Startliste for Grand Prix 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar |
Världsrekord Seniorer: Christian Sprenger (1985) 2:07.31 2009-07-30 |
Europarekord Seniorer: Daniel Gyurta (1900) 2:07.64 2009-07-31 |
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:13.81 2004-05-12 |
SR Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:16.62 2009-07-09 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 62 | Dorch Jakob | 1985 | LASS | AE0985 | 25 m | 2:12.59 | |
2 | 320 | Sveinsson Jakob Jóhann | 1982 | AEGIR ISL | 50 m | 2:13.48 | ||
3 | 330 | Koch Gulliver | 1992 | UDDEVALLA | AC7592 | 25 m | 2:14.48 | |
4 | 75 | Glifberg Martin | 1992 | MKK | AG8392 | 25 m | 2:14.57 | |
5 | 300 | Karvonen Eetu | 1986 | KOOVE | 50 m | 2:17.38 | ||
6 | 198 | Löfgren-Bengtson Erik | 1989 | VÄSTERÅS | AP4789 | 25 m | 2:19.26 | |
7 | 100 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | AJ7393 | 25 m | 2:19.31 | |
8 | 260 | Mattsson Matti | 1993 | FINLAND | 50 m | 2:19.70 | ||
9 | 67 | Gudjonsson Karl-Fredrik | 1993 | LASS | AK4393 | 25 m | 2:19.97 | |
10 | 127 | Kalldin Jesper | 1990 | SPÅRVÄGEN | AC4590 | 25 m | 2:20.47 | |
11 | 187 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 2:20.56 | |
12 | 197 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 2:20.70 | |
13 | 17 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 25 m | 2:21.02 | |
14 | 121 | Johansson Christian | 1988 | SKÖVDE SS | AL3388 | 25 m | 2:21.18 | |
15 | 160 | Johansson Johan | 1991 | TÄBY SIM | AH1791 | 50 m | 2:22.01 | |
16 | 94 | Cepulis Rokas | 1991 | SK NEPTUN | AZ3791 | 50 m | 2:22.80 | |
17 | 180 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 2:23.04 | |
18 | 132 | Thorstrand Gustav | 1994 | SPÅRVÄGEN | AL2994 | 25 m | 2:23.19 | |
19 | 231 | Hansson Joel Falk | 1994 | POLISEN | AT7394 | 25 m | 2:23.68 | |
20 | 69 | Jerlvall-Jeppsson Gustav | 1992 | LASS | AG9392 | 25 m | 2:24.30 | |
21 | 134 | Morgan Alexander | 1996 | SKK | AE9796 | 25 m | 2:24.55 | |
22 | 152 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 50 m | 2:25.23 | |
23 | 174 | Zarebski Pierre | 1992 | UPSALA S | AF0592 | 50 m | 2:25.68 | |
24 | 233 | Gomez Anton | 1995 | POLISEN | BA2395 | 25 m | 2:26.03 | |
25 | 14 | Dahlgren Johan | 1986 | SUNDSVALL | AB4986 | 25 m | 2:27.47 | |
26 | 314 | Oksa Ossi | 1988 | ÅSK | 50 m | 2:27.73 | ||
27 | 25 | Schönberg Nils | 1989 | BORLÄNGE | AM4989 | 25 m | 2:28.35 | |
28 | 328 | Vaiman Timo | 1992 | EST | 50 m | 2:29.66 | ||
29 | 111 | Klügel Victor | 1995 | S 71 | AC8595 | 25 m | 2:30.64 | |
30 | 44 | Andersson Anton | 1993 | JÖNKÖPING | AC1593 | 50 m | 2:31.88 | |
31 | 11 | Mcpheat Lachlan | 1994 | SKURU IK | AT3994 | 50 m | 2:35.38 | |
32 | 164 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 50 m | 2:37.15 | |
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 25 mars 2011 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:50 |