Program för SM/JSM 2011
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 9 Söndag 3 juli 2011 kl. 09.00
Heatlista Gren 35
|
Tävling |
SM/JSM 2011 |
|
Utskriftsdatum |
02 juli 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Halmstad |
|
Utskriftstid |
18:35 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Laxen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 juni 2011 |
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Damer |
Försök (7) |
Sponsor: Kansliet Online |
Världsrekord Seniorer: Jessica Hardy (1987) 1:04.45 2009-08-08 |
Europarekord Seniorer: Yuliya Efimova (1992) 1:05.41 2009-07-28 |
SR: Joline Höstman (1988) 1:07.21 2009-07-27 |
MR Senior: Emma Igelström (1980) 1:07.27 2002-07-03 |
|
Heat 1 (7) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
242 |
2 |
Emelie Zachrisson |
1992 |
AS7292 |
MASS |
|
50m |
1:17.53 |
587 |
3 |
Malin Forss |
1991 |
AG8691 |
POLISEN |
|
50m |
1:17.39 |
102 |
4 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
AK4696 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:16.21 |
438 |
5 |
Katja Claesson |
1995 |
BX6695 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:16.48 |
194 |
6 |
Ida Gutlic |
1996 |
AP0496 |
MKK |
|
50m |
1:17.48 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
431 |
1 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:15.98 |
534 |
2 |
Madelene Andersson |
1991 |
BX0891 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:15.82 |
432 |
3 |
Linnea Nyberg |
1991 |
BO6691 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:15.51 |
545 |
4 |
Jenny Falkeman-Brink |
1993 |
BO1293 |
ÖSA |
|
50m |
1:15.34 |
233 |
5 |
Elise Löfgren |
1991 |
AF1691 |
MASS |
|
50m |
1:15.43 |
406 |
6 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:15.70 |
380 |
7 |
Petra Wennberg |
1993 |
AS2693 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:15.84 |
568 |
8 |
Cecilia Enbom |
1991 |
AJ6891 |
BODEN |
|
50m |
1:16.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
420 |
1 |
Lina Wingren |
1996 |
AQ7896 |
SK TRITON |
|
50m |
1:15.18 |
516 |
2 |
Silje Bergström-Tronsmoen |
1991 |
AS6491 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:14.88 |
89 |
3 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:14.67 |
185 |
4 |
Karin Ademar |
1993 |
AG9493 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:14.64 |
41 |
5 |
Beatrice Svensson |
1992 |
AF4892 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:14.66 |
168 |
6 |
Victoria Forsman |
1995 |
BA9495 |
LASS |
|
50m |
1:14.72 |
16 |
7 |
Erica Ackerstierna |
1992 |
BR6692 |
SK ENA |
|
50m |
1:15.14 |
310 |
8 |
Johanna Fransson |
1994 |
AG1894 |
S 71 |
|
50m |
1:15.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
240 |
1 |
Emma Westman |
1993 |
AP7693 |
MASS |
|
50m |
1:14.51 |
471 |
2 |
Lina Westerlund |
1995 |
BD5295 |
UPSALA S |
|
50m |
1:14.36 |
167 |
3 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
1:13.74 |
78 |
4 |
Nathalie Söderberg |
1993 |
AH4693 |
HS |
|
50m |
1:13.48 |
50 |
5 |
Klara Andersson |
1991 |
AV2491 |
HS |
|
50m |
1:13.72 |
187 |
6 |
Nellie Ternblad |
1995 |
AI2295 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:13.83 |
31 |
7 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:14.50 |
67 |
8 |
Emma Löfgren-Bengtson |
1993 |
AR8493 |
HS |
|
50m |
1:14.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
1:13.30 |
372 |
2 |
Ulrica Sandgren |
1994 |
AW2494 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:12.39 |
75 |
3 |
Julia Schippert |
1993 |
AR1693 |
HS |
|
50m |
1:11.17 |
394 |
4 |
Jessica Eriksson |
1993 |
AT2293 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:10.65 |
325 |
5 |
Elin Mårtensson |
1993 |
AT1893 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:10.71 |
32 |
6 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
BC8291 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:11.45 |
21 |
7 |
Andrea Bengtsson |
1991 |
BW6691 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:12.96 |
444 |
8 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:13.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
209 |
2 |
Josefin Wede |
1987 |
AI1287 |
MKK |
|
50m |
1:13.55 |
27 |
3 |
Helena Kumblad |
1987 |
AH8487 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:11.80 |
440 |
4 |
Rebecca Ejdervik |
1987 |
AL5287 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:07.58 |
576 |
5 |
Sandra Olofsson |
1990 |
AK8290 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:10.59 |
355 |
6 |
Ebba Nyberg |
1982 |
AB1282 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:13.36 |
202 |
7 |
Charlotte Nilsson |
1989 |
AK4489 |
MKK |
|
50m |
1:15.40 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
270 |
1 |
Evelina Karlsson |
1990 |
BR6690 |
NKK |
|
50m |
1:16.93 |
403 |
2 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
AI2489 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:13.51 |
500 |
3 |
Sara Thydén |
1989 |
AL9289 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:11.48 |
468 |
4 |
Jennie Johansson |
1988 |
AV3688 |
UPSALA S |
|
50m |
1:07.36 |
60 |
5 |
Sofia Johansson |
1989 |
AF7689 |
HS |
|
50m |
1:10.35 |
351 |
6 |
Stina Gardell |
1990 |
AG9690 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:13.20 |
577 |
7 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
AI4887 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:14.55 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.26 |
Utskriftsdatum |
02 juli 2011 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
18:35 |
|