Startliste for Østdanske Mesterskaber (K)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbane Mesterskab |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2011 |
|
|
Stævne by |
Søborg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 januar 2012 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
293 |
3 |
Kathrine Holm |
1996 |
9634AK |
VEST |
|
25m |
3:13.88 |
298 |
4 |
Nikoline Marker-Pedersen |
1996 |
9686AC |
VEST |
|
25m |
2:46.76 |
430 |
5 |
Rebecca Winther |
1996 |
9608an |
GENTOFTE |
|
25m |
2:55.94 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
2:46.28 |
388 |
2 |
Alberte Sara Cornelius |
1998 |
9836AF |
GI40HERMES |
|
25m |
2:45.65 |
2 |
3 |
Freja Englund |
1997 |
9726AP |
HILLERØD |
|
25m |
2:44.42 |
355 |
4 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
25m |
2:42.95 |
95 |
5 |
Katarina Vogel |
1997 |
9742AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:43.25 |
11 |
6 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
9682AJ |
HILLERØD |
|
25m |
2:45.53 |
21 |
7 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
25m |
2:46.16 |
94 |
8 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:46.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Julie Lamberth |
1996 |
9622AQ |
HILLERØD |
|
25m |
2:42.13 |
46 |
2 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
25m |
2:40.44 |
100 |
3 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
ALLERØD |
|
25m |
2:39.96 |
39 |
4 |
Cecilie Holten |
1996 |
9608AF |
TRITON B |
|
25m |
2:29.39 |
190 |
5 |
Thea Schulze |
1998 |
9896AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:34.43 |
10 |
6 |
Clara Amalie Lisbjerg |
1996 |
9692AJ |
HILLERØD |
|
25m |
2:40.32 |
45 |
7 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
25m |
2:41.42 |
1 |
8 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
9622AJ |
HILLERØD |
|
25m |
2:42.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
411 |
3 |
Charlotte Jensen |
1992 |
9262AL |
GLADSAXE |
|
25m |
2:40.38 |
269 |
4 |
Josephina Bartela |
1994 |
9496AJ |
KVIK |
|
25m |
2:32.10 |
245 |
5 |
Rikke Nissen |
1994 |
9424AG |
NAKSKOV |
|
25m |
2:36.72 |
371 |
6 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
GI40HERMES |
|
25m |
2:41.96 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
376 |
2 |
Mathilde Leth-Espensen |
1995 |
9548AE |
GI40HERMES |
|
25m |
2:42.94 |
373 |
3 |
Olivia Ane Frey |
1994 |
9466AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
2:39.08 |
232 |
4 |
Frederikke Hall |
1992 |
9224AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:31.07 |
281 |
5 |
Katrine Liljedahl |
1995 |
9578AX |
KVIK |
|
25m |
2:34.71 |
193 |
6 |
Mie Hansen |
1991 |
9108AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:41.46 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2011 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening |
Udskriftstidspunkt |
09:50 |
|