Startliste for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
18 december 2010 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 december 2010 |
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
152 |
2 |
Frederik W. Nørgaard |
1999 |
9951AK |
VILDBJERG |
|
25m |
3:29.40 |
16 |
3 |
Mads D. Kristensen |
1998 |
9831AB |
LYSENG |
|
25m |
3:27.45 |
105 |
4 |
Anders Laursen |
1998 |
9803AM |
SILKEBORG |
|
25m |
3:27.60 |
53 |
5 |
Jakob Bjørn Hyldgaard |
1998 |
9867AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:30.14 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Sebastian Claydon-Smith |
1999 |
9947AJ |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:25.44 |
12 |
2 |
Toke Cramer |
1998 |
9875AI |
AGF |
|
25m |
3:22.06 |
10 |
3 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
25m |
3:15.86 |
41 |
4 |
Toke Michaelsen |
1999 |
9933AJ |
HERNING |
|
25m |
3:21.89 |
20 |
5 |
Nicklas Hansen |
1999 |
9905AI |
BJERRE HER |
|
25m |
3:25.33 |
186 |
6 |
Malthe Bøg |
1998 |
9815AC |
OSK |
|
25m |
3:25.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Martin Harder Bruun |
1998 |
9843AA |
SILKEBORG |
|
25m |
3:14.33 |
184 |
2 |
Jonas Fassov Vestergaard |
1997 |
9711AO |
AALBORG |
|
25m |
3:12.56 |
168 |
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
25m |
3:11.82 |
145 |
4 |
Jacob Pedersen |
1997 |
9717AP |
THISTED |
|
25m |
3:12.18 |
44 |
5 |
Emil Træholt |
1997 |
9729AM |
HERNING |
|
25m |
3:13.08 |
203 |
6 |
Emil Houlborg |
1998 |
9859AP |
VIBORG |
|
25m |
3:15.80 |
|
|
Heat 4 (5) (12 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Hjalte Krogh Lund |
1998 |
9837AN |
BJERRE HER |
|
25m |
3:12.75 |
154 |
2 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
WEST SWIM |
|
25m |
3:03.33 |
196 |
3 |
Eik Skafte |
1998 |
9805AA |
OSK |
|
25m |
2:50.63 |
139 |
4 |
Kristian Hermiz |
1998 |
9803AF |
ST ESBJERG |
|
25m |
3:00.91 |
215 |
5 |
Aksel Alrø Kruhøffer |
1998 |
9815AD |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:04.89 |
179 |
6 |
Sebastian Reese |
1998 |
9881AK |
AALBORG |
|
25m |
3:13.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Casper Vestergaard |
1997 |
9787AH |
HEI |
|
25m |
3:05.57 |
182 |
2 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
9771AB |
AALBORG |
|
25m |
3:01.09 |
113 |
3 |
Alex Terp |
1997 |
9721AF |
STRUER |
|
25m |
2:48.27 |
45 |
4 |
Andreas Hermansen |
1997 |
9731AN |
HEI |
|
25m |
2:58.62 |
192 |
5 |
Magnus Høvsgaard |
1997 |
9783AF |
OSK |
|
25m |
3:02.96 |
29 |
6 |
Frederik Knudsen |
1997 |
9743AH |
GRINDSTED |
|
25m |
3:05.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
18 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|