Startliste for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
VestÅrgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
28 maj 2011 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
|
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 maj 2011 |
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Jonas Junge |
1998 |
9853AJ |
GRINDSTED |
|
25m |
1:23.87 |
341 |
2 |
Martin Harder Bruun |
1998 |
9843AA |
SILKEBORG |
|
25m |
1:23.65 |
189 |
3 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
WEST SWIM |
|
25m |
1:23.55 |
406 |
4 |
Mads Storgaard |
1998 |
9817AI |
S 68 |
|
25m |
1:23.56 |
348 |
5 |
Anders Laursen |
1998 |
9803AM |
SILKEBORG |
|
25m |
1:23.70 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
9939AD |
AGF |
|
25m |
1:23.27 |
16 |
2 |
Emil Houlborg |
1998 |
9859AP |
VIBORG |
|
25m |
1:22.82 |
240 |
3 |
Mads Peter Hansen |
1998 |
9845AM |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:22.44 |
55 |
4 |
Hjalte Krogh Lund |
1998 |
9837AN |
BJERRE HER |
|
25m |
1:22.48 |
112 |
5 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
9949AK |
HERNING |
|
25m |
1:23.00 |
215 |
6 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
25m |
1:23.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Kristian Ejby |
1998 |
9859AH |
OSK |
|
25m |
1:22.09 |
213 |
2 |
Martin Larsen |
1998 |
9879AG |
AALBORG |
|
25m |
1:21.82 |
179 |
3 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
VILDBJERG |
|
25m |
1:21.00 |
138 |
4 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
25m |
1:21.59 |
408 |
5 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
25m |
1:22.08 |
330 |
6 |
Oliver Broholm |
1999 |
9987AD |
RINGE |
|
25m |
1:22.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Jacob S. Madsen |
1998 |
9871AM |
AABYBRO |
|
25m |
1:20.50 |
220 |
2 |
Sebastian Reese |
1998 |
9881AK |
AALBORG |
|
25m |
1:19.94 |
137 |
3 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:19.44 |
245 |
4 |
Carl Lykkebo Larsen |
1998 |
9841AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.57 |
237 |
5 |
Oliver H. Andersen |
1999 |
9971AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:20.09 |
76 |
6 |
Malthe Bøg |
1998 |
9815AC |
OSK |
|
25m |
1:20.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Aksel Alrø Kruhøffer |
1998 |
9815AD |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:18.60 |
67 |
2 |
Jacob Jensen |
1998 |
9857AK |
ERRITSØ |
|
25m |
1:17.22 |
181 |
3 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
VILDBJERG |
|
25m |
1:16.62 |
248 |
4 |
Jonas Uglebjerg |
1997 |
9703AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:16.93 |
117 |
5 |
Emil Træholt |
1997 |
9729AM |
HERNING |
|
25m |
1:17.23 |
184 |
6 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
WEST SWIM |
|
25m |
1:18.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
9707AG |
VEJEN |
|
25m |
1:16.10 |
443 |
2 |
Mikkel Vølund |
1997 |
9713AH |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:16.02 |
254 |
3 |
Christian Gravgaard |
1997 |
9701AH |
KOLDING |
|
25m |
1:15.39 |
224 |
4 |
Jannik Skov |
1997 |
9705AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:15.75 |
127 |
5 |
Casper Vestergaard |
1997 |
9787AH |
HEI |
|
25m |
1:16.07 |
395 |
6 |
Morten Thomsen |
1997 |
9797AG |
STRUER |
|
25m |
1:16.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Anton Holten Lambert |
1997 |
9775AC |
NYBORG |
|
25m |
1:14.27 |
227 |
2 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
9771AB |
AALBORG |
|
25m |
1:13.22 |
226 |
3 |
Christian Bro Sørensen |
1997 |
9781AA |
AALBORG |
|
25m |
1:13.10 |
410 |
4 |
Jens Bach |
1997 |
9789AC |
SMUT |
|
25m |
1:13.18 |
374 |
5 |
Jacob Pedersen |
1997 |
9717AP |
THISTED |
|
25m |
1:13.59 |
99 |
6 |
Frederik Knudsen |
1997 |
9743AH |
GRINDSTED |
|
25m |
1:14.79 |
|
|
Heat 8 (9) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Kristian Hermiz |
1998 |
9803AF |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:17.05 |
315 |
2 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:13.83 |
186 |
3 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:11.21 |
107 |
4 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
HERNING |
|
25m |
1:12.56 |
392 |
5 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
STRUER |
|
25m |
1:16.64 |
180 |
6 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
9855AI |
VILDBJERG |
|
25m |
1:17.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Sebastian H. Andersen |
1997 |
9739AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.29 |
66 |
2 |
Nikolaj Borup |
1997 |
9743AI |
ERRITSØ |
|
25m |
1:11.95 |
286 |
3 |
Thomas Søby Jensen |
1997 |
9719AL |
ODDER |
|
25m |
1:06.32 |
393 |
4 |
Alex Terp |
1997 |
9721AF |
STRUER |
|
25m |
1:11.79 |
333 |
5 |
Rune Jensen |
1997 |
9781AH |
RINGE |
|
25m |
1:12.18 |
249 |
6 |
Emil Zachariassen |
1997 |
9753AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|