Program för Grand Prix 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 3, 50m Breaststroke Men |
World Seniors: Cameron van der Burgh (1988) 26.67 2009-07-29 |
Europe Seniors: Hendrik Feldwehr (1986) 26.83 2009-07-28 |
Nation Seniors: Martin Gustavsson (1980) 27.93 2008-07-16 |
Nation Juniors: Niklas Tour (1989) 28.58 2009-07-03 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 77 | Dorch Jakob | 1985 | LASS | AE0985 | 50 m | 28.28 | |
2 | 289 | Hämäläinen Niko | 1985 | Cetus | 50 m | 28.58 | ||
3 | 325 | Provorkov Filipp | 1988 | ESTONIA | 50 m | 28.89 | ||
4 | 110 | Tour Niklas | 1989 | SK NEPTUN | AQ3789 | 50 m | 28.95 | |
5 | 297 | Rusi Jani | 1984 | FINLAND | 50 m | 29.19 | ||
6 | 76 | Arias Botey Sergio | 1987 | LASS | AM5987 | 50 m | 29.21 | |
7 | 10 | Oksa Ossi | 1988 | AUi | 50 m | 29.24 | ||
8 | 158 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 50 m | 29.38 | |
9 | 8 | Ratilainen Iisakki | 1986 | Koovee | 50 m | 29.45 | ||
10 | 298 | Wihanto William | 1994 | FINLAND | 50 m | 29.50 | ||
11 | 31 | Kärki Johannes | 1993 | HS | AC6793 | 50 m | 29.54 | |
12 | 70 | Ladeborn Isak | 1988 | SK LAXEN | AA7988 | 50 m | 29.79 | |
13 | 213 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 30.04 | |
14 | 85 | Möller Oskar | 1990 | SK LÖDDE | AN0590 | 50 m | 30.05 | |
15 | 303 | Kokko Olli | 1994 | FINLAND | 50 m | 30.17 | ||
16 | 267 | Koch Gulliver | 1992 | UDDEVALLA | AC7592 | 50 m | 30.27 | |
17 | 38 | Svensson Marcus | 1992 | SS IDEN | AJ3192 | 50 m | 30.30 | |
18 | 106 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | AJ7393 | 50 m | 30.34 | |
19 | 88 | Berglund Rickard | 1987 | MASS | AD4587 | 50 m | 30.50 | |
20 | 53 | Galic Toni | 1989 | JÖNKÖPING | AA9589 | 50 m | 30.61 | |
21 | 118 | Klügel Victor | 1995 | S 71 | AC8595 | 50 m | 30.68 | |
22 | 51 | Dobrescu Sebastian | 1994 | JÖNKÖPING | AC0794 | 50 m | 30.72 | |
23 | 170 | Hagström Marcus | 1991 | SÖDERTÖRN | AQ5191 | 50 m | 30.92 | |
24 | 188 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 50 m | 30.93 | |
25 | 72 | Nilsson Felix | 1990 | SK LAXEN | AM6590 | 50 m | 31.05 | |
26 | 247 | Glifberg Martin | 1992 | YSTADS SS | AG8392 | 50 m | 31.06 | |
27 | 202 | Goltermann Janne | 1989 | UPSALA S | AC7389 | 50 m | 31.14 | |
28 | 239 | Löfgren-Bengtson Erik | 1989 | VÄSTERÅS | AP4789 | 50 m | 31.49 | |
29 | 71 | Löfgren Joakim | 1992 | SK LAXEN | AK8592 | 50 m | 31.59 | |
30 | 206 | Zarebski Pierre | 1992 | UPSALA S | AF0592 | 50 m | 31.76 | |
31 | 146 | Gustafson Tobias | 1994 | SPÅRVÄGEN | AL8194 | 50 m | 31.80 | |
32 | 165 | Nordin Marcus | 1992 | SÖDERTÄLJE | AD8592 | 50 m | 32.13 | |
33 | 221 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 50 m | 32.34 | |
34 | 58 | Thorvaldsson Kevin | 1995 | JÖNKÖPING | AA9595 | 50 m | 32.39 | |
35 | 120 | Myhrberg Andreas | 1993 | S 71 | AI6593 | 50 m | 33.48 | |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 22 mars 2012 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 11:26 |