Results for Ringsted Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marceline Lermark | 2003 | 36.28 | 1:16.10 | 1:56.37 | 2:34.58 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | 35.03 | 1:14.99 | 1:56.34 | 2:34.79 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | 34.09 | 1:13.93 | 1:57.03 | 2:36.06 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 37.38 | 1:19.63 | 2:02.19 | 2:43.46 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 36.97 | 1:20.80 | 2:07.43 | 2:52.14 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 2:53.97 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Caroline Holm | 2004 | 40.58 | 1:24.79 | 2:09.86 | 2:54.68 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Wilma Anker | 2004 | 39.74 | 1:24.97 | 2:12.78 | 2:56.87 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 39.99 | 1:25.55 | 2:12.70 | 2:57.23 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | 41.20 | 1:27.12 | 2:14.31 | 2:59.68 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 39.92 | 1:26.47 | 2:14.81 | 2:59.84 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 40.69 | 1:27.81 | 2:16.12 | 3:00.31 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 40.89 | 1:29.47 | 2:20.46 | 3:07.78 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 41.63 | 1:30.00 | 2:20.40 | 3:08.02 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 41.44 | 1:30.37 | 2:21.10 | 3:09.82 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 41.97 | 1:31.47 | 2:24.75 | 3:12.66 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Emma Olsen | 2003 | 41.57 | 1:35.14 | 2:29.60 | 3:22.20 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 44.93 | 1:38.57 | 2:33.76 | 3:22.85 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Malene Gjermandsen | 2003 | 44.47 | 1:37.23 | 2:33.02 | 3:24.98 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Helene Thielsen | 2004 | 40.71 | 1:28.02 | 2:18.78 | 3:25.84 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 45.35 | 1:41.42 | 2:41.50 | 3:35.69 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 48.83 | 1:53.82 | 2:58.54 | 3:57.48 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 30.44 | 1:04.05 | 1:39.48 | 2:13.72 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Clara Neumann | 2001 | 32.12 | 1:05.80 | 1:40.11 | 2:14.70 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 31.24 | 1:05.82 | 1:41.93 | 2:17.80 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Josefine Nickelsen | 2001 | 32.54 | 1:08.17 | 1:45.14 | 2:21.94 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Alberte Mammen | 2001 | 33.12 | 1:09.14 | 1:46.01 | 2:22.89 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Friederike Fass | 2002 | 31.90 | 1:08.08 | 1:46.43 | 2:23.48 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Xandra Huryn | 2001 | 32.97 | 1:09.11 | 1:46.62 | 2:24.29 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Laura Janner | 2002 | 32.75 | 1:09.47 | 1:47.73 | 2:25.09 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Regitze Gotthard | 2002 | 33.62 | 1:10.47 | 1:48.75 | 2:26.32 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Laugesen | 2001 | 32.68 | 1:09.67 | 1:48.68 | 2:26.91 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Elisa Stegemann | 2002 | 32.58 | 1:10.66 | 1:50.05 | 2:27.18 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Marie Uglebjerg | 2002 | 35.31 | 1:12.77 | 1:50.74 | 2:27.55 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Sofie Andersen | 2001 | 34.85 | 1:12.77 | 1:50.93 | 2:27.96 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victoria Vorm | 2001 | 33.21 | 1:11.57 | 1:51.15 | 2:30.52 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Caroline Mathiesen | 2001 | 34.29 | 1:12.45 | 1:52.45 | 2:31.62 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 34.65 | 1:13.50 | 1:54.46 | 2:34.33 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 36.39 | 1:17.33 | 1:58.75 | 2:35.38 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 33.84 | 1:13.58 | 1:55.63 | 2:35.87 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Victoria Andersen | 2001 | 37.76 | 1:17.37 | 1:56.57 | 2:35.95 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Bruhn | 2002 | 35.41 | 1:15.96 | 1:58.36 | 2:38.23 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sara Mortensen | 2001 | 34.92 | 1:14.68 | 1:57.32 | 2:38.80 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 36.04 | 1:16.51 | 1:57.93 | 2:38.83 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
23 | Emilie Fischer | 2001 | 35.86 | 1:16.40 | 1:58.13 | 2:39.23 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Sofie Hertzberg | 2002 | 36.68 | 1:16.47 | 1:58.60 | 2:40.44 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Line Helene Jensen | 2001 | 35.96 | 1:17.04 | 2:01.13 | 2:43.84 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ida T Mose | 2002 | 36.28 | 1:19.53 | 2:05.09 | 2:45.69 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
27 | Camilla Hougaard | 2002 | 37.89 | 1:21.54 | 2:05.45 | 2:45.80 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 36.94 | 1:19.10 | 2:04.32 | 2:47.98 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 38.31 | 1:21.57 | 2:05.23 | 2:48.40 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 37.03 | 1:20.31 | 2:06.33 | 2:48.87 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Philippa Hallengreen | 2002 | 38.76 | 1:21.90 | 2:07.37 | 2:52.41 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 38.18 | 1:22.10 | 2:09.56 | 2:55.05 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
33 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 36.64 | 1:21.53 | 2:09.67 | 2:56.24 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nikoline Bolvig Nielsen | 2001 | 37.43 | 1:23.32 | 2:11.41 | 2:58.22 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Ida Rishøj | 2002 | 40.84 | 1:29.07 | 2:15.36 | 2:59.59 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Maria Szokody | 2002 | 39.21 | 1:27.25 | 2:16.46 | 3:01.45 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
37 | Caroline Bendtsen | 2002 | 41.46 | 1:29.31 | 2:19.22 | 3:07.11 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 43.86 | 1:33.72 | 2:25.80 | 3:13.13 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
39 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 41.72 | 1:31.44 | 2:24.41 | 3:15.75 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
40 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 42.61 | 1:31.13 | 2:21.73 | 3:22.34 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Anna Larsen | 2002 | 43.37 | 1:38.88 | 2:41.59 | 3:48.19 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Patricia Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Katja Kjær Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 30.04 | 1:02.39 | 1:35.21 | 2:07.95 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 31.58 | 1:05.59 | 1:39.33 | 2:11.97 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | 31.40 | 1:05.24 | 1:39.19 | 2:12.32 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | 31.67 | 1:06.43 | 1:41.87 | 2:15.01 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Alberte M Hansen | 2000 | 31.71 | 1:06.31 | 1:41.56 | 2:16.16 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Nanna Sonne | 1999 | 31.20 | 1:05.54 | 1:41.66 | 2:16.46 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Amalie Gotthard | 1999 | 32.87 | 1:07.31 | 1:42.48 | 2:16.98 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | 32.40 | 1:08.35 | 1:44.93 | 2:19.65 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Nana Hansen | 2000 | 32.66 | 1:08.67 | 1:44.76 | 2:20.12 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Silvana Bodenstein | 1999 | 32.24 | 1:08.54 | 1:46.31 | 2:22.42 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Caroline Steffensen | 2000 | 34.32 | 1:11.02 | 1:47.29 | 2:22.53 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Celina Langtoft | 1999 | 33.10 | 1:09.40 | 1:46.36 | 2:23.75 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 34.28 | 1:11.51 | 1:48.82 | 2:24.76 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Anika Bryde | 2000 | 32.89 | 1:09.41 | 1:47.23 | 2:25.33 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Jørgensen | 1999 | 35.47 | 1:13.23 | 1:51.30 | 2:27.91 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marie Müller | 2000 | 35.30 | 1:13.55 | 1:52.67 | 2:29.49 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Alberte Høgh | 1999 | 34.08 | 1:12.29 | 1:52.15 | 2:30.83 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 35.87 | 1:15.30 | 1:56.74 | 2:37.93 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emma Beyer | 2000 | 36.20 | 1:16.19 | 1:56.94 | 2:39.75 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thea Krøll | 2000 | 36.76 | 1:18.35 | 2:00.52 | 2:41.42 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 36.34 | 1:18.17 | 2:00.76 | 2:42.52 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Astrid Marie Olsson | 1999 | 37.74 | 1:20.05 | 2:03.35 | 2:44.60 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 36.76 | 1:17.62 | 2:01.09 | 2:44.74 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 38.34 | 1:22.37 | 2:08.00 | 2:52.81 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 39.23 | 1:24.13 | 2:11.01 | 2:57.94 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Maria Christensen | 1999 | 3:06.68 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 30.01 | 1:03.12 | 1:36.41 | 2:07.35 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 30.69 | 1:03.25 | 1:36.45 | 2:08.15 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | 30.10 | 1:02.81 | 1:36.64 | 2:10.41 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Rikke Munkholm | 1998 | 30.17 | 1:03.03 | 1:37.45 | 2:11.33 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Nanna Drewsen | 1998 | 30.28 | 1:04.13 | 1:38.91 | 2:13.37 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | 32.29 | 1:06.34 | 1:40.51 | 2:13.70 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Louise Møller Jessen | 1997 | 31.26 | 1:05.04 | 1:39.97 | 2:14.05 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 32.15 | 1:05.57 | 1:40.36 | 2:14.63 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 31.67 | 1:06.48 | 1:41.18 | 2:14.92 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Rebecca Grønlund | 1998 | 31.26 | 1:05.68 | 1:41.63 | 2:18.19 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Rikke Knudsen | 1998 | 31.77 | 1:07.13 | 1:43.12 | 2:18.59 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 31.89 | 1:07.52 | 1:44.09 | 2:21.02 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nele Salow | 1997 | 31.80 | 1:08.08 | 1:46.65 | 2:24.10 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Ida Bzorek | 1997 | 34.45 | 1:11.35 | 1:48.98 | 2:26.02 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Louise Nicolaisen | 1998 | 35.61 | 1:12.99 | 1:51.09 | 2:27.37 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Lærke Rasmussen | 1997 | 34.47 | 1:12.20 | 1:51.92 | 2:31.07 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 35.63 | 1:13.59 | 1:52.01 | 2:31.99 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | 34.71 | 1:13.07 | 1:53.07 | 2:32.25 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simone Thorsen | 1998 | 35.80 | 1:16.32 | 1:58.10 | 2:39.50 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
20 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 33.95 | 1:12.42 | 1:56.46 | 2:39.84 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 37.76 | 1:20.14 | 2:06.13 | 2:51.53 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 29.14 | 1:01.99 | 1:35.95 | 2:09.37 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | 30.78 | 1:03.46 | 1:36.94 | 2:10.47 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Anders Nielsen | 2001 | 31.22 | 1:05.08 | 1:40.06 | 2:14.15 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 32.00 | 1:07.84 | 1:41.85 | 2:16.15 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | 32.71 | 1:08.24 | 1:44.90 | 2:20.39 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | William I. Kristiansen | 2001 | 31.88 | 1:07.99 | 1:45.15 | 2:20.52 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 31.91 | 1:08.41 | 1:45.09 | 2:21.14 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Hanno Böckmann | 2003 | 32.69 | 1:10.65 | 1:49.19 | 2:26.00 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | 32.96 | 1:10.75 | 1:49.06 | 2:26.25 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 32.93 | 1:10.87 | 1:49.91 | 2:27.69 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Magnus Aasberg | 2001 | 33.81 | 1:11.80 | 1:51.04 | 2:27.83 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Karl Becker | 2002 | 34.51 | 1:12.68 | 1:51.79 | 2:27.93 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 32.85 | 1:12.41 | 1:51.38 | 2:30.45 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Marcus Munkholm | 2001 | 33.88 | 1:12.30 | 1:51.83 | 2:30.56 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 34.87 | 1:13.75 | 1:53.56 | 2:30.86 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 35.20 | 1:13.21 | 1:52.85 | 2:32.38 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Thomas Langvad | 2002 | 35.77 | 1:15.71 | 1:56.87 | 2:33.38 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 35.25 | 1:16.01 | 1:56.16 | 2:34.61 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 34.59 | 1:13.63 | 1:55.45 | 2:34.98 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Hjelm | 2003 | 34.27 | 1:14.10 | 1:54.77 | 2:35.46 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Sebastian Jensen | 2001 | 35.62 | 2:00.69 | 2:38.34 | 2:38.34 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 35.88 | 1:17.11 | 1:59.20 | 2:38.42 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Oskar Skov Grell | 2002 | 37.45 | 1:19.12 | 2:00.20 | 2:38.70 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 36.47 | 1:18.22 | 1:59.94 | 2:40.97 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 35.70 | 1:17.49 | 2:00.81 | 2:41.53 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Mikkel Mortensen | 2003 | 37.19 | 1:18.20 | 2:01.11 | 2:42.49 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 37.88 | 1:21.59 | 2:03.32 | 2:43.16 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 37.21 | 1:19.34 | 2:02.48 | 2:44.07 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 38.69 | 2:46.06 | 2:46.06 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 36.87 | 1:19.60 | 2:47.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Holger S. Rasmussen | 2001 | 37.86 | 1:21.12 | 2:05.67 | 2:48.55 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 37.52 | 1:21.95 | 2:07.37 | 2:48.98 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
33 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 37.92 | 1:20.01 | 2:05.63 | 2:49.25 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
34 | Oliver Skadhauge | 2002 | 37.57 | 1:20.81 | 2:05.76 | 2:49.82 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
35 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 35.83 | 1:19.85 | 2:06.32 | 2:50.08 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | August Schade Cantby | 2002 | 35.02 | 1:15.46 | 1:57.19 | 2:53.95 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Harald Franck | 2003 | 39.90 | 1:25.91 | 2:12.28 | 2:57.60 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 38.76 | 1:23.97 | 2:12.48 | 2:58.98 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Jeppe Jensen | 2001 | 36.95 | 1:22.24 | 2:12.51 | 3:02.08 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Mathias Clausen | 2002 | 41.74 | 1:31.43 | 2:22.49 | 3:13.37 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Magnus Bech | 2001 | 41.24 | 2:26.48 | 3:17.13 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
42 | Alexander Elbæk Nielsen | 2001 | 41.45 | 1:33.07 | 2:28.62 | 3:24.13 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
43 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 47.02 | 1:43.74 | 2:40.89 | 3:36.42 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 29.16 | 59.70 | 1:31.38 | 2:00.82 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 28.38 | 59.25 | 1:30.96 | 2:02.43 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | 28.95 | 1:01.05 | 1:32.74 | 2:04.35 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.38 | 59.87 | 1:33.24 | 2:04.50 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 29.06 | 1:00.20 | 1:32.11 | 2:04.63 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 29.46 | 1:01.88 | 1:35.20 | 2:07.61 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Daniel Sørensen | 1999 | 29.83 | 1:02.17 | 1:35.12 | 2:08.12 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Nikolai Hougaard | 1999 | 30.26 | 1:03.83 | 1:37.84 | 2:08.83 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 29.17 | 1:01.43 | 1:35.33 | 2:08.95 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | 30.14 | 1:04.08 | 1:38.06 | 2:10.48 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Till Otto Göttmann | 2000 | 28.00 | 1:01.19 | 1:35.91 | 2:10.99 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Martin Szokody | 1999 | 30.35 | 1:04.65 | 1:39.45 | 2:13.13 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Yukia Hansen | 2000 | 30.42 | 1:04.82 | 1:40.79 | 2:15.54 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Daniel Schytte | 2000 | 31.56 | 1:05.80 | 1:40.89 | 2:15.58 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 30.95 | 1:05.63 | 1:41.49 | 2:16.20 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Sipan Kawiani | 2000 | 31.90 | 1:07.60 | 1:41.62 | 2:16.62 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 31.54 | 1:07.18 | 1:42.46 | 2:17.36 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 30.46 | 1:04.92 | 1:41.75 | 2:17.45 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Illya Ponomarov | 2000 | 31.75 | 1:07.78 | 1:43.75 | 2:19.10 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Laurits Møller Petersen | 1999 | 32.09 | 1:07.65 | 1:44.41 | 2:20.48 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Compen | 2000 | 31.30 | 1:06.87 | 1:43.93 | 2:21.24 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karl Bryde | 2000 | 32.18 | 1:08.69 | 1:45.42 | 2:21.64 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Daniel Dyrved | 2000 | 32.58 | 1:08.90 | 1:46.30 | 2:23.04 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 32.76 | 1:09.97 | 1:47.84 | 2:25.14 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 33.05 | 1:09.61 | 1:48.01 | 2:25.38 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jonas Kristensen | 1999 | 33.34 | 1:10.86 | 1:49.35 | 2:26.08 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Rasmus Langvad | 2000 | 33.30 | 1:10.85 | 1:49.72 | 2:28.38 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Victor N Andersen | 2000 | 35.44 | 1:14.95 | 1:55.86 | 2:36.27 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
29 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 37.47 | 1:18.09 | 1:59.49 | 2:38.15 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Gustav Notkin | 1999 | 34.72 | 1:14.06 | 1:56.03 | 2:38.65 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | 36.45 | 1:21.91 | 2:57.68 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
32 | Johan Larsen | 2000 | 37.36 | 1:22.17 | 2:11.81 | 3:03.18 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 26.46 | 55.10 | 1:24.30 | 1:53.71 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 26.98 | 55.91 | 1:25.31 | 1:54.58 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 27.85 | 57.73 | 1:28.65 | 1:59.30 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Bækgaard | 1997 | 27.85 | 59.10 | 1:30.99 | 2:02.52 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bjørn Hansen | 1998 | 28.56 | 59.45 | 1:31.26 | 2:05.17 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Andersen | 1998 | 28.62 | 1:00.39 | 1:32.78 | 2:05.27 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Rasmus Wegener | 1997 | 29.26 | 1:00.74 | 1:33.73 | 2:06.61 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lars Andre Großmann | 1997 | 27.62 | 58.93 | 1:32.89 | 2:07.48 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | 30.46 | 1:03.41 | 1:37.21 | 2:09.50 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Martin Jungersen | 1997 | 28.72 | 1:01.64 | 1:36.17 | 2:10.19 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
11 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 29.72 | 1:01.81 | 1:35.43 | 2:10.41 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Steffen Deutsch | 1998 | 29.60 | 1:03.79 | 1:40.78 | 2:17.48 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 31.78 | 1:06.48 | 1:42.36 | 2:17.75 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tobias Rasmussen | 1998 | 30.08 | 1:05.05 | 1:43.69 | 2:22.63 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Müller | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mads Lünell Bruhn | 1998 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Peter Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 24.94 | 52.12 | 1:19.92 | 1:48.42 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor Drevskich | 1996 | 26.83 | 55.89 | 1:25.94 | 1:55.95 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Martin Nielsen | 1996 | 27.60 | 57.08 | 1:27.33 | 1:57.34 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Bjørn Wismann | 1996 | 29.37 | 1:00.23 | 1:31.42 | 2:02.35 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 28.37 | 59.69 | 1:31.41 | 2:02.81 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Tobias Edvardsen | 1995 | 28.26 | 58.92 | 1:31.06 | 2:03.11 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Hasemann | 1996 | 28.19 | 59.77 | 1:32.23 | 2:04.84 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 29.61 | 1:00.46 | 1:32.75 | 2:05.76 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Hansen | 1996 | 28.94 | 1:00.72 | 1:33.64 | 2:06.39 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 40.17 | 1:22.25 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | 41.29 | 1:22.58 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | 40.39 | 1:23.33 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 40.22 | 1:24.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Leena Hennes | 2003 | 40.67 | 1:25.40 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Caroline Holm | 2004 | 43.14 | 1:26.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 43.44 | 1:28.66 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 43.27 | 1:29.59 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Celine Jul Borggaard | 2003 | 44.74 | 1:31.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Mammen | 2003 | 45.43 | 1:33.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Katrine Duus | 2003 | 45.66 | 1:34.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 46.70 | 1:35.23 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 47.38 | 1:38.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 48.50 | 1:38.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Emma Olsen | 2003 | 49.65 | 1:40.81 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 51.05 | 1:43.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Laura Rasmussen | 2004 | 51.52 | 1:47.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 1:48.88 | 1:48.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 55.03 | 1:50.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 54.71 | 1:53.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Freja Sxndergaard | 2004 | 53.37 | 1:55.38 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Freja Arentsen | 2005 | 58.53 | 1:57.38 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Mie Ankersen | 2006 | 56.62 | 1:59.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 1:03.49 | 2:12.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Andrea Holm Sørensen | 2005 | DSQ | Træk i banetov v. 25 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Julie Eirup | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. v. 25 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Thea Torndal Jensen | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. v. 75 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | 33.32 | 1:09.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 35.19 | 1:12.73 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 36.09 | 1:14.61 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line Strandby | 2001 | 37.42 | 1:14.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Maike Kozelnik | 2002 | 36.76 | 1:16.95 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 38.22 | 1:17.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | 1:17.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Noa Andersen | 2001 | 38.72 | 1:18.35 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Madeleine Thornsen | 2001 | 37.76 | 1:18.58 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | 38.56 | 1:20.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johanne B. Hansen | 2002 | 39.42 | 1:20.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Hanna Stegemann | 2002 | 38.15 | 1:20.56 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Maria Andersen | 2002 | 40.60 | 1:22.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mathilde Kiehn | 2001 | 39.15 | 1:22.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maya Nykjær | 2001 | 40.62 | 1:23.27 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 42.19 | 1:23.58 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 41.70 | 1:24.41 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 41.29 | 1:25.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 40.88 | 1:26.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Laura Mikkelsen | 2001 | 44.17 | 1:29.98 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
21 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 44.32 | 1:31.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freja Makienok | 2002 | 43.56 | 1:31.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 45.58 | 1:32.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
24 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 45.01 | 1:32.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 44.04 | 1:32.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Isabella Berthelsen | 2002 | 45.96 | 1:33.27 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 1:34.32 | 1:34.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Line Due Truelsen | 2002 | 45.78 | 1:34.86 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 47.75 | 1:36.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jasmin Larsen | 2002 | 49.16 | 1:45.10 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Signe T. Pedersen | 2002 | 50.63 | 1:49.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Høj Larsen | 2002 | 51.53 | 1:50.42 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Strandberg | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. v. 50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 31.73 | 1:05.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 32.64 | 1:08.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | 33.59 | 1:08.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gina Elisa Koop | 2000 | 34.11 | 1:09.18 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 33.82 | 1:10.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 34.63 | 1:10.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emilia Harlund | 1999 | 34.49 | 1:11.16 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Johanna Berthelsen | 2000 | 35.53 | 1:12.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 35.51 | 1:13.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | Isa Hovmand | 2000 | 36.23 | 1:14.58 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 36.06 | 1:15.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte M Hansen | 2000 | 37.09 | 1:16.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 38.22 | 1:17.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Xenia Huryn | 2000 | 37.52 | 1:17.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Gabriella Sjursen | 2000 | 39.28 | 1:19.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | 38.62 | 1:19.92 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 39.96 | 1:21.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 39.17 | 1:21.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Thea Krøll | 2000 | 40.98 | 1:22.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Louise Holm | 1999 | 40.32 | 1:24.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 45.18 | 1:33.59 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 45.56 | 1:33.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emma Røhmer Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Sund | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DNS | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Rikke Bæk Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 31.26 | 1:04.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Josefiné Mayer | 1997 | 32.35 | 1:06.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 31.85 | 1:06.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.80 | 1:07.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Tanja Lylloff | 1998 | 33.40 | 1:08.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 34.09 | 1:10.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Louise Møller Jessen | 1997 | 35.34 | 1:12.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Ida Bzorek | 1997 | 37.36 | 1:15.80 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Maria Dollas | 1998 | 36.69 | 1:16.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Strandberg | 1998 | 39.31 | 1:20.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Maja Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 31.53 | 1:06.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Victor Grandjean | 2001 | 33.01 | 1:08.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | 33.82 | 1:10.62 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | 35.10 | 1:12.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Mads Jensen | 2001 | 35.69 | 1:13.38 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 36.02 | 1:14.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 37.44 | 1:16.47 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Fabian Friese | 2001 | 36.78 | 1:17.12 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 37.23 | 1:17.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 37.97 | 1:18.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Frederik Møller | 2002 | 37.95 | 1:18.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Alexander Søltoft | 2001 | 38.02 | 1:19.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Nielsen | 2001 | 38.38 | 1:19.43 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Christensen | 2002 | 38.95 | 1:20.97 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 40.90 | 1:22.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Filip Guntofte | 2001 | 39.49 | 1:23.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Thomas Langvad | 2002 | 41.66 | 1:24.82 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Oliver Skadhauge | 2002 | 42.29 | 1:25.45 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Magnus Aasberg | 2001 | 42.07 | 1:26.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 42.66 | 1:26.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Emil Carstensen | 2002 | 40.93 | 1:26.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 42.49 | 1:27.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Benjamin Bodal | 2003 | 41.61 | 1:27.13 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 42.75 | 1:27.29 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oskar Skov Grell | 2002 | 44.27 | 1:28.86 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 44.06 | 1:30.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 46.23 | 1:31.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 44.06 | 1:31.49 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
29 | Christoffer Jensen | 2002 | 44.04 | 1:32.50 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 44.89 | 1:33.94 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Nicolai Quist | 2003 | 46.26 | 1:34.37 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 45.29 | 1:34.51 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Mathias Ankersen | 2004 | 45.78 | 1:36.05 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 46.58 | 1:36.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Joachim L Andersen | 2003 | 48.09 | 1:40.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mathias Pedersen | 2003 | 50.66 | 1:42.11 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
37 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 56.46 | 1:53.12 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
38 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 58.55 | 2:01.56 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
39 | Jakob Stærmose | 2005 | 2:05.95 | 2:05.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
40 | Nicklas Tue Hein | 2003 | 1:11.04 | 2:29.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Gustav Stjernholm | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Andreas M Nielsen | 2005 | DSQ | Ej forts. bev. v. 25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Joachim Mårtensen | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. v 50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Karl Becker | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. v.25 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Mathias Clausen | 2002 | DSQ | 2 armtag på mave v75 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | DSQ | Svøm på mave v50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Immerkjær | 1999 | 31.03 | 1:03.00 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 31.86 | 1:04.81 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | 31.64 | 1:06.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Johansen | 2000 | 32.71 | 1:07.95 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tim Krüger | 2000 | 33.04 | 1:09.05 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 32.82 | 1:09.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Daniel Johansen | 2000 | 35.75 | 1:14.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Magnus Madsen | 2000 | 37.52 | 1:16.54 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 37.93 | 1:17.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emil Kvistbo | 1999 | 37.68 | 1:18.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 40.79 | 1:22.03 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 44.10 | 1:31.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Johan Larsen | 2000 | 47.55 | 1:37.46 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mads Witthøft | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 28.11 | 57.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | 29.55 | 59.93 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Benjamin Bürger | 1998 | 28.69 | 1:00.42 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 29.92 | 1:01.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 30.81 | 1:03.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gustav Bækgaard | 1997 | 30.76 | 1:03.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 29.87 | 1:03.67 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Mads Christensen | 1997 | 31.33 | 1:05.14 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Holm | 1998 | 31.80 | 1:06.30 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathias Edvardsen | 1998 | 34.40 | 1:12.60 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 29.82 | 1:01.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Karim Møller | 1994 | 30.69 | 1:02.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Andreas Nielsen | 1994 | 31.71 | 1:05.14 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tobias Edvardsen | 1995 | 32.12 | 1:06.38 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 34.03 | 1:10.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Andersen | 1993 | 37.78 | 1:19.01 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Nielsen | 2004 | 48.08 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikka Holm | 2003 | 50.01 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | 50.14 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Cecilie Larsen | 2003 | 50.69 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 51.27 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 51.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 52.45 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Lilli Andersen | 2003 | 53.09 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Malene Gjermandsen | 2003 | 53.18 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Emma Hass | 2004 | 53.53 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Dina Olschansky | 2003 | 53.83 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 56.18 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Bruhn | 2004 | 57.39 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | 57.64 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 57.75 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Laura Rasmussen | 2004 | 59.03 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Helene Thielsen | 2004 | 59.18 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Olivia Nielsen | 2005 | 1:00.67 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 1:00.92 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 1:00.92 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Mathilde Jørgensen | 2005 | 1:01.52 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alberte Jensen | 2004 | 1:09.36 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freja Juul | 2005 | 1:15.27 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
24 | Mie Ankersen | 2006 | 1:16.34 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 1:17.18 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Østerlund | 2005 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Sofie Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Camilla Gjermandsen | 2004 | DSQ | en hånd i afslutning | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | DSQ | crawl arm v.25m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Friederike Fass | 2002 | 36.57 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | 37.94 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Neumann | 2001 | 40.23 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Sophia Lindegaard | 2001 | 40.36 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | 40.53 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Maike Kozelnik | 2002 | 40.76 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Nicoline Elmquist | 2002 | 42.06 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Noa Andersen | 2001 | 42.43 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 44.68 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nikoline Bolvig Nielsen | 2001 | 45.68 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 46.11 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 46.98 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Line Helene Jensen | 2001 | 47.61 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicoline Strandberg | 2002 | 47.79 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 47.86 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Bendtsen | 2002 | 48.22 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Mathilde Kiehn | 2001 | 48.32 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 48.41 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Emma Karstenberg | 2002 | 49.08 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Szokody | 2002 | 49.69 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 50.92 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Petersen | 2001 | 52.53 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Norie Glitten | 2002 | 53.52 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Signe T. Pedersen | 2002 | 58.12 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Josefine M. Kristiansen | 2002 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Emilie Ferslev Christians | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 34.13 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | 35.48 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | 35.85 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Hannah Rühlke | 2000 | 36.47 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 36.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sofie Strandby | 1999 | 37.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Amalie Bonnesen | 1999 | 37.75 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Eva Sperlich | 1999 | 38.20 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Anika Bryde | 2000 | 39.49 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Larsen | 1999 | 40.49 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Malou Carlsen | 2000 | 41.11 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 41.97 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Alberte Høgh | 1999 | 42.17 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 44.90 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Astrid Marie Olsson | 1999 | 46.26 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 46.38 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 46.93 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Emma Beyer | 2000 | 49.30 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Vest Bungaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | 34.20 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 34.46 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Nielsen | 1998 | 34.51 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 34.60 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 35.64 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 35.72 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Sophia Reck | 1996 | 37.35 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Charlotte Pedersen | 1996 | 38.43 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 40.83 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 40.93 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 43.33 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
12 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 45.69 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Louise Karstenberg | 1998 | 46.11 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:26.62 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | 37.05 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 39.15 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Adeler | 2001 | 40.44 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Nissen | 2001 | 40.89 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elias Rought | 2003 | 41.46 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Lukas Christensen | 2002 | 42.62 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Filip Guntofte | 2001 | 43.37 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Adrian Paschke | 2003 | 44.71 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Marc Amon Göttmann | 2003 | 44.94 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Alexander Søltoft | 2001 | 45.26 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Holger S. Rasmussen | 2001 | 45.58 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 46.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 47.35 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Marcus Ipsen | 2002 | 49.19 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Casper Madsen | 2004 | 51.02 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Daniel Mir | 2003 | 51.39 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emil Carstensen | 2002 | 51.97 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas M Nielsen | 2005 | 53.41 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor Compen | 2003 | 53.66 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Benjamin Bodal | 2003 | 54.50 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Joachim L Andersen | 2003 | 54.80 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Guul | 2005 | 56.55 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Joachim Mårtensen | 2004 | 58.27 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Magnus Gravlund | 2002 | 58.72 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mathias Pedersen | 2003 | 1:03.68 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Marcus Holm | 2003 | 1:04.98 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Marcus Artmann | 2002 | 1:05.08 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 1:09.64 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Gustav Røhmer Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Jeppe Jensen | 2001 | DSQ | uens berøring v.25 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tim Krüger | 2000 | 33.41 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 34.13 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | 34.83 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Magnus Nygaard | 2000 | 36.62 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 37.70 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 37.82 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 38.25 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Kvistbo | 1999 | 38.97 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 41.33 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Bernhard Andersen | 2000 | 41.99 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | 42.72 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
12 | Patrick Riis Rasmussen | 2000 | 46.91 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Mads Witthøft | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 30.91 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 30.95 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 30.96 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Lars Andre Großmann | 1997 | 31.41 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 31.55 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Jensen | 1997 | 32.22 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Bjørn Hansen | 1998 | 32.60 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Martin Jungersen | 1997 | 33.13 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | 34.51 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 35.48 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Steffen Deutsch | 1998 | 36.14 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 37.92 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Claus Hansen | 1995 | 30.97 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Esben Norup | 1996 | 31.59 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | 31.74 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 32.39 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Saugmann | 1996 | 34.48 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 34.56 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 35.04 | 1:16.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Leena Hennes | 2003 | 39.28 | 1:29.15 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | 43.06 | 1:32.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | 43.90 | 1:39.51 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Xandra Huryn | 2001 | 34.41 | 1:14.05 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | 34.36 | 1:15.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mathilde Laugesen | 2001 | 34.18 | 1:15.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Julie Brandt | 2001 | 35.05 | 1:15.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Line Strandby | 2001 | 35.76 | 1:15.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Hanna Stegemann | 2002 | 34.82 | 1:16.20 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Josefine Nickelsen | 2001 | 35.12 | 1:18.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 36.18 | 1:20.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Caroline Mathiesen | 2001 | 35.85 | 1:21.68 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 37.88 | 1:23.60 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 39.48 | 1:23.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Ida T Mose | 2002 | 38.01 | 1:24.16 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 37.95 | 1:24.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Sara Mortensen | 2001 | 39.65 | 1:27.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 39.58 | 1:29.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Johanne B. Hansen | 2002 | 41.27 | 1:29.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 41.48 | 1:31.35 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Mosegaard | 2002 | 41.06 | 1:31.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Camilla Hougaard | 2002 | 42.42 | 1:32.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 41.61 | 1:33.67 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Sofie Hertzberg | 2002 | 43.52 | 1:35.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 42.67 | 1:38.20 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
23 | Frida Bramming | 2002 | 43.67 | 1:39.08 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 45.91 | 1:43.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Emma Karstenberg | 2002 | 47.93 | 1:49.55 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
26 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 1:53.43 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 49.85 | 1:53.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Madeleine Thornsen | 2001 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Patricia Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Mammen | 2001 | DSQ | En hånd i vend v50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 30.72 | 1:05.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 32.48 | 1:08.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Nanna Sonne | 1999 | 32.54 | 1:09.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 32.84 | 1:10.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Mille Rask Sander | 1999 | 33.10 | 1:10.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 33.05 | 1:10.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Silvana Bodenstein | 1999 | 32.86 | 1:11.01 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 33.56 | 1:11.96 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | 33.78 | 1:12.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Hannah Rühlke | 2000 | 34.82 | 1:17.30 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Caroline Steffensen | 2000 | 35.27 | 1:18.01 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 46.12 | 1:45.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | 29.65 | 1:04.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 31.27 | 1:06.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | 32.10 | 1:07.79 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 32.27 | 1:07.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Josefiné Mayer | 1997 | 32.06 | 1:08.02 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Anna Puggaard | 1996 | 31.68 | 1:08.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 32.16 | 1:08.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Sofie Witthøft | 1997 | 31.80 | 1:08.65 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Rebecca Grønlund | 1998 | 32.68 | 1:10.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Rikke Munkholm | 1998 | 32.97 | 1:11.62 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Nicole Jensen | 1996 | 33.80 | 1:15.54 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 36.25 | 1:21.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Signe Juhl Dynesen | 1997 | 38.06 | 1:24.56 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jensen | 2001 | 6 | 32.34 | 1:07.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 4 | 32.32 | 1:07.95 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Victor Grandjean | 2001 | 3 | 32.69 | 1:09.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | 2 | 33.19 | 1:09.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 1 | 33.29 | 1:10.91 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 33.00 | 1:11.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 33.13 | 1:12.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 33.42 | 1:13.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Fabian Friese | 2001 | 34.75 | 1:16.68 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | William I. Kristiansen | 2001 | 37.51 | 1:18.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Alexander Søgaard | 2002 | 35.84 | 1:19.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anders Nielsen | 2001 | 37.15 | 1:19.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sebastian Jensen | 2001 | 36.08 | 1:20.89 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 37.54 | 1:22.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | 38.64 | 1:25.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 39.40 | 1:26.37 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 39.34 | 1:27.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 40.07 | 1:28.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Adrian Paschke | 2003 | 40.07 | 1:30.32 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Gustav Stjernholm | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Nicolai Quist | 2003 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | 6 | 28.42 | 1:00.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 4 | 29.20 | 1:01.75 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Till Otto Göttmann | 2000 | 3 | 28.99 | 1:03.91 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 2 | 30.51 | 1:04.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Daniel Sørensen | 1999 | 1 | 30.32 | 1:04.66 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | 30.59 | 1:06.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Jacob Friland | 1999 | 31.12 | 1:07.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Martin Szokody | 1999 | 31.23 | 1:08.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Illya Ponomarov | 2000 | 32.18 | 1:09.17 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Yukia Hansen | 2000 | 31.23 | 1:10.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 33.57 | 1:11.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 33.26 | 1:11.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Mads Rishøj | 1999 | 33.80 | 1:11.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sipan Kawiani | 2000 | 34.03 | 1:11.37 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Daniel Schytte | 2000 | 35.41 | 1:13.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Karl Bryde | 2000 | 33.79 | 1:13.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 33.48 | 1:14.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Laurits Møller Petersen | 1999 | 34.77 | 1:15.66 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Bernhard Andersen | 2000 | 34.69 | 1:16.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Daniel Dyrved | 2000 | 34.55 | 1:17.03 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
21 | Magnus Nygaard | 2000 | 35.65 | 1:17.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rasmus Langvad | 2000 | 37.02 | 1:20.33 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jakob Dynesen | 2000 | 35.99 | 1:22.83 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victor N Andersen | 2000 | 39.18 | 1:26.57 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 6 | 26.68 | 57.55 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lars Andre Großmann | 1997 | 4 | 28.23 | 1:01.18 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 3 | 28.72 | 1:01.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Danny Corell | 1997 | 2 | 28.97 | 1:01.80 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Bjørn Hansen | 1998 | 1 | 29.52 | 1:02.05 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 29.97 | 1:03.79 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Holm | 1998 | 30.79 | 1:06.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Wegener | 1997 | 30.35 | 1:06.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Jungersen | 1997 | 30.07 | 1:06.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Johan Müller | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mads Lünell Bruhn | 1998 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Peter Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 6 | 26.68 | 57.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Christian Wichette | 1996 | 4 | 26.55 | 57.44 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | 3 | 26.30 | 57.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | 2 | 27.96 | 1:00.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jens Saugmann | 1996 | 1 | 28.53 | 1:00.66 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Victor Drevskich | 1996 | 28.68 | 1:00.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Emil Müller | 1995 | 28.94 | 1:01.08 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Karim Møller | 1994 | 28.31 | 1:01.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Martin Nielsen | 1996 | 29.30 | 1:02.02 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 29.65 | 1:02.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Andreas Nielsen | 1994 | 32.63 | 1:08.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 31.76 | 1:09.43 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marco Brander | 1996 | 33.24 | 1:11.41 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marceline Lermark | 2003 | 6 | 41.29 | 1:23.43 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | 4 | 39.64 | 1:24.32 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 3 | 38.39 | 1:24.83 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 2 | 40.25 | 1:26.22 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amelie Ritter | 2003 | 1 | 39.79 | 1:26.59 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | 42.06 | 1:31.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Holm | 2004 | 45.08 | 1:32.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 43.78 | 1:33.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Anna Larsen | 2004 | 45.96 | 1:35.07 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Julie Eirup | 2003 | 44.46 | 1:35.52 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 45.53 | 1:35.89 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Karoline Nielsen | 2004 | 47.65 | 1:37.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Duus | 2003 | 45.53 | 1:38.08 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 48.66 | 1:38.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 47.07 | 1:39.54 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 45.83 | 1:39.57 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Olivia Møller | 2004 | 44.50 | 1:40.11 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 46.57 | 1:40.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cecilie Larsen | 2003 | 48.48 | 1:41.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Helene Thielsen | 2004 | 48.22 | 1:43.15 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lilli Andersen | 2003 | 47.48 | 1:43.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Mikka Holm | 2003 | 50.60 | 1:46.07 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 51.45 | 1:47.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sophie Grandjean | 2003 | 49.47 | 1:48.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 54.93 | 1:48.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 55.59 | 1:53.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Elida Thornsen | 2005 | 54.00 | 1:54.20 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
28 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 58.01 | 1:56.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Nanna Lauritsen | 2004 | 57.77 | 1:59.56 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 54.98 | 1:59.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 57.91 | 2:04.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Emma Hass | 2004 | 1:07.55 | 2:09.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 1:10.48 | 2:24.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Celine Jul Borggaard | 2003 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | DNF | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Gaya Josefine Maar | 2003 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | 6 | 32.48 | 1:11.08 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Brandt | 2001 | 4 | 34.64 | 1:11.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 3 | 35.16 | 1:13.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Laura Janner | 2002 | 2 | 35.63 | 1:14.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 1 | 35.07 | 1:16.17 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Line Strandby | 2001 | 36.07 | 1:17.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Amalie Olsen | 2001 | 35.58 | 1:17.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | 36.50 | 1:17.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Elisa Stegemann | 2002 | 36.76 | 1:18.33 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Regitze Gotthard | 2002 | 38.40 | 1:18.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Andersen | 2001 | 36.65 | 1:18.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 36.59 | 1:18.68 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maike Kozelnik | 2002 | 37.07 | 1:20.45 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Noa Andersen | 2001 | 38.70 | 1:22.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maya Nykjær | 2001 | 39.49 | 1:22.91 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Melanie Eggertsen | 2002 | 36.56 | 1:24.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma Bækgaard | 2002 | 37.23 | 1:24.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Andersen | 2002 | 39.57 | 1:24.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Victoria Andersen | 2001 | 41.13 | 1:27.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 41.96 | 1:27.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emilie Fischer | 2001 | 42.21 | 1:27.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Laura Mikkelsen | 2001 | 41.90 | 1:29.10 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Mosegaard | 2002 | 42.16 | 1:29.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 40.04 | 1:29.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 43.25 | 1:31.52 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 43.88 | 1:32.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 43.22 | 1:33.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 45.98 | 1:33.26 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 45.10 | 1:33.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikoline Bolvig Nielsen | 2001 | 44.16 | 1:34.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Philippa Hallengreen | 2002 | 45.74 | 1:35.37 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Isabella Berthelsen | 2002 | 42.75 | 1:35.98 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
33 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 44.60 | 1:36.25 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
34 | Maria Szokody | 2002 | 45.11 | 1:36.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Caroline Bendtsen | 2002 | 47.38 | 1:38.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Line Due Truelsen | 2002 | 47.57 | 1:38.70 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
37 | Ida Rishøj | 2002 | 46.62 | 1:38.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Anna Petersen | 2001 | 51.66 | 1:50.91 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 54.20 | 1:52.84 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Sofie Høj Larsen | 2002 | 53.97 | 1:53.74 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 6 | 31.77 | 1:07.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 4 | 32.57 | 1:09.96 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | 3 | 34.02 | 1:10.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | 2 | 31.42 | 1:10.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 1 | 34.19 | 1:11.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 32.64 | 1:11.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Eva Sperlich | 1999 | 34.10 | 1:13.93 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 34.45 | 1:13.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | 34.26 | 1:13.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emilia Harlund | 1999 | 34.96 | 1:14.70 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Amalie Gotthard | 1999 | 35.08 | 1:14.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 34.69 | 1:14.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Alberte M Hansen | 2000 | 35.16 | 1:14.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | 35.09 | 1:16.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Sofie Strandby | 1999 | 35.99 | 1:16.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Gina Elisa Koop | 2000 | 34.03 | 1:16.74 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Mille Rask Sander | 1999 | 34.94 | 1:16.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
18 | Xenia Huryn | 2000 | 35.85 | 1:17.84 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Celina Langtoft | 1999 | 35.72 | 1:19.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Isa Hovmand | 2000 | 36.54 | 1:20.35 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
21 | Alberte Høgh | 1999 | 38.55 | 1:20.94 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Gabriella Sjursen | 2000 | 37.20 | 1:21.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Marie Müller | 2000 | 38.05 | 1:21.91 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 38.47 | 1:22.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 41.07 | 1:23.63 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Julie Jørgensen | 1999 | 41.83 | 1:25.08 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Thea Krøll | 2000 | 39.68 | 1:25.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Louise Holm | 1999 | 38.42 | 1:26.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Malou Carlsen | 2000 | 41.09 | 1:27.32 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
30 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 41.49 | 1:27.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 40.83 | 1:27.73 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
32 | Andrea Axelsen | 2000 | 40.87 | 1:28.61 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 41.89 | 1:31.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Clara Vest Bungaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Ida Sund | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Rikke Bæk Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 6 | 30.27 | 1:05.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 4 | 31.30 | 1:06.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 3 | 32.24 | 1:08.50 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 2 | 30.76 | 1:08.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | 1 | 31.21 | 1:09.35 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Signe Nielsen | 1998 | 32.93 | 1:09.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 31.41 | 1:10.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Josefiné Mayer | 1997 | 32.66 | 1:10.34 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 32.45 | 1:11.84 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | 33.12 | 1:12.21 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Rikke Munkholm | 1998 | 34.27 | 1:12.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Tanja Lylloff | 1998 | 33.06 | 1:13.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 34.45 | 1:14.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rikke Knudsen | 1998 | 35.62 | 1:14.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
15 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 35.88 | 1:16.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sophia Reck | 1996 | 35.63 | 1:16.85 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Maria Dollas | 1998 | 36.61 | 1:18.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Nicolaisen | 1998 | 36.67 | 1:18.97 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Charlotte Pedersen | 1996 | 39.68 | 1:21.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Caroline Strandberg | 1998 | 37.55 | 1:21.50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | 39.30 | 1:21.63 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Juhl Dynesen | 1997 | 37.98 | 1:26.27 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 41.35 | 1:26.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 39.16 | 1:27.03 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Karstenberg | 1998 | 41.46 | 1:27.60 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simone Thorsen | 1998 | 40.99 | 1:28.97 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 6 | 32.79 | 1:09.94 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Jensen | 2001 | 4 | 33.64 | 1:11.19 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | 3 | 33.41 | 1:13.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 2 | 34.37 | 1:16.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Hanno Böckmann | 2003 | 1 | 36.30 | 1:17.57 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 34.94 | 1:18.43 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lukas Adeler | 2001 | 37.11 | 1:18.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 38.91 | 1:19.92 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 37.63 | 1:20.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Thomas Langvad | 2002 | 38.30 | 1:20.77 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lukas Christensen | 2002 | 37.94 | 1:20.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 39.34 | 1:22.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Marcus Munkholm | 2001 | 36.43 | 1:22.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 38.30 | 1:22.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 38.51 | 1:23.37 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Aasberg | 2001 | 39.37 | 1:23.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Mikkel Hjelm | 2003 | 38.65 | 1:24.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 39.92 | 1:25.05 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 40.29 | 1:25.17 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Møller | 2002 | 38.43 | 1:25.25 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Marc Amon Göttmann | 2003 | 39.95 | 1:25.29 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Filip Guntofte | 2001 | 39.82 | 1:25.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Oskar Skov Grell | 2002 | 39.66 | 1:26.30 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 41.49 | 1:26.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Elias Rought | 2003 | 43.69 | 1:28.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Benjamin Bodal | 2003 | 39.27 | 1:28.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 41.09 | 1:28.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Oliver Skadhauge | 2002 | 39.61 | 1:28.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
29 | August Schade Cantby | 2002 | 40.42 | 1:29.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marcus Ipsen | 2002 | 41.81 | 1:31.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Holger S. Rasmussen | 2001 | 42.58 | 1:31.36 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 42.06 | 1:31.70 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
33 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 43.31 | 1:32.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
34 | Casper Madsen | 2004 | 1:34.23 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mikkel Mortensen | 2003 | 44.26 | 1:35.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
36 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 47.55 | 1:37.75 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
37 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 48.40 | 1:37.94 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Daniel Mir | 2003 | 1:38.90 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
39 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 43.39 | 1:38.98 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
40 | Mathias Ankersen | 2004 | 1:41.72 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
41 | Alexander Elbæk Nielsen | 2001 | 1:45.98 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
42 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 1:46.64 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
43 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 50.57 | 1:49.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
44 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 2:01.77 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Gustav Røhmer Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Till Otto Göttmann | 2000 | 6 | 29.23 | 1:03.95 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 4 | 30.26 | 1:04.39 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 3 | 30.84 | 1:05.40 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | 2 | 30.90 | 1:05.69 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | 1 | 31.03 | 1:06.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Jacob Friland | 1999 | 31.85 | 1:08.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 31.61 | 1:08.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Martin Szokody | 1999 | 32.45 | 1:09.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 32.47 | 1:11.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 33.31 | 1:11.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mads Rishøj | 1999 | 34.16 | 1:11.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 34.48 | 1:13.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 34.09 | 1:13.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 34.94 | 1:16.03 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Daniel Johansen | 2000 | 36.10 | 1:17.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 36.99 | 1:17.74 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emil Compen | 2000 | 35.93 | 1:18.74 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 36.42 | 1:18.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
19 | Emil Kvistbo | 1999 | 35.89 | 1:19.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Jonas Kristensen | 1999 | 38.26 | 1:19.85 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
21 | Magnus Madsen | 2000 | 37.58 | 1:21.53 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | 37.98 | 1:22.75 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 40.90 | 1:22.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Gustav Notkin | 1999 | 37.77 | 1:25.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Jakob Dynesen | 2000 | 36.70 | 1:26.25 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Mads Witthøft | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 6 | 26.25 | 58.64 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Benjamin Bürger | 1998 | 4 | 28.20 | 1:01.82 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | 3 | 28.84 | 1:02.60 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 2 | 29.25 | 1:03.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 1 | 28.51 | 1:03.86 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Tobias Andersen | 1998 | 30.94 | 1:04.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 30.07 | 1:04.71 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bjørn Hansen | 1998 | 30.23 | 1:04.79 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kasper Jensen | 1997 | 29.63 | 1:05.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Martin Jungersen | 1997 | 30.69 | 1:06.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
11 | Mads Christensen | 1997 | 1:09.42 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Danny Corell | 1997 | 32.07 | 1:09.44 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Mathias Edvardsen | 1998 | 34.42 | 1:13.85 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 35.13 | 1:13.95 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Tobias Rasmussen | 1998 | 32.97 | 1:14.89 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Wichette | 1996 | 6 | 27.70 | 1:00.25 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 4 | 29.29 | 1:02.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 3 | 28.26 | 1:02.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Claus Hansen | 1995 | 2 | 29.57 | 1:03.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karim Møller | 1994 | 1 | 29.23 | 1:04.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Jens Saugmann | 1996 | 29.89 | 1:04.76 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Bjørn Wismann | 1996 | 31.06 | 1:06.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Andersen | 1992 | 32.86 | 1:07.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Marco Brander | 1996 | 32.04 | 1:08.65 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 32.45 | 1:08.77 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Esben Norup | 1996 | 34.31 | 1:09.22 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Jonas Hansen | 1996 | 32.79 | 1:09.69 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas Nielsen | 1994 | 31.62 | 1:10.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christian Andersen | 1993 | 35.26 | 1:17.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 46.65 | 1:37.38 | 2:29.17 | 3:20.07 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | 46.00 | 1:39.54 | 2:33.34 | 3:24.29 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | 47.17 | 1:41.01 | 2:35.11 | 3:29.27 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | 49.62 | 1:45.68 | 2:41.23 | 3:35.61 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 51.64 | 1:49.75 | 2:47.67 | 3:43.60 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Hass | 2004 | 57.64 | 2:09.62 | 3:24.76 | 4:37.59 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 1:02.70 | 2:19.98 | 3:33.54 | 4:46.97 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 1:05.40 | 2:22.18 | 3:39.99 | 4:51.74 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Dina Olschansky | 2003 | DSQ | En hånd i vend. 100m | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Mammen | 2001 | 39.81 | 1:23.82 | 2:08.24 | 2:52.43 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Friederike Fass | 2002 | 39.29 | 1:23.14 | 2:08.09 | 2:52.60 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | 40.64 | 1:26.42 | 2:12.46 | 2:57.49 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | 41.28 | 1:26.62 | 2:13.24 | 3:00.13 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Laura Janner | 2002 | 41.52 | 1:27.78 | 2:15.14 | 3:00.86 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Xandra Huryn | 2001 | 41.60 | 1:28.32 | 2:15.30 | 3:01.25 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Josefine Nickelsen | 2001 | 42.02 | 1:29.25 | 2:16.95 | 3:03.86 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 42.12 | 1:30.89 | 2:18.68 | 3:07.01 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | 41.82 | 1:30.02 | 2:18.94 | 3:07.47 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Mathilde Laugesen | 2001 | 43.36 | 1:31.25 | 2:19.99 | 3:08.45 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 43.02 | 1:31.42 | 2:20.75 | 3:08.69 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Sophia Lindegaard | 2001 | 43.23 | 1:30.85 | 2:20.05 | 3:09.06 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 44.41 | 1:33.04 | 2:23.11 | 3:11.48 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Emma Bruhn | 2002 | 42.69 | 1:32.07 | 2:24.25 | 3:12.79 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Mortensen | 2001 | 42.13 | 1:31.53 | 2:22.63 | 3:13.54 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 43.19 | 1:32.42 | 2:24.11 | 3:13.65 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Johanne B. Hansen | 2002 | 45.07 | 1:34.85 | 2:25.35 | 3:14.18 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Caroline Mathiesen | 2001 | 44.67 | 1:35.60 | 2:25.78 | 3:14.70 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Clara Neumann | 2001 | 43.85 | 1:33.74 | 2:25.16 | 3:16.73 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
20 | Sofie Hertzberg | 2002 | 45.30 | 1:35.52 | 2:27.31 | 3:19.36 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Ida T Mose | 2002 | 45.20 | 1:36.26 | 2:29.43 | 3:21.52 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicoline Strandberg | 2002 | 47.88 | 1:38.94 | 2:31.36 | 3:23.30 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Emilie Fischer | 2001 | 48.08 | 1:41.81 | 2:35.68 | 3:28.60 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 48.65 | 1:40.97 | 2:34.99 | 3:28.74 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Camilla Hougaard | 2002 | 49.73 | 1:43.97 | 2:38.61 | 3:31.37 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 47.76 | 1:43.27 | 2:40.16 | 3:34.40 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
27 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 51.11 | 1:45.53 | 2:41.70 | 3:37.62 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Sofie Mosegaard | 2002 | 51.78 | 1:48.45 | 2:47.28 | 3:42.89 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 51.18 | 1:48.26 | 2:47.43 | 3:46.78 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 52.37 | 1:50.52 | 2:51.08 | 3:49.69 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Norie Glitten | 2002 | 54.14 | 1:52.73 | 2:53.95 | 3:52.85 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | DSQ | Asynk. arme v.150 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 35.24 | 1:14.70 | 1:55.54 | 2:37.08 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 38.76 | 1:21.30 | 2:05.67 | 2:50.93 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Hannah Rühlke | 2000 | 39.37 | 1:23.68 | 2:09.05 | 2:53.68 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Amalie Bonnesen | 1999 | 40.08 | 1:24.66 | 2:09.89 | 2:54.57 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Caroline Steffensen | 2000 | 45.68 | 1:35.04 | 2:23.99 | 3:13.05 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Astrid Ovesen | 1999 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 36.18 | 1:16.90 | 1:58.03 | 2:39.05 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 38.16 | 1:19.83 | 2:02.10 | 2:44.47 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 37.15 | 1:19.01 | 2:01.93 | 2:44.60 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 38.95 | 1:20.86 | 2:03.98 | 2:46.45 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 38.48 | 1:21.90 | 2:05.54 | 2:49.03 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sophia Reck | 1996 | 39.78 | 1:26.27 | 2:14.15 | 3:02.45 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Charlotte Pedersen | 1996 | 41.31 | 1:28.63 | 2:17.12 | 3:05.75 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 47.03 | 1:40.05 | 2:34.93 | 3:29.69 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | DNF | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | 38.91 | 1:23.35 | 2:09.35 | 2:54.58 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anders Nielsen | 2001 | 43.90 | 1:31.71 | 2:19.59 | 3:07.24 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Nissen | 2001 | 42.16 | 1:29.90 | 2:19.13 | 3:08.06 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | 44.33 | 1:33.60 | 2:24.01 | 3:14.25 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Adrian Paschke | 2003 | 45.67 | 1:39.70 | 2:33.65 | 3:25.53 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 46.63 | 1:40.20 | 2:34.44 | 3:27.47 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 47.66 | 1:43.22 | 2:40.87 | 3:35.81 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 50.31 | 1:46.49 | 2:43.28 | 3:37.81 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 50.64 | 1:48.50 | 2:44.64 | 3:39.01 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Stjernholm | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Harald Franck | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Jonathan Kock Jensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | William I. Kristiansen | 2001 | DSQ | Neddyk v. vend 100m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | 35.94 | 1:16.91 | 1:58.65 | 2:40.38 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Tim Krüger | 2000 | 35.43 | 1:16.52 | 1:59.34 | 2:40.83 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | 37.16 | 1:18.65 | 2:01.15 | 2:42.72 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sipan Kawiani | 2000 | 38.47 | 1:21.99 | 2:06.99 | 2:53.00 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | 39.09 | 1:23.93 | 2:09.86 | 2:56.14 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 40.10 | 1:25.65 | 2:12.69 | 2:59.46 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Daniel Johansen | 2000 | 41.91 | 1:30.19 | 2:18.27 | 3:06.74 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Yukia Hansen | 2000 | 40.06 | 1:27.60 | 2:19.20 | 3:13.67 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Victor N Andersen | 2000 | 43.98 | 1:33.84 | 2:25.55 | 3:16.16 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Daniel Dyrved | 2000 | 44.53 | 1:35.06 | 2:26.43 | 3:17.21 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | 45.10 | 1:35.79 | 2:27.57 | 3:17.83 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Langvad | 2000 | 47.13 | 1:39.42 | 2:31.55 | 3:22.16 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolai Yung Hansen | 2000 | DSQ | En hånd i vend 50m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 32.90 | 1:09.92 | 1:47.73 | 2:25.88 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | 35.36 | 1:13.85 | 1:52.98 | 2:33.24 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 33.14 | 1:13.06 | 1:55.21 | 2:37.63 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Rasmus Wegener | 1997 | 37.25 | 1:19.34 | 2:00.88 | 2:42.72 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bjørn Hansen | 1998 | 36.63 | 1:19.27 | 2:03.62 | 2:45.86 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 38.49 | 1:20.68 | 2:03.56 | 2:47.56 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 38.23 | 1:21.40 | 2:05.14 | 2:48.93 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffen Deutsch | 1998 | 37.74 | 1:22.24 | 2:08.58 | 2:54.26 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | 35.58 | 1:14.43 | 1:52.93 | 2:32.49 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Victor Drevskich | 1996 | 35.60 | 1:15.40 | 1:55.71 | 2:35.42 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Esben Norup | 1996 | 36.97 | 1:17.68 | 1:57.38 | 2:38.47 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Marco Brander | 1996 | 37.28 | 1:18.30 | 2:01.04 | 2:43.65 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amelie Ritter | 2003 | 33.95 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Leena Hennes | 2003 | 34.23 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | 35.35 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 35.40 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Anna Larsen | 2004 | 36.78 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 36.89 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 37.02 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Holm | 2004 | 37.13 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Josefine Krumbak | 2004 | 37.51 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Larsen | 2003 | 37.93 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Eirup | 2003 | 38.38 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Katrine Duus | 2003 | 38.51 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 39.00 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Celine Jul Borggaard | 2003 | 39.21 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Olsen | 2003 | 39.55 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sophie Grandjean | 2003 | 39.59 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 40.01 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Olivia Møller | 2004 | 40.07 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 41.75 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Malene Gjermandsen | 2003 | 41.76 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 41.81 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karoline Nielsen | 2004 | 41.92 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 42.62 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Elida Thornsen | 2005 | 42.74 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 43.05 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Lilli Andersen | 2003 | 43.28 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 44.44 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Bruhn | 2004 | 45.31 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nanna Lauritsen | 2004 | 45.36 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amalie Østerlund | 2005 | 45.42 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Freja Arentsen | 2005 | 45.43 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 45.58 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
33 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 45.90 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 45.98 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Laura Rasmussen | 2004 | 46.53 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
36 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 46.83 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
36 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 46.83 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 47.39 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
39 | Freja Sxndergaard | 2004 | 47.95 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 49.85 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
41 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 49.98 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
42 | Anna Breum Lohse | 2003 | 50.16 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
43 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 50.91 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
44 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 51.29 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
45 | Mie Ankersen | 2006 | 53.29 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
46 | Alberte Jensen | 2004 | 53.89 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
47 | Olivia Nielsen | 2005 | 56.81 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
48 | Camilla Gjermandsen | 2004 | 57.66 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
49 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 59.36 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
50 | Freja Juul | 2005 | 1:00.73 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
51 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 1:01.01 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mathilde Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | 29.23 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Olsen | 2001 | 30.39 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisa Stegemann | 2002 | 30.52 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 30.93 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
5 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 31.20 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Sofie Andersen | 2001 | 31.35 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hanna Stegemann | 2002 | 31.37 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 31.64 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Patricia Andersen | 2002 | 32.19 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Elmquist | 2002 | 32.67 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Bækgaard | 2002 | 32.81 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maya Nykjær | 2001 | 32.89 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 33.11 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maria Andersen | 2002 | 33.70 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Victoria Andersen | 2001 | 34.07 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Kiehn | 2001 | 34.18 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 34.38 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Line Helene Jensen | 2001 | 34.57 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 34.66 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 34.96 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Philippa Hallengreen | 2002 | 34.98 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 35.21 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 35.22 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Mikkelsen | 2001 | 35.38 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
25 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 35.47 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Maria Szokody | 2002 | 35.98 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emma Karstenberg | 2002 | 36.07 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
28 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 37.02 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Isabella Berthelsen | 2002 | 37.28 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
30 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 38.44 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frida Bramming | 2002 | 38.64 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Freja Makienok | 2002 | 38.66 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
33 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 39.18 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
34 | Ida Rishøj | 2002 | 39.35 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 39.52 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Jasmin Larsen | 2002 | 39.59 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
37 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 39.84 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Signe T. Pedersen | 2002 | 41.30 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
39 | Anna Larsen | 2002 | 42.19 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 28.21 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 28.87 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 28.87 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | 28.89 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 28.96 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Nana Hansen | 2000 | 29.25 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 29.26 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 29.38 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Gotthard | 1999 | 29.44 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Harlund | 1999 | 29.66 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nanna Sonne | 1999 | 29.68 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Xenia Huryn | 2000 | 29.72 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Frederikke Jensen | 2000 | 29.95 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Mille Rask Sander | 1999 | 30.13 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
15 | Gina Elisa Koop | 2000 | 30.16 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Eva Sperlich | 1999 | 30.27 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Silvana Bodenstein | 1999 | 30.51 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
18 | Celina Langtoft | 1999 | 30.52 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Alberte M Hansen | 2000 | 30.65 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
20 | Victoria Lysholm Bach | 1999 | 30.72 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Isa Hovmand | 2000 | 31.46 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Nicoline Larsen | 1999 | 31.65 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 31.84 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Gabriella Sjursen | 2000 | 31.88 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
25 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 32.03 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Andrea Axelsen | 2000 | 32.14 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Julie Jørgensen | 1999 | 32.34 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
28 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 32.47 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alberte Høgh | 1999 | 32.80 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
30 | Emma Beyer | 2000 | 32.90 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 33.22 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
32 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 33.37 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 33.44 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
34 | Thea Krøll | 2000 | 33.47 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Astrid Marie Olsson | 1999 | 34.15 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
36 | Louise Holm | 1999 | 34.16 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | 34.53 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
38 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 34.86 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
39 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 35.68 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
40 | Maria Christensen | 1999 | 35.75 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
41 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 37.52 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
42 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | 40.45 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Vest Bungaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Emma Røhmer Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Sund | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DNS | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Rikke Bæk Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 27.63 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 27.96 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | 28.05 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Rikke Munkholm | 1998 | 28.40 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 28.61 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 28.67 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofie Witthøft | 1997 | 28.76 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Signe Nielsen | 1998 | 28.84 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 29.08 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 29.17 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | 29.22 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Anna Puggaard | 1996 | 29.31 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Josefiné Mayer | 1997 | 29.31 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Nele Salow | 1997 | 29.46 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Rebecca Grønlund | 1998 | 29.57 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Rikke Knudsen | 1998 | 29.90 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
17 | Louise Møller Jessen | 1997 | 30.34 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Maria Dollas | 1998 | 30.85 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicole Jensen | 1996 | 31.32 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | 31.36 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Nicolaisen | 1998 | 32.08 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Ida Bzorek | 1997 | 32.66 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
23 | Caroline Strandberg | 1998 | 32.72 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 32.83 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 32.86 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Signe Juhl Dynesen | 1997 | 33.98 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simone Thorsen | 1998 | 34.00 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
28 | Louise Karstenberg | 1998 | 34.25 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
29 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 35.17 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
30 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:05.41 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 27.67 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik S. Løwe | 2001 | 28.15 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Mads Jensen | 2001 | 28.52 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | 29.51 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | 29.71 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 30.36 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Hanno Böckmann | 2003 | 30.52 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Lukas Christensen | 2002 | 31.86 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Søltoft | 2001 | 32.11 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Christensen | 2002 | 32.14 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lukas Adeler | 2001 | 32.15 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 32.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Fabian Friese | 2001 | 32.45 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 32.59 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Marc Amon Göttmann | 2003 | 32.70 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Gustav Nissen | 2001 | 32.71 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | August Schade Cantby | 2002 | 32.99 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 33.52 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Holger S. Rasmussen | 2001 | 33.64 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Karl Becker | 2002 | 33.84 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Jeppe Jensen | 2001 | 33.85 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emil Carstensen | 2002 | 34.36 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Benjamin Bodal | 2003 | 34.38 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 34.57 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 34.74 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Christoffer Jensen | 2002 | 34.82 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 35.13 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
28 | Mikkel Mortensen | 2003 | 35.40 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Casper Madsen | 2004 | 35.58 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Harald Franck | 2003 | 35.74 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 36.01 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Andreas M Nielsen | 2005 | 36.42 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Daniel Mir | 2003 | 36.42 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Marcus Ipsen | 2002 | 36.49 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Elias Rought | 2003 | 36.99 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
36 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 37.13 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
37 | Nicolai Quist | 2003 | 37.38 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
38 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 38.18 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
39 | Magnus Bech | 2001 | 38.78 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
40 | Alfred Nissen | 2002 | 39.55 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mathias Ankersen | 2004 | 39.87 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
42 | Joachim L Andersen | 2003 | 40.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
43 | Magnus Gravlund | 2002 | 40.54 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
44 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 40.55 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
45 | Mathias Clausen | 2002 | 40.56 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
46 | Mathias Pedersen | 2003 | 41.73 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
47 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 43.27 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
48 | Sven Christiansen | 2002 | 44.30 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
49 | Jakob Stærmose | 2005 | 45.23 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
50 | Marcus Artmann | 2002 | 46.18 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
51 | Marcus Holm | 2003 | 47.38 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
52 | Victor Compen | 2003 | 47.67 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
53 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 48.00 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
54 | Joachim Mårtensen | 2004 | 51.30 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
55 | Magnus Guul | 2005 | 51.47 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
56 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 53.93 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
57 | Nicklas Tue Hein | 2003 | 1:06.01 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Frederik Møller | 2002 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Gustav Røhmer Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Filip Guntofte | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Immerkjær | 1999 | 25.79 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Marius Møldrup | 1999 | 25.98 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Till Otto Göttmann | 2000 | 26.43 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 26.54 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 27.02 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 27.15 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Daniel Sørensen | 1999 | 27.47 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Jacob Friland | 1999 | 27.47 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.50 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Martin Szokody | 1999 | 27.70 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikolai Hougaard | 1999 | 27.81 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 28.07 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Emil Compen | 2000 | 28.23 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 28.27 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Daniel Schytte | 2000 | 28.29 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emil Johansen | 2000 | 28.34 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 28.53 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laurits Møller Petersen | 1999 | 28.71 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 28.83 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Bernhard Andersen | 2000 | 29.28 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 29.33 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Illya Ponomarov | 2000 | 30.03 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
23 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 30.43 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 30.50 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Magnus Madsen | 2000 | 30.53 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 30.62 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
27 | Magnus Nygaard | 2000 | 31.46 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Gustav Notkin | 1999 | 31.51 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 32.38 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jakob Dynesen | 2000 | 32.49 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jonas Kristensen | 1999 | 32.70 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
32 | Patrick Riis Rasmussen | 2000 | 33.62 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
33 | Johan Larsen | 2000 | 34.71 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mads Witthøft | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 24.35 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 24.81 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 24.92 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Bürger | 1998 | 24.96 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Gustav Bækgaard | 1997 | 25.00 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Andre Großmann | 1997 | 25.06 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Martin Jungersen | 1997 | 25.24 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Kasper Jensen | 1997 | 25.58 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 25.80 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Bjørn Hansen | 1998 | 25.99 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tobias Andersen | 1998 | 26.11 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 26.43 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emil Zachariassen | 1997 | 27.34 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Mads Christensen | 1997 | 27.46 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Danny Corell | 1997 | 27.50 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Tobias Rasmussen | 1998 | 27.83 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 30.20 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Mathias Edvardsen | 1998 | 30.59 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Müller | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mads Peter Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 22.50 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Wichette | 1996 | 24.45 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Martin Nielsen | 1996 | 24.89 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tobias Edvardsen | 1995 | 25.47 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 25.58 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 26.08 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Müller | 1995 | 26.24 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 26.30 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Bjørn Wismann | 1996 | 26.60 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victor Drevskich | 1996 | 26.70 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
11 | Jonas Hansen | 1996 | 27.15 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Andersen | 1992 | 27.29 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Andreas Nielsen | 1994 | 27.99 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Triton Elite Piger 1 | 0 | 2:01.29 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Anna Puggaard | 1996 | 34.02 | 1:04.42 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 29.52 | 1:33.94 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 27.35 | 2:01.29 | |||||||
2 | Triton Elite Piger 2 | 0 | 2:04.56 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 34.75 | 1:06.82 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 30.68 | 1:37.50 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 27.06 | 2:04.56 | |||||||
3 | Stv 1 D | 1995 | 2:05.78 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 34.52 | 1:07.43 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 31.09 | 1:38.52 | |||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 27.26 | 2:05.78 | |||||||
4 | Vat-Cph Lionesses | 0 | 2:05.88 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 34.11 | 1:06.59 | |||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 31.73 | 1:38.32 | |||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 27.56 | 2:05.88 | |||||||
5 | Triton Elite Piger 3 | 0 | 2:08.53 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 37.12 | 1:08.62 | |||||||
Rebecca Grønlund | 1998 | 31.71 | 1:40.33 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 28.20 | 2:08.53 | |||||||
6 | Ringsted Damer 1 | 0 | 2:09.24 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Christina Nordskilde | 1987 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 35.44 | 1:08.50 | |||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 31.85 | 1:40.35 | |||||||
Maria Heiberg Larsen | 1998 | 28.89 | 2:09.24 | |||||||
7 | Kalundborg Piger 1 | 0 | 2:09.28 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 35.50 | 1:06.96 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 30.61 | 1:37.57 | |||||||
Cecilie N. Petersen | 1998 | 31.71 | 2:09.28 | |||||||
8 | Psv Schwerin 1 | 0 | 2:09.46 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Gina Elisa Koop | 2000 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Hannah Rühlke | 2000 | 36.63 | 1:09.14 | |||||||
Josefiné Mayer | 1997 | 31.11 | 1:40.25 | |||||||
Nele Salow | 1997 | 29.21 | 2:09.46 | |||||||
9 | Stv 2 D | 1995 | 2:10.12 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 35.38 | 1:08.07 | |||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 32.81 | 1:40.88 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 29.24 | 2:10.12 | |||||||
10 | Vat-Cph Tigresses | 0 | 2:10.33 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 34.87 | 1:09.05 | |||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 31.96 | 1:41.01 | |||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 29.32 | 2:10.33 | |||||||
11 | Psv Schwerin 2 | 0 | 2:12.95 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Charlotte-Christin Sander | 2001 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Friederike Fass | 2002 | 36.53 | 1:11.49 | |||||||
Silvana Bodenstein | 1999 | 31.87 | 1:43.36 | |||||||
Eva Sperlich | 1999 | 29.59 | 2:12.95 | |||||||
12 | Triton Elite Piger 4 | 0 | 2:13.57 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 37.48 | 1:12.73 | |||||||
Nanna Sonne | 1999 | 30.95 | 1:43.68 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 29.89 | 2:13.57 | |||||||
13 | Triton Første Piger 1 | 0 | 2:15.14 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | 36.95 | 1:11.26 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 34.36 | 1:45.62 | |||||||
Julie Brandt | 2001 | 29.52 | 2:15.14 | |||||||
14 | Psv Schwerin 3 | 0 | 2:17.07 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Maike Kozelnik | 2002 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Sophia Reck | 1996 | 37.71 | 1:12.96 | |||||||
Hanna Stegemann | 2002 | 34.01 | 1:46.97 | |||||||
Elisa Stegemann | 2002 | 30.10 | 2:17.07 | |||||||
15 | Triton Første Piger 2 | 0 | 2:19.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 38.43 | 1:15.18 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 34.73 | 1:49.91 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 30.05 | 2:19.96 | |||||||
16 | Kalundborg Piger 2 | 0 | 2:20.82 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Louise Nicolaisen | 1998 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 39.92 | 1:15.98 | |||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 33.73 | 1:49.71 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 31.11 | 2:20.82 | |||||||
17 | Piger Vordingborg | 0 | 2:22.10 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Maya Nykjær | 2001 | 1:17.91 | 1:17.91 | |||||||
Charlotte Pedersen | 1996 | 31.95 | 1:49.86 | |||||||
Nana Hansen | 2000 | 32.24 | 2:22.10 | |||||||
Andrea Axelsen | 2000 | 2:22.10 | ||||||||
18 | Piger 1 Næstved | 0 | 2:24.96 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 39.69 | 1:17.61 | |||||||
Alberte Høgh | 1999 | 36.37 | 1:53.98 | |||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 30.98 | 2:24.96 | |||||||
19 | Triton Første Piger 3 | 0 | 2:26.56 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 38.86 | 1:17.45 | |||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | 35.93 | 1:53.38 | |||||||
Emilie Fischer | 2001 | 33.18 | 2:26.56 | |||||||
20 | Stv 3 D | 1995 | 2:28.98 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 39.00 | 1:20.43 | |||||||
Maria Dollas | 1998 | 36.97 | 1:57.40 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | 31.58 | 2:28.98 | |||||||
21 | Stv 4 D | 1995 | 2:33.00 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Mathilde M Mosegaard | 2003 | 43.96 | 1:19.58 | |||||||
Patricia Andersen | 2002 | 39.09 | 1:58.67 | |||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 34.33 | 2:33.00 | |||||||
22 | Triton 2. Holdet | 0 | 2:33.22 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Louise Holm | 1999 | 46.20 | 1:21.56 | |||||||
Cecilie Berg Jensen | 2001 | 36.88 | 1:58.44 | |||||||
Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 34.78 | 2:33.22 | |||||||
23 | Ringsted Damer 2 | 0 | 2:35.43 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Steffensen | 2000 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 46.02 | 1:22.41 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 42.06 | 2:04.47 | |||||||
Victoria Lysholm Bach | 1999 | 30.96 | 2:35.43 | |||||||
24 | Haslev Piger | 1998 | 2:40.22 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 40.80 | 1:25.39 | |||||||
Louise Karstenberg | 1998 | 39.47 | 2:04.86 | |||||||
Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 35.36 | 2:40.22 | |||||||
25 | Piger 2 Næstved | 0 | 2:43.15 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 45.67 | 1:26.90 | |||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 38.85 | 2:05.75 | |||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 37.40 | 2:43.15 | |||||||
26 | Stv 6 D | 1995 | 2:56.38 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Emilie Prahl Jagd | 2002 | 50.72 | 1:34.29 | |||||||
Emma Beyer | 2000 | 46.52 | 2:20.81 | |||||||
Philippa Hallengreen | 2002 | 35.57 | 2:56.38 | |||||||
27 | Haslev Piger 2 | 2003 | 3:00.43 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Olivia Møller | 2004 | 47.15 | 47.15 | |||||||
Mikka Holm | 2003 | 50.68 | 1:37.83 | |||||||
Emma Karstenberg | 2002 | 46.72 | 2:24.55 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 35.88 | 3:00.43 | |||||||
28 | Triton Talent 1 | 0 | 3:01.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 53.18 | 53.18 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 47.88 | 1:41.06 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 41.59 | 2:22.65 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 38.67 | 3:01.32 | |||||||
29 | Ringsted Damer 3 | 0 | 3:08.60 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Norie Glitten | 2002 | 47.60 | 47.60 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 52.72 | 1:40.32 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 53.42 | 2:33.74 | |||||||
Thea Krøll | 2000 | 34.86 | 3:08.60 | |||||||
30 | Piger 3 Næstved | 0 | 3:11.13 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 54.05 | 1:37.26 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 53.16 | 2:30.42 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 40.71 | 3:11.13 | |||||||
31 | Stv 5 D | 1995 | 3:14.94 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Isabella Berthelsen | 2002 | 44.86 | 44.86 | |||||||
Dina Olschansky | 2003 | 54.98 | 1:39.84 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 56.74 | 2:36.58 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 38.36 | 3:14.94 | |||||||
32 | Stv 7 D | 1995 | 3:21.75 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 50.81 | 50.81 | |||||||
Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 53.06 | 1:43.87 | |||||||
Cecilie Larsen | 2003 | 51.20 | 2:35.07 | |||||||
Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 46.68 | 3:21.75 | |||||||
33 | Piger 4 Næstved | 0 | 3:24.33 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 52.70 | 52.70 | |||||||
Cecilie Zachariassen | 2001 | 52.40 | 1:45.10 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 1:00.85 | 2:45.95 | |||||||
Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 38.38 | 3:24.33 | |||||||
34 | Ringsted Damer 4 | 0 | 3:29.11 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Emma Olsen | 2003 | 49.55 | 49.55 | |||||||
Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 59.28 | 1:48.83 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 57.62 | 2:46.45 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 42.66 | 3:29.11 | |||||||
35 | Ringsted Damer 5 | 0 | 3:55.53 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 48.77 | 48.77 | |||||||
Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:25.78 | 2:14.55 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 1:40.98 | 3:55.53 | |||||||
Signe T. Pedersen | 2002 | 3:55.53 | ||||||||
- | Stv 9 D | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Haslev Piger 1 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Nicole Jensen | 1996 | 37.04 | 37.04 | |||||||
- | Stv 8 D | 1995 | DSQ | 1 hånd i brystafslut | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Camilla Gjermandsen | 2004 | 1:04.32 | 1:04.32 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Psv Schwerin 1 | 0 | 1:48.63 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Benjamin Bürger | 1998 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Andreas Kuhlmann | 1997 | 30.73 | 58.56 | |||||||
Christian Wichette | 1996 | 25.60 | 1:24.16 | |||||||
Lars Andre Großmann | 1997 | 24.47 | 1:48.63 | |||||||
2 | Ringsted Herrer 1 | 0 | 1:50.16 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Friberg | 1997 | 26.63 | 26.63 | |||||||
Jonas B. Sørensen | 1993 | 33.14 | 59.77 | |||||||
Claus Hansen | 1995 | 25.74 | 1:25.51 | |||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 24.65 | 1:50.16 | |||||||
3 | Triton Elite Drenge 1 | 0 | 1:50.59 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Karim Møller | 1994 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 31.46 | 1:00.05 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 25.21 | 1:25.26 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 25.33 | 1:50.59 | |||||||
4 | Kalundborg Drenge 1 | 0 | 1:52.41 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 26.77 | 26.77 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 32.53 | 59.30 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 28.18 | 1:27.48 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 24.93 | 1:52.41 | |||||||
5 | Vat-Cph Lions | 0 | 1:54.30 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Esben Norup | 1996 | 31.55 | 1:01.53 | |||||||
Martin Jungersen | 1997 | 27.72 | 1:29.25 | |||||||
Victor Drevskich | 1996 | 25.05 | 1:54.30 | |||||||
6 | Psv Schwerin 2 | 0 | 1:56.84 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Lars-Christian Rehse | 1997 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Tim Krüger | 2000 | 33.65 | 1:02.31 | |||||||
Till Otto Göttmann | 2000 | 27.55 | 1:29.86 | |||||||
Steffen Deutsch | 1998 | 26.98 | 1:56.84 | |||||||
7 | Stv 1 H | 1995 | 1:57.31 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 31.79 | 1:03.62 | |||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 29.48 | 1:33.10 | |||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 24.21 | 1:57.31 | |||||||
8 | Ringsted Herrer 2 | 0 | 1:59.22 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Andreas Nielsen | 1994 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 33.48 | 1:04.49 | |||||||
Martin Szokody | 1999 | 29.30 | 1:33.79 | |||||||
Kasper Jensen | 1997 | 25.43 | 1:59.22 | |||||||
9 | Vat-Cph Tigers | 0 | 2:01.26 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 34.03 | 1:05.17 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 29.27 | 1:34.44 | |||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 26.82 | 2:01.26 | |||||||
10 | Triton Første Drenge 1 | 0 | 2:02.38 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 35.65 | 1:07.94 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 27.77 | 1:35.71 | |||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 26.67 | 2:02.38 | |||||||
11 | Stv 2 H | 1995 | 2:09.88 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 35.53 | 1:09.44 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 30.78 | 1:40.22 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 29.66 | 2:09.88 | |||||||
12 | Ringsted Herrer 3 | 0 | 2:10.98 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Victor Grandjean | 2001 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 37.21 | 1:10.19 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 30.91 | 1:41.10 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 29.88 | 2:10.98 | |||||||
13 | Kalundborg Drenge 2 | 0 | 2:11.48 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 34.20 | 1:10.96 | |||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 30.78 | 1:41.74 | |||||||
Nicolai Ringhøj | 1998 | 29.74 | 2:11.48 | |||||||
14 | Haslev Drenge 1 | 1999 | 2:16.13 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Tobias Rasmussen | 1998 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 37.61 | 1:11.52 | |||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 36.20 | 1:47.72 | |||||||
Emil Compen | 2000 | 28.41 | 2:16.13 | |||||||
15 | Triton Første Drenge 2 | 0 | 2:18.08 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mads Rishøj | 1999 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Daniel Johansen | 2000 | 39.90 | 1:17.47 | |||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 32.31 | 1:49.78 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 28.30 | 2:18.08 | |||||||
16 | Næstved Boys 1 | 0 | 2:20.08 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Gustav Notkin | 1999 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 31.03 | 1:11.74 | |||||||
Christian Andersen | 1993 | 35.87 | 1:47.61 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 32.47 | 2:20.08 | |||||||
17 | Triton Talent 1 | 0 | 2:21.08 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 45.33 | 1:17.10 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 32.78 | 1:49.88 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 31.20 | 2:21.08 | |||||||
18 | Ringsted Herrer 4 | 0 | 2:21.37 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Møller | 2002 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 38.35 | 1:17.80 | |||||||
Daniel Schytte | 2000 | 32.12 | 1:49.92 | |||||||
Bernhard Andersen | 2000 | 31.45 | 2:21.37 | |||||||
19 | Stv 3 H | 1995 | 2:27.81 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 38.11 | 1:16.53 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 35.90 | 1:52.43 | |||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 35.38 | 2:27.81 | |||||||
20 | Haslev Drenge 2 | 2001 | 2:35.29 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | |||||||||
Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | |||||||||
Frederik Kongsted Hansen | 2001 | |||||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 2:35.29 | 2:35.29 | |||||||
21 | Stv 5 H | 1995 | 2:57.90 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Nicolai Quist | 2003 | 47.01 | 47.01 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 41.64 | 1:28.65 | |||||||
Daniel Mir | 2003 | 51.62 | 2:20.27 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 37.63 | 2:57.90 | |||||||
22 | Næstved Boys 2 | 0 | 3:06.23 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 46.97 | 46.97 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 50.72 | 1:37.69 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 52.20 | 2:29.89 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 36.34 | 3:06.23 | |||||||
23 | Stv 6 H | 1995 | 3:16.23 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sven Christiansen | 2002 | 1:51.13 | 1:51.13 | |||||||
Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 38.83 | 2:29.96 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 46.27 | 3:16.23 | |||||||
Kristian Dam Frandsen | 2003 | 3:16.23 | ||||||||
- | Triton Talent 2 | 0 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Ringsted Herrer 5 | 0 | DSQ | 3 svømmere på banen | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Emil Carstensen | 2002 | 40.81 | 40.81 | |||||||
- | Stv 4 H | 1995 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 2:47.87 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | 2:52.64 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 2:54.65 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | 3:00.62 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 3:10.91 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 45.80 | 1:34.49 | 2:24.88 | 3:12.37 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Celine Jul Borggaard | 2003 | 47.03 | 1:37.26 | 2:27.27 | 3:16.13 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Liva Stjernholm | 2004 | 46.69 | 1:37.75 | 2:27.63 | 3:17.17 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 3:21.05 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 49.21 | 1:43.60 | 2:36.45 | 3:27.70 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 49.44 | 1:43.90 | 2:37.81 | 3:31.02 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 50.69 | 1:45.77 | 2:43.41 | 3:37.86 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Amelie Ritter | 2003 | DSQ | ej ryg ved 150m | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Mathilde M Mosegaard | 2003 | DSQ | ej ryg ved 150m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 2:29.33 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | 2:32.27 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Mathiesen | 2001 | 2:32.75 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Mathilde Laugesen | 2001 | 2:33.15 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | 2:33.83 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Nickelsen | 2001 | 2:35.31 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Line Strandby | 2001 | 2:35.33 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 2:35.39 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Melanie Eggertsen | 2002 | 2:40.18 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maike Kozelnik | 2002 | 37.27 | 1:18.27 | 2:00.07 | 2:40.85 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Sofie Andersen | 2001 | 38.87 | 1:20.78 | 2:03.44 | 2:44.62 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Vorm | 2001 | 38.57 | 1:20.85 | 2:03.11 | 2:44.76 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Emilie Nyegaard | 2001 | 38.15 | 1:20.37 | 2:03.53 | 2:45.10 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Laura Janner | 2002 | 39.08 | 1:21.14 | 2:03.84 | 2:45.92 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Xandra Huryn | 2001 | 38.93 | 1:20.88 | 2:03.46 | 2:46.10 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Alberte Mammen | 2001 | 2:46.44 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Hanna Stegemann | 2002 | 39.36 | 1:23.19 | 2:07.49 | 2:48.25 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
18 | Emma Bækgaard | 2002 | 39.54 | 1:22.76 | 2:06.66 | 2:48.47 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johanne B. Hansen | 2002 | 2:49.56 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Sara Mortensen | 2001 | 40.31 | 1:23.66 | 2:08.07 | 2:51.61 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 40.74 | 1:24.93 | 2:09.28 | 2:52.13 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 42.06 | 1:27.16 | 2:12.87 | 2:56.02 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Karla Sejling | 2001 | 41.01 | 1:25.96 | 2:08.53 | 2:58.28 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 43.57 | 1:29.80 | 2:15.25 | 2:58.82 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Ida T Mose | 2002 | 42.14 | 1:28.88 | 2:16.23 | 3:01.62 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 42.16 | 1:29.15 | 2:16.69 | 3:02.32 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Camilla Hougaard | 2002 | 43.77 | 1:30.52 | 2:16.99 | 3:02.53 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 43.55 | 1:30.14 | 2:17.82 | 3:03.90 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
29 | Sofie Hertzberg | 2002 | 43.32 | 1:30.00 | 2:17.24 | 3:04.12 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 44.20 | 1:31.27 | 2:18.75 | 3:04.64 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 42.74 | 1:31.16 | 2:20.81 | 3:11.49 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 44.87 | 1:34.85 | 2:24.67 | 3:12.29 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
33 | Line With Nielsen | 2002 | 43.77 | 1:32.08 | 2:23.07 | 3:13.75 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 47.12 | 1:36.58 | 2:26.69 | 3:14.63 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
35 | Line Due Truelsen | 2002 | 48.82 | 1:40.37 | 2:33.59 | 3:23.41 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
36 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 49.37 | 1:42.32 | 2:35.92 | 3:28.30 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 47.27 | 1:41.51 | 2:37.18 | 3:31.38 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 34.52 | 1:10.64 | 1:47.40 | 2:23.20 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Gina Elisa Koop | 2000 | 34.18 | 1:11.15 | 1:49.60 | 2:26.10 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Emilia Harlund | 1999 | 35.02 | 1:11.82 | 1:50.25 | 2:27.99 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 34.37 | 1:11.93 | 1:50.90 | 2:29.48 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Frederikke Jensen | 2000 | 35.26 | 1:12.83 | 1:51.77 | 2:29.72 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 35.45 | 1:14.45 | 1:53.15 | 2:31.59 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | 2:32.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Johanna Berthelsen | 2000 | 36.36 | 1:14.96 | 1:55.46 | 2:35.98 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Isa Hovmand | 2000 | 2:41.30 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Xenia Huryn | 2000 | 37.46 | 1:18.54 | 2:01.06 | 2:41.54 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Caroline Steffensen | 2000 | 38.74 | 1:20.23 | 2:02.23 | 2:42.56 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | 39.81 | 1:23.73 | 2:09.90 | 2:54.45 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Thea Krøll | 2000 | 42.42 | 1:29.03 | 2:17.19 | 3:00.67 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicoline Larsen | 1999 | 43.29 | 1:30.64 | 2:17.33 | 3:02.51 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Louise Holm | 1999 | 41.57 | 1:29.72 | 2:19.91 | 3:09.89 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 47.87 | 1:38.53 | 2:29.59 | 3:16.27 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 32.40 | 1:07.68 | 1:43.78 | 2:20.46 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Josefiné Mayer | 1997 | 33.93 | 1:10.68 | 1:47.99 | 2:24.32 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 35.78 | 1:13.72 | 1:51.75 | 2:28.67 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | 35.22 | 1:13.14 | 1:51.82 | 2:30.52 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 2:31.11 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Nanna Drewsen | 1998 | 35.75 | 1:14.24 | 1:53.28 | 2:31.95 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Rebecca Grønlund | 1998 | 36.91 | 1:16.41 | 1:55.54 | 2:32.78 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Louise Møller Jessen | 1997 | 36.03 | 1:14.84 | 1:54.59 | 2:33.64 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Ida Bzorek | 1997 | 37.31 | 1:16.94 | 1:57.66 | 2:38.48 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Maria Dollas | 1998 | 2:42.06 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 33.22 | 1:09.02 | 1:46.54 | 2:23.38 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Victor Grandjean | 2001 | 34.11 | 1:11.82 | 1:50.27 | 2:28.56 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | 35.93 | 1:14.65 | 1:54.38 | 2:33.47 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 36.37 | 1:15.70 | 1:56.04 | 2:33.88 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Alexander Rendlev | 2001 | 36.77 | 1:16.11 | 1:56.00 | 2:34.23 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Matthias Hansen | 2001 | 36.07 | 1:16.27 | 1:56.89 | 2:36.27 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 35.61 | 1:15.76 | 1:56.56 | 2:37.02 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 37.09 | 1:17.03 | 1:58.32 | 2:38.47 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 37.26 | 1:17.96 | 2:00.29 | 2:41.51 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | William I. Kristiansen | 2001 | 36.80 | 1:18.52 | 2:01.61 | 2:41.74 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Anders Nielsen | 2001 | 37.12 | 1:17.88 | 2:00.23 | 2:41.87 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 36.96 | 1:19.18 | 2:01.94 | 2:42.63 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Karl Becker | 2002 | 38.48 | 1:20.73 | 2:02.90 | 2:43.51 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Frederik Møller | 2002 | 39.95 | 1:23.19 | 2:06.91 | 2:46.74 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Hanno Böckmann | 2003 | 39.94 | 1:24.27 | 2:07.44 | 2:49.25 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Mikkel Hjelm | 2003 | 40.57 | 1:23.74 | 2:07.88 | 2:50.18 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Sebastian Jensen | 2001 | 39.87 | 1:25.04 | 2:10.30 | 2:51.83 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thomas Langvad | 2002 | 41.56 | 1:26.82 | 2:11.82 | 2:53.67 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Oskar Skov Grell | 2002 | 42.41 | 1:27.91 | 2:14.04 | 2:57.42 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 43.22 | 1:28.94 | 2:15.01 | 2:58.86 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 43.66 | 1:29.24 | 2:14.90 | 2:58.99 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
22 | Magnus Aasberg | 2001 | 41.02 | 1:27.45 | 2:16.16 | 2:59.51 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 43.66 | 1:30.07 | 2:15.65 | 2:59.99 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Oliver Skadhauge | 2002 | 42.87 | 1:28.39 | 2:15.45 | 3:00.77 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 43.48 | 1:31.56 | 2:20.54 | 3:05.68 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
26 | Joakim Mortensen | 2002 | 45.40 | 1:32.29 | 2:20.68 | 3:06.23 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 43.05 | 1:31.59 | 2:20.71 | 3:06.51 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Holger S. Rasmussen | 2001 | 46.12 | 3:07.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
29 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 45.28 | 1:33.40 | 3:08.49 | 3:08.49 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Christoffer Jensen | 2002 | 45.06 | 1:34.53 | 2:25.12 | 3:13.31 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
31 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 44.94 | 1:34.63 | 2:24.02 | 3:14.03 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Nicolai Quist | 2003 | 47.66 | 1:37.73 | 2:28.82 | 3:16.10 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
33 | Mathias Ankersen | 2004 | 48.72 | 1:40.80 | 2:33.80 | 3:22.46 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Meisner Hansen | 2003 | DSQ | Ej forts bev. v.175m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Lasse Darlem Brandt | 2003 | DSQ | ej forts bev v. vend | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Immerkjær | 1999 | 31.54 | 1:05.35 | 1:40.08 | 2:14.98 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 32.48 | 1:06.74 | 1:42.08 | 2:17.24 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | 32.27 | 1:07.38 | 1:42.97 | 2:17.88 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 33.04 | 1:07.89 | 1:44.21 | 2:20.35 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Marius Møldrup | 1999 | 33.54 | 1:09.40 | 1:46.07 | 2:21.81 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | 33.01 | 1:08.91 | 1:45.84 | 2:22.55 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Johansen | 2000 | 33.20 | 1:09.80 | 1:48.59 | 2:28.28 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tim Krüger | 2000 | 33.66 | 1:10.90 | 1:50.59 | 2:30.19 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 35.56 | 1:14.30 | 1:53.73 | 2:32.50 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 37.32 | 1:17.69 | 1:57.82 | 2:35.47 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Daniel Johansen | 2000 | 37.20 | 1:16.46 | 1:56.42 | 2:36.13 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Kasper Bitzer | 2000 | 37.15 | 1:16.37 | 1:56.27 | 2:36.48 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 38.92 | 1:19.75 | 1:58.97 | 2:37.62 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Daniel Dyrved | 2000 | 37.45 | 1:18.24 | 2:00.18 | 2:40.65 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Yukia Hansen | 2000 | 36.82 | 1:17.78 | 2:00.83 | 2:42.34 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Rasmus Langvad | 2000 | 38.98 | 1:21.23 | 2:04.66 | 2:46.95 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jonas Kristensen | 1999 | 40.32 | 1:23.91 | 2:06.43 | 2:47.60 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Victor N Andersen | 2000 | 43.89 | 1:29.67 | 2:15.79 | 2:59.21 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Sipan Kawiani | 2000 | DSQ | Ej forts. bev. v 125 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 29.48 | 1:00.75 | 1:32.64 | 2:04.25 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | 29.92 | 1:01.56 | 1:33.51 | 2:05.94 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | 30.90 | 1:03.60 | 1:37.87 | 2:12.01 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Bækgaard | 1997 | 31.47 | 2:17.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 32.57 | 1:08.16 | 1:44.60 | 2:19.94 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mads Holm | 1998 | 33.04 | 1:08.51 | 1:44.92 | 2:21.00 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Wegener | 1997 | 33.54 | 1:08.78 | 1:45.50 | 2:21.91 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Andersen | 1998 | 33.50 | 1:09.89 | 1:45.42 | 2:21.93 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Johan Müller | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Benjamin Bürger | 1998 | DSQ | 2 armtag på mave 150 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karim Møller | 1994 | 29.79 | 1:02.18 | 1:34.76 | 2:07.26 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 30.76 | 1:03.67 | 1:37.34 | 2:11.17 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Martin Nielsen | 1996 | 31.58 | 1:04.69 | 1:38.79 | 2:11.91 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 36.06 | 1:14.14 | 1:53.74 | 2:32.68 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Leena Hennes | 2003 | 36.87 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | 40.75 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | 42.54 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 42.65 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 43.46 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 46.03 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Helene Thielsen | 2004 | 46.16 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Olivia Møller | 2004 | 46.91 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karoline Nielsen | 2004 | 47.34 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Duus | 2003 | 48.90 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 50.68 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 52.79 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anna Petersen | 2004 | 56.21 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 56.90 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Madeleine Thornsen | 2001 | 33.50 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Hanna Stegemann | 2002 | 33.62 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Line Strandby | 2001 | 34.92 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 35.38 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Elisa Stegemann | 2002 | 35.51 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Marie Uglebjerg | 2002 | 35.55 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.83 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Maya Nykjær | 2001 | 36.91 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Karla Sejling | 2001 | 37.02 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | 37.35 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 38.41 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicoline Elmquist | 2002 | 38.64 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Andersen | 2002 | 38.91 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Laura Mikkelsen | 2001 | 41.95 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
15 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 42.31 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 42.59 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emilie Fischer | 2001 | 42.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 43.14 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Maria Szokody | 2002 | 43.36 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 44.82 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Ida Rishøj | 2002 | 45.81 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Caroline Bendtsen | 2002 | 46.05 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 47.47 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
24 | Norie Glitten | 2002 | 47.79 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 29.71 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Sonne | 1999 | 30.95 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | 31.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Nana Hansen | 2000 | 31.32 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 31.34 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mille Rask Sander | 1999 | 31.50 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 32.03 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Silvana Bodenstein | 1999 | 32.49 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Eva Sperlich | 1999 | 32.66 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Amalie Gotthard | 1999 | 32.77 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alberte M Hansen | 2000 | 33.08 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 33.61 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Helena Berg Wenk | 2000 | 33.62 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Hannah Rühlke | 2000 | 33.70 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Marie Müller | 2000 | 34.61 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Gabriella Sjursen | 2000 | 36.06 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 38.31 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thea Krøll | 2000 | 39.45 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 39.97 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 41.43 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
21 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 43.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Alberte Høgh | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Anne Sofie Simonsen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | 29.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 29.58 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 29.90 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Signe Nielsen | 1998 | 30.80 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 30.91 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | 30.98 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 31.04 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Anna Puggaard | 1996 | 31.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Josefiné Mayer | 1997 | 31.22 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 31.26 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | 31.36 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Ida Pedersen | 1998 | 31.47 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Knudsen | 1998 | 32.03 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 32.10 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rikke Munkholm | 1998 | 32.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 32.47 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sophia Reck | 1996 | 32.92 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
18 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 33.33 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicole Jensen | 1996 | 33.36 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Strandberg | 1998 | 34.00 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 37.95 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Simone Thorsen | 1998 | 38.48 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
23 | Louise Karstenberg | 1998 | 38.78 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jensen | 2001 | 30.44 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 30.56 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Victor Grandjean | 2001 | 31.66 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | 32.31 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Frederik S. Løwe | 2001 | 32.44 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Magnus Løhr | 2001 | 34.52 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Fabian Friese | 2001 | 34.76 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 35.17 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 36.41 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lukas Christensen | 2002 | 37.11 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | August Schade Cantby | 2002 | 38.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adrian Paschke | 2003 | 38.57 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Filip Guntofte | 2001 | 38.98 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 39.19 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 42.12 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Benjamin Bodal | 2003 | 43.16 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 43.97 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 52.01 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathias Clausen | 2002 | 54.26 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Emil Carstensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Bech | 2001 | DSQ | asymmetriske arme | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | 27.47 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Till Otto Göttmann | 2000 | 27.53 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.44 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 28.45 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Martin Szokody | 1999 | 29.64 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jacob Friland | 1999 | 29.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Kasper Bitzer | 2000 | 31.29 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Karl Bryde | 2000 | 31.63 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 31.70 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 31.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Illya Ponomarov | 2000 | 31.91 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Bernhard Andersen | 2000 | 32.25 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Daniel Schytte | 2000 | 32.34 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mads Rishøj | 1999 | 32.42 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | 33.30 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
16 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 33.62 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 34.23 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Jakob Dynesen | 2000 | 36.02 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 36.26 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gustav Notkin | 1999 | 36.45 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Magnus Madsen | 2000 | 39.81 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | 43.91 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 25.93 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 25.99 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 26.91 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 27.22 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Jungersen | 1997 | 27.49 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Danny Corell | 1997 | 28.46 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Bjørn Hansen | 1998 | 28.59 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 28.83 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | 29.20 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 30.20 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 31.25 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Mathias Edvardsen | 1998 | 34.36 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Rasmussen | 1998 | DNS | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Lars Andre Großmann | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Wichette | 1996 | 26.18 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Claus Hansen | 1995 | 26.41 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rasmus Hasemann | 1996 | 27.11 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Emil Müller | 1995 | 27.45 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Jens Saugmann | 1996 | 27.68 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 27.83 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 28.40 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Bjørn Wismann | 1996 | 29.38 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 30.23 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Hansen | 1996 | 30.73 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Andersen | 1992 | 31.26 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Christian Andersen | 1993 | 35.20 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Andreas Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | 45.58 | 1:34.30 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 45.82 | 1:35.36 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | 47.88 | 1:39.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 47.94 | 1:42.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 52.35 | 1:48.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malene Gjermandsen | 2003 | 54.64 | 1:55.71 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 56.79 | 1:59.82 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 55.63 | 1:59.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 54.40 | 1:59.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Petersen | 2004 | 55.78 | 1:59.89 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Scheel | 2003 | 1:01.17 | 2:11.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 1:02.11 | 2:12.11 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 1:00.17 | 2:12.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 1:03.00 | 2:13.74 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Emma Olsen | 2003 | 1:05.16 | 2:16.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 1:35.82 | 3:10.01 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Lilli Andersen | 2003 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Amalie Østerlund | 2005 | DNF | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mikka Holm | 2003 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 37.60 | 1:19.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Friederike Fass | 2002 | 36.66 | 1:20.15 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | 38.29 | 1:21.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Mammen | 2001 | 38.75 | 1:21.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emilie Nyegaard | 2001 | 40.17 | 1:23.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Laura Janner | 2002 | 39.75 | 1:23.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Marie Uglebjerg | 2002 | 41.68 | 1:26.93 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Sophia Lindegaard | 2001 | 40.93 | 1:28.15 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Bruhn | 2002 | 42.23 | 1:29.43 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maike Kozelnik | 2002 | 41.73 | 1:29.82 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 42.53 | 1:31.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 42.85 | 1:31.46 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | 43.89 | 1:31.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Nicoline Strandberg | 2002 | 46.97 | 1:37.89 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Emilie Fischer | 2001 | 46.59 | 1:38.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Nicoline Elmquist | 2002 | 47.42 | 1:39.07 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 47.66 | 1:39.85 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
18 | Sofie Mosegaard | 2002 | 48.05 | 1:40.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 47.42 | 1:41.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 50.36 | 1:45.46 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 49.95 | 1:46.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 50.34 | 1:48.44 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Norie Glitten | 2002 | 52.91 | 1:52.32 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Maria Szokody | 2002 | 52.11 | 1:52.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sofie Høj Larsen | 2002 | 54.49 | 1:56.19 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Line Helene Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Zachariassen | 2001 | DSQ | flere flyben v/start | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Katja Kjær Nielsen | 2002 | DSQ | ej saml. berør. v50m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 35.22 | 1:14.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | 35.87 | 1:14.68 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | 37.08 | 1:18.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 37.97 | 1:19.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sofie Strandby | 1999 | 38.32 | 1:20.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Hannah Rühlke | 2000 | 37.99 | 1:20.97 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Amalie Bonnesen | 1999 | 38.69 | 1:21.00 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 40.25 | 1:25.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anika Bryde | 2000 | 40.57 | 1:25.74 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 43.44 | 1:32.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Steffensen | 2000 | 44.28 | 1:32.32 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Jørgensen | 1999 | 45.32 | 1:36.20 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Andrea Axelsen | 2000 | 44.87 | 1:36.90 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Astrid Marie Olsson | 1999 | 46.48 | 1:37.64 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 46.92 | 1:39.68 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Louise Holm | 1999 | 47.91 | 1:42.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | 47.79 | 1:42.74 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 47.60 | 1:43.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Emma Beyer | 2000 | 50.22 | 1:46.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | 35.90 | 1:15.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 36.36 | 1:15.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 36.95 | 1:18.13 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 37.46 | 1:19.38 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 38.84 | 1:21.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sophia Reck | 1996 | 37.64 | 1:22.77 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Rebecca Grønlund | 1998 | 39.91 | 1:23.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 45.80 | 1:37.49 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:28.22 | 3:02.82 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | 38.51 | 1:21.19 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 40.27 | 1:25.53 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Nissen | 2001 | 41.91 | 1:28.88 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elias Rought | 2003 | 42.39 | 1:29.29 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Oskar Schelke | 2002 | 46.62 | 1:38.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marc Amon Göttmann | 2003 | 44.64 | 1:38.92 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Adrian Paschke | 2003 | 46.64 | 1:39.42 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 46.73 | 1:39.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 48.07 | 1:39.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 48.53 | 1:42.73 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Frederik Madsen | 2002 | 49.91 | 1:44.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 49.63 | 1:44.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Harald Franck | 2003 | 49.91 | 1:45.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | 50.86 | 1:45.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 53.62 | 1:54.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Magnus Guul | 2005 | 56.48 | 1:59.25 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Alexander Elbæk Nielsen | 2001 | 55.39 | 2:05.21 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | DSQ | crawlben v.bryst | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Hougaard | 1999 | 35.08 | 1:12.73 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Tim Krüger | 2000 | 34.38 | 1:14.34 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | 35.73 | 1:15.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Jacob Friland | 1999 | 36.00 | 1:15.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Martin Szokody | 1999 | 36.85 | 1:17.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | 37.68 | 1:18.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 37.53 | 1:20.28 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 39.34 | 1:22.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 39.07 | 1:22.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 39.88 | 1:24.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Emil Kvistbo | 1999 | 40.35 | 1:25.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Daniel Johansen | 2000 | 41.58 | 1:27.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | 45.22 | 1:35.44 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 45.81 | 1:36.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Johan Larsen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend. v.50m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 31.81 | 1:08.07 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 32.49 | 1:09.32 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Lars Andre Großmann | 1997 | 32.80 | 1:09.92 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 32.98 | 1:10.33 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Jonathan Müller | 1997 | 34.30 | 1:11.17 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Tobias Andersen | 1998 | 33.24 | 1:12.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Kasper Jensen | 1997 | 34.57 | 1:12.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 34.72 | 1:14.21 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Bjørn Hansen | 1998 | 34.89 | 1:14.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 36.09 | 1:16.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 36.51 | 1:17.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Steffen Deutsch | 1998 | 36.40 | 1:19.56 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 38.91 | 1:23.30 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Johan Müller | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esben Norup | 1996 | 32.52 | 1:09.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Claus Hansen | 1995 | 32.57 | 1:13.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tobias Edvardsen | 1995 | 35.19 | 1:15.15 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 36.62 | 1:18.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Marco Brander | 1996 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 34.60 | 1:17.89 | 2:12.30 | 2:51.40 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | 40.83 | 1:27.45 | 2:18.56 | 2:57.25 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | 40.75 | 1:25.80 | 2:19.14 | 2:58.12 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 39.90 | 1:26.51 | 2:19.52 | 2:59.33 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | 40.58 | 1:29.31 | 2:20.38 | 3:01.25 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 38.62 | 1:24.34 | 2:17.28 | 3:01.40 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Holm | 2004 | 49.32 | 1:35.40 | 2:28.26 | 3:12.44 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 45.74 | 1:35.47 | 2:31.88 | 3:13.92 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Josefine Krumbak | 2004 | 43.99 | 1:33.07 | 2:30.98 | 3:15.82 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Liva Stjernholm | 2004 | 46.50 | 1:37.14 | 2:34.32 | 3:19.67 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 49.91 | 1:41.27 | 2:37.97 | 3:24.59 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 47.76 | 1:38.43 | 2:41.19 | 3:27.78 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 53.36 | 1:47.74 | 2:44.79 | 3:31.48 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Helene Thielsen | 2004 | 50.30 | 1:45.26 | 2:53.19 | 3:41.10 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 54.93 | 1:53.52 | 3:01.08 | 3:52.04 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Sophie Grandjean | 2003 | 54.01 | 1:50.86 | 3:05.28 | 3:53.86 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Olivia Mammen | 2003 | DSQ | ej synkr arme v.125m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | 33.76 | 1:13.40 | 1:58.08 | 2:34.47 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 35.22 | 1:16.07 | 2:00.97 | 2:36.43 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 36.33 | 1:14.88 | 2:02.28 | 2:36.51 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Strandby | 2001 | 35.85 | 1:16.04 | 2:01.42 | 2:37.04 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Friederike Fass | 2002 | 35.40 | 1:18.17 | 2:03.21 | 2:40.00 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Mathilde Laugesen | 2001 | 33.91 | 1:15.52 | 2:03.10 | 2:42.02 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 34.84 | 1:14.48 | 2:02.80 | 2:42.25 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Marie Uglebjerg | 2002 | 36.54 | 1:20.11 | 2:04.87 | 2:42.81 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Josefine Nickelsen | 2001 | 36.00 | 1:16.60 | 2:05.21 | 2:42.90 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Victoria Vorm | 2001 | 34.12 | 1:17.57 | 2:06.44 | 2:44.40 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Xandra Huryn | 2001 | 34.73 | 2:05.75 | 2:44.42 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Caroline Mathiesen | 2001 | 37.40 | 1:17.95 | 2:08.44 | 2:48.12 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 38.26 | 1:23.30 | 2:11.70 | 2:50.38 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 37.58 | 1:24.10 | 2:13.26 | 2:51.32 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Elisa Stegemann | 2002 | 37.25 | 1:23.35 | 2:15.21 | 2:51.39 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Sara Mortensen | 2001 | 38.90 | 1:24.61 | 2:13.64 | 2:51.93 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 35.66 | 1:23.72 | 2:13.91 | 2:54.53 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Maria Andersen | 2002 | 41.33 | 1:26.12 | 2:19.65 | 2:58.49 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 38.88 | 1:28.13 | 2:20.84 | 3:00.52 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
20 | Camilla Hougaard | 2002 | 42.74 | 1:30.53 | 2:21.54 | 3:00.91 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 41.50 | 1:31.28 | 2:19.57 | 3:01.12 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Sofie Hertzberg | 2002 | 42.85 | 1:30.53 | 2:22.13 | 3:01.93 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Ida T Mose | 2002 | 40.53 | 1:29.66 | 2:22.59 | 3:04.25 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nicoline Strandberg | 2002 | 41.53 | 1:27.67 | 2:22.99 | 3:06.13 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 39.51 | 1:25.99 | 2:24.54 | 3:13.19 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Sofie Mosegaard | 2002 | 44.06 | 1:35.62 | 2:31.16 | 3:14.98 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 40.14 | 1:28.34 | 2:31.87 | 3:16.75 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 47.93 | 1:36.80 | 2:38.91 | 3:22.61 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Caroline Bendtsen | 2002 | 48.76 | 1:43.60 | 2:41.33 | 3:27.54 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Madeleine Thornsen | 2001 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Abby Kristine Waterval | 2002 | DSQ | crawlben ved 100m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Ida Rishøj | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 31.75 | 1:09.66 | 1:50.21 | 2:23.57 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 32.74 | 1:10.49 | 1:53.04 | 2:27.65 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | 34.03 | 1:13.92 | 2:00.62 | 2:33.79 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | 33.21 | 1:14.01 | 1:59.42 | 2:33.99 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | 33.57 | 1:14.90 | 1:58.54 | 2:33.99 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Nanna Sonne | 1999 | 32.39 | 1:12.02 | 1:59.15 | 2:34.00 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Eva Sperlich | 1999 | 33.87 | 1:15.06 | 2:00.93 | 2:36.91 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 34.12 | 1:14.16 | 2:01.82 | 2:37.15 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 33.14 | 1:14.09 | 2:00.93 | 2:37.69 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nana Hansen | 2000 | 33.27 | 1:15.79 | 2:04.69 | 2:40.23 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mille Rask Sander | 1999 | 33.47 | 1:13.85 | 2:03.85 | 2:40.38 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Hannah Rühlke | 2000 | 35.09 | 1:16.61 | 2:03.55 | 2:42.71 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Caroline Steffensen | 2000 | 35.68 | 1:18.81 | 2:07.66 | 2:44.94 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 34.86 | 1:18.33 | 2:09.09 | 2:46.37 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Marie Müller | 2000 | 35.56 | 1:18.84 | 2:12.34 | 2:50.83 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 40.05 | 1:27.84 | 2:17.25 | 2:57.52 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Malou Carlsen | 2000 | 41.74 | 1:31.15 | 2:20.56 | 3:02.91 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Astrid Marie Olsson | 1999 | 43.74 | 1:31.47 | 2:22.26 | 3:03.71 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 41.30 | 1:29.91 | 2:22.43 | 3:06.32 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 31.85 | 1:08.82 | 1:50.76 | 2:24.43 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | 32.06 | 1:07.52 | 1:51.99 | 2:27.07 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 32.16 | 1:10.15 | 1:51.42 | 2:27.08 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 34.02 | 1:10.86 | 1:51.84 | 2:27.96 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Dufour | 1996 | 31.52 | 1:11.04 | 1:56.13 | 2:28.56 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 32.09 | 1:11.53 | 1:54.70 | 2:29.59 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.15 | 1:09.26 | 1:54.22 | 2:30.07 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Signe Nielsen | 1998 | 33.48 | 1:12.64 | 1:55.64 | 2:30.56 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laura Holm Junge | 1998 | 32.39 | 1:12.02 | 1:56.85 | 2:31.91 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Josefiné Mayer | 1997 | 32.90 | 1:12.01 | 1:57.71 | 2:33.18 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Rebecca Grønlund | 1998 | 33.71 | 1:12.93 | 1:57.97 | 2:34.40 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Louise Møller Jessen | 1997 | 34.69 | 1:14.80 | 2:02.48 | 2:37.44 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 34.59 | 1:15.04 | 2:03.66 | 2:40.27 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rikke Knudsen | 1998 | 33.80 | 1:15.36 | 2:04.47 | 2:40.30 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
15 | Caroline Strandberg | 1998 | 35.88 | 1:19.92 | 2:13.11 | 2:53.50 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 40.50 | 1:28.37 | 2:22.60 | 3:02.39 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Simone Thorsen | 1998 | 40.64 | 1:28.21 | 2:27.05 | 3:09.19 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
18 | Louise Karstenberg | 1998 | 41.48 | 1:34.35 | 2:28.43 | 3:14.30 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Megan Forslund Hansen | 1997 | DSQ | afslut på maven v100 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 32.60 | 1:10.44 | 1:55.28 | 2:28.89 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 33.86 | 1:10.24 | 1:56.07 | 2:30.72 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mads Jensen | 2001 | 32.23 | 1:11.50 | 1:56.97 | 2:30.95 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | 33.87 | 1:14.28 | 2:05.27 | 2:39.07 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 32.54 | 1:12.09 | 2:01.49 | 2:39.27 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Alexander Søgaard | 2002 | 34.89 | 1:18.56 | 2:05.97 | 2:41.24 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | 35.70 | 1:17.62 | 2:06.32 | 2:41.30 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | 35.63 | 1:17.07 | 2:06.38 | 2:41.75 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 33.22 | 1:14.41 | 2:08.30 | 2:45.27 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Hanno Böckmann | 2003 | 36.79 | 1:20.29 | 2:10.99 | 2:46.84 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | William I. Kristiansen | 2001 | 35.79 | 1:19.29 | 2:10.69 | 2:47.71 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 32.68 | 1:16.70 | 2:09.25 | 2:49.12 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marcus Munkholm | 2001 | 35.25 | 1:17.30 | 2:11.94 | 2:50.15 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Sebastian Jensen | 2001 | 37.54 | 1:24.16 | 2:13.95 | 2:51.87 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Magnus Aasberg | 2001 | 36.24 | 1:19.43 | 2:13.92 | 2:52.70 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 37.31 | 1:23.80 | 2:13.47 | 2:53.77 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 40.15 | 1:22.16 | 2:15.79 | 2:54.92 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Thomas Langvad | 2002 | 40.89 | 1:26.46 | 2:17.26 | 2:55.10 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 36.97 | 1:24.65 | 2:19.20 | 2:59.07 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 41.19 | 1:26.11 | 2:20.21 | 2:59.75 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Oskar Skov Grell | 2002 | 41.57 | 1:28.76 | 2:22.01 | 3:02.58 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 41.70 | 1:30.82 | 2:22.67 | 3:06.49 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Elias Rought | 2003 | 45.05 | 1:34.87 | 2:24.18 | 3:06.96 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Oliver Skadhauge | 2002 | 40.52 | 1:27.12 | 2:24.14 | 3:07.37 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Marc Amon Göttmann | 2003 | 41.71 | 1:31.88 | 2:28.23 | 3:07.46 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
26 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 42.70 | 1:30.06 | 2:27.14 | 3:11.42 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 47.13 | 1:37.10 | 2:29.07 | 3:11.63 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 43.74 | 1:31.25 | 2:30.99 | 3:12.03 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 46.22 | 1:34.18 | 2:30.03 | 3:13.42 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Frederik Madsen | 2002 | 43.72 | 1:35.18 | 2:33.30 | 3:13.66 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mikkel Mortensen | 2003 | 42.60 | 1:31.76 | 2:34.44 | 3:15.52 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
32 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 40.75 | 1:32.75 | 2:33.22 | 3:17.68 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
33 | Joakim Mortensen | 2002 | 46.46 | 1:36.99 | 2:35.61 | 3:19.40 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Benjamin Bodal | 2003 | 45.06 | 1:37.51 | 2:40.21 | 3:25.71 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 56.72 | 1:52.08 | 2:50.53 | 3:36.21 | ||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | DSQ | svøm på mave v100m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | DSQ | 1 hånd v.125m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Immerkjær | 1999 | 30.75 | 1:04.92 | 1:48.15 | 2:19.02 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 30.83 | 1:06.76 | 1:47.05 | 2:19.25 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Till Otto Göttmann | 2000 | 29.00 | 1:06.13 | 1:48.72 | 2:22.39 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Martin Szokody | 1999 | 30.81 | 1:10.45 | 1:53.57 | 2:28.08 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Daniel Sørensen | 1999 | 31.45 | 1:10.35 | 1:55.05 | 2:29.90 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Sipan Kawiani | 2000 | 33.15 | 1:11.16 | 1:56.14 | 2:32.18 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 32.74 | 1:12.20 | 1:59.20 | 2:34.36 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Yukia Hansen | 2000 | 30.78 | 1:11.94 | 1:59.16 | 2:35.69 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 32.96 | 1:14.08 | 1:59.35 | 2:35.74 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Illya Ponomarov | 2000 | 32.66 | 1:13.17 | 2:04.30 | 2:39.08 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 33.11 | 1:14.46 | 2:03.47 | 2:39.17 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Rasmus Langvad | 2000 | 34.90 | 1:16.47 | 2:04.42 | 2:40.45 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Nygaard | 2000 | 34.76 | 1:19.77 | 2:02.94 | 2:41.52 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Dyrved | 2000 | 34.25 | 1:15.59 | 2:06.91 | 2:42.51 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emil Compen | 2000 | 35.55 | 1:17.63 | 2:08.80 | 2:47.58 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Kristensen | 1999 | 44.42 | 1:27.47 | 2:16.78 | 2:53.44 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Victor N Andersen | 2000 | 39.20 | 1:25.62 | 2:15.71 | 2:54.67 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jakob Dynesen | 2000 | 35.90 | 1:20.22 | 2:20.31 | 3:00.97 | ||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mads Rishøj | 1999 | DSQ | svøm på mave v.100m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 27.82 | 59.10 | 1:38.35 | 2:08.94 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 28.79 | 1:03.05 | 1:42.52 | 2:12.30 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | 29.59 | 1:03.36 | 1:44.11 | 2:16.41 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 30.57 | 1:46.98 | 2:20.03 | 2:20.03 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Wegener | 1997 | 30.47 | 1:06.86 | 1:47.77 | 2:20.70 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin Bürger | 1998 | 27.84 | 1:03.19 | 1:47.71 | 2:20.89 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Mads Holm | 1998 | 30.77 | 1:07.87 | 1:50.33 | 2:21.39 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 30.58 | 1:08.15 | 1:50.07 | 2:25.76 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Mathias Edvardsen | 1998 | 33.89 | 1:13.33 | 2:00.00 | 2:36.64 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 34.10 | 1:17.54 | 2:02.33 | 2:38.27 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 35.37 | 1:17.99 | 2:05.15 | 2:42.78 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | DSQ | crawltag v.bryst 25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Drevskich | 1996 | 28.50 | 1:03.78 | 1:43.26 | 2:12.54 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | 29.09 | 1:04.33 | 1:42.50 | 2:14.97 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | 28.65 | 1:04.87 | 1:44.52 | 2:15.72 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 27.59 | 1:02.22 | 1:44.67 | 2:18.27 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 29.30 | 1:07.92 | 1:49.86 | 2:20.80 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Bjørn Wismann | 1996 | 30.79 | 1:07.89 | 1:50.59 | 2:23.67 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 31.15 | 1:09.32 | 1:54.02 | 2:28.75 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Andersen | 1992 | 32.28 | 1:11.31 | 1:53.82 | 2:29.00 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Esben Norup | 1996 | 32.52 | 1:15.34 | 1:55.28 | 2:29.72 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Andreas Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Karim Møller | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Marco Brander | 1996 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Leena Hennes | 2003 | 34.83 | 1:15.15 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | 35.80 | 1:16.47 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | 36.43 | 1:16.52 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 37.06 | 1:18.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 37.60 | 1:19.79 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | 38.27 | 1:19.96 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | 37.92 | 1:20.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Caroline Holm | 2004 | 38.59 | 1:20.44 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 39.38 | 1:23.49 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 41.06 | 1:25.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Duus | 2003 | 39.49 | 1:25.30 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Olivia Møller | 2004 | 40.86 | 1:26.81 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karoline Nielsen | 2004 | 42.91 | 1:27.43 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | 42.52 | 1:28.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 44.74 | 1:33.00 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 44.15 | 1:33.18 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Malene Gjermandsen | 2003 | 46.16 | 1:33.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Emma Olsen | 2003 | 43.53 | 1:34.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 42.56 | 1:35.98 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikka Holm | 2003 | 42.18 | 1:37.18 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
21 | Elida Thornsen | 2005 | 44.26 | 1:38.22 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 46.31 | 1:39.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 45.10 | 1:41.28 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie Østerlund | 2005 | 47.18 | 1:42.63 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Nynne Jakobsen | 2004 | 48.34 | 1:43.21 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
26 | Freja Sxndergaard | 2004 | 47.63 | 1:43.43 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mille Scheel | 2003 | 47.95 | 1:44.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 49.69 | 1:47.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 49.59 | 1:49.31 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 52.16 | 1:49.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 51.75 | 1:51.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 52.75 | 1:53.21 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Clara Hillerup | 2005 | 54.07 | 1:57.40 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 55.60 | 2:01.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 58.35 | 2:08.29 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Freja Juul | 2005 | 1:03.70 | 2:10.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
37 | Amalie K. Nielsen | 2005 | 1:04.15 | 2:19.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Lilli Andersen | 2003 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 30.59 | 1:02.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 31.81 | 1:04.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 31.77 | 1:05.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Mammen | 2001 | 31.81 | 1:05.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Amalie Olsen | 2001 | 31.90 | 1:06.04 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisa Stegemann | 2002 | 32.04 | 1:06.57 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Friederike Fass | 2002 | 32.49 | 1:06.83 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Laura Janner | 2002 | 32.28 | 1:07.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Sofie Andersen | 2001 | 32.91 | 1:07.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Regitze Gotthard | 2002 | 33.50 | 1:08.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 33.62 | 1:09.31 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Emilie Nyegaard | 2001 | 34.26 | 1:11.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 33.32 | 1:11.38 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
14 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.05 | 1:11.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Victoria Andersen | 2001 | 35.26 | 1:12.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maya Nykjær | 2001 | 34.66 | 1:12.30 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 34.61 | 1:12.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Karla Sejling | 2001 | 34.94 | 1:12.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emma Bruhn | 2002 | 34.94 | 1:12.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johanne B. Hansen | 2002 | 35.23 | 1:12.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 34.97 | 1:13.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Emilie Fischer | 2001 | 35.02 | 1:13.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Line Helene Jensen | 2001 | 35.38 | 1:13.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maria Andersen | 2002 | 36.22 | 1:14.24 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sophia Lindegaard | 2001 | 35.93 | 1:15.39 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicoline Elmquist | 2002 | 36.22 | 1:15.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 36.99 | 1:17.12 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 36.90 | 1:17.24 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Laura Mikkelsen | 2001 | 37.20 | 1:17.60 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 36.44 | 1:18.85 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 37.38 | 1:20.32 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sofie Mosegaard | 2002 | 38.81 | 1:20.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Maria Szokody | 2002 | 39.14 | 1:22.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 40.07 | 1:23.21 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
35 | Ida Rishøj | 2002 | 41.01 | 1:25.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Line Due Truelsen | 2002 | 40.21 | 1:25.83 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
37 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 40.21 | 1:26.08 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
38 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 41.84 | 1:27.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
39 | Caroline Bendtsen | 2002 | 41.95 | 1:28.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
40 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 42.85 | 1:28.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 42.97 | 1:29.89 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
42 | Jasmin Larsen | 2002 | 41.87 | 1:32.04 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
43 | Signe T. Pedersen | 2002 | 45.03 | 1:38.23 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Patricia Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Makienok | 2002 | DNF | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 29.42 | 1:00.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 30.14 | 1:01.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | 30.36 | 1:02.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 30.47 | 1:02.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Amalie Gotthard | 1999 | 30.73 | 1:03.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilia Harlund | 1999 | 30.13 | 1:03.31 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nana Hansen | 2000 | 30.89 | 1:03.62 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alberte M Hansen | 2000 | 31.25 | 1:03.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Nanna Sonne | 1999 | 30.69 | 1:04.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Frederikke Jensen | 2000 | 31.18 | 1:04.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 30.40 | 1:04.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amanda Duus | 2000 | 31.41 | 1:04.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mille Rask Sander | 1999 | 31.23 | 1:04.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Xenia Huryn | 2000 | 31.16 | 1:04.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Eva Sperlich | 1999 | 31.38 | 1:05.13 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Gina Elisa Koop | 2000 | 31.26 | 1:05.18 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 31.50 | 1:05.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 31.16 | 1:05.59 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
19 | Silvana Bodenstein | 1999 | 32.15 | 1:06.64 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Amalie Bonnesen | 1999 | 32.46 | 1:07.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Isa Hovmand | 2000 | 32.83 | 1:07.99 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Gabriella Sjursen | 2000 | 33.09 | 1:08.02 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sofie Strandby | 1999 | 32.82 | 1:08.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Anika Bryde | 2000 | 33.13 | 1:08.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 33.66 | 1:09.01 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Julie Jørgensen | 1999 | 33.70 | 1:09.82 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 34.41 | 1:11.81 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
28 | Andrea Axelsen | 2000 | 33.75 | 1:12.37 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Emma Beyer | 2000 | 36.28 | 1:13.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Astrid Marie Olsson | 1999 | 36.45 | 1:14.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Thea Krøll | 2000 | 36.49 | 1:15.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 36.77 | 1:15.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Maria Christensen | 1999 | 1:15.69 | 1:15.69 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
34 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 37.57 | 1:18.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 38.44 | 1:21.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 39.74 | 1:23.46 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Høgh | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Victoria Lysholm Bach | 1999 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Larsen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 28.87 | 59.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 29.35 | 1:00.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | 29.23 | 1:00.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Rikke Munkholm | 1998 | 29.43 | 1:00.75 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 29.79 | 1:00.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | 29.82 | 1:01.12 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 29.94 | 1:01.36 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ida Pedersen | 1998 | 29.99 | 1:02.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Nielsen | 1998 | 30.23 | 1:02.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofie Witthøft | 1997 | 30.04 | 1:02.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Anna Puggaard | 1996 | 30.69 | 1:03.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 30.93 | 1:03.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Knudsen | 1998 | 31.02 | 1:04.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 30.34 | 1:04.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nele Salow | 1997 | 30.59 | 1:04.96 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Louise Møller Jessen | 1997 | 31.59 | 1:05.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Maria Dollas | 1998 | 31.76 | 1:06.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 32.79 | 1:08.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicole Jensen | 1996 | 32.09 | 1:08.27 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Bzorek | 1997 | 33.63 | 1:09.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
21 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 35.10 | 1:11.22 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Caroline Strandberg | 1998 | 35.03 | 1:12.40 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Simone Thorsen | 1998 | 34.74 | 1:12.73 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 36.59 | 1:19.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 29.05 | 1:00.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 29.81 | 1:01.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | 30.00 | 1:02.06 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Anders Nielsen | 2001 | 30.60 | 1:03.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | 31.45 | 1:04.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Hanno Böckmann | 2003 | 32.22 | 1:05.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | 32.42 | 1:07.08 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 32.52 | 1:07.27 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | 32.52 | 1:08.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Magnus Aasberg | 2001 | 33.62 | 1:08.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 32.88 | 1:08.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 33.04 | 1:09.31 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Møller | 2002 | 33.27 | 1:09.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lukas Christensen | 2002 | 33.65 | 1:09.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gustav Nissen | 2001 | 33.52 | 1:09.94 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Fabian Friese | 2001 | 33.89 | 1:11.53 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Mikkel Hjelm | 2003 | 34.27 | 1:11.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | August Schade Cantby | 2002 | 34.90 | 1:12.98 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karl Becker | 2002 | 35.03 | 1:13.17 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Benjamin Bodal | 2003 | 35.70 | 1:13.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Filip Guntofte | 2001 | 34.04 | 1:13.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 34.40 | 1:13.68 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Mortensen | 2003 | 36.21 | 1:14.70 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Marc Amon Göttmann | 2003 | 34.91 | 1:15.15 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 36.43 | 1:15.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 37.74 | 1:16.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Holger S. Rasmussen | 2001 | 36.51 | 1:16.84 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 37.25 | 1:17.57 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Harald Franck | 2003 | 37.63 | 1:17.96 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
30 | Frederik Madsen | 2002 | 38.96 | 1:19.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 39.45 | 1:19.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christoffer Jensen | 2002 | 36.86 | 1:20.11 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
33 | Emil Carstensen | 2002 | 38.49 | 1:20.63 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 38.68 | 1:22.29 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
35 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 40.09 | 1:23.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Nicolai Quist | 2003 | 40.32 | 1:23.72 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
37 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 39.62 | 1:24.13 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mathias Clausen | 2002 | 41.19 | 1:26.07 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
39 | Magnus Bech | 2001 | 39.39 | 1:27.15 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mathias Ankersen | 2004 | 41.10 | 1:27.40 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
41 | Alexander Elbæk Nielsen | 2001 | 41.47 | 1:29.32 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 43.02 | 1:30.37 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
43 | Magnus Gravlund | 2002 | 42.59 | 1:31.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
44 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 46.38 | 1:39.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
45 | Jakob Stærmose | 2005 | 46.86 | 1:40.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
46 | Petar Trkulja | 2006 | 49.05 | 1:44.88 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
47 | Marcus Holm | 2003 | 47.91 | 1:45.03 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
48 | Victor Compen | 2003 | 48.86 | 1:47.75 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
49 | Magnus Guul | 2005 | 53.55 | 1:55.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
50 | Kristoffer Mortensen | 2005 | 55.99 | 2:01.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
51 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 1:00.89 | 2:11.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
52 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 58.49 | 2:14.83 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
53 | Nicklas Tue Hein | 2003 | 1:12.49 | 2:32.31 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Alexander Würfel | 2003 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Leonhardt Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | 27.01 | 55.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 26.92 | 55.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 27.30 | 56.46 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 27.35 | 56.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.80 | 57.41 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Till Otto Göttmann | 2000 | 27.82 | 57.78 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 27.87 | 58.49 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Nikolai Hougaard | 1999 | 29.54 | 59.60 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Daniel Sørensen | 1999 | 28.72 | 59.73 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | 28.43 | 59.96 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Johansen | 2000 | 28.10 | 1:00.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | 28.92 | 1:00.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Szokody | 1999 | 28.85 | 1:00.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jacob Friland | 1999 | 29.64 | 1:01.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Kasper Bitzer | 2000 | 29.78 | 1:01.93 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
16 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 29.80 | 1:01.95 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Daniel Schytte | 2000 | 29.94 | 1:02.25 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emil Compen | 2000 | 29.84 | 1:02.91 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 29.73 | 1:02.94 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Bernhard Andersen | 2000 | 30.02 | 1:04.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Illya Ponomarov | 2000 | 31.17 | 1:04.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Mads Rishøj | 1999 | 30.92 | 1:04.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Magnus Madsen | 2000 | 31.01 | 1:04.90 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Karl Bryde | 2000 | 31.13 | 1:05.25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 32.46 | 1:05.73 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
26 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 32.51 | 1:06.84 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 32.32 | 1:08.25 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
28 | Emil Kvistbo | 1999 | 33.37 | 1:09.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 34.07 | 1:10.64 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jonas Kristensen | 1999 | 33.94 | 1:11.74 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
31 | Gustav Notkin | 1999 | 34.70 | 1:12.56 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Patrick Riis Rasmussen | 2000 | 35.41 | 1:14.55 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
33 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 36.05 | 1:16.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | 36.47 | 1:18.65 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
35 | Johan Larsen | 2000 | 37.21 | 1:19.30 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Viktor Carlsen | 2000 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 25.46 | 52.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 25.72 | 52.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Andre Großmann | 1997 | 25.83 | 53.74 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Gustav Bækgaard | 1997 | 26.17 | 54.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Jungersen | 1997 | 26.69 | 55.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 25.72 | 55.74 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 27.20 | 55.92 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 27.27 | 56.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Danny Corell | 1997 | 27.88 | 56.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Bjørn Hansen | 1998 | 26.64 | 57.45 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kasper Jensen | 1997 | 27.92 | 57.58 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 28.11 | 58.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Zachariassen | 1997 | 28.40 | 59.09 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 28.66 | 1:00.12 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Steffen Deutsch | 1998 | 29.03 | 1:01.30 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 31.15 | 1:05.65 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 23.46 | 49.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Wichette | 1996 | 25.43 | 53.21 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 25.50 | 53.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Nielsen | 1996 | 26.17 | 53.93 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Claus Hansen | 1995 | 25.97 | 55.10 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Müller | 1995 | 27.08 | 56.12 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Tobias Edvardsen | 1995 | 26.82 | 56.12 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 27.15 | 56.30 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Bjørn Wismann | 1996 | 27.36 | 56.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victor Drevskich | 1996 | 27.14 | 56.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
11 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 28.44 | 58.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Andersen | 1992 | 28.72 | 59.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Jonas Hansen | 1996 | 28.79 | 59.49 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Andersen | 1993 | 30.59 | 1:05.20 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Andreas Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Marco Brander | 1996 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 36.49 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | 38.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | 39.10 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 39.38 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Leena Hennes | 2003 | 39.49 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 41.94 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 43.23 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 44.27 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Wilma Anker | 2004 | 44.31 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Duus | 2003 | 44.72 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 44.75 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 45.80 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 46.41 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 47.48 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Helene Thielsen | 2004 | 47.81 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emma Olsen | 2003 | 48.14 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 50.16 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Malene Gjermandsen | 2003 | 50.64 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
19 | Clara Hillerup | 2005 | 51.21 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 51.62 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 51.92 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 52.28 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freja Sxndergaard | 2004 | 52.73 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 54.98 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 55.30 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
26 | Elida Thornsen | 2005 | 55.78 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 55.94 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Nynne Jakobsen | 2004 | 59.09 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 1:00.35 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
30 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 1:01.61 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Freja Juul | 2005 | 1:01.72 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Amalie K. Nielsen | 2005 | 1:02.50 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
33 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 1:02.64 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Alberte Jensen | 2004 | DSQ | svøm på maven v.25m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Celine Jul Borggaard | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Scheel | 2003 | DSQ | svøm på maven v.25m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | 32.23 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | 33.56 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Caroline Mathiesen | 2001 | 33.70 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 34.24 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Melanie Eggertsen | 2002 | 34.95 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josefine Nickelsen | 2001 | 35.13 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Maike Kozelnik | 2002 | 35.15 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Madeleine Thornsen | 2001 | 36.10 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Xandra Huryn | 2001 | 36.57 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | 36.81 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Andersen | 2001 | 36.84 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Vorm | 2001 | 36.87 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Hanna Stegemann | 2002 | 37.45 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Regitze Gotthard | 2002 | 37.48 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Mortensen | 2001 | 38.27 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 38.51 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 38.53 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 38.85 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ida T Mose | 2002 | 39.18 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nicoline Strandberg | 2002 | 39.37 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 39.58 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 40.59 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Camilla Hougaard | 2002 | 40.61 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 41.19 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line With Nielsen | 2002 | 42.03 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 42.21 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 42.56 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
28 | Freja Makienok | 2002 | 42.82 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Hertzberg | 2002 | 43.18 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 43.34 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Maria Szokody | 2002 | 43.39 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 43.62 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 43.73 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Norie Glitten | 2002 | 46.84 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Jasmin Larsen | 2002 | 49.58 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
36 | Sofie Høj Larsen | 2002 | 52.23 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
37 | Signe T. Pedersen | 2002 | 55.18 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 30.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | 31.34 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.83 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 32.74 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Astrid Ovesen | 1999 | 32.86 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gina Elisa Koop | 2000 | 32.94 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Emilia Harlund | 1999 | 33.54 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Gotthard | 1999 | 35.61 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Steffensen | 2000 | 35.87 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thea Krøll | 2000 | 38.04 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | 38.61 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Louise Holm | 1999 | 38.67 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Andrea Axelsen | 2000 | 40.98 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Malou Carlsen | 2000 | 41.00 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 41.73 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Maria Christensen | 1999 | 43.24 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 44.73 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | 45.28 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Alberte Høgh | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 30.35 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 31.20 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 31.56 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Josefiné Mayer | 1997 | 31.94 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.09 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 32.18 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 32.62 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Tanja Lylloff | 1998 | 32.75 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 33.35 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 34.26 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 34.69 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Bzorek | 1997 | 35.95 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Lærke Rasmussen | 1997 | 36.25 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 6 | 32.13 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 4 | 33.15 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | 3 | 33.46 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Mads Jensen | 2001 | 2 | 34.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 1 | 34.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 35.07 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | William I. Kristiansen | 2001 | 35.07 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | 35.59 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 35.89 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 35.90 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Fabian Friese | 2001 | 36.57 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 37.07 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Frederik Møller | 2002 | 37.74 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 37.96 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 38.02 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Adrian Paschke | 2003 | 38.66 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Lukas Christensen | 2002 | 38.67 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thomas Langvad | 2002 | 38.75 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Karl Becker | 2002 | 38.80 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Filip Guntofte | 2001 | 39.36 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 39.66 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 39.73 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Emil Carstensen | 2002 | 39.84 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 40.04 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | August Schade Cantby | 2002 | 40.49 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Skadhauge | 2002 | 40.67 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 40.81 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
28 | Benjamin Bodal | 2003 | 41.38 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
29 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 41.45 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Holger S. Rasmussen | 2001 | 41.55 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Oskar Skov Grell | 2002 | 41.76 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
32 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 42.55 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
33 | Mikkel Mortensen | 2003 | 42.84 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Joakim Mortensen | 2002 | 42.94 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 43.40 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 43.53 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
37 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 43.69 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
38 | Nicolai Quist | 2003 | 45.60 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
39 | Harald Franck | 2003 | 45.82 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
40 | Mathias Ankersen | 2004 | 46.33 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
41 | Alfred Nissen | 2002 | 47.12 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 47.15 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
43 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 47.55 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
44 | Magnus Gravlund | 2002 | 50.90 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
45 | Petar Trkulja | 2006 | 54.50 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
46 | Victor Compen | 2003 | 54.53 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
47 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 56.20 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
48 | Magnus Guul | 2005 | 1:01.24 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
49 | Jakob Stærmose | 2005 | 1:02.65 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
50 | Kristoffer Mortensen | 2005 | 1:05.00 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
51 | Nicklas Tue Hein | 2003 | 1:16.83 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Alexander Würfel | 2003 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Leonhardt Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Marcus Holm | 2003 | DSQ | indslag på maven | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mathias Clausen | 2002 | DSQ | svøm på maven v25m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Oskar Schelke | 2002 | DSQ | ej fortsat bev. v25m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | DSQ | svøm på mave v50m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | DSQ | brystarm i vending | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Till Otto Göttmann | 2000 | 6 | 29.58 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 4 | 30.61 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | 3 | 30.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | 2 | 30.88 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | 1 | 31.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 31.13 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Tim Krüger | 2000 | 31.33 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 32.10 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Sipan Kawiani | 2000 | 33.36 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Yukia Hansen | 2000 | 34.64 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 34.88 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Daniel Dyrved | 2000 | 34.89 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Daniel Johansen | 2000 | 35.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Magnus Madsen | 2000 | 35.34 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 35.82 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bernhard Andersen | 2000 | 36.81 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 37.83 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Magnus Nygaard | 2000 | 38.92 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Langvad | 2000 | 39.07 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | 39.35 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victor N Andersen | 2000 | 39.90 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 39.94 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | 42.10 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Carlsen | 2000 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Larsen | 2000 | DSQ | svøm på maven v50m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 6 | 26.70 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Benjamin Bürger | 1998 | 4 | 27.70 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 3 | 29.24 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 2 | 29.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 1 | 30.10 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Gustav Bækgaard | 1997 | 30.23 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 30.31 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 35.50 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Müller | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 6 | 28.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Jens Saugmann | 1996 | 4 | 29.79 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Rasmus Hasemann | 1996 | 3 | 29.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 2 | 33.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Karim Møller | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 29, 10x50m Fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Triton Elite Power | 0 | 6 | 4:23.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 24.78 | 24.78 | |||||||
Karim Møller | 1994 | 25.06 | 49.84 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 25.58 | 1:15.42 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 24.90 | 1:40.32 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 26.82 | 2:07.14 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 27.19 | 2:34.33 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 26.71 | 3:01.04 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 27.21 | 3:28.25 | |||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 27.81 | 3:56.06 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 27.86 | 4:23.92 | |||||||
2 | Ringsted Mix 1 | 0 | 4 | 4:28.74 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Claus Hansen | 1995 | 24.51 | 24.51 | |||||||
Gustav Friberg | 1997 | 23.88 | 48.39 | |||||||
Kasper Jensen | 1997 | 25.03 | 1:13.42 | |||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 24.99 | 1:38.41 | |||||||
Jonas B. Sørensen | 1993 | 25.70 | 2:04.11 | |||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 28.40 | 2:32.51 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 28.45 | 3:00.96 | |||||||
Maria Heiberg Larsen | 1998 | 28.52 | 3:29.48 | |||||||
Christina Nordskilde | 1987 | 29.39 | 3:58.87 | |||||||
Celina Langtoft | 1999 | 29.87 | 4:28.74 | |||||||
3 | Psv Schwerin 1 | 0 | 3 | 4:28.81 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Lars-Christian Rehse | 1997 | 24.30 | 24.30 | |||||||
Benjamin Bürger | 1998 | 24.46 | 48.76 | |||||||
Andreas Kuhlmann | 1997 | 26.14 | 1:14.90 | |||||||
Josefiné Mayer | 1997 | 28.07 | 1:42.97 | |||||||
Nele Salow | 1997 | 28.99 | 2:11.96 | |||||||
Gina Elisa Koop | 2000 | 29.63 | 2:41.59 | |||||||
Lars Andre Großmann | 1997 | 24.39 | 3:05.98 | |||||||
Eva Sperlich | 1999 | 29.27 | 3:35.25 | |||||||
Elisa Stegemann | 2002 | 30.07 | 4:05.32 | |||||||
Christian Wichette | 1996 | 23.49 | 4:28.81 | |||||||
4 | Vat-Cph Mixed | 0 | 2 | 4:29.17 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Martin Jungersen | 1997 | 24.94 | 24.94 | |||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 27.66 | 52.60 | |||||||
Victor Drevskich | 1996 | 24.95 | 1:17.55 | |||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 28.61 | 1:46.16 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 26.39 | 2:12.55 | |||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 27.46 | 2:40.01 | |||||||
Esben Norup | 1996 | 27.12 | 3:07.13 | |||||||
Xenia Huryn | 2000 | 28.82 | 3:35.95 | |||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 24.85 | 4:00.80 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 28.37 | 4:29.17 | |||||||
5 | Stv 1 Mix | 1995 | 1 | 4:32.52 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 24.45 | 51.56 | |||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 25.72 | 1:17.28 | |||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 26.19 | 1:43.47 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 27.61 | 2:11.08 | |||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 27.73 | 2:38.81 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 27.85 | 3:06.66 | |||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 28.80 | 3:35.46 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 28.51 | 4:03.97 | |||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 28.55 | 4:32.52 | |||||||
6 | Kalundborg Mix | 0 | 4:32.67 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 23.97 | 23.97 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 26.01 | 49.98 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 28.09 | 1:18.07 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 24.78 | 1:42.85 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 25.54 | 2:08.39 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.49 | 2:36.88 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 24.99 | 3:01.87 | |||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 28.40 | 3:30.27 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 30.50 | 4:00.77 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 31.90 | 4:32.67 | |||||||
7 | Kenns Turbohold | 0 | 4:47.25 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Marius Møldrup | 1999 | 26.20 | 26.20 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 30.09 | 56.29 | |||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 26.50 | 1:22.79 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 29.63 | 1:52.42 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 28.13 | 2:20.55 | |||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 29.94 | 2:50.49 | |||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 28.27 | 3:18.76 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 29.96 | 3:48.72 | |||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 29.50 | 4:18.22 | |||||||
Julie Brandt | 2001 | 29.03 | 4:47.25 | |||||||
8 | Psv Schwerin 2 | 0 | 4:52.17 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Till Otto Göttmann | 2000 | 26.17 | 26.17 | |||||||
Steffen Deutsch | 1998 | 27.29 | 53.46 | |||||||
Illya Ponomarov | 2000 | 29.56 | 1:23.02 | |||||||
Illya Ponomarov | 2000 | 29.76 | 1:52.78 | |||||||
Silvana Bodenstein | 1999 | 30.58 | 2:23.36 | |||||||
Charlotte-Christin Sander | 2001 | 31.75 | 2:55.11 | |||||||
Hanna Stegemann | 2002 | 30.23 | 3:25.34 | |||||||
Hanno Böckmann | 2003 | 29.39 | 3:54.73 | |||||||
Friederike Fass | 2002 | 30.50 | 4:25.23 | |||||||
Tim Krüger | 2000 | 26.94 | 4:52.17 | |||||||
9 | Stv 2 Mix | 1995 | 4:55.15 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 28.59 | 56.74 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 29.53 | 1:26.27 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 30.08 | 1:56.35 | |||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 30.31 | 2:26.66 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 29.01 | 2:55.67 | |||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 28.88 | 3:24.55 | |||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 29.26 | 3:53.81 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 30.54 | 4:24.35 | |||||||
Maria Dollas | 1998 | 30.80 | 4:55.15 | |||||||
10 | Ringsted Mix 2 | 0 | 5:01.75 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 26.07 | 26.07 | |||||||
Victor Grandjean | 2001 | 27.66 | 53.73 | |||||||
Martin Szokody | 1999 | 27.60 | 1:21.33 | |||||||
Daniel Schytte | 2000 | 27.89 | 1:49.22 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 27.94 | 2:17.16 | |||||||
Caroline Steffensen | 2000 | 32.55 | 2:49.71 | |||||||
Karla Sejling | 2001 | 32.28 | 3:21.99 | |||||||
Thea Krøll | 2000 | 33.01 | 3:55.00 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 32.38 | 4:27.38 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 34.37 | 5:01.75 | |||||||
11 | Haslev Mix 1 | 1996 | 5:15.71 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Emil Compen | 2000 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 31.36 | 59.51 | |||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 28.75 | 1:28.26 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 30.79 | 1:59.05 | |||||||
Niels R. E. Sørensen | 1999 | 27.43 | 2:26.48 | |||||||
Louise Karstenberg | 1998 | 34.06 | 3:00.54 | |||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 32.24 | 3:32.78 | |||||||
Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 35.10 | 4:07.88 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 32.35 | 4:40.23 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 35.48 | 5:15.71 | |||||||
12 | Stv 3 Mix | 1995 | 5:31.48 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Patricia Andersen | 2002 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 31.07 | 1:04.48 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | 31.74 | 1:36.22 | |||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 31.51 | 2:07.73 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 32.15 | 2:39.88 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 31.12 | 3:11.00 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 32.65 | 3:43.65 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 34.19 | 4:17.84 | |||||||
Frederik Madsen | 2002 | 34.59 | 4:52.43 | |||||||
Nicolai Quist | 2003 | 39.05 | 5:31.48 | |||||||
13 | Næstved Mix 1 | 0 | 5:46.55 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Gustav Notkin | 1999 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 35.35 | 1:07.25 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 38.36 | 1:45.61 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 31.98 | 2:17.59 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 33.31 | 2:50.90 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 37.52 | 3:28.42 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 33.97 | 4:02.39 | |||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 32.25 | 4:34.64 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 43.03 | 5:17.67 | |||||||
Christian Andersen | 1993 | 28.88 | 5:46.55 | |||||||
14 | Åges Turbohold | 0 | 5:53.78 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 27.68 | 27.68 | |||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 47.34 | 1:15.02 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 33.23 | 1:48.25 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 34.90 | 2:23.15 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 36.35 | 2:59.50 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 36.28 | 3:35.78 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 39.64 | 4:15.42 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 29.98 | 4:45.40 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 36.76 | 5:22.16 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 31.62 | 5:53.78 | |||||||
15 | Ringsted Mix 3 | 0 | 6:00.73 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Bernhard Andersen | 2000 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.46 | 1:00.04 | |||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 31.05 | 1:31.09 | |||||||
Filip Guntofte | 2001 | 32.98 | 2:04.07 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 33.35 | 2:37.42 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 36.29 | 3:13.71 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 43.27 | 3:56.98 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 40.87 | 4:37.85 | |||||||
Norie Glitten | 2002 | 40.97 | 5:18.82 | |||||||
Signe T. Pedersen | 2002 | 41.91 | 6:00.73 | |||||||
16 | Haslev Mix 2 | 1996 | 6:27.79 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 38.20 | 1:10.60 | |||||||
Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 33.50 | 1:44.10 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 38.88 | 2:22.98 | |||||||
Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | 34.58 | 2:57.56 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 46.56 | 3:44.12 | |||||||
Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | 32.60 | 4:16.72 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 48.65 | 5:05.37 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 40.20 | 5:45.57 | |||||||
Anna Petersen | 2004 | 42.22 | 6:27.79 | |||||||
17 | Næstved Mix 2 | 0 | 6:45.78 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 41.42 | 1:17.78 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 41.77 | 1:59.55 | |||||||
Josefine M. Kristiansen | 2002 | 39.52 | 2:39.07 | |||||||
Johan Larsen | 2000 | 37.19 | 3:16.26 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 38.47 | 3:54.73 | |||||||
Mathias Clausen | 2002 | 40.29 | 4:35.02 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 41.55 | 5:16.57 | |||||||
Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 41.42 | 5:57.99 | |||||||
Marcus Holm | 2003 | 47.79 | 6:45.78 | |||||||
18 | Ringsted Mix 4 | 0 | 6:56.89 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Holger S. Rasmussen | 2001 | |||||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 1:06.15 | 1:06.15 | |||||||
Emil Carstensen | 2002 | 36.54 | 1:42.69 | |||||||
Benjamin Bodal | 2003 | 36.64 | 2:19.33 | |||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 36.86 | 2:56.19 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 46.70 | 3:42.89 | |||||||
Jasmin Larsen | 2002 | |||||||||
Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | |||||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | |||||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 6:56.89 | 6:56.89 | |||||||
- | Stv 4 Mix | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |