | |||||||||
29 | Olivia Oinas | 2003 | 405 | 32.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.46 | |||||||||
31 | Ella Nihtilä | 2004 | 398 | 32.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.24 | |||||||||
32 | Viola Penttilä | 2004 | 396 | 32.30 | ||||||
Swimming Team Rauma | 32.55 | |||||||||
33 | Peppi Kolari | 2003 | 394 | 32.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.43 | |||||||||
34 | Inari Laaksonen | 2002 | 389 | 32.50 | ||||||
Swimming Team Rauma | 31.93 | |||||||||
35 | Greta Kandolin | 2003 | 388 | 32.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.47 | |||||||||
36 | Heinä Tanskanen | 2003 | 386 | 32.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.53 | |||||||||
37 | Peppi Vesalainen | 2004 | 379 | 32.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.50 | |||||||||
38 | My Laverman | 2004 | 377 | 32.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.92 | |||||||||
39 | Odelia Oinas | 2003 | 373 | 32.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.41 | |||||||||
40 | Vlada Guljajeva | 2004 | 371 | 33.00 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.90 | |||||||||
41 | Ninni Eriksson | 2003 | 370 | 33.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.82 | |||||||||
42 | Nea Palanen | 2003 | 370 | 33.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.45 | |||||||||
43 | Manja Lindell | 2004 | 359 | 33.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.07 | |||||||||
44 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 357 | 33.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.59 | |||||||||
45 | Emma Jormanainen | 2003 | 356 | 33.47 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.53 | |||||||||
46 | Venla Koskinen | 2003 | 356 | 33.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.21 | |||||||||
47 | Nea Juslén | 2002 | 354 | 33.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.77 | |||||||||
48 | Tiia Kuisma | 2003 | 340 | 33.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.88 | |||||||||
49 | Maija Björkholm | 2003 | 332 | 34.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.28 | |||||||||
50 | Laura Kinnunen | 2002 | 332 | 34.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.51 | |||||||||
51 | Ni Lam | 2002 | 330 | 34.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.11 | |||||||||
52 | Siiri Tiilikka | 2004 | 327 | 34.42 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.08 | |||||||||
53 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 322 | 34.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.45 | |||||||||
54 | Sanni Jouppi | 2004 | 317 | 34.79 | ||||||
Swimming Team Rauma | 36.75 | |||||||||
55 | Anniina Haarala | 2004 | 305 | 35.25 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.70 | |||||||||
56 | Noora Ketola | 2003 | 254 | 37.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.11 | |||||||||
57 | Fanny Meltovaara | 2003 | 248 | 37.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.01 | |||||||||
58 | Vilmiina Weckman | 2004 | 240 | 38.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 42.57 | |||||||||
59 | Helmi Romppanen | 2004 | 229 | 38.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 39.75 | |||||||||
60 | Maija Gustafsson | 2004 | 210 | 39.86 | ||||||
Raision Urheilijat | 38.22 | |||||||||
61 | Anastasia Lausi | 2003 | 205 | 40.20 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 41.86 | |||||||||
62 | Laura Lilja | 2004 | 179 | 42.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.60 | |||||||||
63 | Nella Hyvärinen | 2004 | 167 | 43.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.01 | |||||||||
64 | Antonia Topoeva | 2004 | 161 | 43.58 | ||||||
Ålands Simförening | 44.21 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 10:51 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:27 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 2, P11,P16 50m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Kallström | 2006 | 219 | 34.65 | ||||||
Cetus Espoo | 34.69 | |||||||||
2 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 219 | 34.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.53 | |||||||||
3 | Tomas Laine | 2006 | 172 | 37.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.56 | |||||||||
4 | Ahti Halttunen | 2006 | 170 | 37.73 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.85 | |||||||||
5 | Alex Karlsson | 2006 | 169 | 37.76 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 39.81 | |||||||||
6 | Felix Kandolin | 2007 | 169 | 37.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.76 | |||||||||
7 | Joonatan Davie | 2006 | 166 | 37.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.66 | |||||||||
8 | Alex Mukkulainen | 2006 | 159 | 38.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.00 | |||||||||
9 | Ossi Tikka | 2007 | 156 | 38.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.34 | |||||||||
10 | Albert Laakkonen | 2007 | 147 | 39.59 | ||||||
Uinti Tampere | 39.07 | |||||||||
11 | Matias Saarinen | 2006 | 146 | 39.70 | ||||||
Salon Uimarit | 39.72 | |||||||||
12 | Joona Jakoaho | 2006 | 137 | 40.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.13 | |||||||||
13 | Måns Manelius | 2006 | 131 | 41.15 | ||||||
Ålands Simförening | 43.23 | |||||||||
14 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 129 | 41.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.26 | |||||||||
15 | Max Lausi | 2006 | 118 | 42.57 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 42.29 | |||||||||
16 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 115 | 42.96 | ||||||
Salon Uimarit | 42.41 | |||||||||
17 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 109 | 43.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.89 | |||||||||
18 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 107 | 43.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.10 | |||||||||
19 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 100 | 44.99 | ||||||
Cetus Espoo | 43.96 | |||||||||
20 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 99 | 45.13 | ||||||
Salon Uimarit | 40.47 | |||||||||
21 | Peter Kanninen | 2006 | 97 | 45.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.79 | |||||||||
22 | Niilo Lehtinen | 2009 | 47 | 57.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.05 | |||||||||
- | Juho Kallio | 2007 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 38.94 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, P11,P16 50m vu, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 546 | 25.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 25.53 | |||||||||
2 | Oskari Herpola | 2001 | 518 | 26.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.07 | |||||||||
3 | Oskari Hynynen | 2001 | 511 | 26.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.87 | |||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 501 | 26.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.92 | |||||||||
5 | Pauli Rantamäki | 2003 | 445 | 27.38 | ||||||
Octopus Lohja | 27.18 | |||||||||
6 | Aleksi Koprinen | 2003 | 436 | 27.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.02 | |||||||||
7 | Elias Laine | 2002 | 434 | 27.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.12 | |||||||||
8 | Jere Nevalainen | 2001 | 426 | 27.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.14 | |||||||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 421 | 27.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.10 | |||||||||
10 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 419 | 27.94 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.05 | |||||||||
11 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 409 | 28.15 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 28.17 | |||||||||
12 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 405 | 28.25 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.20 | |||||||||
13 | Lari Tumanoff | 2003 | 398 | 28.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.24 | |||||||||
14 | Oskar Voiko | 2002 | 396 | 28.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.10 | |||||||||
15 | Eemil Kankare | 2003 | 381 | 28.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.82 | |||||||||
16 | Arttu Mäenpää | 2003 | 371 | 29.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.87 | |||||||||
17 | Oliver Oinas | 2001 | 367 | 29.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.99 | |||||||||
18 | Eetu Mikkonen | 2003 | 351 | 29.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.39 | |||||||||
19 | Janne Juven | 2001 | 350 | 29.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.29 | |||||||||
20 | Tuukka Harju | 2003 | 346 | 29.78 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.25 | |||||||||
21 | Daniel Pavlov | 2003 | 333 | 30.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.10 | |||||||||
22 | Roni Koskinen | 2003 | 326 | 30.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.84 | |||||||||
23 | Otto Lindroos | 2001 | 325 | 30.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.20 | |||||||||
24 | Elias Laine | 2003 | 310 | 30.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.38 | |||||||||
25 | Tatu Kunttila | 2003 | 307 | 30.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.19 | |||||||||
26 | Akira Konttinen | 2003 | 306 | 31.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.64 | |||||||||
27 | Sharo Mamandi | 2002 | 275 | 32.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.80 | |||||||||
28 | Olli Paukola | 2003 | 244 | 33.42 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.41 | |||||||||
29 | Samuel Salminen | 2003 | 234 | 33.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.51 | |||||||||
30 | Hannes Olin | 2003 | 216 | 34.83 | ||||||
Ålands Simförening | 35.12 | |||||||||
31 | Niko Akkanen | 2003 | 209 | 35.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.39 | |||||||||
32 | Aku Hyrsylä | 2003 | 205 | 35.46 | ||||||
Salon Uimarit | 35.96 | |||||||||
33 | Tuukka Rekola | 2003 | 195 | 36.00 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
34 | Olli Erkkilä | 2003 | 193 | 36.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.44 | |||||||||
35 | John Laaksonen | 2003 | 185 | 36.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.21 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 10:27 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:01 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 3, T10,T15 50m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 348 | 38.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.12 | |||||||||
2 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 218 | 44.95 | ||||||
Cetus Espoo | 43.00 | |||||||||
3 | Erin Heinikangas | 2007 | 208 | 45.63 | ||||||
Rauman Uimaseura | 46.31 | |||||||||
4 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 201 | 46.17 | ||||||
Cetus Espoo | 45.81 | |||||||||
5 | Peppi Lehtinen | 2007 | 188 | 47.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 43.94 | |||||||||
6 | Nella Kortteinen | 2007 | 187 | 47.27 | ||||||
Uinti Tampere | 47.34 | |||||||||
7 | Kätlin Ploompuu | 2007 | 175 | 48.32 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 50.99 | |||||||||
8 | Rahma Ezzat | 2007 | 172 | 48.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.70 | |||||||||
9 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 172 | 48.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.29 | |||||||||
10 | Emmiina Eho | 2007 | 171 | 48.75 | ||||||
Uinti Tampere | 55.78 | |||||||||
11 | Ella Valdolin | 2007 | 168 | 49.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.28 | |||||||||
12 | Amanda Ahinko | 2007 | 160 | 49.81 | ||||||
Ålands Simförening | 49.95 | |||||||||
13 | Minea Kumlander | 2007 | 159 | 49.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.51 | |||||||||
14 | Elli Isometsä | 2007 | 145 | 51.39 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 48.28 | |||||||||
15 | Nova Larsson | 2007 | 145 | 51.40 | ||||||
Ålands Simförening | 48.44 | |||||||||
16 | Fia Metsola | 2007 | 142 | 51.77 | ||||||
Ålands Simförening | 50.29 | |||||||||
17 | Ffion Watkins | 2008 | 140 | 52.05 | ||||||
Ålands Simförening | 51.94 | |||||||||
18 | Adalmiina Levula | 2007 | 139 | 52.23 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 52.43 | |||||||||
19 | Matilda Leppänen | 2007 | 134 | 52.78 | ||||||
Cetus Espoo | 51.48 | |||||||||
20 | Agnes Ruusumo | 2007 | 132 | 53.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.12 | |||||||||
21 | Aino Suomalainen | 2007 | 129 | 53.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.09 | |||||||||
22 | Naomi Leo | 2007 | 120 | 54.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.99 | |||||||||
23 | Inka Ailanen | 2007 | 119 | 54.89 | ||||||
Swimming Team Rauma | 56.53 | |||||||||
24 | Senja Pakkanen | 2008 | 114 | 55.66 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Silvia Koskela | 2007 | 114 | 55.74 | ||||||
Uinti Tampere | 58.06 | |||||||||
26 | Rebecca Mäkinen | 2008 | 113 | 55.93 | ||||||
Uinti Tampere | 58.70 | |||||||||
27 | Stella Laukkanen | 2007 | 110 | 56.45 | ||||||
Uinti Tampere | 59.16 | |||||||||
28 | Selma Ala-Karvia | 2008 | 108 | 56.71 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.19 | |||||||||
29 | Netta Halttunen | 2007 | 106 | 57.16 | ||||||
Uinti Tampere | 59.26 | |||||||||
30 | Viivi Elonen | 2008 | 85 | 1:01.54 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
31 | Saara Pakomäki | 2008 | 84 | 1:01.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.39 | |||||||||
32 | Matilda Saarinen | 2008 | 72 | 1:04.87 | ||||||
Salon Uimarit | 1:02.29 | |||||||||
33 | Amelia Fricker | 2007 | 69 | 1:05.94 | ||||||
Ålands Simförening | 1:04.00 | |||||||||
- | Daniela Stancikas | 2009 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:02.71 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, T10,T15 50m su, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Charlotte Ingberg | 2002 | 556 | 32.89 | ||||||
Octopus Lohja | 34.05 | |||||||||
2 | Helmi Heinonen | 2002 | 527 | 33.48 | ||||||
Raision Urheilijat | 31.56 | |||||||||
3 | Kaisla Kangas | 2002 | 525 | 33.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.58 | |||||||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | 523 | 33.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.03 | |||||||||
5 | Maija Nurmi | 2003 | 473 | 34.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.81 | |||||||||
6 | Anni Korhonen | 2003 | 469 | 34.82 | ||||||
Raision Urheilijat | 34.16 | |||||||||
7 | Kerttu Nurmi | 2003 | 468 | 34.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.22 | |||||||||
8 | Aino Rantala | 2004 | 460 | 35.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.88 | |||||||||
9 | Iris Hanski | 2003 | 458 | 35.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.18 | |||||||||
10 | Senni Mattila | 2003 | 429 | 35.87 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.91 | |||||||||
11 | Venla Koskinen | 2003 | 397 | 36.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.61 | |||||||||
12 | Heidi Javanainen | 2003 | 396 | 36.84 | ||||||
Swimming Team Rauma | 36.99 | |||||||||
13 | Milla Rintanen | 2004 | 365 | 37.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.34 | |||||||||
14 | Pinja Österman | 2002 | 356 | 38.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.62 | |||||||||
15 | My Laverman | 2004 | 344 | 38.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.20 | |||||||||
16 | Sanna Pajula | 2003 | 310 | 39.97 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 39.39 | |||||||||
17 | Aino Villanen | 2003 | 292 | 40.76 | ||||||
Salon Uimarit | 38.03 | |||||||||
18 | Nella Hyvärinen | 2004 | 160 | 49.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Antonia Topoeva | 2004 | 152 | 50.60 | ||||||
Ålands Simförening | 50.88 | |||||||||
- | Anastasia Lausi | 2003 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 52.72 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 10:01 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 08:59 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 4, P11,P16 50m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Belindos |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 235 | 38.94 | ||||||
Cetus Espoo | 40.55 | |||||||||
2 | Lauri Aho | 2006 | 190 | 41.80 | ||||||
Raision Urheilijat | 42.06 | |||||||||
3 | Joonatan Davie | 2006 | 180 | 42.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.16 | |||||||||
4 | Max Snellman | 2006 | 172 | 43.21 | ||||||
Cetus Espoo | 44.66 | |||||||||
5 | Aaro Imppola | 2006 | 146 | 45.61 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 44.92 | |||||||||
6 | Matias Kotilainen | 2006 | 146 | 45.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.83 | |||||||||
7 | Julius Linde | 2007 | 133 | 47.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.51 | |||||||||
8 | Eelis Lummaa | 2007 | 133 | 47.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.36 | |||||||||
9 | Tobias Syrjä | 2006 | 132 | 47.11 | ||||||
Uinti Tampere | 50.36 | |||||||||
10 | Veeti Heittokangas | 2006 | 130 | 47.39 | ||||||
Uinti Tampere | 49.59 | |||||||||
11 | Ahti Halttunen | 2006 | 130 | 47.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.72 | |||||||||
12 | Alex Karlsson | 2006 | 130 | 47.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 46.91 | |||||||||
13 | Joona Jakoaho | 2006 | 124 | 48.17 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.53 | |||||||||
14 | Tommi Elers | 2006 | 120 | 48.61 | ||||||
Porin Pyrintö | 50.84 | |||||||||
15 | Eino Jussinoja | 2006 | 116 | 49.24 | ||||||
Swimming Team Rauma | 53.58 | |||||||||
16 | Romeo Manner | 2008 | 116 | 49.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.59 | |||||||||
17 | Matias Seppä | 2006 | 114 | 49.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.04 | |||||||||
18 | Max Lausi | 2006 | 114 | 49.54 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 50.44 | |||||||||
19 | Måns Manelius | 2006 | 113 | 49.58 | ||||||
Ålands Simförening | 49.29 | |||||||||
20 | Romeo Maranzani | 2006 | 111 | 49.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.04 | |||||||||
21 | Aaro Tumanoff | 2006 | 111 | 49.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 50.20 | |||||||||
22 | Tobias Lydén | 2008 | 107 | 50.55 | ||||||
Uinti Tampere | 59.53 | |||||||||
23 | Frans Sandblom | 2006 | 105 | 50.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.90 | |||||||||
24 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 105 | 50.91 | ||||||
Uinti Tampere | 52.76 | |||||||||
25 | Matias Mäkinen | 2006 | 98 | 52.00 | ||||||
Uinti Tampere | 50.55 | |||||||||
26 | Väinö Pitkänen | 2006 | 97 | 52.24 | ||||||
Uinti Tampere | 52.05 | |||||||||
27 | Elias Tuukkanen | 2006 | 96 | 52.50 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 57.44 | |||||||||
28 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 95 | 52.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.43 | |||||||||
29 | Linus Korin | 2006 | 94 | 52.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.33 | |||||||||
30 | Joel Sulonen | 2007 | 94 | 52.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.47 | |||||||||
31 | Peter Kanninen | 2006 | 91 | 53.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.76 | |||||||||
32 | Ossi Tikka | 2007 | 88 | 53.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.20 | |||||||||
33 | Georg Aspholm | 2008 | 88 | 53.95 | ||||||
Uinti Tampere | 52.80 | |||||||||
34 | Eelis Juuti | 2006 | 87 | 54.11 | ||||||
Uinti Tampere | 55.93 | |||||||||
35 | Jasper Jakonen | 2006 | 84 | 54.70 | ||||||
Porin Pyrintö | 58.67 | |||||||||
36 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 81 | 55.54 | ||||||
Cetus Espoo | 54.61 | |||||||||
37 | Ilari Linderborg | 2006 | 77 | 56.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.99 | |||||||||
38 | Emil Kataja | 2006 | 70 | 58.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.84 | |||||||||
39 | Kevin Mamandi | 2007 | 66 | 59.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.10 | |||||||||
40 | Leevi Johansson | 2006 | 61 | 1:00.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:04.51 | |||||||||
41 | Hugo Rossi | 2008 | 50 | 1:05.02 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Thomas Failer | 2007 | 48 | 1:06.12 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.61 | |||||||||
- | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 51.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Niilo Lehtinen | 2009 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 59.84 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, P11,P16 50m su, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Belindos |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | 507 | 30.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.58 | |||||||||
2 | Elias Laine | 2002 | 487 | 30.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.92 | |||||||||
3 | Jere Nevalainen | 2001 | 406 | 32.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.24 | |||||||||
4 | Oskar Voiko | 2002 | 388 | 32.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.57 | |||||||||
5 | Leo Penttilä | 2001 | 384 | 33.07 | ||||||
Swimming Team Rauma | 33.84 | |||||||||
6 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 356 | 33.89 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.33 | |||||||||
7 | Arttu Mäenpää | 2003 | 335 | 34.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.34 | |||||||||
8 | Elias Laine | 2003 | 241 | 38.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.65 | |||||||||
9 | Topias Ojanen | 2002 | 210 | 40.43 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 42.73 | |||||||||
10 | Hannes Olin | 2003 | 181 | 42.49 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
- | Santeri Herpola | 2003 | DSQ | m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.11 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 08:59 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:21 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 5, T12,T15 100m ru, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Isännöitsijätsto Suominen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rina Rantanen | 2005 | 457 | 39.30 | 1:23.52 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.80 | |||||||||
2 | Ellen Kaituri | 2006 | 453 | 38.36 | 1:23.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.66 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 438 | 39.14 | 1:24.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.39 | |||||||||
4 | Wilma Sundt | 2006 | 386 | 41.77 | 1:28.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.76 | |||||||||
5 | Aino Koskelo | 2005 | 338 | 43.10 | 1:32.33 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:32.44 | |||||||||
6 | Milla Karttunen | 2005 | 320 | 44.60 | 1:34.04 | |||||
Raision Urheilijat | 1:34.62 | |||||||||
7 | Daniela Lietzén | 2006 | 314 | 45.12 | 1:34.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.03 | |||||||||
8 | Ellen Kettunen | 2005 | 313 | 45.68 | 1:34.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.46 | |||||||||
9 | Sofia Rinne | 2005 | 312 | 44.60 | 1:34.81 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.79 | |||||||||
10 | Kukka Kangas | 2005 | 311 | 45.75 | 1:34.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.22 | |||||||||
11 | Roosa Tuomainen | 2005 | 309 | 44.60 | 1:35.09 | |||||
Salon Uimarit | 1:33.48 | |||||||||
12 | Lilli Kulpakko | 2005 | 307 | 45.80 | 1:35.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.44 | |||||||||
13 | Lumi Luoma | 2005 | 302 | 45.71 | 1:35.90 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:32.82 | |||||||||
14 | Saara Raulos | 2005 | 299 | 45.22 | 1:36.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.21 | |||||||||
15 | Kaarina Rihte | 2005 | 296 | 45.96 | 1:36.55 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.68 | |||||||||
16 | Ella Suominen | 2005 | 293 | 45.80 | 1:36.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.91 | |||||||||
17 | Anna Hakkarainen | 2005 | 289 | 47.65 | 1:37.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.99 | |||||||||
18 | Maura Bergström | 2005 | 288 | 46.89 | 1:37.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.90 | |||||||||
19 | Minttu Kiili | 2005 | 286 | 46.99 | 1:37.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.54 | |||||||||
20 | Maija Hinkkala | 2005 | 267 | 46.21 | 1:39.85 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.15 | |||||||||
21 | Veera Maijala | 2005 | 262 | 47.58 | 1:40.46 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:41.29 | |||||||||
22 | Tiitu Koskinen | 2005 | 258 | 46.56 | 1:41.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.36 | |||||||||
23 | Lumi Rossi | 2005 | 254 | 47.46 | 1:41.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:58.45 | |||||||||
24 | Hanna Martola | 2005 | 253 | 49.93 | 1:41.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.98 | |||||||||
25 | Jasmin Savonen | 2005 | 250 | 50.22 | 1:42.10 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.11 | |||||||||
26 | Kukka Peill | 2005 | 238 | 50.81 | 1:43.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.62 | |||||||||
27 | Enni Tammilehto | 2006 | 238 | 48.98 | 1:43.81 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.06 | |||||||||
28 | Mette Peltola | 2005 | 238 | 48.08 | 1:43.82 | |||||
Raision Urheilijat | 1:44.91 | |||||||||
29 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 237 | 50.69 | 1:43.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.12 | |||||||||
30 | Nelli Laaksonen | 2005 | 235 | 48.62 | 1:44.26 | |||||
Porin Uimaseura | 1:46.27 | |||||||||
31 | Emma Nieminen | 2005 | 233 | 48.96 | 1:44.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.34 | |||||||||
32 | Siri Kaskeala | 2005 | 231 | 49.92 | 1:44.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.65 | |||||||||
33 | Laura Turunen | 2005 | 227 | 48.49 | 1:45.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.64 | |||||||||
34 | Inari Tuura | 2005 | 217 | 50.51 | 1:46.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.40 | |||||||||
35 | Emma Lönnberg | 2005 | 217 | 50.79 | 1:46.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.93 | |||||||||
36 | Elina Ruha | 2005 | 213 | 50.85 | 1:47.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:52.83 | |||||||||
37 | Kia Mäennenä | 2006 | 213 | 51.43 | 1:47.69 | |||||
Cetus Espoo | 1:48.69 | |||||||||
38 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 212 | 51.38 | 1:47.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:47.92 | |||||||||
39 | Lila Niskala | 2006 | 210 | 51.92 | 1:48.10 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.56 | |||||||||
40 | Eerika Kivistö | 2006 | 206 | 52.16 | 1:48.81 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:52.79 | |||||||||
41 | Aino Kurki | 2005 | 202 | 51.35 | 1:49.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:50.20 | |||||||||
42 | Kaisu Leinonen | 2005 | 201 | 51.82 | 1:49.78 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.54 | |||||||||
43 | Janina Granberg | 2006 | 200 | 51.39 | 1:49.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.28 | |||||||||
44 | Iiris Soilevaara | 2006 | 200 | 53.58 | 1:50.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.98 | |||||||||
45 | Bettina Sandelin | 2005 | 195 | 53.89 | 1:50.92 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:50.68 | |||||||||
46 | Elli Lenkkeri | 2006 | 193 | 53.36 | 1:51.25 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
47 | Piia Lahtinen | 2006 | 192 | 53.59 | 1:51.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:53.25 | |||||||||
48 | Wilma Turpeinen | 2006 | 191 | 53.16 | 1:51.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.92 | |||||||||
49 | Malva Salmelin | 2006 | 191 | 50.95 | 1:51.69 | |||||
Salon Uimarit | 1:47.69 | |||||||||
50 | Wilma Danielsson | 2005 | 190 | 54.39 | 1:51.78 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
51 | Iida Siltala | 2005 | 188 | 53.72 | 1:52.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:59.11 | |||||||||
52 | Noora Suonsivu | 2005 | 186 | 54.64 | 1:52.70 | |||||
Porin Uimaseura | 1:52.53 | |||||||||
53 | Anna Topoeva | 2005 | 185 | 52.99 | 1:52.90 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
54 | Oona Turunen | 2006 | 184 | 55.06 | 1:52.97 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:51.94 | |||||||||
55 | Elina Toivonen | 2006 | 182 | 54.93 | 1:53.47 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:55.18 | |||||||||
56 | Janna Tepsa | 2005 | 181 | 53.52 | 1:53.56 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:56.00 | |||||||||
57 | Elli Raitalaakso | 2006 | 180 | 52.83 | 1:53.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.24 | |||||||||
58 | Ada Salaspuro | 2005 | 178 | 53.94 | 1:54.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:57.51 | |||||||||
59 | Ronja Vilska | 2006 | 177 | 53.24 | 1:54.53 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:53.18 | |||||||||
60 | Olivia Levula | 2006 | 177 | 56.29 | 1:54.61 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:52.93 | |||||||||
61 | Emma Haapanen | 2006 | 176 | 53.86 | 1:54.75 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:53.20 | |||||||||
62 | Pinja Pakkanen | 2006 | 170 | 55.44 | 1:56.10 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:54.71 | |||||||||
63 | Kätrin Koppel | 2005 | 169 | 55.74 | 1:56.28 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:55.73 | |||||||||
64 | Heli Kuisma | 2006 | 166 | 56.07 | 1:56.94 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:55.44 | |||||||||
65 | Jenna Helminen | 2005 | 166 | 55.76 | 1:57.00 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 2:01.51 | |||||||||
66 | Nelli Lehtonen | 2006 | 165 | 55.63 | 1:57.26 | |||||
Uinti Tampere | 2:07.61 | |||||||||
67 | Viivi Kiiveri | 2006 | 163 | 55.42 | 1:57.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.95 | |||||||||
68 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 160 | 57.14 | 1:58.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.58 | |||||||||
69 | Tindra Sjöström | 2005 | 159 | 57.85 | 1:58.68 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
70 | Nea Elomaa | 2006 | 159 | 56.04 | 1:58.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.72 | |||||||||
70 | Saana Keskinen | 2005 | 159 | 56.64 | 1:58.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:58.86 | |||||||||
72 | Mathilda Heikiö | 2006 | 157 | 56.91 | 1:59.14 | |||||
Raision Urheilijat | 2:04.41 | |||||||||
73 | Judit Lindén | 2006 | 155 | 54.62 | 1:59.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
74 | Viivi Laiho | 2005 | 155 | 55.80 | 1:59.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:54.17 | |||||||||
75 | Venla Vuorivirta | 2005 | 151 | 57.85 | 2:00.84 | |||||
Uinti Tampere | 2:04.75 | |||||||||
76 | Jeanette Ingberg | 2006 | 149 | 57.17 | 2:01.17 | |||||
Octopus Lohja | 1:57.95 | |||||||||
77 | Milana Virtanen | 2006 | 147 | 57.19 | 2:01.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.63 | |||||||||
78 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 147 | 57.13 | 2:01.84 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:08.62 | |||||||||
79 | Theresia Lindholm | 2006 | 145 | 56.37 | 2:02.26 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
80 | Mirella Sauhula | 2006 | 143 | 55.93 | 2:02.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:04.25 | |||||||||
81 | Mathilda Wahlstedt | 2006 | 140 | 59.09 | 2:03.79 | |||||
Ålands Simförening | 2:04.80 | |||||||||
82 | Joanna Salonen | 2006 | 136 | 1:00.01 | 2:05.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
83 | Venny Korjonen | 2005 | 132 | 1:01.77 | 2:06.33 | |||||
Uinti Tampere | 2:21.18 | |||||||||
84 | Anna Selin | 2006 | 127 | 1:02.32 | 2:07.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:58.11 | |||||||||
85 | Milja Prepula | 2006 | 126 | 1:02.28 | 2:08.23 | |||||
Uinti Tampere | 2:14.50 | |||||||||
86 | Veera Rantala | 2006 | 123 | 59.95 | 2:09.27 | |||||
Uinti Tampere | 2:11.10 | |||||||||
87 | Sonja Heikkilä | 2006 | 121 | 1:01.15 | 2:10.06 | |||||
Salon Uimarit | 2:07.28 | |||||||||
88 | Alexa Korkiakoski | 2006 | 113 | 1:02.34 | 2:12.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
89 | Maija Grönholm | 2006 | 113 | 1:04.51 | 2:12.85 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
90 | Inka Poikolainen | 2005 | 113 | 1:01.72 | 2:12.87 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
91 | Elsa Koskinen | 2006 | 86 | 1:10.46 | 2:25.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:34.26 | |||||||||
92 | Alexandra Julin | 2005 | 71 | 1:12.40 | 2:35.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ada Niemi | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Elli Kenttälä | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:30.49 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Emilia Pakkanen | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.51 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Linda Möttönen | 2006 | DSQ | 50m | ||||||
Uinti Tampere | 2:09.59 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Salla-Mari Koskinen | 2006 | DSQ | m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Säde Ryynänen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:53.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, T12,T15 100m ru, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Isännöitsijätsto Suominen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 601 | 35.81 | 1:16.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.53 | |||||||||
2 | Sini Silvennoinen | 2002 | 542 | 36.66 | 1:18.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.64 | |||||||||
3 | Siiri Konkka | 2004 | 477 | 37.95 | 1:22.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.27 | |||||||||
4 | Lydia Rintanen | 2002 | 435 | 38.93 | 1:24.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.23 | |||||||||
5 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 422 | 40.03 | 1:25.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.92 | |||||||||
6 | Aida Pasma | 2003 | 418 | 40.36 | 1:26.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.93 | |||||||||
7 | Emma Jormanainen | 2003 | 415 | 41.15 | 1:26.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.82 | |||||||||
8 | Saana Vähämaa | 2002 | 411 | 41.16 | 1:26.50 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:25.10 | |||||||||
9 | Helmiina Toivonen | 2004 | 408 | 41.48 | 1:26.70 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.90 | |||||||||
10 | Jenny Grangärd | 2003 | 407 | 41.00 | 1:26.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.75 | |||||||||
11 | Minea Wiren | 2003 | 397 | 41.08 | 1:27.49 | |||||
Nokian Pyry | 1:27.39 | |||||||||
12 | Ella Alanko | 2003 | 388 | 40.42 | 1:28.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.01 | |||||||||
13 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 358 | 43.48 | 1:30.60 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.10 | |||||||||
14 | Alisa Ailanen | 2004 | 352 | 42.47 | 1:31.09 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:30.41 | |||||||||
15 | Mimosa Rintala | 2003 | 347 | 43.12 | 1:31.49 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:30.35 | |||||||||
16 | Matilda Laitinen | 2004 | 344 | 41.96 | 1:31.77 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.78 | |||||||||
17 | Julia Tuura | 2004 | 343 | 43.95 | 1:31.88 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.04 | |||||||||
18 | Susanna Kuisma | 2003 | 341 | 43.12 | 1:32.03 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:33.83 | |||||||||
19 | Isla Pinta | 2002 | 341 | 44.43 | 1:32.10 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.30 | |||||||||
20 | Inari Laaksonen | 2002 | 326 | 44.93 | 1:33.46 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:30.69 | |||||||||
21 | Erica Tomperi | 2004 | 317 | 45.54 | 1:34.36 | |||||
Nokian Pyry | 1:32.71 | |||||||||
22 | Oona Kuusivaara | 2002 | 313 | 43.95 | 1:34.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.48 | |||||||||
23 | Elisa Liven | 2004 | 309 | 44.64 | 1:35.10 | |||||
Raision Urheilijat | 1:39.73 | |||||||||
24 | Sonja Järvinen | 2004 | 299 | 46.19 | 1:36.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.81 | |||||||||
25 | Iisa Karpela | 2004 | 294 | 47.74 | 1:36.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.62 | |||||||||
26 | Ella Hulkki | 2004 | 294 | 46.84 | 1:36.72 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:36.01 | |||||||||
27 | Nea Palanen | 2003 | 292 | 45.63 | 1:36.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.89 | |||||||||
28 | Miisa Mäkelä | 2002 | 284 | 45.79 | 1:37.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.51 | |||||||||
29 | Viola Penttilä | 2004 | 278 | 44.99 | 1:38.51 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:33.15 | |||||||||
30 | Greta Kandolin | 2003 | 249 | 47.88 | 1:42.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.87 | |||||||||
31 | Vilma Halava | 2004 | 225 | 49.41 | 1:45.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.52 | |||||||||
32 | Roosa Lahti | 2004 | 223 | 50.49 | 1:46.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.28 | |||||||||
33 | Fanny Meltovaara | 2003 | 206 | 49.49 | 1:48.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.18 | |||||||||
34 | Pinja Kallio | 2004 | 197 | 52.41 | 1:50.49 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:47.41 | |||||||||
35 | Helmi Romppanen | 2004 | 192 | 53.74 | 1:51.44 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:51.38 | |||||||||
36 | Maija Gustafsson | 2004 | 185 | 53.19 | 1:52.85 | |||||
Raision Urheilijat | 1:54.74 | |||||||||
37 | Emma Loo | 2004 | 181 | 54.41 | 1:53.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:57.82 | |||||||||
38 | Hanna Ponnikas | 2004 | 168 | 56.50 | 1:56.51 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:53.48 | |||||||||
39 | Antonia Topoeva | 2004 | 146 | 1:00.13 | 2:02.13 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 11:21 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:53 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 6, P13,P16 100 m ru, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Maaranen | 2004 | 325 | 39.42 | 1:23.01 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:23.94 | |||||||||
2 | Jaakko Pihlava | 2004 | 302 | 40.58 | 1:25.08 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.79 | |||||||||
3 | Tuomas Toppinen | 2005 | 249 | 42.31 | 1:30.70 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.05 | |||||||||
4 | Vilho Verronen | 2004 | 238 | 43.37 | 1:32.14 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:33.99 | |||||||||
5 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 233 | 43.35 | 1:32.77 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.70 | |||||||||
6 | Roope Ollikainen | 2004 | 229 | 43.76 | 1:33.25 | |||||
Porin Uimaseura | 1:30.45 | |||||||||
7 | Veerti Juurakko | 2004 | 227 | 43.93 | 1:33.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.62 | |||||||||
8 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 221 | 44.50 | 1:34.43 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.79 | |||||||||
9 | Alvar Aho | 2004 | 213 | 44.77 | 1:35.55 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.49 | |||||||||
10 | Rasmus Rekola | 2004 | 208 | 45.80 | 1:36.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.45 | |||||||||
11 | Lucas Lönnblad | 2004 | 206 | 44.92 | 1:36.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.82 | |||||||||
12 | Alexander Nyman | 2004 | 204 | 45.70 | 1:36.99 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.30 | |||||||||
13 | Olli Havia | 2004 | 190 | 46.66 | 1:39.25 | |||||
Salon Uimarit | 1:37.43 | |||||||||
14 | Sebastian Rasimus | 2004 | 184 | 47.98 | 1:40.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.05 | |||||||||
15 | Eemil Reijonen | 2005 | 176 | 48.62 | 1:41.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.10 | |||||||||
16 | Konsta Vainio | 2005 | 176 | 49.83 | 1:41.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.51 | |||||||||
17 | Niklas Nordquist | 2005 | 172 | 49.23 | 1:42.60 | |||||
Raision Urheilijat | 1:41.65 | |||||||||
18 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 168 | 49.92 | 1:43.36 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:45.86 | |||||||||
19 | Eemi Niininen | 2004 | 167 | 48.92 | 1:43.56 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:45.75 | |||||||||
20 | Hannes Helling | 2004 | 165 | 52.17 | 1:44.13 | |||||
Ålands Simförening | 1:47.81 | |||||||||
21 | Samuel Saari | 2004 | 160 | 49.59 | 1:45.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.97 | |||||||||
22 | Eero Mäenpää | 2005 | 156 | 52.37 | 1:45.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.64 | |||||||||
23 | Onni Väyrynen | 2005 | 156 | 50.15 | 1:46.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Samuel Rooke | 2004 | 152 | 50.66 | 1:46.83 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:54.25 | |||||||||
25 | Joel Korte | 2005 | 151 | 50.97 | 1:47.07 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:48.13 | |||||||||
26 | Einar Melin | 2004 | 150 | 1:47.37 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
27 | Axel Leppähaara | 2004 | 145 | 50.59 | 1:48.52 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.39 | |||||||||
28 | Veeti Valdolin | 2005 | 144 | 52.29 | 1:48.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.85 | |||||||||
29 | Maksim Amosov | 2005 | 142 | 51.29 | 1:49.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:48.89 | |||||||||
30 | Jaakko Karti | 2004 | 142 | 51.05 | 1:49.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.39 | |||||||||
31 | Patrik Reiman | 2005 | 132 | 54.68 | 1:52.01 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:47.16 | |||||||||
32 | Max Allén | 2005 | 126 | 53.50 | 1:53.75 | |||||
Raision Urheilijat | 1:53.57 | |||||||||
33 | Tuomas Nieminen | 2004 | 126 | 53.84 | 1:53.80 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:57.39 | |||||||||
34 | Vinski Saarikallio | 2004 | 126 | 54.24 | 1:53.88 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.96 | |||||||||
35 | Tuomas Kallio | 2005 | 124 | 55.84 | 1:54.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:53.48 | |||||||||
36 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 123 | 49.29 | 1:54.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.43 | |||||||||
37 | Casper Leo | 2004 | 121 | 54.20 | 1:55.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.91 | |||||||||
38 | Nuutti Vienonen | 2005 | 119 | 54.50 | 1:55.86 | |||||
Salon Uimarit | 1:50.68 | |||||||||
39 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 113 | 56.19 | 1:57.99 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Leevi Luoma | 2005 | 110 | 56.84 | 1:59.19 | |||||
Uinti Tampere | 2:01.87 | |||||||||
41 | Lucas Kerby | 2005 | 105 | 57.59 | 2:00.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.24 | |||||||||
42 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 102 | 1:00.27 | 2:01.93 | |||||
Cetus Espoo | 2:04.94 | |||||||||
43 | Kasper Kaskela | 2004 | 100 | 2:02.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Veeti Talasniemi | 2004 | 99 | 2:03.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Sauli Gummerus | 2004 | 99 | 58.30 | 2:03.35 | |||||
Uinti Tampere | 2:06.00 | |||||||||
46 | Alex Lehtola | 2005 | 94 | 57.81 | 2:05.29 | |||||
Uinti Tampere | 2:05.76 | |||||||||
47 | Casper Manzone | 2005 | 86 | 2:08.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Henrik Leinonen | 2005 | 85 | 1:01.97 | 2:09.67 | |||||
Uinti Tampere | 2:11.43 | |||||||||
49 | Kasper Kainonen | 2005 | 73 | 2:16.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Nicolo Manzone | 2005 | 49 | 1:11.09 | 2:35.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ivan Chupakhin | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:48.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kasperi Jalonen | 2005 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:41.45 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oliver Jokinen | 2005 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Paavo Rautava | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:59.00 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Severi Muje | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:11.95 | |||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 6, P13,P16 100 m ru, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 541 | 32.11 | 1:10.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.49 | |||||||||
2 | Lauri Kinnunen | 2003 | 478 | 34.09 | 1:13.06 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.86 | |||||||||
3 | Jesper Lietzen | 2002 | 471 | 35.24 | 1:13.39 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.62 | |||||||||
4 | Hugo Enroth | 2001 | 434 | 35.01 | 1:15.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.08 | |||||||||
5 | Elias Kalliokoski | 2003 | 371 | 36.95 | 1:19.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.68 | |||||||||
6 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 335 | 38.46 | 1:22.22 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:19.09 | |||||||||
7 | Christofor Pavlidi | 2001 | 311 | 39.99 | 1:24.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.49 | |||||||||
8 | Onni Järvinen | 2002 | 294 | 40.32 | 1:25.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.10 | |||||||||
9 | Teemu Oksakari | 2003 | 288 | 41.95 | 1:26.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.88 | |||||||||
10 | Olavi Saarinen | 2002 | 276 | 39.49 | 1:27.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.90 | |||||||||
11 | Samu Hatakka | 2003 | 265 | 42.17 | 1:28.90 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:27.94 | |||||||||
12 | Jere Nevalainen | 2001 | 259 | 42.15 | 1:29.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.35 | |||||||||
13 | Tatu Saareks | 2003 | 250 | 43.84 | 1:30.65 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.09 | |||||||||
14 | Sharo Mamandi | 2002 | 241 | 42.95 | 1:31.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:38.09 | |||||||||
15 | Otto Lindroos | 2001 | 240 | 41.53 | 1:31.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.85 | |||||||||
16 | Olli Paukola | 2003 | 225 | 43.51 | 1:33.92 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:33.40 | |||||||||
17 | Veikka Weckman | 2001 | 224 | 44.10 | 1:34.03 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.37 | |||||||||
18 | Samuel Salminen | 2003 | 203 | 46.48 | 1:37.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.24 | |||||||||
19 | Santeri Gummerus | 2003 | 185 | 45.59 | 1:40.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.38 | |||||||||
20 | Niko Akkanen | 2003 | 175 | 48.57 | 1:42.08 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:43.23 | |||||||||
21 | Hannes Olin | 2003 | 159 | 48.59 | 1:45.45 | |||||
Ålands Simförening | 1:42.15 | |||||||||
22 | Topias Ojanen | 2002 | 127 | 55.83 | 1:53.64 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.96 | |||||||||
23 | Roope Autio | 2003 | 117 | 1:56.75 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Janne Juven | 2001 | DSQ | 50m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.25 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 10:53 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:57 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 7, T10,T12,T15 100m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Mauno Catering |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 341 | 35.79 | 1:14.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.49 | |||||||||
2 | Linnea Koski | 2007 | 243 | 39.39 | 1:23.39 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.65 | |||||||||
3 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 229 | 40.91 | 1:25.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.84 | |||||||||
4 | Ines Pälviranta | 2007 | 222 | 40.56 | 1:25.86 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.08 | |||||||||
5 | Saara Lehto | 2007 | 222 | 42.16 | 1:25.95 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:29.65 | |||||||||
6 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 217 | 41.07 | 1:26.56 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.97 | |||||||||
7 | Matilda Leppänen | 2007 | 215 | 41.07 | 1:26.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.62 | |||||||||
8 | Elli Isometsä | 2007 | 205 | 41.77 | 1:28.17 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:26.85 | |||||||||
9 | Peppi Lehtinen | 2007 | 182 | 42.87 | 1:31.77 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:27.93 | |||||||||
10 | Inka Ailanen | 2007 | 179 | 44.07 | 1:32.29 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:38.59 | |||||||||
11 | Miisa Järvinen | 2007 | 156 | 45.77 | 1:36.63 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.59 | |||||||||
12 | Emmiina Eho | 2007 | 155 | 45.22 | 1:36.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:36.75 | |||||||||
13 | Amanda Ahinko | 2007 | 152 | 45.38 | 1:37.50 | |||||
Ålands Simförening | 1:39.74 | |||||||||
14 | Minea Kumlander | 2007 | 143 | 47.01 | 1:39.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.17 | |||||||||
15 | Nella Imponen | 2007 | 142 | 47.52 | 1:39.69 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:43.81 | |||||||||
16 | Adalmiina Levula | 2007 | 141 | 49.67 | 1:39.88 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:40.19 | |||||||||
17 | Fia Metsola | 2007 | 141 | 48.52 | 1:39.90 | |||||
Ålands Simförening | 1:42.69 | |||||||||
18 | Kätlin Ploompuu | 2007 | 141 | 47.08 | 1:39.99 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.07 | |||||||||
19 | Agnes Ruusumo | 2007 | 139 | 50.71 | 1:40.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.27 | |||||||||
20 | Ffion Watkins | 2008 | 132 | 46.58 | 1:42.16 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
21 | Rebecca Mäkinen | 2008 | 128 | 48.72 | 1:43.17 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.12 | |||||||||
22 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 127 | 47.60 | 1:43.53 | |||||
Salon Uimarit | 1:42.18 | |||||||||
23 | Naomi Leo | 2007 | 122 | 47.20 | 1:44.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.77 | |||||||||
24 | Justiina Junnila | 2007 | 122 | 50.25 | 1:44.88 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.21 | |||||||||
25 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 122 | 46.36 | 1:44.94 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:59.52 | |||||||||
26 | Ella Valdolin | 2007 | 117 | 50.66 | 1:46.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.06 | |||||||||
27 | Nova Larsson | 2007 | 116 | 50.92 | 1:46.60 | |||||
Ålands Simförening | 1:41.05 | |||||||||
28 | Amanda Vuori | 2007 | 113 | 52.47 | 1:47.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.98 | |||||||||
29 | Senja Pakkanen | 2008 | 111 | 54.23 | 1:48.16 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
30 | Stella Laukkanen | 2007 | 107 | 51.19 | 1:49.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:52.42 | |||||||||
31 | Selma Ala-Karvia | 2008 | 94 | 52.62 | 1:54.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Netta Halttunen | 2007 | 94 | 53.65 | 1:54.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:52.36 | |||||||||
33 | Matilda Saarinen | 2008 | 73 | 55.98 | 2:04.01 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Silvia Koskela | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:35.78 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, T10,T12,T15 100m vu, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Mauno Catering |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonila Selimi | 2005 | 453 | 32.70 | 1:07.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.13 | |||||||||
2 | Nelli Rauhanen | 2005 | 435 | 33.00 | 1:08.69 | |||||
Raision Urheilijat | 1:09.29 | |||||||||
3 | Kira Lindroos | 2005 | 430 | 33.36 | 1:08.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.03 | |||||||||
4 | Louna Kasvio | 2006 | 398 | 33.40 | 1:10.77 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.42 | |||||||||
5 | Roosa Tuomainen | 2005 | 394 | 34.17 | 1:10.97 | |||||
Salon Uimarit | 1:10.47 | |||||||||
6 | Ellen Kaituri | 2006 | 394 | 33.99 | 1:11.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.99 | |||||||||
7 | Kukka Kangas | 2005 | 393 | 34.84 | 1:11.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.38 | |||||||||
8 | Sini Mäkilä | 2006 | 375 | 35.03 | 1:12.19 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.01 | |||||||||
9 | Elsa Vira | 2006 | 374 | 34.20 | 1:12.24 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.65 | |||||||||
10 | Anniina Ahonen | 2005 | 373 | 34.69 | 1:12.28 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:11.26 | |||||||||
11 | Julianna Kurkela | 2005 | 357 | 33.80 | 1:13.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.04 | |||||||||
12 | Wilma Sundt | 2006 | 356 | 34.31 | 1:13.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.14 | |||||||||
13 | Noora Suonsivu | 2005 | 346 | 35.53 | 1:14.13 | |||||
Porin Uimaseura | 1:15.27 | |||||||||
14 | Minttu Kiili | 2005 | 344 | 35.27 | 1:14.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.06 | |||||||||
15 | Sofia Rinne | 2005 | 341 | 35.72 | 1:14.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.51 | |||||||||
16 | Laura Kousa | 2005 | 341 | 35.62 | 1:14.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.79 | |||||||||
17 | Maura Bergström | 2005 | 338 | 36.40 | 1:14.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.70 | |||||||||
18 | Maija Hinkkala | 2005 | 334 | 35.47 | 1:15.01 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.96 | |||||||||
19 | Olivia Turtiainen | 2005 | 331 | 35.33 | 1:15.21 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.48 | |||||||||
20 | Siri Kaskeala | 2005 | 326 | 36.48 | 1:15.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.85 | |||||||||
21 | Katriina Kallio | 2006 | 323 | 36.38 | 1:15.84 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.20 | |||||||||
22 | Hanna Martola | 2005 | 320 | 36.26 | 1:16.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.83 | |||||||||
23 | Ella Suominen | 2005 | 316 | 35.61 | 1:16.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.87 | |||||||||
24 | Saana Perkkiö | 2005 | 299 | 36.19 | 1:17.82 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.41 | |||||||||
25 | Tiitu Koskinen | 2005 | 283 | 36.83 | 1:19.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.07 | |||||||||
26 | Kaarina Rihte | 2005 | 279 | 37.45 | 1:19.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.89 | |||||||||
27 | Mette Peltola | 2005 | 262 | 37.69 | 1:21.30 | |||||
Raision Urheilijat | 1:21.22 | |||||||||
28 | Lumi Rossi | 2005 | 260 | 39.60 | 1:21.56 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.75 | |||||||||
29 | Iida Siltala | 2005 | 259 | 36.95 | 1:21.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.99 | |||||||||
30 | Karoliina Salmi | 2006 | 258 | 39.91 | 1:21.77 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:24.30 | |||||||||
31 | Pilvi Österman | 2005 | 254 | 38.90 | 1:22.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.38 | |||||||||
32 | Kerttu Virta | 2006 | 251 | 39.31 | 1:22.51 | |||||
Raision Urheilijat | 1:22.60 | |||||||||
33 | Siiri Lahtinen | 2006 | 249 | 36.66 | 1:22.75 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:25.78 | |||||||||
34 | Amanda Koistinen | 2005 | 247 | 38.77 | 1:22.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.62 | |||||||||
35 | Anna Hynönen | 2006 | 235 | 40.09 | 1:24.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.71 | |||||||||
36 | Venla Varvikko | 2005 | 233 | 38.10 | 1:24.50 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.89 | |||||||||
37 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 231 | 39.79 | 1:24.81 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.52 | |||||||||
38 | Wilma Wallenius | 2005 | 223 | 40.38 | 1:25.73 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:26.34 | |||||||||
39 | Janica Nieminen | 2005 | 221 | 39.85 | 1:26.09 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:23.91 | |||||||||
40 | Iida Vartiainen | 2006 | 221 | 39.37 | 1:26.10 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.08 | |||||||||
41 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 219 | 40.67 | 1:26.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.43 | |||||||||
42 | Oona Turunen | 2006 | 219 | 41.67 | 1:26.30 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:24.86 | |||||||||
43 | Tilda Aaltonen | 2006 | 219 | 40.20 | 1:26.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.76 | |||||||||
44 | Ninja Brelo | 2006 | 217 | 39.22 | 1:26.56 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.12 | |||||||||
45 | Emma Lönnberg | 2005 | 215 | 40.96 | 1:26.80 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.25 | |||||||||
46 | Elli Lenkkeri | 2006 | 213 | 40.86 | 1:27.08 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:28.72 | |||||||||
47 | Ella-Maria Salminen | 2006 | 212 | 40.04 | 1:27.21 | |||||
Porin Pyrintö | 1:28.76 | |||||||||
48 | Janna Tepsa | 2005 | 209 | 40.37 | 1:27.62 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:27.94 | |||||||||
49 | Siiri Ruponen | 2005 | 207 | 41.83 | 1:27.94 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.21 | |||||||||
50 | Pinja Pakkanen | 2006 | 206 | 41.37 | 1:28.05 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:25.94 | |||||||||
51 | Iiris Soilevaara | 2006 | 205 | 41.08 | 1:28.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.75 | |||||||||
52 | Saara Raulos | 2005 | 201 | 40.97 | 1:28.83 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.08 | |||||||||
53 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 198 | 42.68 | 1:29.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.54 | |||||||||
54 | Venny Korjonen | 2005 | 194 | 42.74 | 1:29.79 | |||||
Uinti Tampere | 1:34.96 | |||||||||
55 | Olivia Levula | 2006 | 191 | 43.63 | 1:30.35 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:24.11 | |||||||||
56 | Eerika Turunen | 2005 | 189 | 41.29 | 1:30.65 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.14 | |||||||||
57 | Kätrin Koppel | 2005 | 182 | 43.86 | 1:31.72 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:30.94 | |||||||||
58 | Malla Kostiainen | 2006 | 181 | 44.93 | 1:31.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.99 | |||||||||
59 | Kerttu Heinä | 2006 | 179 | 42.59 | 1:32.22 | |||||
Salon Uimarit | 1:30.54 | |||||||||
60 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 177 | 42.80 | 1:32.61 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.62 | |||||||||
61 | Fia Meltovaara | 2006 | 171 | 44.14 | 1:33.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.31 | |||||||||
62 | Peppi Peltotalo | 2006 | 171 | 44.55 | 1:33.77 | |||||
Uinti Tampere | 1:34.43 | |||||||||
63 | Saana Keskinen | 2005 | 171 | 45.85 | 1:33.78 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.38 | |||||||||
64 | Inka Poikolainen | 2005 | 168 | 43.96 | 1:34.17 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
65 | Maija Nurminen | 2005 | 167 | 44.59 | 1:34.53 | |||||
Salon Uimarit | 1:32.55 | |||||||||
66 | Bianca Flöjt | 2005 | 166 | 46.39 | 1:34.67 | |||||
Ålands Simförening | 1:38.77 | |||||||||
67 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 164 | 45.27 | 1:34.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.43 | |||||||||
68 | Ada Salaspuro | 2005 | 160 | 44.52 | 1:35.82 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.97 | |||||||||
69 | Maisa Savisto | 2006 | 157 | 45.59 | 1:36.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:34.73 | |||||||||
70 | Viivi Laiho | 2005 | 154 | 44.06 | 1:37.06 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.70 | |||||||||
71 | Krista Viitanen | 2005 | 150 | 45.34 | 1:37.84 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.33 | |||||||||
72 | Milja Prepula | 2006 | 148 | 47.14 | 1:38.34 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.43 | |||||||||
73 | Tindra Sjöström | 2005 | 147 | 47.23 | 1:38.47 | |||||
Ålands Simförening | 1:34.86 | |||||||||
74 | Alexa Korkiakoski | 2006 | 147 | 48.15 | 1:38.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.49 | |||||||||
75 | Elli Kenttälä | 2006 | 146 | 45.06 | 1:38.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.96 | |||||||||
76 | Veera Rantala | 2006 | 143 | 47.61 | 1:39.49 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.20 | |||||||||
77 | Viivi Kiiveri | 2006 | 142 | 45.43 | 1:39.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.43 | |||||||||
78 | Nelli Lehtonen | 2006 | 140 | 49.21 | 1:40.15 | |||||
Uinti Tampere | 1:52.72 | |||||||||
79 | Elina Toivonen | 2006 | 137 | 46.86 | 1:40.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.54 | |||||||||
80 | Judit Lindén | 2006 | 135 | 45.53 | 1:41.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.47 | |||||||||
81 | Veera Pettinen | 2005 | 131 | 49.81 | 1:42.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.78 | |||||||||
82 | Elsa Koskinen | 2006 | 129 | 48.60 | 1:42.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.64 | |||||||||
83 | Nea Elomaa | 2006 | 123 | 49.57 | 1:44.45 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.86 | |||||||||
84 | Iisa Lavikainen | 2006 | 122 | 48.76 | 1:44.71 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:56.59 | |||||||||
85 | Maija Grönholm | 2006 | 120 | 49.71 | 1:45.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:48.09 | |||||||||
86 | Alexandra Julin | 2005 | 119 | 50.40 | 1:45.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.11 | |||||||||
87 | Ronja Mäkelä | 2005 | 111 | 48.81 | 1:48.24 | |||||
Salon Uimarit | 1:51.28 | |||||||||
88 | Linda Möttönen | 2006 | 98 | 52.95 | 1:52.60 | |||||
Uinti Tampere | 2:04.07 | |||||||||
89 | Anna Selin | 2006 | 91 | 54.16 | 1:55.40 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.58 | |||||||||
90 | Siiri Keskimäki | 2006 | 85 | 55.71 | 1:57.96 | |||||
Salon Uimarit | 1:59.06 | |||||||||
91 | Sonja Heikkilä | 2006 | 71 | 56.91 | 2:05.65 | |||||
Salon Uimarit | 1:54.04 | |||||||||
92 | Iina Salmivaara | 2006 | 63 | 1:01.72 | 2:10.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
93 | Salla-Mari Koskinen | 2006 | 54 | 1:04.62 | 2:17.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ada Niemi | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:39.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sara Suonio | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:45.84 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Venla Vuorivirta | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:36.39 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vilma Manninen | 2005 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:29.11 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, T10,T12,T15 100m vu, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Mauno Catering |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 645 | 29.59 | 1:00.24 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.35 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 632 | 28.91 | 1:00.66 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:00.63 | |||||||||
3 | Jessica Kujanpää | 2002 | 594 | 29.59 | 1:01.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.79 | |||||||||
4 | Oona Laakso | 2002 | 576 | 29.36 | 1:02.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.53 | |||||||||
5 | Lotta Pälsi | 2004 | 575 | 30.17 | 1:02.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.86 | |||||||||
6 | Peppi Pinomäki | 2002 | 555 | 30.00 | 1:03.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.35 | |||||||||
7 | Hilda Helo | 2003 | 497 | 32.04 | 1:05.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.06 | |||||||||
8 | Ethel Piksilä | 2003 | 496 | 32.47 | 1:05.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.30 | |||||||||
9 | Tinja Lasonen | 2004 | 483 | 31.96 | 1:06.31 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.36 | |||||||||
10 | Siiri Toiva | 2002 | 478 | 31.67 | 1:06.54 | |||||
Nokian Pyry | 1:06.82 | |||||||||
11 | Alida Öhberg | 2002 | 478 | 31.65 | 1:06.55 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.15 | |||||||||
12 | Olivia Koski | 2002 | 474 | 31.85 | 1:06.73 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.10 | |||||||||
13 | Nita Tenho | 2004 | 468 | 32.35 | 1:07.04 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:08.67 | |||||||||
14 | Helmiina Toivonen | 2004 | 462 | 31.81 | 1:07.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.82 | |||||||||
15 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 452 | 32.33 | 1:07.83 | |||||
Salon Uimarit | 1:07.10 | |||||||||
16 | Ninni Eriksson | 2003 | 447 | 32.61 | 1:08.06 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.13 | |||||||||
17 | Stella Freystätter | 2003 | 447 | 33.61 | 1:08.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.36 | |||||||||
18 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 441 | 32.78 | 1:08.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.54 | |||||||||
19 | Aamu Änkilä | 2004 | 439 | 32.16 | 1:08.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.76 | |||||||||
20 | Wilma Långström | 2004 | 430 | 33.05 | 1:08.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.72 | |||||||||
21 | Pinja Österman | 2002 | 424 | 32.17 | 1:09.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.94 | |||||||||
22 | Anni Korhonen | 2003 | 421 | 34.16 | 1:09.41 | |||||
Raision Urheilijat | 1:07.85 | |||||||||
23 | Maija Björkholm | 2003 | 420 | 34.60 | 1:09.50 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.94 | |||||||||
24 | Iida Savulahti | 2004 | 415 | 33.69 | 1:09.79 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:10.93 | |||||||||
25 | Helka Suomäki | 2003 | 411 | 33.07 | 1:09.97 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.90 | |||||||||
26 | Odelia Oinas | 2003 | 409 | 34.82 | 1:10.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.88 | |||||||||
27 | Peppi Hölsö | 2003 | 408 | 34.74 | 1:10.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.62 | |||||||||
28 | Oona Sirkiä | 2004 | 404 | 33.54 | 1:10.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.67 | |||||||||
29 | Ella Nihtilä | 2004 | 397 | 33.23 | 1:10.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.27 | |||||||||
30 | Minea Wiren | 2003 | 381 | 34.46 | 1:11.77 | |||||
Nokian Pyry | 1:10.74 | |||||||||
31 | Sonja Salmimies | 2004 | 381 | 34.11 | 1:11.78 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:11.38 | |||||||||
32 | Siiri Tiilikka | 2004 | 380 | 35.35 | 1:11.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.66 | |||||||||
33 | Lotta Heinimäki | 2003 | 379 | 34.70 | 1:11.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.91 | |||||||||
34 | Siiri Niskasaari | 2004 | 379 | 35.48 | 1:11.91 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:14.71 | |||||||||
35 | My Laverman | 2004 | 375 | 34.26 | 1:12.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.69 | |||||||||
36 | Heinä Tanskanen | 2003 | 371 | 34.90 | 1:12.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.12 | |||||||||
37 | Vlada Guljajeva | 2004 | 368 | 34.41 | 1:12.59 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.33 | |||||||||
38 | Nanna Sinerkari | 2004 | 367 | 32.10 | 1:12.70 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.27 | |||||||||
39 | Peppi Kolari | 2003 | 366 | 34.09 | 1:12.75 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.78 | |||||||||
40 | Olivia Oinas | 2003 | 365 | 35.18 | 1:12.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.56 | |||||||||
41 | Peppi Vesalainen | 2004 | 364 | 33.89 | 1:12.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.18 | |||||||||
42 | Manja Lindell | 2004 | 362 | 34.99 | 1:12.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.24 | |||||||||
43 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 359 | 34.70 | 1:13.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.54 | |||||||||
44 | Anniina Haarala | 2004 | 353 | 35.83 | 1:13.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.73 | |||||||||
45 | Nea Juslén | 2002 | 348 | 35.63 | 1:13.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.40 | |||||||||
46 | Isla Pinta | 2002 | 347 | 34.86 | 1:14.05 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.34 | |||||||||
47 | Odessa Haikara | 2004 | 343 | 34.98 | 1:14.33 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.99 | |||||||||
48 | Ella Nore | 2002 | 341 | 34.83 | 1:14.49 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:14.45 | |||||||||
49 | Sanna Pajula | 2003 | 338 | 35.75 | 1:14.72 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:16.47 | |||||||||
50 | Tiia Kuisma | 2003 | 337 | 34.67 | 1:14.76 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.84 | |||||||||
51 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 332 | 35.71 | 1:15.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.60 | |||||||||
52 | Cecilia Serovuo | 2004 | 330 | 35.62 | 1:15.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.77 | |||||||||
53 | Sanni Jouppi | 2004 | 315 | 36.63 | 1:16.47 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:17.03 | |||||||||
54 | Laura Kinnunen | 2002 | 310 | 36.41 | 1:16.92 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.58 | |||||||||
55 | Aada Rantanen | 2004 | 303 | 37.13 | 1:17.48 | |||||
Raision Urheilijat | 1:19.81 | |||||||||
56 | Miisa Mäkelä | 2002 | 285 | 37.78 | 1:19.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.04 | |||||||||
57 | Pinja Kallio | 2004 | 283 | 37.33 | 1:19.23 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:20.22 | |||||||||
58 | Ni Lam | 2002 | 276 | 37.47 | 1:19.93 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.06 | |||||||||
59 | Noora Ketola | 2003 | 235 | 40.11 | 1:24.26 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.66 | |||||||||
60 | Joanna Hauhia | 2004 | 231 | 38.74 | 1:24.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.62 | |||||||||
61 | Aada Berg | 2004 | 229 | 42.24 | 1:25.07 | |||||
Porin Pyrintö | 1:30.48 | |||||||||
62 | Milja Santavirta | 2004 | 210 | 40.94 | 1:27.57 | |||||
Porin Pyrintö | 1:29.35 | |||||||||
63 | Vilmiina Weckman | 2004 | 199 | 42.47 | 1:29.14 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.13 | |||||||||
64 | Aino Manner | 2004 | 181 | 41.65 | 1:31.95 | |||||
Porin Pyrintö | 1:41.68 | |||||||||
65 | Anastasia Lausi | 2003 | 155 | 46.02 | 1:36.75 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:45.78 | |||||||||
66 | Antonia Topoeva | 2004 | 132 | 47.77 | 1:42.00 | |||||
Ålands Simförening | 1:45.74 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 11:57 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:23 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 8, P11,P13,P16 100m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 245 | 36.55 | 1:14.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.88 | |||||||||
2 | Lauri Aho | 2006 | 244 | 36.07 | 1:15.05 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.89 | |||||||||
3 | Risto Kallström | 2006 | 224 | 36.67 | 1:17.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.63 | |||||||||
4 | Max Snellman | 2006 | 207 | 38.41 | 1:19.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.73 | |||||||||
5 | Aaro Imppola | 2006 | 171 | 39.57 | 1:24.50 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:23.61 | |||||||||
6 | Alex Karlsson | 2006 | 169 | 40.73 | 1:24.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:25.88 | |||||||||
7 | Juho Kallio | 2007 | 165 | 39.98 | 1:25.51 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:25.34 | |||||||||
8 | Felix Kandolin | 2007 | 164 | 40.79 | 1:25.61 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.35 | |||||||||
9 | Matias Seppä | 2006 | 161 | 41.72 | 1:26.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.25 | |||||||||
10 | Albert Laakkonen | 2007 | 158 | 42.19 | 1:26.59 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.54 | |||||||||
11 | Sami Schrader | 2006 | 157 | 40.93 | 1:26.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.64 | |||||||||
12 | Alex Mukkulainen | 2006 | 156 | 41.22 | 1:27.01 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.00 | |||||||||
13 | Tommi Elers | 2006 | 156 | 40.03 | 1:27.10 | |||||
Porin Pyrintö | 1:29.90 | |||||||||
14 | Aaro Tumanoff | 2006 | 150 | 40.59 | 1:28.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.28 | |||||||||
15 | Matias Mäkinen | 2006 | 149 | 41.10 | 1:28.34 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.27 | |||||||||
16 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 149 | 42.67 | 1:28.45 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.09 | |||||||||
17 | Veeti Heittokangas | 2006 | 147 | 42.17 | 1:28.75 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.13 | |||||||||
18 | Ahti Halttunen | 2006 | 145 | 43.28 | 1:29.12 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:23.48 | |||||||||
19 | Eino Jussinoja | 2006 | 133 | 45.20 | 1:31.69 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:36.71 | |||||||||
20 | Santeri Holmberg | 2006 | 130 | 43.22 | 1:32.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.66 | |||||||||
21 | Joona Jakoaho | 2006 | 130 | 45.33 | 1:32.49 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.18 | |||||||||
22 | Niklas Töyrylä | 2006 | 130 | 46.05 | 1:32.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.65 | |||||||||
23 | Måns Manelius | 2006 | 125 | 43.43 | 1:33.71 | |||||
Ålands Simförening | 1:39.41 | |||||||||
24 | Elias Tuukkanen | 2006 | 115 | 46.01 | 1:36.44 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:55.45 | |||||||||
25 | Frans Sandblom | 2006 | 114 | 45.42 | 1:36.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.44 | |||||||||
26 | Milo Bergman | 2006 | 114 | 46.63 | 1:36.62 | |||||
Ålands Simförening | 1:39.58 | |||||||||
27 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 112 | 46.10 | 1:37.09 | |||||
Salon Uimarit | 1:40.60 | |||||||||
28 | Julius Linde | 2007 | 109 | 46.84 | 1:38.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.54 | |||||||||
29 | Tobias Lydén | 2008 | 109 | 44.15 | 1:38.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.86 | |||||||||
30 | Romeo Maranzani | 2006 | 107 | 46.08 | 1:38.53 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.60 | |||||||||
31 | Peter Kanninen | 2006 | 107 | 44.09 | 1:38.61 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.68 | |||||||||
32 | Eelis Lummaa | 2007 | 106 | 46.08 | 1:38.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.66 | |||||||||
33 | Tobias Syrjä | 2006 | 106 | 44.24 | 1:39.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:49.07 | |||||||||
34 | Romeo Manner | 2008 | 104 | 46.98 | 1:39.54 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.03 | |||||||||
35 | Max Lausi | 2006 | 103 | 49.74 | 1:39.78 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:39.34 | |||||||||
36 | Linus Korin | 2006 | 101 | 47.45 | 1:40.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Eelis Juuti | 2006 | 99 | 48.03 | 1:41.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.05 | |||||||||
38 | Väinö Pitkänen | 2006 | 97 | 46.67 | 1:42.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.47 | |||||||||
39 | Leevi Johansson | 2006 | 96 | 49.19 | 1:42.15 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.87 | |||||||||
40 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 95 | 46.33 | 1:42.63 | |||||
Salon Uimarit | 1:35.00 | |||||||||
41 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 94 | 47.67 | 1:42.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.62 | |||||||||
42 | Thomas Failer | 2007 | 87 | 49.66 | 1:45.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.00 | |||||||||
43 | Ossi Vienamo | 2006 | 87 | 48.83 | 1:45.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.79 | |||||||||
44 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 83 | 49.07 | 1:47.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.70 | |||||||||
45 | Ilari Linderborg | 2006 | 74 | 52.62 | 1:51.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.64 | |||||||||
46 | Christian Edelman | 2007 | 72 | 54.13 | 1:52.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:07.91 | |||||||||
47 | Hugo Rossi | 2008 | 64 | 51.09 | 1:56.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.81 | |||||||||
48 | Severi Roihankorpi | 2006 | 59 | 52.98 | 2:00.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.24 | |||||||||
49 | Joel Sulonen | 2007 | 56 | 57.34 | 2:02.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:59.76 | |||||||||
50 | Kevin Mamandi | 2007 | 46 | 1:00.10 | 2:10.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.42 | |||||||||
- | Georg Aspholm | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:41.94 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jasper Jakonen | 2006 | DSQ | |||||||
Porin Pyrintö | 1:44.42 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matias Kotilainen | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:34.12 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, P11,P13,P16 100m vu, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 364 | 32.31 | 1:05.69 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:05.87 | |||||||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 362 | 31.48 | 1:05.79 | |||||
Salon Uimarit | 1:06.97 | |||||||||
3 | Seweryn Pastucha | 2004 | 330 | 31.30 | 1:07.84 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.77 | |||||||||
4 | Roope Ollikainen | 2004 | 294 | 33.99 | 1:10.49 | |||||
Porin Uimaseura | 1:10.55 | |||||||||
5 | Rasmus Kalvik | 2004 | 289 | 34.30 | 1:10.95 | |||||
Ålands Simförening | 1:11.43 | |||||||||
6 | Viktor Asklöf | 2004 | 285 | 32.95 | 1:11.21 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.35 | |||||||||
7 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 278 | 33.93 | 1:11.87 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.44 | |||||||||
8 | Otto Nurminen | 2004 | 275 | 35.02 | 1:12.10 | |||||
Raision Urheilijat | 1:11.90 | |||||||||
9 | Rasmus Rekola | 2004 | 275 | 34.49 | 1:12.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.61 | |||||||||
10 | Rasmus Rauhala | 2004 | 252 | 34.91 | 1:14.23 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:13.77 | |||||||||
11 | Eero Mäenpää | 2005 | 244 | 35.49 | 1:14.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.22 | |||||||||
12 | Joonas Arponen | 2005 | 244 | 36.31 | 1:15.04 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:18.47 | |||||||||
13 | Ivan Chupakhin | 2005 | 244 | 36.44 | 1:15.05 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.98 | |||||||||
13 | Teo Mattelmäki | 2005 | 244 | 36.01 | 1:15.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.88 | |||||||||
15 | Jasper Oikarainen | 2005 | 240 | 36.81 | 1:15.41 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.46 | |||||||||
16 | Casper Leo | 2004 | 238 | 36.28 | 1:15.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.32 | |||||||||
17 | Jesse Anoschkin | 2004 | 238 | 35.47 | 1:15.65 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:16.50 | |||||||||
18 | Einari Palmu | 2004 | 237 | 36.16 | 1:15.72 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.23 | |||||||||
19 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 235 | 36.06 | 1:15.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:14.55 | |||||||||
20 | Aapo Kinnunen | 2004 | 233 | 29.76 | 1:16.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.15 | |||||||||
21 | Matteus Einiö | 2004 | 230 | 34.64 | 1:16.50 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:16.25 | |||||||||
22 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 224 | 37.77 | 1:17.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.77 | |||||||||
23 | Yufei Meng | 2004 | 221 | 35.45 | 1:17.51 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.12 | |||||||||
24 | Eeli Partanen | 2005 | 209 | 37.33 | 1:18.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.45 | |||||||||
25 | Lassi Tenho | 2005 | 207 | 38.55 | 1:19.20 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:19.46 | |||||||||
26 | Veeti Valdolin | 2005 | 206 | 38.54 | 1:19.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.22 | |||||||||
27 | Eemil Reijonen | 2005 | 204 | 38.39 | 1:19.62 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.38 | |||||||||
28 | Ossi Barck | 2005 | 202 | 37.91 | 1:19.85 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:22.54 | |||||||||
29 | Juho Törmä | 2005 | 201 | 36.84 | 1:20.07 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:21.04 | |||||||||
30 | Joel Lipponen | 2004 | 196 | 38.20 | 1:20.74 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:21.35 | |||||||||
31 | Raman Veisi | 2004 | 189 | 38.85 | 1:21.62 | |||||
Raision Urheilijat | 1:17.26 | |||||||||
32 | Niko Nokikuru | 2005 | 189 | 39.90 | 1:21.64 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.76 | |||||||||
33 | Samuel Rooke | 2004 | 187 | 38.26 | 1:21.98 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:23.81 | |||||||||
34 | Joa Metsola | 2005 | 186 | 39.23 | 1:22.12 | |||||
Ålands Simförening | 1:25.33 | |||||||||
35 | Sebastian Rasimus | 2004 | 186 | 39.89 | 1:22.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.97 | |||||||||
36 | Jesse Virkkala | 2004 | 165 | 39.71 | 1:25.43 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.03 | |||||||||
37 | Miika Nurminen | 2005 | 159 | 41.49 | 1:26.47 | |||||
Salon Uimarit | 1:26.87 | |||||||||
38 | Oliver Jokinen | 2005 | 155 | 41.09 | 1:27.27 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.83 | |||||||||
39 | Eemi Niininen | 2004 | 154 | 41.36 | 1:27.51 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:32.25 | |||||||||
40 | Lucas Kerby | 2005 | 152 | 43.03 | 1:27.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.22 | |||||||||
41 | Aarni Linderborg | 2005 | 150 | 40.85 | 1:28.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.73 | |||||||||
42 | Joel Korte | 2005 | 148 | 40.90 | 1:28.63 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:28.82 | |||||||||
43 | Nuutti Vienonen | 2005 | 147 | 41.45 | 1:28.81 | |||||
Salon Uimarit | 1:25.65 | |||||||||
44 | Severi Muje | 2005 | 135 | 42.14 | 1:31.34 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.02 | |||||||||
45 | Eemeli Arnell | 2005 | 134 | 43.14 | 1:31.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.15 | |||||||||
46 | Paavo Rautava | 2004 | 131 | 44.72 | 1:32.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.33 | |||||||||
47 | Iivari Paananen | 2005 | 130 | 43.85 | 1:32.60 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:38.54 | |||||||||
48 | Tuomas Kallio | 2005 | 126 | 44.06 | 1:33.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.45 | |||||||||
49 | Kasper Kaskela | 2004 | 125 | 41.69 | 1:33.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.80 | |||||||||
50 | Onni Väyrynen | 2005 | 121 | 44.98 | 1:34.65 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.06 | |||||||||
51 | Einar Melin | 2004 | 117 | 45.01 | 1:35.65 | |||||
Ålands Simförening | 1:29.88 | |||||||||
52 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 113 | 43.58 | 1:36.75 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.09 | |||||||||
53 | Tuomas Nieminen | 2004 | 113 | 46.36 | 1:36.82 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:37.18 | |||||||||
54 | Veeti Talasniemi | 2004 | 106 | 47.29 | 1:38.88 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.12 | |||||||||
55 | Leevi Luoma | 2005 | 98 | 46.31 | 1:41.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.32 | |||||||||
56 | Alex Lehtola | 2005 | 96 | 46.79 | 1:42.35 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.72 | |||||||||
57 | Kasper Kainonen | 2005 | 94 | 45.84 | 1:42.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.61 | |||||||||
58 | Sauli Gummerus | 2004 | 89 | 48.05 | 1:44.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.50 | |||||||||
59 | Lennart Ahlholm | 2005 | 83 | 49.11 | 1:47.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.04 | |||||||||
60 | Casper Manzone | 2005 | 77 | 50.42 | 1:49.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Hannes Helling | 2004 | DSQ | |||||||
Ålands Simförening | 1:24.32 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Juuso Pulkkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:14.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leevi Jalava | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 1:16.09 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Luukas Kallio | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, P11,P13,P16 100m vu, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 554 | 27.59 | 57.09 | |||||
Aurajoen Uinti | 57.48 | |||||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 552 | 27.63 | 57.17 | |||||
Aurajoen Uinti | 57.01 | |||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 547 | 27.59 | 57.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.22 | |||||||||
4 | Santeri Herpola | 2003 | 515 | 27.83 | 58.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.44 | |||||||||
5 | Aleksi Koprinen | 2003 | 480 | 28.57 | 59.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.01 | |||||||||
6 | Jere Nevalainen | 2001 | 460 | 29.04 | 1:00.74 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.05 | |||||||||
7 | Davi-Esra Pesonen | 2002 | 447 | 29.41 | 1:01.32 | |||||
Salon Uimarit | 1:04.61 | |||||||||
8 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 444 | 29.40 | 1:01.46 | |||||
Porin Uimaseura | 1:01.60 | |||||||||
9 | Pauli Rantamäki | 2003 | 434 | 29.82 | 1:01.95 | |||||
Octopus Lohja | 1:04.84 | |||||||||
10 | Leo Penttilä | 2001 | 433 | 29.47 | 1:01.99 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:02.62 | |||||||||
11 | Simon Ravals | 2003 | 421 | 29.54 | 1:02.56 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.97 | |||||||||
12 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 405 | 30.26 | 1:03.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.26 | |||||||||
13 | Elis Fokin | 2003 | 396 | 30.33 | 1:03.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.17 | |||||||||
14 | Oskar Voiko | 2002 | 395 | 30.12 | 1:03.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.04 | |||||||||
15 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 389 | 31.65 | 1:04.22 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:05.77 | |||||||||
16 | Tuukka Harju | 2003 | 385 | 30.96 | 1:04.45 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.22 | |||||||||
17 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 383 | 29.85 | 1:04.56 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:02.89 | |||||||||
18 | Olavi Saarinen | 2002 | 371 | 30.77 | 1:05.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.79 | |||||||||
19 | Akira Konttinen | 2003 | 364 | 31.80 | 1:05.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.38 | |||||||||
20 | Henry Nyman | 2003 | 363 | 31.64 | 1:05.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.46 | |||||||||
21 | Eetu Mikkonen | 2003 | 362 | 31.15 | 1:05.82 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.20 | |||||||||
21 | Oliver Oinas | 2001 | 362 | 31.92 | 1:05.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.33 | |||||||||
23 | Onni Järvinen | 2002 | 337 | 32.75 | 1:07.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.53 | |||||||||
24 | Emil Saha | 2003 | 332 | 33.16 | 1:07.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.64 | |||||||||
25 | Tatu Kunttila | 2003 | 330 | 32.53 | 1:07.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.17 | |||||||||
26 | Roni Koskinen | 2003 | 327 | 32.08 | 1:08.04 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.72 | |||||||||
27 | Elias Laine | 2003 | 321 | 33.05 | 1:08.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.66 | |||||||||
28 | Daniel Pavlov | 2003 | 306 | 32.57 | 1:09.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.61 | |||||||||
29 | Veikka Weckman | 2001 | 291 | 34.26 | 1:10.74 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:11.45 | |||||||||
30 | Joona Varpukari | 2003 | 291 | 33.24 | 1:10.75 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.85 | |||||||||
31 | Aku Hyrsylä | 2003 | 198 | 38.90 | 1:20.40 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.67 | |||||||||
32 | Tuukka Rekola | 2003 | 194 | 37.49 | 1:21.01 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
33 | Hannes Olin | 2003 | 189 | 36.82 | 1:21.74 | |||||
Ålands Simförening | 1:29.56 | |||||||||
34 | Sakari Gummerus | 2003 | 149 | 40.49 | 1:28.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.11 | |||||||||
35 | Roope Autio | 2003 | 101 | 45.31 | 1:40.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.82 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:23 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:57 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 9, T15 200m su, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: HC TPS Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | 610 | 33.72 | 1:10.70 | 1:48.70 | 2:26.24 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:22.63 | |||||||||
2 | Kaisla Kangas | 2002 | 501 | 36.51 | 1:16.17 | 1:56.32 | 2:36.16 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:36.57 | |||||||||
3 | Siiri Konkka | 2004 | 501 | 36.06 | 1:15.25 | 1:56.16 | 2:36.17 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:38.60 | |||||||||
4 | Charlotte Ingberg | 2002 | 488 | 36.15 | 1:17.06 | 1:58.79 | 2:37.53 | |||
Octopus Lohja | 2:36.24 | |||||||||
5 | Helmi Heinonen | 2002 | 457 | 37.96 | 1:18.73 | 2:00.08 | 2:41.00 | |||
Raision Urheilijat | 2:33.04 | |||||||||
6 | Iris Hanski | 2003 | 454 | 37.19 | 1:17.46 | 2:00.01 | 2:41.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:42.29 | |||||||||
7 | Aino Rantala | 2004 | 423 | 38.79 | 1:20.59 | 2:02.80 | 2:45.26 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:43.30 | |||||||||
8 | Lydia Rintanen | 2002 | 421 | 38.41 | 1:20.32 | 2:03.32 | 2:45.45 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Veera Säämänen | 2004 | 407 | 39.05 | 1:21.72 | 2:04.49 | 2:47.28 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:43.49 | |||||||||
10 | Petra Kivi | 2003 | 398 | 38.09 | 1:19.71 | 2:04.03 | 2:48.62 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:45.62 | |||||||||
11 | Aida Pasma | 2003 | 389 | 39.35 | 1:22.77 | 2:06.83 | 2:49.82 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:48.84 | |||||||||
12 | Ethel Piksilä | 2003 | 384 | 39.72 | 1:23.07 | 2:07.56 | 2:50.67 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:46.61 | |||||||||
13 | Heidi Javanainen | 2003 | 363 | 40.29 | 1:25.35 | 2:10.59 | 2:53.80 | |||
Swimming Team Rauma | 2:56.48 | |||||||||
14 | Cinja Åvist | 2003 | 359 | 40.08 | 1:24.49 | 2:10.81 | 2:54.41 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:57.55 | |||||||||
15 | Julia Tuura | 2004 | 337 | 40.91 | 1:26.44 | 2:12.84 | 2:58.17 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:59.27 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 11:57 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:58 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 10, P16 200m su, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Best-Hall |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Laine | 2002 | 521 | 32.14 | 1:06.95 | 1:43.01 | 2:19.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:13.98 | |||||||||
2 | Oskari Hynynen | 2001 | 442 | 32.62 | 1:09.62 | 1:48.63 | 2:26.83 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:19.09 | |||||||||
3 | Rasmus Söderholm | 2002 | 405 | 34.89 | 1:13.95 | 1:53.47 | 2:31.22 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.45 | |||||||||
4 | Jere Nevalainen | 2001 | 324 | 37.19 | 1:18.76 | 2:00.79 | 2:42.88 | |||
Aurajoen Uinti | 2:23.45 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 11:58 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:06 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 11, T15 200m pu, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Suomen Euromaster Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 451 | 33.90 | 1:12.89 | 1:56.41 | 2:38.83 | |||
Aurajoen Uinti | 2:36.16 | |||||||||
2 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 416 | 34.51 | 1:16.71 | 1:59.88 | 2:43.11 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:40.76 | |||||||||
3 | Maija Nurmi | 2003 | 402 | 35.40 | 1:17.90 | 2:00.65 | 2:44.99 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:47.42 | |||||||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | 354 | 34.22 | 1:17.69 | 2:04.24 | 2:52.06 | |||
Aurajoen Uinti | 2:45.54 | |||||||||
5 | Matilda Laitinen | 2004 | 288 | 40.21 | 1:26.42 | 2:18.60 | 3:04.34 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Jessica Kujanpää | 2002 | 253 | 38.23 | 1:29.49 | 2:20.78 | 3:12.58 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Hilda Helo | 2003 | 249 | 36.26 | 1:24.33 | 2:18.29 | 3:13.53 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Erica Tomperi | 2004 | 245 | 41.62 | 1:31.06 | 2:26.47 | 3:14.49 | |||
Nokian Pyry | 3:10.19 | |||||||||
9 | Anni Hyttinen | 2004 | 243 | 43.73 | 1:37.81 | 2:31.36 | 3:15.20 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Odessa Haikara | 2004 | 143 | 46.76 | 1:47.41 | 2:51.68 | 3:52.69 | |||
Cetus Espoo | 3:40.08 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:06 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:10 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 12, P16 200m pu, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: NCC Industry Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzen | 2002 | 449 | 31.61 | 1:08.08 | 1:47.65 | 2:25.59 | |||
Aurajoen Uinti | 2:21.81 | |||||||||
2 | Arttu Mäenpää | 2003 | 438 | 32.65 | 1:10.17 | 1:49.15 | 2:26.78 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.49 | |||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 382 | 29.63 | 1:07.58 | 1:51.02 | 2:33.68 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:34.35 | |||||||||
4 | Lari Tumanoff | 2003 | 367 | 34.33 | 1:14.64 | 1:55.57 | 2:35.68 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:35.51 | |||||||||
5 | Eemil Kankare | 2003 | 289 | 33.83 | 1:16.32 | 2:03.21 | 2:48.50 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:10 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:28 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 13, T10,T12,T15 200m sku, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Rosten |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 311 | 39.31 | 1:26.71 | 2:23.32 | 3:06.05 | |||
Aurajoen Uinti | 3:04.66 | |||||||||
2 | Nella Kortteinen | 2007 | 250 | 47.39 | 1:38.96 | 2:36.47 | 3:19.94 | |||
Uinti Tampere | 3:24.01 | |||||||||
3 | Linnea Koski | 2007 | 215 | 45.09 | 1:39.40 | 2:43.41 | 3:30.43 | |||
Aurajoen Uinti | 3:29.56 | |||||||||
4 | Ines Pälviranta | 2007 | 204 | 47.58 | 1:44.22 | 2:49.24 | 3:34.04 | |||
Uinti Tampere | 3:55.92 | |||||||||
5 | Aino Laine | 2007 | 199 | 51.25 | 1:44.74 | 2:52.52 | 3:35.97 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:54.49 | |||||||||
6 | Erin Heinikangas | 2007 | 198 | 54.43 | 1:51.06 | 2:50.37 | 3:36.08 | |||
Rauman Uimaseura | 3:48.12 | |||||||||
7 | Kerttu Rantanen | 2007 | 186 | 54.05 | 1:50.32 | 2:53.50 | 3:40.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Amanda Ahinko | 2007 | 171 | 54.08 | 1:51.47 | 2:57.34 | 3:47.18 | |||
Ålands Simförening | ||||||||||
9 | Saara Lehto | 2007 | 159 | 56.26 | 1:57.39 | 3:05.68 | 3:52.50 | |||
Rauman Uimaseura | 3:56.75 | |||||||||
10 | Viivi Loimusto | 2007 | 139 | 55.58 | 1:57.55 | 3:08.62 | 4:03.12 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
Laji 13, T10,T12,T15 200m sku, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Rosten |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 433 | 37.40 | 1:22.03 | 2:08.07 | 2:46.67 | |||
Cetus Espoo | 2:52.03 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 404 | 37.33 | 1:21.85 | 2:11.23 | 2:50.50 | |||
Cetus Espoo | 2:49.62 | |||||||||
3 | Louna Kasvio | 2006 | 396 | 38.40 | 1:22.04 | 2:15.18 | 2:51.67 | |||
Cetus Espoo | 2:57.78 | |||||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | 391 | 37.92 | 1:24.05 | 2:13.30 | 2:52.33 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:54.53 | |||||||||
5 | Lumi Luoma | 2005 | 388 | 39.02 | 1:21.83 | 2:14.86 | 2:52.79 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:57.53 | |||||||||
6 | Sonila Selimi | 2005 | 387 | 35.06 | 1:20.12 | 2:12.87 | 2:53.04 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:45.09 | |||||||||
7 | Lilli Kulpakko | 2005 | 385 | 36.90 | 1:21.38 | 2:13.61 | 2:53.26 | |||
Aurajoen Uinti | 2:52.60 | |||||||||
8 | Rina Rantanen | 2005 | 347 | 43.29 | 1:30.45 | 2:19.81 | 2:59.36 | |||
Cetus Espoo | 3:03.24 | |||||||||
9 | Wilma Sundt | 2006 | 337 | 46.09 | 1:32.49 | 2:23.23 | 3:01.15 | |||
Cetus Espoo | 3:04.33 | |||||||||
10 | Anna Hakkarainen | 2005 | 336 | 41.04 | 1:26.75 | 2:23.42 | 3:01.34 | |||
Cetus Espoo | 3:03.73 | |||||||||
11 | Sofia Rinne | 2005 | 336 | 37.56 | 1:25.74 | 2:19.69 | 3:01.37 | |||
Cetus Espoo | 3:04.64 | |||||||||
12 | Laura Kousa | 2005 | 329 | 42.97 | 1:26.95 | 2:23.15 | 3:02.69 | |||
Cetus Espoo | 3:13.97 | |||||||||
13 | Milla Karttunen | 2005 | 324 | 43.46 | 1:27.16 | 2:22.14 | 3:03.60 | |||
Raision Urheilijat | 3:07.48 | |||||||||
14 | Daniela Lietzén | 2006 | 323 | 41.90 | 1:31.09 | 2:21.54 | 3:03.76 | |||
Aurajoen Uinti | 3:06.54 | |||||||||
15 | Nelli Rauhanen | 2005 | 318 | 41.14 | 1:27.97 | 2:24.25 | 3:04.63 | |||
Raision Urheilijat | 3:04.54 | |||||||||
16 | Siri Kaskeala | 2005 | 314 | 41.21 | 1:29.08 | 2:25.77 | 3:05.40 | |||
Cetus Espoo | 3:09.76 | |||||||||
17 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 305 | 39.69 | 1:29.33 | 2:24.43 | 3:07.32 | |||
Nokian Pyry | 3:05.37 | |||||||||
18 | Maija Hinkkala | 2005 | 304 | 40.93 | 1:28.57 | 2:25.53 | 3:07.46 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:04.28 | |||||||||
19 | Ellen Kettunen | 2005 | 295 | 46.54 | 1:38.33 | 2:29.24 | 3:09.29 | |||
Cetus Espoo | 3:12.85 | |||||||||
20 | Elsa Vira | 2006 | 289 | 44.56 | 1:33.39 | 2:31.24 | 3:10.56 | |||
Aurajoen Uinti | 3:10.42 | |||||||||
21 | Nelli Laaksonen | 2005 | 289 | 41.17 | 1:31.71 | 2:30.44 | 3:10.60 | |||
Porin Uimaseura | 3:13.47 | |||||||||
22 | Anniina Ahonen | 2005 | 287 | 40.81 | 1:31.30 | 2:30.31 | 3:11.09 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:01.90 | |||||||||
23 | Kukka Peill | 2005 | 285 | 44.04 | 1:31.51 | 2:28.56 | 3:11.62 | |||
Cetus Espoo | 3:14.94 | |||||||||
24 | Jasmin Savonen | 2005 | 284 | 45.15 | 1:33.84 | 2:28.45 | 3:11.87 | |||
Cetus Espoo | 3:12.63 | |||||||||
25 | Sini Mäkilä | 2006 | 281 | 44.10 | 1:34.23 | 2:32.37 | 3:12.47 | |||
Raision Urheilijat | 3:18.19 | |||||||||
26 | Olivia Turtiainen | 2005 | 268 | 47.66 | 1:39.92 | 2:34.74 | 3:15.39 | |||
Cetus Espoo | 3:25.18 | |||||||||
27 | Elina Ruha | 2005 | 263 | 48.09 | 1:34.68 | 2:34.77 | 3:16.71 | |||
Cetus Espoo | 3:23.67 | |||||||||
28 | Lumi Rossi | 2005 | 262 | 44.07 | 1:37.72 | 2:33.38 | 3:17.04 | |||
Cetus Espoo | 3:26.68 | |||||||||
29 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 261 | 47.40 | 1:37.37 | 2:35.77 | 3:17.29 | |||
Cetus Espoo | 3:21.61 | |||||||||
30 | Emma Nieminen | 2005 | 260 | 44.63 | 1:33.45 | 2:30.97 | 3:17.54 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:15.09 | |||||||||
31 | Kristina Grimbaum | 2005 | 259 | 47.03 | 1:38.87 | 2:36.65 | 3:17.67 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:21.16 | |||||||||
32 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 255 | 46.20 | 1:36.44 | 2:34.36 | 3:18.68 | |||
Aurajoen Uinti | 3:17.80 | |||||||||
33 | Enni Tammilehto | 2006 | 255 | 51.33 | 1:39.98 | 2:37.74 | 3:18.70 | |||
Cetus Espoo | 3:26.46 | |||||||||
34 | Säde Ryynänen | 2005 | 254 | 1:35.03 | 2:34.51 | 3:19.08 | 3:19.08 | |||
Cetus Espoo | 3:30.26 | |||||||||
35 | Katriina Kallio | 2006 | 247 | 44.95 | 1:37.23 | 2:38.01 | 3:20.95 | |||
Raision Urheilijat | 3:11.44 | |||||||||
36 | Veera Maijala | 2005 | 246 | 46.92 | 1:38.28 | 2:37.06 | 3:21.17 | |||
Rauman Uimaseura | 3:16.23 | |||||||||
37 | Laura Turunen | 2005 | 244 | 49.10 | 1:41.15 | 2:39.86 | 3:21.65 | |||
Cetus Espoo | 3:24.55 | |||||||||
38 | Céline Flöjt | 2005 | 232 | 47.34 | 1:39.60 | 2:38.82 | 3:25.12 | |||
Ålands Simförening | 3:22.95 | |||||||||
39 | Saara Raulos | 2005 | 228 | 45.07 | 1:40.86 | 2:35.24 | 3:26.15 | |||
Cetus Espoo | 3:27.64 | |||||||||
40 | Iida Siltala | 2005 | 225 | 45.95 | 1:39.27 | 2:42.61 | 3:27.29 | |||
Cetus Espoo | 3:34.02 | |||||||||
41 | Janina Granberg | 2006 | 224 | 46.44 | 1:37.73 | 2:41.55 | 3:27.63 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Mea Alho | 2006 | 223 | 53.72 | 1:48.94 | 2:42.24 | 3:27.90 | |||
Raision Urheilijat | 3:29.73 | |||||||||
43 | Bettina Sandelin | 2005 | 222 | 46.58 | 1:40.38 | 2:41.28 | 3:28.26 | |||
Rauman Uimaseura | 3:20.34 | |||||||||
44 | Ninja Brelo | 2006 | 220 | 53.09 | 1:48.74 | 2:44.88 | 3:28.70 | |||
Cetus Espoo | 3:39.48 | |||||||||
45 | Jeanette Ingberg | 2006 | 217 | 48.65 | 1:39.78 | 2:45.19 | 3:29.78 | |||
Octopus Lohja | 3:40.45 | |||||||||
46 | Iida Vartiainen | 2006 | 217 | 48.44 | 1:41.94 | 2:42.38 | 3:29.87 | |||
Aurajoen Uinti | 3:34.26 | |||||||||
47 | Lila Niskala | 2006 | 215 | 48.97 | 1:44.29 | 2:44.85 | 3:30.30 | |||
Uinti Tampere | 3:36.47 | |||||||||
48 | Amanda Koistinen | 2005 | 214 | 44.84 | 1:40.34 | 2:42.75 | 3:30.72 | |||
Aurajoen Uinti | 3:37.89 | |||||||||
49 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 212 | 1:46.19 | 2:43.00 | 3:31.19 | 3:31.19 | |||
Cetus Espoo | 3:30.12 | |||||||||
50 | Wilma Turpeinen | 2006 | 210 | 50.16 | 1:45.49 | 2:44.65 | 3:31.90 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:29.62 | |||||||||
51 | Emma Lönnberg | 2005 | 209 | 1:43.02 | 2:43.19 | 3:32.20 | 3:32.20 | |||
Cetus Espoo | 3:32.82 | |||||||||
52 | Kia Mäennenä | 2006 | 206 | 55.66 | 1:51.59 | 2:49.96 | 3:33.29 | |||
Cetus Espoo | 3:37.76 | |||||||||
53 | Eerika Kivistö | 2006 | 201 | 51.04 | 1:45.96 | 2:49.01 | 3:35.02 | |||
Swimming Team Rauma | 3:31.93 | |||||||||
54 | Kätrin Koppel | 2005 | 197 | 52.09 | 1:46.73 | 2:51.12 | 3:36.46 | |||
Rauman Uimaseura | 3:29.74 | |||||||||
55 | Janica Nieminen | 2005 | 196 | 46.92 | 1:43.63 | 2:48.03 | 3:36.85 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:35.44 | |||||||||
56 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 196 | 48.44 | 1:44.72 | 2:51.82 | 3:36.92 | |||
Aurajoen Uinti | 3:44.14 | |||||||||
57 | Inari Tuura | 2005 | 194 | 52.35 | 1:48.15 | 2:47.49 | 3:37.74 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:46.75 | |||||||||
58 | Malva Salmelin | 2006 | 193 | 51.78 | 1:43.66 | 2:51.02 | 3:37.95 | |||
Salon Uimarit | 3:30.31 | |||||||||
59 | Kaisu Leinonen | 2005 | 186 | 54.17 | 1:52.49 | 2:53.85 | 3:40.82 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
60 | Kerttu Virta | 2006 | 183 | 52.66 | 1:49.03 | 2:54.74 | 3:41.80 | |||
Raision Urheilijat | 3:38.51 | |||||||||
61 | Ella-Maria Salminen | 2006 | 183 | 51.13 | 1:50.34 | 2:51.55 | 3:42.01 | |||
Porin Pyrintö | 3:35.00 | |||||||||
62 | Anna Hynönen | 2006 | 182 | 53.21 | 1:51.79 | 2:55.32 | 3:42.51 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
63 | Saana Keskinen | 2005 | 181 | 47.98 | 1:44.36 | 2:48.41 | 3:42.63 | |||
Uinti Tampere | 3:57.19 | |||||||||
64 | Joanna Salonen | 2006 | 179 | 51.37 | 1:46.28 | 2:56.09 | 3:43.56 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
65 | Olivia Levula | 2006 | 178 | 56.36 | 1:57.95 | 2:56.53 | 3:43.82 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:44.51 | |||||||||
66 | Jenna Helminen | 2005 | 176 | 54.26 | 1:53.68 | 2:57.95 | 3:45.04 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
67 | Milana Virtanen | 2006 | 175 | 56.18 | 1:50.15 | 2:58.60 | 3:45.15 | |||
Uinti Tampere | 3:42.14 | |||||||||
68 | Wilma Wallenius | 2005 | 175 | 52.77 | 1:53.67 | 2:57.71 | 3:45.37 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
69 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 175 | 54.40 | 1:51.50 | 3:01.69 | 3:45.47 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Emilia Pakkanen | 2006 | 172 | 55.05 | 1:51.47 | 2:53.37 | 3:46.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:54.54 | |||||||||
71 | Viivi Kiiveri | 2006 | 169 | 50.05 | 1:48.17 | 2:53.42 | 3:47.69 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
72 | Tilda Saine | 2006 | 169 | 51.11 | 1:52.41 | 3:00.20 | 3:47.70 | |||
Raision Urheilijat | 3:46.93 | |||||||||
73 | Siiri Lahtinen | 2006 | 169 | 47.12 | 1:46.32 | 2:56.03 | 3:47.71 | |||
Rauman Uimaseura | 3:44.66 | |||||||||
74 | Tilda Aaltonen | 2006 | 165 | 57.26 | 1:55.52 | 3:00.69 | 3:49.72 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
75 | Venla Varvikko | 2005 | 154 | 52.03 | 1:52.12 | 3:05.52 | 3:55.15 | |||
Cetus Espoo | 3:41.74 | |||||||||
76 | Peppi Peltotalo | 2006 | 150 | 55.54 | 1:54.42 | 3:01.47 | 3:57.19 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
77 | Tindra Sjöström | 2005 | 148 | 56.27 | 1:58.67 | 3:05.81 | 3:58.02 | |||
Ålands Simförening | ||||||||||
78 | Veera Pettinen | 2005 | 141 | 1:03.59 | 2:05.72 | 3:09.88 | 4:01.87 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
79 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 138 | 1:04.06 | 2:02.92 | 3:11.38 | 4:03.97 | |||
Raision Urheilijat | 4:06.08 | |||||||||
80 | Wilma Danielsson | 2005 | 135 | 57.97 | 2:05.26 | 3:10.64 | 4:05.25 | |||
Ålands Simförening | 4:06.49 | |||||||||
81 | Nora Eriksson | 2006 | 135 | 1:02.76 | 2:02.68 | 3:12.02 | 4:05.39 | |||
Ålands Simförening | ||||||||||
82 | Maisa Savisto | 2006 | 133 | 58.66 | 2:01.28 | 3:14.76 | 4:06.88 | |||
Uinti Tampere | 4:17.17 | |||||||||
83 | Krista Viitanen | 2005 | 127 | 51.74 | 1:56.36 | 3:15.11 | 4:10.34 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:02.87 | |||||||||
- | Julianna Kurkela | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:59.36 | |||||||||
- | Elli Raitalaakso | 2006 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Kiia Metsäkonkola | 2005 | DNF | |||||||
Salon Uimarit | 3:31.86 | |||||||||
- | Fia Meltovaara | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:51.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kerttu Heinä | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 3:51.23 | |||||||||
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
- | Oona Turunen | 2006 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 3:28.81 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Piia Lahtinen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:26.84 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Rebecca Risso Ricci | 2006 | DSQ | 150m | ||||||
Cetus Espoo | 4:03.55 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Siiri Ruponen | 2005 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Venny Korjonen | 2005 | DSQ | 150m | ||||||
Uinti Tampere | 4:11.13 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 13, T10,T12,T15 200m sku, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Rosten |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 591 | 30.75 | 1:11.11 | 1:57.70 | 2:30.22 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.64 | |||||||||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | 564 | 31.46 | 1:10.16 | 1:57.51 | 2:32.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.67 | |||||||||
3 | Lotta Pälsi | 2004 | 561 | 31.66 | 1:11.81 | 1:59.21 | 2:32.88 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:32.14 | |||||||||
4 | Oona Laakso | 2002 | 545 | 32.27 | 1:11.85 | 1:59.19 | 2:34.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:34.77 | |||||||||
5 | Peppi Pinomäki | 2002 | 483 | 34.57 | 1:14.17 | 2:05.01 | 2:40.65 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:40.74 | |||||||||
6 | Kerttu Nurmi | 2003 | 475 | 34.68 | 1:14.69 | 2:04.30 | 2:41.57 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:43.30 | |||||||||
7 | Tinja Lasonen | 2004 | 460 | 36.55 | 1:19.42 | 2:06.62 | 2:43.27 | |||
Porin Uimaseura | 2:43.37 | |||||||||
8 | Mimosa Rintala | 2003 | 451 | 34.12 | 1:17.10 | 2:07.06 | 2:44.45 | |||
Rauman Uimaseura | 2:48.98 | |||||||||
9 | Petra Kivi | 2003 | 442 | 35.35 | 1:17.77 | 2:07.25 | 2:45.55 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:48.28 | |||||||||
10 | Jenny Grangärd | 2003 | 438 | 37.45 | 1:19.54 | 2:06.99 | 2:45.95 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:44.64 | |||||||||
11 | Senni Mattila | 2003 | 436 | 34.83 | 1:17.21 | 2:09.81 | 2:46.22 | |||
Porin Uimaseura | 2:40.53 | |||||||||
12 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 434 | 36.51 | 1:21.52 | 2:08.92 | 2:46.54 | |||
Salon Uimarit | 2:45.75 | |||||||||
13 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 419 | 34.91 | 1:21.56 | 2:11.74 | 2:48.44 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:43.80 | |||||||||
14 | Nita Tenho | 2004 | 414 | 36.55 | 1:20.97 | 2:13.67 | 2:49.09 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:51.80 | |||||||||
15 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 412 | 38.08 | 1:23.24 | 2:11.13 | 2:49.47 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:50.76 | |||||||||
16 | Saana Vähämaa | 2002 | 410 | 36.25 | 1:23.08 | 2:11.41 | 2:49.73 | |||
Rauman Uimaseura | 2:55.72 | |||||||||
17 | Ella Hulkki | 2004 | 409 | 36.81 | 1:19.14 | 2:10.98 | 2:49.79 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:50.17 | |||||||||
18 | Oona Sirkiä | 2004 | 408 | 34.79 | 1:18.67 | 2:11.46 | 2:49.99 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:54.57 | |||||||||
19 | Sonja Salmimies | 2004 | 396 | 38.42 | 1:22.42 | 2:14.27 | 2:51.74 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:47.59 | |||||||||
20 | Manja Lindell | 2004 | 390 | 38.93 | 1:24.56 | 2:13.85 | 2:52.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:50.02 | |||||||||
21 | Wilma Långström | 2004 | 389 | 34.93 | 1:22.22 | 2:13.18 | 2:52.72 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:55.73 | |||||||||
22 | Ella Nihtilä | 2004 | 376 | 36.96 | 1:20.46 | 2:16.73 | 2:54.72 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:55.31 | |||||||||
23 | Cinja Åvist | 2003 | 375 | 38.11 | 1:23.38 | 2:16.49 | 2:54.87 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:55.16 | |||||||||
24 | Julia Tuura | 2004 | 370 | 40.42 | 1:25.70 | 2:16.98 | 2:55.56 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:01.23 | |||||||||
25 | Peppi Hölsö | 2003 | 365 | 37.71 | 1:22.93 | 2:15.97 | 2:56.39 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:50.69 | |||||||||
26 | Inari Laaksonen | 2002 | 359 | 38.45 | 1:24.22 | 2:19.69 | 2:57.44 | |||
Swimming Team Rauma | 3:05.55 | |||||||||
27 | Milla Rintanen | 2004 | 348 | 40.60 | 1:24.85 | 2:19.49 | 2:59.24 | |||
Aurajoen Uinti | 2:57.52 | |||||||||
28 | Aamu Änkilä | 2004 | 347 | 38.59 | 1:24.11 | 2:20.97 | 2:59.35 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:48.23 | |||||||||
29 | Stella Freystätter | 2003 | 344 | 36.96 | 1:26.80 | 2:24.65 | 2:59.84 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:06.82 | |||||||||
30 | Ella Nore | 2002 | 320 | 40.95 | 1:29.85 | 2:23.02 | 3:04.22 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 3:08.48 | |||||||||
31 | Iisa Karpela | 2004 | 319 | 42.16 | 1:28.50 | 2:24.72 | 3:04.51 | |||
Cetus Espoo | 3:03.58 | |||||||||
32 | Lotta Heinimäki | 2003 | 309 | 39.91 | 1:32.18 | 2:26.02 | 3:06.39 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:02.94 | |||||||||
33 | Iida Savulahti | 2004 | 302 | 40.07 | 1:29.72 | 2:27.93 | 3:07.91 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:04.98 | |||||||||
34 | Nanna Sinerkari | 2004 | 302 | 40.63 | 1:31.36 | 2:26.79 | 3:07.92 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:59.11 | |||||||||
35 | Miisa Mäkelä | 2002 | 294 | 39.70 | 1:32.96 | 2:25.61 | 3:09.59 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Sanna Pajula | 2003 | 289 | 39.26 | 1:27.51 | 2:25.38 | 3:10.75 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:11.63 | |||||||||
37 | Cecilia Serovuo | 2004 | 287 | 43.73 | 1:33.02 | 2:28.25 | 3:11.09 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:09.17 | |||||||||
38 | Susanna Kuisma | 2003 | 262 | 46.78 | 1:37.91 | 2:32.74 | 3:16.89 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:11.97 | |||||||||
39 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 256 | 39.86 | 1:30.54 | 2:35.42 | 3:18.56 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:17.40 | |||||||||
40 | Aada Rantanen | 2004 | 255 | 45.60 | 1:36.02 | 2:36.13 | 3:18.66 | |||
Raision Urheilijat | 3:15.98 | |||||||||
41 | Vilmiina Weckman | 2004 | 235 | 50.22 | 1:41.61 | 2:37.06 | 3:24.09 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:35.67 | |||||||||
42 | Sonja Järvinen | 2004 | 216 | 1:47.59 | 2:44.08 | 3:30.15 | 3:30.15 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Milja Santavirta | 2004 | 182 | 1:45.87 | 2:51.31 | 3:42.34 | 3:42.34 | |||
Porin Pyrintö | ||||||||||
44 | Aada Berg | 2004 | 175 | 56.37 | 1:56.16 | 3:02.01 | 3:45.11 | |||
Porin Pyrintö | 3:51.14 | |||||||||
45 | Aino Manner | 2004 | 141 | 56.92 | 2:01.93 | 3:07.23 | 4:02.02 | |||
Porin Pyrintö | ||||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:53.79 | |||||||||
- | Meri Kultaranta | 2004 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 3:31.82 | |||||||||
- | Milla Hyttinen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:42.93 | |||||||||
- | Hanna Ponnikas | 2004 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:28 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:29 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 14, P11,P13,P16 200m sku, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Aho | 2006 | 235 | 40.20 | 1:27.45 | 2:23.57 | 3:04.57 | |||
Raision Urheilijat | 3:12.49 | |||||||||
2 | Tomi Silander | 2006 | 223 | 42.46 | 1:29.02 | 2:28.36 | 3:07.95 | |||
Cetus Espoo | 3:13.94 | |||||||||
3 | Max Snellman | 2006 | 187 | 48.68 | 1:37.85 | 2:37.26 | 3:19.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Felix Kandolin | 2007 | 175 | 48.20 | 1:36.88 | 2:38.43 | 3:23.68 | |||
Aurajoen Uinti | 3:25.12 | |||||||||
5 | Matias Saarinen | 2006 | 162 | 46.98 | 1:37.99 | 2:40.91 | 3:28.73 | |||
Salon Uimarit | 3:42.29 | |||||||||
6 | Aaro Imppola | 2006 | 157 | 47.08 | 1:43.78 | 2:44.32 | 3:31.19 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:31.93 | |||||||||
7 | Juho Kallio | 2007 | 147 | 53.91 | 1:47.28 | 2:48.12 | 3:35.66 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:32.72 | |||||||||
8 | Albert Laakkonen | 2007 | 144 | 54.91 | 1:50.95 | 2:54.08 | 3:37.19 | |||
Uinti Tampere | 3:41.34 | |||||||||
9 | Ahti Halttunen | 2006 | 137 | 51.69 | 1:46.10 | 2:52.08 | 3:40.73 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:35.17 | |||||||||
10 | Alex Karlsson | 2006 | 133 | 55.35 | 1:52.86 | 2:55.99 | 3:42.82 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:42.21 | |||||||||
11 | Santeri Holmberg | 2006 | 126 | 53.91 | 1:47.87 | 2:55.74 | 3:47.21 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 120 | 53.53 | 1:54.26 | 2:58.55 | 3:50.94 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Niklas Töyrylä | 2006 | 117 | 52.45 | 1:51.73 | 3:01.89 | 3:52.99 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Onni Yrjälä | 2006 | 114 | 53.78 | 1:57.30 | 3:03.07 | 3:54.89 | |||
Rauman Uimaseura | 3:47.36 | |||||||||
15 | Milo Bergman | 2006 | 107 | 1:04.39 | 2:05.00 | 3:09.48 | 3:59.99 | |||
Ålands Simförening | ||||||||||
16 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 84 | 1:08.58 | 2:19.58 | 3:24.64 | 4:19.81 | |||
Salon Uimarit | 4:13.74 | |||||||||
17 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 84 | 1:14.04 | 2:12.97 | 3:30.15 | 4:19.89 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:09.00 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | DSQ | 150m | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Tomas Laine | 2006 | DSQ | 100m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:31.23 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 14, P11,P13,P16 200m sku, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Maaranen | 2004 | 363 | 33.76 | 1:17.29 | 2:01.73 | 2:39.75 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:44.67 | |||||||||
2 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 328 | 36.03 | 1:20.69 | 2:08.71 | 2:45.16 | |||
Aurajoen Uinti | 2:48.12 | |||||||||
3 | Jaakko Pihlava | 2004 | 311 | 38.62 | 1:21.33 | 2:11.17 | 2:48.10 | |||
Aurajoen Uinti | 2:46.71 | |||||||||
4 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 304 | 35.41 | 1:19.40 | 2:10.52 | 2:49.37 | |||
Aurajoen Uinti | 2:52.17 | |||||||||
5 | Seweryn Pastucha | 2004 | 299 | 36.86 | 1:22.71 | 2:12.49 | 2:50.31 | |||
Raision Urheilijat | 2:51.86 | |||||||||
6 | Roope Ollikainen | 2004 | 291 | 37.56 | 1:22.92 | 2:12.84 | 2:51.89 | |||
Porin Uimaseura | 2:47.64 | |||||||||
7 | Vilho Verronen | 2004 | 253 | 40.18 | 1:25.13 | 2:17.78 | 3:00.06 | |||
Swimming Team Rauma | 3:07.34 | |||||||||
8 | Veerti Juurakko | 2004 | 229 | 42.53 | 1:33.57 | 2:26.34 | 3:06.09 | |||
Cetus Espoo | 3:02.05 | |||||||||
9 | Konsta Vainio | 2005 | 227 | 44.82 | 1:34.93 | 2:26.46 | 3:06.67 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:05.12 | |||||||||
10 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 226 | 41.83 | 1:29.88 | 2:25.84 | 3:06.98 | |||
Cetus Espoo | 3:09.43 | |||||||||
11 | Otto Nurminen | 2004 | 223 | 38.00 | 1:27.60 | 2:24.72 | 3:07.87 | |||
Raision Urheilijat | 3:13.12 | |||||||||
12 | Rasmus Kalvik | 2004 | 223 | 46.55 | 1:33.07 | 2:30.11 | 3:07.93 | |||
Ålands Simförening | 3:05.90 | |||||||||
13 | Matteus Einiö | 2004 | 219 | 42.72 | 1:26.86 | 2:25.58 | 3:08.98 | |||
Gladius Kirkkonummi | 3:08.47 | |||||||||
14 | Einari Palmu | 2004 | 211 | 47.16 | 1:30.98 | 2:28.50 | 3:11.35 | |||
Aurajoen Uinti | 3:04.26 | |||||||||
15 | Joonas Arponen | 2005 | 210 | 41.83 | 1:33.05 | 2:32.23 | 3:11.79 | |||
Rauman Uimaseura | 3:17.76 | |||||||||
16 | Yufei Meng | 2004 | 202 | 42.68 | 1:30.70 | 2:30.80 | 3:13.98 | |||
Cetus Espoo | 3:12.56 | |||||||||
17 | Juho Törmä | 2005 | 199 | 47.14 | 1:35.98 | 2:33.79 | 3:15.13 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 3:14.65 | |||||||||
18 | Eemil Reijonen | 2005 | 198 | 44.51 | 1:39.27 | 2:33.17 | 3:15.29 | |||
Cetus Espoo | 3:28.77 | |||||||||
19 | Lucas Lönnblad | 2004 | 197 | 45.19 | 1:34.56 | 2:30.71 | 3:15.69 | |||
Cetus Espoo | 3:13.07 | |||||||||
20 | Alvar Aho | 2004 | 197 | 44.13 | 1:37.74 | 2:31.75 | 3:15.81 | |||
Cetus Espoo | 3:12.32 | |||||||||
21 | Leevi Jalava | 2004 | 195 | 48.01 | 1:35.17 | 2:34.31 | 3:16.30 | |||
Swimming Team Rauma | 3:25.86 | |||||||||
22 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 194 | 46.90 | 1:39.25 | 2:35.45 | 3:16.65 | |||
Rauman Uimaseura | 3:17.50 | |||||||||
23 | Jasper Oikarainen | 2005 | 193 | 45.49 | 1:41.28 | 2:34.50 | 3:17.01 | |||
Raision Urheilijat | 3:27.94 | |||||||||
24 | Rasmus Rauhala | 2004 | 193 | 43.53 | 1:36.84 | 2:34.60 | 3:17.26 | |||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
25 | Samuel Saari | 2004 | 189 | 44.77 | 1:36.54 | 2:35.78 | 3:18.39 | |||
Cetus Espoo | 3:21.92 | |||||||||
26 | Maksim Amosov | 2005 | 188 | 42.16 | 1:35.20 | 2:37.56 | 3:18.94 | |||
Aurajoen Uinti | 3:26.15 | |||||||||
27 | Joel Lipponen | 2004 | 187 | 47.43 | 1:39.19 | 2:37.11 | 3:19.01 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:26.02 | |||||||||
28 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 185 | 43.05 | 1:34.66 | 2:36.63 | 3:19.84 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:18.22 | |||||||||
29 | Lassi Tenho | 2005 | 182 | 47.11 | 1:40.69 | 2:39.15 | 3:20.88 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 3:21.41 | |||||||||
30 | Ossi Barck | 2005 | 182 | 51.26 | 1:39.68 | 2:38.12 | 3:21.01 | |||
Uimaseura Kaarina | 3:38.82 | |||||||||
31 | Luka Laaksonen | 2005 | 177 | 47.65 | 1:41.41 | 2:38.25 | 3:22.67 | |||
Raision Urheilijat | 3:15.91 | |||||||||
32 | Raman Veisi | 2004 | 161 | 44.97 | 1:41.13 | 2:44.77 | 3:29.50 | |||
Raision Urheilijat | 3:24.80 | |||||||||
33 | Roope Tuomainen | 2004 | 158 | 50.20 | 1:46.52 | 2:47.97 | 3:30.61 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Niko Nokikuru | 2005 | 157 | 49.74 | 1:44.43 | 2:47.95 | 3:31.21 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:33.66 | |||||||||
35 | Eemi Niininen | 2004 | 155 | 48.75 | 1:44.78 | 2:42.01 | 3:31.90 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
36 | Niklas Nordquist | 2005 | 154 | 48.47 | 1:46.15 | 2:45.65 | 3:32.31 | |||
Raision Urheilijat | 3:29.40 | |||||||||
37 | Axel Leppähaara | 2004 | 152 | 49.23 | 1:50.14 | 2:49.78 | 3:33.20 | |||
Aurajoen Uinti | 3:38.49 | |||||||||
38 | Jesse Virkkala | 2004 | 151 | 46.00 | 1:43.67 | 2:47.12 | 3:33.82 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:36.77 | |||||||||
39 | Henrik Leinonen | 2005 | 141 | 51.90 | 1:46.65 | 2:52.67 | 3:38.64 | |||
Uinti Tampere | 3:58.17 | |||||||||
40 | Aarni Linderborg | 2005 | 133 | 53.74 | 1:48.34 | 2:56.33 | 3:42.85 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:42.28 | |||||||||
41 | Miika Nurminen | 2005 | 132 | 50.81 | 1:58.13 | 2:57.13 | 3:43.88 | |||
Salon Uimarit | 3:49.27 | |||||||||
42 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 128 | 52.77 | 1:52.47 | 2:59.91 | 3:46.13 | |||
Uinti Tampere | 3:44.63 | |||||||||
- | Onni Äijälä | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:41.66 | |||||||||
- | Eeli Partanen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:32.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jaakko Karti | 2004 | DSQ | 150m | ||||||
Uinti Tampere | 3:40.64 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Joa Metsola | 2005 | DSQ | |||||||
Ålands Simförening | 3:47.67 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kasperi Jalonen | 2005 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 3:17.74 | |||||||||
- | Teo Mattelmäki | 2005 | DSQ | pu | ||||||
Cetus Espoo | 3:28.50 | |||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
- | Tuomas Toppinen | 2005 | DSQ | 150m | ||||||
Aurajoen Uinti | 2:45.64 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Vinski Saarikallio | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 3:49.51 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 14, P11,P13,P16 200m sku, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 547 | 29.18 | 1:04.54 | 1:46.63 | 2:19.35 | |||
Aurajoen Uinti | 2:21.98 | |||||||||
2 | Lauri Kinnunen | 2003 | 477 | 30.05 | 1:09.30 | 1:52.68 | 2:25.87 | |||
Raision Urheilijat | 2:24.51 | |||||||||
3 | Hugo Enroth | 2001 | 430 | 32.14 | 1:12.51 | 1:55.66 | 2:30.98 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:28.70 | |||||||||
4 | Santeri Herpola | 2003 | 413 | 31.98 | 1:13.00 | 1:59.89 | 2:33.01 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:32.55 | |||||||||
5 | Elias Kalliokoski | 2003 | 408 | 33.37 | 1:15.72 | 1:59.72 | 2:33.62 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:33.81 | |||||||||
6 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 398 | 32.52 | 1:13.07 | 1:59.82 | 2:34.86 | |||
Porin Uimaseura | 2:37.69 | |||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 396 | 32.39 | 1:13.30 | 2:00.45 | 2:35.24 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 371 | 33.29 | 1:16.16 | 2:00.79 | 2:38.63 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:36.38 | |||||||||
9 | Ville Savulahti | 2003 | 365 | 37.98 | 1:21.95 | 2:07.32 | 2:39.45 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:41.35 | |||||||||
10 | Simon Ravals | 2003 | 364 | 31.04 | 1:13.26 | 2:03.17 | 2:39.55 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:35.44 | |||||||||
11 | Pauli Rantamäki | 2003 | 361 | 35.01 | 1:17.25 | 2:05.96 | 2:40.02 | |||
Octopus Lohja | 2:48.09 | |||||||||
12 | Teemu Oksakari | 2003 | 353 | 36.53 | 1:16.65 | 2:03.70 | 2:41.22 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:40.76 | |||||||||
13 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 349 | 32.09 | 1:13.14 | 2:03.69 | 2:41.84 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:44.27 | |||||||||
14 | Elis Fokin | 2003 | 300 | 35.70 | 1:20.81 | 2:13.19 | 2:50.16 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:49.65 | |||||||||
15 | Tatu Kunttila | 2003 | 284 | 39.18 | 1:23.85 | 2:16.17 | 2:53.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:54.54 | |||||||||
16 | Emil Saha | 2003 | 267 | 39.52 | 1:24.75 | 2:16.20 | 2:56.88 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:51.06 | |||||||||
17 | Joona Varpukari | 2003 | 257 | 37.59 | 1:27.96 | 2:21.75 | 2:59.14 | |||
Uinti Tampere | 3:01.05 | |||||||||
18 | Veikka Weckman | 2001 | 255 | 39.42 | 1:28.74 | 2:19.88 | 2:59.58 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:58.27 | |||||||||
19 | Samu Hatakka | 2003 | 246 | 39.49 | 1:31.42 | 2:19.96 | 3:01.82 | |||
Rauman Uimaseura | 2:57.06 | |||||||||
20 | Niko Akkanen | 2003 | 226 | 41.77 | 2:26.75 | 3:07.12 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:05.76 | |||||||||
21 | Olli Paukola | 2003 | 211 | 43.14 | 1:36.23 | 2:30.09 | 3:11.25 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:11.15 | |||||||||
22 | Santeri Gummerus | 2003 | 192 | 39.64 | 1:31.00 | 2:30.34 | 3:17.43 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Topias Ojanen | 2002 | 187 | 45.67 | 1:35.28 | 2:36.69 | 3:19.02 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:23.33 | |||||||||
24 | Sakari Gummerus | 2003 | 128 | 49.07 | 1:52.10 | 2:53.08 | 3:45.75 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Henry Nyman | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:59.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:29 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:45 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 15, T12,T15 4x100m skuv, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: X-copy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus 1 | 2005 | 355 | 5:27.56 | ||||||
Cetus Espoo | 5:40.29 | |||||||||
Laura Kousa | 2005 | 38.24 | 1:19.79 | 1:19.79 | ||||||
Ellen Kettunen | 2005 | 17 | 45.34 | 2:05.13 | ||||||
Tuuli Pippuri | 2005 | 50.08 | 1:27.99 | 3:33.12 | ||||||
Anna Hakkarainen | 2005 | 44.52 | 1:54.44 | 5:27.56 | ||||||
2 | Cetuksen Silakat | 2005 | 335 | 5:34.06 | ||||||
Cetus Espoo | 5:51.44 | |||||||||
Louna Kasvio | 2006 | 40.83 | 1:22.75 | 1:22.75 | ||||||
Wilma Sundt | 2006 | 43.19 | 1:32.47 | 2:55.22 | ||||||
Sofia Rinne | 2005 | 36.00 | 1:22.24 | 4:17.46 | ||||||
Hanna Martola | 2005 | 36.66 | 1:16.60 | 5:34.06 | ||||||
3 | Salu Rollo | 2005 | 274 | 5:57.16 | ||||||
Salon Uimarit | 6:00.94 | |||||||||
Silja Villanen | 2005 | 39.50 | 1:23.28 | 1:23.28 | ||||||
Kiia Metsäkonkola | 2005 | 21 | 48.52 | 2:11.80 | ||||||
Roosa Tuomainen | 2005 | 52.13 | 1:33.28 | 3:45.08 | ||||||
Malva Salmelin | 2006 | 47.74 | 2:12.08 | 5:57.16 | ||||||
4 | Åsf F-12 Lag 1 | 2005 | 163 | 7:04.26 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
Bianca Flöjt | 2005 | 51.96 | 1:45.94 | 1:45.94 | ||||||
Wilma Danielsson | 2005 | 54.46 | 1:55.60 | 3:41.54 | ||||||
Céline Flöjt | 2005 | 48.73 | 1:44.35 | 5:25.89 | ||||||
Nora Eriksson | 2006 | 22 | 1:38.37 | 7:04.26 | ||||||
5 | Åsf F-12 Lag 2 | 2005 | 134 | 7:33.39 | ||||||
Ålands Simförening | 6:20.00 | |||||||||
Fia Metsola | 2007 | 53.57 | 1:48.88 | 1:48.88 | ||||||
Anna Topoeva | 2005 | 53.64 | 1:56.73 | 3:45.61 | ||||||
Amanda Ahinko | 2007 | 56.55 | 2:00.76 | 5:46.37 | ||||||
Nova Larsson | 2007 | 50.39 | 1:47.02 | 7:33.39 | ||||||
- | Cetuksen Salakat | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 6:21.45 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Åsk Naiset [2005] | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:07.27 | |||||||||
Maura Bergström | 2005 | 39.94 | 1:21.64 | 1:21.64 | ||||||
Ellen Kaituri | 2006 | 38.00 | 1:22.67 | 2:44.31 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 15, T12,T15 4x100m skuv, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: X-copy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Salu Ikm | 2002 | 288 | 5:51.14 | ||||||
Salon Uimarit | 5:54.85 | |||||||||
Sini Heikkilä | 2003 | 36.88 | 1:18.04 | 1:18.04 | ||||||
Iiris Yli-Jama | 2003 | 42.14 | 1:29.00 | 2:47.04 | ||||||
Liina-Milana Isotalo | 2003 | 44.35 | 1:44.04 | 4:31.08 | ||||||
Aino Villanen | 2003 | 35.93 | 1:20.06 | 5:51.14 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:45 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:52 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 16, P13,P16 4x100m skuv, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Lähi-Tapiola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Salu Rollo | 2004 | 259 | 5:24.79 | ||||||
Salon Uimarit | 5:36.49 | |||||||||
Olli Havia | 2004 | 42.31 | 1:27.70 | 1:27.70 | ||||||
Joona Pohjola | 2004 | 43.94 | 1:33.74 | 3:01.44 | ||||||
Verneri Lehtovaara | 2004 | 31.91 | 1:10.40 | 4:11.84 | ||||||
Roope Tuomainen | 2004 | 34.36 | 1:12.95 | 5:24.79 | ||||||
2 | Hyus | 2004 | 224 | 5:41.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Alexander Nyman | 2004 | 41.76 | 1:25.28 | 1:25.28 | ||||||
Akseli Maaranen | 2004 | 38.58 | 1:21.72 | 2:47.00 | ||||||
Joonas Maaranen | 2004 | 37.35 | 1:21.86 | 4:08.86 | ||||||
Joona Jakoaho | 2006 | 42.06 | 1:32.21 | 5:41.07 | ||||||
3 | Cetuksen Siiat | 2004 | 210 | 5:48.22 | ||||||
Cetus Espoo | 5:44.19 | |||||||||
Viktor Asklöf | 2004 | 41.99 | 1:26.87 | 1:26.87 | ||||||
Veerti Juurakko | 2004 | 42.29 | 1:31.10 | 2:57.97 | ||||||
Alvar Aho | 2004 | 44.34 | 1:35.86 | 4:33.83 | ||||||
Juuso Pulkkinen | 2004 | 34.27 | 1:14.39 | 5:48.22 | ||||||
4 | Cetus 1 | 2004 | 182 | 6:05.68 | ||||||
Cetus Espoo | 5:53.10 | |||||||||
Samuel Saari | 2004 | 45.73 | 1:34.29 | 1:34.29 | ||||||
Lucas Lönnblad | 2004 | 45.82 | 1:39.13 | 3:13.42 | ||||||
Yufei Meng | 2004 | 40.97 | 1:37.18 | 4:50.60 | ||||||
Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 34.61 | 1:15.08 | 6:05.68 | ||||||
- | Åsf P-13 | 2004 | DSQ | |||||||
Ålands Simförening | 6:20.00 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Åsk Miehet [2004] | 2004 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:37.35 | |||||||||
Eero Mäenpää | 2005 | 42.27 | 1:26.43 | 1:26.43 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:52 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:43 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 17, T11,T15 50m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 321 | 35.67 | ||||||
Cetus Espoo | 36.38 | |||||||||
2 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 318 | 35.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.94 | |||||||||
3 | Elsa Vira | 2006 | 308 | 36.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.58 | |||||||||
4 | Katriina Kallio | 2006 | 250 | 38.76 | ||||||
Raision Urheilijat | 38.98 | |||||||||
5 | Daniela Lietzén | 2006 | 235 | 39.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.95 | |||||||||
6 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 229 | 39.89 | ||||||
Cetus Espoo | 41.92 | |||||||||
7 | Sini Mäkilä | 2006 | 221 | 40.40 | ||||||
Raision Urheilijat | 39.44 | |||||||||
8 | Wilma Sundt | 2006 | 204 | 41.47 | ||||||
Cetus Espoo | 38.69 | |||||||||
9 | Linnea Koski | 2007 | 194 | 42.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.66 | |||||||||
10 | Peppi Lehtinen | 2007 | 163 | 44.66 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 46.83 | |||||||||
11 | Elli Lenkkeri | 2006 | 157 | 45.20 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
12 | Nella Kortteinen | 2007 | 156 | 45.33 | ||||||
Uinti Tampere | 46.79 | |||||||||
13 | Lila Niskala | 2006 | 154 | 45.56 | ||||||
Uinti Tampere | 48.76 | |||||||||
14 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 153 | 45.63 | ||||||
Cetus Espoo | 46.33 | |||||||||
15 | Heli Kuisma | 2006 | 150 | 45.92 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 44.66 | |||||||||
16 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 148 | 46.18 | ||||||
Cetus Espoo | 46.03 | |||||||||
17 | Janina Granberg | 2006 | 141 | 46.84 | ||||||
Cetus Espoo | 44.72 | |||||||||
18 | Siiri Lahtinen | 2006 | 140 | 46.94 | ||||||
Rauman Uimaseura | 47.96 | |||||||||
19 | Piia Lahtinen | 2006 | 140 | 46.97 | ||||||
Uinti Tampere | 47.61 | |||||||||
20 | Anna Hynönen | 2006 | 127 | 48.49 | ||||||
Uinti Tampere | 48.55 | |||||||||
21 | Mea Alho | 2006 | 122 | 49.15 | ||||||
Raision Urheilijat | 54.54 | |||||||||
22 | Erin Heinikangas | 2007 | 120 | 49.42 | ||||||
Rauman Uimaseura | 50.38 | |||||||||
23 | Elli Isometsä | 2007 | 116 | 49.97 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 46.73 | |||||||||
24 | Joanna Salonen | 2006 | 116 | 50.06 | ||||||
Uinti Tampere | 50.23 | |||||||||
25 | Ronja Vilska | 2006 | 115 | 50.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.42 | |||||||||
26 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 114 | 50.25 | ||||||
Cetus Espoo | 47.29 | |||||||||
27 | Aino Laine | 2007 | 111 | 50.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.20 | |||||||||
28 | Malla Kostiainen | 2006 | 110 | 50.89 | ||||||
Cetus Espoo | 51.44 | |||||||||
28 | Tilda Aaltonen | 2006 | 110 | 50.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.82 | |||||||||
30 | Emmiina Eho | 2007 | 107 | 51.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Iiris Soilevaara | 2006 | 107 | 51.39 | ||||||
Cetus Espoo | 53.02 | |||||||||
32 | Matilda Leppänen | 2007 | 106 | 51.57 | ||||||
Cetus Espoo | 50.50 | |||||||||
33 | Milana Virtanen | 2006 | 105 | 51.78 | ||||||
Uinti Tampere | 55.15 | |||||||||
34 | Peppi Peltotalo | 2006 | 104 | 51.84 | ||||||
Uinti Tampere | 53.68 | |||||||||
35 | Kerttu Rantanen | 2007 | 101 | 52.39 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.18 | |||||||||
36 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 100 | 52.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.38 | |||||||||
37 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 100 | 52.62 | ||||||
Cetus Espoo | 54.10 | |||||||||
38 | Kerttu Heinä | 2006 | 99 | 52.69 | ||||||
Salon Uimarit | 51.10 | |||||||||
39 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 98 | 52.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Amanda Ahinko | 2007 | 94 | 53.57 | ||||||
Ålands Simförening | 52.50 | |||||||||
41 | Elsa Määttä | 2006 | 94 | 53.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
42 | Viivi Loimusto | 2007 | 92 | 53.94 | ||||||
Salon Uimarit | 53.76 | |||||||||
43 | Rahma Ezzat | 2007 | 90 | 54.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.50 | |||||||||
44 | Pinja Pakkanen | 2006 | 89 | 54.64 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 52.41 | |||||||||
45 | Saima Peltonen | 2007 | 86 | 55.32 | ||||||
Salon Uimarit | 54.69 | |||||||||
46 | Veera Rantala | 2006 | 77 | 57.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Nella Imponen | 2007 | 66 | 1:00.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
48 | Miisa Järvinen | 2007 | 55 | 1:04.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Nora Eriksson | 2006 | 54 | 1:04.31 | ||||||
Ålands Simförening | 58.80 | |||||||||
- | Aino Suomalainen | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 52.41 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Anna Selin | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Elli Kenttälä | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Iisa Lavikainen | 2006 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Justiina Junnila | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Maisa Savisto | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 55.76 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Oona Turunen | 2006 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 47.16 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 17, T11,T15 50m pu, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 565 | 29.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.64 | |||||||||
2 | Anna Vira | 2002 | 553 | 29.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.39 | |||||||||
3 | Sini Silvennoinen | 2002 | 549 | 29.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.64 | |||||||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | 533 | 30.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.80 | |||||||||
5 | Lotta Pälsi | 2004 | 518 | 30.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.78 | |||||||||
6 | Sofia Nieminen | 2002 | 459 | 31.65 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.70 | |||||||||
7 | Aino Rantala | 2004 | 452 | 31.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.89 | |||||||||
8 | Oona Sirkiä | 2004 | 420 | 32.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.37 | |||||||||
9 | Senni Mattila | 2003 | 403 | 33.07 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.70 | |||||||||
10 | Hilda Helo | 2003 | 402 | 33.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.26 | |||||||||
11 | Wilma Långström | 2004 | 347 | 34.75 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.86 | |||||||||
12 | Alida Öhberg | 2002 | 344 | 34.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.54 | |||||||||
13 | Siiri Toiva | 2002 | 343 | 34.87 | ||||||
Nokian Pyry | 34.59 | |||||||||
14 | Ella Hulkki | 2004 | 343 | 34.90 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.98 | |||||||||
15 | Petra Kivi | 2003 | 340 | 34.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.38 | |||||||||
16 | Nanna Sinerkari | 2004 | 334 | 35.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.76 | |||||||||
17 | Peppi Hölsö | 2003 | 321 | 35.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.13 | |||||||||
18 | Peppi Kolari | 2003 | 298 | 36.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.80 | |||||||||
19 | Viola Penttilä | 2004 | 291 | 36.85 | ||||||
Swimming Team Rauma | 39.24 | |||||||||
20 | Iisa Karpela | 2004 | 283 | 37.19 | ||||||
Cetus Espoo | 37.68 | |||||||||
21 | Tiia Kuisma | 2003 | 278 | 37.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.72 | |||||||||
22 | Odelia Oinas | 2003 | 257 | 38.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.45 | |||||||||
23 | Nea Palanen | 2003 | 252 | 38.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.03 | |||||||||
24 | Helka Suomäki | 2003 | 241 | 39.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.34 | |||||||||
25 | Sanni Jouppi | 2004 | 178 | 43.35 | ||||||
Swimming Team Rauma | 40.95 | |||||||||
26 | Pinja Kallio | 2004 | 171 | 43.93 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 43.49 | |||||||||
27 | Cecilia Serovuo | 2004 | 168 | 44.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 42.58 | |||||||||
28 | Roosa Lahti | 2004 | 129 | 48.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.65 | |||||||||
29 | Vilma Halava | 2004 | 115 | 50.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.45 | |||||||||
30 | Emma Loo | 2004 | 86 | 55.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.01 | |||||||||
31 | Nella Hyvärinen | 2004 | 85 | 55.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Antonia Topoeva | 2004 | 75 | 57.78 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
33 | Joanna Hauhia | 2004 | 73 | 58.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.02 | |||||||||
- | Pinja Österman | 2002 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.51 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:43 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:43 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 18, P12,P16 50m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Ortomat Herpola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 332 | 32.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.06 | |||||||||
2 | Jasper Oikarainen | 2005 | 203 | 38.15 | ||||||
Raision Urheilijat | 38.13 | |||||||||
3 | Tomi Silander | 2006 | 200 | 38.33 | ||||||
Cetus Espoo | 39.47 | |||||||||
4 | Lauri Aho | 2006 | 190 | 39.00 | ||||||
Raision Urheilijat | 39.15 | |||||||||
5 | Joonas Arponen | 2005 | 184 | 39.37 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.87 | |||||||||
6 | Konsta Vainio | 2005 | 181 | 39.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.98 | |||||||||
7 | Eero Mäenpää | 2005 | 172 | 40.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.21 | |||||||||
8 | Eeli Partanen | 2005 | 165 | 40.87 | ||||||
Cetus Espoo | 41.33 | |||||||||
9 | Veeti Valdolin | 2005 | 155 | 41.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.69 | |||||||||
10 | Risto Kallström | 2006 | 143 | 42.83 | ||||||
Cetus Espoo | 43.46 | |||||||||
11 | Felix Kandolin | 2007 | 141 | 43.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.59 | |||||||||
12 | Eemil Reijonen | 2005 | 139 | 43.20 | ||||||
Cetus Espoo | 45.40 | |||||||||
13 | Kasperi Jalonen | 2005 | 134 | 43.73 | ||||||
Raision Urheilijat | 42.08 | |||||||||
14 | Niklas Nordquist | 2005 | 133 | 43.91 | ||||||
Raision Urheilijat | 39.62 | |||||||||
15 | Alex Mukkulainen | 2006 | 109 | 46.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.41 | |||||||||
16 | Matias Kotilainen | 2006 | 107 | 47.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.76 | |||||||||
17 | Joel Korte | 2005 | 107 | 47.17 | ||||||
Swimming Team Rauma | 44.32 | |||||||||
18 | Niko Nokikuru | 2005 | 104 | 47.67 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.41 | |||||||||
19 | Tommi Elers | 2006 | 102 | 47.89 | ||||||
Porin Pyrintö | 47.57 | |||||||||
20 | Matias Mäkinen | 2006 | 102 | 47.94 | ||||||
Uinti Tampere | 48.48 | |||||||||
21 | Ivan Chupakhin | 2005 | 101 | 48.04 | ||||||
Uinti Tampere | 43.14 | |||||||||
22 | Joona Jakoaho | 2006 | 101 | 48.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 49.14 | |||||||||
23 | Eemeli Arnell | 2005 | 98 | 48.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.71 | |||||||||
24 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 95 | 49.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.93 | |||||||||
25 | Niklas Töyrylä | 2006 | 92 | 49.53 | ||||||
Uinti Tampere | 47.82 | |||||||||
26 | Henrik Leinonen | 2005 | 89 | 50.07 | ||||||
Uinti Tampere | 57.08 | |||||||||
27 | Joa Metsola | 2005 | 89 | 50.08 | ||||||
Ålands Simförening | 48.53 | |||||||||
28 | Joonatan Davie | 2006 | 87 | 50.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.02 | |||||||||
29 | Veeti Heittokangas | 2006 | 85 | 50.96 | ||||||
Uinti Tampere | 51.90 | |||||||||
30 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 76 | 52.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.30 | |||||||||
31 | Juho Kallio | 2007 | 75 | 53.07 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 53.99 | |||||||||
32 | Alex Karlsson | 2006 | 74 | 53.19 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 54.55 | |||||||||
33 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 72 | 53.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.10 | |||||||||
34 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 71 | 54.08 | ||||||
Cetus Espoo | 52.77 | |||||||||
35 | Santeri Holmberg | 2006 | 66 | 55.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.38 | |||||||||
36 | Milo Bergman | 2006 | 59 | 57.50 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
37 | Lennart Ahlholm | 2005 | 58 | 57.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Georg Aspholm | 2008 | 58 | 57.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Iivari Paananen | 2005 | 53 | 59.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 57.83 | |||||||||
40 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 51 | 1:00.19 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.51 | |||||||||
41 | Alex Lehtola | 2005 | 48 | 1:01.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Matias Seppä | 2006 | 47 | 1:01.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Romeo Maranzani | 2006 | 46 | 1:02.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:07.83 | |||||||||
44 | Eelis Juuti | 2006 | 41 | 1:04.53 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.67 | |||||||||
45 | Väinö Pitkänen | 2006 | 40 | 1:05.34 | ||||||
Uinti Tampere | 56.89 | |||||||||
- | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.12 | |||||||||
- | Nico Peltonen | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.07 | |||||||||
- | Tomas Laine | 2006 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.87 | |||||||||
- | Leevi Johansson | 2006 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:17.49 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Onni Yrjälä | 2006 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | 50.14 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Romeo Manner | 2008 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 18, P12,P16 50m pu, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Ortomat Herpola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 582 | 26.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.65 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 577 | 26.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.85 | |||||||||
3 | Santeri Herpola | 2003 | 484 | 28.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.66 | |||||||||
4 | Leo Penttilä | 2001 | 417 | 30.01 | ||||||
Swimming Team Rauma | 30.50 | |||||||||
5 | Hugo Enroth | 2001 | 412 | 30.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.93 | |||||||||
6 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 411 | 30.15 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 30.32 | |||||||||
7 | Lari Tumanoff | 2003 | 407 | 30.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.11 | |||||||||
8 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 402 | 30.39 | ||||||
Raision Urheilijat | 30.21 | |||||||||
9 | Elias Kalliokoski | 2003 | 361 | 31.48 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.53 | |||||||||
10 | Simon Ravals | 2003 | 354 | 31.70 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.36 | |||||||||
11 | Matias Gustafsson | 2002 | 342 | 32.07 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.68 | |||||||||
12 | Oliver Oinas | 2001 | 288 | 33.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.28 | |||||||||
13 | Tatu Saareks | 2003 | 276 | 34.42 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.79 | |||||||||
14 | Santeri Gummerus | 2003 | 213 | 37.50 | ||||||
Uinti Tampere | 37.29 | |||||||||
15 | Samuel Salminen | 2003 | 183 | 39.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.99 | |||||||||
16 | Sakari Gummerus | 2003 | 106 | 47.35 | ||||||
Uinti Tampere | 49.50 | |||||||||
- | Roope Autio | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Tuukka Rekola | 2003 | DSQ | |||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:43 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:04 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 19, T12,T15 100m su, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Terveystalo Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kousa | 2005 | 404 | 38.40 | 1:18.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.23 | |||||||||
2 | Sonila Selimi | 2005 | 402 | 37.19 | 1:18.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.76 | |||||||||
3 | Lilli Kulpakko | 2005 | 366 | 39.26 | 1:21.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.97 | |||||||||
4 | Lumi Luoma | 2005 | 361 | 39.91 | 1:21.59 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:20.74 | |||||||||
5 | Louna Kasvio | 2006 | 354 | 40.20 | 1:22.11 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.64 | |||||||||
6 | Milla Karttunen | 2005 | 353 | 40.39 | 1:22.19 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.00 | |||||||||
7 | Kira Lindroos | 2005 | 353 | 40.17 | 1:22.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.74 | |||||||||
8 | Sivi Juvakka | 2005 | 344 | 40.48 | 1:22.92 | |||||
Nokian Pyry | 1:23.96 | |||||||||
9 | Tuuli Pippuri | 2005 | 327 | 41.42 | 1:24.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.36 | |||||||||
10 | Aino Koskelo | 2005 | 322 | 41.53 | 1:24.71 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:23.17 | |||||||||
11 | Ellen Kaituri | 2006 | 315 | 41.93 | 1:25.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.65 | |||||||||
12 | Anna Hakkarainen | 2005 | 310 | 41.83 | 1:25.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.51 | |||||||||
13 | Noora Suonsivu | 2005 | 295 | 42.27 | 1:27.26 | |||||
Porin Uimaseura | 1:26.85 | |||||||||
14 | Rina Rantanen | 2005 | 284 | 43.14 | 1:28.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.77 | |||||||||
15 | Wilma Sundt | 2006 | 280 | 43.63 | 1:28.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.21 | |||||||||
16 | Daniela Lietzén | 2006 | 278 | 43.93 | 1:28.98 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Minttu Kiili | 2005 | 277 | 43.41 | 1:29.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.16 | |||||||||
18 | Nelli Rauhanen | 2005 | 274 | 43.64 | 1:29.39 | |||||
Raision Urheilijat | 1:28.07 | |||||||||
19 | Hanna Martola | 2005 | 258 | 45.07 | 1:31.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.53 | |||||||||
20 | Jasmin Savonen | 2005 | 254 | 44.99 | 1:31.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.36 | |||||||||
21 | Kukka Peill | 2005 | 252 | 45.16 | 1:31.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.94 | |||||||||
22 | Siri Kaskeala | 2005 | 249 | 44.24 | 1:32.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.71 | |||||||||
23 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 246 | 45.66 | 1:32.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.34 | |||||||||
24 | Ellen Kettunen | 2005 | 241 | 47.09 | 1:33.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.97 | |||||||||
25 | Enni Tammilehto | 2006 | 234 | 46.74 | 1:34.22 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.60 | |||||||||
26 | Celina Sandell | 2005 | 226 | 47.88 | 1:35.34 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:38.46 | |||||||||
27 | Laura Turunen | 2005 | 223 | 47.88 | 1:35.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.53 | |||||||||
28 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 220 | 46.48 | 1:36.21 | |||||
Salon Uimarit | 1:36.53 | |||||||||
29 | Janina Granberg | 2006 | 217 | 47.71 | 1:36.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.58 | |||||||||
30 | Pilvi Österman | 2005 | 217 | 46.54 | 1:36.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.61 | |||||||||
31 | Mette Peltola | 2005 | 215 | 46.29 | 1:36.89 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.25 | |||||||||
32 | Emma Lönnberg | 2005 | 213 | 46.57 | 1:37.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.98 | |||||||||
33 | Iida Siltala | 2005 | 211 | 46.88 | 1:37.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.32 | |||||||||
34 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 210 | 47.42 | 1:37.64 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.24 | |||||||||
35 | Saana Perkkiö | 2005 | 208 | 47.40 | 1:38.07 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.44 | |||||||||
36 | Wilma Turpeinen | 2006 | 207 | 46.94 | 1:38.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.17 | |||||||||
37 | Kristina Grimbaum | 2005 | 207 | 47.42 | 1:38.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.75 | |||||||||
38 | Venny Korjonen | 2005 | 202 | 48.34 | 1:38.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.95 | |||||||||
39 | Mathilda Heikiö | 2006 | 201 | 46.84 | 1:39.12 | |||||
Raision Urheilijat | 1:38.62 | |||||||||
40 | Céline Flöjt | 2005 | 200 | 48.79 | 1:39.24 | |||||
Ålands Simförening | 1:31.98 | |||||||||
41 | Lumi Rossi | 2005 | 200 | 47.83 | 1:39.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.35 | |||||||||
42 | Fia Meltovaara | 2006 | 199 | 48.88 | 1:39.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.95 | |||||||||
43 | Milana Virtanen | 2006 | 197 | 48.26 | 1:39.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.10 | |||||||||
44 | Kaarina Rihte | 2005 | 191 | 47.23 | 1:40.88 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.27 | |||||||||
45 | Emma Haapanen | 2006 | 189 | 49.98 | 1:41.17 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.99 | |||||||||
46 | Joanna Salonen | 2006 | 188 | 49.98 | 1:41.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.79 | |||||||||
47 | Saara Raulos | 2005 | 187 | 49.89 | 1:41.52 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.79 | |||||||||
48 | Ninja Brelo | 2006 | 185 | 49.88 | 1:41.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.30 | |||||||||
49 | Kia Mäennenä | 2006 | 180 | 51.16 | 1:42.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.37 | |||||||||
50 | Bianca Flöjt | 2005 | 173 | 51.48 | 1:44.23 | |||||
Ålands Simförening | 1:45.13 | |||||||||
51 | Aino Kurki | 2005 | 173 | 51.63 | 1:44.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.75 | |||||||||
52 | Saana Keskinen | 2005 | 170 | 51.03 | 1:44.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.68 | |||||||||
53 | Malla Kostiainen | 2006 | 168 | 53.56 | 1:45.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Veera Rantala | 2006 | 167 | 52.87 | 1:45.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.50 | |||||||||
55 | Ella-Maria Salminen | 2006 | 166 | 51.57 | 1:45.68 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
55 | Siiri Ruponen | 2005 | 166 | 51.48 | 1:45.68 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:45.69 | |||||||||
57 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 163 | 51.44 | 1:46.21 | |||||
Raision Urheilijat | 1:44.43 | |||||||||
58 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 163 | 51.62 | 1:46.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.22 | |||||||||
59 | Ada Salaspuro | 2005 | 162 | 51.56 | 1:46.61 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.58 | |||||||||
60 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 160 | 52.15 | 1:47.03 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.41 | |||||||||
61 | Venla Varvikko | 2005 | 159 | 49.18 | 1:47.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.76 | |||||||||
62 | Pinja Pakkanen | 2006 | 156 | 51.88 | 1:47.96 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:49.08 | |||||||||
63 | Viivi Kiiveri | 2006 | 153 | 53.36 | 1:48.65 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.70 | |||||||||
64 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 152 | 51.99 | 1:48.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.03 | |||||||||
65 | Tilda Saine | 2006 | 146 | 54.72 | 1:50.33 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.25 | |||||||||
66 | Veera Pettinen | 2005 | 145 | 53.96 | 1:50.40 | |||||
Uinti Tampere | 1:59.67 | |||||||||
67 | Eerika Turunen | 2005 | 145 | 54.25 | 1:50.58 | |||||
Uinti Tampere | 1:54.09 | |||||||||
68 | Kaisu Leinonen | 2005 | 143 | 54.05 | 1:51.10 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.35 | |||||||||
69 | Viivi Laiho | 2005 | 140 | 52.40 | 1:51.79 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
70 | Jenna Helminen | 2005 | 139 | 54.47 | 1:51.98 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.04 | |||||||||
71 | Nora Eriksson | 2006 | 135 | 54.36 | 1:53.07 | |||||
Ålands Simförening | 1:47.97 | |||||||||
72 | Emilia Pakkanen | 2006 | 135 | 55.27 | 1:53.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:51.11 | |||||||||
73 | Elsa Määttä | 2006 | 135 | 54.67 | 1:53.26 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
74 | Milja Prepula | 2006 | 135 | 54.79 | 1:53.29 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.74 | |||||||||
75 | Peppi Peltotalo | 2006 | 134 | 56.62 | 1:53.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.32 | |||||||||
76 | Alexa Korkiakoski | 2006 | 132 | 56.22 | 1:53.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
77 | Maija Grönholm | 2006 | 131 | 56.08 | 1:54.25 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
78 | Tindra Sjöström | 2005 | 124 | 56.10 | 1:56.25 | |||||
Ålands Simförening | 1:50.61 | |||||||||
79 | Nelli Lehtonen | 2006 | 122 | 59.26 | 1:57.17 | |||||
Uinti Tampere | 2:02.50 | |||||||||
80 | Nea Elomaa | 2006 | 118 | 57.57 | 1:58.29 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
81 | Theresia Lindholm | 2006 | 118 | 56.81 | 1:58.43 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
82 | Iisa Lavikainen | 2006 | 112 | 1:01.38 | 2:00.56 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
83 | Maisa Savisto | 2006 | 111 | 59.52 | 2:00.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.89 | |||||||||
84 | Krista Viitanen | 2005 | 111 | 58.13 | 2:00.91 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.94 | |||||||||
84 | Wilma Danielsson | 2005 | 111 | 57.87 | 2:00.91 | |||||
Ålands Simförening | 1:57.01 | |||||||||
86 | Elina Toivonen | 2006 | 109 | 58.40 | 2:01.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:10.09 | |||||||||
87 | Mathilda Wahlstedt | 2006 | 106 | 57.52 | 2:02.59 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
88 | Alexandra Julin | 2005 | 106 | 1:00.65 | 2:02.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.27 | |||||||||
89 | Elli Kenttälä | 2006 | 105 | 57.30 | 2:03.11 | |||||
Uinti Tampere | 2:02.04 | |||||||||
90 | Linda Möttönen | 2006 | 82 | 1:03.75 | 2:13.56 | |||||
Uinti Tampere | 2:09.79 | |||||||||
91 | Anna Topoeva | 2005 | 80 | 1:04.02 | 2:14.81 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
92 | Anna Selin | 2006 | 76 | 1:06.10 | 2:16.89 | |||||
Uinti Tampere | 2:16.33 | |||||||||
93 | Salla-Mari Koskinen | 2006 | 58 | 1:12.87 | 2:29.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Katriina Kallio | 2006 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | 1:35.30 | |||||||||
- | Tiitu Koskinen | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.01 | |||||||||
- | Iina Salmivaara | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Janna Tepsa | 2005 | DSQ | 50m | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:36.51 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mirella Sauhula | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:37.17 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Venla Vuorivirta | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:45.26 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, T12,T15 100m su, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Terveystalo Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | 635 | 32.69 | 1:07.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.20 | |||||||||
2 | Oona Laakso | 2002 | 557 | 33.22 | 1:10.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.61 | |||||||||
3 | Kaisla Kangas | 2002 | 504 | 34.64 | 1:13.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.06 | |||||||||
4 | Katariina Niemi | 2002 | 493 | 35.28 | 1:13.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.71 | |||||||||
5 | Kerttu Nurmi | 2003 | 491 | 35.72 | 1:13.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.88 | |||||||||
6 | Siiri Konkka | 2004 | 482 | 34.84 | 1:14.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.47 | |||||||||
7 | Peppi Pinomäki | 2002 | 476 | 36.21 | 1:14.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.73 | |||||||||
8 | Maija Nurmi | 2003 | 473 | 36.29 | 1:14.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.31 | |||||||||
9 | Jessica Kujanpää | 2002 | 459 | 35.89 | 1:15.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.12 | |||||||||
10 | Iris Hanski | 2003 | 453 | 36.60 | 1:15.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.21 | |||||||||
11 | Veera Säämänen | 2004 | 424 | 38.01 | 1:17.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.66 | |||||||||
12 | Senni Mattila | 2003 | 424 | 36.50 | 1:17.32 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.99 | |||||||||
13 | Olivia Koski | 2002 | 423 | 37.55 | 1:17.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.47 | |||||||||
14 | Tinja Lasonen | 2004 | 417 | 36.86 | 1:17.75 | |||||
Porin Uimaseura | 1:15.79 | |||||||||
15 | Lydia Rintanen | 2002 | 415 | 37.57 | 1:17.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:16.01 | |||||||||
16 | Ronja Myllykallio | 2003 | 406 | 37.36 | 1:18.44 | |||||
Nokian Pyry | 1:13.89 | |||||||||
17 | Daniela Degenhardt | 2003 | 406 | 38.11 | 1:18.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.78 | |||||||||
18 | Jenny Grangärd | 2003 | 403 | 39.00 | 1:18.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.17 | |||||||||
19 | Heidi Javanainen | 2003 | 384 | 38.42 | 1:19.96 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:20.94 | |||||||||
20 | Venla Koskinen | 2003 | 362 | 39.11 | 1:21.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.74 | |||||||||
21 | Aamu Änkilä | 2004 | 348 | 41.62 | 1:22.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.24 | |||||||||
22 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 347 | 41.13 | 1:22.69 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.95 | |||||||||
23 | Isla Pinta | 2002 | 346 | 39.79 | 1:22.75 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.90 | |||||||||
24 | My Laverman | 2004 | 342 | 39.82 | 1:23.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.09 | |||||||||
25 | Helmiina Toivonen | 2004 | 340 | 40.27 | 1:23.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.67 | |||||||||
26 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 333 | 39.74 | 1:23.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.96 | |||||||||
27 | Sonja Salmimies | 2004 | 330 | 41.01 | 1:24.04 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:20.94 | |||||||||
28 | Peppi Vesalainen | 2004 | 325 | 40.17 | 1:24.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Siiri Tiilikka | 2004 | 310 | 43.31 | 1:25.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.41 | |||||||||
30 | Emma Jormanainen | 2003 | 307 | 42.51 | 1:26.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.50 | |||||||||
31 | Ninni Eriksson | 2003 | 301 | 41.73 | 1:26.69 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.11 | |||||||||
32 | Anniina Haarala | 2004 | 299 | 43.71 | 1:26.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.90 | |||||||||
33 | Maija Björkholm | 2003 | 287 | 43.38 | 1:28.02 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.58 | |||||||||
34 | Sanna Pajula | 2003 | 279 | 42.47 | 1:28.90 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:27.39 | |||||||||
35 | Lotta Heinimäki | 2003 | 278 | 43.25 | 1:28.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.61 | |||||||||
36 | Aada Rantanen | 2004 | 252 | 44.86 | 1:31.97 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.45 | |||||||||
37 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 241 | 45.05 | 1:33.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.27 | |||||||||
38 | Milja Santavirta | 2004 | 165 | 52.98 | 1:45.85 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
39 | Laura Lilja | 2004 | 152 | 50.89 | 1:48.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Aino Manner | 2004 | 145 | 52.82 | 1:50.52 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
41 | Antonia Topoeva | 2004 | 139 | 54.82 | 1:52.12 | |||||
Ålands Simförening | 1:51.59 | |||||||||
42 | Sonja Järvinen | 2004 | 124 | 57.16 | 1:56.43 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.57 | |||||||||
- | Pinja Österman | 2002 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.36 | |||||||||
- | Hanna Ponnikas | 2004 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 2:00.45 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:04 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:19 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 20, P13,P16 100m su, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Cederqvist | 2004 | 270 | 38.93 | 1:20.16 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:21.22 | |||||||||
2 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 262 | 39.78 | 1:21.03 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.39 | |||||||||
3 | Aapo Kinnunen | 2004 | 250 | 38.77 | 1:22.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.39 | |||||||||
4 | Joonas Maaranen | 2004 | 248 | 40.05 | 1:22.42 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.80 | |||||||||
5 | Roope Ollikainen | 2004 | 233 | 40.12 | 1:24.21 | |||||
Porin Uimaseura | 1:19.52 | |||||||||
6 | Leevi Jalava | 2004 | 220 | 40.25 | 1:25.83 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:33.35 | |||||||||
7 | Alexander Nyman | 2004 | 215 | 42.40 | 1:26.52 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:25.13 | |||||||||
8 | Otto Nurminen | 2004 | 213 | 42.14 | 1:26.73 | |||||
Raision Urheilijat | 1:27.98 | |||||||||
9 | Viktor Asklöf | 2004 | 208 | 42.94 | 1:27.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.72 | |||||||||
10 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 205 | 41.78 | 1:27.89 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:28.53 | |||||||||
11 | Yufei Meng | 2004 | 201 | 43.15 | 1:28.49 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.66 | |||||||||
12 | Joonas Arponen | 2005 | 198 | 44.08 | 1:28.86 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:28.55 | |||||||||
13 | Rasmus Kalvik | 2004 | 197 | 43.69 | 1:29.00 | |||||
Ålands Simförening | 1:26.40 | |||||||||
14 | Juho Törmä | 2005 | 196 | 43.28 | 1:29.12 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:25.78 | |||||||||
15 | Ossi Barck | 2005 | 188 | 44.01 | 1:30.36 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:41.10 | |||||||||
16 | Sebastian Rasimus | 2004 | 167 | 46.06 | 1:34.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.33 | |||||||||
17 | Luka Laaksonen | 2005 | 166 | 46.25 | 1:34.21 | |||||
Raision Urheilijat | 1:34.49 | |||||||||
18 | Joel Lipponen | 2004 | 156 | 47.26 | 1:36.25 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:34.14 | |||||||||
19 | Lucas Kerby | 2005 | 155 | 47.14 | 1:36.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:39.29 | |||||||||
20 | Samuel Rooke | 2004 | 153 | 47.56 | 1:36.74 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:45.47 | |||||||||
21 | Casper Leo | 2004 | 153 | 47.41 | 1:36.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.83 | |||||||||
22 | Alvar Aho | 2004 | 152 | 47.94 | 1:37.08 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.78 | |||||||||
23 | Teo Mattelmäki | 2005 | 147 | 48.18 | 1:38.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.09 | |||||||||
24 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 146 | 47.68 | 1:38.26 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:36.40 | |||||||||
25 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 138 | 49.20 | 1:40.18 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.82 | |||||||||
26 | Raman Veisi | 2004 | 137 | 48.88 | 1:40.51 | |||||
Raision Urheilijat | 1:38.03 | |||||||||
27 | Jaakko Karti | 2004 | 137 | 48.34 | 1:40.53 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.87 | |||||||||
28 | Eeli Partanen | 2005 | 134 | 49.18 | 1:41.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.89 | |||||||||
29 | Aarni Linderborg | 2005 | 133 | 49.25 | 1:41.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.78 | |||||||||
30 | Eemil Reijonen | 2005 | 132 | 49.86 | 1:41.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.86 | |||||||||
31 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 128 | 49.11 | 1:42.82 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.58 | |||||||||
32 | Max Allén | 2005 | 127 | 50.27 | 1:43.07 | |||||
Raision Urheilijat | 1:37.73 | |||||||||
33 | Hannes Helling | 2004 | 124 | 50.32 | 1:43.73 | |||||
Ålands Simförening | 1:43.64 | |||||||||
34 | Onni Väyrynen | 2005 | 117 | 51.51 | 1:45.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.36 | |||||||||
35 | Tuomas Nieminen | 2004 | 116 | 53.58 | 1:46.29 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:52.52 | |||||||||
36 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 110 | 51.93 | 1:47.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.73 | |||||||||
37 | Iivari Paananen | 2005 | 110 | 54.27 | 1:48.15 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:59.92 | |||||||||
38 | Oliver Jokinen | 2005 | 110 | 51.58 | 1:48.20 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Henrik Leinonen | 2005 | 109 | 54.81 | 1:48.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:55.09 | |||||||||
40 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 107 | 54.21 | 1:49.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.62 | |||||||||
41 | Tuomas Kallio | 2005 | 104 | 55.13 | 1:50.07 | |||||
Uinti Tampere | 1:53.82 | |||||||||
42 | Kasper Kaskela | 2004 | 103 | 53.81 | 1:50.49 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.16 | |||||||||
43 | Joa Metsola | 2005 | 102 | 54.73 | 1:50.95 | |||||
Ålands Simförening | 1:41.08 | |||||||||
44 | Paavo Rautava | 2004 | 98 | 55.08 | 1:52.40 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
45 | Einar Melin | 2004 | 96 | 57.88 | 1:52.96 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
46 | Vinski Saarikallio | 2004 | 95 | 55.88 | 1:53.36 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:50.50 | |||||||||
47 | Luukas Kallio | 2005 | 92 | 56.22 | 1:54.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Leevi Luoma | 2005 | 88 | 54.60 | 1:56.55 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.20 | |||||||||
49 | Casper Manzone | 2005 | 75 | 1:00.47 | 2:02.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Alex Lehtola | 2005 | 71 | 57.35 | 2:04.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:55.38 | |||||||||
- | Nicolo Manzone | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:08.37 | |||||||||
- | Seweryn Pastucha | 2004 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | 1:20.98 | |||||||||
- | Sauli Gummerus | 2004 | DSQ | 100m | ||||||
Uinti Tampere | 1:56.21 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Veeti Talasniemi | 2004 | DSQ | 50m | ||||||
Uinti Tampere | 1:52.84 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, P13,P16 100m su, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Laine | 2002 | 500 | 31.55 | 1:05.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.29 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 480 | 32.07 | 1:06.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.51 | |||||||||
3 | Oskari Hynynen | 2001 | 459 | 31.51 | 1:07.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.95 | |||||||||
4 | Rasmus Söderholm | 2002 | 415 | 33.95 | 1:09.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.55 | |||||||||
5 | Aleksi Koprinen | 2003 | 406 | 31.21 | 1:10.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.82 | |||||||||
6 | Oskar Voiko | 2002 | 377 | 33.81 | 1:11.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.91 | |||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 373 | 36.15 | 1:12.02 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.26 | |||||||||
8 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 371 | 35.06 | 1:12.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.57 | |||||||||
9 | Eemil Kankare | 2003 | 346 | 35.01 | 1:13.80 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.39 | |||||||||
10 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 340 | 36.74 | 1:14.24 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:13.10 | |||||||||
11 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 333 | 36.58 | 1:14.78 | |||||
Porin Uimaseura | 1:14.79 | |||||||||
12 | Arttu Mäenpää | 2003 | 332 | 36.67 | 1:14.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.32 | |||||||||
13 | Teemu Oksakari | 2003 | 324 | 37.41 | 1:15.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.52 | |||||||||
14 | Leo Penttilä | 2001 | 321 | 36.37 | 1:15.72 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:12.13 | |||||||||
15 | Ville Savulahti | 2003 | 296 | 39.30 | 1:17.73 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.26 | |||||||||
16 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 293 | 38.89 | 1:18.06 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:14.01 | |||||||||
17 | Akira Konttinen | 2003 | 292 | 38.07 | 1:18.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.61 | |||||||||
18 | Otto Lindroos | 2001 | 292 | 37.99 | 1:18.13 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.32 | |||||||||
19 | Emil Saha | 2003 | 272 | 39.48 | 1:20.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.56 | |||||||||
20 | Elis Fokin | 2003 | 267 | 39.06 | 1:20.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.26 | |||||||||
21 | Janne Juven | 2001 | 260 | 38.38 | 1:21.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.37 | |||||||||
22 | Tuukka Harju | 2003 | 251 | 37.62 | 1:22.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.48 | |||||||||
23 | Henry Nyman | 2003 | 250 | 40.03 | 1:22.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.93 | |||||||||
24 | Tatu Kunttila | 2003 | 250 | 39.72 | 1:22.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.94 | |||||||||
25 | Elias Laine | 2003 | 199 | 42.81 | 1:28.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.26 | |||||||||
26 | Joona Varpukari | 2003 | 182 | 44.22 | 1:31.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.32 | |||||||||
27 | Olli Erkkilä | 2003 | 146 | 46.40 | 1:38.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.65 | |||||||||
28 | Santeri Gummerus | 2003 | 129 | 47.88 | 1:42.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.49 | |||||||||
29 | Roope Autio | 2003 | 58 | 1:03.22 | 2:13.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.41 | |||||||||
- | John Laaksonen | 2003 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:50.48 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:19 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:49 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 21, T10,T15 50m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Citywork |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 252 | 46.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.23 | |||||||||
2 | Matilda Leppänen | 2007 | 228 | 48.21 | ||||||
Cetus Espoo | 48.80 | |||||||||
3 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 217 | 49.00 | ||||||
Cetus Espoo | 48.66 | |||||||||
4 | Erin Heinikangas | 2007 | 202 | 50.17 | ||||||
Rauman Uimaseura | 53.07 | |||||||||
5 | Peppi Lehtinen | 2007 | 202 | 50.24 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 51.85 | |||||||||
6 | Nella Kortteinen | 2007 | 200 | 50.38 | ||||||
Uinti Tampere | 50.49 | |||||||||
7 | Elli Isometsä | 2007 | 178 | 52.35 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 54.15 | |||||||||
8 | Rahma Ezzat | 2007 | 173 | 52.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.10 | |||||||||
9 | Linnea Koski | 2007 | 154 | 54.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.73 | |||||||||
10 | Kerttu Rantanen | 2007 | 152 | 55.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.21 | |||||||||
11 | Aino Laine | 2007 | 148 | 55.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.82 | |||||||||
12 | Nova Larsson | 2007 | 146 | 55.95 | ||||||
Ålands Simförening | 56.91 | |||||||||
13 | Aino Suomalainen | 2007 | 145 | 56.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.70 | |||||||||
14 | Amanda Ahinko | 2007 | 138 | 56.93 | ||||||
Ålands Simförening | 56.04 | |||||||||
15 | Saara Lehto | 2007 | 136 | 57.19 | ||||||
Rauman Uimaseura | 58.35 | |||||||||
16 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 136 | 57.31 | ||||||
Salon Uimarit | 59.58 | |||||||||
17 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 135 | 57.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Justiina Junnila | 2007 | 134 | 57.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.04 | |||||||||
19 | Silvia Koskela | 2007 | 127 | 58.64 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.03 | |||||||||
20 | Emmiina Eho | 2007 | 126 | 58.71 | ||||||
Uinti Tampere | 56.79 | |||||||||
21 | Selma Ala-Karvia | 2008 | 119 | 59.81 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.07 | |||||||||
22 | Senja Pakkanen | 2008 | 106 | 1:02.12 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 1:09.14 | |||||||||
23 | Amanda Vuori | 2007 | 105 | 1:02.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.97 | |||||||||
24 | Netta Halttunen | 2007 | 105 | 1:02.42 | ||||||
Uinti Tampere | 59.55 | |||||||||
25 | Stella Laukkanen | 2007 | 100 | 1:03.49 | ||||||
Uinti Tampere | 1:10.07 | |||||||||
26 | Rebecca Mäkinen | 2008 | 98 | 1:03.85 | ||||||
Uinti Tampere | 1:08.71 | |||||||||
27 | Minea Kumlander | 2007 | 92 | 1:05.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 91 | 1:05.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:03.50 | |||||||||
29 | Nella Imponen | 2007 | 89 | 1:05.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:08.47 | |||||||||
30 | Ella Valdolin | 2007 | 76 | 1:09.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.97 | |||||||||
31 | Amelia Fricker | 2007 | 56 | 1:17.05 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
32 | Matilda Saarinen | 2008 | 53 | 1:18.05 | ||||||
Salon Uimarit | 1:07.20 | |||||||||
33 | Daniela Stancikas | 2009 | 48 | 1:20.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:19.92 | |||||||||
- | Agnes Ruusumo | 2007 | DSQ | 25m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.85 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Ffion Watkins | 2008 | DSQ | 25m | ||||||
Ålands Simförening | 1:13.23 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Miisa Järvinen | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Saara Pakomäki | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 8.1 Uintia selällään (paitsi käännöksen aikana) | ||||||||||
Laji 21, T10,T15 50m ru, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Citywork |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 611 | 34.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.49 | |||||||||
2 | Sini Silvennoinen | 2002 | 602 | 34.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.27 | |||||||||
3 | Manja Lindell | 2004 | 451 | 38.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.19 | |||||||||
4 | Sofia Nieminen | 2002 | 438 | 38.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.31 | |||||||||
5 | Saana Vähämaa | 2002 | 409 | 39.71 | ||||||
Rauman Uimaseura | 39.23 | |||||||||
6 | Peppi Vesalainen | 2004 | 403 | 39.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 43.43 | |||||||||
7 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 390 | 40.34 | ||||||
Salon Uimarit | 39.03 | |||||||||
8 | Daniela Degenhardt | 2003 | 387 | 40.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.30 | |||||||||
9 | Vlada Guljajeva | 2004 | 381 | 40.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.83 | |||||||||
10 | Alisa Ailanen | 2004 | 367 | 41.17 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.68 | |||||||||
11 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 335 | 42.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.08 | |||||||||
12 | Oona Kuusivaara | 2002 | 333 | 42.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.97 | |||||||||
13 | Nea Palanen | 2003 | 299 | 44.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.89 | |||||||||
14 | Greta Kandolin | 2003 | 285 | 44.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.59 | |||||||||
15 | Olivia Oinas | 2003 | 283 | 44.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.47 | |||||||||
16 | Sanna Pajula | 2003 | 251 | 46.72 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 44.80 | |||||||||
17 | Laura Kinnunen | 2002 | 217 | 49.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.72 | |||||||||
18 | Nea Juslén | 2002 | 215 | 49.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.38 | |||||||||
19 | Aino Villanen | 2003 | 213 | 49.30 | ||||||
Salon Uimarit | 48.13 | |||||||||
20 | Pinja Kallio | 2004 | 207 | 49.80 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 49.79 | |||||||||
21 | Aada Berg | 2004 | 152 | 55.13 | ||||||
Porin Pyrintö | 53.31 | |||||||||
22 | Antonia Topoeva | 2004 | 146 | 55.93 | ||||||
Ålands Simförening | 57.19 | |||||||||
23 | Nella Hyvärinen | 2004 | 112 | 1:01.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Helmi Romppanen | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 52.30 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:49 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:02 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 22, P11,P16 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 189 | 46.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.96 | |||||||||
2 | Lauri Aho | 2006 | 159 | 48.75 | ||||||
Raision Urheilijat | 47.76 | |||||||||
3 | Tomi Silander | 2006 | 154 | 49.23 | ||||||
Cetus Espoo | 51.48 | |||||||||
4 | Aaro Tumanoff | 2006 | 154 | 49.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 50.55 | |||||||||
5 | Onni Yrjälä | 2006 | 150 | 49.66 | ||||||
Rauman Uimaseura | 49.48 | |||||||||
6 | Felix Kandolin | 2007 | 150 | 49.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.94 | |||||||||
7 | Alex Mukkulainen | 2006 | 148 | 49.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.93 | |||||||||
8 | Frans Sandblom | 2006 | 140 | 50.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.36 | |||||||||
9 | Sami Schrader | 2006 | 138 | 51.12 | ||||||
Uinti Tampere | 54.47 | |||||||||
10 | Matias Mäkinen | 2006 | 131 | 51.94 | ||||||
Uinti Tampere | 53.85 | |||||||||
11 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 128 | 52.33 | ||||||
Cetus Espoo | 56.74 | |||||||||
12 | Max Snellman | 2006 | 127 | 52.56 | ||||||
Cetus Espoo | 54.95 | |||||||||
13 | Tomas Laine | 2006 | 126 | 52.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.89 | |||||||||
14 | Juho Kallio | 2007 | 126 | 52.62 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 53.33 | |||||||||
15 | Alvar Kankare | 2007 | 122 | 53.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.77 | |||||||||
16 | Matias Saarinen | 2006 | 119 | 53.58 | ||||||
Salon Uimarit | 52.57 | |||||||||
17 | Santeri Holmberg | 2006 | 113 | 54.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.01 | |||||||||
18 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 113 | 54.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.06 | |||||||||
19 | Måns Manelius | 2006 | 111 | 54.86 | ||||||
Ålands Simförening | 55.21 | |||||||||
20 | Tommi Elers | 2006 | 109 | 55.21 | ||||||
Porin Pyrintö | 56.68 | |||||||||
21 | Ahti Halttunen | 2006 | 108 | 55.41 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 55.98 | |||||||||
22 | Tobias Syrjä | 2006 | 105 | 55.93 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.20 | |||||||||
23 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 104 | 56.10 | ||||||
Salon Uimarit | 54.00 | |||||||||
23 | Milo Bergman | 2006 | 104 | 56.10 | ||||||
Ålands Simförening | 55.17 | |||||||||
25 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 104 | 56.13 | ||||||
Cetus Espoo | 58.14 | |||||||||
26 | Severi Roihankorpi | 2006 | 102 | 56.52 | ||||||
Uinti Tampere | 57.11 | |||||||||
27 | Matias Kotilainen | 2006 | 98 | 57.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.66 | |||||||||
28 | Niklas Töyrylä | 2006 | 96 | 57.59 | ||||||
Uinti Tampere | 53.75 | |||||||||
29 | Eelis Lummaa | 2007 | 95 | 57.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.81 | |||||||||
30 | Niilo Lehtinen | 2009 | 94 | 57.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.59 | |||||||||
31 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 93 | 58.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.71 | |||||||||
32 | Joona Jakoaho | 2006 | 93 | 58.21 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 58.41 | |||||||||
32 | Ossi Tikka | 2007 | 93 | 58.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.80 | |||||||||
34 | Peter Kanninen | 2006 | 92 | 58.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.59 | |||||||||
35 | Väinö Pitkänen | 2006 | 91 | 58.71 | ||||||
Uinti Tampere | 58.55 | |||||||||
36 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 85 | 59.86 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.18 | |||||||||
37 | Thomas Failer | 2007 | 85 | 59.94 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.25 | |||||||||
38 | Georg Aspholm | 2008 | 83 | 1:00.37 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.46 | |||||||||
39 | Joonatan Davie | 2006 | 79 | 1:01.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:02.16 | |||||||||
40 | Matias Seppä | 2006 | 77 | 1:01.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.30 | |||||||||
41 | Ilari Linderborg | 2006 | 77 | 1:02.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.10 | |||||||||
42 | Romeo Manner | 2008 | 74 | 1:02.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.75 | |||||||||
43 | Risto Kallström | 2006 | 73 | 1:03.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.14 | |||||||||
44 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 71 | 1:03.73 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:04.47 | |||||||||
45 | Eelis Juuti | 2006 | 62 | 1:06.61 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.74 | |||||||||
46 | Hugo Rossi | 2008 | 57 | 1:08.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Veeti Heittokangas | 2006 | 55 | 1:09.26 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.16 | |||||||||
48 | Jasper Jakonen | 2006 | 54 | 1:09.60 | ||||||
Porin Pyrintö | 1:09.27 | |||||||||
49 | Tobias Lydén | 2008 | 49 | 1:11.93 | ||||||
Uinti Tampere | 1:11.31 | |||||||||
50 | Romeo Maranzani | 2006 | 37 | 1:18.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Christian Edelman | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Emil Kataja | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.32 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kevin Mamandi | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Ossi Vienamo | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 51.67 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 22, P11,P16 50m ru, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 606 | 31.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.12 | |||||||||
2 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 346 | 37.62 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 36.27 | |||||||||
3 | Samu Hatakka | 2003 | 293 | 39.76 | ||||||
Rauman Uimaseura | 40.54 | |||||||||
4 | Daniel Pavlov | 2003 | 238 | 42.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.05 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:02 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:18 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 23, T12,T15 100m pu, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Suom.Isännöitsijäpalvelut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 346 | 37.23 | 1:19.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.61 | |||||||||
2 | Kukka Kangas | 2005 | 329 | 37.32 | 1:20.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.46 | |||||||||
3 | Lilli Kulpakko | 2005 | 265 | 38.39 | 1:26.52 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.25 | |||||||||
4 | Siri Kaskeala | 2005 | 250 | 41.76 | 1:28.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.68 | |||||||||
5 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 238 | 39.89 | 1:29.70 | |||||
Nokian Pyry | 1:26.47 | |||||||||
6 | Laura Kousa | 2005 | 213 | 43.66 | 1:33.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.29 | |||||||||
7 | Anniina Ahonen | 2005 | 213 | 43.45 | 1:33.16 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:29.35 | |||||||||
8 | Saana Perkkiö | 2005 | 209 | 43.34 | 1:33.70 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.48 | |||||||||
9 | Maura Bergström | 2005 | 190 | 43.89 | 1:36.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.77 | |||||||||
10 | Lumi Rossi | 2005 | 170 | 46.02 | 1:40.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.05 | |||||||||
11 | Olivia Turtiainen | 2005 | 155 | 48.46 | 1:43.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Iida Siltala | 2005 | 153 | 46.15 | 1:43.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.04 | |||||||||
13 | Maija Nurminen | 2005 | 140 | 46.43 | 1:46.94 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Säde Ryynänen | 2005 | 134 | 49.18 | 1:48.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.97 | |||||||||
15 | Wilma Wallenius | 2005 | 117 | 53.83 | 1:53.70 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
16 | Janica Nieminen | 2005 | 109 | 46.73 | 1:56.22 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
17 | Ada Salaspuro | 2005 | 103 | 52.49 | 1:58.54 | |||||
Cetus Espoo | 2:00.41 | |||||||||
18 | Siiri Ruponen | 2005 | 87 | 57.15 | 2:05.32 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:57.11 | |||||||||
19 | Jenna Helminen | 2005 | 80 | 56.59 | 2:09.01 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Fiona Laakso | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.00 | |||||||||
- | Ella Suominen | 2005 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.86 | |||||||||
- | Sofia Rinne | 2005 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 1:24.73 | |||||||||
- | Venla Varvikko | 2005 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 1:48.71 | |||||||||
- | Celina Sandell | 2005 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Elina Ruha | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:47.84 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Krista Viitanen | 2005 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:54.66 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, T12,T15 100m pu, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Suom.Isännöitsijäpalvelut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 564 | 32.27 | 1:07.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.38 | |||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 471 | 32.55 | 1:11.51 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.67 | |||||||||
3 | Oona Sirkiä | 2004 | 464 | 33.89 | 1:11.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.49 | |||||||||
4 | Aino Rantala | 2004 | 444 | 32.85 | 1:12.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.21 | |||||||||
5 | Stella Freystätter | 2003 | 409 | 34.64 | 1:14.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.13 | |||||||||
6 | Sofia Nieminen | 2002 | 409 | 32.83 | 1:14.94 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.42 | |||||||||
7 | Mimosa Rintala | 2003 | 389 | 35.73 | 1:16.21 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:19.63 | |||||||||
8 | Hilda Helo | 2003 | 377 | 35.73 | 1:16.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.14 | |||||||||
9 | Ella Hulkki | 2004 | 339 | 37.91 | 1:19.78 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.74 | |||||||||
10 | Ronja Myllykallio | 2003 | 333 | 38.16 | 1:20.24 | |||||
Nokian Pyry | 1:14.19 | |||||||||
11 | Ella Nihtilä | 2004 | 330 | 35.89 | 1:20.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.51 | |||||||||
12 | Wilma Långström | 2004 | 326 | 37.30 | 1:20.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.67 | |||||||||
13 | Milla Rintanen | 2004 | 309 | 38.47 | 1:22.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.12 | |||||||||
14 | Cinja Åvist | 2003 | 275 | 39.18 | 1:25.46 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.86 | |||||||||
15 | Peppi Hölsö | 2003 | 274 | 39.07 | 1:25.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.70 | |||||||||
16 | Erica Tomperi | 2004 | 273 | 40.59 | 1:25.76 | |||||
Nokian Pyry | 1:24.06 | |||||||||
17 | Nanna Sinerkari | 2004 | 267 | 39.27 | 1:26.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.61 | |||||||||
18 | Veera Säämänen | 2004 | 260 | 37.62 | 1:27.08 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.63 | |||||||||
19 | Lotta Heinimäki | 2003 | 244 | 41.58 | 1:28.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Tiia Kuisma | 2003 | 206 | 38.60 | 1:34.21 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.99 | |||||||||
21 | Viola Penttilä | 2004 | 205 | 41.80 | 1:34.28 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:27.90 | |||||||||
22 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 187 | 42.21 | 1:37.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.35 | |||||||||
23 | Aada Rantanen | 2004 | 174 | 45.19 | 1:39.55 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Odessa Haikara | 2004 | 168 | 46.05 | 1:40.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.89 | |||||||||
25 | Sanni Jouppi | 2004 | 153 | 47.53 | 1:43.86 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:39.11 | |||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.09 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:18 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:22 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 24, P13,P16 100m pu, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Turun Mestaripalvi Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 285 | 36.82 | 1:15.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:16.36 | |||||||||
2 | Akseli Maaranen | 2004 | 284 | 34.30 | 1:15.72 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.97 | |||||||||
3 | Joonas Maaranen | 2004 | 202 | 38.22 | 1:24.86 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.38 | |||||||||
4 | Jaakko Pihlava | 2004 | 193 | 39.78 | 1:26.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.55 | |||||||||
5 | Seweryn Pastucha | 2004 | 188 | 38.14 | 1:26.87 | |||||
Raision Urheilijat | 1:26.01 | |||||||||
6 | Sebastian Rasimus | 2004 | 155 | 44.56 | 1:32.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Vilho Verronen | 2004 | 142 | 43.28 | 1:35.34 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:35.43 | |||||||||
8 | Samuel Saari | 2004 | 132 | 45.44 | 1:37.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.05 | |||||||||
9 | Matteus Einiö | 2004 | 130 | 43.80 | 1:38.13 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:36.40 | |||||||||
10 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 125 | 44.11 | 1:39.43 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.64 | |||||||||
11 | Lucas Lönnblad | 2004 | 116 | 44.18 | 1:41.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.03 | |||||||||
12 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 113 | 45.68 | 1:42.95 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.77 | |||||||||
13 | Rasmus Rekola | 2004 | 112 | 42.03 | 1:43.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.63 | |||||||||
14 | Veerti Juurakko | 2004 | 111 | 43.77 | 1:43.58 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.02 | |||||||||
- | Nico Peltonen | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:31.51 | |||||||||
- | Onni Äijälä | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.39 | |||||||||
- | Vinski Saarikallio | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:59.10 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 24, P13,P16 100m pu, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Turun Mestaripalvi Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 539 | 28.12 | 1:01.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:00.08 | |||||||||
2 | Jesper Lietzen | 2002 | 447 | 30.08 | 1:05.11 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.50 | |||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 383 | 32.08 | 1:08.56 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.43 | |||||||||
4 | Hugo Enroth | 2001 | 366 | 31.33 | 1:09.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.76 | |||||||||
5 | Santeri Herpola | 2003 | 365 | 32.17 | 1:09.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.43 | |||||||||
6 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 343 | 31.37 | 1:11.13 | |||||
Raision Urheilijat | 1:09.13 | |||||||||
7 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 307 | 34.13 | 1:13.79 | |||||
Porin Uimaseura | 1:13.19 | |||||||||
8 | Matias Gustafsson | 2002 | 288 | 34.02 | 1:15.39 | |||||
Raision Urheilijat | 1:17.60 | |||||||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 286 | 33.76 | 1:15.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.35 | |||||||||
10 | Elis Fokin | 2003 | 259 | 35.84 | 1:18.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Jere Nevalainen | 2001 | 257 | 35.23 | 1:18.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:16.55 | |||||||||
12 | Henry Nyman | 2003 | 242 | 37.02 | 1:19.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.89 | |||||||||
13 | Tatu Kunttila | 2003 | 195 | 38.57 | 1:25.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.73 | |||||||||
14 | Joona Varpukari | 2003 | 157 | 40.93 | 1:32.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:22 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 25, T15 200m ru, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 527 | 37.63 | 1:22.01 | 2:06.66 | 2:52.14 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:41.87 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 518 | 37.78 | 1:22.94 | 2:09.17 | 2:53.13 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:49.06 | |||||||||
3 | Katariina Niemi | 2002 | 468 | 40.11 | 1:26.17 | 2:13.10 | 2:59.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:00.86 | |||||||||
4 | Siiri Konkka | 2004 | 465 | 39.87 | 1:25.50 | 2:12.25 | 2:59.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:58.90 | |||||||||
5 | Jenny Grangärd | 2003 | 430 | 41.81 | 1:28.88 | 2:16.64 | 3:04.22 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:04.70 | |||||||||
6 | Emma Jormanainen | 2003 | 427 | 42.39 | 1:30.26 | 2:17.90 | 3:04.68 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:03.05 | |||||||||
7 | Anni Hyttinen | 2004 | 412 | 42.36 | 1:32.09 | 2:20.48 | 3:06.82 | |||
Aurajoen Uinti | 3:11.52 | |||||||||
8 | Tinja Lasonen | 2004 | 410 | 41.45 | 1:30.76 | 2:19.57 | 3:07.20 | |||
Porin Uimaseura | 2:59.43 | |||||||||
9 | Saana Vähämaa | 2002 | 402 | 43.63 | 1:31.44 | 2:21.99 | 3:08.41 | |||
Rauman Uimaseura | 3:14.18 | |||||||||
10 | Alisa Ailanen | 2004 | 398 | 42.44 | 1:32.54 | 2:21.16 | 3:09.04 | |||
Swimming Team Rauma | 3:11.81 | |||||||||
11 | Lydia Rintanen | 2002 | 396 | 43.71 | 1:32.32 | 2:22.01 | 3:09.40 | |||
Aurajoen Uinti | 3:07.72 | |||||||||
12 | Manja Lindell | 2004 | 387 | 42.10 | 1:31.12 | 2:21.84 | 3:10.87 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:04.26 | |||||||||
13 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 369 | 44.49 | 1:34.72 | 2:24.36 | 3:13.93 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:09.00 | |||||||||
14 | Vlada Guljajeva | 2004 | 351 | 43.83 | 1:35.36 | 2:28.44 | 3:17.12 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:21.21 | |||||||||
15 | Ella Alanko | 2003 | 343 | 42.69 | 1:33.77 | 2:25.94 | 3:18.71 | |||
Aurajoen Uinti | 3:17.25 | |||||||||
16 | Matilda Laitinen | 2004 | 339 | 44.57 | 1:36.80 | 2:28.32 | 3:19.38 | |||
Aurajoen Uinti | 3:21.16 | |||||||||
17 | Susanna Kuisma | 2003 | 318 | 46.65 | 1:39.08 | 2:32.31 | 3:23.67 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:25.01 | |||||||||
18 | Peppi Vesalainen | 2004 | 308 | 42.01 | 1:34.25 | 2:31.28 | 3:25.85 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Sonja Järvinen | 2004 | 299 | 49.46 | 1:42.68 | 2:36.22 | 3:27.93 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Sanna Pajula | 2003 | 257 | 47.91 | 1:44.07 | 2:42.36 | 3:38.79 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
21 | Maija Gustafsson | 2004 | 210 | 51.77 | 1:53.69 | 2:55.19 | 3:54.03 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Helmi Romppanen | 2004 | DSQ | Lähtö | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 4:02.66 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 26, P16 200m ru, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Crawford AssaAbloy Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 471 | 36.24 | 1:19.95 | 2:03.86 | 2:43.19 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 467 | 38.04 | 1:21.56 | 2:03.60 | 2:43.60 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:44.43 | |||||||||
3 | Lauri Kinnunen | 2003 | 458 | 38.93 | 1:20.06 | 2:03.64 | 2:44.71 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Christofor Pavlidi | 2001 | 363 | 42.11 | 1:27.47 | 2:12.31 | 2:58.03 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:55.25 | |||||||||
5 | Teemu Oksakari | 2003 | 352 | 41.65 | 1:27.91 | 2:14.70 | 2:59.76 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:02.20 | |||||||||
6 | Janne Juven | 2001 | 335 | 40.22 | 1:26.19 | 2:14.27 | 3:02.79 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:56.39 | |||||||||
7 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 296 | 41.04 | 1:29.91 | 2:20.59 | 3:10.53 | |||
Kankaanpään Uimarit | 2:57.34 | |||||||||
8 | Samu Hatakka | 2003 | 277 | 44.25 | 1:34.72 | 2:27.10 | 3:14.73 | |||
Rauman Uimaseura | 3:11.05 | |||||||||
9 | Tatu Saareks | 2003 | 273 | 45.81 | 1:36.62 | 2:26.85 | 3:15.74 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Samuel Salminen | 2003 | 225 | 45.73 | 1:38.67 | 2:33.36 | 3:28.63 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Sakari Gummerus | 2003 | 183 | 49.31 | 1:45.78 | 2:45.90 | 3:43.56 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:23 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 27, T12,T15 400m vu, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Turun Satama Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 450 | 1:13.20 | 2:32.43 | 3:51.24 | 5:08.38 | |||
Cetus Espoo | 5:09.90 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 442 | 1:14.47 | 2:33.69 | 3:52.87 | 5:10.38 | |||
Cetus Espoo | 5:11.02 | |||||||||
3 | Anna Hakkarainen | 2005 | 418 | 1:15.99 | 2:38.46 | 4:00.08 | 5:16.21 | |||
Cetus Espoo | 5:21.77 | |||||||||
4 | Louna Kasvio | 2006 | 395 | 1:15.43 | 2:38.09 | 4:01.66 | 5:22.14 | |||
Cetus Espoo | 5:23.18 | |||||||||
5 | Roosa Tuomainen | 2005 | 383 | 1:17.60 | 2:41.04 | 4:05.03 | 5:25.36 | |||
Salon Uimarit | 5:27.67 | |||||||||
6 | Milla Lempiälä | 2005 | 383 | 1:16.97 | 2:42.22 | 4:07.54 | 5:25.47 | |||
Loimaan Uimaseura | 5:31.80 | |||||||||
7 | Kukka Kangas | 2005 | 373 | 1:18.70 | 2:42.72 | 4:06.78 | 5:28.36 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:28.25 | |||||||||
8 | Ellen Kaituri | 2006 | 366 | 1:16.34 | 2:40.64 | 4:06.97 | 5:30.50 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:40.09 | |||||||||
9 | Minttu Kiili | 2005 | 361 | 1:16.63 | 2:42.09 | 4:08.14 | 5:32.08 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:36.86 | |||||||||
10 | Sini Mäkilä | 2006 | 344 | 1:18.29 | 2:43.82 | 4:11.66 | 5:37.26 | |||
Raision Urheilijat | 5:49.88 | |||||||||
11 | Sonila Selimi | 2005 | 344 | 1:15.84 | 2:41.78 | 4:09.69 | 5:37.31 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:32.33 | |||||||||
12 | Silja Villanen | 2005 | 343 | 1:20.15 | 2:48.29 | 4:14.48 | 5:37.54 | |||
Salon Uimarit | 5:45.68 | |||||||||
13 | Milla Karttunen | 2005 | 327 | 1:18.67 | 2:47.31 | 4:16.48 | 5:43.08 | |||
Raision Urheilijat | 5:36.26 | |||||||||
14 | Nelli Rauhanen | 2005 | 326 | 1:19.65 | 2:49.08 | 4:18.66 | 5:43.36 | |||
Raision Urheilijat | 5:45.31 | |||||||||
15 | Katriina Kallio | 2006 | 325 | 1:24.44 | 2:54.12 | 4:21.81 | 5:43.69 | |||
Raision Urheilijat | 5:47.31 | |||||||||
16 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 325 | 1:21.64 | 2:50.89 | 4:20.11 | 5:43.78 | |||
Nokian Pyry | 5:44.89 | |||||||||
17 | Sivi Juvakka | 2005 | 322 | 1:21.45 | 2:50.26 | 4:19.82 | 5:44.90 | |||
Nokian Pyry | 6:01.03 | |||||||||
18 | Sofia Rinne | 2005 | 321 | 1:22.05 | 2:50.85 | 4:18.77 | 5:45.06 | |||
Cetus Espoo | 5:46.29 | |||||||||
19 | Lumi Luoma | 2005 | 320 | 1:19.06 | 2:50.64 | 4:22.51 | 5:45.44 | |||
Nurmijärven Uinti | 5:44.87 | |||||||||
20 | Elsa Vira | 2006 | 316 | 1:21.19 | 2:52.89 | 4:21.51 | 5:46.80 | |||
Aurajoen Uinti | 5:53.88 | |||||||||
21 | Maura Bergström | 2005 | 316 | 1:23.36 | 2:52.39 | 4:21.40 | 5:46.86 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:47.55 | |||||||||
22 | Nelli Laaksonen | 2005 | 314 | 1:22.02 | 2:52.97 | 4:23.59 | 5:47.80 | |||
Porin Uimaseura | 6:03.64 | |||||||||
23 | Ellen Kettunen | 2005 | 309 | 1:23.57 | 2:53.50 | 4:22.59 | 5:49.67 | |||
Cetus Espoo | 5:45.89 | |||||||||
24 | Daniela Lietzén | 2006 | 308 | 1:23.95 | 2:53.10 | 4:23.01 | 5:49.80 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Olivia Turtiainen | 2005 | 304 | 1:24.76 | 2:54.23 | 4:24.43 | 5:51.29 | |||
Cetus Espoo | 5:59.72 | |||||||||
26 | Elina Ruha | 2005 | 295 | 1:29.07 | 2:59.97 | 4:29.03 | 5:54.98 | |||
Cetus Espoo | 6:04.38 | |||||||||
27 | Säde Ryynänen | 2005 | 285 | 1:27.28 | 3:01.24 | 4:32.48 | 5:58.90 | |||
Cetus Espoo | 5:51.91 | |||||||||
28 | Lilli Kulpakko | 2005 | 285 | 1:23.54 | 2:56.15 | 4:29.68 | 5:58.94 | |||
Aurajoen Uinti | 5:58.94 | |||||||||
29 | Laura Turunen | 2005 | 280 | 1:24.19 | 2:57.76 | 4:31.26 | 6:01.18 | |||
Cetus Espoo | 6:11.39 | |||||||||
30 | Jasmin Savonen | 2005 | 276 | 1:28.61 | 3:03.37 | 4:35.28 | 6:03.14 | |||
Cetus Espoo | 5:54.22 | |||||||||
31 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 275 | 1:25.55 | 3:01.25 | 4:35.76 | 6:03.28 | |||
Cetus Espoo | 6:04.46 | |||||||||
32 | Rina Rantanen | 2005 | 272 | 1:24.35 | 2:57.90 | 4:33.22 | 6:04.68 | |||
Cetus Espoo | 5:49.24 | |||||||||
33 | Enni Tammilehto | 2006 | 265 | 1:28.86 | 3:03.96 | 4:38.38 | 6:07.93 | |||
Cetus Espoo | 6:14.51 | |||||||||
34 | Mirella Sauhula | 2006 | 264 | 1:26.71 | 3:02.81 | 4:38.43 | 6:08.56 | |||
Aurajoen Uinti | 6:20.92 | |||||||||
35 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 259 | 1:28.38 | 3:03.05 | 4:38.18 | 6:10.52 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Veera Maijala | 2005 | 249 | 1:23.87 | 3:00.49 | 4:38.44 | 6:15.54 | |||
Rauman Uimaseura | 6:10.94 | |||||||||
37 | Bettina Sandelin | 2005 | 249 | 1:28.36 | 3:05.70 | 4:42.83 | 6:15.66 | |||
Rauman Uimaseura | 6:22.69 | |||||||||
38 | Piia Lahtinen | 2006 | 242 | 1:29.07 | 3:06.26 | 4:43.84 | 6:18.97 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Emma Nieminen | 2005 | 241 | 1:28.63 | 3:06.96 | 4:46.29 | 6:19.57 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Kaarina Rihte | 2005 | 239 | 1:27.53 | 3:05.27 | 4:45.43 | 6:20.64 | |||
Cetus Espoo | 7:00.34 | |||||||||
41 | Kia Mäennenä | 2006 | 235 | 1:31.21 | 3:09.50 | 4:47.04 | 6:22.89 | |||
Cetus Espoo | 6:37.78 | |||||||||
42 | Pilvi Österman | 2005 | 223 | 1:30.14 | 3:13.50 | 4:56.87 | 6:29.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 223 | 1:32.00 | 3:11.23 | 4:49.01 | 6:29.69 | |||
Aurajoen Uinti | 6:51.75 | |||||||||
44 | Kristina Grimbaum | 2005 | 222 | 1:37.28 | 3:18.70 | 4:59.13 | 6:29.95 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 216 | 1:32.38 | 3:14.56 | 4:56.21 | 6:33.54 | |||
Cetus Espoo | 6:56.24 | |||||||||
46 | Janica Nieminen | 2005 | 215 | 1:32.01 | 3:13.04 | 4:54.52 | 6:34.28 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
47 | Anna Hynönen | 2006 | 213 | 1:32.21 | 3:15.37 | 4:57.85 | 6:35.57 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Ninja Brelo | 2006 | 211 | 1:36.85 | 3:18.90 | 4:59.64 | 6:37.13 | |||
Cetus Espoo | 6:34.69 | |||||||||
49 | Lila Niskala | 2006 | 205 | 1:35.67 | 3:19.70 | 5:00.64 | 6:40.95 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Iida Vartiainen | 2006 | 204 | 1:33.55 | 3:15.95 | 5:02.90 | 6:41.20 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
51 | Emma Haapanen | 2006 | 203 | 1:36.11 | 3:21.81 | 5:06.21 | 6:41.99 | |||
Aurajoen Uinti | 6:46.96 | |||||||||
52 | Emma Lönnberg | 2005 | 200 | 1:31.61 | 3:18.00 | 5:03.29 | 6:43.84 | |||
Cetus Espoo | 6:49.04 | |||||||||
53 | Tilda Saine | 2006 | 198 | 1:36.33 | 3:20.33 | 5:06.00 | 6:45.06 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
54 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 197 | 1:34.36 | 3:20.32 | 5:07.35 | 6:45.90 | |||
Cetus Espoo | 6:53.38 | |||||||||
55 | Heli Kuisma | 2006 | 195 | 1:40.49 | 3:26.91 | 5:12.56 | 6:47.68 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 6:50.28 | |||||||||
56 | Veera Pettinen | 2005 | 194 | 1:50.58 | 3:49.75 | 5:50.81 | 6:48.29 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
57 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 194 | 1:37.16 | 3:24.02 | 5:09.36 | 6:48.43 | |||
Cetus Espoo | 7:10.94 | |||||||||
58 | Céline Flöjt | 2005 | 191 | 1:33.93 | 3:20.78 | 5:08.21 | 6:50.34 | |||
Ålands Simförening | 6:58.64 | |||||||||
59 | Wilma Wallenius | 2005 | 191 | 1:34.46 | 3:21.53 | 5:09.07 | 6:50.54 | |||
Nurmijärven Uinti | 6:54.16 | |||||||||
60 | Iiris Soilevaara | 2006 | 190 | 1:35.29 | 4:16.59 | 6:03.65 | 6:50.82 | |||
Cetus Espoo | 7:10.95 | |||||||||
61 | Mathilda Heikiö | 2006 | 188 | 1:33.40 | 3:20.40 | 5:08.83 | 6:52.05 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
62 | Saara Raulos | 2005 | 184 | 1:34.31 | 3:22.67 | 5:10.70 | 6:55.34 | |||
Cetus Espoo | 7:00.00 | |||||||||
63 | Kaisu Leinonen | 2005 | 183 | 1:36.83 | 3:24.65 | 5:12.50 | 6:55.99 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
64 | Aino Kurki | 2005 | 183 | 1:35.25 | 3:23.94 | 5:13.28 | 6:56.15 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
65 | Amanda Koistinen | 2005 | 182 | 1:35.55 | 3:24.68 | 5:14.51 | 6:56.88 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
66 | Mea Alho | 2006 | 182 | 1:39.86 | 3:27.13 | 5:13.92 | 6:57.24 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
67 | Ronja Vilska | 2006 | 178 | 1:37.35 | 3:26.28 | 5:16.63 | 7:00.35 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
68 | Malla Kostiainen | 2006 | 162 | 1:37.27 | 3:29.20 | 5:24.01 | 7:13.12 | |||
Cetus Espoo | 7:21.94 | |||||||||
69 | Ella-Maria Salminen | 2006 | 156 | 1:36.07 | 3:31.05 | 5:26.81 | 7:18.85 | |||
Porin Pyrintö | 6:54.23 | |||||||||
- | Ella Suominen | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:38.49 | |||||||||
- | Fiona Laakso | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:37.45 | |||||||||
Laji 27, T12,T15 400m vu, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Turun Satama Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 581 | 1:07.15 | 2:19.43 | 3:31.75 | 4:43.28 | |||
Aurajoen Uinti | 4:58.77 | |||||||||
2 | Anna Vira | 2002 | 543 | 1:08.01 | 2:21.91 | 3:37.40 | 4:49.78 | |||
Aurajoen Uinti | 4:53.20 | |||||||||
3 | Peppi Pinomäki | 2002 | 524 | 1:07.96 | 2:22.72 | 3:38.72 | 4:53.12 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:47.75 | |||||||||
4 | Maija Nurmi | 2003 | 518 | 1:07.35 | 2:22.62 | 3:39.39 | 4:54.33 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:55.91 | |||||||||
5 | Jessica Kujanpää | 2002 | 516 | 1:10.40 | 2:27.23 | 3:43.05 | 4:54.65 | |||
Aurajoen Uinti | 4:59.76 | |||||||||
6 | Julia Koivisto | 2002 | 507 | 1:08.88 | 2:24.46 | 3:41.49 | 4:56.38 | |||
Aurajoen Uinti | 4:56.52 | |||||||||
7 | Kerttu Nurmi | 2003 | 502 | 1:08.70 | 2:24.96 | 3:41.96 | 4:57.37 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:56.57 | |||||||||
8 | Aino Rantala | 2004 | 499 | 1:08.72 | 2:25.19 | 3:42.98 | 4:58.09 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:57.04 | |||||||||
9 | Senni Mattila | 2003 | 492 | 1:08.36 | 2:24.42 | 3:42.55 | 4:59.49 | |||
Porin Uimaseura | 4:56.55 | |||||||||
10 | Kaisla Kangas | 2002 | 480 | 1:09.74 | 2:26.81 | 3:45.19 | 5:01.84 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:07.90 | |||||||||
11 | Iris Hanski | 2003 | 472 | 1:09.88 | 2:28.57 | 3:47.40 | 5:03.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:05.53 | |||||||||
12 | Ronja Myllykallio | 2003 | 461 | 1:12.57 | 2:31.27 | 3:49.11 | 5:05.95 | |||
Nokian Pyry | 5:08.18 | |||||||||
13 | Siiri Toiva | 2002 | 455 | 1:10.04 | 2:30.52 | 3:50.10 | 5:07.28 | |||
Nokian Pyry | 5:09.68 | |||||||||
14 | Daniela Degenhardt | 2003 | 443 | 1:10.19 | 2:29.42 | 3:50.68 | 5:10.02 | |||
Aurajoen Uinti | 5:09.31 | |||||||||
15 | Maija Björkholm | 2003 | 435 | 1:15.28 | 2:34.86 | 3:54.57 | 5:11.92 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:15.32 | |||||||||
16 | Petra Kivi | 2003 | 421 | 1:14.39 | 2:34.63 | 3:55.78 | 5:15.25 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:25.13 | |||||||||
17 | Ninni Eriksson | 2003 | 420 | 1:14.39 | 2:35.33 | 3:56.34 | 5:15.65 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:15.42 | |||||||||
18 | Anniina Haarala | 2004 | 401 | 1:16.61 | 2:39.02 | 4:00.29 | 5:20.43 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:27.11 | |||||||||
19 | Siiri Tiilikka | 2004 | 393 | 1:18.73 | 2:42.26 | 4:03.79 | 5:22.78 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:39.78 | |||||||||
20 | Ella Nihtilä | 2004 | 389 | 1:15.53 | 2:39.51 | 4:02.87 | 5:23.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:23.43 | |||||||||
21 | Anni Hyttinen | 2004 | 387 | 1:16.84 | 2:40.93 | 4:04.46 | 5:24.41 | |||
Aurajoen Uinti | 5:27.10 | |||||||||
22 | Matilda Laitinen | 2004 | 387 | 1:17.00 | 2:40.89 | 4:04.59 | 5:24.43 | |||
Aurajoen Uinti | 5:24.61 | |||||||||
23 | Helka Suomäki | 2003 | 378 | 1:16.54 | 2:40.56 | 4:05.28 | 5:26.77 | |||
Aurajoen Uinti | 5:30.32 | |||||||||
24 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 377 | 1:15.56 | 2:40.21 | 4:05.02 | 5:27.13 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Sini Heikkilä | 2003 | 352 | 1:16.13 | 2:42.10 | 4:09.60 | 5:34.84 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | Milla Rintanen | 2004 | 347 | 1:19.65 | 2:46.96 | 4:12.33 | 5:36.25 | |||
Aurajoen Uinti | 5:28.13 | |||||||||
27 | Iisa Karpela | 2004 | 328 | 1:20.08 | 2:49.23 | 4:17.01 | 5:42.86 | |||
Cetus Espoo | 5:44.60 | |||||||||
28 | Pinja Kallio | 2004 | 282 | 1:22.71 | 2:55.25 | 4:29.80 | 6:00.40 | |||
Kankaanpään Uimarit | 6:03.57 | |||||||||
29 | Odessa Haikara | 2004 | 264 | 1:30.62 | 3:05.29 | 4:42.13 | 6:08.29 | |||
Cetus Espoo | 5:59.77 | |||||||||
30 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | 235 | 1:28.66 | 3:05.70 | 4:44.00 | 6:23.12 | |||
Salon Uimarit | 6:42.51 | |||||||||
31 | Aada Berg | 2004 | 203 | 1:36.98 | 3:21.76 | 5:06.22 | 6:42.22 | |||
Porin Pyrintö | 6:52.27 | |||||||||
32 | Roosa Lahti | 2004 | 185 | 1:36.79 | 3:24.16 | 5:13.55 | 6:54.93 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Joanna Hauhia | 2004 | 178 | 1:38.98 | 3:29.22 | 5:21.26 | 7:00.05 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Emma Loo | 2004 | 163 | 1:39.15 | 3:31.66 | 5:26.14 | 7:12.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Aino Manner | 2004 | 159 | 1:41.08 | 3:36.62 | 5:29.67 | 7:16.22 | |||
Porin Pyrintö | ||||||||||
36 | Milja Santavirta | 2004 | 156 | 1:39.66 | 3:33.46 | 5:28.23 | 7:19.15 | |||
Porin Pyrintö | ||||||||||
37 | Vilma Halava | 2004 | 152 | 1:42.21 | 3:37.12 | 5:31.14 | 7:22.57 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Cecilia Serovuo | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 5:39.19 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:23 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 20:18 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 28, P13,P16 400m vu, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jaakko Pihlava | 2004 | 387 | 1:11.47 | 2:29.21 | 3:47.31 | 5:01.92 | |||
Aurajoen Uinti | 5:10.09 | |||||||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 336 | 1:13.46 | 2:35.76 | 3:59.14 | 5:16.48 | |||
Salon Uimarit | 5:29.63 | |||||||||
3 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 333 | 1:16.10 | 2:38.02 | 4:00.20 | 5:17.50 | |||
Aurajoen Uinti | 5:20.59 | |||||||||
4 | Tuomas Toppinen | 2005 | 317 | 1:15.88 | 2:39.69 | 4:02.87 | 5:22.72 | |||
Aurajoen Uinti | 5:16.32 | |||||||||
5 | Seweryn Pastucha | 2004 | 306 | 1:15.66 | 2:39.56 | 4:04.50 | 5:26.52 | |||
Raision Urheilijat | 5:15.96 | |||||||||
6 | Alexander Nyman | 2004 | 298 | 1:16.93 | 2:40.24 | 4:06.74 | 5:29.18 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 5:32.00 | |||||||||
7 | Olli Havia | 2004 | 296 | 1:18.14 | 2:42.78 | 4:09.72 | 5:29.96 | |||
Salon Uimarit | 5:32.40 | |||||||||
8 | Aapo Kinnunen | 2004 | 295 | 1:16.09 | 2:40.88 | 4:08.87 | 5:30.37 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:32.42 | |||||||||
9 | Otto Nurminen | 2004 | 295 | 1:16.99 | 2:42.19 | 4:08.16 | 5:30.49 | |||
Raision Urheilijat | 5:38.19 | |||||||||
10 | Viktor Asklöf | 2004 | 294 | 1:17.39 | 2:42.57 | 4:08.20 | 5:30.86 | |||
Cetus Espoo | 5:32.21 | |||||||||
11 | Veerti Juurakko | 2004 | 289 | 1:19.49 | 2:44.47 | 4:10.63 | 5:32.55 | |||
Cetus Espoo | 5:36.04 | |||||||||
12 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 281 | 1:18.11 | 2:45.54 | 4:11.61 | 5:35.62 | |||
Aurajoen Uinti | 5:39.85 | |||||||||
13 | Rasmus Kalvik | 2004 | 279 | 1:19.00 | 2:44.47 | 4:11.89 | 5:36.56 | |||
Ålands Simförening | ||||||||||
14 | Joona Pohjola | 2004 | 267 | 1:19.52 | 2:47.04 | 4:16.18 | 5:41.41 | |||
Salon Uimarit | 5:45.93 | |||||||||
15 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 254 | 1:21.83 | 2:52.07 | 4:23.56 | 5:47.42 | |||
Cetus Espoo | 5:39.84 | |||||||||
16 | Rasmus Rekola | 2004 | 253 | 1:19.22 | 2:49.56 | 4:21.55 | 5:47.63 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:50.24 | |||||||||
17 | Einari Palmu | 2004 | 252 | 1:23.01 | 2:52.07 | 4:22.18 | 5:48.28 | |||
Aurajoen Uinti | 5:43.45 | |||||||||
18 | Konsta Vainio | 2005 | 247 | 1:25.61 | 2:56.63 | 4:26.93 | 5:50.43 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Samuel Saari | 2004 | 241 | 1:22.41 | 2:53.30 | 4:24.46 | 5:53.24 | |||
Cetus Espoo | 6:02.83 | |||||||||
20 | Oskari Cederqvist | 2004 | 238 | 1:22.02 | 2:54.75 | 4:28.98 | 5:54.64 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Kasperi Jalonen | 2005 | 235 | 1:24.74 | 2:56.49 | 4:28.55 | 5:56.58 | |||
Raision Urheilijat | 6:14.49 | |||||||||
22 | Teo Mattelmäki | 2005 | 234 | 1:25.18 | 2:57.61 | 4:29.54 | 5:56.91 | |||
Cetus Espoo | 6:11.59 | |||||||||
23 | Ivan Chupakhin | 2005 | 232 | 1:23.99 | 2:56.34 | 4:28.50 | 5:58.00 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Yufei Meng | 2004 | 231 | 1:23.73 | 2:55.32 | 4:27.97 | 5:58.59 | |||
Cetus Espoo | 5:56.71 | |||||||||
25 | Veeti Valdolin | 2005 | 231 | 1:25.55 | 2:58.48 | 4:31.38 | 5:58.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Roope Tuomainen | 2004 | 230 | 1:21.08 | 2:54.46 | 4:28.84 | 5:58.86 | |||
Salon Uimarit | 6:40.08 | |||||||||
27 | Eero Mäenpää | 2005 | 227 | 1:25.15 | 2:55.86 | 4:27.84 | 6:00.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:44.19 | |||||||||
28 | Maksim Amosov | 2005 | 226 | 1:20.53 | 2:54.12 | 4:28.05 | 6:00.84 | |||
Aurajoen Uinti | 6:24.04 | |||||||||
29 | Luka Laaksonen | 2005 | 224 | 1:25.31 | 2:58.01 | 4:32.51 | 6:02.03 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 224 | 1:23.43 | 2:58.99 | 4:33.46 | 6:02.12 | |||
Cetus Espoo | 6:22.96 | |||||||||
31 | Jasper Oikarainen | 2005 | 215 | 1:28.47 | 3:03.94 | 4:37.34 | 6:06.94 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Alvar Aho | 2004 | 212 | 1:27.06 | 3:02.09 | 4:37.00 | 6:08.62 | |||
Cetus Espoo | 6:09.47 | |||||||||
33 | Eeli Partanen | 2005 | 212 | 1:26.78 | 3:02.73 | 4:39.72 | 6:08.95 | |||
Cetus Espoo | 6:19.54 | |||||||||
34 | Joel Lipponen | 2004 | 210 | 1:24.59 | 3:00.74 | 4:38.78 | 6:10.05 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
35 | Max Allén | 2005 | 209 | 1:27.06 | 3:06.35 | 4:42.06 | 6:10.72 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Lucas Lönnblad | 2004 | 206 | 1:26.22 | 3:00.84 | 4:37.61 | 6:12.21 | |||
Cetus Espoo | 5:59.41 | |||||||||
37 | Raman Veisi | 2004 | 193 | 1:26.15 | 3:03.15 | 4:42.03 | 6:20.51 | |||
Raision Urheilijat | 6:11.45 | |||||||||
38 | Jaakko Karti | 2004 | 181 | 1:29.47 | 3:11.07 | 4:52.28 | 6:28.35 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Niklas Nordquist | 2005 | 173 | 1:30.44 | 3:09.76 | 4:53.04 | 6:34.60 | |||
Raision Urheilijat | 6:35.61 | |||||||||
40 | Samuel Rooke | 2004 | 170 | 1:28.17 | 3:12.57 | 4:58.01 | 6:37.07 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
41 | Axel Leppähaara | 2004 | 166 | 1:31.47 | 3:16.83 | 4:59.98 | 6:40.23 | |||
Aurajoen Uinti | 6:25.20 | |||||||||
42 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 156 | 1:34.76 | 3:21.97 | 5:08.21 | 6:48.36 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Eemeli Arnell | 2005 | 146 | 1:36.53 | 3:27.97 | 5:19.68 | 6:57.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
44 | Lucas Kerby | 2005 | 146 | 1:40.54 | 3:31.59 | 5:20.22 | 6:57.83 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 140 | 1:40.59 | 3:30.59 | 5:20.67 | 7:02.94 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Tuomas Nieminen | 2004 | 139 | 1:43.15 | 3:31.85 | 5:21.57 | 7:04.29 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
47 | Luukas Kallio | 2005 | 98 | 1:47.79 | 3:49.24 | 5:54.22 | 7:56.57 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Kasper Kaskela | 2004 | 95 | 1:46.27 | 3:50.36 | 6:04.70 | 8:01.67 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Sauli Gummerus | 2004 | 90 | 1:57.37 | 4:02.52 | 6:09.40 | 8:10.18 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 28, P13,P16 400m vu, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzen | 2002 | 548 | 1:04.09 | 2:12.74 | 3:22.97 | 4:28.78 | |||
Aurajoen Uinti | 4:28.40 | |||||||||
2 | Oskari Hynynen | 2001 | 548 | 1:04.77 | 2:13.84 | 3:22.88 | 4:28.81 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:28.51 | |||||||||
3 | Elias Laine | 2002 | 539 | 1:04.88 | 2:14.66 | 3:23.23 | 4:30.30 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:31.00 | |||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 496 | 1:05.16 | 2:15.23 | 3:26.75 | 4:37.89 | |||
Aurajoen Uinti | 4:42.56 | |||||||||
5 | Arttu Mäenpää | 2003 | 475 | 1:06.41 | 2:18.99 | 3:31.01 | 4:42.00 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:51.45 | |||||||||
6 | Elias Kalliokoski | 2003 | 427 | 1:10.50 | 2:25.79 | 3:40.45 | 4:52.12 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:00.03 | |||||||||
7 | Eemil Kankare | 2003 | 393 | 1:08.23 | 2:24.69 | 3:42.21 | 5:00.27 | |||
Aurajoen Uinti | 4:54.31 | |||||||||
8 | Akira Konttinen | 2003 | 380 | 1:10.34 | 2:28.48 | 3:46.87 | 5:03.72 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:59.41 | |||||||||
9 | Eetu Mikkonen | 2003 | 371 | 1:11.31 | 2:30.52 | 3:49.66 | 5:06.17 | |||
Aurajoen Uinti | 5:09.84 | |||||||||
10 | Matias Gustafsson | 2002 | 356 | 1:08.22 | 2:27.56 | 3:51.06 | 5:10.42 | |||
Raision Urheilijat | 5:34.10 | |||||||||
11 | Emil Saha | 2003 | 338 | 1:13.54 | 2:34.99 | 3:58.22 | 5:15.78 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:15.01 | |||||||||
12 | Simon Ravals | 2003 | 334 | 1:12.21 | 2:34.14 | 4:00.40 | 5:17.15 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:09.34 | |||||||||
13 | Tuukka Harju | 2003 | 333 | 1:15.43 | 2:38.81 | 4:02.69 | 5:17.50 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:14.34 | |||||||||
14 | Elias Laine | 2003 | 332 | 1:12.44 | 2:34.48 | 3:58.66 | 5:17.80 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:28.21 | |||||||||
15 | Roni Koskinen | 2003 | 299 | 1:13.07 | 2:37.08 | 4:02.92 | 5:29.08 | |||
Aurajoen Uinti | 5:24.04 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 20:18 |