Startliste for Vattenfall Swim Cup 2011 Morning UC
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Event 5, 100m Medley Women |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 8 | Bohner Charlotte | 2000 | BERLINER | 25 m | 1:20.24 | ||
2 | 10 | Sinkwitz Melina | 2000 | BERLINER | 25 m | 1:24.81 | ||
3 | 16 | Peucelle Zoe | 2000 | BERLINER | 25 m | 1:26.28 | ||
4 | 632 | Förster Celine | 2000 | ESV FRANKF | 25 m | 1:27.60 | ||
5 | 153 | Eisenberg Anne | 2000 | ROSTOCK | 25 m | 1:28.00 | ||
6 | 380 | Wöstenberg Nele | 2000 | SCHWERIN | 256285 | 25 m | 1:28.68 | |
7 | 575 | Kühnel Lena Marie | 2000 | SC EMPOR | 25 m | 1:28.99 | ||
8 | 9 | Seifert Sarah | 2000 | BERLINER | 25 m | 1:30.44 | ||
9 | 1 | Windoffer Ronja | 2001 | BERLINER | 25 m | 1:31.15 | ||
10 | 315 | Städter Vanessa | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 1:31.54 | ||
11 | 368 | Koop Gina Elisa | 2000 | SCHWERIN | 256647 | 25 m | 1:31.63 | |
12 | 425 | Stenberg Sara | 2001 | SK TRITON | AB1801 | 25 m | 1:33.07 | |
13 | 574 | Runge Vivien Charlott | 2001 | SC EMPOR | 25 m | 1:33.44 | ||
14 | 572 | Mann Meike Juliana | 2001 | SC EMPOR | 25 m | 1:33.89 | ||
15 | 529 | Mcneese Beth | 2001 | PINGVINEN | 0186AL | 25 m | 1:33.92 | |
16 | 277 | Schröder Emily | 2000 | EIDELTSTED | 244520 | 25 m | 1:34.22 | |
17 | 37 | Borchardt Heather-Marie | 2000 | CSV BERLIN | 25 m | 1:34.51 | ||
18 | 348 | Wolter Annalena | 2000 | HALLE-NEUS | 25 m | 1:34.58 | ||
19 | 397 | Spiegel Natascha | 2000 | POTSDAMER | 221487 | 25 m | 1:36.00 | |
20 | 278 | Sprang Sira | 2001 | EIDELTSTED | 264269 | 25 m | 1:36.54 | |
21 | 526 | Jensen Hannah | 2000 | PINGVINEN | 0032AO | 25 m | 1:37.28 | |
22 | 428 | Ahrens Saskia | 2001 | SV NEPTUN | 272715 | 25 m | 1:37.32 | |
23 | 275 | Lenort Ida | 2000 | EIDELTSTED | 264267 | 25 m | 1:37.87 | |
24 | 330 | Tsychkova Maria | 2001 | TUREBERG | 25 m | 1:38.03 | ||
25 | 349 | Schoeppe Charlot | 2000 | HALLE-NEUS | 25 m | 1:38.17 | ||
26 | 480 | Kristjánsdótt María Fanne | 2000 | SH ICELAND | 070400-2940 | 25 m | 1:38.30 | |
27 | 420 | Månsson Matilda | 2000 | SK TRITON | AB6200 | 25 m | 1:38.53 | |
28 | 2 | Völker Michelle | 2000 | BERLINER | 25 m | 1:38.68 | ||
29 | 527 | Nielsen Lærke Juul | 2000 | PINGVINEN | 0006AN | 25 m | 1:38.84 | |
30 | 181 | Brock Celine | 2000 | HERLEV | 0038AA | 25 m | 1:39.09 | |
31 | 286 | Freytag Theresa | 2001 | WESTSACHSE | 25 m | 1:39.23 | ||
32 | 298 | Martin Lea | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 1:39.41 | ||
33 | 485 | Ellehus Freya | 2000 | SVENDBORG | 0076AJ | 25 m | 1:39.65 | |
34 | 332 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 25 m | 1:39.77 | ||
35 | 327 | Wehebrink Saskia | 2000 | MECKELFELD | 256251 | 25 m | 1:39.96 | |
36 | 334 | Riedemann Lena | 2002 | HALLE-NEUS | 25 m | 1:40.00 | ||
37 | 336 | Fleck Anne Christin | 2000 | HALLE-NEUS | 25 m | 1:40.00 | ||
38 | 337 | Kretschmar Stephanie | 2001 | HALLE-NEUS | 25 m | 1:40.00 | ||
39 | 335 | Horn Charlotte | 2002 | HALLE-NEUS | 25 m | 1:40.00 | ||
40 | 303 | Petzold Monique | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 1:40.03 | ||
41 | 188 | Cato Agnes | 2001 | OSBY SS | AB8201 | 25 m | 1:41.22 | |
42 | 634 | Bartz Laura | 2000 | ESV FRANKF | 25 m | 1:41.50 | ||
43 | 423 | Paulander Felicia | 2000 | SK TRITON | AQ6600 | 25 m | 1:41.68 | |
44 | 287 | Gorzolla Luca Isa | 2001 | WESTSACHSE | 25 m | 1:42.37 | ||
45 | 590 | Glargaard Maria Møller | 2001 | ST ESBJERG | 0182AE | 25 m | 1:43.32 | |
46 | 189 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 25 m | 1:43.54 | |
47 | 371 | Ryll Jasmin | 2000 | SCHWERIN | 289427 | 25 m | 1:43.75 | |
48 | 119 | Schmidt Sidse Juhl | 2000 | RØDDING | 25 m | 1:44.46 | ||
49 | 272 | Dargen Laura | 2000 | EIDELTSTED | 242179 | 25 m | 1:45.00 | |
50 | 436 | Schierloh Antonia | 2000 | SV NEPTUN | 258750 | 25 m | 1:45.72 | |
51 | 288 | Peuker Nina | 2001 | WESTSACHSE | 25 m | 1:45.74 | ||
52 | 414 | Forsgren Cornelia | 2000 | SK TRITON | AC2800 | 25 m | 1:46.89 | |
53 | 463 | Krogstrup Matilde | 2000 | ODDER | 0008AA | 25 m | 1:48.39 | |
54 | 427 | Öberg Linnéa | 2000 | SK TRITON | AD0200 | 25 m | 1:49.71 | |
55 | 431 | Draheim Luise | 2000 | SV NEPTUN | 162036 | 25 m | 1:50.00 | |
56 | 579 | Fischer Malene | 2001 | SC EMPOR | 25 m | 1:51.76 | ||
57 | 630 | Friedrich Maria | 2002 | ESV FRANKF | 25 m | 1:52.80 | ||
58 | 426 | Sternskog Johanna | 2000 | SK TRITON | AJ1200 | 25 m | 1:53.90 | |
59 | 276 | Pingel Sophie | 2001 | EIDELTSTED | 285538 | 25 m | 1:54.76 | |
60 | 44 | Mohr Johanna | 2000 | PREETZER | 258737 | 25 m | 1:55.00 | |
61 | 300 | Schubert Kyra | 2001 | WESTSACHSE | 25 m | 1:55.34 | ||
62 | 573 | Böttcher Ann-Sophie | 2001 | SC EMPOR | 25 m | 1:55.40 | ||
63 | 299 | Scheidenberger Kim | 2001 | WESTSACHSE | 25 m | 1:55.69 | ||
64 | 85 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 25 m | 1:59.69 | |
65 | 290 | Langer Emily | 2002 | WESTSACHSE | 25 m | 1:59.86 | ||
66 | 433 | Jendroschek Elaine | 2001 | SV NEPTUN | 281494 | 25 m | 2:00.00 | |
67 | 295 | Wolf Leonie | 2003 | WESTSACHSE | 25 m | 2:06.58 | ||
68 | 547 | Lindquist Caroline | 2001 | WEST SWIM | 0174AC | 25 m | 2:07.54 | |
69 | 292 | Lotze Lene Malin | 2002 | WESTSACHSE | 25 m | |||
70 | 484 | Busk Felia | 2000 | SVENDBORG | 0078AR | 25 m | ||
71 | 464 | Ladefoged Luna | 2000 | ODDER | 25 m | |||
72 | 453 | Dall Lise | 2000 | ODDER | 0036AT | 25 m | ||
73 | 289 | Fritzsche Lucy | 2002 | WESTSACHSE | 25 m | |||
74 | 487 | Holse Katarina | 2002 | SVENDBORG | 0228AC | 25 m | ||
75 | 483 | Brink Caroline | 2000 | SVENDBORG | 0048AU | 25 m | ||
Generated by WinGrodan 1.18.26 | Print Date | 01 June 2011 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 19:01 |