Program för UGP4 - Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
UGP4 - 2010 |
|
Utskriftsdatum |
08 oktober 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:32 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 oktober 2011 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
Karl Wallenberg |
1998 |
AT7998 |
HELLAS sk |
|
25m |
|
15 |
4 |
Mattias Håkansson |
1998 |
AT6998 |
HELLAS sk |
|
25m |
|
102 |
5 |
Jonas Eldin |
1998 |
AV0598 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
153 |
2 |
Jonatan Wächter |
2000 |
AP7100 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
116 |
3 |
Oscar Johansson |
2000 |
AN1500 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:00.26 |
106 |
4 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
AQ0399 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:52.00 |
91 |
5 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:57.16 |
94 |
6 |
Fabian Ctvtek |
1998 |
AU8398 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
138 |
7 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
155 |
1 |
Kaspar Zalomski |
2000 |
AK7100 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:46.23 |
144 |
2 |
Teodor Stensö |
1998 |
AQ2998 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:42.81 |
279 |
3 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
AG8399 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:42.01 |
2 |
4 |
Gustav Amnelius |
1996 |
AT5196 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:34.50 |
296 |
5 |
Antonio Novevski |
1997 |
AP7197 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:34.56 |
141 |
6 |
Erik Sehr |
1999 |
AM3399 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:42.45 |
332 |
7 |
Martin Engstrand |
1999 |
AJ5199 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:44.24 |
281 |
8 |
Christopher Khouri |
2000 |
AF5500 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:51.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
260 |
1 |
Philip Carlsäter |
2001 |
AC5701 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:32.78 |
145 |
2 |
Fredrik Svensson |
1997 |
AT7797 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:31.20 |
179 |
3 |
Charlie Lindfors |
1996 |
AT1196 |
SKURU IK |
|
25m |
1:29.48 |
322 |
4 |
Emil Wikell |
1999 |
AK5799 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:29.13 |
359 |
5 |
Olof Askling |
1999 |
AM7799 |
SKK |
|
25m |
1:29.25 |
109 |
6 |
Jacob Gyllberg |
2000 |
AG1900 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:31.18 |
392 |
7 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
25m |
1:31.29 |
366 |
8 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
AJ4100 |
SKK |
|
25m |
1:33.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
252 |
1 |
Kevin Ballchand |
1999 |
AI6199 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:28.93 |
34 |
2 |
Philip Ericsson |
1998 |
AI7998 |
POLISEN |
|
25m |
1:28.57 |
67 |
3 |
Pontus Ernstsson |
1999 |
AH9999 |
S 71 |
|
25m |
1:28.24 |
112 |
4 |
Hugo Härmark |
1998 |
AQ3998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:27.06 |
355 |
5 |
Olle Österman |
1998 |
AQ2198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:27.96 |
118 |
6 |
Adel Khan |
1996 |
AQ8796 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:28.49 |
402 |
7 |
Simon Gipperth |
1998 |
AF1798 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:28.88 |
130 |
8 |
Sébastien Malmberg |
1997 |
AT2797 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:29.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
1 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
AH8398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:26.66 |
233 |
2 |
Adrian Panahi |
1998 |
AH7398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:24.19 |
16 |
3 |
Viktor Karlsson |
1996 |
AK1996 |
HELLAS sk |
|
50m |
1:22.72 |
212 |
4 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:21.70 |
265 |
5 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:22.17 |
312 |
6 |
Marcus Stridfeldt |
1995 |
AY9195 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:22.84 |
69 |
7 |
Josef Isaksson |
1997 |
AS3197 |
S 71 |
|
25m |
1:24.38 |
133 |
8 |
Marcus Melander |
1996 |
AI2996 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:26.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
Viktor Jändel |
1996 |
AV6196 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:21.37 |
226 |
2 |
Emil Lundberg |
1997 |
AF6597 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:20.98 |
352 |
3 |
Christian Scheid |
1997 |
AP5197 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:20.19 |
290 |
4 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:19.67 |
315 |
5 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
AM2998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:20.01 |
241 |
6 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
AI5198 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:20.22 |
364 |
7 |
Axel Gudehn |
1998 |
AL4398 |
SKK |
|
25m |
1:21.01 |
36 |
8 |
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
POLISEN |
|
25m |
1:21.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
POLISEN |
|
25m |
1:18.71 |
37 |
2 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
POLISEN |
|
25m |
1:17.85 |
31 |
3 |
Martin Blomquist |
1997 |
AS0797 |
POLISEN |
|
25m |
1:16.47 |
237 |
4 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:15.98 |
178 |
5 |
Petter Lindberg |
1997 |
AJ2797 |
SKURU IK |
|
25m |
1:16.44 |
301 |
6 |
Andreas Persson |
1996 |
AK2596 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:16.49 |
107 |
7 |
Patricio Gabriel |
1998 |
AL6998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.33 |
407 |
8 |
Amar Kurtovic |
1995 |
AQ0395 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:19.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Jack Ekström |
1998 |
AP1798 |
SKURU IK |
|
25m |
1:14.89 |
149 |
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
AP4397 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:14.30 |
227 |
3 |
Timothy Mackin |
1995 |
AO0995 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:13.69 |
62 |
4 |
Killian Walsh |
1998 |
AG4198 |
POLISEN |
|
25m |
1:13.33 |
59 |
5 |
Elias Sjöblom |
1997 |
AC4997 |
POLISEN |
|
25m |
1:13.43 |
196 |
6 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:14.04 |
180 |
7 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
25m |
1:14.71 |
60 |
8 |
Marcus Svensson |
1997 |
AP8997 |
POLISEN |
|
50m |
1:15.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
305 |
1 |
Erik Reinholdz |
1997 |
AF2397 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:11.85 |
225 |
2 |
Alexander Lind |
1997 |
AI0397 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:10.39 |
171 |
3 |
Martin Jareman |
1996 |
AN9396 |
SKURU IK |
|
25m |
1:09.59 |
294 |
4 |
Fredrik Nilsson |
1994 |
AP3994 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:08.19 |
211 |
5 |
Theodor Hansson |
1994 |
AG8394 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.35 |
134 |
6 |
Filip Moss |
1994 |
AD2994 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.93 |
275 |
7 |
Niclas Hvalgren |
1995 |
AC9195 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:11.68 |
398 |
8 |
Elias Altman |
1998 |
AH6998 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:12.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
291 |
1 |
Denis Marijanovic |
1996 |
AP3596 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:05.85 |
113 |
2 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:04.18 |
127 |
3 |
Antonio Lutula |
1993 |
BC8793 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:00.08 |
399 |
4 |
Fabian Bergman |
1994 |
AQ2194 |
SALTSJÖB |
|
25m |
58.98 |
391 |
5 |
Lucas Thomée |
1993 |
AE3193 |
SKK |
|
25m |
59.29 |
61 |
6 |
Joakim Uhlin |
1994 |
AN6394 |
POLISEN |
|
25m |
1:01.89 |
55 |
7 |
Michail Papantonioy |
1997 |
AX7397 |
POLISEN |
|
50m |
1:04.73 |
284 |
8 |
Markus Kron |
1994 |
AP2994 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:06.60 |
Skapad av WinGrodan 1.19.00 |
Utskriftsdatum |
08 oktober 2011 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
08:32 |
|