Startliste for Vattenfall Swim Cup 2011 Finals SD
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 33
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2011 (Fin) |
|
Print Date |
05 June 2011 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
14:35 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
03 June 2011 |
|
|
|
|
Event 33, 100m Freestyle Women |
Finals (3) |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
228 |
2 |
Friederike Lübbert |
1997 |
215024 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:04.40 |
216 |
3 |
Charlene Mütschow |
1997 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
1:03.99 |
16 |
4 |
Josefine Hummitzsch |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:02.65 |
217 |
5 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
HORSENS |
|
25m |
1:00.38 |
22 |
6 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
25m |
1:02.36 |
222 |
7 |
Vanessa Schuster |
1997 |
221242 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:03.63 |
220 |
8 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
9754AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:04.05 |
45 |
9 |
Henrike Böllert |
1997 |
173433 |
EIDELTSTED |
|
25m |
1:06.07 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 2 (3) (15 - 16 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
498 |
2 |
Mia Egholm Andersen |
1996 |
9608AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
1:01.95 |
21 |
3 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
DRAGØR |
|
25m |
1:01.56 |
561 |
4 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
DRAGØR |
|
25m |
1:01.08 |
212 |
5 |
Louise Frederiksen |
1995 |
9506AP |
HORSENS |
|
25m |
59.62 |
215 |
6 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
WEST SWIM |
|
25m |
1:00.56 |
1131 |
7 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652aa |
HORSENS |
|
25m |
1:01.37 |
1017 |
8 |
Lisanne-Marie Großmann |
1995 |
163162 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:01.69 |
562 |
9 |
Laura Arberg |
1995 |
9562AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:03.07 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 3 (3) (17 years and older) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1019 |
2 |
Lisa Thielmann |
1994 |
153682 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:02.20 |
557 |
3 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
8888AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:00.27 |
214 |
4 |
Siri Wiecker |
1994 |
9494AM |
NAKSKOV |
|
25m |
59.90 |
211 |
5 |
Line Præst Lauridsen |
1989 |
8994AA |
WEST SWIM |
|
25m |
58.76 |
496 |
6 |
Pernille Larsen |
1992 |
9264AG |
WEST SWIM |
|
25m |
59.24 |
1117 |
7 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
9054AD |
WEST SWIM |
|
25m |
59.93 |
499 |
8 |
Katja Holm |
1994 |
9408AE |
WEST SWIM |
|
25m |
1:01.58 |
512 |
9 |
Susanne Rübner-Petersen |
1994 |
9448AA |
SK-SYD |
|
25m |
1:02.52 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.18.26 |
Print Date |
05 June 2011 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
14:35 |
|