Program för Vattenfall Swim Cup 2011 Finals SD
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 32
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2011 (Fin) |
|
Print Date |
05 June 2011 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
14:35 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
03 June 2011 |
|
|
|
|
Event 32, 25m Butterfly Men |
Finals (8) |
Heat 1 (8) (11 years and younger) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
951 |
2 |
Patrick Tayfun Stüwe |
2000 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
17.57 |
841 |
3 |
Dominique Renné |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
17.56 |
772 |
4 |
Tim Krüger |
2000 |
239145 |
SCHWERIN |
|
25m |
16.43 |
838 |
5 |
Lukas Glasewald |
2000 |
|
SV HALLE |
|
25m |
15.64 |
947 |
6 |
Till Austinat |
2000 |
239146 |
SCHWERIN |
|
25m |
16.25 |
1074 |
7 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
17.08 |
976 |
8 |
Jannis Himburg |
2000 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
17.56 |
997 |
9 |
Justin Heilmann |
2000 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
18.08 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
775 |
2 |
Vincent Radach |
1999 |
255252 |
SV NEPTUN |
|
25m |
19.33 |
999 |
3 |
Linus Loose |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
17.04 |
949 |
4 |
Elias Christiansen |
1999 |
260616 |
ROTWEIß |
|
25m |
16.30 |
1105 |
5 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
15.70 |
992 |
6 |
Tobias Eichhorn |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
15.98 |
985 |
7 |
Niclas Budek |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
16.63 |
1083 |
8 |
Lukas Hoellge |
1999 |
|
BERLINER |
|
25m |
17.10 |
856 |
9 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
25m |
19.73 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
764 |
2 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
WEST SWIM |
|
25m |
15.81 |
774 |
3 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
WEST SWIM |
|
25m |
15.41 |
1082 |
4 |
Maurice Hage |
1998 |
214939 |
ROTWEIß |
|
25m |
15.18 |
981 |
5 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
WEST SWIM |
|
25m |
14.32 |
937 |
6 |
Manuel Moors |
1998 |
202284 |
POTSDAMER |
|
25m |
15.12 |
761 |
7 |
Jeffrey Ketzscher |
1998 |
257516 |
ROTWEIß |
|
25m |
15.21 |
1081 |
8 |
Max Sziburies |
1998 |
224740 |
SCHWERIN |
|
25m |
15.52 |
983 |
9 |
Stefan Martin Lara |
1998 |
9847AI |
ODDER |
|
25m |
15.93 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
751 |
2 |
Frederic Boger |
1997 |
249791 |
KALTENKIRC |
|
25m |
14.54 |
749 |
3 |
Sebastian Engel |
1997 |
|
UETERSEN |
|
25m |
14.48 |
743 |
4 |
Lasse Brock |
1997 |
9717AB |
HERLEV |
|
25m |
14.18 |
742 |
5 |
Lars Andre Großmann |
1997 |
178776 |
SCHWERIN |
|
25m |
13.91 |
745 |
6 |
Janne Lahrssen |
1997 |
|
WESSELBURE |
|
25m |
14.13 |
750 |
7 |
Nikolaj Borup |
1997 |
9743AI |
ERRITSØ |
|
25m |
14.28 |
979 |
8 |
Marcus Alexandersson |
1997 |
AL7597 |
S 77 |
|
25m |
14.50 |
936 |
9 |
Joshua Petersen |
1997 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
14.58 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
605 |
2 |
Jens Frederik Vittrup |
1996 |
9625AC |
HERLEV |
|
25m |
14.07 |
428 |
3 |
Joshua Heitsch |
1996 |
|
UETERSEN |
|
25m |
13.96 |
421 |
4 |
Erik Wetzstein |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
13.45 |
601 |
5 |
Thomas Knudsen |
1996 |
9633AD |
HOLSTEBRO |
|
25m |
12.91 |
1047 |
6 |
Philip Budd |
1996 |
|
Sandefjord |
|
25m |
13.02 |
426 |
7 |
Albert Grann-Frankild |
1996 |
|
ODDER |
|
25m |
13.67 |
429 |
8 |
Jann Dierk Siem |
1996 |
|
SC PHÖNIX |
|
25m |
14.01 |
396 |
9 |
Lars-Kevin Klüver |
1996 |
208418 |
ROTWEIß |
|
25m |
14.12 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
382 |
2 |
Simon Underlien |
1995 |
9505AL |
HORSENS |
|
25m |
13.23 |
592 |
3 |
Tom Przinitzky |
1995 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
12.82 |
1038 |
4 |
Jan Habermann |
1995 |
163169 |
SCHWERIN |
|
25m |
12.56 |
354 |
5 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
9523AG |
HORSENS |
|
25m |
11.50 |
583 |
6 |
Ahmad Attelesey |
1995 |
AP5995 |
SK TRITON |
|
25m |
12.33 |
591 |
7 |
Viktor Christiansson |
1995 |
AD5795 |
TYRINGE SS |
|
25m |
12.59 |
406 |
8 |
Felix Penzold |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
13.10 |
401 |
9 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
13.26 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 7 (8) (17 - 18 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
366 |
2 |
Henrik Nilsson |
1994 |
AA1994 |
SK TRITON |
|
25m |
12.58 |
362 |
3 |
Mads Christensen |
1994 |
9497AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
12.39 |
376 |
4 |
Malte Schölermann |
1994 |
|
UETERSEN |
|
25m |
12.22 |
357 |
5 |
Martin Terp Olesen |
1994 |
9449AD |
ST ESBJERG |
|
25m |
11.99 |
373 |
6 |
Dag Christian Jepsen |
1993 |
136695 |
ROTWEIß |
|
25m |
12.10 |
389 |
7 |
Erik Tränkner |
1994 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
12.39 |
365 |
8 |
Eden Turin |
1994 |
9473AC |
WEST SWIM |
|
25m |
12.48 |
1128 |
9 |
Alexander Lollike |
1993 |
9347AF |
SØLLERØD |
|
25m |
12.78 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 8 (8) (19 years and older) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
355 |
2 |
André Schäfer |
1990 |
|
BERLINER |
|
25m |
12.21 |
352 |
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
WEST SWIM |
|
25m |
12.15 |
351 |
4 |
Sebastian Solf |
1989 |
093627 |
POTSDAMER |
|
25m |
11.95 |
579 |
5 |
Rasmus Schmidt Sørensen |
1992 |
9281AD |
WEST SWIM |
|
25m |
11.46 |
356 |
6 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
WEST SWIM |
|
25m |
11.84 |
353 |
7 |
Harald Johansson |
1991 |
AC5391 |
OSBY SS |
|
25m |
12.15 |
360 |
8 |
Felix Radny |
1989 |
|
BERLINER |
|
25m |
12.17 |
381 |
9 |
Toni Angerstein |
1990 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
12.26 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.18.26 |
Print Date |
05 June 2011 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
14:35 |
|