Startliste for Vårsimiaden Försök 2012 Katrineholm
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 27
|
Tävling |
Vårsimiaden Försök 2012 |
|
Utskriftsdatum |
13 maj 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Katrineholm |
|
Utskriftstid |
14:54 |
|
|
Arrangör |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 maj 2012 |
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Flick 11-13 |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
Jenny Isakssen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
89 |
4 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
|
86 |
5 |
Josefin Kahlbom |
2001 |
AG1201 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
34 |
2 |
Adelina Persson |
2001 |
BE1601 |
KATRINEHOL |
|
25m |
|
85 |
3 |
Hannha Gustafsson |
2001 |
AX8801 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
|
6 |
4 |
Maja Gustafsson |
2001 |
AM8401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
94 |
5 |
Emelie Widhe |
2001 |
AN0401 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
|
84 |
6 |
Felicia Fastrup |
2001 |
AG0201 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
|
15 |
7 |
Emelie Moroni |
2001 |
BD3401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Linnéa Ärlegård |
1999 |
AL7699 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:57.36 |
139 |
2 |
Nora Johansson |
2001 |
AI1201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:50.43 |
123 |
3 |
Emma Claeson |
2001 |
AN2201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:50.00 |
49 |
4 |
Awaz Nabi Pour |
2000 |
BE3800 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:46.55 |
168 |
5 |
Elin Kårehagen |
2001 |
AG7601 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:48.45 |
112 |
6 |
Klara Andersson |
2001 |
BA2801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:50.00 |
102 |
7 |
Tilda Granlund |
2001 |
AF0201 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:52.00 |
38 |
8 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
AY5401 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:58.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
108 |
1 |
Helena Westerlund |
1999 |
BE1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:43.80 |
80 |
2 |
Hannele Ålander |
2001 |
AC8601 |
SK ENA |
|
25m |
1:42.72 |
172 |
3 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
AX4801 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:40.41 |
93 |
4 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:38.34 |
17 |
5 |
Tova Persson |
2000 |
AJ5400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:40.28 |
59 |
6 |
Minna Johansson |
2000 |
AB5200 |
ÖSA |
|
25m |
1:41.44 |
138 |
7 |
Julia Johansson |
1999 |
AZ3499 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:43.73 |
5 |
8 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:45.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
1 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:37.04 |
36 |
2 |
Julia Budde |
1999 |
AT7699 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:36.84 |
153 |
3 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:35.10 |
132 |
4 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:34.10 |
37 |
5 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:34.12 |
141 |
6 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:35.55 |
113 |
7 |
Stella Bentrari |
1999 |
BE5299 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:36.91 |
143 |
8 |
Victoria Molin |
2000 |
AU5400 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:37.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
1 |
Linnéa Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:31.56 |
101 |
2 |
Amanda Granlund |
1999 |
AI9299 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:30.89 |
46 |
3 |
Amanda Hagsten |
2000 |
AE5600 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:29.56 |
14 |
4 |
Johanna Ly |
2000 |
AK6600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.32 |
20 |
5 |
Josefin Zetterberg |
2000 |
AN2400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.73 |
91 |
6 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:29.84 |
147 |
7 |
Felicia Näsström |
1999 |
AQ6899 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:31.28 |
41 |
8 |
Tova Wauge |
2000 |
AN9600 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:33.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
11 |
1 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.08 |
61 |
2 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
1:26.97 |
165 |
3 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:25.28 |
2 |
4 |
Ida Asplund |
1999 |
BH8499 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:23.30 |
62 |
5 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:25.09 |
120 |
6 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:26.10 |
66 |
7 |
Tea Tagesson |
2000 |
AC7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:27.91 |
121 |
8 |
Rebecca Båvenäs |
1999 |
AK3299 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:28.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
166 |
1 |
Moa Franzén |
1999 |
AP0899 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:22.62 |
152 |
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:20.65 |
148 |
3 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.78 |
81 |
4 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:15.73 |
82 |
5 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:16.15 |
136 |
6 |
Josefine Johannesson |
1999 |
AK1899 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:19.24 |
35 |
7 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:21.29 |
110 |
8 |
Linnea Åkerman |
1999 |
AV0899 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:22.95 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
13 maj 2012 |
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap |
Utskriftstid |
14:54 |
|