Program för Vattenfall Swim Cup 2011 Finals SD
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 37
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2011 (Fin) |
|
Print Date |
05 June 2011 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
14:35 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
03 June 2011 |
|
|
|
|
Event 37, 100m Breaststroke Women |
Finals (3) |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
Camilla Madsen |
1997 |
9796AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:23.08 |
38 |
3 |
Emelie Nilsson |
1997 |
AA4697 |
TYRINGE SS |
|
25m |
1:22.46 |
19 |
4 |
Josefin Säurich |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:22.17 |
16 |
5 |
Josefine Hummitzsch |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:21.29 |
22 |
6 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
25m |
1:21.43 |
32 |
7 |
Carlijn Viering |
1997 |
970114 |
WAALSTROOM |
|
25m |
1:22.40 |
224 |
8 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
25m |
1:22.64 |
51 |
9 |
Thea Rud Iversen |
1997 |
9744AW |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:24.07 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 2 (3) (15 - 16 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1017 |
2 |
Lisanne-Marie Großmann |
1995 |
163162 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:20.20 |
17 |
3 |
Sabrina Gründer |
1996 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
1:17.71 |
21 |
4 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
DRAGØR |
|
25m |
1:17.61 |
13 |
5 |
Katharina Luise Ehmke |
1996 |
161600 |
EIDELTSTED |
|
25m |
1:16.31 |
12 |
6 |
Lina Wingren |
1996 |
AQ7896 |
SK TRITON |
|
25m |
1:17.11 |
18 |
7 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:17.68 |
1131 |
8 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652aa |
HORSENS |
|
25m |
1:19.07 |
223 |
9 |
Madelen Rydqvist |
1996 |
AD7496 |
SK TRITON |
|
25m |
1:23.68 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 3 (3) (17 years and older) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
Cecilie M. Pedersen |
1993 |
9378AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:17.88 |
11 |
3 |
Andrea Martin |
1981 |
|
HANNOVER |
|
25m |
1:15.65 |
8 |
4 |
Rikke Nissen |
1994 |
9424AG |
NAKSKOV |
|
25m |
1:14.44 |
210 |
5 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
25m |
1:13.78 |
10 |
6 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
9096AC |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:14.02 |
211 |
7 |
Line Præst Lauridsen |
1989 |
8994AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:15.60 |
9 |
8 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
25m |
1:16.11 |
30 |
9 |
Josefin Nilsson |
1993 |
AC3893 |
SK TRITON |
|
25m |
1:21.96 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.18.26 |
Print Date |
05 June 2011 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
14:35 |
|