Startliste for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2012 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2012 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
Heat 1 (7) , Senior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
206 |
3 |
Nicolai Møbius Pedersen |
1996 |
9647AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
2:28.10 |
2 |
4 |
Victor Drevskich |
1996 |
9631AE |
MK 31 |
|
50m |
2:27.90 |
123 |
5 |
Maxemillian Pedersen |
1996 |
9635AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:28.09 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
429 |
2 |
Jacob Jensen |
1995 |
9599AE |
VORDINGB |
|
50m |
2:27.33 |
349 |
3 |
Yannick Rasmussen |
1995 |
9565AH |
ROSKILDE |
|
50m |
2:25.58 |
117 |
4 |
Peter Huse Gaarde-Hansen |
1996 |
9641AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:25.02 |
165 |
5 |
Daniel Christian |
1998 |
9829AJ |
FARUM |
|
50m |
2:25.32 |
250 |
6 |
Jakob Vismann |
1995 |
9535AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:26.22 |
90 |
7 |
Stefan Blidarevic |
1996 |
9607AF |
HILLERØD |
|
50m |
2:27.52 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
518 |
1 |
Tord Fjeld |
1995 |
|
Hamar IL |
|
50m |
2:24.86 |
452 |
2 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
JYLLINGE |
|
50m |
2:23.43 |
94 |
3 |
Andreas Gerlach |
1995 |
9527AK |
HILLERØD |
|
50m |
2:22.84 |
422 |
4 |
Mark H. Østermann |
1995 |
9577AF |
TRITON B |
|
50m |
2:21.82 |
134 |
5 |
Jonas Olczyk |
1994 |
9457AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:22.11 |
193 |
6 |
Kasper Vitten |
1995 |
9529AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:23.22 |
311 |
7 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
50m |
2:24.17 |
263 |
8 |
Søren Meier |
1994 |
9491AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:24.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
525 |
1 |
Bjørn H. Bremholm Hansen |
1996 |
9651AA |
AIF |
|
50m |
2:20.89 |
138 |
2 |
Martin Weberg |
1994 |
9453AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:20.48 |
255 |
3 |
Mark Bjerregaard |
1994 |
9495AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:19.55 |
417 |
4 |
Karim Møller |
1994 |
9451AA |
TRITON B |
|
50m |
2:18.96 |
114 |
5 |
Niels Breum Hansen |
1994 |
9411AE |
FARUM |
|
50m |
2:19.08 |
362 |
6 |
Joachim Blach Kristensen |
1995 |
9589AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
2:20.23 |
430 |
7 |
Andreas Sandbirk |
1995 |
9547AN |
VORDINGB |
|
50m |
2:20.77 |
547 |
8 |
Benjamin S. Tollundgaard |
1996 |
9605AK |
STT |
|
50m |
2:21.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Lasse Lykke Nielsen |
1995 |
9555AA |
FARUM |
|
50m |
2:17.62 |
151 |
2 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
9485AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:16.79 |
21 |
3 |
Mathias Hvid |
1994 |
9435AL |
GI40HERMES |
|
50m |
2:15.01 |
448 |
4 |
Morten Bak Hansen |
1995 |
9559AC |
JYLLINGE |
|
50m |
2:13.53 |
453 |
5 |
Lasse Pittioni |
1995 |
9577AI |
JYLLINGE |
|
50m |
2:13.95 |
340 |
6 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
50m |
2:16.58 |
310 |
7 |
Daniel Skov Andersen |
1994 |
9455AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:17.53 |
330 |
8 |
Jakob Vodstrup |
1994 |
9403AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:17.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Christian Christensen |
1991 |
9181AB |
GI40HERMES |
|
50m |
2:25.50 |
539 |
2 |
Alexander Skov Andersen |
1993 |
9391AE |
STT |
|
50m |
2:22.53 |
503 |
3 |
Niels Wissing Sørensen |
1993 |
9391AC |
GREVE |
|
50m |
2:12.32 |
168 |
4 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
2:07.70 |
231 |
5 |
Mikkel Austmann |
1991 |
9163AD |
HERLEV |
|
50m |
2:11.34 |
438 |
6 |
Jacob Skelsager |
1993 |
9313AG |
SLANGERUP |
|
50m |
2:19.90 |
329 |
7 |
Harald Welling |
1993 |
9369AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:24.79 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Andreas Haugaard |
1993 |
9343AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:24.91 |
199 |
2 |
Patrick Hesselberg |
1991 |
9177AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:20.84 |
177 |
3 |
Martin Wagner |
1991 |
9167AA |
FARUM |
|
50m |
2:12.14 |
510 |
4 |
Chris Christensen |
1988 |
8839AB |
WEST SWIM |
|
50m |
2:04.91 |
154 |
5 |
Emil K. Mortensen |
1993 |
9333AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:09.71 |
397 |
6 |
Oliver Mirkovic |
1993 |
9379AH |
VEST |
|
50m |
2:16.06 |
315 |
7 |
Tom Døi |
1993 |
9391AF |
LYNGBY |
|
50m |
2:24.57 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
04 marts 2012 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
09:05 |
|