Startliste for Ullbergstrofén 2012
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2012 |
|
Utskriftsdatum |
29 april 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
13:16 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 april 2012 |
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar |
Försök (11) |
Sponsor: Björnkläder |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
427 |
1 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
50m |
46.19 |
224 |
2 |
Jacob Engström |
2000 |
AJ2700 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
45.00 |
646 |
3 |
Markus Börjesson |
2001 |
AE5101 |
S 77 |
|
50m |
44.83 |
245 |
4 |
Jasper Sjöberg |
1999 |
AE8399 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
44.24 |
189 |
5 |
Samuel Sjögren |
1999 |
AJ2399 |
GÖTEBORG |
|
50m |
43.91 |
795 |
6 |
Jesper Eriksson |
1999 |
AO5799 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
44.23 |
459 |
7 |
Daniel Någård |
2001 |
AE0701 |
MASS |
|
50m |
44.71 |
478 |
8 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
50m |
44.90 |
435 |
9 |
Marco Häyhänen |
1999 |
AD7999 |
MASS |
|
50m |
45.08 |
375 |
10 |
Viktor Karlsson |
1996 |
AY6796 |
LASS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
145 |
1 |
Hakim Haj Salah |
1999 |
AK8999 |
GÖTEBORG |
|
50m |
43.61 |
781 |
2 |
Jakob Idesten |
1999 |
AI6399 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
43.33 |
104 |
3 |
Lucas Johansson |
1997 |
AJ0397 |
FALKÖPING |
|
50m |
42.89 |
836 |
4 |
Max Ström |
2000 |
AK2300 |
UDDEVALLA |
|
50m |
42.62 |
16 |
5 |
Filip Olaussen |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
42.21 |
197 |
6 |
Jack Vahnberg |
1997 |
AP1597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
42.52 |
42 |
7 |
Alexander Vandija |
2000 |
AL5900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
42.65 |
44 |
8 |
David Wollersjö |
2000 |
AD1900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
43.19 |
169 |
9 |
Alex Phu |
2000 |
AP6700 |
GÖTEBORG |
|
50m |
43.35 |
141 |
10 |
Ruben Gravander Öfwerman |
1998 |
AV6398 |
GÖTEBORG |
|
50m |
43.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Edvin Andersson |
1998 |
AT3798 |
GÖTEBORG |
|
50m |
41.68 |
333 |
2 |
Filip Schill-Örne |
1998 |
AM1598 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
40.76 |
868 |
3 |
Tobias Telleborn |
1998 |
AF0598 |
KARLSKRONA |
|
50m |
40.66 |
255 |
4 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
50m |
40.27 |
69 |
5 |
David Olsson |
1996 |
AD3596 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
39.64 |
58 |
6 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
39.66 |
371 |
7 |
Gustav Henell |
1999 |
AG1399 |
LASS |
|
50m |
40.52 |
473 |
8 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
50m |
40.71 |
510 |
9 |
Alexander Granberg |
1999 |
AO1399 |
NKK |
|
50m |
41.57 |
407 |
10 |
Adam Bengtsson |
1999 |
AC4999 |
MASS |
|
50m |
41.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
17 |
1 |
Oleg Pyatnytskyy |
1998 |
|
Bærum |
|
50m |
39.42 |
126 |
2 |
Eric Björkner |
1998 |
AS9998 |
GÖTEBORG |
|
50m |
38.82 |
676 |
3 |
Noah Griphem |
1999 |
AC8399 |
SK 1970 |
|
50m |
38.64 |
791 |
4 |
Andreas Westerlund |
1996 |
AV0396 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
38.16 |
657 |
5 |
Ludvig Nyrén |
1997 |
AO5797 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
38.07 |
338 |
6 |
Albin Wigert |
1997 |
AR1597 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
38.09 |
721 |
7 |
Julius Cavalli |
1999 |
AP3399 |
SK LAXEN |
|
50m |
38.63 |
778 |
8 |
Viktor Glemne |
1996 |
AW1796 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
38.78 |
257 |
9 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
AN0599 |
HS |
|
50m |
38.92 |
176 |
10 |
Nils Selin |
1997 |
AP1997 |
GÖTEBORG |
|
50m |
39.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
357 |
1 |
Daniel Engelson |
1998 |
AE4198 |
LASS |
|
50m |
37.94 |
49 |
2 |
Mattias Andersson |
1996 |
AP3196 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
37.49 |
123 |
3 |
Max Bergstrand |
1998 |
AC7798 |
GÖTEBORG |
|
50m |
37.45 |
536 |
4 |
Sebastian Runqvist |
1999 |
AL8399 |
NKK |
|
50m |
37.34 |
225 |
5 |
Jonathan Erös |
1998 |
AL3798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
36.98 |
858 |
6 |
Viktor Cado |
1999 |
AC3399 |
KARLSKRONA |
|
50m |
37.03 |
423 |
7 |
Joel Eliasson |
1998 |
AN3198 |
MASS |
|
50m |
37.37 |
777 |
8 |
Johan Edebrink |
1996 |
AL6996 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
37.48 |
645 |
9 |
Daniel Börjesson |
1999 |
AJ4599 |
S 77 |
|
50m |
37.76 |
524 |
10 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
50m |
38.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
21 |
1 |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
36.82 |
144 |
2 |
Eric Gustafsson |
1997 |
AG5397 |
GÖTEBORG |
|
50m |
36.28 |
362 |
3 |
Niclas Friberg |
1992 |
AR6192 |
LASS |
|
50m |
35.65 |
265 |
4 |
Pontus Staudinger |
1998 |
AA6798 |
KARLSBORG |
|
50m |
35.59 |
541 |
5 |
Jonathan Sühl |
1994 |
AC4394 |
NKK |
|
50m |
35.13 |
211 |
6 |
Samuel Hillman |
1997 |
AK1197 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
35.46 |
421 |
7 |
Jonathan Ekelund |
1999 |
AA4999 |
MASS |
|
50m |
35.63 |
736 |
8 |
Mårten Petersson |
1998 |
AK8998 |
SK LAXEN |
|
50m |
36.06 |
517 |
9 |
Anton Karlsson |
1997 |
AK6597 |
NKK |
|
50m |
36.45 |
767 |
10 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
36.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
647 |
1 |
Magnus Ericsson |
1997 |
AP3597 |
S 77 |
|
50m |
34.79 |
513 |
2 |
Muhamed Halilic |
1997 |
AG1797 |
NKK |
|
50m |
34.76 |
168 |
3 |
Erik Panzar |
1996 |
AG5596 |
GÖTEBORG |
|
50m |
34.54 |
311 |
4 |
Theodor Hennings |
1995 |
AY3795 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
34.04 |
465 |
5 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
50m |
33.89 |
714 |
6 |
Max Ackerman |
1995 |
AN8195 |
SK LAXEN |
|
50m |
33.90 |
426 |
7 |
Elias Eriksson |
1994 |
AL7794 |
MASS |
|
50m |
34.44 |
463 |
8 |
David Pålsson |
1996 |
AM1996 |
MASS |
|
50m |
34.69 |
516 |
9 |
David Josefsson |
1997 |
AM6997 |
NKK |
|
50m |
34.78 |
88 |
10 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
34.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
487 |
1 |
Karl Zimmerman |
1998 |
AD1598 |
MASS |
|
50m |
33.43 |
380 |
2 |
Johannes Nemeth |
1991 |
AI5791 |
LASS |
|
50m |
33.09 |
240 |
3 |
Victor Möller |
1996 |
AN5196 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
32.69 |
787 |
4 |
Hampus Ny |
1990 |
AP1190 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
32.55 |
127 |
5 |
Gustav Blomgren |
1993 |
AM7393 |
GÖTEBORG |
|
50m |
32.26 |
799 |
6 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
AG2798 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
32.38 |
235 |
7 |
Stefan Kojic |
1998 |
AO2598 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
32.64 |
671 |
8 |
Hampus Herbertsson |
1994 |
AM5994 |
SK 1970 |
|
50m |
32.79 |
134 |
9 |
Oskar Ehrnberg |
1997 |
AP0597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
33.12 |
850 |
10 |
Kristoffer Larsson |
1997 |
AO9197 |
VARABYGDEN |
|
50m |
33.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
137 |
1 |
Johan Ekstedt |
1993 |
AI8993 |
GÖTEBORG |
|
50m |
31.89 |
854 |
2 |
Alfred Ahlberg |
1996 |
AE0396 |
KARLSKRONA |
|
50m |
31.36 |
385 |
3 |
Kevin Petersson |
1994 |
AE6594 |
LASS |
|
50m |
30.82 |
735 |
4 |
John Olsson |
1995 |
AG0795 |
SK LAXEN |
|
50m |
29.71 |
540 |
5 |
Stefan Stojmenovic |
1993 |
AR6593 |
NKK |
|
50m |
27.35 |
322 |
6 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
29.36 |
284 |
7 |
Anton Arvidsson |
1994 |
AF1594 |
KUNGÄLV |
|
50m |
30.08 |
244 |
8 |
Eric Schollin |
1997 |
AF2597 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
31.20 |
196 |
9 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
AG5597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
31.46 |
734 |
10 |
Gustav Norberg-Pettersson |
1996 |
AM8596 |
SK LAXEN |
|
50m |
32.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
97 |
1 |
Christofer Röbech |
1994 |
AT0394 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
31.84 |
636 |
2 |
Tony Brkic |
1994 |
AV1794 |
S 71 |
|
50m |
31.25 |
363 |
3 |
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
AC3196 |
LASS |
|
50m |
30.54 |
70 |
4 |
Christoffer Roos |
1995 |
AJ2995 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
29.64 |
384 |
5 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
AV7391 |
LASS |
|
50m |
27.20 |
55 |
6 |
Oskar Davidsson |
1993 |
AD9993 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
28.74 |
158 |
7 |
Joakim Kling |
1991 |
AG3391 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.99 |
396 |
8 |
Jimmy Weidman |
1990 |
BA3390 |
LASS |
|
50m |
31.16 |
483 |
9 |
Anton Welliver |
1995 |
AA4595 |
MASS |
|
50m |
31.39 |
381 |
10 |
Daniel Olsson |
1996 |
AF0396 |
LASS |
|
50m |
31.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
301 |
1 |
Erik Asp |
1995 |
AU9395 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
31.55 |
523 |
2 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
50m |
31.24 |
572 |
3 |
Michail Papantoniou |
1997 |
AX7397 |
POLISEN |
|
50m |
30.47 |
506 |
4 |
Marcus Forsgren |
1996 |
AM4196 |
NKK |
|
50m |
29.51 |
575 |
5 |
Pontus Renholm |
1986 |
AG7786 |
POLISEN |
|
50m |
26.20 |
328 |
6 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
28.55 |
640 |
7 |
Andreas Myhrberg |
1993 |
AI6593 |
S 71 |
|
50m |
29.93 |
418 |
8 |
Julian Cöster |
1995 |
AM7395 |
MASS |
|
50m |
31.13 |
395 |
9 |
Thomas Törnström |
1992 |
AG1592 |
LASS |
|
50m |
31.37 |
466 |
10 |
Edvin Qvirist |
1995 |
AC6995 |
MASS |
|
50m |
31.91 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
29 april 2012 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
13:16 |
|