Tulokset Vest Ã…rgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 552 | 37.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.63 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 505 | 38.70 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.13 | |||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 504 | 38.73 | ||||||
Frem Odense | 40.72 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 503 | 38.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
5 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 482 | 39.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.88 | |||||||||
6 | Ida Hovmark | 2005 | 479 | 39.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.28 | |||||||||
7 | Kristine Vestergaard | 2005 | 469 | 39.67 | ||||||
Brønderslev SK08 | 41.54 | |||||||||
8 | Ellen Jensen | 2005 | 453 | 40.12 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.28 | |||||||||
9 | Agnete Habermann | 2005 | 434 | 40.72 | ||||||
H2Odense | 39.77 | |||||||||
10 | Tilde Søe Bach | 2005 | 430 | 40.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.62 | |||||||||
11 | Malou Sejr | 2005 | 420 | 41.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.95 | |||||||||
12 | Mathilde Bager | 2005 | 404 | 41.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Phaff Steen | 2005 | 397 | 41.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.48 | |||||||||
14 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 379 | 42.58 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 45.21 | |||||||||
15 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 375 | 42.73 | ||||||
Kolding SK | 45.08 | |||||||||
16 | Jazmin Jensen | 2005 | 372 | 42.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.94 | |||||||||
17 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 370 | 42.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 44.72 | |||||||||
18 | Anna Rønn | 2005 | 368 | 42.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 366 | 43.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.38 | |||||||||
20 | Marie Jensen | 2005 | 358 | 43.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.08 | |||||||||
21 | Ester Lauritsen | 2005 | 353 | 43.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.06 | |||||||||
22 | Isabell Rothgordt | 2005 | 342 | 44.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
22 | Louise Lie Thisted | 2005 | 342 | 44.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.63 | |||||||||
24 | Emilie Moberg | 2005 | 341 | 44.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.04 | |||||||||
25 | Louise Sunesen | 2005 | 337 | 44.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.19 | |||||||||
26 | Nikoline Kaae | 2005 | 334 | 44.40 | ||||||
Frem Odense | 44.81 | |||||||||
27 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | 326 | 44.76 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 45.94 | |||||||||
28 | Laura S. Olesen | 2005 | 326 | 44.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.93 | |||||||||
29 | Maja Friis | 2005 | 326 | 44.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.29 | |||||||||
30 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 323 | 44.90 | ||||||
Swim Team Neptun | 46.71 | |||||||||
31 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 319 | 45.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.02 | |||||||||
32 | Karla Kristensen | 2005 | 314 | 45.35 | ||||||
Kolding SK | 46.67 | |||||||||
33 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 303 | 45.86 | ||||||
Hornslet Svømmeklub | 48.90 | |||||||||
33 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 303 | 45.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.40 | |||||||||
35 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 301 | 45.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 53.40 | |||||||||
35 | Maja Stamholt | 2005 | 301 | 45.99 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 47.42 | |||||||||
37 | Sofie Bjerre | 2005 | 288 | 46.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 50.57 | |||||||||
38 | Laura Frost Rainer | 2005 | 277 | 47.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.55 | |||||||||
39 | Anna Varming | 2005 | 276 | 47.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 49.45 | |||||||||
40 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 274 | 47.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.32 | |||||||||
41 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 270 | 47.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
42 | Amalie Tolderlund | 2005 | 267 | 47.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.76 | |||||||||
43 | Julie Kann | 2005 | 238 | 49.72 | ||||||
Kolding SK | 53.25 | |||||||||
- | Anna Ryet | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 525 | 34.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 478 | 35.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.96 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 452 | 35.87 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.81 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 441 | 36.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 432 | 36.43 | ||||||
H2Odense | 36.92 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 421 | 36.74 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 407 | 37.15 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.98 | |||||||||
8 | Mads Iversen | 2004 | 393 | 37.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
9 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 392 | 37.60 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
10 | Linus Folke Jensen | 2004 | 392 | 37.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.38 | |||||||||
11 | Christian Landtved | 2004 | 372 | 38.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.49 | |||||||||
12 | Joost Rijkhoff | 2004 | 367 | 38.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
13 | Andreas Torp | 2004 | 358 | 38.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.06 | |||||||||
14 | Lucas Rosenborg | 2004 | 357 | 38.80 | ||||||
Lyseng IF | 40.03 | |||||||||
14 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 357 | 38.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.94 | |||||||||
16 | Søren Have | 2004 | 345 | 39.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.56 | |||||||||
17 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 339 | 39.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.42 | |||||||||
18 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 336 | 39.58 | ||||||
H2Odense | 40.70 | |||||||||
19 | Anders Mose | 2004 | 325 | 40.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
20 | Anton Poulsen | 2004 | 305 | 40.90 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 43.63 | |||||||||
21 | Asger Mathiasen | 2004 | 303 | 41.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.96 | |||||||||
21 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 303 | 41.00 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.39 | |||||||||
23 | Lukas Hedegaard | 2004 | 295 | 41.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.45 | |||||||||
24 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 294 | 41.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.22 | |||||||||
25 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 294 | 41.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.96 | |||||||||
26 | Kasper Henriksen | 2004 | 290 | 41.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.77 | |||||||||
27 | Casper Johannesen | 2004 | 289 | 41.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.81 | |||||||||
28 | Tobias Nielsen | 2004 | 287 | 41.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.35 | |||||||||
29 | Ciano Kristensen | 2004 | 282 | 41.95 | ||||||
Lyseng IF | 44.93 | |||||||||
30 | Lasse Thulstrup | 2004 | 281 | 42.00 | ||||||
Kolding SK | 43.98 | |||||||||
31 | Gustav Hansen | 2004 | 280 | 42.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.48 | |||||||||
32 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 278 | 42.19 | ||||||
Kolding SK | 46.36 | |||||||||
33 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 263 | 42.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.25 | |||||||||
34 | Jonathan Nejmann | 2004 | 254 | 43.48 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 51.14 | |||||||||
35 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 251 | 43.63 | ||||||
Durup IF | 42.06 | |||||||||
36 | Kasper Hansen | 2004 | 237 | 44.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
37 | Oscar Pedersen | 2004 | 231 | 44.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 784 | 37.97 | 1:18.35 | 1:58.99 | 2:39.29 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:44.09 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 767 | 36.72 | 1:17.48 | 1:58.40 | 2:40.48 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:37.71 | |||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 732 | 37.13 | 1:17.48 | 1:59.74 | 2:42.97 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:50.80 | |||||||||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 724 | 37.58 | 1:18.60 | 2:00.49 | 2:43.58 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:44.03 | |||||||||
5 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 715 | 36.88 | 1:18.67 | 2:01.39 | 2:44.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.29 | |||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 704 | 38.87 | 1:21.70 | 2:03.59 | 2:45.06 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.05 | |||||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | 672 | 39.03 | 1:22.44 | 2:05.83 | 2:47.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.41 | |||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 642 | 37.69 | 1:21.12 | 2:05.95 | 2:50.24 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:52.78 | |||||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | 642 | 38.92 | 1:22.22 | 2:06.11 | 2:50.28 | |||
Frem Odense | 2:51.50 | |||||||||
10 | Ida S Olesen | 2003 | 634 | 38.57 | 1:21.57 | 2:05.95 | 2:50.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.54 | |||||||||
11 | Mia Borgensgaard | 2003 | 615 | 38.21 | 1:22.53 | 2:07.02 | 2:52.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:56.53 | |||||||||
12 | Emma Stecher | 2003 | 614 | 38.34 | 1:21.51 | 2:06.86 | 2:52.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:02.24 | |||||||||
13 | Caroline Broholm | 2003 | 611 | 38.00 | 1:22.17 | 2:08.02 | 2:53.07 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:54.55 | |||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 596 | 38.08 | 1:22.37 | 2:07.75 | 2:54.50 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:54.90 | |||||||||
15 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 591 | 39.17 | 1:23.32 | 2:09.06 | 2:55.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:02.82 | |||||||||
16 | Lærke Høgsted | 2003 | 585 | 40.14 | 1:24.32 | 2:09.18 | 2:55.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:02.02 | |||||||||
17 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 569 | 41.07 | 1:25.66 | 2:11.18 | 2:57.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:05.33 | |||||||||
18 | Ella Christiansen | 2003 | 552 | 41.75 | 1:26.20 | 2:12.09 | 2:59.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.27 | |||||||||
19 | Line Lyskjær | 2003 | 551 | 39.88 | 1:25.46 | 2:12.49 | 2:59.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:03.53 | |||||||||
20 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 545 | 41.94 | 1:27.81 | 2:13.78 | 2:59.78 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:58.76 | |||||||||
21 | Selma Pruzljanin | 2003 | 539 | 42.76 | 1:28.71 | 2:14.71 | 3:00.49 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:20.10 | |||||||||
22 | Nikoline V Gallop | 2003 | 538 | 42.05 | 1:28.33 | 2:14.60 | 3:00.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 535 | 40.45 | 1:26.87 | 2:14.42 | 3:00.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Christiansen | 2003 | 532 | 41.54 | 1:27.35 | 2:14.09 | 3:01.21 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Freja Romanski | 2003 | 526 | 40.64 | 1:26.79 | 2:14.22 | 3:01.96 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:02.30 | |||||||||
26 | Matilde Iversen | 2003 | 522 | 41.75 | 1:28.27 | 2:15.33 | 3:02.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:02.13 | |||||||||
27 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 517 | 42.27 | 1:28.60 | 2:16.16 | 3:02.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:01.46 | |||||||||
28 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 515 | 41.25 | 1:28.35 | 2:14.95 | 3:03.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:07.30 | |||||||||
29 | Christine Krogh | 2003 | 512 | 41.48 | 1:28.19 | 2:15.27 | 3:03.56 | |||
H2Odense | 2:57.11 | |||||||||
30 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 511 | 42.76 | 1:29.63 | 2:16.95 | 3:03.73 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 509 | 42.33 | 1:29.74 | 2:17.21 | 3:03.89 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:07.65 | |||||||||
32 | Sarah Bundgaard | 2003 | 508 | 40.65 | 1:27.38 | 2:15.69 | 3:04.07 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:57.39 | |||||||||
33 | Signe Thomsen | 2003 | 503 | 41.26 | 1:28.36 | 2:16.54 | 3:04.69 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:08.61 | |||||||||
34 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 496 | 41.96 | 1:28.76 | 2:17.18 | 3:05.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:13.97 | |||||||||
35 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 490 | 41.72 | 1:29.14 | 2:17.76 | 3:06.32 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:04.15 | |||||||||
36 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 465 | 42.91 | 1:31.19 | 2:20.84 | 3:09.48 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 456 | 44.58 | 1:33.66 | 2:22.43 | 3:10.76 | |||
Odder Svømmeklub | 4:12.18 | |||||||||
38 | Camilla Kjær | 2003 | 456 | 44.19 | 1:33.80 | 2:22.68 | 3:10.78 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:16.89 | |||||||||
39 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 447 | 43.46 | 1:31.60 | 2:21.98 | 3:12.08 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:13.59 | |||||||||
40 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 443 | 2:37.82 | 3:12.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 3:22.43 | |||||||||
41 | Nikoline Andersen | 2003 | 443 | 45.88 | 1:35.03 | 2:23.97 | 3:12.69 | |||
H2Odense | 3:25.13 | |||||||||
42 | Josefine Heuer | 2003 | 435 | 44.62 | 1:33.93 | 2:23.47 | 3:13.87 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:19.92 | |||||||||
43 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 427 | 43.97 | 1:32.73 | 2:24.57 | 3:15.02 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:12.54 | |||||||||
44 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 415 | 43.59 | 1:32.75 | 2:24.24 | 3:16.92 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
45 | Selma Lindberg | 2003 | 401 | 45.66 | 1:36.04 | 2:27.86 | 3:19.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:13.08 | |||||||||
46 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 363 | 46.84 | 1:39.93 | 2:33.22 | 3:25.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:35.55 | |||||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Akut syg | |||||||
Holstebro Svømme Club | 3:26.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 736 | 33.38 | 1:10.60 | 1:48.39 | 2:25.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.83 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 694 | 34.03 | 1:11.71 | 1:49.73 | 2:28.45 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:29.96 | |||||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | 684 | 33.57 | 1:11.74 | 1:50.89 | 2:29.22 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:27.75 | |||||||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | 626 | 34.90 | 1:14.46 | 1:54.27 | 2:33.68 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.61 | |||||||||
5 | Anton Leth | 2002 | 594 | 35.35 | 1:16.24 | 1:56.23 | 2:36.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.92 | |||||||||
6 | Oskar Allerslev | 2002 | 583 | 35.67 | 1:16.42 | 1:56.47 | 2:37.36 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:38.50 | |||||||||
7 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 576 | 36.88 | 1:17.23 | 1:57.66 | 2:37.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.58 | |||||||||
8 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 570 | 36.02 | 1:16.68 | 1:57.65 | 2:38.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.90 | |||||||||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 561 | 36.05 | 1:17.38 | 1:59.26 | 2:39.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.60 | |||||||||
10 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 559 | 35.62 | 1:15.64 | 1:57.49 | 2:39.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:39.81 | |||||||||
11 | Christian Ottosen | 2002 | 549 | 36.87 | 1:17.63 | 1:58.78 | 2:40.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:55.16 | |||||||||
12 | Jacob Christensen | 2002 | 532 | 36.83 | 1:19.15 | 2:01.78 | 2:42.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.54 | |||||||||
13 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 510 | 36.74 | 1:19.54 | 2:03.00 | 2:44.48 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 508 | 36.60 | 1:19.65 | 2:03.47 | 2:44.72 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:51.09 | |||||||||
15 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 502 | 36.78 | 1:19.33 | 2:02.62 | 2:45.37 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:50.24 | |||||||||
16 | Casper Brinch | 2002 | 499 | 37.08 | 1:19.97 | 2:02.52 | 2:45.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.61 | |||||||||
17 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 495 | 35.51 | 1:16.49 | 2:00.17 | 2:46.15 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 494 | 37.22 | 1:19.81 | 2:03.43 | 2:46.25 | |||
H2Odense | 2:58.71 | |||||||||
19 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 491 | 38.02 | 1:20.70 | 2:03.48 | 2:46.63 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:01.37 | |||||||||
20 | Mads Kloster | 2002 | 488 | 38.52 | 1:21.24 | 2:04.15 | 2:46.93 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andreas Kronborg | 2002 | 480 | 36.67 | 1:19.04 | 2:02.52 | 2:47.87 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
22 | William Vig Stærmose | 2002 | 464 | 37.67 | 1:20.91 | 2:05.20 | 2:49.80 | |||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Oliver L Nelander | 2002 | 461 | 38.85 | 1:22.22 | 2:05.74 | 2:50.14 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:53.35 | |||||||||
24 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 458 | 37.40 | 1:20.88 | 2:06.09 | 2:50.48 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:49.40 | |||||||||
25 | Benjamin Friis | 2002 | 457 | 39.46 | 1:22.78 | 2:07.67 | 2:50.69 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:54.94 | |||||||||
26 | Mikkel Riis | 2002 | 455 | 37.75 | 1:21.13 | 2:05.98 | 2:50.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:57.38 | |||||||||
27 | Mads Lund | 2002 | 452 | 36.76 | 1:20.15 | 2:05.81 | 2:51.24 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:56.76 | |||||||||
28 | Ruben Nørgaard | 2002 | 452 | 39.26 | 1:22.34 | 2:07.15 | 2:51.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:00.54 | |||||||||
29 | Andreas Blaaberg | 2002 | 434 | 38.24 | 1:22.03 | 2:07.55 | 2:53.58 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 421 | 38.45 | 1:23.56 | 2:10.37 | 2:55.42 | |||
Odder Svømmeklub | 4:35.48 | |||||||||
31 | Julius Henriksen | 2002 | 420 | 38.02 | 1:23.59 | 2:10.54 | 2:55.49 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:57.52 | |||||||||
32 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 413 | 40.73 | 1:26.48 | 2:12.17 | 2:56.55 | |||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Tobias Boström | 2002 | 405 | 37.75 | 1:23.38 | 2:11.51 | 2:57.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.00 | |||||||||
34 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 390 | 40.02 | 1:26.50 | 2:13.73 | 2:59.94 | |||
H2Odense | 3:11.87 | |||||||||
35 | Daniel Gallacher | 2002 | 377 | 39.49 | 1:26.03 | 2:13.86 | 3:01.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 366 | 41.02 | 1:28.48 | 2:16.61 | 3:03.66 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 357 | 42.59 | 1:29.83 | 2:17.42 | 3:05.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend. v/100 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Asbjørn Guldager | 2002 | DSQ | ej samt berør. v100m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 729 | 36.16 | 1:15.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.17 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 685 | 36.28 | 1:16.93 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.45 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 637 | 36.98 | 1:18.79 | |||||
Kolding SK | 1:20.02 | |||||||||
4 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 624 | 37.61 | 1:19.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.81 | |||||||||
5 | Nicoline Dyrman | 2004 | 618 | 37.01 | 1:19.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.85 | |||||||||
6 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 613 | 38.12 | 1:19.80 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:21.48 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 587 | 38.51 | 1:20.99 | |||||
Kolding SK | 1:24.32 | |||||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 579 | 38.60 | 1:21.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
9 | Sarah Larsen | 2004 | 565 | 39.11 | 1:22.00 | |||||
Lyseng IF | 1:25.05 | |||||||||
10 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 564 | 39.15 | 1:22.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.44 | |||||||||
11 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 558 | 39.08 | 1:22.36 | |||||
H2Odense | 1:22.24 | |||||||||
12 | Kathrine Weide | 2004 | 557 | 38.83 | 1:22.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.50 | |||||||||
13 | Eva Hjort | 2004 | 553 | 38.84 | 1:22.58 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.50 | |||||||||
14 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 551 | 38.97 | 1:22.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.06 | |||||||||
15 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 540 | 39.05 | 1:23.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.56 | |||||||||
16 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 538 | 38.92 | 1:23.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
17 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 530 | 40.05 | 1:23.76 | |||||
Frem Odense | 1:34.83 | |||||||||
18 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 527 | 39.81 | 1:23.91 | |||||
Kolding SK | 1:27.12 | |||||||||
19 | Laura Marie Dige | 2004 | 524 | 39.99 | 1:24.10 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.16 | |||||||||
20 | Søs Freund | 2004 | 523 | 39.46 | 1:24.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.46 | |||||||||
21 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 519 | 39.51 | 1:24.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.45 | |||||||||
22 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 511 | 39.44 | 1:24.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.02 | |||||||||
23 | Christina M. Glargaard | 2004 | 510 | 39.62 | 1:24.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.36 | |||||||||
24 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 504 | 40.04 | 1:25.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.77 | |||||||||
25 | Anna Toft Petersen | 2004 | 503 | 40.31 | 1:25.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.17 | |||||||||
26 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 500 | 39.85 | 1:25.44 | |||||
Swim Team Neptun | 1:29.17 | |||||||||
27 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 496 | 41.28 | 1:25.66 | |||||
Lyseng IF | 1:25.88 | |||||||||
28 | Victoria Underbjerg | 2004 | 489 | 40.28 | 1:26.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.44 | |||||||||
29 | Katrine Rasmussen | 2004 | 483 | 40.08 | 1:26.40 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.27 | |||||||||
30 | Mia Hvarre | 2004 | 461 | 41.44 | 1:27.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.43 | |||||||||
31 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 459 | 40.59 | 1:27.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.84 | |||||||||
32 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 454 | 41.17 | 1:28.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.86 | |||||||||
33 | Martha Bjerg | 2004 | 450 | 42.77 | 1:28.45 | |||||
Lyseng IF | 1:31.40 | |||||||||
34 | Clara Skrydstrup | 2004 | 444 | 41.34 | 1:28.88 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:36.92 | |||||||||
35 | Mathilde Møller | 2004 | 438 | 41.45 | 1:29.28 | |||||
Swim Team Neptun | 1:29.57 | |||||||||
36 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 425 | 42.34 | 1:30.18 | |||||
H2Odense | 1:31.20 | |||||||||
37 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 420 | 42.31 | 1:30.54 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:30.97 | |||||||||
38 | Freja Friborg | 2004 | 418 | 41.22 | 1:30.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.37 | |||||||||
39 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 416 | 42.74 | 1:30.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
40 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 414 | 42.60 | 1:30.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.61 | |||||||||
41 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 412 | 43.11 | 1:31.09 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
42 | Ida Juul Grønning | 2004 | 409 | 43.49 | 1:31.30 | |||||
H2Odense | 1:32.75 | |||||||||
43 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 408 | 42.31 | 1:31.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.99 | |||||||||
44 | Frida Saks Justesen | 2004 | 408 | 44.19 | 1:31.40 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
45 | Sia Aagaard | 2004 | 403 | 42.93 | 1:31.76 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 402 | 44.01 | 1:31.88 | |||||
H2Odense | 1:36.91 | |||||||||
47 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 401 | 43.99 | 1:31.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.09 | |||||||||
48 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 388 | 44.08 | 1:32.95 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
49 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 382 | 44.85 | 1:33.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.26 | |||||||||
50 | Pernille Nedergaard | 2004 | 379 | 44.67 | 1:33.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:35.09 | |||||||||
51 | Melanie Petersen | 2004 | 372 | 44.02 | 1:34.23 | |||||
Kolding SK | 1:36.12 | |||||||||
52 | Karoline Kristensen | 2004 | 372 | 44.34 | 1:34.27 | |||||
DeltaSwim | 1:43.62 | |||||||||
53 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 370 | 43.37 | 1:34.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.54 | |||||||||
54 | Josephine Larsen | 2004 | 369 | 45.16 | 1:34.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.79 | |||||||||
55 | Selma Skipper | 2004 | 364 | 45.14 | 1:34.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.70 | |||||||||
56 | Maria Mathiesen | 2004 | 362 | 44.73 | 1:35.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.65 | |||||||||
57 | Helga Bak | 2004 | 349 | 44.51 | 1:36.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.83 | |||||||||
58 | Caroline Madsen | 2004 | 317 | 46.45 | 1:39.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:47.18 | |||||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DSQ | Ekstra flyben v75m | ||||||
H2Odense | 1:33.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 667 | 32.73 | 1:09.47 | |||||
H2Odense | 1:11.21 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 651 | 33.20 | 1:10.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.26 | |||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 572 | 34.65 | 1:13.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 519 | 36.40 | 1:15.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.80 | |||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 514 | 35.75 | 1:15.73 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:16.21 | |||||||||
6 | Oliver Fenger | 2003 | 514 | 35.61 | 1:15.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
7 | Jonas Kjær | 2003 | 509 | 35.82 | 1:16.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 489 | 36.38 | 1:17.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
9 | Markus Toft | 2003 | 488 | 35.95 | 1:17.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.51 | |||||||||
10 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 475 | 36.46 | 1:17.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.19 | |||||||||
11 | Christopher Z. Christense | 2003 | 474 | 35.93 | 1:17.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.85 | |||||||||
12 | Oliver Christensen | 2003 | 472 | 37.20 | 1:17.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
13 | Mads Stamholt | 2003 | 458 | 36.85 | 1:18.73 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.64 | |||||||||
14 | Marius Gystad | 2003 | 456 | 36.97 | 1:18.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
15 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 453 | 37.82 | 1:18.99 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.28 | |||||||||
16 | Christian Johannesen | 2003 | 453 | 37.03 | 1:19.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.38 | |||||||||
17 | Sune Schaarup | 2003 | 448 | 37.52 | 1:19.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.64 | |||||||||
18 | Victor Abel Brandi | 2003 | 448 | 37.19 | 1:19.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
19 | Emil Lykke Grann | 2003 | 442 | 37.65 | 1:19.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.24 | |||||||||
20 | Frederik Venø Elling | 2003 | 438 | 37.71 | 1:19.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.61 | |||||||||
21 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 437 | 37.93 | 1:19.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.06 | |||||||||
22 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 431 | 37.60 | 1:20.32 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.90 | |||||||||
23 | Daniel Østerballe | 2003 | 428 | 38.39 | 1:20.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.40 | |||||||||
24 | Alfred Feldskov | 2003 | 428 | 37.48 | 1:20.54 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:20.12 | |||||||||
25 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 427 | 37.96 | 1:20.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.80 | |||||||||
26 | Simon Degn | 2003 | 426 | 38.50 | 1:20.65 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:27.91 | |||||||||
27 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 423 | 38.13 | 1:20.82 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.77 | |||||||||
28 | Alex Søndergaard | 2003 | 421 | 38.55 | 1:20.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.01 | |||||||||
29 | Anton Pedersen | 2003 | 417 | 38.01 | 1:21.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.56 | |||||||||
29 | Daniel Damsbo | 2003 | 417 | 38.59 | 1:21.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.27 | |||||||||
31 | William Sloth | 2003 | 415 | 38.95 | 1:21.32 | |||||
Lyseng IF | 1:21.57 | |||||||||
32 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 402 | 38.80 | 1:22.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
33 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 401 | 39.42 | 1:22.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.63 | |||||||||
34 | Thor Brunsgaard | 2003 | 395 | 38.32 | 1:22.71 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
35 | Niklas Højbjerg | 2003 | 386 | 38.73 | 1:23.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.84 | |||||||||
36 | Nikolai Sander | 2003 | 379 | 38.95 | 1:23.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:22.70 | |||||||||
37 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 362 | 40.16 | 1:25.15 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Asger Hatting | 2003 | 352 | 41.19 | 1:25.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:33.69 | |||||||||
39 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 349 | 40.60 | 1:26.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.24 | |||||||||
40 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 345 | 40.71 | 1:26.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.51 | |||||||||
41 | Casper Bang Clausen | 2003 | 344 | 40.53 | 1:26.57 | |||||
H2Odense | 1:33.37 | |||||||||
42 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 326 | 41.83 | 1:28.17 | |||||
H2Odense | 1:26.06 | |||||||||
43 | Mathias Knudsen | 2003 | 318 | 41.79 | 1:28.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
44 | Anders Elsborg | 2003 | 313 | 42.05 | 1:29.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.41 | |||||||||
45 | Christian Oxenvad | 2003 | 309 | 42.54 | 1:29.77 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.68 | |||||||||
46 | Mikkel Stilling | 2003 | 300 | 43.07 | 1:30.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.24 | |||||||||
47 | Viktor Nørrevang | 2003 | 285 | 42.53 | 1:32.13 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
48 | Kasper Johnsen | 2003 | 277 | 44.17 | 1:33.03 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:48.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 519 | 32.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 517 | 32.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.30 | |||||||||
3 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 509 | 32.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.26 | |||||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 503 | 33.10 | ||||||
Frem Odense | 34.85 | |||||||||
5 | Ellen Jensen | 2005 | 468 | 33.91 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.63 | |||||||||
6 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 458 | 34.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
7 | Louise Lie Thisted | 2005 | 455 | 34.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
8 | Sofie Bjerre | 2005 | 450 | 34.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 37.43 | |||||||||
9 | Fenja Romanski | 2005 | 449 | 34.39 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.65 | |||||||||
10 | Malou Sejr | 2005 | 444 | 34.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.90 | |||||||||
11 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 433 | 34.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
12 | Jazmin Jensen | 2005 | 414 | 35.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
13 | Ida Hovmark | 2005 | 411 | 35.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
14 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 400 | 35.74 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.08 | |||||||||
15 | Anna Varming | 2005 | 392 | 35.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.13 | |||||||||
16 | Mathilde Bager | 2005 | 389 | 36.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
17 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 385 | 36.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.95 | |||||||||
17 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 385 | 36.18 | ||||||
Kolding SK | 35.73 | |||||||||
19 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 378 | 36.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
20 | Emilie Moberg | 2005 | 370 | 36.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
21 | Karla Kristensen | 2005 | 370 | 36.69 | ||||||
Kolding SK | 38.91 | |||||||||
22 | Ester Lauritsen | 2005 | 363 | 36.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
23 | Marie Jensen | 2005 | 349 | 37.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.88 | |||||||||
24 | Agnete Habermann | 2005 | 343 | 37.61 | ||||||
H2Odense | 36.23 | |||||||||
25 | Laura S. Olesen | 2005 | 342 | 37.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.88 | |||||||||
26 | Maja Stamholt | 2005 | 339 | 37.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.93 | |||||||||
27 | Anna Ryet | 2005 | 332 | 38.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.68 | |||||||||
28 | Isabell Rothgordt | 2005 | 331 | 38.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
29 | Amalie Tolderlund | 2005 | 331 | 38.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.79 | |||||||||
30 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 326 | 38.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 43.01 | |||||||||
31 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | 323 | 38.36 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 41.82 | |||||||||
32 | Anna Rønn | 2005 | 320 | 38.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.87 | |||||||||
33 | Tilde Søe Bach | 2005 | 319 | 38.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
34 | Emma Phaff Steen | 2005 | 318 | 38.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.71 | |||||||||
35 | Laura Frost Rainer | 2005 | 316 | 38.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.49 | |||||||||
36 | Julie Kann | 2005 | 309 | 38.92 | ||||||
Kolding SK | 41.93 | |||||||||
37 | Kristine Vestergaard | 2005 | 309 | 38.93 | ||||||
Brønderslev SK08 | 42.14 | |||||||||
38 | Nikoline Kaae | 2005 | 294 | 39.57 | ||||||
Frem Odense | 37.65 | |||||||||
39 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 285 | 39.99 | ||||||
Hornslet Svømmeklub | 41.47 | |||||||||
40 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 282 | 40.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
41 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 279 | 40.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.61 | |||||||||
42 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 277 | 40.36 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.36 | |||||||||
43 | Maja Friis | 2005 | 240 | 42.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.60 | |||||||||
44 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 197 | 45.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 49.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 506 | 29.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 499 | 29.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.72 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 486 | 30.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.74 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 480 | 30.23 | ||||||
H2Odense | 30.11 | |||||||||
5 | Christian Landtved | 2004 | 475 | 30.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.69 | |||||||||
6 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 454 | 30.78 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.70 | |||||||||
7 | Mads Mikkelsen | 2004 | 415 | 31.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.20 | |||||||||
8 | Mads Iversen | 2004 | 404 | 32.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
9 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 387 | 32.48 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.64 | |||||||||
10 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 365 | 33.12 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
11 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 364 | 33.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.15 | |||||||||
12 | Søren Have | 2004 | 364 | 33.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.24 | |||||||||
13 | Joost Rijkhoff | 2004 | 358 | 33.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.58 | |||||||||
14 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 356 | 33.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.58 | |||||||||
15 | Linus Folke Jensen | 2004 | 355 | 33.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.19 | |||||||||
16 | Lucas Rosenborg | 2004 | 350 | 33.57 | ||||||
Lyseng IF | 35.06 | |||||||||
17 | Casper Johannesen | 2004 | 335 | 34.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
18 | Ciano Kristensen | 2004 | 328 | 34.30 | ||||||
Lyseng IF | 38.69 | |||||||||
19 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 327 | 34.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
20 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 326 | 34.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
21 | Andreas Torp | 2004 | 322 | 34.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.32 | |||||||||
22 | Oscar Pedersen | 2004 | 320 | 34.59 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.76 | |||||||||
23 | Jonathan Nejmann | 2004 | 317 | 34.69 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.42 | |||||||||
24 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 317 | 34.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
25 | Tobias Nielsen | 2004 | 316 | 34.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
26 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 316 | 34.75 | ||||||
H2Odense | 37.52 | |||||||||
27 | Anders Mose | 2004 | 314 | 34.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
28 | Anton Poulsen | 2004 | 295 | 35.54 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 37.44 | |||||||||
29 | Lukas Hedegaard | 2004 | 294 | 35.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.13 | |||||||||
30 | Gustav Hansen | 2004 | 284 | 35.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
31 | Kasper Henriksen | 2004 | 282 | 36.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Lasse Thulstrup | 2004 | 263 | 36.93 | ||||||
Kolding SK | 40.61 | |||||||||
33 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 255 | 37.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
34 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 253 | 37.40 | ||||||
Durup IF | 37.85 | |||||||||
35 | Kasper Hansen | 2004 | 245 | 37.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.12 | |||||||||
36 | Asger Mathiasen | 2004 | 236 | 38.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 229 | 38.68 | ||||||
Kolding SK | 39.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 629 | 32.30 | 1:08.44 | |||||
Kolding SK | 1:10.02 | |||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 595 | 32.17 | 1:09.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 586 | 32.91 | 1:10.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 550 | 33.37 | 1:11.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
5 | Anna Toft Petersen | 2004 | 542 | 33.46 | 1:11.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
6 | Clara Skrydstrup | 2004 | 528 | 33.75 | 1:12.56 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.53 | |||||||||
7 | Nicoline Dyrman | 2004 | 512 | 34.06 | 1:13.30 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.20 | |||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 496 | 34.00 | 1:14.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.37 | |||||||||
9 | Nele Schulze | 2004 | 493 | 34.71 | 1:14.21 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:14.01 | |||||||||
10 | Josephine Larsen | 2004 | 493 | 34.60 | 1:14.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.60 | |||||||||
11 | Aurelia Pedersen | 2004 | 487 | 33.66 | 1:14.53 | |||||
H2Odense | 1:16.86 | |||||||||
12 | Eva Hjort | 2004 | 468 | 35.04 | 1:15.54 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.68 | |||||||||
13 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 467 | 35.20 | 1:15.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 463 | 35.37 | 1:15.79 | |||||
Frem Odense | 1:17.09 | |||||||||
15 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 456 | 35.92 | 1:16.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.56 | |||||||||
16 | Elma Gabela | 2004 | 446 | 36.31 | 1:16.72 | |||||
Kolding SK | 1:17.66 | |||||||||
17 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 443 | 35.34 | 1:16.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
18 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 441 | 37.38 | 1:17.02 | |||||
Kolding SK | 1:20.89 | |||||||||
19 | Victoria Underbjerg | 2004 | 434 | 34.78 | 1:17.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
20 | Laura Marie Dige | 2004 | 427 | 35.93 | 1:17.84 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.41 | |||||||||
21 | Martha Bjerg | 2004 | 427 | 36.94 | 1:17.89 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 421 | 36.27 | 1:18.23 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:25.67 | |||||||||
23 | Kathrine Weide | 2004 | 412 | 36.69 | 1:18.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.45 | |||||||||
24 | Frida Saks Justesen | 2004 | 411 | 37.02 | 1:18.86 | |||||
Lyseng IF | 1:25.14 | |||||||||
25 | Sarah Larsen | 2004 | 410 | 38.66 | 1:18.96 | |||||
Lyseng IF | 1:35.60 | |||||||||
26 | Freja Friborg | 2004 | 404 | 36.01 | 1:19.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.44 | |||||||||
26 | Mia Hvarre | 2004 | 404 | 36.28 | 1:19.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
28 | Karoline Kristensen | 2004 | 400 | 35.76 | 1:19.59 | |||||
DeltaSwim | 1:19.95 | |||||||||
29 | Ida Juul Grønning | 2004 | 399 | 36.73 | 1:19.64 | |||||
H2Odense | 1:18.71 | |||||||||
30 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 397 | 37.22 | 1:19.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.58 | |||||||||
31 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 397 | 36.55 | 1:19.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.71 | |||||||||
32 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 394 | 37.64 | 1:20.00 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.51 | |||||||||
33 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 382 | 36.99 | 1:20.81 | |||||
H2Odense | 1:21.58 | |||||||||
34 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 381 | 35.43 | 1:20.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:30.64 | |||||||||
35 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 368 | 37.62 | 1:21.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.03 | |||||||||
36 | Sia Aagaard | 2004 | 368 | 37.97 | 1:21.85 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 366 | 38.08 | 1:21.99 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
38 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 358 | 34.98 | 1:22.57 | |||||
H2Odense | 1:20.49 | |||||||||
39 | Pernille Nedergaard | 2004 | 355 | 38.73 | 1:22.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:41.45 | |||||||||
40 | Katrine Rasmussen | 2004 | 353 | 37.13 | 1:22.93 | |||||
Swim Team Neptun | 1:28.79 | |||||||||
41 | Selma Skipper | 2004 | 353 | 36.92 | 1:22.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.41 | |||||||||
42 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 352 | 37.65 | 1:23.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
43 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 350 | 37.20 | 1:23.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.22 | |||||||||
44 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 342 | 37.39 | 1:23.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.43 | |||||||||
45 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 338 | 38.26 | 1:24.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.53 | |||||||||
46 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 332 | 39.67 | 1:24.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.49 | |||||||||
47 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 312 | 38.34 | 1:26.43 | |||||
H2Odense | 1:25.54 | |||||||||
48 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 312 | 39.40 | 1:26.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
49 | Caroline Madsen | 2004 | 309 | 39.08 | 1:26.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.52 | |||||||||
50 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 308 | 40.54 | 1:26.85 | |||||
Lyseng IF | 1:29.60 | |||||||||
51 | Søs Freund | 2004 | 305 | 39.52 | 1:27.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.04 | |||||||||
52 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 302 | 40.85 | 1:27.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.97 | |||||||||
53 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 293 | 40.99 | 1:28.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.78 | |||||||||
54 | Helga Bak | 2004 | 283 | 41.35 | 1:29.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.46 | |||||||||
55 | Melanie Petersen | 2004 | 280 | 41.87 | 1:29.65 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
56 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 279 | 39.39 | 1:29.76 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
57 | Maria Mathiesen | 2004 | 260 | 41.52 | 1:31.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.03 | |||||||||
58 | Mathilde Møller | 2004 | 236 | 42.91 | 1:34.89 | |||||
Swim Team Neptun | 1:44.25 | |||||||||
- | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:33.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 616 | 28.74 | 1:01.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:07.25 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 564 | 29.33 | 1:03.76 | |||||
H2Odense | 1:08.29 | |||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 554 | 30.23 | 1:04.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
3 | Valdemar Wichmann | 2003 | 554 | 30.14 | 1:04.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.51 | |||||||||
5 | Jonas Kjær | 2003 | 533 | 30.23 | 1:04.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
6 | Thor Brunsgaard | 2003 | 525 | 30.71 | 1:05.31 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
7 | Mathias Knudsen | 2003 | 496 | 30.02 | 1:06.56 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.67 | |||||||||
8 | Daniel Damsbo | 2003 | 493 | 30.48 | 1:06.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
9 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 489 | 30.69 | 1:06.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.55 | |||||||||
10 | Christian Kornum | 2003 | 484 | 30.97 | 1:07.12 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.51 | |||||||||
11 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 470 | 31.46 | 1:07.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.21 | |||||||||
12 | Christopher Z. Christense | 2003 | 469 | 31.34 | 1:07.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
13 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 460 | 31.75 | 1:08.25 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
14 | Mads Stamholt | 2003 | 450 | 32.01 | 1:08.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.70 | |||||||||
15 | Alex Søndergaard | 2003 | 445 | 32.34 | 1:09.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
16 | Niklas Højbjerg | 2003 | 443 | 30.65 | 1:09.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.44 | |||||||||
17 | Oliver Fenger | 2003 | 441 | 31.92 | 1:09.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
18 | Frederik Venø Elling | 2003 | 429 | 32.26 | 1:09.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.38 | |||||||||
19 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 420 | 32.68 | 1:10.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.25 | |||||||||
20 | Kasper Johnsen | 2003 | 415 | 32.25 | 1:10.62 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
21 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 411 | 33.37 | 1:10.86 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.37 | |||||||||
22 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 403 | 33.78 | 1:11.34 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.57 | |||||||||
23 | Emil Lykke Grann | 2003 | 399 | 33.21 | 1:11.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
24 | Daniel Østerballe | 2003 | 391 | 33.46 | 1:12.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.17 | |||||||||
25 | Nikolai Sander | 2003 | 387 | 32.40 | 1:12.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.40 | |||||||||
26 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 385 | 33.37 | 1:12.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
27 | Asger Hatting | 2003 | 362 | 34.58 | 1:13.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.99 | |||||||||
28 | William Sloth | 2003 | 361 | 34.82 | 1:13.99 | |||||
Lyseng IF | 1:14.60 | |||||||||
29 | Simon Degn | 2003 | 358 | 35.19 | 1:14.22 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.73 | |||||||||
30 | Christian Johannesen | 2003 | 346 | 34.83 | 1:15.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
31 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 333 | 35.06 | 1:16.04 | |||||
H2Odense | 1:15.82 | |||||||||
32 | Mikkel Stilling | 2003 | 331 | 33.78 | 1:16.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.38 | |||||||||
33 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 330 | 35.16 | 1:16.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.46 | |||||||||
34 | Sune Schaarup | 2003 | 317 | 36.20 | 1:17.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
35 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 312 | 35.30 | 1:17.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
36 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 308 | 35.13 | 1:17.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 302 | 36.85 | 1:18.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
38 | Viktor Nørrevang | 2003 | 295 | 37.27 | 1:19.13 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:29.79 | |||||||||
39 | Markus Toft | 2003 | 285 | 35.67 | 1:20.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.06 | |||||||||
40 | Marius Gystad | 2003 | 282 | 34.71 | 1:20.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.64 | |||||||||
41 | Christian Oxenvad | 2003 | 275 | 37.57 | 1:20.96 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.13 | |||||||||
42 | Anders Elsborg | 2003 | 272 | 37.72 | 1:21.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.79 | |||||||||
43 | Oliver Christensen | 2003 | 271 | 38.34 | 1:21.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 270 | 37.44 | 1:21.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.01 | |||||||||
45 | Casper Bang Clausen | 2003 | 248 | 37.61 | 1:23.85 | |||||
H2Odense | 1:25.62 | |||||||||
46 | Alfred Feldskov | 2003 | 246 | 36.27 | 1:24.03 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:26.80 | |||||||||
47 | Anton Pedersen | 2003 | 228 | 37.96 | 1:26.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | Victor Abel Brandi | 2003 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 685 | 32.68 | 1:10.75 | 1:48.90 | 2:26.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.39 | |||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 645 | 33.88 | 1:11.71 | 1:49.64 | 2:29.95 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:40.86 | |||||||||
3 | Line Lyskjær | 2003 | 628 | 34.06 | 1:12.23 | 1:51.92 | 2:31.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.06 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 619 | 33.49 | 1:11.96 | 1:51.63 | 2:32.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.11 | |||||||||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 616 | 33.43 | 1:11.19 | 1:51.53 | 2:32.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.79 | |||||||||
6 | Camilla Kjær | 2003 | 578 | 34.04 | 1:13.58 | 1:54.80 | 2:35.55 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.30 | |||||||||
7 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 570 | 33.78 | 1:12.73 | 1:54.73 | 2:36.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 565 | 34.26 | 1:12.96 | 1:53.98 | 2:36.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.88 | |||||||||
9 | Ida S Olesen | 2003 | 530 | 34.80 | 1:15.06 | 1:57.22 | 2:40.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Selma Pruzljanin | 2003 | 515 | 34.92 | 1:15.99 | 1:58.27 | 2:41.60 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:03.82 | |||||||||
11 | Anna Bull Kramer | 2003 | 478 | 35.34 | 1:17.35 | 2:00.13 | 2:45.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:45.86 | |||||||||
12 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 475 | 35.66 | 1:18.29 | 2:01.96 | 2:46.00 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.89 | |||||||||
13 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 467 | 36.06 | 1:18.98 | 2:03.98 | 2:47.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.95 | |||||||||
14 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 455 | 35.51 | 1:18.32 | 2:03.02 | 2:48.41 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:52.55 | |||||||||
15 | Matilde Iversen | 2003 | 452 | 36.50 | 1:18.88 | 2:03.32 | 2:48.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:11.16 | |||||||||
16 | Nikoline Andersen | 2003 | 450 | 35.98 | 1:18.69 | 2:03.99 | 2:49.07 | |||
H2Odense | ||||||||||
17 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 446 | 38.56 | 1:22.05 | 2:05.92 | 2:49.53 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:03.73 | |||||||||
18 | Caroline Broholm | 2003 | 435 | 34.95 | 1:18.37 | 2:04.29 | 2:51.03 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Karoline Lagoni | 2003 | 431 | 36.41 | 1:19.53 | 2:06.42 | 2:51.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:52.35 | |||||||||
20 | Josefine Heuer | 2003 | 427 | 34.89 | 1:15.10 | 2:00.00 | 2:52.02 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:45.73 | |||||||||
21 | Nikoline V Gallop | 2003 | 426 | 37.49 | 1:21.23 | 2:06.93 | 2:52.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Høgsted | 2003 | 425 | 37.39 | 1:20.71 | 2:05.50 | 2:52.34 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 420 | 38.29 | 1:22.51 | 2:08.73 | 2:52.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 416 | 36.85 | 1:20.66 | 2:07.50 | 2:53.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.75 | |||||||||
25 | Ella Christiansen | 2003 | 411 | 38.45 | 1:21.87 | 2:07.58 | 2:54.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.99 | |||||||||
26 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 403 | 37.62 | 1:23.30 | 2:09.89 | 2:55.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:05.38 | |||||||||
27 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 401 | 37.43 | 1:21.79 | 2:08.15 | 2:55.71 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
27 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 401 | 37.24 | 1:22.61 | 2:09.08 | 2:55.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.35 | |||||||||
29 | Laura Fogh | 2003 | 391 | 39.49 | 1:23.91 | 2:10.41 | 2:57.17 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
30 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 381 | 35.77 | 1:19.59 | 2:09.16 | 2:58.76 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.26 | |||||||||
30 | Emilie Egerup | 2003 | 381 | 37.56 | 1:22.92 | 2:10.31 | 2:58.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:04.84 | |||||||||
32 | Signe Thomsen | 2003 | 371 | 38.31 | 1:25.22 | 2:12.69 | 3:00.25 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
33 | Johanne A Andersson | 2003 | 351 | 39.26 | 1:26.28 | 2:15.39 | 3:03.72 | |||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 349 | 37.52 | 1:23.61 | 2:13.10 | 3:03.94 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:05.14 | |||||||||
35 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 345 | 38.51 | 1:23.45 | 2:13.00 | 3:04.63 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:15.87 | |||||||||
36 | Freja Romanski | 2003 | 345 | 37.96 | 1:23.94 | 2:13.42 | 3:04.64 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
37 | Christine Krogh | 2003 | 338 | 39.04 | 1:24.97 | 2:14.82 | 3:05.95 | |||
H2Odense | 2:57.94 | |||||||||
38 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 310 | 40.54 | 1:29.95 | 2:23.62 | 3:11.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sarah Bundgaard | 2003 | 305 | 39.70 | 1:28.03 | 2:19.33 | 3:12.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:00.26 | |||||||||
40 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 303 | 40.14 | 1:28.78 | 2:20.13 | 3:12.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:09.90 | |||||||||
41 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 302 | 42.88 | 1:32.63 | 2:24.45 | 3:13.08 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
42 | Selma Lindberg | 2003 | 280 | 41.24 | 1:30.72 | 2:24.63 | 3:18.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 279 | 41.02 | 1:30.68 | 2:24.63 | 3:18.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:24.29 | |||||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Akut syg | |||||||
Holstebro Svømme Club | 3:01.50 | |||||||||
- | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | DSQ | 1 hånd i mål | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:49.78 | |||||||||
- | Naya Høgholt Sejr | 2003 | DSQ | Brystarmtag 150m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 720 | 29.45 | 1:03.32 | 1:37.54 | 2:11.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.32 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 655 | 29.60 | 1:03.30 | 1:38.31 | 2:15.85 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:17.58 | |||||||||
3 | Julius Henriksen | 2002 | 604 | 30.12 | 1:04.99 | 1:41.54 | 2:19.56 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:25.95 | |||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 603 | 31.31 | 1:07.12 | 1:43.56 | 2:19.64 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.63 | |||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 544 | 31.61 | 1:09.49 | 1:47.41 | 2:24.50 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.12 | |||||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | 538 | 31.39 | 1:07.23 | 1:45.43 | 2:25.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 515 | 32.00 | 1:10.44 | 1:50.26 | 2:27.20 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:35.36 | |||||||||
8 | Mikkel Riis | 2002 | 503 | 32.94 | 1:10.15 | 1:48.99 | 2:28.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.59 | |||||||||
9 | Tobias Boström | 2002 | 480 | 31.75 | 1:10.18 | 1:51.29 | 2:30.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.81 | |||||||||
10 | Filip Cederstrøm | 2002 | 475 | 32.53 | 1:10.13 | 1:49.68 | 2:31.17 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:57.61 | |||||||||
11 | Daniel Gallacher | 2002 | 470 | 31.97 | 1:09.11 | 1:49.01 | 2:31.72 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:39.80 | |||||||||
12 | Andreas Kronborg | 2002 | 452 | 32.04 | 1:11.08 | 1:52.14 | 2:33.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.06 | |||||||||
13 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 448 | 34.88 | 1:14.84 | 1:54.30 | 2:34.23 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:49.78 | |||||||||
14 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 446 | 31.69 | 1:11.22 | 1:52.78 | 2:34.40 | |||
H2Odense | ||||||||||
15 | Andreas Blaaberg | 2002 | 445 | 32.56 | 1:11.16 | 1:52.92 | 2:34.54 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 440 | 33.72 | 1:12.64 | 1:53.90 | 2:35.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.56 | |||||||||
17 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 430 | 33.42 | 1:12.33 | 1:53.86 | 2:36.34 | |||
H2Odense | 2:35.80 | |||||||||
18 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 418 | 35.12 | 1:15.74 | 1:57.90 | 2:37.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 403 | 34.39 | 1:14.51 | 1:56.73 | 2:39.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:49.91 | |||||||||
20 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 392 | 34.63 | 1:15.26 | 1:57.62 | 2:41.27 | |||
Odder Svømmeklub | 2:48.58 | |||||||||
21 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 391 | 34.03 | 1:14.55 | 1:57.71 | 2:41.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Jacob Christensen | 2002 | 391 | 35.50 | 1:17.62 | 1:59.29 | 2:41.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.89 | |||||||||
23 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 389 | 33.34 | 1:13.94 | 1:57.46 | 2:41.55 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Ruben Nørgaard | 2002 | 387 | 35.50 | 1:16.25 | 1:58.72 | 2:41.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Asbjørn Guldager | 2002 | 386 | 35.36 | 1:16.60 | 1:59.23 | 2:42.09 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:40.04 | |||||||||
26 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 382 | 34.49 | 1:16.57 | 1:59.64 | 2:42.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.53 | |||||||||
26 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 382 | 35.85 | 1:17.98 | 2:00.11 | 2:42.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.54 | |||||||||
28 | Casper Brinch | 2002 | 380 | 35.94 | 1:16.95 | 1:59.64 | 2:42.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.12 | |||||||||
29 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 375 | 31.20 | 1:09.78 | 1:54.58 | 2:43.60 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:43.33 | |||||||||
30 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 373 | 33.49 | 1:13.70 | 1:59.04 | 2:43.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:43.00 | |||||||||
31 | Oliver L Nelander | 2002 | 359 | 34.90 | 1:14.99 | 1:58.70 | 2:45.92 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | William Vig Stærmose | 2002 | 354 | 35.50 | 1:18.10 | 2:02.08 | 2:46.77 | |||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 354 | 35.50 | 1:17.13 | 2:01.54 | 2:46.79 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:53.98 | |||||||||
34 | Oskar Allerslev | 2002 | 345 | 35.05 | 1:18.87 | 2:04.80 | 2:48.23 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:09.39 | |||||||||
35 | Benjamin Friis | 2002 | 326 | 36.58 | 1:21.33 | 2:06.60 | 2:51.33 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:57.44 | |||||||||
36 | Christian Ottosen | 2002 | 314 | 35.73 | 1:19.16 | 2:05.51 | 2:53.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 307 | 36.73 | 1:22.58 | 2:09.75 | 2:54.85 | |||
Frem Odense | ||||||||||
38 | Mads Lund | 2002 | 245 | 36.22 | 1:23.69 | 2:15.49 | 3:08.46 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:21.47 | |||||||||
39 | Anton Leth | 2002 | 231 | 40.22 | 1:29.12 | 2:20.68 | 3:12.11 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 723 | 31.62 | 1:08.56 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:11.37 | |||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 657 | 32.94 | 1:10.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 634 | 33.51 | 1:11.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.56 | |||||||||
4 | Elma Gabela | 2004 | 630 | 34.45 | 1:11.79 | |||||
Kolding SK | 1:13.92 | |||||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 624 | 33.88 | 1:12.03 | |||||
Kolding SK | 1:12.84 | |||||||||
6 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 623 | 33.28 | 1:12.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.95 | |||||||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | 607 | 33.69 | 1:12.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 605 | 33.59 | 1:12.77 | |||||
H2Odense | 1:15.86 | |||||||||
9 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 592 | 35.63 | 1:13.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.98 | |||||||||
10 | Nicoline Dyrman | 2004 | 587 | 35.34 | 1:13.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.60 | |||||||||
11 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 577 | 35.50 | 1:13.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
12 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 576 | 34.46 | 1:13.98 | |||||
Kolding SK | 1:14.90 | |||||||||
13 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 575 | 34.40 | 1:14.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.61 | |||||||||
14 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 567 | 34.81 | 1:14.35 | |||||
Frem Odense | 1:17.89 | |||||||||
15 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 564 | 35.38 | 1:14.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.92 | |||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 561 | 34.72 | 1:14.61 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.69 | |||||||||
17 | Laura Marie Dige | 2004 | 559 | 35.38 | 1:14.69 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.12 | |||||||||
18 | Aurelia Pedersen | 2004 | 554 | 34.17 | 1:14.94 | |||||
H2Odense | 1:16.93 | |||||||||
19 | Kathrine Weide | 2004 | 551 | 36.48 | 1:15.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.46 | |||||||||
20 | Martha Bjerg | 2004 | 542 | 36.27 | 1:15.47 | |||||
Lyseng IF | 1:17.68 | |||||||||
21 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 537 | 36.33 | 1:15.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.40 | |||||||||
22 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 531 | 35.70 | 1:15.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.42 | |||||||||
23 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 530 | 35.04 | 1:16.05 | |||||
Swim Team Neptun | 1:19.66 | |||||||||
24 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 528 | 34.57 | 1:16.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.82 | |||||||||
25 | Frida Saks Justesen | 2004 | 522 | 34.64 | 1:16.45 | |||||
Lyseng IF | 1:18.81 | |||||||||
26 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 515 | 34.80 | 1:16.78 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
27 | Sarah Larsen | 2004 | 513 | 36.46 | 1:16.86 | |||||
Lyseng IF | 1:19.56 | |||||||||
28 | Victoria Underbjerg | 2004 | 510 | 35.22 | 1:17.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
29 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 504 | 36.82 | 1:17.31 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:18.85 | |||||||||
30 | Freja Friborg | 2004 | 504 | 35.36 | 1:17.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.02 | |||||||||
31 | Søs Freund | 2004 | 503 | 37.56 | 1:17.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.07 | |||||||||
32 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 499 | 35.66 | 1:17.57 | |||||
Swim Team Neptun | 1:17.83 | |||||||||
32 | Mia Hvarre | 2004 | 499 | 35.63 | 1:17.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.75 | |||||||||
34 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 499 | 35.10 | 1:17.58 | |||||
H2Odense | 1:16.66 | |||||||||
35 | Sia Aagaard | 2004 | 499 | 35.49 | 1:17.59 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.24 | |||||||||
36 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 498 | 35.23 | 1:17.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.61 | |||||||||
37 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 498 | 35.03 | 1:17.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.24 | |||||||||
38 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 491 | 37.03 | 1:18.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
39 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 490 | 36.65 | 1:18.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.92 | |||||||||
40 | Katrine Rasmussen | 2004 | 480 | 37.34 | 1:18.60 | |||||
Swim Team Neptun | 1:20.84 | |||||||||
41 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 476 | 37.36 | 1:18.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.88 | |||||||||
42 | Clara Skrydstrup | 2004 | 476 | 34.66 | 1:18.83 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:20.51 | |||||||||
43 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 475 | 36.51 | 1:18.89 | |||||
H2Odense | 1:19.66 | |||||||||
44 | Ida Juul Grønning | 2004 | 467 | 36.42 | 1:19.33 | |||||
H2Odense | 1:20.60 | |||||||||
45 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 460 | 38.59 | 1:19.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
46 | Pernille Nedergaard | 2004 | 460 | 37.23 | 1:19.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
47 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 457 | 38.92 | 1:19.87 | |||||
Lyseng IF | 1:20.25 | |||||||||
48 | Melanie Petersen | 2004 | 449 | 36.69 | 1:20.37 | |||||
Kolding SK | 1:20.60 | |||||||||
49 | Caroline Madsen | 2004 | 448 | 36.61 | 1:20.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.86 | |||||||||
50 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 445 | 36.84 | 1:20.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.43 | |||||||||
51 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 438 | 36.48 | 1:21.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.22 | |||||||||
52 | Josephine Larsen | 2004 | 432 | 35.95 | 1:21.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.23 | |||||||||
53 | Karoline Kristensen | 2004 | 430 | 37.06 | 1:21.51 | |||||
DeltaSwim | 1:25.75 | |||||||||
54 | Helga Bak | 2004 | 429 | 37.55 | 1:21.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.10 | |||||||||
55 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 421 | 37.85 | 1:22.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
56 | Maria Mathiesen | 2004 | 420 | 39.18 | 1:22.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
57 | Mathilde Møller | 2004 | 406 | 39.75 | 1:23.12 | |||||
Swim Team Neptun | 1:20.73 | |||||||||
58 | Selma Skipper | 2004 | 405 | 37.05 | 1:23.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.36 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 548 | 34.14 | 1:15.21 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.08 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 525 | 34.59 | 1:16.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.56 | |||||||||
3 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 513 | 36.16 | 1:16.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.51 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 513 | 36.16 | 1:16.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.38 | |||||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 497 | 36.25 | 1:17.68 | |||||
Frem Odense | 1:18.65 | |||||||||
6 | Malou Sejr | 2005 | 488 | 35.63 | 1:18.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.78 | |||||||||
7 | Agnete Habermann | 2005 | 483 | 37.57 | 1:18.46 | |||||
H2Odense | 1:19.40 | |||||||||
8 | Jazmin Jensen | 2005 | 480 | 35.48 | 1:18.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.35 | |||||||||
9 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 480 | 36.26 | 1:18.62 | |||||
Kolding SK | 1:20.17 | |||||||||
10 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 475 | 37.05 | 1:18.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
11 | Louise Lie Thisted | 2005 | 470 | 36.47 | 1:19.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.92 | |||||||||
12 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 469 | 35.84 | 1:19.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.46 | |||||||||
13 | Mathilde Bager | 2005 | 457 | 37.99 | 1:19.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
14 | Louise Sunesen | 2005 | 457 | 35.72 | 1:19.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.00 | |||||||||
15 | Ida Hovmark | 2005 | 445 | 39.31 | 1:20.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
16 | Tilde Søe Bach | 2005 | 444 | 38.87 | 1:20.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.29 | |||||||||
17 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 442 | 38.82 | 1:20.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
18 | Sofie Bjerre | 2005 | 434 | 36.55 | 1:21.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:22.87 | |||||||||
19 | Ester Lauritsen | 2005 | 433 | 38.70 | 1:21.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.10 | |||||||||
20 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 422 | 37.20 | 1:22.05 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.38 | |||||||||
21 | Maja Stamholt | 2005 | 420 | 38.28 | 1:22.14 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.86 | |||||||||
22 | Laura S. Olesen | 2005 | 413 | 39.47 | 1:22.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.98 | |||||||||
23 | Emilie Moberg | 2005 | 412 | 37.93 | 1:22.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
24 | Anna Ryet | 2005 | 410 | 39.16 | 1:22.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.78 | |||||||||
25 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 406 | 39.37 | 1:23.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
26 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | 405 | 38.78 | 1:23.19 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:25.65 | |||||||||
27 | Isabell Rothgordt | 2005 | 402 | 39.96 | 1:23.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
28 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 399 | 40.57 | 1:23.57 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
29 | Kristine Vestergaard | 2005 | 399 | 39.43 | 1:23.61 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.57 | |||||||||
30 | Karla Kristensen | 2005 | 396 | 38.39 | 1:23.83 | |||||
Kolding SK | 1:25.64 | |||||||||
31 | Marie Jensen | 2005 | 390 | 38.68 | 1:24.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.02 | |||||||||
32 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 389 | 37.04 | 1:24.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.52 | |||||||||
33 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 385 | 41.18 | 1:24.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:26.57 | |||||||||
34 | Maja Friis | 2005 | 384 | 39.45 | 1:24.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.74 | |||||||||
35 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 381 | 37.75 | 1:24.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:24.49 | |||||||||
36 | Amalie Tolderlund | 2005 | 377 | 40.12 | 1:25.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
37 | Emma Phaff Steen | 2005 | 374 | 39.61 | 1:25.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.07 | |||||||||
38 | Nikoline Kaae | 2005 | 372 | 40.10 | 1:25.53 | |||||
Frem Odense | 1:25.27 | |||||||||
39 | Julie Kann | 2005 | 362 | 38.92 | 1:26.33 | |||||
Kolding SK | 1:26.61 | |||||||||
40 | Anna Rønn | 2005 | 361 | 39.31 | 1:26.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.08 | |||||||||
41 | Laura Frost Rainer | 2005 | 360 | 39.93 | 1:26.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.66 | |||||||||
42 | Anna Varming | 2005 | 345 | 38.43 | 1:27.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.42 | |||||||||
43 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 342 | 41.31 | 1:28.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.63 | |||||||||
44 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 330 | 41.81 | 1:29.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 745 | 28.21 | 1:01.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.85 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 632 | 30.37 | 1:04.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.37 | |||||||||
3 | Valdemar Wichmann | 2003 | 601 | 30.63 | 1:06.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.44 | |||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 590 | 29.90 | 1:06.43 | |||||
Swim Team Neptun | 1:10.49 | |||||||||
5 | Oliver Fenger | 2003 | 579 | 31.15 | 1:06.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.78 | |||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 578 | 30.73 | 1:06.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
7 | Christian Kornum | 2003 | 568 | 31.37 | 1:07.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.24 | |||||||||
8 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 566 | 31.00 | 1:07.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.22 | |||||||||
9 | Mads Stamholt | 2003 | 560 | 31.47 | 1:07.62 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.68 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 529 | 32.12 | 1:08.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
11 | Frederik Venø Elling | 2003 | 518 | 31.77 | 1:09.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
12 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 517 | 32.10 | 1:09.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.23 | |||||||||
13 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 512 | 32.43 | 1:09.64 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
14 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 511 | 31.17 | 1:09.70 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.83 | |||||||||
15 | Niklas Højbjerg | 2003 | 510 | 31.37 | 1:09.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.90 | |||||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 507 | 32.59 | 1:09.90 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
17 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 503 | 32.97 | 1:10.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
18 | Daniel Damsbo | 2003 | 503 | 32.43 | 1:10.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
19 | Victor Abel Brandi | 2003 | 494 | 33.30 | 1:10.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.09 | |||||||||
20 | Nikolai Sander | 2003 | 485 | 31.89 | 1:10.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.15 | |||||||||
21 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 483 | 33.42 | 1:11.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
22 | Mathias Knudsen | 2003 | 476 | 31.48 | 1:11.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.70 | |||||||||
23 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 472 | 34.21 | 1:11.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.59 | |||||||||
24 | Markus Toft | 2003 | 469 | 35.28 | 1:11.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.92 | |||||||||
25 | Alex Søndergaard | 2003 | 468 | 31.13 | 1:11.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
26 | Kasper Johnsen | 2003 | 466 | 30.63 | 1:11.85 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
27 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 462 | 33.36 | 1:12.06 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.92 | |||||||||
28 | Marius Gystad | 2003 | 456 | 34.95 | 1:12.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
29 | Simon Degn | 2003 | 448 | 34.41 | 1:12.81 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:15.06 | |||||||||
30 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 444 | 35.62 | 1:13.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.41 | |||||||||
31 | Christian Johannesen | 2003 | 438 | 35.93 | 1:13.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
32 | Alfred Feldskov | 2003 | 435 | 33.79 | 1:13.54 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:13.10 | |||||||||
33 | Christian Oxenvad | 2003 | 432 | 33.91 | 1:13.69 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.31 | |||||||||
34 | Oliver Christensen | 2003 | 431 | 36.86 | 1:13.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
35 | Sune Schaarup | 2003 | 429 | 35.17 | 1:13.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
36 | Asger Hatting | 2003 | 417 | 34.78 | 1:14.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.05 | |||||||||
36 | William Sloth | 2003 | 417 | 35.61 | 1:14.56 | |||||
Lyseng IF | 1:15.97 | |||||||||
38 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 415 | 34.69 | 1:14.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.55 | |||||||||
39 | Casper Bang Clausen | 2003 | 412 | 34.90 | 1:14.88 | |||||
H2Odense | 1:16.27 | |||||||||
40 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 406 | 34.20 | 1:15.25 | |||||
H2Odense | 1:14.49 | |||||||||
41 | Mikkel Stilling | 2003 | 405 | 33.77 | 1:15.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
42 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 403 | 36.26 | 1:15.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
43 | Anton Pedersen | 2003 | 402 | 36.82 | 1:15.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
44 | Anders Elsborg | 2003 | 385 | 36.98 | 1:16.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.21 | |||||||||
45 | Viktor Nørrevang | 2003 | 354 | 36.68 | 1:18.79 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.56 | |||||||||
- | Christopher Z. Christense | 2003 | DSQ | 1 hånd i ven v25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.05 | |||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.64 | |||||||||
- | Victor Nygaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | 1:05.83 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 575 | 31.52 | 1:07.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.86 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 543 | 32.88 | 1:08.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 516 | 32.25 | 1:09.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.56 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 501 | 32.75 | 1:10.18 | |||||
H2Odense | 1:09.75 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 500 | 32.92 | 1:10.19 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.35 | |||||||||
6 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 460 | 34.07 | 1:12.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 458 | 33.87 | 1:12.26 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.71 | |||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 456 | 33.30 | 1:12.38 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.16 | |||||||||
9 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 455 | 32.22 | 1:12.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
10 | Mads Iversen | 2004 | 438 | 34.49 | 1:13.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.69 | |||||||||
11 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 419 | 34.69 | 1:14.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
12 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 417 | 33.31 | 1:14.58 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.86 | |||||||||
13 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 406 | 34.46 | 1:15.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.11 | |||||||||
14 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 406 | 34.49 | 1:15.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.07 | |||||||||
15 | Lucas Rosenborg | 2004 | 397 | 35.23 | 1:15.80 | |||||
Lyseng IF | 1:18.88 | |||||||||
16 | Ciano Kristensen | 2004 | 395 | 34.77 | 1:15.91 | |||||
Lyseng IF | 1:17.81 | |||||||||
16 | Joost Rijkhoff | 2004 | 395 | 36.02 | 1:15.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
18 | Anton Poulsen | 2004 | 393 | 35.72 | 1:16.04 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:19.77 | |||||||||
19 | Søren Have | 2004 | 391 | 35.83 | 1:16.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.19 | |||||||||
20 | Anders Mose | 2004 | 387 | 36.64 | 1:16.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.40 | |||||||||
21 | Linus Folke Jensen | 2004 | 383 | 36.45 | 1:16.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.30 | |||||||||
22 | Lukas Hedegaard | 2004 | 378 | 36.11 | 1:17.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.02 | |||||||||
23 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 376 | 35.87 | 1:17.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
24 | Andreas Torp | 2004 | 372 | 35.83 | 1:17.44 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.53 | |||||||||
25 | Tobias Nielsen | 2004 | 370 | 35.48 | 1:17.58 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
26 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 368 | 38.31 | 1:17.77 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
27 | Oscar Pedersen | 2004 | 365 | 34.55 | 1:17.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.24 | |||||||||
28 | Asger Mathiasen | 2004 | 361 | 35.42 | 1:18.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.92 | |||||||||
29 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 359 | 35.85 | 1:18.37 | |||||
Durup IF | 1:17.97 | |||||||||
30 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 358 | 36.23 | 1:18.47 | |||||
Kolding SK | 1:20.25 | |||||||||
31 | Jonathan Nejmann | 2004 | 346 | 36.29 | 1:19.39 | |||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:20.30 | |||||||||
32 | Gustav Hansen | 2004 | 341 | 36.17 | 1:19.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
33 | Kasper Henriksen | 2004 | 339 | 36.86 | 1:19.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.03 | |||||||||
34 | Casper Johannesen | 2004 | 338 | 36.23 | 1:19.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.19 | |||||||||
35 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 337 | 36.15 | 1:20.07 | |||||
H2Odense | 1:19.55 | |||||||||
36 | Kasper Hansen | 2004 | 337 | 37.37 | 1:20.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.15 | |||||||||
37 | Lasse Thulstrup | 2004 | 334 | 38.88 | 1:20.32 | |||||
Kolding SK | 1:20.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 756 | 1:13.51 | 2:33.55 | 4:01.01 | 5:09.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:16.56 | |||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 724 | 1:14.86 | 2:30.48 | 3:59.74 | 5:13.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:09.50 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 711 | 1:11.36 | 2:32.73 | 4:03.02 | 5:15.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:17.29 | |||||||||
4 | Cecilie Christiansen | 2003 | 701 | 1:12.08 | 2:27.03 | 4:02.13 | 5:17.25 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:18.35 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 695 | 1:13.43 | 2:33.61 | 4:04.82 | 5:18.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:27.67 | |||||||||
6 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 688 | 1:16.06 | 2:38.23 | 4:07.09 | 5:19.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:50.00 | |||||||||
7 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 660 | 1:19.87 | 2:44.01 | 4:09.41 | 5:23.66 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:29.92 | |||||||||
8 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 651 | 1:17.33 | 2:35.20 | 4:08.36 | 5:25.13 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:03.22 | |||||||||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 648 | 1:16.84 | 2:39.78 | 4:06.46 | 5:25.57 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:29.63 | |||||||||
10 | Laura Fogh | 2003 | 647 | 1:17.84 | 2:42.61 | 4:09.22 | 5:25.87 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 5:34.36 | |||||||||
11 | Selma Pruzljanin | 2003 | 635 | 1:17.21 | 2:39.62 | 4:16.67 | 5:27.80 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:34.24 | |||||||||
12 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 633 | 1:13.82 | 2:37.76 | 4:12.93 | 5:28.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:34.10 | |||||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 618 | 1:13.85 | 2:40.04 | 4:16.78 | 5:30.75 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:23.67 | |||||||||
14 | Line Lyskjær | 2003 | 618 | 1:12.02 | 2:38.27 | 4:14.52 | 5:30.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:28.06 | |||||||||
15 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 613 | 1:19.83 | 2:40.71 | 4:18.22 | 5:31.64 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:36.28 | |||||||||
16 | Karoline Lagoni | 2003 | 610 | 1:15.59 | 2:41.10 | 4:13.69 | 5:32.30 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:28.65 | |||||||||
17 | Nikoline V Gallop | 2003 | 595 | 1:20.75 | 2:46.98 | 4:20.24 | 5:35.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilie Egerup | 2003 | 586 | 1:19.93 | 2:47.81 | 4:19.26 | 5:36.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:06.39 | |||||||||
19 | Lærke Høgsted | 2003 | 586 | 1:19.70 | 2:44.09 | 4:21.20 | 5:36.72 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 581 | 1:21.88 | 2:46.74 | 4:20.25 | 5:37.66 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 6:05.93 | |||||||||
21 | Anna Bull Kramer | 2003 | 572 | 1:17.88 | 2:45.06 | 4:20.68 | 5:39.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:37.79 | |||||||||
22 | Caroline Broholm | 2003 | 565 | 1:17.26 | 2:43.66 | 4:20.94 | 5:40.81 | |||
Ringe Svømme Klub | 5:33.79 | |||||||||
23 | Ella Christiansen | 2003 | 561 | 1:21.10 | 2:48.18 | 4:25.31 | 5:41.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:39.15 | |||||||||
24 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 554 | 1:12.62 | 2:33.90 | 4:22.74 | 5:43.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:35.27 | |||||||||
25 | Freja Romanski | 2003 | 552 | 1:23.52 | 2:49.96 | 4:26.31 | 5:43.43 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:53.93 | |||||||||
26 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 547 | 1:22.31 | 2:48.53 | 4:26.98 | 5:44.44 | |||
Odder Svømmeklub | 5:40.74 | |||||||||
27 | Camilla Kjær | 2003 | 547 | 1:13.92 | 2:43.88 | 4:26.95 | 5:44.52 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:58.94 | |||||||||
28 | Signe Thomsen | 2003 | 541 | 1:25.02 | 2:50.55 | 4:26.35 | 5:45.73 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:54.21 | |||||||||
29 | Matilde Iversen | 2003 | 529 | 1:20.38 | 2:48.16 | 4:28.58 | 5:48.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:39.03 | |||||||||
30 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 529 | 1:26.49 | 2:52.04 | 4:32.99 | 5:48.48 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:40.49 | |||||||||
31 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 528 | 1:22.81 | 2:49.09 | 4:30.64 | 5:48.63 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:55.31 | |||||||||
32 | Johanne A Andersson | 2003 | 524 | 1:26.38 | 2:59.29 | 4:29.90 | 5:49.46 | |||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Nikoline Andersen | 2003 | 516 | 1:19.48 | 2:47.67 | 4:30.95 | 5:51.20 | |||
H2Odense | 5:59.42 | |||||||||
34 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 516 | 1:25.56 | 2:56.62 | 4:32.41 | 5:51.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:40.51 | |||||||||
35 | Josefine Heuer | 2003 | 516 | 1:17.99 | 2:46.83 | 4:31.56 | 5:51.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:50.71 | |||||||||
36 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 513 | 1:22.10 | 2:51.30 | 4:28.46 | 5:52.02 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:00.40 | |||||||||
37 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 501 | 1:26.51 | 2:55.21 | 4:34.38 | 5:54.78 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:54.39 | |||||||||
38 | Sarah Bundgaard | 2003 | 499 | 1:30.16 | 2:55.23 | 4:35.44 | 5:55.29 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:43.75 | |||||||||
39 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 488 | 1:18.97 | 2:53.77 | 4:36.38 | 5:57.98 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:55.39 | |||||||||
40 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 477 | 1:26.49 | 2:52.58 | 4:43.17 | 6:00.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:00.88 | |||||||||
41 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 476 | 1:32.15 | 2:58.73 | 4:41.21 | 6:00.96 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
42 | Christine Krogh | 2003 | 468 | 1:25.83 | 2:59.38 | 4:40.81 | 6:02.88 | |||
H2Odense | 5:45.15 | |||||||||
43 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 460 | 1:19.04 | 2:48.13 | 4:38.63 | 6:05.05 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:09.00 | |||||||||
44 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 454 | 1:25.68 | 2:56.49 | 4:44.26 | 6:06.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:03.17 | |||||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | DSQ | afslut p mave v/200m | ||||||
Holstebro Svømme Club | 5:53.28 | |||||||||
- | Naya Høgholt Sejr | 2003 | DSQ | afslut p mave v/200m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 6:02.82 | |||||||||
- | Thea Holm Thomsen | 2003 | DSQ | afslut p mave v/200m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:54.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 804 | 1:03.13 | 2:14.42 | 3:35.25 | 4:39.56 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:42.47 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 751 | 1:03.10 | 2:16.44 | 3:41.16 | 4:45.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:59.67 | |||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 699 | 1:06.58 | 2:22.68 | 3:45.64 | 4:52.94 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 657 | 1:06.78 | 2:21.51 | 3:52.09 | 4:58.98 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 636 | 1:06.63 | 2:25.86 | 3:54.05 | 5:02.24 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:14.46 | |||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 636 | 1:04.94 | 2:22.88 | 3:54.62 | 5:02.25 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:14.07 | |||||||||
7 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 624 | 1:14.54 | 2:32.10 | 3:55.36 | 5:04.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:25.80 | |||||||||
8 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 622 | 1:12.92 | 2:29.95 | 3:55.23 | 5:04.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:28.05 | |||||||||
9 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 620 | 1:13.48 | 2:34.38 | 3:56.56 | 5:04.75 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:41.26 | |||||||||
10 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 609 | 1:08.30 | 2:25.42 | 3:58.82 | 5:06.72 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:08.43 | |||||||||
11 | Oskar Allerslev | 2002 | 608 | 1:16.12 | 2:32.17 | 3:57.05 | 5:06.74 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:09.06 | |||||||||
12 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 600 | 1:14.53 | 2:27.17 | 3:59.11 | 5:08.13 | |||
Odder Svømmeklub | 5:17.08 | |||||||||
13 | Filip Cederstrøm | 2002 | 571 | 1:09.03 | 2:33.73 | 3:57.73 | 5:13.31 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:28.46 | |||||||||
14 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 567 | 1:11.32 | 2:32.72 | 4:03.33 | 5:13.98 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:15.57 | |||||||||
15 | Casper Brinch | 2002 | 564 | 1:12.57 | 2:33.57 | 4:02.70 | 5:14.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:15.38 | |||||||||
16 | Andreas Kronborg | 2002 | 558 | 1:10.64 | 2:32.89 | 4:02.95 | 5:15.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:43.22 | |||||||||
17 | Oliver L Nelander | 2002 | 551 | 1:14.15 | 2:34.63 | 4:05.62 | 5:17.12 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:27.42 | |||||||||
18 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 550 | 1:12.41 | 2:36.27 | 4:04.23 | 5:17.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:25.50 | |||||||||
19 | Daniel Gallacher | 2002 | 545 | 1:09.49 | 2:28.30 | 4:08.01 | 5:18.29 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:16.95 | |||||||||
20 | William Vig Stærmose | 2002 | 544 | 1:15.64 | 2:34.09 | 4:07.99 | 5:18.42 | |||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Christian Ottosen | 2002 | 536 | 1:17.18 | 2:39.40 | 4:05.26 | 5:19.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:57.75 | |||||||||
22 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 535 | 1:14.32 | 2:47.10 | 4:08.19 | 5:20.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:38.50 | |||||||||
23 | Tobias Boström | 2002 | 532 | 1:11.70 | 2:34.14 | 4:10.31 | 5:20.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:40.00 | |||||||||
24 | Mikkel Riis | 2002 | 528 | 1:10.15 | 2:33.80 | 4:05.77 | 5:21.49 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:31.29 | |||||||||
25 | Andreas Blaaberg | 2002 | 526 | 1:08.28 | 2:32.54 | 4:07.16 | 5:22.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:07.26 | |||||||||
26 | Jacob Christensen | 2002 | 524 | 1:14.66 | 2:40.49 | 4:07.58 | 5:22.44 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:30.65 | |||||||||
27 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 512 | 1:17.99 | 2:36.63 | 4:11.32 | 5:24.84 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:32.39 | |||||||||
28 | Ruben Nørgaard | 2002 | 504 | 1:13.83 | 2:38.43 | 4:12.07 | 5:26.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:31.60 | |||||||||
29 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 501 | 1:15.58 | 2:35.08 | 4:14.42 | 5:27.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:26.15 | |||||||||
30 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 500 | 1:18.73 | 2:37.51 | 4:14.21 | 5:27.53 | |||
Frem Odense | 5:24.46 | |||||||||
31 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 496 | 1:13.71 | 2:43.60 | 4:14.57 | 5:28.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Asbjørn Guldager | 2002 | 492 | 1:14.51 | 2:40.85 | 4:13.44 | 5:29.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:40.63 | |||||||||
33 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 491 | 1:12.93 | 2:33.75 | 4:15.41 | 5:29.50 | |||
H2Odense | 5:59.02 | |||||||||
34 | Benjamin Friis | 2002 | 489 | 1:20.07 | 2:45.26 | 4:17.28 | 5:29.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:26.71 | |||||||||
35 | Artúr Jegesi | 2002 | 482 | 1:17.07 | 2:36.03 | 4:20.28 | 5:31.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:05.85 | |||||||||
36 | Anton Leth | 2002 | 471 | 1:28.01 | 2:54.86 | 4:19.51 | 5:34.11 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:36.80 | |||||||||
37 | Mads Lund | 2002 | 445 | 1:20.95 | 4:25.40 | 5:40.41 | ||||
Holstebro Svømme Club | 5:51.46 | |||||||||
- | Anders Bredal Storgaard | 2002 | DSQ | afslut på mave v200m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 5:15.00 | |||||||||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | DSQ | afsæt på mave 125m | ||||||
H2Odense | 5:06.99 | |||||||||
- | Philip Andersen Ravn | 2002 | DSQ | 2 flyben v250m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 610 | 30.64 | 1:03.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:06.86 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 591 | 30.50 | 1:04.55 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.27 | |||||||||
3 | Anna Varming | 2005 | 553 | 31.94 | 1:06.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.19 | |||||||||
4 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 521 | 32.39 | 1:07.32 | |||||
Kolding SK | 1:09.54 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 493 | 33.28 | 1:08.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
6 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 492 | 32.93 | 1:08.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.02 | |||||||||
7 | Malou Sejr | 2005 | 487 | 33.26 | 1:08.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.33 | |||||||||
8 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 485 | 33.87 | 1:08.93 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
9 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 482 | 33.65 | 1:09.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.24 | |||||||||
10 | Louise Sunesen | 2005 | 476 | 34.01 | 1:09.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.27 | |||||||||
11 | Agnete Habermann | 2005 | 464 | 33.37 | 1:09.98 | |||||
H2Odense | 1:10.48 | |||||||||
12 | Mathilde Bager | 2005 | 454 | 34.05 | 1:10.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.83 | |||||||||
13 | Sofie Bjerre | 2005 | 452 | 34.43 | 1:10.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.13 | |||||||||
14 | Anna Ryet | 2005 | 449 | 33.73 | 1:10.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.99 | |||||||||
15 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 448 | 34.11 | 1:10.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.45 | |||||||||
16 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 447 | 34.12 | 1:10.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:13.17 | |||||||||
17 | Louise Lie Thisted | 2005 | 446 | 34.07 | 1:10.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.37 | |||||||||
18 | Tilde Søe Bach | 2005 | 441 | 33.59 | 1:11.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.55 | |||||||||
19 | Ester Lauritsen | 2005 | 431 | 34.47 | 1:11.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
20 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 425 | 34.53 | 1:12.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.42 | |||||||||
21 | Jazmin Jensen | 2005 | 422 | 34.39 | 1:12.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
22 | Maja Stamholt | 2005 | 417 | 34.76 | 1:12.50 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.71 | |||||||||
23 | Laura S. Olesen | 2005 | 416 | 35.53 | 1:12.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
24 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | 407 | 34.52 | 1:13.12 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:20.12 | |||||||||
25 | Isabell Rothgordt | 2005 | 403 | 35.45 | 1:13.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.67 | |||||||||
26 | Amalie Tolderlund | 2005 | 401 | 36.10 | 1:13.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
27 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 400 | 35.89 | 1:13.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
28 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 399 | 35.41 | 1:13.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.56 | |||||||||
29 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 396 | 35.02 | 1:13.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.19 | |||||||||
30 | Ida Hovmark | 2005 | 394 | 34.63 | 1:13.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.91 | |||||||||
31 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 391 | 35.71 | 1:14.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.02 | |||||||||
32 | Karla Kristensen | 2005 | 387 | 35.65 | 1:14.34 | |||||
Kolding SK | 1:18.49 | |||||||||
33 | Emma Phaff Steen | 2005 | 385 | 35.10 | 1:14.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.76 | |||||||||
34 | Julie Kann | 2005 | 385 | 36.91 | 1:14.48 | |||||
Kolding SK | 1:19.47 | |||||||||
35 | Emilie Moberg | 2005 | 382 | 35.18 | 1:14.65 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 380 | 36.49 | 1:14.77 | |||||
Frem Odense | 1:20.86 | |||||||||
37 | Maja Friis | 2005 | 378 | 36.27 | 1:14.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
38 | Nikoline Kaae | 2005 | 371 | 35.93 | 1:15.38 | |||||
Frem Odense | 1:15.97 | |||||||||
39 | Marie Jensen | 2005 | 371 | 36.31 | 1:15.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.78 | |||||||||
40 | Kristine Vestergaard | 2005 | 354 | 36.76 | 1:16.60 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:18.49 | |||||||||
41 | Anna Rønn | 2005 | 344 | 36.47 | 1:17.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.23 | |||||||||
42 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 344 | 36.94 | 1:17.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.90 | |||||||||
42 | Laura Frost Rainer | 2005 | 344 | 36.77 | 1:17.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.22 | |||||||||
- | Ida Emilie Hindberg | 2005 | DNS | |||||||
Hornslet Svømmeklub | 1:24.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 572 | 28.19 | 58.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.09 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 528 | 29.20 | 1:00.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.43 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 525 | 28.93 | 1:00.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.63 | |||||||||
4 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 510 | 29.45 | 1:01.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.42 | |||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 501 | 29.28 | 1:01.57 | |||||
H2Odense | 1:01.80 | |||||||||
6 | Mads Mikkelsen | 2004 | 486 | 29.92 | 1:02.20 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:05.31 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 484 | 29.14 | 1:02.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 472 | 30.74 | 1:02.82 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.81 | |||||||||
9 | Lukas Hedegaard | 2004 | 439 | 30.55 | 1:04.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.88 | |||||||||
10 | Søren Have | 2004 | 434 | 30.87 | 1:04.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.08 | |||||||||
11 | Lucas Rosenborg | 2004 | 422 | 31.45 | 1:05.20 | |||||
Lyseng IF | 1:08.18 | |||||||||
12 | Tobias Nielsen | 2004 | 417 | 30.82 | 1:05.47 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.32 | |||||||||
13 | Anton Poulsen | 2004 | 416 | 32.10 | 1:05.53 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:09.15 | |||||||||
14 | Ciano Kristensen | 2004 | 416 | 32.35 | 1:05.54 | |||||
Lyseng IF | 1:06.76 | |||||||||
15 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 409 | 31.85 | 1:05.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.18 | |||||||||
16 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 408 | 32.04 | 1:05.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
17 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 407 | 31.80 | 1:06.01 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:10.63 | |||||||||
18 | Mads Iversen | 2004 | 402 | 31.70 | 1:06.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.57 | |||||||||
19 | Asger Mathiasen | 2004 | 397 | 32.20 | 1:06.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
20 | Joost Rijkhoff | 2004 | 397 | 32.38 | 1:06.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
21 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 388 | 31.35 | 1:07.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
22 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 387 | 31.88 | 1:07.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.87 | |||||||||
23 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 384 | 32.33 | 1:07.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
24 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 384 | 32.29 | 1:07.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.17 | |||||||||
25 | Kasper Hansen | 2004 | 381 | 32.83 | 1:07.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.46 | |||||||||
26 | Casper Johannesen | 2004 | 377 | 32.43 | 1:07.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.05 | |||||||||
27 | Jonathan Nejmann | 2004 | 373 | 33.25 | 1:07.93 | |||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:07.78 | |||||||||
28 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 371 | 32.40 | 1:08.09 | |||||
Durup IF | 1:09.78 | |||||||||
29 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 365 | 32.80 | 1:08.41 | |||||
Kolding SK | 1:10.50 | |||||||||
30 | Anders Mose | 2004 | 361 | 32.59 | 1:08.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.10 | |||||||||
31 | Linus Folke Jensen | 2004 | 351 | 33.00 | 1:09.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.06 | |||||||||
32 | Gustav Hansen | 2004 | 339 | 33.12 | 1:10.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
33 | Lasse Thulstrup | 2004 | 334 | 33.74 | 1:10.47 | |||||
Kolding SK | 1:12.96 | |||||||||
34 | Andreas Torp | 2004 | 333 | 33.20 | 1:10.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.58 | |||||||||
35 | Kasper Henriksen | 2004 | 331 | 33.23 | 1:10.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.29 | |||||||||
36 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 317 | 33.86 | 1:11.72 | |||||
H2Odense | 1:12.05 | |||||||||
- | Oscar Pedersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 726 | 30.91 | 1:03.70 | 1:36.92 | 2:09.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.97 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 693 | 30.63 | 1:04.69 | 1:38.93 | 2:11.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.10 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 685 | 30.82 | 1:04.57 | 1:38.96 | 2:12.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.54 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 672 | 31.74 | 1:05.44 | 1:39.28 | 2:13.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:14.78 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 669 | 31.20 | 1:04.95 | 1:39.66 | 2:13.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.52 | |||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 658 | 30.82 | 1:04.96 | 1:40.03 | 2:14.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.24 | |||||||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 653 | 30.33 | 1:04.88 | 1:40.16 | 2:14.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.50 | |||||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | 642 | 31.16 | 1:05.66 | 1:41.39 | 2:15.41 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.40 | |||||||||
9 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 638 | 31.41 | 1:05.58 | 1:41.01 | 2:15.64 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:18.24 | |||||||||
10 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 633 | 29.76 | 1:04.00 | 1:40.54 | 2:16.06 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:18.51 | |||||||||
11 | Ida S Olesen | 2003 | 625 | 32.05 | 1:06.54 | 1:41.68 | 2:16.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.21 | |||||||||
12 | Emilie Egerup | 2003 | 611 | 32.12 | 1:07.43 | 1:43.03 | 2:17.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:20.93 | |||||||||
13 | Laura Fogh | 2003 | 609 | 33.06 | 1:08.43 | 1:43.37 | 2:17.80 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:19.94 | |||||||||
14 | Cecilie Christiansen | 2003 | 607 | 32.30 | 1:07.43 | 1:42.81 | 2:17.97 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:19.22 | |||||||||
15 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 594 | 32.96 | 1:08.29 | 1:43.86 | 2:18.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.53 | |||||||||
16 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 582 | 32.27 | 1:08.68 | 1:45.38 | 2:19.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.77 | |||||||||
17 | Ella Christiansen | 2003 | 579 | 32.60 | 1:08.48 | 1:43.96 | 2:20.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
18 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 578 | 33.56 | 1:09.46 | 1:45.69 | 2:20.20 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.81 | |||||||||
19 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 572 | 33.01 | 1:08.65 | 1:46.01 | 2:20.68 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.06 | |||||||||
20 | Nikoline V Gallop | 2003 | 560 | 33.86 | 1:10.68 | 1:47.20 | 2:21.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.77 | |||||||||
21 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 555 | 32.62 | 1:08.55 | 1:45.55 | 2:22.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.72 | |||||||||
22 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 547 | 33.61 | 1:10.37 | 1:47.38 | 2:22.85 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:24.32 | |||||||||
23 | Caroline Broholm | 2003 | 544 | 32.34 | 1:09.10 | 1:46.55 | 2:23.06 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.92 | |||||||||
24 | Sarah Bundgaard | 2003 | 541 | 32.74 | 1:09.38 | 1:46.09 | 2:23.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.61 | |||||||||
25 | Anna Bull Kramer | 2003 | 537 | 33.83 | 1:10.99 | 1:47.92 | 2:23.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.62 | |||||||||
26 | Line Lyskjær | 2003 | 532 | 33.94 | 1:10.88 | 1:47.98 | 2:24.13 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:24.56 | |||||||||
27 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 528 | 33.09 | 1:09.81 | 1:47.20 | 2:24.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.57 | |||||||||
28 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 523 | 34.08 | 1:11.38 | 1:48.26 | 2:24.95 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.84 | |||||||||
29 | Freja Romanski | 2003 | 517 | 33.46 | 1:10.85 | 1:49.01 | 2:25.48 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:29.13 | |||||||||
30 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 516 | 32.80 | 1:08.84 | 1:46.85 | 2:25.63 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.29 | |||||||||
31 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 511 | 33.93 | 1:11.02 | 1:48.81 | 2:26.12 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:25.07 | |||||||||
32 | Camilla Kjær | 2003 | 507 | 32.33 | 1:09.69 | 1:48.59 | 2:26.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Matilde Iversen | 2003 | 504 | 33.20 | 1:10.48 | 1:49.07 | 2:26.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.44 | |||||||||
34 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 500 | 34.71 | 1:12.58 | 1:50.54 | 2:27.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.03 | |||||||||
35 | Signe Thomsen | 2003 | 500 | 34.14 | 1:11.93 | 1:49.37 | 2:27.19 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:25.00 | |||||||||
36 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 497 | 34.36 | 1:12.21 | 1:50.67 | 2:27.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
37 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 496 | 34.23 | 1:12.48 | 1:50.78 | 2:27.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.67 | |||||||||
38 | Nikoline Andersen | 2003 | 479 | 33.58 | 1:12.17 | 1:51.23 | 2:29.24 | |||
H2Odense | 2:34.44 | |||||||||
39 | Louise Houe Andersen | 2003 | 475 | 34.58 | 1:11.78 | 1:50.52 | 2:29.73 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.07 | |||||||||
40 | Johanne A Andersson | 2003 | 473 | 34.73 | 1:13.20 | 1:52.28 | 2:29.90 | |||
Frem Odense | 2:30.15 | |||||||||
41 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 471 | 34.75 | 1:13.22 | 1:52.60 | 2:30.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.06 | |||||||||
42 | Josefine Heuer | 2003 | 459 | 34.75 | 1:12.73 | 1:52.17 | 2:31.45 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:28.47 | |||||||||
43 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 458 | 34.04 | 1:12.28 | 1:51.58 | 2:31.46 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:30.34 | |||||||||
44 | Christine Krogh | 2003 | 457 | 34.15 | 1:12.27 | 1:52.04 | 2:31.57 | |||
H2Odense | 2:25.53 | |||||||||
45 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 455 | 35.53 | 1:14.40 | 1:53.39 | 2:31.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.23 | |||||||||
46 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 452 | 35.80 | 1:14.90 | 1:53.75 | 2:32.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.47 | |||||||||
47 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 450 | 35.59 | 1:15.26 | 1:54.87 | 2:32.37 | |||
Odder Svømmeklub | 2:34.23 | |||||||||
48 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 438 | 35.78 | 1:15.81 | 1:56.31 | 2:33.77 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.80 | |||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 671 | 31.44 | 1:04.96 | 1:39.22 | 2:13.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.18 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 671 | 31.57 | 1:06.15 | 1:40.61 | 2:13.41 | |||
Kolding SK | 2:19.47 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 624 | 32.19 | 1:07.22 | 1:42.31 | 2:16.71 | |||
Lyseng IF | 2:20.39 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 604 | 32.30 | 1:07.57 | 1:43.94 | 2:18.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:19.59 | |||||||||
5 | Elma Gabela | 2004 | 601 | 32.55 | 1:07.95 | 1:44.62 | 2:18.37 | |||
Kolding SK | 2:19.12 | |||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 601 | 32.06 | 1:07.44 | 1:43.90 | 2:18.43 | |||
H2Odense | 2:20.49 | |||||||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | 595 | 31.74 | 1:06.86 | 1:43.16 | 2:18.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.17 | |||||||||
8 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 565 | 32.38 | 1:08.58 | 1:45.39 | 2:21.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.33 | |||||||||
9 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 564 | 32.83 | 1:08.83 | 1:45.76 | 2:21.36 | |||
Kolding SK | 2:24.53 | |||||||||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | 556 | 32.64 | 1:08.67 | 1:46.10 | 2:22.01 | |||
H2Odense | 2:27.06 | |||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 553 | 33.46 | 1:09.26 | 1:46.66 | 2:22.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.24 | |||||||||
12 | Nele Schulze | 2004 | 550 | 33.04 | 1:10.67 | 1:47.82 | 2:22.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:27.78 | |||||||||
13 | Helga Bak | 2004 | 547 | 33.35 | 1:09.83 | 1:47.12 | 2:22.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.67 | |||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 540 | 33.48 | 1:10.15 | 1:47.32 | 2:23.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.54 | |||||||||
15 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 535 | 33.34 | 1:09.89 | 1:47.07 | 2:23.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.46 | |||||||||
16 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 532 | 34.28 | 1:11.44 | 1:48.82 | 2:24.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.51 | |||||||||
17 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 531 | 33.83 | 1:11.04 | 1:48.91 | 2:24.23 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.66 | |||||||||
18 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 530 | 34.50 | 1:11.43 | 1:48.65 | 2:24.36 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.74 | |||||||||
19 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 517 | 32.89 | 1:09.14 | 1:47.52 | 2:25.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.72 | |||||||||
20 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 516 | 34.71 | 1:12.28 | 1:49.94 | 2:25.62 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:36.32 | |||||||||
21 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 515 | 33.89 | 1:11.62 | 1:49.25 | 2:25.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.34 | |||||||||
22 | Victoria Underbjerg | 2004 | 514 | 33.31 | 1:10.73 | 1:48.99 | 2:25.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.46 | |||||||||
23 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 512 | 33.97 | 1:11.02 | 1:49.00 | 2:26.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.39 | |||||||||
24 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 509 | 33.71 | 1:11.84 | 1:49.98 | 2:26.26 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:29.81 | |||||||||
25 | Frida Saks Justesen | 2004 | 507 | 33.91 | 1:12.41 | 1:51.04 | 2:26.46 | |||
Lyseng IF | 2:30.02 | |||||||||
26 | Laura Marie Dige | 2004 | 502 | 33.96 | 1:11.48 | 1:49.53 | 2:26.98 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.85 | |||||||||
27 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 500 | 34.91 | 1:12.90 | 1:51.20 | 2:27.14 | |||
Swim Team Neptun | 2:33.33 | |||||||||
28 | Mia Hvarre | 2004 | 500 | 34.86 | 1:12.46 | 1:50.50 | 2:27.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.23 | |||||||||
29 | Katrine Rasmussen | 2004 | 500 | 33.48 | 1:09.83 | 1:48.58 | 2:27.18 | |||
Swim Team Neptun | 3:06.43 | |||||||||
30 | Kathrine Weide | 2004 | 492 | 34.80 | 1:12.91 | 1:51.77 | 2:27.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
31 | Søs Freund | 2004 | 485 | 35.62 | 1:14.91 | 1:52.41 | 2:28.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.01 | |||||||||
32 | Sia Aagaard | 2004 | 483 | 33.98 | 1:12.44 | 1:51.34 | 2:28.82 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Eva Hjort | 2004 | 481 | 34.44 | 1:12.63 | 1:51.58 | 2:29.06 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.75 | |||||||||
34 | Melanie Petersen | 2004 | 476 | 34.59 | 1:13.52 | 1:52.81 | 2:29.61 | |||
Kolding SK | 2:33.16 | |||||||||
35 | Clara Skrydstrup | 2004 | 476 | 35.18 | 1:14.18 | 1:53.55 | 2:29.62 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:41.34 | |||||||||
36 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 475 | 34.98 | 1:13.66 | 1:52.36 | 2:29.70 | |||
Frem Odense | 2:36.39 | |||||||||
37 | Karoline Kristensen | 2004 | 473 | 34.57 | 1:12.70 | 1:52.46 | 2:29.93 | |||
DeltaSwim | 2:35.30 | |||||||||
38 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 468 | 34.17 | 1:12.58 | 1:52.38 | 2:30.40 | |||
Swim Team Neptun | 2:41.67 | |||||||||
39 | Sarah Larsen | 2004 | 463 | 36.36 | 1:15.67 | 1:53.64 | 2:30.94 | |||
Lyseng IF | 2:46.77 | |||||||||
40 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 457 | 34.68 | 1:13.71 | 1:53.50 | 2:31.60 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.44 | |||||||||
41 | Nicoline Dyrman | 2004 | 457 | 34.09 | 1:12.53 | 1:52.69 | 2:31.64 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.04 | |||||||||
42 | Freja Friborg | 2004 | 457 | 33.33 | 1:11.42 | 1:51.42 | 2:31.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:31.35 | |||||||||
43 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 454 | 34.34 | 1:13.65 | 1:53.62 | 2:31.92 | |||
H2Odense | 2:31.56 | |||||||||
44 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 447 | 35.73 | 1:15.35 | 1:53.83 | 2:32.78 | |||
Odder Svømmeklub | 2:31.95 | |||||||||
45 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 445 | 34.77 | 1:13.83 | 1:53.76 | 2:32.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.18 | |||||||||
46 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 441 | 35.65 | 1:15.23 | 1:55.22 | 2:33.47 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.77 | |||||||||
47 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 431 | 35.11 | 1:14.16 | 1:55.45 | 2:34.65 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:34.94 | |||||||||
48 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 429 | 35.69 | 1:15.42 | 1:55.76 | 2:34.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:42.42 | |||||||||
49 | Mathilde Møller | 2004 | 425 | 34.75 | 1:14.27 | 1:54.90 | 2:35.33 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
50 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 425 | 35.00 | 1:16.02 | 1:57.21 | 2:35.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
51 | Caroline Madsen | 2004 | 421 | 36.80 | 1:16.61 | 1:56.99 | 2:35.78 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.90 | |||||||||
52 | Pernille Nedergaard | 2004 | 421 | 35.90 | 1:15.71 | 1:56.10 | 2:35.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:58.45 | |||||||||
53 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 419 | 36.00 | 1:15.48 | 1:56.12 | 2:36.03 | |||
Lyseng IF | 2:47.84 | |||||||||
54 | Ida Juul Grønning | 2004 | 398 | 35.49 | 1:15.88 | 1:57.91 | 2:38.73 | |||
H2Odense | 2:39.47 | |||||||||
55 | Maria Mathiesen | 2004 | 382 | 36.61 | 1:17.86 | 2:00.38 | 2:40.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.85 | |||||||||
56 | Selma Skipper | 2004 | 376 | 36.82 | 1:17.94 | 2:01.06 | 2:41.77 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.38 | |||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Akut syg | |||||||
H2Odense | 2:28.73 | |||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:29.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 787 | 26.72 | 56.30 | 1:26.24 | 1:56.67 | |||
Ikast Svømmeklub | 1:54.60 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 766 | 27.60 | 56.97 | 1:27.18 | 1:57.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.29 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 717 | 27.77 | 57.85 | 1:28.81 | 2:00.35 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:02.08 | |||||||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | 703 | 28.71 | 59.57 | 1:30.92 | 2:01.13 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:02.24 | |||||||||
5 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 691 | 28.54 | 59.49 | 1:31.27 | 2:01.82 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:04.42 | |||||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | 655 | 28.82 | 59.90 | 1:31.91 | 2:03.99 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:05.01 | |||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 645 | 27.26 | 58.47 | 1:31.42 | 2:04.63 | |||
H2Odense | 2:04.18 | |||||||||
8 | William Vig Stærmose | 2002 | 645 | 28.93 | 1:00.31 | 1:32.63 | 2:04.64 | |||
Frem Odense | 2:03.86 | |||||||||
9 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 641 | 27.93 | 59.89 | 1:32.40 | 2:04.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:09.02 | |||||||||
10 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 618 | 29.90 | 1:02.45 | 1:34.28 | 2:06.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.92 | |||||||||
11 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 612 | 30.37 | 1:02.74 | 1:35.32 | 2:06.85 | |||
Odder Svømmeklub | 2:11.98 | |||||||||
12 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 604 | 30.01 | 1:02.83 | 1:35.35 | 2:07.41 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:08.75 | |||||||||
13 | Daniel Gallacher | 2002 | 596 | 28.55 | 1:00.53 | 1:33.74 | 2:07.96 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:12.70 | |||||||||
14 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 586 | 29.73 | 1:02.56 | 1:35.60 | 2:08.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.17 | |||||||||
15 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 580 | 29.96 | 1:02.98 | 1:36.45 | 2:09.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.92 | |||||||||
16 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 574 | 29.81 | 1:02.43 | 1:36.00 | 2:09.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.12 | |||||||||
17 | Oskar Allerslev | 2002 | 565 | 31.48 | 1:04.97 | 1:38.05 | 2:10.30 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:15.35 | |||||||||
18 | Filip Cederstrøm | 2002 | 560 | 30.08 | 1:02.96 | 1:36.79 | 2:10.63 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:12.47 | |||||||||
19 | Andreas Kronborg | 2002 | 555 | 29.31 | 1:02.81 | 1:37.18 | 2:11.02 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.20 | |||||||||
20 | Artúr Jegesi | 2002 | 553 | 30.25 | 1:03.25 | 1:37.31 | 2:11.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.08 | |||||||||
21 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 549 | 29.59 | 1:03.37 | 1:37.94 | 2:11.52 | |||
H2Odense | 2:19.08 | |||||||||
22 | Oliver L Nelander | 2002 | 548 | 30.03 | 1:02.93 | 1:37.13 | 2:11.58 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:13.68 | |||||||||
23 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 548 | 30.40 | 1:04.06 | 1:38.07 | 2:11.62 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:13.01 | |||||||||
24 | Casper Brinch | 2002 | 544 | 30.88 | 1:05.59 | 1:39.08 | 2:11.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.34 | |||||||||
25 | Andreas Blaaberg | 2002 | 536 | 29.55 | 1:02.75 | 1:37.78 | 2:12.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:05.70 | |||||||||
25 | Mads Lund | 2002 | 536 | 31.79 | 1:06.68 | 1:39.65 | 2:12.53 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:15.28 | |||||||||
27 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 532 | 30.50 | 1:04.98 | 1:40.06 | 2:12.88 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:14.58 | |||||||||
28 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 528 | 30.39 | 1:05.01 | 1:40.10 | 2:13.20 | |||
H2Odense | 2:26.12 | |||||||||
29 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 525 | 32.09 | 1:05.91 | 1:40.38 | 2:13.51 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:15.17 | |||||||||
30 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 524 | 30.82 | 1:05.82 | 1:39.88 | 2:13.59 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:14.75 | |||||||||
31 | Anton Leth | 2002 | 517 | 30.66 | 1:05.20 | 1:40.57 | 2:14.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.68 | |||||||||
32 | Tobias Boström | 2002 | 517 | 30.07 | 1:03.81 | 1:39.38 | 2:14.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.42 | |||||||||
33 | Mathias Pedersen | 2002 | 515 | 30.08 | 1:04.84 | 1:39.64 | 2:14.37 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.83 | |||||||||
34 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 508 | 31.41 | 1:05.83 | 1:40.66 | 2:14.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.36 | |||||||||
35 | Jacob Christensen | 2002 | 505 | 30.63 | 1:05.63 | 1:41.06 | 2:15.22 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.94 | |||||||||
36 | Ruben Nørgaard | 2002 | 504 | 31.97 | 1:06.99 | 1:42.41 | 2:15.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.04 | |||||||||
37 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 503 | 31.14 | 1:05.19 | 1:37.59 | 2:15.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.85 | |||||||||
38 | Christian Ottosen | 2002 | 503 | 30.68 | 1:05.39 | 1:40.68 | 2:15.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.45 | |||||||||
39 | Asbjørn Guldager | 2002 | 502 | 31.24 | 1:06.00 | 1:41.74 | 2:15.47 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.17 | |||||||||
40 | Benjamin Friis | 2002 | 494 | 32.47 | 1:07.63 | 1:42.49 | 2:16.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.23 | |||||||||
41 | Mikkel Riis | 2002 | 493 | 31.76 | 1:06.95 | 1:42.01 | 2:16.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:14.87 | |||||||||
42 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 473 | 31.96 | 1:08.16 | 1:44.26 | 2:18.16 | |||
Frem Odense | 2:23.12 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 698 | 28.50 | 59.73 | 1:30.39 | 2:01.43 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:03.16 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 641 | 28.86 | 1:00.35 | 1:32.97 | 2:04.90 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 609 | 29.09 | 1:01.45 | 1:34.38 | 2:07.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.35 | |||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 592 | 29.69 | 1:02.20 | 1:35.60 | 2:08.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.73 | |||||||||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | 591 | 29.59 | 1:02.93 | 1:36.39 | 2:08.29 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:12.50 | |||||||||
6 | Emil Lykke Grann | 2003 | 577 | 30.01 | 1:03.63 | 1:36.67 | 2:09.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.16 | |||||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 577 | 30.45 | 1:04.00 | 1:37.11 | 2:09.39 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:10.78 | |||||||||
8 | Victor Nygaard | 2003 | 565 | 28.28 | 1:02.14 | 1:37.46 | 2:10.23 | |||
H2Odense | 2:23.46 | |||||||||
9 | Daniel Damsbo | 2003 | 559 | 29.83 | 1:03.30 | 1:37.54 | 2:10.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:12.08 | |||||||||
10 | Mathias Knudsen | 2003 | 557 | 29.80 | 1:03.35 | 1:37.15 | 2:10.87 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:11.50 | |||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 553 | 30.15 | 1:03.83 | 1:37.80 | 2:11.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:13.00 | |||||||||
12 | Mads Stamholt | 2003 | 547 | 31.18 | 1:05.35 | 1:39.73 | 2:11.68 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:11.73 | |||||||||
13 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 544 | 30.75 | 1:04.33 | 1:38.27 | 2:11.89 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:16.22 | |||||||||
14 | Valdemar Wichmann | 2003 | 533 | 31.43 | 1:06.95 | 1:39.78 | 2:12.78 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.29 | |||||||||
15 | Christian Kornum | 2003 | 532 | 31.09 | 1:05.13 | 1:39.34 | 2:12.87 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:20.23 | |||||||||
16 | Daniel Østerballe | 2003 | 530 | 30.93 | 1:04.95 | 1:39.36 | 2:13.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:19.59 | |||||||||
17 | Kasper Johnsen | 2003 | 528 | 29.86 | 1:03.91 | 1:38.86 | 2:13.22 | |||
Odder Svømmeklub | 2:25.04 | |||||||||
18 | Frederik Venø Elling | 2003 | 527 | 31.28 | 1:05.21 | 1:39.85 | 2:13.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.77 | |||||||||
19 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 510 | 31.22 | 1:05.63 | 1:41.11 | 2:14.76 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:29.37 | |||||||||
20 | Oliver Fenger | 2003 | 508 | 31.08 | 1:05.65 | 1:40.79 | 2:14.93 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.91 | |||||||||
21 | Victor Abel Brandi | 2003 | 495 | 30.63 | 1:04.71 | 1:40.15 | 2:16.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.04 | |||||||||
22 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 487 | 31.46 | 1:06.22 | 1:42.03 | 2:16.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.27 | |||||||||
23 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 486 | 31.75 | 1:06.78 | 1:42.69 | 2:16.94 | |||
H2Odense | 2:15.61 | |||||||||
24 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 482 | 31.39 | 1:06.00 | 1:41.38 | 2:17.35 | |||
Odder Svømmeklub | 2:20.01 | |||||||||
25 | Marius Gystad | 2003 | 474 | 31.94 | 1:08.27 | 1:43.07 | 2:18.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.71 | |||||||||
26 | Simon Degn | 2003 | 469 | 32.94 | 1:08.68 | 1:43.92 | 2:18.56 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:25.59 | |||||||||
27 | Niklas Højbjerg | 2003 | 468 | 31.40 | 1:07.27 | 1:43.85 | 2:18.74 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 466 | 30.72 | 1:06.76 | 1:43.01 | 2:18.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.82 | |||||||||
29 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 463 | 32.40 | 1:08.60 | 1:44.73 | 2:19.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.29 | |||||||||
30 | Christian Johannesen | 2003 | 462 | 32.60 | 1:07.79 | 1:43.46 | 2:19.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:17.04 | |||||||||
31 | Anton Pedersen | 2003 | 461 | 31.76 | 1:07.90 | 1:44.17 | 2:19.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.12 | |||||||||
32 | Oliver Christensen | 2003 | 459 | 33.04 | 1:08.10 | 1:44.02 | 2:19.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.72 | |||||||||
33 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 457 | 33.12 | 1:09.50 | 1:45.40 | 2:19.82 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:25.31 | |||||||||
34 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 453 | 32.81 | 1:09.23 | 1:44.97 | 2:20.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.32 | |||||||||
35 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 447 | 32.61 | 1:08.54 | 1:45.51 | 2:20.86 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:23.50 | |||||||||
36 | William Sloth | 2003 | 434 | 34.26 | 1:11.81 | 1:48.38 | 2:22.19 | |||
Lyseng IF | 2:27.13 | |||||||||
37 | Asger Hatting | 2003 | 434 | 33.51 | 1:10.21 | 1:46.93 | 2:22.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:36.67 | |||||||||
38 | Alfred Feldskov | 2003 | 434 | 30.82 | 1:06.63 | 1:44.55 | 2:22.27 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:26.38 | |||||||||
39 | Christian Oxenvad | 2003 | 433 | 33.58 | 1:10.79 | 1:47.93 | 2:22.38 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.33 | |||||||||
40 | Casper Bang Clausen | 2003 | 430 | 32.76 | 1:09.11 | 1:46.29 | 2:22.71 | |||
H2Odense | 2:33.53 | |||||||||
41 | Mikkel Stilling | 2003 | 428 | 32.32 | 1:08.58 | 1:46.37 | 2:22.88 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.31 | |||||||||
42 | Anders Elsborg | 2003 | 414 | 33.82 | 1:10.70 | 1:48.42 | 2:24.43 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:25.04 | |||||||||
43 | Christopher Z. Christense | 2003 | 413 | 32.82 | 1:09.60 | 1:47.49 | 2:24.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.12 | |||||||||
44 | Sune Schaarup | 2003 | 413 | 33.49 | 1:10.54 | 1:48.48 | 2:24.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.41 | |||||||||
45 | Markus Toft | 2003 | 402 | 32.95 | 1:10.38 | 1:48.83 | 2:25.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.54 | |||||||||
46 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 391 | 33.36 | 1:11.53 | 1:50.29 | 2:27.22 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:35.02 | |||||||||
47 | Viktor Nørrevang | 2003 | 383 | 33.46 | 1:11.02 | 1:49.66 | 2:28.26 | |||
Odder Svømmeklub | 2:43.98 | |||||||||
48 | Nikolai Sander | 2003 | 382 | 31.45 | 1:08.08 | 1:47.39 | 2:28.41 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:32.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 21, 4x200m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 10:09.51 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:18.00 | |||||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:10.04 | 2:29.70 | 2:29.70 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:11.24 | 2:30.68 | 5:00.38 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:13.16 | 2:34.11 | 7:34.49 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 1:12.18 | 2:35.02 | 10:09.51 | ||||||
2 | Esv Piger | 2003 | 10:13.07 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:17.25 | |||||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 1:15.80 | 2:32.96 | 2:32.96 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:12.97 | 2:34.61 | 5:07.57 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:10.03 | 2:37.55 | 7:45.12 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:09.40 | 2:27.95 | 10:13.07 | ||||||
3 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | 10:19.39 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:25.60 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:14.90 | 2:38.40 | 2:38.40 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:14.79 | 2:35.50 | 5:13.90 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 1:12.43 | 2:28.64 | 7:42.54 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 1:15.97 | 2:36.85 | 10:19.39 | ||||||
4 | Agf Piger | 2003 | 10:27.38 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:44.67 | |||||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:12.07 | 2:29.96 | 2:29.96 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:15.74 | 2:37.86 | 5:07.82 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:14.79 | 2:38.52 | 7:46.34 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:17.14 | 2:41.04 | 10:27.38 | ||||||
5 | Aarhus Swim 1 Piger | 2003 | 10:34.46 | |||||||
Aarhus Swim | 10:45.00 | |||||||||
Laura Fogh | 2003 | 1:16.11 | 2:35.72 | 2:35.72 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:15.36 | 2:39.16 | 5:14.88 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:15.45 | 2:39.24 | 7:54.12 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:17.80 | 2:40.34 | 10:34.46 | ||||||
6 | Kolding Super Girls | 2004 | 10:40.45 | |||||||
Kolding SK | 10:41.89 | |||||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:15.23 | 2:35.29 | 2:35.29 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 1:15.73 | 2:38.82 | 5:14.11 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 1:19.64 | 2:52.00 | 8:06.11 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:16.17 | 2:34.34 | 10:40.45 | ||||||
7 | Vs Piger 1 | 2003 | 10:42.59 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 10:42.57 | |||||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:17.60 | 2:47.31 | 2:47.31 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 1:15.74 | 2:40.71 | 5:28.02 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 1:07.48 | 2:28.93 | 7:56.95 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 1:15.19 | 2:45.64 | 10:42.59 | ||||||
8 | Hsc Piger | 2003 | 10:43.37 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 10:54.71 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 1:09.14 | 2:31.20 | 2:31.20 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:15.66 | 2:33.72 | 5:04.92 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 1:22.47 | 2:58.09 | 8:03.01 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 1:13.34 | 2:40.36 | 10:43.37 | ||||||
9 | Horsens Piger | 2003 | 10:44.10 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 10:42.00 | |||||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 1:13.48 | 2:38.31 | 2:38.31 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 1:22.30 | 2:51.70 | 5:30.01 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 1:14.24 | 2:40.71 | 8:10.72 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 1:12.81 | 2:33.38 | 10:44.10 | ||||||
10 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 10:48.49 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:51.00 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:15.14 | 2:37.61 | 2:37.61 | ||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 1:17.77 | 2:40.50 | 5:18.11 | ||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 1:18.22 | 2:42.38 | 8:00.49 | ||||||
Thea Holm Thomsen | 2003 | 1:23.32 | 2:48.00 | 10:48.49 | ||||||
11 | Silkeborg Piger 1 | 2005 | 11:02.24 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:57.04 | |||||||||
Emilie Egerup | 2003 | 1:20.11 | 2:40.47 | 2:40.47 | ||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 1:22.21 | 2:53.86 | 5:34.33 | ||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 1:20.85 | 2:51.89 | 8:26.22 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 1:13.91 | 2:36.02 | 11:02.24 | ||||||
12 | Aarhus Swim 2 Piger | 2003 | 11:11.25 | |||||||
Aarhus Swim | 11:50.00 | |||||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:20.43 | 2:46.82 | 2:46.82 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 1:16.32 | 2:47.83 | 5:34.65 | ||||||
Sarah Larsen | 2004 | 1:18.64 | 2:42.72 | 8:17.37 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 1:24.35 | 2:53.88 | 11:11.25 | ||||||
13 | Esv Piger1 | 2003 | 11:13.48 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:53.59 | |||||||||
Ella Christiansen | 2003 | 1:18.39 | 2:42.12 | 2:42.12 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 1:23.03 | 2:51.22 | 5:33.34 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:18.44 | 2:48.51 | 8:21.85 | ||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 1:24.73 | 2:51.63 | 11:13.48 | ||||||
14 | Thisted Piger | 2003 | 11:14.63 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 11:24.40 | |||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 1:15.46 | 2:38.90 | 2:38.90 | ||||||
Camilla Kjær | 2003 | 1:18.58 | 2:45.51 | 5:24.41 | ||||||
Ida Hovmark | 2005 | 1:24.23 | 2:52.56 | 8:16.97 | ||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 1:25.65 | 2:57.66 | 11:14.63 | ||||||
15 | Pingvin Piger 1 | 2003 | 11:18.45 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 11:08.20 | |||||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 1:16.26 | 2:47.33 | 2:47.33 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 1:22.44 | 2:48.84 | 5:36.17 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 1:20.95 | 2:56.37 | 8:32.54 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 1:19.18 | 2:45.91 | 11:18.45 | ||||||
16 | Esv Piger2 | 2003 | 11:25.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 11:16.24 | |||||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 1:25.26 | 2:53.43 | 2:53.43 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 1:19.42 | 2:48.11 | 5:41.54 | ||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 1:23.62 | 2:58.00 | 8:39.54 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 1:18.16 | 2:45.79 | 11:25.33 | ||||||
17 | Aqua Monsters 2 H2Odense | 2003 | 11:27.81 | |||||||
H2Odense | 11:25.12 | |||||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 1:16.23 | 2:47.11 | 2:47.11 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 1:25.82 | 2:55.62 | 5:42.73 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 1:22.23 | 2:52.17 | 8:34.90 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 1:18.55 | 2:52.91 | 11:27.81 | ||||||
18 | Neptun Havtøser | 2004 | 11:39.52 | |||||||
Swim Team Neptun | 12:08.00 | |||||||||
Laura Vedel Larsen | 2005 | 1:21.37 | 2:56.59 | 2:56.59 | ||||||
Mathilde Møller | 2004 | 1:28.43 | 3:02.66 | 5:59.25 | ||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 1:23.49 | 2:54.77 | 8:54.02 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 1:19.16 | 2:45.50 | 11:39.52 | ||||||
19 | Silkeborg Piger 2 | 2005 | 11:39.83 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 11:44.26 | |||||||||
Mette Marie H. Petersen | 2005 | 1:26.94 | 2:56.08 | 2:56.08 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 1:21.36 | 2:48.54 | 5:44.62 | ||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 1:27.18 | 2:57.85 | 8:42.47 | ||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 1:23.76 | 2:57.36 | 11:39.83 | ||||||
- | Aqua Monsters 1 H2Odense | 2003 | Akut syg | |||||||
H2Odense | 10:59.92 | |||||||||
Nikoline Andersen | 2003 | |||||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | |||||||||
Christine Krogh | 2003 | |||||||||
- | Esbjerg Piger 2 | 2004 | DSQ | Afslut på mave v400m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 11:15.00 | |||||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 1:17.97 | 2:51.14 | 2:51.14 | ||||||
- | Vs Piger 2 | 2004 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Viborg Svømme Klub | 11:44.17 | |||||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:22.91 | 2:56.51 | 2:56.51 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 1:33.11 | 3:13.04 | 6:09.55 | ||||||
Selma Skipper | 2004 | 1:23.98 | 3:01.03 | 9:10.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 22, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hsc Drenge | 2002 | 9:25.09 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 9:34.37 | |||||||||
Julius Henriksen | 2002 | 1:06.33 | 2:24.09 | 2:24.09 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 1:07.85 | 2:22.82 | 4:46.91 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 1:10.32 | 2:23.34 | 7:10.25 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 1:02.63 | 2:14.84 | 9:25.09 | ||||||
2 | Aqua Monsters 1 H2Odense | 2003 | 9:27.62 | |||||||
H2Odense | 9:32.89 | |||||||||
Victor Nygaard | 2003 | 1:08.20 | 2:20.38 | 2:20.38 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 1:05.18 | 2:20.40 | 4:40.78 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 1:09.84 | 2:28.43 | 7:09.21 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 1:04.06 | 2:18.41 | 9:27.62 | ||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2002 | 9:28.34 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:40.40 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:08.66 | 2:22.57 | 2:22.57 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:06.79 | 2:19.26 | 4:41.83 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 1:07.23 | 2:23.27 | 7:05.10 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:06.30 | 2:23.24 | 9:28.34 | ||||||
4 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | 9:44.69 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:53.20 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 1:08.48 | 2:25.24 | 2:25.24 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 1:10.48 | 2:24.12 | 4:49.36 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:09.23 | 2:25.88 | 7:15.24 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 1:08.86 | 2:29.45 | 9:44.69 | ||||||
5 | Isk Drenge | 2002 | 9:45.32 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 9:55.77 | |||||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 1:15.16 | 2:35.29 | 2:35.29 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 1:09.14 | 2:27.54 | 5:02.83 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 1:02.17 | 2:12.97 | 7:15.80 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 1:11.26 | 2:29.52 | 9:45.32 | ||||||
6 | Aalborg Drenge 1 | 2002 | 9:57.20 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:20.00 | |||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 1:04.95 | 2:15.32 | 2:15.32 | ||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 1:12.90 | 2:34.55 | 4:49.87 | ||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 1:09.49 | 2:29.73 | 7:19.60 | ||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 1:13.81 | 2:37.60 | 9:57.20 | ||||||
7 | Silkeborg Drenge | 2004 | 9:59.29 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:08.46 | |||||||||
Marius Gystad | 2003 | 1:16.36 | 2:35.05 | 2:35.05 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 1:08.94 | 2:27.96 | 5:03.01 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 1:12.59 | 2:27.62 | 7:30.63 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 1:09.55 | 2:28.66 | 9:59.29 | ||||||
8 | Esv Drenge1 | 2003 | 10:00.42 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:10.05 | |||||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 1:09.72 | 2:28.63 | 2:28.63 | ||||||
Anton Leth | 2002 | 1:13.78 | 2:28.21 | 4:56.84 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:12.75 | 2:33.31 | 7:30.15 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 1:11.27 | 2:30.27 | 10:00.42 | ||||||
9 | Aarhus Swim 1 Drenge | 2002 | 10:00.79 | |||||||
Aarhus Swim | 10:05.00 | |||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 1:09.74 | 2:25.67 | 2:25.67 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 1:08.14 | 2:29.65 | 4:55.32 | ||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 1:11.91 | 2:32.23 | 7:27.55 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:12.64 | 2:33.24 | 10:00.79 | ||||||
10 | Horsens Drenge | 2003 | 10:08.21 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 10:10.00 | |||||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:13.20 | 2:28.28 | 2:28.28 | ||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 1:18.36 | 2:41.62 | 5:09.90 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 1:17.90 | 2:36.20 | 7:46.10 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 1:05.15 | 2:22.11 | 10:08.21 | ||||||
11 | Vs Herre 1 | 2002 | 10:14.09 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 10:13.91 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:10.32 | 2:30.71 | 2:30.71 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 1:11.10 | 2:29.32 | 5:00.03 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 1:21.51 | 2:47.89 | 7:47.92 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:09.09 | 2:26.17 | 10:14.09 | ||||||
12 | Odder Drenge | 2002 | 10:16.95 | |||||||
Odder Svømmeklub | 10:28.00 | |||||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 1:14.85 | 2:34.41 | 2:34.41 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 1:11.37 | 2:31.14 | 5:05.55 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 1:06.45 | 2:23.12 | 7:28.67 | ||||||
Viktor Nørrevang | 2003 | 1:19.08 | 2:48.28 | 10:16.95 | ||||||
13 | Thisted Drenge | 2003 | 10:24.78 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 10:31.90 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 1:05.34 | 2:23.33 | 2:23.33 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 1:10.57 | 2:28.58 | 4:51.91 | ||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 1:16.82 | 2:45.37 | 7:37.28 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 1:19.06 | 2:47.50 | 10:24.78 | ||||||
14 | Agf Drenge 2 | 2002 | 10:26.25 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:15.66 | |||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 1:10.29 | 2:27.64 | 2:27.64 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 1:10.44 | 2:35.63 | 5:03.27 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 1:12.28 | 2:34.32 | 7:37.59 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 1:23.01 | 2:48.66 | 10:26.25 | ||||||
15 | Aarhus Swim 2 Drenge | 2003 | 10:32.54 | |||||||
Aarhus Swim | 10:45.00 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:15.32 | 2:35.36 | 2:35.36 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 1:15.13 | 2:35.40 | 5:10.76 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:15.93 | 2:40.27 | 7:51.03 | ||||||
William Sloth | 2003 | 1:18.68 | 2:41.51 | 10:32.54 | ||||||
16 | Esv Drenge2 | 2003 | 10:39.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:46.53 | |||||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:17.68 | 2:41.59 | 2:41.59 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:22.11 | 2:46.88 | 5:28.47 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 1:17.39 | 2:37.53 | 8:06.00 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 1:14.70 | 2:33.36 | 10:39.36 | ||||||
17 | Esbjerg Drenge 2 | 2003 | 10:43.61 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:49.00 | |||||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 1:17.06 | 2:37.87 | 2:37.87 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 1:15.05 | 2:41.36 | 5:19.23 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 1:18.76 | 2:44.64 | 8:03.87 | ||||||
Anton Pedersen | 2003 | 1:19.34 | 2:39.74 | 10:43.61 | ||||||
18 | Pingvin Drenge 1 | 2003 | 10:49.77 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 11:14.20 | |||||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 1:15.76 | 2:37.80 | 2:37.80 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 1:18.86 | 2:39.48 | 5:17.28 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 1:14.72 | 2:49.83 | 8:07.11 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 1:15.15 | 2:42.66 | 10:49.77 | ||||||
- | Aqua Monsters 2 H2Odense | 2003 | DSQ | ej samt. ber. v125m | ||||||
H2Odense | 10:31.76 | |||||||||
- | Esv Drenge | 2003 | DSQ | Afslut på maven v500 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 9:51.26 | |||||||||
Casper Brinch | 2002 | 1:07.93 | 2:25.81 | 2:25.81 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 1:09.09 | 2:26.37 | 4:52.18 | ||||||
- | Nord Drenge | 2003 | DSQ | Tyvstart 3 svømmer | ||||||
Svømmeklubben Nord | 10:37.78 | |||||||||
Nikolai Sander | 2003 | 1:15.94 | 2:44.03 | 2:44.03 | ||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 1:09.64 | 2:34.89 | 5:18.92 | ||||||
- | Aalborg Drenge 2 | 2002 | DSQ | 1 hånd i ven. v550m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 11:20.00 | |||||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 1:17.69 | 2:40.78 | 2:40.78 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:18.46 | 2:45.90 | 5:26.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esv Piger | 2003 | 2:06.49 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:09.61 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 35.99 | 1:09.83 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.25 | 1:39.08 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 27.41 | 2:06.49 | |||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 2:08.01 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 37.10 | 1:09.22 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.94 | 1:39.16 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 28.85 | 2:08.01 | |||||||
3 | Aarhus Swim 1 Piger | 2003 | 2:08.08 | |||||||
Aarhus Swim | 2:08.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Laura Fogh | 2003 | 33.29 | 1:07.06 | |||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 31.83 | 1:38.89 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.19 | 2:08.08 | |||||||
4 | Horsens Piger | 2003 | 2:08.12 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 34.47 | 1:08.50 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.43 | 1:38.93 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 29.19 | 2:08.12 | |||||||
5 | Vs Piger 1 | 2003 | 2:08.86 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:09.67 | |||||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 38.56 | 1:09.19 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 31.07 | 1:40.26 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 28.60 | 2:08.86 | |||||||
6 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | 2:09.17 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.90 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 35.55 | 1:08.32 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 31.08 | 1:39.40 | |||||||
Kathrine Weide | 2004 | 29.77 | 2:09.17 | |||||||
7 | Agf Piger | 2003 | 2:09.97 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:14.39 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 36.25 | 1:07.74 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 32.68 | 1:40.42 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 29.55 | 2:09.97 | |||||||
8 | Hsc Piger | 2003 | 2:12.69 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:16.23 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 35.62 | 1:08.88 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 32.16 | 1:41.04 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 31.65 | 2:12.69 | |||||||
9 | Aarhus Swim 2 Piger | 2003 | 2:14.28 | |||||||
Aarhus Swim | 2:17.00 | |||||||||
Sia Aagaard | 2004 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Sarah Larsen | 2004 | 37.42 | 1:12.13 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 31.89 | 1:44.02 | |||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 30.26 | 2:14.28 | |||||||
10 | Kolding Super Girls | 2004 | 2:15.09 | |||||||
Kolding SK | 2:14.25 | |||||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 36.75 | 1:13.47 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.56 | 1:45.03 | |||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 30.06 | 2:15.09 | |||||||
11 | Aqua Monsters 1 H2Odense | 2003 | 2:15.31 | |||||||
H2Odense | 2:16.62 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 38.81 | 1:12.52 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 33.06 | 1:45.58 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 29.73 | 2:15.31 | |||||||
12 | Silkeborg Piger 1 | 2005 | 2:15.84 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.24 | |||||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Emilie Egerup | 2003 | 35.45 | 1:12.46 | |||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.75 | 1:44.21 | |||||||
Mette Marie H. Petersen | 2005 | 31.63 | 2:15.84 | |||||||
13 | Pingvin Piger 1 | 2003 | 2:16.28 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:15.70 | |||||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 37.38 | 1:12.06 | |||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 34.31 | 1:46.37 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 29.91 | 2:16.28 | |||||||
14 | Esbjerg Piger 2 | 2004 | 2:16.58 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.30 | |||||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 37.10 | 1:12.20 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 32.93 | 1:45.13 | |||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 31.45 | 2:16.58 | |||||||
15 | Vs Piger 2 | 2004 | 2:18.85 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:21.00 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 38.46 | 1:14.34 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 33.44 | 1:47.78 | |||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 31.07 | 2:18.85 | |||||||
16 | Esv Piger1 | 2003 | 2:20.15 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:15.96 | |||||||||
Ella Christiansen | 2003 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 40.85 | 1:16.94 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 33.74 | 1:50.68 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 29.47 | 2:20.15 | |||||||
17 | Thisted Piger | 2003 | 2:21.22 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:19.35 | |||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 41.34 | 1:15.42 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 33.40 | 1:48.82 | |||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 32.40 | 2:21.22 | |||||||
18 | Neptun Havtøser | 2004 | 2:24.06 | |||||||
Swim Team Neptun | 2:26.00 | |||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 40.70 | 1:16.58 | |||||||
Laura Vedel Larsen | 2005 | 36.80 | 1:53.38 | |||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 30.68 | 2:24.06 | |||||||
19 | Esv Piger2 | 2003 | 2:24.81 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:21.67 | |||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 41.67 | 1:17.07 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 36.74 | 1:53.81 | |||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 31.00 | 2:24.81 | |||||||
- | Aalborg Piger 2 | 2003 | DSQ | Tyvstart 2 svømmer | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hsc Drenge | 2002 | 1:52.66 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:57.34 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 30.71 | 58.65 | |||||||
Julius Henriksen | 2002 | 27.12 | 1:25.77 | |||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 26.89 | 1:52.66 | |||||||
2 | Esv Drenge | 2003 | 1:56.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.51 | |||||||||
Casper Brinch | 2002 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 31.23 | 1:02.76 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.66 | 1:30.42 | |||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 25.91 | 1:56.33 | |||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2002 | 1:57.23 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.89 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 31.84 | 1:02.63 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 28.54 | 1:31.17 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 26.06 | 1:57.23 | |||||||
4 | Aqua Monsters 1 H2Odense | 2003 | 1:57.38 | |||||||
H2Odense | 1:57.75 | |||||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 31.62 | 1:02.38 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 29.82 | 1:32.20 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 25.18 | 1:57.38 | |||||||
5 | Agf Drenge 2 | 2002 | 2:00.10 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.45 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 33.28 | 1:04.49 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 28.14 | 1:32.63 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 27.47 | 2:00.10 | |||||||
6 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | 2:00.16 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.20 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 33.51 | 1:04.54 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 29.38 | 1:33.92 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 26.24 | 2:00.16 | |||||||
7 | Vs Herre 1 | 2002 | 2:01.53 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:05.30 | |||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 36.00 | 1:06.04 | |||||||
Mikkel Riis | 2002 | 28.95 | 1:34.99 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 26.54 | 2:01.53 | |||||||
8 | Aalborg Drenge 1 | 2002 | 2:01.70 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 35.47 | 1:06.36 | |||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 30.41 | 1:36.77 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 24.93 | 2:01.70 | |||||||
9 | Esv Drenge1 | 2003 | 2:01.85 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:05.05 | |||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 32.81 | 1:05.06 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 29.33 | 1:34.39 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 27.46 | 2:01.85 | |||||||
10 | Aarhus Swim 1 Drenge | 2002 | 2:02.25 | |||||||
Aarhus Swim | 2:00.00 | |||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 31.44 | 31.44 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 35.76 | 1:07.20 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.03 | 1:36.23 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.02 | 2:02.25 | |||||||
11 | Silkeborg Drenge | 2004 | 2:02.79 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.79 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 31.91 | 1:03.21 | |||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 30.74 | 1:33.95 | |||||||
Marius Gystad | 2003 | 28.84 | 2:02.79 | |||||||
12 | Odder Drenge | 2002 | 2:04.21 | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 36.92 | 1:07.96 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 30.04 | 1:38.00 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 26.21 | 2:04.21 | |||||||
13 | Thisted Drenge | 2003 | 2:07.20 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:12.55 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 36.33 | 1:05.14 | |||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 31.60 | 1:36.74 | |||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 30.46 | 2:07.20 | |||||||
14 | Horsens Drenge | 2003 | 2:07.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 34.13 | 1:09.03 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 32.92 | 1:41.95 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 25.38 | 2:07.33 | |||||||
15 | Nord Drenge | 2003 | 2:07.48 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:09.45 | |||||||||
Andreas Torp | 2004 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 34.37 | 1:11.14 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 29.44 | 1:40.58 | |||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 26.90 | 2:07.48 | |||||||
16 | Hsk Jungs | 2002 | 2:07.95 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:04.41 | |||||||||
Christian Oxenvad | 2003 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 36.36 | 1:11.98 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 28.83 | 1:40.81 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 27.14 | 2:07.95 | |||||||
17 | Aarhus Swim 2 Drenge | 2003 | 2:11.10 | |||||||
Aarhus Swim | 2:12.00 | |||||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 33.37 | 33.37 | |||||||
William Sloth | 2003 | 36.84 | 1:10.21 | |||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 32.06 | 1:42.27 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 28.83 | 2:11.10 | |||||||
18 | Pingvin Drenge 1 | 2003 | 2:11.44 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:14.10 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 36.62 | 1:10.73 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 30.96 | 1:41.69 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 29.75 | 2:11.44 | |||||||
19 | Esv Drenge2 | 2003 | 2:12.69 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:18.73 | |||||||||
Sune Schaarup | 2003 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 35.56 | 1:09.57 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 32.74 | 1:42.31 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 30.38 | 2:12.69 | |||||||
20 | Aqua Monsters 2 H2Odense | 2003 | 2:13.20 | |||||||
H2Odense | 2:13.26 | |||||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 35.74 | 35.74 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 40.10 | 1:15.84 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 29.43 | 1:45.27 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 27.93 | 2:13.20 | |||||||
21 | Esbjerg Drenge 2 | 2003 | 2:13.53 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.40 | |||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Anton Pedersen | 2003 | 37.05 | 1:10.98 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 34.13 | 1:45.11 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 28.42 | 2:13.53 | |||||||
- | Vs Herre 2 | 2003 | DSQ | 2 flyben v75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:21.17 | |||||||||
Anders Elsborg | 2003 | 36.03 | 36.03 | |||||||
- | Aalborg Drenge 2 | 2002 | DSQ | Tyvstart 4 svømmer | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.00 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 37.00 | 37.00 | |||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 39.39 | 1:16.39 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 33.59 | 1:49.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 743 | 32.40 | 1:09.63 | 1:52.54 | 2:26.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.51 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 714 | 32.11 | 1:11.71 | 1:54.13 | 2:28.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.04 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 713 | 32.01 | 1:07.80 | 1:52.59 | 2:28.13 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.19 | |||||||||
4 | Cecilie Christiansen | 2003 | 689 | 32.49 | 1:09.48 | 1:54.55 | 2:29.87 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:35.15 | |||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 686 | 33.55 | 1:09.85 | 1:54.20 | 2:30.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.94 | |||||||||
6 | Emma Stecher | 2003 | 665 | 31.42 | 1:09.09 | 1:55.60 | 2:31.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.78 | |||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 643 | 31.95 | 1:11.25 | 1:57.49 | 2:33.36 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:33.94 | |||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 640 | 32.85 | 1:13.59 | 1:57.50 | 2:33.57 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:33.12 | |||||||||
9 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 639 | 35.14 | 1:16.92 | 1:57.48 | 2:33.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:34.63 | |||||||||
10 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 636 | 34.07 | 1:14.69 | 1:56.80 | 2:33.86 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:40.14 | |||||||||
11 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 627 | 33.48 | 1:12.55 | 1:59.35 | 2:34.61 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:33.38 | |||||||||
12 | Laura Fogh | 2003 | 626 | 35.13 | 1:15.26 | 1:57.76 | 2:34.69 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:31.28 | |||||||||
13 | Lærke Høgsted | 2003 | 602 | 34.89 | 1:15.33 | 2:00.71 | 2:36.74 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:37.71 | |||||||||
14 | Line Lyskjær | 2003 | 597 | 33.58 | 1:14.07 | 2:00.04 | 2:37.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:37.64 | |||||||||
15 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 589 | 31.18 | 1:09.80 | 2:01.03 | 2:37.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.83 | |||||||||
16 | Anna Bull Kramer | 2003 | 583 | 34.50 | 1:16.92 | 2:01.68 | 2:38.45 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:41.51 | |||||||||
17 | Emilie Egerup | 2003 | 576 | 36.72 | 1:18.96 | 2:03.81 | 2:39.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.91 | |||||||||
18 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 565 | 33.32 | 1:14.42 | 2:03.01 | 2:40.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.28 | |||||||||
19 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 562 | 37.54 | 1:17.11 | 2:04.82 | 2:40.31 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:43.90 | |||||||||
20 | Nikoline V Gallop | 2003 | 555 | 35.11 | 1:16.84 | 2:03.33 | 2:40.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.21 | |||||||||
21 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 554 | 36.49 | 1:17.91 | 2:03.96 | 2:41.14 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:41.64 | |||||||||
22 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 552 | 35.86 | 1:16.34 | 2:04.20 | 2:41.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.37 | |||||||||
23 | Ella Christiansen | 2003 | 551 | 35.03 | 1:17.47 | 2:04.53 | 2:41.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.24 | |||||||||
24 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 548 | 34.83 | 1:17.91 | 2:05.09 | 2:41.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.30 | |||||||||
25 | Signe Thomsen | 2003 | 546 | 36.75 | 1:17.42 | 2:03.91 | 2:41.94 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:42.09 | |||||||||
26 | Freja Romanski | 2003 | 545 | 36.83 | 1:18.71 | 2:06.08 | 2:41.97 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:41.73 | |||||||||
27 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 539 | 36.08 | 1:16.87 | 2:05.42 | 2:42.56 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:44.52 | |||||||||
28 | Sarah Bundgaard | 2003 | 536 | 36.69 | 1:17.27 | 2:05.98 | 2:42.94 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.83 | |||||||||
29 | Johanne A Andersson | 2003 | 530 | 38.05 | 1:22.12 | 2:05.74 | 2:43.47 | |||
Frem Odense | 2:44.60 | |||||||||
30 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 526 | 33.76 | 1:14.74 | 2:07.03 | 2:43.97 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:40.60 | |||||||||
31 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 515 | 35.68 | 1:17.71 | 2:05.75 | 2:45.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.85 | |||||||||
32 | Matilde Iversen | 2003 | 512 | 34.79 | 1:17.07 | 2:06.39 | 2:45.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.90 | |||||||||
33 | Camilla Kjær | 2003 | 510 | 34.53 | 1:17.75 | 2:08.55 | 2:45.62 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:50.62 | |||||||||
34 | Christine Krogh | 2003 | 506 | 36.76 | 1:19.11 | 2:06.59 | 2:46.04 | |||
H2Odense | 2:44.12 | |||||||||
35 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 490 | 34.50 | 1:16.82 | 2:08.84 | 2:47.86 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:44.66 | |||||||||
36 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 483 | 39.07 | 1:20.74 | 2:10.84 | 2:48.67 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.72 | |||||||||
37 | Josefine Heuer | 2003 | 481 | 36.32 | 1:18.87 | 2:11.57 | 2:48.89 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:43.08 | |||||||||
38 | Nikoline Andersen | 2003 | 481 | 35.57 | 1:18.52 | 2:10.02 | 2:48.90 | |||
H2Odense | 2:49.83 | |||||||||
39 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 479 | 38.44 | 1:23.48 | 2:11.53 | 2:49.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.51 | |||||||||
40 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 474 | 34.79 | 1:20.91 | 2:10.23 | 2:49.73 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:49.33 | |||||||||
41 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 458 | 40.88 | 1:22.84 | 2:13.03 | 2:51.72 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:45.57 | |||||||||
42 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 450 | 38.40 | 1:26.18 | 2:13.67 | 2:52.62 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.76 | |||||||||
43 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 446 | 40.03 | 1:24.96 | 2:14.28 | 2:53.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.34 | |||||||||
- | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend v/150m | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:39.33 | |||||||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | DSQ | svøm på mave v/100m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:34.50 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 676 | 32.57 | 1:14.04 | 1:57.12 | 2:30.77 | |||
Kolding SK | 2:37.77 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 653 | 34.81 | 1:15.26 | 1:58.28 | 2:32.51 | |||
Kolding SK | 2:35.75 | |||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 645 | 32.71 | 1:11.68 | 1:58.18 | 2:33.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.31 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 636 | 32.51 | 1:12.21 | 1:59.28 | 2:33.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.68 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 625 | 33.33 | 1:12.85 | 2:00.13 | 2:34.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.08 | |||||||||
6 | Anna Toft Petersen | 2004 | 625 | 33.58 | 1:11.76 | 1:59.04 | 2:34.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.36 | |||||||||
7 | Nele Schulze | 2004 | 615 | 33.51 | 1:12.90 | 1:58.58 | 2:35.65 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.36 | |||||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 599 | 33.22 | 1:15.12 | 2:00.14 | 2:36.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.23 | |||||||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 599 | 36.91 | 1:19.19 | 2:00.01 | 2:36.98 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.23 | |||||||||
10 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 598 | 36.74 | 1:15.82 | 2:01.92 | 2:37.05 | |||
H2Odense | 2:40.19 | |||||||||
11 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 597 | 34.10 | 1:15.38 | 2:01.59 | 2:37.20 | |||
Kolding SK | 2:39.37 | |||||||||
12 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 575 | 35.52 | 1:16.51 | 2:01.67 | 2:39.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.28 | |||||||||
13 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 575 | 36.01 | 1:17.29 | 2:04.78 | 2:39.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.03 | |||||||||
14 | Kathrine Weide | 2004 | 561 | 36.22 | 1:17.29 | 2:02.77 | 2:40.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.22 | |||||||||
15 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 550 | 36.22 | 1:17.76 | 2:04.02 | 2:41.56 | |||
Frem Odense | 2:45.55 | |||||||||
16 | Martha Bjerg | 2004 | 547 | 38.05 | 1:18.52 | 2:06.98 | 2:41.82 | |||
Lyseng IF | 2:49.03 | |||||||||
17 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 547 | 35.16 | 1:18.21 | 2:03.86 | 2:41.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.82 | |||||||||
18 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 540 | 35.47 | 1:17.49 | 2:04.51 | 2:42.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.44 | |||||||||
19 | Sia Aagaard | 2004 | 532 | 36.62 | 1:17.79 | 2:06.73 | 2:43.31 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:58.19 | |||||||||
20 | Eva Hjort | 2004 | 530 | 34.59 | 1:18.55 | 2:04.47 | 2:43.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:44.02 | |||||||||
21 | Sarah Larsen | 2004 | 530 | 38.32 | 1:20.26 | 2:05.85 | 2:43.51 | |||
Lyseng IF | 2:58.54 | |||||||||
22 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 526 | 36.59 | 1:20.24 | 2:05.58 | 2:43.98 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:53.74 | |||||||||
23 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 517 | 36.22 | 1:17.28 | 2:07.06 | 2:44.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
24 | Victoria Underbjerg | 2004 | 512 | 34.79 | 1:19.61 | 2:07.15 | 2:45.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.04 | |||||||||
25 | Nicoline Dyrman | 2004 | 511 | 34.47 | 1:19.09 | 2:06.44 | 2:45.47 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:42.42 | |||||||||
26 | Mia Hvarre | 2004 | 510 | 37.11 | 1:18.09 | 2:07.25 | 2:45.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:49.55 | |||||||||
27 | Aurelia Pedersen | 2004 | 507 | 34.49 | 1:16.28 | 2:08.71 | 2:45.95 | |||
H2Odense | 2:45.94 | |||||||||
28 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 507 | 36.68 | 1:19.71 | 2:08.20 | 2:46.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.44 | |||||||||
29 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 504 | 38.16 | 1:19.58 | 2:09.97 | 2:46.27 | |||
Swim Team Neptun | 2:55.08 | |||||||||
30 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 499 | 37.93 | 1:18.71 | 2:11.11 | 2:46.82 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:44.41 | |||||||||
31 | Frida Saks Justesen | 2004 | 498 | 35.69 | 1:19.47 | 2:10.32 | 2:46.92 | |||
Lyseng IF | 2:59.59 | |||||||||
32 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 490 | 33.94 | 1:17.94 | 2:09.51 | 2:47.87 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:48.59 | |||||||||
33 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 482 | 36.02 | 1:15.91 | 2:07.20 | 2:48.73 | |||
Odder Svømmeklub | 2:47.37 | |||||||||
34 | Søs Freund | 2004 | 482 | 40.65 | 1:24.91 | 2:11.70 | 2:48.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.65 | |||||||||
35 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 480 | 37.68 | 1:23.02 | 2:10.41 | 2:49.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.88 | |||||||||
36 | Helga Bak | 2004 | 474 | 38.49 | 1:19.64 | 2:13.19 | 2:49.77 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.32 | |||||||||
37 | Clara Skrydstrup | 2004 | 473 | 34.74 | 1:17.86 | 2:08.87 | 2:49.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:04.11 | |||||||||
38 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 467 | 36.73 | 1:22.08 | 2:14.36 | 2:50.58 | |||
H2Odense | 2:59.96 | |||||||||
39 | Pernille Nedergaard | 2004 | 463 | 37.28 | 1:21.09 | 2:10.68 | 2:51.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:55.61 | |||||||||
40 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 460 | 40.41 | 1:25.19 | 2:11.32 | 2:51.37 | |||
Lyseng IF | 3:06.02 | |||||||||
41 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 457 | 38.25 | 1:21.33 | 2:13.97 | 2:51.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.01 | |||||||||
42 | Karoline Kristensen | 2004 | 454 | 37.17 | 1:21.43 | 2:13.79 | 2:52.17 | |||
DeltaSwim | 2:49.65 | |||||||||
43 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 452 | 39.57 | 1:23.37 | 2:13.75 | 2:52.45 | |||
Swim Team Neptun | 3:13.78 | |||||||||
44 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 450 | 37.72 | 1:24.94 | 2:16.24 | 2:52.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:53.45 | |||||||||
45 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 447 | 36.59 | 1:20.72 | 2:12.95 | 2:53.06 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.89 | |||||||||
46 | Katrine Rasmussen | 2004 | 445 | 37.16 | 1:23.09 | 2:14.49 | 2:53.30 | |||
Swim Team Neptun | 3:08.67 | |||||||||
47 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 440 | 38.35 | 1:25.64 | 2:13.01 | 2:53.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.22 | |||||||||
48 | Freja Friborg | 2004 | 438 | 35.73 | 1:21.92 | 2:14.27 | 2:54.30 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:51.81 | |||||||||
49 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 429 | 36.49 | 1:21.59 | 2:14.64 | 2:55.43 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.22 | |||||||||
50 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 420 | 38.89 | 1:23.30 | 2:15.95 | 2:56.73 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:57.59 | |||||||||
51 | Maria Mathiesen | 2004 | 412 | 41.16 | 1:26.49 | 2:17.93 | 2:57.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.92 | |||||||||
52 | Ida Juul Grønning | 2004 | 406 | 36.15 | 1:23.37 | 2:17.31 | 2:58.74 | |||
H2Odense | 2:50.94 | |||||||||
53 | Caroline Madsen | 2004 | 388 | 40.05 | 1:28.58 | 2:20.47 | 3:01.37 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:59.90 | |||||||||
54 | Selma Skipper | 2004 | 387 | 38.77 | 1:24.58 | 2:19.05 | 3:01.60 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.22 | |||||||||
55 | Mathilde Møller | 2004 | 387 | 42.15 | 1:28.71 | 2:20.03 | 3:01.62 | |||
Swim Team Neptun | 3:07.83 | |||||||||
56 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 363 | 41.26 | 1:30.38 | 2:25.40 | 3:05.47 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:02.87 | |||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:51.66 | |||||||||
- | Laura Marie Dige | 2004 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:44.80 | |||||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kolding SK | 2:55.13 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 577 | 34.90 | 1:15.79 | 2:02.45 | 2:38.95 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:43.08 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 565 | 34.85 | 1:16.22 | 2:04.86 | 2:40.06 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.34 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 489 | 36.60 | 1:19.43 | 2:09.59 | 2:47.99 | |||
Kolding SK | 2:49.00 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 487 | 36.74 | 1:19.11 | 2:09.91 | 2:48.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.96 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 483 | 37.38 | 1:22.67 | 2:10.52 | 2:48.64 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:57.08 | |||||||||
6 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 481 | 37.70 | 1:22.24 | 2:10.51 | 2:48.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:51.51 | |||||||||
7 | Louise Lie Thisted | 2005 | 480 | 36.88 | 1:18.40 | 2:09.80 | 2:48.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:56.23 | |||||||||
8 | Jazmin Jensen | 2005 | 472 | 36.09 | 1:19.38 | 2:09.97 | 2:49.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:58.10 | |||||||||
9 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 459 | 36.07 | 1:21.45 | 2:12.21 | 2:51.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:59.66 | |||||||||
10 | Agnete Habermann | 2005 | 448 | 38.63 | 1:24.58 | 2:13.04 | 2:52.96 | |||
H2Odense | 2:53.55 | |||||||||
11 | Tilde Søe Bach | 2005 | 446 | 38.64 | 1:23.96 | 2:14.77 | 2:53.20 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:53.83 | |||||||||
12 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 439 | 35.42 | 1:19.86 | 2:13.96 | 2:54.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:06.13 | |||||||||
13 | Laura S. Olesen | 2005 | 437 | 39.56 | 1:22.92 | 2:14.37 | 2:54.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:01.19 | |||||||||
14 | Maja Stamholt | 2005 | 436 | 39.22 | 1:24.78 | 2:17.90 | 2:54.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:02.87 | |||||||||
15 | Ida Hovmark | 2005 | 435 | 37.54 | 1:25.99 | 2:13.03 | 2:54.65 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:05.45 | |||||||||
16 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 431 | 38.20 | 1:23.50 | 2:11.23 | 2:55.21 | |||
Frem Odense | 2:55.19 | |||||||||
17 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 428 | 37.46 | 1:21.20 | 2:15.88 | 2:55.57 | |||
Swim Team Neptun | 3:02.74 | |||||||||
18 | Louise Sunesen | 2005 | 425 | 37.07 | 1:21.57 | 2:17.16 | 2:55.97 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.86 | |||||||||
19 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 413 | 40.78 | 1:26.51 | 2:18.27 | 2:57.70 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:06.48 | |||||||||
20 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 410 | 41.12 | 1:27.97 | 2:16.71 | 2:58.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.76 | |||||||||
21 | Sofie Bjerre | 2005 | 408 | 38.30 | 1:22.01 | 2:17.85 | 2:58.34 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:58.82 | |||||||||
22 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 408 | 42.44 | 1:28.96 | 2:19.73 | 2:58.45 | |||
Hornslet Svømmeklub | 3:05.35 | |||||||||
23 | Ester Lauritsen | 2005 | 406 | 39.33 | 1:25.21 | 2:16.75 | 2:58.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:05.42 | |||||||||
24 | Emilie Moberg | 2005 | 405 | 40.03 | 1:25.42 | 2:18.01 | 2:58.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:01.97 | |||||||||
25 | Isabell Rothgordt | 2005 | 400 | 39.66 | 1:26.88 | 2:19.17 | 2:59.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.37 | |||||||||
26 | Kristine Vestergaard | 2005 | 395 | 40.33 | 1:23.75 | 2:16.89 | 3:00.28 | |||
Brønderslev SK08 | 3:16.19 | |||||||||
27 | Karla Kristensen | 2005 | 395 | 39.63 | 1:24.98 | 2:19.76 | 3:00.29 | |||
Kolding SK | 3:04.08 | |||||||||
28 | Anna Ryet | 2005 | 384 | 40.48 | 1:26.30 | 2:20.73 | 3:02.00 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:05.69 | |||||||||
29 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 371 | 45.69 | 1:31.36 | 2:23.74 | 3:04.17 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:10.91 | |||||||||
30 | Marie Jensen | 2005 | 370 | 39.70 | 1:27.19 | 2:21.69 | 3:04.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 369 | 39.16 | 1:26.37 | 2:24.03 | 3:04.45 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:07.17 | |||||||||
32 | Emma Phaff Steen | 2005 | 367 | 41.29 | 1:30.83 | 2:22.11 | 3:04.75 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:09.75 | |||||||||
33 | Anna Rønn | 2005 | 358 | 40.86 | 1:27.38 | 2:21.84 | 3:06.28 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:01.28 | |||||||||
34 | Maja Friis | 2005 | 349 | 44.34 | 1:32.01 | 2:28.07 | 3:07.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:11.58 | |||||||||
35 | Anna Varming | 2005 | 344 | 40.20 | 1:25.13 | 2:29.58 | 3:08.77 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.68 | |||||||||
36 | Laura Frost Rainer | 2005 | 344 | 40.10 | 1:28.39 | 2:24.83 | 3:08.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:07.69 | |||||||||
37 | Julie Kann | 2005 | 324 | 43.03 | 1:29.22 | 2:30.49 | 3:12.70 | |||
Kolding SK | 3:11.38 | |||||||||
38 | Nikoline Kaae | 2005 | 324 | 43.44 | 1:30.64 | 2:28.95 | 3:12.71 | |||
Frem Odense | 3:14.75 | |||||||||
39 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 320 | 42.49 | 1:32.18 | 2:31.05 | 3:13.45 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:10.29 | |||||||||
40 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 308 | 41.66 | 1:33.92 | 2:30.29 | 3:15.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.68 | |||||||||
- | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | DSQ | Afslut på mave v75m | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 3:26.47 | |||||||||
- | Mathilde Bager | 2005 | DSQ | Afslut på mave 100 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 778 | 28.16 | 1:00.86 | 1:40.16 | 2:11.12 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:15.54 | |||||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | 697 | 29.86 | 1:06.03 | 1:44.19 | 2:16.04 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:17.33 | |||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 637 | 29.09 | 1:05.15 | 1:46.81 | 2:20.17 | |||
H2Odense | 2:17.97 | |||||||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | 632 | 29.19 | 1:04.44 | 1:49.01 | 2:20.51 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:20.43 | |||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 631 | 29.52 | 1:03.42 | 1:48.52 | 2:20.59 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.72 | |||||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 629 | 31.06 | 1:06.34 | 1:47.94 | 2:20.74 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.95 | |||||||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 619 | 29.77 | 1:06.91 | 1:50.30 | 2:21.48 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.67 | |||||||||
8 | Filip Cederstrøm | 2002 | 616 | 30.54 | 1:08.41 | 1:47.16 | 2:21.77 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.27 | |||||||||
9 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 615 | 30.88 | 1:08.34 | 1:47.97 | 2:21.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.81 | |||||||||
10 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 613 | 30.35 | 1:06.71 | 1:48.84 | 2:21.99 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:25.31 | |||||||||
11 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 610 | 29.81 | 1:05.59 | 1:48.51 | 2:22.17 | |||
H2Odense | 2:23.14 | |||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 596 | 31.65 | 1:08.66 | 1:50.18 | 2:23.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.58 | |||||||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 593 | 32.56 | 1:11.08 | 1:50.75 | 2:23.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.95 | |||||||||
14 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 588 | 29.91 | 1:07.40 | 1:50.40 | 2:23.95 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.34 | |||||||||
15 | Oskar Allerslev | 2002 | 573 | 34.06 | 1:11.11 | 1:52.09 | 2:25.18 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.08 | |||||||||
16 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 569 | 31.77 | 1:12.58 | 1:51.14 | 2:25.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.84 | |||||||||
17 | Casper Brinch | 2002 | 565 | 31.16 | 1:08.47 | 1:52.23 | 2:25.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.28 | |||||||||
18 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 561 | 31.53 | 1:07.34 | 1:53.17 | 2:26.23 | |||
Odder Svømmeklub | 2:25.96 | |||||||||
19 | Andreas Blaaberg | 2002 | 550 | 31.16 | 1:09.40 | 1:54.11 | 2:27.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:30.04 | |||||||||
20 | Christian Ottosen | 2002 | 540 | 32.64 | 1:11.64 | 1:52.43 | 2:28.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.43 | |||||||||
21 | Daniel Gallacher | 2002 | 528 | 30.91 | 1:07.54 | 1:55.02 | 2:29.16 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.15 | |||||||||
22 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 528 | 30.47 | 1:11.64 | 1:55.35 | 2:29.17 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:34.58 | |||||||||
23 | Artúr Jegesi | 2002 | 527 | 31.37 | 1:08.75 | 1:55.10 | 2:29.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.24 | |||||||||
24 | Oliver L Nelander | 2002 | 527 | 31.94 | 1:10.47 | 1:54.16 | 2:29.32 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:33.40 | |||||||||
25 | Andreas Kronborg | 2002 | 521 | 30.77 | 1:11.01 | 1:55.94 | 2:29.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:30.32 | |||||||||
26 | William Vig Stærmose | 2002 | 520 | 33.52 | 1:11.96 | 1:57.02 | 2:29.93 | |||
Frem Odense | 2:26.70 | |||||||||
27 | Mikkel Riis | 2002 | 514 | 31.87 | 1:12.54 | 1:56.51 | 2:30.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.37 | |||||||||
28 | Ruben Nørgaard | 2002 | 507 | 33.92 | 1:13.42 | 1:58.65 | 2:31.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.22 | |||||||||
29 | Asbjørn Guldager | 2002 | 507 | 31.96 | 1:11.39 | 1:56.45 | 2:31.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:32.33 | |||||||||
30 | Jacob Christensen | 2002 | 500 | 32.03 | 1:13.54 | 1:54.84 | 2:31.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.97 | |||||||||
31 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 497 | 34.36 | 1:11.46 | 1:57.37 | 2:32.20 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:33.87 | |||||||||
32 | Anton Leth | 2002 | 494 | 33.64 | 1:15.59 | 1:56.46 | 2:32.55 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:30.52 | |||||||||
33 | Tobias Boström | 2002 | 492 | 32.30 | 1:12.52 | 1:59.18 | 2:32.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.30 | |||||||||
34 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 486 | 32.34 | 1:12.17 | 1:59.31 | 2:33.39 | |||
H2Odense | 2:31.91 | |||||||||
35 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 480 | 33.46 | 1:11.47 | 1:58.49 | 2:34.04 | |||
Frem Odense | 2:33.43 | |||||||||
36 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 472 | 32.95 | 1:10.12 | 1:59.35 | 2:34.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.26 | |||||||||
37 | Mads Lund | 2002 | 470 | 35.34 | 1:17.80 | 1:59.74 | 2:35.11 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:32.68 | |||||||||
38 | Benjamin Friis | 2002 | 448 | 35.19 | 1:17.34 | 2:01.97 | 2:37.54 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.96 | |||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | 2:32.54 | |||||||||
- | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | DSQ | På mave vend. 100m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.17 | |||||||||
- | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | DSQ | Afslut på mave 100m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:30.38 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 724 | 29.17 | 1:03.15 | 1:42.34 | 2:14.28 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:17.59 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 641 | 30.03 | 1:09.10 | 1:47.00 | 2:19.90 | |||
H2Odense | 2:24.66 | |||||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | 600 | 29.98 | 1:06.12 | 1:49.01 | 2:22.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.76 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 578 | 30.45 | 1:07.16 | 1:50.09 | 2:24.75 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.54 | |||||||||
5 | Malthe Elkjær | 2003 | 573 | 30.39 | 1:07.92 | 1:50.12 | 2:25.18 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.74 | |||||||||
6 | Christian Kornum | 2003 | 564 | 31.12 | 1:09.45 | 1:52.22 | 2:25.93 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:28.98 | |||||||||
7 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 563 | 31.14 | 1:08.67 | 1:51.58 | 2:26.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.96 | |||||||||
8 | Thor Brunsgaard | 2003 | 559 | 30.23 | 1:05.00 | 1:52.25 | 2:26.39 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Oliver Fenger | 2003 | 552 | 32.37 | 1:11.53 | 1:52.88 | 2:27.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:29.03 | |||||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 548 | 31.71 | 1:10.51 | 1:53.72 | 2:27.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:29.70 | |||||||||
11 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 546 | 32.09 | 1:08.47 | 1:54.13 | 2:27.58 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:28.85 | |||||||||
12 | Alex Søndergaard | 2003 | 540 | 32.10 | 1:10.68 | 1:56.54 | 2:28.10 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:31.26 | |||||||||
13 | Emil Lykke Grann | 2003 | 537 | 32.64 | 1:10.18 | 1:54.72 | 2:28.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.56 | |||||||||
14 | Daniel Damsbo | 2003 | 537 | 31.20 | 1:10.91 | 1:55.27 | 2:28.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:34.40 | |||||||||
15 | Frederik Venø Elling | 2003 | 520 | 32.49 | 1:10.29 | 1:55.28 | 2:29.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.54 | |||||||||
16 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 514 | 32.92 | 1:11.24 | 1:55.59 | 2:30.51 | |||
Odder Svømmeklub | 2:35.86 | |||||||||
17 | Daniel Østerballe | 2003 | 499 | 34.27 | 1:11.19 | 1:56.98 | 2:31.99 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.94 | |||||||||
18 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 496 | 33.03 | 1:11.95 | 1:56.56 | 2:32.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.20 | |||||||||
19 | Christopher Z. Christense | 2003 | 494 | 32.68 | 1:12.86 | 1:55.98 | 2:32.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.15 | |||||||||
20 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 486 | 34.04 | 1:13.44 | 1:57.33 | 2:33.41 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:34.57 | |||||||||
21 | Mathias Knudsen | 2003 | 481 | 30.62 | 1:09.60 | 1:59.57 | 2:33.90 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:35.91 | |||||||||
22 | Christian Johannesen | 2003 | 478 | 33.48 | 1:16.05 | 1:59.08 | 2:34.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:39.57 | |||||||||
23 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 476 | 32.57 | 1:13.10 | 1:59.57 | 2:34.47 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:38.17 | |||||||||
24 | Marius Gystad | 2003 | 474 | 34.30 | 1:17.39 | 1:59.53 | 2:34.64 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
25 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 473 | 33.57 | 1:14.78 | 1:59.68 | 2:34.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.43 | |||||||||
25 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 473 | 33.59 | 1:13.59 | 1:57.96 | 2:34.81 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:49.75 | |||||||||
27 | Kasper Johnsen | 2003 | 472 | 31.39 | 1:09.26 | 2:01.31 | 2:34.92 | |||
Odder Svømmeklub | 2:41.49 | |||||||||
28 | Oliver Christensen | 2003 | 470 | 36.21 | 1:17.28 | 1:58.89 | 2:35.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.80 | |||||||||
29 | Sune Schaarup | 2003 | 461 | 36.20 | 1:17.39 | 2:00.61 | 2:36.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.80 | |||||||||
30 | Victor Abel Brandi | 2003 | 459 | 34.30 | 1:14.90 | 2:00.37 | 2:36.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.71 | |||||||||
31 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 448 | 35.22 | 1:18.19 | 2:00.70 | 2:37.65 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:44.62 | |||||||||
32 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 444 | 34.27 | 1:13.82 | 2:03.15 | 2:38.12 | |||
H2Odense | 2:42.27 | |||||||||
33 | Asger Hatting | 2003 | 441 | 34.14 | 1:16.06 | 2:01.92 | 2:38.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.83 | |||||||||
34 | Markus Toft | 2003 | 439 | 34.01 | 1:16.48 | 2:01.58 | 2:38.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.52 | |||||||||
35 | William Sloth | 2003 | 430 | 33.49 | 1:17.32 | 2:02.69 | 2:39.73 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
36 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 429 | 34.07 | 1:17.57 | 2:02.17 | 2:39.86 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:49.51 | |||||||||
37 | Nikolai Sander | 2003 | 421 | 32.27 | 1:13.85 | 2:01.81 | 2:40.86 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:44.92 | |||||||||
38 | Christian Oxenvad | 2003 | 415 | 35.80 | 1:18.18 | 2:05.74 | 2:41.65 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:47.42 | |||||||||
39 | Casper Bang Clausen | 2003 | 410 | 37.55 | 1:17.18 | 2:04.93 | 2:42.32 | |||
H2Odense | 2:48.01 | |||||||||
40 | Anton Pedersen | 2003 | 408 | 37.11 | 1:20.75 | 2:06.34 | 2:42.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.35 | |||||||||
41 | Alfred Feldskov | 2003 | 407 | 35.15 | 1:17.16 | 2:04.53 | 2:42.71 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:48.52 | |||||||||
42 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 406 | 36.36 | 1:16.01 | 2:05.79 | 2:42.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.40 | |||||||||
43 | Anders Elsborg | 2003 | 377 | 37.84 | 1:21.73 | 2:09.80 | 2:46.94 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:34.30 | |||||||||
44 | Viktor Nørrevang | 2003 | 357 | 36.61 | 1:19.84 | 2:10.59 | 2:50.03 | |||
Odder Svømmeklub | 2:50.11 | |||||||||
- | Mikkel Stilling | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:45.72 | |||||||||
- | Simon Degn | 2003 | DSQ | Afsæt på mave v75m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:42.61 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 580 | 32.39 | 1:09.43 | 1:51.17 | 2:24.63 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:22.12 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 542 | 32.33 | 1:11.12 | 1:53.29 | 2:27.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.76 | |||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 535 | 31.72 | 1:10.50 | 1:53.89 | 2:28.51 | |||
H2Odense | 2:29.53 | |||||||||
4 | Mads Mikkelsen | 2004 | 502 | 33.32 | 1:13.05 | 1:56.19 | 2:31.74 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:35.64 | |||||||||
5 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 491 | 34.61 | 1:13.56 | 1:57.22 | 2:32.81 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:37.98 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 479 | 34.97 | 1:16.01 | 2:00.43 | 2:34.10 | |||
Odder Svømmeklub | 2:46.74 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 476 | 33.62 | 1:12.87 | 1:58.41 | 2:34.45 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:37.51 | |||||||||
8 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 457 | 32.63 | 1:12.87 | 2:01.98 | 2:36.53 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:40.65 | |||||||||
9 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 450 | 32.82 | 1:14.07 | 2:00.58 | 2:37.41 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:56.41 | |||||||||
10 | Joost Rijkhoff | 2004 | 434 | 35.61 | 1:17.62 | 2:03.50 | 2:39.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.24 | |||||||||
11 | Lucas Rosenborg | 2004 | 421 | 36.57 | 1:18.73 | 2:04.84 | 2:40.85 | |||
Lyseng IF | 2:44.46 | |||||||||
12 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 420 | 36.39 | 1:17.89 | 2:04.24 | 2:40.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.93 | |||||||||
13 | Mads Iversen | 2004 | 408 | 35.40 | 1:17.41 | 2:04.50 | 2:42.55 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.12 | |||||||||
14 | Asger Mathiasen | 2004 | 407 | 37.91 | 1:18.12 | 2:06.59 | 2:42.77 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:56.20 | |||||||||
15 | Anders Mose | 2004 | 405 | 35.36 | 1:18.20 | 2:06.30 | 2:43.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.56 | |||||||||
16 | Andreas Torp | 2004 | 401 | 36.37 | 1:19.12 | 2:05.04 | 2:43.58 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:47.97 | |||||||||
17 | Anton Poulsen | 2004 | 399 | 37.15 | 1:21.77 | 2:09.19 | 2:43.81 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:56.11 | |||||||||
18 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 398 | 36.72 | 1:17.98 | 2:06.59 | 2:43.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.04 | |||||||||
19 | Søren Have | 2004 | 393 | 34.53 | 1:18.17 | 2:07.27 | 2:44.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.56 | |||||||||
20 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 391 | 34.70 | 1:17.60 | 2:06.73 | 2:44.90 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:44.23 | |||||||||
21 | Lukas Hedegaard | 2004 | 391 | 36.14 | 1:17.95 | 2:08.60 | 2:44.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:34.30 | |||||||||
22 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 382 | 38.74 | 1:21.75 | 2:09.53 | 2:46.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.87 | |||||||||
23 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 379 | 38.48 | 1:19.54 | 2:10.30 | 2:46.67 | |||
Durup IF | 2:48.94 | |||||||||
24 | Tobias Nielsen | 2004 | 377 | 37.60 | 1:18.17 | 2:10.51 | 2:46.90 | |||
Odder Svømmeklub | 3:05.68 | |||||||||
25 | Linus Folke Jensen | 2004 | 368 | 38.03 | 1:22.53 | 2:10.20 | 2:48.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.86 | |||||||||
26 | Casper Johannesen | 2004 | 367 | 36.95 | 1:20.65 | 2:09.19 | 2:48.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.68 | |||||||||
27 | Kasper Hansen | 2004 | 358 | 39.71 | 1:22.25 | 2:13.86 | 2:49.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:55.46 | |||||||||
28 | Oscar Pedersen | 2004 | 339 | 35.97 | 1:16.75 | 2:12.92 | 2:52.93 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:59.18 | |||||||||
29 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 334 | 37.51 | 1:20.10 | 2:15.00 | 2:53.71 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.43 | |||||||||
30 | Jonathan Nejmann | 2004 | 330 | 38.61 | 1:24.03 | 2:16.86 | 2:54.50 | |||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | ||||||||||
31 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 327 | 39.70 | 1:23.69 | 2:17.61 | 2:55.05 | |||
Kolding SK | ||||||||||
32 | Gustav Hansen | 2004 | 324 | 36.77 | 1:19.68 | 2:13.70 | 2:55.46 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:59.59 | |||||||||
33 | Kasper Henriksen | 2004 | 321 | 38.57 | 1:22.68 | 2:14.99 | 2:56.07 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:41.12 | |||||||||
34 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 281 | 38.79 | 1:27.21 | 2:21.79 | 3:04.00 | |||
H2Odense | 3:04.31 | |||||||||
- | Ciano Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
Lyseng IF | 3:00.31 | |||||||||
- | Christian Landtved | 2004 | DSQ | Afslut på mave 100m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:34.42 | |||||||||
- | Lasse Thulstrup | 2004 | DSQ | 1 hånd i ven v/125m | ||||||
Kolding SK | 2:55.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 716 | 32.19 | 1:07.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.11 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 621 | 35.07 | 1:11.09 | |||||
H2Odense | 1:12.59 | |||||||||
3 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 609 | 34.78 | 1:11.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 607 | 34.70 | 1:11.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
5 | Anna Toft Petersen | 2004 | 601 | 35.73 | 1:11.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 600 | 35.40 | 1:11.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
7 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 590 | 34.68 | 1:12.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
8 | Martha Bjerg | 2004 | 582 | 36.56 | 1:12.63 | |||||
Lyseng IF | 1:11.96 | |||||||||
9 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 571 | 35.15 | 1:13.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
10 | Elma Gabela | 2004 | 571 | 35.96 | 1:13.12 | |||||
Kolding SK | 1:15.78 | |||||||||
11 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 560 | 35.86 | 1:13.60 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
12 | Sia Aagaard | 2004 | 552 | 35.98 | 1:13.95 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.99 | |||||||||
13 | Cille Christensen | 2004 | 551 | 36.38 | 1:13.98 | |||||
Kolding SK | 1:19.03 | |||||||||
14 | Kathrine Weide | 2004 | 548 | 36.57 | 1:14.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
15 | Nele Schulze | 2004 | 545 | 35.66 | 1:14.23 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.42 | |||||||||
16 | Aurelia Pedersen | 2004 | 544 | 36.49 | 1:14.28 | |||||
H2Odense | 1:14.63 | |||||||||
17 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 541 | 36.12 | 1:14.43 | |||||
Kolding SK | 1:14.76 | |||||||||
18 | Mia Hvarre | 2004 | 531 | 36.41 | 1:14.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
19 | Frida Saks Justesen | 2004 | 508 | 37.22 | 1:15.99 | |||||
Lyseng IF | 1:28.30 | |||||||||
20 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 506 | 36.63 | 1:16.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.81 | |||||||||
21 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 506 | 37.11 | 1:16.12 | |||||
Swim Team Neptun | 1:17.46 | |||||||||
22 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 501 | 36.60 | 1:16.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
23 | Laura Marie Dige | 2004 | 501 | 37.39 | 1:16.37 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.41 | |||||||||
24 | Caroline Madsen | 2004 | 497 | 36.43 | 1:16.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
25 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 495 | 36.77 | 1:16.66 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.05 | |||||||||
26 | Clara Skrydstrup | 2004 | 494 | 36.85 | 1:16.70 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.76 | |||||||||
27 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 494 | 37.43 | 1:16.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.27 | |||||||||
28 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 486 | 38.15 | 1:17.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.65 | |||||||||
29 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 484 | 38.65 | 1:17.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.18 | |||||||||
30 | Helga Bak | 2004 | 482 | 37.98 | 1:17.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
31 | Sarah Larsen | 2004 | 472 | 38.30 | 1:17.89 | |||||
Lyseng IF | 1:25.28 | |||||||||
32 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 471 | 38.47 | 1:17.97 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Melanie Petersen | 2004 | 466 | 38.15 | 1:18.24 | |||||
Kolding SK | 1:20.32 | |||||||||
34 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 465 | 37.92 | 1:18.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.08 | |||||||||
35 | Victoria Underbjerg | 2004 | 463 | 37.72 | 1:18.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.34 | |||||||||
36 | Eva Hjort | 2004 | 458 | 37.57 | 1:18.70 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:20.25 | |||||||||
37 | Pernille Nedergaard | 2004 | 450 | 39.35 | 1:19.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.67 | |||||||||
38 | Nicoline Dyrman | 2004 | 443 | 39.08 | 1:19.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.87 | |||||||||
39 | Karoline Kristensen | 2004 | 442 | 38.70 | 1:19.64 | |||||
DeltaSwim | 1:20.43 | |||||||||
40 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 429 | 39.26 | 1:20.42 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:25.64 | |||||||||
41 | Freja Friborg | 2004 | 429 | 38.54 | 1:20.44 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.75 | |||||||||
42 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 427 | 39.34 | 1:20.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.76 | |||||||||
43 | Søs Freund | 2004 | 424 | 39.35 | 1:20.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.15 | |||||||||
44 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 422 | 39.61 | 1:20.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.13 | |||||||||
45 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 419 | 39.88 | 1:21.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.22 | |||||||||
46 | Selma Skipper | 2004 | 413 | 39.62 | 1:21.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
47 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 412 | 39.87 | 1:21.52 | |||||
Lyseng IF | 1:33.76 | |||||||||
48 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 411 | 39.32 | 1:21.55 | |||||
Swim Team Neptun | 1:25.03 | |||||||||
49 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 407 | 39.82 | 1:21.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
50 | Ida Juul Grønning | 2004 | 405 | 40.13 | 1:21.96 | |||||
H2Odense | 1:23.50 | |||||||||
51 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 405 | 39.63 | 1:21.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
52 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 403 | 40.09 | 1:22.11 | |||||
H2Odense | 1:24.93 | |||||||||
53 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 403 | 40.30 | 1:22.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.07 | |||||||||
54 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 389 | 40.85 | 1:23.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.17 | |||||||||
55 | Maria Mathiesen | 2004 | 382 | 40.63 | 1:23.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
56 | Mathilde Møller | 2004 | 375 | 40.24 | 1:24.08 | |||||
Swim Team Neptun | 1:28.99 | |||||||||
57 | Katrine Rasmussen | 2004 | 371 | 41.48 | 1:24.41 | |||||
Swim Team Neptun | 1:29.67 | |||||||||
58 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 368 | 41.28 | 1:24.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.29 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Lie Thisted | 2005 | 551 | 36.66 | 1:13.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 539 | 36.48 | 1:14.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.38 | |||||||||
3 | Fenja Romanski | 2005 | 538 | 36.23 | 1:14.56 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:14.54 | |||||||||
4 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 528 | 36.65 | 1:15.03 | |||||
Kolding SK | 1:15.53 | |||||||||
5 | Ellen Jensen | 2005 | 491 | 37.80 | 1:16.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.24 | |||||||||
6 | Malou Sejr | 2005 | 486 | 37.31 | 1:17.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.21 | |||||||||
7 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 476 | 37.89 | 1:17.67 | |||||
Frem Odense | 1:19.58 | |||||||||
8 | Jazmin Jensen | 2005 | 468 | 37.54 | 1:18.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.17 | |||||||||
9 | Sofie Bjerre | 2005 | 459 | 38.39 | 1:18.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.33 | |||||||||
10 | Louise Sunesen | 2005 | 451 | 38.43 | 1:19.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.88 | |||||||||
11 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 443 | 38.46 | 1:19.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.51 | |||||||||
12 | Ester Lauritsen | 2005 | 429 | 40.12 | 1:20.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:33.04 | |||||||||
13 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 428 | 38.82 | 1:20.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura S. Olesen | 2005 | 424 | 39.88 | 1:20.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
15 | Emilie Moberg | 2005 | 421 | 38.55 | 1:20.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
16 | Kristine Vestergaard | 2005 | 419 | 39.81 | 1:21.04 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:24.84 | |||||||||
17 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 415 | 40.44 | 1:21.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.13 | |||||||||
18 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 413 | 39.78 | 1:21.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.89 | |||||||||
19 | Mathilde Bager | 2005 | 410 | 39.84 | 1:21.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
20 | Julie Kann | 2005 | 409 | 40.33 | 1:21.70 | |||||
Kolding SK | 1:22.43 | |||||||||
21 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 409 | 40.89 | 1:21.73 | |||||
Swim Team Neptun | 1:25.29 | |||||||||
22 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 405 | 40.53 | 1:21.95 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:34.98 | |||||||||
23 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 401 | 40.58 | 1:22.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
24 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 400 | 40.89 | 1:22.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:28.89 | |||||||||
25 | Agnete Habermann | 2005 | 392 | 40.51 | 1:22.84 | |||||
H2Odense | 1:22.72 | |||||||||
26 | Maja Stamholt | 2005 | 391 | 40.16 | 1:22.96 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.21 | |||||||||
27 | Karla Kristensen | 2005 | 389 | 40.50 | 1:23.08 | |||||
Kolding SK | 1:28.11 | |||||||||
28 | Tilde Søe Bach | 2005 | 383 | 40.88 | 1:23.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.43 | |||||||||
29 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | 382 | 41.25 | 1:23.58 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
30 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 380 | 40.12 | 1:23.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
31 | Anna Ryet | 2005 | 377 | 41.46 | 1:23.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.27 | |||||||||
32 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 359 | 41.56 | 1:25.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.17 | |||||||||
33 | Maja Friis | 2005 | 357 | 41.80 | 1:25.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.87 | |||||||||
34 | Anna Rønn | 2005 | 352 | 41.97 | 1:25.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.29 | |||||||||
35 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 352 | 42.59 | 1:25.91 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
36 | Emma Phaff Steen | 2005 | 336 | 41.81 | 1:27.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
37 | Nikoline Kaae | 2005 | 332 | 42.94 | 1:27.54 | |||||
Frem Odense | 1:28.67 | |||||||||
38 | Ida Hovmark | 2005 | 327 | 42.57 | 1:28.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Marie Jensen | 2005 | 323 | 43.22 | 1:28.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
40 | Laura Frost Rainer | 2005 | 319 | 42.96 | 1:28.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.84 | |||||||||
41 | Isabell Rothgordt | 2005 | 310 | 44.09 | 1:29.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.65 | |||||||||
42 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 259 | 46.55 | 1:35.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 681 | 30.31 | 1:01.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.47 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 643 | 30.79 | 1:03.04 | |||||
Swim Team Neptun | 1:03.02 | |||||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | 568 | 31.86 | 1:05.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.80 | |||||||||
4 | Alex Søndergaard | 2003 | 554 | 32.49 | 1:06.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.84 | |||||||||
5 | Kasper Johnsen | 2003 | 548 | 32.31 | 1:06.48 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.39 | |||||||||
6 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 548 | 32.16 | 1:06.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.03 | |||||||||
7 | Frederik Venø Elling | 2003 | 547 | 33.02 | 1:06.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 546 | 31.92 | 1:06.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.15 | |||||||||
9 | Victor Nygaard | 2003 | 544 | 32.69 | 1:06.64 | |||||
H2Odense | 1:09.45 | |||||||||
10 | Daniel Østerballe | 2003 | 534 | 32.58 | 1:07.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.81 | |||||||||
11 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 519 | 33.19 | 1:07.68 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | 488 | 33.89 | 1:09.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.75 | |||||||||
13 | Mathias Knudsen | 2003 | 488 | 33.72 | 1:09.10 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.60 | |||||||||
14 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 468 | 34.20 | 1:10.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.15 | |||||||||
15 | Christian Kornum | 2003 | 462 | 33.44 | 1:10.36 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.06 | |||||||||
16 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 459 | 34.67 | 1:10.50 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.12 | |||||||||
16 | Oliver Fenger | 2003 | 459 | 34.18 | 1:10.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.67 | |||||||||
18 | Emil Lykke Grann | 2003 | 456 | 34.53 | 1:10.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
19 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 431 | 34.96 | 1:11.99 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.71 | |||||||||
20 | Mads Stamholt | 2003 | 431 | 35.20 | 1:12.02 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.41 | |||||||||
21 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 430 | 35.06 | 1:12.05 | |||||
H2Odense | 1:14.23 | |||||||||
22 | Victor Abel Brandi | 2003 | 430 | 34.88 | 1:12.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.12 | |||||||||
23 | Daniel Damsbo | 2003 | 430 | 35.30 | 1:12.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.88 | |||||||||
24 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 416 | 35.97 | 1:12.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
25 | Oliver Christensen | 2003 | 402 | 37.12 | 1:13.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.11 | |||||||||
26 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 399 | 36.22 | 1:13.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.39 | |||||||||
27 | Nikolai Sander | 2003 | 395 | 35.43 | 1:14.12 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.04 | |||||||||
28 | Sune Schaarup | 2003 | 387 | 36.58 | 1:14.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
29 | Casper Bang Clausen | 2003 | 385 | 36.58 | 1:14.79 | |||||
H2Odense | 1:16.06 | |||||||||
30 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 382 | 36.45 | 1:15.00 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.58 | |||||||||
31 | Mikkel Stilling | 2003 | 381 | 36.17 | 1:15.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.44 | |||||||||
32 | Anders Elsborg | 2003 | 356 | 38.06 | 1:16.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.91 | |||||||||
33 | Simon Degn | 2003 | 356 | 37.33 | 1:16.73 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.56 | |||||||||
34 | Christopher Z. Christense | 2003 | 353 | 37.81 | 1:16.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.41 | |||||||||
35 | Marius Gystad | 2003 | 350 | 37.15 | 1:17.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.71 | |||||||||
36 | William Sloth | 2003 | 350 | 38.30 | 1:17.22 | |||||
Lyseng IF | 1:20.05 | |||||||||
37 | Markus Toft | 2003 | 348 | 37.76 | 1:17.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.43 | |||||||||
38 | Asger Hatting | 2003 | 347 | 37.47 | 1:17.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
39 | Christian Oxenvad | 2003 | 341 | 38.38 | 1:17.89 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.80 | |||||||||
40 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 329 | 38.09 | 1:18.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
41 | Christian Johannesen | 2003 | 310 | 39.64 | 1:20.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.26 | |||||||||
42 | Anton Pedersen | 2003 | 304 | 39.95 | 1:20.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.83 | |||||||||
43 | Viktor Nørrevang | 2003 | 290 | 40.14 | 1:22.20 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:25.27 | |||||||||
44 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 287 | 40.95 | 1:22.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.81 | |||||||||
- | Alfred Feldskov | 2003 | DSQ | EFB v/75 m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:19.76 | |||||||||
- | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.09 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 551 | 31.82 | 1:06.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.08 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 494 | 33.28 | 1:08.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.68 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 479 | 34.22 | 1:09.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 458 | 33.98 | 1:10.59 | |||||
H2Odense | 1:12.25 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 444 | 34.63 | 1:11.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.98 | |||||||||
6 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 433 | 34.78 | 1:11.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.28 | |||||||||
7 | Asger Mathiasen | 2004 | 429 | 34.94 | 1:12.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 426 | 35.61 | 1:12.27 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.56 | |||||||||
9 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 419 | 35.70 | 1:12.69 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.40 | |||||||||
10 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 410 | 34.60 | 1:13.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
11 | Lucas Rosenborg | 2004 | 406 | 36.14 | 1:13.47 | |||||
Lyseng IF | 1:15.67 | |||||||||
12 | Anton Poulsen | 2004 | 402 | 36.74 | 1:13.70 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:22.00 | |||||||||
13 | Oscar Pedersen | 2004 | 401 | 35.61 | 1:13.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.32 | |||||||||
14 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 394 | 35.98 | 1:14.21 | |||||
Durup IF | 1:20.42 | |||||||||
15 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 390 | 36.01 | 1:14.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.21 | |||||||||
16 | Mads Iversen | 2004 | 389 | 36.23 | 1:14.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 385 | 36.32 | 1:14.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.65 | |||||||||
18 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 369 | 36.31 | 1:15.83 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:15.65 | |||||||||
19 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 359 | 37.11 | 1:16.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
20 | Linus Folke Jensen | 2004 | 357 | 38.05 | 1:16.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.56 | |||||||||
21 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 352 | 36.50 | 1:17.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.26 | |||||||||
22 | Casper Johannesen | 2004 | 351 | 37.67 | 1:17.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
23 | Anders Mose | 2004 | 344 | 38.05 | 1:17.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.83 | |||||||||
24 | Gustav Hansen | 2004 | 339 | 37.59 | 1:18.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
25 | Andreas Torp | 2004 | 338 | 37.48 | 1:18.06 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.97 | |||||||||
26 | Tobias Nielsen | 2004 | 331 | 37.45 | 1:18.66 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.90 | |||||||||
27 | Søren Have | 2004 | 330 | 37.96 | 1:18.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.80 | |||||||||
28 | Lukas Hedegaard | 2004 | 329 | 37.87 | 1:18.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.59 | |||||||||
29 | Joost Rijkhoff | 2004 | 326 | 38.44 | 1:19.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
30 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 318 | 38.78 | 1:19.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kasper Hansen | 2004 | 308 | 39.75 | 1:20.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.15 | |||||||||
32 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 306 | 39.24 | 1:20.68 | |||||
Kolding SK | 1:22.50 | |||||||||
33 | Kasper Henriksen | 2004 | 290 | 39.78 | 1:22.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.34 | |||||||||
34 | Lasse Thulstrup | 2004 | 288 | 39.87 | 1:22.40 | |||||
Kolding SK | 1:27.99 | |||||||||
35 | Jonathan Nejmann | 2004 | 279 | 40.47 | 1:23.23 | |||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | ||||||||||
36 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 264 | 40.53 | 1:24.83 | |||||
H2Odense | 1:23.33 | |||||||||
- | Ciano Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 780 | 32.45 | 1:07.35 | 1:43.74 | 2:21.66 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:20.97 | |||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 752 | 34.52 | 1:10.23 | 1:46.99 | 2:23.41 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:27.05 | |||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 743 | 34.69 | 1:10.96 | 1:47.55 | 2:24.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.24 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 645 | 35.36 | 1:13.46 | 1:52.69 | 2:30.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:34.28 | |||||||||
5 | Selma Pruzljanin | 2003 | 645 | 35.61 | 1:13.84 | 1:52.44 | 2:30.93 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.92 | |||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 629 | 35.64 | 1:13.42 | 1:52.70 | 2:32.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.12 | |||||||||
7 | Emma Stecher | 2003 | 623 | 35.74 | 1:14.37 | 1:53.87 | 2:32.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.68 | |||||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | 603 | 36.85 | 1:15.60 | 1:54.58 | 2:34.37 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:39.57 | |||||||||
9 | Nikoline V Gallop | 2003 | 602 | 37.04 | 1:16.40 | 1:56.24 | 2:34.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.64 | |||||||||
10 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 588 | 36.58 | 1:16.58 | 1:57.03 | 2:35.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.26 | |||||||||
11 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 586 | 36.68 | 1:16.05 | 1:56.38 | 2:35.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.24 | |||||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 583 | 36.90 | 1:16.75 | 1:57.49 | 2:36.11 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.47 | |||||||||
13 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 581 | 37.24 | 1:16.68 | 1:56.29 | 2:36.31 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.70 | |||||||||
14 | Laura Fogh | 2003 | 580 | 37.80 | 1:16.81 | 1:56.34 | 2:36.36 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:45.30 | |||||||||
15 | Signe Thomsen | 2003 | 574 | 36.67 | 1:15.59 | 1:56.39 | 2:36.90 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:35.91 | |||||||||
16 | Line Lyskjær | 2003 | 571 | 36.69 | 1:16.69 | 1:57.30 | 2:37.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.83 | |||||||||
17 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 567 | 37.77 | 1:17.35 | 1:57.39 | 2:37.54 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:38.42 | |||||||||
18 | Caroline Broholm | 2003 | 567 | 35.63 | 1:15.44 | 1:57.26 | 2:37.59 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:45.51 | |||||||||
19 | Karoline Lagoni | 2003 | 566 | 36.77 | 1:17.08 | 1:58.30 | 2:37.65 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:38.34 | |||||||||
20 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 561 | 37.37 | 1:16.81 | 1:57.50 | 2:38.12 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:45.94 | |||||||||
21 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 545 | 38.37 | 1:17.93 | 1:58.85 | 2:39.65 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:42.91 | |||||||||
22 | Anna Bull Kramer | 2003 | 540 | 37.34 | 1:18.44 | 1:59.72 | 2:40.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sarah Bundgaard | 2003 | 536 | 38.09 | 1:18.66 | 2:00.12 | 2:40.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.95 | |||||||||
24 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 528 | 39.01 | 1:19.99 | 2:01.09 | 2:41.36 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
25 | Camilla Kjær | 2003 | 525 | 38.13 | 1:19.31 | 2:02.29 | 2:41.67 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 524 | 37.63 | 1:18.59 | 2:00.76 | 2:41.72 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:42.71 | |||||||||
27 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 519 | 39.75 | 1:22.02 | 2:02.90 | 2:42.25 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 516 | 38.71 | 1:19.90 | 2:01.53 | 2:42.53 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:44.68 | |||||||||
28 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 516 | 38.19 | 1:19.36 | 2:01.44 | 2:42.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.29 | |||||||||
30 | Josefine Heuer | 2003 | 500 | 38.86 | 1:20.73 | 2:02.58 | 2:44.24 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.84 | |||||||||
31 | Emilie Egerup | 2003 | 491 | 39.96 | 1:21.25 | 2:03.41 | 2:45.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.29 | |||||||||
32 | Ella Christiansen | 2003 | 491 | 39.97 | 1:21.72 | 2:03.91 | 2:45.32 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
33 | Freja Romanski | 2003 | 490 | 39.06 | 2:03.92 | 2:45.39 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
34 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 489 | 39.61 | 1:21.47 | 2:03.65 | 2:45.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.18 | |||||||||
35 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 486 | 40.45 | 1:22.97 | 2:05.57 | 2:45.82 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.09 | |||||||||
36 | Nikoline Andersen | 2003 | 486 | 38.87 | 1:21.36 | 2:03.76 | 2:45.83 | |||
H2Odense | 3:00.76 | |||||||||
37 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 480 | 39.49 | 1:22.69 | 2:05.98 | 2:46.52 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:45.34 | |||||||||
38 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 470 | 40.53 | 1:22.92 | 2:05.49 | 2:47.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:49.12 | |||||||||
39 | Matilde Iversen | 2003 | 463 | 40.57 | 1:23.27 | 2:06.12 | 2:48.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:49.66 | |||||||||
40 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 441 | 40.57 | 1:24.57 | 2:08.98 | 2:51.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Johanne A Andersson | 2003 | 428 | 40.83 | 1:25.22 | 2:09.84 | 2:52.98 | |||
Frem Odense | ||||||||||
42 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 427 | 42.51 | 1:26.65 | 2:10.94 | 2:53.18 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
43 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 402 | 41.99 | 1:26.92 | 2:12.13 | 2:56.60 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:59.17 | |||||||||
44 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 397 | 42.30 | 1:27.51 | 2:13.09 | 2:57.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 742 | 30.77 | 1:04.05 | 1:38.02 | 2:11.37 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:11.94 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 715 | 29.88 | 1:02.84 | 1:37.49 | 2:13.01 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:16.39 | |||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 673 | 32.01 | 1:06.22 | 1:41.11 | 2:15.67 | |||
Odder Svømmeklub | 2:16.95 | |||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 626 | 32.72 | 1:07.73 | 1:43.50 | 2:18.97 | |||
H2Odense | 2:19.28 | |||||||||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 619 | 32.75 | 1:08.32 | 1:44.36 | 2:19.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.05 | |||||||||
6 | Daniel Gallacher | 2002 | 608 | 32.39 | 1:07.33 | 1:43.46 | 2:20.33 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:27.78 | |||||||||
7 | Julius Henriksen | 2002 | 605 | 31.93 | 1:07.57 | 1:44.50 | 2:20.59 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.79 | |||||||||
8 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 605 | 33.36 | 1:09.31 | 1:45.66 | 2:20.62 | |||
H2Odense | 2:21.89 | |||||||||
9 | Simon Perzynski | 2002 | 604 | 33.45 | 1:08.79 | 1:45.01 | 2:20.65 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:25.43 | |||||||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 597 | 33.10 | 1:09.30 | 1:45.64 | 2:21.23 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.83 | |||||||||
11 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 594 | 33.93 | 1:09.86 | 1:46.00 | 2:21.44 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.81 | |||||||||
12 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 588 | 34.11 | 1:09.96 | 1:46.80 | 2:21.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.64 | |||||||||
13 | Artúr Jegesi | 2002 | 576 | 34.79 | 1:11.30 | 1:47.32 | 2:22.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.63 | |||||||||
14 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 571 | 34.66 | 1:12.07 | 1:48.36 | 2:23.36 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.26 | |||||||||
14 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 571 | 33.63 | 1:10.49 | 1:47.67 | 2:23.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:25.00 | |||||||||
16 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 560 | 34.11 | 1:10.73 | 1:47.76 | 2:24.22 | |||
Frem Odense | 2:29.56 | |||||||||
17 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 555 | 34.69 | 1:11.35 | 1:48.51 | 2:24.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.43 | |||||||||
18 | William Vig Stærmose | 2002 | 555 | 34.28 | 1:11.56 | 1:48.92 | 2:24.73 | |||
Frem Odense | 2:29.06 | |||||||||
19 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 546 | 34.93 | 1:12.27 | 1:49.28 | 2:25.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.52 | |||||||||
20 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 535 | 33.98 | 1:11.02 | 1:48.98 | 2:26.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.48 | |||||||||
21 | Casper Brinch | 2002 | 535 | 34.31 | 1:12.26 | 1:49.49 | 2:26.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.62 | |||||||||
22 | Filip Cederstrøm | 2002 | 527 | 26.13 | 1:13.37 | 1:50.51 | 2:27.25 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:31.13 | |||||||||
23 | Oskar Allerslev | 2002 | 524 | 34.62 | 1:12.34 | 1:49.93 | 2:27.46 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:29.40 | |||||||||
24 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 517 | 34.93 | 1:13.60 | 1:51.62 | 2:28.12 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:41.61 | |||||||||
25 | Oliver L Nelander | 2002 | 495 | 35.78 | 1:13.58 | 1:51.62 | 2:30.35 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:33.48 | |||||||||
26 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 494 | 34.71 | 1:13.76 | 1:52.93 | 2:30.40 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:38.59 | |||||||||
27 | Ruben Nørgaard | 2002 | 491 | 36.23 | 1:14.47 | 1:53.46 | 2:30.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.65 | |||||||||
28 | Christian Ottosen | 2002 | 490 | 35.53 | 1:13.39 | 1:52.16 | 2:30.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.31 | |||||||||
29 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 475 | 35.97 | 1:15.08 | 1:54.09 | 2:32.35 | |||
H2Odense | ||||||||||
30 | Andreas Blaaberg | 2002 | 472 | 35.50 | 1:14.21 | 1:54.04 | 2:32.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.43 | |||||||||
31 | Asbjørn Guldager | 2002 | 472 | 35.94 | 1:14.29 | 1:54.51 | 2:32.73 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.26 | |||||||||
32 | Andreas Kronborg | 2002 | 466 | 36.91 | 1:16.82 | 1:55.43 | 2:33.32 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 458 | 36.82 | 1:16.64 | 1:55.82 | 2:34.26 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
34 | Tobias Boström | 2002 | 440 | 35.76 | 1:15.29 | 1:55.83 | 2:36.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
35 | Anton Leth | 2002 | 437 | 37.93 | 1:18.87 | 1:59.28 | 2:36.63 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mikkel Riis | 2002 | 430 | 36.88 | 1:17.26 | 1:58.61 | 2:37.58 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.39 | |||||||||
37 | Jacob Christensen | 2002 | 417 | 37.51 | 1:18.44 | 1:59.52 | 2:39.17 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
38 | Benjamin Friis | 2002 | 415 | 38.01 | 1:19.12 | 2:00.26 | 2:39.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:44.28 | |||||||||
39 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 391 | 36.62 | 1:18.56 | 2:00.99 | 2:42.57 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Mads Lund | 2002 | 386 | 38.62 | 1:20.57 | 2:01.82 | 2:43.25 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:56.15 | |||||||||
41 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 363 | 39.42 | 1:21.73 | 2:04.52 | 2:46.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:49.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esv Piger | 2003 | 4:08.05 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:09.57 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.25 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.07 | 1:03.50 | 2:03.75 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 30.36 | 1:03.60 | 3:07.35 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 28.21 | 1:00.70 | 4:08.05 | ||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 4:12.50 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:17.20 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 30.74 | 1:04.41 | 1:04.41 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.35 | 1:01.48 | 2:05.89 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.29 | 1:02.60 | 3:08.49 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 30.28 | 1:04.01 | 4:12.50 | ||||||
3 | Vs Piger 1 | 2003 | 4:16.23 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:14.37 | |||||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 32.88 | 1:07.88 | 1:07.88 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 30.43 | 1:03.72 | 2:11.60 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 28.90 | 59.83 | 3:11.43 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.84 | 1:04.80 | 4:16.23 | ||||||
4 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | 4:18.30 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:21.60 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 30.88 | 1:05.49 | 1:05.49 | ||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 31.03 | 1:05.47 | 2:10.96 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 29.69 | 1:01.99 | 3:12.95 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 31.09 | 1:05.35 | 4:18.30 | ||||||
5 | Aarhus Swim 1 Piger | 2003 | 4:21.02 | |||||||
Aarhus Swim | 4:38.00 | |||||||||
Laura Fogh | 2003 | 31.08 | 1:05.10 | 1:05.10 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.37 | 1:04.78 | 2:09.88 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 32.39 | 1:06.74 | 3:16.62 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 31.39 | 1:04.40 | 4:21.02 | ||||||
6 | Agf Piger | 2003 | 4:21.13 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:26.03 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 29.70 | 1:02.97 | 1:02.97 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.29 | 1:05.76 | 2:08.73 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 31.32 | 1:05.86 | 3:14.59 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 31.63 | 1:06.54 | 4:21.13 | ||||||
7 | Hsc Piger | 2003 | 4:25.22 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:33.12 | |||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.98 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 33.90 | 1:11.02 | 2:13.60 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 32.38 | 1:08.61 | 3:22.21 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 30.17 | 1:03.01 | 4:25.22 | ||||||
8 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 4:27.09 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:32.10 | |||||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 32.98 | 1:08.78 | 1:08.78 | ||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 31.56 | 1:06.07 | 2:14.85 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 31.77 | 1:05.59 | 3:20.44 | ||||||
Matilde Iversen | 2003 | 31.52 | 1:06.65 | 4:27.09 | ||||||
9 | Kolding Super Girls | 2004 | 4:27.21 | |||||||
Kolding SK | 4:26.54 | |||||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.02 | 1:04.51 | 1:04.51 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 34.45 | 1:11.64 | 2:16.15 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 32.35 | 1:07.19 | 3:23.34 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 30.99 | 1:03.87 | 4:27.21 | ||||||
10 | Esbjerg Piger 2 | 2004 | 4:29.27 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:44.30 | |||||||||
Kathrine Weide | 2004 | 33.28 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 31.20 | 1:06.58 | 2:14.83 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 31.50 | 1:06.18 | 3:21.01 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 33.38 | 1:08.26 | 4:29.27 | ||||||
11 | Silkeborg Piger 1 | 2005 | 4:30.73 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:35.97 | |||||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 33.85 | 1:09.87 | 1:09.87 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.53 | 1:06.61 | 2:16.48 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 34.32 | 1:10.38 | 3:26.86 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 30.46 | 1:03.87 | 4:30.73 | ||||||
12 | Esv Piger1 | 2003 | 4:31.59 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:26.26 | |||||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 33.35 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.61 | 1:09.79 | 2:19.42 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.90 | 1:07.23 | 3:26.65 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 31.15 | 1:04.94 | 4:31.59 | ||||||
13 | Aqua Monsters 1 H2Odense | 2003 | 4:32.21 | |||||||
H2Odense | 4:24.53 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 32.28 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 32.17 | 1:08.20 | 2:14.94 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 34.62 | 1:11.31 | 3:26.25 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 31.08 | 1:05.96 | 4:32.21 | ||||||
14 | Neptun Havtøser | 2004 | 4:36.21 | |||||||
Swim Team Neptun | 4:45.00 | |||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 34.24 | 1:09.60 | 1:09.60 | ||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 31.73 | 1:06.45 | 2:16.05 | ||||||
Mathilde Møller | 2004 | 33.61 | 1:11.86 | 3:27.91 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 32.27 | 1:08.30 | 4:36.21 | ||||||
15 | Pingvin Piger 1 | 2003 | 4:36.64 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:36.50 | |||||||||
Freja Friborg | 2004 | 31.83 | 1:06.79 | 1:06.79 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 33.29 | 1:11.14 | 2:17.93 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 34.46 | 1:11.63 | 3:29.56 | ||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 32.30 | 1:07.08 | 4:36.64 | ||||||
16 | Aarhus Swim 2 Piger | 2003 | 4:37.63 | |||||||
Aarhus Swim | 4:38.00 | |||||||||
Sarah Larsen | 2004 | 33.99 | 1:09.33 | 1:09.33 | ||||||
Sia Aagaard | 2004 | 33.29 | 1:10.53 | 2:19.86 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 32.90 | 1:09.26 | 3:29.12 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 32.58 | 1:08.51 | 4:37.63 | ||||||
17 | Esv Piger2 | 2003 | 4:39.74 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:44.56 | |||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 32.17 | 1:07.39 | 1:07.39 | ||||||
Emma Phaff Steen | 2005 | 34.20 | 1:14.11 | 2:21.50 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 31.74 | 1:07.40 | 3:28.90 | ||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 33.96 | 1:10.84 | 4:39.74 | ||||||
18 | Thisted Piger | 2003 | 4:40.41 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 4:45.41 | |||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 31.31 | 1:05.39 | 1:05.39 | ||||||
Camilla Kjær | 2003 | 31.97 | 1:07.60 | 2:12.99 | ||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 34.51 | 1:13.08 | 3:26.07 | ||||||
Ida Hovmark | 2005 | 35.08 | 1:14.34 | 4:40.41 | ||||||
19 | Vs Piger 2 | 2003 | 4:40.52 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:39.46 | |||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 32.64 | 1:08.24 | 1:08.24 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 33.96 | 1:11.13 | 2:19.37 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 33.38 | 1:09.65 | 3:29.02 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 33.92 | 1:11.50 | 4:40.52 | ||||||
- | Horsens Piger | 2003 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 32.18 | 1:06.82 | 1:06.82 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.50 | 1:03.60 | 2:10.42 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 28.90 | 1:01.14 | 3:11.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hsc Drenge | 2002 | 3:49.03 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 3:53.20 | |||||||||
Julius Henriksen | 2002 | 27.25 | 55.99 | 55.99 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 27.74 | 58.52 | 1:54.51 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 27.84 | 59.28 | 2:53.79 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 26.65 | 55.24 | 3:49.03 | ||||||
2 | Aqua Monsters 1 H2Odense | 2003 | 3:54.40 | |||||||
H2Odense | 3:56.52 | |||||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 28.23 | 59.04 | 59.04 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 28.21 | 59.38 | 1:58.42 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 29.00 | 1:00.06 | 2:58.48 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 26.39 | 55.92 | 3:54.40 | ||||||
3 | Esv Drenge | 2003 | 3:55.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:57.20 | |||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 28.25 | 59.18 | 59.18 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.08 | 57.52 | 1:56.70 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 28.04 | 59.90 | 2:56.60 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 28.38 | 59.10 | 3:55.70 | ||||||
4 | Agf Drenge 1 | 2002 | 3:55.71 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:54.98 | |||||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 28.55 | 59.03 | 59.03 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 28.20 | 59.04 | 1:58.07 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 28.01 | 59.44 | 2:57.51 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 27.67 | 58.20 | 3:55.71 | ||||||
5 | Aarhus Swim 1 Drenge | 2002 | 3:57.37 | |||||||
Aarhus Swim | 3:59.00 | |||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 27.51 | 57.49 | 57.49 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 27.87 | 58.15 | 1:55.64 | ||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 28.48 | 59.84 | 2:55.48 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 28.85 | 1:01.89 | 3:57.37 | ||||||
6 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | 3:57.87 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:04.20 | |||||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 28.17 | 58.63 | 58.63 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.19 | 58.76 | 1:57.39 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 28.55 | 59.96 | 2:57.35 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 28.40 | 1:00.52 | 3:57.87 | ||||||
7 | Aalborg Drenge 1 | 2002 | 3:59.54 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.01 | 55.72 | 55.72 | ||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 29.01 | 59.98 | 1:55.70 | ||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 29.10 | 1:01.87 | 2:57.57 | ||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 29.41 | 1:01.97 | 3:59.54 | ||||||
8 | Isk Drenge | 2002 | 4:00.50 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 4:07.10 | |||||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 26.25 | 54.13 | 54.13 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 29.04 | 1:01.20 | 1:55.33 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 28.96 | 1:00.69 | 2:56.02 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 30.24 | 1:04.48 | 4:00.50 | ||||||
9 | Silkeborg Drenge | 2004 | 4:03.07 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:09.73 | |||||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 28.58 | 59.66 | 59.66 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 28.56 | 59.05 | 1:58.71 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 29.35 | 1:01.18 | 2:59.89 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 30.56 | 1:03.18 | 4:03.07 | ||||||
10 | Vs Herre 1 | 2002 | 4:04.81 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:09.64 | |||||||||
Mikkel Riis | 2002 | 29.33 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 30.59 | 1:04.77 | 2:05.65 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 28.46 | 59.93 | 3:05.58 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 28.06 | 59.23 | 4:04.81 | ||||||
11 | Esv Drenge1 | 2003 | 4:05.19 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:10.49 | |||||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 28.81 | 59.89 | 59.89 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 29.44 | 1:01.16 | 2:01.05 | ||||||
Anton Leth | 2002 | 29.52 | 1:01.82 | 3:02.87 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 29.32 | 1:02.32 | 4:05.19 | ||||||
12 | Odder Drenge | 2002 | 4:06.29 | |||||||
Odder Svømmeklub | 4:09.00 | |||||||||
Tobias Nielsen | 2004 | 30.65 | 1:04.45 | 1:04.45 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 29.56 | 1:02.48 | 2:06.93 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 29.54 | 1:01.68 | 3:08.61 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 27.20 | 57.68 | 4:06.29 | ||||||
13 | Thisted Drenge | 2003 | 4:07.55 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 4:12.12 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 27.79 | 57.67 | 57.67 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 28.25 | 59.40 | 1:57.07 | ||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 30.26 | 1:04.26 | 3:01.33 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 31.46 | 1:06.22 | 4:07.55 | ||||||
14 | Agf Drenge 2 | 2002 | 4:11.19 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:13.66 | |||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 29.66 | 1:02.67 | 1:02.67 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 29.27 | 1:01.80 | 2:04.47 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 29.40 | 1:02.72 | 3:07.19 | ||||||
Søren Have | 2004 | 29.98 | 1:04.00 | 4:11.19 | ||||||
15 | Horsens Drenge | 2003 | 4:11.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 27.59 | 56.81 | 56.81 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 30.38 | 1:03.96 | 2:00.77 | ||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 31.45 | 1:08.25 | 3:09.02 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 29.69 | 1:02.83 | 4:11.85 | ||||||
16 | Pingvin Drenge 1 | 2003 | 4:19.09 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:28.70 | |||||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 31.20 | 1:04.96 | 1:04.96 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 31.22 | 1:05.75 | 2:10.71 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 30.42 | 1:06.18 | 3:16.89 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 29.37 | 1:02.20 | 4:19.09 | ||||||
17 | Aarhus Swim 2 Drenge | 2003 | 4:19.96 | |||||||
Aarhus Swim | 4:25.00 | |||||||||
Simon Degn | 2003 | 30.95 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 31.09 | 1:06.45 | 2:10.73 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 31.48 | 1:05.55 | 3:16.28 | ||||||
William Sloth | 2003 | 30.79 | 1:03.68 | 4:19.96 | ||||||
18 | Esbjerg Drenge 2 | 2003 | 4:21.57 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:24.10 | |||||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 30.43 | 1:34.53 | 1:34.53 | ||||||
Anton Pedersen | 2003 | 34.59 | 1:06.13 | 2:40.66 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 33.81 | 1:06.08 | 3:46.74 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 34.83 | 34.83 | 4:21.57 | ||||||
19 | Esv Drenge2 | 2003 | 4:22.01 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:32.58 | |||||||||
Jacob Christensen | 2002 | 29.88 | 1:01.35 | 1:01.35 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 31.54 | 1:07.80 | 2:09.15 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 31.60 | 1:06.04 | 3:15.19 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 32.27 | 1:06.82 | 4:22.01 | ||||||
20 | Aqua Monsters 2 H2Odense | 2003 | 4:24.79 | |||||||
H2Odense | 4:13.21 | |||||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 31.77 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 33.53 | 1:13.42 | 2:19.90 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 29.70 | 1:01.92 | 3:21.82 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 30.00 | 1:02.97 | 4:24.79 | ||||||
21 | Vs Herre 2 | 2003 | 4:26.64 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:38.57 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 29.48 | 1:01.26 | 1:01.26 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 34.42 | 1:12.83 | 2:14.09 | ||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 32.40 | 1:07.34 | 3:21.43 | ||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 30.93 | 1:05.21 | 4:26.64 | ||||||
22 | Aalborg Drenge 2 | 2002 | 4:29.48 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:36.00 | |||||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 32.13 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 32.27 | 1:07.30 | 2:14.55 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 31.59 | 1:06.41 | 3:20.96 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 32.09 | 1:08.52 | 4:29.48 | ||||||
- | Nord Drenge | 2003 | DSQ | Tyvstart 1. svømmer | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:15.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |