Results for Suomi-Viro
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:44 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:44 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
813 |
|
|
|
|
24.03 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Zaitsev |
1997 |
|
748 |
|
|
|
|
24.70 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
|
731 |
|
|
|
|
24.89 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
711 |
|
|
|
|
25.13 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Adam Vik |
1996 |
|
703 |
|
|
|
|
25.22 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marko Tiilda |
1991 |
|
701 |
|
|
|
|
25.24 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Toni Kurkinen |
1989 |
|
699 |
|
|
|
|
25.27 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cevin Anders Siim |
1997 |
|
696 |
|
|
|
|
25.30 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
681 |
|
|
|
|
25.49 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martti Aljand |
1987 |
|
671 |
|
|
|
|
25.61 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Endri Vinter |
1993 |
|
663 |
|
|
|
|
25.72 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
661 |
|
|
|
|
25.74 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vladislav Pasurin |
1996 |
|
652 |
|
|
|
|
25.86 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Robert Roose |
1996 |
|
625 |
|
|
|
|
26.23 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
614 |
|
|
|
|
26.39 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
595 |
|
|
|
|
26.66 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
575 |
|
|
|
|
26.96 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
565 |
|
|
|
|
27.13 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
529 |
|
|
|
|
27.73 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andrei Gussev |
1997 |
|
510 |
|
|
|
|
28.06 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Saku Laakkonen |
1999 |
|
450 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:19 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:28 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
787 |
32.61 |
|
|
|
1:09.78 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
742 |
32.97 |
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Romanjuk |
1996 |
|
703 |
34.39 |
|
|
|
1:12.45 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Mäkinen |
1995 |
|
664 |
34.11 |
|
|
|
1:13.84 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karleen Kersa |
1996 |
|
658 |
33.59 |
|
|
|
1:14.09 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Harutjunjan |
1995 |
|
645 |
35.07 |
|
|
|
1:14.57 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Reini |
2000 |
|
628 |
34.83 |
|
|
|
1:15.26 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Eloranta |
1997 |
|
624 |
35.76 |
|
|
|
1:15.42 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
609 |
35.34 |
|
|
|
1:16.03 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
605 |
35.30 |
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sini Koivu |
1999 |
|
592 |
35.66 |
|
|
|
1:16.75 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
588 |
36.07 |
|
|
|
1:16.91 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
523 |
36.76 |
|
|
|
1:19.96 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
522 |
1:20.04 |
|
|
|
1:20.04 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Gusseva |
1998 |
|
469 |
37.83 |
|
|
|
1:22.94 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:28 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:35 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Karvonen |
1986 |
|
812 |
29.34 |
|
|
|
1:02.77 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Allikvee |
1995 |
|
785 |
30.11 |
|
|
|
1:03.49 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filipp Provorkov |
1998 |
|
769 |
29.50 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
741 |
30.77 |
|
|
|
1:04.73 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miika Nuorinko |
1996 |
|
717 |
30.46 |
|
|
|
1:05.43 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
706 |
30.62 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silver Hein |
1997 |
|
699 |
30.88 |
|
|
|
1:06.00 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jakob Nordman |
1996 |
|
693 |
30.76 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Wihanto |
1994 |
|
683 |
31.06 |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tuomas Tiainen |
1996 |
|
673 |
31.43 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frank Johan Ojarand |
1996 |
|
641 |
31.54 |
|
|
|
1:07.91 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
632 |
32.43 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karel Seli |
1998 |
|
627 |
31.38 |
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
627 |
32.32 |
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Santeri Horst |
1997 |
|
582 |
33.22 |
|
|
|
1:10.15 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
577 |
1:10.36 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alex Lövi |
1997 |
|
552 |
32.93 |
|
|
|
1:11.37 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
515 |
34.20 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
472 |
34.78 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:35 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
701 |
32.78 |
1:08.79 |
1:45.11 |
|
2:20.46 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
699 |
33.19 |
1:08.79 |
2:20.57 |
|
2:20.57 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
688 |
32.90 |
1:08.51 |
1:45.34 |
|
2:21.32 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sigrid Sepp |
1998 |
|
682 |
33.04 |
1:08.71 |
1:45.42 |
|
2:21.79 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
630 |
33.37 |
1:09.84 |
1:48.16 |
|
2:25.58 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannabel Aria |
2000 |
|
581 |
34.56 |
1:12.45 |
1:51.99 |
|
2:29.49 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
549 |
34.81 |
1:12.86 |
1:52.90 |
|
2:32.40 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
549 |
35.73 |
1:14.28 |
1:53.64 |
|
2:32.41 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
541 |
35.49 |
1:14.29 |
1:54.93 |
|
2:33.08 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:43 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
677 |
30.43 |
1:02.87 |
1:34.94 |
|
2:07.46 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
668 |
29.45 |
1:02.02 |
1:35.37 |
|
2:08.02 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
640 |
30.50 |
1:02.76 |
1:36.39 |
|
2:09.85 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrei Gussev |
1997 |
|
615 |
30.02 |
1:02.85 |
1:37.18 |
|
2:11.59 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ralf Tribuntsov |
1994 |
|
609 |
29.21 |
1:02.33 |
1:37.13 |
|
2:12.01 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karl Johann Luht |
1996 |
|
602 |
30.35 |
1:04.89 |
1:38.87 |
|
2:12.53 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
569 |
31.29 |
1:06.39 |
1:41.21 |
|
2:15.01 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
520 |
31.66 |
1:06.88 |
1:43.19 |
|
2:19.17 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:48 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:55 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pjotr Degtjarjov |
1993 |
|
784 |
24.42 |
|
|
|
50.86 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
764 |
24.80 |
|
|
|
51.30 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
719 |
25.30 |
|
|
|
52.34 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cevin Anders Siim |
1997 |
|
701 |
25.34 |
|
|
|
52.80 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marko Tiilda |
1991 |
|
689 |
25.71 |
|
|
|
53.11 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikita Tsemosev |
1997 |
|
688 |
25.77 |
|
|
|
53.12 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
680 |
25.59 |
|
|
|
53.32 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andri Aedma |
1995 |
|
677 |
25.97 |
|
|
|
53.42 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Reinsalu |
1996 |
|
676 |
25.67 |
|
|
|
53.44 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannes Väre |
1997 |
|
659 |
26.09 |
|
|
|
53.88 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
647 |
26.52 |
|
|
|
54.21 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miro Torola |
1995 |
|
637 |
26.40 |
|
|
|
54.51 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
620 |
26.44 |
|
|
|
55.00 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arkadi Kalinovski |
1996 |
|
618 |
25.41 |
|
|
|
55.06 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Robert Roose |
1996 |
|
615 |
26.48 |
|
|
|
55.16 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vladislav Vorobiev |
1996 |
|
613 |
26.34 |
|
|
|
55.20 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Samuli Korpi |
1997 |
|
611 |
26.24 |
|
|
|
55.26 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
607 |
26.34 |
|
|
|
55.39 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
600 |
27.04 |
|
|
|
55.61 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
594 |
27.01 |
|
|
|
55.78 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
587 |
27.21 |
|
|
|
56.01 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
575 |
26.99 |
|
|
|
56.38 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
568 |
26.97 |
|
|
|
56.63 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
533 |
27.43 |
|
|
|
57.85 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
528 |
27.73 |
|
|
|
58.02 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Allar Lihtsa |
1999 |
|
526 |
28.06 |
|
|
|
58.11 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Saku Laakkonen |
1999 |
|
510 |
28.03 |
|
|
|
58.69 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
505 |
27.91 |
|
|
|
58.89 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
504 |
27.68 |
|
|
|
58.94 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Andrei Gussev |
1997 |
|
464 |
28.54 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
385 |
24.45 |
|
|
|
1:04.47 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:04 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
734 |
1:05.39 |
2:15.11 |
3:25.09 |
4:35.47 |
9:07.62 |
|
|
Finland |
|
|
|
5:42.29 |
6:50.83 |
8:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
653 |
1:06.57 |
2:18.38 |
3:29.43 |
4:41.12 |
9:29.36 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
5:52.83 |
7:05.51 |
8:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meribel Saar |
2000 |
|
563 |
1:05.84 |
2:19.05 |
3:34.69 |
4:51.40 |
9:58.14 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
6:08.67 |
7:26.02 |
8:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valeria Mihhailova |
1995 |
|
499 |
1:11.23 |
2:30.09 |
3:49.95 |
5:10.20 |
10:22.94 |
|
|
Estonia |
|
|
|
6:29.89 |
7:49.30 |
9:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
497 |
1:11.58 |
2:30.60 |
3:49.90 |
5:09.90 |
10:23.38 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
6:29.48 |
7:49.30 |
9:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Otava |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
690 |
1:00.58 |
2:05.78 |
3:11.14 |
4:17.05 |
16:29.00 |
|
|
Finland |
|
|
|
5:23.10 |
6:29.68 |
7:35.89 |
8:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
9:49.62 |
10:56.40 |
12:03.01 |
13:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
14:16.57 |
15:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
664 |
59.84 |
2:03.77 |
3:09.23 |
4:15.85 |
16:41.66 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
5:24.13 |
6:32.25 |
7:39.90 |
8:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
9:55.70 |
11:04.06 |
12:12.34 |
13:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
14:29.75 |
15:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mihhail Stseglov |
1997 |
|
628 |
59.55 |
2:04.97 |
3:12.26 |
4:20.22 |
17:00.34 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
5:28.46 |
6:36.85 |
7:46.06 |
8:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:04.36 |
11:14.17 |
12:23.76 |
13:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
14:43.63 |
15:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilja Jefimov |
1993 |
|
419 |
1:07.37 |
2:22.09 |
3:39.22 |
4:57.03 |
19:27.52 |
|
|
Estonia |
|
|
|
6:14.95 |
7:32.77 |
8:50.94 |
10:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.62 |
12:50.33 |
14:10.75 |
15:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
16:49.54 |
18:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:37 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
09:39 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
09:42 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:47 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
09:47 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:01 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
739 |
26.67 |
55.34 |
1:24.58 |
|
1:52.80 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pjotr Degtjarjov |
1993 |
|
684 |
25.73 |
54.48 |
1:24.33 |
|
1:55.73 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
669 |
27.26 |
56.64 |
1:26.89 |
|
1:56.57 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arkadi Kalinovski |
1996 |
|
656 |
27.43 |
57.00 |
1:27.22 |
|
1:57.34 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henri Reinsalu |
1996 |
|
630 |
27.23 |
56.28 |
1:26.73 |
|
1:58.96 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
608 |
27.75 |
58.23 |
1:29.46 |
|
2:00.37 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
600 |
27.11 |
57.37 |
1:29.34 |
|
2:00.87 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hannes Väre |
1997 |
|
594 |
27.88 |
57.77 |
1:29.36 |
|
2:01.30 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
578 |
27.91 |
58.30 |
1:30.81 |
|
2:02.39 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andrei Gussev |
1997 |
|
526 |
28.86 |
1:01.21 |
1:34.39 |
|
2:06.35 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cevin Anders Siim |
1997 |
|
518 |
27.20 |
58.31 |
1:32.33 |
|
2:06.99 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Allar Lihtsa |
1999 |
|
511 |
28.52 |
1:00.51 |
1:34.01 |
|
2:07.51 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
481 |
29.66 |
1:02.79 |
1:36.73 |
|
2:10.18 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
442 |
29.93 |
1:04.52 |
1:39.82 |
|
2:13.86 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
10:01 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:09 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
718 |
30.01 |
1:02.13 |
1:34.43 |
|
2:06.16 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
697 |
29.37 |
1:01.36 |
1:34.53 |
|
2:07.41 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tess Grossmann |
1994 |
|
676 |
29.90 |
1:03.06 |
1:36.54 |
|
2:08.72 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kertu Ly Alnek |
1999 |
|
670 |
30.38 |
1:03.40 |
1:36.70 |
|
2:09.06 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
669 |
30.28 |
1:03.49 |
1:37.11 |
|
2:09.16 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valeria Mihhailova |
1995 |
|
608 |
29.79 |
1:03.30 |
1:38.28 |
|
2:13.33 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilma Jacobson |
2000 |
|
601 |
29.50 |
1:03.50 |
1:38.86 |
|
2:13.82 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
555 |
31.62 |
1:06.47 |
1:42.15 |
|
2:17.41 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Meribel Saar |
2000 |
|
547 |
30.26 |
1:04.97 |
1:42.02 |
|
2:18.09 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
536 |
32.57 |
1:08.42 |
1:43.69 |
|
2:19.04 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
532 |
31.62 |
1:07.23 |
1:43.64 |
|
2:19.35 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
507 |
32.35 |
1:08.97 |
1:46.40 |
|
2:21.67 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Saarikko |
2000 |
|
506 |
32.35 |
1:08.48 |
1:44.83 |
|
2:21.70 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
482 |
32.26 |
1:08.79 |
1:46.58 |
|
2:24.07 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
456 |
32.75 |
1:10.30 |
1:48.95 |
|
2:26.78 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
10:09 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:16 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
768 |
25.49 |
|
|
|
54.38 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Zaitsev |
1997 |
|
714 |
26.25 |
|
|
|
55.72 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Aljand |
1987 |
|
672 |
26.91 |
|
|
|
56.87 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Robert Roose |
1996 |
|
649 |
26.56 |
|
|
|
57.52 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Kiviluoma |
1993 |
|
641 |
26.42 |
|
|
|
57.77 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vladislav Pasurin |
1996 |
|
638 |
26.24 |
|
|
|
57.85 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
624 |
27.02 |
|
|
|
58.28 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
586 |
27.66 |
|
|
|
59.53 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
583 |
27.53 |
|
|
|
59.61 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
577 |
27.62 |
|
|
|
59.83 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
569 |
27.48 |
|
|
|
1:00.11 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
568 |
27.75 |
|
|
|
1:00.14 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miika Nuorinko |
1996 |
|
563 |
27.94 |
|
|
|
1:00.32 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
476 |
28.72 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
471 |
30.12 |
|
|
|
1:04.02 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Adam Vik |
1996 |
|
440 |
25.52 |
|
|
|
1:05.46 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Saku Laakkonen |
1999 |
|
436 |
29.80 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
334 |
30.75 |
|
|
|
1:11.77 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
10:16 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:22 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
714 |
29.76 |
|
|
|
1:02.72 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Silventoinen |
1997 |
|
670 |
29.43 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrin Zaitseva |
1996 |
|
664 |
29.66 |
|
|
|
1:04.24 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gerda Pak |
1993 |
|
617 |
29.93 |
|
|
|
1:05.83 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Moonika Lipard |
1998 |
|
606 |
30.47 |
|
|
|
1:06.21 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Mört |
1999 |
|
596 |
30.21 |
|
|
|
1:06.59 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
549 |
30.57 |
|
|
|
1:08.44 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilma Oura |
2001 |
|
471 |
32.93 |
|
|
|
1:12.01 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Saari |
2000 |
|
408 |
33.93 |
|
|
|
1:15.53 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
10:22 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
|
676 |
1:00.87 |
2:13.01 |
3:35.76 |
|
4:37.75 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silver Hein |
1997 |
|
659 |
1:03.39 |
2:17.31 |
3:36.33 |
|
4:40.18 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
619 |
1:05.91 |
2:19.07 |
3:39.83 |
|
4:46.05 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Horst |
1997 |
|
550 |
1:09.99 |
2:26.60 |
3:49.45 |
|
4:57.61 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilja Jefimov |
1993 |
|
527 |
1:06.82 |
2:29.77 |
3:48.04 |
|
5:01.79 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
10:29 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:45 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
706 |
1:08.99 |
2:27.24 |
3:53.53 |
|
5:02.53 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
695 |
1:09.66 |
2:29.47 |
3:55.98 |
|
5:04.09 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
679 |
1:09.58 |
2:30.92 |
3:58.08 |
|
5:06.50 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Romanjuk |
1996 |
|
674 |
1:10.62 |
2:32.42 |
3:57.07 |
|
5:07.17 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
673 |
1:07.48 |
2:26.62 |
3:54.02 |
|
5:07.40 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
610 |
1:09.57 |
2:30.09 |
4:01.47 |
|
5:17.64 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
598 |
1:10.72 |
2:34.22 |
4:08.96 |
|
5:19.72 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida Reini |
2000 |
|
589 |
1:13.22 |
2:36.93 |
4:07.13 |
|
5:21.32 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
589 |
1:11.77 |
2:35.77 |
4:08.83 |
|
5:21.41 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Margaret Markvardt |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
10:45 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Estonia |
0 |
|
768 |
|
|
|
|
3:25.48 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Tribuntsov |
1994 |
|
|
25.04 |
51.25 |
|
|
51.25 |
|
|
Martti Aljand |
1987 |
|
|
24.98 |
51.65 |
|
|
1:42.90 |
|
|
Marko Tiilda |
1991 |
|
|
24.75 |
52.22 |
|
|
2:35.12 |
|
|
Pjotr Degtjarjov |
1993 |
|
|
23.74 |
50.36 |
|
|
3:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Finland |
0 |
|
751 |
|
|
|
|
3:27.08 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
|
24.02 |
51.03 |
|
|
51.03 |
|
|
Tony Eriksson |
1995 |
|
|
24.96 |
52.34 |
|
|
1:43.37 |
|
|
Teemu Vuorela |
1994 |
|
|
24.62 |
51.50 |
|
|
2:34.87 |
|
|
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
|
24.73 |
52.21 |
|
|
3:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Estonia Junior |
0 |
|
693 |
|
|
|
|
3:32.68 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Zaitsev |
1997 |
|
|
26.07 |
53.82 |
|
|
53.82 |
|
|
Henri Reinsalu |
1996 |
|
|
25.75 |
53.29 |
|
|
1:47.11 |
|
|
Karl Johann Luht |
1996 |
|
|
24.83 |
54.08 |
|
|
2:41.19 |
|
|
Nikita Tsemosev |
1997 |
|
|
23.43 |
51.49 |
|
|
3:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Finland Junior |
0 |
|
653 |
|
|
|
|
3:36.87 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Väre |
1997 |
|
|
25.91 |
54.19 |
|
|
54.19 |
|
|
Samuli Korpi |
1997 |
|
|
25.70 |
53.83 |
|
|
1:48.02 |
|
|
Kaj Smeds |
1998 |
|
|
26.21 |
54.27 |
|
|
2:42.29 |
|
|
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
|
26.11 |
54.58 |
|
|
3:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
10:56 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:03 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finland |
0 |
|
772 |
|
|
|
|
3:50.73 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
|
|
27.69 |
57.88 |
|
|
57.88 |
|
|
Noora Laukkanen |
1993 |
|
|
27.54 |
57.29 |
|
|
1:55.17 |
|
|
Mira Palovuori |
1997 |
|
|
27.64 |
57.97 |
|
|
2:53.14 |
|
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
|
|
27.13 |
57.59 |
|
|
3:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Finland Junior |
0 |
|
720 |
|
|
|
|
3:56.15 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roosa Mört |
1999 |
|
|
28.57 |
59.57 |
|
|
59.57 |
|
|
Aino Otava |
1999 |
|
|
28.29 |
58.29 |
|
|
1:57.86 |
|
|
Eveliina Kallio |
1999 |
|
|
28.38 |
59.26 |
|
|
2:57.12 |
|
|
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
|
28.45 |
59.03 |
|
|
3:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Estonia |
0 |
|
668 |
|
|
|
|
4:02.19 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tess Grossmann |
1994 |
|
|
27.52 |
57.35 |
|
|
57.35 |
|
|
Gerda Pak |
1993 |
|
|
28.53 |
1:01.46 |
|
|
1:58.81 |
|
|
Valeria Mihhailova |
1995 |
|
|
28.87 |
1:00.41 |
|
|
2:59.22 |
|
|
Karleen Kersa |
1996 |
|
|
29.80 |
1:02.97 |
|
|
4:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Estonia Junior |
0 |
|
612 |
|
|
|
|
4:09.33 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kertu Ly Alnek |
1999 |
|
|
28.73 |
1:00.05 |
|
|
1:00.05 |
|
|
Meribel Saar |
2000 |
|
|
29.50 |
1:02.77 |
|
|
2:02.82 |
|
|
Sigrid Sepp |
1998 |
|
|
30.59 |
1:04.71 |
|
|
3:07.53 |
|
|
Moonika Lipard |
1998 |
|
|
28.75 |
1:01.80 |
|
|
4:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
11:03 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:08 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:08 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
790 |
31.43 |
1:06.60 |
1:41.98 |
|
2:17.71 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
772 |
31.12 |
1:06.26 |
1:42.16 |
|
2:18.73 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filipp Provorkov |
1998 |
|
698 |
32.37 |
1:09.55 |
1:48.21 |
|
2:23.51 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Allikvee |
1995 |
|
696 |
33.35 |
1:11.41 |
1:48.43 |
|
2:23.59 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
663 |
33.18 |
1:10.32 |
1:48.43 |
|
2:25.98 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilja Jefimov |
1993 |
|
660 |
32.37 |
1:09.77 |
1:47.61 |
|
2:26.21 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alex Lövi |
1997 |
|
623 |
33.59 |
1:11.12 |
1:50.26 |
|
2:29.00 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
623 |
34.01 |
1:12.07 |
1:50.87 |
|
2:29.06 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santeri Horst |
1997 |
|
582 |
34.28 |
1:12.84 |
1:52.38 |
|
2:32.41 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karel Seli |
1998 |
|
563 |
33.46 |
1:13.37 |
1:53.70 |
|
2:34.17 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
497 |
36.48 |
1:17.83 |
1:58.73 |
|
2:40.68 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:18 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:22 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
811 |
34.07 |
1:11.25 |
1:50.11 |
|
2:30.23 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Romanjuk |
1996 |
|
680 |
36.56 |
1:16.83 |
1:58.02 |
|
2:39.30 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Harutjunjan |
1995 |
|
645 |
37.25 |
1:19.56 |
2:01.27 |
|
2:42.13 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
638 |
37.41 |
1:19.30 |
2:01.46 |
|
2:42.75 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
604 |
37.74 |
1:20.04 |
2:02.49 |
|
2:45.73 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Gusseva |
1998 |
|
515 |
39.94 |
1:25.04 |
2:09.82 |
|
2:54.74 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
464 |
40.02 |
1:26.46 |
2:14.54 |
|
3:00.92 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:22 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ralf Tribuntsov |
1994 |
|
783 |
27.68 |
|
|
|
56.33 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Johann Luht |
1996 |
|
681 |
27.94 |
|
|
|
59.02 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Endri Vinter |
1993 |
|
680 |
27.55 |
|
|
|
59.05 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
659 |
28.94 |
|
|
|
59.68 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrei Gussev |
1997 |
|
650 |
28.99 |
|
|
|
59.96 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannes Väre |
1997 |
|
620 |
29.34 |
|
|
|
1:00.88 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
565 |
30.07 |
|
|
|
1:02.82 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
528 |
30.91 |
|
|
|
1:04.24 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
471 |
32.17 |
|
|
|
1:06.72 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
392 |
34.33 |
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:27 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
|
655 |
28.56 |
1:01.09 |
1:34.70 |
|
2:08.40 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arkadi Kalinovski |
1996 |
|
622 |
28.16 |
1:01.64 |
1:35.57 |
|
2:10.63 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
610 |
29.50 |
1:03.74 |
1:38.84 |
|
2:11.43 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
565 |
29.38 |
1:03.59 |
1:39.27 |
|
2:14.86 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Robert Roose |
1996 |
|
541 |
28.76 |
1:05.24 |
1:41.33 |
|
2:16.79 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
506 |
30.08 |
1:05.49 |
1:42.68 |
|
2:19.88 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ilja Jefimov |
1993 |
|
418 |
31.51 |
1:08.47 |
1:48.08 |
|
2:29.08 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
402 |
34.23 |
1:13.49 |
1:52.88 |
|
2:30.97 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:40 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Soininen |
1992 |
|
671 |
30.71 |
1:05.59 |
1:42.08 |
|
2:19.12 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gerda Pak |
1993 |
|
559 |
32.65 |
1:10.52 |
1:48.90 |
|
2:27.82 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Otava |
1999 |
|
543 |
32.95 |
1:11.01 |
1:50.08 |
|
2:29.27 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katrin Zaitseva |
1996 |
|
522 |
32.49 |
1:09.72 |
1:50.16 |
|
2:31.19 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Margaret Markvardt |
2000 |
|
458 |
33.55 |
1:14.42 |
1:57.94 |
|
2:38.01 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:43 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
740 |
27.49 |
59.81 |
1:35.29 |
|
2:05.99 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
681 |
28.04 |
1:02.54 |
1:38.52 |
|
2:09.56 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Aljand |
1987 |
|
672 |
28.12 |
1:02.63 |
1:38.49 |
|
2:10.14 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Silver Hein |
1997 |
|
662 |
27.62 |
1:01.64 |
1:38.89 |
|
2:10.80 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frank Johan Ojarand |
1996 |
|
649 |
27.78 |
1:01.46 |
1:39.72 |
|
2:11.63 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
642 |
28.42 |
1:03.83 |
1:40.16 |
|
2:12.13 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
618 |
29.60 |
1:05.84 |
1:42.87 |
|
2:13.81 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
587 |
28.40 |
1:03.67 |
1:43.74 |
|
2:16.08 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
451 |
31.85 |
1:12.69 |
1:54.85 |
|
2:28.65 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:50 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Laukkanen |
1993 |
|
774 |
29.03 |
1:06.50 |
1:45.68 |
|
2:17.34 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
|
684 |
31.04 |
1:08.94 |
1:49.56 |
|
2:23.13 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
666 |
30.90 |
1:08.42 |
1:50.52 |
|
2:24.39 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Romanjuk |
1996 |
|
662 |
30.86 |
1:08.86 |
1:51.32 |
|
2:24.71 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
641 |
31.66 |
1:09.30 |
1:51.33 |
|
2:26.28 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
623 |
31.68 |
1:11.68 |
1:53.98 |
|
2:27.70 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Reini |
2000 |
|
620 |
32.89 |
1:11.62 |
1:54.05 |
|
2:27.94 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
581 |
33.67 |
1:13.52 |
1:55.90 |
|
2:31.15 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Mört |
1999 |
|
575 |
31.57 |
1:10.86 |
1:56.50 |
|
2:31.67 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kertu Ly Alnek |
1999 |
|
562 |
32.13 |
1:11.67 |
1:57.93 |
|
2:32.83 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
499 |
33.25 |
1:16.17 |
2:02.16 |
|
2:38.98 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Saari |
2000 |
|
460 |
33.53 |
1:17.60 |
2:05.60 |
|
2:43.40 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:58 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
|
689 |
59.83 |
2:03.31 |
3:06.85 |
|
4:09.11 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
676 |
1:00.06 |
2:03.00 |
3:06.99 |
|
4:10.65 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mihhail Stseglov |
1997 |
|
656 |
1:00.31 |
2:04.55 |
3:09.32 |
|
4:13.18 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
629 |
1:01.47 |
2:07.25 |
3:12.61 |
|
4:16.84 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Horst |
1997 |
|
585 |
1:02.72 |
2:09.54 |
3:17.33 |
|
4:23.08 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilja Jefimov |
1993 |
|
466 |
1:04.57 |
2:16.71 |
3:30.14 |
|
4:43.71 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:04 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
794 |
1:01.93 |
2:07.69 |
3:13.60 |
|
4:18.20 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
661 |
1:06.18 |
2:16.97 |
3:28.02 |
|
4:34.41 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meribel Saar |
2000 |
|
546 |
1:06.63 |
2:22.40 |
3:38.23 |
|
4:52.45 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valeria Mihhailova |
1995 |
|
526 |
1:08.22 |
2:24.69 |
3:41.36 |
|
4:56.19 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
483 |
1:09.61 |
2:27.48 |
3:47.53 |
|
5:04.71 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:10 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Estonia |
0 |
|
776 |
|
|
|
|
3:45.48 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Tribuntsov |
1994 |
|
|
27.61 |
56.47 |
|
|
56.47 |
|
|
Martin Allikvee |
1995 |
|
|
28.97 |
1:02.97 |
|
|
1:59.44 |
|
|
Martti Aljand |
1987 |
|
|
25.91 |
56.02 |
|
|
2:55.46 |
|
|
Pjotr Degtjarjov |
1993 |
|
|
23.69 |
50.02 |
|
|
3:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Finland |
0 |
|
756 |
|
|
|
|
3:47.47 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janne Markkanen |
1994 |
|
|
28.88 |
59.75 |
|
|
59.75 |
|
|
Eetu Karvonen |
1986 |
|
|
28.82 |
1:02.62 |
|
|
2:02.37 |
|
|
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
|
25.12 |
54.48 |
|
|
2:56.85 |
|
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
|
23.80 |
50.62 |
|
|
3:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Estonia Junior |
0 |
|
676 |
|
|
|
|
3:56.07 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Johann Luht |
1996 |
|
|
28.68 |
58.98 |
|
|
58.98 |
|
|
Silver Hein |
1997 |
|
|
31.16 |
1:07.15 |
|
|
2:06.13 |
|
|
Daniel Zaitsev |
1997 |
|
|
26.19 |
56.03 |
|
|
3:02.16 |
|
|
Nikita Tsemosev |
1997 |
|
|
25.17 |
53.91 |
|
|
3:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Finland Junior |
0 |
|
642 |
|
|
|
|
4:00.23 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Väre |
1997 |
|
|
29.95 |
1:02.29 |
|
|
1:02.29 |
|
|
Miika Nuorinko |
1996 |
|
|
30.33 |
1:06.08 |
|
|
2:08.37 |
|
|
Niko Mäkelä |
1998 |
|
|
27.08 |
59.25 |
|
|
3:07.62 |
|
|
Nikita Saunonen |
1997 |
|
|
25.06 |
52.61 |
|
|
4:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:17 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
FIN-EST Dual Meet |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finland |
0 |
|
796 |
|
|
|
|
4:10.45 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
|
|
30.61 |
1:02.82 |
|
|
1:02.82 |
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
|
32.76 |
1:09.65 |
|
|
2:12.47 |
|
|
Nea Norismaa |
1995 |
|
|
29.35 |
1:02.26 |
|
|
3:14.73 |
|
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
|
|
26.72 |
55.72 |
|
|
4:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Finland Junior |
0 |
|
658 |
|
|
|
|
4:26.88 |
|
|
Finland Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Upanne |
1998 |
|
|
31.95 |
1:05.88 |
|
|
1:05.88 |
|
|
Iida Reini |
2000 |
|
|
35.33 |
1:16.43 |
|
|
2:22.31 |
|
|
Eveliina Kallio |
1999 |
|
|
29.68 |
1:05.69 |
|
|
3:28.00 |
|
|
Aino Otava |
1999 |
|
|
28.52 |
58.88 |
|
|
4:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Estonia |
0 |
|
628 |
|
|
|
|
4:31.11 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannabel Aria |
2000 |
|
|
32.69 |
1:07.76 |
|
|
1:07.76 |
|
|
Maria Romanjuk |
1996 |
|
|
36.04 |
1:17.69 |
|
|
2:25.45 |
|
|
Katrin Zaitseva |
1996 |
|
|
29.59 |
1:04.61 |
|
|
3:30.06 |
|
|
Tess Grossmann |
1994 |
|
|
28.48 |
1:01.05 |
|
|
4:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Estonia Junior |
0 |
|
594 |
|
|
|
|
4:36.07 |
|
|
Estonia Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Sepp |
1998 |
|
|
31.94 |
1:05.58 |
|
|
1:05.58 |
|
|
Maria Gusseva |
1998 |
|
|
38.04 |
1:22.57 |
|
|
2:28.15 |
|
|
Moonika Lipard |
1998 |
|
|
30.58 |
1:08.08 |
|
|
3:36.23 |
|
|
Kertu Ly Alnek |
1999 |
|
|
28.19 |
59.84 |
|
|
4:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
03 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:24 |
|