Program for Novo Nordisk Hillerød Cup
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Hillerød Cup 2011 |
|
Udskriftsdato |
11 november 2011 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
13:40 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 november 2011 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (26) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Marie Johnbeck |
2002 |
0202AF |
ROSKILDE |
|
25m |
|
392 |
2 |
Ida W. Hall |
2002 |
0236AG |
HILLERØD |
|
25m |
|
239 |
3 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
|
189 |
4 |
Isabel Kol Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
25m |
|
112 |
5 |
Lærke Skov Nielsen |
2001 |
0112AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
|
389 |
2 |
Emma Brogaard |
2001 |
|
HILLERØD |
|
25m |
|
190 |
3 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
|
247 |
4 |
Mathilde Bischoff |
2001 |
|
A6 |
|
25m |
|
388 |
5 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
HILLERØD |
|
25m |
|
343 |
6 |
Julie Bach Nielsen |
1997 |
9748AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
3:03.61 |
102 |
2 |
Kira Bakx |
2002 |
0232AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:21.41 |
108 |
3 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:09.47 |
390 |
4 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
HILLERØD |
|
25m |
2:14.37 |
183 |
5 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
25m |
3:00.82 |
111 |
6 |
Maria Lomidze |
2000 |
0034AR |
FR.VÆRK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Laura Kastrup |
2000 |
0038AL |
HELSINGØR |
|
25m |
1:57.76 |
161 |
2 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:51.16 |
73 |
3 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:47.82 |
7 |
4 |
Clara Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
25m |
1:50.33 |
115 |
5 |
Cecilie Lynghøj Storgaard |
2000 |
0038AQ |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:57.25 |
151 |
6 |
Silke Mehr |
2000 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
2:03.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Romina M Folcarelli |
2000 |
0094AU |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:44.56 |
225 |
2 |
Emma Nyborg-Vedsted |
1999 |
9934AP |
TRITON B |
|
25m |
1:43.61 |
163 |
3 |
Rikke Skovly Petersen |
2003 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
1:43.04 |
137 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
25m |
1:43.41 |
114 |
5 |
Regitze Rahn-Nielsen |
1999 |
9946AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:43.88 |
298 |
6 |
Lærke Højsted Eriksen |
2002 |
0298AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:46.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:40.47 |
104 |
2 |
Sarah Castell |
1999 |
9932AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:38.75 |
160 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:37.95 |
252 |
4 |
Andrea Fejer |
2000 |
0076AU |
A6 |
|
25m |
1:38.20 |
275 |
5 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
0164AP |
A6 |
|
25m |
1:40.09 |
8 |
6 |
Sofia Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
1:42.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Asta Bantz |
1999 |
9944AT |
HILLERØD |
|
25m |
1:36.20 |
110 |
2 |
Minella Jespersen |
1999 |
9908AW |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:33.99 |
277 |
3 |
Ida-Sofia Bech Wehne |
2001 |
0194AE |
A6 |
|
25m |
1:33.30 |
4 |
4 |
Olivia Morsing |
2000 |
0022AU |
HILLERØD |
|
25m |
1:33.73 |
402 |
5 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:35.36 |
316 |
6 |
Regitze Lyngfeldt |
2002 |
0286AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:37.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Sigrid Tanghus Belza |
1999 |
9904AX |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:33.12 |
309 |
2 |
Marta Kruse Johansen |
2000 |
0068AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:32.85 |
341 |
3 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246ac |
HELSINGØR |
|
25m |
1:32.35 |
285 |
4 |
Natasja Magnus |
2000 |
0024ae |
LAKSEN |
|
25m |
1:32.59 |
140 |
5 |
Emma Rose Jacobsen |
2000 |
0022AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:33.04 |
164 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
25m |
1:33.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Frida Sidenius Jensen |
2001 |
0128AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.40 |
202 |
2 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
25m |
1:30.78 |
5 |
3 |
Amanda Bundgaard Pedersen |
2000 |
0088AQ |
HILLERØD |
|
25m |
1:30.30 |
12 |
4 |
Josefine Lykke Wibom |
2000 |
0046AI |
HILLERØD |
|
25m |
1:30.77 |
59 |
5 |
Julie Jarlbo Berner |
2001 |
|
ALLERØD |
|
25m |
1:31.10 |
71 |
6 |
Clara Marie Juhlert |
2000 |
0002AJ |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Emilie H. Witte |
2000 |
0022AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:29.74 |
258 |
2 |
Sofie Kepp Jensen |
2002 |
0262AA |
A6 |
|
25m |
1:29.20 |
271 |
3 |
Katja Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
25m |
1:28.60 |
78 |
4 |
Lærke Koch Sonnenborg |
2000 |
0012AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.14 |
379 |
5 |
Caroline Johansen |
1999 |
9958AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:29.66 |
291 |
6 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Anna Elisabeth Mathiasen |
2000 |
0028AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.37 |
113 |
2 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:27.26 |
10 |
3 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:24.96 |
269 |
4 |
Kamilla Neve |
2000 |
0082AE |
A6 |
|
25m |
1:26.31 |
147 |
5 |
Caroline F. Jørgensen |
1997 |
9786AV |
ROSKILDE |
|
25m |
1:28.34 |
51 |
6 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
25m |
1:28.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Johanne Overgaard Pederse |
1999 |
9956AH |
TRITON B |
|
25m |
1:24.79 |
260 |
2 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
A6 |
|
25m |
1:22.89 |
259 |
3 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
0008AB |
A6 |
|
25m |
1:22.43 |
297 |
4 |
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
0004AM |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.61 |
241 |
5 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
1:24.22 |
229 |
6 |
Line Refsgaard |
2000 |
0004AD |
TRITON B |
|
25m |
1:24.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Cecilie Fruerlund Larsen |
1999 |
9906AP |
A6 |
|
25m |
1:21.17 |
336 |
2 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.98 |
386 |
3 |
Annabella B. Wammen |
2000 |
0096AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:20.38 |
100 |
4 |
Katrine Maria Arnkjær |
1999 |
9942AW |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:20.38 |
158 |
5 |
Annasofie Engtorp Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.16 |
150 |
6 |
Freja Loop |
1997 |
9756AV |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.19 |
250 |
2 |
Sofie Carmel |
1997 |
9762AN |
A6 |
|
25m |
1:19.91 |
251 |
3 |
Sandra Danielsen |
1998 |
9854AI |
A6 |
|
25m |
1:19.80 |
98 |
4 |
Louise Albrechtsen |
1998 |
9894AH |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:19.88 |
451 |
5 |
Isabella V. Knudsen |
1998 |
9896AQ |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:19.97 |
330 |
6 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Sofie Grøndal |
1999 |
9906aa |
SLANGERUP |
|
25m |
1:19.57 |
444 |
2 |
Anne Sofie Gammelgaard |
1998 |
9898AX |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:18.97 |
276 |
3 |
Rebecca Thoby |
1996 |
9696AV |
A6 |
|
25m |
1:18.68 |
155 |
4 |
Lisa Hemme Nielsen |
2000 |
0076AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:18.70 |
441 |
5 |
Silke Christoffersen |
1998 |
9818AS |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:19.35 |
199 |
6 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
1:19.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Sarah Wohlert |
1998 |
9862AJ |
A6 |
|
25m |
1:17.91 |
432 |
2 |
Sara Gustafson |
1997 |
9724AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.40 |
200 |
3 |
Diana Jacobsen |
1998 |
9838AK |
TRITON B |
|
25m |
1:17.19 |
255 |
4 |
Fie Hansen |
1999 |
9924AC |
A6 |
|
25m |
1:17.31 |
221 |
5 |
Stine Mathiasen |
1998 |
9874AR |
TRITON B |
|
25m |
1:17.82 |
340 |
6 |
Victoria S. Bahrensceer |
1999 |
9962an |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Emilie Torp Kastrup |
1997 |
9712AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:16.77 |
440 |
2 |
Simone Bukholt |
1999 |
9954AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:15.91 |
296 |
3 |
Asta Skovgaard Eriksen |
1998 |
9874AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.20 |
382 |
4 |
Caroline Høst Lorenzen |
1999 |
9916AG |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.77 |
460 |
5 |
Signe Skousen |
1999 |
9916AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:15.99 |
170 |
6 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
449 |
1 |
Ida Jensen |
1998 |
9884AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:14.83 |
278 |
2 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
A6 |
|
25m |
1:14.01 |
372 |
3 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.78 |
266 |
4 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
A6 |
|
25m |
1:13.96 |
378 |
5 |
Mathilde Top Jacobsen |
1999 |
9968AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:14.40 |
404 |
6 |
Julie Hartmann Nielsen |
1997 |
9774AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:14.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
1:13.65 |
299 |
2 |
Camilla Feldmann |
1999 |
9972AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:13.58 |
186 |
3 |
Nicoline Clement |
1999 |
9936AF |
TRITON B |
|
25m |
1:13.30 |
458 |
4 |
Mathilde Olsen |
1998 |
9892AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:13.57 |
198 |
5 |
Alberte Mantzius Heerwage |
1999 |
9908AC |
TRITON B |
|
25m |
1:13.63 |
135 |
6 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Lærke Lindgreen Lauritsen |
1997 |
9708AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.11 |
273 |
2 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
A6 |
|
25m |
1:12.53 |
436 |
3 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:11.86 |
457 |
4 |
Julie Brosbøl Olsen |
1999 |
9962AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:11.95 |
431 |
5 |
Rebekka Gustafson |
1997 |
9792AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:13.08 |
267 |
6 |
Amalie Mårtensson |
2000 |
0004AE |
A6 |
|
25m |
1:13.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Pernille Agerlin |
1997 |
9786AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:11.39 |
245 |
2 |
Malene Bang |
1999 |
9976AD |
A6 |
|
25m |
1:11.13 |
459 |
3 |
Eva Rasmussen |
1996 |
9638AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:10.35 |
315 |
4 |
Elisabeth Lyngfeldt |
1999 |
9968AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:11.07 |
325 |
5 |
Emma Rasmussen |
1996 |
9674AW |
HELSINGØR |
|
25m |
1:11.32 |
169 |
6 |
Mette Sannerud |
1997 |
9706AD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:11.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Anne Sofie Nielsen |
1999 |
9904AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.91 |
238 |
2 |
Bolette Thomsen |
1997 |
9786AI |
TRITON B |
|
25m |
1:09.57 |
171 |
3 |
Lærke Viereck |
1997 |
9754AT |
ROSKILDE |
|
25m |
1:07.69 |
361 |
4 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
9682AJ |
HILLERØD |
|
25m |
1:09.33 |
405 |
5 |
Louise Hartmann Nielsen |
1997 |
9764AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:09.81 |
215 |
6 |
Natalie Løwe Legin |
1998 |
9854AG |
TRITON B |
|
25m |
1:10.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:07.47 |
349 |
2 |
Freja Englund |
1997 |
9726AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:07.42 |
319 |
3 |
Maria Kaisa Mundt |
1998 |
9896AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:06.52 |
380 |
4 |
Silje Krarup |
1998 |
9858AB |
HILLERØD |
|
25m |
1:06.79 |
136 |
5 |
Laura Dahl |
1998 |
9824AN |
ROSKILDE |
|
25m |
1:07.45 |
306 |
6 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:07.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Nanna Johansen |
1996 |
9662AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:05.97 |
331 |
2 |
Ingrid Eklundh Sørensen |
1998 |
9898AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:05.78 |
366 |
3 |
Helena Daugbjerg Petersen |
1997 |
9734AI |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.67 |
445 |
4 |
Benedicte Ø. Hansen |
1995 |
9578AM |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:04.71 |
427 |
5 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:05.81 |
453 |
6 |
Clara Lindecrona |
1993 |
9308AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:06.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Marie-Louise Wibom |
1996 |
9656AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.64 |
360 |
2 |
Clara Amalie Lisbjerg |
1996 |
9692AJ |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.22 |
362 |
3 |
Thea Mundt Lohse |
1994 |
9452AQ |
HILLERØD |
|
25m |
1:03.29 |
327 |
4 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:03.84 |
370 |
5 |
Emma Gaardsted Andersen |
1998 |
9896AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.50 |
265 |
6 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
1:04.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
452 |
1 |
Nathja Larsen |
1995 |
9534AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:02.98 |
456 |
2 |
Trine Meier |
1995 |
9564AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:02.67 |
446 |
3 |
Mie Hansen |
1991 |
9108AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:02.16 |
425 |
4 |
Caroline Oxholm |
1997 |
9788AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:02.60 |
173 |
5 |
Rikke Voss |
1997 |
9756AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:02.83 |
406 |
6 |
Simone Kronborg Riis |
1997 |
9786AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:03.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
11 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:40 |
|