Program för Grand Prix 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 3 |
|
Utskriftsdatum |
24 mars 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
SSF/Spårvägens SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 mars 2012 |
|
|
|
|
Gren 7, 100m Backstroke Men |
Försök (3) |
World Seniors: Aaron Peirsol (1983) 51.94 2009-07-09 |
Europe Seniors: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nation Seniors: Simon Sjödin (1986) 55.10 2011-04-08 |
Nation Juniors: Mattias Carlsson (1990) 56.59 2010-08-09 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
261 |
1 |
Gustav Henriksson |
1990 |
AJ3790 |
SS04 |
|
50m |
1:04.47 |
73 |
2 |
John Olsson |
1995 |
AG0795 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:02.95 |
121 |
3 |
Fabian Bergman |
1994 |
AQ2194 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:00.48 |
324 |
4 |
Andres Olvik |
1986 |
|
ESTONIA |
EST |
50m |
57.61 |
300 |
5 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
58.77 |
156 |
6 |
Lucas Thomée |
1993 |
AE3193 |
SKK |
|
50m |
1:02.34 |
276 |
7 |
Michail Papantoniou |
1997 |
AX7397 |
POLISEN |
|
50m |
1:03.80 |
17 |
8 |
Alexander Kotevski |
1994 |
AI8994 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:07.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
163 |
1 |
Alexander Kesenci |
1995 |
AK7195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:04.26 |
102 |
2 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:02.80 |
220 |
3 |
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
VÄSBY SS |
|
50m |
59.08 |
277 |
4 |
Pontus Renholm |
1986 |
AG7786 |
POLISEN |
|
50m |
57.16 |
56 |
5 |
Axel Pettersson |
1995 |
AE8995 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
58.51 |
147 |
6 |
Adam Karlsson |
1994 |
AC7594 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:00.88 |
279 |
7 |
Joakim Uhlin |
1994 |
AN6394 |
POLISEN |
|
50m |
1:03.55 |
281 |
8 |
Alexander Lienau-Petersson |
1993 |
AR5393 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:06.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
1 |
Alexander Dimcevski |
1995 |
AJ8595 |
S 02 |
|
50m |
1:03.84 |
104 |
2 |
Antonio Lutula |
1993 |
BC8793 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:02.65 |
182 |
3 |
Anton Lundin |
1994 |
AD0394 |
SK TRITON |
|
50m |
59.07 |
265 |
4 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
UDDEVALLA |
|
50m |
55.79 |
30 |
5 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
HS |
|
50m |
58.36 |
301 |
6 |
Tuomas Pokkinen |
1993 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
1:00.73 |
22 |
7 |
Joakim Kling |
1991 |
AG3391 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:03.34 |
231 |
8 |
Oscar Zedendahl |
1995 |
AG4595 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:04.54 |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
24 mars 2012 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
09:33 |
|